Návrh zákona o dani z příjmu a DPH

27. 11. 2012 | 18:18
Přečteno 3254 krát
Tento týden jsem do Poslanecké sněmovny předložil dvě novely zákonů. První z nich se týká zákona o dani z přidané hodnoty.

Současná právní úprava daně z přidané hodnoty, resp. její plánované zvýšení od roku 2013 nejvíce zasahuje nízkopříjmové a střední vrstvy obyvatelstva. Tito lidé se již v dnešní době díky hospodářské krizi a sociální politice současné vlády pohybují na hranici životního minima. Plánované sjednocení sazeb daně neumožní těmto lidem nakoupit ani základní potraviny nezbytné k obživě, což bude mimo jiné znamenat další zátěž pro sociální systém.

Proto navrhuji stanovit základní sazbu daně 20%, sníženou sazbu 14% a dále nulovou sazbu daně u následujícího zboží: chléb, mléko, máslo, maso, ryby, ovoce, zelenina a léky hrazené ze zdravotního pojištění.

Nulová sazba na vybrané potraviny a léky je sociálním opatřením pro nízkopříjmové skupiny lidí a pro vážně nemocné a chronické pacienty. U těchto skupin tvoří potraviny a léky zásadní podíl na jejich spotřebním koši. Nulová sazba DPH na ovoce a zeleninu má motivovat k preferenci spotřeby zdravých potravin.

Druhá předložená novela upravuje zákon o dani z příjmu. Zvyšuje výdajové paušály u příjmů z podnikání a upravuje sazbu daně z podnikání. Pro příjmy ze živnosti zvyšuje paušál z 60 na 70%. U příjmů z jiného podnikání stanovuje sazbu 70% místo stávajících 40% a u příjmů z pronájmu majetku zvyšuje sazbu z 30 na 50%. Dochází tak ke sblížení výše možných uplatnění paušálních výdajů tak, aby došlo ke snížení rozdílu mezi podnikání v zemědělství, kde je sazby stanovena na 80%, a v jiných oblastech.

Novela přináší změny také ve výši sazby daně z podnikání. Při základu daně do 1 milionu korun bude sazba daně 5%, do 10 milionů 15% a do 50 milionů 19%. Nejvyšší sazba daně bude ze základu daně nad 50 milionů a to 25%.

Současná právní úprava daní z příjmů zatěžuje nejvíce malé a střední podnikatele, kteří jsou nadměrně zasaženi probíhající hospodářskou krizí. Navrhovaná sazba daně je rozdělena tak, aby úprava podporovala menší a střední podnikatele, kteří jsou pro zdravou ekonomiku nejen České republiky zásadní. Zároveň dochází ke zvýšení sazby daně pro podnikatele s nejvyššími příjmy, monopolní a oligopolní korporace s vysokou mírou zisku. Tyto korporace, na rozdíl od malých a středních podnikatelů nemohou opustit trh České republiky díky svému výsadnímu postavení.

Návrh předpokládá navýšení finančních prostředků do státního rozpočtu, neboť velké korporace s nejvyššími příjmy jsou zdaněny vyšší sazbou daně z příjmů, což přinese do státního rozpočtu příjmy, které zcela vykompenzují snížení sazby daně z příjmů u malých a středních podnikatelů, resp. překonají dosavadní výběry.

MUDr. David Rath

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jim Devon napsal(a):

Pane Rathe, jak vysvětlíte:
1. Že jste v době svého zadržení měl teskopický obušek a tejzr?
2. Co ta 7čková krabice vína s penězi?
3. Už Vás propustili z vazby?

Díky za odpověď
27. 11. 2012 | 18:35

Kateřina napsal(a):

Chválím, opravdu velmi dobré a rozumné návrhy pro lidi ... Je vidět, že doktor Rath si uchoval sociální cítění... Jako OSVČ, která to nemá dnes opravdu jednoduché, to jednoznačně vítám... ovšem s prosazením to bude asi už takřka nemožné... možná... první vlaštovka... :-)
27. 11. 2012 | 18:39

Luba napsal(a):

Vězení, óóó, vězení,
tvoje železa jsou studený,
ach ouvej ...

Vězni svědomí 007-Rathovi se to v kobce prozpěvuje ... Ale, mezi námi, žádný sólista to není ...

Chtělo by to zpěv sborový!

Co pan Kalousek? Je to tenor, baryton, bas či basbaryton?
Co pan Kopřiva, a další pěvci z Ministerstva války proti občanům?

Co pánové z modrého hnízda? Ti by také mohli mít ke zpěvu blízko. Jsou modří ptáci zpěvaví nebo jen hrabaví?

A co pávomilní schvalovači církevních restitucí? To zase přibude bohulibých "projektů", až z toho mít katolický páv otrhaného biskupa.

Jóóó, na kůru se zpívalo vždy nejvelebněji!
27. 11. 2012 | 18:39

Realista napsal(a):

Socialni demokrati {potazmo levice} bez vas dopadnou jak ti sedlaci u Chlumce.
27. 11. 2012 | 18:44

Vlkodav napsal(a):

První návrh: pouze populistický nesmysl, kdyby jmenoval pouze léky (ale všechny), pak by to dávalo smysl

Druhý návrh: daně z příjmu placené paušálem je obecně zhovadilost, už dnes přináší nerovnost a místo k daňovým "optimalizacím". Byl bych pro komplexní řešení a ne pro kosmetickou úpravu.
A progresivní daň z příjmu právnických osob? Tak to už je úplný úlet. Omezte nesmyslné normy a povinnosti pro malé a střední podnikání a uděláte 100x víc.
27. 11. 2012 | 18:50

VFISCHER napsal(a):

PRIVILEGIA TĚCH, KTEŘÍ JSOU ROVNĚJŠÍ ! !

Máme tady několik tisíc vězněných kriminálníků a určitý počet vazebně stíhaných a všichni jsou si stejně rovní, jen někteří jsou si rovnější ! Ti můžou žvandat pod svou napoleonsko farizejskou fotkou svá moudra na blogu aktuálně ! !

V gangsterském Absurdistán - Gangsteristán - Kocourkově je možné skutečně úplně, ale úplně všechno ! Možná se dočkáme i kandidatury na prezidenta z kriminálu ! !
27. 11. 2012 | 18:57

SuP napsal(a):

Ještě že už mu ta vazba pomalu končí. Začíná (asi z hladu?)blbnout jako Dalibor.
Davide, v tom prvním ti chybí důležitý paragraf -
"O tom, kdo JE nízkopříjmová skupina obyvatel, rozhoduje David Rath".
27. 11. 2012 | 18:58

Kateřina napsal(a):

To Vlkodav: nesmysly, nezlobte se na mě, píšete Vy... Skutečně největším stimulem pro ekonomiku je neustálý tok peněz, pokud ji chcete nastartovat, musíte ji něčím "nakopnout", a to jde zase pouze penězi... je nepochybnou pravdou, že malí a střední podnikatelé zaměstnávají nejvíce lidí a tvoří většinu HDP!!! Takže podpora MSP je na prvním místě... Totéž platí o podpoře spotřeby lidí a dostupnosti základních potravin a léků... Oba návrhy zákonů se mi velmi líbí, jsou chytré a přitom velmi účinné... v jednoduchosti je vždy síla...
27. 11. 2012 | 18:59

Ládik!!! napsal(a):

Blouzníte. Nulová daň bude platit i pro kaviár? Je to z ryb, nízkopřijmové skupiny si pošmáknou.
27. 11. 2012 | 19:00

MartinO napsal(a):

A co to nižší DPH na ledničky, televize, auta atd. se zárukou 10 (nebo kolik) let o kterém jste tu minule blouznil? To už zase neplatí?
27. 11. 2012 | 19:08

Yosif K napsal(a):

Nulova DPH na potraviny - no to je skvely - proc to nezavedl socialisticky carodej FICO?

A proc nezavest nulovou dan na vsechno? Copak proletari potrebuji atuta nebo nabytek nebo stavebni material mene nez potraviny? Za sociku buyla na potravinach zaporna obratova dan az 50%. Proc nezxavest tady tohle? Jakepak to asi ma ekonomicke priciny ze nemuze byt uplne vsechno zadarmo, Davide Rathe? Ze by ta DPH nekde schazela? Prece staci zdanit bohace, (ty opravdu velke, ne ty co schovavaji schovavaji "zlutouske penizky" pod podlahou? )
27. 11. 2012 | 19:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, absolutně skvělá ukázka neuvěřitelné sockom drzosti tu.
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
Veselé krizování ...
27. 11. 2012 | 19:37

Yosif K napsal(a):

Proc jest v socialistickem raji DANSKU jiz 20 let DPH ve vysi 25% temer na vsechno vcetne POTRAVIN?????

Ze by v Dansku vladl nejaky protilidovy Pinochet ktery by sadisticky utlacoval proletare???????? Pro v Dansku nemaji nuloou DPH na chleba, masoi a mleko? Asi jim schazi Rath aby jim daval "dobre rady"........
27. 11. 2012 | 19:55

Yosif K napsal(a):

There was a doctor, on a high level,
speaking to proles, like a real rebel:
---"Why taking taxes from the poor proles?
---Better tax tycoons - as rich as a Cresus!
Go after rich ones - they are the devil!!!"
27. 11. 2012 | 20:10

SuP napsal(a):

Jak jsem se mýlil v politicích:
Nejebe muá z hladu. Takhle mu jebalo vždycky!
27. 11. 2012 | 20:14

neo napsal(a):

a platilo by to pro všechen chléb, nebo jen šumavského typu? Co když by ho pekaři přejmenovali na českou bagetu? A co rohlíky a housky? Ty jsou mimo?

Mléko super, ale opět jaké? A když na krabici napíšou mléčný nápoj, bude to na ně taky platit? Nebo to vztahnete na všechny mléčné výrobky?

Další věcí je, jak by se to projevilo v cenách. Co když by neklesly vůbec? Jen by stát přišel o slušnej balík. Jo a neni náhodou třetí sazba DPH zakázána? Mám dojem, ale je to opravdu jen dojem, že vaše vláda dojednala v podmínkách s EU jen 2 možné sazby. Maso, ryby... co uzené maso? A všechny ryby? Nebo jen čerstvé? Hnusnej mraženej vietnamskej pangasius je levná rybička bez ohledu na daň... sushi by dělnické třídě ale asi zachutnalo.

dále plácáte o motivaci ke spotřebě zeleniny a ovoce díky nulové dani. Platí to i naopak, tedy že vyšší daň na nezdravé potraviny naopak omezuje nákup? Někde na severu to zkusili a zase to zrušili, že to nemělo žádný efekt. divný, z vězení je na to asi jiný pohled.

u přímých daní jste vynechal ty nejvíce odírané. Zaměstnance. Co s nimi?
27. 11. 2012 | 20:21

zuzka napsal(a):

Velkým korporacím (tedy nevím, co je velká, střední, či malá korporace) se zvýší daně, velké korporace zchudnou a vyhodí zaměstnance. Nezaměstnaní budou nespokojení, tak zvolí levici, ti zvýší daně (- velké korporace už nebudou, střední korporace tím pádem budou považovány za velké) velkým korporacím, velké korporace zchudnou a vyhodí zaměstnance. Nezaměstnaní budou nespokojení, tak se zvýší daně (- velké korporace už nebudou, střední korporace tím pádem budou považovány za velké) velkým korporacím, ... a znovu...
Tomu se říká perpetum mobile po socialisticku.
27. 11. 2012 | 20:40

fikus napsal(a):

fešáckej krim, a já myslel že vazba má přísnější režim jak výkon trestu, zřejmě to neplatí pro všechny. Privilegovaní mají vazbu fešáckou.
27. 11. 2012 | 20:42

Targus napsal(a):

To zuzka:

Už vidím, jak odsud prchá ČEZ, RWE, Česká spořitelna, KB, Tesco, Česká pojišťovna, Allianz, Kooperativa jako by jim za patami hořelo. A už vidím, jak se na jejich místa sáčkují Es. Er. Óčka Franty Hamáčkovýho a Pepka Nováka s pěti zaměstnanci.

Btw. jste schopna nějakým normálním způsobem vysvětlit, že v Polsku a v Německu mají o třetinu levnější potraviny? A to podivnou náhodou zrovna ty, které jsou dokonce i poživatelné?

Děkuji za promptní odpověď.
27. 11. 2012 | 21:12

Targus napsal(a):

To neo:

Ale, ale, pán má mezírky. Třetí sazba v EU existuje, račte pilně hledat.
27. 11. 2012 | 21:16

Targus napsal(a):

To Yosif K:

V Dánsku mají 40 %-ní daň z luxusu na osobní auta. Tu byste taky bral?
A bral byste taky 50 %-ní zdanění nejbohatších, resp. nejvíce vydělávajících lidí?

Já všemi deseti. Tedy pokud bych bydlel v Dánsku. Tam je totiž nefalšovaný socializmus.
27. 11. 2012 | 21:20

Da.Rock napsal(a):

Yosif: Nulová sazba DPH na vybrané zboží funguje v celé řadě zemí, včetně těch, které byste zase nejspíš vy viděl jako vzor - třeba Británie.
Ostatně, víte kdo řekl: "Máte zavedenou DPH? Zrušte ji"!
Otec neoliberalismu Milton Friedman.
27. 11. 2012 | 21:50

Kanalnik napsal(a):

0% DPH v Irsku:

caj, kava, mleko, chleb, knihy, detske obleceni a boty, ustne prijimane medikamenty jak pro lidi tak pro zvirata, zeleninova semena, ovocne stromy, hnojiva, krmivo pro velka zvirata, pomucky pro postizene jako koleckova kresla, berle, zarizeni pro zlepseni sluchu

4,8% DPH v Irsku:

zemedelstvi (podrobnosti vynecham, tyka se hospodarskych zvirat)

9% DPHv Irsku:

turismus (restaurace, hotely, kina, kadernictvi a noviny)

13.5% DPH v Irsku

paliva (uhli, zemni plyn, kerosine na topeni), elektrina, veterinarni poplatky...

23% DPH v Irsku

vsechno ostatni (alkohol, autodily, CD, pocitace, kosmeticke pripravky, lednicky, nabytek, sekacky na travu, farmaka prijimana jinak nez ustne, hracky, naradi...)
27. 11. 2012 | 21:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Až zavřou Janouška, Rittiga, Dlouhého a další výtečníky, dozvíme se, jak to vlastně s obecným lidem dobře mysleli a vděku se nedočkali. MUDr. David Rath je vlastně filantrop, jen jeho Pražané( a ostatní občané) mu nějak nerozumí. Ale pořád je na tom lépe než Mozart, tan umřel v bídě (a taky měl problémy se ženskými). Toho je teď pan poslanec uchráněn a tak se může soustředit, má potřebný klid na práci.
BTW, ta paní s nickem Kateřina je MUDr. Pancová? A proč se neozývá MUDr. Kott?
Pane Stejskale, nebylo by dobré umožnit jim prezentaci? Lékaři dosud požívají privilegované postavení ve společnosti, Vezmeme-li například takového Ouzkého, Cabrnocha, Béma, Bartáka, Kubu, Macka, Čermáka,Julínka, Drymla (omlouvám se těm, na které jsem zapomněl)musíme uznat, že elita národa se nezapře.
27. 11. 2012 | 22:25

F.Srbek napsal(a):

Pane doktore zapomněl jste na zvláštní sazbu daně pro ty, co získavají peníze a majetek nezákonně. Mělo by být 100 procent včetně zabavení majetku.
27. 11. 2012 | 22:25

Yosif K napsal(a):

Da.Rock napsal(a):
Ostatně, víte kdo řekl: "Máte zavedenou DPH? Zrušte ji"!
Otec neoliberalismu Milton Friedman.
27. 11. 2012 | 21:50
Vite co, Milton Friedman navrhoval taky zruseni podpor v nezamestnanosti, omezeni Medicaidu a Medicaru apod.

Zruste podpory v nezamestnanosti, snizte poradne prubezne penze - at si kazdy setri na stary kolena sam - osolte platby u doktoru - at tam lidi moc neoxiduji zadara a nemusite pak vybirat DPH!!!!!!!!!

To je slovo do pranice. Socialisticky pobirat davky a kapitalisticky snizovat dane - sen moderniho lidstva!!!!

Mimochodem - kdyz uz v Cesku dle Ratha zacina hladomor -jaktoze jeste nejsou vyvarovny polivek zadarmo na namesich? Nemela by kazda rodina dostat na den pecen chleba a na mesic pytel ryze ze strategickych zasob?

V roce 1994 uprostred krize Finove sekli podpory o 40% a postavili na namesti polivkovy vyvarovny bve vojenskejchg stanech. Sakra - Rathovci by mohli v Hostivicich na namesti postavit vyvarovnu polivek pro hladovy proletare - to by byla predvolebni bomba!
27. 11. 2012 | 22:28

Yosif K napsal(a):

Btw. jste schopna nějakým normálním způsobem vysvětlit, že v Polsku a v Německu mají o třetinu levnější potraviny? A to podivnou náhodou zrovna ty, které jsou dokonce i poživatelné?
27. 11. 2012 | 21:12
To prebirate nejake halucinace ingeneura Paroubka?

Dale - v Palksu jsou nektere potraviny lacinejsi proto, ze zemedelci tam jsou mnohem vice dotovani (kde na to vzit - tohle aspon tvrdi cesti zemedelci.....) a presto tradicne ziji v temer dokonale bide (komu by se to libilo necht se prihlasi....)
27. 11. 2012 | 22:35

946 napsal(a):

Ale to je dojemné jak pan doktor myslí na obyčejné lidi i když je v kriminále. Takový hodný člověk až mi ukápla slza, ihned ho propusťte :D
27. 11. 2012 | 22:49

dočasný občasník napsal(a):

Je poněkud zvláštní, že:
ti, co v base bručí mají potřebu literárně se realisovati a lidu prostému svá duševní rozpoložení a moudra sdělovati.

Oscar Wilde napsal Baladu o žaláři v Readingu
K.H. Borovský Tyrolské elegie
Ada Hitlerů pak Mein Kampf

Máte se ještě hodně co učiti pane Rathe.
Vaše výtvory jsou zatím literárně slabé, pouhý to pisálkovský čajíček.
Pracujte na sobě a snad to bude příště lepší, nebo dokonce lepšejší !
27. 11. 2012 | 23:08

Antroid napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Proc jest v socialistickem raji DANSKU jiz 20 let DPH ve vysi 25% temer na vsechno vcetne POTRAVIN?????
----
Yosife, jsem pravičák, ale nebrání mi to v kritickém myšlení. Dánsko je úplně někde jinde a nelze ho srovnávat s kvazirozvojovou zemí, kterou se usilujeme opět stát.
Stačí letmý pohled sem http://en.wikipedia.org/wiki/Denmark#Economy .
Tamní obyvatelstvo tohle zdanění unese.
Navíc se jejich daňový systém nejspíš nevyvíjí tak debilně a chaoticky, jako ten Kalouskův.
27. 11. 2012 | 23:17

Targus napsal(a):

To Yosif K:

Dale - v Palksu jsou nektere potraviny lacinejsi proto, ze zemedelci tam jsou mnohem vice dotovani

Polští zemědělci mají vyšší dotace? I na zahraniční zboží v supermarketech?

Polský sedlák se má hůř, protože bere vyšší dotace.

Yožane, vy jste normálně ekonomický génius. Je vás tu škoda, vy byste měl už dávno sedět nejmíň na Wall Streetu.

Jinak mně je úplně jedno, jestli se má polský sedlák hůř nebo líp, než český. Mě zajímá cena týdenního nákupu, víme?
27. 11. 2012 | 23:33

Libertad napsal(a):

Pane Rathe, souhlasím, ale pro návrhy nemáte dojednanou politickou podporu, takže je to na nic.
Takto jste se měl věnovat svým spoluobčanům dříve. A ne přenášet milióny po kapsách, pardón , v krabicích.
Upřímně Vám přeji spravedlivý proces, což v tomto bezprávním státě bude těžko realizovatelné. Na druhé straně, co jste budoval, to si užijete.

S pozdravem

Sidonio Libertad
28. 11. 2012 | 07:06

Ládik!!! napsal(a):

Pane Rath,
v kolik máte rozcvičku? Nebo jste pořád na bidle?
Doufám, že tam nešmelíte s mědí. V Heřmanicích za to mají dusno, ale tam si to vrabci cvrlikali na střeše několik let. Máte možnost dělat v Litoměřicích na šroťáku? To je dobrý job.
28. 11. 2012 | 07:12

dedek napsal(a):

Jim Devon napsal(a):
Pane Rathe, jak vysvětlíte:
1. Že jste v době svého zadržení měl teskopický obušek a tejzr?
2. Co ta 7čková krabice vína s penězi?
3. Už Vás propustili z vazby?

Díky za odpověď

Ve vašem nicku bych změnil tři poslední písmena. Vážený!!! Už mu něco dokázali? Prozatím vše s čím přišli se jim rozpadlo pod rukama a prozatím nic nedokázali. Proč myslíte, že keště nezačal žádný proces? A, že by se jim sakra hodil. A mimochodem, v dnešní době je lépe bez ochranných prostředků ani nevycházet. Lidé dnes nosí daleko horší věci než je obušek. Neškodilo by začít používat mozek.
28. 11. 2012 | 07:14

Radio Gaga napsal(a):

Pane Rathe, jedna otazka:
Proc vlastne existuje DPH? Odpoved je jednoducha, aby bylo co rozkradat. Dane v CR a EU uz davno neslouzi na zajisteni sluzeb, ktere jednotlivec nedokaze zajistit sam-bezpecnost, kvalitni pravo vcetne jeho vymahatelnosti, infrastruktura, kvalitni vzdelani. Dane slouzi predevsim jako zdroj nezakonneho (dnes uz vlastne legalizovaneho) obohacovani sirokych skupin zlodeju, jejich pomocniku a prisluhovacu, nahoncich a vybercich. To, ze nakonec nekdo z uvedenych skupin zacne byt nepohodlny a dopadne na nej ruka pokriveneho prava se stava a bude se stavat cim dal casteji. Jak zdroje ubyvaji, tak se i boje mezi gaunery stavaji urputnejsimi. Ale obcane jsou s timto stavem veci verejnych spokojeni, tak proc ten zbytecny populizmus, kdyz vite, ze CSSD je stejne prohnila (staci jenom to, co se delo a deje kolem CEZ, fotovoltaiky, OZE, CSA, EU fondu, vnitra, Setuzy, zemedelskych fondu, pana Businy=Stredocesky kraj) jako ostatni (ne)vladnouci strany? Mimochodem, kdyz uz brojite proti DPH, proc nenapisete, ze mira zdaneni prijmu zamestnance v CR je kolem 70-80%? A proc s tim nezacnete neco delat?
28. 11. 2012 | 08:18

neo napsal(a):

Targusi, vy jste kamioňák? To by vás omlouvalo, ale vzhledem k vaší literární aktivitě pochybuji, že byste mohl mít problémy s chápáním psaného textu.
ANO 3 sazby existují, ale velmi záleží na tom, zda si je ony státy v EU vyjednaly. Náš stát tu možnost nemá. Můžeme mít díky ČSSD maximálně 2 sazby. Třeba se to ale už změnilo.
28. 11. 2012 | 09:00

seriózní chlapík napsal(a):

Radio Gaga

Přesně! Bohužel si to stále málo občanů uvědomuje. Mají vymyté mozky větami typu "socky okrádají stát". Chudí to v lepším případě dementují a ani je nenapadne, že to je přesně obráceně. Že je legálně okrádají a žijí z nich zlojedi. Proti těm se nakonec všechno obrátí, protože žijí v duchu "po nás potopa", tedy bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy obsažení ve známé výzvě jednoho z trochu delším dohledem - "kraďme méně!".
28. 11. 2012 | 09:24

Radio Gaga napsal(a):

seriozni chlapik.
Bohuzel, obcane tohto statu jsou stejni uz nekolik set let. Neokrada je nejaky imaginarni stat a imaginarni zlodeji. Stat je kazdy obcan. A zlodeju je tady taky vice nez male mnozstvi. Vsem to ovsem vyhovuje, protoze vetsina doufa, ze ukradne vic nez ji ukradnou ostatni. Obcane CR jaksi nechteji pochopit, ze skupina lidi, ve ktere lide kradou mezi sebou se nikdy nemuze prokrast k bohatstvi. Nejde to. Ciste matematicky a logicky. Pokud chcete krast, vzdy je to na ukor nekoho. Ale v konecnem souctu to da nulu. V realu to ovsem funguje tak, ze velmi male procento zbohatne a ostatni pilni malozlodeji na to jenom doplaceji. I presto, ze se podileji na nepravostech sec jim sily staci.
28. 11. 2012 | 10:03

český maloměšťák napsal(a):

Sám inženýr Kalousek přiznává , že velkou váhu ve směru zvyšování inflace / za rok 2012 cca až 3, 5 % / má jeho " reforma" (zdražování - zvyšování DPH...což, jak autor blogu správně tvrdí - zasahuje nejvíce nízkopříjmové skupiny - pokud je pak nevalorizovaná Minimal wage a důchodcům je také odebrán část jejich dosud zákonného nároku...o to tvrdší je dopad takovýchto " reforem" na jejich domácnosti ...o růstu váhy mandatorních výdajů dalších (plyn, elektřina, voda, léky, poplatky...)ve směru jejich spotřebního koše pak již bylo napsáno dost jindy/
O lokální , neexportní ekonomice pak již nemá cenu ani uvažovat - jaký je dopad takovýchto " reforem" na ni.

DPH jako jistý druh spotřební daně, diverzifikované tak, jakou politiku chce praktikovat.... má mít stát k dispozici jako nástroj tu tlumení spotřeby, jinde zase povzbuzení - nikolivěk že DPH používá jako bič beránka otřes se /pokud pak neumí vybrat daně jinde (/např. při dovozech z Asie/ - jde opět jen o bič).
Ale o tom jsempsal již mockrát - že ten, kdo neumí regulovat ..bude musit dřívě či později nařizovat. Bohužel exemplárním příkladem je masová vražda - za tiché podpory státu (nebudeme jmenovat, že...) došlo k tomu, že zemřelo několik desítek osob. Nikomu to nevadí - nikdo za nic nemůže...
ostatně co vlastně vyřešila a koho naopak silně poškodila tkzv. Hegerova prohibice ....to mi taka není jasné. Jediné co vím je, že neschopní a tajtrlíci si libují v symbolických gestech a prohlášeních.

Jaksi se tak zapomíná - kdo má tu krev na rukou.
A tak bude zajímavé sledovat, kdo všechno bude mít na bolbordech přimalovány nejen tykadla...ale i krvavé ruce , přičemž v jedné bude držet flašku špiritusu.
28. 11. 2012 | 11:50

český maloměšťák napsal(a):

re : ...jako bič či beránka otřes se...
28. 11. 2012 | 13:38

HELDON napsal(a):

RÁTH SE CHCE VETŘÍT DO PŘÍZNĚ NÍZKOPŘÍJMOVÝM I PODNIKATELŮM. JEŠTĚ SI MĚL VYPŮJČIT OD JYRKY SLOGAN "BOJUJI ZA VAŠE DŮCHODY"....
SVÝHO ČASU REPUBLIKÁN SLÁDEK TAKY PSAL CO BY TO CHTĚLO...MĚLO TO JEN JEDNU CHYBIČKU, A SICE, ŽE BY MU NA REALIZACI TĚCH JEHO PLÁNŮ CHYBĚLO X BILIONŮ...
29. 11. 2012 | 17:54

Jim Devon napsal(a):

dedek napsal(a):
Ve vašem nicku bych změnil tři poslední písmena. Vážený!!! Už mu něco dokázali? Prozatím vše s čím přišli se jim rozpadlo pod rukama a prozatím nic nedokázali. Proč myslíte, že keště nezačal žádný proces? A, že by se jim sakra hodil. A mimochodem, v dnešní době je lépe bez ochranných prostředků ani nevycházet. Lidé dnes nosí daleko horší věci než je obušek. Neškodilo by začít používat mozek.
28. 11. 2012 | 07:14

Co říkáte na fakt, že ho chytili přímo s penězi, in fla granti, jak se říká. To je málo? To, že není jediný, kdo by potřeboval zatknout, o tom žádná. K ochranným prostředkům - ještě si pamatuji případ důchodce, který měl na své chalupě na ochranu proti lupičům samostříl. Až jeden lupič dostal šíp do nohy, nebylo daleko a onoho důchodce zavřeli za ublížení na zdraví. Justice svým rozhodnutím vztyčila varovný prst. Jak je to spravedlivé? Toť otázka. Mozek používám, o tom nepochybujte.

Proto si také vybavuji Davida Ratha jako zakladatele LOK, předsedu ČLK, člena ODS, po roce 2006 člena a poslance již ČSSD! Doporučuji: http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/290-david-rath nebo http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Rath

Také si jej pamatuji jak jako předseda ČLK řekl, že by mu nevadil regulační poplatek 20 Kč. V ČSSD (až odešel z ODS) najednou mění názor. Není to zvláštní?

O techtlích a pronájmech s Klimovičovou, kterou až se půda pod ní podlomila shodil ze své lopatky se už ani nebavme. Taktéž o jeho osobnostní aroganci a povýšenosti.

Posuďte sám, ale jistě používáte mozek, proto Vám neříkám níc nového.
03. 12. 2012 | 11:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy