Bubáci a hastrmani, hulváti a gentlemani

01. 08. 2010 | 13:46
Přečteno 5233 krát
Vstupuji do příběhů nesměle a po špičkách jako bohabojná poutnice do velebného příšeří opuštěného svatostánku. Za bronzovými vrátky, ukutými básnickou představivostí, se může skrývat cokoliv – velkolepé gotické trojlodí, malebný interiér dědinského kostelíka, pohanské kultiště, na jehož oltáři ještě nezaschla krev lidských obětí. Otevírají se magickým klíčem, čaromocnou první větou, jíž jsem se pokusila vzdát hold předchozím textem.

V pohádkářském zanícení se mi podařilo pošetile pominout jistou zásadní skutečnost. Existují spoluobčané, kteří – jakáž pomoc – moji posvátnou bázeň nesdílejí. Dvířka, jež otevírám se zatajeným dechem, raději zčerstva rozrazí nebo rovnou rozkopnou. Co se taky budou párat s nějakým nanicovatým tlacháním, že ano? Nevinné dívky a jinoši, před věky obětovaní k usmíření krvelačných bohů, mohou v takovém případě vzbudit nanejvýš shovívavý úsměv.

Pánové a dámy, na které jsem promluvila v prapodivné cizí řeči (informace uvedené ve vizitce je předem nevarovaly), dali mi svou nevoli znát, jak ostatně náleží k jejich nezadatelným právům. Jedni tak učinili civilizovaně, druzí přihodili něco mentální nadřazenosti, třetí nadto dovolili prchlivosti, aby jejich majestátem zacloumala tak neurvale, že opomenuli býti gentlemany, odhodili veškerou přetvářku a projevili se co nefalšovaní hulváti. Při nejlepší vůli mě nenapadá výstižnější charakteristika tvora, který dokáže neznámou ženu počastovat veršovánkou, jaká by se báječně vyjímala na stěně starořímského nevěstince čtvrté cenové kategorie.

Internetové diskuse si zajisté nelze zmýlit s klášterním vzdělávacím ústavem pro křesťanské panny ve Vyšných Vlkodlakách, jejich neblahá pověst se ostatně valem šíří dokonce i mezi šťastlivci počítačem nepolíbenými. Je-li však internetové hulvátství setrvale přítomno, nemusíme ho ještě brát za danou věc či normální stav, sklonit se před ním nebo mu poklonkovat. Nevěřím, že by se člověk skrz naskrz slušný nechal zlákat anonymním prostředím k nepředloženostem. Svá odpudivá ládví nám zde odhalují jen skuteční, ortodoxní hulvátové.

Koneckonců, hulvátství toť jistě nadmíru příjemný koníček. Praktikující pravověrný hulvát, nesvázán prostými lidskými ohledy, smí si – neviděn, nepoznán – dopřát slastný pocit velkolepého internetového hrdinství, aniž by sám sebe vydal všanc. Čím větší pohoršení vzbudí, tím libější pocity prožívá. Hulváta nelze urazit, usměrnit ani se ho dotknout, slušnost považuje za slabost, mlčení za souhlas, sebemenší projev zájmu za oslnivé vítězství. Veškerá obrana se zdá marná, zůstává za všech okolností neporazitelný. Mrzet by ho přechodně mohla snad jen jediná věc, kdybychom totiž jeho hulvátské úsilí přešli bez povšimnutí. Proto se hodlám tímto pozoruhodným jevem zabývat právě teď – a nikdy více.

Obávala jsem se totiž, že mě jistá životní zkušenost úplně mine, přijdu o skvělou inspiraci i o pár zábavných historek pro přátele. Vždyť komu nikdy nespílali v internetových diskusích, jako by ani nežil. Obavy se naštěstí ukázaly co neopodstatněné, ostouzečům přišla vhod moje pohlavní příslušnost, moravský původ, věková kategorie, schytal to i veliký král Ramesse. Jistá ušlechtilá duše, jata mocně soucitem, doporučila mi dokonce taktický ústup. Vážím si jejího návrhu, avšak nemohu jej přijmout za svůj. Když mi pan editor nabídl blog na serveru Aktuálně, věděl, co jsem zač – nepolitická, nepraktická, zasněná autorka pohádek pro dospělé. A já slíbila důvěru ve mě vloženou nezklamat, stavovská čest mi proto nedovolí opustit pozice. Budou-li moje texty nadále vyvolávat jaksepatří hulvátské reakce, omezím se na radostné zvolání: Osude, díky, konečně se cítím jako opravdová bloggerka!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme,... přiletí, klobat budou, klobáci,...když né dnes, tak někdy jindy. Uvidíme, uvidíme, bratře Bláho. Uvidíme uvidíme, bratře Žižko.Tužka.
01. 08. 2010 | 14:10

Kryštof napsal(a):

Výborně! Takovéto zhodnocení ubožácké úrovně velkého množství komentářů bylo třeba. A opět je autorka kultivovaná a píše s velkým nadhledem...
01. 08. 2010 | 14:35

JP napsal(a):

Já k těm anonymům chvála Bohu nepatřím, paní bloggerko, mám jiný problém. Jednak mi moje pohlaví nevěří a "kádrují" moje názory. Myslím si, že tento VZOR hulvátství a společnosti napnelismu tu zasel exprezident Havel. Svým chováním to demonstroval jako normu, že cynismus, alholismus, měření dvojím metrem, pošlapávání hodnot musejí dostat zelenou a jiné "kdysi životní jistoty" jako je gentlemanství (škoda, že autorka píše pouze jednostraně a gentlemanství má jen v názvu), férovost, pokora a vychovanost jsou projevem slabosti v již tak zdevastované společnosti výhradně peněz, zisku a touze po luxusu a bezpracnosti.
01. 08. 2010 | 15:19

slávek miloslav abrahám napsal(a):

výborně napsáno. v respektu od top blogera ovšem pod pseudonymem jsem zažil podobné...

http://slavekmiloslav.txt.cz/
01. 08. 2010 | 15:20

Al Jouda napsal(a):

Lepší a zábavnější je reagovat na jednotlivé anonymní hulvátské výpady vůči autorce. Tento článek je takové bezzubé zazubení.
01. 08. 2010 | 15:44

almost glossed™ napsal(a):

Přečetl jsem si zpětně komentáře pod Vašimi blogy, ale nějaké záplavy hulvátství jsem neobjevil. Jen zcela ojedinělé poznámky těch, kdo na blog vstoupili omylem a nepochopili jej. Jinak běžné chatování a špičkování několika stálých štamgastů navzájem.

Původně jsem chápal, o čem píšete, ale po konfrontaci s reálným stavem mám před sebou spíše otazník. Pokud stačí tak málo, abyste napsal blog o hulvátství, zřejmě byste měla nahlédnout pod libovolný z blogů P.Paroubkové nebo J.Paroubka. Myslím, že v porovnání s nimi si můžete jen a jen gratulovat...
01. 08. 2010 | 15:50

Emissary napsal(a):

Milá Danielo,

abych to pochopil, musel jsem přečíst všechny Vaše blogy. Nebylo to až tak zlé, hulvátství zde má mnohem přímočařejší a razantnější formy. Tady máte jako náplast alespoň písničku.

http://www.karaoketexty.cz/...
01. 08. 2010 | 16:03

Kryštof napsal(a):

Nezlobte se, dámy a pánové, ale tvrdit, že Daniela má štěstí, že komentáře u ní nejsou tak hulvátské jako u jiných mi připadá dětinské. Hulvátství není větší ani menší, ono prostě je. A být nemá. Zdá se vám to tak nepochopitelné?
01. 08. 2010 | 16:11

Emissary napsal(a):

Kryštofe,

já jsem tady nový, možná jsem se spletl. :)
01. 08. 2010 | 16:23

almost glossed™ napsal(a):

Kryštof:

"tvrdit, že Daniela má štěstí, že komentáře u ní nejsou tak hulvátské jako u jiných"

To je fakt.

"mi připadá dětinské"

Váš názor respektuji, ale nesdílím. Je rozdíl, pokud je hulvátských příspěvků 90% nebo 2%. Dá se asi očekávat, že hulvátů v populaci není a nikdy nebude 0%, takže i odezvy tomu budou odpovídat. 2% se dají očekávat a snést, podstatně větší čísla už by mě donutila k zamyšlení.

"Hulvátství není větší ani menší"

Jste si jist?

"ono prostě je"

Ano.

"A být nemá"

Ano. V demokratické společnosti a diskusi však nikdy však nebude 0%.

"Zdá se vám to tak nepochopitelné?"

Ne. Nepochopitelná je kategoričnost, s níž prezentujete své osobní názory jako holý a nezpochybnitelný fakt. Někomu citlivějšímu by mohl způsob, jakým je prosazujete, připomínat... Musím běžet :-).
01. 08. 2010 | 16:25

Ládik napsal(a):

Nejsprostší jsou hulváti z Hulvák v Ostravě.
01. 08. 2010 | 16:32

Kryštof napsal(a):

To almost glossed™
Opravdu, pobavil jste mě. To je dokonalá ukázka tzv. sofistiky, typické pro dnešní internetové debaty. Mě je zase nepochopitelná kategoričnost "rozborů" mých jednotlivých vět. Gratuluji Vám, jste zřejmě šťastný člověk, který má vždy a ve všem jasno. Mimochodem, nedokončil jste větu "Někomu citlivějšímu by mohl způsob, jakým je prosazujete, připomínat..." Poučte prosím nevzdělance. Děkuji.
01. 08. 2010 | 16:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Relatívní anonymita sítě ponouká osoby jednodušší povahy ke zkratkovitému hulvátskému projevu. Podle mého názoru po překročení jisté míry je nutné proti hulvátství aktívně vystoupit.
01. 08. 2010 | 16:52

Emissary napsal(a):

True, Zbyňku,

ale jestli jsem správně pochopil, tebe Daniela také moc nešetřila.

Já jsem z toho venku, ani jsem zde tenkrát nebyl.
01. 08. 2010 | 17:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
Kde?
01. 08. 2010 | 17:26

Petr Havelka napsal(a):

A co jako tento, tak to přecivá co svět světem je chodí. Poněvadž ten život tak nějak není vono co sem chtěl a to už ani nevím co sem původně chtěl, páč je to tak nějak hodně dávno a vůbec celý se to jaksi celý zamotalo, že sem v tom ztratil orientaci a nevím už z toho vůbec nic akorat, že je všechno na prd, posranej život posraný trenky posraná zeměkoule.
01. 08. 2010 | 17:30

Emissary napsal(a):

Zbyňku,

poslední odstavec, jak to

"schytal to i veliký král Ramesse".

Ale to už nebylo v kategorii hulvátství.
01. 08. 2010 | 17:30

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Paní Mičanová, pokud vytrváte, je jistá drobná naděje, že se i těchto stránek dotkne poezie a něha. Děkuji.
01. 08. 2010 | 17:42

vilcek napsal(a):

To autorka:
vyborne napsano. Velka positivni karma!
01. 08. 2010 | 17:44

Petr Havelka napsal(a):

almost glossed™:
Souhlasím s Vámi a docela mi vadí, že odchod z diskuze tak může působit (viz.konec příspěvku)

Petr Havelka:
Úplně takhle černě bych to neviděl, ale tohle mi vadí:
1) Podmínky k diskuzi jsou pro některé dost zvláštní. Pro mě těžko pochopitelné.
2) Nabaluje se na to spousta iracionálních nesmyslů, kterým vůbec nerozumím. A tak nad tím prostě přemýšlím..

Jinak: už vím, že malé provokace není dobré přiživovat. Prostě na ně slušně odpovědět nebo je včas zastavit.
01. 08. 2010 | 17:45

Ad. napsal(a):

PARDON, NICK K PŘEDCHOZÍMU příspěvku měl být Ad. Moc se omlouvám.
01. 08. 2010 | 17:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Další multinickař. ☻
01. 08. 2010 | 18:18

Petr Havelka napsal(a):

Kdepak pane Matyáši. Nemám nic společného s nickem Ad.

Pan/í Ad. vše vysvětlil. Omluvu přijímám :)
01. 08. 2010 | 18:22

ivan napsal(a):

Správné vykročení na tento kluzavý led paní autorko.
jsem přesvědčen, že lze takto kultivovat. Netřeba hned používat prostředků,které pomohou, ale nehničí. příroda je mocná čarodějka.
01. 08. 2010 | 19:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Ládíku, první vteřiny svého pohnutého života jsem trávil v Hulvákách na ulici Varšavské, dříve myslím Tomášková, poblíž mlíkárny paní Ramíkové...
Jinak ctěná jistě blogerka Danilela na přetěžkou pouť sepisovatelky české ráčila vydati se, takže pár jizlivostí od vůkol švejkovstva jistě unese. Zvláště pak když už začala si s danbrauningem. Ó Ramesse ty veliký...
Veselé krizování bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
01. 08. 2010 | 20:20

berka napsal(a):

Hulvátství je typická česká vlastnost. To např. v Německu nebo Anglii, natož ve Francii nevidíte. Ó naši džentlmeni, o nich by se dalo vyprávět...Jdou na každém kroku! Co kdybychom si všichni řekli: Tak, a od teď se na mne dívá kamera a já budu slušný, ochotný a milý!
01. 08. 2010 | 20:44

Vico napsal(a):

Autorka : Naschvál jsem si zahrál na detektiva a přečetl těch nemnoho diskuzních příspěvků pod blogy autorky.

Jinde je to o hodně horší. Jediná stopa, která stojí za řeč,kterou autorka nabízí, je jakási veršovánka nějakého hulváta. Z diskuzních příspěvků jsem identifikoval pouze jednu veršovánku...

Paní autorko, co na to říci ---bude líp!
01. 08. 2010 | 20:44

kormoran napsal(a):

01. 08. 2010 | 22:07

keťas napsal(a):

Nabízím ještě částečně funkční hulvátoměr - vyroben v první republice.

Funkce nastavení subjektivní citlivosti - cimprlichmetr - je bohužel porouchaný a nejsou na něj žádné náhradní díly.

Je to tedy dárek vhodný pro zručného kutila - kutilku. Hulvátoměr je krásně vyřezávaný s orientálními motivy. Nyní je zaseklý na funkci - "ráčiti se smělec osmělit?"

Pro emancipované ženy jako dar nedoporučuji stále je považuje za hospodyňky a za nejlepší ženu velebí tu jež má pro muže uvařen čerství oukrop a děla cviky dle Tyrše. Naopak intelektuálky z muslimských zemí by mohly být potěšeny příjemnou starožitností.
01. 08. 2010 | 23:21

Alex napsal(a):

Dle mého názoru se mýlíte. Mám-li použít příměr - vyrazila jste do světa bez cestovky a mimo hotely.
01. 08. 2010 | 23:33

Ládik napsal(a):

Vico -
na té básni jsem neshledal nic hulvátského, při nejlepší vůli. Co je hulvátství? Když na větu Daga Badmana "Urazil jste dámu!" odvětí Hogo Fogo "Žádnou jsem neviděl!"? Nevím, nevím....
Není to "počastování neznámé ženy". Autor píše ..."my kluci.. to máme snadnější..." - a následující evidentně báseň není adresným útokem, který by měl vyvolat takovou zápornou reakci. Bouře ve sklenici vody.
Jediné, co jsem se v tomto blogu dozvěděl, je kategorizace římských nevěstinců. Ale to mě nezajímá. O bubácích a hastrmanech není v blogu nic - a právě na to jsem se těšil. Jen pochybný rozbor hulvátství.
02. 08. 2010 | 06:20

Vico napsal(a):

Ládik : Já cituji autorku. Svůj vlastní názor jsem neuvedl kromě sdělení, že pod jinými blogy je to mnohem horší.Zápornou reakci autorky však, na rozdíl od vás, celkem chápu.
02. 08. 2010 | 07:37

dennis napsal(a):

Vytrvali ucastnici diskuzi na "aktualne" si jiste se mnou vzpomenou na blog pana architekta Jana Bendy o anonymite diskuteru a nebo si vzpomenou na blog pana profesora Janoucha na podobne tema. Totiz tema neurvalosti nekterych diskuteru. Nove prichoziho do sfery ceskych blogu a diskuzi na prvni pohled zarazi cetnost a mira agresivity a hulvatstvi. Zvlaste mohou-li si porovnat uroven debat na cizijazycnych serverech. Nechci se poustet do charakteristik ceskeho specifika. Tentokrat me napadlo, ze kazdy z "dotcenych" blogeru "musel reagovat" a "nemohl se nezminit", ale "nestalo mu za to se zamyslet".

Kdo to jsou ti, kteri obcas, a nekteri vylucne, pisou vety a slova, kterymi chteji nepokryte predmet utoku (blogera nebo i diskutujiciho) doslova zranit. Dokonce jsem zaznamenal odsudek pod blogem pani Jany Makovcove od tak slusneho cloveka jako je Dr. Radkin Honzak, ktery reagoval na poznamku cloveka, jez jevil znamky vazne psychosocialni poruchy. Co se ozyva ze srdci lidi, kteri ty mensi nebo vetsi hruzy vypousteji do sveta? Jsou ta srdce, ty jejich psychiky nedostatecne socialne vyvinute? Jsou ta srdce osklive a puvodne nezavinene zranena? Byli ti hulvati puvodne citlivi lide? Byly to krivdy (skutecne nebo domnele), ktere zpusobily jejich nepratelsky, mnohdy zlostny a "nepochopitelne" mstivy pohled na zivot a na ty ostatni (kteri prisli ke svemu zivotnimu stesti "tak lacino" a "tak nezaslouzene")?

Nakonec posledni otazka: Kdo ma chut se zamyslet nad temi bubaky, hastrmany, hulvaty a gentlemany? Dusicka, ktera zije ve sve nezne bavlnce romantickych predstav, nebo duse zivotem zkousena a otloukana, ktera se tezce se vsemi modrinami a jizvami na srdci snazi moudre pochopit nejen to, co lide rikaji, ale i to, proc to rikaji?
02. 08. 2010 | 10:55

stejskal napsal(a):

To jsou dobré otázky, pane dennisi, řekl bych.

Hezký den Vám i všem ostatním.

Libor Stejskal
02. 08. 2010 | 12:23

almost glossed™ napsal(a):

dennis: Benda, Benda... Není to ten chlápek, který si přivlastnil cizí příběh, po odhalení pak tajně manipuloval s názvem svého blogu, aby to nevypadalo tak hloupě a když byl usvědčen, už se neozval? To byl dobrý blogger :-).
02. 08. 2010 | 13:28

Lisbeth Salanderová napsal(a):

Nezlobte se pane Dennisi, ale hulvát zůstane hulvátem, odhalení původní příčiny jeho hulvátství na tom nic nezmění. I kdyby měl krušné dětství a po zbytek života krutě trpěl, nijak ho to neomlouvá. Moudrý člověk se s ranami osudu přece nevyrovnává ostouzením druhých.
02. 08. 2010 | 14:05

dennis napsal(a):

to almost glossed
Jan Benda je v seznamu blogeru "aktualne". Snadno ho najdete. Mam podobny nazor jako vy: Zpocatku psal velice puvodni a zajimave nazory. Pozdeji napsal vlastni verzi (mezi vsemi ostatnim jiste nebyla jedina) jakesi pohadky. A uz velmi velmi dlouho nic nenapsal. Ja jsem si ho kvuli te pohadce neprestal vazit. Bohuzel uz nepise.
02. 08. 2010 | 14:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Salenderová,

omlouvám se, že Vám do toho vstupuji, nicméně myslím, ale nedomnívám se, že pan dennis chce omlouvat hulvátství či hulváty.

Spíše dává (společně s autorkou) k úvaze, co k hulvátství vede. Proč celá řada lidí vstupuje do diskursu (a nejen zde) s jediným úmyslem: nakopat druhému zadek, utřít ho, zesměšnit, urazit. Proč mnozí dávají přednost prosazení svého názoru za každou cenu a každými přostředky, boji a ničení druhého. Místo toho, aby se snažili porozumět, pochopit, hledat styčné body (a vůbec nejde o tyto stránky, tady je to nakonec fuk, ale o tuto společnost, o to, v čem žijeme či chceme žít - neurotická, frustrovaná, nenávistná, nesmiřitelná atmosféra boje versus nikdy nekončící hledání cesty).

Každý má možnost o tom přemýšlet (moudrý i nemoudrý, ale každý z nás musí především vědět, proč je takový, jaký je, co motivuje jeho jednání; a s tím souvisejí ty otázky pana dennise, řekl bych).

Libor Stejskal
02. 08. 2010 | 14:23

dennis napsal(a):

to Elisabeth
Mate pravdu. Nechtel jsem nikoho vyzvat, aby hledal omluvu (pro neomluvitelne chovani). Jen jsem chtel, aby se autori blogu vedle opravneneho odsudku nezamysleli jen nad svou dotcenosti, ktera je nepochybne opravnena. Jen jsem chtel, aby se zamysleli. Protoze: Moudry clovek se vyrovnava s "ranami osudu" bez ostouzeni. Pral bych si, aby blogeri aspon mirili k tomu, ze jsou nebo aspon se snazi byt moudri. (A nevycerpali se jen na tom, ze si budou foukat sva bolistka. Autorce blogu drzim palce a preju ji, aby se nenechala odradit a psala dal.)
02. 08. 2010 | 14:30

dennis napsal(a):

to editor
Pane Steskal, Vy jste to napsal lip nez ja : -) Diky. Dennis
02. 08. 2010 | 14:32

Michal Macek napsal(a):

dobrej:)

ja si ani nevsim ze by tu na vas byl nekdo obzvalst hulvatskej - asi si ty diskuze musim precist znovu :) ale rada pro spisovateklku je jednoducha - z takoveho hulvata udelejte v nektere vasi dalsi knizce nejakou hodne hnusnou,zapornou,zlou,slizskou a bezpaterni postavu :)
02. 08. 2010 | 14:49

Lisbeth Salanderová napsal(a):

Pánové Dennis a Stejskal: Děkuju. Už rozumím, chápu a souhlasím, případně se omlouvám za vlastní nedovtipnost. A obávám se, že otázka po původu hulvátstí zůstane bohužel nevyřešená. I když psychologové by možná našli vysvětlení, možná by doporučili i vhodnou prevenci.
02. 08. 2010 | 14:57

Emissary napsal(a):

Dobrý den,

pane Stejskale.

Nevím, proč takový jsem. Ale když mi nějaké zvíře během obsáhle diskuse řekne, že jsem …, a to nejmíň stokrát, je to i na mně moc. Když řeknu svůj lidský názor na charakterové vlastnosti jistého exposlance, pravda záměrně agresivní formou, jeho uctívači mě pak začnou označovat za fašistu, rasistu a co já vím čím, a ještě k tomu použijí zákeřné metody, pak mám chuť s tím tady praštit a raději mlčet. Jsem pro: tvrdá odpověď, tvrdá reakce, ale férová. Jinak by se mohlo stát, že tady zavládne šedá nuda, a to by se asi ani Vám nelíbilo.
02. 08. 2010 | 15:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Emissary,

myslím, že jsme se o těchto věcech už bavili. A není to ani tak dlouho ;-)

Nikomu nevnucuji, aby komunikoval podle svého (tedy s výjimkou jistých v podstatě minimálních pravidel na těchto stránkách, bez nichž by se dle mého soudu vůbec komunikovat nedalo).

Spíš uvažuji o tom, co mi v téhle zemi vadí v současné době asi nejvíce. A docházím k závěru, že jsou to vyci, o nichž jsm se zmiňoval výše i.e. hulvátství, neomalenost, nesmiřitelnost, arogance, nedostatek respektu vůči druhému, neschopnost dohodnout se, neochota naslouchat druhému (vadí mi to u politiků, vadí mi to, když přijdu na úřad, vadí mi to na silnících, vadí mi to, když vlezu do tramvaje či autobusu).

A tak se ptám sám sebe, co mohu udělat proto, aby se to trochu změnilo (nebo aspoň abych nepřispíval k tomu, co mne tak štve). No, a vychází mi z toho jediné: nedělat sám to, co se mi nelíbí.

Je mi jasné, že to mnoha lidem přijde pitomé (ostatně párktát jsem to tu už napsal, reakce znám ;-) Koncept těchto stránek to po třech letech vlastně jaksi potvrzuje (sám už moc nediskutuji, nebaví mne tento styl, celá řada vělmi zajímavých lidí přestala též).

Ale pořád je to moje rozhodnutí, stejně jako jiných lidí zaútočit (byť slovně) na každého, kdo má jiný názor. Asi už ho měnit nebudu, ostatně v běžném životě se mi to docela osvědčuje (pozor, to že člověk neodpovídá na hulvátství hulvátstvím ještě nemusí znamenat, že se sebou nechá vytírat podlahu).

Libor Stejskal

P.S. Šedá nuda? Pod blogy pana Klána zpravidla žádné invektivy nezaznívají, přesto mi debaty přijdou docela zábavné.

P.P.S: Všiml jste si, kolikrát se nejen zde lidé hádají jen proto, že se navzájem nepochopili (či nepochopili, co chtěl říct autor)? ;-)
02. 08. 2010 | 17:01

Michal Macek napsal(a):

toz su asi slepe nebo blbe ale prijel sem narychlo blogy a autorky a hulvatstejsi prispevek nez ze se tam nekdo podivuje proc to autorka opise ze je to o nicem sem nenasel.....
02. 08. 2010 | 17:49

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

já jsem nebezpečná osoba, se mnou byste se neměl bavit, ani tak nečiňte.

Budu reagovat jen na P.S. a P.P.S, protože v ostatním s Vámi víceméně souhlasím, malinko ne, ale to bychom tady vedli věčnou diskusi.

Blok pana Klána do toho nezahrnujte, i mně připadá jako mystická krása.

Lidí se tady hádají většinou proto, že mají jisté smýšlení a z toho plynoucí své politické vzory. Nejsou ochotní připustit, že by to mohlo být jinak. nejsou ochotní přiznat svou chybu. Pokud tady hledáte pravdu, můžete ji nalézt, ale těm z druhých stran se nebude líbit.

Autor chce vždy něco říct, ale když předem zadá do svého profilu, co chce dělat, jak chce bojovat, pak oslabuje svou pozici, ale tím nemám na mysli takové apolitické nicky, jako je třeba Daniela. V jejím případě invektivy a výpady, byť malé, opravdu nechápu. Zvláště ve druhém dějství.

P.S. Mimochodem robot na spamy, říkám tomu robot na spamové blues, mi zabránil poslat toto nic na blok pana Klána. Zkuste to přeposlat. Něco jsem z robotů aktualne.cz vypozoroval.

***
To je to nic, které nikam nemohu poslat. ještě jeden den a už si to nebudu pamatovat. :)
***
02. 08. 2010 | 17:53

stejskal napsal(a):

Nehledám tady pravdu, pane Emissary ;-)

Hledám lidi, se kterými si mohu povídat, aniž bychom se navzájem uráželi, kteří se mne nesnaží kopnout, praštit, vytřít mi zrak, smáznout mne či kohokoliv jiného ;-) Toto vše se dá dělat prakticky na všech diskusních fórech v této zemi. Tak jsem si říkal, že by třeba někomu mohlo chybět takové, kde se lidé k sobě takto nechovají. A že si ho sami budou chtít chránit před těmi druhými.

Prostě fórum ne pro hledače pravd, ale pro ty ostatní... No, jo, no, ... ;-)

Libor Stejskal

P.S. Co Vám nejde napsat k panu Klánovi? Tohle ***?
02. 08. 2010 | 18:26

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

snad jsem vás někdy urazil, či jel po Vás ve jménu "pravdy"?

Hledače pravd? Je jisté, že pravda někde vězí, nemohou existovat tisíce pravd vedle sebe, jedna je větší, jiná menší, a pak je ta největší. Povinnosti lidí je právě hledat tu největší.

P.S. Ty tři hvězdičky nelze nikam poslat, protože SW robot je vyhodnotil jako spam, ale ujišťují Vás, že mají celkem konkrétní a důmyslný obsah. :)

Pravdou také je, že reCaptha byla dlouhá, tak jsem ji několikrát shodil. Netušil jsem, že je tak mstivá. :)
02. 08. 2010 | 18:37

stejskal napsal(a):

Ne, pane Emissary.

Proč myslíte, že jsem hovořil o Vás?

Přemýšlel jsem nad tím, co pod tímto blogem lidé chtěli říci či naznačit a nejbližší je mi úvaha pana dennise. Tak jsm jí trochu rozvedl (o Vás konkrétně jsem přitom nepřemýšlel).

Nějaké pravdy jistě někde vězí (otázka je, zda je člověk může vůbec odhalit), nicméně drtívá většina toho, o čem se zde bavíme, není otázkou pravdy a lži (i když si to zjevně mnozí myslí). Je to otázka různých úhlů pohledu na stejnou věc (většinou jedni akcentují PRO a jiní zase PROTI). To přetlačování je pak většinou dost nudné, dsaleko zajímavější mi připadá hledat momenty, které s jinými sdílím (ale jak říkám, každý nechť si debatuje po svém, jen se domnívám, že té frustrace, negativismu, nesmiřitelnosti atd. máme kolem sebe i bez těchto debat víc než dost ;-)

Libor Stejskal

P.S. Na ty hvědičky si posvítím ;-)
02. 08. 2010 | 19:33

Emissary napsal(a):

Good,

pane Stejskale,

tak to udělejte, tři hvězdičky jsou jen krycí název. Zažil jsem trpké chvíle dezintegrity. SW robot nade mnou často nevítězí. :)

P.S. Jinak, malinké podezření jsem mněl, že to je i na mě. Nejsem integrál.

Hezký podvečer.
02. 08. 2010 | 19:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
" si ho sami budou chtít chránit před těmi druhými" Přesně tak, pane Stejskale. A proto jsem razantně vystoupil proti jednomu takovému arogantovi.
Btw., pane Stejskale, nechtěl byste se podívat na mou prosbu v 29.07.2010 19:12:05
na http://blog.aktualne.centru...
? Děkuji.
02. 08. 2010 | 20:37

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Pane Emissary, možná Vám budu připadat příliš útlocitný, ale já za hulvátství považuji např. výraz ".. taková apolitická nicka..". A také tykání a oslovování křestním jménem, pokud jsem k tomu nebyl vyzván.
02. 08. 2010 | 21:39

Michal Macek napsal(a):

Martin, toho jména druhý:

to je fakt,ale musite to srovnat s jinejma blogama co je pod nima v diskuzich.to je na tom pani Micanova jeste hodne dobre :)
02. 08. 2010 | 21:48

Emissary napsal(a):

Martine,

to snad ne, to bych snad napsal "nicka". Ale já jsem mněl na myli nick. Za nedorozumění se omlouvám. Přísahám, že jsem mněl na mysli "nick".

Uff, nevědomé paradoxy jazyka. Kdybyste mě na to neupozornil, ani to nevím.

Děkuji.
02. 08. 2010 | 22:05

Emissary napsal(a):

Martine,

oslovení křestním jménem neznamená tykání, kdybyste přečetl mé vstupy, je to tam napsáno minimálně jedenou.

Když někoho oslovuji křestním jménem, znamená to, že přeskočila nějaká jiskra, ale nic víc. :)
02. 08. 2010 | 22:11

Martin, toho jména druhý napsal(a):

Emissary - půvabné nedorozumění. Uznávám i bez přísahy :-)
Čeština, zvláště v kombinaci s angličtinou (jako v tomto případě) je opravdu bohatá, malebná a někdy i vlastně zavádějící.
Mimochodem, právě malebnost a košatost jazyka a neotřelý pohled na svět je to, co u autorky oceňuji.
02. 08. 2010 | 22:43

Alex napsal(a):

Pročítám diskusi a opravdu mnohé přispěvatele chápu. Chápu i autorku. Já to mám ale opravdu srovnané trochu jinak, snad díky serveru idnes. Tam se na dané téma diskutuje zrovna také.
Ono je to tak, pokud někdo napíše o jakékoli negativnosti obecbě - je souhlas obecný. No jo, ale co je hulvátství pro jednoho, není hulvátství pro druhého. Jsme prostě různí a různě chápeme i podobné pojmy. Dle mého soudu s tím nikdo nic nenadělá - lze jen mít sudího, jenž v dobré víře odstraní to, co považuje za neúnosné. Je to otázkou obecného klimatu. Holt tu svobodu někdy neuneseme a občas ujedeme všichni. Protože do diskuse může každý - nelze to vymýtit nikdy úplně.
02. 08. 2010 | 22:52

danielamicanova napsal(a):

Pánové, mnohým Vám ráčilo uniknout, že jsem nelkala ani nelomila rukama. Pouze jsem pojmenovala jistý jev, abych mohla v klidu dál pokračovat v psaní o ničem - pro ty, které ono nic těší. Ti, kterým by moje blogy měly přinášet utrpení, nechť je raději nečtou, jistě již zkusili dost a já se nepolepším.
Děkuji tedy valné části z Vás za to, jak ochotně jste potvrdili nastíněné postřehy o hulvátství a obohatili mě o pár dalších. Skutečnost, že se jinde děje totéž - a hůř - představuje asi takovou omluvu, jako když se pětileté dítě vytasí s vysvětlením, že musí kouřit, protože sousedovic Jozífek jich udělá dvacet denně.
Děkuji paní Salanderové, že se nezalekla zdejšího bizarního panského klubu a reprezentovala ženy (samozřejmě pokud se za přezdívkou neskrývá muž).
Děkuji nevšeně též všem gentlemanům, kteří se nebáli býti světlými výjimkami.
Zvláštní díky zaslouží pánové Stejskal a Dennis za cenný faktický postřeh. Máte oba pravdu. Já se otázku o původu hulvátství neodvážila nakousnout z dobrého důvodu, necítím se dostatečně způsobilá k hledání odpovědi. Jsem pouhá pohádkářka, musím tedy tento problém přenechat povolanějším. I když, mohu-li vyjádřit zcela soukromý názor, hulvátství (myšleno všeobecně, nikoliv na malicherné bloggerské úrovni) se zřejmě šíří proto, že se hulvátům vyplácí (ať už jim působí libé pocity nebo z něho mají jiný prospěch). Kdyby se nevyplácelo, předstírali by slušnost. Takhle je to mnohdy naopak - víceméně zdvořilí jedinci si sem tam zahrají na hulváty.
Více již dodat nechci a nemohu.
Krásný den!
03. 08. 2010 | 08:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Matyáši,

rád bych Vaší prosbě vyhověl, ale neshledávám ve Vámi zmiňovaném příspěvku nic, co by mne k tomu opravňovalo.

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 08:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
Dobrý den,
očekával jsem Váš postoj. Ovšem na zveřejňování osobních údajů je zákon. Pokud nastane další případ, poskytnu vám paragraf.
03. 08. 2010 | 09:22

Alex napsal(a):

danielamicanova
A do pyhele. Tak některým ráčilo uniknout .. No každému se cokoli může jevit jakkoli. Mně se to jeví tak, že jste nahodila nějaké téma a diskutéři se k němu nějak vyjádřili. Ani na jednom příspěvku nevidím, že by někomu něco ráčilo uniknout.
Váš názor autorko respektuji, ale holt nesdílím.
03. 08. 2010 | 09:26

stejskal napsal(a):

Znám příslušný zákon č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů docela dobře, pane Matyáši.

Vždy, když zaznamenám jeho porušení, zasáhnu.

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 09:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
Nezasáhnul jste.
03. 08. 2010 | 09:30

stejskal napsal(a):

Protože jsme žádné porušení zákona nezaznamenal (ani podezžení na něj nemám).

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 09:35

almost glossed™ napsal(a):

Autorka: Možná by stálo za to dodat, které příspěvky pod svými blogy považujete za hulvátské. Stačilo by několik příkladů. Možná by se tím leccos vyjasnilo. Mohlo by to být užitečné pro obě strany. Jak pro Vás, tak pro čtenáře.

Tady se sice rozvinula víceméně akademická debata o procentuálním zastoupení hulvátských příspěvků, ale vlastně nikdo nemůže vědět, které z příspěvků pod minulými blogy máte na mysli Vy.

Buďme konkrétní. Váš podrážděný tón mě přiměl znovu si diskuse pod Vašimi příspěvky projít.

Pod článkem Kočičí záležitost http://blog.aktualne.centru...
jsem po rychlém přelétnutí nezaznamenal žádnou kritiku, natož hulvátství.

Zato jsem zaznamenal, že děkujete přispěvatelům za "milé a podnětné komentáře". Dále už se rozproudil příjemný chat na různorodá témata.

Pod článkem Prokletí prvních vět je pouhých 26 komentářů, tam je to jednodušší:

Z 26 jsem napočítal asi 4 kritické, zda na Vás mohly působit hulvátsky, netuším, resp. nechce se mi tomu moc věřit....

Tady jsou:

vfischer napsal(a):

HM HM ... ANO ... a co tím vlastně chtěl básník říci ? ? .. někdy se stane, že prší, a pak zase přestane .. tak nějak asi ?
25.07.2010 12:32:02

Spíše než hulvátství prosté nepochopení. Tak to působí na mě.

JP napsal(a):

Několikrát jsem si pojednání autorčino přečetla, leč nevím, proč to psala. Tak nějak že po neděli pondělí přichází?
25.07.2010 15:05:04

Působí na mě stejně. Jako autor bych neočekával, že dílko plné emocí a metafor pochopí všichni. Resp. pochopení všemi by pro mě představovalo spíše vážné varování...

Elena napsal(a):

šak ste to aj potvrdila, pani autorka,

že ste zaujala len prvou vetou :))))

ostatne išlo dolé vodou
25.07.2010 15:38:04

Stálá "diskutérka" nebo spíše chatařka Elena píše nesouvislé provokativní příspěvky všude. Zřejmě osamělá osoba a tak trochu stalkerka provokuje a touží po kontaktu. Slouží ji k tomu jakákoliv provokace. Ale i kdyby ne, na kritiku má právo. Hulvátství? Nevím. Spíše ne.

Moravan napsal(a):

Takovy voharkovy kecáni. Ale pěkná baba a z Moravy, tak bodo slušné.
26.07.2010 11:55:20

Podle mého příspěvek nejvíce na hraně. Sám jej ale vnímám jako snahu o vtipný kontakt a předvedení se rádobybodrou moravskou stylizací.

Ostatní příspěvky pod blogem jsou jen hravé, volně inspirované blogem a spíše snahou o kreativní návaznost, nejčastěji se diskutéři snaží předvést svůj ostrovtip. I nějaká slova obdivu se najdou a nepatrná zmínka o chybičkách, které se asi vloudily do textu.

Záhadou je mi Vaše zmínka o "králi Ramessovi "který to schytal".

Originální věta totiž zní:
"Zbyněk Matyáš napsal(a):

A brněnská koc oslovila Ramesse hantecem: "Kémo, moc tady rumpluje soncna".
25.07.2010 17:15:55"

Podle mého názoru jednak nic neschytal, jednak v příspěvku nevidím ani náznak kritiky a v blogu o hulvátství se nejspíše objevil omylem. Tedy jestli dobře chápu Matyášův příspěvek.

Shrnuto: Čistě subjektivně vlastně po pozornějším shlédnutí nevidím žádný projev hulvátství, cca čtyři nepřesvědčivé kritické příspěvky z cca 120 příspěvků celkem. Jinak pohodová atmosféra a inspirace k "umělecké" sebeprezentaci. Z nich jeden příspěvek na hraně, ovšem osobně jej nevnímám jako nijak zle míněný.

Jsem zvědav na Vaše příklady hulvátství, pokud se k tomu odhodláte... Bylo by to poctivé.
03. 08. 2010 | 09:37

almost glossed™ napsal(a):

P.S: Co jste myslela tím "zdejším bizarním pánským klubem"?
03. 08. 2010 | 09:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stejskal:
Takže Vy neshledáváte v uveřejnění adresy (byť částečné) zde porušení nakládání s osobními údaji?
03. 08. 2010 | 09:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

almost glossed™:
Že Vám to stojí zato - komentovat vaření vody.
03. 08. 2010 | 09:45

naivka napsal(a):

Připojuji se k prosbě pana Matyáše.
Z inkriminovaného příspěvku lze snadno dovodit citlivé údaje (výpis z podnikatelského rejstříku, plná adresa, telefonní číslo aj.). Pravda, jsou to údaje veřejně přístupné na internetu. Pan Matyáš by možná měl z těchto důvodů přehodnotit svoji účast na anonymních diskuzích pod svým občanským jménem. Pan Matyáš by možná měl zároveň přehodnotit svoji nelibost vůči používání více nicků jedním diskutujícím (jsou obranou proti sbírání informací). Ale to je samozřejmě čistě na jeho rozhodnutí. Nicméně, opakuji, připojuji se k prosbě pana Matyáše a prosím o vymazání příspěvku, který považuje za citlivý.

K tématu diskuze si dovolím uvést následující úvahu.
Hulvátství považuji za jakýsi druh rituálu. Jeho hlavním úkolem je dosáhnout převahy nad potenciálním konkurentem. Vychází zřejmě z R-komplexu v lidském mozku a v určitém smyslu pracuje stále tak, jak tomu bylo za dinosaurů :-)..
Lidský život je stále i v dnešní době skrz naskrz proniknut rituálem, jakož i praktikami ze zvířecí říše. Je to rafinované pletivo rozumu a ceremonie, vědění a náboženství, básně a prózy, skutečnosti a snu.
Zkrátka, R-komplex (část našeho "starého" mozku, která má původ svého vývoje již před desítkami milióny let) hraje důležitou roli při útočném, teritoriálním a rituálním chování a budování společenské hierarchie. Takže, pane Stejskale, obávám se, že jsme tak trochu naivkové my, kteří toužíme po porozumění mezi lidmi prosté hrubých výpadů a nesnášenlivostí. Děkuji však za váš a pana Dennise komentáře v této diskuzi. Jsou mi nadějí...

Hezký den.
03. 08. 2010 | 09:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

naivka:
Děkuji za podporu. Svůj názor jsem vyjádřil na blogu http://blog.aktualne.centru... v 29.07.2010 21:42:48
"Jestliže někdo má fízlovské manýry a šmejdí po netu, aby získal osobní informace, neznamená to, že je může zlovolně tapetovat všude, kde se mu zlíbí. A když už je vylepí, je admin povinen je odstranit."
Nebojím se autencity, není třeba však podporovat hulvátské zbabělce.
03. 08. 2010 | 10:22

stejskal napsal(a):

Paní naivko, pane Matyáši,

začínám mít dojem, že se snad bavíme každý o jiném příspěvku. Pokud jde opravdu o ten z 28.07.2010 16:05:31, skutečně tam žádné porušení zákona nevidím. Odkud pan Matyáš je, zde vědí všichni, kdo jeho příspěvky už delší dobu čtou (a zejména pak kdysi velmi osobně vedené polemiky s panem Ivanem Hochmannem).

Čili zopakováním této informace (nejde o adresu a ani nic podobného) žádný zákon porušen nebyl.

Mimochodem je docela zajímavá úvaha, proč by se kdokoliv měl za svůj názor stydět, proč by mu mělo vadit, že někdo zná jeho identitu. Nestydí se za ní blogeři (a jsou vystaveni daleko ostřejším útokům, než kdokoliv ze zdejších diskutérů, o sobě ani nemluvě). Dělá pan Matyáš něco špatného, že by měl svoji identitu (svoje občanské jméno skrývat)? Osobně jsem nikdy žádný důvod nezaznamenal.

Ale je samozřejmě každého věc, zda chce jít se svou kůží - jak se říká na trh - či jen občas anonymně něco (či spíše někoho) zkritizovat na netu.

Přeji všem zajímavou, korektní a věcně vedenou debatu.

Libor Stejskal, Praha (v obchodním rejstříku nejsem, ale na netu by se též dalo něco najít)
03. 08. 2010 | 10:26

stejskal napsal(a):

Souhlasím, podporovat hulvátské zbabělce netřeba, pane Matyáši.

Fízlování je odporné. Nicméně ani hulvátství ani zbabělosz zakázat nelze (a tudíž se o to nebudu pokoušet ani já). Budu-li mít podezření, že byl skutečně porušen zákon, zasáhnu.

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 10:28

naivka napsal(a):

Pane Stejskale, snažila jsem se obyčejně si s lidmi tady povídat, snad jsem nikoho nekritizovala (jen jednou, ale doufám, že ve vší slušnosti, bylo to u pana Klána versus nick Elena a docela mě ta diskuze mrzí, byla zbytečná).
Přiznám se panu Matyášovi, psala jsem ještě pod nickem Voříšek /NP/ pod blogem pana Sedláčka a děkuji za příjemnou pochvalu, kterou mi na moje příspěvky napsal. Díky té diskuzi jsem si později doma důkladněji přečetla velice zajímavé čtení o vývoji, evoluci mozku. Pana Matyáše považuji za skutečného znalce v oboru biologie a děkuji mu, že moje bohužel malé znalosti přesto obohatil a inspiroval mě k dalšímu přemýšlení. Nikde jinde již nepíšu, jsem na diskuzích opravdu jen málokdy a zřejmě se odsud časem zcela vytratím. Nikdy nebylo mojí snahou a cílem kohokoliv kritizovat. Chodila jsem sem pro zábavu, poučení a upřímně, i pro milé lidské emoce a hlavně, krásnou, nádhernou fantazii :-)... škoda, že je jí tak málo..
03. 08. 2010 | 11:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale, jde o ten. Je v něm zmíněno mé bydliště.
03. 08. 2010 | 11:17

stejskal napsal(a):

Já vím, paní naivko, rád Vaše příspěvky čtu (přijdou mi zajímavé, neagresívní, nekonfrontační).

Víte, mám takovou obsesi: domnívám se, že čím více bude do veřejného prostoru (a toto je veřejný prostor) vstupovat lidí, kteří chtějí debatovat podobně jako Vy, tím lépe pro nás pro všechny. A jedním dechem dodávám: ano, je to dost těžké, většinou dost nezábavné, nevděčné, dost často je člověk vystaven šikaně, posměchu, jízlivostem, nejrůznějšímu obviňování apod. Jenže když to tito lidé dělat nebudou, co bude s touto společností... Je to tak trochu začarovaný kruh ;-)

A souhlasím s Vámi: i já považuji pana Matyáše za skutečného znalce v oboru biologie (alespoň co mohu jako laik posoudit z jeho příspěvků).

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 13:24

Michal Macek napsal(a):

alomst glossed:

presna analyza
03. 08. 2010 | 14:29

Emissary napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,

nechci Vám dávat hraběcí rady, ale Z. Matyášovi byste měl vyhovět. Je-li tam uvedená adresa, pak se může stát spousta věci, sám říkáte, že zde na aktualne.cz jsou někteří podivní. A kdyby se něco vážného stalo, nějaká ujma na zdraví či majetku, Z.Matyáš může aktualně.cz i žalovat, a to by se Vám asi nelíbilo. Pokud tyto obavy nesdílíte, pak tady může být akt Vaši dobré vůle. Smažte alespoň adresu, neměl by to být problém.
03. 08. 2010 | 14:55

stejskal napsal(a):

Ježíšmarjá, já jsem se snad zbláznil či pro oči nevidím. Žádná adresa tam uvedena není (tedy pokud hovoříme o tom samém textu)!

Libor Stejskal

P.S. Kdokoliv si zadá nějaké jméno do google (včetně dotyčného), vyjede mu stejně vágní informace (dotyčný jí sám na webu uvádí). Řekněte mi prosím někdo, že jsem se nezbláznil, začínám mít strach...
03. 08. 2010 | 14:59

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

já jsem to nekontroloval, nevím ani, kde ten příspěvek je, vycházím z toho, že Z.Matyáš říká pravdu. Kromě toho vyhledání údajů na netu není totéž, jako jejich zveřejnění na fóru. Souvislost i motivace může být jiná.
03. 08. 2010 | 15:32

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane Emissarry,

tak si prosím ten inkriminovaný příspěvek přečtěte, aby bylo jasné, o čem se zde bavíme. Je zde http://blog.aktualne.centru... 28.07.2010 16:05:31

Ta obava, že jsem se zbláznil mne totiž neopouští...

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 15:37

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

k tomu se nebudu vyjadřovat, nějaký pan vlk pro mě již neexistuje. :)
03. 08. 2010 | 15:45

stejskal napsal(a):

Mne by spíš zajímalo, zda máte pocit, že bylo někomu ukřivděno či že byl dokonce porušen zákon. No, nic, už to nechme být.

Slečně Mičanové se tímto omlouvám za zaneřádění blogu (považoval jsem ale za slušné, odpovídat na dotazy ohledně kauzy pana Matyáše).

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 15:48

Vico napsal(a):

p. Stejskal : Už se na to nemohu dívat :-) VY jste se nezbláznil. "Adresa" spočívá ve sdělení, že ze Vsetína do Klobouk to není daleko :-)))

p.s. po přečtení tuto mou tajnou informaci neopomeňte zničit.
03. 08. 2010 | 15:54

Emissary napsal(a):

Pane Stejskale,

Zda byl porušen zákon? Ne, to si nemyslím. Zda bylo někomu ukřivděno? To těžko říct, Zbyněk to tak může vnímat. Je to přesně ten typ diskuse. Zbyněk zřejmě není přesvědčený o vině pana Čuňka, to je jeho právo, já také nejsem a do zákulisí toho případu nevidím. Za to, že Z.M. vyslovil svůj názor, byl počastován různými invektivami. Nic nového pod sluncem, mě se to naposled stalo včera na blogu V. Hořejšího. Prostě když dochází argumenty, věcná diskuse se mění v osobní útoky.

Ale zeptejte se, co by na to řekla Daniela.
03. 08. 2010 | 15:56

naivka napsal(a):

Pane Stejskale,
nejprve se opět vrátím k prosbě pana Matyáše a znovu se k ní připojuji, nyní již společně s panem Emissary. Jak pan Emissary připomíná, i já jsem se během svého působení na diskuzích setkala s různými podivíny, a proto jsem názoru, že by panu Matyášovi mělo být vyhověno. V příspěvku sice není přímo uvedená adresa, ale je v něm odkaz, dle kterého lze pana Matyáše vyhledat velmi přesně.

A k tomu, co jste mi napsal. Nechci, aby to znělo domýšlivě, ale mám z vašich slov opravdovou radost.. velikou :-) .. já už jsem se viděla spíše někde u mučednického kůlu za to, co jsem provedla u pana klána.. Děkuji vám, pane Stejskale.

Omlouvám se paní či slečně Mičanové za moje vstupy, které nesouvisely s tématem blogu. Děkuji.
03. 08. 2010 | 15:59

stejskal napsal(a):

Ano, to jsem pochopil, pane Vico,

prakticky hned na začátku (tedy tuším včera krátce po dvacáté hodině, kdy mne na tuto dávno zapadlou debatu pan Matyáš upozornil).

Nepřišlo mi to jako flagrantní ani jakékoliv jiné porušení zákona. Ani jako nic, co bych zde musel mazat (nemažu ničí příspěvky jen proto, že mne o to někdo požádá, zpravidla do toho vkládám i svůj vlasstní úsudek).

Od té doby zde vedu tento podnětný a duchaplný rozhovor, do nějž se postupně zapojili i další čtenáři (a já mám opravdu pocit, že mi hrabe).

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 16:06

stejskal napsal(a):

Takže bych to uzavřel. Nenacházím žádný důvod, proč bych měl inkriminovaný text, který napsal pan vlk, mazat. Tudíž ho mazat nebudu.

Vyhledat velmi přesně si zde lze leckoho (například všechn blogery). Pokud někomu vadí, že může být vyhledán, doporučuji nevstupovat do veřejného prostoru (nicméně kdykoliv budu mít sebemenší podezření na porušení zákoba či zdejších pravidel, zasáhnu).

Přeji všem zajímavou, inspirativní a pokud možno korektně vedenou debatu (nikdo ji nedokáže zařídit, je to jen na těch, kdo debatují).

Libor Stejskal
03. 08. 2010 | 16:11

naivka napsal(a):

Pane Stejskale,
napíšu to naposledy. Prostřednictvím uvedeného odkazu lze během pár minut vyhledat téměř vše, co na netu existuje k osobě pana Matyáše. Tyto informace obsahují fakta, která by anonymní čtenář diskuzí neměl znát bez výslovného souhlasu pana Matyáše. To je ten zásadní rozdíl mezi blogery a diskutujícími, alespoň jak ho vnímám.

Lituji, že panu Matyášovi zřejmě nebude vyhověno.

Přeji hezký den.
03. 08. 2010 | 16:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

naivka:
Moc a moc si cením Vašeho uznání, třebaže je považuji za až ne tak zasloužené. Ale to Vaše multinickovství - no prostě dostala jste mne. ☺
Jako Voříšek jste mi připadala jako sympatický snaživý student - a do toho ta kantorka... ☺☺
Jste fakt dobrá.
03. 08. 2010 | 17:03

naivka napsal(a):

Pane Matyáši,
mám velkou radost z "usmíření" :-) .. děkuji vám.

..

Porozumění neznamená přátelství, ale dává mi povznášející pocit.. jako kdybych dosáhla vrcholu hory, a teprve začala skutečně stoupat ... nahoru, ještě blíž k slunci :-) ...

Ráda bych věřila v člověka s nejlepšími schopnostmi, se soucitem a s laskavou shovívavostí, a to navzdory tomu, že, cituji: "Člověk uvízl napůl cesty mezi bohy a zvířaty" (Plótínos) ..

*
03. 08. 2010 | 18:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
"Zbyněk zřejmě není přesvědčený o vině pana Čuňka"
Přesně: Byl podán důkaz, že údajná korupce se stát nemohla tak, jak vypověděla M. Urbanová.
Vico:
´"Adresa" spočívá ve sdělení, že ze Vsetína do Klobouk to není daleko ´ Nikoliv, záměrným vytržením předcházející věty "Pokud ted y náhodou Čunek není švagr nebo tak něco." z kontextu jste změnil informaci. Vaše nekorektnost nepřekvapuje.

Nakonec si dovoluji poprosit všechny zúčastněné, aby se již nadále nezabývali tímto případem. Děkuji.
03. 08. 2010 | 18:38

Vico napsal(a):

Z M : Takže vy za osobní údaj, který byl odhalen, považujete své švagrovství s Čunkem? Tak to se omlouvám...
03. 08. 2010 | 19:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vico:
Další nekorektnost na jízlivý způsob. Pomalu začnu věřit, že je to obvyklý způsob darebáctví zdejších levičáků.
Kvůli takovým polopatě: Nejsem příbuzným ani známým pana Jiřího Čunka, v životě jsem ho neviděl ani jinak s ním nekomunikoval, nejsem ani voličem KDU-ČSL a jeho politické názory mně jsou cizí. Uznávám však praktické výsledky jeho činnosti v komunální politice podobně jako většina obyvatel regionu. Co se týče jeho údajné korupční aféry, lze prokázat, že se nestala tak, jak byla podána a zjevně vyfabrikována.
Agitace zdejších levičáků v čele s jejich lídrem bezskrupulózně se snaží prokázat opak, což je ovšem prakticky trvale nemožné. Soudnám lidem, kteří kauzu aspoň trochu pozorněji lsedovali, je to už dávno jasné. Vico, jste trapný.
03. 08. 2010 | 20:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dokončení:
Ta zamlčená věta samozřejmě ukazovala na mé bydliště, proto ji také ´vlk´ sem napsal. Prostě licoměrné levičáctví.
03. 08. 2010 | 20:57

Vico napsal(a):

Z.M. : Mne do kauzy Čunek nezatahujte. Mne spíše zajímaly ingerence ze strany pana JUDr. Pavla Kučery a spol., nikoliv Čunek sám.Vaše volební preference jsou mi rovněž zcela lhostejné. Když jste tak citlivý na osobní údaje, nechápu proč, aniž jste žádán, je tu sdělujete.
04. 08. 2010 | 07:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vico:
Vím, že nechápete. Nic nesděluji, jenom jsem zopakoval, co zde sdělili Váš soudruh. Ani Vás do žádné kauzy nezatahuji, demagogu.
04. 08. 2010 | 20:26

Dallas Cowboys shop napsal(a):

13. 08. 2010 | 05:39

emuboots napsal(a):

<p>We have <strong><a href="http://www.emu-boots.org/">Snow boots</a></strong> sale in variety to fit your style.
25. 09. 2010 | 06:22

Petronela napsal(a):

ja jsem asi uplně blba, predpokladam, že můj názor nikoho nezajímá,ale nechápu ani blog ani diskuzi k němu.
původně jsem blogy od Daniely četla docela ráda.................
18. 10. 2010 | 06:23

auto insurance rates napsal(a):

whoah this blog is wonderful i like studying your articles. Keep up the great work! You already know, lots of people are hunting around for this information, you could aid them greatly. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates by vehicle</a>
18. 10. 2011 | 19:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy