K odvolání ředitele Národního divadla...

10. 09. 2012 | 11:45
Přečteno 2751 krát
Přiznám se, že mě to nebaví, na toto téma psát. Jsem relativně stár, zcela mimo živé divadelní dění a na můj názor je zvědavo asi tolik lidí, jako na komentář kolegy Steigerwalda k důchodové reformě.

Sepsal jsem o vztahu tohoto státu ke své kultuře už mnoho textů. Nedělám si sebemenší iluze, že by se tento vztah mohl za současné politické reprezentace, ať levé, pravé nebo pomazané, mohl nějak zlepšit. Dokud neplatí přednost vzdělání a kultury před buranstvím – a jak by to asi měli burani prosazovat – nezmění se nic.

Zažili jsme takových ukázek už dost, ale toto odvolání ředitele Národního divadla patří k vrcholným výkonům tohoto spolčení.
Krucifix, copak není opravdu možné jim vysvětlit… No, samozřejmě, že není. Nemá smysl jim něco vysvětlovat. Je třeba je vyhnat.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Grőssling napsal(a):

Ne pane Koenigsmark, žádné vyhánění, to by si nejdřív muselo 80 % zdejších umělců a intelektuálů na**at na hlavy, protože oni jsou spoluviníky současného marasmu tím, že před 23 lety podepsali bianco směnky politické moci a kapitálu.

Dobře jim tak, teď už slouhové jenom choďte kanálama. Patří vám to.
10. 09. 2012 | 12:02

Milouš napsal(a):

Viděli jste tu chudinku, která řediteli vyhazov statečně podepsala, žvatlat v televizi o tom, ža "procesy nebyly panem ředitelem správně nastaveny" ? Ví ta paní, o čem vůbec mluví? Nebo je to jedno?
10. 09. 2012 | 12:03

Ben napsal(a):

Máte pravdu. Ještě před čtvrt století neexistovala oponentura vůči nadřízeným. Dnes ministr provede akt ze svého práva a o deset úrovní nižší občané ejakujují! Ministrině měla přijít, říci Akbar je Alláh a jelo by se dál. Fuj, už žijeme 67 let v míru!
10. 09. 2012 | 12:03

aga napsal(a):

Jak byste si představoval tu přednost "vzdělání a kultury" před buranem, pane autore? Takový Havel je pro mne příkladem "vzdělaného a kulturního" člověka, před nímž bych dal přednost každému slušnému buranovi. Právě takoví "vzdělaní a slušní" a jejich přednosti se zasloužili o ten stav, který vás tak znechucuje.
10. 09. 2012 | 12:06

aga napsal(a):

Mimochodem, paní ministryně je až karikaturním příkladem potence toho, co se vydává za demokracii. Je zbytečné vyjadřovat se k ní osobně, ona je jen výhonkem na kmeni matrixu.
10. 09. 2012 | 12:09

dědek mirda napsal(a):

kam politik ruku strčí,tráva neroste a kam strčí ruku Kalousek zmizí i zem.
10. 09. 2012 | 12:09

Ambra napsal(a):

Přesně to Hanáková udělala. Vyhnala z Národního divadla ideologické hochštaplery typu Černého, kteří stále prosazují v divadelnictví ideologický teror, jak ho zavedl v Národním divadle Macháček. Podlě něj musí z každého představení ND odcházet divák zhnusen tím, jak je primivně nevzdělaný, nechápe divadelní avantgardu a stále nedostatečně se mu hnusí celé jeho mládí, které prožil za socialismu.
Konec konců ve stejném duchu hovořil nedávnu L.Munzar při předávání cen v televizi. - Ale může tohle říci Hanáková veřejně. Kdo nechápe, že s primitivní idologií ND bylo už potřeba skoncovat, tak by tam měl jít navštívit ne třeba Ohrožené druhy ale tak ubohou inscenaci, jako bylo kdysi Obsluhoval jsem anglického krále, kde si herci na sceně Národní divadla házeli prezervativy. Jestli současná ministryně Hanáková v 90.letech tohle představení se zájezdem navštívila, tak se nedivím, že v předtuše možného konce vlády se musela ještě pokusit vyhnat z ND diletanty, kteří své primitví experimenty maskovali rouškou své idologické zavěšenosti.
10. 09. 2012 | 12:10

Sláma napsal(a):

To Ambra: můžete mít pravdu, ale já Vám prostě nevěřím. Nevěřím, že to, co píšete, bylo motivací paní Hanákové. Paní Hanáková prostě na svůj post nepatří, nemá žádné schopnosti ani vědomosti, měla by se vrátit zpět do družiny.
10. 09. 2012 | 12:14

dedek napsal(a):

Dobrý den pane Koenigsmarku. Je to bdoba, jako když se naši skvělí umělci vyjadřují k tématu, o kterém nemají sebemenší páru a klidně této vládnoucí garnituře propůjčují svá jména aby obyčejný člověk byl snáze napálen. Mám na mysli vrácení církevního majetku. Naštěstí nejsou všichni stejní a musím říci, že jsou mezi nimi také vzdělaní jedinci (dnes může být celebritou kdokoliv kdo neumí do pěti počítat ale proběhne před kamerou) jako například Janek Ledecký, který právě k tomuto tématu psal. Hlavně naše Dáša a Lucinka Bílá musí být u všeho byť jim důsledky hlavinky neberou. Nedivte se tedy, že je to samé i z druhé strany kdy o věcech rozhodují neumětelové. Kdyby to byl jen ředitel ND bylo by to ještě jakž takž ale bohužel mají v rukou i ministerstva a jejich pokusy zažíváme na vlastní kůži. Bohužel i mezi herci je pár blbů, majících obdobné zcestné myšlenky. Ano i umělci potřebují poznat, kdo nám to vládne.
10. 09. 2012 | 12:18

aga napsal(a):

Já bych místo Ondřeje Černého navrhoval do čela ND vzdělaného a kulturního Davida Černého. Penisů není nikdy nikde dost. Na piazzetě by se další taky dobře vyjímal.
10. 09. 2012 | 12:33

krajan napsal(a):

Ambra
Velmi ubohé! Máte alespoň základní představu o světě divadla,jeho fungování, neřku-li o jeho teorii? Říkají vám něco jména Kvapil,Hillar, Honzl, Krejča, i ten Macháček? To nemá s ideologickými výkřiky některých herců nic společného ! Tady jde o princip řízení kultury pomocí pologramotných dosazených figurek.
10. 09. 2012 | 12:51

aga napsal(a):

krajan

Všichni ti géniové, které jste vyjmenoval, fungují v baráku, na který se po krejcárcích skládali podobní nevzdělaní burani, kterými mnozí z nich opovrhují a nad které se bůhvíproč povyšují. Nevím, jak podle vás funguje svět divadla, ale kdyby Shakespeare opovrhoval "burany" tak jako většina našich současných kultůrtrégrů, mohl by Globe zavřít. Ovšem to byl jen ńákej Šejskspír, ten se mohl plebsu podbízet, tak hluboko dnes naši z buranských daní dotovaní géniové neklesnou.
10. 09. 2012 | 13:08

aga napsal(a):

eee

...fungovali v baráku ...
10. 09. 2012 | 13:08

krajan napsal(a):

aga
Doporučuji si něco o Shakespearovi nastudovat dříve, než začnete poučovat. Pak třeba přijdete na to, že se poněkud mýlíte.
P.S. Ti geniové, jak je hanlivě zdůrazňujete, by se zapsali do dějin divadla i bez budovy ND,aniž bych sbírky na její stavbu jakkoliv bagatelizoval.
10. 09. 2012 | 13:21

aga napsal(a):

krajan

Tak podle vás je důležitější zapsat se do dějin divadla než do srdcí publika? Tak přesně na tuhle tendenci divadelníků divadlo dojede.
10. 09. 2012 | 13:25

eko-amater napsal(a):

Pravice ma dlouhodobe silnou volicskou zakladnu mezi umelci, viz. nedavna kampan umelcu na podporu cirkevnich restituci. Pokud ale vlada kope do kultury zpusobem, jakym Hanakova odvolala reditele Narodniho divadla, tak tuto zakladnu systematicky likviduji. Narodni divadlo i jeho byvaly reditel se s tim vyrovnaji, ale vyrovnaji se s tim pravicove strany? Vypada to, ze opravdu ztratily pud sebezachovy. Odvolanim reditele neziskala vlada vybec, ale VUBEC nic. Ale ztrati hodne. Byl to naprosto zretelny cin ubohych, pomstychtivych primitivu.
10. 09. 2012 | 13:31

krajan napsal(a):

aga
Samozřejmě souhlasím, že ti, mnou výše jmenovaní pánové, nesahají současným geniálním tvůrcům zejména televizní zábavy "pro publikum" ani po kotníky. Takže se omlouvám a jdu si přemýšlet, zda ta šmíra není nakonec lepší.
10. 09. 2012 | 13:39

Sláma napsal(a):

Ještě pro Ambru, která napsala: "Kdo nechápe, že s primitivní idologií ND bylo už potřeba skoncovat"
Problém je s tím, kdo o tom má rozhodovat, že "ideologie ND" je primitivní. Snad nějaká Ambra? A co když je to zrovna Ambra, která je primitivní! Nebo nevzdělaná a pomalu myslící paní Hanáková? Nebo ulice?
A nemohlo to vše být provedeno řádně a důstojně? Nemohlo být vyhlášeno řádné výběrové řízení na nového ředitele a nemohl Ondřej Černý novému řediteli důstojně předat funkci?
Nemohlo to počkat pár měsíců, když už to čekalo 22 let?
10. 09. 2012 | 13:47

aga napsal(a):

krajan

Televize nerovná se divadlo - televize je médium primárně určené k indoktrinaci a oblbování anonymních diváků. Divadlo je - opravte mě, jestli se mýlím - založeno především na interakci autor - herec - divák. Pokud si začnou hrát autoři, režiséři a herci na svém písečku, jsou přesvědčeni o své genialitě a záleží jim jen na názoru kolegů a kritiků, přičemž divákem arogantně opovrhují, přestává být divadlo divadlem. Vrcholem pokrytectví je pak volání po dotacích na ty jejich báječné experimenty z daní těch opovrhovaných.

Mezi srajdami (i dnes ideologickými) a kvalitní podívanou pro obecného diváka je, jak jistě sám víte, rozdíl. Na tu kvalitní podívanou dnes má málokdo, zřejmě vyžaduje větší talent než absurdní umělecké experimenty a výboje.
10. 09. 2012 | 13:47

český maloměšťák napsal(a):

Ambra
No - házení si prezervativy ...to je ještě dobré.
Ale pokud by si házeli na scéně hostiemi, či nedjpánbů by po nich šlapali či močili na ně...to by pak Kongregace pro nauku víry měla zasáhnout mnohem ostřeji, než jen že ústy své družinářky vyřkne ortel nad ředitelem takovéto nemorální a skandální instituce.

Nevím přesně kde leží hranice mezi uměním a exhibicionismem - ale tuším kde jsou asi hranice mezi člověčenstvím a bigotností. A mezi kulturou a její zbyrokratizovanou - manifestní verzí.
Ostatně mám radši divadlo skutečné - život sám o sobě. Než to umělé. A kulturu vyjádřenou kulturou chování individua k sobě a k ostatním - nikolivěk manifestaci kultury - často velmi nekulturními jedinci.

Nicméně mě ta atmosféra katolicismu-nicnežnárodovectví začíná docela srát.
Její zvyšující se hustota.
10. 09. 2012 | 13:49

aga napsal(a):

PS pro krajana

Lapidárně shrnuto: divadlo se jmenuje divadlo a ne pisadlo, hradlo nebo režidlo - hádejte proč?
10. 09. 2012 | 14:07

Pepa Řepa napsal(a):

Grőssling napsal(a):
Dobře jim tak, teď už slouhové jenom choďte kanálama. Patří vám to
-------
A máte to!!!!!
Šup do kanálu! Lezl jste jim do análu?
Lezl.
Patří Vám to.
Všem vod kultury!
:-)

český maloměšťák napsal(a):
A kulturu vyjádřenou kulturou chování individua k sobě a k ostatním - nikolivěk manifestaci kultury - často velmi nekulturními jedinci.
---------------
Ach to je zase moudro!!!!!!!!!!
:-)
Tohocokydal hnui a pak Šlapal a teď moloměš´tačí.

Vskutku kulturního a kultivovaného jedince, každým coulem.Estéta.

No, po těch letech co si lije do krku patoky a streptokoky z nalejvárny "U křečový žíly" v Bedřižce, je vůbec zázrak, že neleží - na Jipce.

Má protijed. Litr metylalkoholu značky "Slepecká hůl" zapije litrem stoličný.
Na něj nemoc nemá.

Teď se stal- po NYSE, talmudu a okultních vědách- odborníkem přes všechna náboženství.
Kdo jiný ví víc o Bohu, než ten, kdo chodí s kanystrem pro dobroty do palírny v Bohumíně.
10. 09. 2012 | 14:57

třebaKarel napsal(a):

Grosslingu ,
je mi líto že i Vy jste , patrně ve slabé chvilce , napsal něco tak žlučovitého a nepravdivého , pramenícího ve zkratkách a drbech . I kdyby . Těch dvacet procent , ale hlavně my obyčejný lidi si zasloužíme aby nám nediktovali burani , co říkáte ?
tK
10. 09. 2012 | 14:57

Pepa Řepa napsal(a):

I grosslingové mají své dny.
Asi to včera přepísk s fernetem. Tak to z něj vypadlo. Pije aspoń kvalitní nápoje.
vyspí se z toho.

Malopěšákovi se omlouvám.
Streptokok v něm není ani jeden. Inu, po litru Sava.....
Ça Va - maloměšťku!
Bien?
10. 09. 2012 | 15:07

Josef K. napsal(a):

Soudružka družinářka nosí v kabelce seznam Anticharty, kalouskovsko-schwarzenberský dvojocas trčící z jedné nadřiti českého lva jest historickým odkazem. Už se V.Havlovi nedivím, že Kníže musel kdysi opustit Pražský hrad. Jeho potenciál je opravdu podobný otáčivosti hlavice větrníku...
10. 09. 2012 | 15:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem relativně stár......
----------------
Buďte rád, Koenigsmarku, kucí by Vás ihned nahnali do dolů. Ne převýchovu.Jako tenkrát.
A musel byste požívat ty patoky pančované savem taky.
10. 09. 2012 | 15:15

GargantuanaŘípu napsal(a):

Jen na okraj, kultura jako obor je v některých zemích srovnatelná s nejvýkonější částí ekonomiky. Tady nikoliv v zemích, kde Antonína Dvořáka stavějí zády k publiku.
10. 09. 2012 | 15:15

mb napsal(a):

Dokud neplatí přednost vzdělání a kultury před buranstvím – a jak by to asi měli burani prosazovat – nezmění se nic.

to neplatí již minimálně od roku 1938 ...
10. 09. 2012 | 15:27

mb napsal(a):

Nemá smysl jim něco vysvětlovat. Je třeba je vyhnat.

kdo, kdy, kudy a jak ?

frakce rudých brigád ? či kulturní lidé je budou vyhánět ?

koho a jak ?
10. 09. 2012 | 15:28

Karel napsal(a):

A nemá paní ministryně nakonec pravdu ve věci odvolání ředitele národního divadla?
Ředitelem Národního divadla je už nejméně dva roky pan Kalousek.
Toho bych odvolal toaletní metlou hned.
10. 09. 2012 | 16:17

Ambra napsal(a):

pro krajana:
Macháček byl právě ten herec, který tady po revoluci hulákal své žvásty do celého národa. Hlavně jak ho za totáče dusili a nesměl nikde hrát. Vzdy si na tuhle jeho podlost vzpomenu, když jej vidím v nějakém totalitním seriálu.
Ten založil novodobé sekyrničení v ND. A trosky divadelního umění v Národním divadle nám pak zachránil sám Pánbů, když na něj za jeho křivost seslal rakovinu. Ovšem Macháčkem umělecky prokádrovaní ideologové se tam zabydleli až do dneška. A posledení takový kariérista Černý teď - možná omylem - skončil. Proto tolik krokodýlích slz od všech uvědomělých vychovávačů neuvědomělého českého národa, protože tuší, že zamnipulovat Národní divadlo jako pevný nástroj disdentské demagogie se už teď nemusí podařit.
Proto patří Hanákové neodiskutovatelný dík. Prostě ona dostatečně nepronikla do pražské porevolučního uměleckého schématismu.
10. 09. 2012 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Ambra napsal(a):
A trosky divadelního umění v Národním divadle nám pak zachránil sám Pánbů, když na něj za jeho křivost seslal rakovinu
-----------------
Sakra taky fernet nebo jsou skvrny na slunci?
Nepřepískla jste to?
10. 09. 2012 | 16:33

ld napsal(a):

Tipl bych, že konkurz na šéfa ND vyhraje Chramostová. Když člověk mrkne do Cibulkáčů, tak uzří, kolik musí mít známých, kolika rukama prošla, takže ten flek od Starostů může dostat ona.
A jako úlitbu pak v Lozi odehraje s ochotníky všechny role Jidáše bez nároku na honorář; šekely se sypou odjinud, a své si už odpráskala...
10. 09. 2012 | 16:52

krajan napsal(a):

Ambra
Tohle se komentovat nedá. Nazdar, Ambro!
10. 09. 2012 | 17:12

pro koho tady divadlo napsal(a):

Alexi
Již vás s Vyšolesem vidím, jak před sebou tlačíte pojízdné stojany na kapačky a mávajíce berlemi huhláte přes rozlámané zubní protézy "Uš je to... šákra kde, Karle?"
"No tady přece (poklepávaje si na šrajtofli po tchánovi), tady!"

Historie nikdy nepřednáší dvakrát totéž, podruhé vám ukáže to, co pan farář.
Leda, že by se probrala z letargie a pojala to jako vaudeville. Ale to už tu bylo posledně, ne?

Jinak Černý byl slušný redaktor divadelního časopisu. Na rozdíl od Dořáka, který byl divadelník. Nelze od ministra (tím méně ministryně) čekat, že to od sebe rozeznají. Ale ono nakonec není proč, die Zeiten sind vorbei.
10. 09. 2012 | 23:53

Grőssling napsal(a):

třebaKarel napsal(a):

Grosslingu ,
je mi líto že i Vy jste , patrně ve slabé chvilce , napsal něco tak žlučovitého a nepravdivého , pramenícího ve zkratkách a drbech . I kdyby . Těch dvacet procent , ale hlavně my obyčejný lidi si zasloužíme aby nám nediktovali burani , co říkáte ?
tK

10. 09. 2012 | 14:57

Ale kdepak, zasloužíme, zasloužíme, když je většina volí.

Pepa Řepa napsal(a):

I grosslingové mají své dny.
Asi to včera přepísk s fernetem. Tak to z něj vypadlo. Pije aspoń kvalitní nápoje.
vyspí se z toho.

Pepo, fernet, fuj, nejraději mám Tramín z Velkých Žernosek, když už tak. A absolutně nehrozí nějaké vyspání, celkem jsem konzistentní, jak se dnes s oblibou říká. Viz. třeba můj blogový článek ZDE:
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/05/politici-pry-znicili-divadlo-komedie/
11. 09. 2012 | 07:01

Pepa Řepa napsal(a):

Chudák autor.
Zlomila se mu protéza.Chápu hněv.
No, jako vaudeville mně mnohdy naše zemička malá, středisková připadá taky.
11. 09. 2012 | 07:39

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
V záchvatu svých grafomanských výlevů /nevím nakolik je tlačíte ze své kebulky díky genetice, nakolik díky chlastu , drogám či stařecké demenci/ už bohužel nejste schopen rozpoznat ani to, že se tak ztrapňujete.

Šlapka - to byla maminka ?
Tatínek pracoval v JZD - v živočišné výrobě ? /kydal hnůj/

Takže genetika. Myslel jsem si to.

Hezký den, ozdobo blogů.

P.S. Špiritus nepiji.A už vůbec ne takový ten levný - co do sebe klátíte od rána do večera vy. Když zrovna nemáte na drogy.
11. 09. 2012 | 08:37

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně myslím si, že nešťastné jsoucno s názvem Pepa Řepa - výrobce obrázků
" jak kravičky žerou travičky" je právě že výrazem toho, jak upadla od roku 1938 tkzv. kulturnost.
Buran , co si hraje na kulturního člověka. Zhusta tak, že své miniaturní ego zvyšuje tak, že jiným jejich ego /domněle/ snižuje.

/ale nemůže za to - je jen krutou hříčkou přírody...genetika je neúprosná....zaslouží si proto spíše naší lítostí potažmo modliteb/

Howgh.

P.S. Řepo - pozdravte tu svou Bedřišku. Chudák - vždy když se Pepa nalije musí se svlíknout do naha , bučet a stát mu tak modelem k jeho obrázkům " jak kravičky spásají travičky".
Ty pak Pepa udává načerno Vietnamcům - A4 za pade, A3 za stovku.
Mají ho na tržnici rádi - občas mu podsunou i nějaký ten chlast z Českého Těšína.
Kravičky tak sice v poslední době vypadají spíše jako buldozer - ale naštěstí jim Bedřiška potajmnu po ránu /než se Pepa probudí z pravidelné opice/ přimaluje ocas - domácnost je tak načas opět zachráněna před bezdomovectvím a následnou smrtí hladem.
11. 09. 2012 | 08:54

Jáchym napsal(a):

maloměšťák X Řepa :
Vždycky se mi líbil název národního podniku:
Rudné a nerudné doly Příbram.
Což takhle spolu založit obecně prospěšnou společnost "Rudný a nerudný stařík Aktuálně" ?
11. 09. 2012 | 09:32

Krajánek napsal(a):

Krajan
Kdo jsou ty Kvapilovy, Honzlovejch, Macháčekove, Hillarovy a Krejčířové? Co napsali? Kde si to muzu precist? Sem do Texasu jezdi jen country. Naposled Matuska. V Praze prej Globe vyhorel? Je to pravda? Koncím, svita. Prijel mi k benzince chewrolet s pani Ludkou. To je bejvalka Mr. Kozenyho. Bude dysko! Mazec! Hustej! Jo, a tresne zraly...
11. 09. 2012 | 13:01

nežvaňte napsal(a):

Milý pane autore tohoto blogu: to teda jsou pod ním jo zase volové, co?
11. 09. 2012 | 19:25

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy