Modlitby a excesy: jak prožívá Kuba návštěvu Benedikta XVI.

17. 04. 2012 | 11:05
Přečteno 2608 krát
Papež Benedikt XVI. přivezl poselství míru, svobody a usmíření na Kubu, která v průběhu týdne, který jeho návštěvě předcházel, zažila novou vlnu zatýkání zastánců lidských práv, představitelů opozice a členek organizace manželek politických vězňů Dámy v bílém. Politická policie v různých částech země obléhá domovy stovek Kubánců, kteří se staví proti režimu, aby jim zabránila cestovat do Santiaga de Cuba nebo do Havany, kde má papež sloužit mše.

„Kolem dvanácté mě zatkli a později mě odvezli zpátky do Havany, kde bydlím,“ líčí Julio Aleaga, nezávislý novinář, který se přesunul do města Santiago de Cuba, aby informoval o papežově mši, a 23. března byl zatčen složkami státní bezpečnosti. „Desítky představitelů opozice z blízkého okolí jsou za mřížemi nebo nemohou opustit domov,” dodává.

V Havaně mezitím mnoho pracujících čelí výhružkám, že pokud se nezúčastní mše, kterou bude Svatý otec sloužit 28. března na Náměstí revoluce, přijdou o práci. „Účast na mši je povinná a kdo se nezúčastní, nebude mu vyplacena mzda za daný den a bude prověřen,” vysvětluje Ramón, zaměstnanec podniku PRODAL, „a pokud pro svoji nepřítomnost nebude mít přesvědčivý důvod, může přijít o zaměstnání.“

I když to tak na první pohled nevypadá, v celé zemi jakoby vládl válečný stav. Papežská návštěva se neprojevila uvolněním represivního prostředí, jak by se dalo očekávat, právě naopak, je cítit snaha nadále uplatňovat co nejpřísnější donucovací opatření. Vše nasvědčuje tomu, že zavírání lidí na dlouhé hodiny nebo dny do špinavých a zatuchlých kobek prosáklých nesnesitelnými pachy, kterého jsme byli v posledních měsících tak často svědky, ještě více zintenzívnilo.

Mobilizace se tentokrát netýká vojáků v olivově zelených uniformách, ale stoupenců strany a představitelů komunistické mládeže, bývalých představitelů armády a chlapců od politické policie, kteří se všichni v civilním oděvu staví po bok zásahovým jednotkám a s tyčemi a obušky skrytými pod oděvem přiživují strach, což je činnost, ve které vynikají jak svojí neúnavností, tak bohatým výběrem metod, které k tomu používají.

Už je tomu skoro dva týdny, co bylo v noci na 15. března z kostela paní Marie Milosrdné v Havaně vyvedeno třináct představitelů opozice, kteří se zde zavřeli a žádali papeže, aby je přijal a vyslechl jejich prosby. „V devět večer nám farář z kostela paní Marie Milosrdné a monsignor Suárez Polcarí řekli, že přijede nějaký vládní úředník, aby si s námi promluvil,“ řekl nezávislému tisku Vladimír Calderón, předseda Republikánské strany a jeden z uvězněných. „Když jsme ale otevřeli dveře kostela, čekalo na nás 22 příslušníků státní bezpečnosti, kteří nás násilím vytáhli z kostela a odvezli na policejní stanici, kde jsme museli absolvovat ponižující výslech.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lech napsal(a):

Je to fakt prasárna, když ani v socialistické Kubě není právo na práci.
Nebo snad je a paní Garcia si z nás zase vystřelila.
17. 04. 2012 | 11:14

Mech napsal(a):

Nevim jak na Kubě, ale tady u nás stejně jako ve všech demokratických zemích má právo na práci každý. Nikdo nikomu pracovat nezakazuje. Ale taky nikdo po nikom nemůže chtít, aby mu práci hledal, našel a garantoval, že si jí udrží. Což se ale lemplům, který si myslí, že všechno za ně a jim podobný musí někdo udělat, dost těžko vysvětluje. Ale samozřejmě to jde i jako na Kubě: nechte nás zaměstnaný, my budeme držet hubu a dělat, co se nám řekne. Když ne, tak po tý hubě holt dostaneme. Strana ví, co je pro nás správný.
17. 04. 2012 | 11:23

hovorka11 napsal(a):

"Ponižující výslech" co to je? To my v demokracii neznáme. U nás i obušek policie na demonstracích má demokratizační účel.
17. 04. 2012 | 11:26

raketou na Mars napsal(a):

nějak tomu nerozumím

tak někteří na mši nesmí a jiní tam zas musí povinně?
17. 04. 2012 | 11:29

dříve čtenář napsal(a):

A copak si počnete s disidenty, kteří se na Kubu možná vrátí ze Španělska? Nebude už na Kubě předisidentováno? A nechtěli byste ještě jednoho křivohubého od nás?
17. 04. 2012 | 11:34

Luba napsal(a):

Aha!

Už jsem si myslel, že stranický anesteziolog ODS Kuba, příslušník hlubocké mafie, má kontakty i na místech nejvyšších.

"Účast na mši je povinná ..." :)

Dejte mi do ruky mávátko, řekněte jak volat sláva ...
"Heil Benedetto!"
17. 04. 2012 | 11:36

kokoshka napsal(a):

Je to fakt divne že 85lety Papež jede na Kubu,ale neni prvni,v roce 1997 navštivil ostrov Jan Pavel II a obejmal Fidela,takže dost pochybuji že komunisticka vlada muže nekomu zakazovat setkani se Svatym otcem ktereho sama pozvala.
17. 04. 2012 | 11:36

pamětník bolševismu napsal(a):

kokoshko, vy ste krásně natroublej ;-) Marťan spíš asi dost mladej.
17. 04. 2012 | 11:42

kokoshka napsal(a):

pametnik stalinismu:
Doporučuji přečist povidku Roberta Heinleina"A ješte my venčime psy",za 60 let od jeji vzniku se nic nezmenilo.
17. 04. 2012 | 11:53

Krasová napsal(a):

Nevím proč se montujete do Kuby, máme svých problémů dost a nejsou zrovna malé.
Zase jste někomu naletěli, místo rozkrádání u nás budeme řešit kdo byl na bohoslužbě na Kubě
17. 04. 2012 | 12:11

raketou na Mars napsal(a):

kokoshka

už se tepe na církevní restituce na Kubě
17. 04. 2012 | 12:20

raketou na Mars napsal(a):

dříve čtenář

však oni by se rádi vrátili a špendlíčkem hrabou, ale nemají na letenky a nikdo jim na ně nedá.
17. 04. 2012 | 12:22

Ostravak ostravski napsal(a):

Tyče a obušky skryté pod oděvem-no baba,silně závislá buď na drogách,nebo US žoldu se asi pomátla!!! A jak koukám,tak ji to tady někteří žerou.
17. 04. 2012 | 12:56

zvědavec napsal(a):

ostravaku, napiš ještě nějaký další postřehy z Kuby. Vypadá to, že to tam znáš jak svý boty. narozdíl od autorky, která tam žije.
17. 04. 2012 | 13:29

Ostravak ostravski napsal(a):

Pro zvědavce-nežiju tam,ovšem byl jsem tam dvakrát,jednou téměř měsíc a autem jsem to s kamarádem projel od Havany po Guntánamo a podruhé jen (bohužel) 12 dní.A pokud si dobře pamatuji,tak žijí velmi skromně,ovšem narozdíl třeba od nás docela spokojeně.Já tam jel poslouchat utentický son a být tam,kde nechodí normální turisté,takže žádné Varadero a podobné sračky.A co ty,jaké máš postřehy s Kuby?
17. 04. 2012 | 13:45

Antonín Hrbek napsal(a):

1. Castro propustil na vánoce 2900 vězňů, z toho 80 cizinců. Moc se o tom u nás nepsalo.
2. Před příletem propustil Castro dva prominentní vězně "proti jejich vůli".
3. Nevím co by dělala naše policie, kdyby se ve svatovítském chrámu zamkli nějací lidé a chtěli mít slyšení u Merklové.
4. Z článku vyplývá, že nešlo o věznění, ale o zdržování. U nás je povolena zadržovat 72 hodin včetně výslechů.
17. 04. 2012 | 14:04

kokoshka napsal(a):

zvedavec:
Ja na Kube byl 14 dni,a take 10 dni v Dominikanske republice,co Vas zajima?
Autorka lže jako tiskne!
17. 04. 2012 | 14:19

zvědavec napsal(a):

Já tam mám pár kamarádů, který se snažej žít nejen spokojeně, ale i důstojně. Některý si to už odseděli. Jestli ty nežiješ spokojeně, je to tvůj problém, klidně spokojeně žít můžeš. tady ti do toho narozdíl od Kuby nikdo kafrat nebude. Tam celkem dost.

Vánoce 2900 ještě nebyly, Antoníne Hrbku, teď je rok 2012. Dokud si lidi neuvědoměj rozdíl mezi možnostmi občanů resp. moci v totalitě a v demokracii, nic se tady nezmění. Demokracie jako systém nefunguje bez myslících lidí, pro totalitu jsou naopak podmínkou. Z tohoto pohledu žijeme v hluboké totalitě tak na úrovni poloviny minulého století a to navzdory možnostem, které nám demokracie nabízí. A je úplně jedno, jestli umíte číst v zákoníku. Důležitý je to pochopení.

Kokoshko, pro začátek by mne zajímalo zda jsi schopen pochopit, že za 14 dní dovolený na Kubě nevíš o tý zemi vůbec nic. Narozdíl od těch, kteří tam žijí. Tys tam byl během návštěvy papeže?
17. 04. 2012 | 14:41

Bernášková napsal(a):

Zvědavče - můžeš vysvětlit proč se my navážíme do Kuby?? Myslím že máme svých problémů dost. Kubánci žijí možná šťastněji než my, rozhodně mají spravedlivější společnost. A hodně lidí si myslí,zejména pamětníci, že i u nás bylo za komančů lépe než dnes , což je velmi smutné zjištění
17. 04. 2012 | 14:59

Ostravak ostravski napsal(a):

Pro zvědavce-já zase vídám lidi,kteří u nás nežijí ani spokojeně a už vůbec ne důstojně!!! Na to že třeba čtyřicet let pracovali a teď nemají třeba na léky.Tak můžeš začít,podobně,jako tví kubánští soudruzi kamarádi protestovat,psát petice,demonstrativně držet hladovku atd. atd.A máš to doma,tak začni a kubu nech kubáncům,oni si to tam dají do rychtyku i bez tebe,věř mi!!! Pokud tedy budou chtít že ano.
17. 04. 2012 | 15:19

zvědavec napsal(a):

Ty se do někoho navážíš, Bernášková? Tak se nenavážej a bude. Jestli máš nějaký problémy, začni je řešit. Jinak se jich nezbavíš.

A my, co nás zajímá i něco jinýho než vlastní dvorek, lednice a televize, se dál rádi budeme seznamovat s realitou ostrova bolševické svobody prostřednictvím těch, který ji znaj z první ruky. Jako Dania Virgen García. A budem se jim snažit pomoct. Taky jsme byli rádi, když se na nás Západ úplně nevybod a třeba Mitterand se (narozdíl od papeže) nebál za totáče sejít s lidma svobodnýho myšlení. ty slušnější maj pocit, že by tenhle dluh z minula měli splatit, když teď mohou. ne Mitterandovi, ale těm, který to potřebujou. třeba těm na Kubě.

Lidi, co si myslí, že u nás bylo za komačů líp, jsou sami komančové. Ne politickým přesvědčením, legitimací a podobnejma formalitama, ale myšlením. Stačí jim, když se o ně někdo stará, víc nepotřebujou. Jakmile se mají starat oni, třeba o to, v čem žijou, jak to můžou změnit k lepšímu, co můžou oni sami udělat, začnou buď nadávat na druhý nebo fňukat, že za komančů bylo líp. a že znaj jednoho, kterej nemá na léky. a druhýho, kterej nemá na chleba. a třetího, kterej nemá na pivo a cigára. a čtvrtýho, kterýho podvádí žena. a pátýho, kterej by chtěl taky barák. a šestýho, kterej chce vilu na floridě. A nikomu z nich to nikdo nechce sakra dát. to je teda bordel.

Víte, co? Zkuste se se soudruhama z Kuby dohodnout, jestli by vás nevyměnili. Ty, co si myslej, že je tam báječně, lidi sou spokojený, všechno šlape líp než tady, by se přestěhovali tam. A ti, co tam toho už maj plný zuby, by místo nich mohli na příbuznejma na Floridu, do Španělska nebo třeba k nám. To by šlo, ne? Dostali byste se do svýho vysněnýho ráje a my bysme tady zůstali v tom všivym kapitálismu. Já myslim, že po vás fidel hrábne všema deseti. Takový lidi se přeci neztratěj. Kokoshka, ostravak, Bernášková... Velvyslanectví Kubánské republiky, Sibiřské nám. 1, 160 00 Praha 6, telefon 224 311 253. Ale nevim, jestli tam ještě budou, na ostrově svobody se moc nemaká.
17. 04. 2012 | 15:29

art napsal(a):

Životní úroveň na Kubě je několikanásobně vyšší než v kterékoli jiné zemi v regionu. Proti obyvatelům Haiti, Dominikánské republiky nebo Guatemaly žijí Kubánci skutečně v přepychu. Neznají hladomory (které ve zmiňovaných zemích skutečně jsou), vraždění vojenskými soldateskami, nakažlivé nemoci - mají zdarma očkování, lékařskou péči i školní docházku. Pro obyvatele střední Ameriky je Kuba skutečně ostrovem svobody a demokracie. Pro ty, kdo si nakradli za Batistovy tyranské hrůzovlády, a pro jejich potomky (Garcíová, autorka blogu, bude jistě jednou z nich) představuje jistě Kuba nepřítele.
Proč ale Češi tomuhle přikyvují? Proč se nezajímají o bídu, hladomory a totalitní praktiky v zemích kolem Kuby?
17. 04. 2012 | 15:46

art napsal(a):

Papež Jan Pavel II. řekl Fidelu Castrovi, že si ho osobně jako člověka velmi váží, a že ho ctí především za to, s jakou odvahou dokázala dokázala Kuba po desetiletí vzdorovat tlaku USA.
Fidel Castro je jediný politik, kterému kdy papež Jan Pavel II. řekl, že si ho váží a že ho uctívá.
17. 04. 2012 | 15:51

zvědavec napsal(a):

Bezesporu. Navíc žere malý děti. Syrový. Bez chleba.

Furt stejný. Jak málo těmhle lidem stačí, aby si mohli plivnout. Najdi si relevantní srovnání, arte, třeba od UN. "Životní úroveň na Kubě je několikanásobně vyšší než v kterékoli jiné zemi v regionu" je totální blábol hodný člověka, který kromě stranických brožur nezná vůbec nic.

A teď si du dát cohibu, cuba libre a pustit si nějakou pěknou kubánskou muziku. Abych tu pachuť lidský malosti nějak ze sebe dostal.

"A Češi tomu přikyvují." Muhehehe
17. 04. 2012 | 15:59

krajan napsal(a):

Tak ohromující agitky, které tu píše jistý "zvědavec" jsem na těchto stránkách už dlouho nečetl.
Smím-li se zeptat: Paní García žije teď na Kubě nebo tady?
17. 04. 2012 | 16:19

Vlkodav napsal(a):

What country in central America has the highest standard of living?
Costa Rica, because of its tradition of democracy, education, and political stability, which has attracted investments by foreign computer companies. computer chips are now a major export.
17. 04. 2012 | 16:20

crecyf napsal(a):

Měli jsme raději zůstat doma, lamentují kubánští exulanti ve Španělsku.
Přestože španělští politici opakovaně tvrdí, že pyrenejská země se s dluhovou krizí vypořádá bez mezinárodní finanční pomoci a podniká pro to jednotlivé kroky, z pohledu kubánských exulantů je situace ve Španělsku natolik špatná, že by raději byli zpátky na „Ostrově svobody“. Informoval o tom server euobsever.com.
Španělský premiér Mariano Rajoy při návštěvě Varšavy ve čtvrtek 12. dubna opakovaně odmítl jakékoli myšlenky na pomoc ze strany Evropské unie. A to i přesto, že výnosy ze španělských dluhopisů se nebezpečně přiblížily k sedmiprocentní hranici, která odstartovala mezinárodní záchranu Řecka, Irska a Portugalska.
„Mezinárodní pomoc nepotřebujeme a nemáme žádné plány na její využití,“ sdělil Rajoy, který hodlá letos snížit rozpočtové výdaje o 37 miliard eur (asi 915 miliard korun), aby byla splněna kritéria Evropské unie o udržitelnosti dluhu. Snahy o snížení výdajů pochválila i šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová.
Zcela jinak ale situaci vidí bývalí kubánští političtí vězni, kteří před budovou španělského ministerstva zahraničí protestovali proti škrtům a snižování životních podmínek.
V letech 2010 a 2011 vyjednalo Španělsko propuštění do azylu 115 kubánských politických vězňů a jejich 647 rodinných příslušníků. Španělská vláda věnovala prostřednictvím španělského Červeného kříže zhruba 1000 eur měsíčně pro každou rodinu v uplynulém roce a půl. Podpora však skončila letos v lednu právě v důsledku úsporného programu.
Kubánci v komuniké požadují, aby jim bylo umožněno se přemístit do jiné země v rámci EU, protože kvůli velké nezaměstnanosti nemohou najít pracovní uplatnění. Ta dosahuje astronomických 23,6 procenta a je největší v Evropě. Podle jednoho z mluvčích skupiny Juana Antonia Bermudeze musejí děti a staří lidé žít na ulicích a žebrat o peníze.
„Čím jsme si pomohli, že jsme se dostali z vězení, když nemůžeme žít důstojně? Kdybych to věděl, zůstal bych ve vězení a bojoval za svůj lid a mou rodinu. Alespoň bych měl domov,“ dodal emotivně další Kubánec Oswaldo González Montesinos.
17. 04. 2012 | 16:37

Vlkodav napsal(a):

crecyf :

Doba je zlá, Kamile.
17. 04. 2012 | 16:42

Suchec napsal(a):

Ta agitka Zvědavce je nádherná. Já se bavím.

Je to krásný důkaz, jak pravouni jsou skutečně jednodušší. A tím tak podobní dogmatickým bolševikům, či fanatickým sektářům.

Tím, že mají "jasnou a zjevenou" pravdu, nic je nenutí přemýšlet a argumentovat.

Jim stačí dogma a fráze.

Fakt jsou skoro jako ti politruci na vojně. IQ tykve.
17. 04. 2012 | 17:05

dříve čtenář napsal(a):

Je výborné uvalit na Kubu enbargo, a pak se divit, že tamní hospodářství prosperuje jen stěží. Myslím, že kdybychom se ke Kubě chovali "normálně", rozdíl v životní úrovni mezi Kubou a ostatními státy v regionu by byl daleko markantnější.
17. 04. 2012 | 18:59

František Talíř napsal(a):

Článek mi připadá poněkud jednostraný. Vypadá to, jako mi chtěl paní Garcia svou "objektivitou" mařit všechno dobré, co církev na Kube dělá, jako např. její nezastupitelnou roli ve zdravotnictví a školství či vyjednávání propouštění politických vězňů.
17. 04. 2012 | 21:13

intoška napsal(a):

Jsou to divné hrátky, kdyby Kuba uvolnila hranice a povolila emigraci, Spojené státy by se pominuly. Už nevěřím těm oficiálním interpretacím.
17. 04. 2012 | 23:11

Yosif K napsal(a):

Lech napsal(a):
Je to fakt prasárna, když ani v socialistické Kubě není právo na práci.
Nebo snad je a paní Garcia si z nás zase vystřelila.
17. 04. 2012 | 11:14
Mily pane Lechu, Raul Castro vyhlasil usporny program - Kuba omezuje pocet stratnich zamesdtnancu o pul milionu. Kdo nema znamy, dostava padaka, muze treba na ulici prodavat hrebeny, CD nebo banany. Pro pul milionu lidi zacina kapitalismus.
17. 04. 2012 | 23:47

Yosif K napsal(a):

dříve čtenář napsal(a):
Je výborné uvalit na Kubu enbargo, a pak se divit, že tamní hospodářství prosperuje jen stěží. Myslím, že kdybychom se ke Kubě chovali "normálně", rozdíl v životní úrovni mezi Kubou a ostatními státy v regionu by byl daleko markantnější.
17. 04. 2012 | 18:59
Vyborne srovnani je s Kostarikou. V Roce 1960 byly at par s Kubou. Nyni je Kuba o 25 let pozadu.
Socik na Kube se tedy positivne rozviji - ale dvakrat pomaleji nez Kostarika.
Dva male technicke detaily:
A) za SSSR Rusove nalivali do Kuby pul miliardy US$ rocne, aby ji zachranili pred krachem.
B) Nyni leje Chavez do Kuby 3.5 miliardy US$ rocne.

Kubansti komanci maji kliku na pomatene sponzory - to se jim to hoduje kdyz to hlupaci zvenci platej.......
17. 04. 2012 | 23:59

realita napsal(a):

už se papež těší na restituce. Další zbídačená země, která pod katolickým křížem bude ještě více zbídačená.
18. 04. 2012 | 07:25

resl napsal(a):

Benedikt XVI. se nikdy neměl stát papežem. Je bezpohlavní ve svém projevu a nectí lidská práva. Vím sice, že o ně část našich knedlíků nestojí, to ale naznamená, že o ně nestojí jiní. Jak tady, tak ve světě. Tento německý papež, na mne svým úsměvem působí jako jidáš. Jinak nic proti Němcům nemám.
18. 04. 2012 | 14:38

resl napsal(a):

Kubánci se mají tak dobře, že je nechtějí pustit z jejich ráje jinam. Málokterý stát má takový zájem o svého občana.
18. 04. 2012 | 14:46

realita napsal(a):

resl

co kecáte, pustili ven disidenty a ti teď ve Španělsku si sypou popel na hlavu, jeden tam už dokonce spáchal sebevraždu, na rodinu tam s ním pobývající nehleděl
18. 04. 2012 | 16:42

Občan napsal(a):

Se obávám, že se kvapem blíží doba, kdy budeme ještě Kubáncům hořce závidět jejich socialistické zdravotnictví, školství a sociální péči, až budeme svobodně a demokraticky srkat příděl vodové polévku v charitním útulku. A s nostalgií vzpomínat na jejich špatně loupatelné pomeranče...
18. 04. 2012 | 22:56

hovorka11 napsal(a):

Dania Virgen García:
Nedělejte si iluze, vaši pomocníci vyzbrojují despotické režimy aby se ubránili demokracii. U nás pod tlakem médií je veřejně nepřijatelné mluvit pravdu.
Americké tanky Saudské arábie hlídají demonstranty v Bahrajnu (zhruba 1/3) lidí okolo VC automobilů byla pozavírána. A za "správnou" kontrolu demonstrací za EU dohlížel Schwancenberg-takže žádná demokracie v Bahrajnu nehrozí. Jestli si myslíte, že pod "dohledem západu" ji provedete, tak se mýlíte, jako u nás, kde nás lumpové, kteří "osvobodily" stát od majetku pro kmotry, přeskočily na zadlužování budoucnosti (státní dluhopisy až 7 let splatnosti, důchodové pilíře určené na rozkrádání, atd..). čeká nás značný propad kupní síly (cca 10%) a ekonomiky.
To je jen začátek úpadku z trvalých podvodů a rozkrádaček, kde pracující občan je označován za líného, který prožral budoucnost !!!
-------------------
Poslední e-mail z Amnesty International USA ze 16.4.:
(volný překlad)

Mùj otec, bojovník za lidská práva v Bahrajnu aktivista al- Khawaja, 9 týdnů drží hladovku za odsouzení k doživotnímu vězení, které dostal za pokojný protest.

Ve vězení mu bezpečnostní síly rozbily jeho čelist na čtyřech místech a podrobily ho hroznému fyzickému, psychologickému a sexuálnímu mučení. Od jeho zatčení minulý rok byla matka vyhozena z práce, sestra byla zatčená pětkrát, a švagři byli zatčení a mučení.

Úřady rozhodujou kdy může z rodiny někoho vidět. Lidské právo rodiny a z tisíce z pokojný Bahrainis jako jsme my bylo hluboce porušení vládou.

Mùj otec nechce skončit s životem život. On chce skončitit bezpráví a násilí proti Bahraini lidem.

Pomozte mi prorazit bezpráví a zachránit jeho život. Požadujte okamžité a nepodmínečné propuštění Abdulhadi al- Khawaja a všechny politické vězně v Bahrajnu.

Vlády hanebně denně porušují lidská práva v mé zemi. Je jsou polemické Bahrainské plány hostit velikou cenu automobilů tento měsíc, Bahrainské úřady se zoufale snaží ujistit svět že všechno je v "normálním stavu", ale lidi v Bahrajnu stále volají po změně, a mùj otec mùže platit za ten cíl životem. Tlak od lidí jako Vy může vynutit změnu.

Jak jeden aktivista k dalším, Vás žádám o Vaši pomoc za propuštění vydání mého otce a všech neprávem uvězněných aktivistù v Bahrajnu. Zpoždění mohlo znamenat smrt.

Prosím podnikněte akci pro mého otce dnes. Já jsem navždy vděčný za vaši podporu.

Maryam al-Khawaja
---------------

Pomůžeme?
Pomůže Člověk v tísni, nebo bude odvádět dál pozornost od podpory američanů nejtvrdším despociím ?
19. 04. 2012 | 09:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy