Zdravý rozum opět prohraje?

05. 05. 2011 | 11:31
Přečteno 4447 krát
Prevence a nebo loupežnictví
Na pořad jednání sněmovny se opět dostala novela zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Není to tak dávno, co jsme ve Sněmovně vedli debatu o výstražných tabulích před místy, kde má měřit rychlost městská policie. Tehdy se zde vedla bouřlivá debata o tom, jaký má toto měření vlastně smysl. Jde nám o to měřit rychlost někde, jak se říká, za bukem, na naprosto absurdních místech a předpokládat, že tam skoro každý pojede o něco rychleji, a tedy že je to dobrý zdroj peněz? Anebo nám jde o určitou míru prevence? Prevence toho, aby si lidé dávali větší pozor právě v různých nebezpečných úsecích, kde třeba častěji přecházejí děti, osoby tělesně postižené, senioři nebo jsou to exponované úseky ve městech, kde skutečně má cenu rychlost měřit buď kamerami, které patří městům, nebo přímo městskou policií. Zvítězil tehdy názor, že je důležitější prevence. Tedy že nejde o to, chytnout více či méně zákeřně řidiče a získat od něho pokutu, ale přece jdeo to, ochránit občany před rychlou jízdou. To byl cíl celého zákona. Bohužel jak Sněmovna tak Senát, ve svých návrzích zase škrtli všechny tyto cedule, které byly před pár lety vyrobeny a stály nemalé peníze. Myslím si, že tento zákon není tak dlouho v platnosti, abychom jej museli neustále novelizovat. Totiž ne vždy znamená novelizace posun k lepšímu.
Obrázková kámasútra
Někdy může vést dokonce k naprostým hloupostem, jako tomu bylo v případě nesmyslné výměny výbavy povinných lékárniček. Ačkoli byla tato změna schválena za poměrně malého zájmu Poslanecké sněmovny, jde opět o velikou lumpárnu. Osobně by mě zajímalo, který z ministrů dopravy toto inicioval, zda to byl pan Bendl či některý z jeho předchůdců. Totiž jediný, kdo z toho má radost, jsou výrobci lékárniček. Žádný jiný smysl to nemělo. Nikdo se neptal lékařů ani záchranářů, co tam má být. Geniální ministerští úředníci to doplnili takovými věcmi jako třeba ilustrovaný popisek s obrázky, takže místo toho, abyste oživovali, budete deset minut studovat titěrné obrázky, které trochu připomínají kámasútru. Kdo špatně vidí, tak si nasadí brýle, aby zjistil, že nikoliv, že je to prostě popis, jak zachraňovat. Mezitím ten člověk umře na zapadlý jazyk a potenciální zachránce tam nad ním bude studovat příručku. Nebo tam najdeme respirační masku, se kterou mají problémy i odborníci. Já jsem hovořil se záchranáři, kteří přede mnou demonstrovali pět způsobů, jak tu masku různě sestavit a ve čtyřech z nich vůbec nefungovala. Čili pokud se někdy dostanete k dopravní nehodě, neztrácejte čas tím, že budete studovat návody ministrů dopravy, případně komplikovaným sestavováním lega, které si říká záchranná resuscitační maska, protože oba případy povedou k jisté smrti toho postiženého a k naprosto fatálním následkům. Je-li zraněný v bezvědomí a nedýchá, začněte nepřímou srdeční masáž. To často stačí do zavolání záchranky k tomu, abyste dotyčnému život skutečně zachránili.
Tvrdá nula – populismus?
Co se týče povolené hladiny alkoholu, jsem jako lékař tak trochu ve schizofrenním postavení. Z odborného hlediska jednoznačně malá hladina alkoholu - někde kolem 0,2,-0,3 promile skutečně nesnižuje rychlost reakcí a nemá vliv na kvalitu řízení. Na druhou stranu je pravda, že se to někdy docela těžko sleduje a že někteří lidé budou mít problém, jestli ta 0,2 promile je jedna sklenička a zůstanou jen u ní. Dnes v České republice máme tvrdou nulu při řízení motorových vozidel, přesto stoupá počet nehod pod vlivem alkoholu, takže pravděpodobně ta tvrdá nula zase tak úplně nefunguje. Paradoxem je, že v zemích, kde není tvrdá nula, kde je jistá mírná tolerance alkoholu, zdaleka takový počet vážných nehod pod vlivem alkoholu není. Měli bychom se tím skutečně zabývat hlouběji a nepodléhat takovým jednoduchým populistickým řešením - alkohol za volant nikdy nepatří, bojujme za tvrdou nulu, protože to je jediné správné. Když nefunguje dlouhodobě jedna věc, tedy tvrdá nula, zkusme vyzkoušet trochu jiný systém a sledovat nějaký čas, co to udělá, jestli počet nehod trochu stoupne nebo naopak klesne.
Přílišná tolerance
A na závěr trochu na zlehčení takové osobní povzdechnutí související s tím alkoholem. Žijeme v naší zemi, kde netolerujeme ani stopu alkoholu v krvi. Říkáme, že se s alkoholem nesmí řídit motorová vozidla, ale tolerujeme řízení Ministerstva financí u lidí, kteří zjevně prokazují nesmírně vysokou hladinu alkoholu, a nikomu to nevadí, nikdo se tím nezabývá a všichni to bereme jako normu. Nezbývá mi, než nad tím trošku bezradně pokrčit rameny a říci, zda je to to nejlepší, co můžeme u nás tolerovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

lomikámen napsal(a):

Celý příspěvek byl napsán jen kvůli tomu poslednímu odstavci. Achjoooo.
05. 05. 2011 | 11:35

jo napsal(a):

Stačí kapky na kašel a už jste "pod vlivem" alkoholu. Rozumná hranice by jistě prospěla. Buzerace ve stylu "nádychlaste 0,1 promile a musíte být potrestán" je z říše absurdistánu. Ten, kdo chce chlastat a jet, stejně pojede.
05. 05. 2011 | 11:44

místopředseda napsal(a):

Pan hejtman a poslanec Rath měl plnou pusu řečí od roku 2008, že celý svůj druhý plat dá na veřejně prospěšné účely, že nebude kumulovat funkce.

A hle po třech letech nedal ani floka. Klasická soc-dem slibotechna.
05. 05. 2011 | 11:48

neo napsal(a):

Prevence a nebo loupežnictví

Určitě souhlas, měření za bukem je zhovadilost. Na straně druhé asi nebude obcím bránit cedule i nadále používat a prevenci bude učiněno za dost.

Obrázková kámasútra

Opět souhlas. Lékárnička musí být konzultována se záchranáři. Stejně jí drtivá většina řidičů nikdy neotevře. Mobil na přivolání záchranky a masáž srdce postačí.

Tvrdá nula – populismus?
Jak se to vezme. Povolíte jedno pivko a přijdou dvě. Nyní to prý bude bez bodů...no i tak je pokuda až 20 000 dost motivační, aby si člověk to pivko nedal.
05. 05. 2011 | 11:51

neo napsal(a):

jo:

u těch kapek můžete pár minut počkat a už nenadýcháte nic.
05. 05. 2011 | 11:55

jo napsal(a):

neo

určitě ale to i u jednoho piva pokud tě nechytnou hned po vypití :) prostě rozumná hranice by prospěla ...a ožralcům za volantem je to jedno
05. 05. 2011 | 12:00

Otázkář napsal(a):

neo

a co poslední odstavec? Taky souhlas? :)
05. 05. 2011 | 12:07

neo napsal(a):

Otázkář:

požívání alkoholu na pracovišti, či práce pod vlivem alkoholu by měl hlídat zaměstnavatel, resp by měl mít interní směrnice.
05. 05. 2011 | 12:12

nostalgie nekonečna napsal(a):

Až na poslední odstavec naprostý souhlas (taky jsem se tomu divil :-)).
Ale to by nebyl pan Rath, aby si aspoň trošku nerýpnul...
05. 05. 2011 | 12:20

blue jay napsal(a):

mistopredsedo,
Uz jsem se na to ptal fizla Docekala. Zda se ze ani on neumi vypatrat komu potrebnemu dal hejnec Rath ty priblizne 3 miliony ktere dostal jako jeho druhy plat od voleb v 2008. Mam dojem ze to dal sobe.
05. 05. 2011 | 12:25

jo napsal(a):

blue jay

tak mu to nezáviď a dělej něco pro to abys taky měl dvě práce a dva platy :)
05. 05. 2011 | 12:33

blue jay napsal(a):

Nechapu o co jde,

Tady jsou legalni limity v EU...
Austria: 0.05% and 0.01% for drivers who have held a licence for less than 2 years and drivers of vehicles over 7.5 tonnes
Belgium: 0.05%
Bulgaria: 0.05%
Czech Republic: Zero
Cyprus: Zero
Denmark: 0.05%, imprisonment if over 0.08%, zero if involved in an accident
Estonia: Zero
France: 0.05%, 0.08% (aggravated)
Finland: 0.05%, 0.12% (aggravated)
Germany: Zero for beginners (less than 2 years' experience and drivers under the age of 21) as well as drivers making commercial transportation of passengers; 0.03% in conjunction with any other traffic offence or accident; 0.05% without evidence of alcoholic impact; penalty for 0.11% is driver licence withdrawn for about one year; for 0.16% regranting of the licence requires a successful medical-psychological driver assessment
Greece: 0.05% and 0.02% for drivers who have held a license for less than 2 years and bus drivers
Hungary: Zero
Ireland: 0.08%, to be reduced to 0.05% or 0.02% for learner and professional drivers.
Italy: 0.05%
Latvia: 0.02% for drivers with less than 2 years' experience and 0.05% for those with more than 2 years' experience
Lithuania: 0.04%
Luxembourg: 0.05% and 0.02% for professional drivers and drivers with less than 2 years of experience (since October 1st, 2007)
Malta: 0.08%
Netherlands: 0.05%, 0.02% for drivers with less than 5 years experience.
Poland: 0.02%
Portugal: 0.05%
Romania: Zero
Slovakia: Zero
Slovenia: Zero for drivers with 2 years or less experience and professional drivers, 0.24 mg/l (0.05%) for all others.
Spain: 0.05%[17] and 0.03% for drivers with less than 2 years experience and drivers of freight vehicles over 3.5 tonnes, and of passenger vehicles with more than 9 seats.
Sweden: 0.02% (up to 6 months imprisonment), 0.10% (up to 2 years imprisonment)
United Kingdom: 0.08%

BTW, v Canade je to 0.08%.
05. 05. 2011 | 12:34

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
české silnice jsou natolik nebezpečné, že tolerance alkoholu mi osobně přijde jako šílenost. Češi jsou nebezpečně nedisciplinovaní a stav silnic riziko ještě zvyšuje. Apropó - nařízené odstranění informačních cedulí, kde stavěla Skanska je něco naprosto neuvěřitelného. Jakoby řidiči a daňový poplatníci snad nesměli vědět, kam jdou jejich peníze.
05. 05. 2011 | 12:35

Otázkář napsal(a):

neo

to není odpověď
05. 05. 2011 | 12:38

blue jay napsal(a):

jo,

Tak jo. Ale ja nebudu slibovat ze jeden plat dam na dobrocine ucely. Necham si vse! Jako to nakonec vyresil hejnec Rath. Sliby jsou preci chyby.
05. 05. 2011 | 12:38

jo napsal(a):

blue jay

S těma slibama to máš težké. Sponzor vlády ODS-TOP-ABL pan Bakala taky slíbil, že byty, které získal spolu s OKD bude za zvýhodněných podmínek odprodávat lidem, kteří tam bydlí třeba celý život.
05. 05. 2011 | 12:41

Mac napsal(a):

no, kdyby u nás povolili 0,8 promile....to by byl mazec :-))))

zablitý aleje a denně 50 mrtvejch
05. 05. 2011 | 12:52

Vlkodav napsal(a):

A sakra, nikdy jsem nemyslel, že budu souhlasit s panem Rathem. A je to tu. Tenhle blog se dá podepsat bez výhrad. A u alkoholu je to popsáno přímo dokonale.
Musím říct, že u takovýhle blogů může být i ten závěrečný dloubanec, blog je odborný a dloubanec je korektně politický. Tleskám!
05. 05. 2011 | 13:08

Viola napsal(a):

No ,já nevím, ale řídit ministerstvo bez alkoholu asi moc dobře nejde tedy dlouhodoběji. Alkohol roztahuje cévy a tedy lépe prokrvuje mozek a také je jedinec odvážnější, nebo odvázanější, má více kuráže. Ten, kdo to dokáže bez alkoholu musí být hodně tvrdý a otrlý.
05. 05. 2011 | 13:10

RA napsal(a):

Rath je nechutný, nechutný, nechutný, s tím se zkrátka nic dělat nedá.
05. 05. 2011 | 13:13

neo napsal(a):

Otázkář:

je to odpověď. Pokud zaměstnavatel povoluje alkohol na pracovišti, je to jeho věc.
05. 05. 2011 | 13:24

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

souhlas
05. 05. 2011 | 13:25

NikiL napsal(a):

K autolékárničce - autolékárničky dvě - jedna pro kontrolu orgány pro kontrolu lékárniček, originálně zabalená, druhá s náplní dle zkušeností...
05. 05. 2011 | 13:34

Al Jouda napsal(a):

Pokud jde o měření rychlosti s informačními cedulemi - souhlas s MUDr. Rathem. Ten, kdo jede rozumně, stačí u cedule přibrzdit a má tam 50. Ten, kdo jede jako šílenec, to stejně neubrzdí a vlítne do radarové pasti - a dobře mu tak. Bez těch cedulí budou trpět i ti slušní řidiči, kteří jedou okolo 50 a to bude ráj pro městské loupežníky !
Pokud jde o alkohol, tak do 0,03% by to mělo být tolerováno bez pokuty. Jde o bezvýznamné množství, navíc může být naměřeno, i když řidič nic nepil.
05. 05. 2011 | 13:42

ld napsal(a):

neo,

nechci psát auto+tělo-mínus hlava v garáži, ale už jste někdy masíroval srdce? A jen tak dotazově k odborné veřejnosti, proč se co rok až dva mění vcelku razantně pravidla a způsob této masáže?
Protože uděláš to, zabiješ-neuděláš, zabiješ taky; za posledních 10 let jsem viděl asi čtvero postupů, nejstarší se velmi lišil od nejnovějšího.
To ostatní o radaru a pneumatikách je vycpávková vata nestojící za řeč.
05. 05. 2011 | 13:46

Jee napsal(a):

Poslední bod je ve státě, kde dominuje lež a nenávist - zcestný.
V roli ať už obviněného či jeho právního zástupce anebo soudního znalce je přeci jen něco těžší zalhat, že ten z koho táhne, vůbec nepil. Snažší je naopak prohlásit, že pil, ale ne moc - pouze v limitu.
Takže pane Ráthe, vyčkejte, až dojde na Havlova slova, tak s tím teprve vyrukujte.
05. 05. 2011 | 13:49

neo napsal(a):

Id:

ne srdce jsem ještě nemasíroval a doufám, že nikdy ani nebudu muset. Doporučení se samozřejmě mění a nejnovější je porstě nejnovější. Takže bych se držel právě nejnovějších poznatků.

Zapomeň tedy na 5 stlačení hrudníku a vdech, jak to znáš od Haselhofa z Pobřežní hlídky a masíruj dokud nepřijede záchranka.
05. 05. 2011 | 13:50

pepa napsal(a):

co politici vymyslí, jenom zvětšuje prokorupční prostředí a to jim jde i Ráthovi!
05. 05. 2011 | 13:54

Skogen napsal(a):

Sojka, máte v tom výčtu nějaký divný promile, že vy tam v cizině ve skutečnosti chlastáte desetkrát víc ;)
05. 05. 2011 | 14:01

Skogen napsal(a):

Ono jde o to, že při nepřímé masáži srdce, jestliže v dýchacích cestách není překážka, je respirace vcelku dostačující. Při dýchání z úst do úst prý amatérští záchranáři resuscitovaného nafukovali jak matraci.
05. 05. 2011 | 14:05

Petr napsal(a):

Pane poslanče,
málokdy s Vámi plně souhlasím, ale tentokrát máte u mne 1.
05. 05. 2011 | 14:11

Tenco napsal(a):

MuDr. Rath
Až na toho ...eh, nejmenovat ! v samotném závěru...věcný blog, svižně napsaný ...
..a se závěry souhlasím.
Ta lékarnička , tedy ta taškařice s ní - až mám takový dojem jestli se na tomdle taky nějak nepodílel onen Kalou..eh - nejmenovat jsem řek !!!

Nu a policajti coby výběrčí "daně z rychlé jízdy, tam kde se to hodí jim" vs policajti coby strážci a ochránci účastníků dopravního provozu ?
Když uvidím takovou značku - taky instinktivně zpomalím ze 180 na 140 . :)

No a s tou kamasútrou .... zkusím to podle toho návodu.
Ale nejdřív s tím musí souhlasit můj okrskář.....
...a až pak na to s manželkou vlítnem.

:))
05. 05. 2011 | 14:17

VĚTRO napsal(a):

To že se odstraní cedule které řidiče nutily ze strachu jet pomalejí a bezpečnost se zvýšila a řidiči tám budou zás jezdit rychle a sem tám někoho přejedou , nebo že si sem tám na nich namastí kapsu městská nebo státni policie . Ták to by měl být normálně trestný čin . a kdo to nařídíl by měl za to pykat hned při první nehodě která byla spůsobená rychlou jizdou . RÁTH NA HRAD
05. 05. 2011 | 14:22

Targus napsal(a):

To Skogen:

To jsou procenta, nikoli promile. Proto se vám zdá, že to je málo.
05. 05. 2011 | 14:22

Sladký napsal(a):

Marná sláva, nic se nedá dělat-co volič pravice, to vzdělaný, vysoce inteligentní schopný a úspěšný člověk, samostatný, bohatý, ten,který nepotřebuje nic a nikoho, žádnou pomoc, vše si obstará sám.Jen m i není jasné, k čemu vlastně tihle úžasní jedinci potřebují svoji politickou stranu, pokud možno u moci, a zákonodárství, které je zcela na jejich straně.
05. 05. 2011 | 14:25

Gobbo napsal(a):

RA
Zdravý rozum je nechutný, nechutný, nechutný a opravdu se s tím nic dělat nedá. Vrťe se k zrcadlu olíznout, oschla vám pomáda.
05. 05. 2011 | 14:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://vepr.info/foto/35/2354.jpg
Veselé krizování, bez sockomu je všude hned líp...
05. 05. 2011 | 14:32

ld napsal(a):

neo,

možná by stačilo, aby v každém bloku reklam v televizi musel být povinně zařazen třeba 10 vteřinový šot, jak se masíruje srdce a podobná tématika; bylo by to něco jako daň opravdově odvedená. Technicistní detaily jsou na další, odbornou debatu.
Protože když se masíruje srdce, končí opravdu prdel.

Nadto nevím, co je ta Pobřežní stráž. To je něco z války? :-)
05. 05. 2011 | 14:42

neo napsal(a):

Id:

nekej žes zamlada nevalil voči do výstřihu Carmen, Pamely nebo jiný opálený záchranářky :)
05. 05. 2011 | 14:49

Dočekal napsal(a):

blue jay napsal(a):
mistopredsedo,
Uz jsem se na to ptal fizla Docekala. Zda se ze ani on neumi vypatrat komu potrebnemu dal hejnec Rath ty priblizne 3 miliony ktere dostal jako jeho druhy plat od voleb v 2008. Mam dojem ze to dal sobe.
05. 05. 2011 | 12:25
-----------------------
"blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923"
-----------------------
Zdravím tímto pana libora Stejskala.
05. 05. 2011 | 14:55

Da.Rock napsal(a):

Jako řidič s každodenní zkušeností z našich cest, bych se nerad ocital v blízkostí kamioňáků, kteří mají za sebou 12-ti hodinovou jízdu a někde na pumpě si dali guláš a k tomu jedno orosené, protože "se to smí". Takže nic, žádná tolerance.
05. 05. 2011 | 14:56

ld napsal(a):

neo,

fakt ne. Já se na Novu nikdy nedíval; přišla mi vždy stupidní. Vlastně poslední film co jsem tam viděl byl Ryan, a to tehdy, když byl Železný zvolen senátorem.
Krom toho, péčka je plný net: Topolánkovo péro, Buzkové a Bohdalové prsa..., s takovou ta problematika jednoho otráví...:-)
05. 05. 2011 | 14:59

Kateřina napsal(a):

V České republice bohužel velmi často ten zdravý rozum prohrává. A vítězí všechny možné špatné lidské vlastnosti - nejčastěji chamtivost, sobectví, lhaní, a nezměrná hloupost, obecně řečeno neslušnost... Kde jsme už mohli být po těch 20 letech od pádu totality?! A zatím se potácíme na hraně úrovně rozvojových zemí... a klesáme snad stále níž a níž, díky té strašné pravici...
05. 05. 2011 | 15:05

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Když on žádný strom neroste až do nebe.
Ono totiž konečně začalo docházet také na "pravověrné." Přesněji na voliče té páně Bakalovy vládní trojkoalice. Tedy na ty, kteří si zvykli žít na dluh.
Chudáci. Nějak nepočítali s tím, že exekutor nebere ohled na politickou příslušnost a hlavně na to, s kým ten který dlužník sympatizuje.
A právě tohle setkání s realitou už otevřelo oči mnohým. Bohužel příliš pozdě na to, aby s tím mohli ještě vůbec cokoliv dělat.
Ono úplně stačí porovnat, o kolik stoupl počet právoplatně vykonaných exekucí jen za poslední rok a v jakých finančních částkách se ty exekuce pohybovaly.
Jo a aby snad nedošlo k omylu: Těmi exekucemi nejsou v žádném případě postihovány ty těmi "pravověrnými" tolik opovrhované "socky." Jsou to převážně příslušníci té takzvané střední třídy. Tedy ti, kteří se chtějí vyrovnat těm "nahoře" i za cenu toho, že si pořizují bydlení na hypotéku, auta na leasing a zahraniční dovolenou na půjčku.
Moje maminka měla pro tuto sortu našich spoluobčanů trefné označení. Říkala jim "Navoněná bída."
Jinak jim to ze srdce přeju. Oni totiž tou svojí volbou pravou rukou připravili "skvělou" budoucnost nejen sobě, ale také nám všem.

Také jsem moc rád, že vás tady zase vidím. Jen si dovolím doporučit vám jistou zdrženlivost. Jen tak se vyhnete hrozbě v podobě výmazu VŠECH vašich textů.
05. 05. 2011 | 15:12

Naštvaný napsal(a):

"Zdravý rozum opět prohraje?" Rath? To je ten pravej, který má co mluvit o zdravým rozumu, hahaha!
05. 05. 2011 | 15:12

Mud.. napsal(a):

... jsem jako lékař tak trochu ve schizofrenním postavení. Z odborného hlediska jednoznačně malá hladina alkoholu - někde kolem 0,2,-0,3 promile skutečně nesnižuje rychlost reakcí a nemá vliv na kvalitu řízení. Na druhou stranu je pravda, že se to někdy docela těžko sleduje a že někteří lidé budou mít problém, jestli ta 0,2 promile je jedna sklenička a zůstanou jen u ní...
MuDr Ráth. Lékař, který 20 let nevykonává praci, má automaticky snížen titul! Tzn., že váš současný titul je BC !!! Zdejší blogař to Pehe má tři univerzitní tituly. Žádnou praxi! Výsledkem je, že je jako vy akceptovanou osobností.
05. 05. 2011 | 15:30

ld napsal(a):

Dočekal,

inu, to víte, srandy není nikdy dost. Navíc zde pauzíruje Pepa Řepa, který v poslední době botky rousá, aby posbíral peníze na záchranu Slávie Praha. Té Slávie, která vznikla za c.k.mocnáře, přižila chaos 1.republiky, "úpěla" pod bolševikem, aby za nynějších velkopodnikatelů zamířila-jak případné-do šrotu a bez třídění; vždyť ani neví, komu vlastně patří.

Ne že by mi bylo uflusané Slávie 2x líto, ale říkám si, že pro český či československý sport vychovala řadu reprezentantů a lidí před nimiž vždy smeknu, abych pak vzápětí četl příspěvky parazitů typu Rumcajs, liberál, a já nevím koho ještě...

A když je tedy ten kapitalismus bez přívlastků tak fajn, proč míří do stoupy jedna marka za druhou, které byly nedělitelně spjaty s tímto národem, aniž by místo nich něco vzniklo.

Nepříjde vám divné, že jediný z politiků, který nabídl Slávii finanční injektáž byl Paroubek? Ostatní jen blbě kecají. Třeba o odpadcích...
05. 05. 2011 | 16:25

ld napsal(a):

Sákryš, příspěvek patří jinam. Už aby byl víkend a odpočinek...
05. 05. 2011 | 16:27

student napsal(a):

Autor zpochybňuje kvalitu našich zákonů.
Ale to je přece rouhání. Na zákonech, a zejména těch hloupých,
je založeno fungování našeho státu. A všichni víme, že funguje bezvadně.
Proto příslušné ústřední výbory správně rozhodly, že musíme zvyšovat počty právníků, aby naše cesta k blahobytu byla rychlejší.
05. 05. 2011 | 17:23

Tenco napsal(a):

Trochu OoT, ale k titulkz se to hodí :

http://www.google.com/finance?q=PINK:BCCI

a k tomu :

http://www.hotstocked.com/article/6522/the-sexy-and-naughty-baristas-coffee-company.html

"The truth of the matter is that most shareholders do not care at all about whether the company has paid or not paid to its employees, what they care about is how their investment is doing. The thing is that if this is really a regular practice of Baristas (not paying employees), why would anyone expect that it would work for the well-being of the stockholders? Just one of the many interesting questions that come along when projections are made about the company future."

:)))

Napadá mě paralela. Pokud to někde myslí s korupcí tak, že o jejím potírání budou mluvit - tak to taky na první pohled vypadá fajn.
A jejich akcie - alespoň v očích akcionářů - rostou.
Ale je tak docela pravděpodobné, že tu korupci sami provozují.
Protože s ní ve skutečnosti nedělají nic.

:((
05. 05. 2011 | 19:35

Minorita napsal(a):

Jen jsem si tak vzpomněl, jak poslanec modré strany vážně navrhoval, aby policie v případě zastavení + kontroly řidiče a neprokázání jízdy pod vlivem, přestupku či vážné tech. závady vyplácela těmto určitý finanční obnos :-))) . Další jeho soukmenovec za nesmysl, téměř neproveditelný, v éteru tehdy prohlašoval určení sazby zák. pojištění dle výkonu vozu aneb to, co funguje např. v Deutch ( aniž bych po tom toužil - spíše šlo v přímém přenosu o demonstraci idiocie )...
Bylo by zajímavé vědět, kdo konkrétně za novelou stojí...
06. 05. 2011 | 01:17

karelhá napsal(a):

06. 05. 2011 | 01:17
Minorita

A taky pojišťovny na vyplacené plnění zák.odpovědnosti nevyplatí ani polovinu toho, co vyberou. Od roku 2000 pojišťovny vyplácejí každoročně na plnění jen menší část toho co vyberou. V roce 2008 /novější čísla neznám/ bylo předepsané pojistné už 23,66 miliard, vyplacené pojistné plnění 10,25miliard. Výnos přes 13 miliard pro pojišťovny je dobrý vývar, ale ty snadno zdůvodní, že pojistné je třeba zvýšit, aby krylo budoucí náklady. Jen upraví vzorečky na rizika..
Je zavádějící, když se tento soukromý biznis opřený o zákon nazývá zákonné pojištění odpovědnosti. Je to přece pojištění neodpovědnosti. Proč se musí pojišťovat auta, když havárie způsobují řidiči? Pojišťovat by se měl člověk, jeho řidičský průkaz.
"Vedlejší náklady" jako jsou třeba invalidní důchody z bouraček platí stát a nikdy jsem nikde nečetl, kolik peněz dávají ročně pojišťovny do ČSSP.
Ale, kalouskové nám snadno zdůvodní, že jedině takto to je správné.
06. 05. 2011 | 07:40

ali napsal(a):

Rathe
ono se u nás toho toleruje víc, než jen alkohol..ale to vy sám nejlíp víte, ne?!
06. 05. 2011 | 08:01

kluk napsal(a):

Pane doktore Rathe, souhlas s Vámi včetně toho ministra (bývalého "hada").
Jen bych si dovolil doplnit: hladina alkoholu do 0,2 promile je ze soudně lékařského hlediska fyziologická takže za ni nelze právně trestat.
Jsou další soudně lékařské aspekty, které zcela odůvodněně dovolují tolerovat hladinu 0,5 promile tak jak je tomu v Německu a jinde v Evropě. Je ovšem fakt, že český národ má svá specifika, já bych se přikláněl k toleranci hladiny do 0,3 promile.
P.S. jsem o 5let starší než Vy, asi jsem si víc zapamatoval ze soudního lékřství.
Moc si Vás vážím. PROSAĎTE HRANICI 0,3 PROMILE.
08. 05. 2011 | 00:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy