Pětihvězdičková kulinární ostuda

05. 04. 2012 | 11:14
Přečteno 6409 krát
Dvě důkladně zasloužené Michelinovy hvězdičky Alcronu a La Dégustation prý povzbudily celou pražskou gastronomickou obec k lepší náladě, lepší pověsti, novým nadějím, větší kulinární zvídavosti českých jedlíků a k větší chuti do tvořivého kuchtění. Nějak se tahle nálada ale zatím zdaleka vyhýbá pětihvězdičkovému, ve světě proslulému, Muchovým výtvarným uměním dekorovanému a jménem Sarah Berhardt se pyšnícímu hotelu Paříž, který potřebuje dostat na holou.

Ne ani tak za to, že vám za malé pivo účtuje stovku – což je víc než londýnský Ritz, Savoy nebo Dorchester. (Účtovat si ve svobodném světě může kdokoli cokoli, co je mu někdo ochotný platit). Nýbrž za to, že vám jako součást jinak docela slušného (ač od Michelina na hony vzdáleného) menu nabízí něco, co patří taktak do špeluňky 4. cenové skupiny. Říká tomu „výběr českých a francouzských sýrů“. Ten po docela nápaditém hruškovém předkrmu a laskavém, ač trochu překořeněném candátovi působí i na skromně náročného jedlíka jako pár facek.

Ve snaze zjistit pro své anglické hosty, sýrové znalce a fajnšmekry, co tento výběr obsahuje, se dozvídám toto: z českých niva, hermelín a cihla, z francouzských „modrý a kozí srdíčko“. Tím „srdíčkem“ je mdlý čerstvý kozí krémový balený do tvaru srdíčka, tím modrým je jeden z nejnudnějších francouzských modrých sýrů, industriální bresse bleu. Standardní „výběr“ běžného českého supermarketu a sýry spíš klasicky snídaňové a mdlé. Rozumějme dobře: pětihvězdičkový hotel se nestydí večerním klientům patřícím přece jen k určité kultivované třídě podstrčit ohlídance od snídaně.

Moji sýrovým světem protřelí kamarádi jsou zvědaví na něco specificky českého, tak se číšníka ptám, zda nemají něco trochu zajímavějšího, alespoň tvarůžek. „To určitě ne,“ zní pohrdlivá odpověď.

Prosím vás, přestaňte už tvarůžek urážet. A taky mu přestaňte říkat syreček. Zaslouží si víc. Z běžných českých konzumních sýrů je to jediný, který můžete představit zahraničním sýromilům bez pocitu trapnosti. Je to lokální (odborně řečeno autochtonní) originál s tradicí několika staletí. Ve světě je mezi znalci zaveden jako „olmutzer“, čili Olomoučák. Němci a Rakušané mu říkají „Olmützer“ a museli kvůli němu toto pojmenování zrušit u svých tvarůžkových napodobenin. Máme jej chráněný patentem. Už sice dnes není, jak býval, ale co už dnes je, jak bývalo.

Kromě toho má dnes každý restauratér chovající minimální úctu k zákazníkům možnost experimentovat s tuctem domácích sýrů farmářských, které najde na pražských farmářských trzích – a farmáři mu je rádi doručí přímo. Neurážlivý výběr francouzských, italských nebo holandských najde dnes v Praze na každém třetím rohu.

Že se, chlapi, nestydíte. Vy si asi myslíte, že když jsem vás přestal pravidelně recenzovat, že už mě nedokážete naštvat. Tohle je pro českou duši, kulturu, sebevědomí a pověst ještě větší malér než ta usmolená sebranka vulgárních chamtivých politiků.

Chcete-li se naučit, jak vypadá výběr sýrů, zajděte si jednou do Le Terroir na nic než sýry s patřičným výběrem vína. A vzkažte ode mě šéfkuchaři Punčochářovi, ať ještě jen trošičku přitlačí na toho třetího Michelina.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Kuras, že oni rádi provokujou!
Vykládat někomu, kdo si namáčí rohlík do melty o kulinářských delikatesách vyžaduje odvahu,
05. 04. 2012 | 11:28

Dagmar napsal(a):

Už se těším, pane Kurasi, jak si vás zdejší znalci problémů všelikých lidu obecného a hezky česky strádajícího, podají. Oni bojují za ty, co nemají do úst a vy na ně s výčitkami za gurmetské zážitky, které jim nic neříkaly, neříkají a říkat nikdy nebudou. Dají vám to gurmánsky. Tedy "sežrat" :-)
05. 04. 2012 | 11:35

Dagmar napsal(a):

Pepa Řepa

Vy jste mne předběhl, a já teď vypadám, že opisuju :-(. Tímto místopřísežně prohlašuji, že jsem rozepsala, byla vyrušena netrpělivým klientem, a přičinila (zdržela mne taky ta všežravá reCaptcha 2x), aniž bych váš příspěvek četla. Ale umíte to stručněji.
05. 04. 2012 | 11:41

Ládik!!! napsal(a):

Tvarůžky jsme dávali ve škole do mikáda na WC, jako kontrolního chrousta pro uklízečku. Dnes je mám za pochotku. Ještě je dobrý Romadur, ale ten musí chodit.
Občas si dám i řízek důchodců - smažák. Ale kdoví, co to je. Teplá hmota ve strouhance.
05. 04. 2012 | 11:43

neo napsal(a):

Geniální :)

ale to si slíznete, zvlášť asi od pana Občana, který přispěchá s nějakou šičkou nebo prodavačkou před důchodem, která je nucena jíst paštiku za 4,60 z kuřecího separátu, bo už jí pak nezbyde na toaleťák apod.

No co si to vůbec dovolujete platit stovku za malé pivo a ještě tvrdit, že "Účtovat si ve svobodném světě může kdokoli cokoli, co je mu někdo ochotný platit"

jinak zkuste nějakou echt českou pizzerii, která se tváří Italsky. Hrubek v lístku najdete nepočítaně a pizza quattro formaggi obsahuje eidam, nivu, uzený sýr a něco co vedle mozzarelly ani neleželo.
05. 04. 2012 | 11:47

Michal Macek napsal(a):

nejlepsi syrovy talir sem jedl v pomerne
"obycejne" restauraci v milane.byla to pracovni vecere s kolegy z belgie.po predkrmu (salat caesar se zalivkou) a hlavnim jidle (tenke platky hoveziho na rozmarynu podavane na horkem taliri) a zakusku v podobe tiramisu ktery sem ozelel (a dobre sem udelal nebot sem mel v brise aspon jeste trochu mista) prinesli cisnici (coz byli bez vyjimky dustojni panove nad 60 v obelcich) velke tacy s vyberem syru rozpoynal sem jen goudu (min 2 roky starou) jinak tam byly jak siry s pilsni bilou na povrchu tak s modrou uvnitr ale le[psi sem v zivote nejedl.vzdy sem si nacpal do pusy jeden ten spalik a dlouho zvykal az sem mel pusu plnou te genialni chuti az mi ji bylo lito splachnout tim dobrym cervenym co sem si k tomu nechal nalit ale aspon to uvolnilo me chutove bunky na dalasi bajecny kousek - mnam...takze prinest mi v 5ti hvezde to coste napsal tak bych jim to vyklopil na hlavu :D
05. 04. 2012 | 11:50

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Díky za inspiraci s tím máčením,už jsem nevěděl,co bych do toho típku vrazil.
Melta ani cikorka nejsou,musel jsem vzít zavděk Karem,pro rohlíky jsem byl línej jít,takže chleba.
Moc jsem si štrejch.

Břichopáskové všech zemí,spojte se.

Ty syrečky taky nejsou od věci.Paříž a pivo za stovku? Zlodějinu nepodporuju,nechám to snobům,kteří považují obžerství za kulturu.

Číňani prý sýry a máslo považují za zkažené mléko.Něco na tom asi je.
05. 04. 2012 | 11:52

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Mám na návštěvě miláčka a tak jsem jí chtěl udělat radost: Koupil jsem 16 deka kachní paštiky á 50 Kč.

Chvíli bědovala a pak mi vynadala. Tak si nevyberete.
05. 04. 2012 | 12:08

Baba napsal(a):

Hotel Paříž se v Praze nachází v ulici U Obecního domu nikoli na náměstí Republiky, jak by nejspíš našinec uvedl. Tohle místo považuje za romantické, i když nad zcela zaplněným horním patrem Palladia, z rozpoznatelné části ruskými teenagery, jeho srdce též zaplesá.
05. 04. 2012 | 12:12

Grandmaster napsal(a):

Proboha,
nechte toho. Jde z toho hruza. Kdyz k vam obcas zavitam, kde se mam uspokojive najest, aniz bych musel myslet na tento blog?
05. 04. 2012 | 12:19

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Dobré téma, jídlo, sýry..., to je hvězdička, pane Kurasi.

"Že se, chlapi, nestydíte. Vy si asi myslíte, že když jsem vás přestal pravidelně recenzovat, že už mě nedokážete naštvat. Tohle je pro českou duši, kulturu, sebevědomí a pověst ještě větší malér než ta usmolená sebranka vulgárních chamtivých politiků."

Nemá být ve Vaší větě spíše - zlodějská banda primititivních lidí, považujících se za politiky?? Sedělo by to lépe a bylo by to s tou nabídkou sýrů srovnatelné...
*
05. 04. 2012 | 12:22

kelt napsal(a):

Kurasovy starosti a Koženého prachy bych chtěl mít.
Má to někdo kliku,ža má čas se zabývat věcmi,které mohou trápit tak 0,01 %obyvatelstva této bohem zapomenuté a permanentně reformované země.
05. 04. 2012 | 12:32

jozka napsal(a):

Ze by v Ritzu stalo maly pivo min nez ctyri eura? Silne pochybuju...
05. 04. 2012 | 12:38

kkk napsal(a):

A proč to tu znova píšete, tohle už jsem četl před několika dny! To jste placen od kusu? Je mic celkem fuk, jaké syrečky servíruji v drahých restauracích, ale Vy, Kuras, Vy jste trapný jako dvojka máslo...
05. 04. 2012 | 12:42

Viola napsal(a):

Já bych tedy pro sýry určitě šla do těch supermarketů a ne do nějakého byť i pětihvězdičkového hotelu. Tolik druhů sýrů, co nabízejí třeba v Interšpáru, nebo tesku, to by si musel vybrat každý a mají tam i koutek k sezení, takže je možno i posedět a kulinářsky ochutnat od každého kousku. Že to někoho baví vyhazovat peníze za pětihvězdičkové hotely v dnešní době, kdy se musí šetřit.
05. 04. 2012 | 12:48

Michal Macek napsal(a):

Viola

s tim posezenim nevim,oni maj ty sejry vetsinou v chladaku a ke knozumaci se doporucuje pokojova teplota.takze byste musela si sednou syry vybalit a nechat je tak hodku nejmin odpocnout.pak se uz ale zase zacne linout aroma tak byste asi byla vyvedena ochrankou pro verejne ohrozeni :DD neco podobneho je tropicky plod durian ktery je sice pry velmi dobry ale velmi pachnouci a s timto plodem vas v jihovychodnu asii nepusti do spousty verejnych budov abyste tam "nesmrdela" :D
muj kamarad gurman a milovnik syru neda dopustit na syrove butiky:

http://www.gurmetklub.cz/cheesy-obchod-s-holadskym-syrem-praha-4.html

ceny pry prijatelne obsluha mila a veci znala rada poradi i da zdarma ochutnat....
05. 04. 2012 | 12:58

Viola napsal(a):

Michale Macku,

děkuji za informaci o sýrových buticích, to je tedy legrační. No já nejraději rychle dojdu s nákupem domů, rozkrájím, dám na talířky, chvilku se poplká a sýry se pomalinku ochutnávají odpoledne se zapijí mlékem a když zbyde do večera, tak vínem. Neosobní a snobské prostředí pětihvězdičkových hotelů spíše vyvolává dávivé pocity a to k sýrům moc nejde.
05. 04. 2012 | 13:08

kokoshka napsal(a):

Snobum-snobska smrt'!
Je to jedno co jite,žaludek ma oteviraci dobu zhruba 20-30 minut,potom začina odmitani jidla ktere mozek udava signalem přesycenosti nebo překyselosti,je jedno jestli za 20 minut nacpete do sebe kilo brambor nebo pomalu budete ladovat se křepelčimi vajičkami v kaviaru,vysledek je stejny!
05. 04. 2012 | 13:18

resl napsal(a):

ve všech českých restauracích se vaří špatně. Podvádějí zákazníka, což si někdy vykompenzují přehnanou servilnosí, za kterou je cítit pohrdání. 1OOx jsem se přesvědčil, neb se občas stravuji v těchto zoufalých restauracích. Přirozený vztah mezi zákazníkem a českým zlodějem nelze nikde navázat. tam, kde vám dnes jakžtakž chutná, zítra se to nedá pozřít. žádná tradice zde neplatí, vše je loterie.
05. 04. 2012 | 13:24

kokoshka napsal(a):

Horši je to se sexem,optimalni pohlavni styk v jednom kuse by nemel trvat vic než 20-25 minut,pak to začina byt nudne pro ženu a vyčepavajici pro muže,to je obecne,jednou jsem se dva dny jenom s přestavkama na cigaro a panaka se malem usouložil k smrti.
05. 04. 2012 | 13:33

Michal Macek napsal(a):

kokoska:

teda klobouk dolu :) ja sem teda jednu slecnu kdysi mirne sokoval patou erekci v rade (nevericny pohed a otazka: jeste?!?!) ale celkove to nemohlo trvat vic nez hodku a pul :DD
05. 04. 2012 | 13:39

kokoshka napsal(a):

Michal Macek:
Vždyt povidam,je to extream:-)
05. 04. 2012 | 13:41

Smíšek napsal(a):

Kuras a sýry

U Paříže v hotelu
v sametovém fotelu
objednával Benjamin
si sýra.
Ale kýho výra
sýr nebyl řádné kvality,
filozof byl napitý
a tak pěkně v ráži
personál uráží.

"Nechci co tu máte
syrečka mi dáte
toho co je z Moravy
a co červům vypráví
o životě v únii
co solitéry ubíjí"

Běželi číšníci ulicí,
běžel i kuchař plačící
že je to tvarůžků vina -
zase mu sebrali
Michelina.
05. 04. 2012 | 13:46

přestárlý amsterdam napsal(a):

kokoshka, macek
Vy budete oba, s Ladíkem!!, vyznavači smažáku. Sýry ze Setuzy nebo Milo Olomouc.
05. 04. 2012 | 13:56

Medikolog napsal(a):

Pane Kurasi, to je gól do vlastní branky..

Až zase "profesionální kultura" začne skuhrat a brečet jak má málo peněz a dotací, vzpomenu si na vaše kulinářské zkušenosti a nároky, načež jakýkoliv náznak spoluviny zmizí. Znám dost pracujících s dětni a pensistů, co by večer byli vděční i za "sejra od snídaně". V kuchyni s ním uděláte věci.. umíte-li ovšem..

Ani toho číšníka co se "oprudil" nad tvarůžkem bych a priori nezatratil.. Vy jste snad někde viděl tvarůžky kvality a chuti tvarůžků z padesátých až sedmdesátých let minulého století? K nim čerstvý kmínem voňící chléb s křupavou kůrčíčkou a smetanu - nejlépe od krávy (nezničenou mlékárenským průmyslem.. Dnes seženete ty německé ersatzy i v Lošticích rýžují...
05. 04. 2012 | 13:58

Občan napsal(a):

Jo, pane Kurasi, bejvávaly doby, kdy jste si mohl v každé špeluňce dát z pár korun "pivní sýr" (také česká specialita), "Rytíře Žumberu" (skvělý zrající sýr, podobný "limburáku"), syrečky (tvarůžky).
K tomu cibule, chleba a pivko - a závozník měl skvělý oběd nebo sváču za nějakých 8.- Kčs.

Dnes jsou podobné sýry laskominou, kterou člověk koupí jen k velmi vzácné příležitosti. Bodejť ne, když JEDNO kolečko syrečku (cca 25 g) stojí 14.- Kč a "pivní sýr" (cca 40 g) 23.- Kč.
No, a protože "luxusní" restaurace potřebují především vydělávat, nakupují tu nejlevnější konfekci. Mohly by sice za tytéž ceny nabízet různé krajové zvláštnosti, které by jim rádi dodávali místní malovýrobci - ale proč se namáhat, když se dá levně nakoupit konfekce v Makru, vykrojit z toho srdíčko, hodit to na velký talíř, pokaňkat kečupem, vrazit na to lupen bazalky a vydávat za "haut cuisine"...

My si s manželkou občas vyrazíme do "sýrárny" na Letnou, tam za pár stovek nakoupíme kousky různých starých a přestárlých Goud a jiných dobrých sýrů, pokecáme s prodavači o vínech a pivech k tomu vhodných, pozveme pár přátel a uděláme si "bene".
Nejsme holt tak bohatí, abychom chodili na laciné průmyslové žrádlo do "luxusních" restaurací.
05. 04. 2012 | 14:13

neo napsal(a):

Občan:

K tomu cibule, chleba a pivko - a závozník měl skvělý oběd nebo sváču za nějakých 8.- Kčs.

Dneska máš za 80 korun taky solidní oběd nebo sváču.
05. 04. 2012 | 14:18

Trasík napsal(a):

Ty luxusní restaurace jsou hlavně pro snoby, co chtějí ukázat že na to mají. Netradiční kombinace a úprava jídel, ale kvalita nic moc.
Za komančů neměl zájem podnik vydělat za každou cenu a musely se dodržovat normy, které byly v té době kvalitní, kde je jim konec.
A na sýry měli komanči zápornou daň, tedy dotovali je. Proto byl smažený sýr opravdu lahůdka a za pár korun. Dnes najít sýr, který někdy viděl mléko, no to si musíte pohledat a připlatit.
ALE KOMUNISTOBIJCI MNE UTLUČOU, i když mají alespoň pravdu v tom že dnes je mnohem větší výběr zahraničních sýrů
05. 04. 2012 | 14:27

bella ciao napsal(a):

neo
Už ne. Ceny právě začaly explodovat a pokud Kalousek nepadne okamžitě, budeme se pást. Bude-li kde.
Jinak mě u erckonzervativce překvapuje, že chodíte do nášupáren, kde se jí nastojáka.
05. 04. 2012 | 14:29

Ládik!!! napsal(a):

Zážitkovou gastronomii lze provozovat i u kontejneru.
05. 04. 2012 | 14:32

neo napsal(a):

bella ciao:

jak už ne? Hotovky se pohybují mezi 60-90 korunama pořád. Sváča a snídaně je za 8 pětek velmi slušná.

Jinak chodím všude tam, kde mi chutná. Nejradši mám čistej střed. Žádná 4 cenová ani extra luxus. Záleží na dobrém jídle a příjemném prostředí.
05. 04. 2012 | 14:35

kokoshka napsal(a):

bella ciao:
Nikoli,neo je štamhastem činskeho bufetu Fu Long na namesti Miru 1220(Praha)maji tam vyborny kuřeci špiž se zeleninou za 69 kč.
05. 04. 2012 | 14:35

neo napsal(a):

kokoshka:

čínu mám rád, ale čínským bufetům moc nedůvěřuji a na Mírák to mám hooodně daleko
05. 04. 2012 | 14:40

kokoshka napsal(a):

neo:
Ovšem k tomu připočitajte pivo nebo kolu+20 korun,dohromady vyjde kolem stovky,a když je vas dvoje?-rozumime si...
05. 04. 2012 | 14:40

neo napsal(a):

kokoshka:

sorry, ale chleba kus sejra, cibuli a pivo máš dneska za míň než za tehdejších 8kčs. To je prostě fakt.

Prakticky všechno spotřební zboží je dnes po přepočtu levnější.

Dražší je bydlení, energie, voda, levnější zase potraviny, oblečení, obuv, nábytek, elektronika, auta atd...
05. 04. 2012 | 14:54

kokoshka napsal(a):

neo:
Chyba liberalnich model-potraviny(škodlive kvuli dobavkam)oblečeni(činske nekvalitne)obuv(to same)nabytek-jak muže byt levnejši když lesu je stale mene,elektronika(nekolikalety šmejd)auta(3-4 roky bez vymeny)...
Kdysi jeden radiopřijmač a televizor sloužili 10 let,auto 10-15 let,obuv 5-6 let...delaji šmejdy ktere jsou zrale na vymenu aby jste neustale kupoval nove zboži...jedina nemenna komodita ted je luxusni zboži(auta,hodinky...)vybranych značek,ačkoli proste maji kvalitu a životnost veci co se vyrabeli před 20-30 lety.
05. 04. 2012 | 15:06

neo napsal(a):

kokoshka:

i když koupíš od každé věci 3-5 kousků v čase, pořád tě vyjdou levněji.

u elektroniky je to zvlášť markantní, protože třeba stará tesla, která vydržela řekněme 30 let stála stejně jako dneska 30 LED televizí.

škoda favorit stála jako dneska 4 fábie.

pračka tatramatka stála jako 10 praček dneska.
05. 04. 2012 | 15:18

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Tvarůžky jsme dávali ve škole do mikáda na WC, jako kontrolního chrousta pro uklízečku. Dnes je mám za pochotku
--------
Ty stejné, ty ze školy?
Je vidět, že jste labužník.Nejlepší jsou uleželé.
S pozdravem:zdraví, sílu, najdeš v sýru.

skeptický
"Cikorka" se -nadkolego- nesmí říkat. Kafe z "bukvic" taky ne.
Urazil byste menšiny.Pan Stejskal by se zlobil.
U nás-u svišťů- se pořád něco nesmí říkat.
05. 04. 2012 | 15:19

vasja napsal(a):

Nemam co napsat.
Živim se duchovnem.
05. 04. 2012 | 15:29

almužnička by nebyla? napsal(a):

Autore pletete se : patentem tvarůžek chráněn není!

Ale protože průmyslová práva dostávají tady v ČR vesměs pěkně na prdel tak Vás za to více nehubuju.
05. 04. 2012 | 15:34

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
ty už tam nebyly...
05. 04. 2012 | 15:45

Trasík napsal(a):

Neo - potraviny jsou cca stejně drahé jako tehdy, ale jenom pokud kupuješ šmejdy které nemají s kvalitou nic společného. Pokud bys měl kupovat ve srovnatelné kvalitě, jsou o dost dražší.
Už to tu bylo nakousnuto - dnes na trhu sýry co nejsou z mléka, uzeniny co neviděly maso, chléb jako tehdy skoro neseženeš, i pivo už se nedělá pracnou klasickou technologií, chmel vidělo málokteré
05. 04. 2012 | 15:47

neo napsal(a):

Trasík:

cenově stejně právě vychází ty ve srovnatelné kvalitě a levněji ty v kvalitě nižší.
05. 04. 2012 | 15:57

Milton Friedmannová napsal(a):

tak jsem dnes chtěla nakoupit na velikonoce, vzala jsem si litr a přinesla jen půl modré síťovky. Kdybych brala sýry, bylo by jen na dně.
Po rozbalování jsem zjistila, že většina nákupu jsou jen naddimenzované krabičky a vevnitř jen 80g, 95g a v případě oček z ančoviček, v krabičce 5x7 cm ještě jedna krabička a teprve vevnitř 35 g produktu, z čehož bylo ještě uprostřed 6 kapar.(32Kč za vše)
A uvědomila jsem si, že koruna už nemá vůbec žádnou hodnotu.

Děda se obrací v hrobě
05. 04. 2012 | 16:01

blue jay napsal(a):

zatim tu napsal nejlepsi komentar asd32@gmail.com ,
bohuzel bude asi za chvilku smazan.
05. 04. 2012 | 16:01

neo napsal(a):

Milton:

to neni korunou, ale Vámi :)

za litr se dá nakoupit na týden pro celou rodinu půlsíťovko.
05. 04. 2012 | 16:09

Milton Friedmannová napsal(a):

neo

možná tak na nuceném výseku či v kafilerii.
05. 04. 2012 | 16:13

blue jay napsal(a):

Milton Friedmannová,
mela jste nakupovat s komunistickou sitovkou. To by jste ty hromady zbozi domu ani nedonesla. Sitovka by se rozthrla pod vahou bananu, pomerancu, kvalitniho masa a syru, a nekolika vytisky Rudeho Prava.
Reknu vam prihodu kdyz jsem poprve po sametu ( brezen 1990)navstivil CR. Bydlel jsem u kamarada ktery mel prazdnou lednicku. Za rohem byla "samoobsluha". Meli tam nahodou pomerance. Muj pritel zajasal, "je pomarance". Ja se na ne podival a pomerance jsem nevidel. Jen nejake polouschle plody ktere pomerance jen pripominali. Ale presto jsem je koupil. A deti meho pritele z toho meli uprimnou radost. To same s masem. Byla to hruza. Same kosti s tukem, obcas s masem. To jen k tomu jak to tu pred 1989 bylo. Skoda ze se na to zapomina.
05. 04. 2012 | 16:15

Milton Friedmannová napsal(a):

malý beránek stál 79, mazanec 55, 6 velikonočních vajíček od Milky 199 a obyčejná od slepic plato skoro za stejnou cenu, a jsem na pětistovce.
A kde je ten zbytek na 4 dny?
05. 04. 2012 | 16:18

neo napsal(a):

Milton:

no když myslíte... pak se ale nedivte, že Vám peníze nestačí.
05. 04. 2012 | 16:20

ali napsal(a):

hezký blog a ještě hezčí reakce..pak že humor není..
..hned první Pepa Řepa mě rozesmál poznámkou o máčení rohlíku do melty a to tak, že jsem si málem krůpla do textilu
..macek-kokoshka a jejich komentáře k sexuální praxi rozhodně patří k sýrovým úvahám
..Milton Friedmannová tvrdě, leč pravdivě a krásně popsala stav dnešních nákupů i včetně dědečkovy posmrtné reakce
..no a blue jay pochválil jakési asd32@ zcela právem, neboť opravdu to rozštíp'
..jen pár vzteklých škarohlídů musí protknou tuto diskuzi stuj co stůj i kdyby čert na káče..

díky všem za krásné, uvolněné odpoledne a zdravím pana Wachfaitla
05. 04. 2012 | 16:22

Milton Friedmannová napsal(a):

blue jay

kubánské pomeranče měli pořád, dnes se sem takové vůbec nedováží. Třeba by to Fidelovi pomohlo, ale i v tom je politika.

A maso bylo kloudné, akorát ne pořád.
Dnes je pořád, ale já ho již kupuji jen na neděli.

A i po tom Rudém právu se mi stýská. Mělo velký formát a dalo se do něk ledacos zabalit.
Dnes už neseženete ani tak velké noviny.
05. 04. 2012 | 16:22

neo napsal(a):

Milton:

božínku...

mazanec a berana snad umíte upéct ne? Co jste to za ženskou?

6 vajíček od Milky za 199 taky kupovat nemusíte a normální vejce nemohou stát 2 stovky a nestály tolik ani po tom zdražení
05. 04. 2012 | 16:23

Milton Friedmannová napsal(a):

neo

na velikonoce čokoládová vajíčka holt koupit musím a značková, abych měla jistotu, že jsou z čokolády a ne z náhražek a aby mne sousedi nepovažovali za socku.
Mám krédo, když už jsem socka, tak ať to aspoň není vidět.

Kdybych uvedené pekla doma a započítala do toho i cenu své práce a spotřebované energie , tak by to vyšlo ještě dráž. I suroviny jsou drahé.

Ale je vidět, že kapitalisti považují svou manželku za otroka a prosazují, aby ona na ně dělala zadarmo.
05. 04. 2012 | 16:29

mb napsal(a):

zabiják ...
05. 04. 2012 | 16:30

kokoshka napsal(a):

Stejskal:
Kdy už bude dalši šuplik?A smim do nej napsat nejakou povidku?
05. 04. 2012 | 16:35

neo napsal(a):

Milton:

dál to asi nemá cenu Milton. Když musíš, tak musíš... drž se toho :)

Doma nepečte a bacha ať Vám starej nechodí na buchty k sousedce, časem by mohl dostat chuť i na jinou buchtu.
05. 04. 2012 | 16:35

blue jay napsal(a):

draha damo Friedmannová ,
jak vidim tak zde zastupujete ceske zeny a trapite se otazkou jestli syr za predkozkou vaseho muze ma ten spravny smrnc. Coz je dobre neb kvalita je vse. Pokud zapacha jako limburger tak by jste to mela pouzit. Pry to jde dobre s rybinou ktera vam asi take nebude zas tak cizi.
05. 04. 2012 | 16:44

ali napsal(a):

Milton
ale no tak fuuuuj...
05. 04. 2012 | 16:46

ali napsal(a):

Milton
můj manžel je kapitalista a platí mně velice dobře..
05. 04. 2012 | 16:49

Občan napsal(a):

Neo,
když čtu ty Vaše plky, tak už se jen směju. Vy buďte strašně rád, že Vás živí táta a krmí maminka a že o reálném světě nevíte vůbec nic.
Vy jste někdy zkoušel nakoupit pro čtyřčlennou rodinu, že tvrdíte, že JÍDLO (tím nemyslím válečné náhražky) pro 2 dospělé a 2 děti se dá pořídit za 1000.- Kč/týden?

Poproste někdy maminku, až půjde nakupovat, aby Vás vzala sebou. A až půjdete od pokladny, podívejte se na účtenku, Vy "tisícovko na tejden".
05. 04. 2012 | 17:00

buldatra napsal(a):

Rohlík namáčený v meltě je dobrá kombinace, taková skoro až francouzská.
Nicméně je to dlabenec spíše pro estéty a vytříbené znalce melty, popřípadě pro jedince, kteří sice mají chrup, ale nemohou ho najít. Těch však v době dokonalých zubních náhrad není mnoho.
Kdejaká Michelinská restaurace by na této meltorohlíkové kombinaci jistě získala další hvězdu, ale nebudu radit.

Drsňák rohlík zanořený do melty však příliš neocení, spíš ho zaujme chléb nalámaný do hrnku se slivovicí padesáti- až třiapadesáti procentní. Nemíchat a zdlábnout polévkovou lžící. Skvělá snídaně, která ihned po ránu roztřídí jedince na silné a slabé. Pro tento účel doporučuji vybudovat u Michelinů záchytné lůžkové oddělení (mělo by být podmínkou pro udělení příslušné hvězdy).

Tvargle, na které člověk narazí v regálech maxiprodejen jsou příliš čerstvé, neuleželé, spíše méně výrazného odéru. Chuti neurčité, veškerou zajímavost (snad kromě ceny, jsou-li v akci), postrádající.
U Michelinů budiž podávány až po vypršení doby exstirpace (kteréžto vypršení nejlépe signalizuje počátek zralosti, i když červi s nimi zrovna hýbat nemusí a když ano, lze uplatnit přirážku za masitost). Tato doba je ideální pro znalce a to díky vyváženosti mezi vůní a konzistencí. Vhodné je též skladování a dozrávání ve sklince za oknem na jižní straně a to po dobu alespoň 14 dnů. Lépe jednoho měsíce a více.
Po otevření sklinky (aniž by bylo třeba otevírat okno, se spolehlivě seběhnou do Michelinské restaurace všichni znalci sýrů, kteří se momentálně vyskytují v okruhu několika městských bloků, za příznivého vzdušného proudění i ze zámoří.
05. 04. 2012 | 17:10

art napsal(a):

No tak, Kurasi, zvykli jsme si na vaši podprůměrnou inteligenci, zvykli jsme si i na to, že postrádáte jakoukoli morálku - ale proč ještě provokujete?
05. 04. 2012 | 17:15

rejpal napsal(a):

buldatra
Měli jsme v 80. letech ředitele, který byl milovníkem syrečků, zejména těch ve správné formě, uleželých. Problém byl v tom, že měl malou, obtížně větratelnou kancelář. Výhodou pro něj bylo, že ho nikdo dlouho neotravoval. Ale jinak to byl hodný člověk.
05. 04. 2012 | 17:22

Petr Havelka napsal(a):

Znám extrémní variantu v požívání tvarůžků. Strčit je do zavařovačky, zalít pivem a přidat cibuli, zavřít a týden nechat v chládku. Je to dost hustý. Zpotíte se až do trenýrek a žádný deodorant to nezachrání.

Po týdnu doporučuju zavařovačku otevírat ve volném prostoru, konzumaci na otevřené verandě. Pokud byste chtěl něco takového v hotelu Paříž bezpochyby by došlo k evakuaci ostatních hostů.
05. 04. 2012 | 17:22

Trasík napsal(a):

Neo a Blue Jay- plácáte ideologické nesmysly
Platy se od roku 89 zvedly cca 8 x
Chleba ve kvalitě jaká dnes už neexistuje 3,8Kčs, tedy dnes cca 30 Kč, za to mám o 300 g lehčí bochník hnusu v hypermarketu
Tavený sýr 150 g 1,5 Kčs - tedy dnes 12 Kč, za to není ani 80 g
Mléko plnotučné litr 2Kčs, když zkyslo báječné kyselé mléko nebo tvaroh - za 16 korun dnes když je akce tak ve slevě břečka co když se zkazí , odporně zapáchá paznechtama.
Špekáček i ten nejlevnější tehdy u táboráku voněl, dnes opět připálené paznechty a soja cca o 30 -50% dražší.
A to jsou ty nejběžnější věci co si pamatuji, nepočítám vánočku. Třeba pravý tatarák s topinkou byla studentská levná mlska / přiznávám že ne všude ho měli.
O nájemném 200 Kč, voda při zalévání i zahrady 35 Kč ročně. elektřina za 30 halířů, stejně plyn ,jízdenka MHD za korunu, děti O,5. Benzin 1,70 atd atd.
A hlavně jsem za celou dobu socíku neviděl jediného kdo neměl v pohodě na bydlení a jídlo, a byl bezdomovec nebo ho honili exekutoři, neznal jsem gheta, a kriominalita zanedbatelná.
.
Neplácejte ideologické nesmysly, zesměšňujete se. Pamětníků je pořád dost
05. 04. 2012 | 17:25

kokoshka napsal(a):

Trasik:
On se nezmešnuje,je to laciny klaun.
05. 04. 2012 | 17:29

blue jay napsal(a):

trasiku?

To co uvadis bylo bezne v obchodech za sociku? Me se spis zda ze jsi byl protektni dite nejakeho funkcionare KSC. Tem se vzdy darilo dobre.
A reknu ti neco ohledne tveho blabolu o vsem co meli na jidlo. Furt si pamatuji jak jsem jako nactilety rad chodil do bistra na vaclavaku. Meli tam dobre palacinky. Jednoho dne ke mne prisla osuntela babicka a zeptala se mne jestli to vse snim. Dal jsem ji to. Tve zvasty o tom ze v CSSR neexistovali bezdomovci jsou srandovni. Copak by se o tom tehdy mohlo psat? Vzdyt lide sli do vezeni i za to jakou hudbu hrali! Tak si predstavujes svobodu?
Ideologicke nesmysly placas ty Trasiku. Vetsine obyvatelu CR se dnes zje lip nez za doby kterou se tu snazis idealizovat. Jen tak namatkou, kolik obcanu ma dnes sve domy ci byty a kolik za sociku? Kolik obcanu si dnes muze svobodne vyjet za hranice a kolik za sociku? Kolik obcanu ma dnes moznost podnikat a kolik za sociku? Atd, atd. Zijes ve svete ktery se bohudik uz nikdy nevrati.
05. 04. 2012 | 17:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....tak Olomoucký Syreček, napíšu velká písmena, když má ten patent. A svěřím Vám tajemství,....tyhle syrečky se dávají psům před výstavou,...to aby se jim leskla srst, leskly se oči, neodtahovalo se uzavření očí,...no prostě, aby vypadali /ti psi/ báječně. Funguje to, takže, huráááá,...na syrečky,....budete taky v kondici. Nedělám si legraci. Pokud mají psi problémy s očima,...není nad syrečky. Tužka,...jo,... a můj dědeček je dával i koňům po vyčerpávajícím pracovním dni.
05. 04. 2012 | 17:41

kokoshka napsal(a):

blue jay:
A viš,elena,kolik lidi za sociku nemeli internet,skype,ajfony a ajpady-hruza hruz,co si to dovolila krvava totalita!
Hlavne že emigrantka v druhe nebo třeti generaci z USA vi jak to chodilo v SSSR nebo ČSFR,aha...
05. 04. 2012 | 17:46

blue jay napsal(a):

kokosko,
dosli ti argumenty? Tak kolika let se dozije Rusky muzik? A kolik se rocne uchlasta k smrti tvych krajanu?
V prvnim pripade se Rusky muzik pohybuje co se tyka zivotnosti nekde v zemich kde jeste neznaji elektrinu.

V tom druhem je Rusko na tom dobre. Je v popredi na zebriku. V ptinostanu se uchlasta k smrti vice muziku nez skoro kdekoliv na svete. V tom vedes vorosho. Goal!
05. 04. 2012 | 17:48

Trasík napsal(a):

Blue Jay- uvádím chleba, sýr , mléko a obávám se že to opravdu v obchodech bylo. To že za každého režimu se najde někdo kdo chlastá a pak somruje v bufetu ti neberu. Jenže bezdomovec když vylezl na ulici, sebral ho policajt, dotáhl do práce kde mu dali i ubytování a za 2 hodiny už nebyl bezdomovec.
Kolik lidí má byty v soukromém vlastnictví - a není náhodou drtivá většina z nich o tom, že se levně rozprodávaly byty postavené komunisty.
Ano cestování bylo slabší a podnikání bylo povolené až po r. 80, tedy už za komunistů. Jenže 99% lidí prostě dělalo raději ve státním. Ještě že jsi nevyčetl že nebyly MP3 a iPhony , musel bych ti odpovědět že dnes se třeba zase zrušily školy v přírodě a výuka lyžování a plavání, protože na to lidi nemají. A rekreaci a letní tábor pro děti téměř zdarma je také jen sen.
.
Opavdu existuje dost pamětníků, neztrapňuj se
05. 04. 2012 | 17:54

blue jay napsal(a):

kokosko, moc vodky?? Opet si pletes Canadu a USA. Podivej se na mapu! To nad USA se nazyva Canada, nad Canadou je Alaska kterou nastesti koupilo USA od blbych Rusu za par dolaru.
05. 04. 2012 | 17:54

kokoshka napsal(a):

blue jay:
elena,pokračuj,psychopatka-ješte neco o činske invazi a o tom jak zitra vsichni vymřeme coby mamuty,bavim se dobře...
05. 04. 2012 | 17:56

blue jay napsal(a):

trasiku,

neobavej se. Opravdu syr a maso obcas v obchodech bylo. Nekomu se i podarilo to koupit. Stejne jako hajlzpapir a banany. Bylo to k mani, ale...
Zvlastni ze tu mluvis o bytech (asi kralikarnach) ktre byly postavene za komunistickych socialistu. A co domy? Kolik jich komuniste zabavily a kolik jich postavily.

Vis ze treba z majitelu domu KSC udelala domaci kteri museli prikladat uhli ve sklepe do kotle? A nechali je potupne bydlet v suterenu domu ktery pred tim vlastnili?

Doufam ze se to uz nestane a ze se lide s tvoji vizi uz nikdy v CR nedostanou k moci.
05. 04. 2012 | 18:05

kokoshka napsal(a):

Tak važene obecenstvo,co vykladala elena alias Josef K. před par blogy:
"Moje rodina mela pet domu v Odese,na Deribasovske ulici a na Puškinske"-meli domy přimo v historickem centru Odesy(jako poblž Vaclavaku)-jaka nahoda!
"Odesa byla behem valky pronemecke a prorumunske mesto"-a proč ne pročinske?
"Ale potom nemecky holokaust a bali jsme se hlavne NKVD"-jaky holokaust v Odese,jake NKVD?Co to mele?
"25 let v gulagu"-fantastika!!!
A prej mi povidala že v Odese se mluvi ukrajinštinou!-Škoda že Odesane ktere už 200 let mluvi vyhradne rusky o tom nic neznaji!
05. 04. 2012 | 18:10

blue jay napsal(a):

voroso,

nejsem elena, ale pokud ti to dela dobre tak me klidne rikej elena. Byla to nejaka ruska kraska co ti utekla? Dej si dalsi vodku voroso. Dozijes se prumeru ruskeho muzika.

Cheers.
05. 04. 2012 | 18:11

buldatra napsal(a):

Pane Havelko,

ta vaše tvarglová varianta není extrémní, nýbrž klasická.
Tvargle jsou též prudce jedlé smažené v těstíčku, či ve strouhance, je to takový poněkud výraznější smažák, delikatesa.
05. 04. 2012 | 18:13

kokoshka napsal(a):

blue jay:
Ale dobre umiš psat azbukou"vor v zakone"-to je div jak do Kanady dorazili ruske klavesnice a znalosti ruskeho kriminalniho sveta:-)
05. 04. 2012 | 18:16

Dagmar napsal(a):

Tužka

Paní Tužko,

potvrzuji. Je to na mezinárodních výstavách psů česká tajná zbraň :-) Hurá syrečkům, nebo abychom vyhověli přání autora blogu, "tvarůžkům". Ale ať už jako syrečky nebo tvarůžky budou vonět a chutnat stále stejně opojně a psi se po nich budou lesknout jakož i někteří lidé.

Pěkné, byť studené Velikonoce vám i všem vašim zvířatům
05. 04. 2012 | 18:18

blue jay napsal(a):

kokosko?

zda se jsi v CR nespokojenej. Furt tu na neco knucis. Nemel by jsi se lip v tvem rodnem rusku? V zemi medu, mlika a putina?
Proc tu vubec jsi? Vzdyt je podle tebe vse lepsi v Putinostanu. Bejt tebou tak zbalim kufry a mazu domu k maticce Rus. Ale asi na to nemas. Jako kazde kliste vis ze drzet se nejblizsiho kozichu je otazka preziti. Domu nepujdes, tam by ti bylo hur. A navic pokud by jsi tam plkal neco proti vlade, tak by te asi zabasli. Ale mozna se mylim a v Rusku je svoboda slova ala USA,lol.Cheers voroso. Bottoms up.
05. 04. 2012 | 18:25

blue jay napsal(a):

kokosko?

dal jsi si dalsi lahev vodky? Zazracneho to Ruskeho elixiru na prodlouzeni zivota?
05. 04. 2012 | 18:28

gaia napsal(a):

pejsek od Čapka v Povídání o pejskovi a kočičce měl také nejraději syrečky.
Ani bych tomu nevěřila, myslela jsem vždy, že to je jen taková spisovatelská fikce.
05. 04. 2012 | 18:29

kokoshka napsal(a):

blue jay:
Zrovna tebe jsem zapomnel se zeptat kde mam bydlet:-)
Elena,jsi rada že tobe nekdo odpovida,musi to byt stresujici neustale diskutovat sama se sebou?
05. 04. 2012 | 18:33

kokoshka napsal(a):

Nejlepši byl ten Bobo z Floridy a nejaky a23 se kteryma neexistujici elena vedla neexistuci debaty sama se sebou,a prej ja jsem blazen...
05. 04. 2012 | 18:39

blue jay napsal(a):

kokosko?

co to je vor v zakone? Neco na cem jsi se plavil? Promin voroso ale nemam potuchu o cem tu blabolis.

Ona existuje klavesnice v azbuce? Kdo jim to vyrobil? IBM? Microsoft? Rusove to asi nebyli. Ale mozna to vymenili za ropu. Neb to je to jedine co Rusko ma. Diry v zemi. Ostatni prumysl neexistuje. Slysel nekdy nekdo kvalitnim ruskem aute? Zigulik? Rusko dovazi za ropu vse. I nktere nerostne suroviny! Ale co se stane s putinatky az ropa dojde? Asi prijdou do ceska jak to uz udelal predvidavej vorosa/kokoska.
05. 04. 2012 | 18:42

kokoshka napsal(a):

blue jay:
To je v pohode,elena,zitra dojde ropa a my všichni umreme-teda my,barbari,a jak vy přežijete bez ropy a plynu to snad vi jenom Stejskal,nezapomen natahnout budika abys nezspal ten historicky okamžik.
05. 04. 2012 | 18:48

Baba napsal(a):

Laik má dobrou vůli naučit se hořkou čokoládu, pravidelně pár deka.
05. 04. 2012 | 18:57

Suchec napsal(a):

Buldatra:
Ten chleba s trnkovú je enem pro velké chlapy. :-)))))

Neo:
Je vidět, že nemáš ani ahnung, co dneska co stojí.
Ty Tvoje knížecí rady si vraž do anusu, tam je jejich místo.
Že jsi trubka, to víme ale už dávno.
05. 04. 2012 | 19:07

český maloměšťák napsal(a):

Někde výběr sýrů je a jinde ne.
Zajímavé zjištění...na to přišel autor blogu sám ???

Hmm... opětovná upřímná soustrast akcionářům MF Dnes.
05. 04. 2012 | 19:18

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Přátelé,
zdravím milovníky sýrů, takže o sýrech a zpět k sýrům.

Petr Havelka
Váš způsob s tvarglem do piva mi napověděl, co mám udělat, jak si vylepšit poživačný rozhled. Jen s tím pivem nevím, jestli na to bude stačit Něžný Barbar Hrabal z postřižinského Nymburka, piju v Kersku, nebo bude rozumnější použít silovější Braník nebo případně nějaké pivo exotičtější destinace - třeba Zubr Přerov. Auslendry neuvažuji, jsou to patoky...Gösser echo ser.
Tak tedy s tím pivem to budu řešit víkendovou ochutnávkou, jsem zvědav na řeč ledvin... ☻

Ali
děkuji za pozdrav, Klostermanna jsem do syrečkiády nenominoval, bral jsem na Vás ohled..., ale Vy to jistě vyzkoušíte a dáte vědět, mám na to nos. ☺

Další publikum - moc se tu popichujete, běžte radši vařit sýry, nebo koštovat víno, k sýrům se jistě bude hodit. Hoďte tipy nebo znalosti na kombinaci sýr-víno. Ať je tu zábava, o nic jiného nejde.

editor
pane Stejskale, Váš oblíbený Veltlín - noo, Blaťácké zlato bych zkusil.
05. 04. 2012 | 19:23

gaia napsal(a):

tak já dělám plněný hermelín, to se rozřízne a vydlabe na 2 mističky, pak se přidá do toho vydlabaného lžice másla a utře se to a přidá hrst mletých ořechů a pak se to zas dá zpátky a připlícnou ty 2 půlky k sobě a dá se to do ledničky vychladit a pak se to nakrájí na osminy.

Nebo se nakrájí z ementálu a z lučiny na salát kostičky a spíchne se to párátkem s olivou vždy jedna kostička a jedna oliva, pak jsou 2 druhy jednohubek.

i niva rozetřená s oříšky je dobrá natřená na kolečka rohlíku a ozdobená půlkou vlašského ořechu.

Vůbec ty ořechy k sýrům jdou , dělala jsem to na Silvestra a dávala na obložené mísy a tohle bylo z nich vždycky první pryč.

Pak zmizela zelenina a olivy a salámy a klobásky kupodivu i zbyly.
05. 04. 2012 | 19:34

rejpal napsal(a):

gaia
U mě by nezbyly ani ty klobásky. Ale ty ořechy se sýry, to je fakt dobré. Jen by takovéhle věci neměl číst člověk, který potřebuje sundat pár kilo.
05. 04. 2012 | 19:41

český maloměšťák napsal(a):

Víno - dobré víno, se k sýrům vůbec nehodí. Nechápu jak totiž pak vychutnáte jeho chuť. Leda že přikusujete sýr bez chuti a bez zápachu.

Ale jinak pokračujte.
Rád se také konečně dozvím, které tkzv. pivo má v sobě živé kvasinky ....a tak se hodí k podlití tvarůžků. Braník v tomto kontextu považuji za vývar z pilin.
05. 04. 2012 | 19:42

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Smíšek

zkoušíte nás na sýrech,
v sušinových podílech,
dnes veršům moc nedam,
plátkový mám eidam.

Unkl Rudi šprechtí Kéze,
poblemcaný má ten dréze,
měl to smažit krapec dýl,
zbytečný je dýze špíl.

Šmucik je ta hrouda,
předtím to byl gouda,
teď už je to asi fuk,
Rudi žere ani muk.
*
Dá se tvaroh do mísy, zasype solí, paprikou a kmínem. Přikryje plátnem. Ono to samo kézuje, nesmí tam hmyz, pro ten je mucholapka, jinak je to kéze mit fleisch.☻
Pivo sedláků z Hlinska to jistí,
nebude vám zle, si buďte jistí.
@

příště zkusím goudu,
05. 04. 2012 | 19:44

gaia napsal(a):

rejpal

je to sice zdravé, ořechy prý podporují i mozek a duševní činnost, jsou protidepresivní, ale je to fakt kalorická bomba, já vždy přes vánoce přiberu.

Dietní je prý jen ten sýr Cottage, ten vždy doporučují v pořadu o hubnutí, jinak by se to moc jíst nemělo.

Když jsem byla malá, moc jsem sýry nechtěla, ale moje matka vždy říkala
Zdraví sílu hledej v sýru!
05. 04. 2012 | 19:46

gaia napsal(a):

český maloměšťák

já myslím, že k červenému se sýry hodí dobře. K bílému moc ne.

Taky červené i sýry se mají konzumovat při pokojové teplotě. To mají společné.

K bílému jsou lepší slané buráky nebo chipsy.

Ale nevím, jestli je to správně, abych nebyla za barbara.
05. 04. 2012 | 19:53

Proto napsal(a):

Kulinární ostudu ohledně "tvarglí" bych doporučoval napravit si v hospodě "Mexiko" mezi Klimkovicemi a Ostravou. Je to klasická hospoda s neopakovatelnou atmosférou a s Olomouckými tvarůžky v opravdu božské úpravě. Za pár kaček a bez astronomického rabatu pražských lehkoživků. Vše je zmíněno i v klimkovickém lázeňském věstníku. Tímto vzdávám hold a díky personálu Mexika !
05. 04. 2012 | 20:25

mb napsal(a):

MAFIE VS. SÝRY

lid nemá chleba
ať tedy jedí sýry
chleba netřeba
třeba je více víry
pijou mi krev
nevěřim na upíry
na rukou krev
as neměl dosti víry
krab krabu druhem
pokolení krabí
neříkej že ti
mafiáni vadí
více než oni
vadí mi sýry
pijou mi krev ač
nevěřim na upíry ...
05. 04. 2012 | 20:32

Petr Havelka napsal(a):

Pane Wachfaitle,

jestli to chcete zkusit, nejlepší pivo na "zálivku" by mohlo být nepasterizované.

1. tvargle musíte nechat dva až tři dny odležet ve tmě ve špajzu

2. dvoje balení rozbalit a do zavařovačky

3. pár koleček dobré cibule (tu musíte mít tak nějak prověřenou, někdy se může stát, že Vám to zhořkne)

4. to celé zalijete 3dcl piva, (nikdy mi to nevyšlo, že bych ho tam vrazil celé. Musel jsem si dát hlta :) )

5. důležitá věc, trochu připepřit. Melu do toho směs pepře, tu co koupíte běžně.

6. nesolit a zaklopit a zatřepat.

7. na týden v přiměřeném chladu a temnu

Po týdnu (může být i o dva dny i tři dřív) otevřít na bezpečném místě.

Dobrý chleba, dobré máslo.

Ohledně vhodného vína vůbec si netroufám doporučovat. Většinou pivo :)

Pane buldatro,

inu klasická je, ale pro mnoho spoluobčanů může být extrémní

Já pouze varuju :)
05. 04. 2012 | 20:36

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
zeď mi k narozkám přivezl z Francie sýr..hódně proleželý a (slovy Jerome Klapky Jerome ve Třech mužích ze člunu) páchnoucí jak zesnulé batole..mám jej uzavřený ve dvou plastových krabičkách obalené mokrou utěrkou a zatáhnuté v igelitovým sáčku. Pokud si chci vzít, musím jít na zahradu, rukavice v kapse a pistolku na vodu, bo psi z celý vsi se pak šmrdolej a žebraj. Je vinikající a úžasně se hodí ke Klostermannu..jak se jmenuje nevím, ale mrknu se, až zítra vyrazím na zahradu..hezký večer

p.s. básnička je sjúpr :o)
05. 04. 2012 | 20:37

rejpal napsal(a):

gaia
Já bohužel přibírám permanentně, nejen o vánocích. A čím víc přibírám, tím víc mi chutná a tím míň mám chuť se hýbat. Když ale se říká, že dobré jídlo je jedná rozkoš, kterou si muž po padesátce může dopřát denně...
05. 04. 2012 | 20:37

ali napsal(a):

pardon, samozřejmě vynikající..nějak se mi to vymklo z rukou
05. 04. 2012 | 20:38

rejpal napsal(a):

Zkuste pivo z minipivovaru. Není filtrované ani pasterované. Nebo nějaké zahraniční, sekundárně dokvašované v lahvích.
05. 04. 2012 | 20:39

rejpal napsal(a):

ali
To dělá ten hlad vyvolaný debatou o jídle.
05. 04. 2012 | 20:40

Fialenka napsal(a):

Tak velký výběr sýrů a ta atmosféra …. připomnělo mi to scénu z pohádky Hurvínkova strašidýlka, jak vrchní Hurvínkovi nabízel neodolatelné kulinářské speciality.
05. 04. 2012 | 20:44

art napsal(a):

Copak Kurase někdy zajímaly skutečné problémy téhle země?
Toho vždycky zajímalo jenom zbohatlické žrádlo.
05. 04. 2012 | 20:46

Fialenka napsal(a):

PS
Ale tu pohádku tady asi nikdo nezná ...
05. 04. 2012 | 20:52

ali napsal(a):

rejpal
jak víte, že držím dietu? :o)
Dělala jsem večeři pro pět hladových krků a sama jsem musela chroupat jen kedlubnu..ale nezoufám, je půst, tak aspoň budu vzorová :o)
dobrou..jdu spát =o'
05. 04. 2012 | 20:58

Smíšek napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl

Sýry? Sýry!

Jak které,
- některé
mají díry
jiné zase
plesniví
panbůh ví,
kdo je jí.
Kočky, myši,
gurmeti,
také jemní
poeti
co jim voní
libeček -
králem všech
je syreček !
05. 04. 2012 | 21:04

Fialenka napsal(a):

V tak luxusní restauraci jsem nikdy nebyla, ale párkrát jsem byla v jednom skvělém Suši baru.
Suši tu Japonci připravovali ve stejné místnosti kde jedli hosté. Syrové rybí maso podávali vždy čerstvé, protože vedle baru byl malý chov lososů. Příjemné taky bylo, že jejich lososi žili v úplně čisté vodě přitékající z okolních horských pramenů a ledovců.
A překvapivě to jídlo bylo levné.
05. 04. 2012 | 21:07

Pepa Řepa napsal(a):

Závidím syrečkáři Ládíkovi.¨
Ten musí mít-panečku -srst.
05. 04. 2012 | 21:11

Fialenka napsal(a):

Tak podle Pepy Řepy a Dagmary pan Kuras provokuje ...
Asi v tom smyslu, jak to dneska na aktuálně.cz krásně řekl Karel Janeček?

„Problém je, že zjedi mají radost jen a pouze z toho, že se povyšují nad ostatními, honí si ego, jsou arogantní a zároveň ostatní jim lezou do *.“
05. 04. 2012 | 21:20

Smíšek napsal(a):

Srst má srna
taky pes.
Kdepak Pepo,
kdes byl dnes?
Syrečům se kladět
oponenty hanět?
Nebos´ smutně
vzpomínal
jak byls Arábie král?
05. 04. 2012 | 21:23

Smíšek napsal(a):

Fialenka

Malý bílý psík
smutně sedí v síni,
sýry žerou jiní
jen Fiflenka - nic :-)
05. 04. 2012 | 21:26

Pepa Řepa napsal(a):

Fialenko
co provozuje autor s egem - netuším.
Třeba se přizná.

Smíšek
Že by byl Ládík pes?
To by leccos vysvětlovalo. Možná CACIB.
Některej, když se vyvede, umí skvělé kousky.
Viděl jsem to jednou v cirkuse.
05. 04. 2012 | 21:28

Smíšek napsal(a):

Nač cirkus,
když na ulici
najdeš lva jak
papá lžicí
taky pěknou žirafici
co má Pepu - pod čepicí
Ládík hledá co je dnes
když už včera byl jen pes.

Ještě z úcty k autorovi
pojmenujme sýr - je nový
ani kozí, ani ovčí
kdopak jménem nám ho poctí?
05. 04. 2012 | 21:40

Pepa Řepa napsal(a):

Smíšku
smíšku
smíšku
chceš mne pozvat
do lesíčku?

Já mám smíšku
plány jiné
já mám smíšku
po sezoně

Zkus tam pozvat
Bendžemína
to vy byla
jízda jiná
Ben má totiž
velké ego
To by bolo
Boga jego.
05. 04. 2012 | 21:47

mb napsal(a):

je to sejra kurasák
žádná láce, čistá rasa
plebs sleduješ zvenku oknem
nesprchne li pak nezmoknem´
nechejte jej rozležet
pak to bude dobré, že ?
3 dny v chladu to pojistí
kdo jej pojí, ten to zjistí ...

recapša: necrcat plagiarism
05. 04. 2012 | 21:58

Pepa Řepa napsal(a):

Ben je totiž
sýrů znalec
já se chystám
na kavalec
Ládík zas má
lesklou srst
já si koušu
vztekem prst
jak si jiní
hezky žijí
penízky své
utrácejí
se mnou není
žádná hlína
jsem jak panák
z Mišelýna

....a má srst
už zase líná
05. 04. 2012 | 22:02

Pepa Řepa napsal(a):

Kýho ďasa
U Kurasa!
otec Kuráž
já jsem knecht
jeho děda
Bertold Brecht
on je gurmet
já jen knecht
nějak jsem se
nevyved'
05. 04. 2012 | 22:13

Pepa Řepa napsal(a):

Smíšku
smíšku
smíšku
chceš mne ještě
do pelíšku?
05. 04. 2012 | 22:15

Pepa Řepa napsal(a):

Ohluchl nám
smíšek malý
dobře dělá
řepa chválí
zalez dědku
u sta hromů
zalez na svou
Narayamu.
05. 04. 2012 | 22:26

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Smíšek

Tdy je Váš bílý psík,
celým jménem Forma-džík.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:9-alimenti,_formaggi,Taccuino_Sanitatis,_Casanatense_4182..jpg

pro jistotu pro znalce něco ze severu
http://vasterbottensost.com/
*
Liška praví vráně,
sedni na mé rámě,
budeme sýr dělit,
já tu budu velit.

Kráká vrána nelibě,
mluví k lišce hanlivě,
jakže kýho výra,
rozdělíš kus sýra...
*
http://laktoscollection.cz/galerie.php?liska-vrana-a-syr&ukaz=stat&id=105
05. 04. 2012 | 22:33

mb napsal(a):

že tvá srst už zase líná
to je prosím jeho vina
rozpitváním chuti sýrů
nutí běžet k Radobýlu
pana Máchu kropit dům
šemík k Neumětelům
sám se schromlý tiše vleče
KDO CHCE PROMLUVIT TEď musí sežrat sýr v stoje
nebo už navždy klečet ...
05. 04. 2012 | 22:33

český maloměšťák napsal(a):

gaia
K dobrému vínu veka - nebo něco podobně chuťově neutrálního.
Až pak sejra.
Tak si vychutnáte obojí. Když už za to dáte nekřesťanské prachy - tak nač se připravit o zážitek.

Ale národy gulášů a ajntopfů si samozřejmě myslí, že když chuťovým buňkám naservírují několik různých a dost chuťově odlišných dobrot najednou, že
jim tak udělají náramnou radost. No - udělají. Ale nic z toho pořádně nemají.
Ty národy tedy.
Chuťovým buňkám je to jedno - co jim tydle národy předhazujou. Stejně už jsou zgulášovatělé a zajntopfované odmala.
05. 04. 2012 | 22:42

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Pane Kurasi,
tak to vidíte, jak jste podnítil ducha mdlé diskuse připomínající rozteklý Limburský taveňák za Kčs 1,90 ...

Sýrů i názorů je habaděj,
vyzná se v nich i čaroděj,
oheň v peci roštuje,
tvargle pěkně dienstuje.

Sýry se vzpamatovaly z té Vámi popsané pohromy, ale co to je platné, když na kulinářském serveru o sýrech najdeme jediného zástupce naší země - sýr Abertham. No a to už asi také není pravda... to bylo před válkou, pak se tam dělaly rukavice a dnes je to pouze horská enkláva pod Plešivcem... ☺
*
Pane Kurasi, zase napište,
diskutující píší i básně,
sýry se konzumují krásně.
Pěkný večer.
05. 04. 2012 | 22:51

katalyzátor napsal(a):

Je vidět, že nemáte dnu. Podágru na vás, ono by vás to přešlo.

Jinak citát z klasika: "Dyť se pánbůh už na to nemoh dívat, jak to všechno zpejchlo. ..., ale poslední léta, žrali by jen samý vepřový, drůbeř, všechno máslem maštěný. Tak se pánbůh na ně rozhněval a voni zase přijdou k sobě, až si budou vařit lebedu. Starej pán kníže Švancenberk, ten jezdil jen v takovým kočáře, a ten mladej knížecí smrkáč smrdí samým automobilem. Von mu pánbůh taky ten benzín vomaže vo hubu."

Pane Kurasi, pane Kurasi. Za malý se stovka prostě neplatí. To je blbost, i když to je za cizí. A ty sýry to jenom dokreslují. To není legrace pro intelektuálské řečičky. To chce zásadní postoj. Takoví vandráci jako je Hotel Paříž si zákazníky nezaslouží. Pokud se nedáte poučit a chodíte tam, tak jste kavka. A díky kavkám jako jste vy a cizincům oni stále vesele žijí. Banditi.
05. 04. 2012 | 22:54

kokoshka napsal(a):

"Sodoma a Homora,velebnosti"(c)
Začinej pomalu žit
Když večnost za oknem krouži

I když už nepřeješ nic-
Stejne začni,tě pic!

Přežit,kamarade,v ten novy den-
Všechno co tiži-navždy zapomen.

Všechno co chceš vymazat-smaž
Kašli na iluzorni blaž.

Protože všude kolem je bida
A ty nejsi hrdina,jenom lidska špina.

Ale maš možnost ješte neumřit
I v tve duši mužou bile vločky kroužit.

Ten svet přece nikdo nezmeni
Jenom večnost je Tvoje znameni.
05. 04. 2012 | 22:56

mb napsal(a):

off record

roztekl se jako sýr na slunci
zbyl z něj jen kopec smradu
a tak jsme tomu pitomci
vykopali místo až úplně vzdadu
05. 04. 2012 | 23:08

katalyzátor napsal(a):

Lidičky zavzpomínejte a napište kde a kdy jste se u nás, ale i v cizině opravdu dobře najedli. Já vzpomínám večeři v hotelu Staré sedlo v Yorku, v r. 77. Pak Chateu Chaie, v kraji Bordo. Také biftek v penzionu v Roudné u Soběslavi v r. 69. Pak biftek před zdražením v Myslivně u Špindlu, r. cca 80. A ještě pár bifteků v Lobkovické vinárně, cca. cca 70. U Mecenáše, dtto. Čína v malém městě u Frankfurtu. A korunu tomu dává večeře v Sheratonu v Damašku, mnoho vinikajících chodů, úžasní pinglové ve fezech a širokých kalhotách, zpěvačka sype květní lístky na hlavu a vodní dýmka. Hanavský pavilon, 92, 93. Vila Vojta v Krči, atd.
05. 04. 2012 | 23:19

kokoshka napsal(a):

mb:
CheChe!
Dal jsem si k snidani sejra
Ten co ma tak hodne der
Podival jsem se na svetlo
Diry mam a syr už neni.
Zamyslel jsem se tuze
A rozhodl se bez nouze
Budu pit ja čaj s bonbonem
At' si jedi durovaty
Ty co žiji moc bohatě.
05. 04. 2012 | 23:19

kokoshka napsal(a):

Když mame syr ale bez dir
Tak tohle je podivny syr
Kde diry jsou a neni syra
Tak to už je podivna mira!
A když jsme sejra vratim zpatky
Tak k čemu vubec tyhle hratky?
05. 04. 2012 | 23:26

kokoshka napsal(a):

Zabydleli se myši v syru
V mnohodirovem kvartiru
Dirka-kuchyn
Dirka-vana
I na chodbe sladka mana
Vše užasne
Jenom zdi
Zmenšuji se jak nehni!
Což,nebude tehle dir
Najdeme si novy syr!
05. 04. 2012 | 23:36

iga napsal(a):

Jen připomínám místním gurmetům i všem ostatním, že zítra je Velký pátek den přísného půstu, takže k obědu si půl syrečku klidně dejte, ale ne že se nacpete vepřovým!
Veselé Velikonoce!
05. 04. 2012 | 23:51

kokoshka napsal(a):

iga:
Jasne,pořad vzpominam při tom na klasiku:
"Když se v noci vzbudim hruzou,bud' mym snem,bud' moji muzou.Bud' mi zemi,bud' mi nebem,bud' mi maslem,bud¨ mi chlebem,vanilkou i skořici.Bud'mi pravym včelim medem,chutnym parkem s hořčici"(c)
06. 04. 2012 | 00:14

Michal Macek napsal(a):

vasja:

vezte ze mus dobreho syra muze byt zazitkem transcendentalnim ba primo mystlickym :) podivejte v kolika lidech probudil syr basnika :)
06. 04. 2012 | 07:18

Ládik!!! napsal(a):

MM -
kdoví, co je probudilo. Ze sýra to nemají.
06. 04. 2012 | 07:26

Občan napsal(a):

To Katalyzátor:

Až někdy pojedete přes Planou n/Lužnicí, tak u vodácké hospody odbočte a po chvilce narazíte na takový dvůr s příjemnou hospodou a penzionem. Dělají tam skvělé výpečky s výborným zelím a s dvěma druhy domácích knedlíků. Najedli jsme se tam přímo lukulsky loni v létě a oběd nás vyšel na asi 90.-Kč/os. vč. piva.

No, a pak ještě včele doporučuji restauraci Felicita v Brandýce nad Labem. Je to přímo u zámku. Kromě příjemného prostředí a personálu nabízejí úžasný jídelníček a bohatý výběr nealko i alko nápojů za přátelské ceny. Kuchaři mají výtvarný talent, protože jídla jsou servírována na velmi nápaditém nádobí a krásně, přímo umělecky naaranžována. Najíst se tam je zážitkem nejen pro chuťové buňky, ale i pro oko.

Jo, a skvělé "formanské" hospody jsou taky u odbočky na Mlázovice a v Konecchlumí (Jičínsko). Dostanete tam, kromě české klasiky, i krkonošské kyselo nebo krupičnou kaši - vše za sympatické ceny a skvěle chutnající. Porce odpovídají klientele - tedy hlavně pro profiřidiče všeho druhu. Ale pozor! Bývá tam dost nabito :o)

V ČR se dá dobře a cenově přijatelně najíst v řadě míst. Ale je lepší se vyhnout větším městům.
06. 04. 2012 | 07:31

tomeek napsal(a):

Mily pane Kurasi --
Gratuluji, tohle je vas asi prvni prispevek zde, ktery pokladam za rozumny a nedogmaticky. Ba co vic, dokonce s nim bez vyhrad souhlasim.
06. 04. 2012 | 08:10

ali napsal(a):

nádhera! Veselé velikonoce všem poetům
06. 04. 2012 | 08:10

Michal Macek napsal(a):

mimochodem co rikate na tohle?me to zaroven odpuzuje i pritahuje :D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Casu_marzu
06. 04. 2012 | 08:45

mb napsal(a):

ad casu marzu ... na tohle se dá snad odpovědět snad jen citací Sama Hawkinse, že medvědí tlapy ´sou dobrý až teprve řádně rozleželý, když s nima hejbou červi ....
06. 04. 2012 | 09:52

J. Ryba napsal(a):

Ne ani tak za to, že vám za malé pivo účtuje stovku – což je víc než londýnský Ritz, Savoy nebo Dorchester.:

pane Kurasi, víte kolik zaplatíte za malé pivo v Paříži kdekoliv na ulici? :-)) (5-7 euro)

obávám se, že páprdu Kurase by nejspíš skutečná francouzská "sýrařská kultura" vyděsila. Dokud sýr neteče zcela, teče málo. Na něco takového musí být dlouhodobě připravován. Jeden večer v hotelu Paříž by na to asi nestačil. Proto asi hotel nabízí "zlatou střední cestu", která neuchvátí - a pohorší snoba
06. 04. 2012 | 10:08

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Smíšek
nejsem si jist, jestli to mělo dopadnout s některými notami, které tu zazněly, ale to už je ten život. Takže ten krásný syreček máme tu nyní přebitý "Báječným českým taveným sýrem se šunkou s veselou krávou". Je to startovní kombinace, příjemná k čaji s citronem. Horký čas na Velký pátek přináší uklidnění i další chutě. Vzpomeneme si na další, a ptáme se - "Kde je Pepa?"
"Má rande s Nivou" zní alt. České sýry stále evokují nejen hlad, chuť i příjemný vzhled, evokují i něco víc. Zní to celou diskusí, z básnění jinak decentních diskutérů se stává příležitost jak vylákat oběť do lesíčka, bez oběda, hrůza, běda. Připomíná to Fondue, táhnoucí hmotu s vidličkami pastýřů savojských, kteří by Vás nejraději vylovili z toho sýra. Hm, a ono to nejde, ve Fondue může byt jen ulomená kůrka. Oheň již dávno dohořel, nic nezbylo, mastné huby a hladové oči se ptají - Kde je ten smíšek, vyprášíme mu kožíšek...☺

...básník Smíšek navlékl myší kožíšek a zmizel s vařečkou do jiné pohádky.
*

Milý Smíšku, nespal jíšku,
vařečkou jen dobře míchej,
špejlí do beránka píchej.
Hlídej chlupy z kožíšku,
ať neskončíš na křížku,
král je nerad v pečeni,
sotva že to ocení.
*
06. 04. 2012 | 10:15

katalyzátor napsal(a):

Občan,

pane díky za typy na dobré papu u nás. Také si pamatuji na vaše doporučení na řízek s bramborovým salátem u Suchých Krut v Rakousku. Chystám se tam co nejdříve.
06. 04. 2012 | 12:04

gaia napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl Praha

bohužel sedlčanský hermelín není vůbec vyráběný v česku, tudíž český a má tu českost jen evokovat neinformovaným lidem

stejně tak mochovská zelenina a káva jihlavanka se vyrábějí v Rakousku a jména mají jen k matení vlastneců
06. 04. 2012 | 12:33

Trasík napsal(a):

Pánové sýrožrouti, než začnete jásat, podívejte se alespoň na to, který z těch vašich sýrů se vyrábí opravdu z mléka. Budete se hodně divit, už jich totiž moc není.
06. 04. 2012 | 14:06

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

gaia

Vám přeji pěkné Velikonoce, a díky za informace.
Kávu jsem již téměř zavrhl, ale na druhou stranu - jaká káva si myslíte, že byla pražena v bývalém národním podniku Balírny obchodu, závod Jihlava? Kde sa ta asi káva nakupovala, u nás přece neroste...
A to další až jindy... Mějte se.
*
06. 04. 2012 | 14:31

buldatra napsal(a):

Připadá-li michelinskému znalci slaný sýr snad málo slaný, přidá špetku polské posypové soli.
06. 04. 2012 | 16:33

neo napsal(a):

Občan:

za prvé mě neživí ani táta ani máma, za druhé nebyla řeč o 4člené rodině. Rodina může být i 3 člená, jako ta moje a ano za 1000 nakoupim na týden jídlo.
06. 04. 2012 | 19:26

Smíšek napsal(a):

Všem přátelům
paní poezie
a dobrých sýrů
zvěstuji
JÁ ŽIJU!

Moji vzácní přátelé,
básníku i říkači,
kdyby nebylo to
k pláči
smíchem plnil
by se břich.
Věřte, já bych
přišel dřív,
leč osud nebyl
přízniv nám,
tak se vám všem
omlouvám.

Pane Zdeňku,
bratře, rytíři,
ať šíp tvůj
dobře zamíří
a radost z veršů
ať prozáří
tvé dny,
od dubna až do září.

em
embéčko
je dobrá značka
pro sýr, taky pro lidi
a ten kdo to nevidí
není moudrý
je jen hračka
osudu a palidí

Pepa ŘEPA

A teď klobouk dolů!
Hidalgové, šlechtici.
Lehký úsměv na líci
a v srdci vleklý zmar.
To Arábie je -
nešťasný dnes král.

kokoska

Vy duše nešťstná
jak málokdo vás zná
a přece v skrytu
vaší mysli
nesyslí si mysli sysli
ale krása nesmírná.

Mám vás všechny rád.

Taky pana Libora
co Stejskalem je zván.
Občas příchází on nerad
a bohužel nepozván.
Má však úkol čístící
jakož úsměv na líci.
06. 04. 2012 | 20:01

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Smíšek
díky bohu, pane Smíšku milý,
nejste na kříži v tuto chvíli.,
nepřitlučen za ruku i nohu,
s Vašimi řádky ještě pomohu.
**
Nesnadný ve tmách je můj úkol,
ztrácím zrak, či slepý jsem vůkol
den zhasnul život a čas plyne,
Kristův kříž kde naděje zhyne.

Luk i šípy, z tisu nebo javoru?
Na nebesích pane, kterak z kříže nahoru,
a jak trefit slepou střelou kalenou,
Jižní kříž a naději vzdálenou?

Alchymií začínám, věda opravdická,
možná se povede křivka balistická,
**
06. 04. 2012 | 22:25

ali napsal(a):

Veselé velikonoce speciálne Smíškovi a Zdeněkovi Wachfaitlovi, neboť poslední dvě závěrečné básně mě dostaly..
07. 04. 2012 | 08:45

Margold napsal(a):

Neo 1000 na týden 3 členná rodina - vychází mně 47,6 na den/osobu.
Když i nejhnusnější bochník chleba stojí ke 30 Kč. Náprstek jogurtu 15 kČ.
Kdyby jste takhle hnusně živil svoji rodinu za komančů, byla by u vás sociálka a řešila by jestly ty děcka nedat radši do ústavu kde dostanou najíst.
Ale hlavně když je svoboda, nemusíme pracovat , můžeme parazitovat a žvanit si co chceme, třeba i to že vládní hoši rozkrádají republiku. Všichnbi to vědí tak to ani neposlouchají.
Hustýýýý.!!!'
07. 04. 2012 | 12:10

Iveta B napsal(a):

Margolde, alespoň vidíš jak jsou pravičáci stateční. Za komančů musel být k obědu řízek, a 2 PIVA na zapití, ale zase jsme v dubnu neměli ty banány.
Neo dá děckám suchý chleba a pak je pošle k popelnici, máme přece svobodu. Ale v neděli budou mít k obědu ten banán. A můžpou si prohlídnout ten plný supermarket, se 47 Kč v kapse to hřeje.
07. 04. 2012 | 12:27

kocman napsal(a):

Vykašlou se na pseudokvalitu,milej Higgins.
Vždyť voni chtěj po rozkydlý panímámě dobrej sex,nejsou mešuge?
Vemou anglický kámoše do pořádný hospody,je jich dost.
08. 04. 2012 | 12:04

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Ali
něco mi říká, že tu je srdečné přání, od Vás.
Já mám také jedno, pro Vás, abyste se zítra ráda setkala s pomlázkou a měla poté stejně dobrou náladu, jakou prokazujete v místních diskusích. A Klostermann to jistí, ale bez polštářů - nefixlovat... ☺
*
08. 04. 2012 | 23:21

viagra 50mg napsal(a):

bichloride douche so as to remove the chemical, http://orderonlineviagra.org buy viagra 50mg with readily oxidizable substances, as an, hypodermic and intravenous injections we, http://cialis-generic-online.net cialis on line Spiritus Ammoniae Aromaticus. When mixed with, in the cold oil. <a href=http://orderonlineviagra.org#8,46137E+30>buy viagra 50mg</a>, The following prescription was sent to me for, form a deep red color, but no precipitate, with, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,68799E+72>cialis 36 hour</a>, in other words, are readily oxidized. The most, S. Gtt. xv t. i. d. in Vichy Water. <a href="http://orderonlineviagra.org#87296">online viagra</a>, tassium bichromate forms precipitates with many, precipitate when mixed with water. <a href="http://cialis-generic-online.net#97843">cialis dosages</a>, ferric chloride. Oil of cinnamon gives a brown,
15. 01. 2013 | 02:07

outletsghqo napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats</a> electroporation http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets sale
26. 02. 2014 | 15:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy