Jak rozumím bruselskému „ne“ Petra Nečase

05. 03. 2012 | 11:09
Přečteno 4525 krát
Demokraté a technokraté

Slovenská premiérka Radičová kritizovala Petra Nečase za to, že nepodepsal fiskální pakt. Prý přitom „šlo o čistě politické důvody“. Tak to již v politice bývá, řekl bych. A nevím proč to Iveta Radičová považuje za chybu.


Také někteří domácí kritici Nečasovi vyčítají, že prý přihlížel k odmítavému postoji členů jeho strany k evropské integraci. To sice nebyl jediný premiérův motiv, ale i tak se mi zdá v pořádku, když předseda strany respektuje mínění jejích členů. A půjdu ještě o krok dál. Demokracii chápu jako hledání řešení pro společnost a s její pomocí. Politické strany jsou v tomto procesu důležitým spojovacím článkem mezi občany a vládou. A i když má ODS daleko k dokonalosti tak vnímá to, co se děje v české společnosti daleko přesněji než bruselští experti.

Pravda je, že v Evropě je vláda technokratů „v módě“. Kdekdo si pochvaluje, že v Řecku a v Itálii nevládnou volení politici. Od expertů si mnozí slibují spásu, ale úspěšnost úřednických vlád je z několika důvodů jen optický klam.

Jednak proto, že technokraté mají podstatně lehčí úlohu. Nemusí hledat řešení, nýbrž pouze provádět omezený repertoár přesně definovaných opatření. U moci nejsou nikdy dost dlouho na to, aby se ukázalo, že také vaří jen z vody. A především: Nenesou za svá rozhodnutí žádnou politickou zodpovědnost.

České naschvály?

Věcně prý pro české „ne“ nebyl důvod, dodala Iveta Radičová. Ale i v tom se slovenská premiérka mýlí. Petr Nečas uvedl pro své odmítnutí velmi závažné věcné důvody. Vadí mu, že se má fiskální pakt stát součástí národních legislativ. A prozíravě upozorňuje i na to, že se jedná o výrazné posílení procesu harmonizace, který by se vzápětí s velkou pravděpodobností týkal i daní. To by však bylo výhodné jen pro ty státy, které mají vyšší daň. Česká republika by naopak ztratila jednu z mála výhod, které má. Každá spolupráce by dle mého názoru měla být postaven na konkurenci a nikoliv na unylosti a každý z členů spolku by tedy měl mít právo o otázkách národního hospodářství rozhodovat sám. Né vše co je dobré pro Francii je dobré pro Českou republiku a naopak.

Technokraté se se mohou mýlit a přesto nic neriskují. Demokraté riskují své znovuzvolení a proto musí nejenom pečlivě sledovat, jak reaguje jejich strana a voliči. Musí být schopni své rozhodnutí zdůvodnit a získat pro ně podporu.

Petr Nečas měl pro své bruselské „ne“ jak politické tak věcné důvody a zachoval se jako prozíravý národní vůdce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Nevím, co to je "unilost" - díval jsem se na google, nic. Nemá to být "uhnilost"? Franice bude Francie, to je jasné.
05. 03. 2012 | 11:16

TATA napsal(a):

Pane Primátore, nezašel jste příliš daleko vyjádřením:"...zachoval se jako prozíravý národní vůdce.
To tedy jako, Volks Führer???
05. 03. 2012 | 11:18

Mike napsal(a):

Dobrý den, vůbec Vám nerozumím. Pan nečas zásadně posškodil ČR tím, že nejde na společné cestě s ostatními státy. Jedině větší integrace nám může pomoci, nikoli rozkol.
05. 03. 2012 | 11:20

Artur Klement napsal(a):

Ačkoliv si Vás pane primátore hodně vážím,tentokrát jste se opravdu,ale opravdu netrefil.Chápu že hájíte pozice ODSale tohle jste nemusel.Za prvé: Nečas není žádný národní vůdce,ale slaboch který se nechá vodit od VV.Na opracdové reformy si netroufá,pouze se s Kalouskem vytahují na důchodce,na ně se sáhnout nebojí.Fiskální a rozpočtovou odpovědnost(ostatně to vláda od voleb troubí jako svoje logo) podepsat měl.Že jsem nejapná vyjádření a názory od Hradní kloaky Zahradila slyšel včera v otázkách VM,to mne ovšem nepřekvapilo.Za koho ten Zahradil v té EU opravdu je? Za Českou republiku určitě ne.
05. 03. 2012 | 11:22

jozka napsal(a):

Zachoval se jako proziravy narodni vudce tim, ze respektoval nazory casti sve politicke strany? Zajimavy nazor...
05. 03. 2012 | 11:22

Viola napsal(a):

Tak, tak

jen s tou větou "Každá spolupráce by dle mého názoru měla být postaven na konkurenci a nikoliv na unilosti " bych jaksi nesouhlasila. Spolupráce má být založena na společném cíli a také chuti spolupracovat a také jakési náklonosti, o lásce mezi národy se nedá moc hovořit.
05. 03. 2012 | 11:23

Sladký napsal(a):

"Jak rozumím bruselské ne?" Vy nebýt Čech,Svoboda, vy být Herr Freiheit? Jesti vy být ČECH, PAK VY PSÁT JÁK ROZUMÍM BRUSELSKÉMU NE.Ale jinak chápu, vy rozumíte důležitějším věcem, než je pravopis.
05. 03. 2012 | 11:32

Sladký napsal(a):

Škoda, že jste u nich nezůstal.Švec by se měl držet svého kopyta a vy ....
05. 03. 2012 | 11:34

Sladký napsal(a):

Was ist das UNILOST Herr Freiheit?
05. 03. 2012 | 11:35

Arnie napsal(a):

Pane starosto města Prahy,předsedo městské organizace ODS,
chápu, že jste měl pro svůj podlézavý blábol "jak politické, tak věcné důvody", které,u Nečase tak obhajujete, ale jak už píše někdo přede mnou, tohle jste přehnal.
A o tom, že Nečas se "..zachoval jako prozíravý národní vůdce..", si můžeme popovídat za rok, za dva.
Je to asi tak, jako se "prozíravě a jako velký národní vůdce" zachoval N.Chamberlain, adorovaný po návratu z Mnichova.
05. 03. 2012 | 11:36

Sladký napsal(a):

Tato, zdravím, vaše děti na Vás mohou být pyšné.
05. 03. 2012 | 11:37

Radim Smich napsal(a):

Zdá se, že v ODS lžou všichni včetně Svobody a argument z pera Erica Besta do jednoznačně dokládá:

Raise competitiveness, not taxes

One of the most important themes of the past week has been the question of whether the CR should start practicing what it preaches when it calls for the EU to become more competitive. Chief Economist Pavel Mertlík of Raiffeisenbank told Rádio Impuls that the CR is becoming less competitive and has been diverging from - instead of converging with - Germany for the past two years. Just last week the Information Institute emphasized the competitive disadvantage caused by high mobile-phone rates. Other major factors in declining Czech competitiveness are high electricity prices and some of the world's steepest employer social costs, but Miroslav Kalousek's
new austerity package tends to drive these costs even higher, not lower. The reasonable thing for a "free-market" cabinet to do is to scrutinize Kalousek's proposal less in terms of revenue-enhancement, and more in terms of competitiveness.

No. 2794 Mon., March 5, 2012

A daily e-mail bulletin of Czech wit & wisdom. For your free subscription, write to subscribe@fsfinalword.com
05. 03. 2012 | 11:51

Kvakin napsal(a):

P%an primátor má unilostí na mysli nikoli unylost ale unifikovanost. Ale prozkumáte-li jeho text pozorněji, shledáte, že na gymplu by výbornou neobdržel pro interpunkční nedostatky a nepříjemně propagandistický styl příspěvku, kterému se říká láskyplné pronikání do rekta současného předsedy vlády.
05. 03. 2012 | 11:51

Sladký napsal(a):

Kvakin- u gynekologa bych nečekal, že zabloudí o dirku níže.Ale možná ho zmátla Nečasova nefunkční ozdoba.Lze předpokládat, že u svých pacientek se s podobným útvarem nesetkal.
05. 03. 2012 | 12:00

bluebird napsal(a):

No vida, že do té ODS patří, ale neřekl vše co měl, díky manipulacím ODS jsme nedostali z EU na čističku, a to nejen v Praze, v řádu desítek mld., to ho samozřejmě štve, za druhé by možná měl říci: kdože to tady bude zdvihat daně, že by EU? No a konečně jak je to s tím "slyšením" společnosti, když je to prácě elektorát ODS kdo EU chce nejvíce, nebo jen kmotři ODS, kteří to rozkradli na severu, na jihu i na východě? Pan primátor se zlobí na Radičovou hmm, to si ta Slovena dovolila hodně že, jenomže ona již na nás mluví od stolu, kde naše židlička chybí, ona ví víc než ví Nečas i Svoboda, ona je jaksi insider, no a to naštve, že
05. 03. 2012 | 12:01

ironik napsal(a):

Domnívám se že problém je jednodušší 2o let všechny vlády rezignovali na t.zv SOBĚSTAČNOST společnosti (národa) a přinutili občany této země aby prosperitu a osobní profit hledali v globalizaci a virtuálním finančním zajištění své budoucnosti.
05. 03. 2012 | 12:01

Grandmaster napsal(a):

Pan Svoboda pise
co je dobre pro Francii, nemusi byt dobre pro CR. Srovnani trochu pokulhava. Co tech 24 jinych zemi? Jsou tu dve moznosti - bud je to pro ne take dobre (byt casti Evropy) nebo to neni pro ne dobre, ale pripojily se jen z hlouposti(?).
Pardon, je tu jeste treti moznost - ze pan Svoboda placa. A proc placa, o tom urcite vi ctenari, znali politickeho deni v Praze, vice.
05. 03. 2012 | 12:05

Koplkop napsal(a):

Autor
Pane Svobodo, kdyby jste si přečetl o dva blogy níž pana Robejška, tak by jste si řekl, ten to hezky napsal. A Vy už jste sem nemusel ten blábol, podpořený pochybnou politickou stranou vůbec dávat.
Víte, když někdo dnes obhajuje politiku ODS, nebo ČSSD, tak o něm vím, že to rozhodně s námi všemi myslí upřímně.
05. 03. 2012 | 12:05

Mlčící většina napsal(a):

Nečas se mě zastal při volbě předsedy, no a já mu to musím vrátit.
Pochopte mě, kdo chce s vlky býti musí s nimi výti ...
05. 03. 2012 | 12:08

Milouš napsal(a):

Cha cha cha, Nečas jako prozíravý národní vůdce!!! Svoboda je dost chytrý na to, aby věděl, jaký nesmysl napsal. Zbývá tedy otázka, proč ho napsal. Ví to někdo?
05. 03. 2012 | 12:12

SergioL napsal(a):

...pane primátore, víte jak mi připadá chování a rétorika našich dnešních, většinou pravicových politiků vůdči Evropské unii v posledních málo letech..? Jako chování jakési páté kolony s cílem rozložit a destabilizovat EU zevnitř ve stylu "čím hůř tím lépe...". To není kritika vůdči partnerovi, kterého mám za přítele, se kterým sdílím stejné civilizační, tj. západní, hodnoty a se kterým chci problémy, které současnost přináší řešit a vyřešit...To je nenávistná rétorika toho nejhrubšího zrna vůdči "úhlavnímu nepříteli", na kterou jsem byl zvyklý z doby budování našeho reálného socialismu pod záštitou tehdejšího neomylného SSSR vůdči, a světe div se... těm samým imperialistickým "jestřábům" či "satanům". No ono, co chtít po těch všech komunistech, co jsou dnes napříč politickým spektrem rozptýleni a rozklad bývalého RVHP chápou jako dočasnou prohru, se kterou jde dnes se svým bývalým spojencem na východě něco dělat... A je fascinující, jak jim to našinec baští...import východního, pašalicko - gubernátorského feudalismu zabaleného do thatcherovské konzervativní rétoriky s důrazem na tzv.národní zájmy...tedy přiznám, jak důmyslný majstrštik...A nebo se snad nějak strašlivě mýlím a žiju ve vlastním bludu svých pochybných asociací..? No.., jeden dnes už totiž neví..., ale podotýkám, že snowboarding rozhodně vzhledem ke své finanční náročnosti nepovažuju za levicový sport..na to mě dnes už nikdo nenachytá...
05. 03. 2012 | 12:27

resl napsal(a):

Pěkně po česku jste se vyjádřil ke svému premiérovi, ač jste v nedávné minulosti mluvil o EU jinak. Podle vás rozhoduje o směrování ČR vztahy premiéra k ODS a s tím spojená jeho kariéra. Já si to nemyslím, a doufám, že Nečas příští volby padne. Ne z vůle voličů, sama ódeeska ho vykopne za přispění Klausových slouhů.
05. 03. 2012 | 12:30

DF napsal(a):

Nepodepsat Fiskální smlouvu Evropské unie znamená, že se naše vláda začala ostentativně neúčastnit společného řešení současných finančních a ekonomických problémů EU.
Pod vedením Petra Nečase naše země rychle opouští dosavadní pochopitelný směr středoevropské spolupráce a začíná bez jakékoliv národní debaty a národního konsensu realizovat politiku jihočeského "zdravého" jádra ODS.
Pokud pane Svoboda patříte k tomuto "zdravému jádru" ODS a pokud jste schopen pracovat i pod jeho kmotry, tak je nutné Vám pouze poblahopřát.
Potom diskuze na téma kdo je větší ODEESÁK pro normálního člověka ztrácí smysl.
Užívejte si pane Svoboda své porodnické radosti a sdílejte je s Jihočeským vůdcem,možná dostanete i místečko v Klausově institutu.
Sláva vítězi a nebo jak u Vás říkáte Sieg Heil.
05. 03. 2012 | 12:31

Kuchař napsal(a):

Miluju soutěž a nesnáším monopol. Soutěž by měla panovat i mezi státy.
Ale vede tento podpis opravdu k daňovému monopolu ?

Osobně považuju tuto smlouvu za frašku, ale označit toto za daňovou harmonizaci - to mi přijde přehnané. Taktéž musím říci, že vystoupení pana Zahradila mě sklamalo ve fázi, kdy zdůvodňuje nevýhodu daňové unifikace z důvodu, že brzo se již staneme místo akceptory donátory.

No to by si měl pan Zahradil dát přihlášku do ČSSD. Tam je taková vyčůranost programem. Pravičák by si před takovým chováním měl ovšem odplivnout.
05. 03. 2012 | 12:33

rorýs napsal(a):

Poněkud zvláštní počty ve vztahu premiér a český národ.

"ale i tak se mi zdá v pořádku, když předseda strany respektuje mínění jejích členů. A půjdu ještě o krok dál. Demokracii chápu jako hledání řešení pro společnost a s její pomocí. Politické strany jsou v tomto procesu důležitým spojovacím článkem mezi občany a vládou. A i když má ODS daleko k dokonalosti tak vnímá to, co se děje v české společnosti daleko přesněji než bruselští experti"

No skromnost přímo ryzí. A hlavně ty počty členů a zájmy jsou ve vší Vaší chápané skromnosti vševědění skoro na novou učebnici. Mohla by se jmenovat - "My my my, jenom my, ve vší skromnosti geniální"
05. 03. 2012 | 12:33

deep throat napsal(a):

Tedy pane Svobodo,

já Vás na rozdíl od všech kritiků chválím za excelentní rektální alpimismus. Bravo, učíte se velmi rychle! Je to tak vzrušující, když někdo dokáže dáti slůvku "ne" politickou a nakonec i lidskou dimenzi. Bez mučení se přiznám, k této dokonalosti se už nikdy nedopracuji. Na to prostě nemám asi ten správný primátorský žaludek.
05. 03. 2012 | 12:43

Kousal napsal(a):

O čm to tu plácáte. EU stále nemá řešení, jak přestat žít na dluh, to co dělá jsou jen pokusy jak uchlácholit svět, dluhy Řecka a jiných zemí zamaskovat do jiných dluhů zemí kterým někdo ještě půjčuje.
Celé je to princip letadla, politici si chrání jen VLASTNÍ KŮŽI aby to celé ještě chvíli vydrželo, řešení nikdo nemá.

Jestli podepíšeme je jenom o tom jestli kluci spolu budou držet basu až do hořkého konce, nebo někdo umí říci že král je nahý
05. 03. 2012 | 12:44

Josef K. napsal(a):

Pane Svobodo, textem, jeho logikou a způsobem podání jste jen potvrdil aktuálnost úvahy pana Holonka v jeho blogu vedle Vás. Zařadil jsem si Váš texct hned vedle cestovních textů pana Klause. Pokud chcete zachovat iluze o Vaší osobnosti, piště méně. Ne, naopak , pište více, aspo%ň bude jasno, kdo jste. Transparentnosti není nikdy dost.
05. 03. 2012 | 12:46

Troník napsal(a):

Svobodo, máte to zapotřebí. Vždyť jste ve vašem věku mohl žít jako uznávaný primář a odborník. Dnes už představujete to nejhorší co nabízí ODS, a co nabízí ODS je kategorie sama o sobě
05. 03. 2012 | 12:47

BK napsal(a):

To se Vám povedlo, pane doktore, s tím národním vůdcem.
Ať už to znamená cokoli.
Třesoucí se pozadí bude potěšeno a bohdá i vděčno.
Nikdo ho nemá rád, komu není k vzteku, tomu je k smíchu.
Třtina, klátící se mezi rozbouřenými větry vanoucími tu z hradu, tu od ministrů své nešťastné vlády, takže jim už ani nestačí nastavovat plášť, do toho Brusel, obhajování nesmyslných reforem, hroutící se rozpočet...
A teď takové vyznamenání!
Sice jste se zesměšnil, ale jistě se Vám ten svazák bohatě odmění.
05. 03. 2012 | 12:56

tata napsal(a):

važení

upozornuji že už poněkolikate někdo použivá shodny nick toto nebylo odemě

TATA napsal(a):
Pane Primátore, nezašel jste příliš daleko vyjádřením:"...zachoval se jako prozíravý národní vůdce.
To tedy jako, Volks Führer???
05. 03. 2012 | 11:18
05. 03. 2012 | 12:58

myrta napsal(a):

Pan primátor jenom potvrdil,že primární je pozice a voliči ODS.Národní zájmy se nepočítají.Klasika ODSácká.
05. 03. 2012 | 13:05

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Milouš
Nick Mlčící většina už to napsal, takže teď už to víme všichni.
05. 03. 2012 | 13:06

drozd kvíčala napsal(a):

svobodo, možná se zachoval jako tvůj vůdce. Jako můj se zcela jsitě nezachoval, do té vaší smrduté partičky mne laskavě netahej.
05. 03. 2012 | 13:07

NVS napsal(a):

Pane Svobodo, prozíravého politika si představuji rozhodně jinak, ale je to váš názor. Jen nevím, zda se vám do toho slova místo s nevkradlo z.
05. 03. 2012 | 13:13

Ládik!!! napsal(a):

Už mu ty překlepy a chyby někdo spravil. Asi to bylo spíchnuté horkou jehlou nebo při jiné (důležitější, ranní) činnosti.
05. 03. 2012 | 13:20

drozd kvíčala napsal(a):

NVs: jako v Cimrmanovi- češi jsou národ velmi prosíraví
05. 03. 2012 | 13:22

scallop napsal(a):

Ale, ale, to je najednou lisani k sefovi strany. Zebychom chteli funkcicku mistopredsedy a musime rychle vykazat laojalitu ? No nevim, jestli tohle vas "vudce" uzna. Musite se vic snazit !

Ten "narodni vudce" se Vam mimoradne povedl. Kdyz si vzpomenu jak Necas neustale pokukuje na mocnare na hrade, jestli blahosklonne kyne nebo nekyne, tak si rikam - narodni vudce jedna basen !
05. 03. 2012 | 13:45

Brnčidlo napsal(a):

Radičová by se taky mohla naučit říkat NÉ.
05. 03. 2012 | 13:48

Karel napsal(a):

Národní vůdcové, jak z historie víme, byli někdy slepí.
05. 03. 2012 | 14:06

berkowitz napsal(a):

Svazák Petr "Fidel" Nečas již dosáhl porážkové váhy!
05. 03. 2012 | 14:10

český maloměšťák napsal(a):

Už druhý autorův blog o ničem. Tedy - adorace jakési fiktivní politické odpovědnosti.
Což je v českých poměrech NIC. Nula. Fluidum.

Jak se v poměrech Kádevítkostánu Klausoidním v realu vyjádří politická odpovědnost ?
Že jde jeden místo do vlády nebo na radnici do dozorčí rady ČEZu ? Nebo dostane jinou trafiku ?

Vždyť to je tak únavné....poslouchat donekonečna ty kydy....o politické odpovědnosti - z klávesnice straníka ODS...

"Národní vůdce" Nečas - tak to už ale zavání spíše medicínským prostředím, nikolivěk radničním či novinářským...

P.S. Takže jedna z mála výhod co má ČR jsou nízké daně ? Po 20 letech budování prosperity ?
Hmm - a kdo za toto nese politickou odpovědnost a jak ji prakticky nese ?
A dozajista tu výhodu budeme navyšovat, ne ? Za německé a francouzské daně - to se to výhoduje, to se to žere....

Autor by se měl nechat vyšetřit. Nebo ten, kdo mu smolí tydle národovecké články o ničem. Možná by toto mohlo být faktickým vyjádřením té jinak imaginární politické odpovědnosti...
05. 03. 2012 | 14:21

PepaS napsal(a):

Moje babička my říkala ,, až půjdou všichni skočit z mostu tak půjdeš s nimi ?" Já však nikdy nešel .
Přestaňme hysterčit . Nic se nejí tak horké jak se uvaří. Dejme tomu čas a nenechme se médii a opopolitiky odvádět od problémů , které máme doma.Myslím , že jde pouze o zástupný problém jelikož se lze vždy dodatečně připojit.
Jinak jsem ale zastánce EU, tak jak byla původně prezentována.
05. 03. 2012 | 14:29

exdiskutér napsal(a):

Tak tedy jaké byly ty důvody? O daních tam není ani slovo.
05. 03. 2012 | 14:30

buldatra napsal(a):

Mezi námi děvčaty, on ten Nečas tu dohodu, kterou stejně nikdo dodržovat nebude, páč už nyní nedodržuje, mohl klidně podepsat.
Vo nic nejde.
Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
Takhle se vlk zas až tak nenažral a koza je za vola.
To má z toho, že dělá fóry.
Inu, proti kozímu gustu žádný dišputát.

Vsadím boty, že ta dohoda stejně dlouho platit nebude a někdo vymyslí zas něco dalšího, trochu podobného a současně jiného.

A bude zas další humbuk a dívadlo.
Co by jinak ti politikové dělali? Vždyť by to byla nuda jak v Brně.
05. 03. 2012 | 14:36

Kanalnik napsal(a):

tak to je na mne trochu moc, pane primatore...

"Politické strany jsou v tomto procesu důležitým spojovacím článkem mezi občany a vládou. A i když má ODS daleko k dokonalosti tak vnímá to, co se děje v české společnosti..."

nevim, ale mne se zda, ze si dost fandite, a obecne politickym stranam tez... dle meho nazoru je vetsina zabehlych politickych stran mimo realitu beznych obcanu, o ODS to plati zejmena (strany jsou postaveny tak, ze esa jedou prim a obycejni stranici nemaji sanci)

a stale nikde nevidim ten vecny duvod Necasova odmitnuti;

pokud by melo dojit k harmonizaci dani, tak snad staci k takovemu kroku nepristoupit v budoucnu; vymluva na potencialni budoucnost je uplne mimo-misova zvlaste, kdyz zde se jednalo predevsim o to, o co ODS tez (alespon oralne) jde, tedy fiskalni stabilitu; ja tedy zadny vecny argument nevidim, a myslim, ze zde varite z vody

vase motivace? Necasova podpora v budoucnu s nadeji, ze nezvitezi to kridlo ODS, ktere jste poslal v Praze na vedlejsi kolej? Nevim, to vite jedine vy.

Necas nam nadelil pouze jedno "plus": neucast na klicovych summitech a tim ztratu tvurciho podilu na ekonomicke podobe EU. Opravdu "pravicovy" pristup.
05. 03. 2012 | 14:43

kentus napsal(a):

Pane svobodo,jako gynekolog víte ,že vagina je krásná věc ale nesmí to být chlap.
05. 03. 2012 | 14:47

berkowitz napsal(a):

Projev Nečase na ideové konferenci :
"Vážení soudruzi ptáci, slétli jsem se po tuhé zimě, abychom se ideově zamysleli nad našími úspěchy, jelikož žádný neúspěch nebyl v době našeho vládnutí zaznamenán.Proto bych vás chtěl seznámit s tématem "Adresné dávky a podpora rodiny" a prohlašuji na svoji minulou svazáckou čest, že tak sociální vláda tady v Česku od Bílé hory neexistovala, ten kdo o tom pochybuje, setrvává v hlubokém omylu a měl by se jít vyzpovídat k faráři Kropáčkovi do Kundomína. Sociální cítění a sociální soudržnost a soudružství není jen výsadou levice, především komunistů, to je obyčejné tmářství a všichni dobře víme, že levice si tuto oblast sprostě ukradla, ale naštěstí na naší pravici existují proudy, které když se rozproudí, tak tuto ideologickou diverzi levice smetou jak vlny tsunami do potoka Botič,"
Více na : http://joseforel.blogspot.com/
05. 03. 2012 | 14:48

pěvec napsal(a):

svobodo, nějak nám kmotrovatíš. Asi čekáš nějakou trafiku od nečase.
05. 03. 2012 | 14:50

Zdenda napsal(a):

Pane Svobodo, zaujala mě věta z vašeho textu: "A i když má ODS daleko k dokonalosti tak vnímá to, co se děje v české společnosti daleko přesněji než bruselští experti."
Myslím ale, že ODS má k přesnému vnímání dění v naší společnosti hodně daleko, asi stejně, jako bruselští experti. Svědčí o tom lidumilný projev vašeho "prozíravého národního vůdce" (to mě tedy podržte!) na právě proběhlé ideologické konferenci ODS. Takovou snůšku demagogie snad neobsahovaly ani projevy Milouše Jakeše blahé paměti. Doufám, že ODS skutečně prohlédne až po volbách a kdyby to mohlo být dříve, tím lépe.
05. 03. 2012 | 14:57

Marie A. napsal(a):

No nevím. Ve Francii by Nečase zhodnotili jinak. A bylo by jedno, jestli někde něco podepsal nebo nepodepsal.
05. 03. 2012 | 15:09

krajan napsal(a):

Pane primátore,tady nikdy nebyl,není a nebude "Ein Volk". Tak k čemu je nám Nationalische Führer?
05. 03. 2012 | 15:09

Míval napsal(a):

Vaše servilita, pane Svobodo, je až neuvěřitelná. Nedokážu přijít na to, co Vám tak asi Nečas mohl slíbit, že jste byl ochoten takovýhle článek spáchat. Opravdu to máte zapotřebí?
Na rozdíl od Vás jsem si naprosto jist, že co je výhodné a vítané pro členy ODS, to musí být zákonitě naprosto nepřijatelné pro normální, více či méně slušné občany téhle země.
05. 03. 2012 | 15:27

petrpan napsal(a):

Přečetl jsem dva odstavce a dál to nešlo!!!Prozíravý vůdce Nečas!!!Počkejte na příští volby,jaký bude vystaven účet.To pan Nečas při své prozíravosti asi nevidí.
05. 03. 2012 | 15:38

Pompeius Magnus napsal(a):

A nechtěl on ten pan primátor napsat: "prozíravý svůdce"? Jak každý vidí pan premiér je učiněný donchuáán.
05. 03. 2012 | 16:10

. Kelt napsal(a):

Chtěl bych něco dodat,ale vlastně není co./Teda k věci/
Vše bylo řečeno a napsáno.
Ale že máme ode dneška "V.F."to mne opravdu potěšilo.
05. 03. 2012 | 16:12

Al Jouda napsal(a):

První profláknutí pana doktora Svobody ve funkci pražského primátora !
05. 03. 2012 | 16:13

Wraith napsal(a):

Autor:

Ohledně Bruselského ne, mám zcela jasno a chápu jeho význam. ODS chystá další železnou oponu! I když je rozdílný důvod, cíl je shodný...udržení se u moci co nejdéle.
Jediné, čeho ODS tímto krokem dosáhne bude postupná hospodářská izolace země, jak správně poznamenal ministr zahraničí Schwarzenberg za souhlasného přikyvování Zaorálka.
Nač bude této republice vrcholný kapitalismus, když se dobrovolně odsune na úroveň banánových republik?
To už by bylo efektivnější celkové znárodnění a pozdní přistoupení ke smlouvě, než scénář, který nám tu chystají Nečasovci.
Jsem toho názoru, že ODS je tak zkostnatělá a prolezlá červotočem korupce, že by se měla spakovat a jít od válu, nejlíp do nějakého daňového ráje.-... tam může vesele zpunktovat převrat a vládnout si tam podle svého..... beztak je vysoká pravděpodobnost by tam moc dlouho nevydrželi, místní mafie by si to s nimi vyříkala záhy... a nejspíš dost drsně.
05. 03. 2012 | 16:20

Standa Novák napsal(a):

Tenhle člověk je těžký invalida, schází mu vlastní páteř.
05. 03. 2012 | 16:20

ujo napsal(a):

bylo tu pár otázek proč autor takový článek napsal a zda to zapotřebí.
Tipnu si: kandidát ODS na Hrad není dosud vybrán a ti o kterých se mluví mají malou šanci uspět.
Tak se autor připomíná a má proč: ještě nedavno nestraník, nepolitik,uměl se uživit celý život poctivou prací....dokáže ocenit národního vůdce...stačí najmout šikovnou agenturu a je na Hradě
05. 03. 2012 | 16:36

karelhá napsal(a):

Pane Svobodo,
to myslíte vážně,

..........tak se mi zdá v pořádku, když předseda strany respektuje mínění jejích členů..........
?

A já si dosud domníval, že premiér zastupuje především vládu a zájmy státu.
Taky jsem se domníval, že vás jen tak někdo jen tak snadno nebude vodit na nitích. Máte tohle zapotřebí?
Člověk se pořád uč, ach jo.
05. 03. 2012 | 16:38

JF napsal(a):

pane stáleještěskoroprimátore, od doby co jste již poněkolikáté změnil bordel za nevěstinec je z vás ouplná honorace. Poklona.

Jste stejně směšnej jako onehdá nedávno v ČST. Jenom to beru za potřeba připomenout.
05. 03. 2012 | 16:43

Karel napsal(a):

Dobrý den pane docente,

stojí Vám za to dělat ze sebe kvůli politice ODS hlupáka a tupce IV. cenové skupiny ? Jste ubožák a nešťastník, je mi Vás líto.
05. 03. 2012 | 16:46

Xaver35 napsal(a):

Tuším,že všichni diskutující vás tu zneuctili,zesměšnili či dokonce politovali.Protože jste vytvořil velké NIC obsahem i formou, takže jste na tento tenký led neměl nikdy vstoupit! Váš projev a "argumentace" jsou stejně chabé jako bývají od vašeho kolegy P.Sobotky - taky doktora (nebo spíš "takydoktora").A neskutečné plácání J.Zahradila včera v televizi nebylo pro vás dosti varovné? Já myslím, že jeho oponenti snesli dost důkazů,že premiér tímto kapricem naší zemi pořádně "zavařil" - i vaší Praze,pane primátore. Brzy to uhlídáte!
05. 03. 2012 | 17:16

. Kelt napsal(a):

Dámy a pánové,
že v řadách ODS se najde co do charakteru a IQ směsice různých úrovní o tom žádná.
Ten blábol,který je kritizován a oprávněně zesměšňován/zejména ta perla o prozíravém vůdci národa-jak ze slovníku komentářů k
velebení Kim Čon Ila/mně spíše připadá ala blog Bendla k Budvaru.
Přece jenom si nemyslím,že by byl primátor takový v..,aby napsal,co napsal.
Co Vy na to?
05. 03. 2012 | 17:26

kmotr z ods napsal(a):

svobodo, ty jsi zběhl k proktologii?
05. 03. 2012 | 17:37

JF napsal(a):

Kelt:"Přece jenom si nemyslím,že by byl primátor takový v..,aby napsal,co napsal." - dobrej výkop. no docela tak se zaobírám jakou asi motivaci mají klausovci (či kryptoklausovci = co se vyjoriolo najednou oponentů klause) k podobným výblitkům. (další příznačnou věcí je že to mnohdy jde i do novin)

Asi bych se klonil k verzi že se víceméně jedná o sociopaty kteří nemají (a nemohou) ničím jiným zaujmout.(Pan Svoboda příliš komunikativně nepůsobí pokud pomineme křečovité a zarudlé úsměvy) Pak je to samozřejmě otázka i toho že jako sociopaté nemají šanci úspěšně fungovat ve společnostech jakéhokoliv typu kde nejde o to mít jenom loutky - cožmaffiánské česko anonymních akciovek (rozuměj anonymního rozebírání rozpočtu) naoupak vyžaduje.

Zcela jednoduše slušný člověk by tohle nikdy nedělal ani nepsal. Otázka je zda v populaci je dostatek lidí kteří aktivně nesledují především české zpravodajství ...
05. 03. 2012 | 17:50

JF napsal(a):

oprava solidní násobné přesmyčky ;-): vyrojilo
05. 03. 2012 | 17:53

MA-FU napsal(a):

Pane Svobodo

Váš blog - jako když jste pod drogou?? Nechce se mi věřit.Vůdce se Vám tedy nepovedl-nebo myslíte ,že ano??
Považuji se za součást tohoto národa,ale,že "můj vůdce je Nečas" to tedy ne.Vy chcete asi trafiku v rodinné knihovně Klause? Nedovedu si představit,co Vás to najednou napadlo -vždyť jeden rektální lezec ,co byl před Vámi -skončil v propadlišti dějin-já jsem si byla jista,že pro Prahu chcete něco dokázat-Vy koukáte po dalších a dalších funkcích a vítěztvích...
05. 03. 2012 | 18:49

Honza napsal(a):

To autor:

ten Váš blog to byl klasický rektální alpinismus, ... z Vašeho ohodnocení pana Nečase - jinak jako člena fakultního výboru SSm (hlavní úkol nebylo studovat, ale podávat informace o studentech a učitelích)ve mne ale automaticky vyvolala vzpomínku, která se dáshrnout do jediné věty:
Ein Reich, Ein Volk, Ein Fuhrer , ...
05. 03. 2012 | 18:53

zemedelec napsal(a):

Pane ujo.16:36
Myslím,že jste se strefil.
Takže můžu napsat už teď,že bych ho stejně nevolil.
05. 03. 2012 | 18:58

Zbyněk napsal(a):

Nejsme děti!!!! Nejsme děti!!!!
05. 03. 2012 | 18:59

Sláma napsal(a):

Skutečně legrační blog. Modří ptáci už nic neriskují. To, že nebudou zvoleni je jisté. Nečas ovšem není žádný vůdce, natož národní. Dokonce ani rodinný (tedy není capo di tutti capi). Je to jen pošťák.
05. 03. 2012 | 19:07

Jirka napsal(a):

Tak ted nevim. Chvili to vypadalo, ze pan primator dela jen fer veci, neb ve svych letech, zajisten, se nemusi ten ODSspeak az tak usilovne ucit, ale vypada to, ze jak tam na nekoho otevrou dvere, hned toho bacila chyti. Hruza. Jeste si pamatuju jak v 80. letech se komousi ucili ten perestrojkospeak, tohle k tomu fakt nema daleko, kdo chtel stoupat musel si osvojit jak je to se souborem opatreni k .... Pane docente, prosim ne.
05. 03. 2012 | 19:10

Vít napsal(a):

Pane primátore
síce máte v mnohém pravdu, ale to měli politici vědět ( a Vy také) už před tím, než nás zavedli do Evropy.
A co navrhujete teď ? Zůstat mimo EU ?
Už před vstupem do EU existovalo mnoho logických názorů "pro/a proti" vstupu do EU. Čelní potentáti rozhodli pro vstup ! Takže teď je jen logické a slušné táhat za jeden konec provazu. Samotný podpis fiskálního paktu není zas tak negativní pro ČR !!! (pane primátore, četl jste to vůbec ?) - A bohužel nebo bohudík je logickým krokem EU v dané situaci.
(A což, rozbili jsme Rak - Uhersko, Varšavskou smlouvu, RVHP, tak proč ne EU ?)
05. 03. 2012 | 19:22

Sláma napsal(a):

Wraith napsal:"Nač bude této republice vrcholný kapitalismus, když se dobrovolně odsune na úroveň banánových republik? "
Má pocit, Wraithe, že vám něco uniklo. Vždyť už na pozici banánové republiky jsme! O tom svědčí, že naše ekonomika je z 80% závislá na vývozu!
05. 03. 2012 | 19:45

Sims. napsal(a):

Od té doby co ctíte princip politikaření (asi souvislost s Vaší novou funkcí a škrbaním se stále výše), ztrácíte jeden bod za druhým. Tak za prvé - jak pěkně hrajete do autu persony okolo DP. Jak sice nechcete, aby se v Prauze rozkrádal rozpočet, ale na druhou stranu viníci mohou být jaksi klidní, že? Vlezl jste do pekelné strany se kterou se dá dostat fakt jen a jen do pekla. Již jste nakročil a pochodujete stále více ráznými kroky, nemyslíte?
05. 03. 2012 | 19:54

Sláma napsal(a):

Modré straky se skutečně navážejí do EU stejným způsobem, jako Rudé právo dříve do dekadentního Západu.
Nějak všem uniklo, že země EU vytvořily největší Společný trh světa a EU je dnes největší ekonomikou světa (předstihlo tedy Ameriku, což si před časem předsevzalo).
Všichni tady totiž se chytáme na lep Kalouskovi vějičky a pleteme si rozpočtové problémy státních rozpočtů s ekonomikou států jako celku.
Ale zeptám se - kdo půjčuje státům? Zejména přeci soukromé osoby. Kdo na vysokých úrocích nejvíce vydělá - no přeci banky a taky trochu ti investoři.
Takže problémem není ekonomika států jako celku, problém je jen v tom, že se peníze stěhují od drobných daňových poplatníků bankám a bohatým investorům.
05. 03. 2012 | 19:57

modrý edvard napsal(a):

Podstatou věci je, že ona smlouva směřuje k větší integraci EU. Významná část ODS je proti další integraci, případně proti EU samotné. Nečas si nemůže dovolit mít ji proti sobě. Proto to Nečas nepodepsal, ať si již on osobně myslí o EU cokoliv. Zkuste si na to vzpomenout, až budou volby.
05. 03. 2012 | 20:25

vlk napsal(a):

Kdysi jsem si myslel, že Dr. Svoboda by mohl být novou nadějí ODS. Teď je zcela jasné, že je to pouze jen neokoukaný člen klanu. A přesně souzní s tím svým , dnes už docela známým předlistopadovým vystoupení v televizi...
Tenkrát mírové snahy Sovětského svazu, Dneska ovšem je to o, citujme:
A prozíravě upozorňuje i na to, že se jedná o výrazné posílení procesu harmonizace, který by se vzápětí s velkou pravděpodobností týkal i daní.
Jen tak dál pane Svobodo, jen tak dál! Rodná strana to jistě , opět, ocení!
05. 03. 2012 | 20:42

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Svobodo,
pod minulým blogem jsem se Vám omluvil za negativní názor na Vás, po přečtení výšeuvedeného je na místě, abych se styděl za to, že jsem se Vám omluvil.

Člověk se pořád učí, kategorickými soudy se má šetřit.
05. 03. 2012 | 22:21

Wraith napsal(a):

Sláma:

Toho stavu jsme ještě nedosáhli.... ještě totiž může být hůř. Naštěstí, nebo bohužel?
05. 03. 2012 | 22:22

jarpor napsal(a):

"Nějak všem uniklo, že země EU vytvořily největší Společný trh světa a EU je dnes největší ekonomikou světa (předstihlo tedy Ameriku, což si před časem předsevzalo)."

Hmm... to by chtělo doložit čísly... jak tu Ameriku Evropa "válcuje"....

Kdosi poznamenal cosi o rektálním alpinismu autora... Myslím, že mnohé příspěvky výše, citaci nevyjímaje, autorův rektální alpinismus dalece překonávají...

Hezký večer
05. 03. 2012 | 22:34

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Podobně rozpačití jsou všichni i z mediálního obrazu toho, že Británie má jediného spojence, a to zrovna Českou republiku. V Londýně by jistě potřebovali někoho většího a důležitějšího anebo alespoň někoho, kdo má skvělé renomé, což Česká republika při výkonech zdejší politiky zrovna není.

Skutečnost je taková, že britský establishment se za strategické spojenectví s Českou republikou spíše stydí, nijak ho neinzeruje a navzdory několika zdvořilostním frázím je mu na obtíž“

http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-54923950-ceske-a-britske-zajmy
05. 03. 2012 | 22:36

BK napsal(a):

Tak vidíte, pane doktore.
Přece jen se někdo postavil na Vaší stranu.
Sice poněkud nepřímo, bez souvislosti s Vaším nešťastným textem, ale tak nějak donkichotsky statečně.
Ale nejásejte příliš.
Není to nově přesvědčený sympatizant ani "polepšený hříšník", který Vám z legrace chtěl udělat radost, je to zastupitel za ODS.
05. 03. 2012 | 22:53

jíra napsal(a):

Nadpis mi moc k obsahu článku nesedí. Spíš by sedělo: "Jak nerozumím bruselskému „ne“ Petra Nečase, ale nějak už se z toho vylžu".

Začínat "Lidi to chtěj!" není moc svébytný názor. Euroskepticismus ostatně podporuje jen část voličstva ODS. Nemluvě o celém spektru voličů. Jenže referendum by asi také nemělo smysl, lidi se u nás stále dají snadno zmanipulovat.

Dávat klopýtající Itálii a klečící Řecko za příklad není moc moudré. Opravdu je na tom Česko kvůli koalici už tak špatně jako Řecko, že nás s ním srovnáváte?

Jediný náš vážný důvod, proč nepřistoupit k fiskální smlouvě, je potřeba se především u nás vypořádat s korupcí, nekompetentností, tunely, nelegálními penězovody všeho druhu atd. Těžko totiž lze garantovat, že bez vyřešení toho by u nás hodlal někdo podmínky fiskální smlouvy dodržet, což by EU poškozovalo. Takhle to je jen na úkor našich občanů. Rozfofrovat minimálně 1% rozpočtu ročně je hodně. Mohl by si to například dovolit někdo s nějakou velkou zakázkou? Nemohl, přišel by o zisk. Vyplatit náklady, subdodávky a mzdy musí stejně, jinak by na něj uvalili exekuci. Nechápu, jak je možné, že se tyto ztráty u nás tak úporně bagatelizují a viněni jsou místo toho třeba důchodci, že berou z balíku příliš mnoho, nebo živnostníci, že toho do něj moc nedávají. Blíží se přece také čas splátek dluhopisů, úvěrů. Tuneláři a velkomajitelé anonymních akcií již "za vodou" mohou v nejhorším prchnout za vodu doslova třeba na Kajmany, ale co ten zbytek 10 000 000 občanů?

Jestli je obsah fiskální smlouvy nedostatečně formulován, uvidí se až časem. Každopádně je to pokus o dotažení společného díla, v němž bylo dosud něco dost zanedbáváno. A není vyloučeno, že se obsah smlouvy bude dále společně zpřesňovat.

ČR u toho ale nebude jako někdo, jehož hlas lze brát vážně. Náš pupek Evropy se stává jakýmsi vnitrozemským ostrovem? Nanejvýš jeho připomínky budou patrně vnímány jako přespolní hraběcí rady. Dokud nebude samo chtít skutečně přistoupit a přestane blufovat. Jedna věc je rozumně chtít nejdřív vidět nějaký text, ten skutečně zpočátku nebyl žádný. Věc druhá je snažit se skutečně se na něčem shodnout a stát si za tím.

Jestli se ve smlouvě víc zohledňují parametry velkých států, pak je to asi nikoli proto, aby to malým státům škodilo, ale proto, že velké státy nejvíce ovlivňují stabilitu EU k lepšímu, nejvíce táhnou ostatní nahoru, zejména Německo. Právě ty nesmějí padat, jinak je s EU a s Eurem ámen a musejí to tak chápat všechny velké státy.
U ekonomicky méně silných států zejména s měnou Euro je zase potřeba respektovat to, že nesmějí nekontrolovaně uletět jako třeba Řecko, popř. Portugalsko, Irsko atd., neboť to pak neúměrně zatěžuje všechny. Snad se EU v tomhle poučila, Řecko udělalo dost velký pokrok směrem ke stabilitě financí, snad to bude dost, je ovšem třeba teď u něj povzbudit podnikatelský ruch, ať je na daně.

Jestli chceme být v Evropě nějak exotičtější, podobně jako třeba Švédsko nebo Švýcarsko, dokázal bych si představit místo naší nerozhodnosti a nepochopitelných přemetů s alibistickým palečkem v puse jiné smysluplnější cesty. Například nabízet víc ostatním nějak výhodu toho, že sídlíme geograficky v jejím centru a stále více i v centru EU. Když se odkláníme od společného duchu, jdeme ale opačnou cestou. Nebo snad usilujeme o to být nějakou světovou raritou?

Hezký den
06. 03. 2012 | 03:01

PK napsal(a):

Vy politici dejte do "latě" především ty bankstery s těmi jejich deriváty a "letadly".Tam je hlavní příčina všech problémů.Vy jste usnuli na vavřínech a oni se vám mezitím utrhli s tou svou chamtivostí ze řetězu.I ta vaše mantra o růstu mi už přijde dnes směšná.
06. 03. 2012 | 04:48

JOSEF Š. napsal(a):

Já mu rozumím docela dobře. ODS si prostě myslí, že s EU lze vyjebat stejně, jako s občany Česka. Že lze požívat výhod členství, ale netřeba platit. Že ČR bude v systému EU něco, jako OSVČ v systému České republiky - brát ano, platit ne.
06. 03. 2012 | 07:40

JARLE HALSNES napsal(a):

Jen jednu poznámku pro pana Nečase.
Vzpomínám si, jak mi táta říkal: "Když kolem sebe uvidíš hodně hlupáků, asi budeš hlupák sám". Pan Nečas jich vidí 24 (z 27).
Pane Nečas, i kdyby Podivuhodné zemi šéfoval vrátný z bruselského sídla EU, bylo by to lepší, než Vy. Ten člověk by to totiž sice asi neuměl, ale třeba by se aspoň snažil...Vy ZÁMĚRNĚ škodíte, Vy záměrně napomáháte okrádání občanů česka jejich vlastními spoluobčany, Vy se záměrně podílíte na likvidaci i toho mála, co tu zbylo funkčního.
06. 03. 2012 | 07:51

Sláma napsal(a):

Všichni se shodneme, že to, co pan Svoboda napsal, je naprosto směšné a asi není nutné dál o tom diskutovat.
Je evidentní, že modří ptáci nemají žádnou politickou vizi, resp. jejich politickou vizí je vytvořit z České republiky Tunelistán.
Měli bychom se konečně naučit si překládat pojmy z političtiny do běžného jazyka. Například, když modří ptáci nebo zástupci Svazu průmyslu a obchodu říkají, že nechtějí zvyšovat náklady pracovní síly, ve skutečnosti to znamená, že zde chtějí mít armádu špatně placené námezní síly.
Dříve jsem si myslel, že naším cílem by mělo být zvyšování životní úrovně a koupěschopnosti běžného občana. Je nepochybné, že tomuto cíli se začínáme vzdalovat, neboť životní úroveň běžných občanů prudce klesá. A vládní politici se netají tím, že taková je i jejich politika, že oni tu nejsou pro občany, nýbrž pro (bohaté) podnikatele.
06. 03. 2012 | 08:26

roman napsal(a):

Rozumím pane Svobodo, že je nutno podpořit předsedu a ukázat lidu, že strana je v jednom šiku. Jinak ale nerozumím ničemu. Jakou politiku ODS dělá do budoucna? O čem si mezi sebou skutečně povídáte? Proč Vám stojí za to čurat proti větru? Pořád a furt dokola, od devíti k pěti?
06. 03. 2012 | 09:40

Medikolog napsal(a):

Tak se nám pan gynekolog Svoboda

dal na nový perspektivní obor. TLUMOČNICTVÍ Z ČEŠTINY DO... ČEŠTINY. Pane primátore, také jste viděl pohádku "Šíleně smutná princezna"? I v té pohádce šlo o velice lukrativní záležitost;-).

Ale pravdu máte v jednom: Když se Euro zavádělo, nebyli jsme bohatým státům dost dobří.. tak Euro nemáme. OK. Vy, politické strany u moci od roku 1990, jste na rady "zvenčí" vytvořili katastrofální zadlužení a děláte vše pro to, abyste zniči sociální stát i Český národ. A EU požaduje zadlužování zastavit.. způsobem likvidujícím náš stát i naši ekonomiku. Stačí vzpomenout EU a EK jako zdroje nesmyslných drahých nařízení zdražujících vše a likvidujících evropskou konkurenceschopnost. OK.

Ale Slovensko Radičové EURO má a je v tom až po uši. Má výhody Eura, musí brát i jeho vady. Slováci mohou brát, musí tedy i platit a držet "basu" a držet pece.

My nejsme členy Eurozóny a podepsat mocným právo nás pokutovat a trestat za snahu o přežití a pozvednutí se ze srabu.. by podepsala jenom Radičvá, Paroubek, Schwarzenberg a možná ještě Švejnar. Díky Bohu, že to Nečas nepodepsal. Nebo mu to nedovolila jistá dáma? Pak jí palec nahoru;-). EU nám nabídla NEROVNÉ POSTAVENÍ, to se zhoršilo Lisabonským Mnichovem a snaží se rozdíl v náš neprospěch dále rozšířovát. Nepodepsat to svinstvo byl vlastenecký čin. Ta Radičová ať raději v rámci Félvidéku radí Maďarům. Předpokládám, že ji také pošlou do Brusele.
06. 03. 2012 | 10:56

Taoiseach napsal(a):

Bohuslav Svoboda...

...se holt asi snaží upevnit si svou pozici v ODS. Takže zapomíná, že na jednání Evropské rady nezastupuje premiér členy své strany, nýbrž republiku a její občany. Zapomíná, že smlouvu nevymysleli "bruselští experti", nýbrž je kompromisem PRÁVĚ šéfů vlád (a o jednání expertů byl průběžně informován, takže nemluvil pravdu, když říkal, že mu byl po třech dnech předložen nový neznámý text).

"...posílení procesu harmonizace, který by se ... týkal i daní ... Každá spolupráce by dle mého názoru měla být postaven na konkurenci..."
Ve snaze zakrýt marginalizaci ČR mluví premiér Nečas velmi halasně o dobudování jednotného trhu. Jenže volný pohyb služeb nebude nikdy pořádně fungovat na trhu, který je deformovaný různými sazbami daní. O volném pohybu kapitálu ani nemluvě.

A hlavně: neúčastí na summitech Eurozóny ztratí zástupci ČR možnost cokoli podstatného včas ovlivňovat.
06. 03. 2012 | 14:35

Jan Volf napsal(a):

Opravdu se Petr Nečas ukázal jako geniální národní vůdce.To co předvádí jako premiér-dokazuje jeho vůdčí schopnosti. Aby dokázal přežít v čele vlády, tj obstát v řízení cca deseti ministrů, musel poprosit o pomoc prezidenta. A dalším působení jeho vládnutí probíhá za neusálého překonávání krizí-jednou proti VV, pak zase proti TOP 09- a tak musel ukázat ramena-postavit se proti mocipánům z Evropské Unie. Dokázal za 2 roky nadělat škody ČR nejméně na deset let, jak si zpívá Tomáš Klus-4 roky v p...., bohužel to bude mnohem více-navíc ještě přidá problémy v rámci prosazení ČR v EU ! Jak je snadné oblbnout český národ několika tisíci modrých ptáků, dokazují diskuze na tomto bloku. Nikomu jinému totiž jeho vládnutí neprospívá.
06. 03. 2012 | 23:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy