Pražské surreální kulinárno

12. 11. 2009 | 15:07
Přečteno 3254 krát
Mezi těch pár světlých stránek gastrožurnalistiky patří, že vás občas různé gastronomické instituce zvávají na pochutnání, jakých byste se jako obyčejní civilisté nedopídili, nebo byste na ně museli vydělávat hodně peněz. To v Česku žurnalistikou nejde, ani tou gastronomickou. Ona je zde pořád pokládaná za koníčka, kterým si pisálkové dělají radost občas vidět svoje jméno v tisku a subvencují si to celoživotními úsporami, záhadnými příjmy nebo dědictvím.

Takže pějme chválu na těch několik gastronomických institucí, které se nad podvýživenými gastrožurnalisty tu a tam smilují a dají jim zadarmo najíst. Oni vlastně ani nejedí, jen ochutnávají, posuzují, diskutují, chraň pánbůh, že by dali jeden druhému záminku k podezření, že by jedli s náruživým gustem místo chladného přemýšlení. Jsou zde přece jen z pracovní povinnosti. Na talíři nic nenechávají jen ze slušnosti k hostitelům.

Gastronomické instituce to, pravda, nedělají z čirého altruismu. Počítají s tím, že některý z nich tu a tam něco laskavého napíše. A zas tak strašně draho je to nepřijde. Ono těch pražských gastrožurnalistů je necelý tucet. Takže je to jen hrstka obědů za výrobní cenu počítající s tím, že jedna laskavá řádka jednoho z pozvaných by mohla přivést stovku nových hostů platících plné ceny. PR se tomu říká. Přijde to vlastně levněji než placená inzerce a reklama. Není to totéž jako recenzování restaurací, kde gastrožurnalistovu útratu platí jeho publikace, aby si od něho zajistily poctivé posuzování a neúplatnost. Při PR-degustaci na pozvání pro gastrožurnalisty platí pravidlo, že něco napíší jen tehdy, když degustaci pokládali za mimořádně pozoruhodnou, v opačném případě o ní pomlčí jako o darovaném koni a jeho zubech a vymluví se na šéfredaktora, který jim to neschválil. Což se ostatně taky často stává.

Proto by se slušelo alespoň stručně popsat říjnovou přehlídku jednoho z kuchařů nejumělečtějších, michelinovského hvězdáře Andrey Accordiho v hotelu Four Seasons, který se svou sličnou PR-manažerkou gastronovinářům představil svoje podzimní menu s nabídkou soavských vín od dovozců Bona Terra. V té nás všechny (většinou obeznámené jen se Soave bílým) překvapilo červené pinot nero, které i dva přítomní vínoví experti přiznali, že by nepoznali.

Na Accordiho se můžete spolehnout, že se pokaždé vytasí s něčím bizarním až surreálním. Dnes je to několik mořských živočichů z dalekých moří, nám vesměs dosud neznámých, takže máme i lekci z mořské biologie.

Kranas (anglicky „bigeye“) je tuňákovitá stříbrná ryba pacifická dorůstající do jednoho metru a plovoucí v tisícových hejnech, takže se zřejmě dá lovit ve velkých počtech. Tady je podávaná marinovaná spolu s tagliatou (tenkým řízečkem) ze svatojakubské mušle, se dvěma velkými kapary a loužičkou sépiové majonézy. Jsou součástí pestrého předkrmu zvaného „Akvárium“ složeného z půltuctu drobných vynalézavostí jako třeba tataráček z tuňáka s mořskými řasami, langustýnka na klementýnko-šafránové granitě a zmrzlina z olivového oleje.

Ropušnice (anglicky zvaná „scorpion fish“, francouzsky „rascasse“), je ježaté buclaté čertovsky vypadající rybisko, co žije při mořském dně. Pomalu povařenou ji Andrea skombinoval se sardinkovou bruschettou a obložil kousky topinamburu, šlehané divoké brokolice a pocukrovanými do křupava osmaženými olivami.

Rejnokem naplnil agnolotti, přidal k nim gnocchi se solenou treskou a zalil je vývarem z uzeného humra.

K červenému vínu pak upekl srnčí v pěti tajných kořeních a kakaové omáčce a doplnil je jablkem, kaštany, dýní, tamarindovou šťávou a červeným zelím. A tříhodinovou koštovačku korunoval pestrým hruškovým obrazem zvaným „Konsistence hrušky“, s hruškou na křupavo, na měkko, na tvrdo a na zmrzlo.

Celé dohromady kuchařská verze Salvadora Dalího.

Na listopad už chystá bizarnosti z lanýžů. Prý jsem zván. Zprávu podám.

Vyšlo v týdeníku Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Těch 6 gastrožurnalistů musí být těžké kusy.
12. 11. 2009 | 15:25

Líný černý pes napsal(a):

To tedy máte pravdu, na to by s pes na večeři nevypravil neb by si projed měsíční rozpočet.
A tak si dnes dám k večeři chlebový steak s míchaným vejcem na slanině.

PS Speciálně pro Buldatru - chlebový steak je topinka nasucho.
12. 11. 2009 | 15:38

Baba napsal(a):

Čte se to jako pohádka. Vypadá to jako pohádka. Nejlepší znamená nákladnější, nikoli nedostupný, jak obvykle předpokládáte.
12. 11. 2009 | 15:52

neo napsal(a):

Neříkám že nemám rád speciality a zvlášť z mořských potvor, ale dokáže mě potěšit i utoponec, nebo tlačenka s octem a cibulí. To by i Accordi zamlaskal:)
12. 11. 2009 | 16:23

Vysedlina pathologická napsal(a):

Krize může být náročná.
Mohl by se hodit tento nápad: nemá-li někdo ten majlant, vzít si prostě krajíc chleba a k tomu si číst nějaký blog pana Kurase. Může i dokola ke dvěma chlebům.

Jinak zájemcům pošlu recept na falešnou slepičí polévku.
12. 11. 2009 | 17:48

Admirál napsal(a):

Pane Kurasi, doufám, že po Vás, jako správném gastrožurnalistovi, na talíři nic nezbylo.

Také doufám (z fotografie to není zřejmé), že oplýváte jako gastrožurnalista odpovídající postavou. Být majitelem restaurace pořádající "pochutnání", připadal by mi gastrožurnalista s vychtlou postavou velmi podezřele.

"Buďto má "špatný žaludek, nechutná mu a pomluví mne nebo je to podivná existence, které ani nikdo nedá ani pořádně najíst a jeho slovo nemá tudíž tu správnou váhu"

Správný gastrožurnalista taky musí mít správné chování. Zřejmě by asi nebylo správné, kdyby na rautu nadzvedával langusty vidličkou a neustále se ptal perzonálu, kde že jsou knedlíky.
12. 11. 2009 | 17:50

Vico napsal(a):

Já absolutně nechápu, jak může tak zavilý europesimista tak nádherně psát o gurmánství. Kdybyste jen věděli, jak strašně bych si dal sardinkovou bruschettu, zvláště, když o jedné živé ropušnici bych věděl..
12. 11. 2009 | 17:52

Admirál napsal(a):

Vico - kromě živých ropušnic se u nás vyskytují také "kočky" a řekl bych, že v hojném množství.

Bohužel, věkem se z mnohých stávají ropušnice.

Každopádně kočka by asi pro mistra Andrea Accordiho nebyla ten pravý trhák na jídelní lístek. Představte si, že by tam stálo " kočka se sardinkovou bruschettou obložená kousky topinamburu, šlehanou divokou brokolicí a pocukrovanými do křupava osmaženými olivami."

To raději ať vaří ropušnice.
12. 11. 2009 | 18:31

kormoran napsal(a):

12. 11. 2009 | 18:55

Vico napsal(a):

Admirál : :))

V rámci tý vyváženosti a korektnosti je třeba něco říci i do našich řad:

Když jsme byli mladí, tak naše intimní parnerky neuměly vyslovovat er a proto vzdychaly:

Ještě, ještě!

Teď, když už er umí, tak při pohledu na naše těla křičí :

Ještěr, ještěr!
12. 11. 2009 | 19:10

Admirál napsal(a):

Vico - ještěři se samozřemě mohou dostat na jídel ní lístek stejně jako kočky. V našich zeměpisných šířkách však na jídelníčků budou působit stejně nelákavě.

Musela by přijít větší nouze.

Ta v Čechách, konkrétně v okolí mého bydliště musela být. Svědčí o tom jména vesnic. Kotopeky, Kočvary.

Ještěrojedy apod. se v Čechách nenajdou.

Bude to asi tím, že se u nás v poživatelné formě nevyskytují.

Kromě nás (bez urážky) starých ještěrů), se u nás od této ráce těžko něco k nakousnutí najde.

Bohužel na mě nemá nikdo chuť.
12. 11. 2009 | 21:13

Pípa napsal(a):

A co takhle zmrzlou opratí přes kulky. Já vám dám ropušnici na sardeli. Hladovku, chynin a klystýr.
12. 11. 2009 | 21:37

im napsal(a):

Pípo,

kdoví, jestli po konzumaci tolika exotických lahůdek vydržel páně Kurasův zažívací trakt bez úhony, ale o tom gentleman nepíše....

Třeba taky skončil na suchém rohlíku a černém čaji, nasledovanými rýžovým nebo mrkvovým odvarem... I když možná jeho trávicí soustava zocelená anglickými houbami naslano i nasladko si s touto krmí bez následků poradila.

Jsem zvědavá, jak o této kulinární události budou psát jiní jídlopisci, třeba pan Poštulka v Instinktu nebo pan Cuketka v Týdnu či pánové, kteří recenzují gurmetské chrámy pro E15.
12. 11. 2009 | 21:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jsou ropušnice a ropušnice a je docela jedno na kterém éčku se zrovna prezentují, protože je přece...

INTEGRACE

Od Kyjeva Jelena
je už do Evropy
vstoupena

Ekonom obzvláště si cení
že Evropané vstupují
i do ní

Na pětapadesátce na svou pěst
vstříc trhu šlape
o sto šest..

Veselé krizování...
http://images.bugaga.ru/pos...
13. 11. 2009 | 02:13

Michal Macek napsal(a):

nic proti - urcite to bude dobre ale pro me je italska kuchyne genialni hlavne svoji jednoduchosti - pouzitim nekolika jednoduchych,zato kvalitnich surovin ze kterych vznikne lahudka

napriklad:

ciabatu lehce rozpecete v troube,pokapete kvalitnim extra vergin olivovym olejem a posolite morskou soli a trochou bazalky- tot vse

neni to genialni?

a kdo se chce rozsoupnout muze sul nahradit susenymi rajcaty nebo parmskou sunkou.opravdovy gurmet si navrch dat pravou specialitu - na slunci susene rybi jikry jake se delaji na sicilii (ale ty jsou uz trochu drazsi)

je to rychlejsi,jednodussi,levnejsi a myslim ze i chutnejsi nez ropusnice se se sardinkovou bruschettou ,kousky topinamburu, šlehané divoké brokolice a pocukrovanými do křupava osmaženými olivami

kdo se chce roz
13. 11. 2009 | 07:56

neo napsal(a):

Michal Macek:

Jooo, Italové, ti umí vařit...

ale u nás je vrchol Babica a jeho pizza z cukety a místo mozarely eidam:)
13. 11. 2009 | 08:14

Michal Macek napsal(a):

neo:

ja uz se nad babicou nerzciluju - pochopil sem ze proste ukazuje jak z levnych surovin udelat jidlo ktere bude chutove vyrazne,bude ho hodne,bude sladke nebo slane a radne mastne - proste splnuje idealni predstavu vetsiny ceskych kucharek o tom jak ma vypadat levna a pritom nutricne hodnotna strava (opak je pri tom pravdou)
a jak se rika - kdo chce kam pomozme mu tam a komu to vyhovuje tak si to zaslouzi - ja na to nekoukam ani podle toho "nevarim"
13. 11. 2009 | 08:19

neo napsal(a):

Mrkni na Itala v neděli . Ten taky vaří spíš pro lidi a nepřehání to s luxusností pokrmu, ale používá kvalitní italské suroviny a to je pak úplně o něčem jiném.
13. 11. 2009 | 08:25

Michal Macek napsal(a):

jo na nej koukam - je to v pohode :) uz umim rajcatovou omacku a tiramisu - a minule pekl kure v hrncirske hline - zajimave!
13. 11. 2009 | 08:30

neo napsal(a):

Tak to kuře si udělam, vypadalo božsky a i přes obrazovku jsem cítil tu vůni a chuť.

rajčatová omáčka, čili Succo dei pomodori je výborná věc a určitě chutnější než kečup či protlak:)
13. 11. 2009 | 08:46

Michal Macek napsal(a):

neo:

Succo dei pomodori je super ze si ji muzete zavarit do sklenic a skladovat ve sklepe nebo spajzu a je kdykoliv po ruce - pak staci jen jo ohrat a prelit s ni testoviny a nastrouhat parmazan a je to

to kure fakt vypadalo dobre takze se na nej taky chystam - jen premysli jake na nej pouzit to dezertni vino - pred 3 lety v recku na ostrove thassos sem pil mistni dezertni vino delane z tamnich sladkych tmavefialovych hroznu - vyborne - ale uz ho bohuzel nemam - ale myslim ze kdyz to nahradim portskym tak nic nezkazim ne?
13. 11. 2009 | 09:11

Michal Macek napsal(a):

pan kuras:

odkud bylo to pinot nero?

asi to bude uplne jine vino ale pil sem nejake nero ze sicilie - bylo temer cerne a velmi silne (17%) a vyrazne (uplne sem z toho citil tu silu slunce) - dobre to bylo a po 3dc sem ji docela uz mel :)
13. 11. 2009 | 09:54

buldatra napsal(a):

Italové jsou v kuchyni geniální svým italským způsobem. Jejich genialitu jim umožňují ingredience, které mají po ruce. Stejně tak žabožrouti. Jejich genialita je nedostižná, ale…
Ale my jsme někde jinde a prazáklad středomořské geniality- olivovník u nás neroste. Ale rostou u nás alespoň prasata.
Prase se vyznačuje tím, že obsahuje škvarky. Škvarek je cosi, o čem se moc nemluví, protože u nás se za geniální věci stydíme. A tak škvarek v sádle, v půllitrovce, v regálu ve sklepě, či ve spíži, je přítomen jen v domácnostech, které přejí geniálním vynálezům a těch moc není.
Když žrout otevře sklenici a namázne škvarky se sádlem na krajíc, velice decentně to posype na drobno nakrájenou cibulkou a zlehka posolí, nezažije nic špatného. Ba naopak. Ocení rychlost přípravy krmě, jednoduchost a co je podstatné, pocit naplnění věčně hladového žaludku. Rychle, levně, voňavě a chutně. Zapít se to dá čímkoliv, co má člověk rád a co je po ruce.
Už jste někdy viděli Itala, co dělá, když se v troubě peče jelitový prejt a on neví, co to je? To fakt stojí za to.
13. 11. 2009 | 10:30

Michal Macek napsal(a):

buldatra:

jiste ze i ceska kuchyne je genialni - bohuzel ta italska ma jednu vyhodu - je mnohem zdravejsi

co se francouzu tyce jejich kuchyne je samozrejme slavna - ale na muj vkus moc prekombinovana - proto mam radeji jednodussi italskou
13. 11. 2009 | 10:57

neo napsal(a):

buldatra:

jelikož italů znám hafo, mohu posoudit :)

Už jsem viděl jak si mlaskaj u svíčkový, vepřo knedla ,tlačenky, klobásy, nebo nakládanýho hermelínu.

I česká kuchyně je velmi chutná a to přece nikdo nepopírá.

Já si pochutnám jak na špagetách aglio olio , tak na utopenci.

My máme super knedlíky a maso, oni těstoviny a pizzu.

každá země má prostě něco...
13. 11. 2009 | 11:02

Michal Macek napsal(a):

neo:

nee buldatra ma pravdu - oni maji vic zeleniny,ryb,morskych plodu a hlavne ty olivy a olivovy olej - pak je jasny ze stredomorske staty maji mene infarktu a dalsich civilizacnich chorob

ceska kuchyne je vyborna ale kdyz jim italskou tak mam pocit ze jim zdrave - to bohuzel u vetsiny ceskych jidel (jinak vybornych) nemam
13. 11. 2009 | 11:48

buldatra napsal(a):

neo:

A vo tom žádná.
Smutný je na tom snad jen fakt, že ze mě nikdy nebude gurmán ani gurmet, nebo podobný zvrhlík, ale budu jen žrout. Ať přijdu kam přijdu a já přijdu ledaskam, furt žeru.

A kupodivu lidem vařícím a kuchtícím se to líbí na všech světadílech a když mé žroutství pochopí, servírují mi i větší porce a jsou takoví nějací veselejší. Čím to?
13. 11. 2009 | 11:50

kancelarska_mys napsal(a):

@buldatra
Na člověka, který s gustem jí a pochutnává si, je pěkný pohled. To je kuchařova nejlepší odměna, dělat jiným radost......
13. 11. 2009 | 12:15

buldatra napsal(a):

Jsem sice nekřesťan, ale mám několik opravdu dobrých kamarádů, kteří jsou opatřeni kolárkem a jsou navíc, stejně jako já, žrouti. Od nich vím, že mezi zázraky patří i některá jídla.
Žroutství je spojovací článek mezi lidmi, je to jakýsi universální, doposud nedoceněný prvek, který by dokázal zázraky v mezilidských pošramocených vztazích. Nebudu sem plést jeho možnosti stran dobrých šancí narovnání vztahů se sudetskými němci a podobně, o politických záležitostech v tomto směru také pomlčím, pravičák i levičák mají úplně, ale úplně stejně mastnou hubu. Dovoluji si jen nastínit jeden z mých šílených nápadů ohledně blahoslavení.
Nebylo by totiž od věci, zamyslet se nad blahoslavením člověka, který ve svém životě vykonal prokazatelně hned několik zázraků, které tak nějak unikly bdělému oku Vatikánu. Ano, přátelé mám na mysli blahoslavení svaté Magdaleny Dobromily Rettigové. Pakližei je mezi zde zúčastněnými anonymními nicky nějaký biskup (ne ten husí, i když i ten sem tak nějak patří), potažmo kardinál, či prostě jen člověk blahoslavení znalý, prosím o odbornou oponenturu tohoto nápadu.
Seznam zázraků je k dispozici v publikaci:
http://www.scanzen.cz/knihy...
13. 11. 2009 | 12:19

Skogen napsal(a):

Nu, pane Kurasi, miluji Vaše gastronomické postřehy. Už za tu formu byste si zasloužil být zván až do odpudivé obezity.
13. 11. 2009 | 13:53

vlk napsal(a):

No nejtěžší na tom vašem blogu pane Kurasi bylo vybrat okamžik, kdy s e do něj pustím..Protože jsem celkem správně odhadl, o čem že by asi mohl být.

Trefil jsem s e. Dá s e číst v pohod ě a bez problému v okamžiku, kdy máv sobě člověk porci domácí kachny, s bramborovým knedlíkem a červeným zelím. A udělané tak , jak ji dělá Karkule. Ted y naprosto skvěle. Jina by byl problém. Tohle číst po nějaké šlichtě z nějaké závodky... Tak to by bylo na sebevraždu,-)))
14. 11. 2009 | 13:29

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
19. 03. 2010 | 03:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy