Arbitři arogance

28. 01. 2009 | 20:12
Přečteno 10420 krát
V debatě s redaktorkou Kalenskou jsem použil velmi zjednodušený a schématický historický exkurz do období hospodářské krize. Byla to reakce na její údiv nad některými body z návrhu ČSSD, jak čelit současné krizi. Nejprve jsem vzpomněl legendu o Hladové zdi Karla IV, spíš trochu v nadsázce, pak jsem pokračoval poukazem na zvýšené veřejné výdaje vlády USA za F.D. Roosevelta, kterými zvládal krizi. Následovala věta, jak čelilo hospodářské krizi nacistické Německo a k čemu jejich cesta vedla s dovětkem, že na to dnešní pravicoví ekonomové zapomínají.

Oklikou jsem se paní redaktorce snažil totiž vysvětlit, že lékem na hospodářskou krizi jsou zvýšené výdaje státu a ne šetření a současně, že hospodářská krize, pokud se nezvládne dobře, je živnou půdou pro katastrofu – válku. Vůbec nic jiného jsem na mysli neměl.

V dalších dnech už jen nevím, zda mám v němém úžasu jen „zírat“ nebo se smát, co se z toho dá politicky „uvařit“. Lidové noviny celý rozhovor podaly tak, jako bych doporučoval recept na krizi z dílny Adolfa Hitlera a hned v komentářích navíc dovozovaly, že vlastně tím schvaluji koncentráky, holocaust a já nevím co ještě. Ostatní média přidávala, že Hitlera za sociální politiku pochválil i rakouský hejtman Heider.

Vše přes to, že jsem okamžitě vydal stanovisko, že svůj zkratkovitý popis dějin jsem v žádném případně nemyslel jako pochvalu či návod. Ohradil jsem se proti jiné interpretaci mých slov, než jak jsem je zamýšlel a nad rámec jsem se i omluvil, neboť jako příslušník rodiny těžce postižené nacismem, jsem si vědom, jak je stále pro řadu lidí bolestná zmínka o A.Hitlerovi v jiné než negativní souvislosti.

Následovala reakce politiků z ODS, kterou považuji za něco naprosto nechutného a šokujícího. První místopředseda ODS při plném vědomí řekne do televize, že soc. dem. pod vedením Dr. Ratha se velmi přibližuje národně sociální straně pod vedením tehdejšího Hitlera a také doktora Goebbelse. Ví vůbec ten člověk co vyřkl? Zatímco můj výrok byl možná neobratný, tak jeho je rána kladivem mezi oči. Místo následné sebereflexe, o kterou se snažím, ODS jen dál přidává plyn. Chce svolat mimořádnou schůzi sněmovny k mému výroku. Je to naprosto zbytečné plýtvání penězi, časem a silami poslanců, ale jsem vlastně rád. Pro lidi to bude jen další důkaz arogance a naprosté ztráty soudnosti ODS.

Byl to místopředseda ODS Bendl, který první označil naši policii za Grosstapo, tedy Grossovo Gestapo. Pravá ruka premiéra pan Dalík v rozhovoru popsal, že pro Topolánka dělá podobnou práci jakou dělal Martin Bormann pro Hitlera.

Premiér Topolánek všemu nasadil korunu nacistickými slogany: osvětimská lež, noc dlouhých nožů a Es kommt der Tag. Nikdo ze špiček ODS se za tuto více či méně přímou propagaci fašismu dodnes neomluvil. Tito lidé však chtějí na mimořádné schůzi sněmovny někoho školit. Možná tak z bezbřehé arogance a sprostoty.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Anonymous napsal(a):

Studujme historii pečlivě, nezjednodušujme. Pokud historii neznáme, nemluvme o ní, studujme ji. Překrucováním historie se dopouštíme morálního prohřešku. Při studiu přemýšlejme, neberme studijní text jako svátost bez chyb. Dějepisci jsou znalci dějin, často ne sociologie a ekonomie.

Mimochodem, občas ani nestojí za to někomu argumentovat. Ač ad hominem nic nevyřeší - pane Rath, nemám o vás vůbec dobré mínění. Ani mi nestojíte za to, abych vaše argumenty, které občas bohužel zaslechnu, vyvracel.
28. 01. 2009 | 20:20

Špekay napsal(a):

Prostě mi v politice nějak páchnete, pane hejtmane, nemohu si pomoci - Hitler-nehitler.
28. 01. 2009 | 20:26

Ech napsal(a):

Stále jen blarátoboly a kecy kecy, ne kecičky, nýbrž jenom a jenom kecy a mlácená prázdné slámy. Co jiného od takového stranického proutníka. Co doba, jiná partaj.
28. 01. 2009 | 20:31

Myde napsal(a):

Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla Bla
28. 01. 2009 | 20:32

Hurá napsal(a):

Člověk stojící mimo politiku by Vám řekl : nic si z těch ubožáků nedělejte! Jsou to tonoucí, kteří se stébla chytají. Že se ve škole špatně učili a nepoznají materiál plovoucí od kamene pod svým krkem, je jejich věcí. Svojí negativní propagandou mohou oslovit zase jenom sobě rovné a ti ČSSD stejně nevolí, tak co. Chápu ale, že střetnutí se s blbem člověka urazí.
28. 01. 2009 | 20:32

frantisek napsal(a):

HAIDER...ne HEIDER...jeste se od Vaseho vzoru mate co ucit, ale naucte se psat alespon jeho jmeno...
28. 01. 2009 | 20:34

františek napsal(a):

mj. co říkáte na to, že Váš přeslušný předseda překřtil redaktoru Kalenskou na KÁlenskou? ČSSD=strana slušňáků a hochů od Bobří řeky, VY, Paroubek a Váš žák Dryml...z vašeho blogu by nezústalo jedno oko suché...
28. 01. 2009 | 20:38

narvikk napsal(a):

Výrok o Hitlerovi je nesmyslný už sám o sobě: Německo začalo zbrojit ještě před Hitlerem a samozřejmě, že pouhým zbrojením se nenastartuje hospodářský růst. Musíte alespoň vyrábět zboží, které si někdo koupí a ne zbraně, které pak maximálně použijete k rozpoutání války. Pokud už chcete používat přirovnání: samozřejmě proč ne, ale to proboha nenajdete nějaký lepší a vkusnější? Chápu, že Vaše znalosti ekonomie nejsou takové, abyste argumentoval jinými příklady a jmény, ale pak je tedy už lepší opravdu mlčet. Stejně hloupě můžete říct, že Husák měl dobrou politiku zaměstnanosti, protože za jeho vlády byla nezaměstnanost nulová....atp.
28. 01. 2009 | 20:40

Milan napsal(a):

Mohl byste také zveřejnit jak Vaše rodina byla těžce postižena nacismem ?
28. 01. 2009 | 20:41

Jirka Hemzal napsal(a):

To Anonymus:
Svatá slova. Perfektně jste to vystihnul...
28. 01. 2009 | 20:41

juvel napsal(a):

Pane Rath, jste takovým postrachem pro ODS, že v souvislosti s Vámi propadají okamžitě hysterii a nepříčetnosti. Buďte na ně hodnější.
28. 01. 2009 | 20:41

kasparek napsal(a):

Jedine co svymi "investicemi" statu do ekonomiky dokazete je namazat svym kamaradum a lidem co si priplati a to na ukor vsech obcanu, zejmena tech nejchudsich.
Kdyby slo jenom o vase volice, reknu dobre jim tak, jenom at vidi co si voli, ale ze to mam platit ja, abych ted lepil i vase chyby (podpora uzce zamereneho prumyslu - auta), tak to prr.
Vase analyza Adolfkovych uspechu je jako vzdy u socialistu pravdiva, ovsem ochuzena o druhou polovinu. A to jak cele hospodarstvi nakonec skoncilo. Ale co chtit od lidi, pro ktere je maximalnim horizontem datum pristich voleb..
28. 01. 2009 | 20:43

Eliška napsal(a):

Proč se k příspěvku pod jménem Hurá nepodepíšete Dr. Rath?
28. 01. 2009 | 20:44

Zdeněk Bouška napsal(a):

Když nám byly ve škole vykládány dějiny (a musím napsat, že v té době - cca polovině 80. let - velice korektně), došlo mi, že se člověk historií zabývá, aby se z ní poučil pro současnost. Není mi proto proti mysli v jakémkoli režimu najít podnět, který by nám mohl pomoci v dalším rozvoji, je-li nám ještě vůbec pomoci ... Proč se tedy snažíme některé dějinné etapy a jejich vliv na současnost z historie "vymazat"?
28. 01. 2009 | 20:48

Naivka napsal(a):

františek: Pan Ing. Paroubek pro to jistě měl důvod. Když jsou v zemi všechna media pravicová, co už mu zbývá? Pan Rath a Dryml jsou světci naší politické scény.
28. 01. 2009 | 20:48

Petr Havelka napsal(a):

Pane Rathe

ach Vy politici a ty vaše hloupé příměry, týká se to všech politických stran. Nevím na co si stěžujete, když tak "neodborně" plácáte. Ohledně svolávání mimořádných schůzí, také v tom lítáte všichni. Doporučuji zhluboka dýchat a nepouštět si ústa na špacír, což zrovna ve Vašem případě je zbytečné.
28. 01. 2009 | 20:48

Ben napsal(a):

Nejhorší na celé aférce je,že představitelé soc.dem. stále vidí jako řešení krize zvýšení výdajů a tím zadlužení státu.Dokazují tím jen svoji neznalost a nevzdělanost.Kdyby si něco přečetli o příčinách krize ve 30-tých letech museli by alespoň tušit,že její hlavní příčinou bylo právě bezhlavé poskytování státních úvěrů vládami USA v letech dvacátých.Vzdělanost bohužel není nutnou podmínkou pro výkon vysoké politické funkce nikde na světě a tím méně u soc.dem. v ČR.
28. 01. 2009 | 20:49

ver napsal(a):

pane rát , nenechte se otrávit .
Jo a nechte si narůst knítek (krátký)
28. 01. 2009 | 20:50

ver napsal(a):

knírek , samozhřejmě knírek
28. 01. 2009 | 20:51

Já ráth játra. napsal(a):

Milý Davide, představ si ,oni tě vytrhli z kontextu,je to od nich falešné a zavádějící.Tvůj věrný přítel Kikina.
28. 01. 2009 | 20:56

Pludek napsal(a):

Milý pane Davide Rathe,
kdybyste byl člověk, za kterého se ve svém vnitřním světě považujete, jak se považujete sám v sobě: Odstoupíte, uvážlivě odstoupíte. Ovšem,Vy neodstoupíte! Proč? Protože ve Vás chnípe plíživé marxistické myšlení, které jste nachytal z doby normalizace. Nomenklatura. Bohužel je Vás více a proto si tak rozumíte s těmi, kteří rádi slouží a udávají! Škoda! Mohl jste být dobrý lékař a prima otec rodiny. Jste bohužel jenom nomenklatura s dosti hlubokým marxistickým myšlením! A to asi víte Vy sám nejlépe! Dobře se to prodává. Zatím.
28. 01. 2009 | 20:57

jofa napsal(a):

Doktůrku, víc toho neumíš, jen žalovat ??

A píše se Haider, ne jak mile komolíš, Heider, no máš se ještě od Jyrky co učit.
28. 01. 2009 | 21:00

no-ki napsal(a):

Pane Hejtmane,Vaše pokusy zahladit tento exces jsou ještě horší než slova sama...Vaše lež o tom že jste to tak neřekl( nasledovalo doslovné audio na stánkách deníku) tak jste to tak nemyslel...a ejhle nějak se nezmiňujete v dnešní blogu a konci odstavce a "hloupých ekonomech" kteří nezbrojí...No mate toho hodně,asi nestíháte..věnujte se poplatkům ve svém zdrav.zařízení a ušetřete nás Vašich historických exkurzí, které vyznějí nakonec poněkud histericky...Děkuji.
28. 01. 2009 | 21:02

PRD napsal(a):

Pane "doktore"
Když Vy o Hitlerovi,tak já pro Vás také něco mám.Vy jste takovej Mengele českého zdravotnictví!Samej experiment s hrůzostrašným výsledkem a odpovědnost žádná!Sliby a zastrašování je Vám už tak vlastní,že se u toho ani nečěrvenáte!Přeji Vám,aby jste potkal člověka,kterého se 2 světová válka jakkoliv dotkla a zničila mu život a ten Vás ohnul přes koleno a řezal a řezal!Ta ekonomika,jak ji opěvujete byla podpořená hrůzou koncentračních táborů,pracujícími dětmi a dospělými,kteří v nelidských podmínkách padali,jak ony výrobky z výrobního pásu!Je mě z Vás špatně,Vy ubohý,rozmazlený,narušený chlapečku!
28. 01. 2009 | 21:12

Stan napsal(a):

http://www.outsidermedia.cz...

Abyste tady neměl jen štěkající modrásky :)

Nic ve zlém, pane doktore, ale podle toho audia jste se při tom rozhovoru moc nevytáhl. To, co z toho pak Kalenská a následně naši modrobolšové uvařili, je sice hnus, ale příště musíte být více ve střehu.
28. 01. 2009 | 21:13

Ikena napsal(a):

Nemohu si pom0ci, ale kdyz hejtman Rath provedl vymenu uredniku, tak z toho pan Bendl udelal silenou politickou cistku. Ejhle, Cyril Svoboda vymenil 12 ministerskych uredniku sveho predchudce, presedy jeho strany a je u novinaru mimoradny klidek. Ze by se merilo stejnym metrem.
Neomlouvam dr. Ratha za jeho totalne spatne vyjadreni, ale aby se kvuli tomu v teto dobe schazela snemovna,jak to prosazuje Langer, to je moc. To nema Langer nic jineho na praci.
Je videt, ze je Rath na Langera, Bendla a dalsi takovym cervenym hadrem a korida muze zacit.
Jenze skutecnost je horsi, Rath totiz poslouzil k odvedeni pozornosti, treba od rozdavani nesmyslnych trafik pro funkcionare ODS, v dobe, kdy je nutne setrit statni kasu. Nebo od Kalouskovych cifer ohledne statniho rozpoctu.
28. 01. 2009 | 21:28

Johny napsal(a):

Soudruhu Rathe, kdyby podle vašich receptů fungovala jakákoliv rodina, maximálně do roka (pokud by byla hodně bohatá) zkrachuje. Dobrá - byl by to jen jejich problém, vy ale tyto hrůzostrašné recepty chcete ordinovat celému státu. Nedej Bože, aby jste se ještě někdy dostali ke kormidlu - to by opět znamenalo katastrofu! Navíc je vidět, že vše co děláte a říkáte je jen a pouze pokrytectví, neboť vlastní kapsy si dokážete namastit víc než obstojně. Zajímavé ale je, že pracovat vás (myslím nejen vás osobně, nybrž vůbec socany obecně) jaktěživ nikdy nikdo neviděl.
28. 01. 2009 | 21:28

jirka napsal(a):

Pane Rathe, jste trochu ostřejší chlapík , ale myslím , že na tu modrou národní frontu platíte, jsou z vás úplně vyřízený. Přeju hodně síly , fandím vám.
28. 01. 2009 | 21:29

Lena napsal(a):

Pan Rath asi neví, že čím víc se do hovna rýpá, tím toto dotyčné víc mrdí.
28. 01. 2009 | 21:30

Deny napsal(a):

Pane doktore, nebyl to dvakrát šťastný výrok, možná, že než použít slovo Hitler, bylo vhodnější vyslovit např. "Německo třicátých let".
Na druhou stranu, kdo z nás se někdy neuřekl, že? Dle mého názoru jste populista, máte taky dost "másla na hlavě", ale přesto Vám v tuto chvíli fandím, oproti těm, co jsou dnes ve vládě, to jsou zaprodanci a korupčníci, a to mi vadí více.
28. 01. 2009 | 21:30

Lena napsal(a):

Pludku,

které ze svých rodin by podle Vás pan Rath mohl být dobrým otcem?
28. 01. 2009 | 21:32

Pražák. napsal(a):

Pane Rathe, toto jsou pravicové noviny s pravicovými konzumenty. - Nepište sem, žádný argument nepoklonkující jejich filosofii na ně nezabere, jen je rozdráždí do nepříčetna (tedy alespoň většinu z nich). škoda slov...
28. 01. 2009 | 21:33

Matrix napsal(a):

Ikena
"v dobe, kdy je nutne setrit statni kasu"
Máte na mysli toto šetření?:

Například předseda výboru krajského zastupitelstva si přijde měsíčně na 58 tisíc.

Nový hit v žebříčku politických funkcí: předseda výboru zastupitelstva v krajích. Bere zhruba 60 tisíc měsíčně a má klid.

Vlastimil Doležal bral měsíčně 8 000 korun. Teď ho na jeho místě nahradil Oldřich Bubeníček a bere 58 400 korun. Oba jsou zastupitelé Ústeckého kraje, první za ODS, druhý za komunisty. Oba získali tutéž funkci - šéfa krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Proč tedy rozdíl 50 tisíc?

Zatímco Doležal předsedal výboru uplynulé čtyři roky při své práci ředitele střední školy, Bubeníček to už dělá na plný úvazek (jako takzvaný "uvolněný funkcionář"). Proto má výrazně vyšší plat za podobnou činnost. "Výbor zasedal tak jednou za dva měsíce, teď asi bude aktivnější," říká Doležal.
28. 01. 2009 | 21:35

jirka napsal(a):

Ach johny , mě by hrozně zajímalo co děláš. Mám zkušenost , že přesně takové názory jako ty , mají úplní budižkničemové. A můžeš klidně nějakým šmelením vydělávat i pěkné peníze-.
28. 01. 2009 | 21:35

Matrix napsal(a):

Deny
"to jsou zaprodanci a korupčníci"

Soudruhu, vy jste musel za Husáka dělat propagandu o antichartě, nic jiného mě nenapadá.
28. 01. 2009 | 21:38

Type the two words napsal(a):

Jakýsi Myde napsal urážlivý příspěvek snižující vlastní inteligenci pisatele. Proč nebyl jeho příspěvek smazán?! Vždyť se nevybíravě uráží poukazováním na svoji omezenost!
Ostatně není zde sám.
28. 01. 2009 | 21:40

lamot napsal(a):

Pan hejtman dnes obhajoval v senátu zrušení regulačních poplatků slovy m.j. víte všichni, že všichni občané tohoto státu nechtějí poplatky ?
To samé můžete říci i o daních, kdo by je chtěl. Jste strašně naivní ale na druhé strabě jde vám jen o peníze a to v prvé řadě, máte dvě domácnosti, musíte mít dva platy ,abyste ty hladové krky uživil. Kámoš Dryml už skončil Takhle skončíte i vy .
28. 01. 2009 | 21:48

Ikena napsal(a):

Matrix,
ano souhlasim, ale ten clanek ma jeste pokracovani, kde jsou uvedeni i clenove ODS,
ze je to tak. Cetli jsme jej oba, ale takhle jej ucelove vytrhavat, no mate me za pitomce.
28. 01. 2009 | 21:55

Germanicus napsal(a):

Stan má pravdu. Slovo vypuštěné z huby ani párem volů nevrátíš...
Jóó, trochu z jiného soudku. Představte si (na chvilku), že by socani po prohraných krajských volbách dali na jedno ministerstvo 4 bývalé hejtmany (ministersvo dopravy = ministerstvo pro sociální zabezpečení bývalých hejtmanů). To by byl teprve rachot...
28. 01. 2009 | 21:58

Luba napsal(a):

Pane doktore Rathe,
jedno je jisté - měl byste mít na tu hubu zbrojní pas.

A bez tohoto zbrojního pasu by Vás neměli pouštět mezi lidi.

Směl byste jen do Sněmovny, kde se to snese a hodí.

Vaše chuť provokovat tentokrát překročila stravitelnou mez.
Je jedno, jak to teď dodatečně vysvětlujete - kamera zaznamenala něco jiného.

Podobáte se v tom panu Topolánkovi, který vyznával styl dle onoho reklamního sloganu:
"Image je na nic, poslouchej instinkt!"

Führer rovněž vedl svůj árijský lid k tomu, aby se neřídili nějakou směšnou morálkou, nýbrž aby naslouchali svým "zdravým instinktům".
Všechno slabé, neživotné, sentimentální a nedostatečně dlouholebé musí zaniknout, ... vzpomínáte? Bylo by to, mimo jiné, i ekonomické.
Vždyť ti váleční zločinci byli vesměs "pouhými byrokraty", co dali lidu práci.
Němci se jen rozpočítali na "výrobce čistících prostředků" a na "čističe".

Také nás chcete učit pochodovat?
28. 01. 2009 | 22:04

karelhá napsal(a):

Místopředseda ODS Bendl již před lety jako hejtman prokázal co v něm je když pravil, nikoliv přeřeknutím, že nacismus vzešel ze soc. dem.hnutí. A aby bylo jasno o jakého vzdělance se jedná, nedokázal si ani po velkém úsilí vybavit kdo to byl člověk se jménem Vodsloň. Asi jen málo lidí dnes ví, že tento poslanec FS patřil mezi pět /tuším/ statečných, kteří hlasovali proti sovětské okupaci. Neví to většina lidí, nemusel to proto už vůbec vědět právě hejtman Bendl.
Ale hejtman Bendl seděl v tom okamžiku v podstatě na "stejné židli", na které před ním sedával pan Vodsloň jako předseda Středočeského KNV.

Agresivita pánů Bendlů, Langrů a spol. je děsivá. Vypadá to, že teď už se u nich jedná především o strach z následků jejich činů.
28. 01. 2009 | 22:11

Mráz napsal(a):

Podepisuji poslední odstavec, KDE BYLI NOVINÁŘI, KDYŽ PŘEDNÍ PŘEDSTAVITELÉ O D S VYPOUŠTĚLI HLÁŠKY "NOC DLOUHÝCH NOŽŮ....ES KOMM DER TAG.....", KDE BYLI TI "OBJEKTIVNÍ NOVINÁŘI"?
Dr.Rath neříká sprostá slova, jako přední členové O D S, viz volba prezidenta a jiné sprostá gesta......Co tenkrát psali novináři? Nic. Objektivita obce novinářské je na bodu mrazu.
28. 01. 2009 | 22:21

Karl napsal(a):

Recept MUDr. Ratha na krizi: když nemáš peníze, nějaké si půjč, kup si pistoli a běž vykrást souseda (a eventuálně ho zastřel).
28. 01. 2009 | 22:27

Neopřemyslovec napsal(a):

Mamky, babky, taťkové, dědkové.
Kdyby jste se raději modlili za odstavění Rátha do nějakého onkologického zařízení. Víte, s ním a Drymlem nic nezmůžete. Nejde-li jim o život, potom jim není nic svaté. Ještěže pan Bůh nedovolil tý Paroubkové porodit dítě. Představa starého pupkáče s (novorozenec a otec 57 let), no hrůza!
28. 01. 2009 | 22:28

JK napsal(a):

Presne tak, pan Rath je sice v mnoha pripadech populista, hulvat a demagog (ale tech je v politice plno, napric politickym spektrem), ale v tomhel konkretnim pripade jsou na vine novinari, a to bud retardovani nebo pisici na politickou objednavku.

Jenom naprosty idiot muze tvrdit, ze rict, ze Hitler resil krizi uspesne zvysenymi vladnimi vydaji (trebaze o tom se daji vest spory), znamena sympatizovat s nacismem. Nic neni cernobile a i na nacistickem Nemecku, stejne jako na Stalinstickem Rusku se daji najit svetle stranky - samozrejme ze jsou daleko prevyseny strankami negativnimi (i kdyz zalezi na tom, z ciho pohledu a jak si definujeme negativni stranku), ale to neznamena, ze poukazat na nektere z pozitivnich momentu by bylo hrichem.

Bohuzel, to, ze media takto prezentuji nektere vyroky, je smutou vizitkou nasi spolecnosti. Asi nezbyde emigrace na zapad :/

A mimochodem, je smesne, ze ODS chtela svolavat schuzi snemovny kvuli Rathovym vyrokum, ktere byly pouze konstatujiciho charakteru, kdyz mistopredseda ODS prirovnal CSSD k NSDAP s Hitlerem a Goebelsem (asi minen Paroubek s Rathem). Tohle mi prijde jako trochu silnejsi kava...
28. 01. 2009 | 22:29

KM napsal(a):

A vas to pane Rathe jeste zajima? Vhledem k tomu, ze je to kravina a vsichni zucastneni to vedi, do tydne se na to zapomene. Tak uz o tom nemluvte a nepiste, stejne se tim moc bodu nahrat neda...
28. 01. 2009 | 22:35

Jirka napsal(a):

Ale doktůrku!
Vaše drzá ústa již těžko někoho překvapí. Samolibý narcis je definice Vaší povahy, nebo snad dokonce diagnóza? I u takových lidí však většinou existuje jistá,nepřekročitelná hranice. U Vás ne. Ale jak jsem již řekl, nic nového. Ale zásadní hloupost jsem jsem od Vás přece jenom neočekával. Vida, moje chyba. Mea maxima culpa! Doktůrek má nejen nevymáchaná ústa, ale také nedostatek intelektu. My to přežijeme, ale co Vy, doktůrku? Za hloupost se přeci platí!
28. 01. 2009 | 22:55

Grizzly napsal(a):

Z některých komentářů je mi opravdu na zvracení. Týká se to hlavně těch, jejimiž autory jsou členové fans ODS. Je velmi poučné číst jejich "svaté rozhořčení" a nedbat fašistických průpovídek vrchních představitelů jejich rodné strany. Zběsilost takových kreatur jako je Langer, Bendl, Vodrážka a Tluchoř, je dokladem jejich zaporděnosti. A takové zrůdy tady vládnou.FUUUUJ!!!
28. 01. 2009 | 23:26

ach jo napsal(a):

Vzácný pane.Vaše tvrzení je příšernost sama a podhaluje cíle Vám podobných !vúdců ČSSD".Váš vzor Adolf Hitler nastartoval válečný socialismus po ekonomické stránce tím ,že miliony lidí, neárijského původu, okradl o majetky,které použil uspokojení potřeb socialistické luzy a dále miliony lidí uvrhl do káznic a koncentračních táborů,kde pozvolna k smrti vysílení otroci vytvářeli socislistický zázrak,Ale to je princip veškerých socialistických režimů.Žádný nebyl vyjímkou.Takže nemáte co vysvětlovat a zbaběle se schovávat.Vaše kecy pouze odrážejí princip konečného řešení,po Vašem absolutním nástupu k moci.
Ale ještě dodaz.Co je pravdy na tom, že jste Davide Rathe, původu židovského_
28. 01. 2009 | 23:29

Fibonucci napsal(a):

Ta novinářka by zasloužila metál. Účel světí prostředky Rathe. Ale to vy víte moc dobře ne? Viz např. minulý týden při svém rudém převratu v Hostivici... co jste komu nasliboval?
28. 01. 2009 | 23:34

Karel napsal(a):

Pane doktore Rathe,

Vás se ODS hodně bojí. Bojí se, protože máte přímý tah na branku, většinou umíte velmi jasně popsat jejich primitivní ideologii, kterou se oni snaží všude vnutit, přičemž hlavní záměr je tunel.

Oni Vás nenávidí, a zároveň se Vás bojí, protože Vy je dokážete zesměšnit, vytočit, odhalit (tak, že to pochopí i průměrně inteligentní člověk). Proto je vůči Vám dovoleno vše. I rány.

Vy jste účinné cytostatikum na tuto českou rakovinu, která začíná dělat smrad už i Evropě.
28. 01. 2009 | 23:36

sasa napsal(a):

pane doktore, uz napad s povzbuzenim hospodarstvi pomoci vydaju na zbrojeni je hloupost a je jedno jestli to navrhne Hitler pred 2. nebo socialni demokrat pred 1.svetovou valkou. Takze priste vice myslete.
28. 01. 2009 | 23:37

Čehona napsal(a):

Pane doktore,
Vaše interview a amatérský výlet do ekonomické sféry vyzněl pro Vás jako totální debakl nejen ekonomický, ale i historický a morální zároveň. Z těchto důvodů usuzuji, že osoba Vašich kvalit by se měla ucházet spíše o práci Vám srozumitelnou a vhodnou Vašemu vzdělání. Například pozvednutí kvalit a péče LDN,kde byste užil znalostí nabyté na lékařské fakultě a tedy léčil lidi a pacienty. Bylo by to pro vás i pro společnost užitečnější než politickou scénu rozviřovat nejen arogantním jednáním a chováním, ale i nechutnými skandály.
Děkujeme odejděte.
Zdraví Čehona
28. 01. 2009 | 23:46

lenox napsal(a):

Sašo, pokud nejste ekonom, tak do toho nekibicujte, krize vzniká z nadvýroby, podniky nemají odbyt. Podle Vás je tedy dobré šetřit, nic nekupovat, nejlépe se na nějaký čas (tak na 2-3 roky) uložit do hibernace, až to někdo vyřeší.
Karle, vystihl jste to zcela přesně.
28. 01. 2009 | 23:51

narabi napsal(a):

Pane Rathe,
jako učitelka dějepisu nejsem překvapena reakcí našich médií a ODS zvlášť, právě zde se totiž dostává přehršle bytostí, které poznaly výklad komunistického dějepisu a po roce 1989 se jaksi "zapomněli" dovzdělat...viz urážlivé výroky Topolánka, Dalíka a spol., které tady bez větších problémů prochází...a že se předmět dějepis dlouhodobě ve školách podceňuje...tady máme výsledek, ten, kdo zná souvislosti a používá správnou argumentaci je napadán, a neznalci historie vydávající se ale za všeználky se cítí v pohodě....viz reakce na váš text
28. 01. 2009 | 23:53

Deny napsal(a):

@ Matrix
Pokud by jste se více zajímal o věci veřejné né jen skrz klávesnici počítače, tak by jste zjistil, kdo to jsou v reálném našem světě ti korupčníci a zaprodanci.
Soudruhem mě nemůžete urazit, protože já jsem k těm Rudým nikdy nevlezl, ale Vás bych si tipoval na Modrého soudruha. Ti Rudí soudruzi když kradli, tak se aspoň báli, ale ti dnešní Modří soudruzi se nebojí vůbec ničeho
28. 01. 2009 | 23:55

bab napsal(a):

Jste člověk,který veřejně nepromluví,aby někoho neurážel,tak se nedivte a nepohoršujte,když se z lesa ozývá, co se do něho volá.
29. 01. 2009 | 00:06

kočka šklíba napsal(a):

Ano, Rath se vyjádřil nešikovně a hloupě a dost se divím, protože je to bezesporu inteligentní člověk. Muselo mu být jasné, co z toho, zvláště Kalenská a LN udělají.

Nicméně vy kdo zde alespoň píšete k věci, přece po poslechu rozhovoru nemůžete tvrdit, že Rath chválil Hitlera nebo nacismus. Jenom konstatoval, stejně jako to udělalo mnoho historiků, kteří popisovali mnohokrát hospodářství třetí říše. Z rozhovoru (audio, link od jednoho zde diskutujícího) vůbec neplyne nějaké jeho schvalování nacismu atd. Kdo chce slyšet, tak slyší, kdo chce nadávat a urážet, nadává. Což zřejmě většina zde na blogu dělá. Jeden z diskutujících na blozích aktuálně Vás, kteří dokážete jenom urážet, případně urážet a vůbec nediskutovat k věci, nazval "flusači". Vystihl Vás. Rath na Vás opravdu působí jako červený hadr na býka a na Vaše, zřejmě oblíbence Langera atd. také, navíc je převyšuje inteligencí o mnoho a Vy to víte, takže se ho snažíte primitivně urážet místo nějakých argumentů. Také dobře, jenom to něco vypovídá o té elitě národa.
29. 01. 2009 | 02:01

Ignac napsal(a):

Můj kamarád, lékař z nemocnice v Motole, asi před 12 lety pravil: "Zaplať pánbůh, že se ten Rath dal na politiku."
Pro pacienty je to určitě dobře, ale i stejně by bylo asi lepší, kdybyste se i v politice trochu vzdělával a méně mluvil.
29. 01. 2009 | 03:52

Nepolapitelny napsal(a):

Rathe, nestidite se trosku? Opravdu Vam neni ani aspon trosicku hamba? Co si o Vas asi tak mohou pomyslet lide, kteri pamatuji hruzy, ktere Hitler zpusobil. Nechte si to vase hloupe povidani do poslaneckeho klubu. Slusnemu cloveku z vas musi byt smutno. Jestli vy jste jeden z tech 200 "nejlepsich" tohoto naroda, tak to nemame moc valnou budoucnost.
29. 01. 2009 | 04:33

Modrá straka napsal(a):

Národní socialisté, komunisté, sociální demokradi. Levice jako levice.
Začíná to státními zásahy do ekonomiky pod záminkou stimulace ekonomiky, například zbrojením, pokračuje znárodňováním podniků a také třeba nemocnic, končí to fyzickou likvidací odpůrců na úrovni občanů. Sturmabteilung, Lidové milice, co připravuje KSČSSD?
Hitlerjugend, SSM, Mladí sociální demokradé, práci s mládeží už máte podchycenou.
Dost bylo levice!
29. 01. 2009 | 06:53

Rumcajs napsal(a):

Topolánek by řekl, oko za oko, zub zub doktůrku !

Jinak přátelé, dali jste mu tady pěknou nakládačku. Až mám strach, aby nám z toho ještě nezmodral. To už tu přece jednou bylo.
29. 01. 2009 | 06:54

Mike napsal(a):

Nízkost politků ODS naprosto jasně dokumetoval případ "Kubice", od té doby mě již žádný z nich nemůže překvapit další ubohostí. Jen Kouhout mě tu překvapil, jak okamžitě přispěchal k tomu, aby se tu zavděčit svým chlebodárcům.
29. 01. 2009 | 07:02

Mike napsal(a):

Nic si z toho nedělejte pane Raht. Na druhé straně jste byl i svědkem toho, jak z Kočky dokázalo ODS udělat co by dup největší celebritu roku 2008. Ten chudák ani nikdy netušil, jak krátká může být cesta do svatyně slávy, když "za to vezme" ODS a jeho věrní modří novináři. A to snad ani Kočka nemusel přispět do sponzorské pokladnice ODS za tuto propagační kampaň.
29. 01. 2009 | 07:18

Michal Macek napsal(a):

Tschuss herr doktor,

je mi jasne ze ihned po vyrceni inkriminovanych slov byste je nejradeji hned spolkl zpet,uz to ale bohuzel neslo

nejsmutnejsi ale je ze ste take ukazal ze o historii toho moc nevite - snazite se vypadat az rozhlasove chytre ale rikate nepresnosti a nekdy i vylozene blbosti - Hitler rozhodne nenastartoval konjunkturu zbrojenim!!
29. 01. 2009 | 07:25

topsik napsal(a):

Pěkně to tady vystihla ´narabi´. Já na rozdíl od většiny jsem si ten rozhovor poslechl a nic závažného a provokativního jsem nezaznamenal. Jenom ti, jimž lezete tak trošičku ´na nervy´, Vám tu budou spílat, a např. pan Nepolapitelný si myslí, že Vám to tu pěkně nandali. Co si jeho mozeček myslí, na to nedejte. Věřte nebo ne, já si myslím, že těch Vámfandícíchobčanů přibývá po celé republice a jste mužem na svém místě. Vyměnil jste kabát, pár svých dřívějších názorů jste vzal zpět, párkrát jste se i přeřekl, ale co je hlavní, jako jeden z mála politiků se umíte i omluvit. Někdy si myslím, že i zbytečně.Všíchni, i Vy nadávající, nejsme neomylní. Ale postavit se tomu jako správný chlap, to už každý neumíme! Já za Vámi stojím. (A pro ty z Vás, jenž se mě na mých webovkách vyptáváte, jestli jsem v politice zainteresován, mám odpověď: NEJSEM! Jsem bývalý havíř a technik a v žádné straně jsem doposud nebyl. Jenom přibývajícími roky se chovám tak, jak to cítím. Mám větší soucit s těmi sociálně slabšími, což se o naší republice napsat nedá. Ale na tu zapšklost některých z Vás bych měl dobrou radu: Zkuste nechat odpočinout ty své mozečky a vyražte si s rodinou, nebo i sám, do hor! Já to dělám už pěkných pár let. Najednou ucítíte novou svobodu. Svobodu myšlení! )
Přeji pěkný den
29. 01. 2009 | 07:39

WITCH napsal(a):

Asi takto, my voliči , jež jsme vám dali mandát chápeme, že vás chtějí za každou cenu odtrhnout od práce pro lidi a nacpat se znovu ke korytu za každou a jakoukoli cenu...reportérce doporučím hybaj makat za deset hadrů a ona se smát přestane jakož to honit frajera, že míní z mrzkého potu tváře získaného platu hradit školné dětem...ona zná jen levnou MHD, z vesnic do škol a práce projedou i dva tisíce měsíčněm. při platech v Praze plačou za plánované 10.000 MHD ročně ? HAHAHA Na vesnice s váma Pražáci !!!!Je jasné a na volbách to bylo zcela zřetelné,že PRAHA, je stát ve státě sama pro sebe a ostatní živoří.... http://smutna.blog.idnes.cz...
29. 01. 2009 | 07:45

Slav napsal(a):

ODS to je šíření nenávisti k druhému, podlehlo tomu i mnoho zde diskutujících. Já je podezřívám že znemožňováním druhé strany si chtějí udělat pohodlná místa u koryt. Jestli komunismus pořád něčím škodí tak jedině odesáky. Na podkopávání našeho vztahu s evropskou unii se s bolševiky náramně shodnou.
29. 01. 2009 | 07:50

Mike napsal(a):

On tu ten Kohout při svých neustálých citacích, kde kdo co řekl, zapomněl na jeden aspekt, o kterém vždy mluvil můj táta z období obsazení republiky Hitlerem. V ten den totiž u nás přestalo být nezaměstnaných. Potažmo, pokud jste rok hledal práci a postával před různými kancelářemi žmoulaje čepici v ruce, najednou přišel někdo, kdo řekl, ty chceš pracovat? no tak pojď´, a to i když mu za tu jeho práci začal dávat koruny, které měly cenu třeba jen 50% své předchozí hodnoty. O tom, jestli byl Hitler úspěšný ekonom, se přít nehodlám, ale alespoň byl dobrý psycholog. V době, kdy Německo trpělo ohromou nezaměstnaností přišel a řekl lidem, já Vaši práci chci a potřebuji. Možná, že je někdy důležitější být právě větší psycholog než ekonom. Mám několik známých, co se z nich po půl roční nezaměstnanosti stali alkoholici.
29. 01. 2009 | 07:52

Mi napsal(a):

Mnoho povyku pro nic. Souhlasim s vyrokem pana hejtmana. V Nemecku tehdy jen spravne aplikovali lek na hospodarskou krizi, tak jak ji mnohokrat pred nimi a mnohokrat po nich aplikovali ruzne vlady a rezimy, jedno ci levicove nebo pravicove, demokraticke ci diktatorske. Ekonomicke zakonitosti plati pro vsechny stejne. Nevim tedy proc vymazavat cast dejin Evropy jenom proto, ze je to v teto chvili nam neprijemne.
Uplne jina kapitola je, kterym smerem se pak Nemecko tehdy vydalo.
29. 01. 2009 | 07:56

Ondra napsal(a):

Mám k tomu jen jedno. Pane doktore jsem vystudovaný ekonom, mohu jít léčit lidi?
29. 01. 2009 | 07:57

ŠULDA napsal(a):

Vážený pane Rathe,
pečlivě jsem si přečetl Váš článek. Je vůbec možné, že po napsání tak rozumných prvních čtyř odstavců, snad s výjimkou arogantního „nad rámec“, dokážete v dalším eskalovat nenávist mezi ČSSD a ODS do krajnosti. Tam je právě to co Vás a vaši stanu odděluje od vzdělanějších vrstev. Je z toho cítit hrubý populismus. Nebojte se být slušný, i přesto Vás budou lidé krizí zchudlí volit a budete-li slušnější než ti, kterým se v závěrečných třech odstavcích chcete vyrovnat, možná i ti normální co šetřili.
Šulda.
29. 01. 2009 | 08:03

Vasja napsal(a):

Podle mne je Rath nácek, který se prokecl. A basta. Asi ho neučili o 6 000 000 obětí holocaustu, plus ještě toho rómského.
29. 01. 2009 | 08:05

Ladic napsal(a):

Má tam zase hrubky? Např.:

http://blog.aktualne.centru...

Milý učitelé, profesorky a profesoři……….
29. 01. 2009 | 08:14

Ladic napsal(a):

A nebo tato hrubka:
http://blog.aktualne.centru...

13.06.2008: Tam kde nevládne trh ve zdravotnictví
Autor: David Rath
Přečteno 1428 krát
Pošli e-mailem
Před pár dny jsem navštívil Kanadu s cílem blíže prostudovat tamní systém zdravotní péče. Kanada je ekonomicky velmi vyspělá zemně s kulturní vazbou na Evropu
A to má být hejtman?
29. 01. 2009 | 08:16

Ladic napsal(a):

http://www.novinky.cz/clane...
Okamžité zavedení vysoké spoluúčasti pacientů na léčebných výlohách požaduje prezident České lékařské komory David Rath. Má se tím zlepšit financování zdravotnictví. Ministryně zdravotnictví Marie Součková to ale odmítá.
29. 01. 2009 | 08:16

Karel 22 napsal(a):

Přečetl jesm si ten článek od Kalenské a poslechl si i zvukový záznam. Rath zde chválil Hitlera a srovnával jeho ekonomické postupy s "fantasmagoriemi liberálních ekonomů". Liberální ekonomové samozřejmě ve srovnání s Vůdcem neobstáli. Pokud Rath s Paroubkem tvrdí, že tato slova byla byla vytržena z kontextu a dezinterpretována, tak oba LŽOU. A s nimi všichni socani, kteří to po nich opakují.
29. 01. 2009 | 08:21

j.p.š. napsal(a):

Jiří Paroubek je politováníhodný ubožák. Uráží Renatu Kalenskou komolením jejího jména, čímž dokládá, na jakou úroveň již klesl. I David Rath se slečně Kalenské tento týden do telefonu přiznal, že ošklivě přestřelil. Zato pan Paroubek pro svou nafoukanost hájí jakoukoli hloupost, z prestižních důvodů
29. 01. 2009 | 08:27

mawe napsal(a):

Jste stejný demagog a populista jako pan Sládek.

Toť vše
29. 01. 2009 | 08:36

Cicero napsal(a):

Nemám Davida Ratha rath. Opravdu hodně moc. Ale tady bych mu s čistým svědomím černý puntík za příchylnost k nacismu dát nemohl. Možná trochu plave v ekonomii a historii, ale média to nafoukla do obludných rozměrů. A je pravda, že ze strany ODS těch narážek na nacismus padlo víc. To, že Paroubek dělá z Kalenské Kálenskou je už zase jiný případ, rovněž smutný, ale to bych sem teď nepletl.
29. 01. 2009 | 08:55

j.p.š. napsal(a):

Opsaný článek jednoho pána :
: výtečné, děkuji za něj :
:Ví se, že Miroslav Macek (ODS) dal Davidu Rathovi (ČSSD) pohlavek na valné hromadě stomatologů. Méně je však známo, že tím bití nebohého ministra neskončilo.

Po pohlavku vyskočil a mumlal: „Já už to víckrát neudělám.“ Pak se snažil odplížit, zmizet z dohledu tisíce párů zubařských očí, vybrečet se. Zadržen byl vlastním tajemníkem Robertem Georgievem: „Koukej se vrátit, Narcisi,“ šeptal mu, „Jirka (rozuměj Buldozer) bude nasranej, jestli zdrhneš.“ Jenže Rath chtěl pryč, tak mu Georgiev přišil další pohlavek. To už ministrovi pěkně bzučelo v úle.

Pod nátlakem se vrátil k Mackovi a dostal další ránu. Pak šel volat Paroubkovi: „Ahoj, Bulďo, volby máme v kapse, ale já byl bit...“ fňukal. Jenže premiér s mobilem u ucha už se k němu hnal, čapnul ho za flígr a vyťal mu další pěkný záhlavec: „Jak ses mohl nechat zbít?“ křičel a mlátil ho po hlavě mobilem, „taková ostuda pro levou internacionálu!“

Rathův den-blbec ovšem ještě nekončil. Večer dorazil do svého prvního domova, k přítelkyni Renatě. Ta už čekala ve dveřích, a jak vešel, vyťala mu takový políček, že se mu hlava otočila kousavým dozadu. „Jak to, že ses nechal od toho dědka zmlátit? To jseš chlap, Narcíku?“

Od Renaty utekl do svého druhého domova, k manželce Evě. Objala ho: „Oni tě bacaj, viď?“ Stěžoval si, že ho Renata doma taky tloukla. To ženu nadzvedlo: „Tak tys byl nejdřív u ní? Já ti nejsem dost dobrá?“ A už mu lepila záhlavce.

Úplně sesypaný si nasadil paruku, aby ho nepoznali, a vyrazil do noční psychologické poradny. Hlavošťourovi, který držel noční službu, se nahlásil coby Novák a plakal: „Oni mě bijou, oni mě všichni bijou.“ Muž mu dal acylpyrin, vytáhl gumovou hlavu Ratha a řekl: „Potřebuješ se zbavit tenze, hároši, vraž mu pořádnej pohlavek, to tě zklidní.“ V tu chvíli odbila půlnoc.
29. 01. 2009 | 08:56

kuk napsal(a):

...víte co, já se divím autorovi, že vůbec s tou redaktorkou vedl diskusi na ekonomické téma. On, jehož hlavním tématem je zdravotnictví. Totéž platí z pohledu Kalenské, od které by se dalo očekávat, že se ho bude ptát na region či zdravotnictví. Možná to někomu bude připadat paranoidní, ale já mám pocit, že měl Rath být na něčem "nachytán"...to je oč tu běží... Stejně jako to, že se "najednou" zjistilo ,že j.Havel před dvaceti lety pochválil Stalina za některé ekonomické počiny...a proč to všechno...? qui bono..? No přeci budou volby..jde o korýtka..!! a bude hůř.!!!
29. 01. 2009 | 09:02

Luba napsal(a):

No to je nádherné - tolik "zasvěcených" kritiků.
Nebýt pitomého výroku dr. Ratha,
těžko by se zde v diskusi vyjevilo tolik slaboduchostí.

Slučovači německého "národního socialismu" s českými národními socialisty, se socialismem, jako takovým, se soc-dem, atd.

Smutně konstatuji, že zdejší modroptáčata vypadlá z Klausova hnízda jsou opravdu, ale opravdu blboučká.

Skutečný socialismus navazuje na ty nejlepší myšlenky osvícenství - volnost, rovnost, bratrství.
Volnost - jde o svobodu volby
Rovnost - jde o rovnost před zákonem
Bratrství - jde o vědomí odpovědnosti k ostatním, o ochotu k vzájemné pomoci

Je socialismus levicový?
Snaží se stírat sociální nerovnost - to je rozumné, neboť je prokázáno, že přílišné rozdíly v sociálním postavení staví vztahy mezi lidmi do extrémních poloh - nebýt extrémní sociální nerovnosti, neměl by nacismus šanci.

Socialismus vznikl jako lék na extrémní formy kapitalismu - výkyvy, způsobující existenční ohrožení a nejistotu u většinové, tj. nelichvářské a spíše manuálně pracující populace.

Pravice by měla vyznávat a obhajovat tradiční a časem prověřené morální hodnoty - pravičák bez morálky je společensky nebezpečným vyznavačem extrémní nerovnosti - - vládne pak skupina nadřazených vyvolených (rasově, elitářsky) která zbylou většinu demagogicky zpracovává v
intencích svého zájmu.

Pravicový a levicový pohled na svět vyvěrá z osobnosti jeho zastánců. Pravičák je energický a průbojný člověk, který má velkou potřebu něčím nebo někým vládnout, vyhledává extrémy.
Levičák je orientován spíše společensky, sociálně, je rád součástí kolektivu, má silnou potřebu někam patřit a extrémy nesnáší.

Pravicovost a levicovost je tedy pro společenskou rovnováhu potřebná.

Řekl bych, že pouze extrémy jsou špatné - komunisté vyznávají extrémní rovnost (extrémní levice, třídní nenávist) a nacisté/fašisté (extrémní pravice, rasová nenávist) extrémní nerovnost. Těmto ideologiím je společné to, že staví na špatných stránkách člověka.

Demokracie je produktivním dialogem mezi pravicí a levicí.
A nesnáší extrémy.
29. 01. 2009 | 09:08

Jan Dobrota napsal(a):

Pane Rathe,v čem jste tedy lepší než ODS?
29. 01. 2009 | 09:15

soujos napsal(a):

Much Ado about Nothing = Mnoho povyku pro nic. Občan nemá vůbec tušení, že v naši demokracii není dovolena ani zmínka o historických skutečnostech. Slyšel jsem v době protektorátní rozhovor dvou občanů, kteří se pohoršovali nad větou jednoho spoluobčana,Čecha a komunisty, dříve dlouhodobě nezaměstnaného otce rodiny se dvěma kluky, mými kamarády, že měl říci: "To jsme museli čekat na Hitlera, abysme dostali práci!" Kdyby ta paní redaktorka neposuzovala slova p.hejtmana Ratha důsledně stranicky, asi by nebylo o čem mluvit a psát. Nechci paní redaktorce křivdit, a tvrdit že svou zprávu pojala stranicky, mohla to být jen jeji případná nedostatečná schopnost verbalního porozumnění.
29. 01. 2009 | 09:23

Michal Macek napsal(a):

lidi jako vasja a neo:

nebudte blbi a neurazejte pana hejtmana - je schopen na vas pak vysoudit trencle - precedent by tu uz byl,tak mu nedavejte tu moznost
29. 01. 2009 | 09:28

Robur napsal(a):

Né každej se umí bránit tak, jako razantní dr. Rath. "Jen více takových Rathů" a bude naše zdravotnictví vyléčeno !
Také dr. Dryml se brání dobře, ale divim se, že se za něj nepostavilo vedení soc.dem (Paroubek) a že naopak poklonkovalo ODS. Byla příležitost je napálit.
29. 01. 2009 | 09:29

student napsal(a):

Pan Rath mi moc nesedí.Dívám se kriticky na něj i na jeho okolí. Takže teď jednoznačně vidím, že Rath dostal od některých,nízkoúrovňových funkcionářů ODS ránu pod pás.
Také mám trochu dojem, že v tomto případě ti funkcionáři využívají Hitlera
jako svého spojence proti svým
odpůrcům.
Je to ubohé protože proti Rathovi i jeho straně existují
lepší argumenty.
29. 01. 2009 | 09:30

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Celkovy obraz o Vas som si ani tymto Vasim prispevkom nezmenil, napriek tomu kvitujem text "Zatimco muj vyrok byl mozna neobratny...". Este keby ste vynechal slovo "mozna" a tu trochu sebareflexie pouzival co najcastejsie. Nie som lekar, tak Vam to nepredpisem, ale na zaciatok by stacilo tak 3x denne.
29. 01. 2009 | 09:31

František z Asisi napsal(a):

Pane doktore,velice se vám divím,že poskytujete rozhovory pravicovým novinám,ačkoli víte,že cokoli řeknete,tak vás rozcupuji i kdybyste měl 100x pravdu.Prostě vyhýbejte se MFdnes,Lidovkám a budete mít pokoj,jako byste nevěděl,že modrý ptáci mohou vakřikovat Es komt der Tag,přijde noc dlouhých nožů,vzorem je nám Martin Borman.Měli by novináři veřejně přiznat,proč
nekritizovali shora uvedené výroky.Asi se jim to nehodilo kritizovat pravici,ale o to víc si smlsli na vás,pane doktore.
29. 01. 2009 | 09:39

G. Giormani napsal(a):

Pane Rathe, Vaše neomalenost je opravdu kolosální. Jak můžete Vy, který jste původem žid, takto hovořit. Není Vám 15 let a už byste měl zvažovat co kde a jak řeknete. Takto židovské obci opravdu děláte medvědí službu.
29. 01. 2009 | 09:39

N.O.S napsal(a):

Slova Mirka Topolánka odkazující na nacismus
Srpen 2003 - V rozhovoru pro LN označil volební sliby ČSSD před volbami 2002 za "osvětimskou lež".
Červen 2005 - "Neočekávejte ode mě nic jiného než noc dlouhých nožů. Ta prostě přijde," avizoval personální změny po případném volebním vítězství ODS.
Březen 2007 - "Es kommt der Tag...," napsal v textové zprávě novináři. Tuto větu používala Sudetoněmecká strana ve 30. letech jako výzvu k připojení Sudet k německé říši.
29. 01. 2009 | 09:40

Tupelo napsal(a):

To co ukazuje ODS a jeji media je cim dal primitivnejsi a jak se ukazuje, cim dal mene lidi jim na to skace. Pro CSSD by tyto zalezitosti - jako napr. stazeni vojaku z Afganistanu (kdy hysterky z ODS tvrdily, ze stazeni vojaku z Afganistanu ohrozi jejich zivoty :); jakkoliv se mi nelibilo ze toto bylo spojovano s poplatky) ci soucasna snaha skandalizovat Ratha (z jeho slov rozhodne necitim to, co z nich chteli citit nektera namodrala media - pritom tyto farizejska media nechala, ve srovnani s Rathem, nektere vyroky s nacistickym zabarvenim ze strany ODS temer bez povsimnuti) mely byt varovanim pred tim, jak mohou probihat dalsi volby.
29. 01. 2009 | 10:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři urážlivé komentáře (včetně hanlivého komolení jména), které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2009 | 10:12

Marty napsal(a):

Tupelo: skutecne tak nekriticky verite stupidnimu populismu CSSD, nebo si z nas delate legraci?
29. 01. 2009 | 10:12

Vico napsal(a):

Rath se dopustil neobratnosti a za to musí jako politik,který je sám znám svou ostrou mluvou, platit. To, co však z této chyby chce vytěžit ODS, jen ukazuje na naprostou duševní bídu této strany. Pimprlové divadlo, jejímž obecenstvem by měla být PS a zřejmě za asistence zbulvarizované ČT, bude jen trapným výsměchem všem obětím 2.WW. I přes pitomé Topolánkovy výroky, jsem nikdy nevěřil, že je obdivovatelem nacismu a nikdo rozumný nemůže věřit, že Rath, jehož rodina neušla nacistické perzekuci, se přiklání k nacionálnímu socialismu. Celá ta šaškárna jen devalvuje věci, kolem kterých by se mělo chodit v důstojném tichu a ne s plechovým bubnem a pouťovými řehtačkami. Je to na blití.
29. 01. 2009 | 10:22

StandaT napsal(a):

Já už jsem četl omluvu na LN: Já jsem ten slušný, ale ten Topolánek a Dalík, to jsou panečku fašisté! No a teď čtu, já jsem neobratnej, ale ten Topolánek, Dalík a Bendl, to jsou ale panečku fašisti!

Taky nechápu, proč Vy a vaši příznivci pořád a pořád lezete na ten nenáviděný pravicový tisk. Pokud je tak zlý, tendenční a ulhaný, tak proč tam lezete? Já taky nechodím na Haló noviny, Trend a podobný, když mi nic neříkají a lžou.
29. 01. 2009 | 10:28

lexoid napsal(a):

Zvláštní je, kolik negativních příspěvků se zde objevuje.Pane Rathe GRATULUJI.Je totiž vidět, že o Vás lidé vědí a to znamená, že máte určitou a ve vašem případě i velkou popularitu.Netvrdím, že kladnou ale myslím , že je to tak 50-50.
Je s podivem že u jiných politiků zejména z ODS se tolik negativních reakcí nevyskytuje.Asi to ale bude tím, že příznivci ČSSD musí chodit do práce aby vydělali příznivcům ODS nějakou tu korunku.
Pro potencionální plivače jedových slin: Nejsem příznivcem ODS ani ČSSD ale musím chtě nechtě konstatovat, že bych raději dal přednost socanům.Snad to bude i tím, že mám snahu aby se mí zaměstnanci měli dobře, měli pocit sounáležitosti z firmou a aby v hospodě neměli potřebu vykládat, jaký je ten jejich šéf kretén, že si jezdí na dovolenou 5xročně,zatím co oni musí makat a kde by ten blbec bez nich byl.
Vážím si lidí, kteří mají svůj názor, dokáži si vybrat z diskusí to podstatné a sami do ní aktivně přispívají.
opovrhuji těmi, kteří nic nepřinášejí snad jen jedové sliny a papouškují nesmysly, které do nich klavírují jejich modly.Tož tak to vidí
29. 01. 2009 | 10:36

neo napsal(a):

lexoid.

Teda neznám šéfa, který by měl 5x do roka dovču. Možná 1 za 5 let a to s telefonem u ucha a notebookem na klíně.

PANE STEJSKALE. vy jste mě smáznul ! za co? To nebylo hanlivé komolení jména. Adolf je přeci normální jméno běžně užívané. Nicméně se omluvuji a rád bych svůj příspěvek zpět s jiným oslovením:)
29. 01. 2009 | 10:39

lexoid napsal(a):

to neo
a)Je to jen příměr
b)a kolik šéfů znáš?
c) za 15 let podnikání jsem pochopil, že bez odpočinku to prostě nejde.Tak mám dovolenou 2x ročně bez telefonu u ucha a noťase na klíně ale za to jsem s dětmi a ženou a to je to, co je pro mne nejdůležitější,víš?
29. 01. 2009 | 10:45

neo napsal(a):

lexoid:

znám jich dost:)
Dokonce tady na aktualne.cz vyšel článek o tom, kolik dní bez práce v průměru šéfici tráví.
Nic moc...
29. 01. 2009 | 10:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane neo,

asi uznáte, že takto zkomolené jméno evokuje podobnost s nacistickým válečným zločincem. To je podle mne hanlivé a nepřípustné.

Pokud svůj text chcete zveřejnit znovu ale bez tohoto hanlivého oslovení, nemám nejmenších námitek. Musíte jej ale bohužel napsat znovu, smazané texty se v systému, pod nímž "běží" blogy, neuchovávají (v diskusi pod články ano, ale to je jiný admin).

Mějte se.

Libor Stejskal
29. 01. 2009 | 10:52

neo napsal(a):

Stejskal,

tak to děkuji, už si to nepamatuji...:)

hezký den
29. 01. 2009 | 11:11

MerryMan napsal(a):

Pludek:
Proč zaplevelujete tyto stránky. Pokud to nevíte, tak soc. dem. vyhrála volby ve středočeském kraji (nejen). Nemusí se Vám to líbit, ale na změnu si musíte počkat do dalších voleb, pokud je vyhrajete.
Špekay, Ech, Myde:
Jen houšť a větší kapky. Je sice ještě brzo začít volební kampaň, ale děláte soc. dem. velmi dobrou službu. Výsledky voleb je nutné respektovat.
29. 01. 2009 | 11:47

VDC napsal(a):

"Vážený" pane "doktore" (s pochybně získanou atestací), souhlasím s jádro s tím, že Kalenská schematizuje a nepodezírám vás z obdivu k Vůdci (myslím toho s knírkem, nikoli s bradavicí). Ale prostě jste přestřeli, měl jste se omluvit, ne zase kopat do ODS. Je to opravdu k smíchu! Je mi z vás blivno.
29. 01. 2009 | 11:50

jakub napsal(a):

Pane Rath, vy se musíte mít hrozně špatně. Za komoušů kdo chtěl normálně žít, musel mít dvě zaměstnání nebo chodit po "melouchách".
Co vy ale všechno stihnete a všechno bezvadně, aniž by jste ošidil některou z vašich činností, to rozum nebere.
Vy dokážete dělat poslance za státní peníze, hejtmana za státní peníze, vydělávat ve své soukromé nemocnici, psát velice "inteligentní" blogy, k tomu všemu stihnete vysoké stranické funkce, také za státní peníze atd.
Vy jste lepší než ti bolšáni. Ti vyráběli nejvýše na 150 %. Vy ale musíte pracovat aspoň na 500%.
Váše brečení, jak jsou na vás všichni zlí, je k smíchu.
Ostatní vám nedělají ani z poloviny to, co děláte vy těm ostatním.
Jste ostuda lidské rasy.
29. 01. 2009 | 12:15

JAP napsal(a):

Ukecl jste se, prozradil, že o historii víte málo, teď se to snažíte okecat. Můžete si za to sám, vina je na vás, noviny dělaly svou práci, tak to neprojektujte jinäm.
29. 01. 2009 | 12:15

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a tím i věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení

Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
29. 01. 2009 | 12:37

ČARODĚJKA TAJEMNÁ napsal(a):

Pane RATHE,máte od nás voličů mandát, VY jedinej vyčníváte a hlasitě křičíte jak nás odírají a my víme, že nás okrádají a sami se rozežírají čím dál víc !!!!Proto ten MANDÁT !!!!!!BOJUJTE ZA NÁS !!!Máme vás rááááádi !!!http://smutna.blog.idnes.cz...
29. 01. 2009 | 12:42

Epson napsal(a):

No nevím, znělo to blbě, ale Langer to hned využil.
29. 01. 2009 | 12:47

Xaver35 napsal(a):

Slovních úletů je v politice nepočítaně a novinářská nedochůdčata je svým "umem" zmnožují a přiživují.Ale to,co kolem toho posledního předvádí modrobolševická kavalerie,chce opravdu otrlého čtenáře...Přitom je pro ni typické,že nikdo z ní stejně ostře neodsoudil daleko odpornější výrok 1.místopředsedy ODS,v němž přirovnal ČSSD k NSDAP.To já ovšem nepovažuji za úlet,to je výraz pitomosti a nevzdělanosti jedince,který by měl okamžitě složit všechny veřejné funkce!Dokonce ani záští zapšklý Tluchoř nedokázal v radiu vykoktat nic na jeho obhajobu.A tito trapasové chtějí řešit cosi ve Sněmovně?!Doufám,že to bude v přímém přenosu.
29. 01. 2009 | 12:54

Lex napsal(a):

kočka šklíba
Marně. Kolik si myslíte, že ze zde přítomných flusačů si poslechlo audiozáznam rozhovoru slečny Kalenské s Davidem Rathem nebo dokonce přečetlo blog Milana Šmída. A pokud poslechlo, porozumělo? Pro zdejší flusače přece není podstatné CO kdo říká, ale KDO to říká. Oni potřebují PODNĚT, jak jsem již psal dříve - Galvaniho elektrický impuls nebo Pavlovovo žrádlo, aby reagovali očekávaným způsobem - svalovým stahem nebo slintáním. Tady spíše tím druhým.
Co říkáte, vy Modré hvězdy, slovům svého druhého muže v pořadí - Vodrážky?
Kočko šklíbo, hezký den! Lex
29. 01. 2009 | 13:09

Jos napsal(a):

Musím se smát, jak se snaží modří, v zájmu drobného politického zisku, přepsat nejen Rathem vyřčené, ale dokonce i dějiny. V tom jsou si podobní s komunisty. Ti modrásci, co si tady na Ratha vyskakují, že neví nic o historii, zjevně netuší, že jsou vedle daleko více než Rath. Jako vždy, i v případě Kalenské, účel světí prostředky a pravda je až na tom posledním místě! Ale tu schůzi v parlamentu by uspořádat měli. To by byl kabaret se všemi těmi výroky Topolánka a mnoha dalšími, až po blábol "nové mladé krve" v podobě výroků aparátníka Vodrážky.
29. 01. 2009 | 13:09

StandaT napsal(a):

Lex: co bychom říkali? Že se přizpůsobil a že nedělá nic jiného než ostaní v jeho pozici. Slušnost je dneska protistranou chápána jako slabost. Nevím, proč jí čekáte na jedné straně.
29. 01. 2009 | 13:21

Lex napsal(a):

StandoT
Třeba proto, že ODS se původně prezentovala jako strana "patriciů", kdežto ČSSD jako strana "plebejců" - četl jste v tomto smyslu Zemana?
Václav Klaus a Miloš Zeman byli toho nejhmatatelnějšími živými důkazy. A přitom říkali oba v podstatě totéž, jen výrazivo měli trochu jiné - viz jejich hodnocení českých novinářů. Vidíme to asi rozdílně, ale v několika posledních letech, podle mne, "žák přerostl mistra".
Hnus, se kterým Vodrážka reagoval na jiný hnus slečny Kalenské (nepochybuji, že její kompilát skutečného rozhovoru a její novinové titulky byly záměrem), je hnus na druhou (ve Vašem případě nepochybuji, že jste si audiozáznam rozhovoru s Davidem Rathem poslechl i pochopil). A pokud jde o Davida Vodrážku, jeho první hvězdná chvilka proběhla již dost dávno -cituji ho jako autora pověstného názvu díla architekta Kaplického: "Chvilková ostuda u úzké skupiny lidí nám stojí za to, aby, dejme tomu, nad Prahou nevznikl jakýsi chrchel."
Hezký den! Lex
29. 01. 2009 | 13:56

jakub napsal(a):

Lex.
To o tom "chrchelu" řekl David Vodrážka?
Pokud ano, pak je to moudrý a rozumný člověk.
Jinak na české politické scéně nevidím žádnou stranu patriciů, ale jen samé strany plebejců.
A pan Rath je pak tedy oprávněně ve vedoucí funkci v jedné z těch nejortodoxnějších stran.
29. 01. 2009 | 14:19

StandaT napsal(a):

Lexi: to bylo. Dnes jsou strany jinde. Ideologický svět opustily a jsou výhradně(!) ve světě mediálním.

Pokud jedna nalezne účinný model, druhá jí následovat musí, jinak vypadne z kola ven. Problém není v politicích, ale v tom, na co my, voliči, slyšíme. Oni jen plní naší objednávku. Kdyby se jim to nevyplácelo, nedělali by to.

I to, jakou Rath zvolil strategii je plněním masové objednávky. Vypomůžu si Jiřím Havlem. Napadl Zahradila. Pak napsal: Udělal jsem chybu, omlouvám se panu Zahradilovi. Tečka. To byla omluva, to bylo chlapské. A dosáhlo to takřka nulového efektu. Koho to oslovilo? Kdo to ocenil? Masového konzumenta politiky to minulo. Ale vidělali na tom oba protagonisti - Havel i Zahradil mají klid a mohou dělat politiku.

Rath naproti tomu chlapský model zavrhl a volí medální presentaci - napadá své politické protivníky, kteří s touto konkrétní kauzou neměli nic společného. Hází pukavce do protitábora. A tak tady máme roztočené další kolo sprostot. A jak vidno z této diskuse, lidem to vyhovuje - bude další důvod si zanadávat. Tahle omluva-neomluva je mých očích cynický kšeft s popularitou, nic víc a nic míň. Havla si nyní vážím víc, Ratha už vůbec ne.
29. 01. 2009 | 14:34

Pavel Jezek napsal(a):

Pane Rathe, sklizite to, co jste do ceske politiky prinesl. Jste hulvat na entou.
29. 01. 2009 | 14:39

Pocestny napsal(a):

Vážení, tomu se říká DILETANT.

Po třech letech "antifašistické" hysterie při kritice "nacistické" rétoriky ODS se při první příležitosti nevyvaruje toho samého.....

Je to diletant...
29. 01. 2009 | 14:43

Pobo napsal(a):

V jednom bych s dr.Rathem souhlasil, a to že, by se měl parlament věnovat práci a ne žvástům.
Ale všichni víme kdo tam sálodlouze žvaní a vymýšlí blbosti, které jenom blokují práci (dá-li se to tak nazvat) PS PČR.
Chápu to jako odvetu, a snahu zviditelnit jak si dr.Rath poblil vlastní ksicht.
29. 01. 2009 | 15:00

Jakr napsal(a):

Při tom, jak se kroutí, vzteká, obviňuje redaktorkou Kalenskou a další, Rath nejvíc připomíná nevychovaného spratka z pískoviště, který právě dostal za své lumpárny nařezáno. Místo aby rudý hanbou zalezl do křoví, tak spustí řev: „Já nic – to Mirek!!!“ nebo „Vona mě navedla, abych mluvil sprostě!!!“
Taky se na něho hodí parafráze klasika: „Kdo to byl, kdo způsobil, že sám Rath pronášel takové zvrácenosti?!“
29. 01. 2009 | 15:20

JAHA napsal(a):

Ad: Lex to kocka skliba
Skutocne nezaujate poznamky:-). A kto to ste MY, ked nejaki flusaci su ONI? Skuste nejaky pravny vyklad. Ale so ctenim si zakona, samozrejme!
29. 01. 2009 | 15:32

Pipin napsal(a):

Máte recht Rathe, rozjedeme to jako Adolf, zprovozníme terezí. Ale první kdo pujde pod sprchu budeš ty.
29. 01. 2009 | 16:25

Tupelo napsal(a):

Marty, legraci si urcite nedelam. Tzv. 'stupidnimu populismu CSSD' verim asi tak jako Vy stupidni demagogii ODS ;).
29. 01. 2009 | 17:09

bape napsal(a):

Pane dr. Ráthe !

Ukázalo se , že máte něurékom závistivých nepřátel a spoustu jich pochází od modrých makovic. Možná šňupaj tabák s cementem, takže jim to v těch makovicích nefunguje. Tolik podle těch nenávistných příspěvků. Naprosto rozumím vašemu vyjádření a mně osobně to říkala i moje matka, že když přišel Hitler do "sudet" všicni dostali práci ať čech nebo němec a vdovy dostaly okamžitě vdovský důchod, což "tatíček" Masaryk nedokázal pro vlastní lidi prosadit. Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte. Jen si příště dejte pozor na naše čecháčky, jako Langer a ostaní, jemu podobné. Jste muž na správném místě.
29. 01. 2009 | 18:00

bape napsal(a):

pro Tupelo

Nenechejte se otrávit. Všude je něco shnilého, ale na pravici už to zcela páchne. To chce čas a vyhnije to samo.
29. 01. 2009 | 18:04

Zacheus napsal(a):

Podle mého názoru jde o umělě vytvořený problém a považuji za nutné se dr. Ratha alespoň takto zastat. V rozhovoru, který poskytl Lidovým novinám, neřekl nic, za co by se musel omlouvat. Pouze připomenul, jak na ekonomickou krizi reagovalo Německo v době vlády Adolfa Hitlera.

Jestliže i z tohoto výroku je v rámci tzv. politické korektnosti dělán umělý problém, pak něco v naší společnosti není pořádku.

Je to asi totéž, jako kdyby někdo řekl, že Lenin se snažil o elektrifikaci Ruska, nebo že za vlády Stalina vyslal Sovětský svaz ledoborce Krasin k zachráně Nobileho výpravy, a někdo další to zlovolně interpretoval tak, že dotyčný schvaluje represálie a masové vraždy, k nimž došlo za stalinského teroru ve 3O. letech .

Kde už to jsme?
29. 01. 2009 | 18:52

jakub napsal(a):

bape
Jo, Hitler dal podle vás a vaší babičky všem práci. Třeba jako dozorcům v koncentračních táborech, kde hlídali ty, pro které práci neměl, že.
Pane Rath, tenhle vám rozumí. Není to čecháček, ale nejspíš sudeťáček.
Máte u něj svůj hlas do voleb. Má totiž stejně "vyšňupanej" mozek jako vy.
29. 01. 2009 | 18:58

Kleinen myslivecek napsal(a):

Ich bin, ted uz bloß Kleinen myslivecek z Reich, tedy Entschuldigen Sie moje mala prostota, z Deutcheland, ale o te byvala Planjahrfünft von nasa Adolf to byla das krasna Sprechen. Ich danke Her Meng....ééé Herr Rath.
29. 01. 2009 | 19:17

IronNick napsal(a):

Pane Rathe, připomínáte mi nenapravitelného zlodějíčka, který se jednou sám nechal okrást. A teď křičí, jak je ten svět na něj zlej :)

Ty poslední odstavce jsou dost trapné a svědčí o tom, že jste se nepoučil. No nic...
29. 01. 2009 | 19:39

Lex napsal(a):

JAHA
Viz- http://blog.aktualne.centru...
"flusač" = "flusstrat" (česky, jak se to řekne na Slovensku nevím)

Zacheus
Kdo si nepředpojatě poslechl audiozáznam inkriminovaného rezhovoru pro LN a porovnal ho s vydaným textem ozdobeným příslušnými titulky, nemůže nevidět, že celý quasi problém vyfabrikovala redaktorka Lidových novin Kalenská. David Rath s tím má společného tolik, že se snížil k rozhovoru s ní na tak stupidní úrovni jejího přístupu. Ale nešť, snad se David Rath poučí. Stačí zajet za Zemanem na Vysočinu a nechat si něco vyprávět o českých žurnalistech.
29. 01. 2009 | 20:04

Fešák napsal(a):

29. 01. 2009 | 20:16

Hana a Yvona napsal(a):

Nač svolávat parlament?

Není někde doktor Macek ? Jenom chvilku, jen pár facek....:-)
29. 01. 2009 | 21:13

Petr napsal(a):

http://www.youtube.com/watc...
Ivánku Náš
copak děláš
děti jdou do školy ty ješte v posteli
29. 01. 2009 | 21:40

Hana a Yvona napsal(a):

http://www.youtube.com/watc...
Zdraví Hana a Yvona
29. 01. 2009 | 21:58

jakub napsal(a):

Petr
Jo je to dobrý. Ještě mi tam ale chybí třeba jak se Kalousek obětuje a půjde s ČSSD do vlády za podpory komunistů. Jak Rath jako člen ODS prosazuje poplatky u lékaře a nebo jak Paroubek straší komunistickým pučem z 1948 a přitom se chce za podpory Marťanů s komunisty sám chopit moci.
Také by tu mohlo být 5 českých na stole nebo Kavanovo přiznání úplatků za Gripeny.
To, že jsou tam "sviňácí" všichni bez rozdílu stran je pravda. Vaše ukázky byly ale jednostranné, tak jen v rámci rovnováhy poukazuji na ty, na které jste úmyslně zapomněl.
29. 01. 2009 | 22:05

kočka šklíba napsal(a):

JAHO, já to ve svém příspěvku napsala, kdo se podle mého(a Lexova) názoru sám pasuje na tzv. flusače. Myslím, že jste si to mohl přečíst, tak nechápu vůbec proč se ptáte. Ale dobře, zkopíruji to pro Vás: " Z rozhovoru (audio, link od jednoho zde diskutujícího) vůbec neplyne nějaké jeho schvalování nacismu atd. Kdo chce slyšet, tak slyší, kdo chce nadávat a urážet, nadává. Což zřejmě většina zde na blogu dělá. Jeden z diskutujících na blozích aktuálně Vás, kteří dokážete jenom urážet, případně urážet a vůbec nediskutovat k věci, nazval "flusači"."

Jinak k tomu MY a ONI, zdá se že jste nepochopil, že tím nemyslím jako zřejmě Vy, zda někdo souhlasí nebo nesouhlasí s obsahem blogu, zda je někdo levicového nebo pravicového smýšlení, nebo jiné kategorizování. To MY(což jsem ale nijak nepoužila) znamená MY, kdo nikoho, ať bloggera nebo diskutující neurážíme, nenálepkujeme a snažíme se napsat svůj názor na napsané, buď v blogu nebo v diskusi.

Jinak nechápu Váš výraz nezaujatý názor, v jakém významu jste toto použil?
30. 01. 2009 | 01:04

klukrek napsal(a):

Vy všichni křiklouni nerudní a rozčilení a spílající Dr.Rathovi
(m.j. i za to že opustil oDS) jste se mohli
výborně uplatnit v éře čarodějnických procesů.
Uvědomte si ale, že tato doba
doba už je pryč. Měli by jste se
radši zamyslet nad tím proč oDS opouští i její zakladatel Václav Klaus.
30. 01. 2009 | 01:20

ali napsal(a):

měli by si socani upřesnit, koho mají propagovat, jestli Hitlera, nebo Stalina. Aby jeden netáhl čehý a druhý hot. To se pak blbě vládne :o) a mate to jejich stádečko.
Omlouvání a vysvětlování exkurzu do historie je stejně tak ubohé, jako samotný exkurz sám. Toto hnusné ocenění Hitlerovy politiky, frajerské, samolibé a nevynucené mistr Paroubek hájil sprostým nadáváním novinářů. Takže nevím, kdo uráží, nálepkuje, nadává...
Odpouštět bolševikům a obhajovat jejich výlevy může zas jen závistivý a zlý bolševik, který je ve své malosti jen jednostranný a slepý vůči druhému. Zlatej Zeman :o)). Ten měl aspoň úroveň, byť hulváctví a sprostotu zasel do politiky právě on..
30. 01. 2009 | 01:46

kočka šklíba napsal(a):

Tak milá ali, jak píšete"exkurz" do historie je ubohý, můžete zdůvodnit proč? To je opravdu velmi zajímavý názor.

Jinak zde nikdo neomlouvá exkurz do historie, protože není proč, asi jste si nevšimla. Poslechněte si audio záznam, a jestli tam najdete ocenění Hitlerovy politiky, sdělte prosím přesným citováním, ano? Jistě to pro Vás nebude problém.
30. 01. 2009 | 02:07

Matylda napsal(a):

Pane Rathe, myslím, že od člověka, který se o návrhu na národní knihovnu vyjadřoval, tak jak se vyjařoval, (to slovo se mi ani nechce psát) nemůžete ani žádná moudra očekávat a slova o NSDAP svědčí o jeho úrovni. A pokud jde o svolání poslanecké sněmovny kvůli vašim slovům, uznejte, je přece snadnější žvatlat o nějakém výroku, který možná nebyl nejšťastnější (i když pravdivý)a s tím, co vypouštěli z úst v tomto směru a v jakých souvislostech představitelé ODS zanedbatelný, než řešit problémy tisíců lidí, kteří přicházejí o práci a jsou oni a jejich rodiny ohroženi ve své základní existenci.
30. 01. 2009 | 06:38

Admirál napsal(a):

Pane Rathe, média jsou bohužel prostředek k výrobě dehonestačních kampaní. S tím jsem se sířil a Vy asi také. Že lidové noviny jsou v čele peletonu, je známá věc.

Hlavně se snažte, ať jste lepší hejtman než Bendl, máte na to našlápnuto.
30. 01. 2009 | 08:03

joudazmaršova napsal(a):

ač pravicového mzšlení, nesouhlasím s současnou kampaní představitelů ODS. Ale zde platé trefné české přísloví: Kdo seje vítr sklízí bouři. Nedá se zapomenout na histerické hýkání vedení ČSSD v případě podobných výrazů opozičních poslanců.
30. 01. 2009 | 08:24

JAHA napsal(a):

Ad: kocka skliba
"Nezaujaty" som pouzil v tom zmysle, ze sa treba pousmiat, ked nielen Vy s Lexom, ale mnoho dalsich zacne svoj text akoze - my (ja) nikoho neurazam ako ONI... a potom nasleduje posmievanie sa, a presne take iste urazanie, ako ti Vasi flusaci. Takze tak je to s nezaujatostou, staci po sebe precitat prispevky Napr. i Lex "...David....se snizil k rozhovoru s ni na tak stupidni uravni jejiho pristupu". Myslim, ze i sam Rath po vypocuti svojich chabych keci spoznal, ze tentoraz taral trochu viac nez treba. Ved sam LEN ON napisal "...muj vyrok...mozna neobratny". Teda, akoze slusne a potom - tak ako vy - nadavky, urazky. A Vase vyjadrenia ani netreba uvadzat. Ja som sa nepytal, co su to flusaci (asi vyssia forma vtipu Vam nie vzdy na prve precitanie dojde), ja som sa pytal, ze ked ONI su flusaci, co ste potom MY (teda napr. kocka, Lex...), ktori si zahryznu (nielen) do flusaca. Chnapando, ci nie?
30. 01. 2009 | 11:11

bape napsal(a):

pro Jakub

Milej zlatej. Je vidět, že ten vyšňupanej mozek je ve Vaší hlavě, neboť asi nemůžete ani pořádně přečíst, co jsem napsal. Žádná moje babička, nýbrž máti, dále dozorci , kolaboranti a udavači byli hlavně zbabělí češi ať za Německa, nebo za komoňů po 2.sv.válce. Práce bylo za války dost a na tzv. nucené nasazení do říše jezdilo dost čechů dobrovolně. Podívali se dosvěta, vydělávali peníze. Ti, co zůstali doma tak kolaborovali, nebo sabotovali. Vy sudeťáckej čecháčku.Zdravím.
30. 01. 2009 | 11:50

flusak jakub napsal(a):

Zlepšení ekonomické situace podle Hitlera a jeho obdivovatele Ratha aneb jak se dostat z pospodářské krize po socialisticku.
Jak psal ráthův nadšený "přikyvovač bape". Za Hitlera měl každý práci a vdovy dostaly důchod.
Co na tom, že ta vdova byla po někom, kdo poslouchal v rádiu "Londýn".
Všichni měli práci, někteří pracovali v podzemních továrnách na zbraně za jídlo a nocleh.
Jiní pracovali jako dozorci v koncentračních táborech, kde se úspěšně dařilo snižovat nezaměstnanost likvidací potencionálních žadatelů. Stát tak ušetřil za vyplácení podpor v nezaměstnanosti.
Jiní měli práci jako vynašeči svých přátel z plynových komor a kopáním společných hrobů.
Další museli odstraňovat zlato z vytrhaných zubů svých dětí nebo rodičů a jiní dělali z lidí mýdlo.
Prostě socialistický ráj na zemi. Všichni měli práci a vdovy dostávali důchod, což ani tatíček Masaryk nedokázal.
Trapný výrok Ratha, trapná obhajoba jeho fanatických obdivovatelů .
Kdyby měl jen špetku cti, zalezl by do své soukromé nemocnice a dělal by tam kotelníka.

Všichni budou mít práciměli práci
hosp krize
30. 01. 2009 | 11:55

bape napsal(a):

pro flusáka Jakuba

Je to výstižný nick. Už vám s těch flusanců rezaví brada. Mozek zcela zvápenatěl.Bude to dobrý exponát pro anatomické muzeum.Pěkný den přeji.
30. 01. 2009 | 12:10

jakub napsal(a):

bape
Milej zlatej. Oni se v Německu neudávali mezi sebou a dozorci byli jen Češi, že?
Tak to tady bude asi víc lidí s "vyšňupanym" mozkem, kteří Vám to tu nebudou chtít věřit, vy ráthovskej Hitlerčíku. Zdravím.
30. 01. 2009 | 12:11

ali napsal(a):

KOČKA ŠKLÍBA
Vy jste zářný příklad demagoga. Co se Vám nelíbí, odsuzujete, napadáte a přitom druhým kážete "čistou, bolševickou" morálku. Vůbec nereagujete na skutečnosti dané. Pokud Rath neoceňoval Hitlerovu politiku, co tedy dělal? Vždyť je to tak jasné a čtivé, neboť jeho exkurz, jak praví, byl exkurzem kladným a v jeho očích v tu chvíli oceňovaným. Audiozáznam jsem poslouchala nejméně 100x, marně hledajíc čistotu tohoto exkurzu, to pro mě nebyl problém. Ale problém pro Vás je, že si idealizujete lumpy a nejste vstřícná k ničemu. Pouze si na to hrajete. Takoví, jako Vy mě děsí a znechucují. Obhajovat Rathovo odporný výklad je stejné, jako obhajovat třeba Tlustého ve výřivce. Obojí je hnusné. Ale Vy, Tlustého šmahem hodíte do pytle, ale mistra Ratha, Vaši ubohou ikonu, si budete hýčkat. Jen kdyby se tomuto politickému turistovi podařilo poplatky prosadit. Jak byste mluvila? Ještě by byl pro Vás toliko inteligentní? Vždyť ani není třeba odborníka na diagnozu. Chybí mu propojení emocí s rozumem. Může mít I.Q. sahající do nebe, ale kde není cit, není nic. Pouze sám sebe vidí. A to, že vůbec nereagujete na Paroubkovy kamarády, Sobotkovy promrhané finance, Rathovy hnusné výlevy. To je v pořádku, přeci. Oni si to můžou dovolit, ne? Oni ano. Ani mi Vás není líto. Navíc jsem Vás vůbec neoslovila, protože Vaše příspěvky jsou fanaticky bolševické, což je v rozporu s mým myšlením. Pokud míníte reagovat, prosím, ale já už ne. Moje názory jsou jasné a netřeba komentář..
30. 01. 2009 | 12:16

bape napsal(a):

pro Jakub
Milej zlatej a sprostej!Když už píšete, tak si to po sobě čtěte. Je to opravdu o lidech, nikoliv o tom, odkud kdo pochází, ale , co v sobě má, jaký je charakter. V tom nehraje roli národnost, nýbrž výchova a zkušenosti, event. víra / idály atd./ Nemají všichni rádi modrou, nebo červenou, či hnědou atd.No, Vy nevěříte mně, já zase Vám, ale to není můj problém. Flus zaschne a vypere se.Ráth zůstane. Zdravím.
30. 01. 2009 | 12:32

bape napsal(a):

pro ali
Po přečtení Vašeho příspěvku pro Kočku Šklíbu mohu jen konstatovat, že Vaše subjektivní analýza je výlevem histerické a labilní osoby, bez schopnosti epatického vnímání názoru svého oponenta. Zřejmě se cítíte ohrožena. Kde jsou Vaše dobré mravy ?Zdravím.
30. 01. 2009 | 12:38

bape napsal(a):

pro ali
oprava : empatické.
30. 01. 2009 | 12:40

jakub napsal(a):

pro bape
Máte pravdu. Nakonec s Vámi musím souhlasit. Ať se děje, co se děje, Rath zůstane.
Bakterie a viry jsou věčné. Něco na ně vymyslíte, oni zmutují a škodí dál.
I když někdy dost ostře, přesto jsem si s Vámi rád vyměnil názory.
Také zdravím a přeji hezký den.
30. 01. 2009 | 12:53

ali napsal(a):

bape - :o))))
špatně jste pochopil. Labilní nejsem, to si pište. Narozdíl od Vás a nějaké šklíby, jsem v pohodě. Vyjádřila jsem svůj názor a jestli se Vám nelíbí, je mi úplně fuk. Empatický názor nepostrádám a na dobré mravy se ptejte jinde. Hlavně sám sebe, pokud chcete kritizovat..to, že vám nevadí profláklost některých socanů je vskutku politováníhodné. Ale tak už to chodí. Rath nezůstane, ten se zničí sám, dřív nebo později.. :o)))
30. 01. 2009 | 12:58

bape napsal(a):

pro ali
Vjaké pohodě jste a jakých mravů, či rozpoložení, no to je patrné z Vašeho písemného projevu. Vyjádřil jsem svůj názor na Váš projev nesnášenlivosti a arogance, vůči názorům druhých a to je Vám fuk. Jen jste se potřebovala vyprázdnit, chápu. To chápání je právě o empatii / pro Vás přeloženo: vcítit se./ O tom , zda Rath bude, či nikoliv, nerozhodujete jen Vy...Srdečně zdravím a jsem s pozdravem.
30. 01. 2009 | 13:10

bape napsal(a):

pro Jakub

I já Vám děkuji za výměnu názorů a jen dodám, že bakterie a viry, ať mají virulenci jakoukoliv, jsou sice nebezpečné, ale k životu potřebné. Stimulují totiž procesy imunity v živých organismech a tím umožňijí organismům, bránit se přirozenou cestou infekci, nemocem, zániku. Záleží na tom, z jaké stránky se na problém díváme. Každe "zlo" je k něčemu dobré - zcela obecně.Hezký den přeji.
30. 01. 2009 | 13:16

ali napsal(a):

:o))) Vy jste arbitr arogance sám za sebe. Neoslovila jsem Vás, přesto mě ve svém projevu oslovujete histerkou a labilním člověkem. To o Vás něco vypovídá samo za sebe. Takže klídek, on Rath za Vás ruku do ohně nestrčí ani omylem. To, že nějaká šklíba mnou mezi řádky pohrdá, aniž bych se s ní bavila a já reaguji na její trapnosti, Vy se do toho vkládáte bez skrupulí a snažíte se mi vnutit něco, co nejsem. Soudíte mne dle sebe asi. Vaše srdečné pozdravení je jen snaha o to, být slušný na veřejnost. Ale skutek utek. Klidně si pište o mně dál, oslovujte jak chcete, to je asi tak všechno, na co se zmůžete :o)))))
30. 01. 2009 | 13:19

bape napsal(a):

pro ali
Nesoudím, jen posuzuji a vyjadřuji svůj názor. K tomu netřeba ani Vašeho souhlasu, ani oslovení. Když jste se chytla, pak je to, jako s tím příslovím o "potrefené huse, která nejvíc kejhá", . Co se týče Vašeho čtení "mezi řádky", tak to Vás upřimně lituji, že jste ještě navíc vztahovačná. Chápu Vaše rozčílení, jen je zbytečné. Slušnost mi velí, řici Vám přesto : Hezký den a stálé zdraví.
30. 01. 2009 | 13:32

jakub napsal(a):

pro bape
Mohl bych Vám oponovat, že některé bakterie jsou tak nebezpečné, že než na ně lidé získají imunitu, tak to stojí příliš mnoho utrpení a lidských životů.
Bylo by proto lepší je vůbec nevypouštět nebo zahubit ještě než se roztáhnou a rozmnoží tak, že je z toho epidemie.
To by jsme se ale uchýlili úplně od podstaty tohoto blogu.
Takže, co jsme si chtěli říci, jsme si asi řekli. Je na nás, jestli se pokusíme zamyslet nad slovy a názory toho druhého a něco si z toho odneseme.
30. 01. 2009 | 13:34

ali napsal(a):

Chytil jste se Vy jako první a jako první jste byl prachsprostě sprostý. Tak nevím, kdo je potrefenej víc :o))). Vztahovačná nejsem, jen Vy jste slepý a hluchý a jednostranný. Nic víc. Nerozčiluji se a ani rozčilení nenaznačuji. Rozčílený mi připadáte Vy sám. :o)) Rozčílit mě může pouze můj manžel. Litovat mě nemusíte, schovejte si lítost pro sebe, bude jí třeba. A jesli tvrdíte, že Rath zůstane, tak se ptám, jako se ptáte Vy...Vy o tom snad rozhodujete?
Slušnost mi říká, že už nemá cenu se s Vámi dál bavit a ztrácet čas. Stejně se s Vámi nedomluvím, takže se mějte jak chcete :o)))
30. 01. 2009 | 13:47

bape napsal(a):

pro Jakub
Ano, souhlasím s Vámi. Děkuji za Váš čas. Přeji pěkný zbytek dne.
30. 01. 2009 | 13:50

bape napsal(a):

pro ali
Ach jo. Nemáte to asi lehké a Vaše okolí, to budou samí světci, vítelipak, co to je. Nejen já rozhoduji, bude-li pan Dr.Ráth, či nikoli. Děkuji za Vaše přání. Mám se jak chci, a proto dobře. Už dlouho jsem se tak nepobavil, i když nevím, není-li to spíše k pláči, co tu píšete. No naděje umírá poslední. Může být, že bude líp. Zdravím.
30. 01. 2009 | 13:58

ali napsal(a):

Vy prostě máte nárok na všechno. Oslovovat toho, kdo Vás neosloví, napadat ho urážkami, a ještě máte tu drzost se schovávat za slušnost. Jděte do politiky, Rath Vás rád přivítá. Patolízalství se teď nosí. :o)))
Vaše konstatování mého okolí a mě samé je zajímavé. Možná byste se divil :o). Tak, jako já jsem pro Vás možná k pláči, Vy nejste pro mne o nic míň.
p.s. pokud si přečtete své příspěvky zpětně, zjistíte, jak si protiřečíte. Vaše hlava se pak podiví, co Vaše ústa povídají. Pokud ne, tak se nad sebou zamyslete. Už mám dost těch keců o ničem, takže si mějte klidně poslední slovo, pokud Vás to uspokojí :o)
Čest práci, soudruhu..
30. 01. 2009 | 14:14

JAHA napsal(a):

Ad: bape
Precitajte si clanok o Pyrhovom vitazstve. "Ali" napisala prve dve vety o "sklibe" uplne pravdivo. Skuste si hocikde precitat prispevky tejto macicky a zistite, ze "ali" ima popisala skutocnost. Mozete byt isty, ze ked sa bavite Vy, tak ostatni na vas este lepsie. Ako jedna slecna:

Jedna slecna vo vieche
pripravila mecheche.
Bavila sa jak nik,
lepsie na nej casnik,
checheche...
30. 01. 2009 | 14:15

StandaT napsal(a):

ali: Nad takovými nevyhrajete. Není moudré se hádat s nemoudrými (staré japonské přísloví). Dopřejte jim pocit vítězstí.

Hezký den.
30. 01. 2009 | 14:42

Blue Jay napsal(a):

Davida Ratha uz i levicacka media(Pravo) nazyvaji,
Lejnometem. Perfektni popis demagogickeho dokturka, politickeho turisty a neunavneho populisty. Lejnomet Rath. To sedi.
30. 01. 2009 | 15:08

ali napsal(a):

jestli-že někdo udělá kladný exkurz do Hitlerovy politiky a bolševik ho za to omlouvá, je to nejhnusnější paradox jaký lze být
p.s. díky StandaT a JAHA. Ale jsem v poho, beru blogy jako sport :o). Ale squash je lepší
30. 01. 2009 | 15:35

Anba napsal(a):

Ali: tak jděte sportovat a nevylívejte zde své splašky na tak slušnou diskutérku, jakou je kočka šklíba.
Přečtěte si sobě, co jste napsala, co si o Vás máme myslet?
Nejen že neoplýváte znalostí historie - vždyť Dr. Rath jen ve zkratce řekl to, co je faktem - Hitler řešil krizi a sociální podmínky různými způsoby - stavbou silnic(ještě dnes po nich jezdíte), zbrojením (dal nezaměstnaným práci) získal si tím přízeň voličů, ale to vše bylo jen zástěrkou pro jeho cíl - válku a podrobení jiných národů. Proč chcete Rátha podezírat z propagace Hitlera? Notabene při jeho rodinné historii? Inteligentní člověk chápe, že jde o varování před důsledky krize, před manipulací voličů a v době narůstání výkřiků DS i u nás, je to snad jasné.
Napadání kočky šklíby od Vás je opravdu nehorázné, měla byste si jít vypláchnout pusu a přečíst si něco o příčinách 2. světové války, ať si neděláte ostudu.
30. 01. 2009 | 18:05

ali napsal(a):

anba
kdy jste si zpětně přečetla, zjistila byste, že opak je pravdou. Splašky na mě začala lít sama tkzv. šklíba. Tak se zklidněte, vemte si dějepis a učte se sama. Jste zrovna ten bolševik, co uznává kladný exkurz Hitlerovy politiky. Vypláchněte si mozek...
30. 01. 2009 | 20:07

Katka napsal(a):

Já tedy nevím, ale lidi se mají posuzovat podle svých činů, a ne podle slov! Každý se přece občas přeřekne, či řekne něco hloupého, nepřesného apod.! Ono stále platí rčení z bible: Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem!
Pan Rath se omluvil a určitě ho to mrzí, co z toho všechno vzniklo. A když se podíváme, kolik a jaké práce je za panem Rathem, a za představiteli ODS ve vládě, myslím ve vztahu k obyčejným lidem, tak je to myslím jasné! A když se opět podíváme do bible: Nebudeš souzen podle svých chyb, ale podle snahy dělat věci dobře. Takže já jednoznačně zůstávám voličkou ČSSD, vč. pana Rátha, a je mi jedno, kdo z voličů ODS mě za to bude nadávat, či kamenovat:-)
30. 01. 2009 | 20:17

nezamestnaná matkac napsal(a):

Vy ste jeden stěch nejhorších...A ještě budete lidem lhaqt do očí jak moc pro ně děláte...Připomínate korouhvičku ,ta se taky točí podle větru....
30. 01. 2009 | 20:32

Jakr napsal(a):

to Anba:
Co je splaškového na tom, když ali píše nelichotivě o bolševických resp. fašistických zrůdách?

Jenom fanatický obdivovatel Hitlera nebo demagogický lhář může vydávat za fakt takovou obludnost "Hitler řešil krizi a sociální podmínky různými způsoby - stavbou silnic(ještě dnes po nich jezdíte), zbrojením...". Rathova i vaše exkurze do Třetí Říše skončila bohužel na tribunách zfanatizovaného davu, kterému Hitler sugeroval širokou cestu ke štěstí a prosperitě, na které není třeba se zdržovat dodržováním zákonů, právem člověka na život a demokracií vůbec.
Zfanatizování davu a demagogie vyhrála Hitlerovi jedny volby. A žádné další pak už nebyly! Ani prosperita! Jen zadlužení k hranici státního bankrotu a následně světová válka!
30. 01. 2009 | 20:33

Anba napsal(a):

Jakr, Ali a ostatní dobráci: vytrhávání slov z kontextu textu je váš demagogický způsob diskuse.
Proč píšete o bolševických a fašistických zrůdách , když používáte jejich metody propagandy? Vždyť vy to o sobě musíte vědět, i když IQ je zanedbatelné.Jste fanatici, kteří hledají oběť pro svou nenávist, tak se jí nezaduste.
30. 01. 2009 | 22:35

ali napsal(a):

anba s vámi je sranda :o)))
připisujete své ubohé vlastnosti druhým..to ve vás je fanatizmus, bolševizmus i nacionalizmus dohromady..vy sama jste schopná provádět jejich metody a klidně prásknout souseda, že má větší kůlnu..kdybyste nebyla líná (ale to jste) a pročetla si to, tak zjistíte, že oběť hledá šklíba a jí podobní, která slušnou formou dokáže být arogantní a hulvátská a vy, jakožto klasická vlezdoprdelka kejváte a kejváte :o)))..já v sobě nenávist nemám, protože vy i ostatní bolševici jsou mi úplně putna..
a pokud vám nepřipadá oceňování Hitlerovy politiky zvrácené (asi ne, když ještě dokážete kecat o sociálních podmínkách zavedené Hitlerem) a ještě máte tu drzost říct, jak jste v dějepise dobrá, nezbývá, než vám kondolovat k úmrtí vašeho mozečku (neklachtá vám při otáčení hlavou?). Mě urážet můžete, jak chcete, mně je to fuk, takže si poslušte..dobrou noc
31. 01. 2009 | 01:14

Jakr napsal(a):

Milé Anbo. S tím vytrháváním z kontextu jste na to káplo. Opravdu není nic odpornějšího, než když v TV vytrhnou a pustí, co soudruh řekl.
Jako, když vytrhnou z kontextu, když chudák Paroubek oplzle žertuje se jménem redaktorky. Po obdobném žertování Škromacha si může veřejnost myslet, že socanské vedení je banda sprostých oplzlých úchylů. A přitom se jednalo o naprosto rozdílné případy, které soudný člověk nemůže dávat do souvislosti.
Paroubek byl jenom na historickém exkurzu do 5. cenové ke svým kořenům a Škromach byl zase vožralej. To je zřejmé.
31. 01. 2009 | 20:33

Skogen napsal(a):

Z faktického hlediska má Rath pravdu. Hitler skutečně dal lidem práci a demokraticky (!) zvolen byl nikoliv pro srandu králíkům, ale protože řešil neutěšené poměry v tehdejší německé společnosti. Ze stejného důvodu dnes volí jiní lidé Hamás a Hizballáh. Co je na tom nepochopitelného, že vše má své přirozené příčiny? Jinou věcí je, že pro politika je jakákoliv zmínka v kladném smyslu o Hitlerovi vyloučena. Rath se od Topolánka nepoučil, třebaže ho intelektuálně citelně převyšuje. Rathova arogance zvítězila nad obezřetností. Řekněme tedy, ano, Davide Rathe, Hitler skutečně vytvářel podmínky pro ekonomickou aktivitu zbídačeného německého obyvatelstva, ale abi v tak odlišné věci jako je ekonomika si zrovna jeho za vzor brát nechceme.
31. 01. 2009 | 22:34

Výzva pro kalenskou z Lidových Novin !!! napsal(a):

Co psát o tomto, slečno kalenská ? nejlépe zkusit pracovat v potu tváře za deset klacků a nedostat ani ty na výplatu, třeba se naučíte oživení ekonomiky a nebudete se smát co vy na to ?!!!Tady máte inspiraci, tak zvedněte kostrč z Prahy a vyražte napříč republikou !!!!
skláři,cukrovary,Slezan,Retex,MC WOOD,Mosilana,SOLO,Tatra,Izola, a jiné automobilky,textilky dřevařské nábytkářské stavební izolační firmy děkuji že někdy dostali i výplaty a vzpomínají na časy, kdy do 89.dostávali s.p. pravidelně 2x měsíčně na ruku peníze bez odírání bank....a další a další......
máte neomezené pole působnosti zajímat se proč z roky funkčních s.p. se stanou s.r.o. nebo a.s. a vyjme se česká značka, převede za otrockou pracovní levnou silou.....ale to pak asi taky vznikne i tady bída a hlad po práci za mrzkej peníz nebo nééééé ? Smějete se ještě pořád , jako do diktafonu ?...To je ale sranda že jo ?
# V úctě zasílají občané - Jidáši ......Husákovy děti s láskou vzpomínající na
# staré dobré časy....jooo to jsme ještě dostávali za práci dokonce výplaty a 2x
# měsíčně na ruku bez okrádání BANK ! ...
# http://aktualne.centrum.cz/...
#
# husákovy děti-alias Jidáši s láskou zasílají hudbu srdečnou a boží k poslechu
# nejen panu restituentovi 120 000 000 Vlkovi .....a nejen jemu...
#
#
# http://www.youtube.com/watc...
31. 01. 2009 | 23:47

ali napsal(a):

To je jako co? Že slečna Kalenská může za krizi? :o)
Ano, do 89 jsme dostávali 2x měsíčně plat, aniž bychom odírali banky. Banky nebyly, jesti to pamatujete, pouze byla pouhopouhá trapná jedna banka. Odíráni jsme byli my. Rozhodování, jestli můžu koupit sýr za 2.30 nebo 2.40 bylo dilema.
Mluvení o otrocké pracovní sile je směšné. Pokud děláte ve státním, je Vám hej, ale běda, pokud se snažíte podnikat. To, co dokáže dělnická třída je nestoudné. A líná třída to ví, tak raději "maká" ve státním, pomlouvá, srovnává zbytek světa s trapnými údajnými podnikateli, typu Ďuričko, Kočka, Pitr a jím podobným vyčůránkům a bezmezně je hází do jednoho pytle. Proč? Protože to tak nastavil soudruh Zeman, včetně zavedení sprostoty do veřejnosti, potažmo politiky. Husákovy děti jsou i moje děti a vůbec s láskou nevzpomínají na "staré dobré časy". Žijete ve sterilním čase, nejste ani za mák pracovitý(á), ale líný(á), neschopný(á) a možná i politováníhodný(á). A mimochodem Husákovy děti nemají nic společného s jidáši, neboť Jidáš byl úplně jiného ražení, myšlení a neprodejný. Tak praví Jidášovo Evangelium, které je málo známé, respetive skoro vůbec. Jidáš byl frajer, oddán Ježíšovi, vybrán Ježíšem pro Poslání, které dodnes budí iluzi o Jidášovi jako zrádci. Opak je pravdou. Ale to byste se musel(a) trochu vzdělávat, číst, být zvídavý(á). Ovšem to je moc práce. Lepší je, čučet na TV KVK bo VKV?, Ordinaci někde či co to ještě produkuje ta TV Niva, Neva, Nova? Ani nevím :o) Bulvár je Vaším světem. A víte vůbec proč se línej ztrhl? Pověste si Husáka, Lenina, Marxe, Brežněva, Fidela a konec konců i A.H., který je v kurzu socanů, na zeď a vzpomínejte na staré dobré časy s nostalgií a budiž vám to přáno
p.s. Kalenská je jméno a píše se s velkým písmenem..je zajímavé, že vše píšete s velkými písmeny, krom slečny Kalenské. To je úmysl, nebo hloupost, či urážka?
01. 02. 2009 | 01:14

kočka šklíba napsal(a):

Původně jsem na Vás ali už nechtěla reagovat, ale protože se trochu nudím, tak proč nakonec ne ;).

Vaše reakce na mne je zmatená a opravdu hysterická. Já se Vás slušně zeptala, kde slyšíte, že Rath obhajuje Hitlera. Na to se mně od Vás dostalo opravdu hodně urážek. Vůbec nechápu proč?

Na otázku Vám položenou jste v podstatě neodpověděla, tzn. necitovala jste Ratha, kde chválí Hitlera, zato jste splácala páté přes deváté od Tlustého k Paroubkovi. A když jsem toto četla, začala jsem docela dobře bavit. Tohle přece nepíše dospělý člověk. Vždyť Vy jste v podstatě ani neudržela souvislou myšlenku přes dvě věty :D. Některým větám vlastně vůbec nelze porozumět. Víte nehodnotila bych Vás, ale Vy jste začala hodnotit mne, a to na základě slušně položené otázky. Pak jsem se do toho v obráceném pořadí pustila i já. Proč ne, viďte?

Milá ali, Vám asi vadí, že o Vás někdo napíše něco, co Vám nelichotí, že? Ale nevím, na základě čeho se domníváte, že Vy si to naopak klidně můžete dovolit? Takhle se chovají rozmazlené děti. A mohla byste, až se Vám zachce mně napsat, kde jste mezi řádky vyčetla, že Vámi pohrdám? Myslím v mé první reakci na Vás. Ono to tak vůbec nebylo. Takže ke všemu jste ještě vztahovačná. Mohla byste ještě upřesnit, kde jsem na Vás “lila splašky?“.

Takže toto k mé osobě.

Ale to co jste Vy tady napsala anbě je nechutný příval zlostných urážek od primitivní fúrie. Této ženě nejen, že nesaháte po kotníky, jste proti ní absolutní nicka, a jako taková jste se i projevila. A máte pravdu, Vás urážet nelze, bylo by to nošení dříví do lesa, Vy se nejlépe urážíte sama svým způsobem vyjadřování :D.
01. 02. 2009 | 02:00

kočka šklíba napsal(a):

Anbo, Bape, děkuji Vám :).
01. 02. 2009 | 02:01

kočka šklíba napsal(a):

JAHO, jestli jsem dobře pochopila, co jste chtěl říci, tak tvrdíte, že já, Lex jsem někoho uráželi. Nepopírám, že někteří diskutující , kteří mají stejný názor na aféru „Rath“, urážejí a nediskutují, pak to jsou tzv.“flusači“ rovněž. To jsem Vám přece napsala, chňapando?
Jinak ale napsat, že se někdo snížil „na stupidní úroveň přístupu“ není osobní urážka , nenapsal, že Kalenská je stupidní, pochopil jste JAHO?

Pokud najdete nějaký příspěvek, kde jsem někoho urážela, bez toho, aby on začal být agresivní první, doložte. A to i v těchto případech se snažím být slušná a tomu dotyčnému odpovídat na jeho konkrétní výroky vůči mně. Ale nikde nenajdete, že bych trapně urážela bloggera a diskutující jen tak, abych si zde ulevila. Nikdy a nikde.

Takže znovu, flusači jsou lidé, kteří, aniž by k podstatě blogu, případně k nějakému diskusnímu příspěvku měli cokoliv konkrétního, tím mám na mysli, aniž by zde slušně vyjádřili svůj názor, začnou blogerovi, případně diskutujícímu nadávat, hodnotit jeho osobu, začnou nesmyslně vytahovat různé jiné nesouvisející skutečnosti, často smyšlené, či notně přikrášlené. Doufám, že jste to pochopil. Myslím, že je to napsáno docela jednoduše.

A protože vidím, že se skutečně na mojí osobu nějak soustředíte, tak asi doložíte a vysvětlíte, kde a jak: „Vy jste zářný příklad demagoga. Co se Vám nelíbí, odsuzujete, napadáte a přitom druhým kážete "čistou, bolševickou" morálku.“ Jistě , když jste takový znalec lidí, to neodmítnete, Vy přece tu morálku máte, a proto byste měl svůj názor doložit konkrétně.
01. 02. 2009 | 02:24

kočka šklíba napsal(a):

Jakře, mám Vaše konstatování:"to Anba:
Co je splaškového na tom, když ali píše nelichotivě o bolševických resp. fašistických zrůdách?" chápat tak, že mě nazýváte bolševickou, resp. fašistickou zrůdou? Všechno tomu nasvědčuje, protože to byla Vaše odpověď na: "Ali: tak jděte sportovat a nevylívejte zde své splašky na tak slušnou diskutérku, jakou je kočka šklíba."

Jenom si to ověřuji, zda jsem to správně pochopila, a věřím, že odpovíte ;).
01. 02. 2009 | 02:28

Kamil napsal(a):

Tak si říkám, co udělají lidé, až zjistí, že ač nemusí platit poplatek 30 korun, tak jejich doplatky za léky jsou vlastně vyšší, protože si lékárníci zvýšili marže.
To aby Ráth chodil kanálama.
Hezký den.
01. 02. 2009 | 09:49

ali napsal(a):

:o) šklíba - Vaše komentáře mě opět utvrdily v tom, co si o Vás myslím (a nejen já). Kdo nepěje Vaši píseň, je odsouzen k zániku. Ano, jsem hrubá. To mě naučili socani a bolšani jako Vy. A na hrubý pytel......Když jsem začínala přispívat, na mé slušné názory odpovídali hulváti. Vy sama jste se "slušnou formou" do mě pustila. To jsem měla jiný nik. Vaše hulváctví spočívá ve slušném podání. Jste demagog a už se nebudu s Vámi dál bavit.Milujte své bližní hulvátstvo a notujte si navzájem. Dávám Vám pocit vítězství, ať máte radost.
01. 02. 2009 | 11:36

jakub napsal(a):

Tak aby jsme vrátili diskusi zase tam kam patří.
Takže co místo hádání se kdo koho urazil a kdo je "flusák", tak se věnovat výrokům pana Ratha.
Rath zaslepen svoji rádoby vtipností a díky svému "sobě opojení", kdy mu jeho příznivci za vše tleskají, prostě přestřelil.
Svojí blbostí se nyní vystavuje opovržení nebo zesměšňování lidí, kteří ho nemilují.
Je to ale jeho chyba.
I já využiji jeho idiotství a rýpnu si.
Víte jaký je návod ČSSD na snížení nezaměstnanosti podle "Ädy"
Pokud je hospodářská krize a nejde snižovat nezaměstnanost vytvářením nových pracovních míst, tak jde stejný efekt nastartování ekonomiky docílit fyzickou likvidací žadatelů o tyto místa.
01. 02. 2009 | 11:44

ali napsal(a):

ano, Rath přestřelil a dobře to ví..jen dávete pozor, abyste nabyl označen za hysterika, flusáka, demagoga :o))Přesto trvám na svém, že Rath a vrcholná ČSSD jsou škůdci..
01. 02. 2009 | 15:07

Anba napsal(a):

Kočko šklíbo: zdravím

Ali: proč tak mnoho slov - stačí to říct krátce: "nenávidím Ratha a ČSSD až do bezvědomí". Důvod: "mohla bych platit vyšší daně".
01. 02. 2009 | 15:40

ali napsal(a):

Anbo, to že nesouhlasím se socanskou a bolševickou politikou je patrné od začátku. Ale to byste nesměla hystericky napadat. Jinak moje daně jsou vskutku kruté, to co vyděláte za rok, platím na daních každý kvartál. Podporuji FOD, do dětského domova kupuji dětem dárky, platím v adopci na dálku dvě děti. Projela jsem celej svět, viděla hodně, bolševik mi zničil zdraví...co Vy, že mě tak soudíte?
Takže končím nesmyslnou žabomyší válku, uznávám, že jste vyhrála Vy i ti co do mě šijí, neboť jste fakt hnusnější :o)
01. 02. 2009 | 18:50

Suchec napsal(a):

Tak jsem si ty různé reakce (ve většině snad se to nedá nazvat ani názory) přečetl od začátku až do "neslavného" konce. A je mi smutno.

Ta titulace a škatulkování ostatních (třeba zrovna Kočky, Anby ze strany Ali apod., titulace autora blogu namísto dokázání, že se mýlí - zkusil to někdo?), bez ohledu na skutečná fakta a reálie, to bolševikování apod. mne usvědčuje v jediném.

Popsat skutečnost, jak se stala ve 30-tých letech je tedy dle "pravičáka" bolševismus? Nadávky a ostouzení jsou naopak projevem toho správného "pravicového" postoje?

No, něco na tom trochu kulhá na obě nohy.

Tedy konkrétně k Rathovi a Kalenské v LN. Dle mého názoru se Rath nemá za co omlouvat (v tomto případě). Politická korektnost a nevyslovování "jmen, co nemají být sdělena" se dostáváme někam, kde hrozí jen jedno. Totální marasmus a jakási mutace postdemokracie, který končí v totalitě (byť s nějakou rétorikou - kdo se přihlásí?).

A třeba Ali a pod. , z mého pohledu, tomuto právě pomáhají.
Nesouhlas s názorem zaměňují osobním útokem, věcný argument nahrazují nadávkou, či totalitní titulací.

A jestli si někdo myslí, že to, že platí daně (kdo je neplatí - to je snad privilegium?), že přispívá na dobročinný fond (já třeba občas taky - proč musí vůbec existovat?), že projel celej svět (a co, to není patent na rozum), a bolševik jim zkazil zdraví (možná ano, možná ne, možná si ho zkazili sami a jen si to nepřiznají), že je to oprávnění šířit "pravý" a jedině správný světonázor a vše ostatní označovat za bolševismus? Vždyť je to většinou všechno "trochu" jinak.
To přece vůbec nesouvisí s pravicovostí a levicovostí, to nesouvisí s ničím, co pronesl "nějaký" Rath.

Tu "žabomyší válku na kovanějšího bolševika" nikdo nevyhrává, poražen je zdravý úsudek, slušnost a smysl pro správnou míru.
01. 02. 2009 | 21:23

Jakr napsal(a):

to kočka šklíba:
No podívejte se. Co jsem napsal, to jsem napsal. Psát nelichotivě o bolševických resp. fašistických zrůdách považuji za povinnost každého slušného člověka. Jestli přemýšlíte, nakolik se týká vás, považuji za správný krok. Jako základ pro další bych si dovolil doporučit knihy Člověk bez osudu od Imre Kertésze a Jeden den Ivana Děnišoviče od Alexandra Solženicyna. Obě jdou na kořeny fašistického resp. bolševického myšlení. Po strávení knih bych ještě zmínil film Hitler: vzestup zla, kde je podrobně krok za krokem zobrazena metodologie, podle které si nyní Rath odškrtává jeden bod za druhým. To je zřejmé.
01. 02. 2009 | 22:07

Anba napsal(a):

Ali, Jakr: víte, ono to není ani tak o tom, co Rath řekl, jako o nenávisti. O nenávisti rozpoutávané neodpovědnou redaktorkou, která ze zmateného, nesouvislého a neprofesionálně vedeného rozhovoru vypíchla do titulku jen toho Hitlera. Rath jí jistě nemohl dát kvalifikovanou odpověď na řešení krize, jednak není ekonom, jednak si s tím neví rady daleko pomazanější hlavy.Zkratkovitých, nepřesných a někdy i hloupých odpovědí dokonce projevů v parlamentu bychom z úst různých politiků našli dost a dost, trapných gest rovněž. Snad bychom neměli skákat na špek jak politikům, tak novinářům. V případě politiků jde jen o hodně hrubý politický chleba, protože mimo kamery, v parlamentní jídelně mluví každý s každým. Novináři pak slouží. Slouží vydavatelům a majitelům novin, jsou za to placeni. Čím víc pozornosti vzbudí článek, tím větší odbyt. Vzhledem k tomu, že majitelé nejsou ani Češi, mohu se domnívat, že jim rozbroje čtenářů nejsou nijak proti mysli. Aniž tím ovšem říkám, že čestí majitelé by byli lepší. Prostě kšeft.
Proto se domnívám, že bychom my, normální občané měli zachovat trochu chladnější hlavu. Nenávisti v našem státě je už tolik, že se domnívám že je uměle živena a vyvolávána. Neměli bychom se necht manipulovat.
Já jsem velice proti sprostému osočování a napadání na těchto stránkách. Jestli Vás Ali, bolševik naučil sprostotě, tak Vás lituji.Neměla jste se nechat. Já jsem skoro 70ti letá, ale nikdy jsem se nenechala strhnout k sprostému napadání a už vůbec ne k sprostému jednání s lidmi. I chyby lze vytknout tak, aby chybující nebyl ponížen, ale musíte mít prostě pravdu a pokud chybující není psychopat, věřte mi, že přijme i trest.
Nevím jak Vám bolševik mohl zničit zdraví, pokud jste nebyla kupříkladu vězněna. Pak bych Vaši zlobu pochopila.Ale obvyklejší je, že lidé hledají viníka jinde než v sobě. Stejně Vám ale přeju zdraví a klid. Těch daní nelitujte, když jsou tak velké jak naznačujete, tak jistě Vám dost zbývá na slušný život. Já jsem nikdy nemohla pochopit kolegině, které naříkaly, kolik daní je jim strženo (zaměstnanecké daně ze mzdy), ale o odpovědnou práci nestály.
Jakře: je sice hezké, že jste se chtěl zastat Ali, ale povinností slušného člověka není psát nelichotivě o bolševických a fašistických zrůdách v odpovědi diskutujícím ženám. To si nechte pro své partnery v hospodě, protože tam můžete hned za to nějakou chytit. My tu možnost na dálku nemáme.
Jinak povinností slušného člověka je zastat se slabšího a napadeného. V tomhle sporu já jsem považovala za slabšího a napadeného Dr. Ratha a postupně i Kočku šklíbu.
02. 02. 2009 | 01:37

Luboš napsal(a):

168 hodin: David Rath.

Je mi z vás na blití!
02. 02. 2009 | 06:01

Taky Znechucený napsal(a):

to Luboš:
A to ten pořad začínal ještě před 22:00. Nechápu, jak je možné vysílat něco tak odporného, a že nezasáhla Rada a ČT nepřišla okamžitě o licenci.
02. 02. 2009 | 08:55

Honza999 napsal(a):

Jakr

Je zajímavé, že se odvoláváte kupříkladu na Sojženicina. Odvoláváte se na to, co napsal ZA BOLŠEVIKA. A proč zcela opomíjíte to, co Splženicin řekl PO BOLŠEVIKOVI?
Co řekl PO bolševikovi ne O bolševikovi, ale O NÁSTUPCÍCH bolševiků - KAPITALISTECH!

To samé třeba Karel Kryl.

Také bojoval proti bolševikům.. Protože jej ani ve snu nenapadlo, jací Jakrové po nich přijdou. Kryl se o pád systému zasloužil stonásobně více, než všichni ti Havlové a podobní dohromady. A dnes po něm neštěkne ani pes, protože začal kritizovat i dobu po listopadu. Proti Bolševikům zpíval tolik let a přežil.. Pzval se proti jejich dnes nám vládnoucím pohrobkům - a mepřežil.

Povykujete něco o komunismu a fašismu - obé jsou to děti vašeho milovaného kapitalismu. A on nám porodí ještě horší parchanty.
02. 02. 2009 | 09:54

Pamětník napsal(a):

Je-li pravda co říkal Paroubek,že vaši příbuzní zahynuli v koncentráku, tak se tito musí obracet v hrobě. Antisemitismus je na vzestupu. Z dějin víme, že se vždy všechno obrátilo proti židům. Již dnes jsou slyšet hlasy, že za finanční krizi mohou židé.I proti vám se obrátí zmanipulovaní gójové, zvlášť když jste snůška všech lidských špatností. Pak vám nepomůže ani vaše vychytralost a opustí vás i vaši"přátelé" ze strany. Děláte ostudu všem slušným židům. Nejste ani křesťan ani praktikující žid, přesto byste se měl řídit starým židovským pravidlem "co nechceš aby ti jiní činili, to nečiň jim. Také staré přísloví říká "tak dlouho se chodí se džbánem, až se ucho utrhne.
02. 02. 2009 | 10:31

StandaT napsal(a):

No to je pohoršeního! Přitom Rath jen ochutnal trochu té samé medicíny, kterou tak rád a tak často ordinoval Topolánkovi. Taky jsem četl na sebe, jaký jsem fašista, a to jen proto, že jsem na Toplánka neplival (nehájil jsem ho, jen jsem tady napsal ře tu turbulenci kolem toho nechápu). Jestli mě něco vadí, tak ta samozřejmost dvojího metru, která tady pod Rathem vyplavala na hladinu v plné nahotě. Sorry, ale to, co tady čtu, je moralizování, nikoliv morálka. Protože morálka není stranická, je to obecná hodnota a morální lidé by se chovali stejně bez ohledu na barvu "viníka".
02. 02. 2009 | 21:56

Vico napsal(a):

Standa T : Nelze než souhlasit, ale smiřte se s tím, že to tak prostě je. Topolánek svou prostořekou citací es komt der Tag a nocemi dlouhých nožů se choval ještě zhovadileji, neboť šlo svou podstatou o vyhrůžky. Nicméně by mne nenapadlo z toho dělat aféru a bít na poplach před fašistickým nebezpečím. Je to šaškárna připomínající půtky kačen na venkovském rybníku, zatímco skutečná liška se tiše a nikým nepozorována plíží ze zcela nečekaného směru houštím. Kejhající kačeny přitahují pozornost, protože je to momentálně mediálně zajímavé. Neviditelná liška nikoho nezajímá. Co zajímavého je na tom, co není vidět? A o tom to je.
02. 02. 2009 | 22:19

StandaT napsal(a):

Vico: s tou liškou je to dobré! Souhlas.
02. 02. 2009 | 22:55

bape napsal(a):

to Kočka šklíba
Zcela Vám rozumím a reakce typu "ali" jsou zařaditelné pod pojem "psychopat". S takovými je to o ztrátě času a energie. To "Vico" a "Standa T." ještě mají šanci na prozření a vstup do reality, pokud ovšem budou chtít realitu nejen vidět, ale i chápat, což je složitější. U toho se musí myslet.
03. 02. 2009 | 11:51

bape napsal(a):

pro Standa T.
Morálka, milej pane je dvojí i trojí...atd. Jak libo. Mravy ovšem, mravy jsou jen jedny. Buď mravy, nebo nemravy. O tom je zákon.Zdravím.
03. 02. 2009 | 11:54

bape napsal(a):

pro ali

A Vy jste studovala teologii, že Jidáše označujete za zneuznalého apoštola ? Jeho evangelium je čí ? Nestihl je napsat, protože se oběsil. Svědomí mu nedalo pokoj. Pokud se s ním identifikujete, pak je mi Vás velmi, velmi líto vAŠE PŘÍSPĚVKY BY O TOM NAPOVÍDALY. Zrušte své aktivity a jděte do sebe. Bůh zná cestu z bludů ven. Přeji hezký den.
03. 02. 2009 | 12:02

Opitz napsal(a):

Tady nejde o to, že Rath mluvil o Hitlerovi, ale o to, že Rath žije v naprosté iluzi a je to s prominutím diletant. Jako důkaz svého tvrzení, který můžete zakusit na vlastní kůži, vám doporučuji navštívit nemocnice a lékárny v moci ČSSD... Tam uvidíte vítězství zdravého rozumu doktora Ratha a jeho představ, jak se to má dělat...
03. 02. 2009 | 12:29

Vico napsal(a):

bape : děkuji příteli za váš nezdolný optimismus. Naděje a "šance na prozření" umírají poslední. Nesporný diskutérský úspěch s potrhlou ali vám zřejmě až příliš stoupnul do hlavy.
03. 02. 2009 | 13:12

bape napsal(a):

pro Vico : svůj příspěvek jsem myslel skutečně optimisticky a vidím, že se ujal, aniž by mi to stouplo do hlavy. Do své hlavy jedině dobrou 11 Starobrno. Srdečně Vás zdravím.
03. 02. 2009 | 14:05

ali napsal(a):

Koukám, že jsem tady vyprovokovala diskutéry, kteří se neštítí zastat se Rathovo trapných a nepřípustných poznámek :o).
To jsou paradoxy. Samo se to ohání slušností, ale do slušnosti je vskutku daleko..
Ano, šance na prozření umírají naposled. Jestli jsem psychopatem (to mě pobavilo), tak soudruh Rath, cestovatel po politických scénách, hlásající obludnosti a nesmyslnosti je indickej bůh srandy, čistý jak křišťál, hotové lilium, vloudící se do českých poměrů. Nicméně děkuji za Vaše příspěvky, které mi nic nového nepřinesly.
03. 02. 2009 | 15:21

StandaT napsal(a):

bape: děkuji, ale pronikat do Vaší verze reality nehodlám. To raději zůstanu - z Vašeho hlediska - nemyslící. Dle jiného velikána ducha i morálky už stejně jsem stupidním (voličem). Takže už jsem zvyknut. Ostatně druhořadým, spávně nemyslícím individuem jsem již řadu let byl, takže nic nového pod sluncem.

Michododem. Jidášovo Evangelium skutečně existuje.
03. 02. 2009 | 15:49

bape napsal(a):

Milej Stando, já vím, že existují různé spirituální texty, zaštiťující se různými jmény, proč ne i Jidášem. Existuje i text evangelia Marie z Magdaly. A moje verze reality je skutečně moje, jako je i ta Vaše. Záleží jen na tom, kde a zda bude někde nějaký průnik našich rovin.
03. 02. 2009 | 18:48

JC napsal(a):

Luboš,
Je vám z něj na blití ?
To máte dobrý, já už se s něj 3x poblil. Doktor mi doporučil okamžitě přepínat na jiný program, když se zmíněný panáček objeví na obrazovce.
04. 02. 2009 | 10:40

lurker napsal(a):

To Suchec:
Pisete: "Popsat skutečnost, jak se stala ve 30-tých letech je tedy dle "pravičáka" bolševismus?"
Jenomze dr. Rath "nepopisoval skutecnost", ale sve vymylsy, nebot historicka skutecnost byla zcela jina.
Viz napr. citaci z blogu
http://blog.aktualne.centru...

"ten rozhovor odhaluje mělkost vědomostí hejtmana Ratha, jehož názory jsou často založené na populárních, často falešných mýtech, neodpovídajících historické pravdě.

Mám na mysli nejen zmínku o Hladové zdi Karla IV. (vyvrácení mýtu viz tento odkaz), ale také naprosto nepravdivý fakt o tom, že Hitler se dostal k moci (vyhrál volby) díky nastartování ekonomiky.

Hitler se dostal k moci nejen díky své sociální demagogii, ale také díky únavě voličů z neproduktivního parlamentarismu, kteří opakovaně a bezvýsledně chodili k volbám (1928, 1930, v roce 1932 dokonce dvakrát - v červenci a listopadu). Je paradoxní, že jmenování Adolfa Hitlera říšským kancléřem v lednu 1933 přišlo po volbách, ve kterých NSDAP tratila. Jenomže to už byla ve hře ulice a aktivity bojůvek SA i jiných stran. Konečného vítězství ve volbách v březnu 1933 dosáhla NSDAP po únorovém požáru Říšského sněmu a po přijetí mimořádných policejních opatření omezujících osobní svobody. Nějaká konjunktura v tom nehrála ještě žádnou roli.

(data o volbách z Digitale Bibliothek Band 49: Das Dritte Reich, S. 103:
31.7.1932: 608 Abgeordnete, davon 230 NSDAP = 13.740.000 Stimmen
6.11.1932: 583 Abgeordnete, davon 196 NSDAP = 11.740.000 Stimmen
5.3.1933: 647 Abgeordnete, davon 288 NSDAP = 17.280.000 Stimmen)
04. 02. 2009 | 17:06

antiSSocan napsal(a):

Pane Rath, me ani nepripadate jako Hitler, to je spis Paroubek. Vy mi pripadate spise jako Goebbels. Ovsem ono to je v podstate jedno, jste spatny clovek tak jako tak
04. 02. 2009 | 18:03

jirka napsal(a):

Pana Davida Ratha jsem v roce 1996 obsluhoval v naší restauraci.Většího nafoukance a arogantního hosta v naší restauraci jsem nezažil,zřejmě ho hřálo u srdce i to,že za sebe platit,platili za něj jeho "kamarádi" z tehdy zpřátelené strany.
04. 02. 2009 | 19:33

vája napsal(a):

Macku!
Dej mu ještě facku!
04. 02. 2009 | 20:30

Akipes napsal(a):

Nedávno se pan Rath v televizi pochlubil, že už od dětství vítězil ve slovních kláních s kamarády. Také přiznal, že soupeři, nemaje více argumentů, sáhli k násilí.
Ono, proti demagogii je asi opravdu nejlepší argument facka.
Nebo zná někdo něco lepšího?
Hezký modrý večer přeje Mirek Akipes.
04. 02. 2009 | 21:49

Jiří napsal(a):

Vy nám pane Rathe,tak jak je to u vás obvyklé neříkáte pravdu.Vy jste ve svém rozhovoru kladl do protikladu Hitlerovu ekonomickou politiku do protikladu s "fantasmagoriemi"liberálních ekonomů.Jasně jste tedy dával Hitlerovu politiku za pozitivní vzor.To ani nemluvím o tom,že se Vám maličko pomíchalo pořadí voleb a zbrojení.Hitler opravdu nevyhrál volby proto,že zbrojil,ale nejdříve vyhrál volby...
Symptomatické také je,že na jméno F.D.Roosevelta jste si nebyl schopen vzpomenout a také nevzpoměl,zato Hitler vám vyskočil v hlavě hned,prostě co na srdci,to na jazyku..
05. 02. 2009 | 00:29

Libor Lang napsal(a):

Pane doktore,
nic si z toho nedělejte. OdeeSSáci jsou pakáž sama o sobě. A to, že se do vás neustále strefují jen dokazuje to, že svoji práci děláte dobře a že z Vás mají pořádně nahnáno. Jen tak dál a jen houšť.
05. 02. 2009 | 09:12

Hifista napsal(a):

Jak můžou být v politice takový arogantní s sprostí pitomci jako je Paroubek a Rath nechápu. O to víc nechápu lidi, co se je snaží volit. Copak existuje víc soudružských naivních nevzdělanců než je v ČSSD? Oba by zasloužili pořádně přes držku a vzít jim peníze, aby se postavili na nohy a začli pracovat jako normální lidé, kteří bohužel zastupují občany ve vládě. Jeden něco pronést a druhý den se omluvit a myslet si, že je to v pořádku? Jak Rath může být doktor...
05. 02. 2009 | 09:30

ali napsal(a):

Ano, pane doktore, svou práci děláte dobře..Hitler jí taky dělal dobře, Stalin taky a spousta takových "milovaných" politiků to dělalo dobře. A viděti vzor v nich je taky dobře. Ať vidí lidi, jaký jste "dobrák"..strach ovšem nebudíte, jen posměch..
05. 02. 2009 | 11:08

Kamil napsal(a):

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. I na Rátha dojde.
Hezký večer.
05. 02. 2009 | 18:49

Kamil napsal(a):

A navrch jedna fotečka
http://virtually.cz/ilustra...
Hezký večer.
05. 02. 2009 | 19:04

Jakr napsal(a):

to Honza999:
Jestli vám dobře rozumím, tak můj příspěvek považujete za nevyvážený. Kočce Šklíbě jsem pro začátek doporučil dvě útlé knihy (Jeden den Ivana Děnišoviče od Alexandra Solženicyna a Člověk bez osudu od Imre Kertésze) a vy mně vyčítáte, že jsem neuvedl celé jejich dílo. A dokonce mi vyčítáte, že jsem neuvedl další spisovatele, básníky, zpěváky, ... Víte, vaše remcání je nevěrohodné a jen dokazuje, jak moc vám jsou cílené sondy do zrůdné bolševické nebo fašistické duše proti srsti. Vaše křeč nejvíce připomíná ono slavné „vy zase tlučete černochy“. A kde vůbec berete tu drzost bagatelizovat boj kohokoli proti bolševikům a fašistům, pokud tito lidé zůstali kritičtí i v kapitalismu. Zhroucení totalitních režimů, které slibovaly světlé zítřky, přece neznamená, že bylo těchto světlých zítřků dosaženo. Jenom prostě začal normální život s normálními gaunery, ale bez gulagů a koncentračních táborů. Vaše představa společnosti, kde budou jen slušní, upřímní, přátelští, za jeden provaz táhnoucí lidé, je hezká, ale utopická. (teď s nadsázkou - mně by se také líbila, ale zrovna vás bych v ní nechtěl). Čím dříve přestane věřit, že vás nějaký nový spasitel s posláním dovede do takové utopie, tím lépe pro vás. Vždy se najde dost Rathů, Drymlů a dalších, kteří budou podle aktuální konstelace hledat pro sebe plné koryto. Chvíli v ODS, pak zase v ČSSD. Pro tyhle bezcharakterní demagogické gaunery strana nehraje roli. To je zřejmé.
05. 02. 2009 | 20:08

Pavel Krajtl napsal(a):

05. 02. 2009 | 21:44

neŘádh napsal(a):

Dobrovolne povinna anketa jak za komunismu!

Ankety zabyvajici se navrhy nazvu cehokoliv byvaji ve vetsine normalnich, demokratickych zemich dobrovolne a tudiz se tezko da mluvit o PRIKAZECH, NARIZENICH, ROZKAZECH, jejichz nedodrzeni je pak nalsedne mozno disciplinarne trestat. Nejsme v nacistickem, militantnim Nemecku ani v komunistickem SSSR! Zijeme v demokraticke spolecnosti. Vetsina z dotycnych skol chapala zcela logicky zadost o navrh na nazev skoly, jako dobrovolny cin. Kdo chce se zucastnit - muze, kdo nechce - nemusi. Jak muzete ROZKAZEM nekoho prinutit, aby vam podal navrh na nazev nejake skoly nebo cehokoliv? Ve svete jsou takoveto dobrovolne ankety na skolach uplne bezne. Studenti jsou zadani, aby dali navrh na jmeno nove narozene opice nebo nosorozce.... Nikdy jsem se nesetkal s tim, ze by nekdo byl potrestan nebo financne znevyhodnen za to, ze nepodal dobrovolne navrh na nazev nove otevrene skoly. Ta karikatura v Reflexu se na Ratha opravdu hodi. On ma porad manyry z doby komunismu a tyto jsou ne nepodobne dobe nacistickeho Nemecka. Ta karikatura mela byt v podobe Hitlera drziciho clensky prukaz KSC se srpem a kladivem, protoze to by vyjadrilo Ratha jeste presneji. On je totiz cistokrevny krizenec obojiho.
06. 02. 2009 | 03:25

neŘádh napsal(a):

A klidne si mne dejte za tento muj nazor k soudu, pane Rath. Jste smesny tim svym neustalym vyhrozovanim vlevo vpravo, ze pokazde, kdyz vam nekdo nejde pod ruku, tak ho date k soudu. Takoveto vase diktatorske manyry do demokraticke spolecnosti nepatri! Vas ani neni treba karikovat, protoze vy sam jste karikaturou socialni demokracie.
06. 02. 2009 | 03:31

JC napsal(a):

neŘádh,
Ono by bylo zajímavé zjistit, kolik z ředitelů kterým hrozí sankce dopomohlo svými hlasy Rathovi k postu hejtmana.
06. 02. 2009 | 09:47

Pavel Bříza napsal(a):

Pane doktore, myslel jsem si, že Klaus je největší narcis v zemi, ale Vy ho překonáváte ve všech směrech. Když to spojíme s Vaším totalitním chováním tak myslím, že začíná jít do tuhého. Doufám, že v ČSSD ještě alespoň do voleb vydržíte (že Vás nevyhodí až pochopí, že jste nový Hitler) a že lidi konečně zmoudří a ČSSD kvůli Vám volby prohraje.
06. 02. 2009 | 15:21

antizel napsal(a):

je krize a proto osobně pomáháte svým kamarádům v těžké době
je vidět, že jste opravdu soucitný a žvýšil jste výdaje na platy a nové funkce v kraji.
Vaši kamarádi se Vám jistě odvděčí.
Jen doufám, že voliči také.
07. 02. 2009 | 10:23

Mahas napsal(a):

Hm, kdybych četl jen ten výplod tady na blogu, tak bych se možná i rozplakal nad nenávistnými novináři vůči neoblíbenému radikálnímu politikovi. Ale ouha, já si přečetl celý ten rozhovor. Můžete si za to sám a je to jen a jen vaše hloupost a tupost. Dobře vám tak. Teď už to neokecáte...
08. 02. 2009 | 22:53

Jakr napsal(a):

Když jsme u té arogance, tak mě zaujalo v dnešních LN „…Na námitku, jak tedy může doložit, že obor zvládl, Rath odpovídá: "Víte, že je mi docela jedno, jestli tomu věříte, nebo ne?" A dodává: "Zkuste si zjistit, jak Šnajdr studoval vysokou školu, jak chodil na zkoušky."
Z toho je zřejmé jediné a sice, že pan Rath si je vědom své morální pokleslosti, kdy udělil atestaci sobě a svému poslušnému zkorumpovanému ocáskovi Koubkovi. O notoriku Kottovi alias Studánce, kterého dopodpíral do křesla, ze kterého mu ten na oplátku posvětil soukromou praxi, nemluvě.
09. 02. 2009 | 12:48

karlos napsal(a):

Je to žoldák placený ČSSD a jeho mzda nejsou pouze peníze ale hlavně funkce, vliv a moc. Na http://www.rath.cz se dočtete co kdy tento pan řekl a je to děs s jakou jednoduchostí mění své názory a postoje viz např. spoluúčast pacientů.
09. 02. 2009 | 22:53

Roberto napsal(a):

Pane Rath, Ja si myslim, ze by na Vas nekdo mel poslat dalsiho Macka, aby se Vam ve Vasi kebuli rosvitilo a Vy jste knoecne zacal mluvit jako rozumny clovek, ktery trochu uvazuje.
Dekuji
10. 02. 2009 | 10:41

Kejkl napsal(a):

Dobrý den pane Rath,
nevšiml jsem si, že by jste tady reagoval na nějaké příspěvky (třeba se pletu), ale když jsem objevil Váš blog nedalo mi to reagovat.

Chtěl bych vysvětlit pár věcí s politiky ČSSD, jsem živnostník, který začal před dvěma lety podnikat, protože mi u bývalého zaměstnavatele chyběl osobní rozvoj a růst, nejsem žádný vykořisťovatel nebo jim podobný (doslova převzato z úst Vašich voličů).

Podnikat obzvlášť ze začátku je dost obtížné, ale přesto jsem se do toho vrhl, pak mě začaly překvapovat vaše postoje vzít od těch lidí co nejvíc peněz a přerozdělit je mezi ty potřebné, ať je to minimální daň, proboha co je to zablbost, když už se snažím a nevychází to nebo investuji do svého vlastního rozvoje (teď nemam namysli skupování nemovitostí atd., ale různá školení nakupování technologií pro další rozvoj své existence, tak ne jen a musím si na to pujčit, ne jen že mě to dostane třeba i do červených čísel, ale vy si ještě odhlasujete, že zdaním peníze, které jsem musel vydělat na to abych vůbec zaplatil sociální a zdravotní pojištění?
Další věc kterou nechápu, ikdyž se mě netýka je milionářská daň. Člověk se snaží něčeho dosáhnout a když se mu poštěstí a dostavý se úspěch je za to poprávu potrestán? Jen se opět ptám PROČ? Myslel jsem že žijeme všichni ve společnosti, kde mají všichni stejná práva?

Další věc poplatky, já říkám ,,ano" nemusí to být 30 u lékaře a 90 na pohotovosti, já osobně bych to viděl třeba na symbolických 10Kč i u lékaře i na pohotovosti. Když jsem byl naposled před dvěma lety u lékaře, tak jsem tam seděl s dalšími 8 důchodkyněmi, ze kterých se tam polovina chodila bavit mezi sebou, nejde o to zrujnovat důchodce, určitě potřebují více péče než člověk v produktivním věku, sám Vy jste lékař, tak to musíte vědět, ale musejí si uvědomit, že čas toho lékaře něco stojí, proto bych navrhoval něco symbolického, já osobně jelikož se pohybuji i v odvětví sociálních služeb pro starší spoluobčany, tak vím, že dnešní průměrný důchodce mají dvě velké záliby (mluvím o menších městech), jedna z nich je studovat letáky a objíždět slevy v supermarketech a druhá je tzv. pokec u lékaře, kombinací obojího se dá strávit celý týden. Tak bych raději navrhoval za vybrané symbolické poplatky raději investovat zpět do důchodců nějako formou kulturních akcí (nemyslím tím pořádání plesů s názvem 60+, ale jejich další duševní rozvoj na který byli v dřívějším životě zvyklí z produktivního věku.

V názvu máte strana sociálně demokratická a ne strana jánošíků, tak se zkuste aspoň pár vteřin nad touto reakcí zamyslet.
11. 02. 2009 | 18:19

neŘádh napsal(a):

Pane Rath, prave jsem cetl o tom, ze princ Harry bude poslan do specialniho kurzu v dusledku svych ponizujicich vyroku na adresu nekterych osob v jeho okoli. Moje otazka zni: nemeli bychom podobne kurzy zajistit i pro nase politiky? Nemam ted na mysli kurzy zamerene na rasisticke vyroky, ale spise na urazejici vyroky VSEOBECNE. Zde par prikladu vasich vyroku na adresu ctenaru apod v on-line diskuzi na aktualne.cz: "1. Myslím si, že je to velice HLOUPY názor. 2. XY považuji za PROLHANOU STOKU. 3. Je to prostě CHUDAK. 4. Proč si takovou HLOUPOST myslíte?" Takovychto vyroku (a to jsou pouze ty mirnejsi) se dopousti politik na ktereho upira zrak miliony obcanu, studentu, skolni mladez, coz samozrejme nijak slusne vystupovani, moralku a respekt k lidem v nasi zemi nepodporuje. Jak muzeme ucit nasi mladez vecne argumentaci v demokraticke diskuzi, kdyz nasi predni politikove namisto argumentu pouzivaji osobni urazky? Myslim, ze ceska verejnost by vas mela hnat k soudu za to jak prznite nasi mladez Rathe!!!!
12. 02. 2009 | 17:51

Krejzl napsal(a):

Pane Rathe, sdělte mi, prosím, co bych Vám měl dát nebo udělat, abyste z politiky odešel. Vynasnažím se Vám to splnit, nebo se alespoň pokusím najít vhodné prostředky. Jen mě a ostatním prosím dejte nějaké světlo na konci tunelu ...
Bez nejmenší úcty, J.Krejzl
12. 02. 2009 | 18:23

ali napsal(a):

pane Krejzle, namáháte se zbytečně..mistr Rath nepůjde dobrovolně a navíc Vám neodpoví. Proč taky, nejste pro něj nic a neoslavujete jeho ikonu. Oni ti oslavující nejsou taky nic, ale každej hlas dobrej, pokud zabrnká na primitivní struničky. A to umí. Ale může být útěchou, že lidí, kteří začínají jeho odsuzovat je stále více. Pouze šílenci a sobci zůstávají. Nebojte, jen ať ještě drží a ukáže své "klady"...
14. 02. 2009 | 13:56

Martin Rataj napsal(a):

Pane Rath,
nemůžu říct, že bych vždycky bůhvíjak jásal nad Vaší politikou, ale v tomto případě máte mojé plné pochopení. Každému člověku se občas stane, že něco plácne nebo že něco vyzní jinak, než zamýšlel, a aféra, jakou z této kauzy udělala média, je naprosto nechutná. Všichni víme, že kdyby totéž řekl někdo z koalice, noviny si toho ani nevšimnou... Já jsem si ten Váš výrok náhodou přečetl velmi pozorně a několikrát po sobě a rozhodně z něj nemám dojem, že byste byl neonacista. Spíše jste na nešikovně zvoleném příkladě demonstroval oprávněnost státní intervence do ekonomiky. Bohužel úroveň některých lidí je taková, že jim to stačí jako radostná záminka k tvorbě žumpy.
15. 02. 2009 | 11:21

Jiří Kytnner - Liberec napsal(a):

Vážený pane doktore,
blejete ze se sebe jen strašný populistický žvásty, že je až s podivem, že jste k hejtmanskýmu lizu dostal. Protože soudný člověk by takovou verbež nevolil. Je mi z vás socanů na blití a stydím se, že sdílíte se mnou stejnou vlast .....
26. 02. 2009 | 16:26

Přiznivec napsal(a):

Jen tak dál ,přejí úspěch ve všem .
28. 02. 2009 | 22:17

Bisnis Online napsal(a):

It is clear that Rath is to Langer, Bendl and other such red cloth and corrida can begin.
13. 06. 2009 | 18:01

Omega watches napsal(a):

Omega watches not only rule the third planet but have traveled in space as well. In March 1965 NASA chose Omega as the only watch to have cleared the severe test conditions laid down by them. It won the "snoopy awards" in 1970 for helping divert a potential disaster. Omega''s speed master has been the only watch to land on the moon and thus the name moon watch was earned by it. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 08:16

Flake napsal(a):

Člověk stojící mimo politiku by Vám řekl : nic si z těch ubožáků nedělejte! Jsou to tonoucí, kteří se stébla chytají. Že se ve škole špatně učili a nepoznají materiál plovoucí od kamene pod svým krkem, je jejich věcí. Svojí negativní propagandou mohou oslovit zase jenom sobě rovné a ti ČSSD stejně nevolí, tak co. Chápu ale, že střetnutí se s blbem člověka urazí.
17. 07. 2009 | 01:23

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
25. 08. 2009 | 23:33

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.iwcwatches.us/Bv... Bvlgari watch for sale
http://www.iwcwatches.us/Ca... Cartier watch for sale
http://www.iwcwatches.us/Ch... chopard watch for sale
30. 01. 2010 | 04:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy