Jsem primátor, který ví co chce

31. 01. 2011 | 10:22
Přečteno 7561 krát
Od komunálních voleb v Praze uběhlo již několik měsíců a já osobně mám pocit, že pomalu nastala situace, kdy je možné řešit důležité věci bez negativních emocí. Přesto cítím jako svůj rest vůči občanům, že jsem se nikde uceleně nevyjádřil k tomu, co se po nich událo a co bude v budoucnosti následovat. Děkuji za možnost publikování mých názorů na blogu aktuálně.cz. Jde přitom o portál, který patří k těm nejkritičtějším směrem k pražskému magistrátu.

Zde je tedy několik mých osobních postřehů, které by neměly zapadnout.

Povolební koaliční jednání

Ne každému se musí nutně líbit koalice, jenž vznikla po podzimních komunálních volbách na pražském magistrátu. Vznik pražské koalice jednoznačně určily výsledky voleb a poměrně dramatický průběh povolebního, ovšem zcela demokratického, jednání. Nechci jitřit staré rány, přesto si však neodpustím malou poznámku, která v návalu emocí okolo sestavování pražské koalice jakoby zapadla. Tím zapadlým detailem je to, že jednáním o budoucím uspořádání v Praze byl za TOP09 pověřen předseda TOP09 František Laudát, dlouholetý a významný člen ODS z Prahy 5 ovládané panem Jančíkem. Pan Laudát zcela jistě nebyl novou tváří TOP09 a jsem plně přesvědčen, že velkou část viny za neustavení koalice TOP09 a ODS nese právě jeho neústupnost hraničící s osobní nenávistí. V politice neplatí „kdyby“, přesto jsem přesvědčen, že vše mohlo dopadnout jinak, kdyby pan Laudát dokázal mírnit své emoce a upozadil své domnělé křivdy z minulosti.

Problémy ODS

Občanská demokratická strana v Praze si svými problémy prošla a prochází, ale snaží se je řešit. Jasnou odpovědí je například fakt, že jsem se stal místopředsedou pražské ODS. Přestože mi médii v určitém čase nebyla dávána pražádná šance. Chci, aby ODS v Praze měla šanci na rehabilitaci, což dosvědčují její dobré výsledky v mnoha městských částech. Do ODS jsem vstoupil proto, abych pouze nešířil jakousi „blbou“ náladu, ale sám se pokusil věci měnit. Opravdu se snažím a udělám vše proto, aby se ODS po dalších komunálních volbách v Praze znovu stala nejsilnější pravicovou politickou stranou, tak jako tomu bylo také z mnoha dobrých důvodů v dlouhé řadě uplynulých letech.

Hříchy z minulosti

V minulosti se stalo mnoho věcí, které nebyly zrovna správné, přesto však řada informací o mediálně propíraných kauzách zůstává pouze na úrovni pavlačových drbů. Žijeme v právním státě a já nebudu váhat nad tím, abych někoho označil za korupčníka. Ovšem pokud mu bude korupce před soudem prokázána a bude za ni pravomocně odsouzen. Zdržme se proto prosím silných slov a nechme pracovat nezávislou policii a justici. Pokud nalezne nějaká pochybení z minulosti, budu tím posledním, který je bude zametat pod koberec. Zde mi dovolte, abych se přesně v této souvislosti zastal mého předchůdce Pavla Béma, který je v současnosti vláčen médii a označován za strůjce všeho zla. Mohl bych se přitom velice snadno přidat k tomuto kritickému davu. Jistě by mi u veřejnosti pomohlo, pokud bych si do Pavla Béma kopl a vyjádřil nad ním své opovržení. Neudělám tak. Slovy Adama Michnika: nebyl jsem s vámi v minulosti zbabělý, abych s vámi musel dnes být statečný.

Svoboda rozhodně není loutka

Od počátku mi bylo vyčítáno, že jsem pouhá loutka v rukou různých kmotrů a kmotříčků. Vždy mě toto označení osobně uráželo, protože každý soudný čtenář jistě uzná, že v šestašedesáti letech a po slušné profesionální kariéře nemám zapotřebí, abych byl loutkou v rukou kohokoliv. To jsem podle mého názoru dokázal už několikrát i v roli primátora. Všichni - opakuji všichni - radní za ODS v Radě hlavního města Prahy jsou v těchto pozicích novými tvářemi. Nebylo lehké takovou změnu vybojovat, ale dokázal jsem to a jsem za to rád. Jsem také rád, že tuto změnu pochopila většina členů ODS, i když útoky na moji osobu a osobní integritu nepřestávají.

Myslím to vážně

Nová Rada hlavního města si po svém vzniku vytyčila programové priority, které chce v co nejbližší době realizovat a opravdu s tím v několika málo dnech začala. Média to však až na některé světlé výjimky nechalo chladnými. Pokud by jistý expremiér neznevážil sousloví „myslím to upřímně“, použil bych ho. Takto raději napíši, že to s Prahou myslím opravdu vážně. Proto mi dovolte, abych zde v krátkosti shrnul nejdůležitější priority.

Postupně dochází k vyhlášení výběrových řízení na důležité pozice magistrátních úředníků a zároveň také k auditům důležitých zakázek, smluv a dalších majetkových transakcí města z minulosti.
V nejbližší době dojde ke zřízení jednotného portálu pro uveřejňování zakázek, smluv a grantů hlavního města. Na tomto portálu se budou zveřejňovat všechny zakázky nad 1 mil. korun. Vznikne institut tzv. rodného listu zakázky, který bude umožňovat veřejně sledovat proces zakázky od zadání po ukončení.

Dopracujeme s nezávislými odborníky protikorupční opatření tak, aby začala fungovat preventivně. Zároveň se s podobným poradním orgánem primátora pokusíme podporovat projekty, které by měly v hlavním městě rozvíjet malé podnikání v oblasti služeb, ale třeba i podporovat činnost vysokých škol a výzkumných pracovišť v návaznosti na výrobu.

V neposlední řadě bychom chtěli podstatně přispět ke kvalitě života v Praze a to realizací projektů tak zvaného čistého nebo chytrého automobilismu. Jde o systém opatření ke snižování emisí a hluku v dopravě. S souvislosti s veřejnou dopravou souvisí také kvalitní řešení OpenCard, o kterém jsem obecně přesvědčen, že jde systémově správným směrem. Samozřejmě bychom měli dokončovat a řešit důležité dopravní stavby města.

To je několik málo z nejdůležitějších bodů, které chceme v krátké budoucnosti realizovat.
Na závěr mi dovolte, abych Vás požádal o určitou názorovou zdrženlivost, která nemá posloužit k tomu, aby kryla nedostatky mé, pražské ODS nebo vedení hlavního města. Jednoduše jde o to, abyste naši práci pro veřejnost hodnotili na základě faktů a nikoli neověřených informací, domněnek nebo drbů.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

deep throat napsal(a):

Pane primátor, uklidnil jste mne výrokem, že víte, co chcete. To věděli i všichni vaši předchůdci v této funkci. A podařilo se jim to dokonale.
31. 01. 2011 | 10:30

Ládik!!! napsal(a):

Pro mě (z Ostravska) je důležité, aby mi pražáci neodtáhli auto (výkupné 1800Kč), i když stojí na místě bez jakéhokoliv omezení. Už dopředu tomu nevěřím.
31. 01. 2011 | 10:32

Carlos V. napsal(a):

Jste primátor, kterého - braje v potaz vaše volitele - nikdo nechtěl.

Prosím, neopruzujte se svým ksichtem a svými pokryteckými články. Jste totálně nedůvěryhodnou osobou, která zneužila svého dobrého jména k politickým obchodům nejhoršího typu.

Svoboda, Hulínksý, Klega, Richter, Březina ... fuj.
31. 01. 2011 | 10:37

trumpeta troubivá napsal(a):

Svoboda: Víte co chcete. Fajn. Občané také vědí co chtějí. Vy víte, co občané chtějí, ale nedal jste jim to. Co ještě chcete řešit? Já Vás mám už vyřešeného a nemám důvod ani čekat, ani ke zdrženlivosti. A myslím, že nejsem sám. Děkuji, odejděte.
31. 01. 2011 | 10:39

AC napsal(a):

Carlos V.

:-))
31. 01. 2011 | 10:40

Evžena napsal(a):

Jsem zvědavá na moment, kdy Vaše chtění narazí na nechtění druhých. Ale jinak držim palce.
31. 01. 2011 | 10:42

arnazach napsal(a):

A podívejme se: tak ona pražzká pravice nemůže realizovat svůj volební program kvůli jednomu hulvátovi. To jsem zvědav, co na to řekne TOP!

Naprosto souhlasím, že není správné nikoho obviňovat bez důkazů. Ale s odkazem k akcím typu příprava OH nebo OpenCard podotýkám, že je z hlediska daňového poplatníka je úplně jedno, zda je primátor lump nebo megaloman.
31. 01. 2011 | 10:47

Pacák napsal(a):

Synonyma pro korupci: Nejprve Drobilovské "Manažerské selhání", a nyní Svobodovo "věcí, které nebyly zrovna správné,"
"Myslím to vážně". Uklidnil jste mne. A myslíte to upřímně?
31. 01. 2011 | 10:51

Don Juan napsal(a):

Já to vím taky - co chcete - pokračovat v linii ODS - dál hrabat pro starnickou pokladnu a krýt zločiny předchzích Bémů a jiných Open-zlodějů.
31. 01. 2011 | 10:58

mylos4 napsal(a):

Vy nejste primátor,vy jste bambula z ODS.
31. 01. 2011 | 11:06

42 napsal(a):

Stoji primator Bem na podiu a rika "Ted necham zmizet 800 milionu a uhodnu, na jakou kartu pri tom myslite."
31. 01. 2011 | 11:08

Koplkop napsal(a):

Autor
Pane Svobodo, píšete :"Na závěr mi dovolte, abych Vás požádal o určitou názorovou zdrženlivost, která nemá posloužit k tomu, aby kryla nedostatky mé, pražské ODS nebo vedení hlavního města. Jednoduše jde o to, abyste naši práci pro veřejnost hodnotili na základě faktů a nikoli neověřených informací, domněnek nebo drbů."
I já bych Vás chtěl požádat, aby jste si svůj názor, že víte co chcete, schoval na dobu, kdy za Vás budou mluvit Vaše činy. Do té doby mějte na paměti, že samochvála smrdí.
31. 01. 2011 | 11:08

Otázkář napsal(a):

"Jsem primátor, který ví co chce" a který lže a nedrží slovo, viz. jeho vyjdáření, že by se Zdeňkem Tůmou šel krást koně.

"Na závěr mi dovolte, abych Vás požádal o určitou názorovou zdrženlivost"
Jinými slovy říkáte, nechte nám klid na práci, obhajujete opencard, v čem jste tedy jiný než Váš předchůdce a Vaši "kolegové" z vlády?

Stanislav Gross dokázal zdiskredovat hezké české slovo "upřímně", Vy se nyní snažíte o totéž se slovem "vážně", přestože nás jazyk je velice bohatý, mám obavu, aby nám brzy nedošla slova.

Pane Svobodo za to co jste napsal si Vás nemohu vážit. Váš útok na Františka Laudáta není nic jiného než úhybný manévr, aby jste se vyhnul kritice mezi lidmi oblíbenějšího Zdeňka Tůma. To by Vám totiž uškodilo mnohem více a Vy jste si toho dobře vědom, proto si raději vyberete zástupný terč na který se střílí mnohem snadněji. Je to až příliš průhledné a ztrácíte tím i poslední zbytky důvěryhodnosti a prestiže.

Co se týče konkrétních věcí, které chcete realizovat, jsou psány pouze v obecné rovině. "Nezávislými odborníky" se ohání kdekdo. Zveřejňování zakázek slibujete až od 1 milionu, proč když na vnitru to jde od 100 tisíc?
Píšete o auditech, nezávislých výběrových řízeních, ale nic o členství zastupitelů v různých dozorčích radách, kde si přijdou na stovky tisíc až milióny ročně bokem ke svému platu.

Jenoduše shrnuto, vše co píšete jsou jen prázdné proklamace a vzhledem k vývoji, který jsme měli všichni možnost sledovat, notně nedůvěryhodné.
31. 01. 2011 | 11:10

JF napsal(a):

pane Svobodo, ODSTUPTE!!!

Jsem toho názoru, že není možné využívat moci, která Vám nepřísluší, resp. proto jak byla získána. (pražské volební podmínky, výsledky voleb, vůle pražanů při demonstraci při volbě primátora (nevšiml jsem si domonstrace na Vaši podporu, spíše naopak), mediální manipulace,výsledky minulých radnic (o těch tu píšete i Vy) )

Je toho poněkud příliš na jednoho primátora a na jedno stávající volební období, nemyslíte?

A pokud jsem příliš přízemní a nerozumím tomu o jaké dobré cíle Vám jde, tak neumíte uklidit ani sníh na chodníku. I když už roztál! To je totiž jen otázka paměti!!!

Odstupte.

ps-jen rada: běžte ke spovědi třeba k šéfovi pražské ODS,odstupte, požadujte nové volby u ústavního soudu a VYHRAJTE je jako pražský leader.
31. 01. 2011 | 11:15

rohypnol napsal(a):

Jak již napsali pisatelé přede mnou, nikdo Vás jako primátora nechtěl, nechce a chtít nebude. Profesní ambice jste ukojil a nyní hodláte krmit své ego politickou funkcí. Velmi se v tom podobáte svému partajmínu souručenci Borisovi. Ten by taky rád nějakou větší funkcičku....
ODS potřebuje udržet Prahu, je tady ještě spousta věcí k dokončení a k dovybrání úplatků, fíček, odměn a domluvení mnoha kšeftíčků. Vy, jako nepříliš provařená figura máte sloužit ke krytí různých výnosných akciček.
Píšete: " v neposlední řadě bychom chtěli podstatně přispět ke kvalitě života v Praze a to realizací projektů tak zvaného čistého nebo chytrého automobilismu. Jde o systém opatření ke snižování emisí a hluku v dopravě. S souvislosti s veřejnou dopravou souvisí také kvalitní řešení OpenCard, o kterém jsem obecně přesvědčen, že jde systémově správným směrem. Samozřejmě bychom měli dokončovat a řešit důležité dopravní stavby města."
Myslíte: " je toho ještě hodně k uplácení a rozkrádání. Na všech projektech se zahojí kamarádi,partajníci a spřátelení podnikatelé. "
Až skončíte, nebo budete skončen, ani pes po Vás neštěkne. Ale možná Vás miliony( miliardy) budou hřát na Vašem kontě ve Švýcarsku......
31. 01. 2011 | 11:24

Cech napsal(a):

Prosím glosátory pod tímto článkem o pozornost.
Tak, jak jsem definoval novinku ve "spin" technologiích, tak mi osud přihrál možnost ukázat Vám přímo hmatatelně tento směr.

Po odvalení vlny přímé podpory mediální kampaně ve prospěch pana Svobody,přichází následná, nezbytná část upevnění vědomí.

Zde pan Svoboda jednoznačně dává na obdiv svoji silovou převahu.Myšlenkově jednoznačně ukazuje na nehoráznost, která byla postavena proti panu Bémovi.
Dále všem dokazuje,že slova která pronesl a jsou zdokumentována si můžeme strčit za klobouk.
Tímto tahem jednoznačně převádí vůli voličů, na něco co je diskutabilní a v následujících volbách bude stejně směšné.
Dále je jeho silovou manipulací jako by "zlidověno":

"Jednoduše jde o to, abyste naši práci pro veřejnost hodnotili na základě faktů a nikoli neověřených informací, domněnek nebo drbů".

V tomto případě je fakt nedokonané krádeže z provalené akce Drobil, převeden na něco co nemá prach žádnou cenu,něco jako jedna paní povídala.

Jsem rád,že jsem Vám mohl předvést novinku v manipulačních technikách na výše uvedeném příkladu.
31. 01. 2011 | 11:31

Lena napsal(a):

Pane Svobodo, takhle se na starý kolena zdiskreditovat!! Měl jste to zapotřebí?

Ale vy jste dost funkcechtivý, že? Váš životopis je historií usilování o nějakou funkci. No dobrá, jsou i tací...... ale proč s Blažkem, Hulínským, Březinou, Klegou a spol.? Ti si s Vámi vytřou... no víte co.
Nemarněte čas nějakým ukňouraným blogováním, ale konejte ( bez ožvaňování toho či onoho).
Nápověda:
1. kauza Opencard
2. ústřední čistička odpadních vod

Nezastírám, že Vám moc šancí nedávám. ALe vždyť můžete odstoupit, že..... Ale to vy neuděláte, na to jste přílš funkcechtivý... chjooo
31. 01. 2011 | 11:33

JV napsal(a):

"Myslím to upřímně," mluví za vše!
31. 01. 2011 | 11:35

Občan napsal(a):

Pane primátore,

také se Vám divím. Člověk ve Vašem věku a s Vaší karierou tohle opravdu nemá zapotřebí. Ale byla to Vaše svobodná vůle a pokud jste funkci přijal, musíte nést i to, co je s ní spojeno.
No, a pokud se děje na radni to, co se děje, pak se nesmíte divit, že jste podezříván z toho, že jste maniúulován kmotry a kmotříčky.
To, že rada magistrátu je nová, to je dáno výsledkem voleb, to, probůh, NENÍ Vaše zásluha!!!!! Radní vzcházejí ze zvolených zastupitelů, to skutečně můžete ovlivnit jen minimálně.
Víte, kdybyste se býval tak trapně nevytáčel při "pokusech" o odovolání z funkcí některých úředníků, tak by snad i byla Vaše slova uvěřitelná. Ale protože jste dokázal několik měsíců umožňovat, aby kmotříčci zametli stopy po svém případném kmotrování a přitom jste se trapně vymlouval na Zákoník práce (přičemž Vám jistě právníci řekli, že právě podle ZP je jmenovaná funkce nenároková a tudíž z ní lze odvolávat bez jakéhokoli zdůvodnění a zejména, že odvolání z funkce NENÍ výpověď!!!!!), nejste důvěryhodným primátorem.
Smiřte se s tím.

A to už vůbec nekomentuji Hulinského, Březinu, Klegu, Pechu, Janečka a další.
31. 01. 2011 | 11:40

Pražák napsal(a):

Rádoby primátore Svobodo,

lžete, jako když Rudé právo tiskne, jste neupřímný a věřím, že Ústavní soud nechá v Praze vyhlásit nové volby.
31. 01. 2011 | 11:44

Rambo napsal(a):

Už v prvním odstavci týkajícíhose povolebního jednání s topáčema Svoboda lže, jak když tiskne. Pokud je mi známo, tak strategii vyjednávání určoval volební lídr TOP09 Tůma a ne předseda topáčů Laudát. A pak je trapné mluvit o spojenectví Laudáta a Jančíka na Praze 5. Jančík ovládl ODS v Praze 5 nákupem černých duší a byl podpořen Bémem a kmotry z ODS, se kterými dnes Svoboda je ve stejné partaji a vládne dále s nimi v Praze. jinak by měl Svoboda psát až něco v Praze udělá, zatím není o ničem slyšet. To, co tady píše o svých záměrech, jsme slyšeli od každého primátora a kam jsme došli.
31. 01. 2011 | 11:46

vlček napsal(a):

Pane Svobodo. Porovnejte nynější revoluci v Egyptu a plyšáka v roce 1989. Tehdy stačila jedna virtuální mrtvolka a "ráčkovec" se stal prezidentem. V Egyptě jsou třeba stovky hrdinských nevirtuálních mrtvolek! A to prokletí nás drtí a drtí. Zdejší babičky a dědečkové se v tom stále vezou. Kdokoliv z blogařů píše o voze, oni suvereně píší o koze. Naučte se prosím pane Svobodo s tím žít. Nepište pravdu. Pehe, Urban a další píší úmyslně ptákoviny. Už to pochopili. IP adresy jsou pod kontrolou. Není problém si najít zdroj. Kdo myslíte že se za nimi schovává?
31. 01. 2011 | 11:57

JIří napsal(a):

Bohuslav Sobotka: "Já, já, já, já, já, já ..."
31. 01. 2011 | 11:59

jk-jiny napsal(a):

Je dobře, že svou tvář ukazuje. Až to ódéesákům rupne, bude hned chycen.
A jestli chcete ukázat, že jste jiný: nenuťte mě do UkradCart, ano?
Jinak platí "spolu chyceni, spolu oběšeni". Rozhodně nám nevykládejte, že chcete ODS zlepšit zevnitř...
31. 01. 2011 | 12:05

jura napsal(a):

vy si snad děláte z lidí prdel jinak to co jste napsal nemůžete myslet vážně
31. 01. 2011 | 12:05

siven napsal(a):

"Na závěr mi dovolte, abych Vás požádal o určitou názorovou zdrženlivost, která nemá posloužit k tomu, aby kryla nedostatky mé, pražské ODS nebo vedení hlavního města. Jednoduše jde o to, abyste naši práci pro veřejnost hodnotili na základě faktů a nikoli neověřených informací, domněnek nebo drbů."

„Na základě faktů“, jsme se ve vašem článku prakticky vůbec nic nedozvěděli, pane primátore. Respektive zhola nic.

I takový pan Langer vytahuje fakta, byť jsou lživá, překroucená či vyfabulovaná. Ale výsledný dojem z textu je stále o něco méně špatný.

Zkrátka a dobře, Husákova, ani Jakešova škola textu, neboli škola prázdných politických proklamací a tlachání, už dávno netáhne.

Zaspal jste dobu, pane primátore. Musíte přidat.
31. 01. 2011 | 12:20

Sofi napsal(a):

Jen doufám, že budou v Praze nové volby a pak uvidíte. Ale i tak jste na propad. Když se někdo zastává Béma, tak nemůže být v pořádku.
31. 01. 2011 | 12:21

děda vševěda napsal(a):

Pane Svobodo,
bohužel už jste překočil pomyslný Rubicon. Na mimořádném zastupitelstvu 14.12. jste sehrál spolu s Březinou, Bémem a dalšími pečlivě připravené divadýlko kvůli ČOV (pravda, TOP09 předvedla žalostný výkon a kauza Michálek odstartovala až za 12 hodin...). 14 dní poté jste v médích řekl, že od začátku prosince máte k dispozici výsledky právních rozborů, že by se mělo výběrové řízení zrušit. Tedy jse lhal nebo umožnil lhaní svým oranžovomodrým spolutraníkům.
Odstupte, rozkryjte všechno co víte, označte jmenovitě lumpy, podejte příslušná trestní oznámení. Jinou cestu zpět už nemáte.
31. 01. 2011 | 12:23

Otázkář napsal(a):

Langerovi a Svobodovi věří už jenom hoven, to jste to pánové dopracovali :)
31. 01. 2011 | 12:25

Sixy napsal(a):

Doufám, že Ústavní soud prohlásí tyto pražské volby za neplatné a tím skončí i nemravné spojení kšeftařům z ODS a ČSSD.
31. 01. 2011 | 12:28

Karel napsal(a):

Já bych chtěl, aby jste táhl do haj..zlu. Nikdo vás v roli primátora nechtěl, zvolen byl někdo jiný. Koryto máte díky ODS, která snad normální členy ani mít nemůže... Schovejte si své srdceryvné články na slety modrých ptáků...
31. 01. 2011 | 12:28

Luba napsal(a):

Pane kmotře,
čím to, že má Vámi vedená klinika ve FN Královské Vinohrady tak špatnou pověst?

P.S.:
Jsem rád, že má věrchuška ODS (spolu s Íčkem) konečně tak vysoko někoho, kdo jako mafián i vypadá. Veřejnost se aspoň lépe orientuje.
31. 01. 2011 | 12:31

observer napsal(a):

Nejdřív jsem ten výlev ženského dochtora přečetl jako "jsem primátor, kdo je víc".
Má to chybu, je z blbé strany zlodějíčkú i velkých zlodějú. A co je nejhorší, i odhalené svinstva Nečas i další soudruzi z ODS obhajují resp. bagatelizují.
Člověk si nevybere.
Předválečné rčení o socanovi, který ve dne kecal a v noci krad, je možné zakončit nejen "sociální demokrat", ale i "občanský demokrat".
31. 01. 2011 | 12:40

Karel napsal(a):

Úspěšnou lékařskou kariéru za sebou jistě máte. Jen na stará kolena na vás lidé plivou. Můžete si za to sám. I díky vám již ODS od mě nikdy hlas nedostane.
31. 01. 2011 | 12:52

r.m. napsal(a):

Když hodíte ódéesáka do vody, nejdřív vyplavou špinavé peníze, pak čistý komunista.
31. 01. 2011 | 12:52

Radomír napsal(a):

Jeden, jediný moment Vašeho článku mi dává důvod Vám nevěřit. Krýt korupci a šlendrián Vašeho předchůdce - v čem jste tedy lepší a důvěryhodnější. Budu rád, až odejdete. Čím dříve, tím lépe. Pak Vám uvěřím.
31. 01. 2011 | 13:01

schpeck napsal(a):

:D:D lidská omezenost nezná mezí xD

Každý se tu ohání demokratickými principy a stěžuje si na průběh povolebních jednání v Praze, co je nedemokratického na tom, že dvě slabší, dohromady však dostatečně silné strany, z vůdčí pozice vystrnadí vítěze, není to náhodou demokracie v nejčistší podobě? Lidi vzpamatujte se!!!
31. 01. 2011 | 13:05

mb napsal(a):

Se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak ...

decka se musí rodit v míru no ni ... ??

amen
31. 01. 2011 | 13:06

mirda napsal(a):

jen psí dečky vám chybí,jinak jste dokonalej duševně a fyzicky.
31. 01. 2011 | 13:08

vigo napsal(a):

Milý pane primátore. Osobně si pana Laudáta vážím o něco více než mnohé další politiky. Pamatuji na jeho památnou větu, když vstupoval do Matice české a mimo řeč uvedl, že tam vstoupil mj. také proto, že už to v ODS nemůže vydržet a že chce mezi slušné lidi. Toliko k ODS, která nyní hází klacky pod nohy městským částem, kde to ODS projela a vyhrála zde TOP09 a dává jí to lidově řečeno "sežrat".

Jste rád, že jste ve straně, ve které se drží darebáci jako je Bürgemeister, Dvořák a další, který systematicky tunelují Prahu?

Jinak jsme rádi, že jste zatočili s obřími odměnami lidem v dozorčích radách městských firem. Třeba pan Hulínský nebo Březina, který předtím seděl v dozorčích radách dvou firem, které šly do konkurzu a který jakožto obrovský odborník přes dopravu (asi je to tím, že je v představenstvu nebo dozorčí radě DPP) doporučuje totální nesmysl jakým je tramvaj z letiště.

Na to, že to je nesmysl, se přijde, ale samozřejmě až po prošustrování mnoha desítek milionů nějaké spřátelené firmě, že? Ach jo, zase se mi z pražské politiky udělalo zle :-(
31. 01. 2011 | 13:15

Martin Černý napsal(a):

Pane primátore,
držím Vám palce a věřím Vám.
Korupce bude vždy a všude, protože strany potřebují peníze, jde jen o to ji s pomocí svobodných medií, policie a soudů udržet v rozumných mezích. Zajímalo by mě, jak by magistrát vypadal pod vládou "morálních" topáků.
Hezký den
31. 01. 2011 | 13:41

JQ napsal(a):

Hitler taky vedel, co chtel.

Jenom doufam, ze Ustavni soud zrusi zmanipulovane volby v Praze a pujdete od valu.
31. 01. 2011 | 13:46

JF napsal(a):

pane Svobodo, jsem tomu rád že jste přišel sem na blogy, páč kdo bloguje tak většinou buď chce něco říci (různí pozorovatelé různých jevů mimo sebe sama) nebo je neškodný (ti politici co zde píšou sami o sobě) a myslí že tím něco ovlivní.

ps: k poslednímu odstavci - to nemusí být ani bráno jako manipulace, ale částečně i jako veřejné vyhrožování z pozice primátora - máte pod sebou přeci jen nějakou policii. ("zdrženliví ve svých názorech")

Jednoduše jde o to, abyste naši práci pro veřejnost hodnotili na základě faktů a nikoli neověřených informací, domněnek nebo drbů.

... a našich blogů, které píšeme sami o sobě, jako třeba zde a "toto". To za nás totiž nikdo neudělá ...
31. 01. 2011 | 13:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 01. 2011 | 13:55

dalimír napsal(a):

To o čem píšete měl za povinnost dělat již Váš předchůdce ale ten si z ničím takovým jako primáror hlavu nelámal ,měl raději šplhání po horách jak práci s lidmi ! No ale každé nové koště dobře mete , takže uvidíme !!! Dal.
31. 01. 2011 | 13:57

Tenco napsal(a):

Bohuslav Svoboda
"V neposlední řadě bychom chtěli podstatně přispět ke kvalitě života v Praze a to realizací projektů tak zvaného čistého nebo chytrého automobilismu."

Zkuste to bez zprostředkovatelů :

http://www.ecotality.com/pressreleases/091609_ETLY_SGI.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/100109_eTec_DOE_Contract.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/09222010_ECOtality_reveals_EV_infrastructure_plan_for_Western_Oregon.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/10072010_ECOtality_Selected_by_Victorian_Government_for_Electric_Vehicle_Trial.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/10132010_Blink_DC_Fast_Charger.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/20110110_ABB_ECOtality_Investment.pdf

http://www.ecotality.com/pressreleases/20110114_Sprint.pdf
31. 01. 2011 | 13:58

Martin napsal(a):

Možná, že jste slušný člověk. Pokud ano, tak jste s prominutím vůl. Svou tvář i pověst dáváte do služeb magistrátních zlodějů a Rabovacích Gard.
Druhá možnost je, že k nim patříte. To, co píšete jsou "píarové" polopravdy i vyložené lži a nesmysl formulované tak všeobecně, že nás, čtenáře máte za pitomce, myslíte li si, že vám budeme věřit. mTo je váš největší problém. Domníváte se, že komunikujete s masou přitroublých lidí, kteří uvěří v čestnost troho, kdo získal funkci asi tak jako poddaní v čestnost krále. Bože, kdyby jste se na chvíli dokázali vidět z druhé strany!
31. 01. 2011 | 14:01

Admirál napsal(a):

Pane Svobodo, jelikož jsou Vaši největší kritici osočující Vás z nedůvěrohodnosti v mích očích ve velké většině naprosto nedůvěryhodní, média, která Vás a nynější pražskou koalici stírají jak by smet, vyslyším Vaši počkám si, jaké plody působení Vaší vlády v Praze ponese.
31. 01. 2011 | 14:05

JQ napsal(a):

Jeste bych rad reagoval na prispevatele z rad Mladych konzervativcu a jinych dusevnich velikanu, kteri se zastavaji ODS v tom smyslu, ze je vsechno OK, protoze se jen spojily druha a treti strana ve volbach, coz neni nic nedemokratickeho.

1. ODS a CSSD maji v Praze historii spolecneho vladnuti, kdy se kradlo ve velkem. Na celostatni urovni jsme to videli v dobach opozicni smlouvy.

2. Ucelova zmena volebniho systemu v Praze tesne pred volbami ze strany ODS, diky ktere neuspely mensi strany a muze tak vladnout ODS + CSSD. Takhle drzou manipulaci s volebnim systemem si po revoluci v CR jeste nikdo nedovolil. Naprosto se to vymyka zapadoevropskemu pojeti demokracie, je to prijatelne tak mozna v Rusku. To, ze je nekdo ochoten odpustit ODSakum tuhle lumparnu, je pro me nepochopitelne. Je to tak hruba manipulace, ze si troufam tvrdit, ze vyhodit politiky zodpovedne za tento podvod z okna by bylo ospravedlnitelne. Je to podle me zrada zakladnich ustavnich principu.
31. 01. 2011 | 14:06

Luba napsal(a):

Pane přednosto-primátore,
Vaším příštím článkem by mohl být stručný a pro laiky snadno pochopitelný návod, jak vést domácí porody svépomocí.

Při chystané ekonomické emigraci porodníků půjde zajisté o informace vysoce ceněné a užitečné.

Na rozdíl od podobných reklamních textů.
Reklama ODS je snad záležitostí pana Drobila ... Nebo se mýlím?
31. 01. 2011 | 14:10

modrý edvard napsal(a):

Pane Svoboda,
vzhledem k tomu, jaké lidi jste si vybral na magistrát, můžete mě překvapit jen příjemně. Jsem zvědav, kdy přejdete od slov k činům.
31. 01. 2011 | 14:13

aaa napsal(a):

Chtěl krást koně s Tůmou, a jak to dopadlo? Krade s Březinou ...
31. 01. 2011 | 14:17

K.Budka napsal(a):

Vážený pane, nenechte se odradit nenávistnými výlevy. Držím palce ve vaší práci.
K.Budka
31. 01. 2011 | 14:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 01. 2011 | 14:26

Libor napsal(a):

Pane Stejskal, vy uz jste ztratil jakoukoliv miru, vkus a soudnost u vyberu bloggeru, FUJ a HAMBA VÁM!
31. 01. 2011 | 14:27

Karel Horna napsal(a):

Pane primátore, myslím, že jste důstojným člověkem pro svou pozici a věřím, že i díky svým životním zkušenostem povedete Prahu tím správným směrem. Nenechte se znechutit, držím palce a do práce! :-)
31. 01. 2011 | 14:29

Dragon napsal(a):

Přála bych si, aby byla prošetřena Opencard se vším všudy - je to nejdražší tramvajenka na světě a ještě trvá nejméně 14 dnů než vám ji vydají. Za ty peníze - pokud to ani nic jiného neumí - by měla být na počkání. Dále bych byla ráda, aby byl prošetřen podežřelý pronájem Škodova paláce za značně nevýhodných podmínek pro město a potrestáni viníci. Zastáváte se P. Béma, ale ten přinejmenším neudělal nic proti podivným praktikám Bürgermeistra, Blažka, Klegy, Němce aspol. Proti vyhazování peněz. Natahal si na úřad prapodivné lidi, kterých se teď nemůžete zbavit....Když tvrdíte, že nejste loutka, dokažte to.
31. 01. 2011 | 14:34

Ládik!!! napsal(a):

Není to pěkné čtení.
31. 01. 2011 | 14:40

MaT napsal(a):

To jsou v diskusi zase nářky, zklamaní voliči T0P09, kteří žijí v bludu, že právě jejich strana měla morální právo zvítězit, "občanská společnost" se na tom přece usnesla a ono nic. :-)
31. 01. 2011 | 14:43

Student politologie napsal(a):

JQ: Ve volbách všichni stáli na stejné startovací čáře, všichni měli stejné podmínky, v den voleb neexistuje velká a malá, silná ani slabá strana. Volby mohl vyhrát kdokoli. Volební systém zvolený v Praze nepomáhá ex ante ODS nebo TOP09, ale pomáhá stranám, které získají největší přízeň voičů a naopak penalizuje strany, které se voličské přízni netěší. Navíc rozdělení obce na volební obvody umožňuje platná legislativa a pražský případ není zdaleka jedinečný, tradičně se tak volí například v Olomouci a i v Praze byly volební obvody jednou použity.
31. 01. 2011 | 14:48

jan napsal(a):

1) povolební jednání - takže ODS na zahodí program a bvše na základě averze k jedinému člověkovi? a co naopak? v ODS neni žádnej člověk kterej by vadil? s armádou vodrážků, jančíků a dalších opravdu nemáte právo shodit koalici kvuli jednomu jménu - trapná výmluva a pokrytectví
2) problémy ODS- bud se něco stalo nebo ne, pokud ne žádné problémy nejsou, pokud ano měl by jít někdo sedět, kosmetické upravy jsou jen kouřová clona
3) hříchy z minulosti - drb přestává být drbem, když jsou i jiné nepřímé důkazy - přímé nejsou jen díky nečinnosti policie - kdyý něco smrdí jako kachna, chodí jako kachna, vypadá jako kachna tak to asi bude kachna - takže Olympiáda- 100 milionů na co šly, openkard miliarda, čistička _ 6 miliard v prachu proč EU nedá dotaci, atd. atd.
4) svoboda není loutka - co jednání zastupitelstva, kdo je předseda kontrolního výboru, s kym je svoboda v koalici když chtěl pravicovou, slušnej člověk by rezignoval loutka drží hubu a krok
5) myslim to vážně - není to vidět - chtěl jste čas dostal jste ho - resumé udělal jste kulový, ty dva uředničci co nakonec stejně neodešli to fakt nevytrhnou, jesli jste to myslel vážně neměl jste udělat koalici s čssd kvuli "laudátovi" to by fakt nebyl relevantní důvod
31. 01. 2011 | 14:52

stejskal napsal(a):

Pane Libore,

připojuji se k Vašemu zvolání: FUJ, HAMBA MNĚ!

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 14:55

mb napsal(a):

JQ napsal: 2. Ucelova zmena volebniho systemu v Praze tesne pred volbami ze strany ODS, diky ktere neuspely mensi strany a muze tak vladnout ODS + CSSD. Takhle drzou manipulaci s volebnim systemem si po revoluci v CR jeste nikdo nedovolil. Naprosto se to vymyka zapadoevropskemu pojeti demokracie, je to prijatelne tak mozna v Rusku. To, ze je nekdo ochoten odpustit ODSakum tuhle lumparnu, je pro me nepochopitelne. Je to tak hruba manipulace, ze si troufam tvrdit, ze vyhodit politiky zodpovedne za tento podvod z okna by bylo ospravedlnitelne. Je to podle me zrada zakladnich ustavnich principu.

to JQ a student poblitologie ...

navíc Bém osobně u Moravce říkal ... že čachrovat s volebními obvody nebude ....

a že jsou to jen zlá zlá falešná slovíčka od opozice a že hysterčí ...

pak to ovšem popřel a obvody změnil .... vivat Nicolo Machiavelli ....

to student poblitologie ... když účelově změníte obvody v neprospěch menších stran ...

tak potíráte a popíráte princip reprezentativnosti ... pilíř to našeho poměrného systému ... a jedná se o čirou účelovost ... a žádné kecičky okolo to nemohou okecat ...

ale pokud vám vyhovuje že se na pražské radnici bude vesele krást dál .... a že se nedostaly do zastupitelstev sz, snk případně další strany které měly vysoce nad 5% ale kvůli učelovým obvodům neprošly ....

pak ano .... pak je vaše okecávání platné .... když vám nevadí že majorita se vyslovila proti zlodějské ods a čssd ...

tak je vlastně všechno v pořádku .... njn ....
31. 01. 2011 | 14:59

Sára napsal(a):

Přečetla jsem si pečlivě Vaše slohové cvičení pane Svobodo, t.č. primátor Prahy. Němci mají trefné vyjádření, kterým bych nazvala výše uvedené "zum kotzen".
31. 01. 2011 | 15:02

mb napsal(a):

ještě ke student politologie a stejným startovacím čarám ...

to jste nemyslel vážně, že ...

strany které mají černé financování viz. drobil ...

stojí na ´poněkud jiné´ startovací čáře než strany bez černého financování ...

njn .... ať žije mafiánský kapitalismus ...

/ viz. stejná startovní čára na začátku budování kapitalismu jj/
31. 01. 2011 | 15:03

LEVAK napsal(a):

Za starého režimu bylo známé heslo "Jsem horník a kdo je víc?" Bokem jsme si říkávali "dva horníci"!
31. 01. 2011 | 15:05

observer napsal(a):

studentovi politologie.
Nevím, či nejsi ten "chytrák", co nám ho nedávno ukazovala Jílková. Taky taková naivní čistá duše, vše o o životě ze školy a konzervativních plátků.
Jsi totiž naivní.
A nebo se tak tváříš.
Ani u voleb nejsou stejné možnosti. ten, kdo si hodně nakradl a získal od sponzorů, kterým dával kšefty, má úplně jiné možnosti, jako ten, kdo jde do voleb za vlastní čisté peníze, případně za čistý úvěr. Horší je, že ti skutečně čistí jsou asi bezvýznamní a když se přece jen kdesi se štěstím protlačí, rychle se i oni ušpiní...
31. 01. 2011 | 15:22

t... napsal(a):

Předchůdci byli primátoři, kteří nevěděli co chtěli, že to současný primátor deklaruje.

Pokud je v nadpisu fráze jak z nějaké přiblblé personalistické příručky, tak nemá cenu číst obsah.

Já bych toho chtěl.

Podstatné není až tak to co pan Svoboda chce, přesněji deklaruje, že to chce, ale co, jak a za kolik je schopen uskutečnit.

Realita co bude uskutečněno, a hlavně za kolik bude uskutečněno, nebude dána článkem plných frází, ale úplně něčím jiným, a to hlavně tím jaké náklady měly strany pražské městské vládní koalice(ODS a ČSSD) v předvolební(ch) kampani(ích) v roce 2010. Tyto šílené milióny musí něco a někdo zaplatit, existuje už jen jedna další varianta, finanční bankrot ODS a ČSSD, ten si tyto strany, respektivě jejich vedení, těžko dobrovolně vyberou/vybere. Jeví se mi značně nereálné, že by k uhrazení mohlo dojít poctivou cestou. Jedna z cest jak mělo dojít k finanční sanaci ODS a ČSSD praskla díky Michálkovi, pochybuji, že byla jediná.
31. 01. 2011 | 15:25

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

jste vtipný(31.01.2011 14:55).

Někteří diskutující zapomínají, že ať je to jak je to, tak pan Svoboda je primátorem hlavního města(přibližně 1/10 ČR, podle počtu obyvatel), byť si to mnozí nepřejí, a jako takový by měl dostat možnost se v médiích znemožnit.

Co položilo Čunka? Hlavně mediální vystoupení, byla, mimo jiné, iniciátorem a katalizátorem jeho politického pádu, i pádu strany, které byl předsedou.
31. 01. 2011 | 15:37

Al Jouda napsal(a):

To autor : Víte, že na základě úspěchů našich doktorů medicíny v politice vzniklo nové přísloví ? Zní : Doktore, drž se svého kopyta !
31. 01. 2011 | 15:54

PatientO.T. napsal(a):

"Vznik pražské koalice jednoznačně určily výsledky voleb a poměrně dramatický průběh povolebního, ovšem zcela demokratického, jednání."

Čistě teoreticky, pane Svobodo: Kolik hlasů by v Praze získala ČSSD, kdyby neměla svého UI Dienstbiera, jehož hlavním heslem bylo "s ODS nikdy"?
31. 01. 2011 | 16:12

Petr napsal(a):

Vážený pane Primátore,
hezký článek, ale....
Dosud Vaši úředníci a funkcionáří Magistrátu sedí ve správních a dozorčích radách. (Na co vše jsou odborníci?) Samozřejmě za peníze, i když svou "práci" dělají v pracovní době, v zaměstnání kde jsou dobře placení a navíc jsou i zaplaceni za funkce, které dělají pro svého zaměstnavatele. Jako by řidiče tramvaje platil Dopravní podnik a ještě navíc by mu nějaký ten miliónek přisypali cestující.
Hodnotit Vás mohou voliči podle skutků a ne podle slov a těch zatím bylo víc.
Nebo si snad myslíte, že třeba p.Hulínský, nebo p.Březina udělají pro město 100.000x víc a mají větší odpovědnost a na krku riziko trestního stíhání za nějaké to přehlédnutí, než nějaký ten obyčejný řidič tramvaje?
31. 01. 2011 | 16:12

Fibonucci napsal(a):

Nejpoužívanější slovo ulhaného Bohuslava Svobody je slovo "já". Používá je výhradně v superlativech. Kdykoliv přijde řeč na kompetence, použije Svoboda slovo "já", a přidá důvod, proč je kompetentní v tom, či onom. Tuto opojenost sebou samým považuji za ještě větší nedostatek než to, že chronicky a bez zkrupulí lže, kdykoliv jsou kamery ochotny snímat.
31. 01. 2011 | 16:15

t... napsal(a):

Al Jouda:

Specializací pana MUDr. Svobody nejsou kopyta. :-)

PatientO.T.:

Byl jste přítomen, když na sjezdu stomatologické komory "padla facka na sále"?
http://www.youtube.com/watch?v=e3laWc4ez-k
31. 01. 2011 | 16:24

Otázkář napsal(a):

Pane Svobodo s tím Adamem Michnikem bych byl opatrný, nikde jsem nezaznamenal, že by jste Pavla Béma kritizoval během jeho primátorování, jestli ano tak to prosím doložte.
31. 01. 2011 | 16:34

Al Jouda napsal(a):

To t..... :
Stále by to bylo lepší pro všechny, kdyby držel za kopyto alespoň tu babu!:)))
31. 01. 2011 | 16:38

mb napsal(a):

patient o.t. ... pan dienstbier byl hozen přes palubu ...

pan poblitolog by vám to vysvětlil : napsal by něco ve smyslu, že je to běžné, standardní ...

leadr který mobilizuje proti ods a na tom získává hlasy ...

je tak nějak soudružsky zahlušen / hozen pres palubu ...

co bychom chtěli ... jsme v Čechách a (nejen) v Praze ...
31. 01. 2011 | 16:52

MA-FU napsal(a):

Pane autore,
sledování Vašeho zvolení(to samé prezidenta na Hrad) to tedy o něčem vypovídalo.Než prožít takovouhle volbu,raději nic.Oba pánové jak Svoboda,tak Klaus nemají žádnou hrdost.Jste hrdí na funkci kterou jste drastickým způsobem vykšeftovali.A pokora,ta je Vám cizí ,Vy přece "Víte co chcete" pro mne je to uzurpátorství a specielně u Vás v přímém přenosu.
31. 01. 2011 | 17:03

Liči napsal(a):

Vážený p. primátore Svobodo. Je velice pěkné slyšet, že nejste loutkou různých kmotrů. Pokud nejste, jak tvrdíte. Tak proč se neustále stahuje trestní oznámení na p. exstarostu Prahy 5, p. Jančíka. Nezdá se Vám to divné ?
31. 01. 2011 | 17:48

Petr Havelka napsal(a):

Gratuluji pane primátore,

po "éře" výroku "myslím to upřímně" tu máme další období "myslím to vážně"

Rovněž výrok "V minulosti se stalo mnoho věcí, které nebyly zrovna správné" bude v mém Top Ten zařazen mezi nesmrtelné. Mimochodem, silně mi připomíná výroky komunistických papalášů při sametové revoluci, ostatně tento výrok v různých modifikacích používají předáci KsČM doposud.

Pak bychom tu měli ten zatrolený hluk v dopravě, tady máte také zaděláno výrokem, že zvýšení hluku o tři nebo pět decibelů není tak velká zátěž. Je pane primátore, musíte na to logaritmicky

http://cpe.byl.cz/clanky/fysiolog/fysiolog.htm
31. 01. 2011 | 18:01

JJ napsal(a):

Pane primátore (rád bych napsal "vážený", ale nějak to nejde),

vaše koalice s ČSSD (konkrétně s veleduchy typu Březiny a Hulínského) byla pro mě osobně poslední kapkou, abych už nikdy a v žádných volbách nedal hlas ODS. Bez relevantního důvodu jste zradil pravicové voliče (to vy ovšem nikdy nepřiznáte, možná ani sám sobě).

Pokud jde o ony protikorupční, očistné, proekologické a všemožné další kroky, kterými se neustále zaklínáte, moc jste toho za dva měsíce od svého "zvolení" nedokázal. A obávám se, že s tou důvěryhodnou partou, k níž patříte (výše jmenovaní, Boris Šťastný a další) to ani do budoucna nebude lepší, i kdybyste snad chtěl.

Rád zdůrazňujete, že ve svém věku již nemáte spoustu věcí zapotřebí. O to nepochopitelnější je, že jste se neušetřil takovéto ostudné diskreditace.

Chtěl bych se připojit k dalším diskutujícími a vyzvat vás k rezignaci, ale je mi jasné, že je to marná snaha - primátorská židle vám je vám očividně velmi drahá. Tak si jí važte, máte ji (vy osobně i celá ODS) dost možná v držení naposled.

PS: Pokud vím, jste sportovec, tak nefaulujte - jeden příklad za všechny: Milan Jančík je stále spolustraník Váš, ne Laudátův.
31. 01. 2011 | 18:15

Anička z Kuřimi napsal(a):

Kuci,
myslíte si, že by Tůma s účetním chemikem v zádech byl lepší primátor ?
31. 01. 2011 | 18:28

PatientO.T. napsal(a):

2 t...:

Nebyl jsem tam. Proč se ptáte?
31. 01. 2011 | 18:32

siven napsal(a):

Dámy a pánové, vážení čtenáři,

tak nějak pořád přemýšlím nad tím nadpisem... a nevím si s ním rady.
Víte prosím pěkně o nějakém předchůdci pana Svobody, který NĚVĚDĚL, co chce?

Děkuji za odpověď
31. 01. 2011 | 18:39

xxx napsal(a):

ad r.m.:presne.
ad observer: Pojmenoval jste to je z blbe strany ... vhodne.
ad sixy,j.q.,m,sofi:zmena obvodu byla jasne ucelova. Na rozhodnuti US jsem zvedav.
To jk-jiny.: "Spolu chyceni, spolu visi" - hezke.
To otazkar: Laudat,Tuma - jaky vidite rozdil mezi ODS VK/strakochobotnici/ a ODS II-TOP 09 Mk/fialkovymi sovickami/ mi unika. Stareho psa novym kouskum nenaucis!
TOP 09=- myslime nove, ne modre ale fialkove. Extra rozdil mezi zaslouzilym clenem ODS -Laudat a vyskolencem Prognostustavu neshledavam.
31. 01. 2011 | 18:46

Otázkář napsal(a):

xxx

nijak zvlášť velký rozdíl mezi nimi nevidím, nemám rád ani jednu z těchto dvou stran
31. 01. 2011 | 18:49

S.Š. napsal(a):

JJ : slušné, jasné, díky.
Nicméně k poslednímu odstavci : nevím, nevím, obávám se, že 50pct. budou mít (se vždy ochotnými komunisty) vždycky.
31. 01. 2011 | 19:02

kverulant112011 napsal(a):

navrhuju zkrátit nadpis článku na "Jsem primátor" a vyhodit celý vlastní článek. Tím se dostáváme k meritu věci, to je to, o co panu Svobodovi jde, co nám sem přišel říci ...

No moc zábavné to není, pane Svobodo, to tu máme lepší autory :-), ... jinak se přidávám k těm, kteří respektují Vaši svobodu se kompletně znemožnit, jen by bylo třeba, aby nás to moc nestálo a bylo to co nejdřív. Včera bylo pozdě.
31. 01. 2011 | 19:09

stále rebel napsal(a):

Celé by to mělo být: „vím co chci, ale neřeknu vám to, protože byste mne nevolili“.
Další felčar po tom cvokaři s hereckým talentem. Čím dříve se ovšem to Klausovo dítě dostane do rukou patologa, tím pro nás lépe.
31. 01. 2011 | 19:10

JAP napsal(a):

Co je to 1 mil. korun? Miliarda?
Četl jste články Jana Urbana? Proč nereagujete a jenom plácáte?
31. 01. 2011 | 20:53

XXX napsal(a):

Víte co chcete??? Náštěstí my už taky víme co chceme... Bohužel jiné řešení než stará dobrá osvědčená tradiční defenestrace se opět nerýsuje
31. 01. 2011 | 21:01

kabala napsal(a):

Doktore že nejste loutkou ?,tak tedy jste vodičem!
Porodnice kterou jste šéfoval je totiž jen pro vyvolené židovky, ženušky kmotrů a kmotříčků.
31. 01. 2011 | 21:06

vlk napsal(a):

Pane doktore Svobodo,
tímhle blogem jste men velmi zklamal.
Proč uzavřela ODs koalu se s ocny a dala jí přednost pře d koalicí s TOp je zcela zřejmé. Už jsem to tad y párkrát napsal. Napíši to znova:
Tato koalic e je pro ODS jack potem po drtivé porážce. TOP mohla nabídnout co chtěla a nikd y nemohla nabídnout dost. Nemohla totiž , když zvítězila , nabídnout ani primátorský post ani většinu v radě. A hlavně -TOP nemohla nabídnout ODS, že nebud e přehrabovat s kříně a nebud e z nich tahat jednoho kostlivce za druhým
Prostě , př koalici s Top vy byste nebyl primátor, ani když ví co chce, OD s by byla v menšině a Kalosuečk už by si jí přes staré hříchy náležitě vychutnal a do příštích voleb totálně znemožnil! Tohle všechno věděl a celá ODS. Výsledek byl dán dopředu, protože socan v Praze s e zbláznil. No nezbláznil. On s e zhulil nebo zhulínštil do rpachů. Nastoupil do kšeftů ODS. A bylo vymalováno.
Házíte neúspěch jednání s TOP na Laudáta. Toho pána jsem asi dvakrát viděl v tlevizi. Promiňte , ale psát oněm , že to je člověks ODS minulostí z Jančíkovi Prahy 5, je přinejmenším drzost. J e to asi stejné , jako byste napsal , že Beneš byl vlastně nacista , prože byl členem předválečné České strany národně sociální. A němečtí náckové byly členy Nacionálně socialistické dělnické strany.
Ano, Laudát byl členem ODS na Praze 5. Z té strany odešel kvůli tomu, že nechtěl Jančíka. Jako jedne z mála členů ODS.
Mám vaší replic e na jeho adresu rozumět tak, že
1- Laudát byl nevhodný vyjednavač pro vytváření koaly s ODS proto, že byl tvrdě proti Jančíkovi?
nebo 2- že byl nevhodným vyjednavačem o nové poale s ODS protože byl projančíkovský?
Buďte tak laskav a připojte v nějakém přísštím blogu, která varianta ze dvou možných je správná.
Dokud nebudu mít uspokojivou odpověď v tomto punktu, je pro mne zybtek vašeho textu naprosto nezajímavým slohovým cvičením.
A jak to v Praze uděláte s korupcí si každý z nás umí živě představit. Asi tři dny před propuknutím kauzy Drobil chtěla TOp dát na program jednání zastupitelstva právě pražskou čístičku. koalic e pojenými hlas y to nedovolila.
Jistě jen pomlouvači se mohou domnívat, že chtěla realizovat rozdrobení čističky.
Aby bylo jasno, nejsem ani omylem fanda TOP. jen nechápu, proč když s e tad y objeví nějaký nový politik z prAVé části spektra, má zapotřebí předvést diskutérům na Aktuálně, že je považuje za dokonalé trubky s asi tak jednodenní pamětí. minulý týden to na nás vyzkoušel Fuksa. O týden před tím Kalousek. teď vy..
Mrzí mne to o to více, že jste mi byl dřívě velmi sympatický. Velmi. No jedne se plete.
31. 01. 2011 | 21:52

Naďa napsal(a):

Je mně z vás šoufl, pane politiku. Ne z vašeho divného ksichtu, ale z toho, jak jste si pařáty vydrápal post, po kterém jste toužil. Užijte si to a plácejte co chcete.
31. 01. 2011 | 22:02

Josef K. napsal(a):

Milý pane Svobodo, jako když normalizace svěžího větru dýchne. Ostatně tam jsou kořeny Vaší kariéry, ne? Nezdá se mi,podle dikce Vašeho článku, že byste měl problém v roce 38 likvidovat své židovské kolegy, jak to dělali Vaši profesní předchůdci. Nevím, buď nejste moc inteligentní, to doktor být opravdu nemusí, nebo máte slabé PR oddělení. Mravností jistě nepřekypujute, to ostatně málo lékařů...jak se to může zdát podivné. Lékař ve veřejném prostoru je vždy katastrofa.
31. 01. 2011 | 22:21

VKrob napsal(a):

Z příspěvků je zřejmé, že téměř každý by byl lepší primátor ale primátor pro Prahu je jen jeden. Škoda referendum by to pojistilo.Nechápu ten hon na primátora určitě je na tom líp jak Laudát ( bez něj by Jančík nebyl Jančíkem ) nebo Kalousek ( náměstek ministra obrana a jeho kauzy z 90 tých let). Dopřejme mu čas k odstřihování od penězovodů.
31. 01. 2011 | 22:22

MirekS napsal(a):

Vážený pane primátore,

předně děkuji, že jste dostal možnost ke zveřejnění svého příspěvku na serveru aktualne.cz a že jste ji využil.

K titulku Vašeho blogu:
To říká/píše (je schopen říci/napsat) každý primátor, hlavně na začátku svého volebního období. Méně z nich je však schopno to dodržet, popř. říci/napsat, jak (jakým způsobem; jak efektivně)toho dosáhnout. A ještě méně z nich, "pro svou věc" (upřímně myšleno pro "věc svých voličů (popř. občanů)"), získá ostatní (určitě nejste v zastupitelstvu a v úřadě sám, že; a zpravidla se tam najde aspoň jeden "kverulant" házející "klacky pod nohy" a "špínu do obličeje nebo aspoň na záda" - v českých podmínkách bychom mohli mluvit spíše blíže k maximální hranici, že).

K povolebnímu koaličnímu jednání:
Vaše závěry tohoto odstavce jsou pro mě novum. Připouštím, že chyba může být na mé straně (jak nepozorný že jsem to byl(!)). Přesto si troufnu říci, že mediální obraz povolebních jednání (včetně záznamů Vašich slov) a finálního rozhodnutí strany, kterou reprezentujete a jíž jste dnes členem, byl jiný! Tedy, že pražské ODS a ČSSD našly nejvíce shodných bodů v možném plnění svých volebních programů.
Výše uvedeným jste jen potvrdil, že prioritně (ODS, jakož i Vám) v dohodě koalice nešlo o principy (volební programy), ale o lidi (a funkce). Při těch protahovaných jednáních s TOP09 jste (coby zástupci ODS) museli mít tedy opravdu hroší kůži, že jste s takovou protistranou (p. Laudát) vydrželi jednat tolikrát a tak dlouho.

K problémům ODS:
Nevěřím, že jste svým dosavadním jednáním nepřispěl k dalšímu šíření "blbé nálady" (viz. ono "rození" koaliční smlouvy, viz. ustavující schůze zastupitelstva, viz. "Drobilova kauza" a tendr okolo čističky). Z tohoto hlediska je až úžasné, v jaké formě a pohodě musíte být, zlomíte-li onu blbou náladu, máte-li se věnovat řízení správy takového města, jakým je Praha, s tolika problémy (mnohdy nezvládnutými či jen částečně i vícero předchozími primátory), k tomu si ještě odskočit vykonávat lékařské povolání (to taky určitě vyžaduje své nároky, které se dozajista zvyšují s věkem), ale co, když P. Bém si dokázal odskočit na nějaký ten týden do Himalájí a k pólu... (pozor, to nezávidím, jen si říkám, jak funguje delegování odpovědnosti a že pro odpočinek je třeba taktéž najít nějaký čas). Teď ještě odskakovat a referovat na pražskou ODS.... Věru, není toho málo. Nalejme si čistého, je to zvládnutelné v jedné osobě? Nechci být moc osobní, ale co rodina, ta je vosk? Té není třeba dopřát žádného času?

K Svoboda není loutka:
To Vám i věřím, leč, zvláště kolem vyjednání velké koalice, to tak vypadalo (právě když jsou funkce nad principy a znáte to, kmotři umí řídit i z chládku, ale o tom je teď předčasné fakticky mluvit).

K myslím to vážně:
I to Vám i věřím (který by to vážně nemyslel, jo i když najdou se i takoví...). To se ale ukáže na konci volebního období (když jej funkčně dožijete).

A na závěr:
Tak hodně štěstí (nám všem)! A aby ta fakta byla voličem (občanem) skutečně viditelná! A ať Vás pak volič (občan) náležitě ocení!

Zdraví

MirekS
31. 01. 2011 | 23:03

Trah napsal(a):

A já jsem vás pokládal za moudrého a slušného člověka!
31. 01. 2011 | 23:28

t... napsal(a):

PatientO.T.

Když jste tam nebyl, tak je otázka bezpředmětná.
31. 01. 2011 | 23:33

fler napsal(a):

No hlavně, že víte, co chcete. Je to pro nás velmi pozitivní informace. Jen jestli to je i to, co chceme my.
31. 01. 2011 | 23:53

Bacchus Von Zizkoff napsal(a):

Kdybyjste nebyl jen loutkou v rukach kmotru, tak je primatorem pan Tuma. Pan Dientsbir ml., ke kteremu neinklinuji, je narozdil od Vas, natollik slusny , ze odesel. Vy se zaradite po bok Bemu, Hulinskych a podobne sorty lidi, verim , ze se Vam tam bude libit.
01. 02. 2011 | 00:46

kuk napsal(a):

pro Bacchuse - se slušným panem Dientsbierem si vytřeli demokraticky ....l.
01. 02. 2011 | 01:32

anti politik napsal(a):

Ať říká Svoboda co chce, tak nikdy nemůže popřít, že se aktivně a pro svůj prospěch účastnil podvodu na voliče (a dal za křeslo všanc svoje jméno-to se zadarmo nedělá a nějaké idee a poctivost, díky podfuku na voliče, ze Svobody zrovna nečiší, tak proč když ne za kousek pocitu moci?) a že ho tento podvod vynesl do primátorského křesla!! Tuhle koalici nikdo nevolil a Svoboda se ukázal jako pouhý kariérista, protože do toho šel vyloženě proti vůli voličů a věděl to a i kdyby se ukázalo, že se snaží podřád tu zůstane pachuť kterou cítíme od revoluce na sto honů, že šlo ne o volby, ale o kšeft s funkcemi!!! Tohle ať vysvětlí-řečiček jsme už slyšeli milión a zrovna od jeho předchůdce tisíkrát a jak se zdá zase budem poslouchat zas jen ty řečičky! Pokud vím, tak zatím tato koalice nic neudělala, jen opět vysává státní firmy do svých kapes, pokračuje v načatých kšeftech a jede hezky po staru, což jsme jim chtěli volbami zarazit! Čím se teda vlastně tady chlubí nebo co nám chce nakukat??
01. 02. 2011 | 06:26

Zelené Trojmezí napsal(a):

Pane Svobodo, proč když tvrdíte, že nejste loutkou v rukou kmotrů, si na jednání s ekologickými aktivisty přizvete jednoho z nich - Klegu, aby za vás mluvil a vy jste mu dělal němé pozadí ?
01. 02. 2011 | 06:33

Bonzi napsal(a):

Praha je taková pátá kolona Česka.Všichni volí ODS.Zbytek národa volí socialisty,ale pražáci volí ODS.Někdo by mohl říct´,že kradou všichni.Ale omyl, ODS je ve zlodějnách sofistikovanější.No a teď se diví ovčané pražští,kdože to tam je na magistrátu.A že prý přednostně obsluhoval židovky a mafiánské paničky.Jak nízké.Když máte účet u ERSTE u nás t.zv.české šiditelny,kdopak asi je jejím majitelem?Jsme přece jen hloupí gojimové,tažní ne ptáci,ale voli.Ale abych se vrátil k podstatě,ten váš primátor ,co proti němu máte?Dobře vypadá,laskavost na pohled.A když něco,tak jak pravil máme tady nezávislé soudy a nezávislou policii.To mně trochu zmátlo u nás na venkově je na baráku napsáno pouze policie a na duhém soud.Máte u vás cosi co k nám nedorazilo.Raději končím a hodně úspěchů s primátorem a kartou openkrad přeji.
01. 02. 2011 | 08:12

čtenář napsal(a):

Vážený pane primátore,
nenechte se odradit zoufalci, co Vám spílají, protože chtěli mít na magistrátu svého favorita z TOP 09. Přeji Vám hodně úspěchů a držím Vám palce.
01. 02. 2011 | 08:38

Jarda napsal(a):

Pane primátore, nelze Vám věřit ani slovo. Jak si může primátor, jehož jediným cílem by měl být prospěch občanů hlavního města, dovolit napsat, že udělá všechno proto, aby ODS byla opět nějvětší pravicovou stranou? To je Vaším cíle? Ano, bezesporu. Pak ale nedělejte primátora. Děláte stejnou chybu jako Václav Klaus. Začáníte trpět stejným narcismem a nejste ani náhodou nestranný. Nevěřím, že se budete chovat podle hesla Padni komu padni. Před volbami by Bohuslav Svoboda nikdo. chete, abychom věřili na zázraky? Jen tak Vás skomírající korupcí prolezlá strana posadí do svého čela? Nic za to? Navíc, to že nejste předsedou pražské ODs, ale jen místopředsedou, hovoří jasně za sebe. Jste loutka, akorát o tom bu%d nevíte, nebo jste neskutečný lhář. NEjhorší je, že si začínám čím dále tím více myslet, že pravda je to druhé!
01. 02. 2011 | 09:03

Mol napsal(a):

je mi vás líto pane primátore, jste smutnou figurkou.....
01. 02. 2011 | 09:49

G. Giormani napsal(a):

Pane Svobodo,
je úžasné sledovat, jak se Vy jako zednář dostáváte daleko. Tyto "spolky" kočičí pracky by měly být rozhodně zakázány. Nebo si myslíte, že můžete cokoliv?
01. 02. 2011 | 10:02

hela napsal(a):

pane primátore ,mně se nelíbí spojení s ČSSD ,to jste neměli dělat proč jste se nespojili s TOP 09 ? já vím proč ,šlo Vám a Vám osobně o primátorské křeslo a to se neodpouští ..
01. 02. 2011 | 10:44

pich napsal(a):

Ještě že nejsem z Prahy. Přitom jsem se pražákem před r. 68 málem stal.
01. 02. 2011 | 11:33

camponotus napsal(a):

Jsem volič a vím co nechci - pana Svobodu.
01. 02. 2011 | 14:00

Honza999 napsal(a):

Dragon

Ten škodův palác...

Magistrát jej mohl KOUPIT za 750 (?nebo 850?) milionů. Nekoupil..

Koupil jej někdo jiný a magistrát si od něj Škodův palác pronajal na 20 let za 200 milionů ročně (celková cena pronájmu tedy bude 4,8 miliardy). V současné době je Škodův palác v majetku zahraniční ?kyperské? akciové společnosti. Pátráte-li po majitelích akcií, skončíte u firmy s akciemi na doručitele.
01. 02. 2011 | 14:34

Dragon napsal(a):

Honza999 no dík, tak nějak jsem si to myslela. Hlavně když si někteří magistrátní představitelé této "super výhodné smlouvy" připsali na svá konta dost vysoké sumy. Bém je schovaný ve sněmovně a spol. a ten ředitel magistrátu tam sedí pořád.
01. 02. 2011 | 14:52

Anna napsal(a):

Pane primátore, děkuji za Váš blog. Držím palce a nenechte se otrávit. A moc prosím všechny rádoby moudré pisatele komentářů, aby si jednou provždy zapamatovali, že: ABY JSTE SE je spojení, které neexistuje. Tato hrubá neznalost výrazně snižuje úroveň Vašich, už tak přihlouplých, příspěvků.
01. 02. 2011 | 16:20

kverulant112011 napsal(a):

paní Anno,

neproste.
Já připouštím, že moje mentální kapacita je omezená (rád jsem jen jeden z těch přihlouplých pisatelů a kverulant k tomu), ale prostudoval jsem Váš komentář z 16:20 a dovoluji si Vám sdělit, že použití zájmena "Vašich" v kontextu množného čísla čeština jaksi nezná. Nicméně to úroveň Vašeho komentáře určitě nesnižuje. Není kam.
01. 02. 2011 | 20:46

Lion napsal(a):

Jeden to myslel upřímně, druhý to myslí vážně. A oba věděli (či vědí), co chtějí. Chraň nás pánbůh ...
01. 02. 2011 | 23:04

Anna napsal(a):

Vážený Kverulante, obávám se, že Vaše neznalost je ještě hlubší. Obraťte se prosím na jazykovou poradnu ÚJČ a dotázejte se na pravidla psaní velkých a malých písmen v takových případech jako je ten, o kterém mne poučujete. Budete překvapen:) Na druhou stranu je prima, že se nad tím zamýšlíte. Pokud se na poradnu pro jazyk český obrátíte, bude zase o jednoho vzdělanějšího víc a to mne velmi těší.
02. 02. 2011 | 09:39

Franta napsal(a):

Nestačí vědět co chcete vy, ale také co chtějí občané a to především.
02. 05. 2011 | 09:39

bohumil.stocek@post.cz napsal(a):

Slávku drž se jsme s tebou kluci z Pece.
02. 05. 2011 | 23:25

er8EnArR napsal(a):

Mf3c pěkne9...mf3c, ale přemfdšledš, poměřuju, propočedte1ve1m, jestli se tam vejde me1 běžne1 sneddaně - dva ředzky vepřovfd!? Kdyby ne, tak bys mi mulsea koupit většed KPŽetku, na tom se domluvedme, ano?A propos...zejtra bude medt pošťe1k faplně uředcenfd tve1ře, valim na poštu ;-)
23. 08. 2013 | 07:03

Wo0M94WY0 napsal(a):

Konbanwa I do agree with all the ideas you've offered on your post. They are <a href="http://zswxfod.com">relaly</a> convincing and will definitely work. Nonetheless, the posts are too short for newbies. May you please extend them a bit from subsequent time? Thanks for the post .
24. 08. 2013 | 14:53

EgUrb8S5Q napsal(a):

Noting a little ODS on the right.Kudos for<a href="http://owobbmfbfsf.com"> pitoinng</a> it out! I think that's the first time I've seen you do such a thing.Wrangling with Pascal’s wager.Doesn't deal with the two biggest problems:1) Pretending to believe because of statistical expectation of reward might not be sufficient to convince Deity to reward you.2) You might pick the wrong deity out of the thousands that have so far been inven er hypothesized.Witches and the media.Damn liberal media. Exodus 22:18 clearly indicates that witches should be killed. Why does the BBC hate Islam, Christianity, and Judaism so much?!
28. 08. 2013 | 20:28

4IyH4KadZhg napsal(a):

Bug Off Instant Screen Door 72 Reversible Fits doorways 71 -73 First gcnale, came in a box not much bigger than a baseball bat Nicely packaged.The screen material was much softer and heavier than expected.The first step was to roll out the bar to the correct size and put on the screen.Pushed it up and I was almost done!I waited a day to let it flatten out and hooked up the bottom of the screen and it looks good.My neighbor has a retractable screen, this is what my wife wanted So this was about $730 less..NOTE: this does not look as good as a $800 retractable screen but cost a lot less!!SO I will take my money difference and still keep the bugs out http://uagyujegvkx.com [url=http://bgyrvjkhbm.com]bgyrvjkhbm[/url] [link=http://xsqjlpqin.com]xsqjlpqin[/link]
06. 09. 2013 | 17:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy