Gayparády, prideparády a antiparády

23. 08. 2011 | 14:53
Přečteno 4317 krát
Češi dokáží z každé hloupé komedie udělat umělecké drama, pochválil je anglický herec a dramatik Peter Ustinov, když mu jakési pražské divadlo jednu takovou komedii hrálo. Tak si dnes z nedostatku opravdických pouličních dramat stylů norského nebo anglického potřebovali z průvodu šašků ulicemi Prahy udělat drsnou kovbojku na nevyšší úrovni národní politiky a mezinárodní diplomacie, v níž se střílelo ostrými nadávkami. Všichni všechny brali smrtelně vážně. A málokdo si všiml, že mezi těmi hanlivě míněnými jmény chybělo ono správné křesťanské „sodomité“. Znalost bible holt v Česku chátrá i u věřících.

Jediná komická výjimka se podařila modrým šmoulům, kteří gayparádu na vlně její publicity předběhli tak svižně, až se zdálo, že oni jsou ona. Jediný suverénní nadhled projevil mladý veterinář jménem Bělobrádek, o němž se veřejnost konečně dozvídá, že převzal vedení KDU-ČSL. Každým coulem westernový hrdina (mohutné osvěžení po předsedech předchozích), velkoryse oznámil, že v této straně homosexuálové jsou, byli a vždy budou, neboť on sám kdysi s jedním bydlel a bez problémů. Místo útoků na ně navrhl parádu na podporu rodiny, k níž by se mohl každý přidat. Před takovýmto startem volební kampaně bezmála zapomenuté strany klobouk dolů.

Coby křesťan a veterinář, předseda Bělobrádek ví, že Hospodin dal různý stupeň veselosti nejen různým tvorům, ale i různým otvorům. A že různě veselí tvorové preferují různě veselé otvory. Na stupínku veselosti tvorů i otvorů patří homosexuálové mezi ty spíš neveselé. Proto se potřebují občas rozveselovat a parádit. Proto se také potřebovali pojmenovat slovem gay znamenajícím veselý, které se tím stalo v původním smyslu nepoužitelné. To je krutá perzekuce nás lingvistů (další pronásledované menšiny), kteří by měli uspořádat průvod s hesly jako „vraťte nám slovo gay a dáme vám za ně deset jiných“.

A vůbec si jako terapii dopřávejme víc všelijakých parád a antiparád.

Gayparády nejsou ničím novým. Řecko se bažilo pohledem na blýskavá nahá těla krásných hochů a říkalo tomu atletika. Řím si liboval v nahých řecko-římských zápasnících a nahých masérech. Nahradilo je biblické dědictví studu z lidského těla a místo gayparád zavedlo průvody krvavě se bičujících flagelantů. Tak najdeme další gayparádu až pak v renesanci, zvěčněnou do mramoru a bronzu na florentinském náměstí della Signoria. S podporou tamního magistrátu i církve ji vytvořili homosexuálové Michelangelo, Donatello a Cellini. Nejslavnějším dílem „homosexuální kultury“ je Sixtinská kaple ve Vatikáně. Patří k ní taky třeba Leonardo, Caravaggio, Čajkovský, Whitman, Verlaine, Rimbaud, Wilde, Proust, Visconti, Zeffirelli, Pasolini. Započítáme-li i bisexuály, tak třeba Montaigne, Marlow, Shakespeare, Byron a Gogol.

Zachránit před nimi pomyslnou „křesťanskou civilizaci“ by znamenalo jí hezký kus vymýtit. Před jedním takovým vymýcením ji jen o fous zachránil anglický matematik Alan Turing rozluštěním německého šifrového kódu Enigma. Dostal za to metál? Ne. Šel po válce za homosexualitu do vězení.

Podle ovoce prý soudit strom. A kamenem prý, kdo bez viny. Nebo to mělo znamenat něco jiného?

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Nevím co ten text sleduje. Autor se chce zřejmě pyšnit znalostí významných homosexuálů, které někde vygůglil.

Samozřejmě homosexuální jako každá jiná menšina má vliv na vývoj lidského společenstvé. Otázka je, proč pořádat gayparade coby prezentace hrdosti na vlastní sexualitu. Proč sexualita nemá zůstat soukromou záležitostí a homosexuálové stejně rovnoprávní jako každý jiný občan (snad z pochopitelných výchovných důvodů - s výjimkou adopcí).
23. 08. 2011 | 15:08

Méďa napsal(a):

Řek bych, že autor tím sleduje zájmy nadnárodního velkokapitálu, Bédo. Je mi ale divný, žes to hned neprokouk.
23. 08. 2011 | 15:10

Eleshar napsal(a):

"nám lingvistům", jo? To by mě zajímalo, Kuras, co voni věděj vo lingvistice. Asi tolik co vo všem jinym. Velký kulový.
23. 08. 2011 | 15:21

Vico napsal(a):

Nemám problém autora, kterého z mnoha důvodů si nemohu vážit, ocenit. Jen si ještě počkám, co napíše do méně učesaného a nemytého periodika, kde jsou jiní čtenáři, kteří chtějí včetně redakce slyšet a číst něco jiného.

Nicméně dnešním textem se mi ukázal Kuras tzv. v lepším světle. Možná jen mohl konkrétně jmenovat kdo vprvopočátku udělal z gay parade "kovbojku". Soudím, že holobrádkovitý kovboj Bělobrádek to nebyl..ale to bych už asi po Kurasovi chtěl příliš.
23. 08. 2011 | 15:22

jiří napsal(a):

Turingův osud byl bohužel ještě smutnější, než jak jej uvádí autor. Turing (který kromě toho, že pro spojence vykonal nedocenitelnou práci za války, byl také významný logik a předchůdce computerové vědy) dostal v roce 1954 na vybranou: buď půjde do vězení za homosexualitu, nebo se podrobí chemické kastraci. Turing to vyřešil tak, že se otrávil kyanidem.
23. 08. 2011 | 16:13

Pepa Řepa napsal(a):

Když existuje Veselý kopec, proč by nemohl existovat veselý otvor?
23. 08. 2011 | 16:48

Jana Pechová napsal(a):

Nemám, co bych řekla k textu, ale jeho závěr mi připomněl vtip, který se mi moc líbí - tož proč se nepodělit, když už tu tak vesele máváme Biblí.
Jde Ježíš s Matkou a učedníky, a tu vidí rozlícený dav, kterak se s kameny v rukou řítí na cizoložnou ženu. Ježíš ve vhodném okamžiku nebohou cizoložnici zaštítí a čelem k davu praví: "Ty kdož jsi bez viny, první hoď po ní kamenem!" V okamžiku, kdy oči lidí z davu následují kameny padající do prachu cesty, zasviští kolem Ježíšova ucha směrem k oné ženě jeden ze šutrů. Kristus se ohlédne a tiše utrousí: "Ale no tak, Matko..."
23. 08. 2011 | 16:52

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo
když máte něco mimořádné hezkého, chcete se přece s tím pochlubit ostatním, nebo ne?
23. 08. 2011 | 16:55

Baba napsal(a):

Našinec je spíš pro okvětní plátky růží v pivoněk v košíčku. To si anima přijde na své.
23. 08. 2011 | 16:56

Borochovský napsal(a):

Béda
Souhlasím a také přesně nechápu krátký smysl dlouhé řeči.
Přehlídku jmen slavných homosexuálů si mám vykládat jako co?
Je to snad ospravedlnění dnešních nemravností typu Prague pride?
Jmenovaní velikáni se určtě žádných propagačních akcí nezůčastňovali.Prožívali si svoji úchylku v soukromí.Na rozdíl od dnešních deviantů.
23. 08. 2011 | 17:22

jezevec napsal(a):

Sexuální orientace je soukromá věc a nikomu do toho nic není.Civilizovaný člověk se sexuálně projevuje ve svém soukromí.Takže má pravdu V.K. Homosexuálové běžte se svými ostudnými gayparádami do hajzlu a pan Kuras to svým blogem zbytečně rozmazává.
23. 08. 2011 | 17:30

zdenekb napsal(a):

Bochorovský:

Pokud je mi známo, třeba Oscar Wilde svou úchylku prožíval vcelku veřejně. Taky jej za neospravedlnitelné nemravnosti tehdejší spořádaní bochorovští poslali na nucené práce. Deviantům se prostě neodpouští!
23. 08. 2011 | 17:45

zdenekb napsal(a):

Borochovský:

...ale omlouvám se za zkomolení jména.
23. 08. 2011 | 17:46

Ondra napsal(a):

Hloupy text.. Je zjevna fascinace autora sebou samym. Nic vic, nic min. Benjamin Kuras si to pravdepodobne neuvedomuje, ale prave lide jako on de facto vytvari ona dramata, o kterych sam tak premoudrele mluvi..
23. 08. 2011 | 17:49

scientits napsal(a):

to Kuras (malé lingvistické okénko)
podle Foucaulta je termín sodomie v Bibli používán volně a zahrnuje v podstatě vše, co se lišilo od "povoleného sexu" (jehož podoba se měnila i v průběhu tisíciletí psaní Bible). K přesnější diferenciaci/klasifikaci sexuality na různé typy "úchylek" došlo až v 19. století pod hlavičkou vědy. A od té doby byla homosexualita klasifikována jako nemoc - nemoc v té době nahradila (a tak trochu suplovala) morální křesťanskou kategorii hříchu. Homosexualita se až dodnes tak úplně nezbavila spojení (konotace) s nemocí a s hříchem (proviněním). Právě proto se taky konají Pride parade - je to karneval jako veřejný rituál, kdy se proti této konotaci protestuje.
(Já osobně si myslím, že pokud to má formu extravagantního kostýmovaného průvodu, je to blbá strategie pro zdejší prostředí).
23. 08. 2011 | 18:16

achim napsal(a):

Tak já vím, že se to týkalo (sodomie) i sexu se psy a jinými milými tvory. Jinak má pan Kuras celkem pravdu, ty naleštěné prdelky jsou spíš k smíchu, než třeba Wilde nebo Shakespeare, kteří s naleštěnými prdelkami po ulicích neběhali, ani s péry v zadku.
23. 08. 2011 | 19:03

SuP napsal(a):

Jana Pechová -
Tak ten jsem neznal. Potěšil!
23. 08. 2011 | 20:18

Dash napsal(a):

Výborný a vtipný článek
Takový malý historický pohled na problematiku (jakou problematiku?!) homosexualismyu. Přesně tak, homosexualita je přirozená a existovala vždy, a spousta významných osobnosti homosexualni byla a je a bude
Znamená to snad, že máme zapomenout na jejich přínos lidstvu at uz ve vědě, politice, sportu či umění? Určitě ne. Proč zavírat oči před něčím krasným jenom proto, že pochází od někoho, kdo je jiný než já?
Každá rozumná myšlenka či dílo, které nás obohatí a posune jako lidstvo dál, každý pozitivní skutek je přínosem, a je přece jedno, jestli její původce je Čech, Američan či Černohorec, bílý, černý, fialový nebo strakatý, upřednostňující ženy či muže, plešatý nebo s dlouhou blond hřívou, tlustý nebo tenký.....
23. 08. 2011 | 20:42

znalec napsal(a):

Já v těch přestřelkách, pane Kurasi, vidím zdravé, ničím neokleštěné sebevědomí národních i nad národních názorů, které je dovoleno v demokracii říkat. Drama s toho děláte vy. Proč asi? Stydíte se za Čechy?
23. 08. 2011 | 20:45

Zacheus napsal(a):

" Veškerý hřích spočívá v nepřiměřenosti"
napsal spisovatel Salman Rushdie.
23. 08. 2011 | 21:48

paco napsal(a):

To by mne zajimalo, proc si zrovna sodomite preji mit tolik pozornosti. Komu predtim byli lhostejni, po shlednuti toho plesu priser opravdu nabyde dojmu, ze to jsou uchylni chudaci. A ti jejich predaci, kteri ty parady organizuji, jsou postizeni zvlast, tedy alespon na hlavu. Sejit se na verejnem prostranstvi a vykrikovat do sveta, s kym soulozim, to chce opravdu velkou inteligenci. Obcas pro porovnani si predstavuji, co by se stalo, kdyby nejaka jina skupina se sdruzila a prezentovala podle tohoto koitalniho kriteria. Co treba, kdyby se sesly Katerina Jacques, Adriana Sklenarikova, Heidi Klum, Jennifer Lopez atd., svlekly se do spodnich barevnych sukynek, vytahly ven kozy, vylezly na alegoricky vuz a zacaly se natrasat a prozpevovat "Spala jsem s cernochem, spala jsem s cernochem ..." Nevim, jake nasledky by mel ten pocin pro jejich profesni drahu, ale s partnerskymi vztahy by urcite zamaval, bez ohledu na to, zda je cernochem soucasny partner nebo byvaly. A u teplych je to tedy OK? Ne, averze normalnich lidi k sodomitum nema s konkretnim nabozenstvim nic, ale opravdu nic spolecneho, jde jen o zdravy rozum a pud kolektivni sebezachovy.
23. 08. 2011 | 22:33

AC napsal(a):

Jj, sodomité gomorité:-)
23. 08. 2011 | 23:14

AC napsal(a):

Zacheus

Jako třeba nepřiměřeně milovat bližního svého...nepřiměřeně vraždit...nepřiměřeně nepožádat manželky bližního svého...nepřiměřeně nepokrádat..
Rushdie to asi taky neměl lehký. Myslím sám se sebou:-)
Vaše slova budiž ano ano ne ne.
23. 08. 2011 | 23:20

Vladimir napsal(a):

No, autor se myslím snažil obhajovat homosexuály - aspoň to tak zvonjka vyzerá i když jim vyčítá zneužití slova gay. Budiž.
Možná ale přehlédl, že česká veřejnost se "nečílí" kvůli homosexuálům, ale spíš kvůli jejich zpupnosti s jakou vystavují na odiv veřejnosti svou homosexulitu a jak svou homosexualitu přestavují jako na stejnou roveň (ze společenského hlediska) s heterosexualitou, jak se snaží přesvědčit veřejnost, že chovat se homosexuálně je stejně dobré jao sechovat heterosexuálně. Jedna věc je být homosexálem od přírody, jiná věc je chovat se homosexuálně.
Možná si autor uvědomuje (i když to nedává moc najevo), že Sex obecně ma dvě roviny. Jednak rovinu rozmnožovací - instinkt (pud) rozmnožovací, jednak emoci (LIBIDO) se sexem spojené.
Homosexuálové se svým sexuálním chováním nerozmnožují - neplní tedy přírodní zákon, libido ovšem mají, to je ale druhotné, pro homosexuálly ovšem jediné s čím je u nich sex spojený. Jsou tedy přírodou trochu ochuzení a možná jim to příroda na druhou stranu vynahrazuje třebas vlohami pro estetiku ??
24. 08. 2011 | 01:24

honolulu napsal(a):

Rikal mi vcera velebny pan, ze neprimerene chlastam Burgundy a ja mu na to, ze je to krev Kristova. Asi to uznal.
Rikal, ze se mam uz konecne ozenit a chovat se moralne a ja mu na to, ze chci nejdrive najit a polepsit Mary Magdalenu.
Obratil oci v sloup a zacal silhat, ale asi to uznal take.

Potom, ale zacal velebny pan mluvit o mestech ktera uctivala KOZLA, symbol nezrizeneho sexu. Jedno se jmenovalo Sodom a druhe Gomorrah v zemi Canaan na brehu Jordanu, tam blizko, kde je dnes v Israeli Masada. Byla to bohata mesta obklopena zeleni a na pastvinach zili stada dobytka. V jednom vladl kral Bera a v druhem kral Birsha.
A tito dva cunaci misto, aby chodili za devcaty pro sex, tak demonstrovali svoje praseckarny pred celym mestem a zadali obdiv, nasledovani a uznani. Dostalo se jim vseho.

V te dobe Canaan ovladal i dnesni Kypr a Sinai.
Bohove se vsak na zvracenosti nemohli divat a seslali na obe mesta ohen. (Asi kometu.) Dodnes ten kraj vypada jako obraceny popelnik a neovlada nic. Tak jako na San Francisko bylo seslano AIDS (take ohen ve forme horecek a infekci) a zemetreseni, tak na Prahu bude seslana nejaka metla Bozi.
Tak se tam chovejte primerene a slusne praseckari !

Pijte Burgundy a vyznejte lasku nejake Mary Magdalene !
Chodte do kostela (katolickeho samozrejme) pro spiritualitu a budete-li chodit pro reprimat k velebnemu panu, tak hledte at z vas nesilha. Jinak se nezuslechtite v tomto zivote a budete cunaty i pristim.
24. 08. 2011 | 03:47

Saltzman napsal(a):

Mne nezajímají vzájemné vazby v onanování mezi obyvateli v Česko, proto ani nejsem schopen vnímat průvod šašků Prahou, co staví na odiv vzájemné onanovací sklony, jako spoluobčany pyšnící se svými životními úspěchy. Jako dříve tvrdím, že osobně NEMÁM čas na podobné šaškování v Praze, protože já MUSÍM tvrdě pracovat, aby z mého hrubého platu mohl stát ukrást pro svou existenci, která se jeví až neoprávněná.

Neoprávněnost existence státu Česko začíná být stále více křiklavá. Valná většina občanů dře ze dne na den, aby jiná menšina, či menšiny měly z čeho jíst, pít, bydlet, bavit se a množit se. U Gayů je nezasloužená přednost, že množit se nemohou vlastním přičiněním. Na jejich obranu lze konstatovat, že ne zdaleka všichni mají snahu se do Prahy na tu šaškárnu dostavit. Konkurenční šašci na "ochranu rodin" organizováni KDU-ČSL mají čas a prostředky, které s klidem mohou uvolnit pro šaškování v ulicích Prahy, neb jejich obživa spočívá v příživě. Ti se naopak množit mohou.

STÁT KRADE! Krade těm, co pro obživu musí udělat vše a nemají čas na šaškování v Praze. Stát se stal ohrožujícím pro pracující, přestal je chránit a začal je odírat a vydírat. Státní představitelé se těmito pracujícími nezabývají a dávají přednost komentování šašků v Praze. Stát, spolu s menšinami, se přiživuje na pracujících a nenechá toho, dokud se většina občanů, kteří prací jsou živi a jiné živí, nevypraví do Prahy skoncovat s touhle státní zlodějnou. Pak bude proti nim použita státní moc, pořízená z nakradeného těch pracujících.

Zvrácenost této společnosti nespočívá ani náhodou v diskriminaci menšiny a je jedno které. Zvrácenost této společnosti spočívá z příživy na většině občanů a je navíc státem tvrzeno, že málo se sebere od většiny do státní kasy.

Někteří spoluobčané Česka mají dost času a sil se po nocích bavit a rušit upracované svým hlukem v jejich spánku. Někteří mají dost energie na to, aby se sjeli poveselit do Prahy, kde oznamují světu okázale svou onanovací orientaci a říkají tomu vytrvale sex. Těm upracovaným je jedno kdo s kým, jen je provokuje, že na zábavu má jiný dost času a sil, zatímco oni musí práci i shánět aby přežili se svými dětmi v relativní zajištěnosti.

S čím větší drzostí vnucuje kdo druhým jakousi ideu šašků po Praze řádících, s tím větším odporem se u přesvědčovaných setkává. Pak tento odpor pojmenovává drze diskriminováním jinak orientovaných. Vůbec nejde v tomto státě o sex! Jde jen a pouze o zlodějnu na většině občanů páchanou!
24. 08. 2011 | 06:46

Zacheus napsal(a):

AC. Děkuji za odpověď. Mám-li se tedy vyjádřit jasně, s průvodem, kterého jsme byli svědky v Praze,nesouhlasím. Jsou to podle mne zbytečné akce a vyvolávají kontroverze ve společnosti. Požadují-li homosexuálové ( oprávněně) určitou ohleduplnost ze strany většinové společnosti, měli by totéž oni uplatňovat recipročně také. Navíc si nemyslím,že je uplně v normě jít kamkoli cosi s hrdostí sdělovat o své sexualitě. A to pomíjím otázku prostého vkusu takového sdělení. Přeji Vám pěkný den.
24. 08. 2011 | 07:10

Grandmaster napsal(a):

Zda se mi, ze ctenari na tomto blogu postradaji jakykoliv smysl pro humor. Jediny, ktery touto vlastnosti hyri, je Honolulu. Chce dokonce seslat nejakou metlu bozi na Prahu. Jedina metla, kterou ja znam, je Honolulu na tomto blogu. A cert vi, jestli ho sem seslal Buh.
24. 08. 2011 | 09:58

Vladimir napsal(a):

ad Saltzman:
"Stát krade, stát nemá nárok na existenci".
Jistě, český stát se chová podivně, nikoliv ale stát jako takový, ale jeho představitelé.
Vyžírají stát vládní představitelé - ať už nemravnými benefitami poslanců a ministrů a vládních úředníků (jestlipak Kalousek zarazí také benefity těchto politiků ?), vykrádají stát tunely, korupčními zakázkami, zákony, které nahrávají určité skupině obyvatel k nezaslouženým výhodám, nemravné platy, které přiklepávají ve státních úřadech a veřejnoprávních institucích, ...
To včecko je špatné, ale kvůli tomu rušit stát je blbost ! Je třeba zrušit - zabránit takovému chování poitikům. Ovšem jenom nové volby nepomůžou ! Je třeba změnit systém - aby občané mohli lépe kontrolovat situaci a politiky. Je třeba nastolit DEMOKRACII (demokracie u nás bohužel není - lidé nemají žádnou vládu, žádné pravomoce).
Společnost je asi zvrácená - je morálně horší, než před 22 lety a o tom svědčí nejen případy typu Modřanský doktor Barták, nejen policejní gangy, justiční mafie, zákonodárství na zakázku lobistů ... Chybí morální autorita typu Masaryka, chybí ÚSTAVNÍ DŮRAZ NA VEŘEJNOU MORÁLKU. Ústava naopak zdůrazňuje, že povoleno je všecko, vyjma zákonem zapovězených skutků - tahle liberalizace je na počátku morálního MARASMU.

Rovněž rozklížení společnosti - nezájem o to, zda slabší (výchovou, odborností, ...) skupiny obyvatel stačí tempu zbytku a zda z frustrace , že nemají šance , tak se chovají jako škůdci a paraziti společnosti. Tvrzení, že každý se má postarat o sebe je sobecké tvrzrní a v důsledku se obrátí proti lhostejné společnosti.

Stát je potřebný, ale stát dostatečně silný, aby mohl prosazovat vůli a vizi společnosti. Slabý oslabený) stát, jak by ho rádi viděli někteří pravičáci je opravdu na nic ...
24. 08. 2011 | 11:09

Mard napsal(a):

Óóó, to jsem se zasmál nad veselým otvorem, ty tvore Kurasi! Děkuji a těším se na další podobnou delikatesu!
24. 08. 2011 | 11:33

Mard napsal(a):

Vladimir napsal:Stát je potřebný, ale stát dostatečně silný, aby mohl prosazovat vůli a vizi společnosti. Slabý oslabený) stát, jak by ho rádi viděli někteří pravičáci je opravdu na nic ...

Jojo, nejlépe nějakého silného národně sociálního führera, že ano? Víte, každý máme nějaké preference, ale tu Vaší vám vůbec nezávidím.
24. 08. 2011 | 11:34

Mard napsal(a):

Stejně nechápu, takovopu snahu o legalizaci bisexuálních svazků. To už mi připatá rozumnější legalizovat bigamii - když chce někdo dvě manželky neby nějaké dáma když chce dva muže, tak komu by to mělo vadit?!? Každopádně početí dítěte a jeho následná výchova v rodině je pravděpodobnější než v případě páru stejného pohlaví.
24. 08. 2011 | 11:38

šlapka napsal(a):

Pane Kuras - to "české drama" je fraška. Sto let za opicema (Hájek promine).
Vystupují v ní na straně Tradice a Odpovědnosti povětšinou ti samí, co chodí pravidelně do bordelu a do kostela, kradou a kážou o morálce, mlží a hystericky volají po pravdě, mají vyhulené plíce , propadlé hrudníky, vymetené kebule a ochablé pupky - ale oslavují krásu ducha a těla...a sekaj dluhy, které má platit někdo jiný.

Takže ty veselé otvory, co vyhledávají oni...Kuras, nechtěla bych je vidět na vlastní oči...to musí být dosti odpudivá podívaná....tydlencty jejich veselé otvory...
24. 08. 2011 | 12:58

honolulu napsal(a):

Pane Grandmaster,
Byl jsem vsim a nebylo to k nicemu. Byl jsem nahore i dole. Mam tituli prave i falesne (napr. "Princ"). Ted uz zbyva jen dostahnout uznani na nebesich. Proto mi verte, ze jsem agentem Andelu.

P O Z O R, pro vsechny ! Neprehlednete ! Ve state Oklahoma je velky soudni process. Indiansky kmen pravych Indianu, kmene
CHEROKEE (cti Ciroky s hackem na "c") vykopl vyhnal se sveho uzemi potomky otroku (cernochy). Je jich dohromady 25 000. Proste je tam nechce.
To zde jeste nebylo. Takhle funguje ta "snasenlivost" a Multi- Kulti. Nikdo si s tim nevi rady. To uzemi je jejich, i kdyz puvodne prisli v 19-tem stoleti z Appalachian Mountains.
Samozrejme vas o tom nikdo neinformuje, protoze se to nehodi do officialni politiky.

A zemetreseni jsem zde meli vcera a bylo to neprijemne.
24. 08. 2011 | 14:15

AC napsal(a):

Zacheus 24. 08. 2011 | 07:10

Ano, jsem téhož mínění.

Hezký den i Vám.
24. 08. 2011 | 16:43

Vladimir napsal(a):

ad Mard: "...nezávidím".
Je to rozdíl v pohledu generací na tentýž problém.Já jsem ta generace starší ...
Mělo -li být skoro vše ponecháno na schopnostech jednotlivce vydobýt si ostrými lokoty co nejvíc (jestěže na úkor ostatních), pak opravdu stát nepotřebujeme a stojí zbytečně moc. Pak se můžeme vrátit do korun stromů - jestli nás tam opice ještě pustí ...
Takže vám váš pohled vůbec nezávidím, je to pohled chlupatého primáta ...
24. 08. 2011 | 18:03

martin napsal(a):

Slovo gay je znemožněno? v angličtině nebo jen u nás? No, pane Kurasi, navrhuji navrhnout pro homosexualy označeni hot gay, či lesbic man a osvobodit tak slovo gay. Horký veselý a lesbiocký muž. Co vy na to? je to blbé? Určitě, ale v tom je naděje jazykové úpravy? Čím blbější, tím nadějnější.
24. 08. 2011 | 20:32

Gájínek napsal(a):

Fakt nechápu,proč by se nemohlo používat normálně- již zašité slovo buk.
Je na tom něco špatného ?
25. 08. 2011 | 07:33

pavel2 napsal(a):

...nekteri lide mluvi proto, ze se radi poslouchaji u Kurase je to obdobne v psani.... nevi se kde ma clanek nejaky smysl...
25. 08. 2011 | 08:07

Vladimir napsal(a):

ad Gájínek:
Já myslím také, že slovo BUK je docela vydařené, jiné slovo vystihující homosexuály je BUZE.ANT nebo BUZÍK.
Ono to je ale podobmé jako se slovem CIKÁN. Slovo Cikán se kvůli počínání lidí nesoucích toto označení natolik zprofanovalo, že se stalo i synonymem pro lháře a pro jiné negativní postavy ... Tak Cikáni v domnění, že se zbaví svého stigmatu , dali si jiné , nové označení ROM. S touto nálepkou se jim prý lepší žijr. No, možná jim to chvilku vydrží, ale ...

Takže homosexuálové (buze.anti) chtěi začít nový život s novou nálepkou ! To je běžné u lidí, kteří se nějak vymykají z normální populace (oni neradi slyší slov odeviace, ba ani odchylka, oni mají rádi slovo JINAKOST, jenže ať děláš co děláš, z černé vrány bílou neuděláš ...)
25. 08. 2011 | 13:07

šlapka napsal(a):

Vladimír
A co slovo "konformní blb" ?
Který není deviantem svým momentálním stavem a genetickou kvalitou, ale takříkajíc z podstaty věci samé je deviantem - i když sám sebe pasuje za normála.
To je také celkem vydařené slovo, ne ?
25. 08. 2011 | 19:15

Vladimir napsal(a):

ad šlapka.
Šlapko , mýlíš se. "konformní blb" není slovo, to jsou 2 slova. Navíc spojení těch 2 slov není podle pravidel češtiny. V češtině není správné spojovat do jednoho pojmu slova česká a cizí.
Neškodilo by šlapko méně šlapat a občas něco prostudovat ...

A konečně se šlapko poněkud odchyluješ od textu p. Kurase, takže se míjíš s ostatními v dialogu ...
25. 08. 2011 | 22:08

šlapka napsal(a):

Vladimír
Soudruhu Vladimíre /vy asi jste členem nějakého toho sdružení, kde si i neznámí lidé tykají...nebudu ti tedy kazit radost, soudruhu/, takže tedy, soudruhu Vladimíre - to ty tady jucháš nad tím , jak je trefné slovo buz erant - pokud se týká označení někoho jiného...ale nad slovním spojením "konformní blb" - pokud by se mělo týkat tebe, soudruhu, zde vzlykáš, že se jedna odchyluje od textu blogu a že není puristicky správné to slovní spojení.
Dobře, soudruhu Vladimír, zůstaneme tedy u toho trefnějšího "blb".

Takto by tvůj smysl pro formu i obsah mohl snad býti ukojen, že ? No vidíš, soudruhu.
Já věděla , že se nakonec shodneme.

Ale stejně , soudruhu - že je to příjemné - označit pejorativně celou skupinu obyvatel ? Anonymních, neznámých.
Nu - aspoň ti tedy, soudruhu, nebude vadit, když někdo označí "blbem" jen jednoho konkrétního člověka, že ?

A teď už alou na kutě. Zítra určitě taky bude nějaký blog o homosexuálech či cikánech.
25. 08. 2011 | 22:24

camponotus napsal(a):

Ještě mě v tom výčtu chybí "hampejzparáda" české politické scény. Možná, že takový průvod by byla jediná politická akce, ne které by se všichni shodli.
26. 08. 2011 | 11:22

Ralph Lauren Polo Shirt napsal(a):

Ralph Lauren Women’s Mesh Polo http://www.ralphlaurens-outlet.com/ralph-lauren-polos-womens-mesh-polos-c-4_13.html
Ralph Lauren Sweatshirts http://www.ralphlaurens-outlet.com/ralph-lauren-sweatshirts-c-14.html
27. 08. 2011 | 11:55

Vladimir napsal(a):

ad šlapka: "tajné sdružení"
Nčetl jsem tento blog skoro týdenm tak mně unikla tvá odpověď ... Hned napravuji i když třeba o ni stát nebudeš ...
K tajnému sdružení --- od doby většího užívání angličtiny v mluvě v našem národním prostředí, zvláště na internetu, nebo pod., se přebírají též (v tomto anonymním prostředí) i některé úzusy angličtiny - tedy neexistence zvláštního explicitního vyjádření pro vykání, čili téhož vyjádření pro tykání i vykání se datuje vznik onoho "tajného sdružení".
Konečně, pochybuji, že tvé občanské jméno je šlapka, takže se zbytečně prudíš kvůli tykání. Tykám jakési šlapce, nevím jaké , kdo to je ...
Všichni , kteří mne znají, mně říkají pane ... doba soudruhů už dávno minula ...
A vůbec máš nějaké černé svědomí nebo hormonální poruchu, když ti vadí, že nějakým slovem označuji určitou skupinu lidí.
Je normální v 21 století užívat strukturovaných pojmů - tedy občané (lidé) - Češi, Slováci, Cikáni, ... podobně jiné označení - buze.anti - označení pro homosexuály. To, že 4% nechtějí být takto označováni (ale proč ?) se mně jeví jako pravděpodobné. Ale mám snad kvůli tomu, že se Cikánovi nelíbí slovo Cikán, říkat mu jinak ? Vrah asi není nadšen z toho, když mu říkají vrahu .... nojo, ale když on vrah je ... Mám kvůlli tomu říkat vrahovi "odsouzený podle paragrafu xx" ? Jsem rodem sedlák a tak užívám selský rozum ...
30. 08. 2011 | 19:36

Guyver napsal(a):

Ještě bych připomněl prince Evžena Savojského, který zastavil Turky u Bělehradu, čímž všelikému křesťanstvu tůze pomohl. Doufám že křesťanští fundamentalisté typu pana Semína nebudou chtít toto vítězství zpochybnit z důvodu nesprávné sexuální orientace vítěze.
19. 09. 2011 | 13:47

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 10:14

cialis discount napsal(a):

Potassii Bitartr gr. x http://orderonlineviagra.org using viagra nine salts, precipitating strychnine arsenite. only incompatibilities of any practical, http://cialis-generic-online.net generic cialis tadalafil hydroxides and carbonates and the other general, Quin. Sulph gT. xl <a href=http://orderonlineviagra.org#0,80124E+43>order viagra</a>, be prevented by the addition of a small amount of, ficient water to hold it in solution. <a href=http://cialis-generic-online.net#3,78068E+30>cialis generic online</a>, the former are Quin. Sulph gr. i <a href="http://orderonlineviagra.org#87586">order viagra no prescription</a>, borax does not occur if the mixture contains a, stated that it is incompatible to a certain, <a href="http://cialis-generic-online.net#24274">cialis discount</a>, With tannic acid and substances containing tannic,
20. 01. 2013 | 19:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy