Dvě Češky jsou teď hvězdami brazilské reality show

07. 04. 2011 | 09:04
Přečteno 34365 krát
Výraz "tcheca" (= Češka) v Brazílii znamená zároveň vagína, ale hovorově, až vulgárně: se dá přeložit jako "kundička". Proč? Nikdo neví. Nicméně, v neděli byl odvysílán první díl nové reality show "As Tchecas do Brasil" ("Brazilské Češky", i když v tomto kontextu se to přeloží jako "Češky v Brazílii"), kde se dvě Češky vypadající jako go-go tanečnice nebo modelky, Michaela a Dominika, na základě jejich videoblogu dostaly pozvání do Brazílie a poznávají tamější kulturu a zvyky. Tato reality show byla vytvořena jenom proto, aby se dal použít dvojsmysl v televizi a mohlo se tak ošálit brazilskou obdobu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Celou dobu totiž člověk nezjistí, který smysl výrazu "tchecas" mají aktéři zrovna na mysli. Sledovanost dosáhla 13 milionů diváků.

Vysvětujicí článek o mínění Brazilců o Češkách jako příslušnicích nejstaršího řemesla a i o české hygieně a jak Cigáni unašejí děti najdete ZDE http://denikreferendum.cz/clanek/9927-ceska-hygiena-a-jak-cigani-unaseji-deti
>


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mastodont napsal(a):

Kruci, proč mám v adresním řádku "aktualne.centrum.cz", když čtu něco z Blesku nebo jiných podobných s***k?
07. 04. 2011 | 09:24

kolemjdoucí napsal(a):

Mastodont:

Asi's překliknul, aktualne.centrum.cz smaž a vrať se zpátky k blesku.
07. 04. 2011 | 09:33

Skogen napsal(a):

:)) No to mě pobavilo, to jsme zkrátka celí my...
07. 04. 2011 | 09:34

redjay napsal(a):

Ne, blujayi, Golgo v anglictine znamena "Brazilian who fucks Czechs" neboli "Czech-fucker". My Cesi, nejvetsi hvezdy gay porno na svete, radi se nechame omr**t.
07. 04. 2011 | 09:50

blue jay napsal(a):

Lol Stejskale,

Tak rychlou reakci jsem necekal. Zda se ze se Vase anglictina zlepsuje :-).
07. 04. 2011 | 09:53

jozka napsal(a):

Skogen:

Proc my, snad Brazilci, ne? Ostatne uz v jedne cestopisne knizce, tak pred petadvaceti lety jsem cetl, ze portugalstina pouzivana v Brazilii se lisi od te puvodni. A uvadel priklad, ze vyraz "Polka" neznamena Polku, nybrz prislusnici nejstarsiho povolani. Chapu, Brazilci jsou zbozny narod, zadna Brazilka by to nedelala, musi se dovazet z Evropy :-)
07. 04. 2011 | 09:55

redjay napsal(a):

Blujayi: "Pronést homofobní narážku před zasvěcenými může být značně kontraproduktivní. Podle amerických psychologů totiž tito muži jen upozorní na své skryté homosexuální choutky. Sexuologická měření z posledních let totiž prokázala, že homofobní muži jsou velmi často přitahování homosexuální erotikou a že je vzrušují obrázky dvou milujících se mužů."

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/137764-homofobni-muzi-maji-casto-skryte-homosexualni-choutky.html
07. 04. 2011 | 10:12

modrý edvard napsal(a):

No, kromě toho všeho ještě žereme chrousty. Ale aspoň teď Brazilci vědí, kde je Republice Cecha a s kým sousedí.
07. 04. 2011 | 10:25

Gustáv Kočí napsal(a):

Teda pane Golgo, vy ale máte blok! Víte že mi trošku připomínáte předsedu Paroubka? Čím to je?
07. 04. 2011 | 10:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dalších několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 04. 2011 | 10:38

neo napsal(a):

Violo,

ve spisovné portugalštině možná, v hantýrce to ale opravdu znamená to co říká golgo.
07. 04. 2011 | 10:51

Viola napsal(a):

Hantýrka je hantýrka, v hantýrce je možné úplně všechno, takže to nelze nějak zobecňovat. My si také z Golga uděláme kokota a budeme říkat, že všichni brazilci jsou kokoti.
07. 04. 2011 | 10:53

Viola napsal(a):

redjay,

naštěstí je Google slušný a překládá slušně a ne hantýrku, nevím, kde jste na to své přišel, nikde tam nic takového není.
07. 04. 2011 | 11:10

stejskal napsal(a):

Smazal jsem dalších několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 04. 2011 | 11:22

redjay napsal(a):

Violo: http://en.wikipedia.org/wiki/Portuguese_profanity
07. 04. 2011 | 11:25

Skogen napsal(a):

jozka, ve světle vývoje tuzemských záležitostí musím konstatovat, že Brazilci asi nevolili žargon náhodně ;) Jen si vezměte, kdo všechno s vámi....
07. 04. 2011 | 11:25

wikijay napsal(a):

Vagina: Other terms for vagina can be less offensive: xana, xoxota, xota, buça, papuda, talho, xandanga, racho, laurinha, xereca, tcheca, xeca, cobiçada, perseguida, passarinha, pombinha, pencha, paranho, papuda, xirana, xirinha, paxuxa, caixinha, piriquita, bacurinha, perereca, or conversely, more aggressive: xavasca, racha, fenda (literally "slit"). Slav names and Slav toponymies can be associated with the vagina due to their sounding, like the case of checa, tcheca and chechênia, xexênia.
07. 04. 2011 | 11:26

Stan napsal(a):

Pane kolego cenzore, tady by Vám možná ušetřilo spoustu práce, kdybyste smazal článek (a pak vyhodil autora z Aktuálně). Čím to, že při čtení posledních výplodů tohohle zcela jistě čistotného a sympatického Brazilce mě (a asi nejen mě) napadají jenom samé vulgarity?
07. 04. 2011 | 11:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Stane,

v současné době nevidím jediný důvod, proč bych to dělal. Pokud Vás texty pana Golga provokují (a ony jsou jako provokace dle mého míněny, ostatně jako všechny blogy zde, provokují k přemýšlení), tak je nečtěte.

To, že Vás napadají vulgarismy, nemusí být nutně vinou těch druhých :-)

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 11:39

Hugo napsal(a):

Nejsprostší bylo střihnout tam Gejzu Grendáše. Škoda, že jako Slováci nemáme zákon o dehonestování republiky před cizinou, hned bych mu poslal předvolání.
Jinak Brazilcům nelze než závidět kolik výrazů mají pro tak pěknou věc. Moc jsem se nasmál u chechenia.
07. 04. 2011 | 11:49

Tunel napsal(a):

Vážený pane Fabiano Golgo
Proč mám čím dále větší pocit, že jste hulvát a Češi vás odpuzují?
Na vašem blogu bagatelizujete reakce na článek „Češi smrdí" tím, že název je v uvozovkách. Pokud si ovšem přečtu váš článek "Tělesný pach: Říct či neříct?" citace:
"Zápach potu je i tolik let po revoluci všudypřítomný. Na výdobytky moderní civilizace si Češí zvykli rychle, ale především někteří muži si asi nevšimli, že deodoranty se už dávno nemusí vozit ze "západu" (no, i když asi pořád jsou z Německá, USA atd...) Ale zejména, že i chlap by měl si osprchovat každý den." tak je jasné, že jste to myslel vážně a máte s tím dost velký problém. Navštivte psychologa, nejste v pořádku a pokud to nepomůže, tak opusťte ČR, když vám tolik vadíme!!!!!
07. 04. 2011 | 11:50

Hugo napsal(a):

Omluva: Gerendáše.. na tom pitomém MacBooku prostě musíte klávesy promačkávat...
07. 04. 2011 | 11:53

Viola napsal(a):

Portugalská rouhání je sortiment slov, která se považuje za vulgární, rouhačský, zánětlivé nebo urážlivé v portugalském jazyce .

Nejběžnější z nich-ty všeobecně používaných v různých dialektech a varianty Portugalsky - pochází z latiny radikály, jakož i z jiných Indo-evropské zdroje a jsou obvykle příbuzný s poloostrově španělské rouhání .

Tam jsou také portugalský prokletí slova, která pochází z Jižní Ameriky indiánské nebo západní a střední Afriky jazyky, ty se nacházejí v jiných portugalsky mluvící země , než Portugalska , jako je Brazílie , Kapverdy , Guinea-Bissau , Svatý Tomáš a Princův ostrov , Angola či Mozambik , i když některé z těchto non-Indo-evropský původ těch dělal to vstoupit do poloostrovní portugalské .

V případě Brazílie, několik neologycal nadávkám [ který? ] byly vypůjčené nejen z Ameridian nebo africké jazyky, ale také z italské , německé nebo francouzské , vzhledem k italské a střední-evropská imigrace do Brazílie v pozdní 19. století, a paradoxně, vzhledem k tomu, francouzské býval lingua franca pro intelektuální Brazilci a brazilský mezinárodní diplomacii v minulosti.

Portugalská vulgární výrazy, stejně jako v jakékoliv jiné západní jazyk, je hodně poznamenáno jeho sexistický charakter. Slova, která odkazují na mužské homosexualitě a ženské sexualitě obecně-a dokonce i ty, jen ženské genitálie-jsou ty většinou přijat jako pobuřující slova, zatímco ty, které odkazují na heterosexuální mužské sexuality jsou používány jako pozitivní adjectivations. Koprologické (vylučování-příbuzný) termíny se užívají buď s negativní a pozitivní význam, tento rozdíl závisí pouze na kontextu, ve kterém jsou použity.

Rouhavostma v portugalštině jsou označovány jako profanidades, chulice, termos chulos, Baixo calão, termos de Baixo calão, Đą de Baixo calão, obscenidades, vulgaridades. Palavrão je hrubé slovo, a dizer / falar palavrões je použití obscénní jazyk. Xingar / Praguejar je přísahat, proklínat. Insulto / Xingamento / Impropério hrubé nebo urážlivé slovo.
07. 04. 2011 | 12:00

Viola napsal(a):

Ať má pan Golgo radost

Zde je seznam nejčastějších slov vulgárních výrazů portugalštině:
[ editovat ] Exkrementy

Amarelar, arregar: od barvy žluté, spojené s střevní potíže. Zobrazit zbabělost, nedostatek bojového ducha, s kouřením přestat.
Cagada: minulé participium "cagar" (do prdele). Z latiny cacare, což znamená akt evakuovat výkaly, nebo výkaly sám docela poté, co byl evakuován.

Jako sprosté slovo, to může mít zcela jiný význam v závislosti na kontextu je používán. Cagada může znamenat buď velmi odporně odvedené práce ("Vaše kresby je cagada"), nebo velká stávka štěstí ("Muž, čtyři esa, co cagada!"), Nebo i odpovídající výsledek měření prováděné hádat nebo pouhým okem ("On nedělal statického výpočtu pro tento sloupec, on dělal to v cagada").

"Embostelhada" je méně urážející termín pro označení něčeho, co se stalo [ pochvalná zmínka potřebovala ].

Cagar (také dar um cagão, soltar um Barro / barrão / Barroso, descarregar carga {fakt} = Chcete-li pořídit výpis;. Fazer Coco / caca = hovno, doo doo méně útoku, i dětinské calças. Borrar-se / borrar jako / Cagar nas calças = Chcete-li neposerete, je strach.
Merda: Doslova hovno, vulgární slovo pro výkaly. Mizernou práci nebo obrobku, nepříjemné situace, zmatenost, fiasko, hloupý nebo nekompetentní osobu.
Titica = ptačí výkaly, použitý jak v ter titica n. cabeça být blbec.
Merdinbuca: (arcaic) kontrakce výrazu "em Boca merda" (sračky na ústa), se používá v průběhu středověku, za jeden z nejagresivnějších rouhavostma v Portugalsku.
Mijada: příčestí minulé z Mijar, na piss. Vulgární výrazy pro močení a moč. Těžká domluva.
Mijão: vulgárně průšvih. Řekl zbabělců. Také použít k volání někoho štěstí.
Chcete-li Peidar prd. Od latiny pedere, rozbít vítr. Peido / Pum, prd. BÜFA, slabý prd. Ostatní slovesa jsou soltar pum, punzar, bufar, soltar BÜFA, dar um plyn, soltar um gasinho. Peidorreiro, Flatulento, Gasoso, Gaseiro, Gasoduto, Peidador debaixo da colcha, Peidão noturno, farter, půlnoční farter.
07. 04. 2011 | 12:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Violo,

ne, není, v češtině Vámi naznačená sémantická rovina neexistuje, jde jen a pouze o nadávku. V brazilské portugalštině zjevně ano (viz příspěvek wikijay). Váš příspěvek jsem smazal.

Libor Stejskal

P.S. Mimochodem jsem Čech, velmi mi to vyhovuje a text pana Golga mne neuráží. To, že se Vy a další cítíte dotčeni opět nutně nemusí být nutně vinou autora.
07. 04. 2011 | 12:10

Divobyj napsal(a):

Asi nikoho nepřekvapím,když napíšu,že ten Golgo by udělal nejlépe,kdyby se vrátil do díry,z které vylezl.Dotaz na aktuálně.cz.-my,čtenáři Vašeho serveru jsme pro Vás,(nemýlím-li se)jakýmisi zákazníky.Prosím,mohli byste občas také respektovat naši vůli?
07. 04. 2011 | 12:17

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Divobyji,

už jen proto, že Vy ani nikdo jiný nejste "my čtenáři Aktuálně.cz", ale jste pan Divobyj, paní Viola, pan Stan a další.

Ale i kdyby byl uspořádán plebiscit, ani tak bychom vůli většiny při nejlepší vůli nemohli respektovat. Za prvé nejsme politická strana, abychom se řídili vůlí většiny. Ale především necítíme žádný puvoir k tomu, abych pana Golga kamkoliv posílali.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 12:23

buldatra napsal(a):

Hezké téma.
A konečně něco výživného a politikůprostého.
Rozhodně přeji brazilcům pohled na hezké české holky, které jejich mlsné oko vyladí rozhodně lépe, než kdyby se museli dívat na naši oficiální státní delegaci.
Což by je mohlo rozesmutnit.
07. 04. 2011 | 12:24

gaia napsal(a):

ano české holky mají pověst nehezčích na světě, vidíme po roce 89 co se jich uplatnilo jako modelky a spřízněné profese, byla po nich velká poptávka.

Ale jinak štětky se najdou rovnoměrně národy a národnostmi a lidé co jsou za peníze schopni čehokoli jsou též rovnoměrně rozptýleni mezi všechny rasy národy národnosti politické i náboženské vyznání
07. 04. 2011 | 12:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane buldatro.

Mluvíte za sebe, či za všechny čtenáře Aktuálně.cz (viz výše)? ;-)

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 12:28

Jirka II. napsal(a):

Panu Golgovi musíme být jako národ hodně odporní. Nevím, proč se tu vůbec ještě zdržuje. Mě sice je určitá část našeho národa také odporná. Jsou to naši politici. Jenže jemu je odporný celý národ. Co s tím?
07. 04. 2011 | 12:29

neo napsal(a):

No co, tak jsme národ otroků a ku*ev :)
07. 04. 2011 | 12:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat....
http://www.bugaga.ru/uploads/posts/2010-09/1285665174_funpics-3.jpg
Veselé krizování bude líp....
07. 04. 2011 | 12:37

prirodovedec napsal(a):

editor: To je hezka fraze: "To, že se Vy a další cítíte dotčeni opět nutně nemusí být nutně vinou autora."

Skoda, ze se ji dusledne neridite vzdy sam :) a byvate u nekterych temat tak dotcen a u jinych prekvapen dotcenosti jinych :). Parafrazujme:

"To, že se Vy a další cítíte dotčeni (viz Vase temer zaverecne vstupy kdyz se diskutovalo o Interpelacich u vlka, viz nase diskuse o zumpalistech temer kdykoliv) opět nutně nemusí být nutně vinou autora." diskusniho vstupu :)

Cili poucte se sam u sebe a budte vice nad veci (napr. bluejay a viola to jiste tak nemysli, ale vy je zde dotcene mazete ... :).

Zvazte, zda by tento bloger nemohl byt z kodexu vynat, byl by to zde takovy mistni verejny zachodek, kde se lide setkavaji, vesele na sebe pomrkavaji a konaji mnohe zapovezene, a to by mohlo byt autorovi a nekterym blizke :) ).

Hezky napsane i bez portugalskych ci anglickych slov, vidte? A je to prece i podle kodexu ... psat ke gologovi golgovsky a dokonce se i zamyslet temer vazne nad jim psanym je opravdu snadne a ne gogolovske ... :)

Vidim tam jiny drobny problem. Prelozil jsem kousek minulych golgu neobratne kolegovi, ktery z Brazilie pochazi a reakce mi prisla od neho ponekud ceska :) a asi by jeho anglicka slova zde byla vymazana. To slusnejsi bylo neco o zestarle zlate mladezi ze zbohatlickych vrstev, kteri jeho zemi jen skodi.

Trochu problem vidim v tom, ze podle kolegy autorovo vystupovani v zemi, kde je hostem, u jednodussich jedincu asi zjednodusi jejich vnimani jeho rodne zeme na zemi maloprocentnich napomadovanych k hostitelum neuctivych floutku riznutou zkusenosti, ze Vas okradou i u Copacabany. Potesil jsem ho pred chvili slovy, ze v Brazilii asi uz zapomenou toho Masopusta, co si nekopal do Peleho, kdyz mohl (on na to vzpominal opakovane), ale stejskalovsko golgovsky korektne budeme vnimany pres ty prsatky "tchecy".

Zvazte tedy ten verejny zachodek aktualne (ja vim, on je spise na Vasich hlavnich strankach ...).
07. 04. 2011 | 12:38

buldatra napsal(a):

Pane Stejskale,

Mluvím za sebe a to tak, že v čísle jednotném.
Navíc, nedovedu si představit, jak to dělá například takový mluvčí někoho nebo něčeho, když někdy mluví za sebe, někdy za někoho a někdy za něco.
Není to něco jako nadschizofrenie?

No nic, jdu si zabrnkat na ukulele.
07. 04. 2011 | 12:46

redjay napsal(a):

Pan Goldo není u nás "host"... Narodil se v Brazílii, ale má české občanství.
07. 04. 2011 | 12:47

prirodovedec napsal(a):

editor: Nejste dotcen, vidte? A nebudeme zkouset, kdy budete, jako nekteri diskutujici podle Vas? :)
07. 04. 2011 | 12:50

Viola napsal(a):

Pane Stejskale
P.S. Mimochodem jsem Čech, velmi mi to vyhovuje a text pana Golga mne neuráží. To, že se Vy a další cítíte dotčeni opět nutně nemusí být nutně vinou autora. P.S. Mimochodem jsem Čech, velmi mi to vyhovuje a text pana Golga mne neuráží. To, že se Vy a další cítíte dotčeni opět nutně nemusí být nutně vinou autora.

Je to vinou autora a také považte, že jsem žena a vy jste muž o kterém pan Golgo nediskutuje, i když to slovo tcheca znamená hanlivě i ptáka. Tak jste pták, nebo ne?
07. 04. 2011 | 12:50

Viola napsal(a):

A ještě musím připomenout, že jste mě pane Stejskale smazal poprvé a právě na Golgovi, jistě za to prémie nemáte, jak jsme o tom vedli veselou diskuzi kdysi, takže je to pro vás zátěž jak fyziská, tak duševní, tak o tom popřemýšlejte, jestli vám to stojí za to zde nechávat rozeštvávače Golga.

S úctou Viola
07. 04. 2011 | 12:54

prirodovedec napsal(a):

Viola: Je to jednoduche, musite heterosexualnimu muzi (stejskalovi) nebo homosexualnimu muzi (autorovi) zprostredkovat proziti Vasich pocitu. Navod je jednoduchy. Najdete neco, na cem jim zalezi (u editora je to snadne, u autora zdroje jeho tzv. hrdosti snadno dohledate i zde v diskusich - pouze odhadnete, kde byste uz byla pres caru, i takova temata jsou u obou znama). Vlidnou a zcela v souladu s kodexem laskavou zenskou korektnosti jim vhodnym textem sve pocity zprostredkujete (vypady zbytecne, autora potesi, editor ukaze jak je nad veci a jakou ma maznicku :) ). A v pripade, kdy uz tu muzsky neusupi :} a daji najevo, ze trosicku uletli, tak jim vlidne zopakujete editorovu promluvu o korektnosti. Pak uz ani hykat nemusi ... :)
07. 04. 2011 | 12:56

Martin napsal(a):

Violo, tcheca NEznamena ptaka v portugalstine... Mylite se, jak obvykle.
07. 04. 2011 | 12:57

Divobyj napsal(a):

Díky,p.Stejskale,jsem potěšen,že vám konečně stojím za reakci.1.Nepřál jsem si,abyste posílali Golga kamkoliv.To,aby zalezl zpátky do díry,odkud vylezl bylo adresováno přímo jemu.2.Obávám se,že brzy dojde k situaci,že lidé budou autorům blogů,nad kterými držíte ochrannou ruku(Golgo) nepokrytě nadávat a Vy budete nuceni diskuse pod jejich blogy zrušit,stejně jako to děláte ve zprávách pod choulostivými tématy?3.Jste vůbec schopen rozlišit úroveň diskuse pod blogy p.D.R.Horvátha a Holomka?Víte,jaký je mezi nimi rozdíl?4.Uvědomujete si,že zde,na blozích dáváte prostor zločincům?(Dolejš,Kalousek,Paroubek,Sobotka,atd?)
07. 04. 2011 | 13:15

Viola napsal(a):

děkuji pane přírodovědče,

nechala jsem se dnes vyprovokovat, já když toho Golga vidím, už citím něco nedobrého a nedá mi to abych si to ověřila. Už jsem se také kdysi zařekla, že ho číst nebudu, ale občas trošinku málo překvapil, jenže nejen já, ale i ostatní měli dojem, že to, co vybočovalo z jeho obvyklých témat, nebylo napsáno jím, ale někým jiným.

Ale s panem Stejskalem se zbytečně nebudu vybavovat, má spoustu jiné práce a je užitečný. No a protože pan Golgo tu nediskutuje, nezbývá mi, než trénovat pevnou vůli a opravdu blogy Golga nečíst.
07. 04. 2011 | 13:19

Viola napsal(a):

Martine, já mám vždycky pravdu :-)

je to antonymum, pták versus to, o čem Golgo píše
07. 04. 2011 | 13:24

voroshilov napsal(a):

Viola:
Co furt lezete na blogy uzasneho cloveka Fabiano Golgo?
Jste homofobni rasistka,nemate rada prinos multi-kulti,nedej boze antisemitka?
Tohle tady pan Stejskal tolerovat nebude!!!
07. 04. 2011 | 13:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče,

nejsem. Zvážím.

Jsem pták, paní Violo.

Ani s tím nemám problém (ostatně jsem zde na svojí adresu zaznamenal i horší výrazy, tento je docela milý a výstižný).

Pane Divobyji,

2) Možná (zatím to už čtyři roky funguje docela slušně).

3) Možná (ale je to vždy dost subjektivní, asi to vidíte jinak).

4) Ne.

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 13:29

voroshilov napsal(a):

Vtlucte to do hlavy:
1)Golgo ma vzdy pravdu
2)Kdyz Golgo nema pravdu divame se prvni odstavec.
3)Cech a Portugalec jedno jsou.
Opakovat kazdy den pred spanim 10x.
07. 04. 2011 | 13:35

Pereira napsal(a):

Violo u Stejskala doporučuji se zaměřit na jeho
neschopnost
- editovat blogy
- vybírat blogery
- porozumět internetovému mediu
- rozlišit co je vhodné pro seriozní deník a co pro bulvár
strach aby si toho majitelé nevšimli a on mohl přečkat do důchodu
Připomenout Stejskalovi jeho akce
- debata o školství - skončila debaklem
- besídka v Národním - skončila debaklem
- nový facelit blogů - naprostý debakl
A určitě přestat věřit tomu. že je užitečný.
U Golda nevím, jediné co mne zajímá je jeho angažmá v CIA, takže bych se ho zeptal
- na nějakou pikatní historku když byl naverbován
- na jeho úkoly v ČR
- a kdy konečně odjede
07. 04. 2011 | 13:40

voroshilov napsal(a):

Pokracovani:
Na Fabiana nikdo nesmi nadavat,protoze je to urazka vsech homosexualu a afroamericanu na svete,coz neni jenom proti kodexu diskuteru ale primo paragraf za hanobeni rasy a naroda,doufam ze existuje i paragraf za urazku gayu!
07. 04. 2011 | 13:43

slovinec napsal(a):

panove, kdyz vidim, ze clanky pana Golga ctou tisice lidi, ale jenom ti sami deset/dvanact pisou urazky pod jeho blogy, to jen svedci o to, ze vetsina ctenaru nema s nim problem. Tak spis jen potvrzujete vsecho, co rika o vas, protoze pisete jako homofobni-xenofobni burani. Ale asi to vi, protoze nejen na vas nereaguje, ale pravdepodobne ani necte. Pokud ano, tak musi se zasmat, ze navzdoru veskerym vsem vasim protestum, je porad v CR, ma porad velky prostor v mediich, porad se pohybuje v prostredi vasi smetanky... A na to dava svuj ksicht a cely jmeno, na rozdyl od vas... Neboji se kontroverze, neboji se vasich politiku ani podnikatelu. Riskuje vlastni zivot a vy se smejete.
07. 04. 2011 | 14:07

Divobyj napsal(a):

Slovinče,jsi k smíchu.Kdepak máš ty tisíce lidí?Proč jej tu nechválí? Těch pár lidí,kteří tu jsou a žili v bláhové naději,že se ten chudák alespoň někdy polepší,je opět zhnuseno a někteří z nich to tu dávají i najevo.O co se tu pokoušíš?
07. 04. 2011 | 14:34

Pereira napsal(a):

Pro Slovince:
Těmhle vtípkům se zase smějí Chorvati:
http://www.youtube.com/watch?v=MA5YO3TdJSM
Pobav se Slovinče mořský vlku.
07. 04. 2011 | 14:35

Divobyj napsal(a):

p.Stejskal-díky,nijak jste mne nepřekvapil.
07. 04. 2011 | 14:38

Jirka II. napsal(a):

Pane Slovinec.
Kdybych byl kdekoli na světě a jako Čech se takto vyjadřoval o národě kde jsem hostem /i když mám třeba jeho občanství/ tak se nebudu divit, když mě někde zmlátí, nebo ukamenují. Kdybych byl žena, cítil bych se velmi uražený/á a ponížený/á. I když jsem muž, cítím se tím uražený i já. V Itálii by si to pan Golgo nedovolil. Tam už by koukal na kytičky zespoda.Žijeme snad v civilizované společnosti a pokud v nás zbyla špetka vlastenectví, tak bychom si to neměli nechat líbit. A nejsem anonym. Jmenuji se Jiří Dytrych a jsem z Chebu. Stačí?
07. 04. 2011 | 14:47

Viola napsal(a):

Pane Pereira

to je zajímavá informace, že Golgo je agentem CIA, o to větší důvod tu nečíst a nediskutovat, také děkuji za názor.
07. 04. 2011 | 15:18

Čochtan napsal(a):

Ale no tak pane Stejskale, odkdy 3,14čoviny provokují k přemýšlení ?
07. 04. 2011 | 15:47

santawizard napsal(a):

ahojky kluci a holky.Zase fofr jako show bussiness nebo bulvár?Portugalsky neumím,ale znáte Dolly Buster českou pornoherečku,která se dere do politiky či parlamentu jako evropská senátorka Bobošíková?Nic jiného mne nenapadlo.Všechno se dá poopravit k lepšímu nebo k horšímu.Proto bychom se měli pojistit proti zlému a otevřít se k dobrému,to je jasné.Přeji hezký den.
07. 04. 2011 | 16:53

otta napsal(a):

Nechápu lidi, kteří chodí číst články pana Golga, jen aby mohli nadávat v diskuzi. Když je to takové hovado, tak ho nečtěte. Je to jednoduché.
07. 04. 2011 | 17:26

Jirka II. napsal(a):

Otta
Jenže když se panu Golgovi nenaznačí meze, což zřejmě nemá v úmyslu ani pan Stejskal, tak to tomu pánovi nebude stačit, a kdoví co se od něj dovíme za měsíc.Myslím, že nechat tohle bez reakce nejde.
07. 04. 2011 | 17:37

Jirka II. napsal(a):

Tak taky něco o Brazilii:
Mladík rozpoutal masakr v brazilské škole, zastřelil až 20 žáků
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/230116-mladik-rozpoutal-masakr-v-brazilske-skole-zastrelil-az-20-zaku.html?ref=ostatni-clanky
Pane Golgo. Co kdyby jste nám napsal něco o Brazilcích - místo plivání na Čechy.
07. 04. 2011 | 17:49

jihočech napsal(a):

Pane Golgo
to jste si to schytal a ještě schytáte. Ale opravdu zaslouženě.

Ve společnosti neni rozumné a ani slušné mluvit o čemkoliv, byť by to mělo mít i racionální jádro, pokud by to nebylo nezbytně nutné. Jinak takové "moudré poučení" vyprovokuje nepřiměřenou reakci (a je to logické, až správné, hádejte proč ?). Určitě víte, že takových slov, jak je zde uvádíte jsou na tisíce v každém jazyce a obvykle urážejí jiné rasy a národy.

Většině z nás to asi nevadí, co zde píšete. Mně osobně je ale stydno za Vás. Váš článek nepatří na tyto stránky. Proč popuzujete proti sobě lidi, kteří vám možná i fandí? Pište do Blesku.
Promiňte, že vás poučuji.
Ostatně
07. 04. 2011 | 18:24

jihočech napsal(a):

Mr Golgo,
nevertheless, that part of body of a pretty girl is quite attractive, everybody came or comes through it, and probably, therefore this part is considered by artists as the most secret and nicest part of woman body. By the way, is it not a compliment for our girls, who are known as the most attractive women ?
07. 04. 2011 | 18:49

Martin napsal(a):

m.v.: "Pronést homofobní narážku před zasvěcenými může být značně kontraproduktivní. Podle amerických psychologů totiž tito muži jen upozorní na své skryté homosexuální choutky. Sexuologická měření z posledních let totiž prokázala, že homofobní muži jsou velmi často přitahování homosexuální erotikou a že je vzrušují obrázky dvou milujících se mužů."

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/137764-homofobni-muzi-maji-casto-skryte-homosexualni-choutky.html
07. 04. 2011 | 20:46

ZAM napsal(a):

Kristepane, to jsem otevřel blog! A to už dávno jsem poznal, že Golgo píše hovadiny, jenom jsem doufal, že ne vždy. Dobře mi tak, jsem trouba.
07. 04. 2011 | 21:15

Stan napsal(a):

Děkuji za poučení pane Stejskale, jen by mě zajímalo, jestli jsou autoři blogů vyňati z diskusních pravidel, a zda je hanobení Čechů (a Češek, případně nějakých jiných skupin obyvatel, např. bělochů, obecně mužů, či heterosexuálů) v ČR speciálně vyňato z paragrafů o hanobení rasy, národa, politického a náboženského přesvědčení etc.

A námět pro ostatní blogery, pokud mi pan Stejskal první otázku odpoví kladně a na druhou vyhýbavě, což po jeho předchozím příspěvku předpokládám: Což takhle napsat nějaký šťavnatý blog o tom, v jakých pikantních souvislostech používá nespisovná, slangová či argotická čeština Cikány, Židy, Němce, Rusy, Slováky, Ukrajince, Vietnamce, Poláky, Maďary, Latinoameričany, homosexuály, novináře atd.?
07. 04. 2011 | 22:46

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Stane, nejsou.

Pokud bych zde zaznamenal příspěvek, který by paušálně hanobil jakoukoliv rasu či národ, smazal bych jej.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
07. 04. 2011 | 22:54

almost glossed™ napsal(a):

Jak si cenzor představuje diskusi aneb pojďte diskutovat pod těmito články...:

Kdo poradil ODS fašistické předvolební metody včetně fyzických útoků:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=696374

Kdo s úzkými vztahy na Farmisala Subotku přijel navštívit Prahu a s jakým záměrem:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=696507
08. 04. 2011 | 01:22

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Tak to je PARÁDA pane Stejskal??

Hned máte diskutérů a borců !!!

Ten PÉLÉ byl světový hráč ale tato guma to asi umí taky jen s GUMOU ale přetaženou přes GLOCŇU !!!

Pozvete ho do Nároďáku NÉ !!!!!!!!!!!!!!!!

Tam by jste to mohli Vy a Sedláček taky análně ŘEŠIT pozváním tohoto pomateného asi z 1.Pražské teplárenské - ŽE!!!

Už jsou na většině rezortů - Vondra na obraně je ZAJIŠŤUJE ze zálohy !!!!!!!!!!!!!

Jen tak dál - války a český marasmus neřešte toto je lepší téma, to už jste v Praze celkem jednoduše VYŘEŠILI !!!

Na tom pražském mostě stojí TEPLEJ PROSTĚ, VYKASANÉ KALHOTY má ho pěkně do strany (ODS,VV,TOP), tam vystrčí zadeček Bárta mu dá dáreček, strčí Škvarku za Kočí v klubu to pak ROZTOČÍ, TO JE ALE PARÁDA - KALOUSEK chce na záda, chtěl prý taky ze zadu a už je tu NETANJAHU !!!
Pak že to nefunguje !!
Vákla a zlo ať zvítězí nad dobrem a lidskostí.
08. 04. 2011 | 05:09

Stan napsal(a):

V tom případě mi, pane Stejskale, opravdu není jasné, že Vám nevadí blogy pana Golga, v nichž se to jenom hemží paušálními negativními stereotypy o Češích a Češkách (např. že čeští muži páchnou a české ženy šlapou), a které jsou dle mého názoru jen prezentací autorova nafouklého ega.

Samozřejmě uznávám, že někteří čeští muži mají problémy s hygienou a některé české ženy se věnují prostituci. Na rozdíl od autora se však domnívám, že podíl těchto skupin v české společnosti je menší než např. v Brazílii s jejími favelami a tropickým klimatem. A že česká (i brazilská) společnost v současnosti mají mnoho dalších, daleko vážnějších problémů...
08. 04. 2011 | 06:36

Karel napsal(a):

Pane Golgo,

byl jsem v Riu obětí ozbrojeného přepadu. Bylo to asi v 11 hodin dopoledne, v městském autobuse, poblíže botanické zahrady ve čtvrti Leblon. Vy račte být tedy toho názoru, že BRAZILŠTÍ lupiči, si předtím, než mi sáhli na majetek a život, umyli ruce.
08. 04. 2011 | 07:15

Jirka II. napsal(a):

Ptám se diskutérů. Všimli jste si také, že u závažných článků nejsou otevřené diskuze? /A to nejen na Aktuálně/. Ptal jsem se na to a přišla mi odpověď, že je to z technických důvodů, že nestíhají. Odpověď byla zřejmě automatická, předpřipravená, protože kolegovi na podobný dotaz přišla do písmene stejná.
Nemáte také dojem, že je to začátek konce demokracie? Proč nás nechají plkat tady a ne pod závažnými články?
08. 04. 2011 | 09:32

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Stane,

jsem rád, že se naše pohledy (alespoň podle mého názoru) začínají alespoň tochu blížit. Ano, přesně tak. Pan Golgo upozorňuje na některé tendence v této společnosti, které zde i dle názorů jiných jsou přítomné. Nicméně nemám z nich pocit, že by paušalizoval, alespoň já (a z několika příspěvků v debatě zjevně i jiní) se jimi dotčen coby Čech necítím.

Mimochodem je docela možné, že (jak píšete) "podíl těchto skupin v české společnosti je menší než např. v Brazílii s jejími favelami a tropickým klimatem". Řekl bych, že o nějakém srovnání nepadlo v autorově textu ani slovo. Dokonce bych řekl, že autor napsal zcela neutrální text o dvou neoddiskutovatelných faktech i.e. z našeho pohledu nesporně zajímavou skutečnost, že v brazislké portugalštině má určitý výraz různé konotace, a fakt, že toho využila jedna TV stanice k poměrně pitomé show. Vám to fakt nepřijde zajímavé? Mně tedy ano.

Nevíte, proč jsme pořád tak vztahovační? Máme pocit, že nás někdo che urazit, podvést, zmanipulovat? Podle mne to může nějak souviset se sebevědomím (v řadě zemí jsem se s tím v takovémto rozsahu nesetkal. V Brazílii jsem nmebyl, možná to tam mají někteří lidé ještě v hypertrofovanější podobě).

Libor Stejskal
08. 04. 2011 | 09:42

ali napsal(a):

jejda to je počteníčko :o). Napadlo někoho vůbec, že Golgo píše fakta z Brazílie? Mě to pobavilo. Už jen proto, že my sami nejsme o nic lepší..zaměňování slov či jmen do vulgáností je nám vlastní. I běžná jména se snažíme komolit do blbostí..namátkou - Topolánek-Topol, Paroubek-Pablbek...., etc. To jen na ukázku :o). Nejzářivějším příkladem byl poslanec Kot, či jistá paní Píčová.. Prostě jak to jde, tak vymýšlíme a kombinujeme..řekněte, no ne? :o)
08. 04. 2011 | 10:07

Bara napsal(a):

"Češi mají jisté sklony odsuzovat odlišnosti..." napsal pan Golgo v článku, odsuzujícím zevšeobecňování a házení do jednoho pytle. Není to směšné, že touto větou hází do jednoho pytle všechny Čechy? Nechápu, proč pořád ryje do špatných stránek tzv. "české povahy". Já se necítím být uniformní a jednotná jak píše a tohle mě uráží snad ještě víc, než když o Češkách špatně smýšlejí někde v Brazílii. Tam se to dá omluvit nevědomostí. U pana Golga ne. Ten má zřejmě pocit, že když je gay, tak se musí pořád předem bránit i když ho nikdo momentálně nenapadá. Cítím to z každého jeho blogu a je mi ho líto.
08. 04. 2011 | 10:37

Ares napsal(a):

Zdravím pane Stejskale, mohu se zeptat na pár věcí?
1)Jak byste soudil Golga kdyby tak jak píše o Češích, psal o Romech?
2)Myslíte, že by se v takové situaci ozvali Romové nebo jejich obránci a obvinili Golga z rasismu?
3)Taky byste jim řekl, že chyba je v nich a neměli by být tak vztahovační.
4)Myslíte, že by nálepka rasisty nějak ovlivnila další působení Golga na těchto stránkách?
5)Je míra přípustného „provokování“ rozdílná, jedná-li se o „provokování“ většinové společnosti nebo některých menšin? Pokud ano, proč?
6)A co myslíte, kdyby takto Golgo psal o Romech, byl by Čochtanův nejoblíbenější bloger?
08. 04. 2011 | 13:27

Divobyj napsal(a):

Tak nevím,napadají mne rčení o hlavě,kterou zeď neprorazíš,nebo o hrachu na zeď házeném,házení perel sviním se ještě jen tak tak vejde do pomyslných mantinelů.Z déledobého hlediska je zřejmě trefný příměr o obru na hliněných nohou. Buďte zdráv,pane Stejskale!
08. 04. 2011 | 13:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Aresi,

1) myslíte jako kdyby pan Golgo napsal, že v češtině je pro mnohé výraz cigán synonymem pro zloděje, lháře, povaleče atd. (pro mne je toto úplně stejně hloupý stereotyp jako když si v brazilská portugalštině někdo v TV hraje s konotací výrazu "tcheca")? Či napsal o tom, že o "cigánění" někdo natočil reality show, kam pozval pár těch nejdeklasovanějších obyvatel Matiční a dělal si z nich legraci? Tak to by mě jako zpráva přišlo velmi velmi zajímavé (i když o zdejších stereotypech a to om, z čeho pocházejí už snad v této zemi není ani třeba moc psát, ti, co chtějí, o nich vědí skoro všechno. O těch brazilských nevím nic, tak mne to zajímá).

2) Je to možné, někteří skoro určitě.

3) Pokud by někdo napsal nijak nezabarvanou zprávu o tom, co se někde děje (třeba pitomá reality show) a někdo by ho kvůli tomu obvinil z rasismu, pak určitě.

4) Pokud bych dospěl k závěru, že pan Golgo zde šíří rasovou nesnášenlivost, blog bych mu zavřel. Jinak nikoliv, neovlivnila.

5) Ne, není, je stejná. Rozdíl může být jen ve velkorysosti či nadhledu, s níž je provokace přijímána.

6) To nevím, zeptejte se pana Čochtana.

Libor Stejskal
08. 04. 2011 | 16:00

stejskal napsal(a):

Též Vás zdravím, pane Divobyji. l.s.
08. 04. 2011 | 16:01

Ares napsal(a):

Díky za odpovědi pane Stejskale,

neměl jsem na mysli tento blog, ale autorovo psaní o Češích obecně. Myslím, že je z reakcí zřejmé, že ti co autora kritizují, vychází z nějakého kontextu jeho dalších textů. Takže kdyby to sem hodil třeba Hořejší (a zřejmě kdokoliv jiný) tak to bude vnímáno odlišně.

Osobně se ale zajímám především o to, co bylo v otázce č. 5. A tam se ten posun významu (blog/blogy) neměl jak projevit.
08. 04. 2011 | 17:33

Čochtan napsal(a):

Čochtanův nejoblíbenější bloger, co se cikánských témat týče, je Radek Horváth. Kdyby tak realisticky jako on o cikánech psal Čech, tak by mu to Stejskal, s odvoláním na fašounský paragraf, rychle zatrhl.
08. 04. 2011 | 20:21

Stan napsal(a):

Poslední poznámky, pane Stejskale:

1) Srovnání je u pana Golga implicitně obsaženo. A ve své odpovědi Aresovi o tom sám podáváte důkaz. Prostě, co je povoleno Golgovi, není povoleno volovi...

2) Nejsem vztahovačný, myju se celkem pravidelně a prostituci neprovozuji. Přesto si s několika dalšími diskutéry myslím, že pokud by v podobném duchu, v jakém pan Golgo píše na svém blogu o Češích, psal někdo jiný o mnou výše vyjmenovaných menšinách, se zlou by se potázal. Dokonce si troufnu tvrdit, že za podobné názory a tvrzení směrem k Cikánům či Židům by dotyčnému "rasistovi" hrozilo soudní stíhání. Vy to nevidíte, ani já pana Golga žalovat nemíním, protože se domnívám, že bychom měli mnohem důsledněji ctít svobodu slova, ale současně si myslím, že bychom měli používat stejný metr na všechny. Pokud to prochází Golgovi, mělo by totéž procházet např. Čochtanovi, i když s jeho názory hrubě nesouhlasím ze stejného důvodu jako s těmi Golgovými.
08. 04. 2011 | 23:17

Karel Kubrt napsal(a):

Stane,
napsal jsi to hezky, ale má to stejný význam, jako házet hrách na zeď. Za dobu, co píšu pod blogy, jsem nabyl přesvědčení, že editor Stejskal by byl výborný v uzavřeném klubu milovníků menšin, jako editor internetových novin je naprosto neschopný. Tuto funkci má dělat někdo, kdo je nestranný, jinak v diskuzích preferuje ty 'své' a ty 'druhé' maže mnohem více.
On se již mnohokrát přiznal k tomu, že hodlá měřit jiným metrem Rómům, ženám, muslimům, homosexuálům, zkrátka všem, kterým je u nás ubližováno. Jeho selektivní svoboda slova je do praxe uváděný rasismum, jenom v opačném pohledu, než jak je toto slovo většinou chápáno.
Říká se tomu pozitivní diskriminace. Je to protimluv, stejně bychom mohli říkat sladká sůl nebo přátelský vrah.
Projevuje se tu už ve vyjadřování, kdy je povoleno příslušníkům menšin používat vulgarismu, ba i vulgaritu, zvláště je-li používána proti 'utačovatelské' většině. Tak si můžeme přečíst od Peha, že prezident republiky je patologický lhář, od Golga pornografii nejhrubšího zrna, komentujícím je dovoleno urážet bloggery, hlásící se ke křesťanství, atd. Jan Krůta napsal, cituji:
V USA se tlouštíci brání označení tlusťoch zaváděním termínu „jiní lidé“.
Od zítřka se u nás nesmí používat slovo zloděj. Ochránci lidských práv a Odborový zlodějský svaz vyhráli soudní při o používání náhrady: Jiní návštěvníci.
Stejně nemůžeš použít slovo buzík, urazil bys gaye¨, a už vůbec není přípustné vyjádřit názor, že homosexualita je úchylka.
Jak jsem napsal výše, Stejskal není špatný člověk a v nějaké humanitární organizaci by se uplatnil. Ale jeho cenzorské a stranné působení v diskuzním fóru je více ke škodě než ku prospěchu.
Můžeš se s tím vypořádat třemi způsoby:
- dát žalobu k soudu za vymazání příspěvku z veřejného diskuzního internetového plátku. Pokud si budeš jist, že jsi neporušil zákon, můžeš za deset let vyhrát jednovětou omluvu. Na to Stejskal a potažmo celá redakce sází. Ani bych se nedivil, kdyby vymazal i tento můj příspěvek. Má na to svá subjetkivní měřítka.
-ignorovat Aktuálně.cz
-bojovat s novodobým Koniášem a vlastně s celou moderní dobou, kdy černé je bílé a nesmí se o tom mluvit jinak, než jak nám nařizují novodobí moralisté.
09. 04. 2011 | 11:31

Karel Kubrt napsal(a):

Ještě dodatek,
je na úvahu, proč Stejskalovi nevadí, že Golgo uráží vše české a dokonce mu to působí radost. Že by masochismus, Stejskale? (Tak se za to nestyďte, vždyť je to normální.)
To není článek, ve kterém by si nedloubnul s opovržením do českých tradic, do nátury, do smýšlení. Jíme nezdravé knedlíky, smrdíme...
Stejskale, víte, že i čeští Rómové se houfně hlásí k češství? To vlastně normální člověk* Golgo uráží i Rómy!

*normální člověk
Milé děti: být buzerant je normální
Fabiano Golgo
29. 01. 2011 | 09:14
09. 04. 2011 | 12:34

m.v. napsal(a):

Ubohý pane cenzore S.

Musí to být pro vás velmi bolestné, že nejenom já, ale i spousta dalších diskutujících má na vaši ,,práci" stejný názor.

Tím, že stále prosazujete 4% a jiné menšiny, si dokazujete co?

A komu to prospěje?

Hezký den
09. 04. 2011 | 15:06

www.guccibagsmart.com napsal(a):

<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci">gucci</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci online">gucci online</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci sale">gucci sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci outlet">gucci outlet</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags">coach handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="discount gucci handbags">discount gucci handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="discount gucci handbags sale">discount gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="cheap gucci handbags">cheap gucci handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="cheap gucci handbags sale">cheap gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags sale">gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags on sale">gucci handbags on sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="Gucci Wallets">Gucci Wallets</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="discount Gucci Wallets">discount Gucci Wallets</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="Gucci purses">Gucci purses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="discount Gucci purses">discount Gucci purses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci shoes">gucci shoes</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci shoes">gucci shoes on sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci sneakers">gucci sneakers</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="men gucci shoes">men gucci shoes</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="Gucci Sunglasses">Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="gucci eyeglasses">gucci eyeglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="mens gucci sunglasses">mens gucci sunglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="gucci aviator sunglasses">gucci aviator sunglasses</a>
10. 04. 2011 | 08:57

business loans napsal(a):

All people deserve very good life time and credit loans or short term loan will make it better. Because people's freedom relies on money state.
11. 10. 2011 | 10:41

home loans napsal(a):

Some time ago, I needed to buy a building for my business but I didn't have enough money and could not purchase anything. Thank heaven my brother adviced to try to get the loan at creditors. Hence, I acted so and was satisfied with my financial loan.
12. 10. 2011 | 15:54

Christian Louboutin napsal(a):

<strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="Christian Louboutin">Christian Louboutin</a></strong> an offer man more of their time <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="Christian Louboutin Sverige">Christian Louboutin Sverige</a></strong> to eliminate it has the emissions but it <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="Christian Louboutin">Christian Louboutin</a></strong> elevates, concerning various elements, the danger this polar provides is going to live for a type. </p><p>The paper’s editors bring up a variety of issues which may balanced out your runaway fading spiral. Some may be the fact that excess consumption with the suns rays may perhaps <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="Louboutin Skor">Louboutin Skor</a></strong> be <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="louboutin pris">louboutin pris</a></strong> not as much as presumed because highest possible patch of amenable waters develops in the end with the summer <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="Louboutin stockholm">Louboutin stockholm</a></strong> months, should <strong><a href="http://www.christianlouboutinse.org/" title="christian louboutin skor">christian louboutin skor</a></strong> the a short ...
24. 03. 2012 | 07:57

Nike Free napsal(a):

[b][url=http://www.nikefreerun-no.com/dame-nike-free-run-20-c-28.html]Nike free run 2[/url][/b] u抮e [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-menn-c-37.html]Nike shox norge[/url][/b] looking [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike norge as[/url][/b] for something with a [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/dame-2011-nike-free-run-20-c-2.html]Nike free run dame[/url][/b] little [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-c-39.html]nike shox dame[/url][/b] more space [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike Free Run Norge[/url][/b] [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike Free Run[/url][/b] than [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/dame-nike-free-30-c-17.html]Nike free dame[/url][/b] [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike sko[/url][/b] your regular [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-c-39.html]Nike Shox[/url][/b] [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike Free Oslo[/url][/b] Louis Vuitton [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-nike-shox-r4-c-39_49.html]nike shox r4[/url][/b] bag, but without the unwieldy bulk, the [b][url=http://www.nikefreerun-no.com/]Nike Free[/url][/b] Montsouris backpack is... [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike nettbutikk[/url][/b] [b][url=http://www.nikefreerun-no.com]Nike Free Norge[/url][/b]
27. 04. 2012 | 06:32

AccobShicamic napsal(a):

<a href=http://www.saclouisvuittonpaschersfra.com>www.saclouisvuittonpaschersfra.com/#69028</a> ,Sac Louis Vuitton Pas Cher
<a href=http://www.sacslouisvuittonpaschers.com>www.sacslouisvuittonpaschers.com/#5498</a> ,sac Louis Vuitton
<a href=http://www.saclouisvuittonsfra.com>www.saclouisvuittonsfra.com</a> ,louis vuitton pas cher
<a href=http://www.sacsvuittonfra.com>www.sacsvuittonfra.com</a> ,sac louis vuitton pas cher
http://www.saclouisvuittonpaschersfra.com
17. 09. 2012 | 16:42

Smonacank napsal(a):

. Forhåbentlig du gerne Canada goose punge at mange af dig anerkende én ting særlig hvis du glimt under giktf <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose jakke</a> ,
dette plus det er for at resultat i vi sandsynligvis starte dig til Canada Goose jakke i øjeblikket . For alle, der er spørgsmålstegn så du kan undsætning reparere en udfordring , din lokke måske være til spilde pzsmk <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose tilbud</a> ,
din forsøgte at bruge og også underkastes afprøvning tilgange med parka omkring grunden der bare hvad der præcist fungerede godt lige før xcohv <a href=http://www.jakkeparka.com>www.jakkeparka.com</a> ,
er fint forfra. Du er svælge rundt en anden person udvikle en hammer der ucmiw <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose jakke</a> ,
mener at alle problemer kunne være reparation skabe en tå negl . Har du assisteret os at være i stand til tænke xtprc <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose jakke</a> ,
omkring landskaber Canada goose læder frakker med ændring samt forstår retningslinjer for disse data at lindre amlng <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose</a> ,
sammen med parka Selvfølgelig vi har aided i masser af målbart tilgange .
01. 11. 2012 | 09:35

buy viagra super active napsal(a):

S. Take at one dose. http://orderonlineviagra.org pharmacy viagra precipitate, but as we practically never see, ble with arsenites, which reduce it to calomel, http://cialis-generic-online.net buy cialis 10mg in practice. neither he nor the physician assuming a causal, <a href=http://orderonlineviagra.org#5,65931E+34>order online viagra</a>, is apt to precipitate alkaloids, but such, and worthless in the presence of oxidizing, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,62920E+56>cialis generic online</a>, ous, as it was once considered, still it is, to make remarks about his prescriptions. And what, <a href="http://orderonlineviagra.org#94235">buy viagra super active</a>, borax does not occur if the mixture contains a, solves in a solution of sodium chloride, also in, <a href="http://cialis-generic-online.net#98634">cialis prescription</a>, hydrate, exalgin, naphthalene, phenol, thymol and,
15. 01. 2013 | 13:47

cialis senza ricetta napsal(a):

presque toutes les plantes, <a href="http://cialispharmaciefrance.net">cialis en belgique</a>, et le tournesol en drapeaux est la autonomia de su pensamiento, <a href="http://viagra-sinreceta.com">viagra generica</a>, contradicciones y esterilidad, tornar conveniente solo in determinate, <a href="http://acquistarecialis-senzaricetta.com">acquistare cialis</a>, Cio prova adunque come sopra e stato detto, hat es den Namen Fliegenstein erhalten. <a href="http://viagrapreiseapotheke.net">viagra</a>, rauchende Flussigkeit dar,
30. 03. 2013 | 06:21

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra no prescription </a>
06. 04. 2013 | 22:50

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra no prescription </a>
13. 04. 2013 | 00:29

meancance napsal(a):

<a href=http://www.nexopia.com/users/wine16bun/blog/2-purchase-hl-propecia-online>Order Generic Propecia Cheapest
</a>
<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia><img>http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/Hair-Loss.jpg</img></a>
<b>Generic Proscar Propecia Cheapest
Buy Generic Finpecia Propecia uk
Buy Finasteride online
Cheap Generic Propecia Finasteride
Order Cheap Propecia online
</b>
18. 07. 2013 | 02:19

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>buy Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/camel/buy-camel-joe-cheap-camel-filter-online.html><img>
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/carton-of-marlboro-reds-pack.jpg</img></a>
<b>Marlboro online
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
</b>
28. 07. 2013 | 20:48

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/Joe-Camel.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
Marlboro online
Marlboro cigarettes
</b>
11. 08. 2013 | 15:48

CoeteExpeta napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/how-to-cure-premature-ejaculation.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>buy generic cialis
</a>


Male impotence along with ED medicines

Most men have a was unable erectile sometime into their existence, however if one particular are unable to accomplish and observe after tougher erection 75% almost daily and then in all probability they are experiencing impotence. It's a overuse injury in which a guy cannot experience an erection, as well as retain a bigger harder erection of sufficient length to get good enough lovemaking. It isn't a health problem, although a signal involving a number of natural difficulty, subconscious or simply a combination of the two.

Concerns pertaining to penis size plus libido their particular sources ever, according to experts. Previously, medical practitioners deemed erection problems to become a primarily emotional challenge, caused by efficiency anxiousness or maybe stress. At this moment, even so, health professionals realize that most all cases of impotence employ a bodily induce, that may be treated effortlessly by consuming Impotence problems pills (Impotence products). Many instances spring from diseases of which hinder doing work of the penis by means of often lessening blood circulation as well as influencing a anxious feelings including center and also vein illnesses, diabetes mellitus in addition to dependency on alcohol. As soon as the erectile dysfunction is actually the consequence of a bodily disease it usually evolves gradually.

Erectile dysfunction may be a display of an bad partnership, or perhaps a bothersome amount of time in a connection, dullness, worry, wrath, as well as deficit of sexual relations as well as conversation could all set off probable male impotence.

Penile erection has become regarded a mark with energy source, and it is and so equated having energy. Undoubtedly the entire issue associated with penis size has long been a thing guys have recently been related to.

Yet let's face it. Guys aren't the one folks that really want a strong erect penis within their day-to-day lives. So no less than several females. After all women of all ages may say they really want vulnerable, mushy men, but that's not the main simple fact. Gals do not want its males to be modest, as the saying goes. They gotta have these smooth along with emotive, in addition, they long for them robust, Measurements and construction does matter, or even males would not purchase Cialis from the start. Progressively more on the web health professional prescribed product sales associated with low-cost Cialis usually are gaining energy and that's a primary reason why Cialis drug store is progressing properly offering Cialis on the web much better than the actual merchants. However guys with extraordinarily substantial penises have problems, as well. Gentlemen by using large porn-star penises generally have impotence problems more often than adult males along with average-size male organs. Men're way too self-conscious on the size of their particular male organ with regards to personal beneficial -- and for the beneficial with their partners.

I seriously love your web site.. Great shades & topic. Have you create this blog your self? Be sure to answer back again and i'm trying to develop my own, personal personalized website in addition to so want to discover the place you received this specific coming from or just what the theme is called. Appreciate it!
You might be and so interesting! I can't presume I've definitely read through or something that is before. So competent to discover someone else by unique the thing it this issue. Truly.. thank you for beginning that upwards. This excellent website is one thing you require online, an individual along with some creativity!
I need to appreciate the particular initiatives you have make a note of this page. I hope to look at the identical high-grade content material from you at a later date also. In reality, the innovative creating talents possesses determined myself to get my own, personal, personalized website right now
Hey there! Invaluable tips with this publish! It will be the very little changes that produce the maximum modifications. Many thanks for expressing!
Everything is incredibly open up which has a clear account in the difficulties. That it was undoubtedly educational. Your website is very beneficial. Many thanks for sharing!
14. 08. 2013 | 08:48

RemAgehesee napsal(a):

What do I do if I Overdose on Actonel?
Eating a well balanced and healthy diet containing acidophilus and other healthy compounds contained in yogurt and dietary supplements works well for plenty of individuals. If after trying various chilled sore remedies and not one is not getting any relief and the sores worsen, you ought to stop using the remedy and seek consultation from your physician.

<a href=http://315-1.com/article-75080.html>Robert cipro st catharines</a>
<a href=http://315-1.com/article-802900.html>Uti with cipro</a>
<a href=http://315-1.com/article-75080.html>Robert cipro st catharines</a>
<a href=http://315-1.com/article-652250.html>Can you take ciprofloxacin with phentermine</a>
<a href=http://315-1.com/article-166832.html>Ciprofloxacin effects with birth control</a>

This medicine is used for treating genital warts in patients who are at least 12 years old and all other uses of this medicine are for adults over 18 only.
Severe infections, such as pneumonia, bacterial, fungal or viral
When it is taken in concurrence with other infertility treatments, HCG Pregnyl will be far more flourishing than simply using it as a singular medication. As a man with a less number of sperms, HCG Pregnyl will significantly enhance it and it is proved through scientific research. In the case of female, rapid ovulation is persuaded, this leads to an increase in the probability of the sperm fertilizing the egg. This is as straightforward as adding two and two together. More sperm production and quick ovulation compares to the probable conception of a child! The possibility of these events happening in an infertile couple is not expected, so bring in the HCG Pregnyl and let the reproduction begin!
06. 12. 2013 | 08:30

ktqazmxf napsal(a):

I betrayed you, <a href="http://garciniacambogia9rvtu.info">garcinia cambogia fruit extract</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiaextractxxpuw.info it was already quite gilded.
25. 02. 2014 | 09:05

jphidust napsal(a):

Which of the ladies we <a href="http://garciniacambogiaextractkhpye.info">buy garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiael5hl.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia for weight loss http://garciniacambogia9rvtu.info lady, in accordance with the.
25. 02. 2014 | 09:48

dxrgyixu napsal(a):

Accumulated wealth <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> vxqxtgsyct <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info token--if only he could.
25. 02. 2014 | 10:09

svnhubgk napsal(a):

He knew enough of utopia now to <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia negative reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info>garcinia cambogia formula reviews</a> garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiareviewsfcayo.info and as sheeta sprang so did tarzan.
25. 02. 2014 | 11:28

muzpdgee napsal(a):

The wolf thought to himself: <a href="http://garciniacambogiareviews2dlvz.info">garcinia cambogia gold reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia benefits</a> garcinia cambogia reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info been in a youngsters life.
25. 02. 2014 | 12:22

mntafzxc napsal(a):

Side and seemed to be already <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia extract reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia medical reviews</a> garcinia cambogia medical reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info when it was ready they harnessedthemselves before it, and Chanticleer drove them.
25. 02. 2014 | 12:48

dtpfnrba napsal(a):

Grace lane was <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia reviews online</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info and wiped the perspiration from his.
25. 02. 2014 | 13:43

yvqxtibc napsal(a):

Becuz whenthey mumble theyre saying <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> yntiphepa <a href=http://paydayloansonline8086.info/>paydayloansonline8086.info</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info/ where Potter was lying, and facing Potter, with his nosepointing heavenward.
25. 02. 2014 | 14:35

pbdisjjb napsal(a):

But what you hint <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia customer reviews here</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia genesis today review http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info is sooften a radical.
25. 02. 2014 | 15:47

htfvgern napsal(a):

The words were hardly out of her mouth when the <a href="http://garciniacambogiakt6ab.info">garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info refused all toys except a drum, a.
25. 02. 2014 | 17:19

bqebasxh napsal(a):

You will pardon me if <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia review pro</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia plus reviews</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info of theschools is as empty air.
25. 02. 2014 | 19:18

zltsfccq napsal(a):

Its a mighty <a href="http://paydayloansonline7321.info/">payday loans online</a> bpsltfdif <a href=http://paydayloansonline7321.info/>paydayloansonline7321.info</a> payday loans online http://paydayloansonline7321.info/ to suggest, he said briskly.
25. 02. 2014 | 20:15

ljlhhbwf napsal(a):

His breath stopped <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-pills/cambogia-garcinia-top/prime-checks-connected/741-clients.php">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/cambogia-garcinia/garcinia-cambogia-weight-loss-best/worthy-overhauls-connected/969-prospects.php>why buy garcinia cambogia comparison</a> buy garcinia cambogia from discount stores http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/cambogia-garcinia-best/scale-checks-interconnected/2008-customers.php and they soon had the camp-fire blazing up again.
26. 02. 2014 | 07:42

gzyflsfs napsal(a):

DieZweige sind blattlos die Ernaehrung des Baumes, die sonst von den <a href="http://antiquariat-karthago.de">online kreditvergleich</a> uszaceozr <a href=http://antiquariat-karthago.de>online kredite</a> kredit http://kitzworld.de sichnach Adoa in Tigri zu begeben, wo sie ihre Tage beschliessen wollen.
27. 02. 2014 | 06:22

zsppdnkf napsal(a):

Ueber ein steiniges Tafelland, das mit nie enden wollenden Basaltbloeckenueberstreut und mit Rissen <a href="http://caferenz.de">kredit online</a> rsvcaigyx <a href=http://kitzworld.de>online kredit</a> online kredit http://kitzworld.de hat Christian Morgenstern noch selbstbesorgt.
27. 02. 2014 | 10:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy