Lupiči z pražské energetiky

26. 09. 2008 | 14:45
Přečteno 6973 krát
Lupičské metody vymáhání neexistující spotřeby energie dorazily už i ke mně. Přišlo mně sdělení od jakési firmy Garnet s r.o. s provozní adresou U plynárny 500/44, 140 00 Praha 4, upomínající mě, s pověřením od Pražské plynárenské a.s. (PP), o zaplacení zálohy za odběr plynu ve výší 600 Kč, do 10 dnů. A varující, že dodavatel je „oprávněn omezit nebo přerušit dodávku zemního plynu z důvodu neplnění platebních podmínek zákazníkem“. Protože plyn už dva roky platím inkasem a žádnou upomínku o nedoplatek jsem od PP nedostal, pokouším se volat na uvedená čísla Garnetu i PP, která neodpovídají.

S naivitou poctivého zákony dodržujícího Brita se domnívám, že než po vás někdo kdekoli v Evropě může zákonně vymáhat nějaké platby, musí vás nejprve: Informovat, jakým zákonným postupem dospěl k názoru, že mu něco dlužíte. Dát vám možnost vysvětlit mu, že se mýlí. Dokázat vám příslušnou smluvní dokumentací, že se mýlíte vy. Jestliže vám to nedokáže, omluvit se. Jestliže vám to dokáže (a vy poznáte, že jste se mýlili) poslat vám novou konečnou upomínku, sám, bez vymahatelů. I v takovém případě tento proces, od první upomínky po zaplacení (nebo předání vymahateli) musí trvat nejmíň tři měsíce a zastavení dodávek v tomto období nepřipadá v úvahu, protože by bylo porušením dodavatelské smlouvy a zákona a ohrožením bezpečnosti občana.

Píšu tedy firmě Garnát s r.o. dopis žádající vysvětlení této částky, o jejímž původu nemám tušení. Při podrobnějším pročítání upomínky pak ale zjišťuji, že tato částka se netýká odběru plynu v mém bytě, nýbrž na adrese Seifertova 823/9, Praha 3. Protože jsem na žádné takové adrese nikdy nebydlel a nepůsobil, upozorňuji vymahatele na omyl a pravděpodobný záměrný podvod. Dovedu si docela dobře představit, že někdo méně pozorný se nebude obtěžovat ověřováním takovéto poměrně nepatrné částky a zaplatí ji, čímž de facto přizná svou odpovědnost za další vymyšlené částky neexistujícího odběru a už se z nich nevymotá.

Jenže tato zdánlivě bezvýznamná pomýlená nabírá novou dramatickou zápletku, když mně dochází, že na zmíněné adrese, kde se po mně žádá placení odběru plynu, sídlí (nebo sídlila) realitní kancelář zvaná Pražská správa nemovitostí (PSN). S tou mám společného jen to, že jsem od ní před dvěma roky koupil svůj nynější byt a po dobu jejího vlastnictví celého domu jsem jí platil správní poplatky, než dům přešel do společného majetku vlastníků odkoupených bytů.

Drama jak se patří: Dal někdo v PSN moje jméno a adresu na smlouvu odběru plynu? Vzhledem k tomu, že smlouva bez podpisu je neplatná, padělal na ní můj podpis? Vymyslel si někdo v PP, že za odběr plynu v budově PSN bude účtovat někomu jinému než PSN? Třeba i několika dalším osobám a subjektům, několikanásobně? Třebas i bez vědomí PSN? Dostal někdo ve firmě Garnát s r.o. nápad, bez jakékoli dokumentace potvrzující moji existenci na oné adrese, a třebas i bez vědomí PP, vykazovat extra vymahatelskou činnost, aby PP mohl dokázat svou užitečnost? Spikli se proti mně všichni? Jak přišli na mě? Proč zrovna mě? Zjistili si snad, že trávím polovinu času v cizině a než budu moci na upomínku odpovědět, přeruší mně dodávky a mně nezbude než promptně platit? Co jsem jim udělal a za co se mně mstí? Není to třeba akce nějakého politika, z něhož jsem si někdy v nějakém neuváženém článku udělal srandu? V vlivného restauratéra, kterému jsem nedal v recenzi dost bodů? Šéfredaktora, s nímž jsem se někdy pohádal? Nejsem paranoidní?

(Vyšlo v MFDnes)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

EP provinilá napsal(a):

Ne,ne, Jste v pořádku, pane Kurasi, vítejte doma.
26. 09. 2008 | 15:01

Petrman napsal(a):

Málo sledujete v TV pořady jako jsou "Černé ovce" a "Na vlastní oči" jinak by jste se tak hloupě nedivil.
26. 09. 2008 | 15:22

x-man napsal(a):

Bohužel,česká norma!Ale tyto levárny mají velkou podporu.Bude hůř!
26. 09. 2008 | 15:29

kancelarska_mys napsal(a):

@autor

Podívejte se do obchodního rejstříku (http://www.justice.cz), tam žádná firma Garnát registrována není. Je tam jen teplická firma Garnet, ale ta má v nálni práce sady-lesy-zahrady.

Divný, divný.....
26. 09. 2008 | 15:49

dtto napsal(a):

...v náplni práce...
Taky provozujou truhlářství a koupi zboží za účelem dalšího prodeje.
26. 09. 2008 | 15:50

Lucie napsal(a):

Milý pane Kurasi! Na Vás je vidět, že jste emigrant. Znám řadu Anglosasů žijících v ČR, kteří jsou po několika letech pobytu a zkušeností připraveni absolutně na vše a z míry je, na rozdíl od Vás, nevyvede opravdu nic. Čili, skutečně naturalizovaným Briten budete až ve chvíli, kdy beze slova zaplatíte :-). Zdravím Vás a nepřeji Vám dostat se k českému soudu.
26. 09. 2008 | 15:54

vlk napsal(a):

Celá věc pane Kurasi může být daleko jednodušší , než si myslíte. Může to být třeba i tak, že ta firma, co chce těch šest stovek ani nemusí existovat.. a nějaký dobrodruh, který opsal adresy ze schránek zkouší štěstí, kdo že jako zaplatí...
A teď vidím, že kolegové už lustrovlai justici... A že jsem se , zdá s e trefil.

Jo ot je byznys po česku.

Kdepak strukturované CDO a jiné podobné vymyšlenostui, co musí mít v JUEs Ej...
mymáme svoje české finty. byť tedy malé, al e funkční.
26. 09. 2008 | 16:03

jams napsal(a):

Až příliš věrohodné. :-(

Jen chci upozornit na omyl v titulku. Peníze požaduje PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ (PP), nikoli Pražská energetika (PRE) dodávající elektřinu.
26. 09. 2008 | 16:16

Pocestny napsal(a):

Ale pánové, zase prokazujete svou singularitu.
Jaký byznys?
Tohle je buď podvod, nebo bordel ve fajlích.
Za obé mohou osoby fyzické, tedy zaměstnanci.

Pan Kuras nepodniká, tak nezná "specifika domácí kalkulace", to znamená dobrý odhad položek CUZ, CPS a KSLK, ty mohou tvořit až 25% investice, když je jeden "západním naivou".

Pan Kuras měl zatím jen tu čest s triádou klasických korporátních subalternací - pučmidrátem (nevíme, nemůžeme to najít), podržtaškou (koukejte zaplatit, než se šéf vrátí z dovolený) a hulibrkem (ehm, pan president/ generál/ duce / fuhrer / dz Boss je momentálně preoccupied, ale matter s vámi rád pořeší hulibrk.

Vítejte v tom, co jste opustil, lobotomická socialistická demence je další evropskou pandemií idiocie.

Místo "světového socialismu" máme "socialistický korporátní debilismus".

Vysvětlivky:
CUZ - Co Ukradnou Zaměstnanci
CPS - Co Podělá Subdodavatel
KSLK - Kolik Stojí Lokální Klauni
26. 09. 2008 | 16:20

mirek napsal(a):

...to mě chodí neustále na mobil zprávy od jakési firmy /esox, exon?/ , že mám zaplatit kreditku na č. účtu v komerční bance...od nich ji samozřejmě nemám, mažu to, ale kdo ví, kolik lidí se chytne...
26. 09. 2008 | 16:46

bada napsal(a):

Zkuste si dát do hledáčku Pavel Hurda (předseda a.s.PP), počtěte si, a budete mít jasněji i ve vazbě na P3.
26. 09. 2008 | 16:56

vlk napsal(a):

mirek

zřejmě essox. Což je leasingovka od KB.Být vámi, radši s e s nimi spojím.
Mimo jiné proto, ž vás také mohou špupnout do regsitru neplatičů...

Ti jsou reální. Nejd e o podvod.
26. 09. 2008 | 17:04

Kritik napsal(a):

Podobné šoky zažili nedávno mnozí koncesionáři České televize, když dostali vymahačský dopis na zaplacení údajně dlužných koncesionářských poplatků s řadou drzých výhrůžek. Přitom většina z koncesionářů žádné dluhy vůči ČT neměla. Zato ČT měla ve své evidenci nepředstavitelný chaos. Stačilo, že jste neuhradil poplatek inkasem, ale přímo na účet ČT se všemi předepsanými náležitostmi, a dostal jste se na seznam dlužníků u ČT.

A omluva? Žádná!
26. 09. 2008 | 17:19

Hi, hi, hi lépe než bu, bu, bu napsal(a):

V posledním odstavci se ptáte: Jak přišli na mě, proč zrovna mě,co jsem jim udělal...? Prosím Vás, určitě Vás nechtěli zneklidnit, z toho je podezřívat nesmíte! Ale ptám se Vás- dotčeně: "Jak to vlastně myslíte - a proč ne Vás? Jste snad něco lepšího, než my?
26. 09. 2008 | 17:19

Pepa Řepa napsal(a):

...bylo to čtyřicet loupežníků. Jejich náčelník přijel ke skále a zvolal silným hlasem: "Sesame, otevři se!" Tu spatřil ustrašený Alí Baba, jak se skála otevřela a loupežníci s náručemi plnými naloupených pokladů vešli do skály. - Za nějakou chvíli loupežníci vyšli s prázdnýma rukama ze skály, sedli na koně a odjeli.
Alí Baba, ač se třásl strachy na celém těle, nemohl odolat své zvědavosti a přiblížil se též ke skále. Spatřil těžká kovaná vrata, která se však nedala otevřít. Tu si vzpomněl na slova náčelníkova a zvolal jako on: "Sesame, otevři se!" Pomalu, pomaličku se tajemná vrata otevřela a ohromenému Alí Babovi se naskytl nevídaný pohled.
Spatřil řadu jeskyň, naplněných všemi poklady světa. Když se pohledu na šperky a drahokamy dost nasytil, řekl si, že takový poklad nemohl žádný člověk nashromáždit poctivým způsobem a že tedy neudělá nic špatného, když si trochu peněz odveze. Nasypal peníze oslíkovi do koše, přikryl je suchým listím a po zvolání kouzelného hesla "Sesame, otevři se!" vyšel z jeskyně.
-------------
Kdeže má firma Garnet sídlo? Heslo už znáte. Sezame otevři se.Tak do toho, Alí Babo Kurasi.
26. 09. 2008 | 17:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jamsi,

díky za upozornění, chybu v titulku jsem opravil.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 09. 2008 | 18:33

Kopidová napsal(a):

Pane Stejskale, já v titulku stále čtu: "Lupiči z pražské energetiky".
26. 09. 2008 | 18:56

Michal Macek napsal(a):

dost to nastve co?v takovych chvilich ma clovek chut navstivit sidlo firmy Garnat s velkou cernou taskou jako finsky student :)))
26. 09. 2008 | 20:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Kopidová,

to souhlasí. Opravil jsem titulek na obecný termín. Spojení slov "lupič" s konkrétní firmou nemohu udělat za autora, to by si musel rozhodnout sám.

Libor Stejskal
26. 09. 2008 | 20:28

Komančov 008 napsal(a):

to ono tak chodi to vam pionyr nebo pionyrka zjistí .Do peněženky se vejde vic neš jen pairova tříkoruna.Kam se hrabe alibaba pionyru a pionyrek tady bylo požehnaně a ty jejich navyky vše zadarmo od mavetek aš po kufr do tabora.Hold internacionale je taky fašisticka písen to zvony bijou napoplach kdyš kráčí janošici to se zas tolik neděje vždytˇ jsou to mladí bolševíci.
26. 09. 2008 | 22:04

Detailista napsal(a):

Pan Kuras dostal výhružnou upomínku pro pravděpodobně chybně identifikovaný nedoplatek? Mám lepší fór, mému kamarádovi PP odpojila plyn kvůli přeplatku. Odjel na delší dobu mimo ČR a ve svém bytě nechal lokální topení jen na minimum, ovšem zapoměl snížit zálohy. Byt hlídala sousedka, takže se neměl čeho bát... Až do momentu, kdy mu poslala SMS, že mu zapíná přímotop, protože má odpojený plyn a v bytě pěknou kosu. Vysvětlení zaměstnance PP bylo prosté - prý ho podezřívali z nelegálního odběru, protože po letech konstatního odběru najednou neměl skoro nic. Líbí? To není všechno, jeho žaloba kvůli odškodnění za škody, způsobené mrazem v bytě a vicenáklady, byla zamítnuta, protože prý měl PP snížení odběru oznámit, ačkoliv nic takového smlouva s PP nepožadovala.
Vítejte v realitě ČR...
27. 09. 2008 | 01:07

skeptický napsal(a):

Před něčím podobným v televizi během posledního měsíce varovali.Jedná se o prostý podvod,snad se i jednalo o totéž.
Jediná věc pravdivá bylo číslo účtu.
27. 09. 2008 | 04:33

katerina napsal(a):

Vazeny pane Kuras, jsem Ceska, ktera tri roky bydli v Britanii a musim Vas upozornit, ze se i zde v Lndyne vyskytly podobne pripady, jako ten, o kterem pisete vy.
Jedne slecne nauctovala spolecnost Thames Valley za spotrebu vody nekolik tisic liber !!!!za odber za pul roku. Jednomu hostinskemu se stalo neco podobneho - pro zmenu s British Gasem - nekolik desitek tisic za rok. Informoval o tom denik Metro nekdy v minule pulce roku.
27. 09. 2008 | 08:42

Lanny Rosický napsal(a):

Byl jsem jako pan Kuras. Moc jsem se rozčiloval nad místnímo "nešvary" po návratu do ČR. Po pár letech zvykání a koukání ven jsem přišel na to, že mnoho z věcí, které jsem v Česku kritizoval, se odehrávají všude jinde, jen s trochu jinou režii. Akorat je nikdo tak vtipně, jako Benjamin, nepopisuje.
27. 09. 2008 | 09:38

Ota napsal(a):

Milá Kateřino, i já žiju v Británii a to podstatně déle, než Vy. To, co popisujete, se může stát kdekoliv na světě. Rozdíl mezi ČR a Británií je pouze v tom, že v Británii se to většinou vyřeší jedním telefonem a omluvou od poskytovatele služby.
27. 09. 2008 | 10:20

MKL napsal(a):

Autor článku zřejmě dosud nepochopil, kde se nachází, překročí - li (směrem dovnitř) hranice ČR.
Ne, pane Kurasi. Tady opravdu nejste v civilizované zemi. Tady to opravdu nefunguje jak jste zvyklý. Tady se práva opravdu dovoláte jen málokdy. Můžete se s tím buď naučit žít nebo odcestovat směrem na západ. Jiná možnost není a myslím ani nikdy nebude.
27. 09. 2008 | 10:43

Martin napsal(a):

Nikam nejezděte, pane Kurasi, my Vás tu chceme, pošlete účet pro jistotu na Frekvenci 1, oni Vám to zaplatí.
29. 09. 2008 | 10:51

robin napsal(a):

Dotyčná firma má tyto nacionále a je tam i kontaktní osoba:

GARNET CZ, s.r.o.

Provádíme cejchovní výměny plynoměrů a mimosoudní vymáhání pohledávek pro firmu Pražská plynárenská, a.s.
Kontaktní údaje:

Adresa: U plynárny 500/44, 140 00 Praha-Michle
(Budova č.18, 3. patro.)

Telefon: +420 222 513 944

Mobil: +420 777 570 023

E-mail: Jiri.Kovar@garnetcz.cz
04. 10. 2008 | 11:05

Dan napsal(a):

To koukáte všichni vážení a užvanění "blogaři",vč.Vašeho "boha"!!!Naplácali jste toho dost,pošpinili co se dalo,ani jste si hubinky neutřeli.Aby někdo dotyčnou "loupeživou a kriminální firmu",jejíž správný název napsal "pan neomilný a spravedivý" špatně ve svém článku,v klidu zkontroloval na netu,což dnes není problém,a tím zjistil,že to asi nebude tak všechno pravda,jak někdo by rád všem nakukal.Kdoví jak to je.Tu firmu znám a normálně vykonává svoji činnost pro Pražskou plynárenskou,a.s.!Asi se p.Kuras sekl a teď mu je hloupé to přiznat.
07. 10. 2008 | 04:31

Jirka Ševča napsal(a):

Byl jsem svými známými upozorněn na tento blog a jsem celý divý z toho jak se tady veřejně znehodnocuje Všemi zůčastněnými fakt dost zásadní:kdyby jste byli jakýmikoliv obchodníky,s čímkoliv,tak by jste někomu poskytovali svoje zboží zadarmo celý rok?!To bych chtěl vidět.Dokonce i za komančů se zálohy za energie platili formou inkasa,což existuje do dnes.Pak je plno lidí co používá svoje banky,ale nemají stálé příkazy,co?Takže co je na tom divného,že PP,a.s.chce zálohově platit zemní plyn co Vám dodává domů a Vy ho profrcáte na cokoli.
Od loňska se vyúčtovává plyn jednou ročně a když nebudete platit předepsané zálohy jakýmkoliv způsobem,pak se budete divit kolik budete doplácet.Zapomeňte už hergot na socík!!Jistou dobu jsem žil v Británii,a to Vám tedy řeknu,kdybych tam neplatil celý rok,tak je ze mě kus ledu a ještě zabásnutej.A hlavně pane Lanny Rosický nechápu,co Vám na článku pana Kurase připadá vtipné!?Lidský faktor může na celém světě udělat chybu,ale jak jsem se dočetl pan Kuras neměl tolik času ,aby vydržel u telefonu jako mi všichni a zavolal dodavateli,který by mu vše jistě vysvětlil.To radši naostřil své vtipné a břitké pero a zasedl ,aby napsal něco" veselého a vtipného o tom jací jsme mi češi pěkní loupežníci a vůbec zlotřilci.No a jak jsem si všiml ,až na jednoho jste mu pěkně tleskali.Nejste náhodou jeho klaka?Lidi proboha zamyslete se!!!
07. 10. 2008 | 05:08

Zach napsal(a):

Pánové Dane a Jirko Ševčo,jste opravdu dvě osoby??Pokud ano,nepropadli jste spolu na jedné základce???Navíc mám hodně podobnou zkušenost s Kyslíkama.
08. 10. 2008 | 01:37

Iveta napsal(a):

Milý pane Kurasi,
zcela mimo energetiku - chtěla jsem reagovat na Váš článek v dnešní MF Dnes ohledně výsledků voleb.
I naše rodina volila proti ODS a jsme nadšení z jejího pádu.
Přitom bychom měli být její voličská základna - vysokoškoláci, NIKDY jsme si nazadali s komunisty, jen -máme malé děti, a dřeme.
Myslím, že velmi mnozí se cítí existenciálně ohroženi. ODS mohutně sociálně zaexperimentovala a porušila společenskou rovnováhu. Vzestup DPH na potraviny, konec společného zdanění , rušení úlev umožňujících přežívání rodinám odchovávající nejmenší mláďata. Matky, k pásu! Že není děti kam dát, co nám je do toho? Měli jste si zvolit jiného koníčka!
Za prohru ve volbách nemůže Topolánek, billboardy, klepy, média,ani spory v ní. Za její prohru je odpovědný v plné míře jen a pouze samotný její program.
Většina opravdu užitečné populace,střední třída tvořící hodnoty, se mocně naštvala. ODS neustále brala, brala, zasahovala do jemných mechanismů, které by byly sociální nadstandart v podmínkách západních států s mnohonásobně větší kupní silou, ale zde umožňovaly soukolí, aby se nezadřelo. Byly to i ty přídavky na děti,mateřská, nemocenská.
S těmi poplatky ve zdravotnictví - křivdíte MZ zdůvodnilo to jako "odpuštění si jednoho piva" (Cikrt, v TV).vy"!! TOTO je ovšem ta naprosto neuvěřitelná, dokonce ani neuvědomovaná arogance mocných, ne hloupý Topolánkův zdvižený prostředník.
Tohle může říct někdo, pro koho je samozřejmé, že má kdykoli na pivo. Který nezná situaci, kdy mu chybí na jediný nápoj, který kupuje, tedy kojeneckou vodu se zvýšeným DPH. A že mu i těch třicet korun měsíčně chybí a poslední týden před výplatou nejí..A to přesto, že není nezaměstnaný, ani nekvalifikovaný, že pracuje na docela zodpovědném postě a u dětí od nevidím do nevidím.
Váš omyl - nejde přec o jedněch třicet korun! Těch třicetikorun zaplatíte měsíčně i dvacet, zejména rodiny s dětmi a starší lidé (pár návštěv lékaře z nichž jsou kontroly a odborná vyšetření, několik receptů...).Poplatků je hodně (za návštěvy lékaře, za každou položku na receptu, doplatky na léky, za pobyt v nemocnici ...versus zrušená nemocenská)mnoho poplatků se nezapočítává do ochranného limitu. Kdyby naše rodina limit i na dosud nevýdělečné členy vyčerpala,zruinuje nás to. Pocit neustálé balance na hraně propasti snese mladý zdravý single . S rodinou - to slušná populace opravdu odmítne, a udělala DOBŘE!!
A co kterým důchod stačí tak akorát na udržení bydlení? Na to ODS, žijící v prostředí bohatých horních dvaceti tisíc,kteří si mohou zajít na pivo, na kávu i několikrát denně, zapomněla. I vy. Volby ukázaly faktické poměry, v nichž žije obyvatelstvo v republice, nic míň, nic víc.ODS prostě, jak už se to ve volném trhu stává, naprosto "ne meet-la" společenskou poptávku, ba ukázalo se, že je neuvěřitelně úplně jinde.
Na konci Vašeho článku jsem sepřesto srdečně zasmála, při představě finančně zajištěného akademika kráčejícího do politiky. V Británii takový druh existuje? Zde se kterýsi nechal zkorumpovat a prodával zkoušky.
Odsuzuju to. I když - na začátku své kariéry jsem mravně odsuzovala kolegu, který na své předpisy v lékárnách podfukem vyzvedával dětské plínky pro své děti.Byl odhalen a potrestán. A já se teď už několik let se za svůj tehdejší odsudek odsuzuji sama.
27. 10. 2008 | 23:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy