Co bych se čertil

09. 08. 2013 | 14:07
Přečteno 7787 krát
Setkání mládeže v Rio de Janeiru už skončilo a poutníci se pomalu vracejí do svých domovů. Přesto bych se ještě jednou rád za cestou do Brazílie ohlédl, a upozornil na některé zajímavosti, které jsem v Brazílii vypátral, nebo zažil.

Spolu s biskupem Pavlem Posádem, který rovněž doprovázel mládež na setkání v Riu, jsme byli ubytováni na pro mne sympatické ulici Avenida Presidente Getúlie de Vargas. Tento muž se jako generál brazilské armády na počátku 30. let zmocnil vlády. Je mu k velké cti, že Brazílie pod jeho vedením neuznala Mnichovskou dohodu, a že při invazi spojeneckých vojsk do Afriky vyslal do boje několik desítek tisíc vojáků. Zároveň to byl také reformátor a zastánce industrializace země. Jeho otisk v brazilské společnosti dokládá skutečnost, že byl v padesátých letech zvolen prezidentem v řádných a demokratických volbách.

Moje první cesta po ubytování v hotelu vedla do nádherného kostela z koloniálních dob, svatyně Panny Marie Candelária, v překladu „se svícny“, který v jemných náznacích navazuje umělecký dialog mezi dovezenou neoklasicistní a barokní architekturou s uměním nového světa. Poté jsme se spolu s biskupem Posádem vydali do přístavu, abychom viděli kopec Corcovado se slavnou sochou Krista. To ale nebylo možné, protože se nám Pán Ježíš schoval v mlhách. Odpoledne jsme pak obešli velké památky v Riu, tedy bývalý císařský palác, parlament a hlavní třídy Brazílie z 19. století. Největší překvapení bylo, když jsem se na výstavě vyhlášené k výročí konce otroctví v jednom místním muzeu dočetl, že poslední císařovna při předání vlády republikánům napsala: „tak splním vůli papeže a Brazílie se stane kulturním a vzdělaným státem“.

Víra otců

Nejvýrazněji na mě zapůsobilo setkání s českými krajany z města Bataypora, což v překladu znamená „Baťova dobrá voda“. Město bylo založeno roku 1967 na základě projektu Jana Antonína Bati z padesátých let. Ještě před odjezdem do Brazílie jsem byl požádán, zda bych krajanům nepřivezl a neposvětil repliku Pražského Jezulátka, které se v Latinské Americe těší veliké úctě, a pro které staví v Bataypoře novou kapličku. Žádosti jsem s radostí vyhověl a při setkání s krajany žasl, jak silná dokáže být víra vycházející z dědictví otců. Farář z brazilských Lidic Sebastián Viera pak na společné bohoslužbě s českými krajany oslavil úctyhodných 50. let svého kněžství. Mile mě také potěšilo setkání s českým rodákem kardinálem Schönbornem, ale i s texaským biskupem Patrickem Zurekem, který má rovněž české kořeny. Když začaly hrát při vigilii první tóny Dvořákovy Novosvětské symfonie, nebyli jsme s biskupem Posádem jako Češi mezi několika stovkami biskupů osamoceni.

Později jsme také navštívili největší brazilské poutní místo Aparecidu a Corcovadu. Soška Panny Marie Aparecidy do jisté míry symbolizuje zápas Brazilců za svobodu. V médiích se nejčastěji zdůrazňovaly sociální otázky brazilské společnosti a papežova návštěva favel. V mnohém mi připomínaly romské osady, jak jsem je poznal v sedmdesátých letech při svém působení na Sokolovsku. Největším problémem tam není bída, nebo hladomor, ale spíše nízká míra vzdělanosti, vláda samozvaných vůdců a především drog.

Přestože už dávno nejsem žádný mládežník, setkání mládeže v Riu a vhled do místní společnosti na mě udělal dojem. Brazílie při setkání ukázala otevřenou náruč a velké srdce. Při takovém jednání člověk Brazilcům odpustí i jejich organizační nedostatky, a nakonec si řekne: Co já bych se tady čertil, když oni těmi se neustálými zmatky netrápí a naopak mají radost ze života.
Rio de Janeiro
Rio de JaneiroFotogalerie Dominika Nováka ze setkání mládeže v Riu je dostupná zde.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

gaia napsal(a):

židovsko křesťanská morálka je založena na Starém zákoně, napsaném proroky útočného národa pastevců. Úspěch tohoto národa spočíval na rychlém a uspořádaném populačním růstu podporovaném opakovanými epizodami teritoriálních výbojů. Příkazy Levitika jsou šité na míru této specializované existenci.

Proč to vlastně chcete zavlékat i na jiné kontinety, do Afriky a té Jižní Ameriky?

nebylo by pro záchranu deštných lesů lépe propagovat ten animismus , toltécké náboženství či mayskou kulturu, která je místní autentická a spjatá s prostředím?
09. 08. 2013 | 14:18

Míval napsal(a):

Co by se asi stalo s Vaší a jakoukoliv další vírou, kdyby byla znemožněna indoktrinace malých dětí a příklon k ní (k nim) zůstal pouze na rozhodnutí dospělých jedinců?
09. 08. 2013 | 14:20

gaia napsal(a):

...autor píše

že poslední císařovna, ještě než předala vládu republikánům, napsala: „tak splním vůli papeže a Brazílie se stane kulturním a vzdělaným státem“.

zdá se mi, že autor slyší slovo papež a hned slintá.

co je překvapivého na tom, že poslední císařovna ctila papeže?
Vždyť to byl potomek habsburských císařů Leopolda II. a Františka I. a portugalskéhoí královského rodu Braganza. Katolíci jak poleno z obou stran, co řádili v Brazílii, co by portugalské kolonii už od 18. respektive 16. století
09. 08. 2013 | 14:39

hovorka11 napsal(a):

Děláte svou hamižností a propagací válkám nám všem jen ostudu.
Vy by jste byl zřejmě nejradši, kdyby papež nosil knírek a chválil vás za verbuňg vojenských kaplanů do "svatých válek".
Komu ti vaši služebníci válek dávají pomazání v Afgánistánu ?
Kropí ještě církev zbraně, než se vyrazí ke zteči ?
Kdo dává na vojenské kaplany peníze ? Stát, nebo papežská stolice ?
Přestaňte rozeštvávat lidi a kázat nesmysly.
Ve středověku okolo 14 století církev vyhladila nevěřící v Evropě. Křižáci vypalovali vesnice nevěřících a nezabité zajaté násilně pokřtili. Od té doby byla víra povinná. Církev a války jsou dlouhodobě propojeni protože šlo o "pravdu a lásku" vůči bezvěrcům.
Holt svobodu a demokracii církev nesnáší. Každý ji však chce, proto nám bude mláceno do kebule, že sloužit církevním papalášům je ta nejvyšší svoboda.
09. 08. 2013 | 14:59

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

mně se líbí na Japoncích mj i to, jak tam dokázali s misionáři vyběhnout, když pochopili, že jim jde o ovládnutí nejen dušiček ale země vůbec. pochopil to už Hidejoši a Tokugawové se pak s tím juž vůbec nepárali.
bezmocní Indiáni byli vyvražděni Cortézy a Pissary a podobným dobytkem.
09. 08. 2013 | 15:06

čert }:o napsal(a):

pane kardinále
Vy jste nějakej plodnej a to je dobře
Vaše blogy jsou mi přínosem
Je mým neskromným přáním jednou s Vámi
takovou cestu absolvovat a s Vámi se krásně
nečertit a ptát se na Jidáše na kterého myslívám.
Protože myšlení mluvení i fyzická aktivita
mají neskutečnou sílu a vytváří řetězec akcí
a reakcí mající neodhadnutelné a nevratné
následky protože každé chování se okamžitě
vydává na cestu do budoucnosti a tam zas
vyvolá další řetězec akcí a reakcí..
(někde to bylo psáno a co je psáno to je dáno)
tož pozdrav pán Bůh

p.s.
pořád mi naskakuje píseň:
Dominiku ty jsi sám jak poustevník
já hříšnou duši mám.... =o)
09. 08. 2013 | 15:12

šebány napsal(a):

Kdo jste někdy četli Klausovy zážitky z cest musíte mít po přečtení Duky jako já deja vu. Ten bohatý slovník ,ta výstižná přirovnání a ta strašná nuda.
09. 08. 2013 | 15:14

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

z Ordo Praedicatorum pocházeli nejzuřivější inkvizitoři, čert. jistě by ses hezky vyjímal na jejich hranici.
09. 08. 2013 | 15:16

lesník napsal(a):

Pane Duko,
město Jeseník se až do roku 1946 jmenovalo Frývaldov, to znamenalo svobodné lesy. Teď jsem se dočetl, že vy chcete jesenické lesy o tu svobodu připravit. Chcete je předat do vlastnictví církve. Popíráte tedy tisíceletou předválečnou historii.
09. 08. 2013 | 15:16

Dukovi napsal(a):

Kdybyste si měl na cestu za moře vydělat nějakou poctivou prací, asi byste - při své postavě - klesl a už nevstal.
09. 08. 2013 | 15:17

gaia napsal(a):

tak čert by se chtěl taky vozit po světě za cizí prachy, a píseň zpívá, že Dominik nestojí o tu dívčinu, co to zpívá

můžeš ďábla překonat, když mne budeš míti rád peklo ďábla překonáš

to se hodí líp
09. 08. 2013 | 15:22

čert }:o napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
no právě v tom je ten půvab
čertovské práce =o)
---
milá rádoby gaio se kterou nemáš pranic společného
a jen používáš její jméno ke svým slintům jak
pravíš o Dukovi že slintá. Opravdu výraz hodný gai!
Nikde netvrdím že se chci vozit za cizí prachy!
Těch mám tolik že je na půdě přehazuju vidlema
aby neshnily. Jinak písnička fakt sedí a líbí
se mi =o)
09. 08. 2013 | 15:36

JF napsal(a):

zdá se, že náš univerzalistický přítel Dominik se jal pokračovat v tradici prezidentských zápisků svého přítele Václava Kikiny Ukradpéra,zřejmě neoficiálního kandidáta na patrona všech tunelářů aneb i na církve se dostalo plnými doušky.

Tentokrát nás tedy čekají přímé přenosy z vatikánské cestovky? To bude zas nějakýho duševního osvěžení a rozptýlení ...
09. 08. 2013 | 15:39

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

čert

a tak ... čekal jsem podobnou odpověď. :-)
09. 08. 2013 | 15:44

Kelt napsal(a):

JF,šebány,
předběhli jste mne-takže jenom plný souhlas.
09. 08. 2013 | 15:45

gaia napsal(a):

čert }:o

s Gaiou mám hodně společného, jsem matka jako ona, ale jejích kvalit pochopitelně nemohu dosáhnout, proto se jmenuji jen gaia, gaia bez přívlastků a ne žádná rádoby
a když chcete jet s kardinálem, tak učitě ne za svý, on taky jel za cizí peníze, nebo mu to snad cjchcete finacovat?

A když jsme u písniček, znáte píseň Lucifer od Romana Horkého z alba Proti proudu?

Ta by se hodila úplně nejlíp.
09. 08. 2013 | 15:55

čert }:o napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
no vidíte jakej jste šikovnej =o)
Inkvizitoři jsou mým dobrým tématem
a to byste viděl jak se smaží.
Moje otázky ke kardinálovi jsou nevyčerpatelné
a hodně na tělo a mezi ně patří i inkvizice.
Tudíž mé přání ptát se kardinála je na místě.
To že to tu prezentuji je pro někoho směšné
a tak z toho má prostě srandu a radost a budiž
mu to přáno =o)
Doufám že jste opět takovou odpověď očekával ;o)
09. 08. 2013 | 16:03

santawizard napsal(a):

čerte,.nevím co máte s tím Jidášem,ale jeden se oběsil na svém políčku ,kdežto druhého zrádce vždycky zabije máfie .Svatý a hříšný Jidáš je jako svatá bible a hříšný Tarot.Existuje však i satanova bible a ježíšové karty.
09. 08. 2013 | 16:06

gaia napsal(a):

čert se kardinála zatím na nic neptá, jen pokojné diskutéry napadá a deptá, kardinálovi akotár pochlebuje a přede mnou se naparuje( množstvím svých peněz),
které mně jsou ukradené
09. 08. 2013 | 16:14

čert }:o napsal(a):

gaia
vy nemáte z gai ani ánung
A klidně můžu cestu financovat ze svýho
ale zase by mi nezbylo pro osamělé děti
nebo opuštěné staré lidi milá gaio
Pro vás jsou peníze symbolem mamonu
vlastní závisti a neschopnosti rozumět
světu skvělá gaio
Vy jste jen duševní Harpagon
p.s. ta písnička je hezká a fakt se hodí
a znám jí velice dobře =o)
09. 08. 2013 | 16:24

JosefA napsal(a):

Docela chápu, že se pan kardinál nečertil kvůli nějakým organizačním nedostatkům. Naopak naprosto nechápu, proč se setsakramentsky nerozčertí nad nedostatky panujícími v české církvi? Nedisponuje snad informačním servisem? Či, nedej Bože, potřebnou mírou zájmu? Nevidí skutečnosti, kterých si v leckterých farnostech všimnou i babičky? Je-li tomu tak, pak pojede ve vyjetých kolejích svého předchůdce, což bude mít za následek další úbytek občanů, ochotných se při příštím sčítání lidu přihlásit ke katolické církvi.
09. 08. 2013 | 16:25

čert }:o napsal(a):

santawizard
zdravím jak je?
Jidáš je nespravedlivě v předpeklí
Ale to přirovnání jste napsal dobře =o)
09. 08. 2013 | 16:27

čert }:o napsal(a):

pokojná diskutérko gaio
od vás to tedy fakt sedí!
A ano takovým jako vy se moje příspěvky
zdají býti napadáním. I když tady momentálně
vedete vy krásná gaio
09. 08. 2013 | 16:32

Viola napsal(a):

Pan kardinál by se čertit ani neměl, to dá rozum. Slovo opačného významu by znělo asi jak?
09. 08. 2013 | 16:33

gaia napsal(a):

tak jsem rozčertila čerta, vedu na body, díky
09. 08. 2013 | 16:40

čert }:o napsal(a):

geniální gaio
mě? ale kdeže děvče oduševnělé
k tomu vy máte hóódně daleko =o)
Ale ty body si připište a nalepte
na zeď na ledničku na hajzlík
i do ložnice ať máte radost
09. 08. 2013 | 16:42

čert }:o napsal(a):

oprava patří tam
děvče odduševnělé
09. 08. 2013 | 16:43

gaia napsal(a):

no čerte, pěkně jste se rozparádil, kdyby se reakce měřily na metry byste byl král zdejších diskutérů
09. 08. 2013 | 16:48

čert }:o napsal(a):

chytrá gaia
to se mi líbí pokračujte
já budu už jen přihlížet =o)
09. 08. 2013 | 16:53

gaia napsal(a):

dobře čerte

tak nadhodím další problém k diskusi.

Jak to, že ti opálení spoluobčané ani v té Brazílii nedokáží slušně bydlet?
jak to, že ti opálení mají společné

spíše nízká míra vzdělanosti, vláda samozvaných vůdců a především drog.
09. 08. 2013 | 16:55

čert }:o napsal(a):

gaia
to bude asi tím že jsou chudí
a vy máte chudé ráda a ráda se
za ně bijete. Jsou to lidi co
nemohou sehnat práci tak jako
tady. A je jedno že jsou opálení
nebo sejrovatí. Chudoba je svinstvo
a pokud jste jí nezažila ale pouze
viděla v tv nebo z cestovkou
tak nevíte nic. Vše má hlubší podstatu
než dokážete vstřebat gaio a vše se táhne roky
Ještě se máte co učit navzdory své profesi učitelky
09. 08. 2013 | 17:06

karl von bahnhof napsal(a):

A co takhle odluka církve od státu? Modrá, zkorumpovaná, pravicová mafie ve spojení s církví protlačila restituce s pomocí kriminálníka, kterého pak odkopla.Tímto stylem chcete provádět evangelizaci národa.Věřící-nevěřící všichni budete platit desátek, a ještě i vaši vnuci.Nešlo to udělat legálně?
09. 08. 2013 | 17:08

gaia napsal(a):

čerte

ale proč jsou ti opálení víc chudí než ti neopálení?
Nebude to nakonec tím, že tam pořád někdo chtěl dělat misionáře, někdo jim tam lezl a chtěl je zachrańovat?

Nebude za to nakonec moci ten Duka a jemu podobní?
09. 08. 2013 | 17:09

Akrs napsal(a):

Proč nejste chudí - Vy představitelé církve ?
09. 08. 2013 | 17:09

gaia napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=5lWVVFHzuLE

je potřeba tyto lidi v Brazílii pokřtít a šířit mezi ně evangelia?

Potřebují oni favely, drogy, školy , preláty, misionáře?

potřebují být chudí?
09. 08. 2013 | 17:13

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

čert

jsem jen virus, mém...
pouhá informace...
ale za určitých podmínek účinně zabíjím milióny. a to bleskurychle.
to se čertovi musí zamlouvat, ne?
09. 08. 2013 | 17:17

čert }:o napsal(a):

gaia
protože je rozmazlily dávky
Tím že se hrnou dávky k chudým tak ztrácí
motivaci a ví že se o ně někdo postará
Pak dávky dojdou ale problém chudoby
zůstává a tak se navršuje dál a dál
Možná to zní jednoduše ale je to složitý.
Jsem pro rázovou pomoc ale cpát dávky
je neetické vůči všem neboť degenerují mysl
a ničí tu motivaci a znechucují ty jenž
vadělávají platí a stát se zadlužuje stejně
pořád víc. Není to jen náš problém ale globální.
A přelidněné státy samozřejmě jsou na tom hůř.
Tak je to i u nás. Osobně jsem pro sebrat dávky
schopným a mohoucím na barvě nezáležíc a tvrdím
že se máme tak jak jsme se neměli nikdy!
Ale ja říkám zní to banálně v pár větách vypsat
ovšem je to mnohem mnohem složitější
09. 08. 2013 | 17:20

čert }:o napsal(a):

gaia
víru má mít každý a nezáleží na tom jakou
A být chudý je i poslání
na vaše otázky je velice složitá odpověď
09. 08. 2013 | 17:22

buldatra napsal(a):

Krásně se o chudobě, její historii v Brazílii a jejich příčinách rozepsal Aluisio Azevedo v románu O Cortico. Osada na předměstí.

Doporučuji jak čertům, tak i kardinálům (i když těm druhým ani moc ne, páč román obsahuje i dost naturalisticky laděné stati zavánějící sexem. Tak aby jim to neztěžovalo již tak dost těžký úděl v celibátu, autor popisuje rozdíly mezi mulaty a jejich smyslem pro čistotu a portugalskými osadníky s jejich návyky naprosto opačnými, o jejich bigotní víře nehovoře).
Je to ze začátku 19. stol. a krásně popisuje jak příčiny tak důsledky.
No a ono se to táhne až do dnešních dnů a graduje a je to čím dál větší problém.
09. 08. 2013 | 17:23

gaia napsal(a):

oni berou opálení v Brazílii taky nějaké dávky? To jsem nevěděla.

a Brazílie, s hustotou obyvatel 18,6 na kilometr čtvereční je nějaká přelidněná země?

Co by pak musela být ČR?
09. 08. 2013 | 17:25

čert }:o napsal(a):

strýc virus H3N1 nyní HxNx
omyl strejdo nejsem tu pro radost
z umírání jakýmkoliv způsobem
Jsem tu proto aby si lidi uvědomili
že se mají respektovat a ukázat jim
blbý a hloupý chování i svými ukázkami.
Aby si uvědomili že blbě se člověk chovat
nemá a že se má ctít názor druhých
a vyslechnout ho byť se nám to nelíbí
A je mi jedno jestli jste ebola nebo
obyčejná bakterijka escherichia coli
09. 08. 2013 | 17:30

čert }:o napsal(a):

gaia
už neberou není z čeho
p.s. musím odejít návštěva
09. 08. 2013 | 17:31

čert }:o napsal(a):

buldatra
dík za typ
09. 08. 2013 | 17:32

Viola napsal(a):

gaio

asi je to tak, že církev zachraňuje až po kolonistech. Prvními kolonisty přece nebyli misionáři, prvními kolonisty byli dobyvatelé, kterým šlo o nesmírné bohatství. Třeba pan kardinál, nebo spíše jeho mladší následovníci budou jezdit, anebo možná už jezdí (létají) do Papuy Nové Quiney, kde budou kázat o chudobě místním domorodcům, zatímco jim zha zády kutají ohromné množství zlata, tak jak to ukázal nedávno snímek na ČT 2. Té výpravy se účastnil i Pavel Bém a musel hodně podplácet domorodce, aby se dostal přes hory na místo, kde se těží zlato. takové snímky jsou pro poučení docela dobré, jen těch peněz je tak trochu škoda.
09. 08. 2013 | 17:38

santawizard napsal(a):

Violo:
správně řečeno,čertit se je hříšné.
Svatý je jenom boží hněv.Ten zažene hříšníky do pekla,kde se mohou čertit,jak je libo.
09. 08. 2013 | 17:42

Viola napsal(a):

A ještě mě tak napadlo, že církev jezdí misionovat po světě také proto, aby nějak zahladila stopy evoluce. Když se to tak vezme, tak máme před očima evoluci a ne vznik člověka najednou. Na jednom místě jsou lidé skoro doby prvobytně pospolné, doby kamenné a pak následují různé stupně vývoje až k nám, coby společnost létající si na okolní vesmírná tělesa a rozhlížející se skoro očima Boha po celém vesmíru a koukající na jeho počátky. Zvláštní..
09. 08. 2013 | 17:44

gaia napsal(a):

Violo

ono s těmi kolonisty a misionáři to nebude tak jednodiuché, jak píšete

z wiki o Kolumbovi

Téměř po třech letech čekání se na konci roku 1491 Kolumbus svěřil se svými problémy převoru Juanu Pérezovi s tím, že půjde hledat štěstí do Francie. Ten se obrátil přímo na královnu Isabelu, která slíbila, že po dobytí Granady Kolumbovi poskytne na výpravu prostředky. Granada do rukou Španělů padla 2. ledna 1492.[
převor a najednou Isabela po letech změkla?
A proč se převor přimlouval za Kolumba? (já to tuším, ale vy nechcete)
09. 08. 2013 | 17:44

Viola napsal(a):

santo

ráda tě vidím, ale neber drogy.
09. 08. 2013 | 17:46

gaia napsal(a):

a proč byla pro španělské krále Granada tak důležitá a bojovali o ni od 8. století, to si Violo vygooglete.
A co se dělo po jejím dobytí s Židy a vyznavači jiných náboženství si též zjistěte.

ona ta španělská a portugalská kolonizace Jižní A,meriky bez církve katolické a požehnání papeže vůbec nebyla
09. 08. 2013 | 17:49

Viola napsal(a):

gaio

převorové, mniši, řeholníci většinou prahli po poznání. Copak on mohl tušit, jaké bohatství se tam někde najde? Ovšem to vědění je to jablko poznání a to je hříšné. Když se říká, že církev byla nositelem vědění a rozvoje, vlastně se tím, říká, že byla nositelem hříchu.
09. 08. 2013 | 17:50

gaia napsal(a):

Violo

já spíš myslím, že oni prahli po nových ovečkách a rozšíření svého vlivu a když to nakonec zatáhla královna z peněz daňových poplatníků, tak byli velmi spokojení, úplně jak dneska.

Lidé neznají hoistorii, proto budou odsouzeni si ji prožít znova, obzvlášť, když skočí kardinálům na lep.
09. 08. 2013 | 17:56

santawizard napsal(a):

čerte,právo na práci bylo nahrazeno právem na nezaměstnaneckou podpopru.Tímto se kapitalisti sami pojistili proti hospodářské krizi,která zplodila už mnoho nezaměstnaných a bezdomovců.Kdyby nebylo právo na podporu,tak by se hospodářská krize nedala překlenout ,ale musela by se hlavně v Evropě vyřešit jenom další revoluci a další válkou !!!
Proč si myslíte že zakázaná dělnická strana chce lynčovat nezaměstnané romy?Protože ,kdyby se jim tam nepostavili do cesty těžkooděnci,tak by se tam na ulicích střetli jako náckové a cikáni v kriminále?
09. 08. 2013 | 18:00

Ládik!!! napsal(a):

Vysoce chválím fotogalerii a zdravím zároveň Jeho Eminenci i čerta.
09. 08. 2013 | 18:02

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

není křesťanské pozdravit se jen s vybranými, tady na půdě blogu kardinála duky byste se měl chovat stejně ke všem, neboť jsou všichni vaši bratři a sestry.
..
gaio

takové otázky by ná mohl pan kardinál osvětlit a trochu nás osvítit.
09. 08. 2013 | 18:07

santawizard napsal(a):

Violo:
Neurážej !Už jsem ti to říkal několikrát.Já věřím v bibli a jogu liturgie nejenom pro marijuána gury a hospodské kaplany.To jenom ty do svého kafíčka si dáváš tu svoji drogu a pořád dokolečka obcuješ se Satanem.
Primitivní náboženství na drogách je ale zakázané a dovoluje se jenom moderní náboženství na 3.světové válce.Na rozdíl od tebe mne asi Ježíš Kristus vykoupil ze zákona o něco lépe než tebe.
Zřekni se Satana , Hitlera a Stalina!!!
09. 08. 2013 | 18:14

Martin napsal(a):

Otázka je naprosto zcela jinde a to zda se věřícím katolické církve tento plezír pana Duky vyplatil, protože silně pochybuji že si to platil z vlastní kapsy.
Jsem přesvědčen že to byly vyhozené peníze, to už se skutečně tyto prostředky (a že v případě výletu do Jižní Ameriky jde o poměrně vysokou částku) mohly rozdat chudým třeba formou polévky.
09. 08. 2013 | 18:18

zasMeňo napsal(a):

Dobrý den.
Přes veškerou kritiku za pravicovou předpojatost a propagandu si dovolím nyní pochválit Aktuálně.cz za nejlepší zatím informování z monstrprocesu s dr. Rathem. Nezaujatě, né snad nestranně (to bychom snad ani nemohli chtít v naší pseudo-demokracii), se čtenář dozvídá vše podstatné, od rok trvajících blogových článků samotného dr. Ratha, přes on-line reportáž v opravdu nezaujatém duchu - aby si lidi mohli udělat obrázek.
Kam se na Aktuálně.cz "hrabe" tisk, o TV či rozhlasu ani nemluvě.
Tak díky, přátelé.
Zdraví zasMeňo
(PS snad mi to tady na církevním blogu otisknete...)
09. 08. 2013 | 18:26

Milan napsal(a):

Díval jsem se na papežskou mši na Copacabano a uvědomil jsem si tu obrovskou zátěž,kterou na sebe papež František vzal.Jeho předchůdce nyní emeritní papež Benedikt XVI ,odstoupil pro svoje stáří.Vlažná Evropa je vystřídána jižní Amerikou.Před oltářem seděli skoro všichni prezidenti ,revolucionáři vedle konzervativců,ženy vedle mužů.Ano, tak silná je církev v jižní Americe.Papež František chce tuto dynamiku dát světu.Krakov je příštím místem setkání, polská výprava měla z toho obrovskou radost.Pokud se podaří Krakovu odstartovat tuto katolickou sílu jižní Ameriky a nasměrovat ji světu,je to správná cesta.
09. 08. 2013 | 18:41

Martin napsal(a):

Milan: Síla v čem přesně ? V tom že se na výroční přehlídku zahrádkářů přišli podívat místní politici ? :-D
09. 08. 2013 | 18:43

Scarabeus napsal(a):

"Co bych se čertil" (citace nadpisu)

Jeho Eminence(to je titul v 21. století) Dominik kardinál Duka jistě nemá důvod k tomu, aby se čertil. (celé myšleno ironicky)

Čím to, že u některých autorů si stačí přečíst nadpis(?). (pouze řečnická otázka)
09. 08. 2013 | 18:51

Martin1 napsal(a):

Pane Duko
Pěkně jste si vybral, pěkně v teple, moc se nenadřete, chutná vám, je to na vás vidět. Za nic se nemusíte zodpovídat, penízky se vám jen sypou, lidská blbost je nekonečná.
Na komunistech jsme chtěli, aby se neustále omlouvali za své nelidské činy. Kdyby jste tak měli činit vy, tak by jste se k vlastním kázáním nikdy nedostali, stále by jste museli číst jen jména těch miliónu nevinných mrtvých, které jste ve jménu vlastní víry po celém světě zabili, zmrzačili s úsměvem na rtech.
Kdyby byl opravdu bůh, tak z vašich řad bylo v pekle přeplněno, ale vy víte, že to tak není, že vám jen chutná a to vše dobré. Mějte se pěkně pane Duko, my to již dávno a dávno víme.
09. 08. 2013 | 18:54

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

čert

všeho do času-
nepleťte zatím aspoň bakterie s virama, ano?
sebevědomí máte dost, víte co vás čeká, předpokládám...
09. 08. 2013 | 18:55

Ládik!!! napsal(a):

čerte -
mám pekelný dotaz (postavený na skutečnosti, že se máme jako v ráji): říká se v pekle "co bych se andělil"?
09. 08. 2013 | 18:57

Scarabeus napsal(a):

Viola:

Diskuse pod blogem autora není (naštěstí!) autora, natož jeho půda.

Co se týká půdy, tak té autorovi zajistil, zajisté křesťansky, křesťan Kalousek více než dost.

Autora za svého bratra, jakéhokoliv druhu, nepovažuji ... a za sestru už teprve ne! :-)

"trochu nás osvítit"

Co se týká této možnosti, tak větší službu by mě udělala i 1-wattová žárovka, tzn. žárovka o svítivosti jednoho Wattu .... navíc by mě zdaleka nestála tolik peněz co autor.
09. 08. 2013 | 19:03

čert }:o napsal(a):

zdravím Ládika!!! s úsměvem čertovským =o)
--
stýcu virusi píšu:
A je mi jedno jestli jste ebola nebo
obyčejná bakterijka escherichia coli
09. 08. 2013 | 17:30
takže sorry ale vir a bakterii poznám
---
běžím musím nechci pa miláčkové milovaní i nemilovaní
09. 08. 2013 | 19:11

Scarabeus napsal(a):

Víte k čemu jsou daně?

Daně jsou k tomu, aby je jedni platili a nenáviděli, a druzí je .... (většinově) rozkradli ...

.... k tomu všemu předseda partaje, která si byla schopna za předsedu/y zvolit Kalouska(který byl ochotný se spolčit i s komunisty) a Čunka(populistický cikánobijec), apeluje "Vraťme do politiky ideje".
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-belobradek.php?itemid=20687
09. 08. 2013 | 19:17

voličL napsal(a):

Volím SPOZemanovce !
09. 08. 2013 | 19:53

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Máte recht, nečertěte se. Pokud si diskuzi náhodou čtete, mám téma pro Váš další blog:
Proč je k jedné bibli a jednomu Bohu tolik církví?
Že je více všelikých Bohů beru, každý máme jinou představivost.
09. 08. 2013 | 20:24

Ládik!!! napsal(a):

Drtinovou už vyrazili, teď je na řadě Veselovský. Přijde Jambor nebo podobný jasnovidec. Pane kardinále, zatraťte konečně ty komunisty a ty čerte je usmaž v pekle!!!!!
09. 08. 2013 | 20:39

Libertad napsal(a):

Pane Duku, nevíte proč když jen vidím vaší fotografii mám negativní emoce?

Já proti Vám jsem uctyhodný člověk.

Bez pozdravu, úcty, a ať Vás v tom vašem pekle uškvaří.

Sidonio Libertad
09. 08. 2013 | 21:13

Ateista napsal(a):

Duka:

Tak jsi nám tady předvedl a docela podrobně popsal, jak si cestuješ po světě za peníze daňových poplatníků ČR a jak vychvaluješ války ve jménu lásky (obdoba muslimských svatých válek) a zažíváš i určitě vzrušení a dobrodružství při nějakých drobných organizačních nedostatcích. A vůbec se nečertíš :) Jediný problém byl v tom, že se ti náš Pán Spasitel Ježíš Kristus, ve skutečnosti pouze hloupá mytologická postava stará 2 000 let, schoval do mraků. Snad to byl záměr našeho všemohoucího, vševědoucího a neskutečně milosrdného Pána Boha po jehož pravici právě náš Pan Spasitel Ježíš Kristus sedí na nebesích. :)

Duko, ty jsi jen tunelář, loupežník, zloděj, lhář, vyznavač stupidního náboženství a propagátor všeho iracionálního. S tebou tady souhlasí jen hlupáci, ale jak jsi si mohl všimnout, těch je málo. Stejně jako je málo věřících v naší republice. Naštěstí!
09. 08. 2013 | 21:24

Ateista napsal(a):

Viola:

Píšete: " není křesťanské pozdravit se jen s vybranými, tady na půdě blogu kardinála duky byste se měl chovat stejně ke všem, neboť jsou všichni vaši bratři a sestry. "

Máte smysl pro humor, protože mluvit o půdě kardinála a arcizloděje Duky snad není myšleno vážně ani z úst a pera těch pomatených, tj. věřících. :)
09. 08. 2013 | 21:32

hasta siempre napsal(a):

To jste, vaše Eminence měl ukázat na fotce, jak se čertíte.
Pěkně rohy a blebleble.
Sněhové koule furt nic, a to je na protivné polokouli zrovna zima.
Teda, jestli vaše organizace uznává ty polokoule.

Obrázek nevěřícího Tomáše zde:
http://melbourneblogger.blogspot.cz/2010/06/che-guevara-and-suffering-christ.html
09. 08. 2013 | 22:12

santawizard napsal(a):

čerte,Institut sv.Jidáše je de fakto jako institut na ochranu svědků.
Kritizovat dnešní matku církev není však na místě.Měly by jste kritizovat raději samotný tatíček stát.Za jeden tank lze postavit jednu školu,která vydrží mnohem a mnohem déle než samotný tank,který se musí každým rokem technologicky zdokonalovat za peníze daňových poplatníků.Bible ,ale ani Korán nepropaguje války a zabíjení.To jenom státy a politici mezi sebou soupeří na život a na smrt.Nakonec nejste čeští katolíci,kterým záleží na dobru církve ,ale jste čeští občané kterým by mělo záležet na blahu svého státu.
Katolická církev v celém materiálním a duchovním bohactví ,ale patří především katolíkům.I to katolické zlato patří katolíkům.Podobně jako za komunismu všechno patřilo komunistům,tak dneska veškerý katolický majetek patří katolíkům.
09. 08. 2013 | 22:23

Jáchym napsal(a):

...."Co se týká této možnosti, tak větší službu by mě udělala i 1-wattová žárovka, tzn. žárovka o svítivosti jednoho Wattu .... navíc by mě zdaleka nestála tolik peněz co autor. "
************************************
Vaše neznalost v oblasti fyzikální teologie mě bolí.

Zářivý výkon jednoho člověka je kolem 100 W, v infračervené oblasti (to je ono neviditelné záření, kterým zapínáte infraspínač, případně spouštíte alarm, pokud se v noci vloupáte do obchodu)
Jeho eminence září, vzhledem k mírně nadprůměrnému povrchu těla, přibližně výkonem 150 W.

Jednotkou svítivosti je pak candela, zn. cd (nezaměňovat s cédéčkem, které obvykle nesvítí. Na rozdíl od podobně tvarované svatozáře, která svítí,ovšem pravděpodobně neprodukuje výkon, měřitelný ve wattech.)
09. 08. 2013 | 22:36

mb napsal(a):

vy nás ale zásobujete pane Karfík ...

pane LS, svatě slibuji, že až mi dáte blog, tak nebudu tak ploden ...

hezký večer všem ...
09. 08. 2013 | 22:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

I watch minutes grow to hours, and how seasons build the ages,
every winter dies in sunlight, only to be born again
and the rainfall feeds the forests while the lightning strikes the trees
turning giants into dust fertile ashes on the ground

I see them going down to the water
where they embrace the silent waves
slowly they're swallowed by the water
and their breath ascending to the sky

I see them now floating in the water
carried away, carried away

I see wasteland turn into gardens watching oceans giving birth
to fragile little creatures born to grow and multiply
and the children of the children of the firstborn claim the land
building fences for protection from their brothers greedy grasp

I watch kingdoms rise and crumble and the nations come and go
only new names for the same things once the limits has been reached
now I see them lose their intrest in the deeds that have been done
and the wisdom that's been found, as they return whence theycame.

/Covenant, "Leviathan"/
09. 08. 2013 | 23:13

Viola napsal(a):

Tyto stránky potřebují pana Stejskala a nově pana kardinála Duku.
Snad se stanou ještě lepšími.
09. 08. 2013 | 23:26

Jan Hus kázání v Betlémské kapli napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=ItA_zASJ8PM
09. 08. 2013 | 23:30

Viola napsal(a):

santo

já si myslím, že ani pan kardinál není schopen vás pochopit s těmi marijuanagury
a hospodskými kaplany. Závislost je od ďábla a je celkem lhostejné, na čem.
V náboženství jde o svobodu, ale ne anarchii. Ohledně vzdávání se těch osob, co píšete, mi nedělá velké poroblémy, až na toho Stalina, kterého ctím za to, že vyhrál II. sv.válku.
09. 08. 2013 | 23:35

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola

"Stalina, kterého ctím za to, že vyhrál II. sv.válku. "

To myslíte vážně, Violo ?
09. 08. 2013 | 23:40

Viola napsal(a):

Scarabeus

mohli bychom to tak brát, že diskuze pod určitým článkem je vpodstatě autorova, protože, kdyby on nic nenapsal, tak nebude diskuze. Takže, co tu jsme, jsme jeho.
09. 08. 2013 | 23:45

Viola napsal(a):

Jakelin de Mailly

Vyhrál snad II.sv. váku někdo jiný? A byli bychom tu dnes, kdyby nebyla vyhraná?
09. 08. 2013 | 23:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola

Válku vyhráli spojenci.
Jeden bez druhého a třetího atd by to nezvládli.
09. 08. 2013 | 23:52

Scarabeus napsal(a):

Jáchym:

Máte pravdu, že se svítivostí to mám v příspěvku 09.08.2013 19:03 nepřesně/chybně. Nečekal jsem, že se najde nějaký šťoura, který bude zabíhat až do takových podrobností. Vzal jsem to tak jak se to běžně říká, tzn. "našroubuji tam 60 W žárovku, ta by tady(konkrétní místnost) měla stačit", neříká se "našroubuji tam žárovku se svítivostí X cd".

Žárovky jsou, v současnosti, 3 základní typy:
1. "Edizonovka" - víc topí než svítí, EU se je snaží postupně zakázat.
2. "Usporné" - úspora energie, při stejné svítivosti(cd), je přibližně 1:5, tzn. 20 W "úsporka" má přibližně stejnou svítivost jako 100 W "edizonovka".
3. "Diodovky" - úspora energie, při stejné svítivosti(cd), je přibližně 1:10, tzn. 10 W "diodovka" má stejnou svítivost jako 100 W "edizonovka".

Co se týká svítivosti(cd) autora blogu, možnost cosi osvítit, tak ta je hluboko pod svítivosti všech typů žárovek.

V případě autora blogu se těch, podle Vás, 150 W na svítivost(cd) nevyužívá, takže případě osvícení čehokoliv je autor nepoužitelný ... hůře už by mohla dopadnout pouze snaha svítit černochem v tunelu. :-)
09. 08. 2013 | 23:53

Jakelin de Mailly napsal(a):

Scarabe,

dobrý večer.
Nezapomeňte, že Brazilci zahráli v Kaserínském průsmyku Rommelovi na berimbao a zatančili mu capoeiru, čímž zastavili masakr US Army :-))))))
Jinak poněkud od reality odtržený blog, nemyslíte ?
Já bych třeba rád slyšel, jak se monsigneur dívá na vystrnaďování jeho víry Islámem.
Jak se dívá na to, že většina křesťanů jsou dnes obyvatelé chudých a negramotných zemí.
Kdesi uvedl, že církev zrestituovala majetek, "aby se o něj stát nemusel starat".
Už vidím, jak církev opravuje :-))))) dotace z EU, státe, přispěj na památky.
10. 08. 2013 | 00:07

Viola napsal(a):

Scarabee

To osvícení se pozná, až někdo z nás začne zářit. Jenže to by musel pan kardinál být zde více aktivní v diskuzi a ani ne tak v psaní článků a to je pro něj, jako i pro jiné pisatele článků velmi náročné, to zvládají jen vysoceenergetičtí jedinci, jako je třeba profesor Hořejší, nebo komunista Dolejš, nebo pan učitel Brom, nebo ve čtenářském deníku někteří poetové a lyrici a samozřejmě jeden z nejlepších pan Klán.
10. 08. 2013 | 00:10

sněhulák napsal(a):

Svítivost, Scarabee, se udává v kandelách, světelný tok v lumenech.
Infračervené vyzařování může jeho eminence, pokud by v krámě nechtěla být objevena účinně omezit fólií, jaká se používá na balení vykrvácených raněných. Navrch bude lepší černá sutana než fialový ornát. Bez kolárku, s balaklavou.

Marně jsem hledal příspěvek, kde se Viola vyznává z lásky k Josifu Vissarionoviči, nejspíš už ho cenzor polkl.
Já bych to na jejím místě tak dramaticky neviděl. Stalin nám sice přes Maxe Litvinova, Potěmkina a Umanského všelicos sliboval a od začátku (po 15. březnu) stál na (velmi pěkně právně vyargumentovaném) stanovisku restituce ČSR v původních hranicích, za což se do srpna 39 nechtěl zaručit ani Roosevelt, který jediný se ze západních vůdců s Benešem bavil a na jeho argumenty slyšel.

Ale jak Beneš ve zprávě domů správně poznamenává, je hloupost věřit deklaracím velmocí před válkou. Až když se opravdu dělí kořist, je nutné mít nohu ve dveřích.
V tom měl docela praxi, ale když nechtěl uznat, že se Britové nikdy nemýlí (a vzít zavděk územím II. republiky), strčili ho Stalinovi celého.
Britská kontinentální politika ve vší své kráse.

Mmj. se teď jako úplná novinka píše o tom, jak nás angláni okradli o zlatý poklad (a vydali ho Ádovi, aby nezkrachoval a mohl zbrojit - proti nim), ale v české literatuře je to podrobně popsáno už v roce 1963, všetně všech rezerv, které Republika kde měla.
To ale nejspíš byly nějaké bolševikovy bludy.
Ostatně, co kdyby nám to Bank of England vrátila, když se k tomu konečně zná.

Mně osobně jsou ty křesťanské tématické výlety milé a Brazilce (až na to, že mluví portugalsky nebo spíš brazilsky, což je jazyk, kterým se při svém věku už vážně zabývat nebudu) mám také rád.
Ale původně jsem od páně kardinálova brizantního začátku očekával, že nám vysvětlí proč vlastně katolická věrouka by měla být tím pravým pro XXI. století.
Byl jsem napjatý.
Už přestávám.
10. 08. 2013 | 00:37

Scarabeus napsal(a):

Jakelin de Mailly:

"Já bych třeba rád slyšel, jak se monsigneur dívá na vystrnaďování jeho víry Islámem."

K tomu se vyjadřovat nemůže, z toho by měl politický a/nebo náboženský průšvih.

"Jak se dívá na to, že většina křesťanů jsou dnes obyvatelé chudých a negramotných zemí."

To katolické církvi velmi vyhovuje, mezi chudými a negramotnými se náboženská víra(jakákoliv) šíří nejsnáze.

"Kdesi uvedl, že církev zrestituovala majetek, "aby se o něj stát nemusel starat".
Už vidím, jak církev opravuje :-))))) dotace z EU, státe, přispěj na památky."

Takto nějak to dopadne.

O katedrálu sv. Víta na Hradě katolická církev velmi stála, prý, že do katedrály přichází Bůh, katedrála byla stavěna Bohu, tzn., že patří Bohu, tzn., že katedrála patří tomu kdo Boha na zemi zastupuje, tím se automaticky rozumí, což je doložitelné i historicky, že v katedrále Boha zastupuje katolická církev.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ivana-jenistova.php?itemid=6056
Když jeden ze soudů katedrálu, na krátkou chvíli, katolické církvi přiklepl, tak katolická církev hned začala vybírat vstupné .... samozřejmě, že památkovou péči, a s ní spojené opravy katedrály, nechala katolická církev laskavě v péči státu.

V kostelech na vesnicích, zvláště v oblastech s malým počtem věřících, používala katolická jinou taktiku. Takové kostely už katolická církev vlastnit nechtěla, v překladu do takových kostelů už nepřichází Bůh, nebyly stavěny Bohu(přišlo se na to až v současnosti) ... jojo je-li kostel ztrátový, Bůh do něj chodit přestává ....., a snažila se vlastnictví kostelů převést na obce. Starostům obcí katolická církev rozesílala k podepsání (bez jakéhokoli předchozího jednání) darovací smlouvy jejichž obsahem bylo, že obec bude vlastník kostela, ale jinak že si katolická církev bude v kostele dělat co chce, tak jako doposud. "Dobrá" taktika, obci vlastnictví a s vlastnictvím spojená povinnost oprav, a katolické církvi vše ostatní.
10. 08. 2013 | 00:59

Jakelin de Mailly napsal(a):

Scarabeus

Jo jo.
10. 08. 2013 | 01:12

santawizard napsal(a):

Violo,to není jenom chyba církve ,ale chyba českých hospod a domácností.Vždyť skoro v každé hospodě je jenom samá k++va a samý žodlnéř ,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.
Slovo droga však nepochází z bible.Tam se o tom mluví buď jako liturgie a nebo pokrm modlám.Jestli ty vaše kávové rituály a čajové ceremonie jsou však stejně bezbožné jako alkohol a tabák v hospodách a marijuána na ulicích ,tak to je chyba budˇtěch katolických abstinentů ,anebo i katolických konzumentů,kteří to všechno jako ty vidí jako obcování se Satanem.
Pardon tvoje kafe nemusí být jako "droga" ,ale může to být to jako pokrm modlám.
10. 08. 2013 | 01:15

Scarabeus napsal(a):

Viola:

Z autora zářit nezačnu, jeho, čistě teoretická, účast v diskusi na to nemá vliv.

Co se týká energie, tak autor hodně energie, ve formě jídla, přijímá, ale málo energie, ve formě pohybu, vydává. Příjem a výdej energie je autora v nerovnováze.

sněhulák:

Vy jste, ohledně svítivosti, ještě větší šťoura. :-)
10. 08. 2013 | 01:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

Santawizarde,

kdysi jsem byl u známých v Maďarsku a využil jsem to k vydání se po stopách jistého Pipa Spana, o kterém jsem v té době zrovna četl.
Poblíž jeho hradu jsem uviděl záři jako z mimozemské invaze a zvuky s tím korespondovaly.
Pak jsem začal potkávat divné tvory, co při bližším zkoumání připomínali rod Homo sapiens.
Byli obaleni bahnem, pomalovaní, jejich účesy připomínaly modeláže z kravinců, jejich motorika a komunikace byly silně omezeny.
Jednoho z nich jsem málem přejel.
Nazval mne svým bratrem a daroval mi CD.
Tady máte ukázku, příjemný poslech.

http://www.youtube.com/watch?v=iA7b7ZI4g3k

Dobrou noc.
10. 08. 2013 | 01:26

druhý stilnox pohltivší Nick napsal(a):

santo
Maggi se nedělá z tabáku. Dokonce ani z krys, jak tvrdíval jeden český novinář (dočista mu to zničilo kariéru), který naopak na tabáku byl těžce závislý - nosil u sebe kapesní zavíratelný popelník a hulil všude kde si to nepřáli, dokud ho někdo nepřišel vynést v zubech.
(To je, řečeno s Kuberou, o svobodě - toho už jednou kleplo.)

V psychiatrii jsou k tomu dva přístupy.
Permisivní, který zastává Pavel Bém, který si dopřává všeho, dokonce bohatého poprsí své manželky z Dejvic, jak nedavno proklamoval ve sněmovně.
A restriktivní, který se snaží tělesné požitky (kafe, dobrý doutník, nakopávání otravných cizích psů) nahradit prozpěvováním manter a magickými gesty, jako doktor Nešpor.
10. 08. 2013 | 01:45

Jakelin de Mailly napsal(a):

druhý stilnox

ordinace dr. Nešpora a jeho metody

http://www.youtube.com/watch?v=rhzlqpOxs7k

Hujala leja palopa !
10. 08. 2013 | 01:54

Martin napsal(a):

Scarabeus: Katedrála nikdy nepatřila církvi, Katedrálu (z poloviny) zbudoval a vlastnil Karel IV a vše co patřilo Karlu IV politickým vývojem přešlo na republiku ČSR a následně ČR, tedy je majetkem všech občanů se státním občanstvím ČR.
Naproti tomu vesnické kostely patřily církvi odjakživa.

Jelikož Katolická Církev má nyní přirozenou úmrtnost asi 400 členů denně, logicky bude nucena kostely prodávat, nebude mít peníze ani na základní údržbu. To se v zahraničí skutečně děje, například v Rakousku je čas od času možno koupit si kostel v realitce. EU rozhodně nedá peníze jen tak na nějaký tuctový kostel v Horní Dolní.
10. 08. 2013 | 02:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

Martin

bavíme se ale o památkách, ne o kostelících v Horní Dolní.

PS. Už jdu spát, dobrou...
10. 08. 2013 | 02:58

Martin napsal(a):

Jakelin de Mailly: Památky bude nadále opravovat stát a možná i EU a církev na tom vydělá stamiliony ročně, protože jinak by to musela platit ze své kapsy. Ale zdaleka ne každý kostel je památka.
10. 08. 2013 | 03:13

ld napsal(a):

Vaše Excelence,

nemohl byste někdy poodhalit důvody, proč byl odvolán na Slovensku biskup Bezák? Něco o okolnostech, apod. Stačí v obecné rovině, neb jde o papežské tajemství.
Asi jste si všiml, že se tady z něj dělá mučedník, což rozhodně není na místě.
Děkuji.
10. 08. 2013 | 06:21

Baba napsal(a):

Komu Pán Bůh, tomu všichni svatí.
10. 08. 2013 | 06:28

pohan napsal(a):

Duka vypadá na fotce, jako když sedí u holiče. Tomu bych odporučil, ostříhat jej dohola, aspoň nebudou mít práci holiči za katrem, kam patří za tu krádež století. Jsem zvědav, jak budou ty ukradené pozemky a jiné majetky, které "vysoudily" zveľadovat. Lenost z fyzické práce jim to nedovolí.
10. 08. 2013 | 06:29

kormoran napsal(a):

Pane autore .

Preji vam mnoho vericich a mnoho uspechu v napraveni chyb , kterych se (vseobecne) cirkev ve svych pocatcich dopustila.
Kral -papez -papez a kral.

Do kostelu nechodim , krome Vanocniho casu , ale verim !

Totiz vira v 'neco' povznasi a dava nadeji . To je i zakladni smysl zivota.
10. 08. 2013 | 06:32

kormoran napsal(a):

Obavam se , ze ti prispevovatele , kteri sami sebe oznacuji jako neverici , prave inklinuji ke kouzelnemu dedeckovi a podobnych nadprirozenych bytosti a ideji treba ve forme Lenina .
10. 08. 2013 | 08:31

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 9.8. 20:39
Neznám ani Drtinovou, ani Veselovského, ani Jambora či jiné jasnovidce - osud povídálků z různých televizí mě nechává zcela v klidu.
Vy jste tu už někdy psal, co konkrétně Vám provedli komunisté, že byste je až nechal smažit v pekle? Už si moc nevzpomínám, kolik že to máte roků, ale jejich doba Vás pravděpodobně minimálně základně vzdělala a připravila na samostatné asi úspěšné podnikání. Nebo jste snad získal kvalitnější výuku někde v emigraci, Ládiku!!! ?
10. 08. 2013 | 08:47

Baba Jaga napsal(a):

To: kormorán
Nu, je mnohem pohodlnější věřit v jiné, co Vám mohou odpustit nežli si své osobní prohřešky rovnat se svým vlastním svědomím. A vidina života věčného...
I když jsem jednou na pohřbu slyšela povídat polského katolického kněze, že není tak jisté, kam po smrti duše přijdou. Nic už není jako bývalo? Ale o tom už jsem se tu kdysi dávno zmiňovala.
Charakter člověka není dán tím, v co věří.
10. 08. 2013 | 08:56

Martin napsal(a):

Baba Jaga: Komunisty patří bez milosti popravit do jednoho, stejně tak jako nacisty a podobnou verbež, diskuze jsou zbytečné zejména pak s obhajovači komunismu, spálit se stačí jednou není třeba to opakovat znovu.
Zrovna co se týká vzdělání, tak dost velké procento lidí nemohlo studovat co by chtěli protože jim to komunisté zakázali, jako třeba příslušnost k víře a církvi a dokonce i když se třeba někomu podařilo vystudovat, tak stejně pak často nemohl pracovat v oboru, opět třeba kvůli příslušnosti k víře a k církvi. Týkalo se to statisíců lidí, nikoliv jenom nějakých chartistických topičů v kotelnách.
10. 08. 2013 | 09:07

gaia napsal(a):

kormoran

písnička na ráno pro vás

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/yes/without-hope-you-cannot-start-the-day-232833
10. 08. 2013 | 09:08

gaia napsal(a):

Martin

a dnes je to jiné?
10. 08. 2013 | 09:10

Martin napsal(a):

gaia: Ukažte mi jednoho jediného člověka, kterého po roce 2000 nevzali na VŠ z důvodu že jeho rodiče chodí do kostela nebo že ho vyhodili ze zaměstnání, protože v neděli chodí do kostela.
10. 08. 2013 | 09:12

Scarabeus napsal(a):

Martin:

Katolická církev a její představitelé tvrdí, že katedrálu Karel IV nepostavil sobě, jakožto králi(světskému vládci), ale Bohu, takže panovník(v dnešní době stát) katedrálu nikdy nevlastnil(a nevlastní). Podle názoru/ů představitelů katolické církve je v záležitosti katedrály právním zástupcem Boha na zemi církev jejíž prostřednictvím král Karel IV v Boha věřil. Karel IV byl, jak je historicky doloženo, katolík. (zjednodušeně a stručně napsáno)

Pokud stát později katedrálu dostavěl, opravoval ...., tak investoval peníze do nemovitosti, která nepatří státu, ale Bohu
... no mají to chytře vymyšlené. (ironie)

----

Drobná perlička k autorovi blogu. Jméno Dominik je pouze jméno řádové, v OP má autor jméno Jaroslav.
10. 08. 2013 | 09:19

gaia napsal(a):

Martin

držíte se svého dogmatu jak veš košile.

dnes lidé také nemohou studovat co by chtěli, třeba z finančních důvodů, nebo nemohou pracovat v oboru, protože nenjsou místa

a mnozí své nestudium sváděli na komunisty , protože to znělo lépe, než říci, neměl jsem na to, byl jsem blbý, dělat kotelníka mi vyhovovalo.
10. 08. 2013 | 09:21

Baba Jaga napsal(a):

To: Martin
Nu, mám jinou zkušenost - pokud někdo skutečně něco dokázat chce a má na to, udělá to, byť ne třeba hned a tady. Všude a bez ohledu na ty, co jsou právě u vlády.
Vy asi nejste křesťan, když dovedete tak šmahem odsuzovat, že? Trochu životního nadhledu a optimismu by to chtělo, milý pane.
10. 08. 2013 | 09:23

zM napsal(a):

Už zase
p. Pehe - pseudolevicový novinář -
na vedlejším blogu-článku (kam mě nepustí Stejskal)
sbírá bodíky PRO pravicové politiky
do voleb.
10. 08. 2013 | 09:42

zM napsal(a):

... a tak se akorát tady můžu s kardinálem modlit :
"andělíčku, můj strážníčku,.....
ateista zM
10. 08. 2013 | 09:43

Martin napsal(a):

Scarabeus: Bůh není právní subjekt a de jure nemůže nic vlastnit, majitel katedrály de jure byl panovník Karel IV, dnes jím je Stát ČR. Navíc nikdo není zástupce Boha na zemi, ani Katolická Církev ani Papež, i když by se jí to móóóc hodilo. Navíc neexistuje žádný písemný dokument podepsaný Bohem který by to potvrzoval.

gaia: Za mimořádně hloupý argument, že za komunistů se nemohlo protože se nemohlo a dneska se nemůže protože nejsou peníze takže jsme na tom vlastně stejně, Vám patří vyliskat a šupem Vás odeslat do KLDR, poslední komunistické bašty.

Baba Jaga: Sprostě lžeš, lidé a děti z nepohodlných rodin za komunistů mohly hovořit o štěstí když si mohly udělat maturitu a táhlo se to s nimi celý život.
A jaké zase odsuzování šmahem ? To nejsou moje výmysly, nýbrž je to celospolečenský koncenzus projevený ve Sbírce Zákonů, zákon č. 140/1961 § 260, § 261, § 403, § 404.
10. 08. 2013 | 09:46

gaia napsal(a):

Martine
v katolických zemích nemohlo studovat spousta dívek jen proto, že to byly dívky, např. v Irsku byly mnohé zavírány do klášterů a mučeny a nuceny k tvrdé práci jen proto, že si dovolily otěhotnět, ženy jsou programově líčeny jen jako občané druhé kategorie, vzniklé pouze ze žebra, které možno postrádat a je jim určeno jen trpět.

řeknu vám, zlatí komunisti proti pánbíčkářům.
10. 08. 2013 | 09:52

čtenář napsal(a):

Gaia
Zlatí komunisti umučili hodně lidí pro nic za nic. Číst si paměti někoho, kdo tu hrůzu přežil, potřebuje silný žaludek. Jenom proto,že dotyčný byl vzdělaný člověk, že se třeba nelíbil někomu z nějaké komunist. buňky. Takzvaní PS VB udávali po vesnicích kdo co kde řekl. Udávali,i když se jim třeba zalíbil něčí majetek. Vyhnali z gruntů rodiny s maličkými dětmi, bez prostředků je nechali.Hodně nepohodlných lidí zavřeli, za smyšlenky. Zlatí komunisté okamžitě po převratu pozavírali hodně vzdělaných lidí, zbavovali se inteligence, protože to byli povětšinou nevzdělaní burani. Ve vězeních se tak setkávali univerzitní profesoři, kněží, spisovatelé, poslanci. Pro některé vězně to byla vysoká škola života, protože komunisté nevědomky dali dohromady intelekt. výkvět ČSSR.Po roce 1948 emigrovala povětšinou zbývající elita. Druhá vlna odchodů nejlepších lidí nastala po okupaci v r. 1968.Zůstali jsme my, kteří jsme nemohli odejít a ti, kteří elitu vyštvali. Jejich potomci teď řádí v naší vlasti. Buďme rádi, že máme někoho, jako je kard. Duka. Vaše nenávist je ubohá.
10. 08. 2013 | 11:00

Baba Jaga napsal(a):

To: Martin
Ponechejme si každý svou pravdu - Vy zřejmě vyčtenou, já ze života. Vždy záleží, na jaké lidičky natrefíte, Vás zřejmě přesvědčovat zbytečné.
Zášť jsem nikdy k nikomu nepociťovala a docela jsem se podivila, co v tom trestním zákoníku všechno je (v jiných §§ - nikdy jsem ho zatím na rozdíl od Vás nepotřebovala). Jen těch paragrafů jsem tam neviděla tolik, když jsou až v zák. 40/2009 Sb.. Příště zkuste poučit jiné úplně, jistě milý pane, byť lehce zapšklý a koukající se černobíle. Svět je přece krásně barevný.
A babušky Jagušky nikdy nelžou, protože by si musely zbytečně více pamatovat, natož sprostě.
Pan Ládik!!!, kterému jsem dotaz adresovala, je zřejmě někde na výletě, má se jak na zámku a nečertění pana Duky hodil za hlavu.
10. 08. 2013 | 11:15

Baba Jaga napsal(a):

To: čtenář
Ano, tohle všechno se dělo, ale nebylo to pravidlem vždy a všude. V blízkém kamenolomu třeba byli dělníci převážně s maturitou, žádné vzpomínky ale nenapsali.
Jen tak pro pořádek - které paměti jste konkrétně četl?
10. 08. 2013 | 11:24

čert }:o napsal(a):

čtenář 10. 08. 2013 | 11:00
díky za Vaše slova mluvíte mi z duše
---
santawizard
Ládik!!!
odpovím ve chvíli volna
jen se mrkám co nového
10. 08. 2013 | 11:51

čtenář napsal(a):

Gaia
Zlatí komunisti umučili hodně lidí pro nic za nic. Číst si paměti někoho, kdo tu hrůzu přežil, potřebuje silný žaludek. Jenom proto,že dotyčný byl vzdělaný člověk, že se třeba nelíbil někomu z nějaké komunist. buňky. Takzvaní PS VB udávali po vesnicích kdo co kde řekl. Udávali,i když se jim třeba zalíbil něčí majetek. Vyhnali z gruntů rodiny s maličkými dětmi, bez prostředků je nechali.Hodně nepohodlných lidí zavřeli, za smyšlenky. Zlatí komunisté okamžitě po převratu pozavírali hodně vzdělaných lidí, zbavovali se inteligence, protože to byli povětšinou nevzdělaní burani. Ve vězeních se tak setkávali univerzitní profesoři, kněží, spisovatelé, poslanci. Pro některé vězně to byla vysoká škola života, protože komunisté nevědomky dali dohromady intelekt. výkvět ČSSR.Po roce 1948 emigrovala povětšinou zbývající elita. Druhá vlna odchodů nejlepších lidí nastala po okupaci v r. 1968.Zůstali jsme my, kteří jsme nemohli odejít a ti, kteří elitu vyštvali. Jejich potomci teď řádí v naší vlasti. Buďme rádi, že máme někoho, jako je kard. Duka. Vaše nenávist je ubohá.
10. 08. 2013 | 11:56

čtenář napsal(a):

Baba Jaga
Jako bychom dnes zemřít měli
Já,odsouzený č. 11783
Ne vším jsem byl rád
Útěk sestry Cecílie
Láska smrtí nekončí, atd. atd. všechno si z hlavy nevybavím.
Lidé jako já nikdy komunisty nebudou brát jako rovnocenné partnery.Oni se k lidem, které ponížili, chovali hůř než k dobytku.
Ještě si vybavuju všechny tři díly Souostroví Gulag od A. Solženicyna. Stačí?
10. 08. 2013 | 12:14

Baba Jaga napsal(a):

To: čtenář
Stačí - já podobné memoáry nevyhledávám, od Solženicina jsem četla jen Jeden den Ivana Děnisoviče, pravda hned po vyjití, někde ho doma máme.
Nikomu z autorů nikdo z věznitelů nikdy nepomohl? To by Vás jistě upoutalo. Některým možným odsouzeným třeba pomohla amnestie po úmrtí Gottwalda - takové jsem znala.
10. 08. 2013 | 12:26

vyhnanec z ráje blogů napsal(a):

Sestro Cecilie, proč mě cenzor nepustí na jiné blogy?
Je to také úradek Boží že míme platit a mlčet?
10. 08. 2013 | 12:27

Koniáš napsal(a):

Každý, kdo vyřkne strašlivou kletbu komunizmus budiž upálen i se svými knihami.
10. 08. 2013 | 12:32

čtenář napsal(a):

Je potřebné znát svou minulost. Jinak se projevujete stupidně jako diskutéři kolem.
Baba Jaga
O amnestii to není. Jsou to vzpomínky z komunist. vězení.Řádová sestra -Slovenka Zdenka Schlingová dovolila zveřejnit své paměti z vězení až po své smrti. Číst to byla hrůza, jak se barbaři bachaři na ní vyřádili.Nedá se to číst. Ti z těch, kteří přežili nacistický koncentrák i komunist. věznění říkali, že komunisté byli horší.I proto, že to byli "lidé" vlastního národa. Takže tak nějak. Nečtu paměti cíleně, ale je dobré vědět.
10. 08. 2013 | 12:41

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Aj ked napisete nieco tak neutralne, akoze napr. dnes je sobota, "verni" Vam budu stale pisat, ze ste zodpovedny za vsetky zlociny od stvorenia sveta, vodu kazete a vino pijete, vyhladil ste indianov severnej i juznej Ameriky, znicil dokazy o Jezisovej milenke a ich detoch, atd., atd., atd (viete si predstavit aspon 300 stran namietok:-))...a teraz chcete od ust deti biednej(ceskej) gaie odtrhnut ten posledny kusok chleba nenasytnymi restituciami a nevidite, ako vsetci v Cesku chodia s vyhladovenymi ocami, zobrajucimi ustami od rana do vecera, ale od Vas sa milosti nedockaju, az do vecera, ked sa vratia domov, aby si ustlali papierove krabice na ktore ulozia svoje ubiedene tela pod studenymi mostami velkomiest.

P. S. Uz ste ste si stihol vsimnut odbornost a vecnost prispevkov jednotlivych nickov?:-).
10. 08. 2013 | 12:41

čert }:o napsal(a):

santawizard 09. 08. 2013 | 22:23
Kritizovat se musí jinak by si každý dělal co chtěl
už zcela bez skrupulí. Zdravá kritika poukazuje na
chyby a omyly jak úmyslné tak neúmyslné. Bez kritiky
by se zhroutilo všechno a nikdo by neměl pocit viny.
Tudíž kritizovat církev i stát je na místě. Církev
má hodně co vysvětlovat a stát taky a nemyslím že by
se kritikou zhroutily.
Zajímavá je Vaše myšlenka že Institut sv.Jidáše je
de facto jako institut na ochranu svědků.
Nevím o žádném institutu ani o svatořečení Jidáše.
Jeho postava mě zajímá z hlediska jeho vztahu k
Ježíši. Dnes nabývám jistoty že Jidáš byl jeho
největším učedníkem a obdivovatelem a že byl vlastně
předem určen k tomu aby Ježíše zradil neboť Ježíš sám
si ho vybral pro vlastní poslání mučedníka které bylo
zvěstováno a které se muselo naplnit. Nepovažuji Jidáše
za toho kým ho učinila následně církev sama a jsem proto
aby otázka samotného Jidáše byla nastolena jako prioritní.
O inkvizici se snad ani nemá cenu zmiňovat neboť se údajně
za to církev už omluvila ale nevím to jistě. Přesto nelze
pominout miliony upálených obětí ve jménu Boha a Ježíše
a tím zneužití Božího jména a Ježíše. Je to temná a krvavá
skvrna navěky církvi nalepená a nesmazatelná.
Vím že ani bible ani korán ani jiné náboženství nepropaguje
války. Přesto se tak děje ve jménech svých bohů. Proč?
Nejenom státy a politici mezi sebou soupeří. Takzvaná svatá
válka není politická ale náboženská nebo se při nejmenším za
to schovává. Prapůvod je v mužích a jejich nadřazenosti
pomalu se vkrádající za tisíciletí do role pána tvorstva!
Muži se mydlí mezi sebou se slovy že ženy nemají co bojovat
a že ženy jako vojandy jsou podřadné. Proč? Je to na delší
povídání ale podstata je v mužské populaci ať se nám to líbí
nebo nelíbí.
Na dobru církve mi záleží hodně moc a snažím se pochopit něco
málo z celé té z velké části dominantní společnosti a tak navrácení
majetku schvaluji. Sice nevím jestli byl ten pravý čas na navrácení
ale konec konců kdo pozná kdy ten čas nastal nastává či nastane?
10. 08. 2013 | 12:51

čert }:o napsal(a):

Ládik!!!
v pekle se neanděluje v pekle se naděluje
krásný bublající kotýlek ;o)
10. 08. 2013 | 12:53

JAHA napsal(a):

čert }:o napsal(a):
Jidáš je nespravedlivě v předpeklí
Ale to přirovnání jste napsal dobře =o).

Viete, pekelniku, ze spravodlivost je vec osemetna. Nebo i peklo ju vnimaju antagonisticky:-).
Predpeklie je ale SANCA! Pokial na zemi zostal niekto, kto si na Vas spomenie a obetuje za Vas aspon raz-dvakrat do roka modlitbu za odpustenie pre Vas a uci tak cinit svojich potomkov, to je dobre znamenie. Takze aj tie nase, hoc zdanlivo nepatrne, skutky na zemi su dolezite. Mozu rozhodnut, kam sa z predpeklia pohneme, do akej vecnosti.
10. 08. 2013 | 12:54

Viola napsal(a):

pane sněhuláku cenzor nepolyká, cenzor maže, ale konkrétně žádný můj příspěvek na vyznání lásky ke Stalinovi tu nikdy nebyl, jen to, co tu je.
10. 08. 2013 | 12:55

čert }:o napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):
Viola
"Stalina, kterého ctím za to, že vyhrál II. sv.válku. "
To myslíte vážně, Violo ?
09. 08. 2013 | 23:40
---
myslí bohužel =o(
10. 08. 2013 | 12:56

čert }:o napsal(a):

JAHA
na Vás musím mít větší prostor =o)
čekejte a zdravím mám teď nějakou práci
10. 08. 2013 | 13:02

čert }:o napsal(a):

Viola
jak daleko je od cti k lásce?
jak daleko je od neúcty k nenávisti?
Jen malý kousek Violo a když v dnešní
době dokáže někdo vypustit z úst něco
o cti ke Stalinovi je to pro mě netvor
A bránit se ubohým slovíčkařením že jste
se nikde z lásky ke Stalinovi nevyznala
je už pokrytectví tvrdého ražení!
Úctu k masovým vrahům má jedině šílenec
10. 08. 2013 | 13:07

JAHA napsal(a):

Ad: gaia
je potřeba tyto lidi v Brazílii pokřtít a šířit mezi ně evangelia?

Potřebují oni favely, drogy, školy , preláty, misionáře?

potřebují být chudí?
Aky bol krasny zivot, ze gaio, kym nevznikla Kristova cirkev. Vsade jemnost, ucta k cloveku, hrdla sa podrezavali s citom (ludske obete v Amerike i Indii, len namatkou), do kotla sa nepridaval glutaman sodny, takze uvareny zajatec chutnal tak prirodzene, zemsky, gaiovsky, muzi vlacili zeny k uspokojeniu svojich chutok do jaskyn jemnym uchopenim za bujnu hrivu, o veky neskor za pohlad na ineho muza ju pre istotu ukamenovali (a dnes, bez dodrziavania evanjelii, ktore tak vadia, tak ich aspon poleju zieravinou, pripadne vyhlasia fatvu). O, krasne to casy, bez ucenia Jezisa Krista.

P. S. Potrebujete Vy televiziu, mobil, pocitac, mikrovlnku, elektrinu, plyn...? Naco? Nebolo by krasne nevediet NIC, co sa deje napr. v Afrike, nevideli by sme skarede fotky, dokonca hrdina boja v Syrii by nemohol natocit, ako prirodzene, gaiovsky, vytrhava za ziva srdce sice veriaceho, ale nie pravoverneho, muslima? To by bol zivot, nie?
10. 08. 2013 | 13:11

JAHA napsal(a):

gaia napsal(a):

oni berou opálení v Brazílii taky nějaké dávky? To jsem nevěděla.

a Brazílie, s hustotou obyvatel 18,6 na kilometr čtvereční je nějaká přelidněná země?

Co by pak musela být ČR?
09. 08. 2013 | 17:25

Tak to je dobreee.
Najprv - nechat dzunglu taku, aka bola (bez rozvoja, na vlastny vyvoj) a POTOM prepocitavat hustotu obyvatelstva na celu plochu Brazilie, pricom LEN neobyvany (alebo takmer neobyvany) amazonsky prales tvori v Brazilii skoro 40 % uzemia. No a potom to porovnavat s Ceskom. Logika hodna povolania.
10. 08. 2013 | 13:24

Baba Jaga napsal(a):

To: čtenář
Ano, je třeba znát historii národa.
Opravdu v těch mnoha knihách, co jste přečetl, nebyl ani jedinký příklad pomoci vězňům? Třeba nějaký zná autor tohoto blogu - ten ale zřejmě naše názory nečte a hodlá na nás působit pouze jednostranně.
10. 08. 2013 | 13:29

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaha

Příslušníci Řádu německých rytířů vláčili ženy jemným uchopením vlasů do svých stanů k uspokojeniu svojich chútok.
Hrdla se podřezávají s citem i bez odjakživa.
Křižáčtí tafurové si během obležení Antiochie možná přidali do kotlíku glutamát sodný, možná to měli rádi BIO.
Zajeďte si do Carnunta- Petronellu, je to cca 30km od Bratislavy. Uvidíte, jak se žilo před vznikem Kristovy církve. Srovnáte, co přišlo s ní.

A nezapomeňte - "Za Boha a národ !"
10. 08. 2013 | 13:32

JAHA napsal(a):

gaia napsal(a):

Violo

já spíš myslím, že oni prahli po nových ovečkách a rozšíření svého vlivu a když to nakonec zatáhla královna z peněz daňových poplatníků, tak byli velmi spokojení, úplně jak dneska.

Lidé neznají hoistorii, proto budou odsouzeni si ji prožít znova, obzvlášť, když skočí kardinálům na lep.
09. 08. 2013 | 17:56

Skoda, ze som tu nezabludil vcera. Mal som taky smutny den. Teraz sa nemozem prestat smiat.

Takze historia nas uci, ze objavovat nove cesty (tak po zemi, ako aj po mori) robili jednotlive staty a nimi povereni moreplavci preto, aby ziskali nove OVECKY do katolickeho stada. (Marco Polo, Columbus, Cook, Magaljens, Vasco da gama...). Mate este nejaky vtipny postreh, ci myslienku ako sa skakalo kardinalom na lep? Sem s nou!
10. 08. 2013 | 13:34

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaha

História nás učí, že všechny první tzv. objevné plavby vznikly kvůli hledání zdrojů bohatství a přístupů k nim.
Ruku v ruce s tím šla násilná konverze kdekoli to šlo.
10. 08. 2013 | 13:38

fafnir napsal(a):

JAHA
jen tu Gaiu nechte.Kde jinde by si tak pěkně zanadávala,a Jeho Eminence je terč jako stvořený pro Zemanových dolních(kolik vlastně)závistivýchz plebejců.Soudný člověk sám sebe takhle nikdy snižovat nebude,sám sebe bude považovat za jedince,žádnou spodionu.A pro štěstí této země je dobré,že se za sebevědomé jedince považuje dost lidí,a za ty spodní plebejce,kteří tak blaženě vrní,když je takto vladař osloví,se považují jen ti neschopní.Soudím,že těch neschopných je maximálně tolik,co Zemanových voličů.
BTW.ze 170 mil.Brazilců je nějakých 130 mil,katolíků a docela dost protestantů.Chcete jim vnutit svůj atheismus.A jak?On totiž váš atheismus je také náboženství
10. 08. 2013 | 13:53

fafnir napsal(a):

JAHA
pardon,to "BTW" směřovalo samozřejmě na Gaiu.Mea culpa.
10. 08. 2013 | 13:55

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
řekl bych,že tak násilné to třeba v Mexiku nebylo.Oni místní obycvatelé měli dost toho odpudivého místního mexického náboženství,které požadovalo desetitisíce lidských obětí ročně,a tak Cortesovi docela ochotně pomohli.Jinak by těch jeho 500 lidí nevyvrátilo takovou říši.
10. 08. 2013 | 14:00

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

To určitě. Cortés vyhrál díky domorodým spojencům /až 40.000 podle různých pramenů/.
Původně šlo jen o drancování.
Až ve druhé vlně přišli muži s kříži.
Proto píši "kdekolo to šlo", nikoli "všude".
V každém případě díky za Váš dobrý postřeh a doplnění.
10. 08. 2013 | 14:04

JAHA napsal(a):

Ad: čert }:o
O inkvizici se snad ani nemá cenu zmiňovat neboť se údajně
za to církev už omluvila ale nevím to jistě. Přesto nelze
pominout miliony upálených obětí ve jménu Boha a Ježíše
a tím zneužití Božího jména a Ježíše. Je to temná a krvavá
skvrna navěky církvi nalepená a nesmazatelná.

Co je pravda, je pravda. Tak treba aj tuto otazku studovat.
Aka cirkev? - Ak myslite katolicku, potom ste zabudli na MNOZSTVO obeti protestantizmu, proti vlastnym protestantom - vid napr. procesy vo Svedsku, len ako start do citania o cirkevnych obetiach.

No hlavne - miliony??? Tak vznikaju famy, ktore sa preberajú a siria dalej.

Skusit treba nieco pocitat, lebo Jirasek, Nejedly...velmi poskodili mysel ceskeho cloveka.
Napr. pocitaste si v pokoji tento blog a tiez odkazy v nom:-).

http://petrov.blog.sme.sk/c/50946/Inkvizicia-myty-a-realita.html

P. S. Tie miliony som cakal od hocikoho ineho, nie prave od Vas. Ale cert nespi, ako sa hovori:-).
10. 08. 2013 | 14:11

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

apropos, existuje výborný pramen k té době.
Jmenuje se "Zlomená kopí" a je to domorodá kronika.
Popisuje dokonale důvody, proč conquistadores uspěli.
Vzájemná rivalita mezi městskými státy, kmeny, říšemi.
Železné zbraně a výstroj, střelný prach.
Kůň, kterého domorodci neznali.
Obrovské španělské dogy, které vzbuzovaly hrůzu.
10. 08. 2013 | 14:11

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaha

"Aka cirkev? - Ak myslite katolicku, potom ste zabudli na MNOZSTVO obeti protestantizmu, proti vlastnym protestantom - vid napr. procesy vo Svedsku, len ako start do citania o cirkevnych obetiach."

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10. 08. 2013 | 14:13

JAHA napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):
A nezapomeňte - "Za Boha a národ !"

Halapartnu som si zobral do ruky hned, ako som videl, ze mam tu cest byt osloveny skutocnym rytierom (ktory sa tvari, ze nevie, k comu bola moja poznamka, lebo vo VSETKYCH vojnach sa robili a robia zverstva, ale ja som nepisal o vojenskom stave, ale rytier ma na hlave asi tazsiu prilbu, nuz, stava sa).
10. 08. 2013 | 14:16

fafnir napsal(a):

JAHA
tady se hodí cokoli ,co bude proti Katolíkům.Inkvizice.A co třeba Kalvín.Pokud vím,tak ve Švýcarsku,ale i Holandsku se upalovalo třeba jen za zatažené záclony.O čarodějníckých procesech v Nové Anglii nemluvě.
A dodatek,ti co jsou proti Katolíkům,se tady co praví vlastenci, často ohánějí Bílou Horou,evidentně tito vlastencové stojí na straně Němce Fridricha Falckého.
10. 08. 2013 | 14:22

Scarabeus napsal(a):

Martin:

Bůh není právní subjekt, ale katolická církev, která Boha na zemi/Zemi zastupuje, právní subjekt je. Ve středověku, v době vlády Karla IV, se katedrály stavěly Bohu(ponechme stranou zda existuje či ne), byly to církevní stavby, tzn. že král katedrálu postavil za své peníze, ale ne pro království(světskou moc), ale pro Boha a církev, která Boha na zemi zastupovala. Král Karel IV měl náboženské vyznání katolické, tzn. že věcech (náboženské) víry uznával jako oprávněnou autoritu katolickou církev. Ve středověku si nikdo nedovolil o existenci Boha pochybovat, také si nikdo nedovolil pochybovat o oprávněnosti zastupování Boha na zemi/Zemi katolickou církví, dokonce ani král Karel IV. Pokud se ve středověku našel člověk, který si dovolil veřejně pochybovat o existenci Boha, případně o oprávněnosti zastupování Boha na zemi/Zemi katolickou církví, tak by okamžitě zatčen, katy krutě fyzicky i psychicky mučen(podle tehdejších názorů byl dotyčnému hříšníkovi mučením vyháněn ďábel z těla), a nakonec veřejně, dost často velmi krutým způsobem, popraven.
10. 08. 2013 | 14:25

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
díky za zdroje,já čerpal především z "Dějin dobytí Mexika" od Williama Prescotta.
10. 08. 2013 | 14:25

Jakelin de Mailly napsal(a):

JAHA

S halapartnou na 100% neumíte zacházet, zato jste velmi obratný v zacházení s bludy - ať slovenskými národoveckými /Štefánik, Beneš, řeči o neexistujících klauzulích z jednání o vzniku ČSR, popírání faktů o osudu slovenských Židů jen namátkou/, tak současným obratným čerstvým poukázáním na protestantská zvěrstva, která, ač prokazatelně byla, blednou ve srovnání s těmi katolickými.

PS. Jsem bez vyznání, tudíž všem měřím stejným metrem.
10. 08. 2013 | 14:30

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Není zač.
Nevím, jestli to vyšlo u nás, ale je to dostupné v angličtině pod titulem "The broken spears - The Aztec account of the conquest of the Mexico". Vřele doporučuji.
Též díky za Prescotta, dosud jsem nečetl.
10. 08. 2013 | 14:34

Scarabeus napsal(a):

Jaroslav Duka: (pravé jméno autora)

Sluha Boží, za kterého se považujete, dokonce katolický princ(jeden z titulů kardinálů katolické církve), se ani čertit nemůže, bylo by to v rozporu s jeho službou Bohu. "Čertit se" je záležitost spojená s čertem/čerty, se kterým/kterými se Boží sluha v žádném případě, žádným způsobem, spojovat nesmí.
10. 08. 2013 | 14:34

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin

Len tak narychlo - blizsie informacie si hladajte sam, napr. i vo svedskom seriali o vzniku a historii Svedska.

Myšlenka påskkärring pochází od čarodějnic ze 17. století. Tehdy v šedesátých a sedmdesátých letech probíhaly ve Švédsku nejstrašnější čarodějnické procesy, kdy byly popraveny stovky těch, které prý údajně jely na ďáblovu hostinu. Hostina se odehrávala v nádherné zahradě, která se, často, ale rozhodně ne vždy, nazývala Blåkulla.
P. S. - popravy takmer tisicky zien sa zacali na zaklade vymysloch malych deti, postupne sa rozrastlo udavacstvo a trvalo dlho, nez sa to besnenie podarilo zastavit. Procesy bolo i v protestantskom Nemecku - pocitajte si niekde, obete ineho druhu zasa vykonali na katolikoch cteni svajciarski reformatori - Zwingli.

Pocitajte, poucte sa a potom sa zasmejte - na svojej nevedomosti:-).
10. 08. 2013 | 14:41

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin

Bludy su pre toho, kto sa rozhoduje IBA na zaklade toho, co napisal Jirasek, ake protikatolicke filmy sa nahrali, co si praje ceska dusicka vediet o Benesovi, vzniku CSR...a co si nepraje vediet.

Pokial rovnakym metrom, tak skuste precitat viacere clanky, diela, referaty, i od cudzincov, o historii inkvizicie, o obetiach z dovodu viery/neviery (lebo to je nieco ine, ako inkvizicia - len spicka ladovca - Johanka z Arku), ktore sa tykali tak katolickej cirkvi, ako aj dalsich novovznikajucich protestantskych, anglikanskych a inych (vid napr. americky Salem).

Pokial by Vase reakcie skutocne boli merane rovnakym metrom, potom by nemohol nikto nic namietat. Pokial su Vam ale obete napr. zien vo Svedsku na smiech, potom ukazujete nieco ine.
10. 08. 2013 | 14:49

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
neměříte,i když jste bez vyznání.Historie lidstva je totiž složitější,než tady zjednodušeně leckdo soudí a navíc soudobými měřítky.A není náhodou,že křes´tanská náboženství na 2000 let vládla světu,a i dnes se do třetího světa dále rozšiřují.Ono totiž "Desatero" je docela slušný návod k soužití mezi lidmi.A zdůraznění práce v Bibli také vedlo úspěchu křesťanství.A uvědomte si,že celou dobu šlo o střet s jiným náboženstvím,a vždy šlo o to kdo s koho.Za nějaký atheismus by vás upálili,oběsili nebo rozčtvrtili jak Vikingové,Mongolové,staří Prusové,Slované nebo Pečenězi,nejen Křesťané, a v současné době to s oblibou praktikují Muslimové.Rozdíl je v tom,že křeťané z toho násilného šíření dobou vyrostli,a v jejich zemích se převážně nepraktikuje ani trest smrti,muslimové jsou 700 let pozadu.
A tomu za Boha a Vlast bych se neposmíval,to používali v podstatě všichni a ve všech válkách.jen posledních 100 let to Rusové modifikovali na "Za Stalina i rodinu".Však si komouši takto boha zpersonifikovali(nejen Stalin a Lenin,ale i Mao,Pol Pot,Tito,Strýček Ho etc).
10. 08. 2013 | 14:50

JAHA napsal(a):

Oprava
cteni svajciarski reformatori - Zwingli...
(t. j. mam na mysli pokracovatelov a "vylepsovatelov", ako uz spominany Kalvin)
10. 08. 2013 | 14:52

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
toho Prscotta já dostal co devítileté dítko v r.1956,kdy vyšel.O reedici nevím,ale už tenkrát byl brzy stažen z knihoven(sranda,co všechno bolševik zakazoval).
10. 08. 2013 | 14:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

až ve své egoistické ješitnosti začnete opět hlásat o nevědomosti, pomněte:

- templáři nepoužívali halapartny
- vydrancování křesťanské Zary křižáky 1202
- vydrancování křesťanské Konstantinopole křižáky 1204
- Bartolomějská noc
- vydrancování a znásilnění Říma lancknechty 1527
- španělský masakr dobytého Haarlemu 1573
- císařský masakr Magdeburku 1631
- katolická inkvizice, křížové výpravy proti vlastním lidem, označených za heretiky
- katolické čarodějnické procesy

Toto je jen pár příkladů, najděte si chvilku, odložte na chvíli svou katolickou předpojatost a srovnejte si počty excesů a obětí katolických a protestantských.

Jinak, gratuluji, namísto reakce na věci, o kterých šlo debatovat /objevné plavby, tafurové, standard života v době římské a pořímské/ jste se opět snížil jen k nesmyslnému osobnímu útoku.

Díky za poukázání na Švédsko, žil jsem tam několik let a pravidelně tam jezdím.
Nejvíc obětí měla na svědomí konverze Vikingů na křesťanství.
10. 08. 2013 | 14:58

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin
Dalsie bludy, na ukazku:-)
http://friedo.szm.com/inkvizicered.html
http://katkryptolog.wordpress.com/2012/05/07/pocty-obeti-honu-na-carodejnice/

Dalsie bludy (teda to, co Vam nevyhovuje) si hladajte sam, ste predsa cestny rytier:-).
10. 08. 2013 | 15:00

JAHA napsal(a):

Jakelin

Az Vy vo vyraze "halapartnu mam v ruke" pochopite ironiu, potom sa vzrusujte, rytier:-). To je nieco take, ako ked sa postavite do pozoru, ked prichadza sarza. V tom pripade ste to bol Vy, prichadzajuci, rytier, a ja som mal po ruke, ako obycajny pesiak, iba tu halapartnu, tak som Vam vzdal cest. (Ale halapartna to bola svajciarska, cestne:-)).
10. 08. 2013 | 15:06

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
hele s těmi slovenskými Židy neblbnětež.My tady rovněž máme mnoho tuku na hlavě.A mnoho z nich se u nás vrátili z konncentráku jen proto,aby bili co německy mluvící odsunuti do Německa,ti co měli štěstí a slušné sousedy odešli do Izraele,ti co měli smůlu,jako Sionisté do Jáchymovů,kde se pěkně sešli s vojáky ze západní i východní armády,a sktečnými nácky.A a samozřejmě s kněžími všech křesťanských církví,těch tam končila slušná dávka.
Řízením okolnosti,nebo Božím,jsem se u nás v Břevnově setkal s Benediktinem,s kterým byl zavřen v Jáchymově táta,a který moc tátovi v těch těžkých dobách pomohl,ač táta byl v Církvi Československé.
10. 08. 2013 | 15:07

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Neznáte historii našeho vzájemného laškování s Jaha.
Ohledně těch náboženství mi podsouváte věci, které jsem nehlásal.
Desatero je opravdu slušný návod k soužití.
Problém každého náboženství je ale jeho organizace,mocenská struktura, ať se jedná o jakékoli.
Ano, křesťané z toho násilí vyrostli.
Nikde neobviňuji prvoplánově církev, potažmo katolíky.
Jen reaguji na některá, dle mého názoru sporná prohlášení.
A myslím, že měřím stejným metrem.
Tažení Cromwella v Irsku považuji za stejné svinstvo, jako katolické kruciáty.
Po Prescottovi se poohlédnu.
10. 08. 2013 | 15:08

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

jak píši výše, neznáte mé spory s Jaha.
A pravděpodobně neznáte jeho komentáře k věci.
Nemám zájem sem tahat slovenské Židy.
Jen to bylo součástí mého komentáře k někdy velice zvláštním názorům nicku JAHA.
Budiž mi Scarabeus svědkem, pokud je přítomen.
10. 08. 2013 | 15:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

jako vždy se v mém případě chytáte pouze hovadin.
10. 08. 2013 | 15:16

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
výčet je to pěkný.Jen mě udivuje,že jste vynechal naši zem.Jirásek tak "pěkně" popsal slávu husitství a věrolomnost katolíků.Přitom,skutečně a objektivně vzato,husité pěkně mordovali a upalovali katolíky,zejména měšťany,a plundrovali vše,co mělo nějakou cenu.(Kutná Hora,Stříbro,Tachov,Německý Brod)Katolíci jim to slušně vraceli,až husitské války z slušné prosperující země,kterou zanechal Karel IV. zbyla zbídačená zem.Navíc drazí husité byli tak pevní ve víře,že komplikovali Zikmundovi(Lišce ryšavé,v Jiráskově pojetí,jinak skutečnému a kvalitnímu panovníkovi s rozhledem)boj proti muslimským Turkům.
10. 08. 2013 | 15:20

JAHA napsal(a):

Ad Jakelin
Jinak, gratuluji, namísto reakce na věci, o kterých šlo debatovat /objevné plavby, tafurové, standard života v době římské a pořímské/ jste se opět snížil jen k nesmyslnému osobnímu útoku.

Tak, tiez gratulujem. Nevedel som, ze Vasou poznamkou na moju reakciu na "gaiu" ste urobili ponuku na debatu o blizkej i davnej historii. A ze "Jen to bylo součástí mého komentáře k někdy velice zvláštním názorům nicku JAHA."

Takze, "velice zvlastni" komentar rytiera som ako ponuku k dispute o historii naozaj nepochopil. Ale co uz by ste od nas, pesiakov, chceli, ze.

P.S. Co to mam v drobnej "antickej a historickej knihovne" o akej stale hovori honolulu:-).
10. 08. 2013 | 15:22

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin

jako vždy se v mém případě chytáte pouze hovadin.

Tak ich nepiste, nebudem sa mat coho chytit, ergo nebudem moct reagovat:-).
10. 08. 2013 | 15:24

Jakelin de Mailly napsal(a):

Fafnir

S tím husitstvím máte naprostou pravdu.

JAHA

Příště Vám jasně napíšu "pojďme diskutovat", abyste to pochopil.
10. 08. 2013 | 15:32

buldatra napsal(a):

Jen pokrčujte pánové..
Nekřesťana vždy potěší, když se křesťané mezi sebou baví o krvavé histórii křesťanské lásky.
Zatím v hektolitrech prolité krve vedou katolíci, protestanti mají co dohánět.
Možná časem srovnají skóre. To víte, zbraně a výbušniny jsou stále účinnější a ideologie propracovanější.
10. 08. 2013 | 15:36

Jakelin de Mailly napsal(a):

buldatra

Skóre již srovnáno nebude, na scénu přicházejí jiní kabrňáci.
10. 08. 2013 | 15:46

čert }:o napsal(a):

JAHA
sice nechápu Vaše čertění se neboť nehodlám
pranýřovat církev ani kardinála natož papeže
Pouze poukazuji na to co zde nastínil nějaký
nick a posouvám tak své myšlenky k diskuzi
a ne k čertění.
Ale k věci:
Čarodějnickými procesy se rozumí světské a církevní
trestní jednání proti čarodějnicím čarodějům a kouzelníkům.
Jedná se o historický jev který trval od 15. do 18. století
prováděný jak katolickými tak protestantskými vrchnostmi.
Tak praví wikina a je to všeobecně známý fakt.
Podle neoficiálních zpráv padli za oběť od počátku do konce
miliony obětí. Tato cifra pochází od francouzského
historika Lamothea žijícího za Napoleona. Nevím kde k tomu
číslu sice dospěl ale vzhledem k přes 300 let trvajícímu
běsnění čarodějnických procesů a mnohdy ani nezaznamenaný
počet obětí v záznamu procesu nemám důvod mu nevěřit. Jistě
že jsou všeliké konspirace o tom že to jsou lži a snaží se to
doložit historickými prameny. Ale nikde není psáno že historické
prameny nebyly tou církví zneužity vymazány přepsány. Pokud dokázala
církev upalovat, falzování nebo nezdokumentování bylo pouhým
drobným detailem v celém procesu. Ale je to tvrzení proti tvrzení
a tudíž není na místě být nazloben.
Ano spravedlnost je věc ošemetná a pokud nebudu mít jasný
důkaz budu věřit těm milionům. 300 let je přeci jen tři sta
let. Přesto jsem na zemi proto aby mojí modlitbou bylo upalovačům
odpuštěno a upáleným lehko. Nehledejte v tom že chci bičovat
církev. Nemám to zapotřebí a ani moje nátura není mrskačská.
Ale to je pak zase kapitola jiná.
Jirásek ani Nejedlý mi nikdy do rukou nepadli. Je to dobře
nebo špatně? Mám se cítit poškozeně? =o)
Nevím ale nespím už stovky let
A to mi věřte.. =o)
A 300 let!!! Nezapomeňte!!! 300!!!
10. 08. 2013 | 15:46

JAHA napsal(a):

"Laskovania" mam na dnes dost:-). Co keby sme sa vratili k teme. Ma niekto nejaky nazor na to, ze tisice mladych sa stretava uz po niekolkykrat na roznych miestach pravidelne a s prirozdenym nadsenim s najvyssim predstavitelom katolickej cirkvi? Preco je ich tolko? Su naozaj taky hlupi, nerozumni, nevzdelani... (ako sa to tu vacsinovo prezentuje - ze len hlupi mozu verit v Boha a cirkvi - teda katolickej:-)), ze sa zucasnuju kazdorocne na narodnych stretnutiach (v Cesku napr. Zdar nad Sazavou) s vedenim katolickej cirkvi? Ma niekto na to nejaki nazor, okrem nadavok? Zamyslel sa niekto nad tymto fenomenom?
10. 08. 2013 | 15:46

JAHA napsal(a):

čert }:o napsal(a):

JAHA
sice nechápu Vaše čertění se

Ja len k tym MILIONOM obeti. Zato som citoval ten odsek.
10. 08. 2013 | 15:48

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin de Mailly

Ako som napisal, na dnes mi "laskovania" staci. Aj auditorium sa, myslim, trochu pobavilo. Takze odpoviem nezvycajne jednoducho.

Dobre:-).
10. 08. 2013 | 15:50

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho...

"Aj auditorium sa, myslim, trochu pobavilo."

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Potřebujete auditorium, toužíte po něm ? :-)))))))

Tímto končím též laškování.
10. 08. 2013 | 15:56

čert }:o napsal(a):

JAHA
víte prozradím Vám tajemství:
Naše představivost je silnější než chladná logika
Proto se říká - jednej s chladnou hlavou
Protože když necháte svou mysl vybrat si
mezi logikou a představou vítězí představa
Nedej Bože ani Belzebub aby ta představa byla
v horké makovici =o)
Hezké odpoledne
mám tu praděti a jdu se jim věnovati
10. 08. 2013 | 15:57

JAHA napsal(a):

Ad: čert }:o

Este dovetok.

Ako vznikli miliony si mozte pocitat i v jednom z odkazov, ktore som tu dal, ale i v inych NEKATOLICKYCH a NECIRKEVNYCH komentaroch.

A - je potrebne tiez pozerat na realitu cisel, aby to neboli nejake hausnumera. Tak treba zobrat do uvahy i MOR, jeho nasledky fyzicke, ale i psychicke a psychologicke (kazdy v kazdom videl potencialneho nepriatela) a treba brat do uvahy, ze mor sa v rozne velkom rozsahu vyskytoval az do 19. storocia!

O "ciernej smrti" aspon toto:

V Európe sa objavila v rokoch 1347-51 a zahubila asi polovicu populácie (25 až 34 miliónov ľudí; odhady sa pohybujú medzi jednou až dvomi tretinami celkového počtu obyvateľov kontinentu).
Okrem zdecimovania európskej populácie zmenila pandémia i sociálnu štruktúru kontinentu, vážne poškodila dovtedy dominantnú politickú i ekonomickú silu - katolícku cirkev, viedla k rozsiahlym perzekúciám niektorých skupín obyvateľstva - Židov a postihnutých leprou, a vytvorila celkový pocit neistoty a ohrozenia zdravia, vedúci k spôsobu života, ktorý nemyslel na budúcnosť (opísaný v diele Dekameron (1353) od Giovanniho Boccacia).

Ine suvislosti

Na konci 13. storočia vypukla tzv. „Malá doba ľadová“. Katastrofické počasie dosiahlo svoj vrchol v prvej polovici 14. storočia, so závažnými celosvetovými dôsledkami.
V rokoch 1315 až 1322 postihol severnú Európu katastrofický nedostatok potravín, známy ako Veľký hladomor. Nedostatok jedla a jeho extrémne vysoké ceny boli tvrdou životnou realitou minimálne storočie pred vypuknutím pandémie. Pšenica, ovos, seno a následne i domáce zvieratá boli nedostatkovým tovarom - následkom bol hlad, malnutrícia, oslabenie imunitného systému a znížená odolnosť obyvateľstva proti chorobám. Európska ekonomika sa začala točiť v bludnom kruhu, v ktorom hlad a chronické choroby znižovali produktivitu poľnohospodárstva, ktoré produkovalo nedostatok obilia, dostupného preto len za stále sa zvyšujúce ceny. Hladomor tak sám zvyšoval svoju intenzitu a rozsah, a v oblastiach ako Flámsko a Burgundsko ničil populáciu takým spôsobom, ako neskôr „čierna smrť“ devastovala celú Európu.

Takze si inkviziciu, jej vrcholy i latentne obdobia dajte i do tejto suvislosti. Vtedy tisic obeti neznamenalo NIC (myslim kvoli moru).
A este jeden, dufam ze nekatolicky:-), link http://worldofhistory.blog.cz/0701/inkvizicia
10. 08. 2013 | 16:07

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

POJĎME DISKUTOVAT

To myslíte vážně, dávat do souvislosti či omlouvat inkvizici morem, který přišel téměř 200 (!) let po jejím vzniku ?
10. 08. 2013 | 16:11

fafnir napsal(a):

buldatra,čert
no,je vidět pokrok.Co se týče upalování,věšení,stínání a jiného mordování nevěřících a heretiků,tak co církvím křesťanským trvalo skoro tisíciletí a před 200 lety ustalo,tak byly hravě překoniány levicovými atheistickými náboženstvími zvanými politická levice.Co jen ti stihli zamordovat v Gulazích a koncentrácích od 20 let minulého století,o tom se za celou dobu křes´tanství nikomu ani nesnilo.Mluví se o nějakých 30 milionech,počítáno SSSR,Nazi,Čína,Pol Pot.

pozn.Čerte ty miliony,vzhledem k celkovému počtu obyvatel jsou nadnesené.Byly by tak vylidněny celé oblasti.
10. 08. 2013 | 16:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Pravda, ale zapomínáte, že ani Hitler, ani Stalin, ani Saloth Sar nehlásali
"Miluj bližního svého"
a
"Nezabiješ!"
10. 08. 2013 | 16:16

JAHA napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho...

"Aj auditorium sa, myslim, trochu pobavilo."

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Potřebujete auditorium, toužíte po něm ? :-)))))))

Tímto končím též laškování.

Moj zaver nebude taky rozsafny, ako Vas, ale skusim:

Ano, odhalil ste ma. Ale to som mohol, vzhladom na Vasu jasnozrivost, tusit! Viete, my, pesiaci, nevieme tak skryvat svoje neresti (ani nemame na to dovod), ako rytieri (a rytierky) de Mailly:-)).

P. S. Je to dvojzmysel. Milenka francuzskeho krala a na Slovaci su rytierky spodne gate.
P. S. 2 V skutocnosti som to napisal ako reakciu na reakciu buldatru :-).
10. 08. 2013 | 16:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

JAHO,

Vy jste vskutku zajímavý chrobáčik.
Mohl byste prosím, reagovat na Vaši převratnou hypotézu o vlivu moru na inkvizici a její oběti ?
Ta je totiž převratná a nedokázal ji stvořit ani Jacques Le Goff, který přinesl ve svém díle řadu nových poznatků a revolučních pohledů na středověkou společnost.
10. 08. 2013 | 16:29

JAHA napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

POJĎME DISKUTOVAT

To myslíte vážně, dávat do souvislosti či omlouvat inkvizici morem, který přišel téměř 200 (!) let po jejím vzniku ?

Inkvizícia bola založená na koncile vo Verone roku 1183 pápežom Luciusom III.

Inkvizícia bola najprísnejšia v Španielsku za vlády Ferdinanda II. a Izabely Kastílskej. Inkvizícia sa snažila pokresťančovať Maurov alebo ich vyhnať z Pyrenejského polostrova.

Izabela Kastílska -(* 22. apríl 1451, Mandrigal de las Altas Torres – † 26. november 1504, Medina del Campo)

1183(vyhlasenie, este nie obete)+200(Vase)=1383
1504(smrt Izabely)-1383=121
Mor - 1347-1351 a potom niekolkokrat, ale v mensom rozsahu.

Viete si tych par informacii dat do suvislosti?

Pokial viete citat, chcete diskutovat a nie iba hlupo tarat, tak viete, ze som nic NEOBHAJOVAL. Iba som poukazal na to, (vid odkazy, kde sa da docitat, ako "miliony" vznikli), ze hausnumera sa hadzali hore dole i pre to, co som naznacil. Nie je tak daleko od poslednej vojny a sam viete, ako sa s milionmi obeti hore dole naraba. (Ake boli dovody - padli v boji, v koncentraku, v genocidach v Rusku, z dovodu vyhladzovania - Ukrajina, chorob, nedostatocnej stravy...) Pokial sa teda budete robit hlupy, o com chcete diskutovat?
10. 08. 2013 | 16:32

JAHA napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

JAHO,

Vy jste vskutku zajímavý chrobáčik.

Ach, rytieri! Asi som predsa len nepochopil Vase laskovanie. Keby som bol inac zorientovany, musel by som sa pyrit:-).
10. 08. 2013 | 16:36

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

napsal jsem "téměř 200 let", nechtělo se mi to počítat přesně /1184-1348/.
Co si mám z Vašeho zmateného drmolení dát do souvislosti ?
Mimochodem, Váš humor a smajlíky se opět mění na Jaha jak ho znám, to jest podrážděnost až agresivita a urážky :-))))
Četl jste tu poslední zprávu od čerta ?
Co má Váš příspěvek společného s rozumnou odpovědí na mou otázku o souvislosti inkvizice s morem ?
10. 08. 2013 | 16:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

a opět prudká změna nálady, od hlupáků ke smajlíku.
A opět předmětem reakce bezvýznamný "chrobáčik", nikoli mor a inkvizice.
10. 08. 2013 | 16:45

santawizard napsal(a):

Nemůete kritizovat církev za milnulé chyby.Dnešní církev nebo dokonce kardinál Duka za žádné minulé chyby vůbec nemůže!!To by jste měly raději kritizovat to co se sluší a patří jako já.
Např. i když v bibli není nic napsáno ani nic o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech,křesťanské církve ,nikdy v životě až do dnešní doby, nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale museli vždycky seminovat jenom a jenom vojenské kaplany.
10. 08. 2013 | 16:46

Jáchym napsal(a):

santawizard napsal(a):
Nemůete kritizovat církev za milnulé chyby (...)

No, moje řeč, pokud ty své minulé chyby dnešní církev neobhajuje či neopakuje.

Ale můžeme kritizovat jejího tuzemského špíčkovýho představitele, že když se zúčastní vrcholového světového setkání s papežem, do nějž mnozí vládají naděje, že napraví některé minulé chyby, my jsme tady jedno ucho, abychom se dozvěděli, o čem šla řeč - a přečteme si zprávu o počasí.

Jo, a ještě to, že církev není hlavně charitativní organizace. Což jsme si v Česku všimli a nepochybně ještě v blízké budoucnosti setsakra všimneme, děkujeme za připomenutí.
10. 08. 2013 | 16:59

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
ono není podmínkou ustanovení náboženství ono "nezabiješ!".muslimové to naúpříklad nemají.U křes´tanů je to ovšem hřích.Proto také inkvizice předávala provinilce k popravě moci světské.
Vztah moru a inkvizice.Asi stejný jako v době novější,vztah mezi nefungujícíém hospodářstvím,a obviňováním ze sabotáží špionáže při zbulané šichtě.Opravdu,někteří takoví s tátou v Jáchymově byli.Prostě ,za mor někdo mohl,a protože nic netušili o infekci,mohl za to někdo nečistý,ne li dábel osobně,tedy čarodejnice,a vůbec lidé kteří znali více než prostí lidé,a také lidé s majetky(k tomu byli vhodní Židé,nebo Templáři.Také v době moru řádili flagellanti,kteří sice neměli s inkvizicí nic společného,ale také upalovali ty,kteří se nepřipojili ostošest,aby sami upadli do rukou inkvizice,a sami končili na hranici(Savoranola).
Opravdu je nutno se koukat v kontextu doby,a tehdejší víry v celém křesťanském,tedy tehdy známém světě.
U nás by teď nejraději křesťany atheisté upalovali,nebo, protože to dost dobře nejde,tak aspoň nejraději jim sebrali majetek.Nejvíc se pousměji,když atheista hlásá,že církev má být chudá,a ten majetek má připadnout "všemulidu".Jako se sporem o katedrálu,kterou zřejmě generace panovníků stavěli co turistickou atrakci,nikoli církevní stavbu.A proto všeholid má právo ji vlastnit.A kouzelně to zdůvodňují,že tam jsou pochováni čeští panovníci(Přemyslovci,Štaufové,Lucemurci sranda co?),kterí samořejmě byli katolíci,a hanli by každého,kdo by to zpochybnil.
10. 08. 2013 | 17:02

Dattelhein napsal(a):

Ježíš ví, kdy má zmizet v mlze.
10. 08. 2013 | 17:09

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Opět shledávám, že v ničem, co jste napsal, nejsme ve sporu.
Neexistuje ale seriózní historik, který by při zkoumání počtu obětí v jakémkoli období za jakýchkoli okolností nezohlednil příčiny a nezahrnul je do výčtu.
Připadá mi nesmyslné obhajovat počet vlivu obětí inkvizice morem a ještě do toho zahrnovat příklady jako hladomory na Ukrajině.
V každém seriózním pramenu je zohledněno kolik a za jakých okolností, včetně odhadů.
S tímto musíte souhlasit.
10. 08. 2013 | 17:12

fafnir napsal(a):

Jáchym
pana Kardinála nemohu kritizovat za to,co dělo v době inkvizice.za to mohu kritizovat některé současné levičáky,kteří se podíleli na pronásledování,zavírání a popravování kněží a věřících,a nejen jich,v padesátých a šedesátých letech,a dodnes fungují v orgánech a funkcích levicových stran.
10. 08. 2013 | 17:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Myslím, že příspěvek pana Jáchyma byl ale o něčem úplně jiném.
10. 08. 2013 | 17:23

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
a z čeho jste usoudil,že se s vámi toužím přít?Já se považuji za praktikujícího katolíka,vy za atheistu,nebo agnostika(nechci vám to imputovat).Ale potřebuji občast uvést na pravou míru často velmi zkreslenou histori.ˇUčelově zkreslenou,nutno dodati.
Stejně jako je nutno se ohradit,v údajnou nevědeckost věřících.Sám jistě víte,kolik i velmi známých vědců,a to přírodních věd, bylo a je věřích a i přímo členů řádů.
BTW.Církevní školy jsou v našich podmínkách považovány za ty kvalitnější,a proto spolu s restitucemi se budou rozšiřovat.lze se i nadít,že tedy více lidíbude na minulost nahlížet jinak, než prizmatem komunisty protežovaných historiků,a tedy objektivně.
10. 08. 2013 | 17:27

JAHA napsal(a):

Ad: Jakelin de Mailly

Ani tak, ani tak.

Skusim naposledy.
Najsamprv, to, co nechapete (asi???) je moj vsup, ktory PRESNE vyjadruje, o COM som pisal pekelnikovi a na co ste sa Vy, akoze zahakli (ale na hacik, ktory tam nebol, teda Vas, VYMYSLENY). Citujem seba k Vam:
"Pokial viete citat, chcete diskutovat a nie iba hlupo tarat, tak viete, ze som nic NEOBHAJOVAL. Iba som poukazal na to, (vid odkazy, kde sa da docitat, ako "miliony" vznikli), ze hausnumera sa hadzali hore dole i pre to, co som naznacil."

NEPISAL som teda NIKDE o suvislosti INKVIZICIE s MOROM!!!, ale o suvislosti uvadzania vseobecne prebrateho KLISE o POCTE OBETI inkvizicie, ktore sa od urciteho obdobia (tusim AZ 18. - ci 19. storocie!!!) uvadzali ako skutocne POCTY OBETI INKVIZICIE, S MOROM. Zopakujem - O POCTE OBETI INKVIZICIE s MOROM.
A co som uvadzal? - ze VYSOKE OBETE MORU sposobili tak LUDSKU, ako aj EKONOMICKU devastaciu Europy. Citujem, co som uviedol, najprv ako uvod k citaciam z WIKI:
"A - je potrebne tiez pozerat na realitu cisel, aby to neboli nejake hausnumera. Tak treba zobrat do uvahy i MOR, jeho nasledky fyzicke, ale i psychicke a psychologicke (kazdy v kazdom videl potencialneho nepriatela) a treba brat do uvahy, ze mor sa v rozne velkom rozsahu vyskytoval az do 19. storocia!"

A potom vlastne citacie:
"Okrem zdecimovania európskej populácie zmenila pandémia i sociálnu štruktúru kontinentu, vážne poškodila dovtedy dominantnú politickú i ekonomickú silu - katolícku cirkev, viedla k rozsiahlym perzekúciám niektorých skupín obyvateľstva - Židov a postihnutých leprou, a vytvorila celkový pocit neistoty a ohrozenia zdravia, vedúci k spôsobu života, ktorý nemyslel na budúcnosť ."

CHAPETE v tejto SUVISLOSTI i INU devastaciu, nez IBA ekonomicku a socialnu???

Dalej si precitajte si este raz, co som pisal certovi o 16:07, od casi INE SUVISLOST, aby som to tu nemusel tapetovat specialne pre Vas.

Naposledy. CHAPETE, ze som NIKDE nenapisal, ze inkviziciu OBHAJUJEM??? CHAPETE, ze som mal vyhrady k POCTU uvadzanych obeti a POSKYTOL som linky, kde sa DOCITATE, AKO tie "miliony" vznikli??? CHAPETE...atd.???

P. S. Do hlupakov nikomu nenadavam, ani to nebudem robit (napisal som "hlupo TARAT" - neviem, ako v cestine, ale v slovencine je to jasne, ze niekto TARA - vid vysvetlenie WIKI k slovu tarat, a k tomu este HLUPO. Lebo tarat sa da i NEhlupo a tiez sa da NEtarat HLUPO, atd...) , lebo som nim sam, ze debatujem s ludmi, ktori uplne bez akychkolvek skrupuli uplne prekrutia, co som napisal a kritizuju to, co si vymysleli, a co som nenapisal. Viem, vyjadril som sa viackrat, ze na taketo "blbe" hry ja nepristupim, no nie vzdy hned na zaciatku odhadnem, ci mam pred sebou cloveka, ktory chce diskutovat (a este to o sebe tvrdi), alebo len bude pouzivat sposob, ktory som vyssie uviedol. Ty reagujes, ja tvoju reakciu prekrutim, pridam nieco, vymyslim si nieco, na to nieco (vymyslene) sa ta opytam, ked odpovies, vymyslim si nieco ine, atd., atd. Rytieri! PADOL ste teda hlboko, pouzivat takuto hru...
Takze, na dnes sa majte.
10. 08. 2013 | 17:27

zM napsal(a):

Co tady furt melete o ODS (paralelní článek) - vždyť to už je léta politická mrtvola (Klaus to ví, tak se mu do hrobu nechce, pochopitelně).
To ví i pan Pehe, co sbírá v pseudo-levicovém tisku bodíky pro pravici do voleb již dnes.
10. 08. 2013 | 17:32

Rada F. napsal(a):

PODVODNÍCI všech zemí, SPOJTE SE !
10. 08. 2013 | 17:34

Názor Jan napsal(a):

Dobrý den, pane kardinále. Dovolte dotaz.
Proč ještě před 250 lety církev svatá katolická nazývala smrt upálením "mírně a bez prolévání krve".
Mně to zrovna moc mírné nepřipadá, že je z toho člověka škvarek, a co si předtím zkusí......brr
10. 08. 2013 | 17:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

evidentně zpochybňujete počty obětí inkvizice "hauznumerámi" z moru.
Je to stejný nesmysl, jako Vaše hladomory na Ukrajině a počet obětí za války.
Tyto události jsou ve statistikách zachyceny o odděleny.
Překrucujete akorát Vy, a to vždy, kdy se dostanete do úzkých.
Tož sa majte, a nezapomeňte, že cikáni "majú krajšie baráky ako vy" a někdo si kdysi dovolil jezdit v "Tatre 613".

PS. Stejně můžu zpochybnit Vaše oběti protestantských hrůz ve Švédsku - neustálé války, hladomory. Ale každý jsme jiný.
10. 08. 2013 | 17:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

fafnir

Nikde jsem neusoudil, že se se mnou chcete přít.
Naopak, diskuze s Vámi má smysl.
10. 08. 2013 | 17:39

JAHA napsal(a):

buldatra napsal(a):

Jen pokrčujte pánové..
Nekřesťana vždy potěší, když se křesťané mezi sebou baví o krvavé histórii křesťanské lásky.
Zatím v hektolitrech prolité krve vedou katolíci, protestanti mají co dohánět.
Možná časem srovnají skóre. To víte, zbraně a výbušniny jsou stále účinnější a ideologie propracovanější.
10. 08. 2013 | 15:36

Aby ste nemyslel, ze na Vas nemyslim:-).

1. Neviem, ci myslite krestanom rytiera a mna, ci rytiera a certa, alebo certa a mna. Ale asi to posledne.
2. Nechcem Vam kazit sobotne popoludnie, ale ako mozu protestanti a anglikani "co dohánět", ked v casoch najvacsich obeti inkvizicie BOLI KATOLIKMI, ergo kladivko obete (nevinneee!, lebo nepochybujem, ze do poctu obeti inkvizicie sa zapocitali i ine "obete") su do vzniku OFICIALNEHO protestantizmu jednou a spolocnou pracou "protoprotestantov" roznych smerov (spomente si na zmatky v cirkvi, dvoj, troj papezstvo!!!, investitura, boj o rozhodujuce slovo v cirkvi - papez, alebo zbor kardinalov, kadejaki heretici vo Francuzsku, Spanielsku -citaj napr. zivot tusim sv. Dominika:-)), a tych, ktori katolikmi zostali i po Luterovych tezach. Inac - Luter bol tiez katolicky knaz a reholnik. Takze za pomerne KRATKE obdobie samostatneho protestantizmu si urobte porovnanie. Pocet obeti, doba, po ktoru boli obete. Porovnajte s poctom obeti a dobou, pocas ktorej boli obete sposobene katolickou cirkvou PO vzniku protestntizmu. Bulvy by sa Vam otocili, ktora cirkev v tej dobe mala na svedomi viac obeti.
ALE!!! Vec je VAZNA. A preto, na zaver. Tak ako DNESNI KATOLICI, tak ani DNESNI EVANJELICI a. v., Kalvinisti, Zwingliovci, Anglikani, puritani, baptisti.......NEMOZU za to, ako sa chovali CLENOVIA ich cirkvi pre starociami.

To by malo dojst kazdemu normalne uvazujucemu cloveku. A VY nim ste, takze viete, o com hovorim.

Pekny podvecer.
10. 08. 2013 | 18:05

zasMeňo napsal(a):

Buldatra má pravdu - zdravím !
10. 08. 2013 | 18:25

JAHA napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

evidentně zpochybňujete počty obětí inkvizice "hauznumerámi" z moru.
Je to stejný nesmysl, jako Vaše hladomory na Ukrajině a počet obětí za války.
Tyto události jsou ve statistikách zachyceny o odděleny.

Jakeline! Definitivne ste preukazal, ze VOBEC nechcete zmysluplne diskutovat a, alebo, ste naozaj trochu mimo. Teraz naozaj neviem, kam Vas mam zaradit. Budem Vase prispevky i INDE citat pozornejsie, aby som vedel, ci je to len chyba logiky, alebo ina. Pocet obeti inkvizicie NESPOCHYBNUJEM "hausnumerami" z moru!!! POUKAZUJEM, OPAKUJEM, SPECIALNE PRE VAS, ktoremu to NEDOCHADZA ani na TRETIE citanie(:-)), ze mor MAL VPLYV na CITLIVOST, a tym aj PRESNOST vnimania OBETI. Lebo pri desiatkach milionov obeti moru sa rozdiel medzi skutocnym poctom obeti inkvizicie (bezni, normalni, vedecki, ak chcete, nekatolicki!!! vedci dnes uvadzaju pocty v rozsahu desattisicov, AZ MAX. stotisicov - aj to len ako VYNIMKA!!!) a AZ v 19. storoci!!! uvadzanych MILIONOCH obeti inkvizicie, je predsa len DIAMETRALNY ROZDIEL!!!, ktory Vy, drziac sa Jiraskovskych pohladov na historiu, samozrejme, NEMOZETE, ani NEVIETE ODLISIT.
"Je to stejný nesmysl, jako Vaše hladomory na Ukrajině"
Spochybnovat Stalinom vyvolane a JASNE dokazane hladomory (tak ako Katyn na Poliakoch, genicidy na inych narodoch ZSSR) na Ukrajine moze IBA ...ani neviem pouzit to slovo...osoba.

Vazeny tzv. rytier. V dnesnej dobe, verejne pristupnych informacii zo vsetkych moznych zdrojov, i ruskych, spochybnovat zlociny najvacsieho zlocinca (co do poctu obeti vseobecne, i na vlastnych ludoch ZSSR) 20. storocia, tak to je kafe, ktore nepijem ani pod sibenicou. Zostali z Vas uz len tie slovenske spodky, teda muzske spodne pradlo, aby ste rozumel. Nemozem diskutovat s clovekom, ktory spochybnuje napr. genocidu Ukrajincov Stalinom!!! To by som sa zaprasil (vo vyzname PRASA, babetko svine).
Na Vas uz nikde nebudem reagovat, pokial sa tu verejne neospravedlnite potomkom a pamatnikom Stalinovych genocid vsetkych narodnosti!!!
Pfuj!
10. 08. 2013 | 18:48

zasMeňo napsal(a):

JAHA
proč se hádáte ?? Vždyť jde jen o propagandistické mediální hříčky ! Bohužel stejné za časů Goebblesových, stejné i dnes. Cíl stejný, prostředky se mění.
Radši si užívejte okurkové sezóny (uhorkové, hej ?) uprostřed obyčejného českého léta (20-25°C) bez importu tropů z Afriky (nad 30°C).
Zdraví zasMeňo.
10. 08. 2013 | 19:06

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

prosím Vás, dělejte se sebou něco.
Už Váš památný výkřik pod jiným blogem "neboli ste to vy, knedlíci, kto nám dotiahli na Slovensko komunizmus???!!!!" ukazuje, že cosi s Vámi není v pořádku.
To, že neumíte číst a normálně uvažovat - a podsouváte to pak druhým - je faktem, viz vaše čertění nad ukrajinským hladomorem. Já ho někde popřel ?
Napsal jsem, že je zdokumentován a zahrnut do počtu obětí, ale odděleně, tedy žádné hauznumera, stejně jako s tím Vaším morem.
Jaho, v 19:55 začíná na Vaší oblíbené TV Noe "Z pokladů duše: Karel Řežábek -křesťanství je náboženství vztahové".
Neprošvihněte to.
A nezapomeňte si utřít ty flusance na podlaze. Ještě abyste nám tak uklouzl a upadl na hlavu.
Nevzniklo náhodou v období moru to pokřikování "Mor ho !!!!" ? :-))))
10. 08. 2013 | 19:08

JAHA napsal(a):

zasMeňo napsal(a):

JAHA
proč se hádáte ?? Vždyť jde jen o propagandistické mediální hříčky ! Bohužel stejné za časů Goebblesových, stejné i dnes. Cíl stejný, prostředky se mění.

Viete,ONI pocitaju s tym, ze to ludi, ktori maju svoj VLASTNY nazor, TO UNAVI a ODRADI donekonecna im vysvetlovat ich vymyslene a prekrutene veci!!! S tym, SAMOZREJME POCITAJU a je to ICH politika. Ako som ukazal ich hry - vymysliet, reagovat na vymyslene, atd. Lebo bezne, normalne si "slusni" ludia (to slusni nemyslim pejorativne, ale ludi, ktori si myslia, ze NIE JE POTREBNE na takych ludi reagovat) rozmyslia, ci sa pustit do tzv. nezmyselnej debaty s takymito ludmi. NEMYSLITE SI, ze ma to TESI, reagovat na takych ludi!!! ALE, ak NIKTO sa IM NEPOSTAVI, POTOM o rok bude to, co propaguju a hlasaju PRAVDA, lebo NIKTO sa nepostavil PROTI.
NEREAGOVAT - to ne NAJVACSIA CHYBA (hriech) SLUSNYCH ludi!!!

Pekny vecer.
10. 08. 2013 | 19:20

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

už dlouho jsem se tady tak dobře nepobavil.
Nechcete oželet to TV Noe a ještě chvíli vydržet ?
To samé ZasMeňo, co si plete Goebbelse s Bigglesem.

"!!!!!!!!!!! ASGHWBBCS ???? nkgw TLQPX !!!!!!!!!!!!!!!!! (gnyzdl) JSNEPXXX ????
gsmnb HJKLFDS !!!!!!!!

Pekný večer."

:-))))))))))))))))))))))))))))))
10. 08. 2013 | 19:26

JAHA napsal(a):

Ad: zasMeno

Vidite, ani som nevedel, ze tak rychlo zareaguju ti, o ktorych som Vam pisal. A rychlo sa objavil, citujem:
Už Váš památný výkřik pod jiným blogem "neboli ste to vy, knedlíci, kto nám dotiahli na Slovensko komunizmus???!!!!" ukazuje, že cosi s Vámi není v pořádku.

Otazka pre VSETKYCH NORMALNYCH - viete vysledky volieb v roku 1946, poslednych slobodnych!?

http://www.totalita.cz/volby/volby_1946_07.php

Kto zvitazil na Slovensku a AKYM pomerom a KTO v Cesku a AKYM pomerom??? Zavliekli knedlici komunizmus na Slovensko, alebo nie?

Otazka pre vsetkych normalnych.
Po tychto, jasne a lahko dostupnych informacii o infiltracii a NASILNOM presadeni komunizmu na Slovensko Cechmi!!!, na ktorom nemalo (a DODNES NEMA !!! na rozdiel od Ceska - 25 % pre pohrobkov estebakov!!!, u nas 3 %) ZIADNU SANCU - este CHCETE VERIT aspon JEDNEMU slovu nicku Jakelin de Mailly??? A venovat mu tu vasu slusnost, ze budete na jeho podvody reagovat???

Nuz, robte, co chcete. Ja sa budem k takymto ludom spravat, ako som napisal predtym. Nebudem na nich reagovat.
10. 08. 2013 | 19:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaha

Husák, Šmidke, Novomeský - Česi jak poleno.
Máte do daleko do Sučan ?

A teď jak to bylo s tím podrazem na Slováky při vzniku ČSR.

S pozdravem

ONI !!!!!

:-))))))))

PS. ONI je japonsky démon, aby Vás to Jaho nestrašilo, už tak jsou Vaši démoni hrozní.
10. 08. 2013 | 19:45

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

No jo. Vy jste si na Slovensku tak hezky lebedili ve fašismu a oni na Vás z Čech s komunismem.
10. 08. 2013 | 19:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

Pozor, už jste veden jako součást spiknutí ONI :-)))))))))))))))
10. 08. 2013 | 19:56

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

Gustáv Husák, dle Jaha čehúnský knedlík, žádal o připojení Slovenska k SSSR jakožto další svazové republiky.
Ten fašismus byl katolický...ale to tvrdia len ONI.
10. 08. 2013 | 19:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly:

Tak to dneska asi neusnu :)
10. 08. 2013 | 19:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly 10. 08. 2013 | 19:59:

Tak to jsem ani nevěděl, že Gustáv byl přičinlivý.
10. 08. 2013 | 20:01

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

Během SNP poslal Husák, v té době fanatický stalinista, za zády SNR do Moskvy tuto žádost.
10. 08. 2013 | 20:06

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly:

To se JAHA nebude líbit :)
10. 08. 2013 | 20:11

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

To nebude, ale u zpovědi mu svetý otec řekne, že je to čehúnská lož a přikáže mu vyhledávat a pálit všechny knihy a hackovat všechny i-stránky, kde to je černé na bílém.
A kde vůbec je ? Že by už začal ?
Začala s ním být obvyklá legrace, její vrchol jste bohužel prošvihl.
10. 08. 2013 | 20:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly:

Zřejmě míchá další historický koktejl.
10. 08. 2013 | 20:28

čert }:o napsal(a):

JAHA píše:
"A - je potrebne tiez pozerat na realitu cisel, aby to neboli nejake hausnumera. Tak treba zobrat do uvahy i MOR, jeho nasledky fyzicke, ale i psychicke a psychologicke (kazdy v kazdom videl potencialneho nepriatela) a treba brat do uvahy, ze mor sa v rozne velkom rozsahu vyskytoval az do 19. storocia!"
---
Jaho
Kdo nastavil a tu realitu čísel? Historie?
Kde? Jak se k té realitě dostala a kým?
Poslední zákonná poprava upálením na hranici v Evropě
se uskutečnila v roce 1834 v rámci španělské inkvizice!
Já beru do úvahy všechno a věřte že tohle mám načtený
včetně takových odkazů který jste mi dal. Hledat na
internetu umím a tím že mě to zajímá už mám internet
prolezlý a i knihy načtený. A právě proto čím dál víc ve mně
nabývá jistota že mnoho a mnoho procesů nebylo zaznamenáno
a v tichosti vykonáno nebo lživě převedeno právě na nemoci
a hladomor! 300 let!!! Proboha 300 let! Jak to mám napsat jinak?
300 let nesmyslných procesů ve jménu Boha!!! Ve třísetleté době fanatických inkvizitorů sexuálních mrzáků a psychopatů kdy se upalovalo a vraždilo za nic!
Jen za existenci! Tak v tom chaosu obvinění se miliony ztratí jako nic.
Za víc než 300 let není problém v tichosti upálit a vyvraždit počet
lidí velikosti jednoho malinkatýho národa jako je náš.
Je to můj názor a Váš Vám neberu a ani jiným neberu jejich
názor a pohled na tuto neblahou církevní dobu
Hezký večer
10. 08. 2013 | 20:33

JAHA napsal(a):

Ad: Zdenek Brom

Vazeny pedagog!

Takto podavate dejiny prevzatia moci komunistami v republike s nazvom CSR svojim ziakom? Teda - ZIADNU PRAVDU o VYSLEDKOCH volieb v poslednych slobodnych volbach v CSR ich NEUCITE???

Tiez pristup. Radsej budete detom KLAMAT, len aby ste nenasli "ziadnu vinu" na zavlecenie komunizmu do republiky celej a HLAVNE na SLOVENSKO, na Cechoch??? Zavlecenie komunizmu PROTI voli MORAVANOV a SLOVAKOV je JASNA! Pokial ucite CESKE a MORAVSKE deti niecomu INEMU, tak KLAMETE!!! A VIETE, ze KLAMETE!!! Spominat nejakeho Husaka (ktory mimochodom bol v obdobi zavlecenia komunizmu od CECHOV do republiky i na Slovensko po par rokoch v base spolu s napr. greckokatolikmymi biskupmi, to je len iba EPIZODA sialenstva CESKYCH KOMUNISTOV!!!), je trapne a smiesne. Husak mohol skoncit KEDYKOLVEK ako Slansky - co bol, mimochodom JEDINY a NAJVACSI priatel CESKYCH knedlikovskych komunistov. Ale sudruhovia ceski knedlici ho napriek tomu OBESILI. To je ironia dejin - JEDINY priatel tvrdych komunistov - a skoncil na sibenici:-).
P.s. Este keby ste si zistili vysledky hlasovania v Cechach a na Morave- je mozne, ze DNESNY UCITEL NEVIE ODPOVEDAT NICIM INYM, AKO HUSAKOM??? Pricom vysledky volieb su DOSTUPNE!!! To uci sucasnu cesku generaciu? LZI???
Pfuj.
10. 08. 2013 | 20:34

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ćlenové spiknutí ONI:

Předseda:
DAITENGU - šéf lesních démonů s vraním zobákem, žije na Sněžce
Místopředseda:
AOBOZU - modrý mnich, který unáší děti
Pokladník:
DATSUE BA - stará žena, sídlící v podsvětí, která krade oblečení mrtvým duším
Oddělení pro styk s veřejností:
FUTAKUCHI ONNA - dvouústá žena
řadoví členové:
JIKININKI - duch, požírající mrtvé
KOSENJOBI - ohnivé koule, poletující nad bývalými bojišti
MEKURABE - množící se lebky, které otravovaly Tairu Kijomoriho u dvora
SAZAE ONI - slimák, měnící se v ženu
TENOME - duch slepce s očima v dlaních
NURIBOTOKE - zhmotnělá mrtvola v rozkladu s očima vypadávájícíma z důlků
a dalších 50 japonských zrůd, co si nepřejí být jmenovány z důvodu obavy o ztrátu zaměstnání.

Jaho, dnes večer si pro Tebe přijdeme.
10. 08. 2013 | 20:38

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

Nezlobte se, ale na Vaše historické výklady nelze jinak odpovědět.
10. 08. 2013 | 20:40

čert }:o napsal(a):

JAHA
ony se upalovaly i těhotné ženy a malé děti které
nebyly ještě ani součástí tehdejšího světa
a nebyly ani ještě přijaty jako člověk
a vůbec se nepočítaly do lidského počtu!
10. 08. 2013 | 21:02

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jaho,

MOKUMOKUREN, roj lidských očí, mne upozornil, že obviňujete pana Broma z něčeho, co jsem Vám napsal já.
Zároveň Vás upozorňuji, že FUTAKUCHI ONNA již zaslala panu Bromovi oficiální přihlášku do ONI, kde mu bude přiděleno jméno KAPPA, neboť žije ve Vodňanech.
10. 08. 2013 | 21:02

Scarabeus napsal(a):

Jakelin de Mailly, Zdeněk Brom:

Divím se Vám, že se s takovým nevzdělaným ...... (autocenzura), myslím tím diskutujícího používající nick "JAHA", vůbec bavíte, škoda času kvůli takovému ........ (autocenzura) ťukat do klávesnice.
10. 08. 2013 | 21:06

Scarabeus napsal(a):

JAHA:

http://www.youtube.com/watch?v=0g-bvQsFoDo
10. 08. 2013 | 21:07

Jakelin de Mailly napsal(a):

Arigato gozaimasu, Scarabeus-san.

Naše organizace ONI Vám tímto přiděluje čestný titul BASAN - oheň dštící kuřecí příšera.
10. 08. 2013 | 21:11

Luba napsal(a):

Niečo pre JAHA:

Zoznam slovenských národných hrdinov:

Knieža Svätopluk - VelkoMoravák
Ludovít Štúr - vynálezca slovenského národa
Juraj Jánošík - zlodej
Andrej Hlinka - nábožensky fanatik
Josef Tiso - katolický židobijca
Gustáv Husák - komunistický fanatik, na smrtelnej posteli konvertoval ku katolíctvu
Ján Sokol - zlodejský biskup, Husákov spovedník, agent ŠtB - krycie meno: Svätopluk
10. 08. 2013 | 21:28

Jakelin de Mailly napsal(a):

Luba

Vítejte v protislovenském spiknutí japonských démonů ONI /viz JAHA, 19:20/, řízeném z výrobny knedlíků v Praze.
Tímto je Vám přidělen čestný titul UMA NO ASHI - koňská noha, která visí ze stromu a kope okolojdoucí.
Pokud se Vám jméno nelíbí, nabídneme Vám jiné.
10. 08. 2013 | 21:38

JAHA napsal(a):

Pred chvilou som dopozeral na CT nejaky dokument o rozdeleni CSFR rokoch 1992-1993. Normalna zabava??? (PREDPOKLADAM, ze je to IBA repriza z davnejsich casov:-))
Jediny normalny clovek, ktory hovoril pravdu, bola predstavitelka (nepamatam si jej meno, ale davam jej palec hore, najdem si ju:-)) snahy Moravakov o svoju samostatnu identitu. VSETCI CESKI KOMENTATORI, prizvani POLITICI...boli taki trapni, ze PREKONALI i najvacsieho PROTISLOVENSKEHO sovinistu a zlodeja pred rozdelenim republiky, Stranskeho. Napr. CESKI komentator sa snazil ZOSMIESNT obhajkynu MOravskej identity tym, ze AKO sa lisia od CECHOV. Ked mu odpovelala, ze vlastne VO VSETKOM (VYMENOVALA TO!), tak cesky tajtrlicky redaktor skusal nieco ine. Akoze - ake bude hlavne mesto Moravy. Odpovedala JEDNOZNACNE, CO RESPEKTUJEME a FANDIME tomu vsetci Slovaci - ze OLOMOUC. A na to, poctivy PEPIK, zacal - a co Brno, a co...
NIKTO sa PRITOM ANI NAZNAKOM nepozastavil na tym, ze jeden Z HLAVNYCH atributov Ceska - zastava - je UKRADNUTA, CESKOSLOVENSKAAAA, pritom Cechmi v zakone podpisana, ze NEBUDE POUZITA!!! NIKOHO nezaujimalo, ze jeden z prvych krokov samostatneho Ceska bol PODVOD, NERESPEKTOVANIE PODPISANEHO ZAKONA z roku 1992, ze ZIADNE!!! znaky a symboly zanikajucej republiky NEPOUZIJE ZIADNA z NASTUPOUJUCICH REPUBLIK. Inac, Cechom NEVADI DALSI PODVOD tykajuci sa vztahov Cechov a Slovakov pri vzniku republiky!!!(po udalostiach pri vzniku republiky v roku 1918).

No a super je sucasne vysielanie na CT24:-), ktore nasledovalo hned po tom.

Ukrajina vyhlasila BANDERU za HRDINU Ukrajiny a Cesi - hadajte, co robia na totalne propagantistickej relacii - historia.cs (u mna jednoznacne histeria.cz) vrteti chvostem:-) - predpokladam, ze je to tiez nejaky prispevok k teme spred par rokov dozadu.

Co chcem tym povedat?

NAJNOVSIE CT 24, DNES, v sobotu, 10. 8. 2013 toto vysiela.
Gratulujem - hlavne, Drtinovu na dalsich poslat do...
10. 08. 2013 | 21:38

Luba napsal(a):

Vlado Mečiar - boxer
10. 08. 2013 | 21:39

JAHA napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

Nezlobte se, ale na Vaše historické výklady nelze jinak odpovědět.
10. 08. 2013 | 20:40

Vy NAOZAJ ZATAJUJETE CESKYM DETOM VYSLEDKY VOLIEB v roku 1946 a pokladate to ZA NORMALNE a OSPRAVEDLNITELNE???
10. 08. 2013 | 21:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ján Slota - tankista
10. 08. 2013 | 21:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

Rytmus - slovenský národní umělec, žijící tč. v Praze
10. 08. 2013 | 21:43

Jakelin de Mailly napsal(a):

Dara Rolins - slovenská národní umělkyně, žijící tč. kvůli slovenskému jazykovému zákonu v Praze
10. 08. 2013 | 21:44

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

Nezatajuji. Stejně jako nezatajuji slovenskou kolaboraci s nacisty, aktivní slovesnkou účast na vyvražďování Židů a účast slovesnkých vojáků na bojích po boku Wehrmacht.
10. 08. 2013 | 21:45

Luba napsal(a):

Dežo Lakatoš - slovenský vyslanec v ČR
10. 08. 2013 | 21:49

Jakelin de Mailly napsal(a):

Luba

:-))))))))))))))))))))))))))))))))
10. 08. 2013 | 21:50

Jáchym napsal(a):

Eh,
je tu ZASE nějak najaháno.
Prosimvás, tak už mu někdo dejte dudlík, dejte ho vyčůrat a vyprávějte mu jeho oblíbenou pohádku, že všechny živočišné druhy vznikly reverzní evolucí z praslováka, prvního hominida na této planetě a okolí.

I opice se vyvinuly z praslováka, postupnou reverzní evolucí z něj posléze vznikly ovádi,měňavky, škrkavky a jiné méně vyvinuté formy života.

Praslovák sám je starší než Vesmír a stvořil jej Prapraslovák, zvaný JAHAHA.
10. 08. 2013 | 21:53

JAHA napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

No jo. Vy jste si na Slovensku tak hezky lebedili ve fašismu a oni na Vás z Čech s komunismem.

Vy ste VRAJ UCITEL???

Viete, ze sa bavime o ROKU 1946??? Kto si kde lebedil??? Pokial su tak trapni tzv. ucitelia v Cesku vo VACSINE, a vyzera to tak, ze ZATIAL som NORMALNE (s prihliadnutim na historicke skutocnosti) UVAZUJUCEHO, SCITANEHO UCITELA zatial nezaznamenal (myslel som si to doteraz o Vas), tak ZBOHOM ceska mladez vo svete:-).
VSETCI, ktori vedia CITAT a pouzivat sucasne moderne prostriedky komunikacie - sa vam VYSMEJU - nakoniec, ako viem, uz to robia, POUCENI samostatnym rozmyslanim o Slovensku:-). Vacsina, ked pridu Slovaci a cudzinci ich pocuju - pytaju sa - ceko, ceko a divaju sa podozrievavo (hlavne, ci nie su niekde poskryvane pastety). A ked povedia Slovaci - no, no, (predtym, par rokov si mysleli, ze je dobre povedat na tuto otazku yes, ale POUCILI SA:)), Slovak, Slovaci - tak to je IHNED kamaratstvo. Dokonca som pocul, ze Cesi uz radsej v zahranici hovoria, ze nie su ceko, ale slovak:-)

Jirasek, Nejedly... - ucitel deti v 21. storoci!!!
10. 08. 2013 | 21:57

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jáchym

Naše nestvůrná jakuza, kterou vymyslela obrazotvornost JAHY, Vám tímto uděluje čestný titul HEIKE GANI - krab s lidskou tváří, duch samuraje zabitého v námořní bitvě u Dan no Ura.
Pokud se Vám nelíbí, přidělíme Vám jiné.
10. 08. 2013 | 21:57

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

O českou mládež ve světě strach nemějte. Spíš se zamyslete nad tím, proč tolik slovenských studentů jezdí studovat raději na university do ČR. Možná to bude přínosnější.
10. 08. 2013 | 22:01

Luba napsal(a):

Jáchyme,
nedělejte si srandu!

Je vědecky dokázáno, že onen slavný kupec, zvítězivší v čele Slovanstva nad praotcem Germánem u Vogastisburku nebyl Frank, ale hrdinný a neohrožený Slovák Samo!

Samo byl z Prešpurku.
10. 08. 2013 | 22:03

Jakelin de Mailly napsal(a):

JAHO,

pro Vašeho Boha, běžte už raději chrápat, leze z Vás čím dál větší hrůza a zoufalství.
Jako vždy nedalo moc práce, abyste ukázal to pravé JAHjá.
Styďte se, člověče.
10. 08. 2013 | 22:03

JAHA napsal(a):

Ad: Jachym

Na PRAVDU - (k som nieco napisal nepravdive - pomenujte to PRESNE co a kedy) ste schpny vypotit len tolko???

Jáchym napsal(a):

Eh,
je tu ZASE nějak najaháno.
Prosimvás, tak už mu někdo dejte dudlík, dejte ho vyčůrat a vyprávějte mu jeho oblíbenou pohádku, že všechny živočišné druhy vznikly reverzní evolucí z praslováka, prvního hominida na této planetě a okolí.

I opice se vyvinuly z praslováka, postupnou reverzní evolucí z něj posléze vznikly ovádi,měňavky, škrkavky a jiné méně vyvinuté formy života.

Praslovák sám je starší než Vesmír a stvořil jej Prapraslovák, zvaný JAHAHA.

LEN TAKEJ OPICEJ REPLIKY ste schopny??? NIC z vlastnej hlavy? Nic, co by malo myslienku, suvislost, hlavu a patu???

Ale NECUDUJEM sa Vam. Zopar poslednych reakcii ukazalo, co ste v podstate zac, vo svojich myslienkovych pochodoch. VELMI POUCNE z TAKMER vsetkych poslednych ceskych prispevkoch:-). A som rad, naozaj. Viem, na koho ma zmysel reagovat (pouziva svoj mozog na ARGUMENTACIU), a na koho nie.
10. 08. 2013 | 22:08

JAHA napsal(a):

čert }:o napsal(a):

JAHA
ony se upalovaly i těhotné ženy a malé děti které
nebyly ještě ani součástí tehdejšího světa
a nebyly ani ještě přijaty jako člověk
a vůbec se nepočítaly do lidského počtu!

Viete, kolko "demokraticka, humanitna..." spolocnost zabija rocne nenarodene deti, ktore sa nemozu branit LEN V CESKU?!!!
Napr. - keby tzv. "prerusili" (vieme, ze ten termin JE PODVOD, NIC sa NEPRERUSI, ale UKONCI!!!) tehotenstvo s Vami, Bromom, Jakelinom..., mnou, Stejskalom... - PRECO NIE? - KTO by tu teraz diskutoval o "milionoch" cirkevnych obeti?
Viem, ze Vy sa nad tam aspon zamyslite.
10. 08. 2013 | 22:18

Luba napsal(a):

Apropós ...
S tím Slovenskem jsme udělali chybu.

Měli jsme se spojit raději se Slovinskem a Felvidék nechat Uhrům.

Českoslovinsko! Českoslovenija!
10. 08. 2013 | 22:18

Scarabeus napsal(a):

Ján Slota - nejblbější poslanec a primátor města(Žiliny) na světě, naštěstí už bývalý, protože i 5% nejméně inteligentních voličů na Slovensku, s trvalým bydlištěm nejčastěji v Žilině, výše uvedená skutečnost, po mnoha letech, konečně došla.
http://www.youtube.com/watch?v=XPnBfqKbDc8
http://www.youtube.com/watch?v=VMRP8IpV1dg
http://www.youtube.com/watch?v=t7Q8iyBE6CI
http://www.youtube.com/watch?v=nrE0XqC63io
10. 08. 2013 | 22:22

JAHA napsal(a):

Ad: Luba, Scarabeus
Tiez ste neodolali pokuseniu sa strapnovat postupne prispevkami, ktore, len Vy viete ako, suvisia s diskusiou ?
Z vlastnej hlavy NIC?

Len sa ukazujte. Dobre vediet nieco o vasom obzore:-).
10. 08. 2013 | 22:24

Jakelin de Mailly napsal(a):

Upozorňuji diskutující, aby mírnili vášně, než sem vkročí mocný JISHIN NAMAZU, který způsobuje zemětřesení a tsunami.
Bylo by škoda, aby tento Jahův památník, který si zde dnes vybudoval, byl postižen mazáním.
10. 08. 2013 | 22:25

JAHA napsal(a):

Ad: scarabeus

Je to Vasa rodina, ze mu davate taky priestor?

Na Slovensku totiz, na rozdiel od 25 % (najmenej)estebackych komunistov v Cesku, ktori maju vasu podporu, on, ani jeho BYVALA strana (nepredpokladam, ze ste informovani, ked Jirasek je Vasim vzorom historickych skutocnosti, ze bol vyluceny zo SNS) sa pomaly ani neobjavuje v prieskumoch. Tak ako sesterska strana vasich oblubenych komunistov na Slovensku - KSS. Maju zhruba rovnake preferencie - teda takmer ziadne.

Ale veselo uvadzajte ich predstavitelov. Aspon na Slovaensku vidime, (co inac vacsinou vieme:-)) aki ste, s prepacenim, ale inac sa to neda napisat, HLUPI a NEINFORMOVANI uz desiatky rokov o realite najblizsich susedov. Co potom mozete vediet o zemepisne a casovo vzdialenejsich REALITACH, ze:-).
10. 08. 2013 | 22:33

Jáchym napsal(a):

Luba napsal(a):
Apropós ...
S tím Slovenskem jsme udělali chybu.
Měli jsme se spojit raději se Slovinskem a Felvidék nechat Uhrům.
Českoslovinsko! Českoslovenija!
***********************************
Lubo, já bych se radši spojil s Novým Zélandem.
My Slované mi nějak lezem na nervy....(uááá)
10. 08. 2013 | 22:35

Luba napsal(a):

Jáchyme,
ale já bych se přece jen radši spojil se Slovinkou, než s Novou Zélanďankou. Zaoceánské styky ... to prostě není ono.

Když se spojíte s něčím hodně exotickým, dopadnete jako Klaus. Ten si vzal slovanskou Uhorku, a jak dopad!
10. 08. 2013 | 22:55

JAHA napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

O českou mládež ve světě strach nemějte. Spíš se zamyslete nad tím, proč tolik slovenských studentů jezdí studovat raději na university do ČR. Možná to bude přínosnější.

To vie kazdy, i v Cesku:-). Jednoduchsie sa dostane na vysoku skolu a lepsie sa uplatni, pretoze "prechci" inych uchadzacov, prevazde, samozrejme, domacich.

P. S. S dcerou som bol pred rokmi (dnes ma vyse 30) na prijimacky v Prahe, Zline a 2 x v Bratislave. Zlin sme stihali (Batovu, velmi kvalitnu,podciarkujem!) univerzitu tak tak, cestou z Trencina do Zlina dcera BLUVALA - neznasala cestu autobusom, az mi pomohla jedna ceska zena, lebo ja som uz nemal sacky na jej zvratky. Isla rovno na skusky. Podvecer sme mali spoj spat, potom az na druhy den. Okolo piatej poobede som vosiel do auly, kde jej skupina robila skusky a jednoducho som uu odtial zobral, lebo mi povedala, ze uz 10 min (z 30 povolenych) ma urobene testy z nemciny, ale nie si je ista. Kaslal som na to a isli sme domov do Presova. Co si myslite, na ktore skoly bola prijata a kolka v poradi?
Mohli sme si vyberat:-). Bola i v Rakusku a USA.

Chcete este nieco poznamenat k tomu, ze SCHOPNI ludia chodia studovat do zahranicia (nemyslite si, ze len do Ceska, syn studoval vo Francuzsku:-)) a neschopni sa vybavuju na blogoch ACZ s hlupymi otazkami.

P. S. 2 - Syn bol v Aix en Provence
Aix je velké univerzitní město s více než 40 000 studenty. Université de Provence Aix – Marseille I Hlavní obory -humanitní vědy, matematika, fyzika, chemie, přírodní vědy Université d'Aix – Marseille II Hlavní obory – Matematika, informatika, fyzika, chemie, biologie, oceánologie, ekologie, mechanika kapalin a plynů, lékařství, farmacie a stomatologie, ekonomie Université d'Aix – Marseille III Hlavní obory – Věda a technika : organická chemie, fyzika, přírodověda, geologie, fyziologie, neurofyziologie, mechanika, matematika, foto-elektrika Sociální vědy : právo, ekonomie, politologie, správa a řízení, urbanismus Institut politických věd.
Ale bol i v USA a Kolumbii.

Staci, ucitelu novych ceskych nadeji?
(Ja po precitani Vasich prispevkov by som ihned svoje decko z Vasej skoly odhlasil. Chcel by som totiz, aby malo PREHLAD o svete, slobodne rozmyslanie a nie nazory zadobaneho cloveka).
10. 08. 2013 | 22:56

Luba napsal(a):

JAHA
naštěstí píše jakousi nečitelnou haťmatilkou, a tak nás nikterak neruší :)

JAHA-výhodou je právě ta nečitelnost.
Kdo je zde nečitelný, je i nesmazatelný.
10. 08. 2013 | 23:07

Jáchym napsal(a):

Lubo,
dám na Vás.
Uhorská uhorka je lepší než zélandské zélí.
10. 08. 2013 | 23:10

Jakelin de Mailly napsal(a):

Luba

zažil jsem hodně, ale toto je nářez :-)))))
Nejsmutnější je, že tam vůbec není sebereflexe, takže mu nic nedochází.
10. 08. 2013 | 23:11

Jáchym napsal(a):

Nejsmutnější je, že tam vůbec není sebereflexe, takže mu nic nedochází.
10. 08. 2013 | 23:11
************************
Já tu nic smutného nevidím ... :-))
10. 08. 2013 | 23:19

JAHA napsal(a):

No, Luba, Vy ste to vystihol za vstekych prispievatelov, ktori NEMALI NIC k veci, ziadnu vlastnu myslienku. A je to aj pekny zaver diskusie s Vami a Vam podobnych:-).

Takze dovi, objednajte si specialne pre Vas slovenske noviny. Na Slovensku su ceske BEZNE v stankoch. A BEZNE su ceske relacie, dokonca i rozpravky pre deti po cesky.

P. S. Samozrejme, sem tam sa objavia "revolucne" nazory podobne ceskej zadobanej kotlinky - vstko prekladat do slovenciny. Ale, chvalabohu, 90 % Slovakov je normalnych a relacie a i rozpravky pre deti v ceskom jazyku im nevadia a podobne navrhy nepresli a verim, ze dnes uz neprejdu. Propagatori "na Slovensku po slovensky" su u nas marginalna particka, na rozdiel od kotlinky - vsetko ceske je jedinecne a pravdive:-).

Dakujem vstkym za debatu. Ziskal som dalsie zaujimave poznatky. Na tomto blogu - dovi:-).
10. 08. 2013 | 23:21

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jáchym

Jistě, bylo to myšleno tak, že...je mi ho trochu líto :-)
Ale dělá svému národu čest, měli by ho jmenovat místo výše zmíněného Deža Lakatoše velvyslancem zde.
On nás má tak rád !
Určitě by nás i napravil.
10. 08. 2013 | 23:23

Jakelin de Mailly napsal(a):

JAHA

Též Vám děkuji za osvětu !
A posviťte si před spaním do zahrady.
TSURUBE OTOSHI hlásil, že už leze na strom.
Dovi !
10. 08. 2013 | 23:28

Luba napsal(a):

Balada o horúčave
(napísal: Samo Ťava-Chalúpka)

Úhor bílý, pole sílí
povídala si Uhorka
s Uhorákom u horka.

Aj,
zasa ta vedra!
Je nám treba vedra.

"Joj,
to bola morka!"
skríkla Uhorka.
Prejela ju Uhorova
motorka.

Tá morka,
bola zblblá z horka,
neuhla mu
ztuhla.

Čo bolo, to bolo.
Terazky som magorom.
10. 08. 2013 | 23:28

Jáchym napsal(a):

:-)) Luba,
už som ten čudný dialekt Podtatranských Uhrov naozaj zabudol.
Mimochodom - vraj dosiaľ žijú kadesi v Európe. Je to aj na mape ?
10. 08. 2013 | 23:45

Okuribito napsal(a):

Myslím, že Čehún zanesl na Slovač JAHOVOWI kromě komunismu i kapavku a jiné pohromy, včetně pojídaní pokrmů příborem.
MOR HO ČEHÚNA!
Kde jen mohl Pišta bejt, kdyby nebylo těch zatracenejch učitelských z Čech za První republiky.

Ale jinak bude bránit Jahjá Chána do roztrhání těla. Jeho…přirozeně.
Je to souvěrec, spolupapeženec, ať si to tak nebere, kdybych přišel do herny v Boru, kde je to samý rodilý Košičan, dopadl bych hůř.

Maxík bude mít zamotanou hlavu.
Těch spiknutí je na jednoho moc. Už nestíhá. Ještě do toho vstoupilo spiknutí Japlek z Kjóta.Prase aby se v tom vyznalo. Jedna spiklenecká odnož je ve Vodňanech. Vede ji ONIBABA Brom. Z učitelských nic dobrýho nekouká. Floydi to věděli. I Paul Simon s Kodachrome.

Myslím, že to chce návrat ke kořenům.
Někdy by malé autodafé čarodejnic a rohatých neškodilo. Violku bych vynechal. Sice to má v hlavě pomotané , v peněžence fotku Vissarionoviče, ale jinak je hodná. Matka země je na hraně, ale asi by blbě hořela. Žluč blbě hoří.
Brazilce já taky rád. Zvláště Neymara.

Chtělo by to ovšem inovovat.
Ekoautodafé na plyn. Mountfield prodává takové grily. I s poklopem. Ve slevě, no nekup to.
Atheistům bych udělal to, co Bořivojovi. Misku s kuřaty collonela Sanderse na zem.

Embéčku přinese blog Ježíšek, když se bude modlit a činit pokání. Pak bude troubit svá zelená moudra naplno.
Nějak je tady-výjimečně- málo flusstrátů co se zasekli u Jiráska.
Pan Arcibiskup má odvahu jako biblický Daniel.
Sice je to tady Jako v Přeletu po lobotomii, ale to je přímo ráj pro sedláčkovský narativní diskurs.

Pane pojďte budeme si povídat. Vy budete mašinka a já se povozím, vy budete žáček a já učitel.
Kde je vůbec Hořejší? Jak to, že si nechal takové thema vyfouknout?
10. 08. 2013 | 23:52

Jakelin de Mailly napsal(a):

Jáchym

Vy nečítatě slovenské noviny ?
Vraj vo Felvidéke sú čehúnske bežné.
Aj české reklamy vraj už nedabujú do felvidéčiny, ako kedysi, keď to robili aj s ukážkami s filmov.
Felvidéčata rozumejú vraj bežně čehúnským rozprávkam.
10. 08. 2013 | 23:54

Lubčinturčin napsal(a):

Vítaj, mužu, vitaj že mi,
v tej uhorskej krásnej zemi!
Či sa dobre vám vodilo?
Či vám šťastie poslúžilo?"

„Dobre, dobre sme chodili:
Maďarov sme si podbili,
a Slováci sa nedali,
preto sme ich zrabovali.
10. 08. 2013 | 23:56

Jáchym napsal(a):

Okuribito napsal(a)....
*******************
Pepo Řepo, vítejte !
Mně už se tak stýskalo...
11. 08. 2013 | 00:00

jako slunečnice každým dnem napsal(a):

Do Aix en Provence bych nepustil ani svého čokla.
Jeden tam přišel o ucho.
11. 08. 2013 | 00:01

Jakelin de Mailly napsal(a):

Josefu-sama

Pan Brom je KAPPA. Kappa potřebuje vodu.
ONIBABA je Zora Hesová.
11. 08. 2013 | 00:03

Jakelin de Mailly napsal(a):

Josefu-sama

To Aix-Provence zkopčil z netu, je to tam jasně vidět.
11. 08. 2013 | 00:04

Luba napsal(a):

Duka a Tuka

Svätý Vojtech a svätý Dominik
varili si doma klíh.
Bol to klíh z diablových kopít?
Bude dajaký dopyt?

Kto sa to pýta?
Pravdaže bude:
Akože chúďa vyzerá chude.

To veru katolíkom
nebude.

Chúďa rebrá má vystúplé
a brucho libovo prepadlé,
oj, aký to hriešnik
čo mu duchovná potrava
nepadne!

Predsa:
Čím viac viery,
tím vetšie miery!

Kolik tuku má Duka
a koľko tuku mal Tuka?
11. 08. 2013 | 00:05

Jáchym napsal(a):

"Cvokhaus srdce mého bez Řepy je jako mlýn bez vody"
(J.A.Komenský)
11. 08. 2013 | 00:08

Jáchym napsal(a):

Luba 00:05
:-))
Ještě chybí Skeptický.
11. 08. 2013 | 00:12

Luba napsal(a):

Možná přijde i Kozina ...
11. 08. 2013 | 00:16

vtip o Řepe napsal(a):

zišli sa raz hovorka vevrka a tobolka
aby reč nestala spiatala sa stara
neviš hrzaňa moja mila
kde je Ŕepa Pepa
liška v pušti od tubruku
to je ten čo nas mal strašne rád
dopitoval sa hovorka
ano odpovedala tobolka
viš pepu sme zmenili odpodlahy
dodali sme mu more odvahy
preto stopuje naš čingadžguk
terazky oslintal Slovakov ako skunks
11. 08. 2013 | 00:19

znám jednu dívku ta má duca tti napsal(a):

Buďte na pana arcibiskupa hodní nebo vás budeme-my papeženci-chodit strašit. Nemá to v misijní zemi-plné pohanů-lehké.
Asi jako misionář, když přijel mezi křováky.
Riziko, že ho sežerete je veliké.
11. 08. 2013 | 00:21

Luba napsal(a):

Ducatý,
tak Duka je ten známý misionář - vynálezce misionářské polohy?

Pak tedy nechápu, proč se paktuje s vyznavači análních radovánek. Církevní anály nic takového nedoporučují.
11. 08. 2013 | 00:28

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

No tak jste nám popsal, jak jste svoji dceru vnucoval celému světu. Původní otázka ovšem zůstává: Proč to děláte, když Slovensko je tak dokonalé?

Ale pokud jste z Prešova, pak už mnohé chápu.
11. 08. 2013 | 09:29

Jáchym napsal(a):

Pepo, 00:21
občas připouštím, že je SNAD i možné, že ty dva hrbolky na Dukově hlavě nejsou pučící ďabelské rohy, ale boule po zásahu mraženými karbanátky Adama Procházky.

Snad na něj bude mít zušlechťující vliv bratrská a nerozborná spolupráce s tržním křesťanem non plus ultra - Miloslavem Kalouskem, kterého, ach, oba tak bezmezně obdivujeme.
11. 08. 2013 | 09:33

Viola napsal(a):

Okuribito

Chtěla bych vysvětlení. To jenom proto, že jsem ráda, že jsem na světě a na světě jsem proto, že Stalin vyhrál válku. Ale mohla bych napsat, že jsem na světě i díky Hitlerovi paradoxně, protože cesty Páně jsou absolutně nevyzpytatelné.
11. 08. 2013 | 11:20

čert }:o napsal(a):

JAHA napsal(a):
Viete, kolko "demokraticka, humanitna..." spolocnost zabija rocne nenarodene deti, ktore sa nemozu branit LEN V CESKU?!!!
Napr. - keby tzv. "prerusili" (vieme, ze ten termin JE PODVOD, NIC sa NEPRERUSI, ale UKONCI!!!) tehotenstvo s Vami, Bromom, Jakelinom..., mnou, Stejskalom... - PRECO NIE? - KTO by tu teraz diskutoval o "milionoch" cirkevnych obeti?
Viem, ze Vy sa nad tam aspon zamyslite.
10. 08. 2013 | 22:18
---
Jaha
nezlobte se ale argumentovat tímto a vnucovat
mi pocit viny za všechno zlo světa je
trochu nevkusné a navíc to mám už za sebou
a věřte že to bylo hodně náročné období kdy
si moje mysl pohrávala s myšlenkou odchodu
a nebýt dětí tak to vzdám!
Myslíte si že mě netrápí dnešní svět? Trápí.
Tak to kompenzuji způsobem sobě vlastním
a podporou dětských domovů či adopcí na dálku.
Co Vy Jaha taky to nějak podporujete nebo jen
o tom mluvíte a druhým vědomky či nevědomky
vkládáte pocit viny?
A máte pravdu kdo by teď diskutoval
o milionech církevních obětí.
Dojdu se za Vás pomodlit k pražskému Jezulátku
A díky trošku jste mi dal zase jiný pohled na Vás.
Ale to neznamená že se zlobím nebo že mám vztek
nebo že mě přepadá jiná negativní emoce. Ne.
Pouze se zase otevřely další dveře k poznámí
protože jak tvrdíte - čert nikdy nespí ;o)
Heký den a těším se na lepší a vyspělejší diskuzi
a zdravím Vás i ostatní =o)
----
Jinak je mi líto že tato diskuze se zvrtla v osobní
útoky a hledá se virtuální oběť.
11. 08. 2013 | 11:21

čert }:o napsal(a):

Viola
víte co? jděte už k šípku s tím Stalinem!!!!!
Tfuj tajbl tohle tady psát považuji za porušení
kodexu diskutujících i kodexu lidství!!!!
11. 08. 2013 | 11:25

Jakelin de Mailly napsal(a):

Zdeněk Brom

Pane Brom, to je zbytečné. Viděl jste sám a jasně, jak mu Gustávova aktivita z r. 1944 zavřela vůči mé osobě nevymáchaná ústa, a to do té míry, že z Husáka místo mne obvinil Vás a ještě úplně v jiném kontextu.
Chorobný nacionalismus ve své typické podobě.
Nebohá dcera jistě celou cestu do odporné ČR zvracela už jen proto, že od narození musela poslouchat Jahovy životní filosofie.

Viola

Psal jsem Vám už včera, že s tím báťuškou Stalinem nemáte pravdu.
11. 08. 2013 | 11:39

Jáchym napsal(a):

Čerte, 11:25
politické korektnosti se Vám zachtělo ?
Problém je, že Stalin(ova vojska) opravdu (spolu)vyhrál(a) druhou světovou, a to nikoli nepodstatnou měrou.
Pokud Vás to irituje, řekněte si s Vaším kolegou Mefistem:

Té síly díl jsem já:
Chtíc páchat zlo - vždy dobro vykoná...
11. 08. 2013 | 11:41

Viola napsal(a):

čerte

já jsem s tím nezačala, zcela nesmyslně to nadhodil santa a vy jste se přidal se Stalinem. Stalin se do této diskuze nehodí, ten by měl být pro jiný blog.
Tady máme meditovat o víře a Bohu. Ovšem k tomu meditování se nehodí ani čerti, nechtěl byste se vrátit k nějakému lepšímu jménu?
11. 08. 2013 | 11:46

Viola napsal(a):

Jakelin de Mailly

Také i pro vás, Stalin se tu nehodí a nejlepší by bylo kdybychom si nechali v tomto bodě své dílčí pravdy.
11. 08. 2013 | 11:49

Viola napsal(a):

dobré téma je : jak daleko je od cti k lásce?

Milují muži ženy pro jejich čest? :-))) a milují ženy muže pro jejich čest?
11. 08. 2013 | 11:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Jakelin de Mailly:

Je to takový prapodivný stav rozpolcenosti duše. Česká republika je pro něj obraz všeho špatného, ale vnucuje se na české stránky, dceru sám a dobrovolně tlačí do ČR, přestože by se mu tady mohla přece tak snadno nakazit.

Je dost možné, že v tom autobuse nezvracela dcera sama.
11. 08. 2013 | 11:55

Viola napsal(a):

Nebo milují rodiče své děti pro jejich čest? :-)))
11. 08. 2013 | 11:58

Viola napsal(a):

Zdeňku Brome

cestovat autobusem dlouhé hodiny a na zkoušky, to opravdu zamává se žaludkem. Tréma a natřásání v autobuse a ještě se Slovenska, kde jsou serpentýny a nahoru a dolů, to málokomu udělá dobře. Důležité je, že dcera pana JAHY vystudovala a má se zřejmě ksvětu.
11. 08. 2013 | 12:02

fafnir napsal(a):

lidé neblbnětež
kam jste se dostali pod článkem o setkání katolické mládeže v Brazilii.Nacionalismus jak vyšitý,podotýkám oboustraně,a k tomu atheisti + rudoši neodolají si kopnout do katolíků.Ještě mi k dokonalosti diskuse chybí odkazy na Bílou Horu.U některých nicků,celkem očekávané,u jiných jindy rozumných je mi hořko.
11. 08. 2013 | 12:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Viola:

Ke Stalinovi jen několik poznámek:

Ještě před vypuknutím II. WW Stalin a Hitler uzavřeli dohodu o neútočení a v neoficiálních dodatcích se dohodli na rozdělení Polska.

1.9. 1939 se považuje za oficiální začátek II. WW. V ten den napadlo nacionálně socialistické Německo Polsko. Nebylo ale samo. Záhy se k agresi proti Polsku přidal Stalin a (speciálně pro JAHU) i Slovensko. Západní spojenci naopak vyhlásili nacionálně socialistickému Německu válku, ale nebyli schopni pomoci.

Nacionálně socialistické Německo okupovalo postupně část Evropy za přihlížení Stalina, který dodržoval vzájemnou dohodu s Hitlerem do 22. června 1941. Teprve potom Stalin mění politiku vůči Hitlerovi.

Je třeba vzít v potaz i přepadení Finska SSSR v listopadu 1939.
11. 08. 2013 | 12:14

fafnir napsal(a):

Violo
kdy jste naposledy jela z Prsšova do Prahy?On už pod Bradlom vede tunel,a celkem jejich dálnice je v lepším stavu než ta naše.Nejvíc s vaším žaludkem zamává ta na vysočině.
11. 08. 2013 | 12:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Viola:

JAHA by měl ovšem vystlit, proč svou dceru dobrovolně tlačil do země "knedlíků".
11. 08. 2013 | 12:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola, Jáchym

Stalinova vojska byla jedním z vítězů 2. sv. v.
Na vitězství rozhodně neměla monopol, jak je to zde předkládáno.
Válku nevyhrávají jen vojáci a zbraně.
Máte představu, kolik bylo do SSSR dodáno potravin, surovin, materiálu a zbraní ?
Víte něco o OPERATION POINTBLANK, která rozvrátila německé hospodářství a vyčerpala Luftwaffe ?
A co tažení v Africe, Itálii a poté na západě, které vázaly a vyčerpávaly německé síly ?
Co bitva o Atlantik, která znamenala výrazný odklon materiálu a mužů do U-boot Waffe ?
Atd atd.
Ano, SSSR se rozhodujícím podílem zasloužil o vítězství nad Německem.
Sám by to však nedokázal.
A už vůbec na tom nemá rozhodující zásluhu Stalin.
Pokud byste totiž blíže znali fakta, věděli byste, že dokud Stalin velel, byla to samá katastrofa /Kyjev, Umaň, Vjazma..../ a až zmoudřel a předal velení STAVCE a od té doby vydával pouze direktivy či hecoval velitele /viz Žukov vs. Koněv, Berlínská operace/. U Hitlera to bylo naopak, Němci vítězili, dokud velela generalita, Hitler pak uzurpoval velení a bylo vymalováno.
Stalin nevyhrál válku. Válku vyhrál prostý ruský voják, řízený stále schopnější generalitou a to vše bylo MOCNĚ podporováno ze západu - potraviny, ošacení, kolejnice, dopravní prostředky, zbraně, léčiva, dokonce i cigarety Camel.
11. 08. 2013 | 12:19

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pane fafnire,

jste inteligentní a vzdělaný muž.
Tudíž musíte uznat, že co zde předvedl JAHA, ať je to Váš druh ve víře či ne, není normální.
Včetně spiknutí ONI, včetně, jak píše pan Brom, nadávání - a ne zrovna se servítkami na vše české na českém serveru, který vytrvale oblažuje svou přítomností, včetně pokusů snížit počet obětí inkvizice morovými ranami.
Nakonec do toho zamotá potraty a ve finále nikdo z knedlíků ničemu nerozumí a dovi.
Hm ?

Hezkou neděli přeji.
11. 08. 2013 | 12:27

fafnir napsal(a):

Jakelin de Mailly
já bych řekl,je to moje mínění,že na blbé příspěvky je nesmysl blbě reagovat.Já vím,ono to svádí si zaštengrovat.Jen je dlužno dodati,že blbý příspěvek nemá s vírou co dělat,ať je to katolík, atheista nebo třeba Šintó.Víru komunistickou do toho nepočítám,tam je blbost axiom.
Blbostí a vlastenčením,nikoli vlastenectvím,se rozpadlo Československo,relativně úspešná a vzájemně se doplňující a nemalaá země v kontextu Evropy.Ostatně na to bohužel dojelo i Rakousko Uhersko.Středoevropská velmoc,která ležela v oku,jak Anglii,Francii,tak zejména Německu a Rusku,které se odedávna toužili o zdejší prostor poprat.A také nutno dodati,že kýčovité nadávání a tvrzení jak jsme pod Rakouskem trpěli je historicky blbost.Byli jsme nejrozvinutější a obchodně i životní úrovní nejvyspělejší zemí Monarchie.Němci to pochopili a svých 25 států a státečků sjednotili,a stali se velmocí.My se tady blbě štengrujeme,a čekám kdy nějaký blb vyhlásí odtržení Moravy,aby s námi okolí ještě lépe cvičilo.
Já vím,to moje expozé je poněkud of topic,ale to bohužel tato diskuse většiou.
11. 08. 2013 | 12:55

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pane fafnire,

v něčem máte pravdu, něco je sporné, bylo by to na dlouhou diskuzi.
Nick JAHA si zde zavařil, jako obvykle sám, a tímto končím toto téma.
Jdu pracovat na studii o divizi HJ, slíbil jsem to panu Jemnickému.
Ještě jednou přeji hezkou neděli.
11. 08. 2013 | 13:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy