Italská okupace Prahy

16. 06. 2011 | 22:47
Přečteno 4252 krát
Už dvacet let se rádo říká, že se všechno zlepší, jakmile vymře komunismem odchovaná generace. Že čas sám všechno napraví. Nikdo mně nechtěl věřit, když jsem dávno upozorňoval, že čas nic nenapravuje. Čas jen plyne. Neumí nic jiného. A taky se rádo říkalo, že to půjde jednoduše jako ten exodus otroků z Egypta. Že tím plahočením pouští se ta otrocká mentalita nějak vypotí. Zapomnělo se při tom na to, že tamti otroci měli kromě pouště ještě taky Mojžíše. Kdo neví, jak se s nimi nadřel a jak proti němu remcali, měl by se (ne, nebojte se, nemusíte číst Bibli) podívat na Charltona Hestona ve filmu Deset přikázání, už je snad taky na DVD.

A tak vám tu vyrostla generace novozbohatlických frajírků s etikou gangsterů, vkusem buranů a chováním huculů, kteří své stamilony vydělali ne důmyslným podnikáním užitečnými věcmi ve férové konkurenci na otevřeném trhu, nýbrž odsáváním peněz bezmocných daňových poplatníků. Vytvořili jim za to něco, v čem si Češi hodně lebedí: blbou náladu.

Proti té tu chrabře bojují italští okupanti. Je jich už několik tisíc a patří jim hezký kus historické Prahy. Zachraňují před zhroucením renesanční, barokní, rokokové a klasicistní budovy, nad jejichž stavem si památkáři rvali hrůzou vlasy. Pod jejich přísným dozorem je přeměňují v noblesní historické hotely. Obnovují tak tradice architektů, řemeslníků a podnikatelů, kteří Prahu okupovali a vnucovali jí italský styl už za kolaborantských králů Karla a Rudolfa. Dělají Pražanům hrozné věci: zaměstnávají je jako stavaře, architekty, štukatéry, restaurátory i restauratéry, manažery, právníky, kuchaře, cukráře a číšníky. Učí je kulturním finesám jako že špagety se nenamotávají o lžíci nýbrž o talíř a parmezán se nestrouhá pohybem struhadla po sýru, nýbrž sýra po struhadle. Platí zde daně. Co zde vydělají, znovu zde investují. A ještě vám, podivíni, řeknou, že je to tu baví.

Po vzoru okupantů nedávnějších vám vnucují svou kulturu festivaly „italsko-českého přátelství“. První z nich, na Staroměstském náměstí, s italskými popovými hvězdami a s natáčením italské televize, uspořádal před pár týdny za svoje peníze a pro nadšeně juchající Pražany zdarma neoalchymista, majitel tří hotelů zvaných Alchymist, luxusně restaurovaných ze sutin barokních domů, milánský excentrický aristokrat a filozof dobrého žití Giorgio Bonelli.

Ve svých restauracích vás omamuje věrnými kopiemi barokně a rokokově přeplácaných interiérů a nechá vás snít sny markýzů, vikomtů, hraběnek a popelek na princově bále. Alchymisticky tmelí česko-italská elixírová menu v podobě kulajdy následované šafránovým risottem, pražmou na fenyklové kaši, srnčím guláškem s karlovarským knedlíkem a teploučce našlehaným zabaglionem. Nebo minestrone následovaný lesními houbami na polentě, kachními prsíčky na fíkách, svíčkovou na smetaně a borůvkovým lívancem. Takový Arcimboldo hotelového umění.

Takhle Prahu dobývají. Zbraněmi zvanými Bruschetta, Balsamico, Barolo, Branzino, Buccatini, Bocconcini, Boccherini, Botticelli nebo Boccaccio.

Jo a berou vám ty nejkrásnější české holky. Oni se k nim umějí chovat, víte?

A pozor, Boccaccio není víno. Boccaccio je sýr.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Cestovatel napsal(a):

Ale autore generace vychovaná komunismem ještě nevymřela a ještě dlouho nevymře. Typoval bych že ta vymře až někdy v 60. letech. Důkazem může být dnešní pochod odborářů. To jsou všechno lidé vychovaní v komunismu a s komunistickým myšlením.
16. 06. 2011 | 23:02

Obcan napsal(a):

No já bych podotknul, že svalovat vše na komunismus je naprostrá zhovadilost. Podívejte na úplatkářské aféry první republiky, korupce tu kvetla jedna báseň "Podnikatelé" se také živili na státním jakž takž s vyjímkou Bati. Politika byla řízena agrárníky rozdávajícími po pozemkové reformě statky spřízněncům a živnobankou která přes Rašína tlačila neustále ekonomiku do deflace, což neskutečně dusilo vývoz, ale živnobanka si lebedila na "tvrdnoucí" koruně. Měli jsme tu kult tatíčka Masaryka problemitickou národnostní politiku, což se nám vymstilo při příchodu krize a nástupu Hitlera v rajchu. Rok 1938 zlomil národní hrdosti vaz a rok 39 to korunoval. Přišla válka a půl národa přísahalo věrnost říši. Po celou dobu komunismus nikde a pritom problemu dost a dost. Vymlouvat se na komunismus znamena, ze si porad neco nalhavame. Je nam to zapotrebi?
16. 06. 2011 | 23:15

joseff napsal(a):

Jsem zásadový člověk. Struhadlem strouhám parmazán, nikoliv parmazánem struhadlo. Špagety sekám nožem, nikoliv sekerou a pak je jím lžící. Budu spasen?
16. 06. 2011 | 23:19

Pereira napsal(a):

Reklama?
Proč mne to u pravicového Aktuálně nepřekvapuje.
Jo jo.
Je hezké vidět jak senátorský kandidát za SSO naděje české pravice si umí přijít na své. A co teprve kdyby dostal funkci.

I když vím, že je to k ničemu, vyhráli jste, můžete si dělat co chcete, pravidla pro jedny, výhody pro druhé, jste přeci pravicové media, přes to všechno připomínám:

KODEX BLOGERA:
- Bloger může na svém blogu propagovat vlastní nebo cizí komerční aktivity za předpokladu, že na tento fakt výslovně upozorní. Upozornění musí být viditelné u každého textu, který svojí povahou naplňuje definici komerční propagace.
- Bloger nesmí přijmout hmotný nebo finanční dar nebo jinou výhodu jako protihodnotu za pozitivní nebo negativní zmínku firmy, produktu nebo osoby ve svém blogu. Pokud blogger takovou nabídku dostane, je povinen o tom bezprostředně informovat provozovatele.
- Bloger nesmí prodávat na svém blogu reklamu bez výslovného písemného povolení provozovatele. Tento zákaz platí i pro barterovou reklamu.

Takže autore : už víme kde máme večeřet, ale kde máme nakupovat?
16. 06. 2011 | 23:20

nejsem eman, škoda napsal(a):

Život jde dál. Lidé si jej stále více užívají.

Jen jednu vadu italská okupace má : ač odchovaní katolicismem do plození více dětí se jim moc nechce. Resp. nemohou, české ženy se za komančů emancipovaly a i jedno děcko je jim za moc.
16. 06. 2011 | 23:22

Nekuras napsal(a):

Hmm, to jste nám to nandal... V těch italských béčkách jste zapomněl na jedno mimořádné éro jménem Berlusconi. Je fakt, že tento mimořádný přírodní úkaz my, průměrní Češi, Itálii velmi závidíme a pevně doufáme, že alespoň jeho nejlepší český kamarád se opět stane naším premiérem.
Mimochodem, Boccaccio samozřejmě není ani víno ani (božíčku!) sýr, je to, jak každý ví, slavný hřebec (vlašský plnokrevník), vítěz Giro di Tavola a otec mnoha slavných valachů (Dante, Petrarca a jiní).
16. 06. 2011 | 23:22

ujo napsal(a):

jako reklama to ujde, kolik jste za to dostal?
nebo to bylo v naturáliích (večeřích)?
16. 06. 2011 | 23:26

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Občane,

tak tento Váš vstup bych celý podepsal. Vzorce myšlení a chování, které v této společnosti převládají, se formovaly po staletí, ani první republikou to nezačíná (jen se zpětně a s dobrou znalostí historie dá trochu uvědomit některé souvislosti a mechanismy, které dodnes fungují či se dokonce posilují). Komunismus skutečně není to jediné, s čím se tato společnost potýká a potýkat bude (její chování v něm bylo opět důsledkem dějů předchozích).

Ale nejsem si jist, zda pan Kuras chtěl opravdu v tomto textu všechno hodit jen na komunismus (spíš ukázat, jak se dá chovat jinak, i když nevím, jsou-li toho různé italské firmy skupující Staré město pražské zrovna dobrým příkladem).

Libor Stejskal
16. 06. 2011 | 23:36

JenTak napsal(a):

To Cestovatel
V jednom máte pravdu Cestovateli. Voličů komunistů stále přibývá díky kampaním, které dělá vaše pravicová vláda.

Komunisté nám kdysi lhali. Možná, že se snad za své lži i styděli. Tato vláda spolu s "nadstranickým" presidentem lže, podporuje lumpy a lumpárny, zatímco slušní lidé vyhazuje z jejich postů. Ani se za takové chování nikdo z ODS nezačervená. Kauza "Drobil a Michálek" jasně ukázala, jak to ODS myslí s morálkou. Klaus se veřejně lumpa zastane, a lump nejenže není pohnán k zodpovědnosti, ale je dál místopředsedou ODS.

Dokud budou u moci lidé vašeho morálního ražení, potud budou preference komunistů stoupat, až se nakonec můžeme nadít vítězství KSČM ve volbách.
Bude to jen a jen vaše vina, vás pravičáků.

Já bych tipoval (nikoli jako vy "typoval"), že pokud budete u moci dostatečně dlouho, další volby budou mít komunisté více hlasů než ODS.
16. 06. 2011 | 23:39

Mac napsal(a):

Cestovatel

není podstatné, kdy vymřou generace vychované bolševikem.

Podstatné je, kdy se zbavíme hnoje s bolševickým způsobem myšlení (bez ohledu na to, kdo jej vychovával). Soudě podle příspěvků vašich a vám podobných tohoto se nezbavíme nikdy....
16. 06. 2011 | 23:46

mb napsal(a):

Kuras napsal: A tak vám tu vyrostla generace novozbohatlických frajírků s etikou gangsterů, vkusem buranů a chováním huculů, kteří své stamilony vydělali ne důmyslným podnikáním užitečnými věcmi ve férové konkurenci na otevřeném trhu, nýbrž odsáváním peněz bezmocných daňových poplatníků. Vytvořili jim za to něco, v čem si Češi hodně lebedí: blbou náladu.

no jo, ale to je Klausovo práce ( váš oblíbenec ? )

Klaus poslal celou morálku do prdele a udal špatný příklad

řekl, že peníze nesmrdí a špinavé neexistují ( nedokáže je rozlišit )

pak řekl že životní prostředí se neničí ... a pravý demokrat že bojuje proti občanské společnosti na věky věkův

(atomizace společnosti ... nedohlédnutí ( společenský tlak ) na gangstery ....)

njn ... co nám zaseli ... to si vyžíráme .... příjemný večer ...
16. 06. 2011 | 23:49

Pípa napsal(a):

Obávám se, že na tu italskou renezaci jako český penzista nemám, i když bych jí rád ochutnal a určitě i ocenil. A na ty nejkrásnější český holky taky nemám. Prachy. Tihle čeští Táloši mají prostě štěstí. A já mám peška. Tuti cornuti.
16. 06. 2011 | 23:53

Pereira napsal(a):

Vy nespíte pane Stejskale?
Tak co kdybyste přestal podporovat vzorce myšlení a chování, které v této společnosti převládají, a které se formovaly po staletí, za které nemůže ani první republika ani komunismus, a k jejichž pochopení musí mít člověk dobrou znalost historie a musí si uvědomovat souvislosti a mechanismy a zachoval se alespoň jednou jako novinář z civilizované země a prostě tu blbou reklamu smazal.
Ukažte nám, jak se dá chovat jinak.
16. 06. 2011 | 23:54

bičboží napsal(a):

Perou tu peníze.
17. 06. 2011 | 00:04

stejskal napsal(a):

Obávám se, pane Pereiro,

že text pan Kurase vyhodnocuji poněkud jinak než Vy. A tudíž nevidím žádný důvod (narozdíl od Vás), proč jej mazat.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
17. 06. 2011 | 00:07

veverka napsal(a):

autor

" A tak vám tu vyrostla generace novozbohatlických frajírků s etikou gangsterů, vkusem buranů a chováním huculů, kteří své stamilony vydělali ne důmyslným podnikáním užitečnými věcmi ve férové konkurenci na otevřeném trhu, nýbrž odsáváním peněz bezmocných daňových poplatníků."

A tato vláda podobným parazitům jde na ruku.Nepochybně jí za to dobře platí.Bakala určitě.Rusnok s Bezděkem si taky chtějí vysát další milionky.Od celoživotně poctivě pracujících.Na rozdíl od nich.Holt parazit je parazit,bez ohledu na režim.Nejhorší je když neparazituje po stokorunách,ale po milionech a po miliardách.Drobil s Vondrou by mohl vyprávět.A aby na to parazitování paraziti měli,tak musejí vybírat poplatky od babiček a zvyšovat DPH.
17. 06. 2011 | 00:13

Pereira napsal(a):

To jsou mechanizmy, pane jo.
17. 06. 2011 | 00:28

Emissary napsal(a):

Dobrou noc, pane Stejskale,

proč mi připadá, že by bylo lepší podepsat vlastní smrt, než něco od zdejšího Občana.

Pokud takoví lidí, jako je Občan, budou „rafinovaně“ (rozumějte neohrabaně) hájit komunisty v ČSR před a po druhé světové válce a dále v kontinuu času, pak já budu tvrdě proti tomu vystupovat a atakovat každého, kdo k takové iracionalitě projeví jakoukoliv shovívavost. On totiž pan Občan vždy řekne A, ale nikdy neřekne B, protože jeho myšlení to vyhovuje a je dost chytrý na to, aby to neříkal, ale ne dost chytrý na to, aby mu to každý sežral. Stává se, že někdy ani neví, a pak se uchyluje k invektívám.

Jo, a stávka dopadla výborně, přece jen Češi nejsou tolik vymaštění, jak by se mohlo zdát tady z blogů. A to platí nejen pro diskutující, ale též pro blogery před stávkou. Příště pojedu taky na kole, i když jsem zbaběle jel autem, i když těch 35 km by trvalo asi dost dlouho. Ale co bych neudělal pro blaho národa, že. :)
Přece dlouhodobě zisk převáží nad ziskem odborářského fanatizmu a na lekci z racionality není nikdy pozdě. Před odbory se nikdy po sametové nepodělala žádná socialistická vláda, tak proč by se měl podělat Kalousek.
No, to já jen tak. To bylo ještě za Topolánka, jak jsem slyšel nějakou drážní slečnu (paní?), jak s obrovským entuziasmem a stupidním úsměvem říkala, že stávka bude, jak to vládě nandají. Ovšem evidentně nevěděla, o čem mluvila. To jen chabá mysl a v jiných nedostatek odvahy nedovolila projít uličkou hanby. :)

Mějte se a příště nepodlézejte, zvláště ne takovým jako Občan.

Emissary
17. 06. 2011 | 00:41

Obcan napsal(a):

Pane Stejskal, jsem cely nesvuj. Nejenze mne nesmaznete prispevek, ale dokonce se mnou souhlasite, minulost chapeme tedy obdobne... jen v jednom se asi rozchazime, v hodnoceni pritomnosti. Co se tyka nasi politiky tak myslim, ze po dobrem to uz asi nepujde. Ta mafie je tam moc dobre zakorenena a minule volby jasne ukazaly, ze i pres opravdovou a uprimnou snahu volicu o ocistu projevenou krozkovanim, volbou novych stran si ta banda udela stejne sve, provize navysi o dalsi nulu, slovo odpovednost neznaji, korupce a kradeze vitezi na cele care. Policie nic nevysetri, v nejhorsim to zamete pod koberec statni zastupitelstvi. Maji lide demokratickou moznost zmeny? Bojim se ze ne.
17. 06. 2011 | 00:49

skeptický napsal(a):

Krásné a blbé necháme Italům,XXX baculky zase Afročechům,mají to rádi;byla by to škoda,kdyby se holky neudaly.Budeme obohaceni.Konečně to začínám chňápat.Pan nadkolega nelhal.
Baráky na Starém Městě bych stejně nechtěl,jinak bych je dávno koupil.
17. 06. 2011 | 00:58

Obcan napsal(a):

Emissary> Vite, ja proste takoveho strasaka nepotrebuji. Proste problemem CR komunismus dnes neni. Tuto zemi dnes mnohem pevneji nez jakakoliv ideologie svira korupce a zlodejina, jejimiz hlavnimi aktery jsou politici vsech partaji. Ja Vam tu Vasi ideologickou pevnost v boji brat nechci, muzete tu na komunismus svalovat vechny neresti sveta treba dalsich 100 let, je to Vase vec, za vola budete Vy.
17. 06. 2011 | 00:59

Lago Maggiore napsal(a):

Benjamine, trochu dělám v realitách. Co myslíš, kdybych uvřejnil obrázky domů italských majitelů, z kteréch byly všechny historické detaily buď dány do sběru (kovy) nebo omláceny (štuky).
Viděl jsem partu cikánů na Ortenově náměstí za pravého poledne obírat měď z artdecového oplechování mansardy a házet ji dolů, mezi lidi čekající na tramvaj. Dům odemčený, dveře otevřené. Blízký sdělovací prostředek, kam jsem měl cestu, to považoval za nezajímavé a nevhodné k šíření. Můžete si vybrat, jestli proto, že tu prácičku dělali cikáni, nebo proto, že dům patřil Italům. A tak ad infinitum.
17. 06. 2011 | 00:59

Béda napsal(a):

Občan,

ono se skutečně zdá, že filutové spálenou a cizincům vyprodanou zemi budou dávat za vinu komunistům i za 100 let. Třeba se nakonec sami přesvědčí o tom, že dědictví generací v průběhu 2 desetiletí po VLSR zašantročili a Čechy proměnili v cizince v původně vlastní zemi komunisté. (viz kupř. mistr Tunýlek na Hradě komunista Klais, resp. současný mistr "výhodných" privatizačních smluv komunista Kalousek)
17. 06. 2011 | 02:24

Dominik napsal(a):

Pane Kurasi,

máte dost naivní pohled na kulturní Italy, jak jdou barbarským Čechům příkladem.

V jednom z domů, který nyní patří Italům, v blízkosti Národního divadla, s výhledem na Pražský hrad jsem bydlel.

Ten dům byl v restituci vrácen českým majitelům, jejichž předek ten dům před II. sv. válkou postavil, a kteří v něm bydleli shodou okolností i za socialismu, jako nájemníci.

Čeští majitelé chtěli dům (jehož tržní cena v roce 2002 byla cca 100 milionů korun) renovovat, ale neměli z čeho, příjem z regulovaného nájemného stačil pouze na minimální zabezpečení údržby.

Majitelé byli normální lidé, lékařka, skladník apod. Po letech marného trápení se se získáním peněz na renovaci se nakonec rozhodli dům prodat a dostali nabídky od Italů a Rusů.

Vybrali si "kulturní" Italy, kteří poté různýma fintama (za hranicí etiky a na hranici zákona) donutili vystěhovat se během několika měsíců všechny nájemníky a pouze s minimálním odstupným (pár set tisíc korun).

Nyní je to hezky rekonstruovaný dům, v němž však bydlí vzhledem k tržním nájmům pouze cizinci, zejména top manažeři nadnárodních firem.

Ale pohled na dům je hezký, to jo...

P.S. Podobných případů znám velmi dobře desítky, vůbec nevíte o čem píšete....
.
17. 06. 2011 | 03:18

stojan napsal(a):

že text pan Kurase vyhodnocuji poněkud jinak než Vy... Jsou tací, kteří celý život jen vyhodnocují. Jsou tací, kteří napřed konají a potom vyhodnocují. Kteří dojdou dál? Nicky "občan..." jsou v podstatě vysloužilý chudáčci. Není zde článku, kde by si nepřiplkli.
17. 06. 2011 | 06:55

.Ivan Hochmann napsal(a):

Vždy se najdou lidé,kteří chápou historii JINAK

Bagatelisovat úlohu komunistické ideologie a hlavně praktiky komunistických gaunerů je zřejmě stigmatem této doby.

Je to pochopitelné.
Slušní lidé,kteří JEN kolaborovali raději drží hubu a snaží se vegetovat v intencích toho co se za život Naučili ,resp.co naučili svoje děti.
Aktivní bolševici hledající výsluní za každou cenu,dnes omlouvají svoje chování,kterým tak negativně ovlivnili tuto společnost.Nechtějí si přiznat,že prožili svůj život jako ŠKODNÁ ve zločinné spolčení s kriminálními živly.
Nahrává jim k tomuto dilematu též skutečnost,že jejich bestiální kolegové sedí dodnes v poslaneckých lavicích českého parlamentu.

Někdo zde napsal něco o šedesáti letech.To jsou tři generace.
Mám obavy,aby to při současných praktikách poskomunistických politických hyen netrvalo déle.
Jistou "nadějí" je islamisace Evropy.
Islám by se s dnešními gaunery moc nemazal.
Ačkoliv - znáte to pořekadlo:
"Vrána k vráně sedá - parchant parchanta si hledá".(neboli z louže pod okap,či ode zdi - ke zdi).

Pane Stejskale kálíte si do vlastního hnízda.
Už to s tím "občanským" přístupem přeháníte,stejně jako já se svým odporem k podobným exotům.

Ivan.
17. 06. 2011 | 07:40

Ládik!!! napsal(a):

Komunistické myšlení je uvnitř hlav živých lidí, soudruhu Občane. Podstatou tohoto myšlení je pokus vnutit většině představu, že menšina bude myslet za ni. Pokus odtrhnout od sebe odpovědnost a pravomoc. Komunisti ho praktikovali 2 generace v celém státě. Zplundrovat, rozkrást, někoho "přisrat", utéct a tím zvítězit. Cesta vpřed, k zářným zítřkům, kdy každý (komunista) bude krást podle svých potřeb a dělat nebude nikdy. Sémě bylo zaseto. Bohudík se neujalo plošně a snad ho příroda přeroste a vstřebá. Občane, Vy jste hodně vpředu a pan Stejskal Vám tleská ve vašem běhu. Já tleskám Emissarymu.
17. 06. 2011 | 07:41

Ládik!!! napsal(a):

Zdravím p. Hochmanna, předběhl mě o minutu.
17. 06. 2011 | 07:42

Baba napsal(a):

Vzhledem k rozdílným zeměpisným šířkám našinec touží po prázdninách v Provanci, ale jen jarních.
17. 06. 2011 | 08:01

Baba napsal(a):

Tedy v Provenci, proč mě ten počítač přes to nechce pustit?
17. 06. 2011 | 08:04

Divobyj napsal(a):

Černobílé vidění,jinak taky řečeno odezdikezdizmus.To je problém mnoha diskutujících,nejen na tomto blogu.Italy v Praze ano,Italy ne,komunisty ano,komunisty ne,demokracie je nejlepčííí! Ach jo.Myse z té historie nepoučíme a nepoučíme.
17. 06. 2011 | 08:14

emeritni samec napsal(a):

Co takhle místo kritizování občanů vychovaných komunismem navrhnout a pokusit se o něco coby situaci změnilo.Úvod článku výstižně popisuje situaci u nás ale co s tím nám neporadí.V našem politickém systému se nezmění nic.Stále stejní psychopati už dvacet let mají v rukouch peníze média a moc.Ti určitě nic měnit nebudou.Střední třída poštvaná proti chudým není schopna hájit vlastní zájem a ti "úspěšní"se sméjí.Samo se opravdu nic nezmění.Jedině skutečná demokracie a hlavně změna ústavy.Přímo volení a odvolatelní politici pod přímou kontrolou voličů.Pane Kuras co takhle místo kritizování dát dohromady lidi,využít své kontakty a zkusit nastartovat internetovou diskuzi o ústavě a možnostech nápravy.Nikdo jiný než občané poměry změnit nemůže.Na Italy bych nespoléhal.
17. 06. 2011 | 09:07

Truhlář napsal(a):

Když vymře generace komunistů, vymře i český národ, protože nebude mít kdo dělat a jenom tláchání jej neuživí. A tunelovat a krást již nebude kde a z čeho. Jo, línost a touha bez práce přijít k prachům, vládne Českem.
17. 06. 2011 | 09:12

Tenco napsal(a):

Kuras, a co když se přijde na to, že ti Taloši podnikaj s prachama vod Saudů ? Například.
Budou taky psát ve stejným stylu - o těch Bokačích, Bakončínech, Bičumínech a tak ?
Průser co ?

Kuras - islámský peníze vod židovských už dneska neumí rozlišit ani pan profesor a majitel osmdesáti šesti čestných doktorátů.
A to je nějaká hlava ! A to je nějakej znalec špinav..eh, co to melu...teda odborník na prosperitu !

Takže se tím netrápěj.
To já jen tak - z nudy.
Aby řeč nestála.
17. 06. 2011 | 09:15

oc__ napsal(a):

"Jo a berou vám ty nejkrásnější české holky. Oni se k nim umějí chovat, víte?" - máte špatné informace, zkraje devadesátých let se v českých poradnách začalo řešit mno italsko - českých manželství, kdy překvapený Ital zjistil, že ona vcelku dobytná submisivní Slovanka mu umí pěkně zatopit. Češka naopak zjistila, že pod tím naleštěným povrchem je často skoro nic. Víte: ono to není o tom, jestli jsou češi horší nebo lepší než Italové, ale spíš o jiných kulturních návycích a očekáváních.

Kromě toho Itálie není jen průmyslový sever, ale i Sicílie a tam bych rozhodně žít nechtěl, zlatá Praha. Kupodivu se na tom shodnem i s kolegou z Turína
17. 06. 2011 | 10:26

Baba napsal(a):

...
17. 06. 2011 | 10:29

martin napsal(a):

Nesnesitelná lehkost generalizací aneb neníItal jako Ital. Jsou i tací, kteří rabují a devastují na kšeft, ženský svedou, protože se uměj navonět, ale pak je katolicko-oidipovský komplex vede k jejich neuvěřitelně buranskému týrání. A pak, s tím komunismem, ten nedal vzniknout něčřemu novému, jen lehce rozvinul, co hnusného již v národě bylo. Český a československý komunismus má krom pr,,,e nahnědlý i obličej. Komunismus zde nezavedli odchovanci komunismu, ale kapitalismu. Když dnes sledujete českou pravici, začínáte pomalu chápat fatální, leč přirozenou chybu, které se voliči dopustili v roce 1946.
17. 06. 2011 | 10:47

stejskal napsal(a):

Když já už to bez podlézání ani neumím, pane Emissary.

Víte, to je rozdíl mezi Vámi a mnou v přístupu k debatě (a nejen této).

Nepolemizuji s člověkem, ale zajímá mne názor. To, že řadu jiných od stejného autora nesdílím, neznamená, že se vymezím proti všemu, co napíše. Prostě oba chápeme diskusi úplně jinak (pan Občan ji myslím vidí hodně podobně jako Vy).

Myslíte, pane Hochmanne?

Já si spíš myslím, že jste nepochopil, co jsem chtěl tou replikou říct. V žádném případě to nebyla obhajoba bolševismu, natolik byste mne už z mých dosavadních textů mohl znát. Svět nezačal bolševismem, ba dokonce ani nacismem, a nic na tom nemění fakt, že tyto dva -ismy byly a jsou to nejodpornější, co se člověku podařilo v uplynulém století vymyslet (nebo spíše pojmenovat, dát tomu program, protože inklinace k "bolševismu", "nacismu" a totalitním metodám zaručujícím světlé zítřky na úkor jiných je stejně stará jako lidstvo samo).

Pane Občane,

jsem přesvědčen, že mají. Jenže jí prakticky nevyužívají. Místo toho se navzájem urážejí, vyhrožují si (mimo jiné násilím) a nadávají po hospodách a na internetu. Změna je především práce, hodně práce a dlouho, vlastně neustále. Do té se většině moc nechce, raději by někomu rozbili ústa v přesvědčení, že od té chvíle bude už všechno dokonalé. Holt pořád bojujeme za lepší zítřky, dřív jsme bojovali za mír.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
17. 06. 2011 | 10:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

"V článku „Státní kapitalismus“ z roku 1941 Pollock rozlišuje dvě formy státního
kapitalismu: totalitní formu, vyznačující se tím, že stát je mocenským nástrojem nové vládnoucí skupiny, složené z představitelů velkého průmyslu, velkoobchodníků, manažerů, vysoké státní byrokracie, zvláště vojenské, a z vůdčích osob vítězné politické strany.
Ostatní členové společnosti jsou předmětem ovládání. Jedná se o fašistický nebo
nacistický státní kapitalismus. Druhou formou je demokratický státní kapitalismus,
v němž existují instituce, které brání byrokracii, aby nezneužila svého administrativního postavení a nestala se vládnoucí vrstvou..."

Hledáte nějakou analogii s dneškem ?
Nehledejte.
Přemýšlejte.
Nebo jinak - otevřete oči, podívejte se kolem sebe...a pak přemýšlejte.

:(((

Možná pochopíte, co to je uvažovat ve SPRÁVNÉ kategorii logických pojmů.

Ne se hádat nad tím, jestli lidé mají popírat svůj dosavadní život, Například jen proto, že se díky náhodě narodili v systému státního kapitalismu sovětského typu.
Protože žádný komunismus na světě nikdy neexistoval. Coby existující jsoucno.

To vám jen haraší v hlavě memy, které jste ve své lenosti a neopatrnosti pustili dovnitř.

"....stát je mocenským nástrojem nové vládnoucí skupiny, složené z představitelů velkého průmyslu, velkoobchodníků, manažerů, vysoké státní byrokracie, zvláště vojenské, a z vůdčích osob vítězné politické strany...."

Když tak pusťte dovnitř alespoň čerstvý luft.
Ať se vám nesamovznítí seno.
17. 06. 2011 | 11:07

voroshilov napsal(a):

Ach jak dojemne tady koresponduje Hochmann se Stejskalem a dalsimi"demokraty" o nacismu,komunismu a stastnem byti po sametu nebo dalsim zatmenim slunce...
Pravda je jednoduse takova ze stat je vzdy organizovane nasili,za tzv.demokracii prijma trochu jine formy,kdyz funkce vudce a strany prejima vas zamestnavatel,boss,sef,nadrizeny...Take stat samozrejme prisne potresta provinilce ktere se vymykaji konvenciim-pripadne napr.neplaceni zlodejskych dani a nesmyslnych poplatku,demokracie je jako gumova figurina v sex-shopu,mozna vypada dobre ale soulozit s ni neni fest,i kdyby prodavac(politik)vas presvedcoval o opaku,tlachat v hospode nebo netu to neni zadna svoboda,aj to je ponekud zavadejici.
17. 06. 2011 | 12:00

voroshilov napsal(a):

Hochmannu bych radil(no fuj)navstivit skutecne svobodne demokraticke zeme:Somalsko a Afghanistan,bude se mu tam libit bez generaci postbolseviku.
17. 06. 2011 | 12:06

voroshilov napsal(a):

Nemate pravo ani dustojne zemrit kdyz pozadate o eutanazii,nedovoli vam ani rozhodovat o vlastni smrti,ovsem kdyz bude treba poslou vas umirat do nejake valky bez vycitek svedomi.
17. 06. 2011 | 12:11

voroshilov napsal(a):

Obzvlast zabavne od p.Kurase laska k Italum,Americanum,Cinanum...(zid nema domov,je doma vzdy na navsteve)kdyz vetsinu bolseviku a revolucionaru tvorili jeho soukmenovci.
17. 06. 2011 | 12:19

voroshilov napsal(a):

A nakonec Mojzis ktery vydal prikazani Nezabijes,ho prvni porusil kdyz dal popravit uctivace"jineho Boha nez mne".
17. 06. 2011 | 12:25

Divobyj napsal(a):

Stejskal napsal-....protože inklinace k "bolševismu","nacismu"a totalitním metodám zaručujícím světlé zítřky na úkor jiných je stejně stará jako lidstvo samo......Hmm,to mi tedy vysvětlete onen rozdíl,mezi Vámi uvedenými -ismy a dnešním stavem jakési pseudodemokracie.Máme zde skupinu lidí,která si své světlé zítřky proměnila na úkor jiných v realitu.Chcete snad tvrdit,že to jsou ti nejpracovitější z pracovitých?Můj dojem je trochu jiný.Jsou to bezohledné,všehoschopné bestie bez svědomí.Anebo je snad pravda někde uprostřed?
17. 06. 2011 | 12:36

Elena napsal(a):

Dobrý deň páne Stejskale,

v tom sme si podobné, nerozlišujem debatera na : práva , ľava, prijateľ, neprijateľ, ak nekto napiše pre mňa zaujmavý názor tak s tým nemožem nesúhlasiť, pretože nie som zakomplexovana, nie som partajna, nie som angažovana ale naprosto nezavísla.
Myslim si že pán Občan je inteligentný príspevateľ má svoje názory s nektorymi súhlasím s nektorymi nie , to neznamena že sa mu podliezam alebo ho zatracujem , proste posudzujem názor,
pán Občan u mňa to pochopil , myslim si že aj Vy ma už trochu poznate Páne Stejskale.
17. 06. 2011 | 12:47

Merlin napsal(a):

Občane,
"....Vymlouvat se na komunismus znamena, ze si porad neco nalhavame. Je nam to zapotrebi? "

To bude asi tím, že až na pár stařečků nikdo už první republiku nepamatuje, zatím co absolutní většina vyrůstala (a byla ovlivněna) v socialismu, případně má socialsimem ovlivněné rodiče.

Proti éře socialismu bylo předválečné Československo ráj, i když mělo své problémy a chyby.
17. 06. 2011 | 13:41

Merlin napsal(a):

Pan Stejskal má pravdu.
"..Bolševismus a nacionální socialsismus ... byly a jsou to nejodpornější, co se člověku podařilo v uplynulém století vymyslet."
Jen se divím, že mu unikl obdiv k tomuto hnusu.
17. 06. 2011 | 13:45

Fred Kalousek napsal(a):

emeritni samec napsal(a):
"Co takhle místo kritizování občanů vychovaných komunismem navrhnout a pokusit se o něco coby situaci změnilo. ... Pane Kuras co takhle místo kritizování dát dohromady lidi,využít své kontakty a zkusit nastartovat internetovou diskuzi o ústavě a možnostech nápravy."

Samče, kritizujete Kurase, že nic nedělá. Co kdyste napsal, co všechno už jste udělal Vy?
17. 06. 2011 | 14:45

Fred Kalousek napsal(a):

Dominik napsal(a):
"...donutili vystěhovat se během několika měsíců všechny nájemníky a pouze s minimálním odstupným (pár set tisíc korun)."

Kolik milionů bys chtěl za to, že se vystěhuješ z bytu, který Ti nepatří a kde jsi jenom nájemníkem? Ti Italové jsou fakt gauneři.

Z modrého alpinisty, pravicového Pavla Béma, si příklad neber.
17. 06. 2011 | 14:49

proki napsal(a):

Pane Kurasi, než se pustíte do dalšího vlezdoprdelnického článku, zajděte se podívat na slavný Hrabalův objekt PALÁC SVĚT. Třeba pak Vaše nadšení z italské okupace trochu povadne.

http://www.sedmicka.cz/praha-a-stredni-cechy/clanek?id=105168
17. 06. 2011 | 15:01

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Je potřeba číst bibli, podrobně a opakovaně, aby si člověk uvědomil,že exodus z Egypta nebylo nic jednoduchého, že nešlo jen o čtyřicet let bloudění na poušti, ale i hromadné vraždy všech, kteří Mojžíže (včas) nepochopili.
Že to nezná autor, tomu se divím, vždyť je to ve starém zákoně.
17. 06. 2011 | 15:03

Schlojmo Mojzes napsal(a):

Benjamíne-voni zase kecaj a prášej!Že jim není stydno !
17. 06. 2011 | 16:09

Dominik napsal(a):

Fred Kalousek:

zřejmě jediný zákon, který uznáváte je právo silnějšího... Užívejte si to. Než si někdo ještě neurvalejší vybere za cíl Vás...
.
17. 06. 2011 | 17:23

Občan napsal(a):

To, co tu DNES píše pod značkou "Občan", nejsem já.
Pod Kurasův blog jsem nenapsal ani písmeno.

To je už podruhé, co si někdo vypůjčuje nicky stálých přispěvatelů.
Podobně si někdo vypůjčil i nick "voroshilov". Jenže Voroshilov je Rus a píše s citelným ruským "přízvukem". Dnešní "voroshilov" píše česky bez jakéhokoli "přízvuku".
17. 06. 2011 | 19:04

Elena napsal(a):

Občan,ale on není Občan, on je Obcan,
ešte chodí sem jeden maličký občan s malým pismenkom moc jadovatý,

voroshilov tiež sa mi zdal byť dívný tak malinko ma pouražal, zvíkol aj viac , nu nič, nie všetkým dnom koniec
17. 06. 2011 | 20:30

voroshilov napsal(a):

Obcan,elena:
Co to melete?Tady neni zadny jiny voroshilov nez Ja,vsichni prispevky dnes a vcera jsou moje!
17. 06. 2011 | 21:44

prodaná nevěsta napsal(a):

Nevím, pane Kurasi, jestli jsou Italové tak úplně svatí, jak píšete. A co Mafie?
17. 06. 2011 | 22:20

Emissary napsal(a):

Ale ano, pane Stejskale,

Vy jste feudál myšlenek a já jdu rovno za cílem, jako můj kamarád I.H..

A Občan? Copak Občane, zas jste to podělal, :)

Ach jo, jednou tady kecnu a socialista má opět navrch. Jenomže takto republiku nezachráníme, občane Stejskale.

P.S. Omluvte mou časovou indispozici, pane Stejskale, velmi rád bych si s Vámi povídal. Víte, kdo má největší světové IQ? Prý Leonardo da Vinci. Prý 220 a filozofové o něco míň. Prý S.H. jen 160. Je možné tomu věřit? Víte to exaktně? Nebo jinak. Má smysl přemýšlet, kde je sever, když stojím na severním pólu? Nebo ještě jinak. Je vesmír nekonečný či neohraničený? Nebo ještě jinak. Má cenu posílat něco na dobírku, když to stojí 200? Nebo ještě jinak. Symbol A s kolečkem nahoře znamená co?

Ivane, leč síly stačí, zdravím Vás.
18. 06. 2011 | 00:01

Tenco napsal(a):

Příspěvek, který jsem zde napsal je můj, poslušně hlásím.

No - zajímavé.
Velmi zajímavé.

Asi budu muset preventivně začít psát nějakým nenapodobitelným způsobem.
Například jako tata.
:)))
18. 06. 2011 | 10:46

Silvie napsal(a):

Pane Kurasi,

jednoho takového "galantního" jsem měla doma a propříště sáhnu event. raději trochu víc na sever.
Poněkud jste taky zapomněl na bordely a šlapky - s nimiž tu také čile podnikají.
18. 06. 2011 | 11:44

Anellus napsal(a):

Pro Merlina,
jak jste přišel na to, že proti socializmu bylo předválečné Československo ráj. Z vlastní zkušenosti to jistě neznáte, máte to snad od rodičů nebo prarodičů ? Moji rodiče mi tvrdili něco jiného, i život v 50-tých letech se jim zdál lepší než protektorát a před ním 2. a 1. republika. Ono asi dost záleží z jaké sociální vrstvy kdo vyšel. Věřím, že třeba našemu pravdoláskovému kulisákovi se protektorát musel jevit mnohem lepší než režim po 48.roce, kdy jeho rodina byla po právu vyvlastněna a nebyl už ani žádný vysoce postavený nácek, který by ho houpal na kolenou.
18. 06. 2011 | 19:59

alpin napsal(a):

Italie muze byt politickym vzorem. S rusnym politickym zivotem tam maji opravdu bohate zkusenosti. Kdyz bylo tricet let po valce vladla tam ctyricata povalecna vlada.
18. 06. 2011 | 23:26

Lanny napsal(a):

Na celém článku mě nejvíc zaujalo autorovo doporučení, abych se podíval na hollywoodský film, jako zdroj informace o potížích Mojžiše s lidem. Takové doporučení, byť jen jako bonmot, je jako kdych já navrhoval autorovi, aby se naučil psát studiem Káji Maříka.
28. 06. 2011 | 11:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy