'Úkol dne'? Být spojencem!

18. 08. 2008 | 11:40
Přečteno 3160 krát
21. srpna si připomeneme 40. výročí okupace Československa. Překvapuje mne, že záměr umístit radar v Brdech bývá porovnáván s ruskou okupací naší země v osmašedesátém...a co říkáme nynějšímu tragickému rusko-gruzínskému konfliktu?


Když přijela americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová do Prahy podepsat česko-americkou smlouvu o umístění radaru na českém území, objevil se na několika místech v Praze leták s obrázkem ruských a amerických vojáků, kteří mají našlápnuto do Československa - respektive do České republiky. Rusové v roce 1968 a Američané v roce 2008....
Toto srovnání mne šokovalo.

Rok 1968 byl přece vojenskou okupací země, která se v té době zkusila vydat jiným směrem, nežli si přáli sovětští bolševici. Vpád vojsk pěti spojenců Varšavské smlouvy proti šestému byl násilným ukončením snu většiny československých občanů o svobodné, na demokratických základech fungující společnosti. Sovětská moc jasně ukázala, že existuje prostor jejího vlivu, a že nedovolí žádnou - ani potenciální - změnu tohoto stavu. Bylo to varování jak do socialistického tábora, tak i mimo něj. Smlouva o podmínkách pobytu sovětských vojsk na území ČSSR byla diktátem pána svému vazalovi.

Nevidím jedinou paralelu s podepsanou česko-americkou smlouvou o umístění protiraketového radaru v České republice. Tuto smlouvu jsme podepsali z vlastní vůle a sami rozhodneme o její ratifikaci. Je to smlouva mezi osvědčenými spojenci.
Spojené státy nikdy naši zem neokupovaly; v minulém století nás třikrát zachránily... Byly to právě Spojené státy, které vstupem do první světové války rozhodly o vítězství států Dohody nad Trojspolkem. Schválením Čtrnácti bodů prezidenta Woodrow Wilsona bylo přiznáno právo na sebeurčení včetně vzniku Československa. USA také pomohly během Druhé světové války v boji proti nacistické agresi; a konečně spojenectví demokratické Evropy se Spojenými státy porazilo sovětský imperialismus. Vždy, když byla v Evropě demokracie ohrožena, mohli se její demokraté o USA jako o spojence opřít.

I dnes žijeme ve stejné iluzi, v jaké žila bohatá, prosperující Evropa na přelomu devatenáctého a dvacátého století: totiž že její blahobyt a jistoty nemůže nic ohrozit. Ještě v roce 1914 si Evropané mysleli, že malá válka se Srbskem bude jen drobnou epizodou v dějinách kontinentu. A hle - tato válka byla první světová a Evropu zasáhla víc, než kterákoliv jiná. Proto ani dnes - kdy se nám může zdát, že se nám nemůže nic stát v konfliktu světa, který má jinou podobu než jen války mezi jednotlivými státy - nebuďme naivní. Nepodceňujme žádnou jeho eskalaci a nedovolme jakékoliv rozmělnění našich spojeneckých vztahů. Hrozbám je možné čelit jen společně. A tak právě v dnešním světě je správné a nutné přihlásit se ke spojenectví se Spojenými státy, postavit se živenému antiamerikanismu. Mějme alespoň tuto odvahu.

Současný rusko-gruzínský konflikt jen podporuje názory i argumenty, jak důležité je upevňovat spojenecké vztahy založené na svobodné volbě. Jen tak budeme stále alternativou politice založené na použití síly a agrese.

Budování přátelských vztahů s Ruskem je jednou z priorit naší zahraniční politiky; je ovšem stejně nezbytné prohlubovat naše silnější pouto, tedy spojenectví s členy NATO a EU.

Překonání této české krize schopnosti žít v opravdovém spojenectví je proto naším velkým – a já tvrdím, že hodně těžkým - úkolem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mr. Orange napsal(a):

Já jsem sice pro radar, ale jedna podobnost by tu byla. Co těch sedmdesát nebo kolik procent lidí co nechtěj radar. Radši sem to sem napsal já aby to nenapsal někdo z odpůrců a mnohem hůře.
18. 08. 2008 | 11:50

Mr. Orange napsal(a):

Doplnění. My jsme si podepsali... Já jsem nic nepodepsal.
18. 08. 2008 | 11:51

veverka napsal(a):

Václav Klaus:
Za rozpoutání konfliktu na Kavkaze je plně odpovědná Gruzie
http://www.lidovky.cz/za-va...

Pane Svobodo,Vy vůbec nevíte která bije.Vaše slepé opakování lživé americké propagandy je už vyloženě směšné.
18. 08. 2008 | 11:53

veverka napsal(a):

A k tomu radaru...ukazuje se čím dál víc,že nám USA i naše loutková vláda lhali a lžou.Je stále jasnější že je to proti Rusku a pohádky o Íránu jsou jen pohádky.
A pane Svobodo,ten kdo tady proti vůli svého vlastního lidu dá souhlas s americkou vojenskou základnou na kterou budou mířit (zcela oprávněně vzhledem k její strategické důležitosti)ruské nukleární zbraně je u mě obyčejný vlastizrádce,který patří pověsit na nejbližší lampu.Pamatujte si to.
18. 08. 2008 | 11:59

ager napsal(a):

Úkol dne? Nebýt poskokem.
18. 08. 2008 | 12:11

max napsal(a):

to veverka:
jen dotaz: co jste dělal za minulého režimu,kdy nám zde Rusové rozmísťovali zbraně (nejen radary) vč.jaderných dle libosti? Psal jste dopisy na ÚV KSČ a chtěl jste soudruhy jako vlastizrádce věšet?
Mně osobně radar spadající pod NATO nevadí, není to žádná útočná zbraň, bude pod velmi přísnou kontrolou a dle mého názoru posílí naši obranyschopnost. Navíc si myslím,že té naší vyčůranosti již snad bylo dost a měli bychom se konečně o naši bezpečnost začít starat sami,nejen čekat na to až to za nás zase někdo udělá a my to vše budeme z bezpečí a zpovzdálí pozorovat...
Gruzínců je mi upřímně líto,paralela se Sudety a rokem 1938 se nabízí. Jenže bych zde viděl i značnou část politické naivity jejich představitelů,kteří postupovali dle mého názoru nevhodně a hloupě a do značné míry si za věci následující tak mohli sami.
18. 08. 2008 | 12:15

Kolemjdoucí napsal(a):

Pane Svobodo, můžete mi, prosím, vysvětlit, v čem nám onen radar bude dobrý, až se ruské tanky rozhodnou, že osvobodí své utiskované a amerikanizací ohrožené spoluobčany v Karlových Varech?
18. 08. 2008 | 12:18

ivan napsal(a):

Pane Svobodo ,trochu objektivity by vám neškodilo .Nejsme všichni blbci ,jak si myslíte.Například imperialismus bývalého SSSR skončil v roce 89,ovšem ten americký trvá dodnes a je stále rozpínavější.Schválně ,kolik a kde je ruských zahraničních zálkaden a kolik a kde je amerických? Víte to ? Dále ,co asi mají Rusové dělat ,když američané budují nové základny čím dál blíže Ruských hranic,Gruzii nevyjímaje? Oni mají dle vaší logiky jen právo si všechno nechat líbit ,že?
Dále ,vy politický prostitute,kdo za poslední dekádu nejvíce porušil mezinárodní právo -napadnutí státu a jeho zničení -Irák -kde jsou ty zbraně hromadného ničení ???Co? A dále tady máme válku proti Srbsku -bez vyhlášení války -to je agrese,né?
Co znamená vyhlášení Kosova teroristy z UCK ,jejichž organizece byla ještě poměrně nedávno na seznamu organizací ,podporující terorismus-ten seznam je americký! Nyní jsou tito lidé mírotvorci-Cha -cha !Jste stejný gauner jako oni ,když se jich zastáváte!
Měl by jste s takovými názory jít pryč z čela státu ,jediné ,čeho se llze od vás dočkat je rektální alpinismus!
18. 08. 2008 | 13:09

Taoiseach napsal(a):

Kritika politiky GWB není antiamerikanismem. dvoustranná jednání s USA jsou výslovným vyjádřením nedůvěry Evropě.

"Současný rusko-gruzínský konflikt jen podporuje názory i argumenty, jak důležité je upevňovat spojenecké vztahy založené na svobodné volbě."
Tomu nerozumím. Rusko mělo přece imperiální ambice vždycky a Saakašvili je v lepším případě dobrodruh a v horším případě psychopat jako Zviad Gamsachurdia.
18. 08. 2008 | 13:29

Jakub napsal(a):

Veverka: Ano je stále jasnější že radar tu je TAKÉ kvůli Rusku! Ale ve světle posledních událostí si říkám zaplať pánbůh.

Na druhou stranu jsem z účelové manipulace obou táborů dost rozladěný (vždyť každou polopravdou jen nahrávají na smeč své protistraně).
18. 08. 2008 | 13:38

Martin, toho jména druhý napsal(a):

to ager: Díky svému věku jsem si dost dlouho zkoušel roli poskoka SSSR (nyní Ruska). Docela bych si i chtěl vyzkoušet roli poskoka USA. Třeba dalších 40 let. A uvidíme.
18. 08. 2008 | 13:49

Tupelo napsal(a):

Na srovnani ruske a americke vojenske pritomnosti v CR neni nic sokujiciho, prave naopak, tehdy i ted si ti, co si o sobe mysli ze jsou nejchytrejsi rozhodnou podle sebe, bez ohledu na nazor prevazne vetsiny obyvatel. To uz by byl spise sokujici postoj par politiku, kteri nereflektuji nazory obyvatel sve zeme, od kterych dostaly propujceny(!) mandat ji ridit. Bez toho, aniz by se svymi plany tyto obyvatele pred volbami informovali. Muze se take ukazat, ze tuto zemi prosazovanim radaru spis ohrozujete nez chranite.
18. 08. 2008 | 13:52

Monika napsal(a):

Matin, toho jména druhý:

A co takhle zkusit nedělat poskoka nikomu? Myslíte, že to byste nezvládl? Asi ne...
18. 08. 2008 | 13:52

Martin, toho jména druhý napsal(a):

to Kolemjdoucí: Přijde mi česky typické, že Vás napadlo, že by se Ruské tanky mohly do K.Varů rozjet. Taky si to myslím. Jinak jste na to kápl - takhle to dělal už Lenin, a po něm Stalin, a po něm ... někdo se přestěhoval sem, jiný tam a pořád bylo koho "chránit" kdekoli. V Osetii (jižní i severní) to probíhalo 70 let, takže osetinců je tam už fakt málo.
18. 08. 2008 | 13:55

Martin, toho jména druhý napsal(a):

to Monika: Myslím, že já osobně ano. Dokonce si myslím, že i my jako národ bychom to zvládli. Tu zkušenost už taky máme. Jenom si nejsem jistý, jestli na to máme momentálně politickou reprezentaci.
Ale jinak to byla spíš jen taková replika.
18. 08. 2008 | 13:58

Pepa Řepa napsal(a):

Veverko, jsem rád, že jste chytil starou formu.
Marx a Engels,Kolben a Daněk, Bob a Bobek i Veverka a Radar, jsou přece nerozdělitelné dvojice.

Píšete: Je stále jasnější že je to proti Rusku a pohádky o Íránu jsou jen pohádky.

Může být, že vám někdo zatím vyprávěl starou perskou pohádku o dvanácti derviších, to nepopírám.
Může být pravdou i to, že ucho bude poslouchat starou ruskou pověst o Iljovi Muromcovi.To také nevylučuji, určitě bude ucho tím směrem nastaveno.V tom máte také pravdu.

Kdybyste byl ale vnímavější, tak byste postřehl, že existuje ještě jeden příběh, který se teď píše v Islámábádu.

Obávám se, že už to nemusí být vůbec pohádka. Že to může být talibánská skutečnost s prskavkami pod paží.Přiložte trochu ucho k zemi, možná něco uslyšíte.

Co bych české straně opět vyčítal je hujerismus.Tentokrát Amihujerismus. Námi zesměšňovaný Pšond jednal naprosto pragmaticky. Do poslední chvíle licitoval, jako kdyby měl v ruce čtyři esa.Měl jen jeden pár a vylicitoval, co potřeboval.
Náš Kníže si možná, jako obvykle zdřímnul, a někdo si přečetl jeho list.Sbalil to.
18. 08. 2008 | 15:17

StandaT napsal(a):

Radar není důležitý kvůli Rusům, ale kvůli Veverkám. Bez Veverek je Rus nula. I tu Osetii mu vydaly v plen Veverky.

Polák si vyjednal co potřeboval, protože měl, kromě vlády, státotvornou i opozici.
18. 08. 2008 | 16:27

vlk napsal(a):

PAne Svobodo
vy nevidíte jedinou paralelu mezi pobytem Rusáků a radarem?

než vám to zkusím vysvětlit, sděluji, že jsme pro radar. Ale po referendu.Nebo neplatném referendu rozhodnutím vlády.

LIdé totiž mají jaksi většinově neodstranitelný pocit, že by v této věci měli rozhdovat sami. Ne jestli tu bude radar, ale jestli tu znovu budou cizí vojáci.
Stalo se jim to, relativně nedávno totiž už dvakrát. A také s e jich nikdo neptal.
Stejně jako teď za ně rozhoduje pár jednotlivců, požívajících myslitelně málo důvery -viz průzkumy veřejného mínění.
Poprvé v dějinách měla vláda, jejíž jste členem, pane Svobodo, možnost optat se svých voličů. A naložila s ním jako v 38,39, a 68. Takže proto, pane Svobodo kladou lidé rovnítko mezi radarem a 68.

a váš historický exkurz, jak máme být komu zavázáni na tom nic nezmění.
píšete , že máme být Americe vděčni hned 3x.
ZA to, že vstoupila do 1. ww. že pomohla a to podstatěn k vytvoření Československa a za 2.ww.
Osoběn jsme toho názoru, že účastí v obu světových válkách řešila pouze a jen svůj problém. A že kdyby nebylo Pearl Harboru, není vůbec jistěé , že by se vůbec angažovala přímo.
Takež jaksi pomoc tomuhle národu byla hodně vedlejším produktem něčeho jiného.
Pokud jdeo presidenta Wilsona a jeho podporu vzniku státu, to je trochu jiné kafe. TAdy je to nez diskuse. Jenže pro nás co nemáme selektivní paměť, si dovoluji poukázat na tři jiné datumy -1938, 1948, 1968. Myslíte, že máme být vděčni za postoj Ameriky i při těchto příležitostech?
No a pobavila mne zmínka o Srbsku. V souvislosti s vděčností. Mylsím, že právě Srbové by o ní mohli velmi pohnutě vyprávět!
18. 08. 2008 | 16:56

Kritik napsal(a):

Zajímavý názor od pana Cyrila Svobody z "křesťanské" strany. Jako by již dlouho nečetl Písmo. Přitom jsou tam popisy následků spojenectví se silnými národy.

Když již nás vypeskoval za neochotu hrbit se před mocnými tohoto světa, připomenu jeden důležitý výrok (a podobných jsou v Bibli stovky):

[Jeremjáš 17:5]  Toto praví Hospodin: "Proklet buď muž, který doufá v člověka, opírá se o pouhé tělo a srdcem se odvrací od Hospodina.

Avšak pokračujte ve čtení po tomto citátu dál a narazíte na nesmírnou naději... Neměl by právě křesťan šířit právě tuto naději?
18. 08. 2008 | 17:29

Nuba napsal(a):

Pane Svobodo,

Prezident Bush má již na svém ranči ve zlatě vytepanou destičku z nápisem - zasloužil se o růst zisků zbrojařských koncernů. Alespoň tam se mu daří udržet růst Růstu, když v jiných odvětvích odchází na úbytě. Jaký díl ze svého rozpočtu dávají USA na zbrojení jistě víte.

Nechci nijak bagatelizovat možná nebezpečí, ale např. bin Ládin, že ho zatím nejlepší výzvědná služba na světě nechytila, to je alarmující neschopnost, v horším případě úmysl. Co ty neexistující jaderné zbraně v Iráku, museli si je pro jistotu vymyslet.

Jistě jste zaregistroval, že tu máme studenou válku jako vyšitou. Hned se mi lépe dýchá, budeme zbrojit a já můžu v klidu okopávat mrkev, není nad pocit sucha a bezpečí. A zbrojařské koncerny tepou děkovné destičky o sto šest.

Pane Svobodo, gratuluji, pro Vás tam jedna také ve skladě leží. A já dodávám - Bůh s vámi.
18. 08. 2008 | 18:57

František Stočes napsal(a):

Hlavní hesla Pražského jara zněla: Svoboda! Demokracie! Neutralita! Jste pane Svobodo pod nimi rovněž podepsán? Pokud ano, žádáte neutralitu? A co OH? Jste také český mopslík? Viz Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství na

//stoces.blog.idnes.cz/c/45606/Cesky-mopslik-dostal-lekci-i-z-olympijskeho-mnichovanstvi.html
18. 08. 2008 | 20:35

veverka napsal(a):

Max
"Mně osobně radar spadající pod NATO nevadí, není to žádná útočná zbraň, bude pod velmi přísnou kontrolou a dle mého názoru posílí naši obranyschopnost."

Ten radar nebude spadat pod NATO(maximálně tak někdy v budoucnu formálně,ale ovládat a řídit ho budou USA)

Samozřejmě že je to útočná zbraň,kdo má lepší štíty,může si víc dovolit beztrestně zaútočit.

"bude pod velmi přísnou kontrolou".Ano to bude.Pod přísnou kontrolou USA.

"posílí naši obranyschopnost" Tak tím jsi mě pobavil asi nejvíc. Naši obranyschopnost neposílí naprosto nijak,tedy pokud nepovažuješ za zvýšení obranyschopnosti vymazání české kotliny z mapy světa první ruskou raketou Topol-M v případě jakéhokoliv konfliktu s USA.
19. 08. 2008 | 00:20

veverka napsal(a):

Jakub
No i kdyby to bylo to "také" jak píšeš,tak to znamená že nám vláda celou dobu vědomě lhala.Já si myslím že to není ani to "také",ale že je to JENOM proti Rusku.A proč nám vláda lhala(a lže dál)? Dovedeš si představit jak by reagovali lidi,kdyby jim vláda řekla:"Tak občané,postavíme tady strategický radar proti Rusku a oni na něj zamíří své nukleární střely.Určitě ho chcete že jo zvýší to naší bezpečnost a posílí demokracii a mír"
19. 08. 2008 | 00:25

veverka napsal(a):

StandaT
No to víš,veverky jsou základ všeho.Polák si vyjednal co potřebovaly USA,když ho řádně vystrašily obětováním pěšáka Saakašviliho i s celou jeho zemí.
19. 08. 2008 | 00:29

zdesta napsal(a):

Pan Svoboda. Píšete,že jednou prioritou je budování přátelských vztahů s Ruskem.Také připomínáte hluboké pouta s NATO jehož jsme členem.Máte dojem že NATO chce budovat přátelské vztahy s Ruskem? To si opravdu myslíte. že národ je snůška pitomců?
19. 08. 2008 | 01:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a vulgární texty, které byly v rozporu s Kodexem diskutjících.

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal, editor blogů
19. 08. 2008 | 08:38

Pepa Řepa napsal(a):

veverka napsal(a):
No i kdyby to bylo to "také" jak píšeš,tak to znamená že nám vláda celou dobu vědomě lhala.

Ale veverko, od toho přece vlády jsou. Přece nepočítáte s tím,že vám nějaký politik řekne pravdu. Víte, jak by se ihned zaplnily psychiatrické léčebny nebo stoupl počet sebevražd.
Od toho přece jsou volby, abyste si vybral stranu, která umí hezky, ale opravdu hezky lhát.

Přece vám žádný politik neřekne, že sice Irán bude mít rakety až za pět let, ale tálib ty odzkoušené, pákistánské za pět měsíců.
19. 08. 2008 | 13:34

Ondra napsal(a):

"co říkáme nynějšímu tragickému rusko-gruzínskému konfliktu?"

No,vy konkrétně jste neřekl nic.
20. 08. 2008 | 02:05

omega watches napsal(a):

Many lassie get married, they will choose omega watches as their own wedding ring.omega watches can great interpretation of the mysterious sea. it is Very romantic.http://www.omegawatchessale...
30. 06. 2009 | 08:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy