Janečkovi šlo jen o zviditelnění

24. 08. 2012 | 15:51
Přečteno 21327 krát
Mou dnešní schůzku s panem Janečkem inicioval jeden z mých obhájců, Adam Černý, který se na pana Janečka obrátil den před tím s prosbou o poskytnutí finančních prostředků na moji kauci. Pan Janeček na to reagoval s tím, že by byl ochoten mi za určitých podmínek pomoci. Během našeho zhruba 20 minutového rozhovoru se pan Janeček zajímal především o aktivity Jaroslava Tvrdíka v Lidovém domě. Náš rozhovor skončil ve chvíli, kdy pan Janeček pochopil, že ze mě informátora pro svůj protikorupční fond neudělá. Od první chvíle mně bylo jasné, že mu jde v první řadě o zviditelnění a prezentaci jeho osoby a že mi žádné peníze půjčit nehodlá a nikdy nehodlal.

O jeho lidských kvalitách svědčí i to, že si o mé vině či nevině udělal jasno během 24 hodin. Jak sám uvedl v rozhovoru v dnešních Událostech, komentářích, stačily mu k tomu veřejně dostupné informace a názory několika známých. Do věznice za mnou podle svých slov přijel s tím, že bych prakticky nemohl říct nic, co by změnilo jeho rozhodnutí. V tomto duchu se také nesl náš rozhovor. K tomu, že „David Rath je korupčník“, pan Janeček žádný soud nepotřebuje. A presumpce neviny? S takovým přístupem bychom podle pana Janečka přeci nikoho neusvědčili. Alespoň to vyplynulo z jeho dnešního rozvoru na ČT24.
Zajímavé je, že soudce okresního soudu Jiří Wažik, který v pondělí rozhodoval o povolení kauce a který na rozdíl od pana Janečka musel několik dní studovat spis k případu, v tom tak jasno nemá. Ve svém odůvodnění k výši kauce řekl, že zatím shromážděné svědecké výpovědi, listinné důkazy a projektové dokumentace jako důkazy na rozhodnutí o vině nestačí.
Soudce Wažik zároveň uznal námitku mé obhajoby, že spousta věcí nebyla doposud zjištěna, získána, nalezena. Policie například do teď nezadala znalecký posudek na rekonstrukci zámku Buštěhrad. Do této chvíle nejsou výsledky z daktyloskopického zkoumání, zda na krabici a penězích byly moje otisky. Proč? Ví snad policie, že tam žádné moje otisky nenajde? Nebo že by další znalecký posudek prokázal, že skutečně k žádnému nadhodnocení zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad nedošlo? To, že nikdo z vyslechnutých svědků neřekl, že byl předán úplatek nebo byla jakákoli provize pro získání lepší pozice při zadávání veřejné zakázky podle soudce Wažika neznamená, že tomu tak skutečně nebylo. Nikdo z více než 20 vyslechnutých svědků nepotvrdil obvinění, která jsou proti mně vznesena, ale ani to nestačí. Co to o celé kauze vypovídá?

MUDr. David Rath

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

michálek napsal(a):

Davide,vydrž. Chci tě za prezidenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24. 08. 2012 | 15:57

středočeský občan napsal(a):

Asi Vám vážená pane Rathe unikl jeden rozdíl mezi soudcem a případným sponzorem Vašeho vykoupení - Váš soudce musí rozhodovat jen podle podle zákona a s přihlédnutím k zásadě in dubio pro reo, zatímco zmíněný bohatý pán pouze rozhodoval, jak naloží se svými penězi. Navíc z Vašich nesčetných projevů na veřejnosti, které jste pronesl před Vaším zatčením, jasně vyplývalo, že jste si naprosto jistý svou schopností v mžiku prohlédnout a zhodnotit kohokoliv, zvláště, když šlo o Vašeho oponenta. Přiznejte prosím tedy tuto schopnost i někomu jinému. A koneckonců o co jiného šlo Vám od začátku Vaší veřejné kariéry, než o Vaše maximální zviditelnění.
24. 08. 2012 | 16:03

Maximus napsal(a):

Však ono se ukáže jak to bylo s přenášenou krabicí od vína, ve které bylo 7 mil.Kč v hotovosti. Když zaženete
krysu do kouta a nemůže utéci, tak zaútočí i proti silnějšímu nepříteli. A to je případ pana Ratha. Kope kolem sebe, vždyť mít kolem sebe síť milenek a podržtašek a lokajů, kteří mu udělali co viděli na očích, je tak příjemné, že? On jen ve své naivnosti, která je vlastní některým gubernátorům, hejtmanům či obecně politikům, prostě ztratil mimikry a ostražitost! Myslel si, že už se mu nemůže nic stát!
Už jenom výčet jeho majetku nějak nehraje a ještě má něco v prasátku, jenomže si nemůže jen tak zaplatit kauci, navíc není jisté, že by o ty peníze nepřišel.
Jo, zase jeden doktůrek, co si hrál n a Boha. Ale dodejme, že to není a nebyla největší ryba, jsou tu větší líni, štiky a žraloci, ale ti nyní kopou za správnou stranu, že pane Řebíčkum Béme či Janoušku?
Mim ochodem, pan Janeček se vůbec, ale vůbec nepotřebuje zviditelňovat, on není politik a hlavně nemá to zapotřebí.
24. 08. 2012 | 16:21

Leon napsal(a):

Petice za vyšetření Kubiceho zločinů

http://www.petice24.com/petice_za_vysetreni_kubiceho_zlocinu
24. 08. 2012 | 16:25

TomášL napsal(a):

Tak včera mě pobavilo z rozhovoru s Dr.Honzákem toto:Odpovězeno: 23. 08. 2012 14:21 Autor: gorda

Otázka: Co vás v posledním týdnu nejvíc pobavilo?

Radkin Honzák: To, že doktor a poslanec Rath požádal o finanční výpomoc protikorupční nadaci.
A taky to,že jeho tatínek, dvojitej fízl a udavač, žádal slušný lidi, kterým mršil životy, aby mu drželi palce.
To mě rozveselilo.
24. 08. 2012 | 16:27

neo napsal(a):

Rath je v base, píše blogy z basy, stěžuje si na podmínky v base, chce po někom 14 mega na kauci, ale pan Janeček se chce zviditelnit. To jsou paradoxy. No tak řekněte taťkovi a milenkám, ať začnou u vás s rekonstrukcí podlah a vinných sklepů. To by bylo aby se v nějaký krabici či pod parketama nenašlo zbytečných 14 mega.
24. 08. 2012 | 16:30

osf napsal(a):

Davide, je jasné, že jde o Kubicem vykonstruovanou kauzu. Ostatně Kubice je mistr v zinscenovaných kauzách! Na pseudokauzách Biolíh, Budišov, Jourová si natrénoval a vybrousil postupy a na tobě to všechno uplatnil.
24. 08. 2012 | 16:34

amiel napsal(a):

Panu Rathovi opravdu nebylo jasné, že pravice považuje Středočeský kraj za svůj "revír" a už nikdy nedopustí, aby se stal hejtmanem člověk z levicové strany?
Tím, že MUDr. Rath se odvážil vyhrát volby právě zde, překazil příliš mnoho dohodnutých kšeftů. Zlikvidován být musel a jasné to nebylo snad jen jemu samému.
Zažil jsem obě totality, komunistickou i tu dnešní, a jsem si jistý, že ta dnešní je mnohem obludnější.
A nejde jen o jednoho Kubiceho, o špínu a krev na jeho rukou. To je jen figurka na šachovnici kreatur ještě odpudivějších - Bakaqlů, Hávů, Schwarzenbergů, Janoušků, Janečků a spol.
24. 08. 2012 | 16:35

pioter napsal(a):

TomášL

To tě vážně pobavilo? Tenhle fašistickej lynč?
24. 08. 2012 | 16:36

český maloměšťák napsal(a):

No, nevím...ale pokud pan Rath mluví pravdu....tak další velká ryba z řad ČSSD by se navrhovateli změny ve volebním zákoně Janečkovi hodila.
Vše by pak brala ODS.
A mezitím by nám hezky plynuly ty promlčecí lhůty tkzv. privatizačních zločinů - za které samozřejmě může pan Rath ....šššššš.....šššššš......jak tichá vodička.....ššššššš

Pane Rath, pozdravují vás Barták s Adamsem - prej jestli je tam ještě flek a zda tam moc nefouká na hlavu /Barták/. Jo - a exministryně Parkanová se ptá, zda si může dát na stěnu obrázek Františka z Casy. Kdyby teda došlo na nejhorší - že by tak měla i v cele duševní útěchu.

Kolibřik a Mazánek vám zase vzkazují, že kliďo píďo těch 0, 00065 % ze svých kont ve Švajcu uvolněj,..ale musej doznat, Rath, že celou tu Opencard i Blanku jste vymyslel vy s Kottem a že navíc Kott tam chodil večer co večer do tej Blanky vrtat díry....až to občas celé spadlo - a mohlo se tak zas navyšovat.
Mazánek pak ještě chce, abyste veřejně prohlásil, že Vaším hobby jsou drogy a přejíždění Vietnamek.
A máte to hned jen za pár.

JO - abych nezapomněl....s těmi otisky je prý problém. Že jim prý krabici sežrali moli. Nemohli by vám přinést do cely nějaké víno - ve stejných krabicích, co tehdá ?
24. 08. 2012 | 16:37

Chce se mi blejt napsal(a):

Opravdový Kraken .
24. 08. 2012 | 16:38

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane doktore,
vaši čssd tak srdnatě bojovali za paní bradáčovou, až jí byl blažek nucenej jmenovat vrchní státní zástupkyní.
24. 08. 2012 | 16:42

piotr napsal(a):

amiel

100% souhlas
24. 08. 2012 | 16:44

MartinO napsal(a):

ČM:
Tak jsem sem po čase zase nahlédl a vidím, že se nic nezměnilo. Zase jste úplně mimo tak jako vždy. Rozeberte prosím pro pobavení jak by se konkrétně Janečkovi hodila "ryba z řad ČSSD" :-D
24. 08. 2012 | 16:47

zemedelec napsal(a):

Pane Rath.
Správně.
Jestli někdo pochybuje,že se to nenahrávalo a že to studují machři,tak neví jak to chodí u takovýchto osob.Janeček je jen prodloužená ruka Kubiceho,dostat se k různým informacím.Celé to Jenečkovo jednání je zastírací manévr, vždyť on má nahnáno také,aby se na něj něco neprovalilo.
24. 08. 2012 | 17:00

veš v kožichu napsal(a):

David má otcovu školu.
Pan Janeček udělal chybu ,že tam vůbec šel .
24. 08. 2012 | 17:01

santawizard napsal(a):

Pane doktore,sedíte ve vazbě.Tam vás chou zlomit ,aby jste se přiznal.Bude to pro vás polehčující okolnost.Když se nepřiznáte ,tak to pro vás bude přitěžující okolnost.To je klasika.!!Tímto způsobem se koná spravedlivost a nebo se páchá křivda.Podobně váš pan Janeček vám nabídl 14 milionu úplatek jenom když se přiznáte že jste malá ryba a pomůžete popchytat velké ryby.!?
24. 08. 2012 | 17:03

socka napsal(a):

Zemědělec ,vám musí růst gigantické brambory.
24. 08. 2012 | 17:08

fousek napsal(a):

docela legrační, pane doktore... váš pohled na věc mě docela pobavil, bylo by docela zajímavé vědět, co byste tvrdil, kdyby vám tu kauci poskytnul... s velkou pravděpodobností bychom nečetli tyto plky, ale byly by patrně dost jiné přesto, že by se podstata a ani to, co na vaší schůzce padlo, absolutně nezměnilo. jedna věc by se však nezměnila - vy sedíte ve vazbě pro podezření ze spáchání několika trestných činů a pan janeček si užívá svobody a svých miliónů, vy jste chtěl po něm 14 mega a pan janeček je vám nedal, protože vám nevěří. přesto se aspoň snažil si vás poslechnout apřišel za vámi do věznice. kolik vašich spolustraníků tak učinilo, byť v setině procenta ?
24. 08. 2012 | 17:12

fousek napsal(a):

docela legrační, pane doktore... váš pohled na věc mě docela pobavil, bylo by docela zajímavé vědět, co byste tvrdil, kdyby vám tu kauci poskytnul... s velkou pravděpodobností bychom nečetli tyto plky, ale byly by patrně dost jiné přesto, že by se podstata a ani to, co na vaší schůzce padlo, absolutně nezměnilo. jedna věc by se však nezměnila - vy sedíte ve vazbě pro podezření ze spáchání několika trestných činů a pan janeček si užívá svobody a svých miliónů, vy jste chtěl po něm 14 mega a pan janeček je vám nedal, protože vám nevěří. přesto se aspoň snažil si vás poslechnout apřišel za vámi do věznice. kolik vašich spolustraníků tak učinilo, byť v setině procenta ?
24. 08. 2012 | 17:13

Chytrý napsal(a):

Nedělěj si Dandy Rathe ani nejmenší iluze, že vylezeš z vazby aniž bys nezazpíval. Dříve nebo později vyměkneš a stane ne se z tebe slavík... Pro mnohé to bude hrůza, ale nic jiného ti nezbývá..jinak v base shniješ... . Pamatuješ, jak ses vyvsmíval P. Nečasovi, že nic neumí a že ak skončí býti premiérem, bude nepoužitelný.... Uběhlo pár měsíců, a vidíš jak jsi dopadl - už nikdy nebudeš dochtorem, leda tak taxikářem v Hostivicích....
24. 08. 2012 | 17:14

TomášL napsal(a):

A aby to nevyznělo jak nechci...

S pohledem Honzáka se ztotožňuji.
24. 08. 2012 | 17:19

PB napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina, já naprosto souhlasím!
Pokud by ale měl být odňat plat poslanci Rathovi, mělo by tak být učiněno i v případě Vlasty Parkanové, Pavla Béma a postupně asi třem čtvrtinám všech poslanců a poslankyň.
Senát samozřejmě zrušit!
Problém je v tom, že čím dál více nabývám dojmu, že kauza Rath byla objednána a zinscenována.
Vy snad, bohorodičko, věříte tomu, že JEN RATH "točil miliony",
a ostatní jsou křišťálově čistí?
Jste názoru, že "krást dovoleno" a smůlu má ten, koho chytí?
Trochu se nad tím zamyslete!

Davide, Janečkovi zřejmě šlo pouze o zviditelnění, protože doteď jsem nikoho takového neznala.
Pokud ale, Davide, hodláte "mlčet" a krýt ostatní kolegyně a kolegy, je to trochu upocené hrdinství. Nejsem přítelkyní čistého bonzování, ale přece nebudete poslouchat, že "vše jen Rath", ostatní Mirkové Dušínové.
Když se podíváte na případy Dopravního podniku, nečinné ProMoPro, nečinný OpenCard, zastaveného Janouška, po svobodě skotačícího Béma, vzpomínám na "zlatá devadesátá", kdy se - oproti dnešku - kradly šestáky. Jistě, z těch šestáků je nyní dluh skoro dva biliony, protože to Klausovi nevadilo a nenosilo se trestat velké ryby, ale dnes se krade už ve velkém, za bílého dne a stále vlažná justice se jen velmi pozvolna rozjíždí.

Podle mého názoru mohla být kauza Rath objednávkou ministra Kalouska.
Ta telefonická rychlost jinak zcela nečinné a bezbranné prodavačky Němcové ze Žďáru je nanejvýš nápadná.

Davide, myslím, že by se mělo něco - od vás - zveřejnit, aby se lépe mapoval český organizovaný zločin proti proudu času až do těch 90.let. Urychlilo by se přeubytování Klause z "čela do basy" (hudební dílo) v únoru 2013.

Včerejší vystoupení Dagmar Raupachové v HYDE PARKU bylo tak trochu kýčovité a plné opatrnických frází. Divím se, že občan má povinnost upozorňovat na nedodržování práva, ale advokát si v mediích dělá pouze reklamy, míří do politiky (Wagnerová), ale jaksi zapomíná na rozkrývání mafiánských praktik ve státě českém.
Pěkné bylo přirovnání Raupachové o kopáči, který také nemůže bědovat nad hloubkou díry, kterou je třeba vykopat. I člověk s právnickým vzděláním by měl činit. V tomto případě však měla Dagmar na mysli jiné, nikoli sebe. Ona je asi lepší kategorie!
24. 08. 2012 | 17:22

Carlos V. napsal(a):

Pane Rathe, to jste tak nedůvtipný ?

Podle mého názoru by za Vás Janeček kauci zaplatil. Ale za předpokladu, že začnete mluvit a rozkryjete vše, co na politiky a jiné víte.

A vy si tam melete stále svoji, že vy muzikant.

Jak myslíte.
24. 08. 2012 | 17:26

oranžáda obecná napsal(a):

pane Čudlo, tak odkud jste vzal tedy těch 7 mega v krabici na víno, a kam jste je nesl ???? Této otázce se vyhýbáte jako čert kříži........ to jste měl na svačinu, nebo jste to chtěl rozdávat v rudém Kladně na náměstí chudině ???
24. 08. 2012 | 17:37

Jaroslav napsal(a):

Pane Rath,

odeňuji, že jste za vidinou svobody Janečkovi nenaletěl, také, že jste se nevzdal madátu poslance. Držím Vám palce, věřím na Boží mlýny, jelikož se spravedlností se v tomto státě počítat nedá. Měl jste v mnoha a mnoha věcech pravdu.
24. 08. 2012 | 17:55

mik napsal(a):

Myslim ze je zcela zbytecne diskutovat o necem do ceho nikdo nemuze videt a ani nevi kde je pravda a kdyz jsem videl fotku pana Janecka a taky nazev nadacni fond proti korupci tak selsky rozum se pta kde takovy mlady kluk vzal tolik mega ? Opravdu nejakou normalni tvrdou praci ? a to ze Rath nechce mluvit muze znamenat cokoliv od prislibu ze pak dostane odskodne za tu vazbu az po hrozbu ze zmizi tam odkud uz neni navrat,,, a nemusi plavat jen v Orliku,,,tohle je vysoka hra a delat jakekoliv usudky o te ci one vinne nelze bez znalosti detailu a ty se dnes nikdo nedozvi a kdyz by se dozvedel a chtel by je nejak pouzit tak se jiste najde nejaka nestastna nahoda...
24. 08. 2012 | 17:56

Policejní rada Vacátko napsal(a):

Rath vs major Zeman.
http://www.youtube.com/watch?v=qDi3dpglzC0
24. 08. 2012 | 17:59

Drzá zrzka napsal(a):

Zajímalo by mne o co šlo mudr Ráthovi? o veřejné blaho?
24. 08. 2012 | 18:01

Dáša N. napsal(a):

A kdo poslal pana Janečka za panem Rathem? Byl to on sám, nebo třeba pan Dlouhý z Goldman Sachs, prezidentský kandidát, se kterým prý pan Janeček spolupracuje?
24. 08. 2012 | 18:09

babočka napsal(a):

Pan Ráth by si Janečka měl vyříkat se svým obhájcem. Nebyla to akce pana Janečka a svoje kecy může psát jen te sprosté části internetistů , kteří by se hodili do šiků bolševiků v 50.letech. Jestli pan Janeček za 20 minut poznal, že Ráth je dacan tak mně stačilo pár minut abych z televizní obrazovky poznal, že Janeček je sympatický šprýmař.
24. 08. 2012 | 18:11

D. napsal(a):

PB 17:22:
"Davide, Janečkovi zřejmě šlo pouze o zviditelnění, protože doteď jsem nikoho takového neznala."
:)
24. 08. 2012 | 18:25

Pepa Řepa napsal(a):

Vidím, že pochopil pouze Carlos.
Všechno se to sbíhalo u Tvrdíka.Naznačil to i jiný čilý chlapík-Palas. Tak to v partajích chodí. Janeček by zaplatil, kdyby byla hodina zpěvu.Rath nepochopil, že největší hrůzu z jeho puštění mají spolustraníci, takže jim dává vzkaz.

Sežeňte prachy a zpívat nebudu, budu držet basu.

Dobré je číst Paroubka a pak Ratha. Jako přes kopírák.
Samolibost, zahleděnost do sebe, přeceňování sebe sama, Paroubek se zaměří na to, co o něm píše bulvár, Rath si myslí, že audience v base je -pro návštěvu-pocta, odlesk jeho slávy.
Ani jeden nepochopil, že jim ujíždí vlak.
Rathovi, aby dostal flastr do sedmičky a mohl po půlce ven-tady vede cesta jen přes hodinu zpěvu- a Paroubkovi nedošlo, že je politická mrtvola, hrobař další partaje.
24. 08. 2012 | 18:28

TomášL napsal(a):

Pepo Řepo,

s prominutím, ale toho, co napsal Carlos, se dovtípí každý xxxxx.
24. 08. 2012 | 18:35

tyo napsal(a):

o zviditelnění....to nevím, spíše si myslel, že vás přelstí, získá od zoufalce info a zapomene.
24. 08. 2012 | 18:37

tenco hnijevevazbě napsal(a):

A co pozéři kteří se za Ratha zaručili,to je porazila suma?
24. 08. 2012 | 18:38

pm napsal(a):

D

Kdo je Janeček ?

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/janecek-dlouhy-a-dabel-ukryty-v-detailech/

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-pribehy/150188/bohac-janecek-pocitace-mu-vydelaly-miliardu.html
24. 08. 2012 | 18:43

Pepa Řepa napsal(a):

TomášL
ne každý,Vy zřejmě ano, ale ani Honzák -soudě podle první reakce- ze začátku netušil, proč jde zakladatel fondu proti korupci za vzorovým korupčníkem, na první pohled je to jako z Becketta.
Absurdní divadlo.

Navíc od většiny zaznívá: Davídku, mučedníku nedej se.
Jiní kradou taky.No, to mu u soudu pomůže.
:-)
"....šššššš.....šššššš......jak tichá vodička.....ššššššš" -pán je asi ajznbon nebo si rád-po večerech-hraje na mašinku.
Bez povšimnutí prošlo i přibrání dalšího advokáta. Ten už působí bystřeji.
24. 08. 2012 | 18:47

buldatra napsal(a):

Myslím, že by bylo nanejvýš vhodné, aby pan Rath konečně začal zpívat.
A to zhusta a hodně nahlas a vyzpíval to pěkně veřejně a od začátku do konce.
Nečesaná nemytá vežejnost si zaslouží znát pravdu.
Koneckonců, jen a jen pro veřejnost snad pan poslanec pracuje, není-liž pravda.

Tak šup, šup, ven s tím, je nejvyšší čas.
24. 08. 2012 | 18:55

TomášL napsal(a):Asi se stávám buinessmanem, vidím za vším obchod. :-(
24. 08. 2012 | 18:59

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

PB,
já věřím tomu, že rath bral uplatky. nejenom proto, že byl chycený přímo při činu. ale zejmena proto, jak na mě david rath dlouhodobě pusobil. jako bezcharakterní prolhaný psychopat. podezření z korupčního chování se přece kolem ratha už jednou objevilo v souvislosti s reklamou v oborářském časopise. v uvahu beru taky chování davida ratha, například zavazování si pod pohružkou pokuty radní v kraji, což je v rozporu s ustavou. a především to, jak rath nakládal s penezi danových poplatníků, například si nechal vybavit svou kancelář jako nějaký arabský šejk. myslím že rath je duševní krypl, pro kterého je lež nebo krádež naprosto normální a provádí to bez mrknutí oka. samozřejmě, že vše se dá zinscenovat. v tomhle konkrétním případě bylo ale zatčeno tolik lidí, že je to dle mého názoru neproveditelné. tady se přece nejedná jenom o ratha, ale o myfiánský system rozkrádání veřejných penězt, který dle mého názoru zavedla čssd nejenom ve středočeském kraji.
24. 08. 2012 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Rathe,
buďte tak hodný, zazpívejte nám.

Třeba PEC NÁM SPADLA, nebo tu o paní Pancové.
UTÍKEJ KÁČO UTÍKEJ, nebo jak šla do zelí
http://www.youtube.com/watch?v=Z3Z-lruJqeA&feature=related

Ty, ty, ty - ty to budeš platiti.
24. 08. 2012 | 19:05

PB napsal(a):

Bohorodičko, já s vámi NAPROSTO souhlasím.
Zloděj a korupčník chycený při činu musí být potrestán - ať už je popelář anebo politik.
Vaše psychiatrické hodnocení Davida Ratha ponechám bez komentáře.
Věříte tomu, nebo CHCETE VĚŘIT TOMU, ŽE DR bral úplatky?
Takových může být v poslaneckých lavicích 75%.
Rath nakládal s penězi daňových poplatníků (tedy s vašimi i mými)nedobře-ano, souhlasím.
Jak nakládala se stovkami milionů korun z peněz daňových poplatníků Vlasta Parkanová, jak s nefunkčními padáky Ing.Kalousek, jak s kupónovou privatizací Prof.Klaus ...???
Neměli by všichni tito být také v pruhovaném?
ČSSD ve středočeském kraji se jistě mohla nechat inspirovat - co se mafiánských praktik může týkat - Klausovými vládami v 90.letech. Máte dojem, že tam vše proběhlo tak, jak mělo?
Proč se tedy jasně dokumentuje, že se tam mohlo rozkrást něco kolem jednoho bilionu korun?
Kdyby nebyl Klaus profesorem ekonomie, dalo by se říci, že "o tom nevěděl". Že by ovšem otitulovaný ekonom, který si navíc svoji pozornost mohl vynucovat těmi nejhrubšími arogantními urážkami, nevěděl, jak se mu před očima ztrácejí miliony, tomu určitě nevěřím. Klaus o tom MUSEL vědět a mohl by za to být trestně stíhán.
Bohužel se u nás jaksi vžilo, že politik pouze inkasuje, ale nenese žádnou odpovědnost.
Určitě se dočkáme alespoň jistého soudního procesu. A únor příštího roku je tu brzy.
Nevěřím totiž v absolutní sterilitu a impotenci českých soudů vůči jednomu z "NEJ" (dosaďte si sám) politikovi Č(SF)R.
Jistě tam jsou stejně odvážní lidé ochotni se postavit zlu
jako am byli za dob normalizace.
No vidíte. Dostáváme se k tomu, že socialismus i tento "nepořádek" mají mnoho společného.
24. 08. 2012 | 19:37

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Každému jde o něco, komu o co nelze hned identifikovat,
snad jen Kubice s Bradáčovou jsou čitelní a úspěšní.

Pouštět si hubu na špacír se dnes nevyplácí

David Rath - vyplatí se říkat pravdu ministrovi vnitra?
http://www.youtube.com/watch?v=cMM6qvup8NM
24. 08. 2012 | 19:38

kosa z nosu napsal(a):

http://lacosanostra.webnode.cz/famiglia/david-rath/
24. 08. 2012 | 19:54

Digi napsal(a):

Nevěřím té podivné a nebezpečné kreatuře Janečkovi - není mi známo, jaké konkrétní protikorupční činy je ho nadace učinila - zato jeho boj za velmi podivnou změnu volebního systému je velmi nebezpečný - pokud mu na to občané skočí, pak to bude s nimi a tímto státem ještě horší. je velmi podivné, že za touto jeho aktivitou stojí někteří podnikatelé a je ještě neskonale podezřelejší, že se pr svou věc snaží získat známé osobnosti - no pan Honzák bude zřejmě mezi nimi.
24. 08. 2012 | 19:57

Pacák napsal(a):

Pane Rath, vy nemáte peníze na kauci? Co jste proboha dělal se svým platem poslance a hejtmana?
24. 08. 2012 | 20:00

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

PB,
z vaší reakce mam pocit, že nechápete, co znamená právní stát. Ja se s vámi shoduji v tom, že zřejmě krade spoustu politiků od obecní urovne až po tu nejvyšíí, protože tomu nasvědčuje spousta indicíí. v právnim státe ale musíte člověku porušení zákona dokázat a to je v případě korupce velice težké, protože jak uplácený, tak ten kdo uplácí nemají zájem na tom, aby to prasklo. chytit někoho při činu a opatřit to takovýma důkazama, jako v případě rathova gangu je velký uspěch. vzpomente například na gang kolem paroubkova tajemníka doležela " pět na stole v českých". prostě to byla kodovaná řeč a oděšli od soudu bez trestu. a další samozřejmě i z tábora ODS.
24. 08. 2012 | 20:08

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

bohorodičko, s pedofílií je to podobně, tu se taky Paroubkovi nepodařilo prokázat, i když díky politicky uvědomělému Kubicemu a českým pisálkům o ní všichni víme.
24. 08. 2012 | 20:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 08. 2012 | 20:22

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ten, kdo se sám se sebou hádat nebude,
to je také dobrý příklad. prostě pokud nemáte proti zločincům pevné důkazy, tak se z toho dokážou vysekat. v opačném případě by mohlo hrozit, že by soud odsoudil nevinného člověka. to je prostě princip právního státu. vina se musí dokázat.
24. 08. 2012 | 20:24

amiel napsal(a):

No, po zjištění propojení Janečka s Dlouhým, dnes prezidentským kandidátem, kdysi nadšeným komunistou, poté Klausovým oddaným ministrem a člověkem obecně považovaným za prototyp zloděje v politice, je hned jasněji.
Tohle si snad mohl dr. Rath ohlídat? Ani člověk v jeho postavení snad proboha nemá zapotřebí se stýkat s typy jako jsou Janeček a Dlouhý.
24. 08. 2012 | 20:33

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

amiel,
ano, mohla by utrpět dobrá pověst pana doktora. měl by si dávat pozor a stýkat se jenom se spoluvězni.
24. 08. 2012 | 20:40

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro bohorodičko, vyžeň putina.
Když kolem toho nejhodnějšího anděla na půl roku rozložím mikrofony a pak to šikovně prostříhám, tak z něj bude lotr, od kterého si pes kůrku nevezme.

Jinak pokud se nasadí prostorové odposlechy mezi politiky nebo businessmeny na delší dobu a pokud bude zájem šmírujících policistů, tak nepochybně většina z nich skončí v base. Nemusí jít jen o krabice (s vínem), ale prořeknutí, že to nebo ono pro něj nějaký kamarád zařídil, to zahrnul do nákladů a snížil si daňový základ a podobně.
24. 08. 2012 | 20:42

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

te, kdo se,
no, tak to udělejte. sehnat štěnice není těžké, když tak vám poradí věci veřejné. já si myslim, že janečkova představa, že by rath mohl něco pustit na paroubka, tvrdíka a spol byla hodně najivní. ve vězení to asi není žádný med, ale pořád lepší než dopadnout jako fanda mrázek. rath si odkroutí 3 roky a pak bude užívat nakradené miliony.
24. 08. 2012 | 20:51

amiel napsal(a):

Bohorodičko -
Já si opravdu myslím, že Rathovi spoluvězni a MUDr. Rath sám stojí (morálně, lidsky, kulturně...) daleko výš než kdokoli, kdo se stýká s bývalým ministrem Dlouhým nebo než (nedejbože) Dlouhý sám.
Ano, vazba je odporná věc, ale chlap ji vydrží. A nebude se špinit komunikací s takovými lidmi, jako je Janeček.
24. 08. 2012 | 21:19

Sisyfos napsal(a):

Pan Janeček je matematik a také znalec hazardu, tedy se zřejmě s panem Ráthem setkal a prošel si materiály o něm, aby zhodnotil přínosy a rizika investice do kauce za pana Rátha. Už to, že se jím pan Janeček zabýval, by měl pan Ráth snad ocenit, protože od člověka, který se angažuje v boji proti korupci je hezké, že se zabýval člověkem, jenž je z korupce obviněn a že byl ochotný dokonce uvažovat o složení více jak deseti milionů. Ostatní, politici a podobné osobnosti, čili lidé movití, kteří se za pana Ratha zaručovali, s nabídkou úhrady alespoň části kauce nepřišli a zůstali tedy jen u slov.

Vyjádření pana Janečka o vině pana Rátha je nutné brát s rezervou, neboť pan Janeček není soudce, tedy by se dalo chápat spíše tak, že se pan Janeček domnívá o vině pana Rátha. Ale, pokud si pamatuji z různých přenosů z poslanecké sněmovny, pan Ráth také často vynášel předběžné soudy (tedy se domníval o vině) a tak odvolávání se na presumci nevinny u jiné osoby vynášející soukromý názor se zdá poněkud pokrytecké.
24. 08. 2012 | 21:33

vita napsal(a):

Chudák Rath nepochopil, že si z něj Janeček udělal pr_el....
24. 08. 2012 | 21:34

český maloměšťák napsal(a):

V informační společnosti jsou nejžádanějším artiklem infornace.
Čím jsou exkluzivnější, tím mají větší hodnotu.
To vědí jak Janeček, tak Rath.
Nevím, kdo , nebo která zájmová skupina má k dispozici " Ramontův archiv" /seriál Chobotnice/.
Ale ti mají v Kradistánu moc.

Bradáčová a Lessy - pokud udělají tandem, tandem spolu s BIS, takové kvality a stavu, že směr jejich práce půjde skutečně cestou " padni komu padni" - budou Cattanim i Conti.

Bože dej , aby tomu tak bylo. A aby je nikdo neodstřelil. /stejně jako Varvařovského a Kalu/

Šalom.

P.S. No a na pozadí tohoto je šššššš.....ššššššš....tichá voda plynoucích promlčecích lhůt ve vztahu k tkzv. privatizačním zločinům.
24. 08. 2012 | 21:34

Kateřina napsal(a):

Soucítím s doktorem Rathem, musí to mít nyní hodně těžké, v té odporné nelidské vazbě... :-(( Je to opravdu velká nespravedlnost pro něj, protože on se tak moc snažil pozitivně rozvíjet Středočeský kraj, vymyslel tolik dobrých věcí, projektů, nápadů, a kraj pod jeho vedením opravdu doslova vzkvétal... to jsem neviděla snad u žádného ze současných politiků - bylo to obdivuhodné, co všechno dokázal...! Také bylo krásné, že za svůj určitý vzor či inspiraci si vzal T.G. Masaryka... O to smutnější a šokující je celá tato absurdní a nechutná kauza... Přeji panu Rathovi hodně sil a zdraví, aby vše vydržel, nikdy neztrácel naději a nepodléhal špatnostem vnějšího světa, určitě se vše v dobré obrátí... věřím, že je nevinný v tom, z čeho jej zmanipulovaná policie a státní zástupci obviňují, a těším se na jeho novou knihu o tomto politickém procesu... :-)
24. 08. 2012 | 21:35

Michal Macek napsal(a):

to se vam ani nedivim pane rathe,byt informatorem protikorupcniho fondu?!? no fuj!!!
24. 08. 2012 | 21:38

Franta napsal(a):

Amieli máte asi pravdu. Kdo sledoval výstupy p. Janečka v televizi, tak si musel o tomto protikorupčním seskupení udělat názor. Já osobně bych ho napsal prokoropční.
24. 08. 2012 | 21:39

Franta napsal(a):

Káťo mám obdobný názor
24. 08. 2012 | 21:43

svědomí-empatie napsal(a):

pane Rathe, kdyby jste k tvrzení: " že ze mě informátora pro svůj protikorupční fond neudělá. "dodal: i tak nic nevím.
Z Vašeho vyjádření číí "vitězství" , že i když víte, informátorem nebudete. není to podivné , krýt stejné "politiky" , kteří mají na 1.místě blaho své...Procitněte, proberte se...vím, že je to marné volání.
24. 08. 2012 | 21:44

uno napsal(a):

Pokud soud podezřívá pana Dr. Ratha, že by mohl konat nepřístojnosti jako poslanec, tak občanůn soud dává najevo, že takovou činnost mohou vykonávat i všichni ostatní poslanci, tak v čem je podle souce rozdíl mezi Rathem a ostatními poslanci?
Proč je držen ve vazbě jen on a ne také ti ostatní? Nějak mě to můj selský rozum nebere.
24. 08. 2012 | 21:48

Vlasta napsal(a):

Rath je zloděj a patří za mříže
24. 08. 2012 | 21:50

PB napsal(a):

Bohorodičko, (vyžeň Putina), pominu-li, co máte za jméno, a že toto spojení má s "právním státem" pramálo společného, děkuji vám za poučení.
Vím dobře, co je právní stát. Je to to, co u nás dosud nebylo.
Je mi jasné, že jste "bendovsky" (pravicově i inteligenčně) zaměřený pravičák, který SCHVALUJE JAKÉKOLI KRÁDEŽE a čeká, "zda se mu to dokáže".
Příteli drahý, moýná až příliš mladý, pokud cosi ve státě dánském falíruje, je třeba jednat. Když se nejedná, nic nelze dokázat.
Rath byl přistižen - v pořádku=zavřít až zčerná.
ALE!
Parkanová nám trdluje po svobodě - "právní stát" jí každou hodinou dovoluje ovlivňovat svědky ...
Janouškovi bylo po nehodě dovoleno vše
a dnes mu je povoleno ještě víc. Stepuje nám po svobodě a působí dojmem, že nic neudělal ...
Já vím, NECHÁPU zřejmě (podle vás), co to je právní stát.
On je to asi - podle vás - tento stav, kdy je VŠE DOVOLENO a zkomírající policie a zbylá exekutiva je může čumět, jak on-vzhledem ke svému jmění-posílá do řiti jednou úřední rozhodnutí za druhým.
Ano - to je dle vás ten Bendovsky laděný "právní stát".
Příteli, s touto vaší "politikou" a pohádku o právu dostanete brzy na čenich a do zubů a přeji vám upřímně, aby to vykonavatel uhrál na "kódovanou řeč", vy jste pouze utřel a sklidil výsměch...
Inu, Bendovsky laděný právní stát ...
24. 08. 2012 | 21:50

ft napsal(a):

odkdy se umožňuje kriminálníkům blogovat ??
24. 08. 2012 | 21:50

Ty jsi duha napsal(a):

Kateřino, tebe už pustily z lochu?
24. 08. 2012 | 21:51

babka napsal(a):

Pane Rath, nějak ztrácím pocit, že jste ve svých hodnoceních a posudcích v krocích soudu, policie a nakonec i pana Janečka, nějak úplně mimo "mísu". To si opravdu myslíte, že my , kteří sledujeme vše jen z venčí, jsme opravdu tak mimo realitu. Prostě máte smůlu,na rozdíl od předpokládaných jiných, jste byl polapen. Ne každý z vašich kolegů se dostal do podobné situace a jestli se vám to zdá vykonstruované je to váš problém a musíte si ho vyřešit a nést odpovědnost, třeba i za jiné, když nechte být donašečem. Co jste čekal, že od vás bude pan Janeček očekávat. Prostě chtěl vědět zda rozkryjete vše ohledně ovlivňování zakázek u kterých jste byl a nebo jste o nich věděl. Dneska plácáte pouze nesmysly a možná, že skutečně vyjdete z vězení jako nevinný, ale jen v tom případě, že se vašim právníkům podaří zpochybnit vše co svědčí ve váš neprospěch. Je s podivem, že s vámi nejde v jedné kauze váš hlavní pokladní ze středočeského kraje. O korupci na zakázkách pro středočeský kraj musí vědět všichni vedoucí úředníci a také vrcholní politici z ČSSD a KSČ. Je mi hanba za to, že jste a že se lidi nechávají ovlivňovat vašimi ubohými útoky na všechny strany. Chybí vám morálka a to jak člověka, tak politika , tím nechci říct, že by ostatní vaši kolegové z vrcholné politiky na tom, v mých očích , byli lépe. Je ovšem pravda, že národ má takové politiky, které si zaslouží. Tak tedy DOBŘE nám tak a jestli prostě nemáme ve svých řadách lidi, kteří mají morální kredit, pak se v tom budeme plácat další generace. Je mi jen líto promrhaných iluzí a pošramocených ideálu řadových voličů. Styďte se i vy na té naši stávající situaci máte svůj výrazný podíl.
24. 08. 2012 | 21:51

Franta napsal(a):

Digi řekl bych že jste to prohlédla mám obdobný názor a jsem rád, že to pan Rath prohlédl též.
24. 08. 2012 | 21:53

pamětník napsal(a):

Neskutečně nadutý megaloman.
A semtam mu to někdo žere.
24. 08. 2012 | 21:57

Lenka napsal(a):

Dobrý den pane Rathe. Nenechte se zdeptat. Chceme věřit, že jste nevinný, potřebovali se Vás zbavit, protože se Vás bojí.
Pan Janeček je sice v protikoropčním fondu, ale pro nás není důvěryhodný, protože sídlo firmy má v daňových rájích, takže okrádá nás všechny, protože zde neplatí daně, což by měla být POVINOST všech, kdo zde vydělává peníze. Je to darebáctví a vlastizrada a mělo by se to celosvětově tvrdě trestat. Lidé by si měli uvědomit, že tu moc mají v rukách a už se probudit.
24. 08. 2012 | 22:03

miror napsal(a):

Vzato sportovní terminologií je David Rath v českém korupčním prostředí zástupcem okresního přeboru a v mnoha myslích našich spoluobčanů snad jediným veřejným představitelem schopným přijmout úplatek. Zloděj vždy křičí "Chyťte zloděje",aby odvedl od sebe pozornost. Podle vyřčených výroků si každý může udělat obrázek o morálních kvalitách naší politické reprezentace, když se jednotliví politici vyjadřovali k případu těsně po zatčení Mudr. Ratha. Jestli-že se prokáže vina, zaslouží si trest, ale tím by se neměla korupce v české kotlině považovat za vyřešenou. Kradlo se vždycky, krade se v tomto čase a bude se krást i nadále, ale nelze zavírat oči, když krade nám politicky či názorově spřízněná duše.
24. 08. 2012 | 22:07

Mirek napsal(a):

Davide Davide... setřu slzu v oku. Vy jste přímo zosobnění cností!
24. 08. 2012 | 22:08

já ráth játra napsal(a):

Rathovo pěšáci se už slézají .
24. 08. 2012 | 22:09

Yosif K napsal(a):

Co to o celé kauze vypovídá?
KONEC CITATU.

Vypovida to jedine - vse za MUDr Ratha probehlo v ramci idiotskych ceskych zakonu, i kdyz penize byly rozkradeny.
A) Losovacky byly dle zakona.
B) U rekonstrukci lze vzdycky rozpocet nafouknout - temer libovolne - sam jsem v tom kdysi delal. I za sociku se v rekonstrukcich "delala vata" ze ktere se pak stavely opulentni vily tehdejsim Palasum a Rathum. O krabice vina nebyl mezi socialistickou verchuskou jeste takovy zajem jako spise o vily z "materailu usetreneho na rekonstrukcich". Samozrejme i zamestnanci firmy se radi zadarmo zapojily - kdyz jim byly "vytvoreny podminky". A taky za to nikdy nikoho nezavreli.
C) Pote co byly losovacky zakazany, Rathovi cicmundove vylucovaly ze soutezi "nezapojene firmy" stanovpovanim zcela sikanoznich podmninek. To vsak lide typu JUDr Wazik tezko pochopi, specilene pokud vezmou do uvahy ze pristich 8 let budou v CR valdnout socialni demokrate a ze kdyby Wazik zacal opravdu tvrde stihat rozkradacky na hejtmanske urovni, nemusel by se dozit ve zdravi ci ve funkci penze.

Pokus o vrazdu financiera CSSD Ivana Lhotskeho take nebyl nikdy dosetren - Ivan Lhotsky zije ale ochrnuty po prustrelu lebky, ucelu bylo dosazeno, spousta lidi se z takovych pripadu dokaze dobre poucit. Byt na miste Wazika, taky bych o tom premyslel.

Trochu mi to pripomina co mi rikal jeden polizei o soudcicjh a prokuratorech: "Kdyz jsme meli chlapa s kladivem v ruce a vedle nej byl mtrvej chlap s dirou v hlave do ktery to kladivo pasovalo, tak TODLE byl na toho soudce moc slozitej pripad."

Suma sumarum - Rathe za par tydnu jsi svobodny clovek - budes osvobozen a budes moci dale hajit zajmy hladovych proletaru (= mlatit prazdnou slamu) v parlamentu! Fencl je na svobode, Zgarba je na svobode, Bartak je na svobode, Palas je na svobode, Pitr je na svobode, Gross je na svobode, Novak je na svobode, Hava je na svobode, Tesarik je na svobope, procpak by mel Rath dopadnout jinak? Proc? Davalo by to nejaky smysl? nedavalo.....

Avanti o Popolo, alla riscosa!
Bandiera rosa, bandiera rosa!
24. 08. 2012 | 22:17

pozorovatel napsal(a):

Zajímavé je, že během několika minut stoupla přečtenost o 2 tisíce . Na Aktuálně to zapáchá nějakou Rathovinou.
24. 08. 2012 | 22:21

český maloměšťák napsal(a):

pamětník napsal(a):
Neskutečně nadutý megaloman.
A semtam mu to někdo žere.
24. 08. 2012 | 21:57
------------
Pravdu verifikuje až nezávislý soud.

šalom
24. 08. 2012 | 22:23

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

PB,
opět jste dokázal, že nechápete, co to je právní stát. o vazbě kohokoliv rozhoduje soud, nikoliv vaše doměnky nebo veřejné mínění.
24. 08. 2012 | 22:26

Pravda napsal(a):

Ráthe upřímě doufám, že dostaneš minimálně 10 let a už tě alespoň těch 10 let neuvidim.
24. 08. 2012 | 22:28

Pravda napsal(a):

český maloměšťák:

Pravdu určuje přeci český maloměšťák a jeho rudooranžový soudruzi.
24. 08. 2012 | 22:29

Yosif K napsal(a):

Lenka napsal(a):
Dobrý den pane Rathe. Nenechte se zdeptat. Chceme věřit, že jste nevinný, potřebovali se Vás zbavit, protože se Vás bojí.
Pan Janeček je sice v protikoropčním fondu, ale pro nás není důvěryhodný, protože sídlo firmy má v daňových rájích, takže okrádá nás všechny, protože zde neplatí daně, což by měla být POVINOST všech, kdo zde vydělává peníze. Je to darebáctví a vlastizrada a mělo by se to celosvětově tvrdě trestat.
24. 08. 2012 | 22:03
Lenko, jerstli jste svuj komentar myslela ironicky, pak vam tleskam, vyapda to tak.
Zajimave je ze tatik Ratha bojovnika (tluchuby) za prava hladovych proletaru pracoval tri roky v Kuweitu coz je sveho druhu take danovy raj - zdaneni platu je tam celych 5%. Budiz mu to prano. Kdo by se staral o leceni proletaru kdyz ma job na BV treba za dvacet tisic US$ mesicne.

Tatik Rath udajne svych deset mega neulozil do banky aby si je tam mohla socialisticka vlada pujcovat na mzdy pro hladove proletare a statni zamestnance ale 15 let je nechal hnit "v jakesi skrysce".
Pozoruhodne.

Dale nevi kolik tech penez vydelal, dale si nemuze vzpomenout jaky mel mesicni plat, dale si nemuze vzpomenout z jake banky mu ty penize chodily (zbytecna opatrnost - po 15 letech uz bude vse skartovano), dale si nemuze vzpomenout kolik tech penez jeste ma j ale vi ze jsou tech penez cele hromady. Nepamatuje si kolik vydelal za 3 roky v Kuweitu a za co je utratil a kolik mu zbylo a kde je mel ulozeny. Jedine co si pamatuje je ze tech deset mega je jeho.

Cely interview s tatikem Rathem se hodi jako 100% vesela ilustrace do ucebnic o prani spinavych penez. Nicmene verim tomu ze Ratha brzy pusti, ze hlupaci jej budou nadale volit do parlamentu a ze LEV 21 nebo CSSD z nej jeste udelaji ministra pro boj proti korupci.
24. 08. 2012 | 22:30

Insider napsal(a):

On to možná nepsal Rath, ale jeho advokát. Dají si nyní pozor na každé slovo. Jako pozorovatel z blízka musím říci, že je mi z pana Ratha nevolno. Neví se zdaleka všechno, proč se bojí jeho kamarádi říci, že existují i konta v zahraničí? Proč by bral úplatky v EUR? 14 milionu je jako nic, akorát by se muselo šáhnout do špíny.
24. 08. 2012 | 22:34

Pravda napsal(a):

Gossovi upkácení nedokázali, ale stále věřím, že jednou to musí vyjít a korupčníka Rátha odsoudí. Za podvodné losovačky v mladoboleslavské a kolínské nemoctici, za korupci na zámku Butěhrad doufám že půjde bručet do basy na hodně dlouho.
24. 08. 2012 | 22:35

Yosif K napsal(a):

P.S. No a na pozadí tohoto je šššššš.....ššššššš....tichá voda plynoucích promlčecích lhůt ve vztahu k tkzv. privatizačním zločinům.
24. 08. 2012 | 21:34

Mate pravdu - za 9 let vlady CSSD byla kauza MUS uspesne petkrat odlozena. Jsou v ni namoceni posroblevici jako Kolacek a socani jako Hojdar, Musela a banda pomahacu Standy Grosse. Trestny cin se nestal. A on se orpavdu nestal kdyz to nekolikrat potvrdila i odvazna generalni statni zastupkyne za vlady CSSD.

Vyvest fond firmy ven za ucelem nakupu akcii firmy samotne neni v zadnych zakonech vyslovne zakazano, trestny cin se tedy nestal, nakonec Kolacka podporovali nadsene rudi odborari, takze vsechno musi byt v naprostem poradku.
24. 08. 2012 | 22:39

jakub napsal(a):

Já myslím, že pan Janeček hlavně pochopil, že pokud chce podporovat protikorupční fond, tak nemůže dát kauci za Vás.
Zesměšnil by se. Bojovat proti korupci a platit za jednoho z největších šmelinářů ve Středočwském kraji.
Ani kriminál Vás ve Vaší pýše a aroganci nedonutí, aby jste spolupracoval a pomohl odhalovat své další soudruhy v lupu.
Proč by tedy za Vás platil? Sám jste kradl a druhé kryjete.
Správně by jste tam odsud neměl už nikdy vylézt a všem by tu bylo lépe.
Ještě bych k Vám přidal dalších 200 poslanců a 81 senátorů. Teprve pak by tu mohlo začít být lépe.
24. 08. 2012 | 22:43

český maloměšťák napsal(a):

Pravda
Nikolivěk - pravdu má vždy Pravda.
Ostatně je to lepší terapie, neř kdyby kradl banány či močil nekontrolovaně v kleci - právě že na ty banány.

P.S. Už jste zjistil, jak byste mohl prokázat, že svůj mizerný majetek, skládající ze ze dvou hromádek trusu a tří slupek od banánů....prokázat věrohodným způsobem ?

:)))
24. 08. 2012 | 22:44

petersen napsal(a):

Zajímavá hra. Chudák Rath. Možná mu taky ještě nedošlo, že jeho kámoši mají lepšího právníka. A tak si myslím, že ti už potichu zpívají. Bude hůř Rathe, daleko hůř...
24. 08. 2012 | 22:44

jakub napsal(a):

Zajímalo by mě kdo sem dává ta debilně napsaná slova jako hesla. Nedá se to většinou vůbec rozluštit. Kolikrát to odkliknu, aniž bych se to pokoušel rozluštit, protože se to prostě nedá. Nyní dokonce chybí horní polovina u čitelných písmen a nečitelná je nerozluštitelná čmáranice.
Debilita. .
24. 08. 2012 | 22:48

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
ČSSD ovládala státní zastupitelství ?
Myslel jsem , že Rampula.

A že ČSSD kvituje výměnu tohoto za Bradáčovou.

Ale asi jste lépe informován.

Ostatně v rámci vaší duševní terapie prohlašuji, že ČSSD může i za letošní neúrodu a nepříznivou tlakovou výši nad Azorami.
24. 08. 2012 | 22:48

Lenka napsal(a):

Jen krátce.Drží hubu,tak ať sedí.Chci je tam vidět všechny.
24. 08. 2012 | 22:48

Tehomas napsal(a):

Já jen pořád nechápu, co by mělo případně dokázat, že se na penězích nenajdou jeho otisky. To přece dokazuje maximálně to, že je na místě nevzal do ruky. Pokud si přišel pro 7 milionů, tak snad nikdo nečeká, že na místě sedne a bude je počítat, nebo ano? Vzal tašku a šel...
24. 08. 2012 | 22:49

Tomáš Jedno napsal(a):

Jo, tak to je frajer tenhle paskunk, mluví tu o pujčce 14 mega ?? V politice zkončil, majetek obstavený, uplatky nebere a vracet bude z čeho ?? To musíš bejt Davídku hodně dobrej doktor, tó jó ... :o))) Myslím,žes sám zralý na doktora, ale přez hlavu ty psychopate.
24. 08. 2012 | 22:58

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:

Stále jsem se nedočkal hlubšího rozboru vašeho blábolu, že Janeček loví velkou rybu z ČSSD aby pak všechno brala ODS. Doufám, že mi nedáte košem a podáte jakýkoliv důkaz o Janečkově zájmu o vládnutí ODS nebo TOP. Těším se na vaše fantazírování :-D
24. 08. 2012 | 22:59

Targus napsal(a):

To Tehomas:

Krabici mu vzali a odnesli ji z jeho dohledu, pak ji přinesli a sundali dekl. Kapánek problém s takovým postupem někoho usvědčit. Takhle se to nedělá.
24. 08. 2012 | 23:02

Bambus napsal(a):

Targus , tys u toho byl?
24. 08. 2012 | 23:04

český maloměšťák napsal(a):

Martin Zero
Máte ve všem Pravdu.

P.S. Máte rád banány ?

:D:D:D
24. 08. 2012 | 23:08

Yosif K napsal(a):

Pane CM - co vam rika tohle?
Mgr. Marie Benešová: 1999–2005
Tato dobra zena take neolikrat kauzu MUS odlozila, ale jak rikaval Salzman: "ja jsem za niz nemohl, ja jsem tomu nerozumel, ja jsem byl pouze generalni reditel".
Ostyatne podobny pristup rpopjevil i Bublan ktery k cernym Grossovym penezum rekl: "Cerne penize, pouze jeden milion? To prece mezi politiky vubec nic neni". A taky nikdy nic nevysetril, vi jak to chodi.

Dobra zena Mgr Marie Benesova byla POUZE nejvyssi statni zastupkyne v dobe kdy se kazua MUS jeste dala podchytit. Nyni je vysokou korytarkou CSSD.
Cituji:
V roce 1994 stala prokurátorkou Vrchního státního zastupitelství v Praze, ale na jaře 1996 na funkci rezignovala a otevřela si v Kladně advokátní kancelář. V lednu 1999 jí ministr spravedlnosti Otakar Motejl nabídl funkci nejvyšší státní zástupkyně, kterou zastávala od 15. ledna 1999 až do 29. září 2005, kdy byla na návrh ministra Pavla Němce odvolána z funkce vládou Jiřího Paroubka. Po odvolání se vrátila do advokacie, kde působí doposud.[1]

V letech 2006-2010 působila ve stínové vládě ČSSD jako stínová ministryně spravedlnosti[2], třebaže zpočátku nebyla členkou ČSSD (a nikdy ani žádné jiné politické strany). Do ČSSD vstoupila v roce 2007.

Proslula výrokem o justiční mafii, za jejíž součást označila řadu osob včetně nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké, exministra Pavla Němce ad. v souvislosti s jejich působením v kauze Jiřího Čunka. Za výrok byla dotčenými žalována a požadována od ní omluva. Po několikerém odvolání vynesl Vrchní soud v Praze 6. března 2011 rozsudek, že se Marie Benešová musí žalobcům omluvit; dále soud vyčíslil náklady řízení a podle rozsudku za ně má žalovaná zaplatit 391 718 korun. Marie Benešová však vzápětí oznámila záměr podat dovolání k nejvyššímu soudu a rozporovala výši nákladů soudního řízení.

19. března 2011 byla na 36. sjezdu ČSSD v Brně zvolena místopředsedkyní strany.
24. 08. 2012 | 23:08

stařenka napsal(a):

Pane doktore Rathe, vaše kauza je od začátku účelová a zmedializovaná. Někdo to na vás zinscenoval, aby vás pokořili a při té příležitosti i poškodili ČSSD. Prostě jednou ranou zabít dvě mouchy, jak se říká. A jako bonus má vaše kauza odpoutávat pozornost od závažnějších věcí, které se tu v klídku dál provozují k neprospěchu nás všech. Věřím, že jste skutečně nevinný. Potřebovali vás dostat, tak vás dostali. Prosím, vydržte. Nenechte se zlomit. Těšíme se na vaši knihu. Pište, pište, pište.
24. 08. 2012 | 23:08

Tehomas napsal(a):

Nemusíte se mnou souhlasit, ale myslím, že korupce dosáhla takového stupně, že by bylo na čase konečně odsunout otázku kdo co ukradl jako druhořadou (samozřejmě dál řešit, nepromíjet!) a na první místo dát otázku, jak tomu předcházet. Jak minimalizovat šance pro vysoké úředníky nechat se zkorumpovat a ukrajovat veřejné peníze ze zakázek. Podle mě je na to jediný recept - minimalizovat peníze, na které mohou sáhnout. Je řada věcí, které řeší stát a nemusel by. Co mě má stát co nutit platit sociální nebo zdravotní pojištění? Je snad moje věc, jestli chci být pojištěný, nebo pak v nemoci platit jako mourovatej. Jestli chci být pojištěný proti ztrátě zaměstnání, nebo když neseženu práci, tak žebrat u armády spásy. Proč má být stát správce všech dálnic? Pro každého, kdo se projede po D1 je evidentní, že se o ně stará mizerně. Proč mám platit ze svých daní úředníky, kteří spolknou část peněz a ne platit přímo ty, kteří mi poskytují služby? Třeba školy. Řešil se registr vozidel, jak mizerně fungoval. Ale já bych řešil, proč ho vůbec musíme mít? Stát by se měl starat o justici, policii, armádu, ve světě pár vyslanců a ambasád... a to je asi tak všechno.
24. 08. 2012 | 23:09

mátezostudykabát napsal(a):

Pane Rathe, s Vaší hroší kůží jděte už konečně k šípku! Jste skutečně skálopevně přesvědčen, že všichni kromě Vás jsou nekonečně blbí?
24. 08. 2012 | 23:10

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Pane Ráthe čekám, že dodržíš slovo a řekneš nám jak to bylo s tím financováním ČSSD. I někteří členové ČSSD jako pan Palas říkají, že financování není tak čisté jak se snaží přesvědčit Bohouš Sobotka.
24. 08. 2012 | 23:13

ganisu napsal(a):

Vážení, počkejte ještě pár měsíců. Třeba přes vánoce. On nám pan Ráth vyměkne a z toho stromu na kterém si myslí, že ještě pořád sedí už ani nebude moci s pokorou slézt, (což by pro něj bylo v tuto chvíli to nejlepší co by mohl udělat) on totiž spadne sám jak shnilá hruška.
24. 08. 2012 | 23:16

Sir Rudolf napsal(a):

Novodobá Tortura s možností blogovat na netu :-) Seďte si tam dokud nerozhodne soud. Kéž by vás takhle nachytali všeci. Doufám, že spravedlnosti bude učiněno za dost. Otisky těžko, slizcí hadi žádné nemají.
24. 08. 2012 | 23:21

MartinO napsal(a):

Maloměšťák:
Takže nic nemáte, nic nevíte jen v oranžovém rauši přiblble fantazírujete.
Namátkou:
http://www.nfpk.cz/cz/aktuality/1001000
http://www.nfpk.cz/cz/aktuality/1001024
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/karel-janecek-klaus-posvetil-rozkradani-a-dnes-jej-zastira-706339
atd atd.
24. 08. 2012 | 23:23

Tomáš Jedno napsal(a):

DAVIDE, buď v pohodě a kašli na kauci. Já myslím, že za pár let už ti to ani nepřijde, zvykneš si... :o)))))) Najdeš si tam nějakýho hezkýho kluka a život zase bude světlejší :o)))
24. 08. 2012 | 23:25

pamětník napsal(a):

český maloměšťák:
"Pravdu verifikuje až nezávislý soud."
Jakou pravdu, maloměšťáku? Nehledě na to, že MUDr. Rath ve své politické praxi svou megalománii mnohokrát prokázal, v jednání s panem Janečkem tomu všemu nasadil korunu resp. poslední hřebík do rakve se svým charakterem, pokud nějaký kdy měl. Pravdou je, maloměšťáku, že MUDr. Rath požádal prostřednictvím svých advokátů o finanční prostředky v nemalé výši na kauci, a když se mu jich nedostalo, žadatel po něm veřejně plivnul. Tuto pravdu může kdokoliv zjistit sám a nepotřebuje k tomu verifikaci nezávislým soudem.
Běžný člověk s průměrným charakterem nezatížený fandovstvím je schopen toto zjistit a zhodnotit vlastní úvahou, ne tak český maloměšťák.
24. 08. 2012 | 23:27

Petr napsal(a):

Zavřít a nepustit, je to zloděj a parchant.A takhle důsledně bych zpracovával všechny jemu podobné.Když se rozhodl mu nepomoct, aspoň ho trochu pošpinit.
To je úroveň slizkého hada, jakým tento doktůrek ve skutečnosti je.
Hloupý a bez úrovně,vysokou školu může vystudovat člověk bez inteligence, pouze s pamětí což je právě tento případ.
Tatínek na něj může být hrdý!
24. 08. 2012 | 23:28

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

rozkrádání státních peněz považuju za zločin srovnatelný s utokem na demokracii a narodní bezpečnost. jsem pro co nejtvrdší tresty. škoda, že už se nevěsí. doufám, že policie bude konat i v dopravním podniku.
24. 08. 2012 | 23:31

Českej Honza napsal(a):

Pane Ráthe. Proč neřeknete kdo byl ten skunk, který Vám v rukách vyměnil v nestřeženém okamžiku krabici s vínem za tu plnou peněz? Musel jste toho hanebníka vidět, nebo Vás ti nečestní pohůnci na moment omámili? Nekryjte je a netrapte se kvůli nim. Řekněte nám konečně pravdu.
24. 08. 2012 | 23:35

Belenus napsal(a):

Davídku a proč jsi šel na schůzku s Janečkem ty??? Mohl jsi mu dát košem. Tonoucí se stébla chytá, co? Od staryho estébáka nic nebude, pro manželku a milenky už nejsi to co dříve. A ti co se opravdu na tvém neštěstí zviditelňovali, lépe řečeno přiživovali (farář z dědiny, politici,...), ti v okamžiku, kdy měli sáhnout do kapsy, okamžitě couvli. Ani ten Paroubek, jindy zcela mimo realitu, nepomůže.
Ono je to sázka. Kdo vsadí prachy na to, že se Davídkovi bude chtít znovu do knastu a při první příležitosti nezdrhne? Takových blbců je málo.
Takže ti nezbylo než doufat v Janečka. A Janeček nic. Navíc ti to hned neřekl a nechal tě doufat. Rozuzlení přišlo až z médií. Tvůj rating Davide klesl ne k nule, ale šel do mínusu. To je na mašli.
24. 08. 2012 | 23:38

Ivan Růžička napsal(a):

Doufám, že podobné motáky z lochu nebudou tak hojně v budoucnu docházet do medií...
Na vaše "reportáže psané na obrátce" opravdu nejsem zvědav...
24. 08. 2012 | 23:55

Drozd napsal(a):

Davide, vypovídá to jen o tom, v jak velý prd..i jsi. Od časů Klimovičové a Tempus Medicorum jsi už jen chrochtal a chrochtal. Holt, kdo chce moc, nemá nic. D.
25. 08. 2012 | 00:09

Al Jouda napsal(a):

Pan doktor Rath vůbec nemluví k věci. Lidi zajímá, odkud se vzaly ty peníze v krabici od vína a kdo všechno o nich věděl.
25. 08. 2012 | 00:22

Karlix napsal(a):

Pane doktore Rathe, a co ta vaše sekretářka, která vymáhala za schůzku s vámi milionové příspěvky na váš časopis? Už ji pustili, tu špínu???? Na to už se nějak pozapomnělo co? Vy máte takovou smůlu na své okolí! Ale nic. Byl jste zloděj, jste zloděj a jestli vás pustěj, zloděj zůstanete! A můžete se snažit oblbovat koho chcete. A je úplně jedno, jste li z ČSSD, nebo z jiné strany. Zloděj patří do kriminálu bez rozdílu jakékoli příslušnosti!
25. 08. 2012 | 00:29

podlesní napsal(a):

Rath sám sebe přesvědčil, že je nevinný. Asi mu ta samota ve vazbě fakt leze na mozek. Všichni vědí, co je Tvrdík zač, až Rath pochopí, že mlčením si jen škodí, tak ze sebe vysype všechno, i co neví. Tímto se jen snažil dostat ven vzkaz, že zatím mlčí....
25. 08. 2012 | 00:42

Yosif K napsal(a):

Co se vysetrilo za Grosse, Grulicha, Bublana, peciny, Benesovske? Nic, nebo lepe receno taky nic....... a hlavne ne MUS.....

Někdejší privatizaci MUS již roky prověřují švýcarské orgány, a to kvůli podezření, že ji provázely finanční machinace. Tamní prokuratura loni podala obžalobu na sedm lidí, bývalé manažery Mostecké uhelné a Appian Group. Jde o šestici Čechů a jednoho Belgičana. Švýcarský soud ale v polovině dubna spis v kauze manažerů MUS vrátil prokuratuře k doplnění. Česku se kvůli průtahům tuzemských úřadů nepodařilo ke švýcarskému trestnímu řízení připojit. ČR však zůstává v pozici poškozeného, zúčastní se dalšího řízení a má připravenu civilní žalobu.

I česká policie v minulosti vyšetřovala podezření, že MUS byla ovládnuta pomocí peněz, které měla odkládat na rekultivace. Část těchto miliard prý šla do zahraničí. V létě 2008 česká policie případ odložila.
25. 08. 2012 | 00:57

Yosif K napsal(a):

Karlix napsal(a):
Pane doktore Rathe, a co ta vaše sekretářka, která vymáhala za schůzku s vámi milionové příspěvky na váš časopis? Už ji pustili, tu špínu???? Na to už se nějak pozapomnělo co? Vy máte takovou smůlu na své okolí!
25. 08. 2012 | 00:29
Pane Karlix - mate uplnou pravdu - Rath byl provareny vyderac minimalne od te doby, co zastupce fy Pfizer nahral a predal do TV jak Rathova prava ruka MUDr Klimkovicova z nej mamila 3 mega "na inzerci do casopiusu". Ten casopis ridil osobne Rath, komora z nej nic nemela, Rath v nem kulacil jako liska v kurniku.

Presto jej Paroubek zamestnal jako ministra zdravotnoctvi.
A) Mel strach z lekarskych odboru, takto si jejich vudce koupil.
B) Paroubek je zvykly pracovat s drzymi darebaky, a nekoho takoveho protreleho potreboval proti sedym mysim z CSSD.
C) Rath se mu jako barvita a drza figurka z marketingovych duvodu hodil.
25. 08. 2012 | 01:05

Yosif K napsal(a):

Socialni demokrat, kudy chodil tudy krad. A taky jej nezavreli, Davide, neboj se, bojuj!

Obchod s akciemi Moravia Energo

V září 2007 odhalil týdeník Euro, že se Stanislav Gross stal 31% vlastníkem firmy Moravia Energo. Vzhledem k tomu, že zisky společnosti byly 126 a 100 milionů v roce 2005 a 2006, hodnota společnosti, asi desetinásobek ročního zisku, pravděpodobně přesahuje jednu miliardu Kč a Grossův podíl je tedy asi 300 milionů Kč. Gross argumentoval, že jako soukromá osoba má právo na soukromí a že koupil podíl od Roberta Sýkory za velmi malou částku, asi 30 milionů Kč, které si půjčil. Protikorupční policie započala vyšetřování.

Později vyšlo najevo, že akcie koupil od Roberta Sýkory, bývalého náměstka ministra průmyslu, za 21 milionů Kč, který se jich chtěl zbavit kvůli sporům s majoritním akcionářem Tomášem Chrenkem. Peníze na nákup akcií si půjčil od slovenské pobočky Key Investments.[14] Když po Grossovi chtěli věřitelé splatit část dluhu, zachránil jej Richard Kučík půjčkou 13,5 milionu. Akcie potom prodal Pavlu Krúpovi za 100 milionů korun. Sérií několika zcela legálních kroků tak Gross získal mnoho desítek miliónů Kč, tudíž svou investici dokázal během krátké doby zhodnotit téměř 10×. Vzniká zde samozřejmě podezření, že ve skutečnosti veškeré transakce bývalého politika byly pouze krycí manévr, kterým chtěl Gross legalizovat černé peníze fakticky získané již během svého působení v politice. Poslanci ČSSD žádali po Grossovi uspokojivé vysvětlení, avšak k tomu se Gross stále a znovu neodhodlal. Případ nyní šetří policie.[15]

Na začátku roku 2008 si Gross s manželkou koupili luxusní apartmán v Hidden Bay, Miami na Floridě. Tato nemovitost je vedena pouze na jméno manželky, a původně stála 735 000 dolarů. Ve stejnou dobu koupili také nemovitost blízko u jejich bytu v Praze na Barrandově za 10 milionů korun.[16]
25. 08. 2012 | 01:17

michal napsal(a):

pozorovatel

to je proto, že to dali mezi hlavní zprávy, to 2000 lidí přitáhne během 10 minut...
25. 08. 2012 | 01:29

Antonio napsal(a):

Nechceš nám tady napsat kolik jsi za ty léta nakradl? nebyla by to uleva se z toho vypsat... treba by jsi sklidil i nekolik sympatii , protoze i krast je umeni a drina ;) jen kdyby to nebylo ze statni kasy do ktere musi prispivat kazdy a nikdo nenese odpovednost...
25. 08. 2012 | 01:52

ganisu napsal(a):

Fór roku - Ráth přijal ve vazbě Janečka!

Advokát Roman Jelínek: "Byl jsem za klientem, aby mi vysvětlil, o co se jednalo, co bylo předmětem jeho hovoru s panem Janečkem, z jakého důvodu vůbec pana Janečka přijal,"

Přitom zástupci Davida Ratha už ve středu přišli s tím, že ohledně poslancova propuštění z vazby mají "radikální řešení", které chtějí veřejnosti představit v pátek.

Takže tedy Janeček se doprošoval toho nejčistšího z nejšpinavějších, aby ho milostivě přijal v místě jeho dočasného pobytu, tedy vazební věznice Litoměřice. To mě roztrhne!!!
25. 08. 2012 | 02:05

čert napsal(a):

stařenko
jen za sebe pište
sama se těšte
na lživého
literáta
v nevinu věřte
a malujte
svatozáře
páně Ratha
peklo ví svý
a jednou
bude jeho
duše
s láskou
u nás
přijata
25. 08. 2012 | 02:16

ganisu napsal(a):

Davide kolik těm svejm právníků platiš?

Jak to vypadá asi nic moc. Já vím, oni už dostali zaplaceno mnohokrát a sakra dobře. No ale to ty si byl ještě ve funkci a bylo je z čeho platit. Já vím, platit je z kasy krajskýho úřadu, potažmo ze státního, tedy nás všech je o něčem jiným než si to platit sám. Kamradšoft končí u peněz! A ani oni nebudou pro tebe dělat nic zadarmo.
Bohužel pro tebe, máš advokáty kteří předvádí jak jsou neschopní a ještě k tomu drahý. Znám to.
No ale shrnul bych to asi takhle. Ty nejseš hloupej, ty si vůl. Jak se můžeš dát do kupy s propáleným alkoholikem Kottem a udělat z něj vyběrčího? Peníze nosit v igelitakách nebo krabicích? To sis mohl dovolit v roce 1993-95!

Davide, lakota je svinstvo!
Měl si jít na poradu třeba ke Standovi. Já vím on by to z tebe vytáh a chtěl svůj podíl.

No prostě netvrdím, že ti to přeju, ale jsi tam kde máš být. Protože tam jednoduše patříš.
25. 08. 2012 | 02:58

Jank napsal(a):

No pane doktore, to se mi ulevilo, ze jste zase napsal dalsi pokracovani. Mrzi me, ze pan Janecek neni kamos a za ty prachy chtel, abyste "praskal". Vy jste preci charakter, ne? Ale kde jsou vsichni ti ostatni pravi kamosi, co se za vas tak zarucovali a podepisovali? Tem asi zbyva tak jen na suchou kurku chleba, co? No, po tech tedy nemuzete nic chtit...Vedi oni vubec, ze kauce je vlastne takova pojistka, ze se dostavite k soudu a pak jsou penize vraceny? Tedy v Kocourkove to muze fungovat jinak. Ti kamosi vam ale veri, ze byste neutekl, ne?
Skoda, ze jsou tak chudi, jiste by vas z toho lapaku dostali ven... A priste napiste, jestli jste si tam uz zvykl, mate tam OPRAVDOVEHO kamarada (vite , jak to myslim) a kdyz tak poslete i jeho/jejich fotky. Vite, ze nas vsechny to tady venku zajima. To vite, spousta lidi zije blbe a mozna i to vezeni by pro ne se mohlo zdat jako Club Med. Tak na nas vsechny myslete a napiste co nejdriv. Jsem hrozne rada, ze jste tak vytrvaly, snad brzo bude i ta knizka o vasi torture v lapaku. Diky!
25. 08. 2012 | 04:12

Otázka napsal(a):

Miliardář Janeček ? Jak mohl přijít někdo v tak mladém věku poctivou prací k miliardám ? ... A pak založí protikorupční nadaci . Je to vůbec možné ?
25. 08. 2012 | 04:46

an napsal(a):

Hnus tady ty komenty, ubohost, co se zde vyrojilo
25. 08. 2012 | 05:44

Jarda napsal(a):

Vlastni zkušenost je dobrá.Nyní pan doktor na vlastní kůži zažívá bezmoc Jiřího Kajínka který za cizí šlendrián už léta hnije v base.Zatím to v Česku funguje tak že policajt proti člověku něco zplodí,soudce to nezkoumá a soudí.Jeden nebo dva lidi rozhodují o bytí a nebytí kolikrát nevinného člověka.
K justičním omylům dochází samozřejmě i v zemích s rozvinutým soudním systémem ale u nás co rozsudek to omyl.
Věřím že kdyby se pan Rath dostal zpět k veslu že by na ty měsíce bezmocnosti a ponížení nezapomněl.A to ho ještě nesvezli v dobytčáku zvaném ponorka.K soudu ho zatím vozili jak Husáka do Varů.
25. 08. 2012 | 05:46

Otázka napsal(a):

Dr.Rath "byl" pro mne jedním z mála politiků na kterého jsem se rád koukal.
V jeho řeči byla vždy cítit "síla pravdy" a snad proto byl pro mnohé tak nepříjemný .

Ostatně ta štvanice která se proti němu rozpoutala v médiích je nejvýmluvnější ... Závist , nenávist , podlost , ubohost .
25. 08. 2012 | 06:19

Pepa Řepa napsal(a):

Nevěděl jsem, proč se jmenuje nový kanál TV NOVA - FANDA.

Po přečtení několika zdejších intrernetových mudrců á la "....šššššš.....šššššš..........ššššššš" a "Prosím, vydržte. Nenechte se zlomit. Těšíme se na vaši knihu. Pište, pište, pište."jsem pochopil.

Je určen lidem ducha mdlého od narození, či umdlévajícího, neb i ten je bližní náš.Cesty Páně jsou někdy nevyzpytatelné a i evoluce má slepá ranena jako meandr řeky.
Těmto bližním jsou určeny nejen dopisy mučedníka pravdy Davídka, který se zasloužil nejen o stát, ale i o celé Hostivice, ale je jin určen i nový kanál NOVY.
Kanál fandovství.

A tak osvícení melou, že jiní kradou více, nežli kradly Hostivice, což bude u soudu mimořádně výživná obhajoba na kterou určitě soudce uslyší.
Pozoruhodná je celá konstrukce chlouby české advokacie- Adama Černého-že vlastně mučedník tím, že bral horem dolem ušetřil vlastně státu 600 melounů, neb jiní by kradli více.
Nežli celé Hostivice.

Taková obhajoba nemá chybu, u soudu bude veselo a kanálu Fanda se zvýší sledovanost.
A tak chvalme na kanálu FANDA justičního Emila - Davida Ratha,

S pozdravem :
Více, píce pro zajíce, ať vzkvétají Hostivice!

Za Davida Rátha
a jeho rodinu
my musíme vybojovat
jeho nevinu
25. 08. 2012 | 06:30

Gilotin napsal(a):

Zatloukat zatloukat zatloukat to mu snad fotr STB poradil.Ten xicht si dovoluje oslovovat slušné lidi.
25. 08. 2012 | 06:32

Luděk napsal(a):

Pane Rath, pokud Vám budou prokázány trestné činy z kterých jste obviněn - doufám, že budete odsouzen, tak jako každý řadový občan. Vy pak máte pouze jednu možnost, jak vrátit dluh celé společnosti, kterou ,, celá politická elita ,, ožebračila a z této země udělala banánovou republiku - vytáhnout materiály, mluvit a pomoct ty ostatní dostat za mříže.
25. 08. 2012 | 06:48

Mija napsal(a):

MUDr. Ráth, podle zákona jste nevinný až do soudu, který na základě důkazů Vás osvobodí nebo určí výši trestu. Osobně nevím, zda bylo dobré požadovat kauci po panu Janečkovi nejsem právník ale přece Vám nebo vašim právníkům by mělo být jasné, že za to by chtěl protislužbu- nic není zadarmo .Když jste byl v parlamentu tak jsem oceňovala vaše upozornění na aféry , které zůstaly bez povšimnutí orgánu v trestním řízení.Jen bych Vás chtěla upozornit pokud máte informace o financování vaší bývalé strany ČSSD , které podle vašich narážek nebylo čisté tak buď mluvte nebo mlčte.
Tyto narážky poškozují vaši bývalou stranu a připomínají mediální kampaň ve vaší kauce. Pokud jste nevinný tak přeji Vám spravedlivý proces i když co sleduji Vaši kauzu tak si myslím , že to tak nebude .Dovedu si představit, že vazba člověka změní .
25. 08. 2012 | 06:51

Joe napsal(a):

pro An: já bych se po vašem proslovu slovem "imbecil" moc neoháněl
25. 08. 2012 | 07:00

Otta Stárek napsal(a):

Pane doktore krucinální chybou bylo dát se do spolku s Kottem.Jinak jsem názoru, že to na Vás bylo nalíčeno a možná i spolusouzenými domluveno předem na nižších trestech pro hezky zpívající.Zajímavé je, že od zavření Svobody bývalého ministra za myslím cca 16mil. nebyl prodejnými medii veden takový humbuk.Bývalý senátor Novák za odsouzených 40 mil. s podmínkou je zářnou ukázkou nestranné spravedlnosti v česku.Je hanebné, že se ve vaší straně současných soc. demokratů nenašel nikdo s podporou, když jste za ně byl potřebnou "hlásnou troubou",když jim to jejich připodělanost nedovolila.Současné Sobotkovo vedení začíná být hodně lidem protivné a volby nemusí dopadnout podle jejich představ.Já jsem vždy volil soc. demokracii a nyní váhám i když soc. demokratické myšlení si ponechávám :-).
25. 08. 2012 | 07:43

Zoro mstitel napsal(a):

jojo doktore, všichni jsou hnusný jen vy jste svedenej. Co je tohle za diagnózu... buďte rád že aspoň otec je ochotnej za vás lhát, jiný utíkaj až se za nima práší. Ovšem až mu dokáží že lže, budete si s ním povídat přes zeď. ŽE VÁM NENÍ HANBA.
25. 08. 2012 | 07:56

vevlad napsal(a):

Věřím co řekl p. čunek v televizi třetina poslanců+senátorů "krade" třetině to je jedno a třetina je proti! pan doktor byl prostě nepohodlný co řekl atd. tak ho tam dostali prostě jako StB + KSC kdo byl nepohodlný vím otec kolikrát vynadal vedení ELITE Varnsdorf a jednou měl srážky ze mzdy a jednou podmínku vše za výtržniství nakonec zemřel. Doktora je mi líto! nicméně jak mohl přijít p. janeček k miliardám? to nikoho nezajímá?
25. 08. 2012 | 07:57

Chris napsal(a):

Dobře jsi Davide udělal, že jsi Tvrdíka nenapáskal. Musíte držet při sobě, v base by byl bezcenný
25. 08. 2012 | 08:07

dedek napsal(a):

Miliardář Janeček není zřejmě tak čistý, jak se jeví, o jeho charakteru jsem si udělal obrázek vystoupením před kamerou o tom, jak se rozhodl neinvestovat v kauze Rath peníze na kaci Rathovi, navíc jeho tvrzení o tom, že Rath je korupčník, dal jasně najevo, odkud vane vítr..
25. 08. 2012 | 08:12

zuzka napsal(a):

Otázka 4:26,
je to možné - jak? Ne každý je na tom tak špatně jako vy!
25. 08. 2012 | 08:14

Jeníček napsal(a):

Jak kdyby chtěl pan Rath naznačit, že ví o nějakých Tvrdíkových trestných činech. A vůbec nejtěžší v jeho případě je to, že určitě někde schované peníze má akorát když je vytáhne, všichni se budou ptát, kde k nim přišel. Nejhorší je peníze mít a nemít možnost je použít.
25. 08. 2012 | 08:20

Rudolfko napsal(a):

Rathe, Ty se tam máš jako kdysi prominent Havel. Co to je za vazbu, když můžeš žvatlat národu přes internet.?
25. 08. 2012 | 08:27

martin_ka napsal(a):

zuzka:
ale fuj
25. 08. 2012 | 08:32

Otázka napsal(a):

Zuzka

Možná byste mohla poodhalit to , jak pan Janeček poctivou prací ke svým miliardám přišel . Zajímá mne to . Zkuste to :-))
25. 08. 2012 | 08:32

Votmelka Dave napsal(a):

Pane Rath,nebojte se za chvíli vás pustí,jako Berdychův gang.
25. 08. 2012 | 08:33

martin_ka napsal(a):

není špatné že Janeček neposkytnul peníze na kauci - jsou to víceméně jeho peníze a může si s ními dělat co chce.
divné je to že vůbec se do podobné kauzy zapletl. Tím jeho projekt protikorupční nadace ztrácí důvěryhodnost. Stýkat se s pravděpodobnými zločinci a pak ještě o tom poměrně zmateně žvanit v televizi - to na důvěryhodnosti nepřidá.
a mimochodem jak se do té věznice vůbec dostal?!!!!
25. 08. 2012 | 08:36

jarda napsal(a):

Davide Pokud budes cist tyto radky budu jenom rad. V roce 1993 jsem byl obvinen za vrazdu jednoho podnikatele. Skoncil jsem ve vazbe kde me drzeli 18 mesicu. Vis jak to dopadlo pustily mne a vis proc protoze jsem nikoho nezabil ani nezavrazdil. V dobe vrazdy jsem byl doma se svou rodinou a kdyz se vrazda stala byl jsem v posteli,Divne ze to jsou praktiky ceske police soudnictvi a celeho skurveneho systemu. Skoda ze ses jeden snich co tento system podporoval. Takze pokud ses neviny bud v klidu a pokud ne to musis vedet sam. Ja oproti tobe jsme byl na jedne cele 18 mesicu v kuse a nikoho muj osud nezajimal. Nastesti se mohu podivat pozustalim do oci. Ceska republika je zeme ktera se riti do zahuby diky tomuto systemu.
narodil jsme se na morave a reknu ti jedno tato zeme si zaslouzi peklo na zemi nic vic nic mim Jarek.A
25. 08. 2012 | 08:41

zuzka napsal(a):

Rath tady píše o co šlo panu Janečkovi. Jak je zvyklý z parlamentu, tak i tady tu svou demagogii prodává za stoprocentní pravdu. Ve skutečnosti ví jen o co šlo jemu (i když ani to třeba ne). O svých důvodech pro schůzku s panem Janečkem se Rath ale nerozepisuje. Nejspíš by to bylo ještě trapnější.
25. 08. 2012 | 08:43

Prognostik minulosti napsal(a):

Vážený pane doktore,
Nevím jak je možné že jste ve vazbě,když celá polistopadová demokracie je postavená na korupci.Vy chcete sedět za tu sebranku zkorumpovanou co tady všechno rozkradla sám ??? Všichni do nedávna brali úplatky a říkali že provize je naprosto legální.
Najednou když je vše rozkradeno a dluh už nikdo nezaplatí, přišla módní vlna zkorumpovaných zbohatlíků začít bojovat proti korupci ve snaze udržet nakradeno a nakorumpováno...Myslím že nemáte co ztratit když zažalujete všechny kdo brali provize aby šli do basy a nebo vás okamžitě pustili ven a úplatky a provize byli legalizovány jako nástroj české demokracie.Snad tam nebudete sedět sám za všechny když na vás z vysoka kálej ? Chápu že věříte že ocení vaše mlčení a sprostí vás viny pro nedostatek důkazů jako ostatní pravicové podnikatele kteří jsou najednou křišťálově čistí...Škoda že jste nezůstal v ODS,dnes by jste byl bez problémů.
Tak že je to na vás jestli je povoláte k zodpovědnosti a nebo budete sedět za všechny sám.Stal jste se bojovníkem proti korupci aniž by jste chtěl.
25. 08. 2012 | 08:54

zuzka napsal(a):

Otázka
na to se budete muset zeptat pana Janečka.
Mě pouze připadlo, že člověk který si neumí představit, že někdo mladý legálně zbohatne a k tomu to zde ventiluje, musí být ve svých myšlenkových pochodech docela omezený. V tom mi snad dáte za pravdu.
25. 08. 2012 | 08:57

Milda napsal(a):

pro pana OTÁZKU a ostaní, kteří nevědí kdo je p. Janeček http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-pribehy/150188/bohac-janecek-pocitace-mu-vydelaly-miliardu.html je to úspěšný a mimořádně chytrý člověk, kterému by mohlo být úplně jedno, co se tady děje, neboť je on a celá jeho rodina naprosto "za vodou" a proč se sešel s Ráthem? protože doufal, že Ráth pochopí, že udělal lumpárnu, jako chlap se přizná, dostane rozum a začne zpívat a ostatních korupčních aférách o kterých má dozajista veliké povědomí, což by naprosto splňovalo poslání, které si p. Janeček vytýčil a to bojovat proti korupci. Nestalo se tak, takže je zcela pochopitelné rozhodnutí nezaplatit za Rátha ani korunu.
25. 08. 2012 | 09:08

Marek napsal(a):

Otázka
jak Janeček zbohatnul, je všeobecně známé, je to matematický génius, má v hlavě o mnoho koleček víc než nějaký otázka, chodil do kasín a vyhrával všude astronomické částky a to tak dlouho, až se ho začali bát a zakázali mu těch kasín vstup, protože by je mohl nakonec úplně zruinovat, kapišto ?
25. 08. 2012 | 09:12

milan napsal(a):

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-pribehy/150188/bohac-janecek-pocitace-mu-vydelaly-miliardu.html
25. 08. 2012 | 09:14

Otázka napsal(a):

Zuzka

"Mě pouze připadlo, že člověk který si neumí představit, že někdo mladý legálně zbohatne a k tomu to zde ventiluje, musí být ve svých myšlenkových pochodech docela omezený. V tom mi snad dáte za pravdu."

Hmm tak to jste mne dostala s tou omezeností . :-)) Taky jste použila jinou invektivu na mou adresu v tom smyslu , že jsem na tom jaksi špatně ... :-))

Takže já položím otázku jak pan Janeček poctivou prací ke svým miliardám přišel a hned jsem myšlenkově omezený a že jsem na tom tak nějak špatně ?

Zkuste milá zuzko předvést neomezenost svých myšlenkových pochodů a popište jak pan Janeček ve svém mladém věku poctivou prací ke svým miliardám přišel . Pousťte uzdu své fantazii ... To co je legální nemusí být poctivé ve smyslu mravním .

... A vůbec už nerozumím tomu , proč útočíte na mne . Tady se diskutuje o Dr.Rathovi a miliardáři Janečkovi . Že bych se dotkl nějakého "vředu" ?
25. 08. 2012 | 09:19

naštvaný napsal(a):

"Janečkovi šlo jen o zviditelnění" A kdo koho požádal o setkání? Ten Janeček Dratha? Lež jako vždycky. Věrný učedník starýho Rasa. Ti se nezapřou.
25. 08. 2012 | 09:21

Otázka napsal(a):

Děkuji za odkazy . Koukl jsem se na ně a dozvěděl jsem se jak pan Janeček ke svým miliardám přišel .

Hazard a spekulace na finančních trzích ? Tak to není ani náhodou poctivá práce . :-)) Je to sice legální ale je to nemravné , nepoctivé .

Ten člověk jen zneužil chytrosti aby mohl "okrádat" legálně jiné .
25. 08. 2012 | 09:27

Mravenec napsal(a):

To že z Ratha ta dnešní koaliční banda chce udělat politického vězně je již jasné a to ať je vinný nebo ne. Je k smíchu že nikomu z policie a justice (pod otěžemaODS) nevadí daleko větší ryby které jsou beztrestné pod pláštíkem koalice ! Kdo se zajímá o Janouška,Béma,Jančíka, Drobila, Oulického,Hrdličku,Vondru,Šnajdra, Víta, Parkanovou, Drábka,Kalouska aj.?!Janeček se chtěl pravděpodobně zviditelnit jeho osoba je tajemná a asi i neupřímná ?!
25. 08. 2012 | 09:33

Nadezda napsal(a):

Nada je naděje a proto toto virtuální jméno.... JUDr Jeelínek Malý jelen se nechová vždy čestně. K panu Janečkovi: Nešlo o to, aby dle neúplného spisu/ dle toho, co řekl MUDr Rath je neúplný/ zjistit a usuzovat o případné vině či nevině. Jde přčeci o to,m že jeden je ve vazbě a jiný ve vazbě není, jeden může ovlivnovat svěrky ale jinému se brání aby nemohl/ případně/ a jeden jezcí nja dovolenou, druhý je v podezření,mže by moéhl uprchnout/ snadf do Izraele/ BVože, zda jsou ale velmi rodílné měřící prostředky. /metry/ Když si justice usmyslí jet podle nějakého scénáře, tak jede i za cenu různých pochybneí, selhání vašich vlastních advokátů, blokovaním, atd. AS´t je rád ten občan, co to nemusí prožít.
25. 08. 2012 | 09:37

Nadezda napsal(a):

kdyby paní paroubková založil veřejnou sbírku, tak by to dolkládalo postoj občana, jak věří této kauze. A opakuuii, nejde jen o vinu či nevinu, ale o stejný metr, stejný npřístup, nestranost, vymýcení diskriminace v soudních řízeních....
25. 08. 2012 | 09:40

amiel napsal(a):

Všichni jsme byli svědky řady falešných a kauz uměle vytvořených kauz namířených proti ČSSD. Všichni je známe i s podrobnostmi a důsledky (zničené lidské životy, lidé, kteří zemřeli na následky bezdůvodnémo věznění, zmanipulované volební výsledky...).
Za tyto opakované zločiny namířené proti ČSSD nebyl nikdo potrestán.
Naopak, Kubice, člověk, který stál za řadou z nich, byl jmenován ministrem vnitra.
Je tedy evidentní, že nežijeme v demokratické, ale v totzalitní společnosti. Lidé, kteří tyto praktiky podporují (voliči ODS, TOP nebo VV) jsou stejně odpudiví jako masa nadšeně podporující KSČ za minulého režimu. A krev Kubiceho obětí teče i po jejich rukou.
25. 08. 2012 | 09:43

Petr napsal(a):

Hnusnější "debatu" jsem nečetl.Přispívajíci zde musí být psychicky nemocní.Humus.
25. 08. 2012 | 09:55

zuzka napsal(a):

Otázka napsal:

Hazard a spekulace na finančních trzích ? Tak to není ani náhodou poctivá práce . :-)) Je to sice legální ale je to nemravné , nepoctivé .

Ten člověk jen zneužil chytrosti aby mohl "okrádat" legálně jiné .

Otázka, s vámi nemá smysl diskutovat (ale to zde nejste jediný).
25. 08. 2012 | 09:58

Yosif K napsal(a):

amiel napsal(a):
Všichni jsme byli svědky řady falešných a kauz uměle vytvořených kauz namířených proti ČSSD. Všichni je známe i s podrobnostmi a důsledky (zničené lidské životy, lidé, kteří zemřeli na následky bezdůvodnémo věznění, zmanipulované volební výsledky...).

KONEC CITATU.
pane Amieli - jste naivni jak dite! Jediny mrtvy v ramci politickeho boje mohl byt leda tak Ivan Lhotsky ktery rekl do o0vin ze mu CSSD (ivo Svoda) dluzi 30 mega a druhy den mu najemni vrahove vystrelili diryu don hlavy. Lhotsky prezil ale je ochrnuty a o financovani CSSD si uz radeji nic nepamatuje.

Jerdiny zavreny politik byl Ivo Svobda - ten z predchzoiho pripadu - jelikoz se jej Zeman potreboval jako nepricentehoi psychotika zbavit.

Falesnym pratelum proletaru z rad CSSD se zije v cesku jako prasatum v zite - a v naproste pohode, vygooglujte si clanky o Fenclovi, Zgarbovi, Palasovi, Michalu Krausovi, Mladkovi, Janstovi, Grossovi, jejich kamaradech atd atd.

Jde o soukromniky kteri za par let po revoluci nahrabali majetky za desitky az stovky milionu Kc, nekteri za miliardy.
Sterejh deda rath se samn chlubi v novianch ze ma penez ze je ani dnedokaze sp[ocitat ani sei nedokaze vzpomenout kde vsude je ma.

Za co tyhle lidi povazujete? Za partyzanske vudce utocici na kapitalismus jako Lenin z ilegalnich bytu?????? HAHAHA...... jako komik jste skvelej..... nebo jako pripad pro psychiatra......
25. 08. 2012 | 10:05

Yosif K napsal(a):

vevlad napsal(a):
1) otec kolikrát vynadal vedení ELITE Varnsdorf a jednou měl srážky ze mzdy a jednou podmínku vše za výtržniství nakonec zemřel.
2) Doktora je mi líto!
3) nicméně jak mohl přijít p. janeček k miliardám? to nikoho nezajímá?
25. 08. 2012 | 07:57
ad 1) tak Rathovci s nadavanim na rezim potize nemeli - starej Rath byl agentem STB, takze spise udaval....]
ad 2) jste naivni, delate si zbytecne starosti
ad 3) Janecek je matematicky genius, obchoduje na burze. Gross taky "obchodval" ale ne na burze, a neni genius. Pral spinavy stamiliony pro Moravia Energo a zbohatnul na tom, ze jim pridelil licenci na dovoz elektriny z Ukrajiny. Licence proste nebyla zadarmo. Na zbliti by vam melo byt spise ze socdemaky kteri vydelali stalimiliony na zaklade politickych konexi.

Janecek politicky konexe nema - sije do darebaku modrych i oranzovych.
socanyum muze bverit jen hlupak - je mezi nimi stejne zbohatliku jako v ODS.
25. 08. 2012 | 10:15

Franta Opravil napsal(a):

Zajímavá shoda :
u dr. Ratha nebyla prezentována DAKTYLOSKOPIE (otisky prstů), protože by to mluvilo VE PROSPĚCH obžalovaného.
Kdysi u soudu s Kajínkem se rovněž obžaloba nezabývala otisky prstů, kterých se dovolával Kajínek tvrdíc, že on nestřílel.
Že by naše orgány činné v trest. řízení postupovaly stejně, to jest přihlížely jen k těm důkazům, které se (v souladu s čísi objednávkou) HODÍ do krámu, a ignorovaly ty důkazy, které se NEHODÍ k předem stanovenému scénáři ?
To bychom ale pak byli v našich 50. letech (podobně tenkrát všichni jako dnes odsuzovali Horákovou, nepřítele lidu), anebo v současném Bělorusku či na Ukrajině, kde nám hrozně ale hrozně vadí odsouzení Tymošenkové, zatímco v našem "Česku" máme problém jak hrom ???
25. 08. 2012 | 10:37

Kesr napsal(a):

MUDr. Rathovi věřím. Po televizním vystoupení Karla Janečka mám pocit, že by ten jeho fond mohl být jednou z praček špinavých peněz.
25. 08. 2012 | 10:43

Josef napsal(a):

Byla to chyba od D.Černého požádat p. Janečka o složení kauce.R.Janíček postupuje sofistikovaněji.To,že otec a přítelkyně stáhli kauci je správné,a do určité míry snižuje odvolání st.zástupce proti propuštění na kauci.Soud tím pádem bude muset dát výrok o reálné kauci, může ještě jednání protahovat ,ale jiné možnosti asi nejsou.
25. 08. 2012 | 10:46

jirka napsal(a):

Otec Rath si už taky nepamatuje kde vzal peníze. Nejprve tvrdil, že peníze schované u syna jsou jeho vydělané ze zahraničí, pak tvrdil že to vydělala jeho manželka hostinskou živností. Ale to se dá všechno zjistit z daňových přiznání. Co se týka pana Janečka, každý než někomu půjčí nebo dá nějaké peníze si prověřuje zda o ně nemůže přijít. Zde pan Janeček zjistil, že by o ně přišel a tak raději nedal.
25. 08. 2012 | 10:49

Yosif K napsal(a):

Franta Opravil napsal(a):
Zajímavá shoda :
u dr. Ratha nebyla prezentována DAKTYLOSKOPIE (otisky prstů), protože by to mluvilo VE PROSPĚCH obžalovaného.
KONEC CITATU.

Na co potrebujete daktyloskopii - penize pocitala pancova a rikala davide prepocitej si to doma.

Kdo neni blbej vidi ze Rath soustavne predrazoval zakazky - dokonce podstatne vice nez jini hejtmani. Dojel evidentne na to, ze nekdo z vydiranych firem se nasral ze mistoi obvyklych 3% Rath z nich vydira 30% a prasknul vsechno co vedelo i s chlupama na policii.

Jini hejtmani kradou mene, potize nemaji. Rath dojel na to ze je nadprumerne chamtivy vyderac. Viz take jeho afera s Klimkovicovou - vyderacstvi jako vysite,. Rath hodil Klimkovocivou pres palubu. Oba vyvazli, oba si nahrabali od jinych firem nez Pfizer dost.

Smula pro vyderace - obcas se nekdo vydirany nasere, vse nahraje nebo alespon praskne na policii.

Daktyloskopii si strcte do zadnice - k cemu je zapotrebi? Jaky je v tom rozdil jsestli Rath sahal na penize holyma rukama, v rukavickach nebo vubec?
25. 08. 2012 | 10:49

český maloměšťák napsal(a):

pamětník napsal(a):
český maloměšťák:
"Pravdu verifikuje až nezávislý soud."
Jakou pravdu, maloměšťáku? Nehledě na to, že MUDr. Rath ve své politické praxi svou megalománii mnohokrát prokázal, v jednání s panem Janečkem tomu všemu nasadil korunu resp. poslední hřebík do rakve se svým charakterem, pokud nějaký kdy měl. Pravdou je, maloměšťáku, že MUDr. Rath požádal prostřednictvím svých advokátů o finanční prostředky v nemalé výši na kauci, a když se mu jich nedostalo, žadatel po něm veřejně plivnul. Tuto pravdu může kdokoliv zjistit sám a nepotřebuje k tomu verifikaci nezávislým soudem.
Běžný člověk s průměrným charakterem nezatížený fandovstvím je schopen toto zjistit a zhodnotit vlastní úvahou, ne tak český maloměšťák.
24. 08. 2012 | 23:27
-----------
Svět se, milá Konráde či Josife, přeci jen trochu posunul vpřed i zde - v slzavém údolí dříve hnědém a později rudém.
Nu a tak prostě i my čeští maloměšťáci dáme spíše na verdikt soudu - než na řev " běžného člověka s průměrným charakterem nezatíženým fandovstvím".
ostatně ukládám si vaši rozborku do své sbírky paradoxů - neb není nad to, když fanda vyčítá fandovství druhým.
Jen tak mimochodem - v celé kauze je rozhodující, zda je Rath vinen či nevinen.
A to, milý " běžný člověče s průměrným charakterem...etc etc" - ponechme radši " neběžným lidem v talárech" - tak jak tomu je v takovávh zemích jako je například Německo, Velká Británie, či třeba USA.

" Běžní lidé s průměrným charakterem...etc etc...ˇ" ale samozřejmě dále své rozsudky na blozích psát mohou.
Naštěstí jim to /snad !!!/ bude prd platné.

Heil...eh, tedy servus !
25. 08. 2012 | 10:50

Yosif K napsal(a):

Kesr napsal(a):
MUDr. Rathovi věřím. Po televizním vystoupení Karla Janečka mám pocit, že by ten jeho fond mohl být jednou z praček špinavých peněz.
25. 08. 2012 | 10:43
Verite pak jiste i Fenclovi, Zgarbovi, Michalu Krausovi, Grossovi, Dolezalovi atd.

CSSD potrebuje hlupaky kteri naleti na lacine reci o zejmech chudiny a prehlizi ze politici CSSDD sami hrabou nepoctivym zpusobem desetimilony a stamiliony a jsou stejni zbohatlici jako politici z jakychkoliv jinych stran.
25. 08. 2012 | 10:53

Yosif K napsal(a):

Nu a tak prostě i my čeští maloměšťáci dáme spíše na verdikt soudu - než na řev " běžného člověka s průměrným charakterem nezatíženým fandovstvím".
KONEC CITATU.

Malomestaci zdravym lidskym rozumem usoudi ze Kalousek bere uplatky (coz je velmi pravdepodobne - aniz by jej kdokoliv chytil s krabici cash...)

Ale pokud nejaky arogantni ultralhar a ultrazbohatlik zbohatlik ktery doma prehazuje desetimiliony vidlema tlacha v parlamente o zajmech chudiny tak "potrebuji cekat na verdikt soudu".

Pokud soud Ratha osvobodi pro nedostatek dukazu (coz je v ceskem bordelu klidne mozne) bude pro ne Rath "bojovnikem proti korupci".

Hahaha.... neuveritelne jak mohou byt lide zaslepeni i v 21 stoleti..... na certy a na mikulase verite taky?????????
25. 08. 2012 | 10:59

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Je pak velmi zvláštní, že až na výjimky, jsou s " pravdou " hned hotovi zejména ti, co v kauze " Břeclav" odsoudili dopředu tři Romy .
Když jsem na ně reagoval a psal, že nemohou žádné tři Romy odsoudit, protože zatím žádní neexistují (dokonce nebyli ani dopadeni - natož obviněni či vzati do vazby) - tak plivali a řvali cosi o " romofilech" a " cikánofilech".

Mimochodem - paradoxně tito stále věří v nějaké policejně - justiční spiknutí.
Přičemž ale Ratha odsoudili ještě před proběhnutím soudu. A řvou cosi o " rathofilech" či o " fandovství". Zřejmě to budou vaši kolegové - ti " běžní lidé...etc etc.", že ?
:-D

Paradoxní ?
To zcela jistě.

Já si ale myslím že za tím vězí spíše nějaká duševní choroba. Nebo existenční starosti (každý job dobrý - deset haléřů za jednu větu na blozích...to už docela jde).
25. 08. 2012 | 10:59

pamětník napsal(a):

maloměšťáku,
moc píšete a málo čtete. Nepsal jsem o to, zda je MUDr. Rath vinen či ne, psal jsem o nezpochybnitelném faktu, že ten člověk poprosil o značnou sumu, a když ji nedostal, obrazně plivnul po nadějném dárci.
Vaše mnohoslovná reakce je zcela mimo meritum mého tvrzení.
A když už jsme u Rathovy ne/viny, mohu i vás ubezpečit, že nás je víc, kteří vědí, že Rath kradl už v minulosti, důkazy se mu však podařilo zničit. Takže my víme své a vy čekejte na výrok soudu. Nicméně ty pitomé expresívní výrazy byste si mohl odpustit aspoň vůči slušně píšícím diskutérům, vy Heile Servusi.
25. 08. 2012 | 11:05

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Ne, ale věřím spíše soudu, než pořvávání lůzy.

Ostatně odstěhujte se do Severní Koreje - tam možná nalézají pravdu dle vašich představ. Nebo možná v nějakém státu, kde vládně šárija. Tam byste se asi cítil jak prase v žitě.

A nesebeztrapňujte se tak odpudivým způsobem. Na jedné straně tady strašíte bolševikem....a na straně druhé byste asi lidi zavíral podle toho, jaká je nálada na blozích.
Srovnejte si to v hlavě.

Ale na druhé straně je lepší , když vás má PR Jánského vrchu pod kontrolou.
Představa že byste měl prudit někde na ulicích s koštětem a metlou v rámci Drábkova Motivačního programu...je dost děsná.

Čest práci, soudruhu Josife - avantipapulo.

P.S. Ano - Kalousek je nevinný - co se týče jeho nesčetných kauz...kdy byl obviněn. Vinu může dokázat jen soud.
25. 08. 2012 | 11:07

Lila napsal(a):

amiel

"A krev Kubiceho obětí teče i po jejich rukou."

Kam na ty nehoráznosti chodíte? Měl byste odvahu je vyslovit pod svým skutečným jménem a nést pak důsledky? Vůbec bych se nedivila, kdyby se pan Kubice už začal bránit soudní cestou.

Jak vznikla Kubiceho aféra přesně popsal skvělý novinář Jaroslav Kmenta v knize Kmotr Mrázek, Válka kmotrů.
Kubiceho policejní tým z ÚOOZ, který vyšetřoval vraždu Mrázka, začal mít vážné problémy poté co zjistil, že stopy vedou k ČSSD. Poprask nastal, když mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová řekla, že policie spojí vyšetřování kauzy biolíh s vyšetřováním vraždy Mrázka, protože tímto propojením se otevírá prostor k vypátrání Mrázkova vraha i objednavatele této vraždy.
Politici dostali strach. Tehdejší premiér Paroubek si pozval na kobereček policejního prezidenta Husáka a ministra vnitra Bublana a řekl jim, že si nepřeje, aby ÚOOZ vytvářel předvolební aféry. A Paroubek si také přál, aby Kosinová nadále nevystupovala ve sdělovacích prostředcích!!!

Když vyšetřovací spis dosáhl výše vysoké 2,5 metru, šéfové kriminální policie rozhodli, že spisy budou převezeny z Prahy na expozituru do Hradce Králové. Někteří detektivové byli přesvědčeni o tom, že určitá klika z protikorupční policie, úzce napojená na Grosse, se jim snaží házet klacky pod nohy, a tím zamést stopy, protože se dostali až příliš blízko k politice.

Inspekce ministerstva vnitra začala prošetřovat údajné zneužívání cesťáků jednoho z detektivů, který na této kauze pracoval... A začaly se dít věci. Kubice řešil, co má dělat; bylo pár ní před volbami a nechtěl dělat rozruch, ale měl strach o své lidi, které do vyšetřování vraždy Mrázka sám dostal. Měl před očima případ dalšího podřízeného Zdeňka Macháčka, který v r. 1999 vyšetřoval také prorůstání organizovaného zločinu do státní správy, a pak ho inspekce zavřela a obvinila z podvodů (viz nedávná kriminalizace svědka v kauze letadel Casa Karla Daňhela)

Kubice na situaci upozornil policejního prezidenta Husáka. A také poslance z branného výboru PS Miloše Titze z ČSSD, ale ten vzkázal, že je zaneprázděný, tak se Kubice objednal k šéfovi výboru Janu Vidímovi a oznámil mu, že je na jeho tým vyšetřující vraždu Mrázka činěn politický nátlak. Vidím Kubiceho požádal, aby přišel na zasedání výboru a přinesl s sebou písemnou zprávu. Tajná zpráva měla 32 stran a obsahovala nejen informace o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy (které potvrdila i nedávná zpráva BIS), ale i kompromitující informace nalezené při domovních prohlídkách, které podsvětí shromažďovalo na politiky a které vytočily Paroubka k nepříčetnosti.

Ještě před předáním zprávy poslancům výboru byly jednotlivé výtisky označené tak, aby se při případném úniku informací poznalo, kdo to měl na svědomí.

Téhož večera, kdy branný výbor projednal onu pověstnou zprávu, se plukovník Kubice oficiálně dozvěděl, že je na něj připravována vražda.
Vyšetřovací tým byl rozprášen, elitní detektivové včetně Kubiceho od policie odešli a zpráva si pak žila (a dál žije) svým životem. Paroubek se klepe vzteky dodnes. Vražda Mrázka nikdy nebyla objasněna. A korupčník Rath si našel osvědčený hromosvod - ministra Kubiceho a doplnil ho Lenkou Bradáčovou.

Po přečtení Kmentových knih se asi nikdo nediví, že policisté u nás neměli moc chuti kauzy vyšetřovat a státní zástupci a soudci konat...
25. 08. 2012 | 11:09

český maloměšťák napsal(a):

pamětník /přiléhavý nick/

"Nás je víc"....hmm.
A až vás budou miliony - to teprve bude mela, že ?

P.S."Meritum" jste si přizpúsobil své reakci. O takovouto " diskuzi" nemám zájem - popovídejte si " s nás je víc" - Yosifem Vissarionovičem - zazpívejte, vodku popijte...ale mě do toho, prosím , nezatahujte.

Čest práci, " pamětníku".
25. 08. 2012 | 11:10

pamětník napsal(a):

Yosif K:
Časopis Tempus medicorum byl a je časopis ČLK, tehdejší prezident MUDr. David Rath do něj vkládal supplement, který sám vydával a do něhož odklonil veškerou inzerci farmaceutických firem. Bohužel se to již neprokázalo, protože při stěhování se ztratilo (sic!) veškeré účetnictví ČLK z doby prezidentování MUDr. Ratha. Podle srovnání s jinými roky si tak přišel na 16 miliónů korun.
25. 08. 2012 | 11:16

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Josife - už i daktyloskopii si má policie strčit do zadnice ? Už ani té není třeba ?
Takže ode dneška bude důkazem to, co prohlásí Yosif K spolu s " pamětníkem" /znovu opakuji, že jde o velmi přiléhavý nick - ve vztahu k těm slavným dobám, kdy stačilo podat udání na gestapo či na Stb...a vše šlo dál tak , jak si to
" běžný člověk....etc etc" žádal.

KOnec. S absurdníma figurkama - co mají plné huby boje s bolševismem ale sami jsou bolševiky těžké váhy nemá cenu polemizovat.
Jednoho by to dostalo buď do blázince...nebo na výplatní listinu propagatčíků.

O obé ať se porvou jiní.
25. 08. 2012 | 11:19

Pája napsal(a):

Nevím, kde je PRAVDA, jako to ale neví většina z nás. Pokud ale srovnám vystupování pana Ratha a pana Janečka, pak bych posledně jmenovaného nepřipustila ani k maturitě. Genius na motání.
25. 08. 2012 | 11:20

666 napsal(a):

nějak omylem jsem sem vlezl a nestačím zírat kolik lidí sežralo šalamounovo hovínko jak jsou chytří a neomylní a jak dopředu všechno vědí co a jak bylo a je a bude ..... Kdysi jsem v jedné knize zvané bible četl: "KDO JSI BEZ VINY HOĎ KAMENEM". Kdyby se tomu kdo je vinen a hází tady kameny usekly pazoury, tak si tady z těch "diskutujících" rádobychytráků neutře zadek po stolici bez cizí pomoci ani jeden. Hold "ovčané" a národ závistivých šmejdů. Už aby se naplnila věštba Sibyly o Češích - pro samý svár, nenávist a závist se pak mezi sebou pobijí že jich zůstane na světě toliko se jich pod jednu formanskou plachtu vejde......
25. 08. 2012 | 11:21

pamětník napsal(a):

český maloměšťák
hodnotí někoho přiléhavý nick a svůj vlastní....co??!
Takže k Rathovu pokleslému žebrání o kauci a štěkání po odmítnutí nic, že? Nedivím se, nejste schopen uchopit téma, které nezvládáte. Nejste sám, kdo se ztrapňuje.
Můj výrok "Neskutečně nadutý megaloman. A semtam mu to někdo žere." se vztahoval na Rathův blog "Janečkovi šlo jen o zviditelnění", nikoliv k jeho ne/vině, to jste si dodal sám svým kecem off topic, že "Pravdu verifikuje až nezávislý soud.".
Tento blog je jedním těch, které jste prostě nezvládl. Vzhledem k vaší expresivitě a nepozornosti není divu.
25. 08. 2012 | 11:29

Otázka napsal(a):

Zuzka

Jsou lidé kteří reagují velice emotivně . Takoví lidé v diskuzi , místo věcných a logických argumentů, používají to , co jim diktuje emocemi vzbouřené nitro . Většinou to bývají nějaké nadávky , osočování atp.

Souhlasím s Vámi , že s takovýma lidma se nedá diskutovat .
25. 08. 2012 | 11:32

777 napsal(a):

666
opravdu převratná životní filozofie, takže když si někdo nakradl miliony, tak ostatní ho kritizují, protože mu závidí a nakonec mají držet hubu, vždyť krade každý, kdyby se mělo přísně držet tohohle biblického přikázání, tak to bychom mohli soudy zrušit, propustit všechny vězně i vrahy, poprosit za odpuštění pro šikanu přítele Krejčíře, Pitra, omluvit se celému Berdychovu gangu a taky Řebíček, byl vlastně jeden z nejschopnějších v tomto státě a tak by se dalo pokračovat, ale bylo by to zbytečné, protože je to všechno čirá závist

nejsem si jistá, jestli to zrovna tak ten pánbůh myslel
25. 08. 2012 | 11:32

Fero napsal(a):

Dave, jsi skvělej, všichni Ti ty Tvoje řeči žerou, stejně jako Ti všichni zobali z ruky. Všichni jsou totiž totálně malí, bezvýznamní a Tobě jenom závidí, jak sis pomoh. Kdyby měli oni stejnou příležitost jako Ty, měli by miliony taky. To ale oni nedokážou!
25. 08. 2012 | 11:42

Otázka napsal(a):

Pája

"Nevím, kde je PRAVDA, jako to ale neví většina z nás. Pokud ale srovnám vystupování pana Ratha a pana Janečka, pak bych posledně jmenovaného nepřipustila ani k maturitě. Genius na motání."

No já viděl vystupování pana Ratha v televizi vícekrát a měl jsem z něj dobrý dojem . Vynikající řečník s velkou sílou slova . Z našich politiků asi nejlepší .
25. 08. 2012 | 11:43

orlík napsal(a):

Pro Otázka:
Dobře řečnit se může naučit každý - obor rétorika. Jde o to, kdo a proč se právě tomuto oboru intenzivně věnuje. Pan Rath ho zvládá na výbornou. Toť vše.
25. 08. 2012 | 11:54

Vlkodav napsal(a):

Otázka:
"No já viděl vystupování pana Ratha v televizi vícekrát a měl jsem z něj dobrý dojem . Vynikající řečník s velkou sílou slova . Z našich politiků asi nejlepší ."

Tato kvalifikace ale nedává žádný předpoklad k tomu, že bude politik čestný a neúplatný. Vzpomeňme na vynikajícího řečníka Hitlera.
25. 08. 2012 | 11:55

Otázka napsal(a):

Ano , pan Rath je v tomto oboru špička ... A možná , že je to právě ten důvod proč média proti němu rozjela takovou štvanici.

Pro mne je právě ta mediální štvanice důkazem , že v této kauze něco smrdí .
25. 08. 2012 | 12:02

Otázka napsal(a):

Ano i Hitler byl vynikající řečník .

U Dr.Ratha jde spíš o to , že si svou rétorikou udělal mnoho nepřátel .
25. 08. 2012 | 12:06

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Nebo Cicera.

P.S. Ostatně " běžný člověk...etc etc" většinou použije takový příměr, aby mu sedl do jeho " krámu".

Jedna jedna. Jste na výkopu. (pokud vás ta hra baví)

Ale v zásadě lze souhlasit, že řečněním se ještě moc uhlí nikdy nenakopalo. A že až nakopané uhlí ukáže, co je dotyčný zač. Poctivě nakopané - v případě osob placených daňovými poplatníky pak nakopané ve prospěch společnosti. Ne vlastní kapsy či CASY...eh, pardon, tedy kasy. Nebo stranické - či kmotrovské.
Ale i toto - zda v případě pochyb je tedy vše jak má být /košer/...i o tom rozhoduje soud.
Nikolivěk " mnoho z nás - běžných lidí etc etc....." /ostrakizační soud pokud vím tak dosud Janeček ani Nečas nezavedli/
25. 08. 2012 | 12:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 08. 2012 | 12:11

naštvaný napsal(a):

Mně se z toho dráthova licoměrného pohledu dělá už skutečně zle.
25. 08. 2012 | 12:25

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Naučte se číst. Psal jsem "nedává předpoklad" a vy si hned něco domýšlíte. A samozřejmě tak, aby to vyhovovalo vám. Jste zdatný manipulátor, to máte s Rathem společné. Pro vaše dobro doufám, že jen to.
25. 08. 2012 | 12:40

Čechobijec. napsal(a):

Tím Rathem jste normálně otravní.Prostě je to neúnavný kritik a oponenent.Bral úplatky,berou je všichni.Od radnic počínaje.Vliv = zakázka a zakázka= peníze!Kde jsou časy kdy jste simohli dovolit napadat Sládka za postoj k nepřízpusobivým cikánům nebo Čunka (stejná metoda)Kdo šahne novinářům na cigoše to je jako když rozhrabe hnízdo sršní.Kdyžje tak milují ,ať si je nastěhují domů!Ratha pustí po volbách jako už neškodného a zdiskreditovaného.Zatím se ututlal skandál kolem Parkanové,Vondry,Peeak,.
25. 08. 2012 | 12:41

Valaška napsal(a):

Tak nám vychvalovaný Rath rodinou docela zvadl, když věnoval počítaný čas panu Janečkovi, který nad ním brilantně vyzrál a definit. si ověřil charakterové kvality bývalého nafintěného korupčníka.
25. 08. 2012 | 12:52

O kolečko víc napsal(a):

Marek 9:12 - Taky jsem si myslel, že jsem geniální, když jsem porážel automaty a ruinoval lichvou důvěřivé pitomce. Než mě zavřeli. A myslím si to pořád. I tady pučuju. I v Litoměřicích. Dejvy je náhodou dobrej. Už mu povolili ošetřovnu. Je na něj fronta. Už pomoh kámošům modrákům vod išiasu a hypertenzíka a mě zbavil depky.
25. 08. 2012 | 12:55

amiel napsal(a):

Lila:
To, co píšete, se nijak nevztahuje k tomu, o čem jsem psal já. A nijak to Kubiceho neomlouvá.
Pravidelně se opakuje stejný scénář: Kubiceho lidé obviní někoho spojeného s ČSSD a naivové jim uvěří - vždyť to přece "odhalila policie". Obviněný a jeho rodina mají zničené životy. Za několik měsíců nebo let jsou obvinění potichu a s omluvou propuštěni - ukáže se, že se ničeho nedopustili a že to na ně "kdosi" ušil. Tyto případy se pravidelně odehrávají v roce voleb.
A, prosím, nevyhrožujte mi soudem - jenom tím podporujete představu , že žijeme v tuhé totalitě. Pokud byste mě chtěl/a soudit, musel/a byste soudit i ty poslance, kteří na Kubiceho jednání opakovaně upozorňovali v parlamentu.
Vaše štvanice na dr. Ratha se stává kontraproduktivní - jenom utvrzuje slušnější a myslivější část společnosti v tom, že se ničeho nedopustil. Kdybyste raději odpověděl/a na otázku, proč za čtvrt roku vazby nebyli policie a advokáti schopni dotáhnout případ k soudu.
25. 08. 2012 | 12:55

DR napsal(a):

Pro Čechobijec: "Tím Rathem jste normálně otravní."
Proč tedy čtete jeho blog?
25. 08. 2012 | 12:58

jezevec napsal(a):

nechci hodnotit ani poslance Ratha ani vše co se děje kolem něj, na jsou tu povolaní specialisté policie a práva, jenom mě hororově pobavila na začátku zmínka o prezidentu Rathovi. Lidová moudrost praví, že na každém šprochu, pravdy trochu. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, to platí i pro ateisty.
25. 08. 2012 | 13:08

Otázka napsal(a):

Zkuste dohledat na netu so soudí o plk.Kubice pan Hučín , který byl neoprávněně asi rok ve vazbě . On sám říká , že byl obětí plk.Kubiceho a taky to , že plk.Kubice je všeho schopný .
25. 08. 2012 | 13:19

Libertad napsal(a):

Pane Rath,
měl jste tři měsíce na to, jakou strategii použijete v dalším vyšetřování. Jak tomu rozumím já, rozhodl jste se vystupovat v roli člověka, který nikdy nezpronevěřil ani korunu.
Vzhledem k tomu co musí snášet veřejnost obecně a vzhledem jak jste se ji presentoval od doby, kdy jste hrál roli vůdce odborářů, Vám málo kdo uvěří, že jste neukradl nebo nečestným/nezákonným způsobem nezískal ani korunu. Ani já k těmto lidem nepatřím.
Souhlasím s pani Samkovou, která na jednu otázku v DNES řekla, že když sedí Rath, má sedět Vondra, Kalousek, etc.
Přeji Vám, abyste se domohl spravedlivého procesu, ale španělské přísloví říká "Las cosas del palacio van despacio", velmi volně "Úřední záležitosti se vyřizují pomalu".
25. 08. 2012 | 13:20

Marek napsal(a):

o kolečko víc

to je celkem známá věc, že někdo má skutečně o kolečko víc a někdo si to jen myslí a to je právě ten rozdíl, a taky někdo je dacan, ale nechce si to přiznat a hraje vabank a myslí si, že vyhraje. Mám za to, že ten už dohrál, možná až vyleze z kriminálu, tak si vezme k sobě Lev, jestli do té doby nezdechne
25. 08. 2012 | 13:21

Financni poradce napsal(a):

Pane Rathe, zplnomocnete dobreho znameho, aby vam privezl penize z tureckych bank, kde je mate ulity.

Vas financni poradce
25. 08. 2012 | 13:24

martin_ka napsal(a):

marek:
aha - takže vyhrávat po kasinech...resp. na burzách....to ti přijde jako poctivá práce? já tomu říkam parazitizmus....tragedie téhoto světového zřízení (nic menšího) je v tom, že t tomto způsobu obživy vidí něco skvělého.
já říkám: pokud to není cesta pro všechny - je to cesta špatná

jinak říkám, že pan Rath je nejspíše lump a pan Janeček nejspíše nic nezákonného neudělal...

PS: tím že šel Janeček za Rathem do vězení si na důvěryhodnosti nepřidal
25. 08. 2012 | 13:25

Pepa Řepa napsal(a):

Vlkodav
promińte, ale musím se kolegy maloměšťtáka zastat.
Že by něco domýšlel je naprosto vyloučené.
25. 08. 2012 | 13:28

PB napsal(a):

Bohorodičko, sice tu žiju, sleduji vše a vnímám souvislosti, ale můžete mi, prosím, vysvětlit VAŠI VERZI PRÁVNÍHO STÁTU?
(Uznávám, že jsem asi blbá a naše skvělé soudnictví, horlivě dbající právního státu, podceňuji ...)
Tedy, vysvětlujte!
Děkuji.
25. 08. 2012 | 13:39

Lucie napsal(a):

Dráthe, nejlepší obrana je útok, co? Přestaň házet špínu na slušné lidi. Jsi chudák, který ještě pořád nedostal to,co si zaslouží. Na každou svini se vaří voda - tak příjemné vykoupání.
25. 08. 2012 | 13:50

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav a Řepka
Pánové, máte jako vždy samozřejmě pravdu.

Ostatně i Reflex představil/všimněte si - nenapsal jsem , že manipuloval veřejným míněním...napsal jsem že " představil"/ Ratha coby Hitlera. Nikolivěk jako Cicera.

Podejte si oba ruce , vylezte na lokomotivu a vykřičte to dál do světa. Snad si vás někdo všimne /nemám na mysli strážníka či lapiduchy z Bohnic/. Že Rath je řečník zdatný jak Hitler.

/Pepka tak už nebude musit závidět restituentům...kteří se nemusí živit patláním obrázků s motivem jak "kravičky žerou travičky" jako on...ale udělá obrovskou kariéru - v mediálním sektoru ekonomiky. Bude nosit ven kýble se špínou./

Šalom.
25. 08. 2012 | 13:52

zilvar z chudobince napsal(a):

Stále jste nepochopil,že důkazy,které na vás policie má,jsou natolik silné,že vaše jediná šance je zazpívat. U vás se nehraje o vinu či nevinu,ale o to,jak dlouho budete sedět,drahý Davide. Vaši pohůnci alias Amiel či Kateřina(pokud to nejste vy sám) atd atd., s tím nic nenadělají.

Také byste měl zvážit,zda pro vás vazba nemá i jistá pozitiva - např.vás nikdo nemůže jaksi zkrátit na životě či jinak vám spáchat nějakou újmu.Její riziko se zvyšuje přímou úměrou s tím,kolik toho víte.

Co se týče středočeského kraje - je nyní díky vám a vaí politice snad nejzadluženější v republice...tak prosím odpusťte si ta prohlášení o vašich zásluhách. Vzpomeňme jen vaši snahu dostat děti bez domova z pyšelského zámečku. A "odklon"jejich dotace na Hostivice. A tak by se mohlo pokračovat.Nikdo jaksi nemůže zpochybnit,že se Hostivice měly (měla) dobře.Ale na čí úkor,že...
25. 08. 2012 | 13:58

FO napsal(a):

PÁJO,
to si tak málo věříš, že nevíš, kde je PRAVDA ? A dokonce předpokládáš, že většina lidí to neví ??
Ale ano, ví, a moc dobře. Stačí "selský rozum" a hodně citu - a člověk nemusí být kandidát věd politických. A stačí to trochu sledovat - pokud se spokojíš s útržkem TV Nova či narychlo přečteným MFD či Blesku, a NESKORIGUJEŠ to s vlastním vědomím a svědomím, pak budiž, chápu že nevíš, KDE je pravda. Ale pokud se s tím trochu zabejváš (pokud to sleduješ a CHCEŠ NAJÍT kde je pravda), pak to samozřejmě dokážeš. Chce to chtít. Nikdo Tě k tomu nenutí. Ale pak se nemůžeš vymlouvat, že nevíš. Ty můžeš vědět, ale bohužel nechceš. Třeba se Tě to netýká, myslíš. Ale tím se moc mýlíš. Například jednou se to může týkat Tebe a to bych Ti opravdu nepřál.
Tak rozumíš, proč stojí za to hledat pravdu ???? Dík.
25. 08. 2012 | 14:29

Myšelín napsal(a):

Se divím, že pan Rath po zjištění, že po něm chtějí 14 milionů nezaujal stanovisko nezúčastněného pozorovatele a nepodal rovnou stížnost na nesmyslnost této částky.
Shánění milionů na kauci z něj udělalo učiněné ťululum.
25. 08. 2012 | 15:03

Marek napsal(a):

Vážený Martine Martinoviči
Janeček si na rozjezd svého podnikání nenakradl, ale využil svého nadání legálním způsobem na rozdíl od Ratha, který kdyby nekradl tak se mohl mít taky celý život jako prase v žitě, nadaný je taky. Nestačilo mu to. Byl nenažraný, jako většina nabobů, kteří si nevidí ani na špičku nosu a nemají žádný charakter. A ještě horší křivárna byla ta, že dělal sám to, co tak krásně ve svých slavných projevech u druhých kritizoval. Kdyby držel papulinku, tak by nebyl tak amorfní, jak se teď ukázalo. Odříkaného chleba největší krajíc. To je teda karakter. Za všecky prachy. Skoro modla volné ruky trhu. Tisíckrát se mohu hádat o tom, jestli jsou lepší argumenty pravice nebo levice o tom, jak se má vyvíjet stát a jestli být či nebýt v EU nebo o čemkoli jiném, ale my se bohužel neshodneme ani na tom, že krást se nemá a to už je hodně špatné.Fandové, složte se mu na pomník ! Nebo na tu kauci, když na ni chudák malý nemá
25. 08. 2012 | 15:06

Yosif K napsal(a):

zilvar z chudobince napsal(a):
Stále jste nepochopil,že důkazy,které na vás policie má,jsou natolik silné,že vaše jediná šance je zazpívat. U vás se nehraje o vinu či nevinu,ale o to,jak dlouho budete sedět,drahý Davide. Vaši pohůnci alias Amiel či Kateřina(pokud to nejste vy sám) atd atd., s tím nic nenadělají.
KONEC CITATU.

Pane zilvar - bohuzel je mozne ze Rathovi jeho obrana vyjde.
V podobne situaci jako Rath byl pred lety byvaly poredseda HK Somr. Byl obzalovan za rozkradeni Podnikatelske Banky.

Srtezoval si ze jej polcie sikanuje. Nakonec policiste byli vymeneni, naznacovali lidem ze selhani panemeyti po jistyem cpoasvem odstupu je zcela lidske a pochopitelne aa nokonec vetsina svedku "ztratiula pamet" a nechtela zopakovat to co jiz uvedla v predchozich vyslesich.

Zde obvineni zvolili jedinou ucinnou taktiku - zatloukat az do voleb v nadeji ze vitezna CSSD "zmeni atmosferu" pokud ne na policii a u zastupitelstvi, tak alespon u soudu. CSSD bude "menit atmoferu" ze vsech sil - Rath ma na ni velky klacek - mohl by popsat konkretni pripady cerneho financovani CSSD. To jest vec na kterou byl zvedav Janousek.

Je klidne mozne ze Ratha pak za panovani CSSD soud osvobodi a Rath bude v levicove vlade ministrem pro boj s korupci.

Fuj, fuj, ale je to mozne.....
25. 08. 2012 | 15:31

Yosif K napsal(a):

Vaše štvanice na dr. Ratha se stává kontraproduktivní - jenom utvrzuje slušnější a myslivější část společnosti v tom, že se ničeho nedopustil. Kdybyste raději odpověděl/a na otázku, proč za čtvrt roku vazby nebyli policie a advokáti schopni dotáhnout případ k soudu.
25. 08. 2012 | 12:55

Policista mi rikal: U nas jsme meli takovyho soudce, ze kdyz jsme chytli chlapa s kladivem v ruce a s krvi na rukach a vedle byla mrtovola s dirou v hlave do ktery to kaldivo presne pasovalo, tak to byl na toho soudce moooc slozitej pripad.

A tady vidite jak to bude s Rathem. Na soudce Woziaka je to moc slozitej pripad.

Mimochodem - pamatujete si na nejakeho korupcnika ktery byl v Cesku odsouzen? Ivo Svoboda byl obet boju uvnitr CSSD a psychotik. CSSD se jej potrebovala zbavit. Pekarek z ODS - na nej prinesl nahravku primo ten chlap ktery byl pozadan o uplatek. Jinak si nevzpominam. Vsechno se to nakonec zvrtlo na "moc slozity pripady". A na tohle hraje Rath - aby se z toho udelal "moc slozitej pripad".

Jedina nadeje je ze Ratha odmitl hajit JUDr Sokol. Ten kdyz haji nejakou svini, tak ji obvykle ze vseho vyseka, zde si asi neni az tak jistej......

Nebo haji Pancovou a Kotta proto ze si nakradli vice penez nez Rath.............
25. 08. 2012 | 15:41

HELDON napsal(a):

Korupčník požádal o finanční výpomoc protikorupční nadaci.
Důvody jsou asi dva.
1) svých peněz má sice dost, ale nejsou vypraný.
PANCOVÁ SE ROZPLÝVALA, ŽE UŽ MÁ 65 MEGA.
Z TOHO SE DÁ LEHCE ODVODIT, KOLIK MÁ ASI RÁTH. PŘI JEHO NENAŽRANOSTI, CTIŽÁDOSTI A MOŽNOSTECH BYCH TO VIDĚL TAK NA 100 AŽ 500 MEGA, ROZSTRKANÝCH V BANKÁCH PO CELÝM SVĚTĚ.

2) Psychopat ráth se zřejmě domnívá, že kdyby se mu podařilo získat peníze právě od protikorupční nadace, mohl by se touto organizací zaštítit, a všem by přece muselo být hned jasný, že je křišťálově čistý, a že to myslí upřímně...

Nedáte? tak na vás naházím špínu. Vysvětlím všem co jste zač, a o co vám jde...

YOSIF K : NEJLEPŠÍ KOMENTÁŘE !!!!! DÍKY ZA NĚ !!! PIŠTE PROSÍM DÁL !!!
25. 08. 2012 | 16:38

buldatra napsal(a):

Bylo by dobré, kdyby pan Ráth jako socan se sociálním cítěním zveřejnil návod, jak sehnat v krátké době 14 milionů Kč. Tedy pokud bude v tomto snažení úspěšný.

Tento postup by jistě pomohl spoustě dalších lidí v nouzi, bezdomovcům a neplatícím obyvatelům ghet, kteří by se stali platícími, zkrátka, pomohlo by to kdekomu k prachům.

Ba co víc, celý národ by se stal bohatším a Ráthův postup by zabezpečil celkovou prosperitu, čímž by se staly i populární Kalouskovy reformy zbytečnými a každý by s nadšením platil školné.

Zveřejnění postupu by panu exhejtmanovi zabezpečilo nesmrtelnost a popularitu, o které se ani největším celebritám nezdá.
25. 08. 2012 | 17:53

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):
Yosif K:
Časopis Tempus medicorum byl a je časopis ČLK, tehdejší prezident MUDr. David Rath do něj vkládal supplement, který sám vydával a do něhož odklonil veškerou inzerci farmaceutických firem. Bohužel se to již neprokázalo, protože při stěhování se ztratilo (sic!) veškeré účetnictví ČLK z doby prezidentování MUDr. Ratha. Podle srovnání s jinými roky si tak přišel na 16 miliónů korun.
25. 08. 2012 | 11:16
Pane pametnik - moc diky za informaci. Tohle nikdy necetl nebo uz jsem to zapomnel.

Znovu tedy vidime jaky byl MUDR Rath nezistny a cestny clovek a proc si jej vybral Jiri Paroubek do vlady. Vrana k vrane seda. Je jasne cim si Rath ziskal Paroubkuyv obdiv - odklonit inzerci TEMPUS MEDICORUM na sebe je jinaci solich nez obcasny cep uheraku a obalka s bony od pinklu od Zelene Zaby!!!

Proletari, volte MUDr Ratha, kupujte casopis TEMPUS MEDICORUM a usporadajte sbirku na Rathovu kauci, abysate dostali milovaneho proletarskeho vudce z politicky motivovaneho vezeni!!!!!
25. 08. 2012 | 18:43

ratlík napsal(a):

Yosífku
jste dnes mimořádně aktivní, skoro se dá říci na vrcholu své virtuální slávy, nevzal jste si viagru ? Doufám, že vám ten nadšený jásot vydrží, až budou zavírat vaše skoro svaté oblíbence z modrého hejna.Jak tady čtu, jste přece objektivní a ne nějaký bláznivý fanatik.

avanti
25. 08. 2012 | 19:00

tosetoplká napsal(a):

Titulek "Janečkovi šlo jen o zviditelnění" mi připomíná "Zloděj křičí: Chyťte zloděje". D.Rath měl v tomto svém článku i vysvětlit, proč by pan Janeček měl potřebu "se zviditelňovat". Takouvou chorobnou potřebou trpí pouze politici, protože jim musí být umožněno ohlupovat co nejširší občanstvo pro jejich volební hlas. Pokud vím, pan Janeček do žádného zastupitelstva nekandiduje, tudíž netrpí chorobnou touhou stát se "mediální Starr". Narozdíl od p. Ratha, který tvrdí, že ve vazbě nelidsky trpí, zatímco my si čteme a reagujeme na jeho plky v jeho blogu.
25. 08. 2012 | 19:00

Alka napsal(a):

Naše média nahrazují soudy. Byl jste jimi již odsouzen, aniž by jste se mohl hájit. Je to katastrofa, nebo to patří k principu demokracie ? Je to ovlivňování svědků a souzení bez soudu.
25. 08. 2012 | 21:14

sedlak napsal(a):

ale no tak, Janeček se myslím na vás autore zviditelňovat nepotřebuje, kdyby si bral na mušku toliko vás či ČSSD dala by se mu vytknout jistá účelovost, vzhledem k tomu, že se věnuje i kauzám, kde je evidentně i ODS http://www.nfpk.cz/cz/kauzy2 tak mi váš pláč zní velmi krokodýle, možná jste propásl šanci "spolupracovat" na odkrytí financování mateřské strany....z éteru zaznělo, že Pancové našly i připravené letenky na Seychely, to asi jenom vy jste nesebevražedně otrlý a bohorovný, ostatně to je patrné na celé vaší kariéře za podpory otce vedeného jako agenta a spolupracovníka STB, tak co asi v takové rodině vyroste za klučíka?....tam, kde vám přebývá arogance se zákonitě nedostává morálky
chápu, kazí vám to mediální obraz, ale jako poslanec jste měl všechny prostředky k tomu, abyste pomáhal naplnit...."každý má právo na spravedlivý proces", u jiných jste zřejmě o tom vůbec nepřemýšlel......

p.s. cože jste to zamýšlel s těma melounama? chtěl jste je dát na charitu?
25. 08. 2012 | 21:44

Yosif K napsal(a):

Alka napsal(a):
Naše média nahrazují soudy. Byl jste jimi již odsouzen, aniž by jste se mohl hájit. Je to katastrofa, nebo to patří k principu demokracie ? Je to ovlivňování svědků a souzení bez soudu.
25. 08. 2012 | 21:14
Mila Alko, take si pamatuji ze jisty Kalousek zacal bydlet v byte nekde za Prosekem za 6 mega a zjistilo se ze sice ten byt dostali od tchana, ale ze jej prd tim koupil Hava. Lide si to celkem prirozene davali do spojistosti s tom ,ze MO kde Kalousek pracoval davalo ksefty Zenitu, kde byl Hava sefem. Ale neslo to dokazat, bylo to papirove dobre kryte.

A predstavte si to, nepamatuji ze by se nasel tehdy nejaky pab....b, ktery by okrikoval lidi ze rozebirani spojitosti mezi Havou bytem a Kalouskem je "souzeni bez soudu" nebo "katastrofa".
25. 08. 2012 | 22:42

Yosif K napsal(a):

ratlík napsal(a):
Doufám, že vám ten nadšený jásot vydrží, až budou zavírat vaše skoro svaté oblíbence z modrého hejna.
avanti
25. 08. 2012 | 19:00
Omlouvam se - nechal jsem se unest, mozna je to tim ze na rozdil od obdivovatelu proletarskych vudcu nekde od nadrazni jesterky ja sam jsem mel tu cest se s nekolika oranzovymi zbohatliky a velkostatkari setkat.

Nejevilo se mi ze by oranzovi kadri meli vuci modrym kadrum nejaky moralni naskok.

Takze upeni proletaru nad truchlivym osudem jejich milovanych asketickych vudcu beru asi s jakymsi nepatricnym nadhledem - mozna dokonce s nepeknou skodolibosti. Neni to pekne - clovek by se mel snazit najit neco positivniho a pekneho i na pokrytcich a lharich.
25. 08. 2012 | 22:54

Jank napsal(a):

Vazeni ctenari, dovoluji si tipnout, ze Dr. Rath BUDE ODSOUZENY. Za prve se sam priznal, ze "chytli malou cudlu a velke jim utekly". Za druhe ti jeho pravnici musi byt asi z Plzne, jinak by svemu klientovi rekli, aby o svem pripadu NEMLUVIL! A nebo DR. Rath si mysli, ze svymi vylevy na netu nekoho obmekci. V kazdem pripade si DR. Rath kope tu jamu hlubsi a nevypada to, ze se z ni vyhrabe...
26. 08. 2012 | 01:43

MJ napsal(a):

"Během našeho zhruba 20 minutového rozhovoru se pan Janeček zajímal především o aktivity Jaroslava Tvrdíka v Lidovém domě. Náš rozhovor skončil ve chvíli, kdy pan Janeček pochopil, že ze mě informátora pro svůj protikorupční fond neudělá."
Pane Rathe, výše uvedeným citátem jste přiznal, že kryjete trestnou činnost, spojenou s financováním ČSSD.
26. 08. 2012 | 07:01

tosetoplká napsal(a):

hihi napsal(a):
...Rathova vazba je účelová, neústavní, politická...

No vida, a máme tady další soudce, kteří vědí, že D. Rath je nevinný. To je fakt sranda.
26. 08. 2012 | 09:36

bezva finta napsal(a):

Pane Rathe, nechcete se konečně zachoval jako chlap a postavit se k průšvihu čelem? Je docela možné, že by se Vám ulevilo.

Nazval jste mě tupcem? Není Vám pomoci.
26. 08. 2012 | 11:13

JardaV napsal(a):

Pane Dr Rathe,
nelezte do pasti,kterou Vám nachystali s kaucí.Pokud si vezmete úvěr na majetek rodiny,odsoudí Vás k pokutě,která přesáhne výši kauce.A kauci si nechají na úhradu té pokuty.Pobuďte hezky v base.A počkejte na soud.Pokud Vám prokážou vinu,je to v pořádku.Pokud Vám ji neprokážou,i s tou komedií,která se odehrála,bude to politická
katastrofa tzv.pravice.A za uvěznění si můžete vysoudit pěkné bolestné.Určitě jste byl na vojně.Rok jste vydržel,a pár měsíců Vám dělá problémy??Trochu pokory......
26. 08. 2012 | 11:30

český maloměšťák napsal(a):

Martin Zero

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=754961

V podstatě tedy může jít o pouhé posílení těch stran, které disponují " tvrdým jádrem" svých voličů. Což je mj. i ODS.
26. 08. 2012 | 15:02

vasja napsal(a):

Kdybys zustal v ODS a nešlez mezi ně.
26. 08. 2012 | 15:41

vasja napsal(a):

Lila napsal(a):
amiel

"A krev Kubiceho obětí teče i po jejich rukou."
---------------
Já dycky řikal, že Mrázka zabili socani.
Pěkně jste to napsal, ale dlouze. Po třech řádcích levoun nevnímá.
26. 08. 2012 | 15:48

Yosif K napsal(a):

Jak cist vylev N=MUDr Ratha:
1) Vylev jhe urcen primerne pro vedeni CSSD.
2) Vylev rikal, jsem zde, pres natlak jsem o financovani CSSD ZATIM nerekl ani soovo, ale pokud se zlomim, tak budu mluvit.
3) Zlomim se pokud mne po volbach vyhranych CSSD nedostanete z diry ven. pracujte na tom, zbabelci!
26. 08. 2012 | 19:21

Max napsal(a):

tosetoplká napsal(a):
Titulek "Janečkovi šlo jen o zviditelnění" mi připomíná "Zloděj křičí: Chyťte zloděje". D.Rath měl v tomto svém článku i vysvětlit, proč by pan Janeček měl potřebu "se zviditelňovat"

No pravda, to se plká! Dobrá toseplká. Tak odpovězte nejdřív na otázku Davida Kolera.
"Opravdu nevím, kolikatery kalhoty potřebuje ogar s gulemi a tihle podobní týpci; sedmery? Tak proč jich chtějí víc?"
26. 08. 2012 | 20:27

resl napsal(a):

Rathe, dokazujete, že jste jen slaboch se zlodějským charakterem a že jste si vzal ze svého komoušského otce příklad. jen pokání a poctivost v dalším životě, vám pomůže. Jinak v arestu zakvokáte.
27. 08. 2012 | 08:18

hovorka11 napsal(a):

David Rath:
Jste zrádce nás všech obyvatel.
Kdyby jste mluvil, tak by jste pomohl obyvatelům, pomohl by jste udělat tlak na kmotry ve vládě a odhalit řadu trestných činů !
Janeček tak udělal velmi dobře- nabídl vám i nám šanci, kterou jste odmítl.
Přeji vám, aby jste se z toho kriminálu nikdy nedostal a i to je ještě malý trest pro vás!
27. 08. 2012 | 10:41

ak01 napsal(a):

Jen neco z historie. K ranu jsem sledoval na kanalu Viasat History dokument o americke mafii. A ten pribeh: nejaky politik zacal slapat mafii na paty a tak s pomoci zkorumpovane mafianske policie a soudcu skoncil ve vezeni za korupci. Tak nejak si predstavuji politiku boje proti korupci. Nejde o fakta ale o princip a to je politika. Bohuzel tato kauza je pohreb rovneho zachazeni a tim i demokracie.
27. 08. 2012 | 11:53

seriózní chlapík napsal(a):

hovorka111

Jak to víte co Rath udělal? Sem se zdroji, není-li to tajné!
27. 08. 2012 | 12:49

JAHA napsal(a):

Ad: autor
"Co to o celé kauze vypovídá?"
Ze Vas capli s milionmi v krabici od vina in flagranti a dozadovanie na hladanie vasich otlackov na krabici, ci nejake hodnotenie nakladov na zamocek su len niektore z trikov Vasej obhajoby skusanene na "vhodnom" sudcovi☺.
Nie ze by som to odsudzoval. Obvineny ma moznost skusat vsetky triky, vratane tak oblubenych procesnych chyb niekoho z protistrany (sudcu, prokuratra, policajta). Tie uz dokazali dostat z basy inych vtackov. vyzera to tak, ze skutocni podozrivi mafiani, vrahovia a pod. sa dokazu dostat nielen z basy, ale stat sa i ctihodnymi obcanmi roznych inych statov, vratane Britisch commonwealthu☺.
27. 08. 2012 | 13:57

hovorka11 napsal(a):

seriózní chlapík:
K žádným dokumentům zřejmě nikdo z nás nemá přístup. Pokud jsem mohl sledovat Ratha a jeho projevy, informace od novinářů o jeho napojením na VZP, tak se to pěkně doplňovalo. V tomto případě jsem přesvědčen, že svojí nebezpečností v projevech zasahoval do horních pater především ODS. Rath je evidentně obětní beránek ze skupiny lidí, kteří zřejmě mají daleko větší moc a větší možná miliardové kauzy. Rath se zřejmě bojí odhalení dalších kauz. Kdyby mluvil, tak by mohl dopadnout jak kmotr Mrázek- tam o pár miliónů nešlo.
Obvinění věřím, stejně jak o machinacích Grosse.
To doživotí mu velmi přeji.

http://www.novinky.cz/domaci/277128-poslanci-jiz-mohou-studovat-spis-k-dalsim-rathovym-kauzam.html
27. 08. 2012 | 17:47

hovorka11 napsal(a):

Jinak Rath má pravdu, že se Janeček zviditelnil a to je nutné. Do odhalování korupce vkládá na rozdíl od většiny peníze, tak ať se v boji proti korupci zviditelní maximálně, co jde !
27. 08. 2012 | 17:51

Ládik!!! napsal(a):

Tatík měl v jiné krabici 10 mega a na kauci by pustil jen 0,5M. Asi synáčkovi taky nevěří, a to by ho měl znát lépe, než Kott nebo Pancová.
27. 08. 2012 | 18:24

Ládik!!! napsal(a):

Jakou požadujete cenu za mlčení? Už jste to HZDS vyjevil? (Hašek Zaorálek Dienstbier Sobotka). Tady bude zakopaný pes. Pravděpodobně si pobudete 6 let, pak za vzorné chování propuštění, změna identity, prachy na účet a alou za Grossem na Floridu. Pracovní návyky mít nikdy nebudete, nebojte.
27. 08. 2012 | 18:44

Janka napsal(a):

Hovorka
Že Ratha nemáte rád to je vidět z diskus,příspěvků,ale to je Vaše věc.Pokud Rath je čistý jak tvrdí tak nemá důvod se za každou cenu dostat z vězení.Zatím oficiálně nebyl obviněný a to co se publikuje v tisku jsou pouze polpravdy a dle momentál.nálady novináře co publikuje svoje osob,názory a informace z druhé ruky.Zavzpomínejte,jednou to byla krabice od bot ze 7 mil.pak to byla krabice od vína 10 mil.atd.Předraž.zakázky ,zámek Buštehrad,pak to nebyla pravda.Pro mně osobně je zarážející,že uplácející dáma Salačová běhá po svobodě i když u nás dle zákona se trestá i ten kdo korumpuje.A co vykazované účetníctví ve firmě paní Salačové je ok ??7 mil.pro firmu je dost velká částka a navíc si myslím,že toto asi nepraktikovala paní dárkyně poprvé.Možná mám špatný názor ale myslím si,že Rath(pokud bylo z Buštěhradem všechno ok)tak úplatkem Rath nepoškodil nás daňové poplatníky.V tom případě by pouze morálně selhal jako politik i jako hejtman.Jistě máme zákony i na morál.pochybení politika.Pomalu každý týden máme na svetlě Božím nové a daleko závažnější kauzy než je Rathova a nic se neděje.Proč asi ???
27. 08. 2012 | 22:34

Občan napsal(a):

Hovorko 11,
Janeček by strašně rád do vysoké politiky. Co na tom, že to je prachobyčejný spekulant a má v Las Vegas zakázaná všechna kasina?! Některá česká trdla mu zjevně sežerou, co jim naservíruje.
A protože by Janeček rád do vysoké politiky, potřebuje kompro na ty, s nimiž by s měl utkávat. Randák asi nemá těch informací dost (už je přece jen nějakou dobu mimo hru), Sedláček ví kulový, Kraus je mediální figurka; a tak zkusil štěstí u Ratha. Když neuspěl, tak to teď zkouší tím, že ho bude alespoň pomlouvat.

Přeju Vám k té jeho spekulantské kašičce dobrou chuť...

P.S.: Dnes bylo obstaveno konto jednoho z Rathových advokátů. Takže konstruktérům téhle odporné záležitosti už hodně teče do bot. A protože na Ratha nemají NIC, nezbývá jim než se pokoušet zastrašovat a vydírat lidi kolem něho. Je evidentní, že z něho má v ČR někdo HODNĚ velký strach.
Mimochodem - už si nepamatujete na panickou hrůzu Miruny vod kombajnu, když měl vystoupit v PSP ČR?
28. 08. 2012 | 09:42

Občan napsal(a):

Jo, Hovorko, co kdybyste nám napsal o nějakých Janečkových úspěších na poli "boje proti korupci"? Já jsem se zatím nikde o žádném nedočetl.
28. 08. 2012 | 09:47

pamětník napsal(a):

"na Ratha nemají NIC" :))))))))
28. 08. 2012 | 18:56

jan napsal(a):

zjevně pořád nic nepochopil :(
29. 08. 2012 | 12:26

Jana napsal(a):

"Bojovník" proti korupci - Karel Janeček, Anonym, 25.8.2012 11:24:43
Je Karel Janeček Údajný miliardář a údajný protikorupční bojovník, zakladatel Nadačního fondu proti korupci, Karel Janeček se do mého hledáčku dostal už několikrát. Nemám v úmyslu opakovat to, co jsem o něm už napsal ve svých předchozích textech, pouze bych připomněl jednu tezi - existuje důvodné podezření, že Karel Janeček nejedná sám za sebe, ale pouze vykonává roli, kterou mu někdo přisoudil. Jeho neobvykle úzké vazby na americkou ambasádu dávají tušit, že tento člověk možná pracuje pro tajné služby Spojených států a že celá jeho mediální pověst je jen jednou velkou legendou k zastření tohoto skutečného poslání. Víme například, že studoval v USA, že tam prodělal speciální blíže nespecifikovaný výcvik, že jeho firma sídlí ve stejné budově jako sídlí trilaterálista Vladimír Dlouhý.......je toho více o čistotě p.Janečka, ale sem se více nevejde
01. 09. 2012 | 17:26

Martin Vontor napsal(a):

Mně na tom blogování, pane doktore nejvíce mrzí, že blogér je nucen vystupovat pod svým pravým jménem, kdežto tzv. diskutér nikoli, i když věřím tomu, že někteří se i tak přes ty své nicky zanjí a vědí, alespoň z části, o koho jde. Což mi přijde trochu nefér vůči tomu, že člověk by měl vždy vědět, s kým má tu čest i po internetu, jelikož dávno je to součástí nejen životů, ale i různých policejních i justičních vyšteřování ačkoli se kolikrát na to přihlíží nejednostranně na základě o co se právě jedná a o koho jde.
Přeji hezký čas.
05. 04. 2013 | 08:07

Martin Vontor napsal(a):

Také si to totiž spojuji s tím, pokud bych měl dodat, že pokud se jedná o tzv. vyjádření či jednání, tak buď člověk jedná svým jménem anebo něčím jiným, jak bohužel, často bývá vidno.
05. 04. 2013 | 08:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy