Britské Listy se rozkládají: už i Kotrba odchází

11. 04. 2011 | 10:39
Přečteno 35441 krát
Když jsem se vzbouřil proti neprofesionalitě Britských listů, přirozeně většina lidí reagovala se slovy "ten Brazilec už zase šťourá". Je těžké pro člověka netolerujícího nekalé a neetické praktiky v médiích žít ve společnosti, kde se lidé naučili jen přežít za každou cenu, nikoli pro něco, co za to stojí a obětovat se pro spravedlnost. Kde platí "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Ale teď, když už i Štěpán Kotrba, který je velmi loajální a nemá žádné další médium, kde by mohl umisťovat své texty, raději z Britských listů odejde, tak to znamená, že se tam děje něco velmi vážného.

Blisty jsou bez Kotrby jako Tom bez Jerryho.

Pravda je, že od začátku mého působení v Britských listech před více než deseti lety se pozitivní vývoj odehrával především díky jeho práci. Čulík psal nějaké články z Glasgow, ale Kotrba byl ten, kdo skutečně dělal z Blistů aktuální a relevantní zdroj informací. A i tím, že veřejně kritizoval Čulíka a další autory přímo na stránkách dělal z Blistů skutečně jediný Hyde Park té doby.

Díky Kotrbovi vytvořily Blisty unikátní rozsáhlou fotogalerii. Narozdíl od ostatních autorů, kteří jen sedí u počítače a plivají své názory a rozumy na kde co, Kotrba skutečně chodil na různé akce, tiskovky, do Parlamentu, atd. Byl nejakčnější člověk z nitra Blistů.

Měl jsem s ním desítky hádek a hluboce spolu nesouhlasíme v otázce Kuby a Venezuely. Ale musím říct, že narozdíl od ostatních, jeho názory nikdy neskrýval a měl odvahu s nimi vystoupit a konfrontovat protistranu přímo a do očí, nikoli ze zadu. A i poté, co jsme se několikrát velmi silně pohádali a já použil všechny vulgarismy, co jsem znal, i tak byl schopný další bezproblémové spolupráce. A je asi jediný autor Blistů, u kterého jsem zaznamenal schopnost změnit názor i na některé palčivé otázky. A, mimochodem, skutečně rozumí novinařině.

Ale jako každá extravagantní a výrazná osobnost je pro místní klidný rybník příliš velkou rybou. I když s ním člověk nesouhlasí, má schopnost obecenstvo naprosto očarovat. ¨

Takže zkrátka to, že Kotrba odchází z Blistů není následek jedné malé hádky, ale výsledek dlouhodobé nespokojenosti s tím, jak jsou BL vedeny. Skutečný problém Blistů není ani tak Jan Čulík, ale jeho "Rasputin", ehm, Karel Dolejší. Jelikož je Jan Čulík spíše pohodář intelektuál, technicky ne moc zdatný, rád ponechává své povinnosti někomu jinému, a to právě zmíněnému Karlu Dolejšímu.

Poté, co se pan Dolejší stal hlavní editorem, začaly nekonečné interní hádky kvůli jeho cenzuře. Například, když jsem chtěl kdykoli publikovat něco o Kubě, proběhlo mezi námi minimálně dvaceti e-mailů, protože je to samozřejmě radikální a extrémní levičák, který kašle na nedodržování lidských práv na Kubě.

I když je to člověk nesmírně chytrý, velmi erudovaný, na základě svých osobních zkušeností na seminářích v Bruselu bych spíše řekl, že má vážné psychické problémy.

Je to člověk, který byl dříve radikálním aktivistou různých hnutí, buď v rámci ekologie, nebo zbrojení. Povahově je to takový protofašista. Miluje konspirační teorie a zneužívá Blisty pro svůj vlastní politický aktivismus.

Čulík mi sice upřímně řekl, že to vidí, ale prý nemá na výběr, protože není, kdo by ho nahradil. Dokonce mi před rokem řekl, že pokud najdu nějakého dobrého editora, rád ho vymění. Přestože by se za 25.000 Kč měsíčně editor hravě našel, nikdo nemá žaludek na ty neprofesionální texty autorů píšících pro Blisty.

Je tedy evidentní, že Kotrba, stejně jako já, odešel z Blistů kvůli Dolejšímu. Ten Čulíka a s ním celé BL potopí.

Troufl bych si říct, že polovina čtenářů BL "patří" Kotrbovi. Jsem si jistý, že kdyby se Štěpán odhodlal založit například České Listy, má zaručený okamžitý úspěch.

BL určitě neztratí, alespoň prozatím, svých skoro 20 tisíc čtenářů denně a okolo 100 tisíc unikátních IP adres, které je navštěvují, ale bez Kotrby ztratí svou podstatu.

Zejména hrozí, že BL přijdou o část sponzorů, když zjistí, jak Čulík s jejich finančními příspěvky nakládá. Nejen to, že Dolejší dostává větší plat, než je na klasickém pracovním trhu normální (pracuje jen 3 dny v týdnu), ale hlavně až čtenáři zjistí, že jejich příspěvky nebyly použity na zlepšení práce a vzhledu BL, ale na lepší vína v lepších restauracích, která pili nejen členové BL. Já sám jsem za loňský rok dostal něco přes 180.000 Kč. Do určité míry Čulík tyto prostředky vytuneluje.

Sice budu nadále s Kotrbou v některých věcech nesouhlasit, nyní mu však tleskám za jeho upřímnost a odvahu. Je to člověk, který narozdíl od Dolejšího vyrůstal v kultivovaném prostředí, protože jeho otec byl (jeho jmenovec) jeden z posledních tvůrců české monumentální keramické plastiky. Více než čtvrtstoletí vyučoval na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického (ČVUT). Stovky českých architektů poznávaly pod jeho vedením základy prostorové kompozice, sochařské tvorby či zásady propojení výtvarného díla a architektury. Spolu se svou manželkou vytvářel po desetiletí monumentální keramické plastiky, které našly uplatnění v řadě exteriérů i interiérů českých měst.

Jako vzpomínku na rodiště vytvořil v druhé polovině devadesátých let z glazované kameniny sochu dívky, obklady a jardiniery pro radnici v Milevsku (1988). Byl autorem řady realizací v Pardubicích - busty Bedřicha Smetany (bronz 1978), monumentální pískovcové sochy Matky (1981), plastik Živly (pískovec 1984, Dubina) či keramické plastiky Slunce (1977). Na tradice barokního sochařství navázal i sochou Sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku (pískovec, 1992).

Pro Ústí nad Labem vytvořil monumentální kameninovou fontánu pro sídliště Severní terasa. Plastiky Květ (1984) či Mořská perla (1984, hotel Murom, Most) patří svými unikátními rozměry k největším monolitickým keramickým plastikám na světě. Kameninové fontány, jardiniery, plasiky či reliefy lze najít ve Znojmě, Vimperku, Chrudimi, Chomutově, Semilech, Žatci i v Praze. Realizoval je již od studií převážně v Poštorenských keramických závodech v Břeclavi. Svá díla vystavoval v řadě českých i světových výstavních síní, svými plastikami je zastoupen ve sbírce moderního umění Národní galerie, v českých a evropských galeriích i v soukromých sbírkách.

Zkrátka, smetanka národa.

Následuje Kotrbův text na rozloučení s Britskými listy:

11.4.2011
Poslušně hlásím aneb derniéra
Štěpán Kotrba

feldkurát Katz: Švejku, poslyšte, nebyla v noci nějaká vostuda?
Švejk: Poslušně hlásím, všechno prošlo hladce. Jenom, když jsem pouštěl ty slečny z baráku, z protějšího bytu vyšel nějakej Turek. Na hlavě měl fez a pokusil se rušit noční klid.
feldkurát Katz: Jak to dopadlo?
Švejk: No,… dal jsem mu přes držku a byl zticha.
feldkurát Katz: To jste neměl dělat. To byl pan domácí.
Švejk: Aspoň vidí, že vlastnit dům není žádná maličkost, nám se to stát nemůže. My žádnej dům nemáme.

Dobrý voják Švejk, komedie podle románu Jaroslava Haška
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
scénář a režie: Karel Steklý, laureát Státní ceny (1956)


Jsou chvíle, kdy je třeba se rozloučit. Bydlení v nájemním domě je závislé na tom, že nedáváte domácímu přes držku, stejně jako soužití v manželství je závislé na tom, že nečuráte na prkénko. Ale i vzájemná tolerance a solidarita má své meze. Meze mé tolerance byly překročeny. Nechci se nadále podílet na chodu redakce, v níž neplatí pravidla redakční neutrality a která se stává v mnoha ohledech názorově aktivistickou platformou. Nelpím na moci či funkcích, a to ani v redakci BL. Nelze-li daný stav změnit, je na čase vyvolat státní převrat... a nebo i se svým názorem odejít.

Příklad prvý, glasgowský

Nemyslím si, že by neexistence bohemistiky na Glasgow vedla ke konci BL, protože to není pravda. Britské listy NEJSOU a nikdy nebyly projektem University of Glasgow. Restrukturalizace skotské univerzity by vedla pouze k zásadnímu zhoršení existenčních podmínek Jana Čulíka. Ale to by bylo kritická pouze ve chvíli, kdyby Jan Čulík financoval v BL cokoliv mimo sebe a svého angažmá. Představa, že stát jsem já byla ale fatální nejen v historii... Projekt BL sice vznikl před šestnácti lety jako one man show v rámci internetového deníku Neviditelný pes, ale postupně se stal médiem založeným na dynamice několika osobností, názorově i vzdělanostně odlišných, nicméně schopných kohabitace v jednom domě ve společné péči nájemníků.

V počátcích jsem Janu Čulíkovi jako vydavatel měsíčníku pro politiku Pražský demokrat zcela nezištně pomohl bezplatnou propagací BL v mnou vydávaném listě. Za to jsem dostával z jeho pera monitor britských událostí. A po čtyřech letech, po demonstracích proti MMF v Praze, jsme začali redakčně spolupracovat. Tak tomu bylo po jedenáct let, kdy jsem byl velmi loajální součástí velmi liberálního redakčního kolektivu. Tu více, tu méně asertivní součástí - podle hesla "jaké si to uděláš, takové to máš". Po poslední výměně názorů s šéfredaktorem nabývám přesvědčení, že je načase spolupráci ukončit.

Současný rozpor je sémanticky významový. Nejde o xenofobii, ale rozdíl mezi nezávislostí a závislostí. Mezi utvářením názoru na základě odborných argumentů či na základě mínění davů. Nehodlám si myslet, že člověk má na planetu větší vliv, než kosmické záření a slapové síly Slunce či Měsíce - jen proto, že Klaus je politickým otloukánkem zelených aktivistů. Nehodlám si myslet, že vše, co jakkoliv září, ohrožuje život na planetě a řešením pokroku je odmítnout veškerý průmysl i pohodlný konzumní hedonismus. Jsem příliš ukotven k racionalitě, sociálnímu inženýrství a technooptimismu minulého století, k funkcionalismu a idejím sociální spravedlnosti jako pokroku i pro století dvacátéprvé.

příklad druhý, distanční

V Britských listech vždy publikovali mnozí autoři, u nichž se jejich odbornost překrývá s názory na to či ono odborné téma. Za svou osobu jsem si vždy jejich odbornosti vážil a stál jsem o to, aby BL byly médiem, do kterého budou odborníci psát rádi. Médiem, které bude tímto způsobem bojovat proti mainstreamové mediální zmatenosti, ve které laičtí novináři publikují své "názory" na řadu odborných otázek bez odborného zázemí. Dbal jsem pouze na to, aby jejich případné angažmá nebylo v konfliktu zájmů nebo aby konflikt zájmů byl čtenářům v rámci článků ozřejmen. Za konflikt zájmů považuji například to, že jsem já sám jako autor a redaktor publikoval v době, když jsem byl členem Rady Českého rozhlasu, texty o situaci v Radě ČRo či v mnou spolukontrolované instituci. VŽDY jsem SÁM publikoval na konci článku disclaimer (vyloučení, omezení odpovědnosti), mé angažmá v kontextu článku osvětlující. Například:

Autor je členem Rady Českého rozhlasu a uplatňuje tak právo veřejnosti na kontrolu činnosti Českého rozhlasu v orgánu k tomu určeném. Tímto a nejen tímto článkem naplňuje ustanovení zákona o Českém rozhlasu, který říká, že člen Rady nesmí působit ve prospěch skupinových zájmů při výkonu své funkce v Radě, nesmí být členem společností, které působí v oblasti hromadných sdělovacích prostředků, ani zastupovat obchodní zájmy, které by mohly být v rozporu s výkonem jeho funkce nebo by mohly nepříznivě ovlivňovat jeho nestrannost a objektivitu rozhodování. Je zájmem koncesionářů Českého rozhlasu, aby rozhlas oslovil i mladé lidi, připravoval a šířil pro ně program, který bude naplněním veřejné služby. Jen tak ukáže alternativu bezduchému konzumu a dokáže obstát před svými budoucími koncesionáři. A jen tak přežije budoucnost. ZDE

Ixkrát mi bylo šéfredaktorem vyčítáno, že mé články jsou afinitní k sociální demokracii, i když tomu tak prokazatelně nebylo. Vedlo to k dvěma věcem - při vstupu do Rady ČRo jsem nad rámec povinností člena Rady ze zákona přerušil členství v ČSSD (a dodnes ho neobnovil) a nakonec jsem přestal pravidelně komentovat vnitropolitickou situaci a hráče na české politické scéně, i když si stále udržuji akreditaci ve Sněmovně. Domnívám se dnes totiž, že daleko důležitější než reflexe "výroků" politiků všech stran, rozechvívající pouze srdce straníků či PR oddělení, jsou dnes otázky programatické - témata, týkající se politik, majícícíh sloužit občanům - voličům. A zde je v posledních šesti letech vidět absenci odbornosti, koncepčnosti a racionality ve všech stranách. Začalo to marketingovou demagogií Modré šance a Modré kalkulačky dle strategie "vítěz bere vše", pokračovalo to stejně bezduchými Oranžovými knihami a Zelenými nadějemi. Dnes už jde o lifestylový a kriminální bulvár, ne o odpovědnou politiku. Končí to pochodem fašistů za ochrany policejních těžkooděnců, exekucemi, absencí lékařské etiky a politické kultury, ve které nejde o kompromis, ale o vítězství za každou cenu, plenících dobyté území. A země přímočaře spěje k masovému odporu balamucených a ke státnímu převratu, který nic nevyřeší, ba může mnohé ještě zhoršit. Světlo na konci tunelu není.

Příklad třetí a poslední, jaderný

Jaderný fyzik a vysokoškolský pedagog Vladimír Wagner (který se dle šéfredaktora Britských listů "živí" jako jaderný fyzik výzkumem jaderné energie a tudíž nemůže být objektivní v ničem, co na téma jaderné energie napíše) nečinil v článku pro Britské listy ani politické, ani ekologické rozhodnutí o existenci či neexistenci jaderné elektrárny ve Fukušimě (nebo nedejbože v Temelíně), jak implikuje Jan Čulík ve své polemice s mým nesouhlasem. Informoval pouze velmi střízlivě o relevantních zdrojích informací a uvedl jako odborný second opinion na pravou míru odborná fakta, komolená ne-fyzikem, filosofem Dokulilem na základě sloupku v časopise New Scientist. Nikdo se nestane odborníkem na informace o fyzice, přečte-li si New Scientist... A už tuplem na základě sloupku v New Scientist se nestane kompetentním k hodnocení toho, zda ještě mají atomové elektrárny nějakou budoucnost.

Z těchto důvodů považuji disclaimer "(Autor je jaderný fyzik, není tedy nestranný pozorovatel. Je ale v jaderné energetice odborník, pozn. red.)" za nekorektní. Wagnera živí věda (Ústav jaderné fyziky AVČR) a univerzita (Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT) , nikoliv ČEZ (fiananční výnos z proudu nějakého reaktoru). Všechny fyziky, kteří nezběhnou od oboru, živí fyzika. Představa, že zrušíme jadernou fyziku a všechny rentgeny, všechny radionuklidové lékařské diagnostické a léčebné metody (které se bez jaderných reaktorů neobjedou), všechny forenzní postupy na bázi detekce a analýzy izotopů (které se také bez jaderných reaktorů neobjedou), je směšná stejně, jako kdybychom chtěli eliminovat střelný prach jen proto, že se jím lidé zabíjejí. Wagner nerozhodoval, ale kvalifikovaně informoval.

Druhým důvodem je to, že se někdo, kdo se sám bojí pod svůj flusanec podepsat, skrývá za zkratku "red". Nikdo nemá právo hovořit mým jménem bez konzultace se mnou.

Třetím důvodem je to, že stejně distančním disclaimerem neosadila redakce text aktivistky Ridvanové, či řady dalších autorů. Včetně článků o životním prostředí z pera editora Karla Dolejšího, kterého živila před jeho příchodem do BL aktivistická organizace Greenpeace a který byl dříve angažován i v aktivistické organizaci Nesehnutí v kampani proti zbrojení. Tím naprosto nechci zpochybňovat Karlův názor na průmyslový rozvoj či ochranu přírody, či jeho odborný úsudek v oblasti vojenské (i když s ním nemusím někdy souhlasit). Sám jsem jej doporučil do odborného časopisu - armádního technického magazínu ATM, kde jsem pracoval. O armádních zakázkách či o existenci armády ale Karel Dolejší NEROZHODOVAL..., stejně jako Wagner nerozhoduje o existenci jaderných elektráren. Nicméně jak mnou, tak Karlem publikované informace (fakta) i názory (mínění) byly odpovědnými osobami jak v armádě, tak v decisní sféře brány vážně při ROZHODOVÁNÍ v úvahu (například v otázkách ohledně instalace amerického radaru v Brdech). Asi bychom se navždy odborně znemožnili, kdybychom se vyjadřovali jako aktivisté nebo jako hejno blogerů, kterých byl už tehdy plný internet...

Závěr aneb rozloučení

Domnívám se, že čtenář (nejen Britských listů) má (ve slušných novinách) pod každým článkem právo vědět, kdo je jeho autor a jakou publicistickou i odbornou minulost má za sebou. Formální vzdělání není vše, dává nám ale základ a strukturu třídění informací. Důležitá je i profesní zkušenost, praxe a kontinuální sebevzdělávání každého. Důležitá je i názorová konzistence v čase. Proto jsou v Britských listech jak životopisy všech autorů,tak i historie všech článků. A proto se BL vždy držely zásady neměnit minulost mazáním či přepisováním již vydaných článků.

Přiznávám dobrovolně a bez mučení, že jsem laik v mnoha otázkách a proto se k nim nevyjadřuji. Jsem laik v otázkách ekonomiky, a tak nečiním publicistické úvahy o vzestupu či pádu akcií či měn, daních, pojištění, a o ekonomické teorii - i když jsem plátcem daní a uživatelem měny. Stejně tak se nevyjadřuji k metodám zdravotnictví, i když jsem byl nemocný či jako designer operačních nástrojů s lékaři profesionálně spolupracoval. Recepty ale nepředepisuji...

Během šestiletého studia průmyslového designu jsem však studoval i řadu souvisejících oborů - psychologii, sociologii, ergonomii, estetiku a kunsthistorii, pedagogiku, dějiny kinematografie. Některé na mateřské fakultě, některé na jiných školách. Třicet let pracuji v oblasti mediální komunikace, z toho patnáct let převážně v oblasti komerční komunikace, patnáct let převážně v oblasti žurnalistiky, politické a mediální analytiky. Během té doby jsem prošel i praxí a odbornými týmy v oblasti informačních technologií.

V posledních dvou letech přednáším jako středoškolský a vysokoškolský pedagog mediální komunikaci. Klasifikaci relevance zdrojů, informací i autorů a médií považuji za základ současné zpravodajské či mediálně analytické práce stejně, jako i základ práce s informacemi a žurnalistiky budoucnosti. Považuji to za naprosto kruciální, pokud se nemáme propadnout do mediálně malformativní "demokracie", ve které bude kdokoliv bez jakékoliv relevance (demos - lid) vyjadřovat své "názory" na cokoliv a publikovat cokoliv. Pro politiku je publicistická demokracie také zásadní, ale ne zhoubná, i když hysterické kampaně a PR manipulace zásadně morbidizují politický diskurs. Pro žurnalistiku je ovšem blbokracie zhoubná. Nedomnívám se, že by si všichni měli být v možnosti oslovit veřejnost rovni a že by odborníci měli být neustále konfrontováni a atakováni "angažovanými" diletanty bez jakéhokoliv korektivu. V tom vidím základní hrozbu a zároveň výzvu současného emancipovaného internetu.

V Britských listech bylo pravidlem, že autoři museli doložit profesní životopis, aby bylo jasné, kdo je kdo. Student střední školy byl tak odlišen od vysokoškolského učitele. A horník od generálního ředitele koncernu. Každá tisková zpráva musela být dosud označena jako tisková zpráva určitého subjektu, příspěvek politiků musel být označen disclaimerem o jejich politické angažovanosti. To samé se týkalo aktivistů. I když "příspěvky čtenářů" tvořily a tvoří reflexi autorským článkům, netvořily prozatím páteř editoriální politiky. Britské listy nebyly nikdy agregátorem nikým neregulované publicistiky blogů ani nástrojem účelových PR argumentů, ale médiem s redakčními pravidly, i když velmi liberálními a flexibilními.

Pokud by zde dnes měl být vědec a vysokoškolský pedagog dehonestován jako "neobjektivní" lobbista jen proto, že je vzdělán v kontroverzním oboru, ocitla se "redakce" Britských listů jinde, než chci být nadále já. Žurnalistická poctivost je pro mne osobně víc, než funkce redaktora v redakci, s jejímiž postupy se nechci a nemohu nadále ztotožňovat. Nejsem Britskými listy placen a psát či fotografovat pro mne nebylo nikdy obživou, ale pouze svobodnou seberealizací a možností se podělit o informace s čtenáři. Stejně jako pro naprostou většinu autorů BL, kteří přispívají svými články tomuto listu zdarma.

A proto se po jedenácti letech jako redaktor loučím. Přeji do další existence Britským listům více moudré rozvahy a čtenářům více kritičnosti při čtení každého slova. Protože Ďábel je, stejně jako Bůh, skryt vždy v detailu, jak pravil autor Paní Bovaryové Gustave Flaubert ("Le Bon Dieu est dans le detail") i architekt Ludwig Mies van der Rohe, zakladatel moderní funkcionalistické architektury a autor brněnské Vily Tugendhat . A vlastnit dům není žádná maličkost, jak řekl Josef Švejk blahé paměti.

"Když nebudete bojovat za svá práva, někdo přijde a vezme vám je." Špinavá záležitost, americký film (2000), režie: Frank Pierson
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Roman napsal(a):

Vážený pane Golgo,

jistě nejsem sám, kdo brouzdá po různých informačních médiích, aby si udělal nějaký obrázek reality a tak si klidně přečtu Vás, Čulíka, anebo Kmentu. Čulík, si myslím, je slušný chlap, ten něco vybudoval, Kmenta není novinář, ten je od toho, aby škodil a vy mi často připadáte zhrzený. Jenže za to si můžete sám, protože to, co kolikrát rozpitváváte, vůbec není důležité, ale hodně osobní. A to mne zrovna moc nezajímá. Drby už mi začínají lézt na nervy.
Toto jsem Vám napsal pod Váš článek "Neprofesionalita Britských listů nebo ruka ruku myje...". A ještě dodávám. Vy máte z údajného odchodu Š. Kotrby radost, že?
11. 04. 2011 | 11:01

almost glossed™ napsal(a):

Nerad to říkám, ale po posledních dvou blozích ve mně narostlo přesvědčení, že vážné psychické / osobnostní problémy má spíše autor.
11. 04. 2011 | 11:07

pich napsal(a):

Kotrbu uznávám jako člověka, který není schopen tvořit jen hlavou, když sedí na prkně.
Je to i tvořitel reálných hmatatelných zhmotněnin ducha. Dovede rozpoznat záměry a možné závěry jak některých osob, tak různých těch shluků.
Nevím zatím o tom, že by pan Kotrba opustil BL. Jsou tam sice další rozklížovači našeho "skvělého" současna a tudíž bych se nedivil, kdyby se proti takovému "společensky nebezpečnému" periodiku, dávno nerodily plány na likvidaci.
Bojovníci za "demokracii" jinde než u vás, jako je i dezertér Golgo, loď už opustili, aby si svou účasti, byť většinou oprtunistickou, napravili reputaci u těch, pro které jsou BL horší, jak Rudé právo za první republiky.
11. 04. 2011 | 12:11

stále rebel napsal(a):

Číst to nebudu, titulek mi stačí. Pan Stejskal musí mít asi radost, že si vás sem pustil.
Budu se bavit, až začnete někde jinde psát o Aktuálně.
11. 04. 2011 | 12:14

Rams napsal(a):

Před časem běžel v České televizi dokument, kde se názorově střetl levicový student s investigativním novinářem k otázce marxismu a jeho uplatňování v praxi. Onen novinář byl v patnácti letech zbit komunistickou policií v průvodu požadující základní lidská práva, a proto sděloval své připomínky, které byly názorovým odpůrcem akceptovány.
V Britských listech byla následně otištěna denunciační poznámka jedné čtenářky, která ostouzela novináře a vyzdvihovala "statečnost" studenta. Styl mi silně připomínal "Kojzarovo" Rudé Právo.
Rozčilen jsem napsal Čulíkovi e-mail, že se mi to nelíbí, a že BL nemají zapotřebí uveřejňovat tyto poznámky s nulovou informační hodnotou. Psal jsem to s vědomím, že jde o osobní poznámku pro Jana Čulika.
Druhý den jsem nevěřil vlastním očím. Část mého dopisu byla citována - jak se mi nelíbil názor oné čtenářky.
Cítíte mé rozpaky, že jsem tenkrát nevědomky přispěl s něčím, co spíše patří do komentářů pod článkem, a co má nulovou informační hodnotu?
Od té doby jsem začal brát Britské listy se značnou rezervou.
11. 04. 2011 | 12:16

Morová rána napsal(a):

Vážený pane Golgo!
Netuším, jaké konkrétní reakce na svou kritiku Britských listů jste měl na mysli, oním "ten Brazilec už zase šťourá". Možná jste obdržel cosi podobného v rámci soukromé korespondence, ovšem minimálně pod vaším prvním článkem jsem žádné poznámky ohledně vaší národnosti ani "šťouravosti" nezaznamenala. Naopak, významná část diskutujících shledávala za vaším počínáním spíše motivy osobní, konkrétně pak jakousi zhrzenost z toho že vám byly odmítnuty články na vaše oblíbené téma. Kterýžto názor jsem tam ostatně vyslovila také. Máte-li zájem můžete si ho přečíst. Dále bych vás chtěla poprosit, nemluvte za pana Kotrbu! Bude-li nám chtít na tohle téma něco sdělit, jistě to udělá sám.
11. 04. 2011 | 12:28

K M napsal(a):

K M napsal(a):
Ochod pana Golga z BL je jen další v řadě jeho skopičin se suicidními rysy - opakovaně veřejně denuncovat své zaměstnavate na základě dojmů a idiosykrazií mu nepřidá u čtenářů ani u potenciálních vydavatelů. Nejde rozhodně o žádný whistleblowing.

Odchází li z BL Štěpán Kotrba, je to asi napováženou.
Je toho sice dost, proč ho nemusím - sebestřednost hraničící s narcisismem, někdy fašistoidní postoje, nedostatečné upozorňování na zaujatost nebo přímo náměsíčnost zdrojů. Ale BL nejsou Příbramský deník, kdo je čte, musí si je umět i přebrat.
Když Š.K. doporučoval stařenkám, plížícím se po do samoobsluhy pro mlíko po holešovických ulicích pokrytých dvaceticentimetrovou vrstvou ledu (sedm týdnů po posledním sněžení) aby nebyly tak blbé a koupily si jako on pohorky (za 5000 Kč, v době, kdy je měkká směs několik měsíců vyprodaná), říkal jsem si, že tohle už nebudu.
Přesto jsem si dál alespoň titulky BL procházel, Kotrbovy byly lehce k rozeznání.
Články F. Golga byly většinou o ničem, horký vzduch s provokativním titulkem, aby ho četlo co nejvíc pobouřených troubů.
Materiály štěpána Kotrby byly skoro vždycky o důležitých věcech a snažily se shrnout pohledy, které na povrchu masového sdělování neplavou.
Až budu zase redukovat věčně se množící rssky, asi to tentokrát budou BL, co vypadne. Spousta médií se chystá připravit se o čtenáře zavedením paywallu, potřeba vybrat nějaké drobné definitivně převažuje nad potřebou mít vliv. Pro BL to mohla být šance.
11. 04. 2011 | 12:53

Otázkář napsal(a):

Myslím, že pan Stejskal by udělal lépe kdyby udělil blog Štěpánu Kotrbovi než-li tomuto... ehm Fabianu Golgovi.
11. 04. 2011 | 13:54

Leo K napsal(a):

Dnes jsem napsal do mailu pár vět, které mohu opakovat i zde:
Dobrý den, je konvenční frází, kterou začíná každý mail. Měl-li bych
být upřimný, můj den začal smutnou zprávou.
Štěpán Kotrba, umělecký bohém až do morku kostí, v Britských listech
končí http://www.blisty.cz/art/58152.html
Jakkoliv je mu vyčítána levicová afinita, tvořil 11 let
nezanedbatelnou složku tohoto deníku. Byl neoddělitelnou složkou jako
čínské Jin a Jang nebo perské Ahura Mazda a Angra Mainyu.
Teprve v úplnosti s Janem Čulíkem vytvořil to, co nazýváme fenoménem
Britské listy.
Čest jejich památce
Bez ohledu na to, co píše Fabiano Golgo, je to zpráva o ztrátě v českých mediích.
11. 04. 2011 | 14:52

pepa napsal(a):

Tak mi to připadá, že si Golgo svoji afinitu k Dolejšímu projektoval na Kotrbu. Jak školácké:-). Řekl bych, že se až zas tolik neděje, Kotrba rozjede nějakej projekt jinde a Britské listy mají tolik autorů, že se nemusejí bát.
11. 04. 2011 | 15:02

Zdeněk Brom napsal(a):

Britské listy již nejsou důvěryhodné.

Fabina Golga komentovat ani nebudu.

Jan Čulík - píše články a nechává je podepisovat jménem spolupracovníka, aby nepřišel k úhoně. Pokud mu napíšete vyjádření k určité nejasnosti v článku, tak se rozhodně podle své politické orientace zda opraví nebo neopraví. K případu Čulík - BL a jejich spojení s universitou není co dodávat. To je holá manipulace.

Štěpán Kotrba - nehodící se příspěvky prostě zahodí z důvodu, že se nelíbí jemu. Obsah nerozhoduje. Navíc neváhá lhát, když píše, že v BL jsou články podepsány autory. V současnosti pro BL píše minimálně jeden autor, který se skrývá za falešné jméno a pan Kotrba nijak neprostestuje.

Pánové si prostě vjeli do vlasů a místo hledání cesty k získání důvěry se rozhodli, že toto médium rozmetají a sebe vzájemně poplivají v on-line přenosu.
Je to zábavné a je mi to jedno.
11. 04. 2011 | 16:02

suchánek napsal(a):

Zdenek Brom
"V současnosti pro BL píše minimálně jeden autor, který se skrývá za falešné jméno a pan Kotrba nijak neprostestuje."

konkrétně? :-))
(taky jednoho znám :-)
11. 04. 2011 | 16:20

Zdeněk Brom napsal(a):

suchánek:

Petr Vlk
11. 04. 2011 | 16:42

suchánek napsal(a):

jo, tak to známe stejného :-) díky
11. 04. 2011 | 16:44

Pereira napsal(a):

Odkdy je pseudonym falešné jméno, pane učiteli?
11. 04. 2011 | 17:43

Zdeněk Brom napsal(a):

Pereira:

Tak dobře, chcete-li - krycí jméno. Nebo jde snad v případě vlka o uměleckou značku?
11. 04. 2011 | 19:02

Skogen napsal(a):

Britské listy jsou nechutné svou typografií. Šíleně blbě se to čte. Jedovatě poznamenám, že čistě technicky by bylo možné odliv čtenářů za panem Kotrbou kompenzovat prostým přívětivějším designem, než je ten, za kterým stojí pan Kotrba...
11. 04. 2011 | 20:35

vlk napsal(a):

Bylo mi jasné, že se na Britských listech dlouho neohřeji. Že je jen a jen otázkou času než bude příslušnými kanály- to je neobyčejně vystihující slovo ten termín kanál- cosi ohledně vlka.
Stalo se. Sice jsem čekal jiné věrozvěsty, někdo by mohl napsat práskače / já se od tohoto termínu přísně a důsledně distancuji, protože práskač chce škodit a to i za cenu udání, což je v případě pánů Suchánka a pana učitele Broma naprosto vyloučeno, oni jen chtěli napravit zjevné pochybení v Britských listech a zcela jistě přivést svého přítele vlka na cestu pravou/ než jsou pánévé Suchánek a pan učitel Brom.
No vlastně - když už jsme u toho - Suchánkem zase až tak překvapen nejsem, ten už svoje nejlepší úmysly o moji osobu ,byť trochu jinak a podobnou starostlivost osvědčil před časem, když jsem začal psát na Outsidermedia . cz . Tehdy zase ochraňoval Aktuálně,jak si leckdo vzpomene a vlka před tím ,aby se publikováním na dvou serverech najednou zřejmě příliš neunavil.
Panem učitelem Bromem ale překvapen jsem. Dostal zde v diskusi se mnou párkrát docela dost na budku a přesto nezahořknul. Vzácný typ. Opravdu vzácný. Chce mne směrovat na cestu pravou. Já mu děkuji. Ale jsem z té jeho dobroty do té míry celý vedle,že ji nejsem zjevně schopen docenit v plné šíři a proto konstatuji, že vnuk hříbek bude mít, doufejme, štěstí na jiné učitele. Kteří například nebudou zase až tak chtít napravovat hříchy světa.Opravdu to hříbkovi přeji z celého srdce.
12. 04. 2011 | 10:00

Lojza z HorníDolní napsal(a):

"...jak vytýká autor, který se podepisuje Jan Bláha (jeho pseudonymní příspěvky byly publikovány nedopatřením, nevěděli jsme, že se autor odmítá identifikovat. Běžnou politikou Britských listů je nevydávat anonymy, od všech autorů článků požadujeme, aby se redakci identifikovali a zveřejnili svůj stručný životopis. Prosíme, aby to autoři respektovali, pozn. red.) ..."

http://www.blisty.cz/art/23930.html (a další)

12. 04. 2011 | 10:00 "Bylo mi jasné, že se na Britských listech dlouho neohřeji..."

Věru dobrý doplněk Josefa Víta :)
12. 04. 2011 | 11:20

Lojza z HorníDolní napsal(a):

Vnuk hříbek má být vychováván učitelem, který mlčí k podvodu o kterém ví? Tak, tak, ideologie není voda, dědo. Potírat pravičáky bude potřeba i za dvacet let.
12. 04. 2011 | 11:28

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Pokud je pro Vás diskuse to, co končí "dostat na budku", pak to o Vás mnohé vypovídá. Navíc si nejsem vědom, že byste mne nějak někde vybudkoval. Pokud myslíte sprosté pokřikování, to jo, ale na budku? A vícekráte?

Začínám chápat, proč používáte krycí jméno. Ono je pak velmi snadné ze zákrytu pálit do lidí, kteří vystupují pod svým jménem a trefovat se do jejich identity a zaměstnání.

Přeji Vám vše dobré.
12. 04. 2011 | 12:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Lojza z HorníDolní:

Myslím, že jste napsal naprosto přesně.
12. 04. 2011 | 12:27

vlk napsal(a):

Lojza zHorní Dolní

no vždyť já píši , že někdo by Broma označil za práskače.Já ne. Já vím, že ot myslel jak nejlépe mohl. A také vím , že nejsem schopen to docenit.

Nicméně skutečně dohlédnu, aby na hříbkovo vzdělávání neměli žádný vliv Bromové se svou předobrotou nesmírnou.
Chápu ovšem , že vy to vidíte jinak. vy prostě pro ty , co páchají dobro za každou cenu, máte porozumění. Jo naše rodina s nimi má bohaté zkušenosti.

Zdeněk Brom

no ono dostání na budku je výraz pro vaše pocoty . Párkrát jste s e do mne pustil. vždycky jste dopadl stejně. Tak holt jste svou frustraci realizoval.
Ne nevystupuji s nickem proto, abych s e trefoval do lidí s identitou. Opět jen váš nesmysl.Trefuji se, pokud použiji váš slovník , do všech stejně. A do jejich povolání jen tehdy, pokdu je toto povolání poněkud v kolizi s jejich reálnými postoji.
Ohledně lekce z chování a mravů -buďte tak laskav pane učiteli - věrozvěste,nechte si to do své 3.B. Tam vám to mlžná ještě žerou. Než zjistí , že jste věrozvěst.
Třeba si přečtou tohle:
Pánové si prostě vjeli do vlasů a místo hledání cesty k získání důvěry se rozhodli, že toto médium rozmetají a sebe vzájemně poplivají v on-line přenosu.
Aby před tím napsal tohle:
Jan Čulík - píše články a nechává je podepisovat jménem spolupracovníka, aby nepřišel k úhoně.

A také tohle:
Štěpán Kotrba - nehodící se příspěvky prostě zahodí z důvodu, že se nelíbí jemu. Obsah nerozhoduje.

A tehle vykladač dobrých mravů a vzdělavatel dalších generací mluví o plivání.
Neuvěřitelné.

Vzhledem ke svému věku Brom evidentně zmeškal dobu kdyby s e byl narodil dříve, mohl udělat velkou karieru.
No třeba to ještě stihne. Začátek má slibný.
12. 04. 2011 | 13:02

Lojza z HorníDolní napsal(a):

vlk: pokud bych měl porozumění pro ty, co konají dobro za každou cenu, pak bych měl porozumění i pro vaše publikování za cenu podvedení Čulíka.
12. 04. 2011 | 13:33

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Zmínil jsem se o Vás jen jednou a měl jste z toho záchvat. Žádná diskuse se nekonala. Ta vypadá jinak.

Jinak mi uniká, proč se čílíte tady. Napsal jsem, že znám na BL autora, který používá krycí jméno, přestože BL požadují identifikaci. Zatím jste nedokázal, že to je lež. Napsal jsem to pod textem blogu, který mluvil právě o tom, že BL takovou identifikaci chtějí, takže moje připomínka měla přímý vztah k obsahu blogu.

Psal jsem tedy k obsahu blogu a psal jsem pravdu. Co je tedy špatně?
Kritiku Jana Čulíka a Štěpána Kotrby mám podloženou osobními zkušenostmi, fakty a osobní korespondecí. To, co jsem napsal, mohu doložit a dokázat. Nepoužil jsem žádných vulgárních slov a ani je nezesměšňoval. Co je tedy špatně?

Nejsem vykladač dobrých mravů a ani nositel jediné pravdy. Dělám chyby a mýlím se. Moji žáci to ví a mluvíme o tom spolu. Pokud se seknu, omluvím se.

Mám spíše pocit, že jste s BL nehrál čistou hru a byl při ní načapán, takže se potřebujete někde na někom vyzuřit.

S tím hříbkem to, prosím, raději nepřehánějte. Možná si jednou přečte Vaše diskuse na Vaše věc a bude se ptát. Vlastně nebude. Tam ty vulgarity a vyhrožování fyzickým násilím psal nějaký Petr Vlk a ne ten můj milý děda, který se přeci jmenuje jinak.
12. 04. 2011 | 13:44

Zdeněk Brom napsal(a):

Lojza z HorníDolní:

Domnívám se správně, že vlk prostě BL obelhal a uvedl v omyl?
12. 04. 2011 | 13:46

vlk napsal(a):

Lojza z Horní Dolní

koho že mi tenhle nick připomíná??
Koho , že?
Nikoho jsme nepodvedl. e to celkem triviální. Ale to vy nepochopíte.

Zdeněk Brom
novy jste hlavně věrozvěst! Takový ten, co páchá dobro. Kdybyste s ebyl narodil dříve, mohl jste to v tom páchání dobr a dotáhnout hodně daleko. Třeba by knížky nepsali o nějakém Pavlíku Morozovovi ale o vás. Podobně by o vás třeba byla složena jistá pochodová píseˇ! Krásně se při ní mašírovalo. Dokonce až tak, že z oken padaly křišťálové střepy. A to ve dne i v noci.
A hříbka si laskavě neberte do své věrozvěstské huby.
Chápu ale , že vynemáte problém s někým kdo konstatuje , že Klůement Gottwald , když pronášel projev o věšení demokratů v parlamenu byl vlastně měkký, že s vaším pohledme na s vět vám může konvenovat někdo , kdo o Milad ěHorákové prohlásí, že dostala ,c o si zasloužila.
A také , že vám může konvenovat někdo ,kdo současný režim v Číně velebí jako vrchol dmeokracie. I pře sTien an Men.
Já s takovými má prostě zásadní problém a moc s e s nimi nemažu. A hříbkovi tohle všechno dost snadno vysvětllím.Pokdu ho ovšem ušetřím před páchači dobra za každou cenu. Lidmi jako jste vy.
12. 04. 2011 | 14:56

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Odvádíte pozornost výkřiky mimo a výmysly. K věci.

Byl Jan Čulík informován o tom, že jméno Petr Vlk je pouze krycí jméno, nebo nebyl a Vy jste se ho pokusil podvést?

To je to, oč tu běží.

Hříbka rád vynechám. Nechápu, proč ho sem tedy pořád taháte.
12. 04. 2011 | 15:07

vlk napsal(a):

Zděnek Brom
nikdo se mne na pravost jména neptal. Jednoduchá odpověď.
Nicméně vaši slabost pro lidi typu Tupáček a Frost je přímo příkladná. Jak jsme napsal - celej Pavlik Morozov. Neudělal by to lépe.

Vtip je prostě v tom, zda někdo věroszvěstuje a zda nikoli.

A celá záležitost s vámi ukazuje, že když jsme si vybral možnost psát pod nickem, udělal jsem naprosto správně.Kvůli lidem jako jste vy a jejich snaze páchat dobro ať to stojí , co to stojí.
Učitel věrozvěst. Někdo by řekl - učitel práskač. Já ne. Já vím, že to se mnou myslíte dobře. Lidi jako já vás opravdu nikdy nedocení. Smůla. PAvliku Morozove.
12. 04. 2011 | 15:25

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Vlku, kde je Váš pověstný rozum? Odpovídáte na úplně jinou otázku.

Ptám se tedy ještě jednou: Věděl Jan Čulík, že Petr Vlk je krycí jméno? Ano nebo ne?

Zbytek Vašeho příspěvku je zase jen slovní mlha.
12. 04. 2011 | 15:41

vlk napsal(a):

Brom.
Na správném místě. Ted y ten r ozum. A ten mi říká dvě věci. Cosi o Pavliku Morozovovi, který chtěl také lepší svět. Jako jistý Brom.
Znovu opakuji - nikdo s e men na verifikaci jména neptal. Toť všeJá se Čulíka zeptal, co je třeba k publikování na BL. Odpověď, kterou mám pochopitelně uschovanou , zněla: Napsat dobrý článeka poslat mi ho. Co jsem udělal. Nic víc e nic méně. A neviděl jsem důvod, k jinému kroku neboť mezi autoy, na BL figuruje napříkald i jistý Petr z Mladoňovic.
A pokud považujete za slovní mlhu Tupáčka s Frostem, které jste opět vedle Morozovování dal do hr y vy, je to jasné. Podobně je pro vás, opět naprosto pochopitelně slovní mlha spojení Pavlik Morozov a učitel.
Já jsme jednoduchý člověk. Paltí pro mne kriteria typu pravá / levá , nahoru / dolů, práskač / nepráskač, zlato / bláto, uhlí / peří a tak podobně.
Budete si na to muset zvyknout.
12. 04. 2011 | 15:50

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

S tím Petrem z Mladoňovi jste mne docela pobavil. To je totiž O.K. Petr z Mladoňovic byl skutečná osoba a tu Zprávu o smrti Mistra Jana Husa napsal on. Neměl potřebu hledat krycí jména. Co tím jinak chcete říci?

Vy už jste jak ten Vodnra s Drobilem. Ptám se, zda jan Čulík věděl o tom, že Petr Vlk je krycí jméno a Vy mi tu neustále cpete odpověď na otázku, zda se Vás někdo ptal, jestli to jméno je pravé.

Vypadá to asi tak, že jste zneužil důvěřivosti Jana Čulíka a na BL se podvodem dostal jako autor, přestože víte, že BL vyžadují podpisy existujících autorů. Podle toho, jak tu vyvádíte, tak se asi něco semlelo a Vy se potřebujete nějak vykřičet.

Ano, to ostatní je jen slovní mlha a pokus odvést pozornost od podstaty věci. Tak dlouho s tou Famiglií 118 bojujete, až jste se stal stejným a používáte stejné prostředky. Možná bychom mohli mluvit o Famiglii 119? :)
12. 04. 2011 | 16:09

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Mimochodem, na co že si budu muset zvyknout?
12. 04. 2011 | 16:18

vlk napsal(a):

Brome
tak s Petrem z Mladoňovic jsme vás pobavil? zajímavé. Já bych na místě jeho ajko autora s epodepsal jako redakce.

A co byste dělal vy nebo jak něco hodnotíte vy je mi úplně jedno a úplně cizí. Pavlik Morozov totiž chce polepšit svět. Za každou cenu. Proto je mi jasné, že nechápe to, že je PAvlikem Morozovem.Učitelem.
A ostatní vae dedukc e jsou naprosto směšné. Vyměnili jsme si dnes ráno s panem Čulíkem několik mailů. Rozešli jsme se v dobrém.
Britské listy vyžadují podpis autora? No od emne ho nikdo nechtěl.

A famiglii 118 do tohonetahejte. Ta je postavena nalidech s vaším charakterem. Já zjišťuji,nikoli poprvé, že internetovou zásadou číslo je skutečně - nedávat nikomu za žádných okolností svoji identitu. Chrání mne totiž před Bromy,Suchánky, Pavlíky Morozovy.

Prostě pře d těmi ,c o chtějí jako věrozvěsti páchat dobro. Máme s nimi v rodině fakt naprosto bohaté zkušenosti.
Ale nepamatuji , že by táta nebo jeho otec, kteří mají opravdu na co vzpomínat, někd y zmínili, že mezi nimi byl nějaký kantor. Vy jste u nás v rodině novum.
Prostě rozlušuji lidi jak jsme napsal. Podle jasných kategorií.
A famiglia 119? zaspal jste dobu. S tímhle termínem už tad y dávno pracuji. OD Hradní dohody, která vlastně nebyla. Taky páchači dobra za každou cenu. A já poád, kd e s e berou...
12. 04. 2011 | 16:23

vlk napsal(a):

NA co si budete muset zvyknout? Na moje dělení lidí.Je to prosté.Na Pavliky Morozovi a ty ostatní.
12. 04. 2011 | 16:24

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Někde jste se chlubil zájmem o historii. Pokud je tomut skutečně tak, pak jistě víte, proč se Petr z Mladoňovic podepsal jménem a nikoli jako redakce.

Jinak jste úžasný. Tu základní otázku stále obcházíte. Asi víte proč. Prostě jste se dopustil podvodu a musel ukončit svoje působení na BL. Samozřejmě za to nemůže Váš podvod, ale nějaký ten Brom.

Další už není mlžení, ale orwelovština. Mír je válka a válka je mír. Anonymnost je ctí, psaní pod vlastním jménem hřích. Lhát je výchova k ctnosti, psát pravdu je křivení charakteru. Milý vlku, Vy to Famiglie 119 patříte více, než si myslíte.
12. 04. 2011 | 16:36

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Vaše dělení lidí je stejně pravdivé jako vaše předpověda dalšího vývoje v této zemi pod blogem pana Pehe :) Obojí si dovolím ignorovat.
12. 04. 2011 | 16:37

vlk napsal(a):

Brome
Vážně? Váš problém.
A je zajímavé že APvlik Morozov o morálc e ostatních káže. To má hodnotu. Jak taky jinak. Protože jinak by musel seznat, že totiž když neobelže sám s ebe špatností těch ostatních je , no někdo by řekl.. ale co já říkám věrozvěst.
ne nemusel jsme ukončit svoje psaní na BL. Ukončil. to je jaksi rozdíl brome. Subtilní. Pro někoho s morálkou Pavlika Morozova naprosto neuchopitelný.
Jak jsme napsal v prvním vstupu , bylo mi jasné hned od začátku, že nemohu dlouho na BL vydržet. Bylo jen otázkou kdy se najde nějaký Brom nebo Suchánek a kdo to bud e . Jestli nějaký Novák nebo Peterka. Našel se Broma Suchánek. A samozřejmě s plnou hubou morálit o těch druhých.
Prostě učitel Morozov. paráda.

Věrozvst je věrozvěst a práskač je práskač.

Škoda pro vás . Mohl jste nadělat velkou karieru. Jako věroszvěst. třeba s eta doba vrátí. máte pořád naději. Věroszvěste.
A jen dovětek , anonymnost není ctí. anonymnost je nutností. Zejména tam , kde věrozvěsti páchají dobro za každou cenu.

A k famiglii 119* mne laskavě netahejte. nejsme vaše krevní skupina ani vaše DNA. Věrozvěste Morozove.
12. 04. 2011 | 17:04

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Vlk se dopustil podvodu. To je věta oznamovací. S věrozvěstvím to nemá nic společného.

Podle Vašich vlastních slov jste podvod činil vědomě a jeho provalení očekával. To jsou Vaše slova.

Špatní jsou ale ti, kteří o tom napsali. Vzpomínte na Drobila a Michálka? S tím rozdílem, že já jsem to napsal zde bez nějakých snah doručit to do BL a škodit Vám. Práskač by to v tichosti pod krycím jménem napsal na e-mail Čulíkovi.

Ne, já žádnou kariéru nedělám a dělat nebudu. Tohle je doba Petrů Vlků, kteří dělají jedno a píší druhé. Pod jedním jmémen Famiglii 119 slouží a pod druhým jménem jí nadávají. Je to doba Petrů Vlků, kteří lež potírají lží. Je to Vaše doba, Petře Vlku.
12. 04. 2011 | 17:22

VT napsal(a):

Panejo, Vlku, ty pořád neuvěřitelně bavíš. Koukám, že se tvá psychpatická dušička pořád nevyrovnala z našeho společného setkáni. Šlápli jsme ti obdivovateli prvorepublikových hrdlořezů na kuří oko, inu já vím. :DSlíbil si, že na VašiVěc budeš ještě chodit diskutovat, ale skutek utek. Stejně tak, že si mě kdesi najdeš jako správný hnědý demokrat. Zkrátka si opět lhal jako když MF Dnes tiskne, co jiného se od tebe také dá čekat. :D Neodpověděl si mi tam dosud na dvě jasně položené otázky, tak ti je pokládám zde. Já si tě totiž najít dovedu. :D

1) Připadá ti normální autora článku, ve kterém jsou kritizovány stalinistické zločiny, nazývat "stalinistou"?
2) Co by měl podle tebe Gottwald říkat v roce 1929, v takové realitě, jaká tenkrát byla. Tedy doba agrárnického policejního režimu.

PS. Těší mě, ty "krvavej bolšane", že si přesídlil se svými slinty na Britské listy. To budiž pěkným hřebíčkem do rakve tohoto kdysi kvalitního periodika. Ještě s sebou vem své kámoše Šinágla, Placáka či Wohlmutha, aby ten pohřeb byl ještě pikantnější. A samozřejmě i méně známého, ale o to hloupějšího fanatika Višňovského. :D
12. 04. 2011 | 18:13

vlk napsal(a):

Brome

nikoli. To je verze Pavlika Morozova. Ale jsou zde tací , co prostě páchají dobro a holt věrozvěstují. To je věta oznamovací.
O Petry vVlky si nedělejte starost. Bohužel je tato doba dobou Pavliku Morozovů.
A ještě je to opepřeno tím, ež jxd e o učitele.

Tupáčku jsem rád , že jsi s e ozval.
Máš tu obdivovatele.
Stalinistou tě budu nazývat kdykoli tě potkám. Každý , komu připadá měkký projev Klémy v parlamentu v roce 1929. kde Kléma říkal, že se učí v v Rusku - Stalinově Rusku věšet demorkaty.
Kdo prohlašuje , že katyň neexistuje, že je vymyšlená. Kdo konsttaoval , že Milada Horáková dostala c, co si zasloužila, protože nic neudělala pro dělníky.
Pro mně jsi krvavej bolšán. Který je třeba zastavit stůj co s tů. Současná vládní galerka sic e lže a krade, ale nikoho nechce věšet. Pro mne dost podstaný rozdíl. Ty bys věšel.
A buď klidnej- najdu si tě. Dočkej času jako husa klasu Tupáčku.
A ž ejsem nepřišel na zatím asi jediný Frostův blog od té doby, prostě jsme ho propásnul. Moje škoda. S gustem bych se byl zapopjil.
O Britské listy s e nestarej. Ty nějak přežijí. Bez tebe i beze mne.
Zkoušel jsi to tam a neuspěl. Takovej hloupej ignorant bolševickýho typu jako ty byl prostě na ně moc. Nedivím se jim.
Zmiňované pány , až na Dana višňovského, neznáám. Dana jen z internetu.
Nicméně Dan má za sebou spoustu užitečné práce. Jakou ty do konc e života neodpracuješ. Ty jsi jen klasická bolševická pijavice. Která žije z práce ostatních.
Budu s e teúat do krve se zdejšími rpavověrnými, pokud jd e o zachování sociálního státu, ale budu s nimi stát v jedné řadě, pokdu půjd e o obranu alespoň té formální demorkacie ,c o tu máme, pře d takovými , jako jsi ty. Protože s vámi jd eo pravdu o život.
Ale máš tu kámoše a zastání. Pavlika Morozova Broma.Svůj k svému.
12. 04. 2011 | 18:33

VT napsal(a):

Takže Vlku, mocipáni, kteří zavírají své oponenty do kriminálu, střílejí je na demonstracích a cenzurují tisk - to jsou podle tebe "demokraté"?
Zločin Katyň nikdo nezamlčuje. Další tvoje lež. Bylo jen poukázáno na závažná fakta, které dokládají, že šlo o jednu velkou Goebbelsovu mystifikaci. 0 dnešních antikomunistech vypovídá jednoznačně, že se k mediálním mýtům tohoto masového vraha hlásí.
To samé Horáková - cituj, kde kdo kdy něco takového napsal. Já nikdy. Já pouze odmítám její pomalu svatořečení při ohlédnutí za zločiny, u kterých ona a její strana asistovala.
Ano, jsem rád krvavej bolšan. Když to říká hlavička jako ty, tak to zní pouze pochvalně. :D
Já taky nechci věšet. Já chci odstranit diktaturu kapitálu. Chci aby se lidé ujali svých práv. A když na ně někdo bude střílet, pak se nelze divit, že se budou bránit. Tato vláda nebude věšet. Přes svou hloupost by tak blbá nebyla. Ona chce vraždit jinak, nepřímo, chce k smrti lidi donutit kvůli špatným sociálním podmínkám. To je v kapitalismu obvyklé.
Najdeš? A ty myslíš, že se tebe někdo bojí? Vyčítáš mi chuť k věšení a sám chceš své názorové oponenty pronásledovat a snad i napadat. Holt pokryteckej fašounek, nic jinýho.
Sám víš že v případě dalšího psaní tvých urážek bys měl zablokován přístup. Tak už tam prostě nechodíš.
Jako každé periodikum kam si psal tě Blisty přežijí, to je jisté. :D Ano, párkrát jsem tam také psal. A čtenost i odezva byla slušná. Od té doby jsem tam nepsal, nějak jsem neměl chuť. Se sympatií reagoval i ten pravičák Cvek. Není to taková psychicky narušená nula jako ty. Jinak radím ti, s psaním urážek ve stylu "krvavej bolšan" tam raději nechoď. Čulík má sice své mouchy, ale takové psaní by nepovolil. Proto raději přesídli na blogy iDnes.cz nebo na Šináglův web. Tam si s tebou budou notovat.
Haha, tak "Dan". Podporovat tohoto hovenovského primitiva, tím moc přízně od čtenářů Blistů nezískáš. :D No a co udělal Višňovský tolik užitečného, povídej. Inu žít z tvé podělané práce budu rád, alespoň se pak mohu někomu vysmívat, jak špatně dopadl. :D Někdo se věnuje kultuře, někdo finančnickým hovadinám jako ty. :D
Já nechci formální demokracii, já chci přímou demokracii. S fašizoidními nulami je třeba jednat jako s ostatními hnědými.
Vím, vím. Máš smůlu, počet lidí, kteří by tě brali jako normálního člověka je čím dál nižší. Chce se to zkrátka někdy dívat do zrcadla, Vlku. :D
12. 04. 2011 | 19:13

VT napsal(a):

Stále si mi neodpověděl na přímo položené otázky, nějaké plácání o Katyni neberu. Takže:
1) Připadá ti normální autora článku, ve kterém jsou kritizovány stalinistické zločiny, nazývat "stalinistou"?
2) Co by měl podle tebe Gottwald říkat v roce 1929, v takové realitě, jaká tenkrát byla. Tedy doba agrárnického policejního režimu.
12. 04. 2011 | 19:32

vlk napsal(a):

Bolšáne tupáčku,
vše co jsme napsal včetně Klémy ajeho projevu , včetně horákové, včetně Katyně , s e dá dohledat na Vaševěc.cz
S tou Katyní jsi psal , ež to byl a akc e němců a Goebellse. Prostě dokonalá osvětimská, pardon katyňská lež bolševika.
Že jsi bolševikem rád vím.
Zbytek tvoje kecy a rady. A byl jsi docel a čtenej? Vážně? Hledal jsme něco od tebe mezi 100 všech dob. Nenašel nic. já tam jsme od 31. ledna. Mám tam dva kousky.. Byl jsi fakt hodně čtenej.
NA tovje otázky , ted y na tu první jsme odpověděl.
Na druhou nemám zájem odpovídat. An nesmyslné otázky odpovědět bolšáne nelze. V demorkatickém státě s e prostě nevyhrožuje politickým soupeřům, že s e učím je věšet. Su Stalina. Ani u kohokoli jiného.
12. 04. 2011 | 20:00

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Váš podvod zůstává podvodem. To jsem zde řešili. Nebyl jste schopen odpovědět na jednoduchou otázku, kterou jsem Vám položil. Závěr. Vlk podváděl. Což je opepřeno tím, že jde o bankéře (tedy pokud i tato informace v BL není krycí).

Do Vašich levicových debat s Vašimi kolegy mne laskavě nezatahujte. To je Váš svět.
12. 04. 2011 | 21:16

vlk napsal(a):

Nikoli Brome nikoli. Opět špatně. Ale práskač si potřebuje posvětit svoje jednání. Tak je to prostě vždycky.
Vedou ho k tomu ušlechtilé úmysly. Nikoho jsem nepodvedl. Na přímou otázku jsem pro BL uvedl vždy i korektní odpověď. Jednoduché jako facka.
Ale chápu , že ani práskač ani páchač dobra a věrozvěst se tím zabývat nebude.
Na kantora dost drsný Zkuste zítra ve škole něco o morálce. Ve 3.B vám ještě budou věřit. Ti na Aktuálně nechodí.
Jaký je to pocit být Pavlíkem Morozovem? Vyprávějte. Přehánět nemusíte.
12. 04. 2011 | 22:32

vlk napsal(a):

Mimochodem , lžete Brome taky lžete.
Nejd e najednou men kacerovat za debatu s Tupáčkem a následně napsat , abych vás netahal do levicových debat.
chápu, že jako Pavlik Morozov máte posunuté vidění světa. Já byl podle vás v debatě s Tupáčkem ten špatný. Tak s e Tupáček dostavil. Kamarád vám přišel osobně.
Tak ho neodmítejte.
12. 04. 2011 | 22:34

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Vlku, prostě lžete a nejste schopne odpovědět na jednoduchou otázku. Jste podvodník.

Napsal jsem zde pravdu. Podle Vás je to drsnost. Dáváte tedy přednost lži.

Od takových lidí mi jakékoli nadávky nevadí, protože se tím snaží odvést pozornost od svých problémů. Klidně si zde tedy s tím Pavlíkem Morozovem operujte dál. Můj problém to není.

Přesto Vám přeji vše dobré.

P.S. Nevím, proč bych měl zítra něco předvádět ve 3.B. To není moje třída. Narozdíl od Vás ale mohu udělat jedno - komukoli doložit svoji práci a nechat ji veřejně ověřit. Nemusím se schovávat.
12. 04. 2011 | 22:47

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:
Debaty s Tupáčkem jste vedl Vy, protože jste spolu publikovali na stejném serveru. Mě ta debata děsila svojí agresivitou a arogancí. Z obou stran. Dost mě udivovalo, že se k tomu snižujete. Po dnešku to ale plně chápu. Je to Váš svět, se kterým v žádném případě nechci být spojovám.
12. 04. 2011 | 22:52

vlk napsal(a):

Brom
chápu Pavlíci Morozovové do mého světa nepatří. Nemají tam co dělat.
A udivivala někoho jako vás diskus e s Tupáčkem? Její způsob? Inu chápu. Mm měřítkům obdivovatzel Klemy Gotwalda, souhlasící s popravou Horákové a kecal o opravdu ani trochu nevyhovuje.
Já tyhle zažil docel a zblízka. Stačilo. A vím, ežna ně plat jediné To čemu oni rozumí.
Ale vy hol t máte radši, řekněme delikátnější způsoby práce. Předvedl jste to.
12. 04. 2011 | 23:05

vlk napsal(a):

Jo teď vidím, že jste napsal ještě cosi výše. Lhal jste tad y vy. A nejen to.. Někdo by řekl , že jste tu ale zejméan práskal. Já ne , Vy jste věrozvěst. Vy napravujete svět.
Zkuste popsat , jaké to je být věrozvěstem napravovatelem.
koho budete věrozvěstitzt zítra pane učitel?
Apřejete mi vše dobré. Nejvyšší chrań, aby s e to vaše přání vyplnilo!
Jeden Pavlik Morozov docela stačí.
Příště si své přání ušetřte.
Přání třináctého apoštola mne nijak neberou.
12. 04. 2011 | 23:09

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Znovu opakuji - na jednom serveru s Tupáčkem jste vědomě publikoval Vy a vedl s ním debaty zase jenom Vy. Já ne. To je Váš svět. Netahajte do něho druhé. Vyjádřil jsem své zděšení nad jeho úrovní a tím to pro mě končí.

Úhybné manérvy spojené s pokusem vyprovokovat mne urážkami si můžete ušetřit. Zažil už jsem profesionálnější pokusy.

Fakta jsou jednoznačná:

- vědomým podvodem jste se dostal na BL - doloženo Vašimi vlastními slovy
- ve zdější diskusi jsem reagoval na tvrzení v blogu a některá tvrzení zpochybnil - zatím nikdo nevyrátil pravdivost tohoto diskusního příspěvku

- Váš podvod se následně provalil a na BL jste skončil - co s tím mám co dělat Trochu mi to připomíná tvrzení zloděje u soudu, že si za to může okradený sám, protože zapomněl zamknout auto. Stačilo, abyste s BL hrál fér a nemáme tu co řešit.

- v debatě jsem Vám položil jednoduchou otázku: Věděl Jan Čulík, že Petr Vlk je krycí jméno? - zatím jste nebyl schopen odpovědět
12. 04. 2011 | 23:28

VT napsal(a):

Jsem rád, že i dalším lidem dochází, jaký agresivní a vulgární hlupák ten Vlk je. Horší je, že tato kreatura se pokládá podle vlastních slov za osobu "mírně nalevo od středu". Levici tak dělá ještě horší reklamu než Gross, Benda a Onderka dohromady.

A k jeho "argumentům". No, odpovědi na otázky jsem se opět nedočkal. Zkrátka lhář a demagog neví. Pouze blábolí své antikomunistické lži, což mu samozřejmě brání postavit se nepříjemným faktům, jako je kariéra kápa Horákové v koncentráku, prvorepublikový policejní stát nebo seriózní prameny dokládající Goebbelsovy lži o Katyni.

"Hledal jsme něco od tebe mezi 100 všech dob." Ano, kdo hledá stejně blbě jako ty, vypadá pak stejně blbě, jako ty. :D Nevím co jsou to ty tvé 100 všech dob, zřejmě si už tak přetažený, že ani nevíš, co blábolíš. Kvalitu článků hodnotím podle počtu
pozitivních ohlasů, ne podle jakýchsi žebříčků, které sledují jen exhibicionistické nuly jako ty.

Zřejmě neumíš číst. Na mou první otázku si dosud nikde nikdy neodpověděl. Odpovídat že někdo je stalinistou a uvést jako "důkazy" překroucené výroky, to opravdu není odpověď. No a že ti druhá otázka není příjemná jsem pochopil. Utop se ve svých lžích a demagogii, nulo. :D V demokratickém světě se o jití po krku mocných hovoří celkem často. :D A kontrolní otázka - kolik z těch buržoustů z vlády, o které Gottwald mluvil, se stalo "oběťmi bolševismu"?

Na VašíVěci je díkybohu vše archivováno. Tedy kromě žvástů tvého kámoše Višňovskýho, ten byl úplně odstraněn. Tvé nehorázné lži zůstaly. A mé výroky traumatizují leda tebe, bobánku. :D Máme svobodu projevu i bádání nebo ne? Pokud ano, pak bys měl mé názory respektovat. Já se vždy opírám o fakta a ne o záchvaty své rozervané dušičky jako ty, fašoune. :D
13. 04. 2011 | 03:16

VT napsal(a):

A k inkriminovaným výrokům:

Vlková lež: "souhlasící s popravou Horákové"
Skutečnost: "Horákovou bych věčně nehájil. Podle jistých izraelských zdrojů dělala dokonce kápa v koncentráku. Za první republiky nedělala NIC proti útlaku pracujících a po válce zbytečně hrotila nacionalistické vášně (což nic nemění na oprávněnosti odsunu Sudeťáků)." (o schvalování popravy ani slovo)

Katyň: "Ještě zopakuj i tu pohádku, že v Katyni střílela NKVD, ačkoliv existují NIKÝM NEZPOCHYBNĚNÉ důkazy, že si to celé vymyslel váš ODSOudruh Goebbels." (Nikde ani slovo o zpochybnění EXISTENCE této tragédie)

To o Gottwaldovi už v archivu nějak zapadlo (za tím, že Gottwald to arogantní prvorepublikové smetánce nandal dobře, si stojím, že se pak jeho vláda nechovala o moc lépe nechávám stranou). Ale na ukázku přikládám mou vůbec první diskuzi s Vlkem pod mým velmi čitelně PROTISTALINSKÝM článkem. Každý si už může udělat obrázek o tom, kdo začal koho urážet. http://www.vasevec.cz/blog/levicovy-senat-zacina-prokazovat-svou-uzitecnost/
13. 04. 2011 | 03:31

vlk napsal(a):

Brome
fakta jsou jiná. z onoho serveru jsme odešel kvůli tomu, že jsme nechtěl být ve společnosti Tupáčků, Frostů a Bendů a také jsme to výslovně napsal. Avy o tom víte. Takže vědomě lžete. Což mne nepřekvapuje.Jste nejen věrozvěst , resp, Pavlik Morozov, ale i lhář.

K ostatnímu. Celou dobu jsem v hlavě hledal cosi, co jsem kdysi jako malý kluk slyšel od otce svého otce.
Byl to vvelmi moudrýa sečtělý pán a já ho potkal jen párkrát.
Až jsem na to ráno kápul a vzpomněl si.

Kdysi mi popisoval, jak se lidé vymlouvají. v různých situacích. A o jisté sortě lidí prohlásil, že vždycky budou postupovat podle hesla - udávat s enemá hlásit s e musí.
A to Neznal nějakého Broma. ! Znal lidi. Ano takoví jako vy vždycky cítí povinnost hlásit. takže jste hlásil. Například jako spousta historických postav. Jmenujme například alespoň jistého Mandla. Bratra Adiny Mandlové. Ten prej v tom byl dost dobrej. V tom hlášení. %skoda že jste s enenarodil dřív. měl byste před sebou velkou karieru.Jako Hlásič.
13. 04. 2011 | 09:04

vlk napsal(a):

Tupáčku, velmi ti d ěkuji za druhý vstup. Víc e soudnému člověku netřeba.
Jsi skutečnou výkladní skříní krvavého bolševika.
Chytni se s kámošem Bromem za ruce.
13. 04. 2011 | 09:06

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Je příznačné, že k podstatě problému, tedy k Vašemu podvodu na BL, jste se prostě nevyjádřil. To je příčina všeho. Vám je ale milejší řešit osobu toho, kdo na tomto serveru napsal pravdu, než se zabývat vlastním morálním selháním.

Škoda, že jste moudrého a sečtělého předka potkal tak málokrát. Možná by Vám také sdělil, že základem všeho je mluvit pravdu a jednat čestně. Na tuto lekci u Vás evidentně nedošlo.

Navíc máte velké problémy s logikou. Vyjadřovat se v diskusi a cíleně někde někoho udávat je poněkud rozdíl.

Tupáček, Frost, Benda a Petr Vlk jsou jedno a totéž. Vy jste tady ten server propagoval a jsou to Vaši kolegové. S panem Tupáčkem se za ruku stále držíte Vy. Navíc sem evidentně přišel za Vámi, takže se svému kolegovi věnujte.
13. 04. 2011 | 13:14

vlk napsal(a):

Ano Hlásiči Brome

jak říkával otec mého otce - práskat se nemá, ale hlásit s e musí. A to vás neznal. Za to znal takové jako vy. Hlásiče.
Už jsme vám několikrát sdělil, že jsem s e na BL dotázal, co je potřeba k publikování článku. Bylo mi řečeno, že napsat dobrý článek a poslat jej na příslušný mail. Vše jsem udělal. Nikdo nic jiného ode mne nechtěl. Je to prosté.
o ještě něco mi sdělil otec mého otce - nepřítelíčkovat s e lháři a hlásiči.Ani když by to byli třeba lidé ve vážených funkcích či povoláních. Jistě by do nich zahrnoval i povolání kantora.
Nikoli Tupáček ,Frost, Benda a Tupáček jedno jsou.
Ale Brom , Tupáček , Frost. Benda je jiný speciální případ. Mají společné rysy . Demagogii, lhaní a fanatismus. A měli by,kdyby se narodili dříve, i další spoelčný rys - fenomen hlášení.
Tupáčka jste dostal d o hry vy. Když jste s ene snažil kacerovat za moji diskusi s obhájcem bolševických excesů Tupáčkem.
Tupáček nepřišel pomoci vlkovi proti Bromovi. Kdepak. Ale naopak - pomoci Bromovi proti vlkovi.
Svůj k svému Hlásiči Brome. Svůj k svému....Tak s e za Tupáčka nestyďte. Dělá co může ,aby vám pomohl. Hlásiči.
13. 04. 2011 | 14:09

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Tupáček si tu vyřizuje účty s Vámi. Pokud jste si ráčil všimnout, oslovuje Vás. Publikovali spolu Vlk a Tupáček. Kde publikuje Tupáček nebude Brom publikovat, protože to není jeho svět. Obecně jsem pouze zmínil úroveň debat, která Vás jaksi provází - napomenout Vás musel již i Hořejší a naposledy Čulík.

Vlku, znovu a opakovaně: Věděl Jan Čulík, že Petr Vlk je krycí jméno? Ano nebo ne. To je vše, co po Vás chci.

Co se říká ve Vaší rodině, je mi jedno, ale zanechalo to na Vás očividně hlubokou stopu.
13. 04. 2011 | 16:30

VT napsal(a):

Krvavé fašistické nule Vlkovi: http://www.modra-laguna.cz/
13. 04. 2011 | 17:44

vlk napsal(a):

Hlásič Brom.
Opět lžete.
A hned dvakrát.
Vlastěn třikrát. Já nepsal , že Tupášek bojuje proti Bromovi ale proti vlkovi.Takže lžete poprvé.
Dále lžete ohledně Čulíka.Nenapomenul mne za debatu. Oznařil za rasistický můj Titulek mé posledního přípěvku , který s epůvodně jmenoval Chodí Bárta okolo, dokonalá blondýna a oř hrají kramáři z Kramářovy vily.
A opravil to na znění Chodí Bárta okolo - oř hrají kramýřiii z Kramářovy vily.
Napsal jsem to sám A zde. Žádné napomenutí za diskusi. Lžete Hlásičí Brome. Lžete- Cˇím dál tím více.
Ano, úrof. Hořejší mne napomenul. Diskutoval jsme jen tak, jak to zkusila druhá strana. Nic víc Hlásičům Bromům do toho není vůbe c nic. Ti nechť s e soustředí na heslo udávat se nemá , hlásit se musí.
A ohledně čulíka jsme odpověděl. ikdo s e mne na nci neptal. A mezi autory byl Petr z Mladoňovic. Nic více, nic méně.
Ano, moje rodina na men zanechala dost hlubokou stopu. Nikdo z mých předků, co jsme mohl poznat nebo slyšet neměl potřebu nikde nic hlásit.

Můžete s eklidně obejmout s bolševikem Tupáčkem. Je to vaše krevní skupina. Moje ne. Jak je zjevné z bolšánových reakcí. V jeho světě s e hlásí. Hodně. Tam byste byl dobře. Hlásiči Brome.
13. 04. 2011 | 19:34

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Jenže Tupáček se chce objímat s Vámi. Inu, svůj k svému :)

S tím Petrem z Mladoňovic jen dokazujete, že jste skutečně asi dost nevzdělaný člověk. Ten článek byl opisem části díla Petra z Mladoňovic. Jakého tam tedy měli uvést autora? Co ale zbývá podvodníkovi nežli hloupé výmluvy.

Na otázku jste neodpověděl. Otázka zní: Věděl Jan Čulík, že Petr Vlk je krycí jméno? Stačí napsat ano nebo ne.

Odpovědi typu: "ikdo s e mne na nci neptal." jsou odpovědí na otázku úplně jinou. Další výlevy a urážky skutečně můžete vynechat, protože jdou mimo mě.

Vaše rasistické a vulgární psaní nechci řešit. To je vaše vizitka. V civilizované zemi by Vás okamžitě vykázali, zde za ně dostáváte květiny. Inud doba Petrů Vlků.
13. 04. 2011 | 19:49

VT napsal(a):

Brom - To se mýlíte, já se s ním nechci objímat, já se zde pouze posmívám jeho omzezenosti, hlouposti a vulgaritě. Každá urážka z jeho strany je pro mě pochvalou. A nádherně se kochám webem VašeVěc, kam už tento psychopatický zmrd naštěstí nechodí.
Jinak Vlku, ano, jsem bolševik. Raději než fašoun jako ty. :D
13. 04. 2011 | 20:30

vlk napsal(a):

Brome
lžeš , jako tad y pořád. Prostě podle hesla udávat se nemá , hlásit s emusí Hlásiči Brome.
Pokud jde o to, kdo je vzdělán a kdo nevzdělaný, je to otázk a měřítek. kdo byl chycen s e staženými kalhotami posledně, tak to si snad pamatujeme oba dva.
Připouštím, že to ,, co znám s e vejd e na dvě čtvrtky formátu A4, jenže být posuzován někým jako je hlásič Brom je velmi úsměvné: Ohledně Petra z Mladoňovic jsme věc vysvětlil zcel a jednoznačně.
Na otázku jsme odpověděl - poslal jsme redakci mail , co je třeba pro publikování. A ohledně jména se mne nNIKDO / Brome slovo NIKDO a jeho význam ssi nechte objasnit ve 3.B, abyste pochopil , co sděluji/ neptal. Kdyby se byl zeptl, byl bych odpoěvděl podle pravdy. Nejsem totiž hlásič Brom.
Ohledně toho, koho by kd e vykázali a čí je doba, tak to vidíme. V civilizované zemi by Hlásič nemohl být kantor. V zemi, kd e vládne současná famiglia , jejímž jste nejspíš voličem, ano.
Doufám jen, že hlásičství nebude povinnou součástí našich životů. Nicméně budu muset počítat s tím, že potkám velmi často nějakého toho Broma.
14. 04. 2011 | 22:04

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk

V civilizovaném světě se k podvodům nemlčí. Tam je na pranýři ten, kdo podvádí.
Ve světe Petrů Vlků je podvod tolerován a upálení je požadováno pro ty, kteří nechtějí sdílet lež. Proto současnost patří Vám.

Na otázku jste neodpověděl. Autoři BL jasně a čitelně deklarovali, že u nich publikují pouze skuteční autoři. Netušili, že existuje skupina Petrů Vlků, kteří neváhají zneužít důvěřivosti. Když se podvod provalil, učinil to, co vždy. Ukončili publikování pod krycím jménem.

Jinými slovy. Jan Čulík byl uveden v omyl Vaším podvodným jednáním.

Jinak. Pokud bych byl hlásič, pak bych musel něco a někam hlásit. Tuto podmínku nesplňuji. Do BL nepíšu a s nikým z jejich okolí jsem již drahně měsíců nekomunikoval. Vstupuji do diskusí již jenom zde. Výjimečně jinde a to velmi, velmi málo.

Posledně jste akorát dokázal, že se neorientujete v testech PISA a svoje informace čerpáte z druhotných zdrojů. Ostatně, "kvalitu" Vašich analýz jste tu předvedl on-line nedávno sám. Nejprve silná ramena na všechny a když se to celé Vaše psaní ukázalo jako jeden velký omyl, tak jste mizel jak pára nad hrncem. Neviděl jste vlastní polostažené kalhoty?

Asi Vám dosluhuje i paměť. Nevolil jsem strany famiglie. Jasně jsem zde napsal, koho jsem volil. Můžete si to najít.
14. 04. 2011 | 22:53

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Mám ještě jednu otázku.

Je Michálek, který skutečně ohlásil čin Drobila také hlásič?

Podle Vaší logiky vychází, že hlásičem je.
14. 04. 2011 | 23:07

vlk napsal(a):

Brome
je to jednoduché ,udávat s e nemá, hlásit se musí. Ve vašem světě jistě.
Na otázku jsme odpověděl. Přímojme s ezeptal na podmínky publikování. BLnikd enemají nějaký vstupní identfikační formulář, který by bylo třeba vyplňovat.
Hlasáči , už jsme to psal včera - nechť vám ve 3.B. vysvětlý nějaký průměrný žáček význam slov a NIKDO. Onto jistě bude vědět.
Posledně to bylo o něčem jiném.Jen jste žbvanil. Nic víc. A byv chycen, unikl jste do metodiky PISA. Prostě lhář a hlásič Brom.
Kohopak jste ahlásil včera? A kdopak bud enahlášen dnes Brome? Jaký je to pocit -NAHLÁSIT? Podělte se hlásiči.
Argumentac e Michálkem je bromvská, tedy z části vylhaná, z části nesmyslná.Michálek byl přímo požádán , aby s epodílel na rozkrádání veřejných peněz. Nemámpovědomí, že by vás někdo kněčemu takovému nutil. Dokonc e si umími představit, že ve škole nekradete křídu.
Opravdu nevím, ohojste volil. Nejste normálně pro mennijak zajímavý, abych četl vaše bláboly. Tedy pořád. Ale chápu,že si chcete přiapdat důležitý.Klasický syndrom sebestředného kantorského. Který s i myslí , ež je pro všechny stejně povinně důležitý jao pro školáky ze 3.B. Brome, prozradím vám nepříjemnou pravdu -NEJSTE.
Chápu, e vás to asi ranilo, ale nedá se nic dělat.
Ale jako hlásič být důležitý můžete .To opravdu ano.
15. 04. 2011 | 09:07

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Vlku, pokusil jste se o podvod a on Vám nevyšel. Toť vše.

Vlku, podvod je vždy podvod a lež je lež. I kdybyste řval, urážel a nadával, jak chcete. Vím, že s tím máte velký problém, ale doba Petrů Vlků končí. Doba podvodů nás dovedla tam, kde jsme.

Lžete i v tom posledním. Nikoho a nikam jsem nenahlásil. Buď předložte důkaz mého hlášení, nebo v tomto mlčte.
17. 04. 2011 | 13:40

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Prošel jsem si debatu, o které píšete. Fakta Vás bohužel opět usvědčují buď z cílené manupulace nebo postupujé sklerozy.

Ve svém vstupu jsem pouze zmínil nick vlk. Vlk je ale zvyklý na květiny, zbytek jsou třídní nepřátelé. K PISA jsme došli poté, kdy jse využil standardní prvek Vašeho vyjadřování - urážky. Tím jste přehodil téma jinak.

Mimochodem, pokud tak nějak poměřujete důležitost osobnosti, tak se neodvíjí od debat na internetu. Svoji skutečnou hodnotu jste mohl ověřit za plentou. Nikoho jste nezajímal a přestože Váš velký soupeř seděl kousek od Vás, kašlal na Vás srdečně a zvysoka. Nepřeceňuji sebe a ani Vás. Tohle je virtuální ptostor. Skutečná cena se odvíjí od skutečných činů v realitě.
17. 04. 2011 | 13:58

vlk napsal(a):

BHlásič Brioom. Ano brome, udávat s e nemá , hlásit musí,. Splnil jsi s vou občanskou povinnost.
Nic víc. Jak už jsem vícekrát konstatoval.
Jen drobně lžeš. Tedy někdy drobně , někdy hodně. Podvod bych spáchal tehdy, kdyby na BL byla registrace. Žádná není. Nikdo s emne na nic neptal. Pdyby ano, odpověděl bych po pravdě. je to triviální. Hlásiči. Jenže ty prostě pácháš dobro.A pácháš ho rád.
Ohledně té diskuse - lžeš. Lhal jsi tam na záčátku tenkrát lžeš i te´d. Je to opět velmi jednoduché.

Ohledně té plenty - sdělte totéž laskavě
a- Stejskalovi
b- Suchánkovi , práskači, u něj to mohu napsat naplno, protože jsem s ním jako s hlásičem neudělal zkušenost v tomto směru první jako s vámi.
c- Carlosivi
d- všem ostatním , kteří půjdou do Stejskalov a projektu za plentu.

Ale náhodou máte pravdu Brome. Důležitost člověka nedělají disksu ena internetu. Dálá ho život a to, co po něm zůstane. Po váš zůstanou hlášení. Po mně určitá práce, Docela dost nových pracovních míst, docela dost nových domů a bytů, docela dost lidských osudů, které se mohly vyvíjet jinak.

Ale hlásičí ndejte s eodradit z pravé cesty hlásiče. Až zase dojde na hlášení, jako stupeň občanské kvalifikace, budete mít náskok.
19. 04. 2011 | 14:29

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk:

Zatím jste neprokázal žádným způsobem, že jsem někdo někoho nahlásil. Jen mlžíte.

Dovolím si citovat vaši větu: "Bylo mi jasné, že se na Britských listech dlouho neohřeji."

Vlku, vemi dobře jste věděl, že BL publikují pouze pod skutečnými jmény. Velmi dobře jste to věděl a přesto jste to vědomě porušil. Touha publikova byla silnější než morálka.

O mé práci nevíte nic. O své si můžete psát co chcete, protože je to neověřitelné. Můžete tedy podvádět jako na BL. Píšete, že pracujete v bankovnictví. Co po tomto sektoru zbývá a kam zavedl tuto společnost, víme všichni.
19. 04. 2011 | 15:54

vlk napsal(a):

Brome, opět lžeš§ Stačí s e podívat na začátel tohoto blogu. Je to trivální. citovat mne nemusíte. Pamatuji si ,c o jsme napsal. Ano bylo mi jasné, ze na BL nemám dlouhodobě šanci, že mne někdo práskne. Jen jsem nevěděl kdo. Teď už to vím. Kdybych si byl chtěl zajistit dlouhodobou životnost , za s vých podmínek na BL, stačilo málo - zvolit jiný nick a nedat na Aktuálně linky na články. Nejsem takový prosťáček Brome, abych s i to nedokázal spočítat. Touha publikovat nebyla silnější. jen jsme neviděl důvod, proč nepublikovat pod svým internetovým jménem a zjistit, kdo je práskač prvná kategorie, eventuálně inciativní hlásič. zatímco od Suchánka jsem to , víc e méně, očekával, od vás nikoli. No a le za s až tak moc překvapen vaší osobou také nejsem. Mám li s e přiznat. Dostal jste párkrát na budku, tak holt jste chtěl , hlášením, srovnat účet. Trapárna, absolutní trapárna hlásiči Brome.
A znovu opakuji - nic jsme neporušil.Nikdo s emne na nic neptal a v momentu , kd y vidím mezi autor y Petra z Mladoňovic , to bylo jasné.

Jen hlupák jako vy , cosi napíš e o bankovnictví to, co jstesesmolil. O vaší práci nic nevím? N a si tak půlka rodiny učí. A o vás konkrétně hlásiči Brome , vím naprosto dost. Abych uměl posoudit, co a si tak od vsá lze čekat za výstupy. jaký je t pocit hlásit a nahlásit? podělte se !
nemámv rodině ani hlásiče ani práskače, takže jste nejbližší adresa, koho s ena zážitek mohu zeptat.
27. 04. 2011 | 14:04

Zdeněk Brom napsal(a):

vlk

Možná byste se měl přestat ztrapňovat s tím Petrem z Mladoňovic. Narozdíl od Vás to nebyl podvodník, ale skutečný autor, jehož dílo BL použily.

Zatím platí jediné - vědomě jste podvedl Jana Čulíka, když jste porušil pravidla, která jste dobře znal. Tu znalost jste přiznal svými slovy.(Zcela upřímně - nečetl jsem ty články, na které jste zde odkazoval, protože mne tato publicistika nezajímá, stejně jako nečtu BL, takže ty linky jsem ani nepoužil.)

Nepředložil jste ani důkaz, že jsem někoho někde nahlásil. Vyjadřovat se v diskusi zde snad ještě mohou. Nomohu se tedy s Vámi dělit o žádné pocity. Pouze dokolo kříčíte nesmysly a urážky.

Že jsem dostal na budku? Ale Vy brepto :) To říkáte Vy.

Půlka Vaší rodiny učí? Aha. Tak to jako jo, to pak víte všechno. To jste odborník. To mušíte být v obraze.
27. 04. 2011 | 15:59

xenofob Golgo, napsal(a):

Golgo, každý kdo nesouhlasí s EU a její rasovou politikou vůči bílé zítím většině, není fašista. Fašisti jsou dnes nalezlí ve straně Zelených.
16. 02. 2013 | 05:00

drahoš napsal(a):

Já debil se s tím tady čtu a ono je to zatím dva roky staré!
Pročpak to freeglobe.parlamentnilisty.cz vytáhly zrovna teď?
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2647-fabiano-golgo-britske-listy-se-rozkladaji-culik-do-urcite-miry-tuneluje-dary-ctenaru-blistu.aspx

Mimochodem, ty BL fungují vesele dál.
Každopádně celá diskluze je pro mne poučnou cestou do duší některých autorů na BL. Měl jsem vás, pánové, za větší frajery!
16. 02. 2013 | 23:51

irwlogdu napsal(a):

vzfkciwc
http://sofortkredit13.tumblr.com xsmvfqpd <a href="http://sofortkredit13.tumblr.com">sofortkredit</a> ybsdzzoj <a href=http://sofortkredit13.tumblr.com>sofortkredit</a> zmfmqgrm
25. 02. 2014 | 13:00

Richard napsal(a):

Kotrbu znám. Pane Golgo, mýlíte se. Kotrba je netolerantní bolševik, zároveň pragmatický nemorální machiavelista . Není schopen diskutovat, pokud nejste "jeho ražení". Stačí si udělat za deset sekund výtah z jednoho jedno článku na BL: "la Margaret Thatcherová a nikdo toho nelitoval. Zemřel Hugo Chávez a litovalo toho půl amerického kontinentu. ….
….Doba Tymošenkové skončila. EU má problém. Ukrajina ne……My, kteří chceme silný stát, chceme mít záruky sociální péče, která nebude milosrdenstvím, ale právem. Nárokovým. …
Takového Putina české politiky. Věrného ideji socialismu, ne oprašování kapitalismu….Babiš je úspěšný podnikatel, který dostal vzdělání v poctivé době. Má státnice i z marxismu, takže tuší, že mnoho věcí spolu souvisí. " Je to nemocný člověk, šílenec.
20. 09. 2014 | 13:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy