Praha olympijská aneb děkujeme za možnost trénovat

13. 08. 2012 | 20:57
Přečteno 2643 krát
Krátce po skončení LOH v Londýně a před začátkem paralympijské části je ten správný čas představit některé z disciplín Prahy olympijské.

Vzpírání kočárku soupažným nadhozem do tramvaje
Schmutzig artbite
Schmutzig artbite


Skok do dálky s doprovodem na nástupní ostrůvek
Schmutzig artbite
Schmutzig artbite


Skok seniorů do výšky o berlích do bariérové dopravy
Schmutzig artbite
Schmutzig artbite


Pražský dvojbob s doprovodem na eskalátoru
Schmutzig artbite
Schmutzig artbite


Od věže ke koni
Praha olympijská ale nabízí mnohem více. Sami se o tom můžete přesvědčit v úterý v 10:30 u Žižkovské věže, kde startují napínavé závody. Cílem účastníku bude dostat se od Žižkovské věže na Václavské náměstí. Poměrně jednoduché zadání, stačí na Jiřího z Poděbrad sednout na metro nebo na tramvaj a za pár minut je člověk v cíli. Ale tak jednoduché závody Praha olympijská nepřipouští. Závodníci na vozíku nemají šanci ani v metru, ani na tramvajové zastávce, všude na ně čekají bariéry. Na trať vyrazí i stříbrný medailista z Londýna kajakář Vavřinec Hradilek, všichni budeme velice zvědavi, která trať je nakonec náročnější.

Jitka Pročková
Jitka Pročková


Na závěr nezbývá, než poděkovat dlouhodobému úsilí vedení hlavního města Prahy o co nejkvalitnější přípravu vrcholových sportovců.
Děkujeme za možnost trénovat.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Aleš napsal(a):

Praha olympijská? Praha, to přece die Hauptstadt der Böhme. Nu a vlastník - der Böhm, ehm, entschuldig, ein Bém, se nyní nachází někde mezi Karakoramem a Shangri La, zřejmě vyhledává vhodné lokality pro stadióny na vysokohorskou horolesbu.
13. 08. 2012 | 21:21

dennis napsal(a):

At zije Praha paraolympijska!
13. 08. 2012 | 22:24

Kvakin napsal(a):

Nebojte, až se gynekolog Svoboda vyřádí při výměně stánků s buřty na Václaváku a pod Stalinem vybuduje výstavní prostory, začne odstraňovat bariéry v Praze - pokud se najde dost omezenců, kteří tohoto kluzkého přeborníka podrazů a mistra papálášské frazeologie zase zvolí. Zlatý prciny.
14. 08. 2012 | 00:48

Kramárik napsal(a):

Zdravím pane Čipero. Vidím že pořád vás drží představa JAK MY OSTATNÍ JSME POVINNI PŘESTAVĚT PRAHU, aby se pražským invalidům žilo lépe než většině národa, i těm zdravým. Což už v podstatě dávno je, podívejte se na veřejnou dopravu třeba na Vrchovině, hodně i zdravých by vám mohlo vyprávět o hodinách dojíždění a plnění atletických disciplin při zabezpečení běžného života, nutné návštěvě lékaře, zabezpečení potravin.. Dojezdová vzdálenost k odbornému lékaři 180 minut jízdy autem už tu byla zmiňována, a platí i když auto nemáte, sanitu vám nedají, a veřejná doprava po r.89 rozkradena, takže jste li zdravý, můžete zkusit maraton, jste li paraplegik, plížení třeba v zimě jako Meresjev.
Utekl jste posledně/ Blog Musím jezdit autem / zbaběle z diskuse.
Bylo tu nadhozeno zajímavé téma. V ČR je registrováno 271 humanitárních organizavcí, 2618 neziskovek s rozpočtem hodně přes 30 miliard, 616 Nadací, vše instituce které vesměs deklarují nějakou podporu lidem zdravotně či jinak znevýhodněným. A dále nespočet různých veřejných institucí a organizací, které ale neuvádím protože ty už mohou mít i individuální a soukromozájmové zaměření, i když i mnohé z nich se také zabývají pomocí některé znevýhodněné skupině.
Jste také z neziskovky. Ta otázka zněla zda to celé není nesmysl, o který by měl SYSTEMATICKY pečovat stát. A co z těch desítek miliard opravdu někomu pomůže, kolik z toho vidí průměrný invalida. Také jsme se nějak nedopočítali kolik vlastně je třeba paraplegiků v Praze a po celé republice. Abychom třeba za 20 miliard nepřestavovali nástupní stanici ve čtvrti kde bydlí 2 vozíčkáři a za ty peníze by měli desítky pomocníků s autem, které by je dovezlo kdykoliv kamkoliv.
Děkuji za odpověď
14. 08. 2012 | 08:41

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kramárik
O tom množství neziskovek a podobných sdruženích už jsem taky přemýšlel. Nevíte náhodou, kolik mají hrubým odhadem vlastní režii? Možná je to pro určitou skupinu dobráků zajímavý job.
14. 08. 2012 | 09:14

jája napsal(a):

Před každým obchodem je spousta parkovacích míst pro invalidy. Tato místa byla vybudována jen pro potřeby městské policie na vybírání pokut. Např. Metropole Zličín, NIKDY jsem neviděl více jak tři invalidy, míst kolem stovky, všechna prázdná. Buď snižte místa, nebo zvýšit výrobu invalidů. další kapitola je zneužívání značky invalidů. Jinak bych chtěl vědět, kolik stojí tramvaj či bus s úpravou pro snadný nástup, já bych se přimlouval pro jednoho siláka, který tam bude invalidy nosit, dle mého to vyjde levněji a zvýší se zaměstnanost. Ceny jsou astronomické.
14. 08. 2012 | 10:13

Karel Matoušek napsal(a):

Pája Bém s Romešem Janouškem měli podobný plán. Praha olympijská stála ... kolik to bylo?
14. 08. 2012 | 10:17

jája napsal(a):

Autore, jen tak na okraj, kolik platí ve firmě asistence, asi hodně že si pravidelně dopřáváte výlet do Tiruvannamalai v Indii k hoře Arunáčale. Já nevydělávám zrovna málo, ale na takový výlet to nehodí.
14. 08. 2012 | 10:20

Božena napsal(a):

Jájo - je to jednoduché, najděte si stránky Asistence - rozpočet přes 19 mil, výsledek - pár návštěv v ZOO, koncerty, výstavy, a jako vrchol propagační akce uvedená v textu blogu.
Kdyby se za ty peníze provozovala auta s plošinou, 2 invalidy zaměstnat na dispečingu, tak by stihli rozvézt invalidy kam potřebují. Proč nejsou v Asistenci zaměstnaní invalidé???

Kramárik vystihl podstatu, neziskovka je dobrá zašívárna bez konkrétní zodpovědnosti
14. 08. 2012 | 10:34

jája napsal(a):

Takže jako všude u neziskovek, 90% na "provoz", zbytek pro předmět uvedený v bohulibé činnosti. O jedné z neziskovek se říká, že její šéfstvo jezdí v medvědech a platy s odměnou dělají přes milion ročně.
14. 08. 2012 | 10:43

Ordinace v růžový zahradě napsal(a):

O jájovi se říká, že je mamlas. Tak to bude asi pravda, když se to říká.
14. 08. 2012 | 11:18

Božena napsal(a):

Ordinace, co takhle místo hloupého nadávání nějaká konkrétní fakta??
Kramárik 8.41 tu uvedl zajímavé údaje. Kolik je vlastně paraplegiků.?? Pořád nikdo neumí odpovědět. Jenom neziskovek je 2 618 s rozpočtem hodně přes 30 miliard.A jsou nadace, humanitární organizace/ viz výše/ a tisíce dalších občanských sdružení. Za ty peníze by byla přepravní služba která by invalidy dovezla opravdu kdykoliv kamkoliv / na průkazku ZTP/. Jenže to by byla každodenní poctivá mravenčí práce, která asi manekýny z neziskovek " nenaplňuje " a nedá se na ní vytřískat image a politický kapitál.A taky prachy!!!
Nečte to tu nikdo z invalidů, nemáte k tomu co říci.??? To jste dostali za ty miliardy tolik služeb že nic dalšího nepotřebujete??? Nebo budeme národ který pochcípá hlady ale budeme se veselit na manifestačních projížďkách Prahou, pochodech homosexuálů atd.?? A když máme představit svůj národ v zahraničí, nafasujeme modré holínky a jsme spokojeni???
14. 08. 2012 | 14:16

erikcipera napsal(a):

Božena s Kramárikem: Je mi vás líto, asi nemáte úplně snadný život. Platy v Asistenci máme podprůměrné, nemám zapotřebí vám psát kolik, ale zpáteční letenka do Indie stojí 18 000Kč a za rok to snadno našetřím. V Indii se věnuji duchovní oblasti. Jestli vás to zajímá, tak když jezdíte na kole, nemáte auto, chatu a touhu mít všechny vymoženosti světa doma, tak se dá vyžít i z menších peněz a dokonce pak podpořit i věci, které mají smysl - například jsme za naší rodinu finančně podpořili kandidaturu Elišky Wagnerové, a občas i některé neziskovky, které nám dávají smysl. Narozdíl od vás totiž umíme rozlišovat.
Je snadné tady pod anonymním nickem psát lži a očerňovat něco, o čem víte opravdu hodně málo. Pro pořádek, poskytovatelů osobní asistence je v Praze tolik, že vám bude stačit jedna ruka k jejich spočítání. Nevím, kde berete čísla o rozpočtu a podobně, ale vím, že vás nevedou dobré úmysly. Netuším, jakou máte k těmto příspěvkům motivaci, ale jsou lživé. Dejte si pozor, je možné, že se vám takové chování vrátí. Držím vám palce, ať pak sami před sebou obstojíte...
14. 08. 2012 | 16:30

Kramárik napsal(a):

To poslední mělo být vyhrožování pánembohem nebo si mne najdete osobně???
Proč to, nechci nikomu škodit, jenom pochybuji o smyslu toho všeho.

Počet neziskovek, humanitárních organizací atd je stažen z internetu, tedy snad pravdivý. ROZPOČET A VÝSLEDKY VAŠÍ NEZISKOVKY ROVNĚŽ. Předpokládám že nelžete, a tak mně pomoc při nalezení práce pro 9 lidí / na jak dlouho??/výlety, asistence někomu a akce jako popiosovaná v blogu připadá málo za ty miliony. A hlavně nesmyslná. Bez těch zájezdů a družebních akcí by se invalidé asi obešli.
Pane čipero, možná(???) to i myslíte dobře, ale ta otázka je o tom že děláte nesmyslnou práci, že za více než 30 miliard jenom za neziskovky by byla opravdu služba, kde by našlo pár invalidů práci na dispečingu a byla by osobní doprava pro všechny invalidy kamkoliv, kdykoliv po celé republice, na průkaz ZTP by jenom zavolali a jen by stačilo trochu kázně aby volali jen v případě reálné potřeby a ne se z nudy projíždět.
Celý systém neziskovek je prostě nesmysl kdy stát se zbavuje své zodpovědnosti a pak to nahodile dělají tisíce organizací, stojí to násobky opravdu potřebných nákladů, jeden neví co dělá druhý a NIKDO NENÍ ZA NIC ODPOVĚDNÝ. Invalidé jsou v Praze rádi když dostanou za ty miliardy výlet do ZOO nebo na výstavu, mimo Prahu NIC, NĚKDE MOŽNÁ FUNGUJE NĚJAKÁ CHARITA
14. 08. 2012 | 17:25

Soukal napsal(a):

Když se ještě vezme že opravdu nepohybliví dostávají speciální dávku na osobní asistenci, pak zřejmě se v tom pohybují desítky až stovky miliard a jedna službqa je zaplacena třeba 5 x a vykonána není vůbec. Celý systém neziskovek je velký blud a prostor pro zlodějinu nebo alespoň snadnou obživu bez rizika a zodpovědnosti
14. 08. 2012 | 19:41

Božena napsal(a):

Čipero, nějak jsem si povšiml že invalidé hodlají demonstrovat proti S-kartám a zásahům do důchodů. Asi je pálí něco uplně jiného než váš evergreen - velká mediální show jak někdo jede vozíčkem a ejhle, někde v Praze není něco bezbariérového.
Opravdu jsou ty vaše neziskovky jen dobré živobytí pro slečinky a panáčky co nevylezou od internetu, leda tak na pódium před televizní kamery. A vy ostatní plaťte vše co si řekneme, je to vaše humanistická povinnost.
Na Kramárika pořád nikdo neodpověděl, ani ten základní údaj kolik je vlastně paraplegiků a za co se utratí ty desítky miliard v neziskovkách
15. 08. 2012 | 14:05

Lukáš Vyoral napsal(a):

Vážení přátelé,
ono to sice vypadá, že "asistence a pár invalidů má na hl. m. Prahu přemrštěné požadavky a furt by jenom chtěli a neptají se, kde na to vzít" (to jen parafrázuji Vaše výtky a poznámky), ale sám částečný invalida studuji již čtvrtým rokem v Praze a mohu říci, že občas čekat ve špičce (!) na bezbariérovou t¨ramvaj v centru (!) je skutečně závod s časem. Praha nyní přebudovává vedení linek MHD. Nevím, kam to dovede, proklamuje úspory, tak snad b se to odrazilo i na zlepšení kvality dopravy po městě. Ono když si sečtete invalidy, důchodce, maminky s kočárky a ostatní "znevýhodněné skupiny", není to až tak zanedbané číslo těch, kteří "jenom požadují"...
15. 08. 2012 | 14:33

Božena napsal(a):

Vyorale, ubohý pražáčku, tak zkus čekat na ten spoj někam na Vrchovinu kde na 500 obyvatel v obci jede jeden spoj ráno tam a večer jeden zpět. Někde ani to ne. A kdo nemá auto, do potravin 20 km, k doktorovi - viz uzákoněná dojezdová doba 180 minut jízdy autem které nemáte.
A hlavně pořád dokola - viz Kramárik 14.8 - 8,41. Ta diskuse je o tom, že se tu živí tisíce organizací za desítky miliard a výsledek??? Dnešní show kde se pár chytráků zviditelní jak je těžké jezdit po Praze. Vy chudáci,tak oni vám tam také škrtají některé spoje, takže už místo 5 budete čekat 10 minut. Tragické
15. 08. 2012 | 15:22

Míla napsal(a):

Dost mě zarazila míra nenávistných komentářů k p. Čiperovi, potažmo sdružení Asistence. Jsou jedni z mála, kteří se bariérami v městském prostředí dlouhodobě zabývají, akce mají mediální ohlas a mohou být podporou i pro malé skupiny lidí třeba na Vysočině. Uvědomte si: nejde jen o vozíčkáře, jde o seniory (za chvíli jimi budeme všichni...), rodiče s kočárky atd. atd. Veřejné prostory obecně jsou zoufale bariérové, obecně se to přehlíží, ale až budete pár let sedět doma (v domě není výtah), nedostanete se k lékaři (při rekonstrukci se pozapomnělo na rampu), nemůžete nastoupit do autobusu (přece se nastupovalo z vozovky celá léta, tak co teď s tím), budete se na celý problém dívat jinak než pohledem "zdravého bílého muže". Je dobré, že dorostla generace lidí, kteří se nebojí říct svůj názor - většina seniorů, lidí na vozíku, nevidomých si příliš nevěří a spíš čekají v ústranní.
15. 08. 2012 | 16:46

Roman napsal(a):

Míla: Připojuji se. Nemám ve zvyku komentovat nesmysly, ale to, co tu pár chytráků předvádí směrem k občanskému sdružení Asistence a Erikovi Čiperovi, aniž by je vůbec znali, k tomu neumím mlčet.
15. 08. 2012 | 17:24

Karel H. napsal(a):

to Kramárik a Božena: můžete vážně tvrdit, že na stránkách Asistence o.s. je, že mají rozpočet 19 miliónů? Můžete říct, kde přesně je tam toto napsáno? Rád se na to podívám. V jejich výroční zprávě je totiž rozpočet něco přes 9 miliónů. A o výsledcích jejich činnosti a služeb je tam také mnoho a mnoho jiného, než píšete vy. Děkuji
15. 08. 2012 | 17:33

Kramárik napsal(a):

Já nikde nenávist nevidím, dokonce je asi pravda že Asistence patří k těm slušnějším neziskovkám. Ta debata je o tom, že to je celé nesmysl, TISÍCOVKY ORGANIZACÍ, ŽÁDNÝ SYSTÉM, NAHODILOÉ AKCE POKUD MOŽNO hodně MEDIÁLNÍ, nikdo za nic neručí, namá žádné povinnosti. Znovu, za rozpočet Asistence by byly zaměstnané 2 dispečerky( invalidní, takové asistrence dosud nezaměstnává ) a cca 10 aut která by jezdila dle potřeb invalidních. Pan Čipetra někde uvedl že se starají o 250 handicapovaných, to je jedno auto se šoférem na 2,5 osoby, celý den, zaveze, pomůže, vyřídí vše potřebné. Chápete ten rozdíl.Nepomohlo by to mnohem víc??? A celostátně, padl tu odhad jenom neziskovky hodně přes 30 miliard, jsou i nadace a tisíce dalších organizací s dalšími desítkami miliard.Mnozí z invalidů dostávají dávky na asistenci. Pan Čipera to možná myslí dobře, ale dělá zmateně a naivně věci, které by jedna celostátní organizace zorganizovala mnohem lépe za zlomek těch peněz. A místo toho máme tisícovky organizací kde hezké slečinky dělají laicky a nahodile, hlavně se zviditelnit a dělat něco co je " naplňuje" , cítí se jako úžasné humanistky ale jen vytvářejí větší a větší zmatek, pomáhají zlému státu se zbavit zodpovědnosti. A já jsem daňový poplatník ktetrý to vše platí, a nebude mít důchod, zdravotní zabezpečení a jiné vymoženosti protože stát nefunguje a místo toho vytváří zmatek a všelijaké divné organizace. Vysvětlovat vám kolik neziskovek, nadací slouží opravdu jen k rozkrádání je také zbytečné. A jaký je rozdíl mezi situací v Praze a miomo Prahu je snad také zbytečné. Většina národa by dala nevímco kdyby měla s dopravou JENOM takové starosti jako vy popisujete, a to i ti zdraví, o invalidech nemluvím.
Pan Čipera a vy hájíte svoje zájmy, já se nechci nechat okrádat a hájím své. Bez nenávisti
15. 08. 2012 | 17:36

Vierka D napsal(a):

Klid prosím. Není tu důvod k nenávisti. Obě strany mají kus pravdy, pan Kramárik asi víc, myslí totiž v celostátním rozměru. Rozpadá se stát, který vybírá stále vyšší daně a je přitom víc a víc neschopen plnit své úkoly.
Za komunistů každý invalida který trochu mohl pracoval, dostali se na pracoviště, pro jídlo a tedy asi i k lékaři, domů i za svými zájmy. Žádné neziskovky nebyly potřeba a neexistovaly. Dnes pracuje nepatrné procento, a pořád si stěžují kam nemohou dojet. A tisíce neziskovek řeší nahodile podle svých často naivních představ. A vyplýtvané desítky miliard.
Systém neziskovek, nadací a podobných organizací je nesmysl. Lidé se musí živit prací, ne tím že budou nezaměstnaní a budou žebrat u Armády spásy o polévku a o stan v mrazech. Cigáni v socíku pracovali a režim je přiměl žít slušně, dnes "svoboda" a stovky neziskovek které stojí další desítky miliard, nikdo neprozradí kolik, a situace je stále horší, dnes už na pokraji občanské války a rasových nepokojů. Nikdo ani netuší kolik cigánů je v Ostravě na Nádražní, natož v celé republice. Stejně tak u drog a alkoholiků. řešení je že se budou léčit a budou žít sklušně, nepotřebujeme tisíce streetworkerů kteří si s nimi povídají, nosí jim injekce a metadont a tak je vlastně podporují.
A tak je to ve všech oblastech, včetně toho u invalidů. Potřebujeme jasnou politiku státu, potřebujeme pracovní pomoc invalidů a tím jejich co největší začlenění do společnosti. Nepotřebujeme tisícovky organizací které si založí každý koho to baví nebo kdo i vidí přípežitost k dobrámu příjmu bez povinností a zodpovědnosti. Řešíme ve věech oblastech problémy, které tu za komančů nebyly a jsou úplně zbytečné- nezaměstnanost, drogy, kriminalita, cigáni atd.
A Kramárik má pravdu i v tom, že slušní lidé musí hájit své zájmy a neživit parazity
15. 08. 2012 | 18:23

Pedagog napsal(a):

Kramárik, Vierka: Vaše vize o automobilech které vozí, jak vy říkáte "invalidy" a všechno je vyřešené... Pracoval jste někdy v sociální oblasti? Víte, co všechno se během spolupráce dělá? Slyšel jste někdy o speciální pedagogice? Slyšel jste někdy o Chartě OSN práv lidí se zdravotním postižením? Víte, že všichni občané mají nárok na stejný přístup ke vzdělání, dopravě, zaměstnávání, lékařské péči a podobně? Organizuje Vám někdo život? Neziskové organizace právě pomáhají lidem se zdravotním postižením získat a udržet si kompetence pro svůj život. Umět se rozhodovat. Ale to je pro vás asi úplně zbytečné, za komunistů to přeci skvěle fungovalo, za zdmi ústavů... Díky, ale v takovém světě si žijte sami vážení.
15. 08. 2012 | 20:05

Pamětník napsal(a):

Pedagogu, nechte už toho strašení komunisty. Za nich jsme se dokázali uživit, na rozdíl od dneška. A kdo byl ochoten pracovat, rozhodně nehnil za zdmi ústavů. Za zdmi ústavů hnili jenom kriminálníci, a to jen v noci, přes den totiž pracovali
16. 08. 2012 | 06:29

Karel V napsal(a):

Pedagogu, pokud je vize že invalidu doveze kamkoliv auto vyřešená, co to tu vlastně celou dobu řešíme???
Celá diskuse je rozhovor lidí kteří se nechtějí poslouchat. Pravda je v tom, že stát neplní svoji úlohu. Máme stále více bezdomovců a žebráků / před 23 lety neexistovali/, tedy systém selhává. Řešením není ale žebrání u Armády Spásy, i když lidé z té organizace mají pocit užitečnosti. Stejně tu byl jmenován problém cigánů, feťáků - totéž. Selhal stát, řešením nejsou neziskovky, i když jejich členové / ti slušnější a poctivější/ opět cítí že dělají něco hum,anitárního a slušného. Byl tu uveden počet neziskovek a jiných organizací. To je přece šílené, takhle to dělat opravdu nejde. A to nemluvím o tom že mezi nimi je mnoho těch, kde jde opravdu jen o tunelování a odklánění, a ty pak zničí pověst i těm slušným.
Stejně tak invalidé. Řešením je že budou i oni svojí prací platnými členy společnosti,že jim stát vytvoří místa k bydlení, práci a i prostor k důstojnému životu, což se zatím nedaří. Invalidé ale musí slevit v tom, že akceptují domy nebo čtvrti kde lze zabezpečit bezbariérové možnosti. Může tam být obchod, pracoviště, lékaři atd. Pokud ne , budeme se nenávistně dívat jak si každý vybere individuální bydliště, zájmy / hurá svoboda, má na to právo/ a pak budeme hrát nekonečnou hru - zavolat kamery a ukazovat že já chci bydlet tady, tam chci jezdit na florbal, tam chci do kavárny atd. do nekonečna ,a přestavět naprosto celou republiku bezbariérově, to je asi opravdu trochu velké sousto, ze samé podstaty neřešitelné. Ale pan Čiperaa slečny z Asistence u toho budou mít pocizt nepochopeného humanisty a budou v objektivu kamer. To je asi hodně "napňuje".
A hlavně pochopte, že pláč Pražáků že 5 nebo 10 minut nepřijela bezbariérová tramvaj, znechutí všechny kteří žijí jinde a musí dojíždět mnohem déle a hůře i ti zdraví. Zbytečně si vytváříte nepřátele tam kde nikdo být nepřítelem nechce.
16. 08. 2012 | 07:58

Ervín napsal(a):

Pedagogu, bylo řečeno že ty početné milé slečny na webu Asistence nejsou invalidní. Potom jsou to asistentky- vzpěračky které nás autem dovezou kam potřebujeme a vynesou do schodů i s vozíkem.??? To si nechám líbit, paráda
16. 08. 2012 | 09:59

Lukáš Vyoral napsal(a):

Vážená paní Boženo,
co se týká situace v krajích, sám vím, že to nebývá nikterak slavné (situaci vozíčkáře na Vysočině si dokážu dost dobře představit). Vy v podstatě říkáte "popsané problémy existují, ale proč na ně nadává zrovna Čipera, zazobaný pražák, když v Praze má takový servis". Má a nemá. Já konkrétně chodím a myslí mi to, ale po operacích nemohu zvedat těžké věci. Čekat se dvěma kufry v osm večer 20 minut na bezbariérovou tramvaj taky není žádná srnada. (Jo, na té Vysočině jezdí dva bezbariérové autobusy za den.

Opět připomenu svou tezi: Vy v podstatě říkáte "popsané problémy existují, ale proč na ně nadává zrovna Čipera, zazobaný pražák, když v Praze má takový servis". - U nás ve Zlínském kraji (nejsem Pražák původem, ale studiem) to taky trvalo, nicméně zavést bezbariérové trolejbusy a vlak se podařilo. Tak proč se na to nepodíváte pozitivně a nevyvinete podobnou aktivitu jako Erik, aby se ve Vašm kraji něco změnilo? (ze zkušenosti vím, že jezdit s vozíčkem po horách není žádný med. (Kde čerpám zkušenosti - zde: www.handicap.cz)

Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den.
29. 08. 2012 | 09:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy