Diskuse o prezidentském kandidátovi

16. 02. 2012 | 16:45
Přečteno 4072 krát
Prezidentská volba a jednotliví kandidáti na prezidenta republiky jsou v posledních dnech mediálním tématem číslo jedna. Sociální demokracii volba vhodného kandidáta teprve čeká. Nicméně už teď je jasné, že si budeme muset vybrat, zda podpoříme některého z nezávislých kandidátů či osobnost z řad sociální demokracie. Jedním z možných kandidátů by podle mého názoru mohl být senátor Jiří Dienstbier

Vhodný kandidát.
Jiří Dienstbier patří mezi nejoblíbenější politiky a nebojí se poprat za své názory. Veřejnost si získal mimo jiné i tím, že se důrazně postavil proti koalici ČSSD a ODS v Praze, která sama o sobě představuje určitý symbol korupce, a raději zůstal řadovým zastupitelem, než aby se na tomto spojení podílel. Navíc vyrostl a žil mezi disidenty v blízkosti Václava Havla.

Zavádějící články.
O možnosti kandidatury Jiřího Dienstbiera jsem diskutoval jak s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou, tak s jejími místopředsedy Lubomírem Zaorálkem a Jiřím Dienstbierem a členem předsednictva ČSSD Richardem Dolejšem. Tato diskuse proběhla dříve, než média vůbec začala spekulovat o možné kandidatuře Jiřího Dienstbiera. Důrazně se proto ohrazuji proti tvrzení některých médií, že jsem měl údajně „odstřelit“ Jiřího Dienstbiera jako kandidáta na prezidenta tím, že jsem nepřímo naznačil, že by mohl být vhodným kandidátem ČSSD v přímé volbě prezidenta republiky. Na webových stránkách Novinky.cz a Idnes.cz se objevily zavádějící články, které se odvolávají na tvrzení místopředsedkyně ČSSD Marie Benešové, že jsem svým prohlášením poškodil Jiřího Dienstbiera a to s odůvodněním, že v ČSSD existuje jakási cenzura, která nepovoluje členům ČSSD hovořit veřejně o kandidátech na prezidenta republiky.

Svobodná diskuse.
Přitom však neexistuje žádné rozhodnutí vedoucích orgánů ČSSD o tom, že by se o jménech uvažovaných kandidátů neměla vést diskuse. Pokud by to skutečně Marie Benešová prohlásila, tak překročila veškeré své kompetence a porušila stanovy ČSSD, které naopak širokou a otevřenou diskusi podporují. Obdobné tvrzení zaznělo i z úst senátora Zdeňka Škromacha, který mé vyjádření označil za rathovinu. Podle mého názoru je jakékoliv omezování svobodné diskuse a projevování vlastních názorů ze strany Marie Benešové a Zdeňka Škromacha nepřípustné omezování svobody členů ČSSD.

Kdo má čí podporu.
Je naopak jednoznačné, že před tak důležitým rozhodnutím, jakým je volba vhodného kandidáta pro přímou volbu prezidenta, musí proběhnout široká a otevřená diskuse. Pokud má paní Benešová a pan Škromach jiného vhodného kandidáta, bylo by korektní, kdyby jeho jméno sdělili svým spolustraníkům i celé veřejnosti, aby bylo jasné, kdo má jejich podporu. Také by bylo vhodné, aby se Marie Benešová a Zdeněk Škromach jasně vyjádřili, zda jejich podporu má místopředseda strany Jiří Dienstbier.

Rozhodne tajná volba.
O kandidátovi za ČSSD rozhodne v tajné volbě ÚVV. Řada organizací ČSSD, a to minimálně ze Středočeského kraje, bude navrhovat na tuto funkci právě svého senátora za okres Kladno Jiřího Dienstbiera. Pokud s tím má Marie Benešová problém, může VV ČSSD navrhnout jiné jméno, což je právem každého člena tohoto orgánu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sasa napsal(a):

Autor: no jestli ti dva nechteli Dinstbiera na hejtmana?
16. 02. 2012 | 16:51

Viola napsal(a):

To jsou zvláštní politické způsoby. Připadá mi to jako pověrčivost, že když se něco vysloví, tak se to "zařekne" a nejde to a nejde. :-)
A co pan Milan Štěch, ten vypadá reprezentativně.
16. 02. 2012 | 17:08

jája napsal(a):

Asi jediný kandidát, který by mě donutil jít k volbám. Proto si myslím, že vytáhnou Švejnara.
16. 02. 2012 | 17:17

Mac napsal(a):

tedy paní Violo!!!

Štěch??!!!
16. 02. 2012 | 17:19

Mac napsal(a):

líbí se mi Sobotkové a Haškové, jak začali prskat, že Rath zveřejňuje předčasně jména....

Sobotkové a Haškové budou velice moudře a uvážlivě vybírat, samozřejmě nikoho nevyberou a pak jim nezbude než zase měsíc před volbami sebrat někomu jinému jeho kandidáta a předstírat, že to je ten jediný a správný kandidát socdem......

Ale to už známe, bylo to stejné ve 2003 i 2008. Oranžové prezidentské zoufalství
16. 02. 2012 | 17:23

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Rathe,nemáte pocit,že stále více dochází na slova J.Paroubka i co se týká ČSSD ? Mluvil o tom,že Škromach a Benešová jsou líní a ČSSD spíše škodí viz jejich vystupování tento víkend v diskusních pořadech a navíc oba nevypadají,že nemají co jíst,ale spíše naopak. To se pak těžko mluví k lidem,kteří mají měsíčně na živobytí pár stovek...Aby ještě LEV socany nesežral!!!
16. 02. 2012 | 17:27

den napsal(a):

Rycheckému to zakázala manželka, takže jsem přišel o svého kandidáta..
Takže nevím.
Ty dvě podivné figurky Fišer a Švejnar, jen už kvůli tomu aby nevyhrál Fišer bych šel k volbám.
Zeman, po těch kotrmelcích které předvedl, včetne zařízení předchozí Topolovi a dnešní vlády...
16. 02. 2012 | 17:28

Konrad napsal(a):

Benesove to asi vsechno dochazi pomaleji, o Dientsbierovi jako o moznem kandidatovi se spekuluje uz davno, tudiz to neni zadne tajemstvi. CSSD ma vice cestnych lidi kteri by si to zaslouzili, (Spidla, Zaoralek) ovsem pri sve popularite ma zrovna Dienstbier nejvetsi sanci.
16. 02. 2012 | 17:29

Názor Jan napsal(a):

Už to mám. No přece
DAVID RATH - NA HRAD !!!
Pro přímou volbu 30.000 podpisů dáme, ne ?
To by byl prezident, jak se patří !!!
Kdo se přidává ať klikne.
16. 02. 2012 | 17:33

Lukáš napsal(a):

Je pěkné jak jste se sami vyšplouchli. Je hodně vidět, že na kandidáty jednotlivých politický stran nejsou lidi zvědaví. A najednou všichni politici blogují jak o závod o presidentovi. Hold už to nezáleží na vás a 50 000 podpisů si spousta lidí sežene sama. A když to půjde dobře žádný politik s tím nic nenadělá.

A politická podpora každé politické strany bude pro kandidáta spíše mínus.

Mě se líbil výrok jednoho politologa, který tvrdil že se politici chytili do sítě svých vlastních slibů. Při volbě presidenta jste se mohli předvádět a teď už to jaksi nepůjde tak jednoduše :-).
16. 02. 2012 | 17:33

Dan napsal(a):

Sociální demokracie má řadu kvalitních kandidátů na prezidenta. Za Špidly jich veřejnosti představovali každý týden alespoň 9. pravda, o některých veřejnost slyšela poprvé, ale co na tom.

Rathe, jste směšný.
16. 02. 2012 | 17:33

Meňo napsal(a):

Konrádovi
Ano -Špidlu na Hrad ! Už to říkám dávno !! ČSSD ho jistě podpoří, když to lidi vezmou za správný konec. Není ještě starý a má hodně zkušeností znalostí (od geologie, historie a přírodovědy, až po sociální vědy a ekonomii). V EU se vyzná a znají ho tam jako solidního úředníka (u nás mu média nadávali a dost lidí jim bohužel uvěřilo). Ale i přesto. Co říkáte ?
16. 02. 2012 | 17:36

Vlkodav napsal(a):

Pan Dienstbier by mi jako prezident, i když je členem ČSSD, které nefandím, nevadil. Byl by dobrým prezidentem. Ale budu preferovat kandidáta, který nebude navržen politickou stranou.
16. 02. 2012 | 17:36

noki napsal(a):

Pan Dienstbier jr. mi připadá poněkud jako kometa.
Před rokem ho tu nikdo neznal.
Od začátku má punc,že není spojenec ODS a tunelářů z ČSSD-ke své prestiži jistě.

Ovšem Dienstbier senior byl kdysi taky podobná kometa,kdy z dopisovatele Rudého práva v zahraničí vylétl na pár měsíců roku 1968 na post ministra zahraničí a právě tehdy došlo k naší srážce s ruským medvědem,kterého zde všichni máme navždy rádi,že nás jediný vytáhnul z pracek hitlerovských katů a jejich Háchovských pomahačů adnešních pohrobků a že jsme měli ve spojenectví s ním zhruba 2-3x vyšší úroveň životní než za kapitoly otevřené disidentem V.Havlem a též něco co bylo kvalitní a při tom i bezplatnou medicínou.Tehdy.
Ne masy Dienstbiera jr. volit nebudou a ze sociálních demokratů, aby kdokoliv byl presidentem,musel by tento národ snad úplně zblbnout.Cesta národa po kolejích ODS+ČSSD vede jenom do pekel,a v tom případě je jedno už zda vlak vykolejí nebo chvíli ještě pojede do konečné pohromy po jedné ze dvou kolejí částečně.Aby tady lidé začali žít normální lidský živozt,ODS a ČSSD musí pryč .
16. 02. 2012 | 17:38

Sac napsal(a):

KOHÁK na Hrad !!!
Je už sice starší třída, ale vyzná se a je CHARAKTER. Aspoň jedno volební období, a tento filosof by (podobně jako Masaryk) předělal společnost od blbé nálady k větší solidnosti
16. 02. 2012 | 17:38

LJ napsal(a):

Prezident musí bejt nestranickej (aby to natřel Klausovi). Proto ze současnejch bych dal hlas jedině Fischerovi !
16. 02. 2012 | 17:40

melčákova pohanka napsal(a):

Sac. Měl jsem stejné přání jako Vy. Ale potkal jsem před rokem na nějaké akci p.Koháka a oslovil jsem ho ohledně kandidatury a on to zcela vyloučil ze zdravotních důvodů!!! Takže koho?
16. 02. 2012 | 17:41

Meňo2 napsal(a):

Nezapomínejme,že prezident má u nás jen malý pravomoci (i když už není jen "kladeč věnců"), ale zato VELKÝ VLIV, kterým může zahejbat vládou, parlamentem, a hlavně společností.
16. 02. 2012 | 17:42

Dan napsal(a):

Mi to fakt nedá. Vy si Rathe skutečně myslíte, že lidé budou poslouchat a volit podle toho, kdo má podporu Škromacha nebo vás? Vy jste ještě větší paternalista a šovinista, než jsem si myslel. Na ty vaše doporučení se vám každý zvysoka vykašle.
16. 02. 2012 | 17:43

melčákova pohanka napsal(a):

LJ. Když nestranickej,tak proč komunista Fischer? Samozřejmě dnes liberál!!!
16. 02. 2012 | 17:43

Ferda napsal(a):

No nevím. Nadstranickej prezident, a přitom čistej jak lilie - to už jedině
Karel Gott !
Nikomu neublížil a proslavil ČR ve světě svým uměním pomalu za 50 let !
16. 02. 2012 | 17:44

melčákova pohanka napsal(a):

Dan.Dejte Vy doporučení! Díky.
16. 02. 2012 | 17:45

Olda napsal(a):

Já bych tam dal Paroubka !
Ať ukáže, co umí. Mně se zdá schopnej, jak vedl ČSSD - ovšem mediální kydy si musíme odmyslet. To byla jen kouřová clona pro nevidomé.
16. 02. 2012 | 17:46

Opravil napsal(a):

Rozhodně né knížete Schwarzenberga !
Ale to snad nehrozí. Vždyť to každej vidí, jak je "schopnej". To už radši toho Karla Gotta, jak tu někdo řek´.
16. 02. 2012 | 17:48

EK napsal(a):

No jestli bude chtít ještě Švejnar to jednou zkusit, mohli bysme ho podpořit,co říkáte ? Ekonom je lékařem krize, dneska bude tahle profese moc třeba, abysme se vyhrabali z krize i Euro-krize. Ještě aby byl nestrannej, myslím nenahrával pravici nebo levici,ale spravedlivej. A to snad Švejnar je, ne?
16. 02. 2012 | 17:50

Konrad napsal(a):

Meno - Spidla byl podle meho nazoru nejcestnejsi premier jakeho jsme meli. Bohuzel, lide ho vnimaji spise jako nevyraznou sedou mys, pri volbe do senatu mel slabou podporu, a prohral.Je to skoda ale kdyby kandidoval, jeho sance nebudou vysoke.
16. 02. 2012 | 17:50

Luba napsal(a):

Pane dr. Rathe,
pan Jiří Dienstbier je určitě dobrým prezidentským kandidátem.
Jen ho může v mnohých očích znevýhodnit, že ho podporujete tak vehementně zrovna Vy.

Tak zvolněte ...

Jinak,
patříte mezi několik blogerů, kteří ví, jak správně strukturovat článek a zvýšit jeho čitelnost.
Za to zasloužíte pochvalu :)
16. 02. 2012 | 17:50

Franta napsal(a):

V tomhle marasmu bych byl pro království. Aby českej král bouchnul do stolu a řek´"Bude to takhle".
Ale KOHO ???????
Poraďte !
16. 02. 2012 | 17:53

Mard napsal(a):

Malinkatý Dinsbírek, už jako miminko bojoval proti komunistům tím, že blinkal na policisty! Obdivuhodný borec! V roce 1977, kdy se založila charta mu bylo celých 8 roků a už statečně ukrýval materiály disidentů do svých trenýrek. Zkrátka geroj a king!
16. 02. 2012 | 17:54

Názor Jan napsal(a):

Lluba
Kdyť to říkám : doktor Rath už jenom že je doktor, není žádnej blbec (to promiňte) ale chci říct, že je to člověk svým povoláním chytrej, moudrej - když nevíme kudy kam, dáme přece na doktora, ne ? I když sami nevíme, co a jak. Doktor nás z toho přece dostane !!!
16. 02. 2012 | 17:56

Midori napsal(a):

Pana Dienstbiera si vážím, toho bych volil.
*
Švejnar? Pamatuji, jak lhal ve spojitosti o Nobelově výboru. Lháře nikdy, zvláště prázdného, který nikdy neměl na nic názor a s každým chtěl být korektně zadobře.
Mluví, mluví, mluví, a kde nic tu nic. Ať jde do svých končin, kam šel za lepším.

Fischer? Za všech režimů u "toho?" Ať jde taky do řiti.

Média budou mlít pantem o těch dvou posledně jmenovaných.
16. 02. 2012 | 18:07

Konrad napsal(a):

Franta - Vzdyt kral a prezident, to je v podstate to same. Stejne bychom meli parlament a premiera, navic kde mate jistotu ze by kral skutecne bouchl do stolu? Take si myslim ze neexistuje clovek ktery by mel narok na cesky trun. Habsburkove nepripadaji v uvahu, premyslovci vymreli, a posledni skutecne cesky kral Jiri z Podebrad, nedokazal diky intrikam papeze a uherskeho krale Matyase Korvina prosadit podebradskou vetev... Takze jedina moznost je, ze se Klaus prohlasi za cisare jako Napoleon :-)
16. 02. 2012 | 18:12

Kateřina napsal(a):

Po těchto všech nechutných zbytečných vnitrostranických hádkách socdem o kandidáta, úporné snaze pana Ratha doslova za každou cenu protlačit mediálně pana Dienstbiera a začínajícím mediálním šílenství ROZHODNĚ NEBUDU volit ani jednoho ze stranických kandidátů!!! Jsem z toho už dnes znechucena... Hlavní slovo má snad mít OBČAN a ne politici!!!
16. 02. 2012 | 18:15

Jirka napsal(a):

Pane Rathe, prosím kandidujte na prezidenta, já a moje rodina bychom Vás rádi volili. Vy jste prokazatelně přispěl k tomu, že je naše republika na tak vysoké úrovni, že je konečně pořádek ve zdravotnictví (ještě se doktorům přidá 10% a bude to klapat), pořádek ve školství, pořádek v justici, pořádek u hasičů, policistů, celníků, berňáků, na úřadech práce, přispěl jste k tomu, že EU funguje bez problémů, že jsou zde systémově nastavena pravidla, přispěl jste k tomu, že politici již nejsou zkorumpováni, že se naše země nezadlužuje, že se žije stejně kvalitně v Praze jako v Osoblaze, že politici mají trestní odpovědnost a že jsme tedy všichni šťastni. Proto Vy, stejně jako ostatní polistopadoví politici, máte plné právo vybírat kandidáty na prezidenta této šťastné země. Své kvality a inteligenci již prokazujete 20 let.
16. 02. 2012 | 18:25

NJ napsal(a):

Socanům :
Kdepak Jirku Dienstbiera - ten se musí ještě učit.
Ale vždyť tu máme vyštudovanýho doktora :

"Klausovi dá mat,
jenom DAVID RATH !"
(volební heslo)

Když dneska vede kraj, proč by nemoh zítra vést stát ?!
Davide, vem to ! A udělej pořádek!!
16. 02. 2012 | 18:33

Kala napsal(a):

Noki - že by byl J. Dienstbier ministrem zahraničí v r. 1968. Snad Jiří Hájek?
16. 02. 2012 | 18:34

Saltzman napsal(a):

Kmotrovský polibek, tak by se dalo charakterizovat Dienstbierovo navrhování na kandidaturu D.Rathem. Kohokoliv D.Rath bude prosazovat, ten neuspěje u lidí.

Ať mi netvrdí D.Rath, že tohle neví. Na to je příliš inteligentní. Zajímalo by mě spíš, koho by Rath vůbec nechtěl vidět na kandidátce prezidenta ze své strany. To by mohl totiž být úspěšný kandidát co do počtu hlasů voličů. ;-))
16. 02. 2012 | 18:39

PK napsal(a):

Pan Jiří Dienstbier je u mne jasná jednička na politické scéně.Velice bych ho v nějaké důležité funkci uvítal ale jako prezident-to by bylo něco jako supernova.Jsem spíše pro dámu popřípadě,no jak bych to napsal-staršího matadora.
16. 02. 2012 | 18:40

MA-FU napsal(a):

Kateřina
...a nestranickou Livii Klausovou byste volila???? To se tady totiž připravuje.Peníze z ČEZu pomohou jako vždy.
Nebylo dost Klausů????
16. 02. 2012 | 18:46

Kateřina napsal(a):

Jenom jako doplnění upřesňuji, že se mi NELÍBÍ ani jeden z dnes navrhovaných kandidátů, z mnoha důvodů... A nechutné tahanice a hádky politiků (!?) v socdem o "vhodného" kandidáta, když ho přece mají volit OBČANÉ (!!!) mně v mém přesvědčení ještě více upevnily!... Proč tedy vlastně máme přímou volbu, když o kandidátech zase nejvíce chtějí rozhodovat naši slavní politici??? Takže zase jenom taková demokracie napůl? Politici navrhnou a občané (voliči asi jako "volové"), navíc zmanipulovaní médií zase zvolí toho, kdo se jim bude nejvíce cpát na obrazovky nebo co??? Takového divadla se již nyní odmítám účastnit...
16. 02. 2012 | 18:48

jihočech napsal(a):

Jasnou jedničkou může být ten/ta, který/á není a nebyl u moci v posledních létech.

Kdo měl odvahu říci "NE" slušně a důrazně dnešním nešvarům,
a navíc nebyl do nich zapletený, riskuje všechno ?

Spisovatelka,disidentka Lenka Procházková je jasnou jedničkou :
viz http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/163882-prochazkova-vlada-nevi-jaky-majetek-cirkvi-vydava/ nebo

viz nekolikvet.cz/index.php/6-vaclav-dvorak-take-podava-trestni-oznameni-na-vladu-cr

Pane Ráth nebyla by vhodnou kandidátkou na prezidenku ?
16. 02. 2012 | 18:52

Jirka II. napsal(a):

Pan Dienstbier je mi sympatický. Ale doporučení od D. Ratha, to je polibek smrti.
Ale jako většina těch co dostali rozum, budu volit nestranického kandidáta. Strany už nikdy.
16. 02. 2012 | 18:53

antoninovy napsal(a):

Nevím proč, něco se chce říct.

V NYC, tedy v New Yorku a jeho subway, tedy v tom jejich metru, platí přísný zákaz kouření, nikdy jsem tam neviděl huliče, včetně mne. Prima.

NYC je pěkné místo, kde se vesele vraždí, znásilňuje etc.

Why, the City Municipal nevyvěsili vývěsky, že se v subway zakazuje vraždit. Ptám se, já prosťáček.
16. 02. 2012 | 19:03

Konrad napsal(a):

Pro me je dulezity fakt, ze primou volbou se vyrazne snizuje nebezpeci ze se prezidentem stane zase nejaka modra kreatura, jejiz hlavnim ukolem bude kryt svinstva svych soukmenovcu. Vsechno ostatni, vcetne Fischera ci Svejnara vnimam jako mensi zlo. Take je sance, (i kdyz mala) ze si obcane zvoli skutecnou moralni autoritu - cloveka cestneho, ke kteremu budeme vzhlizet, a brat si priklad.
16. 02. 2012 | 19:06

zemedelec napsal(a):

MA-FU.18:46.
Velice trefné.
Cítím něco ve vzduchu,myslím,že se Klaus na něco připravuje,takže se musí vyjádřit.Sice až na poslední chvíli,aby to všechno obrátil naruby.
16. 02. 2012 | 19:08

dalimír napsal(a):

Můžeme v česku hledat jako o život ale druhého Putina zde stejně nenaleznem ! Dl.
16. 02. 2012 | 19:11

antoninovy napsal(a):

A k thematu autora, pokud mohu přidat názor, moc mne to nebere, připadá mi to jako zástupný předmět.

Z těch všech uvedených kandidátů, nevím, snad kníže, protože mám k němu jakousi osobní kondolenci, ale kdybych se zamyslel, snad by napadlo
i něco, někdo jiného.

Snad bychom se dnes měli starat o něco jiného, tedy jak shodit tuto neschopnou a škodlivou vládu, myslím.

Jenže, asi bych to neměl vyslovovat, nebezpečné, i kdyby se nám podařilo je shodit, kdo nastoupí po nich, mrštně gorily a opice nastoupí, že.

Takže teď nevím, zkouším vymyslet jiný scénář.

Buťe v dobrém, přátelé

an
16. 02. 2012 | 19:20

vico napsal(a):

Pro českého Knedlíka by kandidát se sympatickým příjmením / služba pivu/ mohl uspět.

Jenže Dienstbier je relativně mladý a trávit nejlepší léta v životě v klausovinou zasmaraděném Hradu /je tu smradu, jak ve starém hradu, říkávali jsme/ není lákavá perspektiva.

Proto si myslím, že Dienstbier to "nevezme" a raději bude přemýšlet, jak se stát lídrem ČSSD a pak po letech, možná...

Kontroverzní Rath by se samozřejmě rád zbavil soupeře ze středočeského kraje. Předstupněm pro metu nejvyšší by pro mladého Diensbiera mohl být hejtman Středočeského kraje. Nejspíše s Diensbierem jako jedničkou na kandidátce by ČSSD v krajských volbách uspěla.

Rath ví, co dělá a co píše. Horší je to už s neskonale zoufalou Marií Benešovou a Škromachem. Tento bojovník za práva proletářů, který rozhodně nikdy v životě netrpěl bulimií ani mentální anorexií a skončil v užším finále vizovického trnkobraní /sežral 84 trnkových knedlíků, což mu vyneslo deváté místo/, je onou příslovečnou bradavicí na tváři sociální demokracie. Naposled se zaskvěl, když chtěl s Klausem vyjednat "barterový obchod" - my odkýveme kandidaturu klausovce Sváčka a vy pro nás zařídíte kandidaturu servilního klausovce Koudelku.
16. 02. 2012 | 19:24

leucin napsal(a):

Aby kandidát splnil jak kritérium jako ekonom a "ministr zahraničí" je obtížné.V dnešní době se porušování státní suverenity kterékoliv země světa stalo zvykem,pravidlem.To není doba 2.poloviny dvacátého století,kdy těch případů bylo mnohem méně.I svržení vodíkové bomby na některou zemi má dnes mnohonásobně větší pravděpodobnost.A je v podstatě jedno zda popud přichází zevnitř země jako v Libyi nebo zvenčí jako v Iráku.Často je to nerozeznatelné,jako v Jugoslavii,Osetii atd.
Po Klausovi je pravděpodobně jediný politik,který by měl s jistotou už dnes respekt v Rusku-Paroubek.Má respekt i na Západě a severu Evropy.Nemá respekt ale doma,i právem.
V Rusku ho asi vnímají jako Nikitu Sergejeviče Chruščeva ( a k němu po nástupu Gorbačova již nejsou tak silné pretenze jako v sedmdesátých a osmdesátých letech).Pokud ovšem vývoj v Rusku půjde tempem jejich posledních voleb,může tam nastat roku 2015/2016 velký přelom.Pak tak daleko není vidět,kdo by byl i na východě kompatibilní,jelikož ruská opozice dnes je složena z komunistů,nacionalistů a multimiliardářů a dalších.
16. 02. 2012 | 19:28

vico napsal(a):

Oprava - správně :U českého Knedlíka
- klausovce Koudelky
- sežral 82 knedlíků /nikoliv nesprávně uvedených 84/
16. 02. 2012 | 19:33

David Drat napsal(a):

Davide ! Vem to ! Aspon nebude tankodrom jen ve stredoceskym kraji a zaridis si na hrade pravy harem!
16. 02. 2012 | 19:34

Studentka 18 napsal(a):

Jéžiši ,vyřaďte už toho Škromacha z ČSSD , vždyť to je absolutně nevolitelné individuum a hlavně pro mladé .Je to brzda. To se potom můžou Sobotka Zaorálek Ráth strhát a preference stojí .
16. 02. 2012 | 19:35

antoninovy napsal(a):

Vico

Dienstbier to nemůže vzít, je natolik bystrý, že ne.

Potkal jsem i Jana Sokola, na Havlově pohřbu, a řekl mu, je třeba ještě zabrat, ale taky na to nemá, síly fysické a jiné asi nejsou, jak jsem jej odhadnul.

Napadl mne prof. Příhoda, vypadá trochu jako Weiszacker, bývaly president BDR, ale taky trošku stárne, ale kdoví, třeba by mohl do toho ještě jít.

Jak ve své mysli a paměti skenuji sem tam, nikoho vlastně nenacházím. Milý Vico.

Tak jo

an
16. 02. 2012 | 19:37

Kryštof napsal(a):

Re - autor blogu
Rozhodně nejsem vaším příznivcem a soudruhů už vůbec ne , ale Váš blog hodnotím jako velice rozumný , oproštěný od jarmarečních emocí , jak jsou obvyklé např. právě u primitivního diletanta Škromacha , který svým dacanstvím / k mé potěše / poškodil ČSSD snad ještě více než ten periferní schizofrenik Paroubek .
16. 02. 2012 | 20:01

ghándí napsal(a):

"škromachu jsi dobytek"
táta pracujícího lidu falbr
16. 02. 2012 | 20:06

vico napsal(a):

antoninovy : S tím Diensbierem se shodneme :-)

Já si zatím s kandidátem na prezidenta vrásky nedělám. Podle mne by byl dobrým prezidentem Rychetský, ale i ten netouží dělat na pět let "tatíčka" národa. Hlavně, aby to nebyl nějaký stařec nad hrobem, který by umřel pár měsíců po zvolení. Pak by se Václavu Klausovi otevřela cesta zpět na Hrad. Takže ze všeho nejvíce bych chtěl vidět u kandidáta jeho rentgenové snímky, EKG, rozbor krve a moči a test na AIDS :-)

Mějte se a pište.
16. 02. 2012 | 20:35

Miky napsal(a):

Pane Rath.
Prsím co říkáte kandidátovi jménem Zeman Miloš.Není již hodně stár a mimo ?
16. 02. 2012 | 20:43

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Kníže je nevolitelný, jak správně podotkl nick Honolulu, při jeho loveckých výpravách v okolí Zambezi musel chytnout spavou nemoc, což nám v TV neřekli.
Za tuto informaci mu naše tajná služba píše plusové body a přidělí mu při návštěvě staré vlasti bodyguarda.

Já chci pana Špidlu, je tady možnost, že na každodenní jogging vytáhne dvojici Benešová-Škromach jako sparring partnery a prokáže immage soc. dem. neocenitelnou službu. Trnkové knedlíky spořádají manželé Paroubkovi.
16. 02. 2012 | 20:51

Viola napsal(a):

Maci
Jakou fotečku by použil pan Rath, kdyby sám kandidoval? Škoda, že tu s náma nediskutuje. Tady tahle fotečka by se mi jako prezidentská nelíbila. Krásnou prezidentskou fotečku má pan Sobotka, no a pan Štěch vypadá také dobře. Já, i když na krásu moc nedám, tak si myslím, že prezident by měl být i pohledný, vždyť je to světový trend. S krásným politikem se velmi dobře jedná.
Také by bylo pěkné od soc. dem. navrhnout Tomáše Sedláčka, byl nedávno v Davosu a jistě si tam udělal dobré známosti. A kdo jezdil před tím do Davosu?
16. 02. 2012 | 20:56

Bu He He napsal(a):

Obtloustlíka s kukučem cikána navrhne jeho manželka.Půjdeme se voběsit !?
16. 02. 2012 | 21:02

vico napsal(a):

Šašek s Jihlavy 20:51: Tak Benešovou v běžeckých legínách bych si ujít nenechal. Navrhoval bych pro Špidlu předvolební běh do vrchu. Ideální se mi jeví kopec nad Šternberkem, kde se jezdí rally Ecce Homo /asi dvacet zatáček s převýšením 500 metrů/Doprovod Marie Benešová v legínách a Škromach převlečen za bernardýna Bohouše se soudkem tuzemáku pod voletem.

...ono se to vystříbří a na Hrad se dostane ten pravý /teda raději levý/.
16. 02. 2012 | 21:16

Jedla napsal(a):

Asi před týdnem komentoval hlasování senátorů ČSSD Macháček:
http://machacek.blog.ihned.cz/c1-54680020-cssd-se-vzdala-mocenske-paky

Stojí to za přečtení. Dávám ten link sem (je tu živo) byť se hodí víc pod Štěcha. Ale dvakrát to sem cpát nebudu. Přecejen - iHned a Aktuálně jsou konkurenti :-)
16. 02. 2012 | 21:34

Maximus napsal(a):

Jo Jirka Dientsbier to bude mít těžké, pokud bude kandidovat, páč je židovského původu, nakonec stejně jako autor. Některým lidem to bude vadit. Včera jsem viděl pořad na ČTV2 s Formanem, který je mimochodem také stejného původu a to by byl president jako řemen, tak ten by mě nevadil i kdyby byl třeba indického původu ...Rom!
(-:
16. 02. 2012 | 21:35

český maloměšťák napsal(a):

Za ÚV ČSSD bude kandididovat hodný Synek Dienstbier , Za ÚV TOP 09 Onkel Schwarzenberg, ÚV ODS navrhne Frau Němec von Ichwarniemalsdort und Kmotrfutterberg , ÚV VV zřejmě Lovce Dinosaurů Johna a komunisti kosmonauta.
Bývalý komunista, nyní bankéř Fischer se kandiduje sám, co tam komunisto...eh, bankéři po nějakém ÚV, že...
K tomu, aby sranda byla dokonalá chybí jen aby někdo navrhl Julínka s Cikrtem.
16. 02. 2012 | 21:56

Carlos V. napsal(a):

Nádhera. Penízky se kutálejí vpravo vlevo, politici uzurpují práva občanům a nakayuji jim jim jak stavět domky, ale lidi sedaj na lep vábničky politiků.

Hurá, půjdeme volit ! Pohadejme se o kandidaty ! Kazdy se svou troskou do mlyna, rozbijem si hlavy, na penize a svobodu se vykaslem, mame volby !

Co na tom, že prezident je kladeč věnců s minimem pravomocí. Jsou to volby a ty budeme řešit, vždyť nám je politici hodili pod stůl jako ulepený drobeček.

Až to nebude fungovat, budeme volit vrátného v Národním muzeu.

Jediná správná volba prezidenta je - nevolit a neučastnit se podfuku na občanech.
16. 02. 2012 | 22:12

Midori napsal(a):

Carlos V.
Tentokrát s Vámi nesouhlasím.
Obyčejně míváte brilantní glosy.
16. 02. 2012 | 22:17

Hurá napsal(a):

Já jenom doufám, že se objeví nestraničtí a úctyhodní kandidáti. Protože ti, které nám naše politická diktatura a jejich média neustále předhazují a masírují tím nemyslící mozky, jsou pro mě nepřijatelní! Takovému kandidátovy jsem ochoten přispět i na jeho volební kampaň.
16. 02. 2012 | 22:26

Petr B. napsal(a):

Dienstbier je asi nejlepší kandidát pro ČSSD i celý národ. Přichází v úvahu i B. Ssobotka, ale to mu vyčítali, že jako ministr "zadlužoval", i když to není pravda.
Vypadá to, že nejvhodnějším kandidátem pro ODS by byl J. Fischer, až po něm Němcová, P. Sobotka. V TOP se už cítí jistým vítězem Schwarzenberg.
16. 02. 2012 | 22:32

S.Š. napsal(a):

Petr B. : Cítí se jistý ? :-)

MfD, 17. 12. 2011 : V závěru rozhovoru zhodnotil Schwarzenberg i své šance, že se v roce 2013 stane českým prezidentem. "Jsou každý den menší," uvedl se smíchem. "Česká republika se posouvá doleva a pro 'prezidenta Schwarzenberga' tu za dva roky nebude většina. Je to i důsledek krize: vláda dělá bolestivá opatření, za která bude potrestána," řekl dosud jediný oficiální kandidát klání o Hrad.

ihned.cz, 5. 1. 2012 : Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro páteční vydání rakouského deníku Kurier řekl, že vidí své šance na zvolení českým prezidentem jako malé. Nízké šance zdůvodnil i malou oblíbeností současné české vlády v důsledku hospodářské krize. "Moje šance v prezidentských volbách jsou malé. Prostě proto, že každá vláda v době hospodářské krize silně ztrácí na popularitě. Na začátku roku 2013 po mně tudíž neštěkne ani pes," řekl ministr v rozhovoru. Zdůraznil však, že mu to nevadí, neboť podle něj jde hlavně o to, aby vláda v této době naplňovala své představy. "Jdeme tedy vesele do boje, i když víme, že šance na vítězství jsou poněkud omezené," dodal Schwarzenberg.

Právo, 11. 2. 2012 :
Oldřich Danda : "Myslíte si, že že máte šanci vyhrát jako šéf TOP09, tedy strany reformních bouráků, jak vás onehdy nazval Petr Nečas ?"
Karel Schwarzenberg : Předpokládám spíše, že situace příští rok bude příznivá kandidátovi, kterého postaví sociální demokracie".
16. 02. 2012 | 22:53

realista napsal(a):

Nejlepším kandidátem bude hybrid "Půl vola a půl včely" , tedy blbej a pracovitej . Paroubek tedy ne , protože ten splňuje jenom tu první polovinu .
16. 02. 2012 | 23:02

Aleš napsal(a):

Stejně, jako si všichni političní konkurenti ČSSD lebedili, když byl v jejím čele Jiří Paroubek, lebedí si každým vystoupením Davida Ratha.
Je až neuvěřitelné, jak se v politice snadno pravidelně prosazují sebestřední, egoističtí psychopati bez schopnosti sebereflexe a jak zcela pravidelně na to jejich strany dojíždějí při volbách. Asi je to genetická vlastnost politiky.
16. 02. 2012 | 23:22

honolulu napsal(a):

Sasku z Jihlavy,
ja do toho Ceska radeji nepojedu. Moje bodyguard = Tvoji kamaradi, by ze mne udelali oberstveni pro veprin.
Radeji toho knizete uzdravim. Zjisti jeho diagnozu a napis my ji v anglictine, ty spione !
Mozna, ze je knize pouze unaven z marathonu. (Ma dve milenky). Ma vyborne napady ohledne neprizpusobyvych, t.zn., ze ma nadeji na vyhru.

Spidlu nevol ! Jeho pohasinajici zivotni slava zustala v Bruselu, kde byl poplatny novemu Napoleonovi. Vol nejakeho patriota. Napis presidentu Klausovi zadost o radu.

Ja bych volil krasnou pani Bobsikovu a psal ji strategicke rady. Napr., pripominat panu Kalouskovi, ze je k...t, znamena zvysovat jeho sebevedomi a pocet volicu. To je strategicka chyba. Napsat, ze je maly pindulik zn., ze ho devcata nebudou volit. Nadavat knizeti za jeho snahu resit romsky problem zn., ze ho ona resit nechce.
Ta pani je uzasna, ale stejne jako Maria Theresa mela Wencla Tondu Kaunitze, tak ona potrebuje ceskeho Machiavelliho.
Skoda, ze Ti armada proplachla makuvku. Kdyby toho nebylo, tak by jsi tu pozici zvladl podle rimske Livie.
17. 02. 2012 | 04:33

Petr napsal(a):

Pane poslanče, a což takle kandidovat Jandáka. Ten byl i u Republikánů, takže by měl podporu zleva i zprava.
17. 02. 2012 | 07:03

Petr B. napsal(a):

Aleši, mně se veřejná vystoupení Davida Ratha líbí a psychopat nejsem (podle testů). Jak Rath může odpuzovat voliče? Tím, že kritizuje dalíky, topolánky, nečasy, johny, kalousky, julínky...? Aleši, vy byste se hodil do SSSR. Tam za Brežněva strkali lidi nespokojené s komunismem nikoliv už do gulagu, ale do psychiatrických léčeben. Tady v Čechách je tomu obdobně, kdo je nespokojen s politikou ODS, musí být psychopat.
17. 02. 2012 | 07:21

buldatra napsal(a):

Pane autore,

chcete-li, aby za vaši partaj kandidoval někdo nečesanou nemytou veřejností opravdu volitelný, pak se nabízí kandidát jediný.
Osoba nesmírně fotogenická, bystrá, poměrů znalá, s nemilosrdným postojem ke korupci, osoba politicky zkušená, téměř absurdně dramatická. Navíc rozený diplomat, znalec žen, kreativec, myslitel, osoba tvůrčí, světem protřelá, sympaťák. Světák. Evropan s velkým E.

Ano, je to František Ringo Čech.

http://www.lidovky.cz/na-web-uniklo-stare-video-ringo-cecha-bez-servitek-mluvi-o-korupci-p98-/ln_domov.asp?c=A110308_170054_ln_domov_ogo
17. 02. 2012 | 07:51

cullogh napsal(a):

Za proamerického šacha Rézy Páhlaví (vyznamenaného kdysi Karlovou Universitou) stačilo k umučení člověka SAVAKEM postěžování si na horko.Šacha vystřídali ajatoláhové,kde je dnes odsouzen k smrti člověk,který "zradil islám".
Pravice jde zpravidla jako "osvícenec" proti názorům lidí empirického původu,kteří líčí život jak ho znají každodenně.Řídí se svým povýšenectvím a ignorancí.Sociální demokraté-menševici naslouchají naopak masám,ale pak vlezou do svých politických kabinetů,vše tam překuchtí podle jakýchsi zednářských knih,a když s tím jdou nazpět k obyčejným lidem tak je to k nepoznání.Za co je potom ten běžný týpek má považovat ? Za tajtrdlíky? Těžce nemocná společnost nechá řádit takovou pravici a takové menševiky.Těžce otupělá,zhlouplá k nevíře.Jakákoliv kombinace politik ,včetně monarchismu,by měla pozitivnější výsledky.Banalita a sobectví ruku v ruce,ale řve to do očí a nakopnuto do zadku je už dobrých 80% neslyšících,nevidících,za něž změny vždycky kdosi předtím dělal.Za nezletilé dospěláky,maminky a tatínky.
17. 02. 2012 | 08:14

Cech napsal(a):

Je to tak vždy,pokud se někdo snaží srovnat handicap, kterým bude stranický kandidát v příštích prezidentských volbách zatížen.

Jednoznačně nerazí na vo.. nebo kra.. je to přirozená setrvačnost.
Po šílených zkušenostech stranického prezidenta má dnes zelenou prezident nestranický.
Je to objektivní realita a s ní se musíte pane Rath smířit.

Konstrukce šablony mediálního programování pro volbu příštího prezidenta lze předpokládat následující:
a)Nestranný inteligentní muž/žena (46/32)
b)Jasné majetkové poměry
c)Měl(a) by být známá ve světě
d)Měl(a) by mít dobré rodinné zázemí
e)Měl(a) by být morální
f)Měl(a) by být ekonomicky nezávislý(á)
g)Měl(a) by mít euroatlantickou orientaci

Co není důležité a v budoucnu vzhledem k církevním restitucím může být přitěžující, je víra v Boha, která nebude již garantovat, že je to slušný člověk.

Co není důležité,zda má kandidát nějakou předchozí politickou zkušenost.

Co je jasně nejdůležitější:
Jasné majetkové poměry ty budou onou vstupní bránou do pomyslné arény.

Normální lidé budou dbát hodně na to, aby zrovna o majetku se před prezidentskými volbami hodně mluvilo.
17. 02. 2012 | 09:12

Zdenda napsal(a):

Sociální demokracie se musí smířit se skutečností, že vhodného kandidáta přijatelného pro dostatečnou část občanů ve svých řadách nenajde (nic proti Dienstbierovi, ale zatím předvedl málo, neměl čas). Když ho měla (Miloš Zeman), tak ho zradila (Špidla, Gross a další). Tak by měla uvažovat racionálně a vrátit se k Zemanovi, který má dosud u většiny občanů přijatelný kredit a jsem přesvědčen, že by prezidentské funkci nezklamal. Bohužel,
malost myšlení soc.dem. politiků, kterou dlouhodobě prokazují, jim v takovém řešení s největší pravděpodobností zabrání a plácnou tam toho, kdo je zrovna napadne.
17. 02. 2012 | 09:50

Kala napsal(a):

Nejraději bych měla za prezidentku šarmatní dámu středního nebo mírně staršího věku, s rozhledem a životní moudrostí. O jedné takové bych věděla, ale nebudu ji jmenovat - přeju jí spíš zdraví a sílu pro zvládání toho, co dosud dělá navenek i v rodině.
17. 02. 2012 | 10:04

Midori napsal(a):

Zdenda
Pan Dienstbier podle Vás nic nepředvedl. Jak se to vezme. Pan Dienstbier dokázal, že je zásadový a není lhář a to není málo na to, že jsme v Čechách.
Zeman? Ve své době ještě to nejlepší co tu bylo, ale ta doba už je fuč, a navíc, jak to bylo s tou opoziční smlouvou? Nedali se nakonec jezevci dohromady, i když se slibovala akce "Čisté ruce"? Když se zapne první knoflík špatně, pak už je celý kabát šejdrem. Pana Zemana už ne.
17. 02. 2012 | 10:40

site napsal(a):

Já dútklivě žádám, aby v zájmu hladkého pokračování cesty vstříc slunci a světlým zítřkům, byl zkřížen klaus s bobošíkovou, železným a pokud možno alespoň topolánkem, či paroubkem, to už je jedno.
Dále požaduji aby bylo uzákoněno, že každý, kdo bude zvolen presidentem, byl zároveň jmenován profesorem (lhostejno čeho) a měl ústavní povinnost pokračovat v mimořádně zdařilých literárních seriích "Rok první, druhý ..."atd, a v "Zápiscích" nejen z cest, ale i z cestiček. Též by bylo dobré hned na první cestě navštívit Burkinu Faso a zde tvrdit, že všichni v České republice podporují její vstup do EU.
Pak bude dobře...
17. 02. 2012 | 11:31

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Pokud je mi známo, syn Marie Benešové je vystudovaný "Kindlprávník" - se vším, co k tomu patří. Je mně úplně jedno, kdo bude sedět na Hradě, ačkoliv připouštím, že Schlaffenberg to zrovna být nemusí. Nedejte se, pane Rathe a pokračujte ve Vaší permanentní show. Za Váš hejslanecký dvojpříjem si občané trochu zábavy zaslouží a žádný nový Sládek se na obzoru prozatím nevyskytuje. Tudíž je to na Vás. Nejraději jsem měl Vaše vzájemná utkání se skřetem, ten bohužel zmizel v propadlišti dějin. Můžete klidně a bezostyšně přitvrdit; jakýkoliv počin kohokoliv má na názor občanů minimální vliv...jakmile občané někoho jednou "zařadí", už se z toho nedostane, i kdyby vyvraždil půl města, nebo naopak zachránil dvacet tonoucích dětí...

Kdysi dávno šel v TV britský seriál "Muž bez domova", možná si ještě někteří vzpomenou na detektiva Lomaxe. V jednom díle se Lomax dostal na svém hausbótu do městečka, kde byla právě znásilněna a zavražděna holčička. Občané neměli Lomaxe v lásce a zločin házeli na něj. Jenže děvče pachatele škráblo nehtem. Rozumný vyšetřovatel zašel za Lomaxem a ptal se ho na krevní skupinu, samozřejmě souhlasila (A). Jenže když komisař viděl, kterak jsou občané celí říční Lomaxova rozčtvrcení, pustil do světa fámu, že Lomax to býti nemohl, neboť má skupinu B. Jakmile občané zjistili, že to Lomax "nebyl"...přestali se o vraždu zajímat. A to byli Britové, co teprve Švejkáčci! Proč o tom píšu? Viz prohlášení výše; ať uděláte cokoliv, je to v podstatě jedno. Buď jste jednou andílek, nebo Satanáš.
17. 02. 2012 | 11:46

Bazzy napsal(a):

V Německu mají jednoho volnýho prezidenta. Navrhuji ho zrecyklovat, má to samé výhody:

Je na naše poměry extrémně slušný,
nekrade, jenom si nechává dávat drobné dárky,
nikoho tu nezná, takže nebude nadržovat kamarádům
pro nás je to ideální kandidát :)
17. 02. 2012 | 13:10

Arnie napsal(a):

to: Maximus
Vaše poznámky "mimochodem", kdo je a není Žid, jsou nanejvýše trapné.
A co vy sám, mimochodem, představil jste se snad čtenářům
jaku Arijec?
17. 02. 2012 | 16:32

dalimír napsal(a):

Ráte dráte už jste se nadělal v politice ostudy dosti ,měl by jste si otevřít svou ordinaci a věnovat se raději pacientům , pokud vám ještě nějaké ty vědomosti z doktořiny zůstaly ! Dobrá rada nad zlato pane !!! Dl.
17. 02. 2012 | 17:28

Maximus napsal(a):

Arnie
Nic na tom není trapného, asi tuším proč vám to vadí....
Jen, že bysme měli už třetího presidenta s židovským původem, že? To je náhodička. A můžete se třeba pos..., ale skutková podstata je taková.
17. 02. 2012 | 17:36

Jana napsal(a):

Ten kašpárek, starosta Teplic, navrhl v TV, za vhodného kandidáta, madam Klausovou. Když jsem pochopil, že to myslí vážně, udělalo se mi nevolno!
18. 02. 2012 | 06:41

Veronika HK napsal(a):

Není všechno zase tak trochu jinak.

Není podpora pana Diensbiéra při presidentské volbě spíše pokusem vyvést tohoto člověka od vnitřního života strany, ČSSD. On ten mladý, bezúhonný politik by mohl napáchat v "zavedené" straně, která žije svým poklidným životem hodně potíží. Co kdyby chtěl aspirovat na post šéfa strany a zbavit se některých dlouhodobě straně škodících spolustraníků. Teď hovořím o těch, kteří jsou spojeni s různými kauzami, nebo jsou jen líní, neschopní atd. Myslím, že poslat pana Diensbiéra do boje o post nejvyšší je spíše pokusem o geniální tah "odklonit" politika od dobře zavedené partičky lidí, kteří si dobře rozumí a vše mají ve straně pod palcem. A když v presidentské volbě neuspěje, on i ten punc neúspěchu bude dobrý.
Zase dobrá práce pane Rath. Jen dofám, že pan Dienstbier v mladistvém nadšení neprohlédne a nezachová se jako pan dr.Macek.
18. 02. 2012 | 08:37

Ing. N. napsal(a):

Víte, o kom se zatím nemluví jako o vhodném kandidátovi na prezidenta? Je to bývalý ministr národní obrany, Miroslav Vacek.
18. 02. 2012 | 11:09

resl napsal(a):

rád vás nemám, ale označil jste ty dva hlupáky správně.
18. 02. 2012 | 22:15

pražák napsal(a):

Kandidát na prezidenta? Rozhodnout moudře a spravedlivě lid nedokáže sám o sobě.Protože již teď navrhuje neakceptovatelné kandidáty - většinou.A hlasy jsou roztříštěné.
Neříkám koho navrhnout a koho zvolit. Rozhodně, ale ne jakéhokoliv politika, který se angažoval do dnešní doby.
19. 02. 2012 | 09:33

Zdeněk napsal(a):

David Rath je u mě člověk, který je chytrý a v politice bohužel překážel těm kteří na jeho chytrost neměli a nikdy mít nebudou !! _Kloubok dolů, nikdo z nás, možná jen menšina by si v poslanecké sněmovně mezi těmi vlky dovolila říci pravdu, jako to vždy a na rovinu uměl říct Pan Rath.
16. 05. 2012 | 23:51

Smonacank napsal(a):

 Fremstil dit eget Canada goose totes mange enkeltpersoner vide en meget vigtig faktor særlig når du dukke op under staiz <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose tilbud</a> ,
dem plus det er til fremkalde vi sandsynligvis formular dig til Canada Goose jakke i øjeblikket . For alle, der er spurgte for at undsætning vedligeholdelse en udfordring , a provokation kunne være til tilbringe jvjep <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose tilbud</a> ,
a afprøvet og også testede taktik i parka til grunden dette bare hvad der præcist gjorde underværker foran hyqcc <a href=http://www.parkajakkes.com>www.parkajakkes.com</a> ,
er passende forfra. Du er svælge hele nogen hjælp a Sortering at dgjdq <a href=http://www.jakkeparka.com>canada goose tilbud</a> ,
mener at hver udfordringer kunne være sæt udvikle en tå negl . Måske har du aided USA for dig til hensyn tpmen <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose tilbud</a> ,
om visninger Canada goose spencer forbundet med afvige samt genkender retningslinjer for disse data at lindre zhoej <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose tilbud</a> ,
sammen med parka Faktisk vi har gjort det nemmere for i flere tavs og usynlig taktikker .
01. 11. 2012 | 11:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy