S konspiračními teoriemi opatrně

08. 11. 2011 | 20:45
Přečteno 24235 krát
Jsou napínavé, přitažlivé a nakažlivé. Nejnovějším nakaženým v mém okolí je psychoterapeut, který je rozesílá pacientům, nejspíš aby je pak mohl léčit z deprese a paranoie (skvělý nápad, jak si udržet živobytí). Povídáme si teď konkrétně o konspiraci mocných amerických kruhů na zhroucení newyorských „dvojčat“.

To se podle ní nemohlo stát, jak se oficiálně uvádí, protože je v něm několik nevysvětlených nesrovnalostí a protože oficiální verzi nevěří třetina Američanů, včetně jednoho známého pravicového kongresmana. Dokazuje se to klasickým pravidlem známým jako „Ockamova břitva“, pojmenovaným podle anglického filozofa 14. století a znamenajícím, že čím je vysvětlení jednodušší („oholené“ o zbytečnosti), tím pravděpodobnější.

Tím komplikovaným (a tudíž nepravděpodobným) vysvětlením zde je, že skupina Arabů unesla čtyři dopravní letadla plná pasažérů, dvěma vlétla do newyorských dvojčat, jedním do Pentagonu a čtvrté se zřítilo, za kolosální neschopnosti zkoprnělých bezpečnostních složek.

V té jednodušší (a tudíž pravděpodobnější) variantě útoky provedlo dokonale sehrané a maskované spiknutí CIA, FBI a Bushovy vlády (Bush sám si přesně v tu dobu povídal se školáky mimo Washington – jasný důkaz jeho komplicity) a to (stručně) takto: Spiklenci do dvojčat před náletem dopravili, rozmístili a pak odpálili 60.000 tun výbušnin, nepozorovaně. Zároveň do nich střelili dálkově řízené explozivní letouny, maskované jako dopravní, aby to jako teroristický úrok vypadalo. Do Pentagonu vystřelili raketu. Zfalšovali desítky zvukových záznamů telefonátů údajných pasažérů. Do Pentagonu na místo zásahu umístili falšované ostatky, které pak příbuzní identifikovali jako patřící registrovaným pasažérům onoho letadla. Sepsali 300.000 stránek dokumentů podporujících oficiální verze. Zničili veškeré stopy, které by mohly vést k odkrytí konkrétních spiklenců za konkrétní činy. Ovládli, zcenzurovali a zmanipulovali oficiální západní média tak, aby neuváděla jinou než oficiální verzi. To vše proto, aby mohli rozpoutat války na Středním východě. A dopustili se tím nejhoršího představitelného zločinu: vraždy tisíců vlastních občanů.

Jednoduché, pravděpodobné, věrohodné a logické, máte-li na konspirační teorie chuť a talent. Problém to má jen jeden: Nemáte žádný konkrétní důkaz konkrétního činu, který by implikoval konkrétní osobu nebo skupinu osob. Ale nevadí. To samo je důkazem, jak je to spiknutí dokonalé, protože spiknutí jsou svou přirozeností tajná a čím tajnější, tím dokonalejší. Důkazem spiknutí bude jistě i nová anglická kniha The Eleventh Day, jejíž autoři Anthony Summers a Robbyn Swan ověřují fakta a dohady obou stran a konspirační teorii ukládají k odpočinku, jak hezky praví anglické úsloví.

To ještě nedokazuje, že se žádné konspirace nedějí. Dokazuje to jen, že víra v existenci konspirací obecně nestačí jako důkaz jakékoli konspirace konkrétní. Existence západní demokracie totiž stojí na tom, že dokud se něco někomu neprokáže, nemůže být z toho viněn. Fakty nepodložená konspirační teorie braná vážně umožňuje komukoli vinit kohokoli z čehokoli – bez důkazů. A tam končí civilizace.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Divobyj napsal(a):

Podobná konspirační mánie probíhala kolem havárie polského speciálu s polskými papaláši.
Duševně choří fantastové prostě a jednoduše nechtěli vidět toho nejmenšího a zároveň největšího polského papaláše,jak zlostně podupává malou nožičkou a neustále opakuje-chci přistát zrovna tady a teď hned !
08. 11. 2011 | 21:09

Béda napsal(a):

Kuras,

trochu odjinud. Co myslíte: Je Bibi lhář a obtížný hmyz jak praví Sarki a Obama anebo ne?

A teď k té vaší konspiračce: Zapomněl jste na to, že 2 letadla řízená geniálními jeskynními piloty, kterým sotva oschnul inkoust na pilotní licenci pro pilotování malé Cessny (pouze ve vzduchu) shodili 2-mi zásahy obřích Boeingů (na pilotáž dopravních letadel se po vstupu do kokpitu okamžitě přizpůsobili - prostě im knipl a přístroje padly rovnou do ruky) tři mrakodrapy konstruované pro zásah právě takovými letadly (1 budova spadla bez zásahu letadla). Navíc dokázali oblafnout a ponížit na nižší úroveň pohotovosti systém protivzdušné obrany NORAD - létaly sio bez transpondéru vzdušným prostorem USA dlouhé hodiny kolem nejhledanějších budov světa jakoby nic. Jenom náhodou se nezachoval jediný letecký snímek z pilotní eskamotáže u Pentagonu - asi tam nejsou instalovány žádné kamery, satelity nepracovaly a protivzdušná obrana Pentagonu si právě hodila šlofíka. Sic se nezachovaly žádné pozůstatky Boeingu u Pentagonu, dokonce ani motory, které jsou ze specielních slitin - ale jak správně tvrdíte pozůstalí mohli identifikovat ostatky obětí. Dokonce se našel pas atentátníka u ostatků zřícení mrakodrapu - zřejmě mu z nepozornosti vypadnul z okénka pilotní kabiny před nárazem. A pak zde máme tu taveninu, kterou nechal bin Ládin promptně uklidit do čínských sléváren.

Jen pokračují, pane Kuras - ta jejich konspiračka začíná být velice interesantní.
08. 11. 2011 | 21:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku ("idoti"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 11. 2011 | 21:13

Petr Havelka napsal(a):

Pane Kurasi,

ano ano, takovéto spiknutí jak popisujete na jeho "utajení" vyžaduje spolupráci tisíců lidí, jako ostatně vyžadovalo i "konspirační" přistání USA na Měsíci :)

Máte recht jsou to békoviny,ovšem jistá varianta ohledně konspirace se tu nabízí. Dejme tomu, že úzká skupina lidí v tajných službách o připravovaných útocích věděla, ale nekonala. Tam by se daly najít ty temné důvody.
08. 11. 2011 | 21:14

Stan napsal(a):

Je vidět, že americké vládní konspiraci dochází dech. Pan Kuras používá starý ohraný trik. Místo aby se pokusil vysvětlit ony ohromné a nevysvětlitelné (nikoliv nevysvětlené, jak uvádí autor) díry v oficiální konspirační teorii, nasazuje těm, kteří na ně upozornili, psí hlavu. Důkazní nouze je na straně vlády a jejich komisí, nikoliv na straně těch stovek architektů, statiků, odborníků na demolice, letectví, a dokonce i několika odborníků na zpravodajskou práci, kteří se dožadují vysvětlení.

A proti námitkám, založeným na fyzikálních zákonech, stojí dva argumenty - první říká, že by americká vláda přece nezabila vlastní občany (ale zabila a zabíjí každý den), a že by se to nedalo utajit (no vždyť právě - to, co se děje, je důkazem toho, že to donekonečna nejde...).
08. 11. 2011 | 21:16

Béda napsal(a):

Dovětek: jo, a stopy té specielní ženijní řezací chemikálie narafičili chemici, kteří prováděli fiktivní rozbory anebo osobně bin Ládin.

Holt v ten památný den měli saudskoarabští atentátníci -střídavě bojovníci s nepřáteli svobody a demokracie (předtím naposledy v Kosovu a Bosně) a posléze její úhlavní nepřátelé z pekla štěstí. Vyšlo jim všechno na co si vzpomněli. Kdyby chtěli odpálit jadernou raketu (kterou do té doby nikdy neviděli) povedlo by se jim zajisté nějakou ukořistit v US armádních skladech, rozluštit odpalovací kód a raketu odpálit přesně na cíl.
08. 11. 2011 | 21:28

Petr Havelka napsal(a):

je to marný je to marný je to ... marný
08. 11. 2011 | 21:28

schlimbach napsal(a):

Bože, to je ale blog -(
Ta dnešní doba je skutečně šílená, když lze napsat něco takového. Prostě na to mohu říci akorát tak - fuj -(
Autor má zřejmě většinu lidí za totální hlupáky.
08. 11. 2011 | 21:41

Béda napsal(a):

p. Kuras,

pitomce musej dělat z lidí trochu inteligentněji. Jinak těm jejich děravým teoriím nikdo neuvěří. Argument, že jednoduché a logické je z principu podezřelé a složitá snůška nesmyslů musí být pravda nezní moc věrohodně.

Pokud jde o pravdomluvnost vlády USA: po Tonkinu, ZHN v Iráku, "ochraně civilistů" v Libyi, severokorejské a íránské jaderné hrozbě Evropě ... může ty prolhance vidět jako záruku pravdy skutečně jenom člověk rozumu poněkud mdlého.
08. 11. 2011 | 21:49

Občan napsal(a):

Já mám takový malinký technický problém.
To éro, co mělo řachnout do Pentagonu, proletělo ve velmi malé výšce (aby se trefilo do spodních pater) nad dálnicí, ani necvrnklo o elektrické vedení, které kolem ní vede, a navíc je nespatřil nikdo z řidičů, kteří zrovna po dálnici projížděli.
Pilot musel být opravdu génius, když je dokázal navést na budovu tak ohleduplně.

A pak mám ještě jeden takový ale úplně zanedbatelný problémeček.
Kousek vlevo od díry v baráku stálo několik světlých unimobuněk, které by, dle mého názoru, měly zasáhnout rozletěvší se trosky letadla i baráku.
Nezasáhly.
Stály tam před dírou a na tomtéž místě i poté, co díra vznikla.

Ale jinak samozřejmě stoprocentně věřím oficiální verzi. Detaily jsou přece zcela zanedbatelné.

Zrovna tak neochvějně věřím záběrům iráckých vozidel s chemickými zbraněmi nalezených v poušti a nutnosti ochrany životů civilistů v Libyi bombardováním libyjských měst a vesnic vojsky NATO.

Tak pokračujou, Kuras...
08. 11. 2011 | 22:06

hexin napsal(a):

Vážený pane Kurasi,
děkuji za přehledné shrnutí konspiračních teorií, lépe jsem to nikde neviděl. Počet lidí kteří podobným teoriím věří je o to smutnější, že titíž lidé mají také volební právo. Není se tedy co divit, že celá naše slavná západní demokracie jde do kytek ve prospěch jednoduchých ideologií, které mají na všechno odpověď , a které přímo zakazují lidem myslet a nahrazují logiku emocemi a vírou. Tak dlouho se tu budem zabývat globálním oteplováním ,hesly typu ať platí bohatí ,teorií že dluhy umoříme ještě vetšími dluhy případně jejich centrálním plánováním až přijdou drsní lidé s vírou v toho správného boha udělají z poloviny lidstava nesvéprávná strašidla v černých hábitech a věřím tomu že najdou spoustu stoupenců v těch "užitečných idiotech"( to není nadávka nýbrž technický termín) kteří zde šíří konspirační teorie
08. 11. 2011 | 22:09

Jozef napsal(a):

Pan Kuras,neveriace damy a pani,
demolicie boli spravene mimoriadne kvalitne.Spickovymi odbornikmi.Spytajte sa expertov.Zavidia superkvalitnu pracu.
Pretoze to boli kvalitne demolicie, nik,zrejme na tom svete absolutne nik nespochybnoval doteraz pracu inzinierov architektov,ze stavaju megastavby,ktore by mohlo narazom ohrozit nejake lietadlo.

Pan Kuras,damy a pani,
co si myslite o mediach,ktore sustavne jednotne informuju o situacii v Syrii vylucne ako o boji syrskych revolucnych demokratov s protidemokratickym rezimom a ktore sustavne zamlciavaju tazke obete na strane vladnych ozbrojencov a brutalitu "demokratov"?
Co si myslite o mediach,ktore sustavne zamlciavaju jednotny odpor syrskych krestanov proti tymto zapadnymi i "nasimi" mediami podporovanym dzihadistickym "demokratom"?

Kto tak jednotne ovlada severoatlanticke media?

Preco tak cynicky podporuje Washington,jeho severoatlanticke media a spol tychto aj protikrestanskych modzahedinov...?

Existuju len nepatrne vynimky.
Napriklad dnesna Pravda sa odvazila uverejnit aj taku informaciu,ktoru si dovolia len takpovediac "samizdaty":
"Najnovsie na jednej zo socialnych sieti koluje video,na ktorom "bojovnici za demokraciu a reformy" za pokrikovania Alah Akbar! oddeluju nozom hlavu od tela dvom zijucim zajatym vladnym vojakom."
"Sme sokovani vyzvami USA k vzburencom,aby neskladali zbrane",cituje BBC z listu syrskeho ministerstva zahranicia..."

Damy a pani: musim konstatovat,ze opat,ako uz mnohokrat,pocitujem zhnusenie z "nasich medii",z "elity" severoatlantickej politickej triedy.
08. 11. 2011 | 22:25

Midori napsal(a):

Pane Kurasi,
dělejte si piču z bláta, ne z nás, čtenářů.
08. 11. 2011 | 22:30

P. napsal(a):

Řekl bych, že pokud někdo upozorní na tzv. "konspirační teorii" nemusí to být projev hlouposti nebo paranoii. Lidé mohou být vedení třeba i pocitem zodpovědnosti a nechtějí si nechat pro sebe poznatky, které považují za důležité.

Scénář 11. září celkem nápadně odpovídá odtajněnému plánu operace Northwoods, kde generální štáb v roce 1962 plánoval fingované teroristické útoky na území USA a využití dálkově ovládaného letadla za účelem ovlivnění veřejnosti před invazí na Kubu:.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Northwoods

Ještě závažnější je patologická reakce, která po 11. září následovala. Invaze do Afghanistánu (byla posvěcena RB OSN až ex post) a bleskové přijetí speciální legislativy Patriot Act. Tento 340 stránkový dekret, přijatý už v říjnu 2001, upravuje více než 15 federálních zákonů a omezuje práva zaručená US konstitucí. Dva senátoři Daschle a Leahy, kteří se snažili přijetí Patriot Actu korigovat, obdrželi zásilky s antraxem (později byl z toho útoku obviněn pracovník laboratoře US Army ve Fort Detrick, který v roce 2008 spáchal sebevraždu).

http://dokumentarni.tv/utoky-z-11-9-2001/9-11-pravda-a-tisk-press-for-truth

Ono stačí trochu si všímat událostí, které jsou dobře zdokumentované. Expresident Havel (a také M. Zeman a S. Gross) posloužil následně po 11. září 2001 invazi do Iráku, kdy rozhlašoval na CNN neověřenou informaci o propojení Iráku s údajnými atentátníky přes pražského iráckého konzula, který se měl v Praze sejít s Muhammadem Attou. To se později prokázalo jako lež vykonstruovaná pod nátlakem ze strany tehdejší americké administrativy.

České 11. září. Co dělal terorista Atta v Praze
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=713035

"Tehdejší ředitel BIS Jiří Růžek k tomu po deseti letech Aktuálně.cz řekl, že česká strana byla pod velkým americkým tlakem. Z americké strany byl vyvíjen enormní nátlak na tyto informace. Já jsem se bránil podepisovat a předávat informace, které nebyly ověřené," uvedl Růžek.

Václav Havel v CNN
http://zpravy.kurzy.cz/33263-vaclav-havel-v-cnn/

Psychologists on coping with 9-11 truth
http://www.youtube.com/watch?v=trfCyvLAQd8
08. 11. 2011 | 22:30

Al Jouda napsal(a):

A kdy odstřelí CIA další mrakodrapy v New Yorku? Nebo v Chicagu? Věřící v konspirace napovězte!
08. 11. 2011 | 22:38

Almo G™ napsal(a):

Autor: A představte si, že v Iráku byly jaderné zbraně a rozsáhlé laboratoře pro výrobu chemických zbraní. Nelžu. I šéf mezinárodní jaderné agentury to potvrdil. A Američané by přece nikdy nelhali.

Jedno je jisté. Někdo KONSPIRACÍ zajistil, že dvě letadla zbořila tři mrakodrapy. NĚCO také narazilo do budovy Pentagonu.

Pokud uznáme, že to nebylo dílo jednoho jediného člověka, který seděl v obou letadlech zároveň, je třeba připustit, že některé z konspiračních vysvětlení je správné.

Otázka je jen, kdo konspiroval. Shazovat tedy vysvětlení oponenta používáním přívlastku "konspirační" nedává smysl. Je to fakt, nikoliv spekulace.

Konspirační teorie jsou v zásadě dvě:

1. Oficiální konspirační teorie tvrdí, že tak rozsáhlou katastrofu způsobili mizerní piloti malého letounu, kteří měli potíže se získáním pilotní licence pro malé letadlo. Přesto zázrakem vyřadili z provozu celou protiletadlovou obranu USA a ve vzdušném prostoru si hrály "kuželky" v nejstřeženějších oblastech na světě.

2. Neoficiální konspirační teorie tvrdí, že armádě a tajné službě s téměř neomezenými finančními i organizačními možnostmi a přístupem k největším mediálním centrům by se to podařilo uskutečnit nebo utajit mnohem snáze.

Námitky stoupenců konspirační teorie 1. vůči konsp. teorii 2 jsou veskrze iracionální - např. že by člověk člověku nebyl schopen přece něco takového udělat. My ale z historie víme, že člověk je schopen něco takového udělat bližnímu svému celkem bez větších skrupulí. Jde jen o to, jaký ten člověk jde a zda má nebo čirou náhodou zrovna nad sebou nemá nějakou kontrolu. Víme, že lidé kteří žijí v domnění, že jsou beztrestní, jsou schopni nebývalých zvěrstev. Víme také, že tento čin posloužil spolu s jednou až dvěma zásadními lžemi k rozpoutání války.

Námitky stoupenců konspirační teorie 2. vůči konsp. teorii 1 jsou pak z velké většiny založeny na základních fyzikálních zákonech, výpovědích přímých svědků a hlavně hlasech mnoha odborníků a praktiků v oblastech, jako je architektura, stavebnictví, ocelové konstrukce, pilotáž letadel, chemická a mechanická analýza apod.

Osobně dám na fyziku, chemii a přímé svědky. Pan Kuras mě přes veškerou snahu svou sžíravou ironií nepřesvědčil. Ani míra jeho sarkasmu a jízlivosti není tak velká, aby se dokázal vysmát základním fyzikálním zákonům.
08. 11. 2011 | 22:53

oh napsal(a):

Béda: Jak sám dobře víte, ti vaši jeskynní piloti nevylezli z jeskyně a už vůbec ne z pravěku. Taky bych rád viděl tu pilotní licenci na pilotování jen ve vzduchu - pokud vím, na pilotní licenci je vyžadována schopnost SAMOSTATNĚ ovládat letadlo při všech režimech letu včetně startů a přistání. Projektanti WTC předpokládali náraz Boeingu 707, (nevím, v jaké verzi) s prázdnou hmotností podle verze 46,7 - 66,4t. Boeingy 767-200ER, které do WTC narazily, mají prázdnou hmotnost 76,5t. Určitě zanedbatelný rozdíl, že bédo? Létání bez transpondéru sice není zrovna doporučováno, ale taky to nebyl důvod k okamžitému startu stíhaček a sestřelení letadla. Jo a k té speciální řezací chemikálii - pokud myslíte kovové kuličky "prokazující" použití termitu, pak naprosto stejné kuličky zůstávají po použití docela obyčejné svářečky. Na stavbách výškových budov se sváří docela dost a z vlastní zkušenosti vím, že svářeči po sobě okuje neuklízejí - když máte kliku, odnesou si všechny zbytky elektrod.
Stan: Odborníci na demolice většinou tvrdí, že připravit řízenou demolici budovy není práce na deset minut během přestávky na oběd. Někteří z nich dokonce trvají na tom, že by to nestihli ani přes noc a během dne by jim prý překáželi všichni ti nezasvěcení civilové, co se po baráku neustále potloukají a určitě by chtěli vědět, proč jim někdo montuje pod stůl nálože.
08. 11. 2011 | 22:58

JF napsal(a):

pane Kurasi, díky že jste mi to osvětlil - docela teda žrádlo pro čtenáře MF Dnes - jako obvykle - jestli jim v tom nedělaj trochu nepořádek.

chce to zdravou skepsi např. tu že Amerika jde do háje a Americkej sen je něco jako dokonalý hrdina SSSR - neoliberální nalejvárna jako bejk.

Béda tak nějak by to mohlo být - žádný velká věda jen třeba židovsko-arabské škádlení na účet třetího.
08. 11. 2011 | 23:01

Zacheus napsal(a):

Pravdu se asi nedozvíme a je jistě proto nutné s každou ( i konspirační) teorií zacházet opatrně. Ale přesto se zdá, že ll. září mohlo jít v USA o tzv. studený státní převrat (tj. převrat organizovaný vládou / její částí /, nebo alespoň vládou mlčky schválený).

Ono je totiž opravdu zajímavé,že nejschopnější letectvo světa nebylo schopno sestřelit útočící letadla, ale bylo zřejmě schopno sestřelit letadlo,jehož cestující měli reálnou šanci přemoci únosce ( což by v případě přistání letadla znamenalo, že "únosci" promluví, jak to vlastně bylo).

Pokud jde o amerického prezidenta, lze jistě pochopit jeho verzi, že nechtěl vyvolat paniku a tak i poté, kdy mu bylo jako hlavě státu sděleno, že na USA byl podniknut teroristický útok, řekl ve škole " Tak se dáme do toho čtení" - zatímco jinde umírali lidé, tak jako vrchní velitel všech ozbrojených sil USA tpělivě naslouchal četbě na téma " Líza-má-kozu. Ko-za zlo-bí". Po několika minutách pak zavtipkoval, s tím,že "To jsou ale skvělí čtenáři. To musí být aspoň šesťáci". Jak je ale možné, že jej neodvedli do bezpečí příslušníci tajných služeb,když se mohl prezident ( a ostatně celá škola, v níž byl na návštěvě, co čemž se všeobecně vědělo) stát rovněž terčem teroristického útoku. Nebo snad věděl ( on či tajní agenti), že mu nebezpečí nehrozí?

Pokud jde o let č. 77, kdy mělo dojít k nárazu na Pentagon, lze ocitovat jednu zajímavou pasáž z knihy Davida Raye Griffina s názvem "Nový Pearl Harbour":

"...je třeba vzít v úvahu výšku ocasu Boeingu 757 a skutečnost, že na foatografiích je jasně vidět, že omítka nad otvorem je zcela neporušená. Podle Meyssena ( autora knihy Velký podvod), letadlo i s ocasem měří na výšku asi 12 metrů. Takže, pokud nebudeme počítat s tím, že se ocas ze slušnosti ohnul, než pronikl do nitra budovy, můžeme zcela nedotčenou omítku na otvorem chápat jako důkaz toho, že do západního křídla Pentagonu nenarazil Boeing 757..."

Podotýkám, že nemám na všechno odpověď ( jak píše shora pan Hexin), ale tvrdím,že jsou legitimní otázky,na které je důvodné odpověď hledat. To se týká mimochodem i katastrofy ve Smolensku, při níž mimo dalších obětí zahynul i polský prezident. Stejně tak se to týká i dosud neobjasněného atentátu na prezidenta USA Johna F. Kennedyho v roce 1963 a atentátu na jeho bratra Roberta F. Kennedyho v roce 1968.
08. 11. 2011 | 23:08

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Kurasi to jste mne tedy NASRAL - měl jsem Vás za MOUDRÉHO i když KOLABORUJICÍHO se systémem ZLA !!

Hrůza děs - a že jste si vybral právě tyto MODELY z USA - CIA !!
Národ ničící cíleně celý SVĚT - B.Kurasi !!!

Je to MOŽNÉ tak - ze strachu o žrádlo tak ZPANCHARTĚT !!

Občané vidíte ano - to je realita naší doby TEMNA!!!
08. 11. 2011 | 23:09

Almo G™ napsal(a):

Autor: Tomuto tvrzení nerozumím:

"Jednoduché, pravděpodobné, věrohodné a logické, máte-li na konspirační teorie chuť a talent. Problém to má jen jeden: Nemáte žádný konkrétní důkaz konkrétního činu, který by implikoval konkrétní osobu nebo skupinu osob."

Nerozumím, odkdy je možné posuzovat konzistenci teorie vysvětlující nějakou událost tím, jestli vysvětlení poukazuje na konkrétní osobu nebo skupinu osob."

Konzistenci teorie přece mohu posoudit i tím, když se mi podaří empirickým důkazem popřít některou z jejich podstatných součástí. Nemusím znát osobu aktéra a dokonce ani jeho motivy.

Policie také vyhlašuje pátrání po neznámém pachateli. A úplně ji k tomu stačí taková maličkost, že ví, že dotyčnému v krvi koloval jed, i když ji celé město přesvědčuje, že zemřel jistojistě přirozenou smrtí, protože už měl 90 let.

A my už víme, že oficiální konspirační teorie má spoustu vážných trhlin. Je čas vyhlásit pátrání po neznámém pachateli. (Podle autora to smíme udělat až ve chvíli, kdy budeme znát pachatele = jinými slovy "až naprší a uschne").
08. 11. 2011 | 23:11

Honza napsal(a):

Pana Kurase mám rád a jeho články se mi velmi líbí. Tentokrát ale kope za špatnou stranu. V případě budov WTC je z pouhého shlédnutí videozáznamů jejich zničení (přesněji řečeno explozivního rozpadu rychlostí volného pádu v případě budov 1 a 2 a ukázkové demolice budovy 7) nad slunce jasné, že to nemohli způsobit nějací zfanatizovaní pošuci s dopravními letadly. Udělal to zcela zaručeně někdo jiný - a kdo to byl, na to mělo odpovědět oficiální vyšetřování. Jelikož se o to ani nepokusili a místo toho předložili veřejnosti jen nesmyslnou báchorku, zcela odporující tomu, co můžeme vidět na vlastní oči na desítkách autentických videozáznamů, pak je celkem jasné kde asi hledat viníky ...
08. 11. 2011 | 23:12

Pípa napsal(a):

Podle pravidla, všeobecně světově uznávaného jako "Pípův kamenec", je nutné vysvětlení hledat u čtyř tisíc židovských pracovníků z dvojčat, kteří v osudný den nepřišli do práce, na základě varování Mosadu. Mimochodem, Pípův kamenec je těžen v Mrtvém moři. Čirou náhodou a shodou okolností.
08. 11. 2011 | 23:31

hexin napsal(a):

přátelé když už tak argumentujete videozáznamy rozpadu budov a možností či nemožností onoho, co kdybyste předložili též diplomy specialistů na konstrukce výškových budov tohoto typu. Já bych spíše věřil expertovi na tyto budovy (poskytl rozhovor i českým médiím ) Jiřímu Boudníkovi, který ještě než ty budovy spadly spočítal že musí spadnout a to hlavně kvůli tomu palivu co ta letadla měla sebou.Jeho vývody ovšem specialisté na teorie o spiknutí a odpalování výbušnin jaksi přehlíží, i když jinak jsou schopní vyšťárat na internetu kdejakou pitomost. možná méně akčních filmů a více studia:-)
08. 11. 2011 | 23:40

Honza napsal(a):

Pane hexin, pan Jiří Boudník je zcela evidentně blbec a blábolí naprosté nesmysly. Dost pochybuji, že vůbec tuší, jak vypadala konstrukce věží WTC. Jinak by totiž těžko mohl tvrdit takové kraviny ...
08. 11. 2011 | 23:48

veverka napsal(a):

Řekl bych že Kuras není tak hloupej aby nevěděl že ta vládní báchorka je blbost,akorát jakožto židovskej konvertita holt musí se svýma chlebodárcema držet basu.Tak mu to nemějte tak za zlý,koho chleba jíš,toho píseň zpívej.Že Kuras.
09. 11. 2011 | 00:04

Almo G™ napsal(a):

hexin: Když to Jirka Boudník spočítal, tak je to pravda.

Tady je pro zajímavost pár tisíc těch, kterým to vyšlo jinak: http://www.ae911truth.org/
09. 11. 2011 | 00:10

jenicek napsal(a):

oh: Tihle pacienti mají na mysli (nano)termit. Jim totiž přijde divný, že ve zbytku z hořícího ocelovýho baráku opláštěnýho hliníkem, se najde směska kovů a oxidů kovů, obzvláště hliníku a železa:-)
09. 11. 2011 | 00:10

Almo G™ napsal(a):

Hlavní argumenty pro zpochybnění oficiální konspirační verze o Dvojčatech padajících pouze kvůli nárazu letadel:

As seen in this revealing photo, the Twin Towers' destruction exhibited all of the characteristics of destruction by explosives:

Destruction proceeds through the path of greatest resistance at nearly free-fall acceleration
Improbable symmetry of debris distribution
Extremely rapid onset of destruction
Over 100 first responders reported explosions and flashes
Multi-ton steel sections ejected laterally
Mid-air pulverization of 90,000 tons of concrete & metal decking
Massive volume of expanding pyroclastic-like clouds
1200-foot-diameter debris field: no "pancaked" floors found
Isolated explosive ejections 20–40 stories below demolition front
Total building destruction: dismemberment of steel frame
Several tons of molten metal found under all 3 high-rises
Evidence of thermite incendiaries found by FEMA in steel samples
Evidence of explosives found in dust samples

And exhibited none of the characteristics of destruction by fire:

Slow onset with large visible deformations
Asymmetrical collapse which follows the path of least resistance (laws of conservation of momentum would cause a falling, intact, from the point of plane impact, to the side most damaged by the fires)
Evidence of fire temperatures capable of softening steel
High-rise buildings with much larger, hotter, and longer-lasting fires have never collapsed.

Tohle ovšem podle nicků "oh" a "Jenicek" nemohou být odborníci, protože každý pravý odborník přece ví, že nanotermit se vyrábí "obyčejnou svářečkou".
09. 11. 2011 | 00:18

český maloměšťák napsal(a):

Já si myslím, že vše je jednoduše vysvětlitelné. Prostě selhala technika /stíhačky, informační systémy, nahrávací kamery..../
Beztak i ty mrakodrapy byly vyrobeny z čínské oceli. :((

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/249949-americke-zbrane-jsou-plne-vadnych-cinskych-soucastek.html

Jen mě tak napadá - co když ty součástky made in prc jsou třeba i v naváděcích a odpalovacích systémech balistických raket s jadernými hlavicemi ?
Kam to pak půjdeme reklamovat ?
Na ÚV KSČ /Číny/ ??

Hmm - myslíte si že nám vůbec otevřou dveře ?

To se mně nějak nezdá - todlencto.....
09. 11. 2011 | 00:29

Schulz, typebt napsal(a):

No vidíš, hexine, Honza ti to nandal:-)
09. 11. 2011 | 00:38

skeptický napsal(a):

To se v New Yorku potkaj dva známí.
Jeden povídá,tak jsem slyšel,že jsi vyhořel.Druhý na to : Pst,ještě ne.

Prej to udělali nějaký onanothermiti.To jsou takoví mrňaví nadržený vrabenci.
09. 11. 2011 | 00:59

hexin napsal(a):

tak tak teď jsem to dostal. ale stejně je mi divný že žádnej z těch kdo ten barák odpaloval to nevykecal, když se jinak neutají nic. všechno jsou jen takový řeči z druhý ruky. A když se někde dočtem že až třetina lidí z vyspělejch států má různý duševní poruchy tak je celkem zřejmý kde se tyhle uctívači světovýho spiknutí berou:-D Ale bacha lidi, to že jste paranoidní neznamená že nejdou zrovna po vás, náhodou budete mít pravdu a někde vás přejede velký černý auto,
09. 11. 2011 | 01:09

červ napsal(a):

Kdo chce věřit svým zbožným přáním a fantasijním představám, toho nepřesvědčí nikdo a nic. Mýty, neobjasněné záhady a tyto moderní spiklenecké teorie jsou jistě ajímavější než suchá realita.
A doba je prostě taková, přeje fantasmagoriím všeho druhu. Oficiálním vysvětlením se běžně nevěří, protože obecně politici účelově mlží, ba i lžou tak často, že pak ani nejde snadno určit, kdy mluví pravdu a kdy jen mlží, či kdy dokonce vyloženě lžou.
To je pak opravdu těžké věřit oficiální verzi podávané takovými kontroverzními politiky, protože kdo zalže byť jednou, anebo se třeba jen zmýlí a následně nijak neomluví, tak tomu se už pak nevěří vůbec nic.
Ale stejně nejlepší je, jak se různí konspirátoři tak vehementně ohánějí jakýmisi nespecifikovanými fyzikálními zákony a všechny co nesdílí ty jejich fantasmagorie maj za úplné blbce. Ale i to o něčem vypovídá, přinejmenším o neveselém až tristním stavu nemalé části soudobé společnosti.
09. 11. 2011 | 01:14

Vratiprst Choromysl Krombožinec napsal(a):

Spiklenecké teorie vytváří speciální oddělení vládních úřadů a agentury zabývající se spinem. Dělají to pro odvedení pozornosti veřejnosti a zlehčení tématu. Někdy zcela sprostě pustí ven pravdu takovou formou, aby vypadala jako výtvor šílence (obsah tiskovin páně Česneka, jak ho vtipně nazval bývalý premiér Š.).
Úplně nejlepší pak je vytvořit instituci, které se dá na výklad minulosti patent.

Velmi účinné je vytvořit dojem, že jacísi blázni rozšiřují záměrně celé seriály plné bludů, nejspíš vytvářené z rozpočtů psychiatrických klinik.
Vysvětlení, že JFK nechal zastřelit jeho náměstek Johnson se toulalo leta na internetu v podobě seriálu poloamatérských videí, ve kterých vystupovali autentičtí svědci.
Že s tím nakonec vylezla Jacqueline Bouvierová, žena, která se plazila po kufru jedoucího auta aby sebrala kus mozku, vystřeleného z manželovy hlavy, pak zcela zapadlo do šíleneckých souvislostí.

Překvapující je, jak některé lži pro okamžité použití jako ty, které o českých násilnostech na Němcích vymýšlel na Goebbelsově ministerstvu náš velký přítel Alfed-Ingemar Berndt, posléze vstoupí do historie a stanou se z nich všemi omílané kolokviality. A stanou se duševním majetkem různých mladistvých pacukavců. toužících po nějaké pěkném stipendijku od SDL.

Jak řekl Edvard Beneš, všechna ta špína se po 50 letech stala zase salonfähig, v první řadě kvůli elitám českých historiků přežvykujících komisárek poskytovaný Collegiem Carolina.

Pan Kuras by si měl vyhledat kauzu "Zum Beispiel Kreta", kdy Josef Goebbels sehrál vlastí upadnutí v nemilost a zabavení celého nákladu Voelkischer Beobachteru (vyjma výtisků doručených ambasádám a cizím novinářům) kvůli úvodníku, prozrazujícímu způsob provedení invaze do Británie v červnu 1941.
Goebbels se pak v hustém dešti nechal cizím utem dovézt kadnímu vchodu Kancléřství a nad čajem se s Ádou kutáleli smíchy. Byli to takoví dva staří špásfóglové.
I lidé, kteří Goebbelse neměli rádi, jako Robert Ley, mu soustrastně telefonovali a nptali se, jak by mu mohli pomoct.

Správně Kuras říká, na čem že stojí existence celé západní kleptokracie. Pokud lotrům nic nedokážete, jste na ně krátcí.
A když vyčuchají, že byste něco dokázat chtěli a mohli, skončíte v úplně pro vás nejlepším případě jako Elliot Spitzer. Seznamy by byly nekonečné a byly by v nich jména zaměstnanců Evropského účetního dvora. I u nás předseda NKÚ musel čelit lavině špinavostí v tisku a několika trestním stíháním.
Dokud systém funguje, spolehlivě schroustává ty, kteří by jej mohli skutečně narušit.

Rozpory se musí stát natolik nesnesitelnými, aby vyvolaly onu pověstnou třistametrovou tsunami, na kterou Japonci po staletí čekají. Nikdo, ani v sofistikovaném Japonsku, kde teď vláda pro velké úspěchy inženýrů (a úsporných oškrtávačů) z Westinghousu doporučuje obyvatelům chodit doma v zimníku a rukavicích, netuší, kdy taková vlna přijde.

Nějaké drobné Tahrír squary je možné zorganizovat zdálky po twitteru, ale vpodstatě jen ze zlaté mládeže a státních zaměstnanců.
Nejvíce nebezpečné, jak ukázaly události před 94 lety v Rusku, je ozbrojit velkou armádu nespokojených lidí a snažit se ji přinutit, aby se nechala zmasakrovat ve válce. Proto za nás válčí profesionálové.

Přesto se lidé pravdu v mlhavých obrysech dozvídají. Vyměňují si zkušenosti přes plot při hrabámí listí. Pavlače již byly pro jistotu eliminovány.
Každý dobře ví, že není možné svobodně v hospodě vinit kohokoli z čehokoli.
Ale ani lokajové vykonávající správu a dohled nad ždímáním obyvatelstva si nejsou jisti v kramflecích. Například raději odloží reformy o rok. Asi jim zátarasy nepřipadají moc zátarasovite a v očích policajtů nespatřují potřebné nadšení. Možná ještě potřebují chvíli na nějaký talentscouting mezi sadisty.
09. 11. 2011 | 01:25

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

mohu se přidat k Honzovi s tím, že patřím k Vaším příznivcům. Nechci ale říct, že kopete za špatnou stranu, jen tolik, že jste se pustil na tenčí led.

Konspirační teorie byly, jsou a budou, to je jasné. Ale aby byla nějaká fantazie úspěšnou, tak musí pracovat s dokonalou "tmou", tj. musí být v oficiální verzi zřetelné nedostatky a nelogičnosti. A ty tam prostě skutečně jsou.
09. 11. 2011 | 01:32

Martin napsal(a):

Jenom v myslích chovanců Chocholouška padají k zemi zánovní budovy jako když do nich střelí a zvláště po tom co do nich nenarazilo vůbec žádné letadlo, tak jako se stalo v případě budovy WTC 7.
Budovy WTC byly odstřeleny trhavinou nade vší pochybnost, jasně to vyplývá z videozáznamů náhodných svědků, holt v dnešní době kdy každý telefon má foťák se to špatně tutlá.

Pokud je něco konspiračního, tak že nějací amatéři se s letadly jako kráva jenom tak bez povšimutí poflakují v USA mimo určené dopravní trasy a ještě se strefí přibližně do středu 62 metrů široké stěny, tomu může věřit skutečně jenom chovanec Choholouška.
09. 11. 2011 | 01:45

edgar napsal(a):

tak celkem se ukazuje, že kuras má tentokrát pravdu. ta přehlídka duševně nemocných a intelektuálně nedostatečných v téhle debatě to jen potvrzuje. nemá cenu s nimi diskutovat. ti dokáží i to, že země má tvar krychle, protože to přece řekl nějaký penzionovaný devadesátiletý agent CIA. je vidět, jak končí lidé, co nenávidí za každou cenu ameriku. úhynem šedých buněk mozkových.tak teď si zajděte pro rublíky na ambasádu SSSR za klikání, soudruzin a ráno zase do hutí. a pak si doma v kuchyni u stolu s umělohmotným ubrusem namlouvejte, jak rozumíte tajům světových dějin. aspoň něco vám na světě zblo. jo - ještě UFO vlastně.
09. 11. 2011 | 01:57

Honza napsal(a):

Vážený pane edgare, intelektuální medostatečnost (a k tomu naprostou meznalost elementární fyziky) musi mít naopak člověk, který
věří těm oficiálním báchorkám. A mimochodem - nejsem vůbec nepřítel Ameriky a dovedu si dokonce představit altermativu, že se na přípravě této akce americká vláda vůbec nepodílela, ale že do toho byla zatažena až dodatečně.
09. 11. 2011 | 02:18

JenTak napsal(a):

Američané na měsíci nebyli, USA stvořily virus HIV, USA si shodily dvojčata samy, za zemětřesením v Japonsku stojí USA se svým projektem HAARP, atd, atd...
Všechny tyto spiklenecké teorie jsou založeny na jednom; vezme se nezpochybnitelná pravda (zemětřesení opravdu bylo) a na ní se nabalí spousta možných i zcela nesmyslných teorií, pro které velmi jednoduchý občan skrze zrnko pravdy věří konspiraci jako celku. Je mi opravdu líto těch, kteří spikleneckým teoriím věří jen proto, že jsou vzdáleně možné. Takový jednoduchý občan nepřemýšlí nad vyvracejícími argumenty, protože jeho mozek takové argumenty nevnímá. Jehovistovi také není možno argumentovat proti jeho specifické víře.

Takového občana je také možné přesvědčit, že Kalousek již dostal Nobelovu cenu za chemii, ale i ekonomii, a pak že cesta k prosperitě vede jen přes chudobu národa.
09. 11. 2011 | 05:01

MK napsal(a):

Obcanovi:

"Já mám takový malinký technický problém.
To éro, co mělo řachnout do Pentagonu, proletělo ve velmi malé výšce (aby se trefilo do spodních pater) nad dálnicí, ani necvrnklo o elektrické vedení, které kolem ní vede, a navíc je nespatřil nikdo z řidičů, kteří zrovna po dálnici projížděli.
Pilot musel být opravdu génius, když je dokázal navést na budovu tak ohleduplně."
Byl jste nekdy ve Washingtonu DC? Reaganovo letiste? Washington Parkway? Nic? Tak si nehrajte na chytrolina a uz vubec nemusite byt technik, coz doufam nejste. Navstivte Washington. Az si prohlednete muzea Smithsonian (nebojte jsou vsechna zdarma) vyrazte na tu parkway. Zacina na zapadnim cipu Beltway a konci, resp. meni se v dalsi dalnicky nedaleko Reaganova letiste a Pentagonu. Krasna cesta lesem nad rekou. Nez dojedete na konec, zarucuji vam, ze takovych pristavajicich letadel uvidite nekolik. Az uvidite prvni, budete mit pocit, ze pristanou na dalnci. Schvalne, poznate, jestli leti spravne na Reagana nebo na Pentagon? Budete se divit, ale dost mistnaku to tenkrat poznalo. viz clanky z WP z te doby.
"Kousek vlevo od díry v baráku stálo několik světlých unimobuněk, které by, dle mého názoru, měly zasáhnout rozletěvší se trosky letadla i baráku."
Na to, jak mizive znalosti pomeru mate, mi prijde vas zajem o takove blbiny usmevny-vazne byly svetle? Me by teda taky zajimalo, jak je mozne, ze zustaly neposkozene pri tom vybuchu, ktery tam zaridila CIA. Me vubec prijde divne, ze ten travnik pred tou dirou moc nevypadal jako po vybuchu... No, Beda mi nejspis vysvetli, ze Amici jsou tak skveli a dokonali, ze maji vybusniny kere neexploduji, ale imploduji, nejspise nejaka tajna zbran.
Na druhou stranu se clovek se alespon pobavi
09. 11. 2011 | 05:03

Béda napsal(a):

Občan,

je pozoruhodné, že tu pilotní akrobacii, kterou by mu mohl závidět i zkušební pilot, u Pentagonu prováděl čerstvý absolvent pilotního kurzu, který v životě předtím neviděl kokpit velkého Boeingu zevnitř. Ani na trenažeru.

Je také velice pozoruhodné, že odborníci na demolice, kteří shlédli (volný) pád WTC (do sebe), považují tento za skvěle odvedenou práci demoličních odborníků v městské zástavbě.

Třešínkou na dortíčku oficiální vládní (geoebbelsovské - přesně tak probíhalo i vládou řízené "šetření" za zavřenými dveřmi bez odborné oponentury) konspiračky je pak volný pád WTC 7 do svého půdorysu (ve kterém byly úřadovny CIA, krizový štáb a archiv ministerstva financí s citlivýma a pro někoho nepříjemnýma datama) po krátkém požáru, přitom nikdy předtím k ničemu podobnému ani podlouhém hoření nedošlo a mnohem víc poškozené budovy WTC 5 a 6 zůstaly stát.

Zbožní lidé, ke kterým zajisté Benjamin K. patří by asi řekli, že v ten den byla velice příznivá konstelace hvězd pro dění Božích zázraků. A že těch zázraků v tomto konkrétním případě podle oficiální vládní konspirační teorie bylo sakramentsky požehnaně. Jeden by možná řekl, že americká vládní konspirační marškumpačka ve svém majstrštyku překonala i světoznámého gliwitzkého mistra a učitele konspiračního umění, kterého umění dotáhla již v Tonkinu.
09. 11. 2011 | 05:04

JenTak napsal(a):

Béda.
Odborníci na demolice mnohokrát vysvětlili způsob zhrouceni budovy. Vy jim nevěříte, vy máte své demoliční odborníky, kteří vám řeknou co chcete slyšet.
Mám doma statika. Pád budovy je pro něj jasná věc aniž by k tomu potřeboval gram výbušniny.

Pilot neprováděl žádnou akrobacii, jen letěl velmi nízko nad zemí, což nevyžaduje žádnou speciální dovednost, ale patří to k základním leteckým schopnostem i pilota začátečníka.

Vaše argumenty? Lež, lež a zase lež.
09. 11. 2011 | 05:12

Béda napsal(a):

Jen Tak,

specielně pro vás. Zdá se, že fyzikální zákony se na různých institucích vyučují a vykládají různě. Zřejmě je to u statiků jako v právu. Pro jednoho platí klasické fyzikální zákony a druhý je již o krok napřed. Ocel se topí jak máslo i při nízkých teplotách, specielně projektovaná konstrukce se rozlítne jak barák ze sirek, barák nezasažený letadlem, pouze úlomky odspodu padá přesně stejným způsobem jako věže zasažené letadlem, PVO a kamerový systém nejhlídanější budovy světa, včetně kontinentálního systému protivzdušné obrany Noradu jsou out a pilotní nováčkové vlezou do kokpitu Boeingu a okamžitě provádějí pilotáže letadel, které viděli doposud pouze z pozice cestujících. U Pentagonu jeden z nich provádí obrátky a létá nad zemí ve vysoké rychlosti a strefuje se s obřím letadlem do baráku.

Já neříkám, že ne. Ale není těch náhod a zázraků trochu moc najednou?
09. 11. 2011 | 05:29

Béda napsal(a):

Dovětek:

PS: jen mezi náma. Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec zjistilo, že to ti piloti přežili. V tomto případě bych nevylučoval vůbec nic.
09. 11. 2011 | 05:32

Béda napsal(a):

Kurasovi.

Co kdybyste milý panáčku, namísto reklamy na knížku jednoho konspirátora (jednoho proudu názorů) požadoval vytvoření nezávislé vyšetřovací komise, odtajnění všech dokumentů oficiální "vyšetřovací" komise a jejich podrobení oponentní analýze? Výdyť se přece nemusíte vůbec ničeho bát -přece nešlo o vládní konspiraci. není tedy důvod něco tajit. nebo snad ano?
09. 11. 2011 | 05:37

JenTak napsal(a):

Béda
Speciálně pro vás. Fyzikální zákony se vyučují a vykládají všude stejně podle posledních poznatků vědy. Jen amatéři si tyto zákony přizpůsobují podle svých potřeb. Konkrétně ta ocel změkla, nikoli roztavila(!), po požáru živeném tunami paliva z nádrží Boeningu. Není to nic divného. Projektanti prostě nepočítali s požárem živeným palivem z letadla, takže to nebyla žádná speciální konstrukce proti tak obrovskému požáru. Ostatně do té doby s tím nepočítal žádný projektant na světě.
Můžete mi říct, který fyzikální zákon je v rozporu s pádem WTC?

Před 11/9 nikdo nepokládal za možné, že někdo provede takový teroristický čin, takže protivzdušná obrana pochopitelně neměla rozkazy k sestřelení obrovských civilních letadel nad městem. Jak také mohla protiletecká obrana vědět, že ta civilní letadla jen neztratila orientaci a nechtějí přistát v New Yorku? Nejednalo se přece o cizí bombardéry!
Dnes by ta letadla byla pravděpodobně sestřelena, ale tehdy si to ani americký prezident nemohl dovolit nařídit.

Jsou to všechno věci jednoduše vysvětlitelné, když ale odmítnete takové vysvětlení a přijmete to nejméně pravděpodobné, není to již můj problém.
09. 11. 2011 | 05:53

Béda napsal(a):

Jen Tak,

pobavil jste.

Z mého příspěvku si vybíráte pouze "rozinky", t.j. pouze něco o čem se chcete bavit. Nuže přistupuji na vaše pravidla.

1/ "Projektanti prostě nepočítali s požárem živeným palivem z letadla, takže to nebyla žádná speciální konstrukce proti tak obrovskému požáru. Ostatně do té doby s tím nepočítal žádný projektant na světě." Aha. To mnohé vysvětluje. Takže projektanti, kteří projektovali budovy na zásah velkým letadlem asi předpokládali, že to letadlo poletí bez paliva. Proč byl tedy v budově azbestový nástřik nosných částí?

2/ "Před 11/9 nikdo nepokládal za možné, že někdo provede takový teroristický čin, takže protivzdušná obrana pochopitelně neměla rozkazy k sestřelení obrovských civilních letadel nad městem..." Aha. Takže neexistovala žádná operace Northwoods a pozdější imitace leteckých útoků na WTC - odpovědní činitelé o ničem takovém nevěděli. Mohl byste neznalému objasnit, k čemu že sloužil NORAD a PVO Pentagonu, co že to zrovna jak na potvoru nacvičovala PVO zrovna v době kdy došlo k nárazům letadel a hlavně proč a jak došlo k ponížení pohotovosti protivzdušné ostrahy a obrany o několik stupňů?

Asi tolik pro začátek. Předem ď. za vysvětlení.
09. 11. 2011 | 06:11

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo máte recht
Je to ohavná konspirace.,
Co? Všechno.
Koho?
No přece amerických imperialistů, pejzatců a mimozemšťanů.

Vy, takový bystrý guglík jste přehlédl zprávu o tom, že strejda Sam popřel apolupráci s mimozemšťany?
Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, říkala babička.
Jasná "Obamova břitva".

Chtějí nás zničit. Jarmulkáři, E.T. i ten černej vzadu, co vystrkuje bradu.Určitě v ton jede i Temcokradetužky,
Koho chtějí zničit?
No přece všechny poctivý, čestný a bezelstný vumlíky, neomarxisty, ručníkáře, turbanisty, podváděné paroháče a další pracující a vykořisťovaný lid, který tady žvaní od rozbřesku do setmění a vydává tolik energie, že by postavila čínskou zeď.
Někteří supervykořisťovaní v pracovní době.
Mučedníci kapitalismu.

Bédo nedejte se,vzhůru za Pepou Ajznbonem, v depu připravuje 4.,odboj, vzhůru k nové celostní revoluci.
Až zazní rána, tak to neuhodily mrazy, ale vystřelil hovorka z kanonu botelu Admirál a dal signál k útoku.

Již chybí se světa základ vratký......
09. 11. 2011 | 06:21

JenTak napsal(a):

Béda.

"pobavil jste." To je jen taková vaše formulka, která má zakrýt že mi mé argumenty nemůžete vyvrátit. Tuto formulku o "pobavení" používají zásadně ti, kteří se diskuzí nebaví! Je to od vás trapné.

Takže k vašim "argumentům" jako: "Takže projektanti, kteří projektovali budovy na zásah velkým letadlem" Jak jste přišel na to, že budovy byly projektovány především na "zásah velkým letadlem"? Jakákoli protipožární ochrana se dělá VŽDY u vysokých budov. Ty v případě rozsáhlého požáru fungují jako komín. Azbestový nástřik byl jistě jen jednou z mnoha protipožárních ochran.

Považuji tímto váš argument za nic nedokazující, tudíž za zbytečný a předem vyvrácený. Divím se, že jste ho použil.

Nechápu jakou spojitost má pád WTC s operací Northwoods? Tato operace měla za úkol zničení WTC?! Pokud ne, tak je takový "argument" irelevantní. Stejné je to i s "argumentem" PVO - NORAD z 50 let. Co má protiletecká obrana státu společného se sestřelováním civilních letadel?! Kolikrát ještě potřebujete vysvětlit, že sestřelit civilní Boening nad New Yorkem není jednoduché? Jak měla protiletecká obrana USA vědět, že teroristé chtějí narazit do WTC? I kdyby to dostali mailem od samotného Bin-Ládina, nemohli sestřelit všechna letadla přilétající a odlétající z New Yorku.
Když uvádíte nějaké cvičení, tak vám dám také jeden příklad. Američané za WWII podnikli pod velením plukovníka Doolittla nálet na Tokio s bombardéry B17. USA byly s Japonskem ve válečném stavu, piloti letěli armádními bombardéry, a jakoby na truc také probíhalo v Tokiu cvičení protivzdušných sil. Japonci nad Tokiem nesestřelili jediný bombardér, protože s náletem nepočítali i když byli s USA ve válečném stavu.

Vy byste ovšem chtěl, aby Američané sestřelili své civilní letadlo nad New Yorkem v hlubokém míru. Tímto považuji vaše argumenty za vyvrácené.

Ještě jednou vám odpovím, pokud se mě na něco zeptáte, ale nehodlám ztrácet čas s člověkem, jenž argumenty nevnímá.
09. 11. 2011 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

chví ne chybí, ale to Vy přece, Bédo, znáte nazpaměť
Co je zhroucení budovy proti nervovému zhroucení, 19th Nervous Breakdown
http://www.dailymotion.com/video/x1ke4n_rolling-stones-19-th-nervous-breakd_music#rel-page-1
09. 11. 2011 | 07:03

Béda napsal(a):

Jen Tak,

1/ Já jsem nikde nenapsal, že WTC byly projektovány PŘEDEVŠÍM na "zásah velkým letadlem". To především jste si tam dosadil sám. Tvrdil jsem, že byly (protože již předtím došlo v mlze k zásahu výškové budovy letadlem) projektovány pro zásah velkým letadlem (největším ve své době). Jinak projektanti, kteří zřejmě byli podle vás úplní blb.i zajisté věděli, že letadlo může odstartovat i z NY a narazit do WTC v NY (tedy s prakticky plnou nádrží). Idioty bych z těchto odborníků na vašem místě rozhodně nedělal.

2/ Pane, nápní práce tajných služeb je odhalovat (někdy připravovat) konspirace, léčky... Jestliže vznikly dokonce sci fi příběhy popisující letecký zásah výškových budov v USA, pak lze stěží předpokládat, že by se něčím takovým nezabývaly zpravodajské služby. Podle mně dostupných údajů se zaobíraly již dávno před 11/9. To samé PVO. Jeho primárním úkolem je chránit celé teritoriu a zejména nejdůležitější vojenské a politické objekty před jakýmkoliv útokem letícího objektu. Tyto objekty detekují a eliminují. Jestrliže by tomu tak nebylo pak jsou tyto systémy zcela k ničemu. (jinak Pentagon má krom toho navíc svou vlastní PVO. Stěží lze tedy uvěřit tomu, že systémy selhaly i poté, co došlo k leteckým zásahům WTC a nechaly poletovat letadlo nevysílající požadovaný kódový signál směrem na Pentagon ještě hodně dlouhou dobu nad územím USA.
Leda, že by byly záměrně paralyzovány, čemu napovídá skutečnost, že nedlouho před konspirací byla pohotovost systémů výrazně ponížena na přechodnou dobu rozhodnutím ministra obrany D. Rumsfelda. A v den D prováděla cvičení, které odvádělo její již beztak sníženou pozornost jiným směrem.

Holt náhody se, jak se říká, dějí. Jde o velice podivuhodnou souhru náhod. Nemyslíte?
09. 11. 2011 | 07:13

Silvie napsal(a):

Jsou konspirační teorie a "konspirační" teorie.
Na shození WTC CIA a "práškování" letadel psychotropními látkami (čára za letadlem) nevěřím.
To, že se na slezinách Bilderbergu(a nejen tam) dějí podivné věci, zúčastňují se ho lidi jako Pehe, kníže(kontakty se sudetskými Němci) Havel a další a jednání se vedou v přísném utajení, je fakt, nikoliv konspirační teorie.
Havel, kníže, Pehe - všichni jmenovaní jsou maximálně vstřícní k EU a souhlasí se sebevětší hovadinou přicházející z bruselského mozkového trustu. Konferencí této organizace se zúčastňují bankéři a významní světoví podnikatelé - odsud vyšla mnohá rozhodnutí, která poté naoko udělala EU (euro, prezident EU atd.).
Pokud se člověk nad fungováním světa alespoň trochu zamyslí, dojde mu, že o jeho životě nerozhodují poslanci národních parlamentů, dokonce ani poslanci unie, nýbrž jen a jen podnikatelské lobby. Vidět je to nakonec i na malém českém dvorečku a na zázračném bohatnutí politiků před vstupem do politiky chudých,jak kostelní myš.
09. 11. 2011 | 07:20

jozka napsal(a):

Nahodou, ja mam konspiracni teorie rad. Treba tu jak se nekdo necha par hodin pocvicit na trenezeru dopravniho letadla a pak dokaze se stotunovou mrchou letet tak nizko, aby kridlama posrazel lampy verejneho osvetleni aniz by je ohnul, ta je proste proste bozi :-)
09. 11. 2011 | 07:24

Medikolog napsal(a):

Pane Kurasi,

jak vidíte, některé z evropských Gójim alespoň v tak okatých souvislostech nelze opít pouhým rohlíkem. Chce to více snahy pane Kurasi:-). Jako Rooseweltovo embargo donutílo v roce 1941 Japonce hrát va bank a udeřit... a USAci již četli jejich šifry a o útoku předem věděli; ale nechalivojska na Filipínách a na Hawai "s kalhotama dole", aby vyburcovali v národě vztek místo rozumného isolacionismu.

Pane Kurasi, je pravda, že ve WTC normálně pracovalo asi 3000 vašich soukmenovců a v den útoku se do WTC nedostavili? To by nasvědčovalo, že Tajné služby USA a rozhodně Izraelské MUSELY MÍT MINIMÁLNĚ INDICIE... že se něco chystá, co, kdy a v případě varování svých lidí i kde... Následovaly útoky na Irák a na Afghanistán pod legendou boje proti terorismu technologií vytloukání Čerta Ďáblem a jeho nahrazení Belialem.

Mohl byste prosím tuto "možnáfámu" potvrdit či vyvrátit zjištěním kolik těch lidí tam doopravdy normálně pracovalo a kolik z nich bylo obětmi?
09. 11. 2011 | 07:28

jozka napsal(a):

Jo a kdyz britva, tak "Occamova" nebo "Ockhamova".
09. 11. 2011 | 07:31

JenTak napsal(a):

Béda.
Cituji: "Idioty bych z těchto odborníků na vašem místě rozhodně nedělal."

Z nikoho jsem idiota nedělal. Je však smutným faktem, že WTC nebyly konstrukčně dost pevné, aby odolaly nárazu letadla s plnými palivovými nádržemi. Pokud existuje nějaká konspirace, tak je to konspirace investora WTC při tlaku na projekci a stavební firmy, které je postavily. Tato docela možná konspirace měla za cíl ušetřit prostředky na výstavbu věží.

Konspirace o úmyslném zbourání věží náložemi ze strany vlády USA můj mozek vyloučil.

Když shledáváte při teroristickém útoku příliš mnoho náhod, (nechápu jakých), přečtěte si Murphyho zákony. Třeba tento "když se něco může pokazit, zaručeně se to pokazí" či tento "Může-li se pokazit více věcí, bude to ta, která napáchá nejvíce škody."

Konec debaty
09. 11. 2011 | 07:38

Martin napsal(a):

JenTak: Konec debaty bude až vysvětlíš odkdy letecké palivo z Boeingu dosahuje při hoření takových teplot, aby tavilo ocel. Letecké palivo dosáhne toliko 650 °C a to na tavení nestačí a přitom jasně roztavené železo bylo vidět oficiálně na záběrech CNN.
09. 11. 2011 | 07:50

JenTak napsal(a):

Martin
Netykejte mi.
Konec debaty je když řeknu já. Přečtěte si moje příspěvky. Psal jsem tam i o té oceli.
09. 11. 2011 | 07:54

SuP napsal(a):

Bedo -
Přesně u tohoto článku je škoda, že to slovo pan Stejskal maže!
09. 11. 2011 | 08:03

skeptický napsal(a):

Pokud se více než jeden člověk domluví na něčem tajném,je to konspirace.Když se to proflákne,a zapírá,je to konspirační teorie,která by měla být trestná.
09. 11. 2011 | 08:07

jozka napsal(a):

Martin:

ad Konec debaty je když řeknu já.

Libi se mi ta skromnost :-)
09. 11. 2011 | 08:10

JenTak napsal(a):

jozka.
To není skromnost, to je fakt. Čemu na mém vyjádření nerozumíte?
09. 11. 2011 | 08:12

P. napsal(a):

jozka:

ad "Nahodou, ja mam konspiracni teorie rad. Treba tu jak se nekdo necha par hodin pocvicit na trenezeru dopravniho letadla a pak dokaze se stotunovou mrchou letet tak nizko, aby kridlama posrazel lampy verejneho osvetleni aniz by je ohnul, ta je proste proste bozi :-)"

K oficiální konspirační teorie bych ještě dodal, že dotyčný terorista dále proletěl diagonálně skrz 3 prstence Pentagonu, aby nakonec kolmo prorazil na dvůr prstence "C" vedle cedule "Zákaz parkování" a potom už se jeho Boeing definitivně rozpadl na malou hromádku smetí. Další zeď v trajektorii letu zůstala zcela nepoškozená.

http://911research.wtc7.net/pentagon/evidence/photos/punchout.html

FBI - videozáznam poškození Pentagonu z října 2001:
http://www.youtube.com/watch?v=8g_nKhoexHk (čas 9:00)

Oficiální zpráva dokumentující poškození Pentagonu:
http://www.fire.nist.gov/bfrlpubs/build03/PDF/b03017.pdf

Mystery Of The Pentagon C Ring Hole
http://video.google.com/videoplay?docid=7364619849681669102#
09. 11. 2011 | 08:21

JenTak napsal(a):

medikolog.
Teď jsem si přečetl vaše vyjádření o nedostavení se 3000 židů do WTC 11/9. Jiné zdroje uvádí dokonce 4000 židů. Proto jste jen takový tříčtvrteční blb.
No, stejně si udělám do kalendáře velkou černou tečku.
09. 11. 2011 | 08:27

hexin napsal(a):

to medikolog
jak velmi dobře víte tak soukmenovci se nazývali členové NSDAP tak buďte tak laskav a nechte si své "nenápadné " personální urážky pro sebe, když už chcete diskutovat.
09. 11. 2011 | 08:34

skeptický napsal(a):

To se pan učitel ptá Pepíčka : měřím metr osmdesát,vážím osmdesát kilo.Kolik je mi let?
Pepíček na to čtyřicet.
Jak jsi na to přišel?
Mýmu bráchovi je dvacet a otec říká,že je to poloblb.
09. 11. 2011 | 08:35

jozka napsal(a):

JenTak:

ad To není skromnost, to je fakt. Čemu na mém vyjádření nerozumíte?

Prave, ze tomu rozumim. Ja jsem taky byl jako malej hrozne nafoukanej, ale ted uz proste nemam chybu :-)
09. 11. 2011 | 08:42

P. napsal(a):

Benjamin Kuras:

ad "Fakty nepodložená konspirační teorie braná vážně umožňuje komukoli vinit kohokoli z čehokoli – bez důkazů. A tam končí civilizace."

Potom předpokládám, že podporujete snahy o otevření nového nezávislého šetření, například petici "Architektů a inženýrů za pravdu o 11. září", kde 1500 odborníků žádá US Kongres o otevření nového šetření 11. září.

http://www.ae911truth.org
http://patriotsquestion911.com
09. 11. 2011 | 08:45

neo napsal(a):

A to neni všechno. Na měsíci nepřistál Armstrong, ale maskovanej Chuck Norris. Ten taky dvojitou otočkou skopl oba mrakodrapy WTC a na 7mičku se jen podíval a ta se strachy roztřásla a padla sama.
09. 11. 2011 | 08:45

JenTak napsal(a):

jozka.
Mě nezajímá že jste byl jako malej hrozně nafoukanej, nemusíte mi to sdělovat.
Ale o tom s kým budu či nebudu diskutovat si rozhodnu jen já sám! To nemá s nafoukaností nic společného. Chápete takovou jednoduchou věc?

Jako třeba teď končím debatu s vámi. Stejně si připadám jako u blbejch na dvorečku.
09. 11. 2011 | 08:49

jozka napsal(a):

JenTak:

Ano, jste vitez :-)
09. 11. 2011 | 09:09

Pepa Řepa napsal(a):

V souvislosti s eurem jsme svědky jak se konspirační teorie rodí.
Průser není v tom, že systém kdosi blbě a naivně nastavil neb to nedomyslel
Dříve nebo později se objeví teorie o tom, že je to důmyslná teorie, jak zničit Evropu.
Vždycky se najdou lidé, kteří uvěří protože to zapadá do jejich vidění světa.
V podstatě se dá konspirací omluvit vše, co zvořu.
Kde jen mohl být bolševik, kdyby nebylo mandelinky bramborové.
09. 11. 2011 | 09:09

oh napsal(a):

Almo G™: Spousta různých odborníků tvrdila už spoustu různých nesmyslů. Skoro vždycky proto, že nějaký zdánlivě nedůležitý faktor přehlédli. Odborníci například spočítali, že kus odtrženého izolačního materiálu nemůže poškodit křídlo startujícího raketoplánu a tvrdili to tak dlouho, až se právě to nemožné stalo. Ale dejme tomu, že máte pravdu a celé to byla demolice. Pak ovšem očekávám, že vysvětlíte jak bylo možné ten váš "nanotermit" s nějakým spouštěcím systémem nainstalovat do normálně provozované budovy tak, aby si toho nikdo nevšiml. A nezkoušejte se z toho vykecat tím, že to tam umístili už při stavbě WTC - to je realita a ne holywoodský akční film. To vaše spiknutí by vyžadovalo aktivní účast příliš velkého počtu lidí, než aby šlo udržet v tajnosti.
Beda: Kdybyste se obtěžoval i s něčím jiným, než konspiračními teoriemi, věděl byste že možnost sestřelování vlastních civilních letadel se na velení PVO řešila - s výsledkem, že něco takového musí nařídit osobně prezident a nikdo jiný na to nemá pravomoc. A možná byste věděl i to, že bez zapnutého transpondéru je každé letadlo pro pozemní kontrolu neviditelné, pokud zrovna není v dosahu nějakého radaru. Ale nejspíš by vám ty vědomosti stejně k ničemu nebyly.
Medikolog: Rooseveltovo embargo dalo Japonsku na vybranou: Buď normalizaci vztahů s USA a podepsání smlouvy, která neobsahovala nic pro Japonsko nepřátelského nebo urážlivého, stačilo by jen skončit takovou drobnou dobyvačnou válčičku proti Číně. Nebo embargo, japonská aktiva zablokovaná v US bankách a cca rok, než dojdou zásoby ropy. Jak se Japonsko rozhodlo, je historie. A jestli si myslíte, že americký izolacionismus byl tehdy rozumný přístup, pak musím pochybovat o vašem zdravém rozumu... Nebo si snad myslíte, že Japonsko a Německo s italským poskokem by po svém totálním vítězství a ovládnutí většiny světových zdrojů surovin nechaly izolované USA na pokoji?
09. 11. 2011 | 09:12

Občan napsal(a):

Jo, vlastně, to je posledních pár droboučkých detailíčků na jinak zcela neotřesitelné oficiální verzi zřícení NY mrakodrapů.

1) Baráky měly projít zásadní přestavbou, protože obsahovaly mraky azbestu, který je zravotně závadný
2) Majitel baráků, shodou okolností jakýsi Zilberštajn, které stály na obecních pozemcích jemu pronajatých, si nechal WTC přepojistit cca týden před demo...pardon...zřícením na částku 8 miliard doláčů. Dodnes se o pojistku neúspěšně soudí.
3) V den zřícení se z neznámých důvodů dostavila do práce cca jen desetina zaměstnanců a naprostou shodou okolností se jednalo převážně o cizí státní příslušníky, pracující většinou na pozicích údržbářů, uklizečů, poslíčků, kuchařů, sekretářek a pod.
4) Turisté, kteří obvykle zaplňovali vyhlídku a restaurační zařízení v nejvyšších patrerch budovy od rána do pozdního odpoledne, se ten den, přestože bylo jasno a slunečno, nedostavili skoro žádní.

Ale jinak skutečně vůbec nepochybuji o pravdivosti oficiální verze. Opravdu ani jediným neuronem a synapsí.
09. 11. 2011 | 09:13

Občan napsal(a):

To OH:

No, ony tam zrovna probíhaly rozsáhlé práce na údržbě a opravách elektroinstalací, což se děje úplně mimo zraky zaměstnanců a návštěvníků v technickém zázemí baráků.

Neříkal jste si náhodou dříve Waleyo? Vás styl komunikace a argumentace tomu odpovídá.
09. 11. 2011 | 09:17

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Nikoli.
Předmětem případných spekulací není euro samo o sobě, ale útok na ně.
A útok na euro JE ohrožením ekonomické i vojenské bezpečnosti celé Evropy vč. evropské části Ruska. Navíc lze celkem dobře sledovat jeho průběh. Zajímavé je, že na euro kromě finančních spekulantů nejvíce útočí státy stojící mimo eurozónu, přičemž jsou nejvíce ohroženy nikoli eurem, ale právě jeho případným pádem nebo zrušením.

No nic, konspirujte dál...
09. 11. 2011 | 09:22

Pepa Řepa napsal(a):

Občan
no, Vy jste přesně tím prototypem pojídače konspiračních kaší.
Za vším je Zilbrštajn či imperialista a jejich snaha poškodit milované Rusko.
A do tohoto vzorce si dosadíte co se kde šustne.
09. 11. 2011 | 09:31

Avari napsal(a):

Video, kde Bill Gates přiznává, že očkování má snížit populaci.
http://dotsub.com/view/b0283182-4c24-4b1b-bef8-202996e68afe
Pane Kuras, to spíš Vy, a několik dalších, má problém s pochopením reality a je pro Vás jednodušší věřit oficiálním škvárům. Na lidi jako jste právě Vy systém spoléhá.
09. 11. 2011 | 09:32

neo napsal(a):

Občan:

3) V den zřícení se z neznámých důvodů dostavila do práce cca jen desetina zaměstnanců a naprostou shodou okolností se jednalo převážně o cizí státní příslušníky, pracující většinou na pozicích údržbářů, uklizečů, poslíčků, kuchařů, sekretářek a pod.

Ti zlí kapitalisti museli zavraždit jen chudé řadové zaměstnance a neodnesla to žádná kapitalistická vyžírka :)

božínku.
Jo a prej Roosvelt secvičil útok na Pearl Harbor. Byli to US piloti v kopiích japonských letadel Zero a bombardovali makety lodí z polystyrenu. Účel byl jasný. Zlikvidovat jadernými bombami vyspělou východní kulturu a přivlastnit si sushi, geishi,harakiri a origami
09. 11. 2011 | 09:38

JenTak napsal(a):

Občan, ale i další konspirátoři.
Zde jsou odkazy, které vás nepodpoří, a proto je odmítnete.
http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodrap-ustat-ale-wtc-nemelo-sanci-pim-/tec_technika.aspx?c=A071013_001816_tec_technika_pka
http://technet.idnes.cz/zahadny-pad-budovy-wtc-7-je-vysvetlen-ale-konspirace-o-cia-trvaji-p83-/tec_technika.aspx?c=A110905_155452_tec_technika_pka
09. 11. 2011 | 09:50

maor napsal(a):

Konspirační bl.ci jsou vážně k smíchu. HAARP, Chemtrails, Snížení populace, Američani nebyli na Měsíci, Svět ovládají Rothschildi a plánují všechny války a krize, Strauss Khaana zavřeli protože zjistil, že ve Fort Knox není žádné zlato, zlaté cihly ve Fort Knox a prodané Číně jsou z wolframu, v USA se budují budoucí koncentráky, Kennedyho zastřelili protože chtěl zrušit Fed, Bin Ladina nezabili nebo ho zabili už před mnoha lety a desítky a desítky dalších bludů.
Co mají tihle pomatenci společného? Jsou to neúspěšní, nešťastní, frustrovaní lidé nespokojení se svým životem. Jejich nemocná dučička jim ovšem nedovolí přiznat si, že za svůj osud si můžou především sami a tak si začnou nalhávat, že za jejich svrab může někdo jiný. To jsou samozřejmě Židi. A tady to všechno začíná.
09. 11. 2011 | 09:54

slunečnice napsal(a):

Uklidněte se, tohle je dílo UFOnů! Bush mi taky občas připadal, jako by spadl z Marsu. A pan Kuras? Občas pochybuji, jestli pochází z Moravy, přijde mi někdy, že je mimo.
09. 11. 2011 | 09:58

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Nojo, ale když von jako na sviňu ten vzorec vychází téměř do posedního puntíku. Plán je plněn lépe než pětiletka, nestačíme odškrtávat položky.

Mně spíš připadá zábavné sledovat, jak se i bystrý intelekt zastaví na určité hranici, dané emocemi. Jak v té reklamě o dotykáči.
09. 11. 2011 | 09:59

Johnny_Cmoud napsal(a):

Pan Kuras vyčítá konspirativním teoretikům, že na všechno pohlíží moc jednoduše a že si přihřívají svojí polívčičku. Přitom to samé dělá pan Kuras, nemůžu si pomoct. Z konspirativních teorií vybral to, co se mu hodilo, aby mohli lidé být dál nerušeně znepokojení těmi tématy, o kterých pan Kuras píše...
Hodí se sem citát z jedné takové konspirační teorie, ale autorem citátu je egyptolog Massey: "Musí to být těžké, mít autoritu (v tomto případě vlastní obživu) jako pravdu, místo pravdu jako autoritu."
09. 11. 2011 | 10:00

Občan napsal(a):

To Béda:

Já se o tom bavil s majitelem české demoliční firmy. Umějí i tovární komíny. A ten říkal, že to byla hodně dobře odvedená demoliční práce, kterou ale v Evropě umí kdekdo.
Namítal jsem, že zhroucení baráků do sebe sama, aniž došlo k poškození staveb kolem, mohlo být dáno konstrukcí provedenou právě tak, aby se tohle stalo. Tak mi asi 45 minut pomalu a zřetelně vysvětloval, že jsem blbej a proč :o) A že se takhle výškové budovy nestaví, protože by při sebemenším zemětřesení spadly a zabily spustu lidí. Že to byla profesionálně odvedená práce zkušené demoliční party.
09. 11. 2011 | 10:02

aga napsal(a):

maor

..Jejich nemocná dučička jim ovšem nedovolí přiznat si, že za svůj osud si můžou především sami a tak si začnou nalhávat, že za jejich svrab může někdo jiný. To jsou samozřejmě Židi. ..

Z tohoto pravidla jsou ovšem Židi pochopitelně jedinou výjimkou.
09. 11. 2011 | 10:02

JenTak napsal(a):

Občan.
Podíval jste se na ty linky, nebo jen budete papouškovat slova odborníka na demolici komínů. Všiml jste si, že WTC nebyl komín?
09. 11. 2011 | 10:05

Pepa Řepa napsal(a):

Občan napsal(a):
A útok na euro JE ohrožením ekonomické i vojenské bezpečnosti celé Evropy vč. evropské části Ruska
-------------
Že jsem tak smělý, jak to ten zlovolný imperialistický konspirátor dokázal, že se útok zastaví na Urale a asijskou část Ruska nezasáhne?
:-)
Třeba aga poradí.
09. 11. 2011 | 10:05

Občan napsal(a):

To Pepa řepa:

Tak jo.
Dokažte, že baráky Zilbrštajnovy nepatřily a pokud ano, že je nepřepojistil prá dní před spadnutím, že nebyly plné azbestu, že neměl nařízenu jejich zásadní modernizaci, že neměl problémy s magistrátem a že mu pojišťovny vyplatily pojistky bez mrknutí okem.
Taky dokažte, že v den spadnutí byli v práci všichni zaměstnanci, kteří bývali v tu dobu obvykle přítomni a že tam byl přítomen i jinak obvyklý počet turistů.
Určitě Vám to nedá žádnou práci a já pak rád přijmu Vaše argumenty a odkazy na prameny, z nichž jste čerpal.
09. 11. 2011 | 10:09

aga napsal(a):aga si myslí, že Rusko nestojí stranou této konspirace - tak, jako si mnozí, co žijí v Evropě, přejí její krach, to stejné platí i o Rusku. Na krachu finančníci vždy nejvíc vydělají, zvlášť ti, co mají nadstandardní informace.
09. 11. 2011 | 10:09

Občan napsal(a):

Oprava: ...Zilbrštajnovi...
09. 11. 2011 | 10:10

aga napsal(a):

Občan

To nemůžete po Pepovi chtít, za určitou hranici uvažování ho prostě "něco" nepustí.
09. 11. 2011 | 10:11

JenTak napsal(a):

aga.
Tuhle znáte? Ta přesně odpovídá vašemu příspěvku.

Fronta na chleba v poválečném SSSR.
Milicionář "židi ať vystoupí a jdou pryč, pro ně chleba není a nebude."
Židé se odeberou domů.
Milicionář "kdo není v komsomolu, nemá právo na chleba"
Fronta je opět menší.
Milicionář "Kdo není v KSSS, chleba nedostane, ten je jen pro veterány z války"
Zůstanou dva lidé.
Milicionář "Soudruzi, já to nechtěl před ostatními říkat, ale dnes chléb nepřivezou, takže můžete jít domů"
Veteráni "Zkurvení židi, zase to věděli jako první!"

Takhle je to s obviňováním židů zde a kdekoli jinde.
09. 11. 2011 | 10:13

Béda napsal(a):

Řekněme si to zcela upřímně. Pan Kuras má asi pravdu. Těm arabským fanatikům v ten den vycházelo úplně všechno na co šáhli. Měli prostě svůj velký den. Naproti tomu americkým zpravodajcům, NORADu, PVO, armádě, leteckým společnostem nevycházelo v ten den vůbec nic.

Připadá mi to jako ta pohádka o hloupém Honzovi, který do světa šel a desetkrát po sobě v jeden den vyhrál první ve sportce i s Jackpotem. A 1500 pochybovačů z nejrůznějších profesí? To jsou prosím pěkně všechno přitroublí konspirátoři.

Akorát mě trochu mate, proč vláda všechno ututlala a dál tutlá pod pokličkou. Proč neotevře nezávislý (nejlépe s mezinárodním obsazením) oponentní "audit"? Vždyť by zajisté její odborníci polehku vyvrátili všechny argumenty pochybovačů. Proč jim nevyjít vstříc a smést je smrští vládních (někteří říkají konspiračních) argumentů?

Proč, pane Kurasi? Zeptejte se autora knížky, kterou zde presentujete. Třeba zná odpověď na otázku, proč vláda všechno tutlala a obestřela zákazy největší konspirační událost od začátku druhé poloviny 20.století, která zásadně přestavěla zahraniční politiku a razantně ovlivnila ekonomiku?
09. 11. 2011 | 10:14

Občan napsal(a):

To PŘ:

Technicky vyspělá, vč. komunikačních technologií, dopravních uzlů, přenosových soustav pro plyn a ropu, dispečinků přenosových soustav atd., je především evropská část Ruska. Pokud by se podařilo položit Rusko, poškodilo by to především jeho evropskou část a zbytek se rázem technicky a ekonomicky propadne o sto let zpátky.
09. 11. 2011 | 10:15

dedek napsal(a):

Pane Krausi, řekl bych, že to co se stalo 11 září bylo předpovězeno již v 70 letech tvůrcem filmu "Tři dny kondora" Myslím, že by stálo za to abyste jej shlédl. Na konci filmu až zamrazí. Viděl jsem ho tehdy a dnes opět. Tehdy to bylo jen dobrodružné dílko bez spojitostí, které bylo naplněno teprve událostmi posledních let. Myslím, že tvůrce byl buď geniální nebo znal praktiky tajných služeb USA, kterým na lidech nikdy moc nezáleželo. Konec konců žádné tajné službě.
09. 11. 2011 | 10:15

maor napsal(a):

Občan:

"dodnes se o pojistku neúspěšně soudí"
vs.
"pojišťovny mu vyplatily pojistky bez mrknutí okem"

Už jsem říkal, že vy konspirátoři jste k smíchu nebo se opakuju :-D?
09. 11. 2011 | 10:17

aga napsal(a):

JenTak

Standardní řev, sotva se někdo pokusí konstatovat fakta nebo vyjádřit názor, hned obviňuje Židy. Ono je těžké tvářit se, jako by neexistovali, a ani nevyslovit jejich jméno, když je nám jejich tragický osud připomínán na každém kroku. Konečně, celá tato civilizace je odvozena od náboženství té hrstky lidí (které mimochodem celkem příznačně začalo bratrovraždou), tak se nedivte, že se duch židovství stále vznáší nad našimi vodami.
09. 11. 2011 | 10:19

JenTak napsal(a):

Občan.
WTC nepatřilo žádnému Zilbrštajnovi, ale pronajal si je na 99 let Larry Silverstein 24. července 2001 za čásku 3 a čtvrt miliardy USD. Rozumějte, to jsou jen budovy, nikoli majetek v nich.

Majetek okamžitě pojistil, to by neudělal jen blázen. Pro vás to je ovšem jasný důkaz židovského spiknutí.

Mám na vás soukromou otázku. Máte pojištěný byt? Pokud ano, necítíte se být účastníkem židovského spiknutí?
09. 11. 2011 | 10:20

jozka napsal(a):

maor:

Je dobre umet cist. Jeste lepsi je umet cteny text pochopit :-)
09. 11. 2011 | 10:24

Pepa Řepa napsal(a):

aga
Hmmm, třeba jsou banky za Uralem očkovány proti bacilu destrukce, že se ten na Urále zastaví. Třeba.

Občan
Dokažte, že Baťovi nepatřila výrobna obuvi ve Zlíně , z čehož-naprosto nevyvratitelmě a nepochybně vyplývá, že obuví chtěl znetvořit nožičky nebohých dětiček v onucích, za účelem vlastního obohacení.

Občane, Vy jste měl být soudce v taláru. Důkaz je důkaz.
:-)
Nebyl jste?
09. 11. 2011 | 10:26

aga napsal(a):Já s Občanem nesouhlasím ve všem - například ohledně EU se daleko spíše mé názory překrývají s těmi Vašimi. Jen mám prostě o lidstvu jiné mínění, nemyslím si jako vy, že dojede na blbost svých (skutečných) elit, spíš na jejich "chytrost".
09. 11. 2011 | 10:28

Pepa Řepa napsal(a):

Tak tak, jen tak
"Zkurvení židi, zase to věděli jako první!"
-----------------------
Občanům i Bédům jaksi uniklo, že kapitál nemá na hlavě jen kipu, ale u papachu či turban a dokonce má i šikmé oči.
A tak mají jasno.
09. 11. 2011 | 10:30

Vratiprst Choromysl napsal(a):

Pepařepa
Jako byste nevěděl, že teorie o euru jako nástroji zničení a podmanění Evropy je jedním z úhelných kamenů konspirační teorie o NWO. A je v oběhu déle než euro samo.
Britové, více zvyklí na freedom of speech k tomu mají celé obsáhlé blogové komplexy jako je Centurean. A nedostižné Nigely Farage.
Že dezinformování a matení veřejnosti má několik úrovní a celé komplexy štol je také vcelku známá věc.
Lidé ale neuvěřitelně rádi melou blbosti.
09. 11. 2011 | 10:33

Béda napsal(a):

PŘ,

básník polemizující se svýma představama. Mohl byste laskavě doložit (prosil bych citaci) kde Béda zpochybnil, že "kapitál nemá na hlavě jen kipu, ale u papachu či turban a dokonce má i šikmé oči"? Buďte prosím od té dobroty. Rád se nechám od vás poučit o svých myšlenkách. Předem mockrát děkuji.
09. 11. 2011 | 10:35

maor napsal(a):

Občan:

A on si nechal Ten váš Zilbrštajn pojistit i Pentagon? Nebo proč tam nabouralo to letadlo? Nebo tam nenabouralo? A co WTC 7? Tu si taky nechal pojistit? Jiná vaše konspirační odnož zase tvrdí, že WTC7 shodili proto, že tam byly ultratajné materiály CIA nebo koho. Vysvětlujte a přehánějte.
09. 11. 2011 | 10:42

Veterán napsal(a):

Takže v obřím velkoměstě tajné služby dokázaly v mrakodrapu s množstvím nezúčastněných lidí rozmístit tuny výbušnin, budovy zlikvidovat a nikdo se neprokecnul, žádné dokumenty nikde neunikly. A vše jen pro možnost zaútočit na Irák.
Tytéž tajné služby nedokázaly v Iráku, v opuštěné poušti vykopat díru do písku a naházet do ní části atomových, chemických a biologických zbraní. Místo toho lítaly po Iráku a hledaly zbraně hromadného ničení, až byly nuceny přiznat, že nic nenašly.
Jednou zázrační agenti, podruhé neschopní lemplové, ale pokaždé je to důkaz americké konspirace.

A k těm konspiracím. Nejvíc mě dojalo, když na internetových stránkách konspirátorů bylo jednoznačně dokázáno, že Američané na Měsíci nikdy nebyli, a o kus dál stejně jednoznačně prokázali že tam po přistání našli mimozemskou kosmickou loď a tak se uskutečnila ještě jedna tajná výprava s Rusko-americkou posádkou.

Prostě konspirátoři dokáží geniálně popřít sami sebe.
09. 11. 2011 | 10:43

Almo G™ napsal(a):

Tak sleduji, jak se zastáncům oficiální konspirační nedaří vyjadřovat k faktům. Jen zesměšňování, přehánění ad absurdum, podsouvání a převracení výroků oponentů, vytrhávání citací ze souvislostí, ale pořád jen krouží kolem a pointa nějak uniká.

Odpověď na tuto otázku by mě zajímala také:

Byla tedy velká část (je jedno kolik tisíc a jakého druhu) zaměstnanců varována předem, že nemají chodit do práce nebo ne?

Proč mají zastánci oficiální konspirační teorie takovou potřebu to zesměšňovat? Není to snad platná otázka/indicie?
09. 11. 2011 | 10:43

Pepa Řepa napsal(a):

aga
chtělo by to dopracovat a dopilovat o teorii, že pejzatci tam každé ráno obešli rámy a nosili v aktovkách tři roky semtex, večer přišli agenti FBI, vypnuli kamery a montovali nálože do podpěr a chudák nevinný bradatec to odnesl.
Předtím ovšem zasáhla biologická chytrá zbraň, kdo měl na starosti bezpečnost dostal zánět spojivek a ohluchl. Nic se neprofláklo. Někteří sekuriťáci tam zařvali taky, jaksi ze solidarity, aby to vypadalo věrohodně.

To by nemělo chybu. Pan Hájek by z Vás -kucí konspirativní-měl radost.
09. 11. 2011 | 10:43

JenTak napsal(a):

Almo G™
Co je oficiální konspirační teorie? Nějak takovému výrazu nerozumím.
09. 11. 2011 | 10:45

Matematik + cenzor napsal(a):

"Svoboda je pocit viny za krivdy pachane na druhych"

Bylo konspirační teorií tvrzení, že Irak ma laboratore na ZHN?
Podle mne nepochybne ano. Byly zkonspirovany, tedy zfalsovany satelitni snimky udajnych mobilnich laboratori a ty nasledne souúpnuty do RB OSN. CIA za dva roky vydala zpravu, ze zadne nikdy nebyly...Jako fingovane prepadeni vysilacky v Gliwicich 1939.

Iran se pry snazi vyrobit jadernou bombu. Je konspiracni teoprii tvrzeni, ze media maji zakaz zminovat se o jadernych hlavicich statu Izrael (Buh bojuje)?
Proc se tedy nezminuji? Jaky je duvod? Nejsou? Nepredstavuji zadne nebezpeci? Ano, to nam chcete tvrdit?

2006 az 2008 nas soudruh Kuras masiroval tvrzenim, ze Iran na nas chce poslat rakety. Tedy nejprve tvrdil, ze pry KLDR. (meli by zakazat prodej globusus)
Byla to konspiracni teorie? Co tim vlastne tento clovek sledoval?
Je to blazen nebo vsehoschopny lump?
Byla to druha mnichovska zrada, ze nemame ten destnik v Brdech?
Co se stalo, ze Kuras uz nechce (nebo chce) radar v Brdech?
Proc najednou to konspiracni TICHO?

Ja chci zverejnirt zaber, fotku letadla, co 11 zari 2001 narazilo do Pentagonu.
Podle soudruha Kurase jsem pry konspiracni teoretik. Ale ja nic o 11 zari netvrdim...
Nevim , co se stalo 11 zari 2001. Vim jiste, ze vlada USA tvrdi s panem Kurasem, ze do Pentagonu, nejstrezenejsi budovy sveta narazilo obrovske dopravni letadlo.
Fotka by nebyla? Ne, musime mit pochopeni? No soudruh Kuras nepochybne pro takovehle chucpe pochopeni ma.
Na internetu lze nalezt pouze jediny zaber na kus plechu na travniku nic jineho.

"Pravda je lež láska je nenávist a válka je mír"
Ministerstvo pravdy v románu 1984 od George Orwella
09. 11. 2011 | 10:48

Almo G™ napsal(a):

JenTak: Viz 08. 11. 2011 | 22:53. My přece nepochybujeme o tom, ZDA někdo konspiroval. Oficiální výklad od neoficiálního se liší jen tím KDO konspiroval.
09. 11. 2011 | 10:48

Občan napsal(a):

To Jen Tak:

Hm, tak to asi nepůjde.
Když jsem dočetl k místu, kde Boudník špagátama přišněroval kus mrakodrapu, aby se to nevyklínilo a pak provedl statickou inspekci půlky New Yorku, protože amíci mají strašně málo statiků a stavařů, tak jsem toho musel nechat, abych nerušil kolegy :o)))
No, a ten druhý článek je napsaný stylem "Kuras". Neobtěžuje se vysvětlováním, zato formuluje "vysvětlení" tak, aby každý, kdo si myslí cokoli jiného, si připadal jako (cenzurované slovo).

Tak zkuste třeba něco odbornějšího.
Protože "umělec", který se v ČR snaží prorazit zmalováním oholených ženských klínů vlaječkami, pro mne opravdu není žádnou autoritou
( http://www.reflex.cz/clanek/kultura/38452/nahe-divky-s-vlajkami-v-rozkroku-architekt-pomaloval-krasavice.html ). V USA také prakticky žádnou stopu nezanechal, takže nelze nijak zhodnotit jeho odborné působení.
09. 11. 2011 | 10:50

Pepa Řepa napsal(a):

maur
I Pentagon, říkáte? Vidíte, to mne nenapadlo.
Mazanej člověk, ten Zilbrštajn.
Kdepak pejzatým všechno projde. To není jako vyhořelá králíkárna u nás.
Chudák bradatej. Udělali z něj teroristu.
Taková hezká debata, škoda, že musím pryč. Samej důkaz a argument.
09. 11. 2011 | 10:52

JenTak napsal(a):

Občan.
Já to věděl. Nepodporuje to konspiraci, tudíž je to od začátku celé nesmysl.
09. 11. 2011 | 10:53

Béda napsal(a):

Almo G™

Ano, je až dojemné to jejich uhýbání od věcné podstaty tématu. PŘ objevil jarmulkáře, Jen tak konspiraci KGB. V dalším očekávám prohlášení všech zpochybňovatelů oficiální konspirace agenty Moskvy, členy KSČ, KGB, FSB, STB, skalními fandy Lenina, Stalina, MaoCeTunga, Kim Ir Sena, Pol Pota, neřkuli Hitlera. V krajním případě jsou to všichni neomarxisté, včetně pozůstalých po obětech. Prostě jsou to zrůdy zpochybňující pravdu lásku, humanitu, mír, svobodu, demokracii (včetně Patriot Actu, Guantanáma, Trvalé svobody, ochrany civilistů...), zastánci totality ve všech formách a pod..

Jenom aby se nemuselo bod po bodu k vyvracení jejich obvinění. To by skutečně bylo, jak občas přízvukuje pan Kuras chucpe.
09. 11. 2011 | 10:53

Občan napsal(a):

To maor:

Já jsem NIKDY netvrdil, že do Pentagonu nějaké letadlo nabouralo :o))))
To se budete muset zeptat soukmenovců z AIPACu, jak to DOOPRAVDY bylo.
09. 11. 2011 | 10:55

Béda napsal(a):

Jo abych nezapomněl. A taky jsou to všichni machometáni, kteří každou chvilku upírají nevidomý pohled k Mekce a mlátí hlavou o koberec. A členové Al Kaidy.
09. 11. 2011 | 10:58

Pepa Řepa napsal(a):

Vratiprst Choromysl
Byl jste někdy v Marrákeshi?
Je tam obrovské náměstí, tvaru spartakiádního stadionu-Jema el-Fna. Každý čtvrtek večer tam přijíždějí analfabeti z Atlasu poslouchat příběhy lidových vypravěčů.
Ani nedutají, očička svítí.

Co se změnilo?
Snad jen to, že dnešní posluchač příběhů Šahrazád má v ruce myš. Tam mají zase kobry v košíku.
Mějte se.
09. 11. 2011 | 11:04

Almo G™ napsal(a):

Béda: Ano, např. Pepa Řepa řádí jak černá ruka, ale je to pořád totéž - jen piruety a stále silnější jízlivost, ale s opakováním a přitvrzováním to už působí spíše jako bezradný škleb a křeč. Nějak mu to špičkování nevěřím.

A jakmile napíšu, že namísto zesměšňování mají šanci jít k věci, z debaty urychleně mizí.

Čekal jsem, že se např. někdo vyjádří k bodům 09. 11. 2011 | 00:18 ze stránky http://www.ae911truth.org a ono nic. Ani ťuk. Otázka ohledně varování zaměstnanců WTC bez reakce. Ale vždyť je to přece všechno tak jednoduché. Tak kde jsou odpovědi?
09. 11. 2011 | 11:07

Béda napsal(a):

PŘ,

doposud čekám tu citaci od básnícího uspavače kober.
09. 11. 2011 | 11:08

Občan napsal(a):

To Veterán:

No, když centrem amerického obrvelkoměsta může volně poletovat údajný saudskoarabský student německé techniky s velkým dopravním Boeingem a nikomu to nepřijde divné, tak mi připadá nezpozorované rozmístění tun výbušniny do administrativní budovy jako VELMI snadná záležitost :o))
Nějakých montérských poskoků si tam prostě vůbec nikdo nevšímá, protože pracují rukama a jsou tudíž pro rozlišovací schopností "společensky výše postavených".

No, a že se nikdo neprokec?
"Patriot Act", tedy zákon umožňující absolutní kontrolu společnosti a zavření huby komukoli jakýmkoli způsobem a bez soudu, byl přijat takovým fofrem a s takovou razancí prosazen, že bych chtěl vidět šílence, který by našel odvahu byť jen ceknout. I ti, kdo si v USA troufnou psát a mluvit odaleko krotčích tématech, mívají dost velké problémy.
A jak snadno mohou být zmiznuti lidé nejen v USA, o tom se na vlastní kůži přesvědčil britský jaderný fyzik Dr. David Kelly, který si pustil pusu na špacír o neexistenci jaderných zbraní v Iráku a o tuposti B´Liara. Netrvalo snad ani 10 dní a byl zasebevražděn za velmi nejasných okolností, které nikdy nebyly vysvětleny.
09. 11. 2011 | 11:14

český maloměšťák napsal(a):

Kennedyho zabil osamělý šílenec - a komunista k tomu....
...no a WTC /twins/ - to zničili šílení amatérští piloti, které z jeskyňky v Tora Bora navigoval Usama Bin Ladin a kterým cigára, chlast a děvky platil Saddám.

Jo - a Pearl Harbour....no - todlecto nemohl předvídat nikdo...takového něco...že by Japonce pozlobilo zastavení dodávek ropy natolik...že by na Pearl Harbour....a tak překvapivě....

To je přeci blbost - todlencto - to nemohl ve Washingtonu předvídat nikdo....

A Lusitania ? Hmm - nějaký pitomý inzerát německé ambasády...
Kdo by ho bral vážně, že......

Nekonspirujme, nepochybujme - věřme.
Hebrejsky se řekne pravda "emet"./"pravdění"....něco jako třeba "kadění"/

/řecky "alétheia"/
lethe - řeka zapomnění /Hádes...říše mrtvých a tak..../
"a" - často v řečtině vyjadřuje negaci
09. 11. 2011 | 11:19

Luba napsal(a):

Pan Kuras napsal:
"S konspiračními teoriemi opatrně."

Ale proč?

Jejich existence - tedy to, že se mohou volně šířit a publikovat přece ukazuje, že žijeme ve svobodné společnosti.
Také jsou příkladem, jak skeptického přístupu k oficiálním verzím reality (což je správné), tak omezené racionality lidí všeobecně (s čímž se musíme potýkat).

Konspirace je slovo, označující spiknutí, komplot, tajnou dohodu.

A konspirační teorie (spiklenecké teorie, teorie spiknutí) je původně neutrálním označením pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí.

Jak praví Wiki: "termín ... časem nabyl pejorativního významu a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek spiknutí skupiny mocných osob, které vědomě a tajně působí v neprospěch zbytku společnosti".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Konspira%C4%8Dn%C3%AD_teorie

Lidé obecně netolerují nejistotu a prahnou po vysvětlení. To vysvětlení zpravidla odpovídá jejich postojům - věřící vidí "Boha", vědec "relevantní důkazy", vlastenec "komplot proti národu", rasista "židy a černochy", maloměšťák "pražáky",
ódeesák "Brusel", redneck "prsty Kremlu".

Navíc lidé obecně vnímají silněji informace negativní, než pozitivní. To, co se jeví jako ohrožující.

Konspirační teorie dneška ale nemusí být novodobou verzí honu na čarodějnice, kacíře a pejzatce, kteří se liší, a proto konspirují něco nekalého - ani nemusí být výrazem stupidity, snahy na sebe upozornit nebo nemusí jít o příznak Münchhausenova syndromu (čímž zjevně trpí zdejší bloger Berwid).

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-berwid-buquoy.php?itemid=13382

Tzv. stoupenec "konspirační teorie" může být i člověk s nezávislým, kritickým myšlením. Člověk, který si odmítá nasadit ideologické brýle oficiální propagandy, a žádá po mocných vůdcích odpovědi na své otázky.

Právě neochota lidí, držících moc, na tyto otázky odpovídat sytí ony "konspirační teorie".
Tedy spíš podezření, že oficiální verze dané události odporuje známému a možnému ze zkušenostního světa tazatele.

Ten, kdo nevysvětluje, nepředkládá relevantní argumenty, nestará se o veřejné mínění a spoléhá se na přesvědčovací sílu mocenského aparátu, včetně spřátelených či placených medií, ten je pravým tvůrcem či spolutvůrcem "konspiračních teorií".

Konečně - může vypouštět i konkureční konspirace a jejich parodováním se snažit o znevěrohodnění skutečností, které nehodlá vysvětlovat.

Třeba proto, že by motivovaní investigativci mohli rozkrýt poněkud špinavé pozadí celého děje, které by sice konspirační teorii nepotvrdilo, ale odhalilo by něco jiného, držitele moci ohrožujícího.

Tedy,
nálepka "konspirační teorie" nám může dobře posloužit k zalepení něčeho, co nás sice vnitřně zneklidňuje, ale čím se nehodláme zabývat, protože je to v rozporu s naší vírou.
09. 11. 2011 | 11:29

Almo G™ napsal(a):

Veterán: Když vidíte, jak se po velké (veřejně přístupné) administrativní budově pohybují týdny "montéři", kteří "opravují výtahy" a "provádějí protipožární nástřiky nosných konstrukcí", chodíte se dívat, co mají v pracovních brašnách a pytlech? Kdo chodí pravidelně odebírat vzorky materiálu, se kterým pracují a nechává provádět jeho analýzy?
09. 11. 2011 | 11:32

Veterán napsal(a):

Almo G:
Montéři nastřikující výbušniny, tak to ještě neznám. Jejich odpálení s pomocí mikrodetonátorů s rizikem výbuchu díky budově s el. zařízením různých frekvencí bych také nechtěl počítat. A rozmístění výbušnin není žádná legrace, dost poctivě se počítá, kam kolik výbušnin přijde, aby to vůbec spadlo a zároveň se nepoložilo do strany.
Ale vůbec jste mi nevysvětlil, proč tak dokonalí tajní agenti (bububu), nedokázali schovat v Iráku zbraně a pak je slavnostně najít, když celý útok na WTC byl záminkou pro útok na Irák.
09. 11. 2011 | 11:47

neo napsal(a):

Almo G™ :

A nenapadlo Vás, že opravují výtahy a provádějí protipožární nástřiky nosných konstrukcí ?

Ve firmě nám opravují výtahy každou chvíli, mám se začít bát?
A co teprve ti venku, kteří hrabou a vysávaj listí,sbíraj vajgly a v zimě odhrabujou sníh a v létě sekaj trávu? Co když místo fukaru má kulomet a místo hrabiček katanu? A v sekačce se může taky ukrývat C4ka. bojim bojim...
09. 11. 2011 | 11:50

JenTak napsal(a):

Almo G™
K vašemu dotazu zda byli občané varováni, že nemají chodit do práce.

Ze serveru: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/

Pracovní doba v USA: státní instituce, úřady: 9–17 hod.
První útok se odehrál 8:45 a ten druhý v 9:02. Lze předpokládat, že většina pracujících ještě nebyla v práci, případně po prvním útoku se podařilo mnoha z nich opustit mrakodrapy a jiní zůstali jako zvědavci na ulici.

Protože pracovní doba od 9:00 platí pro státní instituce a úřady, není důvod nepředpokládat, že u soukromých firem by mohli nastupovat do práce zaměstnanci ještě později. UPOZORŇUJI - jedná se o administrativní budovu, tedy není nějaký zvláštní důvod aby začínali úředníci dříve. Útok v 15:00 hodin by přinesl tragické ztráty na životech. Stačí vám toto vysvětlení?

Jak prosté milý Watsone. Jen to chce myslet a nehledat zásadně konspirační řešení. Když u vás v noci zazvoní někdo na zvonek, proč by to musela být nutně anglická královna? Vy budete raději čekat tu královnu, než opilého souseda. To je podobná konspirační teorie, protože v zásadě není nemožná. Vy dokonce máte termín "oficiální konspirace", přestože je to významově nesmysl.

Vy tomu ovšem stěží uvěříte. Je to jako se hádat s Jehovistou.
09. 11. 2011 | 11:53

Občan napsal(a):

To Jen Tak:

World TRADE Centre NEBYLY vládní budovy a NEsídlily v nich převážně vládní instituce. Jakou hodnotu tedy mám mít Váš "argument"?
Ale i kdybych jej přijal, tak Vy se domníváte, že lidé se dostavují na pracoviště přesně v okmažiku začátku pracovní doby nebo dokone PO začátku pracovní doby? Noo, tak to jste zřejmě nikdy nepracoval jako zaměstnanec.
Obchodní organizace nejenže běžně začínají fungovat dříve, ale některé mají dokonce nepřetržitou službu. Sekretářkám a řadovým úředníkům navíc běžně začíná práce před začátkem obchodování ("úřední" doby), aby připravili poštu, podklady pro jednání, program na ten den apod.

No, to už je z Vaší strany docela zoufalství, pane Jen Tak-u...
09. 11. 2011 | 12:08

Almo G™ napsal(a):

Veterán: "Montéři nastřikující výbušniny". Nic takového jsem nenapsal. Psal jsem o zcela jednoduchém vnějším krytí akce. Týdny a měsíce práce několika málo "montérů" prostě nikomu nepřijdou divné. Prosím nepřevracet, nekarikovat.

neo: Další Pepa Řepa? Co jít k podstatě a bez oklik? Nedala by se stejně zesměšňovat oficiální konspirační teorie? Vždyť přesně takováto hysterie vládla v USA proti arabským typům po pádu Dvojčat (no, vlastně spíše "trojčat"). Vlastně to trvá dodnes a má to i daleko absurdnější podoby: Pozor, dáma vedle vás v letadle může mít místo Sunaru v lahvičce tekutou trhavinu! Skenery na letištích svlékají donaha... Možná jste si neuvědomil, že tímto zesměšňujete spíše oficiální konsp. teorii.

JenTak: Proč takto mimo? Otázka zněla, jestli byla nějaká velká skupina předem varována, že nemá chodit do práce. Jak prosté, milý Watsone. Namísto jednoduché odpovědi jsem obdržel přednášku o pracovní době v USA. Jak to?
09. 11. 2011 | 12:11

neo napsal(a):

Občan:

kde je tvrzení že by se jednalo o vládní budovy???

pokud vim, tak je jasně řečeno, že se jedná o soukromou firmu:
///Protože pracovní doba od 9:00 platí pro státní instituce a úřady, není důvod nepředpokládat, že u soukromých firem by mohli nastupovat do práce zaměstnanci ještě později///

A dále už plácáte občane. Pracovní doba bývá klouzavá.
u nás například není nijak pevně stanovená a lidé se trousí od 8 do 11 hodin. Předpokládám, že i v USA se začíná kolem té 9-10hodiny.
09. 11. 2011 | 12:15

neo napsal(a):

Almo:

nezesměšňuji, když se vyskytnu v metru a nastoupí arab zahalenej či zahalená, tak vystupuji. Fakt mám strach, že by mohl být opásán.

Jinak je nesmysl podezřívat normální dělníky a opraváře z něčeho takového. To bysme opravdu nemohli vytahnout paty, protože takových běhá po všech firmách na světě miliarda. A každej by mohl být potenciální kladeč bomb.
09. 11. 2011 | 12:17

Almo G™ napsal(a):

neo: Logický zkrat?

1. "když se vyskytnu v metru a nastoupí arab zahalenej či zahalená, tak vystupuji. Fakt mám strach, že by mohl být opásán"

2. Je nesmysl podezřívat normální dělníky a opraváře z něčeho takového. To bysme opravdu nemohli vytahnout paty, protože takových běhá po všech firmách na světě miliarda. A každej by mohl být potenciální kladeč bomb.

Takže:

Je na světě v jedné chvíli více arabsky vypadajících lidí nebo lidí vypadajících jako montéři? Kdo ví...

Obojí: Jak "arabský", tak "montérský" vzhled jsou charakteristiky naprosto nesouvisející s tím, kdo akci provedl. Nevíme nic o tom, zda se dotyčný nekryl za "arabsky vypadající typy" nebo "montérské typy".

To ovšem neovi nebrání tvrdě rozlišovat "toho se vždy bojím", "toho se nikdy nebojím" a posmívat se těm, kdo tvrdí něco jiného.

Asi je z výše uvedeného jasné, že nepodezřívám všechny montéry světa, že by mohli nést zkázu. To je jen další neův diskusní trik.

Co nejjednodušším způsobem odpovídám na sugestivní otázku, jak mohl někdo do budovy nainstalovat "tuny výbušnin". Jednoduše, měl-li dost času. Nemuselo jít ani o velkou skupinu. Čím více času k dispozici, tím méně potřebných lidí. Na co potřebujete 1000 lidí za den, na to leckdy stačí jeden člověk za 1000 dní.

Co stihne 100 lidí za den, to stihnou dva lidé za 50 dnů. A to už není tak nepředstavitelná hodnota...
09. 11. 2011 | 12:34

Občan napsal(a):

To Veterán:

No, to zkusili teď v v Libyi a pro jistotu to zase velmi rychle skrečovali. Stejně jako různé "masové hroby".
Tedy, oni to zkusili už v Iráku - staré sanitní "vejtřasky" vyvezené do pouště, rozmazaně vyfocené a prohlášené za "mobilní laboratoře na chemické zbraně". I ty byly po docela silné vlně výsměchu rychle staženy z "oběhu".
Račak asi pamatovat nebudete, co... Tak tam pro změnu Albánci zhanobili čerstvé hroby v jedné horské vecnici, vytahali těla, položili je vedle silnice a tvrdili, že to jsou vesničané povraždění srbskými jednotkami. Finští patologové se nechali politicky zblbnout a sepsali zmanipulovaný znalecký posudek - dones z toho mají nebetyčnou ostudu, protože se ani ne za tři měsíce ukázalo, že to byl od počátku podvod. Ale to už jela naplno agrese proti Srbsku.
To samé "revoluce" v Rumunsku. Pár za(cenzurováno) (cenzurováno) vykradlo několik márnic vč. nemocničních a dětských hrobů, nafotilo mrtvolky dětí a prohlásilo je za oběti nelidských experimentů vč. vivisekcí, prováděných na dětech tajnou policií Securitate. Velice ochotně se toho chytlo pár "novinářů" a už to jelo.
A nebo Kuvajt a známé tvrzení jedné pipiny o "mrtvolkách miminek vyházených Iráčany z inkubátorů do kontejnerů na odpadky". Sice poměrně brzy vyšlo najevo, že madam byla nějaká princezna z vládnoucí dynastie a toto naprosto lživé tvrzení bylo od ní vynuceno USA příslibem studijního víza do USA. A pipina ráda splnila zadání.

No, takže vrtění psem máme nejen potvrzeno, ale i zmapováno. USA, Izraeli a dnes už, bohužel, i EU něvěří nikdo příčetný ani dobrej den, aniž by se podíval z okna a na hodinky.
09. 11. 2011 | 12:36

Občan napsal(a):

To neo (12:17):

A víte, že si zásadně protiřečíte?
Protože, jak můžete vědět, že ten nahnědlý montér nebo připečená prodavačka v libanonském fastfoodu "opásanej arabáš"?
Čoveče, tak v té paranoie buďte alespoň důsledný...
09. 11. 2011 | 12:41

JenTak napsal(a):

Občan.
Ve svém příspěvku říkám, že soukromé firmy začínají pravděpodobně později než v 9:00. Vaše odpověď je kouzelná, cituji: "World TRADE Centre NEBYLY vládní budovy a NEsídlily v nich převážně vládní instituce. Jakou hodnotu tedy mám mít Váš "argument"?"
No, to už je z Vaší strany docela zoufalství, pane Jen Tak-u...

Vždyť vy mi vyvracíte to co jsem nenapsal, a ještě mě obviníte ze "zoufalých" argumentů. Jaká je potom vaše argumentace, když ani nechápete text mého příspěvku?
09. 11. 2011 | 12:49

neo napsal(a):

Almo G:

zvrat? sorry, analogicky. Kdy si chytneš peněženku. Když se objeví skupinka kravaťáků? nebo skupinka cikánů?

Předsudky hrají velkou roli.

Nepředpokládám opásaného kravaťáka, montéra či jeptišku, ale zahalenej arab už budí nedůvěru.
09. 11. 2011 | 12:53

neo napsal(a):

Občan:

paranoia by to byla, kdyby se tu vyskytovalo hafo takových.

je jich tu jen pár. Stává se to tak tak 2krát do roka, takže se nejedná o paranoiu, spíše o obezřetnost.
09. 11. 2011 | 12:55

Pavel napsal(a):

Proto se velice těším na "nové 11. září" které proběhne jako záminka pro útok na irán. Samotná zpráva MAAE totiž asi běžným lidem nebude stačit, takže jejich víru bude potřeba podložit nějakým tím teroristickým činem.

Je totiž možná náhoda že snad před každou válkou USA došlo k nějakému tomu činu proti USA. Pravda - přímý důkaz není... Je jen spousta nepřímých důkazů.
Proč třeba právě náraz do pentagonu, který "sledovaly" desítky bezpečnostních kamer v okolí nebyl nikdy tak "pěkně" zveřejněn jako náraz do dvojčat a bylo zveřejněno jen video, na kterém nelze nic vidět?

Ale to mě vrací zpět k tomu na co se těším. USA budou zřejmě potřebovat pádný důkaz o "zlosti" iránu a nějaká akce se jistě provede. A všichni to tuší. Všichni zaměřili své oči na USA a teď, pokud se nějaký takový čin provede, bude zatraceně těžké vše ututlat a tak se třeba už dozvíme, jestli šlo pouze o vymyšlené konspirace nebo zda jde o pravdu. Ve všech předchozích útocích od Lusitanie až po dvojčata vždycky něco smrdělo, ale nikdy se nenašel přímý důkaz. S každou další akcí je větší pravděpodobnost odhalení. Já se velmi těším jaká akce bude válce s Iránem předcházet.
09. 11. 2011 | 13:09

Almo G™ napsal(a):

neo napsal: "Nepředpokládám opásaného kravaťáka, montéra či jeptišku, ale zahalenej arab už budí nedůvěru."

Výborně, jsem rád, že mě sledujete.

Takže - čistě logicky, kdybyste si chtěl zvolit méně nápadné maskování akce, vydával byste se spíše za "arabsky" nebo "montérsky" vypadající osobu?
09. 11. 2011 | 13:12

Občan napsal(a):

To Pavel:

No, to bude muset být velmi silný "argument", protože ani Madrid (nádraží), ani Londýn (busy) nevyšly. A já si myslím, že Evropa je po těch dvou zkušenostech na některé své "spojence" náramně opatrná. Rusko to samé v bleděmodrém.
A pokud se něco semele v Izraeli nebo USA, bude to zbytku světa dost šumák.
Takže zbývá Čína, Japonsko, eventuálně Austrálie. Jo, v Austrálii by se něco podělat mohlo...
09. 11. 2011 | 13:28

neo napsal(a):

Almo G:

problém je v tom mylném předpokladu, že ti montéři ve WTC byli terorosti a odpálili to zevnitř.

Teroristi ale chtějí být vidě a být co nejvíc nápadní, aby všichni viděli, že to udělali oni.

Připusťte, že tam prostě opravovali výtahy, stejně jako v jiných firmách po celém světě.
09. 11. 2011 | 13:46

Občan napsal(a):

To neo:

Dík!
Lépe jste oficiální verze k WTC 911, ani k útokům v Madridu a Londýně zpochybnit nemohl.
K ani jednomu z atentátů se totiž dodnes nikdo nepřihlásil.

Čéče, važte slova, než něco plácnete. Takhle tu bouráte pracně vybudovanou a nesmírně křehkou důveru v oficiální verze :o)))
09. 11. 2011 | 13:52

Frante napsal(a):

Tady v článku je popis, jak probíhalo plánování celé akce americkou vládou :)
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-inside-job-9-11-jako-politicky-mem-3-d8v-/p_zahranici.asp?c=A110518_013652_p_zahranici_wag
09. 11. 2011 | 13:53

Medikolog napsal(a):

Jen Taku,

vy uvádíte dokonce 4000, takže jste minimálně 1,33 krát větší (blb jste napsal; že?).

Hexin,

Víte co je TORAH? Píše se v nich o Šivtej Jisrael synech Izraelských, biblicky tradičně o 12 kmenech Izraelských.. Když vás to uráží, asi jste Gojisherkopf. Příslušníci jednoho kmene jsou soukmenovci; což se vztahuje i na příslušníky národa složeného z kmenů.
09. 11. 2011 | 13:54

jozka napsal(a):

Obcan:

Presneji receno, prihlasili se k tomu nejaci Palestinci (tenkrat byli za nejvetsi bubaky oni), ale velice rychle to odvolali :-)
09. 11. 2011 | 13:55

Almo G™ napsal(a):

neo: Jestli jde o mylný předpoklad, to nevíme. To má být cílem pátrání. Zkoušíme různé alternativy a posuzujeme jejich pravděpodobnost, podobně jako vyšetřovatelé jakékoliv události. Když mi odpovíte na otázku, třeba se pohneme dále. Vyšetřování ani vědecké bádání obvykle neprobíhá tak, že si vyšetřovatelé/badatelé na začátku řeknou "Tato varianta/předpoklad je nesmyslná/-ý, toto nesmíme ověřovat."

Prostě ověříme každou variantu a s přibývajícími důkazy se přikloníme k jedné, druhé, třetí...

To by ovšem nesměl nikdo nic zatajovat.

Takže znova: Víme, že to někdo udělal.

Není jisté kdo. Někdo se každopádně nějak kryl. Buď arabsky vypadající lidé např. falešnými pasy, nebo někdo v pozadí arabsky vypadajícími lidmi nebo někdo v pozadí "montérsky" vypadajícími lidmi atd. atd.

Tady někdo výše přesvědčoval ostatní, že není možné vnést do admin. budovy nepozorovaně "tuny výbušnin". Já tvrdím (a vám se stále nedaří to zpochybnit) že to nemožné rozhodně není. Předpoklady bych nechal stranou. Zkoušíme varianty vysvětlení.
09. 11. 2011 | 13:59

neo napsal(a):

Občan:

nic nezpochybňuji, někde se přihlásí, jinde ne...
09. 11. 2011 | 14:07

neo napsal(a):

Almo,

nemožné to neni. Můžete propašovat i dinosaura.

ale 2 letadla křachlý do baráku nelze zpochybnit.
09. 11. 2011 | 14:10

Pepa Řepa napsal(a):

Glosovanej
nebojte, už jsem zpátky, ale reagovat na každou pitomost nehodlám,
Jednu pro Vás:
http://www.youtube.com/watch?v=-a62HUZ6W-w

I say to myself, he looks like the FBI
A white man like him what is he doing over here?
It"s just your paranoia, hey heyy
runnin with you yeah

Jen jednu glosu. Je vidět, že jste nikdy neletěl na Ben Gurion, odlet po půnoci, pohovory, budky, agent v každém letadle. Myslíte, že pro ozdobu? To si můžete myslet. Dokud neuvidíte ulici po výbuchu nebo Vám vyhodí někdyo autobus pod zadkem. Pak-snad-pochopíte.
Zpátky to samé, jen jsou odlety i přes den. Jednou mně svlíkli do ponožek, pak se omlouvali-vždycky se omluví-, že týden před tím našli arabce nálož v poviánu dítěte.
Dítě bylo její vlastní.Víte jak se válčí v Ggaze? Ze sanitek s půlměsícem.
Vy vůbec nevíte o čem mluvíte, jste jako Hořejší, nemáte o poměrech ani páru. Já vím, teď zase spustíte
...a vy zase mučíte černochy a bombardujete afghánské svatby. To mě nebaví, na takové kecy vumlíků či pozorných posluchačů politruka prostě nereaguju, z těch mám jenom srandu.
Vy se divíte?

Občan
to si pište, že v Libyi najdete hroby jak po Muamnarovi, tak po udatných demokratech.
Zažil jsem tam jeden atentát na něj, bylo vymalováno krví, tři dny jsme nesměli vystrčit nos. Teď bude po demokratech bojujících za "lidská práva" stejný spoušť, stejná jatka. To je místní kolorit. Normálka. Jak skončil Qaddháfí Vám-jako ukázka "demokracie"-nestačilo?
Mimochodem, že se Shanaáh neopochlubil, že al-Džalíl, vůdce povstalců vyhlásil druhý den po skončení bojů šariát. A to patří Džalíl mezi umírněné. Do roka ho picnou jako Júnise a až vezme to do ruky Hakim Belhadž, to je jiná káva, vycvičený ostřílený bojovník.

Ale klidně pokračujte ve svém paranokoutku.
No more paranoia hey hey
runnin away with me yeah
09. 11. 2011 | 14:14

Béda napsal(a):

Pavel,

Íránci již zjevně začali. jejich diplomaté prý plánovali na americkém území (proč ne jinde, že?) vraždu saudského diplomata. Tentokrát ovšem byly obranné oči i uši židokřesťanské humanitární tradice na rozdíl od 11/9 bdělé a ostražité.

Nyní začíná Ahmadinežád opět držet prst na spouštěči jaderné rakety, kterou Írán doposud nemá a blíže neurčená země již opět připravuje své mírové humanitární rakety k eliminaci ďáblem posadlého nepřítele humanity, míru, trvalé svobody, pravdy, lásky, ochrany civilistů a demokracie.
09. 11. 2011 | 14:15

Občan napsal(a):

To Řepa:

To máte jako hobby, vkládat lidem do klábosnice tuny něčeho, co nikdy nenapsali?
Máte věru prazvláštní způsob komunikace - sám odpovídáte na sebou samým položené otázky a často přiřknete své myšlenky jiným, aniž by s Vámi navázali jakýkoli kontakt, načež s nimi začnete vášnivě diskutovat.

Já vím, že toho asi o BV víte dost, několikrát jsem Vás za to pochválil, vaše příspěvky, pokud jsou k věci, jsou zajímavé, takže zkuste machrovat někde jinde. Teď to totiž k věci vůbec není.
09. 11. 2011 | 14:27

JenTak napsal(a):

medikolog.
Já uvádím jiné zdroje. Takové jako píšete vy - prostě ty nedůvěryhodné. Já bych nikdy nenapsal takovou hovadinu jako vy. Takže zůstáváte dál tříčtvrtečním blbem.
09. 11. 2011 | 14:28

Béda napsal(a):

Občan,

nevadí, že to není k věci. To jenom básnivý muezzin svolává své věřící k odpolední pobožnosti. K modlitbě za obranu oficiální konspirační teorie vlády USA o 11/9/2001.
09. 11. 2011 | 14:31

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Jo, a Palestincům se vůbec nedivím.
Židé si "užívali" nácky pouhých šest let, dodnes jsou z toho jak urvaní ze řetězu a chovají mnohem hůř než náckové.
Pomáhaly jim desetiti lidí osobně, finančně, materiálně a jen díky tomu jich tolik přežilo.
Mnoho lidí si dnes klade otázku, zda to bylo dobře.

Palestinci si sionisty "užívají" 60 let, bez nejmenší ochrany, pomoci a zastání.
Lze jen tiše obdivovat, že zachovávají takovou trpělivost a zdrženlivost. Protože snášet permanentní ponižování, vraždění, okrádání a destrukci tak dlouhou dobu, to ti lidi musejí už být svatí zaživa.
09. 11. 2011 | 14:33

Béda napsal(a):

Jen Tak,

mi se zdálo, že jste již skončil. A ejhle - vylouplo se vejce z kuřete! Skončil ale současně vůbec neskončil .- Jak by pravil nejznámější český světoběžník Jára Cimrman (v němčině Zimmermann).
09. 11. 2011 | 14:34

Matematik + cenzor napsal(a):

Zajimalo by mne, zda veri nekdo jeste na ty rakety z KLDR? Pamatujete? Prece puvodne jsme meli byti chraneni pred KLDR. Temer kazdy lump a agresor tvrdi, ze zachranuje. Napriklad to tvrdil Hitler pri obsazeni CSR 1938 nebo Breznev 1968.
2006 nam zacali valit kliny do hlav za nase penize. Proc? Kdo a jak to rozhodl?
Kdo to odpiskal? Proc nebylo v mediich jasne receno, ze to byly lzi? Kdo vlastne a do jake miry ridi media?
Nebo snad to byla druha mnichovska zrada? Mame se tedy bat iranskych raket nebo nemame?

Nase civilizace neni primarne ohrozena ani Cinou ani Bin Ladinem ani financni krizi.
Primarni nemoc spociva ve zrate zpetnych vazeb reprezentovanych prevazne medi, novinari (minulost)
Toto davalo nasi civilizaci hlavni duvod ke konkurenceschopnosti.
To skoncilo v okamziku, kdyz nastoupili tihle Kurasove a jini inzenyri davu kteri to vidi dialekticky, tedy ve prospech vladnouci klaky.

Zde je krasna ukazka, jak Stejskalove a Kurasova delaji svoji spinavou praci

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10091190217-tykadlo/20755211409/titulky/

Tohle je nas nejvetsi problem.
09. 11. 2011 | 14:40

Matematik + cenzor napsal(a):

Schvalne sledujte, kolikrat se v mediich objevi zprava o iranskem jadernem programu (nula jadernych hlavic) a kolikrat se v mediich objevi zprava o izraelskem jadernem programu (200-300) jadernych hlavic.

Kdo nevidi tuhle masaz, prominte, to je hlupak a lze mu namluvit uplne cokoliv....
Kam asi patri Kuras?
09. 11. 2011 | 14:49

JenTak napsal(a):

Béda.
Napsal jsem někde, že odcházím z tohoto blogu? Jen jsem nechtěl dál debatovat s námi, protože by to bylo jako tenis s přehazováním argumentů, aniž byste se nad těmi mými zamyslel.
09. 11. 2011 | 14:55

JenTak napsal(a):

Matematik + cenzor
Kde jste vzal údaj o počtu izraelských hlavic?
I když - já raději 1000 nepoužitých izraelských hlavic než jednu jedinou Íránskou shozenou na stát se kterým nemá společné hranice, jen rozdílné náboženství.
09. 11. 2011 | 14:57

Ing. N. napsal(a):

V době útoku na WTC jsem intenzivně sledovala vysílání BBC, protože ze zkušenosti vím, že vzápětí po určitých podezřelých událostech je poměrně velká šance se dozvědět i něco zajímavého. S přibývajícími dny tato šance klesá, protože se v manipulačních centrech "upřesňuje" průběh proběhlé události. Takže tehdy BBC ve zprávách ohlásila, že 2000 židovských zaměstnanců WTC nepřišlo 11.9 do práce. Tuto zajímavou informaci odvysílali pouze JEDNOU! Opakování zprávy zřejmě někdo nedoporučil.
09. 11. 2011 | 14:59

JenTak napsal(a):

Béda.
Přirozeně že: "Jen jsem nechtěl dál debatovat s Vámi..."
09. 11. 2011 | 14:59

JenTak napsal(a):

Ing. N.
Jste poloviční...
09. 11. 2011 | 15:00

Frante napsal(a):

Ing. N. jestli jsi opravdu ing. je to s naším školstvím docela tragické :(
09. 11. 2011 | 15:05

Ing. N. napsal(a):

Pokud se podíváte např. do novin USA TODAY z 12. září, tak se dozvíte, že se počet obětí odhaduje na 10000 vzhledem k tomu, že ve WTC pracuje 50000 lidí a desítky tisíc projdou těmito budovami během jednoho dne jako návštěvníci.

Proč si údajní teroristé zrovna vybrali čas nárazu 8:45 a 9:03? (Pentagon 9:40). Tuto dobu zvolili z humanitárních důvodů? Nebo by se v oficiální verzi hůře vysvětlovalo proč zrovna ten den nebylo mnoho zaměstnanců WTC v práci?
09. 11. 2011 | 15:11

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

maor napsal(a):
Občan:
"dodnes se o pojistku neúspěšně soudí"
vs.
"pojišťovny mu vyplatily pojistky bez mrknutí okem"

Už jsem říkal, že vy konspirátoři jste k smíchu nebo se opakuju :-D?
.
.
.
Bingo Maore!
Je to popleta, jen sbírá "informace", ale šedou kůru nechává zahálet... :-)
09. 11. 2011 | 15:12

Frante napsal(a):

ing N:
A proč si údajní vládní spiklenci vybrali čas nárazu 8:45 a 9:03? (Pentagon 9:40). Tuto dobu zvolili z humanitárních důvodů?
09. 11. 2011 | 15:15

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Konspíci dostali opět záchvat.
Ke všemu i "Medikolog", takže jim není pomoci. :-))

Jen Tak: dobrej fór!
09. 11. 2011 | 15:15

neo napsal(a):

Ing N:

časovej posun ? Nebo se u nich řachá od 6ti ?
:)
09. 11. 2011 | 15:24

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

A jak Bédo, víte, že nějaké budovy vůbec spadly?
Sledujete přece média ovládaná imperialisticko-sionistickým kapitálem!
CIA a Mossad vám určují na co se budete dívat a co budete číst, Bédo!
Hrozné, co?
Neopotilo se vám při této představě čelo?
Co teď?
Internet?
Kdepak,taky to maj pod palcem. Jen blázen by věřil tomu, že je svobodný.
Létají nad vaším barákem letadla?
Nevycházejte ven a neotvírejte okna. Chemtrails vás dostanou!
A pokud ne, tak Stejskal. Ten je placenej v šekelech.

Jediná šance je utéct do širých ruských stepí.
Štastnou cestu vám přeje Válečný štváč a vrah z Wall Streetu
09. 11. 2011 | 15:29

neo napsal(a):

Některé konspirační teorie
Světovláda
Tvrzení, že Protokoly sionských mudrců jsou autentickým dokumentem, který popisuje plány Židů na dosažení světovlády.
Tvrzení, že za vznik a existenci bolševismu nesou odpovědnost pouze Židé. Viz Židobolševismus.
Tvrzení, že centrální banky a nadnárodní organizace pracují na vytvoření světové totalitní vlády. Viz Nový světový řád.

Medicína a zdraví
Tvrzení, že virus způsobující nemoc AIDS byl vytvořen záměrně v laboratořích.
Tvrzení, že účelem fluorování pitné vody je nějakým způsobem poškodit zdraví obyvatelstva.
Tvrzení, že z tryskových letadel jsou cíleně vypouštěny chemikálie, které jsou nebezpečné lidskému zdraví. Viz Chemtrail.
Tvrzení, že virus SARS byl uměle vytvořen v čínských laboratořích.

Vraždy
Tvrzení, že John Fitzgerald Kennedy byl zabit politickými nepřáteli.
Tvrzení, že smrt princezny Diany nebyla nehoda, ale vražda.
Tvrzení, že Usáma bin Ládin, nebyl zabit, či byl zabit již dříve. Některé dokonce tvrdí, že bin Ládin nikdy neexistoval a byl vymyšlenou postavou americké vlády.

Vesmír
Tvrzení, že přistání amerických astronautů na Měsíci v rámci programu Apollo byl podvod.
Tvrzení, že světové veřejnosti je tajena existence mimozemšťanů.

USA
Konspirační teorie o Oblasti 51 spojují tuto americkou vojenskou základnu s UFO.
Tvrzení, že útoky z 11. září zosnovala americká vláda.
Tvrzení, že americký vládní úřad FEMA se připravuje na masívní likvidaci tamní střední třídy a disidentů budováním sběrných táborů.
Tvrzení, že zemětřesení v Japonsku roku 2011 bylo Spojenými státy uměle vyvoláno s pomocí systému HAARP.

Československo
Tvrzení, že Milan Rastislav Štefánik byl zavražděn.
Tvrzení, že sametová revoluce byla předem domluvena a řízena KGB a StB.
Tvrzení, že Alexander Dubček byl zavražděn.

Konspirační teorie se vyznačují elegantní konstrukcí, která předpokládá, že každý čin, nebo naopak nečinnost motivuje zlý úmysl. Nenechávají žádný prostor pro dilemata, do nichž lidi staví život, nepočítají s neschopností komunikovat či vzchopit se k akci. Proto jsou jen velmi zřídka pravdivé a zpravidla jen vytvářejí živnou půdu pro vznik nebezpečných mýtů.

Spiklenecké teorie je velmi obtížné racionálně vyvracet, protože pracují s neverifikovatelnými fakty, volně směšují pravdu a fikci, pomíjejí vše, co jim protiřečí, a ze správných předpokladů odvozují falešné důsledky.
09. 11. 2011 | 15:47

Občan napsal(a):

Takže to shrňme - doposud nezaznělo z klábosnic obhajovatelů oficiální verze NIC, co by se dalo označit za relevantní argument a nebyl dán jediný odkaz na jediný odborný zdroj, z něhož obhájci čerpali.

To málo, co zde z jejich klábosnic zní, je snaha o zesměšnění oponentů a jejich názorů, ale NIC jiného. NIC, hoši. Budete muset přidat, protože takhle nikoho nepřesvědčíte.
09. 11. 2011 | 15:48

Admirál napsal(a):

Vycházejme z toho, co jsme viděli na vlastní oči v televizi a toho, co se z toho dá za použití statiky a statistiky dovodit.

Do dvou baráků narazila z různých směrů v různých výškách dopravní letadla, která nárazem poskodila konstrukci. To samotné nebylo prý příčinou zřícení baráků, tou bylo podle vyšetřovatelů poškození konstrukce následným požárem.

Že se baráky zřítily, dobrá, asi na to měly dejme tomu nárok. Ikdyž bych si představoval, že barák nesený ocelovou konstrukcí se nějak zlomí, ohne ve směru největšího poškození, které nemohlo být v žádném případě příčném řezu rovnoměrné.

Co je však naprosto zarážející, že se oba baráky (respektive 3, a třetí ani nebyl poskozený nárazem letadla) zřítily naprosto přesně souběžně s osou na půdorys.

Z hlediska statiky a statistiky by se dalo považovat zřícení JEDNOHO baráku po nahodilém poškození nárazem letadla a následným požárem souběžně s osou na půdorys za velkou ale velkou statisticky velmi nepravděpodobnou náhodu. Zřícení dvou baráků pravděpodobnost 1/miliardě.

Zřícení třech nahodile poškozených baráků identickým způsobem je z pohledu stastiky naprosté scifi

Z technického pohledu je přijatelnější verze předložená za sdružení architektů panem Richardem Gage, než oficielní mainstremem protěžované zavěry vyšetřovatelů US vlády.

Ono to pro spostu lidí bude asi tak: Přijmout pravděpodobnější verzi oproti oficiálně z pochopitelných důvodů protěžované verzi je nepohodlné. Znamená to vyvodit z toho důsledky. To je také velmi nepohodlné.

Připomíná mi to situaci okolo pobití polských zajatců v Katyni. I když mnoho věcí ukazovalo na vinu SSSR, Pro spoustu lidí bylo také pohodlné věřit "oficiálnímu vysvětlení".

Někteří nepřestali věřit "oficiálnímu vysvětlení", ani když se odevřené archivy a "oficiálnímu vysvětlení" už přestalo být oficiální.
09. 11. 2011 | 15:50

ex-nemo napsal(a):

Co, že nemáme důkaz ? Jestli Kuras píše pro oficiální verzi tak je to důkaz že opak je pravdou. Sice důkaz nepřímý, ale stoprocentní.
09. 11. 2011 | 15:54

Ing. N. napsal(a):

(neo)

Uvedený čas útoku na WTC je místní čas, můžete si to ověřit.
09. 11. 2011 | 15:55

Admirál napsal(a):

neo - přidejme k vašemu seznamu Katyni, Reichstag, Gliwice, to mně momentálně napadlo. Pokud by jsme šli zpět do historie, našli bycho víc takových. Proč by si amíci nemohli podobně vytvořit pádný důvod pro agrese ve světě?
09. 11. 2011 | 15:56

JenTak napsal(a):

Občan.
Vaše samolibost je neuvěřitelná. Já sám osobně jsem zde předložil tolik argumentů, které vy ve svém velikášství označujete za NIC.
Nerad to říkám oponentům v diskuzi, ale u vás to jinak nejde - jste hloupý.
Lituji, že jsem měl s vámi takovou trpělivost. Mohl jsem ten již zbytečně ztracený čas věnovat své práci.
Takže se dám do práce.
09. 11. 2011 | 16:00

Pepa Řepa napsal(a):

štváč a vrah
ale no tak, nerušte.
Vumlíci mají hodinu PŠM.
:-)
Jděte pryč s logikou. Prostě Zilverštajni dostali pojisku vyplacenou, přesto se o ni soudí.Válka je přivedla na buben a zároveň zbohatli,
A virus ničící dobře nastavené euro se zastaví na Urale.
A konkurenceschopní nejsme kvůli Stejskalovi
:-))
Já to tušil.
09. 11. 2011 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

štváč a vrah
ale no tak, nerušte.
Vumlíci mají hodinu PŠM.
:-)
Jděte pryč s logikou. Prostě Zilverštajni dostali pojisku vyplacenou, přesto se o ni soudí.Válka je přivedla na buben a zároveň zbohatli,
A virus ničící dobře nastavené euro se zastaví na Urale.
A konkurenceschopní nejsme kvůli Stejskalovi
:-))
Já to tušil.
09. 11. 2011 | 16:02

scallop napsal(a):

Matematik + cenzor

Na ty rakety veri hlavne v Japonsku, obcas pres ne nejaka preletne. Radar bude v Turecku, duvody jsou porad stejne.

S medialni manipulaci zprav mate do puntiku pravdu. Jsou i dalsi priklady. Sledujete kolik zprav z valky v Afghanistanu a ze temer zadne z mnohem krvavejsi valky v Kongu ? To nemuze byt nahoda. Nedivil bych se, kdyby Stejskal jel i tomhle.

Ing.N.

Ja Vam samozrejme verim kazde slovo, ale mohla byste prosim duverivemu scallopovi napsat, jak tech "... 2000 židovských zaměstnanců WTC ..." identifikovali ? Pouzivali nacistickou definici zida ? (Ja proti ni nic nemam - v praxi se osvedcila - jen to da hodne papirovani.)
09. 11. 2011 | 16:04

Michal Macek napsal(a):

ahoj

ucitel autoskoly hustil do moji pritelkyne ze nase armada se podili na nejakych pokusech na lidech - ze z letadel vysilaji nejake vlny co ovlivnujou mozek a clovek je pak pasivni a poslusny - hustil do ni internetovy stranky a nejaky vedce co o tom pisou atd...neslysel ste o tom nekdo neco?
09. 11. 2011 | 16:05

Občan napsal(a):

To Jen Tak:

To myslíte ten odkaz na článek o jakémsi "umělci", omalovávajícím ženská ohanbí českými vlaječkami, který shodou okolností chvilku pomáhal s odklízením trosek?
A to jako má být relevantní popření odlišných názorů?
Hmm, tak to asi taky budete muset argumentačně dost přidat.
09. 11. 2011 | 16:05

Občan napsal(a):

To Scallop:

Vyšly oficiální seznamy obětí vč. státní příslušnosti a národnosti. Pravděpodobně budou ještě dohledatelné na netu.
Račte dohledat a přečíst. Ono se to dost snadno pozná.
09. 11. 2011 | 16:08

hoborka11 napsal(a):

Jasný důkaz konspiračních teorií je neustálá masáž hrozby islamistů za každým rohem a jejich terosrismu u nás. Neustálé varování z Washingtonu, že očekávají teroristický úder v Evropě se opakuje neustále. Konspirace za konspirací přebírají naše média od těch samých, kteří 11. září 2001 sami pomohli realizovat.
Vše je založeno na "důvěře" lžím, jak známe z Íráku, Afgánistánu, Líbyi, Vondrových radarových malých domů, nepokrytých 95% peněz z "finančních trhů". Vše má stejné pozadí: lež,lež a zase lež na základě věř a poslouchej, protože to nese peníze těm, kteří ty lži šíří.

http://jedenacteho-zari.7x.cz/novinky/zahadna-umrti-svedku-z-11-zari-2.html
09. 11. 2011 | 16:09

scallop napsal(a):

Ing. N.

Jeste jsem Vam zapomnel napsat dalsi priklad medialni manipulace. Po masakru v Norsku se hned zkraje objevili zpravy, ze za tim stoji islamsti teroriste. (Ze zkušenosti vite, že vzápětí po určitých podezřelých událostech je poměrně velká šance se dozvědět i něco zajímavého.) Pak z toho obvinili Breivika. Co se tyce medialnich manipulaci je toto skutecny majstrstyk !
09. 11. 2011 | 16:09

voroshilov napsal(a):

neo:
Dobry seznam,bohuzel vsechno co jste napsal je pravda na 90%.
09. 11. 2011 | 16:11

voroshilov napsal(a):

Lidi,b(z)dete!
Take silene a nesmyslne konspiorii a-la Akta X znajne sluzby vytvareji zamerne aby stvorili kourovou clonu pro odvedeni pozornosti od skutecnych zlocinu.
09. 11. 2011 | 16:15

kormoran -kovoing ze Studenky napsal(a):

Ja uplne presne vim co se soudruzi stalo! 'Rozbilo se to!
09. 11. 2011 | 16:20

scallop napsal(a):

Obcan

Nemam pochyb o tom, ze Beda je nekde dohledal. Zde uvedu citaci z jeho citanky:

"... the number of Jews who died in the attacks is variously estimated at between 270 and 400.[186][187][188][189] The lower figure tracks closely with the percentage of Jews living in the New York area and partial surveys of the victims' listed religion."

Jinak jsem zklaman Vasi naivitou. Zidovsti organizatori demolice WTC oficialne uvadeli jinou narodnost a samozrejme pouzivali nezidovska jmena.

Neni lepsi pouzivat osvedcene metody identifikace Zidu ?
09. 11. 2011 | 16:21

Matematik + cenzor napsal(a):

To Michal Macek
Vase snaha je naprosto pruhledna a stupidni.
Je to stale stejna vesta. Jakmile nekdo vznese racionalni dotaz, napriklad"
"ukazte fotku letadla, co narazilo do Pentagonu"
v ten moment se vyroji tkzv. kourove clony. Tedy generuji se naproste nesmysly, jenz maji diskreditovat kriticke mysleni.
Pripominate mi STBaka premyslejicciho 25 11 1989, co by se tak jeste dalo udelat....
Zkuste treba zacit tvrdit, ze Elvis zije, nebo ze Pentagon ma ve sklepe zelene muzicky...
Objektivne musim uznat ze na radu hlupaku metoda zabiti kritickeho myslenim poradnou pitomosti , na radu lidi to funguje.

Velmi caste je ze se zavede debata na teplotu tani oceli apodobne technicke detaily. Prece staci vysvetlit, kdo zfalsoval satelitnisnimky jez byly predlozeny pri hlasovani o invazi do Iraku do RB OSN....

Sledujte clanky o iranskem jadernem programu. Kolik jich bude napsano o izraelskem?
09. 11. 2011 | 16:21

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Pepa řepa: PŠM? Jo, tak někteří tam asi docházeli, o tom žádná... :-)
09. 11. 2011 | 16:22

stehno napsal(a):

Má, nebo, jak říká, nemá Izrael jaderné zbraně?
09. 11. 2011 | 16:24

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já nevím, kucí.
"Vyšly oficiální seznamy obětí vč. státní příslušnosti a národnosti"

Včera jste tvrdili, že Židi nejsou Židi, že v Izraeli je to samej Chazar,
Ona se tam rozpoznává národnost? To je mi novina. Natož v seznamu.

Izák ben Ali, státní příslušnost izraelská, národnost židovsko-arabská vyznámním, syrská orthodoxní, číslo bot 42.

A pokud jde jen o uvedení státní příslušnosti,tedy izraelské, co když tam byli nějací izraelští křesťané?
Těm to zatajili, těm řekli zítra do fachy jděte, my máme sabbath?
Sakra, to je ale složitá konspirace.
09. 11. 2011 | 16:24

Michal Macek napsal(a):

Matematik + cenzor
ja si nevymyslim gfakt ten clovek o tom bzl normalne presvedcenej veril tomu - pry nejake vlny ovlivnujici mozkovou aktivitu - lide jsou pak pry pasivni,nic se jim nechce,citi se unaveni chteji jen konzumovat a koukat na TV....proste nejake pokusy na lidech...vojenska letadla co na letaji nad hlavou maji pry na palubach vysilace...
09. 11. 2011 | 16:30

voroshilov napsal(a):

Samo,modri soudruzi,neverte levicackym teoriim.
Nehramotni pastevci koz umeji ridit velky Boeing a jeste s nim provadet akrobaticke triky,dvema letadly sejmout tri baraky,nechat na miste cinu sve neohorele doklady,zmizet letadlo ktere narazilo do pentagramu a vyradit z provozu vsechnou protileteckou obranu,-sikulove.
Kennedy se zastrelil sam,a vlajici vlajka na Mesici kde nemuze byt vitr je vymyslem sovetske propagandy!Ja jim na spek neskocim,pane Kurasi!
09. 11. 2011 | 16:31

Ing. N. napsal(a):

(scallop)

Mě nemusíte věřit, předpokládám ale, že věříte BBC. Citovala jsem pouze jejich zprávu, nic víc.
09. 11. 2011 | 16:34

neo napsal(a):

voroshilov:

správně, 90% je čistá pravda a rusové se prý zahřívaj vodkou když je venku 0 (absolutní)
09. 11. 2011 | 16:36

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Vy na to jdete moc slozite. Proste kdo podle seznamu nesel prace je zid, kdo pri utoku zarval je nezid. Basta fidli.

S temi Izraelskymi krestany zbytecne komplikujete bedovacum zivot. Uz tak maji prace nad hlavu. Hlavne jim prosim nerikejte, ze v Izraeli ziji i Arabove !!

voroshilov

Moc jste mi chybel. Pripominate mi nesmrtelneho agenta Stierlitze.
09. 11. 2011 | 16:43

voroshilov napsal(a):

neo:
Absolutni nula je jenom ve vesmiru,tam vam nepomuze ani"carska vodka"pokud vite co to je.
09. 11. 2011 | 16:43

Medikolog napsal(a):

Jen Taku,

zřejmě máte potíže pochopit jednoduchý stručný text. Za mnou uvedeným počtem 3000 jsem napsal OTAZNÍK. Otazník v četině znamená, že přechozí věta je větou TÁZACÍ. ... A rád bych na své otázky dostal odpověď od blogera jako od odborníka. Ne od vás, ktrý neuvedl jediný VĚCNÝ argument pro své tvrzení. Přitom seznam obětí WTC je jmenovitý a není problém zjistit konfese zesnulých. Je jasné, že pracovníci zakonspirovaných residentur (baráky s maxifrekvencí pohybu osob se užívají odedávna) budou vedeni jako zaměstnanci krycí firmy.. ale pohřbeni budou jistě mezi svými... Takže jde o to, zda tajné služby věděly a zda mohly tragedii zabránit, nebo zda jí mohly zabránit alespoň zčásti...Konspirační teorie pak nabízí otázku NESCHOPNOSTI, nebo CUI PRODEST? Mimochodem právě neoficiální zdroje v USA údajně zjistily, že prý MOSSAD americké kolegy varoval před risiky a prý uváděl jména některých pachatelů.. Firmy mohly dát svým lidem volný den...

Tak si to přeberte dokážete-li, protože narozdíl od našich polistopadových exotů NIKDO NA SVĚTĚ a Izrael obvzvláště neprozrazuje práci rozvědky a kontrarozvědky a už vůbec neshazuje své lidi; ani spolupracovníky v zahraničí..
09. 11. 2011 | 16:44

scallop napsal(a):

Ing. N.

Na BBC psali, ze utok na WTC organizoval nejaku Usama bin Ladin. Tomu samozrejme neverim.
09. 11. 2011 | 16:46

voroshilov napsal(a):

Medikolog:
Dejte pokoj,nikdo tam nebyl krom uklizecek a par sekretarek,11 zari je Zidovsky Novy rok proto meli volno.Baraky byli pojistene a pripravene oficialne k demolici,jejich majitele(tusim dva zidovske bratry)dostali od pojistovny odskodneni ve vysi 4,5 miliardy dolaru.
09. 11. 2011 | 16:51

stejskal napsal(a):

Ježíšmarjá, to jste to na mne museli vytáhnout ausgerechnet všechno najednou? Abych si teď vymýšlel ganz nové metody manipulace. Máte utrum, já si kvůli Vám kšeft ruinovat nenechám, chazer. l.s.
09. 11. 2011 | 16:59

Almo G™ napsal(a):

Průběžná rekapitulace: Jedno osobní svědectví, že BBC vysílala zprávu o varování jedné skupině lidí a spousta, ale opravdu spousta zesměšňování, rádobyvtipu a trumfování, kdo odpůrce oficiální konspirační teorie poníží více a lépe.

Nějaké další odpovědi na otázku?
09. 11. 2011 | 17:03

stejskal napsal(a):

Verter darf men vegn un nit cejln. l.s.
09. 11. 2011 | 17:06

Almo G™ napsal(a):

Vida. I cenzor musel přispěchat na pomoc. Vše probíhá v obvyklém sledu. Jen zatím váhám, jestli bude "pomáhat" nebo jen "rozbíjet". Zatím to vypadá na druhou variantu.
09. 11. 2011 | 17:08

Vlkodav napsal(a):

Tady už to začíná zavánět, škoda že si někdo nepřečte nějaké analýzy o 11.9. Nemyslím ty odborné, ale ty nezávislé. A neporovná je.

Ale lidé chtějí věřit, že za vše může někdo zlý, někdo cizí. Předci za vše špatné může někdo jiný: bůh či démon, nadpřirozená síla nebo politický oponent.

To co mne děsí je to antižidovství. Že by se nám vracely časy o kterých jsem si myslel, že už se vrátit nemohou?
09. 11. 2011 | 17:14

stejskal napsal(a):

Také váhám. Ještě jsem se nerozhodl. Šalom. l.s.
09. 11. 2011 | 17:14

aga napsal(a):

scallop

.. Pouzivali nacistickou definici zida ?...

Třeba používali košer izraelskou definici žida. Nějaká musí být, když je Izrael ze zákona židovský stát.
09. 11. 2011 | 17:18

aga napsal(a):

Vlkodav

..Ale lidé chtějí věřit, že za vše může někdo zlý, někdo cizí. Předci za vše špatné může někdo jiný: bůh či démon, nadpřirozená síla nebo politický oponent...
Jéžiš, a co chcete říct tímdle? Že za odstřel může někdo hodný a náš??
09. 11. 2011 | 17:21

scallop napsal(a):

aga

"Nějaká musí být,"

No prave.
09. 11. 2011 | 17:23

Béda napsal(a):

Almo G™

Rozbíjet nemusí. Již před nějakou dobou nastoupila úderka se zbiječkama. Já myslím, že bude jen kynout, zdravit, přát hezký den a povzbuzovat rozbíječe diskuse, nálepkovače a odvaděče od tématu. A pakliže některý labilnější oponent ulítne a odpoví stejnou, bude promptně smatán s obvyklým zaklinadlem, že prostor je vyhražen pouze citlivým duším, věcně, korektně a blabla diskutujícím v souladu s názorem cenzora a p. Kurase.
09. 11. 2011 | 17:24

český maloměšťák napsal(a):

neo
Ještě jedna konspirační teorie tam chybí.
A sice že prezident Klaus krade propisky.

A potom ještě taková úplně malilinkatá - že v České konsolidační agentuře Mafie vyprala pasiva ....a to tak, že se v mnoha případech vypařila, v jiných zmenšila a vněkolika dokonce proměnila v aktiva.
No a další konspirační teorie praví, že kdo v tom jel - tak je dnes fest za vodou....jak ouřadové...tak klienti...

Ale dokázat to nemůžu. Leda by národorozpočtový hokuspokusník a nekompromisní bojovník s korupcí Kalousek otevřel sejfy....
...nebo se ustanovila nějaká komise.
Nemusela by být přímo Warrenova ....stačila by třeba Kubiceho.

Tu výslednou zprávu bych ale pojmenoval radši po někom jiném. Ať se zase Kubice nedostane donějakých řečí....
...byla by ho škoda...tak hezky všecko retuš...eh, tedy vysvětluje....
09. 11. 2011 | 17:44

voroshilov napsal(a):

cesky malomestak:
Nebyla to tak Warrenova jak Bufetova komise,a co se stane v bufetu to v bufetu i zustane!
09. 11. 2011 | 18:04

dawg napsal(a):

boze, vetsinu blabolu tu ani nebudu cist ...

jenom par veci ke statice - nevim kolik "odborniku" zde bylo citovano, bez uvedeni jmena, ale par zakladnich veci bych tu rad podotknul

1) Budovy byly postaveny dle New Jersey Port Authority Code, ktery se neslucuje se standarni normou pro vyskove budovy (chteli usetrit prachy, a nebo jim to povolil) - tudiz nestandartni spoje, ocel, apod.

2) Ze o kolapsech zpusobenych explozi vim pomerne dost, specialne proto ze s tim pracuju, tak bych chtel upozornit, ze na kolaps budovy v extremnim pripade nulove nosne redudance staci odstrelit jeden sloup. WTC bylo redundantni, ale zadna budova neprezije kdyz letadlo odstreli 20% - 40% ocelovych columns (nosnych sloupu) ciste prvotnim mechanickym narazem, a zbytek prezivsim vystavi extremnimu teplu horiciho leteckeho benzinu

3) Z architektonickeho hlediska je vyzadovan minimalni pocet sloupu na patre, proto si dokazu predstavit ze ve vyssich patrech byla ona redundance pomerne nizka a pocitalo se s temer nulovym kolapsem sloupu

4) Kolaps nekolika pater zpusobi dynamicke zatizeni pater pod nimy, na coz sem si skoro jistej to projektovano tez nebylo

... ale to je jenom par zakladnich udaju o statice
09. 11. 2011 | 18:06

dawg napsal(a):

*nekdo jim to povolil*
09. 11. 2011 | 18:09

voroshilov napsal(a):

dawg:
Hle,odbornik na stapizdiku...
Jak letecky kerosen muze roztavit poctivou ocel?
Jak to ze budovy sesuvaji do sebe misto toho podle fyzykalnich zakonu padat jako balvan do smeru zeme?
Proc nizni patra vubec padaji kdyz je pozar nahore?
09. 11. 2011 | 18:12

Almo G™ napsal(a):

Béda: Máte pravdu. Přišel je jen morálně podpořit svou přítomností, aby snaha neumdlévala.

P.S. Víte, že ta "sbíječka" mě taky napadla? :-)
09. 11. 2011 | 18:14

dawg napsal(a):

nerikal jsem ze roztavil, zmekcil, to staci aby sel E-Modul do hajzlu ...

dyt spadla dolu ne? nebo chces aby se prevratila? (viz kolaps pater)

pancake effect + dynamika
09. 11. 2011 | 18:16

Human sapiens sapiens sapiens 2011 napsal(a):

"Pravda" se vyjeví. Jenže to už nejspíše nebudeme naživu. To potom budou legendy.
Něco na způsob evengelií. Dva tisíce let zkušeností tu živě kolují..

Dnes se dozvídáme o specialitách druhé světové války - a přece ne.

Nakonec - přes Sinaj do Země zaslíbené přešla až další generace, není snad pravda?

Jednou tu budou praktické ideály "komunismu", ani nebudeme vědět, jak k nim bylo dostoupeno... Dlabu aluminiovým nožem, pochoutku z jiného světa, přijde mi to normální. V dávnověku na způsob výsady panovnické kamarily (?) ...
09. 11. 2011 | 18:16

Béda napsal(a):

dawg,

vidím, že se zde objevil skutečný odborník. Jako amatér bych vám položil (nebudu se zaobírat Pentagonem, Noradem a takovými podružnostmi) 2 otázky:

1)Kolik sloupů bylo proraženo u WTC 7 a čím? Proč ta budova vlastně spadla a ještě k tomu úplně identicky do svého půdorysu s WTC 1,2? A proč nespadly mnohem víc poškozené budovy (požárem a troskama) WTC 5 a 6?
2)Jak je možné, že se vršek neodklonil a minimálně nezpůsobil vychýlení pádu ve směru posunutého těžiště? Extrémně vysokou teplotou hořícího leteckého benzinu" se raději také nebudu věnovat - zde by se asi vaše názory těžko shodli s názorama jiných odborníků, které jsem měl možnost shlédnout

Předem ď. za fundované odpovědi
09. 11. 2011 | 18:17

Petr Havelka napsal(a):

Tak dobrá,

přesvědčili jste mne. Ostatně Usama je naživu, má v Argentině vilu, hned vedle Michaela Jacksona, zahradníka mu tam dělá nějakej Kadaffi.
09. 11. 2011 | 18:18

Pepa Řepa napsal(a):

Mimochodem právě neoficiální zdroje v USA údajně zjistily, že prý MOSSAD

Neoficiální zdroje....prý zjistili
Neoficiální zdroj.....prý zjistil, že Medikolog nemá frantíka.

Že to není pravda? Klidně mě žalujte.
Inu, novinář má mít 2 zdroje k ověření zprávy.
Zdroj č.1-neoficiální
Zdroj č.2-agentura PRÝ s.r.o.

Sakra, oni mají na seznamech pozůstalých i konfesi? Nebo rovnou žlutou hvězdu?

Stejskal
Oni mlčej. Stejně jsou zakuklenej pejzatec, agent Mossadu,
Kvůli nim nejsou český paštiky konkurence schopný.
Kde jen mohlo Hamé bejt, kdyby jich nebylo.
Královna GB by si na Zlatém dědictví pochutnávala každý den.
09. 11. 2011 | 18:19

Almo G™ napsal(a):

dawg: Ano. Sloup povolil a ostatní začaly vybuchovat a létat nahoru a do stran. Tak to ostatně vždy bývá, když povolí nosný sloup:

http://www.youtube.com/watch?v=owyqt-8RnKI&feature=related

Je to vlastně podobné, jako když ve filmu padá automobil ze stráně. Výbuch, obrovské plameny, součástky létají všemi směry, nikdy jinak. Prostě naprosto reálná situace.
09. 11. 2011 | 18:20

Vlkodav napsal(a):

dawg

Nesnažte se, už jsem sem dával analýzy, rozbory, dokonce i animace o dynamice pádu a tabulky tavení oceli, ale ono to "konspirátory" nezajímá.

Nenechte si kazit večer.
09. 11. 2011 | 18:21

voroshilov napsal(a):

dawg:
Jaky modul E?Budovu tvori ocelova kostra o vysce 500 metru,vice ma jenom Empire building,a jeste trubky centralniho topeni a vodovodu,to vsechno se zmekcilo jako sir par tunami leteckeho benzinu ktery ma pravidlo vyhoret za par minut pokud neco nechytne,aha,to tak vzplanul kancelarsky nabytek?
Nemela spadnout vubec,ohen se mel rozsirit do spodnich pater ze kterych by zustala spalenina,nepouzitelna ale relativne neposkozena.
09. 11. 2011 | 18:25

dawg napsal(a):

Beda

nevyvracim ani nepotrvrzuju zadny teorie, ja mluvil jenom o dvou hlavnich budovach WTC protoze se me nechtelo uz cist proc nemohly spadnout po zasahu letadlem a jaka to je blbost ze spadly, ja rikam, ze mohly a ze zrejme spadly; WTC 7 jsem nestudoval, neznam jeji statiku

otazce druhe prilis nerozumim, ale jestli mluvite o hlavni budove tak bych rekl ze neodklonil protoze budova cela (neposkozena spodni patra) je pomerne tuha - lidi by tam nepracovali pokud by citili pri poryvech vetru byt jenom minimalni acceleraci (presne cislo si z hlavy nepamatuju) - vitr dokaze hodne (viz. Tacoma Narrows), tudiz by rekl, ze budova se elasticky vychylila behem narazu letadla, a po vibracich se vratila do puvodni polohy
09. 11. 2011 | 18:26

Admirál napsal(a):

dawg - a co ten 3.barák, co do něj žádný éro nenarazilo? Ten spadnul od leknutí?

A ten E modul byl v hajzlu v celém průřezu u všech nosníků (a že jich tam bylo)najednou v přibližně stejnou chvíli? Kdyby tomu tak nebylo, tak by se ty baráky nejdřív nahly a pak teprve zřítily. Ale oni ne. Oba dva (tespektive tři) vzorně sjedou na půdorys.
09. 11. 2011 | 18:27

dawg napsal(a):

Vlkodav ... diky, asi to tak udelam :)
09. 11. 2011 | 18:27

hovorka11 napsal(a):

dawg:
Takže potvrzujete, že WTC 7 odstřelily sami američané, když se zbortil zcela unikátně odspodu ? Nebo se taví plamenem od hoření nahoru směrem dolů ?
Ty nesmysly od CIA mě už skutečně nebaví...
09. 11. 2011 | 18:27

dawg napsal(a):

voroshilov

E-Modul - wikipedia, ma to co delat s deformaci :)

admiral

u tech ovlivnenych zarem + ty co vzalo sebou letadlo staci na to aby povolilo patro; 3 barak viz nahore
09. 11. 2011 | 18:29

dawg napsal(a):

hovorka11

nic nepotvrzuju, jenom rikam, ze nevim o WTC7 dost na to, abych se o tom vubec bavil
09. 11. 2011 | 18:30

Béda napsal(a):

Petr Havelka,

to co uvádíte, tvrdí oficiální anebo neoficiální konspiračka?

PS: osobně jsem napjatě sledoval spolu s celým Bílým domem při výpadku vteřinu po vteřině na potemnělém monitoru statečné zadržení arciďábla Usámy, který přežil o 10 let svou smrt, utekl ve vteřině 12-té z Tora Bora, žádný satelit, mobilní, počítačový ani jiný vyhledavač ani agent jej nedokázal odhalit jako kdyby se propadnul pod zem a pak se vyloupnul v Pákistánu, když předtím vystupoval ve videoklipech z Itálie s obarvenými vousy s prstenem po faceliftu obličeje ...

Bohužel musel být okamžitě odvezen a po muslimsku konspirativně pohřben do moře - bohužel nezachovalo se ani foto ani DNA a nemohl vypovídat k 11/9. Jistě by se rád pochlubil podrobným rozkrytím svého majstrštyku. Komando jej mělo za úkol zadržet živého - bohužel chybička se vloudila a Usámovo srdíčko při zadržení nevydrželo.

Teď již není nikdo, kdo by nám celou konspiraci muslimských fanatiků detailně rozkryl. Přeživší piloti se k akci nehlásí, někteří svědci náhle zemřeli, taveninu se bohužel nepodařilo zachránit a vláda z důvodů státního tajemství nemůže nechat prověřit svou pravdivou konspirační teorii.
09. 11. 2011 | 18:34

MIrek napsal(a):

Pane Kurasi, obdivuji vaše sebevědomí spisovatele a dramatika vyjadřovat se k ryze technickým otázkám. Na podobné laiky (tvořící většinu americké veřejnosti) zjevně míří oficiální vysvětlení americké vlády. Existuje ovšem petice na http://www.ae911truth.org/ autorizovaných odborníků na architekturu a mechaniku budov, podle níž je oficiální scénář naprostý nesmysl. Protože zjevně nejste vědecky na výši pochopit jejich argumentaci, dám vám argument odpovídající vašemu vzdělání: Proč veškerá ocel z WTC musela okamžitě projet ocelárnami, když USA se jinak (např. při pádu letadla) pídí po každém kousku trosek, provádějí na nich forenzní analýzy a ověřují počítačové modely? Nikdo netvrdí, že akci zorganizoval GWB (je to zjevně mimo možnosti jeho prochlastaného mozku).
09. 11. 2011 | 18:42

voroshilov napsal(a):

Beda:
Nezapominat ze oddil ktery likvidoval Bin Ladina o par tydnu pozdeji se zritil s vrtulnikem v Afhanistanu,nikdo neprezil-tomu ja rikam nahoda je svine!
09. 11. 2011 | 18:42

Vlkodav napsal(a):

Kluci počtěte si: http://www.popularmechanics.com/technology/military/news/1227842
09. 11. 2011 | 18:45

Pípa napsal(a):

Já zase věřím tomu, že nám dávají něco do vody, po čem tak blbneme. Je to vodou.
09. 11. 2011 | 18:45

Petr Havelka napsal(a):

Pane dawg,

pro budovu 7 je jednoduché vysvětlení. Jelikož ji čaástečně využívalo město New York a státní agentury byl potřebný nouzový zdroj el energie. Do podzemí, kde se zpravidla toto vybavení instaluje to nešlo, vyčlenilo se na to jedno nadzemní patro v budově. Celé patro bylo nacpané agregáty a pohonnými hmotami, po pádu dvojčat dostala 7 zásah a byla těžce poškozena, celé to patro blaflo a požár způsobil kolaps budovy. Otázkou ovšem je, proč nefungovalo automatické hašení. Zřejmě se nějak bloklo.

To je vysvětlení, pro mne uspokojivé. Sám vidíte, že některým přívržencům KT nevysvětlíte kolaps dvojčat, natož budovy 7, o Pentagonu škoda hovořit. MMCH kamerý náraz do budovy Pentagonu zaznamenaly, letoun byl v takové rychlosti, že z toho je šmouha, Existují i některé digitálně dodělávané rekonstrukce oněch záznamů, kdy ze čmouhy udělají letadlo, ani to některé nepřesvědčí, natož jednoduchá otázka. Kama se, k sakru, teda ten letoun poděl, když nepráskl do budovy?

Pana Bédu nepřesvědčíte, máte to marný.
09. 11. 2011 | 18:47

Béda napsal(a):

voroshilov,

to by mohla být náhoda. Pravděpodobně nějaký pasák koz přesně mířenou dávkou sestřelil kalašnikovem pancéřovaný vrtulník specielní jednotky.
09. 11. 2011 | 18:48

Pepa Řepa napsal(a):

Pípa
já a možná ještě Hájek,to vidíme na spolupráci s mimozemšťany. Pípo.
Může bejt lepší důkaz než ten, že ji Obama popřel?
Nemůže. To dá rozum.
09. 11. 2011 | 18:48

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo
a kdyby večer nešel sex, určitě je za tím nějaká konspirace z Wall Street.
To není jen tak, samo od sebe.
09. 11. 2011 | 18:52

Jana Pechová napsal(a):

to dawg
Klídek. Většina zdejších 'diskutujících' jsou typ 'zapšklý úředník'. Mají svojí teorii a melou ji jako mantru. Veškeré informace, které si ukládají do paměti, jsou pouze na její podporu. Ti lidé nechtějí diskutovat ani přemýšlet.
09. 11. 2011 | 18:53

voroshilov napsal(a):

Petr Havelka:
Jedina kamera ktera zaznamenala naraz do Pentagonu(verejne)byla ta bezpecnostni z benzinky od naproti,jak pozdeji rekl majitel ze mel navstevu panu z FBI ktere mu zaznam zabavili bez vysvetleni.
Ta smouha neodpovida velikosti Boeingu 747,odpovida velikosti a rychlosti rakety zeme-zeme.
09. 11. 2011 | 18:53

skeptický napsal(a):

V américe dávají do vody běžně fluor.Myslí vám to pak pomalu,ale zato blbě.Hlavně,že jste placidní.Jak ten brom na vojně.
Tady nám to dávají do past,a tvrdí,že je to dobré na zuby.Neprokázáno.
Nechce někdo zkamenělou zubní pastu?
09. 11. 2011 | 18:53

Béda napsal(a):

Petr Havelka,

jasně. Jenom další náhoda v nekonečném řetězu zázraků, diletantismu, náhod, osobních a technických selhání...

Je zajímavé, že tabudova spadla identicky - volným pádem do svého půdorysu (zlé jazyky mistrů demolice mluví o profesionálně odvedené práci specialistů) s WTC 1 a 2 i když typ poškození byl zcela odlišný. Ale to jsou jenom takové marginální detaily.
09. 11. 2011 | 18:54

Vlkodav napsal(a):

voroshilov

Ti Amíci jsou ale troubové, že jo? Dělají konspiraci, kde je zapojeno stovky lidí, techniky a podobně, nikdo ani po 10ti letech nepromluví, a na kamery zapomenou. Lajdáci, takhle se nedá podvod dělat, že jo?
09. 11. 2011 | 18:56

hovorka11 napsal(a):

dawg:
Tohle video je bomba, protože shrnuje během pěti minut všechny nesmysly po 11. září na obhajování války proti islamismu a usvědčuje americkou vládu z blokací vyšetřování, podstatných údajů, důležitých svědků a pod. Je to souhrn, který z většiny lze nalézt v jednotlivých videích:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=2394

Cituji část začátku:
Během rána 11.září se stalo to že 19 mužů vyzbrojených řezačkami na koberec, který z jeskyně vedl muž na dialýze z druhého konce zeměkoule, a jenž používal laptop a satelitní telefon vedl nejůspěšnější průnik, nejvíce chráněného vzdušného prostoru na světě, přemohli posádku letadel i vojensky trénované piloty na čtyřech komerčních letech a poté s těmito letadly letěli 1,5 hodiny, zcela mimo stanovený kurz, bez toho, aby je zastavil jediný stíhač. Těchto 19,odhodlaných náboženských fundamentalistů, kteří pili alkohol, šňupali kokain a žili se striptérkami, dokázali zničit tři budovy dvěma letadly, zatímco pilot jež nedokázal řídit jednomotorovoubn Cesnu byl schopen letět s letounem 757 a ve výšce 2400m navíc provést 270 stupňů otáčku a srovnat se zároveň se zemí a zasáhnout přesně do účetního oddělení v Pentagonu, kde pracovníci ministerstva obrany pracovali na záhadě kam se jim ztratilo 2,3 biliony dolarů, které prohlásil ministr obrany Rumsfeld za zmizelé z pokladny ministerstva den před tím. Naštěstí novináři věděli, kdo to udělal během minut Osama bin Laden... atd.... atd...

Neuvěřitelná kašpařina stovek nesmyslů a podivností !
09. 11. 2011 | 18:56

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Bédo Amíci na to použili to UFO, co zabavili u Roswellu. A odpálili to neviditelnou výbušninou, co tam montovali převlečený uklízečky, co vynaleznul Hitler, a Američani to ukořistili po 2 sv. válce.
09. 11. 2011 | 18:59

Béda napsal(a):

Vlkodav,

když to tvrdíte vy? To je součást oficiální konspirační teorie?
09. 11. 2011 | 19:01

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Oficiální konspirace? Ta není, to je konspirace. Tohle je dle vaší pravdivé a neoddiskutovatelné pravdy!
09. 11. 2011 | 19:02

Béda napsal(a):

Vlkodav,

s tím se setkal až ve vašem podání. Mám zato, že jste obdržel kopii vyšetřovacího spisu US vlády a začínáte postupně uvolňovat tajné informace.
09. 11. 2011 | 19:05

Vlkodav napsal(a):

Béda:

No vidíte, a bude toho víc, prý něco vykopali z Atlantidy, prý nějaké matematické výpočty, že se dluhy neplatí, že se sami ztratí. No ti z Atlantidy o tom musí něco vědět, že jo?
09. 11. 2011 | 19:07

oh napsal(a):

Občan: Je mi líto, ale waleyo jsem si opravdu neříkal, tu a tam jsem na tenhle nick narazil v předfejzbůkové době na aktualne.cz a málokdy jsme se na něčem shodli. Na rozdíl od oblíbených filmových či románových představ, na demolici takového baráku nejsou potřeba tuny výbušnin. Vystačíte s kilogramy - jen musíte vědět, kam je umístit a jak načasovat jejich odpálení. A umístění náloží se nedá volit podle toho, kde jsou servisní prostory baráku (a kam nikdo nevidí), ale tak, aby exploze narušila kriticky důležité body konstrukce budovy - gravitace pak udělá většinu práce za vás a všechno hezky spadne tam, kam má (a ne vám na hlavu). Možná byste toho svého kamaráda přes demolice měl požádat o zopakování vysvětlení, dohad doby, za jakou by takovou demolici dokázal (utajeně) připravit on a stručný rychlokurs statiky.
voroshilov: Doporučuji vaší pozornosti takové věci jako metalurgie (se zvláštním přihlédnutím k oceli) a statika. Možná zjistíte pár zanedbatelných faktů, jako např. že teplota umí s pevností oceli udělat moc zajímavé věci a ani jí nemusí přitom tavit.
09. 11. 2011 | 19:08

Béda napsal(a):

Vlkodav,

a proč to museli tajit? Tato fakta mohla komise klidně zveřejnit. Jsou stejně důvěryhodná a uvěřitelná jako ostatní oficiální vysvětlení těch záhad.
09. 11. 2011 | 19:14

Vlkodav napsal(a):

Béda:

Jste blázen, uveřejňovat pravdu??? Co by pak konsprátoři objevovali??
09. 11. 2011 | 19:15

hovorka11 napsal(a):

Vlkodav:
Vy jste se ještě neprobudil ?
Viz video výše o tvrzení FBI:
únoscův pas byl nalezen pár bloků od obchodního centra (neshořel na rozdíl od nenalezených černých skříněk).
Vynucené vyšetřování bylo založeno na svědectví získaného na základě mučení, jehož záznamy byly poté zničeny. Zapomněli se zmínit o WTC7 a o Able Danger, Ptech, o Sibelu Edmondsovi...
09. 11. 2011 | 19:15

Vlkodav napsal(a):

hovorka11:

A taky tam v letadle byl Rumburak. Tutově, prý ho tam viděla víla Amálka!

Tohle má k pravdě blíž než ty vaše teorie. Přečtěte si: http://www.popularmechanics.com/technology/military/news/1227842, tam máte odpovědi na své otázky.
09. 11. 2011 | 19:18

bella ciao napsal(a):

hovorka
Sibel Edmondsové
09. 11. 2011 | 19:19

dawg napsal(a):

Vlkodav - nerikal jsi ze si nechces kazit vecer? :)
09. 11. 2011 | 19:25

Béda napsal(a):

hovorka11

to jenom svědčí o kvalitě arabských pasů. Otázkou je, jak se tam dostal? Já tipuji, že jej buďto vyhodil před nárazem z kokpitu únosce, který zjistil, že jej již nebude potřebovat, anebo jej spláchnul těsně před nárazem, protože trpěl po flámu průjmem.
09. 11. 2011 | 19:25

dawg napsal(a):

Petr Havelka - diky za info, otazka je jestli automaticke haseni vubec melo dostatek vody ... zname americke rozvodne site :)
09. 11. 2011 | 19:26

Vlkodav napsal(a):

dawg

Mám tu v práci průšvih, nezapsalo se do databáze asi 200 záznamů. Takže to kluci řeší a musím vydržet, než to bude. A tak se bavím, jak jsi si určitě všiml :)
Ale pak jdu na pivko, už mám žízeň jako trám.
09. 11. 2011 | 19:28

Medikolog napsal(a):

Pepa Řepa,

voni maj dneska mešuge den... Podívaj se v Praze na Olšanské hřbitovy a zajdou i na ty Židovské.. Tu konfesi či národnost z toho kromě vás pochopí i malej Jarda ze školky... Oni různověrci mají rádi i oddělené hřbitovy (jako by na tom mrtvým po smrti záleželo. Po smrti mě nepokouše ani lidožrout a Bohu je jedno, kde je kdo pohřbený. Stejně k Poslednímu soudu budete muset 1) z hrobu vstát a 2) dostavit se k soudu před tvář Boží...).

Takže i při archeologických vykopávkách porovnáním hřbitovů křesťanských a Židovských (muslimské u nás v historické době nebyly) zjistíte přibližnou početnost té které populace. A místo hloupatých kliček o nějakém antisemitismu by byl věcné říci, že v souvislosti s pádem dvojčat a okolí bylo vypraveno asdi 3000 pohřbů a to z toho: X pohřbů... těch, Y tamtěch a Z pohřbů oněch .. což by mohlo nejlépe vyvrátit (nebo potvrdit?) cifry vypuštěné možná i tajnými službami. Desinformace je jejich prastarý "legální" prostředek.

A pokud někdo dokázal ochránit své lidi, je to jeho plus a je to plus jeho kohesní skupiny. Zasloužila by si OBDIV... tak co se vám na tom, u Mojžíše, nelíbí? Jenom by to narušilo legendu o elitnosti USA tajných služeb... Kdyby místo MOSSADU šla zvěst že to byla Čínská nebo Ruská tajná služba co včas varovala Američany, také byste v tom hledal antisinoismus, či antislávismus?
09. 11. 2011 | 19:28

dawg napsal(a):

Jana Pechova ... mate pravdu; ja se tu s nikym nechci hadat, ale pripomina me to vesnicke hospody kdy se tyden resi jestli 50 chlapu pretahne tank :)
09. 11. 2011 | 19:28

Vlkodav napsal(a):

dawg:

Hašení v té části Manhattanu nefungovalo, protože pád dvojčat zničil vedení tlakové vody, jak jsem pochopil.
09. 11. 2011 | 19:29

Béda Lak napsal(a):

voroshilov
Furt mi nejaký marketinkový géniové spamem vnucujou knihu účastníka zásahu proti OBL. Vedle toho, že se údajné výpovědi seala diametrálně rozcházejí s tvrzeními Bílého domu se tam podle teaseru praví, že OBL byl mrtvý 90 vteřin po doskoku výsadku na střechu. K žádné přestřelce nedošlo.
Jestli si to toužíte koupit, najdu vám link. Mně je to jédno.
09. 11. 2011 | 19:32

dawg napsal(a):

Vlkodav ... to by byl muj odhad na tu vodu, proc zrejme to zrejme ... tak preju brzke haseni zizne, ja uz hasim, a odpojuju net :)
09. 11. 2011 | 19:32

Béda napsal(a):

Béda Lak,

byl byste tak hodný jayi a zvolil si nějaký víc odlišný nick, třeba Stejskal Lak, Řepa Lak...? Nerad bych byl zaměňován s váma.

Předem Ď..
09. 11. 2011 | 19:36

Béda napsal(a):

dawg,

já to slyšel trochu jinak. Prý nějaký s prominutím trouba při úprku z budovy omylem odstavil protipožární systém. Ale je to jen detail. Těch náhod bylo v ten den tolik, že se dá uvažovat o zásahu vyšší moci anebo přímo prozřetelnosti.

PS: staré kriminalistické pravidlo praví. Za vším hledej toho, komu to nejvíc poslouží! Tak nevím, jestli v tomto případě toto pravidlo neplatí a výjimka jej potvrzuje.
09. 11. 2011 | 19:40

Almo G™ napsal(a):

Tak kdo se ujme vysvětlení k bodům 09. 11. 2011 | 00:18? Nebude přece problém vysvětlit, proč vybuchuje nahoru a do stran, v ohromném množství a rozptýlené na drobné kousky to, co by mělo při "palačinkovém efektu" padat směrem dolů?

Nebo se gravitační zákon 11/9 na pár hodin odmlčel?

Srovnejte http://drjudywood.com/articles/why/whypics/24_pancake.jpg

a jedno z dvojčat:

http://www.ae911truth.org/images/gallery/case4EDcardfront.jpg
09. 11. 2011 | 19:51

P. napsal(a):

Vlkodav:

http://www.popularmechanics.com/technology/military/news/debunking-911-myths-pentagon

Ano, to je ten známý článek z Popular Mechanics. Oni tu tvrdí, že otvor v prstenci "C" Pentagonu těsně vedle cedule "Zákazu parkování" prorazil podvozek letadla.

"Hole Truth: Flight 77's landing gear punched a 12-ft. hole into the Pentagon's Ring C. (Photograph by Department of Defense)"

Jen tak pro zajímavost, prohlédněte si tu kuriozní scénu na videozáznamu FBI z října 2001
http://www.youtube.com/watch?v=8g_nKhoexHk (od času 8:40)
09. 11. 2011 | 19:52

Vratiprst Choromysl Krombožinec napsal(a):

neo
Když jste to takhle pěkně napsal pod sebe, chce se mi začít věřit, že je světové veřejnosti tajena existence mimozemšťanů.
09. 11. 2011 | 19:52

Almo G™ napsal(a):

Něco málo osobních svědectví:

And here is more eyewitness testimony from the NYT FDNY oral histories:

http://911review.com/coverup/oralhistories.html

Rich Banaciski -- Firefighter (F.D.N.Y.)
... and then I just remember there was just an explosion. It seemed like on television they blow up these buildings. It seemed like it was going all the way around like a belt, all these explosions.

Brian Becker -- Firefighter (F.D.N.Y.)
The collapse hadn't begun, but it was not a fire any more up there. It was like -- it was like that -- like smoke explosion on a tremendous scale going on up there.

Greg Brady -- E.M.T. (E.M.S.)
We were standing underneath and Captain Stone was speaking again. We heard -- I heard 3 loud explosions. I look up and the north tower is coming down now, 1 World Trade Center.

Timothy Burke -- Firefigter (F.D.N.Y.)
But it seemed like I was going oh, my god, there is a secondary device because the way the building popped. I thought it was an explosion.

Ed Cachia -- Firefighter (F.D.N.Y.)
we originally had thought there was like an internal detonation explosives because it went in succession, boom, boom, boom, boom, and then the tower came down.

Frank Campagna -- Firefighter (F.D.N.Y.)
You see three explosions and then the whole thing coming down.

Craig Carlsen -- Firefighter (F.D.N.Y.)
... you just heard explosions coming from building two, the south tower. It seemed like it took forever, but there were about ten explosions.

Jason Charles -- E.M.T. (E.M.S.)
... and then I heard an explosion from up, from up above, and I froze and I was like, oh, s___, I'm dead because I thought the debris was going to hit me in the head and that was it.
...
I look over my shoulder and I says, oh, s___, and then I turned around and looked up and that's when I saw the tower coming down.

Frank Cruthers -- Chief (F.D.N.Y.)
.. there was what appeared to be at first an explosion. It appeared at the very top, simultaneously from all four sides, materials shot out horizontally. And then there seemed to be a momentary delay before you could see the beginning of the collapse.

Kevin Darnowski -- Paramedic (E.M.S.)
I heard three explosions, and then we heard like groaning and grinding, and tower two started to come down.

Dominick Derubbio -- Battalion Chief (F.D.N.Y.)
It was weird how it started to come down. It looked like it was a timed explosion ...

Karin Deshore -- Captain (E.M.S.)
Somewhere around the middle of the World Trade Center, there was this orange and red flash coming out. Initially it was just one flash. Then this flash just kept popping all the way around the building and that building had started to explode.

Brian Dixon -- Battalion Chief (F.D.N.Y.)
... the lowest floor of fire in the south tower actually looked like someone had planted explosives around it because the whole bottom I could see -- I could see two sides of it and the other side -- it just looked like that floor blew out. I looked up and you could actually see everything blew out on the one floor. I thought, geez, this looks like an explosion up there, it blew out.

Michael Donovan -- Captain (F.D.N.Y.)
I thought there had been an explosion or a bomb that they had blown up there.

James Drury -- Assistant Commissioner (F.D.N.Y.)
I should say that people in the street and myself included thought that the roar was so loud that the explosive - bombs were going off inside the building.

Thomas Fitzpatrick -- Deputy Commissioner for Administration (F.D.N.Y.)
Some people thought it was an explosion. I don't think I remember that. I remember seeing it, it looked like sparkling around one specific layer of the building.
...
My initial reaction was that this was exactly the way it looks when they show you those implosions on TV.

Gary Gates -- Lieutenant (F.D.N.Y.)
So the explosion, what I realized later, had to be the start of the collapse. It was the way the building appeared to blowout from both sides. I'm looking at the face of it, and all we see is the two sides of the building just blowing out and coming apart like this, as I said, like the top of a volcano.

Kevin Gorman -- Firefighter (F.D.N.Y.)
... I thought that when I looked in the direction of the Trade Center before it came down, before No. 2 came down, that I saw low-level flashes.

Gregg Hansson -- Lieutenant (F.D.N.Y.)
Then a large explosion took place. In my estimation that was the tower coming down, but at that time I did not know what that was. I thought some type of bomb had gone off.
...

http://graphics8.nytimes.com/packages/html/nyregion/200...
09. 11. 2011 | 19:55

voroshilov napsal(a):

Beda Lak:(ze by vzorem hrdina Divokeho Zapadu Lucky Lack,rychlejsi nez jeho stin?)-
OBL ja nevim kdo to je,Usama bin Ladin zemrel prirozenou smrti v listopadu 2001,podtvrdila to i pakistanska premierka Bhutova ktera pozdeji take necekane exnula,tu knihu si kupte sam,a jeste veledilo Brzezinskeho"Velka sachovnice"!
09. 11. 2011 | 19:57

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Problém bude v psychickém ustrojení.
Co by konspíci dělali bez konspiračních teorií?
Jejich svět by se stal nevýslovně šedivým a nudným.
Takhle se mohou utěšovat myšlenkou, že oni ví, jak to skutečně bylo a tím si potažmo dodají na důležitosti.

Zajímavé,že konspi teorií o např. Rusku je zoufale málo.
Co takový Lenin? Je vůbec v mauzoleu? Neleží tam místo něj Elvis?
Prý ho zahlédli na Sibiři. Lenina.
Iljič věčně živý - tak nás to učili ve škole.

Nebo to byl nakonec sionistický agent?

Ach, jak záhadné a vzrušující!
09. 11. 2011 | 20:00

Béda Lak napsal(a):

Béda
Josefe Dvořáku, s Bédou Lakem, největším klaunem Československých cirkusů a varieté se prostě nemůžete srovnávat, natož splést.
Ale pokusím se vám, pokud to půjde, vyhovět.
09. 11. 2011 | 20:04

hovorka11 napsal(a):

Vlkodav:
To by bylo do nekonečna. Vždycky dokážu vymyslet nějaké zdůvodnění jakéhokoliv nesmyslu, ale jestli mě někdo usvědčí, že jsem špatně argumentoval minimálně 2x za sebou, tak po třetí moje přepracované modely "na míru" poslouchat nebude. Je zajímavé že s obrovskou neviditelnou dírou ve WTC7 přišli až nyní, protože nebylo už od roku 2008 možné vymyslet cokoliv jiného. To jsou všichni tak neschopní přemýšlet, proč po 7 letech přijdou s "objevem" právě na základě neobhajitelnosti dřívějších modelů a tozo odezvou ?

Architekt Richard Gage, zakladateľ organizácie Architekti a inžinieri za pravdu o 9/11, ktorá momentálne združuje takmer 450 architektov a inžinierov správu odmieta: "Táto teória od NIST má v sebe také diery, že nimi môže prejsť nákladiak", zhrnul Gage. "WTC č.7 nevykazovala žiadny zo znakov deštrukcie požiarom. Povaha a charakteristika kolapsu presne sedí s charakteristikami riadenej demolácie."

Na správu NIST sa spustila vlna kritiky z radov akademikov a stavebných profesionálov. Podľa nich sa NIST opiera výhradné o počítačové simulácie, predkladá nepodložené domnienky a nepredložila žiadne skutočné fyzické dôkazy, ktoré by hovorili v prospech tejto teórie. Body, ktoré sa údajne udiali medzi začiatkom zohrievania ocele požiarmi a samotným kolapsom sú ničím nepodložené domnienky a produkt fantázie, pretože NIST nemá žiadne skutočné dôkazy, že tieto veci sa udiali tak, ako ich popisuje.

"NIST jednoducho nahradila predošlé špekulácie novými špekuláciami. Táto správa nič neobjasňuje", povedal profesor Graeme MacQueen z Kanady. Podľa jeho názoru bol kolaps tejto budovy celkom jasne riadená demolácia.

Na námietku ohľadne samotných dôkazov Shyam Sunder z NIST reagoval: "Najdôležitejšie dôkazy, ktoré v tomto prípade máme sú konštrukčné výkresy. Taktiež máme architektonické, statické, mechanické výkresy a veľmi podstatná je aj dokumentácia o spojoch a tom, ako to bolo celé dané dokopy. Tieto detaily sa potom namodelujú v počítači."

"To čím NIST prispela v tejto správe sa nedá nazvať inak ako kamufláž", uzavrel rádio interview MacQueen. Sunder na to reagoval slovami: "Našou úlohou nebolo presvedčiť skeptikov."

http://911blog.yweb.sk/484/Vysla-oficialna-sprava-o-WTC-c-7-kamuflaz-pokracuje.html
09. 11. 2011 | 20:04

Almo G™ napsal(a):

Vrah: Také závidím stoupencům oficiální konspirační teorie tu jistotu.
09. 11. 2011 | 20:05

Béda napsal(a):

burzovní štváč a vrah,

konečně s váma musím v něčem souhlasit. Zřejmě proto US vláda rozhodla v utajení provést své jednostranné odbornou veřejností neoponované "šetření" a uzavřít jej oficiální konspirační teorií logicky a důkazně děravou jak řešeto.

Ti kluci z US zpravodajských služeb, Pentagonu a vlády prostě umí. Osobně bych řekl, že za něco podobného jako bylo 11/9 se Bushova administrativa v té době musela přímo modlit. Bylo to vyslyšení jejich iráckých a afgánských strategických plánů i řešení vnitropolitické situace v jednom.
09. 11. 2011 | 20:08

kormoran napsal(a):

V.I. Lenin pouze reirkarnoval do Pehe.
http://ateo.cz/i/4977/
09. 11. 2011 | 20:09

voroshilov napsal(a):

Valecny stvac:
Konspiracnich teorii o Rusku je hodne,ze Lenin byl nemecky spion a prijel v zaplombovanem vagonu,ze Stalin byl bankovni lupic,ze Berija byl krvavy maniak a znasilnoval skolacky...tupa propaganda na urovni deti z pate tridy zakladni skoly.
09. 11. 2011 | 20:11

hovorka11 napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu:
Snad všechny války západu pod vedením USA se odvolávají na boj proti islamistům, za národní bezpečnost a aktérem není ministerstvo války a okupace ale ministerststo "obrany".
V Afgánistánu USA oficiálně zvítězilo a letos ubránilo nárust výroby opia o 60%. V Líbyi jsme dosáhli vítězství vlády Al-kaidy a práva šária. Občané, kteří se nechtějí vzdát svobody mají odevzdat zbraně.
Tak nevykládejte, za Lenina a Moskvu nikdo nebojuje, ale za "svobodu" světovládců se bojuje proti obyvatelům v nejchudších částem světa s nerostným bohatstvím a my té okupaci posluhujem.
09. 11. 2011 | 20:20

kormoran napsal(a):

Vordiku , Ty kluku jeden usata))))
Posilam ti neco pro zasmani . Vis , ze Iransky leader napsal knihu? Mas tam i sveho Putku.
http://www.youtube.com/watch?v=sZ6hteeeAXY
09. 11. 2011 | 20:22

Béda Lak napsal(a):

voroshilov
Pletete dohromady dvě věci. Bhuttová tvrdila, že OBL zabil jeho parťák Ahmed Omar Sajíd Šejk. O selhání ledvin naopak spřádali historku Perverz Mušaráf s Dale Watsonem.
Nejpozoruhodnější mi připadá tvrzení Madly Albrightové (ta dáma stojí za pozornost, co slovo, to perla) z roku 2003 (na kameru), že George W. celou dobu ví, kde OBL je a šetří si to jako politický trumf.
No, nakonec ten trumf vynesl Barry Soetoro.
Samá sranda, žádný náboženství.
09. 11. 2011 | 20:27

Béda Lak napsal(a):

a voroshilove, odškrtněte si:

1.) Ano, Lenin prijel v zaplombovanem vagonu přes Stockholm na Finské nádraží, celá akce byla organizována německým generálním štábem a několikanásobným agentem Parvusem-Helphandem.
2.) Ano, Stalin prováděl "expropriace" pro stranickou pokladnu, některé měly formu bankovních loupeží, jako ta v Tiflisu. V ruské sociální demokracii to způsobilo rozkol.
3.) Ano, Berijův osobní strážce a šofér dosvědčil (nikdo neví za jakých okolností), že jedním z jeho úkolů bylo jezdit po Moskvě a shánět pro Lavrantije Palyče nezletilé milenky, ovšem za protislužby. Jedna taková milenka sepsala krátce po Berijově zastřelení udání, kde si stěžuje, že si ji L.P. vydržoval v bytě, který jí daroval. Důraz bych tu viděl na slově daroval, jistě o něj chudinka nechtěla přijít.

Než budete reprodukovat zase nějakou tupou propagandu, jděte nejdřív ad fontes.
09. 11. 2011 | 20:47

Pípa napsal(a):

Pepa Řepa,
no asi máte pravdu, že nám tu vodu vylepšují mimozemšťani, možná marťani. Dříve bych řekl bez váhání, že to jsou vrazi z Wallstreetu, ale to nejde, jsou to naši kamarádi. Nevím kdo by měl takový zájem aby my, ausgerechnet Češi, byli takhle blbí. Třeba ještě za dřív nám, v naší kanceláři, bylo jasné, že bordel v papírech nám dělá jugoslávská rozvědka. Jenže to už také nejde. Také by za tím mohli být ti pavouci, kteří tahají za provázky a potřebují ke svým rejdům blbé voličstvo. Ale nejpravděpodobnější jsou ti mimozemšťani. Ale proč zrovna v Čechách?
09. 11. 2011 | 20:58

voroshilov napsal(a):

Beda Lak:(Stejskale,zasahnete protoze ja nevim kdo je skutecny Beda,a Medu Bedu ja mam svym zpusobem rad)-zacneme?
Lenin prijel v uplne obycejnem spalnim vagonu,prijel na nadrazi jako prosty cestujici a ne sam-mel kolem sebe deset soudruhu ktere nemeli diplomaticky pas,u nadrazi ho cekal obycejny objednany taxik ktery ho odvezl do sidla strany,ostatni museli jit domu po svem.
Stalin asistoval u jedne bankovni loupezi jako"kryti"na ulici,byla to akce tbilisskeho soudruha Ovsienko,brzo na to cela banda putovala do kriminalu.Stalinu vsak prisili ne ucast na bankovni loupezi ale protistatni cinnost.
Berija nikdy nikoho neznasilnoval,nemel to zapotrebi-jednak byl velice zaneprazdneny a zenaty(mel syna),a podruhe(verte nebo ne)byl to velice charismaticky muz ktery na strane mohl lusknutim prstu svest nejlepsi herecky a zpevacky sve doby,take se to stalo,zeny ho proste zboznovali,a tu chruscevskou propagandu srolujte do trubicky a strcte vite kam...
09. 11. 2011 | 21:07

Admirál napsal(a):

Petr Havelka - "Celé patro bylo nacpané agregáty a pohonnými hmotami, po pádu dvojčat dostala 7 zásah a byla těžce poškozena, celé to patro blaflo a požár způsobil kolaps budovy. Otázkou ovšem je, proč nefungovalo automatické hašení. Zřejmě se nějak bloklo."

To je, jako když sedmáka vyslícháte, proč byl za školou.

Ze statistického hlediska: 1 náhoda - dobrá, 2 náhoda - málo pravděpodobné, 3 náhody sytemtický vliv. To není o konspiračních teoriích, ale o Gaussovo křivce a věcech k ní přiléhajících.
09. 11. 2011 | 21:37

voroshilov napsal(a):

Chruscev nejenom znicil fizycky cloveka kteremu Stalin duveroval jak nikomu(a Stalin nikdy nedelal personalni chyby),popravou Beriji se zastrelil protoze nemohl unest tu hanbu i jeho primy podrizeny(nemohl zradit sveho sefa)i nejvetsi sef rozvedky vsech sovetskych casu Sudoplatov-ten ktery zlikvidoval Petluru(predchudce ukrajinskych nacionalistu)a samotneho Banderu.
09. 11. 2011 | 21:43

island napsal(a):

to Pepa Řepa 10.30
Zase máte čistou pravdu! Ale těch keců a kudrlinek předtím, i potom. Takhle se PŠM nesmí dělat. Každý si škrtne nehodící se a má čistou pravdu. Shalom.
09. 11. 2011 | 22:31

kormoran napsal(a):

Jo a este bych dodal , ze Lenin zemrel tak nejak na detskou chorobu - syfilis, a Klema Gotwalduj sel v jeho stopach , akorat se cr mumifikatorum tak nejak nevyvedl . Proto byli prizvani zkuseni samani ze CCCP.Ti se ho pokouseli prebalit do (naftalinove)komsomolsikije Pravdy .Bez uspechu.
Zde lze pouze dodat , ze Klema v pripadnem prevezeni do zeme 'budoucnosti' by byl zuzitkovan i jinak . Hlad je nejlepsi kuchar! V tomto smeru je nutno podekovat pratelum na vecne casy z vychodu!!!
09. 11. 2011 | 22:32

znalec napsal(a):

A hlavně za to můžou Vodníci, protože se strašně rychle množej po těch povodních. A hlavně je nikdo neviděl, a když je přece viděl, tak si není jistej, a když si je jistej, tak byl zase vožralej. A vodníka přistihnout... to je problém.
09. 11. 2011 | 22:38

hexin napsal(a):

to český maloměšťák

jo spiklenecká teorie o vyprání dluhů v konsolidační agentuře by byla, jenže ono to bylo daleko prostší, personál téhle agentury byl až neuvěřitelně neschopný, pravda kromě těch několika vykuků co si půjčili na svůj účet půl giga ( ale nakonec nebyli až zas tak schopní páč se jim na to přišlo) svého času jsem jim poskytoval technickou podporu při vymáhání pohledávek vzniklých při privatizaci státních statků, Pánové a dámy z agentury nejprve uspořádali zastrašovací schůzku s dlužníky , kde jim sdělili že kdo nezaplatí tak s tím tedy udělají krátký proces a to s takovou erudicí, že i ti kdo chtěli zaplatit na to okamžitě zapoměli, řka že takovýhle blbové z nich nic nedostanou. (a měli pravdu) a to se jednalo o dluhy v desítkách mega, řadové pracovníky agentury , max vedoucí oddělení. Dle prověřené teorie čím vyšší místo tím větší hlupák není divu že si sem tam někdo svojí pohledávku časem koupil za 10 % hodnoty. Ale konspiraci bych v tom teda nehledal jen nekonečnou blbost a lenost zaměstnanců.

příspěvek k teorii pádu WTC :nanotermit použitý k likvidaci těch baráků vznikl tak že nějaký hamižný chytrák dodal konstrukční prvky zrezlé a aby se na to nepřišlo potíral je barvou z práškového hliníku čímž zdařile imitoval nerez. Ovšem zákeřný hliník se pomocí molekulární oscilace promísil se rzí a vznikl tak zlovolný nanotermit který jen čekal na záminku a iniciován C4 dodanou CIA způsobil celý ten bengál daleko svižněji než se čekalo a tím celou konspirační šou znevěrohodnil a poctivá práce agentů tak přišla v niveč.
09. 11. 2011 | 22:47

hexin napsal(a):

k Boudníkovi bych podotkl tolik: to že někdo maluje holkám na ohanbí český vlajky ještě neznamená že není odborník na ocelové konstrukce výškových budov.
Pravda, až do své návštěvy Benátského bienále bych to uměním nenazval avšak nyní poučen říkám Boudníku vítej mezi světové konceptualisty, tvé dílo svět časem objeví a ocení.
09. 11. 2011 | 22:56

kormoran napsal(a):

Fsadim 100ku jedne, ze kdyz vypracuji nejkospirativnejsi teorii a flaknu ji na YouTube , tak se vrati , jako bumerang Bedou a podobnymi chytroliny na slovutny server Centrum Cz.)))) Kdo se chce vsadit?
09. 11. 2011 | 23:02

Ara napsal(a):

Hmm, obecně se vládám, úřadům, institucím a jejich oficiálním vysvětlením moc nevěří. A asi nelze se tomu ani nějak moc divit. ;)
Zejména vlády si za tu mnohou nedůvěru mohou do značné míry samy. ;-/
Kuras napsal: "Věříme konspiračním teoriím, protože je to jednodušší než zkoušet pochopit realitu". A někdo jiný tady zas napsal, že "věříme zejména tomu, čemu chceme věřit".
Tyto dva výroky mají podle mě naprostou pravdu a obecnou platnost. Určitě se netýkají jenom politických věcí.
Myslím, že těmito dvěma výroky je řečeno vše. Vše podstatné.
09. 11. 2011 | 23:08

ex-nemo napsal(a):

Nerad se vracím do téhle připitomělé diskuse o termické stabilitě budov, ale přece jen mě teď něco napadá.
Proč se pan Kuras, docela nečasově a najednou vrací k dávno bezvýsledně diskutovanému tématu ? (bezvýsledně proto že se to povedlo zavést na technické problémy a zastřela základní otázka , která je zároveň odpovědí, t. j. „cui bene“). A dnes od něj nový blog - zase další strašení s islámem !
Neproběhne, ovšemže čirou náhodou něco podobného dalšího, tentokrát v nějaké souvislosti - nevím třeba s Iránem ?
V každém případě si zkontrolujte televizory ať jsou v pořádku, možná tam přijde zas nějaké mimořádné a mimořádně zajímavé zpravodajství. Podobně jako to bylo toho 11. září. Pracovníci médií už možná něco vědí (ale ovšemže nepovědí). Podobně jako to bylo před tím 11. zářím.
09. 11. 2011 | 23:41

Vratiprst Choromysl Krombožinec napsal(a):

ex-nemo
Tentokrát to bude údajně b e z p r e c e d e n t n í. Wow!!!
10. 11. 2011 | 00:43

Karel Mueller napsal(a):

Ara:

To, co jste napsal, je obecně platné platné za předpokladů, které výše uvádím. Ale to asi není tento případ.

Resp. se např. podívejte na argument Bédi o pádu WTC 7. Pokud nebude dokázáno, že je lživý, ta bude stoupenců konspirace spíš přibývat.
10. 11. 2011 | 01:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy