Strašák Moskvy v Topolánkově demagogii

21. 11. 2008 | 13:01
Přečteno 5736 krát
Topolánkovo tvrzení, že Česko má jedinou volbu „Lisabon nebo Moskva“ je demagogie, jakou jsme doufali, že už neuslyšíme od žádného politika nekomunistického, tím méně pravicového. Údajná osmdesátiprocentní podpora Lisabonské smlouvy u členů ODS je čirý výmysl, který nevychází ze žádné existující sondáže. Srovnání své nynější pozice vůči Lisabonské smlouvě s pozicí Václava Klause při podpisu přístupové smlouvy je politický faul a zneužití Klausova jména způsobem hodně unfair.

Klaus přístupovou smlouvu podepsal proto, že musel respektovat výsledek referenda, v němž pro členství v EU hlasovala většina občanů. A hlavně, neudělal to v rozporu s ústavou svého státu, totiž v době, kdy by podepisovaná smlouva ještě nebyla schválena ústavním soudem.

Strašákem Moskvy strašme národ tam, kde je to na místě. S Lisabonskou smlouvou taková volba nemá nic společného. Jejím podepsáním nebo nepodepsáním máme pouze volbu tuto: Buď členství v Evropě porušující vlastní pravidla, zastrašující občany, politiky a národy, které ještě mají tu troufalost řídit se demokratickými principy práva na vlastní názor a národní zájmy – tedy Evropě, jejíž jedna regulace za druhou směřuje k totalitnímu superstátu. Nebo členství v Evropě, v níž se demokratické principy dodržují, v níž platí rovnost malých národů s velkými a v níž se může svobodně veřejně debatovat o všem, co na směřování Unie někomu vadí, aby se ten dnes už každým přiznávaný „demokratický deficit“ mohl znovu přetvářet v „demokratický dostatek“ či dokonce „nadbytek“, než se demokracie prošustruje do posledního pravidla, principu, zákona a odstavce.

Ale možná ta česká svoboda a demokracie opravdu je jeden velký nesmysl a Češi nemají vůli ani dovednost si sami vládnout. Prokázali to v dějinách už několikrát a vládnutí jim vlastně ani moc nesluší. S politiky, jaké dnes ve všech stranách mají k dispozici, na tom budou lépe bez vlastní vlády a s opětnou vládnou někoho většího, kdo to umí líp. Pak by se ale od českých politiků slušelo přestat předstírat, že ještě praktikují demokracii.

Až vám z té české politiky zase někdy bude zle od žaludku, zajděte se povzbudit do nového muzea Lobkowiczů v Jiřské. Je to sbírka uměleckých památek a memorabilií jedné z nejstarších, nejbohatších, nejvlivnějších a nejevropštějších českých rodin, která jí byla se všemi ostatními majetky v minulém století dvakrát ukradena. Poprvé nacisty za to, že rodina trvala na svém češství, podruhé komunisty za to, že trvala na své kultivovanosti. Že kultivovanost a evropanství se přece jen s češstvím snoubit dají, vám pomohou připomenout středověké, renesanční, barokní či rokokové portréty významných a vlivných lobkowiczkých politiků, dvořanů, filantropů a mecenášů. Význam lobkowiczkého češství v evropské kultuře vám připomenou notové rukopisy Lobkowiczi sponzorovaných skladeb Haydnových, Mozartových a Beethovenových, obrazů Cranachových a Brueghelových.

Ze všeho nejvíc vám je připomene průvodní slovo Williama Lobkowicze popisující rodinnou historii od středověkých počátků přes promísení s rodinami jiných národů, úspěchy vysoce vzdělaných Lobkowiczů v evropské politice, po návrat majetku „osvícenou českou vládou“, vytvoření americké nadace na restauraci lobkowických památek a jejich otevření veřejnosti jako důkazu velikosti českého dědictví. A nestyďte se nechat se dojmout slovy rodilého Američana, který nikdy nepřestal být Čechem: „Kde domov můj už pro mě není otázkou.“

A třeba vás při tom napadne, zda by nebylo pro národ nakonec lepší odebrat moc politikům a vrátit ji knížatům a hrabatům.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marty napsal(a):

Zde odkaz na blog danske europoslankyne o navsteve delegace v CR. Hezka ilustrace "demokratickeho" pristupu EU k Lis. sml.
http://www.hannedahl.eu/ind...
21. 11. 2008 | 13:41

Monika napsal(a):

Pane Kurasi, je mi líto, ale zase vedle. Zase lžete a každý si to může ověřit:

Co vlastně Mirek Topolánek napsal:

„Začal to kdysi již Václav Klaus - Podpis Lisabonské smlouvy (k níž mám ostatně velké výhrady) je logickým pokračováním procesu, který začal Václav Klaus, když podal přihlášku do Unie. Tehdy šlo od českého premiéra o jasně pragmatické rozhodnutí. Kritizujeme řadu politik EU, ale je lepší v ní být než stát mimo. Přínosy spojené s fungováním v tomto civilizačním prostoru převyšují náklady. - Václav Klaus musel učinit stejné rozhodnutí jako já u Lisabonské smlouvy, když podepisoval s EU asociační dohodu.“

http://www.topolanek.cz/381...

Řeč tedy nebyla o přístupové dohodě na základě referenda, ale o podání přihášky do Unie a podpisu ASOCIAČNÍ dohody. Že je to něco jiného než přístupová smlouva, to byste měl snad vědět, chcete-li nás tady poučovat.

http://www.euroskop.cz/167/...

Podepsání asociační dohody (v roce 1993) bylo rozhodnutí Klausovy vlády a neopíralo se o žádné referendum. Přestaňte, prosím, neustále dezinformovat čtenáře. Je to už trapné. Používáte-li navíc tak silné výrazy a obvinění jako „politický faul“, které opíráte o lži, je to nestoudnost, jaká se dokoce i české publicistice jen tak nevidí. Máte-li jen trochu trochu cti, doufám, že se Topolánkovi omluvíte.
21. 11. 2008 | 14:33

horina2 napsal(a):

Myslim, ze se da souhlasit s kritikou premierovy demagogie, kterou ovsem rad a casto vyuziva i v jinych pripadech, kdy se mu nedostava argumentu. Zbytek textu je ovsem demagogie od autora clanku. CR mela a stale me moznost odmitnout LS, ale dusledky v ramci EU by byly velmi vyrazne a ve svem dusledku by CR vazne poskodily. Otazka tedy zni, jestli CR chce nest negativni dusledky neratifikovani a co by tim vlastne ziskala. Navic premier smlouvu podepsal a tim vyjadril souhlas s timto textem. Jenom nechapu, jak mohl premier podepsat text, u ktereho si neni jisty ustavnosti.
21. 11. 2008 | 14:39

ROSSIAN napsal(a):

Topolánek a jeho vláda se snaží účelově vylolat atmosféru strachu a paniky (hrozba Ruskem, komunisty, značkování a očernování oponentů) aby získaly "neposlušné ovečky" (veřejné mínění) zpět do chlívečku svých vlastních zájmů - a vybrali si k tomu Rusko kterým se díky nesmyslně zakořeněným předsudkům straší velmi dobře. Topolánek ví že to má nahnuté - mizí mu podpora jak zevnitř, tak i zvenčí, tak kolem sebe mlátí jak chcípající kobyla.
21. 11. 2008 | 15:01

Monika napsal(a):

Ještě poznámka:

Když už zmiňujete rodinnou historii Lobkowitzů od středověkých počátků, nějak vám vypadlo, že Zdeněk Vojtěch Popel z Lobkovic, zakladatel dynastie Lobkowitzů, získal titul, moc i obrovský majetek pouze díky tomu, že vždy a důsledně sledoval zájmy Vídně a že se vždy a důsledně stavěl proti českým protestanským stavům.

Zdeněk Vojtěch Popel z Lobkovic *15.8.1568 – †20.6.1626, český šlechtic, přední reprezentant katolické prošpanělské strany na císařském dvoře. Od roku 1599 nejvyšší královský kancléř. Za českého stavovského povstání v letech 1618–1620 z Čech emigroval, po bělohorské bitvě se vrátil. Roku 1621 byl vyznamenán Řádem zlatého rouna, 1623 byl za zásluhy o habsburskou dynastii povýšen do stavu říšských knížat a získal postavení vladaře lobkovického domu. Obrovský majetek získal díky pobělohorským konfiskacím.

Pan Zahradil zde před časem lkal nad osudem popravených českých pánů takto:

„Mám na mysli některé šlechtické rody, jež za tehdejší kolaboraci s habsburskou mocí i za později prokázané služby, získaly majetek, uloupený v pobělohorských konfiskacích. Současné úsilí potomků těchto rodů o navrácení tohoto později jim – ať už z jakýchkoliv důvodů - zabaveného majetku má tedy po mravní stránce značně odpudivý nádech a připomíná známé heslo o zloději, který křičí „chyt´te zloděje“.

Nevím, asi byste si pánové, co spolu mluvíte, měli ujasnit, jak to tedy je... ;-)
21. 11. 2008 | 15:11

Monika napsal(a):

Dodávám odkaz na Zahradilův článek:

http://blog.aktualne.centru...
21. 11. 2008 | 15:13

Meňo napsal(a):

Symbolika : MOSKVA-LISABON je Evropoa ! Podívejme se na mapu, jak to "sedí" : Evropa začíná na západních výběžcích Uralu, zahrnuje Rusko (Evrop.část), které mnozí naši zeměpisně histo(e)ričtí experti přehllížejí jako "Neevropu", no a přes východní, střední a západní Evropu se blížíme k tomu Lisabonu, kde na nejzápadnějším mysu u Porta někde Evropa končí (anebo začíná).
Musel jsem si s Vámi zopakovat zeměpis, který jsme se všichni učili na základní škole ??? Asi ano, protože dnes je neznalost chloubou mnohých.
21. 11. 2008 | 15:16

MS napsal(a):

Moniko

Pan Kuras se někdy mýlí, Vy Moniko se nemýlíte, ale dost často (dle mne) nevidíte rozdíly.

Podepsat vstup do EU, byla nutnost, protože nepodepsáním by asi vznikla hrozba obnovení vlivu Moskvy.

Ale LS je něco zcela jiného. Dnes v EU už jsme a jen potřebujeme “vyboxovat co nejdemokratičtější (nejlepší) pravidla“, takže Moskva už nás tolik nestraší, nemyslíte?

Úvahou je (dle mne) autor blíže pravdě než Vy Vaší znalostí.
21. 11. 2008 | 15:21

Moniko napsal(a):

Čím je blíže pravdě? Že by nám měla znovu vládnou Vídeň, jak za dob knížat Lobkowitzů? - Prosím, to vám určitě bude vyhovovat. Jen si uvědomte, že tehdy ale žádné demokratické volby nebyly, to se rozhodovalo zbraněmi.

Kdybyste si přečetla, co Topolánek napsal, shledala byste, že jasně praví, že Lisabonskou smlouvu můžeme odmítnout. Klidně. To je naše demokratické právo. Pak ale bude pravděpodobně nutné z EU vystoupit, zvláště za této situace. - Neboť jestli jste si nevšimla, 25 vlád států EU už LS schválilo. Vy snad chcete potřetí vyjednávat další dokument? Bez jediného spojence? Znovu přesvědčovat 27 vlád a 27 parlamentů? Kdo to bude dělat? Bém? Klaus? (Se svým kreditem věčného potížisty a remcala?) Navíc když jsme si v LS řadu věcí již vyvzdorovali a demokraticky zvolený premiér ji podepsal? Co si o ČR mají evropské státy myslet? Existuje jiný nespolehlivější partner? Nebo pro vás je normální, že si něco vyjednáte, podepíšete to a pak se vymlouváte a chcete od svého podpisu odstoupit? V civilizovaném světě se tohle jaksi nedělá. Takže nám zbývá spojit se asi s tím méně civilizovaným, tzn. s Moskvou. - Mně to zas až tolik nevadí, v ČR nežiju. Státy EU si jistě oddychnou, že se zbavily tak problematického a nevěrohodného spojence.

Jinak viz: Lisabonskou smlouvu už jen čeká české „možná“

http://blog.ihned.cz/c3-306...

P.S. Kde jste přišla na to, že se nemýlím? Pokud se ve faktech mýlím, klidně mi mé omyly správnými fakty vyvraťte. Nedělá mi problém svůj omyl uznat. - Nevadí mi, že má pan Kuras na EU či LS takový názor, jaký má, to je jeho právo. Vadí mi ale, že pro podporu svých názorů uvádí (záměrně?) lživá fakta, a to nikoli poprvé.

Srdečně zdraví

Monika
21. 11. 2008 | 15:52

urednik napsal(a):

Je neuveritelné že ČR by měla jediným spravedlivým vedena osvícenými genii z ODS která spasí Evropu. Všichni osatní - všechny státy sedli na lep bídným byrokratům v EU pouze prozřetelní Češi prohledli jejich lest a jediní spolu s extremisty různých barev v Irsku jsme na straně pravdy. Tož sú Boží bojovníci a národa jeho.... Husitism a mesiáštví destrukce to už tu bylo zamyslete se nad sebou
21. 11. 2008 | 15:58

G. Giormani napsal(a):

Opravdu Vás pane Kurasi nechápu. Jak můžete být tak naivní zrovna Vy, který pochází z národa židovského a který si jistě uvědomuje nebezpečí od nácků. Nebo se domníváte, že Putin a jeho Duma nejsou nácky? Někdo Vás platí, že se schylujete k takovým Bohapustým názorům?
21. 11. 2008 | 16:13

Fraser napsal(a):

Moniko, pri vasi inteligenci a schopnosti pracovat s googlem vam urcite neuniklo, ze LS zemrela s irskym ne. Kdyby byl Topolanek co k cemu, tak to odpiska a vstoupi do historie jako posledni politik v EU, ktery dodzoval jim samym dohodnuta pravidla. Takhle jen potvrzuje svoji pozici saska.
21. 11. 2008 | 16:17

RUS napsal(a):

To Giormaní.
vy nechapete vice veci.
21. 11. 2008 | 16:38

Monika napsal(a):

To Fraser

Nepotřebuji používat google, abych věděla, že v EU platí nikoli to, co řekne jakýsi Klaus, ale to, na čem se dohodnou smluvní strany (což jsou jednotlivé vlády států EU), a ty se naopak dohodly v ratifikaci pokračovat. Názor Klause je v tomto případě irelevantní, neboť smlouvu nesjednává on, ale vláda a ratifikuje se na základě demokratického hlasování v parlamentu. - Jestli za vás myslí Klaus, je to vaše volba, kterou vám nebudu vymlouvat. Státům EU však s dovolením ponechte jejich suverénní právo rozhodovat si o sobě samy, bez ohledu na názor ing. Klause.
21. 11. 2008 | 16:41

Teddy napsal(a):

Pro Moniku:
1. Spíše mi konvenuje názor p. Kurase, nežli Váš, a to z mnoha důvodů, které by potřebovaly obsáhlejší diskusi, než snese blog.
2. Ale s těmi Lobkovici máte pravdu, ani jsme si to neuvědomil, a to mám dost prostudovaného nejen Josefa Janáčka (Valdštejn a jeho doba), ale především Denise (Čechy po Bílé hoře). Takže díky za upozornění a (pro mě) nový pohled na věc.
21. 11. 2008 | 17:03

třebaKarel napsal(a):

Jen chci podotknout že na LS jsme se přece taky podíleli , spoludojednávali ji . Jak to že teda je tak
" špatná "? - Buď to šlo vyjdnat líp a pak ať někdo dostane padáka že to blbě dojednal , nebo to nejde a pak neni o čem se bavit .
tK
21. 11. 2008 | 17:11

Pocestny napsal(a):

Tak tohle je dobrý hysterický guláš.

Popořadě, Monika tu cosi sepsala,opravovat to nebo vylepšovat nemá smysl, k článku lapidárně ano.

Pan Kuras nám tu dluží spoustu odpovědí na spstu otázek, které je nutno klást.

Ty otázky mají jedno společné, jméno Václav Klaus.

Já se domnívám, že ten pán naprosto zešílel, a počal oplácet dlouhodobým kamarádům to, co počalo kdysi s "mladým talentem J.K.", pokračovalo nepříliš úspěšně přes partičku zvanou Motoinvest a končí vřelými vztahy s firmou Lukoil..

Co se dnes rýsuje nejen při pohledu na aktivizované tlupy skřetů u kolen našich dvou opotyranosaurů....

Proč mám pocit, že tak, jak M.Z. byl chvíli socanem, aby mohl být premiérem, tak V.K. je "konservativec", aby mohl M.Z. u páky střídat, ale jinému ti dva kolo kormidelní nepůjčují?
21. 11. 2008 | 17:32

Pocestny napsal(a):

Ruse a Rossijane, jako spoluobčan Karla Kryla vám říkám:
"Take your Vaska Bilak and go & FCUK yourself"
21. 11. 2008 | 17:33

Kelly napsal(a):

A co takhle, kdybychom zase vrátili povinnost roboty pro knížata? To Vás nenapadlo? Je to asi stejně směšné jako chtít vrátit na trůn císařa a mocnáře, knížaa a hrabata, kteří si budou předávat vládu na své potomky, nehledě na to, zda-li jsou tito degenerovaní a nebo ne
21. 11. 2008 | 17:42

Pocestny napsal(a):

Benjamin je prostě náš člověk, pořád vyhlíží na nebi nějakého vola, aby si z něj udělal ježíška.

Tur, který zabloudil v divočině demokracie a smutně se ohlíží po bezpečí a dostatku polstrovaného chomoutu.

Být turem královským, to je přeci pocta sama o sobě...
21. 11. 2008 | 17:48

MS napsal(a):

Moniko

Topolánka jsem si přečetla.

Máte informace, co já vím (:-)) z Vašich komentářů pod články a máte i můj obdiv, že jste schopna je v hlavě udržet – takže nemám Vám, co vyvracet a ani nechci. (Když nevím, věřím Vám :-).)

Zda autor záměrně něco lživě uvádí, nevím a nemám důvod to vyvracet ani obhajovat. Jen jsem chtěla napsat, že, dle mne, má dnes pravdu i přes své nepřesnosti.

Viděla bych jednu nepřesnost – vystupovat z EU, když nepodepíšeme LS? Jak bychom mohli, když výstup řeší až LS? Dál bych mohla tuto nepřesnost rozvádět a vyšlo by, jaká je to málo reálná možnost :-) – nepíši nereálná!
Informace není všechno, musíme s ní umět i zacházet – a proč informaci nepřizpůsobit svému cíli, stejně málokdo ví, o čem je řeč a hlavně každý ji pochopí, tak jak on vidí situaci
:-) – bohužel.

EU se musí zabývat každým potížistou (každým názorem), protože když to nebude dělat – dostane se na úroveň Moskvy, a pak je to už jedno, kde jsme, nemyslíte :-)?

A není náhodou potížistou např. Francie, která má např. oproti Německu větší váhu hlasů, něž by ji příslušelo? – Německo podlehlo, není silné ve vyjednávací pozici? Takhle bychom mohly rozebírat úplně všechno (– nechci to rozebírat – byla by to demagogie).

V neposlední řadě nechápu, proč se tak rozčilujete, když žijete jinde, nebo proč tuto informaci vlastně uvádíte :-)?
21. 11. 2008 | 17:49

Monika napsal(a):

To Teddy

Ale ono to samozřejmě není tak černobílé, jak uvádí pan Kuras. Evropská šlechta, pokud vím, je z převážné většiny velmi proevropská, resp. prounijní. Pana Kurase by mohlo zajímat, že např. jeden z potomků rodiny Lobkowiczů pracuje přímo pro Evropskou komisi:

Wenceslas (Václav) de Lobkowicz (*1953), Evropská komise, Generální ředitelství pro rozšíření
Narodil se v Paříži jako dítě československých uprchlíků. Otec pocházel z Čech, matka z Moravy, vyrůstal v rodině s velkým vlasteneckým odkazem. Studoval v Paříži a ve Vídni práva a politologii, promoval na vysoké škole politických věd (SciencoPo) v Paříži. Ve Francii nejprve pracoval jako asistent poslance, do Evropské komise nastoupil v roce 1979, patří tedy k úplně prvním Čechům v institucích EU. Svou kariéru zahájil na GŘ pro dopravu, na GŘ pro vniřní trh, kde strávil 12 let, se mj. podílel na zavedení Evropských cestovních pasů. V devadesátých letech se přirozeně věnoval na různých postech otázkám rozšíření EU, mj. v kabinetech komisařů Anity Gradinové (SWE) a Padraiga Flynna (IRL). Od roku 2000 působí na GŘ pro rozšíření (DG ELARG), kde se věnoval komunikační strategii o rozšíření EU. Od roku 2005 řídí oddělení pro vztahy s Rumunskem. Je ženatý a má čtyři syny.

http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/...

Jiný z potomků, Michal Lobkowicz byl poslancem parlamentu zvolený za proevropskou stranu Unii svobody...

Atd.

I z toho je patné, že slovo demagogie se hodí spíše k panu Kurasovi.
21. 11. 2008 | 18:08

RUS napsal(a):

To počestny
ваша примитивная душёнка ещё раз доказала,что РОЖДЁННЫЙ ПОЛЗАТЬ,ЛЕТАТЬ НЕМОЖЕТ.

P.S.
Jste spoluobčanem tisic dalšich kejklířu.To jako nabyvate na važností?jste smešný.
21. 11. 2008 | 18:10

J. Kvintus napsal(a):

Eurosoudružka Monika Pajerová je prostě k zulíbání. Je moc fajn sledovat co předvádí zde v diskusi, ale ještě větší sranda je podívat se na její nedělní (16.11.08)debatu s Machem (řediel CEP)http://www.ct24.cz/vysilani... Já tedy řval smíchy.
21. 11. 2008 | 18:11

veverka napsal(a):

Topolánek demagogicky straší Ruskem zcela běžně,tu kvůli EU,tu kvůli radaru.Nevím čemu se divíte.Naštěstí se té sebrance z ODS čas krátí a ČSSD by nyní získala 43% hlasů.Z hlediska budoucího vývoje lze říci,že čím déle zůstane Topolánek se svojí squadrou u moci,tím lépe pro levici po příštích volbách.To bude potom řevu,že mají socani s komoušema drtivou většinu,ale můžou si za to arogantní pravičáci sami.
21. 11. 2008 | 18:16

veverka napsal(a):

Ještě odkaz na nejnovější průzkum CVVM,podle kterého má ČSSD 43%.
http://www.ceskenoviny.cz/i...
21. 11. 2008 | 18:19

vlk napsal(a):

článek pana Kurase považuji za čistou demagogii. Točí s e totiž na obvyklém tvrzení - byrokratický a nedemokraticky instalovaný Brusel nám bere samostatnost a omezuje naši svobodu!
Krásné,jednoduché, chytlavé a laciné heslo. Jak Hesla pro tyto účely mají být. A také nesmírně hloupé heslo.Jak obyčejně taková hesla jsou. Překvapuje mne , že u pana Kurase.

Pane Kurasi, zkuste mi laskavě sdělit nebo ve vašem zastoupení kdokoliv jiný, kd e vás konkrétně EU omezila. Kde tuhle republiku poškodila. A následně zkuste poctivě odpvědět, co jsme všechno vstupem do EU získali. A uvidíme, čeho je víc. Stačí vážit. To kteří říkají Ne Eu jsou přesně ti, kteří si mylsí , že objevili výnos , který nemá náklad. Hrubý omyl.

Apokud jde o smaotn závě r článku musím naprosto jednoznačně podpořit Moniku a její stanoviska. Pan Kuras opět objevuje výnos bez nákladu. Totiž - máme mizerné politiky v naší demkracii. Nahraďme je dědičným titulářem nebo rovnou mocnářem.

A jaksi na základ ě artefaktů po Lobkowiczích nám podstrkuje ideu, že jako onen dědičný bud e rovnou Karel IV. Aniž by uvažoval, že také můžeme mít Jana Lucemburského. S e vším všudy. dokonc epravděpodobněji. Podobných Janů Lucemburských zná naš e historie opravdu mnoho. Karla jsme měli jediného. Těch, co s e mu blížili jen pár.
ale ten exces oproti LS tak ten s e blíží Ferdinandu Dobrotivému.
21. 11. 2008 | 18:42

MS napsal(a):

J.Kvintus
trefa do černého.
Např. kdo je disident - nejlépe říká výkladový slovník, to že někdo si pod disidentem umí představit jen jednu skupinu, je jeho mínus, ne plus :-). Když se zmýlí, měl by se omluvit :-), ale to se u nás moc nenosí.
21. 11. 2008 | 19:03

vlk napsal(a):

J.Kvintus

nevímjestli zdejší Monika je Monika Pajerová. A je mi to jedno. Jakkoliv s emi nechce věřit, že by ta co chodí sem byla sestra Katušky.

Nicméně, ať tak nebo tak - Monika, která chodí sem má můj hluboký obdiv a respekt. Pro nesmírný rozsah znalostí. pro skvělou úroveň argumentace. Předvádí to tady dlouhodobě a konstatně. A nevěřím, že by nestrčila břídila jako je Mach do kapsy a to nejméně dvakrát za pět minut a kdykoliv si vzpomene.

Stačí s epodívat na zd e uchované blogy toho genia. a diskusi pod nimi. Tto světlo všeho vědění z CEPu tad y dostalo opakovaně takový výprask, že šlo svítit jinam.

Co kdyby jset moniku , místo kádrování zkusil dostat na argumenyt. S e zájmem s e na to podívám. A kdyby náhodu monika z nějakého důvodu nestačila, rád jí zkusím svými velmi skrovnými silami vypomoci.
21. 11. 2008 | 19:07

MS napsal(a):

vlk

zdejší Monika mě osobně popřela, že by byla M.P.

Zdejší Monika má také můj obdiv, co se týká rozsahu informací, ale argumentaci??? má velmi nízkou - Vy jste na řádově vyšší úrovni a to máme odlišný pohled na svět :-). Můj názor hlupáka :-).
21. 11. 2008 | 19:48

Fraser napsal(a):

Monika:
"...že v EU platí nikoli to, co řekne jakýsi Klaus, ale to, na čem se dohodnou smluvní strany..." Hm, a nedohodly se nahodou, ze LS musi byt schvalena JEDNOMYSLNE a tudiz po irskem ne nemuze vstoupit v platnost?

Narazky na Klause nechapu, vubec jsem o nem nepsal.
21. 11. 2008 | 20:08

vlk napsal(a):

MS

ok. Jakkoliv pro mne je ta informace neutrální.
A co s e týče schopností argumentovat u Moniky,nemohu souhlasit. Ostatně, nesouhlasíme spolu ve více věcech, že? ,-))
Nicméně , za hlupáka Vás nepovažuji ani omylem.

Fraser
ano, po irském Ne nemůže vstoupit v platnost. Pokud ho sami Irové nezmění na ANO.
Přesně tak , jak to už jednou učinili. Když nejdříve odmítli náš vstup do EU, abyv opakovaném referendu řekli ANO. Je s podivem, že nikdo tenkrát proti opakování nic nenamítal. Včetně vás i Klause.
21. 11. 2008 | 21:28

Gerd napsal(a):

Nejdříve nás strašili komunisty. Zabíralo to skoro 20 let. Když se jich voliči přestali bát, nebo se jen nezmobilizovali pod heslem boje proti komunismu, máme zde nového strašáka, Rusko! Současné Rusko je značně pragmatická země s tuhým kapitalistickým režimem a la 19. století. Ale taky s vrstvou oligarchů, namnoze s komunistickou minulostí.
Podobná parta neobolševiků je u moci v ČR. Jen už nejsou členy KSČ a hrabou výhradně pro vlastní kapsu, ale v tom se podobají těm v Rusku. Možná proto nás Topolánek Rusy straší. Dobře ví, čeho jsou schopni, jsou stejní, jako on.
21. 11. 2008 | 21:50

Honza999 napsal(a):

Pocestný

vy se tak máte co ohánět Krylem..

Patříte do jím definované sorty, co "místo srdce břicho má a místo duše tlamu".
21. 11. 2008 | 21:58

Zacheus napsal(a):

Pane Kurasi, naprosto s Vámi souhlasím.

Trochu expresivně - po 22. hodině snad už nenaruším dětské uživatele internetu - mám dojem, že se u nás zformovaly dvě skupiny vlastizrádců: jedna, prosazující radar nás chce zaprodat USA a druhá, levicová (nyní podporována pravicovým premiérem, jehož opravdové pohnutky k tomuto počínání bych jistě nejenom já rád znal), nás v podobě Lisabonské smlouvy chce zaprodat Bruselu .

Co dodat? Snad jenom slova papeže Jana Pavla II.:

" Nebojte se! Nemusíte mít z ničeho strach, protože Bůh je Pánem dějin a vesmíru!".
21. 11. 2008 | 22:20

im napsal(a):

Monika: "Státům EU však s dovolením ponechte jejich suverénní právo rozhodovat si o sobě samy...."

Dočkejme stanoviska našeho Ústavního soudu k Lisabonské smlouvě. Němci také čekají na stanovisko jejich Ústavního soudu, jinak prezident Kohler LS nepodepíše.

Hypoteticky teoreticky by mohla nastat i situace, že proti LS budou kromě Irů i Němci a Češi......
21. 11. 2008 | 23:08

Marty napsal(a):

Skoda, ze nas Monika neobstatnuje svymi prispevky i pod jinymi autory. Az na par svetlych vyjimek pise vyhradne pod blogy pana Kurase. Vzdy chvili pote, co se na webu objevi a vzdy ho obvinuje prinejmensim ze lzi. Zajimave a svym zpusobem i zabavne :)

Udajne lhani pan Kurase stavi na zamene dvou pojmu. Pricemz nevime, z jakeho zdroje vychazel pan Kuras a zda pan Topolanek nerikal novinarum neco jineho, nez pak dal na svuj web. A podle me nejpravdepodobnejsi variante - novinari napsali trochu neco jineho, nez meli. Rozhodne na obvineni ze lzi to je trochu malo. Monika by se mela panu Kurasovi omluvit.

A mozna by mela priste Monika davat odkazy na sve zdoje, misto pouheho kopirovani utrzku textu. Prirodovedec si pak muze snadneji delat databazi :)

Evropsti politici umyslne obchazeji referenda ohledne LS, kvuli tomu, ze maji opravnene obavy, ze by neprosla. Uz to by melo na jeji diskreditaci stacit.
21. 11. 2008 | 23:25

Fraser napsal(a):

vlk:
taky jsem neprotestoval proti komunistum a raketam Sovetu u nas. Budiz mi omluvou, ze tenkrat jsem mel co delat, abych se pri psani trefil na radek a moji nevetsi starosti bylo, jestli se Goro vrati zdravy domu.

A ze nikdo neprotestoval? Co tech 37 % Iru, co bylo proti pri 2. referendu?

Zajimalo by me, co byste rikal, kdyby nekdo navrh opakovat referendum o vstupu do EU. To by bylo revu! Opakovat se zkratka smi jen referenda se 'spatnym' vysledkem.

Predstava, ze by se referendum v nejblizsi dobe v Irsku opakovalo je naprosto smesna a nerealna. Klidne se s vami vsadim o neco na zub, ze do 2 let to nebude. Ted tu maji totiz trochu jine starosti.
21. 11. 2008 | 23:44

vlk napsal(a):

Zacheus

říká s eo naší civilzaci, že je křes´tanská.
Nemusí s e vám líbit její současné hodnoty či praktické provedení. Nicméně, žádnou jinou nemáme. A jak radar , tak EU jsou její součástí. Či lépe - garanty. A ve svých důsleddcích , je velmi volně mohu při rovnat k biskupské síti řízené Svatým stolcem a k jeho inkvizici.
Nic ,co by tu nebylo.
Dokonce jsem dvojnásobný vlastizrádce. J e to vůbec možné? A vážně si to myslíte?

Vidíte , mne y tohle ohledně vás nikdy nenapadlo.

Fraser
zůstaňme v raciu.
O tom, že Irové půjdou po druhé k urnám s e rozhodli oni. Stejně takové bud e i jejich eventuální nové rozhodnutí ve věci LS. Proč jim v tom bránit?
Samozřejmě - pokdu by reparát skončil NE, není už o čem s e bavit.A stejně tak, pokud žádný druhý pokus nebude. ale je to jen a jen na nich.

Víte, co s e týká těch referend. Já jsme přesvědčen, že vždy jd e zejména o protest oproti vládě a jejímu vládnutí. Nikoliv o tom, o čem jsou vypsána.
A jsme si celkem jist, že by dopadlo úplně opačně,kdyby bylo NE logicky penalizováno tím, že by nesignatáři bylo prostě pozastaveno členství.Včetně čerpání peněz a třeba zavedení cel. Podepsals? OK. Neměls disponibilní většinu, j e tvůj národ proti? OK. Takže nejsi člen.A žij si za své. A buď si plně suverénní.

A tu sázku klidně přijmu. Druhé referendum nejspíš bude.
právě proto, že mají jiné starosti. vědí, že řešit krizi jako 2 mio národ je problém.

Marty
jako obyčejně - totálně mimo mísu. Stačí si projít pár jiných blogů.
22. 11. 2008 | 00:25

Marty napsal(a):

vlk: bravo, dokazal jste reagovat na jeden odstavec ze 4. Jeste trochu treninku a mozna se zmuzete i na 2!
22. 11. 2008 | 00:36

vlk napsal(a):

Marty

jen jste dokázal svou dutost.
Nemám v úmyslu s ecvás ptát , na co mám reagovat.
Nota bene ,monika svá tvrzení opírá o argumenyt. Což je ro Martyho naprosto nepochopitelné. Protože on jen blábolí . Tu o dividendách pro vlastníky jako vysávání. tu zas o Sorosovi jako ekonomickém nýmandovi.. A sem tam prostě lže. A rád obviňuje někoho jiného ze lži. To opravdu seíd. Chycený lhář.
Vám na tohle žádný trenink nepomůže.
Dá s e trénovat jen lhaní. Nikoliv mluvení pravdy.
22. 11. 2008 | 00:46

Marty napsal(a):

vlk: ale no tak :)
Reknete nam neco o Sorosovi. Aha. Vy vlastne nemuzete, protoze o nem nic nevite :) Ale urcite je to skvely ekonom. Cetl jste od nej spoustu knih. Aha. Vlastne zadnou. Ale je to znamy spekulant, toz to musi byt skvely ekonom. To da rozum. A nejlepsim ministrem financi podle Vas tedy urcite bude cerstvy vitez Brokers Cupu. Vzdyt dokazal zhodnotit sve portfolio o stovky % behem nekolika mesicu. To je zajiste taky skvely ekonom :)
A na ty banky se zeptejte nekoho z managementu. Az ho tedy zase nekdy potkate v tramvaji. Snad na Vas nezavola policii ...

Vy jste proste darecek. Neustale zvatlajici o vecech, o kterych nic nevi. Jeste, ze Vas mame :)

Ale jinak jste samozrejme pravdomluvny skautik, ktery tu nikdy nebyl (opakovane) pristizen pri lzi a vubec demagogicky neohybate fakta. Vy jste nas vzor! A navic jste skutecne legracni.

Nejvice me na Vas vsak fascinuje ta vyzralost. Ve svem pokrocilem veku vubec nemate potrebu si neco dokazovat. Natoz na internetu :)
Pokracujte v dobre praci. Alespon bude sranda :)
22. 11. 2008 | 00:59

Komenský napsal(a):

K těm Irům, následné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že Irové vůbec nevěděli, co jejich NE znamená. Oni si mysleli, že se pak bude moci ve smlouvě ještě něco upravovat. Netušili, že to není možné, že to hodili pod stůl celé a napořád. Jak víme z antiky, mýlit se je lidské, ale je bláznovství setrvávat ve svém omylu. Stejně tak při referendu o euroústavě ve Francii nešlo o ústavu, ale o to, že Francouzi neměli rádi svou vládu. A to má být demokratické, aby zbytek Evropy byl rukojmím nějakého lokálního vyřizování účtů?
22. 11. 2008 | 01:12

vlk napsal(a):

Maryt

čaem, ale u vás to bud e trvat mimořádně dlouho a nejspíš nenastane vůbec nikdy, pochopíte , o čem je život. Totiž o tom že jakoukoliv teorii podrobuje zkoušce praxí. Říká s e tomu výsledek. Tedy ěnco, na co si můžete s uspokojením sáhnout.A říci -ano povedlo se mi to. Tenhle pocit vám, bohužel, asi zůstane utajen.
Jenže právě ten výsledek odděluje teoretiky a jiné kecaly od těch, co skutečně umí.
Vaše hloupé srovnání sorose s vítězem Brokers cupu o tom ostatně svědčí.
Reálita reálné i virtuálníekonomiky je daleko víc e tvořena samostatně jednajícími subjekty Sorosova typu než jednotlivými ministry financí. Oni jsou ti, kdo vytvářejí realitu. Jakýkoliv ministr financí , většinou dělá jen vynucené tahy. Kdy reaguje na Sorose.
Nemluvě o vlivu různých teoretických škol na realitu.Ten je daleko menší než byste vy někdy vůbec předpokládal. Jenže to nepochopíte. Proč do vás investovat, tedy.

A mám s e informovat o bankách? děkuji za radu. Jsme se stavem svých vědomostí naprosto spokojen. Včetně kontaktů, které v tomto sektoru mám. Ale vy si zase skočte někdy pokecat se svými dvěma vrátnými. Ať si obnovíte "znalosti" a připadáte si aspoň trošku jako fořt.
Moje pravdomluvnost nechť vám vrásky nedělá. Zatím jsme chytil třikrát při lži já vás. když jste prostě nevěděl kudy kam. Tak jste zapřel nos mezi očima. Taková je skutečnost. Já se nebudu učit lhát. Ale vy se zkuste učit nelhat. Pro život je to dost užitečné.
Jsem možná pro týpky jako jste vy legrační. Možná proto, že lhaní patří k běžným ormám vašeho životního stylu. Rád , pokud tomu tak je, legračním zůstanu.
Co vás fascinuje e mi stejně lhostejné jako vy sám. Já už si skutečně nepotřebuji ve svém věku nic dokazovat. Mám totiž to, o čem jsme psal v úvodu.
Vám radím, abyste se zkusil umilovat k smrti. V tom případě budete na každý pád lepší než já. Podle onoho , velmi starého vtipu - je lepší s eumilovat k smrti , než v domově důchodců vzpomínat na pracovní úspěchy. Protože dokázat můžete jen to první.
22. 11. 2008 | 08:51

Monika napsal(a):

:)))

Jediné, co mám společného s Monikou Pajerovou, je ono křestní jméno. Možná bychom se také v lecčems shodli, ale nevím, osobně ji neznám... - 1. Nejsem si jista, jestli by tato paní měla čas debatovat na těchto blozích (což si já vzhledem k mateřské dovolené mohu občas dovolit ;-), a pokud ano, spíše by sem psala články a sotva by jakožto veřejně činná osoba zůstávala v anonymitě. Nemyslíte? 2. K politice se tu vyjadřuji spíše jen zřídka (víc mě zajímají články pana Petra Klána či Jan Buriana).

Takže by myslím nebylo od věci neztrácet obyčejnou elementární lidskou slušnost a nenapadat lidi, co se zdejší debaty neúčasní. Ostatně domníváte-li se, pane J. Kvitusi, že potřebujete paní Pajerové něco sdělit, myslím, že není problém najít na ni na internetu kontakt.

To vlk

Díky. Je to hezký pocit, když se vás dnes někdo zastane, aniž by vás znal či z toho něco měl. Jen čistě pro čestnost, cit pro spravedlnost, onu zmíněnou elementární lidskou slušnost...

To MS

Ok. Snad se od vás o argumentaci něco přiučím, totiž pevně v to věřím.

To im

Souhlas.

To Marty

Kdepak, pane. Lidé zde vám potvrdí, že nepíšu jen pod články pana Kurase. Pan Kuras je ale mým oblíbencem, to nepopírám. Neshodnu se s ním v názoru na EU, no a co? Jinak si ho vážím, znám jeho knihy, je mi blízký jeho styl, líbí se mi jeho smysl pro humor i to, že umí být svůj. - Odkazy u těch útržků najdete, pokud se dobře podíváte. - Dobrá, lež je možná silné slovo, omlouvám se, pane Kurasi. ;-) Nelžete, jen zkreslujete, nezřídka záměrně. Ostatně víte, proč to děláte, řada lidí vám to ráda zbaští i s navijákem, a účel přece světí prostředky.
22. 11. 2008 | 09:45

vlk napsal(a):

Moniko

není zač. Už proto ne, že patřím mezi tvrdé jádro rowdies vašeho fan clubu.
Hrdě s e hlásím k tomu, že jsem Monika Hooligen.
22. 11. 2008 | 09:57

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem pár spamů pana Adamce...

děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
22. 11. 2008 | 10:45

Marty napsal(a):

Monika: take jsem psal o vzacnych vyjimkach. Nectu vsechny blogy (mohu se klidne mylit) a na Vase prispevky po jinymi autory narazim opravdu vzacne. Pod panem Kurasem jsou vsak vzdy a vzdy jsou neferove kriticke, kdy jste vedena jasnou a primocarou snahou prave o tu kritiku a ignorovani vseho ostatniho. O nejake ucte, o ktere pisete, k panu Kurasovi v nich neni stopy.

vlk: a Vy snad jednou pochopite, o cem tu je celou dobu rec. Ja narozdil od Vas od Sorose neco cetl. Tudiz narozdil od Vas znam jeho nazory a narozdil od Vas jsem schopen ucinit kvalifikovany nazor, ze jeho teroie jsou casto ve svem zakladu zcela chybne. Od pocatku tu mluvime o ekonomii jako o vedecke discipline. Jedna se tudiz o teretickou znalost a tu ziskate ctenim a vyzkumem. Neziskate ji hrou na burze. Ale nejaky divnym zpusobem si to Vy myslite. Ale u Vas je tradicni, ze melete o necem, cemu vubec nerozumite. Ze o ekonomicke teorii vite kulovy, je skutecne Vas problem.
Primer s vitezem Brokers Cupu je zcela na miste. Podle Vasi argumentace to musi byt velikan ekonomie. Kdyz je v te prakticke "ekonomii" tak uspesny.
Od Sorose si neco prectete a pak prijdte a muzeme se bavit, zda je dobrym ekonomem nebo ne. Zatim nemate absolutne zadnou moznost toto objektivne posoudit.

Me je Vase pravdomluvnost ukradena. Uz jsem nekoolikrat poznal, ze bez okolku lzete a ohybate realitu, jen abyste byl v te "iternetove bitve" uspesny a mohl se pak doma naparovat pred zrcadlem. Ja jsem na techto blozich nikdy vedome nelhal a Vase utkvele predstavy na tomto faktu nic nezmeni.

Takze si dal zvedejte sve virtualni ego na techto blozich. Kdyz v tom realnem zivote to neni ono, tak si muzete pripadat dulezite alespon v tom virtualnim.
22. 11. 2008 | 11:08

Fraser napsal(a):

vlku, jestli se do konce roku 2011 bude znovu konat referendum, tak vam v redakci Aktualne necham bonbonieru, nebo tak neco :).

Komensky: ja sveho Ano pro vstup do EU zacinam trochu litovat. Znamena to, ze az/jestli definitivne zmenim nazor, vypiseme nove referendum?

A to má být demokratické, aby zbytek Evropy byl rukojmím par moci opilych uredniku? Proc nebyla referenda v kazde zemi EU? Protoze neni ani ta nejmensi sance, ze by to proslo. O 450 milionech rozhoduje par tisic uredniku a politiku. O, jak demokraticke.
22. 11. 2008 | 11:30

MS napsal(a):

Moniko,

Vaší vlastností je urážlivost a neustále nechápete, co Vám kdo píše.
Nikde a nikdy jsem nenapsala, že umím argumentovat. :-)).
Naopak jsem napsala, že ani náhodou nedosahuji Vašich vědomostí. :-).
22. 11. 2008 | 12:15

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Myslel jsem to samozřejmě v nadsázce, jak jsem ostatně avizoval na začátku příspěvku.

Ale na rozdíl od Vás mám opravdu obavy, kam celkový vývoj směřuje.

Opravdu jsem přesvědčen, že Lisabonská smlouva bude mít devastující vliv na možnost samostatného rozhodování jednotlivých členských zemí, což povede k pnutí a omezení demokracie. A opravdu souhlasím s prezidentem Francie Sarkozym, který přiznal, že vybudováním radaru a raketové základy v Polsku a následné umístění raket v Kallinigradu se neposílí bezpečnost Evropy. To je ještě kulantně řečeno. Musím říci,že bych si přál, abych se mýlil a Vy měl pravdu. S přáním hezkého dne Zacheus.
22. 11. 2008 | 14:11

Monika napsal(a):

To Marty,

když to tak pečlivě sledujete, určitě jste si musel všimnout, že pan Kuras napsal články, kde s ním stoprocentně souhlasím. - Pokud jde o to „neférově“ kritické, tak to si nemyslím. Uvádím zde zcela jasně (i s odkazy), že pan Kuras při svém obvinění Topolánka z demagogie vychází z mylných informací, resp. obviňuje jej na základě toho, co premiér neuvedl. To je naprosto zřejmé a každý si to může ověřit. - Jestli to popíráte, uveďte protidůkazy, nikoli dojmologii. Pak může mít naše debata smysl.

To MS

Urážlivá? To mě mrzí, že to takto bezdůvodně hodnotíte. Takřka nikdy s vámi nesouhlasím, ale nevím, proč bych se kvůli tomu měla urážet. Pokud jde o mou poznámku, položte si prosím otázku: Kdo vás naučí lépe argumentovat, ten, kdo s vámi souhlasí, nebo ten, kdo s vámi nesouhlasí?

To Zacheus

odpusťte, že vstupuji do vaší debaty s Vlkem, ale velmi by mě zajímalo, na základě jakých informací si myslíte, že dojde k omezení demokracie v členských státech EU. To už po LS nebudou probíhat v těchto státech parlamentní volby na základě voličeského výběru různých politických stran? Nikoli. Nebudou si tedy občané moci volit v městech svou samosprávu? Nikoli. Nebudou se vyhlašovat referenda? Nikoli. Nebude moci stát z EU na základě svodobného rozhodnutí vystoupit? Nikoli, tato možnost je právně zaručena... Demkratické volny a pluralitní parlamentní systém, to vše je navíc zakotveno v ústavách členských států EU, ba to patří k podmínkám vstupu do EU. Kde tedy vidíte omezení demokracie? To by mě opravdu velmi zajímalo.
22. 11. 2008 | 15:28

Marty napsal(a):

Monika: nemluvim pouze o tomto blogu. Ta neferovost byla vsak i v tomto, kdy obycejny omyl vydavate za lez a navic autora obvinuete ze lzi opakovane. A skutecne nevime, zda pan Kuras pouze nevychazel z nepresneho zdroje. Alespon za to lhani jste se po upozorneni omluvila.
Navic jsem i trochu cilil na prispevky pana Kurase, kde o Vas mluvil jako o tymu bruselskych uredniku, kteri ho vsude sleduji :)
22. 11. 2008 | 16:06

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, je mně líto, ale mám shodný názor na jako paní MS.

Kurase jsem četl, dříve než se tady objevil. S jeho názory většinou souhlasím. Od první chvíle, kdy se tady objevil, byla reakce paní Moniky stejná, jako reakce býka na červený hadr.
Doporučuji projet hned první Kurasův článek a první reakci paní Moniky, když po něm vyjela jak kobra.Být zdatný ve sportu googlovacím mě neomračuje. Zvláště, když žijete v Bruselu, který vás živí a jste na mateřské.

Nic proti EU,ani proti paní Monice,určitě se s ní shodnu, pokud jde o kulturu.

Ale ten eurovlak do kterého jsme vstupovali, mezitím popojel směrem, který je pro mne nepřijatelný a teď to chce francouzko-německý vlakvedoucí potvrdit. Bohužel ne pasažery vlaku tak, jak se to stalo v Irsku, ale náčelníky vozů.

Nelíbí se vám to? Tak vás odpojíme.

Podepíšete? Tak vám nacpeme do každého vagonu deset černých pasažérů, a jedeme pod vedením strojvůdce Bonaparta a vlakvedoucího Fridricha.

Kam? Do toho vám nic není, nepropásněte dobrou příležitost mlčet.
Příští zastávka je samostatné Kosovo, pak severní Afrika.
Nelíbí se vám to? Tak vás vyhodíme za jízdy.

Budete držet hubu? Tak vám přispějeme na jízdné.
S demokracii to nemá nic společného.

Nejpůvabnější je ovšem reakce pana Giormaniho a jeho otázka, kdo Kurase platí.

Kdopak myslíte pane Giormani? Řek bych, že Ehud z Tel Avivu nebo Icik z Wall Streetu. Nebo že by ho platil sám Vladimír Vladimírovič z Kremlu?

Milý pane, Vás ten svatý boj za zvýšení nájmů taky dost poznamenal.
Stačí Křečkův projev, lapáte po dechu, jste pár minut bez kyslíku a je vymalováno.

Vaše připomínka autorova židovství je dost nechutná. Jestlipak Vás někdy napadlo, proč se Židi ze země evropského mašinfýry houfně stěhují.Že by z plezíru nebo proto, že jim jde někdy o krk?

P.S.Nejsem Žid, jsem katolík. Bohužel mně neplatí ani tajná židovská organizace, bydlím ve vlastním domě, takže Vám za nájem nedlužím a živím se sám zhruba od osmdesátých let.To jen na vysvětlenou.
22. 11. 2008 | 19:34

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon za chyby: Francouzsko a pod.
22. 11. 2008 | 20:06

bigjirka napsal(a):

Pepo, opět bingo!
22. 11. 2008 | 20:22

vlk napsal(a):

Marty

vy že jste vědomě nelhal? Ale jděte. V onom blogu, kde jsme vás chytil a dokázal tenkrát pochybujícímu přírodovědci, že jste skutečně lhal, jsem to dokumentoval vašimi příspěvky, které jste napsal v rozmezí, tuším asi dvou hodin.
Takže si mohu vybrat - mezi tím, že jste retardován tak, že si nepamatujete, co jste napsal před chvilkou nebo že jste prostý lhář. Který pro vítezství v disksui udělá cokoliv. Za retardovaného vás opravdu nemám.
Ohledně Sorose jsme vám právě odpověděl jinde. Takže to nebudu opakovat.
co je ovšem dementní je váš příměr s vítězem Brookers cupu. Sorose by jistě dost zemí minstrem financí udělalo. A mysleli by si žeudělali dobře. a dost pravděpodobné , že by tomu tak skutečně bylo.
Pokud jdeo vítěze Brookers cupu a Kalouska, no tak velkýý risk by to zas nebyl. Od minsitra financí, který prohlásí, že evropské země přijímají neadekvátní opatření v krizi se rozhodně liší tím, že velmi dobře četl realitu. Byť jen v krátkodobém horizontu. dlouhodobý nešlo nešlo otestovat. Ale jistě by neudělal to, aby poslal do sněmovny rozpočet , založený na růstu ekonmiky o 4,8%! Tak dobrý určitě bud e i v dlouhodobém odhadu. Nějak mi uniká u vámi zvoleného příkadu , v aplikaci na naše podmínky ona vědeckost minstra financí. Takež - jako obyčejně -nic než přírůčkové tlachy.

Fraser
Byť nikdo z nás neví, zd a tu za dva roky bude .Ani Aktuálně. Tatáž premie z mé strany.

Zachee

právě jsme vám, dost podrobným rozborem, odpověděl na posledním Pehe.

Pepa Řepa
elegáne zdejších blogů. Soryr,a le vidím to jinak. Nejsme Švýcarsko ani Norsko, abychom přežili solo. A máme svůj hlas. Nakonec -můžem i vystoupit.
Němec je sodstupem náš největší obchodní partner a může nás v podstatě ekonomicky kdykoliv řazíznout. Aˇbudem v EU či nikoliv. Jen v Eu by to šlo hůř. A Francouz, ten bud e svoupolitiku dělat také. A bud e to dopadat na nás.
A co s e týče paní Moniky - ta rozhodně není jen vyggoglovaná! Má obrovsky načteno, to nemlůžete popřít! Proč jí to nepřizáte?
A že jde po Kurasovi? No každý z nás tady má s vého Kurase. Vy například dvojdoktora.Já měl Macha.
Víte dobře , že velmi cením vašich vstupů Jsou skvělé. Totéž ale přiznávám paní Monice. Jsme skutečně její fanda. Je to moje osobní záležitost.
23. 11. 2008 | 00:04

MS napsal(a):

Moniko

hodnotím Vás podle Vašich reakcí na nejen moje příspěvky – nic jiného nemám k dispozici.
Pokud se mýlím, omlouvám se a jsem jedině ráda. :-)).
23. 11. 2008 | 18:01

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, jste na omylu,
jejich Dvojjasnost, zakladatel alternativní historie je můj miláček.Je s ním docela sranda.
26. 11. 2008 | 08:27

Edwin napsal(a):

Vrátit moc knížatům a hrabatům? Jistě a Václav Klaus by mohl být králem.

Není demagog spíš Klaus (viz. jeho kniha o "ekologii", kvůli které čeští vědci musí čelit vtipům svých zahraničních kolegů na vědeckých konferencích) nebo Vy (viz. třetí odstavec vašeho komentáře)?
28. 11. 2008 | 08:51

Velmi pokorná slepička napsal(a):

B.K. A nechtěl byste jít do politiky mezi euroskeptiky - s Klausem?
28. 11. 2008 | 11:00

Marty napsal(a):

vlk: kdyz si nejakym zahadnym zpusobem sam namluvite, ze jste nekoho usvedcil ze lzi, tak je to na hony vzdaleno prokazanemu faktu. A predpokladam, ze od Sorose jste stale nic necetl :)
28. 11. 2008 | 15:10

aleš napsal(a):

PANE KURASI,absolutní souhlas. Bohužel je tady strašně naivních lidí,kteří věří,že peníze padají z nebe a EU je hezky rozděluje.
NE vy hlipáci-za vaše peníze se tam válejí ti úředníci se sekretářkama na Azurovém pobřeží.
Pane Kurasi-doufám ,že libertas.cz je realitou
28. 11. 2008 | 19:31

papouch napsal(a):

S první polovinou tohoto textu mohu jen souhlasit.. ta druhá je jen reklama na šlechtu...prosím nechte si ty "významné" rodiny..Kdo jim udělil tu významnost? Peníze moc?
30. 11. 2008 | 10:51

Jasa napsal(a):

Pripad Lisabonske smlouvy muze byt krasnym prikladem, jak lze zrusit pravo veta behem hlasovani.
30. 11. 2008 | 13:56

magda napsal(a):

Monice: MOniko jak tento pronárod by odškodnil a vrátil majetek všem těm, kteří byli popraveni po Bílé hoře a v podstatě jejich majetek dostali všichni prokatoličtí příznivci, když dodneška tj. cca 60 let po válce nejsou tihle bastardi političtí schopni vrátit majetek sedlákům, živnostníkům atd., který jim byl ukraden v roce 1948? Jak říká debil Benda, který se nikdy neživil prací, neumí diskutovat, jenom kecat a hrát si na disidenta, že přece nebudou vršit další nespravedlnost? Já bych je nakopala všechny někam ... Jak říkají Cimrmani - jsou národy a pronárody, hádejte kam si myslím, že patříme? Správně!
01. 12. 2008 | 07:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy