Rudý prapor ve vysílání ČRo

29. 10. 2013 | 14:00
Přečteno 28181 krát
„Vím, že ono zákonné opatření chce vlastně potvrdit rozhodnutí soudruha Klementa Gottwalda. Já už dva roky upozorňuji, že v této zemi nás někteří lidé chtějí připravit o všechnu svobodu a demokracii, kterou jsme si vytrpěli a vybojovali. Pokud přijme naše společnost toto opatření, budu vědět, že nežiji v demokratickém státě, protože neplatí ani právní řád, ani žádné zásady a vracíme se pod rudé prapory se srpem a kladivem!“

Tato pasáž z rozhlasového rozhovoru (od 22. minuty) vyvolala v minulém týdnu značnou pozornost médií a veřejnosti). Myslím, že nemá smysl se vracet k okolnostem, které k rozhovoru vedly – po volbách se vše jeví v jiném, jaksi racionálnějším světle. Konec konců bych chtěl spíše připomenout, že se letošní předvolební kampaň podařilo udržet ve slušných mezích, bez zbytečných útoků (nejenom na církev), za což nesporně patří dík i kvalitně připravenému předvolebnímu vysílání ČRo. Nejen proto si veřejnoprávního rozhlasu jako důležité instituce české demokracie velice vážím.

Právě protože je ale po volbách, rád bych se ohlédl k samotnému incidentu. První věc, nad kterou se musím pozastavit je naprosto „lajdácká“ práce redaktorů ČRo. Po jednání na Úřadu vlády jsem poměrně dlouhou dobu odpovídal na otázky novinářů (přítomná byla i redaktorka ČRo). Redaktoři ČRo mě pak ještě pozvali do přistaveného přenosového vozu k přímému vstupu do vysílání Radiožurnálu. Interview vedla pro mě z nepochopitelných důvodů redaktorka, která nebyla spravena nejenom o předchozím dialogu, ale ani o dokumentech, na které se mě ptala. Neznalost dohody z roku 2010 jí ale nebránila zpochybnit moji čest. Vyústění rozhovoru známe – a tady musím pokorně přiznat, že bych měl být kritický i k sobě.

„Hostům ve vysílání ani dalším respondentům v žádném případě nelze klást otázky typu „koho půjdete volit" nebo „kterou politickou stranu preferujete" ani žádné otázky, které by mohly podobné výpovědi vyvolat. Pokud host v živém vysílání bez ohledu na moderátorem položenou otázku začne propagovat či naopak kritizovat některého z politiků, kandidátů či některý subjekt, je moderátor povinen okamžitě zasáhnout, případně i přerušit rozhovor.(čl. 6, odst. 2)

Na celém incidentu se mi ale jeví jako vedlejší, zda Český rozhlas vypnul kardinála či kvalita práce redaktorů ČRo. Jako skutečně relevantní se mi jeví otázka postupu pracovníků ČRo ve vztahu ke svobodě slova. Dodnes mi nikdo nebyl schopen říci: "pane kardinále, tato věta byla za hranici pravidel ČRo, kvůli ní jsme rozhovor ukončili". Porušil jsem poukazem na paralelu s komunistickým režimem (který je stále ještě podle našeho práva zločinný) zákon? Nebo jen interní podzákonnou normu ČRo, která by ale v takovém případě musela kolidovat se zákony ČR o svobodě slova? Který konkrétní subjekt, politika či kandidáta jsem měl propagovat/kritizovat?

Očekával bych konkrétní odpovědi od redaktorky Hanky Shánělové, editora vysílání Petra Bušty a šéfredaktora Radiožurnálu Jana Pokorného. Nelze se spokojit s vágním odkazem na článek 6 předvolebních pravidel ČRo. Kauza vyžaduje meritorní zaujetí stanoviska a to vzhledem i k budoucnosti.

Rozumím, že redaktoři mají v podobných situacích zlomky vteřiny na rozhodnutí. Také chápu opatrnost Českého rozhlasu před případnými stěžovateli. Nic proto v celé věci podnikat nebudu, nestěžuji si na nedostatek místa v ČRo a ani nežádám hlavy – chci jen vysvětlení. Zároveň ale nebráním občanům, aby se své veřejnoprávní instituce na její postup zeptali. Podle mých informací bylo Radě ČRo doručeno několik desítek stížností na postup redaktorů Radiožurnálu, které Rada projedná na zítřejším veřejném zasedání (30. října 2013). Myslím, že bude pro atmosféru v ČR velmi prospěšné, když se vyjasní, co tedy je a není v předvolebních časech ve veřejnoprávních mediích přípustné.

Zároveň věřím, že ČRo bude postupovat stejně akceschopně, jako když na popud několika stěžovatelů k Radě ČRo přesunulo mou pravidelnou nedělní promluvu (rozhlasovou Glosu Dominika Duky) do „méně neškodné“ ohrádky sobotního náboženského vysílaní. Pevně věřím, že ji nyní ČRo na popud několika stěžovatelů nezruší úplně.


Pokud přijme naše společnost toto opatření, budu vědět, že nežiji v demokratickém státě, protože neplatí ani právní řád, ani žádné zásady a vracíme se pod rudé prapory...
Pokud přijme naše společnost toto opatření, budu vědět, že nežiji v demokratickém státě, protože neplatí ani právní řád, ani žádné zásady a vracíme se pod rudé prapory...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Emissary napsal(a):

zdenekbrom
No a co má být? Stoprocentní shody v názorech nedosáhnete nikdy a nikde. Kardinál Dominik Duka se v otázce církevních restitucí musí chovat jako manager a ne jako duchovní. Jsem si jist, že kdyby tomu tak nebylo, socialisté by církev oškubali až do morku kosti. Nakonec by to nebyla církev, které má byt vrácen ukořistěný majetek, ale církev, která by musela platit státu za to, že existuje. Sleduji-li zde portfolio zejména socialistických názorů, jen mne v této domněnce utvrzují a nutně se musím postavit na stranu kardinála, protože takový hnus může slušný člověk těžko vstřebat.

Touha církve vlastnit majetek je stejná, jako touha vlastnit kohokoliv z nás, zejména když byl tento majetek komunisty ukraden. A trpké plody krádeže církev řeší už přes dvacet let bez jakéhokoli výsledku. Církev je instituce, která majetek potřebuje k plnění svého poslání, aby mohla být provedená odluka od státu, aby byla soběstačná a nezatěžovala státní rozpočet. Už se to mělo udělat dávno a ne nutit církev brodit se v tomto hnusném bahnu.
30. 10. 2013 | 14:36

Lucius napsal(a):

Anna:
Pan kardinal Duka je hodne vytizeny, tak si myslim, ze asi i vy tusite, ze s vami tezko povede nejakou erudovanou debatu nekde v diskuzi blogu. Pokud vas zajimaji nejake otazky verouky, jako je vas priklad z Bible (Lukas...) ap. tak budete musit najit nejakou vhodnou prilezitost - nejake setkani k takovemu tematu - a tam se dostavit a pokladat svoje dotazy. nebo se zkuste emailem obratit na jeho kancelar. Treba se takovemu tematu pak bude pan Duka venovat v nekterem svem dalsim blogu.
Komentare pod blogem opravdu nejsou nejaka internetova poradna nebo rubrika "Mila Saly ..." .
30. 10. 2013 | 14:45

zdenekbrom napsal(a):

Emissary:

A jsme u základního problému.

Pan Duka není manager, ale duchovní správce. Pokud chce vést firmu Katolíci a.s., pak musí jasně říci, že rezignuje na Bibli a poslání Ježíše Krista, protože tyto funkce jsou neslučitelné. Tak to prostě je a slova Písma jsou v tomto jednoznačná.

K tomu zákonu. On se jmenuje restituční a píše se tam o restitucích? :)
30. 10. 2013 | 14:57

Anna napsal(a):

Lucius
"Komentare pod blogem opravdu nejsou nejaka internetova poradna nebo rubrika "Mila Saly ..." ."
--------------------------------------------------------------

dominikduka napsal(a):

Otázka do diskuze – prosím diskutující, aby se drželi tématu:

1/ Která věta (konkrétně) porušila zákony ČR, pravidla předvolebního vysílání a jak?
2/ Pokud porušila, je v předvolebním čase nepřípustné hovořit o zločinnosti komunistického režimu?
3/ Z jakého důvodu je v předvolebním vysílání v ČT přípustné to, co v ČRo není, když obě veřejnoprávní instituce vycházejí ze stejného zákona?

29. 10. 2013 | 14:00

Já jsem kardinálu Dukovi na jeho otázky odpověděla a nemám pocit, že by mé otázky byly na zařazení do Vámi zmíněné internetové poradny či rubriky "Milá Saly...":

Jak se podle Vás mohly křesťanské církve dobrat majetku, když Ježíš řekl:
Neshromažďujte zlata ani stříbra, ani peněz v opascích vašich mívejte, ani mošny na cestě, ani dvou sukní, ani obuvi, ani hůlky; hodenť jest zajisté dělník pokrmu svého. Matouš 10.9,10

Pane kardinále Duko,
vzdáte se finančních náhrad za Římskokatolickou církev ve výši 47,2 miliard Kč, nebo se raději opět omluvíte, tentokrát sociálně slabým, že jste se starali více o sebe?

Pane kardinále Duko,
jaké zásady platí pro Vás, který se živíte kázáním slov Ježíšových a jste podřízeným papeže Františka?
-----------------

Každopádně Vám děkuji za odpověď. A pro Vaši informaci dodávám, že jsem věřící, křtěná římskokatolička a nesouhlasím s finančními náhradami v rámci církevních restitucí.
30. 10. 2013 | 15:13

kuko napsal(a):

víc se hodí....
"Každému, kdo tě prosí, dávej, a co ti někdo vezme, nepožaduj zpět. Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, jednejte i vy s nimi."
30. 10. 2013 | 15:24

Ládik!!! napsal(a):

zdenekbrom -
to není špatný názor. Ale dnes jsme zvyklí na produkty "2 v 1" (hedendšouldrs apod.). Církev je stát ve státě a má být odloučen. Pan Duka klidně může být pastýř i manager; i bača náhaňa ovečky a spravuje salaš.
30. 10. 2013 | 15:25

Lucius napsal(a):

Anna:
a proc nesouhlasite s finan. nahradou? To je preci nahrada za tu cast majetku, ktery stat z nejakeho duvodu vratit nechce. Misto toho co si podrzi, tak da financni nahradu, rozlozenou do tusim triceti let.
Ono bez toho tezko nektere majetky spravovat, protoze jsou v takovem stavu, ze potrebuji opravy a investice a stejne tak i to co vsichni od Cirkve ocekavaji - ze bude majetek vyuzivat ke spolecensky prospesne cinnosti - napr. nemocnice, domovy duchodcu, charita ap.- vyzaduje financni zabezpeceni.
Tak proc by majetek, ktery si stat chce ponechat nemel nahradit nejakou financni kompenzaci. Pokud stat bude potrebovat napr. vas pozemek, tak vam ho preci taky kompenzuje ...
30. 10. 2013 | 15:27

Ládik!!! napsal(a):

kuko -
lepší je "dávej, než tě poprosí" - mnohý se poprosit stydí. Normální donátor nemá prosby rád.
30. 10. 2013 | 15:27

kuko napsal(a):

Ládik!!! - tož to praví evangelium,já si to nevymyslel,jen mi to dobře kontrastuje s kardinálem Dukátem
30. 10. 2013 | 15:32

Bestia triumphans napsal(a):

Duka se sice docela rozčílil, ale co? Není to robot, je to člověk.
A žádnou volební propagandu neprováděl, to je prostě směšné.
30. 10. 2013 | 15:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Ládik!!!

2 v jedné v tomto případě nejde. Sloužit může jen jednomu pánu. Tak jest.
30. 10. 2013 | 15:44

Bestia triumphans napsal(a):

Anna:
Všimla jste si vůbec, že jeden blogger, kterého jste interpelovala, Vám odpověděl a věnoval svůj blog?
Slušelo by se mu iodpovědět, nemyslíte?
:-)
30. 10. 2013 | 15:44

Emissary napsal(a):

zdenekbrom

To není problém, natož základní. Křesťanství vzniklo v určitém historickém a společenském kontextu před 2000-i roky a s ním i církev, která se po tuto dobu vyvíjela. Vy ji zřejmě chcete upřít vývoj a nechávat ji v nehybném stavu. Uznávám, že jste asi hluboce věřící člověk a na celou věc máte asi jiný pohled. Já jsem také věřící v tom smyslu, že uznávám odkaz křesťanství a snažím se dle toho žít. Nejsem bigotní katolík, komunista ani socialista, což mi umožňuje přemýšlet o věci v jiných souvislostech a řekl bych daleko svobodněji.

„K tomu zákonu. On se jmenuje restituční a píše se tam o restitucích? :) „

Nevím, na co narážíte, pane Brome. Nemluvil jsem o žádném zákonu. Když můj vstup důkladně přečtete, nutně musíte dospět ke stejnému závěru. Mluvil jsem o církevních restitucích, což je běžně používaný termín.

http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/poslanci-schvalili-vraceni-majetku-cirkvim-92751/

http://zpravy.ihned.cz/c1-61032080-vnitro-chce-vyjmout-hrad-cirkevni-restituce
30. 10. 2013 | 15:54

Anna napsal(a):

Lucius

Nesouhlasím z těchto důvodů:
1. Ježíš řekl:
Neshromažďujte zlata ani stříbra, ani peněz v opascích vašich mívejte, ani mošny na cestě, ani dvou sukní, ani obuvi, ani hůlky; hodenť jest zajisté dělník pokrmu svého. Matouš 10.9,10

2. Nikdy nebyl zveřejněný seznam majetku a jeho ocenění, za které jsou finanční náhrady.

3. Církvím má být navrácen majetek v hodnotě zhruba 75 miliard korun, takže je možné část z toho prodat a získat tak peníze na opravy.

4. Nemocnice, domovy důchodců... stát z důvodů nedostatku finančních prostředků dostatečně nepodporuje, přitom bude vyplácet církvím.

5. Stát hospodaří s deficitem, je podfinancované školství, zdravotnictví a církvím, jejichž posláním není podnikání ani shromažďování majetku, se stát zavázal vyplatit 59 miliard korun.

6. Kromě toho má být také postupně snižován státní příspěvek na provoz církví a náboženských společností, až po 17 letech přestane stát provoz církví financovat úplně a tím dojde k definitivní odluce církve od státu.

7. Tento stát církvím nic nevzal, přitom zatíží státní rozpočet na dalších 30 let.

8. Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť. Církve by podle mě měly jít příkladem.
30. 10. 2013 | 15:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Emissary:

Pokud za "vývoj" považujete změnu základního poslání, pak výsledkem vývoje bude zánik církve. To může být i velmi rychlý proces.

Stále platí (a platit bude i bez církve), že pokud někdo chce následovat Ježíše Krista, pak pro to musí splnit některé podmínky. Vývoj je nutný, ale nelze ho zaměňovat za popírání základních principů křesťanství.

S tím zákonem narážím na podstatnou věc. Není restituční, protože restituce není možná. Co nebylo Vaše, to nemůžete restituovat. Proto je to zákon o vyrovnání s církví.
30. 10. 2013 | 16:04

Anna napsal(a):

Bestia triumphans

To jsem si nevšimla. Prosím, nasměrujte mě, vůbec nevím, co si přečíst :-)
30. 10. 2013 | 16:06

Lucius napsal(a):

Anna: Nebudu s vami rozebirat jednotlive body, na to nemam cas ale bod:
7. Tento stát církvím nic nevzal, přitom zatíží státní rozpočet na dalších 30 let.

To asi nemyslite vazne? A kdo jiny tedy podle vas ten majetek vzal a dodnes uziva?

Neupiram vam pravo na vas nazor, ale mozna byste se mela nad tim tematem jeste trochu zamyslet.
Jinak Jezis nehovoril o cirkvi, ale o jednotlivych vericich. Pokud ma instituce - v tomto pripade cirkev - zajistovat nejake sluzby, tak se bez prostredku neobejde. Verim ze jezise by spis zajimalo jak s majetkem cirkev naklada, nez ze majetek vlastni.
30. 10. 2013 | 16:07

Bestia triumphans napsal(a):

Anna:
Já si to myslel. Furt sem čekal, kdy se ozvete a nic.
:-)
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-smid.php?itemid=21329
30. 10. 2013 | 16:11

Anna napsal(a):

Lucius

Tento stát, tzn. Česká republika, v r. 1948 neexistoval.

Možná, že byste měl Vy i kardinál Duka zapřemýšlet nad:

Papež František chce ‚chudou církev a církev pro chudé‘, řekl pro média
http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/papez-frantisek-chce-chudou-cirkev-a-cirkev-pro-chude-rekl-pro-media--1188264
30. 10. 2013 | 16:16

Emissary napsal(a):

Zdeněk Brom

„Pokud za "vývoj" považujete změnu základního poslání, pak výsledkem vývoje bude zánik církve. To může být i velmi rychlý proces.“¨

Ale běžte, pane Brome. Chováte se jako farizej. Jakoby církev nikdy žádný majetek nevlastnila. Jenomže vlastnila, odjakživa. To komunisté uchvátili majetek církví a uvrhli je do existenční bídy po dobu 40 let. A komunisté tenkrát byli stát a stát je za tento stav odpovědný. Podívejte se na příspěvek Lucia (16:07). Myslím, že jeho pohled je mnohem lidštější a správnější.

Já samozřejmě vím, že se jedná o zákon. Jen se divím, že s touto kartou hrajete. Teď mě prosím, omluvte. Musím z pracovních důvodů opustit prostor kanceláře a jít pracovat do terénu.
30. 10. 2013 | 16:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Emissary:

Cituji: "Jakoby církev nikdy žádný majetek nevlastnila. Jenomže vlastnila, odjakživa. "

Očekávám, že své tvrzení doložíte fakty a prameny.

Mimochodem, Josef II. byl komunista?
30. 10. 2013 | 16:24

Emissary napsal(a):

Zdeněk Brom

A ano, máte pravdu. Jakékoliv náboženství i církev časem zanikne. Jen ne z důvodu, který uvádíte, a ne rychle, to by už dávno církev zanikla.

Zanikne proto, že splní své poslání.
30. 10. 2013 | 16:25

Lucius napsal(a):

Anna> to s tim statem je skutecne zert - pravne je CR nastupcem CSFR, CSSR, CSR ... - pravni status neni dan tim jak zrovna stat pojmenujete

ad. Papez> Copak je navraceni majetku cirkvi v rozporu s tim, co Papez rika? Jak jsem uz napsal, pokud nebude cirkev jako instituce nic vlastnit, tak nebude ani moc nic delat pro chude, krome nejakeho slova utechy. Pokud od soucasne cirkve ocekavame, ze krome pastoracni cinnosti bude aktivni a napomocna i v obcanskem zivote, pak k tomu potrebuje prostredky.
Preci nejde o to, co cirkev vlastni, ale jestli s tim naklada v souladu s ucenim Jezise Krista. Pokud cirkev majetek pouziva v souladu s Pismem, pak naplnuje uceni Jezise.

Trochu mi ty citaty versu z Bible o chudobe navozuji myslenku na Adamity - ti se rozhodli zit presne, doslova podle tech versu , asi tak jak si to predstavujete vy a jak to dopadlo? Nakonec loupili, kradli, protoze necim se zivit museli. Samozrejme pri tom loupeni a drancovani argumentovali tim, ze ti, ktere okradaji maji stejne vse odhodit a pridat se k nim, ale utopicnost snad v tom poznate i vy ...
30. 10. 2013 | 16:32

mZ napsal(a):

PIŠTE ! Ať jsme první v TOP-blogg !!
30. 10. 2013 | 16:48

zasMeŇo napsal(a):

Nový papež František je levicově orientován, jak vidno z jeho projevů vůči chudobě atd.
U nás je však církev potažmo její polit. strana KDU módně orientována doprava.
Co s tímto rozporem ???
Čekám Vaše názory a zdravím,
zasMeňo
30. 10. 2013 | 16:50

Martin1 napsal(a):

1)Dříve bylo hodně kostelů, kde lidé měli možnost zastavit se a pomodlit a poznat a pozvednou svůj vnitřní svět.
2)Pak ubylo kostelů a přibylo železničních, autobusových zastávek, automobilů, letadel, aby lidé mohli poznat svět.
3) po revoluci se dávají kostely do pořádku, ale chybí věřící, ale církve dělají, jako by to bylo obráceně a baží po majetku. Církev se mylně (jen na oko)domnívá, že za majetkem přijdou i věřící. Ne - za majetkem přijdou jen spekulanti a zloději, kteří se na církev přisají - církev bude mít také své "Janoušky" a "Dalíky"
4)A aby byl kruh uzavřen, tak byly lidem zrušeny jejich zastávky autobusů a vlaků ve vesničkách (stát na to vše měl!)a těm nezbude nic jiného, než se jít pomodlit, aby se jim vrátilo, vše co bylo v tom bývalém režimu skvělé, demokratické - pro všechny a aby tady nikdo na lidi nekřičel a nenazýval je zase lůzou!
Tomu nezabrání ani sebevíce plamenný projev Dominika Urválkoviče - jen to vše urychlí.
30. 10. 2013 | 16:59

santawizard napsal(a):

Zdenekbrom:
Vy asi věříte jenom v Boha ,ale nevěříte v církev .Církev však není světská korporace ,ale když už ,tak je to ecclesiestická korpoorace.Bohactví a sláva před světem není totéž jako bohactví a sláva pořed Bohem.Církev není církevní majetek,ale je to tělo Krista.Personalistika se zabýva lidmi a logistika se zabývá majetkem.I když dneska už existuje nová svoboda náboženská,politická a podnikatelská pro všechny,malé strany a církve kromě toho ještě neregistrované to mají těžké..
30. 10. 2013 | 17:23

Zdeněk Brom napsal(a):

santawizard:

Proč bych měl věřit v církev? A když, tak v kterou?
30. 10. 2013 | 17:53

santawizard napsal(a):

Zdeněk Brom:
Protože církev jsou vaši spoluvěříci ,kteří věří ve stejného Boha jako vy.
30. 10. 2013 | 18:02

Zdeněk Brom napsal(a):

santawizard:

To samozřejmě, ale pak jim mohu důvěřovat, ale ne v ně věřit.
30. 10. 2013 | 18:04

santawizard napsal(a):

Věřit nebo důvěřovat spoluvěřícím není zase takový rozdíl.Věř, nevěř,důvěřuj, prověřuj.
30. 10. 2013 | 18:14

čert }:o) napsal(a):

Eva Stančíková napsal(a):
čert:
Dnes jste tedy diskusi vydržel a oživil,všechna čest.
Naplnil jste dokonale Einsteinovu sentenci:
Svět nebude zničen těmi,kdo páchají zlo,ale těmi,kdo se na ně dívají,aniž by něco udělali.
Atˇ vám aktivita vydrží,zdraví ES.
30. 10. 2013 | 12:24
------
děkuji Vám za povzbuzející slova moc jste mě potěšila
hodně štěstí přeji
30. 10. 2013 | 18:20

dotaz napsal(a):

takže svět nebude zničen Dukáty, ale těmi, co dovolí mu řvát?
30. 10. 2013 | 18:21

Eva Stančíková napsal(a):

Z.Brom:
Ale no tak,pane Brome.Při vašich vědomostech a zkušenostech jistě víte,že Církev je mystické tělo Kristovo.Že to tělo lidé v průběhu staletí rozedrali do dnešního stavu je právě ten vývoj.Poctivému křestˇanovi se to nelíbí,ale nic moc s tím nenadělá.Ale je v tom výhoda pro vás osobně.Můžete si vybrat podle svého nejlepšího přesvědčení,kam se uchýlíte...
30. 10. 2013 | 18:22

dotaz napsal(a):

vybrat si může platit musí?
30. 10. 2013 | 18:25

veselá opice napsal(a):

to kardinál Prachy
Jste představitelem nejúspěšnější teroristické organizace v dějinách. Ani komunismus ani kapitalismus nemá na svých rukou více krve než vy. Nechápu, kde berete drzost se proti čemukoliv vymezovat.
30. 10. 2013 | 18:27

Eva Stančíková napsal(a):

dotaz:
Nevím,kolik je vám let,ale musím vás upozornit,že v životě lidském se opravdu platí ZA VŠECHNO.A nejsou to pouze peníze,které máte zřejmě na mysli vy.
30. 10. 2013 | 18:42

Zdeněk Brom napsal(a):

Eva Stančíková:

Rozedrali a derou dál. Osobně se pohybuji tak nějak intercírkevně.
30. 10. 2013 | 18:49

dotaz napsal(a):

proč máme platit ještě za církev?
30. 10. 2013 | 18:50

dotaz napsal(a):

za co mají platit církvi ještě nenarozené děti, které jsou k tomu odsouzeny?
30. 10. 2013 | 18:53

čert }:o) napsal(a):

Medikolog napsal(a):
čert 11.18
No jo, ale nemáme tu komunistické, ale církevní restituce.. A žádný superbolševik (obdoba supercírkevníků jako Duka nebo van-Elst) si nehraje na morálního guru, že on je svatý a že mu ten druhý nesebral lup legálně naloupený a podvodně vylákaný, ale "poctivý" majetek. Že církve hanba nefackuje. Zlatí američtí obchodníci s děštěm.
Duka, věřícími nezvolený, jenom věřícím jmenovaný, drze a buhapustě žvaní o totalitě z posice jejího kritika.. ON MUSTR TOTALITNÍHO ZLA. Ta drzost je neskutečná, proti tomu je CHUCPE férové. Jestli Duka kritiku totality myslí vážně, ať to dokáže vystoupením z církve..
30. 10. 2013 | 13:07
------------
Medikologu
Církev musí pokračovat dál neboť je na ní ulpěno mnoho zla a dnešní papež si je toho vědom a myslím že i docela naivně si on sám myslí že spasí celou církev. Nespasí. Ale má dobře nakročeno a velice si ho vážím. Církev musí plně uznat svoje těžké zločiny napříč celým světem a věkem a plně se jim postavit a zveřejnit tajné dokumenty z Vátikánských knihoven. Dokud bude církev tajit a mlžit nemůže být spasena. Tak to vidím já a nevím jestli jste schopen to pochopit. Církevní majetek byl ukraden církvi. Církev měla majetky jak nakradené tak postavené ze svých milodarů. Když jim to bolševik zabral zdevastoval mnoho překrásných objektů a mnoho i zničil navěky z povrchu zemského. Možná by bylo dobré prohlédnout si na ukázku prvotní bolševický převrat v Rusku kdy šílené davy lidí ničili církevní majetek historických hodnot. Jen tak pro kolorit co dělal bolševik. Dále pak majetky které byly opravdu církevní a byly zabaveny už se dnes asi nedopátrají. Tudíž to že jsem pro navrácení majetku ať už ho církev získala jakkoliv (a věřte že mě to trápí co dokázala) je pro mě logické. Nejsme ve středověku abychom nevrátili to co komunisté sami ukradli (ano zloděj okradl zloděje). A teď když už se něco vrátilo zpět, nedovedu si představit, že by se to během roku zase mělo vracet. Nevím ani komu by se to mělo vracet. Státu? Pche! To snad blouznivci nemyslí vážně! Stát se o to nepostará. Jasně můžete namítat že je v tom zmatek a že se vrací možná i to co by se vracet nemělo a že žádají o to i církve které tu nebyly. Ano je v tom zmatek. Ale každá manipulace s pozemky a budovami které přecházely z politických důvodů k jinému majiteli je zmatená a nepřehledná. Od toho jsou jiní kteří na to mají dohlédnout. Ale nejsme ve středověku aby se nevrátilo to co se ukradlo nota bene bolševikem který se s nikým nemazlil a bral nejen církevní ale i soukromé. Strhávali malým dětem řetízky z krku sundavali jim prstýnky ukradli jim co mohli. Vraždili a vyháněli lidi ze svých domovů. Víte to vůbec? Viděl jste aspoň nějaký film? Četl o tom knihu? Zabrousil do nedávné historie? Proč myslíte že udělali na ÚSTR puč? Co má komouš co dělat v ústavu totalitního režimu? Proč má zájem o tento post? Protože mu rostou preference! Chce zničit to co ještě zničeno nebylo. Důkazy o svých zločinech. Jsou tam otcové dnešních komunistů, víte?! Vy nevidíte jak se Filip třese na znárodňování? Vždyť je to kovanej křivák. Jestli si myslíte že
dnešní KSČM je jiná tak jste hodně naivní! Není! Je stejná!!! A kdyby mohla udělá
všechno zas tak jako v začátcích. Věřte mi. A jestli je pro vás Duka mustr
totalitního zla tak je Filip a celá KSČM mustrem tuplovaným.
Je to můj pohled a můj názor a nemusíte a asi nebudete s ním souhlasit. Ale to
nevadí. Lidi si mají říkat své názory. Snad jednou dojdou i k tomu že místo nadávek
a napadání jeden druhého si normálně popovídají. A snad jednou dojdou i k tomu že v závěru všeho toho jde jen o jediné: K prvotní radosti ze života.
Vybřednout ze zmatku, ať náboženského nebo politického, etnického či ekonomického
a finančního a všech těch nesmyslů co do nás všechny společnosti světa hustí
v podobě reklam a lákadel na nízké pudy. Já vím je to utopie. Ale je mi to tak nějak jedno =o)
30. 10. 2013 | 19:16

dotaz napsal(a):

čerte

imagine there´s no religion, no hel above us only sky

http://youtu.be/XLgYAHHkPFs

náboženství zrušit a bude klid
vaše logika je velmi podivná
30. 10. 2013 | 19:27

dotaz napsal(a):

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lennon-john/imagine-1656

proto je John Lennon slavnější než ježíš a nemusel mu nikdo platit, vydělal si na své názory sám

http://www.youtube.com/watch?v=7SkAKbAriKc
30. 10. 2013 | 19:32

Eva Stančíková napsal(a):

Z.Brom
Kde a jak se pohybujete je výhradně vaše volba.Těžko si vás však dovedu představit jako křestˇana.Prominˇte-tedˇ bych se opravdu ráda mýlila-ale působíte na mě jako velmi egoistický člověk.A víte,že správným protipo'lem lásky není nenávist(jak se obyčejně soudí),ale sebeláska?
Křestˇanství se jako jediné ze všech náboženství obrací výhradně k druhému člověku!TY je důležitější než JÁ.
Kristův základní příkaz zní:MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO!
30. 10. 2013 | 19:34

dotaz napsal(a):

ale to ty nesmí být ženská
30. 10. 2013 | 19:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Eva Stančíková:

Nezlobte se, ale svým textem se prezentujete jako egoista spíše Vy. Za sebe si netroufám soudit, kdo je a kdo není křesťan.
30. 10. 2013 | 19:41

dotaz napsal(a):

že by to byl základní příkaz? vždyť je to až 22 evangelium dle Matouše.

základní příkazy jsou v desateru a tam něco takového vůbec není.

Stančíková, ty nám tu vtloukáš hřeby do hlav
30. 10. 2013 | 19:46

Eva Stančíková napsal(a):

dotaz:
Výborně-přehled máte slušný,ale z toho,co uvádíte vyplyne jako základní to,co jsem zjednodušeně uvedla já.Žádné hřeby do hlav...
A' propos-bude-li za 2000let Lennon pořád tak populární jako dnes,bude to konečně něco znamenat...
To už ale my dva těžko posoudíme,není-liž pravda?
30. 10. 2013 | 19:58

marmaris napsal(a):

Vase Eminence, musim predeslat, ze si velmi vazim Vaseho nezpochybnitelneho prinosu v boji proti totalite, Vaseho vysoce odborneho dila na poli teologickem i Vaseho pusobeni ve prospech nasi spolecnoti. Je jiste pravda, ze komunisticky rezim byl zlocinny, ale take je fakt, ze dnes jsme se jiz ponekud posunuli od onech totalitnich casu hodne dopredu take zasluhou naseho clenstvi v EU a v obecnem povedomi tato doba upada jaksi v zapomneni pod tlakem soucasnych problemu a nezbyva jaksi cas se zastavit a ohlednout se nazpet. Take polistopadova generace uz dospela a jeji smysleni je uz zcela jine. Pro dnesni obycejne lidi je socialismus spjaty predevsim se socialnimi projekty EU a takovymi pojmy jako je napriklad socialni stat ve skandinavskych zemich. Proto Vase vyjadreni v rozhlase bylo zrejme pojato jako prehnane, coz jako sociolog a zaroven pametnik totalitniho rezimu mohu posoudit z obou stran i kdyz jiste nemam tak silnou zkusenost jako vy. Domnivam se, ze se zrejme jedna o mezigeneracni nedorozumeni, kdy vase rozhorceni zcela chapu,ale zase na druhou stranu chapu i onu druhou, mladsi stranu, ktera nemajice Vase zkusenosti, ridi se zkratka svoji zkusenosti, nehlede na pokyny, ktere redaktorka zrejme mela shora a jejich nedodrzeni ji mohlo take pripravit o praci. Nikdy neni na skodu umet se na veci podivat z vicero stran, proto jsem absolvoval i par let bakalarskeho studia na teologicke fakulte. Z diskusi s vyucujicim Docentem etiky, ktereho si velmi vazim, je to obdivuhodny a nesmirne pokorny clovek, jsem si mnoho dobreho odnesl, jiste jej znate, nebudu jmenovat, ale odnesl jsem si take poznatek, ze boj s totalitnim rezimem takove vzacne osobnosti natolik poznamenal, ze jsem jaksi nevidel zde zadne svetlo smerujici do budoucnosti. A o onom vycerpani z dlouhodobeho boje to asi bude. S uctou Vas ctenar.
30. 10. 2013 | 21:11

santawizard napsal(a):

Já např. věřím v bibli a jógu nejenom pro marijuána gury či hospodské kaplany,kde království boží ,které žije v nás je jedno a totéž jako, že nirvána žije v každém z nás.
Jestli je tatíček stát Bůh izraele Ježíš Kristus, tak praotec čech je samotný Budha.Ať už by to měla být samotná církev a nebo samotný stát ,tak by měli seminovat hospodské kaplany a marijuána gury.Podobně se dělají svatby ,jak na radnici a nebo v kostele.Jestli to nepříjde,tak je to proto,že je tady napětí mezi náboženskýma fanatikama a fanatickýma vlastencama.
Všechno taky závisí ,jak se tam na sebe budou pózovat a tvářit.Jak bude fungovat palební a krycí síla jejich kamer.Např i pan Duka se dostal do háčku s českým rádiem.Jaký je tvůj vzhled a hlas takový je tvůj sluch a zrak.Vypadáš blbě a zníš falešně jako schizofrenik a nebo vypadáš fotogenicky a zníš karizmaticky jako filmová hvězda?Žurnalismus nejenom pokouší a provokuje ,ale i zakryje a odkryje. Tabákové novinářství nejsou konopné noviny.Rádio není žádná televize.Papež František není žádný rastafarián z jižního kříže od dědy mráze z antarktidy.Každá hvězda tam má svoje planety a vesmírné civilizace.Vysílají paprsky ,signály a informace až doletí na zem
Vždyť Ježíš Kristus byl pro nás mučen a zabit ,ale Bůh ho zázrakem oživil ,abychom nalezli ztracenou víru v jeho nesmrtelnost.
Kdybychom Krista tenkrát nezabili a Jidáš ho nezradil,tak bychom mohli mít království boží ihned jako osvícení v pohádce.Místo takového miliardového štěstí jsme však dostali ,jak se říká ,jenom jeden milion,i když s imunitou proti božímu hněvu,který se nakonec obrátí nejenom proti samotným židům a pohanům,(dnešní atheisti a satanisti)kteří ho ukřižovali,ale i proti takovým křesťanům ,jako byl Jidáš,kteří chcou jít sebevraždou dokolečka do pekla,jenom aby Ježíš mohl dokolečka vstávat z mučednické smrti zpátky do nebe ,odkud Bůh stvořitel přišel před 2013 lety mezi lidi ,které originálně vyhodil z ráje.Nekonečný koloběh života a smrti,kde eva tě svede a jidáš tě zradí je u konce.Jestliže Bůh nejprve miloval svět víc než svého vlastního syna ,jako že kovářová kobyla nebyla okovaná,tak si nakonec toho koně okoval a ještě nám dal chleba a víno liturgie ,abychom nemuseli jíst jeho maso a pít jeho krev ,jako opravdoví upíři a lidožrouti.Všechno je napsáno v bibli.Bůh ho obětoval lidem a lidé ho obětovali Bohu.Nejprve Bůh miloval svět víc než svého syna,ale nakonec mu dal celý svět pod jeho nohy
30. 10. 2013 | 21:11

Medikolog napsal(a):

čerte 19.16

Církev se stala mocenskou organizací, která by Ježíše Krista upálila jako kacíře a schizmatika, kdyby se znovu ve středověku na světě objevil a hlásal to co doopravdy jako Žid Židům hlásal. Dualistickou herezi Iudaismu.

Je milodar darovaný prodavači deště proto aby zachránil úrodu, milodarem - nebo podvodně vylákaným plněním které každý spravedlivý soud podvodníkovi odejme?

Je majetek legálně zakoupený za podvodně vylákané a za uloupené peníze, dům legálně za totéž postavený v pyšném slohu na vydíráním získaném pozemku (nedaruješ, budeš na věky věků trpět v Pekle -vydírání a podvod!) něčím, co se má podvodníkovi a lupiči po osvobození z vězení (v průběhu nějakého puče) "vracet", nebo má být lotr rád za osvobození a začít znovu, poctivě? Jako papež František adorující Kristovu prvotní, chudičkou ale duchem plodnou Církev?

Církev k modlení a k hlásání víry Kristovy NEpotřebuje pole, lesy ani fabriky. Potřebuje modlitebny, kde se mohou věřící scházet jako Židé v synagogách, zahrádkáři v klubovnách, věřící v posvátných Mešitách. Potřebují-li věřící modlitebnu, ať financují její provoz ze svého jako tak činí členové jiných spolků a organisací. Ať si zjednají kostelníka, nebo ať v kostele zametají sami na střídačku. Potřebují-li profesionálního vedoucího modliteb, ať si ho také platí sami, ze svého. Já se také skládám na živobytí automechanika spolu s JEHO DALŠÍMI ZÁKAZNÍKY. Kdo si auto (duši:o)) opraví sám či má jinou autodílnu (církev) platí zase tam A KDO NEMÁ AUTO NEPLATÍ žádnému automechanikovi nic.

A to je správné. Stejně jako je správné, že automechanik předražák, břídil dělající ze zákazníků blbce, o klienty příjde, zkrachuje a nechce-li zemřít hlady, musí dělat jinou NORMÁLNÍ UŽITEČNOU PRÁCI.

Jako nemáme na každá 3 auta autoservis placený státem (poskytující opravárenské služby automobilistům zdarma), nepotřebujeme na 3 věřící kněze, k nim biskupy, církevní úřady...když si je věřící ze svých příspěvků NEJSOU OCHOTNÍ PLATIT! A to máme víc automobilistů než praktikujících věřících...

I v KSČM jsou funkcionáři volení členskou základnou, ale neslyšel jsem ani o volbě kostelníka věřícími, natož o volbě kněze či preláta. Proti totalitě církevní je i KSČM zdrojem a vzorem demokracie.

Pokud připomínáte filmy a romány o životě pod komunistickou vládou, tak v mládí, kdysi dávno, jsem měl za sousedku Ukrajinku která žila pod Stalinem a její rodiče i pod Carem a k nám se dostala se Svobodovým vojákem.. zažila i Němce a dvojí přechod fronty, popy i politruky. Mohla srovnávat a byla pamětnice mnohého. Když porovnávala jednotlivá období svého života a vlády, přiznal ŽE ČERT JAK ĎÁBEL. A pro ně jsou popi z jejich vlastní národní Církve pravoslavné; kdežto pro nás Katolická církev vždy stála na straně zla a cizáka na úkor Českého národa. A dnes je to stejné. Bohužel pro postavení Církve v ČR msgr. František TOMÁŠEK zemřel o dvacet či o třicet let dříve.

Ani křesťané, ani Židé, ani komunisté či socialisté či ODSáci, DSSS atd nemohou t.č. mordovat své protivníky, i když je štvou. Dokud se to nezačne řezat jako na Balkáně - každý s každým pro sebe.
30. 10. 2013 | 21:25

sh ipo napsal(a):

Duko zkus občas respektovat alespoň nějaká pravidla, a nejde zde vůbec o rudé prapory(modré, zelené, ...).
30. 10. 2013 | 21:25

hajzl moralista by ovar&becherovka napsal(a):

Pane Brome,

sestra Eva (Stančíková) má evidentně ve všem jasněji než Vy. Dokonce i ve Vás a v sobě samé. Prakticky už je osvícená.

To samé Lucius a další zde se prezentující bratři i laici, například nadporučík "Pershing" Ládík, Emissary...

Bůh vám pomáhej všem ve vaší nelehké práci pro církev svatou.

(To víte sestro, i já si tady musím vylít svou nenávist nenávistnou vůči zajisté spravedlivému a venkoncem pokornému panu Dukovi. Pomáhá mi to na žlučník)
30. 10. 2013 | 21:29

arbitr napsal(a):

Ve středověku platilo: ty vládni, ty se modli a ty pracuj, z čehož bych usuzoval, že se církev má starat o své záležitosti a do politiky se nemíchat. Nemohu posoudit, na čí straně je pravda, nesledoval jsem pořad, ale velmi mě zaujala diskuse na facebooku pod článkem o té kauze. Byla plná rozhořčení veřejnosti nad jednáním církevního představitele a což odsuzuji obsažná v nevybíravých slovech, takže to redakce vše stáhla a diskuse se stala nepřístupná. Nepamatuji, že by představiteli nějaké instituce bylo tak kolektivně spíláno. Již jsem panu Dominikovi jednou napsal, že schválení církevních restitucí přizvaným hlasem kriminálníka v dočasné roli poslance nebylo to pravé ořechové a TOPka tím církev poškodila a vyvolala diskusi, že to nebylo zadarmo. Kdyby se restituce řešily koncensem napříč politickým spektrem a ne podrazáckým způsobem, asi by těch připomínek lidu k tématu bylo podstatně méně. Pokud bude sestavena akceschopná vláda, měla by se tím zabývat, protože Ústavní soud vyvolal v občanech pocit, že není nestranický.
To měl asi na mysli i pan prezident, když se o vlastní nedůvěře k této instituci zmínil veřejně. Za svůj poměrně dlouhý život jsem měl příležitost nejen u nás navštívit řadu církevních objektů a dost mě zarazil přepych a pompa třeba v břevnovském klášteře, srovnatelná s pompou španělských katedrál pozlacených nakradeným zlatem ve střední Americe španělskými dobyvateli. U nás takoví dobyvatelé asi také byli, zejména po Bílé Hoře. Současná církev nepřesvědčuje občany, že je to instituce pro své věřící, kterých, jak je vícekráte uváděno je méně než kléru.
Nec fasces, nec opes, sola artis sceptra perenant...
30. 10. 2013 | 21:42

Anna napsal(a):

Lucius napsal(a):

ad. Papez> Copak je navraceni majetku cirkvi v rozporu s tim, co Papez rika? Jak jsem uz napsal, pokud nebude cirkev jako instituce nic vlastnit, tak nebude ani moc nic delat pro chude, krome nejakeho slova utechy.
------------------------------------------------------------

Papež František chce ‚chudou církev a církev pro chudé‘, řekl pro média
http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/papez-frantisek-chce-chudou-cirkev-a-cirkev-pro-chude-rekl-pro-media--1188264

Podle Vás bude tedy církev chudá, když v rámci církevních restitucí církvím má být navrácen majetek v hodnotě zhruba 75 miliard korun a dále jim má být během 30 let postupně vyplaceno cca 59 miliard korun jako náhrada za majetek, jenž nemůže nebo z různých důvodů nebude vrácen. Kromě toho má být také postupně snižován státní příspěvek na provoz církví a náboženských společností, až po 17 letech přestane stát provoz církví financovat úplně a tím dojde k definitivní odluce církve od státu.
----------

"pokud nebude cirkev jako instituce nic vlastnit, tak nebude ani moc nic delat pro chude, krome nejakeho slova utechy."

Není snad tím nejdůležitějším předávat duchovní bohatství???
----------

"Pokud od soucasne cirkve ocekavame, ze krome pastoracni cinnosti bude aktivni a napomocna i v obcanskem zivote, pak k tomu potrebuje prostredky."

Za koho mluvíte, kdo to očekává??? Podle Vás tedy církve, které mají nesrovnatelně menší majetek, než Římskokatolická, nebudou plnit Vaše očekávání, tudíž jsou k čemu???
Církevní školy, nemocnice, domovy důchodců... dostávají státní dotace jako kterékoliv jiné.

------------

"Preci nejde o to, co cirkev vlastni, ale jestli s tim naklada v souladu s ucenim Jezise Krista. Pokud cirkev majetek pouziva v souladu s Pismem, pak naplnuje uceni Jezise."
---

Jestliže přeci nejde o to, co církev vlastní, proč církev o navrácení majetku žádá a proč finanční vyrovnání odmítla jen Bratrská jednota baptistů?

Ježíš přímo nabádal k tomu, neshromažďovat majetek.
Papež František chce církev chudou.
31. 10. 2013 | 09:09

dotaz napsal(a):

E.S.

vláda olympských bohů trvala v Řecku také asi jen 2 000 let, stejně tak tomu bylo v Egyptě, tyto národy dobrovolně opustili chrámy, které jim po staletí sami budovali a začli vyznávat jiná božstva a jiný životní styl.

Mám podezření, že 2 000 let je právě tak hraniční na pěstování určitého náboženství, pak že přijde přirozený zánik a odumírání, Vatikán si je toho vědom, proto potřebují nekjakého vola, který by jim ještě sanoval těch posledních 30 let úpadku a dávání si do bachoru a pak po nás potopa.

prach jsi a v prach se obrátíš napsali i do Bible a ve Vatikánu vědí, že jim nevěří již ani Italská centrální banka, ve své bláhovosti však se domnívají, že jim uvěří nějací Češi?
Ti to berou jako novou dobu temna a novodobou Bílou Horu.
pro zopakování katechismu, základní příkaz Ježíše

nebudeš věřit v jiného boha

je pochopitelně ve 21. století a globálním světě naprosto neudržitelný

neb platí kolik polí, tolik syslů, kolik hlav, tolik smyslů. ( 7 miliard, to už je pěkné kvantum myšlenek, aby jim stačil jeden Bůh)
31. 10. 2013 | 09:43

avanti popolo napsal(a):

jestli tedy tu redaktorku vyhodí kvůli Dukovi z práce, může se spolu se Štěpánem a doktorem Rathem stát zakladatelkou 4. odboje a prvními postiženými , co budou po pádu tohoto režimu moci žádat odškodnění
31. 10. 2013 | 09:45

důchodce napsal(a):

Milý Otče kardinále,
děkuju Vám, že se snažíte z našeho nevzdělaného křupanského národa trochu zkulturnit aspoň malou část. Vždycky se těším na Vaše sobotní glosy. Stručné, jasné, výstižné. Vím, že jste povznesen nad kydy místních rádobyinteligentů. Tato žumpa, to je nejhorší, co se vždycky slétne jako supi nad Vašimi blogy, to je důsledek komunistické ateistické nevýchovy. V kulturním světě patří k výchově znalosti etiky a křesťanství. I u nás pár let v minulém století se snad pár lidí zkultivovalo. Tady tato spodina, která se u Vašich blogů snaží potupit našeho otce kardinála, se slétne vždycky. Do všech témat zaplétají nenávistné komentáře o majetkovém narovnání. Netuší, že nejde o restituce jako takové. Váš rozhovor s Hanou Shánělovou jsem slyšela. Pracovníci Radiožurnálu se neobtěžovali ji seznámit s tím, že už jste s novináři o všem mluvil před chvílí. Popichovala a provokovala Vás. Ještě se divím, že jste se udržel a nevybuchl dříve. Naši agresívní ateisté samozřejmě budou řvát na Vás. Ale Kristus nebe na zemi neslíbil. Věřte, že je Vám nablízku hodně lidí. Nejen věřících. I těch slušných ateistů.
Otče kardinále, modlím se za Vás, přeju pevné zdraví a pevné nervy. V této zemi se musí obměnit generace, než zde bude zakotvena slušnost, ohleduplnost a úcta člověka k člověku. Aby se kardinál, který je na úrovni premiéra(?)musel potýkat s urážkami, které by si nikdo premiérovi do očí nedovolil říci, ať by byl jakýkoliv. Otče, nejste v tom sám.
31. 10. 2013 | 10:07

avanti popolo napsal(a):

Aby se kardinál, který je na úrovni premiéra(...
Klaus Zeman Špidla Nečas Topolánek + Duka

důchodče, to je tedy pěkná parta

no on vám babiš zatne tipec, hostie budou z pilin a povinně z Penamu
31. 10. 2013 | 10:15

nespokojený napsal(a):

Vážený pane Duko,
jak tvrdíte, vy jste byl pozván k rozhovoru od ČRo. K rozhovoru, a ne k tomu co jste nám pak předvedl. Doslova jste prostřednictvím rozhlasu řval na všechny posluchače. Poslouchal jsem Váš kvikot v autě a málem jsem nedojel, protože skrze slzy od smíchu jsem neviděl na cestu. Ale zpětně když se na to dívám, dávno bych už zapomněl - jen vy to rozmazáváte, tak s odstupem se začínám Vašeho hřímání bát, protože tento Váš projev, tato Vaše dosud skrývaná pravá tvář ve mě vzbuzuje oprávněné obavy. Svým hřímáním jste vůbec nebyl daleko od podobného projevu prokurátora Vaše a podobných v 50-tých letech. Styďte se.
31. 10. 2013 | 10:19

JAHA napsal(a):

Ad: santawizard
Bůh ho obětoval lidem a lidé ho obětovali Bohu.Nejprve Bůh miloval svět víc než svého syna,ale nakonec mu dal celý svět pod jeho nohy

Vy ste jasna ukazka toho, ze ked clovek uprimne hlada, tak skor - neskor k pravde sa priblizi. Vid -porovnanie Vasho textu a textom modlitby zavedenej Janom Pavlom II.

Korunka Božieho milosrdenstva
(Modlí sa na obyčajnom ruženci)
Na začiatku:
Otče náš...
Zdravas, Mária..
Verím v Boha...

Na veľkých zrnkách:
Večný Otče, obetujem ti Telo a Krv,
Dušu i Božstvo tvojho najmilšieho Syna a nášho Pána Ježiša Krista na odčinenie našich hriechov i hriechov celého sveta!
Na malých zrnkách:
Pre jeho bolestné umučenie maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom!
Na zakončenie (tri razy):
Svätý Bože, svätý Mocný, svätý Nesmrteľný, zmiluj sa nad nami i nad celým svetom!
31. 10. 2013 | 10:31

von kulak napsal(a):

dominikduka napsal(a):
2/ Pokud porušila, je v předvolebním čase nepřípustné hovořit o zločinnosti komunistického režimu?

No zatím jsme se jenom těsně vyhnuli stavu, kdy by to bylo nepřípustné i v kterémkoliv jiném, než předvolebním čase. Zatím.
31. 10. 2013 | 11:14

JOJo napsal(a):

Nu, ČR mu šláplo na rudou botičku?Zita Senková to napraví na ČR 2.V jednom týdnu nás krmí Václavem a démonickým Halíkem v pořadu Jak to vidí.Také mě irituje, když nenajde v ČR názory i někoho jiného než žravých piraní.
31. 10. 2013 | 11:42

buldatra napsal(a):

À Propos - už byl vypsán nějaký kurz sázek na církevní restituce. Jestli teda budou dle dučích představ a toho povedeného zákona, nebo nebudou?
31. 10. 2013 | 12:45

vater Pepan napsal(a):

Důchodce:
vážená dámo, máte-li v úmyslu kritizovat diskuzní příspěvky, z nichž některé opravdu jsou na hranici únosnosti, pak si laskavě vyjměte trám z oka svého, abyste mohla bližním vytrhnout třísku. Označovat národ za "nevzdělaný a křupanský", používat slůvka typu "kydy", "žumpa" a pod. je mírně řečeno vysoce nevkusné, je to nezpochybnitelný doklad Vašeho nezáviděníhodného intelektu a nedostatečné výchovy. Jako penzistka jistě máte dost volného času, věnujte denně nějakou chvilku četbě Písma s patřičnou exegezí, uveďte jeho teze do života a pak - jsouce naplněna láskou k bližním i nepřátelům - přispějte do debaty. Svým projevem jste se prozatím zařadila po bok těm, které kritizujete.
31. 10. 2013 | 13:25

důchodce napsal(a):

Příspěvky jsou žumpa a kydy, na to nic jiného napsat nejde. Píšu slušně, nadávky nepoužívám, jak se tady "obouváte" do pana kardinála. Nevím, proč nenadáváte stejně židovské obci, husitům, protestantům? Jste si všichni jisti, že vám to projde. U některých jiných představených by to možná nebylo tak snadné. O mou výchovu nemějte péči. Napadnutého člověka budu bránit vždycky. Každý si zameťte před vlastním prahem.
Jsou tu názory hnusné, nechutné, odpudivé. Napsala jsem názor svůj. A to, co jsem napsala, platí. Myslete si, co chcete.
31. 10. 2013 | 13:44

vater Pepan napsal(a):

Důchodce:
děkuji za reakci, Tvrdíte, že píšete slušně?? Nadávky nepoužíváte? Pak prachobyčejně lžete! Projevila jste se jako katolička plná nenávisti a zlosti. Opakuji, jste na primitivní úrovni těch, které kritizujete. Blahopřeji!! Pan kardinál má z takového "apologety" určitě nesmírnou radost.
31. 10. 2013 | 13:59

mb napsal(a):

důchodkyně psala: Váš rozhovor s Hanou Shánělovou jsem slyšela. Pracovníci Radiožurnálu se neobtěžovali ji seznámit s tím, že už jste s novináři o všem mluvil před chvílí. Popichovala a provokovala Vás. Ještě se divím, že jste se udržel a nevybuchl dříve.

... tak tak ... Shánělová patří vyšetřovat a pak buď setnout nebo upálit jako čarodějnici ...

věcně se to má tak: r. Shánělová se zeptala, jak Duka zareaguje, kdyby se hrad vyjmul z restitucí ...

kdyby se na tom sněmovna domluvila, tak by to bylo STEJNĚ ČI PODOBNĚ DEMOKRATICKÉ ... jako se ´demokraticky´ prohlasovali restituce ... pod vládou a taktovkou lůzo,oligarcho,quasi a kleptopravice ...

Duka toto demokratické prohlasování ( bez čssd a komoušů jako důležitých pol. sil v zemi ) bere jako svaté a nezpochybnitelné ...

já se pana Duku snažim přesvědčit, že stejně demokratický bude jakýkoli jiný zákon prohlasovaný jakoukoli jinou sněmovnou ...

ano ... Duka se může posléze se státem soudit, bude li mít pocit, že jej někdo krátí na jeho právech ...

Tak to je asi celé ... a kvůli tomu nemusel na redaktorku potažmo posluchače řvát ....

ale klidně se ještě zeptejte, co byste chtěla vědět, rád odpovím ...
31. 10. 2013 | 14:07

důchodce napsal(a):

Je zvláštní, že jste si vybrali ke kritice mou maličkost. Už jste zkritizovali ty, kteří pana kardinála nevybíravě napadají? Tady nejde o mě, ale o pana kardinála. Nelíbí se mi nestydatost vyjádřování k jeho osobě. A to snad mohu vyjádřit. Že se vám moje kritika nelíbí je váš problém, ne můj.
31. 10. 2013 | 14:18

vater Pepan napsal(a):

Důchodce:
jako obvykle se podstatně mýlíte. Kdybyste si pozorně přečetla moje reakce, snadno byste zjistila, že nenapadám Vaši kritiku, ale Váš slovník, což je podstatný rozdíl. Kritizovat či nesouhlasit lze přece slušně. Zatím se Vám to nedaří. U životem zkušeného člověka je to velmi smutné, neřku-li přími tragické.
31. 10. 2013 | 14:24

důchodce napsal(a):

Urážky křesťanů, hlavně katolíků jsou zde téměř v každém příspěvku. Když se bráním nebo si dovolím kritizovat, jsem špatná já. Právě pro své životní zkušenosti píšu to, co píšu. Mě nemusíte poučovat o životě. Věřte, že o něm vím docela hodně. Své trámy si vyndejte z očí vy. Všichni. A pana kardinála nechte na pokoji.
31. 10. 2013 | 15:02

mb napsal(a):

to důchoce = důchodkyně ... já vás nekritizuju = nevybral jsem si vás ke kritice ... spíš jsem se vám snažil vysvětlit, co se mi na panu Dukovi nelíbí, co si myslím, že je = dělá špatně ...

a snažil jsem se vám tento svůj názor zprostředkovat a nabídl jsem vám, že se můžete na cokoli zeptat ...

základ je, že vy si myslíte, že (pan) Duka je nekritizovatelný ... ale tak tomu právě není ... pan Duka je kritizovatelný, jako kterýkoli jiný smrtelník ...

a právě proto, že je kardinál, tak nároky na něj jsou ještě o to větší a vyšší než obyčejné člověka ... zde je analogie s prezidentem a virozami apod ...

tak snad se mi to zase podařilo objasnit ...

ad: Své trámy si vyndejte z očí vy. ... to urco ... me uz je vyndal pan stejskal za nevhodny vyrok citovany v urč. situaci a kontextu ...

ad A pana kardinála nechte na pokoji.

to by nebylo správné ... protože to nechce ani pan kardinál ... ani my ... viz. úvodní blog o házení koblih či sněhových koulí ...

navíc to kardinálovi slouží jako zkoumadlo nálad obyčejné veřejnosti ....

zdravím důchodkyni ...
31. 10. 2013 | 15:17

čert }:o) napsal(a):

Medikologu
Koukám že jste stejně prdlej jako já =o) Nic ve zlém
Snad máte pravdu v tom že by církev ve středověku Ježíše upálila za své
přesvědčení. V podstatě souhlasím se vším co jste napsal až na jedno:
"Proti totalitě církevní je i KSČM zdrojem a vzorem demokracie"
A tady si dovolím hluboce nesouhlasit!!!!!
Dám Vám ale velice zajímavý odkaz
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11069-mezinarodni-judaismus-chce-radikalne-porazit-krestanstvi-a-byt-jeho-nahrazkou-jeho-hlavnimi-vojsky-jsou-zednarstvi-a-komunismus.aspx

Hezký den
31. 10. 2013 | 15:23

čert }:o) napsal(a):

dotazi
díky za odkaz na Lennona potěšil jste mě
a pokud se vám zdá moje logika podivná tak nezoufejte
mně se zase zdá podivná všech kolem =o))
No není to krása?
31. 10. 2013 | 15:26

mb napsal(a):

čert napsala: Snad máte pravdu v tom že by církev ve středověku Ježíše upálila za své
přesvědčení.

... přečtěte si prozím bratři karamazovi ...

zdravím ...
31. 10. 2013 | 15:30

vater Pepan napsal(a):

Důchodce:

bránit víru máte jistě právo, v tom případě jste však POVINNA následovat svého Mistra. Jakpak se choval při výslechu před Sanhedrinem? Křičel? Ne! Nadával katům? Ne! Zvolil Váš slovník? Ne! Váš tvrdohlavý postoj a neochota uznat zcestně volené vyjadřování dokládá mimo vší pochybnost, že o praktické víře nemáte absolutně ponětí! To je ovšem typickým znakem mnoha zaslepených katolíků, kteří jinověrcům či nevěřícím vytýkají nedostatky, ale přitom se sami těchtýž nedostatků dopouštějí. :-))
31. 10. 2013 | 15:56

Medikolog napsal(a):

Čerte 15.23

O vlivu Iudaismu a Sionismu na křesťanství i na mezinárodní dělnické hnutí nepochybuji, ta interakce je obecně známá a na A.cz neslušná (kritika jistým směrem je zde tabu, respektujme to:o)).

On Iudaismus má s katolicismem své zkušenosti vyhánění Židů a Muslimů ze Španělských držav například a pronásledování konvertitů ke křesťanství Supremou,.. To bylo vyhnání, ne odsun německých občanů domů do Německa!

Doporučuji vaší pozornosti příručku pro inkvizitory Maleus maleficiarum dobrých otců Sprengera a Institorise. Sežeňte si ji a prostudujte, abyste věděla co je katolické věřit, to je opojné mešní vínečko.. a srovnejte stalinistickou příručku třeba o kulacích (ubohý, nenápaditý odvar z matoliny)... Co vy jste prý na čarodějnických Sabbatech s čarodějnicemi vyváděla;-).. a Církev vám na to přišla...

Maleus Maleficiarum = Kladivo na čarodějnice, vyšla v ČR jako faksimile originálu ze strahovské knihovny a na opačné straně vždy překlad do češtiny. Vydal Otto Zítko, který vydal v češtině přes Hitlerův výslovný zákaz Mein Kampf a proto byl jako vydavatel v demokracii demokraticky ZLIKVIDOVÁN (to bylo keců o pronásledování vydavatelů samizdatů za socíku např:o)).

Vandase do rozhlasu nepustí, ale Duku zvou... Katolickou propagandu a reklamu vysílají i na veřejnoprávních kanálech rozhlasu a televize za peníze daňových poplatníků a koncesionářů.. Jiná soukromá zahraniční firma si na své presentace MUSÍ PLATIT ZE SVÉHO vysílací čas, nebo si založit vlastní rozhlasovou stanici.. ale kdo by si ji naladil, že, pane Duko?
31. 10. 2013 | 16:57

čert }:o) napsal(a):

mb
díky za typ a taky zdravím

Medikologu
taky díky za další náměty. Teď vyšla knížka Černá kniha církve
a taky docela mazec. Speciálně vyhánění Židů a Muslimů je kapitola
dost drsná. Taktéž kniha Papežovy Židé která je zrovna na pultech.
Církev chce svatořečit papeže Pia. Nevím jak to Židé přijmou
To co píšete všechno vím a dost se o to zajímám a mám radost když mi
někdo doporučí nějakou literaturu. Přesto nemohu souhlasit že stalinistická příručka je nenápaditý odvar. Pro mě je prostě jakýkoliv útisk člověka
člověkem nepřijatelný a přesto si stojím za svým. Možná si to vše odporuje
v myšlenkách druhých (jak mi napsal dotaz) ale snažím se vyhnout předsudkům.
Nevím jestli se mi to daří a také nelze psaním tolik toho vysvětlit nebo
diskutovat naplno =o)
31. 10. 2013 | 17:19

čert }:o) napsal(a):

Medikologu
nějak nechápu vaší poznámku: Co vy jste prý na čarodějnických Sabbatech s čarodějnicemi vyváděla;-).. a Církev vám na to přišla...
=o))) Asi jsem už mimo =o( uf
31. 10. 2013 | 17:21

důchodce napsal(a):

Pro ty, kteří mají obavy o to, že pan kardinál využívá drahocenný ateistický čas v rádiu - věřící mají svou rozhlasovou stanici i svou televizi. A platí si ji sami. A funguje už pár let. Pište o tom, o čem něco víte.
Mě můžete kritizovat jak chcete, je mi to jedno.
Akorát si ještě dovolím napsat: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Každý věřící není splachovací, aby po něm urážky stekly. Když je urážek nadmíru, brání se. Už je jich nadmíru.
31. 10. 2013 | 17:55

zasMeňo napsal(a):

Dobrý večer,
včera jsem sledoval na Radiožurnálu rozhovor s místopř. ČSSD panem Škromachem a musím se přiznat, že ta redaktorka (jejíž jméno jsem zapomněl) mi připadala jako gestapácká výslechová pracovnice. Již předem bylo jasné, že Škromach je tím špatným, a účelem 20min. "rozhovoru" bylo ho ještě více očernit, pošpinit. Já ho vůbec nehájím, akorát si myslím (zřejmě naivně), že rovnost šancí by měla být nejen u nezávislého soudu, ale i u nezávislých (?) médií, která veřejnosti něco zprostředkovávají a nikoliv spoluvytvářejí veřejné mínění.
Takže se nedivím panu arcibiskupovi Dukovi (kteréhož rovněž tímto nehájím), že tu atmosféru "výslechu" prakticky nedávno nezvládl.
31. 10. 2013 | 18:30

zasMeňo napsal(a):

Výborně ! Psali jste - jsme na 4. místě TOP Bloggů !!
31. 10. 2013 | 18:32

mb napsal(a):

tam máte totiž to ukřižování v realu ... moc hezká pasáž ... taková působivá a realistická ... je to totiž o moci ... ježíš na počátku mocný nebyl ...

důchodce napsal(a):
Pro ty, kteří mají obavy o to, že pan kardinál využívá drahocenný ateistický čas v rádiu - věřící mají svou rozhlasovou stanici i svou televizi. A platí si ji sami. A funguje už pár let. Pište o tom, o čem něco víte.

vždyť attíci vám tu vlnku přejou, ale nechápou proč je pan kardinál obtěžuje ještě ve veřejnoprávním rozhlase ...

/ aby nevzniklo nedorozumění, já k nim nepatřím ... :-)) mně vadí akorát když Duka manipuluje a sklouzává k demagogii ...

chytrej je myslim na to dost, aby se k tomu nemusel snižovat ...

Akorát si ještě dovolím napsat: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Každý věřící není splachovací, aby po něm urážky stekly. Když je urážek nadmíru, brání se. Už je jich nadmíru.

ano to je zelotský přístup ... změňte komunitu ...
31. 10. 2013 | 19:17

důchodce napsal(a):

mb
Nikomu nic není po tom, zda jsem nebo nejsem věřící. A už vůbec není vaše věc, jestli sem píšu nebo ne. Vy kádrujete, ne já.
Pan kardinál nikoho neobtěžuje, aby jej nechali mluvit ve veřejnoprávním rádiu. Pokud je mi známo, je vždycky osloven on. A pozván. Nikdy se nikam necpal. Starejte se o sebe, ne o mě. Máte k přemýšlení hodně.
31. 10. 2013 | 19:25

mb napsal(a):

důchodce a kde říkám, že mi je něco po tom zda jste či nejste věřící ?

kardinál obtěžuje atheisty, kterým vadí, že veřejnoprávní rozhlas slouží katholické ideologii ...

jj ... posledně byl taky pozván ... a vytočil se a křičel, a není známo, že by se paní Shánělové omluvil ...

já se o vás nestarám ... k přemýšlení mám hodně ... zdravím ...

/ k těm zelotum ... vyznavali ozbrojeny boj proti římu, tak jsem myslel, že by vám to sedlo lépe, nežli bližnímu odpouštět až 77x .... /

hezký večer ...
31. 10. 2013 | 20:43

arbitr napsal(a):

důchodce: slyšela jste někdy přísloví "Na hrubý pytel hrubou záplatu" a přísloví "Kam nemůže Ďábel, tam nastrčí bábu" ?
Myslím, že Vás nikdo nekádroval, spíše nesouhlas s Vaším vystupováním, především se uklidněte ať si ostatní o Vás nemusí myslet, že se chováte jako Viktorka u splavu. Pokud nevíte o co jde, tak o jistou událost v knize Boženy Němcové "Babička".
Na Vaše případné invektivy nebudu odpovídat, podle Vašeho písemného projevu zřejmě věřící nejste, protože ti by se tak podle mých zkušeností nechovali. Snažte se život vyplnit něčím užitečným, čas ubíhá jako jelen byvší do análu střelen.
31. 10. 2013 | 20:45

Nilob napsal(a):

Soudruhu Duko,
má snad komunistická církev v rozhlase či v televizi nějaký prostor k pravidelné propagandě?
Pokud vím, tak nemá.
Nemá ani podobné heslo: "Co je císařovo, patří císařovi, co Božího, patří Bohu".
Tak o to jsou lepší. (nevinných obětí mají na svědomí asi tak stejně, co katolíci)
31. 10. 2013 | 21:27

důchodce napsal(a):

Stačí pár příspěvků a zase urážky pana kardinála. Je to pořád dokola. Ateisté můžou napadat, jakkoliv urážlivě. Nikdo nesmí odporovat, už je to neslušné, píšu invektivy. Nikoho nenutím mé příspěvky číst, natož na ně reagovat. Udělejte si v tom pořádek.
Věřící mají svou televizi i rádio. Za své. Pana kardinála do veřejnoprávních zvou. Vypadá to, že ateisté si vydupou zákaz křesťanů v tv. Věřící platí konces. poplatky rovněž. Takže i oni mají právo. Na své vysílání v ateistické tv. Je tady určité procento věřících.
31. 10. 2013 | 21:44

Medikolog napsal(a):

čert 17.21

Maleus maleficiarum mimo jiné popisuje sexuální zvrhlosti mezi ďábly (čerty) a čarodějnicemi. Kněžská, mnišská a katovská zvrhlost v mučírnách byla nesmírně investigativní:o((. Nechtěl jsem se vás nijak dotknout... Být nick "čarodějnice" doporučil bych třeba nové navigační zařízení GPS na koště.. a pořádné čertisko, když je ten Halloween:o))

Také nesnáším neodůvodnitelný útlak kohokoliv. Nejhorší palečnice je ta co drtí vlastní palce. Kdo a v čí prospěch ji utahuje není v tu chvíli podstatné...

Přeji dobrou noc..
31. 10. 2013 | 21:47

Medikolog napsal(a):

důchdce, máte pravdu, že věřící stejně jako zahrádkáři mají právo na své vysílání... OK, ale pak nechci kardinála, ale IMÁMA, NEBO MUFTÍHO. Pojďme tedy náboženskou propagandu v rovnocenných vysílacích časech střídat.. jedou křesťanský, jednou muslimský duchovní (OBA V ČEŠTINĚ SAMOZŘEJMĚ)..
31. 10. 2013 | 21:51

Nilob napsal(a):

Medikologu a důchodkyně,
což takhle, aby tím "veřejnoprávním" bylo jen to, co je zbaveno náboženství, propagandy, politiky a jiných vlivů.
Zpravodajství bez komentářů a "anállíz", obsažné a věcné.

Nakonec, jak píše Medikolog, s takovým pastýřem, jakým je Duka, brzy bude zahrádkářů víc, než věřících. Ale proti poctivým věřícím rozhodně nic nemám.
31. 10. 2013 | 22:05

důchodce napsal(a):

Už někdo tvrdě vyžadoval ateistické vysílání v TV. Ateistické pořady. Když byli dotázáni, o čem by to vysílání pro ateisty mělo být, nevěděli ateisté, co by měli chtít. Takže zkuste si v TV své vysílání získat. Zahrádkářů bylo u nás vždycky hodně, lidé neměli nic jiného, tak si hráli se zeleninou...Dejte návrh na pořady muftího nebo koho chcete. Kolik by se dívalo lidí. Jestli by vám to ateistický člověk odsouhlasil. Myslím, že zatím můžete být rádi, že svých pár minut týdně mluví v TV pouze katolický kardinál. Vy nebo vaše děti nic jiného za pár let poslouchat nebudou. Nikdo se našinců na nic ptát nebude. Ani muslimské kazatele v pohodě urážet jako pana kardinála. Tak si to zatím užijte, dokud můžete.
31. 10. 2013 | 22:50

mb napsal(a):

no jo ... ted jde o to kdo se s kým spojí ... zda sekularisté s křesťany proti muslimum nebo muslimové s křesťany proti sekularistum ... anebo, jak říká nejvyšším citovaný rabín, bude všechno jinak ...

dobrou
31. 10. 2013 | 23:01

Martin1 napsal(a):

Dominik Duka
Neznám v dějinách zločinnější organizaci, než je ta vaše. Stojíte po kolena v samé krvi a při tom máte plná ústa lásky. Jedinou skutečnou vaší láskou jsou prachy - skončíte - už brzy skončíte!
01. 11. 2013 | 10:16

Medikolog napsal(a):

Jistě Nilobe 31.10 22.05

Bez náboženství beru, Torah, Talmudy, Bibli a Svatý Korán má každý studovat sám..

Ale bez politky by to bylo beze zpráv kromě o zemětřesení a o počasí. Ovšem informaci k události bych očekával ve stylu: Izrael bez vyhlášení války napadl v Sýrii údajně vojenské cíle.

Chtějí-li událost komentovat, ať konmentář je vyvážený. USA na to..., Rusko na to.. EU na to.. Čína na to. Z domácích ANO na to, KSČM na to, KDU ČSL na to, ČSSD na to (zde jak kdo;o)), atd. Tedy vyvážené zpravodajství, ať se každý přikloní k názoru, který považuje za správný, nebo ať si vytvoří svůj vlastní.

Ale pokud má být katolická propaganda, nesmí být jednostranně. Požaduji proto pro vyvážení i Islámskou. Židé o proselyty nestojí a plebs Gójim jako celek neoslovují. Stačí jim mít "pod palcem" klíčové hráče. Ovšem kdo chce, navštíví příslušné servery.
01. 11. 2013 | 10:50

čert }:o) napsal(a):

Medikolog
Vůbec jste se mě nedotkl jen mi unikl v tom zmatku myšlenek starý a chronicky známý smysl =o))).
Církevní zvrhlosti v mučírnách jsou nejtemnější stránkou církve a bohužel nevím jestli si to uvědomují. Pokud ano bylo by dobré kdyby o tom mluvili na veřejnosti. Sice se papež Jan Pavel za to už omluvil všem národům ale je to už dávno a nějak
to padlo pod stůl. Omluva totiž nebyla pokoleními zatím přijata v takové míře a víře aby měla blahodárný účinek odpuštění. Škoda. Věřím současnému papeži Františkovi. Už jen tím že oslovil církev aby se vrátila k ideálům chudoby a sloužila nemajetným a spolu s osmi kardinály zahájil debatu o reformě církve.
Dnes to zní velice utopisticky vím. Ale způsobil tím zděšení v řadách církevních
což je dobře. Ale papež František není kouzelník ani Bůh a nemá ani kouzelný prut
aby tak učinil za svého života. Bude to dlouhodobý proces neboť kněží i kardinálové
sice chudobu hlásají ale málo jich je Bohu natolik oddaných aby tak bylo v dohledné
době učiněno. Navíc nikdo z představitelů globální ekonomiky nebere slova papežova
vážně. A věřící si toho všimnou až přijde větší bída a začnou řešit vlastní existenci. Plánované církevní reformy a papežova "politika" na církevní restituce
v ČR bude mít zásadní vliv, pokud se kardinál Duka dobře postará o navrácený majetek. Církev se zaměří na lidi a bude se snažit mu dát práci. V tom je Dukovo
poslání a nemělo by se podceňovat ani zesměšňovat. Pokud se to kardinálovi Dukovi
podaří pomohl by dokonce se snížením státního dluhu. Vím že to pro mnohé zní směšně
a budou opovrhovat touto myšlenkou a dál nadávat a klít protože nic jiného neumí a
nenávist je opanuje tak že jim i mozek zatemňuje. Dál se nedostanou. Proto mi vadí že dokážete omlouvat svým způsobem komunistické hrůzy pomocí církevních krutostí
od počátku vzniku. Její krutosti byly stejné jako ty bolševické a komunistické a fašistické. Nelze počítat oběti ale způsoby a schopnosti těchto lidských zrůd
co dokázaly vlastní druh vraždit. Komunizmus a fašizmus je stejná ideologie na jednom provaze a každá na jednom svém konci. Víte co dnes dělají v Sýrii? Prostřelují těhotným ženám z profilu břicho aby usmrtili nenarozené děti. Jen ty děti ne ženy. Ženy jsou jejich nádoby. Ten kdo má zásah dostane za odměnu krabičku cigaret. Denně je tak prostřeleno na desítky žen a zabito desítky nenarozených. Žádný živočišný druh nedokáže to co člověk člověku. A tak mohu jen vzkázat těm co chtějí nadávat dál a nesouhlasit s církevními restitucemi: nadávejte proklínejte plivejte pokud vás to naplňuje a dává vám to sílu k nenávisti. Jsme v čase kdy se
z duality přechází do jednoty. Tento čas plyne pomalu a zvolna a snad jednou někdo z vás uzná svou chybu duchovní nevědomost a zahodí své předsudky a bude přemýšlet dál než od pondělí do pondělí. Třeba výhledově na dalších 10-20 let. Bude to dlouhá bolestivá cesta a minulost změnit nelze. Je temná a krvavá natolik že soudný člověk má co dělat to jen vědět natož chápat. Netřeba to chápat ani odpustit. Nikdo není Ježíšem. Je třeba to přijmou jako holý fakt a postavit se tomu jinak než ti co tuhle krvavou cestu utvořili. Ať už církev komunisti fašisti Židé muslimové a všechny společnosti vraždící ve jménu někoho či něčeho.
Držím palce a přeji štěstí a duchovní sílu
01. 11. 2013 | 11:17

Joachym Brezina napsal(a):

Když se podíváme do minulosti, co tu bylo náboženství, a co po nich ..zanikla, všechna zanikla a ta současná taky zaniknou...
Měli jsme tu druidy a co po nich? Pár megalytů a v současné době jen nějací novodruidi a novočarodějové, zajímavá sebranka excentriků. Egyptské bohy nikdo neopěvuje, jen je očumujem a fotíme si památky co po té obrovské civilizaci zůstaly. takový egyptský kněz boha Ra, kdyby vstal z mrtvých, asi by se dobře bavil nad směšně krátce trvajícím náboženstvím, co to je v jeho pohledu 2000 let? Nic. To samé všude kam se podíváme, co bylo bohů a božstev, bohyní, co národ co kultura co kontinent, to něco jiného a kde to všechno je? Obrátilo se to v prach.

A tady pár mizejících katolíků v čele s Dukátem se tváří, že budou na věky a jsou nedotknutelní. To si ty dřívější církve asi myslely taky.
Uplyne trocha vody a turisti budou očumovat prázdné kostely a fotit si Ježíše a přemýšlet co za zvrácené náboženství to bylo, že vzývali chlápka přitlučeného na dvě zkřížený desky. Úplně stejně jak nechápeme rituály Aztéků a dalších ...

Vše je tak pomíjivé ....
Je příjemné vědět, že i takový Dukát pomine, s jeho ovarovitými podbradky a sutanou XXXXL a žlučovitou povahou, to ho klepne. Jak to bylo v Pelíškách? ... dávám Dukátovi rok, maximálně dva :) :)
01. 11. 2013 | 11:19

Joachym Brezina napsal(a):

Pane čerte,
možná by papeži Františkovi stačil obyčejný prut, třeba vrbový, a kdyby jím sešvihal pár kardinálských hřbetů, třeba by vzniklo něco, co by se dalo označit slovem - kouzlo. Pak by ten obyčejný vrbový prut byl kouzelný.
Na bohatství se zvykne lehce, na chudobu..... to snad ani nejde, tedy jako když byl někdo naložený v bohatství, že by si pak radostně zvykal na chudobu a ještě u toho tlaskal, že je chudý a že to ani jinak nechtěl...jestli tušíte nač myslím.
01. 11. 2013 | 11:24

santawizard napsal(a):

Duka a Filip jsou 2 vlastenci ,kterým hodně čechů dokolečka a křížem krážem vyčitá hříchy a zločiny ,které napáchali jejich předchůdci. V době politické transformace a hospodářské krize je tato válka slov obrovská překážka pro celý český národ!!!
To by si měli alespoň všichni uvědomělí uvědomit hlavně teďka na dušičky.Mrtvé a živé duše zesnulých a pozůstalých jim budou velmi nápomocni.Amen.
01. 11. 2013 | 12:02

santawizard napsal(a):

Před našim letopočtem byl celý svět plný válek a lidských a zvířecích obětí,které páchala samotná církev.První příchod Krista sice odstranil všechny lidské a zvířecí oběti,ale až druhý příchod Krista odstraní všechny války.
V době prvního příchodu Ježíše Krista ,křesťané vůbec neexistovali.Počátky křesťanské církve byli velmi a velmi těžké.Např.jenom to ,že každý dneska může vlastnit svoji bibli ,trvalo celých 2000let.
Druhý příchod Krista nebude jako první příchod Krista.Nejenom ve výkladu bible o mučednictví v těle a válečnictví duchem.Jde hlavně o to ,že dneska očekává příchod Ježíše Krista miliardy křesťanů,kdežto první příchod Krista neočekával skoro nikdo!!!!
01. 11. 2013 | 12:34

santawizard napsal(a):

První Ježíš vyhrál nad smrtí ,ale až druhý Ježíš vyhraje na Satanem.
01. 11. 2013 | 12:39

čert }:o) napsal(a):

Joachim Brezina
Ano tuším ba vím nač myslíte ;o)
A ano vše jednou pomine to je fakt ale zatím je přítomnost a blízká budoucnost nepomíjivá, jestli zase tušíte Vy jak to myslím =o)))
Nevím jestli Duka vydrží nápor ale vím že my se prázdných kostelů nedožijeme.
Náboženství je velice propojené se všemi vírami a politikou jakbysmet. Takže
těžko se něco takového stane. Náboženství a církve jsou lidskou součástí.
Jestli dáváte Dukovi rok nebo dva je celkem nepodstatné neboť ho nahradí
další. Netvrdím že je mi kardinál sympatický. Snažím se opravdu odprostit
od předsudků a přiznávám že je to náročné. Změnit pohled a vytvářet si jiný
názor z celoživotních průprav našich pra pra pra které jsou hluboce zakořeněny
v genech jako nechtěný materiál je náročné. Ale kdo nic nedělá nic nezkazí.
Takže se na stará kolena snažím dopídit k podstatě církevních skutků za
dva tisíce let. A řeknu Vám mám v tom pěknej guláš =o)))))
S tím proutkem souhlasím. Lze tak dosáhnout kouzla bez požehnání vyšších
mocností ať božích nebo pekelných =o)))
Hezký den
01. 11. 2013 | 12:39

čert }:o) napsal(a):

santawizarde
Velice Vám závidím Vaší víru. To je jediné co závidím. I když jsem v určitém směru věřící k žádné církvi nepatřím. Pro mě je jakýkoliv spolek o víc jak jedno člověka nepřípustný a zavání pak už jistým fanatizmem. Přesto musí být krásné mít tak hlubokou víru. V tom jsem velice pozadu a snažím se k tomu dobrat jistými meditacemi.
Můj názor na Ježíše asi už znáte. Zrovna tak znáte můj názor na to proč Ježíš
zneužil Jidáše jako nástroje ke svému předurčení být spasitelem. To je pro mě
prvotní Ježíšův hřích který je vepsán do křesťanské DNA a který si nevědomky
křesťané nesou s sebou. Proto dokáží být takoví jací jsou. Není jim cizí ani
podraz ani lež. Dokud církev Jidáše neočistí jako svojí potažmo Ježíšovu prvotní oběť nelze mluvit o rekonstrukci církve.
Tohle vím už celá staletí. Moje duše je fakt stará a meditace dokáží mnoho
odhalit a vysvětlit i když i nevědomí má své předsudky =o(
Mějte se hezky už musím běžet =o)
01. 11. 2013 | 12:53

vater Pepan napsal(a):

Velmi bych si přál, aby si pan kardinál vzal poučení z nedávné kauzy a před dalším vystoupením v ČRo pro jistotu spolkl nějakou zklidňující tabletku. Pokud mohu soudit z reakcí ve svém okolí, lidé opravdu nejsou zvědavi na podobné emočně vypjaté hlášky. Po repríze zajisté nikdo netouží.
01. 11. 2013 | 13:29

Joachym Brezina napsal(a):

Pane čerte,
když jste nakousl Jidáše, pěkně se čte Evangelium podle Jidáše. Zda jde o skutečný kumránský svitek nebo mystifikaci neposoudím, ale četlo se to hezky.

On ten rok, dva ...bylo velká forma nadsázky.

Je otázkou, jak se bude vyvíjet náboženství všeobecně, vidím to jako pyramidu, kdy vespod základny bylo nepřeberné množství objektů víry a jak jde čas, vše se zužuje do pár objektů a i ty nakonec budou překonány a nahrazeny a co do počtu zase jich ubude. Ovšem v současné době spíše to vidím na recyklaci již několika stávajících objektů víry jež mezi sebou čile a dravě soupeří o své uctivatele. Nevypadá to že by někdo zvolal Heuréka! a vydali jsme se jiným směrem. I když kdo ví, možná již někde je zasazena sazenička, co vyžene šlahounky a pak rozeseje své diaspory :) do světa.

Je to jakýsi vývoj víry všeobecně, nějakou tu máme, věříme a pak zanikneme a přijdou jiní s jinou vírou. V minulosti to šlo ohněm a mečem. V současné době ve stávajících konfliktech ohněm a kalašnikovem.

Jinak ale možná dojde k mírumilovné odluce věřících od církevních představitelů a institucí. Soustavně věřící, kteří potřebují k praktikování své víry kněze budou vymírat a budou je nahrazovat věřící, jež nepotřebuji obezličku preláta v kazatelně, věřící, kteří budou věřit, ale nebudou potřebovat strašení hříchem.
Vemte si co vše církev kdy označila za hřích, v současné době je to směšné a přežité.
A tak se zkostnatělá církev stává směšnou, nadbytečnou a víře bránící institucí. Její zánik je vlastně z pohledu dějin nevyhnutelný.

I Vám přeji pěkný den.
01. 11. 2013 | 13:48

vater Pepan napsal(a):

Martin 1:
Dominik Duka:....jedinou vaší láskou jsou prachy - skončíte, už brzy skončíte!
***********************************************************************************
Právě jste napsal nesmysl tisíciletí. Děkuji za dobrý fór.
01. 11. 2013 | 14:02

santawizard napsal(a):

Čert a spol:
Tajemství Krista není jenom ve vyznávání ,ale i v poznávání.Lidé jsou geneticky po svých rodičích ,ale spirituálně jsou od Boha.Ježíš nás ,ale vykoupil i z hříchu našich zesnulých předků,abychom nemuseli dávat vinu na pozůstalé potomky.Kdo není křesťan ,tak to nepochopí,protože není vykoupen ani z minulého hříchu a trestu, ani není vykoupen před božím hněvem v budoucnosti.
Lidé před 2000 lety byli barbaři a neuměli přijmout Krista jinak než ukřižváním.Ale i tak je umřít a vstát z mrtvých pro pána Boha mnohem jednodušší než pro člověka.Jidáš byl ale, dle definice,zrádce.Někteří jeho obhájci ,říkají že by měl dostat za odměnu víc než jenom 30 stříbrných,jiní jako vy mu chcou poděkovat a dokonce vysvětit ho na sv.Jidáše.,zapomínaje , že hříšný Jidáš zrazuje Ježíše abychom byli spaseni ukřižováním, kdežto pravý sv Jidáš zrazuje jenom satana a "máfii" dokonce i dneska v institutu na ochranu svědků.Tajemství Krista ,ale i antikrista je však velmi a velmi obrížné odhalit.My lidé můžeme jenom spekulovat a vyměňovat si názory. Atheisté pořád nevěří v Boha stejně jako židé nevěřili v Krista.
Proč však chcete ospravedlnit Jidáše?
Protože bez něho by smrt nedržela Krista jako rukujmí pro naše hříchy?
Proč by to měl ,ale být hřích Ježíše?
Vždyť Jidáše ovládal Satan.
Nakonec Satan pořád vládne na zemi.
Ježíš pořád vládne jenom v nebi.
Např.Já věřím v Bibli a Tarot na jedné straně pro křesťany a Korán a Taroky na druhé straně pro muslimy.
Konec světa je v bibli popsán poslední kapitolou zvanou zjevení sv. Jana.Těch 22 paragrafů ve zjevení úzsce souvisí s 22 kartama malé arkány z Tarotu.Tímto se vysvětluje rozdíl mezi věštcem a mezi prorokem.
01. 11. 2013 | 14:41

Joachym Brezina napsal(a):

pane santawizarde, Vy si vykládáte tarot? A víte že Crowley byl mág a čaroděj a možná i psychopat a vrah? Nemáte strach že jste zhřešil?

Jen tak na okraj, když jsme u toho hřešení. Ale nic mi do toho není, to je Vaše věc.
01. 11. 2013 | 14:55

santawizard napsal(a):

Joachym Brezina
Tolik pověrčivý určitě nejsem.Všechno záleží hlavně na výkladu.Špatný výklad i ze sv.bible ,s ní udělá satanovou bibli.Naopak i v taroru jsou Ježíšovi karty.
Bible a tarot je určitě mnohem lepší než bible a mainkamf nebo bible a das kapital.Jedině potom totiž může křesťanům velézt z huby dvojostří meč ducha svatého.
Podobně kdyby v muslimských zemích vládl korán a taroky ,tak by muslimům vylezl z huby jednoostří meč.
Do té doby než se tak stane ,tak budou obě stany držet svoje meče jenom v ruce jako svoje péra na obřízku,pro filištinské předkožky.
01. 11. 2013 | 15:41

gaia napsal(a):

já četla, že prý Ježíš Kristus byl tak zvláštní, protože mlel mouku ze špatně usušeného obilí, kde se rozrostla paličkovice nachová a v ní obsažené námelové alkaloidy mu tak měnily vědomí. On byl vlastně na drogách.
Dřív obilí s námelem bývalo běžné, proto tolik náboženských zjevení a vidění světla.
01. 11. 2013 | 15:49

gaia napsal(a):

santawizard

já také četla, že ty uřezané předkožky někdo zasadil kolem Jeruzaléma a za pomoci čar a kouzel z nich vyrostlo tolik kokotů, že to od té doby jde s lidstvem velmi z kopce.
01. 11. 2013 | 15:51

důchodce napsal(a):

Opravdu zajímavá informace, že lze být křesťanem s vírou v karty, v taroty, věřit horoskopům, astrologii a všeličemu tzv. čarodějnému.
Do těchto aktivit bych Krista a Církev netahala. To je velmi těžký hřích. Být křesťanem a věřit v kouzla karet se naprosto vylučuje.¨
Bibli nechte její význam. Rovněž ji do vašich aktivit s taroty a kouzly netahejte.
Je vidět, jak jsou lidé bez řádného vedení a vzdělání zmatení. Bylo by dobré napravit včas své pochybení. Protože nevíme dne ani hodiny.
01. 11. 2013 | 16:01

gaia napsal(a):

důchodce

vždyť balíček karet je skoro jako Bible

http://www.youtube.com/watch?v=7nO1tgTLyiY
01. 11. 2013 | 16:06

vater Pepan napsal(a):

Vidím, že se nám tady otevřel biblický kurz. Jsem zvědav, jak se bude vyvíjet.
01. 11. 2013 | 16:29

santawizard napsal(a):

Gaia:
To jsem ještě v životě neslyšel.Připomíná mne to ale ty 3 mági z bible ,kteří přišli zvěstovat Herodovi narození jezulátka.Herod potom dal příkaz vyrvaždit všechny prvorozené.Jestli z předkožek vyrostli další kokoti ,tak to teda nevím,ale nedivil bych se.
Já jsem to přirovnání použil hlavně pro obhajobu bible a koránu a tarotu a taroku. V případě ,že se ale budou lidi chtít i nadále raději zabíjet jako kokoti a bibli a korán navzájem pálit i s kartama,tak potom běda muži,kterému vládne žena.V takovém případě žena je jako církev,která by měla býti ve jménu nebeského beránka,ukřižována jako svatá kráva !!!Jestli je český tatíček stát jako Bůh Izraele Ježíš Kristus,tak praotec čech musel být samotný Budha.
Nejlepší by ale bylo ,kdyby lidi raději začali studovat bible a tarot a korán a taroky .Tímto by zakopali válečnou sekeru a vykopali by dýmku míru.
01. 11. 2013 | 16:39

santawizard napsal(a):

Důchodce:
I když v bibli není nic napsáno ani o hospodských kaplanech ani nic o vojenských kaplanech,křesťanské církve nikdy v životě nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale vždycky museli seminovat jenom a jenom vojenské kaplany.
Proč asi?
Proč si ale myslíte ,že by hospodští kaplani nebo dokonce marijuána gurové,nebo tarot či taroky ,měli býti pro církev mnohem horší než např.katoličtí pedofilové???
Navíc karty nepatří do kostela ,ale hlavně do hospody a nebo na doma.
Pedofilové však nepatří nikde,ani do hospody ani na doma ,natož nedej bože do kostela!!!!!!!
01. 11. 2013 | 16:57

Bestia triumphans napsal(a):

Martin1 napsal(a):
"Dominik Duka - Neznám v dějinách zločinnější organizaci, než je ta vaše. "

?
Ale znáte, Martine 1.
Jsou to komunisté, které tady tak vzletně opěvujete.
Kolaborant Remek, na kterého jste byl hrdý.
01. 11. 2013 | 17:56

Nilan napsal(a):

koukám, santawizarde, že vás ta Bible a věrouka hodně zajímá.

Už tady padla otázka, na kterou Duka neodpověděl, ani jiní věřící, jedna pak říkala, že je to "láska" (bez pravdy).

Co je to Bůh?

Z čeho sestává, jak vypadá, čím je tvořen, jak byl stvořen...?

Ví to vůbec někdo?
01. 11. 2013 | 18:21

santawizard napsal(a):

Spoluvěřící by si měli vypovídat svědectví o království božím,které žije v každém z nás.
01. 11. 2013 | 18:34

důchodce napsal(a):

Určitě nebude nikdo řešit Boží království v diskusi na internetu.
Bůh je Láska. Bezpodmínečná.
01. 11. 2013 | 18:41

arbitr napsal(a):

Nilan: Bůh byl vytvořen uměle již v pravěku v hlavách primitivních Pitekantropů, Australopiteků a Homo erektus, tato tradice se jako folklór dochovala až do 21. století.
Kdosi si dal práci a spočítal, kolik těch Bohů v lidské populaci se traduje a došel k číslu 6350, což považuji za zajímavé, protože je to číslo velmi blízké počtu různých druhů mravenců, které na Zemi žijí. Zdá se, že ti bohové nemají hmotnost a tudíž ani setrvačné vlastnosti, nemají barvu, ani vůni, ani šarm, čímž se podstatně liší od kvarků, pokud tedy jejich možnou existenci připustíme. Také nevím, kde vegetují, v našem hmotném vesmíru je ještě nikdo nezaznamenal, i když Hubbleův Space Teleskop už vidí až do jeho nejvzdálenějších oblastí. K tomu bych jen uvedl, že tam nejdál od nás není konec vesmíru, ale jeho začátek a v podstatě nevíme kde je jeho konec. Také mě vrtá hlavou, jak to všechno stihne obsloužit, když jen v nejbližším okolí sluneční soustavy již bylo objeveno přes tisíc planetárních soustav, sice ne moc podobných té naší, ale když to extrapolujeme od dalšího prostoru, tak jsou jich miliardy. Pokud bych se s ním někdy setkal, tak bych se ho zeptal, proč na Zemi nestvořil něco rozumnějšího, proč se to tu všechno vzájemně morduje a proč si z něho někteří udělali výnosný obchod. Mám pocit, kdyby ten Bůh měl aspoň lidský rozum a cit, tak by to nemohl připustit, tak mám obavy, že není vševědoucí a neomylný a nějak se mu to od samého začátku vymklo z kontroly. Mám smysl pro humor, doufám, že Vám to nevadí, ane nevylučuji, že mám pravdu.
01. 11. 2013 | 18:54

Nilan napsal(a):

Důchodče
je-li bůh Láskou, pak není Všemohocí. Protože jak jinak by nad Láskou vítězila nenávist a zloba?. Jak by mohl někdo (Láska) připustit, aby trpěli a umírali nevinní, milovaní a milující, mnohdy i maličké děti! Bůh není Láska.

Arbitře,
ano, také někdy říkám, že až přidu do nebe a setkám se tam s Bohem, vyrazím z něj duši (Má Bůh duši?). Protože, ač je Všemohoucí, nezabránil bolesti a utrpení nevinných (ach, kolik jich je!).

Ale myslím, že Bůh je. Je to však něco jiného, než do nás hustí katolíci (zřejmě i muslimové, ale jejich podobu Boha neznám).

Zvláštní, že ti, kteří se tolik ohánějí vírou, neřeknou víc, než Láska, Stvořitel, Otec - a víc už nic...
01. 11. 2013 | 19:29

důchodce napsal(a):

Do vás něco hustí katolíci? Chudáčci, se svým malým počtem členů....nebuďte směšní.
01. 11. 2013 | 20:33

arbitr napsal(a):

Nilan, také mám pocit, že nad námi něco je, ale určitě ne ten katolický Bůh. Každý z nás má svou vlastní ideilogii, přes kterou vnímá tento svět, je mnoho věcí, kterým nerozumíme a asi nikdy je nepochopíme zcela. Ale jistá možnost je. Mimořádně rychle se rozvíjí prostředky pro tvorbu umělé inteligence a ta nám možná za dvacet let řekne, jak to ve skutečnosti s těmi bohy je. Někdy mám pocit, že ten náš vesmír je až příliš "vyladěný" a tak mě připadá jako nějaký model, který si někdo nad námi zkouší na velkém počítači jako docela obyčejnou "střílečku". Vždyť ten náš vesmír se chová naprosto identicky jako počítačový program, na nejnižší úrovni jsou to jedničky a nuly kvantových stavů a ty pak v kombinacích vyššího programovacího jazyka vytvářejí fiktivní obraz světa, jehož jsme součástí. Možná, že to toho někoho po čase přestane bavit a počítač vypne a my se rozplyneme jako pára nad hrncem. Hlavně, aby se ten program nezadrhnul na nějakém dělení nulou, to bychom pak mohli interpretovat jako "konec světa". Takže shrnuto a podtrženo se zdá, že něco nad námi existuje, ale ten katolický Bůh to určitě není.
01. 11. 2013 | 20:43

Nilan napsal(a):

Arbitře,
hle, někdy je problém jenom v tom, že jinak chápeme to, co jiný napsal. Tak je to zřejmě i s Biblí.

Nemyslím, že by svět řídil nějaký řidič nebo řiditel.

A přece máme každý nějaký osud, významně vymezený tím: "Odkud přicházíme, kdo jsme, kam jdeme", a jen do jisté míry jej můžeme změnit... Jedna z tváří Božích, řekl bych.

Nejde o nic složitého, jen o to, umět se ptát.

Věříte v Boha? Co je to Bůh? Nevěříte v Boha? A co myslíte, že je ten Bůh, v něhož nevěříte? Mluvíme-li o něčem, vyjasněme si základní pojmy.
Dokázal by to Duka?
01. 11. 2013 | 21:07

arbitr napsal(a):

Nilan, tak nějak to bude. S Bohem jsem se nikdy nepotkal, asi na mě nikdy neměl čas. Ale určitě mám anděla strážného, v životě jsem natropil tolik volovin a průšvihů, že je zázrak, že ještě existuji. Svět je podle mého názoru řízem, a to zejména fyzikálními zákony, časovou posloupností událostí, příčin a následků. Podstatnou je i množina pro nás náhodných procesů, ta je zejména dána tím, že mnohé fyzikální jevy mají v určitém intervalu své funkčnosti téměř nepředvídatelnou změnu hodnot závislou na velmi zhuštěné ose příčin. Takže téměř neznatelná změna vstupní hodnoty má za následek těžko předvídatelnou výstupní hodnotu. Někdy se to může zdát, že jsme svědky zázraku, nebo nadpřirozeného jevu, ale podstata je velmi triviální. Za povzbuzující považuji skutečnost, že mě za názory odlišné od církevních věrouk nehrozí mučení a upálení, nebo lámání kolem, což ve středověku církev úspěšně využívala k potlačení nežádoucích myšlenek a inovací. Pokud jde o náboženství a víru, nikomu nic nevyvracím, a ni nezdůvodňuji odllišný názor, bylo by to zbytečné. Dost psaní a mudrování, ale musím konstatovat, že kardinálové Vlk a Duka se podstatně liší od svého předchůdce Tomáška. Tím bych diskusi definitivně uzavřel, dobrou noc.
01. 11. 2013 | 22:39

Nilan napsal(a):

Vida, Arbitře,
popsal jste další podoby "tváří Božích".Jen možná moc složitě.
Dalo by se říci, že ve všem kolem nás je Bůh. Vlastně i v nás.

Potom se nabízí otázka:"A co už není Boží?"

Nakonec by se v mnohém možná shodli i věřící s nevěřícími.
Možná i v tom, nelze sloužit dvěma pánům ...
Však to vidíme v politice, ta není nic jiného než náboženství.
01. 11. 2013 | 23:01

arbitr napsal(a):

Nilan, nad Vámi jsem napsal, že nemá smysl někomu v náboženských otázkách něco vysvětlovat, nebo vyvracet.
Každý má právo stát za svými názory, i když jsou protichůdné jako ty Vaše a mé. Náboženství je jako placebo - věř a víra Tvá Tě uzdraví...
01. 11. 2013 | 23:25

Nilan napsal(a):

Arbitře,

já vůbec nemám pocit, že mé nazory jsou protichůdné Vašim, myslím že naopak.
01. 11. 2013 | 23:35

arbitr napsal(a):

Nilan, naše názory se diametrálně rozcházejí a není v nich žádná shoda. Bůh a náboženství je berlička pro ty, co spoléhají na to, že jejich život bude za ně organizovat a hlídat někdo jiný a oni se modlením jen "povezou". Aby o té berličce chodili, o to se stará církevní klérus. Vlastním knihu z šestnáctého století, a na jedné stránce je poznámka, že náboženská víra je absence soudnosti a rozvoje lidského ducha, vede k menální zaostalosti.
02. 11. 2013 | 08:22

vater Pepan napsal(a):

Důchodce:
"určitě nebude nikdo řešit Boží království v diskuzi na internetu".
***********************************************************************
To je chyba! Nejsou snad katolíci povinni vyznávat svou víru na veřejnosti? Bránit ji před případnými nepřáteli? Jakpak jednali mnozí z prvních křesťanů? Zač tedy stojí dnešní věřící??
02. 11. 2013 | 09:45

gaia napsal(a):

církev nepotřebuje restituovat, ale resuscitovat.
Restituce prodlouží akorát její koma.
02. 11. 2013 | 10:10

Eva Stančíková napsal(a):

arbitr,vater Pepan,Nilan
Po přečtení vaší diskuze musím konstatovat:
Opravdu nelze řešit království Boží na internetu v krátkých glosách,osobních svědectvích či obranách víry.To je na první pohled zřejmé.Ani delší zaujatá rozprava(např.mezi "čertem"a Z.Bromem)nevede k jasnému závěrečnému komuniké.A že to byla rozprava na místní poměry opravdu slušná!Vyjasnit si pojem BŮH je CESTA na celý život Nilane,každý,kdo tady uvedl nějaký pokus o definici,seznal,že Bůh je vždycky VÍC a JINÝ než lze při nelepší vůli sdělit.A Pepane,vám se to opravdu jeví tak,že věřící svou víru nebrání?
Arbitře- berličky jsou přece lepší než nemožnost chodit.Může se stát,že je někdo potřebuje,jiný se obejde bez nich.
02. 11. 2013 | 10:46

bratr ketecheta napsal(a):

Na rudé prapory máme mučící a popravní nástroj a potom věčný Hellfire
02. 11. 2013 | 10:49

gaia napsal(a):

E.S.

chápu, že s těmi, co potřebují berle mají být zdraví solidární a na ně jim přispět, to je podstatou zdravotního pojištění.
Proč však být solidární s těmi, co potřebují opium a 30 let jim na něj přispívat z daní?
02. 11. 2013 | 10:51

Eva Stančíková napsal(a):

gaia:
Spletla jste si blog,debata o zdravotnictví(kterou jste tradičně nepochopila)se vede u p.Lišky.
Zde probíhá pokus o obranu víry(kterou zuřivě popíráte,nesnášíte,nenávidíte).Je nám to známo natolik dobře,že vaše expozé nás už ani nerozčilí...
02. 11. 2013 | 11:07

Ghost napsal(a):

Pane Duko, chováte se jako malý Jarda co mu vzali hračku, jako duchovní by jste měl mít nadhled a nesklouznout do hysterie kvůli malichernostem. Z vašeho chování byla cítit touha po majetku a moci, což je v přímém rozporu s učením Ježíše. Selhal jste a místo pokání kalíte vodu, zřejmě podléháte vábení Satana. Amen.
02. 11. 2013 | 11:36

čert }:o) napsal(a):

Joachym Brezina a santawizard
Evangelium podle Jidáše mám na stolku a je v něm věru spousta
informací o Jidášově životě. Údajně byl sepsán jeho synem.
Tak to platí i o bibli která je taky údajně psána dle pravd
ale za ta dvě tisíciletí se na ní podepsalo mnoho spisovatelů
Spousta věcí se vyjmula jako například víra v reinkarnaci a nahradila
peklem a ďáblem. Spousta se zkreslila jako pravda o Maří Magdaléně
a vůbec ženskou linii vyloučily jako nepřípustnou. Co mělo být svatým
společenstvím šířícím lásku milosrdenství a víru bylo převráceno zneužito
a využito k temným a pekelným plánům ničící historii i lidské rasy
neboť zmínky o jiných učeních výkladech náboženství a víry bylo zničeno.
Stoupenci Magdalénské linie byli pronásledováni s největší zuřivostí.
Bůh otec Ježíš syn a duch svatý - kde je matka? Proč církev a většinová
náboženství odstraňují ženu? Proč nemůže být i žena papežkou? (Dokonce
mi tu i hlídač pravopisu podtrhuje slovo "papežka" jako chybu =o)))))) )
No nic. To jsou otázky které mě trápí a které nastolil i Bc. Ladislav
Zelinka v článku Osud a budoucnost křesťanství a katolické církve.
Až budu mít čas tak ho celý přepíšu. Hezký den
02. 11. 2013 | 12:23

čert }:o) napsal(a):

Tím že se snažím odkrýt církevní a hlavně křesťanskou otázku
neznamená že jsem proti ní. Jsem pro navrácení majetků ale
také chci aby církev uznala vše co učinila. Je toho hodně k napravování
a některé skutky napravit nelze ale jak tvrdím není třeba pro některé
odpouštět a chápat. Podstatou je vše přijmout a vyrovnat se s tím.
Proto má církev tolik až ortodoxních odpůrců. Pokud se odpůrci odpoutají
od své nenávisti a budou se snažit přijmout to co bylo učiněno možná
se jim samým uleví. Tak by měla udělat i církev sama. Přijmout přiznat
a omlouvat se dnes a denně po mnoho let a všem národům
02. 11. 2013 | 12:31

čert }:o) napsal(a):

Eva Stančíková napsal(a):
gaia:
Spletla jste si blog,debata o zdravotnictví(kterou jste tradičně nepochopila)se vede u p.Lišky.
Zde probíhá pokus o obranu víry(kterou zuřivě popíráte,nesnášíte,nenávidíte).Je nám to známo natolik dobře,že vaše expozé nás už ani nerozčilí...
02. 11. 2013 | 11:07
------
=o))))))) ale no ták paní Evičko nebuďte tak kritická vůči gaie
i když jste to moc hezky definovala hezký den
02. 11. 2013 | 12:32

arbitr napsal(a):

Eva Stančíková: aštěstí těch, co církevní berličky nepotřebují je zdrcující většina. Mezi věřícími a těmi co věří nebo nevěří v něco jiného je propastný rozdíl a nelze očekávat, že někdy k nějaké shodě dojde. A ani to není potřebné, v tomto století si může každý vybrat co chce a nemusí se obávat, že ho nějaká církevní Inkvizice nechá světskou mocí upálit zaživa. Nevím kdo jsou ti, co tady hájí církevní zájmy, ale zcela zřetelně je možno zjistit, kdo není evangelík, to jsou věřící, kteří nesmí lhát. Balím kufry, po neděli odlétám na Hawai na tamní Bílou Horu, podivná shoda okolností, my tu také máme Bílou Horu. Takže konec diskuse, vrchní Inkvizitor pana kardinála si oddychne
02. 11. 2013 | 12:50

čert }:o) napsal(a):

arbitr
někdo potřebuje církevní berličku někdo zase bolševickou
to máte jedno. Člověk potřebuje nějakou víru a nezáleží
na tom jaká je. Třeba i ta ďábelská a nebo i misantrop
je věřící =o)
Hezký let a pěknou dovolenou na Bílé Hoře
02. 11. 2013 | 13:00

arbitr napsal(a):

čert: máte zmatek v pojmech mezi bolševikem a ateistou je podstatný rozdíl a to jedno není. Bolševik měl obvykle v ruce klacek a ateista měl holé ruce. To že člověk potřebuje nějakou víru jsem zde psal, stačí zalistovat výše, nejste originální. Tyto diskuse mě sice nijak neobohacují, ale je zajímavé, jak se zde někteří jedinci vztekají a jak snadno lze věřící uvést do varu jednoduchými argumenty. Ještě poznámku - mám na mysli ty věřící, co se upínají na církve, nikoliv na ty, kteří mají svou vlastní filozofickou identitu na církvích nezávislou. Čerte věř a víra Tvá Tě uzdraví! Nechť se usídlí klid a mír ve Tvém nitru (nevím zda čerti mají duši).
02. 11. 2013 | 13:26

santawizard napsal(a):

Pro svou víru a nevíru se zavírali jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu.Vyznej svoji víru a svoje hříchy jako slovo na jazyce a jazyk za zubama křížový výslech?Proč by si měli vyměňovat svědectví o království boží,které žije v každém z nás ,když v nich žije samotný ďábel?
Co je to boží duše a boží mysl?
Co je to lidská duše a lidská mysl?
Co je to nemocná duše a nemocná mysl?
02. 11. 2013 | 13:38

Nilan napsal(a):

Arbitře, (02. 11. 2013 | 08:22),
opravdu nemyslím, že se naše názory na boha a náboženství nějak moc liší.

Nemám problém souhlasit s tím, že Bůh je všechno okolo nás a z toho vyplývající souvislosti. Dokonce myslím, že by s tím nemuseli mít problém mnozí z věřících.

Možná se lišíme v názoru, na škodlivost víry. Pokud se někdo obtížně vyrovnává s těžkostmi života, myslím, že může být lepší věří-li, že je všechno někým řízené a všechno směřuje k dobru. Co na tom, že je to nesmysl, pro někoho je to leší, než aby bral prášky. Někteří lidé mají hodně těžký život, jiní jsou zase příliš slabí.

(Náboženský byznys, který z toho vznikl, je už něco jiného, zavrženíhodného, dokonce i podle evangelií)
02. 11. 2013 | 14:31

JAHA napsal(a):

Verím v jednu, svätú, katolícku a apoštolskú Cirkev.

Cast textu z nicejsko-carihradskeho vyznania viery.

Cirkev tam JE, BOLA a BUDE.
02. 11. 2013 | 14:46

arbitr napsal(a):

Nilan: Bůh je církevní a náboženská kategorie a s tím já nemám nic společného. Nejsem názoru, že víra je škodlivá, ale často zneužívaná církvemi. Souhlasím, že víra přenáší hory a ti co jsou v nesnázích života v něco věřit potřebují. Nesouhlasím, že ten kdo podle vás všechno řídí vše vede k dobru - právě naopak - jsou dobrem války, zhoubné nemoci, epidemie, terorismus, vypalování křesťanských kostelů a zabíjení křesťanů muslimy, nezaměstnanost, hospodářské krize, vykrádání náboženských objektů? To nejsou projevy ani Boží ani ateismu. Kdyby Váš Bůh měl cit a rozum jako obyčejný člověk, tak by to nepřipouštěl. Těžko se mě hledá něco, co by se dalo Vašemu Bohu připsat jako pozitivum. V tom, co jste napsal naposledy shledávám citlivou duši a v mnohém lze souhlasit.
Ještě pro čert: Na Havajské Bílé hoře (v domorodém nářečí Mauna Kea) není rekreační středisko, ale jedna z největších hvězdáren, takže tam na dovolenou neletím. Ale na pozvání.
02. 11. 2013 | 15:01

Nilan napsal(a):

Arbitře,

když si přečtete, co jsem psal před půlhodinou ještě jednou, poznáte, že ani já nesouhlasím s názorem, že ten kdo všechno řídí, vše vede k dobru - právě naopak. Ani nevěřím, že někdo takový, nějaký takový řidič je.

Ptal jsem se Co je to Bůh, věřící neodpovídají, nevěřící to nezajímá.

Takže - o čem je vlatně řeč ? Komu dělá Duka postředníka?
Já vím, 2. přikázání: Nevezmeš jména Božího zadarmo.
Ale nechce za to trochu moc?
02. 11. 2013 | 15:19

santawizard napsal(a):

Klidně by se dalo říct,že církev je tělo Krista,kdežto stát je tělo antikrista.
V bibli je naspáno nezabiješ,ale každý stát má celou armádu ,jenom aby se mohlo dokolečka zabíjet.Ti kteří nenávidí církev zapomínají,že všechno zlo vzešlo od státu,.který vždycky chtěl jenom znásilňovat církev pro odpuštění hříchů.
.Kdo by se měl více stydět?
Čeští katolíci a nebo čeští občané?
Komu asi v posledních dnech Bůh přidá na hněvu a ubere na lásce?
Českým katolíkům, kteří vyznávají a poznávají Boha a nebo českým občanům,kteří pomlouvají církev ?
Vždyť už se to rýsuje.Církev jde od pěti do deseti ,ale stát jde od deseti k pěti.
02. 11. 2013 | 15:39

Eva Stančíková napsal(a):

Nilan: Bůh je církevní a náboženská kategorie a s tím já nemám nic společného. Nejsem názoru, že víra je škodlivá, ale často zneužívaná církvemi. Souhlasím, že víra přenáší hory a ti co jsou v nesnázích života v něco věřit potřebují. Nesouhlasím, že ten kdo podle vás všechno řídí vše vede k dobru - právě naopak - jsou dobrem války, zhoubné nemoci, epidemie, terorismus, vypalování křesťanských kostelů a zabíjení křesťanů muslimy, nezaměstnanost, hospodářské krize, vykrádání náboženských objektů? To nejsou projevy ani Boží ani ateismu. Kdyby Váš Bůh měl cit a rozum jako obyčejný člověk, tak by to nepřipouštěl. Těžko se mě hledá něco, co by se dalo Vašemu Bohu připsat jako pozitivum. V tom, co jste napsal naposledy shledávám citlivou duši a v mnohém lze souhlasit.
Ještě pro čert: Na Havajské Bílé hoře (v domorodém nářečí Mauna Kea) není rekreační středisko, ale jedna z největších hvězdáren, takže tam na dovolenou neletím. Ale na pozvání.
arbitr:
Všechna negativa,která jste uvedl skutečně Boží nejsou.Jsou čistě lidská svévole.
Bůh je v nich však přítomen v přikázáních jako NEZABIJEŠ,NEPOKRADEŠ,NEPOŽÁDÁŠ MANŽELKY ČI MAJETKU BLIŽNÍHO SVÉHO.Jsou jako výstražné značky na silnici.Jednat podle nich člověk sice nemusí,ale pak atˇ se nediví...
Daleko těžší je pochopit utrpení nevinných.Věřící člověk doufá,že Bůh ví lépe,proč to tak je.Nevěřícímu zbude jen zoufalství-protože ví,že je BEZMOCNÝ.
Také proto se věřící snaží říci všem o naději,kterou křestˇanská víra dává,aby nikdo nemusel tomu zoufalství propadnout.
02. 11. 2013 | 15:41

arbitr napsal(a):

Nilan: nenarodili jsme se, abychom mezi sebou vedli "Knoflíkovou válku". Nikdo nám nic zadarmo nedá a nelíbí se mi, že mám ještě X-let platit na nějakou skupinu lidí, po ktré mě nic není a která mě ničím pozitivním tu platbu nevrací.
Tak jsem jen ze zvědavosti něco napsal pod filipiku pana kardinála a mám pocit, že pro příště budu sledovat něco podstatnějšího a ne křik potrefené. Tak se mějte a již na mou přezdívku nepište, právě jsem smazal odkaz na tento blog a již se k němu nebudu vracet. Církev zřejmě v uplynulých více než dvaceti letech neudělala pro národ nic tak zsadního, aby lid opět nevolil komunisty, jejich počet ve volbách mám dojem byl větší, než těch věřících křesťanů. Tak se divím, proč se pan kardinál diví že ho utli.
Amen.
02. 11. 2013 | 15:46

Nilan napsal(a):

Nemyslil jsem, paní Stančíková,
že se s Vámi v něčem shodnu.

Ale vaše poslední 4 věty jsou pěkné.

Jen bych nepsal o zoufalství nevěřících, jsou lidi, kteří unesou vědomí té bezmocnosti i skutečných přičin toho utrpení a to i bez víry, že to má nějaký smysl.
02. 11. 2013 | 15:56

Eva Stančíková napsal(a):

Nilan:
Ano-Bůh chce moc.Chce všechno,celého člověka,s tělem i duší,protože člověk je jeho dílo,jeho obraz,chce jej na celou věčnost.Ale když člověk nechce,nemusí.Tam je ta svobodná vůle,kterou Bůh člověku dal-i k opuštění sebe samotného.Nikdo nikoho za nohu do nebe nepotáhne,už proto ne,že NEBE není MÍSTO, ale STAV.
02. 11. 2013 | 15:56

mb napsal(a):

tak otazka je do jak velké míry bůh vytvořil člověka k obrazu svému ... pokud zcela ... pak je odpovědný i za zlo na světě, pokud ne zcela ... pak proč u všech všudy stvořil tak neblahý výtvor ktery je tak slaby, že se se zlem těžko dokáže vypořádat a potýkat ... zatím zdravím ...
02. 11. 2013 | 17:34

mb napsal(a):

asi nilan včera kolem půl osmé napsal: Arbitře,
ano, také někdy říkám, že až přidu do nebe a setkám se tam s Bohem, vyrazím z něj duši (Má Bůh duši?). Protože, ač je Všemohoucí, nezabránil bolesti a utrpení nevinných (ach, kolik jich je!).

... když se budete držet noveho zakona mate to celkem jednoduché ...

je tam /hezká/ pasáž o bližních a chování k bližním ...

... když mu zas stoupenci reptali nebo tak něco ( cituju zpameti ) ... ježíš ( bůh ) se převtěluje do jednoho každého tvého bližního ... tedy chceš li si to na férovku rozdat s bohem za utrpení ...

pak pomni ... žíznil jsem a dali jste mi pít ???

byl jsem nemocen a uzdravili jste mne ???

byl jsem v nouzi a pomohli jste mi ???

tam všude byl na tvém místě bližní a prostřednictvím bližního i bůh a naopak ...

zatím zdravím ...

/takže ta obecna uvaha o teodicei ... se da prevest do konkretnich cinu jednoho konkretniho cloveka ... i nilana ... /
02. 11. 2013 | 17:53

mb napsal(a):

důchodce napsal(a):
Určitě nebude nikdo řešit Boží království v diskusi na internetu.
Bůh je Láska. Bezpodmínečná.
01. 11. 2013 | 18:41

... proč by nikdo nebo někdo ( a ještě k tomu určitě ) nemohl řešit království boží v diskuzi na internetu ?
02. 11. 2013 | 17:55

Nilan napsal(a):

mb napsal(a): 02. 11. 2013 | 17:53

pak pomni ... žíznil jsem a dali jste mi pít ???

byl jsem nemocen a uzdravili jste mne ???

byl jsem v nouzi a pomohli jste mi ???

tam všude byl na tvém místě bližní a prostřednictvím bližního i bůh a naopak ...

Tedy pricip kolektivní viny? Jako že za viny některých lidí Bůh mučí a zabíjí i nemluvňata? Potom si Bůh nezaslouží slitování.
:)
Je to jen spíš příklad toho, jak jsou antropoformní představy o Bohu přežité a někdy i bizarní.
Přitom stačí celkem málo k tomu aby si věřící a nevěřící byli blíž, nebude mezi nimi moc rozdílů.

Jenom to, že : "Věřící člověk doufá,že Bůh ví lépe,proč to tak je." Nevěřící tomu nevěří.
02. 11. 2013 | 19:17

Zazulienka napsal(a):

Duka je stejný jako ta parta chamtivců ci si říkají politici, jde mu jen majetek, prachy a o moc, kdyby žil v Duchu Svatém tak se takhle nechová.
To co předvedl v rádiu byl hnus nehodný kněze. Kněz by měl být morálním příkladem pro ostatní a ne se handrkovat a nějaký barák jak malé děcko o hračku.
02. 11. 2013 | 19:58

mb napsal(a):

nn ... bůh jak ho chápu není mstivý ( ale třeba se mýlím a mstivý bůh se (nejen mně) pomstí ...)

spíš se jedná o návod chování ... jak rika ježiš že se maj chovat ... on ktery je povazovan za bohocloveka ... rika svemu okruhu ... ze se maji chovat k druhemu ( bliznimu ) tak, jak by na miste blizniho byl sam buh nebo jezis ...

zatím ... / a že pak za to chování třeba oplatí bůh v nebi nebo tak nějak/něco )
02. 11. 2013 | 21:55

empirik napsal(a):

Po absolvování náboženství i VUML pak na sklonku života a z pouhé zkušenosti, tj., ryze empiricky tvrdím: Kříže by se měly zabalit do rudých praporů.
03. 11. 2013 | 08:47

Miroslav napsal(a):

jako :"čert }:o) "
jinak máte pravdu pane Kardinále, ať se Vám daří
03. 11. 2013 | 08:57

čert }:o) napsal(a):

arbitře
omlouvám za svou neoriginalitu a že něco vašeho nechtěně přehlížím
ale rozhodně si nic nepletu. Možná moc zbytečně bezdušně komplikujete ;o)
----
eva stančíková
Jo aha ale i tak to bude krása =o)
Jinak jste mi připomněla že Vatikán má také vlastní
observatoř údajně nejlépe vybavenou kdesi v severní
Arizoně, kam nevede žádná cesta. Pátrají po Nibiru
dle textu Zjevení
----
Miroslav
co jako já? Jako že souhlasíte nebo jste jako já? =o)))
Všem hezký večer
03. 11. 2013 | 19:05

Ferda napsal(a):

Pane Duko, ta vaše katolická sekta je stejná banda jako komunisti, nemáte jim co vyčítat. Vy katolíci máte na kontě miliony zmařených lidských životů, tak jako komouši. Můžete si s nima podat ruce a ne hrát na nás divadýlko. Vy o Bohu nevíte nic, vaši sektu zajímá jen majetek a světská moc.
03. 11. 2013 | 21:38

Eva Stančíková napsal(a):

čert:
no vy jste mi tedy zavařil s Nibiru.
Neznaje toho pojmu zajdu na internet.
Ničehož nepochopím i sklouzne můj zrak oněco níže,na jakési "indigové děti".
Opět neznaje pojmu-začtu se a setrvám do této chvíle.
Žasnu.
Něco takového je vůbec možné?!
Takový prcek?!
03. 11. 2013 | 22:55

čert }:o) napsal(a):

Eva Stančíková
to je dobře že Vás navádím na duchovnější věci ;o)
Indigové děti jsou neskutečně citlivé. Nebudu to
tu vypisovat ale věřte že indigové děti mění společnost
Od nich se budeme učit a už učíme. Zahodit naše naučené
předsudky a myslet jako děti. Ne naivně nebo jak by někdo
rád řekl i hloupě. Ale čistě a bez předsudků.
No a Nibiru je podle Zjevení 8,10-11 kde je psáno:
"Zatroubí třetí anděl a zřítila se z nebe veliká hvězda hořící
jako pochodeň, padla na třetinu vod a vodní prameny. Jméno oné
hvězdy je Pelyněk. Ta třetina vod se změnila v pelyněk a množství
lidí zemřelo na otrávení".
Podle novozákonních textů je touto hvězdou Nibiru tkzv Planeta X
(Pelyněk) a proto chce mít Vatikán informace o jejím pozorování.
Zatím je v nedohlednu a její existence se pouze předpokládá.

http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=74&Itemid=163&limitstart=7
04. 11. 2013 | 09:14

john petres napsal(a):

Nepatřičné napadání ČRozhlasu od církevního hodnostáře,který se chová jak prelát ve středověku.Vaše požadavky (církve) jsou nemorální a proti zájmům občanům Česka! Nezapomeňte,že lidi jste těmi restuticemi popudili proti sobě a a specielně Vy,pane Duko,který si tak notoval s vlastizrádcem Klausem,Vy byste potřeboval mít nad sebou nějakého nového císaře Zikmunda a Kostnický koncil!Maucta!
04. 11. 2013 | 12:26

vater Pepan napsal(a):

Eva Stančíková:

"A Pepane, vám se to opravdu jeví tak, že věřící svou víru nebrání?"
*************************************************************************
Paní Evo, nejde naprosto o můj soukromý pocit nýbrž o zcela průkaznou realitu. Postačí si uvědomit, jakou šanci promrhávají, když nevyužívají prostor daný tímto blogem.

Ještě jedna připomínka: Odkudpak jste načerpala informaci, že nebe není místo, ale stav?? Doporučuji intenzivní studium novozákonních textů, které Vás zajisté přivedou k opravě bohužel mylného názoru. Jisté je, že podle křesťanské nauky se do království Božího dostane pouze člověk v Kristem požadovaném stavu, to však nic nemění na skutečnosti existence nebe jako místa.
04. 11. 2013 | 13:41

JAHA napsal(a):

Ad:vater pepan

Doporucujem studovat. A nie stredoveku literaturu!!! Papezi vydavaju encykliky. Papež je neomylny (podla katolikov), v otazkach viery, vedeny Duchom Svatym. Co z toho pre Vas vyplyva? Prestante sa pozerat na svet cirkvi (katolickej) ocami zo storocia, ked zil Jan Hus, ocami storoci, ked sa formovali protestantske cirkvi, ocami MINULYCH storoci - vseobecne. Pocitajte nieco, vzdelavajte sa - potom (mozno) pochopite, ze cirkev, ktoru kritizujete, na kterej vyroky sa odvolavate...UZ DAVNO NEEXISTUJE!
Napriklad odtial p. Slancikova (studiom, na rozdiel od Vas!!!) nacerpala vedomosti, ze nebo (peklo) NIE JE NEJAKE MIESTO, ale STAV LUDSKEJ DUSE.

P. S. Pochopite to velmi jednoducho, i bez studia.
Ohen pekelny(peklo) je to, co s Vami "clouma" hore dole, tak, ze nemate POKOJ v sebe, ze Vas napadaju temne myslienky, ze to vsetko nema zmysel, ze najlepsie by bolo nebyt, radsej niekomu pre svoj prospech ublizit, oklamat, v poslednom stadiu - radsej spachat samovrazdu! atd. atd...
Nebo je POKOJ v dusi, ze som mal v zivote, v konkretnych veciach, stretnutiech, skutkoch tolko sily, aby som zaprel svoje ludske (prirodzene ziadajuce nieco IBA pre mna) JA a ukazal sa BLIZNYM pre druhych, tak ako to vysvetlil JASNE Kristus v stati o Samaritanovi (kto je moj blizny a co mam prenho urobit).
Doporucujem preto, pre Vase dobro, pokoj a Vase nebo, nechajte stare somariny, ktorymi Vas krmili (a bohuzial v Cesku krmia dodnes). Poštudujte, ČO TO o tom, čo je katolicizmus, ake ma zasady, ucenie (nepr. socialne ucenie, namatkovo)...Najlepsie z encyklik papezov 19., 20. a 21. storočia. Lebo potom (nielen Vy), pre dnesnych krestanov vyzerate ako, prepacte, hlupacik, ktory si mysli, ze zem je placka.
04. 11. 2013 | 15:29

vater Pepan napsal(a):

JAHA:

Nemoudrý a nevzdělaný kolego: člověk který ve vztahu k dalšímu diskutujícímu používá výrazivo typu "stare somariny",či "hlupačik" je sám starým somárem (oslem) a hlupákem. Primitivní stavba vět, odsuzování druhých pro jejich údajnou hloupost, potažmo nevzdělanost (viz domněnka, že katolíci věří v placatou zemi) a především tvrzení, že nebe neexistuje Vás zařazuje do kategorie velmi úsměvných osob (nikoliv osobností), jež není třeba brát vážně. Jestliže nepopíráte Kristovo podobenství o milosrdném Samaritánovi, nemůžete logicky popřít ani Jeho výroky o nebeském království. Či si snad z Bible vybíráte jen to, co se Vám hodí?:-DD

Velmi jsem se nasmál Vaší pohádce o tom, jak se mnou cloumá pekelný oheň !:-DD. Obávám se, že cloumá spíše s Vámi, což dokládá emočně vzepjatý a myšlenkově roztrhaný text. Též Vám děkuji za doporučení studovat. Mohu Vás ujistit, že jsem absolventem dvou vysokých škol, z toho jedné západní. Z toho vyplývá, že na slovenská "moudra" bezesporu nejsem odkázán.

Závěrem: Rusové mají krásné přísloví" slov jako slámy na vidle, myšlenek jako hrášku na vidličku". Ona vidlička je ve Vašem případě opravdu miniaturní.
04. 11. 2013 | 16:24

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan:
I kdyby nebylo studia,jak správně(i když trochu škodolibě)připomíná JAHA,lze snadno dohledat Ježíšovy výroky vztahující se k Božímu království:
ek.překlad:
Mk.4,26-33
Lk.9,27
J.14,1-11
Mt.13,18-33
A jistě i mnohé jiné odkazy.
04. 11. 2013 | 17:48

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan:
Jo-a ještě o nebi,jako místu:
"ani oko nevidělo,ani ucho neslyšelo,ani na lidskou mysl nevstoupilo,co Bůh připravil těm,kteří ho milují".
Není-li toto poznání pro smysly,kterými momentálně disponujeme,je zbytečné se o tom přít.
Máme VĚŘIT Ježíšovým slovům.Uděláme-li lháře ze svého Boha,co nám zůstane?
04. 11. 2013 | 18:00

vater Pepan napsal(a):

Eva Stančíková: Co se týče zpráv Bible ohledně MÍSTA nebe, doporučuji k nahlédnutí:

MAT 5,11-12; MAT 5.19; MAT 6,19-20; MAT 10, 32-33; MAT 16,19-20; MAT 18,1-4; MAT 18,10; MAT 22,30, MAT 23,9-10 etc..... Jsou zde další evangelia, navíc doporučuji studium Apokalypsy sv. Jana., samozřejmě s patřičnou exegezí. Je tedy naprosto zřejmé, že Boží království existuje, jak jsem minule uvedl, v jisté formě v nás, ale zároveň existuje i v nadpozemské formě. Pokud tedy tvrdíte ve svém příspěvku ze dne 02.11/15.56, že nebe není místo, ale stav, pak opravdu činíte z Krista lháře a sebe stavíte do role pohádkáře - neználka.Na Vašem místě bych se styděl.

Musím Vám též "poblahopřát". Odvoláváte-li se na nick JAHA jako na autoritu, pak je mi Vás líto. Opravdu nemáte možnost se opřít o nikoho jiného, jen o člověka, který neumí nic jiného, nežli používat vulgarismy, plácat lži a směšně ironizovat spoludiskutující? Staré české přísloví praví: "řekni mi s kým chodíš, a já ti řeknu, jaký jsi".
05. 11. 2013 | 08:35

vater Pepan napsal(a):

Eva Stančíková:
Aby Vás první věta mého příspěvku marně nemátla, měním slovo MÍSTA nebe na EXISTENCI nebe.
05. 11. 2013 | 09:15

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan:
Jsem opravdu ráda,že"nechodím s vámi".To už raději s JAHOU,i když jeho vyjadřování není tak vytříbené,jako vaše.
K vašim odkazům:
Moje a vaše exegeze se prostě míjejí...
Prominˇte-ani výraz MÍSTO a EXISTENCE se nedá zaměnit.
O EXISTENCI nebe nepochybuji.
A ke všemu se ještě vůbec nestydím.
"Děkuji Ti Otče,že jsi tyto věci skryl před moudrými a velkými a dal jsi je maličkým."
05. 11. 2013 | 10:20

synek napsal(a):

Eva Stančíková
sleduji s úsměvem vaši hádavou debatu, můžete mi říci, jak dokážete, že kristus byl božím synem?? Jako důkaz jistě nemyslím bibli, mám na mysli důkaz akceptovatelný v tomto století?
05. 11. 2013 | 13:06

vater Pepan napsal(a):

Eva Stančíková:

měl jsem v úmyslu zareagovat na Váš příspěvek, což by vzhledem k jistým danostem nedalo mnoho práce, vidím však, že se přihlásil nový debatér. Dám mu tedy přednost. :-)
05. 11. 2013 | 14:09

Eva Stančíková napsal(a):

Synek:

sleduji s úsměvem vaši hádavou debatu, můžete mi říci, jak dokážete, že kristus byl božím synem?? Jako důkaz jistě nemyslím bibli, mám na mysli důkaz akceptovatelný v tomto století?
05. 11. 2013 | 13
*************************************************************************
Jak dokážete(s úsměvem),že nebyl?
05. 11. 2013 | 14:23

synek napsal(a):

Eva Stančíková
nevykroucejte se, nejsem malý jarda. Podal jsem otázku a očekávám odpověď . Z té Vaší cítím na hony nedostatek argumentů. Berte to tak, že prahnu po poučení, je tudíž Vaší křesťanskou povinností podat řádné vysvětlení.
Onehdy přišla z kostela moje tchyně s názorem, že křesťané mají být v dnešní době misionáři. Tak co? Uděláte ze mě katolíka?
05. 11. 2013 | 14:35

Eva Stančíková napsal(a):

Synek:
Když skutečně tak prahnete po poučení či vysvětlení,zajděte si do toho kostela a uvidíte,na jak dlouhou tratˇ tento běh je.
Když vám nestačí jako argument Bible či snad život vaší paní tchyně,jak bych vás mohla přesvědčit já-tak úsměvná?
Katolíkem se stane ten,kdo katolíkem být CHCE.
Argumentů je na internetu plno(např.víra.cz)
Najdete tam i odkazy na literaturu hodnou vašeho formátu.
05. 11. 2013 | 14:54

synek napsal(a):

Eva Stančíková
tak po pořádku. Kostel jsem navštívil, žel kázání pana faráře byla krajně nezáživná, odtud tedy poučení nehrozí.
Bibli sepisovali povětšinou lidé bez vyššího vzdělání (údajně s výjimkou Pavla) jak jsem se doslechl na základě jakési tradice, předávané ústně. Kolik věcí tam mohlo postupem času být překrouceno? V poslední době jsem si dal tu námahu a prolistoval vaše evangelia - kolik tam je vzájemných rozporů? :-) Co mi za této situace mohou říct články na netu? Vycházejí přece z téže bible, ne?
Moje tchyně je jako většina starých paní klepna, co od ní mohu čekat?
V diskuzi s pepanem jste uvedla větu: děkuji ti, otče, že jsi tyto věci skryl před mnoudrými a velkými a dal jsi je maličkým, Z kontextu vyplývá, že tím maličkým, obdarovaným jste Vy. Proto jsem Vás oslovil. Vypadá to, že s tím obdarováním to asi nebude nic moc. Misionáři kdesi v tramtárii přece neodkazují domorodce v pralese na internet,sami se musí snažit.
Zkrátka, už je mi jasné, proč lidi od církve odchází. Nikdo je totiž není chopen oslovit - ani ti obdarovaní. Pokuste se ještě zalovit ve svých schopnostech, zítra ráno si to přečtu. Pokud žádná zpráva nebude, potěším tchyni, že se může s křesťanstvím u zeťáka definitivně rozloučit.
05. 11. 2013 | 16:14

synek napsal(a):

Eva Stančíková
právě jsem dočetl článek na vira.cz s názvem. Někteří zbožní si vystačí i bez boha. Je v něm řeč o přátelství s bohem. Cituji: A přátelství, to je radost, opora , důvěra, naděje. Konec cit.
Když vidím naše věřící, jak se při odchodu ze mše smutně tváří, zdá se, že ono tvrzení redaktorů zřejmě není tak zcela pravdivé.
05. 11. 2013 | 17:02

Eva Stančíková napsal(a):

Synek:
Zase jeden takový,který si myslí,že si dupne a všechno,co chce se mu snese k nohám,jako v té reklamě o svačince...
Hlavně to musí vypadat tak,jak on si to představuje.Jinak je to pro něj nepřijatelné.
Nejsem misionář v tramtárii,budu-li tam,budu se chovat podle toho.Žádal jste si argumenty hodné této doby,dostal jste je.Vaše vlastní lenost a povrchnost vás odsuzuje do postoje,ve kterém si evidentně libujete.Tak co?
Moje odpovědi budou pro vás vždy neúplné,protože POCHOPIT JE BUDETE MUSET VY SÁM.
05. 11. 2013 | 17:10

Eva Stančíková napsal(a):

synek:
A proč těm smutným věřícím neukážete svou vlastní radostnou tvář?
Co když v nich vidíte jen svůj vlastní smutek-jako v zrcadle?
Co do života sám nepřidáte,to tam nebude.
05. 11. 2013 | 17:16

Nilan napsal(a):

Tak co, najde se někdo z těch, kteří v Něj věří, aby mi sdělil,

Co je to Bůh?
Z čeho sestává, z čeho je stvořen, odkud přišel a kam jde?

Četl jsem, že prý je Láska.
Bohužel, není. Nebo není Všemohoucí. Jinak by děti neztrácely rodiče a rodičům by neumíraly děti. Kéž by Láska byla všemocná!

A přesto tvrdím, že Bůh existuje! Jen málokdo ví, co to je, ani "věřící" to nevědí. Čemu tedy věří!?

K Dukově výlevu:
také si myslím, že je škoda, že byl utnut. Tento rozhovor by si měli všichni připomenout, třeba před referendem o "narovnání" s církví "svatou".
05. 11. 2013 | 18:50

Nilan napsal(a):

synku,

řekl bych, že víra je spíš smíření s Bohem Osudem. To někdy není lehké. Pěkná je ta epizoda z Forresta Gumpa s poručíkem Danem Taylorem na lodi. Je v tom možná víc víry, než v evangeliích.

V kostelích víru nehledejte, kostelům se Bůh vyhýbá.
05. 11. 2013 | 19:01

Eva Stančíková napsal(a):

Je-li pro NILANA víra =smíření s Bohem,říkám:dobře
Je-li pro SYNKA Bůh=radost,"-"
Je-li pro vater Pepana Bůh na místě,"-"
Je-li pro mě Bůh stav mé duše,"-"
Protože "v Něm žijeme,přebýváme a jsme"
Kdo může pochopit,pochopí.
Všichni lidé bratři jsou a jsou vázáni příkazem lásky.
Že tento radikální příkaz člověk nedokáže radikálně naplnit nejlépe ilustruje naše debata(mne nevyjímaje).
A to se snažíme!
Nebo že bychom dávali přednost pouze svému názoru?
I to je možné-i to je dobře.
Každý má VĚŘIT tomu,co dokáže s čistým svědomím přijmout a ve svém životě naplnit.
Bůh si s tím už určitě poradí...
Končím debatu,čekají mě jiné povinnosti.Tak zas někdy příště!Hezký den všem!
06. 11. 2013 | 06:12

synek napsal(a):

Eva Stančíková

jste typická žena, moho slov plných ubohosti. Při mém vstupu do diskuze jsem Vás žádal o důkaz, že kristus je Božím synem. Směšně jste z odpovědi vycouvala, protože ji neznáte. Věříte tedy tomu co neznáte a nemůžete dokázat. Směšné!!!!

V posledních dnech jsem často prolistovával bibli, našel jsem tam zajímavý příkaz: nesuďte a nebudete odsouzeni. Jakým právem mě tedy "katolička" odsuzuje? Váš postoj vůči mě je prokazatelný hloupý. Pokud mě označujete za myšlenkového lenocha libujícího si v povrchnosti, pak sama prokazujete svou intelektuální ubohost.

Co se týče mé radostné tváře - v zaměstnání platím za vtipálka a veselého člověka. Vaše obavy o mou "neveselou tvář nejsou na místě. Opět volám Směšné!!!!!!!!

Čím uzavřít tento vstup: v bibli jsem našel kristovo podobenství o tom, že kdo má víru jako hořčičné zrnko, pohne horou. Mohu proto s klidným svědomím říci, že nejen paní Stančíková, ale nikdo z českých katolíků nemá víru podle kristových představ. V plné šíři se to týká i kardinála Duky - pohne snad v Praze Petřínem?
Všichni jste pouze katolíci na papíře. Anebo snad váš kristus blábolil nesmysly? Pokud ano, proč mu věříte, pokud ne, proč se vychloubáte svou vírou, která nemá s kristovou nic společného?? paní Stančíková nebyla schopna pohnout ani mou ateistickou duší, nějak totiž přehlédla poctivou snahu přiblížit se k církvi. Jak by chtěla pohnout horou? Vždyť není schopna díky své přeubohé víře pohnout ani tím nejmenším kamínkem na cestě!:-DDD

Neodpustím si ještě rýpnutí do paní Stančíkové - píše , že pro ni bůh je stav její duše. Musí to být opravdu divný bůh, když si jeho vyznavačka dovolí nadávat jiným do lenochů, aniž o nich cokoliv ví? Pokud jsem měl opravdu poctivou snaha pochopit katolíky, pak mě paní Stančíková tohoto zájmu spolehlivě pozbavila.
06. 11. 2013 | 09:39

vater Pepan napsal(a):

Dobrý den všem případným diskutujícím,

na rozdíl od kolegy "synka" nerad používám slůvko "směšné". Přesto si jej dovoluji od něj vypůjčit, doufám, že nebudu stíhán pro porušení autorského práva.

Podle mého soukromého názoru měl zmíněný diskutující opravdu poctivý záměr proniknout do hlubin tajemství katolické víry. Ony hlubiny bych přímo přirovnal k Mariánskému příkopu. V opačném případě by přece nenavštívil svůj farní kostel, nevyslechl si - dle jeho slov - neinspirativní homilii a především by se neobrátil na kolegyni Stančíkovou, u níž předpokládal zdroj povzbuzujících impulzů.

Bohužel přístup oné kolegyně lze právem označit za směšný. Pročpak se neujala odpovědi na jeho prvotní otázku? Co je snažšího nežli doložit Kristův synovský vztah k Otci? Zde se samozřejmě nevystačí pouze s citacemi Písma, jak se pí Synková mylně domnívala, je zapotřebí být vlastníkem i jiných informačních zdrojů. o nichž zmíněná dáma evidentně nemá potuchy, jinak by je totiž použila.

Namísto vřelého katolického soucitu s tápajícím bližním použila tato "věřící" arogantní a ponižující postup, dokládající její myšlenkovou rozkolísanost a neschopnost plně se soustředit na dané téma. U - jak předpokládám - dospělé ženy je to vskutku na pováženou. Má tedy na svědomí duši, která je pro Boha nejspíše ztracená. Skromně si dovolím předpokládat, že tuto realitu nenechá Hospodin v pravý čas bez povšimnutí.
06. 11. 2013 | 10:29

santawizard napsal(a):

santawizard napsal(a):
ve spolek:

Církev chce vaše duše a desátky,jinak než kdyby jste hráli o svou duši a peníze nějaké karty.
Tajemství Krista nepochází jenom z bible,ale i z všudepřítomného Boha.Nejhorší je, když tě Bůh trestá a dábel ti škodí zároveň Jinak se ,ale taky říká,že ďábel ti dá bludy a halucinace,kdežto Bůh ti dá vidiny a moudra.Bůh nám dal svobodnou vůli se starat sami o sebe.To jenom dábel nám slibuje hory a doly pomocí triků a kouzel.Najít království boží ,které žije v každém z nás je však mnohem složitější než vydělat miliony ,které jsou v rukou někoho jiného.Na co však potřebuješ peníze?Jseš kapitán a majitel lodi a nebo potřebuješ někoho ,kdo by tě zastupoval?Chceš něco vymyslet abys byl šťastný a úspěšný a nebo chceš přestat myslet a najít nirvánu jako království boží?
Nemůžeš prodat duši Bohu jako kdyby to byl ďábel.Co je zadarmo je zadarmo a co je za peníze je za peníze.Proto je to menší hřích ,když si hraješ na beránka ve vlčí kůži než na vlka v ovčí kůži,.Takto se však vědomě nebo nevědomě můžeš upsat čertovi a obětovat se bohu zároveň.Dialog z Bohem však vedou jenom proroci, kdežto z čertem vedou dialog věštci.Z vědomí do nevědomí a nebo z nevědomí do vědomí jdou informace ve dne v noci.Psychoanalyzovat člověka a jeho nadčlověka ,co to je že nám nedá pokoje?Pro jedince,páry a skupiny je tady už nová svoboda náboženská,politická a podnikatelská pro všechny.Kdo tedy má peníze ,ale neumí se vykoupit z pekla a koupit si vstupné do ráje?Na kom se má vydělat a na čem se má utrácet,když jakákoliv problematika a tématika jsou 2 různé věci?
06. 11. 2013 | 16:22
06. 11. 2013 | 16:42

mb napsal(a):

hezký den i vám, Evo Stančíková ...
06. 11. 2013 | 20:55

mb napsal(a):

synek se zeptal: Při mém vstupu do diskuze jsem Vás žádal o důkaz, že kristus je Božím synem.

jenže synku, to vám nikdo nemůže poskytnout ...

tomu musíte buď uvěřit ... anebo ne ...

( někdo připodobnil akt víry ke skoku ... ( do prázdna ? no spíš do neznáma ... )

vim že protestantske cirkve mluvi o tom, že vy sám musíte Ježíše pozvat do svého srdce ... a tam jej ´nechat úřadovat ´

je to akt vaší vlastní osobní svobody ( a v tom je určitá osvícenost křesťanského boha ... že člověka nechá(vá) svobodného ... to je výhoda, ne ???
06. 11. 2013 | 21:01

mb napsal(a):

pepanos a proč jste vy sám neposkytl důkazy a odkazy na zdroje o Kristově božím synovství ... ???

proč je váš vstup pouhou exhibicí ???

zdravím
06. 11. 2013 | 21:04

vater Pepan napsal(a):

mb:
Váš názor sice plně beru v potaz, nicméně jej ze svého pohledu považuji za podivný: O jaké exhibici hovoříte?:-) S výsledky diskuze, která proběhla mezi synkem a pí Stančíkovou jsem se seznámil až po jejím ukončení ze strany synka. Vyjadřovat se tedy k něčemu, co již netrvá je zbytečná ztráta času. Pokud však někteří katolíci disponují pouze biblickými vědomostmi, a to ještě, jako v případě pí Stančíkové, nevalných kvalit, pak taková debata nemá vůbec smysl. Oporu nacházím v textu Ecclesiastica - cituji ze staršího slovenského vydání:

"S pochabým nemaj veľa rečí a s nemúdrym sa nedávaj na cestu! Lebo ľahšie unesieš piesok, soľ a kus železa, ako možeš bývať s nemúdrym, nevzdelaným a pochabým"

Mějte se co nejlépe.
07. 11. 2013 | 13:18

mb napsal(a):

musím tedy vysvětlit, proč jsem váš vstup nazval exhibicí ...

když napíšete: Co je snažšího nežli doložit Kristův synovský vztah k Otci? Zde se samozřejmě nevystačí pouze s citacemi Písma, jak se pí Synková mylně domnívala, je zapotřebí být vlastníkem i jiných informačních zdrojů. o nichž zmíněná dáma evidentně nemá potuchy, jinak by je totiž použila.

zní to jako vy byste měl k těmto informačním zdrojům přístup ( ale možná mě to zavedlo, a vy jste to tak necítil)

dále myslím, že paní stančíková se s agresivní touhou synka po evangelizaci vypořádala tak jak ona sama mohla dle svého svědomí nejlépe ... některé její odpovědi jsou skutečně myslím přínosné ( jakože boha si nemůžete vynutit nebo vyvzdorovat ... to je myslím obecně platné ... )

děkuji za vaše uvedení pramene/opory ... co to česky znamená ecclesiastica ?

i vám přání hezkého dne .... a zdravím ...
07. 11. 2013 | 14:03

Nilan napsal(a):

Ach synku, synku,

žádal jste o důkaz, že kristus je Božím synem?
To nestačí prolistovávat Bibli, to z ní musíte občas i něco přečíst.

V té knize kupodivu nenajdete dost dlouho slovo Bůh, jenom Hospodin a - nejčastěji - Otec.
Ano, Bůh je náš Otec. Tedy celá řada otců, otec otcova otce a otec jeho otce ... až k nějaké žebernatce, prabakteriím a - vlastně ani nevím, kdo je uznán být prvním živočichem na Zemi.
A samozřejmě, bez matek by to jaksi - od jisté doby- nešlo.

Tedy, my všichni (živočichové) máme nějakého Otce někde v Prahorách. To Vás ve škole neučili?

Bible, to, pravda, popisuje poněkud metaforicky.

Všichni jsme boží děti, synku, proč ne J.K.?
07. 11. 2013 | 23:49

santawizard napsal(a):

Vyznej svoje hříchy a svoji víru jako slovo na jazyce a jazyk za zubama.:
Není nic špatného na konstruktivní kritice.Sebekritikou nelze vidět všechno.
Na cestu z pekla do ráje nepotřebujeme peníze ,ale potřebujeme Ježíše Krista.Nikdo však není dokonalý,ani církev ne.Záleží taky na výkladu bible.Jestli se svatá bible lidskou nedokonalostí, vykládá i jako satanova bible ,tak Satan jako vlk v ovčí kůži do určité míry obelstil i samotné křesťanské církve.Ježíš Kristus je náš mučedník v těle a bojovník duchem.My jsme boží bojovníci.Svaté mše, kde jíme jeho maso a pijeme jeho krev ,určují základní pravidlo,zda-li máme býti ,jak se říká,raději opilí vínem a duchem svatým a nebo opilí kristovou krví a alkoholem.Pro svou víru a nevíru jsme zavírali jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu už jednou.
Co to ale jsou vědomé a nevědomé hříchy?Je to jako krutá pravda a milosrdná lež.Nechceme si uvědomit svoje nevědomé slabiny a nedokonalosti ,abychom slepě věřili,protože krutá pravda by nás srazila na zem.?Neměli bychom s touhou po dokonalosti se raději častěji zpytovat a chyby napravovat než je strkat pod koberec?
Jaký je náš vědomý a nevědomý hřích,před bohem když království boží žije v každém z nás?
08. 11. 2013 | 14:07

santawizard napsal(a):

Kdo je s Ježíšem a kdo je se Satanem?
Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,hospodský kaplan ,marijuána guru atd. to všechno je zákonem a církvemi a vědeckým atheismem více méně neuznávané a dokonce se to klasifikuje jako primitivní náboženství na drogách a obcování se Satanem.
Naopak je to bojovné umění a konvenční,chemické,biologické a jaderné zbraně,které jsou zákonem a církvemi a vědeckým atheismem více méně ve jménu Ježíše Krista uznávané .
08. 11. 2013 | 17:12

mb napsal(a):

rudý prapor
černý magor
nafasoval
kilo brambor

nafasoval
brambor kilo
vždycky jaksi
taksi bylo

ještě nikdy nebylo
aby jaksi nebylo

taksi třeba
trhni ploutví
před přechodem
vždy se koukni ...
09. 11. 2013 | 22:31

vater Pepan napsal(a):

Za přechodem naber sílu
rychle dohoň krásnou vílu
doporuč jí Dukův blog
dřív než spadne hnusný smog.

Spolu pak při dobré kávě
můžete si počíst hravě
až vás čtení unaví
sexem se vše napraví.
11. 11. 2013 | 14:05

Viola napsal(a):

synek

" jak dokážete, že kristus byl božím synem"

Ten, kdo v myslích žije nepřetržitě od své smrti na kříži, musí být Božím synem, protože je stále nesmrtelný (duchovně, tělesně bylo jeho tělo vzato do nebe, ale toho byli svědky jen jeho současníci a my tomu můžeme, nebo nemusíme věřit).
11. 11. 2013 | 14:54

mb napsal(a):

čím ses zkazil tím se naprav
to je zlaté heslo náprav
když ses zkazil tím, kdo kuká
napraví tě opět Duka
omluví se redaktorce
prostovlasý, na motorce
Domin Duka či James Dean
bůh může být prostě vším ...
12. 11. 2013 | 00:12

vater Pepan napsal(a):

Kdo se zkazil alkoholem
napořád je velkým volem
zde mu Duka nepomůže
neučiní z něho muže
stále bude chlastati
a na blogu kecati
proto milý kardinále
zdá se, že už máš na mále
hulvátů zde přibývá
kdepak se IQ skrývá?
12. 11. 2013 | 13:09

mb napsal(a):

kdo se jednou zkusil zprasit
toho těžké Dukou spasit
lepší nalát Shánělové
než k nám přindou dnové nové
bezvadně se oholit
člověk musí umět žít ...
12. 11. 2013 | 22:54

vater Pepan napsal(a):

Duka v roli spasitele?
vidím já to nevesele!
Chce to více klidu, míru
nezvyšovat hlas přes míru,
chápu, je to velký úkol
jsou-li nepřejníci vůkol.
Peníze a restituce?
Což tak lásky dáti více?
K tomu nás Pán pobízí
spásu za to nabízí.
13. 11. 2013 | 09:49

mb napsal(a):

někdo spokojí se čudlou
a někdo chce velkou rybu
někdo v klidu vraždí kudlou
jiný nezná býti v klidu
ježíš na to kouká z kříže
v mezilebí jistě ví, že
s preláty je občas kříž
já to vím, i ty to víš ...
13. 11. 2013 | 15:35

vater Pepan napsal(a):

s preláty je sice kříž
s laiky ovšem též potíž
tak to bylo, je a bude
kritiků zde neubude
moudrý s tím vždy počítá
hloupý zase namítá:
proč není vše podle mého?
vem čert výplod mozku tvého.
co s tím, drazí přátelé?
lidskost má zde namále.
15. 11. 2013 | 14:00

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan říkám ti
nešvary chtěl tepati
pro to samé tedˇ je tepán
o' neštˇastný vater Pepan
dvé universit nyní rdí se
jaký "výkvět" tady skví se
že i při vší vzdělanosti
pln pýchy a nadutosti
nu-i v hlavě laikově
zajiskří jak v básníkově...
16. 11. 2013 | 05:49

vater Pepan napsal(a):

Milovaná sestro v Kristu Evičko,

Vaši báseň jste zveřejnila v brzkých ranní hodinách 05:49. V noci se moje milá budˇspí anebo se věnuje roztomilejším činnostem nežli spisování pohádek. Zdám se Vám pyšným a nadutým? Může to být Váš náhled.

Pro mou zanedbatelnost je ovšem podstatná jiná skutečnost. V diskuzi ze dne 06. 11. v 06:12 jste napsala následující větičku: "je-li pro mě Bůh stav mé duše - říkám dobře". Netušil jsem, že v našem století se najde člověk, který je schopen považovat svou v hříších ponořenou duši za Boha!:-DDD. Modlíte se ke své duši-Bohu? Vyskytuje se v jedné podobě či též v trojici? Uctíváte ji při speciálních duchobožských bohoslužbách? Ujišťuji Vás, že takového hrubého a opovrženíhodného rouhání by se nedopustila ani ta nejobyčejnější babička, která přece věří v pravého Boha a nikoliv ve svou ubohou dušičku.

Mimo uvedený horentní nesmysl stojí za pozornost i Vaše lhaní. Ve zmíněném příspěvku jste na mou adresu uvedla: "je-li pro vater Pepana Bůh na místě - říkám dobře". Takovou směšnost jsem pochopitelně nikdy nevyřkl, postačí si pozorně přečíst mé příspěvky. Lhát se nemá! Rodiče Vás na to neupozornili? A což texty ap. Pavla tvrdě odsuzující lháře?

Vyčítáte mi údajnou pýchu a nadutost. :-)) Jak ale posoudit Vaše slova cílená nicku "synek" ze dne 05.11 17:10 - .... "vlastní lenost a nadutost..." . To je velmi podlá reakce na dotaz zřejmě trochu tvrdého ateisty.Tak se projevuje láska podle Kristových slov?, Myslím, že adresát Vám solidně odpověděl. Takto hodnotí spoludebatující jen člověk prolezlý pýchou a pocitem nadřazenosti. Pýcha, paní Evo, má mnoho dětí, prvorozené se jmenuje "nemoudrost".

Zmiňujete se o jakémsi mém "laikátu", čímž naznačujete svou profesionalitu v diskutované tématice. Dovoluji si upozornit,na definici věřícího vyřčenou Kristem - Matouš 16,17-18: "Ty kdo uvěří, budou provázet tato znamení: ve jménu mém budou vyhánět démony a mluvit novými jazyky. Budou brát do ruky hady a vypijí-li něco smrtícího, nic se jim nestane. Na choré budou vkládat ruce a uzdraví je."

Drobná otázečka: Jste schopna cokoliv z této kristovy definice realizovat v praxi? Jistěže nikoliv. Pak je zcela zřejmé že nejste pražádnou věřící. Správně Vám napsal nick "synek": "všichni jste pouze katolíci na papíře. Vždyť vy nejste schopna díky své přeubohé víře pohnout ani tím nejmenším kamínkem na cestě." Že měl na mysli Kristovo podobenství o víře velikosti hořčičného semínka je Vám jasné.

Kdysi jsem nesouhlasil s příkazem ap. Pavla (cituji po paměti): "ženě však veřejně vyučovat nedovoluji" a na jiném místě praví "žena ať se dá poučit v tichosti". Vidím, že to byl velmi moudrý pán.

Závěrem drahá sestro v Kristu Evičko, bych doporučil ovládat své rozbouřené nitro. Tak činí bytost moudrá, uvážlivá, mající na paměti slova Páně: "ze svých slov budeš odsouzen". Dovoluji si proto požádat Vás o laskavost: Milujte mě stejně, jako milujete sama sebe. Což Vám to nepřikazuje sám Bůh (tedy ten klasický v Trojici, nikoliv Vaše duše-bůh). Ještě jednou křičím - milujte mě!!!

Miluji Vás!!!!!!!
16. 11. 2013 | 10:15

Adolf napsal(a):

Dooku, je mi z tebe zle.
Ty překroutíš úplně všechno.
Pýchá katolického funkcionáře nezná hranic.
Pro mnohé z vás by bylo dobré oživit ducha 50. let.
Borská cela tě jak je vidět nenapravila.
17. 11. 2013 | 09:43

cnemo napsal(a):

Vážený pane Duko,
naprostou náhodou jsem slyšel Vaše "vystoupení" v přímém přenosu. Nemohu ho hodnotit jinak, než že jste se choval jako arogantní idiot. Ignoroval jste všechny zdvořilé žádosti redaktorky, abyste své chování rozumně reguloval a každou větou stupňoval svou agresivitu. I méně empatickým jste názorně předvedl, jak by se církev chovala, kdy nedejbože ještě jednou přičichla k moci.
17. 11. 2013 | 17:55

666 napsal(a):

pane Prasatko Vyzrane Duko, chovate se jako namyslene hovado. uz to stejne mate za par - tak snad vas panbicek zachrani :D
17. 11. 2013 | 23:41

Nas Rath napsal(a):

Tvoje plky nikoho nezajimaji, exote. Koukej si sehnat kriz, pribij se na nej hrebikama a ukaz se jakej si frajer - treba povstanes z mrtvych, i s tou tvoji maskaradou alias obleckem kterej nosi kdejakej strejda na vesnici oblecenej jako mikulas ;)
17. 11. 2013 | 23:50

vater Pepan napsal(a):

Eva Stančíková

Milá Evičko, při dnešním pročítání své reakce ze dne 16.11. 10:15 jsem zjistil, že v pátém odstavci jsem omylem zaměnil evangelistu Marka za Matouše. Omlouvám se, věřím ale, že tento drobounký omyl Vás nijak nezmátl.
18. 11. 2013 | 13:23

JAHA napsal(a):

Ad:vater Pepan

ANSELM GRÜN: CO JE DUŠE
18. 11. 2013 | 17:09

vater Pepna napsal(a):

JAHA

Děkuji za tip. Knihu samozřejmě neznám, přečetl jsem si však alespoň anotaci. Z ní se dozvídám, že máme své duši věřit a přenechat se jejímu vedení. Netuším, jak autoři rozebírají problematiku důvěry v duši a spoléhání se na její vedení, otázkou ovšem zůstává, do jaké míry je možno spoléhat na její vedení např. u průměrných křesťanů. Ti, jak je notoricky známo, se mnohdy nijak neliší od nevěřící populace - jsou stejně tak hádaví, prolhaní,arogantní, prosáklí pocitem vlastní dokonalosti, klevetní, rozvraceči manželství či dokonce zloději. To zrovna nesvědčí o duši jako spolehlivém vůdci. Jistěže zde hraje roli nevalná pastorační úroveň jisté části kléru včetně nedostatečného motivování oveček k hlubšímu proniknutí do tajů víry. Jak se v takových případech projevuje "vůdčí" úloha duše??? Nevidím to nijak růžově!

Autoři též uvádějí, že Bůh sídlí v hlubině našeho nitra. I zde záleží na jednotlivých případech, příp. schopnosti či zájmu hostitele naslouchat Jeho hlasu. Opět tvrdím to, co výše - kolikpak křesťanů naslouchá Božímu hlasu slyšitelnému pouze v tichu? Současný stav české církve zřetelně naznačuje, že zde ani zdaleka není vše v pořádku.

Domnívám se proto, že k přiblížení se k Bohu více nežli dostatečně postačí důkladně promýšlet texty celého Písma, v němž Bůh v hojné míře podává návody k dosažení spásy. Nijak nejsem přesvědčen, že by autoři přispěchali s myšlenkou neobsaženou v Písmu či nějakou novotou - stali by se totiž moudřejšími nežli Bůh. A to je zcela vyloučeno.

Jak to praví jistý český intelektuál? Teologie a s ní spřízněné vědy nám podávají návod, jak se škrábat pravou rukou za levým uchem. Zdá se mi, že není tak docela mimo mísu. Krásně ona nejrůznější teologická moudra definovala Panna Maria v poselstvích předaných Donu Gobbimu: "Jsou to teologické bajky".
18. 11. 2013 | 18:04

D.Chrobočková napsal(a):

Vážený pane arcibiskupe,

chtěla bych reagovat na Vaše dřívější články, zvlášt na slova o útocích veřejnosti, ''které lživě a křivě staví problém zákona o majetkovém vyrovnání''. Otázkou je proč. Máte naprostou pravdu, že nelze přehlédnout osud lidí, kteří se ocitli v nouzi a potřebují pomoci. Těchto lidí drasticky, přímo epidemicky přibývá. Ale pokud budou církve dál mlčet o svém sociálním učení - viz link dole, nelze se, pane arcibiskupe, divit, že se lidé vracejí ke komunistickým slibům zla.

V očích veřejnosti získává církev stále víc obraz hladového vlka v rouše beránčím. Ozývají se hlasy, a to i věřících lidí, proč církev protestuje nejhlasitěji právě tehdy, jde-li o restituce, proč nejsou její protesty stejně hlasitě slyšet např. v otázce potratové pilulky, kauzy arcibiskupa Bezáka, protiromských útoků, zla způsobeného neoliberalismem, kterého jste se v jednom ze svých článků (pro mě velmi překvapivě) sám dotkl, když jste kritizoval politiky a strany, které ''jsou často jen převodními pákami ekonomických zájmů různých skupin, které prostřednictvím politiků hlídají svůj ekonomický profit''.

Jestliže platí, že ''podstatnou a jedinou pravou otázkou je, zda církvím bude předána odpovědnost za jejich ekonomický život, že kněží nebudou státními zaměstnanci, kterým je možno nařídit, co nesmí říkat a co musí říkat'' - jak je možné, že toto tvrdíte 24 let po pádu komunismu, kdo v dnešní době církvi nařizuje, co smí a nesmí říkat? Nejsou to spíš právě ty ekonomické zájmové skupiny jakožto ''převodní páky politiků'', o kterých jste se, jako reprezentant církve, konečně zmínil před veřejností, než komunisté??

Pane arcibiskupe, kdyby bylo křesťanské sociální učení medializováno stejně intenzivně, jako problém restitucí, kdyby hlas církve na obranu těch chudých, kteří se ocitli v nouzi a potřebují pomoci, zněl v médiích a veřejném prostoru stejně hlasitě, jako její hlas volající po navrácení majetku, VYZNĚLA BY OTÁZKA CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍ V ÚPLNĚ JINÉM KONTEXTU. Veřejnost by sama pochopila, že v době, kdy světu vládnou ekonomické zájmy, se církev nemůže bránit jinak, než vlastní ekonomickou svobodou.

Kdyby navíc své sociální učení nejen dál hlásala i po znovuzískání majetku, kdyby mu zůstala věrná i v praxi a stala se viditelným protikladem oněm neoliberalistickým ekonomickým praktikám, evangelizace by konečně získala druhou nohu a mohla se opřít o ''skutky z víry''. Není vůbec náhoda, že ateističtí Francouzi zvolili svého času osobností roku abbého Pierra, který se angažoval i politicky. Lidé by za vámi šli!
19. 11. 2013 | 12:51

vater Pepan napsal(a):

Vážená paní Chrobočková,

v posledním odstavci svého příspěvku prezentujete svou touhu po intenzivnější sociální činnosti církve, zejména v praxi. Je to krásné přání, mnoho chudých a marginalizovaných spoluobčanů možná na jeho naplnění čeká. Za této situace si dovolím obeznámit Vás se stanoviskem generálního vikáře ostravsko-opavské diecéze, vyvěšeném na diecézním webu dne 10. září 2013:

"Bude důležité s majetkem hospodařit co nejefektivněji tak, aby výnos z hospodaření vytvořil trvalý zdroj příjmů PŘEDEVŠÍM pro mzdy kněží a dalších zaměstnanců církve a také pro financování provozních výdajů a dalších důležitých aktivit církve."

Za takto nastíněné situace se vtírá otázka - nezavání Vaše očekávání tak trochu utopií? Vím, že platy duchovních, zejména při vstupu do pastoračního života nejsou valné. Ovšem použití slůvka PŘEDEVŠÍM vytváří jasné obrysy hodnotového žebříčku, platného minimálně v ostravsko-opavské diecézi. Nač se tedy mohou ubožáci těšit? V případě např. špatné úrody, lesních kalamit či povodní jim zbudou oči pro pláč. Kdo ví, jak to vůbec s vydáváním majetku v budoucích letech dopadne. Ve hře mohou být politické i hospodářské otřesy v duchu slov apoštola Jakuba: "vždyť přece nevíte, co bude zítra".

Zdá se, že velmi moudře a prozíravě na problematiku restitucí nahlíží můj známý kněz: "vůbec nevěřím, že vývoj bude pokračovat naplánovaným směrem a tempem". S největší pravděpodobností má pravdu.
19. 11. 2013 | 17:14

JAHA napsal(a):

Ad: D. Chrobočková

1. Do situacie okolo Bezaka sa SPRAVNE ceska cirkev nepletie, je to rozhodnutie papeza a bodka. Cirkev nie je KSC, kde Stalin rozhodol a Gottwald meditoval, ci mal pravo sa rozhodnut, a preco sa tak rozhodol..., dokonca pozadoval od Stalina jasne vysvetlenie!
2. Poculi ste niekedy o Rerum novarum?

Rerum novarum (slov. O nových veciach[1])* je encyklika pápeža Leva XIII. s podtitulom O robotníckej otázke vydanej 15. mája 1891.
Cirkev tu zaujala oficiálne stanovisko k sociálnym veciam. Podporuje práva pracujúcich vytvárať odborové zväzy, odmieta komunizmus a neobmedzený kapitalizmus a zároveň potvrdzuje právo na súkromné vlastníctvo.
3. Milovana KSC mohla uz od svojho vzniku presadzovat socialne ucenie, ktoreho zakladnym kamenom je prave tato encyklika. Vsimnite si KEDY vysla. Co chcete teraz Vy od cirkvi? Aby Vas a vam podobnych denne vyzyvala - citajte, studujte, ucte sa?
4. Staci, ked zacnete od encykliky Jana Pavla II., tam spomina aj predosle encykliky venovane socialnemu uceniu. Ale komunisti NEUMOZNILI dnesnym zijucim dochodcom, alebo takmer dochodcom tieto encykliky citat. Preto ani tito nemohli o nich poucovat svoje deti a vnukov. Naopak, ucili ich, ako zit dvojtvarne. A cirkev, ktora sa snazila tieto encykliky priblizit veriacim, bola za to perzekvovana!
Takze tak - zoberte prapor a vyberte sa do boja za skulturnenie (nielen) ceskych mas.

ENCYKLIKA PÁPEŽA JÁNA PAVLA II.
SOLLICITUDO REI SOCIALIS
21. 11. 2013 | 14:22

Eva Stančíková napsal(a):

synek:
Uplynulo už drahně času,ale kdybyste sem snad ještě zabloudil...
V mailech jsem dnes objevila jeden,který by vás mohl zaujmout:
http://www.youtube.com/watch?=WDDAT Ze64M
21. 11. 2013 | 18:55

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan:
U vás to bude delší.
Nejdříve omluva za můj veršotepecký dovětek.
Správně mělo být napsáno TAKTO:

Vater Pepan říkám ti
nešvary chtěl tepati
pro to samé tedˇ je tepán
o' neštˇasstný vater Pepan
dvé universit nyní rdí se
jaký "výkvět" tady skví se
***********************
nu-i v hlavě laikově
zajiskří jak v básníkově...

Uznávám,že chybějící předěl vás zavedl.Ten dovětek mířil na mě,přišlo mi totiž legrační,jak se dva vzdělanci trumfují,kdo z nich je vtipnější.
Ale mělo to jeden pozitivní následek.Nejste tedy laik,ale duchovní.
Jistěže jsem s tím mohla počítat,ale v záplavě zdejších "krycích" nicků( např:papež,čert,gaia)jsem vašemu "otcovství"nepřikládala žádnou váhu.
21. 11. 2013 | 19:16

Eva Stančíková napsal(a):

vater Pepan:
Namísto vřelého katolického soucitu s tápajícím bližním použila tato "věřící" arogantní a ponižující postup, dokládající její myšlenkovou rozkolísanost a neschopnost plně se soustředit na dané téma. U - jak předpokládám - dospělé ženy je to vskutku na pováženou. Má tedy na svědomí duši, která je pro Boha nejspíše ztracená. Skromně si dovolím předpokládat, že tuto realitu nenechá Hospodin v pravý čas bez povšimnutí.
6.11.2013
**********************************
Tak jste tedy duchovní otec.
Co si o sobě myslíte,když si dovolíte předpokládat,co Bůh zvládne a na co bere zřetel?Vy jste Jeho poradce?
Můj Bůh(Bůh mé duše)si se synkem-i s mou hříšnou duší poradí.
Dokonce i s vaší hříšnou duší.
Jeho slovo je nutno číst a chápat především s velkou vnitřní pokorou a plnou ochotou duše...
***********************************************************

Vaši báseň jste zveřejnila v brzkých ranní hodinách 05:49. V noci se moje milá budˇspí anebo se věnuje roztomilejším činnostem nežli spisování pohádek. Zdám se Vám pyšným a nadutým? Může to být Váš náhled.

Kdy a jak spím či vstávám je jistě moje věc.Vaše "rady" na toto téma považuji za nemístné.
********************************************************

Mimo uvedený horentní nesmysl stojí za pozornost i Vaše lhaní. Ve zmíněném příspěvku jste na mou adresu uvedla: "je-li pro vater Pepana Bůh na místě - říkám dobře". Takovou směšnost jsem pochopitelně nikdy nevyřkl, postačí si pozorně přečíst mé příspěvky. Lhát se nemá! Rodiče Vás na to neupozornili? A což texty ap. Pavla tvrdě odsuzující lháře?

Vyčítáte mi údajnou pýchu a nadutost. :-)) Jak ale posoudit Vaše slova cílená nicku "synek" ze dne 05.11 17:10 - .... "vlastní lenost a nadutost..." . To je velmi podlá reakce na dotaz zřejmě trochu tvrdého ateisty.Tak se projevuje láska podle Kristových slov?, Myslím, že adresát Vám solidně odpověděl. Takto hodnotí spoludebatující jen člověk prolezlý pýchou a pocitem nadřazenosti. Pýcha, paní Evo, má mnoho dětí, prvorozené se jmenuje "nemoudrost".
Pro mě Bůh=nebe.
Ne-li pro vás,co já s tím?
Synkovi jsem vytkla PÝCHU a POVRCHNOST.Ani vy nečtete úplně přesně.
Nikdy jsem se nepovažovala za moudrou(i když je pravda,že po tom toužím),nicméně za pozornost stojí "podlá reakce".
Odkdy je nazvání věcí pravým jménem "podlou reací" či snad nadávkou,jak to chápal "synek"6.11.2013?
Poznejte pravdu a pravda vás osvobodí.
V tomto směru mě nikdy nikdo v životě nešetřil Ani vy ne.
21. 11. 2013 | 19:54

Eva Stančíková napsal(a):

Vater Pepan:

Zmiňujete se o jakémsi mém "laikátu", čímž naznačujete svou profesionalitu v diskutované tématice. Dovoluji si upozornit,na definici věřícího vyřčenou Kristem - Matouš 16,17-18: "Ty kdo uvěří, budou provázet tato znamení: ve jménu mém budou vyhánět démony a mluvit novými jazyky. Budou brát do ruky hady a vypijí-li něco smrtícího, nic se jim nestane. Na choré budou vkládat ruce a uzdraví je."
*****************************
Váš "laikát" a mou profesionalitu už jsme si vysvětlili.
Definici-jak říkáte vy,či dary Ducha sv.-jak to chápu já:
Vůbec mě netrápí,že se nemohu prokázat znameními,která uvádíte.
Daleko-daleko víc mě trápí,že nemám ani dostatečnou křestˇanskou lásku ke svým bližním.Ale asponˇ mě toto vědomí drží při zemi a neženu se do výšin pro mě nedostupných.
****************************************************

Kdysi jsem nesouhlasil s příkazem ap. Pavla (cituji po paměti): "ženě však veřejně vyučovat nedovoluji" a na jiném místě praví "žena ať se dá poučit v tichosti". Vidím, že to byl velmi moudrý pán.

Závěrem drahá sestro v Kristu Evičko, bych doporučil ovládat své rozbouřené nitro. Tak činí bytost moudrá, uvážlivá, mající na paměti slova Páně: "ze svých slov budeš odsouzen". Dovoluji si proto požádat Vás o laskavost: Milujte mě stejně, jako milujete sama sebe. Což Vám to nepřikazuje sám Bůh (tedy ten klasický v Trojici, nikoliv Vaše duše-bůh). Ještě jednou křičím - milujte mě!!!

Miluji Vás!!!!!!!
Ubezpečuji vás,že nikoho nevyučuji,kromě těch,co čtou tyto řádky.
I já vám doporučuji,abyste ovládal své nitro.
1.Od SVÉHO duchovního otce očekávám,že mě miluje.
Nikoliv však od každého,kdo to naprosto nezávazně a lacině vykřikne na internetu a zařadí se tak po bok všem,kdo natláskají do klávesnice cokoliv,bez minima osobní zodpovědnosti.
2.Co když je ten láskyplný výkřik opět "drobounkým omylem",který za nějaký čas opět pozměníte?
Přesto všechno-či snad PRÁVĚ PROTO vám přeji dobrou noc.
21. 11. 2013 | 20:27

vater Pepan napsal(a):

Milá sestro Evičko,

už dlouho jsem se tak znamenitě nepobavil jako při Vašem zvěstování mého údajného duchovního stavu! :-DDD. Tento naprosto nepochopitelný "objev" plně dokumentuje Váš ponor do mých textů. Předložené rozbory mých reakcí jsem nijak podrobně nepročítal , tématiku považuji za uzavřenou.

Snad jen stručná reakce: trápí Vás nedostatek křesťanské lásky ke svým bližním? Začněte u sebe, nekritizujte nevhodnou formou jiné, nedočkáte se podobných reakcí. Vylučte ze svého slovníku přízemnosti, ani druzí je vůči Vám nebudou používat. Nikdo Vás ve Vámi zmíněném směru nešetřil? Nebylo to snad tím, že oním "nešetřením" jste začala sama? Netrápí Vás, že se nemůžete prokázat znameními podle Kristovy definice? Vás opravdu netrápí, že nejste opravdovou věřící? Bylo snad v církvi málo Kristových učedníků, kteří se těmito znameními vyznačovali? Otevřeně Vám říkám - mně to trápí velice podstatně.

Vzdor naší poněkud vypjaté komunikaci Vám děkuji a těším se na další "opnentury" v novém tématu. Nekněz vater Pepan.

Zkrátka - neciťte se ukřivděnou, takový postoj není vhodný pro vzdělance.
22. 11. 2013 | 13:30

mám nějaké jméno napsal(a):

Dobrý den.
Adresováno všem.Možná se tu pozná většina z vás.
Restituce:
Kardinál Duka nežádá vrátit svoje majetky na vykořisťování lidí,ale nepatrný zlomek církevních majetků z toho,co církvi bylo ukradeno-znárodněno.
Já říkám,že stát před léty nakradl-znárodnil majetky a nyní by to měl všem vrátit,nebo nahradit.
Pokud trváte na tom,že komunisti nakradli,tak se zeptejte svých rodičů a prarodičů,kdo ti komunisti vlastně byli.Zjistíte,že ti komunisti byli:možná ještě vy,vaši-naši rodiče,prarodiče a praprarodiče a pokud oni ne,tak už určitě jejich blízcí příbuzní.Když nyní vy odmítáte vrátit jen nepatrný zlomek toho co vaši-naši předci nakradli-znárodnili chováte se podobně jako oni.
Když se vracelo vám, to bylo jistě správné a církvím to už to správné není??
Jak církve k majetkům přišly?
Jednoduše laicky bych řekl,že jak sem šlechta zvala misionáře tak jim dávala nevolnické obce a majetky,aby tu mohli budovat chrámy,kláštery apod.V podstatě dary.Podobně to pokračovalo za kapitalismu.A taky řada svatých mnichů a kněží chodili žebrotou k bohatým a prosili o pomoc na založení špitálů a dílen pro chudáky,kteří umíraly hladem a nemocemi.A taky způsoby jako většina bohatých.
Staré přísloví,či pořekadlo praví:,,Žádný poctivou prací nezbohatl,,tak ať si každý zamete před svým prahem.
Demokracie?!
Sem přesvědčen,že ti co chystali převrat moc dobře věděli co jsem přijde.Že slovo demokracie je jen přezdívka pro nějaké zvratky složené z otrokářství,feudalismu,kapitalismu,mafiánství,terorismu a kdoví jakých dalších světových ideologií a názorů a jiných svinstev.
Takže co jste sem dotáhli to tu máme!!
A řada z nás, vašich nevolníků,by si přála aby jsme se tu měli aspoň tak ,,špatně,,jak bylo za těch komunistů.Aby měli lidi kde bydlet,čím zaplatit účty a něco do pusy.
02. 12. 2013 | 18:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy