Mišíka neostříhají. A nás?

28. 10. 2013 | 10:06
Přečteno 8763 krát
Tleskám poslední písničce Vladimíra Mišíka: "Vážený pane presidente, velmi se omlouvám, ale z důvodu rostoucí nevole z některých Vašich rozhodnutí jsem dospěl k závěru Vámi nabízené státní vyznamenání nepřijmout."

Stříhali dohola malého chlapečka
kadeře padaly k zemi a zmíraly
kadeře padaly jak růže do hrobu
Železná židle se otáčela


Vladimír Mišík tento Kainarův text zpíval tolikrát nejen proto, že se z něj stal hit. Měl k tomu zřejmě i hlubší, osobní důvody. Důkazem toho je i Mišíkovo rozhodnutí odmítnout státní vyznamenání z rukou Miloše Zemana - tedy od člověka, s jehož kroky zpěvák silně nesouhlasí. Tleskám mu více než po nejpovedenější písničce.

Tíseň, kterou Kainarova báseň vyvolává, není nepodobná tísni, kterou v mnohých z nás vyvolávají nevyzpytatelné politické i osobní kroky sprostého, mstivého a mocichtivého hradního pána. Žádná tradice, včetně té ústavní či státních vyznamenání, mu není dost svatá na to, aby ji nezneužil k ukázce své moci a libovůle. Nepozvání vybraných rektorů na předávání vyznamenání je toho důkazem.

ZA OPATRNÝMI VĚTAMI JE ABSENCE ODVAHY

Podobné kroky prezidenta můžeme jistě očekávat. Co je však pro mě opakovaně alarmující, je absence odvahy na tyto kroky reagovat, kterou vidíme u mnoha osobností napříč profesními i společenskými rolemi.

Ani mezi rektory nezavládla shoda v tom, zda dorazit na dnešní Zemanovu sebeoslavnou performanci, ve kterou předávání státních vyznamenání jistě přemění. I mezi nimi se našlo několik, kteří se Zemanovi "cítí zavázáni". Kteří se cítí natolik morálně na výši, že dokáži drobné osobní nesouhlasy upozadit ve prospěch větší věci: dobrého fungování vlastní univerzity a možná i trochu té pomoci ze strany Zemanových blízkých a spřátelených politiků.

Vzpomeňme si na tyto argumenty. Známe je z každé totality. Nevyjádříme svou drobnou nespokojenost, abychom mohli dát průchod vyššímu dobru. Abychom mohli budovat a měli klid na práci. Že se za honosnými větami ve skutečnosti jedná o můj vlastní prospěch, pohodlí a bezpečí, není třeba dodávat. Tomu se říká zbabělost.

Není náhodou, že jedině starý rocker měl dostatek odvahy k tomu, projevit gestem odmítnutí svůj nesouhlas se Zemanovými kroky, které politicky přibližují Česko Rusku nebo Bělorusku. V historii se paradoxně odvážní vždycky našli spíše mezi těmi, kdo měli mít na starosti úplně jiné věci než vyjadřovat se k politice a ke společenskému dění. Nikoli, neslyšíme nesouhlasný pískot zástupů etablovaných vysokoškolských profesorů, filozofů, kněží, soudců, politiků a veřejně činných osobností, od nichž bychom především očekávali nejhlasitější odpor proti směru, kterým otáčí kormidlo demokracie muž, jemuž chutná pít nejen svou moc plnými doušky. Nikoli. Většině z nich se jedná o klid na práci. Nedají v sázku své postavení před nevolí mocného muže jen proto, že se někde uřeknou. To by je manželka hnala. Jak známý obraz pro ty, kdo pamatují šeď husákovské normalizace.

Není náhodou, že Kainar napsal svou báseň v předvečer bolševického puče.

OSAMOCENOST ODVÁŽNÝCH

Jeden z nich Kulhavý učitel na cello
Zasmál se nahlas A všichni se pohnuli
Zasmál se nahlas A ono to zaznělo
Jako kus masa když pleskne o zem


Ti, kteří odvahu mají, stojí osamoceni. Udělování profesorských titulů z rukou prezidenta - na protest proti jeho chování k M. C. Putnovi - se odmítne účastnit jen hrstka. Zbytek si nenechá ujít příležitost, jak vyvézt rodinu do Prahy a dmout se před ní pýchou. Na protest proti nepozvání dvou rektorů na předávání vyznamenání se odmítne účastnit kromě profesních kolegů jen pár primátorů. Ostatní politici a významné osobnosti politicko-společenského života se budou tvářit, že se tady přece jedná o jinou věc. Že se nejedná o postavu prezidenta. Že se jedná o tradici, rituál, na kterém nesmí chybět. Ano, každý z nich najde jistě dostatek zdůvodnění. Věřím tomu. Jsou přece vzdělaní.

CO ZNAMENAJÍ POUHÁ GESTA

V podobě odmítnutí účastnit se ceremoniálu nebo převzít vyznamenání nemůžeme spatřovat pouze gesto nevole s osobou prezidenta. Musíme v něm vidět širší vyjádření postoje k tomu, kam Zeman s SPOZ a dalšími čubovsko-kremelskými odborníky naši zemi směřuje. Musíme v tom vidět odvahu jít s vlastní kůži na trh.

Ani hrstka osmi disidentů, kteří v roce 1968 protestovali proti okupaci Československa na Rudém náměstí, si nenalhávala, že něco změní. Jejich morální potřeba vyslovit svůj nesouhlas znamenala doslova nasadit vlastní životy a životy svých rodin, což se později bohužel u mnohých potvrdilo. Ani hrdina demonstrací na náměstí Tien-an-men - osamělý pán s igelitkou, který měl odvahu postavit se koloně tanků, si jistě nemyslel, že má moc něco změnit. Už o něm nikdy nikdo neslyšel a my si můžeme představit, jaký osud ho čekal. Věci došly tak daleko, že tito lidé považovali za zásadní vyjádřit svůj názor - možná hloupým gestem. Udělat alespoň to málo, co můžou. A v této souvislosti můžeme připomenout slova Jana Palacha: Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které zrovna stačí.

Oproti těmto hrdinům se zdá gesto odmítnutí vyznamenání nebo neúčast na jejich předávání jako daleko snazší. Přesto a o to více je smutné, jak málo lidí je vyjádření podobného nesouhlasu schopno. Není to jednoduché, odmítnout státní vyznamenání. Musíte nejen vyhrát boj se svým egem, ale riskujete, že parta věrných okolo Zemana, jehož pomstychtivost je všeobecně známa, vám dále uškodí. I proto se skláním před Mišíkovou odvahou.

ZŮSTAT VLAŽNÝMI, POSTAVIT SE OPODÁL

Ráno si staví svou růžovou bandasku
Na malá kamínka Na vincka chcípáčka
A proto učňovy všelijaké myšlenky
jsou vždycky stranou A trochu vlažné


Děsím se naší vlažnosti. Děsím se naší okamžité ochoty postavit se vždy trochu stranou, kde tolik nefouká. Děsím se nikoli faktu, jak těžké je pro nás být odvážnými. Ale jak málo stačí, abychom zůstali těmi zbabělými. Jen dělat to, co všichni ostatní. Jen to nechat na někom jiném. Jen zaobalit svůj postoj vznosnými frázemi o nevyjadřování svých osobních postojů na úkor prospěchu druhých.

Dnes na Hradě uvidíme plejádu spřátelených a neodvážných. Děkuji těm, kteří tam nejsou.

Už nám to začlo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky za text, který mi mluví z duše...
28. 10. 2013 | 10:17

Libertad napsal(a):

No a tento blog jste již poslal panu Dinstbierovi? Ten by měl něco dělat, než ho z ČSSD vyloučí.
Já pro obnovu ČSSD pracuji. Dokud v ní májí hlavní slovo Škromach (zástupce přeběhlíků z KSČ), Onderka (representant podivných vysokoškoláků s nulovým vzděláním), Hulínský (zástupce podvodníků s kriminálními tendencemi),
tak prostě ČSSD nevolím, ač jsem sociálním demokratem srdcem, duší i rozumem (bez členství -fakt sedět na příklad vedle Škromacha, Vaňhový etc. bych nemohl.)

S pozdravem a díky Mišíkovi za jeho protest.

S pozdravem

Sidonio Libertad
28. 10. 2013 | 10:27

Karel (taky) napsal(a):

Sláva Mišíkovi - zase někdo, kdo přispívá k likvidaci politického a společenského klimatu a snaží se přispět k nasranosti lidí. Pražským pseudoumělcům dodneška nedošlo, že Schwarzenberg volby prohrál, Kalousek už nevládne a že v parlamentu není na pořadu dne zákon o restituci majetku sudetských Němců.
Zbytek republiky má z pražské kulturní scény buď srandu - nebo chystá vidle, podle nátury.
28. 10. 2013 | 10:34

mb napsal(a):

Hele jako pane psíchologu napsal jste to FAK hezky ...

pateticky, naléhavě, barvitě ... VO TOM ŽÁDNÁ ...

ale KRUCIPYSK ... KDE STE BYL ZALEZLEJ KDYŽ KLAUS DĚLAL TOTÉŽ !!!!!!!!!!!!! A CHOVAL SE K ZEMANOVI ANALOGICKY ????? !!!!

KDE STE BYL A KDE STE BURCOVAL NA BARIKÁDÁCH A NA BARIKÁDY ????

A JÁ SE PTÁM ... KDE STE BYL TENKRÁT/TEHDÁ ZALEZLEJ ??? KDYŽ ÚŘADOVAL KLAUS ???????????????????????

přeju hezký den ... a za případnou odpověĎ srdečně děkuji ...
28. 10. 2013 | 10:38

mb napsal(a):

( ono nás totiž stříhali již za klausovo éry ... nicmene pripoustim, ze se jedna o uhel pohledu ...)
28. 10. 2013 | 10:42

David napsal(a):

Pěkný text! Skvěle řečeno.
Myslím jen, že protest rektorů je silnější kalibr, než jak se zde pro zvýraznění Mišíkova postoje podává.
28. 10. 2013 | 10:43

Josef napsal(a):

Rozhodnutí pana Mišíka nepřijmout 28. října vyznamenání z rukou prezidenta České republiky je trapné. Jakož i neustálé výpady tzv. intelektuálů, umělců, studentů , rektorů a prodejných novinářů vůči Miloši Zemanovi. Z rukou zloděje luxusních per, tuneláře a Velkého privatizátora, který omilostnil zločince z velkých hospodářských kauz by však vyznamenání zřejmě přijal. Zrovna tak z rukou pasivního a spícího knížete, který se nechá manipulovat Kalouskem . Proč pan Mišík takto nevystupoval společně s intelektuály, umělci a novináři proti panu Klausovi, díky kterému jsme v Evropě a ve světě spíše pro smích či k politování?
Pan Mišík je tedy opravdu "hrdina", když pohrdá prezidentem Zemanem, který je zastáncem Evropské Unie a "poškodil" nás mezinárodně možná v očích teroristů. Ale ono je to dnes tak moderní, kopat do prezidenta Zemana, že??
28. 10. 2013 | 10:55

Lop napsal(a):

to mb:
Přesně. Když Klaus dělal mnohem větší zhůvěřilosti, o pražských umělcích nebylo ani slyšet. Pokud se ty stejné praktiky dějí podle jejich politické orientace, je to ok. Když ne, je to konec demokracie.
28. 10. 2013 | 11:08

mb napsal(a):

( to lop: o umělce nejde ( spousta z nich od plic řekla co si o Klausovi a Klausovo chování myslí ... a spoustě naopak Klaus vyhovoval ( tak jako spoustě vyhovuje Zeman - BOhdalka, Hůlka ) ... jde o pana Špoka ... ( ten za Klause mlčel ...)

a ještě otazka na pana Špoka, proč jste za toho důchodce nezaplatil ten nákup ?

hezký den ...
28. 10. 2013 | 11:12

Viola napsal(a):

mb

nebyl ten autor ještě v mateřské školce?
28. 10. 2013 | 11:14

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dnes souhlasím s MB.
Autor je naprosto podivná existence.
28. 10. 2013 | 11:14

Jana Pechová napsal(a):

Taky moc hezký. Panu Špokovi dík.

http://kultura.idnes.cz/misik-odmitl-statni-vyznamenani-komentar-fg9-/hudba.aspx?c=A131028_012539_hudba_ob
28. 10. 2013 | 11:16

mb napsal(a):

to viola ... nebyl, blog má od 2012 ... zdravim violu i jakelina de Mailly :-))
28. 10. 2013 | 11:16

Bestia triumphans napsal(a):

Mišík je frajer.
28. 10. 2013 | 11:17

Špacír napsal(a):

To karel 10:34 + josef 10:55

vám dvěma zřejmě někdo rozšlápl bábovičky
28. 10. 2013 | 11:25

Jakelin de Mailly napsal(a):

A zase "nás".
Komandér Spock má na mysli skupinu, za kterou zde kope.
Jinak by se věnoval svému oboru a nestrkal nos do politiky.
Před chvílí nás navštívili Jehovisti, zde jest široké pole bádání pro autora blogu.

Mimochodem, dnes výročí vzniku ČSR - ani jeden blog.
28. 10. 2013 | 11:33

Jedla napsal(a):

mb

se.te, prosím, na Pražské vyhrávače včerejších bitev. Dnes se hraje další zápas. Volíte prý Zelené (gratuluji k těm třem procentům, neboť nárok na státní příspěvek zčásti vyrovnává startovací čáru, a jak jsou peníze /nejen/ v kampani důležité nám pan Babiš předvedl dosti názorně...), pak patrně budete raději, když vládu ČSSD bude sestavovat Sobotka (Podpora Zaorálek, Špidla, Dienstbier...) než Hašek (podpora Onderka, Škromach, ale i atomdědci, prolamovači limitů těžby a káceči Šumavy).

Nyní se bojuje jiná bitva. Právě nyní...
28. 10. 2013 | 11:33

důchodce napsal(a):

Naprosto přesný blog. Díky, pane Špoku. Jak to vypadá, nebude moc objektů k vyznamenávání. Políček prezidentovi snad dostatečný, aby pochopil.
28. 10. 2013 | 11:37

daliborspok napsal(a):

@mb - když Klaus předával státní vyznamenání, bohužel jsem ještě neměl tento blog, tudíž jsem se k němu nemohl vyjadřovat. Ale přečtěte si mé minulé články zde i jinde. Tam uvidíte, jak se ke Klausově stopě v dějinách české politiky stavím. Úplně "zalezlej" jsem nebyl. Pamatuji si např. na svůj kritický článek v MF Dnes ke jmenování ústavních soudců Klausem, někdy před cca 8 lety...
28. 10. 2013 | 11:38

Jana B. napsal(a):

Díky za tento text, díky Vl. Mišíkovi, díky všem odvážným. Dnes jsem poslala vedení ČSSD e-mail s prosbou, aby si uvědomili, že včerejší trapnost s "kudlou do zad" B. Sobotkovi byla zinscenována právě M. Zemanem jenom pro uspokojení jeho ega - hrozila totiž SPOZ, a jemu samotnému, palba otázek ze strany médií na krach Jeho Strany. Jak se stalo zvykem, jedna aféra zastíní tu předchozí...a M. Zeman to využil...
28. 10. 2013 | 11:44

mb napsal(a):

děkuju za odpověď, pane Špoku ...

Jedla, ano je to tak, jak říkáte a píšete ... jsem zvědav zda to Sobotka ustojí a za jakou cenu ( ale ti lidé v zástupu za Haškem jsou dost odpudivé typy: Onderka, Zimola, Vaňhová etc.)

myslíte si že by se měla čssd štípnout na 2 strany na ´dobrou ´ a ´špatnou´ ??? nebo se mají kucí (a holky) dál vařit ve vlastní šťávě uvnitř jedné strany ... ????

hezký den / takhle jim už jednou Dienstbier vyhrál volby v praze a pak ho hned rituálně zařízli jako podsvinče ... je to analogické /
28. 10. 2013 | 11:49

mayos napsal(a):

Děkuji za trefný komentář. Souhlasím s Vámi. Přiznám se, že jsem to po té rektorské "vzpouře" od Vládi očekával. A tak trochu jsem to čekal od K. Moučkové, ale je to její rozhodnutí.
Už pouhé jméno soudruha Čuby silně znehodnocuje státní vyznamenání. To je ta největší facka. Prezident měl vyznamenat ještě Milouše Jakeše, dokud žije.
28. 10. 2013 | 11:51

Bavor napsal(a):

A jak si může být Mišík jistý, že mu chce president vyznamenání udělit? Nepředchází událostem příliš? Nyní by mohl prohlásit i sám Schwarzenberg, že rovněž vyznamenání odmítá převzít. Když mu jej nikdo nenabídne.
28. 10. 2013 | 12:04

kar2004@centrum.cz napsal(a):

Doufám, že autor si je vědom hlouposti mnoha lidí a nebude na ně reagovat.Napsal to hezky a je škoda, že některým nic nevysvětlíte i kdyby jste se nahlavu postavil.
28. 10. 2013 | 12:09

Uher napsal(a):

Bavore, možná dostal pozvání na Hrad. :)
28. 10. 2013 | 12:09

Ládik!!! napsal(a):

ČSSD by měla otevřít zátku, aby vyloučila obsah střev ze svých útrob. Už se jí to dere bokem.
28. 10. 2013 | 12:12

Qin napsal(a):

Je hezké,a je to tady zvykem.Když už nic nemůžu říct k textu,tak napadnu autora za něco jiného/co si třeba v ymyslím /.Autorovi děkuji za blog,který "sedí".
Soudruzi je vidět, že teď,když už není Kalousek,Schwarzenberg,pravdoláskaři,tak vám chybí téma. Komu teď budedte nadávat? Od teď byste měli mít nepřetržitý mejdan a zpívat "Teď když máme co jsme chtěli".Máte svého Zemana,Babiše a komunisty-co víc si můžete přát?
28. 10. 2013 | 12:33

mb napsal(a):

ještě k jedlovi ... jak byste si přál, abych se ve věci puče v čssd angažoval ? :-))) veverka mi jasně řekl, že do vnitřních záležitostí čssd nemám strkat svuj zelenej rypák ... hezký den ...
28. 10. 2013 | 12:36

Maximus napsal(a):

Mišík je v seznamu A.Bartoše 200 pravdoláskařů, jak jen se to rýmuje a štymuje dohromady. Máme tady dvě politické tlupy, které si jdou po čumě. A občan čumí a spousta občanů neví vo co gou. Výsledek tohoto válčení ovšem pro občany není dobrý.
28. 10. 2013 | 12:38

Richard napsal(a):

výborný článek
nedávno jsem pod nějaký blog napsal, že když chybí člověku odvaha, vzdělanost je k ničemu...ta naopak často slouží jen jako nástroj k upevňování lží/racionalizace, mimochodem Zeman je v ní mistr, stejně jako např. Klaus
takže se tu můžeme převzdělat až k potitulování, a udělat si akademickou hromádku před i za jménem, ale jak nám seschnou gulky, bude to k ničemu ...bo u moci stejně budou slabošští tupohlavové, jako Hašek a spol. bo si razí jak tučnokožná prasata cestu přímo ke korytu...

Mišík je frajer, že poslal Zemana do hajzlu, libí se mi taky Černého vztyčený prostředník...

Myslím, že to není jen o odvaze, bo každému, kdo trochu cítí, by se muselo při převzetí vyznamenání z rukou Zemana udělat asi blbě, je však možné si všimnout, že někteří z toho maj fakt radost. To jsou takové citově nerozvinuté, primitivní osobnosti, také stádo roztleskaných šimpanzů..."mgr PhDr Šimpanz PhD"
28. 10. 2013 | 12:39

D. napsal(a):

Teď když máme co jsme chtěli,
zas sedíme na pr..li,

Nepřítele nemáme,
nějakého si najdeme.
28. 10. 2013 | 12:40

Petr Havelka napsal(a):

Děkuji panu Mišíkovi

DOJEMNÝ ŠLÁGR
(Jean Tardieu, překlad E. Mišíková)

Hodně jsem se naučil
Hodně slyšel
Nic jsem nepochopil
Nic nedomyslel
Nic jsem nedomyslel

Vzal jsem za to
Věděl jsem jak
Všechno mě mátlo
Já zůstal jen tak
Zůstal jsem jen tak

Jen tak poslouchali
Vyvedli mě z míry
Pak mi všechno vzali
Pak mě pověsili…
28. 10. 2013 | 12:40

deep throat napsal(a):

Když byly prezidentské volby, volil jsem Zemana, na Hradě jsem nechtěl spícího a knížete navíc. Dnes bych prostě k prezidentským volbám v nichž by Zeman figuroval, prostě nešel.

Poslední Zemanovy kroky jsou vedeny chtíčem pomsty, jedná se o naprostou vendetu vůči všem, kteří se na něj někdy v minulosti jen trošinku křivě podívali. At´ se jedná o rektory, at´ se jedná o socany a našly by se i jiné příklady. Je docela možné, podle toho jak jsem ho vnímal včera v rozhovoru s moderátorem Moravcem, že jeho duševní zdraví je právě chtíčem vendety vážně podlomeno. Stal se tak bohužel dalším našim polistopadovým prezidentem, který naši společnost rozděluje namísto toho, aby ji tmelil.

A bude to už jen a jen horší, na to nemusím být politologem. Na to stačí prostý selský rozum!
28. 10. 2013 | 12:41

Petr Havelka napsal(a):

Děkuji panu Mišíkovi

Jean Tardieu, překlad E. Mišíková)
Hodně jsem se naučil
Hodně slyšel
Nic jsem nepochopil
Nic nedomyslel
Nic jsem nedomyslel

Vzal jsem za to
Věděl jsem jak
Všechno mě mátlo
Já zůstal jen tak
Zůstal jsem jen tak

Jen tak poslouchali
Vyvedli mě z míry
Pak mi všechno vzali
Pak mě pověsili…

Dali mi cenu
Čestný řád
Všechno bylo ztracený
Všechno napořád…
28. 10. 2013 | 12:45

Tom napsal(a):

Celý článek je myšlenkový guláš, od ničeho k ničemu. Fakta jsou daná a to, že někdo nechce kus plechu na hrudník a převázanej papír stuhou, je jeho věc. Autor článku zřejmě touží po jakémsi nereálném Havlistánu,ve kterém má pravdu kdokoli, jen ne ten, kdo se v Čechách narodil.
28. 10. 2013 | 12:47

Petr Havelka napsal(a):

Omlouvám se za špatné vložení prvního textu, ten druhý je správně a šlo mi hlavně o poslední čtyřverší
28. 10. 2013 | 12:47

Desiderius napsal(a):

Pan Mišík udělal to, co by měl udělat každý slušný člověk. Vzít si vyznamenání od prezidenta, který reprezentuje cizí zájmy a vleče bezostyšně zemi mimo civilizované svropské struktury, je prostě nemožné. Mrzí mne, že je jediný a stydím se za všechny, kteří vyznamenání dnes převezmou.
28. 10. 2013 | 12:49

mb napsal(a):

Desiderius ... čistě věcně asi není možné se stydět za někoho jiného ... stydět se lze asi pouze vždycky jenom sám za sebe ... ale zeptejte se pana psychologa, ten by to z nás měl vědět nejlíp, jak to s tím styděním se je ...

( já se třeba nemohu stydět ani za pana Lipského ani nikoho jiného, kdo myslím ocenění zaslouží ...

jen si tak v duchu přehrávám scénu, kdy filosof Erazim Kohák přijmuv vyznamenání řekne vstříc Zemanovi: TO BY SE TI HODILO TY TROGLODYTE S OČIMA PODLITÝMA KRVÍ !!! ...

a mrští vyznamenáním Zemanovi pod nohy ...........

pak procedí skrze zuby: to máš za slávka sobotku, to máš za prolamování těžebních limitů, to máš za to, že se.eš na ekologii, a za to že se spolčuješ s gaunery ...

ale obávám se, že tento scénář je pravdivý pouze v mé vlastní hlavě ...
28. 10. 2013 | 13:01

Pacák napsal(a):

… a bývalý hradní amnestor vám nevadil, pane autore?
28. 10. 2013 | 13:01

Baba Jaga napsal(a):

To: Desiderius
Návrhy na státní vyznamenání, která se dnes budou dávat, může asi podat ledaskdo - tedy i Vy. Zda tam navrhuje své "koně" i pan prezident osobně? Jistě může, když je občanem ČR. A holt vyznamenání předává.
Nejspíše běda těm, kteří navrhli a řádně neprověřili pana Mišíka. Proč ale odsuzovat jiné, kteří si ho převezmou?
28. 10. 2013 | 13:04

Richard napsal(a):

Desiderius
to, co udělal Mišík je projevem sociálního cítění a odvahy, tzv. slušnost je jinde.. tyhle kvality, které ukázal Mišík totiž tzv. slušným lidem, jejichž hlavním smyslem je pořádek, začleněnost a zdvořilost(jakože kultivovanost), až velmi často chybí...
Tzv. slušný člověk je třeba hamižný dědek Duka, Mišík je odvážný chlap s citem...
a jak napsal autor článku, odvaha je často osamocená(nezačleněná), jakože právě neslušná..."takhle se chovat k panu prezidentovi Vláďo Mišíku, to se přece nehodí, aneb slušně, slušně Vláďo Mišíku"...tzv. slušnost až příliš často vystupuje v roli racionalizace zbabělosti...
28. 10. 2013 | 13:05

petersen napsal(a):

Skvěle napsáno. Kéž by jednání pana Mišíka bylo tím kamínkem, který strhne lavinu. Tento podrazácký ožrala, kterého při nejlepší vůli nelze nazvat prezidentem, by měl být izolován, psychiatricky vyšetřen a uznán nesvéprávným. Pitomé skutky svého poťouchlého předchůdce zdatně dohání - ke škodě nás všech.
28. 10. 2013 | 13:12

pozorovatel napsal(a):

No a já bych si mohl na protest proti urážlivému gestu pana Mišíka vůči demokraticky zvolenému prezidentovi přestat pouštět Mišíkovy desky, protože ztratil moji úctu. Gesto by to bylo stejně blbé jako Mišíkovo. Přitom - přišel bych o tolik? Diskotéku mám narvanou hudbou, kterou produkují jinší frajeři, než tento interpret cizích textů.
Mimochodem, nevím za co byl Mišík na vyznamenání navržen. Že zpívá písničky? Každý dělá něco. Jo, někteří rockeři převzali nejvyšší vyznamenání, ale to byly onačejší kapacity. Minimálně za akceleraci hudebního obchodu a průmyslu a proslavení své země v celém světě.
Ale Mišík?
Že by za to, jak se válel ještě v Matadorech v kožené vestě po pódiu?
28. 10. 2013 | 13:12

Richard napsal(a):

resp. Mišík velmi citlivě a odvážně projevil ne(po)slušnost vůči zvrácené moci...
28. 10. 2013 | 13:13

petersen napsal(a):

To pozorovatel
Když se z demokraticky zvoleného jedince vyklube dementní ožralé hovado, je to na zvážení, má li vůbec právo svou funkci vykonávat. Měl by být vyzván k podání demise.
Btw - vy asi hudbě dobře rozumíte, že?
28. 10. 2013 | 13:24

MA-FU napsal(a):

Pane autore -děkuji
Vždyť to, jak se přibližuje M.Zeman k duševnímu rozkladu osobnosti je snad všem zřejmé.Kdo viděl OVM včera,když první muž státu pronesl na otázku morálky..."každý hajzl"
tomu se musel zatajit dech.Také" prasárnu" kterou ušil spolu s Haškovou partičkou,rektoři,pan Mišík a možná ještě jiní(ještě není večer předávání)dobře a včas odmítli.
Ještě jednou Vám díky za blog,který mi mluví z duše.
Opravdu velkou rychlostí se blížíme k Bělorusku a Kremlu.
28. 10. 2013 | 13:27

gentl napsal(a):

Eunuši,je čas se jít pomilovat s knihou.
čtvrtá vlna depresí s Babišem,po Bacílkovi,W.Širokém,Husákovi vás nemine.
28. 10. 2013 | 13:27

mb napsal(a):

ma fu ... tipujete že E. Kohák přijme ... nebo mu to hodí pod nohy ... ???
28. 10. 2013 | 13:29

MA-FU napsal(a):

mb

tak daleko nejsem a nevidím,ale co se rýsuje,že Hašek udělá ještě brzy slučovací sjezd z KSČ a bude silná strana!!!Nejvíc mne překvapil plzeňský hejtman..ten se nezdál
28. 10. 2013 | 13:47

Gudka napsal(a):

Autor si odporuje v základě svých argumentací. Ačkoliv chválí individuálnost, zakládající čin ovdahy a haní šedivou stádnost, současně žehrá na nedostatek stádnosti u rektorů, z nichž někteří si dovolí nebýt neúčastní, či profesorů, kteří pouze v počtu jednotek absentovali na ceremoniálu předávání profesur, jehož se sám despota hodlá zbavit.

"zda dorazit na dnešní Zemanovu sebeoslavnou performanci, "

Chyba lávky. To není "Zemanova sebeoslavná performance", ale Havlova. Ten z oslavy státu, jehož jsem se zřekli jakožto chybného a překonaného, který jsme zrušili, udělal patetický cirkus - dupání podpatky, nošení fangliček, blýskání šavličkami, operetní uniformy, zkrátka patologická havlovská pompéznost, spojená s výrobou "hrdinů". Neuvěřitelně trapná fraška, havlismus nejvyšší evkusnosti. Jestliže Zeman přebírá bez redukce havlovskou trapnost, je to proto, že sdílí sebelásku zakladatele tohoto panoptika obludností. Budiž to přičteno k jeho prohřeškům.
28. 10. 2013 | 13:49

fafnir napsal(a):

pozorovateli
Mišík odmítl,političtí vězni odmítli účast,rektořitéž(ví vůbec pozorovatel co je a koho reprezentuje rektor?)Primátoři odmítli.Prostě každý,kdo má čest v těle se nedostaví.A ten notorik si může cvaknout s Čubou.
28. 10. 2013 | 13:49

mb napsal(a):

ma fu ... to neni daleko ... staci pockat do vecera ... ad hejtmani ... asi je má Hašek ochočené ... njn, stane se ... hezký den ...
28. 10. 2013 | 13:52

MA-FU napsal(a):

fanfir
...a taky s Grégrem.. to bude trojka
28. 10. 2013 | 13:54

MA-FU napsal(a):

fafnir
omluva komolím Vám nick
28. 10. 2013 | 13:57

mb napsal(a):

fafnir napsal : A ten notorik si může cvaknout s Čubou.

( nebo s Dukou ...)
28. 10. 2013 | 13:59

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
Když už tak křičíte na pana Špoka (aspoň že mu netykáte, jako Šternovi), tak tady vyjmenujte v čem se Klaus choval analogicky jako Zeman.
Dík za odpověď.
:-)
28. 10. 2013 | 13:59

SergioL. napsal(a):

...víte, já si myslím že Zemana nehodnotíte přesně a mimo jiné mu tím nabíjíte, aby měl dodatečné argumenty k obhajobě svého chování...
Píšete..."Žádná tradice, včetně té ústavní či státních vyznamenání, mu není dost svatá na to, aby ji nezneužil k ukázce své moci a libovůle. Nepozvání vybraných rektorů na předávání vyznamenání je toho důkazem..."

Mnozí o něm také píší jako o diktátorovi...to si myslím, že v současné době vůbec neodpovídá skutečnosti, i když cesta, kterou se Zeman vydal, jistě k tomuto cíli směřuje...a pozdě teprve bude, až v tom cíli bude.
Takže když mu dnes budete spílat např. do diktátora, bude se vám všem chechtat na plné čáře a to hodně nahlas, protože to jednoduše v tuto chvíli ještě nebude pravda a navíc, proč bychom nemohli mít např. poloprezidentský systém, že...?

Takže jak na něj na chytráka. Zeman má totiž naprosto shodné uvažování jako Klaus. Využívá demokratického "rámce" k tomu, aby se pohyboval přesně na jeho hraně a méně či více často si potom dělal takový rychlý "výpady" za hranice demokratického uvažování (a samořejmě se těm, kteří se pohybují poctivě uvnitř demokratického orámování, zhluboka chechtá - a to jak Klaus tak Zeman...čehož důkazem je i poslední Zemanovo "kydání" směrem k těm, co hovoří nebo píší o morálce...asi mu to "panáčkovi" nejspíš hodně vadí).

Je nepochybné, že za oběma posledními prezidenty stojí ruská rozvědka, která jim nejspíš umetla cestu k moci, z čehož nutně plyne, že proti lidem, kteří by si u nás přáli, aby v nějaké dohledné době byli ještě více součástí evropských společenských, kulturních a hospodářských struktur, stojí mnohohlavá "východní hydra" s naprosto profesionální "výbavou". A proti takové hydře se musí ovšem bojovat minimálně stejnými prostředky (bez nějakých naivních předpokladů), jaké užívají naši "staří známí" z dob Varšavské smlouvy. A pokud možno stejnou intenzitou. Jenomže tohle je práce pro naši tajnou službu a pro tajné služby našich zatím ještě západních spojenců. Pokud se na nás ovšem vykašlou, staneme se rejdištěm různých lukojlů, atomněfťů a já nevím čeho ještě a potom nás "Nejvyšší Prozřetelnost" ochraňuj. No a to všechno pěkně prosím uprostřed demokratické Evropy.
Takže bych politikům, kteří nesouhlasí s kroky Zemana doporučoval, aby mu také dokázali hezounky smočit "čumáček" v nějakým tom jeho vlastním "svinstvu", aby si stejně jako ještě nevycválaný štěně zapamatoval, jak se má chovat ve slušný společnosti. Jinak se totiž dožijou zdivočelý "stvůry", na jejímž dvoře to bude vypadat jak na zkonfiskovaným statku z padesátejch let. Otázkou ovšem také je, jestli to u nás nějakou dobu už takhle nevypadá. Potom by ovšem okolnosti Zemanovi nahrávaly víc, než si myslíte...
28. 10. 2013 | 14:00

mb napsal(a):

bt ... stejná shovívavost ke grázlům ( více kožených ) ... omilostnění gaunerů ... nerespektování vůle sněmovny ( přístup k eu ... blokování zákona o státní službě, blokování účinných antikorupčních zákonů, kamarádění se s grázly ...)

zajímavé je bt, jak definuje roli kmotrů: jsou velice důležití ( lze interpretovat taky jako společensky a obecně užiteční ) protože zprůchodňují zablokovaný systém vládnutí, něco jako veksláci v minulém režimu ...

doufám bt, že jsem vás uspokojil ... mimochodem media propírala Klausův postoj k EU ( který jakkoli je vyhraněný je vposledku legitimní ) ale zcela pominula Klausův vztah ke kmotrům a k organizovanému zločinu .... příznačné ...

Mimochodem, bt, vy si taky myslíte jako Štern, že je v cajku, když strana nemá žádný program ( nebo má kontradiktorní ) a tento se začne cit. ´krystalizovat až po volbách´ ??

zdravim bestii ...
28. 10. 2013 | 14:07

Gudka napsal(a):

SergioL
Nevím, nakolik správné je tvrzení, že za oběma posledními prezidenty stojí ruská rozvědka, každopádně za tím "prevním: stála tajná služba USA. Dokonce tu nechali 1999 za jeho panování svoji filiálku.
Pokud budeme přenechání všlijakým lukoilům, myslíte že ti nás budou schopni ještě víc proposlouchat, než dosud jsme?
Zeman je křupan, to je jisté, ale to už je v českém státě skoro tradice - Klaus tedy křupan nebyl - ovšem Havel křupal od pohledu a poslechu, tak jakýpak údiv. Pokračuje se v tradici.
28. 10. 2013 | 14:15

Yossarian napsal(a):

Mišík je prostě Mišík, tam se dalo čekat, že Zemanovi ruku nepodá (já bych to taky neudělal).

Dnes je ale důležitější věc k řešení a sledování: a to je vnitrostranické střetnutí v ČSSD. Do značné míry to reprezentuje obrodný proces a jeho úspěch je závislý na tom, zda Sobotka udrží směr ČSSD pryč od Zemana a jeho stylu vládnutí v temných kuloárech pomocí Šloufů, Hašků, Škromachů, Vaňhových a podobných existencí.
28. 10. 2013 | 14:18

Alarien napsal(a):

Každý z vyznamenaných má zajisté právo vyznamenání odmítnout a každý host má právo volby, zda pozvání přijme čili nic. Dá-li však svému rozhodnutí punc veřejného protestu, zasáhne jeho střela zcela jiný cíl! Dnešní den není dnem Miloše Zemana, Vladimíra Mišíka či Dalibora Špoka. Je to STÁTNÍ svátek! Nebo chcete-li, svátek STÁTU! A je nejen vzpomínkou na již neexistující stát, k jehož dědictví a demokratickým hodnotám se stále ještě (alespoň někteří) hlásíme, ale také - a možná především, oslavou formy státního zřízení, oslavou republiky. Jednou z tradic s tímto dnem spojených je slavnostní předání STÁTNÍCH vyznamenání nejvyšším představitelem státu. Výběr oceněných i pozvaných hostů je zcela v jeho kompetenci. V prvním případě v souladu s ústavou (čl. 63 odst. h), ve druhém z logiky věci a pozice hostitele. Vyznamenání propůjčuje a uděluje PREZIDENT REPUBLIKY, nikoli občan Miloš Zeman. Projevy averze vůči momentálnímu představiteli úřadu hlavy státu v den státního svátku vlastní země a před zraky akreditovaných zástupců diplomatického sboru jsou nejen nemístné, dětinské a hloupé, ale především nevkusné a lidsky ubohé. Miloš Zeman je zajisté člověk chybující, tak jako každý z jeho stoupenců, kritiků či protivníků, zkrátka jako každý z nás. Za své chyby platí svou pověstí. Soukromé války a teatrální gesta rádoby slušných a odvážných v den státního svátku však poškozují stát.
28. 10. 2013 | 14:19

mb napsal(a):

to alarien, měl byste obecně pravdu, kdyby ovšem Miloš Zeman sám dříve neřekl, že je jenom na něm, koho si ( soukromě !!!) na státní svátek pozve a koho ne ... tedy první chybu udělal už (opět) Miloš Zeman, který ze státního svátku udělal soukromý dýchánek ( nepozvání rektorů, expremiérů apod.) ... to je asi zapotřebí reflektovat ... v jedné větě by se to dalo napsat asi takto: Miloš Zeman by neměl zneužívat státní svátek k soukromým účelům ....

( a druhá věta by zněla: ovšem toho MZ není a nebude schopen ... zdravím ...
28. 10. 2013 | 14:24

Gru napsal(a):

V české společnosti dochází nejen k bourání tradičního schematu politických stran, ale do módy se dostal i hon na porezidenta. Počátek byl u Klause, v jehož případě se fáze naprostého zbožnění přesmykla do kritiky, která vyvrcholila v období jeho amnestie. Společnost, a ovšem především média, objevila šˇ%tatsnou náhodou tento nový sport a velice jim zachutnal. V případě prezidenta Zemana jde o nepokrytou štvanici, které vévodí veřejnoprávní televize. Atmosféru nastartoval výbuch nepřítelství vůči Klausovi a vztek a frustrace z prohry Schwarzenberga (výroky např. o "rudých a hnědých prasatech").
Takže dnes už je klidně možné vznášet nepodložená obvinění, pouhé spekulace, a vděčné publikum to hltá s povděkem protože na chvíli zapomene na své obtíže. Nedokáže oddolat pokušení, neodmítnou nabídku odstříknout si na Zemanovi. Jenže, jakmile se jednou tato Pandořina skříňka otevřela, už ji nikdo nikdy nezavře. Pokud ještě někdy budou nějací prezidenti, budou se na ně lidi veřejně osopovat, i kdyby to bylï napříště už jen samí nepraví šlechtici s dýmkami.
28. 10. 2013 | 14:25

john petres napsal(a):

Šestákový prezident Zeman, zvolený šestákovými občany.A komunisty.Ostuda pro celý národ!Nová hanba pro ČR.
28. 10. 2013 | 14:25

Dumpling napsal(a):

Prezident Zeman skutečně postrádá jeden rozměr, který by státník měl mít, totiž jistý nadhled.
Jeho nedůtklivost s níž reaguje na sice skutečné, ale nepostatné útoky na jeho majestát, by se spíše hodily na panovníka z Boží milosti než na zvoleného prezidenta republikánského státu.
Zeman by měl mít formát, který by mu dovoloval nebrat na vědomí drzé, ironizující provokace takového cánka, jakým je obtloustlý Moravec. Neměl by reagovat ani na provokace páchané nějakým rektorem, který provokuje z politických důvodů, aby vyjádřil nespokojenost nad prohrou svého prezidentského kandidáta. (Něco jiného je případ nevychovaného rektora, který už jednou pohrdnul pozváním). A neměl by dospustit inflaci státních vyznamenání. To by mělo být vyhrazeno skutečně nemnohým, těm nejlepším z nejlepších, čímž by vzrostla vážnost ocenění. Nic by se nestalo, kdyby se některý rok nenašel nikdo vhodný.
28. 10. 2013 | 14:37

Eva Wagnerová napsal(a):

děkuji, dobře napsané
28. 10. 2013 | 14:43

marxík napsal(a):

Oceňuji autorovu odvahu.
Je zcela evidentní, že se bojí opětovného příchodu komunistů na scénu. Když uvážíme, co mu o nich navykládali nesoudruzi učitelé na školách, je to odvaha přímo fučíkovská.
Je mu jasné, že kdyby se černý scénář naplnil, on bezpochyby nepřežije. A přesto se dokáže postavit v pravou chvíli na správnou stranu.

Klobouk dolů, pane Stejskale. Vy si ale umíte vybrat.
28. 10. 2013 | 14:44

SergioL. napsal(a):

to Gudka:
...jsem přesvědčenej, že za vším, co vylezlo z prognosťáku (vyjma vyjímky z pravidla pana Komárka...ať je mu zem lehká), stojí Rusové. A dokonce jsem přesvědčenej o tom, že nás Obama, když se tady sešel s Medveděvem, jednoduše prodal zpátky Rusku. A taky sem přesvědčenej, že ten poprask okolo Snowdena...a nejposledněji okolo odposlouchávání Merkelový těsně po volbách...a taky to, že před časem svinskejma metodama vyhrál Zeman prezidentskej post...že ve všech těhlech "drobnostech" maj prsty rusové...sou rozlezlý všude v Evropě...a u nás snad ještě víc...a jednoduše chtěj Evropu dobýt úplně...nejdřív hospodářsky, rozuměj surovinovou závislostí...následně politicky.
To už ovšem bude Armagedon...Armagedon pro Evropu jako místo, kde se dobře žije všem společenskejm vrstvám...od nejchudších po nejbohatší...to bude konec myšlenky demokracie jako prostoru rovnejch příležitostí, rovného přístupu k právu a místa, kde se ve finále relativně dobře a bezpečně žije. Přijdou rusáci...a propadneme se o sto let zpátky...A k tomuhle rovným a nerozdělným vlivem přispívají oba poslední prezidenti.
28. 10. 2013 | 14:47

Targus napsal(a):

To: daliborspok

Pane Špoku, já vám gratuluji. Pamatovat si, co jste dělal, potažmo napsal před osmi léty, to je opravdu mimořádný duševní výkon hodný absolventa VŠ.
Já si taky pamatuju. Šel jsem před třiceti lety takhle po ulici a řval jak na lesy:
Husák je Hugo. Hugo je vool.
A pořád dokola, asi tak půl hodiny, dokud jsem totálně neochraptěl. Tak jsem aktivně bojoval proti totalitě a za demokratické zítřky.
Maličká chybka se vloudila - bylo to ve dvě ráno, všichni, i policajti - pardon - souzi orgáni, chrápali a já měl trojku v žíle. A neslyšel mě žádný hudební producent, jinak jsem udělal hudební kariéru jako Druppi.

Co tím chci naznačit. Mišík je stejný dědula jako Bimbo. Jestli mu nejde o kus plechu na břicho, jeho boj, ne však náš.
Rektoři jsou ÚPLNĚ stejní tr*t**vé jak Bimbo. Připomínají mi malé dětičky, které se perou o bábovičkové formičky a vůbec jim nevadí, že to jejich pískoviště je prochcané, plné kočičinců a smrdí jak stádo tchořů. Důležité pro ně je jen to, že Péťa má modré hrabičky a Véna červenou lopatičku. A dovolí si vyskakovat, protože vědí, že na ně Bimbo nemůže. Kdyby mohl, přitáhli by tam se schlíplým ocasem jak hejno zmoklých slepic, celí vytřepaní jak startky, jestli náhodou nepřijdou o koryto.
Jestli to jsou navíc stejní géniové jako Putna, Bůh nás před nimi ochraňuj.
28. 10. 2013 | 14:48

Gudka napsal(a):

SergioL
"místo, kde se dobře žije všem společenskejm vrstvám...od nejchudších po nejbohatší...to bude konec myšlenky demokracie jako prostoru rovnejch příležitostí"

Moment, kdepak je v Evropě to místol, kde se dobře žije všem, od nejchudších po nejbohatší?
Chtěl bych se tam podívat. Už jen ze zvědavosti, jak to je zařízený, že se tam všem tak dobře žije a přitom jsou tam někteří "nejchudší".

Já jak slyším mluvit o demokracii a o rovné přiležitosti pro vcechny, tak vím, že je to podraz a pustá propaganda, protože to nám už za Gottwalda vykládali v mateřské školce a od té doby byla samozřejmě příležitost si to ověřit.
28. 10. 2013 | 15:00

karel kuba napsal(a):

Mišík spíš odvahu ztratil ... když tu placku přijme, přestanou ho hrát. Nebuďte tak moc idealističtí -)
28. 10. 2013 | 15:02

Hobojistka napsal(a):

Taky si to myslím, že diktát pražské kavárny ani neumožní tomu, kdo je závislý na tom, jestli ho budou hrát, aby to přijal v atmosféře, kde platí poučky o rudých prasatech. Myslím, že nemá na vybranou. A vzhledem k tomu, že se ozval tak pozdě, tak to vypadá, že se mu to napřed muselo "vysvětlovat".
Zrovna tak bych chtěla vědět jak to mají rektoři, kteří se neúčastní, se znovuzvolením. Jestli je zanedlouho nečeká možné druhé období.
28. 10. 2013 | 15:17

ld napsal(a):

Na Mišíka jsem chodíval za komančů; stával jsem fronty na desky a vstupenky. Tehdy napsal svoje největší díla a já se těšil, že jakmile totáč padne, umělci jako on si teprve vyhrnou rukávy. Nastal jen úprk ze slávy, lebedění si v minulosti.
Toto Zemanovo "lynčování autogenem" je tedy platné jako eunuchovi vstupenka na grupáč.
Teď se dějí větší věci, než nějaký metál pro člověka, který oň ani nestál.
28. 10. 2013 | 15:22

sergioL. napsal(a):

Gudka:
...chachááá...na celým Západě...
Protože kdykoliv se vrátím ze západní Evropy k nám, pojme mě stesk po tom, proč to tady nefunguje stejně dobře, jako tam. To není nekritický a bezmezný obdiv k Západní Evropě, to je jen stesk po politické kultuře, po spravených silnicích, po obecné přívětivosti a obyčejné a přirozené lidské slušnosti, kterou nám bolševik po 40ti letech vygumoval z našich "palic" a srdcí(proto taky ten náš kapitalismus podle toho vypadá).
28. 10. 2013 | 15:45

Jakelin de Mailly napsal(a):

SergioL

Chacháá - můžu se prosím přijet na ten ráj podívat ?
Hlavně na toto : "po obecné přívětivosti a obyčejné a přirozené lidské slušnosti"
28. 10. 2013 | 15:57

Ladic napsal(a):

To Gudka.......tak pod to bych se podepsal, mám stejné zkušenosti a názor..díky moc....
28. 10. 2013 | 15:58

Zítek napsal(a):

SergioL - právě že můžete, což za bolševika nešlo a váš dotaz vypovídá o vašem ,,rozhledu,,...............
28. 10. 2013 | 16:00

Metelescu Blescu napsal(a):

Není mi jasné,
proč chtěl Zeman vyznamenat zrovna Mišíka ...

Měl raději dekorovat staršího Svěráka za mimořádný přínos české kultuře.
28. 10. 2013 | 16:02

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zítek

Naznačte Váš rozhled a pak se začneme bavit podrobněji. Díky.
28. 10. 2013 | 16:10

Man Zemana napsal(a):

Každopádně se na to Hradní dekorování už dost těším.

Předpokládám,
že Miloš bude zase vožralej.

Doufám,
že jeho případná šavle bude v národních barvách.
28. 10. 2013 | 16:15

Zítek napsal(a):

No...pokud to dokážete pochopit, chtěl jsem naznačit, že na ten západ asi na rozdíl od SergioL jezdím...je to složité....a zkušenosti mám stejné jak je popisuje Gudka. Stačí tak ? SergioL tady něco ironizuje o ráji, to nikdo nepsal, ať se tam tedy jede podívat...slušnost mezi lidmi o službách ani nemluvě je naprosto někde jinde...politická kultura to snad vidíme i tady v TV...že se liší a silnice...no opravdu je potřeba si tam zajet a ne tady ironizovat něčí zkušenosti. Toť vše.
28. 10. 2013 | 16:17

pepa z depa napsal(a):

Mišík byl hrdina v minulém století, teď mu zbyl jen vychlastaný mozek.Hlas "taky intelektuálů" velí:"Kdo nefandí teplým úchylům, prznitelům dětí a feťákům není in"!
28. 10. 2013 | 16:24

K. napsal(a):

Pepo z depa...z vás evidentně mluví vlastní zkušenost.....máte hodně fanoušků?
28. 10. 2013 | 16:30

mb napsal(a):

NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA !!!

i mládež auta tunící
určitě volí pravici ...
28. 10. 2013 | 16:31

Tajka napsal(a):

Já bych vyznamenání z rukou zloducha určitě nepřijala. Určitě! Jenže mi nikdo vyznamenání nenavrhl a tak taky těm svinstvům jen bezmocně přihlížím. Poraďte, co budeme dělat?
28. 10. 2013 | 16:33

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zítek

Pane, já žil na Západě roky - Holandsko, Švédsko, BRD.
To, co popisuje sergio i Vy je obyčejná paušalizace v pozitivním extrému.
Důkazem jsou mj. Holanďané, stěhující se k nám.
A nejen oni. Proč sem leze tolik lidí odevšad možně, když je tady tak zle ?
O silnicích ani službách jsem nepsal ani slovo.
Bordel v politice je tam stejný, akorát se excesy potírají lépe, než u nás.
Lidi nadávají ma politiku stejně, jako tady.
Ale nástup jste měl dobrý, příště zkuste chytračit na jiné adrese.
28. 10. 2013 | 16:33

StandaT napsal(a):

Za toto gesto si Mišík zaslouží medaili. Dd příštího presidenta.
28. 10. 2013 | 16:35

Zítek napsal(a):

Vy mě taky jakeline....vy mě taky..a jen bych vás požádal, nebuďte tupý a pokud někdo sdělí vlastní zkušenosti, nemusíte to nazývat chytračením, v tom případě se pasujete do role hlupáka.
28. 10. 2013 | 16:37

Procházka ze Sinope napsal(a):

Režimem bývají oceňováni lidé konformní. Nikoli rebelové.

Všichni rebelové a nonkonformisté se ocitají na okraji společnosti, či v jejím podzemí.

Nevýhodou rebelantů je, že nebývají oceňováni vyznamenáními či akademickými tituly. Dokonce ani penězi.

Rebel je hrd na svůj děravý šat.
Rebela si lidé mohou vážit a zároveň jím pohrdat, protože jim připomíná jejich vlastní otroctví.
Rebel má vliv, ale nikdy nebude mít moc.
Rebelovi to nevadí, protože o moc nestojí.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Bastein-Lepage_Diogenes.jpg
28. 10. 2013 | 16:38

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zítek

Hodně štěstí ve sbírání definitivních zkušeností a neomylných pohledů během Vašeho turismu, příp. služebních cest a následném kázání o chytrosti druhých.
28. 10. 2013 | 16:43

mb napsal(a):

Tajka ... na to radí Hašek (ten druhej): oběs se na semaforu u mostu, Jungwirt... anebo počkejte až Miloškovi zkončí mandát, nebo můžete postavit fakáč na pontón, fantazii se nekladou meze ...
28. 10. 2013 | 16:53

pepa z depa napsal(a):

to pro K.Jako normální člověk na politickém středu nepotřebuji žádné fanoušky.Ani nejsem Narcis, kterému musí někdo neustále tleskat a nadnášet jeho ego.To, že se někdo chlubí tím, že je teplý, jako M.C.P. a má to za přednost.Já, neuznávám.
28. 10. 2013 | 16:53

Hradní Ceremoniář napsal(a):

Zajímalo by mě,
co by asi na Zemanovo počínání v prezidentské funkci řekl Masaryk?

O Masarykovi je známo, že byl vyhozen ze školy, když na jejího ředitele, který urazil jeho dívku, vzal pohrabáč.

Masaryk byl člověk značně temperamentní, ale také morální, s vytříbeným smyslem pro spravedlnost. Vůbec nepůsobil unylým dojmem, jak bychom mohli soudit z hereckého výkonu jeho představitele Martina Huby (České století na ČT-1).

Tímto uděluji prezidentu Zemanovi "Řád Masarykova pohrabáče"!
Uděluje se několika ranami.
28. 10. 2013 | 16:54

Tajka napsal(a):

mb: díky za radu, ten fakáč je mi sympatický, ale věřím, že se MZ uchlastá dřív, než já najdu odvahu se pověsit na pontonu :-)
28. 10. 2013 | 17:05

mb napsal(a):

... může být ... hezký večer, sledujte zda večer filozof Erazim Kohák mrskne medaili Zemanovi pod nohy čili nic ...

/ jestli bude pan Kohák při smyslech, tak od Zemana nemůže vyznamenání přijmout ... /
28. 10. 2013 | 17:11

aga napsal(a):

Nás taky neostříhají - už dávno nás prodali vlkům ostříhané. Musíme se ohlídat sami.
28. 10. 2013 | 17:16

down napsal(a):

mb: díky, pobavil jste mě. Pana Koháka budu pečlivě pozorovat. Přeji taky pěkný večer.
28. 10. 2013 | 17:21

Qin napsal(a):

Hanba všem,kdo tam dnes večer budou asistovat.Dvojitá hanba těm, kdo si vezmou daj-li medajli!/snad i pan Suchý?/
28. 10. 2013 | 17:23

wwwww napsal(a):

Mišík je chlap s názorem, fandím těmto lidem.
Zeman by měl abdikovat, protože jeho milovanou stranu podpořilo 1,51% občanů.
Zeman již nemá důvěru občanů, ale na ty on vždy kašlal, jsou to pro něj jen figurky na šachovnici. Mišík není jeho figurka, proto je na seznamu na pomstu. Je tam i Sobotka a asi milion dalších lidí
28. 10. 2013 | 17:37

Etan Metanol napsal(a):

Je fakt,
že si teď ostatní Zemanem oceňovaní mohou připadat hloupě.

Např. Erazim Kohák je dlouhodobý příznivec sobotkovského křídla ČSSD a "zelené politiky".

Tedy - je to vyloženě Zemanův protipól.

Zachová pan profesor "dekórum", až ho z jistých nejmenovaných státníkových úst "ovane rum" (+kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková)? :)
28. 10. 2013 | 17:41

mb napsal(a):

... down ... rado se stalo :-)) ... uvidime vecer ... :-)
28. 10. 2013 | 17:57

Marie napsal(a):

"Mišíka neostříhají. A nás?" Jiz davno ostrihali. Jen o tom nechcete vedet!!
28. 10. 2013 | 18:30

myloš napsal(a):

deep throad:
Myslím, že Zeman společnost nerozděluje. On ji sjednocuje - proti sobě.
28. 10. 2013 | 18:34

vasja napsal(a):

Bejt dneska odvážnej, tak to chce odvahu :-)
28. 10. 2013 | 18:57

evele napsal(a):

Pěkny text, nezbývá než souhlasit se smutným faktem zbabělosti ve jménu vlastních koryt (kariér).
28. 10. 2013 | 18:59

fler napsal(a):

Nás už nejen ostříhal, ale i oholil Klaus. Takže - není proč čekat na holiče.
28. 10. 2013 | 19:38

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
zdravím, byl sem pryč.
Myslím, že Zeman "ohýbá" ústavu víc než Klaus.
To čekání na program Ano, já nevím. Ano je furt trochu záhada, co z nich vypadne, jsou tam dle mne solidní lidé jako Pilný či Zlatuška, na druhé straně je to opravdu spíše hnutí s "neujasněným" programem.
V pořádku to není, ale neznamená to, že to musí dopadnout špatně.
:-)
28. 10. 2013 | 20:25

Bestia triumphans napsal(a):

Za co dostal řád Keller?????
28. 10. 2013 | 20:39

mb napsal(a):

Kohák, Bělohradský, Keller ... ani jeden mu ten řád v přímém přenosu nevrátil ... KDE JSI KRITICKÝ ROZUME ???

chjo ...
28. 10. 2013 | 20:42

mb napsal(a):

ad bt 20 25 ... no jo ... ale strana by mela pred volbami nabidnout nejaky program a na ten by mela byt volena a zvolena ... kdyz to tak neni, tak to neni dobry ... a štern se radoval jak male decko, ze se program teprve ( po volbach ! ) zacne krystalizovat ... od ´demokrata šterna´ mi to přijde dost brutalni ... no nic ... zdravim
28. 10. 2013 | 20:44

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
Kdyby Vám Zeman udělil právo blogu na Aktuálně, odmítl byste ?
:-)
28. 10. 2013 | 20:52

mb napsal(a):

od Zemana :-)) ??? naštěstí takovému dilematu nemusím čelit ...

... takže se zemanovskou výslovností angličtiny: no cement, no cement přátelé ...
28. 10. 2013 | 20:58

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
ha ha, nějak sem Vás zviklal...
:-)
P.S.
Nevíte, čím se proslavil ten Keller?
28. 10. 2013 | 21:01

StandaT napsal(a):

Mišík udělal dobře, že tam nešel dělat stafáž, když té sestavě vyznamenaných dominovali podporovatelé z presidentské volby a Zemanovi spolupracovníci.
28. 10. 2013 | 21:11

Č. T. Divák napsal(a):

Bimbův projev ve Vladislavském sále byl, jako obvykle, vynikající!

Už horší je to s jinými jeho projevy.
S těmi rozhodujícími 99%.
28. 10. 2013 | 21:12

mb napsal(a):

Keller je dobrej ... je to nonkonformní ... echt levej/levicovej myslitel ... ale že přijme od Zemana ocenění mi hlava nebere ... Zeman je vše jiné nežli Kellerův ideál vládce a politika ... ale tak nevim ... ješitnost, nebo vědomí že od nikoho jiného by cenu nedostal, já fakt nevim ... spíš mi řekněte vy, proč mu to nevrátí Bělohradský, KOhák etc. ... za všechny Zemanovo politické prasárny ... no nic ... stejně to nevíte tak, jako to nevím já ...
28. 10. 2013 | 21:17

Dobrota z Dobrotic napsal(a):

Při nejlepší vůli si neumím představit,
že by případný prezident Schwarzenberg onen ceremoniál zvládl na tak vysoké úrovni, jako Zeman.

Snad jedině, kdyby se vyhnul veškerému řečnění.
28. 10. 2013 | 21:24

mb napsal(a):

dou to říct Rosy ... že ten starej kačer chcíp :-)))

věnováno VL. Mišíkovi ... respect
28. 10. 2013 | 21:24

mb napsal(a):

to dobrota ... no, on Zeman vlastně nic neřekl, jen to, že nebude číst životopisy, neb kandidáti jsou natolik populární (srovnej populismus), že dlouhé životopisy nejsou zapotřebí ...

jinak se Zeman asi nedopustil myšlenky ... ale klidně mě opravte ...
28. 10. 2013 | 21:38

profesor v.k. napsal(a):

O kom že to mluvíte, o profesorech, soudcích, politicích a dalších. Většina těchto lidí 99,999% jsou čistokrevní kariéristé, bezohlední sobci, asociálové a hlavně přisluhovači mocných. Mluvíte o uhlazených a naškrobených zbabělcích, kteří sledují jen svůj prospěch. Uvědomte si, že vašek je také profesor a to několikanásobný.
28. 10. 2013 | 21:47

PepaZDepa napsal(a):

A zatímco politická smetánka nyní kuje pikle nad šampaňským z hradného rozpočku, Svěrák se svým Parapletem vybral 5 943 632 Korun. Státní svátek lze oslavit i smyslplnější činností, než dekorovat kamarády.
28. 10. 2013 | 21:54

Povstalec Lazar napsal(a):

mb,
možná jste v Bimbově projevu žádnou myšlenku nehledal. Pak jste ji také nemohl najít.

Třeba řekl, že všichni oceňovaní ve svém životě zažili vzestupy a pády a setkali se s mnohým protivenstvím. Budiž to povzbuzením pro ty, kdož jsou momentálně na dně, ať už cizí či vlastní vinou. Díky své vytrvalosti vyznamenaní dosáhli úspěchů, o jakých se ani jim samotným, natož "přejícímu" okolí, nesnilo.
28. 10. 2013 | 22:03

mb napsal(a):

díky lazaru ... jo, to tam zaznělo, ano ... tak vidíte, koho by to napadlo, že k úspěchu se musí přes překážky, a že to zpravidla nejde lineárně ... zdravím lazara ...

taky padli komentátoři ... za komentátorem ( dle Zemana ) není žádná práce ...

a proto jsou komentátoři ( patrně ještě spolu s novináři ) největšími nepřáteli lidstva ...

hezký večer ...
28. 10. 2013 | 23:16

Jméno růže napsal(a):

Tak svazáci už opět roztleskávají davy.

Kdo nejde s námi v protizemanovském průvodu, jde proti nám.

A kdo stojí na chodníku, nemiluje republiku.

Smrt zrádcům. Psovi psí smrt.

Na konformistickou notečku zpívají nám po letech opět různí šmoci a špoci.

Ej ej, juchuchů. Vyobcovat. Vyobcovat.

Vsadí se, že totéž řekli Mišíkovi: "Když přijmeš, nebudeš rocker."

Vyobcovat. Vyobcovat.
28. 10. 2013 | 23:33

Jméno růže napsal(a):

PepaZDepa napsal(a): "A zatímco politická smetánka nyní kuje pikle nad šampaňským z hradného rozpočku, Svěrák se svým Parapletem vybral 5 943 632 Korun. Státní svátek lze oslavit i smyslplnější činností, než dekorovat kamarády.
28. 10. 2013 | 21:54"

...A je to jen malá část toho, co jeho idol Drábek těm postiženým v minulém roce vzal. Ale to nám nevadí. My vidíme jen cifry na obrazovce a těch je moc. Hodně nul. Fakt. Bů.
28. 10. 2013 | 23:35

Twist napsal(a):

Tak on Myšíka poslouchá málem celý národ, na rozdíl od toho Burana Zemana, na kterého se zlobí i největší myslitelé naší doby - rektoři nejskvělejších vysokých škol známých po celém světě a možná i okolí. Je to stále dokolečka, pomlouvání, podezírání Zemana z těch nejhorších činů, které teprve spáchá. Ani jednoho z těch pánů, natožpak pana Myšíka, jsem neslyšel vysvětlení, které ty hrozné věci to jsou. Zatím trochu jen zakvedlal těmi smradlavými kaly, ale také nic moc. Smrdí to tu dál, ale ne od hradu, spíše z podhradí, například z voličů TOP.
29. 10. 2013 | 01:59

Neo napsal(a):

Neuvazoval jste o tom ze si i vy do Zemana promitate svuj stin? Ten zpusob animalni nenavisti vuci Zemanovi spise pripomina psychologicky komplex nez realisticky uvazujici jednani.
29. 10. 2013 | 08:02

pepikk napsal(a):

Myslím že to je od Mišíka spíše marketingový tah.Žádný velký koncertní turné,spíše klubové hraní,tantiemy asi nic moc,samé záskoky j. h.
29. 10. 2013 | 08:06

gaia napsal(a):

pepikk

také jsem přemýšlela, jaké má Mišík zásluhy. Asi už došli lidi na oceňování, jinak si to neumím vysvětlit.
29. 10. 2013 | 09:34

Jane napsal(a):

Podle vás jsme vlažní?A co čekáte po dvaceti letech budování této pseudodemokracie?Lidé jsou vůči politice apatičtí a vědí proč.Toho zklamaní už bylo dost.
29. 10. 2013 | 09:41

OPA napsal(a):

MÍŠÍK JE FRAJER !!!
29. 10. 2013 | 10:48

Jiří Vrtný napsal(a):

Dalibore, díky!
29. 10. 2013 | 12:40

názor napsal(a):

Zapšklý autor je psycholog...asi jako Mengele lékař. Člověče co ta nenávist, měl by jste se objednat na nějakou tu terapii...
29. 10. 2013 | 13:38

Lenka napsal(a):

Neumím si představit, co by tam Mišík dělal vedle takových odborníků a vědců,
jako je třeba Zdeněk Mahler, Erazim Kohák, Václav Bělohradský, Eva Syková, Pavel Pafko a další opravdové osobnosti, které svým působením, svými znalostmi a třeba vědeckou činností znamenají mnoho nejen pro naši zemi a náš národ. Jejich odbornost, jejich působení významně přesahuje i hranice naší vlasti.
Srovnávat nějakého Mišíka s úrovní těchto osobností by byla degradace všech důležitých hodnot, kvůli kterým mají být lidé oceňováni.
29. 10. 2013 | 20:29

Blahoslav napsal(a):

Čtu, čtu a líbí se mi to. Říkám si, asi jsi hochu zbabělec a měl bys s tím něco dělat. Díky za pěkná slova a odvahu odvážných. Jsem zas o krok dál, směrem k postoji vzpřímenému, prozatím (!!) osamocenému.
11. 11. 2013 | 13:32

Pepa Josef napsal(a):

Já si myslím, že za prvé je autor zbytečně patetický na rozdíl od pana Mišíka a za druhé - dámy, to není "nějaký" Mišík, stejně jako pánové Kohák a Bělohradský nejsou nejspíš "nějací", je to rockový muzikant, který má v této muzice u nás stylotvorné zásluhy (tj. že se to tady vůbec hrálo a hraje), v 80. letech byl takřka symbolem tvůrčí nesvobody, má v krvi bílé blues, což vám zjevně říká prd, a jeho písničky jsou generační výpovědí, a to včetně těch songů současných, což je v 66 letech dost výkon.

Já se přiznám, že podobné mezery jako vy mám v tvorbě páně Kohákovy, člověk nemůže pobrat všechno, a dokonce mi to nijak nechybí. Plíce mi léčila doktorka na poliklinice, nikoli Pavel Pafko, o němž bych taky netušil, že existuje, nebýt prezidenta Havla. Ono takových machrů je v profesích všeho druhu poměrně hodně a nemají potřebu nebo štěstí se zviditelnit. Tak se prosím neotírejte nevědomostí tam, kde byste měli/y mlčet.
14. 11. 2013 | 13:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy