Šílená spirála

03. 10. 2007 | 00:06
Přečteno 7343 krát
Premiér Topolánek měl novináře rád. Žertoval a laškoval s nimi až do okamžiku, když se začali ptát na to, kde vzal 8,5 milionů na nákup bytu. Stejný si koupil tehdy i mnohem mladší kamarád Dalík, toho se neptali, neb byl soukromou osobou.

Mirek Topolánek vysvětlil, že prodal akcie. Novináři zjistili, že šlo o akcie zkrachovalé firmy, tudíž prakticky bezcenné papíry, přesto někomu stálo za to je koupit asi za 4 miliony. Novináři se ptali firmy, co jí vedlo k tomu dát takové peníze za trochu starého papíru a dostali odpověď, že jim do toho nic není.

Manželku pana Topolánka zaměstnal jeho soused a kamarád Dalík a dal jí služební vůz – Land Rover. Nebylo by na tom nic divného, kdyby v té době firma pana Dalíka zas tolik nevydělávala a novináři se ptali, kde na to bere. Odpověděl jim, že je soukromá osoba a nikomu nic do toho není. Aféra splaskla jak přišla.

Teď už premiér Topolánek s novináři zase žertoval. Úsměv mu zamrzl na rtech, když se optali na jeho volvo. Nejprve dělal, že o ničem neví, pak nechtěl říci odkud jej získal. Proč takové tahanice okolo auta. Proč by si premiér, či jeho přítelkyně nemohla koupit třeba nejdražší jaguár? Vydělávají docela slušně, tak co je na tom divného? Naopak divné je, že si nějaké pořádné auto nekoupili, ale koupili si tři roky starou ojetinu – dle Topolánkových slov.

Novináři zjistili, že s autem premiér jezdí už nejméně rok a světe div se, patřilo Dalíkově přítelkyni. Prostě Dalíkova kámoška půjčila premiérovi auto. To sice vypadá divně, ale proč ne, když na to má. Je asi vůbec dost šikovná. Firma J§T ji půjčila 8 milionů na její podnikatelský záměr. Otevřela si v Praze obchůdek s italskou módou. Novináři se už neptali, zda slečna podnikatelka ručí i nějakým jiným majetkem, třeba nemovitostmi. Pokud ne, pak bychom všichni hned zítra měli navštívit J§T a chtít peníze na své geniální podnikatelské záměry. Slečna podnikatelka však odpovídat nemusí, neboť je soukromou osobou. Odpovídat nemusí ani J§T, i když připravuje obchod s Topolánkovou vládou. Je věcí jen J§T, když neuvidí ani korunu z obchodu slečny Gábiny „Dalíkové“. Konečně i nejvyšší zástupkyně paní Vesecká řekla, že policie strkala nos tam kam neměla, když počítala příjmy a výdaje pana Čunka a zjistila, že si své miliony nikdy nemohl prokazatelně vydělat.

Povinnost prokázat původ majetku , díky trvalému a velmi zarputilému odporu ODS, u nás není, tak co je komu do toho. Vydělal na tom i pan Srba, kterému policie musela nakonec vrátit miliony z krabice od bot pod otomanem. Police nepředložila důkaz, že byly z trestné činnosti.

Stanislav Gross měl také novináře rád a to až do doby, kdy jej rozebrali dotěrnými otázkami na původ necelého milionu na koupi bytu. Média dohnala Stanislava Grosse k rezignaci. Neměl Čunkovu výdrž. Dnes je Gross opět terčem pozornosti. Nejprve měl , dle médií , koupit akcie za 300 milionů. Z toho se všem zatočila hlava. Dnes se zase píše, že stály jen 17 milionů. Gross je dnes soukromou osobou a může si nakupovat a prodávat co chce. Na rozdíl od Dalíka, J§T, Gábiny , neradí premiérovi , neobchoduje se státem, ani nepůjčuje premiérovi auto či cokoliv jiného.O jeho soukromých obchodech mohu mít tisíckrát pochybnosti, ale dnes mi do nich nic není. Nerozhoduje o mých daních a ani se neochomýtá okolo jejich rozdělování. Pokud dělá něco proti zákonu, nechť koná policie, nebo finanční úřad.

Zájem novinářů je asi z komerčního hlediska pochopitelný, ale zbytečný – Gross nemá z čeho odstoupit – být odvolán, neb žádnou takovou pozici nemá. To takový Julínek je jinčí formát. Rozhoduje o tom, kolik vydělají farmaceutické firmy z našich daní a přitom si nechává od nich posílat do svého sdružení miliony. To by nás mělo dnes zajímat více, neboť on rozhoduje o našich penězích. Oč víc jich zbytečně dá výrobcům léků, o to méně bude dobře léčeno pacientů. Julínek není tak komerčně zajímavý, tak o tom se příliš nepíše.

Nakonec neměli by novináři spíš mnohem víc psát a točit o tom, proč někteří politici a některé politické strany trvale a usilovně brání zavedení majetkových přiznání a povinnosti prokázat původ svého majetku? Je to totiž jediná cesta, jak zabrzdit tuto šílenou spirálu skandálů a jak zjistit co je skutečná lumpárna a co jen vyrobený kompromateriál.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

J.K. napsal(a):

Kdyby tady nekejhala potrefená husa tak bych si toho i všimnul.Ale takhle je to ztráta sebeúcty.No nemám pravdu ?
03. 10. 2007 | 00:22

Martin B napsal(a):

Rathu Rathu, pred carkou se mezera nepise...
03. 10. 2007 | 00:34

:) napsal(a):

Řekl bych,že ty potrefené husy kejhat teprve začnou.
03. 10. 2007 | 00:42

T. Vlnka napsal(a):

Já Vás nechápu. Co tím vším chcete říct? Jestli máte opravdu nějaké důvodnné podezření, podejte trestní oznámení. A už jste volal na protikorupční linku? Transparency International? Proč vystavujete na veřejnost něco, co mělo zůstat někde v úrovni těsně nad podlahou v malém nádražním pajzlu? Kdybyste raději misto toho zasedl ke Kulatému stolu o českém zdravotnictví. Očekávám to od Vás jako volič od svého politika, kterého platím ze svých daní. Dá to sice víc práce, ale jste jednou poslanec, tak byste něco dělat měl.
03. 10. 2007 | 01:48

jan napsal(a):

tady chce zase někdo odlákat pozornost od financí Paroubka.
03. 10. 2007 | 03:47

ivan napsal(a):

dělá se mi z vás nevolno pane Rath
03. 10. 2007 | 04:06

Harry napsal(a):

V jedné věci Rath nekecá.Některá media,za průsery stejného kalibru,vyvinou na politické kreatury naprosto rozdílný tlak.Gauleiter Topolánek a jeho pobočník Marek Borman jsou toho názorným příkladem.
03. 10. 2007 | 04:52

Jana H. napsal(a):

To je zajímavé s tím Grosem, jakpak se dostala tahle informace do médií? To je podivný únik informací a novináři se po tom vrhli jako slepice po plivanci. Autor má pravdu v tom že by je mělo mnohem víc než podnikání bývalého politika mělo zajímat podnikání těch současných. Kdyby se mělo psát o všech podivných věcech v naší podnikatelské sféře, byli bychom tak zahlceni informacemi že by na nic jiného nezbyl ani čas ani prostor. To ať hlídá berňák, popř. policie.
03. 10. 2007 | 06:48

Mleziva napsal(a):

Pane Rath, aféra Volvo je už vyčpělá. Zkuste vymyslet nějakou novou :o)
03. 10. 2007 | 07:00

Pavel napsal(a):

Víte pane Rath, díval jsem se na Vás v OVM. Tak slabý jste už dlouho nebyl. Nejen že se v nesmyslných argumentech opakujete i když nejsou k věci, ale ani nemáte pořádné protiargumenty. Nejlepší je, když odpovídáte na to, na co máte skupinu odborníku, ale ti ještě s ničím nepřišli a Vy máte říci kdy přijdou. To je radost se koukat na to jak koktáte.
Jinak si dovolím Vás upozornit. Už jste jediný z ČSSD z vedení, kdo nezměnil svoji řeč. Všiml jste si toho? Ostatním už asi PR agentury řekly, že pořád jen pomlouvat se už nemosí.
03. 10. 2007 | 07:24

slayer napsal(a):

Moc hezky pane Rath. Napiste jeste druhej dil. Treba o vas a casopisu CLK (vim, budete se smat jestli tohle budete cist a rikat si: hlupacku nic nevis, kdyby jen casopis..).
03. 10. 2007 | 07:26

lála napsal(a):

jen doufám, že bude kandidovat proti Bendlovi. My v Kolíně už se na něj těšíme.Od nás dostane pěknou čočku a pak doufám, že už nebude nikde otravovat vzduch.
03. 10. 2007 | 07:34

Vonka napsal(a):

nemáte pocit, že se jen odvádí pozornost od majetkových problémů Paroubka a Grosse?
Socani prozradili, že si Paroubek své cesty do zahraničí platí sám -kde tedy bere statisíce ?
A Standa? Ty peníze mohl "vydělat" za svého ministrování a nebo premiérování? A ta spirála, co o ní Rath mluví? Ano třeba jsou v soc. dem. někteří podobně šikovní.
03. 10. 2007 | 07:39

Bošek napsal(a):

jsem volič ČSSD , Kladeňák ale Ratha nikdy volit nebudu.
03. 10. 2007 | 07:52

Vlado napsal(a):

http://www.bleskovky.sk/cl/...
pane Rath vaše strana tvrdí, že si Paroubek platí zahraniční cesty z vlastního. Ptám se z čeho?
03. 10. 2007 | 07:59

luha napsal(a):

http://ihned.cz/3-22137500-...

kde bere Paroubek peníze na nákladné cesty, když v článku se tvrdí, že to platí sám. To jsou statisíce. Ratík odvádí pozornost
03. 10. 2007 | 08:06

soukromá osoba napsal(a):

Při čtení některých příspěvků k tomuto tématu jsem dospěl k názoru, že se v ČR vyskytl zcela nový fenomen nazval bych ho "Modrá zaslepenost". Jejím důsledkem je modrá imunita = geneticky zakodovaná poctivost některých politiků.
A ti zlí hoši novináři se ji snaží zpochybnit.
Drzost, proč radši nepropírají Paroubka nebo ostatní nepohodlné jinak smýšlející politiky.
"Hanba jim."
03. 10. 2007 | 08:08

guma napsal(a):

To, že si Tamanová koupila ojeté Volvo je samozřejmě zástupný problém.
03. 10. 2007 | 08:11

vana napsal(a):

něco tak ubohého a trapného jsem Rathe už dlouho nečetl.
03. 10. 2007 | 08:14

cirda napsal(a):

Najal jsem si byt ve vilové čtvrti za 15 000 měsíčně. Vila patří majiteli a další dva byty jsou s regulovaným nájmen. V jednou z nich a to v tom největším s terasou bydlí člověk, který stále pokřikuje na chodbě, že ti co mají majetek jsou tuneláři a zloději a Paroubek s Rathem s nima zatočí.Každý večer sedí na růžku v hospodě a nic nedělá, zatímco majitel domu přijde s práce a stará se o zahradu a chod domu.
Takže pane Rathe, už kvůli takovým lidem vás volit nebudu.
03. 10. 2007 | 08:21

gf napsal(a):

Zkrachovalé firmy !!!!!!!! vy jste lhář a podvodník. Akcie koupil od Topolánka jeho společník ve firmě.
Jen podotýkám, že i když firma zkrachuje může mít značnou likvidační hodnotu.
03. 10. 2007 | 08:23

Ataman napsal(a):

Rathovi a Paroubkovi voliči jsou lidé, kteří jen závidí a pomlouvají. Ale lidé to těmto dvoum milionářům moc nevěří
03. 10. 2007 | 08:24

puk napsal(a):

Hele Rathe, jestli si Talmanová koupí ojeté Volvo nevo Jaguára je jen její věc, když prokáže kde na to bere. A ona bere dost. Spíš napiš článek kde bere statisíce Jyrka na zahraniční Číny a další komunistické destinace.
03. 10. 2007 | 08:26

xerox napsal(a):

ke které další straně se hodláte uchýlit až prohrajete v středočeském kraji a budete odejít , politický turisto
03. 10. 2007 | 08:28

hoho napsal(a):

Je vidět, že úroveň politiků ještě zavání Balkánem. Rath si koleduje zase o prohraný spor.
03. 10. 2007 | 08:30

Apeoffice napsal(a):

po přečtení příspěvků, jež moc nechválí, ... nejsem z těch co jdou s davem, proto volám vivat, huráááá a sláva. pane Rath pište dál, rád Vás čtu!
03. 10. 2007 | 08:41

IP napsal(a):

V tom nestejném metru na Grosse a na Čunka máte pane Ráthe pravdu ... .
03. 10. 2007 | 08:51

Karel napsal(a):

Z většiny komentářů tady čiší jediné: Jak ta pravda fanoušky modro/černo/zelené squadry strašně bolí...
03. 10. 2007 | 08:58

líko napsal(a):

stále jste mi rudí socani neodpověděli, z čeho si Paroubek platí zahraniční cesty
03. 10. 2007 | 09:13

Nezávislá napsal(a):

Lidi, zapomeňte na ODS, SD (KSČM) a začněte používat vlastní mozek.Žádná z těchto stran nestojí za přízeň.
03. 10. 2007 | 09:17

fatima napsal(a):

pro nezávislou
jestli dovolíte právě proto že vlastní mozek používám, nebudu volit ČSSD a KSČM. Doufám, že moje 4 děti o Paroubkovi a Rathovi už nebudou slýchat
03. 10. 2007 | 09:22

jirka napsal(a):

to Karel: souhlas s ohodnocením komentářů!
To David Rath: dobrý článek a jěště bych poukázal na boj ODS proti komunismu, přitom většina poslanců ODS pochází z bolševických rodin a před revolucí využívala výhod s tím spjatých, včetně premiéra (jinak by ani nevystudoval střední školu, natož vysokou).
03. 10. 2007 | 09:27

loško napsal(a):

pro jirku.
moji rodiče nebyli komunisté a přesto jsem vystudoval střední a později vysokou školu. a moji dva bratři též. Máte to v hlavě trochu popletené
03. 10. 2007 | 09:34

houba napsal(a):

pro Jirku - tobě bude dobré připomenout, že i rodiče Ratha byli komunisté . Proč ti to vadí jen u Topolánka?
03. 10. 2007 | 09:37

aleš napsal(a):

to že má někdo rodiče komunistou, neznamená, že sám je komunista. Jirka je trochu mimo.
03. 10. 2007 | 09:39

J. Švorčík napsal(a):

Nechtěl by se dr. Rath raději zabývat zdravotnictvím.
Finanční aféry bývají zpravidla nafouklé bubliny, protože to má čtenář rád. A to myslím politiky pravicové i levicové.
Ostatně pan Paroubek mají mimo jiné společné to, že nemají rádi novináře.
Topolánkovo Volvo mne ani tak moc nezajímá. Já bych si za 400 tisíc koupil raději nové auto střední třídy než 3 roky starou ojetinu.
03. 10. 2007 | 09:43

Mudr Nováček napsal(a):

pane Švorčík jen ne Rath a zdravotnictví.
03. 10. 2007 | 09:48

jirka napsal(a):

to loško: vidíte a právě proto nechápu většinu poslanců ODS, kteří využívali výhod minulého režimu a teď jsou zapálení antikomunisté. A v tom je rozdíl mezi Vámi a poslanci ODS a přitom Vy by jste s čistým svědomím mohl být antikomunista.
Teď už si rozumíme.
03. 10. 2007 | 09:49

Anna napsal(a):

No vidíte, milej pane, takhle se pozná šikulka od trouby.Vyděláte ze rok milion a nakoupíte za pět.To je česká specialita.Nevím proč nepřiletí Nobelovka.
Nechci vás urazit.I vy přece patříte mezi šikulky.A jste charakterní.Když už si pořídíte několik partnerek, tak se o všechny postaráte.
03. 10. 2007 | 09:50

amin napsal(a):

pro Jirku, za své rodiče nikdo nemůže. jestli měl někdo rodiče komunisty jako Rath nebo Topolánek, neznamená, že využíval výhod. Váš svět je moc zjednodušený.
03. 10. 2007 | 10:05

Vonka napsal(a):

pro Jirku
píšete většina poslanců no to bude dlouhý seznam- prosím vyjmenujte tu většinu a zároveň přidejte konkrétní výhody. Pak vás budu brát jako pravdivého pisatele
03. 10. 2007 | 10:07

milda napsal(a):

až pan Rath objasní, kde pan Paroubek bere peníze na jeho nákladné služební cesty pak budu článek považovat za fér.
03. 10. 2007 | 10:11

moucha na zdi napsal(a):

Rath a prapodivna afera okolo casopisu Tempus Medicorum. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. \"Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel,\" Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden.
03. 10. 2007 | 10:37

Martinko napsal(a):

Moucha na zdi. to je k zbliti, ale uz je to davno pryc, ze:) ted tu mame Volvo. jenze to je zase k uzyvani, ze:(
03. 10. 2007 | 10:52

Al Jouda napsal(a):

Chce to vznik nové politické strany bez profláknutých politiků.
03. 10. 2007 | 10:55

Martinko napsal(a):

No jo, on po nem Vlnka chtel, at radeji zasedne ke kulatemu stolu. Ale asi mu nedoslo, ze pro nase tdravotnictvi je lepsi, kdyz pan Rath pise tyhle kraviny, nez aby tou svoji defektni osobnosti dal deformoval nasi zdravotni peci.

Takze pane doktore, jen dal piste tyhle kanalnicke tlachy. Pekne na plny uvazek! Moc se nepredrete a my si oddychneme.
03. 10. 2007 | 10:56

J.K. napsal(a):

Pane Rathe!
Položím Vám otázky.
1/Jste tak mizerný doktor a odborník,že se neumíte realizovat ve svém oboru a šel jste do politiky kde pohříchu neukazujete nic co by stálo za zmínku?
2/Jste tak skvělý odborník ve svém oboru,že už jste se nemohl dívat na to jak to ti druzí przní a šel jste jim to v bláhové naději předvést.?

Pokud by platila první otázka tak jste nešťastník a potřebujete pomoci.
Pokud by platila druhá otázka pak jste také nešťastník a potřebujete také pomoci,protože aby se člověk o své vůli při vědomí vlastních odborných a lidských kvalit šel dobrovolně sebeničit a nechat urážet nemá rozumný základ.
03. 10. 2007 | 10:57

bara napsal(a):

Ze se vam lidi chce diskutovat k takovemu clanku od "lekare a poslance". Vzdyt je to ubohe.
03. 10. 2007 | 10:58

Marta napsal(a):

pane Rathe, jste zlý, zákeřný, závistivý, pomlouvačný člověk. Vy do politiky vůbec nepatříte!Jste sice dobrý retorik, jste chytrý, ale nevyužíváte to k dobru věci. Lidé vás vůbec neberou, protože každý ví,že umíte pouze lhát,a pomlouvat. Jste stejná sorta jako Paroubek.Socanům věří většinou jenom socky kvůli podpoře.Volby nemůžete nikdy vyhrát, protože ty vaše preference jsou vycucané z prstu. Já jim nevěřím.
03. 10. 2007 | 11:01

moucha na zdi napsal(a):

Sociální demokracie je zrejme nejkapitalistictejší stranou v Evrope. Alespon pokud jde o papalášské výhody poskytované svým špickám. Zatím co pred volici CSSD propaguje sociální rovnost a milionárskou dan, její predstavitelé si užívají luxusu.

Lidový dum totiž práve vybírá dve auta i s ridici, která budou k dispozici pro cleny predsednictva a stínové ministry. A to i presto, že vetšina z nich pobírá náhrady na dopravu z Parlamentu.

„O nákupu nových aut jsme rozhodli už pred mesícem, náklady vám ale ríkat nebudu,“ sdelil LN ústrední tajemník Lidového domu Jirí Havlícek. Krome aut mají špicky CSSD nárok také na telefon, poštovné a náhradu nekterých cest.

Socialisté se opatrení ale presto zastávají. „Já to chápu, protože ne každý treba umí rídit auto. Navíc si myslím, že je vecí každé poslanecké strany, jaký komfort zajistí svým clenum,“ reagoval místopredseda CSSD Zdenek Škromach.
Lidove noviny, 3. ríjna 2007
03. 10. 2007 | 11:01

Alf napsal(a):

Už jste se omluvil panu Dr. Cabrnochovi?
03. 10. 2007 | 11:10

Kaktus napsal(a):

Trefný článek
03. 10. 2007 | 11:16

Petrman napsal(a):

"Muž pro zvláštní účely" Marek Dalík ten nám ještě ukáže.
03. 10. 2007 | 11:20

Vladimír napsal(a):

Vážení, pan Topolánek je nyní největší ostudou naší republiky !!! Je to primitiv největšího zrna, z nějž je na mrtvici i prezident Klaus, který není svatý.Směje se nám celá Evropa, kde jsme takového O S L A vzali. Dobře nám tak !!! Asi před dvěma roky jsem s Topolánkem diskutoval na rozhlasové stanici v souvislosti s naší revolucí roku 1989. Tento Topolánek se vyjádřil, že tam u nich na severní Moravě ani nevěděli, že je nějaká revoluce !!! Tak jsem mu jasně oznámil, že nemá v politice co pohledávat. Oslů tam přece máme dost a Topolánek to stádo jem rozšířil.
03. 10. 2007 | 11:34

xyz napsal(a):

Pane Rathe,
pevně věřím, že zdejší nenávistné plivance berete s nadhledem.Jsou pouze hloupou reakcí na to, že boříte už zase ten jediný a správný pohled na naši báječnou, modře zabarvenou iluzi.Držím Vám palce.
03. 10. 2007 | 11:34

RA napsal(a):

pane Rathe, vy jste profesionální lhář, prý se máte písemně omluvit europoslanci Cabrnochovi za lživý článek o něm, a souhlasíte s omluvou, jinak byste byl asi odsouzen k pokutě. Můžete se k tomu vyjádřit ? Lžete pořád, nebo jen někdy ?
03. 10. 2007 | 11:41

deska napsal(a):

Vážený pane Ráth, žádná firma J§T neexistuje, existuje jen J&T. Prosím omluvte se.
03. 10. 2007 | 11:44

moucha na zdi napsal(a):

David Rath......pravdepodobne nenaplnená touha po moci ústí v nespokojenost z osobní životní situace, jež je citelná v neuveritelne radikálních postojích, které David Rath zaujímá k sebemenší kritice. Zpusob, jakým ji vyhodnocuje, je pro cloveka v jeho funkci prakticky neúnosný. Cítí se jí být totiž napadán, zesmešnován i destruován, ale jenom ne osloven. Jde v jistém smyslu o vážné selhání osobnosti, o stále skrytý permanentní fóbický stav, který prakticky znemožnuje postiženému konstruktivne komunikovat se svým okolím. Je možné, že takovýto clovek, pokud má funkci, trpí primárním pocitem stálého ohrožení a nedocenenosti. Stále se snaží delat všechno proto, aby své okolí presvedcil o své jedinecnosti, jejímž úcinným nástrojem je demagogie. Bez schopnosti prirozené kritické reflexe , s myslí neustále preplnenou myšlenkami \"vrátit úder\", se však stává sice nebezpecnou, nicméne smešnou postavou.
03. 10. 2007 | 11:46

moucha na zdi napsal(a):

Komu se Rath bude muset omlouvat priste????

Exministr zdravotnictví David Rath (CSSD) prohrál spor s europoslancem Milanem Cabrnochem (ODS). Musi se mu omluvit.

Rath se musi omluvit i Julinkovi. Omluva a odškodné ve výši dvaceti tisíc korun. To je výrok Krajského soudu v Praze. Ten rozhodoval ve sporu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a jeho predchudce Davida Ratha. Julínek žaloval Ratha kvuli tomu, že ho mel pri uvalování nucené správy na VZP osocit z obchodního napojení na tuto zdravotní pojištovnu.
03. 10. 2007 | 11:51

srp napsal(a):

Nechápu proč někteří nadávají panu Rathovi, konečně jsem si vyjasnil nejasnosti a propletence kolem "volva", což v tisku bylo pouze nastíněné.Nelíbí se mi to, jde i o naše peníze. Pane doktore pište dál o nejasných věcech v tisku velice rád je čtu, od vás se dozvím pravdu, děkuji.
03. 10. 2007 | 11:55

mach napsal(a):

tak rekl srp a kladivo
03. 10. 2007 | 11:59

Boleslav D. napsal(a):

Velmi dobry a jasne napsany clanek. Velmi uboha diskuse ze strany "modrych fanatiku"...
03. 10. 2007 | 12:05

Michal napsal(a):

To Boleslav D.: jediný fanatik tady je Rath. A i když je to lhář, tak na rozdíl od vás je inteligentní. Jestli vy tohle považujete za dobrý článek, tak by mě opravdu zajímalo vaše vzdělání...
03. 10. 2007 | 12:21

Martinko napsal(a):

On tu cast sveho soukromeho domku musel pronajimat, aby mohl vyprat penize od farmaceutickych firem. Lékařská komora je stejně bohatá až hrůza. Doktoři mají platy, kterým byste ani nevěřili. Tak mohli platit i Rathovi.
03. 10. 2007 | 12:22

gama napsal(a):

lidi neblbněte. socani si přeci platí provokatéry.
03. 10. 2007 | 12:26

Boleslav D. napsal(a):

Michal:
Mam pet obecnych (ale ctvrtou tridu jsem opakoval).
03. 10. 2007 | 12:33

moucha na zdi napsal(a):

Obvinení, která David Rath vznáší bez dukazu vuci politikum opozicní ODS a zejména vuci jejímu predsedovi Mirkovi Topolánkovi jsou vetšinou tak neverohodná, že nemá cenu je ponekolikáté podrobne rozebírat: zustávají v rovine pomluvy.

Ukazuje se ale, že pokud jde o podezrení z korupce, je na tom David Rath o dost hur, než jeho dnešní politictí protivníci (dnešní proto, že prošel celou radou politických stran, vcetne ODS). V Rathove okolí korupce evidentne kvetla.

Jak vlastne poslanec Rath prišel ke svému rozsáhlému osobnímu majetku?
03. 10. 2007 | 12:35

ducheva napsal(a):

Psi vyjí, ale karavana jde dál........... Lidi, proč se zlobíte, máte děkovat, že se angažuje, třeba je něco dělat a ne se bát říct pravdu. Po přečtení příspěvků mám dojem, že "nejsou lidi", chybí i v politice. Každý ví, co se má, ale většina se bojí a tak štěká, ale pozor pes, který štěká nekouše, většinou chce zahnat nepřítele, protože se střetu bojí, k boji často nedochází a to je v tomto případě chyba, sázím na výhru. Ten,kdo má čisté svědomí, se bát nemusí.
03. 10. 2007 | 13:36

rony napsal(a):

Pane Rathe,proboha, skloňujte správně zájmena (viz např. 2. odstavec). Vždyť jste byl ministrem!
03. 10. 2007 | 13:37

J. Švorčík napsal(a):

Vy tady pořád mluvíte o majetku.Já bych si od pana doktora s klidným svědomím nechal vypsat i úmrtní list.
03. 10. 2007 | 13:42

wer napsal(a):

je úsměvné jak diskutující akceptují (někteří plni nenávisti) mediální hry .Gross, Kraus, Topolánek, Čunek, Kalousek, koncipent Langer, atd., atd - to jsou jen malé ryby. Proč nám "investigativní" novináři nesdělují, jak přišli ke svým miliardovým majetkům přišli např. různí Komárkové, Kellnerové, Pitrové (ale on vlasntě byl jen poradce, že), Krejčířové atd. Chybí jim odvaha, nedostávají od nezávislých "zdrojů" nformace nebo chybí hmotná pobídka?
03. 10. 2007 | 13:46

BRT napsal(a):

Jak je možné,že jsem si nepřečetl nic o Kubiceho zprávě a žoldácích v dresu ODS? To vás váš vůdce moc nepochválí.
03. 10. 2007 | 14:19

Pavel napsal(a):

Vážený pane Rathe,
řev modrých ptáků a kdákání modrých slepic je samozřejmě pod vaši úroveň. Jejich inteligence (pokud se vůbec dá o nějaké hovořit)je prakticky nepostřehnutelná. Pár slov k práci mých kolegů novinářů. Jsem aktivním novinářem už pěknou řádku let, a i když mám v dobré paměti slova mojí babičky, že "do vlastního hnízda se kálet nemá", stále častěji se přikláním k vyjádření ctěného kmeta z Vysočiny, který obec novinářskou označil za "žumpu". Naprosto mi není jasné, proč všechna média rozebírají kauzu dnes soukromníka Grosse, když je zde celá řada nevysvětlených průšvihů členů současné vlády. Proč například podivně utichl zprvu halasný ruch kolem nepochopitelné laxnosti českých ministerstev při čerpání peněz z EU? A to samozřejmě není jen případ jihočeské mamky paní Kuchtové. Tady nejde o pár ušmudlaných milionů, ale o těžké miliardy, které budou chybět nejen ve školství, v kultuře, ve vědě, ale i v dopravě či v budování infrastruktury měst a obcí. Kolegové novináři mi to asi budou mít za zlé, ale mně jejich konání připadá jako poslední stadium demence v období permanentní okurkové sezóny.
03. 10. 2007 | 14:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

opět jsem byl nucen smazat několik textů, které to s urážkami už poněkud přeháněly (viz Kodex diskutujících). Bude-li to třeba, budu hrubé urážky, výpady a vulgarismy mazat dál.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2007 | 14:28

Jirka P. napsal(a):

Hned se čtením titulku jsem si tipoval,jací supi se na dr.Ratha opět slétnou a nijak jsem se nemýlil:Ti ptáci jsou totiž stále ve střehu coby ochránci těch nejdemokratičtějších zájmů.Jen jejich metody jsou poněkud mimo mísu demokratického střetu názorů.
03. 10. 2007 | 14:33

stejskal napsal(a):

A pro pana Pepu:

zvýrazňování textů na úkor jiných diskutujících (i.e jejich psaní velkými písmeny) je na těchto stránkách v rozporu s Kodexem diskutujících http://blog.aktualne.centru...

Proto jsem ten Váš smazal též. Prosím, abyste v této praxi nadále nepokračoval.

Díky.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2007 | 14:35

Fanda Ratha napsal(a):

Ah, muj oblibenec David Rath se opet ozval. Clovek co zavinil ze LK ztratila miliony korun diky jeho casopisu, clovek jehoz nejvetsi talent je urazeni politickych protivniku, clovek ktery prolezl celou ceskou politickou scenou nez si nasel korytko u CSSD...se ozval.
03. 10. 2007 | 15:36

Kuliferda napsal(a):

Modrý kadrováci , a Stejskal. - Modrý právo v praxi.
03. 10. 2007 | 15:39

Fanda Ratha napsal(a):

Ze zivotopisu Davida Ratha,

"Narodil jsem se 25.12.1965 v pražské podolské porodnici. Prý tam príliš netopili, asi se šetrilo, a já jsem prochladl. Od toho okamžiku jsem proto nastaven na chladnejší klima a špatne snáším horko. Moji rodice jsou oba lékari. Deformace tímto povoláním se záhy prenesla i na me".

Ze Rath nesnasi horko pochopim. Ze je "zdeformovany" bych mu take nezazlival. Ale ze je to bezcharakterni politicky turista me vadi.
03. 10. 2007 | 15:45

Fanda Ratha napsal(a):

to Kuliferda,

A jakou mas ti barvu ferdiku? Osobne bych rekl ze Stejskal je bezbarevnej. Ale ty to asi temi rudejma ocickama vidis jinak.
03. 10. 2007 | 15:47

Fanda Ratha napsal(a):

Rath je zbabelec. Kazdy si snad pamatuje jak se Rath drzel korytka v LK i kdyz uz byl ministrem zdravotnictvi za kratoucke vlady Paroubka. Co to bylo za usili nez se vzdal toho zaruceneho korytka v LK. Muselo to byt pro nej tezke rozhodnuti. Ze to byl stret zajmu Ratha nezajimalo. I kdyz to snad videl kazdy obcan CR. Ale ethika Ratha nezajima. Rath "proplaval" snad celym polititickym spektrem. Konecne narazil na Paroubka. Ten potreboval hulvata jehoz jedina kvalifikace je talent urazet opozici. A tak se Rath stal clenem CSSD.
03. 10. 2007 | 16:04

Kuliferda napsal(a):

Modrý právo v praxi. Kádrováci, kam se člověk koukne. Mají to v popisu svojí existence. Bez modrý šipky ani zrno nazdar. Přečti si tu škatuli ze Žďáru a s rudou se obracej na rudý. Vy modrý straky to máte jednoduchý. Jen vás někdo kritizuje , tak je hned rudej. Podle rudejch: Kdo nejde s námi jde proti nám . Modrej jako rudej. Bolševik jako boševik. Už aby ti zdražili, modrej svazáku. Ale bacha , abys potom nezrudnul vzteky. To Fanda Ratha.
03. 10. 2007 | 16:35

Mleziva napsal(a):

2 Kuliferda: když dnes je velmi těžké odlišit rudou od oranžové :o)
03. 10. 2007 | 16:42

Pavel napsal(a):

To:FandaRatha.Zaslepenost modroptáčnických fandů je příslovečná a budou se raději šplouchat v rybníce pomluv, než aby viděli potopu kolem sebe. To Vám nevadí, že současná vláda amatérů prošustrovala více než 90 miliard z fondů EU a je jen ve hvězdách, zda je ještě někdy uvidíme? Prožil jsem řadu let na tzv. Západě a mohu odpovědně prohlásit, že doktor Rath je snad jediným českým politikem, který se může západním politikům rovnat. Vystupováním, chováním, rétorikou. A to prosím je jeho slovník ještě vybraný! Přál bych Vám zúčastnit se alespoň jednou slyšení v kongresu USA. To je nářez! Je vidět, že jste pane příliš zvyklý na český rybník a zdaleka nemáte ani tušení, jak vystupují politici za našimi humny. Pokud máte podezření, že jsem fandou ČSSD, mohu Vás vyvést z omylu. Volím vždy krajní pravici!
03. 10. 2007 | 16:48

moucha na zdi napsal(a):

Darek pro Kuliferdu,

Poslanci s komunistickou minulosti za CSSD

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Milos Melcak, byl clen KSC, presne obdobi nezjisteno
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
Za ODS bych dal Tlusteho. Mas jine Kuliferdo? Mozna muj seznam neni aktualni. Ale porad ti to snad da predstavu.
03. 10. 2007 | 16:52

Fanda Ratha napsal(a):

To Pavel,

Muzu vas ujistit ze jsem na \"zapade\" NIKDY nepoznal \"politika\" jako Ratha. Je to politicka prostitutka. A odkud jste sebral vyraz \"modroptacnicky\"? Asi ze stejneho slovniku ktery pouziva Rath. Vite jak je dnes Rath bohaty? A to za par let v politice?
03. 10. 2007 | 16:59

Fanda Ratha napsal(a):

To Pavel,

Sorry, co je ta krajni pravice?
03. 10. 2007 | 17:01

moucha na zdi napsal(a):

Konecne pravdivej titulek:

David Rath, \"Silena spirala\".

Spirala od doktora az k demagogickemu CSSD hulvatovi.
03. 10. 2007 | 17:07

moucha na zdi napsal(a):

Konecne pravdivej titulek:

David Rath, \"Silena spirala\".

Spirala od doktora az k demagogickemu CSSD hulvatovi.
03. 10. 2007 | 17:07

Kuliferda napsal(a):

Chybí ti tam ten hlavní. Co ho tak tenhle národ miluje - obzvlášť ten modrý. Děd Vševěd Klaus. Jeho přihláška do KSČ byla jen přirozenou cestou , jak se dostat až k neviditelný ruce trhu. Taky pamatuju jednoho lidoveckýho činovníka, jak vítal okresního bolševika: Vítám tě soudruhu tajemníku. Četl jsi už můj referát? Máš k němu nějaké připomínky?
A toho Klause tam nevzali jen proto, že už tehdy byl tak přechytralej a protivnej, že o něj ani rudej bolševik už nestál. Zajímalo by mě osobně tak, jak tento vševědoucí Atom všehomíra vidí Čínu. Vládnou komouši , ale takovou neviditelnou ruku trhu by jim mohl závidět i občan Tunel.
03. 10. 2007 | 17:07

Pavel napsal(a):

To Fanda Ratha: Jsem toho názoru, že bohatství je u politika plus. Alespoň nemá zapotřebí krást. Na Západě nemá chudý politik šanci. To jen u nás se stále kupodivu prosazují do vrcholné politiky dělnickorolnické kádry, které nemají o vrcholné politice ani šajna. Apropó co je krajní pravice ví asi každý průměrný inteligent.
03. 10. 2007 | 17:12

Kuliferda napsal(a):

Jasně . Stačí se podívat do Polska. Uvažujou, že Ježíše Krista udělají polským králem a Tinky Winkyho - či jak se jmenoval - nechali prověřovat, jestli není teplej. A Langer chce k vůli image přejmenovat Ministerstvo vnitra na M. vniřních věcí. To jsou starosti! Možná by to mohli zkrátit na Interna Straky. Nebo na M. lásky a pravdy. Konečně by došel slavnej Samet svýho naplnění.
03. 10. 2007 | 17:18

moucha na zdi napsal(a):

To Pavel

No a nejlepsi je kdyz multimilionarskaj \"politik\" jako Rath ktery ziskal svuj majetek od 1990 kdyz byl chudej student, dnes prohlasuje socialni citeni. Rath je podle me nechutny karieristicky politicky milionar co se vydava za obrance chudych. Mas jiny nazor?
03. 10. 2007 | 17:28

moucha na zdi napsal(a):

To Kuliferda,

Nevim proc porad zvatlas o modre barve. Bejt tebou, tak by me vice znepokojovala ta ruda. Znas tohle?.......

Filip chce nastartovat modernizaci KSCM. Nedavno prohlasil, \"Pokusme se vrátit k V. I. Leninovi,\" . A dodal, \"Gottwalduv postup ve válce, postup po válce, po roce 1946, nakonec i v roce 1948 byl ciste ustavni, a je KSCM pripravena ideove, teoreticky, ale zejména politicky a vecne vyvolat a postavit se do cela eventuálních revolucních procesu ? \"

Bejt tebou tak se nebojim modre ale rude.
03. 10. 2007 | 17:32

moucha na zdi napsal(a):

To Kuliferda,

Uklidni se. Klaus nevladne CR. Momentalne vladne Topolanek. A snazi se mu kousat na patu tlusty a hladovy buldog Paroubek. Presidentem zustane Klaus. A vis proc? Protoze ani CSSD co si rika \"druha nejsilnesi\" nedokazala vyprodukovat jedineho kandidata. Paroubkovo \"Eso v rukave\" je asi tak hodnotne jako jeho prohlaseni ze bude kandidovat na hejtmana. Je to komedie komicke strany slozene z par hulvatu a sasku. Bude Rath kandidovat na hejtmana? Lol!!!!
03. 10. 2007 | 17:42

Kuliferda napsal(a):

Masařko! Nějak ztrácíš nervy. Mám příbuzné hodně daleko venku a kamarády žijící dlouho jinde daleko. Ptal jsem se příbuznýho: Proč jsi neřekl , co je ta slavná demogracie za sajrajt. Odpověď: Nevěřili byste, a nechtěli jsme vám brát iluze. Takže tržní sajrajt je všude , akorát u nás má ty správný český nuance. Čeho se mám bát rudejch? To si opravdu myslíš, že chtějí vládnout, a že by tu něco měnili? Vždyť v tom jedou. Tak o čem to blábolíš. Katastrofou týhle země jsou bataliony nadšenejch svazáků. Jednou rudý, teď zase modrý. Ode zdi ke zdi. Žádný střed. Buďto všechno státní, nebo zase všechno privátní. Etc. Vysokoškoláci budou třeba budou platit školné. Dobře jim tak. V této zemi je to sociální skupina , která se shlíží v modré barvě. Takže si svůj život budou žít na dluh .Ostatně to je přece moderní způsob existence, tak typický pro tu obdivovanou Ameriku. Seš modrej mozek, kterej má svýho třídního nepřítele. Co se děje u socanů , je mi úplně jedno. Politický partaje jsou pro de.bily, který potřebujou nějaký hotový pravdy a ideového nepřítele. Ty seš toho zářným příkladem.
03. 10. 2007 | 18:15

kadlous napsal(a):

Kuliferdo - souhlas !
03. 10. 2007 | 18:30

Fanda Ratha napsal(a):

Kuliferdo?

Jake mas vzdelani?

"Mám příbuzné hodně daleko venku a kamarády žijící dlouho jinde daleko."

Co??? No ale podle toho co tu pises bych rekl ze na prumerneho volice CSSD urcite mas.
03. 10. 2007 | 18:47

Fanda Ratha napsal(a):

Silena spirala......

Soc.dem. r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku

B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.
Neni to komicke ze dnes CSSD kritizuje ODS?
03. 10. 2007 | 18:50

ALDO napsal(a):

Mám dojem, že se příspěvky vzdalují od tématu. Těch pochybností a náhod, které prokazují propojenost Topolánka a Dalíka je přece jen moc. Neberu argument, že co se nedá jednoznačně dokázat, jako by nemělo svou důkazní hodnotu. Počkám si, co přinese čas a jaké další "podivné kšefty" na Topolánka a Dalíka ještě vyplavou. Pavla Topolánková mě kdysi na gymplu učila a maturoval jsem u ní - byla fajn, dnes mi je jí líto.
03. 10. 2007 | 19:16

Fanda Ratha napsal(a):

To ALDO,

Ja se take tesim. Mozna se neco podari. Ivo Svoboda? To vyslo. Snad i Gross? A nebo dalsi hvezda CSSD? A co podivne ksefty Paroubka na Prazske radnici? To by se melo konecne prosetrit!!!
03. 10. 2007 | 19:35

Fanda Ratha napsal(a):

To Kuliferda,

Ztoporenej prostrednicek Topolanka je jedna vec. Ztoporene ego Ratha je neco uplne jineho.
03. 10. 2007 | 19:38

Karla napsal(a):

Lidičky, je mi z vás špatně. Jste stejní jako ti novináři, co odvádějí pozornost jiným směrem. Prostudujte si raději blížící se reformu, která je teď jaksi v pozadí, ale brzy se dotkne nás všech. Je křivá, jako její autoři. Jestli Vám vůbec dochází její dopad, tak aspoň rozpoutejte diskusi. Ať nevyskakujete s křížkem po funuse, což by se někomu moc hodilo.
03. 10. 2007 | 19:38

Fanda Rtha napsal(a):

Omlouvam se ze nemam vtipy o Rathovi. Nejsou. Ten clovek je tak nechutny ze o nem ani nikdo vtipy delat nechce.. Videl nekdo Ratha se usmivat? Je to skleb a nebo krec?
03. 10. 2007 | 19:45

Fanda Ratha napsal(a):

Navrhuji dat Rathovi monicker "Silena Spirala" Ten dokturek uz udelal tolik obratek, ze by se to hodilo. Vi nekdo v kolika politickych stranach ten sasula uz pusobil?
03. 10. 2007 | 19:55

Kuliferda napsal(a):

Mediální policie modrý straky v pohotovosti. Hlásí to ta mluvící burýna z Min.zdr. Fandu zdraví Klausova přihláška do KSČ. Filip nehlásí, ale už bez problémů připravuje svůj komoušský klub na prezidentistovo hlasování. A dobře to dopadne. Jako minule. V Lánech byl Grebeníček, teď tam bude Filip. Ale Fanda strach nemá . To jsou přece bolševici , soukmenovci ve zbrani. Tutlá se to, ale Filip tam doručí Klausovi konečně rudou knihu. Právě takovou, kterou hřál na své hrudi Gagarin.
03. 10. 2007 | 20:02

Kuliferda napsal(a):

To Karla. A co s tím chceš asi dělat? Novej samet? Už proboha žádnej . Máme , co jste chtěli. Daňovou revoluci. S tím, co máš na mysli, musíš někam jinam. A kam? No na lampárnu přece.
03. 10. 2007 | 20:05

moucha na zdi napsal(a):

to Kuliferda,

Filip chce nastartovat modernizaci KSCM. Nedavno prohlasil, \"Pokusme se vrátit k V. I. Leninovi,\" . A dodal, \"Gottwalduv postup ve válce, postup po válce, po roce 1946, nakonec i v roce 1948 byl ciste ustavni, a je KSCM pripravena ideove, teoreticky, ale zejména politicky a vecne vyvolat a postavit se do cela eventuálních revolucních procesu .\" Jak to ctes Kuliferdo?
03. 10. 2007 | 20:59

moucha na zdi napsal(a):

Silena Spirala CSSD......

Nejprve jak vypadá ta bežná predstava: obtloustlý padesátník ponurého vzezrení, pripomínající Formanovo Horí má panenko, malounko ríznuté Hitchkockovým horrorem. Upírá do televizní kamery svuj uhrancivý, ponekud skelný pohled a každou kletbu na adresu svých politických protivníku zacíná sugestivním „no tak podívejte se…“ Divák uvažuje, má-li radeji vlézt pod stul nebo se zamknout na WC, a zároven tuší, že ani na jednom z tech míst se už nikdy nebude cítit bezpecne.

S tím vším má být nyní konec. Pan Dimun doporucuje vybrat tri mluvcí: za prvé, usmevavého mladíka, komunikativního, vzdelaného a zcestovalého. Za druhé, aktivního podnikatele, který vysvetlí svým kolegum, proc je dobré být v CSSD. A za tretí všeobecne respektovaného vedce z univerzitního prostredí. Tím dostane strana hned tri výrazne lidské tváre. Jakmile se zjeví na obrazovce v poslední predvolební prezentaci CSSD, televizní divák, zbavený strachu, vyleze zpod gauce a odebere se k volební urne dát svuj hlas cervené ruži.

Chápu jakési rozpaky, které zjevne funkcionári CSSD nad poradenskou cinností pana Dimuna pocitují. Mám jakési mlhavé podezrení, že se sice jako poradce osvedcil v práve probíhající výmene manželek pana predsedy, ale lpí na nem stín neúspechu US-DEU, které kdysi nepochybne také radil. Navíc otcové CSSD mohou snadno namítnout, že takové mluvcí už strana vlastne má a nepotrebuje je nikde hledat. Usmevavý komunikativní mladý muž, vzdelaný,a zcestovalý – kdo jiný by to mel být než dr. Rath! Povest rebela (což Dimun doporucuje) si muže vysloužit tím, když ponekud priblíží dnešku termín, v nemž hodlá vystrnadit pana Paroubka z funkce predsedy strany. Uznávaný univerzitní vedec – to je prece prof. Jicínský, který si vydobyl ostruhy už když asistoval pri zrodu „Ústavy CSSR“ z roku 1960. Problém je s aktivním podnikatelem: vhodný kandidát, Ivo Svoboda, sedí dosud v base, kam se dostal za vytunelování melnické kocárkárny. Už brzy jej ale propustí za dobré chování.
03. 10. 2007 | 21:02

Normální člověk napsal(a):

To Fanda Rátha:

Někoho tak plného nenávisti a zloby jako jste vy, jsem ve svém životě ještě nepotkal.

Vaše komentáře a příspěvky postrádají věcnost a vaše vystupování vyznívá jako kdyby vy jediný jste měl monopol na rozum. Vaše netolarence k názorům odlišných od vašich vypovídá o vašem "demokratickém" smýšlení.
Z vašich nenávistných příspěvků se normálnímu člověku chce zvracet.
03. 10. 2007 | 21:19

Fanda Ratha napsal(a):

To Normalni clovek,

Vitejte do sveta Davida Ratha. Uz to chapete?
03. 10. 2007 | 21:51

karel napsal(a):

Voliči pravice jsou mladi uspěšni vysokoškolsky vzdělani. To všude čtu. Ovšem jak čtu tady ty asi pravicove přispěvky tak o tom silně pochybuji. Připomina mi to tvrde jadro fotbalovych fanoušku kteři pod maskou anonymity davaji zelenou svoji agresivitě.
03. 10. 2007 | 22:28

Fanda Ratha napsal(a):

to karel,

Nevim jestli volici pravice maji vysokoskolske vzdelani. Jak vy se divate na vzdelani volicu levice a pravice? Proc Paroubek rekl ze je potreba modernizovat CSSD aby nalakala i lidi vzdelane a ze strednich vrstev?
03. 10. 2007 | 22:53

tak napsal(a):

Čechové jsou národ dobrý!Nešťastný, jenž v nouzi lká,

nechť se k Čechovi obrátí,ten mu rychlou pomoc dá;

byť i Čecha nepřítelem,nešetří Čech jeho vin.

Čechové jsou národ dobrý, a Ty Čechů věrný syn!
03. 10. 2007 | 23:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

jen pro informaci: smazal jsem dva pokusy pana Fandy Ratha o nevkusné anekdoty (navíc značně nepůvodní, poprvé jsem je slyšel v 80. letech a kupodivu se netýkaly demokraticky zvolených zastupitelů)) a jeden hrubý útok pana Kuliferdy.

Karla Hynka Máchu si samozřejmě cenzurovat nedovolím ;-)

Libor Stejskal, editor blogů
04. 10. 2007 | 00:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane kadlousi,

vyjádřit se samozřejmě můžete, k čemu chcete. Nicméně urážky na těchto stránkách zapovídá Kodex diskutujících (kdybyste nevěděl, o čem mluvím, tak např. o výrazech "modrá zrůda" či "Tupolpot"). Váš příspěvek jsem smazal. Tímto dosvědčuji, že se na těchto stránkách nemohou lidé svobodně vyjadřovat o těch, kdo řídí jejich životy, pokud se přitom nedokáží vyvarovat hrubých urážek a vulgarismů

Libor Stejskal, editor blogů
04. 10. 2007 | 00:17

kadlous napsal(a):

Pane Stejskale, přeji příjemný den. K Vašemu vyjádření pouze : já jsem v úvodu uvedl, že zkopíruji názory lidí z jiného (demokratického ) servru. Já rovněž jako Vy ,nesouhlasím s "tvrdými" výrazy, ale to byla kopie názorů lidí, kteří jsou rozlobeni z toho co se děje v politice, kdy hlavní slovo má politické seskupení, které se dostalo k moci podvodem na voličích a zneužitím spřízněných policejních složek k politickému boji.
Chtěl bych Vás požádat, aby jste se zcela nestraně podíval na to co se zde děje, co zde předvádí ten "člověk" a potom se pokuste najít slušné slovo, které by to vyjádřilo v plné šíři.
Opakuji - přeji Vám příjemný den. kadlous
04. 10. 2007 | 07:26

David napsal(a):

Pane Rathe, předložil jste poměrně slušný souhrn v základu podobných událostí, ale s rozdílným průběhem i výsledkem. Bohužel, mnoho lidí na to reaguje tím způsobem, že místo pokusu o nestranné zamyšlení se nad obsahem Vašeho blogu a nastavení zrcadla realitě, začnou furiantsky předhazovat aféry jiné - když se nedostává protiargumentů a uvedené skutečnosti vyvrátit nelze, je lepší odvést pozornost jiným směrem. A nejjednodušší reakce je vytáhnout rádoby podobné aféry, než se zamyslet nad tím, jak je možné, že např.poslanec Tlustý, byl jmenován ministrem financí a nikdo s tím problém neměl, ačkoliv dodnes neobjasnil financování svého bydlení ?! Je to zároveň i špatná vizitka novinářů, kteří se spíš než o důslednou novinařinu snaží psát podle poptávky, leckdy bulvárního typu. Mě osobně zajímají v současné době aktivity ministra Julínka a zveřejněné údaje o sponzorech jeho sdružení, ne občan Gross a spekulativní informace ohledně akcií ! O to ať se případně stará Policie ČR, finanční úřad a nevím jaká instituce ještě, jenže novinové titulky jsou plné Grosse. A kdybych věděl, kde lze koupit Volvo XC 90 3 roky staré za 400 tisíc, už bych se v něm vozil, ale holt nejsem vyvolený. Otázkou je, kdo a proč si zvolil zrovna premiéra ČR - že by vznikla obdobná aktivita k "Milujeme své poslance" a to " Milujeme svého premiéra " ???
04. 10. 2007 | 09:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den i Vám, pane kadlousi,

neumím posoudit činnost nikoho jedním slovem a jsem přesvědčen, že to ani není možné.

K tomu se domnívám, že se i ve velmi složité analýze, která se snaží popsat, co kdo "předvádí", lze obejít bez urážek a vulgarismů.

Snažím se, aby toto nebyl web povrchních jednoslovných hodnocení či výrazů hlubokého opovržení a vzteku. Svádějí totiž právě a jen k těm urážkám a poněkud ničí věcnou diskusi.

Pokud administrátoři jiných demokratických serverů tento můj názor nesdílejí, je to jejich výsostné právo. Zde jsou pravidla nastavena jinak.

Mějte se hezky

Libor Stejskal
04. 10. 2007 | 13:08

SuP napsal(a):

Pane Rath -
majetková přiznání, tak jak si je představujete a tak, jak si lze představit jejich funkčnost ve vašich rukou, budou stejným nástrojem zbytečné buzerace jako zbrojní průkazy. Kdo vás bude chtít zastřelit, opatří si zbraň a ne zbrojní průkaz.
Jestli si myslíte, že v této zemi, při známé profesionalitě příslušných ouředníků, zabrání majetková přiznání jedinému šíbrovi, aby nepřesunul státní miliardu z bodu A do bodu B tak, aby přitom nebyly všechny stopy včas zameteny, jste xmíchu.
Stejně jako vy nikoho nevyléčíte, protože se věnujete všemu jinému, tak policajt nevyšetří a magistrátní ouředník neohlídá.
A dokud tady v tomto státě budou hlavními moralisty lidi jako vy, bude se náš absurdistán jenom stále více rozvíjet a vzqtat.
04. 10. 2007 | 14:48

MASH napsal(a):

Naprosto perfekni clanek se kterym zcela souhlasim! Celkem me i pobavil. Nadherne jste vystihl dnesni ceskou medialni "situaci". Dekuji pane doktore!
04. 10. 2007 | 23:16

dino napsal(a):

závistiví individua jako je MASH zde mají zelenou.
05. 10. 2007 | 12:45

RA napsal(a):

zloděj křičí, chyťte zloděje. Co kdyby jste nám napsal o panu Grossovi, a jeho zbohatnutí z neidentifikovatelného německého účtu ? Ten účet tam měl Gross sám, nebo ho tam máte jako strana ?
05. 10. 2007 | 20:07

Pavel II. napsal(a):

Vše je jasné, díky za článek
kolego Rathe.
Jak už jsem několikrát psal,
nehledě na všechny okolnosti je zapotřebí aby k volbám přišly 2/3 všech potenciálních voličů. Potom je třeba
zamezit fenoménu přeběhlictví.
Z toho zatím těžila z 90ti procent jedna nejmenovaná strana.
P.S.: nesnáším šmouly (a podvraťáky kteří mají prostředky a žaludek na výše uvedené manipulace a neštítí se ničeho -účel přece světí prostředky), ale modrou mám docela rád.
Z
05. 10. 2007 | 21:04

Anba napsal(a):

Do diskuse, ve které se angažuje Fanda Ratha nemohu přispívat.
05. 10. 2007 | 21:09

Petr napsal(a):

Nechápu proč se angažujete v politice, kde se vám vůbec nedaří. Řekl bych, že by jste se měl živit jako bulvární novinář. V kompromitování konkurence jste opravdu dobrý, bohužel jen v tom.
06. 10. 2007 | 15:48

LEVAK napsal(a):

Fatimo doufám že se Vaše 4 děti brzy dozvědí o Mohamedovi!Prý bude mít modrý plášť!
06. 10. 2007 | 23:42

Taar napsal(a):

Jak je vidět, tak "modří ptáci" začínají doslova výti.
No, není se co divit. Už i průzkumy, převážně z Prahy ukazují, že to s tímto národem snad nebude tak špatné, navzdory masivní masáži zdělovacích prostředků ve prospěch "státostrany" ODS. Dokonce si veřejnost nevšímá dalších hloupostí z dílny "Kubice".
Škoda jen, že se "modří ptáci" nezajímají o minulost a aktivity svých "vůdců". Stěží by jim pak pomohlo živošné uhlí, o tom jsem přesvědčen.
08. 10. 2007 | 08:24

Čáryyfuk napsal(a):

Souhlasím naprosro s Vladimírem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
08. 10. 2007 | 14:12

LEVAK napsal(a):

Ad RA:jak je to s účty modrých ve švýcarských bankách a co Lájosz Basci z Budapešti a neznámý dárce z Madagaskáru,etc.?
08. 10. 2007 | 14:20

hawk napsal(a):

s.Rathe, největší spirálu, zcela průzračnou a otevřenou jste předvedl vy sám pochůzkami od pravicových politických stran a k socánkům, kteří vás najednou chtěli a tak jste u nich zakotvil. Takže spirálka z prava do leva.

A je dobře, že víte, co může Julínek, vy jste si přece nahrabal dost, s farmaceutickými firmami, s VZP a dalšími, že? Takže ve vašem případě mlčeti zlato.

Jenže to byste nesměl být takový človíček, co do všeho kecá, ničemu nerozumí a mluví rychleji než přemýšlí, že ano:-) Hlavně že jste hulvát, aspoň ty vaše bláboly nejdou přeslechnout. A ještě nám řekněte, jak vám svědčí místu pucfleka u Paroubka, zajímalo by mě, jestli se třeba se Sobotkou a zlostmanažerem Tvrdíkem perete, kdo mu podrží dveře nebo deštník???:-)
09. 10. 2007 | 14:52

sydfrgse napsal(a):

No a teď si tu vy debílkové zaspívejte tu svojí....http://www.youtube.com/watc...
28. 10. 2007 | 19:41

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 13:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy