Neznámá neznámá nám teprve ukáže + Run na banky v grafech

31. 05. 2012 | 21:25
Přečteno 4870 krát
Masa dříve zaslepených politiků, „analytiků“ a „ekonomů“ již mluví o odchodu Řecka z eura. To je pozitivní zpráva. Neboť už to vědí všichni. Proto dopad problémů Řecka sám o sobě nebude nijak velký. Ať už se tam bude platit eurem nebo ne. Dá se na ty varianty vývoje, byť pro Řeky drsné, připravit. Je to známá neznámá. Horší jsou nečekané věci. Něco jako neznámé neznámé – ty dopředu nevíte a přicházejí jako šok. Třeba když padli v Americe Lehman Brothers. Karel Čapek ve fejetonu z roku 1936 popisoval, jak se tehdy v Československu diskutovalo hodně o šnytu. Pro příznivce citronády, šnyt jest trochu piva a hodně pěny k tomu. Tehdy šlo o boj hostinců s pivovary. Šenkýři hrozili, že zruší šnyty, jelikož prý na nich prodělávají. A že budou prodávat jen pivo do poslední kapky odměřené jako chemikálie ve zkumavce. Fakt nicotný problém proti tomu, že o tři roky později přišla válka. Netvrdím, že teď přijde také válka. Tvrdím, že přijde něco, co bude drsné a nečekané, oproti čemuž jsou debaty o Řecku něco jako hádka nad šnytem. Až tahle neznámá neznámá ukáže, jak akceschopný, či impotentní je Homer (=HOllande + MERkelová). Škoda, že nic jiného je k radikálnímu řezu dříve vyprovokovat nemůže. Na to jsou příliš zaslepení Řeckem… A nejen oni…
PS
Run na banky v grafech
http://byznys.ihned.cz/c1-55906410-rekove-vybiraji-nemecke-penize

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Madison napsal(a):

Pane Michl, jste trochu pozadu se svým blogem. Renomovaní analytici už hovoří o tom, že první, kdo vystoupí z eurozony je Španělsko. A to asi bude ten armagedon.
31. 05. 2012 | 21:38

Holubář napsal(a):

Holubář:
Marně přemýšlím o tom, jaká proti nějaké "černé labuti" může být individuální obrana.
Chalupa a pár řádek brambor? To pomůže jen krátkodobě.
Trochu zlata v trezoru? To pomůže jen krátkodobě.
Diverzifikace vkladů? To pomůže jen opravdu krátkodobě.
Fondy?
Akcie?
Slušné zaměstnání nebo živnost?
Dobře vychované děti? A vnoučata?

Budete, pane Michle, osočován z šíření panikÿ a špatné nálady. Ale neprávem. Obojí už tu dávno je.
31. 05. 2012 | 21:54

Béda napsal(a):

p. Michl,

nebylo náhodou Řecko jenom pokusným balonkem? Není náhodou klíčovou otázkou KDO (kteří z početného zástupu) budou další?

PS: co myslíte, jak dlouho by bez dolaru vydržely USA?
31. 05. 2012 | 21:58

Oranžáda obecná napsal(a):

fakt už se těším na pád Velkosocialistické, byrokratické, přerozdělovací třetí říše... jen mě trochu zaráží, že říše se vždy rozpadly válkou...
31. 05. 2012 | 22:00

Zbyněk napsal(a):

Pro pána krále pane Michl, jak vás mohou zaměstnávat?
31. 05. 2012 | 22:05

Maximus napsal(a):

Všechny ty prognózy, co se jimi zaštiťují renomovaní ekonomové popř. politici jsou většinou pro kočku, vždy straší a mají velké oči. Když šlo € rychle zavést, tak půjde zase rychle zrušit (pokud to bude třeba), jen by na tom někdo samozřejmě prodělal, ale takový je život. Ale život by šel dál! Pamatuji si jak v TV kdysi dnes už neboštík Langoš hároš a jiní strašili, že rozdělením ČSFR dojde k obrovským ekonomickým potížím a strašili katastrofou apod. vývojem událostí.....
Celé Řecko vytváří jen cca 2% HDP EU, takže klídek, jen tam nastrkaly různé investiční, důchodové aj. fondy finance a samozřejmě jsou tam v dluzích utopené peníze západních bank. Tyto peníze se snažili bankéři s politiky doposud vytáhnout resp. zachránit dalším půjčováním financí, ovšem z veřejných peněz států především eurozóny, takže šmátrali v penězích zaplacených daněmi občanů těchto států! I my jsme tam přes MMF poslali přes 1 mld.Kč. Nic vážného se nestane, jen se vše otřese jako před nedávnem v r.2008, ale pojede se dál. No a jestli hupne do platební neschopnosti Španělsko? To by bylo horší, ale zase zvládnutelné, tak nebudeme mít čerstvou zeleninu.... Spíš je mi líto těch obyčejných lidí, už dnes je tam téměř 25% nezaměstnanost.
Každá společnost, stát, má určité priority, primární, sekundární, terciální atd. co se týče důležitosti pro její chod. Pokud by např. nebylo k dispozici dost energie, surovin či potravin, tak to by byl teprve problém. Samozřejmě, že i práce je jedna z důležitých priorit, min. v té sekundární hladině. Dříve za společenských krizí jako byly války lidé utíkali z měst do vesnic, tam byly alespoň zdroje potravin, ale mám strach, že dnes jsou naše vesnice vybrakované, nedávná "velkokrize" vajíček ukázala, že vesnice je dnes už jiná než za bolševiků. Lidé už pro sebe nepěstují žádné potraviny a ani to už možná ti mladí neumí. No nic, krize určitě přijde, ale její rozsah a hloubka je ve hvězdách, ale snad se zase ti anállytici mýlí. (-:
Pěkný večer!
31. 05. 2012 | 22:19

ghándí napsal(a):

muj odhad budoucnosti. bankroty jižních zemí EU a rozpad eurozony. pak bude následovat silná inflace dolaru, což vyrovná obchodní bilanci USA a číny. čína nakonec uvolní kurz juanu, protože držet ho uměle dole už nebude mít smysl. a jsme z krize venku.
31. 05. 2012 | 22:34

Béda napsal(a):

Maximus,

Něco jiného je, pokud máte (víceméně) "soběstačnou" ekonomiku, ve státním vlastnictví minimálně nerostné bohatství, vodu, energii, půdu, rozvinuté zemědělství a potravinářství a něco jiné, když jste plně závislý na dovozech a soukromém sektoru.

Otázka: co se stane poté, co se Řekové )anebo kdokoliv jiný v jejich stopách) rozhodne vystřelit z EU a bankovního chomoutu?
Odteče kapitál, položí se banky, nedostanou půjčky, místní měna se zhroutí, nikdo zvenčí v prostředí mezinárodní dělby a závislostí nebude chtít za ni nic obchodovat, místní soukromníci (držící klíčové strategické komodity - viz výše) budou chtít obchodovat v jiné měně než drachmě... Plně závislé státy jako je ČR budou v totálně kolapsovém stavu. Přestane fungovat zásobování potravinama (zemědělství bylo prakticky zlikvidováno, cizina nedodá), surovinama - půjdou na vývoz...

Takže asi tak.
31. 05. 2012 | 22:37

Maximus napsal(a):

Béda

Brzo to uvidíme v přímém přenosu....
P.S.
Kde jste se poflakoval? Dlouho jste zde nebyl.
31. 05. 2012 | 22:43

nestranný napsal(a):

Ad ghándí:Vcelku se shodujeme v předpovědi.Ale bude to ještě veliká bitva.
Německé banky,které dnes již obhospodařují cca 70% veškerého evropského kapitálu
se budou zuby nehty bránit rozpadu EU.Utrpěli by přílš veliké ztráty.Ale bylo
to riziko,které si sami zvolili,když usilovali o jednotnou Evropu.
31. 05. 2012 | 22:49

Béda napsal(a):

Maximus,

trochu na OM a jinak jsem měl "půst".
31. 05. 2012 | 22:50

ghándí napsal(a):

nestranný,
němci se brání, brání, ale neubrání. ekonomická realita je přemůže. řecko mohli držet na kapačkách, stát mu jednou nohou na krku a modlit se, že se stane zázrak, ale to je asi tak všechno. až pujde do bankrotu španelsko, němci odepíšou ztráty a odstřihnou se od eura. španělsku totiž nemužou němci předepsat odtučnovací kůru, jako řecku. španělsko je "mooooc velký".
31. 05. 2012 | 23:04

nestranný napsal(a):

ad ghándí:No prostě Merkobaba nakonec utře nos.
31. 05. 2012 | 23:25

levandul napsal(a):

Existuje-li známý paprsek rozumového světla,který by umožnil vyhnout se už navždy v historii typům západoevropského politického myšlení jako byli císař Barbarossa,Ignác z Loyoly,Kateřina Medicejská,Ferdinand Habsburský,Mussolini a Hitler?
Ne každý z nich se sám utopil v řece jako Barbarossa při křížové výpravě.Asi nestačí jen větší integrace lidstva,ta byla vždy-pouze doprava a šíření informací byly pomalejší a vojenské zbraně méně účinné.
01. 06. 2012 | 05:18

levandul napsal(a):

I člověk tak otrlý a krutý jako ruský car Ivan Hrozný reagoval kdysi na vraždění Hugenotů protestem,že prý větší zvěrstvo dějiny nepoznaly.
01. 06. 2012 | 05:21

Ládik!!! napsal(a):

Místo lánů pšenice, žita a cukrovky máme lány řepky - příměsi do stále zdražující nakupované suroviny. Lidé odpovědní za toto patří ke zdi.
01. 06. 2012 | 07:36

David napsal(a):

"...Tvrdím, že přijde něco, co bude drsné a nečekané, oproti čemuž jsou debaty o Řecku něco jako hádka nad šnytem...."

-----

Mohu vás ujistit, že rozhodně nejste sám, kdo to tvrdí. Ale k čemu nám to je, když čekáme až se to tady po...?

Od takového profesionála, jako bezesporu jste, bych očekával více odvahy v konkrétních prognózách.

Příště se už tolik nebojte! Vždyť mýlit se je lidské!

Trochu vám pomohu -

podle mého, zcela laického názoru, se dříve nebo později EU rozpadne - jednou z příčin budou evropské fondy - dotace - podvody. Bude vysoká inflace. Zkrachují některé penzijní fondy, které investovaly např. do řeckých dluhopisů. Zdravotní stav lidstva bude stagnovat - protože se začne projevovat dopad - DOBY JEDOVÉ. Průměrný věk dožití neporoste tak rychle, jak si to naplánoval "šílený chemik" se svým "drábem".
01. 06. 2012 | 07:49

zemedelec napsal(a):

Pane Michl.
Laický řečeno jinak to dopadnout nemůže,než to že se státy musí vyvlíknout s toho chomoutu bank,jak píše pan Maximus.Tady také nutno říci,že těm bankám pomáhali a pomáhají politici a jejich poradci.Tak obrovský převis peněz,nutí banky různě investovat a pak vznikají ty bubliny,když nejsou pak schopni splácet.Řekl bych,že už je pozdě bycha honit a spoléhat co vymyslí HOMER je krátkozraké,pak různí zabednenci ,mluví o nátlaku těchto zemí,jenom proto,že naše vláda včetně jejich poradců jsou neschopné individua.Ten RUN na banky u nás nehrozí,Kalousek vydá dluhopisy.Mají o ty peníze přijít přes banky,přes Kalouska je to lidštější v domnění,že pomohli státu.
Tímto pozdravuji Pana Schlimbacha,dojde na jeho slova.
01. 06. 2012 | 07:53

dříve čtenář napsal(a):

Řekl bych, že finanční kapitál vždy nejvíce vydělal na krizích a válkách. Pomaličku se k tomu znovu chystá i v Evropě. Afrika už mu nestačí.
Problém je, že celé známé dějiny zatím nikdo nepřišel na to, jak organizované spády finančníků překazit... Nobelyho cena za ekonomii se dává jen za postupy, jak vydělat ještě více. No a Nobelyho cena míru se už nedává za to, jak zamezit válce...
01. 06. 2012 | 08:58

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2082733/ropa-propada-na-osmimesicni-minimum-a-vstupuje-do-medvediho-trhu-ceka-nas-dalsi-propad.html

Nastává doba " reshoringu" ? Začnou se firmy vracet ?
------------------------------------------------------------------------------
Jak napsal Maximus - co ekonom ...to názor. Co takový názor...to většinou zjednodušující hloupost.

Do pár let se mají USA opět stát čistým vývozcem plynu a ropy.
To Evropa má šanci stát se.... Gazpromlandem.
To je podle mě největší nebezpečí.
Pokud tedy mají pravdu ti analytici , co hovoří o zdvojnásobení spotřeby plynu do necelých dvaceti let.
Tady už přestane jakákoliv sranda - spoléhat se na podinvestované, tržbami z ropy opité a v podstatě "samoděržavské" Rusko. Na tom mohou vydělat zas a pouze banky.
Evropský spotřebitel, občan a daňový poplatník rozhodně ne.
01. 06. 2012 | 09:47

ahoj napsal(a):

čm

http://jdem.cz/u5nn7
zajímavá hračka......mimo dosah myrecka
01. 06. 2012 | 10:16

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně asi to vyšlo. USD jde nahoru, ropa dolů.
Jsou to šíbři.
Co mohl Obama chtít víc.

Žádná transatlantická kooperace tak není....každý jede na sebe. To by mělo být hlavním poučením pro ...no, dobře, použiji výraz HOMER.
Evropa by měla začít provádět zcela VLASTNÍ - na USA a NATO nezávislou politiku vůči zemím Asie - zejména producentům ropy. Přestat ze sebe dělat hlupáka.
Otázkou je, jak na to. Bez NATO.

Hezký den.
01. 06. 2012 | 10:56

ghándí napsal(a):

český maloměšták,
obama si nepřeje nic jiného, než aby šel dolar dolů.
dříve čtenář,
finanční kapitál vždy nejvíce prosperoval v dobách míru a liberalizace. to se nakonec dá říct o celé ekonomice.
01. 06. 2012 | 11:01

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/325368-britanie-a-ceska-republika-podaly-zalobu-na-eu-kvuli-zameru-zakazu-short-sellingu/

Británie a její pohůnek.
---------------------------------
ghándí
Jistě svou " analýzu" můžete opět doložit, že ?

http://zpravy.kurzy.cz/325365-americky-dolar-a-politika-dolaru-nahodna-souvislost/

Ghándí - vy byste fakt měl psát do Dikobrazu. A koupit si pak jeho akcie.
01. 06. 2012 | 11:18

ghándí napsal(a):

malomesták,
obama si přeje, aby šel dolar dolů, aby se zlevlil americký vývoz. to byl jeden z cílů FEDU při stimulacích. nicmeně EU je v takové nepředstavitelné kupě hnoje, že i přes ten obrovský americký dluh investoři stejně utíkají k dolaru. ta situace je nazblokovaná. ale brzy se rozplete, protože se eurozona rozpadne. doufejme , pro dobro nás všech.
01. 06. 2012 | 11:37

český maloměšťák napsal(a):

ghándí
Ehm - tedy...já do Obamovy hlavy nevidím a také si nejsem zcela jist jak se to má s americkou ekonomikou, taženou zejména domácí poptávkou a zahraničními investicemi odvislými od důvěry v USD, potažmo cenou ropy provázanou s USD...ale o vaší hlavě jsem si tedy zatím udělal představu v podobě magdeburských koulí.

FED chtěl primárně poslat USD dlouhodobě směrem na JIH ?
Hmm - s vámi to bude o něco vážnější - poradil bych občasné zkontrolování poklepem.

Ano - jiste, svět je vzájemně provázán.
To jste objevil dnes ?
01. 06. 2012 | 11:50

ghándí napsal(a):

český maloměsták,
samozřejmě, že FED chtěl oslabit dolar. bernanke se s tím nijak netajil. nějvětší problem ameriky je podhodnocený juan.
01. 06. 2012 | 11:56

hovorks11 napsal(a):

Krize byla rozputána záměrně v Americe, tištěním peněz pro banky a přenesením problému do Evropy, která ji slepě následovala tištěním EUR s podřízeností ve finančnictví a vojenství. Je to jeden přetopený kotel, z kterého jsou skopáváni malé státy pomocí loupeživých ratingových agetur a MMF( ačkoliv umělé dluhy velkých států nejsou na obyvatele nižší).
Záchranu si Amerika evidentně slibuje od rozputání velké války, jak ukazuje masakr v Syrském Houla.

http://afinabul.blog.cz/1206/masakr-v-houla-komando-smrti-z-nato

Dá se očekávat, že brzo vznikne velká válka rozpoutaná američany na "záchranu demokratických hodnot" a nepřátelé budou zvoleni šíítové s Ruskem a Čínou. Naopak přátelé budou nejtvrdší islamistické saudské diktatury a All- káidá v "potřebných místech".
Spojenectví USA s islamisty už nelze vyvrátit.
01. 06. 2012 | 12:29

MartinO napsal(a):

ČM
Snad nechcete tvrdit, že úrokové sazby držené již několik let Fedem na nule, příslib nulových sazeb nejméně do roku 2014, QE1, QE2 a hrozba QE3 jsou prodolarová opatření?
Jedna věc jsou slova politiků kteří si přejí udržet důvěru v dolar a druhá věc jsou konkrétní činy.
01. 06. 2012 | 12:30

ghándí napsal(a):

hovorka11,
amerika za dluhy evropských státu nemůže. amerika by si nepřála v tuhle chvíli nic jinýho, aby se krize v evropě vyřešila, protože evropa tahne ameriku pod vodu. tištění peněz začalo v americe až po vypuknutí krize, to byste snad mohl vědět.
01. 06. 2012 | 12:35

Kurzeja Jan napsal(a):

Mno nevim jestli je Homer adekvatni.. ja bych spise mluvil o MERDE (MERkel HollanDE)
01. 06. 2012 | 12:53

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Měl by jste vědět, že Amerika tištěním peněz znehodnocuje měnu všech států vlastnících rezervní měnu dolar.
Amerika dělá to, co je pro ni v daný moment nejvýhodnější. To znamená, že ji sice ovlivňuje pokles výroby v EU, ale přesto bude nadále dusit měnu EUR a likvidovat hospodářství Evropy přes ratingy, tištění peněz a války. Je to jako u tonoucího, který svého zachránce klidně potopí, jen aby mu po hlavě vylezl na břeh.
Existuje pouze jeden americký motiv- výhoda pro Ameriku. Žádné ohledy bez podložení výhod pro sebe Amerika nebude akceptovat (nikdy to jinak ani nebylo). Proto nás potopí (jsme zároveň i její konkurenti). Pak až budem hubou v hnoji, tak se třeba ukáže, že finanční a obchodní spojenectví USA-Čína-Indie je to nejlepší pro Ameriku a její lid.
01. 06. 2012 | 12:59

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Primární snahou Bernankeho není oslabení USD. Tečka.
Zkuste se probrat z forexového snu a vrátit se do realné ekonomiky. Já netvrdím, že to nutně musí být jen ta ekonomika americká - o kterou jde Bernankemu zejména...ale zkuste pro začátek alespoň toto.
Zjistěte si, nakolik ji tvoří domácí výdaje a investice, nakolik ji ovlivňuje cena ropy, nakolik investice zahraniční.

Úroky " držené již několik let FEDem na nule"....je tak hloupý výrok - že jej nemá cenu komentovat. FED reaguje na realitu. Jen blázen by škrtil monetární systém v době, kdy je dlouhodobá nezaměstnanost na vzestupné křivce a ohrožení inflací nehrozí.
Q1, Q2...jsou opět primárně prorůstová opatření. Dále prolikvidní. Dále posilíly důvěru v americké bondy.

Odtrhovat pak kroky FEDu od reality evropské, asijské - nejen měnové...to je takový ten primitivní redukcionismus - např. různých forexových spekulantů .

Jednou sem dám takový výsek prognoz těchto pomatenců....ještě na něm pracuji...a to určitě větších kapacit než formátu domácích spekulantíčků - jak doporučují. A jak by ti, co by na ně dali - prodělali.

Ostatně co tak nějaký ten graf ?

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2072268/natixis-dalsi-problem-pro-eurozonu-je-reindustrializace-usa.html

P.S. Konkrétní činy nejsou ve vztahu k složité globální realitě nikdy izolovaně záměrné. Nejde tedy jen o důvěru v USD - může jít stejně tak i vyvolání nedůvěry například v euro.
Ale to už je čistě spekulativní výrok.
Sice podložený mnnoha skutečnostma /od Lehmanů přes GS via Řecko či nestability v zemích těžících ropu...../ - ale neprokazatelný.

:((

P.S. Když tak vysvětlete ghándímu nakolik je negativní ovlivňování juanu americkým FEDem /respektive bylo/ možné v rámci, kdy o kurzu rozhodovala čínská komunistická věrchuška.
Já na to nemám.
01. 06. 2012 | 13:13

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
jednodušeji - posílení důvěry v jsoucno X může být v důsledku(pokud jsou tato dvě jsoucna v nějakém vzájemném vztahu) oslabením důvěry v jsoucno Y. Se všemi konsekvencemi.
01. 06. 2012 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

"Amerika dělá to, co je pro ni v daný moment nejvýhodnější. To znamená, že ji sice ovlivňuje pokles výroby v EU, ale přesto bude nadále dusit měnu EUR a likvidovat hospodářství........."
---------
EU je zaměřena proexportně. Depreciace eura v časech, kdy klesají ceny komodit je prospěšná.
Problémem v EU jsou lokální ekonomiky a domácí poptávka /nezaměstnanost, podkapitalizované neexportní firmy, jejich přístup k ůvěru, lichva bank, monopoly - zejména energetické..../.
01. 06. 2012 | 13:21

český maloměšťák napsal(a):

re ...ceny komodit, které dováží... /ropa např./
01. 06. 2012 | 13:26

český maloměšťák napsal(a):

aktuální apendix :

http://zpravy.kurzy.cz/325424-us-ekonomika-vytvorila-v-kvetnu-jen-69-000-novych-mist-cekal-se-dvojnasobek-mira-stoupla-na-8-2/

"....Podíl dlouhodobě nezaměstnaných se zvedl ze 41,3 na 42,8% všech nezaměstnaných.

Dnešní data zvýší tlak na Fed, aby přijal další stimulační opatření pro podporu americké ekonomiky...."

Ovšem forexáci zas budou tvrdit, že " FED drží nulové sazby" a skupuje dluhopisy proto, aby oslabil USD...
01. 06. 2012 | 15:09

ghándí napsal(a):

hovorka11,
EU se na ameriku vymlouvat nemůže. EU je větší trh než amerika. EU má ohromný potenciál, který promrhává nepromyšlenou integrací a socialismem. za pád, který EU čeká, si může pouze sama.
01. 06. 2012 | 15:29

hovorka11 napsal(a):

český maloměšťák:
... to je ten další problém.
Pokud vím, tak ČR postavila přes ODS vedenou Klausem politiku na jediné nadvládě dolaru, umělé měně EUR a transatlantické spolupráci, která bude sledovat politiku USA. Dnes je vidět že hovadina je oboje. Neoliberalizmus jediné nadvlády úspěšných finančníku, kteří si dovedou se vším poradit hlavně do své kapsy šířený z USA a VB a prosazovaný Klausem je totální rozvrat všeho a všude... EU jen sledovala nesmysly z Ameriky, ale nemá sílu vyhazovat šéfy amerických ratingovek za snížení hodnocení ekonomiky, jak to udělal Obama.
To co dělá Amerika nemůže a nesmí dělat Evropa. Evropa se pohřbila spojenectvím s Amerikou. Navíc v Bruselu vlastně nikdo za nic neodpovídá, protože moc ekonomik je v rukách států a moc NATO v okupačním diktátu Ameriky.
01. 06. 2012 | 15:35

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Ano, může si za to sama, protože nehájí zájmy obyvatel Evropy a je zkorumpovaná, jak mě přesvědčil např. Špidla a Barosso.
Jako obhájce jednotné Evropy jsem došel k názoru, že tenhle spolek všehoschopných se bude muset nejdříve rozpadnout a pak snad bude možné postavit funkčnější základ. Nezkrachovatelnost Řecka a jeho vydírání mě o tom přesvědčilo.
01. 06. 2012 | 15:42

český maloměšťák napsal(a):

"Evropa se pohřbila spojenectvím s Amerikou. "

Pane hovorko...tak to prrr. Ono že něco nefunguje - to nic nevypovídá o tom, že záměr byl špatný. Ona transatlantická spolupráce - kdyby se skutečně jednalo o spolupráci...by byla velmi kvalitní a silnou protiváhou všem , kdo v blízké či vzdálené budoucnosti budou chtít " měnit svět" - po svém.

A že by se pohřbila...to jsou silná slova. Protože mrtvý /až na pár výjimek a hovena/ nikdy nemůže vstát z mrtv...no, zkrátka a dobře z hrobu není návratu.

Každopádně EU jako stát - bez evropské armády...je nonsens.
Ostatně ani UN nefunguje tak, jak by mohly - kdyby měly stálou, silnou a akční armádu - ale tam je to přeci jen mnohem složitější.

Vy se snažíte, pane hovorka11, všecko hodit na poťouchlý FED...ale FED prostě dělá politiku tak, aby se nezdiskreditoval v očích amerických daňových poplatníků - především. /no - jistě že i majitelé FEDu sledují své zájmy...ale to už jsme v rovině spekulací....máme málo informací - dokonce ani nevíme KDO vlastně FED vlastní a tím taky jistou měrou ovládá.../.

A v jejich zájmu tedy není mít slabou měnu. V jejich zájmu je mít na hypotéku, na školné, uspořit si na důchod - a to v neznehodnocované měně, zajet si na dovolenou do Honolulu :))....a vůbec si zaject kamkoliv s plnou nádrží, která moc nestála.

Nakolik se mu /FED/ to povede dlouhodobě - toť otázka.
Neb už i ghándí objevil souvislosti jevů - že tedy není jen Obama a to co chce...ale jsou i další a jejich zájmy.
Je jich čím dál tím víc - k jejich neštěstí však drží tolik USD aktiv...že ani v jejich zájmu není mít slabý USD.

Slabý USD tak chce asi fakt jen ghándí / z neznámého mně důvodu/ a MartinO - spekulantík ve forexu.

:))))
01. 06. 2012 | 16:06

MartinO napsal(a):

ČM
1)"Spekulantík ve forexu MartinO" když někdy projede nějaký obchod tak má tolik soudnosti a sebereflexe aby si přiznal že je debil a poučil se z toho. Nevymlouvá se tak trapně jako ČM že se proti němu spikli velcí hráči, manipulanti s trhem, ODS a Kubice.
2)Fed nemá žádné majitele a nikdo ho nevlastní. Je to v podstatě polostátní organizace. To by takový vševěd mohl vědět.
3) Jak jste došel na to, že chci slabý dolar? Podstatná část mých aktiv je v dolarech.
4) Napsal jste spoustu textu, ale ani jednu konkrétní věc co udělal Obama nebo Fed pro onen silný dolar. Já jsem vám napsal několik věcí co udělali proti.
5) Dolar v současné době neposiluje proto, že je USA v tak skvělé kondici a Bernanke s Obamou jsou "fištróni", ale proto, že EU směřuje do pr..
01. 06. 2012 | 16:35

bejvávalo napsal(a):

Krize existují proto, aby byly pro ekonomiku očistné.

Pokud zase vlády a centrální banky budou fušovat přirozenému řádu do řemesla, touto druhou krizí to neskončí a můžeme se těšit na třetí.
01. 06. 2012 | 18:27

babo raď napsal(a):

spíš..to není krize, je to dlouho skrývaná realita.

jeto současná fáze restrukuralizace světové ekonomiky
(politici tomu říkají krize, a současná finanční krize je jen velký mejdan pro banky)
01. 06. 2012 | 19:18

hovorka11 napsal(a):

český maloměšťák:
To pohřbení bylo dáno záchranou amerických bank po spekulativní bublině v roce 2008. To je základ rozkladu. Od té doby funguje finanční systém na základě převodů ztrát spekulací z bank na občany. Dolar se tak stal stal toxickou měnou a EU to zkopírovala jedem proti jedu (vlastním tištěním). O krachu celého propojeného systému nepochybuji, protože v minulosti k tomu vždy došlo s tou samou podstatou.
Možná, že banky najdou nějakého nového Hitlera, kterému půjčí a budou čekat návrat zisku z okupací a válek tak, jak to bylo v minulém století- a banky vydělaly. Myslím, že už se tak děje, ale že jim blízký východ nevystačí...
01. 06. 2012 | 20:12

hovorka11 napsal(a):

Je tohle dobrá zpráva po tolika tištění dolarů FEDem, nebo se musí tisknout 10 x a pak 100 x víc dolarů ? Vždy to bude nedostatečné a otráví to ekonomiku celého světa. Amerika ztratila obyvatele vytvářející hodnoty a v ČR se taky postupuje zmenšováním výrobních sil k poměru počtu obyvatelstva. Veškeré tvrzení o nutnosti zvyšovat dobu odchodu do důchodů a snižovat sociální jistoty je záměrná vládní demagogie, protože stačí zvýšit počet lidí pracujících ve výrobním sektoru na úkor pojišťováků, bankéřů, spekulantů, poradců atd., kteří jsou nadbyteční, neproduktivní a snižují konkurenceschopnost (banky v době krize zvyšují poplatky a zhoršují úvěry podnikatelskému sektoru a tím dusí ekonomiku- investují přednostně do státních dluhů na úkor podpory výroby).
To už dostoupilo vrcholu a nyní padáme rychleji, jak většina Evropy.
---------------------
1.6.2012
Kvůli zpomalení na americkém trhu práce padají burzy
Americká ekonomika v květnu vytvořila mnohem méně pracovních míst, než se očekávalo. Namísto předpovídaných 165 000 to bylo pouze 69 000 nových míst mimo zemědělský sektor.
01. 06. 2012 | 20:26

hasta siempre napsal(a):

Reprezentanti velkobank (Raiffky a ČSOB) prozpěvují requiem.
A prý že ne válka, ale něco hodně drsného.
Co takhle znárodnění bez náhrady?
Je to dost drsné?
01. 06. 2012 | 20:55

Holubář napsal(a):

hasta siempre:
No, ono to není jen z ČSOB a RfB.
Před pár dny vyšel rozhovor s GŘ České spořitelny Pavlem Kysilkou, kdysi viceguvernérem Národní banky za časů dělení federace (a měny). Tuším, že v Hospodářkách.
Ten hovořil o vystoupení Řecka z eurozóny jako o hotové věci, se vším, co s tím souvisí. Veselé to nebylo.
01. 06. 2012 | 21:12

ghándí napsal(a):

hovorka11,
máte pravdu ohledně tištění dolarů. já si ale myslím, že nejvíce na ostatních zemých parazituje čína tím, že uměle podhodnocuje juan. to tištění dolarů FEDem bylo do jisté míry vyprovokováno právě čínskou měnovou politkou.
01. 06. 2012 | 21:20

bqb napsal(a):

soudruh hasta siempre

Kysilka zde... http://jdem.cz/u56c3
5.2.12
"Dospěli jsme do situace,
kdy je všem jasné, že takhle se nedá dál pokračovat.
Jen nikdo nemá odvahu říci to nahlas.

Jsme v situaci, kdy se automobil řítí proti stěně,
a obávám se, že ho politici nechají do té stěny narazit.
Teprve pak totiž budou voliči ochotni utáhnout si opasky,
" říká Kysilka otevřeně.

Zároveň míří i do vlastních řad,
když politikům radí,
že špatně hospodařící banky zkrátka musejí nechat padnout.
"A když už budou banky tak velké,
že státu nezbude, než jim pomoci,
nikdy nesmějí přežít se stávajícím managementem a majiteli,"
dodává Kysilka.
01. 06. 2012 | 21:38

český maloměšťák napsal(a):

MartinO.
Bláboly. Ostatně jako vždy.
FED nemá vlastníka ? A FED že je " polostátní organizací " ?

Víte vůbec CO to je FED ? /není to prosím turnaj v tenise/
-----------
Doporučuji pak prostudovat nějaké základy logiky - neplést si příčiny a následky je totiž dosti důležité.
To by snad měl vědět i lhář. Protože i ten by měl umět používat logiku. Když už křivě pomlouvá.

http://www.usagold.com/federalreserve.html

/jen malá poznámka - jde o jakýsi " úvod" do problematiky vlastnické struktury FEDU...a je také třeba mít na paměti, že jednorázové (roční) diskrétně kvantifikované výnosy nejsou totéž co disperzní výnosy coby suma výnosů vzniklá příčinno-důsledkovým vztahem daným politikou FEDu/
02. 06. 2012 | 11:41

MartinO napsal(a):

ČM
Nevím sice co je "FED" ale vím co je "Fed". Obvyklá chyba neználků.
Snažně prosím, nedávejte mi sem odkazy z konpiračních serverů jejíchž jediným cílem je prodávat zlato hloupému davu s tím, že poroste až do nebes. Tomu odpovídají i články a "analýzy". U Pírka, který je slabý odvar tohoto, jste se sám posmíval těmto názorům, ale když se to zrovna hodí tak dobře poslouží, že...
Fed nikdo nevlastní, protože:
1)Nemůže svoje "vlastnictví" nikomu prodat a nijak jinak s ním nakládat. Co to je za vlastníka?
2)Úkoly a pravomoci Fedu určuje určuje KONGRES zákony. Ne "vlastník".
3)Vedení Fedu nominuje prezident USA a schvaluje senát. Ne nějaký "vlastník"
atd atd, více zde
http://www.federalreserve.gov/faqs/faq.htm
pokud máte zájem o seriozní informace. Pokud ne, tak "fakta" čerpejte třeba z "dokumentu" Zeitgeist. To by vašim názorům a vědomostem tak odpovídalo.
02. 06. 2012 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
Úvodní odstavce - opět drby a pomluvy...komentovat nebudu.
FED vlastní přes podílové vlastnictví regionálních federálních rezervních bank "členské banky" /member bank/. Jistě - jejich vlastnická práva jsou omezena. Zákony. Tak je tomu ale mnohdy i při jiných typech vlastnictví.
Volí ale převážnou část guvernérů těchto bank a podílí se na dividendách.

Instituce vlastnictví nepadá s tím, že něco nemůžete prodat. " Nijak s ním nakládat" je pak v tomto případě faktický nesmysl.
Konspirační teorie ? Tak ji vyvraťte. Nic snazšího - pro takového znalce jako jste vy ....
FED není vládní agenturou. Vládně agenturní charakter má pouze Rada guvernérů /Board of Governors/
Úkoly a pravomoci FEDu určuje Kongres zákony ? Lež. FED může konat nezávisle na Kongresu.

Poraďte se se svou oblíbenou Wiki. Ale ať nedoatanete tiky....

http://bulk.resource.org/courts.gov/c/F2/680/680.F2d.1239.80-5905.html
02. 06. 2012 | 18:04

MartinO napsal(a):

ČM
Mohl byste mi vysvětlit proč i přes mé upozornění píšete místo "Fed" "FED"? Víte vůbec co to znamená a čeho je to zkratka? Jste Mongol nebo hlupák?
-
Konspirační teorie typu "Američani nebyli na Měsíci", "WTC si shodili sami Američani", "Svět řídí Židozednáři a Ilumináti, plánují všechny války a krize a na všech vydělají" konspiračním paranoidním bláznům vyvracet nebudu. Z toho zbatečného úsilí už jsem dávno vyrostl. Krom toho už jsem vaše blábolení vyvrátil oficiálním odkazem. Tak ještě jednou.
http://www.federalreserve.gov/faqs/about_14986.htm
-
Ano, Fed NENÍ VLÁDNÍ agenturou. Stejně tak NENÍ SOUKROMOU. Podobně jako třeba soudy, které se musí řídit zákony, ale do jejich konkrétního rozhodování nemá vláda co mluvit.
-
Lžete vy, nic nevíte, jen hloupě plácáte jako obvykle. Kongres URČUJE úkoly a pravomoci Fedu. Hlavním posláním Fedu je mimo jiné udržovat stabilní ceny a zároveń nízkou nezaměstnanost. To určil kongres, ne Fed. Kongres toto může zákony kdykoliv změnit. Jak těchto úkolů Fed konkrétně technicky dosáhne už ale závisí jenom na něm a v tom je nezávislý na vládě.
http://www.federalreserve.gov/faqs/about_12799.htm
02. 06. 2012 | 18:58

Matematik napsal(a):

"Ostatně soudím, že euro musí být zničeno" (2007)
1) hlavni burzy jsou v USA
2) mezinarodni rezervni menou je dolar
3) finacni system USA je zalozen na tom, ze soukrome sdruzeni bank pujcuje vlade
4) vztah Cina/USA/EU je vztah dodavatel obili + dva pekari

dolar a euro jsou dva kohouti na jedno smetisti. Tedy byli 2007.
Nikoliv ekonomie, matematika, statistika nebo sociologie.
Psychoanalyza a stiny a vytesneni. To je nastroj k pochopeni jevu.
Jakpak se stane, ze zcela podprahove, automaticky je pad AIG a Lehmen Bros. povazovan za omyl, nahodu nehodu chybu a nikoliv za zamer?

Až hybatel zamíchá karty a rozdá nové s inflací 20-30%
Budou dluhy jněco jako šnyt.

On to Michl neví? On neví, že George Soros není žádný imaginární živel?
Ano, George Soros je z planetártního hlediska druhá liga a pád britské libry také byl něco jiného, než demontáž projektu eura.
Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.

Důkaz :
"v žádném hlavním médiu se neobjeví ani náznak analýzy, ani stín informace o jaderných hlavicích státu Izrael (Bůh bojuje)"

PS: Jaká byla role Japonska 1980? Co se s Japonskem stalo ?
"Ostatně soudím, že deflace musí být zavedena"
03. 06. 2012 | 08:50

Matematik + cenzor napsal(a):

Co ukazovaly trendy HDP,zlatých rezerv, exportu, počtu obyvatel 2007?

Co byste udělali každý z Vás být v pozici hráče za dolarem.
prostě byste smekli a předali štafetový kolík mezinárodní rezervní měny?

Kdyby jste si měli vybrat z těchto dvou možností a byli byste hlavním hráčem za hroudou označovanou USA:
1)potupnou púorážku v nějaké válce , třeba jako ve Vietnamu Iráku
2) ztrátu pozice mezinárodní rezervní měny

Nejdůležitější je pro nás to, jakpak se to stalo, že existenci takového hráče takové hry vůbec nepřipouštíme. že se o takové možnosti nepíše?
To ovlivnit můžeme. Tu hru samotnou samozřejmě nikoliv.

Důležité je vyjasnit si skutečnou pozici , motivy a situaci hráče. Nikoliv sim do něho projektovat své hry.
Nominalní ztráty nejsou jničím, pokud jste majitelem tiskárny na peníze.
Od 10^9 peníze jsou čirá moc. jejich nominální hodnota není ničím.
03. 06. 2012 | 09:02

hovorka11 napsal(a):

1) hlavni burzy jsou v USA
2) mezinarodni rezervni menou je dolar
3) finacni system USA je zalozen na tom, ze soukrome sdruzeni bank pujcuje vlade
4) vztah Cina/USA/EU je vztah dodavatel obili + dva pekari
-------------------------
Zcela přesně od matematika

Celá věda s matematikou je založena na zachování hmoty.
Pokud tu hmotu nemáme ale máme moc nad ostatními, tak je okradem a pokud se brání zavraždíme.
To je celý základ síly virtuálních nepokrytých peněz s nezastupitelnou pomocí "humanitárních válek" ve státech, které se nedokáží ubránit.
Otázka je co s Čínou a Ruskem? Sýrie s Íránem je už v "prováděcím plánu".
04. 06. 2012 | 12:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy