Propusťte našeho kolegu, žádá somálská novinářská organizace

19. 04. 2009 | 15:45
Přečteno 3888 krát
O Somálsku slýcháme v poslední době především v souvislosti s námořním pirátstvím. Od ledna letošního roku v něm ale také byli zabiti dva novináři a o osudu Kanaďanky Amandy Lindhoutové a australského fotografa Nigela Brennana unesených na konci srpna 2008 není dodnes nic známo. V pátek večer byl islamistickými ozbrojenci z dosud nejasných důvodů zatčen prominentní novinář Radia Shabelle Mohyaddin Hassan Mohamed a jeho okolí se obává, co se s ním stane. Jeden z letos zabitých žurnalistů byl totiž Mohamedův kolega z Radia Shabelle Hassan Mayow Hassan.

Somálsko je pro novináře jednou z nejnebezpečnějších zemí světa, kromě Hassana byl letos zabit další rozhlasový žurnalista, tentokrát ředitel stanice Radio Horn Afrik - Said Tahlil Ahmed. Našli ho zastřeleného v Mogadišu 4. února tohoto roku.

Islamističtí ozbrojenci hlásící se k extremistickému hnutí Aš Šabáb zatkli Mohyaddina Hassana Mohameda ve městě Baidoa, někdejším sídle somálského parlamentu, aniž by mu sdělili kvůli čemu. Neví to ani jeho nadřízený Muqtar Mohamed Hirabe, který se Mohameda zastává: „Nenapsal jediný matriál o Aš Šabáb nebo jejich činnosti tady v regionu. Můj reportér je gentleman, který vždy psal pouze pravdivě.“ Organizace Journalist Freedom of Expression Watch in Somalia („Hlídka“ svobody novinářského projevu v Somálsku) požaduje okamžité propuštění zatčeného, otázka je, jak úspěšná bude.

O obtížnosti komunikace s lidmi z Aš Šabáb svědčí i následující výrok Hirabeho: „Volal jsem velitelům Aš Šabáb v našem regionu, ale nikdo z nich mi neodpověděl. Požaduju okamžité propuštění nevinného novináře.“

Somálským novinářům nezbývá nic jiného než pokusit se případ mezinárodně medializovat a doufat, že se někdo vlivný o osud jejich kolegy bude zajímat a pomůže jim. Nebo se Aš Šabáb zalekne negativní kampaně. I když jsou podobné naděje asi mizivé, stojí podle mě za to zkusit somálským kolegům pomoct a o jejich situaci informovat, přesně tak, jak nás vyzývali na konferenci Media and Poverty Reduction novináři z Kambodži, Keni a Nigérie, o kterých jsem psala minule.


Informace jsou z webových stránek AIPS – International Sports Press Association - za ponechání anglické transkripce u jmen somálských novinářů a názvů stanic se omlouvám, ale nerada bych je v češtině nějak pokřivila.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hajný napsal(a):

Paní nebo slečno Tejkalová,
Mohl bych se tady spravedlivě rozhořčit.Jen se obávám,že maníkům z Aš Šabab je to srdečně jedno.A vlivní politici mají teď jiné starosti.
Jinak se divím ženám,že do těchto zemí jako novinářky vůbec jezdí.Nejen jako novinářky.To aby si dokázaly svoje ego?
Je to tam nebezpečné i pro muže.Žena v těchto zemích má méně práv než buvol nebo osel.A cenu onoho předmětu v trávě.
Vzpomínám si jak málem ztroskotala operace na osvobození Kuvajtu jen proto,že americké novinářky a příslušnice US Army trvaly na svých ústavních právech chodit v minisukních a bikinkách po Saudské Arabii.
19. 04. 2009 | 18:28

Al Jouda napsal(a):

S islámskými ozbrojenci jednáme stále v rukavičkách. Za starých zlatých časů byli dopadení piráti ihned pověšeni na ráhně. Proč moderní lodě nemají ráhna ? Hák lodního jeřábu by ale unesl pirátů i několik. Jen mít tu tzv. politickou vůli !
Jinak velmi jednoduchým opatřením proti somálským pirátům by bylo vyhlášení úplného zákazu plavby malých plavidel ve vzdálenosti větší než 5 km od pobřeží s tím, že všechna tam dopadnutá malá plavidla budou bez milosti ihned potopena. K tomu by stačilo pár hlídkových letadel.
19. 04. 2009 | 20:48

zdenek mihalco napsal(a):

Bohužel, v Somálsku nejde o ojedinělé případy. Osobně bych nezazlíval ženám-novinářkám, že do takových zemí jezdí pracovat, byť motivace některých novinářů pro tuto práci v extrémních podmínkách jsou podle mých zkušeností mnohdy podezřelé…

Někdo to ale dělat musí. Problém naopak vidím v tom, že celý konflikt v Somálsku většina západních médií vzala podle mě za zcela špatný konec. Píše se o boji s piráty, pirátství je ale jen důsledek dlouhodobě nefunkčního somálského státu. Jenže - nejspíš - fráze „boj s piráty“ v titulku láká a publikum čte a kliká… Popsání souvislostí už je zbytečně namáhavé, složité a nesrozumitelné.

Proto myslím, že zaslouží podporu každý novinář, kdo tam, tedy přímo do Somálska, „leze“ stejně jako přímo somálští novináři, a to bez ohledu na jejich pohlaví. Popsání tamní situace totiž podle mého názoru může vést k upření mezinárodní pozornosti a řešení letité anarchie přímo v zemi, což by nakonec vedlo k potírání pirátství a dalších skupin banditů a únosců.
20. 04. 2009 | 10:01

Alice Tejkalová napsal(a):

To Zdeněk Mihalco: Mluvíte mi z duše :-)
To hajný: Jak vidíte, tamním bojůvkám je úplně jedno, jestli zatknou muže nebo ženu. Pozice ženy je ve společnosti, která vyznává islám, zejména, pokud je tradiční, výrazně složitější, než na co jsme zvyklí z našeho prostředí, mně osobně se nelíbí, ale pokud se někdo nebojí a má odvahu potýkat se s omezeními, tak je podle mě frajer/ka, a je fajn, že do takové oblasti jede. Sám píšete, že je to tam nebezpečné pro muže i pro ženy a o mužích a jejich egu nepíšete... Co se týče Vašeho příkladu s Kuvajtem, o tm jsem nikdy neslyšela, mohlo se jednat o nějaký exces, to nepopírám, ale ráda bych, abyste to dokladoval. Naopak jsem viděla dokument The Lioness, který je o příslušnicích americké armády, které kryly proti všem předpisům a aniž by o to stály a byly na to cvičené, záda americkým mariňákům v prvních letech v Iráku, pomáhaly jim v první linii, protože muslimské ženy věřily pouze ženám, ne mužům, a tyhle holky byly v plné polní. A ve filmu vysoký americký důstojník přiznává, že k tomu prostě docházelo,a nejednalo se o ojedinělé "použití" žen v první linii proti předpisům, protože prostě nejsou lidi a je důležité, aby byly životy vojáků co nejvíc v bezpečí... Víc si můžete přečíst zde: http://www.newsweek.com/id/...
20. 04. 2009 | 13:34

Hajný napsal(a):

to Alice Tejkalová:
Asi jsme si vůbec nerozuměli.Ani já nemám nic proti ženám,pokud vědí do čeho jdou a jsou si vědomy nebezpečí.Novinář,který provozuje své řemeslo jen aby naplnil své ego,je obyčejně špatný novinář.Bez rozdílu,zda jde o muže či ženu.Totéž ostatně platí pro každé povolání.
Co se týče Kuvajtu.Nebylo to v Kuvajtu,ale v SA při operaci Pouštní štít u pozemního zabezpečení leteckých jednotek.A nikoli čas ve službě,ale po ní.Vyvolalo jej pár skalních feministek a armáda to rychle vyřešila částečně převelením a vybudováním ohražených míst pro relaxaci na základnách.Odkaz vám nedám.Nedělám si archivy a toto jsem četl v r.1990 v jednom anglickém časopise.
Já mám tu špatnou vlastnost,že si pamatuji,co jsem kde četl nebo slyšel.Vezmu-li do ruky knihu,tak vám řeknu,zda jsem ji četl nebo ne.Pokud ano,řeknu i obsah,i kdyby se mělo jednat o věci staré padesát let.
20. 04. 2009 | 17:05

Alice Tejkalová napsal(a):

To Hajný: Tak to promiňte, to bylo nedorozumění, ale opravdu Váš původní komentář vypadá, jako kdybyste brojil proti všem ženám, které do těch oblastí jedou. A to mi přišlo nepřípadné.
21. 04. 2009 | 10:31

Bisnis Online napsal(a):

Good work! Your article is an excellent example of why I keep comming back to read your excellent quality content that is forever updated. Thank you
04. 06. 2009 | 04:06

Replica Omega Watches napsal(a):

Replica Omega Watches is very popular today with its fashionable design. Many people like to wear replica Omega Watches for it shows ones status and elegant and handsome appearance. When a man wear replica Omega Watches, he will be more masculine and when lady wear, it will be more attractive than wearing other ornaments.http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:12

louie vuitton napsal(a):

něm ale také byli zabiti dva novináři a o osudu Kanaďanky Amandy Lindhoutové a australského fotografa Nigela Brennana unesených na konci srpna 2008 není dodnes nic známo. V pátek večer byl islamistickými ozbrojenci z dosud nejasných důvodů zatčen
04. 07. 2009 | 05:04

hrzbq napsal(a):

蚂蚁<a href=http://www.hrzbq.com>深圳搬家公司</a>
好日子<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家</a>
万利<a href=http://www.ktwx.cn>深圳空调维修</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...>深圳罗湖搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...>深圳福田搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...>深圳南山搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...>深圳盐田搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/babj...>深圳宝安搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...>深圳龙华搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...>深圳龙岗搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...>深圳布吉搬家公司</a>
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...>深圳吊车公司</a>
<a href=http://www.hrzbq.com/szdzgs...>深圳吊装公司</a>
<a href=http://www.hrzbq.com/szbcgs...>深圳搬厂公司</a>
好日子<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家公司</a>
<a href=http://www.hrzbq.com>深圳蚂蚁搬家公司</a>

<a href=http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm>深圳空调加雪种</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/ktaz.htm>深圳空调安装</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm>深圳空调拆装</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm>深圳海尔空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm>深圳LG空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm>深圳新科空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm>深圳志高空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/slktwx.htm>深圳三菱空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm>深圳澳柯玛空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/glktwx.htm>深圳格力空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm>深圳春兰空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm>深圳大金空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/wxfw.htm>深圳日立空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/wxbj.htm>深圳松下空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcs.htm>深圳三星空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/khyj.htm>深圳索尼空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...>深圳中央空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm>深圳奥克斯空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm>深圳美的空调维修</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/ktxd.htm>深圳空调清洗</a>
<a href=http://www.ktwx.cn/>空调维修</a>
16. 07. 2009 | 08:21

louis vuitton outlet napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 17:22

louis vuitton replica napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
19. 08. 2009 | 19:53

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
20. 08. 2009 | 15:21

Omega Rolex Watches napsal(a):

<p><a href="http://www.newstyleomega.com/">Rolex</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Rolex Watches&nbsp;</a>&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Omega</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; <a href="http://www.newstyleomega.com/">Omega Watches</a></p>

<p>&nbsp;</p>

<p><a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Yatchmaster </a>| <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Turn O Graph</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Submariner</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Seadweller</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex President White gold</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex President</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Perpetual</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Pearlmaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Watches</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Perpetual</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster Day Date</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Oyster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Jubilee Datejust</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex GMT Master II</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex GMT Master</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Milgauss</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Explorer II</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Explorer</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Daytona</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Datejust</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Antimagnetic</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Rolex Air King</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation Double Eagle</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville Co-Axial</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega De Ville Prestige</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Olympic</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Seamaster Aqua Terra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Seamaster Planet Ocean</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster professional</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Speedmaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega speedmaster professional</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Aqua Terra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega Constellation Double Eagle</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega Constellation Quadra</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega De Ville Co-Axial</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega De Ville Prestige</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">omega seamaster</a> | <a href="http://newstyleomega.com/ca...">Omega Speedmaster</a> |</p>
03. 09. 2009 | 12:34

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://www.sh8d.com/dlil/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="يوتيوب" href="http://games.galiti.com/">يوتيوب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://youtube.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="صور" href="http://images.galiti.com/">صور</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="اسلاميات" href="http://islam.galiti.com/">اسلاميات</a></strong></H1>
11. 09. 2009 | 17:25

replica watches napsal(a):

brand<a href="http://www.replicawatchesbr..."> replica watches</a> for women-A funny thing, women like to wear men's watches. Though you don't see a lot of the reserve going on. Still, there are men out there who are sometimes taken enough by a woman's <a href="http://www.replicawatchesbr...">replica watch </a>to consider wearing it. At times like this the <a href="http://www.replicawatchesbr...">replica watch</a> brand needs to be careful and apply "unisex" branding as to not fend-off men. A great example of killing a potential market of men on a <a href="http://www.replicawatchesbr...">reolica watch</a> designed for a woman is placing words such as "lady" on the back of the <a href="http://www.replicawatchesbr...">replica watch</a>. At that point, no matter how much a man likes the <a href="http://www.replicawatchesbr...">high quality replica watc</a>h, he might not bite. I can't be sure about what is written on the back of these watchesat ths time, but I can easily say that the Swarovski Octea Sport line of replica watch released this year certainly have a male appeal - even though they are made for a woman.If you want to buy a<a href="http://www.abwatch.com"> replica watch</a> please go our store to seek a good one.Our stor is the <a href="http://www.abwatch.com/tag-...">largerest replica watches store</a> online.
12. 09. 2009 | 03:10

ewrwe napsal(a):

<p><a href=http://www.yhandbags.com/ba...>Replica Balenciaga Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/bo...>Replica Bottega Veneta Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/bu...>Replica Burberry Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ch...>Replica Chanel Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/co...>Replica Coach Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/di...>Replica Dior Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/fe...>Replica Fendi Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/gu...>Replica Gucci Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/he...>Replica Hermes Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ji...>Replica Jimmy choo Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/lo...>Replica Loewe Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/lo...>Replica Louis Vuitton Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ma...>Replica Marc Jacobs Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/mi...>Replica Miumiu Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/pr...>Replica Prada Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/va...>Replica Valentino Handbag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ve...>Replica Versace Handbag</a></p>
19. 09. 2009 | 04:58

www.shandbas.com napsal(a):

<p><a href=http://www.shandbags.com/ba...>Replica Balenciaga bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/bo...>Replica Bottega Veneta bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/bu...>Replica Burberry bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ch...>Replica Chanel bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/co...>Replica Coach bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/di...>Replica Dior bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/fe...>Replica Fendi bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/gu...>Replica Gucci bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/he...>Replica Hermes bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ji...>Replica Jimmy choo bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/lo...>Replica Loewe bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/lo...>Replica Louis Vuitton bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ma...>Replica Marc Jacobs bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/mi...>Replica Miumiu bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/pr...>Replica Prada bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/va...>Replica Valentino bags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ve...>Replica Versace bags</a></p>
19. 09. 2009 | 04:58

www.shandbas.com napsal(a):

<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">chanel necklace replicas</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">chanel pearl necklace replica</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">chanel necklace pearl</a> <br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">replica chanel pearl necklace</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">replica chanel necklace pearls </a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany couple</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany cufflink</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica cufflinks</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany suit</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Bracelets </a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Earrings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Necklaces</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Pendants</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Rings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">replica Tiffany Accessories &amp; Sets</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">replica Gucci Bracelets</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">replica Gucci Cufflinks</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">gucci cufflinks replica</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">replica Gucci Earrings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">replica Gucci Necklaces</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">replica Gucci Rings</a><br>
19. 09. 2009 | 04:59

ghd napsal(a):

Since those halcyon days, <a href="http://www.ghdinc.co.uk">ghd</a>has become one of the world's most respected brands,earning awards left,right and centre. Numerous <a href="http://www.ghdinc.co.uk">ghd products</a> were launched off of the back of the <a href="http://www.ghdinc.co.uk">ghd hair straightener</a>,including the<a href="http://www.ghdinc.co.uk/lim...">Limited Edition GHD Radiance Set</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/pur...">Purple GHD IV Styler</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/ghd...">GHD MK4 Gold</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/ghd...">GHD MK4 BLACK</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/whi...">White GHD Styler</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/ghd...">GHD Dark IV Styler</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/kis...">kiss ghd</a>,<a href="http://www.ghdinc.co.uk/ghd...">GHD MK4 PINK</a>,There are now many imitators,but none of them have come close to matching,let alone surpassing, <a href="http://www.ghdinc.co.uk">ghd</a> as the best and most trusted brand of <a href="http://www.ghdinc.co.uk">hair straighteners</a> in the world!
28. 09. 2009 | 14:08

Rolex Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> I belive that you will like them !060
17. 10. 2009 | 13:09

eerr napsal(a):

<a href=http://www.luxury-shoes.com/>UGG shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>kids shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>UGG kids shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>mens shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>women shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Jimmy choo shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com...>UGG booots</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com...>UGG shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com...>UGG kids shoes</a> <br
17. 10. 2009 | 15:38

Double Miter Saw napsal(a):

thanks for information
23. 10. 2009 | 10:04

生产线 napsal(a):

<a href="http://www.sunlsx.com.cn">流水线</a>,天元设计制造各种工业流水线.
23. 10. 2009 | 10:57

rolex napsal(a):

Amazon <a href="http://www.watchesview.com">Rolex</a> has again a great deal <a href="http://www.watchesview.com">Replica Watches</a> on an Invicta <a href="http://www.watchesview.com/...">tag heuer</a> watch. Today you can get the Invicta Men's Russian Diver Collection <a href="http://www.watchesview.com">Rolex Watches</a> Black Watch <a href="http://www.watchesview.com/...">Omega Watches</a> for only $89.99.The Russian Diver <a href="http://www.watchesview.com/...">Cartier Watches</a> Watch by Invicta is a powerful black <a href="http://www.watchesview.com/...">Breitling Watches</a> timepiece done in a canteen style with a screw-cap crown <a href="http://www.watchesview.com/...">Chanel Watches</a> and chain. The luminous hands and indexes make it easy to read <a href="http://www.watchesview.com/...">audemars piguet</a> the time, and the adjustable buckle on the comfy <a href="http://www.watchesview.com/...">armani watches</a> band make for a good fit. Featuring large Arabic numbers and a convenient <a href="http://www.watchesview.com/...">patek philippe</a> date display just <a href="http://www.watchesview.com/...">iwc watches</a> under 12 o'clock <a href="http://www.watchesview.com">Replica Rolex</a> , the grand <a href="http://www.watchesview.com/...">mont blanc watches</a> 52 millimeter stainless steel case frames the black <a href="http://www.watchesview.com/...">Replica Omega</a> dial with the notable Russian Diver logo in place of 12 <a href="http://www.watchesview.com/...">Replica Cartier</a> o'clock. Water resistant to 330 feet, this eye-catcher will have people <a href="http://www.watchesview.com/...">Replica Breitling</a> noticing, especially when paired with casual summer clothes.
16. 11. 2009 | 03:10

kaos distro murah napsal(a):

Nice post. I came from Indonesia. Hatur nuhun. Great artickle,
http://kaos.net16.net
http://desainkaos.net16.net
23. 11. 2009 | 17:05

Kaos Distro Online-Kaos Murah & Keren napsal(a):

Great topic, thanks for share with us.
11. 12. 2009 | 19:53

halaman pertama google-10besar google napsal(a):

Opravdu si toho vážím si dobrý článek, ze tam jsem si něco, co chci know.Thanks této užitečné informace
12. 12. 2009 | 19:53

astaga.com life style on the net-Kontes napsal(a):

اقدر لكم هذه المقالة جيدة ، وهناك من أحصل على شيء أريد أن أعرف. شكرا لهذه معلومات مفيدة
12. 12. 2009 | 19:58

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:22

KIMPG19 napsal(a):

Thank you for your superb information close to this post! Do you utilize the <a href="http://www.4submission.com">submit article</a> service for this?
08. 02. 2010 | 21:39

svárovský šperky napsal(a):

S islámskými ozbrojenci jednáme stále v rukavičkách.
12. 02. 2010 | 11:01

breitling colt quartz napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 14:10

breitling colt watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 14:12

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 01:56

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:34

cartier cheap napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:25

laptop batteries napsal(a):

laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
acer laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
apple laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
asus laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
compaq laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
dell laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
fujitsu laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
26. 03. 2010 | 04:57

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:16

laptop battery napsal(a):

ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 04:26

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 14:06

GFHFGH napsal(a):

<a href=http://www.doem.com.cn>北京模具</a>
<a href=http://www.doem.com.cn>模具加工</a>
<b><a href=http://www.garage-door.cn>车库门</a></b>
<a href=http://www.zg-ganxi.com>干洗机</a>
<a href=http://www.zg-ganxi.com>干洗店加盟</a>
<a href=http://www.doem.com.cn>北京工业设计</a>
<b><a href=http://www.jstc0313.com>货架公司</a></b>
<a href=http://www.lyxdl.cn/ckm/che...>车库门</a>
<b><a href=http://www.meirixi.com>车库门</a></b>
<b><a href=http://www.jstc0313.com>仓储货架</a></b>
<b><a href=http://www.jstc0313.com>北京货架</a></b>
<b><a href=http://www.jstc0313.com>货架厂</a></b>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>压力变送器</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>风速传感器</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>真空计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>质量流量计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>风速仪</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>温湿度记录仪</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>温度记录仪</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>温湿度计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn/><strong>露点仪</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn/><strong>二氧化碳变送器</strong></a>
<a href=http://www.jstc0313.com/><strong>货架</strong></a>
<a href=http://www.congyi.net.cn><b>阁楼楼梯</b></a>
<a href=http://www.bjmxzz.com>手板加工</a>
<a href=http://www.bjmxzz.com>手板制作</a>
<a href=http://www.bjmxzz.com>北京模型</a>
<a href=http://www.jzhkm.com>车库门</a>
<a href=http://www.bjckm.com>车库门</a>
<a href=http://www.bjnt.net/chekume...>车库门</a>
<a href=http://www.meirixi.cn/cheku...>车库门</a>
<a href=http://www.lyxdl.cn/ckm/che...>防火卷帘门</a>
<a href=http://www.bjnt.net/chekume...>防火卷帘门</a>
<a href=http://www.meirixi.com>防火卷帘门</a>
<a href=http://www.jzhkm.com>防火卷帘门</a>
<a href=http://www.liyongjianlawyer...>北京律师</a>
<a href=http://www.liyongjian.com.cn>离婚律师</a>
<a href=http://www.congyi.net.cn/><strong>楼梯</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>差压变送器</strong></a>
14. 04. 2010 | 12:31

fdgd napsal(a):

<a href=http://www.liyongjianlawyer...>刑事辩护律师</a>
<a href=http://www.congyi.net.cn>工程楼梯</a>
<a href=http://www.congyi.net.cn>楼梯扶手</a>
<a href=http://www.bjgongzuofu.cn>北京工作服</a>
<a href=http://www.bjmxzz.com>北京手板</a>
<a href=http://www.bjmxzz.com>北京手板厂</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.COM>佛教用品</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.c...>民族饰品</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.c...>饰品加盟</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.COM>藏饰品加盟</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.COM>扎西德勒</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.COM>扎西德勒首页</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.COM>民族手工饰品</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.c...>尼泊尔饰品</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.c...>印度饰品</a>
<a href=http://HTTP://WWW.ZXDL369.c...>吉祥饰品</a>
<a href=http://www.meirixi.com>北京车库门</a>
<a href=http://www.jzhkm.com>北京车库门</a>
<a href=http://www.lyxdl.cn/ckm/che...>北京车库门</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>网站优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京网站优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京GOOGLE优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京GOOGLE优化公司</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京网站优化公司</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>网站优化公司</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE优化公司</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京网站排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京GOOGLE排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京网站优化排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>北京GOOGLE优化排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>排名优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>网站排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE左侧排名服务</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE左侧排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE优化服务</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE左侧优化</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE左侧优化服务</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>网站优化服务</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>Google排名服务</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>网站优化排名</a>
<a href=http://www.googlepaiming.com>GOOGLE优化排名</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>北京网站建设</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>北京网站建设公司</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>网站建设公司</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>网站建设</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>北京网页设计</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>北京网页设计公司</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>网页设计公司</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>网页设计</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>北京网页制作</a>
<a href=http://www.rwyxbook.com>网页制作</a><br>


<a href=http://www.congyi.net.cn>复式楼梯</a>
<a href=http://www.congyi.net.cn>别墅楼梯</a>
<a href=http://www.congyi.net.cn>旋转楼梯</a>

<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>电子温湿度计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>真空压力计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn><strong>差压表</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn><strong>压力露点仪</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>气体质量流量计</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn...><strong>微压压力变送器</strong></a>
<a href=http://www.massflowmeter.cn/><strong>北方大河</strong></a>
14. 04. 2010 | 12:32

NshfkoYVqw napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6015>buy soma online</a> soma prescription medication - discount soma intimates
12. 02. 2013 | 22:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy