Nejen že se krade

18. 05. 2012 | 16:42
Přečteno 7620 krát
Vypadá to, že bude o dalšího zavřeného zloděje více. Zabývali jsme se v NERV, v týmu vedeném Pavlem Kohoutem, bojem proti zlodějině. Zjistili jsme, že nejenže se krade, ale ještě více peněz se ztrácí neefektivním rozdělováním peněz, plýtváním, laxním přerozdělováním. Vyšlo nám, že přes veřejné zakázky prochází zhruba 17,5 % HDP (v roce 2010 kolem 640 mld. Kč). Přes otevřenou soutěž prošlo méně než 50 procent. Z veřejných zakázek asi 7 % HDP připadá na centrální vládu. Na obce a kraje pak 7,3 % HDP. Sektoroví zadavatelé – plynárny, vodovody a kanalizace, dopravní podniky – pak přerozdělují asi 3,2 % HDP. Uvažme 10procentní zlepšení a ušetříme kolem 60 miliard. Pokud bychom míru předraženosti a zbytečnosti odhadovali na více než 10 %, došli bychom k částkám, které by mohly zlikvidovat deficit veřejných financí. Paradoxně takto zřejmě uniká více peněz, než kolik se rozkrade (tím nijak neomlouvám kriminální živly). Vedle kupy opatření (více zde www.bit.ly/PROTIkorupci) jsme dospěli k otázkám: Jak je možné, že takto vysoké částky nepředstavují ohnisko veřejného zájmu minimálně stejně velké jako korupce? A jak je možné, že namísto masivních úspor v této oblasti se zvyšují daně?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Plýtvá se, to je špatně,
krade se a korumpuje v malém, to je ještě horší,
ale nejhorší jsou velcí zloději, pro které pracují politici.

Kdo je větší daňový podvodník, občan nebo živnostník, který v rozporu se zákony ošidí stát o pár tisíc korun, nebo ti, pro které politici vytvoří vhodně daňové podmínky, které jsou v rozporu s přáním občanů.

Podle práva ti drobní, podle vyšších morálních hledisek ti, kdo například „přesvědčili“ politiky, aby jim vyšli vstříc a například zrušili daň z dividend.
18. 05. 2012 | 17:00

Kuchař napsal(a):

Tak 7,3% HDP už dneska přerozdělují socani na krajích. Co se bude dít, až tahle zlodějská banda bude přerozdělovat dalších 7% HDP. nechci ani domýšlet.
18. 05. 2012 | 17:04

Baba Jaga napsal(a):

I když jste jen pomocná síla NERVu, vážený pane autore, tak nám třeba můžete prozradit, co jste po svém zjištění doporučili panu Nečasovi a celé vládě a co oni na to. Zjištění je jedna věc a návrh na konkrétní řešení druhá.
A kdyby vláda na doporučení od členů milého NERVu nereagovala, tak by tam snad nikdo z Vás rozumovat nechodil.
18. 05. 2012 | 17:13

Frante napsal(a):

Myslím, že lidi to takto nerozlišují. Předražená zakázka je v povědomí spojená s korupcí a to je totéž co zlodějna. Spíš otázka na vás: Jak vy víte, že se za neefektivní zakázkou neskrývá korupce?
18. 05. 2012 | 17:16

Jedla napsal(a):

Milý Kuchaři,

vy tak důsledně používáte slovo "socani", že mne patrně naučíte pro všechny politiky takzvané pravice používat jednotné označení "dacani" (zkratkou dx).
18. 05. 2012 | 17:17

PB napsal(a):

Aleši, vy-takový ekonom, objevujete Ameriku?
Je přece nesporné, že pokud se u obyčejného poslance (jako byl Rath) odhalí škvára takového rozsahu (mluví se, že úplatek měl činit až neuvěřitelných 220 milionů), logicky nás napadá (a logicky si odpovídáme), KOLIK toho mají doma ostatní - Kalousek, Drábek, Paroubek, Hašek, Bém, Němcová, Peake, Bárta ...
Ačkoli je demokracie a media se přehánějí v udržování jasného plamenu tohoto polistopadového fenoménu, v praxi však platí staré "dobré" komunistické - držet hubu a krok.
Pokud by byli politici tak křišťálově čistí, jak stále papouškují a nyní-s ohledem na Ratha-doslova vyřvávají, jistě by jim nikomu osobní prohlídka - stejná jako u Ratha - nevadila.
Je nám ale všem jasné, jak by taková prohlídka u každého z nich dopadla. Pokud bychom našli jenom "menší ráthovné"-cca upocených 30 milionů v podlaze, považovali bychom to spíše za standard a drobné na mléčné svačinky.
Horší by to bylo z nalezenými kompromitujícími materiály. Na základě těch mohou mít "naši zákonodárci" doživotní penězovod až k teplu domácího krbu.
JENOMŽE ...
"Máte důkazy?!", vybafne na vás jakýkoli z takto jen slaboučkým dýmem korupčního smrádku načichlý český politik.
A na této lakonické otázce může naše snažení skončit.
Dál si budeme hrát hru "Na hodné politiky, kteří to s naší zemí myslí dobře vždyť jim tak skvěle a hladce vydělává)a na zahálčivé daňové poplatníky, kteří ve své zaslepenosti asi neumějí pochopit, že politici potřebují do státní kasy stále víc a víc, protože úplatky a "ráthovné" díky ekonomické krizi stále stoupají a dnes se velká ryba s pár miliony už nespokojí.
Tak jako má každá televize "koláče sledovanosti" a peoplemetry a spolehlivě ví, kolik patnáctiletých a kolik "předsmrtných" se tu či onu hovadinu dívá, mohli bychom mít i Stav korupce dnes v sedm hodin ráno ...
Pokud by se tyto všechny peníze daly dohromady, nenasytným politiků se nechal dvojnásobek průměrného platu a redukoval by se počet politiků, věděli byste ještě o nějakém ekonomickém problému ČR?
Tak jako cena jízdenek v Praze drasticky stoupla, aby měl menidžment na nestydaté "odměny", tak celý náš národ mlčením souhlasí s "pilíři" na důchodovém zabezpečení.
Ale takových věcí, kdy ze státního rozpočtu se "ještě zlepší něco, co tu dávno funguje levněji", máme povícero.
IZIP není nic jiného, než odsávání peněz ze zdravotního pojištění - s nulovým výsledkem a peníze tam poté chybí.
Státní maturity není nic jiného, než odsávání peněz ze školství - s problémy a peníze tam poté chybí.
A sto šedesátý Rusnokův pilíř - Rusnok nedělá ředitele Asociace penzijních fondů ČR jen z horlivosti k věci a za pochvalu před nastoupenou jednotkou - je zde také NE pro zabezpečení občanů ve stáří, ale pro zabezpečení rozsáhlého aparátu úředníků, finančníků a jiných "méně pracovitých" existencí kolem Rusnoka a jeho známých.

Je vidět, že si to všechno dál necháme líbit a než bychom všichni něco udělali, budeme svorně zpívat o tom, že máme KONEČNĚ TU DEMOKRACII ...
18. 05. 2012 | 17:19

Honza napsal(a):

... a můžete mi prosím pane Michl sdělit jaký je z hlediska výsledku rozdíl mezí tím, že se ztráci finanční zdroje krádeží, nebo neefektvním nakládáním.
To je to samé jaký je rozdíl mezi zabitím a vraždou. Z hlediska výsledku stejný, jenom výše trestu je rozdílný.

... a jenom doplním:

pracoval jsem v oblasti IS/ICT ve finančním sektoru, telekomunikacích a státním sektoru a musím Vám sdělit, a mohu než li jenom to, že Vaše diplomaticky nazvané neefektivní nakládání s finančními zdroji = neexistence jednoduché transparentní kontroly je právě živná půda pro korupci, odklánění, tunelování, ....

Vaše odhady jsou silně podhodnocené: ... spočítejte si 30% z Vámi uváděných částek - 640 mld a teprve potom se dostanete na spodní hranici částky, které je možné ušetřit = cca 200 miliard kč. rok .

jinak děkuji za blog a jako poděkování Vám vřele doporučuji kolik banka, kterou zastupujete již nasypala finančních zdrojů do nového systému EVEREST (IS/ICT) . Takoví neefektivní nakládání s finančními zdroji se jen tak nevidí - taky vím kde na to berete - ty finanční zdroje - poplatky za služby
18. 05. 2012 | 17:20

Realista napsal(a):

A proto důsledně podporuji mladýho Macha, který vše vyřeší - zrušíme úřady, zrušíme ministerstva, zrušíme kraje,zrušíme dotace, zrušíme přerozdělování, zrušíme stát, zrušíme EU, zabráníme křivení trhu - zrušíme úplně VŠECHNO. A bude po všem ! -:)
Sorry, nechci to bagatelizovat, zrovna toho exota poslouchám v záznamu pořadu s Jílkovou...-:)
18. 05. 2012 | 17:21

Béda napsal(a):

Zakázka na rekonstrukci Buštěhradu taky byla veřejná. Otázkou je, jestli veřejné zakázky šité na míru, vyřazující malé regionální dodavatele (tito pak spolupracují s prodražujícím vítězem coby subdodavatelé) akorát nevytahují peníze ze státního rozpočtu. Ještě aby tak zákon o veřejných zakázkách byl šit na míru velkým společnostem.
18. 05. 2012 | 17:23

Luba napsal(a):

"Jak je možné, že takto vysoké částky nepředstavují ohnisko veřejného zájmu minimálně stejně velké jako korupce?"

Jak je to možné?

To je přece jasné! Jde o virtuální peníze, za jejichž ztrátu nikdo nenese hmotnou zodpovědnost. Politici jsou kolektivně nezodpovědní.

Nejde o viditelné a papírově hmatatelné bankovky v krabici prostořekého bojovníka s parlamentními alkoholiky, MUDr. Ratha. Jenž si udělal z jednoho z těchto alkoholiků spoluvinného spolubojovníka.

Mimochodem,
akreditační profesorka Dvořáková vydala knihu, která se rozkrádáním státních peněz také zaobírá:

Dvořáková, V. (2012). Rozkládání státu
http://www.kosmas.cz/knihy/169848/rozkladani-statu/?gclid=CNH646-TirACFcwNtAodbVltMw
18. 05. 2012 | 17:31

Fialenka napsal(a):

Zbytečné projekty, předražení zbytečných projektů, předražení u užitečných projektů, zákony na zakázku …. Tohle všechno přece patří pod pojem korupce.
18. 05. 2012 | 17:34

pepa napsal(a):

řešení:defenestrace PSP i senátu
18. 05. 2012 | 18:01

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Pane Michl, je s vámi v NERVu také Vladimír Dlouhý. Ten by vám mohl dát informace z první ruky, byl u toho v samých počátcích.
18. 05. 2012 | 18:12

Ahoj napsal(a):

lidičky,
nezapomente pšece taky na to, jak jsou dodnes partaje naše chudinky zadluzeny po volbach :-)))

a pokrok se nezastaví
Maďarsko zavede kvůli krizi novou daň z telefonování

Maďaři budou mít od začátku července o něco dražší telefonování. Tamní parlament totiž schválil novou daň na telefonní hovory. Za každou minutu z mobilu nebo pevné linky se budou platit dva forinty. V Česku se podle ministerstva financí zatím nic podobného nechystá.
a
Novináři v arabském světě řeší zapeklitý překladatelský a potažmo i diplomatický oříšek.
Je jím jméno nového francouzského premiéra Jean-Marka Ayraulta. V některých arabských dialektech totiž příjmení Ayrault vyslovované "ero" znamená "jeho penis", což v kontextu celých vět vyznívá neudržitelně.
18. 05. 2012 | 18:27

zemedelec napsal(a):

Pane Michl.
Když už jste sem hodil tu cifru 100 mld.Kolik odklonil Rath,kde je zbytek,takže pátrejte dál.No když vidím sice jen v televizi,tu ruinu zámku Buštěhrad,tak na pořádnou rekonstrukci by bylo potřeba aspoň 300 mil.
Co kdybyste jsi přibrali nějaké stavaře a skutečně propočítali vybranou zakázku,jak se řekne do koruny a porovnali,pak můžete doložit skutečnost.
18. 05. 2012 | 18:50

Ahoj napsal(a):

Vrátila už ČSSD půjčku Fio bance ?

KK na svém blogu:
Jaké ponaučení bychom si tedy měli z kauzy multifunkcionáře, politického šíbra a idolu sociálně cítících žen odnést?

Mor dnešní doby se nazývá daňové okrádání obyvatelstva a následné přerozdělování
formou dotací, subvencí,
a pokus o “stvoření” prosperity pomocí státních zakázek. Výsledkem této socialistické rovnice
je všeobecná bída obyvatelstva
na úkor zkorumpovaných zlodějů na mocenských postech.
Zkrátka model Řebíček a Viamont v bledě oranžovém provedení, akorát tady si to Bušina přiklepl sám sobě, zatímco panu ministrovi to přiklepával pan Brunclík s Hálou...
Řečeno s Járou da Cimrmanem:
“Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale ...” reálná fakta jsou jasná.

Kterak důvěřují politikům svým i eurounijním
v posledních dnech předvádějí Řekové i Španělé:
z řeckých bank vybrali střadatelé jen za poslední dva dny miliardu eur a stejnou sumu vybrali lidé ze španělské,
čerstvě zestátněné banky Bankia…
18. 05. 2012 | 18:55

Elév napsal(a):

No jo,
kdyby se jenom kradlo. Vono se ještě nahrává ...
18. 05. 2012 | 19:37

Eleshar napsal(a):

Nechápu rozlišení. Předražená zakázka vesměs JE korupce. Mluví se běžně o 15 % průměrného předražení (transparency international - i když v analýzách z pražského magistrátu a ROPu padají čísla jako 60 %, 80 % atd... pak ještě existují zakázky prostě zbytečné, čili předraženost je 100 % částky... no a pak jsou samozřejmě zakázky zbytečné, a ještě navíc předražené... takže tam lze teoreticky mluvit až o více než 100% předraženosti!). To z vašich 640 mld. dává prakticky rovných 100 miliard korun ročně, tedy zhruba schodek...
18. 05. 2012 | 19:41

Anba napsal(a):

Řešení je přece tak jednoduché. Majetková přiznání - komu to bude vadit? Jen zlodějům, kteří nedoloží jak k majetku přišli. Oprávnění finančních úřadů jít do bank.Oprávnění doměřit až 100% daně za nevysvětlitelný majetek. Těch, kteří se odstěhují za zahraničním kontem, protože tady z něj nebudou moci čerpat, těch litovat nebudem.
Zkuste to projednat v NERVU a navrhnout panu premiérovi.
18. 05. 2012 | 19:58

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Anba.
Majetková přiznání někde nad 5 – 8 milionů a zrušení anonymních akcií, to by byla skutečná rána korupci. Pokud vám někdo nabídne 7 milionů, tak co s nimi, v tichosti (nepozorovaně) za rok můžete utratit tak maximálně pár set tisíc, co s tím pak dál, nemůžete hrabat majetek, na který nebudete mít dostatečně vysoké daňové přiznání.
Myslím si, že by si mnozí dali pokoj, nestačilo by jen v tichosti potáhnout, ale dotyčný by musel i v tichosti mlsat, jinak by mohl skončit v base.
18. 05. 2012 | 20:14

kim napsal(a):

Modrá policie, bo ODS nejen podle Kočí ovládá vnitro a justici, ignorovala tisíce korupčních kauz pravice se škodami stovek miliard korun , aby půl roku sledovala úplatek 7 milionů u opozice.

To je tedy náhodička?! :-)))))))))))))))))))))))))
18. 05. 2012 | 20:24

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

realista 17:21
viděl jsem Jílkovou také, o třech lidech stojících vpravo jsem neměl vždy vyhraněné mínění, dneska vidím, že to je feťák, fašista a idiot. Naše elita.

Babiš je zřejmě šílenec, ale aspoň mě pobavil. (opakovaně si říkám, jak někdo takový může řídit tak velký majetek ..?). Ovšem ti tři mě leda na.rali.

Pane autore, máte v hlavě pomotané základní pojmy. Svět je něco víc než jen čísla. Prakticky všichni kolegové nahoře Vám to také píší. Pouze Kuchař potvrdil stranickou pevnost až natvrdlost.
18. 05. 2012 | 20:41

WoW napsal(a):

pokrok se nezastaví :-)))

Andělka navrhla Řekům referendum o euru
18. 05. 2012 | 21:07

Realista napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče: Mě to taky pobavilo.-:) Co se týče řízení toho majetku, spousta lidí se domnívá, že na základě faktu, že je někdo majetný a/nebo úspěšný podnikatel, musí to být automaticky intelektuál, či vzdělanec či žák Guta Jarkovského. Já osobně znám několik velmi bohatých lidí, kteří na základní škole propadli a jeden dokonce vyšel zvláštní školu. Samozřejmě záleží na oboru podnikání.... Nelze generalizovat.
Jinak, dojem z toho mám úplně stejný jako vy, ti 3 napravo mě těžce sr.. Na mladýho Macha jsem vyloženě alergický, dobře mu to řekl ten zeměděl s tou knihou "Utopie".
A s tím, co tam říkal Babiš s tím zemědělcem souhlasím.-:)
18. 05. 2012 | 21:24

mnoya napsal(a):

U nás člověk může buď krást nebo šetřit - já se snažím teda šetřit, ale je to pořád těžší a těžší. Docela dobrý web o tom jak šetřit je topsrovnani.cz. Třeba se tam dovíte něco nového tak jako já. Šetřete lidi, nekraďte!
18. 05. 2012 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Anba napsal(a):
Řešení je přece tak jednoduché. Majetková přiznání - komu to bude vadit? Jen zlodějům, kteří nedoloží jak k majetku přišli.
18. 05. 2012 | 19:58
Komu top bude vadit? Myslim ze MUDr Rathovi by majetkova priznani nevadila. Sohlasim s tim ze od jisteho majetku by majetkova priznani mela byt.

Ale lidem kteri schovavaji 30 mega v sejfu pod podlahou a tahaji miliony po krabicich majetkova priznani az tak moc nevadi. Penize mohou ulit do Lichtensteinu, pres nadaci koupit vilu v Monte Argentario a do smrti si ji jakoby pronajimat od nadace.

Zavrit mohou, pustit musi. Rath asi moc dlouho sedet nebude. Az vyjde ven, nebude trit bidu s nouzi - zabaveny penize jsou patrne jen zlomek toho, co si stacil ulit za dobu hejtmanovani. Dokud zakon nezakazal losovacky, Rath hnal vsecjno pres losovacky pres 5 firem. "Ceska Pozice" o tom psala uz cely rok. Prihlouply UV CSSD si prirom pochrochatval jake poctive pomery na krajich panuji.

Z tisku lze snadno vygooglovat nescetne zminky brutalnim predrazovani (realisticky receno rozkradani) na urovni kraju. Tancos, Pardubice, Vanhova, Palas, Tesarik.
Na rozdil od jinych kraju se Rath lisil v tomto:
1) ku kryti rozkradacek si vybral komunisty
2) Kradl nejokateji pomoci losovacek - vedl prebor kraju v losovackach - proto se uz pred rokem dostal do hledacku ceske pozice

Proletari volte CSSD a KSCM!!!!

Avanti Popolo, alla riscosa!
Bandera rossa, bandera rossa!!!
18. 05. 2012 | 22:04

Yosif K napsal(a):

Zatceni Ratha NEBYLO BLESKEM Z CISTEHO NEBE: Rath jiste noviny cetl take. Jako spravny narcis se vsak rozhodl v rozkradani porkacovat plnou parou vpred - nejaci pisalkove mu prece mohou leda tak skrabat zada, a kdyby po nem nekdo sel, prece by mu to soudruzi rekli.....
Na krajich se krade ve velkem vsude,m rath vsak ocivdne vedl "krajsou ligu" - cituji Ceskou pozici:
Již koncem ledna 2012 jsme upozornili na skutečnost, že i Středočeský kraj vypisoval výběrová řízení, v nichž byli finalisté vybíráni losem. Jména osob a firem, které byly zmiňovány tehdy, se objevují i dnes — tentokrát v souvislosti s kauzou poslance a exhejtmana Davida Ratha. Proto připomínáme propletenec personálních a firemních vztahů.

Erinyes, Aveza a ML Compet

O administrativu výběrových řízení Středočeského kraje se starala firma Erinyes. V květnu 2010 ještě s firmou Gordion, která ale od poloviny loňského roku pro Středočeský kraj jako administrátor nepracuje, vyhrála veřejnou zakázku zahrnující „organizační zajištění zadávacích řízení včetně poradenství a zastupování zadavatele v souvislosti se zadáním veřejných zakázek“.

Z obchodního rejstříku vyplývá, že od ledna letošního roku je stoprocentní majitelkou Erinyes devětadvacetiletá Věra Bohuslavová. V den, kdy firmu nabyla, ji přejmenovala na Aveza, s. r. o., ale její sídlo v centru Prahy v Revoluční ulici nezměnila. Dodejme, že Bohuslavová získala Erinyes (později Aveza) od firmy ML Compet, která působí rovněž jako administrátor veřejných zakázek a sídlo má v Revoluční ulici.
Jak tyto firmy souvisejí s případem Davida Ratha? Protikorupční policie v pondělí zadržela skupinu osmi osob. Byla mezi nimi i Lucia Novanská, členka představenstva ML Compet.
Středočeského kraje se vyplatí držet

Od srpna 2009 je jediným vlastníkem společnosti ML Compet Miroslav Lepil, předseda ČSSD v Praze-východ. Hospodářské noviny (HN) už loni upozornily na to, že ML Compet organizuje veřejné zakázky, a to právě pro Středočeský kraj. Lepilova společnost připravila například tendr na dostavbu nemocnice v Mladé Boleslavi za půl miliardy korun, v němž zvítězila firma bez vlastní kanceláře a telefonu.
18. 05. 2012 | 22:47

Yosif K napsal(a):

Béda napsal(a):
Zakázka na rekonstrukci Buštěhradu taky byla veřejná. Otázkou je, jestli veřejné zakázky šité na míru, vyřazující malé regionální dodavatele (tito pak spolupracují s prodražujícím vítězem coby subdodavatelé) akorát nevytahují peníze ze státního rozpočtu. Ještě aby tak zákon o veřejných zakázkách byl šit na míru velkým společnostem.
18. 05. 2012 | 17:23
Verejne zakazky se "osetruji" takto.
1) Pokud byly legalni losovacky, losovalo se. PCR ma v ruce elektronicke zarizeni na "nahodne losovani" ktere slo naprogramovat dopredu.
2)Pote zo losovacky byly zakazany, Rath omezoval pocet ucastniku na predem vyvbranych pet firem "ekonomickymi podminkami" usitymi na miru zakonnemu miminu 5 firem. Ostatni hejtmani (krome Ratha) to delaji taky, ale mene drze a mene systematicky. Narcis dojel na to, ze moc tlacil na pilu.

3) pet vybranych firem se neformalne dohodne, kdo da nejnizsi cenu s tim ze v dalsim kole da nejnizsi cenu nekdo jiny. Dopredu se take dohodnou na subdodavkach, pokud je zapotrebi aby se ze zakazky nazrali vsichni.
4) pet firem funguje jako neformalni kartel - je v jejich zajmu se o vejvar vznikly domluvou minimalni ceny delit s politiky. Drive se davaly klicky s technicakem do obalky - nyni se davaji "krabice vina". Doba pokrocila.
18. 05. 2012 | 22:59

Yosif K napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Pane Michl.
Když už jste sem hodil tu cifru 100 mld.Kolik odklonil Rath,kde je zbytek,takže pátrejte dál.No když vidím sice jen v televizi,tu ruinu zámku Buštěhrad,tak na pořádnou rekonstrukci by bylo potřeba aspoň 300 mil.
KONEC CITATU.
Jste genius - delate rozpocty na zaklade obrazku z televize. Patrne zkuseny rozpoctar zemedelsky proletar. Rath nechal vyhodit projektanta, ktery rekonstrucki spocital na 160 mega a najal noveho, ktery sel na ruku Rathovym firmam, a spocital rekonstrukci na 220 mega. Vsechny firmy vsak nabidly zazracne 214-217 mega. Jde o firmy ktere Rath tradicne poustel do losovacek a soutezi, a ktery s nim byly jedna ruka.

Az Ratha pusti z vezeni, prihlaste se k nemu jako rozpoctar "divoka tuzka". Bude vas na dalsi cinnost potrebovat.
18. 05. 2012 | 23:06

na co komentáře napsal(a):

Drobil.
18. 05. 2012 | 23:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 05. 2012 | 00:08

Scarabeus napsal(a):

Architekt Ladislav Lábus popisuje jak se nehospodárně nakládá s penězi při stavbě domovů důchodců.
http://www.denik.cz/trendy/charismaticti-architekti-ceska-skromny-introvert-ladislav-labus-20120517.html

Na druhou stranu se "regulují" důchodci(jsou nejvíce nemocní) 30-tikorunovým regulačním poplatkem. Prý peníze nejsou, ČR má obrovské dluhy(to má), způsobené jakýmsi mejdanem(to, že mejdan měli majitelé stavebních firem a na ně napojení úředníci a vládci, se nezmiňuje), není kde šetřit jinde.
19. 05. 2012 | 00:14

sedlak napsal(a):

to je opravdu objev, politické strany žují ze vzduchu, a na váznamných postech státních institucích a samosprávy sedí "odborníci" se stranickýma knížkama, pročpak je asi bitva o posty na kadidátkách ;-)? Že by kvůli stravenkám? Gratuluji, kolik že členů NERVu hrálo tu šarádu s vládou? Kolik jich už dříve přiznalo, že jsou jen šaškama pro voliče?
19. 05. 2012 | 00:28

zemedelec napsal(a):

Pane sedlák.00:28
Výborně.Potvrzujete opravdu skutečnost,oni se dokáží i ty fleky poprat mezi sebou.
Mimo blog přidám.Ta šaškárna kolem Ratha to jen potvrzuje taky.Já bych navrhl nevydat ho ještě,až po důkladných šetření.To divadlo od Němcové,to je trapas.Taková věc se připravuje dopředu ,takže o tom věděla dávno,tu fotku v noční košili udělám kdykoliv a kdekoliv.Pak ten trapas,že odnesl Sobotka dokumenty do Lidového domu,přitom mu je tam poslala,takže plánované nakopnutí Sobotky.Také věřím tomu,že to bylo předjednané ze soudcem i Bradáčovou,možno jenom nevěděli jméno.
19. 05. 2012 | 02:04

Maximus napsal(a):

Už 22 let tady zavládl systém "urvi si tolik kolik umíš a kolik je ti dovoleno"! Jen záleží na tom, kolik ti dotyčný správce příslušného rajónu za "akci" ponechá a kolik činí odměna pro něj. Ten má na starosti kolik, jak a ochranu a potřebné technické záležitosti a po proplacení, aby tě nezavřeli, když se tě všimne oko spravedlnosti třeba na popud těch dole nebo spíše na popud jiného mocnějšího v politickém rybníku! To byl a je případ D.Ratha. On byl na postě správce, který rozhoduje o hospodaření s veřejnými prostředky, on byl ten ochránce.
Jenže přecenil své síly a svou moc. To, že byl lapen policií jako malý kluk bylo zaviněno jednak jeho naivitou,
že je nepostižitelný a jednak nenažraností a i určitou naivitou inteligentních a vzdělaných lidí, ale bohužel v jiném oboru, než je kriminalistika. Dodejme však, že se jednalo z hlediska rozkrádání eráru, jen o zloděje druhé kategorie, ti největší se jen chechají. Ti největší resp. takový mezistupeň mězi těmi úplně nejbohatšími to jsou politici a dodejme, že většina je z té pseudo pravice. Zrovna včera jsem se bavil s jedním bankéřem, kterého ho znám drahně let, který mě překvapil výší toho, co dvojice mazánek s koťátkem odloupli za ta léta z 55 mld. Kč ročního rozpočtu města Prahy, ale měli i jiné aktivity. Nejde jen o pár miliard korun, ale doslova o desítky miliard! To zůstává rozum stát, jak to že se na to nepřišlo. Vysvětlení je jednoduché, stejně jako Jančík nebo Hušák, kolem sebe rozdělovali miliony korun a všem včetně politiků od konkurence, ale i státním úředníkům zasvěceným do akcí, ale i "oku spravedlnosti" vč. policejních špiček pravidelně dávali odměny od statisíců až po miliony korun! A tím se stali nepostižitelní, koupili si skoro všechny vlastně každého kdo by mohl škodit jejich aktivitám. David Rath byl naivní, byl drzý, prostořeký a nafoukaný a sám měl máslo na hlavě a byl za to potrestán a hlavně ponížen! Už je jedno jak to dopadne, účel byl splněn. Včera byl vidět v TV Kalousek, který těžko skrýval radost, rovněž vrtošivý stařík se nechal slyšet v tom smyslu, že není pomstychtivý. Jakým právem vůbec může toto hlava státu říci? Presidenta republiky nesmí něco jako pomstychtivost ani napadnout, on by měl být ta nejvyšší autorita v zemi a hlavně ta morální! A zeptejme se, a je? Odpověď zní nikoliv, za jeho politickou kariérou se táhne brázda samých podvodů a lumpáren, ne že by to snad sám organizoval, ale mlčel k všem těm lumpárnám už jako předseda vlády a také jako president. Tenhle člověk má právo max. jen mlčet a šoupat bačkorama, nakonec Bém byl jeho oblíbenec, BISka mu určitě přinášela po léta zprávy o tom kdo, kde a s kým a pan neomyslý mlčel! Petr Bezruč by mohl napsat báseň o Klausovi, sto roků kopal jsem zlato, mlčel jsem......
Věřte, že tomu tak v české kotlině je nastaveno!

Pekný den všem a nenechte se okalouskovat!
19. 05. 2012 | 05:01

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.05:01
Něco jsem napsal výše,něco ještě přidám.
Němcová už udělala dvě dosti hrubé chyby.Policie zřejmě nedokázala rozpoznat o jakou krabici se jedná,díky i médiím něco o tom víme.Kdyby to věděli na 100%,že jsou tam peníze tak ji otevřeli hned na místě,před kamerou a svědky.Co se dělo dál skutečně zavání podvrhem.Žít Colombo,tak Ratha vyseká s toho za 1den.Těch chyb tam bude víc,jenom kdyby někdo logicky v klidu všechno si projel,dojde možná k zajímavému závěru.
19. 05. 2012 | 05:49

Maximus napsal(a):

zemedelec

Zdravím Vás, ale myslím si, že D.R. patří za katr. On jako většina politiků si přikrádal. Jen mě vadí, že toto nepostihlo větší ryby v tom našem zasmrádlém špinavém rybníce. A to je špatné.
Přeji Vám pěkný den!
19. 05. 2012 | 06:01

Alex napsal(a):

Jenom stručnou poznámku, pane Michl. Projel jsem si Vámi odkazovaný materiál NERVu proti korupci. Jeho obsah je stejně kvalitní jako kdyby ho dělali popeláři. lékaři či kterákoli profesní skupina, která sama sebe považuje za odborníka na všechno. Bohužel - Vy ekonomové jakéhokoli zaměření (nejste všici ani makroekonomové) se považujete za doslova všeználky všeho. Nejste. Ergo kladívko v každém segmentu oněch veřejných zakázek se pohybujete jako naprostí amatéři, kmterými v těch konkrétních segmentech ve skutečnosti jste. Ten papír věru moc velkou cenu nemá. Přece to, co seznáváte u oněch malých obcí ve vztahu k těm všem typům veřejných zakázek je vlastní do slova a do písmene i Vám - EKONOMŮM. Není nad to povyšovat se nad jiné profese. To platí pro každou profesi. Mimochodem on je to i důvod, proč i v ryze ekonomických oblastech Vy ekonomové působíte jako slon v porcelánu. Alespoň pro mne.
19. 05. 2012 | 06:35

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.06:01
Nemám zájem ani možnost hájit Ratha,za každou cenu,jak se ho vehemetně snaží dostat za mříže.Mě jde spíš o to ať je to průhledné a nespochybnitelné.
Pane Yosif K.
Pohybuji se ve stavebnícství hodně dlouho.Kdyby to nemělo historickou hodnotu,tak nová stavba by vyšla levněji.Neviděl jsem plán, ani jsem nečetl rozsah rekonstukce,ale na té částce si stojím.
19. 05. 2012 | 07:06

Ládik!!! napsal(a):

maximuse -
není 100% jisté, že Bezruč je autorem Slezských písní.
19. 05. 2012 | 08:57

Yosif K napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Pane Yosif K.
Pohybuji se ve stavebnícství hodně dlouho.Kdyby to nemělo historickou hodnotu,tak nová stavba by vyšla levněji.Neviděl jsem plán, ani jsem nečetl rozsah rekonstukce,ale na té částce si stojím.
19. 05. 2012 | 07:06
Stojite si tedy take za tim, ze David Rath ani ostatni hejtmani vubec nekradou, ale naopak ze setri penize, ze Rath naopak usetril na Bustejradu protoi vasemi rozpoctu 90 mega, a ze plus minus 30 mega nalezenych u Rathu v cash je obvykle kapesne, jake se vyskytuje cash v kazde doktorske domacnosti?

Jak si potom vysvetujete clanky v lekarskem tisku podivujici se nad tim, ze Rathuv tym nakupoval ve zmanipulovane soutezi lekarske zarizeni do Krajske Nemocnice v prumeru 50% nad cenikovymi cenami? (Ne ze by za Bndla toto bylo lepsi, samozrejme....)

Jak si vysvetlujete ze Palas nebyl schopen duveryhodne dolozit ode vzal 30 mega na hotel. Napoveda: Palas je onen ministr, ktery vydal zadarmo majoritu v SETUZE "modremu zlocinci" Pitrovi.

Dienstbier a Sobotka jsou v CSSD klauni na klamani davu. Skutecnou moc maji Rathove, Palasove, Tesarici a Vanhove.

Jak si vysvetlujete ze Rath vydal revolver i obuch ale nechtel vydat skatuli, kterou mu museli plociste vyrvat?
19. 05. 2012 | 09:31

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

realista 21:24
Babiš a Veleba: ano, celkem akceptuju jejich názory. Veleba je podle mého nejlépe "ve věci", ví o čem mluví, zná čísla a souvislosti. Babiš je jednak blázen :-), jednak jde tak trochu přece jen za svým, to bylo chvílemi vidět. I tak je ale pro mě přijatelnější než nyní nám vládnoucí tlupy.

Otázka kvalit majitelů majetků: ano, taky souhlasím. A budu generalizovat :-): V Česku jsou nyní často nejmajetnější především arogantní asociálové, se sotva průměrnou inteligencí. Vzdělání a osobnostní kvality jsou pro "úspěch" někde v pátém-desátém pořadí priorit. Tak jsme si to nastavili. I manažeři velkých korporací jsou často (častěji, než by si člověk myslel) jen dobře oblečení mentální zoufalci.

Spolupracujeme s německou rodinnou firmou, 150 let starou, obraty dnes v miliardách, světová špička v oboru. Po válce totálně rozbombardovaná, děda dnešního majitele a šéfa ji znovu postavil na nohy z ničeho. Vyrábí (!) a dobře zaměstnává stovky lidí. Absolutně korektní chování, přesnost, spolehlivost jak šéfů, tak i zaměstnanců. Něco takového si v Česku prostě neumím představit.

S tím souvisí co píše autor - popisuje druhořadé aspekty. Je-li to korupce nebo dle autora tzv "míra předraženosti a zbytečnosti" není podstatné. Nemáme-li dostatek lidí, kteří by si počínali nekorupčně a přitom byli inteligentní a schopní při řízení věcí veřejných a velkých majetků (a ani ty, kteří zcela určitě i tady jsou, si neumíme vybrat), není nám pomoci.
19. 05. 2012 | 10:30

Yosif K napsal(a):

Ocista pujde docista? To asi ne.... Cituji:
Na dotaz Aktuálně.cz, jestli může svůj postoj vysvětlit, zaslal jen krátkou a značně podivnou reakci, že nehlasoval proto, že o žádné takové výzvě se na vedení socialistů nehlasovalo. Jen pro připomenutí, byl to David Rath, kdo první navrhl veřejně Jiřího Dienstbiera jako kandidáta socialistů na prezidenta.

Pro výzvu pak hlasoval podle informací Aktuálně.cz například i předseda Senátu Milan Štěch, naopak zdržela se ústecký hejtmanka Jana Vaňhová.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přitom před jednáním na dotaz Aktuálně.cz uvedl: "Musí být vyvozena konkrétní a adekvátní odpovědnost i na úrovni vedení středočeské krajské organizace."
Rozšířen seznam nechtěných

Předsednictvo ČSSD následně rozšířilo seznam svých straníků, kteří by měli opustit jejich řady.

Po zadržených Petru Kottovi a ředitelce kladenské nemocnice Kateřině Pancové, u nichž navrhují přímo vyhození z ČSSD, by podle nich měli dobrovolně přerušit členství i místopředseda středočeské ČSSD Miroslav Lepil a předsedkyně okresní organizace Praha-východ Johana Novotná. Ti jsou totiž ve spojení se společností ML Compet,která podle policie hrála důležitou roli v celém případu.

Nicméně na odpoledním jednání politického grémia ČSSD, ve kterém usedá předseda, místopředsedové a šéfové senátního s poslaneckého klubu pak Richard Dolejš podle zdrojů z jednání slíbil, že na plánované schůzce středočeského krajského výboru dá svou funkci k dispozici.

Vedení středočeské ČSSD ovšem tvoří zejména jeho příznivci, není proto jisté, že by rezignaci svého dlouholetého předsedy přijali.
19. 05. 2012 | 11:27

český maloměšťák napsal(a):

Docela by mě zajímalo, kdo krade ve Španělsku.
Jsou to přežraní proletáři, rozmařilí důchodci, nenasytní invalidé a rozverní studenti či hašteřivé matky samoživitelky....
Nebo to je snad nějaká lumpen elita ...konglomerát vychcaných bankéřů, politiků - šizuňků a ještě šizunkovatějších a vychcanějších developerů ?

No a pokud by se nám podařilo odpovědět na toto a také na otázku, zda jistá banka potřebuje státní pomoc /například od rakouské vlády/ a zda tedy ta jistá banka - její establishment rád chodí na večírky a golf s nějakým developerem...pak bychom se také mohli zeptat, jak je tedy tomu jinde.

A zda tedy máme znovu škrtnout důchodcům a pak i invalidům a mezitím spekulovat na to, že lidé zemřou dříve...než se důchodu dožijí- a pomocí této spekulace pak nahrnout nějaké ty zbrusu nové miliardy/které jsme si na úrok půjčili v jiné bance - anebo sehnali u našich pracujících/ do bankr.
No - já tedy, ač golf aktivně nehraji a večírky nepořádám...já bych tedy - být na místech osob, které jsou za takovéto o(h)lupování mas, podobnému ohlupování mas marx-leninskými poučkami...já bych se docela bál, že se jednou někdo ozve a to tak, že pak místo těch ožebračených důchodců budu pod mostem mrznout a hladovět já....

Ale to je dost nerealné...protože ti důchodci a invalidi mají dost slabý hlas a odbory tu přeci nejsou od toho, aby do něčeho takového kecaly, že...od toho je zde přeci NERV - ten může kecat do všeho...vždyť na to mají hlavy, že.

Maucta.
19. 05. 2012 | 11:46

Gothart napsal(a):

PB,
narikate jako stara prostitutka. Kdo vam tam ty papalase-zastupce lidu vlastne navolil nebyl to nahodou cesky volic.
Stredoveci cesi defenestraci pouzily kdyz zjistily, ze zastupci lidu nestoji za nic.
Ovsem vy mate blog na kterem se muzete vakecavat . amen
19. 05. 2012 | 12:55

Gothart napsal(a):

PB,
narikate jako stara prostitutka. Kdo vam tam ty papalase-zastupce lidu vlastne navolil nebyl to nahodou cesky volic.
Stredoveci cesi defenestraci pouzily kdyz zjistily, ze zastupci lidu nestoji za nic.
Ovsem vy mate blog na kterem se muzete vykecavat . amen
19. 05. 2012 | 13:02

Yosif K napsal(a):

Takze to byl Rath kdo navrhl Dienstbiera na presidenta......

Co maji spolecne - oba dva jsou financne velmi dobre zajisteni - takze si mohou dovolit vysprupovat proti prazskym kmotrum. Penize za sezeni v Boardu Prazske Plynarenske apod je nezajimaji - zbytecna ztrata casu......

Co maji rozdilne - u Ratha se uz vi, jak k velkym penezum prisel......
19. 05. 2012 | 13:11

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Docela by mě zajímalo, kdo krade ve Španělsku.
Jsou to přežraní proletáři, rozmařilí důchodci, nenasytní invalidé a rozverní studenti či hašteřivé matky samoživitelky....
Nebo to je snad nějaká lumpen elita ...konglomerát vychcaných bankéřů, politiků - šizuňků a ještě šizunkovatějších a vychcanějších developerů ?
KONEC CITATU
Je to lumpenelita socanu typu Rath....... vygooglujte si tohle....
Este era el Pabellón de Checoslovaquia, nada más finalizar la Expo fue reutilizado por una empresa, pero éste se quedó pequeño y se abandonó, hasta que fue finalmente demolido.
To byl pavilon Československa, po skončení výstavy Expo byl pronajmut firme, ale byl malý a byl opuštěný, a tak byl nakonec zničen.
Přes nečistoty ze skla si můžete přečíst i oznaceni České a Slovenské Federativní Republiky.
Hlavni recept spanelskych socanu - je nutno "realizovat prorustova opatreni" stavet a stavet az do zblbnuti, z kazde stavby urvat aspon 5% - na to se neprijde
- a az to vsechno spadne, tak jako silenci stavet znovu a znovu. Halt - neni nad prorustova opatreni. Sepcoielne kdyz se jich chytio socani jako Rath. I ve Spanekslku maji socani leccos "pod podlahou".

Socani na Expu nechali vybudovat cele zbytecne nadrazi,ktere uz jednou spadlo a budovalo se znovu, cca polovina pavilonu se nepouziva na nic, mnohe byly zboreny, mewgalomansky areal zarusta naletovymi krovinami.
19. 05. 2012 | 13:22

Yosif K napsal(a):

Spanelsky socik na fotkach v praxi:
http://espaciosdeshabitados.blogspot.com/2009/01/recinto-expo-92.html
19. 05. 2012 | 13:25

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Na Kucharův výkřik, cituji:
„Kuchař napsal(a):
Tak 7,3% HDP už dneska přerozdělují socani na krajích.“
Socani nepřerozdělují v krajích 7,3 % HDP, neumíš číst, to je údaj včetně více než 6 000 obcí a v obcích vládne někdo jiný. Například Středočeský kraj ročně utratí asi 17 miliard, z toho přes 9 miliard na školství, přes 4 miliardy na dopravu a na ostatní útraty má asi 3 – 4 miliardy.
19. 05. 2012 | 13:46

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

český maloměšťák 11:46
Nechci vypadat jak Všeználek, ale přece jen k tomu Španělsku:
měl jsem možnost už před pár lety tam projet několikrát celé středomořské pobřeží nahoru a dolů. I jako laika mě zarazilo, jak obrovské (doslova: obrovské!!) ubytovací kapacity tam nastavěli. Říkal jsem si, že - aby jim to fungovalo - tak sem musí jezdit na dovolenou celá Evropa. A došlo na moje slova ( :-)). Celá Evropa tam nejezdí, zvlášť ne dneska. Obsazenost byla už tenkrát i v sezoně malá a od té doby se to nezlepšilo. A jsou v háji. Resp. španělské banky, které do těch hotelů nesmyslně nainvestovaly, jsou v háji. Kromě toho (jak říkají mistní Španělé) si tam stavební firmy natahaly nekvalifikované africké gastarbaitry v množství větším než malém, kteří tam dneska chtějí zůstat a věší se na stát. Pro kvalifikované mladé Španěly naopak není práce.

Takže problém Španělska je jiný než problém Řecka (jehož vláda hrubě lhala při vstupu do EU a zřejmě státním zaměstnancům sypala opravdu vysoko do korýtek).

To jen zvenku to může vypadat podobně, ale podstata je myslím jiná. Ve Španělsku to způsobili bankovní manažeři a investoři ve stavebnictví svou hloupostí.

Pracovní výkony běžných Španělů se myslím neliší od ČR. A vliv španělské politické scény na tento stav také není velký.
19. 05. 2012 | 13:56

český maloměšťák napsal(a):

Podobná města duchů jsem tam viděl i já. A vyslechl mafiánské příběhy o kmotrech, lokálních politicích a lidech z realitek. Takříkajíc z první ruky...tedy od místních.
:(

Yosif K
Chyba lávky. Opět vedle.
Za vše mohou samozřejmě Paroubkova bradavice a Sobotkovy rovnátka.
19. 05. 2012 | 14:24

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

č. maloměšťák 14:24

hm... to je taky možné i pravděpodobné.
V každém případě by prů.ery tohoto druhu podle mého měli nést akcionáři bank, nikoliv daňoví poplatníci. Čili jde o neschopnost politických elit nastavit regulační pravidla bank tak, aby tomu tak bylo (tzn. aby bankám nebylo umožněno podstupovat (byť vlastní blbostí) tak velká rizika a aby padající banky neohrožovaly a nezatěžovaly obyvatelstvo).

Že by měla být minimalizovaná korupce a všivárny, se shodnem bezesporu.

A je to zase na nás, jaké lumeny za svého středu (leva/prava) si vybereme.

"Křováci si darované košile s nápisem " Volte Liebermanna! " se zájmem prohlíželi. Někteří je ochutnávali. Druhý den nikdo z nich Liebermanna nevolil. Neuměli číst."
(Kamil Šimon: Volby v poušti Kalahari)
19. 05. 2012 | 15:00

zemedelec napsal(a):

Pane Yosif K.
Jestli hejtmani ČSSD kradou ještě nebylo potvrzeno soudem ani u jednoho.
Pokud neznám celý rozsah rekonstrukce,nemůžu potvrdit jestli ušetřil nebo ne,jak prohlásila zástupkyně Ratha,že se prošetří co nejdříve,tak jsem sám zvědav.U těch nákupů pro krajské nemocnice,bylo přece i na blocích popsáno,že byly účelově založené společnosti a v nich Rath nefiguroval.U toho Palase musíte počkat,až se ho na to zeptá policie.Proč by to měl vysvětlovat mne nebo Vám.Když ale dobře spolupracuje s ODS,tak nevím jestli se ho na to budou ptát.Já jsem nevěděl že jste v ČSSD,když přesně víte kdo tam vládne,nebo vycucané s prstu.Pistol dneska nosí kdekdo,já bych se spíš divil kdyby ji nenosil.
19. 05. 2012 | 15:17

český maloměšťák napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče
Recept na nápravu zní velmi jednoduše - jak jste sám naznačil. Real je o to složitější /neb peníze a sex jsou vždycky dobré na zasmání a tkzv. pud " kraďošství" je již stálou složkou genetické výbavy tkzv. lumpen elit/.

Ještě jedna věc stojí za zmínku - totiž to, že jak banky, tak i politici hospodaří s prostředky, které patří de facto či de iure někomu jinému /v případě bank jsou to osoby identifikovatelné - takže zde jsou zpronevěry či špatné hospodaření s takovými prostředky o to nemorálnější/.
Přitom jsou to zejména pravicoví politici, kteří tvrdí, že vlastnictví je nedoknutelné...že je to ten pověstný totem, za jehož rozbití by se dotyčný přinejmenším měl ocitnout na Freudově sofa...ne-li pod vynálezem jistého Guillotina.

Nu - podle mě by na to sofa měli zalehnout jak takovíto vykutálení bankéři - tak i politici/of course že na tričku nezáleží/ ... plus jejich kumpáni z privátního sektoru.
Když už teda z důvodu humanistického obcování s takovými je ona hračka s břitem nahoře a kýblem dole...když je teda zakázána.

Je pak tedy skutečně s podivem, že ten břit se brousí spíše ve směru důchodců a lidí sociálně slabých...jakoby snad oni mohli za ty kýble špíny a svinstva.

Nyní však již psssst! - neb oba nemáme imunitu. Jak před takovými politiky, tak v očích bankéřů. O policejních privátních sonderkomandech ani nemluvě...
19. 05. 2012 | 15:35

Yosif K napsal(a):

Za sociku jsem mel souseda, kterej jezdil zigulem do prace - do masokombinatu - a kazedej den ukradl bednu 48 masovejch konzerv cca po 10 Kcs. Byla to beduynka v rohu kufru od zigula - nic napadnyho. Za den 480 kcs, za mesic cca 10 tisic (pri prumernem plate 3000 hrubeho to byl slusnej vejvar) za rok cca 120 tisic a za dvacet let neco pres dva miliony. Kradl po relativne malych castkach ale pravidelne. Nepokusil se odvezt naraz plnou Avii nebo plnej stehovak luncheonmeatu. Kradl tak nejak rozumne - asi tak jak kradou ostatni socdemacti hejtmani krome Ratha.

Rath ne - Rath je prece genious a ostry hosik - Rath musi hrabat ve velkem. Rath je pisisvor ktery by kradl konzervy v masokombinate pomoci stehovaku. A na todle Rath dojel.
19. 05. 2012 | 23:18

Yosif K napsal(a):

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):
To jen zvenku to může vypadat podobně, ale podstata je myslím jiná. Ve Španělsku to způsobili bankovní manažeři a investoři ve stavebnictví svou hloupostí.
19. 05. 2012 | 13:56
Zapomnel jste dodat, dve veci:
A) z poslednich 30 let vladli socani 23 let a ti ferdovali veskera "prorustova opatreni". Pokud mate dojem ze zabetobnpvani spanelska je dusledkem pitomosti bankeru, tak je lepe recno je to dusledkem pitomostiu bnankeru VYVOLANE SOCANSKOU PITOMOSTI fedrovat furt nejaka PRORUSTOVA OPATRENI danovymi ulevami subvencemi atp. Bankeri si pak reknou, proc do toho nevrazit penize, kdyz to kreteni subvencuji? Dtto jako nasova podpora vystavby ropdinnyc vilek pro chudinu v USA......
B) za 23 let socanskeho panovani se vyvinula takova ochrana odboraru, ze si nikdo nikoho nedovoli zamestnat na stalo, aniz by byl dukladne proveren nekolika lety prace nacerno. Odstupne je totiz ve Spanelsku 60 mesicnich platu!!!!!!! Za techto podminek zamestnava cerstve vysokoskolaky nebo maturanty pouze naprosty hazarder.

takze mili premoudreli pseudo-pratele proletariatu - SPANELSKO JE RAJ ODBORARU NA ZEMI!!! PROLETARSKY RAJ!!!! Podporujte odbroy, nejvetsi nepratele delnictva na svete!!!! Plivejte po bankerich, ze je nezamestnanost!!!!!!
19. 05. 2012 | 23:33

češka napsal(a):

Dobrý den pane Michle.
V době nedávné byl trestný čin " rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví". Stačilo nahradit slovo "socialistické" za "státní".
20. 05. 2012 | 10:55

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Myslím, že nastupující garnitura se poučila a nebude opakovat stejné chyby jako kolibřík, mazánek a jiní. Vsadím se, že o úspěších takového pana Jansty ještě hodně uslyšíme.
20. 05. 2012 | 14:23

Peat napsal(a):

Vy ekonomové a ty Vaše modré nadpisy. :)
28. 05. 2012 | 20:03

Martin Martin napsal(a):

Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.
Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.
Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.Ano ano ano, Raiffeisenbank krade, lže a ojebává klienty.
04. 07. 2012 | 10:54

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 16:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy