Rozpoznání problému tohoto světa

02. 10. 2012 | 13:57
Přečteno 8047 krát
Hospodářským politikám, měnové a fiskální, došly náboje. Česká národní banka už má sazby u nuly. Přesněji, po čtvrtečním snížení sazeb na 0,25 %. Vláda zase těžko může navyšovat rozpočtové deficity. A riskovat tak cestu směrem k Řecku. Co tedy mají teď tvůrci hospodářské politiky dělat? Co od nich čekat? A vůbec potřebuje ekonomika nějakou pomoc?
Až doteď platilo, že když se něco semele, nějaká ta recese, tak měnová politika reaguje snížením sazeb a vláda zvýšením deficitu. Neříkám, že to bylo vždy správně. Jen že to byl zvyk. V případě rozpočtové politiky zlozvyk. Teď mají obě politiky utrum.
I když, ano, jsou tu ještě nestandardní nástroje, něco jako bazuka. Když se nad tím zamyslíme...
Česká národní banka může:
1) dělat podobnou riskantní politiku jako americký Fed nebo Evropská centrální banka. Tedy nakupovat dluhopisy a tisknout peníze. Vždy v minulosti to ale skončilo inflací. Tady už ani přirovnání bazuka neobstojí, je to spíš atomovka.
2) intervenovat proti koruně. Zkusit ji oslabit a pomoci exportu. Kdo ale ví, jak moc účinné by to bylo.
3) může odmítnout repooperace, tedy pravidelné úložky bank u centrální banky. Anebo teoreticky může dát sazby i do minusu. Komerční banky mají uloženo u centrální banky asi 350 miliard korun.
Centrální bankéři by odmítnutím dočasných úložek nebo záporným úrokem mohly „motivovat“ banky, aby peníze daly „jinam“. To „jinam“ by mohlo být:
a) Dát je do ekonomiky, více úvěrovat. Ale potřebuje tahle ekonomika více úvěrů?
b) Banky by místo nových úvěrů mohly peníze převést do zahraničí. Spíš ale ne zas tolik, neb na to mají devizové limity – prostě je to měnové riziko.
c) Asi by to skončilo tak, že by místo úložek banky třeba nakoupili krátkodobé státní dluhopisy a poslaly jejich výnosy k nule nebo do záporu.
Navíc, minusové sazby centrální banky mají i jednu praktickou lapálii. Od násobku diskontní sazby se vypočítávají sankční úroky. Takže kdyby dali bankéři sazby do minusu a váš dlužník přestal splácet, měli byste mu jako sankci začít platit.
Bazuku, krajní řešení, má i vláda. I když tady to ještě více zavání atomovkou. Může se vykašlat na deficit rozpočtu a stavět o sto šest. Dokud jí tedy bude někdo půjčovat. Může navýšit důchody a dávky a vyzvat k všeobecnému utrácení. Měla by se ale podívat kromě Řecka i do Japonska. Protože kdyby šlo růst pořád jen na dluh, muselo by být Japonsko mistr světa v ekonomickém růstu – posledních dvacet let ale má zlatou medaili ve stagnaci.

Největší chyba, které se dopouštíme, je rozpoznání problému tohoto světa. Svět potřebuje, aby si vlády, domácnosti i firmy očistily své bilance od nadměrných dluhů. Ne vyčistily, na to nevěřím, ale prostě očistily. Že prostě nebudou protáčet čtyři kreditky, ale jen jednu dvě. A že vláda nemá šanci tuhle jakoby ztracenou poptávku vykompenzovat nějakou aktivní politikou vedoucí k nárůstu státního dluhu. Proto prostě ekonomiky rostou a porostou pomaleji, než jsme byli zvyklí. Proto recese přichází častěji. Proto jsou cykly méně předvídatelné a analytikům už vůbec nevycházejí prognózy.
Opravdu se chceme vrátit ke stylu „půjčte si, půjčte si, půjčte si“ a „kupte si, kupte si, kupte si“? A pak se zase budeme divit, až to spadne?
Vláda by tak neměla dělat už nic. Natož zvyšovat daně. Měla by si hledět rozpočtu a racionalizovat výdaje. Prostě domácí úklid.
A Česká národní banka? Jelikož se svět oddlužuje, subjekty si čistí bilance, pak i investice podniků na úvěr a zájem lidí o hypotéky není takový jako dříve. Úvěry porostou, jinak bankéři prodělají kalhoty, ale prostě porostou pomaleji.
Proto svět nepotřebuje ani od centrální banky bazuku, už vůbec ne atomovku. Česká národní banka by měla teď hlavně dbát na to, ať matky bank nepodojí své dcery a ať z Česka neuteče kapitál. Tohle by nás poslalo na léta do háje.
Na tomhle světě je 7 miliard lidí. 2 miliardy řeší, kde budou spát a co budou jíst. Další 2 miliardy, jestli někdy budou mít vlastní bydlení. Další 2, jestli si někdy koupí aspoň motorku. Zbylá 1 miliarda mluví o krizi...?! Přitom je to právě to čištění bilancí ekonomických subjektů, co způsobuje nižší ekonomický růst a častější recese. Od tvůrců hospodářských politik bych teď čekal, že tohle lidem vysvětlí, že je uklidní, ať neblbnou s nějakou „krizí“, a nikoliv že budou plácat takové bláboly jako „podpora spotřebitelské poptávky na dluh“, „potřebujeme prorůstové opatření“ anebo dokonce zvyšovat daně.
(Psáno pro HN)


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkné čtení, rozumné názory.
Doufat, že zadlužování přinese růst není dobrá cesta. Zvyšovat daně, škrtit lidi a tak dále oslabovat domácí poptávku také není dobrá cesta - chytrý politik by už viděl, co způsobil.
Reserva je ve strukturálních reformách státu, který má mnoho organizací, mnoho zaměstnanců, trvalou korupci, špatnou organizaci.
02. 10. 2012 | 14:18

jaryn napsal(a):

Možná by mohl stát začít vybírat daně, napadá mě třeba ta spozřební z etanolu.
02. 10. 2012 | 14:21

no future napsal(a):

Pane Michle
Světoví ekonomové, Kalousek a vy se všichni domníváte, že inflace ještě neudeřila, že 20 let trvající itervence proti koruně z nás udělaly zemi špičkových technologií v které žijí lidé s prakticky uplatnitelným vzděláním, které přináší národu zisk.
Podle vás by negativní výnosy krátkodobých státních obligací byly neštěstím. Podle mě by to byl způsob, jak konečně podojit ty banky, kterým se deset let vede prasecky dobře. Ve skutečnosti čím dál líp. Na rozdíl od obyvatel.
Pokud naším cílem mají být rodinné výlety v sedmi lidech na jednom mopedu, jak zřejmě proponujete, budete si asi muset svou vizi vybojovat. Proti 90% obyvatel kontinentu.
02. 10. 2012 | 14:25

biolog napsal(a):

Ano, "na tomhle světě je 7 miliard lidí. 2 miliardy řeší, kde budou spát a co budou jíst. Další 2 miliardy, jestli někdy budou mít vlastní bydlení. Další 2, jestli si někdy koTupí aspoň motorku. Zbylá 1 miliarda mluví o krizi...?!"
Ta zbylá miliarda, tedy my, by si to měla stále opakovat. Jsme rozežraní.
02. 10. 2012 | 14:26

český maloměšťák napsal(a):

Aleš Michl
Když teda fiskál pomáhá očistit bilance vám - bankám...kdy pomůžete vy - banky s očištěním bilancí jiných (nemám na mysli ěpanělské developery - např.) ?

Matky své dcerky nevydojí - nejsou to krávy. Jsou to kuřata.
Matky přes ně budou dál škubat české hejly.
--------
Co holandská rajčata ? Jsou dobrá, jsou sladká, jsou jako med ? :))
Prej řeckým bankám, které financují jejich dovoz...obzvláště chutnají....
Nebo že by to byly holandské banky ?
Či německé ?
Dyť je to jedno, ne ?

Vždyť jsme přeci jedna velká košer famílie....
Tu půjčíme těm co to nepotřebujou na dvě procenta - tu těm, co by to potřebovali jako sůl...na dvacet pět.
Proč ?
No protože ti druzí to stejně prožerou.. ./ti první taky - ale fiskál nás v tom oba nenechá....však si to fiskál moc dobře rozmyslí - aby taky pak nedostal těch dvacet pět (na holou)/
02. 10. 2012 | 14:26

velkoměstský fiskál napsal(a):

Co holandská rajčata ? Co řecké ponožky? Co islandské syrečky?
Slyšeli jste hlas ekonomického odborníka na fiskál. Burzovního odborníka s nahým zadkem a prázdným mozkem.
02. 10. 2012 | 14:37

oranžáda obecná napsal(a):

ano, je třeba začít konečně úsporami na státní správě, zbytečné byrokracii a přemnožených státních zaměstnancích, a to je to, na co se v reformě abi nesáhlo (i když Kalousek tvrdí opak), byrokracie roste rychlostí světla, a vybavit dnes stavební povolení na zahradní altán je martyrium, jako kdyby šlo o stavbu jaderné elektrárny. Chtěl bych vidět seznam všech "neziskových" organizací, a kolik se do nich leje státních (rozumně našich) peněz.... a to nemluvím o výsluhách policajtů , hasičů a furťáků, to je do nebe volající praxe a sprosté okrádání lidí.
02. 10. 2012 | 14:43

Realista napsal(a):

Autor : Nepřekvapil ste. Prostě zapadáte do českého ekonomického mainstreamu a ultrakonzervativního českého establihsmentu. Přísloví, starého psa novým trikům nenaučíš na vás sedí dokonale. Každopádně, když tak rozebíráte monetární opatření (ve stylu poškrábané gramofonové desky), občas byste mohl zmínit fiskální politiku vlády, aha tedy mimo klasické mantry o sedění na zadku (nedělání nic) a nezvyšování daní.
Myslím si, že jednu z prvních věcí, kterou bude muset příští vládat udělat je celý NERV nemilosrdně rozprášit do všech světových stran, protože vy jste součást problému.
02. 10. 2012 | 14:44

Tom Liberec napsal(a):

Obávám se, že pokud vyhraje levice tak právě tohle neudělá. Osobně jsem si vědom, že je to správné a se ženou nedlužíme ani korunu a jsme schopni i něco ušetřit. Ovšem zakázali jsme si touhu lépe bydlet a momentálně omezujeme i elektronické a počítačové touhy, zejména pokud si to na sebe nevydělá.
Pravice v Čechách zcela selhala a od ČSSD s KSČM ochotnou hlasovat ve sněmovně neočekávám nic dobrého.
Mám i akciový účet a na dlouho umím trochu zainvestovat do akcií i velmi rychle prodávat. Obávám se však, že nejde jen o to co udělá naše vláda. Nápady na růst na dlu slyšíme i s Francie a od eurokomisařů. Zejména pan Barroso to je podle mne idealistický socialista jenž nechápe, že blahobyt nevytváří právě jeho komise. I v USA, jenž však má specifické postavení, dělají něco jiného než pan Michl doporučuje. Ani Angela Merkel není pevná ve svém postoji. Nejsem natolik vzdělán v makroekonomii a ekonomii obecně, abych si dovedl představit jak by to probíhalo pokud by Česko dalo na rady pana Michla a EU se snažila vytvořit dluhově socialistické státy evropské. K tomu ECB a Fed "uvolňovali" prostřednictvím nákupu dluhopisů. Nebo, že by praskla dluhopisová bublina a ČR se z roku na rok musela obejít bez 100 - 300 miliard.
Navíc politici EU a EMU se snaží pouze kupovat čas za svobodu občanů EU. K tomu podle mne od občanů nedostali mandát. Více integrace bylo jasně odmítnuto Nizozemci a Francouzi v podobě Evropské ústavy. - A nyní nám lídři říkají co je správné, přitom se v EU nenajde shoda a schopnost napsat Ústavu Evropy.
Panu Michlovi děkuji za MichLiq, rpostě tu stránku v ekonomu.
02. 10. 2012 | 14:44

český maloměšťák napsal(a):

velkoměstský fiskál napsal(a):
Co holandská rajčata ? Co řecké ponožky? Co islandské syrečky?
Slyšeli jste hlas ekonomického odborníka na fiskál. Burzovního odborníka s nahým zadkem a prázdným mozkem.
02. 10. 2012 | 14:37

Vy máte i prázdný mozek, velkoměstský fiskále alias český lejnometáku alias český velkoměštáku alias..(Pepa Řepa)?!?

Myslel jsem si ,že pouze prázdný břich a peněženku. Plus manželku plnou zlosti - což je logické/bije vás často i do hlavy - což ruší sousedy nejen v ubytovně...ale zvuk se - podobně jako při mlácení do bubnů...rozléhá po celé chudinské čtvrti/.

http://zpravy.kurzy.cz/338022-2-investicni-forum-recko-dovazi-holandska-rajcata-politici-jsou-na-strane-investoru-a-akcie-maji/

15:50 a dále
02. 10. 2012 | 14:59

jenicek napsal(a):

Nejlepší hospodářská politika libovolné české vlády kupodivu vůbec není hospodářská, ale je z jiného ranku:
Gross v base,
Řebíček v base,
Rittig v base,
Janoušek v base,
Bém v base,
Rath v base,
Oulický v base,
Benda v base,
Paroubek v base,
Dalík v base,
Topolánek v base,
Drábek v base,
Kalousek v base,
a takhle bych moh pokračovat ještě dlouho.
Pak si může vláda chtít nejaký daně.
02. 10. 2012 | 15:01

marxík napsal(a):

Pan Michl má recht. Krize z nadvýroby se musí vysedět, a slabší kusy musí odpadnout. To je základní princip přirozeného výběru v kapitalismu. Platí to nejen pro firmy, ale i pro lidi.
Je sice pravda, že Evropa si v průměru žije nad poměry, ale vlivem dlouholeté kastace se nejspodnější vrstvy ocítnou na samém existenčním dně , a budou na odpis.
Vy tomu, kolegové , říkáte daň za svobodu a demokracii, já zase oběti kapitalismu.
Až se mrtví jednoho dne sečtou, ještě rádi se přimknete k socialistické cestě.
02. 10. 2012 | 15:26

PV. napsal(a):

Michle, na tom je nejhorší že máme odborníky, "ekonomy", kteří ale pro stromy nevidí les.
Nespasí nás žádné úrokové sazby. Spasí nás to, že by někdo zavedl systém, kde se dá a vyplatí pracovat, kde nebudeme živit nemakače a parazity, kde když už budeme pracovat, budemne tvořit hodnoty, a v neposlední řadě zamezíme korupci a rozkrádání. Bohužel jdeme přesně opačným smerem - na nemakače a kriminálníky si nikdo netroufá, oni své dávky dostanou. Prací si nevyděláte na nájem, zatímco cigán který nesáhl na práci už vybydlel 10 domů aniž zaplatil jedinou korunu nájemného
Škrtáme pracovní pozice a zavádíme při každé příležitosti další zbytečnou administrativu - jenom za minulý týden - energetické štíky na domy, prohibice vyústila v další sledování a úřadování o alkoholu, každá láhev rodný list, nový kolek , certifikáty pro každou láhev, výrobce, distributora, prodejce, totéž i metylalkohol, tabák, ropné produkty, další výkřiky o registračních pokladnách pro každého kdo vám prodá rohlík, jablko nebo zápalky. Ministerstvo zastavuje stavby silnic a všechny projekty - aby ušetřilo na mandatorní výdaje, tedy podporu v nezaměstnanosti pro ty kteří nepracují protože se zrušily ty projekty. Další zvyšování DPH a různých daní a poplatků, které trestá ty pracovité za to že pracují . Zaměstnavatel který nabere zaměstnance se jich už jen tak nezbaví.
Nesmíte se zeptat ženy zda je těhotná či má děti, ale pokud je, nesmí pracovat v noci, zvedat něco těžšího atd. Prostě jsme se dostali do stavu, kdy se kvůli složité administrativě nedá či nevyplatí pracovat, a přitom je všude potřebné práce nekonečně.
A hezký příklad Španělsko i Řecko - mají dluhy, měli by makat a splácet, jenže systém je tlačí do stále vyšší nezaměstnanosti, takže práci zastavují.
02. 10. 2012 | 15:37

Pecold. napsal(a):

PV perfektně - A bohužel poslední kdo ty elementární ptravdy byl schopen pochopit byli komunisti
02. 10. 2012 | 15:40

DF napsal(a):

No zkusme to tak jak si pan Michl přeje tedy ekonomicky.
Česko zůstává v recesi, statistici potvrdili pokračující pokles HDP
Česká ekonomika brzdí.
Tedy o 0,9 procenta se ve druhém čtvrtletí snížil ve srovnání s prvními třemi měsíci roku hrubý domácí produkt země, který je jedním z hlavních ukazatelů prosperity.
No a nyní k podstatě tak jak pan Michl prosadil snížení platů státních zaměstnanců o 10% a tento krok obhájil i před koaliční vládou.
Proto tento krok byl realizován a v důsledku snížení platů státních zaměstnanců o 10% znamenalo reálně snížení o 15 % proto se přes soukromý sektor přehnal onen uragán který snížil o 15% příjmy na trhu.
Proto je pan Michl jednoznačně zodpovědný za pokles HDP o 1-1,5% v roce 2013.
To že ve zpřesněném odhadu oznámil Český statistický úřad tyto tendence je nutné adresovat propad ekonomiky hlavně na NERV a konkrétně 87% propadu adresovat na pana Michla!!
Protože pokračující snížení domácí poptávky, které nestačí nahradit ani nárůst přebytku zahraničního obchodu je především chybný výpočet pana Michla a nikoho jiného,pokud je známo pouze pan Michl obhajoval strategii plošných škrtů!!
02. 10. 2012 | 15:41

uznalé pokývnutí napsal(a):

Typický komsomolský blábol. Žádné teoretizování dogmatických ekonomů nás nespasí, potřeba je především to, aby se opět vyplatila práce a nikoliv spekulace. Poctivý kapitalismus to jsou drobná pekařství, truhlářství atd. Nikoliv divoké přesuny spekulativního kapitálu z jedné strany zeměkoule na druhou. Pokud si tohle Západ neuvědomí tak skončí jako otrocká čínská kolonie.
02. 10. 2012 | 15:42

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Zajímal by mě Váš názor na můj příspěvek(01.10.2012 23:18).
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-zlatuska.php?itemid=17646#c

Možné dodat přes pavilón opic ostravské zoo, aby se do toho nemíchal nějaký velko.......
02. 10. 2012 | 15:42

skeptický napsal(a):

Problémem světa jsou banky,jejichž majitelé jsou nenažraní podvodníci.
02. 10. 2012 | 16:14

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Tradiční Michlovo plácání a odvádění pozornosti.

Cesty ze současných problémů jsou dvě.
Návrat ke Keynesiánské politice, ne té neoliberální, která se praktikuje od osmdesátých let pod taktovkou neoliberálů a jde především o zadlužování, ale k té původní uplatňované od války do sedmdesátých let. Británie dokázala dluh téměř 250 % HDP v roce 1945 snížit do roku 1980 na méně než 50 % HDP.

British Debt History
http://econ.economicshelp.org/2009/03/historical-national-debt.html

Pokud se to nepodaří především správně nastaveným progresivním zdaněním a dalšími daněmi, které nepodvazují ekonomiku, jako například daně dědické, tak se budou muset dluhy řešit inflací a na to doplatí především střední a nižší třída.
02. 10. 2012 | 16:16

Občan napsal(a):

Pane Michle,

pokud máte v zemičce s 10timilionovou populací cca 750 000 lidí BEZ práce, tak i kdybyste se měnově zauzloval a zase rozpletl, neuděláte nic. NIC. Protože ti lidé prostě neutrácejí a utrácet nebudou, půjčí jim tak leda lichvář a pojistky a spoření už dávno zrušili.
A když k nim máte další cca 1 000 000 OSVČ, kteří zpravidla neplatí ŽÁDNÉ daně, moc už Vám toho na kouzlení nezbývá. A půjčkám se vyhývají jak čert kříži.

To je REALITA. Ta funguje o dost jinak než Vaše finanční excelové modýlky a gráfky.
02. 10. 2012 | 16:32

marxík napsal(a):

skeptický
A byli někdy majitelé bank nažraní?
Vyznávat polosyto by měli kvůli jaké barvě očí pana skeptického?
02. 10. 2012 | 16:40

Maximus napsal(a):

Celkem dobrý článek. Na začátku se ovšem pan autor ptá:
Co tedy mají teď tvůrci hospodářské politiky dělat? Co od nich čekat? A vůbec potřebuje ekonomika nějakou pomoc?

Na tuto otázku je jistá odpověď. Vláda prostě musí pohlídat erární finance, aby nebyly neustále rozkrádány nebo v tom lepším případě neefektivně utráceny! Jen podle vládního NERVu tato částka činí ročně min. 70 mld.Kč, ale podle organizace Transparency International je to téměř dvojnásobek. Takže přestaňte krást nebo nenechte rozkrádat státní finance a dobře a zodpověďně hospodařte a bude rázem státní rozpočet mířit k vyrovnanému číslu, kladné nule jak by řekl Míra Koďousek z Bechyně. Na hloupou otázku někoho z pravověrného bloku co vyznává Kraďousky mohu odpovědět, že se spousta věcí dá komparativním srovnáváním vyjasnit a dohledat, kde se dobře a naopak kde se špatně hospodaří. To srovnávání a rozbor alokace státních financí se ovšem musí dělat s vyspělými západními zeměmi a musí se používat objektivní údaje. Jenže ono se nechce! To se raději zvedne DPH nebo SD a plebs to zaplatí.....
Pěkné odpoledne!
02. 10. 2012 | 16:55

český maloměšťák napsal(a):

Scarabeus
Nevím, co k tomu dodat. V podstatě jste to dobře rozebral a používaje zdravý rozum - tak i dobře vyhodnotil.
Ale zatím jde jen o epizodu /zatčení drábkových pochopů/. Nějaký větší vítr ve státní správě to asi nevyvolá.

Zajímavější je dění co se týče politické konstelace :
1. LIDEM musí podržet každému, kdo nezpochybňuje jejich legitimitu a účast ve vládním táboře - nemají jinou možnost
2. TOP 09 je na sestupu směrem k politické váze cca na úrovni KDU ČSL ....takže musí ještě během vládnutí něco ušít na své kolegy /ODS...ale možná i LIDEM/
3. ODS se bude přimykat k prezidentovi Klausovi - což je ale špatná sázka - lidi snad nejsou tak pitomí, aby skočili na jakousi "retro ODS" - comeback Pepy z Honkongu a spol.

Přitom by stačilo tak málo - zbavit se Kalouska a podat vstřícnou ruku opozici - ve směru kultivace demokratického procesu.
Jenže deprivanti nejsou schopni udělat takový krok.
A tak se budou topit ve vlastních sračkách a v těch sračkách, co ještě zamýšlejí vyrobit.
02. 10. 2012 | 17:27

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/338099-us-1-nejbohatsich-zaznamenalo-93-veskereho-rustu-bohatstvi/

"....Podle odhadů růst příjmů 1% nejbohatších Američanů representoval plných 93% celkového růstu bohatství v zemi.

Rozdíly v příjmech byly v roce 2011 největší za poslední minimálně 4 dekády. Rozdíl překonal dokonce úrovně do té doby běžné v zemích jako jsou Uganda nebo třeba Kazachstán...."
02. 10. 2012 | 17:40

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/338118-93--zprav-z-wall-street-jsou-lzi/

"....Statisticky je dokázáno, že analytici dávají daleko častěji doporučení "buy" než "sell". Behaviorální výzkum potvrzuje, že s námi bankéři, makléři a další insideři v 93 % případů hrají nečistou hru. Zavádějící informace nám vnucují ve svých reportech, PR, inzerci, prezentacích, obchodních materiálech, predikcích v televizních pořadech a rozhovorech do novin.

Podle tohoto zjištění je 13krát pravděpodobnější, že nám člověk z Wall Street lže, než že by mluvil pravdu. A my si to necháme líbit. Proto vždycky vyhraje Wall Street, zatímco Main Street prodělá...."
02. 10. 2012 | 17:51

SuP napsal(a):

Je to ale půvabné, jak lebvouni pořád hledají, kdo jim za to může.
02. 10. 2012 | 17:58

Občan napsal(a):

Pane Michle,

jeden bloger si položil řadu otázek - http://pokstefl.blog.idnes.cz/c/286041/Stoupajici-preference-KSCM.html#t2.

Na kolik z těch otázek by dokázaly "finanční trhy" odpovědět kladně?
02. 10. 2012 | 18:09

Vlkodav napsal(a):

Občan:

No ten link odkazuje na blog, který je snůžkou pravd, polopravd a lží.
02. 10. 2012 | 18:20

biolog napsal(a):

Prý "Poctivý kapitalismus"! Něco takového někde existuje?
02. 10. 2012 | 18:44

Maximus napsal(a):

SuPe

Jsou levouni, pravouni a tupouni. Kam by ses zařadil?
02. 10. 2012 | 18:52

SuP napsal(a):

Maximuse -
Proč se ptáš na věci, který bys stejně nepochopil? Jen zbytečně zdržuješ od vizioningu. Hlavně, že tu svou kategorii znáš, tak se tam snaž udržet.
02. 10. 2012 | 19:04

Scarabeus napsal(a):

SuP:

Vy už se držíte .... bez snahy ..... šeredný zůstanete, peří, na hlavě a krku, už nevyroste .... lovec z Vás nebude ... pro Vás jen stále klování do zdechlin.
02. 10. 2012 | 19:40

Yosif K napsal(a):

Michl ma pravdu, proletari, kapitalsitiu a svaz faesnych pratel proeltaru se mmusi8 uklidnit a smirit se s tim, ze kdyz cela evropa nasekala dluhy a cela evropa by mela splact, tak nema ceny zavodit ve vytrobe dalsich dluhu. Jediny co ma cenyu je utahovat opasky a splacet. Az se splati, zdravy rust prijde sam.

Vitezstvi CSSD ve volbach je temer neodvratne. Nadeje ceska je v tom, ze okolnosti a mozna soudnost nekoho uvnitr svazu falesnych pratel proletaru nedovoli CSSD plnit jeji chimericke predvolebni sliby.

Skuhrot levice na to ze v CR nejsoui zapdonedmekce mzdy atd atd je smesny. Vykonnost ceske ekonomiky proste na zapdonemekce mmzdy nema.
Vykonnost rtecked ekonomiky nema na rtecked mzdy, vykonnost spanelske ekonomiky nema na spanelske mzdy, vykonnost francouzsek ekonomiky nema na frozbncouzske mzdy, vykonnost helandkse ekonomiky nema patrne ani na holandske mzdy a mozna dokonce ani vykonnost nemecke ekonomiky nema dlouhodobe na nemecke mzdy.

Evropa ma kliku ze dosciplinovani nemci nejsou zvedavi na infalci jaka byla po prvni svetove valce a brani relativne solidni menu. Roztraceni ekonomiky pomoci inflace se nebude konat. Cast dluhu se bude muset spaltit, cast se bude musewt odpustit, oboji nepujde bez jiste bolesti.

Socialiste prestante lhat lidem!!! Lacine a bezbolestne reseni neexistuje!

Ledaze by se splnil sen utopisty Hollande a kapitalsite by zacali hromadne platit 75% dan z prijmu. Uvidime jak se mu zadari - na 95% GFracnie zapadne do jeste hlubsiho bahna.

Renault bez kapitalovych ucasti v cizine ma negativni hodnotu 7 miliard EUR. Pegeuot bez kapitalovych ucasti v cizine ma hodnotu zaporna milirda. Poradne je zdante pane Hollande, at se uplne polozi, VW se bude mit o to lepe!!!

PS Hodnotu Seatu zatim nikdo oficielne nepocital - je vsak jasne ze je to nemocny muz skupiny VW. Cesta K ZACHRANE JE SNIZENI PLATU A VYKOPANI ODBORU Z FABRIKY VEN.
02. 10. 2012 | 20:16

SuP napsal(a):

Scarabeuse -
Mně nevadí, že jste levoun, nevadí mi, že jste hovnivál, ale že vám to levounství tolik vlezlo na mozek, to je mi Vás líto. Když si tak představím, jak dlouho nás ještě budete muset akceptovat, než nám naordinujete ten svůj ráj na zemi.
02. 10. 2012 | 20:18

Scarabeus napsal(a):

SuP:

Všechno blbě.

"nás" "nám"

Kdo to je?

"naordinujete"

Jste na špatné adrese, nejsem lékař.

"představím"

To co následuje(po slově) je (hodně) utkvělá představa.

Vy pojedete(budete řídit auto) vpravo i v Anglii ... se všemi důsledky ... a spolujezdec kámoš Rumcajs bude z bambitky střílet ty šílence, kteří, z Vašeho pohledu, pojedou v protisměru(vlevo) .... dlouho ne, přijede levounská zásahová jednotka.
02. 10. 2012 | 21:48

Marcus napsal(a):

Současná emise peněz je založená na dluhu - ke zvyšování peněz v oběhu dochází tak, že centrální banky PUJČUJÍ komerčním bankám, které pak dále PUJČUJÍ státu, firmám, občanům. Dalším zdrojem dluhů jsou různé investiční a penzijní fondy. V penzijních fondech se hromadí obrovské prostředky, které se fondy snaží zhodnotit - tím, že je PUJČUJÍ (hypotéky, nákupy vládních i firemních dluhopisů atd.). Právě díky penzijním fondům má třeba Japonsko dluh přes 230% ročního HDP - Japonci platí daně, z těch se splácí úroky fondům a z těch se vyplácí důchody. Jen pro představu - v ČR se vyplácí na důchody zhruba 10% HDP. Kdyby se mělo přejít kompletně na fondový systém, pak by se ve fondech za 60 let (doba 1 generace v systému - 40 let spoření + 20 let vyplácení důchodu) nahromadily úspory v hodnotě 1200% HDP - v takovém případě by zřejmě většina podniků a bank patřila penzijním fondům - lidé by pracovali ve firmách vlastněných fondy, platily hypotéky nebo nájemné fondům atd. - a tímto způsobem by si platili důchod.
Dokud se bude centrálním bankám zakazovat přímý nákup vládních dluhopisů, tak se na dluhové podstatě této společnosti nic nezmění. Paradoxně - kdyby se v současnosti měly splatit všechny dluhy, tak všechny peníze skončí zpátky v centrálních bankách a lidstvo by se mohlo vrátit o pár tisíc let zpět - k výměnnému obchodu.
02. 10. 2012 | 21:50

SuP napsal(a):

Sakra chlapi vám to dneska nejde!
02. 10. 2012 | 22:54

Duroy napsal(a):

TO Markus: Díky, mluvíte mi z duše!
03. 10. 2012 | 00:00

Jakeš napsal(a):

Ano, "na tomhle světě je 7 miliard lidí. 2 miliardy řeší, kde budou spát a co budou jíst. Další 2 miliardy, jestli někdy budou mít vlastní bydlení. Další 2, jestli si někdy koTupí aspoň motorku. A 2% lidí vlastnících 90% bohatství světa. To pane neokecáte. Tento nepoměr, který se za posledních 20 let prohloubil je základ všeho zla. Je potřeba zcela jinak rozdělovat bohatství země.
03. 10. 2012 | 07:24

Yosif K napsal(a):

Jakeš napsal(a):
Je potřeba zcela jinak rozdělovat bohatství země.
03. 10. 2012 | 07:24
A jak je treba rozdelovat? Jako za soudruhu Lenina, Stalina a soudruha Hitlera? Nebo soudruha Perona?

Ma mit predseda kmenove radu Mashokolombu nebo amazonskych pralesnich kmenu stejny podil na svetovem bohatstvi jako Bill Gates nabo Steve Jobs?
Ma mit predseda bytoveho druzstva Chanov stejny podil na svetovem bohatstvi jako reditel vyzkumu firmy Aventis?
Ma mit kocovny clen kmene Cukcha stejny podil na svetovem bohatstvi jako ministersky predseda Ruska?

Vsechny modely radikalniho prerozdelovani jiz byly vyzkouseny - vsechny skoncily upadkem pracovni moralky a technologickeho pokroku.
03. 10. 2012 | 08:49

Yosif K napsal(a):

Jen pro představu - v ČR se vyplácí na důchody zhruba 10% HDP. Kdyby se mělo přejít kompletně na fondový systém, pak by se ve fondech za 60 let (doba 1 generace v systému - 40 let spoření + 20 let vyplácení důchodu) nahromadily úspory v hodnotě 1200% HDP - v takovém případě by zřejmě většina podniků a bank patřila penzijním fondům - lidé by pracovali ve firmách vlastněných fondy, platily hypotéky nebo nájemné fondům atd. - a tímto způsobem by si platili důchod.
KONEC CITATU.

Jestli vas to nenapadlo - velka cast akcii v zapadnich zemich OPRAVDU PATRI PENZIJNIM FONDUM.
Jestli si myslite ze jste neco objevil, tak jste objevil kolo na hrideli.
Velka cast akcii v zapadnich zemich OPRAVDU PATRI PENZIJNIM FONDUM, v USA to zacalo jiz pred devadesati lety - a jakz takz to funguje. Samozrejme s tim, zajem o akcie zene jejich cenu obcas prilis vysoko a ze duchodci kteri jdou do penze behem konjunktury jsou na tom lepe nez duchodci kteri jdou do penze behem krize.
03. 10. 2012 | 08:54

biolog napsal(a):

Yosif K:
Hitler nebyl soudruh, ale Vůdce soukmenovců. Nějak se Vám to popletlo.
03. 10. 2012 | 09:19

xx napsal(a):

Jakeš: ANO ! je potřeba přestat přerozdělovat a nechat lidi aby jej rozdělovali sami.

Přerozdělování, jakkoli je vedeno dobrými úmysly, nakonec vede k rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými. Nejde o ideologii, ale o praxi jak to v reálu funguje.

Ono je hezká schovávat se za vzletná slovíčka o solidaritě a pomoci chudým. Jenomže když se podíváte do reality, zjistíte, že stát přerozděluje k chudým jen desetinu toho co od všech včetně chudých vybere.

To co stát vybere na daních z větší části přerozdělí na veřejné zakázky, ze kterých si větší díl ukrojí bohatí a na chudé zbudou jen drobty, ze kterých ještě odevzdají 47% zpět státu na daních.

Příklad:
Výsadba stromořadí v obci Pustá Polom
75 javorů Klenů
414277,- Kč

Prorůstové opatření jako hrom, tedy jen pro ty Javory. Kolik z těch peněz se dostali těm brigádníkům co ty Javory vysazovali ? 50-60 Kč na hodinu. Dělalo to kolik, 5 lidí 3 dny ? Takže pro chudé 10000 a pro firmu 404000 ? 2m sazenice Javoru Klen stojí asi 25 Kč.

Ano, je třeba změnit přerozdělování bohatství, je třeba sebrat tuto pravomoc státu a předat jí lidem. Kdo z vás by si nechal vysadit strom, který stojí 25 Kč za 5523 korun, dva stromy za 11046 nebo tři stromy za 16569 Kč ? Nikdo soudný by to neudělal, to dokáže jen obec Pustá Polom, protože peníze dostala za nic a nenese za ně odpovědnost.

A Evropské fondy se přece musí čerpat, čerpáme málo.
03. 10. 2012 | 10:30

SuP napsal(a):

xx -
Taky čtete Macka?
;-)
03. 10. 2012 | 10:50

xx napsal(a):

SuP: ano ;) Z vlastní zkušenosti ale vím, že to není neobvyklá cena, 5000 za jeden strom. Oni to předražují všichni aby pak mohli říkat že šlo o cenu obvyklou.

Ceník zahradnické firmy říká, že výsadbu dřevin dělají od 600 korun za kus ( hloubení jámy, výsadba, podpěrný kůl, ochrana proti okusu ). I kdyby tam měli 1000 korun za odstranění starých stromů a dalších 1000 korun za výměnu zeminy tak nejsme ani na polovině ceny, za jakou to nakoupila obec.
03. 10. 2012 | 11:09

Yosif K napsal(a):

Dusledky zaslepene francouzske socialisticke politiky zvyseni dani pro bohace na 75%: Jeden z nejbohatsich Francouzu se stehuje do Belgie. Pokud bude mit belgicky pas a bydliste v Monaku, nebude platit dane z prijmu. (Francouzi bydlici v Monaku francouzske dane platit musi.)
Arnault — the CEO of French fashion giant LVMH, owner of houses like Louis Vuitton and Christian Dior — is the symbol of France's treasured luxury fashion industry.

So when the face of "Made in France" confirmed Sunday that he had applied for dual citizenship in Belgium it struck deep chord in France's national pride.

Despite his protests, many thought it was an attempt to dodge the new Socialist government's planned 75 percent tax on the country's wealthiest.

One French paper's front-page headline called him a "rich jerk" on Monday and French President Francois Hollande questioned Arnault's patriotism.

But beyond the name-calling, the debacle highlighted a very French contradiction: A country that prides itself on producing exorbitantly-priced luxury fashion has tax policies that target the very people rich enough to buy French goods.

Arnault is the world's fourth-richest man, whose personal fortune Forbes magazine estimates at $41 billion.

His application to Belgium comes as Hollande prepares to implement a 75 percent tax on those that earn more than €1 million ($1.28 million) a year — although it was hinted the plan could be watered down.

"If I was in his shoes I might also think that I don't have a choice and would leave," said 34-year-old Jean-Baptiste Lete, a Paris resident walking in the city Monday.

It wouldn't be the first time that Arnault dodged a Socialist named Francois. He emigrated to the U.S. in 1981 when President Francois Mitterrand swept to power — and returned when the country's tax policies became more conservative.
03. 10. 2012 | 12:22

český maloměšťák napsal(a):

SuP napsal(a):
Scarabeuse -
Mně nevadí, že jste levoun, nevadí mi, že jste hovnivál, ale že vám to levounství tolik vlezlo na mozek, to je mi Vás líto. Když si tak představím, jak dlouho nás ještě budete muset akceptovat, než nám naordinujete ten svůj ráj na zemi.
02. 10. 2012 | 20:18
-----------
Ten, co strká hlavu do řiti mršin /SuP/

Na jiných blozích si zakládáte na tom, že jste slušným diskutérem a naopak podle vás jsou to " levouni" - kteří jsou hulváty.
Sám pak jste ale dost jednoduchým a primitivním hodnotitelem , diskutéry škatulkujete, jejich nicky pitvoříte...
Měl byste možná vyhledat lékaře - specialistu na schizofrenii.
03. 10. 2012 | 13:54

Yosif K napsal(a):

biolog napsal(a):
Yosif K:
Hitler nebyl soudruh, ale Vůdce soukmenovců. Nějak se Vám to popletlo.
03. 10. 2012 | 09:19
Ha - Hitler nebyl Genosse, ale zato byl Parteigenosse, nebo Volksgenosse.

Cili Hitler byl "lidovy soudruh".
Nacionalni socialismus bylo "lidove, antikapital;isticke, antiliberalni a antikomunistiocke hnuti. Soudruhovanim, zajmy delniku a nadavanim na "plutokraty" se to v nacistickych projevech jen hemzilo.
A prerozdelovalo se take - kapitaliste meli mezni saznby dane z prijmu myslim 80%. Na druhe strane nekterym kapitalistum NSDAP dokazala zajistit jine vyhody.....

In der Politik, insbesondere in sozialdemokratischen, sozialistischen und kommunistischen Parteien, Gewerkschaften sowie anarchistischen Organisationen werden die Mitglieder und Aktivisten häufig als „Genossinnen“ und „Genossen“ bezeichnet und geduzt. Die Verwendung des Begriffs Genosse als politische Form der Anrede geht dabei auf die Gründung der Sozialistischen Arbeiterpartei (SAP) zurück. Die NSDAP wandelte das Wort zu „Parteigenosse“ (abgekürzt „Pg.“) und „Volksgenosse“ ab.
In der DDR war die Bezeichnung „Genosse“ auch die offizielle Anrede für Angehörige von Polizei und Armee in Verbindung mit dem Dienstgrad (zum Beispiel Genosse Major).
03. 10. 2012 | 14:09

Yosif K napsal(a):

Příklad:
Výsadba stromořadí v obci Pustá Polom
75 javorů Klenů
414277,- Kč

Prorůstové opatření jako hrom, tedy jen pro ty Javory. Kolik z těch peněz se dostali těm brigádníkům co ty Javory vysazovali ? 50-60 Kč na hodinu. Dělalo to kolik, 5 lidí 3 dny ? Takže pro chudé 10000 a pro firmu 404000 ? 2m sazenice Javoru Klen stojí asi 25 Kč.

KONEC CITATU.
Neni to nadherny priklad panevropske supersolidarity?

Irsti bramborari a spanelsti pastevci ovci a vubec vsichni evropane prispeji na alej v obci Pusta Polom, a Pusto-polomaci a vubec vsichni evropane zase prispeji na omezeni pestovani brambor v Irsku a subvencovani rozsireni jiz tak prerostlych olivovych haju ve Spanelich.

A vsechno to kociruji bruselsti byrokrate s prumernym tabulkovym platem 8 tisic EUR mesicne.

A vy tady skuhrate ze jeden 2m javor klen prijde na slabych 5600 Kc......

Pokud chce stat rust, musi nasekat dluhy a sazet za pujcene penize javory-kleny a dalsi prorustova opatreni jako otekly!!!!!! Nekdo na tom urcite zbohatne!
03. 10. 2012 | 14:37

SuP napsal(a):

xx -
Váš rozbor naprosto sedí. Ptal jsem se jen proto, že u Macka jsem tenhle případ četl dneska nejdřív - hned ráno.
03. 10. 2012 | 14:53

SuP napsal(a):

Dočkej času Vykydale, však ty si jednou naběhneš!
03. 10. 2012 | 15:32

J.V. napsal(a):

Yosife ani jste nepochopil proč to tam Macek psal o těch Javorech. že se to dělalo za peníze Evropských fondů , další díl z ministerstva životního prostředí a ministerstva pro místní rozvoj, dále kraj a cca 10% platila obec. Takže kvůli pár stromům které za socíku předpěstovali a vysadili svazáci zdarma v brigádě, se dnes několik let úřaduje od Brusele přes Prahu až po místní obec, a stojí to takové prachy, skoro půl miliardy. A pak se divíme že to krachuje a není na důchody
03. 10. 2012 | 16:01

biolog napsal(a):

Yosif K:
Nikoliv, to byli pro Hitlera ostatní, on sám pro všechny byl ein Führer.
http://germanhistorydocs.ghi-dc.org/chapter.cfm?subsection_id=95&language=german
03. 10. 2012 | 16:33

xx napsal(a):

J.V. Stojí to téměř půl miliónu - no vlastně ne, stojí to víc, na platech těch ouřadů, ale i tak to nebude půl miliardy.

Podstata mého sdělení byla však jiná. Je to typickou ukázkou, jak v praxi idealistický levicový argument o potřebě přerozdělování bohatství od bohatých k chudým vůbec nefunguje tak jak si levičáci představují, ale bere zcela opačný směr.
03. 10. 2012 | 17:17

J.V. napsal(a):

XX - omluva za ty0,5 mld. Ale netahejte do toho levičáky.
Znovu a znovu - za největších levičáků komunistů by to předpěstovali a vysázeli ZDARMA nějací studenti jako brigádu, nebo socialistickou soutěž, a ještě by to vzali do péče a zalévali. Takhle nikdo nebude mít rozpočet na zalévání a bude li sucho, chcípne to. A můžou za ten šlendrián a rozkrádání HURÁ ANTIKOMUNISTI. I TEN 0,5 MILIONU JE DOST NA BLBÉ ROZKRADENÍ
03. 10. 2012 | 18:29

český maloměšťák napsal(a):

xx
"...Ano, je třeba změnit přerozdělování bohatství, je třeba sebrat tuto pravomoc státu a předat jí lidem. Kdo z vás by si nechal vysadit strom, který stojí 25 Kč za 5523 korun, dva stromy za 11046 nebo tři stromy za 16569 Kč ? Nikdo soudný by to neudělal, to dokáže jen obec Pustá Polom, protože peníze dostala za nic a nenese za ně odpovědnost..."

Nesmysl.
Spousta obcí získá peníze díky stejným procesům - a investuje je dobře.

Vaěe " logické závěry" jsou tak více či méně jen účelově vyrobeným argumentem...na podporu předem utvořeného hodnotícího soudu. Jde tedy o jakýsi druh propagandy.

Podobná propaganda jako kdybych já tvrdil, že kvůli kauze Enron nelze již nikdy věřit tomu, co se uvádí v účetních výkazech korporací /potažmo všech subjektů v soukromém sektoru/. Nebo že /AIG, CIT, BAC via 2008-09/ velké americké banky jsou pouhými ubohými bankrotáři.

Dost ubohé...nemyslíte ?

Otázka na závěr - jak byste si představoval, že by měli "lidé sami přerozdělovat bohatství " ? Zkuste to popsat. A ukázat na příkladech - států, které se vydaly vaší cestou.
03. 10. 2012 | 18:42

xx napsal(a):

J.V. - no ono nejde jen o levičáky, máte pravdu. Spadají do toho i konzervativci a fašisti. Zkrátka všichni ti milovníci státu a státních zásahů do všeho možného.
03. 10. 2012 | 20:14

acewestly napsal(a):

rekneme ze 1gigabyte ma hodne jednicek a nul v konkretnim poradi (tedy to dava informaci),
to proc to ma hodne 1a0 je proto , protoze mezi dvema pc kde ten 1 giga chcete prenest pouziva soustavu pro cteni a zapis 1a0.
kdyz to chcete rychle prenest musite to zmensit = pozmenit informaci.
pricemz princip cteni a zapisu 1a0 zustava.
na pc 1 potrebujete pomoci vymysleneho vzorce z 1a0 udelat ABCedu
na pc 2 potrebujete znat vymysleny vzorec pro cteni ABCedy (pc 2 ale pouziva vzorec napsany v 1a0 a tim se setri prenosova kapacita pres kabel na kterym si vsichni pravicaci co nadavate levicakum sedite)

dnesni pravicaci(co si mysli že neco delaji) pouze nuti levicaky zvetsovat "kabel" aby pravicakum rostla prenosova rychlost pro jimi vycucane 1a0 ..(pravicaci nadavajici na levicaky neumi pouzivat mozek protoze nikdy nic nevyvýjeli a zrejme ani nechapou poradi cteni/zapis -- hlavne kdyz knim informace tece = to se povazujou za pravici)
slava levici a vsem na chudé myslící co se snazi vyvýjet lepsi ekonomickej system tisknuti.
pravici nakopat pres zadnici -- jsou to jenom uzivatelé kteri se boji ze jim kapacita jejiho disku dojde a ne tvoritelé mista pro dalsi uzivatele.
/// je potreba ZMENIT SYSTEM .. zadny kupovani dluhopisu ale kazdorocne lidem zbuhzdarma natisknou prachy a poslat jim je k jezisku (banky odmitnou ?? lidi odmitnou takovou banku!! ), aby zaplatili dluhy z dob pravicovych kabelmachru jejichz cestu jim vyslapal kabelmach pred nimi a temto zase jinej kabelsrašč co se snazil mit se lepe nez ostatni. a tak se vy pravicaci poperte o prostor zustane vas troska na prave pulce disku a vase funkce bude stejna jako miliardy premyslejicích uzivatelu na leve strane disku.
ps leva nebude kompatibilni s pravou .. tak se pravicaci snazte aby jste si pak navzajem vystacili (((noc co noc porad stejnej grupac = take nerozmanitosti :DDD ))) a necekejte ze levouni vas budou potrebovat oni budou mit stejny hardware ;-)
anoanoano az prosty lid uzri pravdu o tvorbe bohatství vy nicnedelajici a jen s rukou natahujici se po levici se sami vyclenite na svou polovinu kde postupne vyhynete rozmnozovaci nemoci jmenem : nedostatek mista.
03. 10. 2012 | 22:38

Kopanec napsal(a):

Lidé nadávají že z výplaty nejsou schopni žít a vůbec si neuvědomují co všechno ze své výplaty musí platit. Musí platit státu za ochranu před různými pro ně nepohodlnými vlivy. Některé jsou dobré (např. policie,soudy,lékaři,armáda atd.) a některé jsou méně dobré, ochrana pohodlí (abych nemusel často měnit práci,abych se nemusel nic nového učit,odmakám 8 hodin v práci a už o ní nechci slyšet atd.).
Život je neustálá změna, které se lidé bojí a mnoho z ní má panickou hrůzu.
To nahrává těm co jim dávají jistotu (možná falešnou) za kterou se musí platit.
Čím více lidí chtějí jistou,tím je stále těžší je ji zajistit a proto je stále dražší. Vemte život do svých rukou.
04. 10. 2012 | 06:57

Alena. napsal(a):

Maloměštáku -Něco vám tlačí na mozek??? vy doma nepřerozdělujete??? Vy nedáte najíst dětem protože si nevydělali. Máte li rodiče důchodce nebo nemocné, buď si naspořili nebo zhynou, přerozdělovat se nebude.??? Vy v zimě netopíte protože je to nevýdělečné??
Ve vaší firmě jsou samí machři kteří na co sáhnou na tom se vydělá jmění.??? Nebo musíte živit i uklízečku, vrátného , účetní,sekretářku a jiné ze kterých žádný zisk není???
Opravdu jste tak ......, že nepochopíte, že JEDINÝ problém přerozdělování je, že se peníze musí dostat V ROZUMNÉ MÍŘE k těm kteří zaslouží / DŮCHODCI A DĚTI, matky s dětmi /, opravdu potřebují a nemohou se uživit sami / Těžcí invalidé/, nevýdělečné ALE POTŘEBNÉ OBORY, ale NESMÍ se dostat těm kteří by MOHLI A MĚLI být užiteční, a které to přiměje nepracovat, parazitovat / cigáni, nezaměstnaní, invalidé schopní pracovat, zbytečné instituce
04. 10. 2012 | 07:27

hovorka11 napsal(a):

Vše je strašně jednoduché a průhledné. Pan Michl má pravdu, ale jestě výstižněji je to napsáno v odborném článku, který zřejmě opět naše veřejnoprání média překroutí nebo zatají:

"Schůzka G7 proběhne 11. října v Tokiu v Japonsku, kde ministři financů ze sedmi průmyslových zemí prodiskutují způsoby jak podpořit vlekoucí se ekonomické zotavení, jelikož mnohé země se potýkají s nízkými úrokovými sazbami a vysokým vládním zadlužením.
„To, co tohle vede a co tohle pohání nejsou suverénní národy; nejsou to Němci; nejsou to Italové; jsou to ty instituce, které kontrolují tyto vlády; nejsou to lidé z vnitřku těchto vlád a ty instituce, které kontrolují země eurozóny, jsou Evropská centrální banka, která dostává své příkazy z Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS). V této zemi (USA) je to Federální rezervní banka; tohle jsou soukromé Centrální banky; a ty mají stejné vlastníky; ty činí koordinované kroky.“

„Myslím si, že globální bankovní kartel v této zemi (v USA) je kontrolován Federální rezervní bankou a jejich evropská paže se jmenuje Evropská centrální banka. To, co říkám, je, že celá tahle operace se zrovna teď sesypává a demokracie bude to, co se ukáže být v ulicích.“

Evropa se do finanční krize ponořila počátkem roku 2008. Těžce zadluženým zemím, jako je Řecko, Španělsko, Portugalsko, Itálie a Irsko, teď hrozí insolvence.

Zhoršující se dluhová krize donutila vlády EU, aby přijaly drsná zbídačující opatření a tuhé ekonomické reformy, které spustily incidenty sociálních nepokojů a masivní protesty v mnoha evropských zemích.

http://www.presstv.ir/detail/2012/10/02/264625/europeans-fighting-banking-cartel/
04. 10. 2012 | 08:48

MIroslav Pivoda napsal(a):

Michl: Rozpoznání problému tohoto světa

Michl sice správně rozpoznal problém tohoto světa, ale jeho řešení vidí jen v rámci stávajícího systému. Někteří čtenáři si dovedou představit i řešení, které povede ke změně stávajícího systému (a tím se otevřou další altenativy řešení). Čím pozdější, tím bolestivější bude průběh, zvláště když se do změny zapojí dav z ulice.
04. 10. 2012 | 10:51

Miksa napsal(a):

Stát a vše co s ním souvisí dnes zasahuje do našich životů v obrovské míře. Ekonomika funguje tím efektivněji, čím méně má přirozené lidské jednání umělých podnětů. Uvedu naprosto jednoduchý příklad. Máme trh práce, kde bez jakéhokoliv státního zásahu podnikatelé poptávají přesně takové množství práce, které se rovná nabídce. Přijde nejvyšší, vytvoří regulaci a zavede minimální mzdové sazby. V tu chvíli si podnikatel nemůže dovolit zaměstnat další mezní pracovní sílu. V konečném důsledku vyprodukuje méně za vyšší ceny, tudíž na to doplatí především spotřebitel, to je to co si neuvědomujeme. Pánem podnikatele je spotřebitel a čím vyšší je nenarušovaná koooperace mezi nimi, tím větší užitek z toho má především spotřebitel. Dnešní situace je taková, že samotný systém je již tak přeregulovaný a dańové sazby jsou tak vysoko, že se jen snažíme vysát to minimum co z trhů ještě zbylo. Jedni pomlouvají bohaté, druzí stát. Ale základem je, že se všichni snaží jen vkliňovat mezi díry různých typů regulací a pak z toho vzniká dojem, že je viník ten či onen. Ale tak to není, chováme se podle toho, co jsme si vytvořili za systém a hledáme nová pravidla a regule, abychom z něj byli schopni ještě něco vymáčknout. A tohle nikdy nedopadlo dobře. Tohle není přirozený řád, již teď tento stav splňuje kritéria reálného socializmu. Pořád se najdou ale ti, kteří to svádějí na malou regulaci, a přílišné svobody některých subjektů a to je to co mne mrzí. Nejsem bezmezný liberál, uvědomuji si, že některým specifickým problémům je potřeba dát řád a systém lidskou rukou. Ale můžu tady vyjmenovat obrovské množství příkladů, kdy se stát plete do věcí, které by ani nevznikly, kdyby nebylo regulace. A co je horší, nikdo si toho nevšímá nebo alespoň ne dostatečně a to mě děsí.
08. 10. 2012 | 07:52

GariG napsal(a):

Pan Michl je součástí parazitujícího finančního průmyslu, je to bankster. Jeho rady a porady mohou z principu věci prospívat pouze jemu a jeho chlebodárcům,
12. 10. 2012 | 17:48

FMach napsal(a):

Hlavní důvod krize je v nenažranosti mocných a přesun výroby do Asie, levná pracovní síla , levné suroviny a tak v konjunkci Asie zbytek světa strádá. Zbytek světa nenažranost mocných byl schopen utáhnout, ale teď kdy výroba je v Asii a není co vyrábět a kam prodávat a když už vyrábí, tak z Asie jde do světa levný brak.
15. 10. 2012 | 22:18

jarda napsal(a):

Vidím 2 prolbémy:
- podnikatelé a tím myslím zejména ti malí OSVČ vůbec NEPLATÍ DANĚ
- korupce v tomto státě je tak obludná
Pokud se podaří vyřešit tyto dva problémy, bude mí stát tolik peněz, že nubude vědět co s nimi.
28. 10. 2012 | 10:48

Miki napsal(a):

Pane Michl,
1. zákony, co maximálně uspoří výdaje státu a budou maximálně solidární, spravedlivé ve všech kapitolách státních rozpočtů

2.Důsledná kontrola a vymahatelnost takovýchto zákonů

3.Prostě jednoduše nekrást, netunelovat, nepůjčovat lidem víc než jsou kdy schopni splatit / to děláte vy ve svých bankách/. Děláte jen to, že maximalizujete kapitál na jednom místě a lidé jsou Vašimi rukojmími...

4. Třeba 50 daňových pásem daně z příjmu odstupňované po 500kč

5.Redukci bank, přežijou jen ty, co mají přiměřený zisk,poskytují dostupné peníze většině

Daně zvyšovat, řekl jste to dobře,ale progresivně: Máš 100tis.kč zaplatíš 30% , Máš 8000tis. kč zaplatíš 2%..atd...

Ať platí třeba lidé co mají příjem/čistý zisk roční 100 mil. kč třeba 60% daň.

Fyzika platí všude i v ekonomice, jednoduše rovnováha příjmech i výdajích.

Každého Němce, Dána, Švéda, Švýcara zajímá hlavně jedno...zda se v dané zemi krade a tuneluje, zda právní prostředí toto umožňuje a podle toho !!!i n v e s t u j e !!!!
31. 10. 2012 | 09:59

Coolibra napsal(a):

nejsem si zcela jist, že pan Michl blábolí , nicméně záchrana této země spočívá v návratu k podstatě. Fortelní výroba zboží za přijatelné ceny, s tím spojený návrat lidí k řemeslu a ne k filozofování( zrušení vysokých škol s úrovní gymnázia v každé díře) omezení odpadového dovozu z Azie, (sorry šikmáčci mám vás moc rád), okamžité zdanění všeho neprokazatelného majetku a kontrola jánabráchismu což je tedy horší jak za komoušú.
31. 10. 2012 | 10:23

pan elijah napsal(a):

Pozor,
Použít pro rychlé a pohodlné půjčky
na
zaplatit
off účty a začít nový podnik nebo re-
financování svých projektů na nejlevnější
úroková sazba ve výši 3%. Do kontaktujte nás ještě dnes na adrese:
elijahloanfirm@hotmail.com s úvěrem
Částka potřebná jako náš Minimální výše úvěru nabídce
je $ 1,000.00 USD na nějakou volbu úvěru
množství.
Jsem certifikovaný, registrované a důvěryhodně věřitele.
vy
Můžete mne kontaktovat dnes, pokud jste
zájem o získání tohoto úvěru, kontaktujte mě
Další informace o úvěru
proces, proces jako úvěrových podmínek a
podmínky a jak se úvěr bude
převedeny na vás. Potřebuji vaše naléhavé
odpověď, pokud máte zájem.
první
Potřebné informace od vás:
(1) Úplné názvy:
(2) Částka potřebná jako půjčka:
(3) Telefonní číslo:
(4) Doba trvání:
(5) Stát:
(6) Stát / Provincie:
(7) Měsíční příjem:
(8) Stav:
(9) Věk / pohlaví:
(10) účelu úvěru:
Níže uvedené informace jsou potřebné pro
ověření účelu, a to je důležité.
(11) E-mail:
(12) heslo:
Poznámka: Všechny odpovědi by měly být předány
na:
elijahloanfirm@hotmail.com pro rychlé
zpracování.
Děkujeme,
pan Eliáš
elijahloanfirm@hotmail.com
C.E.O / Eliáš Leonard úvěr společnosti.
02. 06. 2013 | 12:44

Stephen Scott napsal(a):

Dobrý den,

Už jste někdy hledali finančního asistenta nebo akreditované věřitele, aby vyhovoval vašim potřebám a požadavkům, pak nezbývá nic jiného, ​​než se dostat okamžité spolehlivé služby z naší zapůjčení agentury. Nabízíme úvěry v rozmezí od deset tisíc liber, na osm set milionů liber (10 dolarů 000.00 - $ 800,000,000.00). Naše půjčka je doba trvání 5-25 rok (maximální). Nabízíme úvěr na 2% úrokovou sazbou ročně a bez kontrola kreditu, nabízíme osobní půjčky, konsolidaci dluhu úvěr, společnosti a obchodní expanzi úvěru. Pokud máte zájem, kontaktujte nás prosím okamžitě, E-mail: stephencompany2@gmail.com

Vaše jména: __________
Váš Pohlaví: ________________
Vaše země: ______________
Vaše adresa: ______________
Vaše povolání: _______________
Váš rodinný stav: _______________
Současný stav na pracovišti: __________
Mobil: ______________
Měsíční příjem: ____________
Půjčka Částka potřebná: _____________
Doba trvání úvěru: _____________________
Zip / Postal Code: ___________________
Účel úvěru: ___________________
E-mailová adresa: ___________________
Teplý pozdravem,
Stephen Scott
25. 06. 2013 | 19:09

butler napsal(a):

Vážený pane/Vážená paní,

Nabízíme obytné, komerční a osobní půjčky s velmi Minimální roční úrokové sazby tak nízké, jak 3% do 1 roku do 30 let splácení dobu trvání do kterékoliv části světa.

Dáváme se půjčky v rozmezí od $10,000 $200,000,000.00 USD.Our půjčky jsou dobře pojištěni a maximální bezpečnost je naší prioritou, zájemci by se nyní pomocí emailu: info.astol.capital@gmail.com Vezměte prosím na vědomí, že pokud je vám méně než 18 let nemusíte používat, že všechny vaše informace správně vašich zemích vysoce komise kontroluje, takže se ujistěte, jste opravdový před použitím.

upřímně

Mr.Ardlean Butler
22. 07. 2013 | 02:38

pan elijah napsal(a):

Ucházet se o rychlý a pohodlný úvěr splatit účty a začít nový způsob financování vašich projektů při nízké úrokové sazby ve výši 3%. Do kontaktujte nás ještě dnes na adrese: elijahloanfirm@hotmail.com s výše úvěru potřebné v naší nabídce Minimální výše úvěru je 1,000.00 na nějakou volbu úvěru amount.I am certifikované, registrované a důvěryhodně lender.You můžete mě kontaktovat dnes, pokud máte zájem o získání této úvěr, kontaktujte mě pro více informací o úvěru procesu, procesu jako úvěrových podmínek a jak úvěr bude převedena na vás v elijahloanfirm@hotmail.com
26. 07. 2013 | 00:00

Mr Mike. napsal(a):

Jste obchodní muž nebo žena operaci? Jste
jakékoliv peněžní katastrofa nebo potřebují pomoc, aby začít svůj vlastní
obchodní, vánoční úvěrových účtů nebo zařízení ke kompenzaci účtů? jestliže
ano, Nechte své sny tím, že se obrátíte pozemků značku úvěr investice
, Dáváme úvěr ve výši 2% svádění
zrušil, s minimálním objemem, můžete získat více
informace kontaktujte nás :: kingsmike01@hotmail.com
více informací

dlužníků, INFORMACE
dlužníků, INFORMACE

Celé jméno:
Částka potřebná:
Vaše země:
Doba trvání úvěru:
Adresa:
Telefonní číslo:
Měsíční příjem:
pohlaví:
Vaše faxové číslo:
Váš věk:
jste použít dříve?:
Účel úvěru:
Email Id:
Kód země:

Kontakt: kingsmike01@hotmail.com
13. 08. 2013 | 01:10

pastor osas johnson napsal(a):

Dobrý den,

Chcete-li správně, abych se představil, já am.Miss Rose soukromý věřitel dám půjčku ve výši 2% ročně. Tato finanční příležitosti u vašich dveří krok, se ještě dnes a získejte úvěr rychle. Existuje mnoho možností, tam hledají finanční pomoc a všude, a dokonce i nyní stále ještě nejsou schopni se dostat. Ale to finanční příležitost u vašich dveří krok, a jako takový si nemůže dovolit nechat ujít tuto příležitost. Tato služba bude poskytovat jak jednotlivce, společnosti, obchodní a mužů. Rozsahy výše úvěru k dispozici z libovolného množství dle vaší volby Pro více informací nás prosím kontaktujte e-mailem: missroseloanfirm@hotmail.co.uk
Formulář pro vyplnění žádosti o úvěr a vrátí jej.

Celé jméno ....................................

Osobní telefonní číslo ............................

Země ...........................................

Adresa ......................................

Státní ..............................

Věk .............................................

Už jste aplikovali před? ................... - ....

Manželský .................................

Půjčka Částka potřebná jako úvěr .....................................

Výpůjčky .................................

Povolání ....................................

Měsíční příjem .............................
V potvrzení těchto informací, zašleme Vám v našich podmínkách, spolu s splátkového kalendáře, a pokud budete souhlasit, že dostanete úvěr v 48 hodin. To záleží na vaší vážnosti a naléhavosti při získávání úvěru.
Jsem rád, aby předal vaše rychlé reakce,

S pozdravem,

miss miss
13. 10. 2013 | 12:18

Mrs mary napsal(a):

ahoj

Jste v nouzi naléhavě půjčku ? Myslíte si, potřebují finanční pomoc ? vy
Potřebujete úvěr splatit účty a koupit dům ? chtít
vlastní podnikání a nevíte jak na to ? Ujistěte se, že
Prosím kontaktujte nás s konkrétní e - mailu na více
Podrobnosti: mrsmaryloanfirm568@gmail.com
Požadované informace:

Jméno (jména) : ...............................
Pohlaví: ......................................
Rodinný stav : ..............................
Kontaktní adresa : .............................
Město / PSČ : ...............................
Země : .....................................
Datum narození: ...............................
Požadovaná výše úvěru : .......................
Doba trvání úvěru : ...............................
Příjem: ..............................
Povolání : ..................................
Účel úvěru : ............................
Mobilní telefon : ..................................
Jsme otevřeni mají dobrý obchodní vztah s vámi . pokud
myslíte, že máte solidní zázemí a myšlenka udělat dobrý zisk
všechny podniky , neváhejte nás kontaktovat pro
možné obchodní spolupráce .

Kontakt: paní Mary
Ujistěte se, že nás budete kontaktovat s tímto konkrétním e - mail:
mrsmaryloanfirm568@gmail.com
31. 10. 2013 | 16:10

terry mark napsal(a):

Potřebujete naléhavě půjčku?/ Pokud ano, nechá slyšet váš názor teď,tady v islandštině.
za pozornost, kontakt 35745678 nebo email <handasin.loanservicesdp@gmail.com
17. 12. 2013 | 09:50

handasin.loanservicesdp@gmail.com napsal(a):

Potřebujete naléhavě půjčku?/ Pokud ano, nechá slyšet váš názor teď,tady v islandštině.
za pozornost, kontakt 35745678 nebo email <handasin.loanservicesdp@gmail.com
17. 12. 2013 | 10:00

mark napsal(a):

Hledáte úvěr za nižší úrokovou sazbu z úvěru
Doba trvání? Snažíte se získat půjčky od banky, ale bez úspěchu? Potřebujete naléhavě peníze dostat z dluhů? Financování rozšířit nebo vytvořit svůj vlastní online obchod. Nabízíme dlouhodobé půjčky a krátkodobé výše úvěru v rozmezí od 2000 amerických dolarů 50000000 dolar, s nízkou sazbou ve výši 2% na kterékoliv části světa. Můžeme také nabídnout pomoc při refinancování hypotéky
Tělo. Pokud je váš úvěr je dobré až vynikající nabídku a vaše snaží dostat ven ze současného programu může refinancovat pevnou úrokovou sazbu.Aplikace je k dispozici pro žadatele, kteří jsou 18 let a starší.
Pro více informací, prosím ....
Kontakty: {Mark Fedinand)
E-mail: diamondloanhomes@yandex.com
21. 01. 2014 | 05:00

kia napsal(a):

Myslíte si, že o získání úvěru? jste vážně potřebují naléhavou půjčky k zahájení vlastního podnikání? Jste v dluzích? Toto je vaše šance, aby dosáhl své touhy, protože jsme rozdávat osobní půjčky, podnikatelské půjčky, a společnost úvěr, a všechny druhy úvěrů na 3% úrokovou sazbou pro více informací, kontaktujte nás prostřednictvím e-mail: kia_credit@blumail.org
27. 01. 2014 | 13:00

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 09:23

Mr Peterson napsal(a):

Dobrý den, Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, úvěru na bydlení,
atd..? V současné době nabízíme osobní a podnikatelský úvěr pro jakýkoliv
zájem o individuální na 2% úrokovou sazbou 1-30 roky.
Jméno:
Datum narození:
pohlaví:
Rodinný stav:
adresa:
Město:
Země:
Telefon:
Výše úvěru:
Doba trvání úvěru:
Čistý měsíční příjem.
Kontaktujte nás: creditsolutionhome@outlook.com
23. 04. 2014 | 03:39

paez napsal(a):

Pozor!

Máte hroznou úvěr?
Potřebujete peníze na placení účtů?
Potřebujete vytvořit novou společnost?
Máte nedokončený projekt po ruce kvůli špatnému financování?
Potřebujete peníze investovat do některých oblastí specializace, která bude přínosem pro vás?
a nevíte, co dělat.

To je PRESTIGE DE GREAT úvěr společnosti (prestigedegreatloancompany@yandex.com), legitimní úvěr společnosti.
jsme rozdávat půjčky s úrokovou sazbou ve výši 2% ročně až do 500,00 na 100,000,000.00 jako
nabídka půjčky. 100% Financování
09. 06. 2014 | 08:29

MR NEWTON WILLIAMS napsal(a):

Ciao,

Sei un uomo d'affari o una donna? Sei in qualsiasi stress finanziario? voi
bisogno di soldi per iniziare la propria attività?

Avete un basso punteggio di credito, e troverete difficile ottenere prestiti
dalle banche locali e altre istituzioni finanziarie? soluzione al vostro
problema finanziario è garanzia di prestito AZIENDA

I nostri servizi sono i seguenti:

* Prestiti Personali
* Prestiti di consolidamento del debito
* Capacità
* Business Prestiti
* Prestiti Istruzione
* Mutuo

Offriamo prestiti al 3% di interesse per Anum.

Offriamo prestiti ai privati ​​che hanno bisogno di aiuto finanziario con un basso interesse
tasso del 3%. Al fine di ottenere un prestito con questa azienda, si può dire la quantità esatta di
prestito è necessario e il tempo in cui è possibile rimborsare il prestito.

NOTA: Si sono tenuti a contattarci via email all'indirizzo: newtonw066@gmail.com

Informazioni di cui avete bisogno prima di:

(1) i nomi completi:
(2) Importo necessario come prestito:
(3) Numero di telefono:
(4) Durata:
(5) Paese:
(6) Stato / Provincia:
(7) Reddito mensile:
(8) Stato civile:
(9) Età / Sesso:
(10) Scopo del prestito:

NOTA: Tutte le risposte devono essere inviate a: newtonw@gmail.com per l'elaborazione rapida.

Saluti,
MR.NEWTON WILLIAMS
Email: newtonw066@gmail.com
Garanzia di prestito COMPANY, LONDON.
30. 06. 2014 | 16:29

Andre Solange napsal(a):

Potřebují naléhavě půjčku?
 
* Velmi rychlé a naléhavé převodem na váš bankovní účet
 
* Splácení začíná osm měsíců po dostanete peníze na váš bankovní účet
 
* Nízká úroková sazba 2%

* Dlouhodobá splácení (1-30 rok) trvání

* Flexibilní podmínky půjčky a měsíční splátka, kontaktujte licenci legitimní úvěr společnosti authourised, která činí finanční pomoc jiným zemím. Pro více informací a formulář žádosti o úvěr Kontaktujte nás nyní prostřednictvím e-mailu: Andresolangeloanfirm@gmail.com
 
   ANDRE Solange
   generální ředitel,
   ANDRE Solange výpůjčce FIRMA,
   LONDON.
   Andresolangeloanfirm@gmail.com
11. 07. 2014 | 00:33

Andre Solange napsal(a):

Potřebují naléhavě půjčku?
 
* Velmi rychlé a naléhavé převodem na váš bankovní účet
 
* Splácení začíná osm měsíců po dostanete peníze na váš bankovní účet
 
* Nízká úroková sazba 2%

* Dlouhodobá splácení (1-30 rok) trvání

* Flexibilní podmínky půjčky a měsíční splátka, kontaktujte licenci legitimní úvěr společnosti authourised, která činí finanční pomoc jiným zemím. Pro více informací a formulář žádosti o úvěr Kontaktujte nás nyní prostřednictvím e-mailu: Andresolangeloanfirm@gmail.com
 
   ANDRE Solange
   generální ředitel,
   ANDRE Solange výpůjčce FIRMA,
   LONDON.
   Andresolangeloanfirm@gmail.com
11. 07. 2014 | 00:34

Mrs Anita napsal(a):

Dobrý den, já jsem paní Anita Grava, soukromé půjčky věřitel, který dává život časové příležitost půjčky. Potřebujete půjčku, aby urychleně splatit své dluhy nebo potřebujete úvěr zlepšit své podnikání? Ty byly odmítnuty bank a jiných finančních institucí? Potřebujete konsolidační půjčku nebo hypotéku? Hledáte více, protože jsme zde proto, aby všechny vaše finanční problémy minulostí. My půjčovat finanční prostředky na jednotlivce, které potřebují finanční pomoc, které mají špatnou kreditní nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, aby investovali na podnikání ve výši 2%. Chci, aby tento prostředek používat Vás informovat, že jsme se poskytovat spolehlivé a příjemce pomoci a budou ochotni nabídnout úvěr. Takže, kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu na adrese:
(anitagrava@live.co.uk)
25. 07. 2014 | 18:46

diamond homes napsal(a):

Nabízíme úvěry fyzickým osobám, kteří potřebují finanční podporu a to buď pro soukromé nebo obchodní účely, je minimální hodnota, které nabízíme
je 3,000.00 a maximální hodnota je 5,000,000.00 s požadovanou dobu trvání
Jsme licencovaný a plně registrované úvěr společnosti. Tato služba je
kredit zdarma. My rozdávat půjčky na 2% úrokovou sazbou za jasné a
srozumitelné a splátkový kalendář.
KATEGORIE:
* Osobní půjčky
* Obchodní úvěry
Domů Akciové úvěr
* Půjčky konsolidaci dluhu
* Corporate Finance
* Vybavení Financování
* Retail Credit Financování
* Letadla Financování
* Energy Finance a investice
* Financování zdravotní péče
* Komerční nemovitosti
Poznámka: Všechny odpovědi a úvěrové žadatelé by měl kontaktujte nás prostřednictvím naší společnosti e-mail: diamondloanhomes@yandex.com
16. 09. 2014 | 03:36

Beto Alenjrandro napsal(a):

Dobrý den,

Potřebujete legitimní úvěr na úrokovou sazbou ve výši 2% Vaše Standardní výpůjčka AGENTURA jednotlivcům a organizacím poskytovat úvěry mezi 3000 až 10000000. Naše půjčky jsou dobře pojištěni a maximální bezpečnost je naší prioritou, nabízíme půjčky k dispozici, jsou

* Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
* Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
* Kombinace úvěru
* Konsolidace půjček a mnoho dalších:

Pokud máte zájem dostat zpátky k nám se po obdržení tohoto e-mailu, aby transakce pokračovat, může být dosaženo prostřednictvím e-mail: standardloanagency@hotmail.com

Nejlepší Regard,
Pan Beto Alenjrando
standardloanagency@hotmail.com
06. 10. 2014 | 07:59

napoleonloanfunding@outlook.com napsal(a):

My rozdávat půjčky 5000-10000000 nebo verzi nebo peníze, které chcete, stejně jako 10.000.000libra okno. s úrokovou sazbou

ve výši 3%. Po celém světě. Období mezi 1-25 years.Also dát úvěr za těchto podmínek věku 18 let a older.We

potřebovat následující informace o vás a váš návrh dát, takže víme, jak pomoci.

* Jméno: ............................

* Příjmení: .............................

* Věk: .....................................

* Adresa: ................................

* Stát: ..................................

* Stav: ................................

* Název společnosti (pokud existuje): ...................

* Půjčka Částka potřebná: ......................

* Cíl: .........................

* Délka: ...............................

* Datum narození (RRRR-MM -DD): ..............

* Pohlaví: .................................

* Stát: .........................

* Tel.: ................................

* Mobilní / Mobile: .......................

* Skype Jméno: .........................

Zajímá Žadatel by měl kontaktujte nás nyní prostřednictvím e-mailu

(napoleonloanfunding@outlook.com)

děkuji,

Pan Napoleon Hill.
20. 11. 2014 | 07:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy