Týden v politice

23. 02. 2009 | 10:40
Přečteno 6413 krát
Odhalení dvou (řekněme) pochybných osob během jednoho týdne v předsednictvu Strany svobodných občanů šmahem posunulo její volitelnost do Evropského parlamentu za hranice představitelnosti. Její pokračující existence bude záviset na tom, jak rychle vystřízliví z počáteční zasloužené euforie do drsné reality politické a mediální arény, v níž na každý chybný krok někdo číhá a každý chybný krok něco stojí.

Je velmi nepravděpodobné, že by účastníci ustavujícího sněmu zvolili do předsednictva někoho, o němž by věděli, že před třemi roky kandidoval za Národní stranu. To, že kandidoval v domnění, že se to nikdo nedozví, svědčí o naivitě, ne-li nepoctivosti. To, že se jej člen předsednictva pokouší obhájit přirovnáním, že v některém médiu působí bývalí komunisté, svědčí o nepochopení nebezpečí, v němž se strana tak brzy po svém založení ocitla.

V případě senátorky před dvěma roky usvědčené z rasistického výroku (zda byl vysloven ve stresu či pod tlakem situace a třebas i se souhlasem většiny místních obyvatel, je nerelevantní) převážila lákavá vidina okamžitého zastoupení v parlamentě nad střízlivým zvážením rizika, že se její někdejší výrok obrátí proti staně samotné.

V nadšení z počátečního rychlého úspěchu (tisícovka podpisů během pěti dní) a optimistické nálady ustavujícího sněmu se zapomnělo na možnost, že ne každý, kdo do nové strany spěchá, tak nutně dělá ze stejného altruismu, poctivé touhy po zkultivování české politiky či hájení svobody, odpovědnosti a spravedlnosti, jako její zakladatelé.

Získat zpět důvěru všech, kteří ve Svobodných viděli naději na ozdravění české politiky, potrvá dlouho a to i když strana tyto dvě chyby odstraní a zavede procedurální pojistky znemožňující jejich opakování. Jestliže to neudělá, riskuje brzký pohřeb. Občané, kteří by ji mohli volit, budou potřebovat záruku, že strana skutečně je a zůstane tím, za co se ve svém programovém prohlášení označuje: totiž společenstvím čestných západních demokratů, liberálů a konzervativců s mírným nádechem národovectví nepřecházejícího v šovinismus a rasismus a důsledně zamítajících všechny ideologie a systémy ohrožující svobodu občanů. A s trochou osvěžující ale neagresivní politické nekorektnosti.

To se bude těžko stíhat do blížící se kampaně voleb do EP, která by byla nevyhnutelně uspěchaná, nepřipravená, nemotorná a neprofesionální. Spíš než hektickou přípravu na téměř zaručeně neúspěšné volby teď Svobodní spíš potřebují nějakou dobu sebereflexe, konsolidace místních poboček, vytvoření organizační struktury, vytváření konkrétních postupů a projektů v jednotlivých oborech české politiky, hledání talentů, pracantů a organizátorů. S jejich pomocí si teprve vyplašenou veřejnost opět pomalu a spolehlivě ochočovat. K tomu by se měla pokusit získat za členy poslance, kteří jí fandí, a dát jim ve straně velmi silné slovo. A protože i ty ustavující volby s první stovkou členů a omezeným výběrem kandidátů byly uspěchané, uspořádat do konce roku volby nové.

Ale ze všeho nejvíc potřebuje si od sebe dát trochu odstup, podívat se na sebe nestrannýma očima zvenčí – a s humorem. O to se teď jako její spoluzakladatel pokouším. Což taky mimo jiné znamená, že svoje týden staré rozhodnutí ucházet se o kandidaturu do EP dnes nedokážu brát vážně. Týden, jak praví staré úsloví, je holt v politice dlouhá doba.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Filipi napsal(a):

100% souhlas. Nadseni je pekna vec ale na konci je to vzdycky o lidech. To je to nejdulezitejsi cemu by se ted vedeni melo venovat. Asociace s narodni stranou muze Svobodnym dat nalepku Haiderovske strany i kdyz to vubec neni pravda. Janackova na kandidatce je ostuda.... Jasne... je v senatu, ale i kdyz bych opomenul jeji rasisticky vyrok, tak to neni tahoun ktery by stranu dokazal v mediich a pred verejnosti prosadit. To ze je v senatu nikoho az tak zajimat nebude... tam je koneckoncu lidi...
23. 02. 2009 | 11:06

Paterik napsal(a):

Rychlokvašky obvykle také rychle končí, viz zelení... Kometa přeletí a vše je zase jako dřív. Není důvod se domnívat, že by si jakákoliv nová strana vedla lépe než ty stávající.
23. 02. 2009 | 11:31

pasingr napsal(a):

Přečetl jsem některé Vaše knihy a chtěl jsem Vás volit, ale když dokážete za týden změnit názor, tak si Vás škrtám.
Rozhoduji se stejně unáhleně jako Vy.
23. 02. 2009 | 11:44

miro napsal(a):

Koryta lákají, když se nedaři zde zkusí to onde. Rath tomu to vyšlo.
23. 02. 2009 | 11:46

yorick napsal(a):

Pane Kurasi, smutek kdysi slušel Elektře a dnes tíží Vás. "Svobodní spíš potřebují nějakou dobu sebereflexe ..." píšete, nezlobte se, tím se nic nenapraví, alespoň ne pro tuto zgruntu podezřelou sešlost, vzniknuvší na přání ... hádejte koho? Hlavně proto si v sobě nese SSO zárodek sebedestrukce. Myslím, že jste se neměl takhle umazat, že ne? Ona totiž SSO především ani nevznikla jako ... společenstvím čestných ... . Smutné a beznadějné.
23. 02. 2009 | 11:51

Vysedlina pathologická napsal(a):

Hmmm, Vy jste přece věděl, že jde o politiku. A politiku posunou kupředu zase jenom inspirovaní jednotlivci. Věřím, že to nevzdáte. Nebo snad hledáte hlavu, kterou by šlo otáčet? Spíše v něčem zakročit, na čas vzít politiku jako službu. Ale jinak, je toho dost, co umíte. Tak co.
23. 02. 2009 | 11:56

pajda napsal(a):

Stranu, do níž vstoupila Liana, nehodlám ani sledovat,natož volit. Škoda, myslel jsem,že pan Kuras je zárukou,či aspoň nadějí na "změnu".
23. 02. 2009 | 11:59

karel matousek napsal(a):

Meli by se na sebe divat hlavne s tim humorem. Nechapu, ze mu nedoslo, jake typy zde bude strana lakat: omezene klausisty, rasisty a neonacky, coz je vicemene totez.
23. 02. 2009 | 12:23

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Kurasi
musíte zřídit prověrkovou komis. U Balbínů to děláme tak, že každého uchazeče opijeme.Než oněmí, vykecá na sebe všechno.

Máme pořádek, důvěřujeme i prověřujeme.Pak nás volí i seriozní osoby jako KVS.
23. 02. 2009 | 12:29

jaryn napsal(a):

To karel matousek:

vy jste člověče rozený politolog.
Klausisti a rasisti... zapomněl jste ještě na neofašisti.
23. 02. 2009 | 13:01

bape napsal(a):

pro B.Kuras

Po přečtení Vaší knížky " Jako psa ke kandelábru" se nestačím divit. Proč vstupujete do politiky, když víte, jak to chodí _? Knížka je v mnoha ohledech podnětná, protože jde o Vaše osobní zkušenosti, ale právě proto se Vám divím! Kdo chce do politiky jíti, musí s vlky výti!
23. 02. 2009 | 13:16

StandaT napsal(a):

Pokud si hodláte sedat a promýšlet jak dál pokaždé, když se něco provalí a konkurence z toho uhněte kampaň, tak na tom zadku budete sedět až do smrti.

Reagujte na lidi, ne na kampaně bezprizorních švejnarovců a zdivočelé klaky pravdy a lásky.
23. 02. 2009 | 13:54

Admirál napsal(a):

Souhlasím se StandaT. Když jste se jednou dal na vojnu, musíte bojovat. Pokud váháte, když se něco pokazí, uvádíte sympatizující lid v pochybnost. "Myslí to s tím rozhodnutím vstoupit do politického bahna myslíte vážně? Uvědomuje si dobře, co politický boj obnáší?" To přiznám se snižuje volitelnost strany, jejímž jste hlavním "tahákem".

Je to docela škoda. Bylo by dobré, aby na pravici vyrostla důvěryhodná strana v čele s lidmi co nejméně zapletených v síti klientismu. To říkám jako člověk, který je pro (ne nekriticky)úzkou evropskou integraci, je proti orientaci na USA (radar) a je pro přerozdělování v rámci společnosti - tudíž asi ne Váš typický volič. Steně by jste se mi ale v EP líbil. Oni tam taky potřebují "Prvicovou kuchařku" a občas prožít nějaký ten "adrenalín" jako při vystoupení VK.
23. 02. 2009 | 14:28

Honza Český napsal(a):

Tak to jsem zcela zaskočen
Jaká strana ? Jací dva lidé ?
O čem to je řeč ?
23. 02. 2009 | 14:31

Železnohorský napsal(a):

Jaroslav Hašek, ten spisovatel, nezakládal on taky nějakou takovou podobnou stranu? :-)
23. 02. 2009 | 15:06

karel matousek napsal(a):

to jauryn:

Asi malo studujete inzenyrovy vyroky. Podivejte se tez na europortal.cz. Velky Cechobasi s Pinochetem, Danielem Landou apod. Mozna z vas jeste bude politolog..
23. 02. 2009 | 15:44

Boethius napsal(a):

Jo, za pár let se tomu všichni společně zasmějeme..
23. 02. 2009 | 15:57

oposum napsal(a):

to autor:
tohle je bez ironie hodně dobrý, tahle reakce na rozjezd strany je snad první pozitivní zpráva v ve věci SSO. Uvidíme jestli ne poslední, přece jen Mach a důvěryhodný politik, to se bude muset překonávat :-)
23. 02. 2009 | 16:03

Ládik napsal(a):

V české politice je každý krok chybný. Tak to rudí braši zařídili.
23. 02. 2009 | 16:29

Tupelo napsal(a):

Pane Kurasi, ac nejspis nebudu nikdy volic vasi strany, musim uznat, ze sebereflexy, co se tyce Janackove, mate. Ale i v pripade byvaleho kandidata za ultrapravicovou Narodni stranu. Tento pristup je mi sympaticky (nekde jsem cetl rozhovor s nekym od vas, mozna s p. Machem, kde (mozna vsak v zertu) uvazoval i o stopce pro byvale cleny ODS), proto pratelska rada :) : rasisti, neonacisti a podobne zjevy zjistuji ze za pomoci svych stran (ala Delnicka strana, Narodni strana) se zrejme do vysi politiky nemaji sanci dostat, nedavno proto byla uverejnena interni vyzva v ramci Delnicke strany, ktera vyzyva z infiltraci, jmenovite vasi strany. Ted by to nemusel byt problem, ale pred volbami to muze byt proti vam pouzito (to pisi jako vas nevolic, ktery ma vsak prani, aby vyse uvedeni zustali mimo hru).
23. 02. 2009 | 17:24

MA-FU napsal(a):

Pane Kurasi Vy děláte beranům tiskového mluvčího?arbitra?nebo máte funkci informujícího blogera
Velmi smutně jste mi překvapil
23. 02. 2009 | 18:30

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Když se nad tím jeden zamyslí, tak tu jistý vývoj je. Obvykle "praskly" problémové osoby až v době, kdy se pevně držely nějaké výživné funkce. Teď to prasklo dřív. No a jednou se možná pes dočká toho, že takové osoby nebudou ani do funkce zvoleny, protože nebudou kandidovat. Jen se toho dožít.
23. 02. 2009 | 19:54

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Kurasi, máte často sympatické názory, ale politikem zatím nejste. Myslím, že vaší straně neškodí ti dva Vámi vzpomenutí lidé. I když nejsem volič Národní strany - myslím, že na politické scéně jsou horší strany a už v parlamentu. A nějakou nevhodnou myšlenku v návalu emocí občas vypustíme skoro každý a nemyslíme to vážně.
Vaší straně spíše škodí její image strany, která má kritiku LS skoro jako jediný bod programu. A to je málo. Musíte výrazně uchopit řádově 10 důležitých témat (více si lidé nepamatují) a zaujmout k nim silná stanoviska.
23. 02. 2009 | 20:10

Petr Nový napsal(a):

No, pane Kurasi, měli jste skvělou příležitost naplivat do obličeje novinářům, kteří jsou schopni denuncovat toho samého člověka mj. i za to, že poslal romského narkomana na 6 roků do kriminálu za rabování. Někteří z SSO to i udělali a těch je nutné si vážit. Vy jste se ovšem zachoval jako bezpohlavní zbabělec, spolustraníka, mimochodem velice vzdělaného a inteligentního člověka, házíte při první vlnce přes palubu. Dokud bude mít vaše "křídlo" v SSO nějaké slovo, můj hlas nikdy nedostanete.
23. 02. 2009 | 21:11

wer napsal(a):

Takhle prosím ne, pane Kurasi. Minulý týden jste psal o volebním systému SSO. Pokud bude vedení strany respektovat výsledky primárek, můžete časem vypěstovat nádherný anglický trávník, ale nebude to hned. Nemůžete se vzdát, když se objeví první bodlák. Ten volební systém nemůže fungovat, pokud kvalitní kandidáti sami bez boje vyklidí místa těm nekvalitním. Pak to nebude fungovat, ať budou členové a příznivci volit jakkoliv.
Nemusíte nešvary ve straně tolerovat – právě naopak, měl byste je kritizovat. Ale utíkat? Není to trochu zbabělé?
23. 02. 2009 | 21:35

vlk napsal(a):

Pane Kurasi

brát vážně projekt, který má tvář petra Macha , no tak to vyžaduje skutečně hodně veselou mysl.... To s e musí nechat. Neznám někoho z bloggerů, kdo na Aktuálně utrpěl takový debakl jako tenhle pán!

Utekl jak malý , fňukající kluk a měl věru proč. A tenhle člověk, bez vlastní myšlenky založil politickou s tranu. která má jenorozměrný program, pardon dvourozměrný. Jeden rozmě r je uveden heslem : Co z EU jest, od ďábla jest! druhý zas e mantrou: Zrušte daně!

A kdyby Václav Klaus zítar prohlásil, že naopak daně mají být dvojnásobné, tak tenghle papoušek okamžitě udělá kotrmelec a začne hlásat, že jen d vojnásobné daně jsou dobré.Peripetie s nějakým protonáckem je lapálie. Ostatně proč by zrovna protonácek měl Machovi vadit? Heslo prvního rozměru o ´dábeslskosti Eu nácek nejspíš také vyznává. Tak co vám vlastěn vadí? A Janáčková nebo jak s e ta dobrá víla maálka jmenuje? No ta je přeci taky proti EU a hlavně proVáclava Klause: A to je dostatečná kvalifikac!
Ostatně být pro Václava Klaus e je halvní hodnota Machov a spolku. Absolutní mantra. U vás jsme zatíám nestačil vysledovat, jestli tenhle základní kvalifikační předpoklad vůbec splňujet...... A vy že byste jako kandidoval do EP.. Holenku, dokudneudte epřísahat, že Klaus je pro vás víc než vaše vlastní matka, tak budet kandidovat tak možná na místo ponocného v Horní dolní. neprověřeným pravověrným se místa na kandidátkách nepřidělují. To už byste ve vašem věku taky mohl vědět.
23. 02. 2009 | 21:40

honza napsal(a):

Velebil jste v minulem blogu system primarek a konkurenci, a ted to hodlate vzdat, pokud nebudou odejiti dva konkurenti? Bud verite ve ferove primarky, kde ti lepsi porazi ty horsi, nebo neverite.
23. 02. 2009 | 22:50

Ivana napsal(a):

A kdo jsou ti dva pochybni clenove Predsednictva Svobodnyh? Dívala jsem se na jejich web (http://www.svobodni.cz/sekc...). Nelibi se Vam krome senatorky Janackove Mach, Payne, Bednar nebo Bachora?
23. 02. 2009 | 22:52

otokar napsal(a):

Pracka v láhvi?

Benjamine!
je známo, že průměrný žid je chytřejší, než chytrý gojim. je však také chamtivější. Jak ses mohl nechat tak doběhnout? Tvůj otec Jákob by měl vzít hůl a řezat Tě jak žito, jako když jste se vrátili se svými bratry ze Šekemu. je pravdou, že jste mistry světa v šachu, ale ta krize je důsledkem toho, že jste neudrželi opět svou chamtivost na uzdě. Kdo četl bibli, ví, že si nemůžete pomoci.
23. 02. 2009 | 23:03

Al Jouda napsal(a):

Nebyl to dobrý nápad s tou novou stranou.
24. 02. 2009 | 00:51

marv napsal(a):

P. Kuras dělá, že neví jaký je rozdíl mezi předsednictvem a republikovou radou. Ta má 30 členů, což je třetina účastníků ustavujícího sjezdu. Odepisovat eurovolby kvůli jednomu "pochybnému" členu, který navíc, alespoň podle p. Kurase, ostatní oklamal, je zcela nepochopitelné. Že by na p. Kurase nezbylo místo v předsednictvu a reagoval jako Kasl v r. 2002 ? No, p. Kuras je opravdu první vážná Machova chyba. V soutěži o největšího poděse české politiky p. Kuras předstihl i paní Třeštíkovou z r. 2006 !
24. 02. 2009 | 02:06

MV Roubal napsal(a):

Pane Kurasi, proč jste si vyhlédl zrovna SSO pro Vaši grafomanskou exhibici? Proč dokážete každým dalším grafomanským výlevem popřít fakta z předchozího výlevu?
24. 02. 2009 | 11:20

Naivní volič napsal(a):

To jsou zase kydy! Kuras, proč jste se nestal členem Republikového výboru SSO nebo Předsednictva SSO? To by jste měl nějakou odpvědnost! Ale lepší bude planě mudrovat, že.
24. 02. 2009 | 11:38

Jaroslav Morava napsal(a):

Vás by měli pane Kuras platit iHeute zlatem! Víte kolik ušetří na platech redaktorů, když otiskují vaše články? A jak na to lidi pěkně reagují, klikají, jó, to se dobře prodává čtenost inzerentům!
24. 02. 2009 | 11:41

Karel napsal(a):

Ubohé, jen doufám, že brzy zase stejně rychle zmizíte jako jste rychle vylezl!
Nejhorší je zhrzený, senilni dědek! Další přivandrovalec stejně jako Švejnar!
24. 02. 2009 | 13:30

Skogen napsal(a):

Zoufale se hledá volitelná pravicová strana..

Zn.: Nejlépe do voleb..
24. 02. 2009 | 15:47

Petr napsal(a):

Vážený pane B. Kurasi,
nejsem politolog, jsem pouze řádný člen Svobodných, ale můj názor je, že v tuto chvíli může Vaši čest a důstojnost zachránit pouze prohlášení, že tento Váš článek je podvrh. Nechcete nám snad namluvit, že tato místopředsedkyně s konzistentním názorem a známou minulostí je důvodem Vaší rezignace na kandidaturu do EP. Ono to spíše vypadá, že jste se začal obávat jejich preferenčních hlasů a hledáte téma vlastní obhajoby. Nechme prosím proběhnout primární volby kandidátů do EP, třeba se s ohledem na Vaše umístění nebudete muset dál trápit.
24. 02. 2009 | 16:41

Richard napsal(a):

Vážený pane Kurasi, velmisi Vás vážím a ještě jednou poděkuji za Vaši neoddiskutovatelnou práci při vzniku Svobodných. Děkuji.

Na straně druhé si myslím, že právě toto Vaše prohlášení je medvědí službou straně. Ne že bych se nepodepsal pod Vaše návrhy ve věci sebereflexe, většího důrazu na organizaci, vlídnou tvář strany. Ale jak vypadaji Vaše výroky ve světle odvahy, odhodlanosti, připravenosti a politické prozíravosti? Promiňte, ale nemůžete v rozmezí několika dnů prohlásit, že jste paní senátorce uvolnil místo v předsednictvu (proto jste nekandidoval) a za několim dnů pohled na tuto dámu obrátit o 180 stupňů. Za ten týden se s paní senátorkou nic veřejného negativního nestalo. Její výroky jsou notoricky známé a nevěřím, že jste o nich před týdnem nevěděl. Ani nevím, jestli je lepší, když přiznáte, že jste to nevěděl nebo naopak.

Ale ať již to je tak nebo jinak. Měli by členové strany až do rozhodnutí, jak problém vyřešit držet spolu a neškodit sobě ani straně. Takových problémů bude mít strana ještě mnoho. Čím bude úspěšnější, tím budou větší. Měli bychom veřejnosti ukázat, že problémy řešíme, slovo držíme a máme odvahu jít i do teoreticky prohrané bitvy. Bylo by taky fajn, abychom dokázali sami sobě říct, že jsme se unáhlili, udělali chybu, přiznali ji a vrátili se zpět na bojiště.

Tímto Vás prosím, aby jste znovu zrevidoval své rozhodnutí a dal své jméno k dispozici do primárních voleb. Asi nevyhrajeme, ale zkusíme to a soudržnost nás posílí.

Nezlobte se na mou troufalost. Zatím hrdý člen strany.
24. 02. 2009 | 16:49

Jirka Janoušek napsal(a):

Vyražte toho šílence Kurase ze strany SSO, on už to teď rozkládá!
24. 02. 2009 | 22:36

Pocestny napsal(a):

MUHAHA!
SSO, tak to jo.....-)

Je to komedie, místo "revoluce naparavo" tu máme další vaginální vejškrab ODS, jako US.

To je vždy to nejhorší, když si Klausův hulibrk vnutí myšlenku, že je "stižen ideou"...

Zdá se, že je opět zaděláno na společenskou hru "Velkovezír a jeho slušní lidé"...bude legra, mucho legra...
25. 02. 2009 | 09:45

Jirka Včelička napsal(a):

Kuras, Kuras, že zrovna Vy jste si vybral SSO jako objekt svého škození. Jinde Vás nikdo nechce?
25. 02. 2009 | 11:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane, který píšete své texty ze stejné adresy (tu zjistíte, když najedete myší na jméno autora příspěvku).

Nemohl byste se prosím podepisovat vždy stejným jménem (buď jako MV Roubal, naivní volič, Jaroslav Morava, Jirka Janoušek či Jirka Včelička). Takto to vypadá, že zde Váš názor sdílí více lidí.

Děkuji předem.

Libor Stejskal
25. 02. 2009 | 14:44

Jejda napsal(a):

Pane Stejskale,
a nemůže to být více lidí z nějakého serveru? Nebo třeba ze školy?
26. 02. 2009 | 14:03

Radek Suchý napsal(a):

Vážený pane Kurasi, bohužel musím konstatovat, že s Vámi ve všem souhlasím. Říkám bohužel, neboť znám několik těch nadšenců, kteří právě s oním dnes již nemístným nadšením ať již více či méně aktivně vstupovali do dění kolem Svobodných a stejně jako já....jsou prostě jen lidsky zklamáni. V okamžiku, když jsem se dozvěděl, že nejste kandidátem pro primárky, byl to jasný signál. Věděl jsem totiž, že jste určitým způsobem zárukou dobrého vývoje, ale již poté, co jsem shlédl aktivity Liany Janáčkové a její slezské kliky na ustavujícím sněmu, začal jsem mít minimálně pochybnosti o podstatě podniku samotného. Je mi tedy líto, že pro Vás nebudu moci hlasovat, ale plně to chápu. I já jsem roztrpčen vývojem, který Svobodné postihl.
11. 03. 2009 | 23:53

Jana Novotná napsal(a):

Patřím mezi odpůrkyně EU a jsem pro svobodu pro české lidi. Proto raději než filosemitu Payna a Židy Kurase a Bednáře budu volit Dělnickou stranu, která aspoň postavila české kandidáty.
02. 04. 2009 | 23:43

air jordan shoes napsal(a):

Myslím, že jste se neměl takhle umazat, že ne? Ona totiž SSO především ani nevznikla jako ... společenstvím čestných ... . Smutné a beznadějné.
26. 05. 2009 | 07:24

Bisnis Online napsal(a):

excellent news and report finally, information even the politice can understand. thank's
11. 06. 2009 | 12:50

Lucie Kubíková napsal(a):

Pane Kurasi, Vy jste prostě bohém a exot, létající 40cm nad zemí. Sebestředný, ješitný blábolista a navíc nebezpečný. Vaše stařecké škodičství, coby prostředek ke sbírání bodů a prezentace Vaší dokonalosti je doslova humus. Pryč od Vás. Lituji úplně každého, koho "potrefíte" příště.
12. 06. 2009 | 14:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy