Neustále pod dohledem

07. 04. 2012 | 11:30
Přečteno 12661 krát
Když se podívám kolem sebe, mám pocit, že krůček po krůčku ztrácíme čím dál tím víc svobody. Je neustále potřeba nás chránit, jednou ve jménu boje proti terorismu, jindy zas v boji proti kriminalitě či infekčním chorobám. To je samozřejmě správné, ale záleží na míře. Mám pocit, že tato míra už byla dávno překročena, a když to trošku přeženu, bojím se, že začínáme žít v totálně profízlovaném světě.

Očipujte si nás.
Pro zastánce sledování všeho a všech by bylo úplně ideální každému z nás hned při narození implantovat čip. Tím pádem by všichni v kterémkoli okamžiku věděli, kde jsme a s kým tam jsme. V nejlepším případě by se čip doplnil kamerou, jak popisuje George Orwell ve svém díle 1984, aby na nás bylo neustále vidět, zda něco nepřekračujeme.
A bylo by po problémech.
Divím se, že policie, která, pokud jde o sledování, nezná už vůbec žádnou míru, nepřijde s návrhem, aby skutečně každý občan povinně dostal čip. Čipujeme své domácí mazlíčky, když někam jedeme. Je to báječná věc, protože, když se nám zatoulají, tak je jednoduše najdeme. Kdybychom očipovali všechny lidi hned od narození, tak bychom stejně snadno odstranili v podstatě všechny problémy. Prakticky každé dítě, které by se ztratilo, bychom okamžitě mohli najít. U každého trestného činu bychom bez problémů zjistili, kdo ho spáchal.
Mobily místo čipů.
Když se dnes v Poslanecké sněmovně projednává zákon, který umožní policii získat snadný přístup k záznamům operátorů nejen o telefonních hovorech, ale také o lokalizaci mobilních telefonů, neboli přesné údaje o tom, kde jste se v danou chvíli nacházeli, je to v podstatě strašně nedokonalé. Když totiž někdo naplánuje vážnou trestnou činnost a má všech pět pohromadě, tak si ten telefon s sebou nevezme, protože je to jakýsi čip, který má ve své kapse. Takhle chytneme pouze někoho, kdo je buď trochu nahlouplejší a nezná tyto informace, nebo to spáchá v nějakém emotivním hnutí.
Jednoduché alibi.
Někdo také argumentuje, že díky tomu můžete prokázat alibi. Na druhou stranu to ale taky může velice zkomplikovat vyšetřování. Protože právě když někdo naplánuje vážnou trestnou činnost a nechá svůj telefon někde úplně jinde, tak se naopak může ohánět tím, že nebyl na místě činu. A když je jo chytrý, tak si opatří dva tři svědky, kteří mu to potvrdí. Takže to nakonec může dokonce pomoci k neodhalení pachatele té nejzávažnější trestné činnosti.
Nadšení v ABL.
Jinými slovy, jedná se o velice snadno zneužitelný nástroj, který jistě s nadšením uvítají bezpečností agentury typu ABL, respektive bývalé ABL, neboť se v nedávné době přejmenovali. Dnes se jmenují M2. Možná to má znamenat mafie dvě. Nejspíš se Vít Bárta inspiroval novou knihou Mafie v Praze a rozhodl se udělat z toho Mafii 2, proto M2.
Vše má svoji cenu.
Pro takovéto organizace je to úžasná věc. Nedělejme si iluze, žijeme přeci v Čechách! Díky tržnímu hospodářství, které u nás bylo zavedeno na začátku 90. let s filozofií "vše má svoji cenu", jsou i veškeré informace dostupné za určitou cenu. Musíte jen vědět, kam jít, a být ochotni za to dobře zaplatit. Bezpečnostní agentury tyto informace koupí od operátorů. Čím déle to budou mít operátoři shromážděno, tím lépe pro bezpečnostní agentury. Pak už jen záleží na jejich kreativitě, co všechno tím budou chtít dokázat.
Konec nevěrám.
Můžete tím dokázat třeba různé vztahy, například nevěru manžela, či manželky. To je konečně asi nejčastější klientela všech detektivních kanceláří. Takto si budou moci detektivové ušetřit spoustu námahy. Když vám manžel řekne, že odjíždí na služební cestu do Brna, vytáhnete si záznamy o poloze jeho mobilního telefonu a ejhle! Celou dobu byl o dvě ulice vedle u nějaké slečny XY. Může se to zdát úsměvné, ale také to může mít poměrně tragické následky.
Hlavní roli hraje čas.
Myslím, že nebezpečí ze sledování, fízlování a zneužívání těchto informací je daleko větší než potenciální prospěch, který z toho může plynout. Nepopírám, že tam určitý prospěch je, ale pouze po určitou rozumnou dobu. Proč tato data shromažďovat rok, nebo dva, když úplně stačí ponechat je několik málo týdnů a pak je zlikvidovat? Pokud někdo argumentuje tím, že je to dobré k nalezení ztracené osoby, tak tu přece hledáme bezprostředně po jejím zmizení a ne až za půl roku. S časovou délkou shromažďování těchto informací tudíž klesá jejich pozitivní hodnota, resp. využití k pozitivním věcem a naopak stoupá možnost jejich zneužití.
Další informace k prodeji.
Teď se při vyšetřování Janouškovy kauzy dozvídáme, že Bezpečnostní informační služba prodává odposlechy. Sortiment informací vhodných k prodeji se tak opět o něco rozšířil, aby si také zaměstnanci BIS mohli o trochu přivydělat. Už z tohoto důvodu necítím příliš chuť podobné nápady podporovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Konec nevěrám.
Můžete tím dokázat třeba různé vztahy, například nevěru manžela, či manželky. To je konečně asi nejčastější klientela všech detektivních kanceláří. Takto si budou moci detektivové ušetřit spoustu námahy. Když vám manžel řekne, že odjíždí na služební cestu do Brna, vytáhnete si záznamy o poloze jeho mobilního telefonu a ejhle! Celou dobu byl o dvě ulice vedle u nějaké slečny XY. Může se to zdát úsměvné, ale také to může mít poměrně tragické následky.
-------------------------
V tomhle je křesťanská kultura na prd.
To Vy, starozákonní bigamista, to máte vyřešený.
Máte je obě v dědině na dohled a pohoda.
07. 04. 2012 | 11:37

dalimír napsal(a):

Jsme státem ničemů a ti nevymysleli nikdy nic kloudného ! Není k tomu co dodat ! Dl.
07. 04. 2012 | 11:40

Yosif K napsal(a):

Rath napsal:
Konec nevěrám.
Můžete tím dokázat třeba různé vztahy, například nevěru manžela, či manželky. To je konečně asi nejčastější klientela všech detektivních kanceláří. Takto si budou moci detektivové ušetřit spoustu námahy. Když vám manžel řekne, že odjíždí na služební cestu do Brna, vytáhnete si záznamy o poloze jeho mobilního telefonu a ejhle! Celou dobu byl o dvě ulice vedle u nějaké slečny XY. Může se to zdát úsměvné, ale také to může mít poměrně tragické následky.
Konec citatu.

Nejlepsi je temto vecem racionalne predchazet. Treba zit - jako jisty David Rath - ve vicemene otevrenem manzelstvi vicemene jako verejny bigamista. Musite mit ovsem dostatecne velke prijmy, abyste utahl dve domacnosti zaraz.......
07. 04. 2012 | 11:52

RA napsal(a):

Davide neblbni,nehraj si na slušňáka, stejně tě ve volbách vykopnem.....
07. 04. 2012 | 12:00

Pat napsal(a):

Omlouvám se autorovi blogu. Uvádím informaci, o možnosti řešení demografického problému a deficitu na důchodovém účtu. Způsob, který chtějí použít někteří politici a ekonomové kulturní země :

„Germany to impose tax on the young to help the old“

Článek z Daily Telegraphu :

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/9186111/Germany-to-impose-tax-on-the-young-to-help-the-old.html
07. 04. 2012 | 12:05

Frante napsal(a):

Problém s čipy, dnes a blízké budoucnosti je technický. Propojování sebraných dat z různých míst a jejich skladování při jejich neustálé aktualizaci tak, aby byla dostupná v případě potřeby. To by bylo velice drahé a málo účinné - jako se dá čip voperovat, dá se i vyoperovat, případně ho odpálit elektromagnetickým pulsem a vzít si do kapsy jiný a tak změnit identitu. Tedy u zločinců to nic neřeší podobně jako lokalizace jeho mobilu. Nesouhlasím ale s autorem, že "nebezpečí ze sledování, fízlování a zneužívání těchto informací je daleko větší než potenciální prospěch" - Já myslím že opak je pravdou - stačí si uvědomit jak kriminalistům pomáhají záznamy z kamer a odposlechy. Není přitom ani pravda že jsme pod neustálým dohledem (pokud mám na mysli ty kamery) - Data se sbírají a skladují automaticky a jiný člověk se o ně zajímá jen pokud je k tomu pádný důvod - a tím důvodem je u normálních lidí to, že se stali obětí kriminality. Je jasné že pachatelé budou vždy proti sledování
07. 04. 2012 | 12:24

starwind napsal(a):

Tak nevím, pane Rathe
Je problém v tom permanentním sledování (s kterým už nikdo nic nenadělá) nebo v tom, jak dlouho operátoři něco skladují?
Že by bylo lepší všechny důkyzy mazat ještě daleko před tím, než dojde k promlčení věci?
Když vás nějaký entuziasta pro liberální ekonomiku přijde umlátit rýčem, jistě si to nahraje na mobil a pověsí to na f-book.
Lidé, kteří odkloňují miliardy nejen, že vyndavají z mobilů baterie, ale rovnou je nechávají šoférovi, aby s nimi objel půl města.
A někdo jiný jim v pravý okamžik přinese ten šifrovaný (o nemožnosti prolomit kód se úmyslně šíří mýty).
Takže nakonec jde jen o silovou hru. Kdo získá přístup k datům.
Pokud je BIS prodává jako trafikant na rohu viržinka, je na čase začít zkoumat, co vlastně ta BIS je. Agentka tabákových koncernů?
07. 04. 2012 | 12:30

David napsal(a):

„...Mám pocit, že tato míra už byla dávno překročena, a když to trošku přeženu, bojím se, že začínáme žít v totálně profízlovaném světě....

...Myslím, že nebezpečí ze sledování, fízlování a zneužívání těchto informací je daleko větší než potenciální prospěch, který z toho může plynout...“

---------

Nemohu souhlasit.

Ať se nám to líbí nebo ne, technickému pokroku nelze jinak zabránit, než zničením celé zeměkoule.

Jednou nás všechny bude stejně čekat čipování a i různé způsoby sledování - viz i IZIP.

Už teď v Británii mají na veřejných prostranstvích velké množství kamer. Už dnes velmoci jako USA a Rusko mají pod kontrolou sledování telekomunikačního provozu na celé zeměkouli.

http://magazin2000.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=149:totalni-kontrola&catid=19:islo-20-2011&Itemid=4

Samozřejmě, že i to dobré se dá vždy zneužít.

Přesto si myslím, že KLADY výrazným způsobem převažují.

Nebýt těch „nemravných“ odposlechů, tak bychom se nedozvěděli, jak spolupracoval Janoušek s Bémem, jak fungovaly VeVerky, jak se uplácelo ve fotbale, jakým způsobem se ukrádalo za Drobila na životním prostředí atd. apod.

Dnes alespoň

OBYČEJNÍ občané mají NÁVOD,

jakým způsobem oni mohou bojovat s mafií i na místní úrovni.

Prostě si ty darebáky nahrát, aby měli věrohodný důkaz.

Podstatné není to, kdo odposlech zveřejnil, ale zda obsah odposlechu poslouží k dokázání PRAVDY.

Prostě a jednoduše řečeno. Slušní lidé se sledování bát nemusí, a darebáci, ti ať se bojí.
07. 04. 2012 | 12:35

SuP napsal(a):

Frante -
Dík za ten racionální rozbor. Ono to totiž skutečně vypadá, že nejvíc proti "sledování" brojí ti, kdo by se do cizího soukromí chtěli navážet nejvíc.
Blbé mi připadá, když nelze při vyšetřování trestné činnosti používat výsledky preventivního sledování jako důkaz nebo důvod k preventivnímu zákroku. Viz např. všechny masakry šílenců z poslední doby (Breivik, různí mohamedáni ve Francii apod.).
07. 04. 2012 | 12:45

StandaT napsal(a):

Dobrý, pane Rathe. Fakt. Chytrou hru politika s hloupým voličem umím ocenit.
07. 04. 2012 | 12:46

Baba Jaga napsal(a):

Nevím, jak občany - voliče postihuje v běžném životě fízlování. Ono volič i zvolený by se měli chovat a mluvit tak, aby se zveřejnění nemuseli nikdy obávat. Lhát mohou jen ti, co si dobře pamatují, vykecávat se do telefonu určitě nutné není. Obchodní tajemství a strategie si jistě každý umí řádně ochránit - pokud ne, dobře mu tak. A nahrávají-li se spolustraníci navzájem - ať už z obdivu, strachu či prospěchářství - jejich věc. A ani už nás ostatní nikterak neohromí a nezaujmou.
Na rozdíl od prvních diskutujících panu Rathovi jeho dvě domácnosti přeju. Myslím, že se o něm z odposlechů a fízlování zatím nic moc neví - ale já tyto informace příliš nesleduji, takže se třeba mýlím.
07. 04. 2012 | 13:08

Kateřina napsal(a):

Nikdy v životě bych nedovolila, aby mně či syna někdo jakkoli "očipoval"! Už jenom to slovo je odporné...
Co se týče pojmu "svobody" to je věc relativní... Pokud jde o vnitřní duševní svobodu (a ta je pro život nejdůležitější), může být takový justiční vězeň v kobce mnohem svobodnější jak po ulici běhající duševně omezení zločinci... :-) Jak známo, své největší hranice nosíme každý ve svém mozku a duši...
07. 04. 2012 | 13:15

UmKab napsal(a):

to kateřina
Něco podobnýho si řikal děda o občanskym průkazu a pak bum hitler, válka, špioni, komunisti, sabotáže a dnes si bez toho nepujčíš ani knížku v knihovně popř si tě policie rovnou odveze.
07. 04. 2012 | 13:53

Marek Kobera napsal(a):

"Sortiment informací vhodných k prodeji se tak opět o něco rozšířil, aby si také zaměstnanci BIS mohli o trochu přivydělat. Už z tohoto důvodu necítím příliš chuť podobné nápady podporovat."

Tak správně. Na místě je volit jiné řešení. Stejné jako u platů soudců, jejichž snížení by zvýšilo jejich "korupční potenciál" a snížilo jejich "nezávislost."

Proto bude zapotřebí zajistit, aby platy zaměstnanců BIS se vyrovnaly s platy zaměstnanců ÚS, aby jejich korupční potenciály byly srovnatelné. :-D
07. 04. 2012 | 14:02

český maloměšťák napsal(a):

Očipovat by se měli když tak tkzv. mocní. V první řadě ti, kteří žijí z peněz daňových poplatníků.
Hnedle by se poptávka po takových postech snížila.
A mnohým pletichám by se zabránilo. Mohlo by se to nazvat " daní ze zaměstnání placeného díky daním".

Je zvláštní, jak krátká je lavka mezi liberálem a fašistou. Nikdy bych nevěřil, že zdejší tkzv. samozvaní pravičáci se budou brát za očipování a sledování - ničeho se nikdy nedopustivšich spoluobčanů. Poslušnost zákonům nahradit kontrolou - to by přeci měli chtít spíše levičáci.
Že by nakonec ta levicová liberálnost byla lidštější než ta pravicová ??
(otázkou však je - co to je hentá " pravicovost" - made in Czech Schmejd ")
07. 04. 2012 | 14:27

Carlos V. napsal(a):

Sdílím tytéž obavy co pan Rath.

Ani čipování lidí není tabu. Před časem proběhla v tisku naprosto vážně míněná debata o čipování dětí. A například v Kolumbii mají soudci cosi na způsob našich elektronických "pout".

Ještě dále šli v některých západoevropských zemích. Využili strachu z muslimů a symbolů jejich žen - burek. Zdánlivě se chtěli vyhnout "xenofobii" a tak raději vytáhli totalitářský orwellovský trik a zakázali jakékoliv zahalování na veřejnosti přímo z důvodu nerozpoznatelnosti kamerami.

I čeští vědci nezahálejí a vyvíjejí software, umožňující identifikovat člověka podle chůze. Běda, helma nepomůže, snad helma a plášť.

Občanům to zjevně nevadí. Na jednu stranu jsou uměle strašení hrůzami moderního života. Vůbec neberou v potaz, že lidí zemřelých při terorismu od roku 1945 je podstatně méně, než v jedné bitvě první světové války.

Strach občanů možná pramení z menší víry v boha a současně stejné potřeby strachu, kdy se tento strach prostě musí alokovat jinam - ale tuto úvahu berte spíš jakov výzvu povolanějším ;-).

Zpět k technologiím. Lidé čipovaní být ani nemusejí. Současná kombinace mobilů, platebních karet, kamer docela stačí, a to nehovořím o nástupu RFID technologií. Spojit data je otázkou okamžiku - a ochrana soukromí je vniveč.

Lze se chránit ? Těžko. Osoba v helmě a plášti vypadá nezvykle, šifrované mobily jsou drahé a ve své podstatě stejně zranitelné. Na intenet můžete přistupovat pře proxy či TOR, ale vše je pouze petlička na tize vachrlatých dveřích.

Hlavní by měl být odpor občanů proti jakémukoliv uchovávání dat. Občané by se neměli nechat vmanipulovat do rolí Mirků Dušínů argumenty "kdo nedělá nic špatného, nemusí se bát". Copak jste opravdu Mirci Dušíny ? Nelzalžete manželce o počtu piv hospodě, o přátelích v oné hospodě (jen samí chlapi), šéfovi o pozdním příchodu, dodavateli o nedostatku peněz atd ? Nikdy nikoho nepomluvíte, neurazíte, nevyřknete výhrůžku ? Nezahnete či neonanujete ?

Nejsme Mirci Dušíni a máme si co chránit. Informace o nás nesmí být veřejné a sdílené či sdílítelné.

P.S. Existují výjimky. U vrcholných správců našeho majetku - politiků - by se mi líbilo vědět všechno. Ale podotýkám, že bych to dělat nechtěl.
07. 04. 2012 | 14:50

český maloměšták napsal(a):

Carlos V.
Toho správce nebo jeho hlídače ?
:)
07. 04. 2012 | 14:55

Carlos V. napsal(a):

český maloměšták : ani jedno :-). Svatý nejsem - a voyaer také ne, je mi trapné se hrabat v intimitách jiných. Ale chytače finančních lumpů bych dělat mohl, trochu tomu i rozumím, akorát špatně platěj. Jo, nejsem svatej.
07. 04. 2012 | 15:03

Baba Jaga napsal(a):

To: Kateřina
Vám se asi synek ještě nikdy neztratil ani na chvilku - to byste potom byla tomu čipu převelice ráda. I když nosit v sobě cizí tělísko, byť malé... Třeba to někdo vymyslí lépe a radostněji, aby nám policisté mohli pomáchat a chránit nás neustále.
07. 04. 2012 | 15:25

Baba Jaga napsal(a):

Oprava: "pomáhat", na máchání si zajisté stačíme sami.
07. 04. 2012 | 15:26

Bazzy napsal(a):

Jsem neustále pod dohledem sebe sama. To mi stačí. Jestli to nestačí vám ostatním, ochotně se vzdám svého místa v této úchylné a násilné společnosti, která každým dnem ztrácí svou šanci na perspektivu.

Proč vám nejde přemýšlet o RFID čipu jako o dobrovolném bezpečnostním opatření, které jednotlivec v nouzi aktivuje a vyvolá tím reakci k ochraně svého života či zdraví?
07. 04. 2012 | 15:26

Carlos V. napsal(a):

Buzzy i Baba Jaga : RFID čip je k ničemu, není-li nablízku RFID čtečka propojená někam dále. Čipování zvířet má smysl v tom, že najde-li se zvíře, jde přiložit čtečka a zjistit údaje z RFID.

Pro Váš účel by měly smysl GSM či jiné aktivní technologie, které se ovšem neobejdou bez zdroje energie. Takže nezapomínejte Vašemu dítěti i sobě včas vyměnit baterie ...
07. 04. 2012 | 15:42

Baba Jaga napsal(a):

To: Carlos
Díky za sdělení, jak funguje RFID čip, jistě časem bude i jiné možné značení (pro jiné osoby neviditelné) bez nutnosti dobíjení baterií.
Tak jsem se zamyslela, kolikrát za život bych si byla přála, aby mě nikdo nemohl vidět - zákon schválnosti je ten, že jsem vždy stejně někoho potkala. Náhlá zmizení dětí a vnoučat dopadla vždy šťastně a byla nalezena rychle bez pomoci cizích.
Ale o tomhle pan Rath nepíše. BIS by shromážděné informace prodávat neměla, ale vyměňovat třeba ano. A čím se vlastně BIS odlišuje od StB?
07. 04. 2012 | 16:11

Sutech napsal(a):

Neustále se straší s totalitou Orwellovského typu, jenže existuje ještě jeden typ totality, respektive nevím jestli se to za totalitu dá považovat.
Tento druhý typ totality, jak je popsán v díle 451°Fahrenheita je o mnoho nebezpečnější, neboť je skrytý, začíná to tím, že se bude postupně zajišťovat, aby lidi míň mysleli, až budou trávit život jenom prací a bohapustou zábavou, ono se těch cca 150 stránek vysvětluje těžko na pár řádcích, ale v podstatě jde o to, že ve jménu tho, aby náhodou literatura, nebo kultura neurazily kohokoliv na světy byla díla cenzurována a bylo důkladně dohlíženo aby byla necenzurovaná díla zničena. jejich vlastnictví je v oné společnosti trestné.
Lidi jsou v ní vedeni k tomu, aby nemysleli a místo duševní činnsoti se bavili takovými věcmi, jako jízdou minimální dovolenou rychlostí (80mph ve městě), nebo vysedáváním před telestěnami, které jim dávají pocit toho, že žijí.
osobně si myslím, že pokud se dosadí některé současné technologie, může to vypadat trochu děsivě.
Vypadá to, jako by se pomalu začínala instalovat totalita konzumu, před kterou jsme byly všichni několikrát varováni
07. 04. 2012 | 16:21

SuP napsal(a):

Výborně.
Máme čím dál dokonalejší a liberálnější zákony, takže si podle nich může každý dělat co chce. Proti nikomu se nesmí zasahovat, protože by to bylo omezování svobody. Morálka je v prdeli, ale nesmí se ani vyžadovat, ani na ni spoléhat. Tak by mě zajímalo, jak si zdejší ochránci soukromí představují, to praktické nasazení zdrojů svých fóbií. Půlka lidí bude něco dělat (bude emitovat data) a druhá půlka lidstva na to bude čumět u monitorů (bude data zpracovávat). co se stalo předvčírem už mezi těmi daty nikdo nedohledá, jaká to bude hromada.
Nakonec ani tahle představa mě nějak moc neděsí, protože už dneska nás pracuje zhruba tak třetina nebo míň a zbytek nečumí ani na to, jen za to bere peníze, jako kdyby čuměl.
07. 04. 2012 | 16:26

Sutech napsal(a):

to: Baba Jaga
Existuje jakýsi "Palivový článek", nebo chcete-li baterie, která je schopná cukr z krve oxidovat kyslíkem z hemoglobinu na CO2, H2O a energii. Tedy napájení by neměl být takový problém, spíš by byl problém, že signál by byl slabý, jednotky miliwattů (mW), vyžadovalo by to vybudování infrastruktury čtecých bran, na záchyt satelitem by to bylo málo. Navíc by se signály navzájem rušily
07. 04. 2012 | 16:28

SuP napsal(a):

Carlos V. -
Nejsem Mirek Dušín a nemám si co chránit krom konta v bance, na který se mi dostane kdejakej hejhula, co to umí. Do mýho onanování je každýmu hovno.
Barák si musím hlídat sám a když mě někdo "přechytračí" nebo osere, nikdo mi nepomůže, přestože je to jeho povinnost a bere za ni peníze, které jsem vydělal.
a tady se budou rozvíjet teorie o tm, jestli je sledování moc nebo jestli už to stačí. Zneuýžít se dá každá původně dobrá myšlenka a to jen proto, že zneužívání je trestné jen verbálně.
07. 04. 2012 | 16:36

Sutech napsal(a):

to: Pat
Merkelová se asi zbláznila, takovýto vynález povede k tomu, že lidi pod tlakem finanční situace nebudou zakldat rodiny, což povede k dalšímu problém. Osobně si myslím, že by bylo daleko lepší řešení se pokust pohrát si s těmi zuby ve věkové pyramidě tak, aby se co nejvíc zmešily, musí se zařídit to, že pyramida bude vyrovnaná. Taková řešení, jaká vymýšlí Merkelová jsou cestou do hrobu Evropy, možná je to programové řešení, evropská civilizace vyklidí pole pro ostatní kultury podle nějaká zvrhlé multi-kulti logiky.
07. 04. 2012 | 16:40

Carlos V. napsal(a):

SuPe, liberálnější zákony ? Ale kdeže. Které ? Podle mého názoru se vše jen přitvrzuje.

Lidé párující data ? Proč ? Stačí spojit data. Jde zjistit, cc kupujete, platíte-li kartou nebo máte slevovou kartu. Kde se pohybujete zjistíte z mobilu a kamer. A co si myslíte a co vás zajímá ví internet. K koordinaci dat lidí téměř ntřeba, data jsou v úložistích a propojení zajistí soft.

%Rešení ? Zákaz ukládání dat z mobilů, internetu, kamer atd.
07. 04. 2012 | 16:46

ali napsal(a):

deset nejdůležitějších způsobů manipulace s veřejností
Noam Chromsky vypracoval tuto studii sice pro USA, ale myslím, že se dá dobře aplikovat kdekoliv. V podstatě povzbuzují hloupost, podporují pocit viny, vytvářejí rozptylování pozornosti, vykonstruují umělé problémy. Tady jsou:
1)Strategie odvádění pozornosti..
tato strategie je základním elementem sociální kontroly pro rozptylování veřejné pozornosti od důležitých otázek a změn řízení našimi politiky, ekonomickými elitami za použití technik zaplavujících veřejnost nepřetržitým odváděním pozornosti bezvýznamnými informacemi. Strategie je také podstatná k vymýcení veřejného zájmu o základní vědomosti vědy, ekonomie, psychologie, neurologie, kybernrtiky atd. Tato technika také přesměrovává pozornost veřejnostiod našich problémů s důrazem na záležitosti, které nemají žádnou reálnou důležitost.Touto ideou je udržovat veřejnost neustále zaměstnanou a neposkytnout žádný čas přemýšlet o nejdůležitějších principech a o jádru faktu skrývajícím se za našimi sociálními problémy
(Tudíž zde je to plněno ze všech politických stran naprosto detailně)
2)Vytvoření problému následované nabídkou řešení..
Tato metoda v podstatě zdůrazňuje symtomy, zatímco skrývá zásadní kauzy. Například poukazuje na násilí ve městech, podrobnosti krvavých útoků, aniž by vyšetřovala příčiny těchto problémů. Vytváří a manipuluje nejvíce s krizemi, které se týkají ekonomiky i násilí, aby povzbudila veřejnost přijmout nezbytné zlo v podobě omezení občanských práv nebo postupného odstranění veřejných služeb.
(Že to sedí, netřeba komentovat)
3) Postupná strategie..
To v podstatě znamená zavádět postupně destruktivní sociální politiku, která by byla neakceptovatelná, kdyby byla na veřejnost uvalena náhle. To je to, co bylo během začátku 90tých let zavedeno v rámci nových socio-ekonomických podmínek na radikální pravici. Patří mezi ně privatizace, nejistota, flexibilita, masivní nezaměstnanost, snížení kupní síly mezd a záruk na obstojný příjem. Všechny tyto změny by vyvolaly všeobecnou vzpouru, kdyby byly použity naráz
(Upozorňuji, že je to vypracováno pro USA)
4) Strategie podřizování..
další způsob, jak získat souhlas veřejnosti s nepopulárními opatřeními je, představit je jako bolestné, ale nutné s cílem získat veřejné pochopení pro jejich budoucí uplatnění. Je snazší přijmout budoucí oběti namísto okamžité porážky na prvním místě, protože účinek není pociťován hned. Později se veřejnosti doporučí uvěřit, že vše bude lepší zítra! To poskytne veřejnosti více času zvyknout si na to a i na myšlenku nevýhodných změn a na jejich přijetí s rezignací, až přijde čas!! Tato strategie byla velmi oblíbená v SSSR a tkzv. pětiletkách
(A nejen v SSSR a nejen tehdá..používá se stále víc a víc)
07. 04. 2012 | 17:28

ali napsal(a):

5)Zacházení s veřejností jako s dítětem..
Mnoho reklam a propagandy využívá dětské řeči a intonace dětí, jako by divák byl malé dítě, nebo mentálně zaostalý. Pravidlo je takové, že pokud s lidmi zacházíte jako s dětmi, mají sklon reagovat bez kritiky, tak, jak to dělají děti
(To sedí naprosto skvěle)
6)Povzbuzení emocionálních reakcí místo reflexivních..
klasická technika pro obejití racionální analýzy a kritické úvahy. To také otevírá dveře nevědomí, kam se implantují plány, přání, strachy, úzkosti, nutkání a požadované iracionální chování
(no comment)
7) Bombardování veřejnosti maličkostmi k udržení jejich ignorace..
Je důležité přimět lidi k neschopnosti rozumět technologiím a metodám používaných k jejich zotročení. Kvalita vzdělání poskytovaná nižším sociálním vrstvám je úmyslně udržována nevalná a mizerná, jak je to jen možné, aby mohly být manipulovány jako ovce
(naše školství je zářnou ukázkou)
8) Podporování veřejnosti - být šťastný s průměrností..
to zahrnuje podporování veřejnosti, aby uvěřila tomu, že je v módě být hloupý, vulgární a nevzdělaný, kdy je každý pobízen k tomu, aby uvěřil, že právě toto jsou charakteristiky podstatné pro moudrost dosahovanou věkem
(Geniální)
9) Podpora viny a vlastní viny..
Mimořádně zvrácená strategie. Týká se to neustálého spílání lidem za jejich vlastní neštěstí, kvůli selhání jejich inteligence, jejich schopností nebo snh tak, aby nezkoumali struktuální vady sociálního a ekonomického systému, který je zotročuje. Jeden z nejzvrácenějších kontrolujících mýtů společnosti je, že když budeš nepřetržitě a dlouho pracovat, pak budeš úspěšný a bohatý. To se občas někomu stane a jejich úspěch je médii široce oznamován. Těm zbylím "neúspěšným" je pak připomínáno, že když to tamti dokázali, tak ty můžeš také. Ovšem když budeš usilovně pracovat a nezbohatneš, je tu problém, že jsi nepracoval dostatečně tvrdě, nebo jsi nebyl chytrý a skončil jako břídil. Tudíž nezáleží na tom, co tě potká..hlavně že mýtus zůstává nedotčený.
(Je to psáno pro USA, nezapomeňte)
10) Poznat individuální lidi lépe, než oni znají sami sebe..
za posledních 50let vědecký pokrok vygeneroval rostoucí propast mezi tím, co veřejnost ví a mezi vědomostmi dominantních elit. Díky biologii, neurologii a aplikované psychologii, systém získal vyspělé znalosti fyzické a psychologické povahy člověka. Těchto vědomostí se cynicky využívá k manipulaci s veřejností, jako by to bylo stádo ovcí
(Sice psáno pro USA, ale sakra nepřipomíná vám to lidi něco? :o)
07. 04. 2012 | 17:29

myška napsal(a):

Slušní lidi by měli konečně pocítit, že žít slušně se vyplácí. Což takhle "očipovat" recidivisty, opakované zlobiče a raubíře? Prostě něco za něco. Kriminál už stejně není trestem, co býval, takhle by aspoň platilo: grázlovi - čátečná ztráta osobní svobody. Prostě nad tebou bude bdít oko jakési spravedlnosti.
Ještě aby ta spravedlnost pak nebyla slepá, hluchá, chromá, atd....
07. 04. 2012 | 17:30

český maloměšťák napsal(a):

Carlos V.
Kdo špatně platí - zaměstnavatelé chytačů finančních lumpů - anebo finanční lumpové ?
:))

Já bych to nechal na trhu. Chceš se nechat očipovat ...pro mě za mě si do zadnice nech voperovat třeba tucet čipů. Chceš diamantový čip - kup si třeba diamantový čip. Chceš voňavý čip - máš ho mít. Čip s vodotryskem ? Zaplať a máš čip s vodotryskem !
Sklerotickým a letargickým matkám bych pak dal slevu - na první děcko s čipem třicet procent, na další dvacet. Naopak dobrodruhům, kteří se bez odpovídajícího zajištění vydají na cestu naznámo kam a poběhlicím by se měl čip zdanit zvláštní sazbou - tak asi přibližně něco k 23, 5 % -kvůlivavě zvýšeným nárokům na personál sledující a vyhodnocující trasu po které se momentálně dotyční pohybují.

My - čeští maloměšťáci bychom pak uvítali v oblasti výroby čipů něco podobného, jako je v oblasti výroby zpráv falešný poplach nebo v oblasti medicíny placebo.
Pokud by cena takovýchto čipů byla rozumná - tak těchto bych jenom pro naši pavlač objednal tak tři kila.

S pozdravem " Práci čest všem radioamatérům a liškám ! " se pro nynějšek na chvíli odmlčím.
07. 04. 2012 | 17:39

Petr napsal(a):

Po hnědé totalitě, přišla za pár let totalita rudá a nyní nás čeká totalita zelená. A bude hůř!
07. 04. 2012 | 18:56

UmKab napsal(a):

Souhlas veřejnosti je jen otázkou propagandy.Třeba rusové v tom byli tak dobří že i vězni v gulacích se systémem koncentráků souhlasili akorát nemohli pochopit že tam nejsou zavření omylem
07. 04. 2012 | 19:32

Skogen napsal(a):

Jisté riziko se skrývá i v možnosti vytvářet falešnou realitu. Svůj OP máte plně pod kontrolou - pokud je ve vašich rukou. Elektronické informace nemáte pod kontrolou nikdy. Jsou kdesi mimo, v databázi, která ať je zajištěna jakkoliv, vždy fatálně podléhá lidskému faktoru, sociálnímu inženýrství. Úniků osobních dat již byla spousta. Co se týče uznání informací tohoto druhu za důkazní materiál, bože chraň, abychom se nedostali do stádia nesvobodné společnosti, kde by byl kdokoliv systému vydán na milost a nemilost. Jakože lákadlo to bude každopádně veliké. U nás, kde je praxe taková, že člověk zaangažovaný na úniku tajných materiálů to dotáhne až na ministra vnitra, a vůbec uniká dle potřeby co se zrovna účelově hodí, o něčem takovém nemůžeme uvažovat ani z legrace.

Leda by takové informace byly naopak dostupné všem, čili všechno bylo veřejně sdíleno. Jistě, drasticky by to ovlivnilo vývoj celé lidské společnosti, ale výsledný stav je schůdný a elegantně by se tím vyloučila možnost zneužívání informací úzkou skupinou privilegovaných. Ostatně se domnívám, že rostoucí objem a diverzifikace uložení citlivých dat neumožní efektivní ochranu donekonečna a takový stav bude muset nastat.
08. 04. 2012 | 00:39

petrvileta napsal(a):

Pane Rathe, docela dobře opisujete od České pirátské strany, dokonce jste tam doplnil i pár vlastních myšlenek ("všechno má svou cenu") a zkušeností (nevěra), ale tím nám voliče neodlákáte :-)
08. 04. 2012 | 00:58

Honza999 napsal(a):

Carlos V.

Nepomůže ani helma a plášť. K idetifikaci podle chůze stačí i křivky, které jsou při chůzi vytvářeny hlavou (a helma se hýbe stejně jako hlava) a rameny (na kterých je zavěšen plášť). Navíc i z pod pláště vykukují botičky. Nepomůže ani úmyslné kulhání. Je to jako s otisky prstů - k identifikaci není zapotřebí CELÝ otisk, stačí utčité procento markantů.
08. 04. 2012 | 01:13

Hafan napsal(a):

Volím Piráty, nebo zrušit strany včetně páně Rathovy a politici bez práce a bez moci a peněz z kapes ovcí, to jest daňových poplatníků. Mě nenachytáte, pane "Čistý" Rathe, stačilo mě to - a z Vás touha po moci přímo čiší! Ne ne, pokud mají i voliči ČSSD rozum v hlavě, Vy osobně se už do parlamentu nedostanete. Vykroužkují Vás. Jste sice zdatný populista a rétor a "kam vítr tam plášť", chytře vytahujete "na co lidi právě slyší" a máváte jim s tím před očima jako muletou býkovi. Ale pozor na býka - může být rozezlený.
08. 04. 2012 | 01:54

Buwol napsal(a):

Absurdní dramatik a alkoholik a nikotinista havel u nás opravdu nastartoval absurdní poměry:
http://www.ireporter.cz/2012/04/05/zivot-tropi-hlouposti-a-kdyz-je-u-toho-fotograf-tak-se-komicno-meni-na-absurdno/
08. 04. 2012 | 02:02

Hafan napsal(a):

A ještě jinak, pane Rathe: volím občanské iniciativy a doufám, že se sjednotí, pokud to ještě nepůjde bez stran, a postaví společnou kandidátku. Já tu Vaši hru na slepou bábu, kdy se čeká, až "pravice" něco zkazí, aby se dostala k lizu "levice", a naopak, už nehraji. Prokoukl jsem ji. Ať žje Island! Island! Island! Ne nadarmo tam vznikl první demokratický parlament vůbec. A to nejen v dnešní době, ale i před staletími. Ale skutečné demokracie se politici bojí - Vy kvůli moci, kterou zbožňujete, jiní kvůli penězům, ale majetky ani prestiž nejsou tím, co zajímá mě, jako občana. Chci důstojnost, hrdé a čestné politiky, kteří nebudou lhát a krást a budou dobrými správci obce. Za to ať jsou také dobře zaplaceni. Nebo dobře potrestáni, zpronevěří-li něco. Odvolatelnost a zrušení imunity je samozřejmostí - frašky už bylo dost na všech světových stranách: Palas, Bém, Gross, Paroubek, Langer atd. Mohl bych jmenovat dál - ale proč? Vždyť je sám znáte.
08. 04. 2012 | 02:07

Hafan napsal(a):

A jinak - souhlas ali!!!!! Tleskám - takové informace by měly být přednostně zveřejňovány, aby lidé pochopili, jak se to s nimi "koulí", respektive jak dovedně to s nimi "hrají" politici. A Noam Chomsky, to je chytrý pán - zdá se, že samozvané "elity" si ho dosud nekoupily. Inu, jak říkával Luis Bunuel, věhlasný to filmař: Co neudělám za dolar, neudělám ani za milion.
To ovšem bezpochyby neplatí o politicích.
A na závěr špetka idealismu, to zde pár lidí popudí: SVOBODA, ROVNOST, BRATRSTVÍ.
Mír, bratři a sestry.
08. 04. 2012 | 02:17

Hafan napsal(a):

A to nemluvím o zákonech, které jdou na ruku lobbistům a zájmovým skupinám oligarchie (zamítnutý zákon o lobbingu, zákon o NEzdanění hazardu - to je přímo zločin proti občanům a velký podovod na nich), kteréžto mají zaplacené poslance NAPŘÍČ CELÝM politickým spektrem, od komunistů a ČSSD po ODS. Ale když to nevyšlo s obětním beránkem, což byla hra pravice, nikoliv ČSSD, to je nutno přiznat (sociálně slabí, kteří nám ujídají, proto vy občané díky nim musíte platit víc nám, protože my jsme stát), pořád jsou tady ti poslanci z řad i Vaší strany, kteří se nemají k tomu, nenechat se podmáznout. Projdou tudíž jen zákony, které poškozují většinu, která je chudší než menšina těch, kteří se nemravně (ve spolupráci s těmi, které ona chudá většina zvolila v nejlepší víře, aby je zastupovala) obohacují. A s tou většinou se pak demagogicky a populisticky pracuje, když je potřeba z nich uhníst těsto před volbami - já jen doufám, že tentokrát to nebude tak snadné. Navrhuji: vymést Augiášův chlév - ale se vším všudy. Ať žije Holešovská výzva, NEO 2011, Piráti a podobné iniciativy! Vyberme si opravdové zástupce lidu!
Co je shnilé, má se skácet, říkávali dřív sedláci. Měli pravdu. Nemá smysl dělat novou střechu, kdy základy dávno stojí na vodě, neřkuli v močůvce.
08. 04. 2012 | 02:36

Sláma napsal(a):

Na rozdíl od Davida Ratha nevidím v předávání dat od mobilních operátů policii žádný problém. Já mám jiný problém. V policejní služebně, v jejímž obvodě bydlím, slouží o víkendech místo dřívějších 7 policistů jen 1. Výsledek je takový, že se nám rozmáhá drobná kriminalita. A policisté se ani nesnaží předstírat, že něco vyšetřují. Dokonce už to ani nedokumentují. Když se vám něco ztratí, příjde za půl dne jeden policista, prohlédne si místo činu, nafotí to na mobil (asi to v zápětí zase smaže) a odkráčí.
Cítím v tom rozpor. Na jednu stranu se svobody omezují, na druhou stranu stát neplní to, za co jej nekřesťansky platíme. Půl roku pracujeme na stát, ale ten pak řekne - starejte se sami. Moc by mě zajímalo, co se děje s těmi penězi. Na důchodce nejdou, ty si platili celý život sociální pojištění. Ale co se tedy děje s našimi daněmi?
08. 04. 2012 | 10:17

Kryštof napsal(a):

Re - autor blogu
Velice rozumný článek , bez jakýchkoliv rádobypolitikářských žvanivých stupidit těch či oněch .
Doktore , máte pravdu , ale jak se efektivně chránit před
hajzlíky a idioty to nevíte ani vy sám , ačkoliv jste mezi oběma kategoriemi strávil valnou část života a to jak v medicině , tak najmě v té proklaté politice .

PS
Stejně se domnívám , že jste se na politiku dal z valné části ze zlomyslnosti , protože jako mazaný chlap prostě bytostně opovrhujete všemi těmi pologramotnými imbecily s přízemním fangličkářstvím a máte z nich v duchu srandu .
Jste realista a to já beru bez rozdílu barvy pleti a vyznání u kohokoliv jako plus .
08. 04. 2012 | 12:29

StandaT napsal(a):

SuP: jestli Ti dobře rozumím, tak jsi přesvědčený, že těch dat je tak velikánská hromada, že v nich něco nalézt je problém? Tak na to zapomeň.

Taky přijmi jeden fakt - ovládání společnosti přes prachy (spotřebu) padne spolu s lacinou ropou. Už teď začíná být ovládání společnosti skrze informace LACINĚJŠÍ než skrze prachy!!!!!! (a nemusíš porovnávat jen náklady na bilbordy v předvolební kampani a náklady na zakoupení dvou, tří odposlechů, vem to obecně).

Podle mě to je dneska stejné, jako když jsme na začátku 90tých bojovali proti StB a nomenklarurním kádrům a zatím už nám tu nevládli skrze strach, ale skrze spotřebu/prachy. A takovýto boj s nadnárodním kapitálem, s náma lokálníma posluhovačema a ničitelema sociálního smíru (a vůbec pravicovou verbeží) - tedy boj s minulostí tu dnes opět vidím.
08. 04. 2012 | 15:34

SuP napsal(a):

StandaT -
Ne, já to chápu tak, že data se už dnes sbírají asi tak jak psal Carlos V., nicméně s tím efektem, že nikoho nezajímám já, nebo ty jako osoba, aby si mě někdo pak následně vybíral a ovládal. Data se sbírají naprosto systematicky ke zneužívání informací např. o náladách ve společnosti, o myšlenkových proudech, o tom, co lidi nakupují v hypermarketech a to všechno hlavně proto, že se z obyvatel postupně dělá stádo hovad, které bude umět jen žrát z ruky a když ta ruka ucukne, to stádo se nechá odehnat jinam k jiné slibující ruce. Ze Statistického úřadu nedostaneš žádnou informaci, která by tě zajímala, když hledáš odpověď na konkrétní otázku. Zajímalo by mě tedy, kdo a z jakých peněz platí ty tisíce lidí, kteří už dnes všechna ta data zpracovávají pro výše uvedené cíle. A čím se to všechno maskuje.
08. 04. 2012 | 17:43

SuP napsal(a):

P.S. -
Nakonec ty všechny Paroubkovy volební kampaně byly dostatečnou ukázkou, co už "se" ve vymývání mozků umí.
08. 04. 2012 | 18:24

Absurdistán napsal(a):

očipovaný je u nás dnes již každý nezaměstnaný, kterému se 6 měsíců nedaří sehnat práci. A ten nebožák ještě musí na vlastní náklady ten jemu přidělený čip nechávat projet databází 2-3x týdně na poště. Ještě musí podepsat, že s tímto souhlasí.
Pokud nesouhlasí, je vyřazen z evidence a začínají mu nabíhat dluhy na zdravotním pojištění, úroky z prodlení a penále. stává se obětí exekutorů a není mu již pomoci. Takový člověk se ocitá na samém dně s dluhy, z kterých se nemá šanci vyhrabat.
A takový člověk nemá nikde zastání, žádný poslanec se ho nezastane ani proti tomu neprotestuje. Všichni souhlasí a mlčí.
09. 04. 2012 | 20:23

Komunistán napsal(a):

2 absurdistán

Takže ne každý, jen ten, který něco chce (od státu), že jo? Aby za něj cáloval, protože on na to nemá. A aby tohle kdejakej socan nezneužíval, tak si to stát prostě hlídá. Nejsem poslanec, ale úplně s tím souhlasím. Nechci, aby se vyhazovaly i moje peníze je tak z okna. Každýmu, kdo si řekne.

takže to zopakuju. není u nás očipovaný každý, kterému se nedaří sehnat práci. Ale jen ten, kdo místo aby makal, vymyslel, jak se legálně uživit (nebo měl našetřeno na horší časy), chce, aby dostával peníze od druhých za nic.

To je teda absurdistán.
10. 04. 2012 | 10:05

Kapitalistán ad absurdum napsal(a):

Komunistán

kdyby se ty miliardy , co se vyhazují za tu evidenci, dali přímo na to zdravotní pojištění, tak se ušetří podstatná část z těch peněz. Takhle se vyhodí jan soukromé agentuře a poště.
Sice zázračně klesne u nás nezaměstnanost a budem ji mít nejmenší v Evropě, což se bude považopvat za úspěch a přímo hospodářský zázrak, ale nikde nezbyde již nic kovového, ani z barevného kovu, včetně katalyzátoru u vašeho bouráku.
Také člověk kráčející ulicí s peněženkou v kapse si nebude jist životem a pod mosty další hordy bezdomovců. Bezprizorné děti v ůstavech a na ulici.

A ty peníze, co platí zaměstnaní na pojištění pro případ nezaměstnanosti, budou moci tuneláři a modroptáci v klidu rozkrást a odklonit do svých kapes.
10. 04. 2012 | 10:46

Nomen napsal(a):

Hezkýýýý, už je to tady.

Takže já kašlu na statistiky, mě zajímá zda je v týhle zemi co nejvíc takových, který se o sebe dokážou postarat. Nebo naopak co nejvíc lemplů, který čekají, až se o ně postaraj jiný nebo stát. Nemíním nikoho uplácet aby nekrad. Je určitě potřeba aby i stát občas někomu pomohl. ale ne každýmu budižkničemu, kterej nic jinýho než natahovat ruku neumí. a jen tak mimochodem, raděj budu, když ty peníze půjdou agentuře, která dává lidem práci než je dávat někomu, kdo jen chce aby se o něj druhý starali. míň spoléhání se na jiný, na stát, řvaní o to, že mám právo od nich něco dostávat. a víc osobní zodpovědnosti. takovej stát chci, ne jinej. Kdybyste neměli kapitalismu, neměli byste z čeho ty prachy dávat, vy chytrolíni. Někdo je musí nejdřív vydělat, abyste je mohli utratit a mít sociální stát. Komunisti to za vás nevydělaj. Nechci kapitalismus ad absurdum nechci ani socialismus ad absurdum. chci, aby každej dostal, co zaslouží. ne co chce nebo si vyřve na druhých. a teď tu makat, starám se o práci spoustě lidí, nemám čas na kecy.
10. 04. 2012 | 11:09

Absurdistán non plus ultra napsal(a):

zatím se akorát starají o stát občané.
Občané jsou ždímáni a vysáváni z posledního. Zvyšování daní, poplatků a plateb.
Stát naopak za ty peníze již není schopen občanu cokoli poskytnout.
Ze zdravotního pojištění si ukrojil Janoušek a stal se miliardářem, ukrojil si Izip, aniž by za to cokoli zprostředkoval.
Z daní si majitelé pracovních agentur převedou miliardy do daňových rájů, aniž by nezaměstnaným cokoli poskytli či zprostředkovali.
Za peníze daňových poplatníků se budují tyto čipové a slídící sítě.
Komu to slpouží?Takovým jako Nomen, aby jen nabádali k další a usilovnější práci?
Těm, co z toho tyjí, aby se prsili, že se o sebe dokáží postarat? Kterým vůbec nevadí, že se starají na úkor druhých a že jsou příčinou tohoto marasmu. A kterým dělá škodolibou radost, že mohou šikanovat a deptat ty nejslabší?
10. 04. 2012 | 11:50

Nomen napsal(a):

Víte o mně houby, ale hned se navezete. Klasika. Nic lepšího jste jako důkaz svýho způsobu přemejšlení nemohl ukázat. Ideologie ideologie, ideologie.

Stát mi dává za moje prachy to co od něj čekám. Tedy nic moc. Mohlo by to bejt daleko lepší, ale pořád jsem smířenej s tím, že část mých prachů půjde pro lidi, který neměli takovou kliku jako já. to je v pořádku. nebrblám, dávám.

Velkou část užerou janouškové, izipové a spousta dalších parazitů. tedy i těch, kterejm se nechce makat. ani jedno nemá se mnou nic společnýho (skutečnej kapitalista je chytrej, není to bezohlednej sobec, kterej si nevidí na špičku nosu), za to se sociálismem všechno. Včetně toho ulejvání prachů do daňovejch rájů či kamkoliv jinam. Socialismus učí jeden druhýho vochcávat (pod rouškou vznešenejch keců). Kapitalismus dává příležitost všem (tedy i těm hajzlům samozřejmě). žádná absolutní spravedlnost není, jen zdravej rozum.
10. 04. 2012 | 13:01

Absurdistán non plus ultra napsal(a):

peníze vybrané na sociální účely by na ně měly být také použity a ne vraženy do soukromých firem a zašantročeny a lidem v nelehké situaci ještě situaci osladit.
Heslo pravičáků My vám to osladíme, které mělo charakterizovat naši účast v Unii, jasně ukázalo, jak to ti modráci myslí. A co si představují pod pojmem zdravý rozum.
Že o ten zdravý rozum chtějí připravit celou republiku.

To ať se tedy to zdravotní a sociální pojištění radši zruší, když tolik peněz na kupě je jen příležitost pro ty s rozumem.
Aspoň bude pro ty lidi jednodušší se uživit, když nebudou muset platit tolik daní.l
10. 04. 2012 | 14:04

Jack napsal(a):

LOL - i kdyby měl šest milenek a dvě ženy - není to jedno? Co je komu do toho? Tady z tolika maloměšťáků čiší závist...
10. 04. 2012 | 21:22

José napsal(a):

Komunistán: OMG, Vy jste ale tupý člověk... Proč se nezaměstnaní musí hlásit na pobočkách České pošty třikrát týdně? Aby neměli čas si hledat práci... Mimochodem, České poště se za to platí astronomické peníze - tudíž se jedná pouze o vyvedení dalších miliard ze státního do soukromých rukou, nebo ČP se má v blízké budoucnosti privatizovat. Tož si jen kluci z VV, TOP9 a ODS připravili pravidelný příjem na dlouhá léta dopředu. Jinak to totiž má NULOVÝ efekt, ono vlastně VŠECHNO co zavedl Drábek má nulový efekt, změnilo se jen přesouvání státních peněz - do soukromých rukou...
10. 04. 2012 | 21:36

filip II. napsal(a):

to RA:
pane, vy když tu a tam vstoupíte do diskuze, vždy je to nějaká perla. Vzkazujete Rathovi, že ho ve volbách vykopete. Hm, jak to myslíte? Jakože ČSSD a levice nevyhraje volby? Nebo, že Rath nebude na kandidátce? Nezesměšňujte se. Jinak bych si musel myslet, že jste dnes zapomněl užít léky tlumící vaše chorobné představy. V noci asi máte sny, že volby vyhraje ODS spolu s TOP O9. A dokud neužijete naordinované tablety, tak tomu věříte.
10. 04. 2012 | 21:37

extravaganca napsal(a):

kam se hrabou na tuto špínu bolševici, jednak ani neměli takovou techniku a jednak tito prašivci si raději budou hlídat své ovečky aby si sami mohli dělat co chtějí a jak to dopadne? těm co budou sledovat ostatní se nic nestane, oni si své čipy dokáží ohlídat i své kamery- když vybočí ze sledovaných někdo z řady a "uprdne si" tak půjde do lochu, fakt to bude ta společnost jak si to dnešní zlodějští pravičáci přejí-jim nevadí,že sledují každého protože při zlodějině chytnou malé rybky a ty rybky půjdou za ně sedět do lochu!
10. 04. 2012 | 21:41

Štefan Pánik napsal(a):

DUCH PRAVDY - je vidět že mnozí v školách zapomněli dávat pozor - máme přece z historie i současnosti - mnoho nádherných LIDÍ - bohatou etickou základnu - viz. mistr JAN HUS - ČI UČITEL NÁRODŮ JAN AMOS KOMENSKÝ... stačí se dle jejich slov a slov mnoha jiných přenádherných SETKAT - V DUCHU... bez ega... a z té bohaté tradice HUSITSTVÍ - SKAUTINGU - Z MNOHA KRÁSNÝCH PÍSNIČEK - POHÁDEK - KNÍŽEK - FILMŮ - BÁSNÍ... NAVÁZAT NA TYHLE TRADICE - A ZA PÁR TÝDNŮ PROBUDIT K LIDSTVÍ CELÝ spící národ + postavit se do čela ostatních národů - a místo chystaného konce světa - provést konečně a jednou pro vždy - OBROZENÍ CELÉHO SVĚTA - K TRVALÉMU POKROKU - A RADOSTI PRO VŠECHNY - nevěřit moc pokryteckým farářům - kteří právě dělají různě ten zmatek - prý se máme těšit umřít - a pak prý ráj - JEŽÍŠ BY JE ZPRÁSKAL BIČEM - ŘÍKÁ NÁM PŘESNĚ NAOPAK - MÁME TADY A ČÍM DŘÍV - VYTVOŘIT SPRAVEDLIVOU FÉROVOU ZDRAVOU PRAVDU MILUJÍCÍ LÁSKOU PŘEKYPUJÍCÍ KREATIVNÍ... NÁDHERNOU SPOLEČNOST - místo konce světa - OBROZENÍ SVĚTA - AMEN
10. 04. 2012 | 21:55

David napsal(a):

Taky jsem začínal mít pocit, že to k tomu spěje, ale teď to vypadá, při tom soudu s Bártou a vyšetřování kolem Béma, že by se úplně všude a vždy odposlouchávat nemělo, třeba ne na WC.
10. 04. 2012 | 21:59

Šutr_od_vody napsal(a):

1) Školné a zápisné je projevem neuvěřitelné politické prasárny!

2) Další desetikorunové zdaňení vína!

3) Dluh nesnížili ani o píď!

4) Korupce, tunel v dotačním programu "Kanalizace Odry" (Soukromá dramata)
10. 04. 2012 | 22:06

Petr Cibulka napsal(a):

Prof. MUDr. Ratmír Rath, Dr.Sc. otec Davida Ratha, nar. 8.5.1931, agent STB, krycí jméno Ras.
10. 04. 2012 | 22:40

nereknu napsal(a):

Totalni svet se stane jedine totalnim, pokud lid to dovoli. Zatim si lid neuvedomuje svoji obrovskou moc, a az se tak stane, coz podle meho bude brzy, tak se dejiny budou opakovat a nejvice prekvapena bude zase jednou elita, ze jim to opet nevyslo. Sila lidu zvladne vse, jak dokazalo mnoho revoluci. Supresse vede k daleko silnejsi a nasilnejsi revoluci, staci se podivat do dejin.
10. 04. 2012 | 22:47

JA@ napsal(a):

To není pouze o lokálním fízlování a pouze u nás. Vládnoucí mají strach. Snaží se od sebe odvrátit pozornost plebsu. Pokud byla studená válka, byl nepřítel a bylo se na co vymlouvat. Když skončila, vyhrabal se terorizmus jako důvod pro čím dál tím dokonalejší fízlování a díky vyspělé technice už nikdo není anonymní. Briti se pochlubili, že už mají systémy sledující nejen auto a jeho SPZ (tato evidence je už běžná na všech hranicích) ale identifikuje a archivuje i tváře a předává si je z kamery do kamery bez zásahu člověka. To vůbec není o hledání ztracených dětí. To je o strachu mocných z naštvanýho plebsu, o kterém je nutno preventívně všechno vědět. V USA už zavládla místy až paranoja. Po zkušenostech z arabského jara je nutno mít moc vypnout Internet i mobilní sítě (kromě autonomních policejních), pokud se nepodaří oganizátory včas pochytat. Naivita mladých je v tomto směru úžasná. Vymoženosti jako Facebook a Google Earth s miliony příspěvků, o vyhodnocování každého účastníka sítě poskytovatelem ani nemluvě (cílená reklama,"Toto četli lidé jako Vy" a pod.), to jsou studnice jako hrom.
Kdyby STB měla k dispozici současnou techniku, žádný převrat by nebyl. Současní vládcové už ji mají, ale strach mají i přesto, a dobře vědí proč...
11. 04. 2012 | 06:51

ucho napsal(a):

To je vtipné když dítě nomenklaturních aparátčníků, sociopat a psychopat píše o profízlovaném světě. Lumpárny a tunely, které tady činí za dne bílého a nikdo se o to neotře. Je taky s podivem. Tohle je opravdu neúnosné.
11. 04. 2012 | 08:51

dedek napsal(a):

Baba Jaga napsal(a):
To: Kateřina
Vám se asi synek ještě nikdy neztratil ani na chvilku - to byste potom byla tomu čipu převelice ráda. I když nosit v sobě cizí tělísko, byť malé... Třeba to někdo vymyslí lépe a radostněji, aby nám policisté mohli pomáchat a chránit nás neustále.

Já jen zírám!!! Za komančů jsme byli totalita s policejním státem a hlídáním na každém kroku. Chtěli jsme svobodu a teď bychom chtěli ještě horší dohled než za komančů a dobrovolně. Naprosto nechápu. Jsem člověk a chci být svobodný se vším, co to přináší a nebýt 24 hodin pod dohledem. Maličko si neuvědomujete, že nejjednodušší cesta jak prosadit cokoliv proti lidem stačí je vystrašit a oni si řeknou sami. Prostě nechci být robotem s číslem, který bude poslouchat a vude ovládán a sledován na každém kroku. Zírám, kam začíná jít ubohost mnohých z Vás. Patříte do Bohnic pod dohled, protože potom , to budou Bohnice celosvětově a hlavně člověk už nebude člověkem a slovo svoboda zcela ztratí svůj význam ale stane se jen prázdnou frází a šidítkem pro tupce.
11. 04. 2012 | 09:49

Rishare napsal(a):

Uz je nam vsem dobre jasne, co Vam na "fizlovani" vadi. Byl jste aspon chytry a nechal telefon doma, nebo Vas chytili i pomoci neho?
15. 05. 2012 | 11:13

DH napsal(a):

Vzhledem k současnému zatčení dostává tento článek zcela nový rozměr ! :-)
15. 05. 2012 | 11:34

Jan Kouba napsal(a):

Ale Orwell nepsal o chipech s kamerou. Četl jste to?
15. 05. 2012 | 12:32

jenicek napsal(a):

Dneska ráno jsi mi udělal radost, ty bezkrupulozní ultrazmrde!:-)
15. 05. 2012 | 12:52

Malý Vlk napsal(a):

"Když se podívám kolem sebe, mám pocit, že krůček po krůčku ztrácíme čím dál tím víc svobody."
Jojo, doufám, že tu svobodu krůček po krůčku ztratíte vy všichni, zloději a paraziti. A že ty krůčky půjdou rychle po sobě jak u cupitající baletky.
15. 05. 2012 | 16:58

Oran Gutan napsal(a):

Jestli takhle dopadnou všíchni, tak kdo nám bude vládnout :)
15. 05. 2012 | 17:48

Ládik!!! napsal(a):

Tak jak se spalo v kriminále, pane Rath?
16. 05. 2012 | 06:45

věřím vám napsal(a):

Davide, nic si z toho nedělejte. Mně kamarádi k narozeninám dali krabici s vínem, a byla plná ho.en. Život je někdy opravdu neuvěřitelný
16. 05. 2012 | 10:01

Václav napsal(a):

Doufám, že pokud se vaše obvinění potvrdí, použijete svou nesmlouvavou bezskrupulóznost pro dobrou věc a stáhnete sebou všechny korupčníky, o nichž víte.
Tím neříkám, že nemůžete mít pravdu se svou verzí - lidé jsou hovada - ale popravdě jí moc nevěřím.
Fandím spravedlnosti!
16. 05. 2012 | 10:10

Viola napsal(a):

Já vám pane doktore Rathe zatím věřím,

myslel jste to dobře s těma dotacema EU. Chtěl jste abychom se měli také tak dobře, alespoň na chvíli, jako v těch bohatších zemích. A ta nemocnice v Kladně je krásná.
Vaše utrácení EU dotací bylo smysluplné, ne na hlouposti, ale k potřebě nemocným lidem.
16. 05. 2012 | 10:55

Martin napsal(a):

Ty uz si musel mit nejaky tuseni vid ;)???
16. 05. 2012 | 13:38

Bilderberg napsal(a):

Podle výsledků studie objednané britskou vládou a realizované Skotskou kriminologickou ústřednou nevedlo masivní zavedení "špionských" kamer k vůbec žádnému nebo jen minimálnímu vlivu na změnu zločinnosti. Přesto pokračuje jejich instalace dál.
16. 05. 2012 | 23:32

Ládik!!! napsal(a):

Tak jaká byla druhá noc? Už tam máte kamaráda?
17. 05. 2012 | 09:37

Alibernet napsal(a):

Včera jsem převážel MHD krabici s pivem, když jsem zahlédl dva policisty, úplně se mi rozklepala kolena, i když jsem si byl jist, že v bedně je pivo. Člověk neví dne ani hodiny...
17. 05. 2012 | 10:48

Josef napsal(a):

Žasnu nad naivitou některých výše píšících. Domnívat se, že sledování, či spíše špiclování pomocí čipů, kamer a mobilů vyřeší problém s kriminalitou je až doslova dětinská hloupost. Lidé jsou tak hloupí, že jim asi ani nevadí, že přicházejí o to nejzákladnější lidské právo a to právo na soukromí. Co je komu potom, že u ne byli včera ti a ti lidé, že já navštívil toho pána, či strávil noc u jisté slečny. Do nedávna to bylo mé svaté právo na mé soukromí. Národ je ale doslova do-blbnutý systematickou mediální kampaní a to na zakázku z venčí. Jde o předem jasně zpracovaný cíl skupiny zvané Bilderberg Group. Nejde o žádnou konspirační teorii proti těm "nebohým chudáčkům", kteří to s lidstvem planety opravdu zamýšlí jen v dobrém. Těm mocipánům, které nikdy nikdo nevolil, jejich pravomoc je nemá žádné morální váhy, jde jen o vládu na celou planetou a to stylem, který nemá nic společného s demokracií a základním lidským humanismem. Toto bychom měli mít na mysli dřív, než se rozhodneme vydat doslova napospas včetně svých dětí těm psychopatickým zrudovládcům.
17. 05. 2012 | 23:26

Lucie Čápová napsal(a):

Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní. Já si čip nikdy nenecháp dát i přes to, že to bude jak za komančů nejsi ve straně máš smůlu ( NEMÁŠ ČIP MÁŠ SMŮLU ) čip je dobrá věc, kdyby lidsto nebylo zvrácené, ale takto díky nechci - raději budu žít v lese.
09. 08. 2012 | 10:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy