Sváteční piplání

28. 12. 2010 | 18:07
Přečteno 2955 krát
Piplat se v politice mezi svátky míru, naděje a šťastného přejídání by bylo nemravné, tak se místo toho zase na chvilku popipláme v jídle. Zdravém, pestrém, chutném, vyváženém a střídmém, do kterého se raději pusťme hned od nástupu nového roku, než nám z těch tučných, škrobovitých a cukernatých svátečních hodů začnou pukat cévy. Totiž tom středomořském, které letos v listopadu dostalo od UNESCA punc „nehmotného kulturního dědictví lidstva“.

Já jsem se sice dosud domníval, že jídlo je hmotné, ale budiž, není to chrám ani obraz a jeho požívání proměňuje hmotno v nehmotno a požitek smyslový v požitek duchovní, jak učili už Pythagoras a Epikoros.

Že je ona středomořská kuchyně to nejzdravější na planetě, poprvé vědecky zpracoval americký lékař Ancel Keys, když za druhé světové války sloužil v americké armádě v Itálii a Řecku. A zjistil při tom, že tamní obyvatelstvo téměř netrpí žádnými kardiovaskulárními neduhy a dlouho žije. Po válce se pustil do studia chorob souvisejících s místní stravou sedmi světových regionů a Středomoří to jasně vyhrálo, těsně před Japonskem. Při té příležitosti taky objevil zdravotní rozdíly mezi masem a zeleninou, cukrovím a ovocem a hlavně mezi tuky živočišnými a olivovým olejem. Pak se i se svou paní odstěhoval do jihoitalského kraje Cilento, kde se studiem místní venkovské a přímořské stravy dožil té stovky.

Tohle, plus stručné ale informativní vyprávění historické, rozbor složení jihoitalské stravy, jejích vlivů řeckých, římských a arabských, nám tu v češtině vydalo nakladatelství Triton se sponzorskou podporou úřadu turismu provincie Salerno, několika italsko-českých firem a Italského kulturního institutu, kde je autor Mauro Ruggero knihovníkem. Dvousetstránková knížka nazvaná „Mare nostrum“ (česky bychom nejspíš řekli „to naše milé moříčko“) hladí a chlácholí chuťové buňky a trávicí ústrojí od samotného úvodu, přes esej historickou a pojednání lékařské po 130 stránek receptů.

Kulturní, zdravotní a umělecký úspěch středomořské (a zde konkrétně jihoitalské) stravy spočívá v jednoduché přípravě mnoha různých ingrediencí, pestře ochucených bylinkami, málo kořeněných, málo solených a málo cukernatých. Kdo se někdy zabýval zdravotní dietou makrobiotickou, může se jí klidně navždy vzdát ve prospěch středomořské. I ona bazíruje na produktech místních a čerstvých v sezóně. Na zimu konzervuje jednoduše a přírodně sušením, solením, uzením a nakládáním v olivovém oleji. Kvantitativní podíl ingrediencí běží v tomto pořadí: obiloviny, luštěniny, zeleniny, mléčné výrobky, vejce, ryby a mořské plody a úplně naposled trocha masa. Hodně čerstvého ovoce a jezera panenského olivového.

Jestli jste ji někdy na jihu Itálie zažili a stýská se vám po ní, teď si ji můžete udělat doma. Třeba: Zapečená čekanka se sardelkami, strouhaným pecorinem česnekem a olivami. Špagety s tuňákem, černými olivami a rajčaty. Artyčoky plněné pecorinem, česnekem, a rajčaty. Lilkové karbenátky. Rigatoni s lilkem a cuketou. S cizrnou nebo čočkou nebo fazolemi nebo hrachem nebo boby. Polévka z osmi ryb a mořských plodů na rajčatech a feferónce. Králík na rozmarýnu, bobkovém listě a bílém víně...

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

I u nás se může mnoho lidí dožít sta let, chce to jen nekouřit, nechlastat a jíst střídmě. Jenže u nás také chybí ta politická vůle a tak je to těžké !!!!!
28. 12. 2010 | 18:21

Drzá zrzka napsal(a):

Nám tu pro správnou látkovou výměnu chybí moře a jód v jeho soli obsažený.

Jdu ukuchtit minestrone.:o)
28. 12. 2010 | 18:31

voroshilov napsal(a):

Japonci hodne umiraji na stres a infarkt...
Kdo by si nedal doma tak snadne a levne jidlo jako polevka z osmi ryb a morskych plodu na rajcatech a feferonce?
Al Jouda:
Vy tomu opravdu verite ze kdyz budete zit zdrave dozijete se sta let?No...
28. 12. 2010 | 18:41

arlon napsal(a):

... Olives, olive oil, fishes, wine, sea, salt, sand, tomatoes, aqua mineralis naturalis, Steamboat to Sorrento - Ó, Madonna Mia....

Asi už to vám to také bude připadat nějak takto - Najednou zdvihl pan Rybář prst a hvízdnul: "Ďjó, Moře ! - proč tu není moře!" šeptnul a rty se mu zachvěly. ...
Skvělá vychutnávka po obtloustlých vánocích, pane Kurasi. Zejména tady ve Švejklandu, kde jediným zdravotním nápojem je pivo nepivo bez alkoholu pro řidiče...
28. 12. 2010 | 18:54

Medikolog napsal(a):

Maršále,

Když je cílový věk odchodu do starobního důchodu podle věrchušky EU 75 let, musí někdo předkládat ošatky s TĚŠÍNSKÝMI JABLÍČKY... Možná doživším přislíbí od 90 a od 100 let věku i diplomy rady EU ...
28. 12. 2010 | 19:00

arlon napsal(a):

ještě pár drobností - kapary, artyčoky, vinný ocet /vinaigre/, vino Marsala a šumot příboje na azurových plážích - to jsou přece jen jinší atributy než zaplivané hospody s věčně ožralým fotbalovým a hokejovým publikem.

Jen moře je ten životabudič, však on to Neruda dobře věděl.
Pěkný zbytek dne, pane Kurasi.
28. 12. 2010 | 19:37

otokar napsal(a):

benjamine!
přestaň nás buzerovat!
Běž do svého středomoří a zůstaň!
My Češi tu žijem, pojídáme své knedlíky a nepotřebujeme Tvých rad k tomu, jak přežít.
Vy židi nedáte pokoj, dokud vás zase nějakej áda polovinu nevyhubí.
28. 12. 2010 | 21:58

gaia napsal(a):

podle doktora Jonáše, vyznavače celostní medicíny má člověk jíst jen produkty podnebného pásu , ve kterém žije a co bylo vypěstováno v jeho okolí. Takže např. teď v zimě zelí, růžičkovou kapustu a k tomu králíka nebo vepřové.

Pokud sní např. pomeranč, který vyrostl v tropech a příroda ho předurčila k tomu, aby zde lidi ochladil, tak pokud v lednu ochladí našince, ten skončí s chřipkou v posteli.

Stejně tak olivový olej snad někdy v létě, ale teď v zimě jen vepřové sádlo, které vytvoří termoregulační vrstvu a chrání člověka před mrazem a umrznutím.

A rajčata v zimě, dovezená zelená ze Španělska (kde byla sebrána již v říjnu a držena v chladících boxex) plná jedovatého solamylu a dozrávaná v kójích s etylénem bez přístupu slunečního záření... to už je úplná zhůvěřilost a hazard se zdravím.

takže jen ten česnek, hrách fazole a boby a pak ten králík.

Jinak ryby ze znečištěných moří, plné rtuti a prý až třetina trpící rakovinným nádorem jsou již dnes nedoporučovány vůbec jíst např. těhotným ženám.
28. 12. 2010 | 22:09

Karel Kubrt napsal(a):

otokare, co říkáš tomuhle?

Dnes večer Aktuálně.cz vydalo článek: 'Evropou obchází strašidlo. Démonizovaný islám,' bez možnosti diskuze. Muslimové útočí v různých evropských městech a redakce se bojí názorů. Redakce podporující Cikány, muslimy, teplouše a jiné zajímavé existence, se nám snaží naočkovat, že nepřítelem Evropy je sníh. A teď už i české jídlo.
28. 12. 2010 | 22:16

otokar napsal(a):

Kadle, zdáš se normální.
Proto zkusím konverzaci.
Nesouhlasím se spoustou věcí, avšak není mi to nic platno.
Třeba se časem vytvoří možnost, aby se lidi domluvili a prezentovali svůj názor veřejně.
To teď možný není, protože nikdo nic nebere vážně.
28. 12. 2010 | 22:45

otokar napsal(a):

Gaia-souhlas!
Je tomu tak.
28. 12. 2010 | 22:48

Karel Kubrt napsal(a):

otokare, už mi dali jmen, ale že jsem normální, to jsem už dlouho neslyšel. To byl pokus o vtip.
Žádnou konverzaci nevedeš, zatím. Zkusim to já? Normální je od slova norma. Dnešní mravní normy jsou převrácené, žebříček hodnot je na hlavu. Naši předkové, podle dnešních společenských trendů, byli nenormální. Zapadá tam i Žid Kuras. Jeho moderní blábol je dobrý ledatak pro idioty, živící se výhradně biopotravinami a jejichž jídelníček je přísně košér dle evropských norem.
28. 12. 2010 | 22:59

Líný černý pes napsal(a):

to gaia :
Nevím, jak doktor Jonáš, ale dědeček říkal "kde jsi jez co tam roste a žije". Nebyl znalec medicíny, byl znalcem života. Se sádlem v zimě máte pravdu, je chutné a navíc se nepřepaluje. A husí sádlo taky není špatné, čímž věnuji tichu vzpomínku huse, která letos ozdobila můj stůl.

Co se rajčat týče, vyzkoušejte třešňová rajčata pěstovaná v zimě na okně. Je jich pár, ale ta chuť a vůně.

Všem mlsným přeji hezký zbytek roku a dobrý a klidný rok 2011. A těm ostaním přeji totéž a tu mlsnost k tomu.
28. 12. 2010 | 23:00

gaia napsal(a):

A na co se dožívat do 100 let když nebude na důchody a být chudákům mladým na krku?
Navíc v této společnosti je za staré považován již člověk okolo padesátky?
28. 12. 2010 | 23:06

Karel Kubrt napsal(a):

gaio, zdravotní pojišťovny mají interní nepsaný předpis, který se ve svém důsledku rovná tzv. milosrdné smrti /eutanásii/. Zní: nefinancovat léčbu 'neperspektivních' lidí.
28. 12. 2010 | 23:20

gaia napsal(a):

Karel Kubrt

no myslím, že k doktorovi se za chvíli lidé budou bát chodit, ale na druhou stranu i v TV lze občas vidět případy, kdy se přímo chlubí léčbou takových. Např. nedávno byl příběh, jak paní stižená roztoušenou sklerózou a upotaná na invalidní křeslo zatoužila po dítěti a k tomuto jí dopomoženo umělým oplodněním, léčba za půl milionu měsíčně, dítě postuiženo 50 na 50.

Nebo v Ostravě koupili nějaký supermoderní a superdrahý přístroj na léčení rakoviny a jako první pacient v TV ukazován 84 letý pacient, kterému prý toto prodlouží život o 4 roky.
Takže s vaším příspěvkem moc nesouhlasím, navíc znám pár hodně starých lidí, kteří k doktorům nechodí a jsou zdraví možná kvůli té životosprávě.
28. 12. 2010 | 23:40

Karel Kubrt napsal(a):

Nebo jsou zdraví právě proto, že k doktorovi nechodí. Vím, o čem píšu, znám konkrétní případy. To, co popisuješ, je reklama, vyjímka potvrzující pravidlo. Ale nechci Ti brát iluze.
29. 12. 2010 | 00:02

BAPE napsal(a):

Kuras

nerebeluj a táhni dál....když se Ti to nezdá!
29. 12. 2010 | 00:10

gaia napsal(a):

Karel Kubrt

já se doktorů bojím a radši se jim vyhýbám. Když jsem tam párkrát šla, tak mně spíš ublížili než pomohli.A teď jak pořád dávají zelenou transplantačním centrům, budem země s největším počtem transplantačních center na počet obyvatel.
Mám strach, že Češi budou dobří ve špitále tak leda jako ti dárci orgánů.Už se to na nás chystá.
A nevím, proč bych tady měla strašit do 100?

Proč po tom někdo touží? Staří lidé jsou oškliví scvrklí a smrdí. Tak proč se nalívat olivovým olejem s vidinou, že tu budem do 100.
29. 12. 2010 | 00:20

voroshilov napsal(a):

V Japonsku se nadavno ztratilo 130 000 duchodcu starsich 100 let,mimozemstane je neunesli-pribuzne zatajuji smrt rodicu aby mohli pobirat jejich duchody,take priklad vzorne zivotospravy.
29. 12. 2010 | 00:44

gaia napsal(a):

voroshilov

v Japonsku mají pěkný binec, proto taky prohráli druhou světovou.
29. 12. 2010 | 00:46

Karel Kubrt napsal(a):

Staří lidé, dokonce velmi staří lidé, když se myjí, nesmrdí. Máš to trochu pomotané. Nikdo nechce žít do sta let. Chceme nezemřít, žít věčně. Proto jsme byli stvořeni.
Transplantace jsou výnosný obchod, obchod se smrtí. Aby jeden žil, musí jiný zemřít. Ale to jsme již mimo rámec, Stejskalovi nebudeme dělat radost z mazáni. Vraťme se k tématu. I středozemní poživatiny jsou dobrý obchod, zvláště pro Židy.
29. 12. 2010 | 00:49

gaia napsal(a):

Karel Kubr

z hlediska matky přírody ty středomořské potraviny budou dobré v létě, neb byly vytvořeny pro teplé klima, ale v zimě se má jíst tučné maso. Koukejte na Eskymáky, ti pijí rybí tuk a přežijí jen na tučném mase z velryb.

Kdyby jedli rajčata a parmezán, tak by zmrzli.
29. 12. 2010 | 01:14

Fialenka napsal(a):

Je osvěžující už jenom o tom číst. Teď v zimě by to chtělo i nějaké dobré jižní víno.
Jinak souhlas s gaiou, že pro člověka je nejlepší jíst to co roste kolem něho kde žije a kde se narodil.
29. 12. 2010 | 06:23

otokar napsal(a):

Karle K.,rád s Tebou povedu dialog,když budeš skutečně normální.Jsi trochu nadržený, vše bys chtěl sdělit naráz, tudy pro mne cesta nevede,já se sem chodím učit a je věru od koho. I od toho Benjamina,vždyť židy si bůh vyvolil jako nosiče myšlenky,že je musí neustále decimovat, to už je jeho byznys. Ty však nebuď rasista,to bychom toho mnoho nezkonzultovali.
ahoj a piš, ať se něco nového dozvím(a neumřu blbej)
29. 12. 2010 | 06:56

gingerbread napsal(a):

Fialenka a Gaia - souhlas. Ve Středomoří nejsme, tak ještě přidávám k Vašim typům kyselé zelí, pohanku a obyčejné brambory. Jsou sice taky cizího původu, ale za 3OO let už snad je možno považovat za naše. S rybami bude brzo pokoj, drastické způsoby rybolovu s drancováním všech moří (a to teprve Číňani začínají přicházet rybám na chuť) se postarají o vyprázdnění moří, ledaže se tam místo ryb občas převrátí nějaký ten tanker.
29. 12. 2010 | 07:42

Karel Kubrt napsal(a):

otokare, jsem tu asi půl roku, i když se více vyjadřuji pod články. Připadá mi, že mé názory jsou konzistentní, že se vyjadřuji k více věcem snad nevadí, pokud to udržíš. Nadrženej nejsem, mám jednu věrnou ženu. Bereš-li za rasismus má vyjádření, budiž. Na vysvětlenou, Cikán je české spisovné slovo, protěžování Židů mi začíná trochu vadit při vědomí toho, že lidé jiných národů svou národnost běžně uvádí. Tak proč ne Židé, tedy pokud to nejsou proselité. Nevim, jestli jsem normální, určitě jsem jiný než Ty. Nechodím se sem učit, diskutuji zde. Když chci být moudřejší, čtu si Písmo. Nebráním se jakýmkoliv názorům, ale za svými si stojím.
29. 12. 2010 | 07:47

Michal Macek napsal(a):

jojo napr mnisi na poloostrove athos vubec netrpi tema civilisacnima nemocema - a muzou za to olivy,olivovy olej a stridma konziumace vina (a samozrejme prace na cerstvem vzduchu)....
29. 12. 2010 | 08:29

anti politik napsal(a):

Jenže nám v dané situaci, kdy se politika ukázala jako pouhé zlodějské svinstvo nechutná p. Kuras!!
29. 12. 2010 | 08:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Tučné maso Gájo, nejsi ty taky náhodou poradce též přes výživu ?
Jinak živému vše živé, mrtvoly pokud možno nejím. Dobrou chuť.
Veselé krizování bude líp...
http://wbgarden.com/wbgarden%20sprouts.JPG
29. 12. 2010 | 10:42

gaia napsal(a):

wbgarden

no zrovna nedávno byl na žena článek, že kdo jí tučné, nedostane cukrovku.
30. 12. 2010 | 18:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy