Bojkot Izraele

16. 04. 2009 | 14:17
Přečteno 13472 krát
Prodejnu supermarketu Carrefour v pařížském předměstí Aulnay-sous-Bois v sobotu odpoledne 7. března na několik hodin okupovala asi padesátka demonstrantů v zelených tričkách s nápisy „Boycott Israel“ a „Palestine vivera“. Důvodem demonstrace bylo, že Carrefour i přes jejich dřívější stížnosti prodává izraelské výrobky, které jsou z „uloupených, okupovaných, kolonizovaných území“ a měly by být označovány za „palestinské“.

Demonstranti chodili od regálu k regálu, vyndávali z nich a odváželi izraelské ovoce, džusy, kosmetiku, přípravky pro děti. S výkřiky: „Zabíjejí děti a pak nám zde prodávají přípravky pro děti! Kradou území a pak z něho prodávají v Carrefouru. Je to uloupené Palestincům, na palestinské půdě, s palestinskou vodou. Ostuda Francie.“
Před vyhozením každého výrobku pronášeli působivou řeč s refrénem: „A my je budeme kupovat?“ se sborovou odpovědí „Nebudeme!“

“L´Oréal si v Izraeli staví továrny a chlubí se v obchodní komoře, že má v Izraeli nejlepší zákaznickou základnu. Palestinské ženy samozřejmě nedbají na krásu, dbají na to, jak nakrmit svoje děti. A my je budeme kupovat? Nebudeme! Tyto klementinky z Jaffy, to jsou bomby na ničení domů, škol a mešit. A my je budeme kupovat? Nebudeme! Máme právo nepřispívat k masakru palestinského lidu! Dnes jsme všichni Palestinci! Bojkot! Bojkot! Bojkot!“

Plenili regál po regálu, s doprovodným varováním firmám, které „podporují tyto válečné zločince“: „Do smetí s vámi. Vy všichni, kdo podporujete Izrael, dívejte se, co vás čeká. My tyto výrobky zde nechceme. Toto je Francie a my jsme tady doma! A Carrefour, toto je naše poslední varování!“

Personál se zjevně neodvážil zavolat policii, zákazníci demonstraci mlčky sledovali a tu a tam si některý přihodil:

„Jižní Afrika ze začala otřásat, jakmile všechny země začaly bojkotovat její výrobky, takže to, co děláte, já to vidím jako dobré“.

Podobná demonstrace se opakovala o týden později v pařížském předměstí St. Denis. Z obou byly donedávna na několika internetových stránkách k dispozici videozáznamy, které jedna stránka po druhé stáhly s vysvětlením, že “toto video bylo odstraněno vzhledem k porušení podmínek používání“. Demonstrace pořádalo sdružení několika anti-izraelských organizací včetně jedné židovské jménem Réseau International des Juifs Antisionistes, čili mezinárodní síť antisionistických Židů.

Bojkot izraelských výrobků jako součást celosvětové kampaně za delegitimizaci a izolaci Izraele nabírá zjevně nových rozměrů. Carrefour je jedna z mnoha desítek mezinárodních „sionistických“ firem, které mají bojkotovat pravověrní muslimové a kritici Izraele. Nejaktivnější kampaň se vede proti izraelské textilce Delta Galil, třebaže je to jedna z mála izraelských firem, která má výrobny a poskytuje zaměstnání lidem v islámských zemích jako Egypt, Jordánsko a Turecko.
Zde je několik dalších, těch nejznámějších, z islámské internetové „Boycott Israel Campaign“:

Hugo Boss. Calvin Klein. Buitoni. Coca-cola. Danone. Clinique. Disney. Perrier. Helena Rubinstein. Lancôme. Giorgio Armani. Tschibo. Kleenex. Maggi. Marks & Spencer. Nestlé. Tommy Hilfiger. Kit Kat. Vittel. Wonderbra. Johnson & Johnson. Revlon. Huggies. Kimberley-Clarke. Fanta. Sprite. Schweppes. Lilt. Sunkist. Kia Ora. IBM. CNN. Sky. Nokia. McDonalds. Starbucks.

Starbucks si nedávno vysloužil znamenitou anekdotu v egyptské televizi, kde 25. ledna imám Safwat Higazi vyzval k zavření jeho kaváren v arabském a islámském světě a poučil své diváky takto:
„Ta dívka s korunou na hlavě v logu Starbucksu je židovská královna Ester. Její koruna je královská koruna Perské říše, kterou získala sňatkem s králem Xerxesem, a to podvodem, který vymyslel její strýček padouch Mordechaj. A my teď kupujeme její výrobky.“

Ta anekdota spočívá v tomto faktu: Dívka na logu Starbucku (podívejme se na ni zblízka) má místo nohou ploutve a je to siréna z řecké mytologie. Starbuck byl pověrčivý námořník na lodi Pequod v Melvillově románu Moby Dick. Kavárenský řetězec je pojmenovaný po něm.
Ale to je jen podružný detail v obrovském celosvětovém sionistockém spiknutí proti islámskému světu, které vymysleli „sionští mudrci“ ve svých Protokolech sepsaných ve Švýcarsku v roce 1897. Poučila egyptské televizní diváky 15. ledna další egyptská televizní hvězda imám Salama Abd al-Kawi.

„Na tomto černém kongresu sestavili tyto černé protokoly, aby zničili arabský národ, vyplenili jeho zdroje a zničili jeho mládež. Tato spiknutí byla tehdy vypracovaná a dnes se provádějí. Jedním z nich, vycházejícím z jejich černé nenávisti, je ovládnout celou globální ekonomiku, přimáčknout svět pod svůj palec. Tak vytvořili obrovské firmy, které jako pavouci rozestírají sítě do celého světa. Hlavním cílem těchto firem je vymýtit islámskou identitu.“

Které že to firmy jsou? Inu všechny ty, jejichž výrobky se nacházejí v muslimských domovech. Prací prostředky Ariel, Tide a Persil - produkty sionistických firem. Coca-cola, Pepsi, Seven Up, Miranda, Fania, téměř všechny karbonované nápoje jsou výrobky sionisticko-americké. Řetězce mezinárodních restaurací, „které tak ráda navštěvuje muslimská mládež a jejichž kasy se plní muslimskými penězi“:

„McDonalds je židovsko-sionistický, Kentucky Fried Chicken je židovsko-sionistický, Little Caesar, Pizza Hut, Domino´s Pizza, Burger King... A pozor, te´d je tu ještě nový typ kávy... toto všechno jsou čisté sionistické produkty, obzvlášť co je známé jako Starbucks, známá káva, sionistická.“

Tak skvělou bezplatnou reklamu si McDonalds ani Starbucks snad ani nezaslouží. Ještě by do nich mohla přilákat i vytříbené pravicové labužníky a milovníky italské kávy.

The Protocols of the Drinkers of Coffee
SUNDAY, 15TH MARCH 2009


Egypt, let us not forget, is a ‘moderate’ Arab state that has a peace agreement with Israel. It is nevertheless a major source of barking-mad Jewish demonisation in the Arab world. Here is Egyptian Cleric Salama Abd Al-Qawi warning Muslims against the Protocols of the Elders of Zion – the notorious Czarist forged claim that the Jews covertly rule the world -- and many US companies :
They [the Jews]began conspiring to annihilate the Islamic and Arab nation, to plunder its resources, and to destroy its youth. Regretfully, the plots they hatched are being implemented today in detail. One of their conspiracies, which stemmed from their black hatred, was to gain control over the entire global economy, bringing the world under their thumb. So they founded huge companies, which, like spiders, send their webs all over the world. The main goal of these companies was to erase Islamic identity.
... Many basic products, which may be found in many Muslim households, like the Ariel, Tide, and Persil laundry detergents, are made by Zionist companies. The Coca Cola and Pepsi companies and all their products – Seven Up, Miranda, Fania, and all these products, all the carbonated beverages, with very few exceptions that don't bear mention... Almost all the carbonated beverages are Zionist-American products.
[...] Some restaurants, I'm sad to say, are teeming with Muslim youth, and their safes are full of the money of Muslims... McDonalds is Jewish-Zionist, Kentucky Fried Chicken is Jewish-Zionist, Little Caesar, Pizza Hut, Domino's Pizza, Burger King... By the way, all these products, which I have mentioned... In addition, there is a new type of coffee these days... All these are pure Zionist products, especially what is known as Starbucks, the well-known coffee. It is Zionist.
Ah yes, Starbucks: home of the Zionist genocidal apartheid bean. In January, Egyptian Cleric Safwat Higazi brought viewers of al Nas TV urgent news about the Starbucks logo:
Has any of you ever wondered who this woman with a crown on her head is? Why do we boycott Starbucks? ... The girl on the Starbucks logo is Queen Esther. Do you know who Queen Esther was and what the crown on her head means? This is the crown of the Persian Kingdom. This queen is the queen of the Jews. She is mentioned in the Torah, in the Book of Esther. The girl you see is Esther, the queen of the Jews in Persia...
Can you believe that in Mecca, Al-Madina, Cairo, Damascus, Kuwait, and all over the Islamic world, hangs the picture of beautiful Queen Esther, with a crown on her head, and we buy her products.[...]We want Starbucks to be shut down throughout the Arab and Islamic world. We want it to be shut down in Mecca and in Al-Madina. I implore King Abdallah bin Abd Al-‘Aziz, the Custodian of the Two Holy Mosques: It is inconceivable that in Mecca and Al-Madina, there will be a picture of Queen Esther, the queen of the Jews.
As anyone can see, however, the female figure in the Starbucks logo (pictured above) has two fish tails. This is a clue that she is not Esther, queen of the Jews in Persia. She is instead a twin-tailed siren of Greek mythology. This is because the company is apparently named in part after Starbuck, Captain Ahab’s first mate in the book Moby Dick.
What we are up against within the Islamic world is quite simply a wholesale negation of reason; nothing less.

Egyptian Cleric Salama Abd Al-Qawi Warns Muslims against the Protocols of the Elders of Zion and Many US Companies

Following are excerpts from a speech delivered by Egyptian cleric Salama Abd Al-Qawi which aired on Al-Rahma TV on January 15, 2009.
Salama Abd Al-Qawi: Read, if you will, that black book, in which they included those Protocols of the Elders of Zion. They composed these black protocols themselves, in order to destroy the inner power of our nation. They composed these protocols in 1897 in Switzerland, in their black congress, which brought together all the Elders of Zion. They began conspiring to annihilate the Islamic and Arab nation, to plunder its resources, and to destroy its youth. Regretfully, the plots they hatched are being implemented today in detail.
One of their conspiracies, which stemmed from their black hatred, was to gain control over the entire global economy, bringing the world under their thumb. So they founded huge companies, which, like spiders, send their webs all over the world. The main goal of these companies was to erase Islamic identity.
[...]
[The Jews] say that God – or rather, god as they define it – divided the week into six days. Two days He allocated for creatures and people. For two days, He sat and played with a whale. For the remaining two days, He sat in the company of Eve, who came to Him in her most splendid beauty and whatever... It's inconceivable that anyone with a grain of reason would say such things.
[...]
They say that later, when the Holocaust took place, God was angry. Right. When the Holocaust took place, God was angry, and He stopped playing with the whale, and stopped seeing Eve, who would come to Him in her most splendid beauty. These are the things they believe about God.
[...]
Many basic products, which may be found in many Muslim households, like the Ariel, Tide, and Persil laundry detergents, are made by Zionist companies. The Coca Cola and Pepsi companies and all their products – Seven Up, Miranda, Fanta, and all these products, all the carbonated beverages, with very few exceptions that don't bear mention... Almost all the carbonated beverages are Zionist-American products.
[...]
Some restaurants, I'm sad to say, are teeming with Muslim youth, and their safes are full of the money of Muslims... McDonalds is Jewish-Zionist, Kentucky Fried Chicken is Jewish-Zionist, Little Caesar, Pizza Hut, Domino's Pizza, Burger King... By the way, all these products, which I have mentioned... In addition, there is a new type of coffee these days... All these are pure Zionist products, especially what is known as Starbucks, the well-known coffee. It is Zionist.

Vyšlo v týdeníku Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Paterik napsal(a):

Inu není divu, že se v evropě pořádají podobné nákupy, když většina evropanů považuje Izrael za větší hrozbu než al-Kajdu. Holokaust vymysleli také evropané a Hitler měl plná ústa celosvětového židovského spiknutí s účelem zničit svět. Jen mám obavu, že zastánci palestinského státu podobnými pěknými mediálními akcemi svou věc spíš poškozují, než aby jí pomohli.
16. 04. 2009 | 14:41

Karlík napsal(a):

Děkuji pane Kurasi za seznam "sionistických firem". Ode dneška budu kupovat hlavně "sionistické a americko židovské" zboží. To bude můj soused (kurdský muslim) koukat :-)))
16. 04. 2009 | 14:49

Čochtan napsal(a):

Nezbavíme se blbosti v Evropě, pokud nebudeme ochotní takovéto "demonstranty" odstraňovat. Kolik jich bylo ? 50? To jsou 3 zásobníky. :-(((

"Dnes jsme všichni Palestinci! "
Nejvíc obdivovatelů má Adolf Hitler mezi Araby. Pokud tam hodláte jet, obstarejte si známky z protektorátu nebo 3.Říše, s Adolfem, dostanete je na kila, to jsou ty nejlepší dárky. (navíc za halíře :-)))
Je to hnus.
16. 04. 2009 | 14:57

Karlík napsal(a):

Taky nechápu, jak je možné, že v tom supermarketu nezasáhla policie?
16. 04. 2009 | 14:59

Čochtan napsal(a):

Karlíku,
já nechápu, jak to, že zákazníci nevzali láhve sektu a nezačali je rozbíjet o hlavy "demonstrantů".
Já bych to udělal.
16. 04. 2009 | 15:06

Pocestny napsal(a):

MUHAHA, žabožravej bolševik a protokomouš se bouří proti starozákonníkům?
To by chtělo nejdříve uříznout palici tomu maďarskému chucpe, kterej tam šéfuje.

Chválím přístup policie, kdo by se namáhal, vždyť zapalovat cizí krámy, auta ču kamiony, prudit, stávkovat a otravovat život všem sousedům je základní vlastnost každého správného frantíckého potrata v registru CGT.

Když mohou francouzští komouši beztrestně ničit cizí majetek, proč by někdo nemohl beztrestně ničit ten jejich?

Francie? Špína, filcky, bolševismus...nic víc. Po Anglánech druzí největší retardanti v Evropě.

Chce to obnovit Siegfriedův val, opevnit Rýn na východním břehu a pak jen sledovat, jak se dobyvatelé Bastily učí ovládat letající koberec.
16. 04. 2009 | 15:13

čistokrevný napsal(a):

Ještě, že máme ty Araby. Jinak bychom v českých městech pochodovaly úplně zbytečně.
Soudcové nám sice pomáhají také, ale furt na ně spoléhat nemůžeme.
16. 04. 2009 | 15:17

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den pane Kuras,
nadhodil jste téma, které jsme mnohokát analyzovali.
Rád připomínám základní politickou a popagandistickou poučku:

Zdání je důležitější naž pravda.

Globalizace, její realizace a zejména postupný přenos ekonomické a politické moci na mezinárodní finanční oligarchy je objektivně daný fakt, který lze vysvětlovat různě. Není obtížné vytvořit vcelku logickou konstrukci v duchu protokolů a podpořit ji různými reálnými detaily. Bohužel.

Velmi špatné to bude v okamžiku hluboké a trvalé ekonomické krize. Dějiny se stále opakují ...

Bohužel ...
16. 04. 2009 | 15:26

Mara napsal(a):

Do Starbucks nechodim z toho duvodu, ze povinne odvadi znacnou cast z prijmu (tusim 10% ?) statu Izrael s jehoz "zahranicni politikou" nesouhlasim. (Odvod procenta z prijmu je povinnost vsech Zidu, kteri se rozhodli nezit v Izraeli.) Na nalepky o puvodu zbozi take koukam. Nepripada mi eticke podporovat kradez. Zvyhodnene obchodni podminky poskytovane Izraeli by mely byt zaslouzene.
Neni treba kricet a podlehat hysterii, ale pravo volby alespon v tomto nastesti mame.
Mnozi britsti intelektualove (nemuslimove) k bojkotu od akce v Gaze verejne vybizeli, stejne jako studenti, kteri podnikli dlouhodobe "okupace" univerzitnich budov. Neni to nic noveho.

To neni o konspiracnich teoriich, ale o hodnotovem systemu, ci zasadach. Do prosince lonskeho roku jsem take chodila nejradeji do Starbucks. Ale uz mi to nejak nechutna.

PS Pro konspiracni teorie neni treba chodit za egyptskym klerikem, staci si pustit prvnich par dilu americkeho filmu The Obama Deception.
16. 04. 2009 | 15:26

Jirka H napsal(a):

Prostě recyklovaný antisemitismus ve francousko-arabském podání - nic nového pod sluncem
16. 04. 2009 | 15:33

Mastodont napsal(a):

... Coca-cola ... Danone ... Giorgio Armani ... Tschibo ... Nestlé ... McDonalds ...

Promiňte mou neznalost, ale tyto firmy vyrábějí v Izraeli? nebo čím přesně se provinily?
16. 04. 2009 | 15:38

parr napsal(a):

Mara: "Odvod procenta z prijmu je povinnost vsech Zidu, kteri se rozhodli nezit v Izraeli" - to je zajimava veta. Kde jste k ni prisla? Rikal L. Lhotan?
16. 04. 2009 | 15:42

dej2 napsal(a):

Mara.Děkuji Vám za informaci o Starbucks.Opravdu jsem nevěděl,že peníze přes tuto firmu jdou do Izraele.Myslím to vážně.Od této chvíle si záměrně budu dávat kafíčko pokud to jenom trochu půjde u této firmy,nejen v Česku,ale i na cestách .Jako se dnes již pravidelně vyhýbám podnikům V Praze s ruskými jmény na dveřích,o Varech ani nemluvě,tak budu chodit s radostí k Izraelcům.Stejně tak bych přispíval na číslo účtu na výzbroj a munici pro Mosad a pod.Neznáte č.ú.??jinak díky za informaci....
16. 04. 2009 | 15:50

JAHA napsal(a):

Ad: Mara
A co tak Stolicnaja:-)?
16. 04. 2009 | 16:00

Julius napsal(a):

Video z toho Carrefouru je videt tady:
http://www.bivouac-id.com/2...

Mne jenom sokuje, ze po tech vandalech nikdo nechtel zaplatit. To znamena, ze mohu v obchode znicit, co se mi z(ne)libi a nic se mi nestane ?

Ve skutecnosti ona vandalska akce muze uspet. Carrefour ma svoje obchody v mnoha muslimskych ctvrtich Francie a nebude riskovat bojkot od mistni populace. Ostatne, vsechny tyto Carrefoury maji sve oddeleni Hallal a behem muslimskych svatku nabizi ritualne zabite skopove. Carrefour uz svuj dzimmi prokazal, kdyz se pripojil k bojkotu danskych vyrobku po publikaci Mahomedovych karikatur: http://blog.deepsound.net/e...
16. 04. 2009 | 16:17

Jakub Roth napsal(a):

Mastodont:
Provinili se tím, že nejsou muslimskými firmami. :o)))

Mara:
"To neni o konspiracnich teoriich, ale o hodnotovem systemu, ci zasadach."
Hmmmmm. Rozumím tomu dobře, že vaše zásady a hodnotový systém vás nutí (i když jste to ještě neudělala, zatím je to latentní) obsadit soukromý podnik (Carefour), krást v něm hromadně zboží a to poté znehodnocovat? Nebo vás jen nutí s tím souhlasit? Podivný hodnotový systém.
16. 04. 2009 | 16:17

Jakub Roth napsal(a):

Mara ještě jednou:
A musím podotknout, že oněch vašich povinných deset procent je ubohá a trapná lež.
16. 04. 2009 | 16:19

Karlík napsal(a):

pro mara:

Divím se, že jste ještě nevytáhla nebohou Anežku Hrůzovou... Opravdu paranoia na entou :-((
16. 04. 2009 | 16:31

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Děkuji za seznam doporučených firem. Je to podobné seznamu doporučených autorů, který kdysi za komunistů koloval po republice.
16. 04. 2009 | 16:35

Vasja napsal(a):

Já u žida taky kupovat nebudu. Nic. Ani to kafe.
16. 04. 2009 | 16:49

Paterik napsal(a):

Mara:

Starbucks jakožto soukromá firma může odvádět své příjmy třeba na Mars. Zahraniční politka Izraele je celkem proměnlivá věc, záleží na tom, jestli volby vyhrají umírnění nebo jestřábi.
16. 04. 2009 | 16:49

Jakub Roth napsal(a):

Vasja:
A vy nějakýho znáte? Máte v ulici koloniál pana Silbersteina, nebo květinářství slečny Rebeky Teitelbaumové?
Ovšem jestli je to ironie a parafráze bří Mrštíků, tak omluva.
16. 04. 2009 | 16:57

Amarook napsal(a):

Ve Francii se stale demonstruje proti vsemu moznemu tak proc by si nemohli zademonstrovat i antisionisticti Zide a jejich spojenci? Stare zidovske rceni rika:" Dva Zide, tri nazory." Dobre, ze Francie toleruje svobody projevu.
16. 04. 2009 | 17:07

pepa napsal(a):

Osobně mě je jedno, kde nakupuji. Bohužel, mám za sebou již několik blogů, otevřené k podobnému tématu. Kdy účestníci nejvíce zaměření proti politice US jsou naši krajani žijící v cizině. Zde žijem v informačním vakuu. Je nám podsouváno, co je a není správné.Mnoho lidí to tzv. žere, ovšem pravda je jinde.Nezávidím tuto dobu, neb lidé mající výše do žlabu,jsou ochotni brát spravedlnost do svých rukou, a činit jednoduchá rozhodnutí.A toho se vlády bojí.A v podstatě oprávněně.Konečně historie se pořád opakuje.
16. 04. 2009 | 17:18

Mastodont napsal(a):

Já jsem teď těžce duševně rozpolcen, Coca Colu bojkotuji už dlouhá léta jako předraženou barvenou vodu .. ale když oni jsou ti chudáci židáčci, to abych je podpořil :-/ Zmatení duše!!!
16. 04. 2009 | 17:27

Jakub Roth napsal(a):

Amarook:
Tomu, co se tam dělo říkáte "demonstrovat" a zaštíťujete to svobodou projevu? Hůůůůstý.

Pepa:
To nebili žádní lidé, kteří mají vysoko do žlabu. To byli aktivisté, kteří obsadili privátní objekt a normálně tam kradli.
16. 04. 2009 | 17:28

Emissary napsal(a):

Tak mě napadá, kdyby do triček z izraelských vlajek s nápisy „Boycott Palestine“ a „Israel vive!“ oblečení demonstranti chodili od regálu k regálu z vozíky, co by tam asi palestinského k bojkotu dali.
16. 04. 2009 | 17:29

pepa napsal(a):

Krade ten kdo si přivlastní. Tito jen znehodnocovali,nekradli.Vím že to nebyli lidé,kteří mají vysoko do žlabu.Taky jsem to netvrdil.To byla jen úvaha o dnešní krizi, kdy USA jdou pomalu ke dnu, a my všichni platíme jejich dluhy!Z toho mám stach.Taky jsme probírali, že tím, jak padnul bipolární svět, US již nemůže tak profitovat z třetího světa.Ono ty zrcátka vyrábí již Čína.To jen tak naokraj.
16. 04. 2009 | 17:36

Yussuf K napsal(a):

...muslimove porad vymysli nejake paranoidni ptakoviny, velka cast palestincu veri, ze 9/11 je spravedliva pomsta za podupavani islamu, ti co si uvedomuji ze to je blbost, tak aspon veri tomu, ze zide v immigration office nechali attu a jeho bandu proklouznout do USA a zde je kryli. Dale ze veze byly odpaleny TNT dodane mossadem, "protoze padali rovne". Dale veri tomu, ze se zide meli za hitlera celkem dobre, dtto Cesi atd atd.
Jedina nadeje evropy je, ze se procento vericich muslimu mezi "evropskymi muslimy" se postupne zmensuje, prohlednuvsi obcane se vetsunou pretvaruji, aby jim jejich horlivejsi soukmenovci v naprostem souladu s islamskym pravem sharia za odpadlictvi neurizli hlavu.
Dalsi doporucenihodna vec: intenzivni vysvetlovaci kampan, proc arabove a spoecielne palestiunci ziji vetsinou v totalni materielni a dusevni bide. Lze vyuzit i arabskych zdroju: Panarabska odborova federace oznacila dve nejvetsi priciny katastrofalni nezamestnanosti arabu 1) otresne nizka uroven vzdelani - prvni rocniky skoly se sestavaji z memorovani koranu v mrtvem jazyce - klasicke arabstine, pak uz mnohdy neni nic, pokud ano, tak to onvykle za moc nestoji. 2) obludna porodnost - v prumeru 10 deti v rodine, 50leta starenka miva pres 100 vnoucat. Porodnost nastesti zacala klesat. nepripominaji vam parametry vzdelanosti a porodnosti domaci nomadske obyvatelstvo evropy?
Za techto 2 podminek je uplne jedno, zda zide ukradli ci neukradli palestincum pred 100 lety nejake policko - dane paramtery porodnosti, vzdelansotin a pracovitosti celkem sp;lohlive rozvraci i hospodarstvi ropnych kolosu jako je saudska arabie. Blaboly o utiskovani paletsinskeho obyvatelstva nemaji realny zaklad, paletsinci na westbanku maji nominalne asi 20 vetsi platy a realnou zivotni uroven asi 4 vyssi nez jejich "statsnejsi brtatri" v jordansku, Egypte a Syrii. Tam se sice "osvobodili od zidu" jejich vyhnanim a roskradenim jejich majetku, ale miliony lidi tam pracuji za mene nez dolar na den a bydli v brlozich, ze kdyby to bylo na westbanku nebo v gaze, tak by z toho profesionalni propalestinske placky asi zesileli.
Palestinciu se nemaji s israelskym pasem materielne zle, proto v israeli zustavaji a iusraelskeho apsu si velmi vazi, aole pravovernym muslimum samozrejme vadi, ze nemohou buzerovat a sikanovat jinoverce tak jak to prikazuje islam, a jak jest to normou ve vbetsine arabskych statu (shodou okolnosti obvykle brutalnich orientalnich despocii...)
16. 04. 2009 | 17:39

bendero napsal(a):

Evropa přece nemá problém s Israelem,jen je potřeba to vysvětlit těm tisícum hladovejch a ušmudlanejch Palestincům co se bezpracně válejí v uprchlických táborech a bude po problému.
16. 04. 2009 | 17:40

Mara napsal(a):

parr
prostudujte si koncept Alyiah a Yeridah.

dej2
Rado se stalo. Proti gustu....kavu delaji skvelou.

Julius
radeji bych tu nerozvijela debatu na tema vandalstvi. Mohli bychom se dostat az ke genocide ci ghettoizaci palestinskeho obyvatelstva a k tomu pan autor jiste nesmeroval.

Jakub Roth
Jasne jsem rekla, ze neni treba hysterie a kriku (jako v Carrefouru), ale ze si vybiram, zda budu kupovat od lidi, kteri pestuji na vlastni pude nebo na pude, ktera patri nekomu jinemu. To je uchylny hodnotovy system? To jsem nevedela. Diky za upozorneni.

PS Mimochodem, proc by se za to mel Starbucks ci kdokoliv jiny stydet, ze to nazyvate takovou trapnou lzi. Ja to nehodnotim, jen jsem se rozhodla neprispivat. Okamzite telefonuji Esther, ze jestli mi s tim Starbuckem lhala, koncim s ni a zejtra jdu na skvely kafe.
16. 04. 2009 | 17:45

Jakub Roth napsal(a):

Pepa:
Aha, takžo kdo mi vleze do bytu, sebere mi nějakou věc a pak ji zničí, není zloděj? Je, pane, je to prachsprostý kriminálník. Váš názor svědčí o vašem hodnotovém žebříčku.
Pokud jde o krizi - prosím vás, jak my všichni platíme dluhy USA? My platíme pouze dluhy naše. Nebo vy platíte nějaký dluh Lehmann Bros či jiných bankovních domů v USA? Víte vůbec něco o současné krizi, kromě nějakých ideologických žvástů z bolševických HaNo či serveru REVO?
16. 04. 2009 | 17:47

pepa napsal(a):

Máte dost mylné představy. Každý rozumný ví, že hlavní je voda a pak půda. Ona to kolonizase palestinských uzemí je sofistikovanější.Nemáte tuchy, jaké finance plynou to Izraele. Zázraky se nědějí, ty musí někdo zaplatit. Není úplně jedno,zda někdo ukradl půdu. To je alfa a omega !
16. 04. 2009 | 17:47

pepa napsal(a):

Ano i my je platíme. Nepřímo, v znehodnocení akcií. Nechápete, to vás lituji.
16. 04. 2009 | 17:49

Jakub Roth napsal(a):

Mara:
Řekla jste to jinak. Ale uznávám, že jste řekla, že vám nepřipadá etické podporovat krádež.
Pokud jde o onen desátek, nevím, proč by se za něj měl někdo stydět, ale pouze v případě, že by to byla pravda. Ona je ta vaše údajná povinnost lež. Jestli Strabuck něco dává, nevím, ale rozhodně ne na základě jakési nemsylné a neexistující povinnosti. Ostatně - ať koukám jak koukám na své konto, žádné platby deseti procent do Israele nevidím. Optal jsem se bratrance podnikatele a vida - ani on neplatí. Takže lež, slečno.
16. 04. 2009 | 17:51

Jakub Roth napsal(a):

pepa:
"Nemáte tuchy, jaké finance plynou to Izraele." - nemám. Vy ano? Sem s informacemi.
A ke znehodnocení akcií - sákryš. vy máte nějaké akcie oněch zkrachovalých US podniků? To jste dobrej. Nebo náš stát je má? Ovšem znehodnocení akcií je holt podnikatelské riziko. Kdo akcie drží (či s nimi přímo obchoduje), musí se zkrátka o situaci na trrhu zajímat a vše sledovat. Kdo ale koupí akcie a jen sedí na zadku, nemůže se divit. Pro ty, co sledovali (a věřte mi, že dostupné informace) těch údajů, které řvaly pozor, teď sell bylo dost.
16. 04. 2009 | 17:55

Mara napsal(a):

Yussuf K

Aha. Diky za analyzu. Verim Vam a take USA, kteri povazuji napriklad Saudy za umirnene. Shodou okolnosti v SA docasne pobyva pribuzna a ma na to nazor ponekud jiny.

Palestinci s izraelskym pasem se maji skvele. Obzvlast, kdyz jim v Jeruzaleme zbouraji domy, ve kterych po generace zili a stanou se z nich bezdomovci. Pak jim v Gaze rozbombarduji celou infrastrukturu, soustredi se obzvlaste na budovy OSN a hlavne skoly. A zase do kolecka. Jako uprchlik nemate sanci vest normalni zivot, ale do Palestiny se vratit nemuzete. Takze zivotni vyhlidky uzasne. No nic, hlavne ze v tom mame vsichni tak jasno.
16. 04. 2009 | 17:58

Jakub Roth napsal(a):

Mara:
Jen jeden podotek, protože podlení váš příspěvek je jak vystřižený z komunistického tisku - říkáte Jako uprchlik nemate sanci vest normalni zivot - to je zajímavé, já znám osobně například uprchlíky ze Sudet či západního Pruska, kteří v Německu vedou život zcela normální. Čím to bude?
16. 04. 2009 | 18:01

Mara napsal(a):

Jakub Roth
Ocitujte mne, jak jsem to rekla - moc mne zajima.

"Pokud jde o onen desátek, nevím, proč by se za něj měl někdo stydět, ale pouze v případě, že by to byla pravda."
Nechapu Vas.

Taky mam pribuzne, kteri maji "moralni povinnost". Nekteri ji dodrzuji a jini ne. Asi tak.
16. 04. 2009 | 18:01

Amarook napsal(a):

to: Jakub Roth
Ve Francii jsem prozil dva roky a videl jsem daleko kontroverznejsi demonstrace. Kdyz tato Carrefouru nevadila tak asi vi co dela a vam by mela byt taky jedno, protoze to rozhodne neni vas business.
16. 04. 2009 | 18:05

Mara napsal(a):

Jakub Roth

Fajn. Treba uprchlik ve vlastni zemi - namatkou tabor Jamalyiah.
Mozna se tu najde nekdo, kdo by situaci/status uprchliku objasnil s vetsi trpelivosti?
16. 04. 2009 | 18:05

pepa napsal(a):

Zázraky se nedějí, nebo myslíte že jo. Zbrojení stojí nemalé peníze. Konečně je to všeobecně známo.
Jinak vy máte info z první ruky? Asi jo, podle jména.Těch kteří vědí je poskrovnu. Dejte typ, jak to bude s US dolarem. A můžem to zkonfrontovat za čtvrt roku.Ale to je tzv. plácání o ničem.Uvidíme. US vytiskne plno papírků, za které si za chvíli nekoupíte nic.Jsem zjedav,kdo to zaplatí.Já směřuji své do nemovitostí.To je jistota.
16. 04. 2009 | 18:06

fafnir napsal(a):

Mara
dík za typ,vím kam mám jít nakoupit.Ale vy též máte také možnost podpořit Palestince koupí jejich zboží.Třeba byste si koupila funkční kopii kalašnikova,nebo nový Kásám.Nebo slušivou vestičku se semtexem.Vše ostatní pilní Pelištejci dovážejí za darované peníze.
16. 04. 2009 | 18:11

Mara napsal(a):

Jakub Roth

http://www.washington-repor...

paterik
re promenliva politika
Do 27.9.2008 jsem hodne chapala.
16. 04. 2009 | 18:17

Mara napsal(a):

finfir

Terorismus zasadne nepodporuji. Ani palestinsky, ani izraelsky. Sorry.
16. 04. 2009 | 18:18

Jakub Roth napsal(a):

Amarook:
Je to můj byznys. Žiju v Evropě a jsem podle norimberských zákonů Žid. Takže mmne zajímá, kdo a jak koná. To, že ve Francii bylo víc mnohem jorších protestů, je pravda. Ty ale byly o něčem jiném a dělali je jiní lidé.

Mara:
Tím jsem myslel, že máte pravdu a řekla jste toi jinak, než jsem napsal. Jasné? A k tomu desátku napsoled - je to lež a nic jiného a to se vám stále a marně snažím vysvětlit. Vaše rozmělňování slovy o nedodržování morální povinnosti na tom nic nezmění.
K uprchlíkům - že by ti Němci z Pruska (dnes část Polska, předtím ne!) nebyli ve vlastní zemi? Jde o to, že někdo se o své krajany postará a dá jim možnost začít znova, jiný (Arabové) je naženou do táborů a dají od nich ruce pryč. Když už se našla nějaká země (shodou okolností Jordánsko, čili v podstatě palestinský stát), která je přijala do normální společnosti, tak se jí odvděčili ozbrojeným pučem a snahou zavraždit krále. V roce 1970 to bylo.

Pepa:
Vašemu rejpnutí ohledně jména rozumím, ale asi budeme oba dělat, že ne, co vy na to? Rozumíte?
Tip na vývoj dolaru vám nedám, protože na kurzy měn nespekuluji. Ani žádná z akcií na mém portfoliu na tom není závislá. Takže nevím. Mám ale nějaké akcie ČEZu, chcete predikci? Já myslím, že nechcete. Ostatně - s těmi nemovitostmi - jste si jistý, že je to jistota? Vývoj cen jde zajímavým směrem. Zrovna dnes jsem vzdálené příbuzné hodinu rozmlouval rozhodnutí o prodeji rodinného domu. Dnes? Nesmysl. Co si o tom myslíte?
16. 04. 2009 | 18:22

pepa napsal(a):

fafnir
Máš něco proti vestičce se sentexem? Proti gustu, žádná.Jen přemýšlím co autor tím mínil.Je to špatné přirovnání.Konečně můžem to dále rozebrat.
16. 04. 2009 | 18:23

veverka napsal(a):

Izrael nevpustí do země tým OSN

Izraelská vláda oznámila, že nebude spolupracovat s OSN na vyšetřování válečných zločinů, které izraelská armáda spáchala v pásmu Gazy během své invaze. Rada OSN pro lidská práva přitom pověřila bývalého prokurátora zabývajícího se válečnými zločiny Richarda Goldstona, aby prošetřil obvinění z porušování lidských práv, kterých se během války v Gaze měly dopouštět obě strany. Za války bylo zabito 1417 Palestinců, vesměs civilistů.
Podle izraelského ministerstva zahraničí rozhodnutí o nespolupráci znamená, že vláda tým OSN nevpustí ani do země.
http://www.czechfp.cz/site/...
16. 04. 2009 | 18:24

Jakub Roth napsal(a):

Mara:
Berte to s humorem, to nakupování. Ale dám vám tip - můžete začít nakupovat náckovské oblečení značky Thor Steinar. Náckové je bojkotují, protože marku koupili Arabi z Dubaie. :o)))
16. 04. 2009 | 18:25

veverka napsal(a):

Izraelští vojáci přiznali v Gaze střelbu na ženy i děti

Izraelská armáda podle všeho během lednové třítýdenní války v Gaze cíleně zabíjela civilisty a plundrovala jejich majetek.

Vypověděli to samotní účastníci vojenského zásahu v Gaze na jednom ze seminářů izraelské vojenské akademie. Informovala o tom britská stanice BBC.

Jedna z výpovědí uvádí případ ostřelovače, který nemilosrdně zastřelil matku s dětmi poté, co byly vyzvány, ať opustí svůj domov. Jiný voják, jenž také vystoupil během diskuse na semináři, zase popisoval „chladnokrevnou vraždu" palestinské ženy izraelskými příslušníky armády.

Izrael už v průběhu ofenzívy čelil ostré kritice, že nebere ohled na civilisty. To však státní představitelé Izraele označovali za propagandu, která měla za cíl Izrael poškodit.
http://aktualne.centrum.cz/...
16. 04. 2009 | 18:25

Petr z Tábora napsal(a):

Užitečné informace, děkuji.
16. 04. 2009 | 18:27

Yussuf K napsal(a):

Arabove v israeli maji platy trzni - cca jako v Ceske republice - sofer ma okolo 1000 US$ mesicne. Nominalni platy manulenich makacu v okolnich arabskych statech jspou 10-20krat nizsi. I kdyz zivotni uroven je nizsii asi "jen 4-5krat". kdyby se meli arabove v osraeli spatne, davno by uz vsichni utekli.
Re bourani domu: obcasna buzerace na stavcebnich uradech je asi tak jedina forma tzv "utisku" ktere jsou israelsti arabove vystaveni. Specielne pokud si postavi 6patrovy rodinny domek bez stavebniho povoleni. To je asi tak jedina vec, kde je v arabskych statech "vetsi svoboda" - respektive je tam bor..l, ze si kazdy vesele stavi temer kde chce (pokud zaplati uplatky kmenovym strutkosum a zkorumpovanemu urednictvu). Typicky obrazek je Kahira, nedavno tam pri desti ujela na cerno postavena ctvrt - cca 100 lidi prislo o zivot, cca 5000 lidi prislo o pristresi. Israel je stat s vicemene evropskymi standardy - nedivim se ze potiraji cerne kutilske stavby o 6 patrech. Israel svym arabum dava pudu na novou vystavbu i z tzv zidovskeho fondu - i kdyz je pravda, ze to neni jednoduche.
ARABOVE SE MAJI V ISRAQELI MASTERIEKLNE OPRAVDU MNOHEM LEPE nez v arabskych statech. A to sice dle sveho vzdelani - pokud nekdo umi jen recitovat koran, tak asi dela nadenika. Pokud israelsky artab je prvotridni zubar, chirurg nebo pravnik, ma se stejne jako jeho zidovsky kolega. probelemem palestincui je jen to, ze je mezi nimi vetsi procento nadeniku a mensi procento doktoru ci matematiku nez mezi zidy, ale to je treba u romu taky.
O zivotni urovni arabu na okupovanych uzemich mluvi statistiky: v Gaze zilo v roce 1967 cca 250 tisic lidi s prumernou delkou doziti 45 let. Za 40 let "israelske hruzovlady" se pocet obyvatelstva zesestinasobil, a prumerna delka doziti se zvedla na evropskou uroven - 75 let let.
Pokud by FGazane nebombardovali israel raketami, mohli mit z gazy HongKong - aloe to by muslei pracovat. Psyche obyvatelstva je bohuzel tyakjove, ze radeji za iransky zold strili na israel rakety - taky to dost sype, a neboli to jako opravdova poradce.....
Romove trpi chudobou z nejruznejsich pricin, ale jak Romove tak cesi maji zatim stesti, ze Romum nikdo nepodsouva lzi o tom, ze za jejich bidou mohou cesi, kteri jim "ukradli pudu. kone zebrinaky" atp.
Saudove jsou saudove - jejich porodnost je privadi do neresitelnych problemu. palestinci jsou saudove bez nafty - do neresitelnych probolemu je privadi porodnost, uroven vzdelani, pracovitost - vse uplne jako v jinych arabskych statech. Svadet svou bidu na "zidovske kradeze pudy" je ovsem ta nejjednodussi vec na svete - vyplyva to z koranu, musi to tak byt.

Svatou pravdu mel tunisky diktator Burgiba, ktery rekl paelstincum v Jerichu cca toto: "PRESTANTE BLABOLIT O ZNICENI ISRAELE A UCTE SE PRACOVAT JAKO ZIDI!!!!!" ....zlata slova pana Burgibby..... doposud na 100% plati.....
16. 04. 2009 | 18:28

pepa napsal(a):

Zlato, obrazy,šperky, nemovitosti, to vše má trvalou hodnotu. Samo, že výkyv může být.Jsem již stár a nemocen, zbýva mě již kratší část života, jedna dcera studuje, druhá i přes VŠ vzdělání, práva nedělá, a raději létá. Tak, vo, co, go! V podstatě spokojenost.Jen v klidu umřít.
16. 04. 2009 | 18:28

veverka napsal(a):

"V centru Gazy bychom měli přece zabít všechny, všichni tam jsou teroristé"
Armádní veteráni svědčí: Stříleli jsme v Gaze nevinné palestinské rodiny, ničili jsme příbytky a statky

Izrael čelí od čtvrtka vážné krizi ohledně své nedávné ofenzívy v Gaze. Izraelští vojáci totiž zveřejnili svědectví, z nichž vyplývá, že izraelská armáda měla dovoleno, a v některých případech dokonce nařízeno, střílet na neozbrojené palestinské civilisty.

Tato svědectví se výrazně odlišují od oficiálních tvrzení, že izraelská armáda údajně intenzivně usilovala o to, aby civilisty nezraňovala a nezabíjela. Zdá se, že potvrzují palestinská obvinění, že izraelská vojska střílela v civilních oblastech během svých operací bezohledně a s nepřiměřeně velkou silou.

V jednom svědectví jeden izraelský voják popisuje, jak mu jeho velitel nařídil zastřelit starou ženu, která stála 100 metrů od domu, který zabrala izraelská vojska. Jiný voják svědčil o tom, jak izraelský ostřelovač usmrtil matku a její děti poté, co vyšly z domu nesprávným východem. Tento voják dodává, že atmosféra mezi izraelskými vojáky byla taková, že životy Palestinců jsou " mnohem, mnohem méně důležité než životy našich vojáků".

Velitel jedné roty konstatoval: "Na začátku byl rozkaz vjet do domu ozbrojeným vozidlem, rozbít dveře, začít uvnitř střílet a - já tomu říkám vražda - zastřelit všechny, koho tam najdeme. Ze začátku jsem se ptal sám sebe, jak může tohle dávat smysl? Nadřízení nám sdělili, že je to přijatelné, protože všichni, kdo zůstali v Gaza City, jsou vinni, protože neutekli."
http://www.blisty.cz/2009/3...
16. 04. 2009 | 18:29

Jakub Roth napsal(a):

Pepa:
Nedá mi to a rýpnu si - takže klídek a na děti kašlete? :o))) Já myslím že ne. A že má zlato stále stejnou cenu? A nemovitosti? Že jde jen o nějaké výkyvy? To snad ne. Je sice pravda, že jde o stále ještě nejlepší investice, ale trocha starostí o majetek a jeho cenu je přeci jen na místě. Osobně bych vám doporučil ještě výtvarné umění.

Veverka:
Že vás to, soudružko pořád baví. Já chápu, že členka KSM či podobného obskurního spolku musí furt agitovat, ale...
16. 04. 2009 | 18:34

Emissary napsal(a):

Pro: veverku

Až na to, že ble listům nevěřím ani pozdrav.
16. 04. 2009 | 18:36

Mara napsal(a):

Yussuf

Vzhledem k delce a napreni Vaseho prispevku soudim, ze Vas tema uprimne zajima. Doporucuji tedy knihu Beyond Chutzpah od Normana Finkelsteina. Po jejim precteni si s Vami opet rada zapolemizuji.

Jakub Roth
hmm, mela jsem se asi zasmat, ze.
Doufam, ze Vam neunikl link Washington report ohledne financovani Izraele - jestli Vas to stale jeste zajima.

Veverka
trochu je to tu ted jako ty lednove blogy o Gaze. Vsimnul jste si, jak uz neni medialne zajimava? Lidstvo rado zapomina. U Zidu si vazim toho, ze nedopusti, aby se zapominalo (alespon pokud jde o krivdy pachane na nich).
16. 04. 2009 | 18:37

Mara napsal(a):

Jakub Roth

Tak nectete blisty, zkuste treba Jeruzalem Post! Poslechnete si BBC, CNN, AL Jazeera English, FRANCE 24 atd. Vsichni jsou to spiklenci, ze?

re veverka - myslim, ze nejde o agitaci, ale o ty hodnoty. terorismus provadeny kymkoli se kazdemu normalnimu cloveku prici.
16. 04. 2009 | 18:40

Narrno napsal(a):

to Mara: Cituji Vás: "Pak jim v Gaze rozbombarduji celou infrastrukturu, soustredi se obzvlaste na budovy OSN a hlavne skoly."
Tedy ti Izraelci, to je ale opravdu strašlivé ďáblovo plémě, to vám tedy povím. Člověka tak ale napadá, proč by na ty školy stříleli jen tak bez důvodu... ale co, jsou to Židi, že, takové čiré zlo nepotřebuje důvod...
16. 04. 2009 | 18:41

Jakub Roth napsal(a):

Mara:
Nevím, zda jste se zasmát měla. Ale mohla jste. Ovšem všiml jsem si, že lidé s vašimi názory humoru moc nedají.
Ohledně WP díky, já myslel, že máte nějaké oficiální zdroje. Nechci WP zpochybňovat, ale jako člověk, který se zabývá mediální komunikací jsem silně skeptický. Nicméně nerozporuji.
BTW - zkuste si u Židů (a fakt tím nemyslím sebe :o))) vážit něčeho jiného. Je toho dost. Stejně jako třeba u Inuitů, Francouzů, Číňanů a vůbec. Ale asi jste to myslela jinak, že?
16. 04. 2009 | 18:42

Mara napsal(a):

Jakub Roth
sorry, spatny adresat...

Emissary

Tak nectete blisty, zkuste treba Jeruzalem Post! Poslechnete si BBC, CNN, AL Jazeera English, FRANCE 24 atd. Vsichni jsou to spiklenci, ze?
16. 04. 2009 | 18:42

Rejpal napsal(a):

Při čtení blogu jsem si připomněl, že kterýsi obchod svého času bojkotoval moje oblíbené francouzské sýry, neboť Francie v té době zkoušela atomové zbraně. Tehdy jsem domorodému majiteli obchodu sdělil, že by se neměl bojkotem míchat do "vysoké politiky" a že já budu bojkotovat jeho obchod, pokud nebude prodávat francouzské sýry, ale bude dál prodávat čínské zboží.

Dnes tento obchod patří arabským vlastníkům.

Pro normalizaci situace na Blízkém východě je nutné zabránit pašování zbraní Palestincům.
16. 04. 2009 | 18:44

pepa napsal(a):

Jakube
Máte plnou pravdu,dítěti vše,teda pomoci, ne dát vše. To až po mé ....! Jen ať vidí, že nic není zadarmo.
Jinak to,že se děla zvěrsta je zdokumentováno. A to nezávislými pozorovately.Konečně válka je válka. A lidi jsou v podstatě hovada. Takže bych zase tak rezolutně toto netvrdil.
16. 04. 2009 | 18:44

pepa napsal(a):

bože hrubka, omlouvám se!
16. 04. 2009 | 18:45

Jakub Roth napsal(a):

Mara:
Sice špatný adresát, ale odpovím - zaujatost různých médií je zjevná. Některá pro tu, jiná pro onu stranu. Ovšem BBC, Al Jazira či France24 považovat ve vztahu k Izraeli a palestinským Arabům (snad alespoň víte, že Palestinci jsou umělým výmyslem OOP na konci 60 let, když ještě sám Arafát v r. 67 na půdě OSN veřejně povykoval, že žádný palestinský národ neexistuje a jde jen o Araby a arabský problém), za výrazně neobjektivní?
16. 04. 2009 | 18:48

Jakub Roth napsal(a):

Pepo:
Ohledně dětí máte pravdu.

Ohledně zvěrstev - víte, problém je v tom, že to bylo "zdokumentováno" velmi závislými pozorovateli. Viz nehorázná (a stále ještě tu a tam vyskočivší) lež o bílém fosforu. Jako nejúžasnější "nezávislý" zdroj mi přišel onen skandinávský lékař, člen stalinistické frakce jejich (už si nevzpomenu, která že severní země to byla). Dost jsem se nasmál a vpomněl na iráckého Komického Alího. Pamatujete? Tož tak.
16. 04. 2009 | 18:53

Narrno napsal(a):

to veverka: Hrozné zprávy, jenže já si nemůžu pomoci, ale já jim prostě tak zcela nevěřím. Jaký by byl účel těhlech zvěrstev? Totální vyhlazení cílem nebylo, na to by se šlo jinak (a efektivněji, co si budeme povídat). Psychické selhání vojáků je možné, ale zase se nejedná o Vietnam, kde by vojáci byli dlouhou dobu v pro ně neznámém od domova vzdáleném pekle a oni by zešíleli. Prostě mi přijde, že se nám něco v těchto hrůzných příbězích neříká, něco poměrně dost podstatného. Jedna věc je chladnokravné zastřelení matky s dítětem, druhá věc je vystřelit na temný nezřetelný objekt pohybující se v nebezpečném pásmu, kde se očekává útok nepřítele. Oba případy vedou k hroznému výsledku, ale jinak jsou tak jiné...
16. 04. 2009 | 18:53

Mara napsal(a):

Jakub Roth

Smysl pro humor mam. Jeden cas mne dokonce zivil. Vadi mi neco uplne jineho.

U lidi si vazim predevsim lidskosti. Na techto blozich se stale snazim vysvetlit, ze pesaci trpi za mocipany. Ze neni jedna strana andel a druha dabel. Jako specialistovi na media Vam jiste nemusim vysvetlovat jak lehke je manipulovat. A co se tyce Zidu a respektu vuci nim - byl jim muj otec a je jim muj bratr. Takze jsem nekdy oznacovana za antisemitku a jindy za sionistku. Protoze vzdycky rikam co si myslim nehlede na politickou korektnost. Jsem rada, ze se shodneme na vyjimecnosti lidi podle jinych meritek nezli rasovych.

PS.Co se tyce oficialnich a neoficialnich zdroju, myslela jsem ze o special relationship mezi jistymi zememi se hovori otevrene a s hrdosti. No nic.
16. 04. 2009 | 18:53

pepa napsal(a):

Mládeži,
jdu něco dělat, nemůžu tu prosedět celý den, takže zdravím a přeji pěkný den
16. 04. 2009 | 18:59

Emissary napsal(a):

Pro: Mara
Sorry, já raději odkazy na videa. Byly by nějaké?

Přímé svědecké výpovědi izraelských vojáků, žádné kecy v televizi nebo v nějakém arabském plátku.
Evidentně je tady rozpor, protože kdyby to bylo podle vašeho tvrzení, těch obětí by tam bylo mnohem víc. Když na Izrael ti muslimští fanatici stříleli, nikoho v Izraeli nevarovali. Palestinci byli varování, když neodešli, může celkem každý izraelský voják předpokládat, že tam zůstali jen teroristi a podle toho se chovat. Také bych se nenechal jen tak zastřelit nějakým pomateným teroristou.

Konspiračních teorii už koluje po světě celkem dost a když se na to dívám, mám pocit, že se svět zbláznil. Přitom se velmi lehce dají „roztrhat na kusy“, ale kdo by se tím zabýval.
16. 04. 2009 | 19:06

Mara napsal(a):

Jakub Roth

pokud se dostavame tak daleko, ze bily fosfor a ochuzeny uran jsou lez - muzete mi vysvetlit proc Izrael nedovolil vpustit media do Gazy? Kdyz tam probihaly boje mezi Hamasem a Fatou, cpali je tam horem dolem!

Skandal ohledne zfalsovane fotografie zbrane na strese skoly Vam unikl?

Jiste, se zaujatosti medii je treba pocitat. Ovsem na obou stranach. Proto vystridam vetsinou denne az 15 stanic. Kdyz behem valky denne probihaly na Al-Jazeere English live rozhovory s izraelskymi predstaviteli, od Tzipi Livni k mluvci armady, kteri vsichni mluvili dobrou anglictinou, bylo to velmi zajimave. Take bylo zajimave pozorovat chovani ozbrojencu vuci novinarum prijizdejicim podavat o konfliktu zpravy.

Pokud zabranim novinarum vstup do zony a vybavim je predtistenym materialem "osvetlujicim" situaci, prvni a nejvetsi obeti se bohuzel stane pravda.
16. 04. 2009 | 19:07

Mara napsal(a):

Emissary

Vygooglujte se zpetne Jerusalem Post. To bude nejlepsi.
16. 04. 2009 | 19:08

Yussuf K napsal(a):

Re udajne israelske "valecne zlociny". Vetsina toho co koluje po svetovem tisku je jiz dolozeno jako klepy: Vojak strilice po matce s ditetem ve skutecnosti strilel jinam, vypravec znal prihodu z doslechu. Strilelo se ode zdi skoly, israelci strileli ke zdi skoly, Zabili strilece a 4 civily venku, nikoliv 40 civilu uvnitr. Falesnou zpravu roztrubovali irsti antisemite zamestnani u UNRWA - Irove berou protizapadni postoje vicemene jako odplatu za brity zpusobeny hladomor v irsku. atd atd.

Dalsi neprijemne veci (obrazky prasat na zdi, rozkopany nabytek) jsou vandalismus, ne valecne zlociny. dira do baraku je nezbytna vojenska taktika - Valku zacal hamas, zaminovaval dvere obytnych baraku, ted se vsichni bl..i divi, ze israelci nechodili do baraku dvermi.
Kritika je vznasena chronickymi propalestinskymi plackami, dale pak lidmi, kteri nemaji zkusenost s nicim podobnym. pres vsechen vandalismus se israelska armada chova celkem solidne. Vojak streli palestince na checkpointu do nohy gumou, hned je vysterovan. Blaboly o holokaustu a valecnych zlocinech jsou "ocividne prehnane".
Zajimave je ovsem to, ze lide, kteri delaji kraval z prasete nakresleneho na zdi a rozsiruji falesne bludy o rozstrilenych skolach OSN, zaroven tak nejak mlcky schvaluji takove prasecke pociny Hamasu, jako vrazdy civilu v yeshivach, kavarnach, bombardovani civilu v siderotu atd atd.... inu kazdy nekomu fandi, nekoho soucit s "chudaky" (kteri ve srovnani s jinymi araby zdaleka takovymi chudaky nejsou) vede k tomu ze fandi totalnim a totalitarskym ignorum....
16. 04. 2009 | 19:20

Amarook napsal(a):

to: Jakub Roth
Zvlastni reakce. Ja jsem taky Zid a ujistuji vas, ze norimberske zakony v Cechach neplati. Daleko dulezitejsi je jestli jste Zidem halachickym. Kdyz se v Evrope necitite dobre tak byste ji mel opustit. Ja to taky udelal a nikdy jsem nelitoval. Jestli jste z Prahy tak jsme se myslim znali od videni.
16. 04. 2009 | 19:29

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Nic jsem nenašel, ani se mi to nechce dál hledat. V podstatě to je jedno. Přečetl jsem si tento odkaz, jež jste dala výš.

http://aktualne.centrum.cz/...

Budu-li to považovat za pravdu, pak se jedná o jednotlivá, dílčí selhání a nikoliv o systémová.

Předpokládejme na chvíli, že ten útok by vedla na Izrael Palestina, s tou technikou, jakou měla k dispozici izraelská armáda. Počty mrtvých izraelských civilistů neumím ani domyslet. Porovnám-li mentalitu Izraelců a palestinského etnika, domnívám se, že by možná nestačilo ani pěticiferné číslo. Ale je to jen odhad, někdo by si mohl myslet, třeba někdo jako Vy, že počet oběti by byl třeba pod 10. Prosím neurážet se, to nebylo smyslem příspěvku.
16. 04. 2009 | 19:35

dříve ruda napsal(a):

Také děkuji za seznam doporučených firem.
16. 04. 2009 | 19:41

Mara napsal(a):

Na zaver dam slovo izraelcum, kterych si velmi vazim.

http://www.youtube.com/watc...
16. 04. 2009 | 19:45

stále rebel napsal(a):

Možná, že jsem o něco chytřejší, přesněji znalejší. Nejde jen o článek, ale i diskusi.
16. 04. 2009 | 19:50

Emissary napsal(a):

Pro: Yussuf K

A ještě doplním živé štíty z civilistů, to je jejich oblíbená taktika. A když už jsou ve válce nějaké zasažené, to je řevu. Ale primárně jsou to ti civilisté, kteří nedobrovolně byli zataženi do války fanatickými arabskými teroristy.
16. 04. 2009 | 19:50

stále rebel napsal(a):

Možná, že jsem o něco chytřejší, přesněji znalejší. Nejde jen o článek, ale i diskusi.
16. 04. 2009 | 19:51

Emissary napsal(a):

Pro: Yussuf K

A ještě doplním živé štíty z civilistů, to je jejich oblíbená taktika. A když už jsou ve válce nějaké zasažené, to je řevu. Ale primárně jsou to ti civilisté, kteří nedobrovolně byli zataženi do války fanatickými arabskými teroristy.
16. 04. 2009 | 19:51

Mara napsal(a):

Emissary @ Yussuf

Nic jste nenasel? Ze by zmizely palcove titulky o lidskych stitech, ktere si z Palestincu dela IDF, o trickach, ktera s oblibou vojaci nosi (palestinci zobrazeni v tercich, tehotna zena - napis: dve mouchy jedenou ranou, - dite: cim mensi, tim hur se zameruje atd...to jsou izraelske zdroje, Haaretz a Jerusalem Post a jine, ktere take zverejnily posveceni kobercoveho bombardovani nezidu rabinem....mluvte mi o mentalite Emissary. Proto mozna v Izraeli vzrostl pocet refuseniku. Bohuzel, vymyjte lidem mozky a budou z nich zvirata - tady nebo tam.

http://tr.youtube.com/watch...

Ale o tom ten blog byt nemel. I kdyz...

Pravda holt neni tak prosta. Uvolnuji prostor.
16. 04. 2009 | 20:03

Narrno napsal(a):

to Mara: Ne, pravda není nikdy tak prostá. Ale z vašich příspěvků, jakkoliv si cením jejich kultivovanosti (opravdu), také necítím zrovna snahu o objektivitu. Pouze "hrajete za druhou stranu", ale argumenty používáte stejné. Podezřelou propagandu, kde by člověk pravdu pohledal (a to se dívám směrem na obě strany konfliktu).
16. 04. 2009 | 20:25

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Ale našel. A něco jsem si také zjistil o té Israel Social TV, takže už vím, odkud fouká vítr. Nicméně se jedná o rezervisty, nikoliv o profesionály izraelské armády. Je normální, že tito lidé mají k jakékoliv válce odpor, také mám. Představte si, že vás někdo vytrhne z civilního života a nutí vás zabíjet. Také by se mi to dvakrát nelíbilo. Bohužel válka je v případě Izraele někdy jediné možné řešení. Palestinci jakoukoliv smlouvu nikdy nedodrží a Izrael raději napadnou, jednou to Arabové udělali dokonce ze všech stran. Za těchto podmínek se ovšem mírové řešení hledá jen těžko, nebo je téměř nemožné. A kdo komu ukradl území je také velmi sporné. Podívejte se třeba na Wiki na historii Izraele.

Nicméně, co jsem řekl dřív, to platí.
16. 04. 2009 | 20:31

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Nicméně, aby něco bylo vyvážená, rád bych věděl, jak o střílení raket na Izrael bez varování Izrael přemýšlel běžný Palestinec. Jenomže ten svůj názor asi říct nemůže. Za pomstu v podobě uříznuté hlavy to přece nestojí.
16. 04. 2009 | 20:41

RUMCAJS napsal(a):

Pokud se něco takového může dít na území EU,
pak jediné vysvětlení pro mě je, že evropani zcela zdegenerovali.
16. 04. 2009 | 20:53

Emissary napsal(a):

...vyvážené.... a jen jednou Izrael. :)
16. 04. 2009 | 20:54

Emissary napsal(a):

Pro: RUMCAJS

Neřekl bych Evropané, ale Francouzi. Oni tam těch nesmyslů na svém území mají mnohem víc. Je výhodnější se dívat a policii nevolat. Carrefour moc dobře ví, že by to pak stálo mnohem víc.
16. 04. 2009 | 21:16

Pocestny napsal(a):

Maro, když si o to koledujete....

1. Žvásty o fosforu jsme probírali už dávno, jste dnes už jen příkladem nutkavé lhavosti, klasické české vlastnosti okresního vidláka z českého záPraží, tedy schopnosti ve své pevné víře ve zvrácenost všeho jiného, než je to "naše" a ve vlastní schopnosti od počítače rozumět válkám a světové politice - to zmáknem u nás u třetího půlitru - používat naprosto blábolivé nesmysly jako argumenty k obhajobě vlastní perverse.

Znova opakuji, když vás čtu, vzpomínám na tisíce civilních obětí intifády, tedy útoku na vše židovské, co se hýbe

2. Kdybyste žila jako velbloud, pardon, manželka v jakékoliv z těch "okupovaných kultur", tak nesedíte u netu, ale nezvednete záda od práce a když promluvíte na cizího muže, skončíte v chlívku s kozou.

3. Kdyby někdo přeložil do paštůnštiny, co tu píšte, tak jste dávno v díře pod hromadou kamení, celá ves by se dobře pobavila. Starýmu by asi ufikli, já nevím, co se seče jataganem, když jeden odpadne od víry s čarodějnicí? Asi krk....

Já se fakt musím smát!
Pan Karzaí se "sbližuje s mudžahedínem tím, že první segreguje ženské... a vy tu hýkáte na jeho obhajobu.

Jste to samé, jako byl Graham Green, když pozoroval to budovatelské nadšení na severním kanále a jeho prostoduchost anglosasa mu nedovolila uvidět tam gulag, lágr, mukly a smrt - tedy realitu.

Jste to samé, jako nadšení návštěvníci Terezínského ghetta a ta spousta prostoduchých Evropanů, kteří nechtějí dodnes přiznat, jak rádi se nechali SS "očistit od židáka a plutokrata".

Jste původem svazáče, povahou muslimka (to není jen víra, ta se na ulici moc nepozná, to je povaha, protože z ní vychází veškeré chování a jednání).

Budu vždy vřele proti vašim pomluvám, lidovým poudačkám, které balíte do toho typického mantlu českého emigranta - jsem utekla do světa, tak vim lépe než okresní deprivant, co se nosí za názor mezi levičáckými inťouši.

Jen se bojím, abyste ještě dříve nezjistila, že angličané jsou germánsko - vikingská severní "zvěř", až si zase vezmou zpět vše, co Toník a Gordon nejčko rozdávají imigrantům výměnou za hlasy do sněmovny... jsou to Skotové, mají kam utéct..

Jistě jako osedlá znalkyně místních poměrů a historie, žijete přeci s "britem" (zde je to toto http://krmeni.cz/store/full... ) víte, že není důležité, co si myslí rabíni a imámové v Londýně, když přetečou nervy těm "nahoře" na severu.

Mám spoustu kamarádů v Yorkshire, tam je to cca půl roku za Janovem, názor, že "there is no black at the Union Jack", je čím dál více populární, pohledem do čítanky zjistíte, že pokud na ostrově tekla domácí krev, řezničina se počala na dvorku v Yorku.

Slyšel jsem, že "zatímco skopčák měl pece, anglové už mají v Milton Keanes první masový mrazák, thats the progress, my mate.. as they say.....

Goes around, comes around. Yea, my luv..
Nobody is better than the true Yorkshireman http://homepage.ntlworld.co...

http://www.lightinfantry.or...

Doufám, že jste si vědoma, s kým tam spoluosidlujete uzemí, já vím, že pro mnoho z "hobbit England" končí země u East Midland Apt., ale je dobrý vědět, že dál žijí nemilosrdní...tam nepochodil ani Řím...ani Vatikán, nepochodí ani
Mekka.

Bejt vámi buď jdu spasit tu Gazu - kde je to "světové zděšení dnes, když jsme se přestáli bát o Gazu a začali bát o šrajtofli - nebo si více hlídám své okolí. U nás už zase mašírují náckové, uvidíme, kdy vytáhne "Brigáda BNP" a United hooligans "narovnat poměry" po krachu socialistické lichvy s vlastním národem.

Pokud je vám národ jako termín cizí, žijete naprosto špatně, jste obklopena národem jako bejk a k tomu pěkně deprimovaným.
Deprimovanej normanoviking chlastá, když chlastá, pere se.
Pere se, protože ukazuje svůj gen degenerovaného vikingského lidojeda středověku kříženého s normanským krutým křižákem, protože se prát chce, aby vymlátil z duše tu palčivost a frustraci.

Angličan si totiž s Arabem v jednom nezadá - v krutosti a otupělosti vůči utrpení, které kolem sebe šíří, když koná...

Čím déle to škotští socané budou vařit v tom britském kotlíku, tím dříve hrneček přeteče a budete po krk v kaši.
God bless you then...
16. 04. 2009 | 21:22

Saliven napsal(a):

Tak tohle je fakt neskutečné. Tyhle revolucionáře měli normálně vypráskat z obchodu a pozavírat. Svět se vážně zbláznil - neříkám, že jsou Izraelci svatí, ale pořád jsou nám řádově bližší (a mnohem méně nebezpeční) než Arabové. Je zvláštní, že když došlo k vyhánění Palestinců v 60. letech z domovů, tak se jich žádný arabský stát neujal. Když odcházeli Židé z Německa a Ruska, tak si je vzali v každém státě. Zajímavé.
16. 04. 2009 | 21:25

Jagoda napsal(a):

Izrael si současnou situaci hýčká už desítky let. S Palestinci nemůže kvůli veřejnému mínění dělat nic jiného, než je namačkat v Gaze a házet jim žrádlo jako zvířatům v ZOO. Když zlobí, dá jim přes držku. Ale provoz ZOO Izrael neplatí, na to má bohaté židovské strejdy v politických strukturách USA a EU. Jsme členy "dárcovské" EU a ani se neptáme, proč vlastně platíme, co nám je po tom.
16. 04. 2009 | 21:42

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
milá esoterická bytosti. Jen to, že jste žena, mně brání podrobněji glosovat nehoráznosti, které sem píšete.

Manžel jedné z mých dcer, je nejen občanem státu Izrael, ale i důstojníkem armády.Žijí většinu roku tady, zbytek tam.

Nehorázná pitomost je nejen povinný odvod 10% z příjmu. Jako částečné židovce, která by měla znát dějiny vlastního národa, by Vám mělo být jasné, že po zničení chrámu Titem a následné diaspoře si Židé vytvořili svébytný podpůrný systém. Ten spočíval v dobrovolném odevzdání části peněz, z kterých byl například do sedmi let vykoupen nejbližší komunitou otrok židovského původu.Nedostávali nic od místních panovníků. Naopak,pokud žili pod vládou chalífů, museli platit džizju z hlavy.
Byli-stejně jako křesťané-dhimmí.

Myslíte, že autor článku nebo můj zeť platí povinně 10%? A vy z GB platíte 5%? Nebo už se ke svému židovství nehlásíte? Pletete si to zřejmě se zakatem.

Odkazy, které sem Vy nebo pan Hořejší dáváte, jenom dokazují, že Izrael - na rozdíl od všech muslimských zemí- má přeci jen slušný stupeň demokracie.
Každý národ má totiž své Emanuely Moravce, milá Maro.

To že svobodně publikují své názory a nemusí zdrhat jako Salmon Rushdie, svědčí o něčem jiném.

Když začal konflikt v Gaze, můj zeť se ho účastnil, i když jako rezervista na území nevkročil.
Mohl by Vám podrobně popsat jak úzkostlivé jsou vojáci cvičeni, aby bylo co nejméně obětí mezi civilisty, už jen proto, že žijeme v mediální éře.

Podotýkám, že tam odjel zcela dobrovolně a byl ochoten nasadit vlastní život, protože těm lidem tam dole jde o krk. Jedna prohraná válka a je nová diaspora.Challíl Mishal objede Evropu, dostane prachy na nové rakety a za rok to začne znova.

Co mají asi Židi dělat, když rakety jsou odpalovány nejen z budov, které obývají početné rodiny, ale i z mešit?

Při naší poslední debatě jsem Vám dal odkaz na reportérku al-Arabíje, která se v přímém přenosu podivuje, že právě byla odpálena raketa z budovy, ze které v ten moment hlásí.

Mám Vám dát odkaz znovu?

Myslíte, že to je podvrh nebo manipulace ve stylu Obama devotions? Fakta a lži dohromady.

Ta reportérka je stále na al-Arabíja. Myslíte, že to je její dvojnice?

Minulý týden obsadil Abbás velkovýrobnu výbušnin. Nebyla v Gazze, ale na Západním břehu, dokonce přímo v Ramalláhu. Víte kde? V mešitě, milá Maro. Provozovaná Chammasem. Možná, že do roka máte to, co bylo v Gazze i na West Bank.
Pak spustíte vy nebo pan Hořejší, či jiný "humanista" povyk o brutalitě.

Neberte to, co píšu ve zlém. Nemám k Vám negativní pocity.Jen trochu přemýšlejte, jestli to, co Vám perou v madrasse do hlavy není stupidní propaganda.

Jinak si myslím, že článek je o něčem jiném. O tom, kam směřuje EU.
A já, milá Maro, jsem v referendu pro Euarábii nehlasoval.Není v tom žádná xenofobie ani odpor. Letos si chci střihnout nejen Negev, ale na podzim znovu Maroko.

Je to o tom, že se nechci dožít toho, že mým potomkům, v jejich vlastní zemi, bude jiná komunita diktovat jiný styl života.Tak jako v Paříži.

A na toto téma, by se měla Česká obec Eurohujerská zamyslet.

Sabáhu núr Mara.
16. 04. 2009 | 21:49

MUDr. Traub napsal(a):

Pane Pocestný, musím Vás potěšit: Většinu Vašich psychických poruch, které jsem diagnostikoval z Vašeho automatického psaní, JE LÉČITELNÁ! Neváhejte a navštivte mě v ordinaci zítra mezi osmou a desátou. Adresa v telefonním seznamu.
16. 04. 2009 | 21:56

Mara napsal(a):

Mily Narrno,

to tak byva, kdyz cely zivot bojujete za prava Izraele a citite se zrazen, at delate co delate krok po kroku otevirate zakazane komory a je Vam z toho zle. Je Vam z obou stran zle. Ale nejhur zvladam to, ze cely svet se diva nejen na tuto tragedii, ale na spoustu jinych celkem v klidu - ale ten bordel v Carrefouru, ten nas skutecne inspiroval!vzdyt o nas zatim nejde.
V rodine mam jak zidy tak muslimy. A vidim, jak se obe strany nechaji manipulovat. (Vyvazenost za mne obstaraji mainstream media).

Stale dokola tvrdim, ze teroriste jsou na obou stranach a ze terorismus nikam nevede, jen ke stale vetsi bolesti. Zamlcovanim faktu z toho zacarovaneho kruhu nevystoupime. Muslim ze mne nebude, na to jsem prilis velky rebel, poslusna byt neumim.

Pocestny

Jsem doma v Praze i Londyne. Rozumim si s normalnimi zidy, araby a anglicany i Cechy. SHodou me dve nejlepsi kamaradky jsou zidovky. Neshodnem se ve vsem, ale neurazime se a netvrdime, ze mame patent na rozum. Bude to tim, s kym se kdo styka, v jakych kruzich se pohybuje. Ja nastesti v takovych, kde jde lidem o rozumna reseni nikoliv o propagandu a hysterii. Kamarady v Yorkshire nemam, jsem holt jizanka. Vzhledem k tomu, ze jsem emocionalni zenska, nekdy se prilis investuji. To asi jo. Narod jako termin mi cizi neni. Naopak. ALe citim se byt predevsim clovekem a teprve potom prislusnikem naroda.

Emissary
PROSIM, nezacinejme o historii uzemi Palesiny (pardon, Izraele), to uz tu bylo mnohokrat, mam to za sebou na dvou blozich o Gaze (Horejsi a Zlatuska), klidne si to dohledejte.

Zpet k tematu

Bojkot Izraelskych produktu povazuji za civilizovane vyjadreni nazoru, pokud je provedeno kultivovane. Frasku ohledne konspiracnich teorii si spis odpustim.
16. 04. 2009 | 22:00

Mara napsal(a):

Pepo Repo

Konecne se opet shledavame! O svem zeti jste mne nekolikrat informoval. Dekuji. Ale to jste nebyl Vy, kdo rikal, ze jeho zet vi kde bydlim, at zavru usta, na to jste prilis kultivovany.

Z nasich davnych vymen vite, ze si Vas z mnoha duvodu vazim. Tak si prosim odpustte tu madrassu. Nic si se zakatem nepletu, berte to tak, ze Vas zet clen nejmoralnejsi armady na svete a ma sve presvedceni, ktere mu nikdo nebere. Take vemte v uvahu, ze ani jeden z nas zrejme neni objektivni. Narozdil od Vas tvrdim, ze obe strany by se mely zodpovidat ze svych zlocinu.

K tematu - Izrael ma s EU velmi vyhodne obchodni podminky a mel by se podle toho chovat. Ja produkty z okupovanych uzemi s nalepkou Izrael kupovat nebudu, snad to jeste neni trestne.

Dobrou noc i Vam. Spete blaze.
16. 04. 2009 | 22:13

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

"To že svobodně publikují své názory a nemusí zdrhat jako Salmon Rushdie, svědčí o něčem jiném."

Vy jste opravdu neskutečný hlupák nejen v Křestanství, někdo tak primitivní to se jentak nevidí
16. 04. 2009 | 22:22

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

No, já jsem si to dohledal již dávno, a také prostudoval. Takže jen výňatek z toho.

Území dnešního Izraele bylo obýváno již v paleolitu, avšak teprve v neolitu začala být budována trvalá sídla. Za nejstarší město je považováno Jericho, které vzniklo okolo roku 8000 př. n. l. Až do 10. století vznikaly na tomto území pouze městské státy, které byly pod vlivem některé tehdejší velmoci. Prvním suverénním státem bylo až izraelské království (cca 931–722 př. n. l.)

Země izraelská byla podle Tóry Hospodinem přislíbena Abrahámovi a darována jeho potomkům jako Země zaslíbená je proto věřícími židy (a po nich i křesťany) považována za Svatou zemi, ve které se nachází nejsvětější místa judaismu i křesťanství.
Touto oblastí však vedly nejdůležitější obchodní stezky, což přitahovalo zájem velmocí, takže toto území postupně spadalo pod asyrskou, babylonskou, perskou, řeckou, římskou, sásánovskou, byzantskou a od 7. století pod islámskou nadvládu. Poté oblast ovládali Umajjovci, Abbásovci, křižáci a v roce 1260 byla připojena k mamlúckému sultanátu. Roku 1516 se stala součástí Osmanské říše, jíž zůstala až do 20. století.

http://cs.wikipedia.org/wik...
http://cs.wikipedia.org/wik...
A pan Hořejší? Ha, ha.

Už mě to nebaví. Dobrou noc všem.
16. 04. 2009 | 22:25

Pepa Řepa napsal(a):

Ale to jste nebyl Vy, kdo rikal, ze jeho zet vi kde bydlim, at zavru usta, na to jste prilis kultivovany
-------------------
?????????????????

Jestli myslíte to, že jsem reagoval na vaši fobii, že po vás v GB někdo jde, že se Vás snaží zlikvidovat tím, že vám soustavně zavirovává počítač, ironickou poznámkou, že Mossad má prsty všude, tak to je panečku argument do diskuse.

Musím Vás zklamat. Já jsem počítačově pologramotný. Věci jako IP adresa, ze které se dá odvodit provider jsou mně španělskou vesnicí. Jen mne o tom poučil kolega bigjirka.
Mně je úplně šumafuk, jestli si někdo zjistí odkud píšu.
Okolo je les a chaty. Tady moc sítí není.
16. 04. 2009 | 22:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
Vskutku důkladné a podrobné studium. A k tomu mýtus.
Btw.: Kdo založil nejstarší město Jericho? Izraelité to nebyli.
16. 04. 2009 | 22:33

Pepa Řepa napsal(a):

To N.O.S
zase obvyklý záchvat? Ulevte si. Pro mne jste skutečně nenávistný kašpar pro pobavení.

Tak copak pozvracíte dneska?
Že by po křesťanství přišel na řadu judaismus?
16. 04. 2009 | 22:36

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

Neberte to nějak osobně ale člověk který místo knih získává své informace na diskuzních forech moc velký kredit mít nemůže
16. 04. 2009 | 22:41

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

je možné že mé názory jsou kontroverzní ale jsou to alespoň mé názory, je možné že se mílím ale na rozdíl od vás mám alespoň nějaké názory.

Ale zdělím vám něco co asi netušíte na západě jsou lidé za své názory též zavíráni.
16. 04. 2009 | 22:46

Pepa Řepa napsal(a):

N.O.S napsal(a):
Pepa Řepa
Ale ano asi máte pravdu mohl bych používat trochu jemnější slovník.

Zde s vámi souhlasám na 99%

Nicméně NEHLEDÁM přátele nechci si pokecat chci lidi naštvat... a na rozdíl od pobožných neprovádím náboženskou konverzi.
14.04.2009 14:52:26
-----------------

Co dodat? Najděte si jiný objekt. Mě nenaštvete,
Pac a pusu.
16. 04. 2009 | 22:50

Pepa Řepa napsal(a):

Řekl bych, že se nemÍlíte. Až budete chtít něco Zdělit, dejte vědět.

A neležte pořád v těch knihách. Vaší Biblí je zřejmě gramatika.
Tak ještě jednou, dobrou noc.
16. 04. 2009 | 22:55

N.O.S napsal(a):

1. Po Bar Kokhbově revoltě nedošlo k žádnému vyhnání z židů z Palestiny, judaismus bylo náboženství praktikující proselytismus tzn náboženskou konverzaci.
2. Žádní židé neexistují jedná se minimálně o 2 separátní skupiny tzv. židů a) z východu potomci především chazarů b)konvertity ze severní Afriky
3. Původní židovské obyvatelstvo konvertovalo v 7.stol k islámu
4. mezi 8 a 9.stol Chazaři konvertovali k Judaismu během několika generací přesvědčili sami sebe že jsou potomci židů
5. Po rozpadu Chazarské říše migrovala většina obyvatel na západ, církev samozřejmě tuto migraci tolerovala např. mohla velmi jednoduše ospravedlnit "Árijského Ježíška" nikde v bibli nejen že není napsáno jak ježíš vypadal ale ani není napsáno že by se odlišoval od ostatních tj. rozhodně nebyl tzv Árijského typu viz
http://1.bp.blogspot.com/_q...

"Naprostá většina venkovských farmářů nepochází z Arabských dobyvatelů, ale přesněji řečeno z doby před nimi, z židovských farmářů kteří jako početná většina obhospodařovali zemi."
1929 Jicchak Ben-Cvi 2.President Státu IsRaEl

http://www.haaretz.com/hase...

"My response to Sand's arguments is that no historian of the Jewish national movement has ever really believed that the origins of the Jews are ethnically and biologically "pure.""

Although the myth of an exile from the Jewish homeland (Palestine) does exist in popular Israeli culture, it is negligible in serious Jewish historical discussions. Important groups in the Jewish national movement expressed reservations regarding this myth or denied it completely.
Prof. Israel Bartal
16. 04. 2009 | 23:03

Pocestny napsal(a):

Drahá Maro, na kruhy se nevěšte, to zmákne lidová chátra za vás a na vás, jako kdybyste nepocházela ze země, která se z podobného zážitku tak nějak nemůže sebrat...

Lepší společnost je marná karta ve chvíli, kdy zkolabuje systém, který jí tvoří.

Vše se už jednou stalo, jen jinde, než se to stane příště...

Ujišťuji vás, že ti slušní lidé, které tam oba známe nebudou těmi, kdo pomašírují, ti jen budou tiše stát na svých zápražích a prázdně pozorovat, co se děje.
Stejně jako zde v roce 1938, 39, 45, 48, 68
16. 04. 2009 | 23:06

fudoshin napsal(a):

chápu, že centrum.cz má židovský kapitál a že to postupně na jeho stránky i blogy přitáhlo velkou část komunity, která je ohledně židovské otázky i věcí, které s ní souvisí zcela nesoudná.zřejmě jsou provozovatelé rádi, že přitáhly tuto cílovou skupinu.pokud tím sledují hlubší cíle, je to jejich věc.co se týče samotného byznysu a dobrého jména, které mimo jiné velmi souvisí s nestranností, rád bych sám za sebe napsal, že diskuse podobné této jsou opravdu nepředstavitelný hnus.jde sice pouze diskusi pod blogem, ale vypovídá o návštěvnících, což zase ovlivňuje tvůrce při "ladění" tvorby.pokud se tady chce někdo neustále plácat po zádech, kňourat z pocitu ublíženosti nebo tady šířit různé bludy ohledně vyvolenosti apd. račte si to označit hvězkou, napsat jen pro vyvolené, eventuelně zaheslovat.i když myslím,že to je nošení dříví do lesa, takové stránky jistě existují...opravdu mě udivuje, jak rapidně a velmi rychle šla dolů kvalita veškerých služeb spojených s tímto portálem.diskutabilně se zvýšila kvalita u věcí, kde velmi pomůže navýšení prostředků, ale v ostatních ohledech, hodnoceno z hlediska uživatele to směřuje opravdu do háje.stále větší komerčností počínaje, přes různá neuvěřitelně uživatelsky nepřívětivá nastavení až k dávání prostoru pro jednostranné informace.abych se vrátil k blogům.zde je také naprostá převaha židovských autorů, což rozhodně vyváženosti nepřidá.zřejmě, spíše zjevně si to tvůrci neuvědomují, ale já už nějaký čas, bohužel s hrůzou, sleduji že opravdu ohledně vyváženosti a kvality dochází k dosti rychlému sestupu , což je samozřejmě můj, třebaže silný, ovšem subjektivní názor.v mém portfoliu získávání informací ztratilo centrum.cz jako celek velmi na váze a obávám se, že pokud se něco nezmění, jeho důležitost bude opravdu zanedbatelná, spíše to bude takový folklor, jako např. nahlížení na stánky israel.cz, jenom k dokreslení úplnosti zdrojů informací.někdo na to může mít názor odlišný, třeba i zcela protichůdný, ale zcela jistě, což vím, má spousta lidí i názor podobný.nutkavě si vybavuji pověstný v plotě kůl...když nad tím tak přemýšlím, opravdu se rychle blíží doba, kdy člověk jako já nad centrem jen vypráší pověstný prach ze svých bot a půjde o dům dál.větru a dešti neporučíš, ani šechina si poručit nedá...
16. 04. 2009 | 23:10

Jan Vaculík napsal(a):

Děkuji autorovi za seznam doporučených značek.

Kdybyste někdo potřebovali ultrazvukový snímač úrovně hladiny, tak si do toho seznamu doplňte SolidAT; k dostání je u mě :--)
16. 04. 2009 | 23:12

N.O.S napsal(a):

Sandova kniha byla cca 20 týdnů bestsellerem v Izraeli její vydání v USA v angličtině je naplánováno na rok 2009

Tato kniha je velmi nebezpečná v speciálně pro křesťanské fundamentalisty v USA

Problém křesťanství v dnešním světě je ideologie která se nazývá Dispensationalismus, zatímco hlavní proud Katolictví i Protestanství je založen na postmillenialismu jsou některé především v USA velmi vlivné skupiny přesvědčeny o premillenialismu jehož součástí je především striktní podpora Izraele, nejedná se o ideologii podporující židy ale ideologii která vidí židy jako nástroj na vyplnění proroctví z knihy zjevení.

Jediný kdo těmto fanatikům stojí v cestě jsou ti nevětší hlupáci Muslimové to je tragedie
16. 04. 2009 | 23:14

Mara napsal(a):

Proboha Pepo Repo!!!

Protoze jste inteligentni, nikym jste me nevyhrozoval. Byl to nekdo jiny, kdo ma shodou okolnosti zete, ktery pro Mossad pracuje. Byl to trapny vykrik nejakeho hlupaka. Jestli chcete, ja Vam to v tom blogu najdu. A vy, profesionalni ironik, jste to vzal vazne. Uz je asi pozde. Co myslim vazne, tomu se smejete, co rikam ironicky a sarkasticky vztahujete na sebe. Ach jo.
16. 04. 2009 | 23:30

dříve ruda napsal(a):

pepa řepa:

zřejmě tohle téma a týpci, kteří si nevidí na špičku N.O.S.u vás trochu rozhodit dokážou. Díky za vaše příspěvky do této i jiných diskusí na toto téma.
16. 04. 2009 | 23:32

ujo napsal(a):

Zajímavé , na českém serveru židovský blog a diskuse.
Je to hodně složité.
Snad jen jedna poznámka, nebýt státu Israel a jeho politiky nebyla by žádná al- kajdá.
Nebýt amerických židů a jejich fandění Israeli by byl celý problém dávno (rozumným kompromisem) silou USA a dalších dávno vyřešen.
Zdá se, že si v Israeli neuvědomují, že stojí a padají s USA a to není z střednědobého hlediska žádná jistota.
A izraelské atomovky ? _ to je hrozba pro celé lidstvo
16. 04. 2009 | 23:43

Zacheus napsal(a):

Že to někdy s převýchovou některých muslimů může být problém, dokumentuje i tento dopis,který jsem obdržel v mé poště na internetu ( samozřejmě jde o humornou nadsázku :).
# # Bílý dům
# # 1600 Pennsylvania Avenue
# # Washington, D.C.
# #
# #
# #
# #
# # Vážený stěžující si občane, děkujeme Vám za nedávný dopis, v němž jste
# # kritizoval zacházení se zajatci z Talibanu a Al-Kajdy, kteří jsou
# # v současné době drženi v Guantánamo Bay na Kubě.
# # Vláda bere tyto věci vážně a Váš názor zazněl zde ve Washingtonu
# # zřetelně a nahlas. Jistě se rád dozvíte, že díky obavám občanů jako
# # jste Vy zřizujeme program přeškolení teroristů, který se bude jmenovat
# # "Liberálové přebírají odpovědnost za zabijáky" (Liberals Accept
# # Responsibility for Killers), zkráceně LARK.

Na základě pravidel tohoto
# # nového programu jsme se rozhodli umístit jednoho teroristu do Vaší
# osobní
# # péče.
# # Vybrali jsme pro Vás zajatce, který k Vám má být dopraven příští
# pondělí.
# # Budete o Aliho Mohammeda Ahmeda bin Mahmuda pečovat dle standardů, které
# # jste osobně písemně vyžadoval. Jednou týdne Vás budeme kontrolovat,
# # abychom zajistili, že Vaše standardy péče o Ahmeda odpovídají těm, které
# # jste tak přísně doporučoval ve svém dopise.
# # Ahmed je sice mimořádně násilnický sociopat, ale doufáme, že Vaše
# # Citlivost k - dle Vašeho popisu - problému jeho postojů mu pomůže
# překonat
# # tuto povahovou vadu. Možná máte pravdu, když tyto problémy popisujete
# # jako pouhé kulturní rozdíly.
# # Terorista, kterého tímto adoptujete, je výjimečně zdatný bojovník v
# # boji muže proti muži, a dovede ukončit lidský život za použití tak
# # jednoduchých prostředků jako je tužka nebo pilníček na nehty.
# # Je též znalcem ve vyrábění řady výbušných zařízení z předmětů obvyklých
# pro
# # chod domácnosti, takže možná uznáte za vhodné tyto předměty před ním
# # skrývat, pakliže se ovšem neobáváte, že by ho toto jednání mohlo nějak
# # urazit.
# #
# #

Ahmed si nebude přát jakkoliv komunikovat s Vaší paní nebo Vašimi
# # dcerami, neboť považuje všechny ženy za formu majetku, který nedosáhl
# úrovně
# # člověka. Toto je pro něj obzvláště citlivá otázka. Je známo, že se
# projevuje
# # násilnicky, když má kolem sebe ženy, které nedodržují způsob oblékání,
# jejž
# # považuje za vhodný. Jsme si ale jisti, že si po nějaké době Vaše paní a
# # dcery zvyknou a naopak budou rády, že se těší anonymitě, kterou jim
# # poskytuje burka. Připomeňte jim pouze, že to vše je součástí projevu
# úcty k
# # jeho kultuře a náboženské víře.
# #
Ještě jednou Vám děkujeme za Vaše psaní. Jsme opravdu vděční, když nás
# # lidé jako Vy informují, jak máme dělat správně svoji práci.
# # Dobře pečujte o Ahmeda a hodně štěstí.
# #
16. 04. 2009 | 23:49

Mara napsal(a):

Zacheus

To, ze Obama dnes prohlasil, ze muceni v Guantanamu se vysetrovat nebude, jelikoz by to nebylo fer vuci tem, kteri se do toho namocili a ze je nyni na case proste obratit list - to vtip bohuzel neni. Jestli ano, budu rada, ze jsem naletela.
17. 04. 2009 | 00:07

Tom napsal(a):

"To neni o konspiracnich teoriich, ale o hodnotovem systemu, ci zasadach. Do prosince lonskeho roku jsem take chodila nejradeji do Starbucks. Ale uz mi to nejak nechutna."

píp píp cenzurováno, a to už z toho titulu, že jsi měla ráda Starbucks...takovou aby člověk pohledal...nestuduješ humanitní studia?
17. 04. 2009 | 01:56

Brýle napsal(a):

Nevím, jestli to nějak souvisí například s tím, že EU je "dárcovská" vůči Palestincům (čímž umožňuje Izraeli zadarmo držet status quo), ale je zajímavé, že do europarlamentu chtějí politici, kteří jsou na seznamech Židů (Zahradil, Ransdorf, Bobošíková, Železný atd.). Samozřejmě nevím nakolik je pravda, že Židy opravdu jsou.
17. 04. 2009 | 04:26

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
sabahu chér
pardon, já myslel, že to byla moje poznámka. Pokud tam byla vážně míněná výhružka někoho jiného,unikla mně.
Já většinou roluju a čtu jen ty, co mne zaujmou.
Vy mezi ně patříte.
Mějte si hezky.
17. 04. 2009 | 06:21

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě k bojkotu. Považuji jej za idiotský. I po 11. září jsem občas zaskočil na jídlo k Arabům. Docela jsem si na tu kuchyň zvyknul. Je to jedna z forem nátlaku,jak vnutit svůj styl života.Turek v Opletalce za 11.září nemůže.

Obama? Desiuluse přichází. Někteří si jej představují jako nového Che, který rozloží západní civilizaci zevnitř. Takový blázen(snad) není.

Ovšem jeho pokus o přizvání Turka do EU za uznání Dána gen. taj. NATO považuji také za nehoráznost.
Evropan také neradí Amíkovi, aby se členem USA stala Jamaica.

Výsledkem Euro.atlantické idiocie je, že členem EU bude zřejmě umělý nádor, který má v čele obchodníka z lidskými orgány.

Další podnět pro zamyšlení o tom, kam EU směřuje.
17. 04. 2009 | 06:35

Vasja napsal(a):

N.O.S.
Váš odkaz na Shlomo Sanda.....
Musel hodně lidí vytočit.
Pepa Řepa.

Kosovo je důsledkem idiocie americké. Především.
Blízký východ zaase idiocie americko izraelské. Aby se to nepletlo.
17. 04. 2009 | 07:45

Jakub napsal(a):

Blízký východ není idiocie. Je to zaměstnání pro mozky arabů, a by nepřemýšleli nad tím, zda jejich šéfové (nejen vlády, ale i klerici) konají v jejich zájmu. Vznik dnešního státu Izrael není třeba popisovat, nicméně pokud by tam nevznikl tento stá, rozhodně by tam nebyl samostatný stát nějakých arabských Palestinců. Byla by tam Syrie, Egypt, či něco jiného. Palestinci nikdy nebyli pro jejich sousedy nějak obvzlášť uznávaná skupina lidí. Spíše naopak, a to to říkám velice zaobaleně.
17. 04. 2009 | 09:15

veverka napsal(a):

Emissary
"Až na to, že ble listům nevěřím ani pozdrav."

Právě jsi všem dokázal,jaký jsi hlupák.Ten článek na Britských listech je překladem téhož přímo z britského The Independent.
http://www.independent.co.u...
17. 04. 2009 | 10:13

Čochtan napsal(a):

Neexistuje "palestinský národ"

Výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO:
" Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.
Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.“  
v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31.3.1977)
17. 04. 2009 | 10:20

Ivan Hochmann napsal(a):

To snad ani nemůže být pravda!!!

Co to tady čtu?
Nejprve jsem si jen chtěl přečíst B.Kurase(Toho pána obdivuji už 20let.Po přečtení jsem si řekl :

"No to jsou pěkní blbci ti francouzi.Napřed si od muslimských gaunerů nechají vypálit půl Paříže a nakonec se budou pařížané dívat ,jak vandalové rabují a ničí obchodní domy.Tak jsem si pomyslel,že je třeba,aby se začalo s podobnými excesy i u nás v republice.Proč?
Protože tu nějak přibývá lidí,kteří vzývají Alláha a jeho neposkvrněné panenství opásané dynamitem.Vzpoměl jsem si na paní Maru jak jako rybu v čisté vodě.Je přece škoda nechat zahálet tak zapálenou aktivistku avangardy muslimských bratří v triku."

A ejhle - jen jsem otočil myším kolečkem , a co to moje oči nevidí?

Už jsme zase v Palestině,Zemi zaslíbené.To je zase kraválu.Pan B.Kuras se musí řehtat jko kůň.
Co na to říci?
Nic .
Všechno už bylo řečeno.A co nebylo - .....řekl Čochtan.

Zdravím Ivan.
17. 04. 2009 | 11:24

N.O.S napsal(a):

Vasja

Ano máte pravdu kromě skutečnosti že kompletně eliminuje jakýkoliv legitimní územní nároky, dokazuje že tzv. západní historikové jsou lháři speciálně ta odpověď je velmi zajímavá ti tzv. židé resp. jejich intelektuální elita velmi dobře ví že realita je úplně někde jinde.

Izrael je založen na halucinaci, pro zajímavost 99% lidí se domnívá že Zeď Nářků je pozůstatek židovského chrámu který zničili Římané to je omyl je to zbytek Hadriánova Chrámu Dia Capitolského ovšem řekněte to milionům fanatiků že jejich svaté místo je původně pohanská svatyně.

Celá jejich historie je vylhaná od Mojžíše až po 21.stol
17. 04. 2009 | 11:35

N.O.S napsal(a):

Ivan Hochmann

Promiňte ale máte zřejmě problém s intelektuální integritou Alláha uznává každý křestan a žid je to totiž zcela identický bůh "Bůh Abraháma" (Ibrahíma) od toho se těmto náboženstvím říká Abrahamická.

Ve starém Římě byli křestané v podstatě to samé jako muslimové dnes banda psychopatů jejichž alfou a omegou byla mučednická smrt
17. 04. 2009 | 11:42

Emissary napsal(a):

Pro: veverka

Ale, no pane. Příště si dobře rozmyslete, až někoho nazvete hlupákem. Moje nevěra nevyplývá z nějakého překladu, ale z dlouhodobého pozorování nějakých ble listů, které hodnotím jako ideologický zatížené – socializmem pane veverko.
Pro: Zbyněk Matyáš

Příště tam můžete dát foto třeba Usáma bin Ládina. Kdo ho nezná, také ho může považovat za Ježíše Krista. Z toho, co jsem uvedl, jste mohl poznat, že se to tam pěkně válcovalo. Uvažovat o tom, že v době 8 000 př.n.l., tedy v době kamenné a následně bronzové tam žili pouze Arabové je nesmyslem. Pokud vás zajímá, jak se na árijce dívají třeba národní socialisté, klikněte sem:

http://hlavuhore.wordpress....

A naopak, když chcete všechno postavit na hlavu, pak klikněte sem:

http://www.matrix-2001.cz/v...

Nicméně každý národ má právo obývat nějaké území, nemůže být ve vesmíru. A mě se zdá, že Židům je toto právo upíráno, bez ohledu na historické souvislosti a Palestincům naopak hojně přáno. Přitom jsou to arabští teroristé tzv. lidu Palestiny, s kterými se nelze dohodnout.
17. 04. 2009 | 11:59

Tom napsal(a):

N.O.S.: Taky tehdy vyspělá římská civilizace na křesťanství dojela. Speciálně na jeho legalizaci a ukončení tvrdého pronásledování křesťanů.

Proč se dnes nepoučit (s trochou nadsázky).
17. 04. 2009 | 12:08

N.O.S napsal(a):

Tom

přesně tak je smutné že Římané nebyli tak brutální jak je křestané popisovali a popisují těch mučedníků Římané vytvořili cca 140 dle Eusebia a to byl "lhář ve jménu božím" takže těch mučedníků bylo zcela jistě mnohem méně.

Je faktem že Licinius spolu signatář Ediktu Milánského krátce po podepsání křesťany perzekuoval asi věděl velmi dobře proč.
17. 04. 2009 | 12:22

Emissary napsal(a):

Pro: N.O.S. a Tom
Ale no tak, pánové. Nebyli to křestané. Hlavním viníkem pádu velkého římského impéria jsou malí krvelační létající agresoři, spojení s neviditelnou armádou mikrobů.

http://www.21stoleti.cz/vie...
17. 04. 2009 | 12:28

N.O.S napsal(a):

Emissary

Byli to ale zvláštní mikroorganismy nejen že napadali lidi ale též budovy, knihy, kulturní tradice....
17. 04. 2009 | 12:43

Emissary napsal(a):

Pro: N.O.S.

Ne, to všechno právě zůstalo, vždyť to tam je napsané. :)
17. 04. 2009 | 12:46

N.O.S napsal(a):

Emissary

To má byt vtip máme přístup k cca 1% antických vědeckých knih včetně těch které známe jen podle názvu ale ono "všechno zůstalo".
17. 04. 2009 | 12:57

Emissary napsal(a):

Pro: N.O.S.

No, něco vyplenilo války, něco povodně, požáry a sopečné erupce, něco ukryl či poničil zub času a něco teprve čeká na odhalení.

To všechno nebylo myšleno jako absolutně všechno. :)
17. 04. 2009 | 13:05

Mara napsal(a):

Tom, Peppa Repa

Ja jsem se totiz nikdy konspiracnimi teoriemi nezabyvala, lezou mi nanervy stejne jako hlupaci a fanatici na obou stranach komfliktu.

Kdyz behem valky v Gaze vyplavala tato informace, ucinila jsem svobodne rozhodnuti.

Israel 50th Anniversary Friend of Zion Tribute Award

Howard Schultz (CEO Starbucks)was presented with "The Israel 50th Anniversary Friend of Zion Tribute Award" by the The Jerusalem Fund of Aish HaTorah in August 27, 1998.

Jak tu nekdo podotknul, kazda firma si muze se svymi penezi delat co chce. Stejne tak kazdy jednotlivec. Prave proto nekupuji tricka s napisem "Free Palestine", jelikoz nevim kam presne ty penize jdou. O fondu Aish HaTorah nemam dostatecne spolehlive informace na to, abych do nej byt neprimo prispivala, tudiz chodim na kafe k Italum. Se svymi zidovskymi kamaradkami.
17. 04. 2009 | 13:12

Mara napsal(a):

Cochtan

vidite to, mame tu dva fiktivni narody v zemi zvane Palestina.
Ale neni treba se obavat, plizivy plan osidlovani brzy zmeni demografickou realitu natolik, ze nebude duvod se o nejakou historii prit.
17. 04. 2009 | 13:20

Vysedlina pathologická napsal(a):

Nechtěla bych to zažít. A přece tato představa není od věci.
17. 04. 2009 | 13:25

Čochtan napsal(a):

Maro,
Arabové nejsou fiktivní. Bohužel.
A Israelci jsou také reálný národ.

Ivane, zdrávím !
Nějak dlouho jsem te nečetl ?
Teď balím, jedem na chatu.
17. 04. 2009 | 13:29

Northern Lights napsal(a):

Předseda vlády Kevin Rudd- Austrálie
Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.
Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních mešit. Cituji:
„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví .“
Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!
Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, aby jste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.
Vaši víru můžeme akceptovat , a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je aby jste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.
Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života dáme vám veškerou příležitost k tomu, aby jste toto všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody- právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, aby jste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“
17. 04. 2009 | 13:56

Narrno napsal(a):

to Northern Lights: Tenhle projev mi mluví hluboce z duše. Dnešní na hlavu postavený systém, kde se většina neustále podřizuje menšině, je dle mého zcela absurdní. Tolerovat? Ovšem. Přizpůsobovat se minoritám? Ani omylem. Jak to hezky řekl pan Rudd, pokud se vám u nás něco tak hluboce nelíbí, prosím, hranice jsou otevřené, snad najdete štěstí jinde.
Ach jak s tímhle přístupem souhlasím!
17. 04. 2009 | 14:23

Mara napsal(a):

Northern Lights

Rychle se bezte omluvit Kevinovi, to letalo po internetu pred nejakym casem jako hoax. Kontrolujte zdroje :)
Umite si preci posvitit :)
17. 04. 2009 | 14:24

Narrno napsal(a):

to Mara: Je-li to tak (a v tom vám nakonec věřím), škoda tomu. Nicméně to nic němění na tom, že mi ten projev pořád mluví z duše.
17. 04. 2009 | 14:43

Ivan Hochmann napsal(a):

Když jsem před časem díky částečné internetové vzdělanosti objevil tyto stránky,ani jsem netušil,že za malý čas se stanou inteligentní formou bývalého socialistického Dikobrazu.

Už to, že sám přispívám svou hřivnou humoru i mentorským průjmem zakyslého starce,svědčí o faktu že:
"Ono kouzlo
z gatí,do duše
vklouzlo".

No a když jsme u těch božstev......Proč bychom nenechali maličkých přijíti k Tobě,ó Alláhu Akhbar.......

Ivan.
17. 04. 2009 | 14:52

Mara napsal(a):

Ivan Hochmann
Nebyl jste to dokonce vy, kdo tento projev prezentoval jako prvni, nebo ze by kolega Pocestny? nechci se nikoho dotknout, ale nechce se mi to hledat. Kdyz jsem poskytla link vysvetlujici odkud se tento hoax vzal, autor prispevku se neozval ani s pouhym AHA, chybicka se vloudila.

PS On vam jiste odpusti, anzto casto nevite co cinite :)

Cochtan
To si vyridte s panem Bohem, ze arabove a zide jsou bratranci.
Jinak jmenem vsech bezdomovcu preji hezky pobyt na chate :)
17. 04. 2009 | 16:03

Karel Mueller napsal(a):

Všem:
Myslím, že tady mícháme několik věcí:
- Ti výrostci měli samozřejmě dostat nakládačku, není možné ničit cizí majetek. Poč se tak nestalo nevím, ale něco je ve Francii v zásadním nepořádku.

- Jsem poslední, kdo by proti projevu pana Rodda cokoliv namítal, asi znáte mých 5 karet. Ale kdyby v Česku někdo pronesl něco podobného, tak je to jeho politická smrt. Nedávno by ještě skončil s nálepkou xenofoba, rasisty a nevím čeho všeho možného, v 90. letech by asi dopadl ještě hůř.

- Tuším, že by jste rádi vykopali všechny muslimy z Evropy. Máte jednoho skvělého spojenece: Al Kaídu.
Ládin by okamžitě řekl OK, ale USA komplet vypadnou z muslimského světa.

Jde už tedy jen o audienci u nového amerického presidenta. Můžete to zkusit ...
17. 04. 2009 | 16:05

Mara napsal(a):

Narrno

To je lidske, nikomu se nelibi, kdyz se vetsina musi podrizovat vetsine. To by melo ale platit vsude a pro vsechny. Zrovna izraelsko-palestinsky konflikt je toho zarnym prikladem, nevychazim z udivu, ze Northern Lights si vybral prave tento blog ke zverejneni sveho prispevku.

Komunity, ktere se izoluji a neznaji jazyk zeme, do ktere prichazeji, to je samozrejme take hloupe a neprijatelne. Zavirani oci nad podhoubimi fanatickych pseudomuslimskych vymyvacu mozku v srdci Evropy je zlocin, ktery se nesmi tolerovat. Proto se mi libi osvicena imigracni politika prave Kevina Rudda.
(co se tyce prizpusobivosti imigrantu - ten, kdo vyprodukoval ten projev se nezamyslel nad tim jak skvele se australane prizpusobili domorodemu obyvatelstvu :)

Mozna se pletu, ale pokud vim, zrovna pravo sarija a to pouze pokud se tyka otazek dedictvi a prava manzelskeho chteji ty mensiny pro sebe. Stejne tak muslimske banky, ktere jsou zalozene na jinem systemu nez na tom, co prave zkrachoval, se nikde zakladat nesmeji. Takze je vsechno osetreno, netreba se bat.

Na zaver: nepreji si islamizaci zapadu. Nepreji si vymyvani mozku ani z jedne strany. Soucasny stav nasi planety krici po spolupraci a toleranci ve jmenu preziti, ale zatim ji hybe jen hrabivost mocnych a spinava propaganda (jak vetsiny zapadnich medii tak "duchovnich" vudcu islamskeho sveta)Nejsem zadny expert, berte to jak jsem nekolikrat poznamenala jako vykriky od drezu :)
17. 04. 2009 | 16:22

Yussuf K napsal(a):

vlemi zajimave nazory kol dokola kolem.... Svaz Pratel Hamasu ovsem ocividne nezna realitu "on the ground". a) patrne nikdo z nich nezna zadne nebo temer zadne zidy - z toho duvodu je nesmyslne demonizuje. b) patrne nikdo z nich nenzna zadne palestince a patrne anio zadne araby - z toho duvodu si je idealizuje jako nejaky regulerni narod a nahlizi na konflikty zidu s palestincy jako by slo o konflikty mezi cechy a slovaky ci cechy a nemci.
ad a) askenazi zide se shodou okolnosti byly nuceni orientovat na intelektualni (nemanuelni) prace drive nez ostatni evropane. To vysvetluje tradicne vetsi ulohu vzdelani u zidu. Jakekoliv spiklenecke toerie vysvetlujici vetsi pocet zidu na univerzitach ve financich atd jsou nesmyslne.
ad b) muslimove a palestinci obzvlast jsou nomadi ci potomci nomadu - proto vetsina muslimskych statu (s vyjimkou iranu) jsou bidne zorganizovane pseudostaty, vetsinou brutalni diktatury.
Lide kteri sympatisuji s palestinci si tento fakt budto nepripousti, nebo jsou to zastanci totalitnich systemu (nacismu, komunismu, islamofasismu atp) jako takovych.
Pokud tedy neni nekdo zastancem totality z principielnich duvodu, mel by se jet podivat napriklad do egypta ci syrie, navstivit brlohy, kde miliony arabu ziji z povestneho "mene nez jednoho dolaru na den". Mel by si dobrte zapamatovat co tam vidi.
Pak by si mel zajet do israele a podivat se na zivotni uroven israelskych arabu. V niminalnich mzdach je asi 100krat vyssi, v realnych mzdach cca 4-10 vyssi nez v okolnich arabskych statech. Mel by se podivat, jak se arabove rvou jako psi o privilegium zit ve vych0pdnim jeruzaleme nebo israeli. Proc by to delali, kdyby se tam meli spatne?
Samozrejme pri tom vsem lze najit ze strany israele zbytecne ustrky - na stavebnich uradech, na checkpointech atd. Osobne se tomu moc nedivim. Nenavist arabu k israeli nema materielni ale vetsinou ciste nabozensky zaklad.
Napriklad posledni pripady sebevrazednych atentatniku. Myslite, ze 25-lety jeruzalemsky arab, ktery mel v osobnim vlastnictvi nakladac caterpillar byl chudak? Ze jeho otec s 5-patrovym rodinnym domem ve vychodnim jeruzaleme byl chudak? ostatne ani magori z akce 9/11 nebyli z chudych rodin.
Palestinsky terorismus je krec lidi, kterym se pred ocima nezadrzitelne hrouti fungovani "jejich" nabozenstvi, ktere je strukturovano tak, ze se temer neda reformovat. Je to krec lidi, kteri se nedokazou smirit s tim, ze vyznavaci zaostaleho nabozenstvi v prime konkurenci s lidmi jineho nabozenstvi nedokazi kultirni a materielni rozdily dohnat.
17. 04. 2009 | 17:06

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jerrusalem Post: Posledni vydobytek lidove-demokratickeho rezimu v Gaze: Hamasiste zatykaji zebraky v centru Gazy, odsuzuji je jako "israelske spiony" k smrti nechavaji je potichu popravovat nabozenskymi eskadrami smrti. Posledni rezim, ktery toto uplatnoval v praxi v Evrope, byli nacisti.
Prto srovnani - v israeli neni trest smrti - i zvirecky vrah Kuntar Samir byl nakonec propusten do Libanonu.
Je videt, ze Hamasiste krome privrzencu fatahu dokazi rychle likvidovat i jine neesteticke jevy. Fasady vilek rychle opravit, zlikvidovat zebrotu, a pak znovu s iranskymi raketami na israel......
17. 04. 2009 | 17:13

Mara napsal(a):

Yussuf

Oy vey!

a) omyl
b) omyl (cetl jste nekdy neco o hebrejskych nomadskych kmenech?)

Arabsko izraelsky konflikt se prodava jako nabozensky, ac je konfliktem uzemnim.
Doporucuji knihu Beyond Chutzpah od N.A. Finkelsteina, ktera sa zabyva timto tematem.

"Zit ve vychodnim Jeruzaleme nebo v Izraeli" je snad pravo palestincu, kdyz je to jejich vlast? proc by se o to museli prat jako o privilegium? Neco tu nehraje.

Proc sem pletete 9/11? Magori z 9/11 byli Palestinci?

Tak jo, hodne stesti v badani, meyveh. Mazel Tov!

Salom & Salam
17. 04. 2009 | 18:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
"mě se zdá, že Židům je toto právo upíráno," To se Vám opravdu jenom zdá, statisíce vyhnaných Palestinců z rodné země svědčí o opačné skutečnosti.
17. 04. 2009 | 18:22

Pepino napsal(a):

Pocestný - v mnohém se s vámi ztotožňuji.

MUDr. Traub - přijdu klidně s Pocestným, napište si mě do kalendáře.

Autor: hezký článek - děkuji za osvětu - kdybychom neměli muslimy, tak bych ani nevěděl, že Hugo Boss je židovský podnik. Kdo by to byl řekl, že Židé šili a prodávali uniformy pro Waffen SS. To asi něvěděli ani u Bosse.

Jednou jsem si koupil halvu, echt z Izraele. Nechutnala mi, ale když tady čtu některé příspěvky, tak jí asi budu muset přijít na chuť.
17. 04. 2009 | 18:34

Yussuf K napsal(a):

Magori z 9/11 byli MUSLIMOVE. Palestinci - tenrto mily neohrozeny narudek - byla jedna z mala etnickych skupin na svete, ketra ve sve nebetycne moudrosti masove oslavovala 9/11 tancem a zpevy na ulicich. Dtto pritrouble masove jasani palestincu pri invazi Sadama do Kuvajtu. Palestinci si dokazali vydobit opravdu zvlastni postaveni i mezi ostatnimi "pokrokovymi arabskymi narody". Zda se ze cim mene kamaradu maji palestinci u arabskych souuvercu, o to vice jich maji u salonnich "obhajcu lidskych prav" v evrope.
ISRAEL v roce 1967 nabidl arabum v anektovanem Jerusalemu israelsky pas. Ti tenkrat israelskym pasem pohrdli. Vloni Olmert vyjadril ochotu vrastit israel PA. Arabove - herdi bojovnici proti sionismu - vydeseni z moznosti naveratu do stredovekych pomeru palestinskeho terorismu - zacali zadat o israelske pasy, stehovat se do zidovskych ctvrti atd atd. Dasli skupina rvouzi se o israelske pasy jsou arabove z westbanku z okoli jerusalema - prace v jerusaleme prece jen vice sype nez joby v prumyslove zaostale PA. Pouzivaji fingovane snatky, rodne listy a prakticky cokoliv, aby se do Jerusalema dostali. Jerusalem je pro ne totez co byl Zapadni Berlin pro ukrajince a polaky v 80 letech.
Ctete Jerusalem Post: soucasti pravniho systemu PA je i clanek o "zakazu prodeje arabske pudy nearabum". Zakaz se vztahuje i na pracovniky realitnich kancelari, zprostredkovatele atd. Trest je podobne jako u jinych bagatelnich prestupku jednoduchy - uriznuti hlavy. Shariatsky zakaz platil jiz za 30 let a plati dodnes. Toto jiste velmi dobre svedci o uprimne touze palestinskeho narudku zit v zidy v jednom state - DEMOKRASTICKE PALESTINE, kde by si byli vsichni rovni - bez ohledu na nabozenstvi (asi tak jako muzeme nahlednout do jakekoliv jine brutalni islamske disktatury....)
TZV demokraticka palestina by vypadala nesjpise jako dnesni somalsko......
17. 04. 2009 | 18:48

Yussuf K napsal(a):

Re Mara - re "nomadi": vsichni jsme nomadi - vice cio mene generaci dozadu. Rizenim osudu askenazi zide museli drepet v getech pres 1000 let a nemohli se zivit manuelne. Proto byli nuceni se pustit do "intelektuelnich" zamestnani - peenezomenci, felcari, podnikatele. Jine narody jsou nomadske dodnes nebo do vcera - romove, arabove, berberove. Podivejte se, kolik je schopnych matemnatiku mezi romy, kolik mezi araby, kolik mezi cinany atd atd. V tom neni rasismus - romove zase skvele hraji a zpivaji atd atd. Jde ale o tradice a kulturu.
Zajedte si do Berlina ci Mnichova Parize do nejake tridy s muslimskymi detmi a podivejte DOBRE se kolik je mezi budoucich EINSTEINU, Oppenheimeru, Weissmanu atd atd. Surprise, surprise..... asi za to take mohou "sionisti".....
Reseni zide vs palestinci ve stylu 2 staty bude velmi velmi tezke: izraelci to zkusili, zvolili si Kadimu, ktere se chtela odevsad stahnout, nejen z Gazy. Umoznili tak vznik opravdu svobodneho islamistickeho ministatu v Gaze, ktery je kombinaci islamofasisticke totality a lupicstvi.
Palestinci jsou pripraveni mit svuj samostatny funkcni stat snad jeste mene nez obyvatele Papuy nebo Solomon islands (kde veskere funkce kde lze brat uplatky musi vykonavat australane).
Palestinci jsou ocividne jako deti nechapajici priciny a nasledky - mezi sebou blaboli o tom, jak skvely vynalez jsou ty kasamy - da se to odpalovat na israelske civily a neni proti tomu ochrana, protoze sami to odpaluji uprostred civilu, takze na ne israelci zautocit NESMI. Ze je to ohromna zbran pro vyunuceni israelskych ustupku (smerem do Kanady...) Kdyz israel po 5 letech kasamu a brutalnich sebevrazednych atentatu podnikne protiuder, tak se palestinci strasne divi a blaboli o nacistickem teroru.... rekl bych ze kazdy blbec jim mohl rict, ze nakonec prijde nejaky protiuder.
17. 04. 2009 | 21:13

Emissary napsal(a):

Pro: Zbyněk Matyáš

To nebyli vyhnanci, ale uprchlici. Když je válka, lidé prchají. Ty války nemusely být. Toto vám možná pomůže.

http://vytecnici.blog.cz/07...
17. 04. 2009 | 21:54

Mara napsal(a):

Yusuf K

Je od Vas hezke, ze pisete muslimove tiskacimi pismeny. Ja se nebavim o nabozenstvi, ale o uzemnim konfliktu. Jak jsem rekla hlupaci i fanatici jsou na obou stranach. Ale jedna strana je holt okupant.

Velmi Vas rozhorcuje, proc se arabska puda nema prodavat nearabum - asi proto, ze ji moc uz neni.

Poburuje Vas nenavist muslimu vuci zapadu - na toto tema prave probiha diskuse napr blogu pana Drobka, zavitejte tam, debatuje se tam o Saudske Arabii i o Afghanistanu a pricinach 9/11 apod.

Tedy zpet k nasemu tematu:

Británie se vzdala Palestiny, protože nedokázala zvládat vzrůstající napětí mezi Sionisty a Palestinci. V roce 1947 rozhodlo generální zasedání OSN poměrem hlasů 2:3 o rozdělení Palestiny na stát židovský a arabský (rezoluce 181). Palestinci rezoluci neakceptovali, ale navzdory tomu k rozdělení došlo. Nařizovalo vydat 55 procent palestinského území Izraelcům. Židé ale v té době tvořili jen 30 procent populace a vlastnili pouze 6 procent země. Z těchto třiceti procent Izraelců na palestinském území bylo navíc 70 procent tvořeno imigranty narozenými jinde. Pouze jedna třetina Židů měla palestinské občanství. Navíc území, které mělo patřit Izraeli, bylo tvořeno úrodnými pobřežními planinami mezi Akkou a Ashdodem a dalšími oblastmi. Palestincům zůstaly hlavně hornaté, kamenité, neúrodné oblasti pohoří a vyprahlá území bez vody. Ben Gurion vzdy trval na tom, ze rozdeleni je jen prvnim krokem k vytvoreni zidovskeho statu zahrnujiciho celou Palestinu vcetne Transjordanska, Golanskych Vysin a Jizniho Libanonu.

Muzeme se tez bavit o rezoluci 242, pokud mate zajem. Mam k tomu par odstavecku.

Takze bod po bodu:

a) puvodni obyvatelstvo versus nove vytvoreny stat slozeny z naproste vetsiny z pristehovalcu (puvodni obyvatelstvem myslim PALESTINSKE ZIDY a PALESTINSKE MUSLIMY)

b)pres nesouhlas puvodniho obyvatelstva je Palestina rozdelena a je vytvoren stat IZRAEL

c) stat Izrael ilegalne okupuje mnohem vetsi nez pridelene uzemi, na kterych stavi osady strategicky, rozstrihava uzemi na prouzky a odrezava palestincke vesnice od sebe a tak samozrejme celi odporu

d)teroristicke metody tvorily nedilnou soucast boje za vytvoreni tohoto statu a jsou nadale uplatnovany „v boji za udrzeni jeho existence“

e)ponizovani a terorizovani puvodniho obyvatelstva na dennim poradku, jejich zatlacovani do stale mensiho prostoru, omezovani svobody pohybu, niceni jejich majetku a infrastruktury tak, ze jsou zavisli na humanitarni podpore

f) Izrael neni ochoten jednat s palestinci regulerne zvolenou organizaci, jejiz rust a organizovani se v mesitach z pocatku podporuje, jelikoz mu Fatah nevyhovuje, pozdeji ovsem tvrdi,ze cilem valky proti Gaze je zniceni teto teroristicke organizace.

Nyni k pricinam vyzev k bojkotu na zaklade udalosti v Gaze

g) o nehumannosti blokady je tu rec na mnoha blozich (da se stav blokady nazvat stavem primeri?)

h)primeri poruseno 4.11. Izraelem ac pocet raket vypalenych byl prave v tom obdobi snad nulovy. Samozrejme pote Hamas odvetil palbou a odmitl primeri obnovit s pocitem co z toho mam, nemam co jist, lide umiraji na checkpointech kdyz cekaji na povoleni prekrocit hranici, aby se vcas dostali do nemocnice, humanitarni pomoc nema vstup povolen atd...

i) valecne zlociny v Gaze, pokracovani blokady atd.atd.

Osvetluje to alespon neco z problematiky obyvatelstva drzeneho v chudobe, vyhnaneho z vlasti a nuceneho zit v uprchlickych taborech - neposilejte je do Egypta ani nikam jinam, maji pravo vratit se domu, obzvlast pokud druha strana po nich chce uznani prav imigrantu z celeho sireho sveta.
17. 04. 2009 | 21:58

Mara napsal(a):

Emissary

O rezolucich 181 a 242 i o jednotlivych valkach a jejich pricinach je treba debatovat zodpovedne z historickeho hlediska a na zaklade dokumentu, nikoliv na zaklade vycucu pro zoufalce. Ale diky za snahu.
17. 04. 2009 | 22:04

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

No, pani Maro, já Vás neznám. Ale doporučuji zjistit význam slova „okupant“, třeba tady:

http://cs.wikipedia.org/wik...

Ale nic si z toho nedělejte, třeba pan profesor Hořejší zase nezná význam slova „masakr“.

S tím dnes končím, přeji dobrou noc všem.
17. 04. 2009 | 22:10

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

To ani ne, paní Maro. Tady je to celkem jasné. Ten kdo válku začne, ten je agresor. V jednom případě ji preventivně začal Izrael, protože věděl, že by zcela jistě byl napaden. :)
17. 04. 2009 | 22:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
Prosím Vás, učební texty mám už dávno za sebou. K tomu, co přede mnou uvedla Mara, nemám co dodat. Mohlo by Vám to pomoci.
17. 04. 2009 | 22:14

Saliven napsal(a):

Mara:
Jen takový drobný dotaz - nejsou náhodou okupována též území, které arabové prohráli ve válce, kterou sami vyvolali? To se podle vás měli nechat židi rozšlapat od 10násobně silnějších arabů?

A mimochodem víte, proč byla ta blokáda a čím bylo podmíněno její skončení?
17. 04. 2009 | 22:14

Emissary napsal(a):

Pro: Zbyněk Matyáš

Dobře pane Matyáši, Vy a Mara to už máte za sebou, mně to ještě čeká. Spokojen?

Ale koukněte tam na Brixi, co jsem napsal, třeba vaše socialistická duše uzná. :)

Já už dnes naprosto končím, jdu snít o...
17. 04. 2009 | 22:24

Mara napsal(a):

Emissary

Skoda, prave rezoluce 242 se tyka definice okupovanych uzemi a uzemnich naroku na zaklde valecnych akci - je ji venovana cela jeji preambule. Izraeli jako jedine zemi byla priznana uzemi ziskana valkou, nicmene u konfliktu z roku 67 rezoluce pozadovala zakresleni mapy Izraele na zaklade hranic pred 4. cervnem, "Israel will not reconstruct that map, at any time or any circumstances." Moshe Dayan rozhodl proti prijeti rezoluce "because it means withdrawal to the June 4th boundaries, and because we are in conflict with the Security Council on that resolution."

19 Public Record Office, Foreign and Commonwealth Office 17/515 "UK Mission New York to Foreign Ofice," telegram No 3164, 12 November 1967, Middle east Record vol. 4 1968 (Jerusalem,1973), p.247

Je dulezite znat presne zneni teto rezoluce, z jakych duvodu proc, kdo, kdy a jak ji blokuje.

Saliven

Jestli Vas to skutecne zajima, prectete si znovu pozorne muj prispevek nebo se vratte na blogy o Gaze, (o blokade a zda to byl masakr ci ne) tam uz jsem si ja i spousta jinych ruce upsala. (blogy panu Zlatusky a Horejsiho, oba nadepsane Masakr v Gaze, jeden s otaznikem, ten je na druhem miste nejctenejsich blogu pane Zlatusky).
17. 04. 2009 | 22:37

Saliven napsal(a):

Mara:
No já chtěl odpověď od vás - hlavně o té blokádě. Vy jste zřejma další z těch, která by asi po Židech v rámci jakéhosi pseudohumanismu chtěla, aby se nechali od Arabů do jednoho pozabíjet. Židi si stát vyřvali a pak si ho vojensky uhájili. Palestinci ani neuznávají samotnou existenci Izraele - tak o čem se s nima chcete bavit?

Zkuste se trochu vžít do jejich životů, vždyť oni žijí pod neustálou hrozbou napadení, neustálou hrozbou teroristických útoků. Co od nich čekáte? Že si nechaj na sebe posílat jen tak rakety? Nebo, že sami vběhnou do moře, aby měli Palestinci stát? A co když budou mít Palestinci stát? Nestane se nic jiného, než že do něj bude USA a EU neustále sypat miliardy a nebude to nikde vidět, jako se to dělá v Kosovu.

I když Židi nejsou svatí a, spoustu toho porušili a lehce mi lezou krkem tím, jak se pořád zaklínají holocaustem, pořád jsou mi o mnoho bližší než muslimové. Od nich nám žádné nebezpeční nehrozí.
17. 04. 2009 | 22:51

Mara napsal(a):

Saliven

Izraeli nevyhovoval sekularni Fatah. Nejlepsi je vzdy taktika rozdel a panuj a tak se hodilo podporit Hamas. Ten ovsem jako jediny pro Palestince a kvalitu jejich zivota neco udelal, vybudoval infrastrukturu, postavil nemocnice, skoly atd atd. Neni divu, ze ziskal prevahu. Demokraticky zvoleny Hamas ma tedy jako jediny mandat jednat jmenem Palestincu. To je zkratka tvrda realita at se nam to libi nebo ne. Je symptomaticke, ze prave tesne pred porusenim primeri (Izraelem) Hamas oznamil ochotu uznat Izrael a jednat o dvoustatnim reseni.
17. 04. 2009 | 22:54

Mara napsal(a):

Saliven

Jste inteligentni. Prosim pustte si ten dokument Power of Nightmares abyste trochu nahlednul do mysli politiku, jak se vyplaci nahanet strach. Kdo ma jaderne zbrane, Palestinci nebo Izrael? Ci uzemi se zvetsuje a ci zmensuje? Kdo je komu skutecnou hrozbou? Je to velmi zajimavy dokument - neni venovany palestinske otazce, nebojte se, nebudete litovat.
Uz asi brzy budu muset jit, dobrou.
17. 04. 2009 | 22:58

Mara napsal(a):

Saliven

Kdyz Vas ctu, jako bych poslouchala sama sebe, jeste pred pul rokem...:) pak jsem ale zacala tvrde studovat historii konfliktu, tot vse.
17. 04. 2009 | 23:00

Yussuf K napsal(a):

Re Mara - ja palestince nikam neposilam, kdybych byl Arab z Ramalahu, tez bych se snazil pracovat v Jeruzaleme, eventuelne i ziskat israelsky pas, treba i nejakym podvodem. Ale doufam, ze bych nebyl takove hovado, abych po ziskani israelskych papiru vzal nakladac Caterpillar vyjel na dalnici a snazil se s nim rozmackat autobus plny zidovskych devcatek.
Palestinci jsou prevazne nomadska a kmenova spolocnost, manipulovana fanatiky z mesit a ovladana zakony krevni msty, lhanim a bezhranicnou korupci. Vetsina israelcu si po nejakou dobu prala vytvoreni palestinskeho statu. jeden jiz takovy je - v gaze. Zda se ze "brutalni israelska okupace" byla pro Gazany lepsi nez nynejsi rezim ponekud hitlerovskeho strihu (pokud tedy nekdo neschvaluje napriklad reseni otazky zebraku jejich rychlym vyvrazdenim). Uznavam to, ze se palestincum islamofasisticky rezim libi vice nez zidovska okupace, ale meli by pochopit, ze prohrali uz 6 valek a meli by prestat strilet a posilat vrahy za hranice sveho raje.
Re reseni prodeje pozemku - pro zidy vykupoval pozemky fondy zalozeny baronem Rotschildem. I palestinci by mohli mit takovy fond, ktery by v pripade potreby vykupoval pozemky za trzni ceny.
Palestinske mysleni vsak neni az takto kapitalisticke - proc vyhazovat penize za nakup pozemnku, kdyz muzeme zradcum rovnou rezat hlavy????
Pokud uvidite nejakeho jeruzalemskeho Araba, jak rika, ze mu Zide nabizeji za jeho barak neskutecne penize, ale on ze radeji zemre nez by prodal, tak lze. Pravda je ta, ze POKUD BY PRODAL, byla by mu urezana hlava fanatictejsimi "soukmenovci".
Pokud je zidovsko-palestinsky
konflikt nikoliv nabozensky, ale uzemni, proc si nemohou obyvatele - at jiz arabove ci zide - kupovat pudu za penize kde chteji a od koho chteji?
Treba by saudove misto stavby nejake zvetseniny Louvru mohli vykoupit nejakou pudu pro nejaky ten palestinsky pudni fond????
Ve vetsine arabskych zemi je prodej pudy tvrde regulovan - vetsina pudy je statni - jako v SSSR blahe pameti - coz je spolehlivou pricinou hladomoru, ale hlavni je, ze se takto da regulovat, aby NEJACI ZRADCI NEPRODALI PUDU ZIDUM. To se to potom hospodari - sice od desiti k peti , ale hlavne BEZ ZIDU.
Mimochodem - objem zidovske pudy rozkradene arabskymi vladami pri vyhaneni zidu znacne presahuje trzni hodnotu cele palestiny. Zidum napriklad patrila cca lepsi pulda Bagdadu.
17. 04. 2009 | 23:33

Yussuf K napsal(a):

Re terorizovani a sikanovani obyvatelstva: zda se ze hlavni vec ktera chybi palestincum k rozvoji je odstraneni checkpointu. Co kdyby tak prestali se sebevrazednymi atentaty? Za poslednich 6 let zemrelo na po atentatech pres tisic israelcu - CIVILU - pokud se to srovna s Cast Lead - je skore temer vyrovnane. Nebo snad na sebevreazedne atentaty smi israel odpovidat pouze sebevrazednymi atentaty?
17. 04. 2009 | 23:42

Yussuf K napsal(a):

Re prodej pudy zidum: Nedavno byl skandal s kontroverznim prodejem arabskeho baraku v Hebronu. Arab se pokusil prodat zpustly barak v Hebronu. Realitka mu nabidla US$ 2 miliony. Arab evidentne shrable penize, pred zapisem do katastru vsak zjistil ze za kupcem stoji zide, dostal strach, ze mu nekdo ureze hlavu a na katastr nesel.
Rozzureni kupci (ponekud jednodussi haredi) se pokusili barak okupovat a zapalit a vyhnala je izraelska armada. Pripad ma 2 aspekty - ISRAEL NENI TAKOVY GULAG, jak se z nej snazi delat salonni TZV "obranci lidskych prav" - israelsky soud se zastal arabskeho podvodnika (nevratil cash) proti hlupakum haredi zidum, kteri mu nalitli a dali penize cash predem.
Dale to dokumentuje totalni dusevni bidu palestinske spolecnosti - nez prodat barak nejvyssi nabidce, at radeji dal chatra, hlavne ze se to neprodalo zidum......
17. 04. 2009 | 23:55

Yussuf K napsal(a):

Priklad jeste dokumentuje "prirzenou selekci" palestinske spolecnosti. Arabove, kteri chteji prodat pudu, obvykle chteji podnikat. Vysledek tmarskeho rezimu - pokud nekdo prodava pudu nejvyssi nabidce, proda zidum, a aby mu soukmenovci neurezali hlavu, jeste tyz den odletne s penezi do brazilie ci hondurasu a podnika tam. Na westbanku pak zustavaji prevazne ti, kteri toho moc nenamysli a nenapodnikaji - opravdove palestinske elity jsou kvuli nacionalistikemu teroru svuch bratri nekde hodne daleko....
17. 04. 2009 | 23:59

Mara napsal(a):

Yussuf

Nezabyvejte se historii, ve vasem pripade to skutecne nema smysl. Zustante u sveho presvedceni. Mohla bych Vam tisickrat opakovat, ze hlupaci jsou na obou stranach a obe strany musi zmenit postoj - ale vzdycky budete mit nejaky padny duvod, proc nesouhlasit. Na to mate konec koncu pravo. Faktem zustava, ze Vam o preziti nejde. Izraelcum a Palestincum ano. A s timto postojem, ktery prezentujete, se dostali tam, kde jsou.
18. 04. 2009 | 00:17

Yussuf K napsal(a):

Re Svaz pratel hamasu: prali byste si v CR take takovy "socialne spravedlivy" rerzxim, ktery by resil otazku zebraku ci zenske nevery ci prodej chalupy rezanim hlav?????

Re okupace: byl pro Nemce lepsi hitlerovsky rezim, nebo americka okupace? Dtto japonsko a Italie a jizni Korea - mimochodem vsechny tyto staty jsou svym zpusobem okupovany dodnes....
18. 04. 2009 | 00:40

Yussuf K napsal(a):

Re legitimita demokraticky zvoleneho Hamasu.
Bylo by pro Nemce lepsi mit "demokraticky zvolene nacisty" nez je dnesni stav polookupace? Bylo spravnejsi hitlerovske Nemecko bombardovat, nebo je nechat, at vse resi demokraticky zvolena vlada?
18. 04. 2009 | 00:44

Yussuf K napsal(a):

Re PREZITI: pripada mi absurdni, ze by arabove zoufale potrebovali k preziti cca 16 km siroky israel nebo Ngev, kde zilo a zije nekolik desitek tisic beduinu a uspesne se mnozi, kam se mj provdaly i 3 sestry Hanyie a berou isralekse socialni davky a jsou celkem moudre zticha.
Udesny exodus spocival v tom, ze se cast palestincu prestehovala cca 10 km vychod. Jejich "uprchlikovani" se stalo jakousi profesi - dostavaji davky UNRWA - jiz po nekolikatou generaci, dale i ti, kteri zili na westbanku a nikam neutekli, platil je solidne sadam za sebevrazedne atentaty, ted iran za odpalovani Kasamu, proc toho nevyuzit? Spise nez o "hole preziti" jde o to, ze cely ten cirkus nekdo stale plati....
Davky UNRWA vypadaji nizke z evropskeho pohledu, ale nekolikanasobne prevysuji to, co je mzda za manuelni praci v neropnych arabskych statech.
Za 40 let "israelske hruzovlady" v gaze narostli pocet obyvatel z 250 tisic na 1.5 milionu a prumerne doziti se zvysilo z 45 let na 75 let - israelske zdravotnictvi je asi lepsi nez egyptske... Komu zde jde o PREZITI????
To je jako tvrdit ze napr cechum slo v k.und k. o preziti - slo jim samozrejme "pouze" o to, ze nemeli narodni stat....
18. 04. 2009 | 00:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Yussuf K:
Vaše mnohoslovná proizraelská propaganda vyústila trapně. V K.u.K. samozřejmě šlo Čechům o přežití jako Češi. Je ovšem pravdou, že nebyli fyzicky vyháněni jako Palestinci, což se snažíte agitátorsky bagatelizovat. Ostatně jako celé izraelské počínání.
18. 04. 2009 | 02:56

Pepa Řepa napsal(a):

„Své chybné vyhodnocení situace jsem pochopil až později“, prohlásil americký exprezident Bill Clinton v německém Baden-Baden a dodal, že „kdybych nabídl Arafatovi 100 % území Izraele, on by požadoval 120 %“.

Palestinští Arabové už dostali více peněz na jednoho obyvatele, než dostala Evropa v rámci Marshallova plánu, aniž by se zlepšila životní úroveň obyčejných lidí. Celý civilizovaný svět to ví a posílá peníze dál. Politici žvaní o nepřípustnosti „kolektivního trestu“, sumy na kontech zkorumpovaných palestinských teroristů rostou, učebnice pro arabskou mládež v autonomii dál vyzývají k obětování života pro Alláha a k nenávisti vůči státu Izrael, jehož zničení se popisuje jako „náboženská povinnost“.

Bez komentáře.
18. 04. 2009 | 07:08

Ivan Hochmann napsal(a):

To Pepa Řepa:

Přečti si prosím "Úhel pohledu" od Zbyňka Petráčka v dnešních LN.Vyjadřuje do písmene moje postoje a a vztah k lidem kteří jen zastávají inkriminované názory.

O těch,kteří dle nich jednají naprosto bezskrupulózně a amorálně,poškozujíce tím celou společnost slušných lidí,včetně mě,.....já nehovořím,nemluvím,nediskutuji!

Jen občas se naštvu a připomenu jim jejich místo v LEVÉM KSINDLU.

Tak mi promiň sobotní kázání,stejně ho asi potřebuješ jako koza drbání.

Pěkný vikend.Ivan.
18. 04. 2009 | 08:14

Emissary napsal(a):

Kauzální next.

Říká se, že každá významná událost či válka změní svět kolem nás, že ho může udělat lepším.
Říká se, že taková událost může vést ke kauzálnímu nextu.

Historie válek, to je historie bolesti a lidského utrpení. To zároveň dává naději, že svět bude lepší, že bude žít v míru. Z tohoto se poučilo Německo (i když až na dvakrát), Japonsko, Egypt a i Jordánsko. Chtěl se poučit i Izrael, ale Arabové to nedovolili.

Izrael má výborně vycvičenou, dobře organizovanou, akceschopnou a bojovými zkušenostmi zocelenou armádu. Také vlastní atomové zbraně. To je snad jediný důvod, proč ještě existuje.

Ale ani zbraně nevytvoří mír, slouží jen k odstrašení, ani OSN nevytvoří mír, ta muže jen poskytnout autoritu mezinárodní organizace. Lidé vytváří mír, v daném případě lid Izraele a Palestiny, reprezentován svými politickými představiteli. Jakou reprezentaci má lid Palestiny?
Teroristický Hamaz. Dá se jednat s teroristy? Historie prokazuje, že nedá. Historie je kategorie, která pravdu odhaluje. A tak mohou tady různí pisatelé, jako pan Hořejší, Mara a jiní se upsat k smrti, teoretizovat, zkoumat a diskutovat nad rezolucemi OSN, pravdu ovšem nemají. Pravda je vůči jejím subjektivním myšlením imunní, prokázaná vývojem a nemohou ji zlomit.

Pojďme se podívat na ten kauzální next. Je to jednoduché. Příčina je podmínka a následek je výsledkem. Stačilo přece respektovat tu úplně první rezoluci OSN z roku 1947, s kterou tenkrát dokonce souhlasil i Sovětský svaz..Nemuselo to být ideální řešení, ale v rámci možnosti reálné a uskutečnitelné. Nemusí úplně souhlasit ani jedná strana, ale v zájmu míru je souhlasit lepší. Mír je přece mnohem výhodnější, než je válka. Místo míru, podporovaného autoritou OSN, nastala válka a ne ledajaká, válka ze všech stran. Ale ani tak malý národ, tato totální válka arabského světa, Izrael nezlomila. Pomohlo tenkrát i Československo, i když OSN dodávky zbraní pro Izrael zakázala. Jak pštrosí politika OSN, nedovolit se bránit. Takže kauzální next se nekonal, naopak situace vyústila v sérii dalších válek, intifad a podobných nesmyslů. Co tedy? Zdá se, že Izrael mír chce, ale Palestina nikoliv.

Nikdy nekončící konflikt. Co může Izrael dělat? Je to cynické, ale může zaútočit bez ohledu na cokoliv a sjednat klid napořád, bez ohledu na jakékoliv oběti své či protivníka. Tím si mír dlouhodobě ovšem nezjedná. Arabů je po celém světě přes miliardu. S národem, který má terorizmus v krvi se jednat nedá, jak ukazuje historie. Takže jim asi zbývá jediné. Čekat a až budou technologicky na dostatečné výši a odstěhovat se na jinou planetu. Budou tam muset zanechat všechno. Ale Palestinci si poradí. Za pár let už by zas neměli nic.
18. 04. 2009 | 11:54

oposum napsal(a):

díky za vstupy Yussuf K

když se v komentářích objeví jednoduché a nedvojznačné texty s nezpochybnitelnými fakty, působí to osvěžujícím dojmem;

navíc to sejme aureolu gramotných pitomců, relativizátorů hodnot, emotivních žvanilů, kteří místo hledání pravdy, hledají jen potvrzení dříve vštípených dogmat...
18. 04. 2009 | 14:08

oposum napsal(a):

ale v jednom má Mara pravdu -
(je ovšem pro ni charakteristické, že tato pravda je v kontextu článku a řešeného problému naprosto irelevantní, navíc je to pravda obecná, asi jako že slunce vychází na východě - tedy v problému naprosto bez argumentační hodnoty)

- "hlupaci jsou na obou stranach", jsem přesvědčen, že Mara jich zná spoustu osobně, jen je mi záhadou, jak je při svém způsobu infantilního uvažování u té italské kávy odhalila
18. 04. 2009 | 14:17

JAHA napsal(a):

Ad: pocestny
Smutne je, ze Gulag, nicenie, vrazdenie... nevidel nielen Graham Green, ale mnohi ini!!!Rolland, napr., nevidel VOBEC NIC. Aj ked sa plavili objednanou lodou po kanali, ktoreho dno dlazdili kosti lepsich spisovatelov, ako bol sam v tzv. zapadnej Europe, a nielen on, na zjazde spisovatelov v ZSSR v roku 1934 sa ich zucastnilo neurekom. Nic nevideli, nic nepoculi, vstko bolo v sulade so zakonmi!!! Su tak isto zodpovedni, ako Hitler, Stalin, Jagoda, Jezov, Berija... len namatkou!). Ale, kto by to uz v nasich kocinach skumal, ze? Bolo by potrebne trochu prace - studovat materialy. No a naco, ze. Pravda je to, co nam povie ustredny vybor:-).
18. 04. 2009 | 14:42

Mara napsal(a):

Pepa Repa

CAMP DAVID
"kdybych byl Palestincem, take bych nabidku z Camp David odmitl."

Ben Ami, vyjednavac za Izrael.

Shlomo Ben Ami (jak jiste vite) je nejem byvaly izraelsky ministr zahranici, ale uznavany historik.
Historii arabsko izraelskeho konfliktu popisuje v knize Scars of War, Wounds of Peace.
Co takhle prostudovat historicke materialy (tato kniha pojednava o izraelske taktice a valkach od r 1948, ale hlavne o istorii miroveho procesu)? Je skvele, jak vsichni odsuzuji Arafata aniz by vedeli, co mu bylo v Camp Davidu nabidnuto. Jenze misto hledani faktickych informaci je vzdy jednodussi stale omilat dokolecka cokoliv jsme nekde zaslechli.

Yussuf K

Zeptam se radeji takto:
Jsou Palestinci lidske bytosti rovnocenne izraelcum?
Ano/Ne
na to jsem se Vas mela zeptat jako prvni, mohla jsem si usetrit spoustu casu.
18. 04. 2009 | 15:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Zajisté pane JAHA,

nikdo nic neviděl,ani neslyšel.R.Rolland,G.Green.E. Triollet se svým amantem.......Tak bychom mohli pokračovat do večera.

Říká se tomu cílená ztráta soudnosti části intelektuálních elit(nejen intelektuálních).
Ztráta soudnosti pod knutou hloupých až debilních levicových praktik.Dodnes nikdo nevysvětlil,jaké mechanismy působí na vzdělané hlavy,aby dokázaly tak fatálním způsobem zdegradovat svoje poslání i čest.

Když o těchto věcech chcete diskutovat s panem profesorem Hořejším(na př.)dostane se vám poučení,že hovězí hlava kolo nevymyslí.

Někdo tady zase zaperlil citátem,že historie se opakuje.

Ale aby se taková historie mohla opakovat NĚKOLIKRÁT za jeden lidský život,pane JAHA .....k tomu je třeba hodně velké hromady blbců.

Zdravím Ivan.
18. 04. 2009 | 15:07

Mara napsal(a):

Emissary oposum

pojdme se tedy zabyvat jednou resoluci za druhou bod po bodu, stejne tak roky 1947 a 48, nemohu se dockat! Referencni materialy a citace mam vyrovnane vedle pocitace, Ben Ami, Finkelstein,Derschowitz,Chomsky,
Avi Shlaim, Baruch Kimmerling,materialy B'Tselem, Amnesty Inetnational, texty rezoluci a korespondence i zapisly ohledne hlasovani o nich. Lets Go! Fakta prosim, emoce mne uz take unavuji.
18. 04. 2009 | 15:09

Ivan Hochmann napsal(a):

Jak může někoho napadnout otázka:zdali jsou palestinci(prosím s malým "p")rovnocenné lidské bytosti izraelcům?.

Ale když už je tedy vyřčena odpovězme s upřímností a ovlivněni logickou úvahou.

"NEJSOU"!

Pro mně nejsou,neboť bych nikdy nebyl schopen koexistence s těmito lidmi.Svým způsobem života mě připomínají naše cikány,kteří na rozdíl od oněch palestinců zatím nenašli zálibu v trhavinách,raketách,kalašnikovech.Ovšem není všem dnům konec.Přijde den(jak říkali naši sousedé "Es kommt Der Tag)a budeme tu mít Blízký Východ jako vyšitý.

No nazdar. Ivan.
18. 04. 2009 | 15:17

Mara napsal(a):

Emissary

Uz je to tu, "narod ktery ma terorismus v krvi", jak rikam, pojdme zpet do historie jak ji vidi treba izraelsti historikove.
Muzeme zacit treba nekolika masakry, etnickymi cistkami. Zacneme od Irgunu, aby to bylo spravedlive a nemeli jste pocit, ze se tu nekomu nadrzuje kdyz na vas vytahnu seznam vyplenenych vesnic ci uprchlickych taboru.
18. 04. 2009 | 15:23

Mara napsal(a):

oposum

Tesim se na kvalitni vecnou diskusi. Omlouvam se za infantilitu, obohatte mne svym zralym pristupem k problemu :)
18. 04. 2009 | 15:26

mara napsal(a):

ivan hochmann

dekuji za upozorneni, preklepla jsem se. mate pravdu. ode dneska zadna tiskaci pismena, at jsme si vsichni rovni.
18. 04. 2009 | 15:30

mara napsal(a):

Palestinská území

Hamas v r.2006 vyhrál volby do palestinské národní správy. Fatah je prohrál. Tím se Hamas stal regulérním oficielním reprezentantem Palestinců v Gaze a na okupovaných územích Západního břehu Jordánu. Po válce v Gaze se politické postavení Hamasu ještě upevnilo.
Izrael podle slov nového ministra zahraničí Liebermana prakticky již ani neuvažuje o plnění předešlých dohod a poskytnutí samostatného státu Palestincům. Prozatím platí usnesení OSN o dvou státech na území Palestiny. Jedinou překážkou jeho naplnění je soustavné sabotování skrze veta Spojenými státy. Kdyby se USA ke svému spojenci ohledně plnění dohod a rezolucí zachovali tak jako k Iráku - politickou a ekonomickou blokádou... začal by se Izrael chovat jinak a v naprosté mezinárodní izolaci by nakonec vznik Palestinského státu musel uznat a umožnit. Můj předpoklad je, že by to stejně nebylo řešení problému (podobně jako problém nevyřešilo ustavení kosovského islámského narkostátu). Bylo by to ale mnohem lepší řešení nežli to současné.

Hlavním problémem je, že stát Izrael vzniknul chybou v absolutně nekompatibilním a odmítavém prostředí. Zajímavé, že jeho vznik neumožnila Evropa na svém teritoriu?

(Z vedlejsiho blogu A.Drobka
Beda 18.04.2009 05:42:37)
18. 04. 2009 | 15:39

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

A proč? Nikdy nekončící válka, nikdy nekončící diskuse? Nikdy nekončící rezoluce OSN?
A jaký to má smysl? Izrael má svůj stát, Palestinci prokázali, že nezvládnou ani autonomii
s masivní podporou EU a jiných zemí. Tak ať se ta palestinská populace odstěhuje do okolních arabských států, když se jim tam nelíbí, zahraniční pomoc ať směřuje do těchto státu (na hlavu), Izrael se může připojit (bude to stát míň), budou mezi svými a ty okolní státy ať prokáží vyspělost, neútočí na Izrael a všichni ať žiji v míru. Vždyť to je přirozená cesta, okolní arabská populace čítá přes miliardu lidí, etablování nemusí být žádný problém. Přece to je lepší, než pořad prchat. To ví každý soudný člověk trochu moudrý. Třeba cikání celého světa takovou možnost nemají.

Jaký osud měli Židé? Byli roztroušení po celém světě, perzekuování, pronásledování a vraždění. A když si konečně vybudovali vlastní stát, žádný klid nemají. Od 12. června 1999 byla oblast Kosova na základě statusu chráněného rezolucí OSN č. 1244 spravována OSN a Kosovu byla v rezoluci přiznána autonomie v rámci Srbska. Srbsko s tím nesouhlasí. Ale žijí tam takoví barbaři, že když nesouhlasí, pak posílají na civilní obyvatelstvo Kosova rakety? Organizují pořád nové a nové války, itifady? Pořád na Kosovo útočí? Proč pro Kosovo stačí jedna rezoluce OSN a pro Palestinu ne?
To jsou fakta, vážená. Žádné emoce. Co tady dělám už dva dny? Sázím fakta, možní někdy v jiné podobě, vyjádřena jinak, ale stejně jako Yussuf K. a další. Tam to musím trochu poopravit. Veškerá půda v Izraeli je státní, stát ji pronajímá na 49 let a velmi dobře ví proč.
18. 04. 2009 | 15:51

mara napsal(a):

ivan hochmann

mimochodem, vam ta otazka adresovana nebyla. vasi odpoved znam.

oposum

tech bodu s argumentacni hodnotou jste si koukam nevsimnul, skoda.
18. 04. 2009 | 16:00

Mara napsal(a):

Emissary

Zda se, ze na Vas prezentace historickych faktu o vzniku statu Izraele nezanechala zadne stopy.

Uz zase chceme Palestince stehovat? Nejak se ta politika "transferu" stylem ucel sveti prostredky kterou Ben Gurion tolik propagoval nedari. A s tou autonomii to uz je opravdu absurdita, to si ze mne snad delate legraci???

"víte, váš problém je v tom, že srovnáváte nesrovnatelné. S výjimkou Kosova, kde se část obyvatel nakvartýrovala do Srbska z Albánie, nemá žádný z uvedených útvarů s Izraelem společnou tu skutečnost, že by se obyvatelstvo, které si nárokovalo a ustavilo svou státnost nastěhovalo z 95% na jiným většinovým obyvatelstvem obývané území.

O pogromech na Židy ve středověku v Evropě a spontánním hnutí, které došlo institucionalizaci hnutí světového sionismu Theodora Herzla velmi dobře vím. I o tom, že Židům dala koloniální velmoc na výběr vícero možností. Já dokonce ani nezpochybňuji nárok Židů na vlastní stát. Napadám akorát tu variantu, která byla zvolena a ukázala se z dlouhodobého hlediska jako problematická a z delší perspektivy morálně neobhajitelná a neudržitelná."

cituji Bedu z vedlejsiho blogu, rika totez co si myslim, jen lepe.
18. 04. 2009 | 16:14

Mara napsal(a):

Emissary

Nektera fakta k terorismu na uzemi Palestiny, jelikoz je to prevzaty material, osobne jsem to overovala a proto uvitam Vasi kritiku.

1. První únos letadla uskutečnil Izrael v roce 1954; unesli syrské civilní letadlo.

2. Granáty v kavárnách: tuto formu boje poprvé použili sionisté proti Palestincům 17. března 1937 v Jeruzalémě.

3. Opožděná akce, elektricky načasované miny na přelidněných tržištích: poprvé použili sionisté proti Palestincům 6. června 1938 v Haifě.

4. Vyhození lodě s civilisty na palubě do vzduchu: poprvé realizovali sionisté 25. listopadu 1940 v Haifě. Tito přitom neváhali zabít vlastní lidi na protest proti britské politice omezování imigrace do Palestiny. Loď se jmenovala Patria a převážela tehdy 1 700 židovských imigrantů.

5. Vraždění vládních představitelů: poprvé realizovali sionisté 6. listopadu 1944, když Sternův gang zavraždil v Káhiře lorda Moynea. Za tímto plánem stál Yitzak Šamír, člen Irgunu, pozdější vůdce Sternova gangu a izraelský premiér.

6. Používání rukojmí jako prostředku vyvíjení nátlaku na vládu: poprvé uskutečnili sionisté proti Britům 18. července 1946 v Tel Avivu.

7. Vyhazování vládních budov do vzduchu i s civilními zaměstnanci a návštěvníky: poprvé uskutečnili sionisté proti Britům 22. července 1946 v Jeruzalémě. V hotelu Král David tehdy zahynulo 91 Britů a 46 bylo zraněno. Menachim Begin - který útok naplánoval, uskutečnil a později se stal izraelským premiérem - přiznal, že masakr koordinovali pod vedením sionistického gangu Haganah.

8. Kufříky s nastraženými bombami: poprvé použili sionisté proti britskému velvyslanectví 13. října 1946 v Římě.

9. Nastražené bomby v autech v civilních oblastech: poprvé použili sionisté proti Britům 5. prosince 1946 v Sarafande (na východ od Džaffy).

10. Bití rukojmí: poprvé použili sionisté 29. prosince 1946 proti Britům v Tel Avivu, Netanjane a v Rišoně.

11. Bomby v dopisech, zasílaných politikům: poprvé použili sionisté proti Británii, když 4. a 6. června 1947 poslali 20 listových bomb z Itálie do Londýna.

12. Zavraždění rukojmí jako pomstu za reakci vlády: poprvé použili sionisté 29. července 1947 proti Britům v oblasti Netanjana.

13. Bomby v poštovních balících: poprvé použité sionisty proti Britům v Londýně 3. září 1947.

14. Masakr v Qajbýji, severozápadně od Jeruzaléma, uskutečnila

14. října 1953 "Jednotka 101" pod vedením Ariela Šarona. V tomto případě šlo o nejkrvavější a nejbrutálnější zločin od smutně proslulého masakru v Deir Jássin. Vyhodili do vzduchu 42 domů, školu a mešitu i s lidmi v ní. Při útoku zahynulo 75 žen, mužů a dětí.

15. Bombardování atomové elektrárny: 7. června 1981 osm F16 a šest F15s zaútočilo na Iráckou atomovou elektrárnu Osirak a vyřadilo ji z provozu naštěstí těsně před zavezením paliva.

dovetek...
"Izrael by mel mít právo soudit ostatní, ale určitě nikdo nemá právo soudit židy a stát Izrael."
-Ariel Sharon

Emissary napsal(a):
Vážený pane profesor,

Má rada - odevzdejte diplom a zbavte se všech akademických titulů. Už jen za ten nadpis si to zasloužíte, to nemluvím o obsahové stránce článku. Tak něco povrchného mně k těm titulům nesedí. Kontraproduktivní je vaše přesvědčení, řešení, které nefunguje přes půl století. S teroristi se vyjednávat nedá, s teroristy se nevyjednává, slovo teroristy nic neznamená.
18. 04. 2009 | 16:48

Mara napsal(a):

Emissary

sorry, to mi tam pribylo omylem, to jste psal prof Horejsimu k clanku Masakr v Gaze.
18. 04. 2009 | 16:49

Mara napsal(a):

EMissary
prvni veta v 18.04.2009 16:48:00 ma znit OSOBNE JSEM TO NEOVEROVALA a proto uvitam vasi kritiku.
18. 04. 2009 | 16:50

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Ale no tak. Ta situace je naprosto identická, pro Srbsko ještě horší. Srbsku se rozpadl stát. Přesto rezoluci OSN respektuji.

Proč bych chtěl Palestince stěhovat? Vyjádřil jsem podmínku, když se jim nelíbí.

Jistěže se kvartýrovala, jen to udělali o několik století dřív, v rámci stěhování národu. A s tou populaci také kecáte a fest V roce 1949 podle odhadů OSN během této války opustilo zemi na 711 tisíc Arabů, tj. zhruba 80 % dřívější arabské populace[, to znamená, že tam zůstalo kolem 188 tisíc Arabů. To je celkem 899 tisíc. A kolik jich tam žije dnes? 7 338 tisíc Židů a a víte kolik Palestinců? Přes 4 milióny. Čili populace Izraele za 60 let včetně přistěhovalců narostla necelých 10 krát včetně mohutných imigračních vln , ale arabská 22 krát, včetně mohutných emigračních vln. To je skvělý plán, jak zabrat území.
První léta židovského státu byla poznamenána obrovskou imigrační vlnou přeživších holocaustu a Židů, kteří byli vyhnání z arabských zemí. Během deseti let (1948−1958) vzrostla populace Izraele z 800 tisíc na 2 miliony. Nově příchozí byli většinou nemajetní a byli ubytováváni v provizorních uprchlických táborech, známých jako ma'abarot. Takže tak bezostyšné zkreslování faktu, to se jen tak nevidí. Kde máte těch svých 95 %?
Ano, ta situace je morálně neobhajitelná a neudržitelná, ať se nad tím teroristický Hamaz už konečně zamyslí. A s Bedem se moc neohánějte.

Myslet si můžete co chcete, to ovšem neznamená, že máte pravdu.
18. 04. 2009 | 16:56

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Ano, to jsem panu Hořejšímu napsal, jenomže on mých rad jaksi nedbal. :)
18. 04. 2009 | 17:00

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Ale já to ověřovat za Vás nebudu. Vždyť bych to dělal celý večer. Dejte mi zdroj a já se zamyslím.

Třeba Mahmúd Ahmadínedžád řekl, že je potřeba vymazat Izrael z mapy světa. To je docela silné kafé.
18. 04. 2009 | 17:10

N.O.S napsal(a):

Emissary

"Třeba Mahmúd Ahmadínedžád řekl, že je potřeba vymazat Izrael z mapy světa"

tak tím jste dokázal že jste docela ubohý primitiv toto Ahmadínedžád nikdy neřekl, je zcela evidentní že vaše informace čerpáte z ČT

Je to totiž zcela nelogické
18. 04. 2009 | 17:18

Mara napsal(a):

Emissary
Ten citat zni:

"Izrael je umely organ vsazeny do organismu, jehoz imunni system ho odmita, proto je jeho existence neudrzitelna."

Ja zase overuju rada, kdyz mi na tom zalezi.

Rado se stalo.
18. 04. 2009 | 17:23

N.O.S napsal(a):

Mara

Cožpak nechápete že lidé se kterými zde diskutujete žádný názor nemají je to pouhé stádo. Oni nemají názor oni pouze opakují (stejně jako za socialismu) oficiální propagandu.

Podívejte nikdo přesně neví jaké jsou reálné cíle sionismu, proč přesně vznikl Izrael jaké motívy etc.

Pokud to děláte z čirého idealismu "změnit svět" doporučuji dospět.

Spíš než trávit čas ubohou diskuzí s lidmi kteří stejně nemají žádný názor doporučuji - studujte.
18. 04. 2009 | 17:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně Maro,

hoďte na sebe burku a mažte studovat ku dřezu.S námi se tady nedomluvíte.My Vás zde sice neukamenujeme jako cizoložnici,ale galantnosti od nás (ode mne) při vaší inteligenci čekat nemůžete.
To snad si uvědomíte.Takže byste mohla už zavřít klapačku,ne?

Ivan.
18. 04. 2009 | 17:45

Mara napsal(a):

Emissary

Ohledne respektovani rezoluci, ti kdoz jsou v jadernem klubu je dodrzovat nemusi, ovsem po vsech ostatnich to tvrde vyzaduji, ze?

Myslet si skutecne kazdy muzeme co chceme, fakta jsou neoddiskutovatelna. A ctete pozorneji percentualni udaje, nepochopil jste smysl vety....

PS ty informace o terorismu jsou takovou poznamkou pod carou k Vasi generalizaci ze ma kdosi terorismus v krvi. Vy nad tim ovsem nehnete brvou, vzdyt jsou to nedulezite udaje...:))

Zidi vyhnani z arabskych zemi? Mela jsem zato, ze prvni aliah byla z Evropy a Jemenu a pote ze prchali pred Hitlerem do Otomanske rise, nekdo z nas to ma cele popletene. Opravte mne.
18. 04. 2009 | 17:45

Emissary napsal(a):

Pro: N.O.S.

Ano, pravdou je, že řekl „vymazat“. Pak se ovšem zhrozil toho, co řekl a třeba tvrdil, že to myslel jako „eliminovat“. To je zhruba totéž a znamená to: odstranit, zlikvidovat vyřadit. Vždy to jde hodit na špatný překlad. Ale on nic neřekl, on možná řekl: já jsem osel.

A taktika socialisty je pořád stejná. Když už neví jak, začne své názorové oponenty titulovat výrazy jako: hlupák, primitiv a individuum bez názoru. Tak průhledné, taková berlička, taková „axióma“. A nakonec s tímto výrazivem vyhraje každou diskusi, víc ani nepotřebuje. To je jeho pravda.
18. 04. 2009 | 17:49

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Tak já už to nechápu. Proč se tedy těmi rezolucemi OSN vůbec ohánite?
18. 04. 2009 | 17:53

Mara napsal(a):

ivan hochmann

ja jsem se vas uz daaavno na nazor neptala.

N.O.S.
mate recht, jsem totiz yiddish kop a baleboste :)))
Lepe smerovat energii do studia, svata pravda. Naivni idealista jsem, masakr v Gaze mi vzal iluze o zemi, ke ktere mam velke citove vazby, proto to tolik boli. Diky za rozumnou radu.
18. 04. 2009 | 17:55

N.O.S napsal(a):

Ivan Hochmann

Inu proti vašim znalostem je ta Mara génius, navíc má alespoň nějaký názor což se o vás říct nedá.

Emissary

Ne neřekl to, ostatně jak jste přišel k názoru že jsem socialista?

Inu dle úrovně příspěvků nic jiného jednoduše nejste

Opravdu nepotřebuji vyhrát diskuzi to je zcela irelevantní
18. 04. 2009 | 17:57

Emissary napsal(a):

Pro: N.O.S.

No, pane. To jsem přece neřekl. Proč jste tak domýšlivý. Mluvil jsem o taktice socialisty.
18. 04. 2009 | 18:05

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Vy něco napíšete a po mně chcete, abych to ověřoval? To je tedy gól. Přece když někdo něco
tvrdí, pak to své tvrzení, aby bylo uznáno, podpoří argumenty nebo dá nějaké relevantní odkazy, důkazy.
Proč to chcete po mně? Já tomu nevěřím a v tomto momentu mě to nezajímá. Vždyť kdybych všechno ověřoval, co sem každý nakydá, nespíš bych se zbláznil. Ověřuji si jen svá tvrzení anebo jiných, když je chci vyvrátit a mám na to čas.
18. 04. 2009 | 18:12

Yussuf K napsal(a):

...s Ahmadinejadem je to tezke, to o israeli napul rekl a napul nerekl. Rekl to tak mazane, aby rozdrazdil israel, a aby to pak mohl stridave popiraT A ZDURAZNOVAT - JAK SE TO HODI. Ahmadinejaduv pristup je typicka musl;imksa Taqiya (lhani, simulace, jako zakladni princip koranuu a ziti a konani dobrotiveho lisaka proroka Mohameda). A to sice "vyjevovat pravdu takticky postupne". Nutno rici, ze lhani Ahmadinejadovi jde podstatne lepe nez palestinskym predstavitelum, kteri pusobi dojmem radoby mazanych, prolhanych avsak ponekud mentalne retardovanych deti.
Iram je opravdovy stat, ktery existoval davno pred islamem, a mozna bude existovat i po islamu, pokud se muslimove vzajemne znici, cemuz bych se po libanonu, iraku, pakistanu a somalsku vubec nedivil.
Toto na rozdil od arabu, jejich puvodni kultura je nomadska, a jejichz nynejsi vladnouci dybnastie byli jeste pred 90 lety nomady, zhusta poustnimi lupici ci piraty, nez je plukovnik Lawrence vyhrabal z pisku a posadil k mezinarodnim jednanim.
S Iranem jako statem by se melo dat jednat lepe nez s vratkymi kmenovymi diktaturami - coz je pripad vetsiny arabskych statu.
iran je opravdovy stat, na rozdil od arabskych atrap statu.
Bohuzel i v Iranu se projevuje totalni rozvrat ekonomie typicky pro temer vsechny muslimske zeme. Vse ovalda kalif nebo stat (v pripade iranu je tezky prumysl ovladan nabozenskymi druzstvy a nadacemi) - vysledky hospodareni jsou snad jeste katastrofalnejsi nez v byvalem sovetskem svazu. Stat ktery sklizi urodu petrodolaru okolo 50-100 miliard rocne a snazi se o socialni spravedlnost ma 30% nezamestnanost a patrne nejprikrejsi socialni rozdily na svete - evidentne vetsi nez za brutalniho shaha. Z petrodolaru bohatnou rodiny ajatolahu - velka cast vemnkovanu bydli v chysich z kameni a blata ktere na ne padaji pri jakemkoliv zemetreseni.
Iran neni az tak uplne obivuhodny pripad budovani socialni spravedlnosti, jak o tom mluvil beliky ajatolah chomejni, je sice mnohem lepe organizovany nez arabnbskle atrapy statu, ale stale je to dosti neflexibilni orientalni despocie, mrhajici prostredky na nesmyslne fantasmagorie - horem dolem. No Irancei se zbavili shaha a nyni si mnozi rikaji ze "za shaha bylo lepe". Doufejme, ze jim osud umozni zbavit se i nynejsi klepotokraticke teokracie....
18. 04. 2009 | 18:13

Mara napsal(a):

Emissary

jeste nez se tedy odeberu k te plotne malou otazku:Vy umite persky?

eliminovat sionismus a okupaci, ano, neco v tom smyslu rekl, na Wiki jsou k tomu stranky a stranky pod heslem Ahmadinejad a Israel. Chcete prehrsel citatu od Guriona, Sharona ci nejakych rabinu na vyvazenou? To bude mit tu zadanou argumentacni hodnotu? Do takoveho pretlacovani se mi opravdu nechce.
Proc se ohanim rezolucemi? Vzdyt se jich sam ve svych prispevcich dovolavate!

------------------------------

Ahmadinejad was quoting the Ayatollah Khomeini in the specific speech under discussion: what he said was that "the occupation regime over Jerusalem should vanish from the page of time." No state action is envisaged in this lament; it denotes a spiritual wish, whereas the erroneous translation—"wipe Israel off the map"—suggests a military threat.The Middle East Media Research Institute (MEMRI) translates the phrase similarly, as "be eliminated from the pages of history."[12]

According to Cole, "Ahmadinejad did not say he was going to 'wipe Israel off the map' because no such idiom exists in Persian". Instead, "He did say he hoped its regime, i.e., a Jewish-Zionist state occupying Jerusalem, would collapse."

WIki
---------------------------------
18. 04. 2009 | 18:14

Mara napsal(a):

Emissary

Emissary napsal:"Já tomu nevěřím a v tomto momentu mě to nezajímá."

Takze se mejte krasne a verte tomu, co Vam vyhovuje. Ostatnim preji take dobrou zabavu.
18. 04. 2009 | 18:16

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

„První léta židovského státu byla poznamenána obrovskou imigrační vlnou přeživších holocaustu a Židů, kteří byli vyhnání z arabských zemí“.
To je odsud, tak si to laskavě ověřte. A kdyby jste to udělala poprvé, pak se už ptát nebudete. Tady jsou odkazy:

http://cs.wikipedia.org/wik...
http://cs.wikipedia.org/wik...
18. 04. 2009 | 18:19

Emissary napsal(a):

Pro: Mara
Ano, vytrhávejte souvislosti a měňte význam vět. To je dobrá metoda.

Také se mějte krásně a pozdravujte pana profesora. :)
18. 04. 2009 | 18:23

Emissary napsal(a):

Pro. Mara

Perský neumím, anglicky celkem solidně. Každý si to překládal nějak jinak.

Je to celkem jedno. Malému diktátorovi stejně nevěřím ani slovo. A když porovnávám ty zdroje a překlady, pak mě fakt nic jiného nenapadne, jen to, že Ahmadínedžád řekl: já jsem osel.
18. 04. 2009 | 18:28

Mara napsal(a):

Yusuf K

Na otazku ANO/NE jste mi sice neodpovedel primo, ale ze vsech Vasich prispevku je to naprosto jasne. Kde se ve Vas bere tolik nenavisti?
Ve Vasem systému myšlení je mnohem víc systému než myšlení.

N.O.S.

Konecne jsem Vas pochopila.
Dospělý je člověk, který už ví, že proti blbům nic nezmůže.
(Gabriel Laub)
18. 04. 2009 | 18:28

Yussuf K napsal(a):

Re terorismus arabsky a zidovsky: Svaz Pratel Hamasu rad argumentuje Irgunem, atd atd. Fakt je, ze za britske hruzovlady byla snaha britu, aby se obyvatelstvo neozbrojovalo, a britove se snazili specielne zidovske milice porlacovat. Snazili se take chranit zidy pred pogromy od arabu, ale marne. Zivelna zloba arabskeho lumpenrpoletariatu, sokopvne prikrmovana nacisty z Berlina vustila do nek9olika pogromu ve 30 letech. Vznik Irgunu byl odpovedi na dosti brutalniu artabske pogromy.
jestli si nekdo mysli ze s pogromy zacali zide, tak se myli. pro pogromy je typiocke, ze je provadi lumpenproletariat chudsiho a pocetne prevazujiciho etnika proti drujemu etniku tzv "bohacum". To byly pogromy polaku a rusu proti zidum, to jsou i pogromy malajskych a indoneskych muslimu proti cinanum.
Nejedna se tedy o zadne zidovske specifikum - teror otevrel arabbsky lumpenproletariat proti "bohatym pristehovalcum".
V cem je ovsem rozdil je to, ze israel sve "partyzanske oddily" okamxite po svem vzniku budto zlikvidoval, nebo dosti tvde podridil civilizovanemu armnadnimu veleni. Arabove (palestinci) naopak jeste 60 let po prohrane valce jsou zorganizovani jako zdovicele partyzanske bandy, kde neexistuje elementarni doisciplina a s nimiz se nelze na nicem domluvit, aby to hned zitra nejaci frustrovani magori neporusili.
Vseobecne - schopnost palestincu vytvorit civilizovany stat neni patrne o mnoho vetsi nez u aboriginalniho obyvatelstva Papuy-Nove Guinee. Nekdo je bude muset okupovat jeste radu let - a je zajimave ze ten nekdo nechteji byt ani jordanci, ani Egypt.
18. 04. 2009 | 18:30

N.O.S napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wik...

zde je seznam vesnic a měst "vylidněných" při založení Izraele (to vylidněný je newspeak) správně je to vyvražděný a vyhnaný něco jako v ČR Lidice a Ležáky i ty domy byli zničený kdo neutekl byl zaživa pohřben v troskách vlastních domů, lidé kteří tento masakr přežili žijí po utečeneckých táborech několik generací.
18. 04. 2009 | 18:30

oposum napsal(a):

to Mara:
všechna vaše fakta končí rokem 1954 (když pominu Osirak, za který jsem Izraeli vděčný, vy jim to můžete vytýkat);
můžete se taky hádat o zboření Jeruzalémského chrámu,... donekonečna...

vyzdvihl jsem co píše Yussuf protože přesně popisuje realitu života na středním východě,
k této realitě se nikde nevyjadřujete, ale můžete si tu dál s někým diskutovat o "chybném vzniku státu Israel", nebo si v londýnské kavárně s židy a muslimy povídat o 60 let starých rezolucích OSN, pak to běžte přednášet těm chudákům v Gaze, uvidíte jestli to pro ně bude vítaná podpora, budou určitě štěstím bez sebe.

opravdu mně vaše příspěvky pobavily

BTW: asi vám to nedochází, ale domluvit se dá tam kde existuje sebereflexe bez následků, v Israeli je demokracie, vede se debata jak dál, dozvíte se tam o všelijakých lumpárnách Israelců, ze kterých tady pak můžete citovat,
tam kde je jako v Gaze vládne zaslepenost, bezvýhradná podřízenost, strach ze soukmenovce, tam se žádná "chyba" nevyskytuje, není sebereflexe, ... tam jste vy
18. 04. 2009 | 18:31

N.O.S napsal(a):

Balfourova deklarace byla podepsána jako reakce na růst vlivu bolševiků v Rusku sionisté řekli Britům deklarace nebo revoluce? a aby nikdo nepochybovala začala židovská lůza migrovat ve velkém do Británie kde prováděla různé výtržnosti.
18. 04. 2009 | 18:34

Mara napsal(a):

Emissary

"Ano, vytrhávejte souvislosti a měňte význam vět. To je dobrá metoda." ?????????????????????Zadam vysvetleni, abych se Vam pripadne mohla omluvit.

Je ovsem zajimave porovnat cesky preklad Vaseho odkazu Wiki s puvodni anglickou verzi. Ale to je jen pro vazne zajemce.
18. 04. 2009 | 18:44

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Dospělý člověk proti blbům, ale i blbkám opravdu nic nezmůže. To je svatá pravda. Je to už dávno, co jsem to pochopil.

Tím ze své strany končím tuto diskusi. Něměla žádný smysl, jako skoro pokaždé. Arabského teroristu nic nenapraví a jeho sympatizanta jak by smet.
18. 04. 2009 | 18:48

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Ale běžte. Těch překladů je několik. MfD například to překládá takto:
"Režim v Izraeli zmizí ze stránek historie."
Osud takto:
"režim okupující Jeruzalém se musí vytratit ze stránky času".
A já si to překládám takto:
„Já jsem Ahmadínedžád, osel“ :)
18. 04. 2009 | 18:57

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Který český překlad Wiki, ma’am? Klidně Vám to přeložím, pokud už zpochybňujete i překlady.
18. 04. 2009 | 19:02

Mara napsal(a):

oposum

"všechna vaše fakta končí rokem 1954"

Nikoliv, vyjedte si nahoru k prispevkum o valce v Gaze. A pro Vasi informaci realitu zivota na strednim vychode znam na vlastni kuzi protoze jsem tam na rozdil od Vas nejaky cas zila a mam na obou stranach rodinu. Realitu skutecne neznam z kavarny. Ale to je vlastne uplne jedno.
Domluveni jsou vsichni (celosvetove) nekolik desitek let, ale schvaleni je blokovano stale dokolecka dvema zememi. O te sebereflexi to je. Na obou stranach.
18. 04. 2009 | 19:04

Mara napsal(a):

Emissary

Preklady se zivim, dekuji. Pokud to srovnate, pochopite o cem mluvim.

S teroristy nesympatizuji, tohle uz je ubohost. Ale dalo se to cekat.
18. 04. 2009 | 19:07

Mara napsal(a):

EMissary

Dockam se?

"Ano, vytrhávejte souvislosti a měňte význam vět. To je dobrá metoda." ?????????????????????Zadam vysvetleni, abych se Vam pripadne mohla omluvit.

Dockam se?
18. 04. 2009 | 19:08

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Vy něco napíšete a po mně chcete, abych to ověřoval? To je tedy gól. Přece když někdo něco
tvrdí, pak to své tvrzení, aby bylo uznáno, podpoří argumenty nebo dá nějaké relevantní odkazy, důkazy.
Proč to chcete po mně? Já tomu nevěřím a v tomto momentu mě to nezajímá. Vždyť kdybych všechno ověřoval, co sem každý nakydá, nespíš bych se zbláznil. Ověřuji si jen svá tvrzení anebo jiných, když je chci vyvrátit a mám na to čas.
18.04.2009 18:12:28

A toto jste napsala Vy. Co to je ma’am?

Mara napsal(a):
Emissary

Emissary napsal:"Já tomu nevěřím a v tomto momentu mě to nezajímá."

Takze se mejte krasne a verte tomu, co Vam vyhovuje. Ostatnim preji take dobrou zabavu.
18.04.2009 18:16:18

Víte, Vy si někde v pohodě sedíte a píšete, ale já tady mnohdy řeším i čtyři věci najednou. Kdo chce vidět, vidí. Kdo nechce, má šedý zákal.
18. 04. 2009 | 19:20

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Toto jsem napsal:

Emissary napsal(a):

A před ten příspěvek patří ještě to nahoře. ta rychlost.
18. 04. 2009 | 19:22

Yussuf K napsal(a):

Re mara - k palestincum vubec zadnou nenavist necitim dtto k papuancum ci k romum atd atd - jde spise o realsimus - ve firme kde delam par palestincu pracuje, takze mam primou zkusenost.
Jsou to velmi prijemni lide - ovsem musite si zvyknout na to, ze lzou a podvadi kdykoliv jest jim to ku prospechu a pak jeste mnohdy lzou jen tak - aby nevysli ze cviku v oblbovani nevericich psu.
Je to asi jako kdyz reporter Reflexu nebo MFD zije par tydnu v Janove nebo Chanove - mistni obyvatele pak muze mit celkem rad, ale vidi je realisticky, bez iluzi, ktere maji salonni msylitele ridici resort ze sve vily na hanspaulce.

Na lhani a rozkradani je ocividne postavena cela palestinska "elita". Chapu, ze palestinskemu proletariatu se pak nabozensti fanatici mohou jevit jako moralnejsi volba. Bohuzel je to volba naproste hospodarske katastrofy a patrne tez pravidelnych vyprasku od israelske armady - to jest pokud se neuklidni na poli sebevrazednych atentatu a odpalovani Kasamu.
Rozumne cesta vpred je pro velkou cast Palestincu ponekud zablokovana "opiem arabskeho lidu" - militantnim islamem, predstirajicim snahu o socialni spravedlnost a skvele nastelovaneho na udrzovani "romantickych" patriarchalne kmenovych vztahu - cca ideologie silnicniho lupice Juraje Janosika. Ten by take nemohl v zadnem state uniknout likvidaci. Jordanci ani Egyptane si Palestince vzit na starost nechteji - ani Jordancum ani Egyptanum se ocividne do likvidace Hamasu nechce - ale potichu si preji (spolu se sefy Fattahu a cca 50% palestincu privrzencu Fatahu ) aby to za ne provedl israel.
Mimochodem - Hashemite - po letech gratulaci palestinskemum lidu k uspechum v boji proti sionoisticke hruzovlade - cca v LP 1970 fyzicky zlikvidovali cca 30 tisic palestincu, pote co se Palestinci pokusili provest v kralovstvi prosovetsky prevrat.
Nicmene Hashemite ztratili chut se o Palestince na Westbanku jakkoliv starat - tedy krome pripadu ze z Westbanku prijedou jako turisti a rozhazuji stodolarovky po brisnich tanecnicich v Sheratonu......
18. 04. 2009 | 19:28

Mara napsal(a):

Emissary

oprava:
omylem jsem rekla,ze Zide prchali pred Hitlerem do Otom. rise, chtela jsem rict pred inkvizici, pred Hitlerem potom samozrejme taky, ale to uz pres Turecko atd. Omlouvam se za chyby...

Samozrejme, o tom , ze behem druhe svetove valky byly pod nacistickou a franc. Vichy opkupaci Maroko, Alzir, Tunis i Libye a Zide tam byli perzekuovani, coz vyustilo v jejich exodus, to take vim.

Ale skutecne bych chtela vedet, kde jsem co vytrhla z kontextu ci prekroutila vyznam. Kvuli tomu jsem tu diskusi znova celou cetla - nejak mi to unika.
18. 04. 2009 | 19:41

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Dobře, živíte se překlady. OK. Také jsem si něco přeložil, i když se tím neživím. Tak řekněte konkrétně, která věta je špatně, já se na to podívám a třeba to uznám, anebo ne. Když ne, řeknu proč.
18. 04. 2009 | 19:43

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Vy opravdu chcete, abych to vzal větu po větě? Vy opravdu chcete, abych Vás zesměšnil? To opravdu chcete?
18. 04. 2009 | 19:51

Mara napsal(a):

Yussuf K

"Re mara - k palestincum vubec zadnou nenavist necitim dtto k papuancum ci k romum atd atd -"

Aha. To je skoro odpoved na to, zda jsou to lidske bytosti rovnocenne Izraelcum :(

Nabizite jednu generalizaci za druhou, upustil jste od urazeni primeho k nadrazenemu vysmechu. Ted si to obratte jak mluvi nekteri o Zidech, kdyz generalizuji. Ja nemam s Zidy problem zadny. S koncepty sionismu ano.

Experiment open-air prison v Gaze se podaril. Drzite-li nekoho zamerne v chudobe ci v ghettu - vite jak to dopadlo ve Varsave.

Nejvice mne dojima prirovnavat Palestince k lupici Janosikovi. Ja vim, vsem to leze na nervy ze si nekdo nechce nechat ukradnout vlast.

Mam za sebou par let v Hanspaulske vile :), ale take tvrde zkusenosti ze stredniho vychodu. Takze pul na pul. Nazor si tvorim z dostupnych materialu a na zaklade vlastnich zkusenosti s zidy, araby i muslimy (nejsem pritel generalizaci). Usuzuji,ze je to uzemni problem a da se vyresit. Problem je, ze relativne ferove reseni je na stole leta, ale Izraeli a USA nevoni.
Jak tu nekdo rekl, chce to sebereflexi. Ja dodavam na OBOU stranach.

Mam praci. Nashledanou (mozna)
18. 04. 2009 | 20:05

Mara napsal(a):

Emissary napsal(a):
Pro: Mara

Vy opravdu chcete, abych to vzal větu po větě? Vy opravdu chcete, abych Vás zesměšnil? To opravdu chcete?

????????????
GO ahead, zesmesnete, ja vazne nevidim kde jsem co vytrhla z kontextu ci prekroutila.

Co se tyce dvou verzi Wiki clanku o Izraeli, nejde o spatny preklad, pouze o oklestenou verzi, napriklad ceska verze "bohuzel" nema sekci venovanou definici okupovanych uzemi (pripomina mi to jak si novinari v Americe stezovali,ze jim bylo z vyssich mist zakazano pouzivat termin okupovana uzemi), hlavni sekce o nich je mnohem kratsi atd. Zkratka jde o vyberove reseni a neuplnost. Ale to neva.

Jinak me prosim v klidu zesmesnete, rada se z vlastnich chyb poucim.

Nashle nekdy(mozna)
18. 04. 2009 | 20:13

Emissary napsal(a):

Pro: Mara

Aha, dobrá. Takže to není špatný překlad, je to zkrácená verze. Proč bych měl komunikovat anglicky, když mi to zabere víc času a mnohé odstavím. Já chci, aby rozuměli všichni. Ma’am, nashle někdy(možná). Tak dva týdny budu mít nějakou paperwork, takže až poté. Pak vstoupím, a budu jako neandertálec. Můžete mě zlikvidovat. Dobrou noc Vám i všem.
18. 04. 2009 | 20:26

Pepa Řepa napsal(a):

Maro, neměl jsem chuť do Vaší diskuse vstupovat, ale ještě něco na závěr.

Poznal jsem pár lidí z haiffské Bahá í.Jsou to lidé čistého srdce, ale poněkud naivního vidění světa.Dost se podivuji, že zrovna Vy se zastáváte Ahmadínežáda a to už tím, že zpochybňujete přesnost jeho výroku. Smysl je jasný, překlad může být zřejmě různý. Nevím, zda ovládáte farsí.

Nechci rozebírat Baháí, nejsem znalec. Sama byste měla vědět, jak se Írán staví nejen k Židům, ale i lidem Vašeho názoru.

http://news.bahai.org/story...

Víte, islámský svět má jednu zvláštní vlastnost. Jakmile je v úzkých nebo jakmile nejdou věci podle jeho gusta-urazí se.

Jednou jste urazila rasúla, jindy rammadan, potřetí chybí šátek.A vzhůru do boje, řezat nevěřícím hlavy, pokládat nálože.Myslím, že jsme to zažili oba.

Nehodlám komentovat některé vaše odkazy. Je to Váš názor, máte na něj právo. Sama si zřejmě neuvědomujete, že už výběrem odkazů, jenom dokazujete, že už Vás kluci bradatí (snad jsem zase někoho neurazil) mají na háku!!!!
Řekl bych, že je Vás škoda.

Jste jejich hlásná trouba, aniž si to uvědomujete. Mantra, kterou na závěr zadrmolíte o tom, že doma se zastáváte druhé strany, je celkem zbytečná.

Mohlo Vás varovat, jak si notujete s jinou(ým) troubou zvaným N.O.S., vyznavačem Nového světového pořádku.

Ten se přiznal k tomu, že jeho jediným cílem je naštvat to tupé, nevzdělané stádo co se tady vyskytuje.
Nejprve zazdil docela slušnou debatu o křesťanství, teď jsou na řadě Židi.Označí Vás větou- plnou gramatických chyb -za idiota a pak poučí, že byste měla více studovat.
Není to půvabné? Na závěr Vás poučí o Izraeli, kde zřejmě nikdy nebyl.

Znamenitý člověk pokaždé mně zvedne náladu. Škoda, že nám nevysvětlil, jak by měl "Nový světový pořádek" podle N.O.Sa vypadat.

Pro křesťany tam místo není a pro židy už vůbec ne, neboť ti, podle tohoto genia neexistují.
Víte, že jste vlastně poloviční Chazar(ka)?

Mějte se hezky.
18. 04. 2009 | 20:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
´Jak může někoho napadnout otázka:zdali jsou palestinci(prosím s malým "p")rovnocenné lidské bytosti izraelcům?.
Ale když už je tedy vyřčena odpovězme s upřímností a ovlivněni logickou úvahou.
"NEJSOU"!´
Nu, Ivane Hochmanne, přesvědčil jsi mne, že mně rovnocenný nejsi.
18. 04. 2009 | 20:39

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Zdravím po delší době Pepo.
Známe se tak dokonale, že si nemusíme nic povídat. A tak jen k těm zvláštnostem:

Západní svět, zejména jeho elity je schopen za prachy všeho, ty "moje" karty zde chybí.

Bohužel ...

Zdá se, že oni ne ...

Bohužel ...
18. 04. 2009 | 20:45

Ivan Hochmann napsal(a):

Zbyňku ,

jak Tě jen mohlo napadnout srovnávat se se mnou?
Ty máš ale nápady?!
Ivan.
18. 04. 2009 | 20:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Mně?! Tebe.
18. 04. 2009 | 21:01

Mara napsal(a):

Pepa Repa

Ahmadinejad mi pripada k smichu, obzvlast jeho vyroky "v Iranu nemame homosexualy" apod. Nezastavam se ho. Ale pripada mi dulezite neprekrucovat a nevytrhovat z kontextu, coz se deje neustale. Proto se rada omluvim, pokud jsem se toho nekdy nekde sama neumyslne dopustila, doufam ze ne.

To mate tak. Zvlastnostmi se mohou chlubit obe strany. Kdykoliv se zvedne ve svete vlna odporu proti nekterym praktikam Izraele, jsou hned vsichni Hitleri a antisemiti.

My dva si tu stale navzajem tvrdime, ze je nas skoda, ze? Vite, ja se klidne dokazu vzit do role Vaseho zete. I do Vasi.

Shodneme se alespon na tom, ze jsme mozna kazdy trochu vedle a ze pri sebereflexi na obou stranach konfliktu je reseni mozne?

Vite, to neni mantra. To je vnitrni rozervanost. Predstavte si, ze mate pulku rodiny zidovskou a druhou muslimskou, jsou to civilizovani lide, lekari, ucitele a s uzasem vsichni pozoruji, co obe strany provadeji. Neni to legrace.

Pepo, ja uz opravdu nevim co dodat. Vam vysvetlovat, ze kazdy muslim nema touhu zabijet a nenavidet Zidy...byli jsme mozna ve spatnou chvili kazdy na spatnem miste (on the receiving end) a videli jsme jak je to ubohe a nikam to nevede. Na obou stranach jsou tyto sentimenty umyslne ziveny seshora a pesaci se v tom jenom placaji.

V tom je ta potiz.
Mejte se a zase nekde treba na ctenou, ctu Vas rada, ac mi to obcas jde proti srsti. Nekdy mi nastavite zrcadlo a tak je to spravne. Zdravim.
18. 04. 2009 | 21:38

Mara napsal(a):

pepa repa

PS
re odkazy - predevsim tam se spoleham hlavne na zidovske intelektualy (krome jednoho a krome Wiki), takze nerozumim.
Podle mne studium jakehokoli problemu vyzaduje brodit se mnohymi zdroji, jinak je to jednostranne, nebo ne?
18. 04. 2009 | 21:42

Yussuf K napsal(a):

..."boj o uzemi" je dulezity pro primitivni spolecnosti feudalniho a predfeudalniho typu. Israelsky GDP je tvoren z 96% mimo zemedelstvi. Typickymi priklady zemi, ktere ziji ze zemedelstvi jsou Indie, Bangladesh, Syrie (kde se US$ 120 mesicne pohadkovy plat ministerskeho rady). Ve vsech techto statech lide hromadne utikaji z venkova zivorit do mest. Jedina vyjimka jdouci proti proudu jsou palestinci - byla jim "ukradena" (cti odjkoupena) puda, byli "nasilim vyhnani do mest" ( v prumeru se jednalo o hruzyplny utek v delce cca 10-12 kilometru) a nyni ve meste "nemphou najit praci" a proto "musi bojovat o ukradenou pudu".
Toto vypada z ekonomickeho hlediska jako totalni bachorka -procpak nebojuji o ukradenou pudu sudetaci ci pprussti nemci - tem nota bene byla navic p[uda skutecne ukradena, nikoliv odkoupena - p[ro ostatne nnebojuji o svou puidu zide vyhnani z arabskych statu (takje jim byla ukradena, nikoliv odkoupena), proc o svou piudu nebojuji treba lide z Honkgkongu ci Singapuru, kteri se take "tisni v neudrzitelne prelidnene enklave". Proc se tito vsichni lide vysplhali nad uroven svych byvalych spoluobcanu ci kolonialnich panu a palestinci tzv " ziji v bide"?
a) vyhnani nemci, zide, hindove a cinane migrujici do mest atd atd maji kulturu silne se lisici od islamske kultury, maji za sebou staleti organizovane statnosti. Arabove byly za osmanu roztristeny do kmenu neschopnych se na cemkoliv domluvit.
Osud arabu ve mestech prostych sionisticke zlovule lze dolozit na starobyle Kahire ci Damasku - zivotni uroven je tam zlomkem zivotni urovne tzv utiskovanych palestincu na Westbanku.
Sudeststi nemci atd se davno integrovali, jelikoz je nikdo neplatil za to, aby se neintegrovali. Na celm svete jsou utecenci jen ti, kteri sami odnekud utekli sami - krome palestincu, kde se 'utecenecky statut (lepe receno profese) dedi jako za sociku dekrety na byt, a kde maji utecenecky statuit a prispevky vsichni, i ti, kteri se nehnuli z mista. Jako jakakoliv jina podpora "nezamestnanym" i tato podpora vytvari tzv "poverty trap" z kratkodobeho hlediska je vyhodnejsi v poverty trapo zustat nez se z ni snazit dostat.
Kdyby se Palestincum podsarilo zidy opravdu vyhnat (mozne je nakonec leccos) tak zjisti, ze si podobne jako jejich brasi v Syrii praci v zemedelstvi vydelaji tak US$ 1 na den, a stejne se vrati paberkovat do mest.
UDAJNY UTISK ARABU V GAZE: za israelske hruzovlady spousta gazanu dojizdela makat do israelskych fabrik v prumyslove zone - za platy okolo US$ 800 mesicne. TOTO MI PONEKUD NWEHRAJE S PRIROVNANIM GAZY K WARSAVSKEMU GHETTU. Taktez prumerna delka doziti, ktera se za israelske hruzovlady zvysila ze 42 let na 75 let.

Nyni ma v zone buzerplac Hamas. Takze israelske platy jsou v p...li. No aspon ze Gazane nejsou utiskovani brutalnimi sionistickymi fabrikanty....to je stesti k nezaplaceni samo o sobe. Pres nadvladu moudreho hamasu v gaze zadny hlad nepanuje - TESNE PO ZASAHU SI NAPRIKLAD GAZANE STEZOVALI, ZE JIM ISRAEL NEPrOPOUSTI DODAVKY ORIGINALNICH ITALSKYCH TESTOVIN. takze tech bylo PRECHODNE malo, zakladnich potravin ovoce zeleniny atd byl a je dostatek.
Argumentaci s warsavksym ghettem bych pouzival opatrne..... naposledy jsem byl takhle prekvapen, kdyz mi jeden palestinsky intelektual,zacal blabolit, ze zide se meli za Hitlera celkem dobre - ocividne znalosti nacerpane u antisemtitu ve skolach UNRWA....
18. 04. 2009 | 22:44

Mara napsal(a):

Yusuf K napsal:

..."boj o uzemi" je dulezity pro primitivni spolecnosti feudalniho a predfeudalniho typu.

:0 :0 :0 ;) ;) ;)
--------------------------------

Myslim, ze by jste mel tento kvalitni rozbor rozeslat na OSN, Amnesty International, Human Rights Watch, Red Cross, B'Tselem, Medecins Sans Frontieres, BBC, CNN, Al Jazeeru a ostatni zabare, at uz to konecne pochopi a prestanou otravovat svymi nezasvecenymi amaterskymi bachorkami.
18. 04. 2009 | 22:55

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jeruzalem Post - egyptska policie odkryla daslich 5 paserackych tunelu. TZV "vyhladovele obyvatelstvo Gazy" si nechava posilat motorky a notebooky. Ve skutecnopsti je zasobovani gazy potravinami na celkem solidni urovni. Reci o "varsavskem ghetu" jsou podobne jako jine bachorky pochazejici z Gazy a Westbanku silne prehnane.
19. 04. 2009 | 00:21

Yussuf K napsal(a):

Reci o uzemi - zajimave, ze lide v HongKongu, Singapuru ci Bangaloru ci sudetakci ve stuttgatrtu a mnivchove zadnou "ukradenou" zemedelskou pudu k prudkemu rozvoji nepotrebuji - cimapk to si bude?
Otazka pudy je takovato - pokud ma "narod" pravo na to aby svym 'zradcum" rezal hlavy za prodej pudy "cizakum" (zidum, nemcum, rusum, cinanum") pak je samozrejme vznik izraele nelegitimni - pudu prodali zidum "zradci" a prodej je tedy dle Sharie "neplatny".
Ma obcan pravo prodat pudu komu chce? Paklize ne, jde o feudalismus neboi nejakou orientalni despocii - proc ne - jen at se nikdo nedivi, ze v orientalnich despociich buva s=ilne suboptimalni zpusoib hospodareni a zivotmni urovne poddanych (drive se tomu rikalo "turecke hospodarstvi" - nyni lze opravit na 'zlate turecko"..... - ovsem po 80 letech protiislamisticke diktatury...)
re "kvalita" palestinske reprezentace - i nekteri palestinci ve chvilich pravdy priznavaji, ze israel zachazi s palestinci lepe, nez palestinci zachazeji sami se sebou......(viz vzajemne muceni, vrazdy, popravy cinitelu fatahu i hamasu, popravy zebraku, vrazdy ze cti atd atd). Jedna z pricin palestinskych problemu je to, ze spoustu pomoci palestinska reprezentace jednoduse rozkrade...... viz hromadne kradeze potravinove pomoci hamasem, kterych si byli nuceni vsimnout i antisemite z UNRWA....
19. 04. 2009 | 00:36

Pepa Řepa napsal(a):

To Zbyněk Matyáš
otázka rovnocennosti sice nebyla na mne, ale dovolím se k ní vyjádřit.
Považuju se za křesťana, i když mizerného. Pokud tedy uznáváte jednoho Boha nemůžete se považovat za něco víc, než třeba Berber, modlící se vedle Vás na koberečku.Cesty jsou různé, přirozeně ne každý muslim je terorista.

Ta otázka je ovšem zavádějící, špatně položená. Předpokládá, že tím uznáte, že život podle Ahmeda je stejný jako život podle Icika nebo podle Benedikta.

Není.Snad se nemusím podrobně rozepisovat v čem.Začít osobními svobodami a skončit právem žen.Většinou se ozve poznámka, že za pět, šest století se to srovná.

Nesrovná.Jste ateista, jako drtivá většina mých známých. To je pro mne naprosto normální, jsem pro sekulární stát a netahání víry do politiky.

Narazíte totiž na nepřekonatelnou barieru a tou je Korán, jako přímé slovo Boží. Ne kniha napsaná lidmi ale inspirovaná Duchem. Výklad Koránu ve smyslu osvícenství, kritického zkoumání je nemožný. Na muslimskou tradici nikdy demokracii v západním slova smyslu nenaroubujete. Zase Vám zbývá cesta iráckého Saddáma nebo syrského Háfa.

To vše, je pouze teoretizování. Doporučuju strávit v některé zemi pár měsíců. Bezvěrec je něco, co muslim těžko pochopí. Není člověkem knihy. Je pro něj hovadem, i když mu orientální zdvořilost bude bránit v přímém vyslovení verdiktu.

Klíčový problém je tedy v tom, zda jste ochoten připustit, že Vaši potomci budou-dříve, či později- žít podle Ahmeda, se vším všudy, co k tomu životu patří.
Kolik znáte muslimů, kteří v okamžiku možnosti volby se svobodně rozhodnou pro život podle Ismaela, než podle Freddyho?

Jestli pro Vás není dostatečným varováním požadavek ne zavedení šariátu v GB pro tuto komunitu, tak je mně líto.
Zavedení dvojí jurisdikce je pouze přechodné období. Už samo o sobě je zárukou totálního rozkladu státu a cestě do pekel.Zkuste obdobný požadavek na zavedení britské teritoriální jurisdikce vznést na druhé strané.
To je vše, už se k tomu vyjadřovat nebudu. Mějte se.
19. 04. 2009 | 07:08

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

"Narazíte totiž na nepřekonatelnou barieru a tou je Korán, jako přímé slovo Boží. Ne kniha napsaná lidmi ale inspirovaná Duchem."

jestli znáte korán a islám stejně jako bibli a křesťanství tak popravdě řečeno nejste ani k smíchu.

Obávám se že jste ještě hloupější než jsem se domníval pravděpodobně jste nikdy neviděl znak USA to N.O.S je z něj :)
a ten je přejat od Vergilia (to byl takový pán z doby kdy se lidé ještě k mrtvolám na kříži nemodlili).

"Nejprve zazdil docela slušnou debatu o křesťanství."

Ach já hříšník takhle zničit debatu co jsem to jen provedl jak jsem si mohl dovolit presentovat vlastní názor.
Škoda místo nesmyslů jste mohl mé argumenty vyvrátit...
19. 04. 2009 | 10:04

Mara napsal(a):

Pepa Repa

problem je, ze asi neznate Koran, ale jeho neci vyklad. Chcete se pro zmenu bavit o sionismu?

O tom bychom se mohli bavit do nekonecna. Stejne jako o Vasich a mych zkusenostem s tim islamskym svetem. Vy jste se stykal s fanatiky, ja jsem zila v Kahire mezi normalnimi lidmi. Vy rikate, ze mne maji bradati v kapse. Ja jsem nic podobneho o Vas nikdy nerekla, naopak jsem rekla, ze chapu pozici Vaseho izraelskeho zete, mate tam rodinu. Ale my jsme se predevsim meli bavit o problemu uzemnim. Odtud se bere nenavist. Cely svet vidi, ze jde o nespravedlnost.

Yussuf
Vzdyt uz jsme Vas davno pochopili. Palestinci by meli vyklidit prostor vyssi rase "kdyz se jim tam nelibi". Vice slov netreba.
19. 04. 2009 | 12:00

Mara napsal(a):

Pepa Repa

O ktere aspekty sariatu pro vlastni komunitu jde uz jsem se vyjadrovala. A prestante s temi svobodami pro zeny, pripominate mi mluvciho Likudu, ktery rekl, ze oni bojuji za prava arabskych zen. Uz je to opravdu k smichu. Fatah i PLO byly sekularni. prestanme utikat k nabozenstvi a resme uzemni otazku.
19. 04. 2009 | 12:07

Karel Mueller napsal(a):

N.O.S.:
Pepa Řepa není k smíchu.
To co píše je naprosto správné. Islámské státy jsou z hlediska relace náboženství - stát někde tam , kde byla Evropa ještě před husitstvím, které mělo zásadní vliv na vznik protestantismu se všemi důsledky z toho plynoucími.

Ten jeho poslední odstavec vyjadřuje holou a krutou realitu.

Bohužel ...
19. 04. 2009 | 12:22

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Muellere, zdravím Vás.

A hned Vám musím oponovat.No spíše se podivovat.

To Vám tahle galerka stojí zato?
Jako byste nevěděl,že na tuto sortu platí úplně jiné argumenty.

Nic s tím holým a krutým nesmyslem nenaděláme.

A vyřiďte to Pepovi on už moje resty asi nečte.No nevadí,třeba se jednou shodneme i v otázce Kosova.Moje zarytá averse ke všemu rudému ,co je sčuchlé s Moskvou,nebo komunisty mě možná zahalila část zraku.Stejně jako v případě volby Klause.Ale to jsem už přiznal.......

Ivan.
19. 04. 2009 | 12:39

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím Vás Ivane,
víte, já se do Vás dovedu vmyslet. Je těžké myslet neosobně, pokud jste byl tvrdě postižen a nadto svědkem spousty prasáren.

Ale dnešní svět je úplně jinde. Rusko? Strašení jím je poněkud tragikomické. Naopak, na pořadu dne je, aby ho neovládla Čína. Představte si bohatství Sibiře v čínských rukách. K tomu ruský nukleární arsenál, špičkové mozky vojensko-průmyslového komplexu. Západ by skončil. Okamžitě.

Ta holá a krutá realita je vizitka západu. Celý te multi-kulti globalizační experiment může dopadnout - a nejspíš i dopadne - strašnou katastrofou celoplanetárního rozměru. Já, Pepa Řepa i další na to léta poukazujeme.

Proč celá ta zkáza na závěr? Aby mohlo pár set nadnárodních olicharchů neomezeně vládnout světu?
19. 04. 2009 | 13:15

Pepa Řepa napsal(a):

Drahá Maro,
co už může být lepším důkazem, že vás mají na háku, než to, že neustále a monotónně prosazujete:
Pojďme se bavit o sionismu?

Ne o terorismu,ne o stylu života, osobních svobodách, postavení žen, právních systémech,respektování hodnot hostitelské země, toleranci jiné víry atd. atd.

Znovu se umanutě snažíte prosadit:
Pojďme se bavit o sionismu.

Je mně líto, ale na to si najděte někoho jiného.třeba kolegu N.O.S.e.

Jednak nejsem v této nauce školen, dokonce nejsem ani Žid.Nesouvisí s tím ani sňatek mé dcery, který se uskutečnil před třemi lety.

Nechápu, proč to spojujete. Stejné názory jsem zastával i před tím, osobní vazba roli nehraje.Naopak bych Vám musel položit otázku, zda jste stejné názory zastávala před sńatkem s muslimem.

Tvrdíte, že jsem se stýkal pouze s fanatiky.Pozoruhodné.
Pokud jsem tedy dlouhodobě pracoval a žil v několika islámských zemích a to v rozmezí cca 30let a všude narážel (podle Vás) na stejné fanatiky,tak marně hledám vysvětlení.

Buď tvrdíte nesmysl, byli to běžní lidé nebo mé okolí-které neznáte- za fanatiky považujete.Že by jich bylo tolik?

Káhiru znám jen z turistických cest. Já raději Sinaj. Hrbkúv Korán mám přirozeně doma. Nemusím snad citovat súru pojednávající o vepřích.Nebo ano?

To Ivan: Ale čtu, LN mám jen na internetu, kde to je až od 14.hod.Petráčka mám v oblibě, přečtu si to.Máte pravdu, že bych měl své účinkování tady omezit.
Delší čas o tom uvažuju.

To KM mezi námi jsou slova zbytečná.Na Rusko nemám s Vámi totožný názor, ale pokud jde o multi-kulti tak, jak ji pojala Evropa, jsme ve shodě.
Mějte se, jdu do lesa, je krásně.
19. 04. 2009 | 14:21

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

a já vás odhadl max na 25 let. :)
19. 04. 2009 | 15:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Kristepane .
To také myslíte vážně?Ivan.
19. 04. 2009 | 15:50

Pepa Řepa napsal(a):

To N.O.S
to víte kolego, někdo je mladý duchem a jinému kouká parte ze zadku už v pětadvaceti,kyselej je jako šťovík a svůj život zasvětil oprozuvání a naštvání svých bližních.

Užijte si to. Židi vlastně nejsou. Jsou to Chazaři, chachaři a tataři.

A co Vy? Že by hotentot? Inu, každej jsme ňákej.
19. 04. 2009 | 16:05

N.O.S napsal(a):

Pepa Řepa

inu i kdybych byl Hotentot, neměl bych s tím sebemenší problém.

Chazaři, tito lidé opravdu konvertovali k judaismu to nikdo nepopírá, jejich "říše" byla zničena a oni migrovali...
Židovská encyklopedie říká
"It was probably about that time that the chaghan of the Chazars and his grandees, together with a large number of his heathen people, embraced the Jewish religion."
19. 04. 2009 | 16:23

N.O.S napsal(a):

Něco o Chazarech
http://www.youtube.com/watc...
19. 04. 2009 | 16:27

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jerusalem Post: http://www.jpost.com/servle...
Jak Hamas tak Fattah se navzajem trumfuji, ze nikdy neuznaji Israel. O cem tedy jednat? O podminkach ustupu do Kanady?
Prakticky vsechny arabske styaty jsou bizarni, temer nefunkci zkorumpovane orientalni despocie, jsou to ale aspon jakesi atrapy statu. TZV palestiska reprezentace je ve realne vzato skupinka zdivocelych, prolhanych a totalne neodpovednych "partyzanskych velitelu", nedrzicich jakekoliv slovo ci smlouvu, se kterymi temer nema cenu jednat.
Hlavni rozdil Fattahu proti Hamasu je v tom, ze Fattah se momentalne alespon nepokousi Izrael vojensky znicit. Coz je dost pokrok, ale jde to silne proti muslomske vire, ktera narizuje utiskovat jinoverce kde to jde i kde to nejde.
V tomto ma hamas navrch - jde o bezohledne nabozenske fanatiky, kteri si zase po tydnech zelezlych v derach otevreli v mesite huby a pokrikovali do sveta stara hesla o zniceni israele. ocividne totalitarskou stranui podporuje cca 60% gazanu.
19. 04. 2009 | 23:53

Mara napsal(a):

Drahy Pepo Repo,

Nanestesti jste to Vy, kdo neustale meni tema diskuse od uzemniho konfliktu a od okupace smerem k nabozenstvi.

Copak to skutecne nevidite? Nevidite, ze stale zduraznuji, ze jde o konflikt uzemni, ktery se neustale prodava jako nabozensky?

Ja mluvim o puvodnim obyvatelstvu a vy o vsem jinem nez o nem a jeho pravu zustat ve sve zemi, zatimco pristehovalcum ze vsech koutu sveta, kteri s puvodnimi zidovskymi obyvateli nemaji nic spolecneho se toto pravo neupira. To je naprosto absurdni.

Prave proto, ze jste najednou odbocil zpet k nabozenstvi, rekla jsem ironicky zda se tedy nechcete chvili bavit pro zmenu o sionismu. A vite co, je to trochu skoda ze o nem nic nevite.

Ovsem vznik statu Izraele se sionismem nema vubec nic spolecneho, omlouvam se, nejak mi to nedoslo.

Dovolim si Vas citovat o cem ja se pry nehodlam bavit:

"Ne o terorismu"???
s cim jinym je spjat vznik statu Izrael, brutalni okupace, ilegalni osady, zabory pudy, kradez zdroju, denodenni terorizovani a ponizovani domorodeho obyvatelstva....

"ne o stylu života"???
o cem jinem je okupace nez o zabranovani puvodnimu obyvatelstvu pokracovat v puvodnium stylu zivota jakkoliv se vam zda menecenny - svata zeme neni z hlediska zivotniho prostredi vubec uzpusobena milionovym imigracnim vlnam

"osobních svobodách"???
cich osobnich svobodach, okupanta ci okupovaneho?

"postavení žen"??? jednim z nezadatelnych prav zeny je, aby mohla jako matka sve deti necim nakrmit a poskytnout jim bezpeci, aby neprisla o sveho muze kdyz ve West Banku protestuje proti okupaci bez zbrane v ruce a IDF ho zastreli, zbytek rodiny vcetne zen a deti ji odvede do izraelskych vezeni (radove desetitisice Palestincu) aby ji Izraelci nevyhnali z domu, ktery po generace jeji rodina vlastni, aby ji neukradl "hostitelsky stat" - to se Vam tedy povedlo - moznost obzivy tim, ze znarodni pole a pastviny a pripadme rozbombarduje zbytek atd atd atd.

"právních systémech"
co treba mezinarodni pravo a zanevske konvence, o tech jsme tu nikdy nehovorili?

"respektování hodnot hostitelské země" NO COMMENT

"toleranci jiné víry" viz exodus krestanu ze Svate zeme mluvi o toleranci "hostitelske zeme": 1947 40% krestanu, dnes neco malo pres 1%.

Jeste neco jsem nezodpovedela?

Vcera byl v televizi dokument z Vychodnioho Jeruzalema, kde vystehovali Palestince z domu, ve kterych zili po generace. Proc? V roce 1967 si neprisli na notarstvi pro to spravne razitko. Samozrejme papiry z dvacatych, tricatych ci ctyricatych let o vlastnictvi domu Izrael neuznava. povoleni ke stavbe noveho domu arab take nedostane. Kdyz se reporter zeptal stehujicich se novych obyvatel, zda nemaji moralni problem s tim, ze ta rodina nyni zije ve stanu, odvetil, ze je to naprosto v poradku, povinnosti kazdeho Zida je osidlovat Svatou Zem. Ostatni izraelske rodiny, ktere prisly k domu a k tucnemu balicku penez od statu (za sluzbu vlasti) zabouchly pred reportery dvere.

Respektovani prava hostitelske zeme??????? To uz je skutecne veliky ulet, tentokrat bohuzel z Vasi strany.
20. 04. 2009 | 02:02

Mara napsal(a):

zaverecne pokracovani:)

O terorismu tu mluvime stale. Obzvlaste od akce v Gaze. Totez na tema zdi ve West Bank. Za takovych padesat az sto let bude v Jeruzaleme krasne muzeum venovane Palestincum, kteri budou v te dobe zit jiz jen v rezervacich. Presne tak jako je tomu dnes ve Washingtonu (American Indians). Takovy byl plan, je na to system.

Ne Pepo, sve hodnoty nemenim. Proto jsem ve sve firme na protest vsem racionalne uvazujicim zamestnala Romy. Proto jsem na protest rodiny i vsech dobre minicich baha'i pratel pojala za muze - o hruuza - barbara ( muslima), cozpak nevim jak se chovaji k zenam? Proto jdu proti proudu vsude tam, kde citim nenavist a predsudky a neschonost podivat se stejne kriticky do vlastnich rad. Ceho lituji a za co se stydim je to, ze jsem do te doby mela o kulture, o ktere jsem z vlastni zkusenosti nevedela nic, podobne nazory jako jsou ty Vase. Mrzi mne, ze Vy jste mel zkusenosti pouze negativni, verim Vam to. Z nejakeho duvodu to tak melo byt. Cesty pane jsou nevyzpytatelne.

Islamska civilizace byla zalozena na schopnosti logicky uvazovat a zkoumat veci kolem sebe rozumem. Samozrejme, dnes ma islamsky svet a kazdy muslim sam za sebe pred sebou obrovskou zkousku zda se mu podari vybrednout z marastu, do ktereho se dostal, jelikoz mnozi ztratili soudnost. Mnozi ztratili schopnost racionalne uvazovat a chovaji se jako stado primitivu. Samozrejme vlady arabskych statu jsou korumpovane loutky slouzici zajmum zapadu. Samozrejme.

Nic z toho ovsem nezmeni me presvedceni, ze co se deje v Palestine je ze strany Izraele nemoralni a v zadnem pripade to nedava nikomu pravo zachazet s Palestinci tak jak se zachazelo s americkymi indiany ci puvodnimi obyvateli Australie.

Historie se vsak bohuzel opakuje. At to dopadne jakkoliv, nic netrva vecne. Koho by v polovine osmdesatych let napadlo, ze jednou nebude SSSR. Rimska rise, britske imperium, americke imperium.....jedine, co mi uprostred te tragedie a bolesti na obou stranach dodava nadeje, ze se jednou vsichni budeme zodpovidat ze svych cinu. Tak mi doprejte tu svobodu kupovat si co chci u koho chci a netajit se tim. Od nezavisleho zidovskeho obchodnika si koupim cokoliv. Rec je tu o korporacich.
20. 04. 2009 | 02:02

Mara napsal(a):

takze:

V dnesnim svete vladnou korporace, a zajmove skupiny.
Z americke pokladny plyne v rozpoctu na den do Izraele
10 000 000 (deset milionu) dolaru denne. Pokud jsou pro nekoho korporace symbolem napr. americkeho imperialismu, samozrejme, ze budou lide v oblastech, ve kterych se na nich tento negativne podepsal, vyzyvat k jejich bojkotu. Na tom neni nic neprirozeneho.

Uz nemam, skutecne nemam co dodat. Snad jen na osobni notu. Vasemu zeti a cele Vasi rodine preji vse nejlepsi. Jemu preji, aby se z povinnych ucastech na akcich IDF jako rezervista vzdy vratil ziv a zdrav. Je zcela jasne, ze vse dela z uprimneho presvedceni, je to konec koncu take jeho povinnost pokud si chce udrzet izraelsky pas.

Nic proti nemu ani Vam nemam. Ale protoze se mi zda, ze nedokazeme vystoupit z bludneho kruhu a Vas stale bavi obvinovat mne z prislusenstvi v nejakych klubech, ztracim zajem pokracovat v debate. Byla uz stejne zbytecne dlouha. Zacina se to prilis casto podobat stredovychodnim televiznim debatam ucencu, jejichz jedinym cilem je dokazat jeden druhemu, jaky je hlupak. A to my dva nemame za potrebi. Puvodne mym zamerem bylo rozsirit si obzory.

V tomto smeru dekuji za Vasi nezistnou pomoc, nekolikrat jste mi nastavil zrcadlo a upozornil mne na skutecnosti, ktere mi snad unikly. Nic ve zlem, ale uz koncim.

Mara

PS Co se tyka N.O.S.a, ja se snazim soustredit na fakta, ktera prezentuje, ta gramatika mi nepripada primarni. Alespon mne nesmyslne neobvinuje.
Co se tyce Chazaru, je mi jedno co jsem napul pokud mi zustane lidskost cela.

N.O.S.
Preji hodne zdaru ve studiu, vzdyt to znate, kdyz dojdou lidem argumenty....

Yussuf

Ctete Jerusalem Post! :)

Vsem
treba nekde zase na ctenou
20. 04. 2009 | 02:06

Mara napsal(a):

Yussuf

Ale obcas si prectete take neco jineho

http://news.bbc.co.uk/1/hi/...

Krome hlavni story je tam asi 8 linku ke krizi vubec a Gaze na prave strane.
20. 04. 2009 | 03:26

Mara napsal(a):

20. 04. 2009 | 05:05

Ivan Hochmann napsal(a):

W.Shakespeare:Mnoho povyku pro nic.

Jedna připitomělá revolucionářka - a co nadělá paseky.Přímo se nabízí srovnání s naší komunistickou ikonou,tetkou za pultem,kterou jistý vzdělanec otituloval "Blbou jak bedna kytu".
Přiznám,že srovnání není přiměřené.Ivan.
20. 04. 2009 | 08:54

Mara napsal(a):

Try to tame the shrew, dear Ivan

Re MUCH ADO ABOUT NOTHING
(Mnoho povyku pro nic)

http://www.ifamericansknew....

bedna kytu je alespon k necemu dobra :)
20. 04. 2009 | 13:41

Kral napsal(a):

Mara
POTURCENEC HORSI TURKA

Jste ukazkou pate kolony na uzemi Britanie. Vratte se do Kahiry nebo Teheranu.
20. 04. 2009 | 14:07

Alena Vránová napsal(a):

Maro vaše židovská maminka se za vás musí strašně stydět.
20. 04. 2009 | 14:18

Mara napsal(a):

Vazeni,

Ma matka se ma za mne "strasne" stydet protoze odsuzuji terorismus na obou stranach?

"Izrael by mel mít právo soudit ostatní, ale určitě nikdo nemá právo soudit židy a stát Izrael."
-Ariel Sharon

Jistě víte, že vládní ministři Izraele otevřeně hovoří o udušení Palestinců "jako omámených švábů v láhvi" (bývalý izraelský náčelník generálního štábu Rafael Eytan) nebo vyčištění země od arabské rakoviny (bývalý ministr pro osídlení Effi Eitam).

Doporucuju zagoglovat masakry jako Deir Jasin ohledne pricin nejmasovejsiho pohybu etnika na Blizkem vychode v modernich dejinach. To etnikum byla polovina naroda Palestincu? Jaky strach donuti utect pulku naroda ze svych domovu?
20. 04. 2009 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
Váš učitel, řekl bych.
http://zpravy.idnes.cz/izra...
20. 04. 2009 | 16:27

Mara napsal(a):

Pepa Repa

Ale jiste, jestlize Vam to udela radost, posluzte si. Ja jsem se s Vami tak hezky rozloucila, ale zrejme mam neodolatelne kouzlo diky kteremu na mne myslite kudy chodite.
Zacal jste tim, ze mi adresujete odkazy na panske brisni tanecniky, slavnosti obrizky.. to vse v ramci diskuzi o Gaze. tam jste mne poprve spatril.... To vse ma vyjimecnou vypovidaci schopnost.

Tentokrat jste mne ale zklamal, je to prispevek k tematu. Myslim si, ze bojkot teto konference je zcela na miste, jelikoz rasismus neexistuje.
20. 04. 2009 | 17:12

Pepa Řepa napsal(a):

Nemyslím na Vás, pokud mne ovšem oslovujete sáhodlouhým příspěvkem, bývá slušnost odpovědět.
Je to marné,Hochmann má pravdu. Je dobře, že sem píšete. Je to určité memento, co z člověkem udělá život v určitém prostředí.¨Časem Vám to řekne víc lidí.

Mějte se hezky, už na Vás reagovat nebudu.
20. 04. 2009 | 19:22

Mara napsal(a):

Mara

To byl dopis na rozloucenou, kde jsem reagovala na Vase obvineni, ze se nechci bavit o tom podstatnem.

A o tom prostredi mate svatou pravdu, kazdy z nas zije v urcitem spolecenskem a informacnim klimatu/vakuu.

Pro mne na komunikaci s Vami bylo poucne predevsim to, ze jsem se nic nez negativa o jedne strane nedozvedela. Ze seberflexe je opet pozadovana pouze na me strane. A v tom pripade to skutecne nema smysl a proto jsem to uzavrela. Mym cilem neni nekoho o nicem presvedcovat.

Mejte se tez dobre.
20. 04. 2009 | 20:22

Mara napsal(a):

Ne, sobe jsem nepsala, to bylo urceno Vam, Pepo Repo.
20. 04. 2009 | 20:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Chápu. Nicméně i Vy, Ivan Hochmann a další podobní by měli pochopit, že přes všechny ty mnohdy zásadní rozdíly mají všichni lidé stejná práva. V tomto případě i Palestinci mají právo na svůj stát bez jakýchkoliv předběžných hodnocení jejich schopností stát vytvořit a provozovat. Navíc v jejich případě nejspíš převládá pokrytectví a licoměrnost izraelské i světové poloitické reprezentace: vzniku palestinského státu bránit vščemi možnými prostředky ruku v ruce s agitací o palestinské neschopnosti a celkové jejich nižší úrovni.
20. 04. 2009 | 21:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Po opožděném přečtení celé diskuze je mi jasné, že aroganci mnozí zde mají už příliš zažranou. Takže sbohem, škoda řeči.
20. 04. 2009 | 21:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Zbyňku,

mám ten dojem,že máš někde ve sklepě hozenou bednu od kytu.Jak zasmrádne - nebude to libá záležitost.

Apropó,když jsme u těch smradlavých beden........

Otázka1.:Cotoje? = "domeček plný koleček" - no to by mohly být hodiny,že ano? Ale nejsou.
Je to bedna od kytu či olomouckých syrečků.

Otázka2.:Cotoje? = "domeček plný koleček -- A SMRDÍ TO!"- no to by mohla býti jedna z těch beden,že ano? Ale není.

Je to nasráno v hodinách!!!!

Tak to dopadá,když si lidí pletou
pojmy s dojmy a průvan s průjmem.

Nazdar Ivan.
20. 04. 2009 | 21:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kyt časem nezasmrádne, Ivane, někdy si to vyzkoušej. Mohl by sis pak opravit svůj dojem, průjem (i slovní) však sotva.
Měj se.
Zbyněk.
20. 04. 2009 | 22:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Poslechni,Zbyňku,budeš-li se se mnou dohadovat dojdeš k úhoně mentality.Je to s tevbou opravdu nahnutá nejsi-li schopen rozeznat pitomou realitu od inteligentní nadsázky.Mohu tedy-,s dovolením přispět poslední radou.

Vytáhni si z rybníku žabu(už mají po sexu)zajdi na Bilendu pod rozkvetlé sakury,a žabu polib.Zjeví se ti překrásná Vasilisa carevna a bude ti chtít splnit přání.Ovšem počítá s tím ,žes mdlého zamyšlení a využije tvé okamžité indisposice k drakonické přeměně v potřebnou pomůcku Always.

Pokud ovšem přijmeš moji radu,mohl bys vymámit z oné pohádkové bytosti i nakrásně větší porci intelektu a tím i situačního nadhledu.Ale to ty neučiníš.Já už tě znám.

Tak dobrou noc.Ivan.
20. 04. 2009 | 23:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Inteligentní nadsázka? :0 Tak to jo, to jsem opravdu nepochopil. V tom by mi však žádná přemoudrá Vassilisa nepomohla.
A asi nikomu.
21. 04. 2009 | 21:26

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jerusalem Post - uvidite, ze i relativne pravicovy list uverejnuje nazory z vice stran, snazi se hledat vychodiska, lide v izraeli v zadnem pripade nehodlaji vyhubit Palestince nebo je nahnat do rezervaci - je to videt i z toho, ze se Arabover v israeli a dokonce i na westbanku maji relativne dobre (lepe nez za jordancu - tedy az na buzerace na stavebnich uradech - nemohou si stavet co se jim kde zamane, coz je obcas settlerum tolerovano).

Zide by uvitali, kdyby meli na palestinske strane nekoho, s kym se da normalne jednat. Vysledek cca 15 lety jednani: Velka cast Palestincu voli Hamas, stredoveke hnuti, ktere chce israel znicit, a cini tak, i za cenu nekoncicih konfliku s israelem.
Cast Palestincu voli sekularni Fattah, ktery chce israel znicit, ale nerika to smerem do zahranici nahlas - rika to "pouze vlastnim lidem", zatimco do zahranici lze.
Je evidentni, ze palestinci jsou zdemoralizovani 60 lety prijimani astronomickych castek rozvojove pomoci, a ze muslimsky vrelejsi casti palestincu stavajici status celkem vyhovuje, protoze:
1) UNRWA jim zajistuje vetsi zivotni urtoven, nez kterou by meli, kdyby se zivili jako ostatni "neropni arabove".
2) nemusi se starat o stat, infrastrukturu, zamestnanost - vse zalepuje UNRWA
3) timto padem se neboji nejakeho bombardovani, a mohou si privydelavat "odbojovou cinnosti" ktera byla vzdy bohate dotovana".
4) boj proti zidum je atraktivnejsi job, nez nekde tkat koberce, nebo makat v zidovske ci korejske fabrice - a) mene prace, vice penez, b) rizika jsou vyvazena nabozenskym zanicenim, boj proti zidum je v koranu siroce propagovan, coz je casto zer strany evropanu podcenovany faktor. Muslimove maji nabozenskou povinnost dusit jinoverce, specielne zidy - naordinovanou primo v koranu. Pocit mucednictvi je i pro jejich predstavitele atraktivnejsi, nez stat na vlastnich nohach a hlidat, aby poddani vsechno nerozkulacili, ci aby meli nejakou normalni praci.
Vsechny propalestinske hlasy, vychazeji z falesne premisy, ze Palestinci "chteji mir a klid".

Bohuzel, Palestinci chteji mir a klid asi tak stejne, jako ostatni poloklanova muslimska spolecenstvi, cca jako nyni napriklad somalsti soudruzi-pirati, soudruzi Janjaweedove v Darfuru, spoudruzi Talibanci v pakistanu, masove vyvrazdujici umirnenejsi muslimy, nebo z hostorie - soudruzi pirati z arabske casti stredomori - tzv berbersti korzari, jejichz radeni ucinila konec az francouzska okupace celeho regionu.
Toto reseni dnes jiz sdamozrejme neni mozne, ale izraelci si jiz na vlastni kuzi vyzkouseli, ze ustupovani se jim nijak nevyplaci. S vyjimkou osad na Westbanku nemaji jiz kam ustoupit - a tyto osady nechteji dat jen za to, aby na ne zacali hvizdat rakety i z jericha nebo ramalahu.

Problem neni, jestli Palestinci skonci v rezervacich - Arabu je 600 milionu, takze je osud Arapahu zcela jiste neceka. Problem je, jak se arabove budou zivit pri sve urovni vzdelanosti, nabozenskem fanatizmu, explozivni porodnosti a chronicke neschopnosti cokoliv racionelne ridit a rozumne vychazet se sousedy.
26. 04. 2009 | 17:53

Mara napsal(a):

Yussuf K

Takze nejde o to, ze jsou to puvodni obyvatele Palestiny, jsou to jen dalsi arabove, necht si tahnou ke zbytku arabu.

Okupaci nazyvate resenim dnes b o h u z e l nerealizovatelnym - o okupaci ceho konkretne mluvite - zase nejakeho celeho regionu? Okupace pokud vim ma byt zalezitosti docasnou, ta soucasna izraelska trva nekolik desitek let. Mate vyjimecne nadani veci prekrucovat, jste zrejme expert na srovnavaci religionistiku, kam se na Vas hrabu. Nejlepsi zpusob jak situaci kolem Palestiny zamlzit je prevest diskusi z geopolitickych faktickych rozmeru do rozmeru nabozenskych a argumentovat jak jsou vsichni civilizovani a barbarsti arabove jim to kazi.

Ale take mate vzacny smysl pro humor. Nejvice mne rozesmala Vase pasaz o tom, jak Izraelci "jiz nemaji kam ustupovat". To je tedy gol.

Se soudruzskym pozdravem Propagande zdar!
28. 04. 2009 | 10:41

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jeruzalem Post - popis arabskeho pogromu na zidy dne 1 kvetna 1921 - V DOIBE KDY DO EXISTENCE STATU ISRAEL BYLO HODNE DALEKO, a kdy bylo zidu v Palestine mnohem mene nez arabu.
Hnaci motor pro ppogrom cca stejny jako pri protizidovskych pogromech v rusku a polsku - primitivni a zurive nenavist chudsiho a mene vzdelaneho etnika (NAVIC zijiciho v predfeudalnim kmenovem zrizeni) proti etniku tehdy jen o neco bohatsimu.
Dale jde o nabozenstvi - prorok mohamed zacal svou politickou karieru vyvrazdovanim zidu - z tohoto hlediska se protizidovske pogromy jevi jako celkem ospravedlnitelna vec.
http://www.jpost.com/servle...
02. 05. 2009 | 17:31

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jerusalem Post - popis arabskeho pogromu na zidy z 1. maje 1921 - z doby kdy zidu bylo v Palestine malo a do existence statu israel bylo jeste hodne daleko. Dale je poucny postoj britskych uradu a arabske policie - Arabu bylo mnohem vice - Britove je nechali radit, arabska policie dodala strelne zbrane pogromistum.
Apr 30, 2009 13:26
Another Tack: The May Day massacre of 1921
02. 05. 2009 | 17:37

Yussuf K napsal(a):

Ctete Jeruzalem Post - UMIRNENA Palestinska samosprava popravuje araba, ktery PRODAL domek zidum.
Takto by vypadala "budouci demokraticka Palestina, stat Arabu i Zidu". Prodej pudy zidum je dle stale platnych a onbovovanych fatew penalizovan urezanim hlavy.

Kdo neni slepy, vidi nekolik veci:
1) zide pudu nekradou, ale kupuji
2) zide kupuji pudu za dosti tezke penize - arabsti prodejci pudy totiz riskuji urezani hlavy od svych uvedomelejsich souvercu hned v okamziku, kdy prodej poudy praskne - pprirozene tedy zadaji vetsi rizikovou premii (nedavny skandal - pripad pokusu o koupi baraku v Hebronu - US$ 2 miliony za rozpadlou barabiznu).
3)Arabove se nenamahaji zidy preplatit - lacinejsi je rezat hlavy - v tomto si nejen velky mufti(mimochodem cestny ss standartenfuhrer) ale vetsina islamistu dobre notuji se starym Adou.
4)Arabove kteri pudu prodavaji, obvykle potrebuji penbize na podnikani - s ohledem na blbakov na westbanku i v Gaze vsak obvykle sbali kufry a utecou, aby jim nebyla urezana hlava v ranci tradicniho vnitroarabskeho terorismu. Ergo kladivko - podnikatelske typy utikaji, tytpy libujici si v prerozdelovani a rozkradani pomoci a "bojove sluzby" samozrejme zustavaji po pocetne posiluji.
Apr 29, 2009 23:54 | Updated Apr 30, 2009 12:44
PA court: Death to man who sold land to Jews
By KHALED ABU TOAMEH
02. 05. 2009 | 17:50

Yussuf K napsal(a):

RE Somalsko: kmenove valky jsou tradicne prirozeny stav muslimskych spolecnosti za absence diktatury nebo okupace. Dalsi prihazovani pomoci do cerne diry kmenovych valerk ma humanitarni vyznam, ale s piratsvim nepohne. Piratstvi bylo a bude fianncne atraktivnejsi nez zivobyti z humanitarni pomoci - jedina moznost jak potlascit pirtatsvi je tvrde policejni pronasledovani. Pokud budou skody pusoibene piraty narustat, jedine reseni bude reokupace pobrezi somalska.
Re Palestina - navysovani pomoci omezuje konkurenceschopnost vyreoiby na Westbanku, ale ani nehne s naborem do "bojovych cinnosti". Iranci (ci drive sadam ci dalsi fanatici sedici na ropnych dolarech a snicich o zniceni israele) byli vzdy schopni preplatit kandidaty na sebevrazedne mise ci cleny raketometnych skupinek cilenymi financemi, jimz humanitarni pomoc nemuze konkurovat. I zde neni asi jina cesta, nez tzv 'partyzanskou osvobozeneckou cinnost" policejne pronasledovat.
02. 05. 2009 | 18:20

Mara napsal(a):

Yssuf K

Re prodani domku Zidovi. Vite o tom, ze ten clovek zfalsoval dokumenty a prodal cizi dum?
Vite, ze zabirani pudy a osidlovani okupovanych uzemi v rozporu s mezinarodnim pravem znemoznuje do budoucna existenci palestinskeho statu?

Rika Vam neco pojem vlastizrada?
Vite jak se tresta?
02. 05. 2009 | 20:34

Mara napsal(a):

Yussuf K

Jestlize Vas to stale bavi, co takhle nahravka pogromu na Palestince z lonskeho roku? Do Jerusalem Post se to nedostalo?
Ctete Haaretz :)

http://www.haaretz.co.il/ha...
03. 05. 2009 | 12:46

Yussuf K napsal(a):

Nevim presne za co ma byt popraven dotycny arab, JP rika ze za to, ze prodal pudu zidovi, ale je nepochybne, ze legislativa trestajici prodej pudy zidum smrti na uzemi PA existuje a ze se efektivne uplatnuje a ze je to vrchol xenofobie. Palestinci tim sami potichu doznavaji, ze problemem nejsou "kradeze" pudy, ale ze zide pudu kupuji a ailne preplaceji, a palestinci prodavaji. Jen ty strzene penize neutraci v palestine, ale diky tuposti a bigotnosti svych "elit" tak ty poenize utraceji v libanonu ci brazilii atd. Ignorance majetkovych prav pod zaminkou vlastizrady je hlavnim duvodem k tomu, ze se do arabskych zemi (snad s vyjimkou dubaie kde skoro vsechno zase ridi britove) nikdo nehrne, i sami arabove radeji investuji do nemovitosti u krestanskych psu v londyne, nez by riskovali stavet fabriku u arabu.
Nevyvinutost a ignorance majetkovych prav je jednou z halvnich pricin chudoby v rozvojovych zemich, nejvice vsak v muslimskych. Bohaci si majetkova prava obhaji pomoici kourupce, chudaci ale zustavaji chudaky po generace - velka cast zemedelske pudy v arabskem svete nepatri zemedlelcum - ti maji vetsinou jen dlouhodby pronajem "tasaruf". Je to koncepce, ktera spolehlive vede k niceni pudy.

RE POGROMY: hlavnim tematem palestinskych placek je to, ze zide byli obetmi pogromu v rusku, a pak v palestine si zlomyslne zorganizovali Irgun a Haganu a mstili se pogromy na nevinnych a slabsich arabech. Skutecnosti je, ze zide trpeli pogromy i v arabskem svete, dtto i v palestine, a to i zide, kteri v palestine zili odedavna ci se pristehovali jeste za ottomanu, a to i v dobe, kdy byli v absolutni mensine.
Vznik Hagany a Irgunu byl reakci na tyto pogromy, coz palestinci "mazane" zamlcuji.
Valecni zlocinci a pogromiste by meli byt potrestani na obou stranach. israel sve obcany drzi zkratka - hazeni kameny po arabech atd prisne tresta. Zide se za sve extremisty stydi.
Na uzemi PA a Hamasu jsou vsak vrazdy zidu masove oslavovany - lidove veselice, rozdavani cukrovi, zpev. Vrazizidu jsou narodni hrdinove, jejich fotky jsou v domacnostech na oltaricich vedle arafata. I na celkem pro-pali BBC pak vypada Gaza jako kralovstvi zlych a retardovanych deti.

Re pogrom v Haife na 1 maje 1921 - ze by jej arabove provedli za odvetu ze je o 85-let pozdeji bude budou provokovat setlleri? To asi ne. Priciny protizidovskych pogromu v palestine byly a jsou uplne stejne jako byly priciny protizidovskych pogromu v rusku a polsku - zavist, tupost a fyzicka prevaha vetsinoveho chudsiho obyvatelstva (Karl Marx by asi napsal lumpenproletariatu). Zide by byli totalni magori, kdyby zacinali s pogromy v dobe, kdy jich bylo relativne velmi malo, a krome arabske policie proti nim stala i bristka sprava, ktera si to nechtela s araby moc rozhazet.
Jak JP podotyka, mezi zidovskymi obetmi byli i levicovi redaktori pisici clanky o nutnosti solidarity zidovskeho a arabskeho proletariatu. TO VSAK ARABY MOC NEZAJIMA - ZID JAKO ZID - MLATTE JE PO HLAVE VSECHNY.
Cely tzv arabskozidovsky konflikt v palestine zacal vyvrazdovanim arabu araby - a to sice arabu kteri prodali pudu zidum temi araby, kteri zadnou pudu nemeli. Za majetkove nerovnosti v otomanske risi vsak nemohou zide - v muslimskych statech jsou tradicne nejhorsi majetkove nerovnosti na svete - vyplyva to z toho, ze muslimske staty jsou vetsinou diktatury vedene zkorumpovanymi diktatory.

Hlavni vina zidu byla to, ze byli o neco mene chudi, nez arabsti bezzemci. Toto se nese jiz od Mohameda - ten byl celkem bezvyznamnym vyhnancem z mekky, nez se mu podarilo vyvrazdit zidy a "znarodnit" jejich majetek v oaze Kayba. Na majetku rozkradenem u zidu pak postavil svuj politicky rust. Zda se - vecna inspirace pro pogromisty.....
06. 05. 2009 | 18:28

Mara napsal(a):

Vznik Palestinskeho statu je ohrozen rozprodanim palestinske pudy a majetku stejne jako jejich ilegalnim zabiranim. Proto USA vyzyva Izrael k okamzitemu zmrazeni dalsich planovanych osad a opusteni okupovanych uzemi.

Silne preplaceni ozebracelych je skvela taktika. Vpodstate cokoliv co zabrani pokracovani normalniho demografickeho trendu je vitanym prostredkem vcetne bourani jejich domu v Jeruzaleme. To, ze se vyhanene obyvatelstvo ilegalnim zaborum brani je zavist a tupost, potazmo xenofobie?

Mate pravdu, zlociny by se mely trestat na obou stranach. Neni tomu tak, prostudujte si materialy HRW, Amnesty International a B'Tselem.

Zide utikali do Otomanske rise z Evropy pred inkvizici. Pote pres Turecko pred Hitlerem. Hnal je strach o vlastni zivot. A 700 000 puvodnich obyvatel Palestiny prchlo v roce 1948 ze sveho uzemi ze strachu z duchu? Liebermanova strana chysta zakaz pripominani si teto udalosti (Nakba) a poruseni tohoto zakazu by melo byt trestano az tremi lety odneti svobody - asi dvacet procent izraelskych arabu nema narok si pripomenout vyroci zaniku britskeho mandatu nad Palestinou jako 'day of mourning'. Hm.

Nebudu skakat od Der Yassin k osudu utecencu v Sabra a Shatila. Koho to zajima informace jsou dostupne.

Nektera zajimava fakta ze zajimave debaty:

Norman Finkelstein: (Beyond Chutzpah Summary, p. 222) - “Israel’s economic policies in the Occupied Territories have “proven more exploitative than those of other settler regimes” (Harvard research scholar Sara Roy), resulting in the massive illegal expropriation of Palestinian land and vital water resources. Mainly on account of Israel’s closure policy, the West Bank and Gaza currently verge on a “humanitarian catastrophe” (U.N. Commission on Human Rights).”

(Main Text) - p. 201-202: In April 2002 the Israeli cabinet publicly announced that “fences and other physical obstacles” would be constructed to “improve and reinforce the readiness and operational capability in coping with terrorism,” and in June 2002 it approved the first phase of the project. Consisting of concrete walls, ditches, trenches, roads, razor wire, and electronic fences, stretching for fully 680 kilometers and averaging sixty meters in width, the portion of the wall approved by the Israeli government as of October 2003 will have “severe humanitarian consequences” for more than 680,000 Palestinians living in the West Bank (30 percent of its population). Only 11 percent of the wall runs along Israel’s internationally recognized boundary (the “Green Line”), the remainder of it cutting off some 15 percent of the West Bank, including some of its richest land and water resources, as well as 274,000 Palestinians, who will live either in closed areas between the wall and the Green Line or in enclaves totally surrounded by the wall. More than 10,000 of these Palestinians must already apply for green-colored permits, valid for up to six months, to continue residing in their homes. ‘These permits,” a U.N. report concludes, “have turned a ‘right’ of Palestinians to live in their own homes into a privilege.” Another 400,000 Palestinians living to the east of the wall will need to cross it in order to reach their farms, jobs, and social services, while yet another 200,000 to 300,000 Palestinians living in East Jerusalem will be cut off from the West Bank.
14. 05. 2009 | 20:03

Mara napsal(a):

The plan for the wall calls for several gates and crossings to enable passage of people and goods, although the modalities of such passage have yet to be formalized. “Whatever the crossing arrangements will be, it is clear that hundreds of thousands of Palestinians will be dependent on Israel’s security system when they want to cross the barrier from either side,” observes B’Tselem, while past experience “raises the fear that the crossing points along the barrier will be closed for prolonged periods and the passage of Palestinians may be completely prohibited.” “Even if the barrier does not create total isolation,” B’Tselem concludes, “it will clearly reduce the ability of many residents to work and earn sufficient income to ensure a minimum standard of living,” and it “is liable to force additional thousands of Palestinian families into poverty.” Some six hundred shops and enterprises have reportedly closed in the town of Qalqilya alone due to the wall’s construction. Huge swaths of Palestinian land on which the wall is to be erected have already been subject to a “disguised expropriation of property,” and much more Palestinian land west of the wall is likely to be confiscated in the future. Even crediting Israel’s argument that it was for the purpose of fighting terrorism, such expropriation, according to human rights organizations, is illegal under international law. “While land owners are entitled to demand compensation, the vast majority have not done so (on the urging of the Palestinian Authority),” a University of Oxford study further notes, “so as not to legitimise the Israeli seizure. In any case, the amount of compensation offered has been well below the real value of the land”—in Qalqilya, for example, only 10 percent of the actual value. “After taking control,” B’Tselem reports, “the contractors level the land by uprooting the crops, including field crops, greenhouses, and, primarily, olive trees.” An estimated 100,000 trees have been uprooted in the course of the wall’s construction. With official sanction, uprooted Palestinian olive trees have been subsequently sold by the Israeli contractors for profit to themselves in Israel.19

Notes:

19. U.N. Office for the Coordination of Humanitarian Affairs, New Wall Projections (New York, 9 November 1003) (”severe humanitarian,” “privilege”); B’Tselem, Behind the Barrier: Human Rights Violations as a Result of Israel’s Separation Barrier, Position Paper (Jerusalem, 2.003), pp 13-14 (”crossing arrangements”), 15-17 (”reduce the ability”), 19-20 (”disguised expropriation,” “uprooting” and theft of olive trees); Report of the Special Rapporteur of the Commission on Human Rights, John Dugard, on the situation of human rights in the Palestinian territories occupied by Israel since 1967, submitted in accordance with Commission resolution 1993/2A (E/CN.4/2004/6) (New York, 8 September 2003) (shops closed); Anti-Apartheid Wall Campaign Fact Sheet: The Wall’s “First Phase” (http://www.stopthewall.org) (number of uprooted trees). For detailed analysis of the barrier’s economic impact on Palestinians, see esp. The Impact of Israel’s Separation Barrier on Affected West Bank Communities: A Follow-up Report to the Humanitarian and Emergency Policy Group (HEPG) and the Local Aid Coordination Committee (LACC) (31 July 2003). For discussion of current “irregular and unpredictable” closures of the barrier’s gates by Israeli soldiers, and Israelis’ arbitrariness in granting a “permanent resident permit” to Palestinians, see Amnesty International, The Place of the Fence/Wall in International Law (London, February 2004), pp. 9-10, and Oxford Public Interest Lawyers (OXPIL) for the Association for Civil Rights in Israel (ACRI), Legal Consequences of Israel’s Construction of a Separation Barrier in the Occupied Territories (University of Oxford, February 2004), pp. 35-36, 40. For expropriation of Palestinian land for the barrier, and its prohibition under international law even on grounds of military necessity, see B’Tselem, Behind the Barrier, pp. 37-38; Amnesty International, The Place of the Fence/Wall, pp. 10-11; and OXPIL for ACRI, Legal Consequences of Israel’s Construction, pp. 21-23 (”compensation”), 38-40. All figures cited in the above text for Palestinians affected by the separation barrier should be treated as orders of magnitude; for comparison of the varying estimates, see ibid., p. 6.
14. 05. 2009 | 20:04

Mara napsal(a):

In addition to the above, there is at least one other place where “expropriation” of and “illegally confiscated” land are discussed:

Norman Finkelstein: - (p. 191) - In an important study, Sara Roy, a Harvard-trained political economist and currently senior research scholar at Harvard’s Center for Middle Eastern Studies, argues that the distortions of the Palestinian economy under Israeli occupation go beyond those typical of colonized and otherwise externally dominated territories.3 This is because Israel’s fundamental aim hasn’t been to exploit but rather to dispossess the Palestinians, clearing as much of the Occupied Territories as is feasible to make way for exclusively Jewish settlement. The vagaries of the Palestinian economy, including “a decade of rapid economic growth” and “marked improvements in the standard of living,” must be seen, according to Roy, in the context of its “de-development”—that is, Israel’s systematic expropriation of crucial Palestinian resources for Jewish settlement, on the one hand, and the dispossession and denationalization of the Palestinians, on the other. If, as Dershowitz claims, “the Israeli occupation [is] unlike any of the other current occupations,” it’s for reasons rather different than those he cites. “Israel’s ideological and political goals have proven more exploitative than those of other settler regimes,” Roy contends, “because they rob the native population of its most important economic resources—land, water, and labor—as well as the internal capacity and potential for developing those resources.”4 In the case of the Gaza Strip, the focus of Roy’s study, Israel’s discriminatory policy restricting Palestinian access to water “has had a particularly devastating effect on agriculture, the primary consumer of water and the traditional focus of economic activity, as well as on domestic consumption.” Annual per capita water consumption hovers around 2,240 cubic meters for Jewish settlers as against 140 cubic meters for Gaza’s Palestinians, a ratio of 16:1. Likewise, Israel has illegally confiscated more than 50 percent of Gaza Strip land and allocated 25 percent of Gaza land for Jewish settlers who, according to the Israeli Central Bureau of Statistics, number 7,500, representing 0.5 percent of the Strip’s total population of 1.3 million. “The increasing absorption of land by the state and the installation of Jewish civilian settlements,” Roy reports, “have had a considerable effect on Gaza’s development”—for example, the loss of agricultural lands and the economic and social ills attendant on massive overcrowding. In one of the world’s most densely populated areas, each Jewish settler has been allotted fully eighty-five times more land than a Palestinian.5

Notes:

3. Sara Roy, The Gaza Strip: The Political Economy of De-Development (Washington, D.C., 1995).

4. Ibid., pp. 3-5. For the distinctiveness of Israel’s economic policy in the Occupied Territories, see esp. chap. 5, where, e.g., Roy writes:

The study of the Gaza Strip describes a peculiar set of conditions—new forms and mechanisms of underdevelopment—not commonly seen in other third world settings and that cannot be explained by existing development theories. Underlying Gaza’s peculiar form of underdevelopement is an Israeli policy that prioritizes the political-national realm over the economic. This has been expressed in Israel’s desire to acquire land rather than exploit the economic potential of the people living on it. Israel’s ideological goal of creating a strong Jewish state has always superseded any need or desire to generate profit through economic exploitation of the Palestinian population, although that has occurred. Israel has physically removed segments of the Palestinian population from the land and dispossessed others of their resources and power. Indeed, in the history of modern Palestine, Israel is the first occupying regime that has deliberately and forcibly dispossessed Palestinians of their land, water, and labor, (p. 128)

For Israel’s calculated policy of allowing for the individual prosperity of Palestinians while simultaneously dismantling their indigenous economy, see esp. chap. 6 of Roy’s study.

5. Ibid., pp. 165-67, 175-81. The cited figures for Gaza’s settler population come from this study.
14. 05. 2009 | 20:04

Mara napsal(a):

Zpet do pritomnosti:

'President Barack Obama is now saying to Israel: Put an end to the Israeli-Palestinian conflict. That is a precondition for the elimination of the threat to Israel. When the Palestinians, and the entire Arab world, make peace with Israel – Iran will not be able to exploit the conflict for the furthering of its interests. We were saying this, by the way, many years ago.

The refusal of Netanyahu-Lieberman-Barak to accept this demand shows the insincerity of their arguments about Iran. If they really believed that Iran posed an existential menace, they would hurry to dismantle the settlements, demolish the outposts and make peace. That would, after all, be a small price to pay for the elimination of an existential danger. Their refusal proves that the entire existential story is a bluff.'

http://www.avnery-news.co.i...

PSJak lze mit jakkoliv fungujici ekonomiku za totalni izolace, to mi take unika. Dodnes nelze privest do Gazy material ani k oprave valecnych skod nemluve o dalsich zakladnich potrebach obyvatelstva, blokada trva, strileni na rybare v Gaze a na farmare, demonstranty i aktivisty ve West Bank pokracuje.

Ja se s Vami timto loucim, musim souhlasit s Churchillem:

'A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject.'

Takze sbohem, odchazim...
14. 05. 2009 | 20:05

air jordan shoes napsal(a):

We were saying this, by the way, many years ago.
26. 05. 2009 | 07:09

basketball shoes napsal(a):

In one of the world’s most densely populated areas, each Jewish settler has been allotted fully eighty-five times more land than a Palestinian.5
26. 05. 2009 | 07:09

jordan shoes napsal(a):

All figures cited in the above text for Palestinians affected by the separation barrier should be treated as orders of magnitude; for comparison of the varying estimates, see ibid., p. 6.
26. 05. 2009 | 07:11

Bisnis Online napsal(a):

Maybe I was a little smarter, more knowledgeable. Not just the article, as well as discussion.
11. 06. 2009 | 12:53

růže z Jericha napsal(a):

Jsem doma v Praze i Londyne. Rozumim si s normalnimi zidy, araby a anglicany i Cechy.
04. 09. 2009 | 09:51

Mil napsal(a):

Kolik lidí zná opravdové pozadí sionistů??..pokud by tato osvěta přišla mezi lidi, asi by neváhali s bojkotováním výrobků, které podporují ekonomiku Izraele
07. 09. 2009 | 10:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy