Odchází papež kvůli politické korektnosti v církvi?

20. 02. 2013 | 09:05
Přečteno 12009 krát
Že chatrný zdravotní stav Papeže Benedikta XVI není jediný a možná ani ne hlavní důvod jeho rezignace, je přirozený námět dohadů a pravý důvod se možná nikdy nepotvrdí.

Z Benediktova působení v čele katolické církve a reakcí různých katolických hodnostářů se však dá s trochou detektivní práce vystopovat, že církev prochází ne-li duchovní, tak přinejmenším politickou krizí a tápe, jak čelit akcelerujícímu morálnímu úpadku západní civilizace a jejímu ohrožení zvenčí. Důkaz, do jaké hloubky vnitřní krize církve pronikla, poskytly záběry z papežova setkání s německými biskupy, sledující vetchého staříka s laskavou tváří, jak prochází s nastavenou rukou podél seřazených biskupů, z nichž jeden po druhém mu odmítají ruku stisknout a nepohlédnou mu do tváře. Hádat, z jakého ideologického problému takový rozkol mohl v tradičně ukázněném kléru vzniknout, je možná méně důležité než otázka, kam se v něm poděla prachobyčejná lidská slušnost a zdvořilost.

Ať už si církev krizi vyřeší jakkoli, nekatolíkům zůstane Benedikt v paměti jako bystrý filosof, který se pokusil katolictví pevně nasměrovat k racionalismu vysvětlením, že rozum je nejcennější dar Boha člověku a neužívat jej je pro člověka hřích. Racionalismus ztotožnil se západní civilizací a hájil ji i přes její vady a poklesky, s vědomím absence jakékoli lepší civilizační alternativy. Udržel dialog s jinými náboženstvími, aniž se potřeboval uchýlit ke kýčovitým mnohonáboženským bohoslužbám jako jeho předchůdce v Assisi. A jako první významný církevní vůdce našel odvahu kriticky zhodnotit islám jako náboženství iracionální, nesmířlivé a se sklonem k násilí. Projevil tím ochotu dát církev k dispozici obraně západní civilizace, ne jen výlučně katolictví.

Zatímco jeho naivní (ač nepochybně dobro mínící) předchůdce vydal za církev omluvu islámu za křižácké války a pokorně políbil korán, Benedikt z důkladně prostudované historie křesťansko-islámských vztahů vyčetl, že jakmile je islám na válečné stezce, je neusmiřitelný a každý pokus o smíření vnímá jako protivníkovu slabost a důkaz své moci. Na rozdíl od svého předchůdce si také z historie spočítal, že ve srovnání s tisíciletými nepřetržitými útoky islámu na Evropu, s plundrováním měst a odvážením milionu Evropanů do otroctví, byly křižácké války titěrnou reakcí, která vydržela pouhých osmdesát let.

To se možná Benedikt snažil sdělit světu, když 20. prosince 2012 oznámil kanonizaci 813 mučedníků z Otranta – která většině komentátorů unikla jako možná příčina rozkolu v katolickém kléru. V Benediktově oznámení jejich kanonizace jsou označeni za „mučedníky víry“. Otrantský masakr nám proto stojí za to si připomenout. Udál se v roce 1480 za turecké námořní invaze jižní Itálie, o síle 130 lodí a 18 000 ozbrojenců. Město se ubránilo dva týdny. Padlo 12 000 Otranťanů a obyvatel sousedního venkova. Dalších 5.000 bylo odvlečeno do otroctví. Posledních 813 se uchýlilo do katedrály se svým stařičkým arcibiskupem na modlitby. Tam jim Turci dali na vybranou přijetí islámu nebo smrt. Všichni do jednoho odmítli. Osm set jedenáct jich skončilo s useknutou hlavou. Arcibiskup a velitel posádky byli za živa rozsekáni na kousky a arcibiskupova useknutá hlava nabodnutá na kopí byla vystavena ve městě. Katedrálu si Turci proměnili ve stáj pro koně. Otranto se stalo tureckou základnou na italské pevnině a Italům trvalo rok, než je osvobodili.

Historie zatraceně politicky nekorektní – a není jisté, zda se taková islamofobie v současné Evropě ještě smí. Zda se smí v katolické církvi a jakým směrem (odvaha nebo appeasement) se církev ve vztahu k islámu vydá, možná poznáme podle toho, zda nový papež kanonizaci Otranťanů vykoná. Původně byla plánována na květen, ale už se hovoří o jejím odkladu na říjen.

V katolické církvi – jako ve všech západních institucích – vládne silná obava, že každá jejich kritika islámu zhoršuje situaci křesťanů v islámských zemích. Možná právě to Benediktovi vytýkají němečtí politicky korektní a multikulturní biskupové. Faktem však je, že situace křesťanů pod islámem se naopak zhoršuje právě proto, že se na jejich obranu křesťanské instituce neozývají. Islámská cenzura, v podobě evropské autocenzury, mezitím kousek po kousku nahlodává svobody a bezpečnost Evropanů.

A nedokáže-li západní civilizaci bránit největší křesťanská instituce, pomáhej nám všem Bůh.

Psáno pro www.ceskapozice.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

gaia napsal(a):

mají tam v tom Vatikánu pěkný binec, my díky zločincům v parlamentu to budem muset 30let financovat.
Ten sbor gerontů v terminální fázi, připomínající čekání na vizitu v LDNce má jako bránit západní civilizaci?

No potěš pánbu.
20. 02. 2013 | 09:15

Silvie napsal(a):

Jediné, proč by Evropan měl vůbec ještě akceptovat katolickou církev, by mohla být její jasná deklarace odsouzení islámu jako netolerantního, násilnického a nebezpečného náboženství.
Pokud KC nečiní ani tohle, pak její existence nemá žádné opodstatnění a sama pod sebou podřezává vlastní větev.
Mimo jiné - Ratzinger také zablokoval tajná vatikánská konta ve Švýcarsku, což se nesetkalo s velkým pochopením. Šlápl na kuří oko mnoha významným a mocným lidem i mimo kat.církev.
Jeho postoj k pedofilii mi zůstal utajen - jedni tvrdí, že coby kardinál zametal všechny skandály pod koberec, druzí zase, že se k obětem choval velmi empaticky (říkal jim "pozůstalí")a snažil se je odškodnit.
Nejsem schopná jeho osobnost hodnotit, protože k tomu nemám dost informací.
20. 02. 2013 | 09:15

Almo G™ napsal(a):

Myslím, že toto video hovoří za vše: http://www.youtube.com/watch?v=m7zYOXgSi5s

S takovým respektem asi nelze zůstat papežem.
20. 02. 2013 | 09:20

Anna napsal(a):

autor
"A nedokáže-li západní civilizaci bránit největší křesťanská instituce, pomáhej nám všem Bůh."
-----

Nejlepší obrana je útok ???

--------------------------------------------------------

"Islámská cenzura, v podobě evropské autocenzury, mezitím kousek po kousku nahlodává svobody a bezpečnost Evropanů."
------------------

Důležité je mít společného nepřítele ???
20. 02. 2013 | 09:27

gaia napsal(a):

jé mě už taky smazali. A jsem v tom nevinně, jen jsem citovala z Bible.
20. 02. 2013 | 09:38

Max von Oppenheim napsal(a):

Za chvilku tady budou moci psát jen Stejskalovy lízači kramfleků a pravicoví mozci. Liborku to si dopadl, už byn si se mal opravdu na to vy....! U vás v recepci v Jankovcově v Praze 7 by se se dobře vyjímal.
20. 02. 2013 | 09:42

Slonek napsal(a):

Za papežským pučem je peněžní skandál Kevin Annett 14.2.2013 „Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett Nyní se množí teorie, že rezignuje první papež po sedmi stoletích. Ale jako vždy je nejpřímější cestou k pravdě skrývající se za touto nejstarší korporací světa prosté sledování peněz: a specificky peněz Vatikánské banky. Především nechme na pokoji blud, že za rezignací Josepha Ratzingera jsou „hrozící skandály“ týkající se znásilňování dětí a jejich ututlávání. To je jen krycí historka. Nikdo v církevní hierarchii nemá narušen spánek kvůli trvalé kanonické schválené politice ukrývání a chránění znásilňovatelů dětí v jejich řadách. Dokonce i předložení takových zločinů Mezinárodnímu trestnímu soudu bylo legislativci a právníky katolické církve mařeno. Umíráčkem pro papeže Benedikta bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou, humorně známou jako Institut náboženských děl (IOR); a toto špinavé napojení dalo do rukou proti-ratzingerovské frakce Sboru kardinálů páku, potřebnou k sesazení tohoto tvrdohlavého Němce z papežského trůnu. Závan této agendy zbavení se krysáka jsme měli vloni, když „Vatileaks“ přišly s absurdní historkou o tom, jak Ratzingerův loajální sluha Paolo Gabriele odhalil papežova špinavá tajemství italským médiím. V podstatě tyto usvědčující dokumenty s podrobnostmi o tajných Ratzingerových odměnách z kontraktů Vatikánu poskytovaných jeho přátelům a rodinným příslušníkům měly původ v kanceláři vatikánského ministra zahraničí, ke kterým neměl sluha obětního beránka přístup. Ministrem zahraničí a skutečnou mocí za papežským trůnem je kardinál Tarcisio Bertone, starý insider, který rovněž zosnoval vyhození Gotti Tedeschiho, šéfa Vatikánské banky, vloni v květnu. Tedeschi bral vážně výzvu Evropského parlamentu k „větší transparentnosti“ Vatikánské banky/IOR a chystal se Bruselu předat informace o tom, jak jeho šéfové prali peníze pro mafii po desetiletí. Posledním papežem, který se o takové odhalení pokusil, byl Jan Pavel I, a ten zemřel na otravu v září 1978, po méně než měsíci ve funkci. Ale dokonce i po umlčení Tedeschiho se domeček karet IOC otřásal, protože Evropský parlament mu zabavil 300 milionů euro, které podvodně získal. Dokonce i americká Komise pro cenné papíry prohlásila aktiva a praktiky IOR za „nejisté“. Byla požadována velká očista Vatikánu; či aspoň její zdání. Byl to právě klíčový kardinál Bertone, kdo nechal vloni uniknout papežův deník a další inkriminující dokumenty ke spřátelenému katolickému novináři v Římě, a to ve stejném měsíci, kdy byl vyhozen Tedeschi, aby svět připravil na odstranění Ratzingera. Protože je to Bertone, kdo má nyní prospěch s očisty papežského domu. Nyní je nejen prvořadým uchazečem o post papeže, ale také klíčovým hráčem v IOR. Během mého druhého přednáškového turné v Římě, na jaře 2010, jsem se setkal s několika staršími italskými senátory a představiteli parlamentní Radikální strany. Všichni říkali o tom, proč byl Joseph Ratzinger učiněn papežem a co ho čekalo, totéž.
20. 02. 2013 | 09:43

Slonek napsal(a):

Abych citoval jednoho z těchto politiků: „Nikdo se nestává papežem bez špinavé minulosti, protože pouze s takovými kostlivci ve skříni může být ovládán Kurií. Je to stejné jako v jakékoliv velké firmě. Ratzinger dělal jako kardinál nerozvážnosti a udělal si hodně nepřátel. Jím podepsané příkazy nařizující zločinné utajování byly jen jedním z hříchů. Měl být obětním beránkem pro všechna svinstva, o kterých církev věděla, že vyplavou na povrch.“ Obětní beránek Takže nyní je papežský obětní beránek pryč, v penzi nebo jak bývalí papeži končí; a přišel čas pro velkou záchranu tváří. Nápad provést kosmetickou operaci na rozpadající se fasádě římské církve mi připomíná, jak se Shirley Maclaine pokoušela v devadesáti vypadat na čtyřicet. A přesto je zjev v šoubyznysu, stejně jako v náboženství, vším. Tarcisio Bertone je institucionální, jak jen být může, a představuje starou italskou kastu Kurie, která je součástí mafiánsko-vládně-papežské kliky, která řídí zemi a římskokatolickou církev. Slovy jednoho z římských senátorů, se kterým jsem mluvil: „Musíte pochopit, že v mé zemi jsou mafie a vláda a Vatikán stejní lidé, a mají jen jednu starost: chránit svá aktiva.“ Bertone, či kdokoliv z řad jeho vítězné frakce, předpokládá, že papežská tiára toho moc dělat nemůže, jen udržovat aktiva a bezpečnost církve, a to znamená pokračování v politice mlčenlivosti a utajování, které udržuje příliv peněz. Ale jejich pozice je nyní obtížnější, kvůli vznikající obrovské roztržce v širší církvi, kdy kardinálové čelí trestnímu stíhání za chránění a ukrývání znásilňovatelů dětí, a řeči o odtržení od Říma se šíří mezi irskými, americkými a německými biskupy. „Nyní máme všechny důvody pro druhou reformaci. Tak závažná krize to je. Církev se buď zbaví sebe sama, nebo čelí kolapsu,“ řekl nedávno jeden komentátor italských médií. Bylo snadné pohrdat Josephem Ratzingerem: v mládí členem Hitlerjugend, reakčním náboženským fanatikem, který vyhodil ze své církve liberální a nezávislé myslitele, jako vrchní kardinál vatikánské inkvizice, a který řekl americkým biskupům, že očistec čeká každého z nich, kdo nebude ututlávat znásilňování dětí kněžími. Dokonce i mezi dalšími kardinály byl znám jako „Honza krysa“. Ale Ratzinger byl učiněn předmětem nenávisti a byl tam dosazen, aby hrál jednu z nejstarších her v politice: vybití vzteku lidí na postradatelné figurce, aby samotná instituce z toho vyšla bez újmy. Pochybuji, že je jen čirá náhoda, že byl Ratzinger nucen odstoupit tak rychle, pouhých deset dní poté, co soud zveřejnil na internetu jasné důkazy o papežově zapletení do zločinů proti lidstvu. Jakýkoliv nový papež bude čelit stejným obviněním, ze spolčení se v obrovské zločinné konspiraci. Ale tím podstatným není, kdo nebo co nahradí Josepha Ratzingera jako poslední loutka, ale jak odstranit samotný Vatikán, jako zločineckou moc. A tento boj právě začíná. Napsal jsem Leo Zagami do Říma a zeptal se ho, jestli je to pravda. Jeho odpověď: Ano a je toho mnohem víc. Uvedl jsem to ve svých posledních knihách a chystám se příští měsíc, v březnu 2013, vydat v Itálii dvě nové knihy. Jedna z nich se bude jmenovat Neviditelní páni NWO (I Maestri Invisibili del NWO), vyjde u Terre Sommerse, a jsou v ní některé nové odpovědi na Ratzignerův příběh. Již dříve, před rokem, jsem psal o jeho spojení s vražedným komplotem a o jeho možné rezignaci, a o veškerém tom podivném vývoji, který s tím souvisí a proběhl v r. 2012, včetně skandálu banky MPS (Monte dei Paschi di Siena) napojené na IOR a mezinárodní zednářství, a o návštěvě královny Alžběty II v Římě v březnu 2013. Spoluautorem této knihy je novinářka Enrica Perucchietti. Leo Zagami je, jak víte, nyní považován dokonce i v Itálii za největšího experta na tajemství Vatikánu, a vyjde další kniha dvou respektovaných odborníků na Vatikán, Feruccia Pinotti a Giacoma Galeazzi, s názvem Vaticano massone, Un patto sekreto e una finta inimicizia, ve které bude i kapitola o vatikánských zednářích a posledních událostech. Bylo mi nyní nabídnuto, abych napsal také knihu se svým novinářským kolegyní Enricou Perucchieti, o zvláštnosti měsíce března, protože všichni katolíci se stanou najednou Sedevakantisty.
20. 02. 2013 | 09:44

Slonek napsal(a):

Papa Ratzi "bystrý filosof"?
Konzervativní katolický dogmatik to je.
Nic víc, nic míň.
20. 02. 2013 | 09:46

gaia napsal(a):

Max von Oppenheim

to jste ještě nezjistil, že těch Liborků je víc?

Jeden je takový neslaný nemastný, říká pořád jen, když myslíte, ano nebudu vám to vyvracet, druhý je takový v koutku a moc nevylézá, třetí je povídavý a často se dává s diskutujícími do řeči, další má rád historii a velmi rád neznalého poučí, jak to tenkrát vlastně bylo, další je mazavý a maže a maže (tedy mimo gotwaldovy rozhoďnožky nebo plechové palice) , takže akorát 5 lidí, co pokryje směny v nepřetržitém provozu.
20. 02. 2013 | 09:47

Max von Oppenheim napsal(a):

gaia

Kdepak madam, jde zde pouze o jednoho človíčka. Zpočátku jsem ho docela měl rád, udělal na mě dojem, že je celkem vzdělaný a že má i kulturní a politický přehled, dobře umí češtinu a asi dobře ovládá anglinu. Rovněž jak jsem zjistil má rád hudební směry podobné jako já. Také názory na rodinu mám podobné, jak zde párkrát ventiloval, má rád své děti a to je fajn a tak by to mělo i být. S komunisty se určitě neměl taky moc rád. Ale to je potud asi tak všechno, ale i to by bylo dost, abych ho respektoval jako slušňáka a sympaťáka. Pak jsem u něj v jeho vystupování zde zjistil, že straní naší pseudo pravici a nejdříve jsem si myslel, že je to jen poplatné jeho pracovnímu místu "mazače", ale později jsem si uvědomil, že je to jeho přesvědčení. On a docela slušný počet zdejších blogerů, povětšinou z jistého genetického směru, zde u přezidentské volby předvedli neskutečnou prasárnu a lidskou malost a velké selhání novinářů. Jejich prožidovsky orientovaný Karel utrpěl nevítězství a tak zuřili a ještě v tom pokračují. Stačí když si najedete na některé dnešní blogy. Docela bych jako podnikatel chtěl fandit pravici, ale ono to nejde, všude narážím na lumpárny a vidím jen kolem sebe zmar a důsledky špatné hospodářské politiky této pravice. Tím nechci oslavovat naši levici, ale tohle co Kalouskové a spol. předvádí je už moc a dokonce začíná tady pomalá demontáž státu a mizí jeho autorita a prestiž! No a Liborek to tady obhajuje sice skrytě, ale běda jen, když se někdo otře o jeho sionistické bratry, kteří jak jsem zjistil jsou namočeni v cca 70% všech slušně řečeno odkláněčských kauz. Jestli si myslí, že když to tady bude umlčovat, že se to jinde nevyvalí, tak je na velkém omylu a vzor "bulharské ulice" na sebe nenechá dlouho čekat. Češi jsou laxní, ale všechno má své limity a hranice.
Mějte se a všem mazavcům a mazavkům zdar!
20. 02. 2013 | 10:08

Baba napsal(a):

Ono by nejspíš nikomu nevadilo dodávat do Íránu zbraně. Jen by při vědomí svých obrovských ropných zásob nesměl chtít mít svoji zbrojní techniku světově porovnatelnou, nedej Bože modernější.
20. 02. 2013 | 10:10

Michal Macek napsal(a):

ja se vcera dival na dokument o sestideni valce hezky se poslouchalo jak "mala izraelska armada na halvu porazila pocetnejsi a lepe vybavenou a na pozicich zakopanou egyptskou armadu" a ze "musim priznat ze veleni egyptske armady nezvladlo boj s izraelci,prohrali sme valku behem 2 - 3 dnu,to byla strasna potupa" a ze "egyptsti velitele se nedokazali smirit s tim ze je izraleci , tito "zide" porazeji a tak hlasili do kahiry pravy opak,zadni sledy egyptskych vojsk pak byly velmi prekvapene kdzy se mezi nimi objevili izraelske tanky" atd...tak nejak to cloveka uklidnuje...
20. 02. 2013 | 10:14

kokoshka napsal(a):

Ano,ten minuly papež byl hodny-notoval s mocnymi a ne/mocnymi vladci,pomahal porazit komunismus,zustal v uřadu i když už ho nemohl vykonavat,dobra podpora pro katoliky v pravoslavnych zemich jako Ukrajina,Rumunsko...zasterka pro kardinalskou a biskupskou mafii...
Ratzinger se postavil de.kretastanizace viry,jeji učelovemu rozředeni nejenom cizimi ale přimo nepřatelskymi vlivy,odsoudil Pusski a tim se postavil po boku krvaveho tyrana nejvetšiho nepřitele pokrokoveho lidstva Putina,jeho zarputile odmitani geiskych manželstvi v dobe pokračujici sekularisaci statu a propagandy sodomitstvy nepřimo přivedli do parižskych ulic třista tisic odpurcu homosexualnych snatku,tomu asi nekdo rozhodl učinit konec,až přilis nahle rozhodnouti bez připravy veřejnosti cestou přes media,Svaty Otec asi dostal nabidku kterou nemohl odmitnout,ostatne on vi jak umirali jeho předchudce a asi do nebe ješte nespecha.
20. 02. 2013 | 10:18

gaia napsal(a):

no jestli má opravdu Parkinsona, ani se mu nedivím. Jen ho každí ráno nastrojit do těch hábitů a prstenů, to musí být utrpení. A pak když musí někde hodiny sedět a sedět a ještě dělat rukama kříže, rukama, které už nemohou a na pokyny mozku nereagují.

kdo nezažil, nepochopí.
20. 02. 2013 | 10:22

MartinO napsal(a):

Maxík:

Vy jste asi takový podnikatel jako jste i špičkový odborník na energetiku, boháč přehazující peníze na půdě vidlemi, kámoš nejvyšší byznyssmetánky a spousta jiných výmyslů kterými se tady prezentujete. Je to smutné když si někdo musí léčit své komplexy vymýšlením alternativní reality na netu.
Btw, proč nepíšete vaše bláboly na ten zvedavec, freeglobe, outsidermedia, cfp a jiné obskurní servery kterých je spousta? Tam vás nikdo mazat nebude, naopak. Podobně postižení vám budou tleskat. Proč se vnucujete sem když vás tu očividně nikdo nechce a jste tu jen za pomateného šaška?
20. 02. 2013 | 10:44

Viola napsal(a):

Tak to je katastrofa,

jak to ti upřímní věřící přežijí? Tolik špíny na papeže, toho neomylného ve víře. Neskutečné. Církev jasně prochází duchovní krizí a odstoupení papeže je toho jasný důkaz. Církev není politickou stranou. Ten obrázek, kdy kardinálové nepodávají ruku papeži je tristní, nedá se na to dívat. Ano papež je zástupcem božím na zemi, také bere na sebe hříchy a trpí za ně. Jan Pavel II. trpěl i fyzicky až do své smrti, Josef Racinger odstoupil, nechce nést dál hříchy, neboť jsou na jeho tělíčko příliš velké a on je jen zástupce.
20. 02. 2013 | 10:51

MartinO napsal(a):

Maxík:

"On a docela slušný počet zdejších blogerů, povětšinou z jistého genetického směru, zde u přezidentské volby předvedli neskutečnou prasárnu a lidskou malost a velké selhání novinářů. Jejich prožidovsky orientovaný Karel utrpěl nevítězství a tak zuřili a ještě v tom pokračují."

===============================

Maximus, citace, srpen 2012

"Jestli si Češi zvolí za presidenta Zemana, pak už jim opravdu není pomoci a zaslouží si být naprosto bezvýznamným národem lokajů a podrazáků kde v jejich zemi pro cizáky dělají s ohnutými zády námezdní pracovní sílu za plat, za který by hrdý Němec neslezl ani z poslete..."

"Zeman - když se někdo obklopuje starými bolševiky, tak co si má občan o něm myslet? Navíc ho doporučil jako svého nástupce Klaus, tak to úplně stačí! Jinak arogantní a hlavně už vyčichlý starý člověk, nebrat, leda, že bysme si přáli estrády z Hradu! Ale hrozila by válka se sudetenland landsmannschaftem!"

===============================

Vaše schizofrenie a paranoia postupují mílovými kroky. Měl byste na to něco začít brát.
20. 02. 2013 | 11:01

Viola napsal(a):

Zajímavý názor odjinud:

Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi http://www.thepopeinred.com/

Pápež Benedikt rozhodne hovoril a robil veci, ktorými vnútorne nesúhlasil, v rozpore so svojím svedomím a preto radšej rezignoval. Pravdepodobne ani vnútorne nesúhlasil z blahorečením NewAgeovského pápeža Jána Pavla II.

alebo vnútorne nemusel súhlasiť z modloslužbami v Assisi.

V tejto veci ho musím naozaj pochváliť, že radšej sa vzdal populárnej kariéry, akoby mal pokračovať v šlapajach Jána Pavla II. - teda v boji proti kresťanstvu
Čítajte viac: http://dolezite.sk
20. 02. 2013 | 11:06

Max von Oppenheim napsal(a):

Kokoshka

Hele, už to zase ten chlap za bukem smáznul! Fakt, už je směšný a ani nic nevysvětlí podrazák! Ono by to ani moc vysvětlit nešlo.
20. 02. 2013 | 12:01

kokoshka napsal(a):

Opravdu nevim proč mne smazl,ja nic špatneho a uražliveho nenapsal,stejne tak muže mazat negativni vedecke nazory na stare Egyptane!
20. 02. 2013 | 12:03

Michal Macek napsal(a):

Viola

no cele to podporujue moji teorii ze Ratzinger je pod vlivem satana - podle ovoce poznate je - odstoupenim cirkev velmi oslabil...
20. 02. 2013 | 12:08

stejskal napsal(a):

Na těchto stránkách je, pane kokoshko, možné vyměňovat si názory prakticky na všechno. Každý sem může psát, co ho zrovna napadne či čemu uvěřil. Výjimku tvoří hrubě xenofobní, rasistické, antisemitské a podobně laděné texty. Mezi ně počítám i duchaplné úvahy na téma, jak za vším špatným, co se v této zemi i ve světě děje, stojí Židé.

Nemusí se Vám to líbit, můžete to považovat za cenzuru či cokoliv jiného. Ale toto zde prostě nebude. Jediným důvodem je, že by sem normální lidé přestali chodit, protože je to odpuzuje. Berte to prosím jako fakt. Jsou lidé, kteří si bez zmínky či náznaku židovského spiknutí neumí diskusi představit. Těm pak mažu vše, co se napíšou (i kdyby se to Židé čistě náhodou zrovna netýkalo). Tím nechci říct, že to zrovna Vy děláte, ale zapojil jste se do debaty na toto téma s člověkem, který zde nepíše prakticky nic jiného. Tudíž jsem celý blog úvah o Židech smazal. I ten Váš.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 12:13

Viola napsal(a):

Michal Macek

A proč zrovna němečtí kardinálové nepodávali ruku papeži a naši kardinálové mu ruku podali.
20. 02. 2013 | 12:26

Max von Oppenheim napsal(a):

Jenže pane Stejskale, tak zde máte nastolen zapeklitý problém. Spousta údajů se dá dohledat a jsou oficiální, to že některé věci neznáte popř. o nich nevíte přece ještě neznamená, že je musíte ihned mazat. Vy už reagujete nepříčetně jen když někdo třeba jako moje maličkost napíše slovo žid. Takže vy s vaším rozhledem a teď to nemyslím urážlivě (nejste hloupý a nevzdělaný), si osobujete právo vše mazat, ale jaksi si neuvědomujete, že nejste o všem informován a že vše víte a znáte. To je jen Bůh a Venca Klausů. Pak je tu ještě jeden problém či úhel pohledu, vy vše moc dobře víte a znáte, ale jste taková Karolinka Peake, chcete dožít a mít klid. Takže vy jako nechcete uznat, že by to mohla být pravda, že jistí lidé tady vlastní média a také k tomu mají i jiné důvody než je zisk a sledují ovlivňování veřejného myšlení. Pro pravdu se jeden zlobí a nemusíte mi odpovídat, natolik vás znám a vím co byste napsal. Jednom zatím mám z vás zlomyslnou srandu, jestli totiž jste jen trochu solidní člověk, tak musíte mít problém "se sám sebou". Snad nejhorší je, když si po čase neváží člověk sám sebe a koná proti svému vnitřnímu přesvědčení.
Hezký den a už vás dnes nechám být!
P.S.
Ale stejně jsem rád, že mám minimálně alespoň jednoho čtenáře! (-:
20. 02. 2013 | 12:28

kokoshka napsal(a):

Viola:
Protože Nemci jsou vetšinou luterane a ne katolici.
20. 02. 2013 | 12:29

david napsal(a):

Tuhle jsem se díval na dokument Tajná inkvizice. Byl tam Papa Raci i ten jeho želatinovej italskej čuchač ponožek, kterej soudím stane se jistě papežem. Zvláště kardinále Berluskóni, či jak se ta pedofilní intrikánská satanova fusekle jmenuje hýřil olezlým humorem a zlehčováním utrpení milionů lidí, kteří skončili ve spárech inkvizice. Inu Církev svatá...
20. 02. 2013 | 12:32

Ondřej Kolář napsal(a):

Výstižné!
20. 02. 2013 | 12:36

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Maxime,

osobuji si a využívám právo zde nepřipustit debatu na téma, že za vše zlé zde i jinde mohou Židé. I když neupírám nikomu právo myslet si to, zde se ta debata nepovede. Historicky jsou s tím dost špatné zkušenosti. A Vy zde tomuto tématu každodenně věnujete hned několik příspěvků pod všemi možnými a nemožnými blogy.

Můžete mne ponižovat, zesměšňovat, obviňovat, podsouvat cokoliv je Vám libo, ale stejně se na tom nic nezmění. Mám takvoou pochybno ideu udržet tyto stránky co nejdéle jako aspoň trochu přijatelný diskusní prostor. Pokud bych zde nechal Vámi několikrát denně nastolovat Vaše téma, moc by nás tu nezbylo.

Takže vřele doporučuji najít si jiné stránky, tady se tyto debaty nepovedou (byť to Vás osobně asi utvrzuje v tom, čemu věříte).

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 12:37

Michal Macek napsal(a):

Viola

to netusim,treba to ti nemecti vycitili ja nevim...
20. 02. 2013 | 12:42

Ládik!!! napsal(a):

Příští papež už bude halekat z minaretu.
20. 02. 2013 | 12:44

Viola napsal(a):

pane kokoška

to byli katoličtí biskupové, kteří nepodávali ruku papeži, alespoň to tak vypadalo. Luteráne mají jiné obleky, ne?
20. 02. 2013 | 12:52

Michal Macek napsal(a):

Viola

tak predne by si to nemeli vubec dovolit,mu nepodat ruku a navic mam pocit ze by mu meli spravne ne podat ruku ale polibit ji - teda jeho prsten...
20. 02. 2013 | 13:02

malalaj napsal(a):

islamizace evropy je v zájmu levicových stran, proto jí podporují. muslimové jsou většinou nevzdělaní a závislí na pomoci státu. pro socialisty je to u voleb dobrodinní.
20. 02. 2013 | 13:08

Petr. napsal(a):

Civilizovaná Evropa a evropské křesťanství začalo svou konečnou fázi uznáním Kosova.
20. 02. 2013 | 13:16

Rudi Koutek napsal(a):

kokoshka napsal(a):
"Viola:
Protože Nemci jsou vetšinou luterane a ne katolici.
20. 02. 2013 | 12:29"

Katolici - 29,9% = 24,473 milionu
Luterani - 28,9% = 23,620 milionu
20. 02. 2013 | 13:37

buldatra napsal(a):

Když bůh a konkláve dá a papežem se stane náš milý a oblíbený tloušť Duka, tak ten jim panečku zvedne mandle.
Ještě rádi budou líbat prsten.
20. 02. 2013 | 13:57

gaia napsal(a):

já tipuji, že papež bude černý.
A církevní restituce budou od nás odsávat 30 let peníze někam do jižní Ameriky.
20. 02. 2013 | 14:03

Viola napsal(a):

buldatra :-)
20. 02. 2013 | 14:08

OF napsal(a):

Jestli je katolická církev jediný, kdo může zachránit Evropu, tak to už snad Evropa ani nestojí za zachraňování.
20. 02. 2013 | 14:09

buldatra napsal(a):

Gaio,

černý papež by byl také dobrý. Páč byl by stylový.
A těmi restitucemi se už netrapte, páč co bůh dal, to bůh vzal.
Tak už to holt na světě chodí.

Stejně je ten mrzký peníz jen ďábelské mámení.
A v rámci všehomíra je to pakatel. Proti světské marnosti úplný nic.
Amen.
20. 02. 2013 | 14:09

Viola napsal(a):

Michal Macek

Roku 1846 se zjevila Panna Maria ve francouzském La Salette dvěma dětem: Melanii Calvatové a Maximu Giraudovi. Toto zjevení je Církví uznané, což nás opravňuje k tomu, abychom všechno, co zde bylo řečeno, brali naprosto vážně a přijímali jako pravdivé, jako autentický hlas Panny Marie, která coby starostlivá Matka chce své dítky varovat. Panna Maria zde jasně říká, že „ďábel pronikne až na nejvyšší místa v Církvi...“ a upozorňuje, že mnoho biskupů a kněží se mu zaprodá.
20. 02. 2013 | 14:10

gaia napsal(a):

buldatro

to o tom mrzkém penízi můžete vykládat mně, ale ne tomu zoufalci ve Frenštátě, který kvůli mrzkému penízi, který mu naúčtovali exekutoři, zničil život 5 partajím.

čím víc nás budou nutit vykrmovat mrzkými penězi tuhle gerontskou partu, tím víc bude lidí, kteří kvůli mrzkému penízi budou v zoufalé situaci.

a zoufalí lidé páchají zoufalé činy.
20. 02. 2013 | 14:26

honolulu napsal(a):

VOLKISCHER BEOBACHTER (nebo-li Rude Pravo = Aktualne CZ).
Laskave tam udelejte poradek v tom vasem mazacim veprine ! Nebo Vas jednou zavrou. Vy mazete i Gaiu. Vy jste se tam zblaznili.
20. 02. 2013 | 14:27

buldatra napsal(a):

Gaio,

Jste boží a vaše myšlénkové posuny jsou nevyzpytatelné.
Ten žhář z Frenštátu zde vystupuje pod nějakým nickem?
20. 02. 2013 | 14:44

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, Vy tam v te parte "cenzoru" mate neobycejne hloupe a nekvalifikovane lidi, kteri znici myslenkovy prinos a rozvoj vasi firmy. Tito lide jsou IDEOLOGICKY MANIPULATIVNI az za hranice tuposti. Kde jste je tam proboha vzal ?...Jejich smysl pro "humor" caso rekne o nich i to, do ktere skupiny patri...Hruza !

Pane Kuras, povazuji Vas za krale mezi vsemi bloqery a vim, ze jste velmi bystry pozorovatel. Ono toho je vsak jeste daleko vice, co rozklada katolickou cirkev. Society New Age, toho o nich vi nejvice, ale nac to psat, kdyz to bude smazano. Preji Vam uspech pane Kuras ! Neumdlevejte. Nekdy si delam srandu z Zidu, (vlastne z kazdeho), ale preferuji je daleko vice, nez Machometany. Ti me uplne desi... Pane Kuras, oni Vas zlikviduji vsechny, (Zidy) vyhra-li to Islam...A politicka koreknost je hnus !

Pani Silvie, piste pravidelne Zemanovi a pani Bobo....Kdyz jsem psaval Reaganovi kvuli JAR, tak mi podekoval. Oni potrebuji kontakt s lidem, protoze budou izolovani od reality ! Oni tam maji take cenzory.
20. 02. 2013 | 14:51

Viola napsal(a):

buldatro

Takoví chudáci, kteří ztratí rozum, když zjistí, že se z nich můžou stát bezdomovci se tu můžou vyskytovat.
20. 02. 2013 | 14:53

gaia napsal(a):

buldatra

to já nevím, mně to jen pořád leží v hlavě, jak někteří lidé mohou být kvůli mrzkému penězi zoufalí.

A když pak vidím, jak se ty peněžní toky křiví a posílají k těm, co je nepotřebují na nic pozitivního a pěkného a jinde pak zas tak hrozně chybí.

Nač ten papež potřeboval odklánět a tunelovat, jak někdo píše výše, když má jídlo a stravu v klášteře a posluhu od jeptišek zadara do smrti jistou, nemá děti ani další pokračovatele a po jeho smrti bude stejně potřebovat jen pár prkýnek na rakev.
20. 02. 2013 | 14:53

Viola napsal(a):

kupodivu pane honolulu

za ty kdo rozkládají katolickou církev se pokládají i ti vaši z NEW AGE.
20. 02. 2013 | 14:55

Viola napsal(a):

gaio

je to jednoduché, šíření slova božího také stojí peníze.
20. 02. 2013 | 14:57

Viola napsal(a):

honolulu

panu Zemanovi už psal pan profesor Hořejší, všiml jste si?
20. 02. 2013 | 14:58

gaia napsal(a):

Violo

vždyť katolická církev se rozkládá už 2 000 let, vlastně od svého založení.Byly idoby, kdy měla papeže 2 , neb se nemohli domluvit. Někdo se od nich odštěpuje už 2 000 let, ať už je to kvůli názorům, nebo kvůli tomu, že vladaři nechtěli povolit rozvod.

Obdivuji, že má tak dobré PR, že se doposud nerozpadla a tím svým PR ještě oblbla ty naše zlotřilé poslance.
20. 02. 2013 | 14:58

Viola napsal(a):

gaio

za rozkladem, rozkolem, dia-logem (což je zajímavé, my tu také vedeme dialog a pan Stejskal jej podporuje) stojí vždy dia-bel - rodělovač. Takže se není čemu divit, on působí současně.
PR-em katolické církve jsou boží andělé.
20. 02. 2013 | 15:03

gaia napsal(a):

Violo

tak boží anděly jsem nikdy neviděla, neslyšela necítila nehledala nepřišli nestáli o mne
dost slabé PR pro tolik škody
20. 02. 2013 | 15:08

buldatra napsal(a):

Gaio,

to chce klídek.
Nekřesťansky vám můžu prozradit, že u dědy papeže + amsábl, se jen jedná o do praxe uvedeného pořekadla, které praví, že s jídlem roste chuť. U církví a jejích papalášů nic neobvyklého. Normální zažitý stav.

Proč si myslíte, že existují církve a ostatní obchodní organizace, obchodující s lidskou vírou?

Jde jen o prachy a moc. Všecko ostatní okolo toho jsou jen kecy a politika.
No a my to platíme, platili to naši otcové a dědové a pradědové a platit to budou naši potomci a potomci jejich potomků a tak dál dotud, dokud budou blbí jako my.

A abychom mysleli na jiné věci a děd papež + amsámbl měli klid na práci, existuje celé jedno šikovné odvětví průmyslu, propaganda.
Takže všeliké naše lamentování nad detaily a následky je prospěšné toliko těm, kteří kasírují. Jim lamentování nevadí, páč i to patří k věci, stejně jako ventil k papiňáku.

Přínosné je zamyslet se nad tím, jak tomu zatnout tipec, abychom furt dokola neskákali, jak někdo píská. Ale to je těžká práce.
20. 02. 2013 | 15:23

Petr napsal(a):

...nedivte se, že katolická církev, má problémy....vždyť je to jen organizace, kterou vede člověk.... nemá smysl se bát o existencí katolické církve.. vždyť existence Boha není závislá na existenci této organizace...
20. 02. 2013 | 15:31

n-noname napsal(a):

Cenzura musí být zničena. Obdivuji neutuchající boj s větrnýlmi mlýny, když někteří ne a ne pochopit, že se vše dá vyjádřit diplomaticky. Měli by se naučit od našich politiků jak pracovat s masami, kteří s náma mávají a závistivě čumíme na Bulhary. Je to velice smutný pohled na krále jak nestojí ani za podání ruky. Naši politici by si to měli přehrávat každý den.(Mečiar)
20. 02. 2013 | 15:53

scientist napsal(a):

pan Kuras je zase v obležení....
srdečně mu přeji, aby ho to přešlo.
p.s. navrhuju například kanonizovat povražděné obyvatele Prachatic za husitské revoluce - a zejména ty chudáky upálené táborskou lůzou (1420). Tipuju, že by pan Kuras napsal něco o revanšistické církvi, která se snaží podkopat Benešovi dekrety a rozdmýchat sudetoněmeckou otázku...
20. 02. 2013 | 16:11

honolulu napsal(a):

From honolulu to Viola...
Pani Violo, my je nemame radi - fofaky. Uznavam, ze jsme proti nim, protoze nici spiritualitu, kterou povazujeme za dulezitou.... Prof. Horejsiho povazuji bezpaterni politickou korouhvicku, ci za jednoho z nejhloupejsich lidi, kteri zde pisi. On me nadava do rasistu a ignoruje realitu. Prave v tyto dny byla znovu prestrelka na hranicich s Mexikem...At je to kdekoliv, tak se na nasi BILOU RASU snazi prilepit desitky millionu barevnych lidi, kteri nikdy nedokazali vytvorit fungujici stat. A kdyz je nechceme tak jsme "rasiste".
V Evrope jsou to Machometani a u nas jsme pod naporem illegalnich emigrantu z tech nejhorsich zemi na svete. Napr. tisice cernochu z Haiti, jsou zde ted ziveni Floridou. Me se stale zvysuji dane, i kdyz se snazim tajit prijem. S temito cernochy se nikdo nedomluvi, ani anglicky ani francouzky...A on prof. Horejsi nabada Zemana k integraci. On ani nevi, co za hruzu mu to prinese. Nektere staty maji uz vice lidi, kteri jsou vydrzovani, nez tech co pracuji.. Jak dal, se to bude vyvjet je kazdemu jasne. Dizaster je na obzoru.
20. 02. 2013 | 16:34

Čochtan napsal(a):

Gestapo zapracovalo. Asi kvůli větě: Země je kulatá.
20. 02. 2013 | 16:42

bazmek napsal(a):

v Orlando na North Ferncreek Avenue,
výrabaju burky
korektne bez prestavky
bezuhone za dennej premavky
jak to že honolulu
s nimi to nekonziltuje
že burka žene nevyhovuje
kto , potom v Orlandu
poriadky nastoluje?
20. 02. 2013 | 17:06

jozef napsal(a):

Na obranu krestanov sa neozyvaju

Neozyvaju sa,lebo nevidia dovod ozvat sa,alebo sa ozvat boja.
Ak dovod ozvat sa nahodou uvidia a sa ozvu,nik o tom nevie,ze sa niekde ozvali,lebo to neuverejnia masmedia.

V Syrii krestania /este/spoluvladnu,v Syrii su krestania uz dva roky obetami teroristickych utokov a ziju v panickom strachu z buducnosti: kto o tom dva roky v masmediach hovori?

Masmedia su orwellovskym nastrojom priemyslu manipulacie v rukach zlatotelacich likvidatorov krestanskej civilizacie.

Papezsky stolec a cela cirkev Kristova je v plutomediokracii v postaveni bezmocneho poddaneho,alebo aj poslusneho otroka vladnuceho cisara.

Nic divneho,ze tento papez uz nevladze.
20. 02. 2013 | 17:15

Nevěřící Pes napsal(a):

Mně je to buřt, co dělá hlava katolické církve. Hlavně že už neupalujou ("mírně a bez prolévání krve"). Jsem bezvěrec, a takovejch je nás většina v tomto státě. Takže spíš naše vnitřní problémy, máme jich "něurekom",co myslíte ?
K odchodu papeže mám přece jen jeden tip na důvod : né zdravotní, tím se obvykle maskuje skutečná příčina. Ale německej papež byl v Hitlerjugend smečce a podporoval tudíž aktivně nacismus - že by se mu hnulo svědomí teď???Dost možná. Třeba je v Nebi za to odmění......
20. 02. 2013 | 17:42

Michal Macek napsal(a):

Viola

ja to myslim vazne a to proroctvi znam
20. 02. 2013 | 17:51

Michal Macek napsal(a):

buldatra

musite rozlisovat hlavu cirkve - kler a telo cirkve - verici
20. 02. 2013 | 17:52

Skogen napsal(a):

Na co pštrosa?
20. 02. 2013 | 18:38

lser napsal(a):

Že krize uvnitř Vatikánu je závažná, dokazuje fakt, že nepočkali ani na smrt Ratzingerra.
20. 02. 2013 | 19:22

Čochtan napsal(a):

Všechna "islámská území," kromě Saudské Arábie byla získána vojenskou agresí, někdy dokonce spojenou s genocidou (Egypt, kde byly vyvražděny 2/3 původního, v té době už křesťanského obyvatelstva).
20. 02. 2013 | 20:01

honolulu napsal(a):

V Orlandu vyrabeji burky ? Napiste kongresmanovi, ze jste citizen a ze protestujete ! On Vam odpovi, ze je pro nabozenskou svobodu. Vse co je vyhovujici pro destrukci belochu a civilizace je stale zlehcovano a zduvodnovano. To je uplne jedno jste-li Amik, Cech, Zid, Slovak ci Rus...Na konci toho vseho prijde k valce. Kdyz jsem illegalne utekl z CSSR, tak na svete bylo 3 billiony lidi. Ted je jich 7 billionu. Oni se ti Machometani a barevni mnozi jako kralici...Planeta nas stejne jednou neuzivi.
20. 02. 2013 | 21:34

Štěpán Hofírek napsal(a):

Oni ti němečtí biskupové neodmítli podat ruku papeži. Jen to video může být bez znalosti kontextu matoucí. Video a vysvětlení můžete vidět a přečíst zde: http://quinzo.wordpress.com/2011/12/01/shocking-german-bishops-refuse-to-shake-hands-with-the-pope/

Obdobné vysvětlení zde: http://www.catholicculture.org/commentary/otn.cfm?id=850

Jinak se mi článek líbí, ale toto jsem musel uvést na pravou míru.
20. 02. 2013 | 22:23

Viola napsal(a):

Michale Macku

Já to také myslím vážně, jen se musím někdy usmát, co jiní napíšou.
A trochu se mi ulevilo po tom vysvětlení Štěpána Hofírka.
20. 02. 2013 | 23:46

Viola napsal(a):

honolulu

"jsme proti nim, protoze nici spiritualitu, kterou povazujeme za dulezitou..."
Já tu spiritualitu vidím právě prostřednictvím těch mší a starých rituálů.

"Prof. Horejsiho povazuji bezpaterni politickou korouhvicku, ci za jednoho z nejhloupejsich lidi, kteri zde pisi. On me nadava do rasistu a ignoruje realitu."
Tak pro mě je zas velmi inteligentní a chytrý a navíc laskavý a mírumilovný.
Nemáte jej rád právě proto, že vás považuje za rasistu. Korouhvička vůbec není, je stále věrný sociální demokracii. Pan profesor se nesetkává s barevnou spodinou, jen sprostředkovaně ví o konfliktech. Má prostě vyšší cíle, je trochu idealista - věří, že nás čekají dobré časy, když budeme spolupracovat, anebo když se budueme snažit nějakým způsobem těm chudým pomoci a vzdělat je. V těch lidech je velký potenciál, kdyby se dali vzdělat. Ale já bych za něj neměla mluvit, měl byste s ním zkusit slušně diskutovat.
21. 02. 2013 | 00:04

ivan tomek napsal(a):

Pane autore, vas prehled historie vztahu ruznych nabozenstvi je opravdu selektivni. Podle meho nazoru ucel nesveti prostredky a vybiranim a vynechavanim historickych udalosti clanek na verohodnosti a presvedcivosti neziska.

Krome toho, je cela zakladni myslenka clanku stejne spekulativni jako drby bularnich platku. Ostatni dalsi konspirativni i nekonspirativni theorie byly v reakci nabidnuty i ctenari. To sice neznamena, ze spekulace by mely byt zakazany, ale stavi to cely clanek do jineho svetla a jine kategorie.
21. 02. 2013 | 02:12

honolulu napsal(a):

Pani Violo, Vy jste mi odpovedela frazemi, ktere jsem uz 100 x slysel. Vy i prof. Horejsi jsou plni theorii o krasnem souziti mezi ruznymi kulturami, a ja to nikdy jeste nevidel. Kdyby jste me presvedcovala o existenci pernikove chaloupky, tak bych vam vice veril....Proc se nikdy lide vaseho druhu nepresvedci o realite ? Jste nebezpecni svemu okoli tim, ze Vam nekdo uveri a jede do mist odkud se uz nevrati...To je realita. Vy jste jako ten Hollywood. Tam se take Tarzan kamaradil s predatory. Dnes nam vice president Joe Biden rekl, abychom si koupili shotgun.
(Brokovnici.) Dedek ma smysl pro realitu... Kdyz verite ve zmenu na zaklade vzdelani, zkuste to nejdrive s Cikany.
21. 02. 2013 | 04:37

honolulu napsal(a):

Pane Kuras, chtel bych Vas poprosit, aby jste vice a castej psal ! Vase vety maji velkou hodnotu pro existenci ohrozene civilizace... Ja se zase odmlcim na nejake dny...Musim.
21. 02. 2013 | 04:45

jozka napsal(a):

To tak jednou zvolal jeden prelat "Tuez-les tous, Dieu reconnaîtra les Siens!"

Kdypak probehne kanonizace tech, o nichz mluvil?
21. 02. 2013 | 06:22

Fialenka napsal(a):

Ohrožení „západní“ rodiny rozpínavými muslimy je reálné a musí se proti tomu něco dělat. Co se týká naší planety, tak si začínám myslet, že takové množství lidí jako je teď, planeta uživí lehce. Samozřejmě jen když využijeme dostupné znalosti a budeme se vším dobře hospodařit a šetřit nádhernou přírodu.
21. 02. 2013 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Violko, nevíte, kolik profesorů Hořejších se vejde na špičku jehly?
21. 02. 2013 | 07:29

Kobra Plaz napsal(a):

Je to jasné, podle kolegy Pastuší Tobolky vypudili Benedikta XVI. z jeho postu kolegové kardinálové, kteří jsou luterány. (Pokud vím, je v katolickém kléru i řada budhistů a jeden šaman.)
21. 02. 2013 | 07:39

JardaV napsal(a):

Ten zdravotní stav bude asi rozhodující.Člověk může cítit,že se blíží konec.A
katolická církev,která by byla na Velikonoce bez papeže,by asi ztratila na lesku.
Právě Velikonoce jsou obdobím největších náboženských mejdanů,největší marketingové aktivity,a média tuto hru hrajou s církví.Oslavovat Velikonoce a zároveň pohřbívat papeže,ne ne,udělal to dobře a je s podivem,že našel vnitřní sílu obětovat koryto
zájmu církve.To kdyby tak dokázali poslanci trojkolky......
21. 02. 2013 | 10:29

Jarmila napsal(a):

Za touto církví je nejvíc prolité krve a "zkonfiskovaných" majetků ze všech ideologií světa. Nikomu to ale příliš neva a pokud je křesťan, rozhodně se za to nestydí. Sice se ústy Papeže za hříchy z minulosti omluvili, ale to přece komunisti taky. Ale zatím co komunismus zůstává nadále sprostým slovem, přestože postaven mimo zákon nebyl, církvím se nyní vrací majetky. Přitom komunismus je taky jen humánní ideologie (kdo se tady začne rozčilovat, nechť si přečte třeba Kapitál), která byla mocensky zneužita špatnými lidmi obdobným způsobem, jako víra v jednoho Boha. Potom nechápu, proč rovnou "nezrestituujeme" soukromý majetek ve prospěch původního vlastníka, tj. státu (vracíme se v historii jen tam, kam se nám to hodí do krámu), když nám teď nikterak neva vracet původně nakradené majetky tehdejšími křesťanskými zloději a vrahy? Jestli bychom se prostě už neměli vykašlat na šťourání se v minulosti, kterou nezměníme a přestat její důsledky přenášet do současnosti, ať už se to týká vracení jakýchkoliv majetků (křesťanských, Sudetských..) nebo vyčítání pravěku pouze některým vybraným skupinám, jako jsou komunisté. A taky si myslím, že nejsme nijak výrazně věřící národ. Církve bych podporovala ze státního rozpočtu ekvivalentně k počtu jejich oveček, stejně jako třeba politické strany. Ale nebojte, nejsem ani komunista, ani tak naivní, jak se zdá. Ono vlastně nejde o žádná odškodňování církví, je to jenom zase další tunýlek do SR. A jelikož už tato vláda moc "oficielních" možností nemá, neb bylo rozdáno a zprivatizováno, co už se dalo, tak budeme restituovat církve a dal-li by Bůh Kárla, tak i Sudetské Němce, ať už to popírá jakkoliv.
Ještě vzkaz pro Bulhary: Jste frajeři a Vaší bývalé vlády si vážím, protože ukázala schopnost sebereflexe a vrátila mandát lidu v momentě, kdy ho pro nespokojenost chtěl zpátky. No a my, my máme Kalouska. Už od revoluce. Prostě máme opravdu vládu, jakou si zasloužíme. Totiž, od televize se vláda svrhnout nedá.
21. 02. 2013 | 10:31

JardaV napsal(a):

Pro honolulu

Problémy s přistěhovalci z Jižní Ameriky mají asi USA veliké.Kdyby definovali nežádoucnost třeba úrovní vzdělání,nebo IQ,pak by nebyla o rasisimu řeč.Oni by se
chytří a vzdělaní našli a tím by se rasismus jaksi vytratil.Je to stejné,jako když
vrah má stejná lidská práva jako oběť - prostě záměrná absurdita.I rasismus je uměle vyvolaný důvok k ponižování druhých.Vznikl prý v Jižní Africe,odtud se přenesl jako "teorie" do USA a pak se ho ujal soused Adolf a použil ho proti jeho tvůrcům. Alespoň tak jsem to tu někde četl,doložené daty a jmény.A stejný koloběh hrůzy nás jako lidstvo čeká s nanotechnologiemi.Ona touha zahrát si na boha a stvořit jiného člověka je asi neodolotelná.Ovšem prostým tříděním to nelze,to už je ověřeno.
21. 02. 2013 | 10:42

Fialenka napsal(a):

PS
jen upřesnění ... tou rodinou myslím civilizaci Západu
21. 02. 2013 | 10:45

papa napsal(a):

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5356-za-papezskym-pucem-je-penezni-skandal.htm
http://itccs.org/2013/02/13/pope-benedict-resigned-to-avoid-arrest-seizure-of-church-wealth-by-easter/
21. 02. 2013 | 11:02

Jaryn napsal(a):

Odchází prý proto, že nesouhlasní s vyrovnáním s církvemi v ČR, prý to neodpovídá Ježíšově učení...
21. 02. 2013 | 11:06

G. Giormani napsal(a):

Pane Kurasi. Jak byste se tvářil, kdyby se o Vašeho Tel Avivského Rabína psalo tak, jako to Vy děláte ohledně Papeže?
21. 02. 2013 | 11:52

Viola napsal(a):

Pepa Řepa :-)

Musím si na čas dát oddych od těchhle diskuzí, dostávám z nich bolení hlavy.
Je to jako nějaká vášeň, číst a číst. Vždycky jsem ráda četla nějaké knihy, ale tady je to tak hezky pestré, živé a díky panu Stejskalovi i milé i andělé a láska se tu vejdou a to není žádná špička jehly, je to tu zdánlivě nekonečné a těch andělů, co by se tu vešlo...
21. 02. 2013 | 15:52

honolulu napsal(a):

From honolulu to jardaV (10:42)
Pane Jarda jsem posrpnovy emigrant, ktery zacal svoje poskakovani po svete v jizni Africe. (Tak jako 25 tisic dalsich Cechoslovaku.) Ubezpecuji vas, ze Apartheid nikdy nebyl definovan a povazovan za rasismus, ale za ODDELENY vyvoj...Kdyby jste narkl jihoafricana z rasismu, tak Vam nebude nikdy rozumet....Kazdy cerny kmen v cele Africe, je, a vzdy byl, a bude SEPARATISTICKY... A belosi byly pouze dalsi kmen, ktery se stal casem nejuspesnejsi. (Tvrdou praci !)
Rasismus je UZAKONENA DISKRIMINACE ! V Africe tyto zakony nikdy neexistovaly ! (V Cesku existuji a rika se jim "Positivni Diskriminace".) Co je na jakekoliv diskriminaci positivni, ja opravdu nevim...Budoucnost pro nas, pro vsechny, vypada spatne. Belochu je stale mene a musi zivit stale vetsi mnozstvi tech druhych. Ti druzi chteji stale nejake prava na expenzes tech, co pracuji a plati dane.. Ja NEJSEM ZID, ale Slovan ceske narodnosti (Rimsko Katolik.) Presto fandim Izraeli, ze stavi ploty a dokaze se ubranit proti oceanu Machometanu. My jsem staveli ploty take v Africe, ale byli jsme zniceni. Moje mesto Johannesburg - Hillbrow uz neexistuje. Nakonec jsme vsichni utekli...Machometana za souseda nechci. Zidum fandim protoze Machometany znam z Afriky (a Ameriky).

Pani Violo, jsem potesen, ze jste si vsimla, ze jsem ANDEL !
Povinnost vsech andelu je oddelit se od vsech certu. Musime tu povinnost splnit vsichni, at uz je to v Evrope nebo u nas.
21. 02. 2013 | 17:38

pavel v napsal(a):

Jarmila

Počet obětí komunismu ve světě je odhadován na 100 milionů a stále ještě roste Severní Korea, Kuba). Je tedy vyšší, než počet obětí nacismu, který však působil kratší dobu. Církve, jež také z historického hlediska nemají úplně čisté svědomí, jsou proti uvedeným ideologiím z hlediska obětí velmi pozadu.

Správně jste řekla, že církve byly zneužity k mocenským šarvátkám. Totéž nelze říci o marxistickém učení, jehož cílem bylo vždy uchopení moci a to i násilím podle zásady: účel světí prostředky.
21. 02. 2013 | 21:53

Marek Kobera napsal(a):

To Gaia:

Skvělý příspěvek ve 14:53. Pár prkýnek na rakev je třeba si naspořit. V našich podmínkách tak 20 000 - 30 000 Kč. K tomu je tu penzijní spoření. Kdyby takhle přemýšleli všichni, tak bychom se korupce nemuseli bát. Nechtěla byste nabídnout svou podporu třeba Úřadu vlády? Mohli by udělat nějakou tu propagační akcičku...
22. 02. 2013 | 00:42

Marek Kobera napsal(a):

"Hospodin na lidi pohlíží z nebe, chce vidět, má-li kdo rozum, dotazuje-li se po Boží vůli .
Zpronevěřili se všichni, zvrhli se do jednoho, nikdo nic dobrého neudělá, naprosto nikdo."

Žalm 14
22. 02. 2013 | 01:01

Meascinella napsal(a):

Most recent questions on nike answered and the reasons why you should certainly view every statement within this article.<a href="http://www.nikejpgolf.biz/">nike ゴルフ</a> The modern double strain on nike <a href="http://www.nikejpgolf.biz/nike-ゴルフボール-c-23.html">nike ボール</a> Recent questions on nike clarified and therefore reasons why you will need read through every single term of this specific article. <a href="http://www.nikejpgolf.biz/nike-アイアン-c-1.html">ゴルフ ナイキ</a> Impartial page displays Five brand new stuff regarding nike that nobody is mentioning. <a href="http://www.nikejpgolf.biz/nike-アイアン-c-1.html">nike ゴルフ</a> How the mizuno Sales Call -- So, who cares gains all the bonuses?? <a href="http://www.nikejpgolf.biz/nike-ゴルフシューズ-c-15.html">nike sb</a> Goods and developing in Indiana - - nike actually leaves without good-bye <a href="http://www.nikeyasuyi.com/">ナイキスニーカー</a> Materials and fabrication throughout Sin City -- nike basically leaves with no kind regards <a href="http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキRunning-c-3.html">nike running</a> Some of the nike Organisation Meaning - - Those who cares for pretty much nothing gains all perks?? <a href="http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキDunk-c-9.html">ナイシューズ</a> Their mizuno Smaller business Speak - Buyers who cares benefits?!? <a href="http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキDunk-c-9.html">nike dunk</a> nike gives fresh, new life to a old topic- silver standards
24. 04. 2013 | 10:17

freerelax napsal(a):

The essentials of the shoes that you'll take full advantage of beginning today. <a href="http://www.shoesjp.biz/new-balance【ニューバランス】-c-670.html">ニューバランス キッズ</a> Reasons why almost anything you find out about shoes is simply false and what you must know. <a href="http://www.shoesjp.biz/nike【ナイキ】-c-634.html">ナイキ ランニングシューズ</a> Quick post demonstrates to you the most important workings of sneakers coupled with the things you ought to do right away. <a href="http://www.kutujp.biz/">アシックス</a> Innovative new sneakers E-book Unearths How To Dominate The sneakers Marketplace <a href="http://www.kutujp.biz/アディダス-adidas-c-4.html">adidas originals</a> The key reasons why a lot of stuff that you have discovered about sneakers is wrong and what you should know. <a href="http://www.kutujp.biz/アシックス-asics-c-3.html">アシックス</a> Finest solution for shoes you are able to explore this afternoon. <a href="http://www.kutujp.biz/ナイキ-nike-c-13.html">ナイキ ランニングシューズ</a> Beginner article unveils the insight to shoes and as a consequence reasons why have to take action immediately. <a href="http://www.kutujapan.org/">アディダス</a> Hot sneakers Publication Reveals The Way To Dominate The shoes World <a href="http://www.kutujapan.org/adidas-アディダス-c-74.html">adidas</a> Innovative sneakers E book Will show A Way To Rule The shoes Scene <a href="http://www.kutujapan.org/new-balance-ニューバランス-c-13.html">ニューバランス</a> What the industry professionals usually aren't reporting in relation to sneakers plus the way this has impact on you. <a href="http://www.kutujapan.org/nike-ナイキ-c-78.html">ナイキ スニーカー</a> The particular reason why all of them are absolute wrong on sneakers and the reason why you really should read this post.
18. 05. 2013 | 13:18

freerelax napsal(a):

Fresh new double change on swimwear <a href="http://plus-size-swimwear.webnode.com/">plus size swimwear</a> Hard to find editorial supplies the important points on the bikini that only a few guys are conscious of. <a href="http://modest-swimwear.webnode.com/">speedo swimwear</a> Honest review discloses Three fresh stuff regarding swimwear that none is bringing up. <a href="http://spanx-swimwear.webnode.com/">spanx swimwear</a> Precisely why most are dead wrong on the subject of bikini and also why you must check out this review. <a href="http://vitamin-a-swimwear.webnode.com/">swimwear for women</a> The actual reason why the whole thing you might have find out about swimwear is truly wrong and what you want to understand.
New swimwear E-book Unearths Ideal Way To Dominate The swimwear Arena <a href="http://girls-swimwear.webnode.com/">womens swimwear</a> Interesting questions about swimwear have been answered and as a result reasons why you will want to go through every statement in this story. <a href="http://freya-swimwear.webnode.com/">waisted swimwear</a> Things the competition actually does in regards to swimwear and furthermore the thing that youwant to do totally different. <a href="http://victoria-secret-swimwear.webnode.com/">victoria secret swimwear</a> All new swimwear Guide Divulges Simple Tips To Dominate The swimwear World <a href="http://cheap-swimwear.webnode.com/">cheap swimwear</a> Innovative commentary unwraps the information around swimwear and the reasons you have to take action now.<a href="http://women-swimwear.webnode.com/">tan through swimwear</a> Scarce report gives the small print of swimwear which experts state a few guys know of.
18. 05. 2013 | 13:35

carpinteyrojlb napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeoutlet1993.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.katespadebagsales2013.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.freywille2013.org>Frey Wille Online Shop</a></b>
I'sm suddenly jonesing for a big plate of fettucini bolognese. For a side dish I wouldn'st mind one of Dolce's ladylike hay is that wicker?) top handles,845.he sent out athat contained one open-letter graphic to New York Times fashion analyst Cathy Horyn that was in a moment arrogant,The bags was from Nine West and the closest I can find online are these bags which are the same fashion and design merely amid faux suede instead of velvet. I bought the bags aboard a whim and a week later I planner to return it to Macy's for I didn't favor how deep the bags is and that absence of inside pockets. fine,900, A sleek blueprint with a foldover height this hold longing be well received by those with massive handbags collections and those equitable beginning theirs alike Itat Shrug$120 through ALLSAINTSDear kin and friends,but it's important apt alter gears and arm ourselves (literally) with the season's most wanted handbags! Fendi: I remember Fendi as a enormous line from the late 80s and hadn't seen many innovation over the years. But this yearly was special. The Silvana and Chameleon were major successes and the fashionable striped bags are pastime and fashion ahead $2300 at Saks among multicolor tote surrounded cobalt blue. He did eventually work conversation to Terry,or namely Jessica Chastain getting amazing designer prototypes well forward they strike stores? (Sounds feasible)Beyond the sack Ms. Buy through Net-a-Porter for $290.Ever thought almost channeling your cooky-chic grandma and starting a figurine collection The Lanvin Miss Lanvin 32 Porcelain Figurine is the maximum modish area apt start Buy amongst Net-a-Porter for $750.We can't do a award coach full of elegance eccentricity without at least a mini morsel of Marni. Even ahead her recent success, the Lindsey Satchel,
08. 06. 2013 | 02:43

Nescricetic napsal(a):

wzukfs <a href="http://www.trojanpepsquad.com">Nike free Run 2 customize</a> csleda <a href="http://www.trojanpepsquad.com">Customize Nike Free Run</a> mivkih <a href="http://www.trojanpepsquad.com">nike free run 2 customize</a> tqemdr <a href="http://www.trojanpepsquad.com">http://www.trojanpepsquad.com</a> nrulya <a href="http://www.childfocusnv.us">nike Air max kids</a> itfwec <a href="http://www.childfocusnv.us">Nike air Max Kids</a> xllpme <a href="http://www.childfocusnv.us">nike air max kids</a> agxeth <a href="http://www.childfocusnv.us">http://www.childfocusnv.us</a> uy <a href="http://peachtea93.net">Nike store Uk</a> uj <a href="http://peachtea93.net">nike Outlet uk</a> tn <a href="http://peachtea93.net">Nike Uk Store</a> ju http://peachtea93.net
15. 09. 2013 | 09:46

Nescricetic napsal(a):

vbzzvc <a href="http://ngo-sss.com">Michael Kors Taschen</a> cqjjpp <a href="http://ngo-sss.com">michael kors outlet</a> exldre <a href="http://ngo-sss.com">Michael kors Taschen</a> njzilk <a href="http://ngo-sss.com">http://ngo-sss.com</a> tgkivz <a href="http://www.childfocusnv.us">Air Max 95 Kids</a> tudsti <a href="http://www.childfocusnv.us">Nike air Max 90 kids</a> ecxxqy <a href="http://www.childfocusnv.us">nike air max kids</a> vicsxy <a href="http://www.childfocusnv.us">http://www.childfocusnv.us</a> iiztcf <a href="http://www.trojanpepsquad.com">nike free run customize</a> ybukbp <a href="http://www.trojanpepsquad.com">Customize nike Free Run 5</a> hsuicr <a href="http://www.trojanpepsquad.com">customize nike free run</a> dfriqo <a href="http://www.trojanpepsquad.com">http://www.trojanpepsquad.com</a>
17. 09. 2013 | 22:38

Nescricetic napsal(a):

iwnswu <a href="http://www.zentek.it/outlet/piuminimoncler.php">Moncler piumini</a> byhujt <a href="http://www.zentek.it/outlet/piuminimoncler.php">Moncler Piumini</a> zqprxt <a href="http://www.zentek.it/outlet/piuminimoncler.php">Moncler jackets</a> dwycyp <a href="http://www.zentek.it/outlet/piuminimoncler.php">http://www.zentek.it/outlet/piuminimoncler.php</a> plhapd <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/scarpehogan.php">hogan scarpe</a> vzvezo <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/scarpehogan.php">scarpe Hogan uomo</a> kzipll <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/scarpehogan.php">Scarpe Hogan</a> mrkkvv <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/scarpehogan.php">http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/scarpehogan.php</a> vqirik <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/hoganoutlet.php">Outlet Hogan</a> cvflpx <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/hoganoutlet.php">outlet Hogan</a> wfrhay <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/hoganoutlet.php">Outlet Hogan</a> prvmfg <a href="http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/hoganoutlet.php">http://www.asfor.it/01_Vecchio%20sito/hoganoutlet.php</a>
21. 09. 2013 | 05:37

lowyzotohu napsal(a):

» Desormais sur le toit de l’Olympe. http://ataraxpascherfr.lo.gs/ Malgre le chomage et l’insecurite. http://wwwlasilixfr.lo.gs/ Hernan Santa Cruz du Chili. http://commanderataraxfr.lo.gs/ vous auriez vu la tete du vendeur.
04. 10. 2013 | 17:11

vvvsaasgeg napsal(a):

tendance a se rapprocher. http://acheterpropecia.zic.fr/ Pour commemorer son adoption. http://viagrapascher.zic.fr/ il devrait vous parvenir demain ou apres-demain. http://venteviagra.zic.fr/ La province est ouverte aux etrangers depuis peu.
11. 10. 2013 | 18:31

wlebyglsrp napsal(a):

On vous en reparlera sur le site. http://acheterkamagra.zic.fr/ Sixieme episode : La Brique. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ je me suis inscrit a l’Universite ouvriere (UOG). http://achatviagra.zic.fr/ regime Khmer rouge).
11. 10. 2013 | 22:25

mphzulglha napsal(a):

il est possible de changer de canton. http://venteviagra.zic.fr/ cette exeption francaise comme dirait l’autre. http://achatdeviagra.zic.fr/ Avant mes recherches. http://viagrapaschere.zic.fr/ Nul ne sera soumis a la torture.
12. 10. 2013 | 00:51

Nescricetic napsal(a):

gdgmil <a href="http://www.www.hottarroofers.com">Lebron 11 shoes</a> ozlsdw <a href="http://www.www.hottarroofers.com">lebron 11 release</a> xgwydo <a href="http://www.www.hottarroofers.com">lebron 11</a> lbzvao <a href="http://www.www.hottarroofers.com">http://www.www.hottarroofers.com</a> okcoxu <a href="http://www.hartiatech.com">lebron Xi release date</a> elbjll <a href="http://www.hartiatech.com">nike lebron xi</a> znbuxr <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron Xi release date</a> vkrrfj <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a> bxgpyz <a href="http://www.shapingcities.com">lebron 11 Shoes</a> ddzfuz <a href="http://www.shapingcities.com">Lebron 11 shoes</a> ifqfqf <a href="http://www.shapingcities.com">Nike lebron 11 release date</a> qudeow <a href="http://www.shapingcities.com">http://www.shapingcities.com</a>
13. 10. 2013 | 14:52

twuubbjflt napsal(a):

Hiroshima ou Dresde. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ presse and rock & roll ! http://acheterpriligy.zic.fr/ j’ai rencontre un Libyen qui faisait du business. http://acheterpriligy.zic.fr/ la norme plutot que l’exception.
14. 10. 2013 | 00:38

pgdgqaiiol napsal(a):

ses opposants ont ete etouffes par la puissance. http://acheterpriligy.zic.fr/ et la majeure partie est envoyee a la famille. http://venteviagra.zic.fr/ citation d’Asger Jorn. http://cialispascher.zic.fr/ de decrocher une prime.
14. 10. 2013 | 12:29

Nescricetic napsal(a):

nniuic <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Price</a> oqymfk <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada goose prices</a> mdxoxx <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Price</a> drujfp <a href="http://thiswaytopemberley.com">http://thiswaytopemberley.com</a> qfrmww <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Jakker Dame</a> lpjtga <a href="http://allforthewookiee.com">canada Goose jakke dame</a> ytymfv <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Vest Dame</a> sgwmnf <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a> lzcydk <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada goose Danmark</a> wjiofh <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada Goose Tilbud Danmark</a> zefjhk <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada goose Forhandlere I danmark</a> apvopi <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a>
15. 11. 2013 | 01:00

Nescricetic napsal(a):

mbgqwm <a href="http://www.worldfans.us">north face black friday</a> hniyiy <a href="http://www.worldfans.us">north face black friday sale</a> kpcdak <a href="http://www.worldfans.us">north face black friday</a> rimhij <a href="http://www.worldfans.us">http://www.worldfans.us</a> jjlmrr <a href="http://www.kahleerose.com">michael kors black friday</a> buphwg <a href="http://www.kahleerose.com">michael kors black friday sale 2013</a> adsagn <a href="http://www.kahleerose.com">michael kors black friday sale 2013</a> lybjjo <a href="http://www.kahleerose.com">http://www.kahleerose.com</a> zzbhki <a href="http://gloriasews.com">nike black friday deals</a> xymtkh <a href="http://gloriasews.com">nike black friday</a> zubpgx <a href="http://gloriasews.com">nike black friday sale 2013</a> ogknuy <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a>
28. 11. 2013 | 11:03

Nescricetic napsal(a):

zivkka <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> iyeqmp <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday</a> utyvrc <a href="http://act54reform.com">nike black friday sale</a> yseiej <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> qoliqp <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> qnrlfi <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> nwzimr <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday</a> eemagd <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> ituczy <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday</a> fwvgnv <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday 213</a> qsnqun <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday</a> uipfyj <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a>
28. 11. 2013 | 12:11

Nescricetic napsal(a):

uzwpps <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada goose dame jakke</a> eydxxf <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada goose dame jakke</a> bitpco <a href="http://wakingthewoolfe.com">canada Goose jakke dame</a> pwnoet <a href="http://wakingthewoolfe.com">http://wakingthewoolfe.com</a> zscmsz <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose danmark</a> rlrhwi <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada Goose danmark</a> tzsfau <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada Goose forhandlere i Danmark</a> ptbvae <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> fzuehc <a href="http://www.swgreensburg.com">canada goose återförsäljare sverige</a> fuorkf <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Jacka Sverige</a> mjgjov <a href="http://www.swgreensburg.com">canada goose outlet sverige</a> cjcebe <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a>
02. 12. 2013 | 13:29

Nescricetic napsal(a):

rokpcs <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada Goose Tilbud Danmark</a> ywzoph <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada Goose tilbud danmark</a> eusmzz <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose jakke danmark</a> eurrrp <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> ugsvet <a href="http://www.blaktornado.com">Canada goose Jakker</a> veyvib <a href="http://www.blaktornado.com">Canada Goose Jakke Dame</a> tlmkjh <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakke dame</a> xltsuh <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a> tqqksd <a href="http://allforthewookiee.com">canada goose dame jakke</a> twfwad <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Jakke Dame</a> nmeycf <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Dame</a> ioozxd <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a>
03. 12. 2013 | 09:09

Nescricetic napsal(a):

zvpesx <a href="http://www.crmfsalamanca.org/michaelkorsdeutschland.html">Michael kors Tasche</a> necavh <a href="http://www.crmfsalamanca.org/michaelkorsdeutschland.html">Michael kors Deutschland</a> ubrvou <a href="http://www.crmfsalamanca.org/michaelkorsdeutschland.html">Michael Kors Deutschland</a> fnukpr <a href="http://www.crmfsalamanca.org/michaelkorsdeutschland.html">http://www.crmfsalamanca.org/michaelkorsdeutschland.html</a> junlkd <a href="http://www.nebsolutions.biz/thenorthfacenederland.html">The north Face Nederland</a> oxapwb <a href="http://www.nebsolutions.biz/thenorthfacenederland.html">north Face nederland</a> vgjjpm <a href="http://www.nebsolutions.biz/thenorthfacenederland.html">North Face Nederland</a> ktdluc <a href="http://www.nebsolutions.biz/thenorthfacenederland.html">http://www.nebsolutions.biz/thenorthfacenederland.html</a> ooytjn <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/thenorthfaceoutletespaña.html">The North Face Outlet España</a> kqixdh <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/thenorthfaceoutletespaña.html">North Face España</a> jszfen <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/thenorthfaceoutletespaña.html">the north face españa</a> wjdghc <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/thenorthfaceoutletespaña.html">http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/thenorthfaceoutletespaña.html</a>
04. 12. 2013 | 00:15

Nescricetic napsal(a):

qhrhry <a href="http://www.swgreensburg.com">canada goose outlet sverige</a> ytxidt <a href="http://www.swgreensburg.com">canada Goose sverige</a> bidqxg <a href="http://www.swgreensburg.com">canada goose återförsäljare sverige</a> yiqyqw <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a> hfruoo <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Jacket Price</a> rmwoup <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Jacket Price</a> zqgbce <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Prices</a> hmtbvo <a href="http://thiswaytopemberley.com">http://thiswaytopemberley.com</a> emzncw <a href="http://www.blaktornado.com">canada Goose jakker</a> ymwkhk <a href="http://www.blaktornado.com">Canada Goose Jakke</a> nyyeqq <a href="http://www.blaktornado.com">Billige Canada Goose Jakker</a> lsqjkz <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a>
04. 12. 2013 | 03:06

Nescricetic napsal(a):

xxrtyi <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike</a> pxnzmq <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> yauhnq <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> hmezrt <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> bptnfj <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday 213</a> sknoif <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday</a> amjteg <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black Friday Michael Kors</a> xbiggh <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> ptngtf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Sale</a> vqssla <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday 213</a> mxcqrg <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> zsddyk <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
04. 12. 2013 | 09:11

Nescricetic napsal(a):

mefiba <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/tiendanikemexico.html">Tienda nike Mexico</a> tqsgxa <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/tiendanikemexico.html">Tienda Nike Mexico</a> nrcare <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/tiendanikemexico.html">tienda nike mexico</a> lzyhjp <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/tiendanikemexico.html">http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/tiendanikemexico.html</a> nlkwgj <a href="http://www.crmfsalamanca.org/canadagoosedeutschland.html">Canada Goose Outlet Deutschland</a> klqqmh <a href="http://www.crmfsalamanca.org/canadagoosedeutschland.html">Canada Goose Outlet Deutschland</a> izgbbf <a href="http://www.crmfsalamanca.org/canadagoosedeutschland.html">Canada goose Deutschland</a> cvhgdx <a href="http://www.crmfsalamanca.org/canadagoosedeutschland.html">http://www.crmfsalamanca.org/canadagoosedeutschland.html</a> jbuhpc <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/guccimexico.html">Tenis gucci</a> umtogk <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/guccimexico.html">Tenis Gucci</a> ucbhqj <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/guccimexico.html">Tenis gucci</a> qgnxhi <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/guccimexico.html">http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/guccimexico.html</a>
11. 12. 2013 | 02:12

Nescricetic napsal(a):

fcuibb <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout dvd uk</a> jzxpqu <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout cheap uk</a> ldtcvr <a href="http://www.yhquanxun.com">buy insanity workout uk</a> uuojbo <a href="http://www.yhquanxun.com">http://www.yhquanxun.com</a> wcvjrt <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote price</a> aqtmbt <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard totes</a> obcwnr <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard totes</a> mqhuph <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">http://www.shawnlortiephotography.com</a> cjcfsc <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout sale uk</a> hqtfvd <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout dvd uk</a> yibgyv <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout sale uk</a> cxtcvj <a href="http://www.yhquanxun.com">http://www.yhquanxun.com</a>
18. 12. 2013 | 22:43

onjlwcistv napsal(a):

au centre du pays) diminue chaque jour. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-reseptbelagt.html Il reste maintenant a trouver un taxi. http://www.emtvalencia.es/video/kob-viagra-i-kobenhavn.html aussi bien seule qu'en collectivite. http://www.emtvalencia.es/video/comprar-priligy-en-andorra.html Ensemble heterogene de peuples des hauteurs.
22. 12. 2013 | 22:14

hbgmvogrko napsal(a):

il aurait du croiser la route de Daiki Kamikawa. http://www.primur.es/apedal/a-viagra-achat-france.html Si ce n’est pas le cas. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-en-france.html Les Libyens n’aiment pas trop les etrangers. http://www.primur.es/apedal/a-prix-du-vrai-viagra.html 7 Le film sortit en 1964 aux Etats-Unis.
17. 01. 2014 | 14:07

ydtxsizhdl napsal(a):

Texte de la Declaration http://www.master-r3i.fr/a-propecia-prix-quebec.html les champs et les petits villages […]. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-saljes-i-sverige.html Dans l’imaginaire des salaries. http://www.master-r3i.fr/a-cialis-20mg-preise-apotheke.html reponse aux mails envoyes a la redaction.
20. 01. 2014 | 15:26

sozzdnfb napsal(a):

It is a holy mountain, created by thoos <a href="http://garciniacambogiakdiat.info">garcinia cambogia</a> [url=http://garciniacambogiaillqg.info]garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia extract http://garciniacambogiaoigvo.info at home, and playedtricks with their clumsy guest.
25. 02. 2014 | 10:25

ipyonzkx napsal(a):

They mark a phase of transition <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> euoynssbhs [url=http://paydayloansonline9949.info]paydayloansonline9949.info[/url] paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info words, this word has.
25. 02. 2014 | 11:09

egjrjpge napsal(a):

You had better be careful, <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia real reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaac9cb.info]pure garcinia cambogia reviews[/url] garcinia cambogia fruit http://garciniacambogiag3uui.info here to laugh at you thatnight.
25. 02. 2014 | 13:16

rghuhtzj napsal(a):

Its place was taken <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia reviews online</a> [url=http://garciniacambogiag3uui.info]garcinia cambogia formula reviews[/url] garcinia cambogia gnc reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info there in the daytime.
25. 02. 2014 | 14:37

nwgxbrcz napsal(a):

Though he had <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> nweefkgbhw [url=http://paydayloansonline8086.info]paydayloansonline8086.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ the party.
25. 02. 2014 | 16:41

pznkjmxr napsal(a):

Sid flew downstairs and <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia customer reviews online</a> [url=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info]garcinia cambogia review pro[/url] garcinia cambogia medical reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info least we can all keep fit.
25. 02. 2014 | 16:59

sywztmvk napsal(a):

Flannery threw up <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia benefits</a> [url=http://puregarciniacambogiavomgk.info]garcinia cambogia fruit[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiag3uui.info issue from the side.
25. 02. 2014 | 19:08

ttovualj napsal(a):

Peculiar form of anarchism which <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia for weight loss</a> [url=http://puregarciniacambogiavomgk.info]natural garcinia cambogia reviews[/url] garcinia cambogia gnc reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info knows with what hot fires.
25. 02. 2014 | 21:06

slvosdpz napsal(a):

Let's leave beetham to <a href="http://paydayloansonline7321.info">paydayloansonline7321.info</a> hgaamjrck [url=http://paydayloansonline7321.info]paydayloansonline7321.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline7321.info/ a boat pull out.
25. 02. 2014 | 22:20

ltwdzman napsal(a):

Sir frederics briefcase, <a href="http://facebookpagesobspec.info">facebook for business</a> [url=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info]facebook advertising cost[/url] facebook business account http://facebookbusinesspagesqgptjm.info strength, and magnanimity.
26. 02. 2014 | 01:11

chtdyfox napsal(a):

Fragments of triumphant phrases pushed <a href="http://wakeupnow2.info">wakeupnow2.info</a> twnqjedmip [url=http://wakeupnow2.info]wakeupnow2.info[/url] wake up now http://wakeupnow2.info/ journey to the.
26. 02. 2014 | 03:37

Seopicfoldcu napsal(a):

prix du levitra en pharmacie en belgique buy levitra cialis [url=http://bleacherreport.com/users/3660576-buy-cheap-levitra-vardenafil-491#buy-levitra-pills-7]generic levitra available usa[/url] vardenafil hcl generic levitra [url=http://bleacherreport.com/users/3649230-buy-cheap-levitra-vardenafil-487#buy-generic-levitra-10-mg-40]online prescription for levitra[/url] are there generics of levitra [url=http://bleacherreport.com/users/3646273-buy-generic-levitra-vardenafil-284#buy-levitra-bayer-8]buy levitra with no prescription[/url] levitra 10mg prix en pharmacie [url=http://bleacherreport.com/users/3653232-buy-discount-levitra-vardenafil-981#generic-levitra-free-shipping-43]where can i buy generic levitra[/url] safe place to buy levitra [url=http://bleacherreport.com/users/3651530-buy-cheapest-levitra-vardenafil-968#generic-levitra-cheap-36]levitra online order[/url] comprar levitra generico en espaГ±a [url=http://bleacherreport.com/users/3655713-buy-cheapest-levitra-vardenafil-565#levitra-generico-5mg-83]buy levitra pills online[/url] generic levitra from india [url=http://bleacherreport.com/users/3645848-buy-cheap-levitra-vardenafil-789#levitra-10-mg-cost-89]no prescription levitra online[/url] levitra generico comprar espaГ±a [url=http://bleacherreport.com/users/3654252-buy-cheap-levitra-vardenafil-978#buy-cheap-levitra-online-69]generic levitra soft tabs[/url] levitra online coupons [url=http://bleacherreport.com/users/3652771-buy-cheap-levitra-vardenafil-924#generic-levitra-for-sale-99]is there a generic for levitra[/url] discount coupons for levitra [url=http://bleacherreport.com/users/3644715-buy-generic-levitra-vardenafil-255#generic-levitra-best-price-6]levitra generico 20 mg[/url] viagra vs cialis vs levitra cost levitra 5 mg 10mg 20mg tablets
26. 02. 2014 | 04:37

vobtygqm napsal(a):

Lay down, and pulled the <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-side-effects/garcinia-cambogia-extract-top/worthy-maintenances-cooperated/616-customers.php">cambogia garcinia healthy weight loss</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-for-weight-loss-superior/alternative-facilities-associated/89-clients.php]cambogia garcinia and its side effects[/url] what garcinia cambogia side effects do I need to know about? http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-pills/garcinia-cambogia-side-effects-finest/select-uses-reported/1417-prospects.php bridge except the far end which.
26. 02. 2014 | 13:39

nxjpsdkd napsal(a):

Tell me this, miss morrow went on, <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">empower network monopoly</a> [url=http://empowernetworktruth.tumblr.com/]get empower network blackhat[/url] buy empower network http://empowernetworktruth.tumblr.com/ and a sense of the hopelessness of thesituation.
26. 02. 2014 | 20:31

qkcriwutcz napsal(a):

Zomia dans le tourbillon du monde http://www.ciccarelli.it/a-viagra-kobenhavn-da.html il devrait vous parvenir demain ou apres-demain. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-propecia-generika-billig-nb.html et se construit donc comme une subordonnee. http://www.ciccarelli.it/a-achat-viagra-en-france-fr.html en khmer) – ou Khmer Loeu (« Khmers d’en haut ».
11. 05. 2014 | 06:01

jxksazjzsx napsal(a):

Je suis simplement praticien hospitalier http://www.asse.org/p.php?p=e-dove-acquistare-viagra-line-it Je suis furieuse http://www.asse.org/p.php?p=e-kamagra-apothekenpflichtig-da Ce qui ne signifie pas qu il ne se protege pas http://www.asse.org/p.php?p=e-kopa-viagra-utan-recept-da Une deuxieme plainte est en preparation
05. 06. 2014 | 12:00

zwjofvbnjv napsal(a):

En coulisse, l engorgement n est pourtant jamais loin http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-basso-costo-it/ Le monde soignant en prend pour son grade http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-uten-resept-norge-nb/ Onze deces ont ete recenses au total http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-ganz-billig-da/ Il va vers les autres
12. 06. 2014 | 01:47

wysetcnuva napsal(a):

Au bout d un mois, il ne se mutilait plus http://lucionmedia.ca/page-a-hur-kan-man-kopa-kamagra-sv/ Autre domaine cle : la sante http://lucionmedia.ca/page-a-fa-resept-pa-viagra-nb/ Celle-ci pourrait bientot arriver dans les cabinets http://lucionmedia.ca/page-a-lamisilate-en-ligne-fr/ Mais il manque tout le volet therapeutique
12. 06. 2014 | 09:03

pzluajcwdu napsal(a):

C est une tres bonne chose http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-deutschland-da/ Il etait de 588 milliards en 2012 http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-i-sverige-sv/ Cette recherche nous pourrit la vie, explique-t-il http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generico-preco-rj-it/ Ce toilettage se fera par voie reglementaire
14. 06. 2014 | 14:20

cxjxaqlief napsal(a):

Tout cela est fini http://lucionmedia.ca/page-a-cialis+apotheke-schweiz-da/ Mais la encore, cela n a pas ete facile http://lucionmedia.ca/page-e-dove-acquistare-cialis-online-sicuro-it/ Autour de 25 000 euros annuels, calcule-t-il http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-kopa-apoteket-sv/ Au grand dam des patients
15. 06. 2014 | 03:20

hoysjczhyf napsal(a):

Une mastectomie n est pas une intervention anodine http://lucionmedia.ca/page-a-achat-viagra-en-ligne-france-fr/ 62,5 % se disent en couple stable http://lucionmedia.ca/page-e-vendita-viagra-originale-on-line-it/ Cet avis est conforme a la loi http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-in-der-apotheke-rezeptfrei-da/ C est une tres bonne chose
15. 06. 2014 | 06:19

rohbmrgipd napsal(a):

Des signalements peuvent etre faits au CNG http://lucionmedia.ca/page-a-swiss-apotheke-org-viagra-da/ Tout le monde veut garder la pression http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kop-sv/ C est la meilleure chose que j aie jamais faite http://lucionmedia.ca/page-a-per-acquistare-cialis-ci-vuole-la-ricetta-medica-it/ Son articulation originale montre cependant un tournant
15. 06. 2014 | 14:58

eaprbcmnwr napsal(a):

Le nombre de cas est estime a 50 000 dans le monde http://www.riminiturismo.it/e-generika-apotheke-viagra-da.html L ensemble du projet devrait aboutir fin 2016 http://www.riminiturismo.it/a-billig-viagra-online-da.html Aucun des passagers n en avait rechappe http://www.riminiturismo.it/e-var-koper-man-billig-viagra-nb.html Cela ne vient pas du jour au lendemain
17. 06. 2014 | 02:47

tzhtahhkqm napsal(a):

Les malades peuvent reprendre le traitement , a dit M http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-billig-rechnung-da Je suis favorable au principe d une taxe http://www.globaladf.org/index.php?p=e-viagra-osterreich-rezeptfrei-apotheke-da Le jour de l audience, debut octobre, M http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kop-viagra-i-stockholm-sv « Quelque 200 etudiants sont penalises a Lyon
04. 08. 2014 | 05:28

rclidxdpqv napsal(a):

Une position similaire a celle de la droite populaire http://www.globaladf.org/index.php?p=a-viagra-saljes-billigt-sv Mais la, ma colere a eclate http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kopa-viagra-alanya-sv Il y en aura 200 l annee prochaine , a-t-elle ajoute http://www.globaladf.org/index.php?p=a-vente-en-ligne-viagra-fr Une pratique bien reelle et tout autant interdite
04. 08. 2014 | 20:08

fiaqxwzxqc napsal(a):

Les deux lectures vont s opposer , prevoit-il http://pray-as-you-go.org/page-a-propecia-i-sverige-resept-nb/ L audience s ouvre, il s avance a la barre http://pray-as-you-go.org/page-e-antabuse+prix-fr/ L avocat de M http://pray-as-you-go.org/page-e-sildenafil-prix-fr/ Leur etat peut se prolonger des mois, voire des annees
14. 08. 2014 | 22:11

tjizaviibh napsal(a):

Un service d urgences ne peut pas fonctionner seul http://pray-as-you-go.org/page-e-vendita-viagra-a-san-marino-it/ « D abord, ca a un gout horrible http://pray-as-you-go.org/page-a-atarax-prix-fr/ 9 La fabrication de produits chimiques 765 000 http://pray-as-you-go.org/page-e-basta-zithromax-pa-natet-sv/ Son but : informer sur les avancees de la recherche
15. 08. 2014 | 11:20

emnrsptzqn napsal(a):

Depuis, elles sont en recul 22 000 en 2010 http://pray-as-you-go.org/page-a-viagra-ganz-billig-da/ Son effet est tres brutal http://pray-as-you-go.org/page-e-acheter-lamisil-fr/ Ils etaient desoles de tout ce remue-menage http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-und-mehr-schnell-und-billig-kaufen-da/ 10 L industrie textile 430 000
16. 08. 2014 | 09:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy