Ksichty (zápis z deníčku spisovatele, odtrženého od života)

21. 08. 2009 | 13:26
Přečteno 13119 krát
Kolem čtyřicítky, říkala moje prababička, už každý může za svůj ksicht. Jeden můj někdejší spolužák, mezitím působící jako nájemný šmok (nevede se mu špatně, jelikož vede výhradně minulé války, takže mu nikdo ani nenafackuje) má teď hubu jako lívanec a já pravda opelichal na temeni – i když Vladimír Körner říkává, že „blboňovi vlasy neslezou“.

Narodil jsem se za války, tatínka jsem uviděl až po téměř roce života, anžto první měsíce mého života strávil v Terezíně a posléze v drážďanské věznici, čekaje na rozsudek smrti (samozřejmě to vím z doslechu, nepamatuju si nic), nic si nepamatuji ani z poválečných let, vybavuju si jen nějaké drobné události z konce čtyřicátých a počátku padesátých let. Reálný socialismus tudíž pro mne byl dlouho jakýmsi daným prostředím, čímsi, co je třeba snášet jako déšť. Mít deštník či pláštěnku je lepší, než naopak.

Co mi ale nepřipadalo jako déšť a co mě popuzovalo už v dospívání, byly především ošklivé ksichty tehdejších funkcionářů. I potom, když už jsem leccos četl, stále mi ani tak nepřekáželo pokřivené vlastnictví výrobních prostředků, jako skutečnost, že naprostá většina funkcionářů byla nejen ošklivá, ale také blbá.

A teď si prohlížím ty snímky z toskánského Špindlu (zajímavé, že stejně jako causa Savoy víc jaksi zlobí, že je někdo pořídil, než to, co znamenají) a zase mám takový divný nevyrovnaný pocit – zdaleka mi tolik nevadí, že tam byli spolu, ani jim nezávidím, že na to mají, nejsem sice rád, že si na to v podstatě nakradli, ostatně nebyli sami, ale nelíbí se mi jejich panděra a duchaprázdné, naobědvané ksichty.

Je to jako déšť? No, asi jo.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vlasta napsal(a):

Často i ošklivý ksicht vyzařuje duchaplnost. A někdy v ksichtu hezouna hedáme marně intelekt, charakter.
S Vaším pohledem na ksichty minulých i dnešních papalášů naprosto souhlasím.
21. 08. 2009 | 13:45

jozka napsal(a):

Nebojte, budete brzy poucen, ze jde o zavist :-)
21. 08. 2009 | 13:45

Ládik napsal(a):

Xicht je jen první dojem. Musí promluvit. I blbý xicht mi potom může být sympatický a hezoun je pěkným hajzlem.
Pravda je, že čelní politici mívají většinou blbé xichty a navíc panděra, ti nejhorší i bradavice a nosí růžové košile. Ti nemusí ani mluvit, ani nepotřebují karikaturu.
21. 08. 2009 | 14:02

Baba napsal(a):

Vysočinou prochází evropské rozvodí. V době světové migrace obyvatelstva bude pro vás v tomto sdělení méně informace než dříve.
21. 08. 2009 | 14:35

pierre napsal(a):

to autor :

ve vasich bloggach je tradicne (nekolika malo vystiznymi slovy) receno mnoho podstatneho .... tento blog neni vyjimkou... termin "... duchaprazdne, naobedvane ksichty..." je perfektni (kdyby jste napsal "nazrane ksichty", nebylo by to ono)... budu si muset vas slovni obrat zapamatovat [autorstvi je samozrejme vase :-)]
dik za blog...
21. 08. 2009 | 14:58

Monika napsal(a):

Pane Koenigsmarku,

skvěle napsáno! Zasmála jsem se. - Horší představa snad už je jenom to, že by nám vládla partička uhlazených hezounků, ale to už přede mnou někdo napsal. Ministr dopravy, který je vegetarián a i sám doma si sladí kávu kleštičkami na cukr, to by byl skoro anachronismus.

Émile Cioran svého času napsal: Slušnost nemá ani životopis, ani šarm. Od Iliady k vaudevillu svět bavil a světem hýbal jediný výbuch nectnosti.

Takový pan Aleš Řebíček, vždyť jak jinak by měl vypadat MINISTR?? Jako Brat Pitt? Ten snad jedině jako ministr životního prostředí nebo lidských práv a rovných příležitostí, ale nejsem si jistá, jestli i to by nebylo jakési svévolné narušení běhu světa. - Volby nevolby, Řebíček zkrátka patří do vlády! Má na to obličej, postavu i schopnosti! Hlupák by takové peníze nevydělal, natož aby si jich dokázal ještě užívat. Lidi by měli mít víc soudnosti, aby to dokázali ocenit… Jogging nebo dietu bych mu taky nepředhazovala. To by bylo kontraproduktivní. Na co taky? Dobře víme, že - jak řekl Henry Kissinger - moc je dostatečně silné afrodisiakum.

Ještě poznámka, pokud jde o tu tvář. Prétextat Tach, fiktivní laureát Nobelovy ceny za literaturu z románu Vrahova hygiena, k tomu pronesl pamětihodnou větu: "Poznám okamžitě člověka, který četl mou knihu: je mu to vidět na obličeji.“

Hezký den
21. 08. 2009 | 15:09

Lex napsal(a):

pierre
Víte, mi to spíše přijde jako "nenažrané ksichty", ale to už není o formě, ale o obsahu. To už není o jevu, ale o podstatě.
Krásné odpoledne (u nás)! Lex
21. 08. 2009 | 15:10

Brada napsal(a):

Prostě tady nejsme v USA , kde se na ty politiky dá koukat .
Na druhou stranu, když se tak rozhlížím na ulicích,nebo vidím naši běžnou populaci v "bedně", taky "žádnej Hollywood".
U našich politických papalášů navíc tu vizáž nezlepší ani hra na velké " makající sportovci".
PS
S důrazem na i v posledním slově
21. 08. 2009 | 15:21

KamilW napsal(a):

George Orwel to v posledních odstavcích Farmy zvířat pozoroval obdobně.
21. 08. 2009 | 15:33

Ládik napsal(a):

Když se podívám do zrcadla, taky se leknu, že jsem ministr.
21. 08. 2009 | 15:53

mia napsal(a):

moc hezké...ještěže mají ty sexy mozky!!!Ženy v politice jsou v tomto směru mnohem méně čitelné - podívejte se na Zubovou...
21. 08. 2009 | 16:03

MerryMan napsal(a):

Autorovi:
Děkuji, vyjádřil jste to fantasticky. Ještě chybí dodat že my, prostý lid požíváme výdobytky socializmu/demokracie ústy svých představitelů. Nic se za posledních 20 let nezměnilo.
21. 08. 2009 | 16:17

Monika napsal(a):

Ládik

Pro jistotu se radši koukněte i do smlouvy, jestli náhodou nejste. Z historie je znám případ muže, který zapomněl, že je ministrem (byť v prozatímní vládě) a jel domů tramvají. Jeho osobní řidič na něj před vchodem ministerstva čekal marně celou noc. Tyhle rychlé změny vlád tropí zbytečné zmatky.
21. 08. 2009 | 16:20

Ládik napsal(a):

Monika:
Nebyl to Bursík?

Napadlo mě, že pro škaredé xichty nemohl fungovat ani socialismu s lidskou tváří... Místo něj jsme vybudovali rozvinutý socialismus, se který Velkou sametovou socialistickou revolucí transformoval do zavinutého socialismu.
21. 08. 2009 | 16:32

Targus napsal(a):

To Alex Koenigsmark:

Schválně jsem si došel do předsíně pro kšiltovku, abych měl čím tady nad klávesnicí smeknout.
Oproti plkům Hvížďaly, drůbežímu kokrhání a ostatním výbrebtům, které zde lze přečíst, je výplod Vaší mysli něco jako očistná lázeň pro duši čtenáře.
Více slov není třeba, snad jen lze hlasitě zatoužit po větším množství takových profesionálů v tom nejlepším smyslu slova.
21. 08. 2009 | 16:48

valdštejn napsal(a):

Kdopak to prohlásil ? , když žerou , ať žerou , jen kdyby tolik nemlaskali !!!
21. 08. 2009 | 17:05

grőssling napsal(a):

Je to tak pane Koenigsmark, já tomu říkám vyžraný ksichty. Nějak na ně už reaguju reflexivně, když se každou chvíli nějaký objeví.
21. 08. 2009 | 17:20

pierre napsal(a):

to valdstejn (21.08.2009 17:05:50) :
myslim, ze to byl svehla za 1. republiky.
.
to lex (21.08.2009 15:10:20) :
ale ja mam na mysli podstatu veci... a nikoliv formu/jev..
21. 08. 2009 | 17:28

Brata napsal(a):

pierre
Určitě máte pravdu byl to Alois Švehla. A myslím , že při nějaké korupční aféře ...
21. 08. 2009 | 18:01

Brada napsal(a):

Pierre
Blbnu Antonín Švehla,
21. 08. 2009 | 18:03

Englishman napsal(a):

Mě třeba opravdu nevadí, že ti, kdo se mohou snadno potkávat v Praze, se potkávali i na dovolené. Je to trochu trapné a dost nabubřelé, ale nikoli znepokojující. Ale děsí mne, že bývalí nebo současní důstojníci a dokonce i šéfové tajných služeb pracují proti politikům a snaží se zpravodajskými prostředky ovlivňovat volby a hlasování parlamentu. Překvapuje mne, že to vidíte jinak.
21. 08. 2009 | 18:12

lahny napsal(a):

Trochu to tu odlehčím.Víte, že u žen se říká:"Pod ošklivým ksichtem pěkná k..da zahálí."
21. 08. 2009 | 18:36

borůvka napsal(a):

Podívejte se do jakéhokoliv časopisu ve kterém jsou běžně k mání fotky našich občanů z dovolených. Jak ty by jste charakterizoval? Vyžraná prasata? A proč by zrovna pracháči v Toskánsku měli mít duchaprázdné ksichty? Mně připadají úplně normální.A to, že si na dovolenou měli nakrást je od Vás docela silné kafe.
21. 08. 2009 | 18:37

ironik napsal(a):

Mě spíš vadí že ksicht a letopočet se mění ale systém naplněný zhovadilostí zůstává.jenom pro odlehčení ,je lepší být hloupý nebo plešatý? no hloupý asponˇto není vidět.
21. 08. 2009 | 18:39

tomas.p napsal(a):

No a to jsme za reálsocializmu ty naše funkcionáře neviděli nikdy v plavkách, takže jsme byli odkázaný jenom na ty blbý hlavy v tesilu, dneska se můžeme kochat blbostí v plavkách a možná, když se nám ta demogracie podaří dotáhnout do konce, tak tu uvidíme blbost v plný nahotě.
Zdravim.
21. 08. 2009 | 19:02

Hloupý Honza napsal(a):

Pane autore,
mne by snad ani nevadila ta panděra, ani jiné části jejich exteriéru, ale spíše ten interiér (především co se hlav dotyčných týče). Bohužel to budou tytéž naobědvané, či nenažrané ksichty, které se budou po volbách smát zase nám (Řebíček si nechá přišít ksicht Toma Cruise a budete mít po ptákách).

I Goebbels hledal určitou paralelu mezi "ksichty" Židů a jejich celkovým "odlidštěním" ... tak nevím.

Hezký víkend
21. 08. 2009 | 19:12

mi601 napsal(a):

K dnešnímu výročí-ještě že se to v 68 nepovedlo,mohli jsme si prožít relativně klidné dětství a pokud je dnes republika po 20ti letech vytunelovaná,tak co by z ní zbylo po40letech? :)))
21. 08. 2009 | 19:58

Jagoda napsal(a):

Naobědvané ksichty je hezký výraz.
Ona celá skupina lidí je dobře naobědvaná, vysolárkovaná, vysmátá, vykamaráděná a vytenisovaná. Celý ten pražský spletenec politiků, ušlechtilých odborářů, byznysmenů a povýšených židovských intelektuálů to na nás, tupé dojné stádo, hezky válí. Na politicích je, aby to před stádem nějak uhráli, aby ten hnus a zlodějna vypadal demokraticky. A v Toskánsku politici selhali, stádo začíná mít podezření.
21. 08. 2009 | 20:52

tazzz napsal(a):

Poprvé jsem se dnes po četbě plků na Aktuálně.cz pobavil.Duchaprázdný, naobědvaný ksicht je vskutku velmi výstižné sousloví pro naduté tváře našich "mocných", kteří skákají, jak ti opravdu mocní v zákulisí pískají.Mezi námi, myslíte si, že je co těm kreaturám závidět?Až se ve stáří otočí, zjistí, že po nich nic kloudného nezůstalo a pokud ano, tedy jim to sebere o dvě generace mladší "milující" manželka.Už teď sami nemohou ani do lesa na houby.Pojdou do jednoho buď na tvrdnutí jater, sifilidu z veselic z mládí v Thajsku nebo je klepne pepka, až pochopí, že jsou nicotným drobkem ve vesmíru a nikdo už je neposlouchá.Veřejnost tu partičku nazývá modrou mafií, ale tím uráží charizmatického dona Corleona a čest jeho i jeho rodiny.Jde pouze o inteligentnější bezskrupulózní nenasyty, kterých jsou plné dějiny a ty naše obzvláště.Přeji dobrý večer
21. 08. 2009 | 20:59

Hurá napsal(a):

Mám podobné pocity. (Podívejte se třeba na Šloufa, Langera...) Ono toiž neplatí, že ve zdravém těle, zdravý duch, ale je to přesně naopak. Hlouposti a zvrácenosti se přizpůsobuje i tělo, a samozřejmě i ksicht!
21. 08. 2009 | 21:17

Al Jouda napsal(a):

Autor má pravdu : Podrazáctví, nepoctivost, hrabivost, lhaní, krutost a sobectví - tyto vlastnosti se odrážejí ve tváři jedince s těmito vlastnostmi, ať už chce nebo nechce. Bohužel ale platí i to, že výjimky potvrzují pravidlo. Zločinec s andělskou tváří je nejnebezpečnější.
21. 08. 2009 | 22:20

Andreas napsal(a):

Pane Koenigsmarku, netvařte se, že vy jste neobědval. Ať už pod deštníkem či v pláštěnce. Mám dojem, že se vám váš vlastní obličej líbí více, než je zdravé.
21. 08. 2009 | 23:50

rubyceline napsal(a):

Velmi, velmi pěkné. Ne ty xichty, ovšem...dá se před nimi někam utéct? Vyvrhnou letošní volby zase podobnou garnituru? --Je 21. srpna. na podzim dvacet let (po) Sametu. Mám chuť emigrovat - vždycky, když vidím, slyším ty, které jste tak pěkně popsal - naobědvané a blbé představitele národa. Je mi blbé být Češka, řeknu Vám. ---Děkuju za krásný, stručný a smutně zábavný článek!
22. 08. 2009 | 00:07

taknějak napsal(a):

pane,váš xicht naprosto nevypadá hladově,a už vůbec ne intelektuálně.Co stím xakru budete dělat?
Budou problémy u 4% tních.
22. 08. 2009 | 00:12

jo napsal(a):

no, ony ty naobědvané ksichty jsou nejspíš důsledkem jejich naobědvaného přístupu k životu, prostě nemají problém.
Ale že je to jako déšť?
Vůbec ne. Dešti poručit neumíme, zato naobědvané ksichty můžeme u voleb krásně spláchnout. Záleží na tom, jak moc se chceme zase nadechnout :-)
22. 08. 2009 | 00:21

Perte se a žerte se. napsal(a):

Ksichty všech zemí, spojte se!
22. 08. 2009 | 05:45

Kelly napsal(a):

Asi také závidím těm napapaným ksichtům, ale nemohu jinak, když provedu bilanci svého života. Vystudoval jsem za socialismu, samozřejmě zdarma, oběd v menze za 2,50 Kč, byt jsem za socialismu dostal zdarma (od podniku). Můj plat v té době činil cca 3.500 Kč čistého. Po revoluci jsem skončil na dlažbě, zkrátka výzkumné ústavy se v té době už nenosily. Začal jsem znovu od píky. Ted´ provedu sumarizaci té druhé etapy života. Byt, který jsem dostal za socialismu zdarma, jsem si potom musel odkoupit od nějakého s.r.o., které se z ničeho nic stalo majitelem mého bytu, přišlo mě to bratru na 900.000,- Kč. Abych pokračoval, byl jsem asi po třech letech poprvé u doktora a ejhle, zaplatil jsem regulační poplatek 30 Kč, asi mi bylo naznačeno, že mám návštěvy u doktora zregulovat a přijít až po smrti (třeba jako strašidlo). Můj plat dnes činí cca 22.000,- Kč čistého, Ted´ ale pozor, ten nejpodstatnější fakt, na těchto stránkách se tu pravidelně střídají Kohout s tím rezavým z Nervu, jak s jmenuje, Sedláčkem, kteří mi tu neustále mravokárně připomínají, že jsem za těch 20 let svobodného života žral až přemíru a nadělal jsem si cca 100.000,- Kč dluhu. Moje filosofie říká, vše, co jsem dostal zdarma, bylo za socialismu a žádný dluh jsem nenadělal. Od té doby jsem více méně nic zdarma nedostal, spíše naopak, položil jsem na oltář něajké s.r.o. více než 900.000,- Kč a nadělal jsem dluh, který už asi těžko do smrti splatím. Nesouhlasím s Vámi v jedné věci, ty socialisté ksichty byly spíše hloupé, ale ne nažrané, ty dnešní jsou pěkně napapané a pěkně mazané, bodejť, za těch mých 100.000, Kč, to jim asi hodně dobře chutnalo.
22. 08. 2009 | 07:49

Blažek senior napsal(a):

Pane Kelly, on nám ten socialismus ale krachoval, hospodářství se bortilo, začínalo být zcela nekonkurenceschopné. Škoda, že změna režimu nepřišla tak o pět let později - to už byste se dnes asi rozpakoval vychvalovat, jak byli komouši hodní.
S těmi dnešními zloději by se ale mělo něco udělat, nejúčinnější by bylo nějaké selské povstání s vidlemi - odnesl by to občas někdo bokem, ale stálo by to za to. Kdo ví, třeba nějaká revoluce zase přijde... Třeba to půjde demokraticky -povstane nějaká Strana spravedlivých a zavede například tresty smrti za korupci ve státní správě a tak podobně.
22. 08. 2009 | 08:04

Kelly napsal(a):

Dovolte, on nám ten socialismus nekrachoval, on mohl klidně fungovat vesele dál. Rozdíl byl jen v tom, že za socialismu se rozdávalo jen to, co se vytvořilo. Kdešto většina zemí v Evropě i ve světě již v té době žila na dluh a my jsme se neustále srovnávali. Vezměte si příklad toho, že máte dům a zařekl jste se, že zkrátka od banky si nikdy žádnou půjčku nevezmete. Máte souseda, který naopak do banky jde a půjčí si na jeho zvelebení tolik, kolik mu ta banka půjčí. Asi samozřejmě ten rozdíl bud patrný na první pohled. Tedy, pokud jste dostal byt od státu za socialismu, potom stát vytvořil prostředky na to, aby Vám ho dal zdarma, aby Vám ho tedy zaplatil. Kdyby socialismus nastoupil na stejnou strategii, jako ta doba potom, že budeme žít na dluh + každý si musí svůj byt zaplatit, asi by to tu vypadalo také jinak. Je potřeba srovnávat srovnatelné. Kdyby nám nějaký ekonom spočítal (třeba pan Kohout), kolik jsme za těch 20 let dokázali prohospodařit, to je, kolik státního majetku se prodalo a finance následně utratily a k tomu přidal, kolik se nadělalo dluhů, zkrátka provést sumarizaci toho, kolik stát za tuto dobu 20 let prohospodařil, aníž si na to vytvořil a všechno přepočítal na hlavu, pak můj hrubý odhad je, že jsme strávili za těch 20 let 200.000,- Kč na hlavu, těch které jsme tedy za těchto 20 let nevytvořily. Jste-li 4 členná rodina, máte to za 800.000,- Kč. Pokud provedete jednoduchou kalkulaci toho, kolik byste musel měsíčně dnes zaplatit za byt, na který si půjčíte hypotéku na dobu práce až do důchodu, tuto platbu si odpočítal do svého měsíčního výdělku, dojdete k zajímavým číslům. Většina našich obyvatel stále žije v bytech, které jim vlastně zaplatil socialistický stát a zvažuje jen to, kolik je jeho dnešní průměrný výdělek.
22. 08. 2009 | 09:03

Pavel II napsal(a):

Lidičky zamyslete se trošku hlouběji nad záležitostí. Copak znáte někoho ze svého okolí, kdo by dnes na dovolené musel trpět hlady? Myslím, že ty časy, kdy se na dovolenou muselo jet s několika dolary z devizového příslibu a s plno konzervami a jinými potravinami v autě či v batohu, už jsou dávno pryč. Ale přitom komunističtí funkcionáři tenkrát též neměli starosti, jak dobře naplnit svá panděra (a určitě je nemají ani dnes). Pan pisatel článku (ač určitě nouzí netrpí) předhodil toto naturalistické téma veřejnosti buď aby se pak bavil, jaké primitivní a nízce pudové souhlasné reakce tím vyvolá, anebo prostě že je sám sžírán nějakými komplexy z nedostatečného ocenění, závisti a podobně.
Naštěstí ten článek ani ty diskusní příspěvky určitě nic neovlivní, jsou jen otevřeně vypovídající o charakterech pisálků samých.
22. 08. 2009 | 09:06

Pepa Řepa napsal(a):

Hezkej blog,
ale rád bych se příznivců ČSSD zeptal, jestli každej socan musí zase vypadat jako Škromach nebo Paroubek.
Jako chodící reklama na vepřovou se šesti. Růžové košilky to nevytrhnou.
Dělá se při vydávání legitimací casting?
Ten Špidla to trochu kazil, to je fakt.

To Kelly
nic ve zlým, ale řekl bych, že kdo měl 3500.- čistého za bolševika, tak to jistila rudá knížka.Když odečtu příspěvky, tak to bylo okolo 4000.- hrubého.

A že jsem tak smělý, co jste v tom výzkumáku převratného vymyslel, aby padl svět na zadek?
Pokud jste duch Otty Wichterleho, tak sorry.
22. 08. 2009 | 09:10

Lila napsal(a):

Kelly

Nechcete snad tvrdit, že peníze, za něž vám stát bezplatně daroval byt, spadly z Marsu? Na váš byt musel někdo prostředky vydělat; nebyl to však stát, ale konkrétní lidé. Tedy i ti, kteří si pořídili bydlení za vlastní peníze, postavili si ho svépomocí (obětovali tomu několik let života), družstevníci, soukromí vlastníci, ale i nebydlící. Ti všichni dotovali vaše bydlení zdarma.
Pokud si někdo z této skupiny bude dnes chtít koupit vlastní byt, tak jen za tržní cenu. I v tomto případě byli nájemníci bývalých státních bytů oproti ostatním zvýhodněni.

Státní byty tvořily ve struktuře bytového fondu socialistického Československa jen pouhou třetinu, ze dvou třetin šlo o byty v soukromém vlastnictví nebo družstevní.

Také se rádo zapomíná, že před rokem 1989 tu nebyla k mání řada životně důležitých léků. Mohl vám je sice někdo koupit v zahraničí a poslat, ale o tom, jestli tyto léky k vám vůbec doputují, rozhodoval v každém kraji stanovený mocipán. Co je proti tomu dnešní třicetikorunový poplatek?
22. 08. 2009 | 09:39

dej2 napsal(a):

Dovoluji si malou poznámečku.Ksicht v mnoha případech je podobný jednomu z rodičů.Tak proč by nebyl ksicht mnoha dnešních politiků podobný funkcionářům minulé doby?Copak byla zač třeba maminka p.Topolánka?Nebo tatínek p.Kubery?To by bylo divení nad tou podobností s bývalou dobou...
22. 08. 2009 | 09:39

dej2 napsal(a):

Pro Pepu Řepu.
Nevím jak jste se živil za totáče Vy.4000.Kčs čistá ruka jsem měl docela "snadno"i bez rudé knížky.Ovšem na rozdíl od Vás jsem se musel dohadovat s šéfem,že nechci víc jelikož taky chci být s rodinou.Přesčasy jsem mohl dělat do padnutí na ústa.A pozor,žádné závětří v kanclu a pod.Pěkně 40 roků nepřetržitý provoz za každého počasí.Takže skutečně 4 t.byla možnost každý měsíc,naopak uhádal jsem,že tolik nepotřebuji,rodina mi připadala důležitější.
22. 08. 2009 | 09:49

Nový napsal(a):

Musíme se nejdřív podívat na naši populaci v hospodách a na koupalištích. Zjistíme, že ani typický představitel dělnictva, a už vůbec ne pobiratel soicálních dávek, nevyniká po třicítce štíhlou linií!
Takže je to patrně dáno částečně geneticky ( Slovansko-Gremánsko-Cikánská směska má tendenci nabírat na váze víc než například Židé nebo Anglosasové) a částečně skutečností, že jídlo a pivo jsou v Čechách akceptovanými drogami včetěn následné otylosti.
Pokud jde o posuzování "chytrosti" nebo "blbosti" obličeje, to je vyloženě subjektivní věc.
Takže myslím, že jste pane autore dost vedle. Právo na Váš názor Vám samozřejmě neberu !
22. 08. 2009 | 09:53

Pepa Řepa napsal(a):

To dej2
byl jsem za bolševika na volné noze. V pátek do Mánesa pro razítko. Za plakát byl honorář jako u jinýho měsíční plat. Dneska to vystřihne grafik za dopoledne.
Že bych kňučel po starých komunistických časech?
Ani náhodou.
Byla to pokřivená doba, vyhovovala pokřiveným lidem.

To Lila
dcera má celiakií, tenkrát ne zcela známou nemoc. Sehnal jsem 100DM na lék. Když přišel sebral mně ho nějaký Ústav na kontrolu léčiv a dal českou náhradu. Byla k ničemu. Neuvěřitelné martyrium než ho vydali.
Lidi zapomínají a idealizují si staré časy. Byli mladší, všude holky, chlast, v kříži nebolelo, žádná artroza. V tom je to.
22. 08. 2009 | 10:22

VK napsal(a):

Slova jak z mramoru!
22. 08. 2009 | 10:33

Lila napsal(a):

Pepa Ř.

Shodou okolností se mi tento týden dostalo do ruky pár pozoruhodných archivních snímků. Na jednom je T. G. Masaryk v roce 1929 na výstavě čsl. válečnictví. Noblesní, elegantní pán, plný vitality a elánu. Když jsem si spočítala, že mu tehdy bylo úctyhodných 79 let, tak jsem si sedla na zadek. A před očima mi začaly defilovat odpudivé lidské typy, jimž jsme za totáče říkali reklama na vepřové hody. Bohužel jich v poslední době začíná přibývat.

Na jiné 80 let staré fotce je sjezd čsl. demokratů. Ti pánové zdaleka neměli vznosnou postavu TGM, někteří jsou i jaksi velkoprostoroví, přesto z nich vyzařuje důstojnost a solidnost. Stačí si mezi nimi představit jejich dnešní nástupce - pány Škromacha a Paroubka... Ono na té fyziognomii asi přeci jen něco bude.
22. 08. 2009 | 10:37

medvěd napsal(a):

Nevím, co vlastně kritizujete. Nelíbí se Vám ksichty a pupky politiků na fotkách z Toskánska, nic proti tomu . Jen si kladu otázku proč se pak na tyto fotky ze soukromí politiků z momentů které nebyly nikterak aranžovány pro očumování širokou veřejností, vůbec díváte . Pro mne je dost odporné, že, ať placení paparaziové či agenti tajné služby takto pronásledují politiky a další známé lidi na jejich dovolených a ještě odpornější jsou bulvární ( a bohužel nyní i ostatní) plátky které takové forky zveřejňují. Jediné co mohu udělat je bulvár nečíst , což činím a nad takovými fotkami a články uveřejňovanými ostatními médii (a jejich senzace chtivými novináři) která se tváří jako média slušná , si jen odplivnout a povzdechnou si z Milošem Zemenam, že naše žurnalistika bohužel do značné míra připomíná žumpu.
22. 08. 2009 | 10:45

Kelly napsal(a):

To co jsem chtěl říci je to, že kdyby býval socialismus šel cestou toho, "chceš bydlet, tak si na ten byt jdi půjčit" a splácej ho a to nikoliv náklady na postavení bytu, ale dokonce jeho tržní hodnotu,tak by to asi také vypadalo jinak v té době. Býval by se stát zbavil jedné ohromné položky ve státním rozpočtu, a to byla dotace na bytovou výstavbu. Osobně si myslím, že měl touto cestou jít. Nicméně, řečeno zcela otevřeně, jsem již zcela znechucen tím, že mi stále někdo (Kohout + Sedláček)předhazovali před nos, že zadlužuji tento stát svou přemírnou spotřebou. Nemyslím si, že žiji rozmařile. Naopak si myslím, že kdyby se mě někdo před 20 lety zeptal, jak budu žít za 20 let, jednak bych byl optimističtější, na druhé straně bych netušil, že mi někdo dokáže za těch 20 následujících let nadělal tak velkou kopu na hlavě, a to nejen dluhů. Pro srovnání, v té době byl poslanec v parlamentu normální zaměstnanec a bral 2000 Kč měsíčně navíc + zaplacená cesta vlakem do Prahy + diety. Nestávalo se, tak jak nedávno, že by si 3 poslanci odjeli do exotické africké země a účet za tuto cestu činil 800.000 Kč. Samozřejmě, přidáno na tuto kopu na mé i dalších hlavách. Je tomuto pomoci? Není. Jen aby ti Zemánkové a Kohoutové už konečně zavřeli svou ...Mám pro ně návrh, at´ místo neustálého otravování běžného občana, at´ sepíší ty své moudrosti a roznesou to členům parlamentu s e vyčíslením, kolik by se uspořilo zrušením senátu a odebráním jejich nadstandardních výhod.
22. 08. 2009 | 10:52

Alex Koenigsmark napsal(a):

Monika: Emile Cioran, kterej je u nás bohužel nedoceněnej, taky napsal geniální věty:
a) "Někdy bych chtěl být kanibal, ne tolik, abych mohl některé lidi jíst, jako abych je mohl vyblít."
b) "Jaký to může být den, když začíná vstáváním?"
22. 08. 2009 | 11:40

max napsal(a):

moc hezky napsáno.
22. 08. 2009 | 11:45

Brada napsal(a):

A moje babička zase říkávala : Chlapče, chlače, jak můžeš nosit tak dlouhé vlasy, co si lidé pomyslí. Tamto je slušný chlapec,
má krátké vlasy a pěkně pozdraví ( to, že já také zdravím brala automaticky).
Kdyby dnes viděla,co Ti nakrátko ostříhaní i plešatí "dovedou",ta by koukala. A to někteří z nich zdraví do teď i občany....
22. 08. 2009 | 12:37

Mirek napsal(a):

No jo, jsou to fakt "sympaťáci" :-))
22. 08. 2009 | 13:47

Slávka napsal(a):

Pene Koenigsmarku
podařený blog :-D
22. 08. 2009 | 15:27

Slávka napsal(a):

Opravuji PANE :-))
22. 08. 2009 | 15:30

zdesta napsal(a):

Já se domnívám že antipatie vyvolaná politickou orientací,automaticky přiřadí obličej(ksicht-postava)opozičního politika do role vizuálně nepřijatelného člověka.W.Churchill vypadal jak buldog a o jeho panděru netřeba diskutovat.Adenaur vypadal jak mumie,starej Charles měl nos jak Cyrano a.t.p. I přes málo přijatelnou vizáž to byli páni politici.Těžko budeme hledat politika s "ksichtem George Cloonyho.U politika je vizáž to poslední co vyžaduji. Přeji příjemný den.
22. 08. 2009 | 15:38

Vico napsal(a):

Naobědvané ksichty.

Ty záběry nedokumentují nic - žádná obálka z ruky do ruky, žádný ožralý, žádný děvky.Ostatně nějaké toskánské městečko pár stovek kilometrů od hranic rovněž žádné velké hogo fogo není. A jachta? Znám partu středopříjmových nadšenců do potápění. Tráví týden na jachtě každý rok, někdy i dvakrát do roka. Finančně to utáhnou.

Tak proč se ten Langer a spol tak strašně zlobí?

Inu pro ty naobědvané ksichty hochů, co spolu mluví. Uzavřená komunita zde i tam. Prapodivná společná dovolená lidí, kteří se prý náhodou potkali v toskánském Špindlu. Pěkný Špindl. Tím snad bývalo italské Bibione.
Ostatně bilboardy s hochy za vodou nelemovaly cestu do Monte Argentaria, ale na Makarskou.

Tady vlastně ani nejde o fakta, ale jen o pocit. V tom jsem s A K zajedno.
22. 08. 2009 | 16:45

Jan napsal(a):

kamilW
Ano.
Farmu i 1984 jsme četli za bolšána špatně. To poselství je univerzální, farma pro každou revoluci i sametovou a 84 je pro naši dobu skoro přesná. Jako Smith si přijdu často...
Stejný to bylo s Kukaččím hnízdem. Kombajn nebyl žádnej socialismus. Je to náš denní život...
A v roce 1925 si E.Blair stěžoval, že mu zmizel anglický venkov... jeli jste někdy z Prahy po Dl? Hrůza a děs mě jímá...
22. 08. 2009 | 17:04

KamilW napsal(a):

Pro osvěžení přidávám závěr Orwella v překladu:
"Ozvalo se stejné srdečné volání jako předtím, a sklenice byly vyprázdněny do dna. Ale zvířata, která celou scénu pozorovala zvenčí, měla najednou pocit, že se děje něco podivného. Co se to měnilo v tvářích prasat? Staré a zakalené oči Lupiny přebíhaly z jedné tváře na druhou. Některé obličeje měly pět brad, některé čtyři, jiné tři. Co se to ale na nich změnilo a rozplývalo? Potlesk se pomalu uklidnil, společnost pokračovala v přerušené hře a zvířata se potichu plížila pryč.

Ale nevzdálila se ani na dvacet metrů, když se zarazila. Z domu se ozývala změť hlučných hlasů. Vrátila se zpět a opět nahlédla oknem. Ano, probíhala tam zuřivá hádka. Ozývaly se výkřiky, mlátilo se pěstmi do stolu, vrhaly se zuřivé pohledy a pronášela vášnivá obvinění. Zdá se, že příčinou hádky byla skutečnost, že Napoleon i pan Pilkington zahráli najednou károvým esem.

Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo, a všechny si byly podobné. Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasat na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."
22. 08. 2009 | 18:47

Rumcajs napsal(a):

Pane Alexanře,ač jste třídní nepřítel a píšete kraviny, pisatelské střevo Vám nemůžu upřít, čímž chci říci, že se dobře čtete.

A aby jste si vylepšil apetit pohledem na fotografii, zasílám Vám pár svých.

http://www.spagetka.cz/deta...
22. 08. 2009 | 21:58

Rumcajs napsal(a):

...abyste ... už si tu kdosi dal tu práci, aby mě naučil pravopis a zase jsem to zbodnul.
22. 08. 2009 | 22:08

Eliška II napsal(a):

Rumcajs
moc hezké podobenky, jen trošku drahé v té velikosti ...
A jestlipak si vzpomenete, proč se stal Rumcajs loupežníkem? Pro urážku starostenský nohy!!! Bylo, jest a bude, že ta naše vrchnost i ze slušných živnostníků nadělá nakonec kriminální živly :-))

Hezké nedělní dopoledne!
23. 08. 2009 | 11:06

Ivan Čapek napsal(a):

pane autore, asi chápu co chcete říct, ale způsob jakým to říkáte, zdá se mi poněkud nešťastný. Pokud jste zamýšlel, aby to bylo vtipné, tak to se vám myslím nepovedlo. Ani komické ani tragické, ani chytré ani hloupé, takové nějaké nemastné neslané.
24. 08. 2009 | 12:49

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Lila
Ta fyziognomie, myslím, že tam vystrkuje rohy arogance. Tento ksicht je kombinace tloušťky z přežrání, jistoty z finančního zajištění a arogance. Zcela tam chybí strach z ostudy. Není to diktátor typu sektářského šéfa, ten se ještě dělá lepším. Není to ani vzrušený ksicht koncentráčnického mučitele, protože nositel by se poblil. Je to nenapodobitelný funkcionářský obličej, který se ještě nosí v postkomunistických zemích. K tomu ale bych ještě přidala neoddělitelný zvlášní intonační projev.
24. 08. 2009 | 15:33

RA napsal(a):

na těch obličejích je kus pravdy. Je fakt, že když si starší žena, nebo chlap nechá vyhladit obličej, napíchat do rtů botulin /nebo jak se to jmenuje/ , odsát sádlo z břicha, ten obličej jakoby ztratil minulost , je to nějaký umělý výtvor, kůže zatažená za uši , nepřirozená ústa . Asi ten obličej působí mladším dojmem , ale je hezčí ? Spíš mi to přijde, že lidé se neumí vyrovnat sami se sebou, se stárnutím . T,z.v kosmetické operace pasují lidi do jedné šablony, všichni jsou si pak podobní.
24. 08. 2009 | 18:08

Karton napsal(a):

Když se podíváte na špionážní fotografie kohokoliv, kdo je na dovolené, tak vypadá hloupě a je to na žalobu, zvláště když se to objeví v bulváru. Člověk, který neví, že je fotografován vypadá v určitých okamžicích jako debil. Mě na vašem blogu vadí, že srýváte závist za nic neříkající slova.
24. 08. 2009 | 20:38

mandelinka napsal(a):

i pod vošklivym ksichtem leckdy pěknej kulík zahálí
24. 08. 2009 | 23:17

majolenka napsal(a):

naobědvané ksichty ;-) hezký výraz,fyziognomie přežraných, vybaví se mi Dařbuján a Pandrhola (snad mi pan Hrušínský tam nahoře odpustí) a k tomu všemu i charakter postavy Dařbujána....
24. 08. 2009 | 23:20

RA napsal(a):

ono fotit někoho teleobjektivem , když o tom neví, je svinstvo . Natož pak ty fotky používat v politickém boji, že pánové, Paroubku a Randáku. Ty vaše řeči o slušné kampani člověku jen zvedají žaludek. To vaše nemorandum podepíše i Rath ?
25. 08. 2009 | 08:23

Viklis napsal(a):

Hm, tak jo. Hlavně jít pěkně k podstatě.
25. 08. 2009 | 14:38

--Judith-- napsal(a):

Obličej papaláše, na rozdíl od jiných druhů obličejů, na první pohled zračí prázdné nitro člověka. Na jeho obličej je stoprocentní spolehnutí. Vypadá-li někdo jako papaláš, je to stoprocentně papaláš, i kdyby dělal něco úplně jiného než je státní správa.
25. 08. 2009 | 15:48

Vladimír napsal(a):

"...než to, co znamenají..."

A dokážete, Vaše Moudrosti, popsat CO znamenají?
Děkuji.
25. 08. 2009 | 16:59

Vladimír napsal(a):

to --Judith--

Skvěle to demonstrují ksichty Šloufa a Paroubka.
25. 08. 2009 | 17:01

Karel Mueller napsal(a):

Pane Koenigsmark,
D. Hamšík kdysi nazval Hitlera geniem průměrnosti. Hitler byl asi trochu víc, ale tím geniem průměrnosti dovedl být dokonale.

Napadlo Vás někdy, co je v Česku nejdůležitější vlastnost pro vzestup nahoru? Tedy samozřejmě kromě rektálního alpinismu, to je ale všude.

Já si myslím, že genialita nenápadnosti. Ve všem. V jakémkoliv projevu. Takový genius nenápadnosti nikomu nevadí ... a o to jde.
25. 08. 2009 | 22:27

Marcus Agrippa napsal(a):

Výborně napsáno. Ale i kdyby autor článek dal na první stranu všech médií tak by si z něj naši politici dělali víte co? Inu - prd. Uvědomte si že předvolební boj je v plném proudu a všechny poslední kauzy kolem ODS se jako vždy začínají pomalu ale jistě zametat pod koberec.
26. 08. 2009 | 13:21

Alex Koenigsmark napsal(a):

Vladimír: znamenají nejméně to, že ruka ruku myje, když se ruka s rukou dobře zná.
26. 08. 2009 | 13:24

milone napsal(a):

Nevím ale, ty naobědvané ksichty na dovolené nejsou nic tak závidění hodného. Snad by jste nechtěl napsat, že vy na dovolené nejíte ?? Je to k smíchu, jak se každý prd rozebírá. Závist je holt mocná čarodějka. A vzkaz pro politiky : na dovolené prosím nejezte, ono se to lidem nelíbí....
27. 08. 2009 | 10:31

skogen napsal(a):

Vážený pane Alexi,
to,co jste zde uvedl je skutečně výplod vašeho mozku?Pokud ano,je mě vás líto..velmi.Dle mne jste také "mistr odvaděč od zásadních problémů"této země.Tací jsou pro ony páný s malým pinckem potřeba...velmi!
29. 08. 2009 | 11:28

remasan napsal(a):

Pravda je, že čelní politici mívají většinou blbé ksichty.
06. 11. 2009 | 17:26

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:07

pavel2 napsal(a):

... hledaji se ti stari osklivi blbi/tak blbi ze ani neumeli poradne krast/poobedvani komuniste; vratte se znarodnit, vse odpusteno....
19. 07. 2010 | 07:32

Alex Koenigsmark napsal(a):

Tak jsem se sem po čase vrátil a nalezl reflexi "skogena" a ač normálně lidem neodpovídám, udělám výjimku: "Try ´to make your brain better and look for sense of humour". Fuck off.
21. 12. 2010 | 13:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy