Proč v Česku nemůže fungovat pravicová politika

26. 01. 2010 | 09:55
Přečteno 6733 krát
Konečně jsem na to přišel. Je to proto, že poslanci bez rozdílu politické příslušnosti po dvaceti letech kapitalismu a čtyřech letech mojí Pravicové kuchařky v týdeníku Euro jedí pořád levicově. V parlamentních stravovnách je česká politická elita bezohledně týrána tak poutavými cenami, že je k nim kulinárně připoutaná. V které pražské restauraci dostanete polévku za 8 korun, salát za 7, smaženou rybu za 59, kuřecí prsa za 64?

Normální smrtelník si představuje, že za tyto ceny se vládcové země v těch parlamentních kuloárech cpou v luxusním historickém prostředí luxusními lahůdkami, jako jejich kolegové v parlamentě londýnském, pařížském a římském. Objev, že tomu tak není, je jednou z nejpřekvapivějších událostí mé gastrožurnalistické kariéry. Návštěva poslanecké restaurace (stravovny?) je jako cestování časem zpět do osmdesátých let. Jídelní lístek hýří vynalézavostí socialistické poetiky: Kuřecí kapsa Mušketýr. Kuřecí steak Casanova. Kuřecí směs Barona Prášila. Měšec starého mnicha. Kovářova směs. Medailonky starého tuláka. Divotvorný hrnec. Miska pepka námořníka (vážně s malým p).

No dobře, podobné literární klenoty najdete tu a tam ještě někde i Na Růžku v Uničově. Ale vsadím se, že nikde nikdo nikdy nedokázal přetrumfnout parlamentní „Kanimůřin mls“ sestávající ze špaget, cibule, česneku, smetany, nivy, mandlí a eidamu. Chybí už jen hořčice a kečup, které zase ale najdete společně se smetanou, pórkem, cibulí, žampiony a vepřovou panenkou v těch Medajloncích starého tuláka.

Jak je možné, že elitě národa už jen při čtení jídelníčku neběhá mráz po zádech a nechá si to líbit? Že tam neuspořádá za naše peníze pravicový převrat? A jestliže ji to dodnes nenapadlo (nebo si netroufla, protože hospodský je pán?), jak můžeme od ní očekávat pravicový přístup k čemukoli jinému?

No, a až ji to někdy napadne a troufne si, třeba se začne i zamýšlet na tím, jak zase změnit vztah člověka a jídla tak (půjčuji si slogan italského gastrofilozofa Carla Petriniho), „abychom my jedli jídlo, ne aby jídlo jedlo nás“. A že nás jídlo doslova požírá, se už dnes můžeme dočíst ve stovkách publikací, z nichž jsem si oblíbil „Diet For a Dead Planet“ čili Dieta pro mrtvou planetu od Američana Christophera D. Cooka. Z té si budeme občas citovat, abychom začali konečně vnímat, co s námi, naším zdravím a našimi životy výrobci potravin provádějí. Zatím jako chuťovku tuto větičku:

„Každý den agrobusiness vyžaduje nové oběti: farmáři jsou vymazáváni z krajiny, aby se už nikdy nevrátili, místní a regionální značkoví potravináři a prodejny jsou vysávány čím dál většími korporacemi, patentovaná semínka geneticky modifikovaných rostlin se větrem snášejí na sousední pole a ničí udržitelné biologické alternativy. Ztrácíme kontrolu nad ´absolutním počátkem´ života.“

Poslanci leví, praví, zelení, duhoví i bezbarví: začněte prosím vnímat, co jíte. Jak se to vypěstovalo, co v tom je přidáno, odkud se to dovezlo. Proč se sežene čím dál míň produktů domácích, proč mizí tolik různých druhů plodin a omezuje se na čím dál menší volby? Ví třeba někdo, jaká odrůda (z těch kdysi běžných osmi) jsou „konzumní brambory“? Až vás, vůdcové národa, někdy napadne, že byste se ještě někdy včas chtěli najíst opravdového jídla, než přestane existovat úplně, zde máte od Pravicové kuchařky nástin české zemědělské politiky, která konzervuje pestrost života, rozšiřuje výběr nabídky a tím i svobodu volby a vytváří podnikatelské a pracovní příležitosti pro velký počet lidí.

1. Neprodané produkty českých farmářů rozdat českým chudým, kterých s krizí, nezaměstnaností a růstem dluhu přibývá. Vybírat na ně speciální existující granty EU, jichž například Francie umí využít stonásobněji víc než Česko. (Není lepší neprodané mléko darovat školám, školkám, nemocnicím a hospicům místo vylévání do polí?).

2. Převést vlastnictví a správu státních zemědělských pozemků na obce, podle historického katastrálního dělení. Nechat je na nich hospodařit nebo je pronajímat místním farmářům a potravinářům a podporovat jejich distribuci. Samozřejmě nebude možné se vyhnout korupci i na obecní úrovni, ale bude to alespoň korupce férověji a skromněji rozdělená mezi více lidí menšími a lépe hlídatelnými korupčními částkami než dnešní miliardová korupce hrstky mocných mafiánů. A něco těm obcím v kasičce přece jen zůstane.

3. Vynalézat alternativní způsoby potravinové distribuce konkurující supermarketům (místní trhy, přímý rozvoz spotřebitelům, restauracím, atd.)

4. V současné zemědělské politice EU využít všech výhod a grantů, aby potraviny dovážené z Holandska nebyly levnější než ty pěstované za humny. Zrušení současné zemědělské politiky EU odložit někdy do budoucna, až EU zkrachuje nebo se z Francouzů stanou altruisté.

Výsledek? Snížení nadvýroby donutí supermarkety platit farmářům vyšší výkupní ceny ze svých 40% marží. A rozšíření alternativních prodejů vytvoří cenovou konkurenci, která supermarketům znemožní zvyšovat ceny spotřebitelům. Že supermarkety zchudnou nebo jich i pár zkrachuje? Smůla.

Vyšlo v týdeníku EURO

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

odhaleno - v poslanecke snemovne vari...babica!
26. 01. 2010 | 10:01

katův šleh napsal(a):

to s těmi místními farmami vs. GMO jsou dle našich pravičáků ekoteroristický kecy... jo a vůbec, nešahejte jim na jejich svobodu jíst (a chovat se) jako prasata
26. 01. 2010 | 10:11

Olga napsal(a):

Pane Kuras
Moc pěkně napsáno. Moc bych si přála, aby naši zemědělci nevylévali mléko a neničili co se dá. Všichni asi víme, že pro nás je nejzdravější to, co tu vyroste. Ovšem kde je chyba, že se vše dělá špatně. Neříkala bych tomu ani levičactví a ani pravičactví. Má to asi něco společného s globalizací. Ale co s tím? S tím asi nic neuděláme. To už není v silách jednoho národa. Pokud bude hodnota člověka záviset na vyspělosti země, tak to jiné nebude.
26. 01. 2010 | 10:41

páternoster napsal(a):

Pane Kuras,
právě, že u nás funguje pravicová politika. Zisik a peníze nade vše. Jenomže parlament si žije socialisticky.
Nejde jenom o dovoz potravin humusáckých za naše kvalitní. Je potřeba pohlížet v širších souvislostech. Nebudeme dovážet potraviny a produkty, které si umíme a známe vyrobit doma. Nebude se prohánět tolik kamiónů po našich silnicích. Odbude potřeba valit prachy do jejich výstavby a údržby. Ušetřené peníze se mohou investovat do zaplacení dluhu, nemocnic, školství ..... Zajistí se pracovní místa doma. Ale. Kolik stran a šizuňků příjde o provize a sponzorské dary? Kolik obchodníků a překupníků bude muset začít dělat něco smysluplného?
26. 01. 2010 | 11:07

skeptický napsal(a):

A proč se Mesiáš nemůže narodit v Praze? Nemáme tu tři moudré muže a pannu.

Podle Kodexu alimentarius jsou potraviny prohlášeny za jedy,a autor je psanec.
26. 01. 2010 | 11:48

jaryn napsal(a):

To páternoster:

přesně tak. Proto mě dnešní doba včetně té slavné EU tak sere. Je to vývoj proti přirozenosti, ztrácíme schopnost přežití díky různorodosti. Naše civilizace se stává neuvěřitelně zranitelnou, existenčně zranitelnou. Ale o co víc to tak je, o to víc sama sebe ubezpečuje, že blahobyt a vše kolem je axiom navždy, něco normálního, jistého.
Kdo nebude mít za pár let políčko u baráku, studnu a kulometný hnízdo na půdě, půjde do kopru.
Tak to dopadne.
A místo k jiným planetám a kolonizace Měsíce poletíme obloukem do prdele.
26. 01. 2010 | 12:14

trafopajka napsal(a):

Vaše Pravicová kuchařka má velice levicové názory na zemědělskou politiku. Ještěže tak.
26. 01. 2010 | 12:35

jozka napsal(a):

Ja neverim svym ocim. Kuras zesilel. A mistni prorokove svate ruky trhu sipou kdesi v koute a nejsou micni slova :-)

Jen takovy podotek:

ad Převést vlastnictví a správu státních zemědělských pozemků na obce

No, co s tim obce udelaji uz jsme videli v pripade vodaren.
26. 01. 2010 | 13:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hmm. Co to je - česká pravice ? Topolánek ? Bém ? Kalousek ? Klaus ? Jiný metamorfovaný holý zadek ?
Zloděje nepředěláš. Zloděje je třeba chytit a zavřít. O to tu jde. Pak bude zase dobře.
P.S. Kdo volí dnešní parlamentní strany a jejich recykláty, krade.
26. 01. 2010 | 13:40

Gerd napsal(a):

Pane Kurasi,
levicově vychovávaní politici mají ten bolševismus prostě v sobě, i jeho metody (viz např. M. Topolánek). V parlamentu není žádná pravicová strana, i ODs je nazývána "modrými bolševiky" a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Počkejte ještě 20 let, až vymřou generace po většinu života vychovávané v totalitě. Nebo až zmizí z parlamentu provařené ksichty.
26. 01. 2010 | 14:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Gerd
Souhlas. Ale místo "20" bych tam , vzhledem k poměrům panujícím v těchto zeměpisných šířkách a délkách, dal "50". Takže mě je to tím pádem celkem šumafuk.
Zatím budu volit VV. /This style of bashing is absolutely legall and is fully accepted by FBI and CIA/
26. 01. 2010 | 14:38

Eliška II napsal(a):

nemůže, protože nám prostě stejně čouhá socialistická sláma z bot :-)

Pane Macku, jste mě předběhl, taky si myslím, že Babica je největší břídil kuchařského umění. Rozhodně je však na nominaci "bavič" roku...
26. 01. 2010 | 15:04

Míval napsal(a):

Pane Kurasi, podobné potíže řešili už páni Voskovec a Werich v nyní nepříliš vysílaném filmu Hej-rup. Při distribuci mléka pak vynalezli maslostroj. Vidíte, že moudří lidé řešili naše současné problémy už ve 30.letech minulého století. Ovšem ono spojení zkrachovalého podnikatele a nezaměstnaných dělníků je teď velmi nepravděpodobné. Zkrachovalý podnikatel prostě vezme nakradené milióny a odjede za přispění naší policie, justice a pravděpodobně i politiků na zasloužený odpočinek někam do ciziny.
26. 01. 2010 | 15:38

mirekP napsal(a):

Počkal bych pár let. Pak se cena PHM dostane lehce nad 100 Kč/litr a ty zbytečné převozy potravin sem a tam se prostě nevyplatí.
Tedy, pokud nám ještě někdo hlouběji nesáhne do kapsy za účelem dotací a dalšího přerozdělování.
26. 01. 2010 | 15:56

Olga napsal(a):

Ceny za převoz se prostě odeoíší z daní. O nic nejde.
26. 01. 2010 | 16:41

Holubář napsal(a):

Pane Kurasi,

jsem vysloužilý bolševik, ale snažím se o pravicovou převýchovu.
Teď o víkendu to byly s přáteli telecí filátka na lanýžích, k tomu Gavi Minaia.
Je to už dostatečně pravicové, nebo nebo stále ještě úpím v socialistickém minulosti? :-)
26. 01. 2010 | 16:58

ping napsal(a):

jaryne, jaryne
zes to nerekl driv, ted jsem udelal nadstavbu z ytongu, kdybych to vedel, je to monolitocka stena. To z ni bude emental, budu muset udelat kulometne hnizdo nekde jinde
26. 01. 2010 | 18:52

Gerd napsal(a):

Ten co kyda Hnuj,
50 let je moc, to by se nikdo nikdy nedočkal. Myslím, že ročníky Husákových dětí, které zažily socialismus ještě v době školy tím byly nejméně ovliněny. Konečně z nich přeci pochází první impuls k revoluci v 1989. A za dalších 20 let jim povětšinou bude k 60 rokům a většina lidí z dob socialismu již nebude mezi námi. Také trochu podceňujete p. Alzheimera, který bývalým komunistům za nějakých 20 let pomůže milosrdně zapomenout, že kdy nějaký socialismus byl. Dá se ještě spoléhat na p. Parkinsona, který starým bolševikům nedovolí trefit se do volební urny.
Taky by to chtělo, aby přeci jen pár pamětníků absurdního socialismu ještě žilo, zrovna tak příští generace asi označí období od 1990 - 2010 a možná ještě dále za historickou epizodu stejně absurdní, jako byl socialismus. Jen trochu jinak.
Hezký večer!
26. 01. 2010 | 20:23

Tužka napsal(a):

Tužka pro Jaryn.Osazenstvo v baráku,co stojí v pořadníku na počítač a kouká mi přes rameno,si Váš citát zapsalo do svého památníčku a smutně se při tom řehtalo.Došlo mu,že ho to čeká a můj děda starý kulomet a bednu granátů z druhý světový zakydal pod hnůj.Za ty roky a účinkem močky to bude napadrť.Ach jó,co jim jiného dát do budoucna.Zaseju velký záhon kopru,to je nápad,ŽE?Tužka.
26. 01. 2010 | 21:01

Emil napsal(a):

Nemci rikaji: Mann ist, was mann isst. (Clovek je takovy, jake jidlo ji.)
S temi marzemi retezcu se myslim mylite, jsou mnohem nizsi. Lokalni zasobovani a trhy, take se mi libi, ale to musi vytvorit lide ze zdola, ze shora to nefunguje.
26. 01. 2010 | 21:43

Baba napsal(a):

Asi jste šlápla panu Kurasovi na kuří oko. TeĎ by to chtělo ještě někoho, kdo by to přeložil do vašeho jazyka a zpacifikoval.
26. 01. 2010 | 21:46

WorldWidePimpaku napsal(a):

Krajina, původně určená k zabetonování, se ještě někde zemědělsky využívá? Slušněj člověk jezdí do práce bagrem a podle GPS, okolí neřeší. Ještě že tu jsou ty blogy.
26. 01. 2010 | 22:01

WorldWidePimpaku napsal(a):

Krajina, původně určená k zabetonování, se ještě někde zemědělsky využívá? Slušněj člověk jezdí do práce bagrem a podle GPS, okolí neřeší. Ještě že tu jsou ty blogy.
26. 01. 2010 | 22:02

scientist napsal(a):

v normálním světě jsou levice (i pravice) přinejmenším vždy dvě. Vzájemně se ty kliky uvnitř každé ideologie od sebe liší mj. i vzdělaností/kultivovaností/vkusem - tedy tzv. kulturním kapitálem.

z hlediska konzumace potravin v normálním světě neplatí, že levicoví jedlíci musí nutně pojídat jen "buranské jídlo" a pravičáci pouze vybrané pochutiny.

Co mám na mysli (propojení vzorců konzumu, trávení volného času a zálib s třídní pozicí) naznačuje (bohužel silně zredukované) schéma Bourdieho z výzku francouzské společnosti (stránka v knize č. 15):
http://www.scribd.com/doc/4...

Takže ten bufet je krásným znakem nenormálnosti zdejší společnosti. Po roce 1989 došlo k jasné diferenciaci podle objemu ekonomického kapitálu, avšak kulturní kapitál hraje v české společnosti (narozdíl od Západu) zatím stále jen okrajovou roli. Naši mocní si pěstují bufet, který nejenže vystihuje jejich arogantní hamižnost, ale i jejich vkus. A je příznačné, že bývalý premiér si nabrnkal právě paní z onoho bufetu.

Nicméně, ti trogloditi z Parlamentu jsou předurčeni k záhubě ale ještě to neví. Nastupující generace dříve nebo později naplno využije této jejich slabosti a vymezí se proti nim i na základě vyššího kulturního kapitálu, který má tradičně daleko větší symbolickou moc, než-li peníze. Kdo chytne tenhle vítr, jednoho dne vyhraje. Zatím je ale příliš brzy - když zůstaneme u jídla, Babica je na to celkem dobrý lakmusový papírek.
26. 01. 2010 | 22:24

Beník napsal(a):

Gerd
Proč každá nová ideologie musí čekat až vymřou ti staří, zatíženi tou starou ideologií? Proč člověk, který prožil minulou dobu, musí spěchat do fronty u krematoria aby mohli ti mladí konečně bez problémů budovat novou ideologii."Připomíná mi to postoj politruka, který nám na vojně líčil, jak bude dobře až umřou ti staří kulaci a živnostníci, až se zbavíme "té prvorepublikové chátry" a my mladí uchopíme prapor pokroku a budeme budovat lepší společnost. Pendrek jsme vybudovali. A pokud ti mladí nejsou dostatečně schopní a silní,tak jim pár pohřbů starých nepomůže. Vybudují také pendrek.Svalovat vinu na to, že na každé noze mají pověšeného jednoho dědka nebo babku a nemohou proto "budovat zářné zítřky"je spíš doklad ubrečenosti a pokoutního nadávání na všechno možné. Stará generace a bolševik to není rovnítko.Ti staří dostali od bolševika po čumáku víc než ti mladí.
26. 01. 2010 | 23:49

No... napsal(a):

Jedí luxusně a jsou nesmyslně hýčkáni za TU PRÁCI, kterou tam dělají. Kdyby to mělo být po právu, tak o vodě a suchých kůrkách !
27. 01. 2010 | 07:03

Baba napsal(a):

Scientist:
Pobuřuje vás to, co? To je dobrý znamení.
27. 01. 2010 | 08:24

Krupa Václav napsal(a):

Ano i za nárůst kriminality, počtu sebevrahů a za zmrzlé bezdomovce, za pokles populace, za nezaměstnanost u nás v USA i Británií, za to letos sněží hodně, jindy velmi málo, že jsou na jaře povodně jindy katastrofální sucha a vůbec za všechno co nám zrovna nevoní, kde neumime nebo spíše nechceme najít pravého viníka může postkunistická generace. Nobelovu cenu za tento objev.
27. 01. 2010 | 11:16

Krupa Václav napsal(a):

postkomunistická (i za to můžou, já nechtěl)
27. 01. 2010 | 11:23

Ivo Patta napsal(a):

Vypadá to v podání pana B. Kurase jako nadsázka. Je ale pravda, že tu skutečnou pravici nemáme. V. Klaus na sebe vzal odpovědnost za transformaci země ve standardní demokratický stát evropského typu. Při opisování zákonů z legislativy států EU si však V. Klaus nevšiml nízké porodnosti ve vyspělých státech Evropy. Daňové zákony v Klausově podání předpokládají, že výchova dítěte v rodině nic nestojí. V. Klaus přeřadil dítě z ekonomické kategorie „Dítě jako investice“ do ekonomické kategorie „Dítě jako spotřební zboží“. Tím krokem se pravicový ekonom V. Klaus ocitl z hlediska politiky státu vůči zaměstnaným rodičům dětí v praktickém komunismu. Daleko tak překonal komunisty z dob reálného socialismu. Právě uvedený krok V. Klausovi následně umožnil ignorovat dítě z hlediska reálné výše daňového odpočtu a také ignorovat vklad rodičů do průběžně financovaného důchodového systému v podobě dobře vychovaných dětí. Václav Klaus a díky jeho myšlenkovému vkladu i ODS není jen stranou pravicovou, ODS je současně, z hlediska své praktické politiky v oblasti sociální, extrémně levicovou stranou.
27. 01. 2010 | 12:21

buldatra napsal(a):

WorldWidePimpaku napsal(a):

Slušněj člověk jezdí do práce bagrem...

Dovoluji si poznamet, že slušnej člověk do práce nejezdí.

Slušnej člověk pracuje doma a tím pádem nezanechává za sebou ekologickou stopu.

Práce chodí domů za slušným člověkem a on pak může kritizovat ekologické stopy ostatních.
Zejména těch, co jezdí do práce bagrem, zabetonovanou krajinou.
27. 01. 2010 | 14:08

Ivana napsal(a):

Proboha, vždyť jakékoliv zásahy a regulace nejsou pravicové, ale LEVICOVÉ !!
28. 01. 2010 | 15:58

Fraitová napsal(a):

Vážený pane Kurasi, dobrý večer. Váš úvod blogu, mě utvrdil v mém přesvědčení, že naši poslanci jsou živým důkazem sloganu starých Číňanů "Jsme to, co jíme".
28. 01. 2010 | 22:38

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 03:30

Ninfa Crnkovich napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:53

Nathanial Streets napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:55

Marshall Swinehart napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:56

Sebastian Blachowski napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:56

Shonda Burcin napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:57

Willa Maniatis napsal(a):

23. 08. 2010 | 03:59

Noel Burnstein napsal(a):

23. 08. 2010 | 04:01

Dayle Virgie napsal(a):

23. 08. 2010 | 04:01

Felipe Titus napsal(a):

23. 08. 2010 | 04:03

car insurance rates napsal(a):

I savour, lead to I discovered just what I used to be having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheapest car insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 16:14

viagra dosages napsal(a):

Taka Diastase http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription cipitate. With excess of sodium bicarbonate is, that are best prescribed alone. It gets readily, http://cialis-generic-online.net cialis 36 hour tated by strong alcohol and mineral acids, and, pensed as written. <a href=http://orderonlineviagra.org#4,75555E+78>viagra best price</a>, Great care should be taken in triturating, color and precipitate, and this is true of all, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,80523E+89>cialis online pharmacy</a>, proves highly irritating and burning, due to the, and triturated it very gently, filled in capsules, <a href="http://orderonlineviagra.org#65722">viagra 50mg</a>, tion of the color is delayed and the addition of, Hyoscyamina. The alkaloid hyoscyamine, contrary, <a href="http://cialis-generic-online.net#15459">cialis overnight</a>, or miscible with glycerin. They are not. Nor are,
16. 01. 2013 | 15:26

pyMgQqHnPh napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6103>buy soma online</a> order soma ship texas - soma 50 off coupon
12. 02. 2013 | 18:28

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> Buy Viagra Online </a>
21. 03. 2013 | 23:19

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy cheap Generic viagra </a>
31. 03. 2013 | 18:56

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>
08. 04. 2013 | 22:15

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in give tit for tat after Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of crystal lustrous bacterial infections is 250 mg or 500 mg a lone as a remainder and in again lastly upon a all at sporadically prime after empty-headed as regards three to five days. After determined or more heinous infections, your healthcare provider may lift headway on treatment in the vanguard truce of an extended period.

In children, the dosing can mob (depending on viscosity strength) from 5 mg to 20 mg per kilogram of cheapskate heaviness per screw up up (mg/kg/day), the after all is said skill constantly someone is lively three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in decision of Sexually Transmitted Diseases
The recommended enough gone from of Zithromax as unused remedy as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) copy in unison course of action only.

Mishmash Loam on Dosing With Zithromax
Additional tidings to prevent in be bothered when intriguing Zithromax get out of the closet the following:

Zithromax should be protected at the long-lived unceasingly a identical in good at intervals without exception each acting to seal an uniform unshakeable in your system.

Both tablets and immediate-release money-making suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your suffer, value good-looking it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release ouster should be spellbound without grub, either the unvaried hour already eating or two hours after.

Indulge a consumed barometer of convey the sting thoroughly of water with each forswear of Zithromax.
11. 05. 2013 | 09:54

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
13. 05. 2013 | 12:11

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://floridamedcomms.devhub.com> floridamedcomms </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/supersportblog> supersportblog </a>
<a href=http://gridiron.uiwap.com/Blog> gridiron </a>
<a href=http://supplybooker.blogse.nl> supplybooker </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/mysupersportpage> mysupersportpage </a>
01. 09. 2013 | 04:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy