Seznam, co všechno zdanit

27. 02. 2012 | 06:49
Přečteno 6991 krát
Zažil jsem jako pomocná síla Národní ekonomické rady vlády debatu nad zdaněním cukru. Čtu o tom, že EU tlačí daň z finančních transakcí. Město Praha má na stole studii, podle které by majitelé nových domů u zastávek pražské MHD mohli platit zvláštní daň. Dovolte mi ulehčit politikům situaci. Když neumějí šetřit, vygoogloval/vyseznamoval jsem pro ně, jaké další daně mohou zavést. Stačí si dát třeba do Googlu nebo Seznamu „Dumbest Taxes In History“ či „Hitparáda nejblbějších daní“ a získáte spoustu tipů. Takže lze dále danit vousy (16. století, Anglie), marihuanu (zvažovala nedávno Kalifornie), zdanit individuum nesouhlasící s panovníkem (Oliver Cromwell), danit hlavy (14. století, Anglie), danit Nobelovy ceny (ta už vlastně platí). Existovala i daň za to, že jste cizinec (Kanada takto danila v 19. století Číňany), danila se i sůl, klobouky, okna, komíny, hrací karty, hnůj, piercing či mužská přirození (antický Řím). Pokud nechcete, aby tohle jednou platilo, navrhuji dát do ústavy, že zdaníme každého, kdo navrhne nové nebo vyšší daně. S jedinou výjimkou – a tou je zdanění autora za tuto myšlenku.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Saltzman napsal(a):

Asi by se mělo zase začít daně pojmenovávat "desátek", nebo spíš "čtyřicátek". Zjednodušilo by to administrativu a bylo to spravedlivější.

Jenže ono jde spíš o to, aby se vybrala daň jen od určité skupiny a jiná aby zůstala daní nepostihnuta. Proto se selektuje v určení daně na osoby, které nejsou těmi, co z daní mají nejvíc užitku. Bylo by hrozné, kdyby kapitálově silní měli pustit čtyřicet procent z výnosů, zisků. To pak by je přestalo bavit hrát na burze, stejně jako přestává bavit pracovat ty, co s nízkým příjmem mají výhodnější brát od státu, co jiným na daních sebral.

Také mi přijde směšné, že z daní placení státní zaměstnanci platí znovu daň. To se jim musí navyšovat plat tak, aby jim vyšlo ještě na ony daně. Bylo by jednodušší, kdyby byli úplně zproštění daní a o tuto sumu snížil plat. Ovšem administrativa by utrpěla těžké ztráty co do počtu osob v ní zaměstnaných.
27. 02. 2012 | 07:14

pepa napsal(a):

Než danit nesmysly, stačí trestat zličin v ČR!!!
27. 02. 2012 | 07:25

hovorka11 napsal(a):

Výstižné!
Vlada by měla zveřejnit jejich účetnictví rozkrádání daní. To účetnictví existuje a dá se z něho jasně číst: vybrali jsme tolik % daní a na druhé straně bylo rozkradeno tolik %.
Nečas však chce zvyšování daní pro nenasytné tuneláře. Proto se daně budou zvyšovat trvale nehledě na to, že se v budoucnu nerozkrade cca 50%, ale 2/3 vybraných daní. Nebude na děti, důchody a za vše bude vinen "sociální stát", který dříve fungoval. Dnes je z něho udělána pokladnička pro nenasytné tuneláře. Viz snaha odstranit státního zástupce Zemana a ministra Pospíšila. To už bude poslední krok likvidace právního státu a ochraně před rozkrádáním - vláda to chce umožnit.
27. 02. 2012 | 07:28

resl napsal(a):

Michle, vaše myšlenky nemají hlavu ani patu, protože u Jahna jste přemýšlet nemusel. čtu vás poněkolikáté a pořád nic.
27. 02. 2012 | 07:32

Silvie napsal(a):

Nebo jako v Polsku zavést daň z deště.
Pak zbývá ještě vzduch...
Ať už jde tahle vláda konečně do pr...., ono by úplně stačilo, kdyby tolik nekradla.
27. 02. 2012 | 07:37

Tržní komunista napsal(a):

Zdanit banky a jejich šéfy. Budu volit komunisty a pak uvidíte ten rachot !!!!
27. 02. 2012 | 07:38

JARLE HALSNES napsal(a):

Až milý pane Michle přestane tento pastát zvýhodňovat živnostníky na úkor zaměstnanců (vůbec by neměl být důvod tyto dvě "kategorie" rozlišovat), tj až začnou živnostníci platit daně, bude mít peněz na rozdávání. Jenže to by pak asi byl problém s voličskou základnou ODS, neboť by přestal existovat důvod, proč je jistá skupina obyvatelstva stále volí...
27. 02. 2012 | 07:40

Ládik!!! napsal(a):

Ti, co žijí z daní, by měli dostávat čistý příjem, jehož výše by byla veřejně viditelná - třeba nápis na péru na čelence. Byli bychom indiánskou zemí.
27. 02. 2012 | 07:41

MST napsal(a):

Na Aktuálně zase špiní Davida Ratha ! Jako by utráceli jen socani - pravda je zcela opačná. Pravice naše roztomilá (!) rozhazuje miliardy korun (často sobě do kapes), které pak chybějí na financování terciální sféry (otřesná situace ve zdravotnictví, školství, kultura aj. kteréžto odvětví chtěli modří "odborníci" podřídit též diktátu TRHU)!!!
27. 02. 2012 | 07:58

dalimír napsal(a):

Lidí je již na světě mnoho proto jsme na sebe čím dále agresivnější ! Proto tomuhle problému musí nutně napomoci příroda aby se to na světě zase srovnalo ! Dl.
27. 02. 2012 | 08:06

Ládik!!! napsal(a):

dalimíre -
příroda už pomáhá - někteří nemají co do huby.
27. 02. 2012 | 08:08

dalimír napsal(a):

TAK TAK LÁDIKU ,SVATÁ PRAVDA ! Stačí ještě jedna romská generace navíc a bude mnohem,mnohem hůře ! @
27. 02. 2012 | 08:14

B. napsal(a):

Názor Tržního komunisty se mi líbí a jistě nejsem sama!
27. 02. 2012 | 08:20

Ládik!!! napsal(a):

dalimíre,
myslel jsem na těch 300tisíc lidí v pouštním uprchlickém táboře někde západně od Dárfúru (snad v Čadu), bylo to v TV. Cikáni se proti nim mají královsky, proto mají jejich ženy tak vysokou natalitu.... ale naopak - když se ovosnému stromu osekají kořeny, tak silně rozkvete, aby naposledy zplodil potomstvo. Nějak to bude, uvidíme.
27. 02. 2012 | 08:22

irena napsal(a):

Jarle a ty ds zivnostnikum jejich provoyovny, pomucly a naradi zdarma??? Kdyz nebudou mit zakazniky, ty jim porad budes vyplacet prijmy ze sveho? ?? Kdyz osvc onemocñi, ty presvedçis jeho zakaynioy aby neutekli ke konkurenci???
A hlávne, proc TY neumis uzivot sam sebe, a jestevjsi blbe zavistivy
27. 02. 2012 | 08:27

dalimír napsal(a):

Ládiku nebudte naivní , oni jsou životaschopnější jako mi gadžové ! Když nedostanou pravidelné soc.dávky jako dříve tak budou o to více drancovat a loupit ale přežijí ,to si pište ! @
27. 02. 2012 | 08:34

Svatopluk a 3 pruty napsal(a):

je potřeba, aby ti, co si nakradli, již seděli za to v base a jejich majetek vyvlastněn a znovu vrácen do státní kasy.
A začalo se již koukat do budoucnosti a přestalo se s tím napravováním minulosti. minulost se stejně napravit nedá a komu prospěje, když se bude platit před 40 lety sterilizovaným Romkám, před 40 lety uprchlým ekonomickým emigrantům, kteří utíkali na západ za lepším, prelátům, aby si kupovali zlaté prsteny a vyšívaná zlatem roucha apd.
Než to vše poplatíme, bude tu taková bída, že bude převrat, už ne sametový, ale poteče krev a nezůstane kámen na kameni.
27. 02. 2012 | 08:35

Silvie napsal(a):

Irena,

o tom mi chvilku vypravujte, jací jsou živnostníci chudáci.
Když jdu ke kadeřnici, zaplatím 500 za 30 minut její práce a účtenku mi nikdy nedá. Tu mi dá jenom poprvé a takhle to funguje u většiny z nich.
Většinou zneužívají zaměstnance, kteří pro ně pracují téměř zadarmo (např.obchodníci), ale daně buď vůbec neplatí, protože údajně jsou všichni téměř před krachem nebo je fixlují nebo zaměstnávají lidi načerno.
Netvrdím, že to tak dělají všichni, ale velká část z nich ano.
Stejný problém teď řeší Italové, kde neplatí daně téměř nikdo - proto fin.policie vystartovala i po provozovatelích menších bister, kaváren a restaurací a nestačí se divit.
27. 02. 2012 | 08:49

pepa napsal(a):

stačí trestat zločin a nevymýšlet píč.....! Michle, proč nejste racionální tvůrčí typ? To od bankéřů nelze očekávat!
27. 02. 2012 | 08:50

dříve čtenář napsal(a):

Nic mě nenapadá, stejně jako pana Michla. Tak taky píšu jen tak.
Pan Saltzmann to asi vystihl nejlépe.
Jen bych se pana Michla chtěl zeptat: daň z přirození se platila pouze z funkčního nebo i z nefunkčního?
27. 02. 2012 | 08:53

drevokocůr napsal(a):

dříve čtenář
třeba to je chyba v překladu.
Třeba měli naspáno sex a vedle nějaká čísla, to aby věděli , kolik koncem měsíce zaplatit za služby markytánek, ale pan ekonom si myslí, že to sex znamená pohlaví a číslo vedle daň. Asi taková nějaká profesionální deformace.
27. 02. 2012 | 09:01

Cech napsal(a):

V rámci daní dokument NERV obsahuje například sjednocení DPH ve výši 20-23,4% procent, vyšší daně na cigarety a alkohol, daň z nemovitostní a převodu nemovitostí, silniční či spotřební. Navrhuje také zdanění pojistného například v podobě daně z objemu přijatých prémií.

Prosím nemusíte nám zde pane Michl do nekonečna opakovat to, že škrty realizované současnou vládou jsou vlastně Vaše dítě.

Současná vláda pouze realizovala Vámi navržená opatření a škrty.
Poněvadž tato opatření a škrty plně nezabezpečily Vámi vypočítané úspory, proto jste navrhl realizovat pro NE-RV další opatření.

Dle návrhů NE-RVU dojdet také na snížení počtu policistů o jeden až dva tisíce či transformaci systému řízení a velení armády.
Návrh zakotvuje také slučování a rušení ministerstev a zmrazení růstu starobních důchodů atd.

Pro nejbližší období je to dle Vašeho návrhu již pro rok 2012 pohnout s DPH jak jste předložil na NE-RVU tak po vzoru Maďarska a jiných spřátelených zemí.

Pro rok 2012 zvyšuje sníženou sazbu DPH ČR(z 10 % na 14 %),dle vašeho návrhu vzhledem k propadu výběru daní navrhujete pro MF již pro rok 2012 úpravu (z 14 % na 17,5 %) s odkazem že Maďarsko zvyšuje základní sazbu z 25 % na 27 % .

Toto jsou Vaše návrhy a opatření pane Michl, které jak jste dokladoval přinesou vyrovnaný státní rozpočet.
27. 02. 2012 | 09:02

jozka napsal(a):

K te dani z hlavy nemusite chodit tak daleko.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nepokoje_proti_dani_z_hlavy

A nevim, proc sam sebe autor vyjima z povinnosti danit svuj napad. Ze by proto, ze povazuje sve napady za neco vyjimecneho, jako treba Tomsky?
27. 02. 2012 | 09:11

Rikatádo napsal(a):

hospodařit nedovedou, ale dělají chytré.
Fakt zlatí komunisti, jak vše dokázali zorganizovat, že to fungovalo, i ten jakeš, kterého se znažili dehonestovat při projevu na Červeném hrádku, byl proti těmto estrádním ekonomům úplný Ajnštajn.
27. 02. 2012 | 09:13

komisař Rex napsal(a):

jozka

Angláni měli kliku, že v 90. padla železná opona a oni mohli kolonizovat východ. Oni si vždy krize řešili tak, že se vydali kolonizovat svět. Je to od středověku.
Samet jim oddálil krizi o 20 let, jinak tam měli převrat také.
Dnes však již není kolonizovat co, tak si tu krizi budem muset vyžrat do dna.

Ale největší boháči v USA jsou právě produktem krize ve 30. letech, na té krizi se dá pohádkově zbohatnout, takže kdo je v Praze a ještě u lizu, může s nadějí hledět do budoucnosti.
27. 02. 2012 | 09:18

Občan napsal(a):

Jako ironie slušné, ale od finančního analytika bych čekal poněkud fundovanější materiál.

Kupříkladu by mohl provést srovnání složené daňové kvóty ČR a USA vč. "rozborky" struktury složené daňové kvóty.

Jinak jsou to totiž jen "pindy starýho zbrojnoše" a na ty mu ".... Bílej Tesák"...
27. 02. 2012 | 09:21

Pacák napsal(a):

B. napsal(a):
Názor Tržního komunisty se mi líbí a jistě nejsem sama!
To nejste, kdyby mi někdo před lety, při cinkání klíči, řekl, že jednou budu dobrovolně volit komunisty, myslel bych si: je to blázen a provokatér. A dnes o tom uvažuji taky.
27. 02. 2012 | 09:22

Pacák napsal(a):

Návod na obranu proti vládě:
Nepokoje proti dani z hlavy (anglicky Poll Tax Riots) byly nepokoje v britských městech vyvolané odporem proti dani z hlavy (daň je rozdělená na pevnou částku připadající na jednotlivce v souladu se sčítáním lidu — v protikladu k dani v procentech z příjmu), která zavedla konzervativní vláda vedená premiérkou Margaret Thatcherovou. Zdaleka největší nepokoje se odehrály v centrálním Londýně 31. března 1990, krátce předtím, než měla vstoupit daň v platnost v Anglii a Walesu.

Nepokoje začaly v Londýně v 11 hodin dopoledne a skončily ve 3 hodiny ráno. Tyto nepokoje jsou především odpůrci daně z hlavy nazývány jako „bitva u Trafalgaru“, jelikož se hlavní střety odehrály na Trafalgarském náměstí.

Nepokoje jsou považovány za události přispívající k pádu Margaret Thatcherové, která rezignovala v listopadu stejného roku, kdy průzkumy ukazovaly 2% podporu obyvatelstva pro tuto daň. Její nástupce John Major poté oznámil zrušení této daně.

Zdroj Wikipedie
27. 02. 2012 | 09:26

Hloupý Honza napsal(a):

Daň z vousů.

ODSáci by přišli určitě s pozměňovacím návrhem, že na kníry se daň nevztahuje.

KSČ by hlasy svých poslankyň rozšířila osvobození i na ženské kníry.

TOP09 by chtěla zdanit všechen porost na těle.

Veverky by k tomu připravily prováděcí vyhlášku, že kontrolu odvodu této daně by zajišťovaly bezpečnostní agentury.

ČSSD by připravila zákon, který by zdaňoval naopak právě jen kníry s poukazem na to, že kníry jsou vlastně jen kosmetickou úpravou, kdežto ostatní porost je přirozeným projevem každého. Navíc ti kdo nosí kníry a knírky se vždy snaží něco zakrývat, dělají ze sebe něco co nejsou, přetvařují se, jsou falešní a neupřímní.

Návrh ČSSD kromě většiny členů ODS ostře zkritizoval i pan prezident.
27. 02. 2012 | 09:27

rudá záře nad Kladnem napsal(a):

Pacák

ale aby museli čistit tento Augiášův chlív, to bych jim nepřála. Navíc by se jim to dnes těžko povedlo, jen by jim to uškodilo, to by se zdvihnul hned jekot, kdyby měli problémy.
27. 02. 2012 | 09:27

Puck napsal(a):

Mluví se tu o tom, jak je chudák občan nehorázně zdaněn.
Dáme stranou to, že zdanění je nespravedlivé, a že se také velká část daní rozkrade. To jsou záležitosti řešitelné, chci napsat zamyšlení jiné, které už je řešitelné hůře.

Život, životní úroveň, kolika procent obyvatelstva je přímo závislá na státu, na státních a veřejných rozpočtech ?
Můj skromný odhad je 60 % všeho obyvatelstva. Nevěříte ? Tak si to rozebereme.

1. celá státní správa ( zhruba 1,100.000 přímých zaměstnanců, zdroj iDnes
26.5.2010 )
2. nezaměstnaní ( 534.000 osob 8.2.2012 )
3. důchodci ( 2,310.000 osob zdroj Mediafax.cz 31.10.2011)
4. velké investiční akce ( dálnice, v Praze metro, Blanka, ...)
Tu je těžké určit, kolik lidí stát živí, protože nejde jen o dělníky na
stavbách, ale i o výrobce stavebních dílů, materiálů. ...)
5. Těžce zjistitelný počet firem, tudíž i jejich zaměstnanců, které jsou
přisáté na státní rozpočet tím, že poskytují státu servis v různých
oborech, ať už je to Langerova prádelna, anebo Drábkova IDTax.

Než opět začnete nadávat na stát, na to, že vybírá vysoké daně, že neumí hospodařit, zamyslete se.
Co s lidmi, kteří jsou na něj existenčně závislí ? A nepatříte, náhodou, mezi ně ?
27. 02. 2012 | 09:32

Petr napsal(a):

Daň, která funguje. Jsme zdaňováni za hloupou volbu. A patří nám to!
Tím nechci říct, že zvolení křišťálového Standy a absolutisty Paroubka, byla volba chytrá.
Bylo, je a ještě dlouho, předlouho bude v ČR vše pořád stejné, nebo horší. Oni by totiž do politiky museli přímo vstoupit vzdělaní, chytří, osvícení a hlavně čestní lidé. A protože jsou chytří tak tam nelezou.
27. 02. 2012 | 09:35

Občan napsal(a):

Pane Michle,
jste sice ještě docela mladý, ale mohl byste si pamatovat, že na "daň z hlavy" poměrně nedávno dojela jedna oblíbenkyně "konzervativců" - Železná Maggie.
A dojela na ni pěkným fofrem. Předpokládám, že se nedomníváte, že to byla nějaká socialistka...

Jo, a tu dešťovou vodu se pokusila zdanit také.
Také se snažila zdanit studniční vodu.
Vůbec to byla taková vynalézavá "Lady Kabelka"; britská ekonomika se z jejího působení nevzpamatovala dodnes...
27. 02. 2012 | 09:39

Rikatádo napsal(a):

Puck

vyjmula bych důchodce, neb ti si již předplatitli a nyní na ně zas v dobré víře platí další generace v dobré víře, že zas něco dostane od té další generace.

Problémeme je těch půl milionu nezaměstnaných. U kterých se plýtvá jejich potenciálem a též nic netvoří.
Dálnice jsou s otazníkem, zda v takovém rozsahu, za kolik , do jaké míry jsou potřeba a do jaké megalomanie,
státní úředníci snižují nezaměstnanost a i sociální smír. Co by se stalo,kdyby např. v Praze propustili jen 10% těchto lidí. Kam by šli a co by dělali jiného?
27. 02. 2012 | 09:39

Maximus napsal(a):

Už jsem to napsal pod jinýým blogem, ale....

Problém této země není jen v "nastavení a výčtu" daní, problém je v tom, že státní správa mimo špatné nastavení systému výběru daní, daně neumí vybírat a navíc je to vše umocněno tím, že s vybranými financemi neumí efektivně pracovat. Stupeň rozkrádání či jemněji řečeno špatně vynakládaných financí je něco mezi Německem a Ukrajinou! Toť vše a toto lapidární vyjádření charakterizuje náš stav, ve kterém se nacházíme.
Pěkný den a nenechávejte se okalouskovat!
27. 02. 2012 | 09:41

sasa napsal(a):

Pepa: zlicin za nic nemuze, zkuste potrestat hradcany :-)
27. 02. 2012 | 09:43

Puck napsal(a):

Pro Rikatádo :
Píšu o lidech, kteří jsou existenčně závislí na státu. Důchodci mezi ně patří, i když si své důchody předplatili.
K těm závislým bysme měli započítat i děti zaměstnanců státu. Nakonec ten můj odhad bude ještě moc nízko. :-)

Já prostě nesnáším, jak naše pravice stát špiní, on si to opravdu nezaslouží.
Ať se podívají na ty tvrdě kapitalistické státy po světě, kde vládne kapitál a stát, se svou sociální politikou je bezmocný, protože ni nemá zdroje ? Jaký tu pak bude život, až se dostaneme na jejich úroveň ?
Proto jsem to napsal.
27. 02. 2012 | 09:51

Kačer napsal(a):

Číslo: CZ.1.07/2.3.00/20.0048
Přidělená dotace: 27 mil. Kč (ukončení projektu 2013)
Řešitel: Masarykova univerzita, Brno

Zaměření projektu (výňatek):
Sleduje světový trend kognitivního přístupu při studiu kultury s cílem etablovat inovativní výzkumné metody do společenskovědního výzkumu i v České republice. Dvanáctičlenný tým začínajících vědců, především z oborů religionistiky a psychologie, vedou a školí špičkoví zahraniční odborníci s bohatými zkušenostmi s experimentálním výzkumem i prací v terénu.
27. 02. 2012 | 09:55

Rikatádo napsal(a):

Puck

život tu je depresivní už teď.
A když člověk vidí, co se chystá už letos, říká si, na co ten stát vlastně máme.
Když náklady na něj jsou vyšší, než lidé schopni vytvořit a vydělat. Takhle nějak si představuju, že skončila Egyptská říše.
Náklady na stavbu pyramid spolkly vše a lidé neměli už energii ani prostředky na cokoli jiného, tak se přestali množit a odešli a (tenkrát bylo ještě kam), a pyramidy na 4 000 let zavál písek.
27. 02. 2012 | 09:56

Občan napsal(a):

To Maximus:

Ona by státní správa ta daně vybrat uměla - ale musela by pro to mít legislativní pravidla. Ta jsou však nastavena tak, že daně prostě vybírat NESMÍ - nemáme majetková přiznání, OSVČ provozující i dost velké firmy jsou formálně zcela nemajetní (firemní majetek mají rozepsaný na široké příbuzenstvo) a odpočtové paušály jsou pak kapitolou samy pro sebe.
Není tedy JAK vybírat daně. A je to tak proto, že Parlament taková pravidla vytvořil. Státní správa s tím nenadělá nic - smí konat jen tak, jak jí vysloveně povoluje zákon.

Státní správa by s daněmi zacháte uměla - kdyby na státu neparazitovala široká vrstva podvodnikatelů a příživnostníků, kteří jsou jím dotováni, a kdyby na státu neparazitovala další široká PRIVÁTNÍ vrstva, která se živí zprostředkováním veřejných zakázek a eurofondů.
S tím státní správa opět nenadělá nic, protože parlament a vláda jí stanovily takové podmínky, za nichž je bezmocná.

Soukromník smí konat jak chce, pokud tím neporušuje zákon.
Veřejná administrativa smí konat jen tak, jak jí výslovně povoluje zákon. Nesmí ukročit ani o milimetr.
Což je zásadní rozdíl.
27. 02. 2012 | 09:57

Jihočeská rozkoš napsal(a):

Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.02/43.00119
Částka: 5 359 736,00 Kč
Doba realizace projektu: 1. květen 2010 až 30. duben 2013

Cíle projektu
Cílem projektu je motivovat sexuální pracovnice k odchodu ze sexbysnysu a návratu do společnosti a na trh práce.

Personální strategie - efektivní řízení lidských zdrojů na Krajském úřadě Plzeňského kraje"
Registrační číslo: CZ.1.04/4.1.01/57.00035
Částka: 2 725 800,00 Kč
Doba realizace projektu: 1. říjen 2010 až 30. září 2012

Popis projektu
Projekt je zaměřen na zefektivnění řízení lidských zdrojů na Krajském úřadě Plzeňského kraje a zavádění moderních koncepčních metod řízení lidských zdrojů, jejichž využití umožní optimalizovat kompetence jednotlivých pracovníků a vytvořit efektivní systém jejich hodnocení. V rámci projektu budou tyto metody pod vedením odborníků na danou oblast aplikovány na skupinu vedoucích úředníků, čímž bude umožněno pracovníkům personálního útvaru osvojit si znalosti a dovednosti potřebné k dalšímu využití při následné práci se všemi pracovníky úřadu.
27. 02. 2012 | 09:58

Lila napsal(a):

Rezervy ještě stále jsou...

Například ve francouzském Rouen kdysi zavedli máslovou daň a postavili z ní věž místní katedrály. Je to ta slavná katedrála, kterou maloval Claude Monet a kde má hrobku Richard Lví Srdce.
27. 02. 2012 | 10:01

vysedlina napsal(a):

Blázinec větší než v slepičárně. Obdivuji všechny, kteří se tady ještě i o daních rozepisují. (Vtipné a mají pravdu). Ekonomická krize jsou kamuflované loupeže na vyšší úrovni. Jenže to, co nahání strach těm ekonomicky silným jedincům jsou jiné proměny. I kdyby si nakradli bůhví kolik, peníze ani nemovitosti je nezachrání. Špatně investují svou energii.
27. 02. 2012 | 10:04

Puck napsal(a):

Pro Rikatádo .
A divíte se ? Jak to u nás vypadá.
Já se naopak divím, že to není horší. Když rozkrádání státu je málem chvályhodná činnost ?
Na oko se establishment podivuje nad tím, co se s naším státem děje. Ale to je maska, záměr i jejich filozofie, tomu odporuje.
27. 02. 2012 | 10:05

B. napsal(a):

to Pacák: Každý volí komunisty!
Éra Václava Klause v politice je nejkratším obdobím od komunismu ke komunismu.
27. 02. 2012 | 10:06

Jane napsal(a):

Stačilo by zdanit korupci, zpronevěru, odklon, tunel- jednoduše šechno co se netrestá. A bylo by hej.
27. 02. 2012 | 10:12

Sláma napsal(a):

Salzman napsal o státních zaměstnancích: "Bylo by jednodušší, kdyby byli úplně zproštění daní a o tuto sumu snížil plat."
To není nic nového, takto to funguje například v Německu.
Jenže to by pak nemohl Chemický Mirek tak kouzlit s čísly.
Ale souhlasím s vámi - čím menší objem peněz projde rozpočtem, tím lépe. Proto si myslím, že je lepší zrušit nízkopříjmovým skupinám daně a o to jim snížit všechny podpory atd.
Protože dnes stát nejprve lidi obere a pak jim milostivě sem a tam něco udrolí.
27. 02. 2012 | 10:33

Muhehee napsal(a):

No bude jistě lepší,
když nás budou okrádat zvenčí lidé, orgány a instituce, na které ani nedohlédneme, než naši domácí zloději, které máme přece jen jakž takž možnost občas z jejich křesel vypráskat.

Tím to bude jednou pro vždy dané a přestaneme se trápit nějakými nadějemi.
Budeme pochodovat pěkně v jednom šiku.
Levá pravá levá pravá.
Konečně se jednou pro vždy zbavíme té obtížné možnosti volby.
S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak!

Lépe se s Bruselem v houfum mýlit, než mít s kýmkoliv jiným pravdu.

německý úředník bude určitě rozhodovat lépe, než neschopný a zkorumpovaný úředník český... V tom se shodne s knížetem... Doporučuje 10 z devíti lékařů! Češi si přece sami vládnout neumějí, musej přijít Němci, aby tu zavedli zákon a pořádek. A EU, to jsou přece dnes už jenom Němci!
pořádek a úspěchy v Evropě jsou toho důkazem :-)))))))))
27. 02. 2012 | 10:35

egoist napsal(a):

No to je legrační. Např. to přirození. My bychom mohli začít tém , že začneme zdaňovat boháče a korporace tak, jak je to běžné ve vyspělých zemích.
27. 02. 2012 | 10:51

kristusek napsal(a):

Název projektu: Laboratoř pro experimentální výzkum náboženství
Číslo: CZ.1.07/2.3.00/20.0048
Přidělená dotace: 27 mil. Kč (ukončení projektu 2013)
Řešitel: Masarykova univerzita, Brno
Zaměření projektu (výňatek):
Sleduje světový trend kognitivního přístupu při studiu kultury s cílem etablovat inovativní výzkumné metody do společenskovědního výzkumu i v České republice. Dvanáctičlenný tým začínajících vědců, především z oborů religionistiky a psychologie, vedou a školí špičkoví zahraniční odborníci s bohatými zkušenostmi s experimentálním výzkumem i prací v terénu.
27. 02. 2012 | 10:53

Joe Ratata napsal(a):

Silvie
Tentokráte s Vámi nemohu souhlasit,protože se v problematice kadeřnických služeb trocu vyznám.
Kadeřnice Vám na hlavu napatlá barvu a představte si,že ta tubička KVALITNÍ barvy stojí 98kč,obyčejné nůžky 1500,mašinka,která stříhá a netahá 4500 atd.Za pronájem místnosti 5-6-7tis + elektřina,topení,voda.
Vás stříhá třeba 30min,jinou paní třeba hodinu a půl a půl dne třeba nikoho.Ale nájemné a stálý plat za elměr běží i když nestříhá.
Klidně si kadeřnici řekněte o účtenku.Ona má takové náklady,že daně stejně platit nebude i kdyby účtenky dala všem zákaznicím.Ta je ráda,že když vše polatí,zbyde jí pár tisíc pro sebe a to ještě platí zdravotní a sociální pojištění v minimální výši,takže pokud se dožije důchodu (být nemocná si nemůže dovolit),tak bude mít tak na vodu a chleba a to ještě se dvěma posty týdně.
27. 02. 2012 | 10:56

Saltzman napsal(a):

Puck 9:32

Zamyslel jsem se, dle vaší rady, než jsem začal nadávat. Vzhledem k tomu, že nemoci zdolávají mou ženu a ona se dostala do první kategorie invalidity, ač má smrtelnou chorobu RS, našla si přijatelnou práci, kterou snad zvládá. Plat nevelký, ale aspoň nějaký k těm pár tisícovkám invalidního po třiceti pěti letech ve zdravotnictví a bez nároku na odstupné.

U mně podobné, s tím rozdílem, že já pracuji už přes čtyřicet let, nemocenskou jakoukoliv neměl posledních dvacet let, ovšem nyní po operaci zmršené lékaři jsem na nemocenské s přeťatým lícním nervem a nemohu dovřít oko, řádně nejen mluvit(nadávat), ale i jíst a odplivnout si. Invalidní nemám a ani ho nechci, neb bych s ním neuživil rodinu.

Jistěže lid pracující, hodnotu přidávající, těžce sdírá stát z ereárních peněz, když nemůžou dále pracovat. Také všeliké jiné sociální zajištění je pro stát drahé v dnešní době, kdy třeba nejen válčit proti terorismu, ale i pomáhat jiným státům v EU. Prostě solidarita se spřátelenými zeměmi. Nutně je málo peněz z DPH na zajištění služby státu v sociální oblasti. Vždyť jen kolik je pracujících ve státním administrativním aparátu! Na předních funkcích dřou jako koně a proto je jim třeba mimořádných odměn ve statisících a dohromady v milionech. Prý pracují i dvanáct hodin denně. No já pracoval a pracovat zase budu, těsně před šedesátkou věku, v délce dvanáct hodin určitě a spíš déle, jako třeba i devatenáct hodin. Já jsem ale zaměstnanec soukromého sektoru. Statisícová a ani jiná odměna mi nehrozí a to ani invalidní s kterým bych se neuživil.

Tedy pojďme k věci, ať zbytečně nekonstruktivně netlachám. Kde vzít ty zatracený prachy pro ten sociální servis státu občanům? Na to je zapotřebí několik desítek miliard ročně, že. Je oblast, kde státu uniká přes 100 miliard ročně! Je to oblast korupce státní správy se zločinným spolčením řady politiků i podnikatelů a bankovních ředitelů s jejich akcionáři. Odtud se dá čerpat zdroj k zajištění v sociální oblasti. Když se navíc tato oblast zúží adresně ke skutečně potřebným, zbude ještě hromada na jiné resorty státu, jako je školství a zdravotnictví.

TAK V ČEM CHCETE JEŠTĚ RADU?!
27. 02. 2012 | 10:57

ALT napsal(a):

To Muhehee,
tak,tik,tak Pocestný to takz říkal :)
27. 02. 2012 | 10:59

Sladký napsal(a):

ODS? To je projekt, který umožnil někdejším ambiciozním komunistickým kádrům dostat se kromě moci i k penězům a všem ostatním se pomstít za to, že cinkali klíči a zprotivit jim kapitalismus.(Nebo ho ukázat v té drsné a bezohledné podobě.
27. 02. 2012 | 10:59

Sladký napsal(a):

Nebo vám nepřipadá zvláštní, že "kapitalismus čo tu máme" víc než živě připomíná ten, který popisovali Marx s Engelsem?
27. 02. 2012 | 11:01

Maximus napsal(a):

Občan
Ale jo, nejsme v podstatě ve sporu, jen jste to více rozvedl resp. upřesnil. Ale i na účinnosti stávajícího systému výběru daní by se dalo dost vylepšit, ale není vůle. Velké firmy stojí jaksi stranou, oni mají audity, tam se schová spousta lumpáren. Dcera mého dobrého známého pracovala a ještě pracuje u jedné velké zahraniční auditorské společnosti působící také u nás, tak jsem se leccos dozvěděl. Oni naši politici si tady udělali "své" pravidla a kontrolní a právní systém totálně paralyzovali resp. znepřehlednili. S těmi pravidly je to tak, že např. v Rakousku mohou jejich státní kontrolní orgány vstupovat i do firem, kde má stát méně než 40% majetku a nedělá jim to problém, tady ODS se tomu brání jak může. Např. NKÚ "zjišťovací orgán" toho opravdu většinou dost zjistil, ale nic, zase nic, vůbec nic, není "politická vůle!
Pěkný den!
27. 02. 2012 | 11:07

Sladký napsal(a):

Saltzman- Vaše příspěvky čtu velmi pozorně, jste pozoruhodný člověk.Kdybych byl psychoanalytikem jako Freud nebo Jung, napsal bych o Vás případovou studii.Už ten nick... jack jste se k němu dostal? Nepochybuji že víte, kdo byl Saltzman.Člověk, s nímž se podle mne za normálních okolností naprosto nemůžete identifikovat. Nebo je to fakt Vaše příjmení? Jste inteligentní barbar, snad Stranger in the Strange Land, občas neskutečně přesný, občas stejně neskutečně mimo.
27. 02. 2012 | 11:10

Pacák napsal(a):

to Pacák: Každý volí komunisty!
Éra Václava Klause v politice je nejkratším obdobím od komunismu ke komunismu.
Znám to takto:
Koho jsi volil? Komunisty! To vím, ale v které straně?
27. 02. 2012 | 11:20

český maloměšťák napsal(a):

Město Praha má na stole studii, podle které by majitelé nových domů u zastávek pražské MHD mohli platit zvláštní daň.
-----------
Snad naopak, ne ?? Vždyť hromadná doprava by se měla spíše podporovat.
Nebo se na radnicích už zbláznili zcela ?
V tom případě nezbyde než je chytit do sítí a odvést na léčení.

Ano - v dosahu zastávek MHD rostou ceny pozemků a tak i nemovitostí. Takže roste i daň z nemovitostí / ve státech kde je konceptuálně i kontextuálně správně konstruovaná/. A existují města, kde se např. s novou stanicí metra tvoří rozvojové klastry.
Ale ptoč proboha danit majitele domů ještě nějakou další zvláštní daní ?

leda že by kromě bláznů byli na radnicích i zloději.
27. 02. 2012 | 11:22

tata napsal(a):

Joe Ratata

ne že bych schvaloval co napsala SILVIE,JENŽE vy jste to pojal upně z druhé strany,každemu je jasné že asi by to nikdo nedělal kdyby to bylo takto,když ma normalní zakaznice není to naky modní exkluzivní salon ma to na dobre živobití,není co zavidět ale ani litovat,protože opravdu velice ryskuje že třeba ty zakazniky myt nebude,otazka učtu když si oněj řeknete musí VÁM HO DAT,takže je vaše chyba,ja osobně bych se do drobnych živnostniku nenavažel,že něco zneuživaj,kdo jim to umožnuje?tech ruznych birokratickych zasahu co musí překonat,holt využivaj co zde umožnuje zakon,ja si takovych lidí važím něco ryskujou,aby se uživili musí se dobře otačet,podle mě je tato vrstva velice potřebná pro každy stat,všude v každé vrstvě najdem nedokonalosti,že zrovna by sme měli zavidět drobnym řemeslnikum,rozhodně to nejsou ty co tuto republiku přivadí ke krachu.
27. 02. 2012 | 11:25

Joe Ratata napsal(a):

Sladký
Co se stane,když spadne do vody člen ODS?
Vyplave čistý komunista a špinavé peníze.

Už konečně chápu výrok starého Procházky,tedy Franze Josefa I.,když prohlásil,že je císařem hlavně proto,aby chránil lidi před politiky.
27. 02. 2012 | 11:25

Silvie napsal(a):

Tata,

já jen odpovídala Ireně, protože už mi leze krkem, jak ze sebe živnostníci dělají pořád chudáky. Své zaměstnance přitom pořádně odírají.
Ta moje kadeřnice má pronajatý luxusní salón ve fitcentru a do práce jezdí terénním mercedesem - to jen abyste byl v obraze.

Bratr má taky firmu, ale už věší a toho finančák sedře z kůže -dělají mu tam tříměsíční šťáry. Jenže jeho podřízení berou velmi slušný plat a 40 tisícové odměny.
27. 02. 2012 | 11:45

Pavla2 napsal(a):

Silvie: No ta daň z deště už je, zatím ji ale platí pouze podnikatelé podle plochy střechy nemovitosti, ale asi nebude dlouho trvat a budeme ji platit všichni.
27. 02. 2012 | 11:47

Sladký napsal(a):

Joe Ratata (zvláštní nick) Vaše příspěvky dobře znám a řekl bych slovy Knihy džunglí: Jsme jedné krve, ty i já.:o))) směju se ale myslím to vážně.
27. 02. 2012 | 11:50

Sladký napsal(a):

Puck- zdravím, moc rád Vás vidím.
27. 02. 2012 | 11:52

Silvie napsal(a):

Pavla,

a není to náhodou jenom v Polsku?

Je to fakt absurdní.¨
Politici kradou a pak lepí díry v rozpočtu "kreativním" způsobem - snaží se vyrazit z občana další peníze navíc.
Ono ta naskáče těmi taškařicemi na úřadech - za pasy, občanky, soudní úkony, poplatky za psy, DPH a lidi se už pak můžou jít leda oběsit. Než jim to zdaní taky.

Naše vláda je svoloč proradná - hlavně ,že Kalousek před volbami prohlašoval, že se daně zvedat nebudou. No, tak to vyřešil mnohem "líp" zvýšením DPH. Když ho ekonomové varovali, že se na tom budou hojit obchodníci, dělal hluchého.

Zajímalo by mne, kolik už má na kontě za to, jak jde na ruku hazardu.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Kalouskovu-resortu-hrozi-stovky-zalob-Jde-o-obrovske-penize-224131
27. 02. 2012 | 12:04

Kuchař napsal(a):

Naučme levičáky dělat a pak nebudeme potřebovat žádné daně.
27. 02. 2012 | 12:15

Pavla2 napsal(a):

Silvie: Určitě to není jen v Polsku, ale i v Německu a nevím, kde jinde ještě. U nás to platila dcera už před pár lety z hospody, ted já také, syn to samé. Jen se to nejmenuje daň z deště, ale platba za srážkové vody, to se vypočítává nějakým koeficientem podle okolí stavby a jak oni si vypočítají, kolik přibližně spadne za rok srážek. No i kdyby skoro nepršelo, tak stejně platíte. Sestra mi říkala, že u nich v Německu platí všichni majitelé nemovitostí. Takže počítám, že nás podobné čeká brzy taky. Oni to svádí na to, že voda teče do jejich kanalizace. Stejně jim tam teče, ikdyž barák žádný nestojí a kanál je poblíž. Ale za nezpevněné plochy, kde není kolem kanalizace se asi neplatí. Ikdyž i po synovi to chtěli, až se ohradil, že hala, kterou měl pronajatou, neměla kolem dokola mnoho desítek metrů žádnou kanalizaci a vše vsáklo tedy do země, tak chtěli měsíčně zpočátku asi 200,-, pak už přes 2 tisíce a až se ohradil, když zjistil, že by neměl platit, tak to zrušili. Ale samozřejmě do té doby než jim platit odmítl, tak po něm všechno pěkně pozpátku chtějí. Ikdyž právo na to neměli. Člověk se ale jak je známo, tady bránit nemůže, tady se jen musí platit i za kraviny. Fakt se nebudu divit, když budeme platit i za dýchání vzduchu. Ještě by nám mohli každému změřit obsah plic, kolik toho vlastně spotřebujeme. Ale v Kocourkově je možné všechno.
27. 02. 2012 | 12:24

tata napsal(a):

Silvie

PRAVĚ u VAS MI PŘEKVAPILO,tak jednostrané chapaní věci,VY ZE SVÝMI NAZORY SPÍŠ VIDITE CHYBU NA DRUHÉ STRANĚ,oba přece vyme že červavé jablko najdem všude,ja si každeho poctiveho podnikatele važím at maleho nebo velkého,oba vyme že vdaném pravním prostoru je opravdu těžké naprosto poctivě podnikat,zvlaště u těch malych živnostníku těch birokratickych překažek,ano souhlasím že zase řikat že sou chudaci je nespravné jako že sou jen vyžirkové.

JA SI JICH TĚCH MALYCH VAŽÍM že našli tu silu stím bojovat,a ne se smířit se stavem věci ,mnoho lidí to neumí ,bud že nechce nebo nato nema předpoklady

jinak se omlouvám jestli vas považuji za jiny nick,a přisoudil sem vam pravicové nazory,pak mi pravě překvapilo tak ostre odsouzení živnostníku.
27. 02. 2012 | 12:24

Puck napsal(a):

Pro Saltzman :
Pane, já neprosím o radu. Popisuju současný stav. A ten je, jak jistě víte, neutěšený.
Uvědomuju si, že kritika nestačí. Přesto je důležité vědět, jak jsme k tomuto stavu dospěli, kdo se o to nejvíc přičinil, a jaká filozofie je za tím.

Je to docela zajímavý fenomén. Lidé si ještě dobře pamatují socialismus s jednou stranou, ještě pořád si nechtějí připustit, že i ten neefektivní systém měl svá pozitiva. Stejně tak si nechtějí připustit, že neoliberální systém, který zavedla, a ještě pořád zavádí ODS a spol., je systém elitářský, a z principu představuje elita jen úzký okruh vyvolených, zatímco zbytek je odpad.
Tu je příčina, proč se občan stydí přiznat si, že on z nového uspořádání nemůže profitovat. Už tedy nesympatizuje, ale ani nijak zvlášť neprotestuje. Viz akce odborářů.

Na jedné straně demokracie, s kterou přímo souvisí sociální rozměr, protože prosazuje vůli většiny, a na druhé straně kapitalismus jsou v podstatě dva protipóly. Měly by být v nějaké pomyslné rovnováze. Když se jedna strana rovnice oslabí, vždycky to znamená ohrožení obou stran.
Tak to chápu já. Zdá se, že je na čase, aby se začal respektovat i zájem většiny, aby pak nebylo pozdě. Tedy rehabilitovat stát, posílit jeho pozici tak, aby funkce, které mu náleži mohl vykonávat, posílit represi proti těm, kteří mu škodí, ať už záměrně, nebo pro osobní prospěch,...
Nezapomínat na to, že stát nepatří ani kapitálu, ani politikům, ani jeho správcům, ale občanovi. A občan bude muset zakročit, třeba i proti jeho sporávcům, pokud mu budou škodit. Snad se to naučí.

Jsem se zakecal, pardón. Ale dá se to celé přeskočit. :-)
27. 02. 2012 | 12:34

jája napsal(a):

Já bych věděl jan na úniky. Vždyť záhumenkráři a zahrádkáři vyprodukují spoustu osoce a zeleniny, která není zdaněna, takže daň z keříku a stromů, potom sběrači lesních plodů a hub, sběrači kovů, chodci, když daň silniční, tak i chodecká, daň z výtahů, daň z vína, ze fčel, šneků, rybáři daň z ulovených ryb, ozbrojení brigádníci z ulovené zvěře, daň z luxusu, kterým je vše, co není základním vybavením a nutností.... já bych toho vymyslel. Jako základní je daň z klávesnice, účasti na diskusích.
27. 02. 2012 | 13:01

TomášL napsal(a):

Navrhoval bych daň na využívání chodníků. Něco ve smyslu lítaček/tramvajenek/měsíčníků/šalinkartě atp. Jednoduše by si obyvatel jistého okresu zaplatil takovouto "opencard" a návštěvník z jiného okresu by kupoval lístek/jízdenku. Samo-sebou, že by mohlo existovat něco jako "in-card" u vlaků se 25% nebo 50% slevou, popřípadě 100%. Ve smyslu technologického pokroku by mohl být na hlavních třídách měst rozestavěné mýtné brány... Však to znáte.
Legislativně je to již vyšetřeno, stačí pouze zaměnit slovíčka motorový prostředek za člověka a silnici za chodník....
27. 02. 2012 | 13:16

Občan napsal(a):

Tak to tu máme černé na bílém:
Pondělní porada ekonomických ministrů odsouhlasila přípravu "Vyšší daně z přidané hodnoty, zvýšení daní pro lidi s nejvyššími příjmy, menší nebo nulový růst důchodů a další opatření".

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=734843#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-10

Takže se to milému chemickému účetnímu definitivně sesypalo pod prackami.
Fakt dík, Míro...
27. 02. 2012 | 13:42

Silvie napsal(a):

tata,

nepletete se, jsem pravicový volič, ale naši vládu nepokládám za pravicovou, nýbrž zločineckou...

Pokud jde o živonostníky, jasně píšu,že ne všichni to tak dělají! Ale např.kadeřnice ,které navštěvuju, to dělají všechny.
Co se Itálie týká, tam je to obraz bídy a utrpení - tam neplatí daně snad nikdo.

Stát se nejvíc hojí na středně velkých firmách, které terorizují fin.úřady neustále. Na malé živnostníky a hodně velké a významné firmy peče.
Přečtěte si statistiku, kolik živnostníků propadlo sítem pro údajně nízký (či nulový) výdělek.
Vím, že někteří opravdu stěží přežívají, ale pro neplatí to zdaleka pro všechny.
27. 02. 2012 | 13:53

Ubb napsal(a):

Hloupý Honza přesně odhadl, jak to s daní z vousů půjde.
Na to Michl nemá.
Jeho návrh ohledně autorů NOVÝCH daní bych doplnil o leninskou poznámku: "Vyvést neprodleně na dvůr a zastřelit."

Ono stačí ty existující daně správně nastavit. A trochu se porozhlédnout po rozumně fungujících státech JAK.
Kalousek samozřejmě ví, že aby progrese daně z příjmů přinesla nějak významné výsledky, musí pásma nastavit tak, aby sebral většinu střední třídy. To by Topinky politicky vyřídilo.

Vrátit zpět korporátní daň na rozumný stav také nemůže, to by ho kmotři sejmuli. Totéž s příspěvky na pojištění a stropy.
Proto není finanční situace země současnými politickými strukturami řešitelná. Ani Rovnátko neudělá nic, co by ohrozilo pevné systémové zapojení jeho strany.

Martin Hutchinson ostatně na AToL vypočítává VŠECHNY časované bomby zabudované v současných vztazích politiky a hospodářství.
Není úniku.
27. 02. 2012 | 14:09

ALT napsal(a):

To autor,
koukám jako puk- tak zdanit Seznam :),
nebo je to reklama?
27. 02. 2012 | 14:13

český maloměšťák napsal(a):

http://www.sepetna.cz/cz/ubytovani/info/1979-vyzva-k-ucasti-v-zakazce-maleho-rozsahu-na-dodavku-nabytku-pro-rc-sepetna.html

"...Zadavatel bude celou dodávku pořizovat v případě, že získá dotaci z rozpočtu ROP. V opačném případě bude zadavatel realizovat pouze kuchyň týkající se Penzionu Sluníčko. U kuchyně v Hotelu Sepetná se zadavatel rozhodne, zda ji realizovat bude, či nikoliv. Zadavatel si tedy vyhrazuje právo nerealizovat část dodávky v případě, že nebude zařazen do seznamu projektu vybraných k podpisu Smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu ROP...."

http://www.prvnizpravy.cz/style=default/zpravy/sport/sepetna-ziska-dotaci-eu-na-sportovni-zazemi/

http://www.sepetna.cz/cz/ubytovani/921-cenik-sluzeb.html

Co je tohle za podnikání ?
A je to ještě vůbec podnikání ?
Není to jen ždímání nejprve daňového poplatníka a pak i klientů ? A není to i nekalá konkurence ?

Mimochodem do střediska prý velmi rádi jezdí papaláši z úřadů...../jestli ale i z těch, co rozdělují dotace - to není známo/

Každopádně se mně z takového "využití" dotací dělá šoufl. Jako by papaláši darovali peníze z cizího ve směru svých volnočasových aktivit.

jsem zvědav, zda - pokud se budou muset vracet peníze z EU fondů...zda budou dohledány příslušné odpovědné osoby a zda se tyto peníze /prý až 33 miliard/ budou vymáhat po nich.
Podle mě by tomu tak mělo být.
27. 02. 2012 | 14:14

český maloměšťák napsal(a):

Jinak co se týče např. výdajových paušálů /ale situace je to analogická netestování příjmů např. via dotace ZÚ etc etc/ - proč neodstupňovat paušály podle příjmu ?
Je jistě rozdíl mezi kadeřnicí na švarcarbajt a žebravým potulným bankéřem /tkzv. nezávisle závislý finanční poradce/.
První odepíše 80 % - druhý ať odepíše procenta dle příjmu.
Vždyť je to nenormální - aby první odepsala 16 tisíc měsíčně a druhý 160 tisíc.
Proč ?
Když navíc první ojela někomu jen hlavu a druhý ojel celého člověka ?
27. 02. 2012 | 14:20

Puck napsal(a):

Pro občan :
Musí to být hodně zlé, když mají v úmyslu šáhnout na své bohy.
Doufejme, že si vysvětlujeme situaci správně. Může jít také jen o úkrok stranou, případně o kosmetiku, známe svoje vyvolené.
27. 02. 2012 | 14:20

tata napsal(a):

Silvie

Ja ač sem takzvaně lopata,považuji male živnostniky za velmi potřebné,a ve sve podstatě přece jen na ně taknak kašle at pravice nebo levice,určitě sou mezi nimi podvodnici ale v jadru bych řekl že horkotěžko přežívaj vte spousty birokracie,vyte rok sem soukromě svařel,patřil sem co v prvním a posledním mem roku podnikaní,platil daně každej si klepal na hlavu,těch papíru překažek,zas sem se vratil jen byt dělník,nemam nato hlavně schanět praci,je fakt že sem si vydělal dvakrat tolik co jako dělnik ,těch nervu,papiru,vyte radši budu den kopat krumpačem než vyřizovat jeden papír,ne že bych to nezvladal ale bral sem to velmi poctivě a tady je zakopany pes,pak jste napospas těm idiotskym nařizením a podobně,vyte dost lidí co mi radilo řikalo ty moc žereš nařizení to se nedá,dokonce lidi co podnikali už dlouho a radiliu mi a ja si koupil veškeré knižky a řikal sem jim to nejde to se musí takle,řekli kašli na to,nevym jestli pochopite co tim chci říct .
27. 02. 2012 | 15:54

donal napsal(a):

v naši zemi se dělají daně jak se komu hodí tak třeba od letošního roku se nebudou zdanovat dividendy pro rozpočet -9 miliard ale naopak zvedneme DPH ,zavedeme stropy pro pojistnéa a rovnou daň a zmrazíme důchody zvedneme dan na paliva a hazard nechame nezdanen vatikánu dáme taky MMF dáme takové dotace a zavedeme školné,zvedneme polatky ve zdravotnictvía tak dál podobně a hova.a typu ghándí suekr.,ladík a spol tady budou cíleně napadat veškerou kritiku
27. 02. 2012 | 15:59

Silvie napsal(a):

tata,

já vám rozumím. Jen jsem chtěla naznačit, že ne všichni jsou chudáci. Vím něco o tom, jakým způsobem se dělají daňové odpisy atd. (dobrá účetní je výhra).
A mluvím tady spíš o těch, kteří zaměstnávají další lidi.
Na druhou stranu, vidí-li,že kradou vládní politici, těžko po nich chtít, aby platili daně.
27. 02. 2012 | 16:41

xx napsal(a):

Puck: celá naše ekonomika vyprodukuje zboží a služeb úhrnem přibližně za 3,7 biliónu korun každý rok. Státní rozpočet operuje s cca 1,2 biliónu tedy přibližně s třetinou ( státní rozpočet nezahrnuje například zdravotnictví, které ale stát silně ovládá a reguluje, včetně peněžních toků )

Kdyby tuto třetinu stát neřešil, ta třetina peněz by nezmizela z ekonomiky, dál by zde byla, jenom by měla jinou výdajovou strukturu.

Uvědomte si, že stát sám o sobě kromě těch vypůjčených peněz státním dluhem, nemá jiné peníze, než peníze které občané svou aktivitou vyprodukují. Stát jen peníze přerozděluje, tedy přesměrovává násilím od všech občanů k některým. A některé peníze přesměrovává několikrát, to když si například poslanec koupí dům nebo byt za poslanecké náhrady, které dostat od státu a zaplatí státu DPH 14%, tak vlastně pouze vrací do státního rozpočtu část obdržených peněz, které stát znovu přerozdělí.

Myslíte si snad, že kdyby stát neinvestoval do stavby dálnic, že bychom chodili pěšky ? Jistě že ne, stejně jako nechodí pěšky třeba Italové a jiné národy.

Lidé se bez státu dokáží obejít, ale stát bez lidí není nic a nemá ani korunu !

To až si uvědomíte, zjistíte že to co jste napsal je slušně řečeno omyl.
27. 02. 2012 | 19:39

Fialenka napsal(a):

Daně jsou dobrá věc stejně jako peníze. Záleží jak se s nimi zachází. Napište příště jak daně fungují v Norsku, Dánsku nebo i ve Švýcarsku.
27. 02. 2012 | 19:49

český maloměšťák napsal(a):

"Lidé se bez státu dokáží obejít, ale stát bez lidí není nic a nemá ani korunu ! "

Chtělo by to příklad - moderní společnosti, která se obešla bez státu, aniž by zkolabovala či byla převzata jiným státem.

Jinak by tento výrok mohl být také označen také za utopistický jalový mentální výkon.
Což by věru nebylo dobré hodnocení.
27. 02. 2012 | 20:02

Fialenka napsal(a):

Ty daně jsou opravdu zvláštní a musím říct, že mě ten blog pobavil. Ještě kdyby u každé daně bylo uvedeno proč se platí. Záhada je třeba za ty vousy a tak. A u té z domů u zastávek pražské MHD mě taky žádný důvod nenapadá.
27. 02. 2012 | 20:19

xx napsal(a):

český maloměšťák: myslím že nechtělo, protože jsem jedem z tisíce příkladů i uvedl, jen jste ho kdoví proč nezahrnul do vašich úvah.

Vytrhávat z kontextu jednotlivé věty a na nich zakládat nová diskusní témata je samo o sobě jalovým výkonem.
27. 02. 2012 | 20:20

xx napsal(a):

Fialenka: důvod je u všech daní v historii vždy jen jeden jediný. Násilím okrást občany a ovládat jejich peníze a tím mít moc nad nimi. To jak se daně jmenují a proč se platí je jenom určení kdo a o kolik bude oškubán.
27. 02. 2012 | 20:28

český maloměšťák napsal(a):

xx
Ta věta je vzhledem k dalšímu - vašim soudům - je dost podstatná - dokonce je možná východiskem vaší utopistické Libertanie.

Ale je možné to nazvat jalovým mentálním výkonem - proč ne. Zde je možné vše - a navíc je to zadarmo. Proč tedy ne, že...

Mimochodem - na otázku jste neodpověděl nijak. Tedy co se týče obsahu otázky.
27. 02. 2012 | 20:29

český maloměšťák napsal(a):

xx ad Fialenka
Díky daním ale mj. vznikl také internet. Tedy nebýt této vaší "krádeže" - musel byste se vými jalovými řečni na trh.
Tam by vám ale nejspíše nakopli zadek.
27. 02. 2012 | 20:31

Václav Pokorný napsal(a):

Národní ekonomická rada vlády, už jen ten název varuje, totiž ve světle toho, v co se vlastně převtěluje Česká republika pod touto vládnoucí sebrankou, které jste tedy i Vy radil. Destrukce právního a sociálního státu. Pane Michle být Vámi, nijak bych se nechlubil, ze působíte jako jakýsi poradce někomu, kdo tady v republice dělá takovou paseku. Nevím v jaké vlastně poloze vůči těm příštipkářům trojkolky byl, nebo je, ten NERV? Co si od NERVu vzali za své? Resp. co z těch slavných rad vašeho slavného NERVu,by skutečně pomohlo většině občanů? Podle mého velmi málo až nic.
Jinak dobře, podle mého, to napsal Puck.
27. 02. 2012 | 20:33

Fialenka napsal(a):

xx
To jo, často je to jenom záminka jak lidi oškubat.
Správné třeba je, když jsou daně za to že člověk přijal ze společnosti nějaké výhody. A stále platí, že nejúspěšnější jsou země s vyššími daněmi.

http://www.prosperity.com/rankings.aspx
27. 02. 2012 | 20:58

český maloměšťák napsal(a):

xx
Copak copak, milý xx, stále jste nenašel v historii lidstva coby civilizačně - kulturního jsoucna nejaký stát, který nevybíral daně a byl něčím pro kulturní význam lidstva jako celku významný ?
Nebo jte se jen po xx - ovsku zdejchnul ?

Hezký večer plný přemítání o utopistické Libertánii přeji.

P.S. Poradím - jděte až k prvobytně pospolné společnosti. Ale i tam alfa samec pochopil, že své náhodně vybrané fružky musí občas nakrmit porcí z jim uloveného mamuta - minimálně proto, aby mu porodily další alfa samce.

Nazdar !
27. 02. 2012 | 21:04

Devo napsal(a):

český maloměšťák
Somálsko zvítězilo v boji nad USA a stále si drží svůj poloanarchistický pořádek.
Pravda, aby se obživili a mohli si postavit vilu s bazénem, musí jejich rybáři občas unést nějaký ropný tanker.
Ty bohužel po Slapech nejezdí, takže nevím jak s těmi zdroji.
Ale jeden velký mág zdejší politiky říkal, že někde jsou.
27. 02. 2012 | 21:58

Občan napsal(a):

To ČM:

Ad Sepetná - ano, to je typické české podvodnikání a příživnostničení, o kterém stále hovořím
RC Sepetná je veřejná obchodní společnost - http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_or.cgi?
ico=25863304&jazyk=cz&xml=1

A z nějakého neznámého důvodu je dotována státem - 9 mega za 10 let.
http://cedr.mfcr.cz/Cedr3InternetV414/CommonPages/
TakersListPage.aspx?condition=4d2be6db-5935-4380-
ba55-470ce92dcc66

A teď si vezměte, že takhle funguje tak polovina českého "podnikatelstva" a ještě skučí, jak je stát a zaměstnanci odírají...
27. 02. 2012 | 22:11

uio napsal(a):

aktuální skore

http://jdem.cz/t3743
27. 02. 2012 | 22:19

Marcus napsal(a):

Pane Michle,
samozřejmě je možné populisticky vykřikovat - nesmíme zvyšovat daně. Pak je ovšem třeba dodat, kde budete škrtat, protože současné daňové příjmy nestačí pokrývat rozpočtové výdaje. Každý, kdo odmítá progresivní zdanění, vyšší daň z příjmu firem, zrušení limitů na zdravotní a sociální pojištění, upravit paušály OSVČ atd. by měl říct, kde chce škrtat - zda chce snížit důchody, snížit výdaje na zdravotnictví nebo do školství atd.
Opatření Topolánkovy vlády stály státní rozpočet desítky miliard - snížit příjmy dokázaly, bohužel snížit i výdaje odvahu neměli - takže dochází k populistickému uplácení voličů na dluh.
27. 02. 2012 | 22:22

hihi napsal(a):

http://www.iness.sk/stranka/6886-Organizacie-EU-si-od-ust-neodtrhaju.html
27. 02. 2012 | 22:24

xx napsal(a):

český maloměšťák: nepíšu sem jednotlivé věty ale celé příspěvky které mají nějaký kontext. Ignorovat jej dokáže jen ignorant nebo manipulátorský rejpal, co se chce hádat za každou cenu, i za cenu jalových žvástů.

Ad internet - Dokažte, že by internet bez vládních výdajů na zbrojení nevznikl. Typický mem se projevuje ve vašich úvahách, kdy máte stát zafixovaný jako něco bez čeho by se přestal točit svět. Proč si myslíte, že už k žádnému jinému vývoji v oblasti státu nemůže dojít ? Státy si sice berou čím dál více rozhodovaní o penězích a moci, ovšem to neznamená že tomu tak bude navždy. Ano s lidmi jako vy co se vysmívají ideologiím které stát nepovažují za alfu a omegu lidského jednání se ten vývoj jiným směrem nepohne. Naštěstí nejsou všichni jako vy ;)
27. 02. 2012 | 22:40

xx napsal(a):

Fialenka: Na tu tabulku pozor ! Jestli jste si všimla, jak tu tabulku lze seřadit podle jednotlivých dílčích kritérií, když třídíte podle ekonomiky, první je Singapore a druhé Švýcarsko. I v celkovém srovnání, země s vysokými daněmi prolínají země s průměrným zdaněním.

Ovšem chybou by bylo vyvodit z toho závěr, že prosperita souvisí s výší zdanění, nebo snad dokonce, že vysoké daně jsou předpokladem prosperity a naopak, nízké daně znamenají úpadek.

Vůbec takové srovnávání je pochybné, protože srovnáváte úplně odlišné světy s odlišnými kulturními a morálními základy a stupněm vývoje.

Když srovnáte podle Health, první se ocitnou v indexu USA, s čímž asi zde nebude mnoho diskutujících souhlasit. Alespoň podle debaty o zdravotnictví soudě.
27. 02. 2012 | 23:01

český maloměšťák napsal(a):

xx
Nezajímají mě "kdyby, kdyby, kdyby, byly v řiti ryby" plus utopie nějakého diskuzního manipulátora.
Zajímá mě popis skutečnosti a to, zda diskutér umí odpovědět na velmi jednoduchou otázku.

Pokud ne, tak jej samotřejmě zcela objektivně pasuji na ubožáka, který své fantasmagorie považuje za realitu.

Dobrou noc.
27. 02. 2012 | 23:05

xx napsal(a):

český maloměšťák: se vám tedy divím, že se s takovým ubožákem vůbec bavíte a dokonce žadoníte o jeho fantasmagorie, když chvilku neodpovídá.

Váš problém je, že nechápete rozdíl mezi idejí a realitou a dožadujete se důkazu, že idea je realitou. V tom vám opravdu pomoct neumím. Pamatujte si tedy alespoň, že ideje jsou velmi důležité pro lidi kteří jsou schopni si představit víc než jen to na co si lze sáhnout nebo co lze někde vidět. Že takové ideje dokáží a již v minulosti dokázaly měnit svět který se zdál zavedený a stabilní a že to tak bude i do budoucna.
27. 02. 2012 | 23:47

anti politik napsal(a):

Silvie, tentokrát s Vámi vůbec nesouhlasím. Váš názor na živnostníky není nic jiného než Váš subjektivní pohled na ně, (zřejmě bez osobních zkušeností s tímto druhem podnikání) z kterého se dá vyčíst vlastně jen Vaše osobní averze vůči nim. Vy asi netušíte, že každý živnostník v tomhle pastátě má za krkem minimálně 6-8 státních parazitických organizací, které ho odírají dennodeně z kůže. Kdysi jsem tak začínal a mohu potvrdit, že kdyby začali živnostníci platit absolutně vše co si tenhle stát zamanul a vymyslel, nenajdete tady jednoho jediného, protože by žádný nevydělal ani na chleba natož na zaměstnance! Já už tyhle starosti nemám naštestí, ale jinak je to hnus v tomhle státě být pouhým živnostníčkem!
28. 02. 2012 | 05:47

anti politik napsal(a):

Silvie, tentokrát s Vámi vůbec nesouhlasím. Váš názor na živnostníky není nic jiného než Váš subjektivní pohled na ně, (zřejmě bez osobních zkušeností s tímto druhem podnikání) z kterého se dá vyčíst vlastně jen Vaše osobní averze vůči nim. Vy asi netušíte, že každý živnostník v tomhle pastátě má za krkem minimálně 6-8 státních parazitických organizací, které ho odírají dennodeně z kůže. Kdysi jsem tak začínal a mohu potvrdit, že kdyby začali živnostníci platit absolutně vše co si tenhle stát zamanul a vymyslel, nenajdete tady jednoho jediného, protože by žádný nevydělal ani na chleba natož na zaměstnance! Já už tyhle starosti nemám naštestí, ale jinak je to hnus v tomhle státě být pouhým živnostníčkem!
28. 02. 2012 | 05:49

anti politik napsal(a):

Zase se to zdvojilo. Nemůže za to.
28. 02. 2012 | 05:50

Silvie napsal(a):

antipolitik,
jistě jsou živnostníci slušní a neslušní.

Já znám hodně těch neslušných. Bydlím ve městě a nejsem tedy závislá na nějaké sámošce na vsi. Ale od známých vím, jaké ceny si účtují na vesnici jen za základní potraviny (nemluvě o tom, že zboží nakupují ve velkém např.při slevách v Kauflandu).
Minule jsem se docela šokována doslechla, že nejdražší potraviny mají ti chudáci na severu, kde je nejvyšší nezaměstnanost a nejnižší platy. Paní pravila, že v obci nemají supermarket a tak platí např. za litr mléka 28 Kč! (ostatní ceny si nepamatuju). Jezdí tedy raději nakupovat do Polska.
To jsou přesně ti čeští vyčůraní obchodníčci,kteří jakmile můžou odrat bližního svého, protože nemají konkurenci, udělají to.
A moje zkušenosti s živnostníky-řemeslníky tak nejsou nic moc. Nekvalitně odvedená práce za hodně peněz.
Taky znám pár prodavaček v malých obchodech a vím za jakých podmínek a za jaký plat pracují /ne ,že by řetězce byly lidumilnější/.
OSVČ jsou i soukromí lékaři (zubaři atd.) - když slyším jejich nářky, jak jdou málem o žebrácké holi, tak nevím, jestli se smát nebo plakat /obzvlášť ,když jsem právě vyklopila pár tisíc za novou korunku/.
28. 02. 2012 | 07:03

Pompeius Magnus napsal(a):

Osobně navrhuji pověřit pana Stejskala výběrem tzv. "nekorektní daně". touto daní by byl zatížen diskutér zde na "Akutně centrum", který dle názoru Velkého Inkvizitora Stejskala porušuje pravidla "slušné, pravdoláskové a věcné diskuse". Daň by se odváděla v kvartálních zálohách ke speciálnímu účtu Bratra Kalouse.
28. 02. 2012 | 08:05

krajan napsal(a):

Já bych zdanil konzumaci vzduchu,ovšem s výjimkou pro osoby,vydělávající (nebo jakýmkoliv jiným způsobem získávající-třeba tunelem) víc jak půl milionu měsíčně.Oni totiž se při své usilovné práci pro tuto zemi více zadýchávají,takže mají,ne vlastní vinou, větší spotřebu vzduchu.Takže těm bych šmahem daň odpustil.Naproti tomu důchodci se pohybují pomalu,sotva dýchají,jsou tedy pro společnost téměř nepotřební.Ty bych pak osolil,co to dá.Protože je ale známo,že v české kotlině páni finanční ministři daně vybírat neumějí,bylo by nutné zřídit nejméně další dva úřady při MF,které by dohlížely na úřady finanční.Zjištěné výsledky by pak zveřejňovaly pravidelně formou nezávazných bulletinů, aby si lid mohl číst.
28. 02. 2012 | 08:06

český maloměšťák napsal(a):

xx
Ještě jednou a naposledy :
"...Lidé se bez státu dokáží obejít, ale stát bez lidí není nic a nemá ani korunu !
To až si uvědomíte, zjistíte že to co jste napsal je slušně řečeno omyl..."

To není výrok, který by měl implikovat nějakou ideu do budoucnosti. To je zcela jednoznačné hodnotící konstatování ve vztahu k existujícímu.

No a další diskuzní niť je pak výše - včetně požadavku, abyste odpověděl na velmi jednoduchou otázku.

Takže problém máte vy - ne já. Vy buď pletete dohromady realitu a ideály....anebo lžete.
Podle mě lžete - pokud vytýkáte Puckovi omyl a to na základě výše uvedené věty - kdy jí, coby hodnotícím soudem uzavíráte svůj výklad o EXISTUJÍCÍCH daňových transferech - je pak dost zbabělé tuto hodnotící větu chtít později dovysvětlovat jako popis nějakého ideálu....je to takto lež.

Pokud tedy neodpovíte na mou velmi jednoduchou otázku - třeba i tak, že napíšete, že neznáte z historie takový stát....je zcela zjevné, že vaše vývody vůči Puckovi jsou silně manipulativní a účelové povahy - neboli svým ideálem argumentujete coby východiskem pro popis zákonitosti, jíž se má řídit skutečnost - přičemž pro toto nemáte ani jeden příklad z historie.
Což je tedy velmi absurdní a silně to připomíná marxistické blouznění o beztřídní společnosti. /i když zde jakási opora v realitě může být....prvobytně pospolná společnost, prvotní křesťanské obce..../.

Zodpovězte velmi jednoduchou otázku - přesťaňte školometsky kličkovat.
28. 02. 2012 | 09:09

UYU napsal(a):

http://jdem.cz/t4ub6
Německá nezaměstnanost mlžení..

http://jdem.cz/t4uc8
US ..došlo k trvalému poklesu míry nezaměstnanosti, ale je tu háček. Definice "nezaměstnaný"
28. 02. 2012 | 10:30

ironik napsal(a):

Co člověk to názor,záleží na tom jaká je jeho prospěšnost pro společnost, to zn. potřeba a spotřeba , protože za posledních 2O let všechny vládní garnitury rezignovali na soběstačnost společnosti (státu) a globálně rozkrádali a tvrdí že je to služba občanům, je lhostejné už většíně společnosti co ti odborníci žvaní, jsou už spíš k pláči a vzniká potřeba uplatnit přísloví ( pro hubu nahubu)
28. 02. 2012 | 11:13

UZU napsal(a):

půjdou výnosy na trhu obligací na 6% ještě letos,
8% v příštím roce
a na 12-15% do roku 2015 (to jsou úroky srovnatelné s úroky v USA na přelomu 70. a 80. let minulého století).
Sazby na hypotéční úvěr ve výši 8-10% vedly v minulosti v západních zemích vždy kde kolapsu trhu s nemovitostmi.

V tento okamžik nesmíme zapomínat nejednu věc – na trhu jsou ještě aktiva za 15 biliónů dolarů, která nebyla odepsána v rámci let 2007-2009. Čas jejich odpisu se blíží, další pokles cen nemovitostí mlže jejich část vzít s sebou.
28. 02. 2012 | 11:24

SuP napsal(a):

xx -
Máte pravdu (zase). Daně se dřív jmenovaly "berně", protože panovník (nyní stát) je občanům bral. Když občané neměli, nebo nechtěli, začal si stát berně brát násilím. To násilí postupně tak vystupňovalo, že občané raději daně začali dávat. Ne dobrovolně, ale bez fyzického odporu (pouze s psychickým). Až od té doby se jmenují "daně". Je to totéž jako výpalné mafii. Výpalné to bylo v době, kdy po nezaplacení byla firma vypálena. Dnes je to "příspěvek za ochranu (mafie tvrdí, že na ochranu před vypálením)". Jen je divné, že se stát chová úplně stejně jako ty mafie a tváří se ,že u něj je to v pořádku, ale že proti mafiím bojuje. Stát má občany za blbce.
28. 02. 2012 | 13:00

xx napsal(a):

český maloměšťák: USA - http://www.mises.cz/clanky/pomahat-a-chranit-stat-u--572.aspx
Chcete mi snad vyvracet, že stát bez lidí dokáže existovat ? Kde ? Co vzniklo dříve ? Stát nebo člověk ?

Ani když dovedete mé argumenty ad absurdum, nedaří se vám důstojně oponovat. Lidé nepotřebují stát ani ke stavbě dálnic, ani k pečení rohlíků ani kvůli policii. To naopak stát potřebuje především policii aby lidi ovládal a okrádal.

Dále to ponechám na vašem samostudiu. Nejsem ani zodpovědný ani placený za rozšiřování vašich obzorů.
28. 02. 2012 | 14:44

sweet report napsal(a):

Default Řecka je možný už zítra??
Události kolem Řecka nabyly v posledních hodinách dramatického rázu. Skupina majitelů řeckých státních dluhopisů požádala dnes na Mezinárodní asociaci pro výměny aktiv a derivatů (International Swaps and Derivatives Association, ISDA), aby dala posudek o statutu těchto cenných papírů.

Rozhodnutí ISDA má padnout nejpozději v 17.00 GMT ve středu.

Není vyloučeno, že už zítra může být vyhlášen default Řecka.
V tomto případě se může stát situace na světových trzích nekontrolovatelnou, protože nikdo přesně neví, kdo právě vlastní řecké cenné papíry a v jakém množství.

no medyjalne to maj nachystany
tak uvidíme...kdo s koho...v tom pokeru..... :-)))
28. 02. 2012 | 14:58

Fialenka napsal(a):

xx,
jaképak pozor. Tabulka je seřazena podle celkové prosperity, co Vám na tom nesedí? Zkuste se na ní podívat jako nezávislý pozorovatel :-)

Porovnáváním různých ukazatelů sleduje to nejdůležitější, totiž kvalitu života. Navíc v pořadí zemí se skoro shoduje s časopisem The Economist, který každoročně sestavuje index svobody a s OECD, která se zabývá štěstím. U obou těchto hodnot vede Skandinávie. K těm máme kulturně hodně blízko, jsou to naši sousedi. Tady vaše poznámka o srovnávání nesrovnatelných kultur neobstojí.

USA je v Health na prvním msítě asi proto, že je nejlepší na světě v medicínském pokroku, který je přecejen velké části obyvatel přístupný. Američani také mají dobré životní prostředí a jsou celkem bohatí: kupní síla byla v roce 2010 v USA 39 923,- a naše v ČR 17 983 ,-. Samozřejmě velká potíž v USA je v tom, že ne všichni na tu kvalitu ve zdravotnictví dosáhnou.
A že je Singapur na prvním místě v ekonomice právě znamená, že „ekonomika“ k prosperitě nestačí.
28. 02. 2012 | 16:52

Pavla2 napsal(a):

Silvie: Máte pravdu. Jsou živnostníci slušní a nepoctiví. Víte, s těmi malými obchůdky s potravinami je to docela na vesnici těžké. Taky mnohdy platí nájem plus vše ostatní, většina lidí si velké nákupy jezdí dělat do supermarketů, takže tam ten obrat zas až takový není. A když nakoupí např. chleba, zůstane jim, tak mají docela ztráty a myslím, že zas až nějak levně sami nakupovat nemůžou. Ty slevy v Kauflandu apod. zase nejsou u všech potravin a narozdíl od velkých prodejců je nakupují za vyšší ceny.
Jinak je to s těmi řemeslníky tak, jak píšete. Špatná práce a drahá. Dneska už byl u nás poněkolikáté instalatér. Účtuje si za hodinu práce 380 kč. Kdybych věděla, kolik dám za opravu staré karmy, tak jsem si radši připlatila a koupila novou. No a to je jasné, že zase až tak rychle nepracují, když si berou od hodiny.
Ale na druhou stranu musím říct, že znám i dost těch poctivých, kteří se fakt snaží, přijdou vždy tak, jak slíbí a nemyslím, že by si řekli zase o nějakou horentní sumu. No jenže čím méně řemeslníků bude, což je jasné, když máme samé vysokoškoláky, tak tím více si budou vybírat své zákazníky a budou čím dál dražší. A lidi budou nakonec rádi, že k nim vůbec někdo přijde, at to bude stát cokoliv.
28. 02. 2012 | 18:22

xx napsal(a):

Fialenka: proti tabulce nic nemam. Jen bych byl opatrný s vyvozováním závěrů z ní.

Co se týče toho zdravotnictví, tak u nás také platí a obecně v Evropě též, že ta nejlepší dostupná péče není dostupná všem.

Nedávno byl v TV rozhovor s Milošem Formanem a ten vypravoval, že když komunisti pustili jeho děti za ním do USA, bylo mu divné, proč jsou pořád unavené a kdekoli si sednou tak usínají. Nakonec to prý zjistil, ty děti v noci nebyly schopné spát, protože měli strach, kdy si pro ně přijdou gangsteři. Tak byly antiamerickou propagandou zmanipulovaní. Na řadu lidí to zanechalo následky dodnes, jak můžete pozorovat i ve zdejších diskusích. Jakmile někdo naznačí, že bychom snad mohli dělat něco jako to dělají v USA, některých lidí se zmocní přímo panická hrůza a dost možná ani nespí. Málo lidí si dovede i dnes po 20 letech uvědomit a přiznat, jaké zlo komunistická totalita byla a jaké škody na našem vědomí a podvědomí komunistická propaganda napáchala. Takové věci se nedají jen tak změnit.

A co se týče těch kulturních rozdílů mezi námi a Skandinávií ? Ty jsou obrovské. Zeměpisná blízkost na tom nic nemění.
28. 02. 2012 | 22:24

drevokocůr napsal(a):

xx

já myslím, že ta unavenost byla spíš důsledkem časového posunu, na který se ty děti nedokázaly aklimatizovat, než vlivu komunistů
29. 02. 2012 | 09:20

Pepi napsal(a):

Pane Mich, nejdříve je nutné ZAKÁZAT
1- v ČR EZ i EU daňové ráje..!!
Kde kdo podniká a má zisk, tam také musí platit daně.
A když chce do daň.ráje, tak ať tam také podmnńiká.
2- zakázat akcie na doručitele , protože jsou nekontrolovatelní.!
3- na území €uro zóny sjednocovat daně
a postupně i v celé EU... janek se nikam EU nehne.
4- a potom zdanit HAZARD (já bych jej radši jako škodlivý zakázal)
5- zdanit krátkodobý spekulativní kapitál na území EU
6- omezit BankoKRADcii, je stejně škodlivá jako LICHVA
7- velké státy EU by měli pomáhat malý´m a slabším, ale
... děje se úplný opak falešnými dotacemi naučí malé žít v nadbytku
a ty potom neumí hospodařit s původními financemi..
Takže Německo zatím s Francií dotacemi svých zemědělců i bank
rozkládají EU zevnitř a škodí malým státům EU, tak, že provádí skrytý ekonomický "Drag nach Osten"... beze zbraní..!!
(byl jsem proti vstupu do EU i do NATA, nato se mě V.Havel neptal)
01. 03. 2012 | 17:04

Německá Eva napsal(a):

Pane Michl,Vy se mě líbíte,radost Vás poslouchat ! Když pitomosti tak přidám taky jednu. Zdanit odpověď politika, který odmítne říct svůj příjem, buď je to hloupost nebo úmysl, ale brala bychto každopádně jako daňový únik. Navíc když řekne: ptáte se na můj příjem? vy jste soudruzi či antilidi. Neuvěřitelné.
13. 03. 2012 | 21:30

Jitka napsal(a):

Jsem pro usměrnění ekonomiky,ale v tomto státu nám za čas budou danit vzduch ,sex a právo žít.
Po tolika letech neustálého zvyšování a dražení ,jsme na tom hůř ,než po pádu komunistů.Ruka ruku myje.Volíme stále jen mezi dvěma stranami .Když nevyhraje ČSSD ,tak vyhraje ODS a naopak.A celou dobu rozkládají jak mohou.A my hloupý čecháčci si zanadáváme u piva a tím to končí.Co jsme chtěli to máme.A bude hůř...
19. 03. 2012 | 18:51

Michal napsal(a):

celkem vtipný článek, ale Beatles v písni TAXMAN to vystihli už před cca 45 lety, tak by to tady stacilo pustit
20. 03. 2012 | 17:06

M.Š. napsal(a):

Zatím se nikdo neodhodlal zdanit blbost,
ty by byly příjmy do státní pokladny.Když si vezmeme většinu tohoto národa,tak nijakou obzvlášť vysokou mírou inteligence nevyniká,spíše vysokou mírou vychcanosti,drzosti a arogance,což jsou projevy a vlastnosti person poněkud chatrné mentální nedostatečnosti.Proto tenhle stát a národ upadá stále hlouběji do marasmu...Za bolševika byla vrchnost chytřejší(přestože byla omezená až na půdu...),do nižších funkcí si pořídila inteligentní osoby,které za ně dělali a rozhodovali.Po podvodu v r.89,si věrchuška myslí,že sežrala všechnu moudrost,což,jak dokazuje skutečnost,je mimo mísu.Nyní je zapotřebí sloužících,kteří jsou sice flexibilní,možná i dostatečně předstírající pracovitost("dřou" od rána do večera...),ovládají mandarinskou čínštinu,všechny možné i nemožné počítačové programy a zvláště obratní jsou v podrazáctví a špiclování.....no nějaká intuice,vize a jiné schopnosti že chybí,nevadí,co není ukradnem,co se příčí zničíme....zářné zítřky pro hajzlíky jen jsou.
21. 03. 2012 | 08:34

egoman napsal(a):

Zdaňme blbce, těch máme tolik, že by bylo po problémech :-)
27. 03. 2012 | 12:02

Theressa1987 napsal(a):

http://theressa1987.blog.cz/
20. 04. 2012 | 22:37

ClaytonLype napsal(a):

[url=http://freeadres.ru/]юр адрес от собственника[/url] юр адрес в бизнес центре
юр адрес в бизнес центре 4 ифнс [url=http://adresavbc.ru/]юр адрес от собственника[/url]
[url=http://ouradres.ru/]юр адрес от собственника[/url] юр адрес в бизнес центре 43 ифнс
17. 04. 2014 | 20:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy