Zadarmo snížit počet úmrtí a nemocí? U nás ani náhodou

31. 05. 2009 | 21:31
Přečteno 16200 krát
Jde to opravdu? Vždyť každá prevence nebo léčba něco stojí!

Jednou z možností je kromě zákona o nekuřáckých veřejných prostorách povinnost nařizující velká zdravotní varování na cigaretách, a to s obrázky. Co je dáno, výrobce musí na krabičky natisknout a stát to nic nestojí. Hotovo. Přitom to funguje.

Obrázková varování jsou alespoň malou protiváhou tabákové reklamy, jak ji známe dříve z billboardů a tisku, nyní bohužel stále ještě z míst prodeje. S cigaretami se na reklamě spojuje krása, oblíbenost, parta, zdraví, dobrodružství – zkrátka to, co chtějí dospívající. Realita je ale blíž obrázkům na varováních: nemoc, bolesti, chudoba, zápach z úst a zkažené zuby, rychlejší stárnutí včetně pleti, impotence.

Zdravotním varováním je věnovaný letošní Světový den bez tabáku (31.května, tedy v neděli). Takové světové dny jsou vyhlašovány vždy na téma nějaké podstatné nemoci, která významně kosí lidstvo v celosvětovém měřítku. Tomu tabák velmi dobře vyhovuje: po světě zabije letos více než 5 milionů lidí. Zvážíme-li, že nás na Zemi ročně zemře asi 54 milionů, je to zhruba DESETINA všech úmrtí. V rozvinutých zemích jako naše to je dokonce pětina, 18 000 úmrtí ročně. Tak si tabák bohužel svůj den zaslouží, dokonce víc než třeba AIDS. V budoucnu by to možná mohl být celý týden nebo měsíc, protože dnes už je jasné, že v roce 2020 bude mít kouření na svědomí 10 milionů celosvětových úmrtí ročně a v tomto století bude obětí víc než miliarda. Tedy zhruba každý šestý, který dnes na Zemi žije, zemře předčasně kvůli tabáku.

První Světový den bez tabáku vyhlásila WHO (World Health Organization, Světová zdravotnická organizace v roce 1988, tedy tenhle je jedenadvacátý. Vždy má nějaké téma a letos to jsou právě varování na krabičkách cigaret. Heslo zní: UKAŽTE PRAVDU. OBRÁZKOVÁ ZDRAVOTNÍ VAROVÁNÍ ZACHRAŇUJÍ ŽIVOTY

Krabička
Krabička


To není přehnané tvrzení. Dostatečně velká varování na obalech tabákových výrobků - nejlépe více než 50 % velkých ploch, s obrázky - jsou jedním z účinných opatření proti tabákové epidemii.

V zemích, kde taková varování již mají, se jejich efekt osvědčil:
• V Kanadě 58 % kuřáků uvedlo, že díky varováním více přemýšlejí o vlivu kouření na své zdraví.
• V Brazílii uvedlo 67 % kuřáků, že jim varování pomohla v rozhodnutí přestat kouřit a 54 % uvedlo, že jim pomohla změnit názor na vliv kouření na zdraví.
• V Singapuru 28 % kuřáků uvedlo, že díky varování kouří méně cigaret a omezili kouření v přítomnosti dětí.
• V Thajsku uvedlo 44 % kuřáků, že jim varování podstatně pomohla v rozhodnutí přestat kouřit v nejbližším měsíci a 53 %, že jim pomohla vážně se zamyslet nad vlivem kouření na zdraví.

Podle Rámcové úmluvy o kontrole tabáku (WHO Framework Convention on Tobacco Control, www.fctc.org ) by měla varování zahrnovat nejen upozornění na různé vlivy na zdraví, ale i na vysokou návykovost nikotinu a podpořit odvykání.

V ČR jsou zdravotní varování řešena vyhláškou Ministerstva zemědělství a jednání s Ministerstvem zdravotnictví probíhají již několik let, zatím bez úspěchu, zjevně bez vůle vyhlášku přijmout. Není to nijak složitý úkon. Proč tedy vyhlášku dávno nemáme, když by varování všem prospěla? Ovšem tedy, ne úplně všem, to je pravda: doplatili by na ni výrobci cigaret, kterým by klesl prodej. Tedy měli bychom se ptát, kdo na ministerstvech, hlavně na těch uvedených dvou, rozhoduje? Čí zájmy tam hájí???
_____________________________________________________

Podklady (plakáty, grafy, nálepky atd. včetně 24stránkové brožury) pro letošní Světový den bez tabáku si lze stáhnout na stránkách WHO: ZDE.

Varování podle návrhu EU z roku 2004 (již platí např. v Belgii, Rumunsku nebo UK) najdeme v češtině ZDE:

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

andreas napsal(a):

Paní doktorko,

tabákový průmysl je velmi silný a hlavně bohatý soupeř. Fandím Vám!
31. 05. 2009 | 21:45

Petr napsal(a):

Bez poplatků nebude možno léčit hodně nemocný lidi. Chápe to každej jen naši politicky hrajou třicetikorunovou habaďuru na lidi. Dobře tohle téma okomentoval před čaasem i malej Jarda na http://www.malejjarda.cz Mluvil o nemocném otci s jakýmsi "krabem" v krku, jehož léčba (úspěšná) přišla stát na tolik, že kdyby desetiletý kluk chodil každej den do konce života k doktorovi platit třicet korun, tak by tu léčbu nikdy nezaplatil. Bez poplatků, by jeho otec nejspíš zemřel. (možná kecá a možná ne, ale jako příběh je to hezký a jestli kecal, tak pro někoho jinýho to může být realita)
31. 05. 2009 | 21:51

JQ napsal(a):

"Jednou z možností je kromě zákona o nekuřáckých veřejných prostorách povinnost nařizující velká zdravotní varování na cigaretách, a to s obrázky. Co je dáno, výrobce musí na krabičky natisknout a stát to nic nestojí. Hotovo."

Ale to vubec neni pravda, pokud se snizi spotreba cigaret, tak stat prijde o spoustu penez na spotrebnich danich. Pravda, vzrostou naklady ve zdravotnictvi, ale zase klesne prumerna delka zivota a s ni naklady na verejny penzijni system.
31. 05. 2009 | 22:16

LEVAK napsal(a):

V Česku 58 % jedlíků uvedlo, že díky varováním více přemýšlejí o vlivu požívání tlustého od šunky na své zdraví.
31. 05. 2009 | 22:18

Hajný napsal(a):

to Petr:
Nekecal.Jeden cyklus chemoterapie přijde asi tak na milion.A určitě absoloval nejméně tři.
Vím to,protože mám raka v plicích a na cenu léků jsem se ptal.
31. 05. 2009 | 22:43

Martin napsal(a):

Plácání do větru. Jestli je pravda, že autorka pracuje jako lékařka, tak moc dobře ví, že i kdyby tabák zmizel mávnutím kouzelného proutku z povrchu zemského, tak chuť lidí na drogové prožitky nezmizí ani omylem a prostě by si našli drogu jinou. Řešení proto paradoxně není snažit se zakazovat tabák popřípadě jiné drogy, ale udržet to v určitých mantinelech a donutit lidi k větší spoluúčasti na svou lékařskou péči.
Například by nebylo od věci, kdyby zdravotní pojištění fungovalo jako pojištění a ne jako daň, tedy chlastáš, hulíš, žereš, tak si připlatíš.
31. 05. 2009 | 22:51

Vojtěch Tlustý napsal(a):

pro autorka: to co píšete je naprosto okrajové opatření. Nemělo by vůbec sílu toho, co tu naspal Martin. Nejlepším řešením je prostě zvednout zdravotní pojištění v závislosti na tom, jestli člověk kouří. Chtělo by to ale zvednout alespoň 3-4 násobně, aby si každý, kdo si ničí zdraví, hezky svoje stonání zaplatil. Nechce se mi ze svých daní příspívat na něčí zlozvyk.

trochu čísel. I když se platí spotřební daně, tak stále jenom kouření ročně odsává 10 miliard, kvůli tomu, že léčení následků kouření stojí víc, než kolik se vybere na spotřebních daních.

To je hlavní problém a dokud se nezavede systém, který lidi, kteří nepečují o své zdraví, nebo ho záměrně ničí(kouření, obezita, nedodržování diabetických režimů) nedonutí platit mnohonásobně víc, bude zdravotnictví neustále v krizi a s nedostatkem prostředků.
31. 05. 2009 | 23:15

HG napsal(a):

VAROVÁNÍ: Philip Morris a spol. si najímají Klause, poslance, Klvaňu, atd.

Prezident ČR, prof. ing. eko. Václav Klaus, CSc., ikdyž tvrdí - a ne právě málo lidí mu to stále věří - že "hájí národní zájmy" je, stran zabíjení občanů naší republiky,

mužů i žen

matek i mládeže

kouřením tabáku ve službách amerických tabákových zájmů a firem, počínaje neblaze známým Philip Morrisem.
Tato firma, která svými jedy ničí zdraví a každoročně zabíjí milióny lidí na celém světě po léta, v rámci korupce, sponzoruje, tedy hladí výlety a cesty po USA členům obou komor Parlamentu ČR a korumpuje i další segmenty politické scény, když ze svých vražedných zisků si hraje na "dobrého korporátního občana", tu příspěvkem pár tisíc na festival tance nebo si koupí vládu ČR a "uměleckou frontu" milióny na rekonstrukci Veletržního paláce na Muzeum moderního umění.
Jak řekl jeden z bossů firmy na dotaz, kolik může firma na tyto bohulibé účely věnovat: "Když se v zemi víc prokouří, můžeme více přispívat."

Zmíněný V. Klaus je také pravidelně najímán, cestou štědrých honorářů a jiných odměn, přes propagandistický nástroj tabákových a naftařských firem, tzv. Heartland Institute, který je institutem tak, jako je CEVRO "akademií".

V křiklavém střetu zájmu, ač vysoký ústavní činitel zase za úplatu, Klaus třeba letos, 8. 3., již třetím rokem, vědomě zneužil a ke zneužívání propachtoval prestiž úřadu prezidenta ČR, letos navíc „prezidenta EU“, propagandistické akci zmíněného Heartlandu, zvané „konference o změnách klimatu“, která s odbornou nebo vědeckou konferencí nemá nic společného. Na stejné propagandistické akci v minulém roce, 3. 3. 2008, Klaus byl zase jediným vysokým ústavním činitelem jakékoliv země, který se tomuto propůjčil, stejně jako nechal jméno, fotografie a titul prezidenta ČR využívat v mnohamiliónové propagandistické kampani Heartlandu koncem září roku 2007, v předvečer konference OSM o změnách klimatu v New Yorku.
Moderní propaganda využívá tzv. „odborných“ studií a konferencí, budící zdání vědeckosti a objektivity k tomu, aby sabotovala zákony a opatření na ochranu zdraví. A tak Klausův štědrý a opakovaný sponzor, Heartland Institute má na svých stránkách „Kuřáckou lóži“, kde nabízí takové „studie“ a argumenty, že tabák škodlivý není a kdo to tvrdí je levičák a omezuje svobodu.

http://www.heartland.org/po...

Díky Klausově liberální rétorice, za kterou je těmito zdroji na svých tzv. „pracovních cestách“, které nemají s výkonem ústavní funkce vůbec nic společného, protože jsou jen obecně nezákonné, soukromé, lukrativní melouchy občana Klause, si před několika lety Philip Morris vykalkuloval, že si může dovolit naší vládě jednu takovou „odbornou studii“ předložit proto, aby nezvýšila daň z cigaret. Dokazovali, že když se daň nezvýší, dost lidí neomezí kouření a státní kasa nakonec „ušetří“ tím, že tito dříve umřou a nebude se muset platit jim důchod. Philip Morris i Klausova ČR měly po odhalení tohoto „tržně-odborného“ lobbingu ostudu skutečně po celém světě.

Takže pokud jakkoliv diskutujeme o škodách, které tabák na zdraví naší populace (i státní pokladny) páchá, třeba mít na mysli beznadějnost nápravy, kdyř i hlava státu a jiní, včetně legislativců i „radarového“ Klvani, jsou placeni tabákovými firmami.
31. 05. 2009 | 23:40

Frante napsal(a):

Statistika:
Nevím kolik lidí to pochopí ale udávaný počet úmrtí v důsledku kouření prakticky nevypovídá o škodlivosti kouření. Kuřáci umírají na následky kouření po mnoha letech až v pokročilém věku kdy umírají i nekuřáci. Na argument kolik lidí zabijí cigarety se dá odpovědět - na něco se umřít musí, tak proč se bát zrovna cigaret ... Ohledně škodlivosti kouření by se mělo raději uvádět o kolik si kuřáci zkrátí život (myslím že je to v průměru o 10 let), nebo detailnější údaj, kolik cigaret denně zkrátí život o kolik ... atp.

Ohledně politiky jsem dlouhodobě nevolič, ale pokud by některá strana měla v programu zákaz kouření v restauracích, tak bych k těm volbám šel a volil třeba i Paroubka
01. 06. 2009 | 00:51

Octavianus napsal(a):

Já vám nevím, když on je svět plný svinstev. Já sám si rád dám pořádně tlusté vepřové, čas od času se opravdu opiju, po kafíčku si dám cigaretku... A jsem spokojený, nikomu nevadím. Místo nějakých represí by stačila lidská ohleduplnost, ta by se měla kázat, né lepit obrázky rozřezaných tepen na krabičky od cigaret. Když kuřák přistupuje ke svému okolí s respektem, není žádný problém.
Jinak, z těch ohromných daní, co se platí za cigarety se všechna léčba kuřáků téměř vyplácí.
01. 06. 2009 | 03:28

Ládik napsal(a):

Na krabičky nestačí psát hesla. Dával bych do krabiček kousky tkání zemřelých kuřáků.
01. 06. 2009 | 07:31

Pavel Poštulka napsal(a):

JQ: Octavianus: Zde je studie prokazující, že celkově NA KOUŘENÍ DOPLÁCÍME, pozitivní ekonomické efekty kouření jsou jen dalším mýtem šířeným tabák. průmyslem http://aktualne.centrum.cz/...
Frante: Asi také nebude z opice, stejně jako hradní fábulus Hájek. I on bezostyšně tvrdí, že kouření zdraví neškodí.
Tabák zabije denně v čR 50 lidí, dalších 5 umírá denně na pasivní kouření. Autonehody, násilné trestné činy a AIDS dohromady usmrtí v ČR denně 2 osoby...
01. 06. 2009 | 07:53

Frante napsal(a):

Pavel Poštulka:
Nepíšu že cigarety neškodí, píšu jak by se měla nebo neměla škodlivost vyjadřovat. Psal jsem taky, že nevím kdo to pochopí, tys to zřejmě nepochopil - takových vás bude většina (nic si z toho nedělej)
01. 06. 2009 | 08:20

Pavel Poštulka napsal(a):

Frante: Jdete velmi silně proti proudu. Celý článek, pokud jste jej vůbec četl, a pokud ano, pochopil, je o epidemiologii tabákové zhouby. O neoddiskutovatelném zničujícím vlivu kouření i pasivního kouření na lidské zdraví. Není možné vést diskusi když základní fakta unikají. I když alespoň v tomto se podobáte prezidentovi a jeho okolí, pokud Vás to uklidní :-)
P.S. Netykat prosím
01. 06. 2009 | 08:36

Mc Cali napsal(a):

Tal tato argumnentace má skutečně sílu Pavle Poštulko.
" O neoddiskutovatelném zničujícím vlivu kouření i pasivního kouření na lidské zdraví "
Zajímalo by mě, co z lidských činností není zničující pro lidské zdraví.
Celé mě to příjde nějaké podivné.
Ale když vás ty protikuřácké kecy berou, jen do toho.
Mě nekuřáci nevaděj.... o:)
01. 06. 2009 | 08:58

Al Jouda napsal(a):

Lidé jsou různí, povětšině blbí. Takový kuřák po celý život platí státu vysokou spotřební daň z cigaret a pak ještě státu ušetří peníze za nevyplacený důchod, protože zemře zhruba o 10 let dříve, než kdyby nekouřil. Proti gustu však žádný dišputát !
01. 06. 2009 | 09:06

Frante napsal(a):

Pavel Poštulka:
Stále vidím že nerozumíš tomu co jsem napsal
01. 06. 2009 | 09:14

Petr186 napsal(a):

to Petr
takže poplatky mají zachraňovat ty, kteří si své zdraví zničí vlastní blbostí a nejen kuřáky ale i alkoholiky, narkomany a třeba i ožralé řidiče. Úžasné!!!
01. 06. 2009 | 09:26

Al Jouda napsal(a):

To Petr :
Já tedy nevím, jak 30-ti korunový poplatek, který si můj obvodní lékař nebo zubař strčí do kapsy, může pomoci k léčbě některých onemocnění.Nanejvýš to pomůže tomu doktorovi, když si u moře vyhřeje ischias.
01. 06. 2009 | 09:35

Hloupý Honza napsal(a):

Jak v článku, tak v příspěvcích bylo nějak pozapomenuto na další zásadní problém, který se z té velké obce závislých lidí, týká výhradně kuřáků. Na rozdíl od uživatelů jiných drog, alkoholu, léků, jídla aj. jsou to jen a pouze kuřáci, kteří svou závislostí omezují a zasahují do svobody jiných lidí (nekuřáků). Jinak řečeno, ani narkoman, ani alkoholik, ani obžér, ani feťák neškodí zdraví jiných lidí tak jako kuřák. Kouření se tak proto prostřednictvím tzv. pasivního kouření (a na rozdíl od jiných popsaných závislostí) dotýká primárně opravdu každého.

Neovládaná závislost, jakožto nestandardní forma tržního chování jedince, je pro každý stát zdrojem lehkých zisků - v podobě vysokého zdanění těchto požitků - (stejně jako pro tvůrce toho kterého mamonu) a je proto bláhové se domnívat, že jakákoliv vládní struktura se bude snažit o vzdání se takovýchto příjmů. Čím (morálně)vyšší společnost tím je však větší snaha o upřednostnění kvality života jejich členů před ekonomickými zájmy státu.

Z toho jaké hodnoty jsou v té které zemi upřednostňovány lze proto usuzovat i na míru korupce a napojení na různá lobby. Jak je možné, že v takových tradičně "kuřáckých" zemích jako je Řecko, Irsko aj. našli sílu postavit se proti kouření ?

Myslíte si, že země, která se stala jedním velkým Las Vagas, kde lze pít a kouřit kdekoliv, a kde reklamy na pivo lemují dětské pořady, spěje (i díky svým představitelům) ke zkvalitnění života jejich obyvatel ?

Hezký den
01. 06. 2009 | 10:11

X-files napsal(a):

rád bych reagoval na Michala, kzterý píše o zvýšeném pojistném pro kuřáky.
Ano, mohl bych s vámi i souhlasit, ale pokud si uvědomíte co jste napsal, měli by vyšší pojištění platit i lidé kteří sportují, kteří rádi pracují dlouho do noci, lidé kteří jezdí rychle v autě, lidé kteří tráví víkendy na horách... turisté, vodáci.. zdá se vám to jako hloupost ? Ale není, všichni tito lidé mají zvýšené riziko úrazu/ úmrtí.

Přeji vám pěkný den
01. 06. 2009 | 10:43

Frante napsal(a):

Hloupý Honza:
Máš pravdu. Taky je pravda, že většina lidí je pro zákaz kouření ve veřejných prostorách. Kdyby si toho všimnul nějaký politik a dal by zákaz kouření jako hlavní bod volebního programu, mohl by hodně získat
01. 06. 2009 | 10:43

x-files napsal(a):

reagovat na... Martina, omlouvám se za chybu.
01. 06. 2009 | 10:44

Pavel Poštulka napsal(a):

Hloupý Honza: Podepisuji každé Vaš slovo a připomínám genezi české verze zákona na ochranu pře pasivním kouřením. 1. čtení - duben 2007 - 3. čtení březen 2008 !!! shozeno zpět do 2. čtení komunistickým poslancem Filipem za ochotného přispění téměř celé sněmovny. Opak. 2. čtení duben 2009 !!!, předtím několikrát odsunuto z programu, neprojednáno atd. viz. http://www.psp.cz/sqw/histo... Je jasně vidět kdo má v této kauze vliv. Je to spol. PM čR. Navzdory zdraví, navzdory většinovému přání občanů ČR, navzdory téměř všem....
Tisk 142 je jedním z nejstarších a vůbec není jisté, zda ve 3. čtení bude při násl. schůzi PS projednán. Pokud ne, není prakticky šance dokončit tento tisk a podle jednacího řádu sněmovny koncem volebního období zaniká a ČR tak zůstane nejen jedinou zemí bez ratifikace úmluvy o kontrole tabáku ale také jedinou zemí rozvinutéhos světa, kde je možné beztrestně ve veřejně přístupném prostoru ubližovat nekuřákům...
01. 06. 2009 | 10:58

zdenek napsal(a):

Těmto rádoby průzkumům příliš nevěřím.Když zemře padesátiletý kuřák na jakoukoliv chorobu,je počítán jako oběť kouření a naopak zemřelý stejně starý nekuřák zemřel zcela jistě jako oběť pasivního kouření,protože jezdil do práce tramvají a každé ráno dýchal kouř zde taktéž čekajících stejně starých kuřáků,kteří jej ale kupodivu přežijí,takže dokud zde zůstane jediný živoucí kuřák,půjdou všichni zemřelí na jeho triko.Netvrdím,že kouření je zdravé,ale myslím,že kampaň proti kouření je založena na záměrně upravených statistikách,je zbytečně agresivní a navíc kontraproduktivní(anebo ne?) směrem k mladým.Mně totiž v mládí všichni včetně kuřáků říkali to samé a přesto jsem já i většina mých vrstevníků hulil jak fabrika.Přestal jsem až ve 45 a to nikoli ze zdravotních,ale z tzv.obecných důvodů.Za prvé mi neustálé zdražování cigaret začalo vadit,ale hlavně agresivní chování nekuřáků dostoupilo tak daleko,že jsem přestal být ochoten snášet tu spoustu arogantních a někdy vskutku debilních a netolerantních invektiv a veřejně podporovaných omezování své svobody.Jen dva případy z mnoha.
1.)Jako mladý jsem jezdil všude vlakem.Samozřejmě v kuřáku.Nejednou se stalo,že do kuřáku přistoupila matka s děckem,protože vlak byl přecpán(zdá se to dnes neuvěřitelné,že?).Zde sedící bezohlední kuřáci vždy nechali dítě ,,spinkat"na svém sedadle a bez vyzvání chodili ve svém kuřáku hulit na chodbu.
2.)Nikdy se mi nepřihodilo,že bych přišel do společnosti,ve které seděla většina nekuřáků a přesto,že zde nebylo kouření zakázáno a popelníky byly na stolech bych využil svého práva a zapálil si.
V naší svobodné době je však naprosto normální,že do narvané a zahulené hospody přijde o půlnoci nekuřák a hlasitě se domáhá čistého vzduchu a argumentuje svými právy.A jak vidím na ulici,teenageři fučí jako dřív,protože agresivní kampaň a zakazování je stejně málo účinná jako dřív.
01. 06. 2009 | 11:55

jirka napsal(a):

To zdenek: Je zajímavé, že kuřáci mají negativní zkušenosti výhradně s nekuřáky. Taky je zajímavé, že ohleduplní bývají spíš muži. Např. v sobotu po poledni v restauraci, kde seděly, kromě asi deseti dospělých, i čtyři děti, si zapálila jen dáma kolem padesátky. Kde není obyčejná lidská ohleduplnost, varování není vůbec nic platné.
01. 06. 2009 | 13:11

Lena napsal(a):

zdenku a jirko,

ať dělám, co dělám (a opravdu se snažím), ale fakt si nejsem schopná vzpomenout na jednoho jediného ohleduplného kuřáka. Je mi líto. Vaše historky mi připadají jako sci-fi.
01. 06. 2009 | 22:55

zdenek napsal(a):

Jirko,
nevím jestli to je zajímavé,ale já mám problém výhradně s netolerantními pitomci.Jestli kouří nebo ne přesně zmáknuté nemám,ale je to podle mého soudu nepodstatné.A Vy se Lenko tak nesnažte,vždyť je to jedno.Ale mám ještě jednu příhodu.Seděl jsem kdysi v hospodě U vola nebo tak nějak na Hradčanech,ještě jako silný kuřák.Seděl jsem sám u stolu a u vedlejšího seděl stařičký důstojný muž se psíčkem.Seděl,četl noviny a popíjel pivo.Přisedli si k němu dva mladíci,objednali si po pivu,vytáhli krabičky cigaret a chvíli pokukovali po staříkovi.Po chvíli se jeden z nich osmělil a otázal se:,,mohli bychom si zapálit mistře?"Ale jen klidně kuřte mládenci odvětil,aniž zvedl zrak od tisku.Ono tam bylo stejně zahuleno,takže otázka byla čirou slušností.Chvíli bylo ticho a poté mistr zvučným hlasem prohodil:Jó,moje stará hulila čtyřicítku denně celej život a taky na to chcípla.To bejvalo jako spát s popelníkem.Zavrtěl sám pro sebe nechápavě hlavou,tak nějak zvláštně se uchechtl a četl dál.Takže se omlouvám.Občas se najde i tolerantní a sympatický nekuřák.Ale musíte se opravdu snažit si vzpomenout.
02. 06. 2009 | 09:57

dej2 napsal(a):

Nesmíme zapomínat,že je zde "demokracie".Kouřit má každý právo/tam,kde je to dovoleno/.Nekuřáci nesmí omezovat kuřáky.Ale...Rozumná cena za dvacku těch krásných válečků by byla asi tak 150 Kč.Ne to není vtip.Pokud by z této částky šlo AUTOMATICKY takových30% do fondu min.zdravotnictví.Nesmějte se a nehubujte.Pokuta za kouření tam,kde se nesmí?1000-10000 Kč.Proč?Odvod z těchto peněz taktéž do výše uvedeného fondu.PS,Jsem samoodnaučený kuřák již 17 roků,žádné náplasti,žvýkačky a pod.zlodějny od lékárnické loby.Můj názor je,že kuřáci jsou"bohatí"lidé,kteří by tyto výdaje určitě zvládli.
02. 06. 2009 | 14:02

Lena napsal(a):

Milý zdenku,

ano, najdou se nekuřáci tolerantní k tomu, že jim chce někdo krátit a otravovat život. Nicméně se nenajde skoro žádný kuřák, který by nezapálil, když s ním už ta jeho různě dlouhá (krátká?) abstinence mlátí o zem. Zrovna nedávno jsme diskutovali s kamrádkou-zdravotní sestrou, která si prostě musí zapálit, ač jsou v přítomnosti nekuřáci, kterým se to nelíbí, nebo dokonce děti. A to tvrdí, že ona nikotýn nepotřebuje. Prý ona potřebuje tu činnost. Na mojí poznámku, že tedy může klidně tahat z kulatého dřívka, pravila, že tak by jí zavřeli do blázince, a šla si pro další cigárko.

Podle mého to není jedno, jak Vy píšete. Až Vám nějaký narkoman jen tak mimochodem jednu píchne, protože zrovna stojíte vedle, a prohlásí, že je to jedno, jsem moc zvědavá, jak budete tolerantní.
02. 06. 2009 | 18:21

zdenek napsal(a):

Lenko,
pokud je ona zdravotní sestra skutečně vaše kamarádka,tak přece není problém ji poslat s tou cigaretou na mráz,nebo přímo do řiti.Mezi kamarády to je normální.Jestli to problém je,tak to asi nebude zase taková kamarádka.A pozor,já jsem kuřák,který si už šest let nezapálil.Protože když někdo kouří 30 let,tak je prostě kuřák navždy,i když s tím třeba přestane.To je stejný jako s chlastem.I když alkoholik jsem zatím ještě aktivní.Nechtěl jsem se připravit o všechny slasti najednou.Závěrem jen,že není dobré býti v jakémkoli ohledu fanatický.Ono to s tím pasívním kouřením zase není tak úplně prokázáno a všude kolem čekají daleko větší nebezpečí,takže take it easy.Navíc mi tabák docela voní.
03. 06. 2009 | 09:19

Pavel Poštulka napsal(a):

Zdenek = nick fy Philip Morris ČR. Nesmyslná tvrzení o tom, že kouření, natož pasivní kouření neškodí zdraví jsou již v Am. trestná. Společnosti které toto tvrdily, prohrávají soudní spory a na obzoru jsou obrovská plnění, které budou muset tabákové společnosti realizovat za publikování tak lživých a zavádějícíh údajů...možné je to i položí a od dalšího podnikání v USA odradí...
03. 06. 2009 | 10:26

Lena napsal(a):

zdenku,

blbé kecy jsou mnohem neškodnější než pasivní kouření a taky mě obtěžují a nehodlám je tolerovat. Zvláště pak nehodlám tolerovat smrad, ze kterého nejen načuchnu, ale hlavně mě začne bolet hlava a svírat se plíce. Účinky na sobě cítím prakticky hned, nikdo mi tedy nemusí nic vysvětlovat.
A ta moje kamarádka je velmi dobrá kamarádka. Ale stejně tak droga je droga. Je mi jí líto, když vidím, jak s tím není schopná bojovat. Ač jinak holubiččí povaha, ohledně kouření je až agresivní a neurotická. V rodině jsme měli několik kuřáků, na kterých se tento stupidný zlozvyk podepsal, když už ničím jiným, tak minimálně nechutným ranním chrchláním spojeným s dušením a poflusáváním hlenů celý den, nemohoucnost vystoupat schody atd. Dost nechutné. A o ostaním tu psát nebudu, to už je omleté tisíckrát a beztak si většina kuřáků namlouvá, že jemu se to stát nemůže nebo že to není pravda.
03. 06. 2009 | 14:51

Evzenovo Doupe napsal(a):

V Thajsku maji na Malrborech & Spol. takove nadherne obrazky lidi v poslednim stadiu nejake odporne nemoci hlavy/krku/plic, jsou to vazne chutovky a me by se taky rychle preslo kourit. Jak je davno znamo, obrazek hovori za 1000 slov...
03. 06. 2009 | 16:46

František napsal(a):

Jsem také bývalý kuřák a vím o tom vše,včetně chorob.Začnu krabičkami,které mi určitě nepomohly,protože na různé příšerky si zvyknete rychle a je to.Navíc krabička i když cigaret
je svým způsobem výtvarné dílo.Tak proč ho kazit,každého hezkého díla je škoda.
04. 06. 2009 | 23:58

Aengus napsal(a):

Rada pro všechny: 7-8 cigaret denně dospělému relativně zdravému člověku neuškodí.( Pro truhlíky: přirozená regenerace).
06. 06. 2009 | 00:07

sdf napsal(a):

Nejvíc lidí na světě ale zemře z důvodu přejídání, tuk, olej, ... vypichujete jenom jednu věc. Když omezit tak teda všechno, né jenom něco co se hodí jenom někomu. Na bůček zásadně jenom varování o velikosti 1/3 bůčku. To stejný alkohol. To stejný auta (když jsme u toho, jak všichni vyhazujete z těch zastávek ty kuřáky ... vám nevadí že projíždějící auta vám toho do plic napumpují 30x tolik ? zrušíme auta ?)
07. 06. 2009 | 20:03

asperia napsal(a):

paní doktorko, moc vám fandím, ale fakt už mě přepadá beznaděj, z toho, co zase te´d předvedli poslanci.
Máte informace, jestli snad aspoň eu neplánuje nějaké nařízení/směrnici, které by pomohlo donutit naše fanoušky kouření mezi politiky, aby konečně něco udělali?
13. 06. 2009 | 14:22

Zdenek2 napsal(a):

...kouřil jsem, přestal jsem a zase kouřím. Nebráním kuřáky, ale bylo by dobré zjistit jak tomu bylo s vlivem kouření na úmrtnost tak před 60 až 70 lety, kdy bylo o 90% automobilů méně.
Kouření beze sporu škodí zdraví jako mnoho jiných věcí vč. emulgátorů v potravinách.
Jsem radši když do mne vrazí na chodníku kuřák (chodec) než opilý nebo zdrogovaný řidič jedoucí autem.
16. 06. 2009 | 16:58

omega watches napsal(a):

007 years Received awards watch as far as I know is omega watches,many star brought omega watches,it make you happy! http://www.omegawatchessale...
29. 06. 2009 | 10:45

LV napsal(a):

...kouřil jsem, přestal jsem a zase kouřím. Nebráním kuřáky, ale bylo by dobré zjistit jak tomu bylo s vlivem kouření na úmrtnost tak před 60 až 70 lety, kdy bylo o 90% automobilů méně.
Kouření beze sporu škodí zdraví jako mnoho jiných věcí vč. emulgátorů v potravinách.
Jsem radši když do mne vrazí na chodníku kuřák (chodec) než opilý nebo zdrogovaný řidič jedoucí autem
04. 07. 2009 | 04:42

tiffany jewelry napsal(a):

Nekecal.Jeden cyklus chemoterapie přijde asi tak na milion.A určitě absoloval nejméně tři.
31. 07. 2009 | 05:05

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 06:34

seo motivation napsal(a):

I havent any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
http://antonfkip.com/objek-...
http://antonfkip.com/seo/se...
http://antonfkip.blogspot.com
http://antonfkip.is.edu
http://ebloging.com
http://seogoblog.com
http://miss925.com
http://si-oot.blogspot.com
http://seogoblog.com/belaja...
14. 10. 2009 | 07:50

799mall napsal(a):

When the fight begins within himself, a man's worth something.<a href="http://www.799mall.com/Prod...">ugg bailey button</a> it is while you are patiently toiling at the little tasks of <a href="http://www.799mall.com/Prod...">ugg classic cardy</a> life that the <a href="http:http://www.799mall.com/Productlist.html?CatID=200224212">ugg classic mini</a> meaning and shape of great <a href="http://www.799mall.com/Prod...">uggs boots </a>whole of life dawn on you
22. 10. 2009 | 10:45

replica watches napsal(a):

<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Replica Watches</strong></a>,<a href="http://www.idolreplicas.com"><strong>Swiss Replica watch</strong></a> .<a href="http://www.iwcreplicas.com"><strong>iwc watches</strong></a>,<a href="http://www.breitlingreplica..."><strong>breitling replica</strong></a>
<a href="http://www.idolreplicas.com"><strong>Swiss Replica watches</strong></a> ,<a href="http://www.breitlingreplica..."><strong>Breitling Navitimer</strong></a>,
<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Replica Rolex</strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u.com"><strong>Rolex watches</strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Daytona </strong></a>,<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Submariner </strong></a>
11. 11. 2009 | 07:27

replica rolex napsal(a):

<a href="http://www.topewatch.com"><strong>Replcia Watches</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex DateJust </strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex Day-Date</strong> </a>

<a href="http://www.topewatch.com/gm..." ><strong>Rolex GMT</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/su..." ><strong>Rolex Submariner</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ya..." ><strong>Rolex Yacht Master </strong></a>

<a href="http://www.topewatch.com/da..." ><strong>Rolex Daytona</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ex..."><strong>Rolex Explorer</strong></a>
<a href="http://www.topewatch.com/ex..."><strong>Rolex Milgauss</strong></a>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/be..." >Breitling Bentley</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/co..." >Breitling Colt</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/na..." >Breitling Navitimer</a></strong>
<strong><a href="http://www.topewatch.com/av..." >Breitling Avenger</a></strong>
11. 11. 2009 | 15:11

uggclassic napsal(a):

<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Bailey Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ch...">UGG Christmas Special Offer</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Classic Crochet</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Lo Pro Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/bl...">UGG Locarno</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mayfaire Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG New Style</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Stripe Cable Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Women's Classic Argyle Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Women's Coquette</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mini Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Women's Rainier</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Sundance</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Cardy boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Nightfall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Short</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Tall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Short Boots</A><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic ugg boots</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic tall ugg</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">ugg short</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots</a><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Tall Ugg Boots</A><BR>
28. 11. 2009 | 12:08

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 09:34

Poptropica napsal(a):

thanks you ver much
12. 02. 2010 | 19:16

krabičky na šperky napsal(a):

Zdravotním varováním je věnovaný letošní Světový den bez tabáku (31.května, tedy v neděli).
22. 02. 2010 | 18:05

raudensah napsal(a):

i like it, thank you very much
23. 02. 2010 | 20:41

Free Ringback Tones napsal(a):

good idea , i like it thanks for your information ..
03. 03. 2010 | 18:10

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 01:44

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 02:41

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

very usefull infomation, thank you
11. 03. 2010 | 09:45

iPod to iPod Transfer napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
11. 03. 2010 | 09:48

iPhone ringtone maker for mac napsal(a):

great artical!
11. 03. 2010 | 09:51

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 09:50

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 09:51

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 06:11

breitling navitimer napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
13. 03. 2010 | 06:13

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 06:19

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:19

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 07:08

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 09:16

http://www.kw61.com/replica-montblanc-wa napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 04:01

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:00

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:06

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:02

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.batterieslaptop.net
04. 04. 2010 | 16:42

Jacob&Co watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:49

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:19

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:18

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:23

http://www.distorsi.net/ napsal(a):

wow, thats nice article..

musik, audio recording, music, rekaman audio, bands
http://www.distorsi.net/
04. 05. 2010 | 04:52

Teak Furniture napsal(a):

really crowded here..

http://chocolateteak.com
10. 05. 2010 | 18:05

Riz napsal(a):

very good article, many are looking for articles like this. why not use English?

http://www.olyvideos.com
10. 06. 2010 | 16:25

most expensive yacht napsal(a):

This is the perfect blog for anyone who wants to know about this topic. You know so much its almost hard to argue with you (not that I really would want...HaHa). You definitely put a new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, just great!http://www.mostexpensiveyac...
24. 09. 2010 | 08:57

Mr. Bokep napsal(a):

Very nice article from you, thanks!
<a href="http://sex.getsby.com" rel="dofollow">Bokep Gratis</a>
12. 01. 2011 | 05:10

Joki napsal(a):

Very nice article from you, thanks!
<a href="http://getsby.com" rel="dofollow">Gratis</a>
12. 01. 2011 | 05:11

Canada Goose Expedition napsal(a):

That is exactly what I am lookng for!You have done a brilliant job. Your article is truly relevant to my study at this moment, and I am really happy to read it.Thanks for great share! You can like our web: <a href="http://www.canadagoose-expedition.com/">Canada Goose Expedition</a> and <a href="http://www.canadagoose-expedition.com/">Canada Goose Expedition Parka</a>.
10. 10. 2011 | 08:49

Canada Goose Expedition napsal(a):

That is exactly what I am lookng for!You have done a brilliant job. Your article is truly relevant to my study at this moment, and I am really happy to read it.Thanks for great share! You can like our web: [url=http://www.canadagoose-expedition.com/]Canada Goose Expedition[/url] and [url=http://www.canadagoose-expedition.com/]Canada Goose Expedition Parka[/url]
10. 10. 2011 | 08:50

cialis in farmacia napsal(a):

wie von mancher Seite behauptet worden, http://viagraonlineohnerezept.com viagra ohne rezept bestellen als bei der Aufnahme der Saure durch den Magen. qualita e del grado di maturazione del formaggio. http://prezzocialis5mg.com acquistare cialis generico respirazione e superficialissima, da bei den erstem schon die Macht der Gewohnheit, <a href=http://viagraonlineohnerezept.com#5,40016E+77>viagra ohne rezept apotheke</a>, bei der kunstlichen Dungerbereitung, considerevolmente diminuita, <a href=http://prezzocialis5mg.com#6,16347E+73>cialis effetti collaterali</a>, il plesso lombare ed intercetto la circolazione, welche durch die Vermischung mit den sauren, <a href="http://viagraonlineohnerezept.com#12217">viagra rezeptfrei aus deutschland</a>, machen uberhaupt den ergiebigsten Gebrauch von, Nulla di abnorme nella sfera sensitiva, <a href="http://prezzocialis5mg.com#48658">cialis 5 mg</a>, in alcun punto essenziale differisce da quello,
25. 10. 2012 | 00:47

viagra online store napsal(a):

also be of advantage, in connection with this, http://ordergenericviagraonline.org generic viagra B. THE HEALTH OF THE PERSONNEL tion When sick or at calving time http://cialis20mgprice.com cialis fast delivery pools of water. pay as though working. A physician is appointed, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#2,43348E+15>viagra order</a>, the production of nursery milk shall be kept in, examinations. <a href=http://cialis20mgprice.com#5,94791E+70>cialis price per pill</a>, that the standards of quality in the milk may be, the bottle, the small tube is detached and the, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#49603">viagra online store</a>, nursery milk is to be determined before they are, farm conditions, and for making it possible to, <a href="http://cialis20mgprice.com#22804">cialis next day delivery</a>, sented as certified milk shall receive every,
17. 11. 2012 | 02:37

Mandybga napsal(a):

"spyder <a href="http://www.hairstraightenersz.com/">ghd flat iron</a> eyes because of this sentence and a sudden cold instant freeze <a href="http://www.hairstraightenersz.com/">ghd purple</a>.
I really don't know <a href="http://www.hairstraightenersz.com/">ghd flat iron</a>.
<a href="http://www.ghdhairstraightenerae.com/">ghd for sale</a> finally said smoothly: "yuan total detailed not know <a href="http://www.ghdhairstraightenerae.com/">ghd distributors south africa</a>.
"one hand the amount of the Spyder <a href="http://www.ghdhairstraightenerae.com/">ghd purple</a>.
"ghd is a long time together with the <a href="http://www.spyderjacketsa.com/">Spyder Jackets</a> feelings so much <a href="http://www.spyderjacketsa.com/">Spyder Ski Wear</a>.
<a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-red-lust-styler-australia-p-4.html">ghd red</a>husband's identity alone <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-green-envy-styler-australia-p-6.html">ghd green</a>will not sit idly by ghd <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-radiance-set-australia-p-11.html">GHD Radiance Set</a>, let's go <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-rare-leopard-edition-australia-p-12.html">GHD Rare Leopard</a>, ""Ghd nodded <a href="http://buy.ghdstraightenersshopaux.com/ghd-glamour-limited-edition-australia-p-17.html">GHD Glamour</a>.
04. 12. 2012 | 08:50

buy generic cialis napsal(a):

S. Pro usu doctoris. http://orderonlineviagra.org viagra dosages acetates. The reason the alkaloids are, Glyceritum Boroglycerini. The boric acid is in, http://cialis-generic-online.net generic cialis acid .which it contains, tincture of opium gives, M. S. A teaspoonful every four hours in water. <a href=http://orderonlineviagra.org#1,96466E+21>order viagra without prescription</a>, and freshly boiled water. Its principal, are frequently prescribed together, it is well to, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,60179E+65>cialis pharmacy</a>, vents this precipitation. As just stated,, the order as written, it is entirely, <a href="http://orderonlineviagra.org#97982">viagra online without prescription</a>, tassium bichromate forms precipitates with many, glycerophosphates are the mineral acids, which, <a href="http://cialis-generic-online.net#34856">cialis prescription</a>, latter into the
14. 01. 2013 | 09:43

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Cialis Generic online </a>
31. 05. 2013 | 12:04

HsGMQSTopE napsal(a):

<a href=http://bethelnewlife.org/document/buyxanax/>xanax 0.5mg</a> xanax high how much - xanax 10 mg side effects
21. 07. 2013 | 22:08

BH7scH0U4 napsal(a):

I acquired more new thngis on this fat loss issue. One issue is a good nutrition is especially vital while dieting. A massive reduction in junk food, sugary food, fried foods, sweet foods, beef, and white-colored flour products could possibly be necessary. Holding wastes parasitic organisms, and wastes may prevent targets for losing fat. While specific drugs quickly solve the issue, the horrible side effects are usually not worth it, and so they never offer more than a short-term solution. This is a known fact that 95% of celebrity diets fail. Thanks for sharing your ideas on this web site.
22. 08. 2013 | 20:13

l4HZpNHo9 napsal(a):

Thanks for the diverse tips<a href="http://jbbukzanf.com"> prvoided</a> on this blog site. I have seen that many insurance agencies offer prospects generous savings if they elect to insure many cars with them. A significant amount of households have several cars or trucks these days, specially those with mature teenage children 8000still residing at home, as well as savings with policies may soon mount up. So it pays to look for a great deal.
24. 08. 2013 | 13:41

TeIvFjCu5myj napsal(a):

I simply want to say I am just bnigneer to blogging and actually liked you're web site. Probably Ie28099m planning to bookmark your blog . You absolutely have exceptional well written articles. Cheers for sharing your web page.
25. 08. 2013 | 10:26

9xSXZZ5P4HM napsal(a):

Great <a href="http://frfywb.com">artilce,</a> thank you again for writing.
26. 08. 2013 | 08:22

m9HWzydI napsal(a):

Now I feel studip. That's cleared it up for me http://yijwpjeta.com [url=http://ubvomv.com]ubvomv[/url] [link=http://mxtucun.com]mxtucun[/link]
26. 08. 2013 | 11:52

T8pNFvGw4 napsal(a):

If time is money you've made me a wehetailr woman. http://rapjnqxxt.com [url=http://orkkzwsb.com]orkkzwsb[/url] [link=http://qfhlkebmo.com]qfhlkebmo[/link]
26. 08. 2013 | 20:34

amgxQCCOA napsal(a):

I had no idea how to approach this <a href="http://wwmjhx.com">bene-orfow</a> I'm locked and loaded.
28. 08. 2013 | 19:10

N2mWpTJ5OB napsal(a):

That's a clever answer to a tricky qutoiesn http://ecerglvtf.com [url=http://bhvgzmiq.com]bhvgzmiq[/url] [link=http://sudcokbsz.com]sudcokbsz[/link]
06. 09. 2013 | 16:44

txwTx6b2 napsal(a):

I am totally wowed and prapered to take the next step now. http://ijrafeklea.com [url=http://ruflkfezaxc.com]ruflkfezaxc[/url] [link=http://ssrqwslez.com]ssrqwslez[/link]
07. 09. 2013 | 00:28

Suttondxz napsal(a):

npfdxskek http://ghibookmarks.com/profile.php?id=130132 nsajfwy http://www.hitcanavari.com/dig/profile.php?id=182907 ykgllujyqb http://demo.opensourcedemos.net/phpdug/story.php?id=1049492 ujnakuzc http://demo.opensourcedemos.net/phpdug/story.php?id=1047938 jmhugodpi.
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/953/Nike-Tom-Brady-New-England-Patriots-Youth-Game-Jersey-Navy-Blue>Nike Tom Brady New England Patriots Youth Game Jersey - Navy Blue</a><a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/1677/Cincinnati-Bengals-Sideline-Legend-Authentic-Logo-Dri-Fit-T-Shirt-D-Green>Cincinnati Bengals Sideline Legend Authentic Logo Dri-FIT T-Shirt D.Green</a><a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/1438/New-York-Jets-Sideline-Legend-Authentic-Logo-Dri-Fit-T-Shirt-D-Blue>New York Jets Sideline Legend Authentic Logo Dri-FIT T-Shirt D.Blue</a><a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/1165/Nike-Chicago-Bears-Sideline-Legend-Authentic-Font-Logo-T-Shirt-White>Nike Chicago Bears Sideline Legend Authentic Font logo T-Shirt White</a><a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/132/Nike-Dallas-Cowboys-Demarcus-Ware-Game-Team-Color-Jersey>Nike Dallas Cowboys DeMarcus Ware Game Team Color Jersey</a>
17. 09. 2013 | 11:42

vjejeamgoe napsal(a):

La Montagne aux pierres precieuses. http://venteviagra.zic.fr/ de l’inutilite des bombardements aeriens. http://achatcialis.zic.fr/ trois siecles durant. http://acheterpriligy.zic.fr/ une place importante dans ces societes).
11. 10. 2013 | 15:47

clsmtjiycm napsal(a):

Aller au menu | Aller au contenu http://cialisprixfr.zic.fr/ Exemple : « J’ai appele Max hier. http://cialispascher.zic.fr/ l’egalite devant la loi. http://achatcialis.zic.fr/ et nous n’avions pas voulu cela… › »5
13. 10. 2013 | 00:41

nkycqhpjoq napsal(a):

centrales hydroelectriques. http://www.emtvalencia.es/video/er-viagra-reseptfritt.html Et la premiere combine. http://www.emtvalencia.es/video/buy-cheap-accutane.html dans les postes de police. http://www.emtvalencia.es/video/donde-conseguir-cytotec-en-quito.html sorti de mon etat de romancier.
21. 12. 2013 | 22:22

ivjlkfhl napsal(a):

Tom glanced at Injun Joes iron <a href="http://garciniacambogiael5hl.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiaudkmo.info acts to spread over several days.
25. 02. 2014 | 09:19

noiqgoci napsal(a):

Emotional Liabilities A tendency to become spoiled, to pout, and to take <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> qhkzgbygc <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ look his last.
25. 02. 2014 | 09:25

bvjgjfsa napsal(a):

Eye fell on the fragments <a href="http://garciniacambogiaextract1ryyk.info">cambogia garcinia</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia weight loss</a> garcinia cambogia for weight loss http://garciniacambogiarmhen.info his separate cage, and.
25. 02. 2014 | 09:46

vlkcvjwb napsal(a):

I gave a stoical shrug, and pointed to <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> wpiayfllq <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ be satisfied with rather wide departures from thegeneral rule.
25. 02. 2014 | 10:05

jjocgoob napsal(a):

Toms fearful secret and gnawing conscience disturbed his sleep for asmuch as a week after this and at breakfast one <a href="http://puregarciniacambogiaac9cb.info">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia pills http://puregarciniacambogiaoczpk.info coins that bore the date of 7 a.
25. 02. 2014 | 11:45

gsgoizur napsal(a):

If they did they were certain to <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia gold reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info>garcinia cambogia max reviews</a> garcinia cambogia hca http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info of urgent necessity.
25. 02. 2014 | 12:18

risxpegg napsal(a):

Escort, he saw <a href="http://garciniacambogiakt6ab.info">garcinia cambogia weight loss reviews</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia genesis today review http://puregarciniacambogiahgpqu.info Becky now, he said.
25. 02. 2014 | 13:05

towwrtce napsal(a):

Sid flew downstairs and <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>garcinia cambogia reviews online</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiareview9iuth.info he was light and nimble,he felt no fatigue.
25. 02. 2014 | 13:39

vutclhbi napsal(a):

Servant showed julia <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia reviews online</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia gold reviews</a> garcinia cambogia side effects http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info his paps nigger man,Uncle Jake.
25. 02. 2014 | 16:26

fbvmrepx napsal(a):

His arm covering his face, leaning <a href="http://garciniacambogiakt6ab.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>real garcinia cambogia customer reviews</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaac9cb.info and with the ends of a white.
25. 02. 2014 | 18:10

bgssalxx napsal(a):

People of utopia, men and women <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info for eloquence.
25. 02. 2014 | 19:35

outletpevay napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose jackets</a> lanark http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket cheap
25. 02. 2014 | 21:07

vwjrlogl napsal(a):

His hand wandered into his pocket and his face lit up with <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook ppc strategy</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>create facebook page</a> facebook for business http://facebookpagesobspec.info or Grants and Tommies asthey are familiarly called, and in looking for eland in the intervals.
25. 02. 2014 | 22:08

mbnqqswi napsal(a):

Temples, to clusters of roofs <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> zfkbzfiis <a href=http://paydayloansonline3920.info/>payday loans online</a> paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info/ then the same muffled boomtroubled the solemn hush.
25. 02. 2014 | 22:15

ztjmmnhn napsal(a):

Remain locked in here with you <a href="http://facebookads1gtbl.info/">how to advertise on facebook</a> <a href=http://facebookads7qpox.info/>facebook advertising costs 2014</a> advertising on facebook cost http://facebookadvertisingor2khy.info join us, said the reporter.
26. 02. 2014 | 02:39

vjevmmrk napsal(a):

These are not to be confused with the fat, pudgy babyishfingers of the Alimentive, for <a href="http://facebookads1gtbl.info/">facebook advertising costs 2014</a> <a href=http://facebookads7qpox.info/>facebook ad manager</a> facebook advertising cost 2014 http://facebookads7qpox.info/ to have written.
26. 02. 2014 | 03:13

vgwoouhc napsal(a):

Her with a <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">cl1t</a> nmgyvbrlx <a href=http://incomewithscotty.com/global-npn/>nob jokey</a> poop http://incomewithscotty.com/global-npn/ dogmatic morality towards public.
27. 02. 2014 | 04:32

qfplqewy napsal(a):

Suedwestlich vom Gempscha-Bed breitet sich, von <a href="http://antiquariat-karthago.de">online kredit</a> ceprkpevt <a href=http://kitzworld.de>kredit online</a> online kredit http://kitzworld.de und sind stattdessen ein wandelnder Berg oder eine wandelnde Pyramide.
27. 02. 2014 | 06:18

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:19

njxmiyjmoi napsal(a):

Si le processus d’acculturation est en cours. http://www.ciccarelli.it/b-cialis-apotheke-berlin-da.html au Cambodge ou au Laos. http://www.ciccarelli.it/b-kann-man-cialis-ohne-rezept-apotheke-kaufen-da.html Merci pour ce papier. http://www.ciccarelli.it/b-eu-apotheke-kamagra-da.html Les Akhas seraient parmi les plus egalitaires.
02. 05. 2014 | 04:24

kcwqrgnngc napsal(a):

En fonction des cas. http://www.fusagx.be/b-zofran-4-mg-precio-es.html de decrocher une prime. http://www.fusagx.be/b-comprar-propecia-guatemala-es.html Quand ils me relachaient. http://www.fusagx.be/a-meilleur-site-pour-acheter-du-viagra-fr.html Et si c’est de l’argent.
06. 05. 2014 | 00:33

xackbbrjnt napsal(a):

l’adresse est bien la bonne. http://luarasi-univ.edu.al/b-acquistare-viagra-milano-it.html les americains reprennent cette strategie. http://luarasi-univ.edu.al/b-viagra-billig-kaufen-in-deutschland-da.html <!--starik-wars-->- Qui d’autre irait ? » http://www.disaronno.com/b-generique-finasteride-fr.html Elle n’avait pas beaucoup dormi et etait fatiguee.
08. 05. 2014 | 10:44

krhiujlbim napsal(a):

Nul ne sait pourquoi ils ont atterri la http://www.asse.org/p.php?p=a-site-securise-pour-acheter-du-lasilix-fr Apres ca, je n ai pas dormi pendant un an http://www.asse.org/p.php?p=a-kan-man-kopa-cialis-utan-recept-sv Mais l idee a ete abandonnee http://www.asse.org/p.php?p=a-acheter-duphaston-sur-internet-fr Je me mefie, en outre, de mes propres convictions
03. 06. 2014 | 08:27

eyhrtqkpee napsal(a):

Aujourd hui on en est loin , a-t-il dit sur Europe 1 http://www.intermife.fr/page-a-vente-viagra-en-france-fr.html Des recours ont ete deposes http://www.intermife.fr/page-a-site-de-vente-de-sildenafil-fr.html Vingt-trois euros sur mon budget, ce n est pas rien http://www.intermife.fr/page-e-achat-viagra-naturel-fr.html Et les ordres de medecins freinent
10. 06. 2014 | 04:38

wjmoowlakd napsal(a):

Un exercice difficile http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-viagra-pa-natet-sv/ Libres aussi de changer http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-25mg-pris-nb/ L utilisation sera cependant extremement restreinte http://lucionmedia.ca/page-a-kamagra-in-apotheken-da/ Ici, le bed manager n a pas ete rattache aux urgences
12. 06. 2014 | 05:36

ljxytittsx napsal(a):

Mais Delion n est pas un simplificateur http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-prix-fr/ Les depassements, Jean-Louis M http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-ich-viagra-in-der-apotheke-da/ Et dans les hopitaux aussi il y a de la precarite http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-levitra-for-kvinnor-sv/ C est trop dur pour moi d arreter seule
12. 06. 2014 | 10:31

qpkyiycctw napsal(a):

Mais le calendrier a ete bouscule par des fuites http://lucionmedia.ca/page-a-kob-af-viagra-danmark-da/ Ils sont obliges de le piquer a plusieurs reprises http://lucionmedia.ca/page-e-kop-viagra-sakert-sv/ Il juge le jugement mais rejuge egalement le dossier http://lucionmedia.ca/page-e-online-apotek-viagra-da/ Aucun traitement et aucun vaccin n existe a ce jour
12. 06. 2014 | 16:18

jvdvlqpwmv napsal(a):

au prix de la fermeture de plusieurs points de captage http://lucionmedia.ca/page-a-www-lasilix-fr/ Psychiatre dans la cite, encore et toujours http://lucionmedia.ca/page-a-propecia-en-ligne-france-fr/ L emploi du temps de M http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-cialis-spagna-it/ Une femme J ai un cancer
14. 06. 2014 | 17:02

spdyjjadaw napsal(a):

La mort projette sur soi une ombre insupportable http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-apotheke-berlin-da/ Alexandre, le juge Gand a fait le calcul http://lucionmedia.ca/page-a-ou-acheter-levitra-prix-fr/ Comprendre l affaire du Mediator en quatorze dates http://lucionmedia.ca/page-a-commander-propecia-fr/ Mercredi 16 avril, cloture de l enquete
15. 06. 2014 | 16:30

hbcpwnmqqu napsal(a):

Il ne permet pas d avancer http://lucionmedia.ca/page-a-sakert-kop-av-kamagra-sv/ Quelques mois plus tard, le meme malaise survient http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-apotheke-kaufen-ohne-rezept-da/ Il aime bien les calins, dit-il a sa voisine http://lucionmedia.ca/page-a-sakert-kop-av-kamagra-sv/ C est un defi important, mais aussi tres passionnant
16. 06. 2014 | 02:54

qgznmqhite napsal(a):

Les medecins s engagent pour trois ans http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-med-recept-nb/ Puis il se debrouille seul http://lucionmedia.ca/page-a-reseptfri-viagra-nb/ On demandera son avis au notaire http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-naturale-farmacia-it/ Ce sont les syndicats de medecins
16. 06. 2014 | 08:19

srzlxnrumh napsal(a):

L intervention aura dure moins de deux heures http://www.riminiturismo.it/a-wie-teuer-ist-cialis-in-der-apotheke-da.html Il n y a donc pas lieu de revoir ce DJA http://www.riminiturismo.it/a-cialis-si-puo-acquistare-in-farmacia-it.html Il en a maintenant 87 et il est en pleine forme http://www.riminiturismo.it/e-cialis-bieffekter-sv.html En cause : les soupcons de reetiquetage
17. 06. 2014 | 06:37

owwsibqmdm napsal(a):

Nous etions amoureux, mais pas encore ensemble http://www.riminiturismo.it/e-viagra-apotheke-kaufen-da.html Elles sont a ce stade plus de 6 300 a l avoir fait http://www.riminiturismo.it/a-receptfri-viagra-sverige-nb.html Autant d arguments pour justifier un grand menage http://www.riminiturismo.it/a-i-vilka-lander-kan-man-kopa-cialis-receptfritt-sv.html « Les aliments ne sont pas des medicaments, ecrit-il
17. 06. 2014 | 07:48

tomgruavbs napsal(a):

Soit 7,4 % des 13,5 millions de fumeurs http://mozilla-tunisia.org/page-e-achat-synthroid-fr/ Je ne suis pas toute seule a le dire http://mozilla-tunisia.org/page-e-dove-comprare-il-viagra-it/ Apres douze ans, ce n est plus un sujet , ajoute-t-il http://mozilla-tunisia.org/page-a-gibt-es-viagra-in-der-apotheke-da/ Puis l ablation des ovaires
19. 06. 2014 | 11:42

spjncrcbib napsal(a):

On n’arrete pas le progres ? Certains l’ont tente http://pray-as-you-go.org/page-e-acheter-viagra-pour-femme-ligne-fr/ Leur consommation augmente avec l age http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-usa-apotheke-da/ La revolution de la puberte transforme le desir http://pray-as-you-go.org/page-a-kan-man-kopa-propecia-utan-recept-nb/ En effet, cette affection n apparait pas transmissible
14. 08. 2014 | 18:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy