Další důmyslné euroutrácení

29. 06. 2011 | 13:48
Přečteno 3978 krát
Tak jsme americkým univerzitám darovali šest milionů eur na výuku „přínosů evropské integrace“. Jen tak z hecu. Ani o to nežádaly. Ale přijaly.

Vyprávíme si opět o důmyslných metodách utrácení našich peněz, taktak stíhajíce tempo, jakým si je byrokrati Evropské unie vymýšlejí. A připomeňme si, že EU nemá na utrácení žádné jiné peníze než ty, které sebere na daních občanům a na pokutách a dovozních clech korporacím, které si to pak musí vzít zpět od občanů na zvýšených cenách. A že úředníci EU si utrácení vymýšlejí proto, aby mohli vykázat, jak jsou nepostradatelní. Korporace si to tu a tam mohou vynahradit tím, že si v zákulisí bruselských úřadů vylobují (vykorumpují?) nějakou výhodu v podobě zneškodnění konkurence - viz nedávné omezení přírodních léčiv, které si vylobovaly farmaceutické koncerny. Občané si to mohou tu a tam vynahradit tím, že si vylobují (vykorumpují?) nějaký grant na nějakou činnost.

Češi na ty granty mají menšího fištróna než jiní. I Poláci a Maďaři už to umějí líp. Polská vláda si ze sociálního fondu EU pořídila roční školení společenského chování pro tři tisíce státních úředníků za 1,3 miliony eur. Vymyslel si to jako kšeftík nějaký polský protějšek Ládi Špačka. A jaký pech, že na to náš Ládík nepřišel první. Teď už je asi pozdě, v europarlamentě proti tomu protestoval Nigel Farage.

Maďaři si z eurounijního „fondu sociální solidarity“ a jejího programu zvaného „Pokrok“ (věděli jste, že něco takového máme?) vybrali 416 000 eur na financování protipotratové kampaně. Budapešťské metro polepili plakáty embrya hovořícího ke své mamince takto: „Já chápu, že na mě ještě nejsi připravená, tak mě dej na adopci, ale nech mě žít!“ Dostali se samozřejmě do maléru s „komisařkou pro základní práva“ (věděli jste, že někoho takového máme?), která nás ujistila, že „tato kampaň se příčí evropským hodnotám“ a že Maďaři budou muset peníze vrátit. Na to se Maďaři zašprajcovali, že jestli EU jejich kampaň nepřijme, provedou „patřičná opatření“. Mají holt Maďaři větší chucpe a smysl pro dramatické zápletky.

Chucpový rekord roku však určitě drží Uzbekové, kteří od Evropské unie prostřednictvím „Úřadu Evropské komise v Taškentu“ (věděli jste, že něco takového máme?) získali grant 3,5 milionů na „Republikové centrum pro sociální přizpůsobení dětí“. Ředitelkou centra je paní Lola Karimova-Tillyaeva, dcera diktátora Islama Karimova, který tam tvrdě vládne od rozpadu Sovětského svazu. Kolik tamních dětí bylo za naše peníze sociálně přizpůsobeno se už nedozvídáme.

Zato ale máme „nový mechanismus skýtající nezávazné odhady a doporuční protikorupčních praktik“. Je to cosi, čím by EU ráda bojovala proti korupci, kterou se ve všech členských státech vypaří střídmým odhadem unijních úředníků celkem 120 miliard eur. Vytvoří se k tomu „síť antikorupčních zpravodajů v celé EU, která bude Komisi v reálném čase informovat o vysokých korupčních případech úplatků a podvodných smluv“. Tento „mechanismus“ bude jen „první krok k jejímu řešení.“ Druhý krok se možná dozvíme v její první zprávě plánované na rok 2013. Snad i to, kolik nás ten první krok stál. Korupce samozřejmě pofrčí dál.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honolulu napsal(a):

Tak to vidite Cesi,
budete platit na Uzbekistan. Pouze certi vi, kde to asi je a snad take marsal Vorosilov - z Ruska.

Penize na integraci ? ?
Mezi cernochy v USA se silne ujima ideologie t.zv. Afrocentrismu. Vudcem je nejaky prof. prof. a dr. dr.
vsech doktoru jmenuje se Leonard Jeffries.
Nikdy zadny Hitler nedokazal mit tak nenavistne projevy. Jeho projevy jsou zamereny proti belochum a Zidum.

"Ze jsme vsichni synove dablu. Ze veskera civilizace prisla z Afriky. Ze kazdy beloch je od prirody ztelesnenim zla. Ze anticky Egypt byl cernossky a Zide jsou zodpovedni (pouze oni) za obchod s otroky pri vzniku USA."
Samozrejme v jeho projevech je daleko vice blbin, nez jsem uvedl.

Nejhorsi na tom vsak je, ze davy cernych mu pleskaji a jasaji.

Tuto informaci pro vas jsem napsal proto, aby jste vedeli jaky ucinek maji PENIZE na vliv integrace. - Nemaji zadny ! !

Casto me na Aktualne CZ zarazi neiformovanost obcanu v Cesku o tom, co se opravdu deje. Nebudte proto odkazani pouze na zpravy z vasi TV !
29. 06. 2011 | 14:41

Dáša napsal(a):

A pak nemáme číst titulky v tisku "Češi v Evropské unii zchudli".
29. 06. 2011 | 15:09

Rumcajs napsal(a):

Politici celého světa dokazují, že udělají deficit SR při jakémkoliv zdanění a příjmu.
29. 06. 2011 | 15:44

Marie napsal(a):

pan Rumcajs
A to neprošli výcvikem jako chemik Kalousek, viz fotoblog na Aktuálně.
29. 06. 2011 | 15:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad honolulu napsal(a)
"Casto me na Aktualne CZ zarazi neiformovanost obcanu v Cesku o tom, co se opravdu deje. Nebudte proto odkazani pouze na zpravy z vasi TV ! "
------------------------------------------------
Nám je jedno, co se v tvé hlavě děje, starouši.

A co za Velkou louží ?
Vše O.K. ?
Prachy z AIG už strýček Sam dostal zpět ?

Btw :

http://www.ibtimes.com/articles/171322/20110629/how-to-profit-from-rumored-8-5-billion-bank-of-america-settlement-bac-blk-jpm-c-wfc-kbe-rkh.htm
29. 06. 2011 | 15:54

F.Švarc napsal(a):

Každý ouřada musí hledat podstatu své existence. Tak to i ti v Bruselu dělají.
Nikdo, kdo neshání dotace EU, není prostě normální. Ministerstvo školství by mělo uryhcleně zavést obor Dotační spávce, Dotační žadatel, Dotační makléř.
29. 06. 2011 | 16:07

Rumcajs napsal(a):

Marie:

Když on Kalouskovi každej to škrtání rozmlouvá. Levičáci by nejradši, kdyby neškrtal, nezvedal daně a neměl deficit.

Stačí prej ukecat socany na krajích, aby tak nekradli a hned je cca 200 mld. doma.
To sem teda zvědavej ?!
29. 06. 2011 | 16:18

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane Honolulu, děkuji za pravidelné zprávy z druhého břehu Atlantiku. Já se tam asi nikdy nepodívám, prostě proto, že mám z oceánu respekt, ani letadlo, ani loď, takže jen...?, a Vaše autentické reportáže. Jako nedůvěřivý jedinec, neberu všechno jako absolutní pravdu, a mnohé upravené informace v našich médiích neberu vážně vůbec.
Dovolte, abych Vám poblahopřála, jak jste výstižně v několika vstupech vystihl "problém růžového tanku". To tady nežijete, příběh znáte jen z popisu, ale několik vět ve Vašich vstupech bylo "total přesných." Tam se pořád hromadí spousta balastu, stále dokola. Přeji krásné dny, tady je nádherné počasí, včera jsem na otočku dojela na Krkonoše a viděla až věže Pražského Hradu. Výhled po celé České kotlině, jen pro ten jedinečný výhled v čistém vzduchu jsem se "trmácela za volantem". Díky, Tužka.
29. 06. 2011 | 17:17

Ernst napsal(a):

Pane Kurasi,

Chucpe rekord mají "chudé" britské univerzity a za ně lobující BAE Systems, Rolls-Royce atd..)

Každý rok urvou (jak hrdě uvádějí "get the Lion share") 250 millionů Euro tj. 34% z dotací EU na vědu a výzkum a přitom britové tvoří jen 16% obyvatelstva EU.

Nejsou tyto dotace určeny spíše na podporu rozvoje vědy a výzkumu v jiných zemích EU, které to potřebují více?
.
29. 06. 2011 | 17:45

Ernst napsal(a):

Doplnění:

Celkový 34% každoroční, prolobovaný (různými způsoby "pozitivní a negativní motivace" evropských úředníků a expertů), příjem z evropských dotací pro britské univerzity a firmy, kterým se britové chlubí, činí cca 6 000 milionů Euro.

(Těch dříve uvedených 250 miliónů je jen příklad, týkajícího se výzkumném sektoru letectví.)

To už není jen "drobná" zpronevěra v příkladech, které uvádíte, pane Kurasi, u jiných států, to je organizovaný zločin....
.
29. 06. 2011 | 20:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

přidávám se k tužce s pozdravem. Tank nechme tankem, to spíš vypovídá o české stupiditě, ale pojďme k dnes daleko vážnějším věcem. Jsem též rád, že nás o různých věcech informujete. Stačí se u nás podívat na kampaň kolem každého vystoupení DSSS.

Aby jste byl v obraze, ony "nenávistně rasistické a xenofobní projevy" jejich předsedy se vyznačují pouze požadavkem, aby zákony platily pro všechny.
29. 06. 2011 | 20:42

hnolulu napsal(a):

From Honolulu tu Tencokyda.
Promin zivocichu, ze jsem Ti chtel nastinit, jak pracuji penize v Integraci. Ty jsi vsak dalsim dukazem toho, ze integrace nikdy nemuze fungovat. Proto je dobre, ze jsi se ozval.

Omluv se vsem prispevkarum, za propagaci multi-kulti a prestan si hrat na finnacniho experta natvrdliku, kdyz nemas ani na medecinu pro ulehceni mozkovych uchylek.

AIG, stock (price) od doby prusvihu sel nahoru o 300 %. Neverim vsak, ze Tebe by pojistili v cemkoliv. Tak co se staras ?
Stejne nicemu nerozumis.
29. 06. 2011 | 20:46

honolulu napsal(a):

Pane Karel Mueller a pani Tuzko, rad si s Vami vymenim informace a nazory na jakekoliv thema, ale cas od casu musim odskocit a nafackovat Tencokydovi.

Namam rad opice ! (Zlute uz vubec ne). Jednou mi v Africe sezraly boty, podvedome stale neco takoveho ocekavam od Tencokyda.

Ale ted vazne thema. Nekdy citim, ze je nejaka konspirace proti belochum vsude. Myslim si, ze je to zalozeno na snaze nekterych kratkozrakych kapitalistu o vetsi profit. Pro barevne je snazsi emigrovat kamkoliv. Belosi take stale musi platit nejaky socialni experiment, ktery neni nikdy prinosem pro platici.

O DSSS toho moc nevim. Samozrejme neverim, ze jsou to Naciste.
Kdyz jsem zacal psat o Johannesburgu tak jsem byl nalepkovan Nacistou (a Bolsevikem take) !
To je primitivni trik nekoho necim oznacit a potom ho mlatit za oznaceni.
Komousi radi nalepkuji do nekonecna. Pamatuji si, ze to delali pred Dubcekem take. Byl jsem vsak priliz mlady abych vedel proc.
29. 06. 2011 | 21:10

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko,
thelapatie existuje. Byl jsem dnes nakupovat knihy a zabloudil jsem do oddeleni pro alternativni medicinu. Vzpomnel jsem si na Vas.
Vysla encyklopedie lecivych rostlin a take jsem se dozvedel, ze MED je vyborne antibiotikum na vnejsi zraneni.
Znate trochu anglicky ?
29. 06. 2011 | 21:19

honolulu napsal(a):

Pane Karel Mueller,
vsechny ty problemy budou vyreseny ekonomii. Vase republika nebude schopna utopisticke experimenty utahnout finnacne. Lidem bude hure a hure.
Uvidite, ze vlada pomalu a nenapadne udela napravu. TAK JAKO u nas.
Hodne privilegii t.zv. "PROGRAMU" bylo potichu odbourano.
A jeceni minorit nikdo nebude brat vazne.
Mame take to stesti, ze jsou rozdeleni do skupin a nemaji se vzajemne radi. (Latinos, cerni, muslimaci, atd.)
29. 06. 2011 | 21:33

milan napsal(a):

Z EU je nutno vystoupit.
Jestli z EU nevystoupíme, čeká nás v EU repete socialismu. Ne mírného evolučního, ale řádně revolučního - s diktaturou proletariátu a tak....
29. 06. 2011 | 21:50

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

vsutku není nutné vymýšlet nějaké spiklenecké teorie, důvody jsou v zásadě 4:

- Volný tok kapitálu
- volný tok technologií
- mobilita (dovoz v případě potřeby) pracovních sil
- požadavek loayality nadnárodním korporacím.

Je jasné, že tyto požadavky jsou zásadně neslučitelné s vlastenectvím a loayalitou ke státu (pokud už stát není římým nástrojem oněch oligarchů a korporací).

To není obtížné si spočítat. Jde o něco jiného: Ke katastrofám dochází v případě ekonomických krizí, ty nejsou vyloučeny. Spíš téměř jistě z více dlvodů přijdou. A pokud k nm přidáte náboženskou a etnickou nesnášenlivost, tak je na průser zaděláno.

A ty animozity tady latentně budou pořád - to jste poznal lépe než kdokoliv jiný. Nějaká multi-kulti může existovat v klidných a bezkrizových dobách a s tím, že každý á svůj "rajon". A také hraje roli věk: Už ve středním věku je každý to, co je etnicky. Lze to říst i jinak: Pokud muž po čtyřicítce hledá ženu, tak hledá kopii své matky :-). Pozoroval jsem ten proces i na sobě :-). Takové ty exklusivní severské typy mi v mládí moc neříkaly, maminka byla ten severský typ s krásnýma pomněnkově modrýma očima. Spíš takové takové ty hnědovlásky s mandlovýma, hnědýma očima (nikdy však mimo bílou rasu). Později ovšem začlo platit "svůj k svému" a tedy ony kopie :-)).
29. 06. 2011 | 22:01

honolulu napsal(a):

Pane Karel Mueller, bojim se pouze 2 veci.
Aby nebylo vice mist jako je Johannesburg, kdy kazdy den je boj o fyzicke preziti - (nebyt zabit).
A potom uz jen inflace. Korporace me pripadaji chytrejsi nez vlady a bankeri daleko chytrejsi nez politici.
Vzdy jsem se dokazal s V.I.P. z korporaci domluvit. Jednat s bankeri je radost. Politici vsak maji "sny a predstavy", tech se bojim. Stale neco vymysli.

Krize prijde a odejde. Zazil jsem to nekolikrat. Po strance ekonomicke vse jde prezit, krome inflace jaka byla v Nemecku (1923) a nebo je v Rhodesii v tisicich %, dnes.

Jak vidite budoucnost ? Vim, ze mate intuici. Vase hvezdy to zduraznuji. (Ozvu se za 2 hod. musim z domu na chvili).
29. 06. 2011 | 22:30

santawizard napsal(a):

žádat o dotace a nebo o veřejné zakázky či granty od obecního,městského,krajského a státního či evropského hospodáře je chvalitebná činnost .Peníze nebo nápady jako kapitál nebo projekt jsou základní myšlenky mezi hmotou a energii.Politik a soukromník nemusí být žádný odborník.Co má nebo nemá dělat valná hromada nebo zastupitelstvo neleží jenom v rukách odborných pracovníků.Jestli se něco začíná rysovat,tak je to jako evolucionisti a kreationisti na burze býka a medvěda.Protože Evropa už jednou kolonizovala celý svět,jakékoliv proroctví o konci světa jde ruku v ruce s akciemi na ovládnutí celý svět.
29. 06. 2011 | 23:33

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, děkuji, pane. Ve vašem odstavci,...Ale teď vážné téma..... Ano, opět jen několik vět s naprostým a jasným popisem skutečnosti. Máte mnoho zkušeností z různých částí světa, některé možná až drastické, takže dokážete mnoho věcí rozkrýt z náznaků, které jiní nevnímají.
Telepatie je moje dobrá přítelkyně, vděčím ji za mnohé, mohla bych psát, ale, ale,... zapřisáhlí materialisti by alarmovali pohotovost v nejbližší psychatrii, tak třeba někdy dám své zkušenosti k lepšímu.

Med, ...mám starou knihu, která popisuje život Alexandra Velikého, Makedonského. Ten své oblíbené vojevůdce, pokud padli v daleké cizině, vezl pohřbít do rodné země v dřevěných schránkách vytřených smolou, jejich těla byla zalita v medu a tak se neporušená zachovala i několik měsíců. Med je skupečně velice významný v léčitelství. Zejména pak ve spojení s mateří kašičkou. A opět vzpomínka z dětství,..dědeček pěstoval včely, hlavně proto, že prodej medu byl velkým finančním přínosem do hospodářství, a pak, měli jsme velikou zahradu, bylo třeba mít i dobré a spolehlivé opylovače, aby byla úroda, protože prodej ovoce byla další komodita v hospodářství. Ale k medu, velice cenné jsou začátky staveb včelích dělnic, které připravují pro budoucí novou královnu. Těch zárodků je hodně, dělnice vyberou jen ty nejdokonalejší, ostatní přestanou krmit, zavíčkují je, a právě toto odlamoval dědeček pravidelně z plástů a dával mi žvýkat. Ten pocit, když cítíte na jazyku toho červa, ten mi hrozně vadil. On mne při tom choval na klíně a přesvědčoval, ať tu šťávu z toho všechnu spolykám. Musela jsem vždycky vyndat z pusy jen malou kuličku včelího vosku. Myslím, že právě mateří kašičce a bylinám vděčím za to, že jsem nikdy neměla a nemám rýmu, kašle, virózy, chřipky. Nemarodím, sice vím, ke kterému lékaři obvodem patřím, ale nikdy jsem u něho nebyla. Vím, že si mohu lékaře vybrat, ale nač bych to dělala, když lékaře nepotřebuji. Celé plásty divokých včel vybírají v přírodě nejen medvědi. Třeba i divoká prasata po nich pátrají,..vědí proč.
Angličtina, trochu, musím používat slovník.
S jazyky je to u mne tak, že když se rozhodnu, že pojedu v Evropě do některé země, tak se půl roku před tím učím jejich jazyk, abych si mohla vyřídit ty nejjednodušší záležitosti. Tam se zdokonalím, ale, když se vrátím, tak to vypustím a část zapomenu. Státní zkoušku mám jen z ruštiny, to bylo v té době součást studia na vysoké škole.
Dnes budu dřív končit, ráno brzy vstávám, musím sednout za volant, tak abych si během jízdy náhodou nehodila chrupku a nedojela do svodidel. Prostřednictvím telepatie posílám pozdrav přes Atlantik, pro pana Honolulu a někam do Středních Čech / nebo více na sever?/ pro pana Karla Muellera. Tužka.
29. 06. 2011 | 23:48

Pípa napsal(a):

Už vidím naší současnou vládu jak žádá EU o finance z programu "protikorupčních praktik". To je na cenu Absurdita roku.
Ono pane autore, ne všechno, co je z EU je špatně. Spíše naopak. Jen to vyžaduje nebýt placen za její rozbíjení.
29. 06. 2011 | 23:51

vasja napsal(a):

honolulu napsal(a)
Vzdy jsem se dokazal s V.I.P. z korporaci domluvit. Jednat s bankeri je radost. Politici vsak maji "sny a predstavy", tech se bojim. Stale neco vymysli...
-----------------------
No a někdy i bankéři mají "sny a představy" a politici je realizují:))
Dobrou.
30. 06. 2011 | 00:07

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko,
jste velmi uslechtila pani.
Jak je videt, tak rada cestujete. Jak zvladnete trochu anglictinu, nebojte se skoku pres ocean ! Je zde opravdu hodne krasnych veci k videni a to, ze mate zelezne zdravi je obrovska vyhoda pro kazdeho cestovatele.
Do te doby cestujte doma v pohodli na Google maps a na YouTube, at mate predstavu, kam si jednou zajet. V zime Vas Vase zahrada nepotrebuje a zimni mesice jsou idealni na toulani se po Floride. Prohlednete si na YouTube muj rajon ! Kdyz jsem na Floride, tak se vetsinou zdrzuji ve Fort Myers, Sanibel Island, Naples a nebo na jihu u Orlanda. (Kissimmee).
Rozhodne tam nejezdete v lete. (Vedro a vlhko).

Najdete si take na YouTube MOHICAN TRIP (zde v centralnim Ohiu).
Tam se nekdy necham unaset proudem reky dolu na jih velmi krasnou lestnatou clenitou severni prirodou.

Mate-li rada kulturu mest, tak z Prahy je to kousek do Toronta, a to mesto je moc fain. Kazdy cestovatel se vraci z toho mesta ROZMAZLEN. Na vetsi toulani se po USA doporucuji jet v parte se skusenymi cestovateli, protoze je to velka zeme.
O to, vymenovat si s Vami informace, stejne jako s panem Karlem Muellerem mam zajem. Z Krkonos je videt veze Hradcan ? - To jsem nevedel.
30. 06. 2011 | 01:08

Pepa Řepa napsal(a):

Tencotudlecto
Co je s Vámi? Nejste ve formě?
Obvykle už v tento moment pištíte Rasíííííííííííísti!

Honolulu
nebuďte na něj brutální nebo bude chtít čaj s citronem
http://www.youtube.com/watch?v=OY_X7-Heh4A&feature=BFa&list=PL280A997ECC37674D&index=23
30. 06. 2011 | 12:37

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

včera jsem to zabalil, tak odpovídám až ted.
O tom, že jsou obecně bankéři a šéfové korporací schopnější než politici samozřejmě nepochybuji :-). Koneckonců jsou ti politici jen loutkami v jejich rukou - čím dál víc.

Jde ale o to, že tyto mamutí organizace jsou státy nad státy a co je horší, částečně či úplně přebírají řízení funkcí, které náleží státu. Finanční okruhy nebo mamutí průmysové korporace prostě nejsou svojí strukturou a posláním určeny k přebírání těchto funcí. Docela hezky to kdysi napsal Rumcajs: Podnikatelský subjekt je na vytváření zisku, stát je na stanovení pravidel a zajištění jejich dodržování. A to pořádně nefunguje a bude fungovat čím dál méně. Jak vidím budoucnost? Ta to si netroufám odhadnout. Dokud se "kola točí", tak psi štěkají a karavana jde dál. USA jsou stále jedinou supervelmocí, i když soupeři rostou. Ale nejspíš je čekají silné sociální otřesy, jednak kvůli vyvezení technologií a také kvůli probíhající etnické změně ve složení obyvatelstva. Tohle musíte vidět daleko lépe než my. V Iráku a Afghanistánu to stejně budou Američané muset zabalit. Je to neúnosné finančně i politicky. Co to bude znamenat pro další vývoj si lze snadno představit. Pokud jde o EU, tak nějaké obrození nelze čekat. Alespoň ho nevidím. Před lety jsem na blogu u prof. Hořejšího napsal svůj pohled na EU a nevidím důvod cokoliv změnit. Nemůžete vyhovět oněm výše uvedeným 4 požadavkům a zároveň chtít "pevnost Evropa". A co je nejhorší, nikdo z evropských vlád neřeší etnický zánik Evropanů - resp. jsou natolik svázáni korektnóstí, že se neodvažují to řešit. Ale začíná se blýskat na časy, ono už Evropanům opravdu poteče do bot.

Jinak srdečný pozdrav tužce na jejích cestách :-). Střídavě jsem na severu a v MB :-).
30. 06. 2011 | 14:28

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa,
pozdraveni. Musim Vas informovat. Zmineny opicak (Tencotudleco) ma nejaky vetsi privatni emocionalni problem. Nejblizsi okoli se ho chce zbavit. Jde to snadno precist z jeho vet.
T.zn. bude prskat a kousat.

Blogy pana Kurase me vzdy inspiruji k premysleni. Myslite, ze EU prezije ? Mam nekdy tolik otazek a neni se koho zeptat. Vy jste velmi inteligentni. Myslite, ze pani Bobsikova bude presidentem ? Jeji projevy v Bruselu byly briliantni. Wiki-Beda (kral levice) mi neodpovedel, protoze to neni napsano na
Wiki-kydypidy. Nekdy to vsechno zhodnotte.
Je zde rano. Dela se neobycejne pekny den. Asi pujdu k vode, ale vecer se vratim ke computru.
30. 06. 2011 | 14:38

honolulu napsal(a):

Pane Karel Mueller,
nektera technologie a nektery prumysl nejde na vyvoz a je velmi strezen. Jsem tomu rad. (Zminena technologie je vsak nekdy ukradena).
Po udalostech 9/11 je to lepsi. Krade se mene.
Amici nespi, protoze kazdou chvili mame oznameni o nekom, kdo byl zatcen. Z 99% jsou to Islamci.
Napsal jste vsak neco, co mi dela velkou starost, a jsem rad, ze se toho nedoziji. T.J. etnicke slozeni populace. Belochu je mene a mene. A to zn. konec sveta.
Vim velmi dobre, jak kazda zeme dopadne s ubytkem bile populace.
ZAZIL JSEM TO. Mel jsem ale kam uteci ! Kam vsak utecou Evropane ? Vim na 100 %, ze ti druzi jsou vice netolerantni nez jsme my. Proto nemam rad utopisticke socialni theorie.
Ozvu se Vam vecer, jdu k vode. Je zde velmi hezky den. Jak se citite ? Mate energii ? Chodite do prirody ?
30. 06. 2011 | 15:04

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
s tou Bobo jste vedle. Není divu, nežijete tady. Je to hrozná figura, přijala kandidaturuma prezidentku za KSČM, kromě jiného.
Nejde ani o Klause jako takového.

To ovšem neznamená, že někdy neříkají oba pravdivé věci. Problém je v tom, že nedůvěryhodná figura jako Bobo může takové myšlenky zdiskreditovat.

Zda přežije EU?
Nevím. Možná překvapím, ale nepřeju si rozpad EU, přeju si EU jinou než se pomalu a plíživě stává.
Dnes už jen superidiot a eurohujer si nepřipustí, že to jde šupem dolu. Někteří tvrdí, že už jsme za bodem zvratu a směřujeme k rozpadu.Nemám z toho radost.

Bezbřehé rozšiřování, neschopnost ochránit vnější hranice, plíživá islamizace za přizvukování UI, vojenská slabost, chybná politika na Balkáně, připravovaná Středomořská unie pojídačů žabích stehýnek,totální krach politiky multi-kulti, nehospodárnost, vývoz technologii do Asie za cenu krátkodobých zisků, odklon od euro-atlantické spolupráce, PC, AA...etc. a k tomu teď eurozóna před krachem.

Bylo by zajímavé porovnat výroky některých euromudrců před třemi lety -euro to vyřeší-s dnešní hospodářskou situací. Sklopili uši a dělají jako že nic.

Bylo pár lidí, kteří to předpovídali. Roger Scruton z Čechů hlavně Robejšek i občas Kuras. Střízlivě, věcně. Cesta není správná,ekonomicky to nikam nepovede a navíc se zbavujeme toho, co evropský kontinent spojuje, nestavíme na jeho základních hodnotách.
KM tady uvádí pět karet, kterých jsme se vzdali. Může jich být i víc, ale faktem je, že chybí spojovací prvky.

Odpověď eurohujerů byla jen jedna:
když se Vám to nelíbí-vystupte!

Jak? Když vystoupí Řek z eurozóny jeho dluh se přepočte tak, že vzroste na dvojnásobek.

Že korporátní firmy přebírají roli-záměrně- oslabených národních států je zřejmé.Otázkou je jak z toho. Je to vůbec možné?

Klausohryzec Pehe-místní velekněz-zapíská na vábničku sociální spravedlnosti, na tu slyší většina místních frustrátů a jdou jako krysy v Hameln. Vůbec jim nedochází, že na konci je "Světovláda", které říká Pehe eufemisticky "SVĚTOSPRÁVA".

A to je nebezpečná myšlenka na ovládnutí světa, která- když se objevila v podvrhu ochranky carevny Kateřiny-vzbudila celosvětovou nevoli. Dnes ne, mnozí pomatenci v ní vidí spásu.
Přirozeně, je to myšlenka neuskutečnitelná v globálním měřítku, Číňan se Vám na ní vykašle a mnoho dalších s ním.

Žasnu nad naivitou "Užitečných idiotů".
Myslí si snad, že "Světosprávu", která bude suplovat demokratický systém budou tvořit odborářští bossové, kteří budou rozdělovat každému dle jeho potřeb?

A jsme u Huxleyho a jeho Brave new World. Není třeba orwellovské represe, strčíme hlavu do oprátky sami a s úsměvem. S úsměvem idiota. Neil Postman to má v úvodu 2, vydání jeho Amazing Ourselves to Death.

Problém je, že nikdo z kritiků nevytvořil ucelenou vizi jakési alternativy současné federalizované EU. Jasně, uceleně a věcně. Toto ano a toto už ne.
Aspoń o tom nevím.
30. 06. 2011 | 15:43

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

Pepa Řepa to shrnul velmi výstižně, v podstatě to tak celá léta - nás pár z Řádu :-) píšeme. Mohu snad jen dodat, že celý slavný Brusel je koneckonců jako celek prodlouženou rukou těch korporací. Proto nemá a nemůže mít žádnou vizi a koncepci. Toho Postmana si přečtěte, stojí to za to.

Do přírody chodím, včera jsem byl dokonce celé odpdoledne u vody. Ale kvůli kloubům nic moc. Snažím se o tu energii :-).
30. 06. 2011 | 17:30

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa,
DEKUJI, nevedel jsem, ze je to az tak vazne.
Dalsi experiment se nepovedl a kazdy z nepovedenych experimentu je finnacne velmi drahy. Zaplati to lide, kteri chodi denne do prace.
Je to citit z prispevku, ze lide jsou nespokojeni.

Ohledne tech finnacnich a jinych korporaci neco na vysvetlenou :
Tito lide na nas casto delaji natlak ohledne investmentu. Informace o nasi finnacni sile (ci slabosti) ziskaji (koupi) od bank.
Potom vas vylakaji na nejakou schuzi nekam do hotelu do pekneho prostredi a zorganizuji pro vas zranici za ucelem "pumpnuti" o investment, ktery je "zaruceny", protoze vlada napr. Islandu to garantuje.
Hodne lidi to spolkne jako slepice chrousta. Za ivestment lide chteji silny interest a korporace zacnou byt pod tlakem - casto pred soudem za nedodrzene sliby. Vyslo totiz najevo, ze zminena vlada to prohospodarila, ci rozkradla, nebo v ramci socialniho experimentu to dala Muslimakum, kteri jsou bez prace, (ale maji 9 deti).
Pisi to proto, ze si myslim, ze nejslabsi a neschopny, nezodpovedny clanek v retezu penez, jsou politici.
Z toho plyne pouceni: Zadny strach pred velkymi zviraty !
Vubec nejsou chytri. (Podle vzoru antiky, je asi nejlepsi cas od casu nekoho z nich ztrestat).

Ohledne pani Bobsikove...Jeji projevy v Bruselu na obranu zajmu republiky mely vysokou uroven. Umi dobre mluvit a ma osobnost.
Je skoda, ze si tak ponicila reputaci a dala se ke Komousum.

Kdo jiny ma mezi politiky tolik schopnosti ? Zatim nikdo.
Je ji skoda.

Na ukoncenou nekolik slov ohledne energie a zdravi pro pana Muellera i pro Vas pane Repa.
Mam s tim moc dobre zkusenosti !
Katalog produktu teto firmy je zdarma.
SWANSON Health Produkts, Box 2803, Fargo ND, 58108-2803
Joint health (zdrave klouby) budete mit navzdy.
Vsichni mame nejakou slabost v tele a neni dobre pouzivat chemicke leky. Podivejte se na alternativu destruktivnich chemickych prasku.
30. 06. 2011 | 20:29

Zacheus napsal(a):

"Budapešťské metro polepili plakáty embrya hovořícího ke své mamince takto: „Já chápu, že na mě ještě nejsi připravená, tak mě dej na adopci, ale nech mě žít!“ Dostali se samozřejmě do maléru s „komisařkou pro základní práva“ (věděli jste, že někoho takového máme?), která nás ujistila, že „tato kampaň se příčí evropským hodnotám“ a že Maďaři budou muset peníze vrátit", píše autor blogu.

Správný plakát, který se "nepříčí evropským hodnotám" by asi měl mít tato slova embrya :"„Já chápu, že na mě ještě nejsi připravená, tak mě nedávej na adopci, a nenech mě žít!“

Není to - i s přihlédnutím k vymírání Evropy a hrozbě islamizace tohoto kontinetu - opravdu "chucpe"? To jsou skutečně ty "evropské hodnoty"?
30. 06. 2011 | 20:41

honolulu napsal(a):

Pane Zacheus,
Vy jse asi knez, ze ano ? Nemohl by jste udelat poradek v Olomouci ? Pan Arcibiskup se dal na politiku a zblaznil se.
Ja jsem verny Katolik, ale chovani olomouckeho politicky korektniho vlezprdelky me prekvapilo. Takovou hanbu udelat v Prerove. Napravte to. Udelame vas arcibiskupem.
Ja se o tu pozici uchazet nemohu. Obcuji s carodejnicemi.
30. 06. 2011 | 21:42

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, díky, pane, vím, že přírodou Ameriky bych byla uchvácena, ostatně, mne dokáže okouzlit každý krásný strom, skála, řeka, ale třeba i rozkvetlá louka.
Dovolím si něco napsat k Evropské Unii. Pokud si chcete přečíst článek nadšence pro EU, tak pan Jan Benda napsal 5.12. 2009 blog Proč nejsem euroskeptikem. Ten blog má moc dobrou slohovou stavbu a použitou sestavu slov ve větách, je to i lekce krásné češtiny. Od té doby už tak nadšený článek nenapsal. Administrativa EU je předimenzovaná, stačí si představit, kolik financí spolyká jen za jediný den jedna z jejich budov, když se vytápí nebo klimatizuje, svítí, uklízí, v noci je vnitřní i venkovní ostraha a všechen ten servis .... a .. a množství "podržklik" kolem europoslanců. A výsledkem jsou mnohdy zákony k smíchu, třeba ty normy pro tvar okurek, nebo velikosti banánů, ..sedí v kancelářích a nedojde jim, že příroda své produkty "neseká jako Baťa cvičky".
Ještě napíšu, že mám teď z minulého měsíce dva zážitky, které mi naznačují, že se Evropa probouzí, že začíná pomalu a jistě "rozkrývat úskalí" multi-kulti. Ten první je z Dánska, Dánové začali zcela nenápadně monitorovat pohyb na svých hranicích. Abych lépe čelila únavě za volantem, stahuji u sebe okénko, ale proud studeného vzduchu po dlouhou dobu mi nevyhovuje na zvedače hlavy, které tuhnou, takže si hlavu zabalím do šátku. Když jsem to udělala v Dánsku, během krátké doby mě předjela tamní policie, na zadním okně velký blikající nápis stop, a číslo s kilometry, kdy mne hodlají zastavit. Navedli mne na zcela zakryté parkoviště, nebyla jsem tam sama, bylo tam několik aut, osazenstvo prokazatelně z jiných a zřejmě jižních destinací. Doklady mám vždy viditelně na vedlejším sedadle, vzala jsem je, stočím okénko, sundám sluneční brýle a šátek z hlavy,... usmáli se, řekli v několika jazycích omluvu a propustili mě. ... Někde na cestě byl asi kamerový systém, a ten mne zachytil v šátku jako arabku.
Druhý poznatek je z pláže poblíž Říma. Itálie čelí a ještě bude čelit problémům s běženci ze Severní Afriky. Pláží se potulují partičky mladých, odhadem kolem dvaceti let, chlapců, a dost nevybíravým způsobem se vnucují a obtěžují mladé dívky. Chtějí navázat kontakt, uchytit se, zamilovaná dívka pomůže s azylem. Příslušníků policie je vidět podstatně víc a častěji, než v minulých letech a mladící se navzájem varují, během chvíle jsou pryč, aby se zase vrátili a nevybíravé dotírání mohlo pokračovat.
Teď, dokud je léto, tak problém azylantů není až zas tak markantní, spí venku, kde se dá. S podzimem a zimou se budou stěhovat do měst, nejsou otužilí a připravení na evropskou zimu, letos na podzim se začnou lámat první krajíčky chleba z multi-kulti problémového bochníku. Podle toho, co jsem viděla, nabývám dojmu, že to bude ve prospěch domorodých Evropanů. Bude to mít podstatně "ostřejší kontury", než v minulých letech. Zdravím přes Atlantik, Tužka.
01. 07. 2011 | 00:05

honolulu napsal(a):

Pichu,
polib mi prd.l ! Kdyz se Te zeptam na neco rozumneho, tak mlcis jako ten sv. na Karlovem moste.
Ale, hned ozijes, jak zacnec myslet na stolici. Samozrejme t.j. jediny prinos Komousu republice.
Tak se snaz, cerveny brebto.
01. 07. 2011 | 01:29

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, to jsou vyborne zpravy. Pozvedlo mi to naladu. Dekuji.
Aby jste rozumnela. Nejsem proti integraci, pokud je to ze stejne kultury, ale Afrika t.j. zeme certu. Vim jakou zkazu siri a jakou maji kriminalitu.
Vy se hodne toulate po Evrope. (Italie, Dansko).
Smim se Vas zeptat jaky na Vas dela dojem Berlin ?
01. 07. 2011 | 01:43

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa,
k ranimu kaficku na zamysleni. Zase zde mame pripad, s kterym si nikdo nevi rady. Pri letu na Aljasku v letadle ve vysce 30 000 feetu (9 km) SKORPION z Afriky napadl 55 leteho cestujiciho.
Kdo ho do toho letadla asi dal ? To letadlo nikdy v Africe nebylo a SKORPIONI urcite neradi cestuji na Aljasku.
(Co s chlapem letusky delaly, aby nedostal toxic sok, je zahada).
01. 07. 2011 | 06:00

Pepa Řepa napsal(a):

Honolu
škorpiky mám v oblibě.
V hammadě, kamenité poušti jsou pod každým druhým šutrem. Platí na ně jedna věc. Dřevěná vidlička na okurky rychlokvašky. Uděláte si ji sám. Klepe nožičkama, vzteká se to a nemá nárok. V podstatě Vám ublíží jen seknutím dopředu. Seknutí bílého škorpika přežijete, ale bolí to. U dětí je to horší, musíte píchat antiserum podle kil. Nemá rád přímé slunce, přes den se schová třeba do boty. U dětí jde o život.
Horší je černý. Ten můj asistent-swahilec z Ugandy- tvrdil, že exlo pár členů jeho rodiny. Na severu nejsou,aspoň jsem ho nikdy nepotkal. Když odstraníte u škorpika jed z ocasu, dá se preparovat a přidělat na dřevěnou destičku jako suvenýr.Pár jsem jich rozdal. Asi nemá závratě, rád cestuje letadlem, když ho našli v éru.

Je to spíš o psychickém bloku, leknete se, když ho uvidíte. Je to nemotora, tank z prví světový.
Že by v JAR nebyli? Jinak když je přemístíte do zimy, ztrácejí časem jedovatost. Na Aljašce by byl za pár generací pro děti na hraní.

V Maghrebu jsou horší věci. Je tam jedna jedovatá stonožka. "arbaarbaínka" (má 44 nožiček). Koupili jsme akvárko a dělali duely. Škorpik s arbaarbaínkou. Škorpik nepřežil a to se tvrdí, že on a potkan přežijou i jadernou válku. Ještě, že tam nejsou ochránci zvířat, zažalovali by nás. Nebo jsme zalili Škorpika vodou, dali na mrazák a čekali jestli po rozmrznutí poleze.

Horší to je s písečnou zmijí. Zahrabe se bokem do písku a nevíte kde je. Jste jak na minovém poli.
Plivající kobry-které jsou prý na pomezí Marocca a Mauretánie- jsem naštěstí nikdy nepotkal.Já se před hadem dekuju, dokud je čas. Kdo uteče vyhraje.

Až tady. Jedna písečná bydlí u Ostravy na hnoji.Adaptovala se.
Za chvíli se určitě ozve a zasyčí:
Rasííííísti!

Tužka
a jela jste v poslední době z Dánska přes most do Malmo? Dán si to hlídá, tam je to v pohodě, Švédům už to přerostlo přes hlavu.
Jen je politicky nekorektní o tom mluvit.
01. 07. 2011 | 14:05

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, to normalnimu cloveku nenapadne nasadit do letadla takovou zouzel. Stejne jako nikdo normalni by nenasadil do Ostravy hada, jako je Tencotudleto.
Rikam Vam, pane Repa. Certovska konspirace existuje na zniceni naseho uslechtile naroda. Nekolik Tencotudleto a nepomohou nam ani Blanicti rytiri.
Mel by jste kandidovat na nejakou politickou funkci a byt prekazkou destruktivnim zivocichum.
(My zde mame prekrasne leto, jdu se toulat).
01. 07. 2011 | 14:47

santawizard napsal(a):

Já věřím v duchovní a materiální prosperitu souřadně.Dejme tomu 1000kč-1000000kč v duchovní a materiální hodnotě lze spřádat dohromady.Tato teorie není pro každého.Jedině pro ty ,kteří věří,že Bůh vládne a peníze slouží.Potom je to určeno jak pro jedince,tak pro páry,tak pro skupiny.Každý jedinec už to dělá podvědomě ve snech.Něco se podobá i v tom že tajemství bible není ještě odhaleno.Lidé jsou nedokonalí a nedopřejí si absolutní štěstí .Podvědomě je tajemství bible už odhaleno,ale vědomě ještě není odhaleno.Podobně to platí i pro čas a peníze jak podnikat pro peníze a pro nirvánu může kdokoliv i žena v domácnosti.Důležité na celé věci je že podnikatelé a podvodníci jsou jak v duchovní tak finanční sféře.Je nutné se na to předem připravit ve spoluúčatněné dohodě o rozpočtové a bezpečnostní politice!!!
01. 07. 2011 | 14:49

Zacheus napsal(a):

Pane Honolulu, děkuji za odpověď:- ).
Přeji Vám hezký večer a celý víkend. Zacheus
01. 07. 2011 | 20:48

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, pane, položil jste otázku, jaký dojem na mne dělá Berlín. Z Berlína tady píše pan Martin Krafl, jsou to takové bonbónky, ale otázka patřila mně, tak odpovím.
Do Berlína, tedy přesněji, do Východního Berlína jsem občas na výjezdní doložku zajela i v dobách bolševika. Po pádu berlínské zdi a sjednocení, se hodně stavělo a upravovalo a když se stal hlavním městem, tak do Berlína Němci skutečně investovali, netroškařili. Je to moderní město, máte pocit silné proudící energie, ale chybí mu duše. Duši mu ukradl Hitler, před válkou z něho udělal chladné politické monstrum. Viděla jsem několik autentických filmů, které byly na přání Hitlera natočeny. Pak přišla bitva o Berlín a znetvořená duše města byla rozdrcena, společně s krví a slzami, později i potem z práce na jeho obnově, je v podloží nového Berlína. Město zatím duši nemá,..je to velkoryse postavené moderní velkoměsto, které dobře funguje.

Napíšu ještě něco k Berlínu, ještě dřív, než jsem ho poprvé navštívila, jsem vyslechla příběh paní uklízečky na mém prvním pracovišti. Češka, vzala si za války/ druhé světové/, Němce, odstěhovala se do Berlína. Její muž, ač nevoják, byl v zimě 1944-45 povolán k jednotce domobrany na ochranu Berlína. Na jaře ve45 se už domů nevracel, byli stále v pohotovosti. Čekala dítě, bydleli v několikaposchoďovém městském činžovním domě uprostřed Berlína. Jak se blížila fronta, obyvatelé odjížděli na venkov, kdo nemusel z titulu práce zůstat ve městě, ten byl evakuován. Tak se stalo, že zůstala v celém bloku domů sama. Začala bitva o Berlín, bála se jít do krytu, bála se, že v něm zůstane zasypaná. Dům dostal bombový zásah, část domu se zřítila, ona běžela ze svého bytu v prvním patře, a začala rodit. Zůstala na odpočívadle, mnoho hodin,... do domu vběhli i několikrát vojáci, Němci i Rusové, někteří si jí nevšímali, jiní se zastavili, ale jen, na okamžik. Tenkrát mi říkala, že si střídavě přála, aby přežila, pak zas, aby ji zastřelili. Jeden mladý ruský voják ji přinesl polní láhev s vodou a rubašku. Ta rubaška byla špinavá a od krve, asi ji svlékl z někoho, kdo padl. Vodou dítě umyla a zabalila do rubašky, přežily. Ale říkala mi,...snad už tisíckrát se mi to ve snech vrátilo, ten děs a hrůza, já bych do Berlína nemohla vstoupit. Kdykoliv jsem v Berlíně, vrací se mi její vypravování,...nevím, mne Berlín "neoslovuje". Ale, abych to odlehčila, mohla bych Berlín, Paříž, Řím vtělit do pojmu žena-milenka, a Vám napsat, jak by se k Vám, jako alegorie měst, chovaly. Stačí napsat, že to budete číst, mám víc volného času, budou dva státní svátky a v pondělí jsem si sama sobě dala dovolenou, budu si "válet šunky". Tužka a úsměv, prosím.
01. 07. 2011 | 23:57

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pepa Řepa, děkuji, za otázku, pane. Nejela, protože na některé věci jsem "konzerva", prostě, co se osvědčuje, to neměním. Používám trajekt, dám si horkou sprchu, horkou kávu,.. sleduji cvrkot, na mobil mi napíší přivítání, pošlou "cvakající hru", pokud máte štěstí a podaří se vám strefit, tak něco vyhrajete. Tentokrát to bylo "óbr", tam obrázek lodi, zpět šlehačkový pohár s jahodami. I stevard vypadal jak bájný viking, počasí si udělám a moře uklidním, trajekty patří k mým cestám na sever. Tužka a úsměv, prosím.
02. 07. 2011 | 00:17

Jiří Horák napsal(a):

Dobrý den!Zná někdo z blogujících občanů demonstranta v Ostravě,který protestoval na ulici Nádražní s plakátek Dost bylo Klause?Prosímo odpovědˇ na e-mail jirihorak@volny.cz.Děkuji.
04. 07. 2011 | 15:06

Lula19Gentry napsal(a):

freelance writer
25. 03. 2012 | 05:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy