„Putinova“ olympiáda

11. 02. 2014 | 15:00
Přečteno 18339 krát
Dnes už příliš sportovně nevypadám, ale jako kluk jsem rád chodil s partou kluků na rybník hrát hokej, v létě zase na hřiště fotbal nebo vybíjenou. V pozdějším věku jsem se ale stále více času věnoval studiu a četbě, až jsem ze sportu vypadl. Sport ale s pohledu diváka a fanouška sleduji rád dodnes. Příkladem sportovce v biskupském úřadě by mi pak mohl být můj hradecký předchůdce Karel Otčenášek, který po celý život nejenom aktivně sportoval, sledoval výsledky až po úroveň divizí, ale také občas i pískal – a to i ve svém pokročilém věku, kdy se blížil devadesátce.

Obecně má církev ke sportu velmi kladný vztah. Například o saleziánech Dona Boska se žertuje, že jejich spiritualita je nerozlučně spjata se zvládáním fotbalu a znalostí hry na kytaru. Církevní stopu pak nalezneme i u samotného počátku nynějších olympiády v Soči. Zakladatel novodobých Olympijských her baron Pierre de Coubertin převzal heslo „Citius, Altius, Fortius“ — tedy Rychleji, výše, silněji — od svého přítele Henri Didona, který byl stejně jako já dominikánem, a ve Francii se po anglickém vzoru zasadil o zavedení sportu do církevních škol, což tehdy byla rarita. Původní panhelénské hry pak symbolizovaly období míru, kdy se odložily zbraně a přestalo se na důkaz přátelství helénských kmenů válčit. I dnešní olympiáda vyjadřuje, že válka není něco, co patří k dobrému a radostnému životu. Nemyslím, že by soustavné vyhrožování a diplomatické strkanice za každou cenu měly být součástí politického dialogu. I to byl jeden z mých důvodů k cestě do Soči.


Dominik Duka fandí Martině Sáblíkové.
Dominik Duka fandí Martině Sáblíkové.


V médiích se objevily i různé informace o potížích Rusů při zajišťování pořadatelské služby a narušováním práv. Přes drobná, pochopitelná nedopatření mám z her jiný pocit. Tisíce dobrovolníků se snažily být co nejvíce nápomocni zdárnému průběhu her, duchovní nejrůznějších směrů sloužili bohoslužby pro své sportovce a pravoslavní v areálu rozdávali ikony s požehnáním. S nelidskými projevy, nebo hrubým chováním jsem se za celou dobu svého pobytu nesetkal, stejně jako jsem v ulicích nespatřil ani jeden kalašnikov.

Je zcela pravdou, že se olympijské dají hry zneužít, jako třeba v roce 1936 v Berlíně Adolfem Hitlerem. K Rusku ale musíme být spravedliví. OH v Moskvě v roce 1980 byly bojkotovány správně. Současná politická reprezentace Ruska však není totéž, jako někdejší bolševická nadvláda. Rusové také začali po sedmdesáti letech Sovětského svazu na jiné startovní čáře, než my po několika desítkách let hnědé a rudé totality. Sami vidíme, že ani u nás, a ani když se podíváme směrem na západ, to není s demokratickým rozvojem úplně nejjednodušší. I my máme nesmírně mnoho problémů, ať už v oblasti přístupu státu k jednotlivci, nebo vzájemné tolerance různých názorových stanovisek.

Konečně, na Olympijské hry v Soči jsem jel jako vyslanec Českého olympijského výboru, abych pro zájemce odsloužil několik bohoslužeb. Nikoliv jako politik. Účast několika desítek lidí na ranní bohoslužbě mi byla důkazem, že má cesta nebyla marná. K dopravě jsem využil nabídky svého souseda z Hradu, prezidenta Zemana a cestoval společně s jeho výpravou, abych zbytečně nezatěžoval ničí rozpočty. Nebyl jsem však členem jeho delegace, a ani jsem do Soči nejel vyjádřit podporu prezidentu Ruské federace, natož pak zákonům, které část společnosti v západní Evropě a USA vnímá jako kontroverzní.

Přeji našim sportovcům hodně zdaru a Božího požehnání do dalšího zápolení v duchu fair play, a o fair play žádám i všechny diskutující!

Dominik Duka s delegací prezidenta Zemana.
Dominik Duka s delegací prezidenta Zemana.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Tak tohle už na pastýřský list nevypadá.
11. 02. 2014 | 15:09

Ládik!!! napsal(a):

Věřím, že pod těmi 3 plyšáky na fotce nebyly jen 3 kalašnikovy, ale i nějaká bazuka.
11. 02. 2014 | 15:15

Martin1 napsal(a):

"Obecně má církev ke sportu velmi kladný vztah."
----------
Ano, církev je vlastně průkopníkem některých strojů v posilovnách, kde lidé v mírnějším provedení předvádějí to, co pro sport a přiznání provozovala inkvizice, když nutila lidi, aby se přiznali k obcování s ďáblem a prozradili, kde mají ukryté DUKAty, které pak pro sebe "zprivatizovala"! :)
Často se jim podařilo onoho člověka zcela pozvednout - či natáhnout i o 5cm nad jeho původní malost - velikost - opravdu velmi kladný vztah. :)
P.S. Fanfire vstávej a honem do obranného postoje - smrdí to tu kadidlem :)
11. 02. 2014 | 15:18

olympyjády zrušit bez náhrady napsal(a):

A co voni s tim panděrem, monsiňóre, že si trochu nezacvičej s něčim jinym než husim stehnem?
Nemusíte v trikotu.
To je tyjátr stejně vyčpělý jako OSN, WTO, petrodolary a katolická církev.
Čas nový nové chce mít činy.
Olympiádu ve slam poetry třeba.
11. 02. 2014 | 15:23

Pepe napsal(a):

Zeman a mnoho dalších bafuňářů panděrem se také zúčastnili OH a vadí vám to?
11. 02. 2014 | 15:27

Martin1 napsal(a):

Mnoho lyžařů, když má jen jednu hůlku, to vzdává, Zeman je pravý sportovec, o jedné absolvuje celou Olympiádu!
11. 02. 2014 | 15:31

born65 napsal(a):

Oceňuji, pane kardinále, že narovinu píšete, že Váš zatímní dojem z olympiády je pozitivní. Nezařadil jste se tedy do typické linie České televize (hlavní zpravodajství), která se s jízlivostí sobě vlastní nimrá v různých technických nedostatcích a faux pas v Soči zjištěných (nepopírám, že nejsou, ale to byly třebas i ve Vancouveru) ale dosud nebyla schopná odvysílat (aspoň jsem nezaznamenal) pořádný "cestopis", který by olympijská sportoviště, olympijské vesnice a vůbec celé prostředí Soči a přilehlého Kavkazu komplexně a nezaujatě představil.
11. 02. 2014 | 15:34

Radek napsal(a):

Pane Duko,

"OH v Moskvě v roce 1986 byly bojkotovány správně."

OH v Moskvě byly bojkotovány velkou částí západních zemí kvůli sovětské invazi do Afghánistánu v roce 1979.

Podle této logiky měly být tedy správně bojkotovány i OH v Salt Lake City v roce 2002, kvůli americké invazi do Afghanistánu v roce 2001.
11. 02. 2014 | 15:34

Ostravak ostravski napsal(a):

Herr kardinal-Když jste takový sportovec,tak písněte,jak zacvičíte s tím kolegou v Havlíčkově Brodu!
11. 02. 2014 | 15:41

Jindra napsal(a):

Pane kardinále, jakto že nemáte dnes již sportovní postavu? Japonský trener sumo si vás už vyhlédl.
11. 02. 2014 | 15:43

Jihočech napsal(a):

Sice to bolí, ale panu Dukovi musím přiznat plusové body. Že zrovna on, to mě překvapilo. Pan Musil z MF Dnes by se měl učit. Jeho myšlenka, že v Saudské Arábii je za homosexuální pohlavní styk trest smrti a proto je třeba protestovat za celosvětová práva homosexuálů právě v Soči právě vedle páně Dukova blogu vyniká svojí jednostraností a zaujatostí. Tak si říkám, kolik novinářů a gayů demonstruje před saudskoarabskými ambasádami. Hlavně v USA, kde jim tak to tak leží na srdci...
11. 02. 2014 | 15:44

Yogin napsal(a):

Je ti sedmdesát, ostravaku haviřska?
11. 02. 2014 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že je třeba ocenit dvě věci.

1.Dominik Duka odolal pokušení kluků a holek od lásky a něhy, že je nutno OH vylíčit jako paskvil, protože nějakému Frantovi chybí peřina nebo není zrovna povolena duhová paráda od Dagomysu po Soči.
OH jsou o sportu a zatím to je dobrý.

2. Je třeba ocenit práci zlatých českých ručiček, švadlen které dokázaly na ztepilé české postavy-viz foto- ušít padnoucí bundičky.

Dovoluji si otázku.
Ty plápolající cool kšandičky jste měli také?

Ač nerad stěžuji si na nekorektní reCAPTCHU....mám napsat ssraci rusalem
11. 02. 2014 | 15:45

Jirka napsal(a):

"OH v Moskvě v roce 1986 byly bojkotovány správně". A já myslel, že se tam konaly jen v roce 1980.
11. 02. 2014 | 15:45

Vantola-samotář napsal(a):

Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí.
Mistr Jan Hus.

Pane Duko (to pane se nepíše snadno) kdyby se katolíci řídili učením Mistra Jana,nebyli by Češi ateisté.Zkuste následovat muže ( a tady píšu MUŽE)na Petrově stolci a uvídíte obrodu své církve.
11. 02. 2014 | 15:47

Petr napsal(a):

Pane Duko, věřím, že Váš pohled na hry v Soči je objektivní. Už zahájení her ukázalo Rusko v jiném světle, třeba to jak si dělali legraci s pětiletky s dětskými kočárky, nebo bílá holubice jako symbol naděje, to by do totalitní země moc nezapadalo.
11. 02. 2014 | 15:48

šašek z Jihlavy napsal(a):

Na té fotce se dvěmi mísami WC šlo možná o nedorozumění, jedna mohla být bidet, dovnitř nebylo vidět.
11. 02. 2014 | 15:50

Drzá zrzka napsal(a):

Co LOH Mnichov 1972 a 11 mrtvých?
jinak bojkotovány byly LOH
1980 Moskva
1984 Los Angeles
11. 02. 2014 | 15:51

Ládik!!! napsal(a):

Ten golem za Vámi je pan Forejt? To jste se jistě fotili v přízemí.
11. 02. 2014 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Pořád mi vrtá hlavou, jak kalhoty XXXXL mohou nespadnout, když jsou kšandy na půl žerdi.
Pak, že nemáme světu co nabídnout.
11. 02. 2014 | 15:51

Ládik!!! napsal(a):

šašku,
vyprávěl mi soused, že když v roce 90 vyjel mezi lidi na západ, použil bidet jako WC.
11. 02. 2014 | 15:52

Hranice napsal(a):

Pan Duka by se mněl více věnovat těm svým ovečkám aby nedělali také zvěrstva jak se to stalo v Havlíčkově Brodě. Katolická cirkev je nanažraná. V životě bych do této církve nevstoupila. Pan Duka by si měl ve volné chvíli kterou určitě má přečíst názory v tomto komenráři. Ale to on určitě číst nebude protože nepějem chválu katolické církvi.
11. 02. 2014 | 15:54

Ládik!!! napsal(a):

A Kmoníček má visačku na krku, ten je určitě chovný.
11. 02. 2014 | 15:55

Terezie napsal(a):

"Současná politická reprezentace Ruska však není totéž, jako někdejší bolševická nadvláda."

Když pominu vše ostatní (pan kardinál v týmu s panem Zemanem), tak k tomuto snad pohled na olympiádu z trochu jiné strany... www.utajenediscipliny.cz (o porušování lidských práv v Rusku a o tom, jak se zacházelo s lidmi, kteří měli uvolnit místo olympiádě v Soči, jak se tam zachází s novináři atd.)
11. 02. 2014 | 15:56

Ládik!!! napsal(a):

A ten v tom černém, to je tajný? Omlouvám se za zvědavost.
11. 02. 2014 | 15:57

Eva Stančíková napsal(a):

Já také děkuji za objektivní informaci a zvláštˇ vítám žádost o "fair play" do řad diskutujících-opravdu se těším,že se nám podaří ji asponˇ v čase ZOH naplnit.

Salesiáni jsou fakt dobří!Tuhle v sobotu gratulovali našemu arcibiskupovi tak,že anděl z nebe(dívka v kostýmu)se snesl z kopule našeho kostela(na horolezeckém laně)a přinesl(a) oslavenci MODRÉ Z NEBE (známou značku bonboniéry).Tak vtipnou gratulaci jsem už dlouho neviděla...

Přeji mnoho zdaru,zdraví a Božího požehnání...ES
11. 02. 2014 | 15:59

Hloupý Honza napsal(a):

Odkdy je sumo na zimních OH ? ...

Když vidím všechny ty sportovce na fotce ...

Ten pán s tím rovným křivákem (pro čecháčky - s holí) kterého láskyplně drží ten druhý pán, není zrovna dobrou vizitkou olympijských her, neb nějaký prostoduchý jedinec by si ještě mohl myslet, že se v jeho případě jedná o sportovní úraz.

Kdo viděl někdy hubeného českého faráře, ať zvedne ruku
11. 02. 2014 | 16:02

Martin1 napsal(a):

"OH v Moskvě v roce 1986 byly bojkotovány správně."
-----------
Církev je sice hned v roce 1980 (konání her) nebojkotovala, ale ve Vatikánu o tom nepřetržitě jednala a nakonec je tedy také bojkotovala, ale až v roce 1986 - proto je pan Duka uvádí do roku 1986 a všechno, co nám církev jeho ústy sděluje, je jedině správné a platné. Ta se na rozdíl od Chocholouškova ústavu nemýlí nikdy.
Amen.
11. 02. 2014 | 16:03

Martin1 napsal(a):

"Kdo viděl někdy hubeného českého faráře, ať zvedne ruku"
--------
Tady jí - já prosím!
A kde: V bludišti na Petříně před jedním zrcadlem!
11. 02. 2014 | 16:05

Opitz napsal(a):

Je hezké, že tu český vysoce vzdělaný národ stále dokola předhazuje údajný citát Jana Husa, tak jak si ho přepsali z komunistické filmové agitky Otakara Vávry :)

Můžete mi Vantolo napsat, v kterém díle Jana Husa, tento výrok najdu?
11. 02. 2014 | 16:05

Libertad napsal(a):

Hlavně tu věž Mihulku nám nenechte. Mohlo bychom Vás do ní zavřít.

Bez pozdravu s hlubokým a nekonečným opovržením.

Sidonio Libertad
11. 02. 2014 | 16:08

myrta napsal(a):

Většina obyvatel této země by byla raději,kdybyste se zviditelňoval co nejméně a to ještě za naše peníze. Kdo se vás o to prosí?
11. 02. 2014 | 16:09

Šims. napsal(a):

Takže pane Duko, jel jste za své nebo jste vystavil účet daňovým poplatníkům? No,jak to známe - státní rozpočet hodně unese.
11. 02. 2014 | 16:10

Hloupý Honza napsal(a):

Chápu Duko, že v pravoslavné Rusi je to dobrý nápad, chodit převlečený za papalášského funkcionáře z ČEZka.

Ostatně, on Jarda z toho tvého požehnání asi nic mít nebude a Hadamczyk taky asi zrovna košér katolík nebude, takže počítám, že to v tom hokeji projedem.

Když to beru kolem a kolem, kolik sportovců věří v to, co ty Duko, tak ta tvoje služebka byla úplně zbytečná, ještě že se to platilo z těch restitucí, nebo se mýlím ?

P.S. Stejskale smaž to, je to útok na náboženské zaměření autora.
11. 02. 2014 | 16:11

Homunculus napsal(a):

Nevím proč pan Duka vůbec psal tento komentář. Vždyť ani neví, kdy se
konaly olympijské hry v Moskvě a neví ani, že letní OH se konají vždy
v přestupný rok, což rok 1986 zcela určitě nebyl. Je otázka, do jaké míry
můžeme panu Dukovi věřit povídačky o církví poctivě nabytém majetku, který
zlí komouši ukradli, a kdy a z jakých důvodů se tomu tak stalo. Neboť
slova jeho toliko na obhajobu chamtivosti nehodných prelátů se linou, avšak
podklad ve skutečných událostech pražádných nemají, arciť se libou mluvou
úlisně dojmu takového vytvořiti snaží.
11. 02. 2014 | 16:11

férový podrazák napsal(a):

Víme vůbec, co je fair play???
11. 02. 2014 | 16:13

šebány napsal(a):

Za chvíli budou černo......íci tvrdit že medaile jsou pro to , že si je vymodlili. Vůbec se mi vměšování těchto katolických celebrit do sportu nelíbí. Je to vůbec odporný obrázek s Forejtgumpem a Dukou - Forejt co lže o svém studiu na VŠ a Duka co lže úplně o všem .
11. 02. 2014 | 16:13

na pravou míru napsal(a):

Dominik Duka, kardinál primas český,
píše a píše jako mnich, a neví o čem. OH v Moskvě se konaly v 1980 a byly bojkotované jenom USA, Chile, SRN, Izraelem a většinou islámských zemí kvůli sovětské vojenské misi do Afghánistánu.
Které státy mají své vojáky v Afghánistánu nyní?
Odplatou následující LOH v Los Angeles v 1984 bojkotoval zase SSSR + jeho satelity, tedy i ČSSR. Proto v 1986 se v Moskvě konaly první Hry dobré vůle, které však nebyly nikým bojkotovány.
11. 02. 2014 | 16:17

Martin1 napsal(a):

Olympijská myšlenka byla naplněna!!! - stojí sice dál od sebe, ale stojí na jedné fotce - smějí se - podali si i ruku?
Na fotografii je pan Duka, který o nebi mluví, je to jeho chleba a patří k církvi, která nemá ráda církev pana Remka.:)
Na fotografii je pan Remek, který byl v nebi, bylo jeho chlebem a patřil k církvi, která nemá ráda církev pana Duky.:)
11. 02. 2014 | 16:19

Pepa Řepa napsal(a):

Hloupý Honza
řekl bych, že zrovna Jarda Jágr je od konkurence, je pravoslavnej a bere to zatraceně vážně. Autora šlechtí, že napsal co napsal a ne modní blaf o Putinkinově vesnici, ve které jsou za nakašírovanou fasádou hladoví mužici v onucích.
Odolal-tentokrát-pokušení.
OH jsou o sportu.
Třeba si koupí i rotoped.
11. 02. 2014 | 16:22

Garski napsal(a):

Pane kardinále,dotkla se mě Vaše poznámka o sousedství s panem prezidentem. Nezasvěcený by se mohl domnívat,že jste druhý v pořadí v čele státu,k čemuž máte hodně daleko. Přesto neschvaluji,že Vás naše slavná ČT přehlédla jak rodný lán a to,že jste sl. Sáblíkové předal drobnou pozornost, se odehrálo zcela v pozadí.Ale o co by jste se měl zajímat, je neprofesionální pokus reportéra ČT o rozhovor se sl. Pančochovou těsně po těžkém úrazu hlavy.Není na místě pomodlit se za ČT,aby se z ní nestal nechutný bulvár a za sl. Pančochovou,aby vše přečkala bez následků na zdraví?
11. 02. 2014 | 16:24

strýc virus HxNx napsal(a):

šuajrá strákonk?
gisurzlá mekhelebele!
11. 02. 2014 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!!
chovný a čilí je.
Bundička má rezervy, asi zhubnul nebo se zcvrknul od té doby, kdy brali míry.
11. 02. 2014 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

čilý čili.
Seržant Hot Pepper
11. 02. 2014 | 16:27

Hloupý Honza napsal(a):

Pepo Řepo

to já vím, proto se v jeho případě Dukovo požehnání mine účinkem a co se týče Hadamczyka, tak mu by spíše než požehnání pomohlo uvolnění od nějaké lolitky ... v Kravařích v kostele už pro něj mají po skončení OH připravené odpustky ... 2 pytle.
11. 02. 2014 | 16:30

sasa napsal(a):

ted trochu z jineho soudku: umre papez a chce do nebe. Zabusi na vrata, vstoupi a hlasi, ze je papez. Sluzbukonajici koukne do seznamu a nic. Papez protestuje, ze predstavuje miliardu krestanu a chce dal. Sv.Petr dlouho premysli a nevi. Pak papez rekne, ze je z Rima. Sv.Petr se zamysli jeste jednou, usmeje se a povida: V Rime jsem byl, je to asi 2000 let, ale ze by se ten rybarsky spolek takhle rozrostl?
11. 02. 2014 | 16:31

Baba Jaga napsal(a):

"Není důležité vyhrát, ale zviditelnit se." Kdo asi slouží české bohoslužby v Soči nyní?
A kam asi účastníci ze zveřejněné fotografie dali po návratu své olympijské bundičky... Všichni na charitu?
11. 02. 2014 | 16:31

Pepa Řepa napsal(a):

Opitz
v příručce politického školení přece
:-)
A i ten Mistr Jan byl malej a tlustej.
Šaloun se chtěl zalíbit dějinám, stejně jako Vávra.
11. 02. 2014 | 16:36

vobo napsal(a):

myrta, šims.
Nevíte za čí peníze jel Kmoníček s Martinem Nejedlým?
11. 02. 2014 | 16:39

Hanák napsal(a):

Jsem rád, že na olympijské hry jejichž smyslem je přátelské soutěžení, jeli v přátelství i Dominik Duka, arcibiskup pražský a prezident republiky Miloš Zeman, který sebe označuje za „levicového politika“ a „tolerantního ateistu“.
Dali dobrý příklad tolerance všem občanům s různými politickými a ideologickými postoji.
11. 02. 2014 | 16:42

Ládik!!! napsal(a):

Být zimní olympiáda v Praze, ušetřil by zeman za letadlo.
11. 02. 2014 | 16:46

yaya napsal(a):

Duko, podle tvé logiky se měly bojkotovat skoro všechny olympiády v historii, USA válčila skoro vždy, každé olymp. mezidobí si našla zemi, kterou napadla společně se svými satelity UK, Francii, Austrálii, v poslední době hlavním sluhou ČR a Polskem. Takže klídek, ale když nyní vidím kampaň ve sdělovacích prostředcích ČR proti Rusku a OH, k tomu, že není studená válka, umím si představit, co by se dělo v LA 84, kdyby tam demokratické země přijely. :o), zase by neměli tolik vítězů, tam by většinu shrábly demokratické země výchovní Evropy. Ale určitě pan Duka má rozdělení jiné, i když se divím, že se nezastal svých oblíbenců pedoušů a buziků, kdo není buk, není Čech, hop, hop, hop.
11. 02. 2014 | 16:55

Vantola-samotář napsal(a):

Pane Opitz (všimněte si,píšu pane,na rozdíl od Vás,jestli jste žena pak se omlouvám)samozřejmě máte pravdu,že je to z trilogie O.Vávry,ale plně se s tím ztotožňuji.Nebo si myslíte,že Mistra Jana upálili za to že jim snědl všechny pečené husy?Stačí se podívat na dnešní církve jak opět lačně natahují ruce.Nene,nejsem pokřtěný,ani věřící ve smyslu Vašeho vnímání náboženství.Nepotřebuji k víře otylé pederasty s kolárkem.(doufám,že jste vzdělaný a znáte rozdíl mezi pederastem a gayem)
Pane Opitz a věřte mi,že kdyby dnes vstal Kristus,tak by tyto své "propagátory" hnal bičem.
11. 02. 2014 | 16:57

Josef von Tirol napsal(a):

Pane kardinále,bravo,máte nové sympatizanty,i ty restituce budou zapomenuty...mimochodem zcela opravněné,řekl jste přesně to, co chce český Honzík ,trpící skoliozou,slyšet.
A nějaci škarohlídi at jdou do zadele-ti otrávení psi a kočky stejně duši nemají.A ta obrovská korupce se zakázkami v Soči nás nezajímá.A že tato olympiada je výkladní skříní agenta Putina, to je nám taky jedno.A ty tisice politických věznu v Rusku?No jo, zapoměl jsem kardinále, vy jste kamarád Zemana...
11. 02. 2014 | 17:01

Joe Ratata napsal(a):

S demokratickým rozvojem u nás to pravda není úplně nejjednodušší.
Onehdá, není to tak dlouho, jsem v rádiu slyšel vykřikovat jakéhosi preláta, snad dokonce kardinál a arcibiskup to byl, že je to tady rudá totalita a Gottwaldovi pohrobci že to tu jsme, že ty majetky a miliardy nechceme dát a oni po nich tak touží a získali je ouplně demokraticky už za feudála.
11. 02. 2014 | 17:02

pepa napsal(a):

Pan Duka, by si měl pořádně zamést před vlastním prahem. Utrácet cizí peníze a
předvádět se, mlsat a holdovat, to je jeho vize.Zvlášť v době, kdy mnoho děti
hladoví,rodiče nemají peníze na koupí obědů a ošacení, ale klérus si žije nad
standard, nic pozitivního pro společnost nečiní, za nic neodpovídá. Dá se to
nazvát jako největší forma příživnictví. J. Hašek velmi vtipně tento způsob
příživnictví okomentoval." To se nám za cizí peníze holduje " ! Jak ještě dlouho
bude lidstvo tomuto příživnictví trpět ?
11. 02. 2014 | 17:09

Josef von Tirol napsal(a):

Gratulace pane kardinále,
tak se dělá politika.Vidíte,kolik anticírkevníku zde zachrochtalo blahem?
I ty restituce jsou nějak pozapomenuty...
A že se nekdo pohorsuje otrávenými psy,nebo gigantickou korupcí při výstavbě areálu a pořádání her v Soci,nehledě na to, že tyto hry jsou výstavní skříní bývalého KGB-áka Putina?
No jo, český Honza,trpící skoliozou vám zatleská za trochu těch otrub.
11. 02. 2014 | 17:14

zemedelec napsal(a):

No,já jsem myslel,že prezidenta doprovází lékař a on ho doprovází spovědník.
11. 02. 2014 | 17:14

topsik napsal(a):

Ládik!!!
Mít tvá máma více rozumu, ušetřila by nás dneska od tvých častých, nicneříkajících, přiblblých připomínek.
11. 02. 2014 | 17:19

důchodce napsal(a):

pepa
Možná byste měl nějakému miliardáři napsat, že děti hladoví. Že rodiče nemají na obědy, atd. Když už jste se rozhodl plácat tady na blogu kard. Duky - zkuste si přečíst, kdo jej na olympiádu pozval. Proč tam byl. Jak vidím proto, aby hloupý a omezený český pepa měl proč otevírat nevymáchanou pohanskou hubu. Ubožáku.
11. 02. 2014 | 17:21

Lspeedy napsal(a):

pepa - slovo, které hledáš, je hodovat ;-)
11. 02. 2014 | 17:21

honolulu napsal(a):

Pani doktori presidenta Ceske republiky !
Budete mit spatnou reputaci nedokazete-li zlepsit jeho (presidentovo) zdravi s pomerne snadnym resenim jeho problemu....

Videl jsem ho na computru pri jeho projevu na Novy rok...
Jeho diagnoza je viditelna na dalku.

Navrhuji cesky PREVASTATIN 40 mg kazdy vecer po jidle a rano americky FENOFIBRATE. Davku, ale nedokazi urcit. Nevim jak mu funguje liver.
Potom pro metabolismus B12 - 500 mg denne. Za 3 mesice uciti zmenu a bude mit energii na chozeni bez caganu. Nebude mit tryglogliceryny...

Electronicka cigareta mu bude snizovat navikovou latku - cisty nikotin, aniz by zahnojila jeho plice a krev jedy....Samozrejme zmena stravy je dulezita take. Pro kazdeho Cecha je to sice bolestne, ale nutne.

Oblibeny herbalni NIACIN v jeho pripade neni dobry pro zvyssovani cukru v krvi....S pozdravem nekvalifikovany witchdoctor honolulu.
(Umite si predstavit ten prusvih, kdyby se presidentovi neco stalo a vlezl nahrad knize. Strach me jima....)

Eminence kardinale Duko, prosim o primluvu u nebezke kralovny...Jsem posledni dobou prehlizen, bez protekce a jeji drivejsi prizne.
Navrhuji proto byznys. Vy se za me pomodlite a spendujete primluvu - dobre slovo a ja Vas cas od casu budu informovat co se mluvi na schuzich carodejnic v New Age....

Tak napr. ted vzbuzujete zavist u nekterych Vasich lidi, kteri proti Vam intrikuji, a take potomek Jana Philopona Dambrovskeho je Vam nablizku ve Vidni. (Jeho deda zlikvidoval 4 biskupi.) Nenechte se od nikoho pozvat na kafe ve Vidni...
Vidite, ze i spiritualni opozice muze byt prinosna.....
S pozdravem pochvalen bud Spasitel, horeckami osviceny nick honolulu - cisty katolik...
11. 02. 2014 | 17:23

Gudka napsal(a):

pomlouvačná kampeň proti olympiádě v Soči se hroutí

a to je důvod, proč Duka publikuje jakýsi stydlivě pozitivní pohled na "Putinovu olympiádu" Po několika dnech trvání her už nelze přeslechnout hlasy sportovců, kteří v rozhovorech pro média jeden po druhém usvědčují ze lži pomlouvače typu Karas a spol. Především hokejisté, kteří včera přiletěli z Ameriky, chválí všechno a Patrik Eliáš rovnou řekl, že ubytování je lepší než ve Vancouveru, totéž strava...
Tito lidé mají ve společnosti podstatně větší prestiž než nějaký Duka, a tak se ani on nemůže proti jejich hodnocení otevřeně stavět.
11. 02. 2014 | 17:31

Pepa Řepa napsal(a):

Lspeedy
:-)
holinky nebo hodinky.
11. 02. 2014 | 17:31

Gudka napsal(a):

honolulu

"Nebude mit tryglogliceryny..."

O trogloglytech ani nemluvě.
11. 02. 2014 | 17:33

Vilém Dostál napsal(a):

Vážený pane Duko,
vím, že jsem v menšině, a to výrazné, přesto si Vám dovolím poděkovat za vaši účast na OH.
Nemám jediné námitky, proč by neměl být ČOV pozván Primas český, jako představitel největší církve u nás. Viděl jsem Vás na pár záběrech v TV, na pár fotografiích, viděl jsem vás fandit.
Jsem přesvědčený, že Vaše účast na OH byla přínosem nejen pro naše sportovce, ale také důkazem, že věci týkající se víry, konečně, začínáme vnímat trochu jinak, než před mnoha lety. Jako člověka si Vás nesmírně vážím, neměl jste snadný život a aktivně jste se angažoval v dobách, kdy za to byl minimálně kriminál, když ne trest smrti.
U některých zde diskutujících si říkám, že dnes projevovat odvahu pomocí urážek na internetu, což někteří dokonce považují za demokracii a svobodu slova, není to samé, jako ji projevovat v dobách, kdy za tyto projevy hrozila "oprátka".
Je mi líto těch občanů, kteří vás uráží, napadají a vysmívají se vám. Je pravdou, že tímto ukazují pouze svoji "malost".
Závěrem si dovolím konstatovat, že když jsem viděl Vás, nebo pana prezidenta s manželkou u sportovců, byl jsem hrdý, že máme takovéto představitele státu, kteří dají spíše na svůj názor, na své přesvědčení, než na "společenská témata", která se nyní hodí.
Ještě jednou děkuji.

Vilém Dostál - mimochodem ateista
11. 02. 2014 | 17:34

cepetr napsal(a):

.." stejně jako jsem nespatřil ani jeden kalašnikov.."
ŠKODA
11. 02. 2014 | 17:37

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Kdyby byl Mistr Jan krásný, vysoký a štíhlý, tak by byl hnusný Narcis, který parazitoval tím, že se o sebe staral.
11. 02. 2014 | 17:38

Pepis napsal(a):

I já kvituji komentář pana Kardinála a jsem rád, že nevyzdvihuje pouze nedostatky. Dovolil bych si ale opravu, OH v Moskvě nebyly v r. 1986, ale v r. 1980. V roce 1984 pak země v sovětském područí oplatily bojkot OH v Los Angeles. A pisatelům, kteří nechápou rozdíl mezi invazemi SSSR (1979) a USA (2002) do Afghánistánu doporučuji, aby se zkusili zamyslet, a pokud to nepomůže, ať si o tom najdou informace. Na internetu jich je dost a dost.
11. 02. 2014 | 17:38

realista napsal(a):

Vilém Dostál napsal:

je mi líto těch občanů. kteří Vás uráží, napadají a vysmívají se Vám. Je pravdou, že tím ukazují pouze svoji "malost".
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nemyslím si, že pan Duka je zmíněnými názory znechucen. Dobře totiž ví, že i Kristus prožíval podobné "radosti".
11. 02. 2014 | 17:41

Olenka Huhu napsal(a):

no bodejť by se největší vyžírka a zloděj neůčastnil - ty, obžero jsi všude kde je něco zadarmo
11. 02. 2014 | 17:44

Pepa Řepa napsal(a):

KM
možná ten Šaloun předešel dobu.
Mistr Jan by byl v dnešním pojetí vystajlovaný metrosexuál, živil by se u veganů, chodil do fitka a vedl by duhové pochody.
V Kostnici do dám, hlásal by v kapli.
Ale v každém případě by byl pijavice-jak říkáte- protože má na to aby žil zdravě, což je-pravda-nákladné.

Jeden se nezavděčí.:-)
A že to o církvi nikdy neřekl?
Nevadí, určitě to říct chtěl, tak to řekl za něj Vávra, protože to v té době chtěli tajemníci slyšet.
11. 02. 2014 | 17:48

na pravou míru napsal(a):

Pepis:
Základní rozdíl je, že tehdejší afghánští kámoši USA, které Američané vyzbrojili proti Sovětům, o 22 let později se odvděčili rozflákáním dvou věží WTO v New Yorku.
11. 02. 2014 | 17:49

Go napsal(a):

Tady je videt, jak je narod rozharany. Duka napsal neco az nepochopitelneho, a celkem dobre. Mezitim stacili pitomeckove ruzni se otrit o prezidenta a podobne. Ale vsichni jsou ochotni papouskovat, ze politika se do sportu tahat nema.
11. 02. 2014 | 17:50

Josef von Tirol napsal(a):

Tady to tak krásně mlaská,díky přátelé,jen tak dál...
11. 02. 2014 | 17:51

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

A kolik to všecko stálo, monsignore !!
Kam se na tohle hrabe vrácení pár far, domků, remízků a svatých obrázků.

Prej přišel Putin k jakémusi takovému monstru a říká : " Kolk že to mělo stát ?", a nějaký ten strejc z organizačního výboru na to , že " Jednu miliardu, baťuško" a Putin na to : " Charašo. A kolik to nakonec stálo ?" a ten strejda na to : " Osm miliard, blahorodí" a Putin na to jen " Charašo" a jde zas dál - k jinému monstru : " A kolik tohle mělo původně stát ?"....atd. /celkem snad 50 mlrd. USD/

Svět je vlastně jedna taková nikdy nekončící velká rozkrádačka. Respektive příležitost.

Někde se to ukradené ale snad musí hromadit, ne ? Když teda všade chybí.
Že v nebi ?
To Jim Maximus nesežere, monsignore. To si musej vymyslet něco jinýho. Nebo označit někoho jinýho. Nebo vymyslet jiné nebe.

Tak pozdravěj Jeho Eminenci Františka, Jeho Eminence. Na tom Jejich ÚV Vatikánským.

P.S. Taky to nemaj jednoduchý - lítat po tom Slzavým údolí sem a tam jak nějaká dělová koule nebo co. Spočnout by měli, šak mladší taky můžou Františkovi klepy a drby z Prahy přednést.
Bunda JIm ale šikne, vypadaj jak úspěšný prodejce předplatného na Play-Off Extraligy.
11. 02. 2014 | 17:54

Ladislav napsal(a):

Pepa
Jsi ubožák, když si neověříš, jaký mají plat kněží, kteří pro svou službu musí udělat vysokou školu s velmi těžkými zkouškami. Podle tvého vyjadřování nemáš ani základní školu. Tak tě povím tito duchovní na farách dostanou 11tis Kč/měsíc. Za tyto peníze si musí opatřit topení, daně, auto, stravování atd. Za tyto peníze by jsi asi se svým základním vzděláním nepracoval a on musí sloužit 24hod denně.
11. 02. 2014 | 17:57

Martin1 napsal(a):

Go napsal(a):
Tady je videt, jak je narod rozharany. Duka napsal neco az nepochopitelneho, a celkem dobre. Mezitim stacili pitomeckove ruzni se otrit o prezidenta a podobne. Ale vsichni jsou ochotni papouskovat, ze politika se do sportu tahat nema.
-------
Ještě, že jsou na světě "GOGOVÉ" vašeho formátu, kteří druhé umravňují a ve svém GOGO koktejlu namíchají ve třech větách přes dvacet pravopisných chyb. :)
11. 02. 2014 | 18:01

Antonín Malík napsal(a):

Vilém Dostál
"když jsem viděl Vás, nebo pana prezidenta s manželkou u sportovců, byl jsem hrdý, že máme takovéto představitele státu"

Že vás to tak překvapuje. Na sportovcích politikové tradičně parazitují, většinou se uvádí Hitler se svou olympiádou, ale totéž jiní a jinde, u nás například jakmile sportovci nějak uspěli, vždycky se na ně honem přilepili Štrougal, Havel, Klaus, no a teď tedy dokonce i Duka. Sportovci samozřejmě ze svého pohledu v tom rovněž spatřují propagaci a tak exhibují zase oni s politiky (vzpomeňme si třeba na čáslavskou, jako se olizovala s Dubčekem, darovala mu medaile, atp. Ještě, že si ani Zeman ani Duka nenechali udělat fotomontáž, ják skáčou s desetimetrové věže do vody).
11. 02. 2014 | 18:04

Jana napsal(a):

Ladislave, píšeš blbosti. Duka posvětí olymp. vesničku nebo třeba zbraně. Fuj!!! Šaškárna.
11. 02. 2014 | 18:04

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

pravoslaví není echt konkurence; respektují papežovu roli, což se u ostatních církví říci nedá. Také kult Panny Marie hraje u východního ritu velkou roli.
11. 02. 2014 | 18:11

čert }:o) napsal(a):

Ládik a šašek
ty dablhajzlíky jsou běžnou součástí ruské kultury.
Jsou zvyklí chodit na wc společně a pěkně si pokecat.
Ale i u kanadských indiánů je možno tento úkaz viděti.
Lidi prostě berou denní potřebu lidsky a v Japonsku
je dokonce hovínko součást štěstí a vidíte je v podobě
zlatých náušnic, na prstýnku či řetízku, jak se pěkně
houpou Japonečkám na krku či v ouškách ;o)
11. 02. 2014 | 18:13

zemedelec napsal(a):

Pro Antonín Malík.
Moje hlava děravá,na to jsem zapomněl,že vlastně Časlavská nemá medaile,proto nemohla za Zemanem,vypnout hruď.
11. 02. 2014 | 18:16

Martin1 napsal(a):

Ladislav
Každý Rom, který odveze do sběru kočárek železa, které neukradl, možná i někde ukradl z rozpadající továrny, je větším přínosem pro náš stát, než 100 modlících se kněží s VŠ s velmi těžkými zkouškami, které musíme platit všichni, včetně toho Roma, když dostane někde práci a raději bych ten plat kněžích rozdělil mezi nemocné a jinak potřebné.
Očekávám, že o tom bude jedno z prvních svobodných referend.
AŤ SI PLATÍ CÍRKEV VĚŘÍCÍ a dobrovolní sponzoři a na tom nic nezmění, i kdyby Duka jezdil na ZOH v korytu pro boby po zadku, on však raději koryto jiné - pro popy!
11. 02. 2014 | 18:17

JardaV napsal(a):

Pane,jestlipak si uvědomujete,kolik dětí si v příštích 30 letech nezasportuje jenom proto,že dostanete 59 000 000 000 Kč?Za něco,co vám stejně nikdy nepatřilo,co jste
vydřeli z chudáků??I kdybyste se usportoval,vystřelenému projektilu ještě nikdo neutekl.
11. 02. 2014 | 18:23

pravicový analfabet napsal(a):

Ladislav napsal(a):
Pepa
Jsi ubožák, když si neověříš, jaký mají plat kněží, kteří pro svou službu musí udělat vysokou školu s velmi těžkými zkouškami. Podle tvého vyjadřování nemáš ani základní školu. Tak tě povím tito duchovní na farách dostanou 11tis Kč/měsíc. Za tyto peníze si musí opatřit topení, daně, auto, stravování atd. Za tyto peníze by jsi asi se svým základním vzděláním nepracoval a on musí sloužit 24hod denně.
11. 02. 2014 | 17:57
--------------
Nemusí - je to jejich volba. Musí se akorát umřít.

Velmi těžké zkoušky ? A z čeho ? Z fyziky, pevnosti a pružnosti či z anatomie ?

Tykat cizím lidem je výrazem infantiliti či slaboduchosti. Takže bych byl s tou základní školou dost opatrný.

11 tisíc ? Za 720 hodin /24 hod. x 30/ měsíčně ? To je fakt málo. Asi ale trh není ochoten platit více, holt takový už je kapitalismus. A možná bude ještě hůře.
/Duka ale jistě na tom není tak zle, že by musil vystačit s tak málem, nechce se mi věřiti, že by z toho mála ještě musil hradit snad i otop a elektriku ve Svatovítské katedrále - jak naznačujete.

Jak se opatřují daně ?

Tuším že z platu 11 tis. se daň neplatí, jen pojistné, ale nemám takového vzdělání jako Vy - mohu s emýlit.

24 hodin denně neslouží nikdo, zbláznil by se z toho za týden.
Jistě nechcete tvrdit, že duchovní jsou blázny.

Hezký den.
11. 02. 2014 | 18:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ladislav napsal(a):
Pepa
Jsi ubožák, když si neověříš, jaký mají plat kněží, kteří pro svou službu musí udělat vysokou školu s velmi těžkými zkouškami. Podle tvého vyjadřování nemáš ani základní školu. Tak tě povím tito duchovní na farách dostanou 11tis Kč/měsíc. Za tyto peníze si musí opatřit topení, daně, auto, stravování atd. Za tyto peníze by jsi asi se svým základním vzděláním nepracoval a on musí sloužit 24hod denně.
11. 02. 2014 | 17:57
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Věřím, že Kristus dělal zázraky, uzdravoval nemocné, proměnil vodu ve víno a nakrmil dav třemi rybičkami.
Nemohu ale uvěřit, že lze dnes za 11 000 Kč opatřit stravování, topení, ušetřit na auto a ještě zaplatit daně, ledaže by i kněží uměli zázraky, ale to nepotvrdí ani papeženec Pepa Řepa. A co se týče té 24hod. služby, ani černý muž, co pod bičem otrokáře žil by to nepřežil. V tom musí být nějaká čertovina, kdyby to viděl František, tak by se milý Kefalíne poblil. Ani minister Čepička takhle nedřel nebohé pétépáky, ale na druhé straně, terazky už se ničemu nedivím.
Dříve létal do Soči za Brežněvem Husák, terazky kardinál(doufám že nekonvertuje k pravoslaví)na carské hry, jó furt se něco děje (a Bimbo se jen směje).
11. 02. 2014 | 18:29

Divobyj napsal(a):

Duko,

na světě asi nebude díra,do které byste nevlezl,
a nepokoušel si tam přihřát svou křesťanskou polívčičku,
Důležité je,vždy to řádně okecat,že?

Pro méně chápavé-nemyslel jsem to tak,že Soči je nějaká díra....
11. 02. 2014 | 18:30

Strýček Joe napsal(a):

Pane Duko my Vám to nebaštíme.
11. 02. 2014 | 18:40

patriot napsal(a):

„Obecně má církev ke sportu velmi kladný vztah.“

Zejména k tomu olympijskému, řekl bych. To zapalování ohně muselo být pro Duku určitě zážitkem, vždyť katolíci tak rádi zapalovali…
11. 02. 2014 | 18:40

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy
studium je nepochybně jedno z nejtěžších, můžete zpochybńovat cokoliv, ale mají latinu, řečtinu, někteří hebrejštinu a aramejštinu,zkuste dát řeč s někým vystudovaným.

Jak je to s časovou náročností teď netuším, asi jak kde, ale dříve objížděl farářskej otřískaným embéčkem v Jizerkách asi šest farností od Jozefáče, přes Maxov, Albrechtice až po Smržovku, kde měl jednu cimru a byl vděčný za upečený koláč.

Pokud jde o ces´ták ze Soči doporučuju srovnat se stupidními bláboly pánů Fendrycha a Lipolda.
Tady musím pana Duku ocenit, napsal to, co viděl, nic víc.
Že se musí někteří vydovádět mě nijak nebere, jejich věc, někdy je to i zábavné jako to se nám to holduje....
11. 02. 2014 | 18:42

Vilém Dostál napsal(a):

Realista napsal:
Nemyslím si, že pan Duka je zmíněnými názory znechucen. Dobře totiž ví, že i Kristus prožíval podobné "radosti".
Obávám se, že "malost" se projevuje především tím, že se nepředstavím, že Realisto?
11. 02. 2014 | 18:43

Vilém Dostál napsal(a):

Antonín Malík:
Že vás to tak překvapuje. Na sportovcích politikové tradičně parazitují, většinou se uvádí Hitler se svou olympiádou, ale totéž jiní a jinde, u nás například jakmile sportovci nějak uspěli, vždycky se na ně honem přilepili Štrougal, Havel, Klaus, no a teď tedy dokonce i Duka. Sportovci samozřejmě ze svého pohledu v tom rovněž spatřují propagaci a tak exhibují zase oni s politiky (vzpomeňme si třeba na čáslavskou, jako se olizovala s Dubčekem, darovala mu medaile, atp. Ještě, že si ani Zeman ani Duka nenechali udělat fotomontáž, ják skáčou s desetimetrové věže do vody).

Právě toto jednání považuji za ubohé a trapné. Pouze hlupák si myslí, že prezident, jakéhokoliv státu, nebude rád přítomen sportovcům. On je to totiž i jejich prezident. Stejně tak je p. Duka Primas český a je mi velkou ctí, když ho vidím, jako běžného člověka, běžně fandícího sportovcům. Ano, byl jsem v tu chvíli hrdý.
11. 02. 2014 | 18:51

Velebnosti, chce se mi... napsal(a):

A co jste to na český národ sehráli s Kalouskem, Klausem, Nečasem aj.? Hokej nebo vybíjenou?
11. 02. 2014 | 18:53

pavel v napsal(a):

Vantola-samotář napsal(a):
.... zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí.
Mistr Jan Hus.

Pane Duko (to pane se nepíše snadno) kdyby se katolíci řídili učením Mistra Jana,nebyli by Češi ateisté.Zkuste následovat muže ( a tady píšu MUŽE)na Petrově stolci a uvídíte obrodu své církve.
11. 02. 2014 | 15:47

Jestli jsem vás dobře pochopil pane Vantolo, Duka by se pro vás stal důvěryhodným, kdyby byl bezdomovcem. Pak by si ho zajisté všichni vážili a celý národ by se pod vlivem takového vzoru vrhl na bezdomovectví. Ostatně Mistr Jan byl asi také bezdomovcem.
11. 02. 2014 | 18:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

Naposled jsem dal řeč s Pepíkem Pojezdným, kdysi s námi hrál v kapele na klarinet, byl tady na jakési oslavě na magistrátu, ale mluvili jsme česky, víte sám, že vpodstatě neumím ani anglicky, natož aramejsky nebo hebrejsky.
Náš krátký rozhovor se omezil na pár vzpomínek na jednoho společného známého, pak už spěchal na raut a já musel balit nástroje, moji studenti tam tenkrát hráli, a já měl dozor. O čem by si taky měl povídat opat ze Strahova s nějakým kantorenkem, takže jsem neměl šanci posoudit jeho intelektuální kvality.
Dnes už rozmlouvám před spaním jen s Bohem, tuhle mi dal najevo, že se musím na stará kolena polepšit a pořád do něčeho nerejpat. Dnes asi budu mít utrum.
11. 02. 2014 | 18:59

Vladimir napsal(a):

Jo, jo, církev má kladný vztah ke sportu, když církevní papaláši můžou jezdit zadarmo na výlety, které jinak stojí desítky tisíc. Že se nestydí malas !

Kněží mají pečovaT o ducha ... Duka ovšem pečuje o své požitky ...
11. 02. 2014 | 18:59

Martin1 napsal(a):

Dominik Duka
Píšete:
"Příkladem sportovce v biskupském úřadě by mi pak mohl být můj hradecký předchůdce Karel Otčenášek"
---------
K tomu:
Pane Duko, ne jen příkladem sportovce - ne jen sportovce, ale příkladem všeho, co u vás nenacházíme ani v titulku, natož o tom něco pod tím titulkem pozitivního napsat!

Čekáme na zázrak - snad pan Václav Malý, až vás vystřídá, nezapomenul na to co nám, těm zmrzlým věřícím, těm později oklamaným, těm po reformách nezaměstnaným, těm nyní zklamaným a "nakakaným", tehdy bezelstně věřícím ve vše dobré tam na Letenské pláni sliboval.

Vy jste tu šanci, co nám Otčenášek sliboval, o národní obrodě a obrodě církve po panu kardinálovi Otčenáškovi zpronevěřil a vyměnil za Dukáty a pár proti komunistických hesel - co z vaší pusy po zlodějně století byla jen voda na jejich mlýn.

"První vyhrání z kapsy vyhání" - uvidíte to po referendu, budou rozdány jiné správné karty, ne "cinknuté" jedním odsouzeným zlodějem v parlamentu a mnoha, kteří na trest ještě čekají.
11. 02. 2014 | 18:59

Bestia triumphans napsal(a):

PUTNA: Olympotěmkiniáda
PRAHA - Znáte umělecky nejvýznamnější a nejsugestivnější film, který kdy vznikl o olympijských hrách?

Na začátku se z mystických mlh vynořují obrysy architektur a plastik dávného Řecka. Pak se antické sochy proměňují do postav moderních atletů, pomalu a vznešeně se pohybujících v jakémsi bezčasí.

Pak je zapálena olympijská pochodeň a za jásotu nesena po trase Olympie-Bělehrad-Budapešť-Vídeň-Praha - do Berlína! Ano, je to film Olympia a natočila ho Leni Riefenstahlová o berlínských hrách roku 1936. Hlavním hrdinou filmu je zajisté sport. Anebo je hlavním hrdinou filmu Adolf Hitler, který berlínskou olympiádu slavnostně otevíral? Ve filmu se Hitler objevuje často. V podání své drahé Leni vypadá i on skoro vznešeně. Tak nějak anticky.

Berlín roku 1936. Moskva roku 1980. Peking roku 2008. A nyní, byť v „menší“, zimní verzi, ruské Soči roku 2014. Pořád stejná historka. Diktátorské a autoritářské režimy dokážou olympiádu dokonale zorganizovat a proměnit v majstrštyk své propagandy.

Demokratičtí aktivisté sice namítají, že pan Hitler nebo pan Chu Ťin-tchao nebo pan Putin asi nejsou těmi pravými navazovateli na olympijskou myšlenku sportu coby symbolu svobody a rovnosti mezi lidmi a národy. Mezinárodní olympijský výbor udělá ryze formální „hudry hudry“, že by měla pořádající země trochu jít do sebe. Ale jakmile se spustí gigantická, mnohamilionová, nablýskaná olympijská show, na všechno se zapomene. Svět napjatě sleduje, kdo doběhne dřív či dohodí dál. A diktátor se prsí.

V úvodu filmu Leni Riefensthalové je napsáno věnování baronu Coubertinovi, zakladateli moderní olympijské myšlenky. Ve skutečnosti tyto show nemají s olympijskou myšlenkou nic společného. Nejsou to žádné olympiády. Jsou to potěmkiniády. Soči ostatně leží nedaleko od Krymu, kde kníže Potěmkin své slavné vesnice poprvé postavil.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-olympotemkiniada-0sr-/nazory.aspx?c=A140209_100816_ln_nazory_hm
11. 02. 2014 | 19:13

Pepa Řepa napsal(a):

BT
spíše než ty slabomyslné -rádobyvtipné-články pánů Fendrycha, Lipolda nebo Putny (ne každý je Verecký)zatahující politiku do sportu a to ještě přiblble, mě zajímá spor Kavkazanů o region, docela rád bych slyšel druhou stranu, zkusím nějakého Dage bojujícího v Praze za chalífát.
A že se jich tady vyrojilo.Na čem zakládají nárok a tak.
Zřejmě na dědictví po Osmanech.

Srovnávat současné OH s Adolfem může opravdu jen barel nebo putna plná dobrot.

Nejen že hovorkovatíte, jdete do vedení.
Začínáte připomínat otravující ovády.
Inu...je teplá zima.
11. 02. 2014 | 19:23

Martin1 napsal(a):

Bestia triumphans 19:13
A proč to tak je?
Protože to většina tak chce - je to tedy demokratické.
Když si odpustíme tu šaškárnu (staré černobílé záběry starých ZOH ukazují tu nudu) a pompu, tak co je na tom zajímavé, že někdo hodí klackem do dálky, druhý plackou ve tvaru disku, někdo zase železnou koulí.
Vždyť je to docela směšné - nebo ne? A co hokej, stačilo by přidat ještě jeden puk na hřiště a máme po zážitku a kde by se točily milióny!
"A vo tom to je"
Chléb a hry - stále to platí
Není třeba se rozčilovat - jsme v tom já i vy!
A jak typujete to Švédsko : Česko zítra? :)))
11. 02. 2014 | 19:26

Antonín Malík napsal(a):

Vilém Dostál
"Stejně tak je p. Duka Primas český a je mi velkou ctí, když ho vidím, jako běžného člověka, běžně fandícího sportovcům. Ano, byl jsem v tu chvíli hrdý."

To já plně chápu. Já byl taky dojetím a hrdostí bez sebe, když jsem viděl na tribuně Štrougala, jak fandí běžně hokejistům. Dokonce si pamatuju, že s sebou jednou vzal běžně i Husáka.
Nebo například když přijel honem Klaus do Turina a pusinkovali se s Neumannovou.
11. 02. 2014 | 19:26

Joe Ratata napsal(a):

Vilém Dostál
Pan Duka je demokrat, že?
Mohl byste nám neznalcům sdělit, kolik procent farníků zvolilo pana Duku primasem českým a jestli zvítězil už v prvním kole, nebo až ve druhém, nedejbože až ve třetím. Nebo ho volili dokonce občané v celonárodní volbě, když už se tedy nazývá český?
A arcibiskupem pražským ho zvolili pražáci z Vatikánu, nebo snad Vatikán uspořádal pražské referendum s otázkou "Chcete Duku a sebrat Katedrálu?" Získal 51%, nebo dokonce 99,99%?
Demokracie je přece o volbách, ne?
11. 02. 2014 | 19:29

Gudka napsal(a):

Pepa Řepa
"studium je nepochybně jedno z nejtěžších, můžete zpochybńovat cokoliv, ale mají latinu, řečtinu, někteří hebrejštinu a aramejštinu,zkuste dát řeč s někým vystudovaným."

To je nepochybné. Původně mi doma naši říkali, ale to byl předsudek z první republiky, že dřív kdo byl blbej, tak šel na faráře nebo na práva.
A oni zatím aramejštinu. A nezapomínat na sexuologii, ze které musí skládat zápočty bez absolvování praktik, aby mohli věřícím radit do souložení.
11. 02. 2014 | 19:32

Franz Josef Lopata napsal(a):

Chce se mi zvracet, kdyř vidím tu obézní maškaru.

Člen dominikánského řádu, od roku 2010 36. arcibiskup pražský.
Mezi má nejnaléhavější témata patří obrana lidských práv a svobod, které spolu s křesťanstvím považuji za vrchol naší civilizace.

Vrchol naší civilizace by byl jedině to, kdyby se zrušily všechny církve. Ubyla by tak množina obézních církevních "pastýřů", kteří jen vyžírají tuto společnost. A tak by se konečně ta "svatá stolice" propadla a Duka by ten svůj břuch musel ke své nelibosti zase opírat o lopatu.
11. 02. 2014 | 19:41

Jáchym napsal(a):

Pan Duka s mnohaměsíčním zpožděním pochopil - nebo si od pracovníků PR agentur nechal vysvětlit - že jeho působení na veřejnost je značně kontraproduktivní.
Nebo si přečetl o působení českých bleble mediáků třeba tohle:
http://blisty.cz/art/72111.html

Nebo že by snad šlo o hru na hodného a zlého policajta a Duka byl dnes pro změnu za toho tlustého dobráka?
11. 02. 2014 | 19:50

Michal napsal(a):

inu diplomacie nezná hranic, rusko potkáváme v čechách častěji, než nám libo, asi tedy nepřekvapí nic. marketingový projekt olympidády lidem snad nevadí, stejně sledují reklamy až do ztráty rozvahy a rozumu. pokud trvá český útok na církev, naposledy jakési komando kontrolující restituce, paradoxně rusko může být oporou. zda ale z toho více svobody, než mají oligarchové navázáni na minulost a její revoluční praktiky (divoká privatizace, tunelování dotací) , se ještě ukáže. domy na Hradě tím asi neuhájeny, palác za plotem zatím snad ještě jo, ač budovatelkou propagandou lid by tam s videlmi dorazil asi docela rád? konečně duchovní byli i v Auschwitz a ne všichni nuceně, mnozí i svou volbou, být na závažném místě.
11. 02. 2014 | 20:06

michal napsal(a):

výše uvedené pokusy o legraci odrážejí nejen zúčastněné osobnosti vlastenců, ale i právní kulturu a vzdělanost. není to vina těch lidí, kdyby má hlava byla naplněna jen fekáliemi co jim nalévali ve škole komunisté a jejich pohrobci, asi bych byl robnou desetinásobným vrahem. tak útok na minoritu, slabší.. je ještě obdivuhodný, snad s podobnou vervou ničit nakonec se neoběsí sami nebo nezamordují v autě, to zbožné přání...
11. 02. 2014 | 20:10

Ivan Růžička napsal(a):

Ale jo, aspoň tam měla s kým paní Ivanka trochu normálně pokecat...

http://www.e-vsudybyl.cz/originaly/clanek/1976_33449_original.jpg
taky tam mohl Zeman vzít kámoše pravoslavce... :-(
11. 02. 2014 | 20:14

gaia napsal(a):

pan Duka,ať v maskáči v Afghánistánu, ve sportovní bundě v Soči, či v sutaně v kostele, vždy vypadá hrozně. Zde to alespoň vylepšovali ti plyšoví panáčci.
Kolik ale hladových dětí mohlo být za ty peníze, co tam autor prožral, nakrmeno a utěšeno.
Pokud má existence církve být ospravedlněna vykonáváním charity, pak tam autor neměl vůbec jezdit a ušetřené peníze věnovat na chudé a potřebné. Tím se mohl zviditelnit též.
Celá generace mladých je odsouzena po 30 let platit na tyto kratochvíle, už by se měli lidé začít zajímat, na co jdou jejich peníze
11. 02. 2014 | 20:32

Vantola-samotář napsal(a):

Pane Pavel v,asi jsem to nenapsal uplně správně.Takže Mistr Jan vystudoval a stal se knězem.Poté začal kritizovat církevní morálku a byl "oheň na střeše" poté v roce 1410 mu bylo zakázáno kázat v Praze a byl dán do klatby.Že by ty pečené husy? :-)V Praze byl vyhlášen interdikt,tj.ale to znáte z dějepisu.No a potom co odešel z Prahy se opravdu stal bezdomovcem.Nejdříve kázal na Kozím hrádku a pak na Krakovci.No a zbytek známe... No a s tím primasem? Ne myslím,že bych si pana Duky nevážil,ani kdyby byl bezdomovcem.On představuje to,co většina Čechů už asi nikdy neztráví,totiž katolickou církev.Nikomu jeho víru neberu,ale prostě se nedá zapomenout na např.čarodějnické procesy.A to nemluvím o Šumperku,který byl "slabým čajíčkem",ale spíše procesy v Německu.Ale to je velké téma na velkou diskusi.Jinak děkuji za Váš příspěvek.Přeji Vám příjemný zbytek večera.VS
11. 02. 2014 | 20:40

Ištván, Ištván, eště ty Maďˇary začnu napsal(a):

mít rád
Bétéčko (fuj, to byly hnojné cigarety), nejlepší olympijský film byl Formanův příspěvek ve Vision of 8, který nevím proč není nikde k vidění.
Hed za ním je Kon Ičikawa s Tôkyô orinpikku.
Tu svou náckovskou babiznu si strčte do kecek.
Mimochodem z její estetiky vycházela německá fotografická propagace olympioniků za Kinkelova brainwashingového tažení o Němcích, kteří byli vždycky tak skvělí. Odvrat od věčného sebeobviňování k tažení na Ukrajinu.

Pámbu zaplať, Nečasa už obvinili. Teď eště Kalouska a Singera.
11. 02. 2014 | 20:46

Karel Mueller napsal(a):

Bestia:

Dám Vám lapidární otázku: Kolik si mydlíte, že je v Rusku medií vlastněných zahraničními vlastníky pracujícím proti Putinovi a kolik v USA ve prospěch Putina? Kolik si myslíte, že je takových "neziskových" organizací v obou stáech?

To až zase začnete fantazírovat o sdiktátorovi.
11. 02. 2014 | 20:59

Martin1 napsal(a):

michal napsal(a):
výše uvedené pokusy o legraci odrážejí nejen zúčastněné osobnosti vlastenců, ale i právní kulturu a vzdělanost. není to vina těch lidí, kdyby má hlava byla naplněna jen fekáliemi co jim nalévali ve škole komunisté a jejich pohrobci, asi bych byl robnou desetinásobným vrahem. tak útok na minoritu, slabší.. je ještě obdivuhodný, snad s podobnou vervou ničit nakonec se neoběsí sami nebo nezamordují v autě, to zbožné přání...
11. 02. 2014 | 20:10
-----------
V každém případě, ač nedotknut komunistickými učiteli, jste se asi sám vlastní pílí "vydělal" na vraha jazyka českého.

Vůbec vám to nedává smysl, jen tuším, co jste chtěl asi sdělit - nejste Vietnamec? Ale ti neumí česky, jen když je u nich kontrola zboží na stánku, ve školách jsou prý mezi premianty tříd.

Ale výrazy jako, fekálie, vrah, pohrobci, jsou jako vystřižené ze slovníku prokurátora Urválka z 50. let, ale ten na rozdíl od vás, měl skvělý slovosled.
11. 02. 2014 | 21:03

petrof napsal(a):

mno, letělo jich plné letadlo....tak kdepak se schovávají???? A co tam dělá ten šmejd z Lukoilu Nejedlý...????
11. 02. 2014 | 21:05

santawizard napsal(a):

Zdravím Čert a Honolulu:
To jsou k nám ,ale hosti.Už jsem vás dlouho neviděl.Kde jste se schovávali?Cestovali jste strojem času?
Zeus vládce Olympu dal Bohu Goliáše zázračný meč.!?
11. 02. 2014 | 21:10

Míval napsal(a):

Vilém Dostál: jeden důvod, proč by se Duka neměl natřásat vedle prezidenta přece jen existuje. Katolická sekta mluví o odluce od státu a nechává si za to celkem nekřesťansky zaplatit. Pak je ovšem prapodivné, proč se její nejvyšší český šéf cpe vedle nejvyššího představitele státu, byť pravděpodobně pozván. I když možná si to katoličtí bafuňáři představují tak, že jsouce finančně zajištěni, budou se postupně montovat do státních věcí stále víc, až se nakonec například nějaká pokračovatelka Sáblíkové neodváží bez jejich požehnání ani nazout brusle. Abychom tedy zůstali u sportu.
11. 02. 2014 | 21:17

petrof napsal(a):

pane kardinále, můžete se v neděli pomodlit, za toho zdivočelého Ištvána???
Dnes ten pomatenec obvinil Petra Nečase....a já se obávám, aby nedostal v nějaké temné uličce do řepy.....n-tsss, n-tsss.
11. 02. 2014 | 21:17

gaia napsal(a):

Míval

to mne též znechutilo.
Ona ta odluka církve od státu asi bude něco jako to království nebeské.
Nikdo ho nikdy neviděl, nikdo tam nikdy nebyl a je to něco v daleké budoucnosti, blíže nespecifikované, ale pěkné drahé.
11. 02. 2014 | 21:21

Sláma napsal(a):

Pane kardinále, tentokrát s vaším příspěvkem velice sympatizuji. Myslím, že bychom měli všechny ty, kteří hledají jakékoliv záminky, jak znectít ruské pořadatelství Olympijských her, upozornit na citát z Matoušova evangelia: "(Matouš 7:5) Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.

Rovněž si kladu otázku, jestli smí být Olympijské hry jen ve státě, které Západ schválí.
Čemu pomáhá bojkot Olympiády ze strany některých západních politiků? Vůbec ničemu! Spíše začíná být vidět, jak význam Západu upadá! Není se ani čemu divit - např. prezident Francie vládne zemi, která je menší než většina čínských provincií.
11. 02. 2014 | 21:22

pavel v napsal(a):

Vantola-samotář
Nečekal jsem vaši repliku. Vždyť moje odpověď na to, co jste napsal, byla jen taková kousavá legrace. Jinak si samozřejmě já, ač katolík, Jana Husa velice vážím. Nesdílím ovšem vaši víru, že by českou společnost mohl zaujmout Husův étos. Ten se nutně musí této hedonistické společnosti jevit směšným. To, co Hus tehdy vytýkal zkaženým prelátům, je pro dnešní společnost normou. Všichni vědí, že na světě denně zemře 15000 dětí hladem. Koho si myslíte, že to trápí?
11. 02. 2014 | 21:29

pavel v napsal(a):

gaia
Strašně by mě zajímalo, kolik vy sama dáváte na chudé, když to doporučujete jiným :-)
11. 02. 2014 | 21:31

schroth napsal(a):

Pane Duko, píšete:..."duchovní nejrůznějších směrů sloužili bohoslužby pro své sportovce"... Jak to jen ten pánbů vyřeší, koho vyslyší a koho ne?
Váš předchůdce biskup-sportovec, hezké. Že pískal v devadesáti? Dnes pískají i mladší, horší se to...
11. 02. 2014 | 21:44

mb napsal(a):

... jak jsou si s Remkem podobní ...

cesty Páně jsou nevyzpytatelné ...

... toho jste se ve vězení nenadál, že s Remkem budete cestovat po světě ...
11. 02. 2014 | 21:57

mb napsal(a):

Jirka napsal(a):
"OH v Moskvě v roce 1986 byly bojkotovány správně". A já myslel, že se tam konaly jen v roce 1980.
11. 02. 2014 | 15:45

tak církev počítá na staletí a eóny ...

... nějakej rok sem, rok tam ...
11. 02. 2014 | 21:58

viamala napsal(a):

mám v Soči partnera, a je nemile překvapen, že k výjezdu z města je třeba про́пуск - propustka. svobodné cestování po dvaceti letech "svobody" je ve "Velké zemi" jen iluzí. samozřejmě má vyřízené vízum, bez toho by to nešlo vůbec, ale nějak se tam nepočítá s tím, že se host prostě sebere a odjede si sám na nějaké sportoviště, protože ho to prostě zajímá, a jeho původní program se trochu změnil. kontrola a dohled, to Rusům šlo vždycky dobře
11. 02. 2014 | 21:58

poslal ho tam ČvŤ? napsal(a):

cesto zla
A kde má tvuj partner schovanou semtexovou vestu?
11. 02. 2014 | 22:03

Míval napsal(a):

Gaia: Tak nějak.
11. 02. 2014 | 22:04

na pravou míru napsal(a):

Ladislave,
lžete nebo jen blábolíte? Každý farář má bydlení zadarmo, plat 11 tisíc je jenom ten od státu. Navíc má podíl na disparitě, tj. dostává příspěvky z příjmů církví za udílení svátostí.
11. 02. 2014 | 22:09

analýza textu by to dokázala napsal(a):

Po jásání nad bitvou na Bílé hoře a Pannou Marií vítěznou si prostě nedokážu představit, že tenhle text vyplodil Boblig osobně.
Už má za naše prachy najatý nějaký americký odborníky.
11. 02. 2014 | 22:11

Patrik Semecký napsal(a):

No, jsem docela překvapen vyjádřením pana Duky ! Ale on není jediný, kdo z naší "věrchušky" taknějak začíná být normální v pohledu na svět. Ta změna pohledů nemůže být samovolná, ani náhodná ! Obávám se, že byl "někym" dán příslušný pokyn ke změně dosavadní zparchantělé rétoriky a "věrchuška" pouze slepě poslechla. Čí pokyn to mohl být, není třeba snad vysvětlovat... Ale i tak, přes veškerá tato zpochybnění musím pana Duku za tu jeho účast vůbec v Soči jen ocenit ! Pokud ovšem nejde pouze o pokus ovlivnit náš vztah k církevním restitucím. To by bylo pak opravdu proti fair play...
11. 02. 2014 | 22:18

mb napsal(a):

férový podrazák napsal(a):
Víme vůbec, co je fair play???
11. 02. 2014 | 16:13

... tak Klaus taky furt žvanil o fair play ...

... propustit zločince a vyhýbače trestům je fair ...

... a nárokovat majetek, který vám nepatří, je taky fair ...

svůj k svému ...
11. 02. 2014 | 22:19

gaia napsal(a):

Patrik Semecký

právě naopak, ukazuje, jaké jsou ty restituce svinstvo.
11. 02. 2014 | 22:22

Luciano napsal(a):

Pastýřský list sportovcům,co se navíc nebojí zimy-dobrý počin.Teď aby i jinde běžela soutěž s pravidly nikoliv unfair.
A zima je vůkol spíše celoročně,ta lidská vůči řadě lidí.Nad Elbrusem jsem letěl,je to velký Říp.V Soči jsem byl,je to jako odpočinek přímo zrozené.Černé moře je perlou starověké historie,ne mořeplavby.Má moc šutrů a medůz.A bylo celé helénské jednu dobu starověku a vícekrát ,Scythie a hedvábná cesta s průsmyky - vraty Alanů a vraty Hunů u Kaspu mu propůjčily tehdy roli největší křižovatky obchodních cest světa popádu fénického afrického nedalekého Kartága a také to asi tím i bylo nástupní místo většiny budoucích evropských národů do nitra Evropy.
I Francouzů,kteří si ale pamatují prvním královským rodem Merovejců jen deltu Dunaje a město Noviodonnum,které je ale i kolébkou Slovanů.Muntenie v Rumunsku ("Rumunské Maďarsko"-nedaleko od Černého moře))-prasídlo praslovanů-dnes region Evropy s nejmenší chudobou.
Z rukopisů Arabů,Arménů čteme nejstarší dějiny vůbec písemné. První křesťanství dřívější než Islám.Škoda jen,že k roku 600 n.l. byl vyhlazen významný slovanský národ Antů,který probojoval historii Slovanů svou krví a byl spojen jazykem a kulturou nejvíce ze slovanů s Iránem-Persií.Ale prý pozdější vládci Panonie(dnes Maďarska) -vyhynulík roku 800 n.l. boji s Franky Avaři a dále i Vendové z Polabí severu a původně územím i zdejší Lombardi pak i do roku 780 n.l. i pár století noví vládci Itálie - byli prý dle Rusů ale pouze spíše Slovany. Ale když čas Antů končil ,z jiného směru přijeli Bulhaři,kteří si píšou u sebe i Kanišku,pravděpodobného středoasijsko-indického předka -vládce Čechů-tehdy ještě Kušánců dle B.Hrozného,jazykově nám blízkých.A ti opět dleli i v Persii,v dobách prvního Mazdakova-kněze-komunismu světové historie 5/6.st.n.l.Gruzíni ani ne,ti mezi Iry-katolíky dovozem,Turky,Peršany a Byzancí spíše byli vasalskými monarchisty,dokud to šlo,a spřízněni s druhou manželkou císaře Zikmunda,který zde nebyl oblíben husitským lidem,ač jeho byzantská idea byla pro slovany tehdy to lepší.Turci ji pohřbili po jeho smrti za 17 let.Na Krymu poznnalroku1890 svou budoucí ženu,paní Abrikosovou,tehdy vdanou za moskevského továrníka Abrikosova se 4 dětmi (pak i dalšími v dalším manželství po rozvodu s ní pravoslavným synodem Cařihradu) -první československý premiér JUDr.Karel Kramář,odsouzený 1916 Rakouskem za odboj k trestu smrti a 1917 amnestován císařem Karlem spolu s nebohým Aloisem Rašínem.I s Vincencem Červinkou (zemřel 1942 půl roku po atentátu na Heydricha) a s Josefem Zlámalem-účetním sladovny v Českém Brodu(CV data po amnestii 1917 neznáma mi ,internet nic).S Červinkou byli vězněni v Komárně.
11. 02. 2014 | 22:35

Standa napsal(a):

Pane kardinále, napsal jste to skvěle. Před zahájením her se člověk dočetl jen o tom, jak je vše v přípravě špatně, jak vázne to a zas ono. Že se málem musí přelézat ploty, aby se někdo někam dostal, koncentráky hadra atd. Byla to tak štvavá kampaň, že jsem nabyl dojmu o účelovitosti, svévolnému pomlouvání. Kdo asi za tím mohl stát a platit to? Hned po uplynutí prvních dní to ale bylo věe naopak. Naši sportovci jsou naděeni ubytováním, některé vesničky jsou i hned u lyžařských tratí. Hokejisté jsou unešni hokejovou halou a samá chvála na ostatní sportovní střediska. I z televize je vidět kvalitu sjezdovek, kvalitu různých tratí, kvalitu organizátorů. Vždy na olympiádách něco zaskřípalo po organizační stránce a nebo kvůli počasí. Zatím všechna čest co bylo na zelené louce vybudováno.
11. 02. 2014 | 23:00

Včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

Počítá se pedofilie mezi sporty?
11. 02. 2014 | 23:06

Vantola-samotář napsal(a):

Pane Pavel v.Velice jste mne překvapil.A to tím,jak velice slušně odepisujete.Ačkoliv máme rozdílné názory,nereagujete urážkami.Jsem opravdu rád,že i v těchto anonymních diskusích se najdou lidé jako Vy.Myslím,že to ukazuje,že je zde ještě spousta slušných lidí.Díky.Určitě máte pravdu v tom,že odkaz Mistra Jana je v dnešní společnosti směšný.Ale je to i o osobní a lidské odvaze a statečnosti.Mohu jmenovat i jiné např.Kriegel,Stauffenberg a další.Ale to je opět na delší diskusi.A co píšete o dětech je stoprocentní pravda.Bohužel.Ještě jednou Vám děkuji.Přeji dobrou noc.
11. 02. 2014 | 23:16

Martin1 napsal(a):

viamala napsal(a):
mám v Soči partnera, a je nemile překvapen, že k výjezdu z města je třeba про́пуск - propustka. svobodné cestování po dvaceti letech "svobody" je ve "Velké zemi" jen iluzí. samozřejmě má vyřízené vízum, bez toho by to nešlo vůbec, ale nějak se tam nepočítá s tím, že se host prostě sebere a odjede si sám na nějaké sportoviště, protože ho to prostě zajímá, a jeho původní program se trochu změnil. kontrola a dohled, to Rusům šlo vždycky dobře
11. 02. 2014 | 21:58
------------
K tomu vám řeknu, to co jsem kdysi řekl svému bráchovi, který se pohoršoval nad intimní prohlídkou, kterou MÁLEM provedli na letišti jednomu vousatému cestujícímu v té "košili" - co v ní oni normálně chodí, když letěl do USA.

"Bráško, kdyby to letadlo bouchlo, díky velké prdě z útrob toho "vousatého košiláče", tak tvá poslední slova by určitě byla: Měli ho pořádně prohlídnout a dát mu i pořádný, ale pořádný klystýr, aby na to nezapomněl a já mohl nyní i dál žít!
11. 02. 2014 | 23:39

modrý edvard napsal(a):

"OH v Moskvě v roce 1986 byly bojkotovány správně." .. no, ale (téměř) nikdo nevolá po bojkotu her jakožto takových, nám by stačilo, kdybyste tam nejeli vy, potentáti.
11. 02. 2014 | 23:40

Zamrzlá kropenka napsal(a):

Olympijské hry se dají zneužít k propagaci čehokoliv. Někdy je z toho člověku až trapně.
12. 02. 2014 | 00:08

mb napsal(a):

Duka letí s Remkem
v raketě, v raketě
musí stihnout fandit
štafetě štafetě

Duka nutí Remka
se modlit se modlit
tomu není volno
bude blít, bude blít

pak zří oba klenbu
Duhy Míru
do toho zní zpěvy
pionýrů

aŤ jsi křesťan
nebo pionýr
zpívej MUPY MUP
či světu mír ...
12. 02. 2014 | 00:34

Účetní Kalousek napsal(a):

Pokud někdo nechce zatěžovat svou dopravou něčí rozpočet a letadlo, měl by zvolit dopravu vlastní.
V případě dopravy zprostředkovávané olympijským výborem či Hradem, jde vždy o zneužívání peněz daňových poplatníků.
12. 02. 2014 | 00:52

prelát je přeci jen parazit napsal(a):

abych zbytečně nezatěžoval ničí rozpočty

jet tam za své parazita nenapadne.
nebo vybrat vstupné na tu mši od těch,kteří tam přišli a potřebovali ho.

Ne, on dopředu počítá, že tam bude na cizí útraty.
12. 02. 2014 | 01:22

kardinál ke věrchušce patří napsal(a):

Kardinál Duka mj. napsal:

"... Nemyslím, že by soustavné vyhrožování a diplomatické strkanice za každou cenu měly být součástí politického dialogu. I to byl jeden z mých důvodů k cestě do Soči ..."

Asi proto tak spěchal podpořit ruské šovinisty a imperialisty v době eskalované informační války a nepřátelství Kremlu proti demokratické revoluci na Ukrajině.

P.S.:
Neviděl jsem, že by si jeho eminence sebou vzala lyže.
12. 02. 2014 | 02:48

Miroslav napsal(a):

Autor zabudol napísať, že okrem kalašnikova nevidel ani žiaden kotlík, v ktorom by varili nejakého zlého Američana. A možno mohol napísať aj to, že mu na jeho veľké prekvapenie nikto neukradol hodinky. Prepáčte, ale mne sa zdá nemiestne konštatovať o Rusku, že je civilizovaná krajina. Pre mňa je to samozréjma vec.
12. 02. 2014 | 05:42

Baba napsal(a):

Já ti nevím, Máňo, oni by ti bubeníci bez facebooku byli přizemnění málo.
12. 02. 2014 | 06:48

pepa11 napsal(a):

Kolik vás stál onen výlet? Přispěl jste nějakými korunkami? Nebo jsme to opět museli zaplatit z našich daní?
12. 02. 2014 | 07:20

Pepa Řepa napsal(a):

Martin1
jistě, propustky potřebujete, je to součást bezpečnostních opatření kvůli OH. Dokonce se musíte-coby cizinec-druhý den po příjezdu hlásit na policii, pokud nemáte předem vyřízenou akreditaci.
Pochybuji, že tomu tak bude po OH. Část papírování šlo vyřídit z ČR.

Jak jste si všiml, nejsem obdivovatel Rusů.
Ale celé to idiotské běsnění části vypatlaných novinářů má za následek pouze to, že si někteří začnou Rusko idealizovat jako zem zaslíbenou svobodě. Má stejně imperiální ambice jako každá velmoc a není dobré mít medvěda za souseda.Žít byvch tam nechtěl ani náhodou.
Soči je ale v nejbohatším regionu a každý stát má svou výkladní skříň.
Myslíte si snad, že to všude na BV vypadá jako v Dubaji?

A co byste chtěl?
Aby bezpečnostní opatření byla jiná? Volnější, bez policajtů a ostřelovačů na střechách?
Okolo je Kavkaz se snahou o chalifát, ze strany Rusů zase brutální potlačování,

Někdy mám pocit, že si ti kucí od barelu a putny lásky a tolerancet přímo přejí, aby to někde bouchlo a spustili naplno.
Tak jsou plni lásky a tolerance, štětináči.

Papír potřebujete, ale zase máte všechny vlaky zadara a dostupnost je lepší než ve Vancouveru o zoufalém Torinu nemluvě. Skajpování, mailování nebo vajbrování nikdo necenzuruje, s odposlechem musíte počítat všude.

To není oslava Ivana, ale fakt.
Jak to bude po OH netuším, ale proč nepřiznat Rusákům, že do výkladní skříně vrazili majlant, pro bezpečnost udělali maximum, neustále kontrolují hlavně připrcatělé kavkazany a doufám, že to nebouchne.
To byste chtěl?
Je to svátek sportu.

Když budete idiotsky plivat jako putna dobrot, vzbudí to protireakci a až neobjektivní sympatie na druhou stranu.
Stanete se směšným, neobjektivním kašparem.

To se stalo před volbou prezidenta a bratrstbvo lásky a něhy se nepoučilo.
12. 02. 2014 | 07:27

Pepa Řepa napsal(a):

Viděno osmi byl skvělý film. Tuším že tyčku dělal Sean Penn.
Dělat si ovšem prd,e sám ze sebe je nad síly Ivana, to by museli svěřit dílo Sklepákům a David Vávra by prováděl.Možná Michajlkov nebo ten Gruzínec.
Pak by nám ale kokošák vyhlásil válku, to neskousnou.

Zkuste si ale dělat srandu z Putny dobrot nebo natočit film o Pištovi z Chánova a už se šikuje duhový průvod tydlitátů.
Nemají si co vyčítat.
12. 02. 2014 | 07:48

Jersi napsal(a):

Mno, duvody vasi navstevy Ruska uz zname.
Ted nam jeste reknete, PROC jste nam to cele vypravel?
Abyste jako jeden z mnoha prispel malym pilnickem k postupnemu otupovani protikomunistickych hran? Jako ze Rusko je fajn?
Fakt, ze zduraznujete, ze jste tam byl se Zemanem jako ne-politik mi naseptava, ze mate potrebu to rikat.
Jestli vy nas nevodite za nos, pane..

PS: Bylo to fair napsane?
PPS: Pilujte cestinu!
12. 02. 2014 | 07:56

Baba napsal(a):

Milá Máňo, počkej, až klofnem nějakýho olympionika, to bude teprv promo.
12. 02. 2014 | 08:12

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný článek pane kardinále.
Vrcholový sport je zpolitizován, s tím nic nenaděláme. Je to obdoba gladiátorů ve starém Římě, jen v kulturnějším hávu.
12. 02. 2014 | 08:19

holčičky si hrají se sirkama napsal(a):


Napsal jste to hodně vyváženě.
Vzhledem k tomu kdo a jak rozhoupává loď ale přehnaně.
Rusko má v krátké sérii za sebou Volgograd 1 a 2, uvozené vyhrožováním prince Bandara.

V Londýně po podobných událostech obcházeli policajti s nataženými samopaly a jejich geniální policie "odhalila" a zastřelila nějakého náhodného Brazilce, prostě proto, že nevěděli jestli náhodou není přece jen terorista. I když neměli důvod si myslet, že je.
Pokud si ruské služby myslí, že mají na to zůstat decentní, musíme doufat, že staví na pevných základech.

Opakování Mnichova 72 by v téhle situaci mohlo vést k studené zimě u nás a sankcím v zcela opačném gardu, než si představuje Merkelice.
Jestli je účelem dojít až ke skutečné bezpečnostní krizi a donutit Putina zabezpečit perimetr a zavést kontrolovaný režim, můžou se Merkelová i Nulandová spolehnout, že než se probudí, budou jejich kontakty v Rusku incommunicado.

Opět jednou budeme mez těmi, kdo to Merkelici zafinancuje.
A létání v Jihočínském moři se možná pro Američany stane noční můrou. Číňan není blázen, aby chtěl zůstat na světě sám, samotinký.

Život na pokraji konfrontace jsem zažil jako malý kluk, po sestřelení Powerse.
Na sudetských loukách jsem s vesnickými kluky lezl k vojákům do transportérů a prohlížel si všelijaké blbosti. Měli vydanou ostrou výzbroj a výstroj, ukazovali mi, jak louže udělají pitnou vodu.
Nikdy předtím ani potom jsem je tam neviděl.

CIA tenkrát ten podpis na příkaz k letu z Eisenhowera, který se chtěl v Paříži sejít s Chrundou a zakončit kariéru jako prezident míru vydávila celou sérií lží a vydírání.
Dneska je, mám obavy, prezident konformní součástí deep state.
Pitomost politiků nemůžete nikdy dost podcenit.

O tvrzeních korektních dohližitelů, že věci se dějí taknějak samy od sebe a náhodou se po byť jen kusé četbě dějepisu nemusíme školit.
12. 02. 2014 | 08:28

Kukulin napsal(a):

"Sami vidíme, že ani u nás, a ani když se podíváme směrem na západ, to není s demokratickým rozvojem úplně nejjednodušší."

Rika clen jedne z nejmene demokratickych instituci.
12. 02. 2014 | 09:00

Otazníček napsal(a):

http://www.thesochiproject.org/en
12. 02. 2014 | 09:03

gaia napsal(a):

zajímalo by mne, kolik vládních letadel z jiných států vezlo s sebou arcibiskupa?
Myslím, že toto si mohou politici dovolit jen u nás.
12. 02. 2014 | 09:07

hovorka11 napsal(a):

Je zajímavé porovnávat totalitní propagandu politické organizace Člověka v tísni a jeho novém webu o olympijských hrách. Je zajímavé sledovat propagandu ČT o "drahých hrách" s výčtem kolik co stálo a jak jsou dražší než např. Britské a porovnat to s realitou:

"Letos smetla měny rozvíjejících se zemí přílivová vlna. Rusko může v této souvislosti hovořit o štěstí. Dosahuje totiž přebytku běžného účtu ve výši 2 % HDP, jeho vnější dluh dosahuje pouze 14 % HDP, země drží asi 500 miliard dolarů rezerv a dalších 175 miliard dolarů v ropném stabilizačním fondu. Je tak těžké tvrdit, že Rusko patří do skupiny zranitelných zemí, mezi které se řadí Brazílie, Indie, Indonésie, Turecko a Jižní Afrika. Rusko si může lehce dovolit pořádání olympijských her, ale i mistrovství světa ve fotbale naplánované na rok 2018.!

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2562489/ukazuje-soci-na-ruskou-silu-nebo-naopak-na-slabost.html
12. 02. 2014 | 09:22

Pepa Řepa napsal(a):

No vida hovorka je tady. Kde je lesní hlodavec?

To se nám to smečuje když Vám tak hezky nalévají BT , Fendrych, Lipold či Novák na smeč.
Brazilie je taky zranitelná?
A sakra, tam bude MS ve fotbale, co s tím uděláme kucí?

Spustíme cosi o porušování "lických práv" ve slumech, škoda že MS nemůžeme bojkotovat neprolezeme ani skupinou.
Ale špatnej nápad by to nebyl.
Zajeďte do Brusele. my jsme neprolezli, chceme bojkot.
:-)
12. 02. 2014 | 09:31

realista napsal(a):

Vilém Dostál napsal(a):

Obávám se, že "malost" se projevuje především tím, že se nepředstavím, že Realisto.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Bezevšeho se představím plným jménem, ovšem až budu mít jistotu, že jméno "Vilém Dostál" je skutečné a nikoli vybájené. Na webech je dostatek diskutujících, kteří vystupují pod smyšlenými jmény. Takže věrohodně dokažte pravost svého jména a pak se budeme bavit dál. :-))
12. 02. 2014 | 09:35

realista napsal(a):

Ladislave,

pro příšte si pohádky o jedenáctitisícovém příjmu farního kléru adresujte těžkým pacientům na psychiatrii. Nejsem první, kdo Vám tento nesmysl vytýká. Zapomněl jste na poplatky za služby poskytované farníkům, a ty jsou nemalé, včetně sice nepovinného, leč šikovně vymáhaného poplatku za odsloužení mše, zvaného "mešní stipendium". Nemějte nás za stádo pitomečků, nemajících přehled.
12. 02. 2014 | 09:45

Pepa Řepa napsal(a):

holčičky si hrají se sirkama
s tím Brazilcem bych to Anglánům nevyčítal, stane se. Vedlejší produkt.Příčina je jinde, i policajt se bojí.
Ivan je dál, má bezpečnostní rámy u každé díry na nádraží nebo do metra. Jenže se odpalují tam, kde je srocení lidu, špunt a jim je jedno, kdo vyletí, zajímá je počet.
Možná picnou Ivani i své Brazilce, jen to není ve zprávách. Na youtube je víc.Obě strany Ivana i strejdu Sama školí pejzatí, mají praxi a sofistikovanější technologie na odhalování, ostatně i pušky střílející za roh vymysleli.Všechno se ale pohlídat nedá.Kdo je Bandar nevím, Kavkaz neznám.Moje škoda, nádherná krajina.
12. 02. 2014 | 09:46

gogol napsal(a):

Proč jste jel do Soči, pane kardinále?
To je přece jasné, docela trapná otázka: jel jste do Soči, abyste mohl napsat tento článek. Jel jste do Soči tak, jako tam jezdili Klaus, Paroubek a Topolánek. Jel jste do Soči nechat se fotit a zalíbit se fandům. Jako jezdí na sportovní akce předsedové stran nahnat body, které ztratili svým pochybným jednáním.

Děláte svým jednáním z římskokatolické církve politickou stranu a ze sebe jednu z tuctových celebrit. Hanba nám, že máme jako křesťané takového kardinála. V den, kdy je Nečas obviněn z podplácení poslanců, ze kterého jste během jedné noci vytěžil restituční miliardy, tuto hanbu církve přikrýváte pozlátkem mediálního zájmu. - To je pokrytectví.
12. 02. 2014 | 09:50

Věřící napsal(a):

Mezi má nejnaléhavější témata patří obrana lidských práv a svobod, které spolu s křesťanstvím považuji za vrchol naší civilizace.
Lžeš a Bůh tě za tyhle lži potrestá - ty myslíš jen na své panděro a mamon, Jidáši !
12. 02. 2014 | 10:21

Ferda napsal(a):

Fakt je, že je na kardinála lepší pohled v obleku našich olympioniků v Soči než v maskáčích v Afghánistánu. V tom druhém případě se asi Bůh velmi zlobil, protože je to v rozporu s Desaterem s přikázáními "Nezabiješ" a "Nepokradeš". A podpora okupační armády, která je součástí uskupení okupantů, na jejichž kontě v Iráku a Afghánistánu je až milión mrtvých podle lékařského časopisu Lancet, to dosvědčuje. Jinak nadpis "Putinova olympiáda" je jak vystřihnutý z klasiky propagandy, kdy se očerňuje nepřátelský vůdce. Nicméně obsah je překvapivě nestranný až na názor, že olympiáda v Moskvě byla bojkotována správně. Kdyby tomu tak bylo, tak by se už žádná olympiáda v západních zemích a v USA speciálně nemohla obejít bez bojkotu, protože USA a NATO od té doby vedly a vedou vždy nějakou válku a je tomu i dnes i za asistence naší armády. Škoda, že nám autor neprozradil, které že to zákony "Putina" jsou v pohledu Západu kontraverzní. Pokud měl na mysli něco kolem přihřátých, tak jsou s Ruskem na stejné lodi.
12. 02. 2014 | 10:27

realista napsal(a):

Věřící napsal(a):

Lžeš a Bůh tě za tyhle lži potrestá - ty myslíš jen na své panděro a mamon, Jidáši.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Velké bříško bych panu Dukovi nevytýkal, v národě máme spoustu tlustých lidí. Jinou věcí je ovšem jeho dle mého soudu příliš nevkusný tlak na restituce. Jmenovanému zřejmě nedochází, že zvolená taktika odrazuje od církve (nikoliv od Boha!!!) nemálo katolíků. S tím ale my na webu nic nesvedeme. Projeví se to při dalším sčítání lidu, resp. sčítání věřících přítomných na nedělní mši.
12. 02. 2014 | 10:32

gaia napsal(a):

realista

ale to uzbudou prašulky pěkně doma a nadosmrti vystaráno.
Ostatně mše se může sloužit i pro prázdný kostel, alespoň ti věřící nic nechtějí a neotravuji.
Zažila jsem to v Řecku, šla jsem ze zvědavosti na mši, neb ty kostelíky tam byly skutečně roztomilé a malebné a seděla jsem tam hodinu sama. Kněz krásně zpíval, čadil z kadidelnice a něco řecky blekotal a pak najednou přišlo asi 5 Řekyň v důchodovém věku, políbily ikonu, kněz nad nimi udělal křížek a šlo se domů.
12. 02. 2014 | 10:39

krajan napsal(a):

Bestia triumphans

"Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-olympotemkiniada-0sr-/nazory.aspx?c=A140209_100816_ln_nazory_hm "

Aha! A je mi konečně jasno
12. 02. 2014 | 10:42

Miky napsal(a):

Na olympiádě je už hodně vítězů. Je ostudou, že už právě před ní bylo hodně poražených a to doslova - PSŮ. Naše generace bohužel stále zvířata považuje za věc. Mrzí mne, že pan kardinál se k tomuto tématu, které je ve světě hodně připomínáno, ani nezmínil.
12. 02. 2014 | 10:42

ex-nemo napsal(a):

Duka není charakterově o nic lepší než naši presstituti nebo mafiáni, ale je přece jen trochu chytřejší.Pochopil že to protiruské štvaní už lidi nudí a ti novinářští ňafálci už jsou nanejvýš pro srandu, tak se trochu distancuje.
12. 02. 2014 | 11:40

ventos napsal(a):

Putinova olymiáda a církevní hamižnost, církev možná má nějaký kladný vztah ke sporzu, ale daleko kladnější ho má k majetku a penězům, no, "je to hnus, velebnosti"
12. 02. 2014 | 12:02

er napsal(a):

komu to cpe? mě zajímá, kolik toho ještě chtějí rozkrást...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/260273-cirkve-se-zajimaji-i-o-obecni-majetek-tvrdi-ze-na-cast-maji-narok/
12. 02. 2014 | 13:25

Filuta napsal(a):

Doporučuji k přečtení tento článek Patricka Buchanana (Smrt západu), jehož rozhodně nelze obvinit z levičáctví, v němž se vyjadřuje k Rusku, EU, USA a Ukrajině.
Pro Američany a EU nevyznívá hodnocení příliš lichotivě.


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/836-amerika-pripravuje-vitezstvi-luzokracie-na-ukrajine-vyrabi-dalsi-studenou-valku-prezidentsky-kandidat-rika-to-vse-pro-novy-svetovy-rad.htm
12. 02. 2014 | 13:57

honolulu napsal(a):

Ferdo, (10:27)
To je prave na Dukovi to nejsympatictejsi, ze jel podporit krestanske vojaky proti Machometanum.
12. 02. 2014 | 14:30

deep throat napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

přihlásil jsem se do Soči jako dobrovolník jak na Olympijské, tak Paralympijské hry, jsem tu už 10 dnů a 34 jich mám před sebou. Ozvu se Vám po svém návratu. Pečlivě si vedu deníček a pilně fotografuji, dnes jsem byl třeba na LH žen Finsko-Švýcarsko v hale Šajba, před několika dny jsme s kolegyněmi (Cambridge, Vorkuta, Chabarovsk) dostali volňásek na sjezd mužů do Rosa Khutoru. - Pokud byste se domníval, že by moje dojmy mohly někoho zajímat, určitě se domluvíme.
12. 02. 2014 | 14:41

Myšelín napsal(a):

realista 10.32
Když bude pan Duka rozdávat v kostele koblihy, bude narváno.
Že vyluxoval státní pokladničku bude polovině lidí putna. Poslední volby do parlamentu hovoří jasně. Populista ze Slovenska(!) a lidovci slavili úspěch.
12. 02. 2014 | 14:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane deep throat,

to je docela škoda, že to nepíšete během olympiády.

Libor Stejskal
12. 02. 2014 | 15:01

deep throat napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

pochopitelně píši, ale zatím jen své rodině a přátelům. Já mám směnu každý den od 17-24 na Medailovém náměstí jako člen týmu podpory pro akreditované fotografy (v rámci Main Media Centre) a měl jsem i tu výjimečnou možnost z bezprostřední vzdálenosti fotografovat naše i ostatní medailisty i s nimi prohodit pár slov. Pokusím se ně co rozumného zplodit, nechci podléhat emocím, chce to vždy trochu časového odstupu. Uvidíme. Musím končit, tady je o tři hodiny více.

S pozdravem dt, Soči, 17:59
12. 02. 2014 | 15:12

honolulu napsal(a):

Eminence, je treba zradikalizovat (nebo vyhazet) liberalni sebedestruktivni frakci ve Vatikanu a inspirovat Evropu k obrane jeji civilizace a Krestanstvi !

Pokracovat politicky a STRATEGICKY ve slepejich,
Lea Velkeho 440-461,
Sv. Jiriho I. 590-604,
Lea III. 795-816,
Jana XII. 955-964
Sv. Gregora VII. 1073-1085.
(Oni meli zabudovan prozretelnosti ve svych srdcich nejaky reaktor.)

A nebo aspon nebesi zehnaneho Urbana II. 1088-1099, ktery zacal Krizove valky a zastavil rozpinavost Islamu.

Je proto treba na strese Vaseho domu v Praze vztycit korouhve radu Sv. Johna, Templaru, Teutonu a Jeruzalemitu...(Nasich nejlepsich predku.)

Machometanum se potom rozedni v makuvkach a nechaji svoje krutosti a ideologii nenavisti, za vodou - pri navsteve Evropy...
Zduraznuji pouze navsteve !
(Tak uz zacnete delat neco konstruktivniho - uzitecneho a ne se divat na brusleni v Soci ! Copak jste zapomnel na poucku z antiky, ze sport je : - For MASSES and MASSES are ASSES..
Pochvalen bud Spasitel eminence a dik za zamysleni.
Katolik Honolulu.
12. 02. 2014 | 15:20

Filuta napsal(a):

Honolulu

Nebuďte naivní.
Tyhle flanďáky problémy evropské populace netíží.
Oni jen hrabou pod sebe a po nich potopa.
I nový papež Franta učinil vstřícné gesto k machometánovi, takže si nedělejte zbytečné iluze.

Teď jsem viděl v novinách článek o jejich vilném faráři, který nahromadil slušný majeteček a ještě k tomu zneužívá nezletilé dívky ,znásilňuje ženy a przní jeptišky v lese. Titulek zní - první skandál v české římsko-katolické církvi.

První?
Kdeže. Vím o několika, ale ty zametli pod koberec. Sexuální frustráti to jsou.
12. 02. 2014 | 16:06

santawizard napsal(a):

Církev ,která nesmí seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale musí seminovat jenom vojenské kaplany ,protože si myslí, že by raději muslimové měli seminovat hospodské kaplany ,aby přestali býti teroristi ,žije v omylu. Ježíš Kristus a praotec Čech není totéž jako Goliáš a Mohamed.
12. 02. 2014 | 17:21

santawizard napsal(a):

čert }:o) napsal(a):
Ládik a šašek
ty dablhajzlíky jsou běžnou součástí ruské kultury.
Jsou zvyklí chodit na wc společně a pěkně si pokecat.
Ale i u kanadských indiánů je možno tento úkaz viděti.
Lidi prostě berou denní potřebu lidsky a v Japonsku
je dokonce hovínko součást štěstí a vidíte je v podobě
zlatých náušnic, na prstýnku či řetízku, jak se pěkně
houpou Japonečkám na krku či v ouškách ;o)
11. 02. 2014 | 18:13
Santawizuard napsal:
Šlápl senátor Jidáš do hovna?Je to štěstí a nebo neštěstí?
.Podívejte se co se říká o lidském lejnu ve snáři.Tam to totiž znamená pravý opak toho co se říká ve dne..Tam to znamená NEŠTĚSTÍ.
12. 02. 2014 | 20:55

argun napsal(a):

Pepa Řepa

Že jsou OH o sportu a že jsou jeho svátkem pravíte? No já Vám nevím, pane nadkolego..

Já bych spíše řekl, že jsou svátkem byznysu. A že nejsou o sportu, ale především o politickém marketingu. Možná jsem hloupej, ale mezi sportem a cirkusovou produkcí anomálních, speciálně vyšlechtěných jedinců, vidím jistý rozdíl.

U Berouska liliput skáče 2 metry do vejšky. A Masajové zase mají spodní pysk dlouhej dvacet čísel. Nějaká medaile by pro ně nebyla?

A ten vrchní český duchovní pastevec? Jeho foto s fandovskou šálou kolem vyžrané šíje mi přijde jako dost pokleslé kino. Nezdá se mi, že mediální PR by měla být právě jeho role. Inu jaký pán takový krám.
12. 02. 2014 | 21:50

Renata Vostrovská napsal(a):

Pane kardinále Duko, napsak jste:"Přeji našim sportovcům hodně zdaru a Božího požehnání do dalšího zápolení v duchu fair play, a o fair play žádám i všechny diskutující!"
--------------------------------------------------------------------------------
Pane kardinále Duko!
Podle Vás byl zákon o církevních restitucích schválen v duchu fair play? Můžete mi sdělit obsah toho ducha fair play?
Prosím, odpovíte na mé otázky, které jsem Vám položila pod minulými blog?
Předem děkuji za odpovědi.
S pozdravem
Renata Vostrovská (dříve užívající nick Anna)
12. 02. 2014 | 22:40

vizážista napsal(a):

Argu
Možná špatně vidím,ale já tam vidím vyžraných šíjí alespoň pět.
Gaia
Pan Duka vypadá hrozně proto,aby vynikly sličné postavy pana Forejta,Kmoníčka a pana prezidenta.
12. 02. 2014 | 22:46

gaia napsal(a):

vizážista

asi všichni žerou u jednoho stolu.
12. 02. 2014 | 23:25

Marie napsal(a):

Každý si nemůže vozit biskupa v letadle. Někdo prostě musí chodit pěšky.
13. 02. 2014 | 00:46

Renata Vostrovská napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=PMVxlYb74ZU

Hezký den všem lidem dobré vůle

Renata Vostrovská
13. 02. 2014 | 06:57

Pepa Řepa napsal(a):

argun
Kdybych na to měl, stal bych se rád celoročním profesionálním gladiátorem.
Protože jsem ale vohráblo dotáh jsem to jen na pražský přebor v pinkání přes síť a moje hra mohla zaujmout akorát tetu z Brodu, když přijela na návštěvu.
Těžko bych vyprodal Flushing Meadows ale rád se na gladiátory podívám.Kdybych nebyl chabrus asi bych jel na OH taky.
13. 02. 2014 | 08:08

Terry Fox napsal(a):

Trochu od věci: Moc se mi jako Slovákovi líbí, jak čeští komentátoři i tady na aktualne.cz při každé vhodné přiležitosti opakují, jak prý Nasťa Kuzminová naštvala slovenské fanoušky tím, že vyhlásila, že "k Slovensku ji poutá pouze pas", a že stejně trénuje v Rusku, a co já vím ještě co. Co je to ve vás Češích, že neumíte odolat pokušení naplivat Slovákům do kávy vždy když se naskytne příležitost?
Zaprvé to Kuzminová řekla trochu jinak, a zadruhé, i kdyby, na Slovensku to nikdo nebere tak, jako že nás naštvala. Čím? Tím, že řekla, že je pořád Ruska? A není? Žije na Slovensku, má tady rodinu, její dítě chodí do slovenské školy a asi se odsuď už nikdy neodsťehují, zdá se, že jim je tady dobře.
Určitě na Slovensku i trénuje, i když snad chodí na tréninkové stáže do Ruska nebo do jiné země, to je v každém vrcholovém sportu běžné. Kde trénuje většina českých tenistů? Váš olympijský vitěz David Svoboda se stěhuje do USA, aby tam mohl trénovat. Golfista Čejka hraje v barvách SRN, a stejně se komentátoři na Golf Channel vždy vyjádřují, jako že je váš.
Anastasia Kuzmina, Ruska, vyhrála zlatou medaili pro Slovensko. Jsme jí za to vděčni. Kdyby se k Rusům nehlásila jako ke svému národu který má ráda, asi bychom si naopak mysleli, že je snad nějaká divná. Ať se k nim hezky hlásí, tak jak to káže dobrý mrav. A vy Češi si už konečně vstupte do svědomí. Česká slina v slovenském kafe vás nijak neobohatí ani nectí.
13. 02. 2014 | 08:41

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
známy má anus a jel tam.
13. 02. 2014 | 08:43

modrý edvard napsal(a):

Terry Fox. Nesmíte tolik zobecňovat. Já jsem třeba dosud ani nevěděl, že Kuzminová vyhrála. Nepřeju jí to, je to Ruska. Pokud se to líbí Slovákům, těm to přeju, protože je mám rád.
Ale pokud nějaký národ reprezentují cizinci, kteří s ním nemají nic společného, je to značný odklon od pojetí sportu jako národní reprezentace.
Mně osobně taky vadí, že nás reprezentuje Kanaďan.
Ale možná to je jen otázka historického vývoje - ve fotbale už teď převládají klubové týmy nad národními. Třeba za pár let budou na OH soutěžit dejme tomu Koka Kola proti ČEZu, a podobně. Nakonec, proč ne, je to jen zábava, rozptýlení. Cimrman správně vzdal závod ve Štýrském Hradci.
13. 02. 2014 | 10:38

buldatra napsal(a):

Pan kardinál, člen dominikánského řádu, od roku 2010 36. arcibiskup pražský, primas český a předseda České biskupské konference pouze jel reprezentovat katolíky z kotlinky a dal tím celému světu, včetně ojropolitiků, Obamy a Merkelové a dalších jasně na vědomí, že on a jeho ovečky olympiádu podporují, nějaký bojkot je jim proti mysli. Bojkotovati Putinovy hry je nesvaté.
A to je jistě bohulibý skutek.

Navíc bych si dovolil vyslovit domněnku, že při vědomí, že Rusko je balšája strana a tak tam mají i balšóje bezpečnostní rámy, kterými i čerstvý restituent, prostorově výrazný pan kardinál, člen dominikánského řádu, od roku 2010 36. arcibiskup pražský, primas český a předseda České biskupské konference, proleze.
Takže se dostal jistě i do jídelny a na některá sportoviště.

Veškeré poštěkávání atheistů, ohledně jeho účasti na výletě ho jistě nechává v bohorovném klidu, neboť orel neslyší křik vran.
Navíc, možná neoficiálně navázal družbu s některým z místních pravoslavných popů.
Což může jen utužit mezicírkevní výměnu informací, čili dialog a takové to svého druhu bratrství na věčné časy a nikdy jinak.

A tak tuto jeho nesnadnou pouť, kdy byl vystaven protivenství četnému jako například jistému nepohodlí v létadle a v rámech, ohrožován případnými číhajícími černými vdovami a kavkazskými samopalníky a vůbec, shledávám po všech stránkách jako výraz osobní statečnosti a boží prozřetelnosti.
13. 02. 2014 | 10:49

Terry Fox napsal(a):

to medrý edward
To, že někomu nepřejete úspěch, to chápu. Já mám taky vytipované některé národy kterým moc nepřeju. Ale asi to budou jiné než je tomu u vás. Třeba Rusům já dopřeju. Jsem taky Slovan, rok 1968 je už dávná historie, proč bych jim nedopřál? Jen ať se jim daří.
13. 02. 2014 | 11:35

Pepa Řepa napsal(a):

edwarde
neberte to tak vážně
z těch co zapalovali oheń žije Šarapovna na Floridě, tyčkařka v Německu a Tretjak u nás, o ostatních nic nevím. Chyběl mi tam ještě Roman Abramovič.Boj za Ukrajinu vede zbrusu nový Helmut Kličko, možná se přidá Herr Bubka.

Gladiátor je gladiátor a když je doma tlačenice, jde Ivan pinkat za Kazachstán a Ronaldo kopat za Mongolsko.
13. 02. 2014 | 12:42

nechte maličkých také cosi zrestituovati napsal(a):

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/matka-krmila-miminko-moukou-a-zabila-ho-ted-si-poslechne-rozsudek-soudu.html

"...Několik týdnů totiž jedl jen mouku s vodou, tehdy 23letá žena vypověděla, že neměla peníze, otec dítěte byl ve vězení a dávky jí stačily jen na nájem a zaplacení dluhů.

Ostatním dětem dávala rozmačkané brambory, které ale sedmiměsíční chlapec nejedl a proto zkusila mouku s vodou. U soudu jí hrozí až šest let vězení...."
13. 02. 2014 | 12:43

lacrum, lacrum, simulacrum napsal(a):

Tak jsem hledal na té druhé fotce člověka ...

... a marně!

Jenom samí Mascoti.

P.S.: Ta druhá slohovka se Velebnosti podařila líp.
13. 02. 2014 | 12:51

Dáša N. napsal(a):

buldatra

Nějak nemyslíte na to, že by to mohlo být úplně jinak.
Naše zpravodajství ČT to jistě pojednalo tak, že do Soči jel církevní hodnostář proto, aby na nepřátelském území povzbuzoval naše sportovce, vystavující se všem myslitelným nebezpečenstvím, též mrazíkům z Moskvy a proradným Marfušám.
Jste optimista se sluncem v duši a ti to nemají v životě jednoduché.
13. 02. 2014 | 13:31

na pravou míru napsal(a):

Terry Fox:
Prý "Trochu od věci:"
Vážený pane Slováku, nevšimnul jsem si, že by někdo z diskutujících na tomto blogu komentoval slovenskou zlatou medaili Rusky Kuzminové. Po nicku JAHA jste už druhý Slovák, který cítí potřebu nějak bránit svůj národ proti českým komentářům. Nejste poněkud nacionálně přecitlivělí? Domníváte se snad, že všem nám v Česku se komentáře našeho tisku vždy líbí? Anebo že se nám líbí, jak na oficiálních stránkách slovenského prezidenta se falšují dějiny ve slovenském nacionálním duchu?
Poslední dvě věty jste napsal špatně, správně by měly znít naopak: Vy Slováci si už konečně vstupte do svědomí. Slovenská slina v českém kafi vás nijak neobohatí ani nectí.
13. 02. 2014 | 16:04

na pravou míru napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"známy má anus a jel tam."
Vy snad anus nemáte?
13. 02. 2014 | 16:06

modrý edvard napsal(a):

Pepa Řepa: vůbec netuším, kdo zapaloval oheň. Na sport se občas koukám, folklór ignoruju. Ale v zásadě vidím tendenci "sestavíme tým z těch nejlepších, které dokážeme zaplatit". To neděláme jenom my, ale i různí černoši, kteří kupř. reprezentují Dánsko nebo Katar v běhu. Přeju jim to, ale neshledávám důvod jim fandit.
K tomu poznámka: kdysi jsem hrál malou kopanou. Náš klub byl trvale neúspěšný, a jako zásadní problém jsme řešili otázku "máme tam hrát my a prohrát, nebo si seženeme někoho, kdo to umí?"
14. 02. 2014 | 10:32

buldatra napsal(a):

modrý edvard napsal(a):

Na sport se občas koukám, folklór ignoruju.

Tak on ignoruje folklór.
To nechápu.
To jste nikdy nezatoužil hodit na sebe kroj a jít stárkovat, se vším, co to obnáší?

Odkud jste, člověče edvarde?
14. 02. 2014 | 12:20

marmaris napsal(a):

Bezva clanek.
14. 02. 2014 | 13:00

Jáchym napsal(a):

modrý edward:
K tomu poznámka: kdysi jsem hrál malou kopanou. Náš klub byl trvale neúspěšný, a jako zásadní problém jsme řešili otázku "máme tam hrát my a prohrát, nebo si seženeme někoho, kdo to umí?"
14. 02. 2014 | 10:32
***************************************************
Souhlas !
Můj zeť přijde propocený a ze zápasu nasjaný jak bomba a řve: To snad není možný, dneska jsme hráli děsně,já bych se propadnul !
A kolik jste prohráli?, ptám s účastně.
Nejhorší je, že jsme VYHRÁLI,ale vůbec si to nezasloužíme, byl to děs!! řve.

Podruhé přijde, hubu od ucha k uchu a přede jak kocour: Paráda,dneska to bylo báječný ! Sice jsme prohráli, ale...
14. 02. 2014 | 14:16

venkusenicneděje .. napsal(a):

tož jistě ..
pan kardinál ..
ten ví (neví nic)..
a nepoví ..
protože ..
to co ví ..
nikdo ..
slyšet nechce ..
slepý spáč ..
ostatní spáče ..
vzbudit nemůže ..
ale jisté je ..
že křičet ..
spáči spojte se ..
smysl nemá ..
se spícími na věčné časy?
když čas ..
je jen individuální zdání?
14. 02. 2014 | 15:17

zachránce národa a státu napsal(a):

Způsoby jakým guvernér ČNB začal uměle likvidovat naši národní měnu je nehorázný a hraničí s trestním činem ohrožení národního hospodářství a vlastizrady. Dokonce se guvernér a jeho nohsledi chlubí jak úžasné výsledky dosáhli, že „jejich“ vývozci zvýšili obraty o cca 18%. Jsou to hezké údaje možná i pravdivé , ovšem jenom pro vylepšení obrazu naší ekonomiky k pozdějšímu přijetí EURA či pro splnění nějakých podmínek růstu HDP Česka pro zvědavce z EU. Ne však o tom jaký přínos čistý zisk – ve formě daně přistane do státního rozpočtu.
Jednotlivci od vývozců si určitě polepšili jak výší tržeb, tak i jednoduše získánými zisky /umělou likvidací kurzu měny/. Ano bohatnou. Jenom 13 000 firem dokonce i se státní účastí „propírá“ zisky přes daňové ráje. Poctivých je málo, finančák je nekontroluje. Nezaměstnanost, ale roste ještě více, firmy nemají na platy či je snižujíPřijetí EURA s předpokladem cca v roce 2017 je asi potřebné, ovšem ne v kurzu české koruny vůči EURU, a ten může být i třeba 34 : 1 , jak se o tom v médiích i TV vyzpovídal pan guvernér, že českou korunu bude devalvovat dle potřeby i několikrát /zřejmě podle toho jaké papírové výsledky mu budou vyhovovat při předkládání EU nebo našim vůdcům/.
Co je ovšem podstatné. Nesmíme dovolit, aby poškozoval stát a už vůbec ne více než 9 milionů českých poctivých občanů, kteří těžce musí makat na své živobytí. Abychom se mohli přiblížit výší mezd v Eurech ve vztahu k trochu vyspělejším zemím.
Kam nás likvidace kurzu české koruny dovede s předpokladem zavedení Eura v roce 2017? V té době už Euro může být na kurzu 34 Kč za 1 Euro. Když tedy jste měli cca v roce 2008 – 2012 plat 24000Kč čistého, tak byste měli po přepočtu plat cca 1000 Eur. Při stejném platu, /neboť určitě vyšší nedostanete spíše měnší,krom tedy těch vyvolených co si určují platy,odměny a odchodné sami/ 24000Kč kdy dojde k výměně koruny za Eura při kurzu 34:1 budete mít plat ne 1000 Eur ale jenom cca 700 Eur!!! Takže se vrátíte do doby, tak pár let po revoluci 1989. Vám to nevadí? A co důchodce jak zaplatí své výdaje. Průměrný důchod je ani ne 10500Kč tzn. ještě v první půli roku 2013 bylo Euro 25Kč takže vyjádřeno v Eurech cca 420 Eur , po výměně měn dostane důchodce za stejný důchod nebo teda o valorizaci možná pár korun vyšší/ 10 800Kč/ 320 Eur!!! A úspory v bankách, pod polštářem nebo penzijní spjoření co jste si našetřili, např. 100.000Kč za to byste měli před pár měsíci 4166 Eur, po výměně měn jenom 2941 Eur. Takto se necháme okrádat? Naopak kdyby nebylo zásahu guvernéra ničením hodnoty české koruny Euro by bylo dnes již na úrovni méně než 24 Kč neboť ekonomika zatím není na dně. I po jeho zásahu koruna dokázala na trhu posilovat . On to ale nedovolí a opět ji chce zlikvidovat. Nám jde o to , abyste měli Euro ne za 34Kč v době výměny , ale nejlépe za 20 Kč!!! Abychom se platy a tím co jsme si našetřili přibližovali alespoň trochu vyspělejším zemím, a ne Kubě nebo KLDR. Takže i obyčejný důchodce by měl v době předpokládané výměny měn ne v průměru 320 Eur, ale 10.800Kč:20= 540 Eur!!! A to se týká každého poctivě pracujícího člověka v této zemi!! Policistu, bagristu,úředníka, soudce, uklízečky...jejich platy a úspory by jeli nahoru podobným propočtem. Panu guvernérovi jde o to, aby zlikvidoval poctivé občany o jejich platy a úspory?! Toto si necháme líbit? A stát by na splátku dluhu v Eurech vydal na 1 Euro jenom 20Kč a ne 34Kč?
Guvernér dostal od nějakých podobně vychytralých Angličanů cenu guvernér roku. Jasně vždyť jim to vyhovuje . Oni by od něj klidně brali kdyby byla koruna devalvována na 100 Kč za Euro. Jak by se pak Angličanům a jiným zde hýřilo v barech a salónech, a levně nakupovalo. Spíše by měl dostat Leninovu cenu za plánování jak zničit hodnotu české koruny, plánovaně a uměle. Ne tržním pohybem na trhu měn. Toto je kapitalistický způsob plánování nebo záměrná likvidace měny, státu a občanů?!
K této tragedii samozřejmě musíme přičíst škody pro občany abnormálním zvýšením cen veškerých výrobků a služeb. Vyzývám odpovědné politiky,úředníky a všechny co můžete zabránit tomuto zločinu proti státu a jeho občanům čiňte okamžitě!
14. 02. 2014 | 19:07

honolulu napsal(a):

Musim zde verejne protestovat proti vsem Olympiadam !
Neprinesly nikdy zadny uzitek.
Spravne sportovni zaujeti, napr. Krizove vypravy, obohatily kazdeho z vas ve vasem dennim zivote.
Z Olympiady si sportovci privezou natrzene svaly a zahorklost. Ale spravni sportovci - Krizaci, prinesli do Evropy.
Ryzi,
kafe,
datle,
apricots,
citron,
cukr,
ginger,
melouny, atd.
Dale si prinesli uzitecne veci, jako je napr.
zrcadla,
koberce,
bavlnene oleceni,
compass,
psaci papir,
kolecka, (tim myslim wheelbarrows, nebo-li trakace)
prvotridni lopaty.
madrace atd...
A vice veci prinesli do Evropy :
shachy,
cisla ktera znate,
cislo "0"
algebru,
prasky proti bolesti,
chemii,
zavlazovani,
a mlyska vodni kola.
Bohuzel, obohatili Machometany vlnou a znalosti platna.

Proto verim, ze eminence kardinal Duka se vzpamatuje ze sveho poblouzneni a oblece krizackou tuniku, opasa se mecem a zatroubi polnici na pochod.
Bude mi cti, delat mu praporecnika.
Cisty Katolik Honolulu, konci pozdravem pochvalen bud nebesi zehnany papez Urban II. (1088-1099 A.D.)
14. 02. 2014 | 19:15

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
nevíte, jestli je Vatikán členem MOV?
Tudy vede cesta.
Postavit hokejový team Svatého stolce.
Trénovat, trénovat, trénovat!

Jarda Jágr to vybere, horší sestavu než Hadamczyk nesestaví nikdo.
14. 02. 2014 | 19:23

honolulu napsal(a):

Pepa Repa,
ono je to uz dopredu vsechno vyposerovano. Duvod zaruceneho neuspechu je v tom, ze Cesi se vubec nemodli, a kdyz uz se modli, tak na spatne adrese....Pletou si dokonce Satanase (napr. Hitlera ci Stalina) s andeli, a do putiky chodi misto do kostela.

Nastesti jsem zde JA. Spiritualne nadany budouci andel Honolulu.
Znam spravne veliciny mezi svatyma a rad Cechum vysvetlim ke komu se modlit, aby meli uspech ve vsem co podnikaji...

Zde mate priklady:
Zdravotni sestra se musi zasadne modlit ke Sv. Agathe,
zatim co doktori ke Sv. Lukasovi.
Sefem vsech policajtu je Sv. Michal.
Pekaru Sv. Winifred.
Kucharu Sv. Lawrenc.
Kovaru a rybaru Sv. Petr.
Milencu Sv. Valentin.
Vinaru a opilcu Sv. Vincenc.
Komediantu a tanecniku Sv. Vitus, nebo Zdenek Izer...Oh, pardon.
Tesaru Sv. Josef.
Musikantu Sv. Cecilia.
Funebraku St. Anthony.
Pivovarniku Sv. Augustine of Hippo.
Vyrobce kobercu a stanu Sv. Paul.
Zrzounu Sv. Patrik.
Vybercich dani Sv. Matous.
Lakomcu Sv. Patrik.
Knihovniku Sv. Jerome.
Lovcu a myslivcu Sv. Hubert.
Hasicu Sv. Florian
Dietistu Sv. Marta.
Sevcu Sv. Crispin.
Skaredcu Sv. George (anglicky ksicht).
Prodavacu knih Sv. John of God.
Zlatniku Sv. Dusan
atd. atd.
Patronem vsech hokejistu a fotbalistu je vsak definitivne dvojice svatych Dr. Jerolimek a dr. Honzak z Bohnic.
Jo a jeste neco....Kolonizatori zijici mezi lidozrouty , nebo Cesi zijici v Brne na Cejlu mezi Romi, musi kazdou nedeli zpivat "O, Boze muj, tobe bliz"...Jinak porusi imunitu a budou zkonzumovani.
14. 02. 2014 | 21:48

honolulu napsal(a):

Oprava:
Lakomcu Sv. Andrew ! (Svatek lakomcu je 30.11. - drive v Rime festival Neptuna and Pietas.)
14. 02. 2014 | 21:55

antipolitik napsal(a):

Duka se tváří a veřejnosti doslova drze tvrdí, že církev je tu pro všechny občany. Není ani náhodou. Zkusmo jsem zašel do kostela a požádal o zpověď. Prdy vrdy, nejste pokřtěnej tak odchod, pro vás církev není! Sice slušně, ale vcelku nekompromisně mě farář vyprovodil. Naše prachy chtěj, ale jinak je "občan ateista" nezajímá i když jim cáluje a budou cálovat i jeho děti. Církve a především Duka mají jediný zájem, vrátit nás se o několik století zpět!!
17. 02. 2014 | 06:08

evžen losa napsal(a):

Vyližte si prdel cenzoři
18. 02. 2014 | 11:36

důchodce napsal(a):

Pohan jde ke zpovědi, aby věděl, jak to vypadá a diví se, že ho kněz vyprovodí.Větší blbost už snad ani vymyslet nejde. Hlavně , že se může zase nadávat na kněze. Chacha....
18. 02. 2014 | 13:33

JAHA napsal(a):

evžen losa napsal(a):
Vyližte si prdel cenzoři
18. 02. 2014 | 11:36

Uvedte svoje know-how, aby vedeli, ako sa to da urobit.
18. 02. 2014 | 13:36

santawizard napsal(a):

Honolulu:
Římané žili v otrokářském systému.Hlavou byli Leigionáři ,ale patou byli Gladiátoři.
Nebyl náhodou Ježíš Kristus Spartakus?
Odkud se ta povídačka vzala?Římané měli svoje chrámy.Jeden chrám prý oslavoval Césara jako Boha.První křesťané se nejvíce ze všeho motali okolo tohoto chrámu.
Říká o tom něco vaše antická knihovna?
18. 02. 2014 | 22:53

santawizard napsal(a):

Měla římská říše svoje státní náboženství?Obětovali lidské oběti jako druidi ,kteří je vykrmovali ve chlívku a nebo se jenom museli obětovat gladiátoři v aréně?
18. 02. 2014 | 22:57

honolulu napsal(a):

Santawizard,
to co jste vyrkl jsou vykriky nepratel Rima ze severni Afriky, (Mauretania, Numidia, Cyrenaika, nebo i Egypt.)
Ale mozna i Syrie - Middle East...
Pane, ze jste Muslim ? ?

Vy nemuzete citit obdiv k nasim predkum. Oni vas "prevalcovali", kdykoliv se jim zachtelo.
Bohuzel, vas take civilizovali, a to nemeli delat.
Od tech dob s nami chcete zit, bezohledu na to, ze je to pro nas prijemne - jako pimpl na zadnici.

Caesar, by byl ocima dneska levicovy politik. (Uplny Socialista.)
Pokracovatel reforem bratri Gracchus..

On byl PREROZDELOVAC ! On sebral v Africe a dal Evrope...
(Dnes je to obracene.)
To, ze bral v Africe je spravne ! Doufam, ze se mnou souhlasite. 300 Tisic rimskych obcanu dostavalo 32 Kg obili zdarma, kazdy mesic.

Zide v Rime, (po jeho smrti) o neho velmi plakali. Oni ho meli radi.....Levicaci tribalisticti, uz tenkrat nevedeli, co je pro ne spravne.

Bohem se vsak nikdy nestal. Od jeho sestry syn - Octavian se stal Bohem Augustem po roce 14 A.D., a potom az Claudius - ktery byl take vyhlasen Bohem, po roce 54 A.D.

Zachazeni s otroky bylo zmeneno k lepsimu, zakony cisare Tiberia a rozsirenymi zakony cisare Claudia.

Chrani nekdo pracovnimi zakony pracovniky v Cesku ? Z Actualne CZ vim, ze malo.

Legie ? Nejlepsi armada v historii bile rasy. Mam nekolik oblibenych legii...Napr. XV. Apollinaris, ci X. Fretensis, atd. Ze nevite proc ?
Hmmm ?

Svym zpusobem Jezis Kristus - OBRAZNE RECENO - byl gladiatorem, ktery vedl zoufaly boj s ekonomickymi a nabozenskymi autoritami v rimske provincii Judei.

Take zadna kniha v Cesku se nikdy nezminila napr. o jeho boji s Pharisees o HYGIENU, pri Zidovskych svatcich....
To zase bude muset napsat pouze honolulu, - ja jsem s hanbou jedna ruka. Hned jak censor pojede na dovolenou.

Lidske obeti provadelo Kartago do roku 146 B.C. a Druidi v dnesni Anglii....Byli okamzite zabijeni, kdyz se dostali do rukou Rimanu...

As-salamu alaykum...
(Nevite jak si cisti Machometani "vyfuky" na Sahare - kdyz tam neni voda ? Trapim se tou otazkou a nemohu na to prijit....)
19. 02. 2014 | 04:11

santawizard napsal(a):

Honolulu vy jste mne špatně pochopil.Já jsem to nemyslel tak ironicky.Pořád se mluví o římském státě ,ale jaké tam bylo státní náboženství o tom se moc nemluví. Před našim letopočtem byl celý svět plný válek a lidských a zvířecích obětí, které páchala samotná církev.První Ježíš sice odstranil lidské a zvířecí obětí ,ale až druhý příchod Krista odstraní všechny války.Bůh války totiž není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec .On není žádný voják ,on je jenom sportovec.Už je z toho bojovné umění.Všudepřítomný Bůh je náš vnitřní a vnější přítel ,ale ďábel je náš vnitřní a vnější nepřítel.Bojovný umělec musí nejprve vyhrát nad svým vnitřním nepřítelem a potom nad svým vnějším nepřítelem.Až potom když už nemá žádného nepřítele, tak nalezne osvícení jako království boží.Vnitřní a vnější přítel či nepřítel člověka je vázán na vnitřního a vnější nepřítele svého státu či národa.Člověk je více méně závislí na lidech a nebo na Bohu.Ježíš Kristus však nebyl jako Mohamed.On ve svém evangeliu léčil nemocné,odpouštěl hříchy ,vymetal ďábla ,kříšil mrtvé,kázal království boží a modlil se otčenáš.My jsem ho však pro naše hříchy ukřižovali, aby se stal raději mučedníkem v těle a válečníkem duchem.
Jinak řečeno on byl lidská oběť v podobě Ježíše Krista.On byl taky zvířecí oběť beránka božího.I když vaše antická knihovna je velmi poučná ,Vy však občas obhajujete římskou říši hlava nehlava zapomínaje ,že tam panoval otrokářský řád ,který vykořisťoval skoro celý svět.Svobodní lidé se tam měli dobře hlavně na úkor otroků atd..Proto nakonec Bůh obřízl latinský jazyk do mrtva a římská říše přestala existovat. Stát Vatikán je to co z ní zbylo.
Říkáte ,že jste katolík a tudiž věříte v posmrtný život.Jste povoláním vojak a obdivujete legionáře a gladiátory.Tudiž rád zabíjíte a umírate do posmrtného života. Zabít člověka nebo zvíře na oltáři se vám zdá mnohem a mnohem víc odporné a velmi primitivní.Jenomže v budoucnu bude i to zabíjení se mezi vojáky velmi odporné a primitivní.Už dnes ,ne každý je povoláním voják.Naopak ,Slovo boží je mečem ducha svatého.Ne z ruky ,ale z úst přichází dvojostří meč křesťanů a jednoostří meč muslimů.Spiritualita nemá s genetikou nic společného.
19. 02. 2014 | 11:47

santawizard napsal(a):

santawizard napsal(a):
Vždyť Ježíš Kristus byl nejdříve korunován na židovského krále ostnatou korunou a potom ukřižován,ale Bůh ho zázrakem oživil abychom nalezli ztracenou víru v jeho nesmrtelnost.Ostnatou korunou korunovaný a na kříž jako na trůn přikovaný není lidská oběť v podobě Ježíše Krista žádná Abelova ovečka pro modly.
Satan nás pokouší do krachu.První Ježíš nás sice vykoupí z hříchu ,ale až druhý příchod krista nám ,jak se říká ,vrátí živnostenský list.Kdybychom Krista tenkrát nezabili a Jidáš ho nezradil,tak bychom mohli mít království boží ihned jako osvícení v pohádce.Místo takového miliardového štěstí jsme však dostali ,jak se říká ,jenom jeden milion,i když s imunitou proti božímu hněvu,který se nakonec obrátí nejenom proti samotným židům a pohanům,(moderní satanisti a atheisti)kteří ho ukřižovali,ale i proti takovým křesťanům ,jako byl Jidáš,kteří chcou jít dokolečka do pekla,jenom aby Ježíš mohl dokolečka vztávat z mrtvých a jít do nebe ,odkud Bůh stvořitel přišel před 2013 lety mezi lidi ,které originálně vyhodil z ráje.Nekonečný koloběh života a smrti,kde eva tě svede a jidáš tě zradí je u konce.Jestliže Bůh nejprve miloval svět víc než svého syna ,jako že kovářová kobyla nebyla okovaná,tak si nakonec toho koně okoval a ještě nám dal chleba a víno liturgie ,abychom nemuseli jíst jeho maso a pít jeho krev ,jako opravdoví upíři a lidožrouti.Všechno je napsáno v bibli.Bůh ho obětoval lidem a lidé ho obětovali Bohu.Nejprve Bůh miloval svět víc než svého syna,ale nakonec mu dal celý svět pod jeho nohy
19. 02. 2014 | 18:13
19. 02. 2014 | 18:20

honolulu napsal(a):

Santawizard, clovece Vy jste prisel z jine planety, na ktere je letopocet 350 A.D...

Vojakem z povolani jsem nikdy nebyl. JAR-Army, stejne jako policii jsem pomahal v bushi proti vrahum a teroristum, protoze jsem tam pracoval dlouha leta a potreboval jsem tam MIR. Tak proc pisete, ze jsem byl vojakem ? Je rozdil mezi armadou a Auxiliary Services....(My jsme byli lepsi.)

Jak je videt, tak jste marinated ve fundamelistickem cirkevnim dogma a o Rime nevite nic. Nemusi Vas to mrzet. Fofaci vcetne kardinalu, take nic nevedi, jinak by rozumeli, jak udrzet potrebnou spiritualitu v narode...Jim to proste vubec nefunguje.
Jezis se narodil 4 B.C., zase to mate spatne a ne pred 2013 lety. Ctete vice dejiny a politicke usporadani v Judei za jeho casu. Vyjde Vam daleko uslechtilejsi clovek, nez jak ho popisuje cirkev.
Koncim na tomto blogu, ktery uz zkoncil take. Nashle na pristim. Nezapomente oslavit bohyni Vestu 1.3., podle predepsaneho rimskeho ritual.
19. 02. 2014 | 19:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy