Feminismus zachrání planetu

21. 06. 2011 | 09:03
Přečteno 4292 krát
Feminismus zachrání planetu tím nejkonzervativnějším způsobem: zastaví přelidňování. Co že je na tom konzervativního, ptáte se možná. Žádné strachy, i já vím, že nejklasičtějším konzervativním přikázáním je biblické „ploďte a množte se a zalidňujte zem“. Tak to Hospodin přikázal a tak nás to velební pánové všech náboženství po staletí učili. I množili jsme se hezky, množili, až jsme dosáhli dnešních sedmi miliard a množíme se dál tempem, které se během dalších dvou generací odhaduje na devět miliard. Všichni se budeme chtít mít dobře, protože mít se dobře je přece jedno z lidských práv. A mít se dobře, to znamená mít se čím dál líp. Ekonomický růst se tomu říká. Udržitelný dokonce. Devět miliard dobře se majících a ještě lépe mít se chtějících vyždímá, vysaje a zadusí planetu, vypočítala už hezká řádka odborníků. Aby se planeta zachránila, pár miliard nás bude muset zavčas pozabíjet. Prostředky k tomu má nekonečné, už to v dějinách udělala několikrát. Tu zemětřesení, tu záplavy, tu epidemie, tu válka.

Tak nějak vypadá scénář, který nastiňuje většina kovaných myslitelů, alespoň na Západě, jinde si tím nikdo moc neláme hlavu. Přelidnění planety pokládají za dnes nejakutnější problém, který už prý nepůjde do nekonečna řešit novými technologiemi produkce potravin (na stále ubývající úrodné půdě), vody, energie, obydlí, ošacení, dopravních prostředků, silnic a železnic, stavebnin, dlažebnin, smetišť a odpadišť.

Z tohoto zorného úhlu by tedy úbytek populace, probíhající v Evropě ostrým tempem následkem nízké porodnosti, neměl být žádnou civilizační tragédií, za jakou ji pokládají pravověrní konzervativci obávající se vymření Evropanů a kolapsu jejich civilizace. Ono je těch Evropanů pořád několikanásobně víc, než jich kdy bylo a možná i než je prospěšné jejich duševnímu zdraví. Civilizační tragédií je jen to, že zatímco ubývá Evropanů, přibývá všelijakých jiných. Většinou v zemích, kde nedostanou řádné vzdělání ani zaměstnání a jsou odsouzeni žít na almužně. Od Evropanů.

A teď se na to podívejme jinak, než jsme zvyklí. Dívat se jinak, než jsme zvyklí, je přesně to, co dělá západní civilizaci tak tvořivou. To platí i na svatá přikázání. Stačí si s hrdostí přiznat, že tohle přikázání jsme splnili a zemi zaplnili. Zatím na to přišel jen odpovědný Evropan. Proto z lásky k planetě sám dobrovolně a bezbolestně rozhodl na pár generací zastavit množení. Přesně řečeno to rozhodla jeho žena, nápadem, že porodí jen tolik dětí, kolika bude schopná poskytnout důstojný život. Dovedlo ji k tomu něco, co ještě před několika generacemi neměla a v mnoha zemích dosud nemá: Vzdělání. Evropan té vzdělankyni postupně přišel na chuť. Málokterý dnes touží po ženě negramotné. Za takto bezbolestně dosažený úbytek populace jim oběma patří chvála, ne kárání.

No a teď už zbývá jen ten feminismus vyvézt do celého světa. Veškerou pomoc rozvojovým zemím soustředit na vzdělávání žen a nic jiného. Chlapům ani šesták. Když budou i ony umět číst a psát, začnou se chovat k planetě a ke svým dětem stejně odpovědně. Do dvou generací nás bude o dvě miliardy míň.

Napadá vás nějaké řešení konzervativnější?

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Vypadá to provokativně,,člověk by řekl, že pan B enjamin to nemyslí vážně,ale ono to tak v posledku je. A nejde jen o vzdělanost žen,ale o to, aby vstoupily v daleko v yšší míře do politiky a v posledku převzaly řízení osudů lidstva na této planetě. Muži za ta tisíciletí jasně dokázali, co dokáží a co umí. Ješ nejvyšší čas aby šli od toho. Věřím/ že ženy jsou na tom MENTÁLNĚ daleko lépe.Když říkám mentálně, nemám na mysli to, čemu se říká inteligence,ale jakousi zralost, dospělost,celkovou duševní úroveň. Myslím, že v nich je jediná naděje lidstva.Malá,to připouštím- ale jediná, kterou jako druh máme.
21. 06. 2011 | 09:31

Tarq napsal(a):

Zajímavé! :-)
21. 06. 2011 | 09:33

Tarq napsal(a):

Ostatně podobně jako shora pan Sladký se o ženách vyjadřoval i zesnulý prof. Machovec. Myslím, že na tom skutečně něco je.
21. 06. 2011 | 09:34

konseqens napsal(a):

Zeny a mentalne lepe? No to jste na to tedy kapnul :DD
21. 06. 2011 | 09:52

voroshilov napsal(a):

Zensky mozek je v prumeru mensi nez muzsky nekdy v rozmezi 35-100 hramu,stejne jako u primatu,to nesouvisi jenom s hmotnosti tela,zensky mozek ma stejnou strukturu jako mozek chlapa,priroda nemuze nepripustit ze by zena spatne videla nebo slysela,protoze to by snizilo jeji fiziologicky reproduktivni hodnotu,tedy na cem bude usetreno?Spravne,na INTELEKTU.To neni urazka jenom biochemicka konstanta.
21. 06. 2011 | 10:05

Milan napsal(a):

Historie jednoznačně ukazuje, že čím je lidí více, tím se mají lépe. Civilisační úroveň je přímo úměrná počtu obyvatel. A kdykoli v minulosti došlo v libovolné zemi k úbytku obyvatel (epidemie nebo války), poklesla vzápětí i civilisační úroveň.
Historická fakta mají oporu v matematice: s rostoucím vzorkem klesá strmost gaussovy křivky rozložení statistických jevů - tedy křídla se protahují. To konkrétně znamená, že při rostoucím počtu obyvatel stoupá počet mimořádně inteligentních lidí a géniů a dokonce se objevují lidé tak nesmírně geniální, že to v historii nemá obdoby. A tito výjimeční lidé pak posouvají hranice civilisačního pokroku tak, že se všichni ostatní snáze uživí a všichni se mají lépe a lépe a dokonce jim i zbývá energie na péči o životní prostředí a účinnou ochranu biodiversity.
21. 06. 2011 | 10:08

skeptický napsal(a):

Opravdové humanity je jak šafránu.Zbytek jsou hovádka boží v lidské podobě,aby to neuráželo zraky těch spravedlivých.
21. 06. 2011 | 10:19

TNT napsal(a):

Více žen do politiky??? Kočí, Zubová, Parkanová, Buzková, Součková, Talmanová, Bobošíková - to jsou výsledky žen v politice - děkuji, nechci - ženy političky jsou stejně zkorumpované jako muži, navíc oproti nim jsou ještě daleko neschopnější. Konec trapného feminismu
21. 06. 2011 | 10:31

Sladký napsal(a):

TNT- typický hloupý a nedomyšlený názor, vycházející z naprosto omezeného počtu pozorování.Uvědomte si, že tyto političky se pohybují v ryze mužském prostředí, navíc v prostředí vlmi problematickém co do kvality charakterů a vztahů.. Politiku po žensku mohou političky začít dělat až jich v parlamentu ve vládě a vůbec v politice bude (jasná) většina.

Konseqvens- ženy se na sociálně patologickém chování podílí sotva desetinou, na násilných trestních činech ještě daleko méně- a to nepočítám války.
Kdyby sem přiletěli mimozemšťané aq chtěli zlikvidovat kriminalitu, naženou mužskou polovinu lidstva za ostnatý drát.
Kdyby se muži dokázali v této oblasti chovat stejně nebo podobně jako ženy, žili bychom ve zcela jiném, v podstatě bezpečném světě.
21. 06. 2011 | 10:43

JenTak napsal(a):

Arabský svět baží po negramotných ženách. Co z toho plyne? Za pár set let budeme 5 x denně mlátit hlavou do koberečku směrem k Mekce.
21. 06. 2011 | 10:48

Karel Kubrt napsal(a):

Kurasi,
pěkně se nám, vy pravdoláskaři, vybarvujete. Minule mi Tenco střil do úst něco,
co jsem nenapsal, a to že fandím Hitlerovi. Adolf byl hned po gruzínském Ocelovém
největším uklízečem na světě. Netušil jsem, že i žid se v něm shlédne.
Jasně, je nás v Evropě moc, cituji Kurase:
Ono je těch Evropanů pořád několikanásobně víc, než jich kdy bylo a možná i než je prospěšné jejich duševnímu zdraví.
Mimochodem, Stejskale, jestli tohle není útok na skupinu obyvatel, tak už nevim.
Nechám bez povšimnutí podporu feminismu, máme ho málo, dobrý.
Nedomluvili se, Kuras, s Havlem a Pehem? Nejsou také náhodou členem Římského klubu,
toužícího po pehesvětovládě?
Pro nezasvěcené ještě jeden citátek z Římského klubu:

"Planetární režim by dostal zodpovědnost za rozhodování týkající se optimální velikosti jak světové, tak regionální populace. Každá země by dostala přiděleno jisté číslo v rámci svých regionálních limitů. Světová vláda by ale měla pravomoc tyto limity vynucovat." (Ehrlich, R. Paul; Holdren, John. Ecoscience: population, resources, environment San, 1977, ISBN: 0716705672; s. 943).
21. 06. 2011 | 10:52

Sladký napsal(a):

Maršále, zdravím, jako vždy Tě rád vidím! Dovolím si tě poopravit.Už od základní školy je ženská populace 6-8x méně problematická pokud jde o učení, chování a vývoj... to je jev, který lze pozorovat ve všech evropských zemích-a nejen tam.I v Africe projevují ženy mnohem větší zájem o vzdělání,ochotu učit se, vynikají v dovednostech jako je čtení,psaní..v v tom, čemu říkáme verbální inteligence.Ženy jsou orientovány "BIOFILNĚ" mají dominantní zájem o lidi,zvířata,rostliny-o život zatímco muži jsou "NEKROFILNÍN S PŘEVLÁDAJÍCÍM ZÁJMEM o věci neživé, techniku,stroje, atd.
21. 06. 2011 | 10:52

Ivan napsal(a):

Nenapadá.
21. 06. 2011 | 10:56

Lspeedy napsal(a):

konzervativnější? Samozřejmě, že napadá - postřílet tři miliardy lidí...;-)
21. 06. 2011 | 11:10

Karel Kubrt napsal(a):

Sladký,
ženy by nám měli vládnout? Haf! Možná vám ženy vládnou, maminka, tchýně a manželka
za vámi stojí a nařizují, co psáti.
Pokud budete reagovat, prosím bez nadávání. Mně nevadí, ale cenzor je na to alergický.

Honolulu, máte posunutý čas, tak píšete, když já spim.
Co s nim udelame pane Kubrt po nasem vitezstvi ?
Však víte, na koho jste se ptal.
Jako ve středověku. Useknout údy a hodit do Vltavy. Akorát ústa bych mu nepoškodil,
žádné trhání jazyka. Ještě nám před smrtí řekně něco poučného.
21. 06. 2011 | 11:11

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Take zdravim.Ctes z nejake feministicke brozurky?
To ze holky nosli mašlicky a hraji s panenkama je dano socialnim rozdelenim roli mezi devcatama a klukama,to je vec vychovy.Rovnez tak male devcatko v kmenu amazonek muze vyrust do bojovnice Xeny,a chlapec adoptovany homosexualnim parem bude nosit kabelku.
Zajem o stenata,kotata a jinou havet je priprava na peci o budouci dite.
21. 06. 2011 | 11:20

odp napsal(a):

Napadá vás nějaké řešení konzervativnější?

plynové komory ?
21. 06. 2011 | 11:21

Karel napsal(a):

Zde by se mělo připomenout, že Evropskou klesající populaci zachrání právě přistěhovalci jiných, než evropských národností, kteří se množí ochotněji. Evropanství nezanikne. Až zesne poslední čistý Evropan (s kořeny v EU), hrdě budou Evropu reprezentovat Nguyenové, jichž jen v ČR je už skoro tolik, jako Nováků.
21. 06. 2011 | 11:33

Čochtan napsal(a):

Gentlemen,
podívejte se co dokázala feminizace školství. Katastrofa !
Rovněž tak justice !
21. 06. 2011 | 11:37

Čochtan napsal(a):

"..To ze holky nosli mašlicky a hraji s panenkama je dano socialnim rozdelenim roli mezi devcatama a klukama,to je vec vychovy..."
Blbost.
21. 06. 2011 | 11:39

Tenco napsal(a):

Některé feministky jsou asi hysterky...dost možná.
A hysterie je zřejmě i nakažlivá....zcela jistě - jak vidno....
21. 06. 2011 | 11:43

Sladký napsal(a):

Ženy by měly, kubrte.A vy byste se měl doučit pravopis,když zde chcete dělat chytrého.Štěkání vám jde dobře, držte se toho.Víš, Karlíku, nejde o to vládnout, ale řídit,starat se, pečovat...argumentů jsem uvedl dost (délka příspěvků víc nedovoluje) na tuto diskusi, knihu či pojednánání zde zveřejnovat nemohu.
Víš, hochu, chceš-li o něčem ROZUMNĚ A S POCHOPENÍM psát, musíš se tomu dlouhodobě věnovat.. zajímat se o relevantní fakta prostudovat odbornou literaturu- a ne plácnout to, co tě zrovna napadlo.
21. 06. 2011 | 11:47

Sladký napsal(a):

Zdravím, pane kolego.Diskuse k tomuto tématu je tak trošku něco jiného, vzácnějšího, než věčné plky o politice a materiál je velmi výživný..Je fascinující vidět, jak suverénně se domýšliví diletanti vyjadřují k problémům, o jejichž složitosti a začlenění do kontextu nemají sebemenší ponětí.:o)))
21. 06. 2011 | 11:53

tchýně Karla Kubrta napsal(a):

Pane Tenco,
prosím omluvte mého zetě, že Vám, vzdělanci, intelektuálovi a milému, slušnému člověku, píše někdy takové nepěkné věci. Já Vás obdivuji, tu vaši zanícenost,
lásku a pokoru. Pište stále tak moudře a pokud možno co nejvíce.
Líbá Vás Vaše obdivovatelka, feministka a zajistitelka nízké porodnosti,
a tím i snížení evropské přemnožené populace, emeritní lektorka VUMLu, novinářka
a politoložka na volné noze.
Také zdravím pana Stejskala a děkuji mu, že vymazal reakci mého zetě na oprávněné nařčení panem Tencem, cituji:
Karel Kubrt napsal :
(parafráze - ale významově pravdivá)
" Hitler v letech 1938 - 45 bohužel věci nedotáhl do konce"
Zasloužil si to, pacholek jeden.

Ale zpět k dnešnímu překrásnému blogu, ve kterém pan spisovatel Kuras vyzdvihuje přednosti nás žen, roditelek a udržovatelek rodiného krbu. Když nechceme, dokážeme i nerodit. A my vám dokážeme, že to dokážeme!
21. 06. 2011 | 11:58

Karel Kubrt napsal(a):

Ó jak jsi sladký, milý Sladký,
když jsi mi minule nadával, bylo to trochu kyselé. Jinak máš pravdu, ženy - měly.
Přehlédl jsem to, čtu si po sobě, co jsem NEROZUMNĚ A BEZ POCHOPENÍ pokaždé napsal,
ale když to prsknu do sítě, už to nemohu následně opravit. I redaktoři Aktuálně
a bloggeři dělají hrubky, ale mohou to dodatečně opravit. Tak mi promiň.
S tím štěkání, je tu jeden pán, který ještě tři roky nepůjde k lékaři, protože lékař bude do té doby chodit k němu. Vždy ho něco rozhodí, ale když slyší haf, připomínající mu jeho psíka, uklidní se. Také se uklidníš, haf, když se ještě jednou omluvím za pravopisnou chybu, haf?
Tenco, haf, haf, haf!
21. 06. 2011 | 12:08

Tenco napsal(a):

ad Karel Kubrt /který se občas převlékne do ženského oděvu...proč - to je záhadou - a proč to jsou šaty jeho tchyně...hmm...zřejmě family fetišismus(FF).../

Nevím kdo vám něco stříkl do úst, ale je docela dobře možné, že jste to byl vy sám (jak to děláte mě ale nezajímá...už tak je to dost nechutné....) :
---------------
hawk napsal(a):
Tady je vidět, že ani akurátní Němci nic nedotáhnou do konce. A že k tomu měli
spoustu příležitostí, mezi roky 1938 - 1945. Výsledek je polovičatý, až to dnes nakonec řešíme v 21. století znovu. A blbě, formou pseudodemokracie. Střední a Východní Evropa holt začátkem 90-tých let, zblblá komunismem, potřebovala 2 - 4 roky diktatury, nikoliv bolševické, ale striktně pravicové, hned bychom si té dnešní pseudodemokracie vážili víc a možná by to ani nebyla pseudo, ale demokracie s jasnými pravidly a vymahatelnými tresty.
20. 05. 2011 | 13:02
----------------------
Karel Kubrt napsal(a):
Hawk,
máš pravdu. Polovičatá práce je na ho...
20. 05. 2011 | 13:17
---------------

/nereagujte - skutečně mě ty podrobnosti nezajímají (jsem navíc po obědě....)/
21. 06. 2011 | 12:09

Sladký napsal(a):

Čoxhtan-. feminizace školství a soudnictví je doopravdy strašná věc.Je nevyšší čas vzít si příklad z muslimů,ti se s ní rázně vypořádali, je třeba napodobit Saudskou Arábii. A šaríja, to je panečku soudnictví jedna báseň, do toho žádná baba nežvaní!
21. 06. 2011 | 12:10

Dáša napsal(a):

voroshilov
když vás zachraňuje Elena, to vám nevadí, že má o deset deka mozku míň, než vy?
21. 06. 2011 | 12:22

Karel Kubrt napsal(a):

Tenco,
co máš dobrého, chlapče nedobrý?
Donekonečna mě cituj, je to povzbudivé, jsi na mě trochu závislý, viď. Jen mě čti a ukládej do paměti, ještě se něco přiučíš.
Vytrháváš z kontextu, to co ode mne cituješ, bylo blod bogem o cikánském táboře v Letech, ne pod blogem o Hitlerově politice.
Snad ti nezaskočí knedlík.
21. 06. 2011 | 12:25

Tenco napsal(a):

Karel Kubrt/tentokrát bez dámského hávu.../
Zamysli se nad sebou.
A zjisti si, kdo rozbíjí diskuze tím, že si z téměř každého tématu blogu vytvoří oslí můstek k tomu, aby mohl prudit nebo fňukat .... jak je k němu pan Stejskal nespravedlivý.

Já jen reaguji na jeho připitomělé cancy a lži./takto naposledy/

Omlouvám se ostatním.
21. 06. 2011 | 12:37

Dáša napsal(a):

Autor je utopista. Jestli se třeba ty Arabky, co je ukazovali tuhle v televizi, že chtějí mít právo mít řidičský průkaz, domohou onoho práva, stejně budou do smrti řídit zabalené v té pytlovině s průzorem na oči. Ale budou slavit, že mají řidičák.
21. 06. 2011 | 12:45

mia napsal(a):

Dášo,Voroshilov žije ještě v předminulém století,holt vzdělání se tu nedostává více lidem .-) Díky za článek pane Kurasi :-)))
21. 06. 2011 | 12:52

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

s pobavením jsem si přečetl Váš blog a samozřejmě jsem si všiml oné trefy do černého: Evropané vymírají a ostatní neevropská etnika se velmi zdárně množí a postupně je nahrazují.

Obávám se, že by export feminismu á-la USA nebo i skandinávského moc nepomohl. Horkokrevné jižany by asi nebylo možné tak ušlápnout. Mnohé evropské dívenky, které se tam vdaly, by mohly vyprávět.

Ale ony ty důvody vymírání bývají méně ušlechtilé, než píšete, což nebudu rozvádět :-). A ony ty ženy z jihu ten západní styl většinou moc neberou a to ani v případě, že žijí v západním prostředí. Turkyně v SRN druhé generace dávají demonstrativně najevo příslušnost k islámu, promiskuita je moc nepřesvědčila a kupu dětí chce každá.

Vláda žen? Nikdy jsem nepoznal ženu, která by myslela neosobně, žená buďto návidí či nenávidí :-). A sexuologové nás učí, že v milostných vztazích je pro ženu důležitější milostná sehrávka než vlastní akt. Mají samozřejmě pravdu, dříve či později to pozná každý muž. Ale ono to bohužel platí i mimo intimní oblast. Takže ženám víc záleží na formě než na obsahu, chybí přímý tah na branku a často i rozlišení podstatného od nepodstatného. Vyjímky potvrzují pravidlo, samozřejmě existují.

A tak si myslím, že západ spíš nakonec prohraje mj. kvůli feminismu, než že ze ho zdárně podaří exportovat.
21. 06. 2011 | 13:21

KAteřina napsal(a):

Pan Kuras je úplně vedle a je jedno, jestli žertem, nebo vážně. Feminismus je hnutím za rovná práva žen a s vylidněním Evropy žádnou souvislost nemá.
Důvodem poklesu porodnosti je patriarchální postoj, kdy muži sice dovolí ženám, aby chodily do práce, zároveň očekávají,že většinu nákladů za dítě ponesou ženy.
21. 06. 2011 | 13:44

voroshilov napsal(a):

mia,Daša:
Proc nadavate mne a ne milionum let biologicke evoluce?
21. 06. 2011 | 13:52

Pavel13 napsal(a):

Zase jeden intelektuál objevil Ameriku. Spousta lidí už dávno sponzoruje vzdělání dětí v rozvojových zemích a co znám, dívenky zvláště. Takže místo autorova "pojďme" by mělo být "přidávám se". Akorát s tou almužnou od Evropanů bych si nebyl tak jistý. Spíše se jen vrací část prostředků, které odtekly nebo odtékají opačným směrem. A co pohromy, které jsme po světě způsobili vývozem své civilizace?
21. 06. 2011 | 14:25

Pepa Řepa napsal(a):

Dovoluji si vyseknout poklonu celé Kubrtovic rodině, která zanesla do tohoto agitačního střediska zakyslých bezzubých frustrátů svěží vítr.
I ostatním doporučuji pojídat Kubrtovic luštěniny.

Teto Kateřino
mně zase jedna džendrteta dělala přednášku o tom, že feminismus je o rovnosti pohlaví. Proč jsem to odnesl zrovna já nevím, zvláště když náš vztah nenabyl důvěrnější dimenze. Asi to byla jasnovidka.

Tak si to jednou holky ujasněte. Sedněte si Jířou Šiklovou na kafe a vyjasněte si, o čem ten boj vlastně je.
O snadném vystudování pavědy? Jistě.
O zaneřádění veřejného prostoru? Také.
O kvo kvo kvok kvótách? Samozřejmě.
Co dál?
Bojujte. Holky bojujte!!!!
Jak?
Neroďte!!! Tím všem ukážete.

Jinak zapějete ve sboru džendrtet
Můj život plný, hodnotný skončil a smrdím u plotny ......

Není totiž nad navoněnou, bezdětnou padesátnici se silikonem, sedící u báru, vrtící se jako šestnáctiletý diblík a házející do sebe sedmou dvojku.
21. 06. 2011 | 14:37

Pepa Řepa napsal(a):

Kubrte, Kubrte
abych Vás nepřechválil.

Dodržujte Kodex
7.Shlédni zálibně své dílko a ujisti se: Jsem to ale pašák.
8.Spláchni, reCAPTCHA je na heslo.

Jak spláchnete, už to měli/měly nedohoníte, to dá rozum.
21. 06. 2011 | 14:48

Čochtan napsal(a):

Pepo ěpo,
"feminismus je o rovnosti pohlaví." ???? Já ho mám rovný. Zvlášť po ránu.
21. 06. 2011 | 14:59

Hurá napsal(a):

Pane Kurasi, máte ohledně počtu lidí na Zemi špatnou informaci. Dnes na Zemi žije něco málo přes 8,5 liliardy lidí.
21. 06. 2011 | 15:18

Ives napsal(a):

Pro maršála Vorošilova: velikost mozku nemá vliv na inteligenci. Jde jaksi o kvalitu. Jinak zajímavý výrok paní Bakalové v rozhovoru pro MF Dnes na otázku počtu jejích dětí-bohatí by právě měli mít hodně dětí, protože se o ně mohou kvalitně postarat a poskytnout jim vzdělání. Nakonec toto je asi i lék na hlavní téma p. Kurase, což jsou imigranti.Pokud budeme mít dostatek vlastní populace, nepotřebujeme cizí!
21. 06. 2011 | 15:25

nowars napsal(a):

Myslím že muži se svým egem to dotáhli tak nějak k totálnímu kolapsu který se neodvratně blíží.My samci bychom pořád jem soutěžili a prali se,nejdříve s hračkami pak s dřevěnými meči a posleze s tím na jakou moc dosáhneme. Neustále soupeříme o to kdo má větší penis -potažmo vliv a majetek.Prostě chceme být uspěšní samci a jdeme za tím přes mrtvoly.
Tento stav je dlouhodobě nevyvážený a vychýlem na stranu mužů stačí se podívat kolem kdo rozhoduje.Být v rozhodovacích pozicích ženy, některé věci v historii by se stoprocentně nestaly.Muži moc kalkulují a ženy používají více intuici a srdce.
I kdyz mezi námi i ženy jsou někdy všehoschopné.
21. 06. 2011 | 15:35

voroshilov napsal(a):

Ives:
Kde ja psal ze velikost mozku ma vliv na inteligenci?(mozna u zvirat)
Ja vam vysvetluji ze priroda musela v prubehu evoluce rozdelit zensky a muzsky mozek na ruzne funkce,a jelikoz zena mela jine priority tak ji priroda osekala zbytecne bunky jako intelekt,tvorivost a podobne...Jeji dominanta byla se starat o potomstvo a rodinu,zachovani rodu.Jestli myslite ze k tomu patri psani dedektivek jste mirne receno...ne moc chytry clovek.
21. 06. 2011 | 16:11

Alena Vrbová napsal(a):

Už pár minut sedím nad Vašim článkem, pane Kurasi, a ne a ne dojít k jednoduché premise. V duchu zkouším rozpínat zeměkouli, vysoušet oceány, stavět babylónské věže. Nic - žádné reálné, rozumné řešení. Dokonce se odvažuji(v duchu) létat ve vesmíru a hledat planetu Zemi II, pochopitelně větší, kam nás, 7 miliard lidí, bezpečně teleportuje zázračná věda, kde bychom se dále mohli v klidu rozmnožovat - žít. Ovšem do té doby, než-li by nastal podobný problém, jako nyní. Ale klid, ono se to opět vyřeší. Někdo najde další planetu Zemi III, větší a přirozené rozmnožování může v míře pokračovat. Nic, žádné řešení.
Dobrovolné vymírání rodu? Možná. Stejně všichni jednou musíme umřít, ať chceme nebo ne. Příroda je mocná čarodějka, vždy si umí poradit, s člověkem či bez něho.
Iluze? Je těžké je ztrácet nebo ztratit. Feminismus? Ani nevím, co to pořádně znamená a je. Záchrana? Měnit? Chceme zachraňovat planetu? Neměli bychom začít především u sebe - člověka, bez rozdílu na pohlaví?
Alena Vrbová
21. 06. 2011 | 16:16

Čochtan napsal(a):

Alena Vrbová
"hledat planetu Zemi II, pochopitelně větší,"... větší planeta má i větší gravitaci, takže byste vážila mnohem víc. A pak, jak byste tam přemístila alespoň pár milionů lidí ?
21. 06. 2011 | 17:18

Slunce napsal(a):

...ani se nemusí kastrovat, neplodnost přijde sama, příroda se bude chránit před nenažranými lidmi...
21. 06. 2011 | 17:33

honolulu napsal(a):

Panove,
to zde jiz nekolikrat bylo. Velke prelidneni a potom totalni kolaps. Jde to tak stale dokola a lidska pamet je kratka.
Jsme 5-ta civizizace a nase pamet nejde dale nez do roku 3500 B.C.
Prof. Immanuel Velikovsky (Z Vitebska) 1895-1979 napsal o totalni periodicke destrukci lidstva. Ano, a ona znovu prijde !
Prodlouzili bychom si zivot, kdyby jsme uzavreli hranice Evropy a Ameriky pred temi, kdo meji 8 deti na rodinu.
Nejnebezpecnejsi vec na svete je Islam. Nebude-li zastaven, tak zacatek konce je za 22-30 let.

Take opakujici se doby ledove delaji cistky v populaci a vybuchy sopek, ktere popelem zabrani pruniku slunce.
(Po vybuchu TOBY 71 000 B.C. bylo 10 let tma. Prezilo to pouze nekolik tisic lidi. Milliony vymrely).

Mame zmapovanou 4-tou civilizaci Atlantis, ktera byla znicena ustupem ledovce a vzestupem vodni hladiny o 220 m. a zatopeni stredozemniho udoli Atlantikem (pozdeji) nekdy kolem roku 8000 B.C.
Mame geologicke dukazy a mapy. Vime, ze Lemuria 3. civilizace zanikla pred Atlantis a vime jak vypadala Gondwana 2. civilizace. To uz jsme, ale 2 1/2 millionu nazpet.
Tolik veci vime, ale nevime, jak si poradit s hlupaky, kteri usiluji o nasi zkazu.
21. 06. 2011 | 17:53

honolulu napsal(a):

Pane Kubrt,
velmi se mi libi Vase prispevky. Jste zarazen mezi aristokracii na aktualne CZ.
Je radost cist co pisete, stejne jako Pepa Repa, Cochtan, Karel Mueller, inspirujete k premysleni. Vase tchyne me vhani smichem slzy do oci.
(Doporucuji zmineneho hodit do Vltavy celeho, pokud by to nemelo ujmu na rece).
21. 06. 2011 | 18:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, Vaše poslední otázka, ...Napadá vás nějaké řešení konzervativnější?

Napadá mne řešení, které nám planeta Země s největší pravděpodobností připraví. Jaké, no, mám jednu zkušenost ze svého skleníku, a už tenkrát mne napadlo, že by to takhle mohlo dopadnout s celou zeměkoulí, protože člověk je jen živočišný druh. I když má navíc šedou kůru mozkovou, ale, některé nápady právě z této oblasti mu ku prospěchu nejsou. Ale zpět k tomu skleníku. Už jsem to v minulosti psala, omlouvám se těm, co to četli, přeskočte to.

Tak,...mám skleník, ve kterém pěstuji okurky, papriky, rajčata, vše bez postřiku proti škůdcům, problém jsou mšice mnoha druhů, ale omývám je vodou. Jeden rok jsem neměla čas dělat tuto pravidelnou údržbu, tak se mšice děsivým způsobem množily. Jen jsem zalévala rostliny, na víc jsem neměla čas. Po několika týdnech byly všechny rostliny i konstrukce skleníku obalené mšicemi, štítila jsem se už toho, rozhodla jsem, že to nechám osudu. A výsledek,??? Jedno ráno jsem vstoupila do skleníku a všechny mšice, všechny její vývojové fáze, byly do jedné mrtvé, spadaly na zem, nenašla jsem jedinou živou, ačkoliv večer, pár hodi před tím, byly při životě a při chuti. Totální kolaps. Mšice ve svém množení dosáhly určitou mez možností ve skleníku a jak ji dosáhly, jejich vývoj rychle, tady během několika hodin skončil.

Zeměkoule má také své mezní hodnoty, kolik lidí, zvířat, rostlin dokáže udržet ještě při životě, tedy kvalitním životě. Parametry těch mezních hodnot neznáme, můžeme se domnívat, jaká čísla to jsou, jisté ovšem je, že MEZNÍ HODNOTY ZEMĚKOULE MÁ, kdy se k nim přiblížíme, nebo, co když se jich už dotýkáme, totˇ KARDINÁLNÍ OTÁZKA ŽIVOTA A TÉTO PLANETY.
Jak s oblibou říkám, civilizace jede s kopce a " padající mosty Kassandra " na ní jsou. Kdo přežije,....??? Tužka, nepřežiju.
21. 06. 2011 | 18:53

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Čochtane,

Vždyť Vám u své reakce na daný článek dávám vysvětlení, že hledat Zemi II, III, cokoliv - je to naprosto holý nesmysl.
Podstata problému není mimo člověka, ale právě v člověku a v jeho samotném vývoji. A samozřejmě kdo, co a jak tento vývoj ovlivňuje a do jaké míry. Je to naprosto stejné jako v rodině.

S pozdravem Alena Vrbová
21. 06. 2011 | 19:44

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, tak, muži versus ženy, mám zvyk, jak je "problém", kouknu jak ho řeší příroda. Tak ta příroda ,...samčí, samičí,...Nejprv jsou živočišné organismy tak jednoduché, že mají na všechno jen jednu dirku, na přijímání potravy, vylučování, množení. Tak, pak dirka přibude, jsou dirky dvě, organismy jsou čím dál složitější a složitější, ...čím dokonalejší organismus, tím víc direk. No, a kolik direk má muž a kolik direk má žena,...stále platí, že organismus na vyšším vývojovém stupni má o dírku víc, tak to pěkně propočítejte a až se dopočítáte, zjistíte, kdo že má o tu dirku víc, muž, nebo žena. Tužka, mně nespílejte, to už dávno vyřešila příroda.
21. 06. 2011 | 20:31

skeptický napsal(a):

Právě počtem dírek se liší člověk od organismu.Nejenom váhou mozku.
21. 06. 2011 | 21:16

honolulu napsal(a):

To o tom skleniku je velmi pekne, pani Tuzko. Nejlepe je nepustit msice dovnitr.
Myslim si, ze zelenina ve Vasem skleniku sama na svoji obranu vymyslela nejaky protijed na parazity a vyhubila je.
Proto je treba se ponaucit z prirody.

Dnes se mi dostala do rukou statistika z Indie ohledne persekuce Krestanu ve vsech statech dohromady. Pouze 150 mrtvych za rok 2010. Zduraznuji, ze to je pomnerne tolerantni zeme oproti zemim Islamskym.
Nejvice ve state Karnataka (72 mrtvych).
Tyto indicke staty maji velmi tvrde diskriminacni ZAKONY proti Krestanum, cis. v zavorce = pocet mrtvych) :
Himachal Prades, Gujarat (2), Madhya Prades (18), Chhattisgarh (8), Orisa (20).
V Islamskych zemich je to daleko horsi.
A ted to porovnejte se zakonem v Cesku cis. 355, kdy neco reknete proti jine rase a nekdo vas za vetu muze zalovat.

Jste odsouzeni k zaniku. Nekdo u skleniku hlida otevrene dvere a zelenina zatim nema protijed.
21. 06. 2011 | 22:12

honolulu napsal(a):

My si pamatujem vsechno !
V roce 838 A.D. ve meste AMMORIA (v dnesnim Turecku)v drivejsi risi Byzanske za vlady cisare Theophiluse, muslimska armada zlomila krestanskou obranu a dostala zminene mesto do svych rukou. Veskera krestanska populace byla zlikvidovana, krome 42 nejurozenejsich.
Ti byli odvleceni do Samarry (dnesni Iraq) na indoktrinaci a mentalni pokoreni. Museli verejne pristoupit k Islamu.
Po 7 letech (845 A.D.) marne snahy Muslimu vsech 42 bylo stato a tela hozena do reky Eufratu.
To ti dnesni Krestane jim (Muslimum) pomahaji stavet mesitu nekde v Brne.
Pozor na Krizaky, panove, dostanete ucet za stavbu.
21. 06. 2011 | 22:40

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane honolulu,

jsme globalizovaný stát, pravidla nastavili jiní.
Tato situace není jen u nás. Proč se evropské národy chovaly jako tupé stádo jdoucí na porážku - to bude kol pro historiky těch, kdo přijdou po nás.
21. 06. 2011 | 23:13

Viola napsal(a):

Řekla bych, že záchranou je svoboda. Možnost svobodně se rozhodnout, do čeho se žena pustí, jestli do výchovy dětí, nebo do kariéry. Obojí se podle mě nedá dělat dost dobře. A ani jedna z žen by neměla být nějak diskriminována a omezována. Omezována je většinou ta, která se rozhodne pro výchovu dětí, proto jestli chceme něco zachraňovat, měli bychom přidat těm ženám, které se rozhodnou pro výchovu dětí v našem duchu (křesťanském).
21. 06. 2011 | 23:27

Viola napsal(a):

Jo a pokud jde o mšice, tak ty se vyskytují tam, kde jim zdárně pomáhají mravenci, takže pozor i na mravence ve skleníku a na ty také platí hojné zalévání, takže nakonec jen tím zaléváním rostlin došlo k vyhubení mravenců i mšic. Mšice jsou "krávami" mravenců.
21. 06. 2011 | 23:32

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, zdravím Vás, pane Honolulu. Moje nevlastní babička vždycky přispívala " na kostel". Převzala jsem po ní štafetu. Když se otevřely hranice, navázala Arcidiecézní charita Praha právě v depártmentu Karnataka spolupráci s tamními křesťany, v Mangalore podporuje a přispívá na jejich vzdělání a školy. Za těch dvacet let nepřišla žádná taková zpráva, ale dost možná, že incidenty neohlásili, třeba nechtěli své přátele v České republice děsit. Až pojedu do Prahy na Charitu, popřeptám se. Indičtí křesťané tam žijí jako velice malá enkláva a mám dojem, že jejich činnost je jenom díky podpoře vnějšího světa mimo Indii.

Pane Honolulu, blíží se pro Vás významný den, přeji Vám, aby proběhl k Vaší spokojenosti, já budu čarovat u Svatojánského ohně, už mám propriety připravené, byliny natrhané, kapradí na zahradě roste, je krásně zelené, tak doufám, že o půlnoci uvidím jeho "zlatý květ".
Čtu si, zas něco zajímavého napište, Tužka a úsměv, prosím.
22. 06. 2011 | 00:10

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko a Pane Karel Mueller,
situace je jasna a pohled do budoucnosti take. Hvezdy i computry rikaji to stejne. Bude fackovacka a kdyz nebude, tak prijde k totalnimu vyhlazeni nasi bile kultury a rasy.

Pani Tuzko, nedavejte cirkvi nic, dokud nebude zastavat nase zajmy. To Vam pisi jako verny Katolik. Cast cirkve si neuvedomuje nebezpeci, ve kterem je Evropa i USA a koketuje s Multi -Kulti. Cirkev neni Buh.

A ted Vam napisi neco na pobaveni. Je velky poprask v cele JAR.
ANC bude zabavovat pudu bilym farmarum a chysta se zabavovat i doly na zlato, vse po vzoru Zimbabwe.

To znamene velky a totalni hladomor, protoze cerni jsou takovi farmari, jako jsem ja. Nepoznaji kukurici od redkvicky.
Kdyz jsem utikal z Rhodesie v kvetnu 79, tak po prekroceni Limpopa (hranicni reky) jsem byl v depresi a utapel jsem smutek v alkoholu.
Tekrat ke me prisel dustojnik-beloch a rekl mi, ze nase prohra se promeni ve viteztvi a zadostiucineni. Ze to tam vsechno pochcipa hladem. V Zimbabwe se to deje denne. A ted prijde i na zbytky JAR. SLAVA !!!!

V 70-tych letech jeden z nejvetsich oponnentu separatismu byl Harry Openhaimer, sef Anglo-American corp. a jeden z nejvetsich bohacu na svete.
(Zemrel v roce 2000 v 92 letech). Dnes se jeho potomci budou muset smirit s konfiskaci zlatych dolu. Na co vsak sahnou ruce cernocha, tak to prestane fungovat. Ty doly jsou nejhlubsi na svete. To zn., ze cena zlata bude nedozirna, jelikoz uz dale zadne nebude..

Ten dustojnik na Limpopu mel pravdu. Bude tam hlad a bude se umirat.
(A nebo se to pojede nakrmit do Evropy).

Na festival Fors Fortuna se chystam a tesim. Budu take carovat a divat se do budoucna.
22. 06. 2011 | 02:50

Viola napsal(a):

A není to tak dobře Honolulu, že se budou znárodňovat doly na zlato a půda?
Co tam ti bílí vlastně dělali a dělají, měli být tam kde patří. Rostlinám se také nedaří, když se přesazují do nevhodné půdy. Vy byste udělal totéž, kdyby se tu vrhli černoši a plenili naše doly a zabírali nám půdu.
22. 06. 2011 | 07:48

Pepa Řepa napsal(a):

Violko,tak jednoduché to ale není.
já nemám takovou bolestnou zkušenost jako honolulu, mne nikdo nevyhnal. Ani komouš z ČSSR, ani zulu z JAR. Nemám problém ani s machomedánem, měl jsem asistenta Sa'ida, swahilce z Ugandy, který si vždy vážil Britů, kteří přinesli kulturu a kultivovanost. Pár takových najdete. pár jedinců.
V barvě kůže to není, aspoń podle mne.
Celé to je o množství. S jedním vyjdete, i s deseti. Jakmnile ale se sejde větší množství semele to ty jedince, kteří jsou-v očích ostatních-odpadlíci od víry, kultury, tradic (dosaďte si co chcete). Těch případů jsem zažil ve čtyřech muslimských zemích bezpočet.

Ted se nosí teorie "užitečných idiotů" t.j."vina bílého muže", flagelanství, snižování vlastní kultury. Ale on by také přínos a to nejen ten, že je naučili jíst v Africe lžicí, které tam kdysi vyvážel Pragoexort jako ozdobu do vlasů. Bez bílých by tam nejen ty doly vůbec nebyly, ale netekla by ropa,nebyla by vzdělanost,neprováděla archeologie, nefarmařilo by se, vymydlila by se a sežrala zvířata, rozkradli antické památkya jeden kmen by vymlátil kmen druhý.A když dojdete k vině za otroctví, tak černého chytal po AfriceAarab a prodával bílému.
Tak to chodilo.

A pokud zastáváte teorii, že bílí nemají v JAR co pohledávat, tak musíte i dodat, že Afričané nemají co pohledávat v Evropě. Měřit stejným metrem.

A pak již zbývá jen uvedená "asymetrická" teorie, něco jiného platí na jednom místě a něco jiného na druhém.
A tím vstupujete do řad užitečných idiotů. Je to-zjednodušeně řečeno- rasismus naruby.

Chcete příklad?
Sledujte sirtuaci v arabských státech. V Libyii i v Syrii je vyzývána Evropa, aby zasáhla, vyřešila vojensky místní kmenové třenice.
Titíž lidé, kteří dnes volají po vaši "pomoci" Vás zítra budou proklínat, nadávat do kolonizátorů a posílat domů.
Místní "užiteční idioti" se vždy najdou.
22. 06. 2011 | 12:13

honolulu napsal(a):

Viola,
Ti bili tam byli drive nez cerni, kteri prisli ze severu. Jizni Afrika patrila belochum od 17 stoleti. V te dobe tam nezil zadny cernoch. (Zili tam krovaci. To nejsou cernosi (Bantu).
Angola a Mozambique patrili Portugalcum od 15 stoleti.
Johaneburg zacal vznikat v roce 1882 na uplne prazdne pude, kde nebyla voda. (Ale bylo tam zlato).
Cerni proste prijdou a znici, seberou co chteji v ramci boje proti "rasismu". Vy nemate poneti, jak JHB bylo prepychove mesto v 1970, letech za vlady B.J. Vorstra a jaka hromada hnoje je to dnes.
Farmy v rukach cernych nerodi nic nez plevel. Bude tam hlad, coz je prijemne zadostiuceni. Vytahy nejezdi, tak prestanou fungovat i doly.
Ty milliony jednou budete zivit jednou vy a skonci to vasi fyzickou likvidaci, tak jako vsude, kde je cernych hodne.
Neexistuje jedna jedina zeme, ktera by fungovala tam, kde vladnou oni.
22. 06. 2011 | 12:31

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa,
souhlasim s vami na 100 %. Jste znalcem sveta a mate bystry, analyticky prehled.
Pravdepodobne v Cesku trpite dusevne. Tam je totiz stale hodne lidi, kteri posuzuji svet pres bryle Marxismu.
Protoze jste take umelec pera s lehkosti, eleganci a ironii, tak by bylo dobre, aby jste vice psal. To stejne bych chtel pro dobro vsech i po panu Karlu Kubrtovi. Je to osveta a je to sranda. Take to ubira kyslik Tecokydovi. (Bylo by fain, kdyby se udusil).

Pan Kuras take dobre pise, on vi odkud vitr fouka a jake je to nebezpeci pro Evropu.
Byl jsem v Londyne (jeho meste) nekolikrat v 70. 80. a 90. letech. Naposled v roce 2002. Uz tam nepojedu. Mam dojem, ze to bude za nejakou dobu dalsi Nairobi.
Musim koncit pro dnesek, ale Vy se nedejte. Bojujte o zachranu civilizace. Hlavne se musi zastavit rozpinavost Islamu. Cerni se znici sami. Stale se o to snazi.
22. 06. 2011 | 13:11

honolulu napsal(a):

Pisi s chybami. Omlovam se. Johannesburg je spravne.
22. 06. 2011 | 13:19

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Za totáče vycházela řada Čttení o, možná si vzpomenete. Takové útlé brožurky, obsahově o všem možném, většinou velmi dobré, mám jich asi 15. Snad nejlepší z toho, co jsem četl byly Legendy sedmera moří, napsal to nějaký Němec.

Úchvatné čtení jedním dechem, doporučuji. I když stručně probírá dějiny mořeplavby, tak se dotkl i otrokářství, samozřejmě z pohledu tématu. Docela plasticky popisuje, jak to v Africe chodilo: Otrokáři většinou nemuseli nikoho lovit, oni otroky od náčelníků kupovali. Tedy přímo je kupovali Arabové a od nich Evropané. Obvykle za korálky, za lahev whisky byl některý náčelník schopen prodat 50 otroků.
22. 06. 2011 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu

netrpím tady. Jednak občas-pokud to zdraví dovolí-vyrážím do teplých krajů. Někdo jezdí k vodě, já za pískem.Ale už na to nemám, tělo odchází. V poušti má člověk k Bohu blíž.A každá je jiná.Jenže si přivezete choroby. A to-naštěstí- v poušti není malarie. Kamarád ji chytil v Nigerii a už je po něm.
Pak jsem se taky obklopil lidmi, s kterými se dá přežít každý režim. Jsem spokojený, děti studovali/jí po světě, každé ovládá několik jazyků. Co chtít víc. Nejsem magnát, žádné školné jsem neplatil, ani wassedu,ani na Mount Scopus, ani jinde.
Jasně že mi vadí spousta věcí, ale snažím se to "vydejchat".
Když už bejt dědkem, proč zakyslým?

Někdy s Vámi souhlasím, někdy ne. Ale líbí se mně Váš optimismus, dobrá mysl.Přes úděl opakovaného vyhnance.Představuju si Vás jako Řeka Zorbu.
Ostatně Kuras je taky takový.Když mu cosi leze na nervy a ví, že s tím nehne,jde se nacpat dobrotami. To já-bohužel-nemůžu.
Hnojaře neřeším. Každý chce žít.I ten hnojný brouk.
http://www.youtube.com/watch?v=FBGQW6-Bes0

KM
K tomu otrokářství. Ano tak to fungovalo a dnešní představa?
Vina bílého muže. A víte, že jsem měl představu, že v JAR žili od nepaměti Bantu. Zulu a tak. A hleďme. Křováci.Absolventi VUMLU znejistí. To jim lektor neříkal.
Člověk se pořád diví. Já naposledy v kostele, kde píchli sv.Václava a provádějící dáma-neúspěšná kandidátka na senátorku- vystřihla přednášku, že ve stejné době byl Pražský hrad zavšiveným trhem s otroky. Člověk-pokud není historik-žije někdy v bludu.
Jo a vyšel v češtině Vámi zmiňovaný Postman.
Chtělo by to druhý-internetový- díl
Twaddle ourselves to Death?
Jak je to správně honolulu?
22. 06. 2011 | 16:18

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Myslíte si že masivní trh s otroky vytvořila nabídková stránka tržního vztahu ?
To mi připada dosti scestné.

V tomto kontextu je zajímavá i rijecká rafinerie. A s ní spojená další expanze Rotschildů v oblasti ropného průmyslu.
Rusové totiž také prodávali ropu za babku.
Doma po ni nebyla taková masivní potávka. Z důvodu "civilizačníhio zpoždění".

Myslíte si, že Rusové byli hloupí ?
Asi byli.
Ale všeho jen dočasu.
Pak se jim /Rusům Arabům, černochům.../rozsvítí. /některým/

A tak je to se vším.

Někdo tomu říká pokrok, jiný zase svinstvo.
Záleží na jeho motivacích - které jeho postoje formují.

Často se to zredukuje na to, co se děje pod duchnou, anebo na stav jedincovy peněženky.

Ty etnocentrické bláboly a zjednodušování kulturních vzorců....jsou i vzhledem k tomu, že původní černošské civilizace jsou zatím daleko pravdivější než je ta naše - založená na drancování přírody...tedy i vzhledem k tomu jsou chybné.
Slouží k propagandě(ale často jen k tomu, aby si jedinec takříkajíc dále nalhával sám sobě...)

Mějte se.
22. 06. 2011 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k tomu otrokářství.
Židovské komunity měly-tuším, že v rámci t.zv. Milostivého roku" do sedmi let vykoupit souvěrce, který upadl do otroctví. Jak to fungovalo v praxi nevím, ale byla to zřejmě jedna z věcí, která komunitu spojovala.
Představa, že by kolega honolulu měl vykoupit Hnojného muže, který upadl na Zambezi do otroctví/ a naopak je docela zábavná.
:-)))
22. 06. 2011 | 16:27

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
řepné nádobě prosím vzkažte, že si ho stále nesmírně vážím. Jak umí v šesti odstavcích popsat téměř každý jev (od diskusního kodexu až po teorii relativity) tak, že by to zaujalo i nezbedné děcko ve školce.
Sice by to děcko nevědělo, co tím chtěl autor nového sdělit - ale aspoň by pár minut nezlobilo. A docela bych se vsadil, že by se i smálo.
Možná ještě víc, než maňáskům na loutkovém divadle.

Ještě jednou - mějte se.

Pepa Řepa
Tys - řepný muži, nějaký chán ? nebo paša ?
"...Pak jsem se taky obklopil lidmi..."
22. 06. 2011 | 16:28

Pepa Řepa napsal(a):

A hele, už je tady. Asi jsme vyvolali džina z lahve.
22. 06. 2011 | 16:30

Pepa Řepa napsal(a):

Opak je pravdou, Hnojný muži.
Kdybych napsal, že se oni obklopili mnou nebyla by to pravda a bylo by to troufalé.
Vetřel jsem se jako francovka a držím se jako cosi košile.
Dobrá inspirace. Hraju vnukovi marionety. Tři zlaté zuby Děda Vševěda nebo O ptáku Vohníváku.
Přidám i tu O mudrci na hnoji.
Něco vymyslím.
22. 06. 2011 | 16:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zajímavý článek o euru :

http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/zlate-euro-poradne-prehnana-debata-o-padu-jedne-meny/
-----------------------------------
Pepa Řepa
Vymysli, Řepná Hlavo, vymysli.
A nezapomeň tam nějak vkomponovat i honolula.
Děcka mají ráda různé potrhlé strašáky a škaredé ježibaby./na tom hnoji by se měla povalovat i řepa...jen tak volně....aby děcka viděla, že na to u pašů mají.../

Honolulu by mě vykoupit nemohl.
On teď tře bídu s nouzí - poté co musel vše v JAR přenechat černošským vůdcům.
A navíc ten slábnoucí dolar....
Možná že on sám jednou bude potřebovat pomoct.

Já jsem lidumil.
Pošlu mu pár nikláků - aby nezahynul hlady.

Ale nejprve se musí umýt, vypláchnout si hubu chlórem, vytahat z vlasů vši a přijít hezky odprosit. /smí si vzít chrániče na kolena -vím že má artrozu, todle mu povoluji/.
Ty na to dohlídneš - aby to vše bylo v pořádku (ale nepodvádět - tak jak jsi zvyklý zde - například citovat cizí originální aforismy za pomocí versalek a vydávat je za svá moudra !!!!). Hlavně nepodvádět !

Nazdar, Řepná Hlavo !
22. 06. 2011 | 16:58

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:
Má to být od tweedle, Tweedledum je z Alenky. nevím, jestli by mělo být Tweedeling to the Death. Může se chopit kdokoliv z nás :-)
22. 06. 2011 | 19:56

Karel Mueller napsal(a):

Tenco:

Když ty kydy o vině bíléo muže se nedají poslouchat. V těch drsných dobách se nikdo s nikým neparál.

Socialista a bojovník proti rasismu J. Verne napsal román, který působil v té době jako bomba: Patnáctiletého kapitána. Dávám na rověň Tajuplnému ostrovu jako 2 jeho nejlepší knihy. Kromě ušlechtilých bělochů jednajících tak, jak se od Vernea čekalo, je hlavní hrdina dobrácký černošský obr Herkules, vzpomínáte si? Ale i Verne vylíčil scénu, kdy bylo utopeno 50 žen náčelníka po jeho smrti uchlastáním se, aby ho v záhrobí oblažovaly. V tehdejších dobách běžné. V carském Rusku neznamenal mužik nic, ovšem byl alespoň cosi proti poddaným bohů v Asii. A indiáni v Americe? Na počest boha slunce bylo obětováno u Aztéků za jediný den několik tisíc lidí - dobrý lék proti iluzím z Vinnetoua. Abych bělochy nešetřil: Párkrát jsem vzpoměl amerického otrokáře, který se smál evropským liberálům: Moji otroci mají ráj proti Vašim dětem, kteří umírají hlady a přepracováním po několika letech. A měl recht, jeho otroci byli majetek a tedy se s nimi zacházelo jako s tažným dobytkem, o čemž ty evropské děti mohly jen snít. Pak se divte, že starý Maur napsal o postavení dělnické třídy v Anglii.

Takové jsou - a ještě drsnější - dějiny a tak ty kydy nemohu poslouchat, stejně jako Pepa Řepa.
22. 06. 2011 | 20:17

Fialenka napsal(a):

Když má žena volný čas a má se dobře, tak začíná objevovat, že jsou tu vedle rození dětí i jiné zajímavé věci. Bylo by to řešení přelidněnosti příjemnou cestou.
22. 06. 2011 | 21:14

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Pravda, pravda...zlí, nevzdělaní a nepořádní poskoci aztéckých náčelníků....a veskrze hodní, spořádaní a vysoce kulturní dozorci a esesmani v Treblince...ja, ja...primitivní rasy díky tmě, ve které žily po staletí - pohubily nespočet svých soukmenovců...o tom žádná....

...eh - jak to vůbec dělali s mrtvolama - když tehdy neexistovaly kremační pece ?
A s dopravou obětí na místo - bez železnice...neznaj podrobnosti ?

To by mě teda zajímalo...todlencto....

Není nad neposlouchání kydů...maj recht, Herr Mueller, též se mi z kydů o vině bílé rasy dělá špatně....

Hei....eh - tedy Auf Wiedersehen !
22. 06. 2011 | 21:15

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tenco,

tenhle argument nevede k ničemu. Je to oblíbeným kontrováním využitím nacismu všech krtiků bělochů, i těch z vlastních řad.

Psal jsem jen pár poznámek z dějin. Evropané měli technologický a vývojový náskok, který drtivá většina Evropanů krutě zaplatila. Už jen sociáními excesy na počátku průmyslové revoluce.

Kdyby jste porovnal onen ostatní svět s našimi předky prohánějícími se po lese v kmenovém uspořádání, tak by jste dostal, že naši předci nebyli o nic víc krutější než ostatní národy. Spíš naopak.

Pravda, nacismus se svým způsobem vymyká a je "mimo soutěž", to je pravda. Jistě, v dějinách je řada příkladů, kdy došlo k vyhlazení celých národů v rámci válek, nejen vedených Evropany. A v době koloniálních expanzí si běloši pořádně namočili ruce do krve. Ale nikdo neprhlásil slavnostně ostatní národy - na stejné či srovnatelné vývojové a kulturní úrovni - méněcennými a nenaplánoval jejich fyzickou likvidaci a zotročení.

Ale mají si Němci kvůli tomu věčně sypat popel na hlavu? V důsledku 2. WW došlo ke zlomení moci bílé rasy a ta začla postupně odcházet do bezvýznamna. Němci dostali pořádný výprask a zachránil je jen smrtelný strach ze Stalina. Třetí říše byla absurdní už jen v tom, že hlavní nacističtí pohlaváři žádnými Germány nebyly (pokud si pod Germánem představíte někoho jako je Dolph Lundgren), byť nadřazenost Germánů byl hlavní ideový pilíř. Hitler miloval ve svém životě jen dva lidi: Matku a neteř. Obě vypadaly jako Češky z dob Boženy Němcový. Genetické testy ukázaly, že měl židovské předky. A Heydrich, nejschopnější a nejnebezpečnější muž třetí říše, tvůrce holokaustau? Při pohledu na jeho foto vidím židovskou tvář. Židé se teď nemusí rozčilovat, pár Židů velmi podobných znám osobně. Velmi se mu podobal i můj děda, možná byl také Žid. No a co? Určitě už dávno někdo udělal genetické testy potomků nacistických pohlavárů. Je ticho po pěšině a tak si můžete představit, jak to asi dopadlo.

Tím jsem se dostal někam úplně jinam, chtěl jsem jen říct, že to věčné zneužívání historie je k ničemu. Historie je na poučení, aby se ty hrůzy neopakovaly.

Tragedie je v tom, že se přes veškeré sebemrskačství opakují, nebo se alespoň dělá všechno proto, aby se opakovaly.
22. 06. 2011 | 22:04

honolulu napsal(a):

Retarde Tencokydo, kazdy Tvuj argument je kejhani osla. Pekne podekuj, ze jsi byl vubec vzan na vedomi aristokracii na Aktualne CZ a bez hledat profesionalni pomoc.
Prestan stale demonstrovat totalni nevzdelanost a neschopnost samostatne myslet.
Ty nemas poneti o nicem.
V jednom mas vsak pravdu. Nikdy bych Te nevykoupil z otroctvi na Zambezi. Zarucuji Ti, ze bys plaval v rece se vsemi zivocichy co tam ziji.

Pane Pepa Repa,
Malarie je hruza, (zvodnati krev), ale jsou proti ni denni pilulky. (Prevence). Nikdy jsem ji nedostal presto, ze jsme v zasazenych oblastech pracoval casto. Byl jsem asi imunni. Nejvice na svete je ji v severnim Mozambique, Malawi, sever Zambie a Angole a pokracovani k severu do Conga a stale dal az tam kde je pisek. Vaseho kamarada je skoda. Asi mel spatny dohled.
Z tropickych nemoci jsem mel v krevnim obehu nakladene vajicka z pavouka a neprezil bych to, kdyby nebylo doktoru, specialistu na tropicke nemoci. Tech nemoci tam bylo hodne. Velmi casta byla take Bilharzia a mnoho jinych.
At jsem byl kamkoliv poslan, tak vzdy jsem se vratil do civilizace 20-stoleti (JHB) a mel jsem tu nejlepsi peci a odmeny, ktere me inspirovaly znovu letet mezi Tze-Tze fly.

B.J. Vorster, sef vsech mojich sefu, byl ekonomicky genius. (Nikdy se nesmal. Vazne povahy. Velmi pracovity. Lhostejny k bohatstvi. Chodil v sedych satech v nedeli do kostela s BILYM KVETEM v klope a zelenymi listky. Nejaky hollandsky kostel- nebyl katolik. Mel rad bile vino a syr. To byl jeho ritual kazdou nedeli po navsteve kostela na terase vladni vile).
Velmi zajimavy clovek !

Pene Karel Mueller,
Vy mate uroven britskeho diplomata, kdyz dokazete byt tak aristokraticky slusny i ke kousavemu hmyzu. Vy jste za valky vubec nezil, ale to hlupakovy Tencovy nevadi, aby z Vas neudelal Nacistu. Ze me ho udelal take, kdyz jsem zacal psat o JHB. Ja Vam rikam pane, on je retardet ! ! ! ! !

A ted musim zacit psat projev na nas festival 24.6. Fors Fortuna. Panove nedejte se nafackujte Tencovy.
22. 06. 2011 | 23:48

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

v tomto případě jsem nad věcí. Každý máme nějaké citlivé téma, ve kterém nejsme asi cela objektivní. Přítelkyně říká, že ji z mých chladně objektivních příspěvků obvykle mrazí, nicméně na kritika Beneše se vrhnu jak papírový čert :-). Pan Tenco právě v této oblasti zcela ztrácí soudnost, mnohdy však píše velmi rozumně. Nevím, co je příčinou, snad jeho alespoň částečný mimoevropský původ.

Mě to mrskačství vadí z jednoho důvodu. Až příliš z něho čouhá čertovo kopýtko Evropany prostě zašlapat, připravit je na další transfer neevropských etnik do Evropy a pozitivní diskriminaci. Němci se mají kát za 2.WW, Rusové za bolševismus, bílí Američané za černochy a indiány, bývalé koloniální státy za koloniální minulost atd. I my máme máslo na hlavě, hlavně kvůli odsunu sudetských Němců.

Tak si to podtrhněte a dostanete, kdo se kát nemusí.
23. 06. 2011 | 00:30

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, pane, budete publikovat zde něco z toho, co napíšete pro Fors Fortunu?. Jak se rozmlouvá se štěstím a bohatstvím, to by mne docela zajímalo. No, přeji,... najděte ta nejlepší, nejnaléhavější, nejozdobnější,...nejnejslova. Tužka, 24.6. kvete zlaté kapradí.
23. 06. 2011 | 00:41

Spasitel napsal(a):

...ještě že máme tak moudrého prezidenta pana Klause,který je na chlapy, jde příkladem celému světu proti přelidnění, je to náš spasitel...
23. 06. 2011 | 06:27

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, pane Karel Mueller, sejdeme se na
Aktualne CZ po festivalu. Rad Vam odpovim...
23. 06. 2011 | 17:54

Viola napsal(a):

Pepo Řepo,

já s vámi souhlasím ve všem. Je to přesně tak, ani černoši by tady neměli dělat nějaké výboje, nebo snad dobyvačné války. Bílý muž je jaksi také agresivní tím, jak se rozpínal po celém světě - milujte se a množte se a zaplňte zemi - ne dobijte zemi. Možná, že patřím k nějakým užitečným idiotům. Podle mě se rasy a národy mají jen tak volně, plynule, nenápadně a lehce přelévat, ne dobyvačnýma válkama. A už vůbec ne přesvědčovat zaostalé domorodce o výhodách civilizace. Víru jim ukázat, ale nechat je být. V těch arabským zemích to vidím také tak, jak píšete. U cikánů to vidím podobně, mívají takovou taktiku, jako rozpoutají spor a vtáhnou do něj okolí, aby jej pak okradlo. Rozhodně se mi líbí nevměšování se do záležitostí jiných.
23. 06. 2011 | 23:08

Viola napsal(a):

Honolulu,

"Neexistuje jedna jedina zeme, ktera by fungovala tam, kde vladnou oni. "

a co dnešní USA?

Honolulu, ve svém příspěvku píšeš o 17 a 15 století, ale Afrika existovala i dříve, ne jen, když ji bílí dobyli.
23. 06. 2011 | 23:16

scallop napsal(a):

Honolulu, Pepa Repa

S africkym obyvatelstvem jizni afriky je to trochu jinak. Evropane prisli do jizni afrkiy v dobe, kdyz tam zila "Khosian" populace (nevim, jak se to cesky preklada), ale take vrcholila Bantu expanze z centralni Afriky na jih. Bantu jsou ti "hodne cerni" Africane, Khosian svetlejsi. Bantuove meli efektivnejsi zemedelstvi (a tim vetsi hustotu zalidneni) a postupne vytlacovali (nebo asimilovali) Khosian na jih. Ti se pak ocitli mezi dvema ohni (na jihu Evropane, na severu Bantuove). Dnes jsou v jizni Africe ve vyrazne mensine. (Krovaku bylo vzdy jen minimum, na vyvoj meli minimalni vliv.)

K Vasemu notovani si, jak jsou ti cernosi hloupi, kdyz vyhaneji belochy me napada srovnani. Ceske zeme vzdy prijimali vzdelanost (a civilizaci obecne) od Germanu. (To je fakt.) Dnes nase ekonomicka (ne)prosperita jen kopiruje vyvoj v Nemecku. A jak jsme se jim za ty "dary" odvecili ? Vyhnali jsme je ... Nejsme podobni hlupaci, jako cerni jihoafricane ?
24. 06. 2011 | 09:13

Viola napsal(a):

scallope,

Němci se spletli s Hitlerem a to byla zásadní chyba, proto byli vyhnáni, za chyby se platí, není liž pravda?
24. 06. 2011 | 11:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel Mueller
Jste pavlačový podrazák.
Beneše mi podsouváte a vyjadřujete se o někom, kdo není přítomen. Já si nikdy nedovolil vás hanět v nepřítomnosti.

Pro příště vás beru jako rasistický póvl.

A nereagujte na mně.
Stejně tak to budu dělat i já - pokud ovšem zase nezačnete se svými rasistickými výpady - zbaběle halenými do blazeovanosti.
24. 06. 2011 | 15:46

Viola napsal(a):

Víš Tenco, není dobré začínat s nálepkama a někoho osočovat, je třeba pochopit. Honolua třeba chápat tak, že opravdu má své špatné zkušenosti s černochy a proto tak píše, ale proč jel vůbec do Jižní Afriky, když je Čech, proč tu nezůstal, proč tady nebojoval s démony. Kdyby byl tu a nějaký černoch si tu stěžoval, že si nemůže u nás najít práci, nebo dokonce koupit nemovitost, asi by byl na něj zlý. On honolulu se diví, že černoši jsou zlí na bílé, ale vždyť se všechno zlo vrací. Možná se nevrátilo zlo které způsobili v Americe dobyvatelé indiánům, protože je skoro všechny zabili, ale to není řešení, že.
24. 06. 2011 | 17:49

Karel Mueller napsal(a):

Milý Tenco,

méně hysterie a nevymýšlejte si. Nikde jsem Vám Beneše nepodsouval, nevím, jak jste na to přišel.
Já Vás haním? Ale jděte. Napsal jsem v daleko decentnější formě to, co jsem Vám před časem v debatě o Patrikovi napsal daleko tvrději.
24. 06. 2011 | 22:38

-m- napsal(a):

stupidní článek. zajímalo by mě, zda Kuras četl nějakého feministického autora, resp. autorku. podle toho, jaké kraviny tady píše, zná feminismus jen z druhé třetí ruky.
30. 06. 2011 | 12:14

nipsLynclic napsal(a):

I’m nonetheless studying from you, however I’m improving myself. I certainly love reading the whole lot that's written on your blog.Hold the stories coming. I loved it!
<a href=http://namebangrup.1000space.tk/rod/proishozhdenie-familii-derevyaga.html>происхождение фамилии деревяга</a>
http://bestlips.cba.pl/porno5/porno-smotret-besplatno-filmi-domohozyayki.html
<a href="http://skachkamo.001webs.com/coip.html">лепс вьюга mp3 скачать</a>
фывауаывмчсвыаы
dsafgdsfsdfgsdrvzxv
28. 10. 2011 | 16:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy