Jak baviči ovládli svět

30. 01. 2012 | 22:15
Přečteno 11393 krát
Jak baviči ovládli svět a proč potřebujeme strategii úniku – vysvětluje podtitulek absurdně zábavné knížky Celebrity od Mariny Hyde, mladé sloupkařky britského deníku The Guardian, která na slavné baviče zaostřuje týden co týden už jedenáct let a dostala za to v roce 2010 cenu „Sloupkař roku“. Pod nálepkou „celebokracie“ hromadí stovky samolibých sebestředných projevů slavných herců a zpěváků pletoucích se do politických, ekonomických, vědeckých a zdravotních problémů a krizí, které „řeší“. A ne jen sami za sebe, nýbrž „za celý svět“, jak radil Richard Gere palestinským voličům, aby využili svého demokratického práva a šli všichni volit. (Uposlechli ho a tak máme dnes Hamas).

Jak politici čím dál častěji zneužívají celebrit k propagaci té či oné politické kauzy, tak těchto kauz celebrity využívají k propagaci sebe samých. Tu a tam si do toho přihodí ještě i nějaký výrobek, za který jim výrobce zaplatí. Učí nás zázračné léčby, obracejí nás na víru, vedou k mystickým zážitkům zachraňujícím svět, mír, národy, lidská práva a strádající chudé. Berou na sebe, jak rády říkají, „společenskou odpovědnost“.

Tak mohl třeba Bruce Willis nabídnout (a nakonec nevyplatit) svou vlastní cenu jednoho milionu dolarů za dopadení bin Ládina a pak ještě jeho iráckého zástupce al-Zarkávího. „Řekl jsem to jen metaforicky několika kamarádům z armády,“ vysvětloval, když američtí vojáci al-Zarkávího zabili a novináři se Willise ptali, zda už zaplatil. „Nenapadlo mě, že se to bude veřejně citovat. Už zase se mnou novináři vyjebávají, rejpou do všeho“.

Tak mohl taky Jude Law cestovat do Afghánistánu vyjednávat mír s Talibánci. Po návratu musel vysvětlit, že „samozřejmě situace byla příliš komplikovaná na to, abychom se setkávali se skutečnými Talibány, ale bylo nám dáno najevo, že naše rozhovory se správnými lidmi se k nim profiltrují“.

Charlie Sheen byl jeden z prvních, kdo vyslovil pochybnosti o oficiální verzi jedenáctého září, protože „to prostě nevypadalo jako komerční letadlo, jakým jsem kdy v životě cestoval“, nýbrž spíš „tak nějak jako kontrolovaná demolice“.

Tom Cruise na zbořeniště přišel „povzbudit hasiče“ a zároveň představit scientologický „detoxikační projekt pro záchranné pracovníky“, na který newyorský primátor věnoval veřejné peníze výměnou za 100.000 dolarů, které dostal od scientologické církve na volební kampaň. Kromě toho se Cruise rád veřejně naváží do profese psychiatrů s erudicí a požehnáním scientologické církve, jejímž je celebritovým emisarem a která psychiatry nemůže vystát. „Když jsem začal studovat dějiny psychiatrie,“ vysvětlil v jednom televizním interview, „uvědomil jsem si, že s psychiatrií nesouhlasím, neboť je to pavěda.“ A doporučil, aby všichni, kdo trpí psychickou poruchou, jedli víc vitaminů.

Sharon Stone zachraňovala mír v Izraeli, protože „mě Židé vždycky přitahovali, mám ráda tmavé muže milující studium a umění.“ Měla dva židovské manžely, což „souvisí s mou posedlostí studiem a jídlem, dvěma pilíři židovské kultury“. A svoje pověstné libido vložila do mírového procesu ujištěním, že „za mír na Blízkém východě bych políbila téměř kohokoli“. A na všechny zdravotní problémy přestat pít kávu, což jí samotné za deset dní vyléčilo nádory v lymfatických žlázách.“ A pak už jen udržovat „wellness, fitness a pozitivní mentální postoj“.

Největší mediální odbornicí na zdravotní vědy je Shirley McLain, autorka a praktikantka tuctů bizarních „alternativních“ terapií, které zvěčnila ve knize „Cesta do nitra: příručka vnitřní transformace“. Jako „psychická chirurgie“ čili otvírání, vyjímání lidských vnitřností a zacelování operovaných ran pouze psychickým „dotekem“ bez chirurgického nařadí. Nebo „radionika“, čili léčení na dálku, kdekoli na světě, prostřednictvím nějakého předmětu, který léčené osobě patří a který se dá smíchat s vodou – jako třeba její vlasy, ale stačí i chlupy jejího psa – pomocí přístrojů zvaných dynamizátory a osciloklasty.

Demi Moore se nechává léčit australskými pijavicemi, které „nejsou jen obyčejné bažinové pijavice, nýbrž pijavice lékařsky vysoce vyškolené.“

Madonna propaguje léčivou vodu kabalistického centra newyorského lžirabína (vlastním povoláním účetního), jemuž darovala miliony dolarů. Voda vznikla čistě lžirabínovým požehnáním a (láhev 1,5 litru za 4 dolary) dokáže léčit aids i rakovinu. Jejímu manželovi dokonce vyléčila bradavice. Do mezinárodní politiky kabalisticky zasáhla pomocí afrického státu Malawi, kam jela sirotkům představit systém „spirituality pro děti“, který je měl „povznést z bezmocnosti do sebeposílení“. Do otvírání newyorské nadace pro Malawi na trávníku centra OSN zapojila Gucciho prodejnu bot.

OSN takovýmto akcím dává punc úctyhodnosti i tím, že si celebrity najímá jako „ambasadory dobré vůle. Její velvyslankyní pro aids v Africe se stala bývalá Spice Girl Geri Halliwell, kterou v roce 2008 vyslala do Washingtonu do Kongresu vyjednávat o pomoci africkým obětem aidsu „s různými mocenskými hráči“. Ti ji pochválili jako „zářný příklad, jak jedna žena dokáže změnit situaci pro zdraví a důstojnost žen na celém světě“. Ona se zase pochválila za „práci, kterou dělám pro OSN“.

Nicole Kidmanovou orgán OSN pro zlepšování situace žen vyslal do několika států, s komentářem „zahraniční vlády budou Nicole Kidmanové těžko moci něco odmítnout“. O Afriku si se svými kolegyněmi zakonkurovala i blondýnka Gwyneth Paltrow, jejíž plakát podporující nějakou africkou charitu, s její postavou ověnčenou všelijakými africkými korály a tváří šmouhnutou válečnickou barvou, hlásal „JSEM AFRIČANKA“.

Sylvester Stallone alias Rambo nedávným filmem zachraňuje Barmu, kterou mu poradil magazín Soldiers of Fortune. Prý je to „nejvýznamnější oblast porušování lidských práv na planetě,“ citoval je Rambo, proto tam prý děj filmu umístil. Další že bude zachraňovat Afghánistán, kde se spolčí s mudžáhídy.

A jako by nestačily celebrity z masa a kostí, kongresmani si na jednu akci podvýboru pro práci, zdraví, lidské služby a vzdělání pozvali televizního hadrového maňáska Elmo ze seriálu Sesame Street, neboť „on mluví za všechny děti na celém světě“.

Psáno pro www.ceskapozice.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

sodoma gomora velebnosti :))
30. 01. 2012 | 22:53

kormoran napsal(a):

Politici vyuzivali , vyuzivaji a vyuzivat budou celebrity, naprosto prirozena vec. Jde o to , kdo se necha jimi ovlivnit .

Autore a Vy osobne verite vsemu , co napise bulvar?)))
30. 01. 2012 | 23:07

Maximus napsal(a):

Autor napsal mimo jiné:
Charlie Sheen byl jeden z prvních, kdo vyslovil pochybnosti o oficiální verzi jedenáctého září, protože „to prostě nevypadalo jako komerční letadlo, jakým jsem kdy v životě cestoval“, nýbrž spíš „tak nějak jako kontrolovaná demolice“.

Samozřejmě, podle známých faktů podle odborníků celá demolice WTC byla provedena moderní trhavinou, co se zove termit resp. super-termit. Viz třeba zjištění švédských odborníků. Bylo tam opravdu moc podivností, ale o tom už jsme tady klevetili... Když si vezmete v potaz celou obrovskou hmotnost každé budovy "dvojčat" cca 200tis.tun oceli a betonu, tak vám vyjde, že 180t letadlo i při uvážení dynamické energie a omezeného množství kerosinu cca 14 tun nemohlo způsobit takovou destrukci budov a navíc úplně stejného průběhu! Američan, to je vlastně něco jako Rus, jenomže je umytej. U nich také VŘSR byla v listopadu, Lenin byl Uljanov a Stalin byl Džudašvili. Pak se v tom má člověk vyznat.....
30. 01. 2012 | 23:13

habrav napsal(a):

Maximus - tak Džudašvili, jo? I Vy brepto....
30. 01. 2012 | 23:24

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

určitě znáte Amusig Ourselves to the Death :-)
30. 01. 2012 | 23:32

Maximus napsal(a):

habrave
sorry překlep, už mám v sobě trochu drinku a zrak slábne a už neudržím meč a moč....
Mimochodem, neměl by být habrav s velkým H ty jazykozpytče?
30. 01. 2012 | 23:38

kormoran napsal(a):

Maximus Vy a Vam podobni musite silene trpet, musel jste koukat na filmy od rudych hlav, ted 'musite' koukat na sracky z juesej, 'musite' se cpat burgry, 'musite' volit, 'musite' chodit do Kolbenky , 'musite' nosit 'znackove' obleceni, 'musite' poslouchat politicke kydy.......... , povinnosti mnoho a kde jsou prava? Hrozny to zivot cechacka!)))
30. 01. 2012 | 23:52

Miky napsal(a):

KECI !
Začalo to za protektorátu,pokračovalo za vlády komunistů.
Čeští umělci se mnohdy nechálali rádi,nadšeně,často a hluboce "zneučívat" !
..a to kýmkoliv.HLAVNĚ ,že to hodilo nějaký levný PRACHY !
31. 01. 2012 | 00:00

kjl napsal(a):

"Američan, to je vlastně něco jako Rus, jenomže je umytej." Cokolada, to je vlastne neco jako lejno, jenomze to dosud neproslo zazivacim traktem. Sampanske, to je vlastne neco jako chcanky, jenomze to dosud neproslo mocakem.
31. 01. 2012 | 00:03

český maloměšťák napsal(a):

Pan Kuras zde občas napíše polopravdy - někdy i lži . /jeho obvinění, že Nancy Pelosi zbohatla díky korupci např./.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/368427.stm

http://www.ecoglobe.ch/motivation/e/sach7414.htm

http://www.youtube.com/watch?v=XzKsnFwTOUc

Bavit lidi tak, že vlastně ani nevědí PROČ se baví...to je saleko více podrazácké, než když baviči lobbují za zafundování procesů vedoucích k zmirňování a odstraňování utrpení....to je ta pravá žumpa.

Dobrou noc.

P.S. Jinak je mně ta paní lhostejná a ty Spice Girls či jak se to jmenuje - jsem v životě neslyšel.
31. 01. 2012 | 00:04

voroshilov napsal(a):

Bavit lidi je umeni,jak rekl kdysi Chaplin.
Nechapu co ma Kuras proti Charlee Shinovi nebo Brucu Willisovi,oba dva jsou skvele profesionalove ve svem oboru.
Mel by se zamerit na Mela Gibsona ktery je presvedceny antisemita,ale ja se budu bavit jeho filmy a ne Kurasem!
Malomestak:
Neodsuzujte Spice Girls,kdysi existovala posledni svedska velka kapella po Abbe,jmenovala se Aqua,byla naherna(myslim skladby)a Spice Girls vubec nebyla spatna,jste proste predpojaty!
31. 01. 2012 | 00:20

Maximus napsal(a):

kormorane

Lehni Azore!
31. 01. 2012 | 00:24

voroshilov napsal(a):

Kdyz Chammet a Chandler zacali psat noir dedektivky bylo to ve sve dobe povazovano za brakovou literaturu,ale kdyz ted vezmete takovy Chandleruv"Long Goodbay"cesky Louceni s Lennoxem uvidite ze je to dilo ktereho by se nestitil ani Dostojevskij.
31. 01. 2012 | 00:27

český maloměšťák napsal(a):

voroshilov
Nemůžu odsoudit to, co neznám.
K tomu jsem se na rozdíl od Pepky a honolulua zatím nestačil dopracovat.

Dobrou noc.

Abba - moc dobrá skupina :

http://www.youtube.com/watch?v=vqJN2dAcjSc&feature=related

:---()
31. 01. 2012 | 00:28

kormoran napsal(a):

Maximus , kdyz to rikas Ty , tak jo!)))
31. 01. 2012 | 01:00

voroshilov napsal(a):

"Tak zacneme,mame zapnuty mikrofon,vase svedectvi bude ulozene na magnitofony pasek...
Tak zacneme-rek Ja-A MAM TOHO UZ DOST!
Dedektiv poskocil v kresle a stiskl tlacitko STOP.
"Coze jste to rekl,spatne slysim nebo co?
Uderil jsem pesti do stolu!
"Mam toho vseho dost,nejsem podezrely ani obvineny,jakym pravem mne tady zdrzujete,jakym pravem mne vubec vyslychate?"
Dedektiv slozil ruce na kline:Pane Marlowe,odmitate spolupracovat s organy cinnem trestnem rizeni?Muzete prijit o licenzi soukromeho dedektiva.
"Ja vam kaslu na licenzi,Philip Marlowe neni podrazak a nikoho vam nepraskne,okamzite mne pus'te domu nebo zavolam svemu pravniku!"
Dobre-povzdechl vysetrovatel-bude po Vasemu,ale ted jste sam sobe pekne zavaril..."
(Long Goodbay 1953)
31. 01. 2012 | 01:03

Borochovský napsal(a):

Voroshilov
Tento blog to nejsou názory pana Kurase,ale spíše recenze,výtažek,ukázky z knížky Celebrity od Mariny Hyde.
Takže Vaše "Nechapu co ma Kuras proti Charlee......" svědčí o jistém nepochopení.
O nic nejde,to jenom pro pořádek.
A protože někteří zde již přejí dobrou noc,přidávám se i já.Ráno moudřejší večera.
31. 01. 2012 | 01:07

skeptický napsal(a):

Křehká frcinka Mia Farrow si nechávala na Karlovarský Festival vozit jídlo helikoptérou z Vídně,aby se jí neudělalo špatně.
Začal jsem to dělat taky.Dobré nápady zasluhují následování.
31. 01. 2012 | 01:27

kormoran napsal(a):

Prekrasna pohadka o trech ptacich!

Pták Noah, pták Noha a pták Pták byli tři kamarádi. Šli do města. Pták Noah po chvíli povídá:

"Dneska je tady noha na noze, co?"

"Pták, pták!" přisvědčil pták Pták.

"Noha na noze? To má bejt nějaká narážka na mě, jo?" urazil se pták Noha.

"Ale ne, ptáku Noho!" řekl pták Noah.

"Pták, pták!" přisvědčil pták Pták.

A šli dál. Pták Noah, pták Noha a pták Pták šli městem, co noha nohu mine.

"Hlavně, aby se tu neobjevil had!" strachoval se pták Noha.

Vtom se před nimi objevil had.

"Bacha, had!" řekl pták Noha.

"Neplaš hada bosou nohou!" řekl pták Noah.

"Pták, pták!" přisvědčil pták Pták. A bosou nohou šlápl na hada.

"Co teď?" zeptal se pták Noha.

"No teď abysme vzali nohy na ramena!" řekl pták Noah.

"Pták, pták!" přisvědčil pták Pták a vzal ptáka Nohu na ramena.

"Neber ho na ramena!" varoval pták Noah. "Nebo se had vymrští a kousne!"

Vtom se had vymrštil.... a kousnul!

"Au, noha!!!" zařval bolestí pták Noha. A spadl na nohu ptáka Noaha.

"Au, noha!!!" zařval bolestí pták Noah. A spadl ptákovi Ptákovi na ptáka.

"PTÁK, PTÁK!" zařval bolestí pták Pták.

Had se jen podíval na nohu ptáka Noaha, na nohu ptáka Nohy, na ptáka ptáka Ptáka, a řekl:

"To máte z toho, že chodíte do města, když je noha na noze!"

"Ptáák, ptáák!" přisvědčil pták Pták.....
31. 01. 2012 | 01:58

asics australia napsal(a):

Pravda je, že díky tomuto „skandálu“ se Rakušané 9. března, kdy rakouská soutěž pod <a href="http://www.auasicstigers.com">asics australia</a> názvem „Dancing Stars“ začíná, nemohou dočkat. Nic lepšího si ORF ani Dolly Buster nemohly přát.
31. 01. 2012 | 04:24

dedek napsal(a):

Maximus napsal: Američan, to je vlastně něco jako Rus, jenomže je umytej.
No u nás se říká že amík je rus se splachovacím záchodem.
Jinak už mně ty rádoby celebrity s...u. Přece naše slavice Bílá volí ODS a vyznává Klause, protože je to prostě sympaťák a ona mu věří, ža to umí. Jen je maličko slepá a nevidí co napáchal. Ale na druhou stranu proč by to viděla, že? Je strašné, jak se z neumětelů stanou přes noc celebrity, jen díky tomu, že se párkrát objeví na obrazovce Novy a vzápětí vyjadřují svá moudra téměř ke všemu. Prostě tito šašci říkající si celebrity musí něco plácat a zviditelňovat se, protože bez toho by po nich za chvíli neštěkl pes a je jedno zda rádoby dobročinností nebo skandálem. Jen je zajímavé, že těm celebritám nedochází jedna věc. Jak to, že naše slavné zdravotnictví nemá na vozíky pro postižené děti, na jejich operace, na vybavení nemocnic pro jejich záchranu života. Což takhle na místo žebrat u lidí a hrát na jejich city vznést tyto dotazy na patřičná místa, která jsou za tento stav zodpovědná a postavit se do čela boje pro zlepšení podmínek ze strany státu? To asi paní Bílé nedochází.
31. 01. 2012 | 07:27

dedek napsal(a):

kormoran napsal(a):
Maximus Vy a Vam podobni musite silene trpet, musel jste koukat na filmy od rudych hlav, ted 'musite' koukat na sracky z juesej, 'musite' se cpat burgry, 'musite' volit, 'musite' chodit do Kolbenky , 'musite' nosit 'znackove' obleceni, 'musite' poslouchat politicke kydy.......... , povinnosti mnoho a kde jsou prava? Hrozny to zivot cechacka!)))


Vážený, ty rudé sr....y jak píšete se promítají dodnes a je zajímavé, že všechny naše televize včetně všech komerčních je stále vysílají a to čím dál více i veškerém seriály, o kterých se třeba Železný před 18 lety velice hanlivě vyjadřoval. Docela bych chtěl vidět filmy, které kvalitou dosahují tedejších parametrů. Nehovořím o ruských filmech, které byly silně pro rusky zaměřené. Dnes zase vidíme veškeré americké filmy, kde jedině američané spasí svět. Je hrůzou, jak se tvorba ustálila na propagaci násilí a hrůz, což se silně začíná odrážet na negativním chování hlavně mladé generace, která pomalu začíná strácet pojem o soucitu. Je příšerné, že se dnes běžně stává hrdinou masový vrah jako například v seriálu Dexter. Nezdá se vám to na hlavu postavené? A proberte se. Porovnejte třebas dílka Poledňákové před revolucí a po ní. Ty její poslední filmy jsou příšerné. Celkově kinematografie před revolucí byla o něčem jiném. V té době neměla americká koinematografie a kult násilí takový vliv v celé Evropě jako po uvolnění hranic.
31. 01. 2012 | 07:40

P. napsal(a):

Sheen není zdaleka jediný, kdo protestuje proti pohádce o Bin Ládinovi a 19 mudžahedínech.
http://www.patriotsquestion911.com/media.html

Terorista unese letadlo a kličkuje s ním desítky metrů Pentagonem mezi ocelovými sloupy až ke kancelářím Defense Intelligence Agency, kde prorazí ven na dvůr vedle cedule "Zákaz parkování".

11. září 2001 - průraz v prstenci "C" uvnitř Pentagonu
http://www.youtube.com/watch?v=L3RaJHltYUY

Scénérie jak ze Žhavých výstřelů 2; zde se "našly" černé skříňky uneseného letadla.
31. 01. 2012 | 08:40

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Kormorán
Velmi jste mě pobavil, kde jste k tomu přišel, tak vydařené jazykové hříčky jsem už dlouho neslyšel. Škoda, že je to nepřeložitelné do angličtiny,zeptejte se pana Kurase, jestli by to v Anglii zabralo.
31. 01. 2012 | 09:44

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Kormorán
Koukám, že jsme zatím jen dva, kterým se to líbilo. Byl by to hezký skeč v provedení divadla Sklep. Pták Noah - Milan Štaindler, Pták Noha - David Vávra, pták Pták - Olda Kaiser nebo Jiří Lábus. Hada by alternovali Čtvrtníček s Tomášem Hanákem. Ještě by připadala v úvahu sestava od Cimrmanů.
31. 01. 2012 | 10:58

Pompeius Magnus napsal(a):

Kormorán:

Bravo!!! Noah, Noha Pták made my day.
31. 01. 2012 | 11:48

jogín napsal(a):

Celá záležitost bude mít něco společného a tím, že emoce jsou pro naprostou většinu důležitější než cosi zvaného rozum. Nevaž se, odvaž se!
31. 01. 2012 | 16:16

tomášjedno napsal(a):

....kdyby pták Pták měl boty od Gucciho, tak se jim to nestane.
31. 01. 2012 | 21:54

vivat uk.59 napsal(a):

Chudinka,měla by se nad sebou zamyslet,nejspíš není člověk,asi s..e zlaté h...a.
01. 02. 2012 | 00:03

NNWO napsal(a):

Docela slušnej koment pane Kurasi.Jsem rád,že jste opět ve formě.A na ten Váš antipirátskej úlet v MF Dnes radši zapomeneme,OK ?
01. 02. 2012 | 06:37

ali napsal(a):

no jo, každej dělá co umí..dokonce i naši oblíbenci hrají veselé reklamy na proenzi nebo prostenal..jen na tu viagru si nikdo netroufne..asi jí nikdo nepotřebuje, ale prej je dobrá na kytky do vázičky. To prej se ztopoří i zvadlý květ :o)

pane Kurasi, léky jsou na bázi chemického složení něčehož, ale Shirley McLain, Demi Moore, Madonna a podobní, co reklamují přírodní či zázračné léčivo, to už je panečku jinej matroš. To hned tak někdo neumí..
01. 02. 2012 | 08:29

michal napsal(a):

A to ze je termit trhavina jste vzal kde - termit se pouzival bud v zapalnych pumach nebo na svarovani kolejnic.
01. 02. 2012 | 11:20

ex-nemo napsal(a):

Používaj špatné mluvnické osoby nebo nejsou pane Kuras Čech ?
Prý „…Uposlechli ho a tak MÁME dnes Hamas… „.
Kdo že tu má ten Hamas, my Češi snad ? Nějaký stát ho tam má , možná s ním má problémy, je nám líto, ale je to 5000 km daleko, a ten stát a ten národ se k nám nechová moc přátelsky, tak ať si ten problém řeší a nás do toho nezatahujou.Nám celý ten váš Hamas může být a budiž ukradený.
Mohou se ukritizovat nás, Čechy, jak jsme nedokázali v 45' mirně a humanitárně vyřešit problém s nepřizpůsobivou menšinou. Tak mají možnost nám teď předvést, jak se to má dělat, tam u nich, doma, pane Kuras.
01. 02. 2012 | 20:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy