Alžběta II. zahájí paralympijské hry a Václav Klaus pořád nic

29. 08. 2012 | 23:34
Přečteno 3703 krát
Královna Alžběta II. za malou chvíli zahájí XIV. letní paralympijské hry v Londýně. Dává tím na vědomí světu, že paralympiáda je pro Spojené království stejnou událostí jako olympijské hry. V České republice úspěšné paralympioniky, na rozdíl od olympioniků, současný prezident nikdy nepřijal ani neocenil.

Pro Alžbětu II. jsou to třetí paralympijské hry, které mohla zahájit. Těmi prvními byly hry v Torontu v roce 1976. Druhé proběhly v roce 1984 napůl v New Yorku a Stoke Mandeville, ty zahajoval princ Charles. Londýn už si královna ujít nenechala. Pro Václava Klause jsou tohle třetí letní paralympijské hry ve funkci prezidenta České republiky. Objeví se tu paralela?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Občan napsal(a):

Postrádám jakýkoli smysl zveřejněného textu.

Toronto je v Kanadě, což je členská země Commonwealthu, jehož je Alžběta II. královnou. Je tedy logické, že paralympiádu zahajuje královna.
Stoke Mandeville a Londýn jsou anglická města, takže platí totéž.

Jakou to má spojitost s Václavem Klausem, to nechápu. Má se snad vtírnout do britské královské rodiny?

Chraň nás matka Příroda, aby někdy byla v ČR olympiáda. Bém stihl předvést, co za tunel a ekonomickou katastrofu by to bylo. A propad HDP o 3 p.b., jako se to stalo v Řecku, je snad také dostatečně odstrašujícím příkladem.
29. 08. 2012 | 23:58

Rudi Koutek napsal(a):

Občan napsal(a):
"Postrádám jakýkoli smysl zveřejněného textu.

Toronto je v Kanadě, což je členská země Commonwealthu, jehož je Alžběta II. královnou. Je tedy logické, že paralympiádu zahajuje královna.
Stoke Mandeville a Londýn jsou anglická města, takže platí totéž.

Jakou to má spojitost s Václavem Klausem, to nechápu. Má se snad vtírnout do britské královské rodiny?"Pro nechapajiciho Obcana:
"V České republice úspěšné paralympioniky, na rozdíl od olympioniků, současný prezident nikdy nepřijal ani neocenil."
30. 08. 2012 | 01:45

Skogen napsal(a):

Věřím, že by to VK ve VB místo Jejího Veličenstva po chvilce přemlouvání zahájil rád, leč nikdo ho nevyzval.
30. 08. 2012 | 05:54

Maximus napsal(a):

Občanovi

Smysl textu pane kolego je ten, že se zabývá strašně důležitou záležitostí a třeba naprosto nedůležité a nepodstatné věci jako je neustálé rozkrádání veřejných peněz (DPP, CASA atd.) a prostředků v této zemi nebo nyní lumpárna kolem odvolání policejního šéfa kdy se konečně splní přání Kalousů a Mečasů a spol., že budou mít "trojku" co hlídá spravedlnost v ČR pěkně pod kontrolou - se tady přece nemusí řešit, to není důležité. Rovněž, že se zdraží maso (sucho v USA ve 26 státech a u nás zemědělci pěstující fotovoltaiku a "chovající" řepku nepotřebují pěstovat a chovat zvířata i když krmiva je dosta zdraží se dál pohonné hmoty (EU na žádost USA blokuje dovoz ropy z Iráku, který ho tedy přesměroval do Číny), v Praze že si většina lidí co používá "sockodopravu" bude muset zakoupit koloběžky či chodit pěšky (a to je nakonec zdravé), to všechno přece také není důležité, ale lidi zajímají závody postižených v Londýně! Ještě by to chtělo zde se rozepsat kde jsou levné holobyty a kde je dobrá tráva po přechodu velké části lidí na vegetariánství.... Rovněž je třeba uveřejňovat velice objektivní výzkumy jako byl naposledy ten od agentury Factum, že preference ODS a TOP09 stoupají a že naopak levice ztrácí. Fakt, docela jsem se zachechtal, ale ta pohádka o Budulínkovi je přece jen hezčejší (hezké slovo)! Někdo tady má asi tak z 95% média pod kontrolou a tak se námezdní pisálci snaží. Nakonec to pamatujeme z doby vlády komunistů. Ale jedno vím přece jen jasně, i na tyto objektivní těžce pracující novináře (M.Zeman jim říkal jinak) dojde a jednou jim nebude nasypáno do korýtka.

Trochu ranních neuspořádaných rýmů:

Blbosti a kraviny,
jsou jich plné noviny!

Ten náš lid v podhradí,
panstvo přece nezradí.

Ti pravověrní hlupáci a socky nevědí,
že jim zas u voleb udělají službu medvědí!

Spolehněme se na moudrost panskou,
pod jejich vedením vidíme cestu jasnou!

V médiích, televizi a novinách,
řeší důležité věci, jak jinak.

Co na tom, že v TV jdou jen samé americké braky
čumí na ně všichni i bába s dědkem taky.

Když zapneš TV tak hned se tam někdo kope do hlavy,
je potřeba víve vzdělání lidem a této potravy.

Je potřeba vymýt lidem co nejvíce palice,
jednou z nich je i tahle novinářka Alice!

Řešme důležité události a duševní zvratky,
co nám tady předkládají pravicové Katky!

Budoucnost našich lidí je jistá,
zachrání nás všechny přítel Jehovista!

Včera jsem četl v seznamu církevní prostituce,
že tito nedostanou ani kačku a penny více.

Ještě, že máme Mirka Věšína Timura Kalouska,
toho rozpočtově zodpovědného a čestného holouska!

Pěkné ráno přeji všem u nás v Česku velice,
ještě že vnitro řídí taxikář Honza Kubice!

Ten chytrej je jak vachmajstr a není závodčí,
kdo ho nase.e, tak s ním rázně zatočí!

Sice se vyjadřuje a vypadá jak člověk z podmostu,
a prý voní jako kdyby zrovna vylezl zrovna z kompostu,
leč je to jen jako a lišácká póza velmi chytrá,
on tvrdě zapadl do mocného a spravedlivého vnitra!

Ještě jednou se loučím a zdravím plevelný lid,
co ještě něco smysluprostého dělá a nedá rukám klid!

P.S.
Koupím si bakalův Respekt a Junge Heute MFdnes,
a dozvím se s potěšením jak levice prská jak pes!
30. 08. 2012 | 05:55

Drzá zrzka napsal(a):

Maximus

Hotovej Pablo Neruda. :-)
30. 08. 2012 | 06:33

Maximus napsal(a):

Drzá zrzka

Jako jiní muži, jsem měl více žen, ale musím uznat, že ty holky s irskou či keltskou krví, zrzky zrzavé, měly fakt něco do sebe. A ta vůně jejich kůže ....
bez zbytečného komentáře,
teď toužím po jisté zrzavé Báře! (-:
30. 08. 2012 | 07:14

Občan napsal(a):

To Maximus:

Dík :o))
Dost se mi ulevilo, když jsem si díky Vašemu textu potvrdil, že jsem jen zabedněná socka, která není schopna žít 24 hodin denně hořkou křivdou, již páchá monstrózní prezident na paralympionicích. A která se zahlcuje takovými bagatelními záležitostmi jako je fakt, že letos je neúroda, ze zahrady máme i přes zalévání úhor (oba dešťové barely jsou poprvé za deset let, co bydlíme v baráčku, úplně prázdné a suché) a že kolem nás přibývá na domech cedulí "Na prodej"...
30. 08. 2012 | 07:20

Martin napsal(a):

Prezident Klaus může zahajovat jenom hry pořádané na území ČR, to dá rozum a protože v ČR za jeho působení žádné nebyly, tak ani žádné nemohl zahájit.
Co se týká paralympioniků, tak paralympiáda není olympiáda, je to bezvýznamný sportovní odpoledne, čím dříve si to uvědomíme, tím lépe. A rozdávání medailí za paralympijské výkony je, když se špatně vyspím, možno brát jako diskriminaci olympijských sportovců, totiž když olympionik nedostane medaili za 10,50 sec a paralympionik ji dostane za 12,20 sec, tak je něco špatně.
30. 08. 2012 | 08:48

neo napsal(a):

Občan:

Vaše výlevy vymezující se proti postiženým spoluobčanům na každém blogu věnovaném tomuto tématu jen ukazují, že solidarita vámi prezentovaná je jen falešná a že jste zlý zapšklý člověk. Pana Hegera či Drábka nazýváte sociopaty, ale Vy jste sám neskutečný pokrytec.
30. 08. 2012 | 09:31

Otázkář napsal(a):

Občan&Maximus

Měl jsem vás za inteligentnější a slušnější lidi. Kdybyste si dali trochu práce a přečetli profil autorky, zjistili byste, že její manžel je dvojnásobný paralympijský vítěz v hodu diskem. Tudíž píše o tématu, které jí je blízké a kterému rozumí. Kéž by tak činil každý novinář. Proto jí vyčítat, že nepíše o Casách či DPP je hloupé a navíc takovým způsobém jakým činíte dost nevkusné.

A co se týka Václava Klause. Opravdu se divím Občane, že jsi to nepochopil. Paní Tejkalová to napsala dost jasně. Britové si nenechali ujít žádné zahajení paralympijských her, které se konaly na jejich (a přidruženém) území. Zatímco náš prezident se ani neobtěžoval našim vítězným paralympionikům pogratulovat. Narozdíl od vítězných olympioniků - to pro něj asi byla lepší reklama.
30. 08. 2012 | 10:09

Reveil napsal(a):

Všimněte si hezkého fenoménu: vždycky, když se stane něco závažného (nyní Lessy), tak se zde na blozích objevují kraviny, naprostá vata, neboť se blogeři neodvažují projevit, aby nešlápli vedle. V den nula, event. +1, uslyšíte v médiích pouze ideové předskokany, třeba z Respektu, kteří napoví, jak má vypadat mainstreamový názor na věc. Teprve pak se nahoře na můstku objeví třeba Pehe.
30. 08. 2012 | 10:28

stoppa napsal(a):

otázkář

A co má být že její manžel je vítěz v hodu diskem? Proč je od dotyčných pánů "neslušné" že si to nepřečetli nebo že to na ně neudělalo dojem.
A co má být že Klaus kterého si tady nikdo necení nepřijal nějaké sportovce? Co je na tom tak strašného? Se vám divím že o to stojíte.
30. 08. 2012 | 10:42

Kala napsal(a):

Reveil - vy objeviteli fenoménu, myslíte, že okamžitě se musí každý vyjádřit k tomu jednomu jedinému, takže tady bude 2O blogů na jedno téma? Ne, děkuju pěkně. Když se o tom jednom mele celý den, ráda si přečtu a pouvažuju o něčem jiném, zdánlivě třeba i nevýznamném. Zdánlivě...
30. 08. 2012 | 10:45

Reveil napsal(a):

Kala

Ne, určitě je výhodnější počkat, až se k tomu vyjádří dost jiných lidí, pak je to sichr. Není nad jistotu.
Co říkáte například na to, že p. Smetana, který protestoval přimalováním tykadel Langerovi, bude opět muset do vězení, neboť nejvyšší soud vydal jakýsi komentář o výrazném překročení kritérií trestného činu a o nutnosti chránit životy a zdraví...
30. 08. 2012 | 11:06

Kala napsal(a):

Co je sichr? Pokud sleduju, každý si tady vyjadřuje svobodně svůj názor (pokud je to v dohodnutých mezích slušnosti), jak blogeři, tak diskutující.

Co mohu k panu Smetanovi říct?" Škodu na majetku" uhradil...dočkáme se ještě mnohých rozhodnutí soudů, nad kterými budeme kroutit hlavou.
30. 08. 2012 | 11:22

resl napsal(a):

Klaus nemá cit a ani neví o čem se bavit, když nejde o vrcholné výkony. Všichni by měli tušit o jakou osobu jde a není ani těžké jeho myšlenky prohlédnout. Nikdy v nich není ani střípek zájmu o jiného člověka, než sebe.
Klaus vždy jen vše ve svém životě předstíral. Není ekonom a ví to ve svém tajném nitru, nemá vztah k žádné kultuře a ví to, byl a je zbabělý a ví to. To co neví, ví jeho nejbližší. Nikdo ho nemá rád, ani ti dva poskoci z Hradu. Blbě se s tím žije, ale těžko starý muž změní své hloupé zvyky a návyky, když není schopen si ze sebe udělat legraci. Není sám s touto povahou, jen hodně vadí, že je v čele státu, kde intrikuje se "svými" poslanci a má velký vliv na politiku ČR. Kdo si myslí, že mu nedonáší část poslanců z ODS a které on navádí, je velmi naivní až částečně retardovaný.
30. 08. 2012 | 11:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Tejkalová,

držím všem paraolympionikům palce. To, jak se dokáží poprat se svým hendikepem, je myslím obdivuhodné.

Libor Stejskal
30. 08. 2012 | 11:56

Ruda Brojír napsal(a):

Jen ať to tak zůstane! Já jsem vozíčkář, a i kdyby se stalo, že bych vyhrál zlatou na paraolympiádě, pozvání od pana Klause bych za čest rozhodně, ale rozhodně nepokládal
30. 08. 2012 | 12:52

babočka napsal(a):

Paní Tejkalová, dávat do spojitosti jméno Václav Klaus i s paralympijskými hrami je novinářská ubohost.
30. 08. 2012 | 13:10

neo napsal(a):

stejskal:

viděl jste toho kluka bez chodidel jak hraje za Barcu? Obdivuhodné to je a vůbec jak se dokáží poprat nejen se sportem, ale každodenním životem. Pan Čipera velmi často hodnotí překážky, které zde stále jsou. Naneštěstí je stále dost lidí, kteří by nejraději invalidy srazili z vozíku na zem a prošli se po nich, viz nenávistné pohrdající příspěvky pana Občana na všech blozích o invalidech.
30. 08. 2012 | 13:12

Maximus napsal(a):

Otázkář napsal(a):
Měl jsem vás za inteligentnější a slušnější lidi.

Mám zato, že nechápete jisté a hlubší souvislosti. Samozřejmě, že nemám nic proti postiženým a proti jejich soutěžení na OH, zaslouží si respekt a úctu. Ovšem je třeba si uvědomit, že kdyby tady politicko-úřednická galerka nerozkrádala stát a dobře hospodařila, tak by zbylo mnohem, mnohem více peněz i pro tyto lidi! Jenže to už Váš pravicově nabušený mozeček a pravověrné srdíčko nedopustí a nezkousne to takhle pod tímto širším úhlem pochopit.
Přeji Vám pěkný den!
30. 08. 2012 | 14:09

Aleš Vyhnal napsal(a):

Každá čivava běhá rychleji než Usain Bolt-jaký je smysl olympiády?
Skutečně nemocný člověk sportovat nemůže-jaký je smysl paralympiády?
30. 08. 2012 | 16:08

Anna napsal(a):

babočka napsal(a):

Paní Tejkalová, dávat do spojitosti jméno Václav Klaus i s paralympijskými hrami je novinářská ubohost.
-----
Slovy Otázkáře: Kdybyste si dali trochu práce a přečetli profil autorky, zjistili byste, že její manžel je dvojnásobný paralympijský vítěz v hodu diskem. Tudíž píše o tématu, které jí je blízké a kterému rozumí. Kéž by tak činil každý novinář.

K tomu jen dodám, že naši paralympionici jsou velmi dobří a z posledních her v Pekingu přivezli 27 medailí. Takže by byla od pana prezidenta, jen malá pozornost, kdyby jim teď popřál hodně úspěchů. Za sebe jim vyjadřuji obdiv a držím palce.

Český tým si před blížící se letní paralympiádou v Londýně nedává konkrétní cíle. Kvůli obrovské konkurenci prý bude velmi složité obhájit 27 medailí a 16. místo v žebříčku národů z posledních her v Pekingu. Na vrcholnou akci také odletí o devět handicapovaných českých sportovců méně než před čtyřmi lety.
http://www.ceskatelevize.cz/loh/ceska-vyprava/192816-obhajit-27-pekingskych-medaili-bude-tezke-vedi-cesti-paralympionici/
30. 08. 2012 | 16:20

Dumpling napsal(a):

Nevím, nevím, při pomyšlení na zdravotně těžce postižené lidi, kteří "sportují" před zraky zdravých diváků a dokonce spolu soutěží, mi vytanou na mysli nešťastníci, kteří se za úplatek vystavovali na poutích. Moc velkou esteticku v tom rozhodně nevidím.
Klaus je zkrátka jiný prezident než třeba Antonín Novotný, který na Hradě přijal kdekterou dojičku. Klaus uznává jakési elity dle vlastní definice a postižené k nim prostě nezahrnuje.
30. 08. 2012 | 17:28

Kala napsal(a):

Pět řádků v 17.28 má opravdu inteligenci knedlíku.
30. 08. 2012 | 19:07

zdenekpelda napsal(a):

Pan Stejskal to vystihl nejlépe...Lze jen doporučit vyzkoušet si nejrůznější zdravotní strázně byť fingovaným předstíráním hendikepu třeba jen na jeden den coby light demoverzi a prožít si to s vědomím, že by to bylo nadosmrti a spíše by se to zhoršovalo než naopak. Míra empatie mnohých diskutérů by nepochybně nezanedbatelně stoupla...Pro méně kreativní alespoň návštěva kavárny ve tmě...Obdivuji statečné lidi a držím jim palce...Ne všichni je ovšem také mají...
30. 08. 2012 | 21:16

Alice N. Tejkalová napsal(a):

Díky za milá přání, paralympionici si je zde určitě přečtou. Jinak co se týče sledovanosti paralympiády a vůbec obliby letních paralympijských her, tak to, že se o ní v našich médiích prakticky nedočtete, neznamená, že to tak je nutně všude na světě, to zaprvé. Zadruhé v Británii se už před startem her prodalo (ano, za lístky na paralympiádu se platí) 80% lístků (více jak 2 miliony) a další neustále ubývají. A celosvětová sledovanost je obrovská. Čísla za Londýn nejsou zatím žádná, ale kumulovaná televizní sledovanost Pekingu před 4 lety byla 3,8 miliardy diváků, a trend je paralympiádu od paralympiády vzrůstající... Takže řeči o sportovním odpoledni jen svědčí o tom, jak málo tu lidé vědí.
30. 08. 2012 | 21:42

Dumpling napsal(a):

Díky paní N. Tejkalové za poskytnuté údaje. Potvrzuje to poznatek že zdraví se rádi dívají na postižené. Bylo to tak vždycky, v současnosti to televize ještě umocňuje. Taková Nova na postižených dost staví. Ukazuje je každý den, aby se druhý den zase lidi na Novu dívali.
30. 08. 2012 | 22:01

zdenekpelda napsal(a):

Hm, váhám, zda je to doklsd mé hypotézy nebo konstatování marnost nad marnost...Přikláním se k první alternativě...Omlouvám se, pokud jsem třeba jen nepochopil...
30. 08. 2012 | 23:09

Čochtan napsal(a):

Co je smysl paralympiady ?
Ukázat, že tělesným postižením život nekončí, že je možné i tak dosáhnout vynikajících výsledků.
Jak kde. Někdy to není problém, třeba vozíčkář může lehko provozovat terčovou střelbu, nebo šachy, jiné to je když slepec chce hrát tenis. Přírodní zákony jsou někdy sviňa a přes ně vlak nejede.
Tak držme palce všem, které neštěstí nesrazilo na kolena, kteří se i tak snaží, a opovrhujme všemi, kteří se ze zásady nesnaží a jen natahují ruce: "Dej státe, dej gádžo!"
31. 08. 2012 | 11:37

Čochtan napsal(a):

P.S.
Asi by bylo lepší, přesnější ".... a opovrhujme všemi tělesně zdravými, kteří se ze zásady nesnaží a jen natahují ruce: "Dej státe, dej gádžo!"
31. 08. 2012 | 11:40

xyzy napsal(a):

Martin napsal(a):
... Co se týká paralympioniků, tak paralympiáda není olympiáda, je to bezvýznamný sportovní odpoledne, čím dříve si to uvědomíme, tím lépe. A rozdávání medailí za paralympijské výkony je, když se špatně vyspím, možno brát jako diskriminaci olympijských sportovců, totiž když olympionik nedostane medaili za 10,50 sec a paralympionik ji dostane za 12,20 sec, tak je něco špatně.
.
.
.

Tak tomu říkám "empatický" názor člověka s přehledem, člověka hodného žití v
21. století! BOMBA, MASAKR :-(((((((! Do středověku s Vámi!
31. 08. 2012 | 11:53

xyzy napsal(a):

A děkuji autorce za připomenutí této události a docela trefnou připomínku nečinnosti našeho pana prezidenta v této oblasti.

Všem para- držím palce, protože kde víc, než v v jejich kláních by mělo platit staré dobré coubertainovské heslo o nedůležitosti zvítězit, ale účastnit se!
31. 08. 2012 | 11:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy