Stárnutí Evropy

05. 09. 2008 | 11:22
Přečteno 4859 krát
V Británii se loni počet důchodců poprvé přehoupl nad počet dětí, o 42 tisíc. (Britským důchodcem je žena nad 60 a muž nad 65, britské dítě končí šestnáctým rokem). Částka vyplácená v důchodech ze státního rozpočtu činí 77 miliard liber ročně, 6,2 procent celonárodního příjmu. Tempem propočítávaným od roku 2001, kdy bylo ještě o milion mladých víc než starých, by tato částka měla do roku 2050 vzrůst na 8 procent. Jen to, podle propočtu britského statistického úřadu, bude muset zvýšit daňovou zátěž až o 10 procentních bodů. V roce 2050 taky budou na každého důchodce pracovat jen dva dospělí. Loni to ještě byli čtyři. Kdysi, když se v Evropě začínal zavádět důchodový systém, to bývalo deset, šestnáct, či víc. Zbytek Evropy už k tomu věkovému „přehoupnutí“ taky nemá daleko.

Nekomentujme, zda je to fair k těm mladým, kteří si po zvýšeném zdanění nebudou moci dovolit ani zpolovice příjemný život, jaký měli jejich rodiče. Či zda pokles jejich životní úrovně nepovede k poklesu porodnosti, kterou za ně nedoženou ani nadržení staříci jako Anthony Quinn plodící ještě v čtyřiaosmdesáti a Dr. Julio Iglesias (zpěvákův rozpustilý tatík) v devadesáti.

Všimněme si naopak tvrzení některých lékařů, že při zdravé životosprávě, radosti ze života, tvůrčí aktivitě, dvou deci červeného vína denně a pravidelném taoistickém sexu (a kdovíčem ještě) by se měl průměrný člověk dožívat ne sedmdesáti, ani osmdesáti, a dokonce ani sta, nýbrž sto dvaceti, v nichž Mojžíš podle biblického záznamu zemřel „v plné mužské síle“. Jestli se nám to zdá dnes utopické, připomeňme si, že před sto lety se zdála utopická ta dnešní osmdesátka a před třemi sty lety i šedesátka. Takže nám nezbývá než vzít na vědomí, že přinejmenším v prosperujících civilizovaných zemích se lidský věk vytrvale prodlužuje a staříky se to tu začíná hemžit.

Proto překvapuje, když politikům nedochází, že důchodci začínají být jejich hlavní voličskou základnou, která bude rozhodovat o všech příštích vládách. Navíc je to základna nejvzdělanější, nejinteligentnější, nejzkušenější a nejméně oblbnutelná. Takže rozum zůstává stát nad pompézním urážlivým gestem, s nímž tato vláda v době, kdy se základní životní výdaje průměrné domácnosti za rok zvedají o víc než tisícovku měsíčně, přidává důchodcům 470 korun a provází to billboardovou stranickou vychloubačnou kampaní, která musela stát víc, než to zvýšení penzí. A korunuje to uzákoněním neomezené imigrace, o níž už ze zkušenosti západoevropských zemí musí vědět, že škodí nejen společenské soudržnosti, systému zdravotnictví, kvalitě vzdělanosti, kultuře života a státní bezpečnosti, nýbrž i samotné ekonomice. (Viz nedávné zjištění britské sněmovny lordů, že imigrace Británii ochuzuje ročně o 2,8 miliard liber.)

Na důchodce je obojí obzvlášť surovým útokem a v příštích volbách si to od nich někdo zatraceně schytá. Vyhraje to u nich ne párstovková almužna, nýbrž možnost udržovat si v stáří důstojnost a duševní zdraví užitečnou prací, kterou nikdo nebude zdaňovat. Ano, čtete dobře, předkládám návrh na zrušení daní ze všech příjmů z jakékoli pracovní doby všem občanům nad 65 let, bez dalšího paušálního zvyšování důchodů. Možná nás překvapí, kolik zkušených, moudrých, vzdělaných, podnikavých, tvořivých, produktivních a svědomitých lidí zaplní všechna ta údajně přebytečná místa a založí nová, kolik vytvoří bohatství a kolik na tom stát ušetří. Jestli se ještě někdy najde prozíravý politik, který by to dokázal alespoň vyzkoušet, než se tato civilizace zhroutí, vzpomeňte si, kde jste to četli poprvé.

Vyšlo v MFD

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Tyto paličské populistické výplody jasně dokumentují, že ne každý musí stářím zmoudřet. Představa, že otevření možnosti imigrace pro pracovníky u pásů a dělníky na stavbách je surovým útokem na důchodce a připraví je o výdělek, patří k tomu nejkomičtějšímu, co lze k problematice imigrace napsat.
Zrovna tak neexistuje sebemenší důvod, proč by měly být příjmy důchodců osvobozeny od zdanění. Kromě toho není pravda, že politici si důchodců nevšímají - naopak ČSSD postavila na demagogii tohoto druhu celý svůj politický program a systematicky si buduje klientelu v řadách extrémně iracionálních manipulovatelných důchodců, v nichž vzbuzuje dojem, že jakékoli snahy o omezení rychlého růstu nákladů např. na zdravotnictví jsou projevem vládní bestiality.
05. 09. 2008 | 12:27

Čochtan napsal(a):

Vřelý souhlas pane Kurasi !!!
Obávám se, že tu neomezenou immigraci dostali beféhlem z Brusselu. Tam je zdroj tohoto svinstva.
05. 09. 2008 | 12:30

SuP napsal(a):

Vilém -
a porovnání příspěvků "Vilém"/"Čochtan" jasně dokumentuje to ostatní.....
Levičáka nepředěláš, jen se Ti vybarví....
05. 09. 2008 | 12:37

stejskal napsal(a):

Ale pan Čochtan snad není levičák, pane SuPe ;-)¨

Libor Stejskal
05. 09. 2008 | 13:06

Silvie napsal(a):

Opět musím souhlasit s panem Kurasem.Bohužel, na naší politické scéně už neexistuje žádný subjekt, který by bylo možné volit. ODS mě svou arogancí a odpornými skandály všeho druhu (v poslední době korupce-Gandalovič, vydírání- Moravec, přiblblé sebechvalné reklamy...)znechucuje úplně stejně jako Soc.dem. Možná ještě víc, protože jsem patřila k jejich voličské základně. Jak se píše v bibli - "po řeči poznáte je", jenže já slyším jenom prasečí mlaskání...
05. 09. 2008 | 13:24

Silvie napsal(a):

oprava - vydíral Morava
05. 09. 2008 | 13:46

E. napsal(a):

Souhlasím s panem Kurasem. Peníze jsou až na prvním místě. A chuť důchodců pracovat za takových podmínek by se asi zvedla. Ale místo toho je mnoho důchodců psychicky deptáno naší "láskyplnou civilizovanou evropskou společností". Je snaha odtlačit všechny slabé. A slabí budeme jednou všichni. Někdo dřív a někdo později.
05. 09. 2008 | 14:06

vlk napsal(a):

Bingo!
Skvělé. Není co dodat.

Soukromě pro Silvii.Děláte neuvěřitelný myšlenkový looping! Ještě před pár týdny jste byla ochotná cedit krev za modrou... To není pošklebování. Prostě svět a zejména ten český politický, je bohužel takový , jak píšete.
05. 09. 2008 | 14:10

vodník Kebule napsal(a):

Celá staletí se společnosti řídily, nebo si alespoň nechaly poradit od starších. Společnost, která svůj největší "harddisk" zkušeností a informací nahradí pitomejma bedýnkama s monitorem a rodiče zavře do "domova" důchodců, je hloupá a tudíž lovná. A to se nám bohužel stalo. Jestli zde někdo může s jistotou sobě vlastní klidně tvrdit, že dovoz dělníků na práci ve mzdě je v pořádku (nechápu přínos, vidím v tom jen promrhané miliardy v investičních pobídkách, které by bylo možno dnes daleko lépe investovat - a nemyslím tím vyplatit na důchodech)a že nezdanění příjmů důchodců nic neřeší, určitě nesdílí domácnost se svými předky. Jinak by totiž měl informace, které by mu něco takového tvrdit nedovolily. A také by poznal, že i fyzicky slabí mohou setsakra hodně i mladému člověku pomoci v těžkých chvílích psychicky, vlídným slovem, radou, uklidněním.
05. 09. 2008 | 14:14

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Tedy já tomu nerozumím, ale ...
Na jednoho důchodce, řekněme 4 děti. A až ty dospějí důchodu? Bude to už 16? To aby se ženský strhaly, ne? Pardon, dámy, samozřejmě.
Odpusťte mi, prosím, ten slang, ale opravdu mi to nějak nevychází a nedochází. Ale třeby jsem UB.
05. 09. 2008 | 14:29

Petr napsal(a):

Všem mudrlantům o tom, zda mají důchodci pracovat nebo ne, bych přál vidět např.to, jak státní organizace dokáže jednat se zaměstnancem v důchodovém věku (důchod nepobírá), když na jeho místo potřebuje zařadit zcela nekvalifikovanou pracovnici, která je pouze shodou okolností novou přítelkyní zástupce ředitele. Omlovám se, že příspěvek nesouvisí přímo s obsahem blogu, chci jenom naznačit, že ne pro každého staršího zaměstnance je odstranění daní to nejdůležitější.
05. 09. 2008 | 14:36

Jirka Hemzal napsal(a):

Pane Vilém:
Naprostý souhlas...
05. 09. 2008 | 14:39

Vilém napsal(a):

Vodník Kebule
Dovoz nekvalifikovaných zaměstnanců, hlavně z kulturně vzdálených oblastí, má dlouhodobě také řadu sporných dopadů, ale nejde o surový útok na důchodce, to se nezlobte, to je směšné.
Paušální a nelimitované nezdanění příjmů důchodců nelze obhájit, ne že by to důchodcům nebylo příjemné, rád věřím, že mladší důchodci, zejména ti manipulovatelnější, by se nechali i nadchnout, později by ovšem doplatili na druhou část návrhu - odmítnutí údajně bezvýznamného zvyšování důchodů.
S kritickým hodnocením nevšímavosti vůči stáří souhlasím, ale nemyslím si, že by se to mělo kompenzovat iracionálním a neúnosným podbízením ze strany politiků.
05. 09. 2008 | 14:43

Okurka napsal(a):

Předem se omlouvám jestli to nesouvisí strikně s tématem pane Stejskale.

HORKÁ NOVINKA:

Italové budou brát cikánům otisky, Evropa mlčí:

http://aktualne.centrum.cz/...

Asi nebudu sám, kdo vydechl úlevou. Stále častejší preventivní buzerace VŠECH, zpravidla jen proto, aby se státní aparát vyhnul nařčení z rasizmu při kontrolách recidivistů mi už dlouho pije krev.

Asi dám Čunkovi ještě šanci.
05. 09. 2008 | 14:51

Josef K. napsal(a):

Nějak se ani jeden z komentářů nevyjadřuje k článku pana Krase, který se pro české prostředí až "novátorský". Pánové, od toho, bayste se vyřvali je hospoda, fotbalový zápas a nevím co ještě. Ale tady je dobře popsané téma, které nabízí rozdílný a zjevně reálnější pohled na věc, jiné vnímání věcí. Pan Kras, kupodivu, přebírá odpovědnost za svůj text, vy si pouze utlučete palečky o klávesnice.
05. 09. 2008 | 15:48

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Kurasi
asi byste neměl psát podobné články.

Do dnešního dne jsem si představoval, že taoistický sex, je běžný sex, kdy jeden z partnerů recituje mistra Lao'c. Já bloud. Tak jsem si to vygoogloval.Zjistil jsem, že jsem po této stránce vůbec nežil. Už to asi nedohoním.

Mister Mantak Chia radí, že bychom neměli nic potlačovat, mít sex kdykoli a kdekoli, s kýmkoli.
http://www.jitrnizeme.cz/vi...

Jiný mistr radí, že se musí střídat devět pohybů krátkých a dlouhých.A tak pořád dokola.Jen nevím, jestli mám počítat nahlas.Atd. atd.
Teprve teď jsem pochopil, proč jsou Číňani tak dobří v matematice a proč se tak rychle množí.

Ani vaše zmíněná daňová úleva, úlevu psychickou nepřinesla.Deprese jak řemen.Mojžíš, Quinn, Iglesias, Číňani. Asi jsem kazovej kus.
05. 09. 2008 | 16:46

Pocestny napsal(a):

No, kývl bych, kdyby z toho opět nečišela jakási vnitřní potřeba to vyhranit proti někomu.
Ta teze je základně špatná v tom, že tu někdo někoho šidí nebo mu dokonce ubližuje.

Začínáte od konce. Ono totiž nejprve je potřeba diskutovat to, jaké joby by senioři mohli dělat, abychom neskončili v "povinném zaměstnávání seniorů",stejně jako jsme málem skončili s povinným paraplegikem na pracovišti, kde nestíhají ostatní ani "po všech čtyřech".

Tohle je zase výkřik po garanci konzumu právaplošně, zase tu máme kolektivní lobby a kolektivní "práva", ale nikde neslyším o povinnostech.
Pokud se chcete bavit o zaměstnanosti seniorů, tak proč neříci, že ani dnes nemusí odcházet člověk do důchodu v daném věku, když je duševně a fysicky fit.
Pokud ovšem chcete vytvářet zase nějaké kvoty a pravidla, tak vězte, že daleko horším zločinem této společnosti je to, že mnozí mladí jsou ponecháni v situaci, kterou nikdo z dnešních důchodců nezažil.

To, co navrhujete, je opět vítězství počtem, nikoliv kvalitou, protože je jasné, že cynicky a technicky se stávají konzumenty systému, který díky nim dluží. Vy se snažíte opět posouvat systémové řešení dál, hrnete problémy, které po vás zbudou dětem před sebou jako ten rudý buldozer a ještě chcete nesmysly.

Pokud je KAŽDÁ PRÁCE v této zemi zdaněna, pokud za každého zaměstnance platí podnikatel státu ještě to "výpalné", je naprosto nemravné se pokoušet pardonovat ty, kteří si budou přivydělávat k důchodu z rapidně rostoucích daní mladších generací.

Váš článek vykazuje rysy charakteru dnešní starší generace. Vy se tak bojíte toho, že veškerá pravidla společnosti mluví proti vám, tohle je positivní segregace jako bič, že do toho opět vnášíte ton nároku, na který nemáte právo.

Toto je naprostý odklon od teze, že při dnešních možnostech má každý šanci se zajistit na důchod, je to jen otázka priorit. Pokud ovšem intelektuál nedokáže dnešní aktivní generaci přimět k tomuto poznání, nemůže čekat, že důsledky jednodušše hodí na mladé.

Dalším slabým místem je fakt, že zcela samozřejmě autor očekává, že za 20, 30 let budou lidé myslet, státy organizovat a společnost žít jako dnes.
Tato doba je speciální tím, že každá generace je na tom podstatně jinak. Proto dnes je potřeba stále dorovnávat výši důchodů vypočtených ze základů předinflační měny a těch, jejichž výpočet důchodu je teprve na stole nebo přuijde až za dekkádu, či dvě.

Pane Kuras, v této zemi se vždy nejdéle mohlo plánovat na dvacet let, déle tu nic nevydrží. Chtěl bych mít tu dávku "seniorské moudrosti", abych odhadl, co a jak bude za 42 let, i když - narozdíl od vás, se mně to týká, pokud mi bude, tak kulatých 80.

Já se o sebe v roce 2050 postarat nějak budu muset, vy u toho nebudete, tak při vší úctě, nechte to na těch, kterých se to týká.
Závěrem chci říci, že pokud ovšem vaše socialistické myšlení tíhne k vizi, že z práce jen odskočíme počít, porodit a zemřít a to ostatní zorganizuje EU, tak máte pravdu. /Pokud byste chtěl věřit v přirozený vývoj, staral byste se o ty, kteříé trpí dnes, ne teoretizoval o těch, kteří budou "trpět" až dlouho po vašem odchodu.

Zase popkud o gnerační nesvár.

Od podpory seniorů jsou tu JEJICH děti, ne cizí děti a jejich daně. Směřujte svou řeč tak, aby stát přestal suplovat rodinyu, vypadl z její sféry a dal lidem čas a vzdělání vychovat své děti lépe , tedy tak, abychom se v roce 2050 nesešli všichni v ednom gerontokoncentráku pana ministra sociálních affér.

Jako osedlý v Británii dobře víte, že demolice křesťanské rodiny souručenstvím skotských boševiků s muslimskými invaders je tím, proč stát nemá na důchodce. To samé máme za sebou my skrze bolševika, jeho SRPŠ, SSM, KSČ, SČSP a jiných povinných aktivit, které dělily generace a rodiny.

Vy zase chcete po eráru, aby nám byl tatínkem, na to jste ale "moc moudrý", ve svých letech. Místo abyste to řešil od příčiny, hasíte s typickou "moudrou" zpozdilostí následky. Tímhle akorát přesouváte tíži problému na mladé a na ty, kteří NEBUDOUschopni, takto fungovat.
05. 09. 2008 | 16:53

Pocestny napsal(a):

Pane Stejskal, pokaždé, když poslední dobou opravuji překlepy, přepisuji staré, tak to tedy nechávám v tomhle polotovaru. Poučte blba, jak na to, prosím...
05. 09. 2008 | 16:55

Kritik napsal(a):

Pěkný článek a dobrý návrh.
Pokud se to někomu nelíbí, nechť si připomene, že základem lidské životní cesty je také "cti svého otec a svou matku". Pokud toto elementární pravidlo někdo nechápe, ať se nediví, když mu v jeho stáří bude oplaceno stejnou měrou.
05. 09. 2008 | 16:59

Pocestny napsal(a):

Co je potřeba udělat, je jedno, obrátit směr trendu. To je ovšem složité, protože vše, co se dnes děje, včetně vašeho psaní, je důvodem se nemnožit, zatímco rozum říká, že potomstvo je most přes to moře bezmoci, kterým poplujeme na závěr, než nás vezme čas.

On je u nás jeden problém, nenarozené děti -
1- nejsou v odborech
2. nevolí socany, tak na ně nikdy nebude a proto se nenarodí.

On přístup genrací, které řešily rodinné plánování za normalizace tím, že s každým "šmejdem, kterýhos mi udělal" ("si nemůžem dovolit...") se šlo na "vejbrus", je poněkud nehumánní celkově.

Proč z toho cítím zase ten dětinský pionýrák, který nás učí myslet vždy na sebe, i když je třeba lépe myslet na někoho jiného.
Vy zřejmě vidíte padesát let, kdy "by se to mělo pořešit, někde na to vyšašit", já vidím padesát let na to, abychom změnili trendy, které nás drtí. Mně nic jiného ani nezbývá, protože ti, kteří do důchodu jdou dnes, ode mne zřejmě očekávají, že zohledním jejich existenci ve svém účetnictví.

Existují rodiny, kde to funguje, existují ldé, kteří fungují, ale tady se zase zvedá hlas těch, kteří nechtějí fungovat ani jako rodina, ani jako občané, ale jako VIP klienti s přednostními právy".
Pane Kuras, dnes jde 50% rozpočtu na "sociální" věci. Až vy "moudří" použijete svůj rozum k tomu, abyste se domluvili na tom, co všechno si ze státní šrajtofle odpustíte teď, aby bylo na vaše životní náklady potom, tak to přijmu. Ale ve chvíli, kdy by tato "práva" seniorů měla být příčinou dlašího zhoršení situace těch, kteří se množí V NORMÁLNÍM VĚKU!!!, v té chvíli je to jen další hrnutí problénu dál dobou.

K imigraci - jako země, která má přirozený potenciál a zásobárnu "tvárných duší" za humny, která je nedaleko oblasti, kde můžeme využít tu jedinou blízkost, kterou k nim máme - jazykovou, prokazujeme svou degenraci přímo názorně!Ohrnujeme nos nad "smradlavym účkem", které vypadá přesně jako "čížek, ročník 1989".

My nemusíme "dovážet čmoudy" jako Tony Blair, máme tu naše "bratry".
Putin vám tu vespolek "nesmrdí", jeho mužik ale ano. Zajmavé!! V souladu s tou "slovanskou vzájemností", kterou projevujete, když jde o Kreml.
Nojo, ale to by to muselo být jako tenkrát, když TGM "uhranul" čtvrtinu ruské bílé emigrace, většinou intelektuály, tedy elitu. Ano, naše elita byla schopna vytvořit atraktivní prostředí pro takové emigranty, kteří nakonec za ČSR bojovali více, než její autochtonní obyvatelstvo.

Dnešní "elita" přitahuje jen nekromanty, grázly a jiné "zákazníky našich běhen"", které za tringla poslouží každému, kdo "smrdí vatou", ale rády se povozí na tom " povalu z východu", co somruje o "papír na pobyt."

Malá otázečka Čochtane - Vy půjdete mejt ty hajzly do metra za ně??? Nebo budete jako skopec nadávat na Turka, který mu už padesát let statečně vytváří pocit, že i negtraotný dobytek je lidskou bytostí, když má správný pas?
05. 09. 2008 | 17:30

milo napsal(a):

To: Čochtan
Je mi sympatický váš pseudonym a vaše rozhorlenost. Přesto se v lecčems mýlíte. Předně - realitu neodženete zlobným mávnutím ruky.Za druhé - i ty nám nejdražší skutečnosti (domov, naši lidi, češství) se neudrží beze změn jimiž vyrovnáváme vnější ataky. Rizika nelze eliminovat, rizika si můžeme jen vybrat.

1) Česko je zemí s jednou z nejnižších demografických dividend na světě. Nezačne-li je reflektovat nyní, bude jako kulturní entita a ekonomická jednotka degenerovat. Budou sílit tlaky na pasivní terciární rozpočty, bude se prphlubovat nespecializovanost výrob a jejich pouhá montážní povaha.
Pane, imigrace je jediné známé řešení, které není z oblasti sci fi.

2) Otázka je, jak se k nim Česko postaví. Musí, opakuji musí, vytvořit český melting pot. Nepodaří-li se to, rozpadne se česká společnost na fragmenty. Vše bude možné a nemožné se stane možným.

3) Přijmout imigranty a interiorizovat je vyžaduje obrovskou vnitřní sílu a intelektuální převahu.Vytvořit koncept, který se vyhne většinovým chybám souseedů, je možné. začíná to však myšlenkou - snad budete souhlasit, když řeknu, že česká exekutiva jimi neoplývá a vlastně nikdy neoplývala. Imigrační varianta je na stole od roku 99. zatím byla zpracovávána bačkorovým úřednictvem "po staročesku".

4) Každý z mladých by si měl položit otázku, zda tu chce žít. Většina by chtěla, ale není jisté, zda to za 30 let půjde.

5) Možná, že bylo dobré začít jakousi generační seberflexí: nezdá se vám, pane Čochtane, že zde kvete jakýsi generační biologický rasismus. je legrační, že jeho proponenti se mohou setkat s jeho ohavnější tváří ...až budou staří.

Přeji vám dobrý podvečer.
05. 09. 2008 | 17:40

Pocestny napsal(a):

milo, jak chcete očekávat od společnosti, která neumí přijmout VLASTNÍ EMIGRANTY, ŽE PŘIJME cizí imigranty?

Jak chcete očekávat roli "melting pot" od společnosti, která jest formována pocitem nutnosti se nespojovat, nýbrž vymezovat, izolovat z "globálního substrátu", která dělá vše pro to, aby k žádnému "tání" nedošlo.

Tato společnost se vytvořila vymezením se proti universu křesťanskému i rozumovému, její dějiny jsou dějinami rozpadů, vyhnání, holokaustu, vivisekce populace v 50. a 70. letech, tady byl uložen hluboký kód "znič vše, co ti nejde pod vousy", který platí dodnes.

Nyní použji terminologii, za kterou se panu stejskalovi dopředu omlouvám, lež citace je třeba. Zde souhrn pravidel, podle kterých žijeme:
1. Nehas, co tě nepálí.
2. Co mi nejni rovno, po tom je mi .ovno.
3. Cizinec není našinec, dělí se na
a) dojnou krávu, vepře (pokud má "máry")
b) ksindl z východu, co nás přitáhl vyžírat.
4. Kdo se .urví, ten má štěstí, ten je samý peníze.

Jak z toho chcete melting pot? vždyť platí i
5. Z .ovna bič neupleteš.

Tolik "lidová moudrost".
05. 09. 2008 | 18:30

Pocestny napsal(a):

milo: Co říká "český melting pot" o svých sousedech?
1. Němec - germánské prase
2.Rakušan - degenerované zelené germánské prase.
3. Slovák - drotár, murár, lempl "na práci".
Polák - šmelka a vožungr.

Dále, Rumun je cikán, Bulhar je jednotka blbosti, jedině ten Rus, i kdyby položil své bohatýské lejno naříč naším talířem, zůstává pašákem, protože on těm všem normálním okolo nás (tedy, takovým, jak je vidíme) dokáže naopat tu pRRRRRRR.... (s pěnou u huby).

Zvrácená sympatie k něčemu, co smrdí krví, převratem, chaosem, kdy i my se konečně odvážíme.... protože v tomhle světě jsme my bílí a hloupí nahraní.

My nechceme imigranty, protože to bychom museli umět něco víc, než oni. Tak radši na černo použijeme škovného chirurga jako nešikovného kopáče, aby naši nešikovní chirurgové náhodou také nemuseli "zklamat u lopaty".

Ta levicová banda si totiž i ty lopaty rozdává "dle zásluh", nebo lépe řečeno si jí přehazuje. Řídit tu "umí každý", ale lopaty se historicky bojíme víc jak bolševika. I on se muýel nakonec spokojit s tím, že se o ní víc opíráme, než vykopem, že.

Čochtan by s tou rázností měl začít doma v šenku, postarat se, aby každý, kdo tam sedí hned poránu, seděl jen za své.

Čochtan by měl pořešit, že i když se v červenci nemocenské nekonají, po povolení proplacení prvních dnů skokově narostly o 20%
My všichni bychom měli začít tím, že se takhle osopíme na všechny soukmenovce, kteří jsou nahlas, když se dostává, ale jako pěna, kdy se dává.

Až z těch téměř 40% populace, která jest účastna zobu u státního krmítka, oddělí počet opravdu potřebných, bude peněz daleko více. Ale to by byla ta "náckovská diktatura, která slouží jen bohatým tím, že "chudé" (u nás je 4,5% lidí na hranici chudoby, méně je jen v Lucembursku, což je stát s nejvyššími čistými příjmy na hlavu v EU) nenechá prožrat více daní z kapsy lidí, kteří umí lépe zacházet s penězi.

Tenhle sociální systém je paskvil, protože demotivuje ty, kteří jsou schopni tím, že favorizuje neschopné "hulibrky" z partajních stájí a masovými invazemi státu do trhu mrví jejich konkurenci. Je nutné neutrácet státní peníze ani za jejich posunovače, ani za podnikatele se státními pobídkami a zakázkami, nýbrž všechny tyto "dvorní hráče" hodit na trh, protože dokud nebudou silní bez státní podpory, nepatří jim ani trh, ani státní zakázky.

Pochopte, že nikdo nebude sponzorovat ne "naše sociálně slabé", ale ty parazity, kteří za ně rádi jménem státu kasírují, aby polovinu utratili za kraviny a možná zbude i na trpící, teda na toho, kdo si klekne nejlépe.

Stát musí vypadnout z role otčíma, který za nás vychová děti, za nás se postará za rodiče, za nás sežene práci, za nás sežene prostě vše, co nás bolševik odnaučil dělat samotné.

Elitou národa jsou ti, o kterých se ví a mluví. Kupte si dnešnní noviny, pohlédněte realitě do tváře.
Modem operandi národa je potom to, co stát praktikuje na lidech. Klientelismus, korupce, rasismus (teda skíny nemusim, ale černý sou sv...! nebo "černý jsou dokazatelně nižší rasa" a podobně) pokud se "bílý cikán" dopustí toho co ten "černý", taak to náhle není rasová dispozice / indispozice, ale "Von Franta to teď má těžký, stará mu utekla, vo práci přišel, tak chlastá ještě víc...". Zároveň kdekomu ten "černý zvěřinec" náramně vyhovuje, neboť zastiňuje výhled na ně samotné, kteří se "vod černejch" liší jen barvou kůže.

Kdo by se s námi chtěl tavit?
05. 09. 2008 | 19:07

gyps napsal(a):

... už to prognózování na rok 2050... Dnes je průměrný věk v EU 38 let, v roce 2050 údajně má narůst na 48 let. Kdo dává peníze na takové nesmysly? Z ženských co operují s mariáškami by vypadlo určitě něco rozumnějšího.

Situace seniorské společnosti totiž zcela jistě nenastane - přechodová (klimakterická) společnost...?

Generační konflikt se "rozhoří" transkulturně, transcivilizačně. Mládí má zelenou, stáří též - tu v lahvi.

Jinak: "Žili jste na sebe a teď k stáru Vám za to máme ještě platit? Vám, kteří jste měli plná ústa lidských práv, ale flákačům a kriminálníkům, jejichž jedinou ´zásluhou´ bylo, že se narodily na určitém místě, jste dávali víc práv než nám tvrdě dřoucím, kteří jsme přišli z daleka a za drobnosti jste řadu z nás posílali zpět. Přitom jsme dělali to, čím Vy jste pohrdali. Vy zpovykaní, užvanění užívači (hédonisté), kterým není nic svaté (rodinou počínaje...)..." Toto apod. může přijít! A to je jen profánní forma.

Jedním ze synonym slov "moderní", "civilizovaný" by mělo být úpadkový.

Nesouvisejí věc, podobná neprozíravost, ba hloupost: Prozíravý J. M. Keynes se po jednání ve Versailles po 1. sv. v. zhroutil. Německu totiž bylo uloženo po úpravě (změkčení) podmínek splácet reparace do roku 1987! Krachlo to o 54 let dříve.

Doba je prý rychlá, stále rychlejší... Tak aby neutekla!

Kozinova věta zní...
05. 09. 2008 | 19:33

SuP napsal(a):

Čochtan -
doufám, že Vy jste si mou poznámku nevyložil jako pan Stejskal? Kdyby ano, vězte, že za levičáka Vás nepovažuji. Ale to Vy asi víte.
05. 09. 2008 | 19:34

vlk napsal(a):

Pocestný

tohle je ale humus.

Jetsli jsme dobře počítal, je vám 38. Takže když to tady ruplo, šel jste k maturitě. Starší generace měly zřejmě čest a samozřejmě právo, resp. povinnost vám financovat další studia,nejspíš i hypotéku na bydlení a d alší sociální záležitosti, které jste užíval a užíváte, aby vy jste jí oznámil, že prožírá stát. To je ovšem úžasná paráda.
PArádou ještě větší je hláška o nemravnosti souběhu důchodu s výdělkem!

Uniká mi zákla d té nemravnosti Platil jsme do systému s tím, že mi systém zaručuje, že tehdy a tehdy mám nárok na jeho dávky. Jestli jsem zaměstnán nebo ne, resp. budu je moje věc. Vy připouštíte sobecký individualismus všude kde byste rád profitoval vy. Ale druhý nemá nárok na nic. Má jedinou výsadu - platit na vás.
Že asi za dvacet let bud e scházet asi půlmilionu pracovních sil? Nevadí! Pan Pocestný to vyřeší jedním ze dvou následujících způsobů
1- naveze tam důchodce, kteří s ebuď vzdají platu nebo důchodu
2- doveze sem cizince. S e všemi dopady, ketré to bud e mít. Víte pracující důchodce nic nechce. On má vyřešené bydlení, vyznává stejné hodnoty jako obyvatelé tohoto státu,nehrozí extremismus, nesnášenlivost, fundamentalismus, exotické nemoce. Je proočkován proti spále , obrně , neštovicím, tubeře, černému kašli a asi padesáti dalším nemocem, takež nebude jeich přenašečem, odpad dávának tomu určená místa a pravidelně platí daně a poplatky. Ovšem Pocestný nejspíš doveze radši gastíky levně z nějakého Banbusstánu.

A perla největší - jeho generace prý bud e ve s táří úplně jiná než ta dnešní nebo ta zítřejší. Jestli ano, pak tím, že bud e daleko sobečtější, protože jdeo sobce, daleko sebestřednější a daleko nesnášenlivější.A daleko militantnější.
Ale ujišťuji vás, že budete stejně bezmocní, stejně očekávající pomoc a porozumění jako dnešní děečkové a babči.
Jsme ovšem zvědav, kdo vámbude a speciálně vám,něco takového poskytnout. To teda bude kandidát na řád Matky Terezy.
Jo a ješět něco - mimořádně zřídka s evidí exemplář,který by tak pohrdal vlastním národem jako vy. Jak to mezi námi vůbec můžete přežít?
05. 09. 2008 | 21:01

Pepa Řepa napsal(a):

Někdy mám pocit, že je to tu samej magor.
05. 09. 2008 | 21:04

Vilém napsal(a):

Vlk
Protože je mi 40, dovolím si taky reagovat, i když Pocestný se jistě vyjádří víc než obsáhle. Především je velice pochybné stavět debatu na kádrování mluvčích. Nemluvil bych o nemravnosti, ale souběh starobního důchodu a výdělku je nelogický. Pokud je starobní důchod poskytován z titulu ztráty výdělečné schopnosti v důsledku věku, je výdělečná činnost přímým popřením hlavního důvodu, proč je poskytován. Něco podobného platí nesporně také v případě invalidních důchodů. Požadavek na to, aby dotyčný ještě navíc neplatil daně, je už pak skutečně absurdní. Neberte to osobně, ale důchod není státem garantované spoření, jak se snažíte tvrdit, protože v tom případě by dnešní důchodci splakali nad výší důchodů - je to placeno z odvodů aktivní generace, a je to tak také v pořádku, stejně jako možnost určitého výdělku - ve skutečnosti však jde u souběhu výdělku a důchodu o výsadu a ne o nějaký samozřejmý nárok vůči mladším lidem.
05. 09. 2008 | 21:27

Skogen napsal(a):

Znám mnoho důchodců, kteří si daně nedaně přivydělávají už nyní a to ne proto, že by až tolik chtěli tvořit. Oni chtějí přežít aniž by se po exekucích stali bezdomovci. V tom jsme před Británií zřejmě napřed. A jestli se důchodci pohrnou na místa řemeslníků, kteří zde začínají citelně chybět? Na to nevsázím.. Leda by vlivem daňového zvýhodnění zaměstnavatelů (když žádné odvody, tak zřejmě žádné) obsadili vyhřátější místa těch mladších, za což by je ti mladší bezpochyby právem "ctili" a "milovali"...
05. 09. 2008 | 22:08

Skogen napsal(a):

Pane Viléme, chápu tedy správně, že jedinou logickou kategorií měl by být důchodce invalidní, protože jedině ten má z titulu ať už choroby, defektu či stáří nárok nebýt produktivní? No, já opravdu netuším, proč je třeba zejména pro ty pravicově orientované vše zjednodušovat až na polopaticky názorné elementární souvislosti. Spoření v penzijním fondu je úsporou, ke které si smíte vydělat, protože je to úspora, zatímco ze zápočtového listu patrné a při výpočtu důchodu zohledněné prostředky odvedené de facto na sociální dani, nemohou připouštět přivýdělek, protože je nenazýváme úsporami? Není to slovíčkaření?
05. 09. 2008 | 22:21

Vilém napsal(a):

Skogen
Asi jsem se nevyjádřil srozumitelně - u invalidních důchodců jde o situaci souběhu výdělku a invalidního důchodu, kterou považuji za nelogickou stejně jako souběh starobního důchodu a běžného zaměstnání.
Za druhé se musím ohradit proti představě, že jsem pravicově orientován - nikdy od roku 1990 jsem nevolil pravicovou stranu a ani s tím nepočítám do budoucna, nejsem si ani vědom, že bych preferoval pravicové hodnoty. Mám ostatně podezření, že stanoviska v této debatě korelují s věkem, nikoli politickou orientací.
A nyní k Vašim příměrům - důchodový systém není spoření, protože je povinný, a to pro dnes aktivní pracovníky, kteří by jistě takové spoření v cizí prospěch odmítli.
05. 09. 2008 | 22:31

vlk napsal(a):

Vilém
a proč byste reagovat neměl,
Nevím,jestli jste dnes sledoval televizní zprávy. Tam s e mluvilo o otm, jak bude zvýšeno nájemné. Příští rok.

A nárůst o kolo 45% nejspíš vyžene každého kdo ješět může jakkoliv pracovat a sežene místo, z důchodců v nájemních bytech, do práce. Protože důchody jim sotva na zapalcení holého nájmu budou stačit.

říkáte ,že jako souběh důchodu a výdělku, že je nelogický a že je to výsada? Takže podle vás je výsadou i v důchodu přispívat daněmi a dovody na zdravotní a sociálku? Což bude samozřejmý efekt takového souběhu.
Zajímavé. Zřejmě vám daleko více konvenuje neofic práce důchodců mimo daňový systém, Kde mají jaksi stejný souběh. Jen stát z toho nic nemá.
A s tím průběžným systémem mne nedostanete. Průběžný systém je smlouva mezi občanem a státem, že po dosažení určitého a věku a odpracování určitých let má člověk nárok na rentu od státu. OD těch, co momentálně platí. Pokud bud e dost použitelných čtyřicátníků, nemá pětašedesátník na trhu práce nejmenší šanci. Bud e jich dost? !
A neberu to osobně.Mně s e důchod zatím netýká.
ale co s e mne dotýká je skutečnost, že do teď jsme měl povinnost platit na vás a mladší ročníky a financovat jim vzdělání a vy nyní říkáte, že je něco nefér, když máte platit vy mně. Mně s e také nikdo neptal, jestli si myslím, že maturitu musí mít každý čtyřkař ze základky a že vysokou školu musí mít mít každý, kdo okolo ní projde po chodníku.
Mimochodem jste tady zavelkého zastánce sociálna. Tady ovšem ono sociálno selhává. Když s emá dotknout vás osobně. Mně s enaopak netýká souběh důchodu a výdělku. Ale nevidím, proč bych proti tomu měl protestovat. Je mi milejší pracující tuzemský důchodce než poněkud podivné typy dovážené z Rumunska nebo Mongolska.
05. 09. 2008 | 22:58

Vilém napsal(a):

Vlk
Těším mě, že mi skoro nepodsouváte stanoviska. Ovšem netvrdil jsem, že se má souběh odstranit nebo že důchodci mají přejít na černý trh práce, jen že souběh není logický z toho pohledu, který jsem uváděl (a psal jsem o hlavním důvodu, netvrdím, že nelze nalézt jiné důvody nebo že v zájmu důchodců nemůžeme tuto možnost poskytnout). Vliv zdražení bydlení je ovšem jiným problémem a rozhodně bych nesouhlasil s reakcí v podobě zvýšeného pracovního zapojení důchodců - velká část důchodců možnost výdělku nemá, a co by bylo s nimi?
Tvrzení o jakési smlouvě v podobě průběžného systému je nepodložené a nemohu přijmout představu, že jistě oprávněný požadavek na slušné zajištění v určitém věku je totožný s nárokem na přesně stejné zajištění i v případě, že dotyčný si bohatě vydělává. Požadavek osvobození od daně pak nemá z mého pohledu žádnou oporu kromě nepochybné touhy neplatit daně.
Pokud jde o sociálnost, zřejmě bychom si museli ujasnit, že sociální hledisko znamená zohlednění potřeb, nakolik je to možné, a nakolik jsou závažné, nikoli vymezení skupin obyvatel, které by měly mít nárok na prostředky od státu z titulu své identity bez ohledu na neexistenci potřeb nebo měly být osvobozeny od běžných povinností navzdory možnosti je plnit. Chápu, že politika ČSSD orientovaná podle druhého hlediska má v tomto směru za následek zmatení, takže někdo, kdo se opováží uplatit sociální hledisko, může působit dokonce asociálně.
Přiznávám, že jsem absolvoval vzdělání hrazené státem a nevidím zde vliv na své postoje k zdanění důchodců. Jsem třeba zcela zdráv a netvrdím, že by si měli např. nemocní vše platit, čímž je popřeno vaše tvrzení, že mi jde pouze o vlastní zájem.
05. 09. 2008 | 23:25

vlk napsal(a):

Viléme

nechtěl jsem vám nic podsuvat. Ani trochu, Pokud cokoliv tak berete, omluva.

Nemohu přijmout ale vaše tvrzení a to i to inovované o souběhu.
Je to stejné, jako byste řekl, že na penzi němají nárok ti, kteří mají jiné příjmy. Třeba z nájmů nebo z dividend nebo ti, co si prostě hodně naspořili.
Tohle nefunguje. Zákon říká - penze tehdy a tehdy, při splnění takových a takových podmínek.
No ajá netvrdil, že vám jd ejen o váš zájem. Já tvrdil, že jste sociálně orientovaný. Al ejen do chvíle, než s e sociální výdaj týká vás a než ve vás ten výdaj probudí aspoň ždibek závisti.Něco si ještě nechám do zásoby, až se zase potkáme nad něčím jiným abudete tam mít svůj obvyklý komentář.
Ale nejsem antagonističtí nepřátelé.
06. 09. 2008 | 00:27

Vilém napsal(a):

Vlk
Určitě je velmi obtížné zohlednit cizí zájmy jako vlastní, a člověk se neubrání svému hledisku, jež zpravidla racionalizuje jako objektivní posouzení, které se jen náhodou shoduje právě s jeho zájmy nebo jim minimálně neodporuje.

Pokud jde o zákon, ten právě může říkat to nebo ono vcelku bez ohledu na to, co se dá obhájit. U důchodů se uplatňují i jiná hlediska než sociální, třeba zásluhová, hlediska politických zájmů, historicky vzniklých specifik atd. Z čistě sociálního hlediska by jistě nebyl důvod nezohlednit třeba dividendy nebo jiné příjmy, jenže kam bychom dospěli při neustálém průběžném přehodnocování důchodů podle všech příjmů a při nesmyslném potlačení jiných než sociálních hledisek?
Přeji hezký víkend a těším se na budoucí debaty.
06. 09. 2008 | 00:47

taky ekonom napsal(a):

Pan Kuras smíchal nesouvisející věci.

S jeho obranou důchodců lze naprosto souhlasit. Racionálních (ano racionálních!) hlasů na podporu určitého důstojného minima pro důchodce je zapotřebí.

Útok proti imigraci však patří jinam. Ten nemá s důchodci nic společného (nanejvýš si důchodci díky levné pracovní síle ze zahraničí najmou výpomoc, tak jak je tomu třeba v USA). Útoky proti imigraci pana Kurase jsou příliš laciné, s odvoláním stále na jednou spornou a politicky laděnou studi v Británii.

Neděláte dobrou službu národu, pane Kurasi. A už vůbec nezníte jako intelektuál v tom lepším slova smylsu.
09. 09. 2008 | 16:13

Pocestny napsal(a):

Vlku, penze je dávka, pokud splňuje zákonné podmínky, ať ho má každý.
Plat jest příjem zatížený daní z příjmu, proto jí platí každý, kdo pracuje, aby byl systém stejně průhledný a jednoduchý jako u penzí.
Tím, že ho nabouráme tringly pro ty, či ony, ho mrvíme, protože v každé pomalé zatáčce, kterou tím vytvoříte, sedí loupežník.

Nás čeká minimální důchod od státu a většina z úspor, naše děti snad už budou šetřit systematicky v přípojišťovně. Ale to zase "rozevře nůžky", že.

Ono to sice umožní dát každému to vaše socialistické "trochu", ale umožní i to, aby někteří měli i více a to je zakopaný pes.
09. 09. 2008 | 20:20

Pocestny napsal(a):

V čem jest to sprosťáctví?
Srovnejme s možnostmi studentů.
Práce brigádou oficielně povolena pět dnů v měsíci. Potom lze na smlouvu o dílo na určitou dobu, ale za normálního zdanění.

Student na koleji má srovnatelné náklady, také vede, ale bez příjmu, svou malou domácnost, financuje si leccos spojeného se školou sám, místo na koleji bydlí v nějakém podnájmu, ale jeho podíl na státem vyplacené podpoře jde škole, potažmo koleji, na které on nebydlí a menze ve které se nestravuje, čili živí to zaměstnance, ne příjemce dávky.

Když při tomhle stavu slyším o nedaněné práci navíc, je mi poněkud nevolno.

O osud padesátníků obecně bych se nebál, oni ti nastávající jsou schopni držet krok s dobou, tam nedochází k morálnímu zastarání schopnosti vstřebávat nové. To je rozdíl mezi generací strnulosti normalizace a tou naší, my jsme děti vaší následné bezradnosti.
09. 09. 2008 | 20:30

Pocestny napsal(a):

Vlku, ten nárůst se týká 30 tisíc Křečkovaných nájmů u nás. To, že rostou nájmy obecní na úroveň běžných, to je také normální.
Je rovněž normální požádat o dávku na bydlení, když konkrétní osoba nestačí na nájemné.

A nakonec to nejduležitější, kdepak jsou potomci, nevšiml jsem si milionů "osiřelých" důchodců, vidím jen ty opuštěné a odložené. Tedy, proč mají fungující rodiny skrze stát sponzorovat ty, které se nestarají.

Čeští socialističtí lobotomici rádi používají stát jako kojnou, vychovatelku, učitele, šéfa, zaměstnavatele a posluhu do důchodu, protože se ve své lobotomii odnaučili starat sami o sebe.

Jde o tzv. SSD neboli Syndrom Socialistické Družiny. Čili sponzorované cigánství skrze ty, kteří se ho nedopouštějí.
09. 09. 2008 | 20:38

jaryn napsal(a):

Je to dnes celé naruby:
Stát podporuje chování parazitující části obyvatelstva a jeho množení jakožto způsobu obživy, tvořící další parazity pod pláštíkem "práva se svobodně rozhodnout" (ovšem platit a starat se mají druzí).
Tentýž stát vytváří demotivující prostředí pro zakládání "normálních" rodin. Na mladé působí obrovský ekonomický tlak, který mnozí řeší odklonem od založení rodiny, netoužíc spáchat ekonomickou sebevraždu.
Přitom náprava nikoliv sypáním peněz, ale např. formou daňových úlev dává obrovský prostor pro změnu, motivaci, spravedlnost.
Pak nemáme potřebné přírůstky a řešíme to dočasnými gastarbeitry (lepší varianta), či importem přistěhovalců bůhví odkud, což je varianta idiotská, ovšem socialistickým Bruselem podporovaná a plánovaná.
Takhle skončíme všichni v řiti...
10. 09. 2008 | 15:51

Filipi napsal(a):

Budu asi volit Cibulku. Je to trochu psychous ale i ten je VYRAZNE lepsi nez ODS nebo CSSD. V podstate jsou ty strany totiz stejne. Jenom CSSD je o trochu mene kompetentni a schopna. Ale ani jedna z techto stran neni schopna postavit se rustu statu.
10. 09. 2008 | 17:47

sapp napsal(a):

10. 09. 2008 | 17:48

Daňový polatník napsal(a):

No jsou tu mezi námi i lidé s biologickým vzděláním, kteří ví o tom, že lidstvo je nejméně 30x přemnožené, z čehož plynou veškeré problémy, nemá cenu je vyjmenovávat, a na druhé straně ekonomické skupiny, které mají zájem na odbytu výroby za každou cenu, takže místo problému, jak řízeně a bez větších problémů snížit světovou populaci lidí, se i na tomto blogu řeší problém, jak zajistit zisky nadnárodním monopolům ( a následně konkrétním lidem), a mrzí mě, že do toho nešlápnou i někteří diskutéři, od kterých bych to i čekal.
11. 09. 2008 | 08:10

rolex watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 14:46

louis vuitton handbags napsal(a):

britské dítě končí šestnáctým rokem). Částka vyplácená v důchodech ze státního rozpočtu činí 77 miliard liber ročně, 6,2 procent celonárodního příjmu. Tempem propočítávaným od roku 2001, kdy bylo ještě o milion mladých víc než starých, by tato částka měla do roku 2050 vzrůst na 8 procent. Jen to, podle propočtu britského statistického úřadu, bude muset zvýšit daňovou zátěž až o 10 procentních bodů. V roce 2050 taky budou na každého důchodce pracovat jen dva dospělí. Loni to ještě byli čtyři. Kdysi, když se v Evropě začínal zavádět důchodový systém, to bývalo deset, šestnáct, či víc. Zbytek Evropy už k tomu věkovému „přehoupnutí“ taky nemá daleko
04. 07. 2009 | 04:56

tiffany and co napsal(a):

No jsou tu mezi námi i lidé s biologickým vzděláním, kteří ví o tom, že lidstvo je nejméně 30x přemnožené, z čehož plynou veškeré problémy, nemá cenu je vyjmenovávat, a na druhé straně ekonomické skupiny, které mají zájem na odbytu výroby za každou cenu, takže místo problému, jak řízeně a bez větších problémů snížit světovou populaci lidí, se i na tomto blogu řeší problém, jak zajistit zisky nadnárodním monopolům ( a následně konkrétním lidem), a mrzí mě, že do toho nešlápnou i někteří diskutéři, od kterých bych to i čekal.
31. 07. 2009 | 14:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy