Nechte maličkých přijíti ke mně

10. 11. 2010 | 09:36
Přečteno 3426 krát
„DOST“ je v celém světě oblíbený název spolků, které proti něčemu protestují nebo se něčeho domáhají. Jeden takový demonstroval koncem října v Římě v tričkách s anglickým nápisem „Enough“. Plné jméno je „Enough Abuse“ čili dost zneužívání, které v tomto případě můžeme přeložit i jako prznění.

Jeho členy jsou lidé, kteří v dětství zažili pohlavní zneužívání katolickými knězi. Pěti takovým se papež Benedikt symbolicky omluvil za návštěvy Británie. Jenže jich jsou ve světě už desetitisíce a o skutečných počtech se dá jen dohadovat, ne každý je ochotný své neštěstí zveřejňovat. Soustředí se kolem organizace „The Survivors Network of those Abused by Priests“ s čilým internetovým portálem.

Případy zneužívání se v médiích a u soudů hromadí už dvacet let, ale církevní mluvčí se to zatím vesměs snažili vysvětlit vším možným, kromě vlastní odpovědnosti. Nenávistnou pomlouvačnou kampaní proti katolické církvi. Celkovým poklesem sexuálních mravů v západním světě, ve srovnání s nímž je pokles morálky kněží prý relativně nepatrný. Senzacechtivými médii. Chamtivými právníky snažícími se z církve vysoudit odškodné pro oběti.

To všechno se na propuknutí skandálů možná podílelo. Ale věřícím by pomohlo, kdyby se nějaké příčiny a nápravy hledaly i uvnitř církve, aby z ní nemuseli prchat. Ve Spojených státech a v Kanadě ztratila statisíce věrných od té doby, co pedofilní skandály dorazily do medií a k soudům. Vyšlo tam najevo přes deset tisíc případů a odškodné, které diecéze musely obětem vyplácet, přesahuje miliardu dolarů. Tradiční rodiny v převážně katolickém Bostonu zavedly praxi nepouštět děti do církevních prostor bez doprovodu dospělých.

V Irsku krachují církevní školy, usvědčené vládní komisí v roce 2009 z dlouholetého týrání a pohlavního zneužívání tisíců dětí a dnes nabízející 161 milionů eur odškodného. V Rakousku téměř půl milionu občanů podepsalo petici žádající trestání pedofilních kněží. V Belgii letos propukl skandál církevních pedofilů včetně jednoho biskupa, při němž policie nalezla důkazy stovek případů a jejich utajování církevní institucí. Mezi dokumenty byla i připravovaná učebnice katechismu obsahující „informace“, že malým dětem chutí sex. V Německu se v dubnu vyrojily informace o kněžském zneužívání žáků na sedmi církevních školách.

Papeže Benedikta to zaplavilo jako potopa, až v květnu musel prohlásit, že „církev potřebuje hlubokou očistu, aby učinila konec největší perzekuci, jakou kdy zažila“. Kéž. Určitě by jí to usnadnilo bránit západní civilizaci před pedofilními despotismy odjinud. Přejme mu štěstí. Ježíš mu na pedofily doporučil „mlýnský kámen kolem krku a do hlubin moře“ (Mat. 18.6). Jenže to by musel zrušit kanonický zákon, který zakazuje vydávat kněží světské justici. Díky němu totiž ke kněžství tíhnou i pedofilové s vědomím, že zůstanou beztrestní.

Krůček k tomu učinil tím, že pedofilii, dosud církví vnímanou jako morální poklesek hodný pokání, označil za zločin. Akorát mu k tomu kardinálští vtipálkové do téhož paragrafu připojili, že je to stejný zločin jako vysvěcovat ženu na kněze. Tak nad tímhle, světská justice, mudruj.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

a to neni vse! josef Fritzl si podle svych slov zije jako v hotelu,ma TV s 36 kanaly (to kua nemam ani ja!) chysta se vydavat knihu a dokonce z vezeni podnikat a sni o tom ze bude jeste za sveho zivota propusten a vrati se ke sve "rodine".predvidal sem to kdysi v blogu ale fakt sem netusil ze na ma slova dojde!ja se ptam - kde to zijeme???
10. 11. 2010 | 09:43

Ládik!!! napsal(a):

Všechno bude v pořádku, až papežem bude ženská.
10. 11. 2010 | 09:51

Martin napsal(a):

To je přece celé výsměch. Papež samozřejmě ví, že od katolické církve se nyní očekává podání vysvětlení, proč v katolické církvi musejí žít kněží v celibátu a musejí to být zrovna mužové, když v některých jiných církvích se řídí stejnou Biblí a nemají tam ani jedno z toho, jenže Papež moc dobře ví, že takové vysvětlení není schopen podat a tak to plácá tradičním zametáním pod koberec.
10. 11. 2010 | 09:57

skeptický napsal(a):

Stejná štvanice jako kdysi s Anežkou.Jen bota je na druhé noze.Každej chvilku tahá pilku.Krom toho to uráží homosexuály.
10. 11. 2010 | 10:16

paco napsal(a):

Jak uz jinde napsal Michal Semin, melo by se prestat mlcet o tom, ze pedofilni knezi jsou predevsim homosexualove. Melo by se okamzite prestat s obhajobou teplouskovskych prav a vykazat dotycne uchylaky, knez-neknez, tam kam patri, tj. do stoky na okraj spolecnosti. A novinare spolu s politiky, kteri zadaji povoleni detskych adopci temito perverty, poslat do prevychovnych taboru. Pokud Vatikan vytrva ve svem odhodlani zakazat vysveceni homosexualu na kneze, musi se vsemozne podporit, a pokud by v tom nahodou ochabl, tak misto chybejici cirkevni normy tohoto zneni prijmout svetskou.
10. 11. 2010 | 10:19

Michal Macek napsal(a):

paco

jaxte prisel na to ze sou to prevazne homosexualove?
10. 11. 2010 | 10:22

skeptický napsal(a):

Katolická církev je jediná samospasitelná,jak každý ví,a ženské by do toho vnesly bordel.Bohu a mamonu sloužit nelze.Ženy by ten mamon odváděly od pokladen církve.

Krom toho zkuste rozjímat o Bohu,když vám šenská vyhoudá,že jste nevynesl smetí.

Podívejte,co za frašku udělali z křesťanství fundamentalisté v Americe.
10. 11. 2010 | 10:26

paco napsal(a):

Michal Macek: na sexualni orientaci pedofilnich knezi prijde kazdy, kdo si o veci neco precte. Jiz zmineny Michal Semin to jen nedavno pripomenul. Podivejte se na pohlavni skladbu osob hlasicich se jako obeti a snad se prestanete zbytecne ptat.
10. 11. 2010 | 10:34

skeptický napsal(a):

Ohledně Fritzla a jeho záliby ve vlastní rodině :

Je to jen společenská norma,tabu,protože pokrevní svazky vedou k blbému potomstvu.

Na to už přišly před sto lety některé nejbohatší rodiny na světě,které si chtěly udržet peníze v rodině,anebo se vyšlechtit k dokonalosti.

Jinak to snad ani není trestné,pokud s tím oba souhlasí,a jeden není pod zákonem.A není to bez lásky.

Má to i logiku,co se za něčím někde honit u cizích.
10. 11. 2010 | 10:54

Vandal napsal(a):

novináři pořád lžou, nejedná se o pedofily, ale o pedosexuály. Pedofil je člověk, který má rád děti, tedy i každý rodič. Cítí někdo snad ve slově rusofil něco zvrhlého? Homosexuál, pedosexuál, nekrosexuál, zoosexuál, to jsou všechno stejné úchylky. A je známo, že pedosexuálové jsou především homosexuálně zaměření, proto jakékoli snahy o adopce dětí těmto zvrhlíkům musí být striktně odmítnuty.
10. 11. 2010 | 10:56

skeptický napsal(a):

A pedagog nemá.
10. 11. 2010 | 10:58

Michal Macek napsal(a):

paco:

no nevim - u deti bych rek ze je jim to jedno co je to za pohlavi ,oni v nich proste vidi snadnou obet ale jjestli je to holka nebo kluk je jim viocemene fuk bych rek...
10. 11. 2010 | 10:58

skeptický napsal(a):

Existuje básnička,kterou jsem kdysi četl na veřejném záchodku.
Leší nežli ženy záda,teplá ...kamaráda.Jedno to asi nebude.
10. 11. 2010 | 11:01

Michal Macek napsal(a):

skepticky:

hele je to maly,roztomily a hebky - takze to prefiknu a fakt je mi jedno jestli je to holka nebo kluk.to je jak ve vezeni - myslite ze ty obrovsky cernosi znasilnujou spoluvezne protoze sou teply?spis jim je to jedno,ty by prefikli i ofci :DDD
10. 11. 2010 | 11:15

skeptický napsal(a):

Piráti měli rádi jemně opruzené buclaté plavčíky.

Na velké afroameričany,kteří jsou ve vězení jistě neprávem, stačí jeden Clint Eastwood.Viděl jsem to na vlastní oči.Krotcí jak beránci.
10. 11. 2010 | 11:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

KDYŽ SE KOLO ROZKOŠÍ ROZTOČÍ..

Nasadila parohy
pánbíčkovi na
rohy

Což je pěkný
nesmysl
dere se mi
na mysl

Však pochybnůstka
kdes tam
tiká

Co když náš milej
pánbíček
lechtivejch chtivej
hračiček
publikum prosím nechť si
zvyká

Upgradoval
na
ďáblíka…

http://warnet.ws/img_r/pod3...
Veselé krizování...
10. 11. 2010 | 12:52

Jmelí napsal(a):

Vandale,

neblbnete lidi a nehrajte si na lingvistu. Pedofil je proste uchylak a s rusofilem to nema nic spolecneho. Navic, jednoduchym dotazem na google zjistite, ze pedosexual je oznaceni, ktere si vymysleli prave pedofilove, kteri usiluji o legitimizaci svoji zvrhlosti

Skepticky

Incest je v ceskem pravu trestny cin, § 188 TZ, sazba az 3 roky.
10. 11. 2010 | 13:36

Viola napsal(a):

pane Gardene,

žádné
Upgradoval
na
ďáblíka…

Ďáblík se dokáže vkrást všude i do církve. Je třeba pěstovat pevnou vůli a to se kněžím asi těžko daří. Jsou to takové lilie, které dusí plevel okolo. Plevelu je moc, nikdo nepleje a lilie vadnou.
10. 11. 2010 | 13:45

Michal Macek napsal(a):

Viola

mate pravdu je to dobou - ve stredoveku radovi knezi byli temi liliemi a chlipne orgie poradal jen vysoky kler.dnes je to napopak :D
10. 11. 2010 | 13:55

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Velka vdaka za Vasu investigativnu cinnost. Radi si precitame objavne zistenia. Este tak, keby sme vedeli o pedofilii ucitelov, spisovatelov, dramatikov...A kto sa za nich ospravedlni, kedy a komu? Nemate nieco objavneho o tom?

No, ale ohnik je potrebne udrziavat, o tom "zadna".
10. 11. 2010 | 14:38

skeptický napsal(a):

Jmelí

I když jsou oddáni?
10. 11. 2010 | 15:03

n.o.s napsal(a):

To je opět klasika, inu v každé organizaci ve které jsou děti jsou pedofilové, nejedná se o nic speciálního, jsou ve školství, v kultuře, i v náboženských organizacích,

a mají je k vašemu překvapení mezi sebou i ti o nichž se nepochybuje

http://web.archive.org/web/...
10. 11. 2010 | 15:25

JAHA napsal(a):

Ad: n.o.s

"To je opět klasika, inu v každé organizaci ve které jsou děti jsou pedofilové..."

No ved preto som napisal, ze autor prisiel s niecim prevratnym☺.

Pise o tom, o com sa pise takmer denne pri kazdej moznej situacii. A ked nie je ziadna, tak sa pre istotu napise o tom tiez. Vid autor tohoto blogu.
10. 11. 2010 | 15:59

n.o.s napsal(a):

JAHA

jedná se o útok na katolickou církev, katolická církev by mohla dnes lidem na západě poskytnout tolik potřebnou identitu,

ačkoliv jsem odpůrce křesťanství, domnívám se že dnes je katolická církev to nejlepší co západ má, někteří lidé ovšem mají velký zájem tento pilíř podlomit,

místo toho nám dávají různé falešné mesiáše příkladem budiž Geert Wilders
oni tzv. skeptici, ateisté aspol. ničím takovým nejsou jsou to loutky
10. 11. 2010 | 16:05

n.o.s napsal(a):

JAHA

církev si prošla svým vývojem když porovnám církev konce 18. a 19.stol. tedy jejich intelektuální toleranci, ochotu diskutovat, jejich vztah ke vzdělání a mnohdy podporu národní hrdosti s dnešní sionisty kontrolovanou likvidaci západu,

volím katolickou církev...
10. 11. 2010 | 16:13

osvětimská lež napsal(a):

no možná jich jsou i miliony, deseti miliony.připomíná mi to holocaust.každý,samozřejmě nezaujatý, si může kopnout do církve, případně si za to nechat zaplatit.zkuste přijít na policii, že vás někdo před měsícem znásilnil?! nikdo se s váma nebude bavit, nedá se to prokázat.a teď jsou tu lidé, kteří tvrdí, že je někdo před 20 nebo 30 a více lety zneužíval.neříkám, že se to nikdy nestalo.zcela jistě k tomu došlo a je to smutné.ale, prostě pokud máme zachovávat určitá pravidla, nemůžeme každé nactiutrhání brát jako nezpochybnitelní, když není ničím potvrzeno.je to jako když vězni obviní bachaře.pochopitelně se přidá každý, i ten který dotyčného bachaře ani nikdy nepotkal.to že to hned na začátku rozdmýchala "nezávislá" média, která se jindy dušují, že podávají pouze ověřené informace pro mě znamená, že to je na objednávku...
10. 11. 2010 | 17:27

realista napsal(a):

Profesními pokračovateli knězů jsou právníci.
Ja ti jsou na tom ?
10. 11. 2010 | 17:31

Baba napsal(a):

Neznalý došel k závěru, že děti se mohou tulit po libosti, dospělý by se měl nejdříve ujistit, že neobtěžuje. Potvrzení o preferencích své vzrušivosti by nejspíš musel zaplatit.
10. 11. 2010 | 18:10

skeptický napsal(a):

Na pedofilii mají prý soudní znalci v oboru psychologie důmyslný test.

Svléknou vyšetřovaného do naha,a ukazují mu fotografie neoděných batolat,postupně stupňujíce věk.

Kdo to nevydrží do devatenácti má smůlu.
10. 11. 2010 | 20:28

Hurá napsal(a):

Pane Kurasi, ano, tak to je. Možná by i trošičku prospělo dobré věci nazývat ony pedofily poněkud přesněji, tedy homosexuálními pedofily ! Ostatně všechny církevní organizace jsou v podstatě plné svým způsobem úchylných a závislých lidí.
10. 11. 2010 | 21:15

G.B.Shaw napsal(a):

Statisticky to vypadá prý na prznění asi 75% chlapců a 25% děvčat. To bude možná ale tím, že na chlapce mají mnohonásobně víc příležitostí i lokalit - mají na to ministranty a sakristii. Kromě toho je ta jejich homo či hetero-sexualita právně či morálně zcela nerelvantní. Relevantní je jen to, že jejich oběťmi jsou nezletilí, na nichž prznění, zvlášť od lidí s autoritou, zanechává dlouhodobé psychologické poruchy. S dospělými homosexuály ať si snad dělají co chtějí a co jim oni dovolí. Děti jsou v tomto bezmocné.
10. 11. 2010 | 21:29

G.B.Shaw napsal(a):

Jo a nejmíň farářské pedofilie je prý v Itálii a ve Španělsku, kde je společensky přijatelnější se spouštět s dospělými ženami, věřící to tam prý víc tolerují.
10. 11. 2010 | 21:32

iga napsal(a):

Skepticky

vy dneska perlíte!
Já asi umřu smíchy.
To s těma psychologama víte jak?
Nejsou tyto metody tajné?¨
Byl jste vyšetřovaný nebo vyšetřovatel?

n.o.s.
nepřipadáte si se svou averzí ke kžesťanství a afinitou ke katolické církvi poněkud schizofrenně? Nebo to byl vtip? Poslední dobou mi občas nedocvakne...
10. 11. 2010 | 21:56

Jirka H napsal(a):

Především je obrovskou ostudou celé katolické církve, že tyto zločiny tak dlouho kryla, a když pak vyšla pravda najevo, tak měli nejvyšší hodnostáři, včetně současného papeže, tendenci celou záležitost zlehčovat...
Jistě, jako bezvěrce by mi poměry v katolické církvi mohly být ukradené, pokud by se ovšem katolický pontifik přestal o nevěřící otírat a hledat důvody upadající prestiže církve tam, kde nejsou....
10. 11. 2010 | 22:24

n.o.s napsal(a):

iga

nikoliv, tento systém (křesťanství) považuji za historický omyl, nicméně existuje nazval bych to kulturní křesťanství které považuji v kontextu dnešní doby za přínosné,

přirozeně mluvím o katolické církvi, ale mám na mysli především supersessionismus, dospěl jsem k závěru že dnešní ateismus a skepticismus není identický s tím ve starověku a dále od renesance po 18. a 19.stol. ale účelová konstrukce.

katolická církev dospěla do stádia kdy se stala institucí tolerantní a ochotna diskutovat, i o své minulosti i o svých dogmatech, dnešní vládnoucí elita nic takového nezná,

Historie Izraele ve stylu Gibbona?
Kritika Rabínského Judaismu ve stylu Nietzscheho?
projevy politiků v USA a EU na adresu Sionismu ve stylu Robert G. Ingersolla

budete antisemita, což je zhruba stejné jako odpadlík v muslimských zemích,

celé osvícenství jsme hodili do koše, ve jménu barbarské pověry.
10. 11. 2010 | 22:37

skeptický napsal(a):

Iga
Já reaguju jedině na vepřovou se šesti.
10. 11. 2010 | 22:59

Viola napsal(a):

n.o.se

Osvícenství je intelektuální hnutí, životní postoj a filozofický směr 18. století, který znamenal převrat ve vývoji evropského myšlení. Osvícenství je odmítavou reakcí na barokní religiozitu, proti níž staví vlastní prostředky a možnosti člověka: racionalismus, logiku a humanismus. Vytvořilo vlastní duchovní, etické a estetické principy, do té doby neznámé, které daly základ mj. dnešním konceptům občanské svobody a rovnosti, demokracie, pokroku a lidských práv.

Osvícenství od slova osvítit - svítit - světlonoš. ?

A o demokracii se dnes velice pochybuje viz více diskuzí zde na aktuálně, v poslední době je jich docela dost.
11. 11. 2010 | 00:18

argun napsal(a):

"domnívám se že dnes je katolická církev to nejlepší co západ má"

"katolická církev dospěla do stádia kdy se stala institucí tolerantní a ochotna diskutovat, i o své minulosti i o svých dogmatech"

To je tedy na tom Západ katastrofálně. Jako vtip možná dobrý, jinak nejsem schopen pochopit, co Vás k těmto neuvěřitelným sentencím vede. Vyčpělá liturgie, pouhý politický konstrukt. Dobře fungující firma. Nic jiného. Ochota k diskusi? Vzbuďte se... všiml jste si někdy nějaké?
http://www.blisty.cz/art/52...
11. 11. 2010 | 00:31

argun napsal(a):

Předchozí pro n.o.s. samozřejmě, omlouvám se.
11. 11. 2010 | 00:33

n.o.s napsal(a):

Viola

osvícenství

katolická církev jej akceptovala, naučila se s ním žít stejně jako předtím vědeckou revoluci a antický humanismus, klasická civilizace znala koncepty které byli identické konceptům konce 18.stol. speciálně doporučuji stoicismus či do jisté míry epikureismus.

tyto koncepty se nikdy neuchytili na důvody se mne neptejte neznám je.

demokracii?

http://blog.aktualne.centru...

poslední odstavec, proč by člověk nemohl kritizovat loutky, jsou bezcenné a uleví se mu, nikdy jsem se nezapojoval do politických debat jsou o ničem ČSSD x ODS není to dětinské?
11. 11. 2010 | 01:07

n.o.s napsal(a):

argun

"co Vás k těmto neuvěřitelným sentencím vede."

jistota intelektuální svobody, číst, pochybovat a kritizovat cokoliv a kohokoliv od legitimity papeže po existenci Ježíše Krista.
11. 11. 2010 | 02:33

argun napsal(a):

Jistě. To je v pořádku. Já jen, že je dobré mít pro jakýkoliv projev této svobody alespoň elementární indicie. Máte nějaké takové pro Vaše velmi svobodné tvrzení že "katolická círekv je to nejcennější co západ má"?
11. 11. 2010 | 10:48

imunita napsal(a):

S kněžskou kanonickou imunitou je to velmi podobné jako s tou poslaneckou ústavní.

Pokud někoho do oné profese láká a chce se jí ohánět, pak nejčastěji proto, že jí chce zneužít.

Z toho plyne - obojí zrušit co nejdřív. Protože obojí (a zneužívání obojího) má na společnost a její morální normy (dá-li se o nějakých ještě mluvit) naprosto brutálně ničivé následky - mnohem horší, než je riziko osobní perzekuce poslance nebo kněze za jeho osobní názory.

Je načase, aby obě profese v rámci očisty převzaly plnou osobní zodpovědnost za své konání i před zákonem - tak, jako na tom jsou všichni ostatní smrtelníci v jiných profesích (a podle toho se buď chovají - anebo podle toho dopadají).
11. 11. 2010 | 14:06

n.o.s napsal(a):

argun

"katolická círekv je to nejcennější co západ má"

organizačně je to jediná (téměř) celoevropská organizace, na rozdíl od některých liberálních protestantských denominací,

zahrnuje široké názorové spektrum, od tradicionalistů po modernisty, od zastánců kreacionismu po evoluční biology,

její nauka je schopna oslovit obyčejného člověka i intelektuála

je schopna se modernizovat, revidovat svou doktrínu aniž by eliminovala zastánce tradiční nauky,

pravda někdy ji to příliš dlouho trvá,

každá civilizace potřebuje společnou identitu, civilizace která ji nenalezne (či ztratí) riskuje barbarismus, stalo se to již před 1700 lety, dnes máme organizaci která si prošla tímto vývojem, opravdu mne nenapadá jediný důvod proč se dnes organizace která má tento vývoj za sebou zbavovat a riskovat další barbarství.

navíc na západě žádná obdobná organizace neexistuje...
11. 11. 2010 | 14:38

zzz napsal(a):

Nechce si autor trochu sahnout do svedomi
ve svem vyznani?
Jak je to v Izraeli
s platnosti snatku mezi zidem/zidovkou/
a jinovercem? A nekdy i mezi ortodoxnimi
a neortodoxnimi, nebo s temi,u nichz vladnpochybnost o jejich zidovstvi?
Nebo jak jsou uznavany tyto snatky, uzavrene mimo Israel? A jak funguji snatky mezi
muslimy a zidy?
11. 11. 2010 | 17:48

buldatra napsal(a):

Já bych řekl, že čert nikdy nespí a seslal na pilíř západní civilizace pedofila.
A učinil tak nějak, až německy důkladně, nejspíš proto, že je to jeho přirozená čertovská vlastnost.

To ještě mohou být ti svatí dědulové ve Vatikánu rádi, že na ně neseslal ženskou.
I když, časem, až bude poslední pedofil uklizen pod koberec…
11. 11. 2010 | 18:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy