Okurkové náměty - Rath Izraelcem, olympiáda, církevní restituce

14. 08. 2012 | 10:33
Přečteno 2714 krát
Okurkovou sezonu naplňují nejrůznější plody dovolenými vyčerpaných žurnalistů, což je konečně pravidlem. Zpravidla jde buď o nově vymyšlenou fámu, nebo o vzkříšení starého tématu, někdy se zase prostě jen vyplatí, na rozdíl od běžné nikoliv letní doby, pořádně vymlátit téma skutečně existující.


Soustavné kříšení starého tématu v okurkové formě představuje nebožák exhejtman Rath. Geniální myšlenka, že by mohl uniknout naší slepé a uchvacujícím způsobem svižné spravedlnosti přijetím občanství Izraele díky dědečkovi z babiččiny strany zaplnila v intelektuálním deníku téměř dvě stránky. Jedna dáma začala dokonce psát o zadržovaném exlékaři cosi jako román, na němž je zajímavé jen, že je zcela založen a opsán (literárně je mírně řečeno otřesný, ale chápeme, že literární ceny nebyly autorčiným cílem) z policejních odposlechů, ke kterým by teoreticky neměla mít přístup a tudíž by na ni mělo být spíše podáno trestní oznámení. Nejspíš nebude. Ale případ doktora D. R. vydrží médiím ještě dlouho, dlouho.

Učitelky z naší země přestaly chorvatským žralokům chutnat a chutnají spíše chorvatským fešákům. To není žurnalisticky k ničemu, uznáváme.

Výtečným záchranným kolem pro utahané novináře je samozřejmě olympiáda. Sportovní stránky je možné rozšířit a sporťáci mají příležitost se zviditelnit a řečeno jejich vlastním slovníkem, ‚dát do toho všechno‘ a vysvětlit, jakou filozofii má který trenér, popřípadě o čem je házení něčím.

Naopak intelektuální žurnalisté mají skvělou příležitost předvést nevšednost svého myšlení a ukázat svůj spravedlivý, jen lehounce ironický nadhled. Napíší, že je olympiáda vlastně vůbec nezajímá a původně se rozhodli, že o ní psát nebudou. Ale budou. Zamyslí se nad tím, zda olympiáda není jenom kšeft. Zdůrazní, že hry jsou světovým pokrytectvím, jelikož zatím co Bolt a Špotáková baví svět, palestinský nebo nějaký jiný lid má málo zbraní nebo něčeho jiného atd.

Zpochybní tabulku zlatých a dalších medailí a vymyslí nějakou jinou, třeba podle počtu homosexuálů v representačních týmech.

Osobně nejvíc děkuji Hospodinovi, že Václav Cibula nenapsal před olympiádou nějakou pohádku o Báře nebo Davidovi a jejich slavném vítězství, neboť kdykoliv tak zatím učinil, oslavený sportovec následně na olympiádě či weltmeisterschaftu zcela pohořel. Hraničí to s přírodním zákonem.

Znamenitým okurkovým tématem, za které dnes a denně na kolenou Bohu děkují i zcela nevěřící novináři a komentátoři, jsou takzvané církevní restituce. Nebudeme se zde zabývat otázkou, zda jsou nebo nejsou oprávněné, jen doporučíme například právnickou analýzu JUDr. Karla Hrádely, kterou se kupodivu málokdo zabývá. My to chápeme, jde o spoustu peněz. Věcná debata je nebezpečná.

Výrazně okurkovým prvkem celé debaty je absurdní vzájemné napadání diskutérů podle hokejového hesla ‚first the man, than the puck‘, kdy se obviňují z kolaborace s nacisty, z bolševismu a kdo ví ještě z čeho a to s intenzitou, na kterou by už mohlo navázat leda veřejné fackování se.

To by pak mohlo být dalším půvabným okurkovým tématem. Už proto, že dominantní figurou na scéně je dáma, spisovatelka a to by měl arcibiskup těžké.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Otázkář napsal(a):

Zapomněl jste dodat odkaz na zmíněnou analýzu JUDr. Hrádely. Na BL jej máte, ale zde Vám asi nějak vyklouznul :)
14. 08. 2012 | 11:19

Petr napsal(a):

Čím dřív se Česká republika rozkrade, tím méně času se budeme trápit v současném srabu. A Nadlidi (elita národa) ještě zavčas zmizí na slunnou Floridu.
14. 08. 2012 | 11:32

Alex Koenigsmark napsal(a):

Otázkář: já neumím ty odkazy, na BL to dělají sami.
14. 08. 2012 | 11:55

D. napsal(a):

Tenhle Hrádela? To je vtip?
"Neskutečné veselí způsobil při čtvrtečním jednání fotbalové disciplinární komise zástupce zkorumpovaného sudího Václava Zejdy, pražský právník Karol Hrádela. Vyrukoval s tvrzením, že když rozhodčí v telefonátech mluvili o kapřících, šlo prý o skutečné ryby. Nikoli o zašifrované označení tisícovek, jak ony kapříky rozluštila policie při odposleších."

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/pravnikova-taskarice-kaprici-slo-o-ryby-f0u-/fotbal.aspx?c=A041104_174301_fotbal_rav
14. 08. 2012 | 12:01

Tomáš N. napsal(a):

2 D:

Ne, to není vtip, to myslel Koenigsmark smrtelně vážně.

Stejně jako celej ten blábol v blogu. Možná by bylo dobrý, kdyby se pro začátek naučil dávat ty odkazy. Pak bych doporučoval se teprve pouštět do něčeho složitějšího, jako je třeba manipulace ve prospěch Davida Ratha či proti církevním restitucím.
14. 08. 2012 | 12:13

Ich napsal(a):

Tak s tím vydáváním Kubiceho knihy napsané Slonkovou na základě asi "policejních odposlechů" (protože čert ví, jak to vlastně v těhle kriminálních strukturách funguje) je neuvěřitelné:-O. Dokonce se Slonková vydává za "partnery projektu"!!! Co to jako je? To je něco jako když Goeblsova propagandistická kancelář byla partnerem Hitlerova projektu třetí říše?
14. 08. 2012 | 12:44

Ich napsal(a):

Je velmi pravděpodobné, že v případě knižního vydání odposlechů (pakliže se o odposlechy skutečně jde) se jedná o spoluúčast a výnosy z trestné činnosti a Slonková by měla být trestně stíhána.
14. 08. 2012 | 12:55

čert napsal(a):

udusán nesmí být případ Rath
a neustálým "příkladem" jít
a vědět
že neradno s čertem si hrát
a faleš a lži nechat už hnít
a všechny
lháře či podvodníky hnát
do pekel horoucích
kde my je chceme mít
a radost si s nimi učinit
a špatným vzorem
je lidem pod kůži všít
14. 08. 2012 | 13:29

Dáša N. napsal(a):

Pane Alexi,
vy si vážně myslíte, že by si nějaká dáma troufla na arcibiskupa?

Okurková sezóna je dar z nebes. Kdy jindy mohou novináři prolézat pohraniční hrady, dávno rozbořené Žižkou, a pak psát, že díky železné oponě a pohraničnímu pásmu v dobách komunistických chátraly ze všeho nejvíc?
Šikovný novinář nepotřebuje olympiádu.
Stačí se zdržovat v okolí pražských hřbitovů a jen nastražovat uši, a článek Odposlechnuto v hrobce je na světě!
14. 08. 2012 | 13:41

achim napsal(a):

Tomáš N.: váš smysl pro humor se podobá tomu, který má můj trakař.
14. 08. 2012 | 14:29

rugby je poctivější napsal(a):

Protože sport pozoruji jen přizcela extrémních výkyvech mysli, neznal jsem pravidlo First the man, then the puck.
Děkuji za jeho uvedení. I při naprosté neznalosti pravidel té hry jsem něco takového tušil.

Ačkoli mé znalosti lidské fylogeneze jsou velmi kusé, předpokládám, že u zmíněného pravidla jde o dědictví po troglodytech.
Zdokonalené a brilantním koučinkem dovedené k nelidským výkonům (extrakci nosních kůstek loktem atp. až po prostrčení hokejky uchem do úst).
Podotýkám, že jsme na betonové konstrukce měli jako vyučujícího asi pětapadesátiletého bývalého hokejového reprezetanta se sadou dvatřiceti zářivě bílých a dokonale vyrovnaných zubů. Vyndavacích, tenkrát se nešroubovalo.

Skutečnost, že je slečna Slonková garantem projektu Dráth mi jenom potvrzuje, jak jsou média v dnešní době tvůrčí. Bez nich bychom na podobnou historku nenarazili.
Koneckonců i Citrón mi připadal jako literární výtvor Slonkové.
Vděčně vzpomínám na její popisy jak v Mladé Frontě seděla pod stolem a bála se Citróna. Otřesy bránice při tom pomyšlení velmi příznivě působí na mou peristaltiku.

reCaptcha mi praví Ty Paco.
14. 08. 2012 | 15:01

JAHA napsal(a):

Ad: D. a Tomas N.

Nerobte si prosim srandu z pana JUDr. On to mysli vzdy uprimne. I pri tom rozbore na blistoch:"Slib daný při promoci a povinnost advokáta chránit právní stát mne pak přivedly..."

Alebo dalej:"Otázka tzv. církevního majetku na našem území souvisí s historicky převažujícím monopolním postavením katolické církve v dějinách států na území České republiky, s vydíráním a násilím na lidech, s placením a vymáháním desátků, jejichž často nedobrovolnému placení se nemohli obyvatelé vyhnout, s omezováním práv kněžích a jejich rodinných příslušníků ve prospěch církve, s nedobrovolným nuceným odevzdáváním majetků církvi a s překrucováním skutečného právního postavení církví u nás i v zahraničí.

Z důvodů výše uvedených se článek snaží o objektivní popsání problematiky tohoto majetku..."

A ine perly.
Objektivnost, to je jeho.

A vy si myslite, ze to s tymi kaprami, so slubom pri promocii chranit pravny stat...myslel snad ironicky!!!

Pfuj, prisluhovaci tucnych prelatov... ☺
14. 08. 2012 | 15:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dobré je též heslo - nedáš dostaneš, anglický originál snad někdo přiloží ...
I když u nás, mám na mysli lidstvo, spíš furt platí - když dáš, možná dostaneš ...

KMOTŘÍČKOVÉ

Koupili mě
a mohu říct
že je to poměrně inteligentní
a spolehlivý
způsob
jsem vděčný
a tímto děkuji
protože
mohli mě taky zmlátit
zkopat do bezvědomí
podpálit mi dům
znásilnit ženu
a unést dítě
to všechno by mohli
kdyby chtěli
/ a já bych si mohl samozřejmě stěžovat
kdybych mohl.../
ale oni
poslali šek a
- bylo by nám ctí
a nesmírným potěšením
prosím
zařaďte se -

Jak račte vidět
forma dokonalá
suma okouzlující
možná dostanu
i řád
jsem přece jedním z nich
slušný člověk
z řady
netrčím...

Veselé krizování ...
http://www.shodka.net/attachment.php?attachmentid=21277&d=1220709908
14. 08. 2012 | 15:54

SuP napsal(a):

Petr napsal(a):
Čím dřív se Česká republika rozkrade, tím méně času se budeme trápit v současném srabu. A Nadlidi (elita národa) ještě zavčas zmizí na slunnou Floridu.
14. 08. 2012 | 11:32

A Vy se v takovém případě chystáte udělat CO?
14. 08. 2012 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

Sup
no přece odjet za Standou Grossem a Besserem
To dá rozum.
14. 08. 2012 | 18:22

čert napsal(a):

SuP
Péťa chce poslat čertíčka z nebíčka
zachránit Českého človíčka =o)
14. 08. 2012 | 18:43

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane autore,
okurková sezóna církevních restitucí?
za 50 mld hotově a čtvrtinu Čech k tomu?

No to mi připadají fakt dost drahé okurky !!!!
14. 08. 2012 | 21:27

Otázkář napsal(a):

Alex Koenigsmark

Zkuste požádat o radu pana Stejskala :)
14. 08. 2012 | 21:31

suchánek napsal(a):

Alex Koenigsmark napsal(a):
Otázkář: já neumím ty odkazy, na BL to dělají sami.
----------------------------------------------------
kdysi jsem vystoupil na letišti v atlantě, uměl anglicky asi 6 slov a nakonec tam živ a zdráv pobyl pár hezkých měsíců. ne, nebyl jsem disident. byl jsem mlaďoch, honza, který se vydal do světa na zkušenou.

a víte, co nejzásadnějšího jsem si, pane koenigsmarku, z toho světa dovezl?

že když potřebuju něco vyřešit, nesmím používat "český" systém, který vypadá asi takto:
a) sednu si na bobek a začnu usedavě plakat (však on se mě někdo ujme a vyřeší to)
b) zavolám mamince, tatínkovi, strejdovi, pepovi, známému známého svých známých atd., oni to určitě za mě vyřeší
...pak dloooooooouho dlooooouho nic
c) vyřeším to sám
-----------
v US jsem pochopil, že a) + b) je ideální rovnou vynechat, páč to zdržuje ve vývoji.
-----------
pan stejskal nám poslal manuál, kde by i pětileté dítě pochopilo, jak vkládat do textů odkazy.

nechci vás podezřívat z lenosti si jej přečíst, jen vám vřele doporučuji si právě na těchto maličkostech uchovávat jakž takž kontakt s dnešním světem, který jde z hlediska ekomunikace neuvěřitelně dopředu.

nejste sakra tak starý, abyste tuhle banalitu nezvládl.
--------
omlouvám se za lehký offtopic, ale vždycky mě u vzdělaných lidí naprosto vytočí, jak jsou vlastní pózou pozadu v úplných blbostech.
--------
udělal byste mi velkou radost (a sobě ještě větší, věřte mi), kdyby se ve vašem blogu ten odkaz VAŠIM přičiněním objevil
15. 08. 2012 | 09:44

arnol legsidg napsal(a):

Koenigsmark
Měl jste napsat:
Rath horníkem. Nejkratší vtip.
15. 08. 2012 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy