Soudruhu, jménem zákona: plýtvej!

01. 07. 2010 | 12:57
Přečteno 7131 krát
Mého souseda, který bydlí v lepenkovém bytě bez oken a vybavení, navštívil minulý týden inspektor z elektrárenských závodů. A přestože na Kubě právě probíhá kampaň za šetření drahocennou energií, nepřišel jej kupodivu pokárat za příliš vysokou spotřebu.

Účel návštěvy byl přesně opačný: inspektor jej přišel varovat, že pokud nezvýší odběr, společnost mu jednoduše pozastaví dodávky elektřiny.

Potíž je v tom, že nebohý soused se doma sotva kdy přes den zdrží na delší dobu a co je ještě horší, nemá ani elektrické spotřebiče. Dokonce ani ledničku. Zkrátka nic. Má všehovšudy jednu mizernou žárovku a úspornost jejího svícení navíc umocňuje malinkatý rozměr polorozpadlého bytu.

Jeden z jeho přátel se rozhodl mu pomoct ve zvyšování účtu za elektřinu a daroval mu staré rádio ruské výroby. A tak teď soused nechává celé dny rozsvícenou svoji jedinou žárovku a k tomu naplno puštěné rádio, i když není doma. Lidé, kteří bydlí okolo něj, si už začali stěžovat na brzké ranní vysílání, které je předčasně tahá z postele. Majitel na to opáčí, že jej úřady nutí zvyšovat spotřebu, aby pak měly co inkasovat. Ať se tedy všichni nespokojení sousedi obrátí na poskytovatele služby.

Na druhou stranu má zapnuté rádio i své výhody: odrazuje všechny potencionální zloděje, protože sousedův dům navenek působí, jakoby byl stále někdo doma. Ale popravdě ani nevím, co kromě žárovky a rádia by si zloděj mohl odnést…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rumcajs napsal(a):

To ruský rádio byl dobrý nápad. Se divím, že nevypadly pojistky v celým okrese.
01. 07. 2010 | 13:10

neo napsal(a):

stačí rádio ztišit a nebude nikoho rušit
01. 07. 2010 | 13:21

Vilém napsal(a):

Je vidět, že na Kubě nemají dodavatelé elektřiny tak přepychové podmínky jako u nás. Zde se nemusí vzrušovat nízkým odběrem, jelikož všechno vyřeší paušál. Jen co svrhnou bestiální komunistickou diktaturu, dočkají se určitě i Kubánci, už se nebudou muset trápit umělou spotřebou elektřiny, zaplatí za ni daleko víc, i kdyby nesvítili vůbec.
Ostatně lepenkový byt by u nás nebyl vůbec tolerován, dotyčný by byl na ulici nějakým iniciativním starostou a dostal by obrovskou šanci zapojit se do budování svobodné společnosti v rámci nějakého dotovaného programu, kde by si z celodenního výdělku zaplatil lůžko na cimře o padesáti lidech v "sociální" ubytovně - nebo by byl jako obtěžující zatvrzelý parazit deportován z města do internačního zařízení. Máme vymoženosti, o jakých se ubohým Kubáncům ani nesní.
01. 07. 2010 | 13:36

Rumcajs napsal(a):

Paní Daino!

Vím o jednom volovi odsud, co by si to s tím Vaším sousedem vyměnil.

Zkuste se ho zeptat, co by na to říkal ?
01. 07. 2010 | 14:03

JenTak napsal(a):

Zvyšovat odběr elektřiny je neekonomické. Je třeba zvýšit její cenu!
ČEZké podniky by mohly dělat kubánským soudruhům školení jak na to. Ve společném cíli odírání spotřebitele je hloupé, když spolu socialismus s kapitalismem nemluví. Mají se totiž navzájem od sebe co učit.
01. 07. 2010 | 14:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

To nic. Přijde strýček Sam , koupí třeba.... vodárny. A Vy i když budete šetřit jak vzteklá, budete platit furt vyšší a vyšší vodné a stočné.
Že prý "někdy" zákon nabídky a poptávky nefunguje. I v tržním hospodářství.

Anebo přijde bratr Kalousek a zavede rovnou daň, která je ve skutečnosti rovná jen pro někoho.
Neb zavede i superhrubou mzdu.

Nejhorší neštěstí by Vás tedy mohlo potkat, kdybyste po šmirglové revoluci prodali vodárny a pozvali si Kalouska.
O Romanovi ani nemluvě.
01. 07. 2010 | 15:00

Joska napsal(a):

Paní Danio, co by za to mít lepenkovou chatrč dali možná tisíce pražských bezdomáčů. Jinak naši překabátění soudruzi jsou chytřejší než Vaši - čím více šetříte, tím více platíte za spotřebu. Je to daleko efektivnější než honit pohůnky nabádající ke spotřebě. A když neplatíte, tak Vás energetici mohou i zastřelit - viz cvičené komando NTZ ČEZ a jeho oběti
01. 07. 2010 | 15:12

Rumcajs napsal(a):

joska:

Běž se jich zeptat a pak nám řekni, co ti na to řekli.
01. 07. 2010 | 16:01

Emissary napsal(a):

Joska,

typický projev socialistů, srovnávat marginální jevy na straně jedné s jevy masovými na straně druhé. Pak to srovnání vychází pro kubánské komunisty příznivě. Taková gaia by řekla: logický klam.
01. 07. 2010 | 16:09

Emissary napsal(a):

Paní Garcia,

jsem rád, že tady publikujete. Je třeba naším socialistům říct, kde leží realita, otevřít jim oči. Ale obávám se, že to nedokážete, ani Bůh by to nedokázal, navíc oni v něho nevěří, jejich náboženstvím je Marxizmus-leninizmus, jsou slepí. :)
01. 07. 2010 | 16:14

Da.Rock napsal(a):

Nestěžujte si, paní. Za chvíli to krachne i u vás a to, co dnes považujete za vrchol absurdnosti, vám bude připadat banální ve srovnání s věcmi, které vám přinese neviditelná ruka trhu. To budete mrkat na drát, co obnáší kapitalismus!
Jestli vám můžu dát dobrou radu, tak až to krachne, tak se musíte mezi prvními dorvat k plnému korýtku a hrabat, hrabat, hrabat, dokud nebude úplně prázdné. Berte to jako dobrou radu od člověka, co to před dvaceti lety nestihl, protože naivně uvěřil na ideály pravdy a lásky.
01. 07. 2010 | 16:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak nějak (ad Da.Rock) jsem to chtěl říct i já.
Berte to skutečně jako radu nad cukrovou třtinu.
01. 07. 2010 | 16:42

JC napsal(a):

No to je opět "výkvět" bolševicko-socanského panoptika.:-)))
Da. Rock, bez toho aby si "načoroval" nemůže chudák usnout, TCKH mu zdatně sekunduje....
01. 07. 2010 | 17:27

Targus napsal(a):

Chci na Kubu!

Ihned!!!
01. 07. 2010 | 17:33

xx napsal(a):

Letenka na kubu se dá pořídit za méně než je průměrná mzda, některé letenky společnosti CUBANA jsou přímo za hubičku. Každý se může na Kubu vypravit a třeba se tam usadit a dělat revoluci.

Jinak poučovat lidi na Kubě o tom co je to bída může od PC s internetem jenom opravdový hlupák.

Brát postoj Askety jako normu aplikovatelnou na většinu občanů je už hloupé.
01. 07. 2010 | 18:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

...řekl xx, který tak rád poučuje sockomouše zde. Amen.
01. 07. 2010 | 18:34

Vilém napsal(a):

Někteří duševně slabší diskutující se snaží porovnávat životní poměry u nás a na Kubě a dětinsky z toho vyvozují, že autoři kritických připomínek na českou adresu by se měli odstěhovat na Kubu. Smysluplné je porovnat poměry na Kubě s poměry v jiných středoamerických státech srovnatelné velikosti. Takové srovnání vyznívá v nejlepším případě nejednoznačně, protože politický režim Kuby zaostává, ale každodenní poměry naopak předstihují srovnatelné země. Patrně právě toto se snaží odpůrci režimu bagatelizovat poukazy na některé nedostatky v kubánské společnosti, aniž ovšem dodávají, že Kuba nemá slumy, gangy, narkomafie, masovou nezaměstnanost, problémy s úmrtností dětí, bídnou zdravotní péči, extrémní chudobu a všechno to, co s sebou kapitalismus v periferních státech přináší.
Jako jedinečnou šanci Kubánců vidím možnost povolit víc politických stran a občanské svobody a současně zachovat socialistickou ústavu. Představa, že by v socialistických poměrech nemohlo soutěžit několik politických formací, je zjevně neopodstatněná. Takový experiment by mohl otevřít cestu k novým modelům společnosti a stát se inspirací i pro Evropu uvízlou ve spirále pravicové autodestrukce. Naopak chybné setrvávání na stranickém a mocenském monopolu vede do slepé uličky stagnace a nastolení proamerického režimu se všemi jeho zrůdnostmi.
01. 07. 2010 | 19:25

Marcus Agrippa napsal(a):

Vilém:
nešťastníci z novodobých českých VUMLů ani netuší, proč na Kubě proběhla Castrova revoluce a jak Kuba vypadala za Batisty. Těmto primitivním fanatikům nevysvětlíte, že Castro se socialismem původně vůbec nepočítal. Ale ve všem mají jasno a okamžitě poznají, kdo je komouš nebo bolševik.
01. 07. 2010 | 20:32

xx napsal(a):

:-) legrační jak absolventi VUMLu neustále musí VUML v nějaké podobě vnucovat i druhým, aby se necítili tolik stigmatizovaní.

Trauma je trauma. V tom byl minulej režim svinskej, že zanechal v lidech stigmata která je traumatizují i ve svobodné společnosti.
01. 07. 2010 | 21:00

Emissary napsal(a):

Targusi,

tak běžte, hned! Ale nevím, zda Vás Raul příjme, i tak má na hrbu dost hladových krků. A ty ubohé vymoženosti? Kdo ví, jak ještě dlouho vydrží, tam to přece všechno stojí (jako že se nehýbe, nejde vpřed). :)

Ano tam na Kubě nejsou vyloženě chudí, protože jsou chudí skoro všichni, kromě komunistických elit, ti jsou chudí zhruba tak, jako jste Vy, a to myslím materiálně i duchovně. :)
01. 07. 2010 | 21:12

Emissary napsal(a):

No, někdo tady argumentuje,

že komunistický režim v Kubě a celou zemi lze srovnávat jen s Karibikem nebo zeměmi Jižní Ameriky. Ale co Izrael? Žije uprostřed arabských nomádů, v poušti, ale přesto je na tom lépe, než nějaké Česko žijící uprostřed vyspělé a civilizované Evropy. Další logický klam? :)
01. 07. 2010 | 21:21

xx napsal(a):

No Izrael je asi jiná kapitola. Tak jako Kuba je pod sankcema a tím padem má věší bídu než by měla bez nich, stejně je na tom Sev. Korea. Izrael je opak, ten je zase vydržovaný.

To si pro seriózní debatu prostě musíme přiznat.

Faktem ale je, že Kuba na tom byla bídně i když ji vydržoval Sovětský svaz. Ale to je také dané mentalitou tamních lidí. Co si budem namlouvat, s pracovní morálkou na tom nejsou jako Nemci. S tím souvisí úpadek. Samozřejmě že Kuba kdyby teď opustila režim jako my v 89 roce, byla by to ekonomická a humanitární katastrofa. Pro Kubu by ale nebyla ani cesta číny, protože oni na to prostě nemají náturu, nejsou pracovití a v Číně to pořád není bůhví co, spíše bída ( ne ekonomická )

Ale faktem také je, že současný stav lidských práv a svobody je katastrofální.

K rozumnému pohledu je ale třeba mít schopnost oddělit svobodu od bohatství. Pro někoho svoboda nemá vůbec žádnou hodnotu bez peněz. To lze šlyšet v diskusích u nás ustavičně. K čemu je jim prý svoboda, když nemaji na to aby cestovali. Zřejmě si řada lidí plete svobodu s tim moct jet na dovolenou do Bibione.

To je samozřejmě tristní obraz devastace ducha českého národa totalitním režimem.
01. 07. 2010 | 21:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

xx
Kdysi můj známý pobýval dluhodobě na Kubě a také ho rozčilovala pracovní morálka Kubánců.
Pak dostal v tom horku na jedné stavbě infarkt a divit se přestal.

Kubu s Izraelem může skutečně srovnávat jen slaboduchý ideolog, který měl z matematiky vždy dostatečně.

Lidská práva mají být univerzální a vynutitelná. Jestliže to režim neumožňuje je špatný.

Ale ideální stav není nikde. Mírou kvality by měla být existence efektivního korektivu.
Pokud se někdo - třeba Kuba či trojkolka tomuto vehementně brání, ocitá se , ač možná nevědomky, na stejné lodi.
01. 07. 2010 | 22:07

claudius napsal(a):

Je naprosto charakteristické,že diskutující-pravicově orientovaní,jsou jenom emotivní a zcela si vystačí bez argumentů.Jen kádrují a nálepkují.
01. 07. 2010 | 22:09

Rumcajs napsal(a):

Viléme, jestli nemáš na jízdenku, hoď sem číslo svého bankovního konta.

My se na Tebe složíme. A můžeš nám psát přímo z Kuby.
01. 07. 2010 | 22:10

Emissary napsal(a):

xx,

sankce či ne sankce, to je úplně jedno. Vždyť ten komunistický režim je tak skvělý, že nemusí čerpat z toho kapitalistického, nebo ano?

Po WW2 tady byly dva bloky relativně dost velké, aby byly ekonomicky nezávislé a soběstačné. Ten komunisticky zcela zákonitě zkolaboval a ten normální žije, i když ho komunisté a socialisté dennodenně stříkají svými jedy. :)
01. 07. 2010 | 22:28

xx napsal(a):

Já přece netvrdím, že by Kuba nebo Sev. Korea na tom nebyly špatně.

Ale zkuste si představit jak by na tom bylo Československo bez dodávek Ruské ropy a ostatních surovin, které prostě nemáme.

Ta bída kterou jsme měli by byla výrazně horší. To je prostě fakt který musíme přijmout. Ten ale na tom co jste napsal o nefunkčnosti socialistického režimu nic nemění.
01. 07. 2010 | 22:42

Targus napsal(a):

To Emissary:

Kdybych se vykašlal na famílii a sebral jí všechny prachy, nemusel bych na Kubě ani hrábnout až do konce života. Fáro a barák tam potřebovat nebudu, ostatní hovadiny mě nezajímají.
Známá poučka praví: Co nepotřebuješ týden, bez toho se obejdeš celý život.
Vyzkoušejte si to, budete kulit oči, kolik nepotřebného balastu sebou táhnete životem.
01. 07. 2010 | 22:50

Emissary napsal(a):

xx,

tak jsem si to představil. Když něco není, vyvolává to tlak, aby bylo něco jiného, přesně v systému nepohodlného řešení. Třeba bychom vytěžili uhlí, víc rozvíjeli jadernou energetiku, dumali nad jinými zdroji.
Třeba ne, jako líní lidí žijící v komunistickém režimu.

A jak tu poušť vyřešil Izrael? Spoléhal na dodávky potravinových zdrojů? Jednoduše zavlažováním proměnil poušť v úrodnou půdu, jen svým umem. Žádný zásah zvenčí tam nebyl. A dokázal i jiné věci.
01. 07. 2010 | 22:52

Emissary napsal(a):

Targusi,

tady přece nejde jen o hmotný majetek, jde o něco víc. O seberealizaci, o možnost komunikovat na netu a sdílet názory, i když nejsou zrovna v souladu s režimem, o svobodu ducha i těla ...

Já se na rovinu přiznám, nejel bych tam ani zaboha. To by mě hned kubánští komunisté za mé myšlenky, které bych nedokázal tlumit, zavřeli do shnilého vězení. To bych raději umřel.
01. 07. 2010 | 22:59

pavel fadrný napsal(a):

Emssary, ano!
Přeměnili poušť v úrodnou půdu.Poručili větru,dešti.Mrtvé moře se mění v Aralské jezero č.2.
01. 07. 2010 | 23:14

Emissary napsal(a):

pavel fadrný,

a Vy jste si hned odvodil, že za to může to zavlažování, přesně v kontextu globálního oteplovače, že?

Ve skutečnosti ničemu neporoučeli, jen se snaží žít a přežít. To jiní poroučeli.
01. 07. 2010 | 23:20

pavel fadrný napsal(a):

Emissary,
zavlažování pouště a vysušování bažin.Lidé opakují stále stejné chyby.Rusové vysušili AmuDarju,Židé Jordán,Američané Colorado.Se změnou klimatu tyto lokální ekologické havárie nemají žádnou souvislost.
01. 07. 2010 | 23:35

Emissary napsal(a):

pavel fadrný,

jistě, vysušili či nevysušili, to říkají ti, které zrovna nemám rád.

http://cs.wikipedia.org/wik...

Ale o to až tak nejde, i kdyby totálně vysušili, voda je nezbytná životní potřeba. Tak co měli podle Vás dělat? Kdyby ji vysušili Afričané, pak by je socialista bránil svým vlastním tělem. Oni jsou přece chudí a bohatí se nechtějí stát. Je to problém narůstající populace Země a Izrael, jako 10 milionový národ skoro za nic nemůže. Je to problém zadržování vody v koloběhu, protože ten v přírodě stejně platí, jen se vlivem narůstající světové populace zpomalil.
01. 07. 2010 | 23:50

Skogen napsal(a):

Proč si to nenechal odpojit, to na té jediné žárovce tolik lpěl?

U nás se to dělá jinak. Šetříte drahou energií? Zdraží vám ji. Šetříte ještě víc? Ještě více podraží..
02. 07. 2010 | 04:00

Suchec napsal(a):

IQ tester:
Jednoznačný vítěz je Vyslanec. Ten je nepřekonatelný, toho si vystavíme na "vystavku".
02. 07. 2010 | 08:15

neo napsal(a):

Na Kubě je ráj, to všichni víme.

Raul Castro
Po svém nástupu k moci dovolil Kubáncům nakupovat počítače a přehrávače DVD, pronajímat si auta a registrovat na vlastní jméno mobilní telefony. Podobně uvolnil pro farmáře trh s hnojivy a dalšími zemědělskými potřebami.
Umožnil také Kubáncům ubytovávat se v luxusních hotelích, které byly dříve určeny jen pro cizince. Na Kubě také poprvé vyrostou golfová hřiště, která Fidel považoval za symbol "buržoazní, kapitalistické zábavy".
Jeho posledním - a zatím zřejmě nejvýznamnějším - tahem je oznámení, že skoncuje s limity pro maximální výši platů a zavede výkonnostní prémie.
Náměstek ministra práce a sociálního zabezpečení Carlos Mateu v rozhovoru pro oficiální list Granma prohlásil, že "rovnostářství není výhodné".
Že všichni dostávají stejné platy je prý "nespravedlivé, protože je škodlivé dávat pracovníkům méně, než si zaslouží, a je také škodlivé jim dávat, co si nezaslouží".
Kuba se teď řídí Raúlovým heslem "Každý podle svých možností, každému podle jeho práce", které nahradilo marxistické "Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb".
02. 07. 2010 | 08:19

Belgičan napsal(a):

Dania Virgen García,

jste krásná žena!
02. 07. 2010 | 08:39

jj napsal(a):

Kdybyste raději přestali diskutovat a složili se tomu chudému muži na ponorný vařič.
02. 07. 2010 | 09:40

ao napsal(a):

Paní Garcia,

vím že na Kubě není všechno "košer", a navíc to vše je ještě umocněno kubánskou náturou, ale věřte mi, kdyby se na Kubě povali socializmus, dopadnete jako tady. Stát by ovládla nastupivší finanční oligarchie, převažně z USA, restituovali by se majetky pro bývalé vlastníky, také převážne z USA. Na své haciendas by se vrátili mafiáni a začali by organizovat přepravu grog z latino do Evropy nebo USA. Z Vaších lidí by si nadělali novodobé otroky. A celý ten marazmus by byl umocněn tou vaší kubánskou náturou. Takže za nejakých dalších 30-40 let by se opět objevil nějaký nový Fidel, který by strhl na svou stranu spoustu proletářů a provedl by revoluci.
Já osobně jsem svého času velice vítal změny, které nastali po roce 1989. Dnes se na všechno dívám s odstupem času a hlavně z pohledu situace, která zde nastala. Když si vzpomenu, co všechno se naslibovalo ze strany lidí jako Havel, Klaus a další, kteří již nejsou v politice, a kolik špíny tyto lidi vylili na tento národ, tak mi je do breku... Nejhorší na tom je, že ani novými volbami se to nespraví, je to dáno celkovou geopolitickou situací. Státy jako Kuba nebo Vietnam, možná Mongolsko jsou na tom o hodně jinak. I tam je zřejmě hodně špíny, jsou tam rovný a rovnější, vždyť do dobře znám od nás, ale to se až tak nedotkne těch obyčejných lidí..tí přežijí v pokoře. Ale tady u nás, když člověk spadne na dno, tak se stává objektem byznysu. Všechno mu seberou exekútoři a jde bydlet do papírové krabice nebo pod most. V horším případě se stane potencionálním zdrojem náhradních dílů pro "nemocné bohaté"...takže, kdybych měl dneska volit režim, ve kterém bych chtěl žít, asi bych se hodně přemýšlel. Po těch zkošenostech z uplynulých 20 let kapitalizmu bych byl na velých pochybách a byl bych velice opatrný...co říct závěrem, pouze to že přeji všem Kubáncům aby se jim vedlo křesťansky, to znamená, aby všichni měli co jíst, kde bydlet a stáli pořád vzpřímeně před USA, bez ohledu na ta jejich různá embarga.
02. 07. 2010 | 10:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

fly cuba with Karl Zéro :
http://www.youtube.com/watc...
02. 07. 2010 | 12:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

a tyhle Kubánce mám nejradši :
http://www.youtube.com/watc...
02. 07. 2010 | 12:16

JC napsal(a):

TCKH,
To je takovej kubánskej Michal David " Krásný úděl máme dnes....."
02. 07. 2010 | 23:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vieja Trova Santiaguera je Michal David ?
Jděte se picnout.
A ten první klip - dyť je to recese, to pozná i malé děcko a ani nemusí být odložené.
02. 07. 2010 | 23:40

pajda napsal(a):

Doporučuji sousedovi přeplout na Haiti
04. 07. 2010 | 11:23

Čochtan napsal(a):

Vyměním Viléma za Daniu.
Zn: K všeobecné spokojenosti.
05. 07. 2010 | 07:27

Alibaba napsal(a):

V roce 1979 jsem pracoval s Kubánci,a Ti si jen chválili černé Čechy,když říkavali."Černý čech dobrý čech,nehonit do práce,moc nepracovat"
25. 07. 2010 | 13:06

lucifer napsal(a):

" Soudružko " Danio, rád bych Vás pozval do bytu třičlenné rodiny, který před kapitalistickým převratem sloužil jako prádelna. Je tam malé okýnko,jedna žárovka, šero a skromné vybavení, které sebrali na smetišti, bez topení, koupelny a základních hygienických potřeb.V tomto brlohu bydlí dvě nezaměstnané osoby se synkem 2.třídy ZŠ. Podotýkám,že to není romská rodina. Paní Danio, zajisté jste byla ve státech(USA- Váš idol), kde žije asi 50 milionů bezdomovců. Prosím Vás, popište tento "idylický život" tamních bezdomovců, což by byla dobrá inspirace pro naše bezdomovce. Náš vzor americký bezdomovec ! Hezký den
31. 07. 2010 | 09:26

Nikdo napsal(a):

Ať si soudruh 20 let po revoluci utrácí kolik se mu chce. Mně je to jedno. Stejně si to zaplatí a všichni slušní podnikatele toužící po zisku to jenom vítají. A stát, kteří vedou svobodomyslní poctiví demodradí, pokud ho už vykradli, tak ať zruší Českou republiku a vyhlásí její dražbu. Třeba nás někdo koupí a bude situace vyřešena. Anebo ať demokratické ..pra..tá...nekradou. Zbytek jsou jenom nějaké řeči pro hlupáky, Vážená dámo.
01. 08. 2010 | 22:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy