Havlův koncentrák

19. 05. 2009 | 11:40
Přečteno 13894 krát
Považuji prohlášení prezidenta Václava Havla o tom, že mu továrna Škoda připomíná koncentrační tábor a zaměstnanci dozorce za mimořádně nešťastný. Škoda Auto, a. s. je jedním z nejvýznamnějších podniků a největších zaměstnavatelů na území Středočeského kraje. Podnik zaměstnává zhruba 25 tisíc lidí a je na něj navázáno dalších přibližně 100 tisíc pracovníků a podnikatelů z celé republiky. Škoda Auto se zásadně podílí na hrubém domácím produktu naší země. Navíc automobily produkované tímto výrobcem jsou kvalitní a dělají dobré jméno České republice a Středočeskému kraji prakticky po celém světě. Z tohoto pohledu vnímám nešťastná slova Václava Havla jako políček zaměstnancům a jejich rodinám, neboť přirovnat jejich práci k dozorcům koncentráku a věznitelům je obrovské přestřelení. Na takto významný podnik bychom měli být spíše hrdi, než jej srovnávat s továrnami na smrt a lidské utrpení.

Chápu, že Václav Havel chtěl upozornit na nebezpečí postmoderní doby, kdy se cílem veškerého podnikatelského snažení stal neustálý růst výroby a zisků majitelů, bez ohledu na to, co negativního to s sebou přináší do životů nás všech. Nicméně tento celosvětový problém nelze v žádném případě řešit tím, že napadnete – urazíte jednoho výrobce automobilů z mnoha set, které na světě existují. Takovým útokem můžete maximálně poškodit jednu pro náš kraj významnou firmu, jejíž místo v globální ekonomice okamžitě vyplní někdo jiný. Při této příležitosti nelze nevzpomenout nešťastné výroky V.Havla na adresu zbrojního průmyslu na začátku devadesátých let. Uprázdněná místa po českých firmách okamžitě zaplnili jiní a svět není o nic bezpečnější.
Václav Havel vlastně kritizoval a varoval před nadměrným konzumem, který se v nás všech snaží vzbudit výrobci s prodejci a marketingovými mágy. Má snad i pravdu, že dnešní svět může připomínat zrůdné gigantické kolo, ve kterém jako myšky běháme my všichni s cílem, aby se o něco rychleji otáčelo a spotřebovalo více bot, triček, aut, ledniček… Bohužel to Václav Havel činí z pozice člověka, který v materiální oblasti dosáhl prakticky všeho a víc skutečně osobně nepotřebuje a ani nespotřebuje. Má krásný rozlehlý dům na pražské luxusní Ořechovce, jezdil vždy v autech těch nejlepších značek, svého času si pořídil i letní dům u moře, cestuje si kam se mu zlíbí a jistě ne v „třetí řídě“. Myslím si, že si to zaslouží a jsem skutečně rád, že žije v naprostém materiálním dostatku. Proč však kritizuje druhé za to, že chtějí žít alespoň trochu podobně? Učitel, zdravotní sestra, pokladní nebo dělník nemají mít možnost si koupit slušné auto? Třeba Fabii vyrobenou v „havlovském koncentráku Škoda“? Je to divné vidění světa, takové nehavlovské, rozdělující lidi na "my co máme všechno" a ty ostatní, co nám nesmí otravovat ovzduší svými auty a obtěžovat pohledem na nevzhledné fabriky.
Sám osobně jsem se před časem také dopustil nešťastného výroku o hospodářské politice třetí říše. Tímto výrokem jsem nikoho konkrétního nepoškodil, navíc byl novinářkou vytržen z kontextu, což naprosto překroutilo význam mých slov, který nespočíval v ničem jiném než v připomenutí historické zkušenosti. Přesto jsem se za výrok omluvil. I proto bych přivítal omluvu prezidenta Václava Havla vůči významnému středočeskému podniku a jeho desítkám tisíc zaměstnanců a jejich rodin. Být označen za něco jako „dozorce v koncentráku“ je pro tyto lidi velkou urážkou, stejně tak pro firmu být přirovnán ke koncentračnímu táboru.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Pane poslanče,

http://aktualne.centrum.cz/...

Vy ty lidi chcete strhat?
19. 05. 2009 | 11:51

che091067 napsal(a):

Vážený pane.
Jak s Vámi ve většině případů souhlasím a jste jedním z mých nejoblíbenějších politiků,tak tentokrát Vám musím oponovat.Jestli on pan Veškrna neměl na mysli něco jako tohle:http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=637608
19. 05. 2009 | 11:57

Paroubek je zloděj a lhář napsal(a):

Ráthe je největší borec všech dob. je to krásný člověk, schopný politik, svědomitý lékař, vzorný otec, manžel i milenc,inteligentní řečník a vynikající bojovník. Jeho tatínek starej stébáckej udavač na něj může být právem pyšný.
19. 05. 2009 | 12:01

che091067 napsal(a):

Tak jsem to nestihl.Ale jinak co se týče p.Havla,měl by být za to co provedl našemu nejen zbrojnímu průmyslu souzen za vlastizradu.Pracoval ve vrcholné funkci ve prospěch cizího státu.Jak jinak to pojmenovat?
19. 05. 2009 | 12:01

Hloupý Honza napsal(a):

Myslím, že problém tzv. zahraničních firem u nás je to, že jejich manažéři (vlastníci) rychle pochopili co si tady můžou dovolit, tj. především co by si nemohli dovolit u sebe doma, či jinde v zahraničí. Skutečnost, že v naší zemi nemají lidé ani ponětí jaká jsou jejich základní práva a svobody, jaká je u nás vymahatelnost práva a celková úroveň legislativy a justice, je pak využívána kýmkoliv ve svůj prospěch.

Možná na to chtěl VH v rámci předvolební agitace (poněkud se zpožděním) upozornit, (aniž bych ho chtěl se vzpomínkou na uspěšnou transakcí s jehou půlkou Lucerny a s ohledem na skutečnost, že se na tvorbě tohoto prostředí 8 let podílel) nějak obhajovat.

Hezký den.
19. 05. 2009 | 12:02

jen napsal(a):

pane Rathe, ač se Vám to líbí nebo ne, ČR mám stále jiného prezideta...
19. 05. 2009 | 12:05

:) napsal(a):

O co se pan Rath zajima, to je opravdu zajimave:)

Uz ted je v roli, kdy ho nekriticky poslouchaji jen jeho fanaticti (jak to rict jinak) priznivci, kdezto zbytek si rve vlasy zoufaslstvim, jakeho exota si je nas slavny, chytry narod schopny zvolit. Ale vse zle je pro neco dobre. Vse ma svuj ucel. Ale jaky ma ucel pusobeni tohotochlapa...to je mi teda zahadou.
19. 05. 2009 | 12:10

davEsim napsal(a):

no jo, škodováků je hodně...to už se při volbach pozná, takže je třeba se jich trapně a zbytečně zastávat...jen tak dál
19. 05. 2009 | 12:15

Tomas napsal(a):

tak nevim, asi by to chtělo pane doktore pozorněji číst co, a hlavně jak V.Havel řekl....buď jste nepozorný (pak chudáci vaši pacienti) a nebo to píšete takto zkresleně a demagogicky naschvál...což je u vás pravděpodobnější....
19. 05. 2009 | 12:15

Petr Havelka napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/have...

Pan Rath je zdatný demagog. sází na závist a hloupost, není v tom samozřejmě sám.
19. 05. 2009 | 12:20

Sibi napsal(a):

Milý pane Rathe, že vám novináří překroutili, co jste řekl k řešení krize v Třetí říši? Myslím, že teď naopak jste překroutil Havlova slova vy: (citát:)Havel v této souvislosti citoval větu, kterou prý někde četl, že "Škodovka potřebuje vyrábět čím dál víc aut, protože lidé potřebují práci." Nad touto sentencí se pozastavil. A použil následující analogii: "To je jako kdyby někdo řekl, že koncentrační tábory být musí, protože přece potřebujeme práci pro ty dozorce." "
19. 05. 2009 | 12:23

blue jay napsal(a):

Je hejtmanoposlanec Rath vubec doktor?

Podle revizní komise zasedající pred sjezdem CLK v roce 2003 Dr. Rath lhal o své praxi lékare v zádostech o Osvedcení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékarství, o Osvedcení k výkonu funkce vedoucího lékare – primáre v oboru interního lékarství a o Osvedcení k výkonu samostatné lékarské praxe v oboru urgentní medicína. Lze mu vubec verit?
19. 05. 2009 | 12:24

Meňo napsal(a):

NEHAVLOVSKÉ VIDĚNÍ SVÉTA - pane doktore Rathe, trefil jste "hřebíček na hlavičku" !
Už dlouho přemýšlím o tom, jak se může člověk takhle změnit a proč Havel už není ten náš Havel, co bývával. Řada jeho výroků z posledních let a měsíců o tom svědčí. Je to jiný Havel ! Jistě, už má právo na klid a né být neustále terčem mediálních ataků. Taky proto by možná u stárnoucího člověka ubylo těch vskutku "nehavlovských" projevů, na které nejsme zvyklí.
Zdraví M.
19. 05. 2009 | 12:25

tng napsal(a):

Rathe strc si do huby dudlik, at nemusime poslouchat tve falesne narky
19. 05. 2009 | 12:27

blue jay napsal(a):

Takhle asi Rath naklada se Stredoceskym krajem,

Rath a prapodivna afera okolo casopisu Tempus Medicorum. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden. On ten Rath neni obycejny sibal.

Pocitam ze po skonceni jeho hejtmanstvi zahadne vyhori i archivy Stredoceskeho kraje.
19. 05. 2009 | 12:28

neo napsal(a):

Lhář a demagog, nejarogantnější politik, hulvát větší než Topol, karierista hamty hamty : 2 křesla, 2 platy, 2 ženy ....

http://video.google.com/vid...
David Rath je "politický turista". V současné době je již ve třetí politické straně. Nejprve byl členem ODS, později SD-LSNS, nyní je (od května 2006) v ČSSD.
Změna názorů není Davidu Rathovi cizí. Kdo ho sleduje delší dobu (nejlépe již od roku 1995, kdy o sobě dal veřejně vědět poprvé), může pozorovat, jak se měnily jeho názory například na poplatky ve zdravotnictví, projekt IZIP nebo úhrady soukromým lékařům.
David Rath napadá jiné pro střet zájmů, jeho vlastní střet zájmů mu však nevadil. Zejména se to týká toho, že kritizuje jiné za jejich vazby na farmaceutické výrobce. Přitom v době, kdy byl ministrem zdravotnictví, za farmaceutickou firmu Zentiva chodila na jednání Rathova přítelkyně Renata Horká, v čemž Rath nespatřoval žádný problém. Kromě toho byl ve střetu zájmů i v době, kdy byl současně prezidentem ČLK a 1. náměstkem na ministerstvu zdravotnictví.
David Rath lpí na funkcích. Když ho Jiří Paroubek navrhl na funkci ministra zdravotnictví, nechtěl se vzdát funkce prezidenta České lékařské komory. Když už se jí konečně vzdal, odmítal přenechat výkon této funkce právoplatně zvolené viceprezidentce Heleně Fouskové.
David Rath veřejně hanobil prezidenta republiky. V souvislosti s předchozím bodem, tedy s tím, že se Rath nechtěl vzdát původní funkce a prezident Václav Klaus ho kvůli tomu odmítal jmenovat ministrem, označil Rath prezidenta za "vrtošivého staříka". Není to přitom tak dávno, co by takový čin znamenal trestní stíhání, nehledě na to, co to znamená v lidské a morální rovině.
Podobně David Rath uráží i jiné lidi, zejména politiky. Kdo má zájem se pokochat Rathovou mluvou, nechť si přečte stenozáznamy z jednání poslanecké sněmovny, je tam toho dost (Rath mluví často a rád).
David Rath podváděl při vykazování délky lékařské praxe. Započetl si do ní civilní službu (i kdyby býval - samozřejmě nelegálně - vykonával funkci lékaře, započtení do praxe je pochopitelně nepřípustné), navíc si "nadhodnotil" částečný úvazek. Rathův podvod byl odhalen revizní komisí ČLK.
Za Davidem Rathem stojí jen úspěchy. Za chyby mohou jiní. Slyšeli jste někdy, že by David Rath přiznal nějakou svoji chybu? Třeba za konkrétní průšvihy, které se staly na ministerstvu během jeho působení (např. s informacemi o onkologické léčbě)?
David Rath nesnese, aby s ním někdo vedl rozhovor jinak, než chce on. Pokud není po jeho, klidně odejde. Takto se chová více lidí, ale za čest to zrovna nepovažuji.
David Rath chtěl "stávku, která musí pacienty bolet". Svá tvrzení pak změkčoval tím, že prý nejde o skutečnou bolest, jen o důsledný nátlak. Pravdou je, že kdyby bývala stávka proběhla podle původních plánů, mohli někteří lidé čekat mnohem déle na plánované výkony a tedy si také déle "užívat" skutečnou bolest.
19. 05. 2009 | 12:28

Meňo napsal(a):

TO SIBI :
že se u nás překrucuje nejenom historie, ale i fakta mladší, a to velmi často bez jakékoliv odpovědnosti, to si snad i Vy můžete všimnout, pokud jen průměrně sledujete život kolem Vás, pokud se neuzavíráte nebo nenecháváte uzavírat do ulity ideologických předsudků.
O překroucení smyslu výroku dr. Ratha tak, aby to vyhovovalo trendu útoku na tohoto "nepohodlného" politika, lidé všeobecně dost vědí, buďte ujištěni. "Nepohodlného" proto, že se snaží dělat pořádek tam, kde stávající bahýnko nepořádku náramně vyhovuje těm, kteří z něj žijí, nejsa schopni vytvořit něco pozitivnějšího.
Zdraví M:
19. 05. 2009 | 12:29

Lahev napsal(a):

Václav Havel by se měl omluvit všem. Ten slavoman si nechce přiznat škody, které napáchal.
19. 05. 2009 | 12:34

blue jay napsal(a):

Podnikání a socialismus se nemají rádi. Ne nadarmo bolševictí rudovládci likvidovali všechny soukromé podnikatele jako neprátelskou trídu. Jejich ideálem preci je spolecné vlastnictví všeho, kde si každý bude brát zadarmo jen dle svého uvážení a potreb, jako správne vychovaný soudruh. Navíc všichni budou radostne pracovat do úmoru, aby dohnali a predehnali nenávidenou Ameriku, kde ti hloupí kapitalisté ješte nepochopili výhody komunistických ideálu a poucek.

Jenomže stejne jako severokorejský diktátor Kim a jemu podobní vládci soc-kom bloku, i naši soucasní levicoví buditelé ve vysokých funkcích neradi trou bídu s nouzí, kterou predepisují k životu stádu svých volicu. Klasické: “Všichni jsme si rovni, ale nekterí jsme si rovnejší!” platí snad ze všech bolševických hesel nejvíce.

Tak se muže hlavní sociálinženýr vychloubat: “Kdo z Vás to má?”, ženit se s mladomilenkou v luxusním hotelu a obklopovat se majetkem, na který by nikdy jako hospodský poradce nevydelal, jeho mladší predchudce sotva sleze z lokomotivy, zaparkuje mezi multimilionári a vlastníky nemovitostí na Floride, spousta dalších funkcionárských podržtašku pak zkouší pestovat kakao v daleké cizine, kšeftovat s pozemky, létat vrtulníkem do práce a dokonce provozovat nenávidené soukromé zdravotnické zarízení.

Tak se dostal k soukromému podnikání i úderník boje proti komercnímu zdravotnictví, v soucasné dobe hlavní socanský žvanil (dríve žvanil pravicový) MUDr. David Ráth. Jako z udelání mu osud seslal do cesty malou opuštenou poliklinicku na kraji mesta. Co mel chudák delat ? Vysypal prasátko a nakoupil. V té dobe sice již jeho srdce tlouklo pro sociální rovnost a spravedlnost, ale jíst, pít a živit pár manželkomilenek je také potreba, takže se omotýlkovanému doktorovi nemuže prece nikdo divit.

Cas bežel a nikdo si jeho byznysu príliš nevšímal. Penízky tekoucí na úcty prítele Davida byly sice z krve a potu vykoristovaných zamestnancu, ale vždyt jsme si preci rovnejší, tak co ! Když se zdál býti stav konta príliš nízký, vymyslela se nejáká reklamní kampan pro nesmyslný casopis a provize z tohoto pocinu zalepila díru v rozpoctu. Že inzerující firma získala nejaké zajímavé zakázky za peníze danových poplatníku v rozhodovací pravomoci pana doktora se pri vší skromnosti radeji zamlcovalo.

Nyní je ovšem parlament ovládán bojem o reformu zdravotnictví, v kterémžto se Dr. Ráth našel a cítí se zde jako ryba ve vode. Drívejší pravicové poblouznení poplatky na drevo a soukromým vlastnictvím je zapomenuto. Je vyvešena rudá vlajka s erbem vše zadarmo, žádné zisky zlocinným kapitalistum. Jenomže jak pod takovouto standartou bojovat, když do rad neprátel patrí chrabrý velitel. Zrejme se po mackování ješte tak úplne nezorientoval.

Proto vyskakuje jako certík na pérku pri každé zmínce o poliklinice. Stejne jako v nedelní partii na TV Prima. Jedním dechem ríká, že prece ti zlí kapitalisté budou nechávat lidi umírat po chodbách nemocnic, protože jim nebudou chtít zaplatit lécbu, aby na otázku, zda se tak deje v jeho soukromém zdravotnické zarízení radeji vykrikoval neco o neslušnosti a nepravde.

Mne osobne pak zaujal ješte jeden postoj sociáldoktora podnikatele. Jak vysvetloval lidem principy soukromého byznysu. Prý jde jen o zisk. Vlastníci budou chtít pojištovny vyždímat, a tak pacienti nebudou míti zarucenou odpovídající péci. Pojištenci budou jen mladí a zdraví lidé, ti ostatní budou ponecháni v krutých bolestech a za nelidského utrpení na pospas osudu. Pomineme-li tento nesmysl, pro volice je jiste zajímavá logika levicového vzdelance. Je to takový syndrom socialistického podnikání vyjádrený tezí: Po nás potopa.

Rozumný majitel spolecnosti se totiž dívá i do budoucnosti. Snaží se svoje služby míti co nejlepší, aby se na trhu udžel a jeho firma prosperovala a postupne rostla. To i za cenu obcasné ztráty ci minimalizace zisku. Socani si podníkání predstavují jako bohapustou zlodejinu, která má hlavne naplnit jejich bachory, a když se kráva podojí at chcípne. Vezmeme si novou.

Neštestím je, že takto vykreslují všechny živnostníky, farmáre i velké byznysmeny nedouceným lenochum a závistivcum, kterí vidí jen pozlátko v podobe automobilu na leasing. Takto rozdelují opet spolecnost na zneprátelené trídy a takto by chteli tuto spolecnost spolu s 1. bolševickou ligou pod praporem KSCM i vést po vyhraných volbách.

Je vubec možné, aby rozumní lidé takovéto doktory Ráthy volili ?
19. 05. 2009 | 12:35

Tomas napsal(a):

to blue jay:
myslím že jste trefně vystihl podstatu - a zároveň mne pobavil :)
19. 05. 2009 | 12:47

malma napsal(a):

Pane editore

Blue Jay neustále tapetuje, co mu už konečně zablokovat IP adresu,když nechodí na diskuzi diskutovat...
19. 05. 2009 | 12:53

123 napsal(a):

nečekal jsem že se tohoto stupidního Havlova výroku pan Rath chytí ale má na to úplné právo - protože to jak překroutili jeho slova antirathovští redaktoři Reflexu si zaslouží reflexy...
19. 05. 2009 | 12:55

brownblue jay napsal(a):

nejvíc je hoden obdivu politik, který rodině - ženě a 3 dětem tvrdil, že má hodně práce a přitom spal s milenkou z parlamentu... Jeho rodina ho podporovala ve volbách a pózovala na plakátech s nápisem " harmonická rodina". Právoplatná žena se o milence dověděla až od novinářů... Milenec a politik, odvážný chlap s gulama, aniž by jí pohlédl do očí, vkradl se domů, když jeho žena a děti byli pryč, sbalil si kufr a utekl. Příklad odpovědnosti, cti a odvahy, hodný následování. Se svou ženou pak onen politik komunikoval přes média...

Takhle se to dělá, pane Rathe...:-))
19. 05. 2009 | 12:55

blue jay napsal(a):

to malma,

David Rath má za sebou pozoruhodnou politickou dráhu a neméne pozoruhodný názorový vývoj. Vyrustal coby príslušník pražské zlaté mládeže v rodine komunistu, sám ale do strany patrne vstoupit nestihl, k pádu režimu došlo ješte za dob jeho studií. Po revoluci tedy zavetril a pridal se k obcanským demokratum. Protože zde jeho ambice nebyly naplneny, po trech letech z ODS odchází a dává se do služeb SD-LSNS (Svobodní demokraté - Liberální strana národne sociální). Za tuto stranu dokonce kandiduje do Poslanecké snemovny, ovšem neúspešne, a tak záhy svobodné demkraty opouští. Mezitím zakládá radikální nátlakovou organizaci Lékarský odborový klub a stává se i prezidentem Ceské lékarské komory.

Za úcelem zlepšení financování zdravotnictví prosazuje okamžité zavedení vysoké spoluúcasti pacientu na lécebných výlohách a uvažuje, že pošle do konkurzu Všeobecnou zdravotní pojištovnu, která vcas neplatí lékarum.

Pacienti si podle nej meli priplácet napríklad za recept, složit tak zvanou ambulantní taxu, tedy platili by urcitý poplatek, když poprvé jdou k lékari, platili by dále za den strávený v nemocnici a pripláceli by i za dopravu sanitkou. Samozrejme i nadále by v této spoluúcasti byly zahrnuty léky. Rath se domnívá, že z verejného zdravotního pojištení by se nadále nemely platit léky, které jsou na predpis i volne prodejné, napríklad paralen.

Rath k tomu ríká, že "spoluúcast je jedno z opatrení, kterými by se rešila soucasná vážná platební neschopnost Všeobecné zdravotní pojištovny“, a dodává, že VZP neplatí nemocnicím a ambulantním specialistum vcas, ale po lhute splatnosti, takže "to radu soukromých ordinací privádí k financním problémum, nemají z ceho platit nájem, zamestnance, telefon, energie atd.“ Rovnež se domnívá, že že zdravotnických zarízení je moc a musí dojít k jejich redukci.

Už o rok pozdeji ale dochází u Ratha k názorovému prerodu. Prezident CLK a predseda LOK dospel ke svému obratníku Ratha a otocil o 180 stupnu. Jeho další politická dráha je už dostatecne známá: V roce 2005 je jmenován ministrem v Paroubkove vláde, v roce 2006 vstupuje do CSSD, za niž kandiduje, tentokrát úspešne, do Poslanecké snemovny. Nyní se stává i hejtmanem, a to ve Stredoceském kraji, kde nejenže pokracuje ve svém boji proti poplatkum u lékare, ale dokonce je chce pacientum krajských nemocnic proplácet (z našich daní, pochopitelne, což už ovšem nedodává).
Proto si na záver pripomenme, co tento pseudopolitik ríkal ješte pred peti lety:

"Jestliže dnes je spoluúcast zhruba devet procent, což rocne delá asi 14 miliard korun, které pacienti vetšinou priplatí na léky, pak tato spoluúcast by mela stoupnout na 18 až 20 procent a mela by být zavedena nejen na léky, ale na veškerou péci, která není prímo spojena s ohrožením života."

Inu, svet se mení a politici s ním. Obratník Ratha je ale jednou z nejkriklavejších ukázek prevlecení politického kabátu, jakých jsme byli za uplynulých devatenáct let svedky.
19. 05. 2009 | 12:56

JAKO napsal(a):

pane Rathe,myslím si,že pan Havel zcela oprávněně upozornil na fakt,který se neřeší v této moderní společnosti-a ten,že jsme až příliš zmechanizovali naší společnost,dali jí prvky vazalství,a také neustálou proměnu zaměstnanosti k poměru hospodářského růstu.Nevím jestli tento systém je potřebný jen pro politickou agitaci,nebo pro monopolystickou převahu nad společností,ale zdá se,že v tom je vidět obojí.Už jsme se za 20 let naposlouchali,jaký nám tady nevytvoříte ráj na zemi,nebo aspoň slušnou společnost.Zatím jsme všichni viděli jen lobbistickou mašinérii ve vztahu k vám,politikům,včetně Miloše Zemana,aby jste hájili jejich zájmy.Nevím jak dlouho tento toč kolotoč bude trvat,ale nemyslíte,že ten váš levopravý snobismus nikam nevede-tedy aspoň tam,kde by to ve společnosti fungovalo na úrovni 21.století.Vím,že není jednoduché vidět jiné řešení,jiné myšlení,jiné hodnoty,ale to bohužel je potřeba,pokud má být viděna i budoucnost pro dnešního jinak uvažujícího mladého člověka.Možná právem vám řeknu,že myslet pouze podle toho,která strana frčí už nestačí!!!!Možná budeme muset něco někam posunout,něco zmodernizovat na nás,našem myšlení,objevit jak kdo se chová a v jakém zájmu.Možná jakou podstatu má ta věc, kterou jsme doposavaď dělali,a jestli i existuje jiná forma,přístup jak by jsme ji měli dělat...Je to obecné,ale otevírající možnosti budou tyto přístupy konkretizovat,až do podoby,kdy i stará politika neobstojí,bohužel...
19. 05. 2009 | 13:00

blue jay napsal(a):

to brownblue,

Rath ma kolik milenek? Ale po dukladnem vysetreni doporucil Paroubkovi Brozovou. Pry je to schopna politicka.
19. 05. 2009 | 13:00

Tomas napsal(a):

to malma:
vzdyt vy taky nediskutujete, ale žalujete :))
19. 05. 2009 | 13:01

Pravda napsal(a):

Doufám že se Havel omluví!
19. 05. 2009 | 13:01

Vico napsal(a):

Odmyslíme-li si osobu kontroverzního autora, tak s obsahen článku nemám žádné problémy. Přesně tak to i já cítím.

Ten výrok Havla je vysvětlením , proč jsou jeho politické polibky polibky smrti. Havel vskutku vyslovil stejnou nehoráznost jako Rath, když obrazně řečeno zaměnil Mladou Boleslav s Treblinkou. To je faux pas jako hrom. Je to další podivný výrok v dlouhé řadě. Humanitární bombardování bylo VH vysloveno na obhajobu leteckého bombardování Srbska. Účinek však byl devastační, ale nikoliv pro kritiky, ale obhájce. V H působí tak trochu jako roztomilý nešika. Už několikrát se mu však stalo, že když se chtěl zapojit do boje a hodil útočným granátem, učinil to tak nešikovně, že granát dopadl do vlastního zákopu.Teď třeba svým výrokem pomohl "nenáviděnému" Rathovi. To jsou ty paradoxy.
19. 05. 2009 | 13:02

123 napsal(a):

pane JAKO

vy jste asi jestel nepochopil na čem stojí ekonmický růsta a jak se rozdílné sociální zařazení projevuje v chování obyvatelstva....
19. 05. 2009 | 13:03

blue jay napsal(a):

to 123,
Nedelejte z toho vedu. Cesky narod se da koupit za 30Kc.
19. 05. 2009 | 13:06

Jochim napsal(a):

Václav Havel chtěl údajně:

..."upozornit na nebezpečí postmoderní doby, kdy se cílem veškerého podnikatelského snažení stal neustálý růst výroby a zisků majitelů"

..."kritizoval a varoval před nadměrným konzumem, který se v nás všech snaží vzbudit výrobci s prodejci a marketingovými mágy"

...Má snad i pravdu, že dnešní svět může připomínat zrůdné gigantické kolo ve kterém jako myšky běháme my všichni s cílem, aby se o něco rychleji otáčelo a spotřebovalo více bot, triček, aut, ledniček...

ad)1 (Nesmysl) Podstata podnikání je zisk a růst. Nebo se dá podnikat bez zisku a bez růstu. Nedá

ad)2 (Nesmysl) Žádný výrobce, prodejce ani marketingový mág nebudí v ...nás všech... nadměrný konzum, to je čistě individuální věc každého jedince, nakolik se nechá či nenechá ovlivnit. Bez reklamy hospodářství nemůže fungovat.

ad)3 (Nesmyl) Ne, každý běhá jako myš v tom zrůdném kole. Jsou lidé, kteří mají třeba svou práci rádi a svět jim v mnoha a mnoha ohledech připadá jako dobré místo k žití. Ti méně zamindrákováni.

Nicméně automobilka a spoustu jiných továren přísně organizovaných pro svou složitost mohou působit jako pracovní tábory, ovšem takové přirovnán je asi opravdu trapas.
Pracovní tábor je instituce nucená, nedobrovolná, vlastně kriminál, zřízený politickou vůlí.
Automobilka je firma, ve které pracuje člověk na základě smlouvy, kterou sám dobrovolně uzavře, vědoma podmínek.
V tom je ten základní rozdíl, který panu Havlovi mnohokráte uniká.
Za lidskou svobodu v automobilce bojovat nelze a za práva dělníku zde bojují velmi významné odbory.
19. 05. 2009 | 13:13

Jochim napsal(a):

Oprava: ad)3 Ne, každý neběhá...
19. 05. 2009 | 13:14

Michal Macek napsal(a):

a havel je prezident ceho?vaseho fanklubu?kdyz mate fatickou chybu hned v prvnim radku taxe nezlobte ale cist to ani nebudu.......
19. 05. 2009 | 13:15

blue jay napsal(a):

to Jochim,
Neni ten Havel naivni? Vzdyt senator za CSSD a sef odboru Stech to ma jasne. V dobe ekonomicke krize budeme stavkovat. Ja si myslim ze je to jedina spravna taktika jak z te proklate krize vyvaznout. Souhlasis?
19. 05. 2009 | 13:20

Matrix napsal(a):

Havel to asi myslel tak že ve škodovce se pracuje s německou přesností. Dále že ,nová auta jsou zbytečná a uměle podporovat zaměstnanost a automobilový průmysl je hloupost.

Pokud jste si všimli, nikde nemluvil o vězních, jen o dozorcích - lidí vykonávajících práci, kterou po nich společnost vyžaduje. (ona umělá podpora) Svým způsobem má pravdu...
19. 05. 2009 | 13:20

Zklamaný napsal(a):

Pane doktore, jak Vás nesnáším jako politického oportunistu (do ČSSD jste vstoupil jen kvůli korytu), tak tento článek jste napsal moc hezky.
19. 05. 2009 | 13:23

blue jay napsal(a):

Skoro jsem zapomnel na Malmu,

Oranžová tsunami už ruinuje kraje
Velmi rázné kroky ciní CSSD v krajích: Hlásí - behem pár týdnu zadluženo. I Rathuv stredoceský kraj se prudce zadlužuje a nemá peníze... Bude žádat vrácení dlužních úpisu na 30ti korunové poplatky?

"To se nám to rozdává, když nám na to hlupáci po volbách daj" hlásá s rycným smíchem Rath a podepisuje další dlužní 30ti korunové úpisy. A vlastne, proc ne? Když kraji, kam se stehují nejvetší boháci z Prahy, za pár mesícu po volbách vysychá pokladna a oranžový Rath z CSSD nutí ty, co pracují, aby odvádeli vyšší desátky a tím jim zvedali další popularitu v rozdávání. Zvýšení daní ti hloupí obcané ani nepoznají, skoro hlásá hvezdná ekonomická flotila CSSD, ale když jim trochu vrátíme prímo na dlan, tak nám budou zobat z ruky. Slibem potešíš ale neublížíš, halasne vykrikoval Rath, když si nabíral další a další lukrativne placené funkce a hlásal, že si nechá peníze pouze z jedné. Najednou jako by zapomnel. jak sproste nadával na dalšího nestoudne placeného Romana z CEZu. A tak vrána k vráne - prece nerozdá každého pul roku sto tisíc, když prijdou žádosti jen na dvacet tisíc,“ prohlásila Mascheková. Rath si rocne vydelá v poslanecké snemovne 1 121 208 korun, jako hejtman pak 789 204 korun. Celkový cistý rocní príjem Davida Ratha tak ciní 1 910 412 korun.

To se to pak hezky zvatla o socialnich jistotach.
19. 05. 2009 | 13:27

JAKO napsal(a):

pane 123
ač nejsem ekonom,pořád se pohybujeme v relativních pojmech,co je to ekonomie
Ekonomie může začít tím,co JÁ výrobce(majitel)vyrobím a mám(majetek),a co VY spotřebitelé odeberete(co potřebujete),a snažím se vyhovět nabídce,poptávce.Samozřejmě,že do toho vstupují potom ještě různí činitelé,aby tento systém komplexně fungoval na různé úrovni...
PROBLÉM JE V BOHATSTVÍ(FIREM,OSOB),V POTŘEBÁCH LIDÍ(POPTÁV A KANABÍDKA)...Někdy je potřeba v tomto kontextu zvažovat,co je už jen pro NEOMEZENOU MAXIMALIZACI ZISKU,A CO JE POTŘEBNÉ PRO SYKUTEČNOU POTŘEBU.Divil by jste se,kdy lze z obyčejnou potřebou žít bez vazalství(uměrnému ke skutečným potřebám),a kdy je tato potřeba uměle vyvolávána k umělému bohatství(které skutečně nepotřebujeme).Problém je si uvědomit,co potřebujeme,a co nepotřebujeme,tady vzniká rozpor v tom,jestli nebudeme potřebovat více,a nebo nám bude stačit méně...Jak z toho ven?Jedno je jisté v dnešní automatozované společnosati se ztrácí různorychlost společenských vrstev,které mohou žít kvalitativní nikoli kvantitativní život.Kvalitativní se bohužel podřizuje kvantitativnímu jako v 19.století,kvůli čemuž vznikl ten námi odsuzovaný Marxistický eleborát.Takže tento problém řešíme už pomalu 200 let,a na nic jsme nepřišli.To znamená,jestli nechcem návrat toho dábelského socialismu(KOMU-,NAZI-),tak musíme rychle najít řešení,protože dnešní člověk se pořáád pohybuje mezi žádnými alternativami.VÝZVA PRO VŠECHNY,KTEŘÍ MAJÍ VŮLI HLEDAT LOGICKÝ SYSTÉM SPOLEČNOSTI PRO BUDOUCNOST.
19. 05. 2009 | 13:33

blue jay napsal(a):

David Rath, clen postmoderni doby:
"Vyzeru Vas az do kosti a jeste se Vam budu smat".
19. 05. 2009 | 13:36

Silvie napsal(a):

Nemám ráda Ratha, ani Havla. Jeden je sprostý populista a šílený narcis, pokládající sám sebe za osobnost vyzařující oslnivou inteligenci a šarm, druhý nadřazený elitář hodnotící sám sebe jako nejvyšší morální autoritu (hned po pánubohu).
Co se Havla týká, neměl by se zásadně vyjadřovat k věcem, kterým nerozumí, což je oblast ekonomiky a práva. Nechť dělá osvětovou činnost, jezdí si po světě a plká o humanismu, transcendentálnu a svobodě - tím už žádné vážnější škody nenadělá.
Jakkoliv Ratha ráda nemám, tentokrát docela trefil do černého.
19. 05. 2009 | 13:36

Losna napsal(a):

Kdy se omluvíš Ráthe za svou existenci! Děkuji.
19. 05. 2009 | 13:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní malmo,

pan blue jay umí vcelku bez problémů mojí případnou blokaci IP obejít (již jsem si to kdysi ověřil ;-).

Také si debatu představuji poněkud jinak než jako neustálé tapetování.

Ale na druhou stranu musím pana blue jay pochválit: již jen hrubě nenadává jako v minulosti (či jen výjimečně). Je vidět, že šanci na postupnou kultivaci má každý ;-)

Libor Stejskal
19. 05. 2009 | 13:45

Ruthá záře na Stř. Krajem napsal(a):

Nemáme na silnice, nemáme na dětská hřiště není na údržbu....ale máme 30kč pro vyvolené a natiskli jsme i slevové kupony za miliony,,,ovšem jsou k ničemu. Holt vedeme to u nás do PRATHele
19. 05. 2009 | 13:47

stejskal napsal(a):

Apropós, smazal jsem jeden nechutný text (jakési přání, aby někdo dopadl podobně jako jakýsi Mrázek) neboť byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 05. 2009 | 13:49

blue jay napsal(a):

Asi budu volit Zelene,
Koho jineho? Zkorumpovanou CSSD ci ODS? Kdyz tu snad nejvice zkorumpovanej politik v CR Rath chrli jed proti tomu ze Havel se rozhodnul vyjadrit podporu SZ, to me staci abych je volil. Kdo bude volit Rathy?
19. 05. 2009 | 13:50

Ivan napsal(a):

Havel ma na rukach krv masoveho vraha...!!!

Pri zlocineckom bombardovani civilnych cielov v Belehrade, nariadili predstavitelia NATO bombardovat priamo porodnicu so sotva narodenymi detmi... Pritom suhlas s civilnymi cielmi vydavali vsetci najvyssi predstavitelia vtedajsich clenov NATO, aby zlociny kryli "kolektivnym rozhodnutim..."! Taketo suhlasy udeloval aj Vaclav Havel... Buducnost ho mozno oznaci za najvacsieho ceskeho zlocinca prelomu dvadsiateho a dvadsiatehoprveho storocia..., dnes ho niektori este oslavuju, potom sa budu prepadat pod zem...!!! A opat sa nam vynorili doktori Mengelovia..., boli to nemecki lekari, ktori chodili do Albanska odborne vyberat organy Srbom, ktorych prave bez sudu zastrelili... Carla del Ponte o tom vedela uz ako zalobkyna ICTY, ale kedze ide o politicky sud proti Srbsku, jednoducho nesmela prehovorit...!!! A prijmy z obchodu prudili do ruk zapadnym politikom, napr. dokazne belehradskemu Herodesovi, Javierovi Solanovi...!!!A za odmenu a aby vec nikto uz nevysetril, prijmaju Albansko medzi seba..., do NATO...!!!
A opat tu mame novych Goebbelsov... Cesku a scasti aj slovensku tlac ovladli pohrobkovia Goebbelsa... Tvaria sa, ze informuju, v skutocnoti vtlacaju svoje kolonialne predstavy obcanom... Rusko je vzdy vinne, aj ked plyn kradla Ukrajina..., Rusko napadlo Gruzinsko, aj ked utok zahajilo Gruzinsko, a to zlocinecky utokom na civilne ciele...!!! Dokonca je cenzurovana informacia, ze na ISS su trvale ruski kozmonauti... Ruska a ina slovanska kultura pre nich neexistuje..., existuje len zapadna primitivna a tupoducha..., vzorom nam maju byt zapadni tupoduchi otetovani a opiersingovani primitivkovia... Vrazdenie, vybuchy, zabijanie, mucenie, napadanie inych narodov, predvadzaju ako samozrejmu sucast "demokracie...", aby sme si zvykli..., ak prideme na rad aj my...!!!
19. 05. 2009 | 13:55

blue jay napsal(a):

thanks Stejskale,
Malma by zase rada zavirala hubu lidem kteri nezdileji jeji "socialni smysleni". To uz tu ale pry bylo. Pry to trvalo 40 let.
19. 05. 2009 | 13:55

Jochim napsal(a):

blue jay
Významné odbory, to nebylo vyjádření obdivu. Štěch, Falbr a jiní experti patří do bolševického pytle prospěchářů, rádoby zachránců těch úplně neschopných, se o sebe postarat, dělníků.
Já jen, že zmatený Havel by je asi osvobodil od toho koncentráku asi diktaturou proletariátu, nebo co a zapoměl, že už se na tomto tématu vezou jiní borci.
19. 05. 2009 | 13:59

blue jay napsal(a):

Ivane,
To bombardovani vedl general Wesley Clark. Ctihodny host CSSD pri jejich minulem socialistickem sjezdu. Nevsimnul jsi si jak mu Zaoralek nadsene tleskal?
Co si o tom myslis?
19. 05. 2009 | 14:01

Jochim napsal(a):

Ivan
Kterou porodnici myslíte? A kdo to nařídil, kteří představitelé?
19. 05. 2009 | 14:01

vanTomas napsal(a):

to Ivan:
bombardování Belehradu "schvalili" i Rusove. Ovšem M.Albrigtové v rozhovoru řekli, že oficiálně a nahlas to samozřejmě nikdy neřeknou...(viz. její memoáry)
19. 05. 2009 | 14:01

blue jay napsal(a):

ok Jochim,
Pokud je Havel zmateny, tak co je Paroubek?
19. 05. 2009 | 14:04

stejskal napsal(a):

"Havel ma na rukach krv masoveho vraha...!!!"?

A kterého, prosím?

Libor Stejskal
19. 05. 2009 | 14:10

JAKO napsal(a):

Já bych navrhl panu Rathovi měsíční zaměstnání u linky,plnit pracovní výkon,odpracovat 150-200 hodin R-O-N,možná by pochopil pana Havla,A třeba i řada politiků by byla konfrontována s realitou a možná označením otrocká práce.Je možné,že někomu tento styl života může připadat ne jako oslovi,docela finančně prospěšný,ale to už je spíše volba priorit,nikoli normativ...Vládo,ekonomické rady odborníků poznejte práci méně vzdělaných.Není to žádná snobárna,fakt ne
19. 05. 2009 | 14:11

Jirka napsal(a):

Od Ratha to sedí. Hlavně že podrazil tisíce vážně nemocných lidí a uvedl je do absolutní nejistoty. Styď se Rathe.
19. 05. 2009 | 14:16

Milan napsal(a):

Rath podrazil tisíce vážně nemocných lidí.
19. 05. 2009 | 14:17

Alena napsal(a):

milane naprosto souhlasím
19. 05. 2009 | 14:18

Haiv napsal(a):

Havel by měl vyklidit prostor a nekecat nesmysly do sdělovacích prostředků.Už toho od listopadu 89 napáchal dosta a dost.Podvedl a obelhal lidi a obohatil se o Barandou a lucernu,ačkoliv utvrzoval svými řečmi,že mu o Havlovic bývalý majetek vůbec nejde a že kapitalismus v naší zemi taky nechce nastolit.Je to nepřítel českého lidu.Byl nepřijatelnější pro západ a taky byl západem do převratu i po něm finančně podporován.Bachyři,kteří ho hlídali ve vězení o tom jasně vypovídali.Taky je dobře známo,že Havlovci za války šli dohromady s fašisty a v pasáži Lucerna se měli s nimi scházet.Mám výstřižek z novin,kde je to podrobně popisováno.To jsme měli,ale povedeného pana prezidenta.Nyní mu vadí Škoda auto a po převratě 89 to byly české zbrojovky,které nechal zlikvidovat.Na trh se zbraněmi se ihned nasunuly zbrojovnky zahraniční na místo našich.A mohli bychom pokračovat.Havel by se měl vytratit a nekvákak bludy pomatence,který záměrně rozkládá vše,co je v Č.r. dobrého.Sám se vyjádřil,že jeho záměrem by bylo, obnovit Rakousko-Uhersko.Sliboval lidem v převratových dnech,že do 10 let se tu budeme mít,jako Rakušané.Taková tu bude životní úroveň.A máme tu lidi bez domova,bez práce,bez finančních prostředků,spousty žebráků. Za vše by se Havel a takoví,jako je on měli Českému národu zodpovídat.Zatáhli nás do marastu,rozkradli zemi,udělali z lidí nezaměstnané a žebráky,ale oni na úkor ostatních si žijí v blahobytu. Nyní bych udělal novou revoluci a zatočil s těmito zrádci a kolaboranty.A ti všichni popřevratoví ministři,premiéři,úposlanci,senátoři,papaláši na regionální úrovni i velkopodnikatelé,co rozkrádali ve velkém bych zašil a vrátit vše nakradené.Pak bychom se měli možná všichni dobře.
19. 05. 2009 | 14:18

blue jay napsal(a):

stejskale,

Vy to nevite?
krv vrahu ma preci na rukach Topolanek! Copak nectete blogy Zaoralku a dalsi Socdem elity?
19. 05. 2009 | 14:19

Jochim napsal(a):

blue jay
Paroubek je komunista převlečený za demokrata s autoritařskými sklony, kde hrozí při ,nedej bože, jeho větší moci, že bude ze Zlína na pár desetiletí Paroubkov.
19. 05. 2009 | 14:26

blue jay napsal(a):

Co je Barandou Haive?
Vzdy kdyz tu ctu zavistive jedy, tak si rikam ze se v CR moc nezmeni pokud zde nevymrou lide jako ty.
19. 05. 2009 | 14:26

blue jay napsal(a):

Ok Jochime,

Jsem potesen ze jsi se nenechal koupit za 30 kacek. CR potrebuje vice lidi jako ty.
19. 05. 2009 | 14:29

Jan napsal(a):

V.H. je autorem absurdních dramat. Jeho medii proponované sblížení s Topolánkem je taky takové. Vzpomeňte na J. Šafaříka pane presidente.

Vážený pane kolego Rathe. Co jste myslel tímhle blogem?
... paní učitelko, on to dělá taky ...?
Nevím. Jsem v LOKu , který jste zakládal. Respekt Vám. Ale skoro z Vás mám pocit jako z pana presidenta. Už Vám nerozumím.
19. 05. 2009 | 14:31

malma napsal(a):

Blue Jay alias mandrake

ano, vol zelené..tím napácháš nejmín škod,ti se stejně do sněmovny nedostanou :))
Jinak chválim "kultivaci" blue jaye , opravdu se naučil slušně "diskutovat":)

jinak "ten" malma, malma je obojetný :)
19. 05. 2009 | 14:31

Josef K. napsal(a):

Pane Rathe, toto je opravdu nechutné. Ale což, čím déle tím průhlednější. Už z Vás opravdu čiší takový čecháčkovský ušmajdaný venkovánek, skoro Pepek Vyskoč.Tak Ciao
19. 05. 2009 | 14:32

Jirka napsal(a):

Omylný je asi opravdu každý a čas od času se tedy dopustí nepříliš sedícího výroku. Ani mne výrok pana Havla nijak příliš neuchvátil. Poněkud neobratně chtěl asi naznačit, že v Evropě je taková nálada, že i kdyby už nebylo potřeba vyrobit ani jedno jediné auto, stejně politici "musí" udělat vše pro to, aby se jich dál vyráběli statisíce. Pouze na okraj snad malá poznámnka. Když se pokusím srovnat morální a především lidské vlastnosti dvou lidí, Václava Havla a Davida Ratha, tak mě napadne jediná myšlenka. Václav Havel byl první, a jak sem za dlouhou dobu pochopil, i poslední politik, na kterého sem mohl být přirozeně hrdý. David Rath je po Sládkovi další politik, kterému nevěřím ani jedno jediné slovo a jehož případný nástup k moci bude vážným ohrožením demokracie.
19. 05. 2009 | 14:36

blue jay napsal(a):

to malma,
Ty vol ty sve Rathy a Paroubky. Po pripade Filipy, Vondrusky a Grebenicky. Je to to same. Vol jistoty tveho vysneneho komunismu. A nestarej se o to koho budu volit ja.
19. 05. 2009 | 14:37

blue jay napsal(a):

Jirko,
Na Ratha snad muze byt hrdy jen Rath. Havel je statnik a Rath je...hejtman za 30Kc.
19. 05. 2009 | 14:43

Jochim napsal(a):

blue jay
...a potřebuje méně takových jako rath, paroubek, zaorálek, sobotka atd...všechnoslibovače.
Na jejich vábničky vždy skočí masivní tlupa těch závistivých, ublížených a neschopných.
19. 05. 2009 | 14:44

Teo napsal(a):

Schopnost pochopit psaný text nelze Rathovi jistě upřít. A proto jediné možné vysvětlení jeho kritiky Havla je jen účelová lež!
Ono se od Ratha ani nic jiné čekat nedá, než překroucení smyslu výroku Havla v jeho neprospěch.
ČSSD je jen banda prolhanců a vejcovačku si zaslouží plným právem!
19. 05. 2009 | 14:48

blue jay napsal(a):

Malmo,
pry ma hejtmanoposlanec Rath rad vzdelani.

Hejtman Středočeského kraje David Rath nakonec nepotrestá neposlušné ředitele škol. Ti totiž neodpověděli na krajskou anketu, jak by se podle nich měla jmenovat Rathova Středočeská univerzita.

Středočeský kraj poslal žádost o uspořádání ankety 107 středním a vyšším odborným školám. Odpovědělo jen 44 z nich. V anketě zvítězil název Královská univerzita Střední Čechy. Těm, kteří nesplnili zadání, měl být podle původních informací na jeden měsíc snížen osobní příplatek o dva tisíce korun. Těm, kteří žádosti vyhověli, měla naopak náležet dvoutisícová odměna. Rath řekl, že osobní ohodnocení "neposlušným" ředitelům nebude kráceno. Ti, kteří odpověděli, však odměnu dva tisíce korun dostanou.
Neni to uzasne Malmo?
19. 05. 2009 | 14:51

František napsal(a):

Pro haiv positiv.Pane,takových komunistických blábolů jsem už četl....Jeden si něco vymyslí a po něm to jako ovce bezmyšlenkovitě opakují.Vždycky mě to utvrdí v názoru,že tzv.komunistické ideály pocházejí
z jedné ohavné lidské vlastnosti,
a tou je závist.To je ta pravá motivace pro neschopné ,ale všeho
schopné.Pochopitelně vím,že je to
značně zjednodušené,ale je to pravda.Nejvíc vám záleží na majetku,ale druhých.To už jsme poznali v minulosti.Největší krádež v historii Česka bylo znárodnění.I ten verpánek jste ševci ukradli.Majetek rodiny Havlů byl ukraden,tak se měl vrátit bez debat co kdo chtěl,
nebo řek.Jaképak divení.Nazdar.
19. 05. 2009 | 15:08

blue jay napsal(a):

Teo podivej se jak je Rath poctivej,

Rath a prapodivna afera okolo casopisu Tempus Medicorum. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden. On ten Rath neni obycejny sibal.

Pocitam ze po skonceni jeho hejtmanstvi zahadne vyhori i archivy Stredoceskeho kraje.


Co ty na to malmo?
19. 05. 2009 | 15:11

MS napsal(a):

Neumím zhodnotit, co řekl V. Havel ke Škodovce, protože jsem jeho vyjádření neslyšela ani nečetla.
Zato jsem od V. Havla četa plno jiných věcí (a nemyslím jen politických a dramatických).

V pozdějším období politické kariéry jsem ke krokům pana prezidenta měla hodně výhrad a otazníků, ale jako filozofa pana V. Havla moc uznávám.
Jeho názory mají hloubku. To u pana Ratha je s hloubkou názorů velký problém natož s hloubkou jeho filozofických názorů (viz jeho politická turistika apod.).

Proto si neodpustím otázku – pochopil jste, pane doktore, správně, co pan Havel řekl?
19. 05. 2009 | 15:12

nick napsal(a):

ANO, ANO, ANO a ještě jednou ANO
soudruh Havel by se měl omluvit nám všem za ty svoje bláblábláboly

jen ne Václav, ale JIŘÍ!!!!!!!!!§
19. 05. 2009 | 15:28

Jan napsal(a):

Marie Benešová vydala jako Nejvyšší státní zástupkyně 19. prosince 2003 „Pokyn obecné povahy č. 12“, ve kterém přikázala státním zástupcům, aby všechna podání občanů, směřující proti státním zástupcům, soudcům nebo pracovníkům dalších státních orgánů odmítali, vraceli k doplnění, případně rovnou překvalifikovávali na méně závažné typy provinění. Vytvořila tak kastu nedotknutelných. Pokud se nepletu, pokyn platí dodnes.

http://blog.aktualne.centru...
19. 05. 2009 | 15:29

Škodovka napsal(a):

Dík, že ses mě zastal náčelníku.
Jsi fakt nejlepší hajtman ze všech. Hodný.
19. 05. 2009 | 15:35

ao napsal(a):

To Blue Jay.

Tobě to ale mluví, víc než Rathovi.Ty asi víš všechno. Takový brouk Pytlík, z Ferdy mravence.
19. 05. 2009 | 15:38

MASH napsal(a):

S tímto článkem, který napsal p. Rath lze naprosto souhlasit.
Pan prezident Havel (kterého si i já velmi vážím) zde skutečně přestřelil - a to velmi výrazně, bohužel.
Absolutně proto nerozumím té hysterické a nepochopitelné kritice Ratha některými místními diskutery.
19. 05. 2009 | 15:39

rebel napsal(a):

Pro Paroubka.Mrdník jak Vy říkáte tady byl posledních dva a půl roku.A někdo to uklidit musí.Váš příspěvek svědčí o tom,že jste asi moc rozumu nepobral.Špatné je na tom akorát to,že i takoví lidé jako Vy se můžou zůčastnit u voleb.
19. 05. 2009 | 15:41

blue jay napsal(a):

Rath je prizivnik Ceske politiky,
Zatim z toho ma 3 domy, privatni kliniku, 2 ordinace, manzelku a 2 milenky, hejtmanstvi, poslanecky plat, 2 luxusni automobily audi, ochranku vcetne poslanecke imunity. Kdo ma vic?
Kdo je vice kvalifikovany bojovat za socialne znevyhodnene nez David Rath?
19. 05. 2009 | 15:42

Petra napsal(a):

Pane poslanče, měl byste si najmout někoho na korekturu, máte v článku pravopisné chyby! I když ono to vlastně nebude potřeba, protože voliči ČSSD jsou většinou prostí lidé, které zajímá jen výše sociálních dávek...
19. 05. 2009 | 15:43

neo napsal(a):

blue jay:

kdo má víc? no přece jirka Paroubků. Sám kdysi vyřvával : KDO Z VÁS TO MÁ??!
19. 05. 2009 | 15:48

jojo napsal(a):

Co Rath vypusti z huby to je opravdu perla. Nebylo o nem dlouho slyset tak se snazi zase trochu zviditelnit. Lepsi zpusob jak ze sebe udelat hlupaka si opravdu najit nemohl.
Pry mu zakazali v Lidovem dome vystupovat v mediich aby neskodil strane pred volbama. Ani se nedivim.
19. 05. 2009 | 15:48

neo napsal(a):

dostralex:

no on sám přišel s myšlenkou zavádět poplatky...ovšem to mu šlo o jiné křeslo.....pak obrátil a má křesla hned dvě.
19. 05. 2009 | 15:49

Milan napsal(a):

Je vidět, že totalitní rasistická extrémistická Strana zelených si vybrala nejlepšího z nejlepších.
Nu posuďte sami:
Véna Havlů, pan kníže, Kačka Biomasa Žak, milenec Bursík.
Je vidět, že jde o intelektuální výkvět Strany zelených.
Takže ještě jednou, gratuluji Vám.
Váš úspěch ve volbách je jistý :-))))))))
Nikomu to neříkejte, ale já budu raději volit ČSSD.
19. 05. 2009 | 15:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem čtyři příspěvky obsahující nadávky (např. "idiot", "odpornej, hnusnej a nevychovanej hulvát", "gauner"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 05. 2009 | 15:50

blue jay napsal(a):

Stejskale,

kdyz uz mazete "odpornej, hnusnej a nevychovanej hulvát Rath", "gauner"), a podobne,
Proc nemazete pricinu? Co mazat blogy Ratha? Vzdyt jemu nejde o nic vice nez rozdmychat dalsi nenavist. Vy to Stejskale nevidite?!
19. 05. 2009 | 15:56

Tomas napsal(a):

Havel vůbec nesrovnával fabriku s koncentrákem, zaměstnance s dozorci a pod. Havel srovnával způsob argumentace. To jste nepochopili ?
19. 05. 2009 | 15:57

Al Jouda napsal(a):

Havel vstoupil do politiky dost nezralý. Proto se mu občas povede nějaký úlet, jako třeba s poznámkou o tzv. králíkárnách (panelových bytech).Na povinnost státu zajistit sociálně slabým rodinám střechu nad hlavou zřejmě vůbec nepomyslel.
19. 05. 2009 | 15:58

Spacey napsal(a):

Opět jsi ukázal Rathe, jak umíš vše překrucovat. V jiném státě už bys dávno seděl a platil za škody, které jsi napáchal. Tvé podvody na lidech, překrucování zákonů, učení národa ke lži, to vše ti jednou někdo spočítá...
19. 05. 2009 | 15:58

Milan napsal(a):

To Spacey:
Jaké škody Rath napáchal??
Jste poněkud mimo!!
Uvědomte si, prosím, že minulá totalitní rasistická vláda Mirka Topolánka se dostala k moci díky podvodu. A pak se u této moci držela díky korupci některých poslanců a policejní brutalitě při potlačování protivládních demonstrací.
19. 05. 2009 | 16:02

GLUM-II napsal(a):

Havla zrovna nemusím ale Rath by se měl omluvit všem občanům ČR, že se vůbec narodil!
19. 05. 2009 | 16:02

rebel napsal(a):

Pro Spacey. Sedět by měla především minulá Mirkovo vláda.A to za zločiny proti lidskosti.
19. 05. 2009 | 16:04

marek napsal(a):

Pane Rath, píšete že jste pochopil, že tím Václav Havel chtěl upozornit na zápory postmoderní doby, ale celý článek nás přesvědčujete o tom, že jste to vůbec nepochopil. To zase nechápu já, proč ze sebe děláte takového vola?
19. 05. 2009 | 16:07

GLUM-II napsal(a):

Pro rebela: Rebele, sedět by měl spíš člověk se stalinistickým myšlením a chutí to i dělat.Mluvím o vás!
19. 05. 2009 | 16:07

Kačer Donald napsal(a):

To Milan: A co obcházení poplatků? Pohrdání soudem? Překrucování faktů? To je beztrestné? Zkus něco takového udělat ty a dlouho tě neuvidíme. Nemusím souhlasit s každým zákonem, ale zákon je od toho aby se dodržoval.
19. 05. 2009 | 16:08

blue jay napsal(a):

Opet se ptam Stejskale,
Rath napsal svuj blog " Havluv koncentrak"
Je to pri nejmensim ubohe. Rath tvrdi ze je Zid. A ze ztratil polovinu rodiny v koncentracnich taborech. A ted to to pouziva jako politickou propagandu. Lide jako Rath jsou opravdu dnem mocalu.
19. 05. 2009 | 16:08

Jamkó napsal(a):

Soudruh chytrý Rath rozumí všemu a do všeho mluvcá. Stejně, jako všichni diktátoři. Je z něj na blití.
19. 05. 2009 | 16:09

Sexy mama napsal(a):

Vážený pane Rathe,

Vy, Tempus Medicorum, paní Klimovičová, úplaty, korupční lobbismus. Měl byste sedět v kriminále a s Vámi řada dalších, místo toho blbnete lidem hlavu překroucenými výroky cizích lidí. Však na Vás též dojde, nejen jednou fackou.
19. 05. 2009 | 16:11

Arabela napsal(a):

To rebel: Jasně bude lidsky rozdávat, aby nám jednou naše děti chodily plivat na hroby.
Zadlužit, rozdat, překroutit ...
To fakt nechápete, že tenhle Mr. Bean to vše dělá jen pro svou popularitu?
19. 05. 2009 | 16:11

rebel napsal(a):

Pro GLUM-II. To je Váš názor.Bohužel je to špatný názor.
19. 05. 2009 | 16:13

ČSSD vyhrála volby napsal(a):

Je 1.cervna 2017 a prezident Ceské lidove demokratické republiky Jirí Paroubek ve svém pravidelném ranním projevu na TV stanici CTNOVA 1 práve znovu vysvetluje obcanum chyby vlád ODS z let 1991-1997 a chvilkového vládnutí této strany v roce 2006 a 2009. Znovu opakuje, že vítezství levicových sil v rijnu 2009 bylo jedinou a správnou alternativou, že rezignace Topolánkovy vlády, na základe jeho hrdinského cinu - vyvolání hlasování o duvere vlády - bylo to nejlepší pro blaho obcanu nynejší CLDR.

Predseda vlády David Rath spolu s ministrem financí B. Sobotkou v deníku Ružové Právo predstavili další danové balícky vlády. DPH za zvýší na 75%, dan z príjmu na 81%, sociální pojištení bude 90%, povinná platba na bezplatné zdravotnictví bude paušálne ve výši 5 000,- Kc mesícne. Zároven se však sníží dan z dýchání vzduchu o 1,5%, dan z jízdy automobilem o 0,5 %, dan z používání verejných chodníku o 2%, dan za používání mobilních telefonu o 1,0% a dojde také k výraznému snížení dane z vymešování o celé 3 procentní body. Nove se však zavádí dan za nošení spodního prádla, dan za užívání slunecního svitu a také poplatek pro zbohatlíky vlastnící více jak jeden TV prijímac va výši 10000,- Kc mesícne za každý další prístroj v domácnosti. Predseda parlamentu Vojtech Filip s radostí oznamuje, že dluh CLDR klesnul na pouhých 10 bilionu 800 miliard Kc a zavedení Eura bude tedy možné již v roce 2050 až 2075. Zároven však pripomíná nový zákon o neplacení daní, kdy pro jeho nejvyšší sazbu byl znovuzaveden trest smrti. Také se pochvalne zminuje o levné pujcce od sprátelené Venezuely ve výši 10 miliard dolaru, která umožnila zaplatit sociální dávky za mesíc kveten 2017. Pujcka je splatná až v roce 2027 s úrokem pohých 28% a rucíme za ni jen polovinou Moravy.
Ministr práce Zdenek Škromach pridal prohlášení o stavu pracujících k dnešnímu dni. Ve výrobní sfére pracuje celých 96 351 obcanu, prevážne však obyvatel káznic a ústavu pro choromyslné, jinak dále máme 2 861 566 státních úredníku, policistu nebo politiku, 699 856 obchodníku (100% však asijského puvodu) a 5 126 854 nezamestnaných pobírajících sociální dávky. Podarilo se však získat investora na bývalou automobilku Škoda v Mladé Boleslavi (zde bohužel výroba skoncila po roce 2014, když se vedení nedohodlo s odbory o navýšení mezd o 35% a VW presunul výrobu do Vietnamu).Naturalizovaný investor Dong-Van-Tcao, zde chce za pomocí státní dotace ve výši 2 500 000 000,- Kc vybudovat velkokapacitní tržište, kde zamestná až 100 pracovníku. Každý kdo nastoupí do práce dostane prý jednorázový príspevek až pul miliónu korun. Jak však dodal ministr, stejne asi budeme muset dovézt tyto pracovníky z Ukrajiny.
Rozhlasová stanice Žlutá hvezda také dnes odvysílala rozhovor s posledním živnostníkem v CLDR. Starec si však po petiletém pobytu v kriminálu za nezaplacení dane z používání kalkulacky na mnoho nevzpomínal a v prímém prenosu svuj živnostenský list roztrhal a snedl.
Vzhledem k blížícímu se termínu parlamentích voleb také vydal prohlášení ministr sociálních dávek a zároven ombudsman Miroslav Grebenícek. V týdeníku Ráj na zemi znovu pripomnel zvýšení soc. dávek o 5 000,- Kc na každé díte a také otevrení další školy pro bílou menšinu v Brne a Ústí nad Labem.
Bulvární deník Haló blesk noviny dnes jen konstatuje, že cena benzínu opet presáhla 100,- Kc za litr, Vendula Svobodová se usmírila se svým nevlastním synem, Anicka se sice našla a bude pekný slunecní den, tedy na dani ze slunecního svitu je každý pracující povinen odvést 181,- Kc k rukám Financního úradu v míste bydlište.
19. 05. 2009 | 16:16

rebel napsal(a):

pro Arabelu.Četla jste někdejší předvolební plátek ODS?Je tam to samé co Vy tady popisujete.Kdybychom lidem řekli co máme v plánu,nikdy by nás nevolili(Mirek Topolánek)
19. 05. 2009 | 16:17

Anne Frank napsal(a):

Rath neni Zid,
Asi je sirotek. Jinak by se jeho pribuzni za nej museli stydet. Vychvaluje Hitlera, Fuj Rathe.
19. 05. 2009 | 16:19

dany napsal(a):

Mrzí mě,že tady někteří pomlouvají pana Havla,stále mu dávají vinu za to co udělal po revoluci viz.zbrojní průmysl atd.Já si V.Havla nesmírně vážím a když vidím kdo nyní sedí na hradě chce se mi zvracet.Pane Ráthe vy se do něho obouváte protože kritizuje ČSSD ale má hodně pravdu a nebojte se on kritizuje také ODS a proto ho mám rád a Vás ne nesaháte mu ani pokolena!
19. 05. 2009 | 16:23

Rumcajs napsal(a):

No, že zrovna král hulvátů se tady bude plačky domáhat omluvy za chudinky zaměstnance, tak to by mě ani ve snu nenapadlo.
19. 05. 2009 | 16:24

Miloš napsal(a):

Ani jsem to nečetl a je mi jasné, že to je zase nějaká snůžka plná zloby agresivity a pohrdání ke všemu co není v souladu s ČSSD.
Doporučuji vám pane Ráthe, vzít si příklad z M. Zemana a alespoň občas mluvit v klidu s úsměvem, nebo i zavtipkovat a ne strnuý zlobný a agresivní výraz jako nyní.Pak bych si to i přečetl. Nebo se běžte léčit K panu Chocholouškovi.
19. 05. 2009 | 16:25

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem čtyři vulgární či hrubě urážlivé texty (obsahující výkřiky jako "pakáž", "šmejd" a urážlivě zkomolená jména). Takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly a záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
19. 05. 2009 | 16:26

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem další urážlivý komentář, který byl v rozporu se zdejším Kodexem diskutujících (viz http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
19. 05. 2009 | 16:31

Pan Majer napsal(a):

S Mírou Sládkem byla aspoň sranda, s Rathem je to tragédie!
19. 05. 2009 | 16:32

marek napsal(a):

4 ČSSD vyhrála volby : :DD tak to je přesný, fakt jsem se pobavil
19. 05. 2009 | 16:36

blue jay napsal(a):

Zdenku Mihalco?
Jak se slusne rekne hajzl?
19. 05. 2009 | 16:36

Gren napsal(a):

Ne každý má to štěstí,že se narodí jako bohatý restituent Havel.Tisíce lidí musí pracovat v průmyslových zonách,aby uživili sebe a rodinu.Přirovnávat Škodovku ke koncentráku je jistě jednoduché,odsoudit tím tzv.šrotovné skvělé,ale jak se mají ti dělníci živit už Havel nenabízí.Havel nemá dělníky rád vždy proti nim konal tento jeho výrok je hnus za který by se měl omluvit souhlasím z Rathem.
19. 05. 2009 | 16:45

publicista napsal(a):

Rath - kral hulvatu!
To by se mohlo ujmout Rumcajzi.
Asi to necham vytisknout. Mozna to bude bomba. Ted jen staci nejaka karikatura. Coz u socialisty Ratha nebude tezke.
19. 05. 2009 | 16:53

Radim Korab napsal(a):

Pane Rathe.
Psal jsem Vám už i na mobilní telefón a píši i sem. (zatím mlčíte) Podotýkám, že nepíši jako anonym. Otázek jsem Vám položil vícero, ale jedna mě zajímá nejvíce. Proč jste napřed byl v ODS a nyní v čssd? A jak se slučuje vaše "rétorství"s Vaším podnikáním? Děkuji za odpověď.
R. K.
19. 05. 2009 | 16:59

Spacey napsal(a):

To Gren: Ty jsi četl, co Havel doopravdy řekl? Jestli jo, pak nechápu, jak můžeš dát za pravdu Mr. Beanovi? Hnus je to, že to Rath zase úplně překroutil!!!!
19. 05. 2009 | 17:02

Vasja napsal(a):

Blue Jay.
Hajzl? No přece heisell.
19. 05. 2009 | 17:03

Křemílek napsal(a):

Vsadím Rathův plat, že zase kecá!
19. 05. 2009 | 17:04

Cipísek napsal(a):

Lež = Rath !!!
19. 05. 2009 | 17:07

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden další hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly.

Blue Jay

Nadávky a urážení typu "hajzl" na těchto stránkách mažeme, což jakožto pravidelný návštěvník těchto stránek víte. Dále, k Vašemu textu 15:56:55. Dovolím si odpovědět za kolegu Stejskala, který momentálně není online. Nehodláme mazat názory pana Ratha ani žádné jiné názory, které podle našeho soudu neporušují zdejší pravidla (ačkoliv z mnohými nesouhlasíme). Snažíme se zde pomocí mazání hrubě urážlivých textů pouze udržet jisté hranice a vytvářet prostor pro slušnou diskusi.

Zdeněk Mihalco
19. 05. 2009 | 17:08

Švejk napsal(a):

To sap: Co tady Rathuješ na Havla? Četl jsi, co říkal? Tady je vidět jak se umíš nechat opít Rathovicí.
19. 05. 2009 | 17:09

Gren napsal(a):

to Spacey
četl jsem to,Havel přirovnal šrotovné ke koncentráku který funguje jen proto,aby dozorci měli práci.Že aut je možná přebytek chápu,ale práce není a to je problém který asi Havla nezajímá
19. 05. 2009 | 17:10

blue jay napsal(a):

to Vasja,

A ja myslel ze je to rath. Uz jsem se to ucil spelovat. Rathovina, rathove, rathovine...uplatne, prodejne , nepoctive.
Cesi by si na to meli zacit zacit zvykat. Nebude dlouho a bude to v ucebnicich.
19. 05. 2009 | 17:10

Manka napsal(a):

To zdenekmihalco: Tak lži otisknout můžete? ty nikoho neurážejí?
19. 05. 2009 | 17:11

Spacey napsal(a):

To Gren: Taťka Rath vám práci dá. Taky vás přiučí jak obcházet zákony.
19. 05. 2009 | 17:14

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý text, který byl v rozporu se zdejšími pravidli shrnutými v Kodexu diskutujících (http://blog.aktualne.centru...). Děkuji za pochopení.
Manka

Dobrý den,
neposuzujeme u jednotlivých zdejších diskusních příspěvků (ani to není naší ambicí), co je lež a co pravda. Snažíme se pouze vytvářet jakési ohraničené hřiště pro souboj názorů, které má alespoň základní pravidla.
Zdenek Mihalco, správce blogů a diskusí
19. 05. 2009 | 17:15

Jan Pravda napsal(a):

Moc se divím, že vás to kecání baví. Havel je starý produkt, který si zaslouží odpočinek a neměl by se pléct do věcí, kterým již nerozumí a škodí celému národu.On může mít všechno a druhý nic. Kdyby se občas podíval do zrcadla a více odpočíval nemusel by vyžírat bezplatné zdravotní služby.
19. 05. 2009 | 17:18

blue jay napsal(a):

ok mihalco,

Mazat jde jen ucastniky diskuzi. Bloger muze urazet kohokoliv, psat zretelne lzi, nadavat vymyslet si. Za to mazan nebude. Uz to chapu.
19. 05. 2009 | 17:20

zdenekmihalco napsal(a):

blue jay

Také bloger musí dodržovat Kodex blogera, což je soupis pravidel pro publikování textu. Například musí dodržovat zákony ČR. Zdeněk Mihalco
19. 05. 2009 | 17:25

Gren napsal(a):

To Spacey
Trochu si namáhejte mozek na takové infantilní výlevy doporučuji diskuzní forum časopisu Mateřidouška.
19. 05. 2009 | 17:28

zdenek mihalco napsal(a):

blue jay

Pro úplnost dodávám, že autor tohoto blogu podle našeho soudu nejednal v rozporu s Kodexem blogera.
19. 05. 2009 | 17:28

dany napsal(a):

Jane Pravdo:Našemu národu nejvíce škodí závist a zdá se že ty jsi jedním z nich.
19. 05. 2009 | 17:31

Rumcajs napsal(a):

Nevíte někdo, kolik si ten politický prostitut dneska vidělá oficiálně ?

Myslím, že o moc míň jak Havel to asi nebude,že ?
19. 05. 2009 | 17:33

dany napsal(a):

Rumcajs:další závistivec to už jsme po 20 letech po komunismu pořad plní závisti pracuj a vyděláš si taky cipísku
19. 05. 2009 | 17:39

blue jay napsal(a):

mihalco?

"Havluv koncentrak" Vam pripada vtipne?
Ctenari techto blogu nejsou naivni. Je znamo ze Lidovy Dum vyklada nemale naklady na publicitu. Verim ze se i na tento blog neco naslo. Misto pro Rathy, Paroubky, Havly, Pehe, Zaoralky, Sobotky...atd atd. Kdo plati ma prostor. Vzdyt to tu vypada jako klubovna CSSD . A nekecejte Mihalco ze jste nestranik. Vzdyt vse co mazete se tyka kritiky CSSD! Napsat o Rathovi ze je .... je tu neunosne, ale jeho nechate neomezene nadavat.
19. 05. 2009 | 17:42

Olda napsal(a):

Jste nebezpečný člověk, pane Rathe. Vaše manipulace s lidmi by měla být trestná.
19. 05. 2009 | 17:52

blue jay napsal(a):

dany,

Rath si urcite vydela vice nez Rumcajz. Mozna i vice nez vy. Vite na kolik si ten hejtmanoposlanec prijde? Skoro na 2 miliony rocne! A to se ani netyka pronajmu jeho 3 domu, polikliniky...atd. Kolik si myslite dany ze Rathovy zbyde na jeho socialni citeni?
19. 05. 2009 | 17:52

Rumcajs napsal(a):

dany:

Já to říkám pořád. Makejte vy kůže líný a budete se mít dobře!
Vítám Tě Dany mezi náma neoliberálama.
19. 05. 2009 | 17:55

blue jay napsal(a):

Oldo,

Pro Ratha zakony neexistuji. On je nad nimi. Rath je zakon.

Boze chran CR az se takovej cvok jako Rath dostane k opravdove moci. Zatim jen kurvi Stredocesky kraj.
19. 05. 2009 | 18:02

Dalik napsal(a):

Vy tupci buržousti co zde napadáte dr.Ráta nesaháte mu ani po kolena !! Do zdejších blogů píšete ty neomalené výroky o dělnících raději zmlkněte ! Myslíte si že vás uživí jen ty počítače ? Už ted vám pomalu nemá doma kdo opravit porouchané věci ! A za pár let bude hůře ! Takoví jako jste vy majíce o dvě třídy více žijete v představě že svět stojí na vás a to se moc mýlíte ! Jednou na vás zase dojde vy reakcionáři!!! Již vzhůru psanci této země konečně se probudte a nenechte se stále okrádat od těch bezostyšných kapitalistů ! Dalimil.
19. 05. 2009 | 18:11

Líný černý pes napsal(a):

to blue jay :

Rath Středočeský kraj ne...tento, to by se snad i Labe z břehů vylilo. Že nečiní ve Středočekém kraji nic dobrého, je pravda, ale ... tento? To snad ne. Vždyť tu bydlí i děti .... ;)
PS Vím to, jsem středočeský pes.
19. 05. 2009 | 18:18

student napsal(a):

Havel má samozřejmě pravdu. Současné pojetí ekonomiky, jako soustavy, která musí zvyšovat určité hodnoty bez ohledu na potřeby lidí, je špatné. Ale Havel měl a ještě pořád má možnosti prosadit něco lepšího. Tak proč nic nedělá ?
19. 05. 2009 | 18:27

blue jay napsal(a):

Daliku,
Ja jen cekam az Rath zalozi Kralovskou Delnickou Universitu v tom svem Stredoceskem kralovstvi. Pak tam necham vystudovat synka jako zamecnika a dcerku jako svadlenu.

Pak uz nebudou tupci, ale vzdelanci co maji diplom od Ratha.
19. 05. 2009 | 18:29

blue jay napsal(a):

Bacha Linej Cernej Pse,
Rath uz vymejsli do jake klece te da. Ale pokud se naucis stekat internacionalu a drzet v hube rudej prapor...
19. 05. 2009 | 18:38

sap napsal(a):

Dášenko vyměňte Vašíkovi plénu, dejte jej spinkat a zapískejte ukolébavku - jak humanitárně vybombardovat Škodovku.
19. 05. 2009 | 18:44

blue jay napsal(a):

Stejskale,
Rath je zid a dela si z koncentraku srandu? Bud nevi co to koncetrak byl, a nebo je tak tupy. Vite Stejskale ze Rath tvrdi ze polovina jeho rodiny zemrela v koncentracich? Tak co je to tu je za titulek? Havel provovozoval koncentraky? To ten ambiciozni zidovsky chlapec Rath nema uz ani uctu ke svym zavrazdenym predkum?
19. 05. 2009 | 19:06

ujo napsal(a):

Tak na Škodovku si Havel troufá.
A co takhle něco k Mercedesu ve Stuttgartu, to není něco jako koncentrák? Určitě ne, přece by se humanista nenechal vozit v autu vyrobeněm v koncentráku.
Propagace práce českých lidí to je Havlovi zcela cizí.
19. 05. 2009 | 19:12

Petr Havelka napsal(a):

Tohle je debata, jak někde v hospodě Pod kaštany roku 1921.

Jeden novodobý demagog napíše blog Gotvaldova střihu a bandy novodobých užitečných idiotů tady po sobě štěkají svá rádobymoudra.

Proč se tady vůbec rozepisujete?

Stojí vám autor blogu za to? Sloužíte mu jen k tomu, aby vás "použil". Copak nechápete, že ten "člověk" nemá žádné zábrany. V momentě, kdy vás nebude potřebovat, tak se na vás vykašle, když se mu "postavíte", použije "všechno", aby vás odstranil z cesty. Tenhle člověk dělí lidi na slouhy, a na ty, kterým "zatím" leze do zadku.

Zavedl bych povinně psychotesty pro politiky, kteří se v zemi ucházejí o důležité posty.
Špičkové manažery si soukromý sektor "proklepne" než si zaplatí jejich služby. Stát
tak nečiní, přitom "zodpovědnost" je mnohdy vyšší.
takové "psycholustrace" by nám zákonodárné sbory náležitě pročistily :)
19. 05. 2009 | 19:15

marvin napsal(a):

Co dokáže vyprovokovat jeden vcelku nevinný blog... "desítky" rozvášněných modrých svázáků / z toho polovina pod jednou IP adresou a někdy i reagující na svoje vlastní příspěvky.. trapas:)) / ...

ovšem trávit tady celý den od rána s pěnou u huby jako "blue jay" to už musí být docela i o zdraví:)
proč zbytečně zabíráš místo a nepíšeš jen NENÁVIDIM ČSSD, NENÁVIDIM ČSSD, NENÁVIDIM ČSSD, NENÁVIDIM ČSSD? :)
19. 05. 2009 | 20:15

znalec napsal(a):

Nevím o čem píše a je mi to jedno.
19. 05. 2009 | 20:19

stejskal napsal(a):

Špatně jste to pochopil, pane blue jay.

Pan Havelka psal především o Vás.

A jen upozornění: od teď mažu všechny Vaše texty, které zde publikujete (bez ohledu na jejich obsah). Opět jste přesáhl míru hulvátství a sprostoty, kterou jsem ochoten na těchto blozích tolerovat.

Libor Stejskal

P.S. Smazal jsem všechny Vaše urážlivé texty za poslední hodiny a míním v tom pokračovat.
19. 05. 2009 | 20:57

MA-FU napsal(a):

Pan Havelka
máte plnou pravdu.....
19. 05. 2009 | 20:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane maxi,

to, že někdo jiný někoho vyzývá, aby "držel hubu", neznamená, že jsou podobné výzvy tolerovány zde. Tyto stránky jsou určeny k věcné, slušné a korektní debatě, ne k tomu, aby někdo "držel hubu". Váš text jsme smazal.

Libor Stejskal
19. 05. 2009 | 21:00

JAKO napsal(a):

navrhuji pro řadu rozepisovačů,nikoli diskutérů zařídit virtuální hospodu,pan Stejskal by mohl na tomto blogu být virtuální hospodský,který by ke každému pěnovému květnátnému projevu připsal nějakou vášnivou poznámku,aby se diskuse v tomto duchu netrhla, a štamgasti mohli pospolu unikat ulicemi a spívat,glo,glo,glo glória...Nazvěme ho blog hospoda
19. 05. 2009 | 21:11

ivan hochmann napsal(a):

Nebýt modrého ptáčka,

tak by se tady to rudorůžové panoptikum zoztahovalo jako počátky vesmíru.

Také mě připadá trochu ujeté zastávat stanoviska ku slovům lidí,kteří ze svých pravomocí permanentně obcházejí zákony,rozeštvávají společnost ostatních lidí,nerespektujíce platné zákony,vládní nařízení,dokonce ani výroky soudu.S takovou si za nějakou dobu budou vrahové,zloději a kdejaký ksindl dělat z českého sborníku zákonů trhací kalendář.

Jak vidno jedna facka od Macka nestačila.Tahle galerka bude tak dlouho opruzovat dokud to nepřežene a nezačne střílet z Aurory.Doufám,že pak se tento národ probudí a udělá si v hlavách pořádek.

Do té doby buďme rádi že se tady občas vyskytne postava,která si s Panoptikem umí poradit.Já například už na to nemám nervy,ani žaludek.

Zdravím Blue Jay. Ivan.
19. 05. 2009 | 21:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Rathe, mýlíte se, výrok V. Havla je hluboce havlovský a připomíná jiné jeho výroky v podobném smyslu o zabahněném čecháčkovském rybníku a další. Jeho politické kroky ihned z počátku znamenaly značnou ekonomickou újmu státu, jeho urputné tažení např. proti AK Slušovice svědčilo o všem možném, jenom ne o politické prozíravosti. Takže výrok o 3kodovce je v plném souladu s ostatními výroky, V. Havel je osobnost konzistentní.
19. 05. 2009 | 21:22

Medikolog napsal(a):

Že Václav Havel má těžiště jím obhajovaných zájmů mimo území ČR bylo jasné už v roce 1989. Ale že má těžiště zájmů dokonce mimo Evropu, to je pozoruhodné. Omluvit by se měl celému Českému národu a nejenom za poslední výrok. Omluvit by se měl i VW a všem zaměsnancům v kapitalismu za to, že musejí pracovat za kapitalistických podmínek, na jejichž nastavení se sám V. Havel podílel svým konáním. Tak ať nyní neuráží, když lidé musejí dělat přesně to co jim i on zařídil - aby přežili. Ale k tomu mu schází potřebná schopnost sebereflexe - jako naprosté většině osvícených samovyvolených ředitelů Zeměkoule napříč politickým spektrem.
19. 05. 2009 | 21:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ivan hochmann:
Ivane, v sobotu jsme měli sraz třídy 8.B z 1957. Sám jsem byl překvapen, že nikdo z přítomných bývalých spolužáků si na Tebe nepamatuje. Sic transit Gloria mundi. ;(
19. 05. 2009 | 21:29

Kritik napsal(a):

Zajímavé výlevy exprezidenta, který dokonale zprofanoval téměř biblické "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" tím, že svými činy vyzdvihl lež a nenávist nad pravdu a lásku (podporou válek, násilných řešení, šířením nenávisti vůči Rusům a dalším, atd.). Takže "lidumilnost" tohoto člověka může být zase jen krycím manévrem pro získání jiného, zřejmě evidentně špatného cíle (viz námluvy s tzv. Zelenými za účelem získání dobře placených postů).
19. 05. 2009 | 21:53

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

tak tak. Zjistil jsem, že v návalu "starostí" použít "aktuálně korektní" podstatná a přidavná jména mi vypadlo jedno "t" a jedno spřažené "v" do w, v příjmení soudruha Gottwalda. Tímto se mu omlouvám: "Promiň soudruhu"

Rozloučím se pozdravem, který je podle mého mínění také aktuální. Kdysi si jej přivlastnily jisté síly a vylily na něj lacinou voňavku, která zanechává červené fleky

Čest práci :)
19. 05. 2009 | 21:59

Petr Havelka napsal(a):

Pane Ma-FU,

děkuji. Už jsme dva :)

Všimněte si, že prohozením písmen ve slově dva vznikne "dav".
19. 05. 2009 | 22:04

ivan hochmann napsal(a):

Nedělej si z toho Zbyněčku těžkou hlavu.

Vždyť k uctění velikosti ducha dochází vždy až po smrti dotyčného.

Ivan.
19. 05. 2009 | 22:05

František napsal(a):

Výroky p.Havla jsem osobně neslyšel,ale interpretaci Ratha
nevěřím.Teď jsem četl příspěvek od Sibi a jestli je to opravdu tak,tak je to lupárna a manipulace největšího ražení.Rath
by měl vypadnout z veřejného života a jít do h..... .Navíc se ve svém článku odhalil a vybarvil
od černé barvy dříve,až po téměř
rudou dnes.Čím pak byli jeho předci.Příznačné jsou zmínky o majetku,to je ta správná struna
pro tupce,kteří stále jen opakují
se závistí v hlase o Lucerně,Barandově,vile,Dáše,autu,
co je komu do toho,je to jeho majetek a ať ho prohraje třeba
v hazardu.Závist,dámy a pánové,to
je pravé podhoubí socialismu a jeho bludů o rovnosti,ta prostě není,měla by být jen před zákonem.Život je jen náhoda.Ještě něco k ostatním.Meňo
lká nad tím,že už není ten náš Havel,co býval.Asi nám ho nepřející zápaďáci vyměnili a nechali si ho v Bonnu.To je legrace,co.Lahev zase chce,aby se omluvil snad celému národu,že
nás vytáhl ze socialistických S..... .Největší dílo sepsal Ivan
to je tedy snůška nesmyslů,jméno
k tomu sedí.Rusko je již 92 let
nebezpečím pro demokratické zřízení v zemích Evropy.Oni vůbec
ani nechtějí o tom přemýšlet.
Je třeba být na pozoru a nenechat se ukolébat momentálním
zlepšením vztahů.Nakonec se to ukázalo v kauze o radaru,jak hned změnili rétoriku.Radarová stanice samozřejmě nikoho neohrožuje,ta se jen točí.Vadí jim přítomnost vojáků americké
armády.To je ten pravý důvod zloby.Bezmezně dříve poslušný
satelit Česko si dovolil moc
a chce rozhodovat sám.Věčná škoda,že nepřijeli amíci až do
Prahy,mohlo být méně obětí.
Al Jouda je také expert.Vyčítá Havlovi,že kritizoval social.výstavbu jako králikárny.
Stát má prý povinnost postarat se o bydlení pro sociálně slabé.
Tak s tímhle souhlasím ale to se
týká třeba o opuštěné ženy s dětmi,invalidy atd.Jenomže soc.byty v panelácích byly určeny pro všechny!!!Takže po vybudování socialismu,po 40 letech jsme byli všichni socky.
Tak to je tedy prima.Nazdar
19. 05. 2009 | 23:03

StandaT napsal(a):

hi hi hi, Havel vás nepodpořil, co? ODS, zelený, i komunisty snese... a vy nic. Holt nemáte být horší než ti komunisti.
19. 05. 2009 | 23:33

Al Jouda napsal(a):

To František :
Takže rodina, která nemůže platit tzv. tržní (rozuměj zlodějské) nájemné, nemá na sociální byt nárok ?
Ta správná regulace trhu, kterou by měl zajišťovat stát, je právě regulace nepřímá - pomocí výstavby velkého množství levných a jednoduchých sociálních bytů. Pak by do bytů v privátních domech šli bydlet pouze ti, kdo by na to měli a ostatní by se měli kam odstěhovat. Za současného stavu se řada rodin dostává do finanční krize, neboť nemají takové příjmy, aby mohli zaplatit neustále se zvyšující nájemné a to i v obecních bytech !!! To musejí mít obce stejné zisky jako soukromí majitelé bytů ? Jděte se podívat do firem, které jsou od obce najmuty pro správu bytových objektů ! To je přepychové zařízení, všechno nové a nejdražší.O platech a odměnách manažerů těchto firem se nic neví, pouze se tuší nenažranost. Copak by to obecní úředníci nezvládli sami za tarifní platy ?
Ano, po 40 letech budování socializmu jsme velká většina byli socky, protože to bylo programem vládnoucí KSČ, jejíž funkcionáři ovšem socky nebyli. Ti měli svoje vily a letní sídla zajištěny. I dnes si však každý obyvatel panelového bytu tento byt rád od obce odkoupí, aby unikl molochu neustále zvyšovaného nájemného.
19. 05. 2009 | 23:58

Jan Vaculík napsal(a):

Nepovedený blog nepovedeného autora; no, vhodnější by byla synonyma.
A pod blogem v diskusi pár jmen, kterých si vážím: škoda, pánové a dámo, našeho času.

Četl jsem Havlovo vysvětlení k té věci: člověk anni nemusí sdílet jeho názor, aby to mohl považovat za uzavřené.

Člověku, jehož myšlenky nesahají dál, než k nejbližšímu půllitru s pivem, asi jen málokdy hrozí, že by jeho slova nebyla správně pochopena. Václav Havel je ovšem případ právě opačný.
20. 05. 2009 | 00:51

John Abruzzi napsal(a):

Davide Rathe, vy mít plnovous, tak se k vám modlím. Protože vy když mluvíte, tak mi vážně připadáte jak Pán Bůh, co je svatý a oplívající všema ctnostma. Jen se divím, že z toho pravého Pána Boha, našeho Pána Ježíše Krista nemáte strach, až vás jednou bude soudit.
20. 05. 2009 | 11:21

marek napsal(a):

Jak může mít takový člověk jako Ráth vůbec blog ? Podle mne by měl být spíše hosptalizován v Bohnicích,s diagnozou :patologický lhář,podvodník a lovec koryt
20. 05. 2009 | 12:02

John Abruzzi napsal(a):

Pro Marek: Všimněte si, že se usmívá jako Mr. Bean.
20. 05. 2009 | 12:19

John Abruzzi napsal(a):

Pro Marek: Pozor, urazil jste veleváženého MUDr. Ratha, člena sociální demokracie. Za to se na tomhle webu maže přístup na diskusi. Takhle už dopadl chudák agent Smith, který řekl Paroubkovi na plno, co si o něm myslí.
20. 05. 2009 | 12:42

marek napsal(a):

ujišťuji vás, že mi nějaký ban hlavu nedělá - klidně bych to těm pánům řekl do očí :-)
20. 05. 2009 | 13:05

John Abruzzi napsal(a):

Nachystejme si kopu vajec. :-)
20. 05. 2009 | 14:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a násilí propagující příspěvek, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 05. 2009 | 14:19

NVS napsal(a):

Příměr pana Havla jsem slyšela v přímém přenosu a zdál se mi , promiňte, naprosto scestný.
20. 05. 2009 | 14:50

Pepan napsal(a):

Přátelé,
překvapuje mě, jak může takový blábol vyvolat tak vášnivou diskusi na těchto stránkách. Vždyť je to ztráta času. Také je vidět, že třicetikorunový hejtman má dost času...
20. 05. 2009 | 15:08

MA-FU napsal(a):

Pan Havelka
ano dav ,možná je ,ale nepřiznává..
20. 05. 2009 | 17:05

hamar napsal(a):

Pane hejtmane, zajímalo by mě jako občana, který platí daně, dodržuje zákony, chodí po přechodech ... a vychovává ke slušnosti děti, jak je možné, když rozdáváte majetek kraje, pohrdáte soudy, přímo útočíte proti soudkyni, ..., že ještě nejste zavřený minimálně ve vyšetřovací vazbě? My řadoví občané bychom již byli. Jste součástí nové třídy papalášů se stranickou knížkou, kteří si mohou dovolit vše a pošlapávat základní demokratické principy a základy slušnosti? Opravdu si tímto odpuzujícím směrem ČSSD představuje demokratický vývoj v ČR? Vaše způsoby nás vrací do totalitních poměrů!
20. 05. 2009 | 17:55

občanka napsal(a):

Když může Rath moralizovat a napadat ODS za to, že okrádá zbytek národa, a přitom sám Rath bere stejný plat poslance jako ostatní poslanci, které on napadá, když může Rath pokrytecky "bojovat" za chudé, a sám je bohatý a má všechno (materiálně myšleno), proč by nemohl pan Havel, sám používaje lepší auta, kritizovat nadvýrobu aut? Nikdy jsem nemohla pochopit motivaci Ratha v jeho boji za spravedlnost a za chudé, když sám je bohatý?! Jak může vůbec Rath vědět, jaké to je být chudý, když to sám nikdy nezažil? To se totiž musí zažít! Z toho důvodu mu vůbec nevěřím jeho "čisté" úmysly. Ovšem u Havla nejde o nic, u Ratha jde o hodně, neboť Rath se tak prezentuje už mnoho let neustále. Takže až Rath bude chudý, pak mu ten jeho zápal pro chudé budu snad věřit. Do té doby mě mrzí, že se stal středočeským hejtmanem a mluví bohužel do věcí veřejných.
20. 05. 2009 | 19:37

LEVAK napsal(a):

Vážení Václav Havel by se měl zamyslet nad sebou nad pozadím své rodiny.Jeho děda dělal u Baťů a když srovnám kázeň a dozor v této firmě se Škodovkou tak mohu prohlásit,že ve Škodovce mají změstnanci rekreaci.
PS:Tento "krvavý humnista" schválil a do dneška schvaluje
otřesnou akci -bombardování NATO, jejimž výsledkem bylo více než 2000 při tom zabitých civilistů (z toho 90 dětí), 6000 raněných a materiální škody za 30 miliard dolarů.Takový člověk by už se neměl ukazovat na veřejnosti a kázat něco o morálce!
21. 05. 2009 | 18:56

LEVAK napsal(a):

PS:děda byl vrchním ředitelem a patřil k nejužšímu vedení firmy!
21. 05. 2009 | 18:57

František napsal(a):

Nad příspěvkem Levaka jsem se opět pobavil.Plete páté přes deváté a smysl to nemá žádný.Co má společného dědeček pana Havla,který byl vynikající top manažer,s nějakým bombardováním,ani nevím vlastně čeho.Co je krvavý humnista je zase další nesmysl.Asi to mělo být humanista.Buď je člověk humanista a nebo nějaký diktátor,
jako krvavý Lenin,Stalin Hitler..
Nikdy jsem neslyšel od Havla,že by propagoval násilí.Příklad nad
slunce jasný je v tom,že převrat
v roce l989 byl tak zvaně sametový.Snad to ve své třídní
zaujatosti alespoň zčásti chápete.Představte si,na okamžik,kdyby vedl převrat v 89
takový humanista jako Stalin a nebo z druhého spektra Pinochet,který zachránil Chile před komunisty.Přestaňte psát nesmysly a věnujte se něčemu jinému.Nazdar.
22. 05. 2009 | 00:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

František:
"Nikdy jsem neslyšel od Havla,že by propagoval násilí." Propagace "humanitárního" bombardování se tedy nekonala? Anebo nedoslýcháte? A ta "sametovost" měla zřejmé příčiny.
22. 05. 2009 | 05:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Matyáši,

nechci Vám do toho moc vstupovat, ale víte kolik pum a o jaké celkové hmotnosti bylo svrženo na pozemní cíle v době akce NATO v Jugoslávii?

Pro Vaši informaci: bylo jich 23 000 a dohromady vážily 7000 tun.

Kdyby bylo bombardování zaměřeno na lidi, padlo by jich několik stovek tisíc (např. při náletu na Drážďany mezi 13. a 15. únorem 1945 bylo svrženo 3900 tun pum a počet obětí se pohybuje mezi 25 až 35 tisíci (a to nebyly přesné a laserem naváděné pumy).

Čili akce NATO byla plánována a realizována jako úder proti strategickým cílům (namnoze s předchozím varovaním a se snahou vyhnout se lidským obětem), které měly přimět jugoslávského prezidenta k ukončení podpory etnické války na Balkáně. To se podařilo a lidské ztráty byly z tohoto pohledu minimální.

Samozřejmě tragická je smrt jednoho každého člověka. Pokud byl některý z úderů veden proti civilistům (a byly takové, ať už se jednalo o selhání či zlý úmysl), měly by být vyšetřeny a pokud se zlý úmysl či šlendrián prokáže, měl by být viník potrestán.

Čili Václav Havel nepropagoval násilí, ale podpořil záměr ukončit co nejrychleji, nejefektivněji a s ohledem na lidské životy teror, který již po léta sužoval Balkán.

Libor Stejskal
22. 05. 2009 | 13:46

Dr. ODS + napsal(a):

Arogantní psychopat, člověk s narcistickou poruchou osobnosti, jak jej nazval psychiatr Zvěřina.
Tak pan Rath nesáhá Havlovi ani po kotníky. Zatímco on brázdil členstvím v totalitní straně, pan Havel vystupoval proti totalitě. Pan Rath však po revoluci nelenil a přihlásil k ODS. Samozřejmě falešně, protože kryptokomunista nemůže vyznáva liberální myšlenky. Je to prospěchář, co si protiřečí a porušuje zákony. Hraje na levicovou zášť, přičemž sám rejžuje jako velkonosný podnikatel. Nejdříve falešný odeesák, dnes falešná socka. Podváděl s atestacemi, nabádá k porušování zákona atd. Jak to řekl jeho stranický kolega Škromach, s Rathem přichází haiderizace strany. Já bych řekl, že možná něco ještě horšího. Ostatně vyobrazení v reflexu hovoří za vše, že pane Rathe?:-)

P.S. Já bych měl pro Vás lék, pane Rathe. Stačilo by pár tvrdých Mackových záhlavců!!
22. 05. 2009 | 15:16

Čehona napsal(a):

Pane Stejskale,
sleduji, že máte v otázce bombardování Jugoslávie naprosto jasno téměř se stejnou nezpochybnitelnou suveréností s jakou popsali komunisté rok 1968 v dokumentu nazvaném Poučení z krizového vývoje. Vy jste zde také pana Matyáše poučil o pojmech, které náletům na evropskou zemi předcházely a zejména, že bylo potřeba jednat efektivně. Že ovšem celá věc se má úplně jinak to vaši školitelé neřekli ani vám a vy sám jste na to doposud nepřišel. A přitom je to tak snadné jako Kolumbovo vejce. Je mi líto, ale v tomto ohledu s Vašimi názory nelze souhlasit, lze si jen pomyslet, že vaše osoba je globalizovaná substance bez možnosti analytického uvažování a svobodného duševního a názorového vývoje. Ovšem proč tomu tak je to jistě víte jistě sám. Vlastnosti pánů Havla a Ratha zde nebudu vůbec komentovat.
22. 05. 2009 | 19:45

havlova napsal(a):

Pan Rath má rád jen sám sebe, to není osobnost,kariera a publicita to je jeho obi,ale nic od něho nečekat.
22. 05. 2009 | 22:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
i kdybyste měl stoprocentní pravdu, konečným důsledkem oné pirátské akce neschválené OSN je ekonomický propad oblasti a ukradené území. Násilím - opět jsem nucen zdůraznit - nikoliv diplomacií. Ostatně Váš názor na toto bombardování není jedinou Vaší jednostranností.
22. 05. 2009 | 22:26

stejskal napsal(a):

Tak to samozřejmě může být pravda, pane Čehono.

Neexistuje žádný objektivní a korektní postup, kterým bych Vaše jasné, věcné a fakty podložené argumenty mohl vyvrátit.

Přeji zajímavou debatu.

Libor Stejskal
22. 05. 2009 | 22:30

stejskal napsal(a):

Pane Matyáši,

jaký je rozdíl mezi tím, když území ukradnete násilím a když se jej zmocníte dilomacií? ;-)

A teď vážně. Pokud se zabránilo pokračování nesmyslné války a etnickému čištění (či alespoň došlo k jeho podstanému snížení), zabíjení, zajistila se stabilizace regionu, atd., pak je ekonomický propad a fakt, že si pár národovců už dál nemůže dělat nárok na nějaký flíček země, na němž ani nežijí a vážou je k němu toliko historické reminiscence, z mého pohledu velmi slušnou cenou (navíc území nikdo nikomu neukradl, dál na něm žije většina lidí, co zde žila již po generace, odsouzeníhodné excesy samozřejmě existují).

Mimochodem, ještě jeden dotaz: jak se pozná, že můj pohled je jednostranný a Váš objektivní?

Libor Stejskal
22. 05. 2009 | 22:37

vlkýš napsal(a):

Všem duševním nadlidem odsuzujícím zde Dr.Ratha k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně Bohnice (jiná zařízení neznají, ale v diagnóze mají jasno).
Dr.Rath bojuje už asi 15let proti aroganci
mnoha nejen vrchol.členů ODS.
Na hrubý pytel používá přiměřeně hrubé záplaty.
22. 05. 2009 | 23:08

František napsal(a):

P.Stejskal,jako málokdo uvedl
fakta o balkánské válce po rozpadu Jugoslavie.Pan Matyáš a Čehona,apropos Čehona,to je snad
z nějaké básničky nebo co,ničím
neargumentují,jenom mluví.U Čehony mě to docela udivuje,jakoby věděl něco,co je ostatním utajeno,asi zednářská lože.Na událostech v Jugoslavii
není nic zas tajemného.Na divokém
Balkánu vypukla etnická,národnostní a náboženská
nenávist znovu po letech od druhé
svět.války.Za tu snad Havel nemůže!!Řešení takových konfliktů
je nutné řešit silou.Možná by to
pánové řešili jednáním v rámci OSN tak dlouho,až by se do konfliktu zapojili Turci,Řekové.
islámské země,NATO atd.,až by z
toho hezká válčička vzešla.Nazdar.
22. 05. 2009 | 23:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Františku,

za Čehony byli zejména po vzniku první republiky (ale označení použil již Karel Havlíček-Borovský) posměšně označováni lidé, kteří nostalgicky vzpomínali na časy c.a k. monarchie. Přízvisko je odvozeno od úvodních veršů někdejší rakousko-uherské hymny, která v českém překladu zněla "Čeho nabyl občas pilný, vojín zbraní zastávej". Češi jej pak parafrázovali jako "Čehona byl občan pilný..." Odtud nick pana předřečníka.

Libor Stejskal
22. 05. 2009 | 23:51

ali napsal(a):

pročetla jsem všechno...zatím dobrý. Rath má dóst odpůrců :o)..až mi z toho šustí ručičky. Měl by se nad sebou zamyslet. Zatím má krytá záda soudruhy, ale věřím, že si sám na špacír jen tak nevyrazí..je dost lidí všude, co by mu rádi uštědřili mackovku
23. 05. 2009 | 00:24

Mari napsal(a):

Václav Havel vtipně a výstižně komentoval nesmyslnou akci šrotovné, David Rath to jenom překroutil a zamontoval do toho třídní boj, protože na to prostý občan slyší nejvíc.
23. 05. 2009 | 10:15

LEVAK napsal(a):

Ad pan Stejskal:
Za minulého režimu nás učili, že k věcem je třeba zaujímat vždy třídní přístup.
Jeho podstata spočívala v tom, že cokoliv jsme udělali my a hlavně naši spojenci, bylo správné. Cokoliv udělali ti druzí či jejich spojenci, bylo od základu špatné.
Nemělo by se ale zamlčet, že mnohatýdenní bombardování Srbska letadly NATO jaksi už v zemi neponechalo žádné strategické objekty (mosty, továrny, elektrárny, televizní studia, ropné rafinérie), které by ještě stály za shození bomby. Ekonomika Srbska se tím podle tehdejších odhadů vrátila o deset až dvacet let nazpět.
Proč se však přít o takové prkotiny,že ano pane Stejskal. Shodněme se, že vše, co vykonají naši milí spojenci, bylo učiněno v zájmu pravdy a lásky. Naopak vše, čeho se dopustí zlotřilá protistrana, je projevem obyčejné zvůle a arogance.
Třídní přístup zde byl přece vždycky od toho, aby se nemusela řešit nepříjemná mravní dilemata.
23. 05. 2009 | 11:48

LEVAK napsal(a):

Ad František:
Vavris Hugo,1932-1945 ředitel Baťových závodů,děda V.Havla.Znovu opakuji:když srovnám kázeň a dozor v této firmě se Škodovkou tak mohu prohlásit,že ve Škodovce mají zaměstnanci rekreaci.Srovnejte prosím "prohlášení prezidenta Václava Havla o tom, že mu továrna Škoda připomíná koncentrační tábor a zaměstnanci dozorce."On myslím nic nesrovnává a jede po populistické vlně a Vy Františku nevíte o Baťovce vůbec nic na rozdíl od nás co jsme tady žili a žijem!
Označení "krvavý humanista" V.Havlovi "udělili" kanadští studenti při jeho návštěvě Kanady, když tam proti bombardování Jugoslávie protestovali!
Proč USA neřešily silou situaci na Kypru,v Turecku (V roce 2000, krátce po konci „humanitárního bombardování“ zbytku Svazové republiky Jugoslávie, vypadala podle nezávislých mezinárodních organizací statistika boje tureckého státu proti tzv. kurdskému separatismu takto: zhruba tři milióny tureckých občanů kurdské národnosti byly zbaveny domova, na 3500 kurdských vesnic bylo srovnáno se zemí.) etc.?
Jestliže V.Havel schvaloval bombardování Jugoslávie tak tedy schvaloval násilí!
23. 05. 2009 | 12:09

Čehona napsal(a):

Pane Stejskale,
skutečně mně udivujete. Rozebíráte tady "nějaký nick", který na podstatu článku na blogu pana Ratha nebo smysl diskuse nemá pražádný vliv. Ještě ke všemu v obecné rovině, bez autora onoho nicku a navíc způsobem vedoucím neznalé obecenstvo k dehonestujícím závěrům. Pane Stejskale, poněkud vám chybí cit pro situaci a etické myšlení. Editorujete tady velice dobře, koneckonců každá hra má jistá pravidla, ovšem kvalita hry závisí na schopnostech a dovednostech účastníků. O morálních a etických hodnotách mluvit netřeba, to je logicky dáno. Pokud tomu tak není, nastupuje většinou vaše "mazání příspěvků". Jenže vám se tímto nickováním povedlo dostat se za hranu toho, za co vy sám postihujete diskutující. Ovšem ve vašem případě je to ještě o třídu horší, protože na vás zde není "páka". Zbývá tedy vás "jen ukecat" a nechat vás tak naběhnout si na vidle samotného. Je to tak proto, že jste i přes funkci editora ještě účastník diskuse. Tedy i proti vám lze argumentovat a případně souhlasit i nesouhlasit. Nicméně jsem rád, že jste takto odhalil a dal najevo, že i vy jste jen člověk a máte své chyby. Pokládám tedy vaše mentorování kolem nicku "Čehona" za chybu a nekorektní jednání vůči mně. Ovšem smazat vás nemohu, mohu na vás jen apelovat a tedy - mohli bychom nickování poposunout dále. Pokud jde o Čehonu - nemá to větší význam ale jsou zde i jiné nicky, které význam a logiku v příspěvcích jejich autorů zcela postrádají nebo si přímo odporují. Zkuste to tedy s s jinými i přesto, že vám třeba tolik neleží v žaludku. Možná zde bude i více porozumění a zábavy, která zde díky cenzuře naprosto chybí. Pane Stejskale, já se na vás nezlobím, ale mohlo to být s vámi poněkud kepší kdybychom to nickování vedli spolu.
Tož tak, tak tedy hezký den.
A závěrečná poznámka - celá otázka balkánská je rub a líc globalizace, tak je zapotřebí ji analyzovat a chápat její dopady a situace. Zbytek ať si každý přebere sám.
23. 05. 2009 | 14:54

LEVAK napsal(a):

ČEeHO NAbyl občan pilný
Vojín zbraní zastávej
Uměním i vědou silný
Duch se vzmáhej, jasně skvěj
Bože račiž přízeň dáti
Naší vlasti milené
Slunce Tvé ať věčně svítí
Na Rakousko blažené.
23. 05. 2009 | 15:43

blue jay napsal(a):

Libore Stejskale,
Je smutne pozorovat Vasi pripravu na zmenu rezimu. Jste chytry clovek. Vite co prijde. A tak zacinate cistky. Vyhodil jste Pocestneho, blue jaye...Jste ohebnej Stejskale, to se Vam neda uprit. Mam pro Vas navrh. Co vyhnat vsechny co se ohrazuji proti demagogii Rathu, Paroubku...atd.
Prejmenovat blogaktualne.cz na rudazarenadCR.cz. Byla by tam pohoda, soudruzi a soudruzky by se pod kazdym clankem placali po zadech a zanadavali by si na kapitalisty a vy by jste mel zajistenou praci jako "moderator".
23. 05. 2009 | 15:46

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
Jak je všem známo,naše společnost se po listopadu 1989 vydala cestou pravdy a lásky.Tato cesta nemůže být jaksi z technických důvodů přímočará.Pro lidi,kteří tak dlouho žili v systému lži a nenávisti,by mohl kontakt s čistou pravdou a všeobjímající láskou znamenat obrovský šok!
Proto byla zvolena opatrnější taktika.Oba principy,k nimž tak spolehlivě směřujeme,jsou pečlivě dávkovány.A tak máme namísto pravdy zatím pro jistotu jen polopravdy a také láska je pro tuto chvíli vysoce selektivní.Aby přechod nebyl drastický,jde o lásku ke spojenci nejvěrnějšímu.
Jak vypadá pravda zrealizovaná jen na 50% procent?Má například podobu zpravodajství,které po festivalu v Turnově donekonečna opakovalo,že pět set mladých lidí podepsalo přímo na festivalu petici dožadující se umístění cizího radar na našem území.Skutečně tomu tak bylo.
Druhá část pravdy se do většiny médií(s čestnou výjimkou Práva) už bohužel nedostala.A tak se mnozí lidé dodnes nedozvěděli,že na stejném festivalu podepsalo dva tisíce mladých lidí petici proti radaru.
Uveďme jiný příklad pravdy,kterou se zatím podařilo zrealizovat jen částečně.Vládní politici tvrdí,že radar na našem území má přispět k ochraně Spojených států i Evropy.Napůl mají pravdu.Aby měli pravdu celou,museli by se nějak vypořádat se studiemi odborníků,kteří na základě matematické analýzy balistických křivek tvrdí,že radar může sloužit pouze k ochraně dalších radarů ve Skotsku a v Grónsku. Naše území údajně nijak chránit nebude.
Ani v případě,že by tito odborníci měli také pravdu,politici o ní mluvit nebudou.Odporovalo by to principu selektivní lásky.Jak upozorňuje přední americký sociolog Richard Sennett ve své knize Tyranie intimity, v politické manipulaci hraje významnou roli smíchávání sféry veřejné a soukromé.
Vděčnost,láska a vřelé sympatie mají místo ve vztazích mezi konkrétními lidmi.Jakmile jsou dosazeny do vztahu k (jakékoliv) velmoci stávají se figurkou na šachovnici,kterou hýbou profesionálové.A ti do svých úvah city nepletou.Láska k velmoci plní v jejich kalkulech podobnou úlohu jako dávkování pravdy veřejnosti.Slouží k manipulaci veřejným míněním.
23. 05. 2009 | 15:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Čehono,

Váš nick jsem nerozebíral, toliko vysvětloval panu Františkovi, z čeho pochází. Říkal jsem si, že by ho to mohlo zajímat. Nic z Vašeho nicku nevysuzuji, naopak mi přijde vtipný (navíc předpokládám, že jste si jej zvolil s vědomím historických reálií a s oceněníhodnou dávkou sebeironie a nadsázky). Pokud mi ukážete, kde jsem v souvislosti kolem Vašeho nicku někoho mentoroval či se choval nekorektně (resp. se uchýlil od přísně neutrálního historického výkladu), omluvím se Vám.

Jinak Vás ubezpečuji, že jsem si o sobě ani na okamžik nemyslel, že nejsem jen člověk popřípadě že nedělám chyby. Jsem a dělám.

Co se týče mého vstupování do debat coby administrátor resp. debatér, již jsme zde o tom v minulosti hodně hovořili. Pokud Vás to zajímá, tak například zde http://blog.aktualne.centru... Zdá se, že celé řadě lidí mé debatní vstupy nevadí, ba naopak moji dvojjedinou roli vítají.

I Vám dobrý den, pánové LEVAKU a blue jay,

dokud mne jeden z Vás kritizuje z extrémně levicových pozic, obviňuje mne z manipulace ve prospěch amerických zájmů, pravicové vlády něřku-li něčeho tak "odporného", jako je "pravda a láska". A druhý pro změnu zase z pohledu extrémního konzervatismu přikvačí s obviněním z konformismu vůči levici, ohebnosti, práci v žoldu Lidového domu apod., jsem v celku spokojen. Je to pro mne důkazem, že pro obě extrémní ideologické polohy jsem nepřijatelný, což je přesně to, k čemu celým svým životem směřuji. Díky za podporu, pánové.

Libor Stejskal
23. 05. 2009 | 21:07

blue jay napsal(a):

Libore Stejskale,
Jak jsem tu uz napsal, jste ohebnej jako topol,lol. Ale ten muj napad s tou socialistickou klubovnou snad neni tak spatny. Ono to tu uz v podstate funguje. LEVAK si bude placat po zadech s LEVAKEm. Bude tam sranda. Po tom co si zanadavaj na ODS vyrazi na lov mandelinky bramborove. To jim da jistoty.
23. 05. 2009 | 21:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
"jak se pozná, že můj pohled je jednostranný a Váš objektivní?" Podle důsledků. Etnickému čištění nejen zabráněno nebylo, ale naopak skutečně nastalo až po vzniku pseudostátu Kosovo. Nebo snad chcete opravdu tvrdit, že v době, kdy Kosovo bylo součástí Jugoslávie, převaha albánského etnika tam vznikla následkem etnického čištění? Nyní statisíce kosovských Srbů, Romů a dalších se nemohou vrátit do svých domovů, protože je obsadili Albánci. Domněnka o stabilizované situaci tohoto regionu patří do říše pohádek.
Františku, k seriózní diskuzi patří fakta, ne Vaše výmysly o nich.
23. 05. 2009 | 21:49

blue jay napsal(a):

Jo a jeste neco Stejskale,
Slysel jste o tom, ze MUDR Rath naridil vsem skolam ve Stredoceskem kraji vyvesit ve tridach jeho portret? Pokud se to nestane, tak nikdo nebude maturovat. Rath chce jen vzdelane volice.
23. 05. 2009 | 21:51

stejskal napsal(a):

Pane Matyáši,

ideální situace po akci NATO na Balkáně jistě nenastala. Ostatně je od ní Balkán velmi vzdálen i nyní.

Nicméně v současné době tam aspoň neřádí různými Miloševiči, Karadžiči, Tudžmany, Izetbegoviči podporované bojůvky Arkanů a jiných vrahů v takovém rozsahu jako dříve. A kosovští Albánci samozřejmě nejsou výjimkou, řada z nich má na rukou hodně krve. Situace je stále nepříliš dobrá, ale podle mne lepší než byla. Zaplaťpánbůh.

No, asi toho už necháme. Prostě vidíme svět každý trochu jinak. I tak přeji hezký večer.

Libor Stejskal
23. 05. 2009 | 23:07

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:ten rozpad mozkových buněk to je následek čicháni čikuli?
23. 05. 2009 | 23:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
odmítáte vzít na vědomí, že kosovský protektorát vede drogový mafián? Pro Vaši informaci: v Kosovu nikdy neřádil Miloševič, nýbrž teroristická albánská UČK, ze které se rekrutuje nynější kosovská "vláda". Jestli považujete institucializované faktické bezpráví za pokrok, potom opravdu my dva vidíme svět zcela odlišně.
23. 05. 2009 | 23:35

stejskal napsal(a):

Ale vůbec ne, pane Matyáši.

Nedělám si o Hashimu Thacim resp. Demokratické straně Kosova (PDK) sebemenší iluze. Jsou to vesměs pěkní gauneři.

Jen mi prostě přijde lepší od sebe různé gaunery oddělit, než je nechat vraždit se v gerilových válkách.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 00:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Odděleni za hranicemi zůstavají okradení vyhnanci z Kosova za nezájmu evropských politických lídrů.
24. 05. 2009 | 00:09

Čehona napsal(a):

Milý pane Stejskale,
já si na vás nestejskám, Čehona je na tom dobře, nick je takový, jak jste sám dobře zachytil a popsal. Ale přeci jen pokud jde o nickování - já být vámi v takové situaci bych ponechal na vůli čtenářově co jeho jest. Tedy když ho to zajímá, ať se stará a pídí. Ale vy jste Velký Bratr....
To mi na vás vadí - Velký Bratře Editore. Žít se s tím dá, však pij Bušku, již se nezarmuť - vy jste zprvu také na jazyku trpký a pak už to polknutím ujde. Tedy to nickování za více než korbel mělnického nestojí. Tak si to pamatujte až se někdy setkáme třeba v Mikulově, tam je víno lepší mělnického neb Pálava víno jest. Tož tak mistře Editore.
24. 05. 2009 | 00:13

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Matyáši.

Ano, pane Čehono,

jsem o něco více užvaněnější, než je bezpodmínečně nutné. A nezřídka se vytahuji svými znalostmi, pohříchu skrovnými (což je ostatně důvod toho, že je v případě, že se naskytne šance, stavím okázale na odiv). Jsou chvíle, kdy si tuto svoji slabost uvědomuji.

Do Mikulova vyrážím příští víkend s rodinou a přáteli. Trochu jezdit na kole, více pak užívat výsledků skvělé práce tamních vinařů (a možná i přes hranice na neméně lahodné Grüner Veltliner, třeba do Falkensteinu). Může být, že se tam někde setkáme a číši na zdraví své i druhého pozvedneme.

Srdečně Vás zdravím.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 00:40

Čehona napsal(a):

Slovutný mistře Editore,
otázka balkánská, kterou se zde pokoušíte očerňováním legálních představitele Jugoslávie i dalších republikových předáků argumentovat ve prospěch humanitárního bombardování proti českým slovansky myslícím hlavám nemá naději na úspěch. Ostatně pan Matyáš má z mého pohledu objektivní pravdu a otázka zní - koho tedy NATO vlastně mělo bombardovat? Češi neplaceni korporacemi jako vy si myslí, že právě ty drogové Albánce, kteří celý kolaps od Sandžaku až na řecké hranice způsobili. Kdyby ovšem Tito se po roce 1944 s Albánci vypořádal jako u nás Beneš s Němci, byl by v Kosovu zcela jistě relativní klid. Anebo spíše takto - umíte si logicky představit obdobnou situaci v Československu kdyby tomu německému odsunu nedošlo? V roce 1989 a dále? Přeci Němci by z toho udělali druhý Mnichov a to je právě to dnešní Kosovo. Pane Stejskal - ty bomby, které padaly na Bělěhrad v roce 1999 byly ty stejné, které by v případě německé etnické menšiny padaly na Prahu řádově o deset let dříve. Němci v roce 1989 sjednocením Německa na nic nečekali a jali se hned provádět svou starou zahraniční politiku ve stylu Drang nach Osten. Tam kde skončili v roce 1945, tam začali hned stejně v roce 1989. V případě Balkánu nemohli unést regionální mocnost Jugoslávii, která byla trnem v oku všem politickým figurám v Evropě počínaje Hitlerem přes Stalina až po ruské jestřáby kolem Brežněva. Po založení hnutí nezúčastněných zemí byla postupně pasována do role vůdčí země a to nikoliv proto, že by Titův socialismus byl lepší než náš nebo Stalinův, ale proto, že Tito včas vyrazil na třetí cestu. Tedy na tu, o kterou se u nás snažili revizionisté v průběhu šedesátých let a která vrcholila v roce 1968. A taková cesta byla životaschopná a možná i pro řadu v té době rozvojových zemí, z nichž některé dnes soupeří o pozice s velmocemi - viz třeba Indie. S tím vším souvisí další analogie - třetí cesta v malém evropském prostoru je politicky nepřijatelná - zde může být jen takové zřízení, které je buď na východě nebo na západě, nic mezi tím. Tedy zase jinými slovy - i kdyby se rok 1968 u nás nepotkal s ruskými tanky, bombardování ze strany NATO bychom později neušli. Byli bychom na tom stejně jako Jugoslávie, dokonce by tu nebyl u moci žádný Havel ani před ním Jakeš či Husák. Byli by tu jiní a schopnější lidé a národ sám by netrpěl tolika mindráky, kolapsem morálky i hospodářství a nepotřeboval by ani 17.listopad. Lidé by žili se vztyčenou hlavou a byli by všichni alespoň takoví, jako ti, kteří zde s vámi, pane Stejskale, svádí slovní bitvy kolem historických skutečností i jiných témat veskrze morálního charakteru. A že by ty bomby opravdu padaly - o tom svědčí i Váš postoj, stačí si zaměnit ve vašem textu jmenované politiky ze zemí Jugoslávie za jména zmámá v českých a slovenských zemí včetně jmen místních Němců a Maďarů a pochopit to, kdo vám takové vědomosti nakukal.
Myslím tedy, že snad chápete, že vaše hodnocení je vůči českým lidem krajně neseriózní a že jediným skutečným cílem v roce 1999 nebylo Kosovo jako takové, ale obyčejná demostrace síly v evropském prostoru vůči straně druhé, to jest ruské.
A také si všimněte - "opilec" Jelcin prozřel a povolal na místo prezidenta v Rusku soudruha plukovníka Putina. Od bombardování je to deset let a téměř tutéž dobu tlačil Putin Rusko nahoru ať to stojí co to stojí a že to v Rusku umějí. Dnes jsme s Ruskem tam kde jsme, mimojiné jsme se dozvěděli, že plyn je stále nejistý, tedy je strategickou zbraní.
Pane Stejskal, nemá cenu to dále pitvat, vy chodíte na PŠM dnes do jiných levels, ale třeba já jsem prožil normalizaci se špatným posudkem rodičů a v listopadu stál na Václaváku mimojné proto, že jsem si podobných špatných PŠM za komunistů užil až až a doufal, že takových "kapitánů Vořechů" už bylo dost. Ovšem pojem humanitární bombardování je něco nad čím zůstává rozum stát - pane Stejskal - nestydíte se sám před sebou takhle "žvanit"? Je mi líto pane Stejskale, jestli vás to celé ranilo napište na toto téma článek, můžeme se v tom rýpat všichni, takhle to vypadá, že Jugoslávie je spíše tabuizované téma. Nakonec se stejně postupně ukazuje, že původcem všeho nebyli Jugoslávci - tedy potažmo Srbové, ale zásadně obráceně ti, kteří chtěli Jugoslávii rozbít a rozdrobit - stejně jako v roce 1938 v českém pohraničí vůči Československu.
Imperiální Divide et impera je tedy pro imperiální národy a pro sedmou velmoc stále platné, Howgh.
24. 05. 2009 | 01:41

Čehona napsal(a):

Slovutný mistře Editore,
v Mikulově bývám zjara, když kvete Pálava a malíři vytahují stojany s paletami, to je ten pravý čas, to zapomenete i na kolo. Ani na vinobraní se kolo nedoporučuje, místní burčák pálavských odrůd je tak přírodně silný, že z kol tvoří lidové osmičky.
Ale přeji vám ten oddych a z kultury doporučuji Vojtkovu galerii v Břeclavi a dílo.
24. 05. 2009 | 02:00

stejskal napsal(a):

Znovu dobrý den, pane Čehono,

jestli ono to nebude tím, že mně jsou "české slovansky myslící hlavy" resp. jejich názory či nároky tak nějak ukradené (v lepším případě k smíchu) a snažím se spíše přemýšlet o lidech jako takových, nejlépe jako o jedincích (bez ohledu na jejich národnost, etnickou příslušnost atd).

Z tohoto pohledu bylo třeba zastavit násilí, podněcované různými diktárory a a jinými gaunery. Což se nepovedlo absolutně (to ani nikdo nečekal), ale podařilo se jej podstatně omezit.

Jen pro Vaši informaci: romantizující národovectví a slavjanofilství (podobně jako třeba pangermanismus či panrusismus) 19. a 20. století nemají v současné době jaksi budoucnost. Za sebe říkám naštěstí

Za tip v Břeclavi děkuji, může být, že jej využiji.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 10:38

František napsal(a):

Dobrý den,především chci poděkovat oběma pánům za odjasnění slova čehona.Bezvadné.
Nechápu,proč se neustále připomíná poslední občanská válka
v bývalé Jugoslavii,dnes už je to
pryč a nikoho to už nezajímá.
Po zásahu NATO se situace uklidnila a boje nepokračují.A to je to hlavní.Ostatní je na nich.Co jsem minule o důvodech této války napsal jsou fakta snadno doložitelná.Pan Matyáš žádná fakta neuvádí,tak nevím..
Nebo si snad myslí,že to zpunktoval pan.Havel s NATO ?
Nazdar.
24. 05. 2009 | 12:43

František napsal(a):

Pro Čehona.Tak jsem si přečetl váš příspěvek sice s obtížemi,
ale přece.Pro vás ten Balkán je
nějak osudový,nebo je to manie?
Tento problém je už dneska pasé.
Daleko zajímavější je zmínka o
odsunu.Nebudu řešit spravedlnot
tak nebo tak,ale dotknu se negativ pro nás z odsunu vyplývajících, zcela pragmaticky.
Zisk pro republiku žádný,ztráta
pracovních sil,pracovitých,postupná a do dneška viditelná devastace pohraničí v Sudetech,snadnější
fyzická a politická okupace Sovětským svazem a s tím spojený
pokles životní úrovně celých generací.Z možnosti být první v
Evropě nakonec rozvojová země.
Nějaké bombardování ze strany NATO by opravdu,ale opravdu nehrozilo.Zatím tak.Nazdar
24. 05. 2009 | 13:43

LEVAK napsal(a):

Ad František:Tento úklid není ještě pasé a dlouho nebude.To si musíte uvědomit Vy i pan Stejskal.Kostlivec stále straší ve skříni!
Namlouvají nám, že k největší myslitelné ostudě, ba ke zločinu došlo až nyní, když jsme si v Praze demokraticky svrhli vládu, která předsedala Evropské unii.
Rvát vlasy si však inkvizitoři této „nezodpovědné politiky“ měli spíš minulý měsíc, když bylo za celodenních fanfár připomenuto desáté výročí vstupu Česka (Polska a Maďarska) do NATO.
A hned poté méně bujaře desáté výročí útoku téže Aliance na Jugoslávii kvůli Kosovu.
Pro tu „humanitární intervenci“ a z ní loni v únoru vzešlý stát, který více než dvě třetiny členských zemí OSN neuznávají, je termín „ostuda“ slabý.
Kosovská hymna je beze slov, aby se prý nedotkla citů „multietnické republiky“ (z níž Albánci vyhnali 287 tisíc lidí, především Srbů). Jmenuje se – ta hymna totiž – Evropa, protože drzost kosovské vládnoucí mafie a pokrytectví evropských lídrů, dané černým svědomím, nezná snad mezí. Evropa, které předsedáme, má kostlivce ve skříni. Je to pořádný macek, a tak občas nepřeslechnutelně zachrastí.
Třeba tvůrci polské edice digitální verze francouzského měsíčníku Le Monde diplomatique nazvali v březnu vlastní stať o obou výročích pádně: Deset let aliance s válečnými zločinci.
Do týdne týž článek nesl název nový: Deset let tomu, co poprvé od druhé světové války padaly bomby na evropskou zemi. Diametrální rozdíl, ne?
Ještě po deseti letech sypou nám do očí písek agenturních přehledů o „podstatě věci“. Znovu letos bylo v těch souhrnech zamlčeno, že každý stát světa – nejen Jugoslávie autokrata Miloševiče – by zvedl boj proti teroristům; albánští separatisté z UČK jen v jediném roce před intervencí NATO spáchali 1884 teroristických útoků, zabili 115 příslušníků policie a 173 civilistů. Unesli 292 osob, z nichž osud 142 dodnes není znám.
Po „humanitární intervenci“ (mezi 10. červnem 1999 a 17. březnem 2004) Albánci unesli a zabili 2500 lidí, zničili 80 tisíc domů a 150 svatyň.
Znovu se neřeklo, že žádný stát světa by nepřijal provokativní „dohodu z Rambouillet“, která dávala NATO právo na operace po celé Jugoslávii. Znovu bylo tak nějak „vypípáno“, že intervence neměla mandát OSN.
Loni na jaře zmínila Carla del Ponteová, exprokurátorka haagského tribunálu, že vládnoucí celebrity Kosova byly zapleteny do obchodu s tělesnými orgány srbských vězňů.
Nedávno se rozmluvili bývalí příslušníci UČK, že zajaté Srby a Romy vozili do Albánie, kde pak tito byli mučeni a pomalu, velmi pomalu zabíjeni. Že prosili o rychlou smrt.
Tohle jsou nová fakta. Ale sotva otřesnější než důsledky bombardování NATO, než 2000 při tom zabitých civilistů (z toho 90 dětí), 6000 raněných a materiální škody za 30 miliard dolarů. Copak to nejsou zločiny či aspoň ta ostuda?
Kostlivec se ze skříně evropských hodnot nevyklízí v noci a nezahrabává potajmu v lese. Ve věrohodné demokracii začíná úklid pojmenováním.
24. 05. 2009 | 16:04

LEVAK napsal(a):

Františku srovnejte si Mnichov a Kosovo!
Od počátku druhé světové války bylo cílem Československa v oblasti mezinárodního práva oduznání mnichovské dohody z roku 1938, která mu odňala pohraničí Čech, Moravy a Slezska.
Podstatou čs. právního stanoviska bylo, že nemůže být státu odňato pod hrozbou síly a proti jeho vůli území, byť na něm má většinu národní skupina, jež má svůj národní stát jinde. Tedy, že Němci v pohraničí nemohou jednostranně prosadit odtržení tohoto území.
Zásluhou prezidenta Edvarda Beneše tuto právní podstatu přijala většina tehdejších států včetně účastníků Mnichova, kteří prohlásili mnichovskou dohodu za neplatnou od samého počátku s výjimkou Británie.
Ta užívala národních třenic a politiku síly při budování svého impéria a nechtíc problematizovat vlastní mezinárodní smlouvy, neuznala neplatnost mnichovské dohody od samého počátku, ale až k okupaci zbytku Čech a Moravy Německem 15. března 1939, kdy Německo porušilo v Mnichově dané záruky Československu. Ať byl jakýkoli vztah poválečných čs. vlád k Edvardu Benešovi, všechny zastávaly tuto jeho koncepci. Podle čs. požadavků ji uznala i SRN roku 1973. Vědomo si Mnichova Československo prosazovalo nepřípustnost změn hranic bez souhlasu dotčených států i v helsinském procesu o bezpečnosti a spolupráci v Evropě.
Tento právní vztah k Mnichovu byl po rozdělení Československa vlastní České i Slovenské republice. Dohoda se sice nedotkla území Slovenska, ale v jejím důsledku došlo k následné vídeňské arbitráži odebírající jih Slovenska a Podkarpatské Rusi ve prospěch Maďarska.
Slovenské právní stanovisko je v obhajobě svých hranic důsledné, i proto Slovensko neuznalo mezinárodní protektorát pod názvem Republika Kosovo za samostatný stát. Česká republika uznáním tohoto protektorátu za stát odmítla Benešovu koncepci nepřijatelnosti změny hranic iniciovanou národní menšinou, která již má svůj národní stát, bez souhlasu státu, o jehož území se jedná.
24. 05. 2009 | 16:06

František napsal(a):

Pro Levak:k vašemu prvnímu příspěvku se nebudu vyjadřovat,
to už nikoho nezajímá,ale zásah NATO byl nutný,jinak by se konflikt ,vinou Srbů,nekontrolovaně šířil.Se zločiny srbských četniků,chorvatských ustašovců,muslimů atd.,se musí vyrovnat hlavně oni sami.
Druhé téma je složitější,protože
srovnávat Mnichov a Kosovo vůbec
nejde,jsou to dvě diametrálně rozdílné události.Nevím jak vás to vůbec napadlo.Posuzuji tyto
události jen z pohledu,jak se říká,obyčejného člověka,žádné
zvláštní vzdělánínemám.Tak tedy
Kosovo je oblast,kde po prohrané válce Srbů s Turky byla tato postupně osídlena Muslimy.Takže
menšina byla Srbská.Takže srovnání s Mnichovem není možné.
Nazdar.
24. 05. 2009 | 21:14

LEVAK napsal(a):

Ad František:
číst snad umíte a doufám,že jste poznál hlavní myšlenku a pokud ne tady Vám ji znovu píši:"Česká republika uznáním tohoto protektorátu za stát odmítla Benešovu koncepci nepřijatelnosti změny hranic iniciovanou národní menšinou, která již má svůj národní stát, bez souhlasu státu, o jehož území se jedná."
PS:jestli Vás nezajímá doba nedávno minulá tak proč Vás pro boha zajímá doba normlizace etc.?
24. 05. 2009 | 22:24

stejskal napsal(a):

No, to dobře udělala, pane LEVAKu ;-)

Ono žádné podobné dogma není neprůstřelné, vždy záleží na okolnostech. A národní státy v podobě 19. a 20. století se už přežívají, i když svoji historickou roli zcela jistě sehrály.

Život jde dál, pane LEVAku. Vize jednoho vcelku schopného diplomata, ale spíše podprůměrného politika nejsou nutně závazné i o 80 let později. Starší na nich zpravidla lpí (připomínají jim jejich mládí), mladší již hledí zase o něco dále. C'est la vie.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 22:42

Čehona napsal(a):

František,
zkuste se seznámit s historií balkánských válek počátkem 20.století. Podstatným výsledkem byla porážka Turecka/1912/ a z toho plynoucí právě vzestup a moc Srbského království zejména v Kosovu. Konec konců Kosovo je historicky srbské území dobyté zpět. Co je vám ještě nejasné? Divize SS Skanderberg? Velká Albánie vytvořená za 2.světové války italskými fašisty? Víte pane Františku, ono je to na tom Balkáně samozřejmě hodně složité a zamotané, dokonce více než soužití Němců a Čechů a je nemožné pochopit smysl událostí jen z tendenčních zpráv nebo tisku. Jak jistě víte řešení soužití dvou rozdílných národů v českých zemích bylo možné až po světové válce. V Jugoslávii si místní národy právě tou válkou proti Německu společné soužití vybojovali. Že to po Titově smrti v roce 1980 dopadlo víceméně špatně je jiná otázka. Ale v žádném případě Albáncům nevznikl žádný morální ani právní nárok na srbské území a to zejména proto, že samostatný albánský stát existuje. To byla podstata řešení problémů prezidentem Miloševičem.
**
Stejskal
Vy píšete o představitelích balkánských národů bez vyjímky jako o "gaunerech". Pane Stejskal, vězte že i vy můžete být pro jisté skupiny obyvatel také jen "gauner". Myslím, že je to škoda - kdybyste balkánské situaci skutečně rozuměl, nemohl byste o legálně zvoleném prezidentovi samostatného státu napsat veřejně, že je gauner. Řekl bych, že na vás sedí Krylovo pojednání o výrobcích hesel.
Ale nadnárodní chápání které zmiňujete já mám také, já vás i chápu. jJenže to vidím dále než vy, vás to naučili papouškovat - já to beru jako skutečný vývoj a ten se papouškovat nedá - ten má své zákonitosti včetně všech možných kladů i záporů.
**
24. 05. 2009 | 23:26

Čehona napsal(a):

Pane Stejskal,
otázka pro vás - byl jste vůbec někdy v té Jugoslávii? Tedy myslím do roku 1990 alespoň. Tedy to je k těm gaunerům, aby, pokud jste tam někdy byl, se zjistilo, zda ti lidé byli gauneři už tehdy nebo až když vám to bylo sděleno.
To je veskrze zajímavá věc zrovna tak jako rozhodnout, jestli v Chile byl větší gauner preziden Allende nebo poté generál-prezident Pinochet. Pane Stejskal, co myslíte?
24. 05. 2009 | 23:38

stejskal napsal(a):

Ale vůbec ne, pane Čehono,

celá řada politiků na Balkáně jsou podle mne docela slušní lidé (jako ostatně kdekoliv na světě). Jak mezi Srby, tak Chorvaty, Bosňáky, Makedonci a snad i Kosovany. Jmenoval jsem jen ty, které považuji za gaunery.

Mimochodem legálně zvolený byl i Hitler, podle mne též pěkný gauner, pro nějž byl národ to nejposvátnější a nejcenější, co si dokázal představit Podle hesla Bližší košile než kabát neboli "my-oni". Čili neodvozuji legitimitu od sympatií davu, ale od obecného práva a zdravého rozumu.

Výrobce hesel? PŠM? Může být. Každý podléháme nějakým vlivům, byť si to nepřipouštíme. Otázka je, jestli chceme hledat styčné body, průsečíky, jestli se snažíme chápat, co ten druhý říká a proč, či se jen chceme zesměšňovat a říkat si, že názor toho druhého je v lepším případě naivní.

Dobrou noc, pane Čehono.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 23:39

stejskal napsal(a):

Nebyl, pane Čehono, naposledy v roce 1986.

Nicméně si nemyslím že by má návštěva nějak dramaticky měnila mé postoje. Čerpám své informace z různých zdrojů v různých jazycích, vychází mi z toho to, co píšu. A jsem si vědom toho, že mohu být "mimo mísu". Člověk je omylný, není bohem.

Chile je podle mne dost složitý fenomén, ostatně jako celá Latinská Amerika. Allende to asi myslel dobře (sociální rozdíly na tomto kontinentně jsou propastné, zkorumpovanost nebetyčná), ale velmi brzy se stal nástrojem Sovětů a především Kubánců, kteří vycítili příležitost pro rozšíření bolševické totality.

Pinochet zasáhl drasticky (nemám rád krvavé oběti, mučení atd.) a bolševickému puči zabránil. Po letech, kdy vytáhl Chile diktátorskými metodami z bídy předal moc voleným orgánům a umožnil demokracii. Nic není černé ani bílé, ale vítězství bolševické totality, pro níž Allende připravoval - ať už vědomě či nevědomě - půdu, by podle mne bylo horším zlem.

Nicméně tohle jsou témata na mnohastránkové eseje, nedají se pojmout v několika odstavcích.

A teď už opravdu dobrou noc.

Libor Stejskal
24. 05. 2009 | 23:49

František napsal(a):

Levak.Když se po rozpadu Jug.
všichni postupně osamostatnili,tak došlo i na Kosovo,kde je většina Muslimů.Proč jim to upírat,to nechápu.Navíc to známe i u nás,
že rozpad republiky byl positivní.Ať si každý na svém písečku hrabe jak chce.Kosovo nebyl žádný protektorát,jen mezinárodní společenství ho uznalo jako stát.V pohodě.Mnichov
ani Beneš s tím nemají nic společného.Doby se mění.Prozatím
o normalizaci nepadlo ani slovo,tak proč to připomínáte.
Nějaká normalizace českých bolševiků šla vždycky mimo mně.
Nazdar.
25. 05. 2009 | 00:17

František napsal(a):

Čehona.Je pravda,že na Balkáně
byl život vždy komplikovaný,ale kde nebyl.Ve druhé svět.válce si
národy Jug.žádné společné soužití
nevybojovaly,to je absurdní.Moc to neznáte.protože npř.Chorvatsko
byl fašistický stát atd.Dohromady
tosrovnali jug.komunisté s Titem.
Asi se při tom s nikým nemazlili.
Nakomec to známe i od nás.Proč mluvit o gaunerech a dokonce je nějak poměřovat.Stačí říct,že gen.Pinochet zachránil Chile před
komunisty.Pro někoho je gauner a pro druhého hrdina.Nazdar.
25. 05. 2009 | 00:39

Čehona napsal(a):

František,
neunavujte se, mohlo by se vám přitížit. Váš nejlepší argument je, že někdo něco nezná, protože vy si to myslíte. Svatá prostoto, vy byste se jako náčelník neosvědčil, vy podceňujete druhou stranu, Františku.
Nakonec to vaše Nazdar též o něčem svědčí, vy jste zde hlavně proto, aby jste byl se všemi hned hotový, není-liž pravda?
25. 05. 2009 | 07:48

Čehona napsal(a):

Pane Stejskal,
zajímavá diskusní skupina, velice obtížné téma a řada osob a osobností, politiků i politických figur na které může mít kdokoliv jakýkoliv názor. Jen tak mimochodem, jak to celé vyznívá v rámci plnění Kodexu? Jestli kladně, můžeme být spokojeni. A co bude následovat až zde Kodex nebude žádným problémem? Víte?
K probíraným tématům, je na tom vidět, že když sklouzneme od nějakých figur u nás do oblasti, kde se skutečně bojovalo máme s tím hodnocením těžkou pozici všichni, od jednoduchých úvah k odbornějším až do politologického klání. Je to tím, že jsme nikdo nikde nebojoval, jen jsme zabývali žvaněním a švejkováním včetně modrých knížek. A je zřejmé, že i mně jsou vaše mínění bližší než by se mohlo zdát. Nechme Jugoslávii být, na rozdílných postojích i názorech je ale třeba vidět, že je o čem diskutovat, proto se diskutovalo a jak říká TGM, to je demokracie. Tedy - Demokracie je diskuse, takže pane Stejskal, díky bohu zde diskutujeme a nestřílíme se na potkání jako na tom Balkáně.
Chile jsem bral jako zajímavý úkaz, ve skutečnosto byli gauneři oba a vás bych tipoval že jako novinář byste to v roce 1973 nepřežil.
Konec konců zamotal jste sem i Hitlera, takže vy máte nějak ty gaunery historicky a časově vygenerované? Který to tedy byl ten gauner před Hitlerem?
Jak vidíte pane Stejskal, čím více toho se snažíme vysvětlit či objasnit - tím více problémů a otázek vyvstává.
Přeji vám pěkný den jakož i všem, kdo s historií přišli do styku jinak než jen v novinách a televizi.
25. 05. 2009 | 08:10

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Čehono,

souhlasím prakticky se vším, co jste napsal ve svém posledním textu. Vidím to stejně, historie je sled na sebe navazujících událostí, jedna generuje druhou a předem se nedají odhadnout všechny konsekvence (to není fatalismus, jsem toho názoru, že o dopadech našeho jednání je vždy třeba přemýšlet, i s vědomím, že je neodhadneme správně).

Gauner před Hitlerem? To je, řekl bych, trochu složitější, ale stručně řečeno versailleský "mír" resp. jeho tvůrci. Ale i tomu cosi předcházelo.

Libor Stejskal

P.S. Tyto stránky se vyvíjejí více méně podle mých představ (téměř maximum možného za současného stavu, zde drobný popis, jak to zde vypadalo před dvěma lety http://blog.aktualne.centru..., ale dalo to trochu práci ;-) Jinak myslím, že bych se uživil i jinak, zatím se mi to vcelku úspěšně již více než dvacet let daří ;-)
25. 05. 2009 | 09:01

František napsal(a):

Dobrý den pánové.Tak jsme si docela dobře pokecali.Nic se tímto nedá pochopitelně vyřešit.
Každý má nějaký svůj názor na věc
a nechce se nechat přesvědčit i o objektivní pravdě.Zatvrzelci.
Jako případ s radarem,to jasný případ toho,že ač tomu málokdo
rozumí,tak je většina proti.Radar
je zařízení pasivní,který nikoho
neohrožuje a mládež se přivazuje
ke stromům.No prostě fraška.Navíc
ve vojenském prostoru,který je tam už desítky let.V takovém prostoru,kdesi na východě by je
asi nedemokraticky postřílela stráž.Začněme také protestovat
proti radarům na letištích ať se také pobaví staříci.Pro Čehona:
mně jen tak něco neunaví,takovéto
klábosení už vůbec ne.Nejde o to co si myslím,ale vaše komentáře
o neznalostech svědčí.Téměř sedmdesátiletý život v této zemi,kterou jsem si sám nezvolil,ale byla mi přidělena
Bohem nebo kdo ví kým,mně nsučila
pragmatismu.Všechno,co zavání jakoukoliv ideologií naprosto odmítám.Proto jsem možná někdy
zbytečně rezolutní,ale moje Nazdar je český pozdrav a nic víc.Ještě ke gaunerům.Já považuji
vpolitice za gaunery osoby,kteří
neberou vůbec žádné ohledy na civilní obyvatelstvo všude,ani svůj národ a jdou jen za svým cílem.Z osob bych mohl jmenovat
Stalina,Hitlera dvě největší zrůdy.Nazdar.
25. 05. 2009 | 16:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

František:
"Radar je zařízení pasivní,který nikoho neohrožuje" Zjednodušení až k primitivismu.
25. 05. 2009 | 21:08

František napsal(a):

Zbyněk Matyáš.Jako obvykle jsme se od vás nic nedozvěděli.Co chcete mít na radaru,kromě techniky za složité.Vojáci a stát
ho potřebují,tak proč hloubat.
Jiná situace by pochopitelně nastala,kdyby se jednalo o brigádu raket s útočnými hlavicemi.Pak by bylo těžší rozhodování.Navíc to zaplatí Amíci.Spojeným státům to stejně
dlužíme za podporu v roce 1918
a i později.Zatím nás neklamali
jako Francie,Anglie a Rusko.Těm
nic nedlužíme.Jsem zvědav čím budou zarytí odpůrci radaru,včetně ruských generálů,
argumentovat,když kom.Korea provedla jaderný výbuch.My můžeme
být v pohodě a vysmátí,protože
jejich rakety doletí jen do
Bulharska.Nazdar.Zase jsem měl pravdu.
25. 05. 2009 | 22:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

František:
Domníval jsem se, že povědomost o tom, že co do účelu v podstatě už neexistuje rozdíl mezi zbraněmi obrannými a útočnými, pasívními a aktívními (radar je ovšem aktívní) je už natolik rozšířena, že Vám ji nemusím připomínat. Nuže dobrá, sestupme o několik pater níže ke konkrétně uvažovanéhomu brdskému radaru. Myslím, že i Vám by mohlo být pochopitelné, že vojenské zařízení USA schopné monitorovat vzdušný prostor evropské části Ruska umístěné navíc exteritoriálně logicky může být prvkem znepokojující vedoucí činitele Ruska zodpovědné za jeho bezpečnost, zvláště ve spojení s vojenskou doktrínou USA zahrnující použití preventívních úderů. Zkuste se, pane Františku, pro začátek trochu nad tím zamyslet.
25. 05. 2009 | 23:26

Radek Dvořák napsal(a):

Přečtěte si prosím proslov Václava Havla 1989
Je to velice poučné. Jinak souhlasím s pánem že pan Havel hrubě poškodil v ČR zbrojní průmysl. Ale také bych dodal že tím že si neuváženě pozval Dalajlámu rozvázala Čína smlouvu na nákup 30 000 nákladních vozů TATRA. A co bylo s Tatrou víme všichni jenom se nepsalo proč. A mohl bych pokračovat: Kdysi byla fotka na které R.Heydrich zast. Říšský protektor houpe malého kluka na koleně. Údajně malého Václava Havla? Nejen že zmizela fotka ale dostal zpátky v restituci Lucernu a mnoho jiného a to zřejmě v rozporu se zákonem. Domnívám se že by TGM a Beneš či jiní vlastenci se divili jaká individua se ohánějí demokracii a nejsou schopni prosazovat základní principy Demokracie a svobody. Fuj 47Musterman@seznam.cz
26. 05. 2009 | 01:06

František napsal(a):

Pro Z.M.Když si řešíte dění a problémy kolem sebe prostým rozumem,tak je všechno rázem jednodušší.Pasivní je všecko,co mne nezabije,je to jasné?Kdyby byla v Brdech raketová základna
s raketami namířenými na Rusko,
toby byla jiná.Teoreticky by nám to zase nemohl vyčítat nikdo.Obrana vlasti je Pro občana prvořadý úkol přes všechny
politické a ideologické kecy.
Radar se jen točí a informuje.
Ruské generály radar znervozňuje
z jiného důvodu,ale o tom si přemýšlejte sám.Nazdar
26. 05. 2009 | 11:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

František:
Ta raketová základna namířená na Rusko spojená s brdským radarem měla být v Polsku. Tyto spojené prostředky neměly bránit naše území, nýbrž další línii radarů (Island, Dánsko) chránící území USA. Pokud tedy jsou Vaší vlastí USA, měl jste to přiznat hned ze začátku a Váš postoj by byl pochopitelnější.
Po přečtení Vašich vstupů pochybuji, že Vy něco víte o příčině znervóznění ruských generálů, podle mne jde o pochopitelné znepokojení z vychylování rovnováhy sil.
26. 05. 2009 | 21:37

Rolex watches napsal(a):

Rolex watches has been known for a long time, As early as several centuries ago on this Rolex was born. The reason is his design in line with the majority of the people's taste. It is improved for the people's demands.http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 08:15

bex napsal(a):

Tak jsem to nestihl.Ale jinak co se týče p.Havla,měl by být za to co provedl našemu nejen zbrojnímu průmyslu souzen za vlastizradu.Pracoval ve vrcholné funkci ve prospěch cizího státu.Jak jinak to pojmenovat?
17. 07. 2009 | 01:16

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
25. 08. 2009 | 23:31

Danny Evans napsal(a):

Zdravím vás,

Jsem Danny Evans akreditované peníze věřitele, nabízím úvěr pro každý jednotlivcům. Potřebujete úvěr nebo financování z jakéhokoli důvodu, jako je: Osobní úvěr, Podnikatelský úvěr, expanze úvěr, Business spuštění úvěr, vzdělávání úvěr, konsolidaci dluhu, jakýkoliv druh úvěru? Líbí se dostat do kontaktu s námi prostřednictvím: improvinglifes@gmail.com pro více informací.

S pozdravem,
Danny Evans.
25. 01. 2013 | 10:17

ll72g1x2mo napsal(a):

<a href=http://mbttw.icanri.org/>mbt&#x978B;</a> &#x201C;&#x5C07;&#x5275;&#x65B0;&#x548C;&#x9748;&#x611F;&#x5E36;&#x7D66;&#x4E16;&#x754C;&#x4E0A;&#x7684;&#x6BCF;&#x4E00;&#x4F4D;&#x904B;&#x52D5;&#x54E1;&#x201D;&#x662F;NIKE&#x7684;&#x5BA3;&#x8A00;&#x3002; &#x8FD1;&#x65E5;&#x7DB2;&#x7D61;&#x66DD;&#x5149;NIKE&#x589E;&#x9AD8;&#x978B;ZoomLeBronSoldier6Bamboo/BrightCrimson-Black&#x65B0;&#x914D;&#x8272;&#x7522;&#x54C1;&#x7684;&#x6E05;&#x6670;&#x5716;&#x7247;&#x548C;&#x8CA8;&#x865F;&#x4FE1;&#x606F;&#x3002; &#x4ECA;&#x5E74;&#x662F; Nike &#x65D7;&#x4E0B;&#x7D93;&#x5178;&#x8DD1;&#x978B; Air Pegasus 89 &#x8A95;&#x751F;&#x7B2C; 25 &#x5468;&#x5E74;&#xFF0C;nike 2014&#x65B0;&#x6B3E;&#x978B;&#x5B50;&#x578B;&#x9304;&#x7E7C;&#x65E9;&#x524D;&#x767C;&#x5E03;&#x7684; Woven &#x7DE8;&#x7E54;&#x7248;&#x672C;&#x4E4B;&#x5F8C;&#xFF0C;&#x6B64;&#x756A;&#x54C1;&#x724C;&#x53C8;&#x70BA;&#x9019;&#x6B3E;&#x7D93;&#x5178;&#x8DD1;&#x978B;&#x5E36;&#x4F86;&#x5168;&#x65B0;&#x7684; Cool Grey/Dark Ash/Wolf Grey &#x914D;&#x8272;&#x3002; <a href=http://moncler.kelfct.org/>moncler taiwan</a>

<a href=http://mcmtw.waumcph.org/>mcm&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;</a> &#x5B83;&#x4E0D;&#x89BA;&#x5F97;&#x81EA;&#x5DF1;&#x662F;&#x4E00;&#x500B;&#x935B;&#x7149;&#xFF0C;&#x9019;&#x662F;MBT&#x978B;&#x7684;&#x7F8E;&#x611F;&#x3002; &#x7531;&#x745E;&#x58EB;&#x5DE5;&#x7A0B;&#x5E2B;&#x8A2D;&#x8A08;&#xFF0C;&#x9748;&#x611F;&#x4F86;&#x81EA;&#x99AC;&#x8CFD;&#x4EBA;&#x90E8;&#x843D;&#x5728;&#x975E;&#x6D32;&#xFF0C;&#x5F4E;&#x66F2;&#x7684;&#x978B;&#x5E95;&#x62CB;&#x51FA;&#x4E86;&#x8EAB;&#x9AD4;&#x7684;&#x7A69;&#x5B9A;&#x6027;&#x8FEB;&#x4F7F;&#x4F60;&#x5C0D;&#x4F60;&#x7684;&#x8173;&#x7684;&#x4E2D;&#x5FC3;&#x5E73;&#x8861;&#x3002; &#x6240;&#x4EE5;&#x4E00;&#x76F4;&#x4EE5;&#x4F86;&#xFF0C;toms&#x5B98;&#x7DB2;&#x6295;&#x5165;&#x4E86;&#x5927;&#x91CF;&#x7684;&#x4EBA;&#x529B;&#x3001;&#x7269;&#x529B;&#x7528;&#x65BC;&#x65B0;&#x7522;&#x54C1;&#x7684;&#x958B;&#x767C;&#x548C;&#x7814;&#x88FD;&#x3002; <a href=http://uggtw.verecondos.com/>ugg&#x96EA;&#x9774;&#x5B98;&#x7DB2;</a>

<a href=http://fitflop.dancingh3o.org/>fitflop&#x884C;&#x52D5;&#x5851;&#x8EAB;&#x978B;</a> PU&#x4E2D;&#x5E95;&#x8207;&#x5E73;&#x8861;&#x5340;(&#x4E2D;&#x9593;&#x7C73;&#x8272;&#x7684;&#x90A3;&#x584A;)&#x3002; &#x9084;&#x6709;&#x5F88;&#x591A;&#x4EBA;&#x7A7F;MBT&#x662F;&#x70BA;&#x4E86;&#x66F4;&#x76F4;&#x63A5;&#x5730;&#x539F;&#x56E0;&#x2014;&#x2014;&#x6E1B;&#x80A5;&#xFF01;&#x56E0;&#x70BA;&#x7A7F;&#x8457;MBT&#x8D70;&#x8DEF;&#x53EF;&#x6709;&#x6548;&#x935B;&#x934A;&#x95DC;&#x7BC0;&#x5468;&#x570D;&#x7684;&#x5C0F;&#x584A;&#x808C;&#x8089;&#xFF0C;&#x589E;&#x5F37;&#x808C;&#x8089;&#x529B;&#x91CF;&#xFF0C;&#x71C3;&#x71D2;&#x66F4;&#x591A;&#x8102;&#x80AA;&#xFF0C;&#x8D70;&#x8DEF;&#x6642;&#x7684;&#x6109;&#x6085;&#x9AD4;&#x9A57;&#x53CA;&#x935B;&#x934A;&#x76CA;&#x8655;&#x53EF;&#x6709;&#x6548;&#x6CBB;&#x7642;&#x80A5;&#x80D6;&#x75C7;&#x3002; &#x9019;&#x6703;&#x5C0E;&#x81F4;&#x5728;&#x808C;&#x8089;&#x7684;&#x6B63;&#x5E38;&#x904B;&#x4F5C;&#x3002; <a href=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/>mbt&#x745E;&#x58EB;&#x5065;&#x9AD4;&#x978B;</a>

fitflop&#x5851;&#x8EAB;&#x978B;
mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;
mcm&#x5305;&#x5305;
24. 12. 2014 | 21:34

Pastor Chris Ben napsal(a):

Ahoj,

Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, dům, auto úvěr,
studentské půjčky, půjčky konsolidaci dluhu, nezajištěných úvěrů, rizikového
kapitál, atd. .. Nebo jste byl odepřen úvěr od banky nebo
Finanční uspořádání jednoho nebo více reasons.You spíše jejich cti
řešení! Jsem pastor, soukromý věřitel, úvěry podnikům a
jedinci v nízké a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2%. Máte zájem?
Kontaktujte nás a léčit úvěru následovat převod do 48 hodin.
KONTAKT: pastorchrisben@gmail.com
Podrobnosti aplikace

název:
Datum narození:
Pohlaví:
Rodinný stav:
Adresa:
umístění
Status:
PSČ:
Země:
Telefon:
E-mail:
Stav Účel úvěru:
Výše úvěru:
Půjčka Doba trvání:
Měsíčního čistého výdělku.

Zpět ke mně co nejdříve se výše uvedené informace pro více informací.
Doufám, že to slyším od vás.
Díky a Bůh vám žehnej,
Pastor Chris Ben
26. 01. 2015 | 09:34

Loredana Beretta napsal(a):

Jsem Loredana Beretta soukromý úvěr věřitel, který činí jiný druh půjček Mezinárodního země naléhavě s 3% úrokové sazby Máte-li zájem laskavě kontaktujte mě e-mailem: loredana.beretta40@gmail.com

Motto: Vaše štěstí je naší spokojenosti

Žijeme podle našeho motta, vám můžeme pomoci
02. 05. 2015 | 13:01

Pastor Chris Ben napsal(a):

Dobrý den,

Jste v nouzi úvěru ?? můžete dostat své problémy vyřešit při spuštění se k němu. Jsem paní, Susan Randy. Z United stavu amerických, minulý týden v pondělí, jsem hledal úvěr zaplatit za své účty, takže jsem si sám sebe do rukou různých podvodů a byl jsem podvody podle jiného věřitele, ne-li pro paní, Sadaih kdo je můj dobrý přítel představit mě Pastor Chris Ben (CEO) Pastor Chris Ben úvěru doma, a on mi pomohl s půjčkou 50,000dolar bez stresu. Takže Moji dobří lidé Ameriky, můžete ho kontaktovat prostřednictvím e-mailu: pastorchrisben@gmail.com A nezapomeňte mu říci, že jsem vás seznámí s jeho společnosti
20. 05. 2015 | 13:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy