Padouch, nebo hrdina?

21. 12. 2010 | 09:37
Přečteno 4473 krát
Otázka, zda je vydavatel Wikileaks Julian Assange tím či oním, pilně zaměstnává komentátory na celém světě.

Jednoznačným hrdinou je pro lidi se sklony, řekněme, liberálními, anarchistickými, levičáckými, antizápadními. V hloubi duše s ním mírně sympatizuje i leckdo mezi svobodymilovnými novináři, protože, přiznejme si, koho z nás, kdyby mu do klína začaly padat takové informace, by nešimralo pokušení vypustit je do světa? A hájit to absolutním neomezeným právem na svobodu informací?

Označení typu senzacechtivého padoucha, antidemokratického delinkventa, nezodpovědného anarchistu a antiamerického levičáka mu přidělují zastánci civilizované politiky, která se z bezpečnostních důvodů musí částečně provádět tajně, v zákulisí, s dodržováním pravidla důvěrnosti.

„Nesmí snad už žádná ani ta nejchoulostivější informace o komkoli a čemkoli zůstat důvěrná?“ dotázal se jeden takový politik v televizní debatě BBC. Mínil to jako otázku řečnickou, na niž odpověď měla být „samozřejmě, některé informace musí zůstat tajné a důvěrné“.

Jenže logika takovéto odpovědi má dva tři malé háčky. Jednak, kdo rozhoduje, které informace mají zůstat utajeny a proč? Jednak, dá se právě těmto lidem důvěřovat, že je utajují v zájmu svých občanů? A jednak, proč by zrovna vlády a diplomatické sbory měly být chráněny důvěrností v době, kdy samy mají k dispozici technologie schopné vysledovat každou podrobnost ze soukromí každého občana za každých okolností a z nich si sestavovat databáze čitelné kdejakému hackerovi?

Aspoň jednu zásluhu však můžeme Wikileaksům přiznat. Upozornily politiky na to, že při dnešních technologiích cokoli říct nebo napsat v jakkoli formě je totéž, jako před dvaceti lety nechat spis orazítkovaný „přísně tajné“ na lavičce v parku nebo na stole v kavárně. A že si tedy musejí dávat za každých okolností pozor na hubu.

Před nebezpečím nějaké nevyšetřitelné nehody Assange možná nakonec zachrání Švédové, kteří ho zavřou do fešáckého kriminálu za znásilnění tří Švédek, z něhož nepochybně bude usvědčen, i kdyby měl pravdu, že si to všechny přály, což všechny popírají. Odtamtud bude moci wikileakovat dál, patří to ve Švédsku k vězeňským právům.

Assange však nevypustil na veřejnost nic, co by bylo nepravdivé a samo o sobě žalovatelné. Horší už je to s internetovým šířením vyložených pomluv. Podle jedné z takových, která se v posledních týdnech šíří jako virus, měl Tommy Hilfiger v TV-show populární černošské moderátorky Oprah Winfrey říct toto:

„Kdybych věděl, že moje oblečení budou kupovat černoši, Hispánci a Asiaté, nedělal bych je tak kvalitní, tohle je míněno pro vyšší třídy bělošské.“
Za což ho ona ze svého show prý vykázala.

Lidé si to vesele přeposílají i poté, co Winfrey vydala prohlášení, že Hilfiger nikdy v jejím show neúčinkoval a tudíž nemohl nikdy takovou pitomost říct.

A my si možná ještě vzpomeneme na Pavla Dostála bombardovaného desetitisícovkami emailů, že likviduje hřbitov s hrobem rabína Loewa, když se ohýbal na všechny strany, aby vyhověl žádostem o zachování náhodně odkrytého hřbitova ve Vladislavově.

Tak za takovéto nesmysly by měl mít někdo právo někomu nafackovat.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

žena napsal(a):

Padouch, nebo hrdina?

Podle mě někdy padouch je i hrdina a spousta hrdinů se často chová jako padouši.
21. 12. 2010 | 09:46

hovorka11 napsal(a):

Jednoznačně hrdina, který ukazuje na pokrytectví těch, kteří diktují ostatním "demokracii" a sami ji potlačují.
Dokumenty dle všeho pouze umožňují široké veřejnosti seznámit se s fakty obecně známými mezi odborníky a politology.
21. 12. 2010 | 09:50

Sladký napsal(a):

Hovorka 11- naprostý souhlas. Signifikantní není ani tak to, co WL zvěřejnily, jako reakce na pana A.Právě tyto primitivní, ubožácké, nedemokratické reakce ukazují naprosto jasně, že CÍSAŘ JE NAHÝ.
21. 12. 2010 | 10:03

voroshilov napsal(a):

Zadny padohrdina,Assange sam o sobe nic neznamena,je to nastrcena figurka,cilem cele saskarny je"vypilovani"zpusobu vedeni hakerskych piratskych cyberutoku a vymeny terabytu nelegalni informace cestou soukromych siti.
21. 12. 2010 | 10:06

Lex napsal(a):

Pane Kurasi, je to záměr, nebo kouzlo nechtěného?
Druhá věta Vašeho článku zní - "Označení typu senzacechtivého padoucha, antidemokratického delinkventa, nezodpovědného anarchistu a antiamerického levičáka mu přidělují zastánci civilizované politiky,..", kdežto první věta je - "Jednoznačným hrdinou je pro lidi se sklony, řekněme, liberálními, anarchistickými, levičáckými, antizápadními."
Ergo kladívko -zastánci "civilizované politiky" jsou ti z druhé věty, zatímco ti z prvé, tj. lidé se sklony k liberalismu, anarchismu, levičáctví a se sklony antizápadními jsou "necivilizovaní". Děkuji, nechci.
Už proto, že kdyby tentýž podle těch Vašich civilizovaných politiků "zloduch" Assange zveřejnil na svém portálu tytéž materiály (samozřejmě ne totožné, ale myšleno "diplomatické depeše") pocházející od diplomatů ruských, čínských apod., byl by právě pro ty "civilizované" politiky hrdinou ověnčeným řády.
Nejsem zastáncem zveřejňování diplomatické pošty, nejsem ale ani zastáncem přesvědčení administrativy a diplomacie USA, že jsou pupkem světa a ostatní jsou pro ně póvl.
A už vůbec nesouhlasím, že vůči Assangemu byl zvolen reciproční postup - byly zveřejněny pikantní podrobnosti z trestních
spisů, o vyhrožování či schvalování jeho "náhodné" smrti ani nemluvě - to je ta Vaše "civilizovaná politika"? Když dva dělají totéž, zřídka to bývá "totéž". Zatímco Assange uvádí údaje z ledví "veřejné moci", které co zákon přímo nepovoluje, je jí zakázáno, postup proti Assangemu je zveřejňováním důvěrných osobních údajů fyzické osoby, pro kterou platí, že co ji zákon přímo nezakazuje, je jí povoleno.
Myslím, že ode dneška budete moci na podobné "notě" psát na margo České pirátské strany.
Jaký postoj zaujmete - budou to zloduši, pošlapávači civilizované, tj. proamerické politiky?
21. 12. 2010 | 10:07

skeptický napsal(a):

Chtěl bych se na tomto vhodném místě ohradit proti zabíjení psů,údajně dle místního zpravodajství probíhajícího v současných dnech.

Jsou to rejdy nekalých živlů snažících se zdiskreditovat a zesměšnit přinášení živých obětí,ať už ze země,vody či vzduchu ,nutných k uctívání boha.

Tyto jsou jak známo společné všem tradičním západním náboženstvím.
21. 12. 2010 | 10:24

Ládik!!! napsal(a):

... všichni jedna rodina. Ani nemusí mít hnědou skvrnu velikosti mexického dolaru.
21. 12. 2010 | 10:37

skeptický napsal(a):

Ládík

Tomu se říká razítko.Je potřeba,aby se vědělo ,kde je u trenek předek a zadek.
21. 12. 2010 | 10:39

Julius napsal(a):

Ja mam z ukradenych a zverejnenych mailu spise pocit, ze americti diplomate jsou lepsi, nez by se dalo cekat podle nekterych jejich verejnych vystoupeni. Vetsina postrehu je spravna (a neni vubec prekvapiva) - Rusko je opravdu stat rizeny mafii, Iransky rezim ma blizko k fasismu, charakteristika Putina, Berluskoniho, Sarkozyho nebo Khadafiho je take velice prilehava. Je taky zrejme, ze americane maji vetsi ohledy k lidskym pravum, nez vetsina jejich partneru (napriklad rozdilny pristup americanu a jejich arabskych spojencu v otazce, co udelat s vezni na Guantanamu).

Pan Assange chtel pravdepodobne potrestat Ameriku. Pokud ale neceho opravdu dosahl, tak uspesne torpedoval demokraticky vyvoj v mnoha oblastech sveta. Tim, ze zverejnil skutecne nazory a pripravenost k ustupkum u nekterych zemi (Cina, Israel, Arabske staty,...) tyto ustupky efektivne znemoznil. Diplomaticke zpravy jsou totiz tajne (v tomto pripade vetsinou pouze duverne) ne aby se utajily pred vlastnim lidem. Zpravy jsou tajne aby diplomacie mohla pracovat. Bez utajeni neni diplomacie. Assange ve skutecnosti neposkodil USA, on naopak poskodil slabe zeme.
21. 12. 2010 | 10:42

skeptický napsal(a):

Diplomat je dle definice člověk,který lže pro zájmy svojí země v zahraničí.

Rozhodně poškodil slabé země,protože velké to s nimi tajně myslí dobře.

Ty tři kočky ,co mu samy skákaly do postele? To už tu jednou bylo.
Chudáka nejspíš opily a daly mu navíc viagru.

Mně by to divné nepřišlo,ale takový vyšisovaný uzenáč?
21. 12. 2010 | 10:50

skeptický napsal(a):

P.S.
Myslejí
21. 12. 2010 | 10:51

jozka napsal(a):

Lex:

Napadlo mne to same. Inu, standardni Kuras.
21. 12. 2010 | 10:59

hovorka11 napsal(a):

Julius:
Úkol diplomacie je objektivně informovat vlastní vládu a zároveň jednat s ostatními tak obratně, aby se splnili požadavky vlastní vlády s minimem škod.
To jste nevěděl, proč by měli lhát svým zaměstnavatelům? Důležité je porovnání skutečnosti s diplomatickými řečmi pro veřejnost. Tam se ta hrůza projevuje v rozporech s oficiálním válečným stanoviskem a evidentní genocidou obyvatelstva na okupovaných územích a mučením nevinných lidí na základě záměny jmen, nebo označení prstem. Normy na množství teroristů v mučírnách se naplnili na základě objednávek. To Vám uniklo?
21. 12. 2010 | 11:08

Tenco napsal(a):

Nikde ani zmínka o NYT či WP.
To jsou také necivilizovaní liberálové a anarchisti ?
A ti "slušní, civilizovaní konzervativci" v diplomatických službách potažmo v konstruktivistické policii a justici - to jsou jistě opory řádu, madony demokracie a magdalenorettigomilci.

Ano, v high society se některé věci neříkají.
Otázkou však je, zda jde o high society.

Americký národní zájem je prostě faktem.
Otázkou však je, zda se někdy nezaměňuje se zájmem konkrétních osob a neformálních spolků, kterých jsou tyto osoby členy.

Proto vítězí propaganda nad nalézáním shody. Jev to obecný, metastazující v celém společenském organismu.
Někdy/e/ více, někdy/e/ méně.
Každopádně docela dobře prodejný vývozní artikl.

Prostě vymyslí se konstrukce, vezme se klacek a jdeme na to, hoši.

Jestli je negací tohodle anarchie, tak jsem anarchista.
Ale nemyslím si to.
21. 12. 2010 | 11:10

Julius napsal(a):

Co jsme se dozvedeli z WikiLeaks ?

1. Byla zverejnena soukroma korespondence. To je nemoralni a obvykle trestne. Navrhuji zverejnit soukrome dopisy redaktoru vsech novin, ktere unikle dokumenty pretiskly. A zamichejme do tech dopisu nekolik podvrhu - postizeni nikdy nemohou sokazat, ze nejde o skutecne dokumenty.
2. Jde o korospendenci pouze jednoho statu. To svedci o tom, ze parta v pozadi nejen neni nestranna, ale s nejvetsi pravdepodobnosti neni ani nezavisla. Kdy se dockame obdobnych dokumentu z Ruske, Cinske nebo Iranske diplomacie ?
3. Ze zverejnenych textu vyplyva, ze americti diplomate maji vice zdraveho rozumu, nez by se nekdy dalo usuzovat z jejich verejnych prohlaseni. A zodpovedne provadeji vyzvednou cinnost proti svym nepratelum.
21. 12. 2010 | 11:15

jozka napsal(a):

Julius:

1.Ta korespondence samozrejme soukroma neni.
2. Svedci to pouze o tom, ze se dostali ke korespondenci jednoho statu. Sezente jim ruskou a bude tam.
3.Ze zverejnenych textu napriklad vyplyvy, ze diplomate dost zavazne ovlivnuji justici v jinych statech. A provadeji vyzvednou cinnost i proti spojencum.
21. 12. 2010 | 11:26

tom napsal(a):

skeptický:
P.S.
Myslí
21. 12. 2010 | 11:27

Sladký napsal(a):

Začnu od konce vašeho legračního příspěvku,Fučíku.Pokud se ukázalo, jak zdravý rozum mají US diplomaté, proč US politici požadují Assangeho likvidaci?

2.Byla zveřejněna soukromá korespondence..:o)) Vážně? Zdá se, Juliusi, že nemáte ani tušení, co je to soukromá korespondence.Nebo ještě jinak-i kdyby,osoba v jistém postavení má na "soukromí" velmi omezené právo.

3.Jde o korespondenci jednoho jediného státu... :o)) ano, toho,který sám sebe považuje za nejsilnější,nejdemokratičtější a nejsvobodnější stát na svět.Legrační,že? Přitom evidentně neumí chránit to, co považuje za tajné.
Julie, buď jsi recesista,nebo jsi v době,kdy jsi psal příspěvek měl slabou chvilku.
21. 12. 2010 | 11:29

Al Jouda napsal(a):

Pokud diplomaté ve svých depeších nelžou, tak by se neměli bát jejich zveřejnění.
21. 12. 2010 | 11:29

skeptický napsal(a):

tom

Čtu,že obojí je správně.
Příště budu psát myslej.
21. 12. 2010 | 11:34

kolemjdoucí napsal(a):

Rádio Kuras-Jerevan opět vysílá. Ty Švédky nejsou tři, ale dvě, a do postele mu naskákaly dobrovolně, což nepopírají.

Ale co chtít od pravicového mladofrontovního komentátora.
21. 12. 2010 | 11:43

Tenco napsal(a):

"Znám tu kauzu hlavně z médií, ale z toho, co vím, spáchal pan Michálek trestný čin. Proč psal premiérovi a žádal o zapojení BIS? Pokud měl informace o možném trestném chování, měl se obrátit na policii, to mu nařizuje zákon," pustil se do odvolaného úředníka místopředseda Senátu a možný kandidát ODS na prezidenta Přemysl Sobotka. A dodal, že nevidí žádný důvod, aby Drobil odešel i z postu místopředsedy ODS.

To je prosím /zatím jen šuškandový/ kandidát na prezidenta.

Já osobně si myslím, že tento mediální prefabrikát, monolit "čistoty a čestnosti" je hrouda hlíny.

Jaká je souvislost s Assangem ?

Velká.
Jen je třeba rozlišit, CO je skutečným národním zájmem.
CO je třeba ututlat a na CO máme policii a justici.

Osobně si myslím, že ČEZkým národním zájmem není mít za prezidenta Sobotku.
Kteréhokoliv. :)))

Za současného stavu bych raději na místě prezidenta viděl českého Assangeho.
21. 12. 2010 | 11:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad skepticky, dobré též je přemyšlovat, a via gra to sou fakt tři kočky..
http://www.youtube.com/watch?v=TIGzKK2xXjE
Jinak, ti spravedliví a neustálí anonymní vůkol obohacovači diskuzí, by se asi fakt trochu divili, kdyby třeba jejich sockom drobná svinstvíčka se najednou ocitla, ne zrovna ve světě, ale třeba jenom na ulici, kde bydlí. To by bylo radosti na bělidle...
Jinak též předpokládám, že trenýrky, to je ta věc ss svislým hnědým pruhem vzdadu. Líš pravda.
Veselé krizování bude líp...
Dám obrázek milý, ale bacha ať něco nechytíte před vánoci...
http://www.shodka.net/attachment.php?attachmentid=19448&d=1212361517
21. 12. 2010 | 11:53

Al Jouda napsal(a):

To pan Stejskal :
Je na čase, abyste vyprovokoval některého bloggera k napsání článku o aféře s hromadnou výpovědí našich nemocničních doktorů. Potřebujeme k tomu celonárodní diskuzi jako sůl !!
Pozn.: S tímto článkem na blogu pana Kurase to souvisí také - viz název článku:)))
Děkuji předem.
21. 12. 2010 | 12:06

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý článek s dobrou pointou.
Největším nebezpečím je, že někdo ke zveřejněným důvěrným informacím, přimotá naprostou desinformaci.

Dříve či později to čeká i WikiLeaks. A oddělujte pak zrno od plívy.
21. 12. 2010 | 12:32

Béda napsal(a):

Autor,

znásilnění tří Švédek. Shodou okolností šlo o kamarádky, ze kterých jedna překládala do švédštiny pro CIA a poskytla Assangeovi nevyužitý byt, do kterého se mu pak čirou náhodou vecpala. Náhodně "násilně" prasknul kondom. Holky se znali, společně trávili s Assangem čas, všechno vcelku klapalo až... do doby nežli si vzpomněli, že by mohli na policii zjistit, jestli náhodou nebyli majetným sexuálním strojem znásilněny.

Taková malá náhodička. Jako z detektivního románu na pokračování.
21. 12. 2010 | 12:35

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo klid
holky mohou být znásilněny jen tvrdým (Y).
21. 12. 2010 | 12:38

Tenco napsal(a):

Béda
Švédky a znásilněné ?
No, na místě jsem tehdá nebyl, ale stejně ...
21. 12. 2010 | 12:38

Béda napsal(a):

PŘ,

znásilnil jste již někdy nějakou dívku tím, že by při styku prasknul kondom? Anebo tím, že jste kondom nepoužil?

To muselo být řevu, rvačka, škrábance. Chudák holky, co když z toho násilníka budou mít trauma po zbytek života?

PS: nebyla ta vaše jednorázovka třeba spolupracovnicí CIA, Mossadu, KGB, BND, Secret Servuïce...? Ta pravděpodobnost zde zajisté je.
21. 12. 2010 | 12:45

Vysedlina pathologická napsal(a):

Článku jsem asi neporozuměla, chci jenom popřát některým zde pěkné vánoce a hodně štěstí do nového roku. Možná to přeji všem. Sama ještě nevím.
21. 12. 2010 | 13:29

vasja napsal(a):

Baby jedny žárlivý. Mrchy.
21. 12. 2010 | 13:29

Pepa Řepa napsal(a):

Holky se znali, společně trávili s Assangem čas, všechno vcelku klapalo až... do doby nežli si vzpomněli, že by mohli na policii zjistit, jestli náhodou nebyli majetným sexuálním strojem znásilněny.
................
Bédo klid podruhé.
Ty holky se znali? Nebo znaly?
No nic, koukám, že znásilnění je opakované. Jak Vy to děláte? Sexuální stroj, je sexuální stroj.
Tiše závidím.
21. 12. 2010 | 13:37

Béda napsal(a):

PŘ,

od myšlenky ke gramatice básníku?
Myšlenková nouze donutila filosofa provádět gramatické korektury a přitom se opakovat?
21. 12. 2010 | 13:42

Tupelo napsal(a):

Assange ma rozhodne moje uznani a diky, z mnoha duvodu, jako posledni (ale rozhodne ne nejmensi) treba inspiraci jakou dal tvurcum dnes otevirane ceske pirate leaks - samozrejme bez zaruky na vysledky, ale dava to aspon nadeji ze symbioza termitu a pijavic bude zverejnovanim citlivejsich dokumentu narusovana.

Jeste ted se chechtam Kurasovu deleni, pro koho je Assange hrdina a pro koho padouch. Hlavne ti antizapadni zivly je teda gol. Mimochodem, nedavno se Assange zastal Ron Paul, jsem rad ze s nim mohu obyvat antizapadni skatulku. Podle me to tento clovek mysli s demokracii a zapadnim svetem mnohem vazneji a lepe nez ti, co si vymysli duvody pro napadani cizich statu. Ti co jsou ochotni cast informaci skryvat a v jinych zase lhat, jen aby vydrzeli u moci. Ti co misto hledani toho co lidi spojuje hledali jen to co je rozdeluje (a je jedno jestli je to extremista islamsky nebo krestansky).

Na Assangem se mi muze nelibit jen jedna vec - ze cast informaci skryva. Existuji zasifrovane soubory a klice k nim budou distribuovany jen poklud se mu neco stane. Takze cast informaci odmita timto zverejnit. Coz ovsem za jeho situace je absolutne pochopitelny krok a vubec bych mu jejnevycital.
21. 12. 2010 | 14:09

A.T.M. napsal(a):

Od které doby se údaje promiskuitní běhny, berou jako podklad pro soudní řízení.
21. 12. 2010 | 14:31

kulich napsal(a):

zajímavé že soudní spis na assange vyštourala a zveřejnila jemu nakloněná media.assange doplatil na svou sexualní nezřízenost, násilnicou povahu vůči slabším, ale narazil na rudé feministky, tedy osoby levičáckého smyšlení, které ostatně jak je tradiční, nevynikají zrovna charakterově volními vlastnostmi, které rádi rozvíjejí i uplatnují v diktatůrách rúzného typu, at rudých nebo hnědých.podobně se zachoval assange ke svému milenci manningovi a nechává ho hnít ve vězení kam ho svou čiností dostal a kde mu hrozí jako vlastizrádci trest smrti. assange tedy nechává za sebou nejen mrtvoly po prozrazených informacích z afghanisthanu, znásilněné ženy , ale i zrazené přátele na opratce.i proto se s ním nejbližší spolupracovníci ve zlém rozešli z ostatně deformovaného a zcizeného projektu wikileaks.
21. 12. 2010 | 15:33

x-man napsal(a):

Svatá prostoto! :-))

Al Jouda napsal(a):
Pokud diplomaté ve svých depeších nelžou, tak by se neměli bát jejich zveřejnění.
21.12.2010 11:29:48
21. 12. 2010 | 16:07

jozka napsal(a):

jasne kuichu, znasilnene zeny... a ted tu o budulinkovi.
21. 12. 2010 | 16:11

von kulak napsal(a):

Jenom totální vypatlanci a odpad společnosti může jásat nad tím, když někdo přihraje do rukou bezskurpulózním teroristům vraždícím nevinné a zcela nezúčastněné civilisty seznam zařízení, které jejich vláda považuje za strategicky důležité pro přetrvání civilizace.
21. 12. 2010 | 16:20

von kulak napsal(a):

Ještě větší vypatlanci se dombnívají, že někdo kdo jim udělal bene svou sviňárnou musí být morální gigant, který není schopen znásilnění nebo násilí.

Jedno moudré přísloví říká:
"Když krokodýl sežere tvého nepřítele, neznamená to ještě že je tvým přítelem."
21. 12. 2010 | 16:23

jozka napsal(a):

von kulak:

jasne, teroristi na podobne seznamy cekaji, bez nich by nedali ani ranu :-)

Jinak dobry?
21. 12. 2010 | 17:42

Gold Majer napsal(a):

Poslouchaj Kuras, voni tomu Australanovi závidějí. Nejenže se na rozdíl od nich choval jako opravdickej novinář, ale ještě ke všemu po něm dou bloncky ze Švejcka jak slepice po flusu. A můžu jim Kuras říct, že já jako pravicový klero-fašista samozřejmě chci vědět, za co ten levicovej póvl z UK a USA a EU utrácí moje daně.Maj to ideově ňáký pochybený, svoboda slova je přece pravicová hodnota. No a k těm kočičkám. V prvním případě spočívá znásilnění v tom, že šprcka praskla a v druhým případě v tom, že žádná šprcka nebyla. Kulantně to jejich kolegové popisují, jako "původně konsensuální sex, který se později změnil v nekonsensuální." Aby si Kuras ňáká jejich dávná kočička nepřehodnotila ty jejich techtle mechtle zpětně po padesáti letech a nedošla k názoru, že jí vlastně znásilnil!
21. 12. 2010 | 18:23

Pepa Řepa napsal(a):

Golde nestrašej.
Pechtle mechtle po padesáti letech?
Ta už si nepamatuje vůbec nic.
21. 12. 2010 | 19:07

vaclavurban napsal(a):

Jsem překvapen. Hezky řečeno:

"...kdo rozhoduje, které informace mají zůstat utajeny a proč? Jednak, dá se právě těmto lidem důvěřovat, že je utajují v zájmu svých občanů? A jednak, proč by zrovna vlády a diplomatické sbory měly být chráněny důvěrností v době, kdy samy mají k dispozici technologie schopné vysledovat každou podrobnost ze soukromí každého občana za každých okolností a z nich si sestavovat databáze čitelné kdejakému hackerovi?"

Sdílím.
21. 12. 2010 | 20:20

skeptický napsal(a):

Ve zprávách nám dnes řekli,že z místních serverů nic,co je označeno důvěrné či tajné nepustí.To by bylo proti místním zákonům.

Když někoho najdou,kdo zrovna pošesté strká nůž do druhého,musejí špekulovat,zda došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu,a zda bude uvalena vazba.

Alespoň v něčem mají jasno předem.

Co si pak ale chudáci počnou,kdyby se něco prosáklo z Ruska?
21. 12. 2010 | 20:41

Gold Majer napsal(a):

To Pepa Řepa:

o to hůř, hoděj na Kurase, že v důsledku šoku ztratila chuděra paměť a máme tu citovou újmu.

To skeptický:
O něčem je jasno dycinky, jako kdo je nacista, fašista a koho partaj je nutno zrušit.

Na stejné téma jako p. Kuras se tu rozvášňoval i onačejší mladofrontní pravičák pan Hvížďala. A docházel k podobným závěrům. Ne nadarmo se v osmašedesátým nepsalo: " Mladou frontu a jiné svinstvo neodebíráme".

Tak vidějí Kuras, kam jsme se do dostali.
21. 12. 2010 | 21:20

franta66 napsal(a):

Zdá se mě že jste všichni zapoměli na toho "ami vjocla" co to zkopíroval a už delší dobu bručí. Ten je taky hrdina ? Jestli ano pak je hrdina každý asi každý hacker a vojce který který krade data a dává je nepříteli. Nikdo se nezabývá jeho motivem ukrást dokumenty. Mohla to být obyčejná frajeřina (je mu asi 23)a snaha dokázat si jak je dobrý. No ale co hlavní. Ví někdo jak se Assange k tomu CD "Lady Gaga" dostal. Ti hoši se bez nějakého prostředníka těžko mohli potkat (Irácké bojiště - Austrálie). Nějak mě to jak se říká "hlava nebere".
A můj názor. Ten vojcl to musí dostat s plnou parádou. No a ten lump Assange ? Ten je podle mne nepotrestatelný. Na to aby mohl být mu chybí jedno - občanství US.V US jej nikdo neodsoudí. A výsledek celé operace - tvrdá cenzura Webu.
21. 12. 2010 | 21:46

jih napsal(a):

Ted ted je nejdulezitejsi jake stanovisko k pripadu zaujme OSA
21. 12. 2010 | 23:44

Otazka napsal(a):

Lide hajici zaklady teto civilizace s konzervativnimi sklony se ptaji, kdo zfalsoval satelitni snimky neexistujicich irackych laboratori, kdo je podstrcil do Rady bezpecnosti OSN?

Postkomuznisticti svazaci to vidi dialekticky a v souvislostech.

Kdo se boji pravdy , zaslouzi si okovy. Soudruh Kuras si naivne mysli, ze joho se to netyka, on nemuze byt deportovan na kubansky koncentrak. Ale muze. Staci, kdyz jeho soused mu podstrci krabicku semtexu, planek letiste a posle email s citaty koranu...
Pak posle udani na ambasadu USA a oranzove pyzo ho nemine.

Rudolf Slansky pod sibenici jiz take nemel tu jiskru v oku a mozna i zapochyboval o spravnosti vrazedneho soukoli....
Kdo se boji pravdy, zaslouzi si jen okovy.
22. 12. 2010 | 08:06

žena napsal(a):

Padouch, nebo hrdina?

Přesně stejnou otázku si kladla Babínova poetická strana před pár lety (viz jejich zastaralé a přesto aktuální stránky)
http://www.balbinka.cz/index1.html
22. 12. 2010 | 13:16

žena napsal(a):

Omlouvám se, BALBÍNOVA POETICKÁ STRANA, to je správně a pro informaci:

Bohuslav Balbín z Vorličné (latinsky Bohuslav Balbinus; 3. prosince 1621, Hradec Králové – 28. listopadu 1688, Praha)[1] byl český literát, historik, kněz, zeměpisec a pedagog. Jako jezuita se účastnil rekatolizace, jako vlastenec se ve své době řadil mezi obhájce českého jazyka. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti českého baroka.
22. 12. 2010 | 13:22

Pepa Řepa napsal(a):

Ženo
vypusťte to slůvko nebo.

Padouch Hrdina si otevřel knajpu naproti a za dveře naklonoval z papundeklu sám sebe.
Za co, táži se?
Za naše mozoly.
Pivní mozoly.
22. 12. 2010 | 13:55

žena napsal(a):

Pepa Řepa

Máte recht. Já sic teď pivo nemůžu, tak piju nealko "Bernarda s čistou hlavou - švestku".

To z důvodu, že mám problém myšlenku udržet a případně opustit ji :-)
22. 12. 2010 | 14:04

Pepa Řepa napsal(a):

Nejste sama, ženo.
Takovej Béda je mistr nad mistry.
Ze švestky nesleze celý týden.
22. 12. 2010 | 15:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy