Logika a Absurdno aneb socialismus na kubánský způsob

11. 07. 2011 | 07:00
Přečteno 5767 krát
Jednoho dne se na Kubě objevila paní Logika. Byla zvědavá, jak je možné skloubit socialismus s demokracií. Přes veškeré pochybnosti chtěla přece jen takovou demokracii poznat. Ptala se všech, které potkala, ale odpovědět ji dokázal pouze jeden - pan Absurdno.

„Šestý kongres Komunistické strany,” započal své vysvětlení Absurdno, „diskutoval o konečném návrhu obecných zásad hospodářské a sociální politiky Strany a Revoluce, aby se modernizoval kubánský ekonomický model a zaručil tak udržitelnost a nezrušitelnost socialismu.“

„Neměli by ale o tak důležitém návrhu rozhodovat všichni občané?“ přerušila ho paní Logika. „Jak to, že politická strana o přibližně 800 tisících členech rozhoduje, o jakých tématech se bude diskutovat a co se má či nemá reformovat? Byli tito členové demokraticky zvoleni lidem?“ ptala se dál.

„Strana se voleb neúčastní, je to přece hlavní síla státu!“ odpověděl pan Absurdno. „Zde na Kubě se bráníme zbraněmi, když je potřeba. Pouze socialismus je schopný zvítězit nad obtížemi a udržet výdobytky revoluce,“ přidal další argument.

„Chcete tím snad říci, že Komunistická strana zde má větší rozhodovací moc než Národní shromáždění - orgán, který reprezentuje a vyjadřuje vůli 11 miliónů Kubánců?“ otázala se paní Logika. „Nedívejte se na to takto,“ opáčil Absurdno. „Vnímejte Komunistickou stranu jako Stranu celého lidu.“

„Jestli to tedy chápu správně,” začala přemýšlet Logika, „Kubánci se sami rozhodli, že si musí obstarávat povolení při vstupu i výstupu z vlastní země, že pouze cizinci mohou vlastnit soukromé firmy na jejich ostrově, zatímco oni mohou provozovat pouze stánkový prodej a malé obchůdky?” „Je to tak,” souhlasil pan Absurdno, „všichni jsme se rozhodli obětovat pro Revoluci a Socialismus.”

„Nepletu-li se,” pokračovala zkoumavě paní Logika, „musí se nyní názory Národního shromáždění transformovat do rozhodnutí přijatých při komunistických sjezdech.” „Ano, toto je doporučení Strany,” souhlasně potvrdil Absurdno. „Pak tedy Strana přikazuje a Shromáždění poslouchá? Bez předchozí debaty s lidmi?“ vyvodila Logika.

„Ale kdepak, ve skutečnosti byly názory a návrhy s Kubánci konzultovány. Jen abych Vám dokreslil má slova, tyto otázky byly probírány s více jak osmi milióny zúčastněných a tři z nich dokonce mluvili v debatách! To je přece pravá ukázka demokracie,“ utvrdil Absurdno.

„Nechte mě to doříci,“ znovu ho přerušila Logika, „pokud Strana není orgán volený lidem, proč by zde tedy vůbec mělo existovat hlasování? Je logické, že veřejné referendum je plýtváním prostředky, které si v současnosti nikdo nemůže dovolit.“

„Našim historickým vůdcům připadalo důležitější vložit tyto prostředky a úsilí do průvodů a přehlídek, kde našim nepřátelům demonstrujeme naši vojenskou sílu. Je mnoho těch, co chtějí zničit Revoluci a Socialismus. A proto pouze naši vůdci - tedy Strana - má zkušenosti a dokáže tak nejlépe rozhodovat za všechny,“ vysvětlil Absurdno.

„Tak tohle je demokracie?“ s údivem se zeptala Logika. Absurdno se zamračil a zatvářil se nepřátelsky. Paní Logika rychle usoudila, že by už dále neměla klást otázky. Něco jí říkalo, že by stejně nikdy nepochopila vysvětlení Absurdna, natož pak aby si byla schopna rozumově vysvětlit, jak funguje socialismus na Kubě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kvakin napsal(a):

Milá paní, měla jste vidět včera v Otázkách V. Moravce dědka Hegra, ministra zdravotnictví, jak se otevřeně přihlásil k tomu, že o zdravotních reformách vládní koalice s parlamentní opozicí vůbec nediskutovala. Sepsala je a předložila parlamentu. Na víc čas nebyl. Čas pro nějaké rozhovory nastane, až budou reformy v prvním čtení "proválcovány" parlamentem. Možná by se Vaše paní Logika s panem Absurdnem, když už píšete sem, měli méně věnovat Kubě a více Čechii.
11. 07. 2011 | 08:24

Tenco napsal(a):

To je hezký článek o poměrech, které panují v ČEZku, na Moravě a Slezsku.
Ten se fakt povedl.
Akorát je tam malá nepřesnost - místo Socialismus má být MAfiakapitalismus a místo Kuba - Česká republika.
Ale jinak je to celkem přesné.

Partajkracie jak vyšitá (ODSa + ODSb + ODSc).
11. 07. 2011 | 08:37

Targus napsal(a):

To Dania Virgen Garcia:

Co takhle povyprávět o absurdním kubánském zdravotnictví, které např. v dětské úmrtnosti lepší výsledky, než výkladní skříň demokracie JůEsEj?
Tohle téma by mne zajímalo mnohem více, než obvyklé žvásty disidentů, jejichž obrácený gard pociťujeme na vlastní kůži.
Můžem si chodit hlasovat klidně každý rok, kleptokracie si stejně vládne po svém.
11. 07. 2011 | 09:01

Béda napsal(a):

Na Kubě válcuje společnost nevolená KS Kuby, v ČR válcuje společnost válec triády volebních podvodníků, který realizuje volební program recyklovaných českých neoliberálů. Ti mají za cíl znevolnit, individuálně zadlužit (stát již předlužený je) a zbavit přístupu ke zdravotní péči, vyššímu vzdělání, záchrannému sociálnímu polštáři a pracovním právům decimovanou část společnosti. Hlavní rozdíl bude asi v tom, že v ČR si můžete plkat o čem chcete, stejně nic nezměníte a že teoreticky si můžete jezdit po celém světě - stále větší část společnosti ovšem na to nemá, leda že by chtěla cestovat na dluh.
Rozdíl bude taky asi v tom, že relativně rovnostářská chudá Kuba patří Kubáncům, kdežto "bohatá" ČR již nějakou dobu cizímu kapitálu a že Kuba není předlužená jako ČR.

Jo a ještě jedna věc. Vládnoucí triáda volebních podvodníků v ČR má podle průzkumů veřejného mínění podporu cca 15% obyvatel. Změnit to ovšem můžeme až po totálním zdevastování, zadlužení a výprodeji ekonomiky po 4 letech, kdy telemarketing vystřelí vzhůru další volební podvodníky, kteří jsou loutkama "sponzorů", kteří se je skrze financování volební kampaně, resp. po volbách koupí anebo pronajmou, aby šili zákony na míru majitelům ekonomiky, převážně oligarchům a finančním spekulantům.
11. 07. 2011 | 09:11

Vlkodav napsal(a):

Ha ha ha,

levičákům vadí, že máme demokracii. paráda. Místo aby se zamysleli nad komuunistickou diktaturou na Kubě tak se jen utápí ve svých vlastních fantaziích.

Jinak super blog, nějak zapomínáme na utrpení kubánců. A to jsme si to zažili sami, jo paměť je krátká.
11. 07. 2011 | 09:25

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Paní García,
To jste neměla dělat :-)

Kuba je už jen jeden z mála socialistických rájů, které zbyly po bolševicích a to někteří diskutéři nesou velmi těžce. Stýská se jim, tak jim nekažte jejich idylickou představu bolševického ráje.
Jeden se až diví, proč z Kuby lidé utíkají a proč to není naopak. To je ovšem náročný myšlenkový pochod, který není pro každého :-)
11. 07. 2011 | 09:28

Béda napsal(a):

Vlkodav,

Není demokracie jako demokracie. Skutečná demokracie je tam, kde je přímá demokracie, tzv. "zastupitelská" demokracie jak se ukazuje se mwezičasem proměňuje v divadlo, ne nepodobné jiné formě totality - ve které otevřenou politickou diktaturu nahradila ditatura peněz.

Řekněte Vlkodave, nepřijde vám divné, že kubánský režim přežívá ještě 50 let po antibatistovském převratu? Jak je to možné? Podle článků p. García lidé na Kubě již nemůžou vydržet nápor totality, ekonomika je desítky let povinně embargovaná, selhaly četné pokusy o atentát na vůdce totality i vyloďovací operace mající za cíl svrhnout režim. Nebude ono něco taky na tom, že Kubánci vidí demokracii a prosperitu pod cizí vládou na vlastní oči v blízkém okolí svého ostrova?
11. 07. 2011 | 09:36

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Máme zastupitelskouo demokracii tak jako ve všech demokratických zemích. Mne vyhovuje. Holt ten kdo vyhraje volby vládne (Mne vadil Paroubek s martany, Vám současná trojkoalice, oba tábory válcovali, ale jelikož měli většinu pak to bylo v pořádku).

A o Kubě víte evidentně prdlajs. Zajeďte si na Floridu, pokecejte s emigranty, kterých neustále přibývá. Proč asi?
11. 07. 2011 | 09:43

Občan napsal(a):

Milá Dianko,

Vy byste potřebovala stáž v ČR, Rakousku nebo Francii jak prase drbání, koukám. Pak byste pochopila, že v "zastupitelské demokracii" rozhoduje hrstka zvolená menšinou o tom, jak bude žít celek a vůbec nikho se na nic neptá, s nikým o svém nápadu nediskutuje a prostě jen suše oznamuje.

Jen doufám, že těmi svými neysmysly nevyplachujete mozky Kubáncům. Protože tak, jak popisujete myšlení "Logiky", to nefunguje ani v jednom "demokratickém" státě.
11. 07. 2011 | 09:46

Béda napsal(a):

Vlkodav,

Marťany míníte US DEU a KDU ČSL? Trojkoalice krade, zadlužuje stát a jednotlivce a navíc činí nevratné změny = tuneluje stát.
Činí z pozice parního válce - vlastnické - těžko vratné změny bez jakéhokoliv pokusu o konsensus - změny které o desítky let překračují horizont 4 let.

Pro mne je daleko důležitější, proč celou totalitní Kubu dodnes nezachvátila osvobozující oranžová, potažmo růžová revoluce.
To mi hlava nebere. Na Kubě p. García a spol. na Floridě národovci Batistovci a spol., v "kubánském" Guantanámu americká svoboda a kde nic tu nic. Jak je to možné?
11. 07. 2011 | 09:52

Vlkodav napsal(a):

Beda:

To co dělá teď koalice dělala ČSSD když vládla. To že se jedno líbí jednomu a druhé druhému na principu nic nemění. Ten, kdo ve volbách vyhraje tak vládne. to je demokracie.

Kuba udržuje svůj status zřejmě proto, že je to ostrovní stát. A taky proto, že je zde obchodní blokáda USA, o které si dnes mnoho lidí myslí, že v současnosti spíš totalitnímu režimu pomáhá, než podkopává.
11. 07. 2011 | 09:58

Koplkop napsal(a):

Béda
¨"Nebude ono něco taky na tom, že Kubánci vidí demokracii a prosperitu pod cizí vládou na vlastní oči v blízkém okolí svého ostrova? "
A proto mnohdy na primitivních plavidlech, s ohrožením vlastního života a života své rodiny, hromadně prchají tam, kde je svoboda.
Je to tak, že pro někoho má větší význam svoboda slova, pro jiného svoboda pohybu, pro jiného rodná hrouda, pro jiného jistota jistého, pro jiného stereotyp, atd. atd. Každý člověk je jiný.
Máme vlastní historii, 40let socialismu, bez jakékoliv demokracie, jsme poslušně, nejlépe jednotně, vhazovali "volební lístky" do uren a tak jsme s volební účastí 99,9% volili všemi vysmívaný socialismus.. Kdo se bouřil? Hrstka disidentů. A komu se to líbilo? Hrstce vy volených členů KSČ.
11. 07. 2011 | 10:00

Béda napsal(a):

Vlkodav,

žeby ČSSD vyprodávala komerčnímu sektoru důchody, zdravotní systém, školství, likvidovala sociální stát, pracovní zákonodárství a nahražovala progresivní daň tzv. rovnou daní, zuřivě chránila své korupční politiky navíc v koalici s US DEU a KDU - o tom bych dost vážně pochyboval.
11. 07. 2011 | 10:03

elf napsal(a):

Štváči z walstrítu,Kubánci poznali co je to dělat jako otroci,my ještě ne,pokud si připadáš svobodný v režimu co vládne v Českozlodějském mafiánsku jsi šťastný člověk,nebo hodně hloupý,já a je nás víc co Havlovu americkou demokracii nechceme a nikdy nepřijmeme,tak jako se té ameriscké syfyliticé nákaze brání Libye,jen silou je zmůžou což je sprostota a tvrdit,že je v Česku svoboda může jen blbec.Kubánci půjdou vždy svou cestou,zabránit by jim v tom mohli jen tanky tak jako u nás ty židobolševické z Ruska.Paní García je placená a lépe než lidi co normálně pracují americkými zaměstnavateli a nikdo ji na Kubě nebere vážně,když se dnes podíváme na našeho nejslavnějšího disidenta tak si uděláme obrázek o všech,třeba o těch zoufalcích z ulhané Svobodné Evropy jak se zalykali záští vůči všemu českému a dnes těma lidmi slušný člověk opovrhuje.Nechte Kubánce být paní García voli buď plivat špínu na Kubu kdese narodila,nebo čistit záchodky v Miami na Floridě,tak plive a plive....hezký den.
11. 07. 2011 | 10:09

Vlkodav napsal(a):

Beda:

CSSD delala dle mne daleko horší politiku, a prohlasovala si so chtěla, třeba s komunistama když koaliční patrneři nechtěli. Principiálně válcování jako válcování. Opozice si vždy stěžuje, to už je její úděl.
11. 07. 2011 | 10:11

Béda napsal(a):

Koplkop,

tehdy byla zásadně odlišná situace. Byli jsme v poválečné sféře SSSR, o které rozhodly vítězné velmoci. V ČSR byla rozmístěna v lesích armáda SSSR, poté co nás "osvobodily" armády VS. Situace Kuby je ovšem zásadně odlišná. Nepatrný ostrov poblíž USA, žádná okupační armáda na území (krom osvobozující mise USA v Guantanámu), těžké ekonomické embargo, žádná opora cizí velmoci, vojenského paktu ani mezinárodní mírové smlouvy.

Kdepak nám souzi z Langley a Pentagonu asi udělali chybu?
11. 07. 2011 | 10:11

Béda napsal(a):

Vlkodav,

jakou horší politiku ČSSD máte na mysli? Mohl byste konkrétněji?
11. 07. 2011 | 10:21

voroshilov napsal(a):

Beda:
Zeptejte se poklopa za jakou svobodou lezou nelegalne do USA tisice Mexicanu?
11. 07. 2011 | 10:22

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Tady předci nejde o to kdo jakou politiku dělá. Šlo o válcování. A to dělá vždy ten, kdo má většinu. A pokud ji má demoktaricky zjískanou ve volbách pak je "válcování" demoktarické.
11. 07. 2011 | 10:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vlkodav
Demokárie - to je celkem přesné.
Zejména pokud vzpomenu jistou ministryni (tuším , že se jmenovala Parkanová).
Ta tu árii zpívá dodnes " ...v tůni hluboké, mé vzpomínky se utopily....já si nic tak nepamatuji...ach běda, ach běda......"
:(((
11. 07. 2011 | 10:29

Miroslav Pivoda napsal(a):

Vážená paní Danio Virgen García:
Ze srdce vám přeji zavedení demokracie na Kubě! Přemýšlejte ale už dnes nad tím, jak to udělat, aby po očekávaném pádu socialismu na Kubě nepřišel k vám "Klausův kapitalismus", který za dvacet let existence v Česku má na svědomí téměř 500 zavražděných podnikatelů.
11. 07. 2011 | 10:33

Béda napsal(a):

Vlkodav,

Triáda opzici válcuje BEZ DISKUSE. Dokonce si prý zakotvila pravidlo, že ať navrhne opozice cokoliv, bude zásadně proti, bez ohledu na obsah návrhu.

Triáda schvaluje svá řešení v režimu legislatiovní nouze.

Triáda schvaluje bez ohledu na mínění opozice zákony daleko překračující rámec jejího volebního období - provádí v podstatě zásadní systémové změny v povinně solidárním sociálním systému, který bral ohledy na slabší členy společnosti. Provádí zásadní vlastnické změny v systému předplacených státních služeb ve prospěch komerčního sektoru a finančního kapitálu, které nepůjde zvrátit bez arbitráží a vyvlastňování .
11. 07. 2011 | 10:46

voroshilov napsal(a):

Batistovska demokratura je pro Kubu nejlepsi,doufam ze senora Garcia navrati lesk a bidu minuleho rezimu,tam mohl kazdy plantaznik volit jednu z nekolika služek nebo kazdy mafian mel na vyber dost kasin a bordelu,to byli zlate casy.
11. 07. 2011 | 10:51

Zbyněk napsal(a):

Majíce tu smůlu,že potřebné reformy neudělala podělaná úřednická vláda, která nemusela brát žádné ohledy, tak je musí učinit současná. Nechápu o čem se má radit s opozicí,když má 115 hlasů a opozice nic měnit nechce,chce dále rozhazovat a pouze destruovat vše progresivní.Opozice nemá žádný program na ozdravění ovzduší v naší zemi,umí pouze protestovat proti všemu co navrženo jest.Vláda,ač i já si o ní myslím své,nesmí se ohlížet na pravo, ani na levo a silou 115 hlasů prosadit vše o čem si myslí, že je potřebné.Rozhodně se nesmí nechat vlákat opozicí do pasti a zákony s ní projednávat.Nekonečné mlácení pantem je neproduktivní a vláda byla zvolena aby vládla a nikoli se bezvýsledně handrkovala s opozicí a odbory které jsou opozicí řízeny.Takže vládo zanech kydání a vládni a pane ministře zdravotnictví žádné kompromisy, na řece je také nesmíte dělat.
11. 07. 2011 | 10:52

Koplkop napsal(a):

Béda
Odlišná situace s mnoha společnými znaky. Nechcete přeci tvrdit, že jsme chodili volit před namířenými samopaly Varšavské smlouvy. Že byli v lesích, to je pravda, ale jinak mimo roku 68 a 69 o nich téměř nikdo nevěděl. Občas přejezd vojenské kolony, nic víc.
A v konečném důsledku, zda vlastní nebo cizí armáda brání vyutoužený socialismus je podle mně tak trochu jedno.
11. 07. 2011 | 10:54

Vlkodav napsal(a):

Béda:

"Triáda opzici válcuje BEZ DISKUSE. Dokonce si prý zakotvila pravidlo, že ať navrhne opozice cokoliv, bude zásadně proti, bez ohledu na obsah návrhu."

ČSSD opzici válcuje BEZ DISKUSE. Dokonce si prý zakotvila pravidlo, že ať navrhne opozice cokoliv, bude zásadně proti, bez ohledu na obsah návrhu.

Je to jen o úhlu pohledu, jinak to funguje stejně.
11. 07. 2011 | 10:56

Béda napsal(a):

Vlkodav,

HeHe. To jsem se tedy nasmál. Jakápak opozice ČSSD? Snad nemáte na mysli tu, která seděla s ČSSD v koalici ("levicová" ÚS DEU a KDU ČSL) a se kterou uzavřela koaliční dohodu? Žeby v koalici nebyla žádná diskuse a ČSSD válcovala své koaliční partnery bez ohledu na koaliční dohodu a její názor? proč by názorová opozice v koalici s ČSSD vlastně zůstávala?
11. 07. 2011 | 11:04

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Pokud to nevíte, tak hlavní opoziční stranou za vlády ČSSD byla ODS. A tu válcovala ČSSD absolutně a ještě se tím chlubila: "Zákony schválíme třeba s Marťany".

Opravdu je to stejný na obě strany.
11. 07. 2011 | 11:06

Jirka H napsal(a):

Vážená paní Danio Virgen García:
A víte, co řekne Absurdno po svržení Castrova režimu Logice? Měli jsme se ale za komunistů príma a je škoda, že se ten úžasný socialistický systém zrušil!
To bude teprve Absurdno triumfovat...
Nenechte se tím ale otrávit - svoboda stojí za to. Hodně zdaru.
11. 07. 2011 | 11:15

voroshilov napsal(a):

Beda napsal:"Kde nam souzi z Langley a Pentagonu udelali chybu?"

Tezko jim,a Garciova take breci,na ni asi zapomneli,uz nedavaji tolik valut jako drive-demokracie v nebezpeci!Mit na krku rozviklany dolar,financni krizi,Afghanistan a jeste nejaky plukovnik,za nim Lukasenko...tolik praci,tolik praci,kazdemu proste americka svoboda neprijde vcas jak postovni balik,ale ja verim,vzdyt USA nase jedina nadeje proti krvavym tyranum celeho sveta!
11. 07. 2011 | 11:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vlkodav
Marťanem ale byl Kalousek.

http://www.bbc.co.uk/czech/interview/story/2005/09/050929_skromach.shtml

Zajímavé bylo - přečíst si celý rozhovor. Pro co vše tenkrát Kalousek hlasoval.
A pak (i teď) mluví o " prožírání rozpočtů za vlád ČSSD".
Také pasáže via Benešová jsou zajímavé.

Mám obavu, že nešlo o převálcovávání - je to zřejmé i z toho, jak koaliční vláda ČSSD skončila.
A převálcováváním navíc nemůžeme nazývat to, pokud se jedná o schvalování zákonů, které odpovídají volebnímu programu té které strany. To je naopak plnění slibu.

Převálcovávání je především prosazování zákonů, které popírají slova volebního programu té které strany.

Míra komunikace uvnitř názorového politického spektra je ale mizerná. Je na úrovni děcek z mateřské školky. To je pravda.

" My máme justici, oni policii"
11. 07. 2011 | 11:23

Pavel Krajtl napsal(a):

Dozvěděl jsem se, že Václav Dočekal alias Vendys, alias D47 má od pana Stejskala zablokovaný přístup do diskusí. Jak demokratické!
Pevně doufám, že buďto dostanu taky ban, (abych nekazil zdejší demokratický odér provokacemi) nebo nám pan Stejskal vysvětlí jak je to s tou demokratickou svobodou slova?

Za zatím nevybanované diskutéry děkuji.
11. 07. 2011 | 11:23

Béda napsal(a):

Jirka H,

otázka je, kam se Kuba po "osvobození" vrtne. Jestli se vydá předpokládanou prošlapanou cestou demokratického Haiti, Dominikánské republiky ... třeba na vaše slova dojde. Samozřejmě otázkou je, jak dopadne většina Kubánců - nevlastníků kubánské ekonomiky.
11. 07. 2011 | 11:24

t... napsal(a):

"zaručil tak udržitelnost a nezrušitelnost socialismu"

Překlad: Zaručil tak udržitelnost a nezrušitelnost castrovského feudalismu, tzn. v čele s vládnoucí královskou feudální dynastií(současný král Castro II zvaný Raul, který převzal vládu od svého bratra Castra I zvaného Fidel), následovánou šlechtici, kterým královská rodina uděluje léna(vládu v regionech, oborech, firmách a organizacích), tzn. vysokou šlechtu s šlechtickými přídomky(stranickými funkcemi) a velkými výhodami a nižšími šlechtici(řadoví členové strany) s menšími výhodami. Král a šlechta vládne nevolníkům(nečlenové strany, většina obyvatelstva).

Se stranou lidu, vládou lidu ap. to je prolhaný příběh, na lež je paní Logika krátká, pokud se někdo z nevolníků na paní Logiku obrátí a veřejně vykřičí co mu paní Logika našeptala, koleduje si o vězení, následovníka Bastily.

"jak funguje socialismus na Kubě"

Úplně jednoduše, král a šlechta lžou, nevolníci nesmějí, pod hrozbou vězení, poukázat na to, že král a šlechta lžou.

P.S. Jet na Kubu a říkat toto na náměstí španělsky, tak bych asi nemusel dlouho čekat na zatčení.

Tenco má pravdu, u nás, v jiné formě, existuje totéž, králem je Tuneltužka I. Chce-li někdo u nás tvrdit, že nějaký vládce krade a lže, musí si dávat pozor zda má pro svá tvrzení takové důkazy, které obstojí u Renáty, Rampuly a spol., jinak hrozí nebezpečí, že bude (právně) rozhodnuto, že k porušení zákona nedošlo a neoprávněně nařčení poženou k soudu toho troufalce, který si troufl o nich tak ošklivě mluvit.
11. 07. 2011 | 11:30

zdenekb napsal(a):

autorka:

„Neměli by ale o tak důležitém návrhu rozhodovat všichni občané?“ přerušila ho paní Logika. „Jak to, že politická strana o přibližně 800 tisících členech rozhoduje, o jakých tématech se bude diskutovat a co se má či nemá reformovat?"

Aniž bych chtěl zlehčovat situaci na Kubě, připadá mi že takto může hovořit o demokratcii pouze Absurdno s Palogikou. Alespoň v zemi, kde o (ne)reformování při zhruba stejném počtu obyvatel země rozhodují strany v součtu s asi 30 tisíci členy...
11. 07. 2011 | 11:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Krajtle,

na těchto stránkách můžete demokraticky debatovat za předpokladu, že dodržujete zdejší pravidla. Pokud je opakovaně a vědomě porušujete, pokusím se Vám sem po několikerém upozornění, abyste to nedělal, zamezit přístup (existují různé možnosti, využívám je s ohledem na intezitu, se kterou někdo zdejší diskurs rozbíjí. Od mazání všeho, co sem dotyčný napíše, ale to je časově velmi náročné. Přes pokus o blokaci IP, což je zase dost ošidné, takže to dělám jen velmi velmi výjimečně až po stížnost poskytovali připojení dotyčného, k tomu jsem se zatím neuchýlil nikdy).

Demokratická diskuse nemá nic společného s anarchií a tím, že někdo zneužívá toho, že tento náš prostor poskytujeme za určitých podmínek jiným k výměně názorů (viz např. záhlaví každé debaty).

Pokud zde chce kdokoliv debatovat, bude se muset s tímto vyrovnat. Pokud ne, doporučuji najít si nějaký jiný prostor.

Tímto považuji tuto debatu ze své strany za uzavřenou.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 07. 2011 | 11:38

Jirka H napsal(a):

Béda: Pochybuji, zda si obyčejní Kubánci dělají vrásky, jestli vlastní nebo nevlastní svou ekonomiku. Myslím, že mají úplně jiné starosti.
11. 07. 2011 | 11:48

Béda napsal(a):

t...,

já bych to s těma kastama na totalitní Kubě viděl obdobně kastám v totalitním Československu. Řekl bych, že proti dnešním "feudálním" kastám (co myslíte, padne nakonec restituční tečka i v oblasti Lex Schwarzenberg a potvrdí se slova KH Borovského otm, že dobře matičko dobře, Schwarzenberci zde, jeden ten je generaál...)? je to úplná sranda. Dnes kromě politických kast nesestřelitelných nikomu neodpovědných kleptokratů proti kterým byli carové totáče úplní břídilové máme ještě kastu multimiliardářů a finančních spekulantů, vlůadců nade vším - včetně politiky.

PS: co myslíte, proč vlastně padnul na Kubě demokrat Batista?
11. 07. 2011 | 11:52

voroshilov napsal(a):

t...
Neco Vam uniklo,Castrovska kasta ma jachty,konta v zahranicnich bankach,vlastni haremy,soukroma letadla a luxusni palace jako arab.šejhove,ziji z privatizace vyprodeje statniho majetku a finacnich spekulaci,zbytek ostrova je jeden velky gulag,nikdy nikdy tam nejed¨'te do zemi hruz a takovych nevolniku,kdyz je pobliz prosperujici svobodne Haiti a demokraticka Columbie,o bezpecnem mirumilovnem Mexiku samo...
11. 07. 2011 | 12:08

Občan napsal(a):

Pavel Krajtl napsal(a):
"Dozvěděl jsem se, že Václav Dočekal alias Vendys, alias D47 má od pana Stejskala zablokovaný přístup do diskusí. Jak demokratické!
Pevně doufám, že buďto dostanu taky ban, (abych nekazil zdejší demokratický odér provokacemi) nebo nám pan Stejskal vysvětlí jak je to s tou demokratickou svobodou slova?
Za zatím nevybanované diskutéry děkuji. 11. 07. 2011 | 11:23"

S "demokratickou svobodou slova" se to má tak, že někteří VYBRANÍ přispěvatelé smějí zcela beztrestně urážet, zesměšňovat, provokovat a jinak napadat jiné VYBRANÉ přispěvatele tak dlouho, až napadaným vytečou nervy a ostře se ohradí. Poté je hrubě a permanentně napadaný subjekt opakovaně upozorněn cenzorem, že se chová nevhodně; ohrazení se subjektu, že byl k SEBEOBRANĚ vyprovokován, je zásadně ignorováno.
Po několika "upozorněních" je NAPADANÝ subjekt zabanován.
Cenzor tak má ulehčenou práci, protože se propříště vyhne případným nežádoucím dotazům, proč nenapomíná agresory, ale oběti.
Tak to prostě v demokratuře chodí - přežívají jen nejagresivnější a ti, co ideologicky souznějí s mocnými, tedy i s cenzory.
11. 07. 2011 | 12:09

voroshilov napsal(a):

Ale jinak je to ostuda ze na Kube jeste neni zadny narkokartel,ten Castro ma jeste daleko do demokratickych narkobaronu Latinske Ameriky ktere vladnou svym uzemim s podporou CIA,snad se to v budoucnu napravi,a kubanske contras zmuzou bojovat se zbranemi proti jinym nedemokratickym rezimum...
11. 07. 2011 | 12:16

Tenco napsal(a):

ad Občan
Ještě malé doplnění.

Ty prvotní provokace jsou pak často mazány....a náhle je ten, kdo se třeba vulgárním urážkám brání systémem " Oko za oko, zub za zub" .....za HULVÁTA a NEŽADOUCÍHO považován ON.

Ale pan Stejskal je taky jenom člověk. Nemůže tu být imrvére a furt.
Například takový honolulu publikuje často i v časných ranních hodinách (je to totiž emigrant - nejprve z ČSSR , posléze i z JAR ...nyní trávící zimu života na Floridě a v Ohiu/časový posun/:))
11. 07. 2011 | 12:26

Koplkop napsal(a):

Občan
"ohrazení se subjektu, že byl k SEBEOBRANĚ vyprovokován, je zásadně ignorováno."
Úsměvné. Dle mého názoru se tady nyní daleko lépe dýchá. I když jsem dotyčné příspěvky přeskakoval, vyprovokovaly u jiných pisatelů emoce a celá debata nebyla již k tématu. Děkuji za to editorovi. Nikdo nebrání takovým horlivým pisatelům založit si vlastní debatní kroužek a tam se vyřádit.
11. 07. 2011 | 12:30

Jee napsal(a):

Koplkop
"na primitivních plavidlech pluli za svobodou..."
No, řada našich spoluobčanů prodala veškerý majetek aby se jim dostalo třeba v Kanadě svobody.
A ejhle, už je tady máme zpátky! Secsakra je ošidná ta svoboda.
11. 07. 2011 | 12:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

koplkop
Hmm.
Dočekala tady někdo křivě obvinil z toho, že byl spolupracovníkem StB.
Tuším že SuP.
Rumcajs ho častoval vulgárními urážkami. Stejně jako jiní další.

Ale to jsou zhusta vše řádní členové diskuzního klubu " do kterého chodíte" , že ?

:(((
Racionalizace se má k raciu stejně jako sračky k vínu.
A jak známo - vleješ-li do nádoby sraček víno...výsledkem jsou zase jen sračky.
Takže na zdraví, milý koplkope. A dýchej...zhluboka.../dobrá prevence před infarktem/

P.S.Není nad to někoho nepohodlného vyštípat a pak to prohlašovat za vítězství moudrosti nad hloupostí. Jako například zde předvádí castrovec koplkop via disident Dočekal. :---()
11. 07. 2011 | 12:42

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Pane Tenco Targusi Bédo Médo přesné ! Dobří lidé ,staří internacionalisti ještě nevymřeli! V podstatě stejný názor s Vámi ! Díky hoši ! Co takoví disidenti vý o životě,prdlajs ! Náš bývalý nejvyšší disident si žil v socialistickém kryminále se vším servisem ! Měl se tam jako prase v řitě ! Ten si tak mohl na komunisty stěžovat ! Hanba mu ! Dalimír světu mír a socialismus !!! Ps: Vážená paní Garcio vrátíte se hezky co nejdříve na Kubu a vyřidte můj pozdrav a obdiv velkému revolucionáři Fidelovi ,držím mu palce at se dožije alespon 100 let !
11. 07. 2011 | 12:53

t... napsal(a):

Tenco,

jste první v internetové anketě.
http://www.blog-ankety.php5.cz/elect.php?fn=e006.txt

P.S. To až zjistí "honolulu", tak se ukliká na nicku někoho jiného. :-)
11. 07. 2011 | 12:53

vlasta napsal(a):

Pro odlehčení jeden vtip z časů totality:
Na Rudém náměstí v Praze pronáší Velký Brežněv plamenný projev o úspěších Velké Spojené Rudé Říše. Dva přátelé si povídají: "Jo, za Husáka jsme se aspoň pořádně nažrali."
Po pár letech. Na Žlutém náměstí v Praze se bije v prsa Velký Ping Pong a oslavuje úspěchy Velké Spojené Žluté říše. A opět dva přátelé: "Jo, za Brežněva jsme se aspoň trochu nažrali."
Za dalších pár let. Na Černém náměstí v Praze křepčí Velký Kasa-bubu a oslavuje vítězství Velké Spojené Černé říše. A dva přátelé si povzdechnou: "Jo, za Ping Ponga to nás aspoň nežrali"
11. 07. 2011 | 12:56

voroshilov napsal(a):

Jee:
Kdyz poplop podporuje utecence za svobodou z Kuby na plavidlech musi zakonite podporit i dnesni utecence z Afriky a Arabii do Evropy,takze i ja se pripojim k poklopcu-vice utecencu,cernych a hnedych a bronzovych,tady je jejich novy domov!Hura,vsichni pryc z libijsko-syrske despocii k NAM!!!
11. 07. 2011 | 12:59

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Bravo, Dalimíre!

Je hezké, jak jste to vyjádřil "staří internacionalisté" :-)

Ještě byste se mohli všichni někde sejít a zazpívat si:
Již vzhůru psanci této země,
již vzhůru všichni, jež hlad zhnět!
...

Ničím nerušený sborový zpěv přeje všem starým internacionálům Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
11. 07. 2011 | 13:05

dalimír napsal(a):

Vlkodave Vy naivko na Foridu utíkají s Kuby zrovna takový týpkové jako náš Standa mašínfíra ! Tam si budou otvírat na pobřeží soukromé bordely které jim Fidel doma nechtěl povolit ! Tak to je pane Vlkodave ! DL.
11. 07. 2011 | 13:06

včil mudruj napsal(a):

Člověk si vždycky myslí, že provokuje ten druhý a on se jen oprávněně a stejnými prostředky brání. Tenco, Občan, Honolulu, Rumcajs, voroshilov, Dočekal... ganz egal. A vo tom to je.
11. 07. 2011 | 13:06

t... napsal(a):

Béda:

"Co myslíte, proč vlastně padnul na Kubě demokrat Batista?"

Také vládnul blbě. Vláda jednoho druhu špatných lidí vytváří živnou půdu pro (následují) vládu druhého druhu špatných lidí.
11. 07. 2011 | 13:06

Vlkodav napsal(a):

dalimir:

Jasně, emigrant se dohrabe na břeh, šlápne na zemi, aby nemohl být deportován a hned druhý den si otevře bordel. Do něj nažene několik desítek "pracovnic" a už druhý týden si jezdí ve Ferrari. Třetí týden si koupí haciendu a čtvrtý se z toho štestí zblázní. Není vám ho líto?
11. 07. 2011 | 13:11

dalimír napsal(a):

Štváči zdravím ! Však slavná Inernacionála je také nejkrásnější a nejmelodičtější písen na světě ,věřte mi jsem muzikant a mám hud.sluch ! Bylo by dobré ,jak jste uvedl občas se sejít a tuhle krásu si připomenout ! Nežli velkokapitál a ty vaše zbrojařské koncerny zničí celý svět ! Dl.
11. 07. 2011 | 13:15

voroshilov napsal(a):

včil mudruj:
Co,kdo provokuje?Ja preji jenom aby VELKA MOCNA VECNA AMERIKA prinesla na Kubu stejnou demokracii jak do Jugoslavii,Afghanistanu,Iraku,Libyji a Panamy nebo Vietnamu.
Kubansky narod je vdecny svym americkym bratrum za roky emb...pece o demokratickou mensinu prominentu svobodneho batistovskeho rezimu!
11. 07. 2011 | 13:15

vlado napsal(a):

Pro Jirku H.
Jak ošidné a krátkozraké. Náš národ také po přavratu neprotestoval proti rozprodeji a privatizaci národního majetku v hodnotě 2vou bilionů Kčs. Dnes nám již nic nepatří i tu vodu ze Želivky platíme Francouzům a zisk je jejich né náš. Ještě Budwar a pošta a je vymalováno jo a zemědělská půda. Až se církvi vrátí lesy a pole co, že s nimi uděla? Prodá Němcům z jejich řad pochází papež a konečně budou mít Sudety. President Beneš před tím varoval a kdo na to měl a má dbát? Občan už na to bohužel vliv nemá, přesto, že je demokracie. EURO je modla.
11. 07. 2011 | 13:15

Občan napsal(a):

To Vlasta(11. 07. 2011 | 12:56 ):
"Pro odlehčení jeden vtip z časů totality:
Na Rudém náměstí v Praze pronáší Velký Brežněv plamenný projev o úspěších Velké Spojené Rudé Říše. Dva přátelé si povídají: "Jo, za Husáka jsme se aspoň pořádně nažrali."
Po pár letech. Na Žlutém náměstí v Praze se bije v prsa Velký Ping Pong a oslavuje úspěchy Velké Spojené Žluté říše. A opět dva přátelé: "Jo, za Brežněva jsme se aspoň trochu nažrali."
Za dalších pár let. Na Černém náměstí v Praze křepčí Velký Kasa-bubu a oslavuje vítězství Velké Spojené Černé říše. A dva přátelé si povzdechnou: "Jo, za Ping Ponga to nás aspoň nežrali""

Já bych ho, s dovolením, drobně doplnil:

Velké Americké náměstí, červen 2012. Na náměstí řeční Ariel John Hossein Moskowitz a oslavuje vítězství Velké Spojené Americké Říše. Poblíž tribuny stojí dva čeští žoldnéři v uniformách NATO: "Jo, za starýho Kasa-Bubu, to nás aspoň neposílali jako žrádlo jinejm".
11. 07. 2011 | 13:20

t... napsal(a):

včil mudruj:

"Snadněji člověk vidí třísku v oku svého bratra, než břevno v oku svém".

Někdy je vodítkem názor jiných, záleží na tom jací ti jiní jsou, také na tom zda tím názorem jiných někdo nemanipuluje.

Osobně jsem byl editorem mazán jednou, v dalším případě varován, v obou případech oprávněně. Nejvíce nespravedlnosti, podle mého názoru/pocitu neoprávněně, cítí nejvíce (s)mazaní diskutující.
11. 07. 2011 | 13:20

Cestovatel napsal(a):

Targus:

Nízká kojenecká úmrtnost tam byla už za Batisty.

Béda:
Takže když zavedeme referenda a lidé odhlasují schválení trestu smrti a to povede k popravení několika nevinných, budeme demokratičtější než stát ve kterém je zastupiteká demokraciie ale nebude tam trest smrti ale jenom doživotí takže bude možné je v případě chyby omilostnit? Dobrá logika :)
11. 07. 2011 | 13:22

Jirka H napsal(a):

vlado: Hm, možná. Jen pochybuji, že skutečnost, že kubánské hospodářství patří lidu, ten lid ve svém běžném životě pozná a ocení.
Určitě například zaměstnance Škody v Mladé Bolelavi více zajímá, jak se firmě daří, než jaká je její vlastnická struktura.
11. 07. 2011 | 13:25

Koplkop napsal(a):

Tencokida Hnuj
Každý máme jiný názor, to se stává.
Já jsem ze začátku asi třikrát nebo čtyřikrát reagoval na pana Dočekala a pak jsem ho požádal, abysme se již v diskuzi nestřetávali, protože já s takovými lidmi diskutovat nedokážu. Ty jsi také takový. Tvé příspěvky postrádaj logiku. Např: "P.S.Není nad to někoho nepohodlného vyštípat a pak to prohlašovat za vítězství moudrosti nad hloupostí. Jako například zde předvádí castrovec koplkop via disident Dočeka" - nerozomím tomu, kde jsi sebral toho castrovce? Umíš číst? Chápeš napsané slovo? Asi ne co?
voroshilov
"Kdyz poplop podporuje utecence za svobodou z Kuby na plavidlech "
Když konstatuješ fakt, neznamená to, že se s ním ihned ztotožňuješ, neznamená to, že s tím souhlasíš, ani že jej podporuješ.
Je to bezva jeden můj příspěvek vyprovokuje jednoho aby mně označil za castrovce, zatímco druhý mně osočí, že podporuju utečence. Jo hoši, když je někdo zaslepen, vidí jen co vidět chce. Věř a víra tvá tě uzdraví, nebo jak se to učí v té vaší ideologii.
11. 07. 2011 | 13:26

vlasta napsal(a):

Občan
Doufal jsem, že to někdo právě tak pochopí.
11. 07. 2011 | 13:35

Béda napsal(a):

Wiki o demokratovi Batistovi:

"...Generál Fulgencio Batista y Zaldívar (16. ledna 1901 – 6. srpna 1973) byl kubánský voják, politik a diktátor.

V letech 1933–1940 byl de facto vojenským vůdcem. Od roku 1940 do roku 1944, poté, co zvítězil ve volbách, byl kubánským prezidentem. Po úspěšném puči, kdy tři měsíce před volbami v roce 1952 se Batista za podpory armády opět chopil moci, zrušil volby a vládl Kubě až do převzetí moci komunisty na přelomu let 1958 a 1959. Důvodem pro události spojené s politickými nepokoji byla povětšinou povstání studentů a politické opozice...

7. srpna 1933 byla generální stávkou svržena vláda nepopulárního prezidenta Gerarda Machada, když začal prosazovat tvrdé úsporné reformy. Do čela země byl vynesen Carlos Manuel de Cespedes, který byl za Machadova režimu členem jeho vlády. Cespedes, jehož politická pozice byla vratká, byl po 21 dnech odstraněn vojenským pučem kubánských poddůstojníků, vedených Fulgenciem Batistou a podporovaných studentskou organizací Directorio de Estudiantes Revolucionarios. Povstalci do čela země dosadili zástupce studentů a univerzitního profesora Ramóna Graua, který Batistu povýšil na náčelníka vojenského štábu. Batista však v čele armády začal uzurpovat moc, ze své pozice nejvyššího velitele armády ovládal celou zemi.[4]

Jako faktický vládce ostrova musel Batista několikrát tvrdě potlačit pokusy o své svržení...

Batistův diktátorský režim vyhovoval zájmům Spojených států. Batista se obával Brúovy socialistické orientace a jeho levicové reformní úsilí zastavil. V té době také začal Batista spolupracovat s americkým mafiánem Meyerem Lanskym, který na Kubě investoval do kasin...

Následné zvolení Graua do úřadu prezidenta roku 1944 na Kubě znamenalo první změnu moci uskutečněnou v míru za posledních dvacet let.

Fulgencio Batista žil v dalších několika letech v luxusu v Daytona Beach na Floridě. Ale již roku 1948 se vrátil na Kubu, kde v místních volbách získal křeslo v Senátu. O čtyři roky později se konaly prezidentské volby a Batista opět kandidoval na prezidenta. Nicméně hlasování zveřejněné v prosinci 1951 bylo poněkud sporné, populární časopis „Bohemia“ zveřejnil Batistu až na posledním místě. Batista, neočekávaje vítězství, proto zinscenoval puč...

Krátce po uznání Batista vyhlásil, že ačkoliv byl zcela loajální ústavě z roku 1940, ústavní záruky mohou dočasně ustoupit stejně jako právo na stávku. Všechna opozice byla pohotově a tvrdě potlačena. Batista ve velkém otevřel v Havaně cestu hazardnímu podnikání.

10. března 1952, téměř dvacet let od vzpoury sergeantů, převzal moc na Kubě ještě jednou, tentokrát na úkor vítěze prezidentských voleb Carlose Prío Socarráse. 27. března Batistovu vládu formálně uznala americká vláda prezidenta Harryho Trumana...

Kvůli stále populárnější opozici a vzrůstajícím nepokojům manifestovaným Kubánci a kvůli jejich častějším aktům občanské neposlušnosti, tak, aby uspokojil vzrůstající znepokojení Washingtonu DC nad situací na Kubě, vyhlásil roku 1954 volby, ve kterých však jen on sám byl legálním kandidátem. Bez účasti opozice jasně vyhrál a stal se staronovým prezidentem, což zapříčinilo jen další vlnu občanských nepokojů..."
11. 07. 2011 | 13:37

voroshilov napsal(a):

Koplkop:
Kdyz konstatujes fakt tak pokracuj v logickem retezci:
Neutikaji za svobodou ale z ekonomickych duvodu.
Ekonomicky duvody vznikaji blokadou a embargem.
Kvuli blokade nema USA s ostrovem namorni a letecke spojeni.
Tak kdo nuti ty chudaky plut do neznama na primitivnich plavidlech?
11. 07. 2011 | 13:41

Johnny_Cmoud napsal(a):

Ne, že bych byl nějaký socialista, ale zajímala by mě vážně myšlená odpověď na otázku, proč je socialismus neslučitelný s demokracií. Dlouhodobě se o to docela zajímám a zatím slýchávám jen tyhlety kecy, které jsou jako vystřižené z postsametové kapitalistické propagandy. To, že reální socialisti byli zkorumpovaní, je mi jasné, to ale nedělá ze socialismu něco s demokracií neslučiTELného, ale jen nesloučeného. Dá mi někdo jinou odpověď?
11. 07. 2011 | 13:45

Cestovatel napsal(a):

Ještě než tu začnou místní bolševíci začnou nadávat jak je kapitalistické zdravotnictví špatně oproti bezplatnému Kubánskému zdravotnictví tak dovolím upozornit že nejvíce 100 letých lidí žije v USA 70 490 http://en.wikipedia.org/wiki/100_years_old a mezi nejstaršími lidmi je 5 z USA a 2 z Japonska http://en.wikipedia.org/wiki/Oldest_people
11. 07. 2011 | 13:46

voroshilov napsal(a):

Johny_Cmoud:
Socialismus je sloucitelny s demokracii jeste vic nez kapitalismus(vlada lobby a kapitalu),ma to primo v zasadech-opirat se na lidove masy.Ve skutecnosti zadna demokracie nikde nebyla,existuji ruzne formy spolecenskeho zrizeni ale vzdy vsechno konci tim ze mensina rozhoduje za vetsinu v jeji,verejnem nebo vlastnim zajmu,kazdopadne skutecna vlada lidu nebyla ani v Recku.
11. 07. 2011 | 13:56

Jirka H napsal(a):

Johnny_Cmoud:
S demokracii slučitelné je. Neslučitelné je se svobodou.
11. 07. 2011 | 13:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Koplkop
S tebou to je těžké.
Zkusím to tedy vysvětlit tak, jako bych to vysvětloval děcku v mateřské školce :

Je toto tvůj text ? /to je první předpoklad - abys uznal toto...jinak jsou další slova zbytečná.../ :
-------------
Koplkop napsal(a):
Občan
"ohrazení se subjektu, že byl k SEBEOBRANĚ vyprovokován, je zásadně ignorováno."
Úsměvné. Dle mého názoru se tady nyní daleko lépe dýchá. I když jsem dotyčné příspěvky přeskakoval, vyprovokovaly u jiných pisatelů emoce a celá debata nebyla již k tématu. Děkuji za to editorovi. Nikdo nebrání takovým horlivým pisatelům založit si vlastní debatní kroužek a tam se vyřádit.
-------------------------------------------------------------------------------

Takže tobě, milé dítko, nevadí, že zde zůstali diskutéři typu SuP, který křivě obvinil toho Dočekala ze spolupráce s StB, tobě nevadí Rumcajs, který zde vulgárně nadává zcela neznámým lidem zcela mimo téma, tobě nevadí kormoran či honolulu , Ivan Hochmann, kteří provozují totéž - jako PROVOKACI...ne jako REAKCI/já na křivé obvinění nebo urážku reaguji - ty jsi zřejmě otloukánek...v tomto případě to beru.../ - tobě tito nickové nevadí - nopak - pokud oponenti TAKOVÝCH zhusta sprostých provokací jsou odsaď vyštváni...tak ty, milé dítko nešťastné, ty považuješ takto nastalou situaci za situaci " kdy se tady DALEKO lépe dýchá.

To ve mně, milé dítkn nešťastné, vzbuzuje oprávněné podezření, že jsi tedy rád, že na sprostoty, lži a urážky výše zmíněných exotů již minimálně jeden nebude reagovat - tak že se brání - a to proto, že BYL ODEJIT.
Stal se zněj disident.
Už zde - na tomto fóru NEMÁ ŽÁDNÝ hlas.

proto jsem tě označil - v kontextu tohoto blogu za castrovce.

Divné, že ?
Ty se tady vymezuješ coby pravičák, ne-li konzarvativec...a ejhle...někdo tě nařkne, že jsi vlastně bolševik...castrovec /autentičtí revolucionáři prominou/.

No nedivím se ti, že se začneš kroutit jak žížala.
Vůbec se ti nedivím.
A že nechápeš.

Už chápeš, dítko nešťastné ?

Už teda chápeš ?
11. 07. 2011 | 14:02

Koplkop napsal(a):

voroshilov
"Kdyz konstatujes fakt tak pokracuj v logickem retezci:
Neutikaji za svobodou ale z ekonomickych duvodu."
Ale to je tvůj logický řetězec ne můj. To je právě to, v čem se nemůžeme shodnout. Ty si myslíš, že ostatní mají stejnou logiku jako ty, protože jsi přesvědčen, že jedině ta tvoje je správná.
Ale to už jsem psal, že lidé jsou různí, jedni možná utíkají za penězi, druzí za uznáním, třetí za svobodou , čtvrtí za příbuznými, pátí ......., tak kde je ten tvůj řetězec?
11. 07. 2011 | 14:03

Jee napsal(a):

Voroshilov
Přesně, Koplkop chce masovým přílivem imigrantů do USA a Evropy změnit nepříznivý poměr mezi produktivní a neproduktivní populací;-)
11. 07. 2011 | 14:04

vlasta napsal(a):

Johny_Cmoud
Já, ne že bych byl příznivcem pravice, to vidím asi takhle:
Dnes samozřejmě žádnou demokracii nemáme a ona ani ve skutečnosti není nikde. Místo totality politické, máme totalitu ekonomickou. Dál to rozvádět je asi zbytečné a dostali bychom se někam jinam. Takže socialismus a demokracie. Asi to bude v tom, že průměrný člověk je v podstatě líný (to nemyslím jako urážku nebo výtku) a pracuje pouze kvůli nějakému prospěchu. A v socialismu ti pilnější (kterých je méně) nemohou své schopnosti rozvinout a ti línější musí být k práci nějakým způsobem donuceni, takže společné vlastnictví musí být pevně řízeno. přičemž technicky zákonitě zaostává. Myslím si tedy, že právě lidská přirozenost vylučuje demokracii v socialismu. V kapitalismu máme alespoň dojem, že existuje demokracie
11. 07. 2011 | 14:05

Koplkop napsal(a):

Tencokida Hnuj
1. - ano je to můj text a ještě jednou se pod něj podepisuji.
2. - ty jsi někde četl, že jsem psal, že mně nevadí sprostí diskutéři?
Platí pro tebe to samé co píšu voroshilovi.
11. 07. 2011 | 14:11

Mard napsal(a):

Je fajn žít v Česku. Magoři pláčou, že se za komoušů měli líp a litují příchodu revoluce. To je prima. Těžko nastane, až začnou litovat chytří a pracovití lidé, ale ti zatím moc nenadávají a to mne velmi těší. Doufám že za relativně krátký čas nás opustí voliči komunistů v důchodovém věku a nebude zde tolik zapšklých lidí.
Například "Otázky" pana Moravce sleduje průměrně cca 550 tis. lidí. Když vezmu do úvahy, že u nás je cca 3 mil důchodců, kteří právě v této době tvoří převážnou část diváků a dívá se jen šestina, tak to jen podporuje můj optimismus.
11. 07. 2011 | 14:11

Koplkop napsal(a):

Jee
Ty jsi ten do třetice. :-)
Taky máš svoji logiku viď?
11. 07. 2011 | 14:13

Jee napsal(a):

Mard
Správně.
ještě bych si dovolil poopravit vaši větu "až začnou litovat chytří a pracovití lidé"
na
"až začnou litovat chytří, vzdělaní, mladí, sebevědomí, krativní a pracovití lidé".
11. 07. 2011 | 14:17

Mard napsal(a):

Johnny_Cmoud napsal: Ne, že bych byl nějaký socialista, ale zajímala by mě vážně myšlená odpověď na otázku, proč je socialismus neslučitelný s demokracií.
Neslučitelnost socialismu s demokracií vyplývá z jejího programového materiálu. Režim, který chce stavět na třídním BOJI a DIKTATUŘE proletariátu, se bohužel na demokracii ohlížet nemůže. Co je demokratické na tom, že se sebere majetek podnikatelům a statkářům? A kdyby se jim ten majetek neukradl, tak co by pak tvořilo všelidové vlastnictví?
Zkuste si přečíst sifylika Lenina, například Co dělat? (1902), Krok vpřed, dva kroky vzad (1904) nebo Stát a revoluce (1917). Uvidíte že to vůbec není o demokracii, ale spíše o potlačení obyvatelstva, likvidaci protivníků a nucené převýchově všeho lidu.
11. 07. 2011 | 14:20

Béda napsal(a):

Koplkop, Mard...,

já myslím, že ideální na Kubě by bylo, kdyby se za pomoci Rádia Svobodná Kuba, připravených floridských revolucionářů a vlasteneckých sponzorů, hnutí usilujících o svobodnou Kubu v čele s pronásledovanýma lidma jako je p. García Virgen, s podporou svobodné vojenské základny USA na Guantanámu povedlo svrhnout Castrovu totalitu a zavést demokracii pod vládou nějakého generála Batisty č.2.

Kubánci by si mohli konečně svobodně oddechnout a demokraticky usilovat o lepší život na Kubě.
11. 07. 2011 | 14:22

zdenekb napsal(a):

Mard:

Neřekl bych, že se nějak masově pláče po bývalém režimu. Pokud ovšem každému, kdo nejásá nad současností a je i k nynějšímu režimu kritický, nechcete říkat po cestovatelsku "bolševík".

Vaše těšení se na smrt druhých lidí mi přijde zvláštní.
Ale zase budete žít v krásném, mladém, optimistickém a nezapšklém světě. Přejte a bude vám přáno...
11. 07. 2011 | 14:25

Tenco napsal(a):

Trochu OoT :/ale nevím kam bych to měl dát jinam... :))/

http://zpravy.kurzy.cz/272830-barnier-evropa-chce-omezit-zavislost-rozhodovani-na-ratingovych-hodnocenich/

:) Eurobyrokrat jeden...nepřejícnej !
11. 07. 2011 | 14:31

Mard napsal(a):

Kuba a kojenecká úmrtnost. To je krásný příklad toho, jak v "lidové demokracii" je možná všechno. V polovojenském režimu, který panuje na Kubě je trestným činem rodit dítě doma a je povinnost rodit v nemocnici (pod trestem vězení). V případě že rodička rodí doma, tak v případě úmrtí dítěte je dítě ve statistikách bráno za živě narozené a následně zavražděné rodičkou. Proto mají ve statistice tak mnoho vražd potomků a tak dobrou statistiku umrtnosti kojenců. Napříkald Kuba (cca 6 promile) má téměř 2,5 krát lepší výsledek než Rusko (cca 15 promile) a téměž 4 krát lepší než Lidová republika Korea (23 promile). Ale nepřál bych vám jít na operaci do nějaké "běžné" kubánské nemocnice (nemuvím o státní vojenské, kde pačují o papaláše).
11. 07. 2011 | 14:31

Jirka H napsal(a):

Mard: Ne, že bych s vámi v zásadě nesouhlasil, ale formální demikracii skutečně lze za socialismu zavést. To, o čem píšete je neslučitelnost socialismu spíše se svobodou - svobodou svoboda projevu, svobodou pohybu, svobodou nákládat volně se svým majetkem apod. Ale to je jen malá poznámka - napsal jste to dobře - díky.
11. 07. 2011 | 14:32

Jee napsal(a):

Koplkop
To víš, když se dva perou...;-)

Já jsem neutrál. Tuhle jsem na téma svoboda diskutoval s jedním zavilým pravounem (opak levouna).

Došli jsme až k tisícům kamer na ulicích, nádražích v obchodech a rentgenový striptýz letištích. Je to svoboda?
"Nóó, není - je to ale daň za bezpečnost, kriminalita,... bla bla, dnes už o tom nikdo nepochybuje."

Tak jsem se zeptal, jestli by stejnou daní se stejným cílem nebylo vzdání se části svobody třeba zavedním majetkových přiznání.
"Nééééééééé, nikdy!!!"
11. 07. 2011 | 14:33

Koplkop napsal(a):

Béda
A co takhle nechat Kubánce, aby si to vyřěšili? Bez tebe a bez těch tvých nenáviděných imperialistů? Ty jistě ještě žiješ ve víře, že mandelinka bramborová je americký brouk.
11. 07. 2011 | 14:34

Jirka napsal(a):

Ta snad ani na Kubě nebyla. To jsou lži. Já jsem článek nečetl, stačil mi nadpis. Smrdí to něco jako na způsob Havla. Proč se tam tedy léčili hasiči z 11. září? Tam lidé hlady neumírají, jako je to běžné v mnoha jiných zemích jižní Ameriky. Když slyším slovo dizident tak se mi otevírá kudla v kapse. Svoboda a demokracie. Na co? K čemu? Abych mohl svobodně volit poslace, nenažrance?
Raději schopného diktátora a za každou maličkost trest smrti. Slušný člověk se diktatůry bát nemusí. Navíc, o tom jaký bude režim v zemi která není na globusu ani vidět, se rozhodne VŽDY úplně jinde. A nějaká sametová revoluce je k smíchu.
11. 07. 2011 | 14:36

Tenco napsal(a):

A taková drobnost via " důchody pro bábo a dědkobijce " /penziní fondy a jejich šikovní manžéři v krásném ostrůvku svobody, naděje, radosti a štěstí zvaném ČEZko, Morava a Slezsko/

http://zpravy.kurzy.cz/272835-nova-investicni-strategie-priprava-na-konec-sveta/

"V posledních letech jsme viděli dva akciové propady, které připravily řadu investorů o životní úspory. Současná generace investorů by měla být mnohem opatrnější a více předvídat," říká Zvi Bodie, profesor financí na Boston University School of Management.
Právníci z Wall Street se svěřili, že se na ně v posledních týdnech obrací velké množství klientů, kteří žádají o vytvoření nových fondů, které by je měly ochránit proti ekonomickým propadům. Například banka Goldman Sachs tak začala připravovat doslova neprůstřelné produkty pro obchodování.
Taková ochrana ovšem není zadarmo.."

:((

Včem se vlastně liší "spoléhání se na stát" od "spoléhání se na penzijní fondy" ?
Může mi to někdo vysvětlit ?

:---()
11. 07. 2011 | 14:37

Mard napsal(a):

zdenekb napsal: Vaše těšení se na smrt druhých lidí mi přijde zvláštní.

Ne, prosím nevkládejte mi to textu to, co jsem nenapsal. Já napsal že doufám že nás postupně opustí voliči komunistů. O žádné radosti nebo hoři jsem nepsal. Víte, smrť patří ke koloběhu života, před námi už zemřely ticíse generací a rozpadly se v prach. Časem i z nás bude totéž. To není o radosti nebo o žalu, tak to zkrátka je. Ta myšlenka byla o tom, že až zde nebudou lidé, kteří nenávidí vše nové okolo a přáli by si minulou totalitu, tak zde bude méně zapšklosti a většině zbylých lidí se bude žít lépe.
11. 07. 2011 | 14:37

savo napsal(a):

Žijeme v zemi kde přijede v zapanceřovém autě, s četnou ochrankou na fotbal vlivný podnikatel, jeden z Bosů tuzemské mafie. Tam je pro něj připravena lóže se vším všudy. Tak tohle je ta demokracie a svoboda. Tohle si ten hloupý Český národ udavačů vycinkal?
Ale můžete cokoliv, odjet na dovolenou na Havaj a také umřít hlady. To spíš.
11. 07. 2011 | 14:41

zdenekb napsal(a):

Mard:

Nechci být hnidopich, ale pokud "v něco doufáte", přijde mi to jako pozitivní emoce. Skoro jako přání.
11. 07. 2011 | 14:42

Mard napsal(a):

Jirka napsal: Raději schopného diktátora a za každou maličkost trest smrti. Slušný člověk se diktatůry bát nemusí.
Ano ano. Lidé jako pan Jirka stáli za zrodem Fašismu, Nacismu a Komunismu, které přinesly světu miliony mrtvých. Diktatury jsou dobré jen pro diktárory a těch je tam zatraceně málo.
Četl jsem polemiky, že je vhodný osvícený vládce místo demokracie. S tím bych možná souhlasil. Ale demokracie umožňuje odstranit neschopné z vedení ale v systémech s jedním vládcem, je nemožné ho odstranit. Navíc se moc předává mnohdy po dědičné linii a jsem přesvědčen že to není nejlepší způsob volby následovníka a určitě by se našel někdo lepší.
11. 07. 2011 | 14:42

Koplkop napsal(a):

Jee
Nevím, ale já mám dojem, že proti majetkovým přiznáním nejsou žádní pravouni, ale jen a jen nepoctivci, a pak téměř všichni politici napříč celým politckým spektrem.
Normální "pravoun" požaduje řád, pořádek, systém, vymahatelnost práva, stabilní politické řešení, klid na práci .............. On totiž takový normální pravoun, podává daňové přiznání rok co rok a tak nemá důvod bát se nějakého majetkového přiznání.
11. 07. 2011 | 14:44

Corel napsal(a):

Mard napsal(a): LŽETE jako všichni v této zemi. Podívejte se jak to vypadá v USA !
Kuba a kojenecká úmrtnost. To je krásný příklad toho, jak v "lidové demokracii" je možná všechno. V polovojenském režimu, který panuje na Kubě je trestným činem rodit dítě doma a je povinnost rodit v nemocnici (pod trestem vězení). V případě že rodička rodí doma, tak v případě úmrtí dítěte je dítě ve statistikách bráno za živě narozené a následně zavražděné rodičkou. Proto mají ve statistice tak mnoho vražd potomků a tak dobrou statistiku umrtnosti kojenců. Napříkald Kuba (cca 6 promile) má téměř 2,5 krát lepší výsledek než Rusko (cca 15 promile) a téměž 4 krát lepší než Lidová republika Korea (23 promile). Ale nepřál bych vám jít na operaci do nějaké "běžné" kubánské nemocnice (nemuvím o státní vojenské, kde pačují o papaláše).
11. 07. 2011 | 14:31
11. 07. 2011 | 14:44

Vlkodav napsal(a):

savo:

Umřít hlady? Kolikpak čechů za poslední roky umřelo hlady?
11. 07. 2011 | 14:44

voroshilov napsal(a):

Jirka H. se myli kdezto Mard sproste lze,prevod soukroumeho vlastnictvi do kolektivniho je jenom navrat necestne nabyteho ukradeneho nebo"utiskovaneho"majetku je jenom formou rozdeleni kapitalu do verejneho sektoru a ne do uzke skupiny podnikavcu,Lenin sice psal o politickem nasili jako Prostredku nikoli o Cili socialismu,a nikdy nechvalil politicky utlak.Vlada jedna strany neodporuje politickym debatam a kompromisum,ostatne v USA a Britanii take vladnou dve uplne stejne strany.

Svoboda pochybu,slova,tisku je omezovana vsude paragrafy,narizeni,hierarhii,platnymi vyhlaskami,policii,soudnictvim,tajnymi sluzbami...-VSUDE NA SVETE(z vyjimkou Somalska)
11. 07. 2011 | 14:46

zdenekb napsal(a):

Koplkop:

"proti majetkovým přiznáním nejsou žádní pravouni, ale jen a jen nepoctivci". Člověče, to byste měl napsat nejpravounštějšímu pravounovi v zemi na ministerstvo financí. Ten přeci odmítá fízlování účtů počestných občanů. Nebo Tatíčkovi na Hrad. Ten také nikdy nepřipustil kriminalizaci úspěšných podnikatelů, kteří zázračně zbohatli, když bylo právě zhasnuto... :o)

Mard:

"Ale demokracie umožňuje odstranit neschopné z vedení ale v systémech s jedním vládcem, je nemožné ho odstranit." Všiml jste si, že v ČR roku 2011 je vaše věta naprostá teorie...?!?
11. 07. 2011 | 14:48

IDoncek 1993. napsal(a):

zdenekb napsal: Nechci být hnidopich, ale pokud "v něco doufáte", přijde mi to jako pozitivní emoce. Skoro jako přání.
No ano, to je v pořádku. Já si přeji aby tady v ČR byla lepší atmosféra a větší radost ze života. Nicméně to je daleko od toho, abych se těšil na smrť někoho jiného. To je skutečně významný rozdíl.
Když vezmu k absurdnosti excitovaný příklad - ano, přál bych si trest smrti pro někoho, kdo záměrně zavraždí děti (nebo kdo chce bombou zabít zcela nevinné lidi), už jen proto aby to ten člověk nemohl opakovat znovu. Ale nijak mne jeho smrť těšit nebude ale smířím se s ní.
11. 07. 2011 | 14:48

Béda napsal(a):

Vlkodav,

takové srovnání, kolik lidí umřelo v rohu hojnosti hlady, podobně srovnání kolik lidí umrzlo, spáchalo sebevraždu za minulého a současného režimu, kdy se všichni mají jak prasata v žitě, by mne taky zajímalo.

Existuje vůbec taková statistika? Doufám, že v ní nikdo nepřekrucuje úspěchy státu blahobytu a demokracie v neprospěch totality.
11. 07. 2011 | 14:52

Sylva napsal(a):

Tady v této zemi, za tohoto současného zvráceného a zrůdného režimu je potlačování lidských práv na takové úrovni, na jaké tady nikdy nebylo.
Nemáte právo na práci, na bydlení, to jen bohatí zloději, na vzdělání a lékařskou péči, opět jen ti co někoho vysávají a vykořist´ují. Stát oficielně trpí lichvu. Mládež pustne, nepracuje, kde také, a tak jsou od rána do noci v hernách, ale kde na to berou to nikoho nezajímá. Životní prostředí příroda je zničená. Drogy, to je už běžná věc. Konzumujeme jedovaté potraviny a díváme se na filmy jakéhosi nekulturního nenároda, který nedokáže nic jiného než vyvážet válku a utrpení.
Ale jsme svobodní a žijeme v demokracii.
11. 07. 2011 | 14:52

Vlkodav napsal(a):

Béda:

nevím zda taková statistika je. Ale neslyšel jsem ani nečetl, že by někdo umřel hlady. Běžte se podívat na Hlavní nádraží v Praze, když bezdomovci dáte korunu tak vás pošle do..., že drobný nechce.

voroshilov:

"prevod soukroumeho vlastnictvi do kolektivniho je jenom navrat necestne nabyteho ukradeneho nebo"utiskovaneho"majetku"

Jasně, krást se může, pokud nekradou to moje, ale cizí. Vy jste fakt exot.
11. 07. 2011 | 14:56

zdenekb napsal(a):

IDoncek:

A jste si jist, že - když dotáhnu do absurdity absurditu vaši - všichni voliči komunistů (o nichž byla řeč) chtějí zabíjet děti a házet bomby na nevinné lidi? Nebylo by lepší je přesvědčit k jiné volbě, než doufat, že brzy vymřou?
11. 07. 2011 | 14:56

Jirka H napsal(a):

voroshilov:
Ochrana soukromého vlastnictví je základní zárukou svobody. Bez toho, aby člověk mohl bez obav nakládat s plody své práce, není svobody. Vždyť první, o co každá tyranie usiluje, je zbavit lidi ekonomické nezávislosti na vládcích. Pokud se jim to povede, snadno si je zcela podrobí.
Tragédií Ruska, podle mého názoru, je nepochopení tohoto faktu. Vlastnická práva tam byla pošlapávána po staletí.
PS: Kolektivní vlastnictví se má k vlastnictví, asi jako akt k pohlavnímu aktu...
11. 07. 2011 | 14:57

voroshilov napsal(a):

zdenekb:
Pravounum mardum je zbytecne neco vysvetlovat,prave populismus pravicovych politiku ktery vyskakuji odnekud jako certik z krabicky aby nahrabali za nekolik let volebniho obdobi nez je dalsi vystridaji u koryta...A o cem to bylo?Ze dluholety kral nebo diktator ma dost casu sil a moznosti aby vedel jak se ma postupovat ze skusenosti a ne z docasne nutnosti.
11. 07. 2011 | 14:57

Mard napsal(a):

Koplkop
Co se týče majetkových přiznání, tak já, ač nemajetný, jsem proti nim. Stejně tak jsem proti fikci doručení a jsem i proti možnosti pokutovat majitele auta na základě fotografie. Když někdo krade nebo porušuje autem předpisy, tak ho má policie chytit a soud odsoudit. Ne, že si všichni ulehčí práci a dají pokutu na základě fotografie. A nepřeji si abych já musel podávat nějaké majetkové přiznání, nebo ho musel podávat kdokoliv jiný. Tohle je věc, na kterou doplatí jen slušný člověk. Lump bude tvrdit že jeho autem jel Kuvajťan nebo Belizan a v případě majetkových přiznání vše převede na s.r.o. za 1 Kč (připravuje se změna obch. zákoníku) a bude vykazovat jednu korunu majetku. Zkrátka poctivá policejní práce se nedá obejít nějakou lumpárnou zatěžující všechny lidi. Moc bych si přál, aby na našich silnicích byl takový stav, jako v USA, kde jsem měl tu čest nějakou dobu jezdit. Tam když porušíte předpis, tak vás s velkou pravděpodobností chytí. Ne jako zde, kde vidíte kolem sebe desítky řidičů co telefonují za jízdy, jedou rychleji než dovolují prvidla, mění jízdní pruhy bez ukazatele směru, nebezpečně kličkují a nemusí se bát postihu. Naopak policie chytá obvykle na rovném úseku silnice, skrytí za značkou začátku obce aby mohli pokutovat nepatrné překročení rychlosti.
11. 07. 2011 | 14:58

voroshilov napsal(a):

Jirka H:
Zajiste preji Kozenemu,Krejcirovi,ruznym oligarchum uzivat jejich tezce nabyteho soukromeho vlastnictvi,doufam ze uz nikdy nebudete volat po potrestani zlodeju,tunelaru a rozhorcovat se nad korupcii,vzdyt to odporuje pravidlum volneho trhu?
11. 07. 2011 | 15:04

Jirka H napsal(a):

Voroshilove jste demagog. Ani jsem však nepředpokládal, že byste jste pochopil, o čem píši. Doufám, že zdaleka ne všichni Rusové uvažují jako vy.
11. 07. 2011 | 15:08

Mard napsal(a):

zdenekb napsal: všichni voliči komunistů (o nichž byla řeč) chtějí zabíjet děti a házet bomby na nevinné lidi? Nebylo by lepší je přesvědčit k jiné volbě, než doufat, že brzy vymřou?
Ten první dotaz as nemyslíte vážně :-) Jistě že voliči komunistů nejsou lumpové ani vrazi. Také je nikdo nechce likvidovat. Toje stejné jako s psychicky postiženými lidmi. Ti lidí žijí v blázinci a čeká se až umřou. A mnoho z těch, co volí komunisty rovněž trpí jistou formou obcese, kterou jim přivodil život v minulém režimu. Vymývání mozku je bohužel hrozně funkční a účínné. Když za totality do lidí hustili od rána do rána, jak se mají dobře, tak tomu mnoho lidí uvěřilo, aby se nemuselo zbláznit. A skutečně uvěřili tomu, že v USA chodí miliony lidí pro polívku a že New York je plný hladových spáčů v kanálech, kdežto v socialismu je ráj na zemi. Jejich mozek si vytvořil obrannou reakci a proto si nyní nemohou přiznat že byli tak hloupí a nechali si nakukat blbosti a proto raději hledají vše špatné na současném stavu. Jistě, nikdo nemá radost že toho že je víc kapesních zlodějů a že někteří jsou kvůli nesplaceným půjčkám vyhozeni z bytu, ale je třeba vidět tyhle smutné věci ve světle toho, že už se nemusíte bát něco říct, že si můžete poslechnout a podívat se na cokoliv, že se můžete domoci majetku a stát vám ho nezvezme, atd.
11. 07. 2011 | 15:11

Mard napsal(a):

JirkaH:
Je zajímavé, že lidí ze zemí, kde doplatili na diktátory hrozným způsobem, stále mají důvěru v diktaturu. Například Rusko je tragickým příkladem toho, kam vedou diktátoři. Miliony mrtvých, tragický stav země, která přitom oplývá přírodním bohatstvím a v minulosti měla mnoho geniálních myslitelů. A stále se najdou Rusové, kteří to chtějí znova opakovat. Je to nepochopitelné. I myš se naučí, že když dostane elektrickou ránu, aby znovu do dané chodby nešla. Možná je to nějaké genetické postižení nebo vliv stravy. Nedovedu si to vysvětlit a dost je lituji.
11. 07. 2011 | 15:15

Sid napsal(a):

Marde, Marde, zaváníš zatuchlou Havlovinou a Kalouskovinou, jsem rád, že je v naší zemi minimum lidí jako jsi ty
11. 07. 2011 | 15:20

voroshilov napsal(a):

Mard:
Hehe,voni jsou komik?
Rusko respektive SSSR kdysi"za diktatur" bylo jednim z nejmocnejsich statu sveta,ted obdobnou cestou jde Cina(nam by nevadilo to zopakovat,a take vratit hrdost poslapanou dvaceti lety mafianskeho kapitalismu),prave ze VSECHNO BYLO a vetsinou Ted neni-za to jiste muzou bolsevici:-)Nebo oligarchove?Ne ne,Abramovich prece kupuje jachty a anglicke kluby pro blaho ruskeho statu!
11. 07. 2011 | 15:23

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

dalimír napsal(a):
Však slavná Inernacionála je také nejkrásnější a nejmelodičtější písen na světě Bylo by dobré ,jak jste uvedl občas se sejít a tuhle krásu si připomenout !

Tak melodická je, to bezesporu. :-)
Setkat se jistě můžete - zazpíváte si, Béda přečte něco z wikiny, Targus taky něco, a Tencokida hnuj...no, ten bude kydat hnůj.

Příjemné a vzájemně inspirující setkání vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
11. 07. 2011 | 15:32

Jirka H napsal(a):

Mard: Souhlas. Smutné je, že řada lidí tam podléhá jakémusi orientálmímu bludu o tom, že nejdůležitější je, aby bylo Rusko mocné, hrdé, silné, aby se ho všichni báli a klaněli se před ním, místo toho, aby se stalo příjemným místem pro život. Zatím se však zdá, že se utápí ve svým mindrácích. Škoda. Obdivovat lze na Rusku lecos - od skvostné hudby, přes literaturu až po vědu. Siláctví a mindráky ale ne.
11. 07. 2011 | 15:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Mard
Můžete mi laskavě popsat , jak se v dnešní době projevuje v konkrétním anticivilizačním a antihumánistickém /což lze vyjádřit i sice poněkud podivnější - ale z hlediska původního významu slova as přesnější složeninou "antifilantropistický"/ vyjádření diktatura ?
Co je mírou těch negativizmů ?

Nechte ležet bokem ty hromady lidí v kanálech /onehdá jsem 2 viděl z takového kanálu vylézat/ a šiky chudáků, čekajících až na ně přijde řada a dostanou talíř teplé polévky /kdysi se opravdu vydávala - dokonce znám příklad, kdy živnostník - řezník, ROZDÁVAL takovou polívku - gulášovku či dršťkovku/.
Vraťme se do soudobé reality.

Zkusme poměřit třeba....třeba mrtvé. Počet mrtvých.

Kolik mrtvých na celém světě má na svědomí kubánský diktátorský režim a kolik Pentagon. Očima mrtvých, prosím. Ne očima středoevropského plkala./těm mrtvým jsou důvody, kterými jejich vrazi odůvodňují svůj čin naprosto lhostejné.../

Začněte vy. /nic nepodsouvám - možná že ten účet bude naopak v neprospěch "diktátorské Kuby" - pojďme se na to podívat zcela stoicky - odsuňme světonázor a ideály....vezměme v potaz pouze kulturní význam z hlediska jedinečnosti konkrétního jednoho života - kdy jeho smrtí končí i Vesmír (pro něj), natož co tam po nějakých ideálech - lidských konstruktech..../

Začněte. Prosím.
11. 07. 2011 | 15:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tvé příspěvky via "náfuka z Vševědova" se vyznačují jediným...vyvolávají pocit zmaru u každého, kdo se zamýšlí nad tím, jestli má evoluce druhu Homo sapiens stupidus nějaký smysl.

Ty - ten nick sis vymyslel poté, co tě chlapi na dílně majzli po hlavě ocelovým pravítkem nebo tyčkou od smetáku ?
11. 07. 2011 | 15:42

voroshilov napsal(a):

Jirka H:
Vy jste obdivovali a plivali na upadajici Rusko za 10 let Jelcinskych"reforem",vasim odvekym cilem je Drang nach Osten.Rusko nebude prijemnym mistem pro zivot pokud tomu napomahaji"chikagske chlapci",vcera zemrelo na dopotopnim parniku 110 lidi,predtim spadlo stare sovetske letadlo TU-134,kde je pak efektivni neviditelna ruka trhu ktera mela napravit dedictvi komunismu?To vasi idiotske managery z Harvardu delaji z Ruska paseku!
11. 07. 2011 | 15:44

Jirka H napsal(a):

voroshilov: Jasně, všichni jsou proti Rusku zaujatí a chtějí mu škodit. Prostě mindrák, jak vyšitý... Jste směšný.
11. 07. 2011 | 15:57

dalimír napsal(a):

Kapitalistická svévole samočinným mechanismem dojde sama k zániku ! Svět kráčí špatným směrem pokud se bude držet nenasytných choutek bezbřehého a nesmyslného shromaždování majetků ! O co zde vlastně jde ? Nechápu ! Vozit si tlusté zadky ve ferari ? Na tohle je třeba mít i svůj vlastní autodrom .a kdo až si jej může dovolit ? JE TO VŠE MARNOST NAD MARNOST ! Já zase toužím mít bezplatné zdravotnictví,levné služby ,nemít strach stoho co nás čeká zítra ! Slušnou vládu která myslí také na lidi a ne na své měšce ! Dobře a levně se napapat ! Hlavně produkty od NAŠÍCH zemědělců !A ne nějaké jedy ze západu ! Tady to chce již vážně pořádnou generální stávku a zatřepat s celou republikou ! Dl.
11. 07. 2011 | 16:09

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Dalimíre: Bravo!!!

U vašeho posledního příspěvku jsem se opravdu rozchechtal.
Jestli to myslíte vážně, nebo jste jen zakuklený recesista - na tom tak nesejde.
Díky vám jsem se na chvilku dobře zasmál a to se cení.

Zdraví Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
11. 07. 2011 | 16:16

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tencokida Hnuj:

U vašeho příspěvku jsem se zato nezasmál vůbec.
Na Dalimíra zdaleka nemáte.
Více nadhledu a humoru Vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu

P.S.
My si tykáme? Nevím o tom. :-)
11. 07. 2011 | 16:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Mard.
Nic. Žádná reakce.

Zkusme jiný faktický anticivilizační a antifilantropický projev.
Zvolte ho vy. /ale opět - bez idealismu a světonázorové předpojatosti/

Nahraji vám.

Zbavení lidí možnosti se účinným způsobem vyjádřit k formulování hodnot a možnosti fakticky je ovlivňovat a prosazovat.

Teď snad by mohl následovat příval faktů a čísel, ne ?
11. 07. 2011 | 16:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Leopold
Nemohl jste to napsat jednodušeji ?
Nebo vyjádřit to ještě jednodušeji než psaným projevem - prostě si jenom odprdět ?
----------------------------------------------------------------
Válečný.../dlouhý nick - krátký rozum/
Jo - já tykám každé drbně. A současně jí opovrhuji.
A představ si - ani nemusí nosit sukni.

Co v těch Petřkovicích - ověřil sis to s tím památníkem RA ?
A ukázali ti i sbírku německých vyznamenání - co mají doma poschovávaných po půdách....
11. 07. 2011 | 16:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek (samý "blbec" a "blbeček"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 07. 2011 | 16:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nyní odcházím. Ale já se vrátím... :))

Takže ještě jedna otázka k přemýšlení.
Jistě se asi shodneme na tom, že v uplynulých třech letech životy milionů lidí na této planetě negativně ovlivnily události společné s finanční krizí.

Otázka - jaký vliv na toto měla zchátralá, hloupá, zaostalá, diktátorská Kuba a jaký pak moudrý, demokratický, moderní a inovativní Wall Street ?

/Válečného štv..etc etc...se to netýká - u toho by to byl střet zájmů, kdyby zase začal kydat ty své švestkovité nesmysly...(Cimrman : Švestka...a možná by mu mohla prasknout cévka...../

Bye, pravouni.

http://www.youtube.com/watch?v=4Mbz-rT5gsA&feature=related

:))
11. 07. 2011 | 16:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

re : spojené s finanční krizí
11. 07. 2011 | 16:37

Miroslav napsal(a):

Mard určitě nežije v ČR. To je jediná jistota.
11. 07. 2011 | 17:13

Miroslav napsal(a):

válečný štváč...
To co napsal Dalimir ale není k smíchu.
11. 07. 2011 | 17:17

Mard napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal:Kolik mrtvých na celém světě má na svědomí kubánský diktátorský režim a kolik Pentagon. Očima mrtvých, prosím. Ne očima středoevropského plkala./těm mrtvým jsou důvody, kterými jejich vrazi odůvodňují svůj čin naprosto lhostejné.../
Tak otázka má dvě roviny, které se snažíte zamlžit. Jedna, kolik svých vlastních obyvatel zabila Kuba a kolik USA. S ohledem na delší věk dožití v USA a počet politických vězňů v obou zemích, tak si dovoluji odhadnout počet obyvatel zabitých vlastním režimem od roku 1990 na cca 15 tis. v USA a na cca 30 tis. na Kubě. Jde zejména o špatnou lékařskou péči, ale je třeba brát do úvahy počet obyvatel USA proti mrňavé Kubě.
Druhou rovinou je počet zabitých cizinců. Kuba poslední léta je ekonomicky nemohoucí,a le dříve vesele vraždili v Etiopii a dalších státech. USA zatím ekonomické probléme nemají a tak zabíjejí do dnešních dnů. Odhaduji poměr cca 250.000 lidí zabitých USA a maximálně desítky lidí zabitých Kubou od roku 1990.
Otázka je, kde bych si měl vybrat místo k životu. Zda na Kubě, kde mi hrozí větší nebezpečí ze strany místní moci nebo v USA. Já bych si vybral určitě USA.
11. 07. 2011 | 17:44

Mard napsal(a):

Sylva napsal: Tady v této zemi, za tohoto současného zvráceného a zrůdného režimu je potlačování lidských práv na takové úrovni, na jaké tady nikdy nebylo. Nemáte právo na práci, na bydlení..

Jak to že nemáte právo na práci a na bydlení? Vy přeci máte právo jít se přihlásit na každé volné místo na které máte kvalifikaci a o které máte zájem. Totéž s bytem. Nikdo Vám nebrání na místech k tomu určených si dům postavit nebo si dům či byt pronajmout. Možná si to pletete s tím, že zaměstnavatel nemá POVINNOST VÁS ZAMĚSTNAT! Myslíte že by to bylo správné, kdyby jste si vymyslel že chcete být třeba hokejista jako Jarda Jágr a každý klub by byl povinnen vás zaměstnat a platit? Nebo jak si to představujete?
11. 07. 2011 | 17:49

Mard napsal(a):

voroshilov napsal:vcera zemrelo na dopotopnim parniku 110 lidi,predtim spadlo stare sovetske letadlo TU-134,kde je pak efektivni neviditelna ruka trhu ktera mela napravit dedictvi komunismu?To vasi idiotske managery z Harvardu delaji z Ruska paseku!
Bych nikdy nevěřil že jde spojit managery z Harvardu se smrtí 110 lidí na Volze - a přece se najde mozek, který tuhle konstrukci vymyslí. Zdá se že za bídnou situaci dnešního Ruska nemohou jejich politici, nízká vzdělanost a alkoholismus, ale nějací cizí lumpové z Harvardu. Jen se obávám že když stále Rusové budou situaci vidět tak, že za jejich prblém můžou všichni ostatní, jen ne oni sami, tak se to nezlepší. Většina jiných zemí, mít takové přírodní bohatství jako Rusko, tak by patřila k zemí těch nejbohatších obyvatel s největším počtem milionářů. Ale oni sami nejsou schopni ani zrenovovat lodní a letecký park. Místo výletních lodí kupují útočné Mistraly, vhodné na útok proti pobaltským republikám nebo Gruzii. V tom je ten problém, bohužel.
11. 07. 2011 | 17:55

Mard napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a): Mard. Nic. Žádná reakce.
Zbavení lidí možnosti se účinným způsobem vyjádřit k formulování hodnot a možnosti fakticky je ovlivňovat a prosazovat.

Víte pane, možná je "kidaní Hnoje" jednodušší, ale mne zabere moje práce více času.
Váš názor bych klidně podpořil příkladem - kdy myslíte že se lidé mohou u voleb svobodně rozhodnout: dnes, nebo v minulém socialismu. Zkusil jste za minulého režimu nejít k volbám? Měl jste z toho rovněž jako já opétačky?
Už jen to, že minulý režim nutil lidi povinně mu projevovat radost a nuceně chodit na prvního máje bylo zvěrstvo. Jo, dneska by jste hezky nadával, kdyby vás pan Nečas nutil, aby jste se seřadil na Klárově s úsměvěm mu mával mávátkem, za chůze směrem ke Štvanici.
11. 07. 2011 | 18:01

Al Jouda napsal(a):

To cestovatel :
Co je lepší ? Živit a hlídat 1000 usvědčených vrahů v kriminále, z nichž jeden je nevinen nebo se jich všech zbavit pomocí šibenice ? Kolik nevinných lidí zemře každý týden na našich silnicích a ničemu to nepomůže !
11. 07. 2011 | 18:14

Béda napsal(a):

Mard,

mnoho nezištných lidí z řad Kubánců i neKubánců čeká, že bude moct Kubáncům pomoct stejně jako pomohli ČR. Za mnoho jiných vzpomenu V.Koženého, B.Vostrého, R.Krejčíře (Lansky již nežije), T.Pitra, V. Železného, Z. Bakalu, Charouze, Topné olejáře, privatizátory s těmi nejlepšími úmysly.

Jsem si zcela jist, že po osvobození bude Kuba hezky barevná a svítící i ve dne jako výloha přední banky. Otázka je, co z toho bude mít běžný (tím míním 90%) Kubánec.
11. 07. 2011 | 18:41

jája napsal(a):

Mard ... a pak se probudil a měl ruku v nočníku. Ale jinak současný režim se účastní vyvražďovacích misí v Kosovu, Iráku, Afganistánu, nijak jsem si nevšiml, že by naši komunisti nějak jezdili prosazovat náš režim do světa, asi jsem něco přehlůédl. Za minulého režimu jsem nebyl dvakrát u voleb, na 1. máje nikdy, a nic. Raději si zajdi do školky, tam můžeš tyhle bláboly rozšiřovat.
11. 07. 2011 | 18:50

voroshilov napsal(a):

Mard je obycejny modro-hnedy pravicovy Tat'ka Šmoula,nema cenu s nim ztracet cas.
11. 07. 2011 | 18:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Do prvomájového průvodu jsem přestal chodit jesště před pubertou /první známky rozumu/.
K volbám jsem vždy přišel. Za komunistů to ale nebyly volby - to bylo hlasování. Takže jsem tam nechodil.
Oplétačky ? Návštěva jakéhosi obejdy - důvěrníka "čehosi" /už si nepamatuju "čeho".
Možná, že ty následky se projevily nepřímo. /nemožnost studia oboru, který jsem chtěl studovat/. Ale nevím jestli to bylo kvůli volbám /těch důvodů měli soudruzi více/.

Nekydám hnůj. Momentálně sleduji, jak v důsledku neshod okolo navýšení limitu via US debt a problémům v IT padají burzy.
A lituji těch Kubánců, které na tom - na rozdíl např. od GS neumějí vydělat.
A také s pokorou čekám, až vy zanecháte na chviličku své jistě bohulibé a užitečné práce a obhájíte si ty své pindy o milionech mrtvol v kontextu zdejšího blogu.

Takže je třeba opatrně volit slova...diktatura, miliony mrtvých...ony analogie jsou totiž někdy zcela mimo. Historické významy a hodnoty se vždy vyjadřují v konkrétním - neopakovatelném. Jen hlupci se je snaží svázat do jednoduchých klišé a algoritmů.
Vy jistě hlupec nejste, že ?

Škoda jen, že pro samý chvat, jste se nevyjádřil k Tencokida Hnuj 11. 07. 2011 | 16:36 .
:(((

Ještě malá poznámká k blogu. Hovořil jsem několik hodin s jedním Arménem - disidentem. Znal například i Havla.
Byl také ve vězení, dokonce byl mučen (ten Armén, ne Havel).
Řekl mi takovouto věc - že byli a jsou disidenti, kteří disidentství vykonávali(jí) jako živnost a pak ještě disidenti, kteří jsou většinou zcela neznámí.
:((((
11. 07. 2011 | 19:08

Standa napsal(a):

V ČR o osudech lidí rozhodují strany s daleko menším počtem členů. A například stranu TOP 09, která má ve vládě v podstatě hlavní slovo, volilo 873 833 lidí. Viz. Volby.cz. Tudíž ani ne desetina obyvatel začala drze diktovat život zbylým 9 000 000 milionům občanů. Zvrhlé............P.S. Tím neobhajuji zřízení na Kubě ani, jiné totalitní praktiky.
11. 07. 2011 | 19:09

dalimír napsal(a):

Přesně Miroslave můj jmenovče tady opravdu není nic k smíchu ,to by si měl každý uvědomit ! Hezký večer Dl.
11. 07. 2011 | 19:13

Johnny_Cmoud napsal(a):

Vlasto, to, že v socialismu schopní nemůžou rozvinout své schopnosti, nemusí být taky nutně pravda. Záleží, jak definujeme socialismus, samozřejmě. Podle mě když definujeme socialismus ne jako dogma Lenina a spol., ale šířeji, může být reformovatelné. Jak šířeji? Dnes se jako socialismus bere jako cokoli nekapitalistického. Ale zároveň se jako socialismus bere konkrétně to, co tu bylo za Sovětů. Takže je antisocialistická argumentace založená na kritice jednoho příkladu, chyby příkladu jsou projektovány na celkový pojem. Takže pokud definuju socialismus jako cokoli nekapitalistického, dovedu si představit nepeněžní systém, kde schopní můžou rozvinout své schopnosti a méně schopní rozvíjí to, co jsou schopni rozvíjet.

Mard: "Neslučitelnost socialismu s demokracií vyplývá z jejího programového materiálu. Režim, který chce stavět na třídním BOJI a DIKTATUŘE proletariátu, se bohužel na demokracii ohlížet nemůže. Co je demokratické na tom, že se sebere majetek podnikatelům a statkářům? A kdyby se jim ten majetek neukradl, tak co by pak tvořilo všelidové vlastnictví?
Zkuste si přečíst sifylika Lenina, například Co dělat? (1902), Krok vpřed, dva kroky vzad (1904) nebo Stát a revoluce (1917). Uvidíte že to vůbec není o demokracii, ale spíše o potlačení obyvatelstva, likvidaci protivníků a nucené převýchově všeho lidu."

Opět je tady indukce na základě malého vzorku příkladů (které se navíc musejí přizpůsobovat globálnímu kapitalismu).
Váš argument o BOJI a DIKTATUŘE moc nechápu, připadá mi to jako slovíčkaření. Boj zde chápu jako konflikt zájmů a nevím jak vy, ale setkal jsem se s příklady demokratického řešení konfliktů (nedemokratické by bylo konfliktu se vyhýbat).
Co se týče "krádeže majetku" při znárodňování, zajímalo by mě, jaké právo majetní lidé na majetek mají? Copak to nejsou jen pravidla hry zvané kapitalismus? Proč toto právo berete jako dogma? Přijde Vám to spravedlivé, chápu, tito lidé se tento majetek totiž snažili nabýt a za tu snahu si to zaslouží, že? Ale přemýšlejte o tom chvilku. Někdo někdy řekl, že si světové zdroje rozdělíme podle nějakých "žetonů" a budeme hrát hru, kdo se chopí k nejvíce žetonům/zdrojům. Někdo nastavil pravidla hry a řekl, že se nesmí změnit (např. pokud pravidla hry uznáme jako nespravedlivá). Takže majetek je rozdaný a už ho nelze vzít zpět, protože ten, kdo ho má, to tak kupodivu chce.
Podle mého osobního názoru mít majetek nad cca 1 milion je zvrhlost. Zdravý člověk to vůbec nepotřebuje, a je mi líto, že to zní naivně nebo kýčovitě. Takže pokud by se vyřešily ostatní otázky fungování nepeněžního systému, nějaké znárodňování by mi vůbec neetické nepřišlo. Pokud jsou bohatí taky schopní, můžou své schopnosti uplatnit ne v vydělávání pro sebe a škubání peněz z ostatních, ale např. v spolupráci s ostatními. Já bych hlasoval, aby se každému dostalo nepodmíněné uspokojení jeho potřeb, vzdělání a moudrost. Nevím, jak to udělat, ale socialismus (v tomto nejširším pojetí) mi s tím přijde potenciálně slučitelnější než peněžní systém, ale zkušenosti mám jen s tou druhou variantou.
11. 07. 2011 | 21:28

Mard napsal(a):

Béda napsal: Jsem si zcela jist, že po osvobození bude Kuba hezky barevná a svítící i ve dne jako výloha přední banky. Otázka je, co z toho bude mít běžný (tím míním 90%) Kubánec.
Bude z toho mít to, co zcela běžný Čech, jako vy nebo já. Lepší zdravotní péči, lepší potraviny, možnost svobodného podnikání, možnost cestování, možnost neomezeného studia, atd. To je tak velký přínos, že za to opravdu stojí za to poslat bolševiky do háje. V si už nepamatujete, jak na většině vedoucích míst byli pitomci se stranickou legitimací a snažili se řídit, i když tomu absolutně nerozuměli?
11. 07. 2011 | 21:37

Mard napsal(a):

jája napsal: současný režim se účastní vyvražďovacích misí v Kosovu, Iráku, Afganistánu, nijak jsem si nevšiml, že by naši komunisti nějak jezdili prosazovat náš režim do světa, asi jsem něco přehlůédl. Za minulého režimu jsem nebyl dvakrát u voleb, na 1. máje nikdy, a nic. Raději si zajdi do školky, tam můžeš tyhle bláboly rozšiřovat.
Možná jste byl někde na vesnici u prasat a styděli se vás vyhnat do prvomájového průvodu. Bohužel v Praze pamatuji že i učitelky podělané z komoušského ředitele kontrolovaly prezenci na prvního máje a když někdo zdrhnul dřív, tak z toho bylo vyšetřování. A zřejmě nevíte co píšete. VYVRAŽĎOVACÍ mise?!? Kolik lidí tam naši vojáci vyvraždili? A pokud o tom něco víte (ale to silně pochybuji že ausgerechnet vy by jste něco mohl vědět) tak je vaše povinnost podat trestní oznámení, jinak se též dopouštíte trestného činu.
11. 07. 2011 | 21:43

Tenco napsal(a):

Johnny_Cmoud
Nemonetární systém by se asi změnil postupně opět v monetární.
Problémem nejsou peníze jako ekvivalent směny, problémem jsou peníze jako komodita a způsob, jakým se ta komodita pěstuje, popřípadě vyrábí, těží či odchovává.:))
Tržní valuace hodnoty je asi jediná možná a také i nejvíce vypovídající - ale to by se jednak musel narovnat rámec fungování onoho ekvivalentu a dále valuovat hodnoty při zahrnutí všech efektivních nákladů. Aby ta výpovědní hodnota byla objektivní.
Dále je tento trh deformován monopollním a oligopolním vlastnictvím - coby vyjádřením původně talentovanosti, v dnešní realitě však vyjádřením perfidností způsobenými právě tou tvorbou a fungováním směnného ekvivalentu.

Socialismus ve smyslu socialismu jak o něm píše například Cohen je krásnou vizí (příklad kooperace při výletu do přírody). Ale bez akceptování toho, že lidé jsou skutečně různou měrou talentovaní a bez průhledných a symetricky sdílených - co se týče valuací hodnoty, byť nezkreslované výše uvedenými perfidnostmi - je cesta k němu - bez tržního hospodářství nemožná.

Jediná cesta je tak boj s extrémy. To je možné jak při použití tržních mechanismů, tak při pomoci ragulací - negativních i pozitivních.
V tomto smyslu je každé oslabování státu - mám na mysli státu v ideálním pojetí - cestou nikam. Je to cesta vedoucí mimo kulturně- civilizační rámec.
Jediná možná cesta vede skrzeva kultivaci. Jedince, lokální komunity, státu, soustátí, globalní vesnice.

Je třeba revolucí v myšlení, ne revolucí v tradičním pojetí.

Díky za inspiraci.
11. 07. 2011 | 21:57

Tenco napsal(a):

re: symetricky sdílených informací
11. 07. 2011 | 21:59

Mard napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal:Jistě se asi shodneme na tom, že v uplynulých třech letech životy milionů lidí na této planetě negativně ovlivnily události společné s finanční krizí. Otázka - jaký vliv na toto měla zchátralá, hloupá, zaostalá, diktátorská Kuba a jaký pak moudrý, demokratický, moderní a inovativní Wall Street?

Připadá mi to jako velmi slabá otázka a protože jsem vám to nechtěl napsat, tak jsem jí přešel. Ale když na tom trváte, tak se do ní pustím.
Nejdříve se pozastavím na slovem "negativně". Co je negativnější, že rodina sociálně potřebných, která už několik generací nemá práci a ani jí nehledá, přijde v USA o dům, neboť nemá na splátky hypotéky (a ani by neměla nebýt presidenta Cartera a jeho znásilnění Freddie Mac a Fannie Mae), nebo třeba pan Orlando Zapata Tamayo, který dostal 18 let vězení za "rušení veřejného pořádku" a ve vězení zemřel. Co je podle vás více negativní? A kolik lidí vez hypotéky vyváží jeden politický proces a jednu smrť na Kubě?
Víte, jsou věci které se Kubánců nedotknou. Například zdražení polovodičů nebo nové mobily či netbooky se jich opravdu netýkají, stejně tak jako moderní léky a moderní operační postupy.
Pokud se věnujete cenným papírům a máte negativní pohled na Wall Street (čimž se obvykle myslí tamější Burza cenných papírů), tak opravdu asi nechápete úlohu burz. Burza je tržiště sloužící ideálními spojení nabídky a poptávky. Bez burzy jsou fluktuace mnohem větší a kritické tendence mnohem horší. Domnívám se že nebýt Wall Streetu, tak by bankovní krize byla mnohem horší a vleklejší. Ostatně CDS se tam neprodávají, ani NYSE nemá nic společného s hypotékami (pokud pominu stocky bank, které tam mají kotaci). Tudíž první odpověď na Vaší otázku je, že na krizi neměla vliv ani Kuba ani Wall Street. A druhá odpověď - i přes všechny negativa finanční krize se stále lidé v USA mají zatraceně mnohem lépe než lidé na Kubě.
11. 07. 2011 | 21:59

Mard napsal(a):

Pro Johnny_Cmoud: pane kolego, vaše argumentace je hrozně bídně slabá. Nemžete definovat socialismus jako nekapitalismus, to je blbost. Pak bychom za socialismus mohli pokládat otrokářský či feudální režim. Sice se socialismus od těchto dvou režimů liší méně než od kapitalismu, ale je to bytostně něco jiného. Já neargumentuji extrémy. Extrém není Rusko, ale třeba Kambodža za Pol Pota. Tamní socialismus se plánovitě snažil vyvraždit veškerou inteligenci a celkem tamější komunisté vyvraždili cca čtvrtinu obyvatel. To se v Rusku ani v ČR _naštěstí_ nestalo. Tady takový šílený socialismus nebyl, tady byl celkem průměrný. Komunisté pověsili cca 200 politických protivníků a odsoudili asi čtvrt milionu lidí v politických procesech. To je celkem průměrná hodnota na socialismus. Zkusme ale najít nějaký reálný příklad socialismu, který by se vám líbil. Bohužel přijdete na to, že nikde nebyl v reálu takový socialismus, který by se vám mohl líbit déle než první dva roky a nejpozději pak VŠUDE kde byl socialismus nastolen, začalo vraždění. Takže ať vyjdu z teoretických podkladů socialismu, jako například děl Lenina, nebo praktické realizace, tak to zatím vždy skončilo hromadami mrtvol. Tudíž mám málo snahy věřit že další praktická reinkarnace této ideologie by byla humánnější.
11. 07. 2011 | 22:11

Tenco napsal(a):

Mard
Pokud se začnete trochu informovat o tom, kdy a kdo , proč byl proti regulacím určitých typů finančních derivátů, pokud vezmete v potaz majetkovou provázanost některých ratingových agentur, pokud vezmete v potaz jak se zachoval např. GS KE SVÝM klientům - držitelům kolatreálů, pokud vezmete v potaz, že nebýt TARPu - který nefinancoval Wall Street ale americký daňový poplatník..etc etc..tak jsou vaše závěry scestné a přijímají onu šablonu, že za krizí stojí " chudý černoch z Ohia, který neměl na dům, ale přesto si vzal hypotéku".

O burzách něco vím. Vím také, že existují MM. A vím, že vyzrát na MM, je z podstaty věci samé NEMOŽNÉ.
Vy popisujete burzu někde ze sklonku 19. století.

Více v mé replice panu Johnny_Cmoud .

Hrajete si na všeználka. To se většinou ukáže jako chabé.
Já nemám patent na rozum, ale na rozdíl od vás na burze obchoduji.
Bohužel, se mi od vás žádného poučení nedostalo.
Samotného mě to mrzí.
Mám radost , když se dozvím něco nového.

P.S. Vyhnul jste se odpovědi - jak se má diktátorský režim Kuby a demokratický režim USA k dopadům na světovou ekonomiku via ztráta důvěry ?

Wall Street není jen burza.
Jako znalec kapitalismu byste měl vědět alespoň toto.
11. 07. 2011 | 22:12

Tenco napsal(a):

Mard
A teď vidím, že se dokonce pouštíte i do popisu socialismu a to tak, že dáváte za příklad SSSR, pakm i Polpotovský režim.
V SSSR nebyl žádný socialismus.
Byl to centralistický byrokratický kapitalismus zvláštního typu.
Socialismus skončil s mocí sovětů.

Opakujete bulvární mantry.
Proto konec diskuze. Tečka. Škoda času.
11. 07. 2011 | 22:16

Tenco napsal(a):

Ještě dodatek.
Proto také byla transformace v SSSR - co se týče přeskupení vlastnických vztahů tak "snadná".
V uvozovkách !!!
11. 07. 2011 | 22:18

Tenco napsal(a):

Poslední replika.
CO se týče Kuby - tak největší obavy, jaké USA mohou mít, jsou, že se Kuba vydá čínskou cestou opřenou o čínský kapitál. Pokud by se měla vydat ČEZkou cestou - tak být členem nějaké finančně-obchodní zájmové skupiny v USA.... tak su klidný. :)))
Být Číňany - tak investuji na Kubě.

Howgh.
11. 07. 2011 | 22:21

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tenco napsal(a):
"V SSSR nebyl žádný socialismus.
Byl to centralistický byrokratický kapitalismus zvláštního typu.
Socialismus skončil s mocí sovětů."

:-)) :-)) :-))
No vidíte, že vám to jde. Ještě se pár dní snažte a budete vtipný jako ten Dalimír.
Našlápnuto na to máte.
Mnoho dalších politologických objevů vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
11. 07. 2011 | 22:41

Tenco napsal(a):

Válečný...etc.
V těch Petřkovicíh sis to ověřil ?
Pokud mi připomeneš tvůj zdejší blábol - odkážu tě na příslušné práce, které jsou však něčím jiným než titulkama z Blesku.
Připomeň se. Odkazem na tento blog.
Dnes už ale nemám sílu zabývat se takovými exoty jako jsi ty.
11. 07. 2011 | 22:45

t... napsal(a):

Tenco,

pěkné příspěvky, vlastně skoro jediné co se zde dát číst.

"revolucí v myšlení"

I s revolucí v myšlení je potíž, za uskutečnitelnou považuji pouze evoluci v myšlení, jak u jednotlivého člověka(nejlépe to jde výchovou a vzděláním od dětství), tak u celé společnosti, u některých lidí, jako je "honolulu", je zbytečné se o změnu myšlení snažit, tací budou muset evolučně vymřít. Evoluci v myšlení vládců je možné očekávat pouze se souběhem evoluce myšlení (průměru) jejich voličů.

Evoluci v myšlení (také) prosazovat postupnou (evoluční) změnou zákonů, za posunutím znění zákona, i o malý kousek k lepšímu, je velké úsilí, viz článek "Ústavní soud přibrzdil hazard", nejpodstatnější slovo je "přibrzdil".
http://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/novinove-clanky/20741-ustavni-soud-pribrzdil-hazard.html
11. 07. 2011 | 23:00

vlasta napsal(a):

Johny_Cmoud
Já samozřejmě neberu za příklad to, co tu bylo. Ale pravdu má Tenco. Vycházím z toho, že kromě vlastností lidí, které jsem popsal, existují další negativní (nezřízená touha po moci, hrabivost, žití na úkor jiných). Čistý socialismus by vyžadoval i ideální lidi, což je vyloučené. Proto opět souhlasím s Tencem, že je jediná možnost, pouze extrémy zákonnou cestou omezovat.
11. 07. 2011 | 23:07

vlasta napsal(a):

ad t...
Bohužel, ani výchova tohle nedokáže vyřešit. Vím ze zkušenosti, že i dva bratři, stejně vychovávaní, jsou naprosto v přístupu ke společnosti rozdílní.
11. 07. 2011 | 23:13

Tenco napsal(a):

t...
Asi jo. Evoluce je lepší výraz.
Jenže oni furt...dikatura...miliony mrtvých..tak jsem nějak tou revolucí načichl. :))

Dobrou noc.
11. 07. 2011 | 23:14

t... napsal(a):

vlasta:

Záleží jaká ta výchova je. Výchova není jen v rodině, každý z bratrů mohl mít jiné učitele, ve škole či jinde. Někoho nepřímo (k lepšímu nebo horšímu)(také) vychovává jeho (osobní) nemoc/zranění/postižení.
11. 07. 2011 | 23:23

Mard napsal(a):

Tenco:
Ano. Vidím že jste podlehl té bláhové myšlence že stačí regulovat a vše bude OK. A pokud by něco haprovalo, tak je třeba zpřísnit regulaci a kdyby to nestačilo tak ještě více. Myslím že vás pan president Raegan musel znát, když pronesl svou památnou úvahu o státní regulaci.
A vaše úvahy o úloze Goldman Sachs mě trochu pobavily. Víte zapřáhnout vůz před koně jde, ale daleko nedojedete. Krize vypukla kvůli dlouho skrytým otráveným papírům. Takže je zde primární důvod - vznik skrytě špatných papírů a na tom se nepochybně podepsalo poskytování dotovaných hypoték, což však levičáci odmítají přiznat. A bohužel i druhý důvod - dlouhé skrytí chabé podstaty CDS a tady vidím úlohu jak GS, tak i dalších subjektů na trhu.
A vaše představy, že v SSSR byl byrokratický kapitalismus jsou vážně pochybné. Kapitalismus moc nejde do party se všelidovým vlastnictvím, zákazem podnikání, centrálním plánováním využití všech výrobních prostředků, atd. V sovětském svazu nepochybně byl do jeho rozpadu spíše nějaký typ socialismu, i když to opět z nějakého nepochopitelného důvodu, levičáci neradi vidí.
11. 07. 2011 | 23:46

Béda napsal(a):

Mard,

vyjádřím se pouze k hypotékám. Helejte se, můžete nedůvtipnému prozradit, jak nezaměstnaní přesvědčili vládu složenou ze samých milionářů, banky složené ze samých milionářů sledujících ziskové kritérium jako orákulum, aby rozhodli o udělení hypoték nebonitním klientům s mizivou perspektivou návratnosti investice? Byli snad ti bezdomovci členy správních rad anebo akcionáři bank, milionářskými kongresmany...? kde se ve společnosti řídící se výslovně tržním pravidlem zisku najednou vzala taková míra nezištnosti? nebylo ono to náhodou tak, že kucí bankérští, jejich rádcové v okolí prezidenta a milionářská charita v Bílém domě vsadili na co jiné nežli na pyramidovou spekulaci a dlouhodobý růst cen nemovitostí, kde výtěžek ze zastavené nemovitosti v případě nesplácení po zabavení a prodeji bude vyšší nežli původní cena pořízené nemovitosti (teorie nekonenčého boomu) a v případě, že pyramida kiksne, uhradí ztráty bankám všichni plátci daně, resp. se rozpustí ve bankovních světech ostatního světa?

Neříkejte, že si to chudina, která nemá absolutně žádnou šanci ovlivnit třeba proměnu zdravotního systému ve společnosti kde vládne absolutisticky komerční zisk na těch altruistech vynutila. To byste mě skutečně rozesmál.
12. 07. 2011 | 05:09

Béda napsal(a):

oprava: bankovních sejfech
12. 07. 2011 | 05:11

Jan Žura napsal(a):

Jak hezky uvedená dáma píše o své vlasti! Tak nás pomlouvájí cikáni u mezinárodních „humanitárních“ organizací. Pro pár vyvolených a chráněných to zase odskáče většina (pracující).
12. 07. 2011 | 08:18

refreš napsal(a):

zase nějaká chytrá příživnice.
Tady v havlistánu kde zdravotní sestry v době placeného zdravotnictví musí do podnájmu brát vrahy, aby nájem utáhly to zajímá leda tak kocába a tu jeho spolupříživnici.
12. 07. 2011 | 08:56

Emka napsal(a):

Pod mostami spí denne 250 000 detí! Ani jedno z Kuby! To pravdepodobne tej príživnícko-humanitárnej "disidentke" vadí
12. 07. 2011 | 09:52

kacíř napsal(a):

Já bych si jen přál, aby si Dania taky četla tyhle diskuse pod svými blogy.
12. 07. 2011 | 09:52

t... napsal(a):

kacíř:

..., aby se dozvěděla, pokud jí někdo zdejší diskusi přeloží do španělštiny, což považuji za nereálné, že po případné revoluci, která svrhne castrovský feudalismus, patrně jeden druh darebáků vystřídá jiný druh darebáků.

... teď přišli noví mladí a ti tu řádí jak na Clondaiku ...
http://www.youtube.com/watch?v=2iih3c504tw
12. 07. 2011 | 10:15

uno napsal(a):

Myslím, že na Kubě je to jiné,než jako to bylo před lety u nás - o disent a jeho názory se u nás zajímala minorita. Byla to chyba, kdyby se o to co disent říká zajímali, tak zde kapitalismus ještě nebyl, stejně jako není na Kubě, nebo v Číně. Disent nás zavedl do slepé uličky, socialismus přežil čtyřicet let blokády kapitalismem, kapitalismus nikdo neblokuje a hroutí se po dvaceti letech, Řecko, Španělsko, Portugalsko, Itálie, a na pokraji hospodářského krachu jsou i USA, mohou za to poděkovat Reaganovi že zruinoval stát "hvězdnými válkami", ono to nepostihlo jen SSSR, proti kterému to bylo namířeno, ale i USA. Jak se říká - kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. A korunu tomu nasadil Bush válkou v Iráku a Afghanistánu, kdyby žil spisovatel Alois Jirásek, mohl by o našich žoldácích také napsat knihu "V cizích službách".
12. 07. 2011 | 11:05

Johnny_Cmoud napsal(a):

Marde, právěže jsem psal o tom, že socialismus musíme nejdříve definovat. Kapitalisti totiž chvilku pracují s pojmem socialismus jako konkrétně s tou sovětskou (nebo jakoukoli jinou) aplikací, chvilku zase jako cokoli nekapitalistického, jak se jim to zrovna hodí. Funguje to asi jako: "Cokoli nekapitalistického nemůže fungovat, podívejte se na Stalinovo vraždění."

Vlasto, nějak se poprat s hloupým a sobeckým lidským chováním musíme, to je jasné. V socialismu to jde těžce, v kapitalismu taky. Něco mi přitom říká, že vychovávat mladé lidi v ideologii "nahrabte si pro sebe a všechno bude OK" nebo "nejlepší je nic nedělat a získat moc" tomuto moc nepomůže. Nemyslím, že by socialismus (opět v definici "cokoli nepeněžního") nutně musel mít ideální lidi. Snad by pomohl příklad.

Tenco: "Nemonetární systém by se asi změnil postupně opět v monetární.
Problémem nejsou peníze jako ekvivalent směny, problémem jsou peníze jako komodita a způsob, jakým se ta komodita pěstuje, popřípadě vyrábí, těží či odchovává.:))
Tržní valuace hodnoty je asi jediná možná a také i nejvíce vypovídající - ale to by se jednak musel narovnat rámec fungování onoho ekvivalentu a dále valuovat hodnoty při zahrnutí všech efektivních nákladů. Aby ta výpovědní hodnota byla objektivní.
Dále je tento trh deformován monopollním a oligopolním vlastnictvím - coby vyjádřením původně talentovanosti, v dnešní realitě však vyjádřením perfidností způsobenými právě tou tvorbou a fungováním směnného ekvivalentu.

Socialismus ve smyslu socialismu jak o něm píše například Cohen je krásnou vizí (příklad kooperace při výletu do přírody). Ale bez akceptování toho, že lidé jsou skutečně různou měrou talentovaní a bez průhledných a symetricky sdílených - co se týče valuací hodnoty, byť nezkreslované výše uvedenými perfidnostmi - je cesta k němu - bez tržního hospodářství nemožná.

Jediná cesta je tak boj s extrémy. To je možné jak při použití tržních mechanismů, tak při pomoci ragulací - negativních i pozitivních.
V tomto smyslu je každé oslabování státu - mám na mysli státu v ideálním pojetí - cestou nikam. Je to cesta vedoucí mimo kulturně- civilizační rámec.
Jediná možná cesta vede skrzeva kultivaci. Jedince, lokální komunity, státu, soustátí, globalní vesnice.

Je třeba revolucí v myšlení, ne revolucí v tradičním pojetí."

Je mi líto, ale nejsem si jistý, jestli Vám plně rozumím. Chápu to tak, že podle Vás se bez trhu neobejdeme, jen je třeba reformovat emitování peněz a regulovat extrémy.
Já si zase ale myslím, že peněžní systém sám tyto problémy vytváří. Subjekty se snaží vydělat, nahrabat si pro sebe a tím mlží, to komplikuje spolupráci. Snaží se získat hodně za málo práce a když se mu to povede, má moc. A s touto mocí má automaticky větší moc na to získat ještě více moci. A přirozeně si vytváří páky, aby tato moc byla stabilní a vyhnuly se regulacím. Píšu to velmi jednoduše, ale je to samozřejmě komplikované, dobře to vysvětluje např. Peter Joseph, autor Zeitgeistů, ve svých přednáškách na internetu (Where are we now apod.- doporučuji).
Co se týče těch talentů a nutnosti stejné míry talentu, moc to nechápu. Bezpeněžně to řešíme přece každý den. Např nedávno jsme společně s kámoši řešili solární pec. Někdo měl chytré nápady, někdo mlčel. Pak zase měl dobrý nápad tenhle apod. Ale možná jsem Vás jen nepochopil, promiňte.
Co myslíte tou kultivací?
12. 07. 2011 | 11:15

Mard napsal(a):

Béda napsal: Helejte se, můžete nedůvtipnému prozradit, jak nezaměstnaní přesvědčili vládu složenou ze samých milionářů, banky složené ze samých milionářů sledujících ziskové kritérium jako orákulum, aby rozhodli o udělení hypoték nebonitním klientům s mizivou perspektivou návratnosti investice?

Politici jsou stejní v ČR i v USA. Pan president Carter, aby se zalíbil voličům, tak pomocí Freddie Mac začal tlačit hypotéky i méně majetným vrstvám, které by za normálních podmínek na hypotéku nedosáhly. Freddie Mac je hovorový název pro Federal Home Loan Mortgage Corporation (FHLMC), který byl vytvořen v roce 1970 s cílem rozšířit sekundární trh pro hypotéky v USA.
I u nás se najdou nezodpovední politici slibující a prosazující například třináctý důchod, což je ekonomický nesmysl.
12. 07. 2011 | 12:01

Tenco napsal(a):

Mard
13 důchod je cejch mimořádné, jednorázové valorizace, který(ten cejch) vymysleli pitomci, kteří se zcela bez jakýchkoliv zábran nazývají novináři a stále jej používají i dnes jiní pitomci, kteří na tohle sedli jak na špek.
Ober pitomci pak použijí tento jednorázově zamýšlený akt coby strašáka - ve smyslu, že snad ČSSD chtěla zavést pravidelné vyplácení 13. důchodů.

Mimochodem - pan Kalousek asi bude kompenzovat důchodcům dopad chystaného zvednutí DPH - to nevadí ? /zvedání daní, z toho vyplývající další transfer vybraných peněz daňových poplatníků.. to není ekonomický nesmysl ???/

P.S. Ušetřte nás prosím už svých polopravd, ano ? Dík.

Johnny_Cmoud
Jak chcete tedy měřit, porovnávat hodnotu chleba a šroubu M 16 ? Mušličkama ?
Vy víte o nějakém jiném způsobu jak se dostat ke zboží či službám, než na trhu ?
Jak ?

Kultivace znamená např. to, že se voliči rozhodnou vybrat a volit ne ty kandidáty, které jim naservíruje Mafie, ale ty, o kterých se oprávněně domnívají, že budou zemi spravovat řádně a zodpovědně.
Kultivace je to, že když pak takový člověk selže - bude moct být odvolán i běhěm funkčního období.
Kultivace je to, že veřejnost bude vyvíjet tlak na instituce, aby byly co nejvíce otevřené ve smyslu symetrického sdílení informací.
Kultivace je například i to...etc etc.

Boj s extrémy ?

Kopnout Kalouska už konečně do ....hýžďového svalu. Například. :))

http://www.solarcooking.org/plans/
.))
12. 07. 2011 | 15:14

Honza999 napsal(a):

Jirka H

Ono to je s tím potlačováním svobody projevu trochu složitější.

Musíte si uvědomit, proč "demokratům" nevadí "svoboda projevu" v jejich "demokraciích".. Nevadí jim proto, že je pro ně neškodná. Proti názorům prostého lidu projevovaným amatérskými způsoby může postavit profesionální propagandu masmédií. Profesionální propagandu podepřenou desítkami let výzkumů na poli lidské psychiky, kapitalističtí vládci moc dobře vědí, na jakou strunku v lidské duši hrát..

A proč vadí svoboda projevu na Kubě? Protože tito "svobodně se projevující" jsou v drtivé většině lidé podporovaní (i finančně) americkou tajnou službou a jejich protivládní propaganda je precizně vycizelovaná CIA experty pro psychologickou válku. Dobře podané vylhané "argumenty" (pochopitelně podepřené špatnou ekonomickou situací způsobenou z větší části ekonomickým embargem) dokáží nadělat větší škodu než embargo samotné. Trpaslík se brání proti Goliáši co se ho snaží ovládnout a pochopitelně se brání všemi dostupnými způsoby.

Svoboda projevu bude moci nastat na Kubě tehdy, až ji nadnárodní kapitál přestane zneužívat k destrukci všech, co mu nejsou po vůli.
12. 07. 2011 | 15:28

Honza999 napsal(a):

Jirka H

"Bez toho, aby člověk mohl bez obav nakládat s plody své práce, není svobody."
Bingo... Dnešní dělník může bez obav nakládat s plody své práce? A co zemědělec? Už DNES se na bursách kšeftuje s tím, co se zemědělcům má urodit příští rok - co by se asi stalo, kdyby ti zemědělci příští rok bez obav naložili s plody své práce a "sežrali" to sami? Kulový, nikdo z těch, co DOOPRAVDY PRACUJÍ, nemůže s plody své práce jakkoli naložit, je nucen svou práci hluboko pod cenou prodat vládcům-parazitům.

"Vždyť první, o co každá tyranie usiluje, je zbavit lidi ekonomické nezávislosti na vládcích."
Bingo na druhou... Dnešní společnost je nezávislá na vládcích? Dnešní vládci jsou BANKY. Ještě jednou - je společnost NEZÁVISLÁ NA BANKÁCH?
12. 07. 2011 | 15:29

t... napsal(a):

Tenco,

tip na dobrou autorku, v odkazu článek, mimo jiné, o Kalouskovi. (zvukovou verzi považuji za lepší)
http://www.rozhlas.cz/plzen/publicistika/_zprava/911422
12. 07. 2011 | 17:38

Mard napsal(a):

Tenco napsal: 13 důchod je cejch mimořádné, jednorázové valorizace, který(ten cejch) vymysleli pitomci, kteří se zcela bez jakýchkoliv zábran nazývají novináři a stále jej používají i dnes jiní pitomci

Ano, ale já vás nenutil, aby jste tento název používal, rozhodl jste se k tomu sám. Překvapuje mne, že klidně označíte sám sebe tímto dehonestujícím pojmenováním. Ale gratuluji Vám - pochopením sám sebe máte možnost zmoudření.

Tenco napsal: pan Kalousek asi bude kompenzovat důchodcům dopad chystaného zvednutí DPH - to nevadí ? /zvedání daní, z toho vyplývající další transfer vybraných peněz daňových poplatníků.. to není ekonomický nesmysl ???/

Ne, to je velmi sociální krok. Zatím to bylo tak, že levice držela ze "sociálních" důvodů nižší jednu sazbu DPH, ale z této výhody těžili více bohatší lidé, kteří více utrácejí za potraviny než sociálně potřební. Nyní se tato nespravedlnost odstraní. Nyní nebudou moci bohatí zneužívat této sociální výhody, neboť DPH bude sjednoceno a bude pouze transfer části daní sociálně slabším skupinám, mezi které nepochybně důchodci patří. Proč si myslíte že sjednotili Dáni sazby DPH? Jsou to asociální lumpové, nebo měli podobný záměr jako naše současná vládní koalice?
12. 07. 2011 | 21:33

Mard napsal(a):

Honza999 napsal: Dnešní vládci jsou BANKY.

Založte si svou banku a staňte se tak snadno vládcem :-) Vy mne rozesmáváte, kolego!
12. 07. 2011 | 21:35

George nglotur napsal(a):

Honza999 napsal: A proč vadí svoboda projevu na Kubě? Protože tito "svobodně se projevující" jsou v drtivé většině lidé podporovaní (i finančně) americkou tajnou službou

Víte musím se Vám přiznat že mne za totality bohužel americká tajná služba nijak nepodporovala a bohužel jsem od ní nedostal ani korunu československou ani mrzký dolar. A vesele jsem chodil na "nepovolená shromáždění rozvratných živlů" a účastnil jsem se "nenávistné propagandy proti výdobytkům pracujícího lidu" a projevoval jsem "nenávist vůči našemu socialistickému zřízení". Musím přiznat že velkou odměnou pro mne bylo (ovšem nevyplatila mi jí CIA) že bolševici spolu s ruskýma okupantama naší země odtáhli na "smetiště dějin", kam původně posílala komoušská propaganda nás, kteří jsme demonstrovali s prdelí staženou strachy.
12. 07. 2011 | 21:43

Honza999 napsal(a):

Mard

Vy mne rozesmáváte ještě více...

Vládcové mezi sebe někoho pustí? Vládcové připustí, aby se jejich moc rozmělňovala? Banku jakžtakž "pevnou v kramflecích" založíte pouze s kapitálem, s kterým v této zemi disponuje pouze několik lidí (a ti už v bankovnictví jedou).

Vaše knížecí rada je realizovatelná stejně, jako bych vám poradil vyřešit světovou energetickou krizi dovozem metanu z Titanu...
13. 07. 2011 | 06:41

Honza999 napsal(a):

George nglotur

A kdypak jste to demonstroval? V roce 89?

Já jsem demonstroval v 68, 69, 70, 88,a 89. Když vidím, jaké svinstvo se tu dnes dostalo k moci, tak bych si sám za ty své protesty nafackoval...
13. 07. 2011 | 06:44

Tenco napsal(a):

Mard
Pokračujete pouze ve svých lžích.
Prostudujte si dánský daňový systém via DPH...a zjistíte, kolik věcí je z režimu DPH vyňato (nejen finanční služby).
Vaše bláboly ohledně spotřebního koše bohatých a chudých via zvýšení DPH na př. na potravinyjsou už pak snad dobré jen jako přednáška pro hluché svíčkové báby a skutečnost nevnímající chovance psychiatrických ústavů.

Co se týče toho 13. důchodu - ano, takoví manipulátoři, jako jste Vy, zaslouží název "pitomec". Myslím si, že to je celkem výstižný název.
/vylhanou věc použijete jako argument k hodnotícímu soudu a to jen na základě tohoto jednoho - takto zkonstruobvaného..."pochybní politici slibující 13. důchod coby ekonomický nesmysl" - viz výše../

Žádal jsem vás, ať se na mě už neobracíte..je to pro mě pouhá ztráta času.
Děkuji tedy za vstřícnost./doufám, že rozumíte psanému textu/

P.S. Vaše propaganda ve prospěch spolku psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů , který se díky Mafii momentálně jmenuje vládní establishment, je dosti průhledná.
Však v konečném důsledku je bearish.
13. 07. 2011 | 09:38

ex-nemo napsal(a):

Jediný kousek kubánského ostrova kde vládne pravá demokracie, je Guantanámo.
13. 07. 2011 | 12:52

Mard napsal(a):

Tenco: a jinak se pokládáte za zdravého? Vidím že máte takové komunistické tendence, ostatním říkáte co mají dělat :-) Nejspíš jste to podědil!
13. 07. 2011 | 23:32

Mard napsal(a):

ex-nemo napsal: Jediný kousek kubánského ostrova kde vládne pravá demokracie, je Guantanámo.

Musím s Vámi souhlasit. Ostatně nám to celkem může být jedno, ale chudáci Kubánci, co žijou v poměrech, která v Evropě panovaly tak před 100 lety. Mimo několik větších měst jako je třeba La Habana a Santiago de Cuba, lidé běžně nemají nejen záchod ale ani tekoucí vodu. Elektrizace se povedla, skutečně mají skoro všude televize, ostatně podobně jako v Rusku. Ale telefon je třeba jen jeden ve vesnici. Kolega mi vyprávěl šílené zážitky z pobytu na "ostrově svobody". Možná by pro spoustu Čechů bylo nepředstavitelné, že hromadná městská doprava má mnohdy podobu velkého vlečňáku taženého traktorem. Nadávky Pražanů že nové tramvaje nemají klimatizaci by jim asi připadaly jako vtip :-(
13. 07. 2011 | 23:41

t... napsal(a):

Mard:

Jen jestli ty nové tramvaje, jak je v ČR často špatným zvykem, nebyly koupeny za vyšší cenu než být měly, protože v obchodě figuroval nějaký (zbytečný) zprostředkovatel, pražský magistrát je na (finanční) tunely expert, nejen doubletunel Blanka, ale i OpenCart ....

Nejprve se veřejné rozpočty zadlužují, těm co o nich rozhodují to je jedno 'z cizího krev neteče', následně, když je výše dluhů neudržitelná, se začne šetřit, samozřejmě jen na lidech, kteří mají malou nebo žádnou možnost obrany, v konečném důsledku dosti z nich následně na jízdu (jakoukoliv) tramvají nezbydou peníze.

Řecko je skoro v bankrotu, je "zachraňováno" tvrdým šetřením viz předchozí a dalšími půjčkami, tzn. vyrážení klínu klínem, Irsko a Island na tom také nejsou dobře, teď se mluví o Španělsku a Itálii .....
14. 07. 2011 | 09:39

Bomberius napsal(a):

Dobrý den. (=Buenos días!)
no, tak to je vcelku velmi trefné, co jste výše popsala:)))

U nás, tj. tedy v ČR, je to tedy velmi podobné, co se mocenské mentality a absurdní demokracie týče. Máme zde pravicovou vládu, no, ona se nazývá sama obdivně "vláda rozpočtové spravedlnosti", i když korupce je právě paradoxně tím nejbizardnějším prvkem, který jí zatím nejvíce ve společnosti proslavil! Je nutno dodat, že nadmíru negativně! S předvolebním mottem "Padni komu padni" s údivem zjišťujeme, že to padá zatím nejvíce na nás, tj. na obyčejné lidi, nikoliv na zkorumpované české politiky popř. podnikatele! Jak také jinak, když se česká pravice přátelí právě nejvíce s podnikateli, milionáři, pro něž (a sebe) především legislativu tohoto státu upravuje, spravuje! A kdo tedy vlastně nejvíce trpí? No, přece obyčejní lidé!

P.S.: My dobře víme, kdo je ten pán Absurdno!!

Ani nevíte, jak Vám rozumím!!

S přátelským pozdravem

Bomberius
22. 09. 2011 | 16:41

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 10:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy